לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3277232,772 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'לינה בארכיפלג בסטוקהולם'
לינה בארכיפלג בסטוקהולם
19/08/2018 | 23:36
5
אשמח לקבל המלצות למקום רומנטי ללינה בסוף שבוע בסטוקהולם שישי עד שני - באחד האיים.

לצפיה ב-'המלצות לטיול לארה״ב'
המלצות לטיול לארה״ב
18/08/2018 | 10:59
3
81

היי
אנחנו מתכננים באמצע ספטמבר טיול עם הילדים לארה״ב.
אנחנו זוג + 5 ילדים בגילאים 19,15, 7, 5.
אנחנו מתכננים להגיע לאורלנדו מתאריך 18.9.18 ולשהות שם 3 ימים.
בהמשך נסע לאזור מיאמי משם נשוט בספינה של הרויאל קריביים לשבוע ולאחר מכן נסע לכיוון אטלנטה עם הרכב.
באטלנטה אנו מתכננים לשהות כיומיים אצל משפחה לקניות וחזרה לארץ ב 6.10.18.
מבקשת לקבל המלצות:
לאיזה פארקים בדיסני מומלץ לקחת את הילדים בהתחשב בגילאים השונים – חשבנו על מג׳יק קינדם ואנימל קינדם ואת היום השלישי באורלנדו  במרכז החלל ע״ש קנדי.
כאשר אנו נוסעים ממיאמי לכיוון אטלנטה, מאיזה דרך מומלץ לנסוע ואיזה אטרקציות ניתן לראות בדרך? בהתחשב בגילאי הילדים כמובן.
תכננו לחלק את הנסיעה ל 4 או 5 ימים ואז אטלנטה עוד יומיים לקניות ומשפחה.
אשמח להמלצות נוספות. 
תודה רבה
לצפיה ב-'אני טיילתי באיזור למשך משהו כמו 9 ימים עם ילדים'
אני טיילתי באיזור למשך משהו כמו 9 ימים עם ילדים
18/08/2018 | 20:21
48
בני 12 ו 10 בערך, אז לא מכירה את האיזור היטב.
עשינו טיול לאבר גלייסד שהיה מענין ואני ממליצה לעשות
מיאמי עצמה לא אהבתי וגם היינו בה רק מספר שעות אז אין לי מה לומר.

לגבי הפארקים, הילדים שלי, כבר בגיל 10 ו 12 הרבה פחות נהנו בפארקים של דיסני מאשר ביוניברסל סטודיוס. לדעתי אנשים בני 15 ו 19 יהיה להם הרבה יותר כיף ביוניברסל. בדיסני הרבה יותר הרגיש לי לקטנים ולמי שאוהב את הדמויות של דיסני ופיות ונסיכות.
יש בדיסני גם את אפקוט שחשבתי שיהיה מגניב אבל אני אישית היה לי צפוף מדי וגם הכל הרגיש לי סתם, אלו לא המקומות האמיתיים וככה זה הרגיש לי.

בעיקרון הפארקים של דיסני ויוניברסל צריכים הרבה יותר מיומיים, אולי הייתי מפצלת את המשפחה, שהגדולים ילכו ליוניברסל וההורים עם הקטנים לדיסני?

לצפיה ב-'3 ימים באורלנדו זה לטעימות וגם זה בקושי'
3 ימים באורלנדו זה לטעימות וגם זה בקושי
19/08/2018 | 09:33
30
אני לא מכיר את הטעם שלה ילדים שלך, יש כאלה שיוקסמו מדיסני ויש כאלה שיעקמו את האף.
אני מציע שתכנסו לאתר האינטרנט של דיסני, תראו מה ה RIDES שהוא נותן בכל ממלכה ותחליטו מה מתאים לכם.
אתם מתכננים נסיעה של 4-5 ימים ממיאמי לאטלנטה כשאין לכם מושג מה לעשות בדרך ומצד שני אתם נותנים לאורלנדו על כל האטרקציות שבה ששוות לפחות שבוע (לדעתי יותר) 3 ימים. אם הייתי במקומכם הייתי לוקח טיסת ערב לאטלנטה ואת 4-5 ימים מוסיף לאורלנדו .לשיקולכם.
האם יש צ'אנס שתגיעו בקרוב לדיסני בפריס? אולי זה יכסה לכם את המג'יק קינגדום ויפנה לכם עוד יום באורלנדו?
לצפיה ב-'ממליצה לך לבדוק - יש עכשיו אפליקציה של דיסני שאת מורידה'
ממליצה לך לבדוק - יש עכשיו אפליקציה של דיסני שאת מורידה
19/08/2018 | 22:33
11
לסלולרי וכשאת שם את נרשמת לתור ב-RIDES השונים דרך האפליקציה. ללא האפליקציה יש מצב שאת מחכה בתור שעות לכל RIDE. עם ילד בן 5 זה קשה.
האפליקציה מפחיתה ממש את הכאב של הביקור. אני אישית סבלתי נורא בביקור בדיסני  בגלל התורים ההמוניים והמחירים המוכפלים ומשולשים בפלורידה בעיקר באזור דיסני.
לצפיה ב-'טיול יום מווינה לברטיסלבה, בעדיפות הפלגה - למישהו יש המלצות?'
טיול יום מווינה לברטיסלבה, בעדיפות הפלגה - למישהו יש המלצות?
18/08/2018 | 19:11
5
40
היי,
נהיה בווינה בהמשך החודש - לתקופה יחסית ארוכה וזו גם לא הפעם הראשונה שלנו שם - אז חשבנו לעשות טיול יום לברטיסלבה. 
מישהו עשה טיול כזה והגיע בהפלגה ל/מברטיסלבה?
אם כן אשמח להמלצות (או להמלצות ממה להימנע :)).
מצאתי מידע (למרות שלא המון) באינטרנט, אבל אשמח לשמוע ממקור ראשון.
תודה רבה!
לצפיה ב-'מעתיק לך מה שכתבתי לפני 5 שנים '
מעתיק לך מה שכתבתי לפני 5 שנים
19/08/2018 | 14:43
1
30
רכשתי לי מהארץ מקום בספינה של Twin City Liner ששטה מוינה לברטיסלבה (30 אירו), וכן שני סיורים מאורגנים שמציעה חברה זו בברטיסלבה: אחד בעיר העתיקה ואחד בטירה (10 אירו כל אחד). יש לרכוש את הכרטיסים מראש עם כרטיס אשראי באתר החברה באינטרנט. דא עקא, שהאתר שלהם לא לגמרי מדובג, והוא עובר לגרמנית צחה כשמגיע הקטע של הזנת פרטי הכרטיס. שלחתי מייל לכתובת המצויינת באתר, וכתבתי שאינני מעוניין לשלוח את פרטי הכרטיס שלי בדואר אלקטרוני גלוי, ואם הם מוכנים בבקשה להתקשר אלי לארץ ולקבל ממני בטלפון את פרטי הכרטיס. הם התקשרו.
השיט לברטיסלבה היה כיף גדול. הספינה הייתה קטאמראן מרווח וממוזג, שמחלונות תא הנוסעים שלו אפשר לראות היטב את הנוף לצידי הנהר, ואפשר גם אפשר לטפס במדרגות על גגו אם רוצים. הקפטריה הייתה מצויידת כראוי, ונהניתי לשבת על הגג עם כוס קפה ולהנות מהרוח ומהנוף. גם מזג האוויר היה נדיב יחסית באותו בוקר. ברטיסלבה, לעומת זאת, הייתה קצת פחות מענגת. מדובר בעיר שדה ימי ביניימית, שכמוה יש רבות במרכז אירופה. הרפובליקה הסלובקית הצעירה מנסה בכל מאודה למתג את ברטיסלבה כמשהו מיוחד, בהצלחה חלקית מאד.
הסיורים המאורגנים שלקחתי התקיימו במין ריקשה ממונעת ומקרטעת. בראשון שביניהם לא הייתה הדרכה, היו רק אזניות עם הדרכה מוקלטת. בשני הייתה לנו מדריכה, מורה שיצאה לפנסיה וגילמה באישיותה את כל הסטריאוטיפים שיש על אנשים שגדלו בארצות קומוניסטיות. בכל זאת, בדרך מעט קינקית, נהניתי מהיום הזה. חזרתי לוינה באוטובוס של חברת Blaguss, חברה סלובקית שמפעילה קו בין שתי הערים ונמלי התעופה שלהם. הנסיעה עלתה 7.20 אירו, והייתה נוחה מאד. אפשר למצוא באתר החברה את לוח הזמנים של האוטובוסים ואת התעריפים. כדאי לשים לב: תחנת היציאה של האוטובוס מופיעה לפעמים בתור Nowy most ולפעמים SNP most, אבל מדובר באותו המקום, ששמו שונה מספר פעמים במרוצת ההיסטוריה.

והרשומה המלאה - כאן.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/08/2018 | 17:05
10
נהניתי גם לקרוא את הרשומה המלאה :)
לצפיה ב-'אני דווקא בעד לשכור רכב ולעשות נסיעה עם עצירה בפרנדורף'
אני דווקא בעד לשכור רכב ולעשות נסיעה עם עצירה בפרנדורף
19/08/2018 | 17:24
18
הנסיעה לברטיסלבה קצרה למדי (כשעה, שעה וחצי גג) והדרך רצופה בנופים ירוקים ובאויר טוב. כיף לנסוע בכבישים האלה שזאת חוויה נהדרת בפני עצמה לטעמי. בדרך הלוך או חזור ניתן לעצור בפרנדורף, אאוטלט נהדר, אמנם קצת עמוס אבל אפשר להגיע לשם בשעות הפתיחה בבוקר (חצי שעה ממרכז וינה) ולהתחיל שם את היום כשעוד יחסית רגוע. ניתן לעשות שם שעה או שעתיים קניות יחסית בזול ולהמשיך הלאה, זה גם ככה בדיוק באמצע הדרך ולא מצריך נסיעה מיוחדת. בקיצור, אמנם לא עשיתי את ההפלגה הזאת, אבל אני הייתי מעדיף לעשות את הדרך הזאת באוטו.
לצפיה ב-'אני ממליצה על שייט בספינת נהר'
אני ממליצה על שייט בספינת נהר
19/08/2018 | 20:02
1
14
עשינו הפוך.מברטיסלבה לוינה.היית בוינה בשכונה של הונדר ואסאר?מומלץ בחום.העיר העתיקה של ברטיסלבה שופצה מאוד יפה.היה חם וצפוף אבל מאוד מעניין.בתוך הארמון לא היינו.מצרפת כמה תמונות מהנופים בשייט, מברטיסלבה ומקום לגלידה הכי טובה שאכלתי בשנים האחרונות.מהשכונה שיזם והקים  האומן והצייר הונדר ואסאר.מה שתחליט הכל יפה.
לצפיה ב-'המשך-גלידה וסיור באטובוס ישן בברטיסלבה'
המשך-גלידה וסיור באטובוס ישן בברטיסלבה
19/08/2018 | 20:15
14
אפשר גם שייט על נהר הדונייץ בסירות מעץ. מאוד רגוע ונוף מהמם.(הנהר מפריד בין פולין לסלובקיה)לא ברור לי למה תמונת הגלידה יוצאת הפוך.
לצפיה ב-'סקירת המודל החדש לצבירת נקודות במועדון הנוסע המתמיד'
סקירת המודל החדש לצבירת נקודות במועדון הנוסע המתמיד
16/08/2018 | 20:05
16
80
שלום לכולם,
ממשיך עם עדכונים בנוגע למועדון הנוסע המתמיד. הפעם אני רוצה לספק לכם את הדרך לחשב את כמות נקודות נוסע מתמיד שתפיקו במודל הצבירה החדש של מועדון הנוסע המתמיד שייכנס לתוקפו במהלך 2019. 

בעיקרון החישוב לכמות נקודות ה-Extra עבור הנוסעים המתמידים שאינם מחזיקים ב-Fly Card הוא חלוקה של מחיר הטיסה בנטו (כשהנטו זה קיצור של כל מיני דברים שצריך להחסיר - אסביר זאת בעתיד) ביחסי ההמרה הבאים:
– עבור נוסעים במעמד מתמיד (TL) – חלוקה ב-10. דוגמה: עבור כרטיס העולה 400$, כמות נקודות האקסטרה שיקבל הנוסע בחשבונו היא 40.
– עבור נוסעים במעמד כסף (SL) חלוקה ב-8. כמות הנקודות שתתקבל בדוגמה למעלה היא 50.
– עבור נוסעים במעמד זהב (GL) חלוקה ב-7.27 (או מחלקים ב-8 וכופלים ב-1.1 – 10% תוספת בגין מעמד). כמות הנקודות שתתקבל היא 55.
– עבור נוסעים במעמד פלטינה (PL) חלוקה ב-5.71 (או מחלקים ב-8 וכופלים ב-1.4 – 40% תוספת בגין מעמד). כמות הנקודות שתתקבל היא 70.
– עבור נוסעים במעמד טופ-פלטינה (TP) חלוקה ב-5 (או מחלקים ב-8 וכופלים ב-1.6 – 60% תוספת בגין מעמד). כמות הנקודות שתתקבל בדוגמה היא 80.

אם תרצו לשאול שאלות/להבין יותר לעומק - תרגישו חופשי אשמח להשיב. 
לצפיה ב-'יש חברות שבשלב החיפוש של הטיסה הן כותבות במפורש וברור'
יש חברות שבשלב החיפוש של הטיסה הן כותבות במפורש וברור
19/08/2018 | 09:23
15
45
כמה מיילים תקבל בכל טיסה ואפילו בכל מקטע טיסה,
ואם הנוסע עושה log in לאתר מחשבים ספציפית לפי המעמד שלו
הרי בסך הכל יש להם את האלגוריתם כבר במערכות המחשוב אחרת לא ידעו איך לזכות את הנוסע במספר המיילים/נוקודות הנכון.
יש חברות שדוגלות בשרותיות ושקיפות, יש כאלה שלא כל כך.
לצערנו אל על לא שייכת לסוג הראשון.

לצפיה ב-'אתה צודק חלקית לדעתי'
אתה צודק חלקית לדעתי
19/08/2018 | 10:11
14
29
אל על מאוד לא שקופה וגם סעיפים מסוימים מהתקנון שלה מוחבאים היטב ומתגלים לנוסע רק כשיש בעיות.

עם זאת חשוב לשים לב שגם אם יראו לנוסע כמה מיילים או נקודות הוא מקבל בעת ההזמנה זה עדיין לא ילמד אותו יותר מידי, כי עדיין יהיה עליו ללמוד מה הוא יכול לעשות עם אותן נקודות. את זה הוא עדיין צריך ללמוד לבד.

אגב אחד הדברים שאני עושה בבלוג זה מנסה להגדיל את האותיות ולפשט את החישובים כך שנוסעים שמזמינים ידעו מראש כמה נקודות הם צפויים לקבל, מה לעשות איתן, וגם אילו אותיות קטנות חשוב שידעו.
לצפיה ב-'א. לדעתי אני צודק באופן מלא, לא הראת איפה אני שוגה'
א. לדעתי אני צודק באופן מלא, לא הראת איפה אני שוגה
19/08/2018 | 11:17
13
28
חברות שדוגלות בשקיפות לא מראות את מספר המיילים שמקבלים רק  בעת ההזמנה אלא אפילו בעת החיפוש.
זאת אומרת שמי שחשוב לו יכול לבחור מתוך התוצאות את הטיסה שנותנת לו יותר מיילים.

באל על היה צריך לנסות לחולל הזמנה ואז עם כל הזמנה לחוד היה צריך לבדוק טבלאות, חישובי טבלאות צלילה לדקומפרסיה יותר פשוט.
גם עכשיו באל על אי אפשר סתם לקחת מחיר כרטיס ולחלק במספר, צריך להוריד מיסי נמל "היטל" (אין כזה היטל ממשלתי באמת, זו המצאה ולא רק של אל על) ובטח עוד מיסים מרצון ומששון.
איך הנוסע מגיע מהמחיר שהוא צריך לשלם לסכום נטו שמקנה לו נקודות? עוד פעם מחקר שצריך לעשות עבור כל כרטיס בנפרד.

ב. נכון, צריך לא רק לדעת מה עושים עם הנקודות/מיילים אלא גם כמה כסף צריך להוסיף.
עוד פעם באל על הרבה יותר מסובך מכל חברה אחרת שלקחתי דרכה כרטיס בונוס.
1. כי באל על אתה לא יודע כמה כרטיסי בונוס הקציבו. יכול להיות שהקציבו רק אחד והקבוצה שלך מונה יותר מאחד. קרה לי למשל בטיסה לתאילנד.
אגב אם אתה במעמד מאוד גבוה פתאום ההקצבה גדלה.
2. בחברות אחרות שהזמנתי היה מחיר לבונוס + סכום שאני צריך להוסיף.
באל על כשהזמנתי כרטיסי בונוס יש בונוס + סכום (גדול), או סכום נקודות הרבה יותר גדול (שהוא מוחבא בעוד טבלה) ואז תוספת מחיר קטנה יותר.

נכון, הנוסע צריך ללמוד מה הוא יכול לעשות עם הנקודות/מיילים, אבל בחברה שדוגלת בשקיפות גם הלימוד הזה הרבה יותר קל.
ואל על כמו שאמרנו לא דוגלת בשרותיות לפחות בנושא השקיפות.

אין לי תלונות אליך, אתה מנסה להדריך אנשים איך להתמצא בסבך הזה שטוו אל על (אני מתחיל להרגיש כמו דמות ממקבת), אני לא אוהב את אל על שטוו את הסבך הזה.
מכיוון שחברות אחרות פתרו את הבעיה, הפתרונות הטכנולוגים ידועים, כל אחד יחליט לעצמו אם הסיבוכיות קיימת בגלל שבאל על עובדים אנשים בינוניים שלא מסוגלים ליותר או בגלל שזו המדיניות.

לצפיה ב-'מקבל את עיקרי הדברים, אבל הנקודה שניסיתי לחדד'
מקבל את עיקרי הדברים, אבל הנקודה שניסיתי לחדד
19/08/2018 | 11:39
12
32
היא כזאת: אל על אינה חברה שקופה, זה ידוע. בתור נוסע מתמיד שטס המון באל על ומכיר את תקנון החברה די טוב, אני ער להמון סעיפים ותתי סעיפים שמוחבאים בתקנון שהמון נוסעים כלל אינם מודעים אליהם. לא רק זה, אלא שגם קשה עד כדי בלתי אפשרי לדעת לפעמים כמה נקודות יתקבלו פר טיסה ומה יהיו התנאים.
לצד כל זה, חשוב להבין שלא תמיד שקיפות זה רק טוב לצרכן. לפעמים שקיפות, למרבה ההפתעה, היא רעה. ולמה? משום שלפעמים כשאתה מניח שגורם מסוים הוא שקוף אתה לא יורד לפרטים כי אתה מניח שהכל כבר מונח לפניך. בנוסף שקיפות זה דרך של הרבה חברות להעמיס עליך הרבה מידע, הרבה יותר ממה שאתה צריך, ואז אפילו שהכל שקוף אתה כבר לא מבין כלום.
במקרה של חברות אשר מציגות את השורה התחתונה של כמה מיילים יתקבלו, קודם כל אין הרבה כאלה, וגם אלו שכן עושות זאת מציגות את הנקודות אבל לא מסבירות לך בגוף ההזמנה את כל הסייגים והדרישות למשמעות של הנקודות כמו גם את הערך הכלכלי שלהן. מעשית, אתה לא מקבל הרבה ידע כשאתה רואה כמה נקודות תצבור, כי גם ככה צפוי לך מחקר לא קטן כדי להבין.
לגבי עניין הבונוסים באל על - אני לא מסכים עם הנקודה הזאת. אל על, בניגוד להרבה חברות, מציעה דווקא לא מעט כרטיסי בונוס, אפילו בעונה החמה ביותר (ראה פוסט שכתבתי בעניין עם דוגמאות רבות לזמינות בבל...). מטבע הדברים, אין תמיד זמינות לכרטיסי בונוס כי הם אוזלים מהר, אבל מה אפשר לעשות? לחייב את החברה להקצות עוד מושבים משלמים לבונוס רק כי הם אוזלים מהר? בנוגע לקבוצות - כמעט באף חברה שאני מכיר, לא קיימת זמינות טובה של כרטיסי בונוס לקבוצות. אם זה הצליח לך פעם פעמיים זה לא יצליח לאורך זמן.

שוב, שלא תבין לא נכון, אני לא בעד או נגד אל על, אני בעד גישה אובייקטיבית שרואה הרבה חברות תעופה, כולל אל על, נגד העיניים. אני טס הרבה ולמדתי הרבה איך זה עובד בחברות אחרות, ודווקא במובנים האלה לפעמים אל על לא גרועה כל כך. בענייני שירות, עיכובים, תקלות וכו' - יש לאל על המון מה להשתפר, ועל זה אין לנו מחלוקת.
לצפיה ב-'יש הבדל בין שקיפות לבין לשפוך מידע גולמי על הלקוח'
יש הבדל בין שקיפות לבין לשפוך מידע גולמי על הלקוח
19/08/2018 | 14:04
11
21
ראשית אסייג את עצמי, אין לי ניסיון עם הרבה חברות.
עיקר הניסיון שלי הוא עם אל על ועם חברות star, בעיקר יונייטד וקבוצת לופטהנזה.

שיקוף הוא לתת ללקוח את המידע הרלוונטי בצורה ברורה.
לזרוק על הלקוח 8 מסמכים של 60-70 ולהגיד לו שהמידע שהוא צריך נמצא שם ושיחפש - ההיפך משקיפות.
בחברות שיש שקיפות לא לקחו ממני את המידע הגולמי שלפיו קיבלו את התוצאה. הוא נמצא ואני יכול לחקור אותו אם נורא בא לי. אבל בחברה השירותית נותנים את המידע המעובד ללקוח כדי שהוא יוכל לעשות בעצמו בחירה מושכלת..
לכן דעתי ששקיפות היא לטובת הלקוח, כדי שיוכל לקחת החלטות נבונות לטובתו.

החברות שדוגלות בשקיפות, ואני מכיר כמה כאלה (ראה ההסתייגות שלי בהתחלת הפוסט), בשלב רכישת הכרטיס נותנות את המידע לגבי קבלת מיילים ובשלב רכישת כרטיס הבונוס נותנות את המידע לגבי הוצאת המיילים.
אני לא מכיר מודל בו בשלב רכישת המיילים יכולים לתת מידע לגבי הוצאתם. לפי מה? טיסה בתיירים לארה"ב או טיסת עסקים לאירופה?
אם ימצאו מודל אני יכול לנחש באילו חברות יתנו את השירות הזה ללקוח ובאילו לא.

ביונייטד למשל יש תמיד כרטיס בונוס. פשוט כשנגמרים כרטיסי הבונוס אפשר להמשיך לרכוש כרטיסים אבל פשוט בהרבה יותר מיילים (בערך כמות כפולה).

אני לא בעד או נגד אל על בחברה, אני בעד או נגד נושאים מסויימים בהתנהלות שלה.
אני נגד חוסר השקיפות של אל על ולא רק בכרטיסי בונוס
כמו שאמרתי בדיון אחר שלנו אם מגיעה הדיילת לנוסע שנמצא בקרבתי ואומרת לו בקולי קולות שהוא ישודרג לביזנס אבל הוא יצטרך לשלם אני יודע שרוב הסיכויים שהוא מקושר, שהוא לא ישלם גרוש, ושיכול להיות שהשדרוג הזה הגיע לנוסע אחר אבל התור לשדרוג לא שקוף ולכן אפשר לתת את השדרוג לאנשי שלומנו
אני נגד חוסר השקיפות של אל על בהושבה, אם נוסע רוצה לקבוע לעצמו מקום הוא רואה חלק מזערי מהמושבים וכמובן כאלה שלא מבוקשים.
בקיצור אני נגד חוסר השקיפות של החברה הזו וכשאני מזמין כרטיס טיסה גם השיקול הזה נלקח בחשבון.
לצפיה ב-'שני הסנט שלי'
שני הסנט שלי
19/08/2018 | 15:14
7
28
עד לפני שנה הייתי (ועדיין) חברה אוספת מיילים בשקדנות של הסטאר אליינס (לופטי ודומיה) מדי חודש אני מקבלת הודעה כמה מיילים נצברו לזכותי. בקליק קל אפשר להכנס לאתר ולבדוק את המיילים וכמה צריך כדי לשדרג או לקנות כרטיס, בקיצור פשוט וקל.

בתחילת השנה החלטתי לנסות את בריטיש כי המחירים שלהם היו מאד סבירים והמטוסים ישנים כמו המטוסים בהם משתמשת סוויס. מאז הטיסה כל חודש אני מקבלת הודעה כמה מיילים יש לי והצעות איך לבזבז אותם. החלטתי לנסות ולראות כמה קל יהיה להשתמש במיילים. נכנסתי לאתר שלהם הזמנתי טיסה והגעתי לשלב לפני התשלום וקבלתי הודעה שיש לזכותי X מיילים שהם בכסף X דולרים ולחיצה קלה על השורה הזו תוריד לי את הסכום ממחיר כרטיס הטיסה. האמת? התפעלתי מאד כי על מנת להשתמש במיילים של הסטאר אליינס אין כזו דרך נוחה וקלה לניצול הקיים.

איפה אל על  לעומת בריטיש ואפילו סטאר אליינס. אני לא מקבלת מאל על שום דיוור בענין המיילים אלא מדי פעם הודעה שנמחקו לי X מיילים מהצבירה (אני כבר לא צוברת אבל נשארו לי מכמה טיסות בעבר).
לצפיה ב-'אני מקבלת מאלעל פעמיים ביום מיילים לגבי הנקודות שלי, ועוד:'
אני מקבלת מאלעל פעמיים ביום מיילים לגבי הנקודות שלי, ועוד:
19/08/2018 | 16:09
1
28
ביום שישי הזמנו כרטיסים לבייגינג (בונוסים, לא היתה בעיה של כמות הזמנו 4 כרטיסים - 300 דולר + 700 נקודות לאדם) והיום קיבלתי מייל:
MERAV ]...[, לקראת הטיסה לבייג'ינג ריכזנו עבורך הטבות מיוחדות. פרסומת‎
לקראת טיסתך הקרובה לבייג'ינג
מזמינים אותך ליהנות מהטבות ייחודיות השמורות רק לך
יתרת הנקודות בחשבונך: XXX
מספר הנקודות שעומדות לפוג בחצי שנה הקרובה: 0
מזמינים מלון באתר המלונות
ומשלמים בנקודות,
כסף בשילוב נקודות או צוברים
ביחס המרה משתלם
להזמנת מלון

ביטוח נסיעות לחו"ל
רוכשים בנקודות!
החל מ-6 נקודות ליום
לקבלת הצעה

ועוד מגוון הטבות השמורות רק לך
לקראת טיסתך הקרובה:

הנחות וצבירת נקודות
על השכרת רכבים

להשכרת רכב

ביטוח ביטול טיסה
ניתן לרכישה עד 7 ימים ממועד ההזמנה

לקבלת הצעה

רכישת מוצרים
בדיוטי פרי במטוס,
החל מ-44 נקודות

לרכישת שובר
לצפיה ב-'נכון אבל מעבר לכך'
נכון אבל מעבר לכך
19/08/2018 | 16:32
24
אני בכלל לא רואה חשיבות מיוחדת בלשלוח דיוור עם עדכון על כמות הנקודות. זה בדיקה שלוקחת חצי שניה כשנכנסים לאתר, וגם ככה כל המטרה של הדיוור הזה היא לפתות את הנוסע לרכוש טיסות נוספות, כך שאני גם ככה לא חושב שיש בזה צורך אמיתי.
לצפיה ב-'כשקל להגיע למידע בלחיצת כפתור - הודעה חודשית מבחינתי טרחנות'
כשקל להגיע למידע בלחיצת כפתור - הודעה חודשית מבחינתי טרחנות
19/08/2018 | 16:41
2
17
זו בעצם הודעה על "עוד מעט נמחקים לך המיילים/נקודות, קנה כרטיס מהר"
בקיצור זו פרסומת.

לעומת זאת כשקל להבין את המידע באתר האינטרנט/אפליקציה וקל להשתמש במידע הזה - יופי.
לצפיה ב-'אני חייבת לתקן דבר אחד'
אני חייבת לתקן דבר אחד
19/08/2018 | 17:29
1
22
המיילים אצלי לא נמחקים אף פעם. הם לא מבקשים שאקנה מהר או לאט. אני שמחה על ההודעה. זה בא יחד עם עוד הודעות על מבצעים וכו' אני לא מרגישה שמלחיצים אותי.
אין צורך, כאמור לעיל. הנקודות מחכות לי. האפליקציות של לופטי וסוויס מצויינות, אני משתמשת בזה כדי לעשות צ'ק אין וכל מיני דברים אחרים לכשצריך.
לצפיה ב-'מיילים שלי בלופטי נמחקו יופי'
מיילים שלי בלופטי נמחקו יופי
19/08/2018 | 18:04
36
לא נמחקו הרבה כך שלא אסון גדול, אבל בהחלט נמחקו
לצפיה ב-'והצבירה בבריטיש בחינם ואפשר לצבור מספר אנשים יחד.'
והצבירה בבריטיש בחינם ואפשר לצבור מספר אנשים יחד.
19/08/2018 | 20:00
1
8
כשטסנו לקנדה משפחה של 5, כל אחד מאיתנו קיבל "אוויונס". הגענו ל- 60,500 נקודות ביחד. שנה לאחר מכן, טסנו 3 ללונדון. תמורת 60,000 אוויון קיבלנו הנחה של 50% על הכרטיסים. 
אגב, גם עלות הביטול אצלם היתה יותר טובה מאל על או אייר קנדה.
מצד שני- הסיבובים מעל הית'רו... כמעט הרגו אותנו...
לצפיה ב-'מעל היתרו פחות מדאיג אותי מאשר בהיתרו עצמו'
מעל היתרו פחות מדאיג אותי מאשר בהיתרו עצמו
19/08/2018 | 20:38
6
אני תוהה אם שעה וחצי יאפשרו לי לעבור מטרמינל 3 לטרמינל 5. לנתי השנה בשדה - דבר שלא אעשה יותר, ובבוקר היינו צריכים להספיק להגיע לטרמינל אחר ונאלצנו לקחת מונית מפחד שנאחר את הטיסה (ביקורות וכו') בסוף זה היה בזבוז כסף  כי לא היו שום ביקורות בטחון. יצאתי מבולבלת מכל הסיפור בהיתרו. אבל אולי, עם הזמן, אלמד את הטריקים.
לצפיה ב-'אחלה, הגענו כמעט להסכמה מלאה, רק 2 הסתייגויות אחרונות :)'
אחלה, הגענו כמעט להסכמה מלאה, רק 2 הסתייגויות אחרונות :)
19/08/2018 | 15:14
2
23
גם באל על יש אפשרות לרכוש כרטיסים ביותר נקודות לאחר שאוזלים הכרטיסים במחלקות כרטוס הבונוס (E, P, X), או בשילובים של נקודות + כסף. האפשרות לרכוש בנקודות אחרי שנגרמים המקומות בבונוס היא עבור מחזיקים כרטיסי ה-Fly Card.

לגבי השדרוגים, אני יכול להעיד מסיפור אישי מלפני איזה שנה שנתיים שבחברה אמריקאית כלשהי בקונקשן באירופה בדרך לארצות הברית עליתי על טיסת המשך בעסקים והמושב שלידי היה בהתחלה ריק ולאחר סגירת הדלתות עברה לשם מישהי שהתברר מאוחר יותר שהיא קרובת משפחה של אחד הדיילים הבכירים במטוס. זה פשוט מראה שפרוטקציות יש בעוד חברות ולא רק באל על. בכל מקום שיש אנשים שמנהלים הטבות וכספים בעסק שלא בבעלותם, יש פוטנציאל לקומבינות מהסוג הזה, פשוט כשזה חברה ישראלית, וזה בעברית, אנחנו עירניים מאוד לפרוטקציות האלה ולכן בטוחים שזה רק עניין באל על. סיפור אחר אבל די דומה במסקנה שלו קרה לי גם באחת החברות האירופאיות ממש לפני כמה שבועות.
לצפיה ב-'לבעלי Fly card (אני לא) אני שמח על העדכון'
לבעלי Fly card (אני לא) אני שמח על העדכון
19/08/2018 | 16:36
20
הם מוציאים מאות שקלים בשנה על הזכות, אולי יצא להם משהו מזה.

בחברה אמריקאית התור של המועמדים לשדרוג מופיע בצורת השמות של ראשי התיבות על המסכים בגייט באפליקציה ובאתר האינטרנט, כולל ההתקדמות של התור עם הזמן.
כך שאני יודע איפה אני בתור מה הסיכוי שלי ומתי זכיתי בשדרוג המיוחל. מכיוון שגם מפת ההושבה של המטוס פרושה לפני ואני רואה בדיוק כמה מושבים פנויים יש במחלקת העסקים לא פשוט לדחוף מישהו בתור
באל על אני לא יודע כלום אלא אם מודיעים לי חגיגית ששדרגתי, הכי פשוט בעולם לדחוף מישהו לפני.
אין קשר לעברית, מדובר בשקיפות של המידע מולי.
אני לא אומר שבכל החברות זה אידיאלי ושאין לפעמים יוזמות מקומיות של צוות האוויר, אני אומר שחוסר השקיפות היא פרצה הקוראת לגנב, וכמאמר גששנו גנב שקוראים לו - בא.
לצפיה ב-'ללא כל קשר לשקיפות אני עם אל על לא טסה'
ללא כל קשר לשקיפות אני עם אל על לא טסה
19/08/2018 | 17:30
19
בגלל מגוון סיבות אחרות
לצפיה ב-'2 הערות לגבי אתר בוקינג ולגבי ביזנס בסוויס'
2 הערות לגבי אתר בוקינג ולגבי ביזנס בסוויס
19/08/2018 | 16:13
2
53
1. לגבי אתר בוקינג.
בעבר הם היו מראים את המחיר כולל מיסים בכל שלב, לאחר מכן הם עברו להראות את המחיר ללא מיסים אבל הסה"כ הראה כולל מיסים.
עכשיו הם עברו עוד שלב והם לא מראים את המיסים (זה כתוב באותיות קטנות) גם בסה"כ. למעט בשלב אחד בסוף ההזמנה.
אימייל אישור ההזמנה מראה את המחיר ללא מיסים ולא כתוב בשום מקום שיש תוספת מיסים.
ראו הוזהרתם.
2. סוויס החלו לטוס לארץ בחלק מהטיסות במטוס A321   שאין בו מחלקת עסקים (כמו לופטהנזה) אלא מושב רווח לכסא רגיל.
חלק מהטיסות טסים ב 777 עם מחלקת עסקים מלאה. פשוט צריך לשים לב בהזמנה.
לצפיה ב-'זה כבר קורה שנתיים לפחות'
זה כבר קורה שנתיים לפחות
19/08/2018 | 16:27
35
בדרך אחת זה ביזנס מתל-אביב לציריך וחזור ב-321 זה אגב מפורסם בצורה עקיפה באתר שלהם. הם כותבים שיש ביזנס מת"א לציריך אבל לא כותבים כך בדרך חזרה.
מאז חיפשתי אופציות נוספות, כלומר חברות אחרות שלא מטיסות ב-321 וגובות מחיר ביזנס.
לצפיה ב-'השימוש ב-321 אינו חדש. סוויס משתמשת ב-3 מטוסים בטיסותיה'
השימוש ב-321 אינו חדש. סוויס משתמשת ב-3 מטוסים בטיסותיה
19/08/2018 | 16:30
35
בדרך כלל טיסות הבוקר של 4:50 מבוצעות ב-333 (Airbus 330-300) וטיסות הערב של 16:05 מבוצעות ב-77W (שזה Boeing 777-300ER). לפעמים סוויס מפעילה טיסה שלישית יומית שמבוצעת ב-Airbus 321 שלה, או שהוא מחליף את אחת הטיסות היומיות האחרות. אכן ה-321 טס עם Euro-Business שזו מחלקת עסקים נחותה בהשוואה למחלקות העסקים ברחבי-הגוף. ה-Euro-Business זה פשוט כיסא תיירים רגיל עם מושב אמצעי חסום בכל שלשה. בדרך כלל זה לא שווה את ההפרש במחיר, לטעמי, ובמיוחד כאשר באותו מחיר בדיוק ניתן לקבל מוצר כמו העסקים ב-77W או ה-333 שהם מהטובים בעולם.
לצפיה ב-'תארו לכם שמרבית הדילים לאתר הבולגרי לימי הכיפור..'
תארו לכם שמרבית הדילים לאתר הבולגרי לימי הכיפור..
19/08/2018 | 12:37
1
70
התמלאו לאתר הנופש אלבנה[מצפון לוורנה]
בקושי תפסנו מלון **** ארבעה כוכבים
לפני שנים מעטות המטוס לחופשת כיפור היה ריק כמעט לגמרי..

*מפלי הריין[שוויץ]
לצפיה ב-'אני עוד זוכר את התורים במערב הגבול באילת לסיני'
אני עוד זוכר את התורים במערב הגבול באילת לסיני
19/08/2018 | 15:04
36
לפני יום כיפור, מעבר הגבול היה עמוס בצורה בלתי רגילה באנשים שממהרים לעבור לפני כניסת החג.
לצפיה ב-'הוויז..האינטרנט בכלל..ומכשיר הניווט הייעודי'
הוויז..האינטרנט בכלל..ומכשיר הניווט הייעודי
17/08/2018 | 10:35
7
110
לפני אותו טיול ארוך,ייצרתי קשר עם 019 במחיר של 279 ש''ח לחודש גלישה+שיחות.את הסים החליפו לי בחנות סלולר בקריות.בטיול עצמו היו לא מעט ניתוקי אינטרנט ולקח לי זמן עד שמצאתי את האפשרויות במכשיר הסלולרי בכדי לנסות למצוא את השינויים בכדי לקבל אינט'[ויש כמה נתונים שמשתנים כל העת]
ברגעים הקריטיים בטיול נעלם האינטר' וזה מכעיס לא מעט ושוב אני עוצר ושוב אני מעדכן את הנתונים..רשת..וכד'.
בשעות הערב שיחות אל תוך הלילה עם התמיכה שמנסים ומנסים עד שמישהו מהם מחליט ונותן לי הגדרת רשת חדשה להוסיף..019 הגדרה ומסתיימת הסאגה.
זה לא אומר שמאותו עום האינטר' יציב ממש לא אבל למדתי כיצד לשנות נתונים.
ומראש התכוננתי לכך ומכשיר הניווט הייעודי נלקח גם הוא לטיול,ופעמים רבות הציל ממש את מסלול הנסיעה.
*קחו בחשבון את חבילת המטענים לטלפונים השונים ולמפצל הגדול לכלל החיבורים,כך שאיפשר טעינת הטלפונים בנסיעה
לצפיה ב-'אני לא בטוח שהבנתי לגמרי את תוכן ההודעה'
אני לא בטוח שהבנתי לגמרי את תוכן ההודעה
17/08/2018 | 15:04
1
67
אבל אני באמת לא רואה שום סיבה היום להתעסק עם מכשיר ניווט ייעודי.
זה לא קשור לאינטרנט. יש תוכנות ניווט לניידים שעובדות אופליין לגמרי והאמת היא שגם וויז עובד אופליין אם קובעים את המסלול כשיש אינטרנט (ואח"כ הוא מתנתק).

הגיבוי הכי טוב הוא מפת נייר. היא חסינה לא רק מחוסר באינטרנט אלא גם מהתרוקנות סוללה, שברים ותקלות טכניות. 
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
17/08/2018 | 20:04
57
280 שקל לחודש זה גם הרבה מאוד בשביל תקשורת בחו"ל לטעמי, ואם עוד היו בעיות במהלך הזמן זה בכלל מעצבן. בנוסף, החבילות הישראליות שנותנות שיחות לארץ קצת מיותרות מבחינתי - להתקשר למשפחה אפשר גם בסקייפ או וואטסאפ, ואם כבר לעתים צריך שיחות מקומיות שלא מכוסות בסים ישראלי. 

בסופו של דבר, יש שלל תוכנות ניווט שאפשר להשתמש בהן כיום ואין שום צורך במכשיר GPS מיוחד בשביל נהיגה. המעלה של ווייז במתן מידע על פקקים ושינויים תקפה רק בארצות שבהן יש מספיק משתמשים כדי לספק את המידע הזה, וממילא בשביל ווייז יש טלפון סלולארי. וכמו שאמר קודמי, יש תוכנות לניווט אופליין והן נוחות, מניסיון. 
מפה מנייר, מעבר לכך שהסוללה שלה לא נגמרת והיא עובדת אוף ליין, גם מאפשרת לקבל מבט רחב יותר בפורמט גדול יותר כשמנסים להחליט לאן כדאי להמשיך. גם כשהיה לנו דאטה ותוכנות ניווט החזקנו מפות נייר לנהיגה. 
לצפיה ב-'תוכל להסביר למה השתמשת דווקא ב waze ובמכשיר יעודי?'
תוכל להסביר למה השתמשת דווקא ב waze ובמכשיר יעודי?
19/08/2018 | 09:37
4
31
ולא נניח בסלולרי שממילא יש לך ובנוסף ל waze שימוש באפליקציה שעובדת off line ולא תלויה באינטרנט?
מה השיקולים?
לצפיה ב-'אשמח להשיב,ובכל זאת ולמרות הNOVOGO'
אשמח להשיב,ובכל זאת ולמרות הNOVOGO
19/08/2018 | 12:22
3
34
אותו מכשיר ייעודי,אהבתי יותר מכל את תוכנת הניווט של גוגל,כיכשאתה יוצר קשר בבוקינג הסלולארי עם אותו מלון בהמשך לדרך,תמיד תהיה בגוגל אפשרות ליצור מסלול..התחלת ניווט..ומכאן הדרך קלה ומדוייקת.וכשהמפצל ההוא מחובר כל העת למטענים זה ממש כבר קל וההעדפות לניווט בהתאם,בטיול שכזה ומרחקים שכאלה טוב שהעדפתי את כל אמצעי הניווט,הוויז הופסק כמה פעמים בגלל חיבור לקוי של 019 לפחות בימים הראשונים עד שהתמיכה הצ'טית שלהם נתנו לי עזרת שרת נוסף להתחברות
*עלי אקספרס-ארבעה חיבורי תקע מצת+USB נוסף בתחתית המפצל
וכמובן טעינת הטלפונים,כמה חשוב
לצפיה ב-'אני לא בטוח שהבנתי אבל טלפון סלולרי נותן לך את כל אלה'
אני לא בטוח שהבנתי אבל טלפון סלולרי נותן לך את כל אלה
19/08/2018 | 14:17
2
23
בלי כאב הראש של מכשיר יעודי, בשביל מה אתה צריך אותו?

אם אני אני לא טועה החיבור בין Booking לניווט נעשה דרך google maps ולא דרך waze כך שאני לא מבין למה אתה רוצה דווקא waze.
מה גם שאם היית עושה את הניווט עם הסלולרי שלך ולא עם מכשיר יעודי היית יכול להוריד את המפה של google maps לשימוש off line ואז הוא לא היה רגיש לניתוקים באינטרנט.

בקיצור אם הבנתי את ההסבר שלך נתת סיבות בעיקר למה להשתמש במכשיר סלולרי שלך ולא במכשיר יעודי ולמה להשתמש באפליקציה שעובדת גם Off line ולא ב waze.
לכן אני לא מבין את הבחירות שלך

לצפיה ב-'בלי להעליב אף אחד ובלי כוונה רעה, אבל לדעתי זה עניין של גיל'
בלי להעליב אף אחד ובלי כוונה רעה, אבל לדעתי זה עניין של גיל
19/08/2018 | 14:47
1
28
אבא שלי בן 71, ועדיין נוסע לכל מקום עם מכשיר GPS (ויש לו מכשיר note מתקדם מאוד של סמסונג וחבילות גלישה ווייז וכו....). גם כשטסנו לארה"ב הוא ניסה לשכנע אותנו לסחוב איתנו את הGPS שלו. למותר לציין שלא שוכנענו, ובפעמים הנדירות שלא מצאנו יעד מסוים בוויז (בעיקר נקודות ציון בטבע, שגוגל כן מכיר), השתמשנו באופציית האופליין של גוגל מפס ולא הייתה שום בעיה.
לצפיה ב-'למה להעלב? נשמעת לי תשובה בהחלט סבירה'
למה להעלב? נשמעת לי תשובה בהחלט סבירה
19/08/2018 | 15:02
23
אנחנו יצורים של הרגלים, גם הצעירים שבנו
לצפיה ב-'חברת תעופה נאוס'
חברת תעופה נאוס
18/08/2018 | 10:53
3
78
שלום,
אשמח לדעת פרטים על טיסות צ'רטר של חברת תעופה נאוס.
לצפיה ב-'איזה פרטים בדיוק את מצפה לקבל? יעזור אם אספר שטסתי איתם בעבר'
איזה פרטים בדיוק את מצפה לקבל? יעזור אם אספר שטסתי איתם בעבר
18/08/2018 | 15:44
2
58
טסתי איתם לפני 6 שנים לורונה איטליה. היתה טיסה בסדר גמור.

לצפיה ב-'טיסת נאוס'
טיסת נאוס
18/08/2018 | 16:22
1
63
הי תודה על התשובה. באמת מה שרציתי לדעת איך היתה הטיסה הצוות וכו'
פשוט לא מכירה את החברה הזו.
לצפיה ב-'אם כבר רכשת את כרטיסי הטיסה אז תביטי בקישור הבא'
אם כבר רכשת את כרטיסי הטיסה אז תביטי בקישור הבא
19/08/2018 | 09:41
29
ותנסי לדאוג לקבל הושבה במקומות הטובים יותר.
אם רכשת אז אני מניח שלא תבטלי, העסקה כבר סגורה, פשוט תנסי להוציא את הטוב ביותר ממה שיש.

אם עוד לא רכשת תספרי מה האלטרנטיבות ויהיה אפשר לעזור לך לתעדף.
לצפיה ב-'עיירות נופש וטבע- באיזור פראג ?'
עיירות נופש וטבע- באיזור פראג ?
17/08/2018 | 15:06
7
65
אני נוסע לבד ומתנייד בתחבורה ציבורית. למשך חודש לפראג.
אשמח לרעיונות, לערים נוספות נחמדות, רצוי עיירות נופש תיירותיו. סגנון פסטורלי- עם טבע, אגמים, טיילת, רכיבה על אופניים וכד'..
בצ'כיה או באחת מהמדינות השכנות..

תודה רבה
לצפיה ב-'קוטנה הורה - שעה ברכבת'
קוטנה הורה - שעה ברכבת
17/08/2018 | 15:15
1
51
אין אגמים אך יש כמה נקודות עיניין תיירותיות, נוף פסטורלי ואווירה נינוחה.
לצפיה ב-'תודה רבה. והכוונה שלי. שאני רוצה עוד מקום לישון'
תודה רבה. והכוונה שלי. שאני רוצה עוד מקום לישון
17/08/2018 | 16:38
42
בו. עיר אחרת לישון בה. ולטייל באיזור.  אשמח לרעיונות למקומות נוספות, לישון בהם ולטייל באיזור..
(זה יכול להיות עד 5 שעות בתח"צ)
תודה רבה:)
לצפיה ב-'צ'סקי קרומלוב'
צ'סקי קרומלוב
17/08/2018 | 16:36
3
48
עיירה מדהימה ביופיה, מוקפת נהר. הוכרזה כאתר מורשת עולמית.
שלוש שעות נסיעה מפראג ויש תחבורה ישירה ונוחה ממנה ואליה.
מומלץ לישון בה לילה וכך לחסוך נסיעה כפולה באותו היום וגם להנות מהטבע שבסביבתה.
בנוסף ממליצה מאוד על Průhonice park פארק מקסים, עם שבילי יער יפים ואגם המרוחק כרבע שעה ממרכז פראג וניתן להגיע אליו בקלות בתחבורה ציבורית (שילוב של מטרו ואוטובוס)
לצפיה ב-'טירה יפה=טירת קארלשטיין'
טירה יפה=טירת קארלשטיין
18/08/2018 | 13:41
25
אפשר להגיע אליה ברכבת מפראג-30 ק"מ מרחק עד כפר קרלשטיין .טירה מרשימה וכפר לטיול .
לצפיה ב-'באיזו עיר כדאי להתמקם בדרום צכיה?'
באיזו עיר כדאי להתמקם בדרום צכיה?
19/08/2018 | 01:22
1
17
תודה רבה לכולם על התשובות.
באיזו עיר כדאי לי להתמקם לכ-4 לילות, באיזור דרום צכיה?
הכוונה- באיזו עיר, יש תח"צ טוב, ויש מה לעשות בלילה? (הכוונה שהעיר חיה בלילה)
בהנחה ואני רוצה עיר שקרובה ל - צ'סקי קרומלוב

תודה רבה
לצפיה ב-'České Budějovice'
České Budějovice
19/08/2018 | 08:39
14
העיר הגדולה באיזור. לא הייתי, אבל מקריאה מניחה שהיא יכולה להתאים.
לצפיה ב-'העיירה מראינסקה לאזנה בחבל בוהמיה'
העיירה מראינסקה לאזנה בחבל בוהמיה
18/08/2018 | 15:52
24
בצכיה.לא הייתי אבל  שמעתי המון דברים טובים עליה ובסביבתה.תגגל יש המון חומרים.
לצפיה ב-'ערב טוב!'
ערב טוב!
16/08/2018 | 22:21
1
110
ערב טוב וסופ"ש נעים.

לצפיה ב-'ביטוח לנוסעים לחו"ל'
ביטוח לנוסעים לחו"ל
14/08/2018 | 17:39
18
154

בשנים האחרונות ביטחתי בפספורט קארד, מעולם לא הייתה לי תביעה ביטוחית אצלם, היום קראתי ביקורות עליהם ומתברר שבעת הצורך הם מאכזבים מאוד.
אני עומד בקרוב לטוס שוב ומתלבט איפה לבטח, מישהו יכול להמליץ מניסיון אישי על חברה אמינה שתעמוד לצד המבוטח בעת צרה ?
מדובר בביטוח רגיל, לא אתגרי.
תודה

לצפיה ב-'יש ביקורות רעות ויש טובות, זה תמיד כך ובכל הדברים'
יש ביקורות רעות ויש טובות, זה תמיד כך ובכל הדברים
14/08/2018 | 18:09
2
112
ראיתי ביקורות נהדרות על פספורטכארד וראיתי רעות כנ"ל לגבי כל חברת ביטוח. מי שמרגיש נדפק מעביר ביקורת רעה ומי שהיה מרוצה כמובן הביקורת טובה. כך לגבי בתי מלון, חברות תעופה, מסעדות, בקיצור כל נותני השירות למיניהם.

בעיני פספורטכארד יקרה לעומת חברות אחרות ולכן אני לא מבטחת דרכם ולא בגלל ביקורות. אני שנים מבטחת בחברה אחת בלבד מתוך חמש החברות הגדולות בשוק אם כי יש 7 חברות דרכן ניתן לעשות ביטוחי חו"ל. אתה חייב לעשות השוואה כללית לגבי התנאים מה שחשוב לך. ביטוח רגיל? כנס לאתרים של הראל, מגדל, כלל, הפניקס, AIG מנורה פחות בענין ביטוחי חו"ל ותסתכל מה נותנים תמורת כמה כסף. זו עבודה פשוטה של פחות משעה לדעתי. כך תדע מה הכיסוי הכללי, כמה מחזירים אם חלית ועליך לחזור ארצה, ביקורי רופא מה הגבול שמכסים בחו"ל וכו'.
לצפיה ב-'צריך לבחון את התגובות'
צריך לבחון את התגובות
14/08/2018 | 18:39
1
90
מה שחשוב זה הטיפול שלהם בעת הצורך ולא כשמחדשים או קונים אצלם ביטוח, כך גם אצל שאר בחברות שמוכרות ביטוחים דומים ולא תמיד הזול הוא באמת זול.
לצפיה ב-'גם הטיפול הוא די ענין של מזל לדעתי'
גם הטיפול הוא די ענין של מזל לדעתי
14/08/2018 | 19:48
79
על זול לא דברתי, דברתי על פספורטכארד שהם יקרים מכל שאר החברות. יש כאלו שאומרים שזה שווה להם כי הם נותנים כרטיס נטען שדרכו משלמים הוצאות ראשוניות לרופאים, תרופות וכל השאר והם קיבלו שירות מצויין ויש כאלו שאומרים בדיוק להיפך. אז לגבי התמורה על התשלום? ענין של מזל. אין כל טעם שתעשה משאל איזו חברה יותר כדאית כי לכל אחד ואחת מאתנו יש נסיון שונה. החברה הגדולה ביותר בשוק ביטוחי בריאות לחו"ל היא הראל והיא גם הותיקה ביותר (פעם לפני עשרות שנים קראו לחברה שעסקה בביטוחי בריאות שילוח) כל השאר הצטרפו בשלב כזה או אחר.
לצפיה ב-'אתה צודק שאתה מחפש המלצה מפי מישהו שחווה מקרה ביטוח'
אתה צודק שאתה מחפש המלצה מפי מישהו שחווה מקרה ביטוח
14/08/2018 | 19:53
1
81
הבעייה היא, שלמזלנו, לא קל למצוא את האנשים הללו.
אני מאחל שלך שתמצא, אבל אם לא, נשאר רק להתבסס על השם הטוב או הרע של חברת הביטוח. למיטב ידיעתי, השם של הפניקס (פאספורטכארד) דווקא בסדר.

שים לב שצריך לקחת בחשבון שביקורות, ובוודאי על חברות ביטוח (להבדיל ממסעדות ומלונות) כמעט תמיד יהיו שליליות כי למי יש מוטיבציה לכתוב ביקורת? הרי אם החברה שילמה כמצופה היא רק קיימה את החוזה ולא זכאית לשבחים מיוחדים.

גם קראתי מספר תלונות על חברות ביטוח שעל פניו היה די ברור שהמתלונן ציפה לתשלומים שלא קיימים בפוליסה.  אפילו בפורום הזה היה פעם מישהו שהתלונן על אחת החברות שלא החזירו לו את עלות תרופה שהחליט על דעת עצמו לרכוש בבית מרקחת.
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
14/08/2018 | 21:09
12
לצפיה ב-'במשפחה המורחבת שלי היה נסיון מוצלח עם חברת כלל'
במשפחה המורחבת שלי היה נסיון מוצלח עם חברת כלל
15/08/2018 | 08:43
8
88
הביטוח במקרה הזה נעשה דרך קופת חולים כללית. 
הביטוח שילם את הוצאות בתי החולים, החזיר חלק מההוצאות הכספיות (וכמובן גבה השתתפות עצמית) וכמו כן היתה גם הטסה לארץ בליווי פרמדיק. 
אפילו החזירו שווי מקטע של כרטיס טיסה פנימית שנקנה בנקודות טיסה (היינו בטוחים שאין סיכוי להחזר והופתענו לטובה).
חשוב להבהיר שההוצאות היו: מלונות, תרופות או בדיקות דם שנעשו לא במסגרת בית חולים. לביה"ח, שזו העלות הגדולה ביותר ומדובר על אלפי דולרים כתייר, החברה שלמה ישירות.
התהליך לקח זמן וצריך סבלנות רבה ולדעתי חלק מהעניין היה שהצלחתי לדבר אישית עם מסלקת התביעות בחברה ואני מאמינה שזה עזר לקדם את קבלת ההחזר.

מצד שני ולמרות האמור לעיל, אני לעיתים מבטחת אצלם ולעיתים בחברה אחרת, שלשמחתי לא היתה לי איתם התנסות אישית בקבלת החזר.

אגב, בבדיקות שעשינו, פספורטקארד יקרים פי שתיים והשאלה אם זה מצדיק...

לצפיה ב-'דניאלה- אם לא בסדר שציינתי שם חברה, תמחקי את ההודעה'
דניאלה- אם לא בסדר שציינתי שם חברה, תמחקי את ההודעה
15/08/2018 | 08:45
1
25
לצפיה ב-'הכל בסדר'
הכל בסדר
15/08/2018 | 10:27
56
כמנהלת פורום לא רציתי לכתוב את שם החברה המבטחת שאני משתמשת בה כדי לא לעורר רושם אני מקדמת חברה מסוימת על חשבון אחרות, זה הכל.
לצפיה ב-'גם לי היה נסיון חיובי עם מקרה ביטוחי חיובי דרך כלל'
גם לי היה נסיון חיובי עם מקרה ביטוחי חיובי דרך כלל
15/08/2018 | 09:54
4
77
גם אצלי התהליך דרש קצת עידוד, הם היו די איטיים,
אבל בסך הכל בשורה התחתונה הם נתנו את כל מה שהגיע.
לצפיה ב-'יצאתי לטיול ארוך לפני שנים מעטות...עם פציעה קשה ברגל'
יצאתי לטיול ארוך לפני שנים מעטות...עם פציעה קשה ברגל
15/08/2018 | 17:04
3
87
אמנם לא אני נהגתי אלא השותף לטיול,ובכל זאת הייתי חבוש והייתי על המפות[לפני עידן הניווט]כל ערב מסיר תחבושות,מחטא וחובש שוב.
צפון הים הבלטי..האי הגדול של גרמניה,ואני מדדה את המסלול דרך היער אל התצפית.בערב במלון אני משחרר את החבישה וזה לא נראה טוב,התפרים פתוחים לחלוטין,אנחנו מחליטים למצוא בית חולים,אפילו לשותפים לא אמרנו ולקחנו מונית בעיר שוורין לבית חולים מקומי.קיבלו אותי יפה מאד ולאחר כל הבדיקות הצילום והיתר החליטו שחייבים לנקות ולתפור שוב הכל.נחרדתי ואפילו הזלתי דמעה מה יהיה עם המשך הטיול..כבר שעת לילה והם מזעיקים מומחה כירורג מעיר אחרת,ההוא ברצינותו מעיף מבט בוחן את הרגל היטב ומחליט החלטה,תחבשו לו חבישה מיוחדת והוסיף שאמשיך בטיפול העצמי רק לאחר שלושה ימים.זהו לקחנו מכתב ונתתי את כל פרטי הביטוח,לא רצו תשלום במזומן למרות רצוננו.חזרנו...הכל נתרפא שם בכף הרגל והתחילה פרשה ארוכה שנמשכה כשנה,אני מבין שהראל לא ששה לשלם מהר כל כך,שוב שלחתי מסמכים ושוב קיבלתי קובלנה מבית החולים ההוא מה עם התשלום מהביטוח,וככה שנה שלמה עד ששילמו כנראה,כי הגרמנים כבר לא שלחו יותר בקשות למייל!
לצפיה ב-'הפציעה נלקחה על ידם בחשבון בעת עריכת הביטוח?'
הפציעה נלקחה על ידם בחשבון בעת עריכת הביטוח?
16/08/2018 | 13:57
9
לצפיה ב-'נסיון דומה עם חברת הביטוח הראל'
נסיון דומה עם חברת הביטוח הראל
18/08/2018 | 10:40
1
30
בתי נפצעה בטיול, קיבלנו טיפול בבית חולים (ללא אישפוז) ונאלצנו לפנות מספר פעמים לחברת הביטוח עד שפרעה את החוב לבית החולים. בינתיים קיבלנו כמה התראות על אי תשלום.
לצפיה ב-'אכן מוכר לי'
אכן מוכר לי
18/08/2018 | 10:48
7
לצפיה ב-'גם אצלנו היה ניסיון טוב עם כלל דרך כללית'
גם אצלנו היה ניסיון טוב עם כלל דרך כללית
16/08/2018 | 10:01
45
עד כמה שאפשר להגדיר את הנסיבות האלה כ"טוב"..
דובר באשפוז חירום בחו"ל, הם שילמו ישירות לבית החולים ולא נתנו לנו לעזוב עד שהחזירו לנו גם את המקדמה ששילמנו.
היו זמינים ויעילים והקלו את ה"חוויה" כמה שהיה אפשר, כולל רופא בארץ שהיה אפשר לדבר ולהתייעץ איתו.
בכל מקרה מאחלת לך שתשוב לארץ בלי לדעת אם החברה שבחרת טובה או לא ;)
לצפיה ב-'הבדלים בביטוחים משתנים ברלוונטיות שלהם לנוסע וליעד'
הבדלים בביטוחים משתנים ברלוונטיות שלהם לנוסע וליעד
15/08/2018 | 13:49
55
ההשוואות המקובלות ברשת הן קצת שיטחיות ומתאימות לממוצע הבריא של הנוסעים בכפיפות ליעד ולאופי הנסיעה.

מכיר הרבה סיפורים. בסה"כ די טובים עם רוב החברות.
כולל סחבק ששבר רגל בחו"ל והיה מבוטח בשני ביטוחים...(הפעלתי דווקא את החינמי שמבין השניים).
לצפיה ב-'הייתי צריך פעם את AIG וברגע האמת היו ממש בסדר'
הייתי צריך פעם את AIG וברגע האמת היו ממש בסדר
16/08/2018 | 10:07
15
לצפיה ב-'ארוע ביטוחי לא שלי בפספורט כארד'
ארוע ביטוחי לא שלי בפספורט כארד
18/08/2018 | 16:04
1
44
לפני שנה בטיול לסלובקיה מישהי הרגישה לא טוב.בהוראת הרופאה המלווה נלקחה לבית חולים בעיר פופראד.היו שם כמה שעות חזרו לפנות בוקר.לא שילמו לדבריהם אגורה .שולם באצמעות כרטיס נטען של פספורט כארד.אגב בטיול למרוקו היתה המלצה גורפת לבטח אצלם.גם אני אצלם- היו יותר זולים לעניין הביטוח שלי ב-10 $ מאשר הפניקס(נדמה לי) דרך משקי.
לצפיה ב-'פאספורטכארד מבטחים בהפניקס'
פאספורטכארד מבטחים בהפניקס
18/08/2018 | 21:59
27
פאספורטכארד זו סוכנות, והם מבטחים בחברת הפניקס.
כמובן, יש עוד סוכנויות וגם הפניקס פועלים כסוכנות של עצמם.
לצפיה ב-'אז הנה זה בא. ניסיון לסכם 35 יום בחוף המערבי..'
אז הנה זה בא. ניסיון לסכם 35 יום בחוף המערבי..
15/08/2018 | 19:40
9
314
טיול בר מצווה, עם בני 13 (דהה) וכמעט 10, שאינו חובב טיולים והליכות בכלל. מה שהפלנו עליו
טסנו ללאס וגאס דרך ניו יורק.
חייבת לציין שטסנו עם אל-על ובאמת שאין לי אף תלונה עליהם. לא בהלוך, ולא בחזור (חזרנו עם הדרימליינר). נכון, צפוף (לבן זוגי לא היה כ"כ פשוט לשבת באמצע של שלישייה), אבל חוץ מזה הכול היה מצוין.

בווגאס ישנו 3 לילות. נחתנו בבוקר ותיארנו לעצמנו שנזדקק לקצת זמן התאוששות, לפני שנתחיל בכל הטיולים הרגליים. ישנו במלון מעולה מחוץ לסטריפ בשם Platinum hotel & spa.  לדעתי למשפחות זה עדיף על פני לינה בסטריפ עצמו. יותר נעים.
את הימים בווגאס השתדלנו מאוד להעביר במקומות ממוזגים (המלונות למיניהם) או בבריכה של המלון. את חום הגיהנום (סוף יוני, להזכירכם) מאוד קשה לתאר ולהסביר, אבל די לציין שגם ב9 בערב התקשינו לשהות בחוץ, ועשינו את זה רק בשביל מזרקות הבלא'גיו (רבע שעה וברחנו). אישית סיימתי את וגאס בתחושה שזו עיר מזויפת ואיומה, ששואבת ממך את כל האנרגיות החיוביות ואת הרצון לחיות. בוקר אחד גם שכנעתי את כולם לצאת מהעיר לסכר הובר, כדי לנשום קצת אוויר לא מלאכותי. בואו נאמר שממש לא התעצבתי לעזוב אותה, והתבאסתי שעוד נחזור אליה ללילה אחד בהמשך.

מווגאס התחיל מסלול בין פארקים - ציון, ברייס וגרנד קניון. 2 לילות (יום וחצי של טיול) בכל אחד מהפארקים (כל אחד מדהים ומיוחד בפני עצמו). ישנו מחוץ לפארקים, ולא הייתה שום בעיה עם זה. בציון ובגרנד קניון יש מערכת שאטלים מעולה אל תוך נקודות בפארקים, שמאפשרת להשאיר את הרכב בחנייה של המלון ולא להיות תלויים במקומות חנייה. אין באמת צורך לישון בתוך הפארקים כאן.
יצא לנו להיות ב4 ביולי בטוסייאן, העיירה הצמודה לגרנד קניון בה לנו. עיירה קטנטונת, שנראה שרובה ככולה מתקיימת מעסקי התיירות. לחוות את יום העצמאות האמריקאי בעיירה כזו הייתה חוויה מיוחדת וכיפית מאוד.
בבוקר העזיבה את טוסייאן עלינו על טיסה מעל הגרנד קניון. התמזל מזלנו וזכינו בטיסה אישית במטוס פייפר קטן. הייתה חוויה יוצאת דופן, לחלוטין שווה את ההשקעה.
משם נסיעה ארוכה ללאס וגאס, רק כנקודת עצירה לקראת הנסיעה מערבה וצפונה. הפעם ישנו ב"סטרטוספר" ושנאתי כל רגע שם. אמנם הנוף מראש המגדל (חינם ללנים במלון) מהמם, אבל כמו שאמרתי - לעיר הזאת אני לא חוזרת.

ממשיכה בפוסט הבא...
לצפיה ב-'המשך (1) יותר מקוצר מהפוסט הקודם נראה לי שהבנתי איך...'
המשך (1) יותר מקוצר מהפוסט הקודם נראה לי שהבנתי איך...
15/08/2018 | 20:13
6
142
מלאס וגאס נסיעה לממות' לייקס (יופי של מקום).
- יום רגוע בממות' לייקס (שייט על אגם, ביקור באגם מונו המלוח יוצא הדופן)
- יומיים ביוסמיטי. הפארק היחיד לדעתי שבו באמת כדאי לישון (אם אפשר) ולא להסתמך על לינה בחוץ, כי הוא ענק והנסיעות פנימה ארוכות מאוד. לא הרגשתי שיומיים אפשרו לי למצות את הפארק בכלל.
- 5 לילות בסן פרנסיסקו (למעשה טיילנו בה 4 וחצי ימים). הייתי כאן בעבר ונהניתי לא פחות מהפעם שעברה. אני מאוד אוהבת את העיר. לקחנו את הילדים לכל המקומות התיירותיים הברורים מאליהם: גשר הזהב, כל אזור הנמל ורציף 39 (לא התקופה הכי אידיאלית לראות אריות ים, הם נודדים דרומה עד אוגוסט בערך), רחוב לומברדו, צ'יינה טאון (כיפית, רועשת, תוססת), מגדל קויט, אלקטרז ושייט לוויתנים, ג'פאן טאון (נפלנו על פסטיבל אנימה מקומי, לשמחתו הרבה של הצעיר), וכמובן יום בגולדן גייט פארק, כולל מוזיאון המדעים.
- מסן פרנסיסקו נסיעה לפארק הוולקאני lassen. רק כשהגענו הסתבר שהמסלול המיוחד שרצינו לעשות בפארק, המסלול הוולקני כמובן, סגור לשיפוצים. התבאסנו ועשינו מסלול אחר, מאוד יפה, אבל אני לא חושבת שבשבילו היינו נוסעים 4 שעות מסן פרנסיסקו. ישנו בredding הסמוכה לפארק (בגדול איכס של עיר. אין מה לחפש שם).
- נסיעה דרך רדווד לאורך חוף האוקיאנוס השקט במשך מספר ימים, עם מספר עצירות (לא אציין את כולן אבל הכיפיות שבהן היו עיירה חמודה בשם קרסנט סיטי בה לנו יומיים, עיירה עוד יותר חמודה בשם בנדון בה לנו לילה, ועוד עיר אחת בשם ניופורט) עד שמורת אולימפיק.
- טיול של יום שלם אחד בשמורת אולימפיק (מהמם)
- ירידה לסיאטל במעבורת אחרי ביקור בעיירה (גם חמודה!) בשם פורט טאונסנד
- בסיאטל ישנו 4 לילות: מוזיאון צ'יהולי, mopop (כיף גדול), המחט, שוק פייק, האקוואריום, שייט (רק כי זה היה כלול בפאס של סיאטל, שהיה מאוד משתלם), מוזיאון התעופה (10 דקות נסיעה מחוץ לסיאטל)
- נסיעה להר רייניר ולמחרת יום טיול שלם בהר רייניר (יפהפה)
- נסיעה לפורטלנד ויומיים (בערך) של קניות בקניון ובאאוטלטים. שמרנו את הקניות לפורטלנד בגלל 0% מס קנייה באורגון, ובגלל שבן הזוג מכיר את מרכזי הקניות מצוין.

מפורטלנד טסנו לביקור משפחתי במונטריאול, שעליו כמובן לא אדווח כי זה באמת לא מעניין אף אחד משם לניו יורק לשבוע והביתה

הערות כלליות:
1. וויז עובד מעולה, עדיף על פני גוגל מפס בניווט תוך כדי נסיעה.
2. גוגל מפס, לעומת זאת, בכל מקום עוזר מייד לאתר מסעדות, סופרים, נקודות עניין וכל דבר אחר. האמריקאים מאווווווד אוהבים לדרג ולכתוב ביקורות על כל דבר (כולל גינות ציבוריות, מכבסות וכו), ובעוד זה עשוי להיראות מבחוץ כטרחני משהו, לתייר המגיע לראשונה לעיר/עיירה זה מאוד עוזר. אנחנו קראנו ביקורות בגוגל מפס כל הזמן ועל כל דבר ובזכות זה לא נפלנו על אף מסעדה גרועה.
3. אוכל במסעדות בארה"ב הוא לא זול (לא מתייחסת למסעדות אוכל מהיר אלא מסעדות עם אוכל נורמלי). מה שכן, כמעט בכל מקום יש סופרים גדולים (רשתות כמו safeway, vons, whole foods וכיו"ב), שמוכרים מגוון אוכל מוכן (חם וקר) באיכות טובה מאוד, וכן מגוון עצום של ארוחות מוכנות למיקרו/תנור. לא מדובר בארוחות הג'יפה שהגיעו לארצנו לפני 30 שנה לפרק זמן קצר, אלא בארוחות מגוונות מאוד מבחינה תזונתית, כולל ארוחות צמחוניות, טבעוניות, דיאטטיות, בעלות תכולת חלבון גבוהה וכו. העלות של ארוחה כזו היא בערך 6$, מה שאומר שב24$ מימנתם ארוחת ערב ל-4 נפשות (לעומת 70$ במקרה הטוב במסעדה סטנדרטית). מאחר ובכל בית מלון שהזמנתי היו לנו מקרר ומיקרוגל, אותנו זה ממש הציל, גם תזונתית וגם כלכלית.
4. האתרים הפופולריים מוצפים תיירים. ממש מוצפים. תיירים מכל מקום בעולם, והרבה הרבה הרבה (!) אסייאתיים. כל אלו נעלמו כמעט לגמרי ברגע שעזבנו את סן פרנסיסקו והתחלנו לעלות צפונה. בסיאטל פגשנו שוב את גדודי התיירים, ואח"כ שוב הרבה פחות. לא שהייתי מוותרת על משהו, אבל זה קצת מעצבן

לא זוכרת כרגע מה עוד, אבל בטח יהיה לי עוד מה להגיד.
ניו יורק אח"כ. נגמר לי הכוח
לצפיה ב-'מצויין, ממצה, מענין ועוד משהו במם......'
מצויין, ממצה, מענין ועוד משהו במם......
15/08/2018 | 20:24
1
107
כתבת בתמציתיות ולדעתי זה עונה על העיקר. מי שמתעניין/נת או מתכוונים לנסוע למקומות שציינת, ת/ישאל. אני מחכה לסטורי על ניו יורק.
מענין שוויז עובד יותר טוב מהגוגל מאפס. טוב לדעת.

תודה!
לצפיה ב-'הוא עובד יותר טוב מהבחינה שהוא לוקח בחשבון בחישובי מסלול'
הוא עובד יותר טוב מהבחינה שהוא לוקח בחשבון בחישובי מסלול
15/08/2018 | 22:47
86
עומסים וכדומה, בעוד שגוגל מפס לא ממש עושה את זה. אבל היו מקומות שוויז לא הצליח למצוא, ואז כן נעזרנו בגוגל מפס ובסך הכול הסתדרנו מצוין.
ובכלל, ארצות הברית כל כך מסודרת ומאוד קל להתמצא.
לצפיה ב-'נפלא לקרוא! לגבי האסייתיים- לידם הישראלים נראים ממש מתורבתים'
נפלא לקרוא! לגבי האסייתיים- לידם הישראלים נראים ממש מתורבתים
15/08/2018 | 20:58
1
107
כך לפחות ממה שאנחנו חווינו.
ממש דחפו אנשים באופן חופשי (פיזית!) כדי להצטלם ולא התחשבו באחרים ואנחנו עוד היינו בקנדה בתקופה יחסית פחות עמוסה.
לצפיה ב-'לגמרי! אבל בגסות שלהם כבר נתקלנו לפני כמה שנים בלובר בפריז'
לגמרי! אבל בגסות שלהם כבר נתקלנו לפני כמה שנים בלובר בפריז
15/08/2018 | 22:44
100
הילדים היו צעירים בשלוש שנים (כלומר, בני 10 ו-7!), וגם אותם הם לא היססו לדחוף בבוטות כדי להשיג את התמונה המיוחלת.
לצפיה ב-'נשמע מהנה ומעייף. מקווה שהכוחות חוזרים אלייך.'
נשמע מהנה ומעייף. מקווה שהכוחות חוזרים אלייך.
16/08/2018 | 17:43
1
16
לצפיה ב-'בהדרגה '
בהדרגה
16/08/2018 | 17:53
14
לצפיה ב-'ושבוע אחרון בניו יורק - ראשי פרקים של מה עשינו ואיפה היינו'
ושבוע אחרון בניו יורק - ראשי פרקים של מה עשינו ואיפה היינו
15/08/2018 | 22:56
122
פעם ראשונה לי ולילדים אז בגדול עשינו את כל ה must.
נפלנו על שבוע חם מאוד וזה די התיש ולכן גם קיצר לנו חלק מהימים. אמנם היינו כבר עייפים, ומאוד הורגש שאנחנו בסופו של טיול ארוך, אבל לא היינו מוותרים על העיר הזו בחיים.
אז ככה:
- יום בסנטרל פארק, כולל גן החיות ומעבר דרך רוב נקודות הציון המרכזיות בפארק.
- יום סיור רגלי (שתכננתי בעצמי בעזרת גוגל מפס) שעבר דרך: מגדלי טראמפ, מגדל רוקפלר, חנות נינטנדו הקרובה אליו (היה מאוד קשה להוציא משם את הצעיר), מדאם טוסו, הספרייה העירונית, תחנת גרנד סנטרל, אמפייר סטייט (גם עלינו לתצפית שם, לא היו תורים בכלל), יוניון סקוור (בעיקר כדי להגיע לחנות קומיקס גדולה ממש בקצה הכיכר עבור הצעיר).
- ליברטי איילנד, אליס איילנד, הליכה על ברוקלין ברידג' אל ברוקלין
- כיכר טיימס אחר הצהריים וגם אחרי החשיכה (הרבה שוקולדים! אי אפשר היה להימנע מזה ברגע שנכנסנו להרשיז ולm&m)
- בריכות הזיכרון בגראונד זירו ותצפית ערב מ one world observatory
- עוד שוקולדים וממתקים ב dylan's candy bar (חנות נהדרת אבל כל כך יקרה!!)
- יום שלם במטרופוליטן
- יום שלם במוזיאון ה natural history

וזהו.. תם ונשלם טיול שתוכנן במשך 10 חודשים! עד עכשיו קשה לי להאמין.
לצפיה ב-'נשמע יופי'
נשמע יופי
16/08/2018 | 19:56
63
אני לגמרי לגמרי מסכימה איתך לגבי ווגאס. שונאת את העיר ואת מה שהיא מסמלת. הסיבה היחידה שאולי אסע לשם זה פארק לאומי בשם Red Rocks מצפון לה.

את ניו יורק אני אישית גם לא אוהבת. אבל זה אולי כי יצא לי לנהוג שם יותר מדי פעמים. וכן, כשחם בניו יורק זה נורא. למזלי כשהייתי שם ביולי זה נפל על שלושת הימים היחידים שהיו דווקא נעימים.

בקשר לג'ט לג. אני סובלת בנסיעות מזרחה, בכלל לא בנסיעות מערבה, חוזרת מייד לשגרה. לי מלטונין כן עובד, ובשני הבקורים האחרונים בישראל לא סבלתי נואשות.
לצפיה ב-'החלטתי לסוע לאינסטנבול'
החלטתי לסוע לאינסטנבול
14/08/2018 | 16:01
12
142
המחירים מאוד נוחים , מלון פאר ליד השוק בסביבות מאה שקל ללילה,
השאלה איך מסתירים את זה מהסביבה?

באיזה תירוץ לבחור ?
לצפיה ב-'משעמם בחופש הגדול?'
משעמם בחופש הגדול?
14/08/2018 | 16:13
8
35
לצפיה ב-'התכווננתי על סוכות דווקא'
התכווננתי על סוכות דווקא
14/08/2018 | 16:15
7
102
משעמם לי כל השנה
לצפיה ב-'התמוטטות הלירה הטורקית.'
התמוטטות הלירה הטורקית.
14/08/2018 | 16:25
6
108
כולם יבינו שסיכון החיים נקנה בפרוטות.
לצפיה ב-'אי אפשר כל היום לשכב במיטה'
אי אפשר כל היום לשכב במיטה
14/08/2018 | 16:27
5
104
זה לא שאני נוסע לאירן, ושם יותר זול
לצפיה ב-'צודק'
צודק
14/08/2018 | 16:45
4
90
באירן הרולטה הרוסית פוגעת כבר ביריה הראשונה.
לצפיה ב-'רולטה רוסית זה בקמבודיה'
רולטה רוסית זה בקמבודיה
14/08/2018 | 16:49
3
95
אם יצא לך לראות את הסרט "צייד הגמלים" על מלחמת קוריאה

לצפיה ב-'קמבודיה זה גן עדן '
קמבודיה זה גן עדן
14/08/2018 | 16:56
2
92
למילוי כל משאלה שתחפוץ.
לצפיה ב-'ביררת אם אין אזהרת מסע? גאווה לאומית זה לא עניין של כסף'
ביררת אם אין אזהרת מסע? גאווה לאומית זה לא עניין של כסף
15/08/2018 | 11:05
1
62
יש המון דילים לא יקרים למקומות שאתה תרגיש שם יותר נח  ורצוי.
ואם קורה משהו המדינה מחוייבת לעזור ??
לצפיה ב-'לא הבנתי למי התכוונת?'
לא הבנתי למי התכוונת?
15/08/2018 | 16:26
14
לצפיה ב-'להסתיר פה או שם? '
להסתיר פה או שם?
16/08/2018 | 10:17
2
18
לצפיה ב-'התכוונתי להסתיר פה'
התכוונתי להסתיר פה
16/08/2018 | 10:58
1
76
אבל אם אני חושב על זה (ואני לא מרבה לחשוב),

כדאי להסתיר גם שם, כי מדובר במטורללים ששוברים אייפונים !

זה נראה שכולם שם מטורללים

לצפיה ב-'שם יעלו עליך בשנייה שאתה ישראלי'
שם יעלו עליך בשנייה שאתה ישראלי
16/08/2018 | 13:38
73
הייתי כמה פעמים באיסטנבול לאחרונה לצורך עבודה (קשור לנמה"ת החדש). רוב האוכלוסייה החילונית לא אנטי ישראלית אז לא ממש משנה להם. סך הכל הסתדרתי מצויין אבל עלו עליי בשניות שאני ישראלי.

למה אתה חושב שיפריע למישהו שביקרת באיסטנבול? אלא אם הצל נמנה על חבריך הקרובים. לדעתי להיפך, דווקא יכול להיחשב למעשה גבורה שיעלה את קרנך.
לצפיה ב-'שאלתי כאן הרבה שאלות לקראת הטיול בארה"ב ושלשום חזרנו..'
שאלתי כאן הרבה שאלות לקראת הטיול בארה"ב ושלשום חזרנו..
15/08/2018 | 16:42
12
120
יהיה קשה וארוך מאוד לתאר (ולקרוא!) טיול בן 7 שבועות (5 בחוף המערבי, שבוע בביקור משפחתי במונטריאול ושבוע בניו יורק), אבל אני מניחה שעוד אנשים ומשפחות מתכוננים לטיולים מהסוג הזה.
אשמח לעזור - עכשיו ובעתיד - לכל מי שישאל אותי כאן בפורום או באופן פרטי.
תודה לכל מי שנתן טיפים ועצות במהלך החודשים שהצקתי
לצפיה ב-'יש לזה שם, למה שאת עושת '
יש לזה שם, למה שאת עושת
15/08/2018 | 17:17
1
113
התחמקות מלדווח, ככה זה נקרא.
על הביקורים המשפחתיים נוותר לך, לכל אחת ואחד מאתנו יש שק ספורים על ביקורים משפחתיים אבל על חמישה שבועות? אני מציעה, אחרי שתנוחי כמובן, תני לנו את הלו"ז הכללי כמו:  ביום הראשון או בשבוע הראשון נסענו מ-א ל-ב, שם ראינו את המקומות הבאים. אם יש לך בתי מלון או מסעדות שראויים לציון הייתי כותבת "יש לי המלצות על לינה ומסעדות". תני לנו מסגרת של החמישה שבועות שנדע מאיפה לאן ומה ההילייטס. זה אפשרי?

גם אם תגידי לא, אגיד לך ברוכה השווה
לצפיה ב-' אוקיי... אם כבר, מסגרת של 6 שבועות (נכלול את NY)'
אוקיי... אם כבר, מסגרת של 6 שבועות (נכלול את NY)
15/08/2018 | 17:26
83
מאחר וכתבתי יומן מסע משפחתי במהלך הטיול, זה לא יהיה קשה מדי. מה שכן, ארוך זה בטח יהיה אז תתכוננו
לצפיה ב-'גם אני אשמח לקרוא, כשתחלוף היעפת '
גם אני אשמח לקרוא, כשתחלוף היעפת
15/08/2018 | 17:37
9
22
לצפיה ב-'זאת דווקא פעילות טובה לשעות היעפת '
זאת דווקא פעילות טובה לשעות היעפת
15/08/2018 | 18:56
16
לצפיה ב-'סבלתי שני לילות ארורים מהג'ט לג הזה. אתמול היה הלילה'
סבלתי שני לילות ארורים מהג'ט לג הזה. אתמול היה הלילה
15/08/2018 | 19:13
7
62
הראשון שבו הצלחתי לישון רצוף (פחות או יותר), וכולי תקווה שלא מדובר בקריסה חד-פעמית אחרי שבוע וחצי של חוסר שינה (גם בניו יורק ישנתי זוועה). בקרוב נגלה
לצפיה ב-'אחותי שבקנדה אומרת שהג'ט לג לכיוון ישראל גרוע יותר ...'
אחותי שבקנדה אומרת שהג'ט לג לכיוון ישראל גרוע יותר ...
15/08/2018 | 20:03
6
74
אני גם מאוד אשמח לשמוע על הטיול שלכם. 
זה כנראה הטיול העתידי שלנו.
אני סקרנית - האם לקחתם מלונות עם מטבח או מלונות רגילים?
לצפיה ב-'תגדירי מטבח '
תגדירי מטבח
15/08/2018 | 20:19
5
71
בכל המלונות היו לנו מקרר-מיני, מיקרוגל ומכונת קפה, וזה לגמרי הספיק לנו.
במלון הראשון בלאס ווגאס היה לנו ממש מטבח-מטבח, אבל לא השתמשנו בו בכלל.
אני מראש החלטתי שבטיול הזה אני לא מבשלת ויהי מה. הספיקה לי ההתעסקות המתמדת בכביסות (כל 3 ימים בממוצע), וגם אני רציתי להרגיש שאני בחופש. כתבתי בפוסט המפורט על ענייני אוכל. מוזמנת לשאול עוד אם זה מעניין אותך.

אני ממש ממש ממש מקווה שעניין הג'ט לג מאחוריי. לפחות הלילה האחרון היה בסדר, נראה איך יעבור הלילה הזה. חייבת לציין, שהילדים לא יודעים מה זה ג'ט לג בכלל. שניהם ישנים רצוף מאז שהגענו בלי שום בעיה.
לצפיה ב-'אני מאלו שסובלות מהג'ט לאג גם בהלוך וגם בחזור '
אני מאלו שסובלות מהג'ט לאג גם בהלוך וגם בחזור
15/08/2018 | 20:26
4
70
6 ימים לכל כיוון. מה לא ניסיתי? הכל. מאחר ונסענו כבר עשרות פעמים לארה"ב
אני כבר לא מנסה. יש לי כדורי שינה מהממים, כלומר אני מעולפת מהרגע שמתחילים להשפיע למשך 6-7 שעות, זה אולי לא הפתרון האולטימטיבי אבל זה מה יש ורק כך אני שורדת את כל הנסיעות שלנו. אגב בן הזוג שלי ? לא מכיר את המושג ג'ט לאג, ישן כמו תינוק גם בהלוך וגם בחזור, אתן/ם תסכימו איתי שזו עילה לגרושין נכון?
לצפיה ב-'ואני נשואה לאדם שברגע שהוא מתיישב על כיסא המטוס, הוא מייד'
ואני נשואה לאדם שברגע שהוא מתיישב על כיסא המטוס, הוא מייד
15/08/2018 | 22:58
85
אבל מייד! נרדם. בוקר, צהריים, ערב, לילה... ליד חלון, ליד מעבר, באמצע.. תמיד הוא נרדם, לפעמים עוד לפני ההמראה זאת באמת עילה לגירושין.
לא פלא שהילדים תמיד רבים מי ישב לידי
לצפיה ב-'אצלנו זה גם ככה - לבעלי אין ג'ט לג בכלל, והוא ישן'
אצלנו זה גם ככה - לבעלי אין ג'ט לג בכלל, והוא ישן
18/08/2018 | 20:27
2
15
לפי רצון במטוס, בהחלט מעצבן לצפות מהצד....

מצד שני, אני והילדים פשוט לא לוקחים את הענין של הג'ט לג קשה. אני ממש נהנית, כשאנחנו חזרה בבית להתעורר מוקדם בבוקר, הכל שקט, בד"כ אני עושה קניות ומבשלת בשקט כשכל העולם שקט, זה ממש כיף....

לצפיה ב-'ב-3:30 מקסימום ב-4 בבוקר? לא כיף לי בכלל, ועוד שבוע!'
ב-3:30 מקסימום ב-4 בבוקר? לא כיף לי בכלל, ועוד שבוע!
18/08/2018 | 21:04
1
14
אני גם לא אוהבת לבשל

לצפיה ב-'לי אין בעיה '
לי אין בעיה
20/08/2018 | 00:19
מה שהיה ממש מצחיק היה הטיול שלנו לטאייפיי -
היינו רק שבוע בטאייפיי, אז היינו עדיין בג'ט לג כשחזרנו!! והיה מענין שהיה לנו עוד שבוע שלם של ג'ט לג, כרגיל, בבית...
לצפיה ב-'טיול יום באי אגינה ביוון'
טיול יום באי אגינה ביוון
15/08/2018 | 22:28
42
כמה שאלות לבלי ניסיון:
1. למי ששכר רכב- מה טווח המחירים לרכב אוטומט, מאיזו סוכנות מומלץ לשכור , האם וויז עובד טוב שם, איך הכבישים ומה המהירות המותרת?
2. למי שנסע עם אוטובוסים- האם לוחות הזמנים שהם מפרסמים אמינים והם עומדים בהם?

3. למסלול נטו של 7-8 שעות באי ,מה ההמלצות?

לצפיה ב-'מלון park inn בברלין,המלצה למלון.'
מלון park inn בברלין,המלצה למלון.
15/08/2018 | 12:18
1
87
סביבת אלכסנדרפלאץ קיבלה באחרונה את כל תשומת הלב התיירותית,דוכני תיאטרון רחוב,אוכל ושתייה לרוב לרווחת התיירות השוקקת בברלין.המלון נראה כמו מפעל כשהמוני תיירים זורמים בין יציאה אחת לשנייה,בתי עסק פנימה והמעליות טסות מקומה לקומה במהירות.החדר מרווח ונעים ושקט לחלוטין,המלון קרוב לכל האתרים המתבקשים בעיר.קניון ALEXA הזול במחיריו.
לצפיה ב-'המלונות הפכו להיות שודדי התיירים לעניין חנייה..'
המלונות הפכו להיות שודדי התיירים לעניין חנייה..
15/08/2018 | 16:44
79
בטיול הארוך שעשינו הכרתי היטב את העניין בו בעלי המלונות ומנהליהן הפכו להיות שודדים אמיתיים בעניין החנייה לרכב.
כל מגרש חנייה בסמוך שאפילו רכבי העיר חונים בו בנחת,יעלה לחיוב של בין 8 אירו לעשרה יורו,היו גם מקומות מרוחקים מעט באיזורים כפריים שבעלי הצימרים והמלונות ניכסו לעצמם ומחייבים אותנו בתשלום,למרות הסימון של חנייה חינם במקום.הזמנתי מידי יום מקום לינה בבוקינג,ובירוק אתה רואה ''ארוחת בוקר כלולה'' נכון היא באמת כלולה אבל תוספת של כמה אירו!
גם העניין של ארוחת הבוקר שהיתה תמיד כלולה במחיר הלינה הופכת כעת להיות תוספת תשלום ולא קטנה!
אז בדיוק מה שעשו לנו עם הטיסות..הארוחות הנמכרות..המושבים במיקומם..הנה גם המלונאים עושים לנו את זה,גם ככה מחירי הלינה עולים ועולים.
הטיול בסך הכל היה מהנה מאד לנו אבל לו נצרף את השכרת הרכב[אוטומטי]+מחירי הלינות[24 לינות בדרכים]הדלק..אותה מדבקה בכניסה לשוויץ[38 אירו]ועוד כל מיני תוספות כספיות זה כבר סכום לא מבוטל,אבל אין טענות,שנהיה בריאים ניסע ונחזור
לצפיה ב-'בקבוק מים בטיסה'
בקבוק מים בטיסה
15/08/2018 | 09:37
2
82
אני טס עם ישראייר לגאורגיה. האם יש בעיה לקחת בקבוק 1 או 2 של חצי ליטר מים?
לצפיה ב-'מישראל לא אמורה להיות בעיה'
מישראל לא אמורה להיות בעיה
15/08/2018 | 09:52
67
בחזרה תקרא כאן
אמנם אל על ולא ישראייר אבל הכללים זהים
לצפיה ב-'קח קח אין בעייה'
קח קח אין בעייה
17/08/2018 | 06:31
10
לצפיה ב-'האם אפשר לקחת כדורים בטיסה (לצ'כיה)?'
האם אפשר לקחת כדורים בטיסה (לצ'כיה)?
12/08/2018 | 23:11
4
109
האם זה משנה אם אני לוקח את הכדורים (גם מרשם, וגם תוספי תזונה) במזוודה שנשלחת לבטן המטוס או בתיק נשיאה למטוס?
תודה
לצפיה ב-'אין בעיה להעלות למטוס כדורים'
אין בעיה להעלות למטוס כדורים
13/08/2018 | 09:37
27
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
13/08/2018 | 19:19
73
אתה מוכן לקחת סכון שתאבד את התרופות?

אם כן, לבטן המטוס. אם יש רגישות של התרופות לקור חום, או חשיבות של שיהיו איתך, תמיד עלייך.
לצפיה ב-'בהחלט משנה, מזוודות עלולות לא להגיע וחשופות לתנאי טמפרטורה '
בהחלט משנה, מזוודות עלולות לא להגיע וחשופות לתנאי טמפרטורה
14/08/2018 | 11:34
60
ולחות קיצוניים.
לא ממליץ לשלוח תרופות שאתה זקוק להן עם המזוודה לתא המטען.

תוספי תזונה פחות חיוניים לכן פחות משנה.

ממליץ לקחת את כל התרופות והתוספים באריזה המקורית, שהמוכס לא יתהה אם מדובר בגלולת אקסטזי
לצפיה ב-'התרופות שלי תמיד איתי'
התרופות שלי תמיד איתי
14/08/2018 | 16:30
48
יחד עם אישור באנגלית מהרופא שמפרט אילו תרופות אני לוקחת.

לצפיה ב-'אוקטובר נחשב HIGH SEASON בניו יורק?'
אוקטובר נחשב HIGH SEASON בניו יורק?
13/08/2018 | 22:07
2
105
מישהו היה במלון סטיוארט? נסבל מבחינת רעש מהרחוב? 
לצפיה ב-'למה לא פשוט לקרוא את הביקורות בבוקינג:'
למה לא פשוט לקרוא את הביקורות בבוקינג:
14/08/2018 | 11:05
1
106
”הייתי כבר במלונות טובים יותר.”
הרעש מהשדרה השביעית פשוט נוראי כל הלילה, כולל צופרים וסירנות, וזאת משום שאין שום בידוד לחלונות.
המזגנים מיושנים ומרעישים,והכי גרוע, שעקב גשם שירד בלילה החל טיפטוף לנקוש על גוף המזגן, מה שגרם לרעש בסגנון עינוי סיני במשך כל הבוקר. בקיצור חווית השינה במלון אינה נעימה. אני כותב את זה מנסיון של ארבעה לילות לא נינוחים במלון הזה.
כל השאר סבבה.
המיקום מצויין. הלובי נאה והאינטרנט בו קל לחיבור ומאפשר עבודה מהירה.
המטבחון בחדר היה נוח ומצוייד.
לצפיה ב-'כל הכבוד לך ששבת וטרחת'
כל הכבוד לך ששבת וטרחת
14/08/2018 | 11:29
99
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/229/18352580...טיולים_ופנאי/טיולים_וחופשות_בחול

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/229/18350124...טיולים_ופנאי/טיולים_וחופשות_בחול

אתה אדם טוב ממני
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/229/18349420...טיולים_ופנאי/טיולים_וחופשות_בחול
לצפיה ב-'טיסה מטרמינל 1'
טיסה מטרמינל 1
11/08/2018 | 13:35
22
185
אנחנו טסים בשבוע הבא לפאפוס וגילינו רק היום שהטיסה היא מטרמינל 1. אין לנו כל כך נסיון בטיסות לחו"ל, אז אשמח לעזרה מבחינת הנסיעה לשדה. יש שתי אפשרויות: רכב או רכבת.
הבעיה ברכב שאנחנו תלויים בחניה, ויש רק חניה אחת שמיועדת לטרמינל 1. מה קורה אם אין מקום? חונים בחניה שמיועדת לטרמינל 3 ואז נוסעים בהסעות לטרמינל 3 ומשם לוקחים שאטל לטרמינל 1? נשמע ממש מסורבל כי אנחנו עם ילדים קטנים.
הבעיה ברכבת שצריך שאטל לטרמינל 1. אנחנו מגיעים ביום חמישי בערב ואם נפספס את השאטל האחרון, ב 22:45, נצטרך להמתין עד 2:00. אגב, אותה הבעיה רלוונטית גם אם לא נצליח לחנות ליד טרמינל 1 (כי חייבים להגיע לטרמינל 3 קודם כדי לנסוע בהסעה לחניון).
מה עושים?

לצפיה ב-'עכשיו ראיתי שנוחתים בטרמינל 3'
עכשיו ראיתי שנוחתים בטרמינל 3
11/08/2018 | 15:46
118
אז נראה לנו שעדיף לנסוע ברכבת. הבעיה שאין רכבות כמו שצריך השבוע. האם מספיק להגיע ברכבת שמגיעה 2:40 לפני ההמראה? בהתחשב בצורך לנסוע עוד בשאטל.
אנחנו עושים צק אין בבית אבל מגיעים עם מזוודה.
לצפיה ב-'נראה לי שאפשר לשכוח מהרכבת לשבוע הקרוב'
נראה לי שאפשר לשכוח מהרכבת לשבוע הקרוב
12/08/2018 | 06:18
3
139
היה לי התענוג המפוקפק לנסוע ברכבת השבוע. ככה זה נראה - וזה עוד בשבוע שהקווים לנתב"ג פעלו כסדרם. חוץ מהצפיפות (אנשים נאלצו לעמוד כבר מחיפה כל הדרך לנתב"ג) הרכבת יצאה באיחור ועוד עצרה פעמיים באמצע שומקום בגלל "מפגש רכבות". אז אי אפשר לסמוך על הלו"ז שלהם. בשבוע הבא הולך להיות עוד יותר בלאגן. אם אפשר - קחו מונית.

אם בכל זאת מגיעים ברכב פרטי אין צורך להיסחב עם כל המשפחה בשאטלים. אנחנו עושים כך: הנהג מוריד את כולם כולל המזוודות בטרמינל ונוסע לחפש חניה. אח"כ הוא חוזר לבד בשאטל, בזמן ששאר המשפחה מחכה לו בטרמינל הממוזג.
לצפיה ב-'אבל מה אם אין מקום בחניה של טרמינל 1?'
אבל מה אם אין מקום בחניה של טרמינל 1?
12/08/2018 | 07:51
2
77
הוא יצטרך לחנות בחניה של טרמינל 3, לנסועה בהסעה לטרמינל 3 ומשם לקחת שאטל לטרמינל 1? זה לא ייקח שעה?
וכשחוזרים, יכול להיות שאין שאטל לטרמינל 1 (אם כן נצליח לחנות שם)?
ועוד שאלה, בגלל שנהיה קצת בלחץ של זמן: אם הוא יוריד אותי עם המזוודות, האם אני יכולה כבר לעמוד בכל התורים או שחייבים את כולם?
לצפיה ב-'מונית יקרה מאד'
מונית יקרה מאד
12/08/2018 | 07:56
1
96
אנחנו מוכנים לשלם קצת יותר אבל יוצא לנו 1000 שח הלוך וחזור, כי אנחנו 6. באף תחנה אין מונית גדולה, רק בהדר לוד מצאתי.
אנחנו מאזור חדרה. אשמח להמלצות אם מישהו מכיר.
לצפיה ב-'מה רע בהדר לוד?'
מה רע בהדר לוד?
14/08/2018 | 01:51
15
לצפיה ב-'בתקופה הזו לא הייתי סומך על הרכבת'
בתקופה הזו לא הייתי סומך על הרכבת
12/08/2018 | 07:56
10
89
גם אם ההלוך יהיה בסדר לכי תדעי איזו הפתעה הם יסדרו לך בחזור.
לא יודע כמה תחסכו בנסיעה ברכבת לעומת רכב פרטי, כרטיסי הרכבת בארץ די יקרים.
אין לי מושג מה תוכנית הנסיעה שלכם בחו"ל אבל אם היא כוללת השכרת רכב אז הגעה ברכב פרטי תחסוך לכם חלק מכאב הראש של העברת כסא/בוסטר לילד.

כמו שהומלץ, אחד מכם שיפרוק את כולם בטרמינל 1 ואז יסע להחנות, בחזרה גם כן משהו דומה, כולם חוץ מנהג תורן יחכו למזוודה בקרוסלה ועד שהם יגיעו הוא כבר יחכה בפתח הטרמינל.

לצפיה ב-'כמו שרשמתי, מפחדת שלא תהיה חניה'
כמו שרשמתי, מפחדת שלא תהיה חניה
12/08/2018 | 07:58
8
63
בטרמינל 1 אין יותר מדי אופציות
לצפיה ב-'חניה בטרמינל 3 אולי עדיפה לכם - כי נוחתים ב 3'
חניה בטרמינל 3 אולי עדיפה לכם - כי נוחתים ב 3
12/08/2018 | 08:03
7
86
ואז הדרך חזרה יותר קצרה.
מעולם לא שמעתי על מישהו שלא היתה לו חניה בנתב"ג, על בעיות ברקבת (לא שגיאת כתיב) שומעים ומרגישים כל הזמן

אם אתם רוצים להבטיח מקום חניה יש עוד אופציה שנהגתי להשתמש בה לפני שנים
אז היו בסדר, אין לי מושג מה קורה היום
לצפיה ב-'כבר דיברתי איתם'
כבר דיברתי איתם
12/08/2018 | 08:07
4
83
בשבוע הבא הם לא מקבלים הזמנות קצרות, הכל עמוס.
כמו שרשמתי, בהלוך נהיה בלחץ של זמן לכן הידיפות היא לינות קרוב דווקא בחזור.
ואני מפחדת שכולם יבחרו באוטו פרטי השבוע.
כל פעם שהסתכלתי, ראיתי שיש 190 מקומות פנויים בחניה של טרמינל 1. שזה היה יום לפני הבלגן ברכבת.
לצפיה ב-'קרוב בחזור זה לחנות בטרמינל 3, לא טרמינל 1'
קרוב בחזור זה לחנות בטרמינל 3, לא טרמינל 1
12/08/2018 | 08:09
2
62
הנחיתה בטרמינל 3, אין נחיתות ב 1.
לצפיה ב-'התבלבלתי'
התבלבלתי
12/08/2018 | 08:12
1
59
התכוונתי שבהלוך חשוב לי לחנות קרוב. בחזור אין סיבה למהר.
וגם יש מצב שיהיו פקקים. או שבעות הערב המצב סביר?
לצפיה ב-'כנראה שאין לך את האופציה האידיאלית'
כנראה שאין לך את האופציה האידיאלית
12/08/2018 | 08:18
61
דברים לא נעימים יכולים לקרות, אף אחד גם לא יכול להבטיח שלא תהיה פתאום תקלה באוטו.

מבין כל האופציות אתם צריכים לבחור את ההכי טובה או ההכי פחות גרועה.
יש לך אופציה עם רכבת עם היתרונות והחסרונות שדיברנו עליהם
יש אופציה עם רכב פרטי עם היתרונות והחסרונות שלו
ואת צריכה לבחור ממה שיש, אין אופציה לבחור ממה שאין.

לשאלות הספציפיות שלך לרכב פרטי:
מנסיון שלי ונסיון של מכרים, דווקא בדרך חזרה כשעייפים ורוצים כבר לחזור יש עדיפות לחניה קרובה.
אין מצב שאין חניה בכלל, יכול לקחת יותר זמן, לשאטל יכול לפעמים לקחת המון זמן, אבל יש חניה ותמיד יש מי שמכווין את התנועה

לצפיה ב-'עכשיו יש 160 מקומות'
עכשיו יש 160 מקומות
12/08/2018 | 08:16
68
וזה עוד לפני העומס
לצפיה ב-'מעולם לא נסענו באוטו לכן אני בלחץ'
מעולם לא נסענו באוטו לכן אני בלחץ
12/08/2018 | 08:10
1
68
ואנחנו עם 4 ילדים, 2 קטנים.
בעלי זה שנוהג וצריך לחפש חניה אז הוא עוד יותר חושש.
לצפיה ב-'החניון של טרמינל 1 די גדול'
החניון של טרמינל 1 די גדול
12/08/2018 | 11:00
68
והחניון טווח ארוך ליד טרמינל 3 עוד יותר גדול ויש חניונים נוספים שפותחים אם מלא, אך שאין חשש ותהיה חניה.
הסיבוב של להשאיר את הרכב בחניון מרוחק ואז לקחת שני שאטלים כדי לחזור לטרמינל 1 יכול לקחת כחצי שעה. לדעתי לא יקח שעה. בכל מקרה, יש טלפון ותמיד אפשר להתקשר ולהוריד את מפלס הלחץ.
בזמן שבעלך מחפש חניה את כבר יכולה לעמוד בתור לבדיקה הבטחונית אם יש שם תור גדול, אז לפחות תחסכי לו תור אחד.

בכל מקרה בחזרה תצטרכו לקחת שאטל בחזרה לרכב, אז לא משנה אם תקחו את השאטל לחניון טווח ארוך של טרמינל 3 או את השאטל לטרמינל 1. שניהם נוסעים באותה תדירות.
גם בחזור, את יכולה לחכות עם הילדים והמזוודות בכניסה לטרמינל בזמן שבעלך לוקח שאטל ונוסע להביא את הרכב ולאסוף אתכם.
לצפיה ב-'מה דעתכם על לחברת flypark?'
מה דעתכם על לחברת flypark?
12/08/2018 | 08:47
74
ראיתי שהשירות שלהם זהה ל"טסים". אבל על טסים קיבלתי הרבה המלצות.
לצפיה ב-'האמת שזה נשמע לי סיוט ומיותר כל הלחץ הזה '
האמת שזה נשמע לי סיוט ומיותר כל הלחץ הזה
13/08/2018 | 09:40
4
73
ואת לבד עם מזוודות ו 4 ילדים . ( עד שבעלך יחזור מהחניה )
לו רק בשביל הנוחות קחי ממונית.
תורידי את המחיר שתעלה לך החניה + הדלק לשני כיוונים ותראי שההפרש הוא לא ככ גדול .
גם כשחוזרים להתחיל ללכת לשאטל, למכונית. כולם עייפים .. נראה לי ממש מיותר
לצפיה ב-'בסוף החלטנו לנסוע ברכבת'
בסוף החלטנו לנסוע ברכבת
13/08/2018 | 10:13
2
76
נצא ברכבת שאמורה להגיע 3:40 לפני הטיסה. וככה אנחנו מכוסים מבחינת האיחור הצפוי ושאטל וכד'.
הילדים מאד רוצים לנסוע ברכבת.
מקווה שלא יהיה עמוס מדי כי השעה היא אחרי 17.
לצפיה ב-'תבדקו מראש באתר הרכבת שיש רכבת במועד המתוכנן'
תבדקו מראש באתר הרכבת שיש רכבת במועד המתוכנן
13/08/2018 | 12:23
19
לצפיה ב-'בהצלחה...'
בהצלחה...
14/08/2018 | 14:38
53
לי אין רכב, ובתור משתמשת קבועה בתחבורה ציבורית לא הייתי סומכת על רכבת ישראל בהגעה לטיסה בקיץ. נתב"ג ביום חול באוגוסט הוא סיוט, והרכבת מושבתת כל פעם בקיץ בגלל עבודות אחרות. האמת היא שגם בפעמים שלא היתה לי ברירה אלא להגיע ברכבת לשדה היא אף פעם לא עבדה (עבודות בקו/שביתה/לא היה באותה שעה קו שמחבר את התחנה שלי עם הקו של נתב"ג), ובסוף לקחתי מונית או ביקשתי טובה מחברים. 

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/08/2018 | 10:15
35
נכון להיום לא מאפשרים חנייה ארוכת טווח בחניון ליד T1 בשל הלחץ ומקצים איזור בחניון לטווח ארוך הכללי (חניון 15 למי שמתעקש על פרטים). משם יש מערך הסעות באוטובוס החינמי כל 15 - 10 דקות לערך. השאטל פועל 24 שעות ביממה, אין מה לדאוג.

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה