לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3210332,103 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-' הרחבה נוספת בנתב"ג שתביא למכסימום את שטח השדה'
הרחבה נוספת בנתב"ג שתביא למכסימום את שטח השדה
14/12/2017 | 00:34
1
רשות שדות התעופה ממשיכה בנתב"ג בתוכנית פיתוח/הרחבה, על מנת לעמוד בכמות הטיסות והנוסעים בשנים הקרובות.  מתברר שהתחזיות למספר נוסעים מסויים עלה על הציפיות הכי אופטימיות.
מדובר בניצול עתודות הקרקע האחרונות שנישארו פנויות לנתב"ג.

אשמח לשמוע רעיונות/הצעות איך להפחית את העומס התעופתי בנתב"ג. חוץ מלהקים שדה תעופה בינלאומי חדש/נוסף. 
הרעיון הראשון שעלה במוחי,  הוא להפנות את מטוסי המטען לשדות התעופה בנגב ולפנות את כל האנגרים העוסקים במטענים לשם במקביל, ולשנע אותם מהנגב למרכז הארץ. (מי אמר שאני לא דואג לפריפריה ).
רעיון נוסף (שכבר היה בעבר) לבצע מסירת מזוודות (כולל צ'ק אין) מוקדם במרכזי ערים גדולות, על מנת להפחית את הלחץ בדלפקים.

לצפיה ב-' איזי ג'ט תטוס באביב לשלושה יעדים חדשים בצרפת'
איזי ג'ט תטוס באביב לשלושה יעדים חדשים בצרפת
14/12/2017 | 00:12
2
איזי ג'ט הכריזה היום על שלושה קווים נוספים מנמל התעופה בן גוריון: בורדו, ניס וליון שבצרפת.
לצפיה ב-'מחפש טיולים באירופה שהם לא עוד "עיר בירה גנרית"'
מחפש טיולים באירופה שהם לא עוד "עיר בירה גנרית"
10/12/2017 | 23:31
20
119
מרוב ערי בירה כבר התערבבו לי על הטיולים ואני מחפש טיולים שונים. ראיתי כבר את הארכיטקטורה המוזיאונים והאומנים. הייתי בפראג, ברצלונה, בודפשט, פריז, רומא, מדריד לונדון וכו'.

כבר עשינו בטן-גב ביוון. מצד שני אנחנו לא אנשים של ג'יפים/טרקים ארוכים ורוצים לטייל עם הילדים (6-12). ולא לטוס רחוק מדי.

איפה אפשר לטייל בהנחה שכל ההנחות האלה לא סותרות?

דוגמא לטיול "אחר" שאהבנו היה אגם בלטון בהונגריה
לצפיה ב-'כל דבר מחוץ ל"עיר בירה גנרית"'
כל דבר מחוץ ל"עיר בירה גנרית"
11/12/2017 | 02:30
110
טוס לעיר, קח רכב וצא החוצה. לטיול ברחבי סקוטלנד/אירלנד/חבל אלזס/האלפים/היער השחור/גן העדן הצ'כי/חבל אנדלוסיה/טוסקנה וכן הלאה. 
כל זה עונה על הצורך של "לא טרקים ארוכים", "לא ג'יפים", "לא עיר בירה" ו"לא רחוק מדי". אם אתה רוצה המלצה יותר ממוקדת מאשר, תכלס, רוב אירופה, תצטרך לכוון אותנו בצורה ממוקדת יותר (מתי אתה נוסע, לכמה זמן, תקציב מיועד, מה תחומי העניין שלכם וכו'). 
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה'
זו בדיוק הבעיה
11/12/2017 | 08:01
2
107
סוכני הנסיעות שתלו אצל האנשים את הקביעה שאיי יוון זה רק כמקום להתבטל בו, כאשר אין לזה במקרים רבים שום קשר למציאות.
או שהמגמה היא להציג נסיעה בזול ואח"כ כבר ישדדו אותך ב-"אופציונאלים", או מכיוון שהם בעצמם לא מכירים את יעדים ונזונים מחבריהם שגם הם לא מכירים.....

כרתים.
אני מכיר בה מעל 1300 מקומות ואתרים שיכולים לענין את התייר. אני מכיר 345 מסלולי טיול כאשר רק 3 מהם בערים.
אם רק עשירית מהאתרים יעניינו אותך, יש לך יעד לפחות ל-10 נסיעות לאתרים בלבד או משהו כמו 70 נסיעות לפעול במסלולי הטיול......

יש לך מגוון של נושאים בכרתים, החל מהיסטוריה (שהחלה בכרתים ולא ביוון), ארכיאולוגיה, נוף, אנשים, פולקלור וכדומה, וכמובן ים על מגוון הפעילויות.
אתה יכול לבצע מסלולים רגליים קצרים או מסלולים אלפיניים (ציר E4 חוצה אירופה, עובר בכרתים), רוב הטיולים המוחלט מתבצע ברכב רגיל גם אם הנסיעה בדרכי עפר פה ושם (מעבר ללמעלה מ-10.000 ק"מ כבישי-אספלט).
טיולים באופניים או חמורים, סוסים, כרכרות, טיולים מאורגנים באוטובוסים, ואם נורא תרצה ג'יפים , גם זה יש למרות שזה לדעתי סתם בשביל הרושם.

גם הנוף בכרתים מגוון, אמנם ללא מדבר חולי, אבל מכל היתר. והדוגמא הטובה היא שאתה במאי-יוני למשל, יכול לעלות לפסילוריטיס להשתעשע בשלג, ואחר כך לרדת לחוף הים כמו אלאפוניסי ולהשתזף בשמש.

מרחק הטיסה לכרתים שעה ועשרים עד שעה וחצי, המחיר אם תקנה כרטיסים מראש, לא יקר, המחיה לא יקרה, למשל:
ארוחת צהריים בשרית עם משקאות לשניים זה משהו כמו 20-35 יורו .
יש מסעדות שאתה מקבל ארוחת צהרים של מרק , בשר, סלט וכוס יין ב-10 יורו.....(כיווןן שהמוצרים מקומיים, כמו ב-"ווג'רה" ב-"זארוס" שם הסלט כזה מוטרף, שאני מזמין רק 3 מנות סלט ובירה יוונית מיטוס או אלפא.....
אוכל רחוב כמו מנה גירוס פיתה [שווארמה בפיתה] 5 יורו, 
שישיית מים ליטר וחצי 2 יורו (35 סנט לבקבוק פחות משקל וחצי לבקבוק)..

משפחות רבות שטיילו עם מידע נכון , הפכו את כרתים ליעד הנופש המשפחתי השנתי שלהן.

מי שבוחר לנסוע לכרתים ורק להתבטל כמו הצפון-אירופאים (לפנה"צ על החוף עם בירה, אחה"צ עם יין בבריכה...) זה ממש עניינו, אבל מי שרוצה למצות את החופשה ולהרגיש שבאמת היא היתה מעניינת אותו והשאירה בו חותם, בוחר להכיר את כרתים שכמובן לא ניתן לעשות זאת לא בפעם ולא בפעמיים, בשקט ובשלווה, במקום בו התרחשויות פליליות שואפות לאפס והבטחון האישי מלא, ויחס האוכלוסיה חביב.

כל זה לא אומר שאתה חייב לנסוע לכרתים, אלא רק לתת לך תמונת מצב, שיש איים רבים שאין ייעודם בטלה (לרבוץ בכורסה אתה יכול גם בבית) , אלא טיול מענין, שלו, שקט, מענין, ובבטחון אישי מלא, שזה לא פחות חשוב.

לצפיה ב-'פתחת לי את החשיבה'
פתחת לי את החשיבה
11/12/2017 | 22:19
14
לצפיה ב-'למה אתה לא מסדר לנו לטוס עם ריינאייר?'
למה אתה לא מסדר לנו לטוס עם ריינאייר?
13/12/2017 | 14:34
19
מאז הקו החדש לפאפוס, קפריסין שטופה בישראלים.
לצפיה ב-'תקציב? עונה? משך זמן לטיול? דרך תחבורה (ציבורית? רכב שכור?)?'
תקציב? עונה? משך זמן לטיול? דרך תחבורה (ציבורית? רכב שכור?)?
11/12/2017 | 09:51
3
50
כמה רחוק זה "רחוק מידי"?
רשמת יפה מה אתם לא רוצים, בהחלט עוזר, אבל חשוב לרשום גם מה אתם כן רוצים.
לצפיה ב-'עד 4 שעות טיסה. עד שבוע וחצי חופשה. כל תחבורה. כל עונה אם הי'
עד 4 שעות טיסה. עד שבוע וחצי חופשה. כל תחבורה. כל עונה אם הי
11/12/2017 | 22:18
2
54
א מתאימה ליעד (למרות שכמובן עדיף חופשת קיץ). עדיף עד אלפים בודדים לאדם
לצפיה ב-'יוון יכולה להתאים ל 2-3 טיולים כאלה בקלות'
יוון יכולה להתאים ל 2-3 טיולים כאלה בקלות
12/12/2017 | 14:30
27
קרוב, אם תתפסו טיסות בזמן אז גם ההגעה זולה.
אפשר פלופונז נניח עד לפקדה, אפשר צפון יוון פיליון מטאורה זגוריה ואפילו להמשיך עד קורפו.

הולנד יכולה מאוד להתאים, יש המון מידע לטיולי משפחות גם בעברית באינטרנט.

אוסטריה למשל זלצבורגרלאנד.

צפון איטליה גם כן אתר קלאסי למשפחות

בתחבורה ציבורית שוויץ בטיול רכבות יכולה לתת מענה מעולה

יש עוד המון, זו רשימה ככה בשתי דקות מהראש.

לצפיה ב-'אלפים בודדים לאדם רק אם תזמינו מוקדם מספיק לפני שמחירי '
אלפים בודדים לאדם רק אם תזמינו מוקדם מספיק לפני שמחירי
12/12/2017 | 17:58
27
טיסות מאמירים, וגם אז נראה לי רק אם תצמצמו, כי בהולנד/סלובניה/אוסטריה/יער שחור צריך להשכיר מכונית.
אנחנו היינו בערך 10 ימים בהולנד עם 2 ילדים, ועלה לנו בערך 25-28 אלף ש"ח.
מבין כל היעדים שטילנו בהם באירופה, הכי זולה הייתה סלובניה בספטמבר. גם מבחינת לינה וגם מבחינת אוכל.

לצפיה ב-'יש כל כך הרבה אפשרויות. הולנד, אוסטריה, צפון איטליה, סלובניה'
יש כל כך הרבה אפשרויות. הולנד, אוסטריה, צפון איטליה, סלובניה
11/12/2017 | 10:12
2
63
לא ערי בירה, לא בטן-גב ולא טרקים עם ג'יפים.
מה כן? הרבה טבע, כפרים ועיירות, אטרקציות מסוגים שונים לילדים, מוקדי עניין מסוגים שונים. טיילנו בכל המקומות האלו עם ילדים (אפילו צעירים יותר ממה שציינת) ויש עוד הרבה מאוד אפשרויות.
לצפיה ב-'נשמע אחלה. איפה בהולנד/סלובניה וכו?'
נשמע אחלה. איפה בהולנד/סלובניה וכו?
11/12/2017 | 22:20
1
31
ד
לצפיה ב-'מה זאת אומרת איפה?.... '
מה זאת אומרת איפה?....
12/12/2017 | 17:51
32
תכננו את הטיולים לפי הספרים של "המשפחה המטיילת". מומלצים בחום, מקלים מאוד על תכנון המסלול.
לצפיה ב-'חסר? להלן דוגמאות של טיולים שאני חוויתי'
חסר? להלן דוגמאות של טיולים שאני חוויתי
11/12/2017 | 14:02
2
74
 ספרד - צפון ספרד חבל הבסקים/פירנאים
איטליה - טוסקנה למשל
יוון - צפון יוון - צומרקה,זגוריה וכל האזור

בכל אחד מהייעדים האלו (ובעוד רבים עד אין ספור) - נופים, אוכל, טיולים רגליים, נופש, אוכל טוב וכל מה שרק תרצה.

לצפיה ב-'אבדוק את היעדים האלה. תודה'
אבדוק את היעדים האלה. תודה
11/12/2017 | 22:21
3
לצפיה ב-'ביוון, פיספסת את'
ביוון, פיספסת את
12/12/2017 | 08:17
35
האולימפוס, מטאורה, תעלת קורינתוס, דלפי - עתיקות, אתונה - אקרופוליס. מיגוון שלא קשור לערי בירה קלסיים.
לצפיה ב-'אירופה זה אקלים ממוזג רוב הערים נראות אותו דבר '
אירופה זה אקלים ממוזג רוב הערים נראות אותו דבר
12/12/2017 | 05:44
45
אם אתה מתענין בהסטוריה אז תבין שאת רובן חוצה נהר (לכן הן נבנו משתי גדותיו) כי זה היה נתיב התחבורה לפני הרכבת המטוס והרכב הפרטי , רוב הערים הוקמו פחות או יותר באותו זמן חלקן לא היו ערי בירה בהתחלה או החשובות שבהן, רובן נוסדו עם המהפכה התעשיתית ונהירה מהכפר אל העיר והפיכת האופי למשרדים וחנויות בניגוד לעבר שהכל התרחש בהן , יש שלושה סוגים של ערי בירה באירופה מבחינה תרבותית והם אירופה הגרמאנית , הלטינית והסלאבית לכל אחת מהן קסם משלה וממש אין קשר בין ישות אחת לשניה למרות אמנת שנגן , 
לצפיה ב-'איסלנד'
איסלנד
12/12/2017 | 08:14
1
39
שונה מכל טיול
לצפיה ב-'איסלנד יקרה להחריד. בטח אם צריך לשלם לא רק על זוג מבוגרים '
איסלנד יקרה להחריד. בטח אם צריך לשלם לא רק על זוג מבוגרים
12/12/2017 | 17:59
36
אלא לנסוע גם עם ילדים.
לצפיה ב-'אז אל תיסע רק לערים גדולות'
אז אל תיסע רק לערים גדולות
12/12/2017 | 17:59
34
רוצה קרוב:  יוון, איטליה
לצפיה ב-'אם אתה רוצה אירופה, אני הייתי עם'
אם אתה רוצה אירופה, אני הייתי עם
12/12/2017 | 20:44
43
המשפחה והילדים באגם גארדה לשבועיים והיה ממש מעולה - עשינו שילוב של דברים שהילדים מאוד אהבו (כמו פםארק מים ופארק מתקנים) עם הייקים ועם היסטוריה (לקחנו טור בונציה בארמון הדוג'ים).

עוד מקום שלא ממש פופולארי בקרב ישראלים (בגלל מרחק) ואיננו באירופה אבל מכיוון שממש אהבנו אני רק אציין - בליז. היינו הקית, גם לשבועיים
לצפיה ב-'סלובקיה נהדרת ויפה,גם מקדוניה'
סלובקיה נהדרת ויפה,גם מקדוניה
13/12/2017 | 19:26
53
אלבניה, מונטנגרו... בכולם יש אקסטרים, הרים, שייט  נהרות, מערות קרח, נטפים וכל מה שכל מטייל  טבע אוהב.
לצפיה ב-'בא לכם כריסמס בארופה? 12 השווקים הטובים ביותר- פודור'
בא לכם כריסמס בארופה? 12 השווקים הטובים ביותר- פודור
12/12/2017 | 18:25
5
55
לצפיה ב-'ואף מילה על השוק בפאיצה נאבונה? '
ואף מילה על השוק בפאיצה נאבונה?
13/12/2017 | 00:48
4
10
לצפיה ב-'אולי לא שווה מילה?'
אולי לא שווה מילה?
13/12/2017 | 10:17
3
34
אמנם לא ביקרתי בו, אבל מתמונות ואנשים שכן היו בו, הוא לא כזה מרשים.

לפני שאני פותח רשימה כזאת, אני תוהה איפה ימקמו את שני ה"גרמנים" הטובים (נירנברג ושטרסבורג). אני רואה שפה זה מקום 2 ומקום 8...

לצפיה ב-'כל מיני אתרים מנסים לדרג כל מיני שרותים'
כל מיני אתרים מנסים לדרג כל מיני שרותים
13/12/2017 | 10:28
30
למשל חברות תעופה, למשל מוצרי אלקטרוניקה, למשל קרוזים וכו' וכו אז פודור דירג שוקי חג המולד ואני בטוחה שיש עוד מדרגים רק שלא חפשתי אחרים. תמיד יהיה מי שיטען שהשוק שהוא ביקר בו או היא ביקרה בו, הוא המוצלח בין כולם. על טעם וריח אין להתווכח כבר נאמר בעבר, לכן לא אתווכח פה אם אף אחד ואני אישית לוקחת כל REVIEW חוות דעת, סולם דירוג וכו' עם מה שנקרא באנגלית with a grain of salt
מצא חן בעיני המשפט הזה וההסבר (אחד מהם)
?What's the meaning of the phrase 'Take with a pinch of salt'
To take a statement with 'a grain of salt' or 'a pinch of salt' means to accept it but to maintain a degree of skepticism about its truth
What's the origin of the phrase 'Take with a pinch of salt'
 The idea comes from the fact that food is more easily swallowed if taken with a small amount of salt. Pliny the Elder translated an ancient antidote for poison with the words 'be taken fasting, plus a grain of salt'.

לצפיה ב-'שמע, הכל יכול להיות. אתמול ראיתי קישור למאמר שמיקם את חוף '
שמע, הכל יכול להיות. אתמול ראיתי קישור למאמר שמיקם את חוף
13/12/2017 | 10:28
1
38
גורדון בתל אביב כאחד מעשרת היפים (עשרים אולי?) בעולם...לא היו בריביירה האיטלקית כנראה, אלה שחיברו את הפנינה הזאת.
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
13/12/2017 | 11:09
36
אני פשוט לא בטוח בכלל שמקומו של השוק בנאבונה צריך להיות ב12 האלה.
בכל מקרה, אני חושב שהם הלכו ברשימה הזאת על גיוון כמה שיותר גדול מבחינת מדינות שונות וכו (רק בריטניה מופיעה פעמיים). אחרת יש סיכוי לא רע שאת מקומם של הרבה שווקים שם היו מוחליפים בעוד כמה מרכז אירופאים כמו מינכן, דיסלדורף, וינה, ברלין וכו
לצפיה ב-'מהיכן הכי משתלם להזמין השכרת רכב לדרום איטליה? וטיפים..?'
מהיכן הכי משתלם להזמין השכרת רכב לדרום איטליה? וטיפים..?
10/12/2017 | 06:13
15
75
נוסעים לדרום איטליה נאפולי, פומפיי, אמלפי עד סיצליה.
מאיזו חברה\אתר הכי משתלם להזמין רכב לאיטליה?
אנחנו זוג עם מזוודה אחת, האם כדאי רכב משפחתי או מיני? (בהיבטי נוחות וחנייה).
מה לשים לב במהלך ההזמנה בעניין אגרות כבישים, סוג ביטוח?
האם יש שם וייז? אפשר להשתמש בסמרטפון לניוט או שצריך להזכיר מכשיר ניווט?
גלישה סלולארית - איזה SIM כדאי לרכוש שם? של איזו חברת תקשורת ואיפה לקנות?
נוחתים בנאפולי.
טיפים לנהיגה שם ובכלל.
לצפיה ב-'הטיפ היחיד שלי זה להזהר מאד בנהיגה באיטליה'
הטיפ היחיד שלי זה להזהר מאד בנהיגה באיטליה
10/12/2017 | 08:42
76
האיטלקים כנראה מבססים את התקציב השנתי שלהם על הכנסות מדו"חות חניה, או דוחות בגין כניסה למרכזי ערים היכן שאסור. כדאי לקרוא קצת על שלטי התנועה באיטליה כדי לא לצבור קנסות באלפי יורו. לשלם על אוטוסטרדות. בקיצור להקפיד עד כמה שאפשר על חוקי התנועה שלהם כי הם פשוט אורבים לתיירים.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
10/12/2017 | 09:41
3
62
קודם כל, זוג ומזוודה אחת, בהחלט מיני, או קומפאקט. רוב הרחובות בהם תיסע במרכזי ערים הם צרים והרבה יותר נח עם רכב קטן.
לפני שנה וחצי כשעשיתי טיול דומה (רומא עד פלרמו עם רכב, חזרה מפלרמו לרומא בטיסה) שכרתי דרך אוטו-יורופ ישראל, הם עובדים עם חברת Maggiore האיטלקית ולא היו טענות. המחיר אותו הם מציעים כולל מראש ביטוח מלא, כולל ביטול השתתפות עצמית, מה שמוריד הרבה דאגות מהראש.
כמו שדניאלה אמרה, יש לשים לב להגבלות כניסה למרכזי ערים, ברוב הערים עליהן כתבת ישנם חניונים גדולים בכל מקרה. לגבי כבישי אגרה, אני לרוב בגישה שאני מעדיף דרכים צדדיות שהן הרבה יותר יפות וכיפיות לנהיגה, אבל בנסיעה כזאת של הרבה קילומטרים ביום, ישנן נסיעות ארוכות בהן אין ברירה ורק אוטוסטרדה.
ווייז עובד מצוין באיטליה, וגם מתריע על כל מצלמות המהירות בדרכים.
לצפיה ב-'איך עובד הוויז באיטליה?'
איך עובד הוויז באיטליה?
10/12/2017 | 20:54
2
36
מפעילים את הוויז ומורידים באיטליה את המפה ישירות?
לצפיה ב-'כן'
כן
11/12/2017 | 10:34
22
הווייז כבר יוריד את המפה לבד.
רק לשים לב, יש בווייז אופציה (מעצבנת) שאומרת לו לתת הוראות בשפה המקומית. כדאי לבטל את זה ולהשאיר אותו בעברית/אנגלית.
לצפיה ב-'במקרה שהסים לא תקין או לא תהיה קליטה'
במקרה שהסים לא תקין או לא תהיה קליטה
12/12/2017 | 08:24
15
יש ניווט שמטעינים המפה קודם אבל באפליקציה Maps.Me/
זה עובד כמובן גם בישראל ורצוי לתרגל אותה בנסיעה. תוריד מפה/מפות ישראל ואיטליה מתוכה כשאתה עוד בישראל.
לצפיה ב-'1. כשאתה רוצה המלצות צריך להבחין בין סוכן לבין סוכנות השכרה'
1. כשאתה רוצה המלצות צריך להבחין בין סוכן לבין סוכנות השכרה
10/12/2017 | 14:04
44
תגדיר מה חשוב לך אצל כל אחד מאלו חוץ ממחיר ויהיה אפשר לעזור
2. חניה נוח יותר עם רכב קטן
נסיעה מהירה נוחה יותר עם גדול
3. ככל שאני יודע אין הבדל בין החברות לגבי אגרות כבישים.
שים לב לאזורים מוגבלים לכניסה בתוך הערים. אני סימנתי לי אותם ב google maps
4. סוג ביטוח תלוי בצרכים האישיים שלך, כמה סיכון לעומת כמה עלות אתה מוכן לקחת.
האם למשל אתה מעוניין לבטח גם מראות ושמשות?
בנוסף תבדוק שמבחינת חברת ההשכרה אין בעיה שתגיעו לסיציליה במעבורת - כולל הביטוח.
5. כן, יש WAZE. כמובן שלא חייבים דווקא WAZE
6. אפשר להשתמש בסמרטפון, לא צריך מכשיר יעודי.
חשוב לקחת מטען לרכב וזרוע להציב עליה את הטלפון.
7. לא יודע, תלוי בדפוסי השימוש שלך בטלפון הסלולרי. רק מידע? מידע ושיחות לארץ? מידע ושיחות לארץ וגם בתוך איטליה? רק שיחות?
8. קח בחשבון שכנראה הנהג(ת) האיטלקי הממוצע בנהיגה טכנית טוב בהרבה מהנהג הממוצע הישראלי.
לכן למשל בעיקול שהמהירות בו מוגבלת ל 70 בישראל לנהג עם כישורים בסיסיים אין בעיה לקחת אותו גם ב 100, באיטליה אם תעבור את המהירות תרגיש שאתה בבעיה.
לכן לא ממליץ לאמץ את הדעה הקדומה שאומרת שבאיטליה השילוט והחוקים הם המלצה בלבד.
לצפיה ב-'היינו באיזור באוקטובר. הזמנו רכב מהקבוצה של פולקסווגן פולו. '
היינו באיזור באוקטובר. הזמנו רכב מהקבוצה של פולקסווגן פולו.
10/12/2017 | 14:14
2
52
את ההזמנה עשינו מאוויס אבל רק בגלל שאז זה מן הסתם היה זול יותר. כשהגענו לא היה פולו והציעו סמארט 4 דלתות. בעלי החליט שזה קטן מדי ושידרגנו. בסופו של דבר לקחנו רנו מגאן למרות שבכל מקום קראנו שכדאי רכב קטן.
המסקנה של בעלי היתה שהוא היה מאד מרוצה לנהוג במגאן. מרגיש בטוח יותר וסוחב טוב יותר. לא היתה בעיה לנהוג ולחנות. חנינו בעיקר בחניונים בתשלום.
צריך לנהוג בזהירות, בעיקר בדרך האמלפיטנית אבל עשינו אותה בשני הכיוונים ולא ממש הבנו למה כל כך מזהירים מפניה. באוקטובר לא היה מאד עמוס.
אגרות כבישים לא קשורות להזמנת הרכב. לוקחים כרוטיס בכניסה לכביש ומשלמים ביציאה.
וייז עובד מצויין ולפעמים נעזרנו גם בגוגל מפס.
אנחנו לקחנו מהארץ סים של וואלה מובייל. קנינו בקופיקס ב6 ש"ח, באינטרנט לקחנו חבילת חו"ל ב99 ש"ח יום/יומיים לפני הנסיעה כדי לבדוק שהכל עובד. החיוב הוא יחסי כך שהעלות לא היתה גבוהה. מה שכן, אם יש צורך בשיחות מקומיות הם מחייבים כ9-10 ש"ח לדקה.
בסיציליה היינו לפני כשנתיים וחצי. גם שם היה לנו רכב משפחתי (היינו עם עוד זוג חברים) והסתדרנו מצויין.
סעו ותהנו. מקומות נפלאים.

לצפיה ב-'תודה! אבדוק לגבי הסים של וואלה.'
תודה! אבדוק לגבי הסים של וואלה.
10/12/2017 | 20:56
1
29
יש מצב שזה אותו מחיר כמו באילטיה, קראתי איפשהו ש-TMI נותנים 10GB ב20 אירו.
לא יודע אם זה עוד קיים.

תודה על ההמלצות.
לצפיה ב-'עלה לנו כ61 ש"ח ל18 יום לא כולל שיחות מקומיות באיטליה אבל '
עלה לנו כ61 ש"ח ל18 יום לא כולל שיחות מקומיות באיטליה אבל
11/12/2017 | 01:08
30
כולל שיחות לארץ וגלישה
לפני הנסיעה בדקתי וראיתי של TIM יש סים לתיירים ב35אירו.
בכל מקרה, לנו היה נוח לנחות עם סלולארי פועל כי היינו חייבים וייז על מנת לצאת משדה התעופה ברומא ולהגיע לנאפולי
לצפיה ב-'קודם כל תיהנו מהחופשה'
קודם כל תיהנו מהחופשה
10/12/2017 | 21:38
5
45
מקווה שתיהנו מהחופשה למה זה איזור מאוד יפה ואטרקטיבי, בנוגע לשאלה מה יותר עדיף לדעתי אם אין לכם הרבה כבודה אז הייתי בוחרת במיני כי זה יחסוך גם בעלויות וגם יחסוך בכאבי ראש בחניות. תנסו לבדוק עם יורפקאר האירופאית, ממה שאני יודעת השירות שלהם ברמה מאוד גבוהה ואפשר גם להשכיר דרכם כבר מהארץ במקום לשבור את הראש בבדיקות אופציות בחו"ל..
לצפיה ב-'נוהגים שם כמו משוגעים'
נוהגים שם כמו משוגעים
12/12/2017 | 18:10
4
37
הישמרו לכם בנהיגה שם (רמזור אדום זאת רק המלצה לרוב הנהגים) בכל מקרה האזור יפה ממש אז בטוח שתהנו, הוויז עובד בחו"ל ומומלץ לבדוק כמה עולה סים מקומי עם אינטרנט שם או לעשות תוכנית מהארץ שלרוב לא ממש משתלמת. ממליץ לשכור רכב מיורופקאר הם באמת אמינים ואפשר לסגור איתם בצורה מסודרת מהארץ. תהנו!
לצפיה ב-'זה מיתוס'
זה מיתוס
13/12/2017 | 10:25
3
22
האיטלקים לדעתי נהגים נהדרים, פשוט בגישה של "יאללה סע כבר", ברגע שכולם נוהגים ככה, זה דווקא מאד נח. אף אחד לא יעבור ברמזור אדום כשזה עלול לסכן נהג אחר שיש לו ירוק. (ברוב איטליה כבר הפסיקו לנסוע באדום בכלל). אבל אני באופן אישי מאד אוהב את הגישה ואת הנהיגה המשובחת של האיטלקים.
לצפיה ב-'בצפון איטליה הקיץ הופתענו כשיותר מפעם אחת אף אחד לא '
בצפון איטליה הקיץ הופתענו כשיותר מפעם אחת אף אחד לא
13/12/2017 | 13:03
1
22
צפצף לנו כשהתמהמהנו ברמזור שהתחלף לירוק מבלי ששמנו לב.
זכרנו את חוויותינו האישיות כהולכי רגל ברומא לפני 15 שנה, ולא היה ביניהן שום קשר לחוויותינו כנהגים בקיץ האחרון, באזור הדולומיטים ובאזור האגמים.
לצפיה ב-'הצפון גם שונה מאד מהדרום'
הצפון גם שונה מאד מהדרום
13/12/2017 | 13:19
14
בצפון הנהיגה הרבה יותר דומה לשכנות (צרפת/אוסטריה וכו) מאשר לכאוס של נאפולי או פלרמו.
אבל מה שאני אומר זה שברגע שלומדים קצת את המנטליות והגישה של הנהגים שם (בדרום), מבינים שהם ממש לא מטורפים או מסוכנים, אלא בגישה של פשוט "סע, בלי להתמהמה". אין שם נהגים כמו בארץ שנתקעים בצד שמאל, לא מאותתים או חותכים נתיבים בצורה אקראית.

לצפיה ב-' בנסיעה של כ2000 ק"מ בדרום איטליה, באוקטובר, התרשמנו '
בנסיעה של כ2000 ק"מ בדרום איטליה, באוקטובר, התרשמנו
13/12/2017 | 15:03
18
מהנהיגה של האיטלקים. לא עוברים ברמזור אדום, בעיקולי דרך נוסעים בנתיב שלהם ולא חותכים לנתיב הנגדי, בדרך צרה זה שיש לו היכן לחכות יאפשר לנהג מולו לעבור קודם ואפילו ראינו כבישים מאד צרים שלא מאפשרים תנועה בשני הכיוונים בו זמנית ורמזור מנתב את התנועה - כולם מחכים בסבלנות שהרמזור יתחלף, לא חותכים ולא צופרים בעצבנות.
לראות אותם נוהגים במעלה ובמורד כבישים צרים ועיקולים כמעט בלתי אפשריים, בלי להפריע לרכב מולם, ולהעריץ אותם.
לו רק הנהג הישראלי היה נוהג כמותם.
בעלי, שנהג את כל הדרך, אמר שעל הנהגים האיטלקים הוא סומך, מהנהג התייר הוא חושש.
לצפיה ב-'האם יש אפשרות לטוס ללפלנד לא דרך הלסינקי אלא דרך'
האם יש אפשרות לטוס ללפלנד לא דרך הלסינקי אלא דרך
10/12/2017 | 15:13
4
69
סן פטסרבורג?
לצפיה ב-'לפלנד'
לפלנד
10/12/2017 | 16:16
3
75
יש טיסות ישירות לרובינימי בחודשי החורף
לצפיה ב-'כנראה רק למצטרפים לטיולים מאורגנים כי לא מצאתי'
כנראה רק למצטרפים לטיולים מאורגנים כי לא מצאתי
11/12/2017 | 20:30
2
39
באופן פרטי באף מקום.
לצפיה ב-'רוביניימי'
רוביניימי
12/12/2017 | 07:36
1
43
בשנה שעברה כל שבוע היו טיסות בחוליו ב 250 דולר. פגשנו ברובנימי משפחות שלמות שנסעו ברגע האחרון.
לצפיה ב-'אוקיי...נבדוק שוב.'
אוקיי...נבדוק שוב.
12/12/2017 | 13:37
25
תודה!
לצפיה ב-'נוסעים לאיטליה? שוק אוכל ענקי בבולוניה'
נוסעים לאיטליה? שוק אוכל ענקי בבולוניה
09/12/2017 | 11:20
11
110
י זה נשמע מדהים, חבל שאין לי תכניות לנסוע לשם אבל....הכל פתוח

לצפיה ב-'סתם התאמצתי '
סתם התאמצתי
09/12/2017 | 20:26
1
37
לצפיה ב-'נשמע שווה בכל שפה, רשמתי לי לטיול הבא לאיטליה.'
נשמע שווה בכל שפה, רשמתי לי לטיול הבא לאיטליה.
09/12/2017 | 22:05
14
לצפיה ב-'ועדיין יותר כיף להסתובב בשווקים בעיר עצמה, זה השתי וערב ליד '
ועדיין יותר כיף להסתובב בשווקים בעיר עצמה, זה השתי וערב ליד
10/12/2017 | 10:00
7
59
פיאצה מג'ורה, זה הגדול יותר שהוא גם היכל אוכל היום, בקצה העיר העתיקה. ולקבל חוויה אותנטית שהיא חלק מעיר קיימת ומתפקדת נפלא, במקום לנסוע למתחם ענק בשוליה.
אבל...הם רוצים יותר תיירות, את זה אני יודעת. אז עכשיו יקבלו. כנראה.
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
10/12/2017 | 11:03
6
50
טיילנו בבולוניה לפני קצת פחות משנה (5 לילות, טיילנו באזור אבל ישנו בבולוניה). וכל ערב מצאנו עצמנו מסתובבים באזור ליד הפיאציה מאג'ורה, קונים הרבה מטעמים הביתה וגם עוצרים לנשנש במקומות שגם מגישים אוכל. אזור נהדר שבאמת מנטרל את הצורך בשוק אוכל גדול.
מצד שני, למה לא?
לצפיה ב-'"מתחם", מנותק מעיר, שם הגודל הוא העיקר'
"מתחם", מנותק מעיר, שם הגודל הוא העיקר
11/12/2017 | 09:30
5
47
מה שיותר גדול יותר טוב, וזה במדינה ששומרת כל כך יפה על מסורת ומרכז העיר הוא עירוניות כזו טובה, עם גיוון של מסחר ומגורים ותרבות ובילוי והכל נגיש ברגל. פנטסטי. וזו גם מדינה שמאופיינת במזונות, פרודוקטים ומנות שונות בכל אזור ואזור. אז לרכז הכל תחת גג אחד? חבל. מצד אחר, זה כנראה מה שמושך המונים, גודל. אותי זה היה מציף עד אימה. אני מקווה גם שזה לא יגרור שינוי באופי העיר, שהמרכז ייראה תוך 5 שנים כמו מרכז פירנצה, כולו תיירות בלבד.

אני מאמינה, אבל, שזה לא יקרה, כי קשה לשווק יצירת אמנות אחת בולונייזית כמו ששיווקו את דוד (למרות שהקבוצה הפיסולית בסנטה מריה אין ויטה היא יצירה מאוד מרשימה) ואין גם מבנה אחד דרמטי כמו הדואומו. הכח הוא באחידות וזה עלול קצת לשעמם אנשים שמחפשים עכשיו ומהר ורשימה של כמה מונומנטים וזהו. היופי בעיר הזאת הוא חדוות השיטוט.

נראה, אולי לאור המאורע כדאי לי לסור השנה לעיר הזאת ולבלות כמה ימים, לפני שתהפוך אתר תיירות המונית. רק ליתר ביטחון. גם אם ממילא הייתי שמחה לאיזה חודש באמיליה-רומניה. אם היו בכיסי המזומנים...
לצפיה ב-'קשה לי להאמין שהיא תהפוך למלכודת תיירים'
קשה לי להאמין שהיא תהפוך למלכודת תיירים
11/12/2017 | 10:31
3
35
זאת עיר מאד יפה ונעימה באזור יפה, אבל לא ברמה שתביא את כמות התיירים של פירנצה.
הפינקוטקה מוזיאון יפה מאד, האוניברסיטה והסיפריה העירונית מדהימות, אבל לא חושב שהן אטרקציות כמו האופיצי או הפלאצו וקיו/פיטי. כנ"ל לגבי שאר העיר, עיר נעימה ונחמדה, אבל ברמה הארכיטקטונית לא משהו שיביא את מיליוני התיירים שמגיעים לפירנצה כל שנה.
וטוב שכך. נחמד שיש אזורים כאלה באיטליה שמצד אחד אפשר להעביר בהם שבוע מעניין בכיף, ומצד שני לדעת שאין מלכודות תיירים, שאפשר למצוא מלון טוב במרכז בלי להוציא מעל 100 אירו, ושבהמתנה הרגילה לשולחן באוסטריה בוטגה, הממתינים סביבך הם בעיקר סטודנטים ולא כאלה שמחפשים סלפי עם טליאטלה בולונז.

לא חושב שמרכז אוכל גדול ישנה את זה בהרבה.
לצפיה ב-'לתומי חשבתי שסמלה של בולוניה הוא שני מגדלים נטויים '
לתומי חשבתי שסמלה של בולוניה הוא שני מגדלים נטויים
11/12/2017 | 12:54
2
41
כמו כן, חשבתי שנקניק המורטדלה הוא גאוותם של אנשי בולוניה. שמו המלא של הנקניק  “מורטדלה די בולוניה”.  נקניק בשם הזה חייב לעמוד בסטנדרטים גבוהים ממש כמו שמפניה. עליו להיות מנוקד בשומן ביחס של 7:3  בשר חזיר ושומן, עליו להיות רך, ארומטי וחלק. כיאה לנסיך אמיתי.  

לא יודע מה יעשה מרכז האוכל החדש הזה לכלכלת בולוניה. אבל כפי שציינו אחרים , לא נראה שיפגעו בסצינת האוכל והשווקים בעיר העתיקה ובפיאצ'ה/סטראדה מאג'ורה.  

מה שכתבי עם חיוך, הן רק תוספות לגבי בולוניה ושאר האתרים היפים והמעניינים בבולוניה שהוזכרו כאן. העיר מדליקה "ושווה" ביקור לטעמי.

אגב... לדעתי כמות התיירים הרבה של פירנצה היא גם פונקציה של הימצאות העיר בחבל טוסקנה עם ההילה שלו.   
לצפיה ב-'כן. יש שני מגדלים ויש מורטלדה'
כן. יש שני מגדלים ויש מורטלדה
11/12/2017 | 13:29
45
המגדלים לא ממש מרשימים ביופיים, גושי המורטדלה בקוטר חצי מטר נפרסים דק דק דווקא כן מרהיבים ביופיים :)

בכלל זה האזור של כל דברי החזירים והגבינות, וזה בהחלט תענוג גם לראות וגם לטעום.

לצפיה ב-'היא מעבר לכל אתר, בשבילי. את המגדלים אני אפילו לא רואה, כי '
היא מעבר לכל אתר, בשבילי. את המגדלים אני אפילו לא רואה, כי
12/12/2017 | 10:18
29
אני נוטה לראות מה שמולי ולא להרים עיניים לשמיים, אז רק מרחוק אני רואה אותם (אותו הדבר עם מגדלים בתל אביב, רק ממרחק אני רואה אותם). זה השיטוט והגילוי המקרי. פעם אחת גיליתי כנסיה אחת שהארכיטקטורה שלה נעשתה על ידי ברניני.

פעם אחת הלכתי בוויה אוגו בסי וראיתי קטע של התעלה שזורם מתחת לעיר (לא הצלחתי למצוא אותו שוב, זו כנראה היתה חצר פנימית שבמקרה השער לה היה פתוח). לא מדובר על הקטעים הבודדים של התעלה שניתן לראות בעיר באופן חופשי במבט מבחוץ אלא באחד סודי. פעם אחרת הלכתי בדרום העיר העתיקה וגיליתי בית חולים, גם כן בחצר פנימית. בארמון אחד לא רחוק מפיאצה מג'ורה ננעלתי לזמן קצר בפנים והתברר שהתכנס שם מושב אחד של ועידת טרנטו. אני אוהבת לטפס לפארק גדול שנמצא מדרום דרום למרכז, ועד היום עוד לא גיליתי את כולו. בביקור האחרון שלי בפעמיים שהלכתי לשם, אז בפעם הראשונה הצלחתי לעלות אליו דרך יער ממש (!) שהוא חלק מהעיר. אבל יום אחר כך כשבאתי שוב, לא הצלחתי למצוא את היציאה/כניסה הזו.

לכאלה דברים אני מתכוונת. אני לא חושבת שאני יכולה לשחזר חוויה כזאת בפירנצה. אבל אני מוכנה פעם לנסות.

גם אמנות: בכנסיה אחת יש תמונה של אחת הנשים הבודדות שציירו בתקופת הבארוק ובהיסטוריה בכלל. ואני זוכרת שבאתי לשם יום שישי אחד, יום הרפובליקה 25.4 שהיה הכל שקט וריק, והסתובבתי וגיליתי עוד יצירות. כך גם לאחרות, לפעמים צדדיות, אני נכנסת ומוצאת. גם מוזיאון ימי הביניים, מציג יצירות נפלאות בארמון היסטורי. ועוד ועוד.
לצפיה ב-'אגב, עכשיו אני רואה איפה הFICO הזה'
אגב, עכשיו אני רואה איפה הFICO הזה
11/12/2017 | 10:39
43
הוא ממש באיזה חור נידח מחוץ לעיר. הוא לא יאיים בכלל על רחובות האוכל בצד המזרחי של הפיאצה מאג'ורה.
לצפיה ב-'רררומא עם ילדים '
רררומא עם ילדים
10/12/2017 | 22:52
10
89

נוסעים בשבוע הבא עם חמישה ילדים (לא כולם שלנו!  ) בגילאים 10-18
אז קודם כל אשמח לעצות והמלצות באופן כללי.
ושאלות ספציפיות:
1. אנחנו נוחתים בבוקר. נהיה די מותשים, אבל בכלמקרה נקבל את החדרים רק אחה"צ. הייתי רוצה לפתוח ת'טיול בארוחה איטלקית טובה. נהיה באזור פיאצה נאבונה. אני יודע שכל האזור מלא מסעדות ובתי קפה, שהכי טוב לשוטט ולבחור, אבל בשביל הארוחה הראשונה הזו, אחרי הטיסה, הייתי רוצה "ללכת על בטוח", בלי להתברבר. אשמח לקבל המלצות על מסעדות באזור.
2. הזמנת כרטיסים. הצצתי באתר של הוותיקן, ראיתי שם את האפשרויות של ההזמנות (אגב, אתר מאוד לא ידידותי!) איך זה עובד? איך מקבלים את הכרטיסים שהוזמנו? וגם - אילו עוד כרטיסים אפשר ורצוי להזמין מראש? 
תודה מראש

לצפיה ב-'ותיקן'
ותיקן
11/12/2017 | 07:45
52
כרטיסים לותיקן מקבלים במייל. יש להדפיס ואפשר להגיע לאתר חצי שעה קודם ולהכנס. אין מה להגיע בלי כרטיסים, התור בחוץ לוקח שעות.
לצפיה ב-'מעתיקה מה שכתבתי בפורום אחר (ובוא נישאר כאן):'
מעתיקה מה שכתבתי בפורום אחר (ובוא נישאר כאן):
11/12/2017 | 09:24
2
82
הייתי לאחרונה במסעדה הנהדרת הזאת בשנת 2010, פעמיים. קראתי לאחרונה עוד המלצה חמה עליה, מאוקטובר האחרון, בסיפור מסע של אנשים שאני מאוד אוהבת לקרוא. ואם הם אומרים שזו המסעדה האהובה עליהם ברומא, אני חייבת להסכים שכנראה עם השנים לא חל שינוי לרעה. אבל מה, להזמין מקום אפילו לצהריים, במיוחד אם מדובר בשבת ובראשון. אוסטריה דל פניו, Osteria del Pegno. גם הדירוג בפייסבוק עדכני ואני, עם הניסיון הישן שלי, מסכימה. לוקח קצת זמן וסבלנות למצוא, אבל זה קרוב לנבונה.
https://www.facebook.com/osteria.roma/?rf=12988691...

בוותיקן הייתי פעם אחת לפני 11 שנה בסיור מודרך של חברה פרטית, כך שלא הזמנתי מראש דבר חוץ מהכרטיס לסיור. זה חובה? הצפיפות במקום מרקיעה שחקים לאחרונה ואני צופה שתהיה כזו גם בשבוע הבא. אפשר להסתפק במוזיאונים/אתרים אחרים? עד כמה הנוער רוצה את זה?

לצפיה ב-'והיא נמצאת ממש שני מטר מהמלון! '
והיא נמצאת ממש שני מטר מהמלון!
11/12/2017 | 19:19
1
7
לצפיה ב-'יוצא מן הכלל. מה שכן, כדאי להתאמץ לראות תפריט היכנשהו'
יוצא מן הכלל. מה שכן, כדאי להתאמץ לראות תפריט היכנשהו
12/12/2017 | 09:16
27
אם כי זה לא יאמר הרבה כי הם משנים לפי העונה. אבל לקבל מושג כללי, האם החבורה - במיוחד הצעירים - עשויה לאהוב מה שמגישים שם. זה מעבר לספגטי עם עגבניות (גם אם פסטה פוטנסקה היא אכן מנה רומאית), יותר מתוחכם ויותר מורכב. אם תבחרו בה, שאלו מראש אם הם יכולים לארח חבורה של שבעה. אני חושבת שכבר ראיתי כזו בביקורי מזמן אבל כדאי לדבר ולהזמין מראש, או לבקש שהמלון יעשה זאת.
הנה, בלינק הזה. החיצים יובילו אתכם למנות הבאות:
ויש תרגום לאנגלית לכל מנה. זה לא אומר שכל דבר שמופיע כאן יופיע גם אצלכם, אם תלכו לשם. אבל זה נותן תמונה כללית.

מבנה התפריט: אנטיפסטי, ראשונות (בדרך כלל פסטה או פחמימה אחרת, ריזוטו יתכן אבל לא ברומא אלא בצפון איטליה), שניות (דגים, בשרים, לפעמים גבינה אפויה, בוורונה היתה לי פעם שניה שהיתה ירקות בתנור) וקינוחים. לפעמים יש משהו שהם קוראים contorno שזה תוספת, שצריך להזמין בנפרד: סלט (ללא תיבול, הם מביאים בלסמי ושמן זית לשולחן) או ירקות בתנור או תפוחי אדמה. זו תוספת זולה שלפעמים כאמור מופיעה בתפריט, להזמין יחד עם מנה שניה.
כאן אני רואה שיש להם סלטים בנפרד, Insalate, וירקות מבושלים בנפרד (יכולים להיות גם בגריל), Verdure Cotte.

אין חובה לקחת כל סוג של מנה. אפשר רק ראשונה, רק שניה, או כל שילוב, אולי אפילו יותר מאנטיפסטו אחד ולעשות מזה ארוחה, צריך לשאול.
לצפיה ב-'הכרטיסים מגיעים במייל.'
הכרטיסים מגיעים במייל.
11/12/2017 | 09:32
32
היינו צריכים להראות את המייל בסלולרי. עמדנו בתור המהיר, ובקופה בתוך הבניין סרקו את הכרטיסים מהמסך, ונתנו לנו כרטיסי נייר.
ממליצה בחום על שער טיטוס. בת ה11 שלי אמרה ששם הבינה בפעם הראשונה את משמעות חורבן הבית והיציאה לגלות.
לצפיה ב-'לותיקן בקבוצה כזו הייתי שוקל ביקור עם הדרכה'
לותיקן בקבוצה כזו הייתי שוקל ביקור עם הדרכה
11/12/2017 | 10:13
41
ותלוי ברמת האנגלית של הצעירים, אולי כדאי שההדרכה תהיה בעברית.
האלטרנטיבה היא שאחד המבוגרים ילמד היטב את מה הולכים לראות והוא ידריך.
ועוד אלטרנטיבה היא לנוע בין המוזיאונים, להגיע לקפלה הסיסטינית, לראות קטע קטן מציור תקרה ולהמשיך הלאה.

אני ממליץ להוריד את האפליקציה של TripAdvisor ומדריך OffLine של רומא לסלולרי עוד בארץ, יוכל לעזור לכם לבחור אטרקציות ושירותים, כולל מסעדות.
אם יש לכם כרטיס אשראי של כאל אתם יכולים להתקין את האפליקציה + מדריך רומא בחינם.
לצפיה ב-'תודה על התגובות '
תודה על התגובות
11/12/2017 | 10:51
2
38
אגיב ואענה כאן במרוכז

רשמתי לפני את המסעדה, בהחלט נבדוק אותה, תודה!.
ו-כן הוותיקן "הכרחי".
אני דוגל בגישה של - כשאתה תייר, אל תתבייש להיות תייר ולהתנהג כמו תייר.
וחלק מזה אומר לא לוותר על ה-"מסטיקים" (ה-"מאסט-ים") ולעמוד בתורים ובצפיפות.
חלק מהילדים לומדים אומנות, ושמעו וקראו על - הקפלה הסיסטינית ועל מיכאלאנג'לו, ובהחלט יתפאלו ויעריכו. השאר יסבלו בשקט! (אני מקווה)
בדקנו קצת לגבי סיורים מודרכים. הסיורים, בעיקר בעברית, נורא, נורא יקרים. גם ביחס לערים אחרות באירופה (בברלין שכרנו מדריך ישראלי, זה היה מאוד, מאוד מוצלח ומעניין והמחיר היה לגמרי סביר) וגם הסיורים הרשמיים של הותיקן, העלות שלהם היא לפחות פי 2! וגם ככה זה לא זול. לחבורה של 7 איש, זה יוצא ממש מלא כסף. אז כן - הם יאלצו לסבול אותי בתור מדריך מה שאומר שיש לי מלא שיעורי בית! 

אגב, האם יש ברומא סיורים פתוחים, שמעבירים אנשים פרטיים, כמו בערים אחרות?

שער טיטוס בהחלט בתיכנון! מה גם שזה בדיוק יהיה אקטואלי - חנוכה! ביחד עם הקולוסיאום, זה סיור די... מצמרר.

ועוד כמה שאלות
לקולוסיאום אפשר/כדאי - גם להזמין כרטיסים מראש? 
הכניסה לפנתיאון היא חפשית?
אילו עוד מקומות ניתן/רצוי להזמין מראש?
אזור גבעת הקפיטולין, לא כל כך הצלחתי להבין, ולא זוכר, זה מתחם פתוח/חפשי? או שזה גם אתר שהכניסה אליו בתשלום?

לצפיה ב-'כן, הפנתיאון חינם. פלטינו? בתשלום. קפיטולינו זו הגבעה שעליה '
כן, הפנתיאון חינם. פלטינו? בתשלום. קפיטולינו זו הגבעה שעליה
11/12/2017 | 11:04
36
פיאצה קמפידוליו בעיצוב מיכלאנג'לו, עם המרפסת הצופה לפורום, נפלא. המוזיאונים שם בתשלום. הפסל של מרקוס אורליוס, פסל הענק של קונסטנטינוס לדעתי, זה שחלקים ממנו בחצר, יש גם הזאבה המניקה, קצת קרוואג'ו ועוד בארוקים וגם אוצרות עתיקים שאני לא זוכר הרבה מהם. זה המוזיאון הימני, השמאלי כולו פסלים. בתשלום, הכניסה לדעתי לשניהם בכרטיס אחד.

ברחוב שבצד הימני של הפנתיאון (כשעומדים אליו עם הפנים) נמצאת Cremeria Monteforte, Via della Rotonda 22, שעושה גלידה טובה ומה שבעיקר מתאים לדצמבר, היא עושה גם פארפה, parfait, שזו גרסה יותר רכה ופחות קרה, כמו מוס. אני מתה על זה.

לצפיה ב-'וילה בורגזה'
וילה בורגזה
11/12/2017 | 11:12
37
הגלריה בוילה בורגזה היא לדעתי המוזיאון הכי מומלץ ברומא.
אי אפשר להזמין כרטיסים במקום, וצריך מראש להזמין ליום והשעה בה תכנסו (כדי שלא יהיה מפוצץ מדי באנשים).
ממליץ גם לקחת זמן לטייל בגנים של הוילה לפני/אחרי הסיבוב בגלריה.
לצפיה ב-'La Ciambella '
La Ciambella
11/12/2017 | 11:07
34
כנראה המסעדה הטעימה ביותר בה אכלתי ברומא. נמצאת כ100 מטר דרומית לפנתאון (5-10 דקות הליכה מפיאצה נבונה). המסעדה לא זולה וקצת פלצנית, אבל בהחלט מקום ראוי לפתוח טיול בארוחה איטלקית טובה כמו שכתבת.

לצפיה ב-'מחפש המלצה למועדון פלמנגו במדריד'
מחפש המלצה למועדון פלמנגו במדריד
10/12/2017 | 14:17
3
48
נהייה שם בעוד שבועיים והבנתי שזאת חוויה שצריך לראות...
לצפיה ב-'חפש פלמנקו. פלמנגו יביא אותך לאפריקה...'
חפש פלמנקו. פלמנגו יביא אותך לאפריקה...
10/12/2017 | 21:43
1
42
נסה בטריפאדוויזר לקרוא חוות דעת.
לצפיה ב-', אכן טעות קלה'
, אכן טעות קלה
11/12/2017 | 08:39
7
לצפיה ב-'נצל"ש - איפה נחמד להסתובב במרכז העיר ? ,איזה רחובות כיפיים'
נצל"ש - איפה נחמד להסתובב במרכז העיר ? ,איזה רחובות כיפיים
11/12/2017 | 14:05
33
חנויות, בתי קפה, איזורים נחמדים
לצפיה ב-'עזרה/ייעוץ לגבי לונדון במרץ...'
עזרה/ייעוץ לגבי לונדון במרץ...
10/12/2017 | 07:49
3
65
זוג ללא ילדים שמגיע ל5 ימים בערך..
איזה אזורים מומלץ ללינה?  (מלון ולא דירה)
האם אפשרי למצוא טיסות פחות מ400 דולר (אפילו לא ישירות)?

לצפיה ב-'במרץ אתה יכול להשיג טיסות ב 200-250$ באיזיג'ט ובוייז'
במרץ אתה יכול להשיג טיסות ב 200-250$ באיזיג'ט ובוייז
10/12/2017 | 14:15
53
תבדוק גם באל על, אולי גם להם יש מחיר טוב בתקופה הזו.
שלושת החברות טסות ישירות.
אולי כדאי לך שילוב של שתי חברות (לטוס באחת ולחזור עם אחרת) כדי לקבל את העסקה המתאימה ביותר.
למשל אם אתה נאלץ להישאר לילה נוסף בגלל שעות טיסה לא נוחות אז תשלם חלק מההנחה למלון.

בתור התחלה אני מציע שתחפש לינה שקרובה לתחנת TUBE, ושהתחנה שייכת ל ZONE 1 או ZONE 2.
תחפש באתרים כמו BOOKING או HOTELS.
אחרי שתזהה כמה עסקאות שיראו לך מתאימות יהיה אפשר לעזור בפרטנות גדולה יותר.

לצפיה ב-'ברור שאפשר. תכנס ל- skyscanner ותקבל מליון אפשרויות'
ברור שאפשר. תכנס ל- skyscanner ותקבל מליון אפשרויות
11/12/2017 | 12:58
1
37
סתם דוגמא 9-13/3 256$ יש להוסיף עלות מזוודה
הלוך איזיג'ט  9/13
4:55 PM TLV 5h 35mNon-stop 8:30 PM LTN
13/3 חזור 
7:15 AM LTN 5hNon-stop 2:15 PM TLV
כל האיזורים שמסביב להיידפארק מומלצים ללינה חוץ מאיזור פדינגטון (צפון מערב)
לצפיה ב-'ויש אופציה טובה יותר ב- 259 דולר'
ויש אופציה טובה יותר ב- 259 דולר
11/12/2017 | 12:59
37
לחזור מגטוויק

10:10 AM LGW 5h 05mNon-stop 5:15 PM TLV

לצפיה ב-'מצאתי דילים מטורפים לטיסות חורף'
מצאתי דילים מטורפים לטיסות חורף
07/12/2017 | 15:11
9
189
בבודפשט  27-31/1/18  47$
בוקרשט  13-16/2/18 57$
פראג  12-19/1/18 114$
רומא  08/01/2018 - 23/12/17 107$
לונדון 21-25/1/18  99$
ברצלונה 13-17/1/18  133$
אמסטרדם  13-16/2/18 148$
http://1OR.ME/vDs
לצפיה ב-'האם מישהו, מלבד אורנה, מכיר את האתר עליו אורנה ממליצה?'
האם מישהו, מלבד אורנה, מכיר את האתר עליו אורנה ממליצה?
07/12/2017 | 16:09
3
33
לצפיה ב-'לי יש בעיה עם אתר שלא מפרסם מספר טלפון'
לי יש בעיה עם אתר שלא מפרסם מספר טלפון
07/12/2017 | 17:01
2
95
אלף, מספר טלפון אומר לי איפה, באיזו מדינה נמצא המשרד דבר שני אם יש בעיה
שאתחיל לכתוב מיילים? ממש לא נראה לי. בקיצור קצת פישי ואני תוהה אם אורנה תוכל לתת לנו עוד מידע.
לצפיה ב-'חיפשתי לפי שם הדומיין'
חיפשתי לפי שם הדומיין
08/12/2017 | 20:03
1
72
יש נתונים של האתר עצמו

לצפיה ב-'אין פה שום פרטים כי רשם הדומיין הסתיר את הפרטים לבקשת הבעלים'
אין פה שום פרטים כי רשם הדומיין הסתיר את הפרטים לבקשת הבעלים
08/12/2017 | 21:52
19
לצפיה ב-'הזמנתי דרכו מספר פעמים. האתר הוא מנוע השוואת מחירים'
הזמנתי דרכו מספר פעמים. האתר הוא מנוע השוואת מחירים
07/12/2017 | 17:10
4
106
הוא רק מוצא את המחירים הזולים, כשעוברים להזמנה הוא מפנה לספקי הטיסות.
אני מכירה הרבה אנשים שמצאו דרכו אחלה דילים.
לצפיה ב-'אין לי בעיה עם אתרים חדשים, להיפך, אבל כדי לדעת אם כדאי'
אין לי בעיה עם אתרים חדשים, להיפך, אבל כדי לדעת אם כדאי
11/12/2017 | 10:18
3
39
להשתמש באתר הזה כמנוע חיפוש טיסות צריך השוואה לאתרים אחרים.
יכול להיות שהאתר מצליח לייצר דילים מעולים, יכול להיות שאתרים אחרים מוצאים טובים יותר.
לצפיה ב-'לאונידיס, נכון. תמיד כדאי להשוות לאתרים אחרים לפני... '
לאונידיס, נכון. תמיד כדאי להשוות לאתרים אחרים לפני...
12/12/2017 | 09:01
2
20
שמזמינים וזה נכון לא רק לטיסות. כששלחתי פה את הדילים, ב Travelicita.com
מצאתי את המחירים הכי זולים ולכן מצאתי לנכון לשתף את כולכם.
לצפיה ב-'אורנה זה בסדר ותודה על הלינק'
אורנה זה בסדר ותודה על הלינק
12/12/2017 | 10:08
16
אנחנו פשוט זהירים פה בפורום. היו כל מיני נסיונות לפרסם לינקים לאתרים
חלקם טובים חלקם רעים אבל הפרסום אצלנו אסור ומעבר לכך אנחנו רוצים להיות בטוחים שבטוח להשתמש באתרים שמפרסמים כאן לכן בדקנו את האתר שנתת וציינו מה לא בסדר לדעתנו אבל אם את מרוצה, אז הכל בסדר ובטח יהיו כאלו שינסו גם כן.
לצפיה ב-'נשמע מצויין, הקרבה בשם האתר לאתר ותיק שנקרא travelocity.com/'
נשמע מצויין, הקרבה בשם האתר לאתר ותיק שנקרא travelocity.com/
12/12/2017 | 14:32
9
כנראה העלתה קצת את מפלס החששות
לצפיה ב-'אפליקציות ניווט ללא צורך בסים והחינמיות'
אפליקציות ניווט ללא צורך בסים והחינמיות
08/12/2017 | 18:37
72
צריך להתקין ולהוריד את המפות. להתאמן וזהו, להשתמש.
https://sites.google.com/view/free-navigation
אני ממליץ על Maps.Me
לצפיה ב-'פוג'יגוקו בינואר (?) '
פוג'יגוקו בינואר (?)
08/12/2017 | 17:11
1
60
אני שוקל להקדיש יום-טיול (במהלך השהות בטוקיו) באיזור 5 האגמים של פוג'י.
מדובר באמצע ינואר.

מחיפוש ברשת, אני מבין שינואר דווקא תקופה טובה, וגם שיום טיול הוא יעד מציאותי.
אשמח לקבל פידבק (חיובי או שלילי) לגבי האפשרות. (הגעה ברכבת).

לפחות לשריין זאת כאופציה במקרה שצפוי יום בהיר.
לצפיה ב-'קצת רחוק לטיול יום'
קצת רחוק לטיול יום
12/12/2017 | 11:58
7
איזור האגמים של פוג'י נמצא במרחק שעתיים באוטובוס מטוקיו.
דווקא הגישה ברכבת פחות נוחה והאוטובוסים ישירים יותר.
כדי להספיק לטייל ולראות משהו לאורך היום, כדאי לצאת מוקדם.
צריך לקחת בחשבון שבינואר מחשיך כבר בסביבות 4 וחצי. זה מצמצם את שעות האור.

עוד שתי אופציות במקום:
1. טיול יום מטוקיו להאקונה. אם יש לך כרטיס רכבות, לוקחים את השינקנסן עד אודאוורה וממנה נוסעים להאקונה. שם אפשר לבקר במוזיאון פתוח ולצאת למסלול מעגלי שבשיאו יש תצפית יפה לפוג'י. כדאי להגיע לאודאוורה עד 9 בבוקר. חוזרים עם השינקנסן מאודארווה.
2. לישון בהאקונה שני לילות (אם יש לך אם האפשרות). זה יאפשר לך גם לטייל בהאקונה וגם לצאת ממנה לטיול יום לאיזור האגמים (הנסיעה קצרה בהרבה), לחזור להאקונה לעוד לילה ולמחרת לחזור לטוקיו או להמשיך הלאה.
לצפיה ב-'ברצלונה וצפון ספרד - טיול כוכב?'
ברצלונה וצפון ספרד - טיול כוכב?
05/12/2017 | 12:56
11
93
שלום לכולם
מתכננים בסוכות הקרוב טיול לברצלונה וצפונה ממנה עם שני בנים מתבגרים (15 ו- 16)
יש לנו בסה"כ נטו 8 ימים, 9 לילות
מתלבטים בין אפשרות של לקחת דירה בברצלונה לכל התקופה, ולצאת ממנה לטיולי יום לפיגארס, חירונה, מונסראט, וכדומה
או לשהות בתוך ברצלונה 4-5 לילות, ואז לשכור רכב ולעבור למקום לינה נוסף באיזור הפירנאים.

אשמח לשמוע דעות
תודה!
לצפיה ב-'בהחלט לחלק לשתי לינות'
בהחלט לחלק לשתי לינות
05/12/2017 | 15:36
3
72
3 או 4 לילות ברצלונה (תלוי מתי מגיעים עם הטיסה לברצלונה) ועוד 3 או 4 לילות פירנאים.
אם אתם טסים חזרה מברצלונה השאלה שוב מתי, אם הטיסה בבוקר כדאי מאד ללון בקרבת השדה עד כמה שניתן בלילה האחרון. אם הטיסה יוצאת רק בערב, אפשר לחשוב על יציאה מהפירנאים בבוקר מתישהו ואז להגיע לטיסה. כדאי קצת לקרוא על מה יש לראות בפירנאים כדי להחליט על כמה ימים לשהות שם. אני גם לא בטוחהלגבי מזג האוויר בפירנאים בתקופת סוכות, כדאי לבדוק.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/12/2017 | 19:12
2
49
איפה אני קוראת על הפירנאים?
יש לך המלצה באיזה איזור כדאי לישון שם?
לצפיה ב-'יש כתבות ומאמרים בעברית ובאנגלית לבחירתך'
יש כתבות ומאמרים בעברית ובאנגלית לבחירתך
05/12/2017 | 19:30
1
50
בעברית

הספרדים על עצמם

פודור (אני אוהבת את האתר שלהם)

גם זה אתר מצויין

ויש עוד ועוד

לגבי לינה לא תהיה בעיה בתקופה שאתם נוסעים. אני לא רשמתי לעצמי איפה לנו אבל תמיד מצאנו מלון קטן ובעיקר מלון אחד זכור לנו לרעה כי בעל המלון שאל מהיכן אנחנו ואמרנו לו מישראל ואז הוא אמר, אה כן, היהודים אוהבים כסף ההמשך היה פשוט, הסתובבנו והלכנו. אבל באמת אין בעיה למצוא לינות.
לצפיה ב-'שוב תודה רבה!!!'
שוב תודה רבה!!!
06/12/2017 | 08:35
6
לצפיה ב-'היינו בסוכות 2017. היה מעולה! כמובן לחלק את הלינות.'
היינו בסוכות 2017. היה מעולה! כמובן לחלק את הלינות.
07/12/2017 | 12:44
3
49
אני ממליצה מאוד על הספר של "המשפחה המטיילת" לאזור הפירנאים.
תכננו את כל המסלול לבד, כי היינו אמורים לנסוע שנה קודם (והספר עדיין אל יצא) והספר חיזק לנו את התכנונים.
אנחנו עשינו סוג של טיול מתגלגל ב- 12 יום. הגענו לפירנאים הספרדיים והצרפתיים ובאחד הימים אפילו עשינו נסיעה ארוכה של 3.5 שעות לכל כיוון כי ידענו שזו הזדמנות חד פעמית להגיע לסן סבסטיאן. 
כמובן שב- 8 ימים צריך להתמקד באזורים שיחסית לא מאוד רחוקים מברצלונה.
אנחנו השארנו את הלינה בברצלונה לחלק האחרון של הטיול.
אזור מקסים מקסים! תהנו. 
סוכות גם השנה יוצא יחסית מוקדם. לנו היה מזל עם מזג אוויר נהדר בסוף ספטמבר.

לצפיה ב-'תודה! יש מצב שאת שולחת לי את'
תודה! יש מצב שאת שולחת לי את
07/12/2017 | 14:35
2
34
את התכנון שלכם?
לצפיה ב-'ברצון. יבוצע בהמשך. ייתכן שייקח לי קצת זמן (טסה לאמסטרדם...)'
ברצון. יבוצע בהמשך. ייתכן שייקח לי קצת זמן (טסה לאמסטרדם...)
07/12/2017 | 16:30
1
10
לצפיה ב-'עשית לי מוטיבציה... הנה הסיכום שלנו'
עשית לי מוטיבציה... הנה הסיכום שלנו
07/12/2017 | 17:52
25
לצפיה ב-'מסלול הטיול המתגלגל שלנו לפירנאים, ברצלונה, אנדורה...'
מסלול הטיול המתגלגל שלנו לפירנאים, ברצלונה, אנדורה...
07/12/2017 | 17:56
1
58
הטיול המתגלגל שלנו לפירנאים הספרדיים, אנדורה, פירנאים צרפתיים, ברצלונה:
נסענו בסוף ספטמבר ל- 12 ימים בהרכב משפחתי: אבא, אמא ושני ילדים 17,11. השלישי נשאר לשמור על המולדת.
סוג הטיול האהוב עלינו: טיולי טבע לא קשים וביקור בעיירות יפות.
את מקומות הלינה הזמנו דרך בוקינג והיינו מאוד מרוצים מכל אחד מהם.
הספר החדש של "המשפחה המטיילת" לאזורים האלו מאוד מומלץ (כרגיל ואין לי אחוזים שם...) ועוזר לעשות סדר במסלולים.

28.9.17 נחיתה בברצלונה שם לקחנו רכב ונסענו לטייל כשעתיים בג'ירונה משם נסענו למקום הלינה הראשון שלנו בריבאס דה פרסר.
29.9.17 נסיעה ברכבת מיוחד ל- VAL DE NURIA, שם עלינו עם רכבל לתצפית וטיול ואחה"צ נסענו לטייל בעיירה PUIGCEDRA. דרך מפותלת שגרמה לנו להצטער על ארוחת הצהריים המאוחרת...
30.9.17 נסענו לאנדורה למגלשה האלפינית הארוכה בעולם. המגלשה נמצאת בתוך פארק שנקרא NATURLANDIA, אבל אפשר לקנות כרטיסים בנפרד רק בשבילה. חשוב לדעת שכשיורד גשם המגלשה סגורה! למזלנו הספקנו לעשות סיבוב אחד ואז כשהתחיל גשם נסענו לטייל בעיר אנדורה לה ולה. משם נסענו למקום הלינה הבא ב- ESPOT.
1.10.17 טיול בין אגמים  AIGUESTORTE. לא ניתן להכנס לשם לרכבים פרטיים ונכנסים עם ג'יפ מנקודת איסוף באספוט. הטיול אורך כשעתיים כולל הנסיעה והצילומים ליד האגמים. משם יצאנו לדרך ארוכה לכיוון הפירנאים הצרפתיים לעיירה LUZ SAINT SAUVEUR. עיירה שבלילה שוממת ברמה שאם לא דאגת לעצמך לאוכל – תשאר רעב ולא רק ביום ראשון בערב כשהכל סגור, אלא גם בשני בערב כשכמעט הכל סגור.
2.10.17 נסיעה לטייל בגשר ספרד (מסלול לתיירים) ואגם גוב (למיטיבי לכת) ומשם נסענו לאחד המקומות המדהימים ביותר CIRQUE DE GAVARNIE. כתוב בכל המדריכים שמדובר בהליכה לא קשה. טוב, תלוי למי... השביל מתחיל לטפס לאט לאט, אבל המראה המרהיב שנגלה בסוף שווה את המאמץ!
3.10.17 טיילנו קצת בעיירה LES  ומשם נסענו לגן החיות בטבע ARAN PARK. כשיצאנו משם נסענו למפל SAUT DETH PISH. לא היה פשוט למצוא ובדרך צריך קצת לדחוף פרות שחוסמות את הכביש, אבל הטיול היה נחמד מאוד ובדרך ליעד הבא שלנו עצרנו למנוחה בעיירה וילהה לחילוץ עצמות ומשם נסענו ל- AINSA.
4.10.17 נסיעה ארוכה מאוד של 3.5 שעות לכל כיוון- מתאימה רק למי שכמונו, באמת רוצה להגיע לשם ויודע שזו הזדמנות שלא תחזור על עצמה. העיר יפהפיה וה- PINCOX (שהם הטאפאס המפורסמים) מעולים.
5.10.17 יום התאוששות... פארק אורדסה ומשם רק לאמיצים שבינינו טיול למפלים ANISCLO. חזרה לאינסה – שם טיילנו על חומות העיר העתיקה.
6.10.17 טיול באלקזר. מתחיל בירידה מאוד קשה ותלולה ומסתיים בעליה סבירה אך בסוף קצת קשה ובין לבין נוף יפה, קצת מים, טיול על גשר תלוי צמוד לקיר המצוק. משם – גלידה ונסיעה לכיוון ברצלונה. בדרך עצרנו במבצר מונסרט ומשם נסענו לברצלונה שם היינו 3 לילות.
כמה טיפים על ברצלונה:
חשוב לשים לב שמזרקות הקסם לא עובדות כל יום וכשעובדות, בניגוד למה שכתוב, יש רק סיבוב אחד של מופע . כמו כן צריך להגיע לפחות 45 דקות לפני המופע כדי לתפוס מקום טוב לצפיה וגם אז אנשים כל הזמן מנסים לדחוף אותך ולהדחף.
למי שמבין אנגלית לפחות ברמה סבירה, כדאי לקחת סיור חינמי שיוצא מכיכר קטלוניה עם מדריך שנותנים לו טיפ בסוף הסיור. הסיור נמשך כשעתיים עם הסברים על מקומות מרכזיים ובדרך כלל, מנסיון גם בערים אחרות באירופה, הוא מאוד מוצלח.
אם נוסעים לקמפ נואו כדאי לקנות כרטיסים דרך האנטרנט, אחרת מגלים בדרך הקשה שצריך לשלם עמלה של 2.5 יורו לכל כרטיס.

לצפיה ב-'וואו תודה רבה! הולכת להעלות על המפה'
וואו תודה רבה! הולכת להעלות על המפה
07/12/2017 | 22:15
13
לצפיה ב-'סוכות רחוק. '
סוכות רחוק.
09/12/2017 | 10:06
29
הנסיון שלי שונה, ברצלונה לחוד והפירנאים הספרדים לחוד,
אבל, בטיול לפירנאים נחתנו בברצלונה וחזרנו לארץ מאוביידו (OVIEDO), עם קונקשיין בברצלונה, קצת יותר יקר, אבל נותן עוד זמן טיול.
,טיפ נוסף, "עשינו" 2 מוזיאונים, לסיפתח ולסיום, את דאלי בפיגראס ואת גוגנהיים בבילבאו, אז על דאלי אולי אפשר לוותר, רק בגלל הקירבה לברצלונה ובטוח יהיו עוד הזדמנויות, אבל בילבאו חובה, ממש כך.
ואני ממליצה על לפחות 3 נקודות כוכב, לגמרי לא הגיוני ברצלונה כנקודת יציאה וחזרה, שבי עם מפות גוגל ותבדקי מרחקים.
ללהיינו לפני 5 שנים, בראש השנה, בלי להזמין מקום לינה בכלל, מצאנו כל יום, מייגע אבל אפשרי,  לא הייתי עושה זאת עם ילדים.
לצפיה ב-'דילים למתחילים '
דילים למתחילים
05/12/2017 | 10:58
40
906
חדשות לבקרים אני שומע מאנשים שנסעו בדילים  מדהימים של הרגע האחרון, והייתי רוצה להיכנס לעניינים. פיניתי לי סוף שבוע באמצע ינואר, ואני מעוניין בחופשה בחו"ל, משהו קרוב: לא יותר משעתיים ומשהו טיסה. אה, ואני מעוניין בטיול פעיל, לא לשרוץ במלון מחוץ לעיר במשך כל סוף השבוע.

איך אני ממשיך מכאן?
פקדתי כבר את האתרים הבאים:
חוליו
בליק תיירות
הדקה ה 90
דיזנהויז
ישראיר (אתר תוקפני, ברחתי מיד)

עדיין לא מצאתי את מבוקשי. אני לא רוצה להירשם לעדכונים, כי ברור לי שהם יפציצו אותי עם כל מה שיש להם באותו רגע, בלי קשר למה שביקשתי ואיפיינתי. אין לי כח למחוק טונות של מיילים עם הצעות לא רלבנטיות, ובטח שלא טונות של מסרונים.

אשמח להשכיל מנסיונכן ומתובנותיכם.

לצפיה ב-'תעשה כמו כולם'
תעשה כמו כולם
05/12/2017 | 11:11
1
163
תמצא את החבילה הכי זולה שיש עכשיו באתרים שחיפשת,
תשלם 500 דולר, ותגיד לכולם ששילמת רק 99 דולר,
ככה תהיה כמו כל השאר
לצפיה ב-''
06/12/2017 | 13:14
10
לצפיה ב-'דילים היסטרים אפשר למצוא בשני אופנים:'
דילים היסטרים אפשר למצוא בשני אופנים:
05/12/2017 | 11:17
1
168
1. להזמין זמן רב מראש (6 חודשים+)
2. הזמנה של הרגע האחרון. (בטווח של ימים ספורים)
כרגע אתה לא נמצא בשום טווח לאמצע ינואר.
אז או שתחכה לרגע האחרון ותחפש באתרים שציינת או שתחפש עכשיו לתקופה של אחרי פסח.

לצפיה ב-'אקח את שתי עצותיך.'
אקח את שתי עצותיך.
06/12/2017 | 13:17
82

כתבתי שאני רוצה להיכנס לעניינים,
זה לא אומר שאני חייב ליישם את ההמלצות ממש עכשיו.
לצפיה ב-'לא גלשת באתרים הטובים....'
לא גלשת באתרים הטובים....
05/12/2017 | 11:50
2
165
קודם כל תצפה בכתבה הזאת משבוע שעבר בחדשות -
הם מזכירים שם המון אתרים של הזמנת טיסות להתחיל מהם

ממליצה מאד על דף "טיסות סודיות" בפייסבוק הם ממליצים שם על המון טיסות מטורפות גם בתאריכים קרובים (תלך קצת אחורה בפוסטים)

עוד דף מעניין שהם המליצו עליו - "טוסו מפה"

לצפיה ב-' '
06/12/2017 | 13:18
30

אצפה ואחכים.
לצפיה ב-'נקבת במספר אילוצים שמקטינים מאוד את המבחר הפוטנציאלי'
נקבת במספר אילוצים שמקטינים מאוד את המבחר הפוטנציאלי
05/12/2017 | 11:54
2
111
קודם כל אתה רוצה דיל, אתה באמת צריך טיסה לינה ואולי גם רכב באותה חשבונית?
כי אם תסכים לפצל חשבוניות מספר ההצעות יגדל מאוד.

שנית אתה בודק רק אתרים ישראלים.
אם תבדוק הצעות בין לאומיות, בין אם סוכן אינטרנטי גדול כמו אקספדיה או חברות טיסה low cost המבחר מאוד יגדל.
אני לא יודע מהו המחסום אבל אם זו השפה לחלק לא קטן מהם יש אתר אינטרנט בעברית.

שלישית המגבלה של שעתיים טיסה.
יש יחסית מעט יעדים בטווח הטיסה הזה ובהתחשב בכך שחלקם עונתיים (כמו איי יוון) אז בינואר הם לא קיימים.

אני אתן דוגמה:
בטווח שאתה נתת אתה יכול לטוס נניח לקפריסין
אם אתה לא צריך מזוודה (חייב לסופשבוע?) המחיר לקפריסין בינואר הוא 10 יורו לכיוון. אם אתה רוצה מזוודה תוסיף 25 יורו.
אז אתה מסודר לגבי טיסה במחיר מצחיק? אגב מנתב"ג, לא מעובדה

באתר של ראיין יש הצעה של רכב קטן שכירות ליום בערך ב 14 יורו ליום (באדג'ט). מצד אחד יכול להיות שתרצה להרחיב את הביטוח והוא יתיקר אבל מצד שני אם תוותר על עניין של דיל אני מניח שתמצא מחיר טוב יותר אצל סוכן אחר.

באתר של ראיין (אם רוצים דיל) אפשר גם מלון, למשל מלון 3 כוכבים שנקרא Roman עם המלצות חיוביות עולה 30-40 יורו ללילה כולל ארוחת בוקר ואפשרות ביטול.

עוזר לך?
לצפיה ב-'התכוונתי ל"דיל" במובן כללי מופשט, אין לי בעיה לפצל '
התכוונתי ל"דיל" במובן כללי מופשט, אין לי בעיה לפצל
06/12/2017 | 13:29
1
63

התשובה והדוגמא עוזרות מאד, תודה.
לא שמעתי מימיי על "אקספדיה" - על האתרים שציינתי שמעתי מחברים שהשתמשו.

באמת אין תיירות לאיי יוון בחורף?
האמת שזה היה הכיוון שלי, איי יוון או קפריסין או דרום הבלקן.

לצפיה ב-'אתה לא צריך לבדוק את כל האתרים, ממילא הם נחלקים ל 2 קבוצות'
אתה לא צריך לבדוק את כל האתרים, ממילא הם נחלקים ל 2 קבוצות
06/12/2017 | 14:12
81
וההצעות בתוך הקבוצות מאוד דומות.

לאיי יוון כנראה שבחורף לא יהיו טיסות שכר מישראל.
כך שלא תוכל להגיע נניח לקורפו או רודוס בטיסה ישירה.
חלק גדול מאוד מאטרקציות התיירות הן אטרקציות קיץ שקשורות לים וכמובן יהיו סגורות.
חלק ניכר מהטברנות ובתי ההארחה יהיו סגורים.
חלק ניכר מהתושבים לא יהיו במקום.
זאת אומרת שתרגיש שהגעת למקום נטוש בלא מעט מקומות.

מצד שני אף אחד לא סוגר את הנופים, יש גם ספורט חורף (פיליון), אם ירד גשם אז יש אופציה לראפטינג....

בקיצור יש כאלה שלא יאהבו לטייל בתנאים כאלה, יש כאלה שדווקא אז מתאים להם.
לצפיה ב-'וויז אייר בחורף'
וויז אייר בחורף
05/12/2017 | 12:25
2
102
כנס לאתר של וויז אייר ובחר חופשה ביעד קרוב . הם מציעים חופשות עם מלונות שחלקם ממש במרכזי הערים. יש הנחות לרשומים כחברים. הם מאפשרים כעת עלייה למטוס עם טרולי תיקני ללא תשלום, מה שלא היה בעבר. את רוב חופשות החורף שלנו עשינו איתם ומעולם לא התאכזבנו. המחירים תמיד היו מגוחכים לעיסקה לעומת האחרים.
לצפיה ב-'יש להם היום (ה 5 לדצמבר) מבצע, הנחה של 20%'
יש להם היום (ה 5 לדצמבר) מבצע, הנחה של 20%
05/12/2017 | 17:30
70
למי שמזמין דרך האפליקציה.
לצפיה ב-'רעיון מצויין '
רעיון מצויין
06/12/2017 | 13:30
50

רשמתי לי.
לצפיה ב-'הייתי מוותר על דילים ומחפש טיסה טובה'
הייתי מוותר על דילים ומחפש טיסה טובה
05/12/2017 | 14:24
1
89
מתחיל בכל מני חברות לו קוסט שעובדים בארץ (וויז אייר זאת התחלה מצוינת כי מזרח אירופה, טיסה של שעתיים). מחפש טיסות גם באתר כמו אקספדיה, שם אפשר גם לצרף מלון ו"לקבל מחיר" על עסקת חבילה כזאת.
הכי נח למצוא טיסה טובה ולהמשיך משם.
לצפיה ב-''
06/12/2017 | 13:32
18

וויזאיר
אקספדיה
לצפיה ב-'אתה מנסה לעשות את הבלתי אפשרי'
אתה מנסה לעשות את הבלתי אפשרי
05/12/2017 | 16:49
2
87
אתה מחפש שיטה למצוא "דילים מדהימים", אבל אם הייתה שיטה כזו, אז כולם היו נוקטים בה ואז הדילים לא יכלו להיות "מדהימים" כי אם רגילים.
דברים "מדהימים" הם על פי ההגדרה, חריגים (אחרת, למה שידהימו) ומוצאים אותם במקריות ובעיקר כאשר המאפיינים שלהם לא אטרקטיביים להרבה אנשים ואילו לך כן.

אחד המאפיינים שמעלה את הסיכוי לכך שזה לא יתאים לרוב האנשים זה שהדיל מוצע ברגע האחרון (כאשר נשאר מקום ומוכנים למכור אותו בזול במקום בכלל לא).
אבל אתה ספציפית מחפש לעוד חודש, כך שגם לרגע האחרון אתה לא מוכן לחכות, למרות שציינת "דילים מדהימים של הרגע האחרון".

אם אתה רוצה למצוא משהו במחיר נמוך באופן חריג, אין לך ברירה אלא
1) לסרוק אתרים ופרסומים באופן יום יומי (ודווקא רישום לעדכונים יכול לעזור) 
2) להיות מוכן להתגמש - בזמן ובמקום.

לפי מה שכתבת אתה גם לא רוצה להתעסק עם זה יותר מידי וגם מציב לא מעט תנאים.
אולי פשוט תיסע לאן שאתה רוצה ומתי שאתה רוצה ותוותר על ה"דיל מדהים" ?

לצפיה ב-'אני לא מחפש שיטה - רק רוצה להיכנס לעניינים '
אני לא מחפש שיטה - רק רוצה להיכנס לעניינים
06/12/2017 | 13:37
1
49

וכבר קראתי עד כאן כמה הודעות שכוללות מידע רלבנטי.

לצפיה ב-'לא ברור לי מה אתה מכנה "להיכנס לעיניינים" אך כדי להעלות'
לא ברור לי מה אתה מכנה "להיכנס לעיניינים" אך כדי להעלות
06/12/2017 | 14:17
61
את הסיכוי לקבל הצעות נדיורות יותר כן צריך ללכת להרבה אתרים (ולעשות זאת באופן כמעט יום יומי) , להירשם, ולהיות מופצץ בהודעות שכמעט כולן לא רלוונטיות.

שים לב שזו לא דרך הפעולה של רוב האנשים (בכלל או פה בופרום מהתרשמותי).
רוב האנשים מתחילים מהאילוצים והרצונות שלהם, וקונים ממה שמוצע, גם אם זה לא דיל "מדהים".
לצפיה ב-'מילת מפתח: הרגע האחרון'
מילת מפתח: הרגע האחרון
05/12/2017 | 17:08
1
88
אם אתה רוצה "דילים מדהימים של הרגע האחרון", חכה לרגע האחרון. 
דבר נוסף, דילים טובים (על טיסה, כי בעיניי עדיף לסגור מקום לינה לחוד אחרת זה יוצא יותר יקר) זה לא פעם עניין של גמישות והחלטה מהירה. אתה דורש תאריכים מאוד ספציפיים, וגם לא מוכן להירשם לעדכונים או לעשות את עבודת השטח שוב ושוב מחדש (כן, רגע אחרון זה לבדוק כל פעם מחדש אם לא נרשמת לעדכונים עד שצץ משהו ולסגור אותו מיד). זה לא עובד ככה. כבר קרה לי שבין יום אחד ליומיים אחרי ירד מחיר של טיסה שרציתי באופן משמעותי, ואז מיד קניתי - אבל בדקתי שוב ושוב ושוב, וגם הייתי מוכנה להתגמש בזמן אם צריך. 

לצפיה ב-'מה שאני רוצה הוא - להיכנס לעניינים '
מה שאני רוצה הוא - להיכנס לעניינים
06/12/2017 | 13:40
52

גם כתבתי את זה.

לצפיה ב-'ממליצה על בודפשט'
ממליצה על בודפשט
05/12/2017 | 17:09
2
73
כשלוש שעות טיסה. עיר יפה ומעניינת והשהות בה זולה. בוויז אייר אפשר למצוא טיסות בסביבות 100 יורו הלוך ושוב לאדם נכון לעכשיו לסופי שבוע בינואר. מלון ניתן לקבוע בקלות דרך אתר כמו בוקינג. קיימות בעיר אפשרויות לינה מגוונות וזולות. גם ההגעה למרכז העיר פשוטה מאוד.
לצפיה ב-'לא קצת קר שם בינואר? '
לא קצת קר שם בינואר?
06/12/2017 | 13:44
1
54

היינו שם בספטמבר לפני כמה שנים.
אכן עיר יפה, אבל האנשים לא נחמדים.

לצפיה ב-'אכן קר, אבל אם מתלבשים בהתאם אפשר להנות'
אכן קר, אבל אם מתלבשים בהתאם אפשר להנות
07/12/2017 | 12:27
38
הייתי בסוף השבוע האחרון, שהיה קר יחסית לעונה. מאוד חששתי, כי אני רגישה לקור, אבל מעיל טוב, גופיה תרמית וגטקס תרמי עשו את העבודה. היה נהדר. בדצמבר העיר מקושטת לחג המולד והשווקים מקסימים.
לא היתה לי הרבה אינטראקציה עם המקומיים, אבל זכיתי בסך הכל ביחס אדיב.
לצפיה ב-'תחליט לאן אתה רוצה לנסוע'
תחליט לאן אתה רוצה לנסוע
05/12/2017 | 18:57
10
75
ותתחיל לחפש טיסה...אולי תופתע מהמחיר הזול...עכשיו אולי לא, כי זה זמן חנוכה ועוד מעט חג מולד אבל לפעמים יש הפתעות.

לפני 3 שבועות נסענו בספונטניות לאתונה..נסיעת עבודה מהיום להיום, מצאנו באליטליה טיסה ישירה ב- 160 יורו הלוך ושוב.
לצפיה ב-'אני רוצה לנסוע לקפריסין, או איי יוון, או דרום הבלקן '
אני רוצה לנסוע לקפריסין, או איי יוון, או דרום הבלקן
06/12/2017 | 13:46
9
64

אולי בסוף זה באמת ייצא אתונה
לצפיה ב-'אתה מודע לזה שינואר לא אידאלי'
אתה מודע לזה שינואר לא אידאלי
06/12/2017 | 15:34
8
74
לטיול באי יווני?

לצפיה ב-'עכשיו אני מודע ... |כלנית|'
עכשיו אני מודע ... |כלנית|
06/12/2017 | 18:15
7
73
אחרי שקראתי מה שכתב ליאונידס.
העניין הוא, שינואר הוא זמן מעולה לטייל בארץ בצפון,
וחשבתי שבאיי יוון מזג האוויר כמו אצלנו.

טוב, אולי זה לא יהיה דווקא בינואר ??
לצפיה ב-'האקלים אכן דומה לגליל - אקלים ים תיכוני'
האקלים אכן דומה לגליל - אקלים ים תיכוני
07/12/2017 | 02:34
6
58
 והנוף ירוק יותר בחורף ויש גם פרחים .
באקלים ים תיכוני בחורף יש גם ימי גשם וגשם שיכול להיות חזק.
הכוונהשל אנשים היא כנראה שהחופשה הסטנדרטית באי יווני היא של ים ושמש וכל שירותי התיירות מתמקדים בכך. באיים הקטנים יש גם הבדל עצום בגודל האוכלוסייה, כי הרבה מהעובדים הם לא תושבי קבע באיים , וכמובן שהתיירים עצמם .
לטיול חורף באי יווני, כדאי ליסוע לכרתים הגדולה - יש הרבה מה לראות שם בתוך האי , מעבר לחופים.
לצפיה ב-'בדיוק...עניין של שירותי תיירות'
בדיוק...עניין של שירותי תיירות
07/12/2017 | 11:20
5
62
יש מקומות שיהיה קשה לקבל שירותים הכי בנאליים..

אנחנו הגענו לפני שנים לאי קפלוניה בתחילת יוני, רצינו לשכור רכב, אבל משרדי ההשכרה בפיסקרדו עדיין לא נפתחו לקראת העונה....למזלנו בעלת הבית שאצלה שכרנו את דירת הנופש הכירה מישהו שמשכיר בבירת האי  , והוא הביא לנו רכב מאוחר בערב.
לצפיה ב-'בענין הרכב, משכירים מראש'
בענין הרכב, משכירים מראש
09/12/2017 | 15:59
4
42
יודעים מראש ואין כאב ראש.
לצפיה ב-'הצחקת אותי דודי'
הצחקת אותי דודי
09/12/2017 | 18:12
2
43
אני כותבת , ואתה בשלך, נותן עצות.

כתבתי שזה היה לפני הרבה שנים, אנחנו לא הגענו בדיל מישראל , ולא לשדה התעופה....ערכנו מסע עצמאי בין האיים האיוניים, הגענו לפיסקרדו מלפקדה במעבורת, זה היה לפני עידן האינטרנט , וכאמור משרדי ההשכרה היו סגורים עדיין.
לצפיה ב-'קראתי רק חלק קטן מהשרשור.'
קראתי רק חלק קטן מהשרשור.
10/12/2017 | 22:11
1
22
כן אני טוב בעיצעס גיבר

לצפיה ב-'לפחות'
לפחות
10/12/2017 | 22:12
20
גם אני מחייך.
לצפיה ב-'מה תעשה אם הזמנת טיסה ואחרי כן אתה מגלה שאין השכרת רכב'
מה תעשה אם הזמנת טיסה ואחרי כן אתה מגלה שאין השכרת רכב
10/12/2017 | 14:18
27
בטיסות זולות בד"כ אי אפשר או יקר לבטל או לשנות כרטיס (באיזיג'ט אפשר תוך 24 שעות).
לדעתי קיבלת המלצה טובה. לפני שאתה מתחייב על כרטיס, אם אתה רוצה לבסס את הטיול על רכב שכור תבדוק שזו בכלל אופציה..

לצפיה ב-'תתחיל מטיסות לואו קוסט כמובן'
תתחיל מטיסות לואו קוסט כמובן
05/12/2017 | 21:36
3
89
ראיין אייר עם מציאות לפוזנן וורוצלב וגדנסק 
אפשר למצוא אפילו עד 80E הלו"ש ועל המלון אל תתפשר....

רק השבוע ראיתי אותם מציעים לפוזנן 50E לינואר פברואר...
פאפוס בכלל במחירים מגוחכים 10-15E לכיוון...
לצפיה ב-'פאפוס בהחלט יתאים '
פאפוס בהחלט יתאים
06/12/2017 | 13:49
2
84

נניח שמצאתי טיסה - איפה אתה מציע לחפש לינה ורכב?

לצפיה ב-'לינה בבוקינג'
לינה בבוקינג
09/12/2017 | 13:25
34
תחבורה: בפאפוס התחבורה הציבורית מעולה, והרבה חברות ג'יפים לטיולים בהרים
לצפיה ב-'אפשר שריינאייר יתנו הצעות'
אפשר שריינאייר יתנו הצעות
09/12/2017 | 16:00
8
לצפיה ב-'בחייך יש את גרופון ובאליגם'
בחייך יש את גרופון ובאליגם
06/12/2017 | 15:55
83
הם המובילים בדילים 
לצפיה ב-'אם אתה רוצה להפוך למקצוען בחיפוש אחרי טיסות זולות'
אם אתה רוצה להפוך למקצוען בחיפוש אחרי טיסות זולות
11/12/2017 | 16:01
21
אתה יכול לקרוא כאן: מדריך למציאת טיסה זולה לבד
לצפיה ב-'להפגש במדינה ערבית ידידותית עם פיליפינית - ההיבט הבטחוני'
להפגש במדינה ערבית ידידותית עם פיליפינית - ההיבט הבטחוני
04/12/2017 | 14:21
17
213
סוף חודש אני טס לארה"ב. אני מתכוון לדחות בכמה ימים את מועד נסיעתי (עוד לא הזמנתי טיסה) וזאת כדי להפגש עם פיליפינית איתה אני מתכתב בפייסבוק כבר כמה חודשים.
מדובר באישה שמועבדת אצל מעסיק במשק בית בתנאי עבדות כמעט, עובדת 7 ימים בשבוע ותוכל להפגש רק במועד מסוים. זה המועד היחיד שבו המעסיק שלה יטוס לחו"ל והיא, אם תשאר בעיר הבירה של המדינה, תוכל להפגש איתי.

ככתוב אישה זאת עובדת אצל המעסיק בביתו בעמאן שבירדן. אל המדינה יש אזהרת מסע באתר משרד הבטחוןמשרד התיירות. אציין בשלב זה שהייתי בעמאן לבד ללילה אחד למטרת טיול והכל היה בסדר, לא חשתי סכנה כלל.

@המצב עם ירדן כרגע@
הרחוב הירדני מחפש הישג בעקבות תקרית מאבטח השגרירות. פרט לאותו אירוע לא היה שום פיגוע טרור כלפי ישראלים בתוך ירדן.

@אירוע חטיפת ורציחת ישראלי לפני שנים@
היה לפני הרבה שנים אירוע שבו ישראלי פותה ע"י ערבייה פלסטינית להיפגש בירושלים, ואז היא לקחהו במכוניתה למזרח ירושלים או רמאללה ושם נרצח. אני חושב על האירוע הזה כשאני שוקל את הסיכונים בנסיעה לירדן להפגש עם אישה. אבל אני בניגוד אליו לא אכנס לאוטו איתה ואבחר בעצמי את המלון בו נישן, וגם לא אסתובב איתה במקומות מפוקפקים. לפחות בשעות הראשונות למפגש נהיה רק במקומות ציבורים הומי אדם. כמו כן הפיליפנית היא נוצרייה, ולא מוסלמית פלסטינית כפי שהיה באירוע הרצח ההוא.

@אמינותה של הגברת@
אותה אישה מרוויחה גרושים ושולחת את כל כספה לילדיה בפיליפינים. לעיתים היא מספרת לי על המצב הקשה בו היא שרויה. לא יהיה לה כסף לשלם למלון או בילויים אם נפגש והכל יצא עלי, אך מדובר בסביבות ה800 שח או פחות (כולל בית מלון, אוכל ושתייה לשנינו, עלויות מעבר גבול, נסיעות, מונית), לפי ההערכות שלי בהנחה שנשכב פעמיים לפחות זה שווה את זה.
אני מניח, שאם זו הייתה מחבלת או כזו שמסייעת להם, היא לא הייתה אומרת שאין לה כסף- כי זה היה עלול לגרום לי אולי לא לרצות להפגש.
העניין שהיא יכולה להפגש רק בתאריך מסוים היא בגלל שהיא עובדת בתנאי עבדות והמעסיק לא נותן לה חופש אלא רק בתאריך אותו הוא עשוי לעזוב את הארץ, אך יכול גם להיות שישנו תא טרור שמתכנן לחטוף אותי בתאריך זה, ומדובר מהצד שלה רק בסיפור כיסוי כדי שיהיה לארגון זמן להכנות.
אותה אישה אומרת שאין לה פלאפון כי נהרס לה ולכן היא עושה שיחות ווידאו איתי פעם ב דרך פלאפון של ידידה. בשיחות היא הרבה פעמים עם תחתונים ומתמקדת על גופה. אני לא זיהיתי חוסר תאימות בסיפור שהיא מריצה.
כשאמרתי לה שבשבילה אני מחכה כמה ימים ולא טס לארהב בתאריך מוקדם יותר, היא כתבה כמה וכמה פעמים שזה בסדר ושלא אדחה את התוכניות שלי בגללה. אם הייתה מחבלת פחות סביר שהייתה כותבת דברים כאלה ועוד חוזרת אליהם, כי כן יש אינטרס גדול במצב כזה שכן אבוא להפגש איתה.

@ההיבט ההורי@
עוד לא סיפרתי להורים שאני רוצה להפגש עם אישה בעמאן- אני מניח שתהיה התנגדות מאסיבית מהצד שלהם כי הם לא סובלים מדינות ערביות וחושבים שזה מסוכן למרות שכבר הייתי שם וגם במקומות יותר מסוכנים.

לכן יש גם את האופציה לנסוע לירדן, להפגש איתה, לחזור לארץ ואז רגיל לטוס לאמריקה מנתבג. אבל יצא לי הרבה יותר זול להפגש איתה וכבר מעמאן לטוס לאמריקה יום אחרי. אני חוסך ככה בחישוב ראשוני ומהיר כ450 ש"ח.

האפשרויות:
1. להפגש איתה ומשם לטוס לאמריקה- במצב כזה אני חייב לספר להורים שאני טס דרך עמאן ולמה אני נוסע לשם ומשם
2. להפגש איתה ולשקר להורים שאני נוסע לחופשה בארץ. אחרי יום לבוא הביתה ולטוס כרגיל לאמריקה דרך נתבג. ההורים לא ידעו על נסיעתי לעמאן אבל יצא לי הרבה יותר יקר וחבל.
3. להמנע מפגישה עם הפיליפינית.

מה עלי לבחור?

לצפיה ב-'אתה אמיתי?'
אתה אמיתי?
04/12/2017 | 14:27
44
לצפיה ב-'אני מנסה להבין אם אתה בחור מאד נאיבי או סוג של טרול'
אני מנסה להבין אם אתה בחור מאד נאיבי או סוג של טרול
04/12/2017 | 14:55
129
אתה מתכתב עם מישהי שאינך יודע בעצם מיהי, היא יכולה להיות אישה פיליפינית שעובדת בבית ירדני, גבר סיני שבכלל לא נמצא בירדן או חבורה של אנשים שמחפשים פראיירים.

כצעד ראשון מציעה לך להכנס לגוגל ולחפש את המושג "catfishing", אחר כך תחליט אם אתה רוצה לנסוע לעמאן.

במקומך, הייתי נמנעת מהפגישה הזאת.

לצפיה ב-'תגגל "רצח אופיר רחום"'
תגגל "רצח אופיר רחום"
04/12/2017 | 14:55
7
124
שלא נקרא עליך בעיתון, עם כל הרציונליזציה שאתה מנסה לעשות למעשה חסר אחריות ממדרגה ראשונה אני ממליץ לך להתחיל לחשוב מהראש ולא מאיבר אחר.
לצפיה ב-'בתקופה שלי אמרו'
בתקופה שלי אמרו
04/12/2017 | 16:16
6
133
כשהעסק למטה מתחיל להתחמם, העסק למעלה מפסיק לעבוד.
אולי מנסים לפתות אותו למטרות חטיפה כמו את הקצין טננבאום.
לא מבין את זה, חסר פיליפניות בישראל?
לצפיה ב-'אם אני מטרה לחטיפה'
אם אני מטרה לחטיפה
04/12/2017 | 20:21
5
148
למה אותה אישה כתבה שוב ושוב שאינני צריך לשנות את מועד הטיסה לארה"ב בשבילה?
היא גם לא הייתה מציינת שאין לה כסף לבילוי שלנו.. (אלא אם כן החוטפים מנסים בזאת לקנות את אמוני אך יכול להיות שבמצב כזה מישהו אחר היה כבר יורד מהעניין).

מדובר במדינה שכבר ביקרתי בה. ביקרתי בקניונים בעמאן ואף ברחובותיה בלילה. אני כבר מכיר את הלך הרוח שם. ההבדל הוא שאז הלכתי סתם לטיול, וכעת אני בא במטרה לפגוש מישהי.

שימו לב שאותה אישה איננה פלסטינית ואיננה ערבייה (היא כן לומדת אמנם על תרבות האיסלאם) אלא פיליפינית נוצרייה. כמובן שאפשרי שגורמי טרור גייסו אותה אך הסיכוי נמוך בהרבה גם סטטיסטית- הן אופיר והן טננבוים היו "מעורבבים" חזק עם ערבים והם היו החוטפים גם.
באתי פעם למפגש שעבדו עלי וניסו לדוג אותי לאיזה משהו ואני זוכר את החוסר התאמה בנרטיב שקיבלתי מהפתיון ואת החשדות בדרך לפגישה. בזמנו כשחקרתי על רצח אופיר רחום ראיתי חלקים מההתכתבות בין השניים. זו הייתה התכתבות שמקפיצה נורות אדומות.
לעומת זאת בהתכתבות עם הפיליפינית אני לא מזהה נורות אדומות או חוסר התאמה (אולי רק שיחות הווידאו שהיא בלי הרבה ביגוד,שבמידה ומדובר בתא טרור הפתיון היה עושה אותו דבר כדי לפתות), אלא מישהי שהטילה ספק לאורך כמעט כל הדרך באמינותי וברצינות כוונותיי. היא גם ניסתה תקופה ארוכה להגיד לי שהקשר לא מתאים כי היא גדולה ממני בהרבה וכו'.
כאמור אף קיימנו שיחות ווידאו.

אני גם לא אכנס איתה לשום רכב זר (אין לה אוטו), כשנקח מלון אני אבחר לאיזה מלון ללכת, לגבי מקום המפגש יכול להיות גם שאני אגיד לה אותו בדקה ה90. כל אלה כצעדי בטחון. כך אני מתחמק מ2 הגורמים שתרמו לחטיפה ב2 המקרים האחרים שהצגתם לי- כניסה לרכב זר (אופיר) וכניסה לווילה שנבחרה מראש (טננבוים- יכול להיות שנחטף כבר בשדה"ת אבל לגביי אף אחד לא ידע על מועד כניסתי ומאיפה אכנס לירדן, וכאמור אבחר בעצמי את המלון). אגב, טננבוים נסע למדינה עוינת ושם נחטף. אופיר רחום גם הוא הובל למקום עוין שבו אין כניסה לישראלים יהודים- רמאללה.

הדרך היחידה שבה אולי אוכל להיחטף היא אם נצא לטעום מחיי הלילה של העיר והיא תבחר מראש לאן נלך. לא סביר שזה יקרה כי היא עבדת ואין לה הרבה חיים מחוץ לעבודה אז היא לא מכירה הרבה מקומות, חוץ מזה שאין לה פלאפון אז היא תקח פלאפון של חברתה שבטח תצטרך להחזיר לה או שלא תיקחהו מלכתחילה, בנוסף אני יודע שהיא רק יודעת אנגלית כך שהיא לא תוכל "לתזמן" טלפונית עם מחבלים פוטנציאליים כשאנחנו בבילוי או בהליכה.

בנוסף מדובר במדינה שאנחנו בשלום איתה. כבר הייתי ברשות הפלסטינית פעם או פעמיים (אמנם למטרות אחרות לגמרי).
אני מאוד מעריך את תשובותיכם, אני דואג בעצמי, ומקווה שבמידה ואחליט כן ללכת, תייעצו לי איך להימנע מחטיפה (אם צעדי הבטחון שאנקוט לא מספיקים) במידה ואכן זה הסיפור מאחורי העניין.
אגב, מלא ישראלים נוסעים למזרח הרחוק דרך ירדן. אז מה הדאגה?
לצפיה ב-'לשאלה שלך אין שום קשר לפורום זה, מציע לך לפנות לשב"כ לייעוץ'
לשאלה שלך אין שום קשר לפורום זה, מציע לך לפנות לשב"כ לייעוץ
04/12/2017 | 20:56
3
40
לצפיה ב-'השבכ לא מעניק ייעוצים שכאלה'
השבכ לא מעניק ייעוצים שכאלה
04/12/2017 | 21:17
2
107
(ככל הידוע לי), אבל אם מישהו מכיר -בשיא הרצינות- גורמים בסגנון שאני יכול להתייעץ איתם בעניין תכתבו כאן.
לצפיה ב-'אם כל זה אמיתי, אני דווקא חושב שהם יגלו עיניין'
אם כל זה אמיתי, אני דווקא חושב שהם יגלו עיניין
05/12/2017 | 00:09
32
לצפיה ב-'hochdorf הנכבד'
hochdorf הנכבד
07/12/2017 | 06:49
76
למיטב זכרוני בפורום אחר ששאלת שאלות חשודות, בלתי סבירות ובלתי עקביות,
חשדו בכך שאתה טרול. צודק?
לצפיה ב-'אני לא מתכוון להתווכח איתך, שאלת וקיבלת תשובה'
אני לא מתכוון להתווכח איתך, שאלת וקיבלת תשובה
05/12/2017 | 11:03
31
לצפיה ב-'אני מבקשת לסגור את הדיון הזה '
אני מבקשת לסגור את הדיון הזה
04/12/2017 | 22:35
131
העלית את הסוגיות וענו לך כמה מאנשי הפורום. הנושא שהעלית לא שייך לטיולים ואני לא חושבת שמתפקידנו לתת לך עצות.
לצפיה ב-'מקרה סחיטה קלאסי!'
מקרה סחיטה קלאסי!
05/12/2017 | 06:24
41
לצפיה ב-'רק לי קפץ'
רק לי קפץ
06/12/2017 | 13:20
3
142
שבעצם כל המטרה היא לשכב איתה פעמיים לפחות כדי להצדיק את ה800 שקל שזה יעלה לך?

לצפיה ב-''
06/12/2017 | 16:40
16
לצפיה ב-'לא..'
לא..
06/12/2017 | 18:49
28
לצפיה ב-'אם הוא לא היה מוציא כסף היא הייתה מרגישה זולה'
אם הוא לא היה מוציא כסף היא הייתה מרגישה זולה
07/12/2017 | 19:22
25
לצפיה ב-'סע ותהנה'
סע ותהנה
08/12/2017 | 20:08
60
ויפה שעה אחת קודם.
תפגשו במקום ציבורי ברחוב, בית קפה. תן לה מתנה מכשיר סלולרי עם סים ירדני.
ובהצלחה
לצפיה ב-'עוד אופציה חדשה לברלין - קו חדש של איזיג'ט לטגל'
עוד אופציה חדשה לברלין - קו חדש של איזיג'ט לטגל
06/12/2017 | 15:17
89
ראו עכשיו בדף טיסות סודיות
לצפיה ב-'נסיעה מנמל התעופה אורלי לפריז'
נסיעה מנמל התעופה אורלי לפריז
03/12/2017 | 12:27
38
91
שלום לכם

בעוד כשבוע וחצי אני אמורה להגיע לנמל התעופה אורלי בסביבות שש בערב.
מעדיפה להגיע לעיר בנסיעה פרטית, ישירות לדירה שלנו כדי להספיק להנות מארוחת ערב ושיטוט בסביבה.
ראיתי שהמחיר להסעה הוא 60 אירו (אנחנו 3). מכיוון שהמרחק קצר יחסית, אני מבינה שהמחיר על הצד הגבוה.
בעבר השתמשתי בשירות מוניות ואף פעם לא בהסעה. האם כדאי לנהוג כך גם עתה, או שבכל זאת הזמנת הסעה מומלצת?
אשמח לשמוע מנסיונכם

תודה מראש
לצפיה ב-'תבדקי את עובדיה הסעות. אנחנו נסענו איתו מדה גול הלוך ושוב '
תבדקי את עובדיה הסעות. אנחנו נסענו איתו מדה גול הלוך ושוב
03/12/2017 | 13:42
4
75
עם שני ילדים, והיה מצוין. מן הסתם הוא מגיע גם לאורלי.
לצפיה ב-'תודה, הוא מגיע לאורלי, אבל...'
תודה, הוא מגיע לאורלי, אבל...
03/12/2017 | 14:13
3
90
התעריף שלו הוא 60 אירו
מקריאה פה, אני מבינה שזה תעריף יקר יחסית.
רציתי לבדוק אם הבנתי נכון ואולי עדיף פשוט לקחת מונית רגילה.
לצפיה ב-'הבנתי. יכולה להגיד לך שאנחנו משקיעים את האקסטרא כסף בהסעה'
הבנתי. יכולה להגיד לך שאנחנו משקיעים את האקסטרא כסף בהסעה
03/12/2017 | 14:18
2
94
פרטית מוזמנת מראש רק כשאנחנו עם הילדים. כשאנחנו טסים כזוג, אנחנו לוקחים מונית משדה התעופה.
לצפיה ב-'שוב תודה'
שוב תודה
03/12/2017 | 14:23
1
81
אני משערת שנחיתה ב18:10, תאפשר עזיבה של שדה התעופה בסביבות 19:00, מן הסתם זו כבר איננה שעת עומס באמצע השבוע.
מקווה שההשערות שלי נכונות ואז מונית רגילה (ורשמית כמובן) לא צפוייה לעבור את הסכום שלוקחת חברת ההסעות.
אשמח לדעת אם הנחת העבודה שלי הגיונית, ממישהו שיצא לו להסתייע במונית.

שוב, תודה מראש
לצפיה ב-'כן, זה המחיר בערך. איזה ציפית שייקח? הרי השירות שלו הוא '
כן, זה המחיר בערך. איזה ציפית שייקח? הרי השירות שלו הוא
03/12/2017 | 15:43
85
שירות למעשה של מונית, לא?
לצפיה ב-'תקחי מונית אובר'
תקחי מונית אובר
03/12/2017 | 16:51
29
24
לצפיה ב-''
03/12/2017 | 18:44
69
בכיוון אחד נסענו עם יונתן שהיה מחליף של נהג שקבענו איתו (אם תרצי אתן לך טלפון). 60 יורו + 5 יורו שהוספתי על עצירה והמשך.

בחזור אובר - נוח ונעים...29 יורו בלי חירטוטים...
לצפיה ב-'אפשר לקחת אובר משדה התעופה?'
אפשר לקחת אובר משדה התעופה?
04/12/2017 | 17:47
3
64
למען האמת, אני לא ממש מצליחה להבין את היתרון בהזמנת הסעה, מה ההבדל בינה לבין שימוש במונית רישמית של שדה התעופה?
נראה לי בעיקר שאלחץ במקרה של עיכוב או שיבוש.
ככה אני לא מחוייבת לאף אחד.
אף פעם לא השתמשתי בהסעה, אבל אני רואה שרבים נוהגים כך ותהיתי אם יש יתרון בשימוש בה.

ושוב, תודה לכולם על התשובות האדיבות
לצפיה ב-'אפשר לקחת אובר משדה התעופה'
אפשר לקחת אובר משדה התעופה
05/12/2017 | 08:21
54
בן זוגי עשה זאת בשבוע שעבר.
לצפיה ב-'את צריכה שתהיה לך האפליקציה בנייד'
את צריכה שתהיה לך האפליקציה בנייד
05/12/2017 | 08:56
49
נהגי האובר נמצאים בסביבות שדה התעופה, את מזמינה, כותבת את היעד,  ומקבלת הודעה מהנהג, איפה בדיוק לעמוד בשביל האיסוף...הוא מזהה איפה את, ובסך הכל מבקש ממך לצאת בדלת הקרובה...פשוט מאד, וזה עולה לך חצי מחיר מכל צונית רשמית או הסעה.
לצפיה ב-'תודה לכל מי שהתייחס בכובד ראש לשאלתי'
תודה לכל מי שהתייחס בכובד ראש לשאלתי
06/12/2017 | 20:39
21
ואפילו זכיתי לכך שהתפתח דיון מעניין בעקבותיה.
בסופו של דבר, נראה לי שניקח מונית רישמית של שדה התעופה 
לצפיה ב-'שאלת תם , אובר זה בטוח ? יש רישום כלשהו של הנהג ?'
שאלת תם , אובר זה בטוח ? יש רישום כלשהו של הנהג ?
05/12/2017 | 09:19
23
66
איכשהו אם הייתי לבד בחו"ל הייתי מעדיפה מונית עם נהג רשום מאשר אובר שתיאורטית יכולה להיות נהוגה ע"י כל אחד
אבל אולי אני מגזימה , לא יודעת. ..
לצפיה ב-'אני אכן לא לוקחת. תחבורה ציבורית או מונית. '
אני אכן לא לוקחת. תחבורה ציבורית או מונית.
05/12/2017 | 09:23
71
ובהתחשב בפרקטיקות ההעסקה של החברה הזאת, אני גם לא רוצה לעודד אותה.
לצפיה ב-'לא הייתי לוקחת אובר לבד. עכשיו בארה"ב נסעתי רק במוניות'
לא הייתי לוקחת אובר לבד. עכשיו בארה"ב נסעתי רק במוניות
05/12/2017 | 09:53
2
69
כשהייתי צריכה נסיעה פרטית
לצפיה ב-'נסעתי בארה"ב באובר לבד'
נסעתי בארה"ב באובר לבד
05/12/2017 | 10:33
1
69
אני לא הרגשתי שום חשש, הנהגים כולם אדיבים, מקבלים מראש את שם הנהג ותצלום שלו, אם את רוצה נהגת אישה את יכולה לציין זאת.
לצפיה ב-'מכירה מישהו שהיתה לו נסיעה מקריפה בניו ג'רזי'
מכירה מישהו שהיתה לו נסיעה מקריפה בניו ג'רזי
05/12/2017 | 11:55
15
לצפיה ב-'מה ההבדל לעומת מונית?'
מה ההבדל לעומת מונית?
05/12/2017 | 11:08
18
56
דווקא באובר הרישום קפדני יותר,
באובר פרטי הנהג המכונית והנסיעה תמיד נרשמים על השרת,
במונית מזדמנת הרישום מאוד חלקי ופעמים רבות לא קיים.
לצפיה ב-'ההבדל הוא בתחושת הבטחון שלי שאתה לעולם לא תבין כגבר'
ההבדל הוא בתחושת הבטחון שלי שאתה לעולם לא תבין כגבר
05/12/2017 | 11:54
17
69
וגם מוניות אני לא אוהבת לקחת לבד זה רק בלית ברירה
לצפיה ב-'אני לא מבין למה את מרגישה בטוחה יותר לעלות על מונית מזדמנת'
אני לא מבין למה את מרגישה בטוחה יותר לעלות על מונית מזדמנת
05/12/2017 | 11:57
16
73
ולא על אובר, על סמך מה?
ברור לי שתרגישי בטוח יותר לנסוע עם אמא שלך, אבל כאן עומדת כאן על הפרק בחירה בין נסיעה באובר לנסיעה במונית.

לצפיה ב-'מה הקשר לאמא? היו לי שלוש נסיעות מוזמנות לאחרונה - בארץ '
מה הקשר לאמא? היו לי שלוש נסיעות מוזמנות לאחרונה - בארץ
05/12/2017 | 12:06
15
67
ובחו"ל ובשתיים מהן חשתי מאד לא נעים. ברור שלא תבין. אתה נכנס לחניון לקומה מינוס 5? אין לך בעיה לצעוד בחניון חשוך באמצע הלילה? לי יש בעיה עם הסיטואציות הללו.
לצפיה ב-'יש לי כנראה בעיה עם להסביר, לא עם להבין'
יש לי כנראה בעיה עם להסביר, לא עם להבין
05/12/2017 | 12:26
14
58
אני לא מצליח להסביר את הבקשה שלי שיתארו לי למה נראה לך שמונית מזדמנת בטוחה יותר מאובר, לא את החשש הכללי שלנו מסביבה לא בטוחה.
לצפיה ב-'מוניות מרגישות לי מפוקחות יותר, וזה מתערבב בתחושת הבטחון'
מוניות מרגישות לי מפוקחות יותר, וזה מתערבב בתחושת הבטחון
05/12/2017 | 12:33
13
57
אולי אני לא הסברתי היטב. אני בד"כ לא עוצרת מונית מזדמנת לבדי אז הדילמה נחסכת לי.
לצפיה ב-'במובנים מסויימים כמו שהסברתי מוניות מפוקחות פחות'
במובנים מסויימים כמו שהסברתי מוניות מפוקחות פחות
05/12/2017 | 17:03
12
46
במובנים אחרים מפוקחות יותר.
לא רואה איזשהו פרמטר שהופך אחת מהאופציות באופן מובהק לבטוחה יותר מהשנייה.

לצפיה ב-'אפשר לקחת מונית רשמית, מחברה מורשה, בפיקוח'
אפשר לקחת מונית רשמית, מחברה מורשה, בפיקוח
05/12/2017 | 17:12
11
46
אובר מזמזה את הזמן גם בלפקח ובלעשות משהו לגבי ההטרדות המיניות השיטתיות בתוך החברה עצמה והנהלתה... 

אישית אעדיף תחבורה ציבורית בכל מקרה אם אני לבדי. 

לצפיה ב-'אני אגיד את זה אחרת, מכיר אמריקאיות שמעדיפות אובר'
אני אגיד את זה אחרת, מכיר אמריקאיות שמעדיפות אובר
05/12/2017 | 17:27
10
54
לא בגלל המחיר אלא בגלל הפיקוח,
ולא כל כך בגלל הפיקוח מתוך עצם העובדה שכל נסיעה נרשמת, ואם יקרה משהו לנוסעת ידעו בדיוק אל מי להגיע
אלא בגלל חוכמת ההמונים, ההמלצות של נוסעים ונוסעות אחרים.

לא מזמן נסעתי בישראל במונית רשמית מחברה רשמית 3 גברים בנסיעת עבודה רשמית והנהג כל כך ניבל את הפה לאורך כל הנסיעה שבאופן רשמי כולנו הסמקנו עד תנוכי אוזנינו (ואנחנו לא עדיני נפש), באופן לא רשמי אולי היה שיכור, אין לי מושג.
יכול להיות שהייתי מגיש תלונה רשמית למשרד התחבורה אבל ככל שהבנתי השר כ"ץ סגר את האופציה הזו, אם לא פורמלית אז לפחות מעשית.

לעומת זאת אם היה מדובר באובר היינו חולקים את דעתנו מיידית עם שאר הנוסעים.

כנ"ל לא מזמן נסענו לנתב"ג עם מונית (רשמית ) והנהג הראה לי את הכדורים שהוא מקבל בגלל בעיית גב, מסכן מאוד חמורה, אסור לנהוג עם השפעת תרופות כזו.

יש לי מכרה שהוריה אוסרים עליה ועל משפחתה לקחת מונית בלונדון אחרי שהם נחטפו ונשדדו.

תגגלי את המילים "מונית" ו"אונס", לא תאהבי את מה שיעלה לך דוד גוגל.

אני לא מנסה להגיד שאובר תמיד נהדר ובטוח, לא לגברים ובטח לא לנשים, אני רק לא רואה את היתרון הגדול של מונית.
לצפיה ב-'מסכימה ! באובר אכן יש יותר מידע על הנהג מאשר מונית '
מסכימה ! באובר אכן יש יותר מידע על הנהג מאשר מונית
05/12/2017 | 21:36
43
בפריז לקחתי אובר וכדי לחסוך לקחתי שיתוף , לא חשתי פחד 
לצפיה ב-'תגגל אתה את המילים אובר ואונס, שוד רמאות והטרדות מיניות'
תגגל אתה את המילים אובר ואונס, שוד רמאות והטרדות מיניות
05/12/2017 | 23:02
3
51
ותראה מה תמצא.
זו חברה שבאופן שיטתי המנהלים שלה מקדמים הטרדות מיניות, הפליה של נשים וביצוע מעקבים בלתי חוקיים אחרי נבחרי ציבור שלא מוצאים חן בעיניהם, גניבה של כספים מהנהגים שלהם ועוד עוד,
הם הואשמו מספר פעמים על ידי רשויות במדינות שונות שהם מרמים בבדיקות הרקע שהם נדרשים לעשות לנהגים והסתרה שיטתית של מעשים לא תקינים שבוצעו על ידי נהגים כלפי נוסעים.
איך אפשר לסמוך על חברה בזויה שכזו ?
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
06/12/2017 | 04:05
1
52
ולו רק בגלל זה, אין שום סיכוי שאתמוך בעסק כמו אובר. 
בעלי תפקידים בכירים שם לא ראו שום בעיות עם הטרדה מינית מימין ומשמאל, והחברה התחילה לטפל בעניין ובמאות התלונות שהוגשו רק אחרי שהנושא דלף החוצה. למה שאסמוך עליהם?
ובאשר ל"חוכמת המונים", נו... בשנים האחרונות שמעתי מגולשים על לא מעט בעיות שהיו להם עם דירות באיירBNB שקיבלו ביקורות טובות, וכששאלתי אם הם כתבו את זה גם בביקורת באתר רובם ענו שלא. חוץ מזה, אם אתה מאמין בדירוג, גם בגט טקסי יש כזה. 

כמו שאמרתי ואמרו לפניי: באופן אישי, לבד, אעדיף תחבורה ציבורית עם עוד אנשים סביבי. וכמובן לא כל הארצות זהות, וכו' (בלונדון אפילו חבריי הלונדונים לא לוקחים מונית, אלא נוסעים בתחבורה ציבורית גם אם זה אוטובוס לילה - הם חושבים שמוניות זה לתיירים). וזה שגבר מספר מניסיון אחד או שניים שהוא הרגיש בטוח - נו, צר לי, אבל אין לכם מושג איך זה מהצד שלנו. 
לצפיה ב-'אכן, אין לגברים מושג איך הדברים נראים מהצד שלנו'
אכן, אין לגברים מושג איך הדברים נראים מהצד שלנו
06/12/2017 | 08:21
8
לצפיה ב-'חזרנו לנוחות בה לא מתייחסים להבדל בביטחון בין מונית לאובר'
חזרנו לנוחות בה לא מתייחסים להבדל בביטחון בין מונית לאובר
06/12/2017 | 10:08
42
אלא לתנאי העבודה בחברה.
הכוונה לביטחון לנוסע, לא לעובד בחברה.

אני יכול להצטרף לקבוצה ולהגיד שגם ההפרשות שלהם לקרן פנסיה לא נראות לי בסדר?
לצפיה ב-'כדאי גם לקרוא על ההסתבכות שלהם עם רשויות החוק בבריטניה'
כדאי גם לקרוא על ההסתבכות שלהם עם רשויות החוק בבריטניה
06/12/2017 | 09:30
4
45
בשל הפרת הזכויות של עובדיהם, כל מיני תרגילים שמטרתם רק להעשיר את התאגיד ולהשאיר את הנהגים עניים. לי אין עניין לקדם חברה כזאת. כתיירת, יש לי אחריות גם למקום שאני מבקרת בו, לא רק לחשוב על מה שטוב לי באותו הרגע. ואם אני שומעת ממקומיים שהשירות הזה פוגע בנהגים מקומיים, ובכך מסכן את היכולת של אוכלוסיות מוחלשות להשתמש בו, אני לא רוצה להשתמש בו.

קראתי הודעות של גולשים מאיטליה ומצרפת שמבקשות תיירים שלא להשתמש בשירותי החברה הזאת, ומדובר בגולשים שאני קוראת שנים, שאין לי סיבה להטיל ספק ביושרתם. זה כמו airbnb. אני יודעת איזה נזק הוא גורם בפריז, אני יודעת שרוב הדירות המושכרות דרכו אינן דירות שחוקית להשכיר. אז כתיירת אני לא נושאת באחריות ישירה לכך ולא אוענש (במקרה הגרוע אגיע לדירה מוזמנת שלא תהיה זמינה) אבל יש לי תחושת אחריות כלפי עיר שביקרתי בה 10 פעמים ואני רוצה שתהיה אפשרית למגורים גם למקומיים ולא רק לי כתיירת. זה יותר חשוב. אותו הדבר כאן.
לצפיה ב-'אני מסכים ב 100% לכל מה שרשמת'
אני מסכים ב 100% לכל מה שרשמת
06/12/2017 | 10:10
2
40
ואני חושב שאפשר להסכים גם ב 100% שאין קשר בין הדורסנות של כל החברות האלו לרמת הביטחון האישי בהזמנת חדרים נניח דרך Booking לעומת ישירות במלון?
או בנסיעה באובר לעומת נסיעה במונית?
לצפיה ב-'השאלה היא איפה אתה מותח את הקו. לי יש גבולות שלי, לך - שלך'
השאלה היא איפה אתה מותח את הקו. לי יש גבולות שלי, לך - שלך
06/12/2017 | 10:11
1
15
לצפיה ב-'אני פשוט ניסיתי לשמור על הסדר בדיון, כי למשל'
אני פשוט ניסיתי לשמור על הסדר בדיון, כי למשל
06/12/2017 | 11:26
38
יכולתי לרשום ששיטת ה price match של booking ו Hotels נועדה לחנוק כל תחרות והיא תפגע בכולנו.
ולכן אני יכול לתת כל מיני המלצות להמנע משירותים מסויימים שלהם, או בכלל לנסות להמנע מהם.
ולדעתי גם הייתי מאוד צודק.
אבל לצדק בדברי לגבי התנהלות דורסנית-חזירית של התאגידים האלו לא היה שום קשר לבטיחות אישה במונית או לקשיים שלי כגבר להבין חששות של אישה.

כך גם כולנו צודקים לגבי התייחסות מקוממת של אובר או תחנת מוניות (פיסית או וירטואלית) לעובדיה, בין אם בהתנהלות כספית ובין בטיפול בהטרדות של עובדים.
אבל הקשר בין אלו לבטיחות של אישה בנסיעה במונית לעומת אובר נראה לי קלוש עד בלתי קיים.
לצפיה ב-'מחזקת '
מחזקת
06/12/2017 | 17:18
34
ולשאלה החוזרת ששורשה להודעה הזו: אני אישית לא מרגישה נוח ובטוח לנסוע בהסעות של חברה שהתפרסמה בגין טיוח והעלמת עין מהטרדות מיניות, חלקן בדרגים הגבוהים בה. למה שהיא תתייחס אחרת לנוסעים שלה, אם על העובדים היא לא טורחת להגן? שנית, בעיניי כל המודל השיתופי הזה (גם איירBNB) נסמך על הרצון הטוב, אם יש, של אנשים פרטיים. אין באמת רגולציה או פיקוח, לא על כישוריו כנהג ולא על יושרו, יש יותר מדי שטחים אפורים. זאת בניגוד לנהג מונית רשמי, עם רישיון, מחברה מוכרת - הרי מה, בהסתמכות על דירוג גולשים אשב בקרן רחוב חשוכה בשתיים בלילה ואחכה שעה כי הנהג הראשון אין לו ביקורת, לשני הדירוג ככה-ככה וכו'?

ושוב: זה ביטחון אישי. ככה אנחנו מרגישות. וממילא הוויכוח הוא עם שתיים שאומרות חד וחלק שהן יעדיפו תחבורה ציבורית על שתי האופציות הנ"ל... 
לצפיה ב-'טסים לפריז מחרתיים וויתרנו על הזמנת נהג'
טסים לפריז מחרתיים וויתרנו על הזמנת נהג
04/12/2017 | 06:24
2
105
הבחור היה בפריז בשבוע שעבר בנסיעת עבודה והזמין אובר בלי בעייה.

חברים שגרים בפריז ובעלת הדירה ששכרנו, המליצו לוותר על הנהגים היקרים יחסית, ולקחת מונית מתחנת המוניות הרשמית בשדה התעופה. אנחנו אמנם נוחתים ב- CDG, אבל ההמלצה תקפה גם לאורלי.

הכנסי לאתר של שדה התעופה ותמצאי בו את התעריף המומלץ לנסיעה, ומיקום תחנת המוניות.
לצפיה ב-'יש שילוט בתוך השדה עם תעריפי מוניות'
יש שילוט בתוך השדה עם תעריפי מוניות
04/12/2017 | 23:11
1
70
אנחנו לקחנו אובר ויצא יותר זול ב 15 יורו בערך ...וגם חיכינו פחות- היה תור ארוך במוניות 
בחזור , אובר דוקא היו יקרים יותר (בדקתי יום קדם באותה שעה ) לקחנו נהג בשם גדי שהיה דייקן אדיב ולקח 50 יורו לשרל דה גול מהרובע 11
לצפיה ב-'גד נותן שירות מצויין'
גד נותן שירות מצויין
05/12/2017 | 08:20
61
ויש משהו מאד נח במישהו שמגיע לאסוף אותך וממתין בסבלנות, בלי לחץ.

הפעם החלטנו לנסות אובר או מונית, בגלל הנסיון של פ' בשבוע שעבר.
לצפיה ב-'לינה בטירול/ קריניתה באוסטריה'
לינה בטירול/ קריניתה באוסטריה
06/12/2017 | 00:50
4
45
היי לכולם,
יש למישהו המלצה ללינה באזור נחמד למשפחה גדולה (4 מבוגרים ו3 ילדים)?
רצוי וילה/ דירה שיכולה להכיל את כל הנפשות יחד.
תודה מראש!

לצפיה ב-'נופש בטירול'
נופש בטירול
06/12/2017 | 08:30
1
38
כפי שתראי במפה, האזור המכונה טירול הוא יחסית די גדול ומאד תלוי בתכניות שלכם היכן כדאי להתמקם.

מצד מערב יש לך את האזור של סט. אנטון שהוא מאד יפה וקרוב מאד לשוויץ. אינסברוק היא די במרכז ומאפשרת גם לבלות קצת בעיר ולא בכפר נידח, אם לזה הכוונה. מצד מזרח קיצביל זו עיירה מאד מאד תיירותית אבל היא מסמנת את הצד המזרחי של טירול. כמובן שאם בדעתכם להגיע לגרוסגלוקנר ולטייל שם באזור שהוא קצת יותר דרומי מהכל, גם זו אפשרות. אמנם אין לי כתובות להציע לך אבל נראה לי שככל שתהיו מרכזיים יותר במיקום שלכם (קרי בסביבות אינסברוק) יהיה קל יותר לארגן טיולי כוכב ראי למשל את הקישור הזה

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
06/12/2017 | 11:14
14
האמת שכבר הייתי בתהליך קבלת החלטה ומצאתי מקום לינה ממש יפה ליד אינסברוק, אבל לצערי הוא כבר לא פנוי בתאריכים שלנו... את רוב הטיול שלנו ריכזתי באזור זלצבורג והחלטנו להקדיש גם כמה ימים לאזור הזה...
מקווה שאמצא משהו קונקרטי...
תודה!
לצפיה ב-'רעיון לשהות בצפון מזרח טירול'
רעיון לשהות בצפון מזרח טירול
06/12/2017 | 09:52
29
בעלי הזכיר לי שהיינו בחופשה מאד מוצלחת עם הבן שלנו (הרבה שנים עברו) בעיירה ששמה WAIDRING היא נמצאת בקרבת עיירה יותר גדולה בשם KUFSTEINT ועיירה נוספת מאד נחמדה שיושבת על צומת היא ST.JOHANN ה עיר הקרובה הגדולה ל-WAIDRING היא כמובן גם זלצבורג. היינו שם בדירת נופש מקסימה אבל זו היתה תקופה שטרם רשמתי לעצמי איפה לנו והיכן אכלנו, לא היה עדיין אינטרנט להמונים 
המפה

יש עשרות אם לא מאות אתרים לדירות נופש בטירול. זה למשל אתר לוידרינג
לצפיה ב-'המלצה מלפני 3 שנים'
המלצה מלפני 3 שנים
09/12/2017 | 11:23
8
ישנו במקום הזה
יש להם דירות בכל מיני גדלים וממש יפות.
המיקום עבורנו היה נוח למדי.
לצפיה ב-'כבודה באיזיג'ט'
כבודה באיזיג'ט
03/12/2017 | 07:24
9
98
אני מתקשה להבין לגמרי את מדיניות הכבודה באיזיג'ט.
האם אפשר לעלות למטוס עם טרולי בגודל המותר וגם עם תיק גב (כמו ילקוט)? או שתיק הגב נחשב תיק נוסף וזה אסור?
בנוסף ראיתי שהמדיניות שונתה ב-15 בנובמבר. אם מישהו יודע בדיוק את מהות השינוי אשמח לדעת.
לצפיה ב-'תלוי במקום הישיבה שהזמנת'
תלוי במקום הישיבה שהזמנת
03/12/2017 | 08:56
8
87
הם כותבים במפורש

All customers can take ONE cabin bag on board. There’s no weight limit but we do ask that you are able to lift it into the overhead locker

You can bring an ADDITIONAL under seat bag if you’re an easyJet Plus cardholder, FLEXI fare, Up Front or Extra Legroom customer, or if you’re travelling with an infant (under 2) on your lap.

את יכולה שקית סטנדרטית של דיוטי פרי
one standard shopping bag of duty free goods bought at the airport

​כדי לתת תשובה את צריכה להסביר, איזה מקום ישיבה הזמנת? האם את טסה עם תינוק על הברכיים?

לצפיה ב-'הזמנתי כרטיס טיסה רגיל'
הזמנתי כרטיס טיסה רגיל
03/12/2017 | 13:52
7
79
אני מבינה מזה שמגיע לי תיק אחד - או טרולי או תיק גב?
לצפיה ב-'כאן כתוב בדיוק, לפי סוג הכרטיס'
כאן כתוב בדיוק, לפי סוג הכרטיס
03/12/2017 | 14:35
67
לטיסה זולה מותרת מזוודת-טרולי. אבל אפשר גם תיק של קניות מהדיוטי ומעיל ומטריה ו...
כששאלתי אם מותר תיק מצלמה כתבו לי שאסור. בת'כלס לא אמרו לי לא, על סלינג עם מצלמה + של 4 ק"ג.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
03/12/2017 | 15:03
5
69
אבל ממעט הטיסות שלי עם איזיג'ט לא ראיתי שאף אחד הקפיד על זה, לא בארץ ולא באירופה. כמעט לכולם היה טרולי + תיק נוסף. יכול להיות שכולם שילמו את התעריף היקר?
הנה רעיון לפשרה: תיק גב שיכול להידחס לתוך הטרולי למקרה שתיפלי על צוות שכן מתעקש על הנהלים. כמובן שתיק הגב יכול לצאת מהטרולי דקה אחרי שעלית למטוס 
לצפיה ב-'כמעט תמיד זה נכון'
כמעט תמיד זה נכון
03/12/2017 | 15:20
4
76
 אבל בלוטון חווינו חוויה נוראית
פתאום כל מטפחת הפכה לתיק (תיק מצלמה, פאוץ')....
מצאנו את עצמנו מתארגנים מחדש ומשלמים עבור כבודה נוספת (לא שהתשלום עצמו נורא, אבל לא ציפנו שמה שלא היווה ביציאה מהארץ מטען, פתאום יהפוך לכזה והתעכבנו מאד בנסיון להתארגן מחדש).
בנוסף הם החליטו לבדוק לנו את אחת המזוודות, רוקנו אותה לחלוטין באיטיות מעצבנת ולא שעו לתחינותינו (כולל בכי של ביתי), כי היינו על סף לאחר את הטיסה. היינו צריכים לארגן את המזוודה שהיתה בעברה מסודרת למישעי, תוך דקות, מה שלא צלח כמובן.
בקיצור, זה היה נסיון חד פעמי, אבל די נורא, שהוביל אותי להתקף חרדה בטיסה שאחרי. בהתחלה לא הבנתי שזה העניין אבל טסתי עם חברה שלא הבינה את הלחץ הנוראי שלי ממשקל יתר ורק אחרי שהסבה את תשומת ליבי שהגרוע מכל יהיה תוספת תשלום ולא הבינה ממתי אני כל כך מוטרדת מעניינים כאלו, עשיתי את החיבור. 
בקיצור, מקווה שאתם לא חוזרים דרך לוטון 

לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
04/12/2017 | 11:51
3
57
באיזה שלב בדרך למטוס באות לידי ביטוי המגבלות הנ"ל (כבודה שמועלת למטוס)?
מתי בודקים? ב-Gate עצמו?
לצפיה ב-'ב check in וגם ב Gate'
ב check in וגם ב Gate
04/12/2017 | 15:01
13
לצפיה ב-'בסיפור שלנו זו היתה השתלשלות העניינים'
בסיפור שלנו זו היתה השתלשלות העניינים
04/12/2017 | 17:41
57
ב check in טענו שכל סוג של תיק הוא בבחינת מטען.

בביטחון פרקו לנו את המזוודה בקצב צב והיו גם מאד לא אדיבים

ב Gate פתאום הציעו לנו להכניס חלק מהמטען לבטן המטוס וממש לא התייחסו לכמויות, אלא רק ניסו לחסוך מקום בתא הנוסעים. בשלב הזה כל כך כעסנו שלא הסכמנו לשתף פעולה והמטען נשאר איתנו.

לצפיה ב-'עד השנוי אפשר היה להוסיף 10 יורו ולקבל תיק מחשב(לא ילקוט) '
עד השנוי אפשר היה להוסיף 10 יורו ולקבל תיק מחשב(לא ילקוט)
05/12/2017 | 11:12
39
נוסף.
היום האופציה הזו לא קיימת.
רק מי שהזמין מושב מועדף או בתעריף FLEX או חבר בתכנית PLUS שלהם מקבל את התיק הנוסף שבכל מקרה מוגבל לגודל 45cm x 36cm x 20cm שזה תיק מחשב או תיק יד קטן.
שקית דיוטיפירי אחת עכשיו מותרת עם סחורה שנקנת בדיוטיפרי בלבד.
טרולי אחד מקבלים כולם.
טרולי + תיק גב גדול אסור בשום מקרה.
בטיסה שלי מהארץ עמדה בגייט דיילת ובדקה אחד אחד ולא נתנה להעלות שום דבר נוסף.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

סיגנל טורס- החברה המובילה במשק בתחום הנסיעות
סיגנל טורס
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה