לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3191131,911 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'סים מקומי סין'
סים מקומי סין
20/10/2017 | 17:16
1
13
היי,רציתי לדעת היכן אני יכול לקנות סים מקומי בבייג'ין לאחר שאני נוחת.
האם כדאי לקנות לקנות בשדה תעופה והיכן?
או שפשוט בסביבה של המלון שאלך אליו?
יש לציין שאני מעוניין באינטרנט בלבד ללא שיחות.
לצפיה ב-'מניסיוני מלפני 3 שנים, לא יודע להגיד בוודאות שזה המצב כיום'
מניסיוני מלפני 3 שנים, לא יודע להגיד בוודאות שזה המצב כיום
20/10/2017 | 23:24
2
לפני ארבע שנים, עלות סים מקומי עם חבילה של 1 גיגה בתשלום מראש, עלתה הפרש של שקלים בודדים מחבילת 1 גיגה של חברת הסלולר הישראלית, כך שלא בטוח שמשתלם להתעסק עם סים מקומי במצב הזה.
להמליץ על מיקום כולל שדה התעופה לצערי אני לא יכול, אני לא זוכר על חנות של ספקיות התקשורת באיזור השדה, אולי באיזור WangfuJing.

אתה יכול לנסות לבדוק האם חבילת סלולר של וואלה מובייל תקפה שם, אם כן, יתכן וזה פתרון מוצלח, חבילה של 3 גיגה ב99 שקלים + 6 שקלים לסים. חיוב יחסי אם לא חודש מלא. 
לצפיה ב-'סיכום: 11 יום בפיימונטה ובליגוריה '
סיכום: 11 יום בפיימונטה ובליגוריה
20/10/2017 | 18:09
15
32
לצפיה ב-'שילוב מושלם. בשנים האחרונות אני הולכת ומעדיפה התמקמות באזור '
שילוב מושלם. בשנים האחרונות אני הולכת ומעדיפה התמקמות באזור
20/10/2017 | 18:15
21
אחד יחסית מצומצם, על-פני קפיצות של מאות קילומטרים בין יעדים. שנה שלישית שלי ברציפות בליגוריה, קשה לי להינתק ממנה. ב-30.9.2015 עשיתי יום קצר בגנואה (פעם אחת נקבתי בשם זה להקל על חיפוש בפורום. מרגע זה, ג'נובה כפי שהיא צריכה להיקרא). זה היה בתוך שבוע בפינאלה ליגורה והסביבה, כמה עיירות וכפרים יפהפיים מערבית לג'נובה. בדרך למלפנסה עצרתי בעיר ובתוך דקות ידעתי שאני אוהבת אותה. נשבעתי לחזור, עברו שנתיים ובאה החלטה. מה שעזר לי זה האירוע Rolli Days, 14-15.10.2017, אירוע שמתקיים פעמיים בשנה ובו נפתחים עשרות ארמונות שבימים כתיקונם סגורים לביקור כי הם בבעלות פרטית. מוצעים בהם סיורים מודרכים, לפחות בחלקים הפתוחים לקהל, באחרים אפשר להסתובב לבד, כמעט תמיד באלה שרק המבואה פתוחה.
ארמונות שהם מוזיאונים ופתוחים כל השנה, הציעו כניסה חינם או מוזלת באותו היום. ביום הראשון ראיתי רק מעט כי הייתי רוויה מאוד אחרי יום גדוש שלפני כן. ביום השני בא לי יותר חשק וזה היה כיף גדול ומרתק. אני מתכוונת לחזור לעוד מהאירוע הזה.

בכלל, ג'נובה היא מבחינתי כרגע העיר המרתקת באיטליה וכה שמחתי על השבוע שעשיתי בה, ביום שיצאתי ממנה שמחתי לחזור אליה בערב. המחשבה ללון בה שבוע באה בעקבות אזהרה על גשמי זעף שעלולים להתחיל כבר בשבוע השני של אוקטובר. בפועל היה שבוע מושלם, כשגשמי זעף היו קצת בספטמבר היבש בדרך כלל, והתחזית היא לעוד מהם ממש תיכף, בימים הבאים. זו בעיה אמיתית בליגוריה וכדאי להיערך אליה.

ציוותי את ג'נובה והסביבה עם 4 ימים בפיימונטה, בעיירה אקווי טרמה, ולא היה יכול להיות שילוב טוב מזה.
לצפיה ב-'אקווי טרמה ופיימונטה'
אקווי טרמה ופיימונטה
20/10/2017 | 18:27
4
26
Acqui Terme. המלצה עתיקה של דיאנה סטרינטי-באואר, לשעבר בעלת B&B באקווי (אני מנחשת שבגבעות שסביבה). זו עיירה של כ-20,000 והיא יפהפיה. מוקפת כולה גבעות מכל צד, נהר בדרומה. עתיקות רומיות בדמות כמה קשתות של מוביל מים, צמוד לנהר.

במרכז אקווי לה בולנטה (La Bollente), מעיין שנובע בטמפרטורה של 75 מעלות ומפיץ אדים וריח גופרית. בכל יום באתי לבולנטה לנשום את האדים, אחרים באים כל הזמן למלא מים בבקבוקים, פעם אחת ראיתי אישה מפנה פני תינוק למעיין במשך דקות ארוכות. באחד הימים הארוכים שעשיתי מחוץ לאקווי לא הספקתי לבוא למעיין וביום שאחר כך הרגשתי שאני הולכת להיות חולה. ידעתי שזה לא יקרה ולא יכול לקרות. נכנסתי למיטה לאחר ארוחת הבוקר לנמנום טרוף, קמתי מחודשת, הלכתי לנהר לעשות מדיטציה, שוטטתי קצת בסביבה וחזרתי למלון לשנת צהריים. קמתי חדשה והלכתי לארוחת ערב היאה למלכות. מובן שלא פספסתי שאיפה של אדי הבולנטה באותו יום. זה היה מוצלח ממש כי היה יום ראשון וכל העיירה היתה בחוץ בשעת הפאסג'טה, 5-6, ופיאצה דלה בולנטה שקקה.

בצמוד לנהר שביל הליכה נפלא של 2 ק"מ הלוך, שניים חזור. אפשר בקלות להרגיש שאת בטבע מפני שגם בצד השני, מעבר לכביש שבקושי שומעים אותו, גבעות וצבעי סתיו. פיימונטה סובלת מבצורת כרגע אז הצהוב והאדמדם הקדימו לבוא. בלתי נשכח הנוף.
יש גם כמה מסלולי הליכה של טרקינג ממש, עד 12 ק"מ ואפילו 15, מאקווי, משולטים לפחות בחלקם. אבל כיוון שעשיתי טרק ארוך באחד הימים בהרי פיימונטה (22 ק"מ), לא היה לי כח בגוף לעשות את הטרקים שנמצאים במרחק הליכה מאקווי. בפעם הבאה.
לצפיה ב-'Roccaverano והסביבה'
Roccaverano והסביבה
20/10/2017 | 18:46
9
יום טיול רגלי ברוקהווראנו, שם אגב, עושים גבינת עיזים עדינה מאוד בשם רוביולה, ובכפרים שסביבה. פגשתי את ג'וזפה מתאו רוסי במלון שלי, הוא גר כמה דקות משם. נסענו משהו כמו 20 ק"מ לדרום מערב בדרך שחלקה יפהפיה, במיוחד כשהיא מתחילה לעלות (שיהיה בריא איך שהוא מרגיש נוח בסיבובים החדים הללו, עברו מכוניות אחרות במרחק סנטימטרים.

עשינו טרק של כ-22 ק"מ בין כמה כפרים, בגובה של 600-700 מטרים מעל פני האדמה. הגענו לרוקה בצהריים, נחנו אולי חצי שעה (קנה לי עוגת אגוזי לוז כצ'ופר) והמשכנו הלאה. כ-6.5 שעות הליכה. ביערות, זרועי ערמונים עכשיו, עם כמה מטעי לוז ואפילו מטע מלך אחד ראינו. הלכנו קצת בכבישים, עברנו ליד חוות, בתוך חווה אחת ממש. ראינו רק ציפורים, לטאות, חרדון אחד מהמם בירוק זוהר ופסיון, שאגב מותר בצייד, לצערי. הוא הצטער שלא יצא לנו לראות צבאים הפעם.

ג'וזפה עושה חצי-חצי הליכות ברגל ורכיבות באופני הרים. הוא נחמד ונעים ויודע את סביבתו. אחרי שנשבר טיפה הקרח בינינו (בהתחלה הרגיש צורך לדבר כל הזמן) הכל הלך חלק והיה נורא כיף. זו סביבה יפהפיה וגם אם הראות לא היתה מושלמת ובהתחלה היה קצת לח, בהמשך התייבש והיה נוח מאוד להליכה. תענוג. נדברנו להיפגש פעם לעוד הליכות, כולל בליגוריה ההררית הסמוכה לאקווי, סיפור שונה לגמרי מבחינת הטבע שיש לראות.
זה האתר שלו:
לצפיה ב-'קאמפו ליגורה ואובאדה - Campo Ligure, Ovada'
קאמפו ליגורה ואובאדה - Campo Ligure, Ovada
20/10/2017 | 19:08
12
קאמפו ליגורה נמצאת רשמית כבר בליגוריה והיא וגם אובאדה נמצאות שתיהן על קו הרכבת לג'נובה. כמה נכון זה לשבת על קו רכבת ארוך ולהנות מהפנינים שלאורכו. ובסוף לקחת אותו ליעד הסופי, ג'נובה, כפי שעשיתי. חוסך כל כך הרבה זמן בהתניידות. וזו, אגב, נסיעה יפהפיה בין גבעות ואחר כך, לקראת קאמפו ליגורה, כבר בין הרים, הרכבת עולה לקראת ליגוריה ההררית ויורדת חזרה לקראת ג'נובה שעל הים.

קאמפו ליגורה קיבלה אות "הכפר היפה באיטליה", יחד עם עוד כמה עשרות ברחבי המדינה. האווירה בכפר לא היתה כל כך לטעמי מהרגע הראשון והעובדה שהגעתי, במחשבה מאוחרת, למוזיאון שזירת הזהב והכסף, Filigrana, והעדפתי לוותר עליו למרות שהיו עוד 40 דקות עד סגירתו להפסקת צהריים. זו היתה החמצה. בהפסקת הצהריים היה כמעט מת לגמרי. אבל בכל זאת, יש שם טירה שמעל הכפר עם נופים יפהפיים, ישנו גן טונין (טונין = ג'נפרנקו טימוסי שפיסל יצירות בעץ וגן שלם מוקדש לו, עם כ-10-15 יצירות) וכן...ישנן הסמטאות הליגוריות שאני כל כך אוהבת. אז בהתחשב בזה שעוד אחזור לאזור הזה - הוא נמצא בלב פארק ביגואה, שזה אזור טרקינג מרכזי - לא היה נורא שהחמצתי את המוזיאון. עמדתי כפיצוי קטן בחלון ראווה של צורפת, והיצירות האלה מקסימות בעדינותן.

אובאדה - massimop מפודורס אמרה שזו פנינה, וצדקה. מהרכבת יש הליכה של 2 קילומטר עד הרובע העתיק הקטן ואין לתאר איזה יופי זה, איך משלבים חדש וישן, איזה יופי הירוק והצבעים. המרכז העתיק גם הוא מקסים, יש עכשיו קצת בניה חדשה ואיזה יופי לראות שהיא משתלבת בישן ויוצרת עמו הרמוניוה מקסימה. בקתדרלה שבמרכז עמדה ב-4 אחר הצהריים מכונית הלוויות אבל שעה אחר כך נערכו לחתונה ופשוט נהניתי לשבת בכיכר ולראות את האורחות.ים ואת בעל ובעלת השמחה. אובאדה נשלטה במשך השנים על-ידי ג'נובה, המעצמה הימית, "לה סופרבה", הגאה, ולכן גם בה יש סמטאות ליגוריות, אבל הן מישוריות לעומת מה שקורה בדרך כלל, שהן במדרון. יש שלל בניינים יפהפיים עם ציורים עליהם, לא כולם במצב של שיפוץ טוב אבל זה חלק מההנאה, משהו עתיק ומט לנפול.

כמה אנשים שמו באתר wikiloc מסלולים להליכה באזור ושמחתי שלא עשיתי אותם. כי לאובאדה אני חוזרת ללון בסופ"ש, ולאכול וגם, לעשות טרקינג. אהבה ממבט ראשון.
שתי הודעות על לוח המודעות בכנסיה הדומיניקנית באובאדה: "צליאקים מבקשים לחם קודש ללא גלוטן" ו-"לאדוננו דרכים רבות להתקשר עמנו. מה שבטוח הוא, שלעולם אינו מתקשר אלינו בטלפון. נא לא לשכוח לכבותו". משהו כזה.
לצפיה ב-'מלון אריסטון, אקווי טרמה'
מלון אריסטון, אקווי טרמה
20/10/2017 | 19:18
9
היה מוצלח מאוד בסך הכל. רק צריך לדעת שהוא מארח מבוגרים, כמעט רק. הם באים לטיפולים בספא ובמרחצאות השונים בעיירה. כשנכנסתי לאכול במלון ארוחת ערב, כשהגעתי לאחר 12 שעות בדרכים ולא היה לי כח לצאת למסעדה, חטפתי שוק כשהבנתי שאני מורידה מייד את ממוצע הגילאים, ובאופן משמעותי. אבל אחר כך התרגלתי ולמעשה זו בעיה רק שלי, לא של הזולת. בהמשך אכלתי בערב אחר גם כן במלון, כשחזרתי מקאמפו ליגורה ומאובאדה ולא בא לי לחפש מסעדה.

הם מציעים פנסיון מלא אבל לא צריך להודיע להם מראש על הכוונה לאכול. אפשר פשוט לבוא בערב והם יפתחו לך שולחן. איכות הבישול מעולה ממש, על רמה גבוהה ביותר. ויש המון אוכל, כולל מזנון שלם הכולל ירקות שונים. יש מגש גבינות, יש פרימי - מנות פתיחה שכוללות פסטה בדרך כלל, מרק גם יתכן, וסקונדי - מנות בשר או דגים. מהפרימי ומהסקונדי יש בכל ערב שתי בחירות, משתנות כאמור מדי יום. יש קינוחים, כולל הפירות המצוינים שהם מגישים גם בארוחת הבוקר. זו האחרונה, אגב, דלה להפתיע, בהתחשב באיכות המזון שבערב. על ארוחת הערב הם גובים מחיר מגוחך של 20 אירו. זה כמעט חינם, שוב, בהתחשב בנדיבות, בגיוון ובאיכות המזון. מחיר זה אינו כולל שתיה אז נוספו לכל ארוחה 2 אירו על בקבוק מים גדול.

זו משפחה שמנהלת את המלון מזה שנים, אולי 100 אולי יותר, זה מלון נוח, נעים ומקצועי. והיה שקט בלילה. תענוג. המכוניות שבתמונה, אגב, מטעות. המלון צופה על פיאצה יפהפיה ושקטה, עם עצי ערמון. והוא קרוב מאוד לקורסו באניי המקסים, שמביא אותך עד הנהר. לראות את קורסו באניי ולהבין איך יכול וצריך להיראות רחוב עירוני, כזה שעושה חשק להסתובב בו.

המלון במרחק 200 מטר מתחנת הרכבת, בהליכה יפהפיה לאורך שדרת ערמונים.

לצפיה ב-'מסעדות ואוכל באקווי טרמה'
מסעדות ואוכל באקווי טרמה
20/10/2017 | 19:35
7
המטבח הפיימונטזי הוא מטבח בשרי. קשה להישאר בו צמחונית אבל הצלחתי רוב הזמן, אכלתי גם מעט דגים.
רביולי אל פלין - רביולי במילוי בשר, פאסונה, Fassone - וריאציה על סטייק טרטר, בניה קאודה - רוטב אנשובי ושום שמוגש כפונדו. ארנב ברוטב טונה.
קינוחים כמו בונט, Bunet, סוג של פודינג שחבל שלא יצא לי לנסות, לא הוגש היכן שאכלתי. כמובן, עוגת אגוזי לוז, מזה זכיתי לטעום, 3 פעמים אפילו.
ובנוסף, בגלל הקרבה לליגוריה, יש מקומות שמגישים פסטה ברוטב פסטו או פארינטה, הפיתה הדקיקה העגולה העשויה קמח חומוס.
עכשיו גם עונת הפורצ'יני הטריות ובקרוב גם כמהין - שתהיינה יקרות כי הקרקע יבשה וזו שנה לא מוצלחת להן - אז אכלתי גם מהן במסעדות.
כן ברור גם, גריסיני. במסעדה שסעדתי בה פעמיים יכולתי לשבוע רק מאלה, תוצרת בית.

אז מעבר לשני הערבים שבהם אכלתי במלון, נהניתי גם מצהריים ובערב - בהפרש של 3 ימים זה מזה - במונקלבו, על שם צייר בן המקום. אפשר לראות שלטים למסעדה בכל מקום בסביבת הדואומו והחלק העתיק, לכן ניסיתי ונהניתי מאוד. המסעדה מגישה גם מנות רומאיות ונפוליטניות אפילו, אני מאמינה שהבעלים דרומיים במקור, כך לפי המראה שלהם. יש להם טבחית מבריטניה כך שהתפריט באנגלית, אם נצרכים לו, חף ממוקשי שפה. היא מדליקה לגמרי האישה הזאת, לא צעירה, ובכלל התיידדתי גם עם הבעלים.
אכלתי אצלם בשתי הארוחות מנות עם פורצ'יני, גם פסטה, דג, ופעמיים את עוגת האגוזים שעושה אנג'לה, בעלת המקום, ללא קמח כלשהו מלבד אגוזים, וברוטב זבאליונה. אלוהי.

Angolo di Vino, ממש ליד הבולנטה, מקום חמוד ביותר שהגעתי אליו קצת בטעות, לאחר שהתברר לי שמקום אחר שרציתי גם יקר וגם מגיש את הארוחה בחוץ אמנם תחת סככה והרוח שנשבה באותו ערב לא עשתה לי חשק לשבת בחוץ. אנגולו מגישה גם מזון פיימונטזי, כולל מנת גבינת עיזים מרוקהווראנו ששמחתי לנסות, שהוגשה עם דבש ואגוזים. אחר כך מרק ירקות עשיר, בסוף סוג של קינוח שוקולד טבעוני ברוטב פירות יער, עדין ונהדר. יש להם תפריט באנגלית וגם מאמץ להגיש מנות טבעוניות. חמודים ביותר כולם שם וזה מקום מדליק.

Gelateria Crema &Frutto, Via Monteverde, 42 היתה מעולה והיא עושה גם קסטות ושאר מעדני גלידה, לתשומת כל המעוניינות והמעוניינים.

פעם אחת אכלתי צהריים קלים במקום קטן שמגיש קרואסון שהוכן במי מעיינות...נו נו, עם מילוי נחמד מאוד. טעים אבל קטן ו-5 אירו, קצת יקר למה שזה. לא זוכרת את השם, זה ב-Corso Bagni וקל להבחין בו כי יש שלט של הקרואסון בפתח. המקום מגיש גם סלטים.
לצפיה ב-'מקסים אורלנדה, התאורים והצילומים, תודה רבה'
מקסים אורלנדה, התאורים והצילומים, תודה רבה
20/10/2017 | 20:14
1
7
הכל יעבור למאמרים. חסר לי רק הפרק הראשון שמשום מה לא מופיע אצלי אבל כל השאר, נהדר. אני מקוה שהתאורים שלך יניעו רבים לטייל באזור הזה.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
20/10/2017 | 20:30
לצפיה ב-'ג'נובה'
ג'נובה
20/10/2017 | 20:29
6
17
אין מה להגיד על העיר הזאת שיעביר משהו. כל מה שאומר יתגמד אל מול החוויה. היה לאחרונה מאמר בניו-יורק טיימס עליה וצוטטה תושבת העיר שאמרה שהיא עדיין מגלה אותה. אכן.
זו כנראה משימה של חיים שלמים. אני מתה על העיר הזאת וכרגע היא העיר המרתקת ביותר באיטליה מבחינתי.

המבנה בערך הוא: הנמל, שחודש על ידי רנצו פיאנו והיום הוא כולל את האקווריום ושאר מבנים גדולים כמו המוזיאון הימי, המגדלור הישן ועוד ועוד. לידו העיר העתיקה, סמטאות-סמטאות עם בניינים גבוהים יחסית ועם יציאות לתת-סמטאות, לוקח זמן להכיר וזה די מבלבל. חלקן מלוכלכות, בחלק יש ריח של שתן, באחרות זנות גלויה. כמה פיאצות מקסימות, המון כנסיות קטנות, מוזיאונים פה ושם. ברנסנס החלק הזה היה מחולק רבעים-רבעים ובכל אחד מהן שלטה משפחה אחרת: דוריה, ספינולה, פייסקי, באלבי, בריניולה וכו' וכו'. הם השאירו ארמונות וכנסיות פרטיות שלהם, היפה היא אולי פיאצה סן מתיאו, הרובע של משפחת דוריה, עם כנסיה ושאר בניינים. ופסים שחור-לבן, שמאפיינים את כל מי שהיה להם כסף ויכלו לבנות לעצמם כנסיות וארמונות.

מעבר לעתיקה, החלק החדש יותר והמסחרי מהמאה ה-19, שמגיע עד תחנת הרכבת הגדולה בריניולה. הוא עתיר מסחר, גם רשתות בינלאומיות וחלקו מונומנטלי, קצת מזכיר את פריז ואת טורינו. מעבר לכל זה הגבעות, אלפי בניינים בנויים בגובה למעשה גם ליד הים לא הכל שטוח, יש עליות וירידות לאורך כל העיר. מעליות ורכבלים מובילים למעלה, גם לבנייני מגורים גם ליערות ולגבעות שמעל, חלקם בגובה 700 מטר. הים נמצא שם לאורך כל הדרך רק שלא תמיד הוא נגיש, לפעמים הוא מתפקד כנמל, לפעמים המדרכה צרה מדי להליכה אבל בחלק המזרחי של העיר עשו טיילת ארוכה שמובילה למה שהיה פעם כפר דייגים והיום רובע קטן מלא מסעדות. מקסים שם.

יש כמובן גם חלקים מכוערים אבל שוב ושוב ראיתי שמה שנראה מכוער מרחוק תמיד צופן יופי של פיתוח ארכיטקטוני כלשהו, עיטור, פיאצה, מדרגות, עץ. זה עתיר מסתורין. אני רוצה לבקר שוב ושוב כדי לגלות. פשוט ללכת ולתעות.

יש בעיה קשה של זיהום אוויר והסירחון של האגזוז מורגש כי כבישים במדרון קרובים מאוד למדרכות, הצרות. יש המון אופנועים. אבל תמיד אפשר לברוח מהזיהום, לעיר העתיקה שכמעט נקיה מרכב, לפארק כזה או אחר, למעלה לגבעות וליערות, לנמל, לטיילת. אוויר יותר טוב תמיד נמצא בהישג פסיעה.

ולקנא בתחבורה הציבורית שלהם, שפועלת בתנאים טופוגרפיים לא פשוטים. האוטובוסים מטפסים את הגבהים האלה, אפשר לשפר אותם, צריך לשפר אותם ולהעביר כמה שאפשר לתחבורה חשמלית, כפי שכבר העבירו קו אחד. אבל שילמתי 17 אירו לשבוע ויכולתי להשתמש בכל אמצעי התחבורה - מטרו, אוטובוסים שבאים בזמן, מעלית, רכבל, רכבת נופית ורכבת רגילה לפרבר נרווי, לשם נסעתי לקצת ים וירוק. תענוג.

כמה אתרים לציין בהודעה הבאה אבל באמת, זה פשוט לבוא ולטבוע ולתעות. בשבוע אחד בקושי רפרפתי על פני השטח. בעניין הזה היא מזכירה לי את פריז. עתירות צפונות שתי אלה.
לצפיה ב-'וילה פרינ'ציפה - פלאצו דוריה'
וילה פרינ'ציפה - פלאצו דוריה
20/10/2017 | 20:46
8
מי שהיו ברומא בפלאצו דוריה-פמפילי, יזכרו את השם הזה. דוריה התחתנו בשלב מסוים עם פמפילי ולכן הצירוף. הווילה הזאת עדיין משמשת מגורים לצאצאי המשפחה ולכן אסור לצלם בחדרים. המקום גדול אבל מה שפתוח לקהל אלה מספר חדרים בלבד, גדולים ומעוטרים בתמונות, שטיחי קיר וחפצי חן, על רמה גבוהה ביותר. המכלול מרהיב. מקום מומלץ בעיני.

והגלריה הלאומית ספינולה, היא בעיר העתיקה בדיוק בסמטאות שהיו ה"מפקדה" של ספינולה, יש להם כנסיה יפהפיה משלהם, סן לוקה, במרחק 2 דקות הליכה. כמה חדרים אריסטוקרטיים עם אמנות יפה, רהיטים וכאלה, חדר עם אמנות מטורפת קצת, מוגזמת בארוקית, של פרארי האמן המקומי, חדר אחד של רישומים, מרתק, אחר עם כמה ואזות וצלחות חרסינה ובסוף הגלריה לאמנות, לא גדולה (יתכן שלא הכל היה פתוח באותו יום) אך מלאה פנינים, בעיקר אולי רובנס, שכמה יצירות שלו פזורות בעיר בנקודות שונות. הוא לעולם לא מפסיק להמם אותי, האיש, והיה לי חשק לשוב לאנטוורפן ולבקר בביתו. לצערי הטראסה עם עצי ההדר היתה סגורה באותו יום, סיבה מעולה לשוב בביקור עתידי. פתוחה שעות ארוכות.

מי שמבינים הסברים באיטלקית ואוהבים היסטוריה, סנטה מריה אין קסטלו היא פנינה. בחלק העתיק ביותר של העיר העתיקה, ליד הים רק מצד אחר שלו, קרוב למעשה לעיר החדשה יותר, זו כנסיה רנסנסית יפהפיה והוצעו לי הסברים מפי מתנדבת, כולם היו באיטלקית וזה היה סיור נהדר, היא לימדה אותי היסטוריה ונצרות ויצאתי משם זורחת. רק לחשוב על צפחה שהובאה מלווניה לצורך בניית העמודים, או אבנים רומיות שהובאו מלוני, בגבול עם טוסקנה, ולא יודעים למה שימשו במקור. רק לחשוב שהבניינים שנבנו מסביב, נבנו על יסודות של מבנה עתיק עוד יותר. או לראות את הגינה המדיצינית ולשמוע שבמאי יש להם פרחים...מרתק. הקרבה של הנמל עזרה, כמובן, להבאה של כל החומרים הללו. ולראות ציור קיר "סתם" יפה ואז לשמוע את ההסברים על הסימבוליקה, ועדיין זה נשאר פשוט יפה, גם אם לא יודעים את הכל...פשוט נפלא.

ו-Rolli Days, כך הם נקראים. "רולי" כי נכתבו ברשימה על גליונות הנייר, כארמונות הראויים לארח אצולה ומלוכה המבקרת בעיר. היום חלקם בבעלות בנקים, משפחות, חלקם מוזיאונים, חלקם רכוש האוניברסיטה. פעמיים בשנה הם נפתחים לקהל ואפשר לבקר בהם. ברובם ביקור מודרך על ידי סטודנטיות, לחלקם אפשר להירשם לסיור מודרך שיוצא ממשרד התיירות, גם באנגלית ובצרפתית והסטודנטיות עושות מאמץ לדבר אנגלית אם מתגבשת קבוצה, וזה יפה בעיני. גם קבוצות בצרפתית ראיתי מודרכות על-ידיהן. ביקרתי באוניברסיטה - מדהימה, ממש, לחשוב ששם את אמורה ללמוד משהו, פסלים של ג'מבולוניה שמוצג בבולוניה ובמוזיאונים בפירנצה. ובעוד כמה. מרתק. רובים מרוכזים בוויה גריבלדי, שהיא הרחוב המלכותי של העיר ובה צבר ענק של ארמונות. לצורך ביקור באלה, אבל, כדאי לבוא מוקדם בשבת או ראשון בזמן האירוע, כי אחר הצהריים מחכים בתור עשרות ומאות גם. מטבע הדברים זהו הרחוב הנגיש ביותר והמרהיב ביותר - צריך לראות כדי להאמין - ולכן הוא כל כך פופולרי.

לצפיה ב-'נרווי, Nervi'
נרווי, Nervi
20/10/2017 | 21:03
5
אחר צהריים אחד רציתי ים וטיילת ופארק. אז נסעת לנרווי. בפארק הגדול יש כמה מוזיאונים שמציגים בעיקר אמנות איטלקית מהמאה ה-20, כולל מקום שנקרא וולפסוניאנה, שהוקם על ידי אמריקאי וכולל, אני מבינה, גם כרזות פרסומת ושאר מוצרי תרבות של התקופה ההיא באיטליה. לא רציתי הפעם להיכנס אבל בפעם הבאה, בהחלט.
טיילת אניטה גריבלדי אורכה 2 קילומטר והיא מעל הים. תחנת הרכבת צמודה ממש וגם הפארק, הוא קצת מאחור אבל אליו הגעתי רק בסוף, בחזרה לעיר. מקום מעולה לבוא אליו עם ילדים, זה ענק עם משטחי דשא נרחבים ואפשר לתת להם לרוץ. מהטיילת אפשר גם לרדת לסלעים קצת, אפילו להתרחץ (אך ללא מציל) בים. הסתפקתי בישיבה על הסלעים, מה שאני אוהבת לעשות בכל ביקור בליגוריה.

לצפיה ב-'קאמולי, פארק פורטופינו, שייט וקיאוורי'
קאמולי, פארק פורטופינו, שייט וקיאוורי
20/10/2017 | 21:19
4
Camogli - Parco Portofino - Rapallo - Chiavari
נסיעה קצרה ברכבת הביאה אותי לקאמולי, אחד הכפרים הקרובים לג'נובה. סיירתי קצת, נעים שם, ותוך זמן לקחתי סירה לפונטה קיאפה, כבר בתחום פארק פורטופינו, לשון יבשה קטנה שפורצת לים. משם עליתי 250 מטר במדרגות גבוהות, בדרך לביצורים מן המלחמה האחרונה ומשם התכוונתי לרדת למנזר סן פרוטואוזו וממנו לקחת שייט לרפאלו, אחרי פורטופינו. אבל המסלול הזה הוגדר קשה מאוד בתחילתו, להפתעתי (אחר כך בדקתי ואכן זה היה כתוב באתר ששמרתי, שכחתי מזה). בערך במחצית הדרך, כשאני עושה אותה עם זוג בריטי נונשלנטי להדהים, החלטתי שאני שבה על עקבותיי. לא מהמם לאגו אבל היו שם דברים שמעולם לא עשיתי ולא רציתי לפחוד ולהיות בסכנת נפילה. אז הייתי צריכה לרדת 250 מטר באותן מדרגות ועד שהגעתי אליהן עברתי חצי הדרך של המסלול השני. מה שכן, לא האמנתי שאת זה עשיתי כבר. כל הכבוד לי, באמת. הגעתי לרציף עייפה ומזיעה ופשוט חיכיתי, לא זזה מילימטר, לסירה הבאה. שאכן באה והשיטה אותי לסן פרוטואוזו ומייד שם, עניין של דקה, לקחתי את הסירה הבאה, של החברה האחרת, זו:
קו 1. הלקח שלי מן ההרפתקה הזאת: לחזור למקום ולשים לב לקושי המסלול לפני ההליכה. עדיין, נוף נפלא.

ושכחתי הכל ברגע שישבתי בסירה, המיטלטלת. זה היה דבר...אין לתאר. מזג אוויר מושלם - קודם לכן היה קצת מעונן - אוויר, שמש. אין, סוף! בפורטופינו עלה המון אדם, כפי שניחשתי, ירד אותו המון בסנטה מרגריטה ליגורה, כל אלה משתתפי קרוז. אחר כך לרפאלו היתה הדרך קצרה. מהמנזר ועד רפאלו ההפלגה ארכה שעה, בלי דקה אחת מיותרת.

חמודה רפאלו, מטופחת ואופציה טובה ללינה למי שרוצים ללון בעיירה מתפקדת בפני עצמה בריביירה, ולא רק כבסיס לתיירות. אבל massimop אמרה שכדאי לראות את הרובע העתיק של קיאוורי, ומיהרתי לקחת רכבת. מכונת הכרטיסים היתה מקולקלת, תור גדול לפני האשנב והחלטתי, מונית. עכשיו. אז נסענו מייד דרך האוטוסטרדה, בא לי לנהוג ממש פתאום, להחליף ת'נהג. איזה נוף! אם כי יותר מדי מנהרות. והגעתי לקיאוורי בלי מספיק זמן להציץ היטב בפארק הבוטני שלהם, רק לצלם קמעא וזהו. עיוות חמור שיתוקן בעתיד!

אחר כך זה היה פשוט כיף. הרחובות מקושתים, מלאי חנויות אוכל ופיאצות וזה מקום ששוב, מקיים חיים משלו, מקומיים, מה שתמיד מרתק אותי. והנה מקום הלינה שלי לביקור עתידי בריביירה. אולי פחות ציורי מאשר עיירות אחרות במבט מן הים, אבל שווה בזכות האווירה האותנטית. וכמובן, גם מעל קיאוורי יש מסלולי הליכה מעניינים. ואפילו אתר שבחורף מתפקד כמסלול סקי. רק לקחת אוטובוס...ייגזר ויישמר, הרעיון הזה. הגיעה שעת האפריטיבו, שתיתי קוקטייל, אכלתי כמה מתאבנים וחזרתי לג'נובה. תחנת הרכבת ממש שם, תענוג של תכנון. איזה יום!
לצפיה ב-'לינה בג'נובה - Garden Suite'
לינה בג'נובה - Garden Suite
20/10/2017 | 21:26
4
מקום חדש שנפתח רק השנה. בבניין ישן. לא ממש מלון, יותר גסט האוס עם ארוחת בוקר.
החדר שלי היה King Room with Garden View, גובל בצדו האחד בחניה הפרטית של הבית, צופה לגינה בצד השני.
ארוחת בוקר טובה, סבירה לאיטליה.

בעיית רעש שפתרתי לשביעות רצוני בסגירת החלונות והפעלת מאוורר שיצר רעש לבן וכך ישנתי היטב. רעש היא בעיה אמיתית בעיר וזה היה פיתרון סביר.

מקום שהוא יפה יותר מאשר פונקצינאלי, כל מיני פרטים קטנים קצת מדשדשים: בקבוקוני ג'ל רחצה לא הוחלפו אלא כשביקשתי, ידית דלת אחת רופפת, טוש שקצת ניתק מהקיר, חסר מקום להניח ג'ל או סבון במקלחת. תחושה של בית שבו העיטורים כבר ישנם אבל היסודות לא כל כך. סמליות לכך היא בשעון שעמד על שידה והיה לא מדויק.

אז האם אשוב? אולי. הבעלים הוא נחמד, איש צעיר שגר למטה ואפשר לסלוח על הדברים האלה, בכל זאת מדובר במקום שרק נפתח והוא חושב להתקין חלונות כפולים בכל הבית. המיקום טוב, בגובה העיר באזור חדש יותר, אך קרוב מאוד לעיר העתיקה ולמרכז בכלל. אז היה לי נחמד.

לצפיה ב-'ואוכל'
ואוכל
20/10/2017 | 21:45
4
אוכל ג'נובזי עשיר בדגה ובירקות. אוכל רחוב הוא פארינטה, אותו פנקייק מקמח חומוס, פוקאצ'ה עם כל מיני ציפויים, בצל, לפעמים ציפויי פיצה שונים, ירקות. יש גם מאפי ירקות של בצק דק עם מילוי עשיר של מנגולד, תרד, ארטישוק, לפעמים עירוב של ירקות. אז הנה כמה מקומות שנהניתי מהם:
Focaccia e Dintorni, Via di Canneto Il Curto, 54-56r
קרוב לקתדרלה, עמוס כל היום, הם מוכרים גם פאי שהתערובת בנוסף לירקות עשויה מאיזשהו מתכון ג'נובזי מסורתי, אבל שכחתי לנסות את זה. אז בפעם הבאה...פתוחים 7/7.

ג'לטריה ושוקולד אצל ויגנוטי, זה טוב! קרוב לפיאצה דה פרארי, באחת הסמטאות:
ליד הג'לטריה יש להם גם בית קפה שאני לא זוכרת אם יש בו מקומות ישיבה. אולי. בכל מקרה אפשר לקנות עוגות.

עוד ג'לטו: U gelato du Caruggiu, Via di S. Bernardo, 91r הג'לטו שבסימטה הליגורית, בתרגום מליגורית. הבחור גם עושה קסטות וארטיקים.

עוד בוויה סן ברנרדו, מס' 33, זוג מבוגר מאזור רומא עושה מין פיצה רומאית, בצק דק ומילוי עשיר, בעשרות אפשרויות. לקחתי את זה של הירקות והיה טעים מאוד וזול. Pinsaccio.

מסעדות:
את אופיצ'ינה די קוצ'ינה פגשתי מייד כשירדתי מהרכבת, ויה קולומבו וויה גאלאטה האנכית לה, יחד עם השוק המקומי, מלאות מסעדות וחנויות אוכל וכל זה במרחק דקות הליכה מתחנת בריניולה, אחת משתי התחנות הגדולות בעיר. ידעתי שאוכל באופיצ'ינה כי מצאה חן בעיני. וחזרתי אכן ערב אחד, לארוחת 3 מנות עשירה ונפלאה, אולי ראוי לציון הסורבה תפוח ירוק שאכלתי בסוף, שהיה מנוקד במעט פירות יער פה ושם. התפריט מעניין, חלקו עם השפעות מחוץ לליגוריה, המקום משפחתי, במהלך הערב, של יום חול, היו כולם חוץ ממני ומתיירת אחרת, מקומיים. תענוג גם לראות את הילדים בערב, מגישים ולוקחים הזמנות.

איל ג'נובזה מופיע במדריכי תיירות והוא קצת יותר מהוקצע ולכן פחות כיפי אולי. הייתי גם קצת מסוחררת מהשפע שבסביבה, גם הוא באותה סביבה של שוק והמסעדה הקודמת. עדיין, אוכל מצוין, מנת פסטה של חציל עם מעט דגים, וסלט פירות טריים. שווה לבוא לאכול עוד דברים מהתפריט.
Il Genovese, Via Galata 35

וככה לסוף, Le Rune, מסעדה לא רחוקה ממקום הלינה שלי ושהומלצה על ידי המדריך הכתוב שלי לליגוריה, היתה חגיגה בשבת בערב. הזמנתי מקום מראש, זכרו אותי וקיבלתי מתנה, תמונה של ג'נובה, לסיום. ארוחה מעולה: סרדינים מטוגנים, רביולי במילוי בוראטה ברוטב עגבניות וזיתים, עוגה ג'נובזית לסיום, שהיתה מין אקורד סולידי, אולי סולידי מדי, לאחר כל החגיגה הזאת, אבל אולי גם זה טוב, שלפחות מנה אחת תהיה פיצוץ והשאר משמשים לה רקע. כאן היו שתיים פיצוציות אז מה לי כי אלין. כיף כיף כיף. היחס, השירות, היין, הסביבה החיה.
טיול אדיר.

לצפיה ב-' תודה על ההשקעה זה מהנה ומחכים אבל....'
תודה על ההשקעה זה מהנה ומחכים אבל....
20/10/2017 | 23:06
5
הנה עוד סיבה לבקר בגנואה פעם נוספת.
בית הקברות הישן שמו המלא    Cimitero Monumentale di Staglieno       
 או  בקצרה  Cimitero di Staglieno

לצערי לא יכול להעלות תמונות שצילמתי מבית הקברות הנ"ל .

אגב...  בכניסה לבית הקברות מוכרים פרחים אבל רק מפלסטיק. ששאלתי את המוכרת למה פלסטיק ולא פרח אמיתי. התשובה הייתה הם (הפרחים מפלסטיק)
מחזיקים לנצח כמו המוות, כי כל דבר חי סופו למות.

לצפיה ב-'אזור מומלץ ללינה בפריז?'
אזור מומלץ ללינה בפריז?
20/10/2017 | 21:18
2
12
קופצים לסופ"ש ארוך בפריז. מחפש אזור נעים וראוי (אחפש בו AIRBNB).
איפה מומלץ?

זוג (ליומיים) +צעיר שיצטרף לעוד יומיים.
קצת מוזיאונים, קצת שיטוט, גנים, בתי קפה ואוירה.

לצפיה ב-'אולי משהו ברבעים 2,3,4,5,6,9,10,11'
אולי משהו ברבעים 2,3,4,5,6,9,10,11
20/10/2017 | 21:46
1
9
משהו כזה. 12 בקטעים שגובל ב-4 גם יכול להיות, אותו הדבר 13 ב-5, 14 ב-6. משהו שישאיר אתכם קרוב יחסית למרכז, בשהות כה קצרה.
לצפיה ב-'סבבה. בודק '
סבבה. בודק
20/10/2017 | 21:59
לצפיה ב-'מהי הדרך הזולה ביותר להגיע לברטיסלבה?'
מהי הדרך הזולה ביותר להגיע לברטיסלבה?
20/10/2017 | 20:24
1
17
תאריכים 29/12-2/1
המחירים מופקעים!
לצפיה ב-'ברטיסלבה 50 ק"מ מווינה ואפשר להגיע אליה באוטובוס מווינה. '
ברטיסלבה 50 ק"מ מווינה ואפשר להגיע אליה באוטובוס מווינה.
20/10/2017 | 20:58
13
תבדוק טיסות לווינה, בד"כ המטוסים יוצאים חצי ריקים בעונה הזאת.
לצפיה ב-'דמי ביטול פר הזמנה או פר נוסע?'
דמי ביטול פר הזמנה או פר נוסע?
19/10/2017 | 21:15
14
93
הוזמן חדר במלון בחו"ל עבור 2 מבוגרים דרך איסתא. ההזמנה בוטלה טרם חלפו 14 יום ועכשיו איסתא מחייבת לפי חוק הגנת הצרכן שאומר דמי ביטול בגובה "100 ש"ח או 5% מערך המוצר - הנמוך מבין השניים". במקרה שלי חייבו אותי ב-200 ש"ח בטענה שהחיוב הוא פר אדם, ולא פר מוצר, למרות שהמוצר הוא רק חדר אחד, להבדיל משני כרטיסי טיסה. מי צודק?

תודה! 
לצפיה ב-'יש חילוקי דעות'
יש חילוקי דעות
19/10/2017 | 22:13
13
57
במועצה לצרכנות כתוב פר חדר
אבל היתה לאחרונה פסיקה. לפי הפסיקה של בית המשפט העליון, חברת התעופה יכולה לגבות מהנוסע דמי ביטול עבור כל כרטיס טיסה בנפרד ולא עבור כל העסקה, משום שלפי פסק דין כל כרטיס טיסה נחשב לחוזה נפרד. כמו כן, חוק הגנת הצרכן חל רק על סוכני נסיעות הפועלים בישראל או חברות תעופה עם נציגות בישראל. כל גורם אחר שממנו רכשתם את כרטיס הטיסה (למשל, אתר הזמנות בינלאומי כמו skyscanner או חברת תעופה כמו איזיג'ט שאינה מחזיקה בישראל נציגות) לא מחויב לחוק הישראלי ולא יהיה חייב לבטל את העסקה בדמי ביטול מופחתים כפי שמחייב החוק.
מאחר ומדובר בפסיקה רק לגבי כרטיסי טיסה השאלה נשאלת האם זה חל על חדרים ועל כך רק משפטן יוכל לענות ויש פורום משפטי בתפוז. בכל אופן יש לך גם אפשרות לתבוע את איסתא. 
לצפיה ב-'איסתא מנסים מצליח, עד שמישהו יקח אותם לבית משפט, אין מצב שהם'
איסתא מנסים מצליח, עד שמישהו יקח אותם לבית משפט, אין מצב שהם
20/10/2017 | 00:23
12
47
יצליחו בטענה הזו.
בית המשפט קבע שיש דמי ביטול לכל מוצר ולא להזמנה.
המוצר במקרה זה הוא חדר ואין שום קשר לכמות האנשים בחדר.
לא יודע כמה שווה להלחם על 100 שח אבל אפשר להתלונן במועצה להגנת הצרכן.
לצפיה ב-'הוזמן חדר אחד ולכן זה מוצר אחד לא?'
הוזמן חדר אחד ולכן זה מוצר אחד לא?
20/10/2017 | 07:13
11
14
לצפיה ב-'מבחינתי זה נכון אבל תלוי איך מפרשים את החוק ולכן'
מבחינתי זה נכון אבל תלוי איך מפרשים את החוק ולכן
20/10/2017 | 07:19
10
40
הצעתי תביעה קטנה או להתייעץ עם משפטן. משום מה ההודעה לא מופיעה
לצפיה ב-'יש תקלה אי אפשר לכתוב תוכן הודעות - לידיעתכם/ן'
יש תקלה אי אפשר לכתוב תוכן הודעות - לידיעתכם/ן
20/10/2017 | 07:20
9
16
לצפיה ב-'אין תוכן כי לא כתבתי תוכן... '
אין תוכן כי לא כתבתי תוכן...
20/10/2017 | 07:22
8
13
לצפיה ב-'אתה לא כתבת אבל אני ו-YOSMAN כן כתבנו שים לב לנקודה השחורה'
אתה לא כתבת אבל אני ו-YOSMAN כן כתבנו שים לב לנקודה השחורה
20/10/2017 | 07:23
7
18
לצפיה ב-'התוכן של שניכם מופיע.'
התוכן של שניכם מופיע.
20/10/2017 | 09:01
6
8
לצפיה ב-'כלומר שהתקלה רק אצלי? מוזר מאד. אני לא רואה שום תוכן בהודעות'
כלומר שהתקלה רק אצלי? מוזר מאד. אני לא רואה שום תוכן בהודעות
20/10/2017 | 09:02
5
8
לצפיה ב-'כנראה. יכול להיות שפתרון הקסם, כמו בכל מחשב, הוא כיבוי'
כנראה. יכול להיות שפתרון הקסם, כמו בכל מחשב, הוא כיבוי
20/10/2017 | 09:04
4
20
והדלקה
לצפיה ב-'כיביתי וגם את הנתב אתחלתי שום דבר לא השתנה, אין תוכן'
כיביתי וגם את הנתב אתחלתי שום דבר לא השתנה, אין תוכן
20/10/2017 | 09:06
3
10
לצפיה ב-'עד כאן מגיע הידע שלי. סורי'
עד כאן מגיע הידע שלי. סורי
20/10/2017 | 09:07
7
לצפיה ב-'בכל מקרה, בשיחת טלפון קצרצרה עם איסתא הם הודו שזו טעות'
בכל מקרה, בשיחת טלפון קצרצרה עם איסתא הם הודו שזו טעות
20/10/2017 | 09:30
1
38
ושהחיוב על הביטול הוא 100 ש"ח ולא 200 כפי שכבר חייבו. ינתן החזר. מה שכן, המקרה הזכיר לי מקרה זהה לחלוטין מלפני שנה וחצי בדיוק, וגם אז, היה מדובר בחדר מלון אחד לשני מבוגרים שביטולו גרר עלות של 200 ש"ח ורק לאחר בירור ניתן החזר. אני רוצה לקוות שמדובר בצירוף מקרים מטורף ולא במידיניות מצליח...
לצפיה ב-'נהדר, case solved'
נהדר, case solved
20/10/2017 | 09:54
14
לצפיה ב-'TRANSAVIA או XL לפריז '
TRANSAVIA או XL לפריז
19/10/2017 | 21:14
3
45
חברות סבירות? אפשר להזמין איתם טיסה בראש שקט?

לצפיה ב-'פריז, עוד שאלה לגבי לילה באורלי:'
פריז, עוד שאלה לגבי לילה באורלי:
20/10/2017 | 08:34
2
44
אם טיסה יוצאת מאורלי ב-07:00 וצריך להתייצב שם ב- 05:00, האם נוח והגיוני לקחת חדר במלון בשדה התעופה בתקציב של עד 100$?
(כדי לחסוך יציאה מייגעת מהעיר ב-03:00-04:00)

כמובן שאגגל במקביל....

לצפיה ב-'במקרים כאלו מבחינתי אין ספק שלקחת מלון בשדה עדיף'
במקרים כאלו מבחינתי אין ספק שלקחת מלון בשדה עדיף
20/10/2017 | 09:02
1
13
לצפיה ב-' ושאטל מהמלון לשדה זה מובן מאליו (כמובן שאבדוק)'
ושאטל מהמלון לשדה זה מובן מאליו (כמובן שאבדוק)
20/10/2017 | 09:46
10
לצפיה ב-'תקשורת בסין'
תקשורת בסין
17/10/2017 | 09:20
5
87
שלום לכולם,
נוסעת לסין......... איזה כיף!!!!
מבירורים שעשיתי האופציות לתקשורת חיצונית בסין הן:
חבילה מהספק בארץ
או הורדה של אפליקצית VPN - לשלם עליה בסין ואז הכל פתוח (גם הוואטסאפ ואפליקציות של גוגל)
מישהו יודע יותר?
יכול להסביר? לפרט?
תודה!

לצפיה ב-'יש'
יש
17/10/2017 | 09:32
66
אני יודע שהבן שלי וכלתי בכל פעם שנוסעים לסין, הם קונים שם סים מקומי ואחר כך שולחים לנו את המספר.

לצפיה ב-'את מבלבלת בין המושגים:'
את מבלבלת בין המושגים:
17/10/2017 | 11:09
2
70
אפשר לקחת חבילה מהספק הישראלי שלך או שאפשר לקנות סים מקומי עם חבילה סינית (מראש או בסין).

בכל מקרה, בלי קשר לאיזו שיטה את בוחרת אז סין חוסמת חלק גדול מהשירותים שישראלים רגילים להשתמש בהם (גוגול פייסבוק טוויטר ווטסאפ) ואז כדי להשתמש בהם חייבים להוריד מראש VPN (חלקן בתשלום) שזו תוכנה שאמורה לעקוף את החסימות.

שימי לב שאם את לוקחת סים מקומי אז יהי לך מספר חדש ולא תקבלי שיחות ואסאמאסים על המספר הישראלי שלך.

החסימות יהיו בין אם את לוקחת חבילה מהארץ ובין אם את קונה סים מקומי.
לצפיה ב-'נכון מאד'
נכון מאד
17/10/2017 | 14:00
51
עם חבילה מהארץ בד"כ הוואטסאפ עובד, אבל גוגל פייסבוק כבר לא.
ככה היה לנו לפחות בקיץ האחרון (חזרתי מסין לפני 3 שבועות).
בכל אופן, יש VPNים חינמיים מצויינים, אין צורך לשלם.
לצפיה ב-'הבנתי. תודה!'
הבנתי. תודה!
19/10/2017 | 14:11
8
לצפיה ב-'קצת סדר - תקשורת ועוד'
קצת סדר - תקשורת ועוד
19/10/2017 | 23:17
28
קודם כל ברכות :) מקנא בך..

ראשית, בכשבועיים האחרונים סין חוסמת את שירותי וואטסאפ, כנראה כחלק מהועידה השנתית ולמנוע חתירה תחת הממשל. מתי הטיסה שלך? אולי זה יסתדר עד אז. בלי קשר לכך ובניגוד למה שנטען בתגובות, וואטסאפ תעבוד גם עם סים סיני כל עוד לא שינית את המספר שלה. יש אינטרנט=יש וואטסאפ.

מעבר לכך, שירותים של יוטיוב, פייסבוק, ג'ימייל וגוגל אכן חסומים בסין. הדרך לעקוף זאת היא באמצעות VPN. תלוי במשך השהות שלך, הייתי ממליץ על pandapow.co שמאפשרת בצורה טובה מאד את השירות הזה. אם אינני טועה לחודש זה עולה כ11 USD. אם השהות שלך קצרה, יש חלופות חינמיות אחרות. לא יודע כי אני רכשתי את pandapow. הרבה משתמשים בexpressvpn, יתכן ויש גרסה חינמית. 

המלצה חמה חמה נוספת ובהנחה שאת (או מישהו מהמשפחה) מנויה לטלפון הקווי של בזק, להוריד את אפליקצית הbphone שלה. חשוב (!) להוריד ולהגדיר אותו כשאתם עוד בארץ באמצעות התמיכה הטכנית שלהם (הגדרה של חשבון ראשי ומשני, הראשי מקבל גם את השיחות הנכנסות לטלפון, לנייד שלכם) האפליקציה חינמית וללא עלות ! שיחות חינם לפי תוכנית התעריפים של בזק, בחו"ל זה עובד ב4G ובWIFI.

לגבי סים סיני- חלופה די זולה. ניגשים לכל חנות ברחוב (או family mart ודומיו) או שמחפשים את הסניפים של הרשתות, הם פזורים בשפע ברחובות.
יש לבקש כרטיס חיוג prepaid, אם רוכשים בחנויות הקטנות, יש לגשת לסניפים ולהציג את הדרכון ורק אז יהיה איקטוב של הקו. לא סגור על העלות מכיוון ששהיתי לאורך זמן והיה לי חוזה. לא סיפור יקר. בכל אופן פחות הייתי ממליץ לעשות חבילות חו"ל ברשתות בארץ. יקר מאד כשיש כל כך הרבה חלופות אחרות.

אופציה נוספת לגבי תקשורת היא להוריד לך ולמי שמעונינים לשמור עימו על קשר את אפליקצית wechat. אפליקציה סינית נפלאה ! שמאפשרת שימוש בשיחות קול, וידאו העברת קבצים ועוד! (הגרסא הסינית המאד משופרת של וואטסאפ) שימוש בה  תעבוד כל עוד יש גישה לאינטרנט בסלולארי.

המלצות נוספות: להוריד את אפליקצית PLECO, ולהצטייד בכתובת של המלון בסינית. חשוב מאד מכיוון שהנהגי מוניות לא דוברי אנגלית בכלל. אם תהיי בשנגחאי - ממליץ על אפליקצית explore shanghai לרכבת התחתית האדירה שלהם, כנל לבייגין. מפה של קווי הרכבת שלהם עם החלפות קו.
לצפיה ב-'גוגל טיסות'
גוגל טיסות
19/10/2017 | 22:24
46
מישהו יודע מדוע גוגל טיסות לא עובד בדפדפן כרום ( זו ההודעה שאני מקבל: 
בחירת ארץ
'Google חיפוש טיסות' עדיין לא הושק במדינה שלך. כדי ליהנות מהשירות, אפשר לבחור מדינה אחרת מהרשימה הבאה.) אבל כשאני בגלישה בסתר זה עובד ללא בעיות?
לצפיה ב-'ברטיסלבה'
ברטיסלבה
19/10/2017 | 22:14
33
איך ניתן להשיג טיסות זולות ל27/12-2/1? 
לצפיה ב-'יש מה לעשות בפראג ביום ראשון ? חנויות ובתי קפה פתוחים?'
יש מה לעשות בפראג ביום ראשון ? חנויות ובתי קפה פתוחים?
19/10/2017 | 19:26
43
שוקל אם להעביר שם יום או לחזור על הבוקר.
לצפיה ב-'בוקרשט'
בוקרשט
19/10/2017 | 12:53
1
52
מבקש המלצה על מסעדות טובות בבוקרשט...אם אפשר לא מסעדות לתיירים אלא מסעדות שמקומיים פוקדים אותן.
תודה
לצפיה ב-'לכשתרצה לאכול קבבים עסיסיים רומנים אסלי..'
לכשתרצה לאכול קבבים עסיסיים רומנים אסלי..
19/10/2017 | 13:06
67
תקח מונית ל''קקושאטו'' =גיבן ברומנית
הקבבים הכי טובים בבוקרשט

ההמלצה הבאה היא הקבבים של השוק הגדול ''אובור'' obor כל נהג מונית יודע ומכיר.
סרטון;
לצפיה ב-'לגבי הוצאה ויזה לארה"ב'
לגבי הוצאה ויזה לארה"ב
18/10/2017 | 07:38
17
108
האם כשאני מגיש בקשה אני נשאל על איפה אני עובד וכמה אני מרוויח ? צריך להציג תלושי שכר כהוכחה ?
לצפיה ב-'הם מפחדים שיחדרו אליהם מהגרים לא חוקיים'
הם מפחדים שיחדרו אליהם מהגרים לא חוקיים
18/10/2017 | 07:56
2
75
ופושעים.
לצפיה ב-'איך זה עונה על השאלה שלי ??'
איך זה עונה על השאלה שלי ??
18/10/2017 | 09:13
1
24
לצפיה ב-'בעקבות המניעה הזו נדרשים מבקשי הבקשות לויזה'
בעקבות המניעה הזו נדרשים מבקשי הבקשות לויזה
18/10/2017 | 18:45
56
בשאלות ובמסמכים בהתאם.
נדמה לי שאם תוכיח בעלות על נכס יקל בויזה.
לצפיה ב-'כן, בטופס הבקשה שואלים על מקום העבודה'
כן, בטופס הבקשה שואלים על מקום העבודה
18/10/2017 | 09:30
54
ומבקשים פירוט מדוייק גם לגבי מקומות עבודה קודמים. לא זוכרת אם שואלים מה השכר, אני הבאתי איתי את תלושי השכר לשגרירות, אבל לא ביקשו.
בהצלחה
לצפיה ב-'מנצלשת - ואם אתה עצמאי? מה מביאים אז?...'
מנצלשת - ואם אתה עצמאי? מה מביאים אז?...
18/10/2017 | 10:00
2
19
לצפיה ב-'אישור של רואה חשבון על גובה הכנסות / מחזור'
אישור של רואה חשבון על גובה הכנסות / מחזור
18/10/2017 | 10:54
1
48
משותף בחברה בה אני עובדת שהיה עצמאי ביקשו גם דפי חשבון בנק.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/10/2017 | 11:09
10
לצפיה ב-'הם בהחלט עשויים לבקש אסמכתא בכתב = תלושי שכר'
הם בהחלט עשויים לבקש אסמכתא בכתב = תלושי שכר
18/10/2017 | 10:05
47
איפה אתה עובד הם ידעו מהמכתב של המעסיק.
גובה שכר אתה יכול להוכיח בעזרת תלושים.

לא זוכר שאי פעם ביקשו ממני לראות את התלוש, אבל העובדה שלא ביקשו ממני לא אומרת שלא יבקשו ממך.

לצפיה ב-'כן, אבל זה לא הפרט החשוב'
כן, אבל זה לא הפרט החשוב
18/10/2017 | 10:58
7
64
מה שהכי חשוב לסיכויי קבלת הויזה, זה הגיל שלך והמצב המשפחתי,
מישהו בן 23 רווק עם עבודה טובה וקבועה יש לו סיכוי נמוך לקבל,
אבל מישהו בן 40 נשוי עם ילדים יקבל גם אם הוא מובטל.

אגב, פורסם שישראל קרובה לקבל פטור מויזה, ולכן אם יש לך ספק אם תקבל ויזה,
עדיף לא להגיש, מי שביקש ויזה וסורב, לא יכול להשתמש בפטור כשישראל תצטרף,
לכן במידה ואתה לא צריך לטוס בזמן הקרוב, הייתי במקומך דוחה את הנסיעה בשנה ומקווה שיהיה עד אז פטור.
לצפיה ב-'ויש סוגי תעסוקות גם בגיל מבוגר שמונעות ויזה - למשל מדענים '
ויש סוגי תעסוקות גם בגיל מבוגר שמונעות ויזה - למשל מדענים
18/10/2017 | 11:00
4
64
בדיסיפלינות מסוימות
לצפיה ב-'בדיוק.'
בדיוק.
18/10/2017 | 18:43
3
46
מקום עבודה במקום עם סיווג ביטחוני במקצועות הנדסיים מסוימים לא מאפשר לקבל פרוע ל-10 שנים אלא לרוב לשנה בלבד.
לצפיה ב-'לא רק מקומות עם סיווג ולא רק הנדסה, גם אקדמיה :)'
לא רק מקומות עם סיווג ולא רק הנדסה, גם אקדמיה :)
19/10/2017 | 10:06
2
17
לצפיה ב-'אני מכיר מרצה לפיזיקה גרעינית בא. העברית שהוזמן לכנס בארה"ב '
אני מכיר מרצה לפיזיקה גרעינית בא. העברית שהוזמן לכנס בארה"ב
19/10/2017 | 11:24
1
50
וסורב לויזה בגלל תחום התמחותו (נאמר במפורש).
לאחר כמה חודשים של התרוצצויות בסוף קיבל את הויזה אבל לכנס הוא כבר לא הגיע.
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
19/10/2017 | 11:53
10
לצפיה ב-'מנחש שלא נקבל פטור'
מנחש שלא נקבל פטור
18/10/2017 | 18:41
1
58
בגלל שלא כל הישראלים יהודים. ולא אני לא גזעני, זו המציאות וטראמפ השתגע עוד יותר בהחמרות שלו ממדינות מוסלמיות מסוימות.
לצפיה ב-'לפי מחלקת המדינה האמריקאית לא נקבל פטור כי אנחנו גזענים'
לפי מחלקת המדינה האמריקאית לא נקבל פטור כי אנחנו גזענים
19/10/2017 | 10:03
56
בהסכם אוסלו יש סעיף שאומר שאנשים שמוצאם פלשתינאי לא יכולים להכנס לישראל דרך נתב"ג אלא רק במעבר יבשתי דרך ירדן.
הסעיף בתוקף גם אם מדובר באזרח אמריקאי, מדובר במוצא גם אם האזרח האמריקאי נולד בארה"ב והוא נניח דוגמנית מפורסמת

מחלקת המדינה האמריקאית אומרת שהיא לא מוכנה שהאזרחים שלה יופלו על בסיס מוצא (ככה זה במדינות דמוקרטיות).
להדגיש, אין להם בעיה אם לא יתנו לאזרח אמריקאי ספציפי להכנס, זכותה של ישראל לדחות כל תייר - אבל שהדחיה תהיה בנתב"ג.

מכיוון שהסכם אוסלו קדוש לממשלת ישראל והיא לא מוכנה לותר על שום תג ופסיק ממנו, הממשלה לא מוכנה לותר על הסעיף הזה וכל עוד היא לא תוותר לא יהיה פטור מויזה לאזרחי ישראל.
אם הממשלה תחליט לשנות את דעתה ולא לקדש את הסכמי אוסלו, או תבחר ממשלה אחרת עם דעה אחרת שתוותר על הסעיף יכול להיות (בכפוף לעוד מבחנים) שישראל תוכנס ל VWP.
לצפיה ב-'גם אנחנו הבאנו מכתבים מהמעסיקים (אישור העסקה, ותק, דרגה '
גם אנחנו הבאנו מכתבים מהמעסיקים (אישור העסקה, ותק, דרגה
18/10/2017 | 10:58
59
שרלוונטית בשירות הציבורי). תלושים הבאנו אך לא ביקשו למיטב זכרוני
לצפיה ב-' מבצע בסאנדור ל- 40 שנה'
מבצע בסאנדור ל- 40 שנה
16/10/2017 | 15:38
37
145
לרכישה מתאריך 16.10.2017 ב- 8:00 ועד לתאריך 17.10.2017 ב- 23:59 בלבד או עד גמר המלאי

מצרפת צילום מסך של משהו שמצאתי עכשיו, שלא תגידו שהכל כבר נגמר
בפייסבוק הם כבר הודיעו שזה נחטף במהירות

לצפיה ב-'ל-40 שנה? אני לא בטוחה שאצליח להגיע לגמר '
ל-40 שנה? אני לא בטוחה שאצליח להגיע לגמר
16/10/2017 | 18:33
1
21
לצפיה ב-''
17/10/2017 | 10:34
4
לצפיה ב-'בטח שחררו למבצע 7 כרטיסים....'
בטח שחררו למבצע 7 כרטיסים....
17/10/2017 | 07:39
1
21
לצפיה ב-' זכיתי. אבל ב10 בבוקר'
זכיתי. אבל ב10 בבוקר
17/10/2017 | 09:57
27
לצפיה ב-'עכשיו באה? '
עכשיו באה?
17/10/2017 | 12:59
55
כבר הזמנתי מזמן כרטיסים לפריז לאותה תקופה
לצפיה ב-'המבצע הוא "החל מ 40$ לכיוון" כך שנראה שנגמר או קצת מטעה'
המבצע הוא "החל מ 40$ לכיוון" כך שנראה שנגמר או קצת מטעה
17/10/2017 | 13:07
29
81
כשכותבים 40$ לכיוון אנשים מקווים שתהיה אופציה לכרטיס הלוך וחזור במחיר 80$.
המתוחכמים או בעלי הניסיון (או שניהם) מבינים שבד"כ יש מספר כרטיסים ב 40$ לכיוון אחד והרבה יותר יקרים כדי לחזור .
במקרה הזה נראה שהמחירים לשני הכיוונים הרבה יותר יקרים. לא עבירה פלילית כי אמרו "החל מ..." אבל נראה רחוק מהציפיות

אגב זו תקופה די זולה מבחינת טיסות, ראו דוגמה מצורפת
לצפיה ב-'לא שאכפת לי מסאןדור אבל אל תשכח שהמחירים שם כוללים '
לא שאכפת לי מסאןדור אבל אל תשכח שהמחירים שם כוללים
17/10/2017 | 14:56
4
86
מזוודה, אוכל ואולי גם סיטינג. יש אנשים שזה חשוב להם כשהיעד מתאים. ראיתי עכשיו קרקוב 12-19/1 ב- 190 דולר הלוך חזור כולל הכל. אני גם בספק אם הם חוזרים מוקדם בבוקר לעומת איזיג'ט שחוזרים ב- 7 בבוקר משוננפלד, לוטון ועוד (מה שמצריך לשלם על עוד לילה ולעשות צ'ק אאוט ב- 3 לפנות בוקר). זה זוועה טיסה ב- 7 בבוקר....
באיזיג'ט לעומת זאת מה שהצגת למטה זה תאריכים נבחרים לטיסת הלוך בלבד. בחרתי עכשיו למשל את לוטון - מדובר על 23 פאונד הלוך (ב3/2/18) ו 114 פאונד חזור (7/2/18). 137 פאונד = 180 דולר לפני כל פיפס. מזוודוה אחת עוד 35 דולר לכיוון. כמובן בלי בחירת מקום, אוכל ושתיה וכו'.
ברלין גם 50 פאונד הלוך 28/1/18 57 פאונד חזור 1/2/18 - קצת יותר פער - 140 דולר לפני תוספות....
לפחות יש תחרות נועזת לטובת כולנו 
לצפיה ב-'תחרות תמיד טובה ללקוח, אני שמח איתה'
תחרות תמיד טובה ללקוח, אני שמח איתה
17/10/2017 | 16:52
48
ראשית כדי לשים דברים על מכונם, לאיטליה זה לא סאנדור אלא SMARTLYNX
לצרפת לא סנדור אלא WET LEASE אחר, לא ברור לי מי.
לא טרחתי לבדוק יעדים אחרים

כך שסנדור לצורך העניין כמו כל סוכן ולא כמו חברת תעופה, יכולנו לרשום נתור איסתא וכו'.

הושבה בחברה כמו איזיג'ט ניתנת לרכישה, בסנדור אני מקווה שגם יהיה ניתן לרכוש אבל לא בטוח.
ארוחות גם בסנדור כתוב במפורש "מזון לרכישה", לפחות בטיסה לניס שהמלצת עליה.
מטען, נכון באיזיג'ט הכרטיס לא כולל ומי שרוצה צריך להוסיף. בכל מקרה בטיסה של אדם אחד לאירופה לכמה ימים אני הייתי צריך מכסימום מזוודה אחת לשני אנשים - בד"כ פחות.
אין לי אנרגיות וזמן לחפש כרגע שילובים זולים, לא יכול להביא הצעה נגדית, הבאתי כיוון אחד כי היה קל וזריז להראות את המחירים הזולים. מי שמעוניין יכול לעשות את אותו טריק גם לחזור.
אגב אין שום מניעה לטוס כיוון אחד בחברה אחת ושני בשניה.

לגבי שעות טיסה:
נכון יש טיסות מבאסות לאיזיג'ט, התרופה היא פשוטה, לרכוש בשעות לא מבאסות, כמובן אם יש.
למשל מלונדון לא חייבים לחזור מלוטון בשבע בבוקר אם אפשר מגטוויק באחת בצהרים
היתרון באיזיג'ט שהטיסות סדירות ושעת הטיסה ידועה.

בסנדור הם רושמים במפורש באתר
סאן דור נערכת ליישום הנחיית הרשות להגנת הצרכן בעניין פרסום מועדי טיסות שכר.
• בשלב זה ניתן לברר באם התקבל אישור באמצעות פנייה לדוא"ל:
לצפיה ב-' לידיעה, בטיסות הקצרות (רודוס) אין אוכל בסנדור'
לידיעה, בטיסות הקצרות (רודוס) אין אוכל בסנדור
17/10/2017 | 18:44
2
48
לא ניסיתי בתקופה האחרונה את הטיסות הארוכות (ליסבון, מאלגה ועוד..) והבינוניות  (ניס, וכיוצ"ז..).  פעם היה "משהו". 
צודקים הכותבים כי חלק מטיסות סנדור מתבצעות בפועל על ידי חברות זרות.
גם אני בדקתי את אתר סנדור לרגל "המבצע" בגלל סקרנות אישית.  אכן, הפיתוי של 40 דולר לכיוון "מתקזז" בגדול עם המחיר חזרה.
באם יש יתרון לטיסות סנדור הרי מחירי הטיסה כוללים כבודה (מזוודה לבטן המטוס).

בכל זאת ברכות לזוכים  .

לצפיה ב-'גם בטיסות לאיטליה וצרפת כתוב במפורש שהמזון בתשלום נוסף'
גם בטיסות לאיטליה וצרפת כתוב במפורש שהמזון בתשלום נוסף
18/10/2017 | 10:15
1
30
לפחות בטיסות שאני בדקתי.

דרך אפשרית להתמודד עם התרגיל טיסות זולות בכיוון אחד ויקרות יותר בכיוון אחר היא לרכוש כרטיס הלוך בחברה אחת וחזור באחרת.
יצליח אם למשל סנדור מוציאה את הטיסות מישראל בזול ומחזירה ביוקר ונניח איזיג'ט דווקא זולה בחזור לישראל ויקרה ביציאה מישראל.

מבחינתי כרטיס שכולל במחירו רכיבים שלא בהכרח נחוצים לי הוא חיסרון ולא יתרון.
אישית לאירופה כמעט תמיד אני צריך פחות מזוודות לבטן המטוס מאשר מספר הנוסעים. נניח ל 5 אנשים אני זקוק למכסימום 2 מזוודות.
על הגורמה המוגש במטוס אני מעדיף לוותר, לי החמגשית כמעט תמיד לא טעימה.
למה לי לשלם על נניח 10 ארוחות ו 6 מזוודות (הלוך וחזור) אם אני לא צריך את השירות?
לעומת זאת בטיסות הבינוניות ומעלה אני מעדיף לשבת בנוחות (יחסית...למחלקת תיירים) אז רוכש הושבה טובה יותר.
מבחינתי עדיף לשלם על כל רכיב בנפרד ולא על "הכל כלול"

לצפיה ב-'זה הפוך - סאנדור היתה זולה אתמול בחזור כשבדקתי את קרקוב'
זה הפוך - סאנדור היתה זולה אתמול בחזור כשבדקתי את קרקוב
18/10/2017 | 10:57
31
ואיזיג'ט (כמו בצילום מסך שהבאת) - זולה כמעט תמיד בהלוך ויקרה בחזור (במיוחד לונדון בכל ההזדמנויות שבדקתי בשנה האחרונה)
האופציה לשלב חברות טיסות בלואו קוסט אכן מעולה
לצפיה ב-'מה פתאום'
מה פתאום
18/10/2017 | 07:59
23
57
היה 40+40 אמיתי
לצפיה ב-'אתה יכול לתת דוגמה?'
אתה יכול לתת דוגמה?
18/10/2017 | 10:05
22
11
לצפיה ב-'קרקוב שבדקתי אתמול - היה 40 בחזור, 140 בהלוך'
קרקוב שבדקתי אתמול - היה 40 בחזור, 140 בהלוך
18/10/2017 | 10:53
15
20
לצפיה ב-'דודי אומר שהיו יעדים שסך כל המחיר, הלוך וחזור ב 80$'
דודי אומר שהיו יעדים שסך כל המחיר, הלוך וחזור ב 80$
18/10/2017 | 11:11
9
40
אני קיוויתי שיוכל לתת דוגמה,
אני מאוד אשמח לטוס לכמה ימים לאיזו עיר אירופאית ב 80$.
לצפיה ב-'אם לא צילם מסך בתחילת המכירה לא יוכל להוכיח אלא אם רכש '
אם לא צילם מסך בתחילת המכירה לא יוכל להוכיח אלא אם רכש
18/10/2017 | 11:15
1
35
אמרו לי שבתחילת המכירה של איזיג'ט,  יש מחירים של כ- 110 אירו לאמסטרדם הלוך חזור. עוד לא הצלחתי לחטוף כזה, אני מכירה מישהי שכבר נסעה כמה פעמים במחיר הזה, קונה 3-4 כרטיסים כאלו בשנה......
לצפיה ב-'שיגיד ראיתי טיסה הלוך בתאריך כזה וכזה ושעה כזו וכזו'
שיגיד ראיתי טיסה הלוך בתאריך כזה וכזה ושעה כזו וכזו
18/10/2017 | 14:19
42
וחזרה בתאריך ההוא שעה מסויימת והכל טוב, אני מנסה ללמוד איך לטוס בזול, לא לפקפק באמינות שלו.
שיתוף מידע עוזר לכולם ללמוד את השוק
לצפיה ב-'שמע, גם מאלגה ב-300 דולר זה לא רע '
שמע, גם מאלגה ב-300 דולר זה לא רע
18/10/2017 | 11:32
2
37
אם לא היו לי מגבלות של עבודה, לא בטוח שלא הייתי לוקחת את זה ממש עכשיו. מה רע לנסוע לאיזה שבוע למלאגה עכשיו? אבל מה, אתה נוחת שם בלילה וחוזר משם בטיסת לילה. נו. בסך הכל נותרים לך אולי 6 ימי טיול בשבוע הזה פלוס לילה ללא שינה. אני כבר מעדיפה להזמין טיסה נורמלית ל-14 יום, לטייל כמו שצריך במקום לעשות את הריצה הזאת. אז תעלה טיסה עוד 100 דולר.
לצפיה ב-'ונציה ב 75 יורו, עם מזוודה 125 יורו, אולי יותר מעניין?'
ונציה ב 75 יורו, עם מזוודה 125 יורו, אולי יותר מעניין?
18/10/2017 | 14:37
1
39
שבוע בפריס ב 184 יורו (כולל מזוודה) כל כך רע?
15-21 לפברואר וההמראה לארץ לא בבוקר.

אבל ב 80$, כולל מטען, תעזבי הזנה והושבה, לא הצלחתי למצוא.

לצפיה ב-'אתה יודע, אולי זה עובד כמו אצל אלה מארצות הברית שיושבים על '
אתה יודע, אולי זה עובד כמו אצל אלה מארצות הברית שיושבים על
18/10/2017 | 15:03
40
האינטרנט בחצות כדי להספיק להשיג כרטיס מסוים לאופרה גרניה בפריז, כשנפתחת המכירה. לא יודעת אם מבחינת המחיר - שם יש מחיר מסוים לכל קטגוריית מושב - אבל אולי ברגע שמכריזים על המחיר הזה, צריך לשבת על האתר ב-5 הדקות הראשונות ולקוות לטוב, 80 דולר. אבל גם המחירים שהצגת לא רעים בכלל...
לצפיה ב-'ובבקשה, קח את מילאנו - ב64 דולר'
ובבקשה, קח את מילאנו - ב64 דולר
18/10/2017 | 11:33
3
67
פה רשום 71 דולר (אני חושדת שיש כאן סוכן מתווך, או כי לא גלשתי בסתר)

בskyscanner הוא נתן לי את אותה תוצאה ב- 64 דולר 
לצפיה ב-'מישהי צריכה להפציר בהם להפסיק לטוס ב-6 בבוקר. למרות שהפעם '
מישהי צריכה להפציר בהם להפסיק לטוס ב-6 בבוקר. למרות שהפעם
18/10/2017 | 15:15
1
52
האחרונה הלכה חלק יחסית - משום מה השעון לא צלצל וקמתי לבדי 10 דקות אחרי שעת הקימה המתוכננת - אמרתי לעצמי שאני מפסיקה עם זה. כן, גם אם אני שוהה במלון בשדה התעופה בלילה שלפני.
לצפיה ב-'ברור זה ממש זוועה'
ברור זה ממש זוועה
18/10/2017 | 15:25
13
לצפיה ב-'אני טס לוורצלב ראיין אייר 66E'
אני טס לוורצלב ראיין אייר 66E
18/10/2017 | 19:44
43
הרבה מציאות באתר ...
פוזנן , גדנסק מילאנו 
כמובן לאוקוסט מלא עם תוספות קטנות.
לצפיה ב-' וואלה יד המקרה גם אני דגמתי את קרקוב ואכן 40 הלוך'
וואלה יד המקרה גם אני דגמתי את קרקוב ואכן 40 הלוך
18/10/2017 | 12:35
4
54
אבל  250  או  297  בחזור (עניין של שעות כניסה לאתר כנראה ).
בכל מקרה בממוצע מחיר לא רע . רק חבל שהחזרה קצת מוקדמת לטעמי.

תרצה מזון בתשלום (לרודוס) גם לא תקבל.  פעם חילקו כריך ובקבוק מים.

סאן דור היא חברת שכר לא חברת לואוקוסט - סתם לידיעה. 
לצפיה ב-'אנחנו באמת יכולים לרדת כבר מעניין האוכל, חברות הלואוקוסט '
אנחנו באמת יכולים לרדת כבר מעניין האוכל, חברות הלואוקוסט
18/10/2017 | 12:54
3
65
מציעים תפריטים חביבים מאד ובמחירים יותר מסבירים (יותר זול מארומה בנתבג, זה בטוח). צילמתי את התפריט של airbaltic (והצטערתי שלא צילמתי את זה של אלעל UP ואייר ברלין ו - finnair...). לא לשומרי כשרות
לצפיה ב-'הנה התפריט של אייר ברלין, קנינו את ה- HARIBU '
הנה התפריט של אייר ברלין, קנינו את ה- HARIBU
18/10/2017 | 13:02
55
ומים (לא מזגו בכל הטיסה שלא כמו בחברות אחרות)
לצפיה ב-'והתפריט של אלעל אפ, הסלט היה מעולה'
והתפריט של אלעל אפ, הסלט היה מעולה
18/10/2017 | 13:06
56
ו- 9 דולר זה בהחלט סביר....
לצפיה ב-'גם אנחנו חשבנו שהמחירים הוגנים'
גם אנחנו חשבנו שהמחירים הוגנים
19/10/2017 | 08:57
9
לצפיה ב-'אצלם את כרטיסי הטיסה.'
אצלם את כרטיסי הטיסה.
18/10/2017 | 14:19
1
38
במשך היום.
לצפיה ב-'אין לי צילום מסך.'
אין לי צילום מסך.
18/10/2017 | 18:33
9
לצפיה ב-'מעתיק מלל מהמייל שהתקבל, מספיק כדי להאמין לי?'
מעתיק מלל מהמייל שהתקבל, מספיק כדי להאמין לי?
18/10/2017 | 18:32
3
46
העתקה רק של קטע, מושמטים פרטים אישיים:
"..... בחירת הטיסה שלך
תל אביב - טביליסי
טיסה 1 יום חמישי, פברואר 01, 2018
הזמנתך נקלטה במערכת
המראה : 19:00 תל אביב, ישראל - בן גוריון - בינלאומי, terminal 1
נחיתה: 00:05 +1 ימים   טביליסי, גאורגיה - בינלאומי
חברת תעופה: El Al Israel Airlines LY 5109
סוג מטוס Boeing 737-800
רישום כניסה אחרון: מידע לא זמין
מופעל על ידי WET LEASE ON BEHALF OF SUN D OR
סוג מחלקה: מחלקת תיירים/תיירים
ארוחה: מזון לרכישה
טביליסי - תל אביב
טיסה 1 יום שני, פברואר 05, 2018
הזמנתך נקלטה במערכת
המראה : 01:15 טביליסי, גאורגיה - בינלאומי
נחיתה: 02:25 תל אביב, ישראל - בן גוריון - בינלאומי, terminal 3
חברת תעופה: El Al Israel Airlines LY 5110
סוג מטוס Boeing 737-800
רישום כניסה אחרון: מידע לא זמין
מופעל על ידי WET LEASE ON BEHALF OF SUN D OR
סוג מחלקה: מחלקת תיירים/תיירים
ארוחה: מזון לרכישה
כרטיס ותשלום על טיסה
159.84 USD סה"כ לכל הנוסעים
תשלום 159.84 USD (מספר אישור ספק לתשלום %C......."
לצפיה ב-'זה 160 לכרטיס אחד או שניים?'
זה 160 לכרטיס אחד או שניים?
18/10/2017 | 18:42
1
12
לצפיה ב-'לשנים, ברור'
לשנים, ברור
18/10/2017 | 18:49
35
כתבתי בהתחלה 40 ועוד 40 כמו שפרסמו.

אגב מלון לכמה ימים עלה עוד 450 ש"ח.
לצפיה ב-'למה אתה חושש שלא אאמין לךבמיוחד אחרי שכתבתי במפורש '
למה אתה חושש שלא אאמין לךבמיוחד אחרי שכתבתי במפורש
19/10/2017 | 09:54
28
אתמול שאני מאמין לך ואין שום הכרח שתביא תצלום מסך.
אני מנסה ללמוד כדי לראות אם יש איזושהי שיטתיות בהוזלת המחירים לפי מועדים יעדים וכו'.
למשל כאן אני יכול ללמוד שנתנו מחיר טוב לגאורגיה בחורף.

תיהנה בטיול
לצפיה ב-' עוד קצת על הלואוקוסט היום-'
עוד קצת על הלואוקוסט היום-
18/10/2017 | 11:18
1
89
הבשורה היא (אני מקווה שבמחיר תחרותי ל-אפ) שישראייר מתכוונת עכשיו להכנס לואקום שהותירה אייר ברלין ....
לצפיה ב-'ציריך - שוויץ בתחילת נובמבר , מה דעתכם? '
ציריך - שוויץ בתחילת נובמבר , מה דעתכם?
15/10/2017 | 19:54
5
68
רציתי לשמוע חוות דעת על ציריך, מבחינת חיי לילה, שופינג, אוכל, עניין ואטרקציות.. האם כדאי? אני רוצה לטוס ל4 ימים / 3 לילות.

מה אתם אומרים? אשמח להמלצות
לצפיה ב-'להשאר בציריך 4 ימים?'
להשאר בציריך 4 ימים?
15/10/2017 | 20:00
77
שופינג מאד יקר. יש חיי לילה ללא ספק אבל אין לי מידע.
אפשר לטייל בציריך יום, יום וחצי מקסימום בעיקר כשכבר קר למדי.
אי אפשר לעשות שיט על האגם, אפשר לעלות שם על הר די קרוב לעיר אבל תלוי במזג האוויר. אולי תשקול לצאת עם תחבורה ציבורית או רכב מושכר ליום אחד? בקיצור ציריך לחופשה של 4 ימים? לא הייתי בוחרת בה במקום הראשון לבילוי כזה.
לצפיה ב-'מצטרף לדעה של דניאלה, אין מה לעשות בציריך מעבר ליום וחצי'
מצטרף לדעה של דניאלה, אין מה לעשות בציריך מעבר ליום וחצי
15/10/2017 | 20:13
57
קניות - יקר מידי
חיי לילה - מינימלים
אוכל - יש אבל לא מרגש ויקר.
אטרקציות - בנהוף שטרסה, עיר עתיקה , גן חיות, מצפה מההר, אגם - לא הרבה.
לצפיה ב-'עיר עם איכות חיים מהגבוהות בעולם'
עיר עם איכות חיים מהגבוהות בעולם
15/10/2017 | 21:02
71
יקרה בהתאם ואתה יכול למצוא שם כל מה שתחפוץ,אין לי המלצה ספציפית ,אבל בכל התחומים שמנית אין בעיה למלא שבוע איכותי ומהנה.

לצפיה ב-' ציריך רק בסוף נובמבר שווקי חג המולד נפתחים '
ציריך רק בסוף נובמבר שווקי חג המולד נפתחים
16/10/2017 | 12:09
51
אוכל :  תנסי את הקומה האחרונה בכולבו MANOR  (בתחילת הבנהוף מכיוון
         התחנה המרכזית).
שופינג :  במובן "הישראלי"  לא בנמצא בדר"כ. אבל מותגים/מוצרים בהם שוויץ
            ידועה ומצטיינת, ניתן למצוא דברים יפים (סכינים, קולפנים, שעונים,
            שוקולדים ועוד...).
אטרקציות : העיר העתיקה ורובע ניידרדורף. המוזיאון השוויצרי הלאומי, מוזיאון
         ריטברג . השווקים של חג המולד !!
       ניתן לקפוץ ללוצרן.

בקיצור ניתן "להסתדר"  בציריך  3 לילות  בלי "שופיניג ישראלי"  למרות שהעיר יקרה.
לצפיה ב-'מלון בציריך'
מלון בציריך
18/10/2017 | 19:02
28
היי, אם עדיין לא הזמנת מלון בציריך אשמח אם תוכל לעזור לי במחקר קטן שאני עושה.. תודה רבה
לצפיה ב-'מתכנן לסגור כבר השבוע טיסה+מלון לבייג'ין בדצמבר.'
מתכנן לסגור כבר השבוע טיסה+מלון לבייג'ין בדצמבר.
17/10/2017 | 20:39
2
54
היי,אני צריך ייעוץ לגבי מלון מומלץ בבייג'ין למטייל בודד למשך 9 לילות בערך.
עכשיו לגבי הטיסה כבר מצאתי דרך אשת טורס חברת תעופה,האם מומלץ?
ולסיום אם כבר פתחתי תנושא 9-10 ימים בבייג'ין  אמור להספיק?
אשמח לכל המלצה בנושא הקשור לטיול בבייג'ין.
לצפיה ב-'מלון בבייג'ין'
מלון בבייג'ין
18/10/2017 | 19:00
32
היי במידה ועדיין לא הזמן את המלון בבייג'ין אשמח אם אוכל להיעזר בך לגבי מחקר קטן שאני עושה
תודה רבה
לצפיה ב-'כנס לאתר של היינאן. אחלה מחירים.'
כנס לאתר של היינאן. אחלה מחירים.
19/10/2017 | 08:01
13
לצפיה ב-'סיכום טיול רכיבה באיטליה'
סיכום טיול רכיבה באיטליה
18/10/2017 | 14:14
9
84
היי

חזרנו לפני שבוע וקודם כל היה מדהים. בסוף הצלחנו להגיע לחלק לאורבינו, את סן לאו (בהמשך להמלצות של אורלנדה)ראינו רק מסאן מרינו.

*להלן סיכום קצר, קצת טכני, לאור יכולות הכתיבה המוגבלות שלי למי שמעונין פעם בחופשה משולבת רכיבת אופניים (למרות שאפשר להינות גם לי לרכוב)*

חמישי: נחיתה בבולוניה בשעה 15:00 (טסנו עם פגסוס קונקשן באיסטנבול)

בשעה 16:00 היה לנו שאטל שנקרא רמיני בולוניה שאטל , אוטובוס נקי וחדיש עם ויפי שלקח אותנו לרמיני (ע"ח המלון, אפרט בהמשך). נסיעה של 100 ד'. מרמיני אספו אותנו למלון (חינם) נסיעה של כ- 10 ד' לרציונה. הגענו למלון התארגנו קיבלנו הסברים על הפעילות של המלון, כלנו ארוחת ערב במלון (כלול)

שישי: רכיבה ראשונה, שכרו אופניים במלון (יש כמה דרגות, לקחנו את הכי יקר - 180 יורו לשבוע) במלון יש חנות גדולה של המותג scott. בכל יום יוצאות 4 רכיבות לפי רמות בנוסף רכיבת בייקנס (שזה ממש טיול גם למי שלא רוכב) + טיול הליכה + רכיבת אופני שטח. הלכנו על רמה 2 רכיבה של 70+- (אבל עם טיפוס) רכבנו עד לפסרו דרומית לרציונה ומשם דרך הדרך הפנורמית.

הרכיבות תמיד כוללות לפחות 2 עצירות לקפה/שירותים והנופים כמובן מדהימים. בכל יום מטפסים כי הרכיבות עוברות בהרי האפנינים.

חוזרים למלון ב14:30. ארוחצ עד 16:00 אחרי זה יש בריכה/ג'קוזי וב18:00 מתחיל אפרטיבו (כל יום), מתאבנים מעולים בלי הגבלה והשתיה מהבר (מים/קפה/קולה) חינם כל הזמן+ בארוחות מים ויין חופשי

19:00-20:00 ארוחת ערב מעולה מבחר גדול רמה גבוהה ביותר בשר/פירות ים וכו וכו.

שבת: לא רוכבים (גם להם מגיע חופש) אנחנו יצלנו את זה לריצה בבוקר על הטיילת מרציונה עד רמיני זה 10 ק"מ לכיוון (ויש עוד אם רוצים), לפני ארוחת הצהריים עוד הספקנו לקפוץ לבריכה העירונית (המלון משלם) בריכה ברמה מאד גבוהה 20 מסלולים כמובן שנקי ומסודר. אחר הצהריים נסענו באוטובוס לטייל קצת ברמיני

חשוב לציין שהעונה באיזור נגמרת בסוף ספטמבר ולכן רציונה ורמיני היו ממש ריקות (לנו זה דווקא היה טוב) שלא לומר נטושות, הבנתי שבקיץ אי אפשר לזוז שם.

יום ראשון: חוזרים לרכב  -דומה ליום הראשון. בערב יש מצגת של המלון מסבירים על כל מה שהולך להיות במהלך השבוע (כנראה שהרוב באים לשבוע/שבועיים החל מיום ראשון)

יום שני: רכיבה לסאן מרינו ואורבינו, לקראת סוף הרכיבה כל אורחי המלון נפגשים בבית של הבעלים של המלון וbbq ענקי+ טעימות חומץ בלסמי שהוא מייצר, מי שלא מגיע עם אופניים (בני זוג, משפחות, אנשים שעשו הליכה - יש הסעה).

יום שלישי - כרגיל, בערב מסיבת שנות ה90 במלון

יום רביעי - הקבוצה החזקה ביותר יצאנו לרכיבה שהם עושים פעמיים בשנה 150 קמ עם 2.5 קמ טיפוס, שעוברת ב10 כפרים מימיד הביניים . התחלנו בנסיעה ברכבת עם האופניה לסניגליה (60 ק"מ דרומית לרציונה, הכל שולם ע"י המלון) ומשם התחלנו את הרכיבה (בניגוד לשאר הרכיבות שמתחילות ומסתיימות במלון.

היינו 6 רוכבים + 2 מדריכים+ נהג עם רכב שליווה אותנו כולל סנדביצים בננות וקולה במהלך כל היום וארוחת צהריים באמצע הרכיבה.

מי שרכב בקבוצה אחרת חזר עד 14:00 למלון וקיבל טיול לסאן מרינו ב 8 יורו.

בארוחת ערב היה ערב בירה חופשית.

יום חמישי: עזבנו ב8:00 כמו שבאנו נהג של המלון +שאטל הכל שולם ע"י המלון

*חשוב לציין שאיכות הכבישים הייתה נוראית וזה בעצם הדבר היחיד שלא היה טוב, כל השאר היה מושלם, חלק מזה נובע שלא נוסעים בכבישים מהירים אלה בדרכים ממש קטנות*

מידע נוסף ומחירים:

אנחנו הזמנו חבילת סופר חצי פנסיון שכללה 7 לילות + ארוחות (בוקר, צהריים, אפרטיפו ,ערב וסנדביצים ובננות לרכיבות)

5 רכיבות

כניסות לבריכה

שירות כביסה (משאירים עד 18:00 מקבלים את הבגדים נקיים ויבשים עד 21:00)

הסעות

והכי חשוב שירות ויחס מדהים.

העלות של זה 1,100 דולר לזוג (בלי טיסות ואופניים).

אנחנו הזמנו הכל לבד מול המלון (hotel dory). כמובן שהיו אנשים מכל העולם וגם ישראלים.

למי שיש עוד שאלות או מעונין אשמח לתת עוד פרטים.
לצפיה ב-'יפה מאוד, תודה שחזרת לדווח '
יפה מאוד, תודה שחזרת לדווח
18/10/2017 | 15:14
3
37
ממש אירוח הראוי למלוכה, הא? רכבתם באזור לה מרקה, שכמעט לא מתויר על ידי זרים. איך היתה אורבינו בעיניך, יפה?

הסיבה שבאוגוסט מלא שם כל כך היא, שהערים הקרובות יותר פנימה, כולל בולוניה ופרארה, מאוד לא נוחות בקיץ. פרארה יושבת על נהר הפו וגם היא וגם בולוניה אבל גם עוד כמה ערים יותר מערבה, שטוחות וחמות מאוד בקיץ, מעלות יכולות להגיע גם ל-36-38 ביום. החופים הקרובים הם באדריאטים ולשם נוסעים העירוניים בקיץ, בעיקר באוגוסט. זה לא דבר חדש, ג'ורג'ו בסאני הסופר היהודי היה יליד פרארה ולפחות בשני ספרים שלו ישנו הריטואל הקבוע שבקיץ נוסעים לים. באחד מהם הוזכרה ריצ'ונה במפורש.

אפריטיבו זה יופי של דבר, אחרי בופה חופשי שכזה אני כבר לא צריכה לאכול ארוחת ערב. עדיין לא הצלחתי לפענח, אבל, את הסוד: חזרתי עכשיו גם אני מאיטליה ורק בעיר אחת קטנה, מקסימה ועם הרבה אופי, באזורים שבהם הייתי, ראיתי את הריטואל הזה והצטרפתי אליו בשמחה, קוקטייל (ששתיתי ממנו רבע) עם מגש של כל מיני דברים קטנים.

אני מפנטזת גם כן על טיול באפנינים, לא רחוק כל כך מאיפה שהייתם, רק פנימה יותר וללא ים, בשמורה שחובקת את האפנינים מצד טוסקנה בדרום ורומניה (הפרובינציה של רימיני וריצ'ונה) מצפון. אני שוקלת לטוס לרומא, לעצור בעיר אחת בדרך לצורך כמה ימים של אמנות ואחר כך להמשיך ליערות. ולחזור מבולוניה. איך היתה הטיסה עם פגסוס והקונקשן בטורקיה? אם אני רוצה אכן לחזור מבולוניה, זו פחות או יותר האפשרות היחידה שלי.

וגם, איך מוצאים כזה רעיון? אתם רוכבים מקצועיים גם בארץ? פשוט מגגלים חופשת אופניים באיטליה? כי בזמנו השרשור שלך חידש לי לגמרי.

עוד משהו: האם ראיתם במסע כפרים שניזוקו ברעידת האדמה בשנה שעברה?

דרך אגב, אחד משני המלונות בהם שהיתי בטיול, אירח בעיקר אנשים מבוגרים, זו היתה עיירת מרחצאות יפה ואנשים באים לשם לטיפולים. המלון ההוא הציע ארוחות צהריים וערב בסידור של פנסיון מראש אבל אמרו לי שאם אני רוצה לאכול מתישהו, רק לומר להם והם יסדרו לי שולחן. ואכן אכלתי שם בערב הראשון המתיש, של ההגעה מישראל, וערב אחר שבו לא התחשק לי ללכת למסעדה לבדי, לאחר יום גדוש פעילות. שמו לי את זה על החשבון אבל אני חייבת לומר שהמחיר היה מצחיק: התפריט השתנה מדי יום, היה מזנון חופשי, עוד 3 מנות אחר כך (קינוח בחרתי תמיד פירות כי לא היה סיכוי שאוכל לאכול משהו עשיר מזה), מגש גבינות, וכל זה ב-20 אירו. ואיכות הבישול! זה פשוט מצחיק, המחיר הזה. תהיתי אם המחיר כל כך נמוך כי לנתי במלון ממילא. לחשוב על מסעדה ישראלית שמגישה אוכל באיכות כזאת במחיר כזה? דמיוני.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/10/2017 | 15:31
1
28
1 האירוח באמת היה מדהים. הבעלים של המלון תמיד נמצא לפחות באחת הארוחות, דואג לדבר עם כל אורח באופן אישי- מדהים. ואף לוקח חלק בחלק מהרכיבות. בכלל כל הצוות סופר אדיב וההרגשה היא שממש רוצים שתהנה ותהיה מרוצה.
2. ביום האחרון רכבנו מסניגליה קצת בחבל למה מרקה
3.הטיסה עם פגסוס היתה בסדר גמור מבחינתי. קונקשנים של כשעתיים בכל כיוון השדה סביחה עבר שיפוץ מהפעם האחרונה שהייתי (4שנים) אז אין בעיה להעביר את הזמן במקדונלנס או משהו. אנחנו נחתנו בבולוניה כי זה הכי קרוב אבל היו ישראלים שהגיעו למילאנו/ורונה ואז הנסיעה למלון ארוגה בלפחות עוד שעה-שעה וחצי
4. לגבי הרעיון. בדיעבד מסתבר שזה מקום די אהוד על רוכבים וטריאתלטים מישראל מגיעות לשם קבוצחת למחנות אימונים וכו'. הרוב אומנם נוסעים למקומות באגם גרדה אבל מתסר שגם לרציונה (יש ים לשחיה וטיילת לריצה וזה גם הרבה יותר זול)
אנחנו החלטנו במקרה. כמעט הזמנו חופש במלדיבים ואז חשבנו שנמות משיעמום אז הלכנו על חופשה אקטיבית. קצת גוגל ומוצאים אחלה רעיונות.
5. אנחנו לא רוכבים מקצועיים,אבל כן עוסקים בספורט (בעיקר טריאתלון) וכמוצ שכתבתי אפשר להינות שם בכל רמת של רכיבה ואפילו ללא רכיבה (יש טיולים רגליים, שיט , סנדאות בישול, טעימות יין וכו)
6. לגבי הרעידות אדמה, לא ראיתי, ואף אחד מהמדריכים לא דיבר על זה...
וכטד נקודה.בניגוד לשיראל באיטליה לא רוכבים עם רכב ליווי (ואם כן זה לצרכים לוגיסטיים ולא הגנה מפני כלי רכב) צריך לקחת את זה בחשבון. כלומר יש מרכיב של סיכון בחופשה מהסוג הזה.
לצפיה ב-'תודה, מעניין מאוד. מה שאותי תמיד מלהיב מבחינה קולינרית '
תודה, מעניין מאוד. מה שאותי תמיד מלהיב מבחינה קולינרית
18/10/2017 | 16:01
24
במקומות שאליהם אני נוסעת, בדרך כלל כאלה שאין בהם תיירות המונים גדולה - אבל אפילו ברומא, פירנצה או ונציה במסעדות שאני בוחרת היטב - זה הנדיבות. בחומרי הגלם, שהם טובים מאוד ומקומיים. באהבה שמושקעת בהכנה. בהרגשה שלמי שמכינים את האוכל ממש חשוב שתהנה, כי גם הם נהנים ממנו.

סתם, הלכתי בגנואה בשבוע שעבר ולקראת ערב לא התחשקה לי מסעדה. יש רחוב אחד עם גלידריה טובה אז מצאתי בו זוג לא צעיר שפתח מסעדה של אוכל מהיר, סוג של בצק דומה לפיצה, דק, מלאציו, הפרובינציה של רומא. אבל שונה מפיצה כי נטעם לי די תפל וגולמי. אבל זה היה בסדר גמור. כי עליו היתה גלריה של ירקות: עגבניות, חצילים, קישואים, גבינה. מילוי אחד אפשרי. 3.5 אירו לריבוע כזה שאותי לפחות השביע וגם אם לא, אפשר לקנות שניים במחיר העצום של 7 אירו ולדעת שאתה אוכל היטב אוכל שהוכן באהבה. סתם דוגמא. אחת.

בסופה"ש אכתוב - כנראה באריכות, כדרכי - על חוויותי משם.

ההריסות מהרעידות היו כנראה יותר פנימה ויותר דרומה, לכיוון אומבריה.

כיף לקרוא על חופשה כזאת לא שגרתית.
לצפיה ב-'ובסאני כתב על חוויותיו מריצ'ונה של שנות ה-30 באיטליה'
ובסאני כתב על חוויותיו מריצ'ונה של שנות ה-30 באיטליה
18/10/2017 | 16:06
20
או חוויות בהשראת קורותיו וקורות יהודים ונוצרים אחרים באיטליה של אותו הזמן, הוא היה בדיוק נער אז. כך שהנהירה לים אינה חדשה.
מי שאוהבים לקרוא, אני ממליצה על "משקפי הזהב" ועל "מאחורי הדלת" שלו, ג'ורג'ו בסאני. שניהם קשים להשגה ולא קלים רגשית, במיוחד לא הראשון, אבל ראויים מאוד.

לצפיה ב-'אני אשאל האם זה מתאים גם ללא רוכבי אופניים?'
אני אשאל האם זה מתאים גם ללא רוכבי אופניים?
18/10/2017 | 15:52
3
28
כלומר יהיה לי מה לעשות שם שבוע? יש לאן לטייל בסביבה אם אשכור רכב? החופשה שלך נשמעת נהדרת והמחירים ממש מצחיקים. תודה על הפירוט. אני תוהה איך להכניס זאת למאמרים.
לצפיה ב-'בוודאי, זה אחד הסודות השמורים של איטליה'
בוודאי, זה אחד הסודות השמורים של איטליה
18/10/2017 | 15:58
44
ובמיוחד את/אתם, ששוכרים רכב. יש גם החוף ובעיקר לה מרקה זה פנים המדינה, הררי, הכפרים, שמורת הרי סיביליני. זה לינק טוב להתחיל ממנו:

או מקום אירוח כמו זה (לא הייתי בעצמי עדיין, לצערי, יודעת מדיווחים של זוג שאני סומכת עליו). אני מניחה שאפשר גם בלי לקחת שיעורי בישול, פשוט להנות מהשהות בחווה הזאת:

ממה שקראתי, החוף יחסית בנוי אז אולי יש קווי חוף יפים ממנו, חוץ מאשר כמה נקודות. אבל בשבילי לפחות, העיקר הוא פנים הארץ. חלק מלה מרקה נפגע ברעידות האדמה בשנה שעברה, קראתי דיווח על כמה כפרים שהיו שם הריסות ובניה מחדש תיקח זמן.

לצפיה ב-'לדעתי כן'
לדעתי כן
18/10/2017 | 16:45
1
25
כמו שציינתי בנוסף ל5-6 רמות שונות של רכיבה שיוצאות כל יום, יוצאת גם קבוצת הליכה.
המלון יודע ומבין שלא כולם רוכבים ולכן במקרים בהם אחד מבני הזוג לא רוכב יש פעילויות כמו הליכה, שייט, סנדאות בישול, טעימות יין וכו וכו'...
ואכן, באמת היו הרבה זוגות שרק אחד מבני הזוג רכב או אפילו משפחות (איתנו היו כמה משפחות מישראל שרק הבעל רכב).
יותר מזה היו אנשים שהגיעו רק להליכות (ולאכול :) ).
וכמובן שאפשר לשכור רכב ולטייל באיזור (היו כאלה שעשו גם את זה)
לצפיה ב-'תודה לשניכם '
תודה לשניכם
18/10/2017 | 16:52
3
לצפיה ב-'חחח, לקח לי איזה דקה של קריאה עד שהבנתי שמדובר '
חחח, לקח לי איזה דקה של קריאה עד שהבנתי שמדובר
18/10/2017 | 16:00
43
ברכיבה על אופניים
לצפיה ב-'תאילנד'
תאילנד
16/10/2017 | 10:32
9
108

בני מתכוון לצאת לטיול של אחרי צבא, המתחיל ונגמר בתאילנד.
כרטיס הטיסה היוצא מתאילנד יהיה כחמישה חודשים אחרי ההגעה (כמובן שהוא מתכוון לצאת מתאילנד ולטייל בלאוס, ויאטנם ועוד).
שמענו שלפעמים צריך להציג כרטיס יציאה מתאילנד, תוך חודש ימים (תוקף הויזה שמקבלים) ולא ארוך טווח כמו שאנו מתכוונים לקנות לו. קראנו שמוציאים כרטיסים פיקטיביים כדי לעקוף את זה.
יש דברים בגו?
מה כדאי ואיך לעשות את זה?

תודה,
אורית

לצפיה ב-'במקום לרכוש כרטיס פיקטיבי למה שלא ירכוש כרטיס אמיתי?'
במקום לרכוש כרטיס פיקטיבי למה שלא ירכוש כרטיס אמיתי?
16/10/2017 | 11:43
7
79
אם הוא מתכוון לצאת לויאטנם או ללאוס תוך חודש או פחות למה שלא ירכוש את הכרטיס הזה מראש?
אם הוא לא יודע את המועד המדוייק שירכוש כזה שניתן לשינוי.
מה הסיבה ללכת עקום אם אפשר ישר?

אגב גם כשהוא חוזר לתאילנד בטיסה הוא יקבל ויזה למקסימום חודש ואם ביבשה לתקופת זמן קצרה יותר (אני חושב שבועיים - כבר לא בטוח).
לצפיה ב-'צודק אבל...'
צודק אבל...
16/10/2017 | 13:57
6
69
אין עדיין וכנראה גם לא יהיה מסלול סדור ומתוכנן.
"זה כל הקטע, שאתה לא מחוייב וזורם איך שמתאים לך..."
ובכל מקרה את המעבר ללאוס הוא מתכוון לעשות דרך גבול יבשתי כי הוא מתכוון לטייל מקצה לקצה ושדה התעופה נמצא במרכז המדינה.

תודה על התגובה.
לצפיה ב-'אפשר לרכוש כטיס טיסה שכולל זכות חד פעמית לשינוי מועד הטיסה'
אפשר לרכוש כטיס טיסה שכולל זכות חד פעמית לשינוי מועד הטיסה
17/10/2017 | 13:59
5
44
והנה הוא שומר על גמישות, יכול לשנות.
אפשר לרכוש כרטיס מעבר יבשתי ללאוס, לא יודע אם אפשר לשנות לו את המועד אבל המחיר זול אז מכסימום מוותרים עליו ורוכשים אחר.

ואפשר להיות COOL אבל אז יכול להיות שהוא יהיה עבריין ולעבריינות יכול להיות מחיר.

אני יודע באיזו דרך אני הייתי ממליץ לילד שלי לנהוג, את תחליטי לעצמך.
לצפיה ב-'לא חייבים להיות עבריינים עם כרטיס פיקטיבי, אפשר גם להקפיד '
לא חייבים להיות עבריינים עם כרטיס פיקטיבי, אפשר גם להקפיד
18/10/2017 | 00:05
4
40
להיות ישרים.
כל הדרוש, זה לרכוש את הכרטיס מייד לפני הטיסה, ולבטל אותו לאחר ההגעה ליעד.
כך, אפילו אין שום שקר בהצגת כרטיס היציאה.

מבחינה מעשית, זה לא ממש משנה.
לצפיה ב-'נכון, יש אופציה לכרטיסים עם אופציית ביטול ללא קנס'
נכון, יש אופציה לכרטיסים עם אופציית ביטול ללא קנס
18/10/2017 | 10:18
1
22
בד"כ כרטיסים יקרים, נתקלתי בכמה מקרים בהם הנוסע לא הצליח/הספיק לבטל את הכרטיס בזמן וחויב במחיר של הכרטיס היקר.
אתה צודק, נראה שהאופציה חוקית - בתנאי כמובן שהתייר באמת יצא תוך חודש את תאילנד או האריך את הויזה במשרדי ההגירה
לצפיה ב-'תמיד יש סיכון כספי אם שוכחים לבטל או מנועים בגלל סיבה טכנית'
תמיד יש סיכון כספי אם שוכחים לבטל או מנועים בגלל סיבה טכנית
18/10/2017 | 12:54
22
אבל זה לא שונה, למשל,  מהסיכון שיש כשקונים כרטיס טיסה לא גמיש ומפספסים את הטיסה בגלל שכחה או שנתקעים בעיר אחרת.
כלומר, טיולים, כמו החיים בכלל, כרוכים בסיכונים כספיים (וגם סיכונים יותר רציניים) ואין פה איזה סיכון מיוחד שכרוך דווקא בסיפור של רכישת כרטיס למטרה הנידונה.

שהייה בתאילנד מעבר למותר היא כמובן עבירה, אך המטרה בכרטיסים פיקטיביים אצל אנשים נורמטיביים היא לא כדי לאפשר עבירה כזו, אלא רק כדי לא להיות כבולים מראש לתאריך יציאה ויעד המשך.
לצפיה ב-'תרשה לי לחלוק, הצגת כרטיס חזרה שיש כוונה מראש לבטל אותו '
תרשה לי לחלוק, הצגת כרטיס חזרה שיש כוונה מראש לבטל אותו
19/10/2017 | 11:29
1
13
למחרת זו עדיין עבירה.
מעשית זה עדיין עדיף מאשר להציג כרטיס שכבר בוטל כי זה מפחית את הסכוי להתפס, אבל זו עדיין עבירה, כי הצגת מצג שווא שזה הכרטיס שאיתו בכוונתך לצאת מהמדינה.
לצפיה ב-'לא, אין כאן עבירה או כוונת עבירה, אפילו לא ברמה המוסרית'
לא, אין כאן עבירה או כוונת עבירה, אפילו לא ברמה המוסרית
19/10/2017 | 17:50
7
אולי יש מדינות עם דרישה בחוק להראות את כרטיס יציאה שאיתו מתכוונים לצאת, אבל בכל המדינות שאני יודע עליהם, אין שום דרישה כזו בחוק. למשל ארה"ב - דורשים ממך גם בקבלת הויזה וגם בטופס המכס לחתום על שורה שלימה של הצהרות, כך שהם יודעים בדיוק מה הם כן דורשים ומה לא.

בקשה לראות כרטיס יציאה, זו פשוט אחת מהשיטות ההיוריסטיות של שוטר הגבולות, להעריך את כוונת האדם העומד מולו.  זה באותה קטגוריה של שאילת הנוסע מה מטרת הביקור, איפה ילון ועוד שאלות שאמורות לעזור לשוטר להחליט אם להכניסו או לא. לא שמעתי שמישהו נדרש להצהיר ו/או לחתום שהוא מתחייב (או אפילו מתכוון) לצאת בטיסה ספציפית. האפשרות לבטל כרטיס לאחר הכניסה ידועה היטב גם לשלטונות. לכן זו רק אחד האמצעים להתרשמות של השוטר ותו לא.
מי שמתעתד לא לצאת מהמדינה בזמן יכול לעשות זאת גם בלי לבטל בכלל את כרטיס הטיסה החוצה - פשוט לא להופיע לטיסה.  כל העיניין פה הוא איך לחסוך קצת כסף.

אם מאשרים לנוסע כניסה, הוא מחוייב לצאת מהמדינה עד התאריך שאושר הביקור (שאגב, זה כמעט תמיד תאריך מאוחר מתאריך הכרטיס ליציאה), וכמובן, לקיים את חוקי המדינה המארחת.

בלי קשר לכרטיס "פיקטיבי"  (במרכאות, כי מדובר בכרטיס אמיתי לכל דבר, ורק הכוונה מראש לבטלו מקנה לו את ה"פיקטיביות" כביכול), הרי כל מי שקונה כרטיס פתוח או עם אפשרות שינוי נמצא בדיוק באותו מעמד. לגיטימי לחלוטין לשנות תאריכי ויעדי יציאה כל עוד עוזבים לפני תאריך המקסימום.

אז מה בעצם שונה בין מי שקונה כרטיס עם אפשרות שינוי לבין מי שקונה כרטיס, מבטלו, וקונה אח"כ כרטיס אחר? אין כל הבדל, אפילו לא בכוונה של הנוסע. רק הבדל אפשרי בעלויות הכספיות.

סתם לסבר את האוזן, מהאתר של אייר פראנס: " a return ticket or proof that you will exit the country may also be requested"  וזה בהמשך של מה שהוא required כמו דרכון לX חודשים קדימה וויזה.   הבדל בין מה שהוא דרישה לבין מה שאולי יבקשו אך אינו דרישה.

אגב, בהרבה מקרים מי שבודק את הדבר הזה או לא בודק (כמו את תוקף הדרכון והויזה)  אלה לא שוטרי הגבולות ביעד, אלא פקידי חברת התעופה בצ'ק אין לפני הטיסה לשם.
לצפיה ב-'יש דברים בגו וזה מאוד קל לביצוע בכמה הקלדות'
יש דברים בגו וזה מאוד קל לביצוע בכמה הקלדות
17/10/2017 | 16:52
43
רוכשים כרטיס כזה שאפשר לבטל את הרכישה לחלוטין תוך 24 שעות.
באקספדיה, למשל, רוב הכרטיסים כאלה.
מקבלים את האיימיל שמאשר את הכרטיס.
מבטלים את הרכישה.

סוף הסיפור.

לצפיה ב-'שטרסבורג'
שטרסבורג
14/10/2017 | 12:56
46
141
האם יש הגיון לסוע לשטרסבורג, לבד, ל- 4 לילות, 3 ימים מלאים? מדובר על תחילת נובמבר. לא אשכיר רכב כדי לצאת מהעיר . אני מחפשת עיר לא הומה מדי, שארגיש בה בנוח להיות לבד, אבל שגם יהיה לי מה לעשות בה 3 ימים מלאים. מודה מראש להתיחסותכם.
המשך>>
האם יש הגיון לסוע לשטרסבורג, לבד, ל- 4 לילות, 3 ימים מלאים? מדובר על תחילת נובמבר. לא אשכיר רכב כדי לצאת מהעיר . אני מחפשת עיר לא הומה מדי, שארגיש בה בנוח להיות לבד, אבל שגם יהיה לי מה לעשות בה 3 ימים מלאים. מודה מראש להתיחסותכם.
לצפיה ב-'במשרד הבריאות חוששים שהתפרצות מחלה טרופית באיטליה תגיע לישרא'
במשרד הבריאות חוששים שהתפרצות מחלה טרופית באיטליה תגיע לישרא
15/10/2017 | 22:20
6
130
במשרד הבריאות חוששים שהתפרצות מחלה טרופית באיטליה תגיע לישראל
התפרצות נגיף הצ'יקונגוניה באזורים מתויירים באיטליה והעובדה שהיתוש שמעביר אותו נפוץ בארץ, מעלים את הסיכון להתפשטותו. בין היתר, המחלה עלולה לגרום לשיתוק שנמשך חודשים. 
התפרצות של נגיף הצ'יקונגוניה באיטליה, המועבר באמצעות יתוש הנפוץ גם בישראל, מעוררת חשש מאפשרות של התפרצות דומה בארץ. מאז חודש אוגוסט דווח ברומא ובאזור עיר החוף הסמוכה אנציו על עשרות מקרי הידבקות במחלה הטרופית, ומספר החולים רק הולך ועולה. במשרד הבריאות עוקבים אחר ההתפרצות, וצפויים להגיש בקרוב המלצות למטיילים ישראלים באזורים אלה.
הנגיף מועבר בעקיצת יתושי אדס מסוג הטיגריס האסייתי, ולא במגע ישיר בין בני אדם. עם זאת, הוא יכול לעבור גם דרך עירוי דם נגוע. קדחת הצ'יקונגוניה לא נחשבת קטלנית אך היא מאוד לא נעימה. הסימפטומים שלה כוללים חום, עייפות בחילות פריחה, וכן כאבי שרירים שיכולים ללוות את החולה חודשים ארוכים. בישראל מטופלים מדי שנה כמה מקרים בודדים של מטיילים שנדבקו בנגיף בחו"ל ושבו עמו לארץ.
"זו מחלה לא סימפטית שמתחילה כמחלת חום שנמשכת כמה ימים, ולאחר מכן מופיעים כאבי פרקים, לעתים עד שיתוק של החולה לפרקי זמן של כמה חודשים עד שנה", אומר מנהל המרכז למרפאת מטיילים ומחלות טרופיות בשיבא תל השומר, פרופ' אלי שוורץ. "אנחנו נתקלים בזה לא הרבה, אבל נתקלים. בשנים האחרונות טיפלנו בכמה עשרות מקרים של הידבקות בנגיף", הוא מציין.
לדבריו, התפרצות הנגיף באיטליה, באזור מתוייר יחסית על ידי ישראלים, בצירוף העובדה שמעבירי הנגיף – יתושי הטיגריס האסייתי – נפוצים בארץ, מעלה את הסיכון להתפרצות דומה בישראל. "כדי שהמחלה תתפרץ אתה צריך גם מסה של יתושים שמסוגלים להעביר את הנגיף, וגם מספר גדול של נשאים שנדבקו בנגיף בחו"ל והביאו אותו לארץ", הוא מסביר......
לצפיה ב-'כשסבא שלי עלה לארץ כדי להדביר את המלריה הוא ייבש ביצות'
כשסבא שלי עלה לארץ כדי להדביר את המלריה הוא ייבש ביצות
16/10/2017 | 11:50
2
67
לא היה אז משרד בריאות שתמורת המיסים והמשכורת של עובדיו מספר שיש לו חששות.
פשוט כדי למנוע מלריה בישראל אנשי היישוב העברי (לא הייתה מדינה, רק ישוב) במקום לדבר הדבירו את יתוש האנופלס.

אולי כדאי לחזור לימי תחילת המאה העשרים, במקום לדבר ולחשוש פשוט לעשות.
לצפיה ב-'לאונידס, אני בהלם! לעשות משהו? מי יעשה? משרד הבריאות?'
לאונידס, אני בהלם! לעשות משהו? מי יעשה? משרד הבריאות?
16/10/2017 | 12:02
1
61
ראית את הכתבה אתמול על החתולים בבתי החולים? איפה משרד הבריאות?
הכתובות על אולמות החתונה והזוהמה במטבחים? משרד הבריאות
נו באמת, הרחקת לכת בדרישות שלך. קודם יחלו, אח"כ יתאשפזו ואח"כ יגידו....לא ידענו.
לצפיה ב-'נכון יש לך תחושה של סיפוק כשאת רואה את שורת מס ההכנסה בתלוש?'
נכון יש לך תחושה של סיפוק כשאת רואה את שורת מס ההכנסה בתלוש?
17/10/2017 | 12:23
34
או שורת מע"מ בחשבונית?
כי את יודעת שכספי המיסים שלך הולכים לצרכים חשובים כמו בריאות חינוך ביטחון וכו' וכמובן מנוהלים בצורה נכונה ויעילה?

ברכות לממשלת ישראל שהעבירה אתמול את חוק הג'ובים ובמקבל הוציאה הודעה על חוסר התקינות במינוי דובר חיצוני למשטרה ללא מכרז (וללא יישור קו עם ראש הממשלה ומלחכי פנכתו), מינוי שהתאפשר משום שממשלה הזו העבירה חוק ונוהג שנותן פטור ממכרזים.

מה הקשר לפורום תיירות? מתנצל אבל אין, סתם פרקתי קצת.
לצפיה ב-'כל שעלי לעשות כרגע זה, כנראה, לחכות ולקוות לטוב, כי אכן '
כל שעלי לעשות כרגע זה, כנראה, לחכות ולקוות לטוב, כי אכן
17/10/2017 | 11:51
2
48
נעקצתי בשבת על ידי יתושה, אחר הצהריים, ביער מעל ג'נובה. היו הזהרות אבל יותר מוקדם בקיץ, כשהיה חם, מפני היתושה המסוימת. המראה של זו שעקצה אותי נראה לי דומה ליתושה המדוברת אבל אני כמובן לא בטוחה. בינתיים אין סימפטומים והאדמומית הולכת ונעלמת וכשקצת גרד, לא כאב. בכל מקרה לא ידוע לי על מגיפה באזור וזהו יער שמבקרים בו, אולי לא המונים אבל כן למסלולי הליכה פה ושם.
יחד עם העובדה שאין לי מזוודה שכן חזרתי אתמול בבלגן של השביתה כן או לא (היו מונחות עשרות מזוודות על הקרקע בטרמינל, כך סתם, ושלי ושל לפחות עוד שתי טיסות לקראת הצהריים סתם לא הגיעו), שצריך לעשות תיקון שרברבי בבית ושאני חוששת שגם מכונת הכביסה שלי מתקרבת לימיה האחרונים, אין ספק שצפויים לי ימים מעניינים בקרוב.
בהלוך מובן שלא נסעתי עם מזוודה בבטן המטוס אבל בחזור קשה היה להתנגד להביא חזרה קרם אגוזי לוז או פסטו ג'נובזה או ממרח שמתאים לברוסטקה מעשבי תיבול ג'נובזיים. וכולי וכולי...

אם כי 11 ימים ספקטקולריים בפיימונטה ובליגוריה מצדיקים הכל, כנראה...

ורומא ואנציו (דווקא אני רוצה לבקר בה, אתר מפורסם מימי מלחמת העולם השניה ובכלל כנראה עיירה יפה) רחוקות דיין מליגוריה...אז אני אופטימית.
לצפיה ב-'אורלנדה, אופטימיות זה תמיד טוב. נשמע שנהנית!'
אורלנדה, אופטימיות זה תמיד טוב. נשמע שנהנית!
17/10/2017 | 18:19
1
10
לצפיה ב-'יש לי ברירה? כבר נעקצתי...'
יש לי ברירה? כבר נעקצתי...
18/10/2017 | 10:54
9
לצפיה ב-'כרטיסים'
כרטיסים
17/10/2017 | 00:34
93
עקב ביטול נסיעה ללונדון מבקשת למכור כרטיסים ללונדון איי וכמו כן כרטיסים למופע TRILER  ב10.11 במחירי הנחה למעוניינים לפנות בפרטי תודה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס
רוצים חופשה מפנקת?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה