לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
71177,117 עוקבים אודות עסקים

פורום נשים-גברים באמצע החיים

שלום וברוכים הבאים לפורום נשים וגברים באמצע החיים

הפורום כשמו מיועד לנשים וגברים באמצע החיים.
אתם יכולים להיכנס אלינו מתי שבא לכם ולספר מה שבא לכם.
נוכל להעלות כאן כל נושא שמעניין, משמח, מצחיק, עצוב או מטריד אותנו.
 הרבה חוקים אין כאן והדבר החשוב ביותר הוא לכבד את יתר החברים.
גם בעת ויכוח יש להגיב לגופו של נושא ולא לגופו של כותב.
אין לפרסם בפורום שום פרסומת מסחרית. פרסומות כנ"ל ניתן לפרסם אך ורק דרך מחלקת הפרסום של תפוז ובאישורה. כל פרסומת אחרת תימחק לאלתר. בנוסף להנחיות אלו כולנו בלי יוצא מהכלל מחוייבים לתקנון תפוז
ומחוייבים לפעול על פיו.

והכי הכי חשוב שיהיה לכולנו כאן מקום נעים שכייף להיכנס אליו 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים-גברים באמצע החיים

שלום וברוכים הבאים לפורום נשים וגברים באמצע החיים

הפורום כשמו מיועד לנשים וגברים באמצע החיים.
אתם יכולים להיכנס אלינו מתי שבא לכם ולספר מה שבא לכם.
נוכל להעלות כאן כל נושא שמעניין, משמח, מצחיק, עצוב או מטריד אותנו.
 הרבה חוקים אין כאן והדבר החשוב ביותר הוא לכבד את יתר החברים.
גם בעת ויכוח יש להגיב לגופו של נושא ולא לגופו של כותב.
אין לפרסם בפורום שום פרסומת מסחרית. פרסומות כנ"ל ניתן לפרסם אך ורק דרך מחלקת הפרסום של תפוז ובאישורה. כל פרסומת אחרת תימחק לאלתר. בנוסף להנחיות אלו כולנו בלי יוצא מהכלל מחוייבים לתקנון תפוז
ומחוייבים לפעול על פיו.

והכי הכי חשוב שיהיה לכולנו כאן מקום נעים שכייף להיכנס אליו 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'תערוכת מיטב צילומי העיתונות בישראל שתעלה ביום ה' במוזאון א"י'
תערוכת מיטב צילומי העיתונות בישראל שתעלה ביום ה' במוזאון א"י
05/12/2017 | 16:11
1
28

פתיחת תערוכת "עדות מקומית 2017"- תערוכת צלומי העיתונות והתיעוד השנתית במוז"א - מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב, המוצגת לצד תערוכת ה-World Press Photo 17 ב-7 בדצמבר 2017, בשעה 19:00, במרכז רוטשילד, מוזיאון ארץ-ישראל, רח' חיים לבנון 2, תל-אביב.

אוצרת התערוכה: ורדי כהנא

כמה טעימות - כאן:

לצפיה ב-'התמונה של החרדים המפגינים מדהימה בעיני'
התמונה של החרדים המפגינים מדהימה בעיני
06/12/2017 | 02:52
20
וגם של הפעילים חברתיים נגד דיג מרשימה.
לצפיה ב-'בוקר טוב ליום שלישי פעמיים כי טוב.'
בוקר טוב ליום שלישי פעמיים כי טוב.
05/12/2017 | 06:05
9
29
מה עשינו השבוע בשביל עצמנו? ספרו ושתפו.(אם בא לכם).
לי אין הרבה מה לחדש.
לצפיה ב-'את הדבר המשמעותי ביותר שעשיתי בשביל עצמי השבוע כבר הזכרתי - '
את הדבר המשמעותי ביותר שעשיתי בשביל עצמי השבוע כבר הזכרתי -
05/12/2017 | 10:42
1
27

- לקחתי את כאב הגב שתקף אותי אל הפיזיותרפיסט. שלשום. טיפול אחד עוד לא פותר בעיה, אבל יש תזוזה. אתקשר שוב היום לדווח ולקבוע המשך.

ויתרתי על דבר משמעותי אחר - על השידור של מחר. קשה לי להכין תכנית במצב כזה. הודעתי כבר אתמול - מעניין מה ישדרו במקום. כנראה אוסף שירים מהפליי ליסטים שלי עד עכשיו.

מי שסובלת מטיולים מקוצרים מהרגיל היא לונה, אבל בסך הכל היא מתחשבת. נשמה טובה.

תמונה מימים של יותר דאגה, שלא רציתי להעלות לפני כן כי היא עצובה מדי, אבל מכיוון שבינתיים דברים נרגעו כאן מאוד, נכון לעכשיו, טפו טפו...:

לצפיה ב-'ובהזדמנות זו, אם אפשר יותר מאחד, פוסט חדש בבלוג של לונה...'
ובהזדמנות זו, אם אפשר יותר מאחד, פוסט חדש בבלוג של לונה...
05/12/2017 | 10:47
23
...לנמנעי הפייסבוק:

רואים רחוק, שומעים שקוף
=================

אתה לא יכול לראות יותר מדי טוב, ביחוד אם יש לך מרפסת בקומה השמינית וכל מיני כלבים חשודים מסתובבים לך למטה ברחוב, אבל גם כשאתה בעצמך למטה ואיזה עורב נותן בך עין עקומה מראש העץ אתה מסמן אותו בזכרונך, עד הפעם הבאה שתמצא אותו מנקר על הקרקע.

ולהסיר ספק, כל מה שנכתב כאן בלשון זכר תקף גם בלשון נקבה, אם לא יותר.

אם אתם עוברים ברחוב וצופרים לי מהמכונית ואני לא מגיבה, זה לא שנהייתי סנובית: זה סתם שהשמיעה שלי כבר לא מה שהיתה, תודה לאל. כשזה מגיע לשמיעה, שלא יהיה לאף אחד ספק: שמיעה חדה מדי יפה לזאב ערבות בערבות קמצ'טקה, אבל לא לכלבה עירונית, עם כל המכוניות והצפצופים והתראות הרוורס והאזעקות. כשאתה שומע יותר מדי טוב אתה שומע מה שאתה צריך מעורבב עם מה שאתה לא צריך, ולתוצאה קוראים קקופוניה. חסל סדר התבהלויות מכל רעם או סתם רעש פתאומי. אפילו פורים כבר לא נראה מאיים כל כך, רק שנחיה.

עכשיו קצת שקט. הרווחתי את זה ביושר, לא ככה?
��
https://www.facebook.com/116065451888239/photos/a....

לצפיה ב-'צילמתי את ה"סופר מון"...'
צילמתי את ה"סופר מון"...
05/12/2017 | 11:11
3
32
שתי התמונות הזריחה הראשונות צולמו מחדר המלון בירושלים. השתיים שאחריהן - מהעיר העתיקה.
לצפיה ב-'כמעט אפשר לראות שם את האנשים הקטנים... '
כמעט אפשר לראות שם את האנשים הקטנים...
05/12/2017 | 11:33
9
לצפיה ב-'זכור לי שלפני לא הרבה זמן, כמה חודשים או שנה'
זכור לי שלפני לא הרבה זמן, כמה חודשים או שנה
05/12/2017 | 13:11
1
27
היה סופר מון, או היה ירח אדום, או היה גם וגם, ואמרו שלא יהיה כזה עוד אלף שנה, ואני יצאתי להתפעל (באמת היה מאד מרשים) כדי לא להפסיד.
נראה שעברו אלף שנה ממש מהר.

לצפיה ב-'ככה זה כשנהנים '
ככה זה כשנהנים
05/12/2017 | 14:56
8
לצפיה ב-'ערב טוב, יום שליש פעמיים כי טוב'
ערב טוב, יום שליש פעמיים כי טוב
05/12/2017 | 17:31
2
24
יצא לי במקרה לעבור בתחנה המרכזית, בשעות היום, ובהחלטה של רגע, עשיתי לי רב קו. אני נוסעת מעט בתחבורה הציבורית, והצ׳ופרים הקטנים שיש למחזיקי הכרטיס- נגיד, האפשרות לכרטיס מעבר, לא מאוד משמעותיים עבורי. אבל בכל פעם שאני זקוקה לאוטובוס אין לי כסף קטן, הנהג מסרב לפרוט, בלגנים עינינים. זהו. מהיום נגמר. יש לי רב קו. ראיתי שמחזיקי רב קו יכולים לרכוש כרטיס רכבת מראש. next time

לצפיה ב-'תצחקי, אבל אני מקנא באנשים שיודעים ומשתמשים בתחבורה ציבורית'
תצחקי, אבל אני מקנא באנשים שיודעים ומשתמשים בתחבורה ציבורית
05/12/2017 | 20:20
23
והכוונה בעיקר לאוטובוסים. כשבתי היתה קטנה נהגנו לטייל באוטובוס וברכבת (בד''כ ל...חיפה, לאכול בורקס בתחנת הרכבת ולחזור), ומאז לא עשיתי את זה. אני זוכר את הטיולים האלה בחיבה גדולה.

לצפיה ב-'מזכיר לי שהיתה תקופה שנסעתי הרבה בקו מסויים'
מזכיר לי שהיתה תקופה שנסעתי הרבה בקו מסויים
06/12/2017 | 02:31
19
תמיד באותה שעה, ויצא שכמעט תמיד אותו נהג. נהגתי לשלם במזומן עד שהוא אמר לי למה אתה לא קונה חופשי-חודשי. אמרתי טוב ומכר לי. המשכנו לנסוע ביחד עוד כמה חודשים, היה מוכר לי כל חודש כרטיס חדש ואני אפילו לא הייתי צריך להציג אותו.
יום אחד הגעתי קצת יותר מוקדם לתחנה והגיע אוטובוס עם נהג אחר. לרגע התלבטתי לנוכח השינוי - אני ממש לא אוהב שינויים - אבל עליתי. הצגתי את החופשי חודשי והלכתי למושב האחורי. נוסעים, אני יושב במושב האחורי, ובנקודה מסויימת בדרך פתאום מרגיש צורך להסתכל אחורה דרך החלון. מסתכל ומאחור נוסע האוטובוס עם הנהג הרגיל. זיהה אותי ועשה לי שלום, עשיתי שלום בחזרה אבל הרגשתי כאילו תפסו אותי על חם בבגידה.
בכל אופן למחרת חזרתי לנסוע איתו והוא לא אמר כלום, אז הוא כנראה עבר לסדר היום.
לצפיה ב-'הכיתובית ליד התמונה היפהפיה הזו היתה...'
הכיתובית ליד התמונה היפהפיה הזו היתה...
04/12/2017 | 18:19
4
66

December 1 
 Earlier this evening in Paris 

לי זה נראה יותר כמו ציור מאשר צילום... אבל זה לא לגמרי חשוב.

לצפיה ב-'לפני שנים וזה היה מזמן'
לפני שנים וזה היה מזמן
05/12/2017 | 00:31
2
36
טיילתי בחג המולד בשדרות אלישע. כמו בשנים לא מעטות גם אז לא נראה פתית שלג אחד לנחמה.
אבל פרנסי העיר רצו חג מולד לבן. והם עשו דבר מדהים. הם הדביקו לכל אורך השדרה משער הנצחון ועד הלובר, על כל עץ ושיח פקעות של צמר גפן. 
למזלם לא ירד גשם והמראה המדהים נשמר. רק אומה שהוציאה את מאנה, רנואר, פיסרו, סזאן ונוספים, יכולה לחשוב על פתרון כזה.
אני משער שקברניטי ניו יורק היו שולחים צי ענק של משאיות לאפסטייט ניו יורק מעמיסים עליהן מאות טונות של שלג ומפזרים אותו בחמישית, בטיים סקוויר ובסנטראל פארק.
לצפיה ב-'לפני שנים (רק שש למען האמת)'
לפני שנים (רק שש למען האמת)
05/12/2017 | 05:54
1
27
ביקרתי בניו יורק בסוף דצמבר.
באופן מפתיע (מפתיע עבור האמריקאים, לא עבורי) החל לרדת שלג בכמות אדירה, בדיעבד הסתבר שזו היתה סופת השלג המשמעותית ביותר במאה השנים האחרונות, בתקופה הזו.
הסופה תפסה את העיר לא מוכנה. כל התנועה נעצרה.

אבל בניגוד למדינת ישראל, ירושלים למשל ששלג קטנטן תוקע בה את התנועה לימים, שם התעשתו תוך כמה שעות.
עשרות ומאות מפלסות שלג שהורכבו על רכבים קטנים (לא חייבים בולדוזרים כמו בישראל), והכל רגע. החיים חזרו למסלולם, תרתי משמע.
לצפיה ב-'באותה ניו יורק בסוף דצמבר'
באותה ניו יורק בסוף דצמבר
05/12/2017 | 17:14
21
טילתי ליד רוקפלר סנטר לצפות במחליקים. הטמפרטורה הייתה מתחת לאפס וירד מעט שלג. באחת הבריכות שלא קפאה ראיתי הומלס נכנס למים ואוסף מטבעות. לרגע חשבתי שהוא מטורף, אבל קלטתי שהבחור כנראה למד פיסיקה. המים כל עוד לא קפאו הטמפרטורה שלהם תהיה עד אפס. כך שבעצם הוא "חימם" את רגליו. מודה, לא הסרתי כפפה לאמת.
לצפיה ב-'רחוב עירוני יפה ביום חורפי מושלג'
רחוב עירוני יפה ביום חורפי מושלג
05/12/2017 | 04:35
30
חבל רק שתקעו גוש ברזל מכוער באמצע.
לצפיה ב-'לילה טוב, רק תזמינו קודם על מי אתם'
לילה טוב, רק תזמינו קודם על מי אתם
03/12/2017 | 23:32
7
59
רוצים לחלום.

לצפיה ב-'וואו, זה ממש מעניין, או מפחיד (תלוי את מי שואלים'
וואו, זה ממש מעניין, או מפחיד (תלוי את מי שואלים
04/12/2017 | 00:03
5
42
רק הסתיימה שיחה מעניינת על חלומות והנה אתה מעלה את הנושא.

מונה ליזה וחברות? נערה עם עגיל פנינה ,מונה ליזה, פרידה קאלו, ונוס.
לא לחלום על זו, לא על זו, לא על זו ולא על זו.
חלומות פז.
לצפיה ב-'אני תמיד בחלומות, אפילו אם אני נרדם לרגע, אז לא להתרגש מ'
אני תמיד בחלומות, אפילו אם אני נרדם לרגע, אז לא להתרגש מ
04/12/2017 | 01:46
4
31
צטרפות המקרים.

אבל הפרידה קאלו הזו יותר מעניינת מהאוטופורטרטים שלה.

חלומות פז גם מכאן.

לצפיה ב-'1000 פרידה קאלו חגגו השנה את יום הולדתה ה 110 באירוע מיוחד'
1000 פרידה קאלו חגגו השנה את יום הולדתה ה 110 באירוע מיוחד
04/12/2017 | 09:23
3
24

אפילו תאריך יום ההולדת מעניין.. אם הסיפור נכון, בתעודות רשום  6.7.1907. 
לטענתה, נולדה עם לידתה של מקסיקו המודרנית. 7.7.1910, זמן המהפכה המקסיקנית.
באמת דמות מעניינת עם "חבילת קטסטרופות"...לכל אורך חייה (שלא היו ארוכים במיוחד) הפוליו, התאונה, הבגידות וכו..

לצפיה ב-'יהיה מעניין לראות פעם איך דיאגו ריברה צייר אותה '
יהיה מעניין לראות פעם איך דיאגו ריברה צייר אותה
04/12/2017 | 09:32
2
12
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
04/12/2017 | 09:41
1
22

This is Diego Rivera's only known easel portrait of his wife
ואפשר להמשיך לקרוא

יומנעים
לצפיה ב-'מדהים ההבדל בין איך שהוא מתאר אותה לאיך שהיא מתארת את עצמה'
מדהים ההבדל בין איך שהוא מתאר אותה לאיך שהיא מתארת את עצמה
04/12/2017 | 10:48
22
למרות שכתוב שם -
 The image is hauntingly similar to Frida Kahlo's own self-portraits
 בעיני לפחות יש הבדל עצום.

אני מרגיש יותר נוח עם האופן שבו היא ראתה והראתה את עצמה, אבל זה לא חוכמה, אני לא הבנזוג שלה.

ותודה לך!

לצפיה ב-'כידוע, הדוגמניות (מודלים) לעיתים גרות יחד בדירה'
כידוע, הדוגמניות (מודלים) לעיתים גרות יחד בדירה
04/12/2017 | 23:35
24
משם הן ממשיכות לאודישן...

לצפיה ב-'sunday morning blues'
sunday morning blues
03/12/2017 | 10:44
25
54
אצלהם זה מאנדיי, דוחים את הקץ

אז מה היה לנו כל כך טוב בשבת?

אחרי שהשמצתי את סינימטק חיפה, שאינו מתנהג כמו סינימטק, בסופש בילינו במחווה לזכרו של הארי דין סטנטון. הספקתי לראות את לאקי, ובעה, יש מצב שהערב אגיע לפאריס טקסס. אשרי האיש שסרט כזה ליווה את יציאתו . לא שהסרט הוא סרט ענקי, כי הוא לא, אפילו הייתי מעזה להרוג פרה קדושה ולומר, הוא ממש לא. אבל זה סרט קטן, כאילו מחווה של שחקן נפלא אחד ( ג׳ון קארל לינצ) לשחקן נפלא אחר, עם צוות שחקנים מהשורה הראשונה, כולל דיויד לינץ בכבודו ובעצמו, והוא שחקן נהדר. יש כל מיני רמזים ביוגרפיים בסרט, וסטנטון מנגן במפוחית, וגם גונב את ההצגה ביום הולדת של ילד בן עשר, כשהוא פתאום קם ומתחיל לשיר בספרדית, והתזמורת מאריצי מצטרפת ומלווה אותו. ועוד. 

שיעשע אותי שהוא מתחיל את היום עם הרוטינה הטיבטית. תרגילי יוגה (לטעמי ממש לא יוגה, אבל מי שואל אותי) שאמורים לשמור על נעורי נצח. הצחיק אותי, כי סטנטון מסתובב המון בלבניו, ותאמינו לי, אלה תמונות קשות לצפיה. הצחיק אותי כי גם אני תרגלתי לפני המון שנים, ותראו אותי היום. לפני לא המון שנים, כמה שנים, היה לי מורה ליוגה, גבר צעיר וחזק, שהיה קורע לנו את הצורה בשיעור יוגה, ולקינוח, מגיש את הטיבטים. לא היה קל. ממש לא. 

הסרט עוסק הרבה במוות, ובפחד ממוות, ובעובדה ההכי פשוטה, שכולנו מתים. לעולם לא אדע, אבל מענין אם סטנטון ידע שהסרט הזה ילווה את הפרידה שלו. 

וכדי להעצים את הבלוז של יום ראשון, אני מחכה כאן בבית לביקורת טכנאי גז, שבטוח ימצא מיליון דברים שיעלו לי הון כסף, ולמרות שבקשתי מיליארד פעם להגיע לפני 1030, כבודו טרם הופיע, נראה לי שאני מאחרת לפגישה שקבעתי
לצפיה ב-'מה היה לנו טוב בשבת? השבת... וגם המלצה.'
מה היה לנו טוב בשבת? השבת... וגם המלצה.
03/12/2017 | 13:40
44
היתה שבת נהדרת שהסתיימה בהצגה פולישוק.

כמי שלא צפתה בכל הסדרה של פולישוק, שמחתי שהעלו את ההצגה.
נדמה לי שבסוף כל תכנית הופיעה הודעה שהתכנית הינה דמיונית והמקרים שקורים בה מבוססים על מקרים שקרו ,אם קרו, אי-שם ואין כל קשר לדמות או אירוע בישראל, בלה, בלה, בלה..
במחזה , מעלה צוות שחקנים נפלא, החל משר התח"ת- ששון גבאי (שנאלץ למלא את מקום ראש הממשלה), הרל"שית שלו- חנה אזולאי-הספרי, וכלה במאבטח (שבשפת הסימנים רומז לנו איך מסובבים את כולנו) את הסאטירה של שמואל הספרי, במחזה שמקפיץ את כולם אל העולם האמיתי. 

לראות, לצחוק ולהפסיק לצחוק כשמבינים שבסופו של דבר, הספרי "נותן בראש" לא רק לפוליטיקאים אלא גם לנו, הקהל. 
מומלץ!!
לצפיה ב-'לי היתה שבת יוצאת דופן בהחלט - קיבלתי הזמנה אישית לחתונה'
לי היתה שבת יוצאת דופן בהחלט - קיבלתי הזמנה אישית לחתונה
03/12/2017 | 14:04
9
51
מלא אחרת מאשר הבת הגדולה שלי.
נסעה במיוחד לבקר אותי ולבשר לי שהיא מתחתנת בקרוב.
היא בת 21 ולכן קצת באיחור יחסית להורים שלה - התחתנו בגיל 20.
מצד שני, להסיר דאגה מליבי, עדכנה אותי שהיא כבר בהריון.
כך שמהבחינה הזו היא ממשיכה את השושלת.
בעלה לעתיד, שיוצאת איתו כבר שלוש שנים, הוא זקן בן 24. שאלתי אותה בצחוק אם לא חוששת מפער הגילאים, והסבירה לי שהוא די ילדותי ולכן היא לא רואה בעיה.
בנוסף לכל ההתרגשות שוחחתי ארוכות לפני פחות משעה עם אמא שלה - גרושתי - אחרי המון שנים שלא דיברנו. והיא גילתה לי סוד פיננסי: מסתבר שאת כל כספי המזונות שהעברתי לה הפקידה כמו שהם בחשבונות על שמות הילדים. כך שלכל אחד מהם יש עכשיו מיליון שקל בבנק.
כך שכרגע אני מסכים עם האמירה שכולנו מתים, אבל עד אז אנחנו חיים ועוד איך, ובין כל האנשים המאד קרובים אלי - קרובים אפילו שלא היה קשר לאורך השנים - אני לא רואה אחד שפוחד מהמוות.
לצפיה ב-'הודעה שכולה סיפורים טובים מהחיים '
הודעה שכולה סיפורים טובים מהחיים
03/12/2017 | 16:50
7
34
שביתך תזכה להרבה אושר ונחת מנישואיה, ואתה - ממנה.

וגרושתך, שתחיה - אח, צריך לדעת ממי להתגרש. אשת חיל.

לצפיה ב-'בלי ספק אשת חיל אבל בענין הכסף היא עשתה לי דווקא'
בלי ספק אשת חיל אבל בענין הכסף היא עשתה לי דווקא
04/12/2017 | 04:27
6
40
החזירה לי התעקשות כנגד התעקשות. הסיפור הוא שכשהחלטנו להתגרש אמרתי לה שהיא תמצא עורך דין שיסדר לנו הסכם גירושין. אחרי כמה ימים הזמינה אותי לפגישה אצל עורכת דין, אבל זו לא הבינה את תפקידה כמגשרת אלא כנציגה של אשתי בסכסוך גירושין. כתוצאה מכך הניחה בפני הסכם שקבע לי מזונות גבוהים מאד, מעבר למשכורת שלי באותו זמן. ההנחה שלה היתה בלי ספק שזו נקודת מוצא למשא ומתן, אבל אני פשוט אמרתי בסדר. אשתי נחרדה וניסתה להוריד את הסכום למשהו סביר. אני התעקשתי, מתוך הבנה שבעצם התשלום הגבוה אני גורם לה יסורי מצפון. זו הגישה הפולנית שהסבל שלי גורם לה סבל. וכך כל השנים הקפדתי לשלם את הסכומים, להצמיד למדד והכל. 
אבל היא כמסתבר פולניה מוכשרת ממני בהרבה, ו-18 שנה היא הכינה את היום שבו אגלה שהנקמה לכאורה שלי לא פגעה בה. כך שבמאבק הילדותי האחרון שלנו היא ניצחה, ואני נזכרתי בחלק מהתחושות שהובילו אותי להתחתן איתה למרות שלא אהבתי אותה. 
לצפיה ב-'וואאוו! סיפור חיים יש לך!'
וואאוו! סיפור חיים יש לך!
04/12/2017 | 06:55
25
המון מזלטוב לצעירה. ולך רוב הנאה עם הצאצא/ית העתידי/ת

לצפיה ב-'סיפור בתוך סיפור בתוך סיפור '
סיפור בתוך סיפור בתוך סיפור
04/12/2017 | 09:18
4
32
אהבתי גם את נקודת ההשקפה שלך כמספר, לא רק כגיבור (במובן הספרותי). זה יכול להיות גם תסריט מעניין מאוד.

שמע, זה שווה פיתוח וכתיבה. לא היית רוצה לפחות לנסות להתחיל לכתוב את זה בפורמט סיפורי? להתחיל במונולוג פנימי? 

לצפיה ב-'חלילה, מי אני לכתוב סיפורים'
חלילה, מי אני לכתוב סיפורים
04/12/2017 | 11:06
3
31
איפה אני ואיפה הסופרים - והסופרות, אני נמשך יותר לסופרות - הגדולים. כתיבה צריך להשאיר לבעלי הכישרון.
לצפיה ב-'ואם אני אראה לך שאתה יכול? '
ואם אני אראה לך שאתה יכול?
04/12/2017 | 12:21
2
10
לצפיה ב-'יכול להיות שאני יכול, אבל אין לי זכות'
יכול להיות שאני יכול, אבל אין לי זכות
05/12/2017 | 07:57
1
5
לצפיה ב-'אני חושב אחרת לגמרי... אבל לא מתווכח. כתוב לי כשתרצה לנסות '
אני חושב אחרת לגמרי... אבל לא מתווכח. כתוב לי כשתרצה לנסות
05/12/2017 | 10:32
3
לצפיה ב-'מזלטוב!'
מזלטוב!
03/12/2017 | 17:02
5
לצפיה ב-'השבת שלי היתה לגמרי סוליקו, שקטה... וכאובה, למה הגב, הגב...'
השבת שלי היתה לגמרי סוליקו, שקטה... וכאובה, למה הגב, הגב...
03/12/2017 | 16:59
9
35
היום התקשרתי לפיזיותרפיסט בהרצליה ששמעתי עליו הילולים ושיבוחים והוא אמר לי בוא עכשיו, ממש כרגע. הוא טיפל בי במסירות וללא רחמים (ובעוד כמה אנשים במקביל, באותו חדר, מיטה ליד מיטה, בחיים לא ראיתי דבר כזה, וממש לא היה לי נעים לצעוק מכאבים אז רק בעטתי רגל ברגל) ואמר שרק מחר בבוקר ארגיש כמה עזר לי הטיפול, אבל כבר עכשיו, אחרי שנ''צ ארוכה בהרבה מהרגיל אני מרגיש הקלה ממשית.

אז בשבת לונה לא ריחמה ודרשה את מיכסת הטיולים שלה, כואב לי ללכת או לא, אבל הסכימה להתחשב ולקצר אותם למינימום.

והכי הכי - כשחזרתי היום מהרצליה קיבלה אותי לונה בדלת ביללות שמחה, כמו פעם, דבר שלא עשתה מאז האירוע שהיה לה. ממש נשפכתי מאושר.

לצפיה ב-' וממש לא היה לי נעים לצעוק מכאבים אז רק בעטתי רגל ברגל) '
וממש לא היה לי נעים לצעוק מכאבים אז רק בעטתי רגל ברגל)
04/12/2017 | 07:00
8
22
טשרניחובסקי: "ובהפקע בכאבה ראתי הרעבה לאויר כל שהוא
אצבעותי עת כרסמתי בשני, כדי יחריש לי מכאוב את מכאוב..." (הרוגי טירמוניא).
לצפיה ב-'אח, טשרניחובסקי היה מלקק שם את האצבעות מרוב כאב, כשמשני'
אח, טשרניחובסקי היה מלקק שם את האצבעות מרוב כאב, כשמשני
04/12/2017 | 09:30
7
21
צידיו שתי גברות קשישות נאנקות בהנאה מרוב כאב, גבר רביעי מקלל את יומו, שני כדורגלנים פצועים רציםעל ההליכון בהוראות המאסטר ועוד גבר קטן ושמנמן עושה מעשים מגונים בכדור גדול ומתאמץ לא ליפול ממנו, וסליחה אם שכחתי מישהו.

לצפיה ב-'לפני כמה שנים בגלל חשד, החליטו להשאיר אותי'
לפני כמה שנים בגלל חשד, החליטו להשאיר אותי
04/12/2017 | 12:23
6
29
בלילה בבית חולים, במחלקת "טיפול נמרץ הסתכלות".
ז"א לא מחלקת טיפול נמרץ רגילה, אלא כמו מחלקה רגילה, אבל אתה מנוטר ויש בה צוות קבוע.
פרט לרעש של המכונות השונות שהזכיר טיסה ארוכה עם שינה באיכות של טיסה ארוכה, הייתה אישה סנילית שבתדירות קבועה של בערך 10 דקות צעקה משהו.
ובאותה תדירות אדם מבוגר נהם חזרה שזה לא יכול להיות ככה.
עצוב, אבל באיזה שלב היה לי קשה להתאפק לצחוק.

לצפיה ב-'ועכשיו סיפורו של פציינט נוסף מאותו לילה'
ועכשיו סיפורו של פציינט נוסף מאותו לילה
04/12/2017 | 12:35
3
25

הייתה אישה סנילית שבתדירות קבועה של בערך 10 דקות צעקה משהו.
ובאותה תדירות אדם מבוגר נהם חזרה שזה לא יכול להיות ככה.
ומיד אחריו היה עוד אחד שכל פעם צחק.

לצפיה ב-'והסופר. את הסופר אל תשכח, שתיעד וטרח.'
והסופר. את הסופר אל תשכח, שתיעד וטרח.
04/12/2017 | 12:49
2
58
לצפיה ב-' הסופר שתיעד וטרח - כבודו במקומו מונח '
הסופר שתיעד וטרח - כבודו במקומו מונח
04/12/2017 | 13:28
1
6
לצפיה ב-'וכתיבה בחרוזים מגלה המון רזים'
וכתיבה בחרוזים מגלה המון רזים
04/12/2017 | 17:04
5
לצפיה ב-'באמת משעשע'
באמת משעשע
04/12/2017 | 19:52
1
25
בכלל פרודיזציה של מאורעות בחיים מסוגלת להפוך אפילו בגרמניה את חיי היום יום לשזורים במערכונים.
לצפיה ב-'אז הלכתי ישר לגגל מה זה וגיליתי ש"חשוב להבין שעל מנת לפתח את'
אז הלכתי ישר לגגל מה זה וגיליתי ש"חשוב להבין שעל מנת לפתח את
04/12/2017 | 22:24
23
רכיבי הכושר הללו יש לעשות "פרודיזציה" של האימון (periodization), כלומר- בתקופה מסוימת לפתח בסיס של כוח מירבי/ סבולת כוח, ולאחר מכן ..." וישר פקו עיני וחשכו ברכי.

רק כשהתעוררתי (לא משהו, החייאה בסיסית וקצת חמצן) גיליתי שזה סתם קשור ללעשות פרודיה על משהו. ישר רווח לי.

לצפיה ב-'רגה, רגה, אפשר עוד אחד? יש מקום? '
רגה, רגה, אפשר עוד אחד? יש מקום?
03/12/2017 | 17:18
3
35
מה פתאום ענבים בכותרת? אז הנה גם פה.

וכל זה כי זה הטעם הראשון שבא לפי השבוע, עוד בטיול הבוקר, לפני הקפה ושיבולת השועל עם פרילי (לממה אתם אוכלים בבוקר?) היומיים.

ולהסביר: יש לנו מסלולי טיולים בשכונה לפי פירות השנה. יש את הרחוב שיש בו עצי תפוז סיני שאני אוהב מאוד, יש את השדרה הקטנה עם עצי התות, יש את הבתים שבגדר החיה שלהם יש פירות קאריסה ובאחרים - פיטנגו, ובטח עוד כמה ששכחתי כרגע, אבל רק ביולי אוגוסט לא היו פירות באף אחד מהם.

ואז פתאום גיליתי בחצר השכנה (הבניינים אצלנו מסודרים בקבוצות של שלושה, עם חצר וחניה משותפות), בתוך הגדר החיה גפן, עם ענבי מוסקט אמיתיים, שאף אחד לא קוטף, בטח בגלל החרצנים. אז כל פעם שלונה היתה מושכת אותי לחצר ההיא (יש לה טעם טוב בחצרות, היא מבינה גדולה בזה) הייתי קוטף לי כמה ענבים ועף מיד בחלום למחוזות ילדותי.

בחודשים האחרונים לא נכנסנו לחצר הזו למרות רצונה העז של הנ''לית כי הדיירים התקינו שער שער ברזל בכניסה עם שלט קסנופובי, כנראה נגד כניסת זרים לפינת המשחקים שבאמצע החצר והרגשתי לא נוח להסתובב שם. אבל הבוקר לונה זרקה לי את המבט הזה שלה מעבר לכתף ונורא רצתה להיכנס לשם מהכניסה האחורית, של מגרש החניה ואמרתי יאללה, בין כך היא עשתה כבר כל מה שצריך ולא תלכלך ולא תרטיב, וכך הגענו אל הגפן ואל האשכולות הנחמדים האלה בתמונה שהופתעתי למצוא בדצמבר, וטעמם הפעם היה נפלא מאי פעם.

שיהיה לכולנו שבוע מתוק כזה.
לצפיה ב-'בוקר טוב. כיף לקרוא חדשות על השיפורים בבריאות אצלך'
בוקר טוב. כיף לקרוא חדשות על השיפורים בבריאות אצלך
04/12/2017 | 05:17
21
ואצל לונה.
הקאריסה חדש לי. לפי התמונה אני לא מכירה את הפרי. הולכת לגגל.
לצפיה ב-'ואחרי גוגל, הסתבר לי שהקאריסה מוכרת לי, רק לא בשם.'
ואחרי גוגל, הסתבר לי שהקאריסה מוכרת לי, רק לא בשם.
04/12/2017 | 05:25
1
21
חיים ולומדים כמו שסבתי היתה אומרת.
לצפיה ב-'אנשים כמעט לא אוכלים מהפרי הזה כי הנוזל הלבן שמופרש כשקוטפים'
אנשים כמעט לא אוכלים מהפרי הזה כי הנוזל הלבן שמופרש כשקוטפים
04/12/2017 | 09:12
23
את הפרי נחשב בטעות לרעיל. 

הפרי נחמד למאכל אבל לא יותר מזה, אבל העיקרון של ללכת ברחוב, לקטוף ולאכול קוסם לי יותר מהטעם עצמו. זה, והמבטים המודאגים של העוברים ושבים שעוקבים אחרי במבטם לראות אם אני נופל מת מיד או עוד כמה דקות.

לצפיה ב-'יחסינו לאן?'
יחסינו לאן?
01/12/2017 | 19:41
9
79
אין מקום כמו מערכות יחסים כדי ליישם לימוד והתפתחות.
ואין כמו הקשר בינו לבינה לתרגל חופש.
האם ניתן לקיים מערכת יחסים שפוייה, ואיך היא תראה?
מה בעצם רוצה בן\בת הזוג שלנו?
מתי נדע שאנחנו חופשיים בתוך קשר?
על כל אלה ועוד נקדיש ארבעה מפגשים:
26/12 -בבית של ליטל -הנוטע 10 תל-מונד
28/12 -בבית של נעמי -הלילך 3 תל-מונד - מפגש לנשים בלבד!
2/1- בבית של ליטל - מפגש לגברים בלבד!
4/1- בבית של נעמי - מפגש מסכם לכולם.
המפגשים יתקיימו בין השעות 20:30-22:00 בדיוק!
נא לתכנן בהתאם.
המפגשים פתוחים לקהל וללא תשלום.
מותר הביא כיבוד קל, חברים, ורצון כנה לגדול.
לפרטים - ליטל: 052-3285885
נתראה בקרוב.
חיבוק,
ירון
לצפיה ב-'אשתי (הראשונה) רצתה שיאהבו אותה, אהבה זוגית'
אשתי (הראשונה) רצתה שיאהבו אותה, אהבה זוגית
02/12/2017 | 04:34
8
69
מבחינתה הנישואין משמעותם אהבה ומין.
לעומת זאת זוגתי (השניה) רצתה שיהיו נאמנים לה, שלא יבגדו בה. לא רק מבחינה מינית אלא בכלל, בבחירות ובאינטרסים. אהבה עניינה אותה הרבה פחות. 
שתיהן הבהירו לי את הצרכים והרצונות שלהן בצורה מאד ברורה, מיד בהתחלה.
כך ממה שאני יודע על זוגיות, אין בעיה לדעת מה היא רוצה. היא אומרת לך.
לצפיה ב-'נהדר!'
נהדר!
02/12/2017 | 17:43
13
לצפיה ב-'יש בתאוריה שלך שני כשלים מובנים'
יש בתאוריה שלך שני כשלים מובנים
02/12/2017 | 18:49
6
47
א. נדיר שהן אומרות באופן ברור מה הן רוצות.

ב. הרבה פחות נדיר זה שהן משנות במשך הזמן את רצונותיהן ומצפות ממך לנחש זאת.

לצפיה ב-'אנחנו מצפות שתדעו, לא שתנחשו. אין לנו זמן ליריות סרק'
אנחנו מצפות שתדעו, לא שתנחשו. אין לנו זמן ליריות סרק
02/12/2017 | 21:06
5
16
לצפיה ב-'ברור שאין לכן זמן, אתן ממהרות לקניון'
ברור שאין לכן זמן, אתן ממהרות לקניון
02/12/2017 | 22:15
3
44

אגב מה שאת מצפה נקרא בעברית ניחוש !

לְנָחֵשׁ - נִחֵשׁ, שם פועל
העלה השערה מבלי שיהיו בידיו הכלים לתשובה ודאית; העריך שיער נכונה, הימר באופן שהסתבר כמדויק
לצפיה ב-'למען האמת, הקניון ממש נמאס עלי'
למען האמת, הקניון ממש נמאס עלי
03/12/2017 | 08:51
2
35
ואני מעדיפה עכשיו את החנויות הקטנות, מסוג בוטיק
נכון שיותר יקר, אבל מצד שני, אין חניה, ואני בדרך כלל מתעצלת ללכת ברגל, למרות שלא חסר לי כאן קלב, כך שזה מתאזן. 

לגבי הנחש
איך הפועל?
לצפיה ב-'את גרה בארץ?'
את גרה בארץ?
03/12/2017 | 12:14
26
כי בישראל אין נחש.
"כי לא נחש ביעקב ולא קסם בישראל"אומר בלעם.
לצפיה ב-'לגבי הנחש'
לגבי הנחש
03/12/2017 | 20:43
21
האמת שנחש אמיתי אין לי אבל יצא לי הבוקר לצלם שני צלופחים שדומים מאד לנחשים، הדק יותר הוא מירנון המטבעות והשני מורנת כוכבים.

שניהם נראים כמו נחש, זוחלים כמו נחש ואינם שוחים אבל שניהם דגים ויש להם זימים ולא ריאות כמו לנחשי הים.
לצפיה ב-'גם אנחנו, תאמיני לי... אבל כששומעים תשובה כמו 'אתה יודע למה''
גם אנחנו, תאמיני לי... אבל כששומעים תשובה כמו 'אתה יודע למה'
02/12/2017 | 22:21
37
ניתק משהו בתקשורת.

לצפיה ב-'אוף (מנגב את הזיעה), הקלטת התכנית מאתמול עלתה רק כעת '
אוף (מנגב את הזיעה), הקלטת התכנית מאתמול עלתה רק כעת
30/11/2017 | 12:42
24
69

שידרנו אתמול, חברי בני על המכשירים ואני על המיקרופון, לגמרי לבד... חששנו בסוף השידור שבטעות, התכנית לא הוקלטה - היא לא עלתה למאגר בו היא אמורה להישמר.

אז בסדר עכשיו, עלתה והיא זמינה, ולהשומע ינעם:

https://drive.google.com/file/d/1iXy2KaROwm1X0qEW2...

לצפיה ב-'שמעתי קצת, עד הצרפתי שגנב את השיר על הסינים מאריאל זילבר'
שמעתי קצת, עד הצרפתי שגנב את השיר על הסינים מאריאל זילבר
30/11/2017 | 13:30
13
41
והופתעתי לגלות שבעצם זילבר תרגם את הצרפתי, אז גם היום למדתי משהו חדש.
מעניין אותי לשמוע, אם אתה רוצה לספר, איך אתה בונה את התוכנית, איך בוחר את השירים ואת קטעי המעבר שלך.
לצפיה ב-'הדבר היחיד שאני עושה בצורה מודעת הוא... לבחור את השיר הראשון'
הדבר היחיד שאני עושה בצורה מודעת הוא... לבחור את השיר הראשון
30/11/2017 | 22:18
12
32
אחר כך זה מפסיק להיות החלטות מחושבות מראש: אסוציאציה כלשהי תביא אותי תמיד לשיר הבא, וכך הלאה. זה יכול להיות שיר של זמר שמקושר איכשהו לזה ששר עכשיו, שיר אחר מאותו סגנון או כל הקשר אחר שעולה באותו רגע על דעתי.

הרעיון הבסיסי הוא שיש נראטיב בתכנית, עם קשר בין השירים,  לא סתם אסופת שירים אקראים. ההגשה מסבירה  את הקשר בין השירים ולכך נדרש מלל, לא רק 'ועכשיו נשמע את...'.

אני כותב את המלל מראש, וכתיבת תכנית כרוכה בהרבה זמן כדי לדייק בעובדות – ובהרבה ענין והנאה.

עניתי?

לצפיה ב-'אבל איך אתה מגיע לשירים? ועוד עם קשר ביניהם?'
אבל איך אתה מגיע לשירים? ועוד עם קשר ביניהם?
02/12/2017 | 04:26
11
15
מהזכרון והידע או שיש לך רשימות שירים עם מאפיינים שלהם?
אני אם תתן לי שיר ותגיד לי להציע שיר מאותו נושא אני אולי אוכל להציע שיר אחד נוסף לכל היותר, גם לא בטוח.
לצפיה ב-'יש לי די הרבה ידע בשירים, אבל אני משתדל לחרוג ממה שאני מכיר'
יש לי די הרבה ידע בשירים, אבל אני משתדל לחרוג ממה שאני מכיר
02/12/2017 | 08:02
10
16
כי אחרת אני ארגיש שאני חוזר על עצמי. בני, השותף שלי, צרב לי כמה אוספים קטנים שהוא חיבר, וכמה מהם כבר השמעתי.

אין לי רשימות שירים יעודיות עם מאפיינים שלהם, אבל אם אני בוחר שיר להתחיל איתו, אני מוצא בקלות בויקיפדיה איזה עוד שירים שר אותו זמר (ואז יכול להביא אותם בביצועים אחרים) או מי ניגן איתו בעבר, למשל.

לדוגמה. מסתובב לי כבר כמה ימים בראש לפתוח הפעם ב'בום בום' שג'ון לי הוקר שר בסרט 'האחים בלוז', אז כבר יש לי עכשיו את כל מי שהופיע ושר שם - וזה כבר יכול למלא לי חצי תכנית... - ואפילו את... 'בום בום' של אביב גפן, שיוכל למשוך אותי לרוק ישראלי (ואני כבר זומם על להקת תמוז, ועל רמי פורטיס שהיה פועל במה שלהם וקיבל אצלם צ'אנס ראשון לעלות לבמה...)
לצפיה ב-'מעניין, אני מהאחים בלוז אגיע מהר לברברה סטרייסנד ופרד אסטר'
מעניין, אני מהאחים בלוז אגיע מהר לברברה סטרייסנד ופרד אסטר
02/12/2017 | 08:54
6
52
לא הייתי חושב על אביב גפן.
כנראה כל אחד והמוזיקה שמעניינת אותו.
לצפיה ב-'ברגע שאתה אומר שמסרט או זמר, או להקה אחת אתה מגיע למבצעים'
ברגע שאתה אומר שמסרט או זמר, או להקה אחת אתה מגיע למבצעים
02/12/2017 | 09:17
5
18
אחרים, אתה מתחיל לבנות סיפור, ובעיני לפחות זה לב ליבו של כל ליין אפ טוב.

אבל רק מהסקרנות, איך אתה מגיע מהאחים בלוז לברברה סטרייסנד ופרד אסטר? תמיד מעניין לשמוע סיפור של מישהו אחר...

לצפיה ב-'מבחינתי האחים בלוז = ג'ז'
מבחינתי האחים בלוז = ג'ז
02/12/2017 | 10:00
3
20
ג'ז מוביל אותי מיד ללואיס ארמסטרונג, וממנו דרך הלו דולי לברברה סטרייסנד.
ארמסטרונג גם ביצע עם אלה פיצ'גרלד את Let's Call The Whole Thing Off של גרשווין, שאותו ביצעו במקור פרד אסטר וג'ינגר רוג'רס (בפעם היחידה, למיטב ידיעתי, שהם רקדו על סקטים).
אני יכול להמשיך לדבר, גם דרך ג'ינגר רוגרס - "לאחור על עקבים גבוהים" - ועל מהותה של מקצועיות, ויותר דרך פרד אסטר אל ריטה הייוורת בסרט הכי טוב שלה, כנראה, וממנה אפשר לעבור לדבר על הפרה של גברת או-לירי (ולדון בשאלה מי שרה שם, היוורת או אניטה אליס), אבל עבורי תמיד יותר כיף לעבור דרך אסטר - בחור נמוך ומכוער למדי - אל האשה הכי יפה במאה ה-20, ואצלה אפשר לעצור ולנוח (אפשר גם לדבר על שירה וקול בקשר אליה, על השיר שנכתב במיוחד בהתאם ליכולת הקולית שלה, ועל העוול שעשו לה בגברתי הנאווה).
לצפיה ב-'מעניין איך עובד סדר האסוציאציות אצל כל אחד באופן אישי...'
מעניין איך עובד סדר האסוציאציות אצל כל אחד באופן אישי...
02/12/2017 | 17:57
2
19
אני, למשל, לא חושב במתכונת בלוז = ג'ז‬, למרות שבלוז חדר גם לג'אז.

אתה בונה נראטיב מקסים, בעיני, למרות שאלה לא הכיוונים המוזיקליים שלי. אם לתוך הנראטיב הזה אתה מכניס את סגנון הביג בנד, תקבל מגוון עוד יותר רחב, רק זהירות, משם אתה תגיע לסווינג ול... רוקנרול.

האמת? אם זה מושך אותך, שווה לך לפנות לתחנת שידור אינטרנטית קטנה ולהציע להם את הכיוונים שלך.
לצפיה ב-'אני מכיר את שמות הסגנונות שמנית, אבל לא יודע להבדיל ביניהם'
אני מכיר את שמות הסגנונות שמנית, אבל לא יודע להבדיל ביניהם
03/12/2017 | 05:28
1
10
אתה יכול לתת הסבר מה ההבדלים ואיך מזהים?
לצפיה ב-'הרבה ממה שאני יודע בא מויקיפדיה, והם יודעים להסביר הרבה יותר'
הרבה ממה שאני יודע בא מויקיפדיה, והם יודעים להסביר הרבה יותר
03/12/2017 | 08:33
9
טוב ממני...

אבל אם, נגיד, אתה מגיש תכנית אישית משלך, אין שום צורך במומחיות מוזיקלית. אם אתה מספר מה כל שיר מזכיר לך, איפה שמעת אותו בפעם האשונה, מי עוד אהב אותו, מה הוא גורם לך להרגיש - יש לך מתכונת יפה וראויה.

לצפיה ב-'אגב אם תגיד לי להתחיל מאביב גפן'
אגב אם תגיד לי להתחיל מאביב גפן
02/12/2017 | 10:45
18
אני אגיע דווקא למיטל טרבלסי ונעמי שמר, ואביב גפן עצמו לא יעניין אותי אלא כחלון שנפתח לדברים אחרים.

לצפיה ב-'לפני 20 שנה'
לפני 20 שנה
02/12/2017 | 10:29
2
20
נתקלתי בנכד של ג׳ון לי הוקר, בקבוצת דיון מקצועית. באותם הימים הוא ניהל אתר פורנו ובשעות הפנאי היה שונא ישראל מיליטנטי. 
לצפיה ב-'לפעמים התפוח נופל רחוק מהעץ... '
לפעמים התפוח נופל רחוק מהעץ...
02/12/2017 | 17:59
1
7
לצפיה ב-'לפעמים העיקר שיפול '
לפעמים העיקר שיפול
02/12/2017 | 18:45
6
לצפיה ב-'דברים'
דברים
30/11/2017 | 23:01
2
35
לא תיארתי לעצמי שיש עוד תוכניות שמשמיעות את CANNED HEAT חוץ מ"חיים של אחרים"...

אני נהנה מאוד מהמוזיקה.

כשאני מקשיב לדיבורים ברדיו קשה לי להתרכז אז אני מעדיף להתמקד באיכות של המוזיקה. חבל שאין לי דרך פשוטה להעביר את זה לסלון. מאז שעברתי ללינוקס שוב אני לא מסתדר עם הזרמה לסטרימר מי יודע מה.

הרבה ערך יש לתוכנית שאתה משדר

אם יש משהו שאני עושה אבל פחות אוהב זה להקשיב לתוכניות רדיו של שעות היום. לפחות לחלק מאוד גדול מהן. לא שאני נגד להיות מעורב בפוליטיקה. אני מתכוון יותר למוזיקה השחוקה שיש במהלך שעות היום.

כיף
לצפיה ב-'תודה שימחת אותי מאוד'
תודה שימחת אותי מאוד
01/12/2017 | 00:52
9
לצפיה ב-''
01/12/2017 | 09:33
2
לצפיה ב-'ניסיתי להפעיל את הקישור'
ניסיתי להפעיל את הקישור
01/12/2017 | 13:26
4
24
וקיבלתי הודעה שהקובץ גדול מדי והוא עלול לגרום נזק למחשב שלי. לא יודעת איך להתייחס לזה. האם להפעיל אותו בכל זאת?
לצפיה ב-'נדמה לי שהוא פשוט גדול מדי לגוגל וההודעה שואלת אם את מכירה'
נדמה לי שהוא פשוט גדול מדי לגוגל וההודעה שואלת אם את מכירה
01/12/2017 | 15:12
3
22
את המקור.

ובכן, את כן...

לצפיה ב-'אה זה אמור להגן עליי רק מפני ווירוסים?'
אה זה אמור להגן עליי רק מפני ווירוסים?
01/12/2017 | 15:30
2
17
אז אני בהחלט מכירה את המקור ולכן אין לי חשש להפעיל אותו?
לצפיה ב-'tfi fi'
tfi fi
01/12/2017 | 17:13
1
25
שבפונטים הנכונים, זה אכן כן.

לצפיה ב-'אני מאזינה עכשיו ונהנית מאוד מהמוזיקה ומהחשיפה'
אני מאזינה עכשיו ונהנית מאוד מהמוזיקה ומהחשיפה
01/12/2017 | 20:33
19
למוזיקה ואמנים שאינני מכירה ולא שמעתי עליהם מעולם...
לצפיה ב-'איזה כיף ושמח עם המוסיקה שלך'
איזה כיף ושמח עם המוסיקה שלך
01/12/2017 | 18:35
18
שבת שלום! 
לצפיה ב-'תודה יחפונת וצליליתה '
תודה יחפונת וצליליתה
01/12/2017 | 22:36
5
לצפיה ב-'לילה טוב '
לילה טוב
01/12/2017 | 00:50
13
36

להתראות בבוקר

לצפיה ב-'בוקר טוב לפורום ולרואן אטקינסון/מיסטר בין החביב.'
בוקר טוב לפורום ולרואן אטקינסון/מיסטר בין החביב.
01/12/2017 | 05:47
12
27
סיימתי את קפה הבוקר ועכשיו לענייני הבוקר. (סידורים לסוגיהם).
לצפיה ב-'את יכולה להלוות לי כמה סידורים? אחזיר לך בהזדמנות הראשונה '
את יכולה להלוות לי כמה סידורים? אחזיר לך בהזדמנות הראשונה
01/12/2017 | 09:51
3
34
הסידור היחיד שלי הבוקר יהיה לרדת לבית המרקחת לקנות כדורים ללונה. אתמול אמרה לי הוטרינרית מביה''ח להפחית לה שוב את הסטרואידים בחצי, וזה ממש מוצא חן בעיני. היא אנרגטית ובמצב רוח טוב. הסידור בבית המרקחת ישתלב בירידה הבאה - זה נחשב?

לצפיה ב-'בטח.הכל נחשב ובעיקר-'
בטח.הכל נחשב ובעיקר-
01/12/2017 | 12:20
22
לונה המבריאה ומצב רוחה הטוב.מעולה.
וגם..זה שהכינותי לראשונה:מרק קייל וחמין ספגטי.
לצפיה ב-'באמת הלכתי לבית מרקחת הבוקר. גם ניקיתי את הסלון,'
באמת הלכתי לבית מרקחת הבוקר. גם ניקיתי את הסלון,
01/12/2017 | 14:41
1
22
המסדרון והמדרגות. וגם בישלתי.
לצפיה ב-'למה יש לי הרגשה שה"ניקיתי את הסלון" שלך הוא לא ה"ניקיתי את '
למה יש לי הרגשה שה"ניקיתי את הסלון" שלך הוא לא ה"ניקיתי את
01/12/2017 | 14:52
20
הסלון" שלי, ושהסלון שלך קצת הרבה יותר נקי משלי?

אבל לפחות לא השארתי את העלים היבשים שהרוח העיפה פנימה מהפיטנגו במרפסת ואת האוכל היבש שלונה פיזרה כשחיפשה בהתלהבות איפה החבאתי לה את חתיכות הכנפיים המבושלות (רמז: מתחת לאוכל).

לצפיה ב-'תמיד מסקרן אותי איזה סידורים אנשים עושים'
תמיד מסקרן אותי איזה סידורים אנשים עושים
01/12/2017 | 13:31
7
24
באופן אישי, אני נוטה לומר: אני הולכת לדואר, למוסך, לרופא שיניים, וכו. סידורים תמיד נשמע לי מסתורי ומסקרן, ותמיד הרבה יותר מעניין מהמטלות שלי. 

הבוקר במעלית שעולה לסופר פגשתי אקס שכן. אמרתי לו משהו כמו יום שישי יום הסופר (כי כבר נפגשתי איתו שם לא פעם) והוא אמר לי לא סופר, סידורים. טוב. אז בקניון הזה יש מכון כושר, ושם לא ראיתי אותו, קולנוע, מרפאות, ששם לא הייתי בעצמי היום, סופר, סופר פארם ומלא חנויות. איזה סידורים אפשר לעשות בחנויות? יש למשש, למדוד, לגהץ כרטיס. אבל סידורים? בטוח אני מפספסת כאן משהו. 
לצפיה ב-'לסדר את התצוגה על המדפים??'
לסדר את התצוגה על המדפים??
01/12/2017 | 13:56
2
34
סידורים זו תשובה דומה לתשובה בסדר, או הכל טוב , לשאלות "מה שלומך" או "מה העיניינים".
 יעני, לא בדיוק מתחשק לי לפרט לאן מועדות פני ומה אני עושה פה, אז סידורים..
לצפיה ב-'התמונה מעניינת ומסכימה עם פרשנותך. אני רק נמנעת מפרוט'
התמונה מעניינת ומסכימה עם פרשנותך. אני רק נמנעת מפרוט
01/12/2017 | 14:50
1
17
המטלות ע״מ  למנוע שיעמום אצל הזולת.
לצפיה ב-'.(יש מקרים שזה גם ...הרי זה לא ממש מעניין אותך)'
.(יש מקרים שזה גם ...הרי זה לא ממש מעניין אותך)
01/12/2017 | 16:35
4
לצפיה ב-' הקניות שתארת שייכות לקטגוריית הסידורים אצלי.'
הקניות שתארת שייכות לקטגוריית הסידורים אצלי.
01/12/2017 | 14:48
3
24
התוצאה טובה, העשייה  לא מהנה. סידורים אצלי זה בישולים, נקיונות, קניות וכד׳. בקיצור: סקס. סידורים, קניות, ספונג׳ה.
לצפיה ב-'הסקס שלך נשמע מעייף מדי. אי אפשר להזמין משלוחה?'
הסקס שלך נשמע מעייף מדי. אי אפשר להזמין משלוחה?
01/12/2017 | 14:55
2
12
לצפיה ב-'אפשר. באתרי הקניות של הסופרים ולשכור עזרה לנקיון הבית...'
אפשר. באתרי הקניות של הסופרים ולשכור עזרה לנקיון הבית...
01/12/2017 | 16:52
1
10
לצפיה ב-'מסתלבטת, הה? '
מסתלבטת, הה?
01/12/2017 | 22:42
6
לצפיה ב-'עורבא פרח'
עורבא פרח
29/11/2017 | 15:40
3
64
'עורבא פרח' זהו שמו של עורב
ארמית ועברית עד מאוד הוא אוהב
מנקד ומגיה ומְפָסֵק בימים
ובלילה לומד בעל פה פתגמים

אם יונה ברחוב תברכו: 'בוקר טוב'
אזי 'צפרא טבא' יענה בלי לחשוב

ב'אסותא' ינחם ינשוף מתעטש
אם ימצא בדל סיגר – יאמר 'אין עשן בלי אש'

כשיראה חתלתול מחטט בתוך פח
יספר לו שאין בוכים כשנשפך

כשיפגוש בסוס שלועס רתמתו
יזכיר לצדיק נפש בהמתו

'ראי דרכיך וחכם' הוא יאמר לנמלה
ולקצין חולף ברחוב יציע שמלה

'על טעם וריח' יאמר לכלבלב
וכשימצא פירצה הוא יקרא לגנב

הוא לובש בגד כפת
וחוטף לו פתח
ויודע תמיד אם השווא נע או נח

יום אחד הוא נמנם על מרפסת קינו
קצת הסב לשמאלו, קצת שכח ימינו

עצם את עיניו, נחר וחלם:
איך ארח זרזיר אבל לא לחינם

משנתו התעורר למשמע ילדה שצורחת:
"שיואו באמשלי – איך אני מתפדחת!
פחחח..כאילו דא? או-אמ-גי, את שומעת?
אני בכזה במקל לא נוגעת!"

חמתו של עורבא בערה בו בזעם
שימי לב ללשונך! הוא גער בה כרעם

חייבת להפסיק, יש עורב מקרצץ
שמבלבל לי ת'מוח מצמרת העץ
אמרה הילדה וסימנה לו תנועה
ועורבא החליט כי הגיעה שעה

להציל את כבוד העברית הנרמסת
והחל להשליך על ראשה ממרפסת
תמונה ממוסגרת של אבשלום קור
גם כרכים של מילון בה צלף לפי תור
אבן שושן כרך אלף ועד מילואים
קונקורודנציה ושוויקה, מילון רב מילים

הוא שפך עליה מים [אם כי בלי התינוק]
ולא חדל להציק עד שהחלה לזעוק
על ראשה הוא צלל מאיגרא רמה לבירא
עד שאת כל חברותיה ילדה זו הזהירה:

יש עורב משוגע אז שימרו על הפה
בעברית השתמשו בקפידה ויפה
וזכרו תמיד את הכלל הראשון
החיים והמוות ביד הלשון!

© כל הזכויות שמורות למנשה מוקמאל.

לצפיה ב-' ד"ר מנשה מוקמאל, מומחה ילדים, בני ברק. שאפו! '
ד"ר מנשה מוקמאל, מומחה ילדים, בני ברק. שאפו!
29/11/2017 | 16:30
17
לצפיה ב-'לגבי לשפוך את המים עם התינוק'
לגבי לשפוך את המים עם התינוק
30/11/2017 | 07:52
1
34
קראתי שמקור הביטוי במנהגי הרחיצה בימי הביניים (או בסביבה) לפיהם משפחה שלמה השתמשה באותם מי אמבטיה, החל מראש המשפחה, דרך הנשים, אחרי כן הילדים, ולבסוף התינוקות. ואז היו סוף סוף שופכים את המים, והיו אמורים להיזהר להוציא קודם את התינוק האחרון שרחצו.
לצפיה ב-'זה נמשך עד היום בהסעות '
זה נמשך עד היום בהסעות
30/11/2017 | 15:49
32
כשאת התינוק האחרון שוכחים במכונית.
לצפיה ב-'לילה טוב '
לילה טוב
29/11/2017 | 01:10
16
48
חלומות פז

לצפיה ב-'בוקר טוב, ואגב הפורטרט העצמי המפורסם של ואן גוך הוא לא שלו'
בוקר טוב, ואגב הפורטרט העצמי המפורסם של ואן גוך הוא לא שלו
29/11/2017 | 04:07
11
41
לצפיה ב-'"שני הציורים שלפניכם נבדלים בעשרה פרטים קטנים. התוכלו לגלות'
"שני הציורים שלפניכם נבדלים בעשרה פרטים קטנים. התוכלו לגלות
29/11/2017 | 07:57
9
36
אותם, ילדים טובים?"

זה היה יכול להישמע כמו חידת ילדים חביבה אם לא היה סיפור עצוב כל כך מאחורי כל זה: הרי ואן גוך היה נשאר מוערך ואהוב גם בלי הטרגדיה האישית.

לא ידעתי שזה אחיו בציור. סיפור מעניין מאוד.

לצפיה ב-'מה זה היה נשאר מוערך?'
מה זה היה נשאר מוערך?
29/11/2017 | 08:44
1
26
הוא לא הוערך כשחי.

למיטב זכרוני, הצליח למכור רק עבודה אחת שלו וחי חיי עוני.
נראה שאם היה מבין  איזה אמן גדול הוא, חייו היו אחרים והסוף היה אחר.
ההערכה אליו החלה רק אחרי מותו כש..לא זוכרת מי בדיוק מבני משפחתו החליטה שיש להציג את עבודותיו .

לצפיה ב-'התכוונתי להתייחסות אליו כיום, לא בתקופתו, כמו '
התכוונתי להתייחסות אליו כיום, לא בתקופתו, כמו
29/11/2017 | 08:50
22
עוד אמנים גאונים אחרים בתחומם.

אגב, נשמטה לי ו' החיבור. התכוונתי לכתוב "היה ונשאר מוערך".

לצפיה ב-'האם הוא בכלל היה האמן שהיה ללא הקשיים האישיים?'
האם הוא בכלל היה האמן שהיה ללא הקשיים האישיים?
29/11/2017 | 08:54
6
20
כשרון ציור היה לו אולי גם אם היה יותר בריא בנפשו, אבל האם היה מצייר כפי שצייר? 
בכל אופן את הציורים מחלון הסניטריום לא היינו מקבלים אילו לא היה מאושפז.
לצפיה ב-'מי כן היה האמן שהיה ללא הקשיים האישיים?‬ קראתי פעם ש'
מי כן היה האמן שהיה ללא הקשיים האישיים?‬ קראתי פעם ש
29/11/2017 | 09:49
5
27
כל המלחינים הקלסיים הידועים באו מרקע של מצוקה ועוני, חוץ ממנדלסון שהיה בן למשפחה עשירה. אני לא בטוח עד כמה זה מדויק, אבל אפשר להבין די בקלות איך מצוקה אישית מכל הסוגים יכולה לקבל ביטוי ביצירה. אני לא חושב שהיו הרבה אמנים מאושרים בחייהם.

אני בטוח שהמצוקה של ואן גוך היתה קיצונית וסביר שהרבה אנשים במצבו לא הגיעו אפילו לכדי יצירה.

אפשר לדון הרבה בשאלה מה קודם למה,  מצוקה או יצירתיות. בסרט "מאחורי עיניים כחולות" של הבמאי עדי הראל שמוליק קראוס אמר בפירוש שהיצירה עוררה בו את המחלה:

לצפיה ב-'יש עכשיו מוזיקאית שכדאי לשים אליה לב'
יש עכשיו מוזיקאית שכדאי לשים אליה לב
29/11/2017 | 10:23
4
35
כנראה היא ברמה של אותם מלחינים קלאסיים גדולים, ואני מקווה שהחיים שלה, שהם עוד לפניה, לא יהיו מלווים במצוקה שליוותה את חייהם של יוצרים אחרים.
עד עכשיו בכל אופן אני חושב שיש לה חיים טובים.

לצפיה ב-'היא גם מלחינה? (וחיים טובים - שיהיו לה, בלי קשר)'
היא גם מלחינה? (וחיים טובים - שיהיו לה, בלי קשר)
29/11/2017 | 10:24
3
14
לצפיה ב-'היא מלחינה, זו יצירה שלה'
היא מלחינה, זו יצירה שלה
29/11/2017 | 10:38
2
35
היא גם כותבת אופרות, והיא מדברת עברית אפילו. אבא שלה ישראלי.
כדאי לקרוא עליה, ילדה מדהימה באמת.

לצפיה ב-'נפלאה'
נפלאה
29/11/2017 | 12:29
22
הפסנתר, הכינור, הידע, המעברים בין האנגלית (והמבטא ..) והעברית.

תודה..

לצפיה ב-'נ ה ד ר ת! תודה שהבאת'
נ ה ד ר ת! תודה שהבאת
29/11/2017 | 12:46
6
לצפיה ב-'לגבי "הפורטרט העצמי המפורסם של ואן גוך הוא לא שלו"'
לגבי "הפורטרט העצמי המפורסם של ואן גוך הוא לא שלו"
29/11/2017 | 20:59
20
אלא של אחיו,
יש לשים לב שבכתבה מתייחסים רק לאחד הפורטרטים כפורטרט של האח. כל השאר הם של ואן גוך עצמו.
לצפיה ב-'ועוד ואן גוך אחד למתקדמים... '
ועוד ואן גוך אחד למתקדמים...
29/11/2017 | 16:15
3
25
אני אוהב את כל הוריאציות האלה...

לצפיה ב-'אני מחכה ללאהוב את וינסט'
אני מחכה ללאהוב את וינסט
29/11/2017 | 18:53
2
22
פספסתי בסינימטק, מקווה שתהיינה הקרנות מסחריות
לצפיה ב-'אני זוכר שקראתי על הסרט, אחר כך הפסיקו לכתוב...'
אני זוכר שקראתי על הסרט, אחר כך הפסיקו לכתוב...
29/11/2017 | 19:01
1
19
הוא לא יצא לבתי הקולנוע?

לצפיה ב-'הסרט "LOVING VINCENT" הושלם השנה ואפילו הוקרן בפסטיבל חיפה.'
הסרט "LOVING VINCENT" הושלם השנה ואפילו הוקרן בפסטיבל חיפה.
29/11/2017 | 21:10
18
לצפיה ב-'אז הגשם היגיע, נראה שיישאר והביא איתו קור'
אז הגשם היגיע, נראה שיישאר והביא איתו קור
29/11/2017 | 15:19
2
30
שאיני מחבבת.אבל-גולש ומרק כתום,הכינותי כמדיי פרוץ כל חורף.וברור.נארז"משלוחה"לגדולים ולאוצרות.
לצפיה ב-'כשירדנו לטיול הבוקר הראשון היה נחמד בחוץ, עם אפילו קצת שמש'
כשירדנו לטיול הבוקר הראשון היה נחמד בחוץ, עם אפילו קצת שמש
29/11/2017 | 16:38
27
שעתיים אחרי זה התחשק ללונה לרדת שוב כי בא לה עוד. הראיתי לה איזה גשם מציף את המרפסת ושאלתי אותה אם התבלבלה עליה דעתה.

והיא הסתכלה עלי באותו מבט ממש, כי מה הקשר בין מזג האויר הסוער במרפסת לשמש על הדשא בחצר, הרי ראית בעצמך...

לצפיה ב-'על מה אתם מדברים??'
על מה אתם מדברים??
29/11/2017 | 18:07
31
ברמת-גן, בני ברק וצפון תל אביב, היו שמי תכלת והיה חמים ונעים.

אני מבקשת שמזג האויר הזה ימשך (כך גם טוענים החזאים) לאורך הסופ"ש ושלא יקלקל לי ת'תכניות.
תודה.
לצפיה ב-'"בתוך הארון זה מרגיש אסון, אפשר להיות שונה" '
"בתוך הארון זה מרגיש אסון, אפשר להיות שונה"
29/11/2017 | 08:44
9
61
את השורה הזו צריך להלחין ולעשות ממנה שיר. שאפו לאורי קוקיה, שחקן הכדורסל בהפועל ר"ג, בן ה-36, שהשלים את תהליך ה'יציאה מהארון' (איזה ביטוי צולע...) בהצהרה לתקשורת שהוא הומו.

"בראיון חושפני לספורט 5 הסביר את ההחלטה הדרמטית: 'זה משהו שחשבתי עליו הרבה שנים, פורמלית כלפי המשפחה, החברים והכדורסל אני מחוץ לארון כבר כמה שנים. היה לי חשוב לעשות את זה ולכן אני פה'".

דרך ארוכה עבר הכדורסל הישראלי מאז ימי 'אמסלם ההומו':

"ב-1994 פורסמה כתבה במדור הספורט של המקומון התל אביבי "העיר" אודות המשחקים הגאים בלוס אנג'לס. העיתון בחר בכותרת "אמסלם לא לבד" - זאת בגלל הפזמון המקניט 'אמסלם ההומו' שהיו שרים באותה תקופה כמה מאוהדי הקבוצות היריבות של הפועל ת''א במשחקים שבהם השתתף. אמסלם, שאינו הומוסקסואל, הגיש תביעת לשון הרע נגד העיתון. בית המשפט החליט שהיה בכותרת משום רמיזה שקרית על נטייתו המינית של אמסלם, ופסק לו פיצויים בסך 150,000 שקלים. פסיקה תקדימית שנודעה מאז בתור 'הלכת אמסלם'.מקומון 'העיר' ערער לבית-המשפט המחוזי, אך הערעור נדחה ב-1997.''

לצפיה ב-'נו היה יכול להיכנס להיסטוריה לצד אלן טיורינג'
נו היה יכול להיכנס להיסטוריה לצד אלן טיורינג
29/11/2017 | 09:51
31
או לפחות אלן דג'נרס, אם רק היה בא קצת יותר מוקדם.
לצפיה ב-'אכן כל הכבוד לו !'
אכן כל הכבוד לו !
29/11/2017 | 11:52
1
24
לציבור הרבה יותר קל להזדהות עם אנשים בשר ודם שלמדו להכיר עם הזמן, מאשר עם מושג מופשט או לא ברור בכלל שלא נמצא בנורמות המקובלות של החברה כמו המילה הומוסקסואל...
לצפיה ב-' נדרש לא מעט אומץ.שאפו!'
נדרש לא מעט אומץ.שאפו!
29/11/2017 | 15:11
7
לצפיה ב-'הסופש מצא אותי קורסת מעייפות'
הסופש מצא אותי קורסת מעייפות
29/11/2017 | 12:26
1
30
והתאוששתי על הספה, מול jj

אמאלה, איזו אישה בהמית, גסת רוח, שיפוטית, צרת אופקים, יהירה ומתנשאת.
אבל מה שהכי מענין בתוכנית, אלה נושאי התביעה: סבתא תובעת את הנכדה על שכשהחזירו את הכסף ששתיהן שילמו על ערבות לאבא שהובא למאסר, הנכדה לא החזירה לה את חלקה, אישה תובעת את הארוס לשעבר על כרטיס טיסה ששילמה עבורו, במחשבה שיצאו יחד לחופשה, אבל הוא זרק אותה קודם, וכו. ומה שעוד יותר מענין, זה איך אנשים מסכימים להופיע בתוכנית. כי כל מי שראה תוכנית או 2 יודע שמישהו יחטוף ביג טיים מג׳ודי (לוזר! אפס! מטומטם! וכו)

העיקר שהרדימה אותי היטב והשלמתי (המון) שעות שינה
לצפיה ב-'השופטת ג'ודי זכתה בתפקיד דווקא בגלל חוסר העדינות שלה '
השופטת ג'ודי זכתה בתפקיד דווקא בגלל חוסר העדינות שלה
29/11/2017 | 15:56
16
לספר שכתבה לפני הסידרה (ואחרי שפרשה מבית המשפט לענייני משפחה במנהטן) היא קראה "אל תשתין לי על הרגל ותגיד שזה גשם".

והנה, למרות כל זה - ואולי דווקא בגלל... - היא מחזיקה ברמת הדירוג הגבוהה ביותר של תוכנית טלוויזיה בשעות היום וממשך חיי ההפקה האינדיבידואלי הארוך ביותר מכל סדרת משפט אחרת בטלוויזיה, כולל רישום בספר השיאים של גינס, כך לחשו לי מויקיפדיה.

מדוע, או למה אנשים מסכימים להופיע בפניה לבוררות? אני לא בטוח. לא פעם היתה לי הרגשה שלפחות חלק מהם שחקנים, ובכל מקרה, כולם רוצים להופיע בטלויזיה.

לצפיה ב-'ובכלל, יש המון קללות עם אופי מיני שלגמרי לא מובן לי'
ובכלל, יש המון קללות עם אופי מיני שלגמרי לא מובן לי
29/11/2017 | 12:32
1
28
לכנות מישהו הומו, כשאינו הומו, דומה בעיני להעליב מישהי ב:יא מוצצת. זה בסדר גמור אם אתה עצמך אינך מעונין ביחסים עם אמסלם או גבר אחר, או אינך נהנה כשמוצצים לך, אבל למה זה בכלל העניין שלך או של מישהו אחר? כמו שלהגיד למישהו לך תזדיין נשמע לי יותר כמו ברכה מאשר קללה

ובטח יש עוד כמה שנשמטו ממקלדתי

הלוואי שנגיע למקום בו כל אחד יוכל לעשות במיטה הפרטית שלו (או על השולחן במטבח, אם זה הקטע שלו) כל מה שמתחשק לו כל עוד הפרטנר מסכים, ומבלי שכולנו נרגיש שזכותנו וחובתינו לשפוט
לצפיה ב-'הלוואי. נראה שצריך שיתחלף דור שלם'
הלוואי. נראה שצריך שיתחלף דור שלם
29/11/2017 | 13:14
6
לצפיה ב-'למה צולע? לא נראה צולע.'
למה צולע? לא נראה צולע.
29/11/2017 | 13:11
19
מבוסס היטב בביטוי שלדים בארון, ששומרים עליהם לבל יחשפו.
אח"כ יוצאים מהארון.

לצפיה ב-'אפרופו שיר וקוקיה, לפני כעשר שנים בערך כתבתי משהו'
אפרופו שיר וקוקיה, לפני כעשר שנים בערך כתבתי משהו
29/11/2017 | 14:19
22
בנושא, שנקרא 'בדיוק כמוך' על הדרך בה הילד רואה את עצמו מול אמו:

בדיוק כמוך

עוד כשהיה ילד קטן, 
הלך ליבו שבי אחר השמלה. 
וכשהגיע חג הפורים, 
הוא ענד עגילים. 
שפתיו העגולות והמלאות 
נמשכו בצבע אדום, 
ריסיו הארוכים והיפים 
נצבעו והתארכו בשחור. 
מחרוזת צבעונית נתלתה על צווארו 
ולחייו הסמוקות זרחו באור יקרות. 
עיניו השחורות והבוהקות 
נישאו אל אימו באהבה שאין לה סוף 
והרי הוא עכשיו ילדה ככל הילדות. 
בבית הספר הוא שיחק עם הבנות, 
ואל הבנים הוא הביט בעיניים עורגות. 

לאחר תלאות רבות ומסעות אל הבפנים והבתוך, 
הילד הפך לאיש בארון 
מסתיר ומעלים ומשקר לעצמו, 
מספר סיפורים לאביו ואימו, 
רוקם מעשיות מארץ האגדות. 
עד שיום אחד 
לאחר שנים של שקרים ומסתור, 
נסע למקום רחוק 
שם השמש שוקעת מאוחר מאוד 
הוא התחתן עם גבר גבוה ודק. 
"את מבינה" הוא אמר לאימו - "אני מרגיש בדיוק כמוך,
כל מה שעובר בראשך ובגופך כשאת רואה גבר יפה, ככה אני מרגיש, בדיוק כמוך..." 

לצפיה ב-'ממש מעצבן.אבל מנהייל לא מרשה פוליטיקה.חייבת!'
ממש מעצבן.אבל מנהייל לא מרשה פוליטיקה.חייבת!
28/11/2017 | 06:19
11
51
חוקר משטרה,לאחר שמסיים לעבוד על תיק פלילי(זו עבודה קשה.בעיקר תיקים מסוג פשע.מידע ונסיון אישי)חייב לסכם את כל החומר שבתיק זה:עדויות,הקלטות,מוצגים,פח"מ(פרטי חקירה מוכמנים,שרק מבצע העבירה מכיר),הודאות,שחזורים,מסדרי זיהוי וכדומה.
סיכום זה מועבר לקצין ומשם-לתביעות או לפרקליטות להגשת כתב אישום או לסגירה,מסיבה זו או אחרת.
לסיכום תיק חקירה חשיבות רבה.אין אפשרות אחרת ,כי בתביעות ובפרקליטות מצטברים תיקים רבים.
שינוי החוק בנושא-ישרת אוליי רבים ,אך יסרבל את עבודת כל הגופים,כולל משטרה.בעקיפין-יתן לעבריינים אפשרות להמשיך במעשיהם, עד משפטם,אם בכלל.
זו פגיעה קשה בעבודתם הקשה של החוקרים,המשטרה וחזרה למאה ה18,לערך.
אני מתביישת בהחלטה כזו ומקווה להתנגדות מסיבית,של כל מי שהמדינה חשובה לו.
אשמח לדעתכם.
לצפיה ב-'אני מבין שיש פן פוליטי אבל עקרונית בעיני מדובר בסוגיה טכנית'
אני מבין שיש פן פוליטי אבל עקרונית בעיני מדובר בסוגיה טכנית
28/11/2017 | 07:37
10
30
של הצורה שבה המשטרה והפרקליטות עובדים ואילו נתחים של העבודה שיש לכל אחד.
מהבחינה הטכנית אני לא חושב שמישהו שהוא לא במשטרה או בפרקליטות עצמן צריך לעסוק בסוגיה. הרי מי שלא מעורב ולא עובד שם לא מבין את העבודה ויסבירו לו כמה שיסבירו. אני מתאר לעצמי שעבודת המשטרה מחד ועבודה הפרקליטות מאידך מורכבות מאינספור פרטים טכניים, שהסוגיה הזו היא רק אחת מהן, ואני לא יודע אם דווקא מהחשובות. אני לא רואה מה הטעם מכל הפרטים לעסוק דווקא בשאלה אם המשטרה תמסור לפרקליטות המלצות או לא תמסור. אני הייתי בכלל אומר שלקבל החלטות משפטיות צריכים משפטנים ולא שוטרים, אבל מה אני מבין.

מהפן הפוליטי אני גם חושב שהסוגיה לא חשובה במיוחד. רוצים שהמשטרה לא תביע דעה על אשמה אפשרית של החשוד, אלא הפרקליטות. ומה בכך, ההכרזה על אפשרות האשמה תידחה קצת? בכמה, חודש חודשיים? כל זמן עובר וכל מועד מגיע ודחיה של כמה חודשים וגם שנים לא עושה הבדל בסופו של דבר.

לסיכום לדעתי הנושא לא חשוב ולא מעניין, ויחליטו מה שיחליטו הבדל משמעותי לחיינו פה לא יהיה.
לצפיה ב-'זהו שלא ממש הבנת.זו סוגיה מהותית מאוד.'
זהו שלא ממש הבנת.זו סוגיה מהותית מאוד.
28/11/2017 | 09:26
9
26
מדובר בהמלצה בלבד,שהיא סיכום תיק חקירה,משמע:אם יש או אין ראיות,העונות לסעיף חוק זה או אחר.
לידיעתך-שוטרי אגף החקירות,בקיאיאם מאוד בחוק הפלילי,כולל פסיקות ושינויים או תוספות,לעיתים-יותר מעורכי דין.
אכן-מי שאינו מכיר את המטריה-אינו מכיר.
בכוונה לא נכנסתי לעניין הפוליטי.זו שאלה עקרונית מאוד.אימת המנהייל שורה עליי.
לצפיה ב-'למה לי כאזרח משנה מי בשרשרת התפקידים מקבל איזו החלטה?'
למה לי כאזרח משנה מי בשרשרת התפקידים מקבל איזו החלטה?
28/11/2017 | 10:13
24
למה משנה לי אם ההחלטה שיש בסיס להגשת כתב אישום היא של משפטן שעובד במשטרה, או של משפטן שעובד בפרקליטות?
או שחלק מסויים של ההחלטה הוא של הראשון וחלק אחר של השני?
אם אומרים לי "כוח אדם" אני אומר תזיזו את התקן של המחליט מהמשטרה, אל הפרקליטות, ומצידי שמר כהן שעובד היום במשטרה ומקבל החלטות על כתבי אישום, שיעבור לעבוד בפרקליטות.
באמת אני לא מבין למה הנקודה הטכנית והניהולית צריכה לעניין אותי כאזרח.
אני בשמחה אקרא הסבר אם יש.
לצפיה ב-'פוליטיקה לא, משטרה כן. ואני לא בטוח שהבנת בעצמך במה מדובר...'
פוליטיקה לא, משטרה כן. ואני לא בטוח שהבנת בעצמך במה מדובר...
28/11/2017 | 10:59
4
29
למיטב הבנתי, תכלית חוק ההמלצות היא לאסור על המשטרה לפרסם המלצות לסיכומי החקירה שהיא מעבירה לפרקליטות המדינה, לא לאסור עליה לחבר ולהגיש אותן לפרקליטות.

החוק הזה פסול ולא ראוי מסיבות פוליטיות, אבל כמו שאמרת, לא זה המקום לסוגיה הזו.

לצפיה ב-'אורי-שניהם.גם לא להמליץ וגם לא לפרסם.'
אורי-שניהם.גם לא להמליץ וגם לא לפרסם.
28/11/2017 | 19:59
3
17
וזו הבעיה.
לצפיה ב-'אץ יכולה להביא קישור או ציטוט שמדובר גם בלא להמליץ בכלל, ולא'
אץ יכולה להביא קישור או ציטוט שמדובר גם בלא להמליץ בכלל, ולא
28/11/2017 | 20:42
2
15
רק לא לפרסם? הסוגיה הזו מטרידה מאוד גם אותי.

לצפיה ב-'היא צודקת, הצעת החוק אומרת שאסור למשטרה להמליץ'
היא צודקת, הצעת החוק אומרת שאסור למשטרה להמליץ
29/11/2017 | 04:03
1
16
במילה "פרסום" הכוונה איננה שתמליץ אבל לא תפרסם באמצעי התקשורת, אלא שלא תביע עמדה בכלל. 

לצפיה ב-'לפי הכתוב כאן שניכם צודקים. אם הבנתי נכון, זה שינוי בניסוח '
לפי הכתוב כאן שניכם צודקים. אם הבנתי נכון, זה שינוי בניסוח
29/11/2017 | 08:12
12
בניסוח הצעת החוק (הדגשה שלי):

"הכנסת אישרה הערב (שני) את  נוסחו החדש של החוק האוסר פרסום המלצות משטרה בתום חקירותיה." 

לצפיה ב-'בגרמניה, המשטרה החוקרת כפופה לפרקליטות'
בגרמניה, המשטרה החוקרת כפופה לפרקליטות
28/11/2017 | 14:01
2
24
שהיא זו שמחליטה.
האם זה לא ככה בארץ?
לצפיה ב-'גם כאן הפרקליטות מחליטה, כמובן, לגבי התיקים המועברים אליה'
גם כאן הפרקליטות מחליטה, כמובן, לגבי התיקים המועברים אליה
28/11/2017 | 16:29
1
23
אני לא חושב שכל תיק פלילי מועבר אליה - נדמה לי שרק מדרגת עבירה מסויימת, וכשמדובר בעבירות פעוטות, המשטרה מחליטה ומגישה כתב אישום בעצמה.

בכל אופן, כאן המשטרה לא כפופה לפרקליטות: כל אחת מהשתיים כפופה לשר הממונה עליה.

לצפיה ב-'בארץ-יש עבירות שהמשטרה מגישה כתב אישום ויש שהפרקליטות.'
בארץ-יש עבירות שהמשטרה מגישה כתב אישום ויש שהפרקליטות.
28/11/2017 | 20:01
23
העניין הוא בחומרת העבירה.בד"כ-פשע ופשע חמור-הפרקליטות.כתבתי בד"כ כי יש עבירות פשעים חמורים שהמשטרה מגישה.
לצפיה ב-'בוקר טוב. יום שלישי פעמיים כי טוב. מה עשינו'
בוקר טוב. יום שלישי פעמיים כי טוב. מה עשינו
28/11/2017 | 06:09
15
46
בשביל עצמנו השבוע? אז השבוע בנוסף לבילויים האהובים עלי, התחדשתי בבגדי חורף לעבודה וליומיום. מה אתם עשיתם בשביל עצמכם?
לצפיה ב-'אז ככה:השלמתי תיקונים ושיפורים בבית,'
אז ככה:השלמתי תיקונים ושיפורים בבית,
28/11/2017 | 06:25
33
ביליתי נהדר עם הנכדים ועם קרובי משפחה,קניתי מייבש כביסה(הקודם נתרם למי שזקוק) ,הצטיידתי בסריגים נעימים,מלאתי את הפריזר בניוקי ת"א וסלק(חיוני בחורף.עם מרק וגולש ,או ככה סתם עם שמן זית ועשבי תיבול או שמנת סויה)והחשוב ביותר-
טיפול שיניים שדחיתי מרוב פחד.עובר מעולה.
ואלו חלק מהדברים...
לצפיה ב-' איך אני מבדיל בין מה שאני עושה למען מישהו אחר למה שאני עושה'
איך אני מבדיל בין מה שאני עושה למען מישהו אחר למה שאני עושה
28/11/2017 | 11:11
29

למען עצמי? קישרתי בין מנהל התחנה לחברה יקרה שלי ובעלת אישיות רדיופונית יוצאת מהכלל, ואישית יהיה לי כיף גדול אם שוב נשתף פעולה באותה תחנה, כמו בעבר...

אז זה נחשב למען עצמי או לא, והאם זה בעצם חשוב לעשות את ההבחנה הזו? לא בטוח.

מחר אני משדר עם חברי בני, האיש הטכני, לבד באולפן: המנהל החליט שאנחנו כבר מספיק גדולים לזה; קיבלתי אפילו מפתחות לאולפן. אז זה בטח לא משהו שעשיתי למען עצמי, ובכל זאת אני גאה על הצהרת האמון הזו: מדובר בתחנה גדולה ומקושרת הרבה יותר מהקודמת, שגם בה שידרנו לבד.

אני עדיין מופתע וגם מוקסם מכמה מקום הולך הרדיו ותופס מקום בחיים שלי. הענין שלי בתיאטרון ירד קצת כי אנחנו מדשדשים לטעמי יותר מדי זמן באותו תחום (אימפרוביזציה) והטיימינג ממש מוצלח.

אז גם אם לא אני עשיתי את כל זה, תודה למי שעשה את כל זה למען עצמי. כן, אני מתכוון אליך, אלוהים.

לצפיה ב-'בוקר אור יום שלישי פעמיים כי טוב'
בוקר אור יום שלישי פעמיים כי טוב
28/11/2017 | 12:44
4
27
למען הזולת - קיבלתי עלי ביבי סיטר בהודעה קצרצה, ועזרתי לבתי. למען עצמי - קיבלתי חבילת מתיקות חייכנית. גם וגם. לא רק בביטוח

הייתי בסרט בלייד ראנר 2048. מישהו ראה? אז ברור שהגעתי בהתרגשות ענקית, המקורי היה, לדעתי, אחד הסרטים הטובים שראיתי ever. שנים אחרי שכבר לא היה לי מכשיר וידאו בבית, וכבר העפתי את כל הקלטות, עדיין שמרתי על בליידראנר מכל משמר. 

ואז התברר לי שלמרות שזה הסרט הטוב ביותר איבר, אני לא ממש זוכרת את הפרטים. לו סינימטק חיפה היה מתנהג כמו סינימטק הייתי מצפה שיקרינו את 2 הסרטים בסמיכות מסוימת. אין דרך שבא לי לראות את זה על מסך קטן. 

אז הייתי בבליד ראנר 2048. סרט מדהים ביופיו, מבחינת ה art. סיפור ארוך וחופר, איטי מאוד ולא מאוד מהודק. בשלב מסוים, זה שישב  לימיני אמר :תראי שיהיה ככה וככה, ואני אמרתי לו, דווקא בגלל שנראה שיהיה ככה וככה, זה לא יקרה. וצדקתי. אני בדרך כלל יושבת בסרט ונמצאת בדיוק בנקודה בה אני צופה, לא רצה קדימה ומפענחת מי הרוצח. ואם בסרט הזה, עוד בחלקו הראשון, עליתי בקלילות על הטוויסט - זו לא ממש מחמאה לתסריטאי. 

שורה תחתונה - חייבים לראות בגלל המקום של בלייד ראנר בקולנוע ובתרבות בכלל. כסרט קולנוע - לא ממש חייבים. 
לצפיה ב-'את המקורי, של רידלי סקוט (של מי החדש?) ראיתי הרבה פעמים '
את המקורי, של רידלי סקוט (של מי החדש?) ראיתי הרבה פעמים
28/11/2017 | 16:36
3
21
ותמיד אהבתי. אחד מסרטי המד''ב הבודדים שאהבתי ממש.

אם בלייד ראנר 2048 מדהים ביופיו, מבחינת ה-art, שווה לי ללכת בשביל זה לבד.

וגם בשביל הטוויסט.

לצפיה ב-'דני וילנוב, סקוט ריידלי אחד המפיקים'
דני וילנוב, סקוט ריידלי אחד המפיקים
28/11/2017 | 17:42
7
לצפיה ב-'כשהסרט יצא, או עמד לצאת'
כשהסרט יצא, או עמד לצאת
28/11/2017 | 19:17
1
20
עיתונאים שכתבו סיפרו שהם התבקשו לא לספר דבר או חצי דבר על העלילה. מה שכמובן יצר אצלי ציפיה לעלילה מותחת ורבת תפניות. 

אז לא. זה ממש לא. וגם הטוויסט לא מאוד מפתיע. 
לצפיה ב-'ואני יושב כאן ושובר את הראש איזה סרט שלו ראיתי'
ואני יושב כאן ושובר את הראש איזה סרט שלו ראיתי
28/11/2017 | 19:25
20
נשברתי וחיפשתי (הכיתוב הצרפתי: Denis Villeneuve) ומצאתי רק את סיקאריו. הבנתי שהוא עשה עוד הרבה יותר מזה.

לצפיה ב-'קניתי מגפוני עור '
קניתי מגפוני עור
28/11/2017 | 16:29
6
22
לצפיה ב-'בהחלט מעשה חיובי וחשוב.אני קניתי שניים.'
בהחלט מעשה חיובי וחשוב.אני קניתי שניים.
28/11/2017 | 20:05
5
26
אחד-לבתי שחגגה כך וכך חורפים או סתווים ואחד-לאוסף שלי.
ועם כל זה-חורף-יוק!
לצפיה ב-'פה חורף חורף. אמנם בקושי יורד גשם, אבל קרררר'
פה חורף חורף. אמנם בקושי יורד גשם, אבל קרררר
28/11/2017 | 21:25
4
22

בבוקר כשאני יוצאת מהבית האוטו מראה לי טמפרטורה של 3 מתחת לאפס. 
אחה"צ איזה 8 מקסימום. אפשר להשתגע.
לצפיה ב-'איפה זה פה, מילה? תזכירי לי... אבל מגפונים הם פייבוריט גדול'
איפה זה פה, מילה? תזכירי לי... אבל מגפונים הם פייבוריט גדול
28/11/2017 | 21:54
3
24
אצלי עוד מימי הביטלס. עד היום יש לי זוג כמו זה מימין.

לצפיה ב-'פה זה מדריד'
פה זה מדריד
28/11/2017 | 22:06
2
41
לצפיה ב-'נראה מקום טוב למגפונים '
נראה מקום טוב למגפונים
28/11/2017 | 22:10
1
32
בהנחה שלא התכוונת למגפונים כאלה... 
לצפיה ב-''
28/11/2017 | 22:29
4
לצפיה ב-'ושלחתי היום לתחנה את התכנית של מחר. זו תמיד רווחה עצומה'
ושלחתי היום לתחנה את התכנית של מחר. זו תמיד רווחה עצומה
28/11/2017 | 16:40
29
(וחשק גדול לשבת כבר לשדר אותה... כי אני באמת אוהב את מה שיצא לי.)

לצפיה ב-' פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש '
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש
28/11/2017 | 11:42
4

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר

פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד
בפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר שנפתח מחדש
היכנסו לשאול אותו שאלות

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'מי האדם החסר ביותר בחייך? '
מי האדם החסר ביותר בחייך?
26/11/2017 | 13:11
7
58

אומרים שאין אדם שאין לו תחליף, אבל בחיי כל אחד מאיתנו היה פעם אדם אחד – חבר, הורה, מורה, בת/בן זוג – שאת חסרונו אף אדם אחר לא יכול למלא: אדם שידע תמיד לתת את העצה הנכונה ביותר, לסדר עבורנו את המציאות באופן המועיל ביותר, לעצור אותנו או להניע אותנו כפי ששום אדם אחר אף פעם לא היה יכול ולא יוכל לעשות.

ככל שעוברות השנים, אני נוכח שהאיש החסר ביותר בחיי הוא מורי וחברי פט גרוב, אבי סדנאות ה-I AM והג'ויספרינג.  עם השנים נעשינו מקורבים וגם שכנים, ומצאתי שהוא האיש המתאים ביותר עבורי לתשובות, יעוץ ותמיכה כשנזקקתי. הוא האיש החכם והמועיל ביותר שהכרתי, ואחרי מותו נשארתי עם חלל ריק. עד היום, כשאני בדילמה או זקוק לשינוי זווית הסתכלות, אני מנסה לחשוב מה פט גרוב היה אומר לי.

מי האדם החסר ביותר בחייכם?
לצפיה ב-'האדם החסר ביותר בחיי '
האדם החסר ביותר בחיי
26/11/2017 | 17:35
6
54
היא אמי ז"ל
שנפטרה בגיל 55 ואני הייתי בסך הכל בת 27 נושאת בבטני את בתי.
היא הספיקה לראות רק את בכורי שהיה בן 3 כשהיא נפטרה.
היא הייתה החברה הכי טובה שלי בחיים מלבד היותה אימא אהובה
ואהבתי אותה הכי הרבה בעולם. כשהיא נפטרה, הרגשתי שחלק חשוב ממני
הלך איתה וקשה היה לי למלא את החלל שנפער בי למרות שהייתי נשואה והיה לי ילד. 
במשך שנים רבות היא הופיעה בחלומות שלי והם היו כל כך מוחשיים שהייתי בטוחה שהיא בחיים והמוות שלה בעצם היה רק חלום רע. כמובן שהייתי מתעוררת ומבינה שבלילה בחלום הכל התהפך לי.
בהתחשב בכך שעברו מאז 40 שנה, גם החלומות איתה נמוגו ואינם.
היא עדיין חסרה לי ואם הייתה לי מכונת זמן הייתי רוצה לחזור לשוב לראות אותה ולו רק לכמה שעות. רק לכמה שעות...
לצפיה ב-'החבר הכי טוב שלי,שלא יהיה יותר כמותו.'
החבר הכי טוב שלי,שלא יהיה יותר כמותו.
26/11/2017 | 18:34
5
69
חברים מאש שנת 1980.צמחנו יחד,ידענו את הסודות הכי כמוסים ,ותמיד ידענו לפתור בעיות אחד לשני.
במהלך השניםףהוא עלה בסולם הדרגות,עד שקיבל תפקיד משמעותי וחשוב במג"ב.
מאוחר יותר-גם נפצע בזמן התפקיד.
אבל כל זה כאין וכאפס לעומת התקף לב שני שקיבל.היה לו כב רנסיון של אחד,אך הוא התבייש לבקש עזרה.משלא ענה-היגיעו אליו-מאוחר מדיי.אחרו בדקות ספורות.
לצערי,איני יכולה לעלות לקברו,כי חברי היה דרוזי,הם מאמינים בגלגלול נשמות ולא בקבר.
זכרונו שמור עמי.מובן שאני בקשר עם אלמנתו,ילדיו נכדיו וכל בני משפחתו.
כל ביקור בביתו,מבט על תמונותיו ,אותותיו והכל-מכאיב לי.
זו היתה חברות מיוחדת במינה,שידעה רגעים טובים,רגעים קשים,הרבה צחוקים,וגם
רגעים של מבצעים רציניים ולא קלים.מוצלחים.יש לציין.
איש מיוחד במינו היה ,החבר/אח לי.
רגיש,מבין,מפרגן,חריף ונעים הליכות.
ורק סיפור קטן עליו.לפני שנים,כחודשיים לפני פסח,ידע שישאר "קצין תורן" יחיד בבסיסו.
על כן הבין כי ייאלץ לנהל את ה"סיידר".ואפילו רצה בכך.חודשים,ישב קרא ולמד,שאל שאלות וראיין רבנים וכל זאת-להיות מוכן לנהל את ה"סייידר".
וכך עשה.אומרים שהיה מעולה.
בלוויה של הוריי,בשבעה,בכל שמחה ועצב-מכל מקום שהיה,היה מגיע ראשון.
אני מודה ליקום על חברות נפלאה שכזו,ומצרה שנפטר בטרם עת.
יהי הזכרו ברוך.(כשדמעות בעיניי)

לצפיה ב-'נקודה שולית - קצין דרוזי מנהל את ליל הסדר בבסיס מג''ב?? '
נקודה שולית - קצין דרוזי מנהל את ליל הסדר בבסיס מג''ב??
26/11/2017 | 19:08
4
20
לצפיה ב-'אכן כך היה.האיש התרגש והתקשר למחרת לספר'
אכן כך היה.האיש התרגש והתקשר למחרת לספר
27/11/2017 | 10:17
3
48
הנוכחים היו מלאי התפעלות.
אגב-בנותיו נהגו להתארח אצלינו בחופשת הפסח.אכלו מצות ואוכל פסח-בשקיקה.
לצפיה ב-'יש לי עוד המון חוויות עם האח הזה.....'
יש לי עוד המון חוויות עם האח הזה.....
27/11/2017 | 10:24
36
המון מצחיקות וחלק עצובות.
ועד היום,כשאני מבקרת בביתו,עומדת כמה דקות מול הקיר,עליו תמונות שצולמו לאורך שנים,מתגעגעת ובוכה עם אשתו.
זה חבר שממש חסר.

לצפיה ב-'מצות (ואוכל פסח בכלל, בעיקר קניידלך) גם אני אוכל בשקיקה...'
מצות (ואוכל פסח בכלל, בעיקר קניידלך) גם אני אוכל בשקיקה...
27/11/2017 | 15:21
1
32
...רק לא בפסח.

אבל מוצא חן בעיני שלא יהודי מנהל שולחן סדר, למרות שקרוב לודאי הוא הקפיד לא לפספס אף מילה ואף פסיק...

לצפיה ב-'מה זה הקפיד..שיגע אותם עם האפיקומן'
מה זה הקפיד..שיגע אותם עם האפיקומן
27/11/2017 | 20:13
26
כמה האי שהזה חסר לי וגם לגרוש וגם לבת...בטוחה בכך.
לצפיה ב-'בוקר טוב. האם צדקו כאן מי שטענו שהחיסון לשפעת לא יעיל?'
בוקר טוב. האם צדקו כאן מי שטענו שהחיסון לשפעת לא יעיל?
26/11/2017 | 08:21
16
61
כתבה בטמקא שמחזירה אותי לנושא שכבר דשנו בו:

"ניתוח הנתונים נערך על ידי המרכז הלאומי לבקרת מחלות, גוף המשתייך למשרד הבריאות. יעילות החיסון נבדקה בקרב האוכלוסייה הכללית." 

"בילדים בני חצי שנה עד חמש היה החיסון יעיל בקרב 39% בלבד; בקרב בני 18 עד 44 הוא מנע מחלה אצל 12.5% בלבד, ובקרב בני 65 ומעלה (קבוצת הסיכון העיקרית לפתח את סיבוכי המחלה) לא היה יעיל כלל במניעת תחלואה בקהילה. האנשים מקבוצת גיל זו שחוסנו חלו בשיעורים דומים לאלה שלא קיבלו חיסון.מחקרים שנערכו בשנים האחרונות במדינות אחרות גילו ממצאים דומים."

צריך לציין גם שהכתבה לא נכתבה ע''י ד''ר איתי גל אלא ע''י שרית רוזנבלום, כתבת בריאות ב"ידיעות אחרונות", שנהנית מאמינות יותר גבוהה. נתון אחר שהייתי רוצה לדעת עליו יותר הוא האם יש נתונים סטטיסטטים שמאששים או מפריכים את הסברה שהחיסון עלול לפעמים לגרום לשפעת, למרות הודעות משרד הבריאות שכבר לא משתמשים בחיסון חי מוחלש אלא בחיסון מומת.

אישית עוד לא התחסנתי השנה, וכעת אני מרגיש קצת פחות אשם לגבי זה...

לצפיה ב-'התחסנתי פעם אחת לפני הרבה שנים'
התחסנתי פעם אחת לפני הרבה שנים
26/11/2017 | 10:04
41
שבועיים אחר כך חטפתי שפעת והבנתי את הרמז.
לצפיה ב-'הייתי חולה בשפעת או משהו כזה לפני כמה שנים'
הייתי חולה בשפעת או משהו כזה לפני כמה שנים
26/11/2017 | 13:13
3
49
זוכר את השבועיים האלה בחיבה. זוכר כמה נהניתי כשהבחורה שאני עובד איתה, שראתה שלא התחברתי, התקשרה לשאול מה קורה, ואמרתי לה שאני חולה ולא יכול לעבוד.
בטח לא מתכוון להתחסן בפני האפשרות לקבל קצת חופשה בלי יסורי מצפון.

לצפיה ב-'נימוק מנצח... '
נימוק מנצח...
26/11/2017 | 13:34
15
לצפיה ב-'אחריי כל חיסון הרגשתי חולה,כמה ימים.'
אחריי כל חיסון הרגשתי חולה,כמה ימים.
26/11/2017 | 15:19
27
הפסקתי להתחסן.
לצפיה ב-''
27/11/2017 | 04:34
4
לצפיה ב-'החיסון ודאי עוזר'
החיסון ודאי עוזר
26/11/2017 | 15:32
29
ליצרניו ולעוד אחרים שמתעסקים אתו

לצפיה ב-'התשובה שלי'
התשובה שלי
26/11/2017 | 19:37
4
41
מתאימה לסיפור הידוע על "מדוע מכל העמים, דווקא היהודים החליטו לקבל את לוחות הברית" (מי שלא מכיר, מצאתי גירסה אחת בקישור הבא. בגירסה המקורית שהכרתי היו הגרמנים, ולא המוסלמים, הצרפתים, ולא הנוצרים, הרומנים, ולא הבודהיסטים):
כשנותנים חינם - אני לוקח. למען האמת לא חליתי מאז שהתחלתי לקבל את החיסונים (אבל גם לא זוכר הרבה שפעות בעשרות שנות חיי גם קודם לכך).
בהזדמנות זו, הנה מה שיכול צלם מוכשר עם אשה יפה המשתפת פעולה ושני תאומים פוטוגניים ליצור (עם עריכות פה ושם, כמובן):
תמונה אחת מצורפת:
לצפיה ב-'הגרסה המקורית מוכרת ועדיפה'
הגרסה המקורית מוכרת ועדיפה
26/11/2017 | 20:02
26
בגרסאות (מקוריות) שונות, אין ויכוח על גרמנים וצרפתים, יש אבל כמה גרסאות לגנבים.
הבנות של מי שהיה נשיא הקהילות היהודית בגרמניה הוציאו ספר של הבדיחות שהיו אהובות עליו. מסוג הספרים ששווים רק כמתנה למישהו.
היו בתכנית אירוח בטלוויזיה וספרו את הבדיחה הזו, אבל שינו במקום גרמנים לאנגלים. לא אהבתי את ההשתנפות הזו.

לצפיה ב-'אני דווקא הכי חושד בחינם'
אני דווקא הכי חושד בחינם
27/11/2017 | 08:00
2
25
מה שניתן חינם או שאין לו ערך גם בעיני הנותן, או שהוא מאמין שאם יגבה תשלום יבדקו אותו ויגלו סודות שהוא מעדיף להסתיר.
לצפיה ב-'חינם? קופות החולים מעדיפות לשלם'
חינם? קופות החולים מעדיפות לשלם
27/11/2017 | 11:05
1
19
את מחיר החיסון, ולא את עלות הטיפול במי שהשפעת שלו תסתבך.
לצפיה ב-'נו אז מעניין איך יוצא להם המאזן בפועל'
נו אז מעניין איך יוצא להם המאזן בפועל
27/11/2017 | 11:58
6
לצפיה ב-'לא מתחסן שנים ואינני חולה '
לא מתחסן שנים ואינני חולה
26/11/2017 | 20:15
10
לצפיה ב-'כיוון שאני לא מומחה, אני נותן'
כיוון שאני לא מומחה, אני נותן
27/11/2017 | 04:36
3
23
לרופא להחליט. הוא המליץ, אז אני מתחסן.
אין לי מושג אם זה טובלי או רעלי.

לצפיה ב-'המילה האחרונה היא אכן הקובעת: אם אין לי הוכחה שזה רעלי -'
המילה האחרונה היא אכן הקובעת: אם אין לי הוכחה שזה רעלי -
27/11/2017 | 07:58
2
25
נראה לי נכון לקבל את ההמלצות בעד. מכסימום לא יועיל.

לצפיה ב-'היי אורי. ראשית אציין שאתה זכור לי מטמקא, האם אני טועה? בכל'
היי אורי. ראשית אציין שאתה זכור לי מטמקא, האם אני טועה? בכל
27/11/2017 | 14:35
1
34
אופן לגביי החיסון, ממליצה להתחסן. לא להתחסן זה עניין של הימור. הצליח לכם לא לחלות שנה אחת, לא מהווה אינדיקציה שהשנה בפרוץ מגפת השפעת לא תחלו. למה לקחת הימור? השנה החיסון אינו גורם לתופעות המחלה, מנסיוני ומשאר קרוביי שהתחסנו. לדעתי, רוצו להתחסן כל עוד החיסונים ניתנים, אח"כ יהייה מאוחר.
ולא, אין לי אחוזים בנושא. 
אני לא מאחלת לאף אחד לחטוף שפעת עם 40 מעלות חום ושיעולים נבחנים, כולה דקירה קטנה והעניין נשכח. נשבעת לכם שאף אחד  ממי שאני מכירה והתחסן לא חלה בשפעת. נראה לי שיש כאן יותר עניין של דמוניזציה מצד הפלח המתנגד לחיסונים.
לצפיה ב-'היי 11+, לא מזהה את הניק... אבל כן, ניהלתי בטמקא כמה פורומים'
היי 11+, לא מזהה את הניק... אבל כן, ניהלתי בטמקא כמה פורומים
27/11/2017 | 15:32
23
לפני שהגעתי לתפוז. איפה יכולנו להיפגש? נתנייתית?

ככלל אני מקבל את דעתך, למרות שאני מגיע לאותה שורה תחתונה מהכיוון ההפוך: אם אין בעיה עם חיסון, אז למה לא.

רק העצלות עומדת ביני לקופ''ח... אבל זה יבוא בקרוב בכל מקרה.

לצפיה ב-'מציאות אכזרית'
מציאות אכזרית
24/11/2017 | 22:56
36
115
כבר שש שנים שאנחנו מכירים,הכרות שטחית אבל מספיקה על מנת ליצור אוירה נעימה של מכרים בפגישות ביננו,הם לקוחות שלי,הורים והבן-גבר בגיל העמידה שנפגע בתאונה ומאז הוא מוגבל נפשית ופיסית,תמיד נחבא אל הכלים,ביישן ומעורר אמפטיה בכל מי שפוגש בו.ההורים מסורים לבנם היחיד שגר באותו הבניין,כמה קומות מעליהם.
פתאום השבוע הגיע מישהי וסיפרה שהאב מצא את בנו ללא רוח חיים בדירתו לאחר שנרצח בדקירות סכין.היינו המומים,מי יכול לרצות לפגוע בכלל באדם הזה?
איך זה ייתכן?התמלאנו צער ורחמים על ההורים השכולים והלכנו אתמול אליהם לביקור ניחומים.

בניין רכבת ענק עם כארבע מאות דיירים,מוזנח,מלא בגרפיטי באופן חריג,גם המעלית מלאה בכתבי נאצה ואפילו שני צלבי קרס מטנפים את קירותיה.ישר נזכרתי בתאורית החלונות השבורים שמתייחסת להשפעת ההזנחה הסביבתית והגרפיטי על עקומת הפשיעה באותו איזור.ההורים  וגם הבן נתמכים סוציאלים.

ההורים שבורים ולא מוצאים מנוח ונחמה,עוצמת הכאב של אובדנם מוכרת לכל מי שאיבד את היקר לו.
פתאום פירסמה היום היחידה לחקירת פשעים שהיה מדובר בסוחר סמים שנרצח על ידי לקוח.אנחנו עדיין המומים.
לצפיה ב-'סיפור מזעזע. נשמע דמיוני. מעלה את הקלישאה שהמציאות עולה'
סיפור מזעזע. נשמע דמיוני. מעלה את הקלישאה שהמציאות עולה
25/11/2017 | 06:24
50
על  כל דמיון.
לצפיה ב-'סיפור קשה לעיכול. הסביבה שתיארת נשמעת כמו משהו מסרטים זרים'
סיפור קשה לעיכול. הסביבה שתיארת נשמעת כמו משהו מסרטים זרים
25/11/2017 | 08:14
34
53
ולא כמשהו שקיים בארץ, ורק מרביתנו לא מגיעים אליה.

נשארתי רק מוטרד מהמסקנה המשטרתית שציטטת. הייתי מהסס לפני שהייתי מאמץ אותה. אפשרי מאוד שהרוצח מכור לסמים, אבל הנרצח - סוחר סמים? לא בהכרח מסתדר לי. אני מניח גם שמסקנה כזו רק מוסיפה מכאוב להורים.

סיפור עצוב.

לצפיה ב-'גם לנו קשה לעכל את הידיעה'
גם לנו קשה לעכל את הידיעה
25/11/2017 | 10:31
33
39
שהתקבלה לאחר שבוע של חקירה נרחבת ומאומצת ונתיחת הגופה.לי נראה שמישהו ניצל בדיוק את האדם הזה על מנת שסחר הסמים ישגשג בלי לסכן את עצמו ושלא ייתגלה
לרשויות החוק,

לצפיה ב-'לא כל אדם בנוי התמודד עם הסוחרים שמפעילים אותו - ובעיקר'
לא כל אדם בנוי התמודד עם הסוחרים שמפעילים אותו - ובעיקר
25/11/2017 | 10:58
32
33
עם הקליינטים שלהם.

יש כמות סם מסויימת שמעליה, אחזקה נחשבת אוטומטית למטרות סחר גם אם לא מכר גרם אחד בימי חייו.

לפעמים, למשל, משתמשים סוחרים באדם חלש ודורשים ממנו להחזיק עבורם סם שמיועד למכירה. 
לצפיה ב-'מי שהכיר אותו'
מי שהכיר אותו
25/11/2017 | 11:05
31
48
בכלל לא מאמין שיכול להיות לו קשר עם עברייני סמים,נראה שאת האנונימיות והסיכון המזערי של התגלות ניצל מישהו בצורה האכזרית ביותר.
לצפיה ב-'גם לי זו נראית האפשרות הסבירה ביותר, ואם אכן כך, גם הפירסום'
גם לי זו נראית האפשרות הסבירה ביותר, ואם אכן כך, גם הפירסום
25/11/2017 | 11:13
30
28
המשטרתי גרם למשפחה עוול גדול. כבר היו דברים מעולם.

לצפיה ב-'ברגע שהוא סוחר סמים'
ברגע שהוא סוחר סמים
25/11/2017 | 11:34
29
37
המשטרה מתייגת אותו ככזה,זו מציאות של שחור או לבן ולציבור יש נטיה לקבל רצח של מישהו מסצינת הסמים המקומית יותר בקלות מאשר רצח של אדם נורמטיבי,כך למשטרה יש שקט ונמנעים מהתססת הציבור.
התקשורת ציינה את מוצאו הרוסי למרות שהוא אזרח גרמני כי זה נשמע יותר פלילי,מזל שלא הזכירו את יהדותו.
לצפיה ב-'אזרח גרמני ב"בנין רכבת ענק עם כארבע מאות דיירים, מוזנח, מלא '
אזרח גרמני ב"בנין רכבת ענק עם כארבע מאות דיירים, מוזנח, מלא
25/11/2017 | 11:56
28
62
בגרפיטי באופן חריג, גם המעלית מלאה בכתבי נאצה ואפילו שני צלבי קרס מטנפים את קירותיה"...

נשמע כמו פתיח לסרט ריאליסטי שרק מחכה לפיתוח תסריטאי.

לצפיה ב-'אני לא נשאר אדיש'
אני לא נשאר אדיש
25/11/2017 | 12:05
27
35
גם לנוכח כתובות הנאצה במעלית שעוברות על החוק הגרמני 86§
נראה שזה לא הפריע לדיירי הבנין ולחוקרי המשטרה .
לצפיה ב-'לקח לי המון זמן להבין שמדובר במקרה שקרה בגרמניה'
לקח לי המון זמן להבין שמדובר במקרה שקרה בגרמניה
25/11/2017 | 13:40
26
50
במשך זמן רב הייתי בטוחה שמדובר על מקרה מזעזע כאן בארץ.
לצפיה ב-'גם אני הבנתי זאת רק עכשיו - אספרסו, לא זכרתי שאתה חי בגרמניה'
גם אני הבנתי זאת רק עכשיו - אספרסו, לא זכרתי שאתה חי בגרמניה
25/11/2017 | 14:29
29
כדאי לציין את זה פעם אחת בתחילת השרשור ולא לסמוך על זכרוננו...

ועדיין, קורצת לי העברת הסיפור לארץ. אני לא יודע אם יש בנינים בסדר גודל כזה בארץ, אבל ראיתי כבר ואפילו גרתי בבנין שהיה כמו המשאיות האלה שרואים לפעמים בכביש, עמוסות בכלובי תרנגולות זה על גבי זה. אני הייתי בעצמי תרנגולת אחת כזו.

לצפיה ב-'גם חשבתי כך'
גם חשבתי כך
25/11/2017 | 18:56
24
30
מסתבר שיש גם באירופה מקומות לא הכי

לצפיה ב-'לא הכי בלשון המעטה'
לא הכי בלשון המעטה
25/11/2017 | 19:29
31
שכן מדובר על שכונה שאדמתה רוויה בדם,רק כמה מאות מטרים מבינייני הרכבת שכן המטה האיזורי של הגסטפו.בתקופה ההיא גרו שם הרוצחים עם משפחותיהם ויצאו יום יום לזוועת עמל יומם בגסטפו.
צילמתי לפני יומיים את כתובות הנאצה והגשתי היום תלונה במשטרה.
לצפיה ב-'ולמה שאירופה תהיה מבחינה זו שונה'
ולמה שאירופה תהיה מבחינה זו שונה
26/11/2017 | 15:33
22
22
משאר העולם?
לצפיה ב-'תדמית אירופאית,מנומסת וקרירה יותר'
תדמית אירופאית,מנומסת וקרירה יותר
26/11/2017 | 15:46
21
15
לצפיה ב-'באירופה כמו בשאר העולם רוב האוכלוסיה'
באירופה כמו בשאר העולם רוב האוכלוסיה
26/11/2017 | 16:37
20
24
עסקה בעבר, הלא כל כך רחוק, בחקלאות או שהיו פועלים קשי יום.
היו עניים מרודים וההכנסה הספיקה לאוכל וביגוד במקרה הטוב. 10% החזיקו ב90% מכלל הנכסים.
גם אז, לפני 100-150 שנים התדמית הייתה קיימת והתאימה לשכבה המצומצמת של המעמד הבינוני ומעלה.
המצב כיום כמובן יותר טוב, אבל עדיין למעלה מ10% מהאוכלוסיה בגרמניה למשל נחשבת לענייה ויש הרבה שעניים באופן אבסולוטי ולא רק יחסית לכלל האוכלוסיה.
בהרבה מדינות אחרות באירופה המצב יותר גרוע.

לצפיה ב-'אני מדבר על התדמית שיש לנו,העובדות שונות'
אני מדבר על התדמית שיש לנו,העובדות שונות
26/11/2017 | 16:48
2
34
תמיד היה ויהיה עוני.
תמיד יהיו מי שיש להם יותר

לצפיה ב-'אתה מתכוון לתדמית כמו זו שישראל היא מדינה'
אתה מתכוון לתדמית כמו זו שישראל היא מדינה
26/11/2017 | 17:07
1
18
מדברית וגמלים עדיין משמשים בה לתחבורה?

לצפיה ב-'האמת שכן'
האמת שכן
26/11/2017 | 17:13
6
לצפיה ב-'השיחה שלכם לוקחת בחשבון גם את המהגרים, ששינו את הדמוגרפיה '
השיחה שלכם לוקחת בחשבון גם את המהגרים, ששינו את הדמוגרפיה
26/11/2017 | 17:27
16
18
ואת הכלכלה בגרמניה - אולי יותר ממרבית שאר אירופה?

לצפיה ב-'גל המהגרים הגדול הראשון ששינה את גרמניה, את הדמוגרפיה'
גל המהגרים הגדול הראשון ששינה את גרמניה, את הדמוגרפיה
26/11/2017 | 18:58
15
22
והכלכלה היה אחרי מלחמת העולם השניה כשהגרמנים גורשו מפולין, צ'כיה ועוד.
זה היה הדבר הכי טוב שיכל לקרות למדינה, אבל הס מלהזכיר ולדבר על זה. גרמנים מאד לא אוהבים לשמוע את האמת הזו. כשהיום אולי כבר פחות בעייתי להזכיר את זה כי הדור ההוא הולך ונעלם.

לצפיה ב-'הם נחשבו למהגרים? מה שנקרא פולקס דויטשה? הם בטח נטמעו מהר'
הם נחשבו למהגרים? מה שנקרא פולקס דויטשה? הם בטח נטמעו מהר
26/11/2017 | 19:13
14
19
בכל זאת הם דיברו את השפה והיו קרובים למנטליות ולתרבות הגרמנית המקומית, לא? מדוע הס מלהזכיר ולדבר על זה?

הייתי בטוח שתדבר על ההגירה התורכית.

לצפיה ב-'הס מלטעון שזה היה הדבר הטוב ביותר שקרה לגרמניה'
הס מלטעון שזה היה הדבר הטוב ביותר שקרה לגרמניה
26/11/2017 | 19:23
13
20
כי הגרמנים עדיין כואבים את העובדה שהפכו לפליטים.
הם דיברו את השפה, כן הם נטמעו אבל לא כל כך מהר כי האוכלוסיה המקומית לא התלהבה לקבל אותם, במיוחד באזורים כפריים.

לצפיה ב-'יש לך מנהג יפה לגעת כמעט בכל הודעה בנושא חדש ומסקרן... '
יש לך מנהג יפה לגעת כמעט בכל הודעה בנושא חדש ומסקרן...
26/11/2017 | 20:53
12
19

הדבר הטוב ביותר שקרה לגרמניה??

לרגע רציתי להגיב בהתנשאות שהנה גזענות והנה שכרה, כשנזכרתי בקבלת הפנים שעשו בארץ לעולי מרוקו, שעשו בתורם אותו דבר לעולי (ובעיקר עולות) רוסיה, וכולם ביחד לעולי אתיופיה, וסליחה אם שכחתי עוד עליה או שתיים, כולם בשר מבשרנו... כמו במערכון ההוא מ'לול'.

לצפיה ב-'הסבר מדוע הדבר הטוב ביותר שקרה לגרמניה'
הסבר מדוע הדבר הטוב ביותר שקרה לגרמניה
26/11/2017 | 23:14
11
53
גרמניה הייתה הרוסה אחרי המלחמה. מיליוני הפליטים שהגיעו היו אנשים שדיברו את השפה והיו חייבים להתחיל מחדש והיו מלאי מרץ ויוזמה. ה"פלא הכלכלי" כפי שמכנים את התקופה בתחילת שנות החמישים הוא לא רק בשל התמיכה האמריקאית עם תכנית מרשל, אלא גם בעזרתן של אותן ידיים עובדות של עובדים מקצועיים - בניגוד לגל הפליטים האחרון.

התרומה היותר חשובה של גל ההגירה, לדעתי, היה הצלת האיזורים הכפריים.
גרמניה הייתה ועודה מדינה מבוזרת. אין בגרמניה מרכז עיקרי כמו לונדון או פריז. עד לפני שנתיים היו רק 3 ערים עם יותר ממיליון תושבים, כיום נוספה גם העיר קלן, כך ש4. ההגירה מהכפר לעיר בעקבות המהפכה התעשייתית לא פסחה על גרמניה מצד אחד, מצד שני בשל ריבוי הכפרים והעיירות הקטנות, מספר התושבים המצומצם במקומות קטנים גרם למאגר גנים מאד מצומצם, עם כל ההשלכות הכשורות בכך.
את הפליטים פיזרו בכל גרמניה כך שבאיזורים הכפריים יכל מאגר הגנים להתחדש.
לצפיה ב-'זה נשמע כל כך גרמני, לחשוב על הפליטים כחידוש מאגר הגנים... '
זה נשמע כל כך גרמני, לחשוב על הפליטים כחידוש מאגר הגנים...
27/11/2017 | 01:39
10
17
אבל באמת זה נראה כמו זריקת עידוד לשיקום אחרי המלחמה, כל הידים העובדות האלה בלי להסתבך עם זרים. מתנה משמים.

אני חושב על מה שעשתה יוון לכל היוונים שחזרו אליה מתורכיה אחרי מלחה''מ 1, על מחנות הפליטים והפשיעה והסמים והרמבטיקו...

תודה על המידע, לא חשבתי על זה כך.

לצפיה ב-'אז אני כבר יותר גרמני מהגרמנים'
אז אני כבר יותר גרמני מהגרמנים
27/11/2017 | 12:26
9
48
הם עוד פחות אוהבים לשמוע את הטיעון הזה.
לא רק מאגר הגנים, גם נתינת חיים חדשים לאיזורים שבמקרה אחר היו נעלמים.

הזריקה הזו של דם חדש כבר מזמן אבדה את השפעתה. יש איזורים כפריים שהולכים ונעלמים, ואני משער שגל ההגירה האחרון לא יעזור להם במיוחד.
לצפיה ב-'עירוניים לא חולמים לעבור יום אחד, אחרי הפנסיה, לגור באיזור '
עירוניים לא חולמים לעבור יום אחד, אחרי הפנסיה, לגור באיזור
27/11/2017 | 15:25
8
18
כפרי, לגור בבקתה ולגדל חסה ותרנגולות?

ולא שניסיתי פעם בעצמי, אבל לחלום מותר.

לצפיה ב-'איכות חיים'
איכות חיים
27/11/2017 | 15:49
3
21
טומנת בחובה גם נגישות לכל מה שלחיים המודרניים יש להציע ואת זה אין בכפר,במיוחד בגיל מבוגר,צריך שהכל יהיה נוח וקל ,גם רכב חירום בשעת צרה לא יהיה כל כך בנמצא.
לצפיה ב-'זה ענין אחר בחוּר, כמאמר השיר '
זה ענין אחר בחוּר, כמאמר השיר
27/11/2017 | 16:11
23
לצפיה ב-'החוק מחייב רכב חירום תוך מספר מסוים של דקות'
החוק מחייב רכב חירום תוך מספר מסוים של דקות
28/11/2017 | 12:30
1
15
ולפי הבנתי זה עובד.
בBW כמה דקות פחות מהסן
לצפיה ב-'כן ,זה לא רק ענין של הגעה מהירה של רכב החירום'
כן ,זה לא רק ענין של הגעה מהירה של רכב החירום
28/11/2017 | 15:26
17
לא פחות חשוב רמת בית החולים הקרוב ואני מסכים לגמרי עם דעת אורי ביחס לרמתו של בית החולים לניאדו.
וזאת בעיה של כל הגרים בפריפריה בישראל אפילו יותר מאשר בגרמניה.

לצפיה ב-'בגיל מבוגר כשאתה פחות נייד, אתה זקוק'
בגיל מבוגר כשאתה פחות נייד, אתה זקוק
28/11/2017 | 12:28
3
18
לגישה קלה יותר לרופא, קניות וכד'.

בכפר אצלנו (שעדיין משמש כבית נופש) החנות הקרובה במרחק 4 ק"מ ואתה צריך לרדת בהר למטה ולעלות שוב. בגלל עסק שקיים כאן, פעם בשבוע (או אולי יותר, עדיין אי לי מושג) מגיעה מכונית על דברי מאפה.
הרופא הקרוב? אולי בכפר למטה. אבל לרופא מומחה 12-18 ק"מ.
בית חולים גרוע במרחק של 12 ק"מ נסגר.
בית חולים גדול יש במרחק של 18 ק"מ. הדעות לגביו חלוקות.

כשאתה גר בעיר, המרחקים יכולים להיות דומים, אבל יש תחבורה ציבורית. בכפר יש אוטובוס פעמיים ביום אבל לא בסופי שבוע וגם אותו יש כיוון שהחוק מחייב תחבורה ציבורית לילדי בית ספר.

אם אגיע למצב שאיני נייד, אצטרך להיעזר בשכנים, או שאצטרך לעבור חזרה לעיר.

לצפיה ב-'בגדול אני מבין ואף מסכים, אבל כשמתחילים לעשות השוואות...'
בגדול אני מבין ואף מסכים, אבל כשמתחילים לעשות השוואות...
28/11/2017 | 14:55
2
15
"לרדת בהר למטה ולעלות שוב" - אני מניח שהכוונה במכונית ויש כביש תקין, כן? כי מרחק 4 ק''מ לחנות הקרובה לא נראה לי מוגזם מדי. אבל שוב, עוד לא משתקלל לי לתוך זה מצב של מוגבלות פיזית. זה באמת ישנה את המשוואה.

אבל רופא מומחה במרחק 12-18 ק"מ - ובכן, כשאני צריך אחד כזה, אני נוסע 15 ק''מ, להרצליה או חדרה, כי תור בנתניה יהיה בד''כ לעוד חודשיים-שלושה. הנתון הזה חסר לי אצלך.

גם בית חולים גדול במרחק 18 ק"מ עוד לא נראה לי בעיה - ברירת המחדל כאן היא בי''ח לניאדו לשם אני מקווה לא להגיע גם קר לגמרי. כשהזדקקתי לבי"ח בדחיפות חיכיתי 8 שעות במיון של איכילוב. זה קורה גם אצלכם?

לגבי תחבורה ציבורית אני לא מתמצא יותר מדי, אבל האמת, התפלאתי. חשבתי שבגרמניה הנושא מפותח הרבה יותר. לא קיימת תחבורה ציבורית במיניבוסים ליעדים מעוטי-נוסעים?

לצפיה ב-'יכולה להיות מגבלה פיזית, ויכול להיות שלילת רישיון נהיגה'
יכולה להיות מגבלה פיזית, ויכול להיות שלילת רישיון נהיגה
28/11/2017 | 17:07
1
16
לפעמים אני הולך עם תרמיל גב לחנות לקניות, או אם אני רוצה להגיע לחנות טבע, אני צריך להגיע לעיירה הסמוכה - 12 ק"מ באוטו, 7-8 ק"מ ברגל -.
כמובן שזו בחירה מתוך כיף ולא מתוך אילוץ.
אבל אם היה אילוץ, בקיץ אפשר עם אופנים (עדיף חשמליות כדי לעלות הביתה חזרה), בחורף אפשר גם אבל הסיכוי יותר גדול להגיע לבית החולים ולא לחנות.

לגבי בית החולים הגדול, כמו שכתבתי הדעות לגביו חלוקות.
לפני שנתיים האשה עברה תאונה קשה ונזקקה לשני ניתוחים. את הראשון הפשוט יחסית עשו עוד באותו הלילה. מאד רצו לעשות גם את הניתוח השני, המורכב. החלטנו שאנחנו מעדיפים שלא נהיה אלה שילמדו על גביהם, או עקבם במקרה הספציפי והעברנו אותה לבית חולים שזו התמחותו בפרנקפורט. היה קצת בלגן, אבל המקבילה לממסי (יש אותם בכלל עדיין) שילמה את ההוצאות.

לגבי תחבורה ציבורית, אולי אתה זוכר את הדיון ב168 כשטענתי שבישראל יש תחבורה ציבורית מעולה שבדרך כלל יותר טובה מאירופה.
לצפיה ב-'נכון, ואני זוכר כמה התפלאתי שטענת כך...'
נכון, ואני זוכר כמה התפלאתי שטענת כך...
28/11/2017 | 18:32
31
ואת המגבלה שהזכרת, כך או כך, צריך בהחלט לקחת בחשבון. צודק מאוד.

לצפיה ב-'ריקי פולין'
ריקי פולין
27/11/2017 | 16:02
27
אני מחפס אנשים שהורהם חיוה בפלולין או בשציצין או בריקי
לצפיה ב-'שנה היום לשריפות הנוראות בחיפה,לא להאמין'
שנה היום לשריפות הנוראות בחיפה,לא להאמין
24/11/2017 | 14:43
12
44
ובארץ בכלל.
שריפות שהוצתו ביד זדונית.
לצפיה ב-'אלו היו ימים קשים למי שהיה שם ומפחידים למי שלא '
אלו היו ימים קשים למי שהיה שם ומפחידים למי שלא
24/11/2017 | 16:04
6
28
כל כך קל להטיל טרור בצורה כזו... וקשה להילחם בו.

לצפיה ב-'בהחלט ימים לא נעימים ומפחידים.מקווה שלא ישובו.'
בהחלט ימים לא נעימים ומפחידים.מקווה שלא ישובו.
24/11/2017 | 16:14
5
26
בשיטוטיי באיזור,ראיתי כי מנסים לשקם וחלק כבר שוקם.
לא כל התושבים שבו לבתיהם,מקווה שיסימו את העבודות ומהר.
לצפיה ב-'חלק בהחלט שוקם ויש עוד דרך לעשות'
חלק בהחלט שוקם ויש עוד דרך לעשות
24/11/2017 | 17:08
4
19
יומיים קשים ומלחיצים ושבועות קשים בכל הארץ.
מה שהרתיח אותי בשבת-יומיים אחרי-הנהירה ההמונית בשיירות לרוממה בה אני גר,מציצנות לראות את האסון וסלפי ליד עץ או בית שרופים.
לרוע המזל כל כך קל לעשות את זה וקשה מאד למנוע.המפגע הבודד הוא זה שאי אפשר לעצור.
לצפיה ב-'לא ידעתי שהשיקום עוד לא הסתיים. המציאות ממשיכה להתקיים'
לא ידעתי שהשיקום עוד לא הסתיים. המציאות ממשיכה להתקיים
25/11/2017 | 08:22
3
19
גם כשנשכחה קצת מהזכרון.

מהבחינה הזו, טוב אולי שהיו הרבה אנשים שהגיעו לראות במו עיניהם. הם ודאי יזכרו את השריפה יותר טוב ממי שרק ראה אותה בטלויזיה. 

לצפיה ב-'אני ראיתי את השריפות, הרחתי את השריפות, הסתובבתי בעיר '
אני ראיתי את השריפות, הרחתי את השריפות, הסתובבתי בעיר
25/11/2017 | 08:59
2
22
בזמן השריפות, מכירה אישית אנשים שאיבדו בית ואת כל תכולתו בשריפה, וחודשים רבים אחרכך ראיתי את נזקי השריפה

נדהמתי לקרוא שהיום עברה שנה. אני הרגשתי שהרבה יותר, אין לי מושג איך זה מסתדר עם תופעות פוסט טראומה, (לעיתים מאוד קרובות אני מריחה או רואה עשן, גם כשאין, חשה חרדה איומה שמדווחים על שריפות במקומות אחרים, וכו )שללא ספק יש לי, אבל ככה זה

מקווה מאוד שאירועים כאלה לא יחזרו
לצפיה ב-'גם אני מכירה אנשים ואפילו תרמתי'
גם אני מכירה אנשים ואפילו תרמתי
25/11/2017 | 09:32
16
לא מעט ציוד נדרש להתארגנות ראשונית.
אגב-30 מטר ממני,ברחוב תחת,כיבו דליקה אחת וכשניסה להצית שנייה-נתפס על ידי תושבים והועבר למשטרה.
לצפיה ב-'גם אני מריח עשן לפעמים'
גם אני מריח עשן לפעמים
25/11/2017 | 11:32
30
לא בטום אם אמיתי או לא.
אולי את מקשרת גם את זיכרון אסון בכרמל.
רוממה נפגעה ממש קשה ורחובות פונו,גם בית הספר.לראות בטלוויזיה לא מתקרב לחוויה הקשה של להיות בתוך זה.
ומה שמעצבן-הסקרנים שנהרו לראות את האסון ולהצטלם.
לצפיה ב-'אם השריפה היתה מתחוללת ביער ובצורה נקודתית ולא מתפשטת ומגיעה'
אם השריפה היתה מתחוללת ביער ובצורה נקודתית ולא מתפשטת ומגיעה
24/11/2017 | 17:25
4
39
אל העיר, אפשר היה לדבר על יתרונות שבשריפה. 
במקרה הזה, ניתן לקוות שהרשויות ידעו לתכנן ולבצע ,בבוא הזמן, שיקום שיוכל למנוע הישנות נזק במימדים שכאלו.

לצפיה ב-'היתרונות היחידים בשריפה הם אקולוגיים'
היתרונות היחידים בשריפה הם אקולוגיים
24/11/2017 | 18:26
2
22
הפצת זרעים,שריפת צמחייה יבשה או נבולה וחדשה צומחת.הטבע משקם את עצמו.
הרשויות יכולות ליצור יותר אזורי חיץ ולטעת עצים שאינם דליקים.זה היה אחד הגורמים שסייעו לאסון הכרמל לפני שנים-העדר שבילי אש ועצי אורנים דליקים.
אי אפשר לעצור מפגע עם בנזין ומצית.
לצפיה ב-'בשנים קודמות נהגו להגיע לשדה שליד ביתי מכבי אש ו...להדליק '
בשנים קודמות נהגו להגיע לשדה שליד ביתי מכבי אש ו...להדליק
25/11/2017 | 09:50
1
23
אותו בתחילת הקיץ, כשהחלו הרוחות המזרחיות. בהתחלה נדהמתי לגמרי ושאלתי אותם למה הם שורפים את השדה, על הצמחיה המיוחדת שלו ובעלי החיים (שועלים, עכברי שדה, קיפודים וכו') שלו.

נעניתי שהם מעדיפים שריפה בצורה מבוקרת שתחסל את הצמחיה היבשה כדי למנוע אפשרות של שריפה ספונטנית ומסוכנת. הצמחיה משתקמת, הם הבטיחו, ובעלי החיים יודעים להסתתר במחילות שלהם מפני האש, שמסתיימת במהרה.

כשהגיע החורף שמחתי להיווכח שהם צדקו לגמרי. כשלכל הצמחיה נקודת התחלה שוויונית, לצמחים העונתיים החדשים יש סיכוי מול הצמחים הפולשניים הרב-שנתיים (בעיקר טיונית החולות) החזקים שכבר שולטים על השטח.

לימים הפך השדה למגרשים, מבנים ומגרש חניה גדול צמחו עליו ומכבי האש הפסיקו להגיע בסוף הקיץ.

לצפיה ב-'נשמע מקומם לאללה. שריפת יער טובה לחלק מהצמחים,'
נשמע מקומם לאללה. שריפת יער טובה לחלק מהצמחים,
25/11/2017 | 18:27
38
אחרים נדחקים בגלל.
שועלים יכולים אולי לברוח, ואולי לא, אבל קיפודים, צבים, לטאות, עכבישים, חרקים ועוד המון - פשוט נשרפים למוות.
שלא להזכיר את הנזק העצום שבפליטת גזי חממה ששריפה גורמת.
בקיצור, קיצור דרך שלא ממש עושה טוב.
לצפיה ב-'האן היערות בתוך העיר והעיר בתוך היער.'
האן היערות בתוך העיר והעיר בתוך היער.
25/11/2017 | 09:34
24
גם אני גרה ליד יער שכזה...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גלעד רמתי
ד
זקוקים להשתלת שיניים?
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה