לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3264732,647 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'החל מה-30 ביוני ארה"ב תגביל הכנסת אבקות מעל 350 מל'
החל מה-30 ביוני ארה"ב תגביל הכנסת אבקות מעל 350 מל
25/06/2018 | 09:54
9
מצאתי היום את הכתבה הזו בניו יורק טיימס. כדי שלא תשאלו לגבי איזה אבקות מדובר העתקתי את הקטעים הרלבנטיים:

While the limits sound generous relative to the 3.4 ounces that liquids, gels and creams are subject to, they may have an impact on travelers bringing back spices from places like Morocco, Turkey or India.

They may also affect parents carrying infant gear including containers of baby powder or powdered formula and those who pack protein or energy powders or cosmetics. Gun powder is already banned from both carry-on and checked luggage.

The T.S.A. publishes a complete list of permissible, limited and banned items on its website but it has yet to update its powders with the 350-milliliter limit for carry-ons, suggesting many fliers are in the dark on the regulation. New restrictions could slow down security lanes as T.S.A. agents continue to adjust to the additional screening and fliers learn about the new limits.
https://www.tsa.gov/travel/security-screening/what...

https://www.nytimes.com/2018/06/21/travel/tsa-powder-rules.html?action=click&module=Associated&pgtype=Article®ion=Footer&contentCollection=Travel%20Tips%20and%20News
לצפיה ב-'מעבר אל ארצות הברית'
מעבר אל ארצות הברית
24/06/2018 | 20:19
7
52
יצא לי לקרוא את זה

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5294423,00.html
כמה שאלות,
אם לפני שהיא נעצרה, היא הייתה מראה להם דרכון חתום ממדינת צרפת, אז לא היו מעבירים אותה למעצר?
שאלה נוספת, אמרו לי שחוץ מקנדה יש עוד מדינות שמי שיש לו אזרחות שלהם שהוא יכול עם דרכון פעיל, בלי חובה של ויזה, להיות בארצות הברית? אבל אני לא הבנתי אם זה נכון מה הן המדינות?
ומה ההבדל בין ויזה לבין דרכון?
ואם יש לאדם ויזה לארצות הברית והוא נמצא בקנדה, אז דרך איזה מקומות בגבול בין קנדה לבין ארצות הברית מותר לו לעבור לארצות הברית?
תודה לעונים.

לצפיה ב-'יש פורומים שמוקדשים להגירה לארה"ב'
יש פורומים שמוקדשים להגירה לארה"ב
24/06/2018 | 20:27
2
35
גם פה בתפוז וגם במקומות אחרים.
לצפיה ב-'במקרה הזה אני מתכוון לטיול לא להגירה'
במקרה הזה אני מתכוון לטיול לא להגירה
24/06/2018 | 20:29
1
12
לצפיה ב-'נכון, יש מספר מדינות בעיקר אירופאיות שניתן להכנס לארה"ב '
נכון, יש מספר מדינות בעיקר אירופאיות שניתן להכנס לארה"ב
24/06/2018 | 20:34
34
בלי ויזה אבל צריך למלא (ולשלם) עבור טופס שנקרא ESTA גגל את המילה ESTA ותמצא את כל המידה, מי זכאי, מאיזה מדינות, תשלום וכד'.
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
24/06/2018 | 22:20
3
39
1. הדרך היחידה לעבור לארצות הברית, זה רק במעבר גבול מסודר,
כל מי שהיה עובר דרך הגבול של מקסיקו או קנדה לא במעבר גבול, ולא משנה עם איזה דרכון היה נעצר,
כי היא עבר בצורה לא חוקית.
(יש מדינות שיש להם הסכמים של מעבר חופשי , כמו אזור שאנגן באירופה, שם אפשר לעבור בן מדינה למדינה בכל מקום).
2. יש שורה ארוכה של מדינות שיש להם פטור מהוצאת ויזה לארצות הברית
וגם אז, אי אפשר להגיע ולהגיד באתי, אלא צריך קודם לקבל אישור ממוחשב,
זה נכון לארצות הברית וזה נכון גם לקנדה,
ישראלים יכולים להגיע לקנדה בלי לבקש ויזה קודם, אבל צריך קודם לקבל אישור ממוחשב.
3. דרכון זה מסמך מזהה של המדינה שלך,
ויזה זה מסמך שמאפשר לך להגיע למדינה אחרת, והמדינה האחרת היא זאת שמנפיקה אותו.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
25/06/2018 | 04:38
2
21

בקשר ל
"הדרך היחידה לעבור לארצות הברית, זה רק במעבר גבול מסודר,"
אם מותר לעבור את הגבול רק בנקודת מעבר מותרת
אז אם זה נכון, למה לא עושים איפה שאין נקודת מעבר מוסדרת, גדר בין קנדה לארצות הברית להקשות על מסתננים?

לצפיה ב-'גדר עולה הרבה כסף,'
גדר עולה הרבה כסף,
25/06/2018 | 08:35
10
והקנדים ברובם הגדול לא מעוניינים לעבור לארה"ב. הם מאמינים שבקנדה טוב יותר. אין סיבה אמיתית להשקעה הכלכלית במחסום מסיבי.
כמו שאתה רואה, יש אמצעים לראות אם מישהו עובר את הגבול והסיכוי לעשות את זה בלי להיתפס, קלוש.
לצפיה ב-'השאלה צריכה להיות הפוכה'
השאלה צריכה להיות הפוכה
25/06/2018 | 10:32
4
מתוך כ200 מדינות בעולם
רק ב60 מהם יש גדר כלשהיא בגבול,
וברובם מדובר על גדר רק במקום מסוים, כמו הגדר בן ספרד למרוקו,
או הגדר בן יוון לתורכיה, ובשאר הגבולות שלהם אין גדר.
כמו צפון קוריאה ודרום קוריאה, כשאין גדר בן קוריאה לסין.

לדעתי רק ישראל מוקפת כולה בגדר.
ולכן השאלה הנכונה היא לא למה לא לעשות גדר,
אלא למה כן.

לצפיה ב-'התיעצות לגבי סלובקיה'
התיעצות לגבי סלובקיה
25/06/2018 | 10:19
6
אני מתכנן טיול בתקציב מוגבל לי ולשני בניי בני 8 ו-11. נקנו כרטיסים ליולי לברטיסלבה, שבוע. מסיבות שלא אפרט כאן תקציב התיירות שלי הצטמצם דרסטית בשנים האחרונות כך שזה יהיה הטיול היחיד השנה לי ולבנים ואני מנסה להכניס מעט גיוון ואיזון לטיול. חשבתי על 4  ימים בברטיסלבה עצמה ועוד 3 ימים מחוץ לעיר, שהייתי שמח שיכלול טירות, יערות והרים. חשבתי על ניטרה, טרנבה, ופארק Slovak national Paradise Park. אפשרות נוספת לעשות טיול יום לוינה בסירה או ברכבת. זאת פעם ראשונה שלנו בסלובקיה ולא סביר שנוכל לחזור להשלמות בקרוב. אשמח לדעתכם. תודה. 
לצפיה ב-'נאפולי - אמא ותינוקת'
נאפולי - אמא ותינוקת
23/06/2018 | 11:40
14
86
היי, מנסה להגשים חלום ולבקר בנאפולי. אמא וביתה התינוקת בת שנה וחצי שכבר הייתה ביוון וקפריסין. מס שאלות. תודה לעונים.

1. עד כמה ניתן לטייל בתחבורה ציבורית? לאמלפי קפרי סורנטו ראוולו פוזטני וכו כשנאפולי בסיס לטיולי כוכב.

2. האם שבעה ימים מספיקים לדעתכם?... :( פוחדת שלא אראה את מה שאני רוצה..

3. שאלה שלישית ואחרונה זו פעם שישית שלי מאיטליה, מעולם לא נתק:לתי במחירים כאלה גבוהים ללינה. :( אולי חוץ מאזור הצ'ינקווה טרה. האם למישהו יש המלצה למקום לינה סביר שמותאם לעגלת תינוק?

מודה לראש לכל תשובה או טיפ לטיול עם תינוקת בת שנה וחצי
לצפיה ב-'נאפולי לדעתי לא לטיול כוכב'
נאפולי לדעתי לא לטיול כוכב
23/06/2018 | 12:03
74
לדעתי יש להפריד בין נאפולי לטיול בדרך אמלפי.
נאפולי עיר סואנת, פקקי תנועה אדירים (בעיקר במרכז העיר) ולכן לא ממליצה לצאת ממנה כל יום לטיול אחר (אולי מקסימום רכבת לפומפי/הרקוליון) וחזרה.
דרל נוספת, לטיול 7 ימים, היא לפצל 3 ימים לנאפולי ו-4 ימים לדרך אמלפי כאשר משכירים רכב (נסיעה לא פשוטה). 
אולגה007
לצפיה ב-'אם הייתי רוצה לטייל באמלפי'
אם הייתי רוצה לטייל באמלפי
23/06/2018 | 14:02
74
ואני לא בטוחה שאני רוצה לטייל במקום כה מתויר, הייתי לוקחת את המעבורת מסרלנו ולנה בפוזיטנו או באמלפי. כי אם כבר, אז. השייט נראה לי נפלא ואין לי שום עניין לנהוג בכביש כל כך עמוס ומסוכן. יכול להיות שהבת שלך תיהנה משייט כזה? הנה למשל הלו"ז בין סלרנו ופוזיטנו ואפשר לבחור לו"זים אחרים:

לפי מה שקראתי, אין לי חשק לנסוע לקפרי - העומס לא יתואר - אלא אם כן הייתי לנה בה יומיים-שלושה לטיולים רגליים. אבל ליום אחד, לא. יש, אגב מעבורת ישירה, מנאפולי.

לראוולו תצטרכי לארגן איזושהי הסעה כי זה למעלה, מעל החוף. זה האתר היחיד שם שבאמת מושך אותי כי אני מבינה שהיופי עצום.

לא, 7 ימים לא יספיקו לכל זה. אני אומרת את זה לפני שהייתי. זו ריצה ובמיוחד, אני מניחה שאת רוצה לנסוע בחודשים היפים, כלומר עכשיו עוד אוקטובר. העומס כל כך גדול שייקח עוד יותר זמן.

על איזו עונה בשנה את מסתכלת, מעכשיו עד אוקטובר? אז זה שיא עונה ויכולהיות גם שאת נופלת במקרה על אירוע תיירותי, תרבותי או עסקי בתאריכים מסוימים, שמייקר את הלינה.
לצפיה ב-'אז למה להתמקם בנאפולי ולא בסורנטו או אחד הכפרים בחצי האי?'
אז למה להתמקם בנאפולי ולא בסורנטו או אחד הכפרים בחצי האי?
24/06/2018 | 11:50
2
51
עם כל הכבוד לגתה, אישית לא אהבתי את נאפולי ואני מרגיש שהייתי בהחלט יכול למות גם בלי לראות אותה. עיר מטונפת, צפופה, רועשת ומזוהמת, מלאה במהגרים וכייסים, ניסו כמה פעמים להונות ולרמות אותנו, לכייס אותנו, שני צעירים הטרידו מינית את בתי בת ה-17 בויה טולדו, ולמרות האוכל הנפלא, מחשיב כחופשה די מיותרת. התחבורה הציבורית על הפנים ובפעם היחידה כשהגענו לתחנת הרכבת כדי לקחת רכבת לארקולנו ופומפיי, ראינו תגרה בין 2 קבוצות של צוענים שהמדריכה שלנו בפומפיי אמרה שזה די שכיח, מלחמות על טריטוריות כייסות.

להבדיל 1,000 הבדלות, אמאלפי זה גן עדן. סיפור אחר לגמרי. יפה, נופים מהממים, רומנטית. 
לצפיה ב-'הטרידו מינית?'
הטרידו מינית?
24/06/2018 | 15:56
29
התלוננת במשטרה?
נראה לי שאתה מגזים,עיר תוססת ומלאת חיים ולא צריך לתאר אותה באור שלילי חד צדדי.
לצפיה ב-'ואני אהבתי לבקר בה ואשמח לשוב אליה. יש בה חן מיוחד, מקומות'
ואני אהבתי לבקר בה ואשמח לשוב אליה. יש בה חן מיוחד, מקומות
24/06/2018 | 18:37
19
מעניינים, אוכל טוב, תרבות, לא כוייסנו (זה קרה לנו בפריס לפני שנים רבות), לא הוטרדנו ובכל מקום היה יחס מסביר פנים.
מסתבר שכל אחד וטעמו.
לצפיה ב-'לטעמי עיר מאוד מעניינת '
לטעמי עיר מאוד מעניינת
24/06/2018 | 16:27
6
30
אמנם גנבו לי מצלמה בזמנים שמצלמה היתה עוד צורך לא עשיתי מזה בלגן  אפשר בהחלט לאכול בה להנות בה רציתי להגיע לכל המקומות שציינת אבל לא היה לי זמן אולי 10 ימים יהיו מספיקים  ...איזה סוג של לינה את מחפשת?
לצפיה ב-'גרתי בנאפולי'
גרתי בנאפולי
24/06/2018 | 18:32
5
31
ולא ניסו לרמות אותי,לגנוב לי או לשדוד אותי.מה שכן חוויתי זה אנשים מעניינים,פתוחים ומסבירי פנים בצורה שלא קיימת במקומות אחרים.
ואגב, העיר שאתה גר בה בהולנד הרבה יותר מסוכנת.
לצפיה ב-' מסכימה עם מה שחווית כי זו היתה גם החוויה שלנו'
מסכימה עם מה שחווית כי זו היתה גם החוויה שלנו
24/06/2018 | 18:39
8
לצפיה ב-'בלי לדעת איפה הוא גר בהולנד, שום סיכוי שהעיר שלו יותר מסוכנת'
בלי לדעת איפה הוא גר בהולנד, שום סיכוי שהעיר שלו יותר מסוכנת
24/06/2018 | 20:30
3
28
עפ"י סטטיסטיקות פשע, נאפולי במקום שני ביבשת בעוד רטרדם, העיר הראשונה בהולנד נמצאת במקום 38.

https://www.numbeo.com/crime/region_rankings.jsp?r...
לצפיה ב-'נפלת פה לא טוב'
נפלת פה לא טוב
24/06/2018 | 20:41
2
26
כי אני מכיר את שתי הערים,גרתי בשתיהן,ההולנדים מרמים בסקרים ומכרו גם את אחיהם היהודים בעבור בצע כסף.
רוטרדאם שמה את נאפולי בכיס הקטן מבחינת הרגשת הבטחון האישי של תושביה.
ולא ענית לי על השאלה בקשר לתגובת המשטרה בנאפולי על הפשע שבוצע,כביכול,בביתך.
לצפיה ב-'אתה לא אשתי ומפני שאני בעל החברה אתה גם לא הבוס שלי'
אתה לא אשתי ומפני שאני בעל החברה אתה גם לא הבוס שלי
24/06/2018 | 20:55
1
23
לכן אני לא רואה חובה לענות לך. מה עוד שהתשובה די ברורה כפי שברור שמדובר בשאלה מתריסה שמיועדת להתחיל ויכוח מיותר לחלוטין. את רשמיי מהביקור בנאפולי כתבתי, ומעניין אותי כשלג דאשתקד מה דעתך על כך.

לצפיה ב-'ובתגובתך אתה רק מוכיח'
ובתגובתך אתה רק מוכיח
24/06/2018 | 20:57
19
שאין בסיס במציאות למה שכתבת קודם.
לצפיה ב-'עניין של טעם אישי'
עניין של טעם אישי
24/06/2018 | 20:25
17
הייתי באזור כמה וכמה פעמים. לבד ועם ילדים. בעיני נאפולי היא עיר מלוכלכת, פקוקה ומאוד לא נעימה להסתובבות. לא הייתי מקדישה לה יותר מחצי יום, וגם על זה הייתי מוותרת. 
על פומפיי לעומת זאת לא הייתי מוותרת, גם עם ילדונת קטנה.
כביש אמלפי-פוזיטנו-סורנטו מהמם ביופיו, במיוחד אם עוצרים בכל מיני עיירות ציוריות בדרך שלא מופיעות בהמלצות השגרתיות, אבל לשם כך צריך רכב ואני לא בטוחה שפעוטה בת שנה וחצי תהנה מהסיבובים שעל הכביש בתחב"צ. 
קפרי הוא אי יפהפה. לצערי מעולם לא הצלחתי לשוט לתוך המערה כי המים היו גבוהים/נמוכים/סוערים/שקטים ושלל תירוצים. לא בטוחה שהייתי טורחת להגיע אליו לו ידעתי מראש שהמערה תהיה סגורה. 
המלצה שלי:
אם את ממש חייבת להיות בנאפולי - קחי שניים-שלושה לילות שם ובאחד הימים צאי בתחב"צ לפומפיי. 
בשאר הלילות תלוני באחת העיירות שבין אמלפי לסורנטו. עוברים שם אוטובוסים, רק תבררי מראש מה הזמינות שלהם ומה המסלול. מניחה שאפשר למצוא לזה תשובה באתרי האינט' העיירות. 
בגדול - האזור לא ממש מתאים לעגלת תינוק. העיירות בנויות על צלע הר ויש הרבה עליות וירידות, כמו גם כבישים צרים יחסית. אבל האיטלים אוהבים ילדים ואפשר להסתדר. כאמור הייתי שם גם עם ילדים בעגלה. 
שבעה ימים הם די והותר לדעתי כדי להתרשם מהאזור ולהיות במקומות שציינת. 
לגבי עלויות - מניחה שזה תלוי בעונה בה את מתכננת לנסוע. יולי-אוגוסט עמוס בתיירים והמחירים בהתאם. מניחה שבספט' המחירים יותר נוחים.
תהני! לו יכולתי הייתי מבלה שם לפחות חודש בשנה.  
לצפיה ב-'נאפולי והסביבה'
נאפולי והסביבה
25/06/2018 | 10:04
7
היינו שם לפני כמה שנים אבל אני מניח שרוב הדברים עדיין נכונים.

1. אפשר להסתדר בתחבורה הציבורית, אנחנו התסדרנו, אבל נעים זה לא. בטח עם ילדה קטנה. כפי שאמרו לפניי, אפשר להפוך את נאפולי לבסיס הטיול אבל אני בספק אם זה כדאי וחכם. שוב, אני לא מחדש פה כלום, הכל כבר כתבו לפניי אבל העיר ממש מלוכלת, ברמות של עולם שלישי, לא של אירופה. כמובן מלא זרים שמתעלקים ודוחפים ממש בכוח כל מיני מקלות סלפי ושטויות אחרים. ואם רק שואלים כמה זה עולה, אין אפשרות להיפטר מהם. באזור של תחנת הרכבת המרכזית מאיפה שלוקחים רכבות לטיולי יום, מלא בטיפוסים מפוקפקים. אם תתמקמי במקום אחר ורק תבואי לנאפולי פעם או פעמיים יהיה גם יותר יפה ויותר נעים.

2. לדעתי שבוע יכול להספיק.. יומיים בנאפולי עצמה לראות את המוזיאונים (לא לפספס בשום אופן את מוזיאון הארכיאולוגיה) ולטייל קצת ברחובות, לאכול פיצה וגלידה ולשתות קפה משובח. לא לוותר על ביקור בפומפיי. אנחנו אהבנו מאד את העליה לראש הר וזוביוס אבל הקטע האחרון הוא ברגל ולא מעשי עם ילדה בת שנה וחצי. גם עגלה לא מעשי. יום אחד הפלגה לקאפרי, שלושה ימים (או ארבעה) בסורנטו, אמאלפי, רוולו (לא לוותר על רוולו!) ופוזיטנו. ימלאו די טוב שבוע. 

3. המחירים הם פונקציה של עונה. בנאפולי היינו במלון Mergellina שהיה די זול אבל לא מציאה גדולה. באמאלפי היינו במלון שנקרא Albergo Antico, נחמד אבל לא  ממש זול. אמאלפי די יקרה כי נופשים שם הרבה מיליונרים.
לצפיה ב-'בא לי באלי'
בא לי באלי
23/06/2018 | 11:55
6
77
נהיה כ-4 ימים בהונג וחושבים האם להמשיך לעוד מקום או לחזור לארץ. בבדיקה ממש ראשונית ראיתי שלבאלי מותר להכנס רק כחלק מקבוצה בטיול מאורגן? ואולי אקבל מהפורום רעיונות אחרים?(לא תילאנד). תודה מראש לכל התיחסות.
לצפיה ב-'ישראלים לא יכולים להכנס לאינדונזיה או באלי'
ישראלים לא יכולים להכנס לאינדונזיה או באלי
23/06/2018 | 12:43
5
74
לא בקבוצה מאורגנת, לא כתיירים ולא כאנשי עסקים.

לצפיה ב-'הממממ. באסה. אז לא בא לי באלי. רעיונות אחרים?'
הממממ. באסה. אז לא בא לי באלי. רעיונות אחרים?
23/06/2018 | 16:57
2
14
לצפיה ב-'תלוי מתי'
תלוי מתי
23/06/2018 | 17:03
1
57
אם מדובר על הסתיו, טיוואן מאד מומלצת ומענינת, וקרובה להונג קונג,
ואין סיכוי שתגיעו אליה בדרך אחרת בטיול או בטיסה למקום אחר, כי אין טיסות ישירות לטיוואן מישראל.
בקיץ ובחורף פחות נעים.

לצפיה ב-'מדובר על אוקטובר'
מדובר על אוקטובר
24/06/2018 | 22:10
8
שזה אכן סתיו. מודבר על נסיעה קצרה, משו כמו 4 ימים והאמת חשבתי על איזה אי רומנטי... ? אבל תיבדק טייפה. תודה
לצפיה ב-'אני גם מאוד בעד טאיוואן, או טאייפיי ליתר דיוק'
אני גם מאוד בעד טאיוואן, או טאייפיי ליתר דיוק
24/06/2018 | 02:10
1
38
מכיוון שיש לכם רק 4 ימים. טאייפיי נהדרת לדעתי, מאוד נהניתי בה, היינו בה שבוע
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה'
מצטרפת להמלצה
24/06/2018 | 15:24
5
לצפיה ב-'פארק אירופה - תו נכה בינלאומי'
פארק אירופה - תו נכה בינלאומי
23/06/2018 | 21:21
1
45
היי
לאשתי יש תו נכה בינלאומי האם זה מקנה הטבה כלשהי בפארק אירופה? 

בתודה מראש
לצפיה ב-'בבקשה, מתוך אתר האינטרנט שלהם'
בבקשה, מתוך אתר האינטרנט שלהם
24/06/2018 | 19:37
22
ההטבות תלויות בסוג הנכות
לצפיה ב-'טיול מאורגן'
טיול מאורגן
24/06/2018 | 19:19
27
אהלן שלום לכולם
יש לי שאלה בקשר לטיולים מאורגנים.
מישהו פה יצא לטיול מאורגן כלשהו? ואם כן דרך איזו חברה?

אני מעוניין לצאת לטיול בחודש אוגוסט בפעם הראשונה שלי. ואני רוצה שזה יהיה טיול מאורגן ככה שפחות או יותר אראה מה קורה ומה הולך. 
הכיוון זה צפון איטליה. 

מישהו יכול להמליץ על חברה לטיולים? (אם יש משהו שהוא רק של צעירים אז עדיף. בני 20-30)
לצפיה ב-'הולנד באמצע ספטמבר - כן או לא ?'
הולנד באמצע ספטמבר - כן או לא ?
22/06/2018 | 10:10
48
148
מתברר מאינפורמציה במרשתת שאמצע ספטמבר כבר גשום וקר באמסטרדם והולנד בכלל.
האומנם ?

תודה למשיבים.

המשך>>
מתברר מאינפורמציה במרשתת שאמצע ספטמבר כבר גשום וקר באמסטרדם והולנד בכלל.
האומנם ?

תודה למשיבים.

לצפיה ב-'סים כארד באירופה'
סים כארד באירופה
21/06/2018 | 23:33
8
58
האם כרטיס סים כארד שנקנה בספרד יעבוד גם בצרפת ואולי איטליה? האם יש לכם המלצות לחב' סלולר, שיש להם פריסה טובה במדינות האלה
לצפיה ב-'היה לי נסיון מצויין עם T-Mobile בדוק אם תומך שם'
היה לי נסיון מצויין עם T-Mobile בדוק אם תומך שם
22/06/2018 | 09:38
1
49
בלי לבדוק אני משוכנע שיעבוד מצויין בכיסוי רב גם במקומות רחוקים מערים.
כשקניתי היה פג תוקף ל-3 חודשים, כשניסיתי לחדש המחיר של סים חדש היה נמוך מטעינה חוזרת. דרוש פספורט וחתימה על טופס. רצוי להצטייד מראש בסיכה לשלוף את מגירת הסים וגם סלוטייפ להדביק את הסים הישראלי כדי לא לאבד אותו. הדבקתי על גב המכשיר.
יש תאום טוב בגוש האירו

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/06/2018 | 21:17
2
לצפיה ב-'השתמשתי בסים של וודאפון'
השתמשתי בסים של וודאפון
22/06/2018 | 21:26
1
22
עבד מעולה במדינות שונות באירופה אליהן המשכתי, ויש סניפים שלהם ברחבי אירופה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/06/2018 | 23:36
1
לצפיה ב-'האם קניתם את הסים בשדה התעופה?'
האם קניתם את הסים בשדה התעופה?
22/06/2018 | 23:36
3
7
לצפיה ב-'בחנות t-mobile בעיר'
בחנות t-mobile בעיר
23/06/2018 | 06:58
24
בשדות התעופה יש Wifi זמין להתקשרות או לגלישה.
אגב, אם נחוץ ניווט, אפשר להסתפק בניווט שלא דורש התחברות לאינטרנט אלא להתקין ואת המפות הרלוונטיות. אני משתמש באפליקציה המעולה Maps.Me
מתקינים בישראל בחיבור Wifi כדי לא להעמיס צריכת נתונים בסלולרי וכן לעדכן את המפות. בגלל הפירוט צריך להוסיף את המחוזות בהן עוברים באירופה, למשל מי שגר במרכז ומתנייד לחיפה לדוגמה, בישראל מספיקה מפת ישראל ואת פלסטין להזניח.
לצפיה ב-'במשרדי וודאפון בעיר'
במשרדי וודאפון בעיר
23/06/2018 | 12:06
1
17
בנחיתה אין לי כוח להתעסק עם דברים כאלו. עדיף לעשות את זה בנחת. 
גם ככה מהשדה הולכים ישר למלון, ושם יש ווייפיי חינם מן הסתם.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/06/2018 | 05:58
לצפיה ב-'למי יש ניסיון עם כרטיס ויזה נטען בדולרים?'
למי יש ניסיון עם כרטיס ויזה נטען בדולרים?
20/06/2018 | 16:13
30
110
הכרטיס מכובד בכל העסקים כמו כרטיס אשראי רגיל?
לצפיה ב-'לא'
לא
20/06/2018 | 16:19
7
92
בהשכרת רכב למשל לא מקבלים אותו בדרך כלל. הוא מתקבל בהרבה מקומות, אבל לא כמו אשראי רגיל. ולמען האמת, אם יש באפשרותך להשיג אשראי בינלאומי רגיל זה עדיף - לנטען יש יותר עמלות ויותר התעסקות (בהטענות). 
לצפיה ב-'זה לא נכון '
זה לא נכון
20/06/2018 | 18:11
6
81
לנטען אין יותר עמלות הוא מתפקד כמו כרטיס רגיל הדבר היחיד איתו הוא שאתה צריך להטעין מראש סכום כסף שמספיק לך לשימוש בו ואתה צריך מספיק כסף בכרטיס לעסקאות עם תשלומים (למשל שנתיים)לא יודע איך זה בהשכרת רכב כי אני לא שוכר רכב בשנים האחרונות אבל אני חושב שלא צריכה להיות בעיה 
לצפיה ב-'בוודאי שיש לו עלות נוספת'
בוודאי שיש לו עלות נוספת
22/06/2018 | 21:35
5
40
למשל, עמלת טעינה. לא תמיד מה שהטענת (או המקסימום שהם מאפשרים בטעינה אחת) מספיק לך לכל הטיול. ויש גם עמלת סירוב אם הכספומט לא הוציא לך כסף, עמלת שאילתא בכספומט וכו', ולדעתי עמלות המשיכה מחוץ לארה"ב או ביצוע עסקאות במטבע שאינו מטבע הכרטיס (אם אתה בהונגריה/צ'כיה/דנמרק וכו') מוסיפים עוד עלויות שיוצאות יותר מהעמלות בכרטיס אשראי בינלאומי נורמלי. 

באשר לבעייתיות בהשכרת רכב, זה לא "מחשבה", זה דבר ידוע. 
לצפיה ב-'לי למשל יש כרטיס טעינה שכזה'
לי למשל יש כרטיס טעינה שכזה
23/06/2018 | 03:37
4
20
רק למקרה וממש יש לי צורך בו כי לרוב אני עושה הכל עם הכספומט שלי ( ככה זה באירופה ובחלק  מארצות הברית למרות ששם קצת פחות ממה שאני יודע למרות שעוד אין לי ממש ניסיון בזה)בכל אופן  לא היו לי עמלות מכל סוג שהוא לפחות בכל הפעמים בהן אני השתמשתי בו(ושוב זה לא הרבה )ככה שזה תלוי כנראה בכרטיס ובחברה המספקת את הכרטיס ואולי המדינה בה אתה חי
לצפיה ב-'זה פורום ישראלי, מן הסתם מדברים על כרטיס נטען ישראלי'
זה פורום ישראלי, מן הסתם מדברים על כרטיס נטען ישראלי
23/06/2018 | 12:01
3
5
לצפיה ב-'לידיעתך הרבה מחברי הפורום ואני בתוכם'
לידיעתך הרבה מחברי הפורום ואני בתוכם
23/06/2018 | 18:06
2
21
חיים בכלל בחו"ל וכרטיס נטען יש בכל מיני גרסאות בכל מיני מקומות והניסיונות של אנשים איתם שונים 
לצפיה ב-'זה ידוע לי'
זה ידוע לי
23/06/2018 | 20:01
1
15
אבל בן אדם שואל בפורום ישראלי על כרטיס נטען לשימוש בחו"ל. הוא לא מציין שזה מקרה חריג שבו הוא בכלל מדבר על כרטיס נטען שמונפק בשווייץ - מן הסתם המידע הרלוונטי לו הוא לגבי כרטיס ישראלי. 

לצפיה ב-'אני השתמשתי עם הכרטיס שלי'
אני השתמשתי עם הכרטיס שלי
24/06/2018 | 06:41
11
גם בארץ וגם במקומות אחרים לא צריכה להיות בעיה ...השימוש דומה או זהה בכל הכרטיסים כמו כל כרטיס אשראי רק שסכום העסקה יורד מייד ושצריך לשים בו כסף הוא עובד בדומה לדביט כארד וזהו 

לצפיה ב-'הכי טוב בעולם '
הכי טוב בעולם
20/06/2018 | 19:31
7
135
הנה כל היתרונות......מאתר החברה:

ביטחון

הכרטיס הינו כרטיס מזוהה (אך שם בעל הכרטיס לא מוטבע עליו). בעת גניבה או אובדן ניתן לחסום אותו ולשמור על הכסף שטעון עליו, לכן הכסף בכרטיס בטוח כך שיהיה לך שקט נפשי בעת נסיעה לחו"ל.

ויזה נטען $ אינו קשור לחשבון הבנק שלך. לכן, במקרה של אובדן או גניבה, חשבון הבנק אינו בסיכון.

תוכל להזמין באופן בטוח באמצעות הטלפון או באינטרנט כיוון שלא ניתן להשתמש בכרטיס מעבר לסכום הטעון בו באותו זמן נתון. הכרטיס מבוטח כמקובל בכל סוגי כרטיסי האשראי.

אם ילדך נוסע לחו"ל (מחנה קיץ, טיול לפולין וכדומה) ואינך רוצה שיסתובב עם מזומנים תן לו ויזה נטען $ וכך נמנע סיכון נוסף מהילד (לא מסתובב עם מזומן) והכסף בטוח - במקרה של אובדן או גניבה ניתן לחסום את הכרטיס.

במקרה של אובדן / גניבה של הכרטיס פנה למוקד לסיוע אשר פועל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע: 972-73-2633555.

נוחות

ניתן לשלם באמצעותו בבתי המסחר השונים, כולל חנויות, מסעדות ומקומות בילוי - המכבדים כרטיסי "ויזה" ומשתמשים במכשיר מכר אלקטרוני או למשוך מטבע מקומי במכשירי משיכת מזומנים ברחבי העולם.

יש באפשרותך למשוך כסף במכשיר למשיכת מזומנים או לשלם עבור רכישה במטבע מקומי. במקרה זה ייתכנו עלויות של הפרשי שערים.

נגמר הכסף בכרטיס? אין בעיה! נציג מטעמך יכול לגשת לסניף הדואר הקרוב ולהטעין את הכרטיס עבורך.

חדש! מעתה ניתן להטעין את כרטיסי ויזה נטען $ וויזה נטען € גם באמצעות העברה בנקאית, מחשבונך האישי.

לפרטים נוספים אודות טעינת כרטיס המט"ח שלך מחשבונך בכל בנק >>

מוקד שירות עם מענה אנושי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ומענה קולי לבירור יתרה ופעולות אחרונות.

זמינות

רכישה וטעינה חוזרת של כרטיס ויזה נטען $ ניתן בכל אחד מסניפי הדואר ברחבי הארץ.

שליטה בהוצאות

אתה קובע איזה סכום לטעון את הכרטיס, כדי שתוכל לבזבז בדיוק את הסכום שתכננת.
רוצה להגביל את סכום הכסף לבזבוז? הטען את הכרטיס בסכום שהקצבת. כך תהיה בטוח שלא יבזבזו מעבר לתקציב שעליו החלטת.
בעת רישום הכרטיס ב paypal, קיימת אפשרות לבחירת מטבע החיוב - דולר אמריקאי (USD). אם תבחרו באפשרות זו תמנעו מהפרשי שער ומעמלות עסקה בעת ביצוע הרכישה.

הטבות

רכישת הכרטיס (בסך 45 ₪) כוללת טעינה ראשונה חינם.
עלות הכרטיס תוכל להוות כחלק מהתשלום עבור הביטוח שמוצע בצירוף עם הכרטיס.
לצפיה ב-'אתה לא אובייקטיבי'
אתה לא אובייקטיבי
20/06/2018 | 20:59
2
16
לצפיה ב-'מניסיון שלי ושל חברים.....'
מניסיון שלי ושל חברים.....
21/06/2018 | 05:16
1
14
לצפיה ב-'בשביל "הכי טוב בעולם" צריך השוואה'
בשביל "הכי טוב בעולם" צריך השוואה
22/06/2018 | 21:39
27
זה שזה עבד לך בחו"ל - אחלה. אבל בהשוואה לכרטיס לא נטען, הכרטיסים הנטענים פחות טובים, פחות בטוחים ופחות נוחים (לאדם נורמלי, לתת לילד שאין לו חשבון בנק כרטיס נטען זה סיפור אחר כי אין לו אלטרנטיבה). 
שנית, בהמשך למה שכתבו כאן על האחריות להחזרת כסף במקרה של גניבה/אובדן וכו' - אתה באמת רוצה להסתמך על דואר ישראל? אותו אחד שנמצא בראש תלונות הציבור, ושלפעמים מביא לנו את הדואר מתל אביב באיחור של חודשיים?...
לצפיה ב-'אני מניח שציטטת את העלון הפירסומי של דואר ישראל'
אני מניח שציטטת את העלון הפירסומי של דואר ישראל
21/06/2018 | 10:16
3
61
שהוא רק אחד מהגורמים שמנפיקים כרטיסים נטענים ולטעמי דווקא בכרטיס שלו התנאים הם הנחותים ביותר.

למשל אתה רושם:
"הכרטיס הינו כרטיס מזוהה (אך שם בעל הכרטיס לא מוטבע עליו). בעת גניבה או אובדן ניתן לחסום אותו ולשמור על הכסף שטעון עליו, לכן הכסף בכרטיס בטוח כך שיהיה לך שקט נפשי בעת נסיעה לחו"ל."
בכרטיס נטען בנקאי אני נכנס לאתר האינטרנט של הבנק ובלחיצת כפתור מעביר את הכסף חזרה לחשבון, הכסף עובר מיידית.
בוא תספר לנו איך רואים את הכסף בחזרה מהכרטיס הנטען שדואר ישראל מפיץ ותוך כמה זמן, כי אני לא מתמוגג מאושר אם חברת האשראי תזכה בכסף במקום הגנב ולא מתאים לי להיתקע בחו"ל בלי גרוש על התחת, אני אל טוב בלישון על ספסל בגן הציבורי.
בוא נעשה ניסוי, תתקשר למספר הטלפון שנתת ותבדוק איך ומתי אתה רואה כסף בחזרה.
אני מדגיש, בירור לא תוך כמה זמן נחסם הכרטיס אלא תוך כמה זמן ובאילו תנאים הכסף חוזר לבעליו החוקיים.

"ויזה נטען $ אינו קשור לחשבון הבנק שלך. לכן, במקרה של אובדן או גניבה, חשבון הבנק אינו בסיכון."
ואיך בכרטיסים אחרים חשבון הבנק שלך כן בסיכון? לא הבנתי.

"אם ילדך נוסע לחו"ל (מחנה קיץ, טיול לפולין וכדומה) ואינך רוצה שיסתובב עם מזומנים תן לו ויזה נטען $"
בהחלט כרטיס נטען (לאו דווקא דולרי) יכול להיות פתרון טוב, אבל כמו שהסברתי לכרטיס בנקאי יש יתרון גדול על זה שמשווק דרך הדואר.

בסעיף הנוחות רשמת
"נגמר הכסף בכרטיס? אין בעיה! נציג מטעמך יכול לגשת לסניף הדואר הקרוב ולהטעין את הכרטיס עבורך"
תוכל להסביר באיזה עולם נוח לי להיות תקוע בלי כסף עד שיטענו לי את הכרטיס רק בשעות הפתיחה של דואר ישראל (ואם עכשיו בדיוק שישי בערב?), שאני צריך למצוא מישהו פנוי בישראל לסיפור הזה, שהוא יעמוד בתורים הבלתי נגמרים של הדואר ושאולי הפקיד/ה יודיעו לו ש"כרגע לא עובד"?
לא יותר פשוט כרטיס אשראי רגיל ואם כבר כרטיס נטען אז כזה שאפשר לטעון אותו מכל מקום בעולם בו יש חיבור לאינטרנט?

ב"הטבות" כתבת
"רכישת הכרטיס (בסך 45 ₪) כוללת טעינה ראשונה חינם."
א. אם אני זוכר נכון, יש תוספת עמלה על קבלת קוד סודי שבלעדיו אי אפשר למשוך מזומנים ולא ניתן להשתמש בכרטיס בחלק ניכר ממדינות אירופה (לא 100% בטוח, אולי אני טועה).
ב. אני נתתי לילד שלי כרטיס up card שהוא כרטיס נטען של בנק הפועלים, עלה לי 10 שקלים וטעינה עולה עוד 3.5 שקלים.

ה"הטבה" הזו יקרה, מאוד יקרה.
לצפיה ב-'ולדעתי חברות ההשכרה לא יקבלו אף אחד מהכרטיסים'
ולדעתי חברות ההשכרה לא יקבלו אף אחד מהכרטיסים
21/06/2018 | 10:53
2
40
לצפיה ב-'כל מקום בו נדרשת חסימת מסגרת לא יקבל כרטיס נטען'
כל מקום בו נדרשת חסימת מסגרת לא יקבל כרטיס נטען
21/06/2018 | 11:22
13
לצפיה ב-'בנטען הדולרי הספרות מוטבעות בצבע ולא בולטות מפני השטח בהטבעת'
בנטען הדולרי הספרות מוטבעות בצבע ולא בולטות מפני השטח בהטבעת
21/06/2018 | 20:13
38
לחץ. הכרטיס לא מתקבל כמו כרטיסי אמריקן אקספרסס או ויזה או מסטרכרט
לצפיה ב-'הכרטיס מכובד בכל מקום '
הכרטיס מכובד בכל מקום
22/06/2018 | 00:33
12
56
שבו מכובד מזומן.

בשכירת אוטו, מלון וכדומה זה יהיה יותר מסובך.
לצפיה ב-'לוגית זה לא ממש נכון'
לוגית זה לא ממש נכון
22/06/2018 | 21:29
11
35
כל מקום שבו מכובד מזומן יכובד בו... מזומן. יש לא מעט מקומות שמקבלים מזומן אבל לא כרטיסי אשראי, בין אם נטענים או לא נטענים. 
לצפיה ב-'יש לא מעט מקומות שבהם לא מקבלים מזומן'
יש לא מעט מקומות שבהם לא מקבלים מזומן
22/06/2018 | 22:01
1
30
על מטוס.
בשכירת רכב.

יש לא מעט מקומות בעולם המודרני שבהם מעדיפים לא להתעסק עם מזומנים. יש כמובן מקומות שבהם מקבלים מזומנים ולא כרטיסי אשראי, אבל הם הולכים ופוחתים. יש מעט מאד מסעדות, ודוכנים. אוטו גלידה אולי לא מקבל כרטיס אשראי.

העולם מתקדם...
לצפיה ב-'כן, אבל...'
כן, אבל...
22/06/2018 | 23:23
22
באומה מתקדמת למשל כמו יפן דווקא הרבה מההתנהלות היא במזומן בלבד באופן מפתיע - מן הסתם לא בהשכרת רכב או כרטיסי טיסה, אבל כן בדברים אחרים, ולכן ממליצים לקחת ליפן גם סכום מסוים במזומן. כמו כן, בתור תרמילאית, הרבה הוסטלים במדינות שונות לא מקבלים אשראי (כולל באירופה), או שעל שימוש באשראי גובים מחיר גבוה יותר. 
בכל מקרה, לעניינינו - מבחינה לוגית, אי אפשר להניח שכל מקום שמקבל מזומן מקבל גם כרטיס נטען. 

לגבי הודעתך השנייה, בעיניי בכרטיס נטען רמת הביטחון נמוכה יותר, וזה בנוסף לאי נוחות שציינת הופך אותו לטעמי להרבה פחות אטרקטיבי. 
לצפיה ב-'דרך אגב, אישית'
דרך אגב, אישית
22/06/2018 | 22:03
8
27
מזמן לא התעסקתי ולא אתעסק עם כרטיס אשראי נטען. זה מיותר לחלוטין לטעמי.

כרטיס אשראי טוב (טוב מבחינת עמלות), ומזומנים זה הכי קל שבעולם. הכרטיסים הנטענים לא מהווים לדעתי רמת בטחון גדולה מספיק בשביל אי הנוחות.
לצפיה ב-'הדביט כארד משמש ככרטיס אשראי '
הדביט כארד משמש ככרטיס אשראי
23/06/2018 | 03:41
7
29
הלוואי והיו משתמשים בו בכל מקום כמו שעושים את זה כאן באירופה כרטיס נטען יכול לשמש למקרה בטחון בלבד 
לצפיה ב-'בארץ הבנקים משתדלים שלא להנפיק אותו'
בארץ הבנקים משתדלים שלא להנפיק אותו
23/06/2018 | 06:52
6
30
ביקשתי ועד שקבלתי עשו הרבה עיכובים.
לצפיה ב-'בארה"ב קונים אותו בסופר'
בארה"ב קונים אותו בסופר
23/06/2018 | 16:57
4
18
בכלל לא צריך לקנות מהבנקים.

וגם מקבלים אותו מחברות שונות כריבייט. כך שהיו לי מלא כאלו שקבלתי מתנות. סתם טרטור. ואני עדיין לא מבינה מה הבטחון בזה. לפחות מזומנים אפשר להפריד ולהחביא.
לצפיה ב-'בדביט יש הרבה יתרונות'
בדביט יש הרבה יתרונות
23/06/2018 | 18:04
3
19
העסקה יורדת מייד אחרי שמגהצים יש קוד סודי להכל לא צריך להסתובב עם סכום כסף גדול של מזומן( אני כבר שנים שאין לי כמעט מזומן עליי  הכל כמעט אני עושה עם הדביט )כשמזומן יכול להיגנב לך ואין עמלות (לפחות דרך הבנק שלי אין לי עמלות בכלל הדבר היחיד שלוקחים מהבנק בכל הבנקים כאן זה על ניהול חשבון לאורך תקופה וזהו)
לצפיה ב-'באשראי וודאי וודאי שיש יתרונות'
באשראי וודאי וודאי שיש יתרונות
23/06/2018 | 20:04
2
16
יש לי שני כרטיסי אשראי בשמוש קבוע. בגלל שאני גרה בארה"ב בדביט יש בעיקר חסרונות, אבל זה קשור לשיטה האמריקאית, ואין צורך להרחיב.

אין שום ייתרון לכרטיס נטען. זה מסורבל, לא נוח, ואין על זה קוד סודי. בתוך ארה"ב אני בדרך כלל מוצאת את עצמי עם אותו שטר של $20 שבועות על גבי שבועות.
לצפיה ב-'בארצות הברית לצערי'
בארצות הברית לצערי
23/06/2018 | 21:37
1
19
משתמשים הרבה פחות עם הדביט למרות שהוא  מאוד נח בכרטיס הנטען שיש לי יש קוד סודי והוא( לי )מאוד נח במקרים מסויימים אבל לכל מדינה יש את השיטה שלה 
לצפיה ב-'דביט אולי נוח'
דביט אולי נוח
24/06/2018 | 17:33
17
אבל זה נותן גישה ישירה לחשבון הבנק.

כרטיס אשראי זו ההגנה הטובה ביותר, בתנאי שיודעים איך להתנהל פיננסית

לצפיה ב-'בארץ הבנקים הצליחו לעקר את היתרון של דביט מבחינת נותן השירות'
בארץ הבנקים הצליחו לעקר את היתרון של דביט מבחינת נותן השירות
24/06/2018 | 09:20
18
בכל העולם בכרטיס דביט הכסף יורד מיידית מחשבון הבנק של הקונה ונכנס מיידית לחשבון הבנק של נותן השירות/סחורה.
לכן לנותן השירות/סחורה יש מוטיבציה לקבל תשלומי דביט ומשלמי הדביט יכולים לקבל הטבטת כמו הנחות. תבדקו למשל באיזיג'ט יותר זול לשלם בדביט.

בארץ בתשלום דביט הכסף יורד מיידית מחשבון הבנק של בעל החשבון אבל מגיע לנותן השירות כמו בכרטיס אשראי, זאת אומרת שבעל הכרטיס נותן אשראי לחברת האשראי.
לכן אין לנותני השירות שום מוטיבציה לעודד תשלום בכרטיסי דביט.

ככה זה במדינה שהמפקח על הבנקים רוצה ג'וב בכיר בבנק או בחברת אשראי כשיסיים את תפקידו בשירות המדינה.
לצפיה ב-'לא מכבדים בכל העסקים'
לא מכבדים בכל העסקים
23/06/2018 | 11:39
21
אי אפשר לשלם חלק מהסכום בכרטיס נטען וחלק במזומן...יש לי ויזה נטען עם סכום של איזה 40 יורו שנשארו מנסיעה של בתי בשנה שעברה. בכל הנסיעות שלנו לא הצלחנו להשתמש בכרטיס הזה: או שלא כובד או שהיה צריך קנייה בדיוק בסכום שיש על הכרטיס או איזה סיפור אחר. לקחתי ויזה נטען 3 פעמים בחיי: פעם ראשונה, אחרונה ומיותרת! לא נוח, לא זמין. כרטיס אשראי בינלאומי רגיל (מאסטר קארד, אמריקן אקספרס...) הכי זמין והכי טוב. גם מזומן.
לצפיה ב-'הקישור הבא הוא מחווה לאורלנדה שכתבה לנו על הטיול שלה'
הקישור הבא הוא מחווה לאורלנדה שכתבה לנו על הטיול שלה
22/06/2018 | 10:59
7
102
שרון המוכשרת המתחזקת בלוג מקסים כתבה על האוכל בבולוניה והסביבה. אם עד כה לא חשבתם לנסוע אלא רק פנטזתם על נסיעה לשם בעקבות אורלנדה,  אולי התיאור הקולינרי של שרון יזרז את  הביצוע

https://parischezsharon.blogspot.com/2018/06/sigep...
לצפיה ב-'איטליה = אורלנדה'
איטליה = אורלנדה
23/06/2018 | 06:53
1
5
לצפיה ב-'קצת הגזמת, אבל נכון. קשה לי להינתק משם. '
קצת הגזמת, אבל נכון. קשה לי להינתק משם.
23/06/2018 | 09:11
34
אני באמת רוצה להתחיל להכיר טוב יותר את ספרד, בפורטוגל מעולם לא הייתי. ובכל זאת, הרצון המיידי הוא לאיטליה.

זה לדעתי גם כי אני נוסעת לבד וצריכה אילושהם ציוני דרך, משהו מוכר, כדי "לעשות סדר בבלגן". שפה מוכרת, אמנות מוכרת. ועדיין החוויה תמיד היא חדשה. גם אם הייתי בבולוניה 5 פעמים, הכל מתחיל מחדש בביקור הבא.

אז השרשור שבו דיברנו על הריביירה הצרפתית השבוע, הביא לי ממש חשק לריביירה האיטלקית שליד. אבל נראה, אולי אשלב את זה עם קצת צרפת.

לצפיה ב-'כן. אני חייבת לומר שאני לא רצה לראות איך מכינים את האוכל'
כן. אני חייבת לומר שאני לא רצה לראות איך מכינים את האוכל
23/06/2018 | 08:33
2
43
כמי שמשתדלת להמעיט בתזונה מן החי, אין לי עניין לראות איך יוצרים אותה, תהליך שמלא בסבל.
אבל אמיליה-רומניה הוא מקום נפלא גם ללא כל קשר והרידוד שבדרך כלל עושים לו כאילו הוא מקדש אוכל ותו לא, הוא מצער. (לא אישי כלפייך דניאלה, חלילה, אלא באופן כללי)

לצפיה ב-'האיטלקים עצמם'
האיטלקים עצמם
23/06/2018 | 08:48
1
49
מתייחסים בחרדת קודש לקולינריה המקומית,זה לא עניין של שיווק או העמדת פנים,הם ממש מייחסים חשיבות עצומה לתחום וגאים בתוצרתם.
לצפיה ב-'נכון, זו לא העמדת פנים ובכל זאת, יש הרבה יותר מזה'
נכון, זו לא העמדת פנים ובכל זאת, יש הרבה יותר מזה
23/06/2018 | 08:52
53
לאחרונה היתה איזו אמירה בפורום מתחרה (ולא אהוב עלי במיוחד מחמת השטויות הנזרקות שם לאוויר באופן מסחרי), על כך שהעיקר זה קולינריה, שזו הסיבה שצריכה להוביל לביקור באמיליה רומניה, שכיום רוב המטיילים מדלגים עליה בין טוסקנה ובין אגמים. וזה לא כך. התעלמות נוחה (ולא במקרה) מכל ערי האמנות השונות זו מזו, וגם מעצם העובדה שהאזור יושב מצפון לרכס הרים ויש כאלה אפשרויות לטיולים יפהפיים בטבע ולביקור בכפרים יפהפיים.

מצד אחר, זה גם טוב שאמיליה-רומניה עדיין נשארת מקומית כל כך. חשבתי שאחרי המאמר בגארדיין באוקטובר האחרון, עם כל התגובות וההמלצות (מאות אני חושבת), בולוניה הפכה למלכודת תיירים.

ושמחתי לגלות שלא. קצת אולי בסמטאות עם חנויות האוכל, בערב נורא מלא וכדאי לשמור על הארנק. בכל שאר המקומות, אווירה מעולה ומקומית, גם אם לא תמיד אני מזהה בהכרח מבטאים שונים; ברחוב בשישי בערב פגשה אותי אישה שהיתה מלווה בילד כבן 7 ששאלה איך להגיע למלון שלה. היא נראתה לי שונה ומייד קפצו הסטראוטפים: צוענית. אבל לא. היא מקאליירי, סרדניה. היא טסה למילנו, נסעה ברכבת עד בולוניה והם לנים במלון הנחמד והזול ההוא, כניצול סופ"ש ארוך להליכה להופעה של קייטי פרי. שאין לי מושג מי זאת, רק השם נשמע לי מוכר.

אז שמחתי לעזור והלכנו יחד עד כמעט המלון שלהם. אז יכול להיות שהעיר היתה מלאה תיירים איטלקיים...בכל מקרה אווירה מעולה.

ולסגור את הסיפור הלא קשור הזה: שעשע אותי שבאזור המגניבות הסטודנטיאלית בסביבת בזיליקת סן פרנצ'סקו (יש שם רחוב אחד עם עשרות מסעדות, שמוציאות שולחנות גם לכביש, ואני שם מבוגרת שנות דור מהסועדים), שם שיפצו את כיכר הכנסיה בשנים האחרונות, היא הפכה בלילות סופ"ש למקום של מפגשים חברתיים של עשרות רבות - ספסלים, דשא, מדרכה, בכל מקום יושבים. אלכוהול, סיגריות, אולי ג'וינטים. משעשע לחשוב מה היה אומר מי שעל שמו קרויה הכיכר אחד הקדושים המרכזיים בנצרות וסגפן ידוע.

ותודה למי שקראו. מתפרעת לבוקר שבת.
לצפיה ב-'תודה על המחווה, בכל מקרה '
תודה על המחווה, בכל מקרה
23/06/2018 | 13:55
4
לצפיה ב-'כינוי החיבה של בולוניה בקרב האיטלקים הוא "לה גרסה", "השמנה"'
כינוי החיבה של בולוניה בקרב האיטלקים הוא "לה גרסה", "השמנה"
24/06/2018 | 12:01
1
לצפיה ב-'תאילנד זה קשה :)'
תאילנד זה קשה :)
19/06/2018 | 13:09
36
175
היי,

אני ובעלי רוצים לנסוע לחופשת ירח דבש לתאילנד.
תיכננתי לפני זה חופשות אבל פה העומס הוא רב מדיי...
בכל לוקיישן יש יותר מדיי אטרקציות, ויש כ"כ הרבה המלצות, וכ"כ הרבה מקומות, וכ"כ הרבה דברים שאסור לפספס-שאני הולכת לאיבוד..
אנא עזרו לנו לעשות קצת סדר, והמליצו.
זו פעם ראשונה של שנינו בתאילנד ובכלל ביעד רחוק, ואנחנו לא רוצים לפספס כלום (או שכמה שיותר קרוב לזה)
אני מתוכננים לטוס ב6.9 כנראה ולחזור ב-28.9
קראתי על צ'אנג מיי בצפון ועל פיה. בגדול הבנתי שבפיה יש את המעיינות החמים, ובצ'אנג מיי אטרקציות של ג'יפים, כפרים ואומגות וכו'. רק שאח"כ הבנתי שגם בפוקט יש ג'יפים ושם גם יש אומגות (או בקוסמוי.. או בפטאיה.. כבר לוזוכרת..).
אז חשבנו דווקא לוותר על הצפון, למרות שככל שאני קוראת יותר באינטרנט על זוגות שיצאו לירח דבש לתאילנד בספטמבר-אני רק רואה שהמליצו להם יותר ויותר דווקא כן על הצפון.
אנחנו חשבנו על נחיתה בבנגקוק ועל הבוקר לצאת משם ואז לחזור בכמה ימים אחרונים לבנגקוק לשופינג.
מבחינת קרבה גאוגרפית ראיתי שהכי קרובה-פטאיה אז חשבתי ללכת לשם, וגם קראתי שיש שם שחיה או צלילה עם דולפינים בבריכות. דבר שאהבתי.
מה גם שקראתי שיש שם מועדונים וחיי מין ברחובות - דבר שלא בא לי עליו בירח הדבש, או לפחות כמה שפחות.
אנחנו רוצים ללכת לאיים: לקוסמוי וקופנגן, לריילי, לקופיפי ולפוקט.
הבנתי שריילי מושלם לירח דבש. והבנתי שזה "מטר" מקופיפי-יעד מוכר לכל-אז אמרתי-"מה, לא נלך?" (רק שאח"כ הבנתי שדיי אין מה לעשות שם, לא חיי לילה ולא כלום, רק חופים ושקט)
הבנתי שבפוקט יש את רוב האטרקציות,
הבנתי שקוסמוי וקופנגן יותר טובות לתקופה הזאת מבחינת מזג אוויר ושם לא משעמם.
קראתי וקראתי וקראתי והמשכתי עוד ועוד ועוד לקרוא.. ונשרף לי השכל.
כי עכשיו גם קראתי על קו טאו, שעושים שם צלילות מדהימות ויש צבי ים....
ושלא נתחיל אפילו עם טיול 4 האיים, 7 האיים, 42 האיים, וכנראה גם 4398243-82 האיים - ולכי תשברי את הראש עכשיו מי יוצא מאיפה...
יש אי בריחה, והליכה על קרקעית המים.. ומסתבר שבקנצ'בורי מתקלחים או שוטפים פילים (?!)..
אוףףף כמה דברים יש.
ואיך אני יכולה לדעת איזה אטרקציה כדאי לעשות איפה?
נגיד הג'יפים-איפה המסלול הכי כיף? ואיפה הכי גרוע?

אנא עזרו לי לתכנן טיול חלומות, או כמה שיותר קרוב לזה. הראש באמת נשרף כבר.
אנחנו רוצים שקט ושלווה ולהשקיע במלונות עם בריכה פרטית אפילו (איפה שכדאי), ומצד שני לא להוציא הרבה כסף על מלון 5 כוכבים איפה שאין צורך כי מרוב אטרקציות כמעט לא נהיה בחדר. ואני לא באמת יודעת או מכירה בשביל לדעת איפה כדאי להשקיע במלון ואיפה לא.
אנחנו רצינו רומנטי, כזה שמתאים לירח דבש, ומצד שני שלא יהיה משעמם ויהיה אטרקציות (מומלצות, לא כאלו שנתאכזב מהם), חיי לילה, אוכל מעולה (שומרים כשרות: לא ג'וקים, ומאכלי ים, אבל אין בעיה עם סטייק רגיל ללא הכשר), נשמח גם לכמה מקומות על הדרך עם אוכל מישראל. טיול עם רוגע וצבירת כוחות לצד חוויות חדשות כמו הדולפינים.
שמעתי עד היום כמה מסז'ים יש בתאילנד ועל העלויות המגוחכות שלהם-איפה הם? בכל מקום בתאילנד?

תודה על העזרה!
לצפיה ב-'תחומי עינין:'
תחומי עינין:
19/06/2018 | 13:11
86
אנחנו בני 30, אז חיי לילה אבל לא כאלו של משוחררי צבא גם...

לצפיה ב-'תרשי לי לשבור לך כמה סטיגמות'
תרשי לי לשבור לך כמה סטיגמות
19/06/2018 | 14:30
5
131
א. מחירים מגוחכים - אין כזה דבר.
מכיר סיפורי גבורה ואלף לילה ולילה על מחירי כלום, היו נכונים ללפני 20-30 שנה ולפסטיבל מספרי צ'יזבטים.
נכון שהרבה יותר זול מישראל, כי כמעט כל מקום יותר זול מישראל, אבל אל תצפו למחירי כלום.
ב. טיול ג'יפים בצפון (בפוקט אני לא מכיר) - קשקוש. יש 2 מקומות שיורדים לדרך עפר כבושה שאפשר לרדת אליה עם רכב רגיל לנסיעה של אולי כמה מאות מטרים.
שאר הנסיעה היא על הכביש. לפחות כך בטאנה ורד בריק.
את ציינת הרבה פעמים את הטיול כטיול ירח דבש רומנטי, אני לא בטוח שג'יפ דחוס באווירה של טיול שנתי כיתה י"א עם מוזיקה בקולי קולות עונה על הדרישה.
ג. אני לא ממליץ פעמיים בנגקוק, הנסיעה לעיר, צ'ק אין למלון וכו' עולים הרבה זמן וכסף, למה לשלם פעמיים אם אפשר פעם אחת? הרוב עושים את בנגקוק בסוף הטיול.
ד. ב 22 יום ברוטו לא תספיקו הכל וגם לא מה שקרוב לזה. אבל אם אתם רוצים להספיק הרבה חשוב שתתכננו כמו שצריך.
גם בגלל שצריך טיסות פנימיות ולא ראלי שתרכשו כרטיסים בצורה ספונטנית וגם לטובת ניצול זמן על טיול במקום התברברות.
ה. לא נראה לי שמישהו יתכנן לכם בפוסט בפורום טיול של 3 שבועות. אתם צריכים לתכנן בעצמכם, למזלכם יש לא מעט מידע על תאילנד גם באינטרנט ואפילו בעברית,
ממליץ לכם להתחיל מכאן:
תפתחי למשל את הפרק על צ'יאנג מאי
ועל סביבת צ'יאנג מאי
ותראי כמה התובנה שלך של מעיינות חמים אומגה כפר וג'יפ רחוקה ממה שיש לאזור הזה להציע לך.
בחוברת יש גם קישורים למדריכים מקומיים שתוכלו להיעזר בהם לטיול

לחילופין אם לא בראש שלכם לתכנן לבד תמצאו באינטרנט המון יועצים שיכולים לשבת אתכם להבין את הציפיות והרצונות שלכם ולתכנן לכם מסלול בהתאם.

עוד הערה: ספטמבר הוא אחד החודשים הגשומים בתאילנד, לתשומת לבכם במיוחד לתכנון הטיול באיים.
לצפיה ב-'אוקי.. כתבת שספטמבר הוא אחד החודשים הגשומים'
אוקי.. כתבת שספטמבר הוא אחד החודשים הגשומים
19/06/2018 | 15:28
4
91
אז לצורך הבנה: מה אתה מציע? להחליף יעד לירח דבש? או .. לא להיות במקומות מסויימים? להמר בכל זאת כי זה איזור טרופי וכולם אומרים שחם שם תמיד?
מה זה אומר? כדי שאדע מה בדיוק לקחת לתשומת לבי ואיך להתייחס לכך:) אני קראתי מלא, שלא משנה מה אומרות התחזיות- "זו תאילנד, ובתאילנד אי אפשר לדעת" ו"הגשם יורד משומקום ואז מפסיק ויש שמש" ו"תמיד חם". אז איך אני אמורה להתייחס לזה או .. מה המסקנות שכנראה אני אמורה להגיע אליהם ולא מגיעה?
בנוגע לצאנג מיי-נכנסתי ללינק שלך, ומלבד האטרקציות שאמרתי, ראיתי ששאר הדברים שם זה המון מקדשים וכאלה. בחופשת ירח דבש, אני לא מחפשת רק בטן גב, אלא גם אטרקציות. אבל לא כ"כ מקדשים וכאלה.. מספיק לנו יהיה לראות איזה אחד. לכל אורך הטיול. זו פעם ראשונה שאני טסה ליעד שכל המטרה שלי בו היא להתפנק. לא הליכות מרובות, לא מוזיאונים וכאלה...אלא פאן: רביצה על החוץ, שנורקלינג אולי, שייט, שופינג, בריכות פרטיות, מסז'ים. טיול ג'יפים יש כאלה שגם עושים אצלנו בארץ כאשר הם נוסעים לחופשה רומנטית בצפון... ולכן, לא פסלתי.אולי זה נראה כמו טיול של כיתה יא' רק עם עושים אותו עם חבר'ה בגיל הזה? ואם אני עושה אותו עם בנזוג זה קצת פחות סחבקי?
בנוגע לפעמיים בנגקוק, אז אתה ממליץ לנחות מישראל ישר בקוסמוי או.. מה האופציות בעצם?

שוב תודה :)
לצפיה ב-'הנה הסיבה למה את צריכה לתכנן את הטיול לטעמך'
הנה הסיבה למה את צריכה לתכנן את הטיול לטעמך
19/06/2018 | 16:05
3
103
אותי מאוד מעניינת תרבות אחרת ותאילנד ובודהיזם כולל מקדשיו מאוד מעניינים אותי.
אותך מעניינים דברים אחרים ולכן כדאי שתתכנני את הטיול בהתאם למה שמעניין אותך.

לגבי מזג אוויר, לשיקולייך:
1. בהחלט יכול להיות חם ואפילו חם מאוד ושירד גשם זלעפות וגם ברד. אין סתירה.
2. הממוצע החודשי הוא ממוצע של 10 שנים אחורנית, אף אחד לא מבטיח שהשנה יהיה כמו 10 השנים האחרונות. יכול להיות שיהיה יבש ויכול להיות שירד גשם דווקא בכמה ימים שתהיו שם.
מדובר בהסתברות, וההסתברות שירד גשם, וגשם חזק (מאוד) בספטמבר גבוהה.
ההחלטה אם להמר כי אולי יקרה מקרה דווקא לטובתך היא רק שלכם. יכול להיות שתהמרי ויצא לכם מזג אוויר סביר רוב הזמן ויכול להיות שתאלצו להשאר בחדר במלון רוב הזמן, ואני מתייחס בעיקר על האיים.
3. אם חשובה לך רביצה על החול, מסאז'ים שנירקול שייט (אולי בכלל ספורט ימי) בריכה וכו' ואת שואלת על החלפת יעד אז יוון נראה לי אחלה. הרבה יותר קרוב ולכן הטיסות הרבה יותר זולות ופחות זמן שרוף על כאב הראש של טיסות והעברות, יש את כל מה שביקשת וספטמבר עונה  מצויינת. מכיוון שהתרבות התאית לא ממש במרכז הטיול שלכם אז למה לטוס עד תאילנד כשיש לך הכל קרוב לכאן?
אפשר כמה ימים בלפקדה וגם שם כמו בתאילנד יש הפלגות למספר איים, הפלגות עצמאיות, ספורט מים, גם שם מסיירות סיניות על החוף ומציעות מסאז' וגם שם יש בארים על החוף החולי עם משקאות בכוסות עם רגל גבוהה ומטריה קטנטנה ואוכל טוב.
אפשר מלפקדה להמשיך לקורפו ולחוות עוד כייפים למיניהם.
לחילופין אפשר להחליף את המועד, תאילנד אבל בדצמבר.

לגבי הג'יפים: מדובר בטיול של אם אני זוכר נכון 3 ימים, בשיירה של כמה ג'יפים, מצופפים בכל ג'יפ 7 נוסעים כשההושבה היא לפי הכלל של "מי שתפס ראשון", מוזיקה אייל גולן ושרית חדד בקולי קולות בתוספת "איפה הכפיים" ונהג תאילנדי שכבר יודע לשיר בעצמו את השירים.
וכמו שאמרתי, הג'יפים נוסעים כמעט רק על הכביש.
את מחליטה אם מתאים לכם, אני יכול לספר את העובדות.
אם את רוצה להיות בזוג בג'יפ + נהג/מדריך את צריכה להזמין טיול פרטי, לטעמי אפשרות עדיפה.

לגבי נחיתה: מישראל יש טיסות ישירות רק לבנגקוק, גם רוב הטיסות מאירופה נוחתות בבנגקוק. לא מכיר מאירופה טיסות שנוחתות בקוסמוי אבל מזמן לא בדקתי, אולי יש חדש.
זאת אומרת שמשדה התעופה בבנגקוק לקחת טיסת המשך ליעד הבא, נניח קוסמוי, לעשות את כל טיול תאילנד עד חזרה לבנגקוק, לבקר בעיר ואז להמריא חזרה לישראל.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
19/06/2018 | 16:25
58
אז ככה:
אין אפשרות להחליף טיימינג-ספטמבר זה הזמן שנוכל לנסוע וכבר תיאמנו מול מקומות עבודה, כבר עבר זמן מאז החתונה, ואנחנו לא מעוניינים לחכות שנה אחרי. ויש עוד כל מיני סיבות. בקיצור: ספטמבר. בנוגע ליעד: אני יודעת על יוון, אבל רצינו ירח דבש ביעד רחוק יותר. לאירופה ויוון ויעדים קרובים אחרים תמיד נוכל ללכת.. גם בכל סופש, גם אחרי ילדים, וגם רצינו יעד שלא היינו בו. ואת היעדים הקרובים חרשנו.
בנוגע לטיסות הבנתי.
אז נכון לכרגע, אם בכל זאת זה תאילנד ובכל זאת בספטמבר: מה המסלול העדיף (אקלימית)? ומה האיזורים שגם אם כן ניקח סיכון ונחליט בכל זאת להמר ולא לוותר ולהגיע אליהם-עדיף שיקחו חלק קטן בטיול?

תודה!
לצפיה ב-'ועוד 2 דברים:'
ועוד 2 דברים:
19/06/2018 | 16:30
1
63
לקחת טיסה מישראל לבנגקוק ואז ישירות לקוסמוי
לעשות את כל הטיול ו.. איך אני חוזרת לבנגקוק? טיסה?

דבר נוסף: אגב, עכשיו כשאני נזכרת, שנה קודמת, זוג חברים (רחוקים) שלנו טס לתאילנד גם בספטמבר. וגם עוד מישהו שאני מכירה טס לתאילנד בספטמבר לפני איזה 3 שנים.  
לצפיה ב-'בטיסה מישראל בהחלט, חניית ביניים בשדה בבנגקוק'
בטיסה מישראל בהחלט, חניית ביניים בשדה בבנגקוק
20/06/2018 | 09:20
45
וטיסת המשך ליעד הבא זו אופציה בהחלט סבירה.
לתשומת ליבך עכשיו לא רק אל על טסה ישירות לבנגקוק אלא גם ארקיע, תבדקו גם את האופציה הזו.

במקומכם הייתי בודק אם יש איזושהי חברה שטסה ישירות מאירופה ליעד שמעניין אתכם בתאילנד, אולי תוכלו לחסוך כסף וזמן.
אופציה להוזיל בתמורה להוספה של עוד מקטע טיסה - לטוס עם עוד חניית ביניים עם הרוסים הירדנים וכו', כנראה שיהיה יותר זול אבל שלושה מקטעים ולא שניים יותר מייגע.

לטיסה חזרה תלוי מאיפה אתם חוזרים לבנגקוק, בניגוד מטיילים שיש להם הרבה זמן ולפעמים לוקחים רכבת לילה או אוטובוס לילה (תלוי מאיפה - אם יש), לכם אין זמן עודף ולכן סביר שתטוסו לבנגקוק.
לצפיה ב-'הייתי ממליץ על החלוקה הבאה'
הייתי ממליץ על החלוקה הבאה
19/06/2018 | 14:47
4
70
אין טעם כמו שכבר כתבו לקחת לילה בבנקוק בהתחלה.
לנחות ובטיסת המשך לצפון או לאיים.
7לילות בקוסמוי, המון פעילויות שתארת ניתן לעשות שם וגם לנוח.
4 לילות בקופנגן למנוחה ואטרקציות קטנות ומסיבות.
טיול מאורגן מקומי (ע"י ישראלים) לצפון ל-4 לילות.
6-7 לילות בבנקוק טיולי יום ( אפשרי לפטאיה) ושופינג. 
לצפיה ב-'אז הנחיתה בקוסמוי?'
אז הנחיתה בקוסמוי?
19/06/2018 | 15:30
3
51
איפה באמת הרוב בוחרים לנחות בתאילנד?
ובנוגע לתכנון שכתבת: אז מה עם ריילי ביץ שקראתי בכל מקום שהיא בול בול אבל בול לירח דבש? ופוקט וקופיפי? להוריד מהטיול?
לצפיה ב-'נחיתה בבנקוק עם טיסת המשך לקוסמוי.'
נחיתה בבנקוק עם טיסת המשך לקוסמוי.
20/06/2018 | 16:12
2
7
לצפיה ב-'אם תנסי לשלב עוד מקומות אז זה יצא'
אם תנסי לשלב עוד מקומות אז זה יצא
20/06/2018 | 16:19
1
29
לדעתי מרוץ מטורף.
עדיף להתמקד ב-2- 3 מקומות ואז לנוח גם.
פוקט לפי עדויות של חברים המוני מידי (לא הייתי שם אבל זה מה שסיפרו לי מספר זוגות שהיו שם ולא אהבו. אהבו יותר את קוסמוי כמוני).
היתרון של קוסמוי הוא שהיא קרובה לקופנגן עם המסיבות. מעבורת של שעה בערך.
יש פעילויות בקופנגן שזולות יותר מאשר בקוסמוי.
לצפיה ב-'לא נותן להכנס לעריכה ובגלל זה השרשור'
לא נותן להכנס לעריכה ובגלל זה השרשור
20/06/2018 | 16:24
30
לגבי ספטמבר אנחנו היינו 3 שבועות  בספטמבר והיה מזג אוויר משגע. כמעט בלי גשם וגם כשהיה הפסיק אחרי מספר דקות (גג 20) ולא הפריע לשום פעילות.
עניין של מזל.
לצפיה ב-'אולי עדיף קולומביה'
אולי עדיף קולומביה
19/06/2018 | 22:34
64
הסקס שם לא מגעיל
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
20/06/2018 | 01:42
8
88
"אני לא באמת יודעת או מכירה בשביל לדעת איפה כדאי להשקיע במלון ואיפה לא"

זו החלטה אישית. מה עושים? פותחים אתר של הזמנת מלונות כמו בוקינג.קום, מתרשמים מהמחירים, נכנסים לראות במלון שמוצא חן בעיניכם מה מקבלים, איזה פינוקים יש וכו', מסתכלים על המחיר ואז מחליטים אם זה מתאים לכם או לא. מה לעשות, זה דורש עבודת אינטרנט.

וזה נכון באופן כללי לגבי תכנון טיול - צריך לקרוא לא מעט, ואז להחליט ולבחור בין האפשרויות. הרי אם יהיה מעניין, תמיד תוכלו לחזור לביקור נוסף אחרי שיהיו ילדים, כמו שאמרת (אגב, לא כדאי לנסוע אם מתכננים היריון קרוב, נדמה לי שתאילנד נחשבת אזור זיקה). 

"שומרים כשרות: לא ג'וקים, ומאכלי ים"

קחו בחשבון שבמזרח הרחוק משתמשים בחומרים כמו מחית שרימפס, רוטב צדפות, שומן חזיר וכו' גם כתיבול, כרוטב לסלט, או אפילו לאפיה (ביפן למשל מכניסים שומן חזיר ללחמים). אז זה מאוד תלוי כמה מקפידים וכמה טורחים לשאול או שמוותרים על זה...

לצפיה ב-'לא מתכננים הריון,'
לא מתכננים הריון,
20/06/2018 | 09:47
7
79
תאילנד נחשבת איזור זיקה, אכן.
בכל מקרה, בנוגע לאוכל, תודה על המידע. אכן לא ידעתי. אבל בגדול אנחנו תמיד מסתדרים בחו"ל ואני קוראת המון ואני רואה שיש בתי חב"ד שהמון ישראלים שנמצאים שם אוכלים שם, ומסעדות ישראליות, וגם מקומות של אוכל כמו בכל אירופה KFC, ברגר קינג וכו'.

כאילו אני מקבלת את התחושה האמת שפה בפורום דיי מנסים להניע אותי מלנסוע לתאילנד.
בחרנו את היעד הזה אחרי ים חיפושים, ים מחשבות. לא הכי רצינו תאילנד, אבל שללנו אופציות אחרי אופציות אחרי אופציות ויצא תאילנד. אמרנו- "ישראלים מתים על תאילנד. יש ים שחוזרים לשם פעם אחר פעם אחר פעם, אפילו לא מחליפים יעד. יש מצב שלא נהנה? בטן גב, חופים מהממים, קצת אטרקציות, על הדרך נראה איזה מקדש או 2, בסוף שופינג ועיר אורבנית לעומת איים. אחלה מתכון להצלחה לא?"
אבל פה אני מקבלת תגובות של "ספטמבר זה החודש הכי נורא. אם בא לך להמר-בכיף".
"קחי בחשבון שבתאילנד הכל לא כשר, אפילו השמן עשוי משברי סרטנים" או משהו ..
אני כמובן קצת מקצינה בשביל ההסבר  אבל זה מה שאני מבינה מהתגובות.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
20/06/2018 | 10:15
5
69
עוד דבר:
התגובה שקיבלתי קודם על כך שכביכול לא מעניינת אותי התרבות התאילנדית.
סליחה, באמת שסליחה מראש, אבל אני בספק שכל הישראלים שנוסעים לתאילנד באמת נוסעים אליה בשביל לראות עוד מקדש.
רובם משוחררי צבא, בני 20 שנוסעים בשביל לנסוע למקום רחוק, שאח"כ הם יהיו יותר מדיי עמוסים בחיים שלהם ולא יסתדר להם לנסוע לשם- זה לא אירופה. הם רוצים בטן גב, להתפרק ולחוות אטרקציות, לקבל מסז'ים טובים ב-(זרמו אותי רגע)-כלום כסף, מלונות שבמקום אחר יעלו להם יותר. ועם כל הכבוד לכך שאמרתם שהיא כבר לא זולה ואני מאמינה לכם, עדיין-היא יותר זולה ממקומות אחרים רחוקים. יותר זולה מניו יורק, יותר זולה מהקאריביים, יותר זולה מהמלדיביים. ראבק-חדר במלון 5 כוכבים עם בריכה פרטים שם יותר זול אפילו ממיקונוס שביוון! ואני יודעת! כי בדקתי גם את האופציה הזאת!
אני לא שמעתי על מישהו שרוצה לנסוע לחופשת ירח דבש, ובחר לוקיישן רחוק ואקזוטי אפילו, כמו מקסיקו, מלדיבים, תאילנד, ארה"ב ואמרו לו "עזוב, כדאי לך ללכת ליוון". (אתם יודעים כמה פעמים הייתי ביוון?)
אחרי הכל חיפשתי מה שכל אחד אחר מחפש שם. עם כל הכבוד, בחיי, רוב האנשים (ואני מדגישה,רוב) שמחפשים את כל המוזיאונים ומקדש אחרי מקדש אחרי מקדש בגיל שנוסעים לאירופה. זה סטרילי יותר. אולי זה נשמע פחות פוליטקלי קורקט להגיד את זה ככה, אבל זו האמת.
נכון, יש אחוז שכן מרחיק עד למזרח או לדרום אמריקה אולי גם בשביל לראות ולהתרשם מדברים נוספים. אבל מרבית האוכלוסיה גם בדרום אמריקה זה צעירים. יש יש יש אחוז מבוגרים יותר שנוסעים לטיול גם לאחר הפנסיה לפרו. שמעתי וראיתי. אבל זה לא מרביתם. גם הייתה לי מנהלת מבוגרת שנסעה להודו. יש. לא רובם.

בהקשר אחר, בחזרה לעניין האטרקציות. לפי מה שאני מבינה אתם לא ממליצים על הג'יפים, על פטאיה בכלל לא שמעתי בגלל כנראה הזנות? פוקט, ירד מהפרק למיטב זכרוני במהלך השירשור פה, ריילי ביץ וקופיפי אין שם באמת מה לעשות ויהיה גשום באופן מטורף. הצפון מתאים לכיתה יא'.

תקנו אותי אם אני טועה: נכנסתי לפורום טיולים וחופשות בחו"ל,
ביקשתי עזרה בנוגע לחופשת ירח דבש, בחרתי ביעד הכי אהוב על מדינת ישראל.
(יעד שאנשים לא טועים בו. שישראלים מאוהבים בו. שרק מספרים כמה זה מושלם ואני מכירה כ"כ הרבה זוגות-90% מהם עשו את ירח הדבש שלהם בתאילנד.)
ובשורה התחתונה כאילו אמרתם לי: אל תלכי לתאילנד.
אני רק מנסה להבין למה.
לצפיה ב-'תלכי לתאילנד לגמרי הייתי פעמיים וחולמת לחזור'
תלכי לתאילנד לגמרי הייתי פעמיים וחולמת לחזור
20/06/2018 | 13:04
64
היינו גם בעונת המונסונים ובכל יום ירד גשם ל- 10 דקות וזהו. לא סבלנו מזה בכלל.
מדינה מדהימה, אנשים נעימים, אם לא בא לך צפון (למרות שהנופים יפהפיים, ממש לא "טיול שנתי") תטוסו ישר לאיים ותבקרו בכמה מהם.
כשנסענו לפני כמה שנים קנינו את הטיסות הלוך חזור ואת כל השאר עזרו לנו לתכנן ולהזמין "למטייל תאילנד". קרוב משפחתי נעזר בהם גם לפני כשנתיים והם תפרו לו טיול הרבה יותר מגוון לפי טעמו. התקשורת מולם במייל ובוואטאפ 

הטיסות הבינ"ל יחסית לא זולות (אפשר להוזיל עם טיסה עם קונקשן), טיסות פנים עלו כ- 200 דולר בנקוק-קוסמוי הלוך חזור. בתי מלון - תלוי נמה בוחרים. המחייה (אוכל מים) - ממש זולה. אם יש בעית כשרות תאכלו צמחוני.... אננס יש בשפע וזול. גם מסאזים על החוף תראו בכל מקום וזול....
יעד נפלא לכולם
לצפיה ב-'אני קצת תוהה איך להגיב לך'
אני קצת תוהה איך להגיב לך
20/06/2018 | 15:56
59
טרחתי לתת לך מידע בצורה האוביקטיבית ביותר שאני יכול.
למשל אמרתי לך שספטמבר זו העונה הגשומה. לא אמרתי לך לנסוע בספטמבר אלא לקחת בחשבון שזו העונה הגשומה ושתעשי את השיקולים שלך בעצמך.
אני לא יכול לשנות את העובדות גם אם הן לא מוצאות חן בעינייך, יש עונת המונסון והיא כוללת את ספטמבר.

שאלת במפורש אם יש המלצה ליעד אחר, המלצתי על יוון. לא, אין לי שמץ של מושג ירוק. לא רוצה יוון? לא צריך, אין לי מניות ביוון. חבל שלא אמרת מראש אז היית חוסכת לי טרחה.

לא אמרתי לך לא לנסוע לתאילנד, סיפרתי לך שיש גורמים שכדאי לך לקחת בחשבון, הצעתי לך אלטרנטיבות איפה שביקשת, פירטתי על כמה אטרקציות ספציפיות ששאלת עליהן.
לא טובות ההמלצות שלי? לא נורא, את הכסף ממילא אני לא מחזיר.

אז כמו שביקשת הנה אני מתקן את ההמלצות שלי אחותי סעי לתאילנד, הכי שווה תאילנד, היעד הכי אהוב במדינת ישראל ש 90% מהזוגות עושים בו ירח דבש.
מזל טוב ונסיעה מהנה

לצפיה ב-'את באמת מקצינה את זה מדי'
את באמת מקצינה את זה מדי
20/06/2018 | 16:17
53
לא ניסיתי להניע אותך מלנסוע לתאילנד, רק ציינתי עובדות שנראות לי חשובות בהתייחס לנושא הכשרות/בריאות, וכהמשך לעצה הכללית. 
מי שאוהב את תאילנד אוהב את תאילנד, מי שלא לא (אין לי יותר מדי דעה, הייתי רק בבנגקוק ולפני המון שנים, היה נחמד, אבל היכרתי אנשים שלא אהבו את תאילנד וכאלו שהשתגעו עליה, אין יעד "שלא טועים בו"). אין לי מושג למה החלטת שזה היעד "הכי אהוב על מדינת ישראל", סביבי לא היה כמעט אף זוג שבילה את ירח הדבש בתאילנד. לא אומרת שזו לא בחירה טובה, אלא שבסופו של דבר את צריכה לבחור מה שמתאים לך, מעניין אותך, מסתדר עם התקציב שלך ועם סוג הטיול שבא לך לעשות - זה ש-90% עשו "ככה" ונסעו ל"שמה", זה לא באמת חשוב או מעיד על כך שתהני במקום כלשהו, וזה לא שבאמת יש לך נתונים מספריים עובדתיים והתפלגות סטטיסטית של המלצות. 
שנית, תאילנד הפכה ליעד כה פופולרי בקרב ישראלים כי היא היתה נגישה (במשך שנים זה היה אחד היעדים הבודדים לצד הודו עם שפע של טיסות מהארץ כולל ישירות), נחשבה אקזוטית אבל גם מערבית למאותגרי המזרח (בניגוד להודו, נפאל, והמדינות השכנות שהיו פחות מתקדמות אז), והמחירים שהיו פעם מאוד מאוד זולים (עדיין זולה יחסית, אבל לא כמו בעבר). יעד הופך לפופולרי בגלל הרבה סיבות, לא כי הוא "הכי טוב בעולם". 

לכן צריך לשבת, לקרוא על המקומות השונים (לא המלצות של שורה, אלא ממש מידע של מה יש שם, מחירים, אטרקציות/אתרים וכו'), ומזה לבחור מה שמתאים לך ומושך אותך, כי ניכר שההמלצות או הדעות השליליות מבלבלות אותך (ותכלס, כמו שאמרתי, דעה X של מישהו לפעמים מעידה על דעתו האישית לגבי X יותר מאשר מה את תחשבי על אותו מקום). 

לצפיה ב-'אמנם מעולם לא הייתי עוד בתאילנד אבל את קצת מערבבת כמה דברים '
אמנם מעולם לא הייתי עוד בתאילנד אבל את קצת מערבבת כמה דברים
20/06/2018 | 18:41
65
ראיתי את הדברים שאמרו לך ואמרו לך לקחת בחשבון שמתוך הצרכים והרצונות שלך את צריכה לקחת בחשבון דברים שקשורים למשל לענייני מזג אוויר " זול" זה כבר עניין של טעם אישי מה גם שניו יורק והקאריביים והמלדביים שונים זה מזה וגם תאילנד ולכל מקום יש דברים אחרים להציע לתייר המגיע אליהם למה את חושבת שרק חלק אחד מתאים למישהו צעיר או מבוגר יותר? כל אחד ואחת והעניין שלהם אני מטייל באירופה המון ואני לא אדם של מוזיאונים למשל מה לעשות  ודבר נוסף זה שישראלים אחרים אוהבים את תאילנד זה לא אומר שאת תאהבי בהכרח את המקום גם כן ומבלי לפגוע אבל בכל זאת  זה שהרבה חובבי נשים עשו טיול עם הבת זוג הרשמית שלהם (לפחות עד הגירושים האפשריים )בתאילנד זה לא אומר שגם את תאהבי את המקום ויהיה לכם "מושלם "ומכיוון שראיתי שאת רוצה כשר(שזה בסך הכל  אוכל עם טיפה יותר מלח ומים לא כזה רציני) בענייני אוכל זה כבר מסבך את העניין כי אני מניח שלא יהיה לכם בכל מקום אפשרות לאוכל שכזה בכל זאת בתאילנד יש מנהגי אכילה שונים מישראל אז תחפשו מקום שמתאים לכם בכל הדרישות המתאימות לכם חופשה נעימה 
לצפיה ב-'אני חושבת שאולי התגובות אלייך נובעות מאיך '
אני חושבת שאולי התגובות אלייך נובעות מאיך
20/06/2018 | 19:20
55
שכתבת את ההודעה המקורית. את נקראת כמו בלגן אחד גדול, יש לך כל מיני סטיגמות שאת זורקת בכל משפט שלישי, ואני אישית למשל, מאוד רציתי לעזור במשהו (אני נוסעת לתאילנד בעוד שבועיים), אבל לא הצלחתי לחשוב על איפה אני כותבת לך משהו בכל הבלגן.
לדעתי מי שענו לך דווקא ממש ממש רצו לעזור לך ולכן ניסו או לומר לך שהדיעות שלך יכול להיות לא נכונות לגבי כמה דברים, ניסו אולי לתת לך איזו נקודת מוצא לטיול שלך, או בגלל כל הבלגן שנראה שאת נמצאת בו, לתת לך רעיונות אחרים.
לצפיה ב-'בטוחה שזה ענין של מזל '
בטוחה שזה ענין של מזל
20/06/2018 | 15:08
49
אני באופן אישי הייתי בתאילנד בספטמבר ( לפני 15 שנה אבל מי סופר )
ודווקא כשהייינו בקופיפי ירד גשם זלעפות ללא הפסקה
אחרי יום וחצי ארזנו את עצמנו וחזרנו לבנגקוק
אז פשוט צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש ולהיות גמישים בהתאם
תהנו , תאילנד מהממת . מאד הייתי רוצה לחזור לשם בקרוב
לצפיה ב-'התייחסות חופשית'
התייחסות חופשית
20/06/2018 | 07:51
2
71
להן התייחסותי - לא לפי הסעיפים וגם כללית משהו:
ראשית כ-22 יום זה זמן טוב רק לתאילנד - אמנם לא תספיקו הכל אבל אף אחד לא מספיק הכל....
נחיתה בבנקוק ללא יציאה מהשדה (השאירו את העיר בנקוק בסוף) והמראה לצפון לכ-5 ימים. כולם לוקחים טרק (עאלק טרק...) כאשר נוסעים ברכבים/גיפים ויושבים 2 לילטות באיזה כפר בתנאים לא של ירח דבש... כאשר יש שיט רפסודות, רכיבה על פילים, הליכה ברגל וכו' - די צמחוני וגם הנוף הוא של הגליל העליון +.
טיסה מהצפון לפוקט - אין טעם להישאר שם כי זה אי גדול ומתוייר לעומת שאר המקומות שהם קטנים ומדהימים כמו קו פי פי, קרבי, קופנגן וקוסמוי (בצד השני של היבשה). אין טעם להיות בכל האיים שרשמת, ביחרי 2 מקומות ובהישארי בכל אחתץ כמה ימים - לא חייבים כל היום אטרקציות, באיים ניתן להנות מבטן/גב, אוכל טוב ופינוקי פירות ומסאזים... יש טיולים מאורגנים ליום שלם עם סירה (קטנה, גדולה.. - יש מבחר) שמפליגה לכמה איים אחרים כולל ארוחות וזה נחמד.
באיים תשהו כ-8 ימים ואם תהנו מאוד אז ניתן יותר על חשבון בנקוק.
את השאר סעו באוטובוס לילה לבנקוק - קחו מלון טוב ולא באזור הקווסאן (אתם לא חיילים משוחרררים שמחפשים לישון בזול בשוק הכרמל...) אלא באזור השגרירויות ויש מלא מה לראות בבנקוק, קחו את שירות המוניות על הנהר, כן בקרו ברחוב הקווסאן.
אם מיציתם את בנקוק ניתן לעשות גיחה של 3 ימים (2 לילות) עצמאית לאזור בנקוק לגשר על נהר קוואי (הגשר עצמו, בית קרבות, איזה מוזיאון והכל באוירה רגועה), למחרת השוק הצף ואח"כ אייוטה, אחת מבירות הממלכה העתיקות, מקום מדהים עם מלא מקדשים... וחזה לבנקוק.
לגבי עונת המונסון - לא זוכרת, בידקו באתרים - לי יצא פעם אחת להיות בעונת המונסון באיים - גם אז יש גשם כמה שעות ולאחר מכן הכל מתייבש במהירות ויש שמש... - אבל יש לבדוק.
תהנו - אולגה -007

לצפיה ב-'היי אולגה'
היי אולגה
20/06/2018 | 09:40
1
61
לפי מה שאני מבינה ממך - אז הצפון לא באמת כזה לירח דבש, אלא יותר לחופשת חיילים משוחררים. אני מבינה את זה פה מהרבה תגובות.. הטראק והג'יפים - זה "עלק טראק", יושבים בכפר בתנאים "לא של ירח דבש". - אז לא כדאי לוותר על הצפון? כי אם זה פחות מתאים לסגנון חופשה הזו ספציפית אז למה ל"בזבז" 5 ימים על החלק הזה? תקני אותי אם הבנתי לא נכון.
לגבי פוקט-הרעיון היה נגיד להיות בריילי ביץ ובקופיפי לבטן גב, ובפוקט שזה יהיו ימי אטרקציות ופחות בטן גב. כאילו שילוב של מקומות -ככה שהטיול ייצא חלק בטן גב וחלק חוויות אטרקציות. לגבי כך שאין טעם להיות בכל האיים. העניין הוא כזה: קופנגן וקוסמוי הבנתי שיותר מומלצים לתקופה הזאת של השנה, וקופיפי וריילי הבנתי שהם בול לירח דבש. אז כאילו.. על מה לוותר? ואיך?
לגבי האוטובוס לילה לבנגקוק-לפי הבנתי מתגובות פה בשירשור-עדיף לנו ספציפית לאור כל הנסיבות דווקא טיסה, ולא לשרוף 10 שעות בנסיעה..

המון תודה
לצפיה ב-'אז ככה - לא שחור או לבן'
אז ככה - לא שחור או לבן
20/06/2018 | 22:01
34
שוב, 22 יום זה לא מעט ובעקרון מספיק גם לצפון, גם לאיים וגם לבנקוק ולאזור.
הצפון - לדעתי (הייתי פעמיים בהפרש של כמה שנים) לא חובה - כולם עושים סוג של טראק, סיבוב מפעלים, כמה מקדשים וכל ערב הולכים לשוק הלילה - מקדשים יש גם בבנקוק ובאאיוטה, שווקים מכל סוג שהוא (סופ"ש, פרחים, לילה וכו') יש גם בבנקוק. חכי לעוד תגובות מכאלה שכן התלהבו מהצפון (יש כאלה).
לגבי האיים - פוקט אני הגעתי לשם וישר חתכתי לאיים הקטנים (הייתי בקופיפי, פרנאנג, ראלי ביץ - יש כאלה שלא איים אבל מתפקדים כאי כי ניתן להגיע אליהם רק עם סירה) ובצד השני הייתי בקוסמאוי (שגם יחסית די גדול, כלי רכב וכו').  פוקט גדול מידי וסואן מידי וגם מתוייר מידי בכל מיני תיירים הבאים מאירופה בטיסות ישירות. בעקרון האיים זה גן עדן אמיתי אבל הרבה תלוי במקום הלינה - לירח דבש ממליצה לא לחסוך ולקחת בקתה מאובזרת מדהימה בכפר נופש (כמאה יורו ללילה בקלות).
אוטובוס לילה - אולי עדיף טיסה אבל הייתרון באוטובוס לילה שהוא  זול יחסית לטיסה ופה, להבדיל ממלונות (בהמשך) ניתן לחסוך - האוטובוס נוסע כל הלילה ואתם ישנים. האוטובוס הוא עם כסאות המתיישרים כמעט למיטה כך שהם מאוד מפוארים (יש לקחת ביגוד חם כי הנהג מקפיא עם המזגן) וכך קמים בבוקר.
כפי שכתבתי באזור בנקוק ניתן בקלות להרכביש טיול ל-3 ימים - אוירה רגועה, שוק צף הטוב באזור (פתוח רק עד 12:00 ולכן יש להגיע מוקדם), הגשר על נהר קוואי לא מדהים (הגשר זה שחזור) אבל ניתן לישון בחדרים על גבי סירות וזה נחמד גם אם לא תמיד יש שירותים/מקלחת צמודים - כולה לילה אחד).
במידה ותוותרו על הצפון אז ממליצה לקחת 5 ימים ולטוס להונג-קונג או לסינגפור - מקומות/ערי מדינה מדהימות עם שילוב מזרח מסורתי ומערב מודרני ביותר. ניתן להתפנק במלונות טובים (שוב כמאה יורו ללילה אבל שווה) ולטייל ברגל ובתחבורה ציבורית עד בלי די ועד חצות הלילה (הכל פתוח כולל תחבורה ציבורית מעולה) - אם מתעניינים בשופינג אז הונג קונג (לא הייתי בסינגפור אבל מאוד רציתי) זה המקום.
דרך אגב אם טסים באלעל (הרוב לא) אז ניתן לטוס לבנקוק ולחזור לארץ מהונג-קונג.
אולגה007
לצפיה ב-'הייתי בספטמבר, היה מצוין.'
הייתי בספטמבר, היה מצוין.
20/06/2018 | 13:33
47
אני לא חושבת שמישהו כאן מנסה להניא אותך, מנסים לגרום לך להיות ריאלית.
באותו ספטמבר (לפני 17 וחצי שנים), למזלנו היה גשום כמעט תמיד רק בלילה, כנראה שהיה מזל, לחות האויר היתה לדעתי 700% לפחות, כך לפחות היתה ההרגשה.  
מציעה לך לחפש יועץ ולהשתמש בשירותיו, יחסוך לך הרבה, כאבי ראש, התלבטויות ואולי גם כסף, או לחילופין, לחפש בלוגים של מטיילים בתאילנד, מקור מידע אינסופי, אבל רק יועץ שמומחה לנושא יוכל לענות על כל (כמעט) שאלותיך.

לצפיה ב-'קחי בחשבון שטסים מעל סעודיה'
קחי בחשבון שטסים מעל סעודיה
20/06/2018 | 15:01
9
77
לכי תדעי איזה משוגע יחטוף את המטוס

אני בעד אירופה הקלאסית

לצפיה ב-'כרגיל אתה והשטויות שלך. מעל סעודיה טסה החברה ההודית להודו.'
כרגיל אתה והשטויות שלך. מעל סעודיה טסה החברה ההודית להודו.
20/06/2018 | 15:56
8
17
לצפיה ב-'היא שאלה לגבי הודו?'
היא שאלה לגבי הודו?
21/06/2018 | 00:10
7
58
לא,
אז מה הקשר להודו?
לצפיה ב-'בדיוק לכן התשובה הקודמת שלך לא קשורה לשאלה שלה.'
בדיוק לכן התשובה הקודמת שלך לא קשורה לשאלה שלה.
21/06/2018 | 00:25
6
13
לצפיה ב-'אבל היא לא רוצה לסוע לתאילנד'
אבל היא לא רוצה לסוע לתאילנד
21/06/2018 | 00:46
5
60
כל אחד תרם את חלקו לעזור לה לצאת מזה,
גם אני,
ואת היית חייבת להלשין עלי

לטוס מעל באב אל מנדב זה יותר מסוכן

יש שם מלא תימנים עם טילי יבשה ים

לצפיה ב-'פתטי. מקרה אבוד'
פתטי. מקרה אבוד
21/06/2018 | 09:57
4
10
לצפיה ב-'סליחה, מה זה כל העלבונות האלו?'
סליחה, מה זה כל העלבונות האלו?
21/06/2018 | 11:51
3
57
אני דורש סעד ממנהלת הפורום

או אני או היא !
לצפיה ב-''
21/06/2018 | 12:29
5
לצפיה ב-'אני חושבת שזה אתה '
אני חושבת שזה אתה
21/06/2018 | 14:39
1
62
פורנוגרפיה היא ענין של גאוגרפיה אמר סקיני (בית התה של ירח אוגוסט)
אז הומור הוא כנראה ענין של אתנוגרפיה וההומור שלך לא בדיוק ה-cup of tea של חלק מאנשי הפורום אז כדאי שתקבל כמה החלטות אמיצות
לצפיה ב-'אני מקבל החלטה אמיצה להשאר בפורום'
אני מקבל החלטה אמיצה להשאר בפורום
21/06/2018 | 16:34
60
כי קל זה לקום וללכת ולהשאיר אתכם לבד בחושך

לצפיה ב-'ביטוח נסיעות'
ביטוח נסיעות
21/06/2018 | 13:27
1
54
למרות שכבר נסעתי כמה פעמים לחול תמיד אני מתלבטת דרך מי לעשות את הביטוח נסיעות...
באתר קופח בה אני מבוטחת יש עלון עם מה הביטוח יכול להכיל אבל בנינו מי באמת קורא את כל ה80 אלף עמודים שיש שם...

אשמח לעזרתכם:)
לצפיה ב-'דף אינטרנט שמשווה בין הרבה פוליסות, כולל מחשבון עלויות'
דף אינטרנט שמשווה בין הרבה פוליסות, כולל מחשבון עלויות
21/06/2018 | 15:42
49
לא דף שאני כתבתי, במבט ראשון נראה בסדר אבל אני לא יודע כמה מדוייק ועדכני.

אני עובד הפוך, לא מנסה לעשות פרויקט של השוואה בין 10 פוליסות עם 80 עמודים כל אחת, אלא מחליט קודם כל מה אני רוצה בביטוח - מה חשוב לי.
רק אחרי שאני יודע מה הפרמטרים החשובים לי אני משווה רק אותם בין חברות הביטוח, לא את כל 80 העמודים, הרבה פחות עבודה.
לצפיה ב-'10 יום בספטמבר, זוג עם ילד בן 3.8, צפון איטליה או שוויץ?'
10 יום בספטמבר, זוג עם ילד בן 3.8, צפון איטליה או שוויץ?
19/06/2018 | 11:00
4
81
היי,

רוצים לטוס ל 10 לילות בספטמבר בחגים לאירופה. אנחנו זוג עם ילד בן 3.8. 
האופציות שחשבנו עליהם זה שוויץ או צפון איטליה (איזור האגמים).

באיזה מהמקומות יש יותר אטרקציות לילדים? פארקים, פארקי מים, חיות וכדומה...?

תודה.

לצפיה ב-'ללא ספק צפון איטליה '
ללא ספק צפון איטליה
19/06/2018 | 12:34
20
לצפיה ב-'כמעט לא טיילתי בשוויץ, אבל מהמעט שאני'
כמעט לא טיילתי בשוויץ, אבל מהמעט שאני
20/06/2018 | 19:24
1
55
יודעת עליה היא יקרה להחריד (הייתי בג'נבה לילה אחד) ולא זוכרת כלום שיהיה מענין לילדים (אני מסייגת, לא באמת טיילתי בשוויץ)

בצפון איטליה, לעומת זאת היינו עם הילדים שבועיים והיה מצוין, יש מלא פארקים ליד אגם גארדה ועוד דברים כמו האגם עצמו, עיירות מקסימות שגם לילדים היה נחמד לטייל, ונציה היא במרחק טיול יום, יש פארק מים תרמיים, האוכל לא יקר ומאוד מתאים לילדים (פסטות פיצות...)
לצפיה ב-'אני טיילתי בשוויץ '
אני טיילתי בשוויץ
20/06/2018 | 20:47
53
הערים הגדולות ( גם בג'נבה הייתי) יקרות אבל מחוץ להן לא חייב להיות יקר תלוי היכן לנים ומתי נוסעים ואיך מתקצבים את החופשה או הטיול
לצפיה ב-'חשבתי לענות אבל הנסיון שלי אמר שזו ברכה לבטלה'
חשבתי לענות אבל הנסיון שלי אמר שזו ברכה לבטלה
21/06/2018 | 11:24
55
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/229/18228176...טיולים_ופנאי/טיולים_וחופשות_בחול
לצפיה ב-'בקשת המלצות על בתי מלון באזור אלרז' קורט בלונדון '
בקשת המלצות על בתי מלון באזור אלרז' קורט בלונדון
19/06/2018 | 13:49
3
56
בקשת המלצות על בתי מלון באזור אלרז' קורט (ארל'ס קורט) בלונדון.
אם אפשר מניסיון ולא מאתרי טריוגו וכו'. הקצבה בין 60 ל 65 שטרלינג לזוג ללילה. לתקופת סוף אוגוסט עד אמצע ספטמבר.
בתודה מראש
לצפיה ב-'בוקינג ייתן לך הרבה המלצות, כולל התאמת מחיר, זמנים ודירוג...'
בוקינג ייתן לך הרבה המלצות, כולל התאמת מחיר, זמנים ודירוג...
20/06/2018 | 07:01
11
לצפיה ב-'למה דווקא ארלס קורט? אני אוהבת את רשת premier inn'
למה דווקא ארלס קורט? אני אוהבת את רשת premier inn
20/06/2018 | 16:59
48
אבל במגבלת המחיר שלכם הייתי מנסה את רשת travelodge
עשיתי סתם חיפוש בסוף אוגוסט תחילת ספטמבר וקיבלתי למשל את London Kings Cross Royal Scot Travelodge שהוא בסביבה אחלה (לא ארלס קורט) ויוצא 394 פאונד ל-6 לילות...

לצפיה ב-'Premier inn'
Premier inn
20/06/2018 | 18:57
38
הייתי עם הבן שלי במלון של הרשת שנמצא שתי דקות מתחנת הרכבת ארל׳ס קורט. היה יופי
לצפיה ב-'מישהו יודע אם יש מדריך זול דובר עברית בטוקיו וקיוטו'
מישהו יודע אם יש מדריך זול דובר עברית בטוקיו וקיוטו
20/06/2018 | 10:06
6
67
אני הולך להיות באוגוסט ביפן לשבועיים
בא לי קצת הדרכה בקטנה על טוקיו וקיוטו. לא משהו ארוך, כמה שעות סה״כ להבין איך מסתדרים בעיר עם רכבות קצת טיפים בסבבה, לא חפירות.
כולם דופקים מחיר.. 

מישהו מכיר מדריך סבבה בזול?

ממש תודה למי שעוזר!
לצפיה ב-'בדוק בקבוצת 'יפן למטיילים' בפייסבוק'
בדוק בקבוצת 'יפן למטיילים' בפייסבוק
20/06/2018 | 14:19
1
46
יש שם רשימה של מדריכים ובוני מסלולים שמתמחים ביפן.
חלקם גרים ביפן וחלקם בישראל. תוכל לפנות לאחד מהם ולברר מחיר.
עד כמה שידוע לי, המחירים של המדריכים הישראלים יקרים להחריד.

בסוף אותה רשימה, יש הפניה לארגון של מדריכים מתנדבים יפנים שמדריכים באנגלית.
העלות היחידה היא נסיעות ואוכל למדריך ביום הסיור (שמתחיל ב-9 בבוקר ומסתיים ב-4-5 אחרי הצהריים).
כל המדריכים דוברי אנגלית והם פועלים בטוקיו, קיוטו ומקומות נוספים.
מזמינים את הסיור דרך האתר שלהם כחודש לפני הנסיעה. אם יש מדריך פנוי, הם יקשרו ביניכם ותוכלו לקבוע מה יהיה נושא הסיור ואת שאר הפרטים.
מנסיון, זה מומלץ מאוד.
לצפיה ב-'כמה הם עולים?'
כמה הם עולים?
20/06/2018 | 15:19
36
לא בא לי להתעסק עם זה יותר מידי כי אני מצטרף לנסיעת עבודה. אני רוצה מישהו שיתקשר איתי בעברית בראש שלי וכמה שפחות מחקרים ועניינים לפני.. 
אם מישהו מכיר או יכול לחבר אותי זה ממש יעזור לי.
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי שאתה מחפש עזרה קצת שונה'
עכשיו ראיתי שאתה מחפש עזרה קצת שונה
20/06/2018 | 14:21
2
62
בכל מקרה - כדאי מאוד להיכנס לקבוצת 'יפן למטיילים' כי שם תוכל למצוא מידע רב ועזרה.
חיפוש בקבוצה הנ"ל יוכל לעזור לך מאוד במציאת המידע.
לצפיה ב-'וואלה תודה!'
וואלה תודה!
20/06/2018 | 15:22
7
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
20/06/2018 | 15:37
6
לצפיה ב-'תחדד את השאלה'
תחדד את השאלה
20/06/2018 | 14:51
49
אתה צריך שם הדרכה בצורה של סיור מודרך?
או שצריך לפני הנסיעה לדעת איך מסתדרים שם?

אין צורך לשלם למדריך, יש הכל באינטרנט.
אם יש לך שאלות ספציפיות תכתוב כאן, יש אנשים שיתנו תשובות (כולל אותי)
לצפיה ב-'האם טיול עם טיסת לופטנזה = טיסה ישירה?'
האם טיול עם טיסת לופטנזה = טיסה ישירה?
20/06/2018 | 10:48
6
74
טיול מאורגן (לאירופה)- אני יודעת שכשהטיסה היא של טורקיש ארליין, מדובר בטיסה לא ישירה- האם במקרה של לופטנטזה מדובר בטיסה ישירה לדעתכם?
ועוד שאלה, מתי לדעתכם מומלץ לטייל באירלנד וסקוטלנד? (אני אוהבת מזג אויר נכלולי אבל לא כיף לטייל בזמן סערות).
לצפיה ב-'טיסה ישירה לאן? לופטהנזה טסה לשני יעדים מהארץ ישירות'
טיסה ישירה לאן? לופטהנזה טסה לשני יעדים מהארץ ישירות
20/06/2018 | 11:37
2
64
פרנקפורט ומינכן וחברת הבת שלה טסה לקלן , ואולי לעוד יעד ישירות.
היכן נוחת הטיול שלך בארופה? לפי זה אפשר לבדוק.
לצפיה ב-'היעד הוא סקוטלנד'
היעד הוא סקוטלנד
20/06/2018 | 12:24
1
14
לצפיה ב-'סביר שלא ישיר'
סביר שלא ישיר
20/06/2018 | 12:43
13
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי לאן טסים'
זה מאוד תלוי לאן טסים
20/06/2018 | 14:16
1
70
היום כל חברת תעופה סדירה (לא לואוקוסט וכדומה) טסה לכל יעד בעולם דרך נמל הבית שלה.
מה זה נמל הבית? נמל התעופה שנמצא במדינת המקור של החברה.
לכן טורקיש תמיד יטוסו דרך איסטנבול, אייר פראס דרך פריז, לופטהאנזה דרך פרנקפורט א מינכן, בריטיש איירוייז דרך לונדון, קוריאן אייר דרך סיאול וכו'.
אם טסת עם לופטהאנזה לגרמניה, מן הסתם זו תהיה טיסה 'ישירה', כי לופטהאנזה זו חברה גרמנית.
אם היית טסה לספרד עם לופטהאנזה, היית טסה דרך מינכן. ואם תטוסי איתם לסקוטלנד תטוסי כנראה דרך פרנקפורט..

אשר לטיולים מאורגנים - במקרים רבים, עד כמה שידוע לי, הטיסה מבוצעת דרך חברות זולות שמפעילות טיסות 'ישירות' יותר ולרוב עונתיות בין יעדים שונים. לכן אולי יצא לך לטוס ישירות בטיול מאורגן. במקרה שמדובר בטיסה בחברה סדירה - אם הטיול לא למדינת המוצא של חברת התעופה, יהיה קונקשן בדרך.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר המפורט '
תודה רבה על ההסבר המפורט
20/06/2018 | 15:19
6
לצפיה ב-'ישראייר פתחה הקייץ קו ישיר לאדינבורו'
ישראייר פתחה הקייץ קו ישיר לאדינבורו
20/06/2018 | 14:33
15
לצפיה ב-'מוינה לעמק הואכאו'
מוינה לעמק הואכאו
19/06/2018 | 21:52
1
43
מישהו עשה דבר כזה בתחבורה ציבורית?
מישהו יכול להסביר את עושים את זה? 
קוראת וקוראת ולא מוצאת הסבר ...
תודה!
לצפיה ב-'מסלול הטיול שלך הוא לצד נהר הדנובה..בואכה וואכאו'
מסלול הטיול שלך הוא לצד נהר הדנובה..בואכה וואכאו
20/06/2018 | 07:58
33
חפשי בגוגל מסלולי טיול לאורך הדנובה באוסטריה,או משהו דומה
לצפיה ב-'הזמנה דרך PriceLine: האם אפשר להזמין ל 5 אנשים?'
הזמנה דרך PriceLine: האם אפשר להזמין ל 5 אנשים?
17/06/2018 | 09:59
4
80
שלום,

האם בעת ביצוע חיפוש ב PriceLine לא ניתן לבחור חדר ל 5 אנשים? האם החדרים שם הינם רק לזוגות?

רק מצאתי את ההערה שילדים עד גיל 12 שמשתמשים בתשתית המיטות הקיימות - לא יחוייבו. מה לגבי ילדים גדולים יותר?

האם רק כאשר מגיעים למלון יודעים כמה עולה תשלום עבור כל ילד?

#אין כמו בוקינג

תודה
לצפיה ב-'אם אין אישור על ילדים בחדר יכול להיות שלא תקבלו את החדר'
אם אין אישור על ילדים בחדר יכול להיות שלא תקבלו את החדר
17/06/2018 | 13:58
3
82
זאת אומרת תוכלו לקבל את החדר אבל רק עבור מספר הנפשות שרשומות בהזמנה.
לא ממליץ להגיע "על עיוור"
ככל שאני מכיר priceline לא תומך בהזמנה לא זוגית אבל בעבר הזמנתי דרך priceline express חדרים צמודים.

hotwire תומך בהזמנה של יותר מזוג אבל אני חושב שמקסימום 4 נפשות בחדר.

אם אני זוכר נכון priceline הבעלים של Booking , גם לדעתי ב Booking שקיפות המידע טובה יותר

לצפיה ב-'תודה: החלטתי בסופו של דבר להזמין דרך בוקינג. שם ניתן לבחור'
תודה: החלטתי בסופו של דבר להזמין דרך בוקינג. שם ניתן לבחור
20/06/2018 | 00:44
2
40
(כמובן) את מספר הנפשות...
לצפיה ב-'והכי טוב להזמין ישרות באתר המלון.'
והכי טוב להזמין ישרות באתר המלון.
20/06/2018 | 13:06
6
לצפיה ב-'נסיעה נעימה '
נסיעה נעימה
20/06/2018 | 15:40
3

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה