לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3309133,091 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'בן פרנסיסקו/סן דייגו'
בן פרנסיסקו/סן דייגו
14/01/2019 | 09:13
4
63
בוקר טוב 

מידי פעם כהרגלי חוזרת לבית החם שיש פה לשאול כמה שאלות;) 

מנסה לבנות מסלול לטיול קיץ שלי... האילוץ היחיד כרגע הוא חודש יולי/אוגוסט.

האם יש הרבה מה לראות במקומות הללו? כמה ימים צריך להשקיע? מה המצב מבחינת תחבורה ציבורית? (לא יודעת אם להשכיר רכב מעולם לא נהגתי מחוץ לישראל)

תודה רבה!!

לצפיה ב-'שתיהן שוות ביקור וגם הדרך ביניהן יפה'
שתיהן שוות ביקור וגם הדרך ביניהן יפה
14/01/2019 | 11:33
53

עם עצירות פה ושם כל אחת לפי המועדפים שלה. אם מדברים על הדרך בין לבין לא הייתי בטירת הרסט אבל כן הייתי בסנטה ברברה והיא שווה ביקור. בסן פרנסיסקו עצמה אפשר לטייל יום, שבוע ויש כאלו שאומרים חודש. הייתי מספר פעמים בסן פרנסיסקו, יש מקומות שגם פעם אחת היתה מיותרת כמו למשל הווארף אבל נניח לזה. נסענו בחשמלית התיירותית, עלינו ירדנו, היה לנו רכב וכמובן עשינו את רחוב לומבארדי המפורסם, הגשר, הפארקים ואם בית סוהר ישן עושה לך (אלקטראז) את זה אפשר גם להקדיש יום או חצי יום לבקר שם. אפשר לטייל בסביבה. בקיצור תגדירי לעצמך כמה זמן את רוצה להקדיש לכל הטיול. אם את מאלו (כמוני) שסובלות מג'ט לאג (עשר שעות הפרש בין ישראל לחוף המערבי של ארה"ב) אז קודם כל נוחתים, נחים יום יומיים ואז מסתערים על היעדים.
גם בסן דייגו יש מה לראות היא עיר יקרה ויפה, גם למשל גן חיות או אקווריום ענק מהווים אטרקציה.
שכחתי להוסיף שבסן פרנסיסקו עצמה לא לקחת רכב, גם המחיר של חניה אסטרונומי וגם מיותר. אבל מסן פרנסיסקו לסן דייגו בהחלט לשכור רכב.

בקיצור, יש ויש, תגדירי לעצמך, תחליטי על מסלול ואני בטוחה שנוכל לעזור לך להרחיב או לצמצם לגבי המקומות שכדאי לראות ולא לפספס.
לצפיה ב-'קצת לא ברור מהניסוח מה הכוונה'
קצת לא ברור מהניסוח מה הכוונה
14/01/2019 | 14:10
43
האם הכוונה לבקר בשתי הערים הללו, או שאלה נקודות הקצה לטיול בקליפורניה?
יש בהחלט מה לראות בערים, אבל עוד יותר מזה יש מה לראות בקליפורניה עם אופציות שונות לפי המסלול.
ההיילייטס הגדולים זה נסיעה לאורך כביש מספר אחד על החוף או הפארקים הגדולים - יוסמיטי וסקוויה.  אם אין יותר מידי זמן, והמסלול לא מעגלי, אז מן הסתם זה או זה או זה.
כאמור זה רק היילייטס - קליפורניה ענקית ומגוונת.
לצפיה ב-'יש הרבה מה לראות,'
יש הרבה מה לראות,
14/01/2019 | 19:04
44
תצטרכי לבחור את מה שמעניין אותך, וגם אחרי סינון אפשר למלא אפילו חודשיים בקלות, .
בסן פרנסיסקו יש תחבורה ציבורית טובה, אבל ברגע שרוצים לצאת ממנה, צריך רכב.
הייתי טסה לסן פרנסיסקו וחוזרת מסן דייגו, או להיפך.
לצפיה ב-' רבה לכולם!'
רבה לכולם!
16/01/2019 | 22:12
5
הבאתם לא מעט חומר למחשבה שעוזר קצת להבהיר את התמונה אני בטוחה שבהמשך אחזור עם עוד שאלות
לצפיה ב-'מסלול מטורונטו למונטריאול'
מסלול מטורונטו למונטריאול
14/01/2019 | 11:53
8
82
מבקש התייחסות למסלול:
יום 1 - נחיתה בטורונטו (טיול חצי יום בעיר)
יום 2 - כפרי האיימיש _חזרה לטורונטו
יום 3 - מפלי הניאגרה + העיירה ניאגרה און זה לייק
יום 4 - המשך שהייה באזור הניאגרה המשך לביקור חצי יום בטורונטו
יום 5 - נסיעה לאוטווה (ביקור חצי יום בעיר)
יום 6 - בוקר באוטווה +פארק אומגה+ הגעה למונטריאול

כה זמן להקדיש לביקור בכפרי האיימיש?
לצפיה ב-'אין כל כך הרבה מה לראות שם'
אין כל כך הרבה מה לראות שם
14/01/2019 | 22:49
2
60
היינו בכמה כפרים לאו דווקא באזור שאתה רוצה לבקר בו. לא חושבת שיש הבדל גדול. ראינו את הכרכרות שלהם, בית התרבות שלהם אני חושבת ששעה שעתיים זה כל מה שצריך אלא אם יש שם משהו יוצא דופן כמו פסיטבל או משהו דומה.
לצפיה ב-'שווה ביקור של חצי יום?'
שווה ביקור של חצי יום?
15/01/2019 | 08:31
1
12
לצפיה ב-'אני בספק, אבל זה כל כך אישי'
אני בספק, אבל זה כל כך אישי
15/01/2019 | 08:56
40
אני טיילתי עם איש איימיש לשעבר ונכנסנו, בין השאר, לצרכניה של האיימיש
ולכל מיני מקומות שאולי בדרך כלל מבקרים לא נכנסים. אני בספק אם בילינו
חצי יום אבל לך על זה, מקסימום תגיע ליעד הבא שלך מוקדם יותר או, אם תמצא משהו מרתק, מאוחר יותר. אני משתדלת לא לקבוע מסמרות כמה זמן אבלה במקום מסויים. לכן אהבתי את המדריכים של מישלן כל כך. שם היה כתוב  נניח: ביקור בקתדרלה X זמן משוער בין שעה לשעתיים וזה מה שיש לראות בקתדרלה.... או סיור בחומות העיר העתיקה Y בין שעתיים לשלוש. לפחות לא הרגשתי רע אם סיירתי בפחות זמן או יותר זמן ממה שהומלץ.

אני מאד ממליצה לך להיות גמיש. קח לעצמך חצי יום ואם לאחר שעה תבין שאין יותר מה לעשות? הלאה למקום הבא, ואם מצאת "מכרה זהב" שווה שהות ? תשאר. אני מזמן סיימתי לארגן לעצמי טיולים עם הצורך לראות כמה שיותר. רושמת לעצמי מה מענין לעשות במקום מסויים, עושה סיבוב ולפי מצב הרוח, מזג האוויר, העייפות או ההיפך הרצון לגלות משהו חדש ושונה? מאלתרת.
לצפיה ב-'מתי? באיזה חודש? '
מתי? באיזה חודש?
14/01/2019 | 23:16
2
52
הטמפרטורה באוטאווה בחדשיים הקרובים נעה בין מינוס 7 למינוס 27 מעלות צלסיוס,
כשבשבוע הבא הטמפרטורה ביום תהיה בגיזרת מינוס 18 מעלות, ובלילה תתקרב למינוס שלושים.
אה, כן - וכמעט כל יום ירד קצת שלג. חוץ מהימים שבהם ירד הרבה שלג.
לצפיה ב-' בפסח, אמצע אפריל'
בפסח, אמצע אפריל
15/01/2019 | 08:32
1
13
לצפיה ב-'בשנה ממוצעת כל האזור עדיין קפוא באמצע אפריל'
בשנה ממוצעת כל האזור עדיין קפוא באמצע אפריל
15/01/2019 | 16:10
37
אי אפשר לדעת מה יהיה השנה - יש שנים שאנחנו עדיין חוטפים פה סופות שלג באמצע אפריל, ויש שנים שבהן מזג האוויר באמצע אפריל זה כמו באמצע חורף ישראלי ממוצע.  אבל באזורים שעליהם אתה מדבר האדמה עדיין קפואה, מסלולי הליכה בטבע עדיין דורשים ציוד חורף (יש קרח ושלג על האדמה וצריך נעלי קרח, ביגוד מתאים וכיוצ"ב), ורוב האטרקציות התיירותיות שהן outdoor (אתרי תיירות, פארקי שעשועים, קמפינגים וכיוצ"ב) עדיין סגורות. "עונת התיירות" הרשמית מתחילה בחודש יוני באזור שעליו אתה מדבר.

לא מדבר בכלל על זה שכל העצים עדיין ערומים כי העלים טרם צמחו חזרה, ושאתה צריך להיות מוכן לנהיגה בשלג ועם אתגרים כמו "קרח על הכביש".

מצד אחד - יהיו הרבה פחות תיירים ויהיה פחות צפוף באתרי התיירות.
מצד שני - יש לפחות 50% סיכוי שיקפא לכם התחת.
לצפיה ב-'בין טורונטו למונטריאול'
בין טורונטו למונטריאול
15/01/2019 | 15:25
37
לדעתי עצרתי לטיול באלף האיים
לצפיה ב-'ההצעה שלי למסלול:'
ההצעה שלי למסלול:
15/01/2019 | 20:44
39
ום 1 - נחיתה בטורונטו (טיול חצי יום בעיר)
יום 2 - מפלי הניאגרה + העיירה ניאגרה און זה לייק
יום 3 - המשך שהייה באזור הניאגרה המשך לביקור חצי יום בטורונטו
יום 4 - נסיעה לאוטווה (ביקור חצי יום בעיר)
יום 5 - אוטווה +פארק אומגה (תברר שפתוח)
יום 6 - מונטריאול

בהתחשב בעונה ובמה שיש לראות פה, הייתי מתמקדת במונטריאול (לא כתבת כמה זמן אתם מתכננים להקדיש לעיר). אם מזג האויר נעים ויפה (השנה כמעט שאין פה חורף, רק השבוע התחיל להיות קר יותר) אפשר לנסוע ממונטריאול ל Mont Tremblant (~שעה) ו/או ל Quebec City (~שעתיים). האזור של מונטריאול פי אלף יותר יפה ומעניין מאזור טורונטו.
לצפיה ב-'דרכון ביומטרי'
דרכון ביומטרי
13/01/2019 | 18:23
7
261
היה לי דרכון רגיל אבל הוא אבד ואני נאלץ להוציא דרכון ביומטרי.. האם כדאי ל 5 שנים כדי לא לשמור טביעות אצבעות במאגר?
לצפיה ב-'מה כדאי לך רק אתה יכול להחליט. לי היה כדאי להוציא דרכון '
מה כדאי לך רק אתה יכול להחליט. לי היה כדאי להוציא דרכון
13/01/2019 | 21:43
1
117
ל5 שנים כדי לא לתת טביעת אצבעות למאגר.
לבעלי לא היה איכפת לתת את טביעת האצבעות למאגר והוציא דרכון ל10 שנים (למרות שהיה לו דרכון לא ביומטרי די חדש אבל ללא אפשרות להנפיק כרטיס כף יד).
זה עוזר לך להחליט מה כדאי לך?
לצפיה ב-'גם אני הוצאתי דרכון לחמש שנים'
גם אני הוצאתי דרכון לחמש שנים
13/01/2019 | 21:50
104
ההחלטה היא שלך, רק שלך.
לצפיה ב-'אין מצב שאני אשאיר את טביעת האצבע שלי במאגר הביומטרי'
אין מצב שאני אשאיר את טביעת האצבע שלי במאגר הביומטרי
14/01/2019 | 08:06
3
106
מבקר המדינה ובית המשפט העליון של מדינת ישראל + מידע שמפורסם ברשת שכנעו אותי
לצפיה ב-'מסכים איתך בעיקרון אבל זה קרב קצת אבוד, הטביעות אצבעות שלך '
מסכים איתך בעיקרון אבל זה קרב קצת אבוד, הטביעות אצבעות שלך
14/01/2019 | 08:22
2
110
כבר פזורות בכל העולם, בארה"ב ועוד מדינות שכדי להכנס אליהם אתה חייב לתת את טביעות האצבעות שלך.

לצפיה ב-'ממש לא קרב אבוד כי יש הבדל גדול בין המאגר האמריקאי לישראלי'
ממש לא קרב אבוד כי יש הבדל גדול בין המאגר האמריקאי לישראלי
14/01/2019 | 09:55
104
לפי מה שהבנתי מהרשת:
בעולם הנאור כשלוקחים ממך טביעת אצבע, במאגר האמריקאי או אפילו הטלפון הסלולרי שלך, הם לא שומרים עותק של טביעת האצבע.
כשקוראים את טביעת האצבע מחוללים עליה איזשהו אלגוריתם חד כיווני ושומרים את התוצאה במאגר המידע.
האלגוריתם הוא חד כיווני, אי אפשר לשחזר ממנו את טביעת האצבע המקורית.
האלגוריתם יחודי לכל מאגר, זאת אומרת שלמשל רק רשויות ההגירה האמריקאיות יכולות להשוות לצורך זיהוי את הקובץ שיש להם במאגר לטביעת האצבע שלך. אם מישהו אחר ישיג באיזושהי דרך את הקובץ של רשויות ההגירה אין לו שום שימוש.

היחודיות הראשונה של המאגר הישראלי שהוא שומר את טביעת האצבע עצמה.
זאת אומרת שכשמישהו ישיג את הקובץ של טביעת האצבע שלך (ובישראל הוכח שהמאגרים של משרד הפנים תמיד זולגים) הוא יכול להשתמש בה לכל מה שהוא ירצה.
מכיוון שכמו שאמרת טביעת האצבע הופכת לאמצעי זיהוי בגופים רשמיים של מדינת ישראל כמו משרד הפנים, בגישה שלך לחשבון הבנק, לתיק שלך בקופ"ח וכו' מי שהשיג את טביעת האצבע שלך יוכל להתחזות לך בקלות, למקור את הדירה שלך, לרוקן לך את קופת הפנסיה, להכנס לתיק הרפואי שלך, לעשות פעולות בחשבון העו"ש שלך וכו'.
בניגוד לדליפת פרטי כרטיס אשראי, כשאפשר פשוט להחליף כרטיס, להחליף אצבעות תהיה לך בעיה.

קיימות עוד בעיות אבטחה יחודיות למדינת ישראל, למשל בבדיקה (שפורסמה בתקשורת) הסתבר שבניגוד לרשויות נורמליות בהן אם מי משלטונות החוק רוצה לבצע בדיקה מול המאגר הוא תמיד חייב לגשת אליו בכל פעם מחדש, כל בדיקה של אדם נעשית מול המאגר עצמן.
בבדיקה בישראל נמצא שעובדים ממשרד הפנים הורידו עותקים של המאגר למחשבים האישיים שלהם. צריך רק עובד רשלן או עם כוונות רעות ו _disk on key וחמש דקות כדי להדליף את כל המאגר, שכולל כמו שהוסבר עותק של טביעת האצבע עצמה.

יש עוד ערימות של בעיות אבל אלו הספיקו לי כדי להחליט שאין מצב שאני אפקיר בצורה כזו את טביעות האצבע שלי.

לצפיה ב-'בנוסף לייחוד השלילי של המאגר הישראלי, זה שיש מידע פרטי עליך'
בנוסף לייחוד השלילי של המאגר הישראלי, זה שיש מידע פרטי עליך
14/01/2019 | 18:43
83
במקום מסוים, זה לא אומר שאין משמעות אם תיתן אותו במקום נוסף.
אם נתת את מפתח ביתך לאדם מסוים, זה לא אומר שמעתה אין סיבה לא לתת אותו לאנשים נוספים. זה נכון גם אם אתה סומך על האנשים הנ"ל באותה מידה, ובוודאי שזה נכון אם מדובר על לתת את המפתח לאדם שאתה סומך עליו פחות מעל הראשון.
לצפיה ב-'כן, עשה כל שביכולתך כדי לא לשמור טביעות במאגר'
כן, עשה כל שביכולתך כדי לא לשמור טביעות במאגר
15/01/2019 | 18:11
15
לצפיה ב-'יעדים קרירים וזולים בחודשי הקיץ באירופה?'
יעדים קרירים וזולים בחודשי הקיץ באירופה?
11/01/2019 | 00:10
3
96
אשמח לרעיונות ליעדים קרירים וזולים בחודשי הקיץ, יוני-אוקטבר, באירופה...

תודה רבה
לצפיה ב-'מספטמבר הכל לאט לאט מתקרר בארופה'
מספטמבר הכל לאט לאט מתקרר בארופה
11/01/2019 | 13:36
90
החל מהצפון סקנדינביה, צפון גרמניה, צפון הולנד (פולין כמובן גם)
ולקראת אמצע ספטמבר הייתי אומרת שיש כבר קייץ אינדיאני מה שנקרא
ברוב הארצות כמו גרמניה, צרפת אוסטריה וכו'.

מאידך יוני עדיין קר/קריר בסקנדינביה אם זו אופציה עבורך ובחלקים
של הצפון כפי שכתבתי לעיל אבל לאחר מכן מתחיל ביולי להיות חם עד חם מאד (בעיקר מפאת חוסר במזגנים) ברוב ארצות ארופה.

כמובן עם שינויי מזג האוויר העולמיים הכל יכול להשתנות ב-2019.

זולים? מזרח ארופה, יוון, טורקיה. זה לא תמיד מסתדר עם מזג האוויר לצערי.
לצפיה ב-'סלובניה.'
סלובניה.
12/01/2019 | 12:11
58
זוכרת מהשנים האחרונות 3 מקימות באוקטובר, צפון איטליה השנה, פירנאים ספרדיים וסלובניה (לא ביחד כמובן ) לפני כמה שנים,
סלובניה יחסית זולה, מאד יפה וקלה לטיול, (היינו עם מכונית שכורה, זה לא החלק הזול),
נדמה לי שגם המדינות הסמוכות זולות,
גרנו במקומות זולים (b&b)
אבל גם מאד מאד צנועים,
טיפ - להזמין מראש, הזמנו רק ללילה הראשון ובחלק מהמקומות לא היה קל למצוא מקום ואני מדברת על כפרים ולא ערים.
לצפיה ב-'איטליה למשל מספטמבר'
איטליה למשל מספטמבר
12/01/2019 | 16:18
70
תלוי איפה 
לצפיה ב-'שביתה בשדה התעופה בפרנקפורט'
שביתה בשדה התעופה בפרנקפורט
11/01/2019 | 14:05
3
93
ביום שלישי בשבוע הבא.החל משתיים לפנות בוקר-לילה ועד שמונה בערב.
לצפיה ב-'תודה. אין סיכוי שאהיה שם בשבוע הבא, חיבת לנוח בבית '
תודה. אין סיכוי שאהיה שם בשבוע הבא, חיבת לנוח בבית
11/01/2019 | 16:20
2
23
לצפיה ב-'מושלג כאן עכשיו'
מושלג כאן עכשיו
11/01/2019 | 16:23
1
19
לצפיה ב-'היינו בקור של בין מינוס 10 ומינוס 13 בלי שלג אבל עם שמש'
היינו בקור של בין מינוס 10 ומינוס 13 בלי שלג אבל עם שמש
11/01/2019 | 17:33
18
לצפיה ב-'מה קרה? איפה דניאלה1311 ?'
מה קרה? איפה דניאלה1311 ?
10/01/2019 | 21:10
2
77
מידי פעם "מכסחת" אותי על התבטאות כזו או אחרת או הגזמה.
בכל זאת, מה קורה?
לצפיה ב-'דניאלה חזרה מארה"ב וסובלת מג'ט לאג רציני '
דניאלה חזרה מארה"ב וסובלת מג'ט לאג רציני
10/01/2019 | 21:49
1
32
לצפיה ב-''
11/01/2019 | 10:28
8
לצפיה ב-'תביעה על ביטולי טיסה מuzit'
תביעה על ביטולי טיסה מuzit
10/01/2019 | 21:06
67

אתר מומלץ
הטיסה התעכבה שעות ארוכות?
נדחתה? התבטלה?
ממלאים טופס באתר, מצרפים צילומים רלוונטיים, והם כבר יטפלו עבורכם בדרישת הפיצוי מחברת התעופה, ויעדכנו אתכם על ההתפתחויות.
עלות הטיפול: 25% מהפיצוי שיתקבל, אם יתקבל. ניתן לדרוש פיצוי גם על אירועים שאירעו לכם במהלך שלוש השנים האחרונות:
AirHelp
https://www.airhelp.com/en/?utm_medium=affiliate&u...
לצפיה ב-'פאפוס בינואר פבואר'
פאפוס בינואר פבואר
07/01/2019 | 22:14
8
74
היי
יש מה לעשות שם בחודשים האלה חוץ מלנוח?
כאילו אף פעם לא הייתי שם, המקום הזה פעיל בחורף?
הבתי מלון עובדים כרגיל?
אשמח להמלצות
לצפיה ב-'אני הייתי בפאפוס בדצמבר השנה וגם שנה שעברה'
אני הייתי בפאפוס בדצמבר השנה וגם שנה שעברה
08/01/2019 | 03:30
94
לא זוכרת שהיה משהו סגור, זה לא בהכרח מלמד על ינואר-פברואר אבל בחיפוש באינטרנט אני בטוחה שתוכל לראות אם מקומות פתוחים.

מאוד נהניתי באיזור, יש עתיקות רומיות בפאפוס ושרידי טירה שמעניין לבקר בהם, גם עלינו לטייל בכפרים בטרודוס שהיו מקסימים לדעתי.  

לגבי מה לעשות, לא כתבת מה אתה מחפש לעשות אז בעיה לכתוב לך... השנה עשינו קרטינג שהיה פתוח וגם התקשרתי לשני מקומות של פיינט בול שעבדו אבל בסוף לא הלכנו  
לצפיה ב-'יש ארכאולוגיה נהדרת'
יש ארכאולוגיה נהדרת
09/01/2019 | 11:46
1
43
קברי המלכים! פארק הפסיפאסים ובית דיונוסוס! יש גם ליד הכביש שמחבר בין הקניון לנמל בסמטה בצד שמאל ארכאולוגיה, וגם בכפר קוּקליה
לבקר במסעדה במפרץ שנקראת Oniro by the Sea!
המדרחוב והשוק. כמובן הטיילת והנמל עם הטברנות והחנויות. יש את קניון המלכים עם חנויות אופנה והג'מבו.
שוכרים רכב ומטיילים בו בטרודוס, ניקוסיה, לימסול, ועוד.
לצפיה ב-'בתוך שכונה'
בתוך שכונה
10/01/2019 | 09:31
30
Agia Kyriaki Chrysopolitissa
Αγία Κυριακή - Χρυσοπολίτισσα
לצפיה ב-'דוקא בחורף יש ימים ללא רוח ואז לקחת שיט'
דוקא בחורף יש ימים ללא רוח ואז לקחת שיט
09/01/2019 | 11:54
47
ללגונה הכחולה בלאצ'י, או ספינת הפיראטים. רק שמעתי ולא היתי.
בניקוסיה יש מוזאון מדהים Levenitis מודרני עם ממצאי ארכאולוגיה והסטוריה. בלימסול המרינה!!!
המבצר בנמל בפאפוס לא משהו מבפנים, כנ"ל המבצר בלימסול.
בלרנקה יש את כנסיית לזרוס, אמת מים גדולה, אגם מלח עם פלמינגו והטיילת הארוכה עם המון בתי קפה ומסעדות וגם יש חנות ג'מבו.
בניקוסיה לטייל בין החומות.
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים עוד שאלה קטנה'
תודה לכל המגיבים עוד שאלה קטנה
09/01/2019 | 23:58
2
47
בקשר למה מחפשים לעשות בעיקר להתנתק כמה ימים בשקט מצד אחד ולהנות בלילות (אם יש שם חיים בלילה)
אני חושב על איזור סוף ינואר תחילת פבואר

השכרת רכב אני מסתכל בבאדגט ורואה מחירים של 200 שקל רכב ל4 ימים, זה המחירים?

צריך להביא רישיון בין לאומי או שישראלי רגיל מספיק?
לצפיה ב-'עולה זול לשכור רכב. כן'
עולה זול לשכור רכב. כן
10/01/2019 | 08:55
41
גם הדלק בקפריסין זול מאשר בישראל. אבל לשקט נפשי רצוי להוסיף ביטול השתתפות עצמית ככה שאפילו יש נגיעה בפח זה מכוסה.
חייבים גם רשיון בינלאומי שמנפיקים בממסי או במשרדים מסוימים. זה בנוסף לישראלי. יתכן שלא ידרש בזמן השכרה אבל אם יעצור אותך שוטר הוא יבקש תעודות, גם חלילה בתאונה צריך להיות מכוסה מבחינת ניירת ומסמכים.
לא שאני מכיר אבל יש חיי לילה, מועדונים מעטים בחורף, יש בארים פתוחים.
מכיר את O'Neill's Irish Bar and Grill שפתוח עד לפנות בוקר.
יש בפייסבוק קבוצה על פאפוס שהקים יוני מנטין שגם מתחזק אתר במקביל שבו אוסף כל הטיפים על פאפוס. מומלץ.
יש גם ווטסאפ לקבוצה, אפשר למסור בפרטי.
לצפיה ב-'1. חשוב מאוד לדעת מה השכירות כוללת ועוד יותר מה לא כוללת'
1. חשוב מאוד לדעת מה השכירות כוללת ועוד יותר מה לא כוללת
10/01/2019 | 17:12
42
בעיקר בתחום הביטוחים.
למשל אם מישהו במגרש חניה שבר לך פנס קדמי ימין, אתה מבוטח?
אם המתדלק בתחנת התדלוק שבר את מכסה מיכל הדלק, מבוטח?
אם איבדת את המפתח של הרכב, מבוטח?
אם ביטוחים מורחבים חשובים לך (אולי לא) הם יכולים לעלות יותר מההשכרה עצמה.
כנ"ל נהג נוסף, אקסטרות כמו מכשיר ניווט, כיסא לתינוק, נהג חדש/צעיר וכו'.
2. מבחינת החוק בקפריסין אפשר לנהוג ברשיון ישראלי, אבל יכול להיות שחברת ההשכרה דורשת רשיון בין לאומי.
יש לך שתי אפשרויות
א. לבדוק מה חברת ההשכרה דורשת ולנהוג בהתאם
ב. להנפיק רישיון בין לאומי ואז אין שאלות.
לצפיה ב-'באתר וואלה שופס יש דיל למלון בפאפוס [ראה]'
באתר וואלה שופס יש דיל למלון בפאפוס [ראה]
11/01/2019 | 07:26
15
לצפיה ב-'הצעות לשילוב 2 ערים באירופה'
הצעות לשילוב 2 ערים באירופה
05/01/2019 | 11:25
20
119
היי כולם,
אנחנו 2 עירוניים שמחפשים לשלב בין 2 ערים באירופה. לפחות אחת גדולה. לא חובה באותה מדינה אבל קרבה הגיוניות להגיע מאחת לשניה (גם טיסה קצרה וזולה). מתלבטים בין הרבה אופציות האמת. בין זול ליקר. בין קרוב לרחוק. בין עיר שרק מטיילים בה יותר ברחובות מאשר באטרקציות שבה. למשל המבורג + גדנסק, ליסבון +פורטו, קופנהאגן + מלמו/המבורג, בודפשט + וינה, וינה + זלצבורג, מילאנו + גינואה, בלגרד?, דבלין+ ליברפול...

בקיצור לא חסר אופציות... יש המלצה לטיול של 7-10 ימים? שלושה עד ארבעה ימים כל עיר בערך. עונה ככל הנראה אוגוסט או אוקטובר.  תקציב סביר של 700-1000$ טיסות ומלונות ומעבר בין הערים. מישהו עשה טיול כזה מעניין? לא חייב קשר בין הערים כמו שהבנתם.

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'פריס-שטרסבורג'
פריס-שטרסבורג
06/01/2019 | 07:03
21
לצפיה ב-'טורינו + גנואה או טורינו + בולוניה'
טורינו + גנואה או טורינו + בולוניה
06/01/2019 | 11:22
8
59
ואף אחד מזה לא באוגוסט אלא באוקטובר. ואם גנואה, אז שהיה תהיה ראשונה לפני טורינו וכמה שיותר קרוב לתחילת אוקטובר (זוהי תחילת עונת הגשמים).
לצפיה ב-'איך מזג האוויר בערים האלה באפריל? ( חופשת פסח).'
איך מזג האוויר בערים האלה באפריל? ( חופשת פסח).
06/01/2019 | 18:31
2
10
לצפיה ב-'יותר חורפי מתל אביב בינואר'
יותר חורפי מתל אביב בינואר
06/01/2019 | 18:45
51
מדובר על צפון איטליה לא רחוק משוויץ
הטמפרטורה הממוצעת באפריל בטורינו הוא בן 15 ל5 מעלות
עם 113 ממ גשם ו 8 ימי גשם.

אבל כל אלו ממוצעים של נתוני עבר, אי אפשר לדעת מה יהיה מזג האויר בעתיד,
בתל אביב יש שבועות נהדרים בחורף ויש נוראים.

לצפיה ב-'עשוי להיות אידיאלי כי זה מתקרב לפריחת האביב'
עשוי להיות אידיאלי כי זה מתקרב לפריחת האביב
07/01/2019 | 11:46
29
אולי לא שיא הפריחה אבל יראו כבר ניצנים. סוף אפריל. בריביירה עשויים עדיין להיות גשמים חזקים בעונה זו. אבל כנראה לא זה מה שהיה מונע ממני לנסוע.
אל תשכח שאפשר לעשות טיולים פנטסטיים בטבע כבר מגנואה. אוטובוס אחד שמטפס את כל העיר, ואתה ביער שצופה על העיר ועל הים. וזו רק דוגמא אחת.
לצפיה ב-'מכל ערי איטליה דווקא טורינו?'
מכל ערי איטליה דווקא טורינו?
06/01/2019 | 19:36
4
18
לצפיה ב-'קראתי שטורינו לא כזה מעניינת למרות שהיא גדולה יחסית'
קראתי שטורינו לא כזה מעניינת למרות שהיא גדולה יחסית
06/01/2019 | 21:27
2
49
ואין הרבה מה לעשות בה ושבערבים דיי מת שם. זה נכון?
צרפת מעניינת אותי בגדול. יש לי איפה לישון בפריז האמת וזה אחלה למרות שהייתי שם בגיל 17 ולא אגלה הרבה דברים חדשים מניח. שטראסבוג יפה הבנתי לטייל ברחובות בעיקר. פחות ה"אטרציות" שבה. עיר אחרת בצרפת? ליון שווה? כיפית?
מה אתם אומרים על המבורג? גדנסק? פראג? בודפשט? 
הבנתי שבודפשט לא כזו זולה (שופינג), ופראג יותר זולה מברלין. בברלין הייתי לפני כמה שנים. פראג עם בודפשט זה עמוס מידי לאיזה 8-10 ימים?
וינה מעניינת מספיק מעבר לזה שהיא קלאסית בטירוף (ראיתי כבר ארמונות, מוזיאונים קלאסיים וכו)? איך זלצבורג?
עוד רעיונות?
הייתי מעדיף את חודשי החום יותר מהאביב/סתיו. לא רוצה להסתכן בימי גשם יותר מידי. אבל זה פחות הקריטריון האמת. 
לצפיה ב-'בעיני יש מה לעשות שם והיא אהובה עלי'
בעיני יש מה לעשות שם והיא אהובה עלי
07/01/2019 | 11:44
41
אחרת לא הייתי חוזרת 3 פעמים, אני אוהבת לטייל לאורך הנהר ואם לא הייתי שוב חולה קצת בביקור האחרון שלי, הייתי עולה ברגל לגבעות שמעל, יש מסלול הליכה מסומן מתוך העיר. את ליון אני מאוד אוהבת, ביליתי שם 8 ימים בספטמבר 2012 לצורך פסטיבל מחול מודרני ואני מקווה שאשוב. יש אמנות, קצת אטרקציות, גדות נהר יפות. משם אפשר גם כן לקחת רכבת נניח לאנסי ולאגם שלה, או לראות עתיקות רומיות בוויין, Vienne, או אמנות מודרנית בסנט אטיין, Saint Etienne.

אבל גם בשטרסבורג הייתי בשמחה מבלה זמן, תמיד כמובן אפשר לקחת רכבת לערים בסביבה, כן? ננסי, מס, Nancy, Metz, שתיהן נהדרות ושתיהן בנות-ביקור משטרסבורג (סטרסבור בצרפתית).

אוקטובר יותר חי מבחינת ערים מאשר אוגוסט, כי אז רבים בחופשה. אני לא נוסעת בקיץ לעיר באיטליה.
לצפיה ב-'חשוב להגדיר את תחומי העניין וזה יעזור לבחור'
חשוב להגדיר את תחומי העניין וזה יעזור לבחור
07/01/2019 | 12:18
34
לדוגמא: מה מושך אותי לטורינו? הבסיס הוא חוויות שחוויתי במשך כמה זמן בשנת 1996 והלאה, בטורינו ובסביבה, שעיצבו אותי. וזו העיר הראשונה שראיתי והבנתי שיש משהו באיטלקיות שמתאחד עם נפשי, או שנפשי מתאחדת איתו.
ומעבר? מוזיאונים עם אמנות גדולה, כנסיות בארוקיות, ארמונות, פיאצות, ההיסטוריה גם התעשייתית גם מלוכנית. גם ספרותית וגם פוליטית, מכל זה למדתי קצת. הארכיטקטורה בסגנון אר-נובו שגיליתי לאחרונה והיתה לי מרתקת. אוכל פיימונטזי בגבולות הצמחוני. סביבה מעניינת שיש מה לראות בה מבחוץ לעיר.

מה מושך אותי לגנואה? עיר נמל. כלומר ערב-רב של לאומים, סמטאות כולל כאלה שקצת מריחות רע, חספוס, ארכיטקטורה רנסנסית מרהיבה, הקרבה לים, אוכל ליגורי, הירוק שנמצא במרחק נסיעה. הגבעות. איך מנהלים עיר במישור קצת ובעיקר בגבעות. אמנות.

מה מושך אותי לבולוניה? הארכיטקטורה האחידה, אוכל אמילייני, האמנות המקומית, יצירות המופת המעטות שיש בכנסיות, האווירה ברחובות, הטבע ששוב נגיש ברגל, כל הסביבה המלאה עשרות מקומות לבקר בהם באוטובוס/רכבת.
ובשלושתן, מרכז עירוני להפליא, כזה שמקדש הליכה ברגל. הרחק מכל הערים הישראליות, שזנחו את ההליכה ואת השהיה במרחבים עירוניים, לטובת חניה ונסיעה ברכב פרטי.

ליון היא עוד מופת של עירוניות. וכולי וכולי.

אז לחשוב מה רוצים לראות ואז לנסות למצוא את זה.
לצפיה ב-'בעזרת השם (אם יש), יום אחד אעבור לגור בה. עד כדי כך נהניתי '
בעזרת השם (אם יש), יום אחד אעבור לגור בה. עד כדי כך נהניתי
07/01/2019 | 11:40
39
שם לפני 3.5 חודשים. הזכירו כאן את גנואה אז הזכרתי אותה גם כן, פשוט כי למשל גנואה-בולוניה זה קצת מרחק וגנואה-מילנו את החלק השני בצמד הזה אני לא מכירה עדיין (לצערי). וכן, עיר פנטסטית לדעתי טורינו.

מה גם שכמי שחושבת שתגור בעיר כל חייה (עם סטיות קצרות לכפר מדי פעם) ולמדה על מה זו עירוניות טובה ועל החשיבות של הליכה ברגל בעיר, תקינות מדרכות, מרחבים מוקדשים להליכה ברגל, טורינו מספקת את זה. לחיות בתל אביב בעיר שבה אני כהולכת רגל אחרונה, בניגוד מוחלט למה שבכל אירופה מנסים לעשות, כלומר, קידום ההליכה על חשבון הרכב הפרטי, יום אחד את פשוט עייפה כבר ממאבקים ומרמת החיים הנמוכה שסדר עדיפות כמו הישראלי נותן לך. אז יש רצון לעיר מתפקדת היטב.
לצפיה ב-' הבעיה היא שהתקופה מאוד משנה '
הבעיה היא שהתקופה מאוד משנה
07/01/2019 | 00:48
2
75
אוגוסט זה שיא העונה  והחום ובאוקטובר יש את עונת המעבר ואירופה היא די גדולה אתם צריכים להתמקד יותר ולצמצם אופציות 
לצפיה ב-'נכון אבל דיי פתוחים לאופציות'
נכון אבל דיי פתוחים לאופציות
07/01/2019 | 08:27
1
75
לי החום לא מפריע. אנחנו מישראל...
ורוצים להנות מעיר בשיאה. אבל רצינו חוות דעת על כל מיני יעדים. לא נתברבר יותר מידי. כמעט איפה שלא נחליט יהיה אירופאי זה בטוח.
לצפיה ב-'החום מפריע כשאתה מסתובב בחוץ.'
החום מפריע כשאתה מסתובב בחוץ.
07/01/2019 | 11:26
47
לפני שנתיים באוגוסט היינו בליסבון ופורטו, קצת פחות טיול הערים עצמן ויותר הדרך.
אוגוסט היה אילוץ, בגלל "boom", אז זרמתי,
חששתי מטיול כשכל העולם בחופש, והסתבר שלפחות בפורטוגל אין בעיה,
רב המלונות הוזמנו שבוע וחצי בערך לפני הנסיעה, 10 ימים, מכונית שכורה, בליסבון היה חם אבל בסדר, כשעולים צפונה הרבה פחות חם,
מאד ממליצה, יש המון מה לראות בדרך, הכבישים לא עמוסים בכלל, הנהיגה היתה קלה מאד,
בפורטוגל יש המון מה לראות, לא שראינו, 10 ימים לא מספיקים.
ובעניין החום, בישראל אתה (אני) בין המקום הממוזג האחד למקום הממוזג האחר, פחות בחוץ.
לצפיה ב-'מינכן וזלצבורג.'
מינכן וזלצבורג.
07/01/2019 | 13:27
4
12
לצפיה ב-'בקיצור כל אחד ומה שאוהב/סובל (טמפ')/ויכול להרשות לעצמו :)'
בקיצור כל אחד ומה שאוהב/סובל (טמפ')/ויכול להרשות לעצמו :)
07/01/2019 | 17:21
3
46
לקחנו לתשומת הלב ונתחיל בחידוד המיקום. נעדכן בהמשך...
תודה לכולם!
לצפיה ב-'הבחירה של ערים אלה היו בגלל שהמרחק ביניהן'
הבחירה של ערים אלה היו בגלל שהמרחק ביניהן
10/01/2019 | 14:35
2
42
הוא שעתיים ברכבת ממינכן. אפשר לשכור רכב במינכן ואז לנסוע לזלצבורג ולטייל בסביבה ולהחזיר למיכן וטיסה חזרה, עניין של נוחות וסרבול של מזוודות ברכבת.
במינכן בעיקרון הוא טיול אורבני ויש מה לעשות במשך ארבעה ימים ולא צריך רכב, בזלצבורג אפשר יום יומיים בעיר ולאחר מכן בטבע המדהים באיזור.
מזג האוויר בחודשים בהם נקבת הוא נעים ביותר.
באוקטובר יש את אוקטוברפסט במיכן מאוד ססגוני.
בהצלחה ומקווה שעזרתי
לצפיה ב-'האוקטוברפסט בספטמבר, עושים לנו חיים מסובכים'
האוקטוברפסט בספטמבר, עושים לנו חיים מסובכים
14/01/2019 | 08:08
1
5
כמו שמהפכת אוקטובר ברוסיה היתה בנובמבר....
לצפיה ב-'בוא נדייק,בכל זאת בגרמניה עסקינן'
בוא נדייק,בכל זאת בגרמניה עסקינן
16/01/2019 | 08:28
4
21 ספטמבר עד ל6 לאוקטובר.
לצפיה ב-'פריז+לונדון - מקשר ביניהם היורוסטאר'
פריז+לונדון - מקשר ביניהם היורוסטאר
08/01/2019 | 13:49
51
וגם פריז - אמסטרדם - הרכבת ביניהם קלה להזמנה ולא יקרה
לצפיה ב-'ברלין'
ברלין
10/01/2019 | 09:01
36
ועיר נוספת כמו המבורג או פוטסדאם
לצפיה ב-'שאלת טיול בשבדיה'
שאלת טיול בשבדיה
07/01/2019 | 08:41
4
103
נסיעת עבודה נוספת לאוסלו באוגוסט גרמה לנו לחשוב על הצמדת חופשת הקיץ וטיול באיזור.
בפעמים קודמות כבר טיילנו ארוכות בדנמרק ובנורבגיה, כך שכנראה כדאי לפנות הפעם לכיוון שבדיה.
מצאנו המלצות רבות על אטרקציות בסטוקהולם, ואנחנו מתלבטים לאן כדאי לצאת מהעיר. בנורבגיה התרכזנו בטבע ובנופים, כך שאולי שבדיה תתגלה כמאכזבת בפן הזה, דווקא.
ניסע עם מתבגרת, וכל ההמלצות שמצאנו לנוער מתמקדות בפארקי שעשועים ואקסטרים, שלא מתאימים לחובבת המוזיאונים שלנו.
נשמח להמלצות ורעיונות.
לצפיה ב-'רעיון נהדר..סוס העץ של של שבדיה'
רעיון נהדר..סוס העץ של של שבדיה
07/01/2019 | 10:13
1
93
תקראי על המקום בשבדיה..היכן בית המלאכה היכן העיירה והאגם ליד..תהנו שם
לצפיה ב-'באמת נראה מתאים ומעניין.'
באמת נראה מתאים ומעניין.
07/01/2019 | 10:28
57
כמעט ארבע שעות נסיעה מסטוקהולם, יש לך עוד המלצות באיזור הזה? יכול להיות נחמד לבלות שם יותר מיום אחד.
לצפיה ב-'אופסלה? אהבתי אותה. אך זה היה בשנת 1995. בכל זאת עבר...'
אופסלה? אהבתי אותה. אך זה היה בשנת 1995. בכל זאת עבר...
07/01/2019 | 11:49
1
62
שווה לנסות לקרוא עליה.
לצפיה ב-'תודה, נבדוק.'
תודה, נבדוק.
07/01/2019 | 15:39
11
לצפיה ב-'מנו,חזרנו אלייך שנית..בעצם שלישית לאונייה החדשה'
מנו,חזרנו אלייך שנית..בעצם שלישית לאונייה החדשה
04/01/2019 | 15:08
139
אז נכון שניסינו כבר את הקרוזים ההם באוניות הגדולות,ובכל זאת מנו היא שלנו וחייבים להכיר גם את האונייה החדשה שהחברה רכשה,מחיר טוב להפלגה של 5 לילות באפריל,ימי תחילת ההפלגות של האונייה הזאת https://www.cruisein.co.il/%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%9...
שייט נעים עם הרומנטיקה שבים..
לצפיה ב-'שבוע בפילדלפיה ארה"ב בתחילת אפריל'
שבוע בפילדלפיה ארה"ב בתחילת אפריל
01/01/2019 | 18:49
22
143
זוג ללא ילדים.
אשמח להמלצה לטיול "חובה" לא רחוק מדי מפילדלפיה( כשעתיים נסיעה +- ), אפשרי ברכב או ברכבת וכיוצ"ב. הכל הולך ( כמעט ....   ) : אורבני, טבע, לא מוזיאון ( כי יש בפילדלפיה ) אפשרי מיוזקל בניו-יורק אם יש המלצה למשהו מיוחד .... ועוד ועוד והעיקר שיהיה שונה מחוויה דומה בארץ, ולכן גם שווה את המאמץ.

תודות.
לצפיה ב-'יש לך את ניו יורק כשעתיים לכיוון אחד ווושינגטון'
יש לך את ניו יורק כשעתיים לכיוון אחד ווושינגטון
02/01/2019 | 01:21
19
79
כשעתיים לכיוון השני. בכל עיר אפשר לבלות שבוע (לגבי ניו יורק זה היה אנדרסטייטמנט), כך שהעיניין פה הוא לא איך למצוא טיול חובה, אלא על מה לוותר מכל כך הרבה אפשרויות.
לצפיה ב-'אשמח ליתר פירוט.'
אשמח ליתר פירוט.
02/01/2019 | 05:40
18
18
לצפיה ב-'לא מובן, אתה רוצה ללון בפילדלפיה וכל יום לנסוע למרחק שעתיים?'
לא מובן, אתה רוצה ללון בפילדלפיה וכל יום לנסוע למרחק שעתיים?
02/01/2019 | 11:17
13
70
זאת אומרת 4 שעות הלוך חזור כל יום נטו? (ברוטו כמובן יותר)
או שאתה שואל איפה לבלות שבוע?

לצפיה ב-'בסיס "הקבע" יהיה פילדלפיה'
בסיס "הקבע" יהיה פילדלפיה
02/01/2019 | 11:42
12
68
אבל השאלה היא לגבי טיולי כוכב אם יש אטרקציות תיירותיות במרחק כזה מפילדלפיה, כלומר נוסעים בבוקר וחוזרים בערב ... או במקרה שזה מחייב, להישאר מחוץ פילדלפיה לילה אחד או שניים גג. שעתיים נסיעה זה לא ממש מילולי, יכול גם להיות מעט יותר ובמיוחד אם הכוונה להישאר ללון.
לצפיה ב-'רכבת מפלדלפיה לתחנת יוניון בוושינגטון לוקחת בערך שעתיים'
רכבת מפלדלפיה לתחנת יוניון בוושינגטון לוקחת בערך שעתיים
02/01/2019 | 12:02
11
80
לכיוון.
ברכב בפילדלפיה אתה יכול לנסוע לראות אמיש והרשי, קרוב יותר.

אני לא הייתי מבזבז כל יום 5 שעות על נסיעות, אבל רצונך כבודך
לצפיה ב-'אבל גם ב5 שעות האלה אפשר להכיר את האזור בצורה אחרת'
אבל גם ב5 שעות האלה אפשר להכיר את האזור בצורה אחרת
02/01/2019 | 12:40
6
66
אם זה ברכבת או  מטרו אוטובוס או רכב זו גם דרך להכיר איזור זו חוויה שלעצמה גם כן במקום חדש או תיירותי 
לצפיה ב-'ברכבת לטעמי הנוף מכוער בצורה בלתי רגילה, אין מה לראות'
ברכבת לטעמי הנוף מכוער בצורה בלתי רגילה, אין מה לראות
02/01/2019 | 13:24
5
66
גם בדרך ל DC ועוד יותר בדרך ל NY.

כנראה שלשואל יש איזושהי סיבה שהוא לא פירט אותה להשתמש בפילדלפיה כמקום לינה לטיול כוכב,
אני ממליץ לו לשקול את הסיבה למול בזבוז שליש עד חצי מכל יום טיול בנסיעות (שאגב גם הן עולות כסף)
ושיחליט מה שיחליט

לצפיה ב-'זה לטעמך '
זה לטעמך
02/01/2019 | 13:46
4
67
כל אחד ואחת חווים טיול באופן אחר אצל האחד או האחת נסיעות בתחבורה ציבורית או רכב מאוד חשובות כי זו היכרות אחרת עם המקומיים והמקום אחרים מתעניינים בערים עצמן חלק מתעניינים בכפרים ציוריים   חלק רוצים בטיול במזג אוויר חורפי אצל אחרים  יש רצון יותר לטייל במזג אויר חם יותר אצל חלק יש תקציב גדול אצל אחרים לא חלק אוהבים מוזיאונים( ובזבוז זמן בתורים ארוכים)  שהכניסה אליהם בתשלום אצל אחרים יש רצונות אחרים מה שמתאים לך לא בהכרח מתאים לאחר או לאחרת ...
לצפיה ב-'עשית פעם את הנסיעה הזו? ראית כפרים ציוריים?'
עשית פעם את הנסיעה הזו? ראית כפרים ציוריים?
02/01/2019 | 15:52
3
63
נראה ציורי כמו החצרות האחוריות של המוסכים באזור התעשיה של לוד, וזה במקומות מיושבים,
ונכון, לטעמי החצרות האחוריות של המוסכים בלוד לא ממש מעניינות,

מה שמתאים לי לא מתאים לאחרים? צודק, בטח שנכון. אז מה המסקנה? מה ההמלצה שלך? שאני אמליץ על מה שלא מוצא חן בעיני?
אני יכול להמליץ רק לפי הטעם שלי ואני לוקח בחשבון שלא שמעתי על סיורי תיירים שיוצאים לשם, במשלן הדרך הזו לא מוגדרת דרך נופית ירוקה, כך שהטעם שלי לא יוצא דופן.
לצפיה ב-'שוב זה עניין של טעם'
שוב זה עניין של טעם
02/01/2019 | 16:17
2
57
אני לא עשיתי את הנסיעה הזו אז אני לא יכול לדעת ייתכן שתמצא חן בעיניי כשאעשה אותה מתישהוא וייתכן ולא אני צריך לעשות אותה בשביל לחוות דעה עלייה אגב כשאני מטייל אני מעדיף להגיע למקומות שלא ממש מתויירים דווקא ככה אתה מכיר את המקומיים והמקומות  בצורה אחרת ויותר " נכונה" לטעמי כי ככה אתה רואה את חיי היום יום כמו שהם ואיך שהמקומיים חיים אותם 
לצפיה ב-'מה לדעתך הטעם בהתיעצות אם האנשים לא יכולים לתרום מנסיונם'
מה לדעתך הטעם בהתיעצות אם האנשים לא יכולים לתרום מנסיונם
02/01/2019 | 17:04
1
67
אין מצב שהחוויה היא אוביקטיבית, אז לנסיון ולחוויה האישית של מי שהיה וביקר אין משקל?
אם מישהו שואל אחרים כנראה שהוא כן מייחס חשיבות לחוויה של אחרים.

לצפיה ב-'התייעצות תמיד עוזרת '
התייעצות תמיד עוזרת
02/01/2019 | 18:08
56
וחוויות של אחרים תמיד עוזרות לקבל החלטה אבל ניסיון הוא דבר אישי תמיד יכול להיווצר מצב שבו המלצה לא תואמת לחוויה האישית בסופו של דבר זה מאוד תלוי צריך לקחת הכל בחשבון כשמדברים על טיול וחופשה 
לצפיה ב-'לא התכוונתי לבזבז כל יום 5 שעות על נסיעה.'
לא התכוונתי לבזבז כל יום 5 שעות על נסיעה.
02/01/2019 | 14:32
3
69
סוף סוף יש לי מה לעשות וגם לראות בפילדלפיה. זה לא מקרי שאני מגיע לפילדלפיה דווקא.
לצפיה ב-'אתה יכול לצאת מוקדם מאוד בבוקר לוושינגטון ולחזור מאוחר בלילה'
אתה יכול לצאת מוקדם מאוד בבוקר לוושינגטון ולחזור מאוחר בלילה
02/01/2019 | 17:21
2
70
למרות שלדעתי כדאי שתשאר שם לילה ותבלה בעיר יומיים מלאים.
בניו יורק אפשר לבלות שבועות על שבועות. אם הטיסה שלך מ/אל ארה"ב נוחתת בניו יורק אולי כדאי שתשלב עם הטיסה ותחסוך לך את ההלוך חזור לפילי.
אם אתה כבר בפנסילבניה אתה יכול לקחת רכב ולראות את האמיש ולבקר באמיש (אם מתאים לטעם שלך)
ואכן לכל מי שמתעניין בהסטוריה אמריקאית פילי מאוד מעניינת

לצפיה ב-'צריך להיות "ולבקר בהרשי" (ולא באמיש)'
צריך להיות "ולבקר בהרשי" (ולא באמיש)
02/01/2019 | 17:44
17
לצפיה ב-'הבנתי. תודה.'
הבנתי. תודה.
02/01/2019 | 19:55
13
לצפיה ב-'מצטער, "פירוט" פה יהיה לכתוב את כל נקודות העיניין'
מצטער, "פירוט" פה יהיה לכתוב את כל נקודות העיניין
02/01/2019 | 12:53
3
64
בניו יורק ובוושינגטון.  זה לא מעשי ובוודאי לא ביכולתי.
יעזור אם תכתוב אם היית בניו יורק ו/או וושינגטון בעבר ועל כמה גיחות יומיות כאלו מדובר.
לדוגמא, אם מדובר בגיחה יומית אחת ועוד לא היית באף אחד מהמקומות, אז פשוט היית אומר לך לנסוע לניו יורק להסתובבות רגלית בדאונטאון ומידטאון ואם מ"א יפה, לקחת את ההפלגה שמקיפה את מנהטן.
לצפיה ב-'כפי שכתבתי בהודעה הפותחת'
כפי שכתבתי בהודעה הפותחת
02/01/2019 | 14:56
2
53
מדובר בשבוע ימים בלבד והכוונה היא לצאת מפילדלפיה פעם או פעמיים וזהו. הפלגה שמקיפה את מנהטן זו אפשרות.
לצפיה ב-'אם אני מבין נכון שזו פעם ראשונה בערים הללו'
אם אני מבין נכון שזו פעם ראשונה בערים הללו
02/01/2019 | 18:21
1
57
אז אם יש לך אחת או שתי גיחות, את שתיהן הייתי עושה לניו יורק (וכמו שנאמר, אם אפשר לקמבן חיסכון בנסיעות פילי-ניו יורק, אז כדאי).
מה לעשות בניו יורק יום או יומיים?
- כאמור, הפלגה של שעתיים סביב מנהטן , בתנאי שמ"א יפה.
- הסתובבות רגלית בדאונטאון.
- הסתובבות רגלית במידטאון + עלייה (גם תלוי במ"א) על אחד המגדלים. ממצליץ על top of the rock ברוקפלר סנטר.
- טיימס סקוור, עדיף בשעות החשיכה.
לצפיה ב-'אוקיי. תודה.'
אוקיי. תודה.
02/01/2019 | 19:52
10
לצפיה ב-'city of brotherly love'
city of brotherly love
14/01/2019 | 19:13
1
7
כלכך אהבתי את פילדלפיה והאווירה.

בפילדלפיה עצמה יש כל מיני דברים נחמדים לעשות.

להסתובב באזור הMALL - זה לא קניון אלא אזור היסטורי עם כל מיני נקודות עניין, פעמון החירות שם (מהסרט אוצר לאומי עם ניקולס קייג).
BROAD STREET רחוב מדליק עם חנויות ואווירה מגניבה, לא רחוק משם יש מעין מוזיאון מוזיאק מגניב שווה לפחות מבחוץ לראות
לאכול פילי ציזסטייק ופיצה פרייס (כי חייב גם אוכל חח)
גן החיות בפילדלפיה די גדול ומרשים.
אפשר לנסוע לאקווריום , זה אומנם בניו גרסי אבל מהקצה של רחוב ברוד יש מעבורת של כמה דקות לצד השני לניו גרסי ומשם כמה דקות הליכה.
לא יודעת מתי באפריל אתם הולכים, אבל בדרך כלל באפריל זה פתיחת עונת הבייסבול, שווה אולי לנסות לתפוס משחק של הפיליס בשביל לספוג אוירה.
הופעות אפשר לפעמים בפילדלפיה לראות, יש אולם גדול לא רחוק מהמגרשים.
כמובן המדרגות של רוקי שהוא רץ עליהם ואפשר גם להכנס למוזיאון ואחכ ללכת על הנהר ולעשות פיקניק אם יש יום יפה.
סיור בכלא של פילדלפיה
גני לונגווד

מחוץ לפילדלפיה יש את הרשי ואזור ההיימיש
אתם יכולים לעשות קפיצה קצרה לאטלנטיק סיטי בין אם להשאר לילה ובין אם לא.
במלון בורגטה יש להם מועדונים ופאבים ממש באזור הקזינו, לפעמים בגיפסי בר יש שם הופעות של להקות קאברים
בפילדלפיה עצמה FILED HOUSE ממש במרכז העיר ליד המרקט נחמד

לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
14/01/2019 | 21:52
3
מכל התגובות עד כה אני מבין שפילדלפיה איננה יעד מובחר לגיחות כוכב בטווח של שעתיים שלוש, חוץ מניו-יורק. במובן זה היא כל כך שונה מעשרות ערים אירופאיות שכן מתאימות לסוג כזה של תיור - וחבל, אבל אין לי ברירה כי אנחנו חייבים להיות שם, זו לא בחירה שרירותית.
לצפיה ב-'העיר פורטו בפורטוגל- טיסה ישירה- יש ?'
העיר פורטו בפורטוגל- טיסה ישירה- יש ?
02/01/2019 | 17:07
1
62
זכרוני טוען שהיו טיסות ישירות לפורטו בקיץ, כרגע ,מנועי החיפוש מראים רק טיסות לא ישירות 
יש לנו כנס בספטמבר. האם מישהוא זוכר איזו חברה עשתה את הטיסות?
באתר של ארקיע וישראייר אין 
תודה רבה

לצפיה ב-'בשנה שעברה גם סנדור טסה לפורטו.'
בשנה שעברה גם סנדור טסה לפורטו.
10/01/2019 | 16:02
7
לצפיה ב-'מניו יורק ל - יילוסטון ארה״ב'
מניו יורק ל - יילוסטון ארה״ב
01/01/2019 | 18:19
2
83
נוחת בניו יורק וגם חוזר משם לאחר כ 14 יום טיול .
מעוניין להגיע לפארק יילוסטון , (הבעיה כיצד להגיע ? )
משם לנסוע ברכב שכור לסביבות מזרח ארה״ב
כל הטיול כ 13-14 יום 
רכב - רחוק מידי ואולי הנוף בדרך לא משהו
טיסה - מצאתי טיסות אבל לא ישירות - המחירים לא נמוכים .
אשמח על טיפים - הרחבת המידע לתכנון נכון 

לצפיה ב-'תחפש בשדות תעופה שונים'
תחפש בשדות תעופה שונים
02/01/2019 | 03:57
58
בוזמן, בילינג- במונטנה
גקסון הול
איידהו פולס
וחברים שלנו טסו לסולט לייק סיטי ביוטה
אנחנו טסנו לדנוור ומשם נהגנו ליילוסטון (אנחנו גרים בארה"ב)
אם אתה משכיר רכב ביילסטון ומחזיר במזרח ארה"ב יהיה לך תשלום נוסף, שיכול להגיע לכמה מאות דולרים.
לצפיה ב-'תחפש שדה תעופה גדול באזור'
תחפש שדה תעופה גדול באזור
10/01/2019 | 01:38
24
אבל באזור של הפארק אין שדות תעופה גדולים מאוד ולכן הטיסות לשם יקרות. אם הייתי במקומך הייתי טס לסיאטל או לפורטלנד, שם הטיסות יהיו זולות בהרבה ועושה טיול מעגלי. בערך 12 שעות נסיעה מסיאטל / פורטלנד לילוסטון ויש מלא מה לראות בדרך (st helens, mount hood אפשר לעשות בתחילת הדרך סיבוב באולימפיק פארק, וגם לראות את סיאטל / פורטלנד אם ערים מעניינות אותך), הייתי מקציב שבוע לדרך ועוד שבוע לפארק ולסביבה שלו, ככה גם יהיה לך קל (יחסית) לקחת ולהחזיר את הרכב לאותו מקום, כל זה כמובן אם אין לך בעיה עם כמה ימים עם הרבה שעות נסיעה, אני אישית נהניתי מאוד לנהוג באזור הזה.
לצפיה ב-'poznan עם ראיין אייר - סיכום.'
poznan עם ראיין אייר - סיכום.
31/12/2018 | 17:48
2
130
טרמינל 1 כרגיל מכל דבר עושים תור .
צפוף , קטן , דיוטי פרי קטן - פשוט מוציא את החשק לטוס לואו קוסט .
כמעט עדיף לטוס כרגיל רק שלאירופה לסופ"ש .... ובמחיר של 80E הלו"ש עדיין אני מוכן לזה.

הנחיתה של ראיין בשדה הפצפון של פוזנן מאוחרת ואוטובוס לעיר כל שעה בלילה ככה שחייבים מונית , קור מקפיא עצמות למרות זרזיף קל ולא מזיק לקחתי את המונית הראשונה שראיתי ובלי להמתקח - הנהג לא מדבר אנגלית 40Z למלון , לא נורא.

City Solei Boutique Hotel זה המלון בוטיק פצפון חדרים לא גדולים כל חדר בעיצוב שונה כל חדר אחר בתכלית , בכלל כל המלון מעוצב פרי סטייל וצריך ראש פתוח.
ארוחת בוקר בחדר אוכל של פחות מ- 20 כסאות גם קטנה אבל איכותית מאוד טובה מאוד עם מבחר הולם הכל אבל בהזמנה מתפריט כולל קפה אבל מכיון שאין הרבה אנשים ולא סואן אז האווירה בהתאם נינוחה .
המלון עלה פי 3 מהטיסה אגב.

ממוקם כפסע מהעיר העתיקה כל המרחקים קצרים בפוזנן. 
גם העיר העתיקה קטנה , מאורת בסגנון חג המולד כמובן שזה נחמד ונותן אווירה יפה.
העיר עצמה מחולקת על מדרחוב ארוך עם חנויות לכל האורך פאבים מסעדות ומועדונים עד לכיכר המרכזית קניון אחד או 2 באמצע .
קצת מה לראות פה ושם - ההגדרה המתאימה אפרורית.
קניות בזיל הזול בייחוד בקניון הענק שליד התחנה המרכזית של הרכבות של העיר שממוקמת קצת מחוץ לאזור המתוייר,  התחב"צ חשמליות \ אוטובוסים - יעיל.
 יש באזור פארק ענקי של טנקים וכלי מלחמה ושוק פשפשים שוב במרחק הליכה מהעיר העתיקה .
בפאבים גם זול חצי ליטר בירה - 10Z 
האוכל גם זול .
המונית בחזור - 30Z

טיסה חזור עם ראיין בשעה 15-16 נחיתה בארץ 20 -21
זו אחת הסיבות כן לקחת את הטיסה הזו.
פריוריטי חובה , 2 תיקים למטוס אחד 55X40X20 והשני קטן יותר שיכנס תחת המושב. אם לא אז רק אחד קטן.

לפי מה שהבנתי יש כאלה שממשיכים מפוזנן ברכבת לברלין או פראג בגלל המרחק הקצר - אני לא בדקתי את זה.
לצפיה ב-'275 קמ לברלין 450 קמ לפראג, לא כל כך קרוב.'
275 קמ לברלין 450 קמ לפראג, לא כל כך קרוב.
31/12/2018 | 19:10
1
33
לצפיה ב-'לברלין זה כ-2.5 שעות ברכבת במחיר 20-30 אירו לכיוון '
לברלין זה כ-2.5 שעות ברכבת במחיר 20-30 אירו לכיוון
01/01/2019 | 12:02
72
למי שמחפש את הזול זה סבבה לגמרי
לצפיה ב-'מחפשת יעד לפסח, בערך שבועיים מינוס פלוס, הרבה הרבה טבע.'
מחפשת יעד לפסח, בערך שבועיים מינוס פלוס, הרבה הרבה טבע.
31/12/2018 | 21:14
2
69
2 בנות בתחילת\אמצע שנות ה30

רק לא סין, הפיליפינים ונפאל.

לא מוגבלות מבחינת תקציב אבל יכולות להרשות לעצמנו

חשוב שזה יהיה העונה ביעד, זה קריטי
לצפיה ב-'אם אתן חובבות טבע'
אם אתן חובבות טבע
01/01/2019 | 00:45
89
ארופה נהדרת עבורכן. בפסח אמנם די קר אבל אם לבוש מתאים שוויץ אוסטריה, גרמניה, וגם צרפת כולן יעדים נהדרים לטיולי טבע. שוויץ ואוסטריה (וצפון איטליה) הרריות - שלג, הליכה בנופים משגעים. צרפת וגרמניה שתי ארצות ממש גדולות עם טבע מכל הסוגים, יערות פארקים, נהרות, בכל מקום יש שבילי טיולים מסומנים. צריך רק להחליט איזה מהארצות קוסמות לכן ביותר, כמו כן יש לחשוב על טיולי כוכב לעומת החלפת מקומות לינה. לכל אופציה כזו יש יתרונות וחסרונות. יש ספרים, יש אינטרנט קל כיום לחפש. יש פורומים של טיולים גם באתרים נוספים. היום צריך רק לדעת להקליד והעולם פתוח בפניכן.

אגב גם בארה"ב נהדר לטייל ברגל במקומות רבים. יש הרים ומדבריות וגם קניונים וגם אגמים. הכל ענין של זמן ורצון להרפתקאות.
לצפיה ב-'לגמרי הייתי הולכת על הקניונים בארה"ב ו/או איזור ניו אינגלנד'
לגמרי הייתי הולכת על הקניונים בארה"ב ו/או איזור ניו אינגלנד
01/01/2019 | 10:58
26
לצפיה ב-'הסתבכתי עם שלל החוקים: האם אני זכאי לפיצוי על עיכוב טיסה?'
הסתבכתי עם שלל החוקים: האם אני זכאי לפיצוי על עיכוב טיסה?
30/12/2018 | 15:09
7
126
שלום לכולם,
ניסיתי להבין לבד האם אני זכאי לפיצוי על החמצת טיסה ולא כל כל הצלחתי. האם למיטב ידיעתכם אני זכאי ?
אמורה היתה להיות טיסה חזרה מפירנצה לת"א ע"י Swiss Air עם קונקשן בציריך 
19:05 יום ו' 21.12.18 20:20 יום ו' 21.12.18
המראה פירנצה נחיתה ציריך סוויס
22:40 יום ו' 21.12.18 03:35 יום ש' 22.12.18
המראה ציריך נחיתה תל אביב סוויס
בפועל הטיסה מפירנצה אחרה, כתוצאה מכך קיבלתי טיסה חלופית עם עוד קונקשן מציריך לאתונה ביום שבת בבוקר ומאתונה לת"א במוצ"ש ב- 22:40, 24 שעות אחרי המועד המקורי.
גורם נוסף בעסק הוא ששוייץ לא חברה ב- EU. 
מה המצב להבנתכם ?
תודה
לצפיה ב-'תודה. claimit חושבים שיש לי סיכוי (לא איכפת להם משווייץ).'
תודה. claimit חושבים שיש לי סיכוי (לא איכפת להם משווייץ).
30/12/2018 | 17:38
23
לצפיה ב-'הם פעלו נכון '
הם פעלו נכון
30/12/2018 | 18:43
3
79
לרוב אם אתה טס עם אותה החברה ויש איחור עלייך לקבל או לילה ביעד הביניים על חשבונם ואז טיסה חלופית או טיסה חלופית הראשונה בתור אחרי הטיסה שעליה היית אמור להיות אם יש בה מקום מה שאני מבין כאן הוא שהטיסה הראשונה האפשרית והיה בה מקום בשבילך היתה הטיסה של שבת ...אגב רצוי לעשות חניית ביניים בהפרש של מינימום של  שעתיים לפחות בין שתי טיסות בחניית ביניים
לצפיה ב-'הם עשו את ההכרחי, השאלה אם זה גם מספיק. claimit מעריכים שלא.'
הם עשו את ההכרחי, השאלה אם זה גם מספיק. claimit מעריכים שלא.
31/12/2018 | 09:00
2
21
לצפיה ב-'אם הם עשו את ההכרחי ולפי החוק '
אם הם עשו את ההכרחי ולפי החוק
31/12/2018 | 12:01
54
אז זה בסדר אני לא יודע מי אלה בCLAIMIT או מה זה בכלל ...
לצפיה ב-'CLAIMIT מבינים בחוק הרבה יותר מכל אחד פה, אם הם חושבים שאתה'
CLAIMIT מבינים בחוק הרבה יותר מכל אחד פה, אם הם חושבים שאתה
31/12/2018 | 13:47
52
זכאי לפיצוי בוודאי ששווה לנסות (זה לא עולה לך כלום בשלב הראשון).
זה ששוויץ לא חברה באיחוד זה לא משנה, מה שמשנה זה מאיפה יצאה הטיסה הראשונה ואיטליה בוודאי חברה באיחוד.
גם זה שהם עשו את חובתם לא פוטר אותם מהפיצוי.
יש חובה להציע טיסה חלופית ויש פיצוי. כל אחד עומד בפני עצמו.

לצפיה ב-'תודה לכולם, הגשתי תביעה דרך claimit.'
תודה לכולם, הגשתי תביעה דרך claimit.
31/12/2018 | 16:05
1
18
לצפיה ב-'להוציא מהשוויצרים '
להוציא מהשוויצרים
31/12/2018 | 21:45
63
זאת מטרה נעלה וחשובה מאין כמוה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'חוברת שביל אנטוני התרנגול שביער השחור - בשפה העברית'
חוברת שביל אנטוני התרנגול שביער השחור - בשפה העברית
30/12/2018 | 07:58
71
לפני מספר ימים העלו לאחת מקבוצות הפייסבוק תרגום מלא ובעברית של חוברת ההפעלה של שביל "אנטוני התרנגול" שביער השחור

לצפיה ב-'אל על תגבה כסף על מזוודות גם בטיסות למזרח הרחוק ואפריקה'
אל על תגבה כסף על מזוודות גם בטיסות למזרח הרחוק ואפריקה
27/12/2018 | 11:02
14
94
החברה הודיעה כי תרחיב את מודל רכישת הכרטיסים החדש שלה גם ליעדי המזרח הרחוק ואפריקה ■ כרטיס Lite יאפשר טיסה עם כבודת יד אישית בלבד, בעוד שכרטיסי Classic ו-Flex יתירו מגוון אפשרויות רחב יותר ■ המרוויחים: אלו שיחליטו לטוס ללא כבודה - גם ליעדים מרוחקים
https://www.themarker.com/consumer/tourism/.premiu...
לצפיה ב-'שימו לב שכרטיס קלאסיק כולל בחירת מושב רק בשורות האחרונות '
שימו לב שכרטיס קלאסיק כולל בחירת מושב רק בשורות האחרונות
27/12/2018 | 11:08
13
77
ביתי טסה לאחרונה לאירופה עם אל על והזמינה כרטיס קלאסיק בעיקר בגלל המזוודה.
הכרטיס כולל אפשרות בחירת מושב מראש ללא מושבים מועדפים.
להפתעתי גיליתי שרוב מושבי המטוס הגדרו כ"מועדפים" ולמרות שהיו שפע של מקומות פנויים האתר נתן לה להזמין ללא תוספת תשלום רק בערך ב 10 השורות האחרונות של המטוס.
כל שאר המושבים (הרגילים לחלוטין) היו בתוספת תשלום.
לצפיה ב-'זה היה כך גם לפני השינוי'
זה היה כך גם לפני השינוי
27/12/2018 | 11:41
2
71
גם לפני שנה כשרכשנו כרטיסים באל על הושבה בחינם הייתה רק בשורות אחרונות.
לצפיה ב-'זה ממש לא אותו הדבר, עכשיו את קונה כרטיס יותר יקר שכולל '
זה ממש לא אותו הדבר, עכשיו את קונה כרטיס יותר יקר שכולל
27/12/2018 | 12:08
1
76
הושבה למעט מושבים מועדפים ולאחרונה עקב התלונות ראיתי שהוסיפו את המונח "קדמיים".
פתאום כל המטוס נהיה כרטיסים מועדפים וקידמיים.
זה ממש מטעה, כי 70 אחוז מהמטוס הפך פתאום למועדף וקידמי.
היו צריכים לכתוב שזה כולל רק הושבה בשורות האחרונות.
בניגוד לחברות אחרות הם גם לא מגלים לך איזה שורות נחשבות קידמייות.
תסתכלי כאן במפות הושבה באתר של אל על, אין זכר למונח מושבים קידמיים:

לצפיה ב-'אני לא יודעת מתי טסתה איתם לאחרונה'
אני לא יודעת מתי טסתה איתם לאחרונה
27/12/2018 | 15:09
64
אבל ככה היה בדיוק. הכרטיס כלל הושבה, אבל אפשר היה לבחור רק בשורות אחרונות וכל האחרות היו בתוספת תשלום.
בטיסה חזרה כבר לא היו מקומות פנויים בשורות החינמיות אז לא יכולנו לבחור הושבה מראש.

זה לא מופיע במפות ההושבה, אבל ברגע שניסינו לבחור מקומות ישיבה, ישר קפץ הצורך בתשלום בשורות יותר קדמיות.
לצפיה ב-'טסתי לברצלונה, הזמנתי כרטיסים לייט למרות שהיה לנו צורך '
טסתי לברצלונה, הזמנתי כרטיסים לייט למרות שהיה לנו צורך
27/12/2018 | 13:26
9
91
במזוודה אחת אבל לא רציתי להזמין קלאסיק כי הושבה פחות הטרידה אותי. אח"כ הוספתי לכרטיס אחד מזוודה לשני הכיוונים ובזה נפתרה הבעיה. אכן בחירת מושבים היתה בערך משורה 50 או 55 אבל זה ממש לא הפריע משום שיכולנו לבחור לשבת יחד.
לא ממש זוכרת אבל למיטב זכרוני קלאסיק היה יקר יותר מלייט + תוספת מזוודה.
לצפיה ב-'כנראה שזה הדבר הכדאי לעשות, שימי לב רק שכרטיס לייט הוא '
כנראה שזה הדבר הכדאי לעשות, שימי לב רק שכרטיס לייט הוא
27/12/2018 | 13:46
1
78
נונרפאנדבל ובכרטיס קלאסיק יש אמנם קנס משמעותי אבל מקבלים החזר חלקי אם מבטלים.
לצפיה ב-'לא מזמינה כרטיס שנה מראש ודואגת לעשות ביטוח לכל צרה'
לא מזמינה כרטיס שנה מראש ודואגת לעשות ביטוח לכל צרה
27/12/2018 | 14:30
26
לצפיה ב-'איך יכולתם לבחור לשבת יחד? '
איך יכולתם לבחור לשבת יחד?
27/12/2018 | 23:19
6
70
אנחנו בדיוק הזמנו כרטיסים מאלעל לברצלונה. חשבנו לעשות כמוך - להזמין כרטיסי לייט ואח"כ להוסיף מזוודות. אבל בגלל שטסים עם הילדים, חשוב לנו לשבת יחד או לפחות בזוגות כדי שהילדים לא ישארו לבד. ולכן הזמנו כרטיסי קלאסיק. לא ידעתי שאפשר לבחור לשבת יחד. איך עושים זאת?
לצפיה ב-'כשעושים און ליין צ'ק אין. ראיתי שהוקצו לנו מקומות, שתיים '
כשעושים און ליין צ'ק אין. ראיתי שהוקצו לנו מקומות, שתיים
28/12/2018 | 00:17
5
102
ביחד והשלישית שורה לפני. יש אפשרות לשנות מקום ישיבה וזה מה שעשיתי. שיניתי את המקום הבודד לשלישי בשלישיה.
בהלוך קיבלנו שלושה מושבים, כל אחת במעבר. שתיים משני צידי המעבר, באותה שורה והשלישית במעבר שורה לפני. בעלי שכנע אותי שמעבר זה עדיף אבל הבנות לא היו מרוצות לכן בחזור שיניתי וישבנו בשלישיה.
אם עושים את הצ'ק אין מוקדם יש מקומות פנויים לבחור מהם.
אגב, לדעתי לא מפרידים בין הורים וילדים בעיקר ילדים קטנים. מי יקח אחריות להושיב ילדים קטנים בנפרד מהוריהם? חוץ מזה, בכרטיסים שנרכשו באותה הזמנה מושיבים קרוב אחד לשני.
באוקטובר חזרנו בטיסה שהקונקשיין שלה היה מברצלונה של אל על. באון ליין צ'ק אין קיבלנו מושבים באותה שורה לטיסה הראשונה ושמושבים בשורות שונות לטיסה השניה. מאחר וטסתי עם בעלי והוא עשה את הצ'ק אין אין לי מושג מה היו האפשרויות. כנראה לא היו. אבל בגייט בברצלונה, כשבעלי ניגש לברר למה לא יושבים יחד אמרו לו שזו טעות והמקומות שרשומים באישור הם בכלל לא אלו שאנחנו באמת יושבים בהם - ההושבה היתה יחד. אל על - למה אפשר לצפות?
לצפיה ב-'תודה. נלמד לפעם הבאה'
תודה. נלמד לפעם הבאה
28/12/2018 | 22:41
4
53
אגב, טסתם בעונה צפופה? בסוכות או משהו כזה? אני משערת שכאשר התפוסה מלאה קשה להם יותר לתמרן עם המושבים. הילדים שלי אמנם עדיין צעירים אבל לא ממש קטנים (בני 13—15). יתכן שבגיל הזה כבר לא מתאמצים 'להצמיד' מושבים אם צפוף בטיסה. הילדים יכולים להסתדר לבד במטוס, בטח בטיסת אלעל, אבל אני מעדיפה שלא. לכי תדעי ליד מי יושיבו אותם..
לצפיה ב-'טסנו לפני שבועיים, ממש לא עונה צפופה. לשמחתי, '
טסנו לפני שבועיים, ממש לא עונה צפופה. לשמחתי,
29/12/2018 | 14:13
1
58
אנחנו סיימנו מזמן עם הצורך לטוס בעונות הצפופות.
גם הבנות שלי כבר מזמן לא ילדות קטנות (אחת מהן אמא בעצמה) ובכל זאת הושיבו קרוב וגם כשבעלי ואני טסים יחד מושיבים אותנו צמוד.
אבל, למרות שזו לא העונה הצפופה המטוס היה מלא לגמרי בשני הכיוונים.
אגב, לנסיעה האחרונה שלנו הצטרפה בת משפחה שרכשה כרטיס מאוחר יותר. היא לא קיבלה הקצאת מקום בצ'ק אין שעשתה און ליין ובמקום, הוצגה לה הודעה שהקצאת מקום תקבל בהתיצבות בשדה התעופה.
בחזור, בשורה לפנינו ישב אבא עם ילדון והאמא ישבה באותה שורה מעבר למעבר. אז דואגים להושיב קרוב וכנראה באמת משאירים בודדים להקצאת מקום בסוף כדי להצמיד כמה שיותר משפחות.
לצפיה ב-' '
30/12/2018 | 18:36
3
לצפיה ב-'טסנו בסוכות האחרון'
טסנו בסוכות האחרון
30/12/2018 | 14:36
1
53
לא הזמנו מקומות מראש.
הושיבו אותנו יחד.
לצפיה ב-' גם לך! '
גם לך!
30/12/2018 | 18:37
6

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה