לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83338,333 עוקבים אודות עסקים

פורום נשים-גברים באמצע החיים

שלום וברוכים הבאים לפורום נשים וגברים באמצע החיים

הפורום כשמו מיועד לנשים וגברים באמצע החיים.
אתם יכולים להיכנס אלינו מתי שבא לכם ולספר מה שבא לכם.
נוכל להעלות כאן כל נושא שמעניין, משמח, מצחיק, עצוב או מטריד אותנו.
 הרבה חוקים אין כאן והדבר החשוב ביותר הוא לכבד את יתר החברים.
גם בעת ויכוח יש להגיב לגופו של נושא ולא לגופו של כותב.
אין לפרסם בפורום שום פרסומת מסחרית. פרסומות כנ"ל ניתן לפרסם אך ורק דרך מחלקת הפרסום של תפוז ובאישורה. כל פרסומת אחרת תימחק לאלתר. בנוסף להנחיות אלו כולנו בלי יוצא מהכלל מחוייבים לתקנון תפוז
ומחוייבים לפעול על פיו.

והכי הכי חשוב שיהיה לכולנו כאן מקום נעים שכייף להיכנס אליו 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים-גברים באמצע החיים

שלום וברוכים הבאים לפורום נשים וגברים באמצע החיים

הפורום כשמו מיועד לנשים וגברים באמצע החיים.
אתם יכולים להיכנס אלינו מתי שבא לכם ולספר מה שבא לכם.
נוכל להעלות כאן כל נושא שמעניין, משמח, מצחיק, עצוב או מטריד אותנו.
 הרבה חוקים אין כאן והדבר החשוב ביותר הוא לכבד את יתר החברים.
גם בעת ויכוח יש להגיב לגופו של נושא ולא לגופו של כותב.
אין לפרסם בפורום שום פרסומת מסחרית. פרסומות כנ"ל ניתן לפרסם אך ורק דרך מחלקת הפרסום של תפוז ובאישורה. כל פרסומת אחרת תימחק לאלתר. בנוסף להנחיות אלו כולנו בלי יוצא מהכלל מחוייבים לתקנון תפוז
ומחוייבים לפעול על פיו.

והכי הכי חשוב שיהיה לכולנו כאן מקום נעים שכייף להיכנס אליו 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'למי מצביעים????'
למי מצביעים????
15/09/2019 | 23:53
44
153
כל המפלגות שולחות לי הודעות "מדרבנות" לנייד. למי מצביעים???
המשך>>
כל המפלגות שולחות לי הודעות "מדרבנות" לנייד. למי מצביעים???
לצפיה ב-'מסתרי יום שישי ה- 13 בחודש ספטמבר'
מסתרי יום שישי ה- 13 בחודש ספטמבר
14/09/2019 | 19:45
9
48
יומיים אחרי אסון התאומים, לפני 18 שנים.
נאלצתי עם בקר ללוות את הקטנטנה לגן החובה. בקושי ישנתי בלילה מרב חשש שלא אתעורר בזמן, על מנת להעירה בזמן.
הגענו בזמן, לא נפלנו בדרך, לא קרה שום אסון, אפילו הנהג נהג לפי כללי התנועה, וכך לא "עפנו" לאחור, כמנהג רגיל אצל נהגי "דן", כשהם עוברים מעמידה לתנועה ברמזור, למשל.
אחר כך הלכתי לקניון גבעתיים, בית מרקת, חנות אפריל, סטימצקי ומגה - שלל סידורים וקניות לסופ"ש. דווקא בבית הקפה, הישר בכניסה קרה אירוע טוב. אחד המלצרים חייך אליי, ולא סתם "חייך" אלא הניף ידו והכריז שהוא "מכוחות הלהט"ב". התרגשתי, בגילי, בחור צעיר מתלהב? נדיר עד כמעט בלתי אפשרי [ והגיוני לגמרי. גם אני בגילו לא בדיוק התיחסתי לגברים מזדקנים]. אבל זכיתי בשירות חם ויחס אישי, וכדי לא לעשות את האסור מכל , לחפצן את המלצר, שאלתיו לגילו, והתברר שהוא "חוקי" [ צעיר, בוסרי וילדותי במיוחד בפועל ]. חייכתי אליו. זה ב- 13, כלומר במקום רע היה "מלא טוב".
המוכרנית שאני אוהב באפריל היתה זמינה. הדרכה מחודשת על שימוש בשני סוגי תמרוקים. [ אבל היא לא אכלה ארוחת בקר, זה קצת הפריע לחוטמי הרגיש]. כמובן קניתי.
בסטימצקי המוכרנית היתה גסת רוח וחסרת סבלנות ובעמדת התגוננות עוד בטרם פציתי את פי. שאלתי את עצמי בדיעבד אם פני היו כלכך זעופות למשמע התשובה הבלתי נסבלת שלה.
הכנתי ארוחת צהרים , אבל בת הזוג קנתה לה אוכל מוכן [ לא ידעתי שתבשל, אבל היא ראתה את הבשר מופשר על השיש]. אכלתי ונשאר להיום, והיא נהנתה עד השמים. - מה צריך יותר?
יום שישי מושלם - כמו במחזה יווני טוב - יש מטוב ומרע, ויש באמצע גם. שום דבר לא קיצוני, כי דרך הביניים היא דרך הזהב [ רמב"ם].
שבוע יפה לכולכם.ן
לצפיה ב-'הכי טוב שקרה גם משהו רע'
הכי טוב שקרה גם משהו רע
15/09/2019 | 02:52
8
36
זה לא טוב שהכל טוב. אם הכל טוב פירוש הדבר שאיזה רע גדול מחכה מעבר לפינה.

לצפיה ב-'משפט שנכתב בפולנית במקור?'
משפט שנכתב בפולנית במקור?
15/09/2019 | 05:23
5
17
לצפיה ב-'גם, גם, הרי לפולניות יש בלעדיות על החוכמה האנושית'
גם, גם, הרי לפולניות יש בלעדיות על החוכמה האנושית
15/09/2019 | 07:14
4
28
אבל מלבד זאת קראתי למשל על אורגי שטיחים פרסיים שמכניסים פגמים מכוונים באריגה. גם בתרבות הנאוואחו אותו דבר, וביפן גם מכניסים פגמים בכדים ואפילו בבתים. כל זאת בגלל ששלמות היא לא דבר טוב. צריך שמשהו מסויים לא יהיה בדיוק.

לצפיה ב-'ואם תתקרב אל תרבותנו - כותל מזרח'
ואם תתקרב אל תרבותנו - כותל מזרח
15/09/2019 | 10:51
21
שמעולם לא טויח, סויד וכו' בבתים של יהודים - אמנם מעין תזכורת לחורבן הבית, אבל לדעתי, על אותו בסיס כמו הנאוואחו בדיוק
לצפיה ב-'אני מאוהב בפולניות, ולא חשובה העדה וצבע העור'
אני מאוהב בפולניות, ולא חשובה העדה וצבע העור
15/09/2019 | 10:58
2
24
אינו פקטור.
הציניות הוגדרה "דפקא" ביוון לראשונה, כזרם פילוסופי, ר"ל גם בZן יש פולניות לפעמים...
לצפיה ב-'גם אני מאוהב בפולניות אבל אני דורש פירוט אילן יוחסין'
גם אני מאוהב בפולניות אבל אני דורש פירוט אילן יוחסין
16/09/2019 | 02:50
1
23
לפחות סבתא או סבתא-רבתא צריכה להגיע מפולין, ואם גם הסבא וכולי הגיע משם הרי זה משובח. ההורים יכולים להיות דפוקים לגמרי (כמו במקרה של אשתי) אבל העיקר שמוצאם מפולין.

לצפיה ב-'אני ליבראלי ממך'
אני ליבראלי ממך
17/09/2019 | 13:02
16
ברגע שפאסיב-אגרסיב עומד.ת לידי, אני מריח את ריחות פולניה באוויר.
לצפיה ב-'מי כמוני יודע ומכיר על גופו'
מי כמוני יודע ומכיר על גופו
15/09/2019 | 10:56
1
38
את "הרע הגדול מעבר לפינה".  בני אדם בעלי "הפרעת חרדה" ולא חשוב ממה, סובלים בדיוק מ"הרע מעבר לפינה", שהוא לצערי דמיוני לגמרי, אבל מזיק מאוד נפשית וגופנית.
יום כמו שישי שהיה לי, הוא מתנה שאני שומר עליה, כי בדר"כ דווקא "הרע מעבר לפינה" ממלא עולמי בצללים ובפחדים ובחרדות רבות.
לצפיה ב-'ועכשיו אם אני אשאל "ילדים איזה שיר מפורסם אתם מכירים'
ועכשיו אם אני אשאל "ילדים איזה שיר מפורסם אתם מכירים
16/09/2019 | 02:54
24
על הפרעת חרדה ועל פחד מסכנות לא אמיתיות?"
אני בטוח שכל הילדים ידעו למה אני מתכוון.
לא, לא התכוונתי ל"בובה זהבה", למרות שגם זה בהחלט שיר על פחדים.

לצפיה ב-'יש לי חדשות טובות ויש לי חדשות רעות'
יש לי חדשות טובות ויש לי חדשות רעות
11/09/2019 | 12:45
65
154
נפתח בטובות: 

בשעה 1200 צעדתי לעבר בית הדואר, נכון שחלק מהדרך בצל, אבל עדיין, דרך וקיץ, והיה ממש נעים, חם אבל נעים. זהו. השתכנעתי. הקיץ יגמר.

(ורק שיהיה ברור - אני מאוד אוהבת קיץ, אבל ככה, כזה, לא קיץ חם ולוהט יותר מבגיהנום)

הרעות

הזמנתי...
המשך>>
נפתח בטובות: 

בשעה 1200 צעדתי לעבר בית הדואר, נכון שחלק מהדרך בצל, אבל עדיין, דרך וקיץ, והיה ממש נעים, חם אבל נעים. זהו. השתכנעתי. הקיץ יגמר.

(ורק שיהיה ברור - אני מאוד אוהבת קיץ, אבל ככה, כזה, לא קיץ חם ולוהט יותר מבגיהנום)

הרעות

הזמנתי תור לדואר לשעה 1200, הגעתי ב1158, הקלדתי את המספר, המכונה הודיעה שאין תור למספר הזה.

מילא שעובד בדואר מתנהג באטימות, טמטום ואפילו נבזות (כן כן התכוונתי אלייך) אבל כשהמכונות מתכחשות לקיומי אני לא מסוגלת להתגבר על העלבון.

לצפיה ב-'מישהו דאג להפעיל את סדרת קסמי ההגנה כנגד'
מישהו דאג להפעיל את סדרת קסמי ההגנה כנגד
13/09/2019 | 10:41
5
50
יום שישי ה- 13?!
אני הפעלתי למען עצמי.
למענכם ירקתי לשלושה צדדים, ועל חתול שחור ברחוב. מרטתי 13 שערות מראשי המקריח, ושרפתי אותן בשמן רוזמרין.
לצפיה ב-'ומלח? לא צריך לזרות מלח אל מאחורי הכתף?'
ומלח? לא צריך לזרות מלח אל מאחורי הכתף?
13/09/2019 | 11:12
23
לצפיה ב-'נו סוף סוף מישהו בדעתי'
נו סוף סוף מישהו בדעתי
13/09/2019 | 11:20
1
39
אנחנו צריכים לצאת בערב, משהו בקיסריה. אמרתי לאשתי שאני לא נכנס היום למכונית. מסוכן מדי היום לשבת בגוש מתכת שנע במהירות מטורפת.
אמרה לי בסדר, מבינה אותך, אז כדאי שכבר תצא לדרך ברגל אם אתה רוצה להגיע בזמן. בדקתי בגוגל, הוא אומר שזה 11 שעות ברגל.
אני לא מבין למה לא עושים כמו שהיהודים דוחים תאריכים אם לא מתאים להם. תשעה באב למשל, לא מתאים להם בשבת דוחים ליום ראשון. למה אי אפשר לדחות את ה-13 לחודש אם הוא בדיוק ביום שישי.
לצפיה ב-'נו, אני הקדמתי ועליתי היום לבית הקברות, ברכב (לא קשור ל13)'
נו, אני הקדמתי ועליתי היום לבית הקברות, ברכב (לא קשור ל13)
13/09/2019 | 13:00
34
וכשעמדתי לצאת מבית הקברות, עצר לידי  רכב, בתוכו יהודי עבדקן.
יש לך כאן קרובים? שאל. כן, עניתי.
אתה צריך שאעשה פוליש או צבע?
כמעט פרצתי בצחוק. וכמעט השבתי, שפוליש וצבע למצבה מיותר לי, אני אוהב נטורל - אבל שיעשה בהזדמנות פלגים-פלטינות.
לצפיה ב-'בינתיים'
בינתיים
13/09/2019 | 18:36
1
33
הסתבכתי בפקק מטורף בצהריים, וזה היה פקק שהתחיל הרבה יותר מוקדם מהרגיל באיזור הזה, והיה גם הרבה יותר גרוע

רכשתי שעון חדש, שיש לו תכונות מעוררות אבל לא התכוונתי לעורר.
כשהתחיל לצלצל, מה זה לצלצל, לפוצץ, בשעה 1800 לקח לי הרבה זמן להבין מנין הרעש. בטח השכנים הוציאו עלי חוזה. (אבל טוב שלא צלצל ב0600 בשבת בבוקר)

כל החתולים שעוברים כאן בחצר הם בהירים למדי. איני מקריחה. החושך יורד.  חברים הושיעו נא, איך אגן על עצמי?
לצפיה ב-'אני כבר דאגתי להגנה '
אני כבר דאגתי להגנה
14/09/2019 | 05:14
22
רק הפקק איכשהו השתחל מבעד לבועת ההגנה אם קראת אי פעם אחד מספרי טרי פראצ'ט על עולם הדיסק, את הרי כבר יודעת שלכל הגנה יש תעלול או פיתול פיזיקלי שמשבש אותה
לצפיה ב-'איפה היית כשזה קרה'
איפה היית כשזה קרה
11/09/2019 | 07:41
6
65
בדרך כלל אני לא זוכר איפה הייתי, אבל ב-11 לספטמבר 2001 אני זוכר מצויין איפה הייתי. הייתי במשרד, והבחורה שעבדה איתי שם אמרה "יו, אומרים שנכנס מטוס במגדלי התאומים". אני זוכר שזה שעשע אותי, כי חשבתי שמדובר באיזה ססנה או משהו כזה שלא שם לב איפה הוא טס.
ניסינו להיכנס לאינטרנט לחפש מידע אבל האינטרנט נפל. בכל אופן עד מהרה התברר שזה לא מצחיק בכלל.
בכל אופן לקח החיים העיקרי שלקחתי משם הוא שהזמן מרפא הכל. הנה אם מסתכלים עכשיו בדף הראשי של ויקיפדיה באנגלית איפה שהם כותבים מה קרה בתאריך של היום, האייטם הראשון הוא "National Day of Catalonia". שזה איזה פסטיבל. והאירוע מ-2001 בכלל לא רשום. אני מניח שהם מניחים שכולם יודעים מה קרה ביום הזה ב-2001 ולא צריך להזכיר במיוחד.

לצפיה ב-'עבדתי עם ידידה על פרוייקט גמר בקורס ניהול פרוייקטים.'
עבדתי עם ידידה על פרוייקט גמר בקורס ניהול פרוייקטים.
11/09/2019 | 07:49
22
לצפיה ב-'ביום עיון-השתלמות-נוכחות חובה'
ביום עיון-השתלמות-נוכחות חובה
11/09/2019 | 08:59
1
44
בהפסקה, מישהו נכנס בריצה וצעק שמגדלי התאומים נפלו
באותם הימים אחי עבד באחד ממגדלי התאומים ברמת גן

לא ממש זוכרת את ההמשך

האם היה עלי טלפון סלולרי? האם היתה קליטה?

יותר מאוחר התחילו להגיע תמונות. זוועה שלא תשכח.
לצפיה ב-'אמא, תפעילי את הטלויזיה, תיכף יהיה שידור מיוחד,'
אמא, תפעילי את הטלויזיה, תיכף יהיה שידור מיוחד,
11/09/2019 | 22:57
34
אמרה לי זו ששירתה אז בצבא.
הפעלתי.
אכן תמונות מזוויעות.

לצפיה ב-'כבר 18 שנים...המתגייסים כיום רק נולדו...'
כבר 18 שנים...המתגייסים כיום רק נולדו...
11/09/2019 | 09:49
1
54
הייתי לקראת סיום יום עבודה באחת הקומות הגבוהות של הבניין הגבוה ביותר בבורסת היהלומים. ראינו בשידור ישיר בטלוויזיה. נשארנו גם מעט אחרי שעות העבודה ואז ראיתי בשידור ישיר את הפגיעה השניה. מיד אמרתי לכולם שמדובר בפיגוע (לא ייתכן אחרת כאשר שני מטוסים פוגעים במגדלים בהפרש כה זעום) ונסעתי הביתה לראות את ההמשך.
כשנה לפני כן היינו בטיול בר מצווה לבן הצעיר. מצורפות תמונות מאותו טיול. העליתי ליוטיוב שני סרטונים מהמגדלים. מתנצל על האיכות (הרבה העברות, ממסרטה לווידאו, משם ל DVD ועוד, ואפילו הקרנה היום בטלוויזיה תוך הקלטה עם מצלמה דיגיטלית רגילה כדי שאוכל להעלות רק קטעים אלו).
הסרט הראשון (מראה מהמדרכה):
https://www.youtube.com/watch?v=tqChSgiH-nE
הסרט השני (ביקור בתוך המגדל):
https://www.youtube.com/watch?v=xe1LsgIVt-s
בימים שלאחר מכן היתה פאניקה לא מעטה במקום העבודה (וגם בחיל האוויר שהיה צריך להבטיח שאצלנו הדבר לא יקרה). צריך היה לתרגל יציאה זריזה ממגדלי הבורסה לרחוב, ללא מעליות וללא מעבר בשערי האבטחה. לא קנאתי באחראים על האבטחה במקום.
לצפיה ב-'גם אנחנו היינו שם שנה לפני'
גם אנחנו היינו שם שנה לפני
13/09/2019 | 10:40
24
וקניתי מסוחר מפוקפק איזו שרשרת כסף בכמה דולרים. היא כבר נעלמה לה בעולם הנשייה.
לצפיה ב-'בקו 4, מיניבוס יוצא מתחנה מרכזית ישנה, ת"א'
בקו 4, מיניבוס יוצא מתחנה מרכזית ישנה, ת"א
13/09/2019 | 10:38
25
הרדיו עובד ב"פול ווליום", ואני לא מצליח להתחיל להבין את ששומעות אוזניי.
לצפיה ב-'סופ"ש מקסים לכן.ם'
סופ"ש מקסים לכן.ם
06/09/2019 | 10:52
44
110
כידוע, או לא, אני פנסיונר של מערכת החינוך, שעדיין עובד שליש משרה באותו ביה"ס שעבדתי בו. [ אינני עובד משרה"ח, לכן לא נאלצתי לקחת שנתיים צינון ]. אני מלמד את הבגרות הפנימית בספרות, שעיקרהּ נסיון להנגיש ספרות לילדים בדרכים רבות ומגוונות.
אני מעדיף את הדרך של ה"מנטור"...
המשך>>
כידוע, או לא, אני פנסיונר של מערכת החינוך, שעדיין עובד שליש משרה באותו ביה"ס שעבדתי בו. [ אינני עובד משרה"ח, לכן לא נאלצתי לקחת שנתיים צינון ]. אני מלמד את הבגרות הפנימית בספרות, שעיקרהּ נסיון להנגיש ספרות לילדים בדרכים רבות ומגוונות.
אני מעדיף את הדרך של ה"מנטור" או "חכם השבט" או "רופא אליל" [ כלומר, הכריזמה ] על פני דרכי המרה למדיה אחרות. עם זאת, אני בהחלט נותן סדנאות כתיבת שירים, סדנאות כתיבת סיפורים וכל פעם אני מתרגש מתוצרים מפתיעים מבני הנוער.
כשיטה אני עובד רק עם הכיתות הכי מאתגרות בביה"ס. לשמחתי ולמזלי אין לי בעיות משמעת, כי יתכן ומה שאני משדר, אסרטיביות ורכות, קבלה וגבולות והכרה בהיותם סובייקטים עצמאיים עושה את העבודה . או אני תוהה אם גילי [ 65 ] גורם להם להתנהג מעט אחרת. על כל פנים, דרך העבודה שלי חסרת תוקפנות באופן קיצוני. אני מכיל אך גם שם גבול באותה נשימה. זה לא קשה, אגב.
סיימתי את השבוע הראשוןעם חיוך על הפנים.
מקווה שזה סימן לכל השנה שתבוא.
לצפיה ב-'ככל שהמועד מתקרב'
ככל שהמועד מתקרב
06/09/2019 | 15:29
25
88
אני מאבדת עניין בבאקט ליסט
למעט הנספחים: ספרים, קולנוע, וכו.

אתמול ראיתי את המראה של טרקובסקי, והיה שווה לחכות. בכניסה לסרט שוחחתי עם כמה קשישים בני דורי וניסינו להזכר האם ראינו את הסרט בעבר. אני לא זוכרת, וגם הסרט לא היה לי מוכר והאמת, אין לי מושג מתי התחילו להקרין את טרקובסקי בארץ. למרבה הצער בסינימטק חיפה ממעטים להקרין, ועוד יותר למרבה הצער, גם לא חושבים שראוי ללוות את הקרנות עם הרצאת מבוא כלשהי.

עלו בי הרהורים לא הכי משמחים על דלות ההשכלה שלי. אמנם הצלחתי לזהות כמה ציטוטים והתייחסויות, (למשל, ההתיחסות לנערה עם עגיל הפנינה של ורמיר, שבטוח לא התכתב עם הסרט באותו השם) אבל אולי רק לזהות, בטח לא להבין, ובטח שעל כל זיהוי שלי היו המון שפספסתי. ככל שאני יודעת יותר אני מבינה שאני יודעת פחות.

צפיה זו רק העמיסה לי את הנספח לבאקט ליסט, כי ברור לי שאת הסרט הזה אני חייבת לראות עוד כמה פעמים

למי שיכול להסתפק במאמאלושן עם כתוביות באנגלית, אפשר לצפות ברשת

שבת שלום, וסופש מעולה לכולם
לצפיה ב-'א. יש כתוביות ב 19 שפות שונות ולא רק באנגלית'
א. יש כתוביות ב 19 שפות שונות ולא רק באנגלית
06/09/2019 | 17:33
7
31

ב. ברגע שיש כתוביות את יכולה לקבל כתוביות כמעט לכל שפה שהיא.

ג. לאחרונה התרגום האוטומטי של גוגל השתפר מאד וגם אם הוא עדיין רחוק ממושלם הוא די מאפשר להבין את החומר.

ד. אני מודה שהנסיון שלי איתו מתמקד בעיקר בסרטונים בנושאים טכניים וכבר למדתי שלהניח אביב, מעליו מכונת כביסה ולמעלה אגוז פירושו להניח קפיץ, לשים עליו שייבה ומעליה אום.
לצפיה ב-' עכשיו קח את "להניח אביב, מעליו מכונת כביסה ולמעלה אגוז"'
עכשיו קח את "להניח אביב, מעליו מכונת כביסה ולמעלה אגוז"
06/09/2019 | 17:48
1
31
בתרגום גוגל ותקבל- Place a spring, a washing machine on top and a walnut

קח את המשפט המתורגם ותרגם חזרה לאנגלית, תקבל: הניחו מעיין, מכונת כביסה מלמעלה ואגוז.

תרגם שוב ותקבל: Place a spring, washer and nut
ושוב: הניחו קפיץ, מכונת כביסה ואום.

אפשר להפוך זאת למשחק- נחשו מה (לעזאזל) היה משפט המקורי?

לצפיה ב-''
06/09/2019 | 17:57
6
לצפיה ב-'טוב שיש תרגום'
טוב שיש תרגום
06/09/2019 | 18:21
4
29
אני די בטוחה שאני יודעת מה זה אביב, מכונת כביסה ואפילו אגוז. לעומת זאת, בעניין קפיץ, שייבה ואום אני קצת מתלבטת.
לצפיה ב-'אני מעדיף תרגום מלים בודדות'
אני מעדיף תרגום מלים בודדות
07/09/2019 | 12:40
3
26
אחר כך אני מעלה אותן בתרגומן לחיפוש ב|"גוגל" ומקבל אפשרויות רבות, שעוזרות לי לדייק בתרגום.
לצפיה ב-'אני למדתי שהשיטה הכי טובה לתרגום שמות עצם היא'
אני למדתי שהשיטה הכי טובה לתרגום שמות עצם היא
07/09/2019 | 21:37
2
30

להריץ אותם בגוגל תמונות.
לצפיה ב-'הדרך הפשוטה ביותר לזהות שמות עצם היא פשוט'
הדרך הפשוטה ביותר לזהות שמות עצם היא פשוט
08/09/2019 | 03:48
30
לתת אותם לכלב להריח. חוש הריח שלו לא יטעה אפילו פעם אחת.
לצפיה ב-'נכון, גם אני עושה זאת '
נכון, גם אני עושה זאת
08/09/2019 | 10:58
10
לצפיה ב-'באקט ליסט במובן של רשימת הדברים לעשות לפני שמתים?'
באקט ליסט במובן של רשימת הדברים לעשות לפני שמתים?
07/09/2019 | 03:06
16
35
מה היה לך ברשימה מלבד סרטים וספרים?
אני לסרטים ברמה שלך לא אגיע, אם כי רשמתי לי לראות את מטריות שרבורג עד הסוף. באופן כללי אני מתקשה לתפוס את העלילה אפילו בסרטי פעולה. זה מרביץ להוא, אבל למה? המדיום הזה של סרטים נע הרבה יותר מדי מהר בשביל כושר התפיסה שלי. 

לצפיה ב-'מה היה לי?'
מה היה לי?
07/09/2019 | 10:13
15
37
מה לא היה לי......

לכתוב ספר. מאז ומעולם מתרוצצים לי פיסות עלילה שמעולם לא הצלחתי לחבר

לבקר אצל אלה קארי (מישהי מימשה את החלום שלי, ויצא לה סרט נחמד)

לחזור ללמוד פסנתר, אבל הפעם.....ממש להשקיע

לעשות פי אייצ די במתמטיקה
(מיינד יו, בתיכון התחמקתי מהנושא, אבל אם דיברנו על מורים, היתה לי אחת מחוננת שהראתה לי את היופי שבמקצוע הזה)

ואם כבר, גם בפילוסופיה

ללמוד נגרות, ולבנות שידה מלאת מגירות קטנטות, עם חיבורים נטולי פרזול או דבק-איך קוראים לזה בעברית?

(יש לי עכשיו הזדמנות, ממש קרוב וממש נוח ואני לא עושה צעד בכיוון, יש חלומות שאולי לא צריכים להתגשם)

לבקר בכל מוזיאוני הגוגנהיים בעולם, בטיול רצוף אחד.

להמשיך?

מה החלומות שלכם? אבל תכתבו רק אם לא איכפת לכם שאגנוב, הרעיונות של השכן תמיד נראים לי ירוקים יותר.

בעניין מטריות שרבורג
ראיתי שוב, לפני שנה שנתיים
אמנם הבנתי שאני צופה ביצירת מופת חשובה, אבל השתעממתי, והכל היה נראה לי מלאכותי.
לצפיה ב-'הרשימה שלי נכון לעכשיו:'
הרשימה שלי נכון לעכשיו:
07/09/2019 | 10:40
9
37
לטייל בעוד מקומות בעולם שטרם ביקרתי בהם:הראשיים זה סקנדינביה ואיטליה. לאו דווקא בסדר הזה.
ללמוד משפטים, לא בשביל לעסוק בתחום, אלא להבין איך החיים עובדים.
מרשה לקחת ואף ליישם.

לצפיה ב-''
07/09/2019 | 11:13
5
לצפיה ב-'"עד שנבין את החיים הם בטח יגמרו"'
"עד שנבין את החיים הם בטח יגמרו"
07/09/2019 | 16:08
28
שלמה ארצי מוכיח שוב שאם אתה מערבב מספיק מילים ביחד בהכרח חלק יצא טוב.

לצפיה ב-'כדי ללמוד איך החיים עובדים,במקום ללמוד משפטים הייתי ממליץ לך'
כדי ללמוד איך החיים עובדים,במקום ללמוד משפטים הייתי ממליץ לך
07/09/2019 | 22:12
6
29
להירשם לכנופיית פשע
לצפיה ב-'לא יקבלו אותי. יכתבו על הטופס חוסר התאמה.'
לא יקבלו אותי. יכתבו על הטופס חוסר התאמה.
08/09/2019 | 05:58
5
13
לצפיה ב-'אז תלכי להיות שוטרת.'
אז תלכי להיות שוטרת.
08/09/2019 | 06:53
4
24
הרי ידוע ששוטר זה מי שנכשל בקבלה לעברינות.
לצפיה ב-'ולמי שתוהה האם אני טועה,'
ולמי שתוהה האם אני טועה,
08/09/2019 | 06:57
26
לצפיה ב-'יש לי חבר ילדות שהיה קצין מאוד בכיר במשטרה'
יש לי חבר ילדות שהיה קצין מאוד בכיר במשטרה
08/09/2019 | 09:33
2
28
והוא תמיד אמר שזו היתה בחירה: או פשע או משטרה.

לדעתי הוא היה בקלות יכול להיות הסדנק

לצפיה ב-'הסדנק או הסנארק?'
הסדנק או הסנארק?
08/09/2019 | 11:05
1
10
לצפיה ב-''
08/09/2019 | 14:40
5
לצפיה ב-'לגנוב רעיונות.'
לגנוב רעיונות.
07/09/2019 | 16:01
1
37
נגרות, שגם ומגרעת אולי, חלום מרתק בעיני.
כל הגוגנהיימים ביחד? ראיתי שלושה בטיולים שונים, רוצה לחזור לבילבאו.
ממטריות שרבורג שראיתי חלפו שנים ארוכות,
והסיפור של אלה קרי מציג באחד הקיבוצים, שווה?

לצפיה ב-'שווה, למי שאהב את הסיפור'
שווה, למי שאהב את הסיפור
07/09/2019 | 18:37
10
לצפיה ב-'לי היה חלום ללכת לאיבוד ביערות האמזון'
לי היה חלום ללכת לאיבוד ביערות האמזון
07/09/2019 | 16:14
28
אבל עכשיו כנראה כבר לא יצא לפועל. יש יערות בעוד מקומות אמנם, למשל קראתי פעם על איש אחד שנעלם ביער במיין, ארה"ב, וחי שם לבד 27 שנים עד שנמצא שלא ברצונו. אז זה גם רעיון.

לצפיה ב-'סין וגרז? חיבור בחפים? שדר וחלד? מחבר שיניים?'
סין וגרז? חיבור בחפים? שדר וחלד? מחבר שיניים?
07/09/2019 | 21:26
1
31
כשיצאתי לחופשה (שהסתיימה מהר מדי) חיפשתי מקום שאפשר לנגר בו. חלק מרשימת החלומות עוד מימי הלימודים. פסלתי, כי הצריך נסיעה מהסוג שלא התחשק לי לנסוע.(אבל אולי פעם).
כל מיני חו"ל. בלי לפלנד. ראיתי את הסרט ופגשתי את היוצרת וגם את נוריקו ואליה אני רוצה לנסוע.
והדבר הכי זמין- לחזור לרקום (ולא חלומות).

לצפיה ב-'לא מזמן'
לא מזמן
08/09/2019 | 09:07
30
פתאום התגלתה לי חניה ליד חנות יצירה
בלי תכנון נכנסתי ואמרתי למוכרת הצעירה והחמודה שאני רוצה לרקום
מתוך פנטזיה שישר תוציא לי חוטים מופלאים, בד מתאים וחישוק
אמרה שאין להם כזה
וישר שכחתי מהחלום, אבל תודה שהזכרת ,מגיע לו תחיה

ועוד חלום
לכתוב סיטקום מצליח
עכשיו בא לי רעיון מדהים
הקלפיות תהיינה פתוחות 15 שעות x כמה קלפיות? 10000?
נגיד סהכ 150000 שעות צילום
כל מי שלמד אי פעם עריכה בוודאי חווה את התרגיל המעצבן הבא: מקבלים ערימת צילומים סתמיים וצריך להוציא מזה משהו שווה.

בבקשה
הכי סתמי שיש
והמון

ג-א-ו-נ-י

(נכון שלא נוגעים כאן בפוליטיקה, אבל אני מדברת אמנות)

לצפיה ב-'אם זה פורסם בביביסי'
אם זה פורסם בביביסי
07/09/2019 | 12:05
3
61
אני מניחה שזה לא לגמרי פייק
אבל זה בטוח הזוי (שלא לומר מטומטם)
נשיא ברזיל מבקש מהתושבים לאכול פחות כדי שהם @#$%^ פחות, על פי המלצתו אחת ליומיים,  למען איכות הסביבה.

לצפיה ב-'נפלא...'
נפלא...
07/09/2019 | 12:37
29
מתברר ש פוטינים, שביבי'ים, שטראמפים ושבולנסוארים רק מתרבים בעולם כפטריות אחרי הגשם. מודעות עצמית אפס, אגו בגודל של הבנין הכי גבוה בעולם ושכל של תרנגולת [ בלי להעליב את התרנגולת]. אחת השיטות המובהקות שלהם - ל"הרוג את השליח" [ מטאפורית , אצל פוטין זה ממש - ראו מותם של עיתונאים מבקרי השלטון ברוסיה ] - פיטורים מיידיים.
עם זאת, מעבר לדבריו המגוחכים לכשעצמם בהקשר אמירתם הוא בהחלט מצביע על בעיה בינלאומית של התרבות המין האנושי ועל כן התרבות הפרשותיו הביולוגיות, ובשל כך הצורך להגדיל את שטחי החקלאות בעולם, שככל הנראה הפלנטה לא מסוגלת לטפל בהם.
לא הבנתי עד היום, האם מתקיים סחר ב"יצירת חמצן" תמורת סחורות - למשל השארת יערות האמזונס בלתי פגיעים, חישוב תרומתם בדולרים ואספקת תוצרת חקלאית או אחרת תמורת זה?

לצפיה ב-'לי נראה שהוא בבירור עונה באירוניה'
לי נראה שהוא בבירור עונה באירוניה
07/09/2019 | 14:44
25
לפי המסופר כתב שאל אותו איך אפשר לשלב הרחבה של שטחי חקלאות (ע"י בירוא יערות האמזון) עם הגנה על הסביבה, כאשר אלה בעיקרון תהליכים סותרים, כמו כל פיתוח שהאדם עושה, אז נשיא ברזיל ענה לו שאפשר לייצר פחות הפרשות שפוגעות בסביבה אם אוכלים פחות, ולכן בבקשה שהתושבים יאכלו פחות, ילכו פחות לשירותים, וגם יהיה צורך בפחות חקלאות. כלומר המסר הוא שאי אפשר גם לחיות וגם לא לפגוע בסביבה.

לצפיה ב-'בהמשך כתוב שהדבריםמ נאמרו בתגובה לשאלה של'
בהמשך כתוב שהדבריםמ נאמרו בתגובה לשאלה של
07/09/2019 | 18:39
25
עיתונאי איך אפשר לשמור על הסביבה.בולסונרו לעג לעיתונאי כאן לדעתי.
לצפיה ב-'גילטי פלזרס להיום'
גילטי פלזרס להיום
05/09/2019 | 15:34
23
67
א. באיקיאה סוף סוף הפסיקו לדלג עלינו, ומצאתי קטלוג בתיבה. יש לי כמה פינות בבית שמבקשות טיפול, אך לא מצאתי משהו מתאים. היו כמה קשקושים שתפסו את עיני, אבל לא עד כדי כך תפסו שאטריח את עצמי לשם.

היה כיף לדפדף...ועוד יותר כיף לדפדף ולהחליט שאני מבריזה את הבלגן של החנות.

ב. לפני שנים התמכרתי לריבת תאנים, מהביוקר, בצנצנות הגבוהות. אחרכך הם הפסיקו לייצר או לשלוח לארץ אבל ישר מצאתי תחליף מעולה ועוד תוצרת הארץ. ואז גם זה נעלם. סוף סוף הבעיה נפתרה, אכלתי אצל חברים, וברוב נדיבותם גילו לי את שם החנות. היום קניתי.

ג. בדרך כלל אני לא קונה אוכל מוכן ולא מזמינה טייק אוויי:  או לאכול במסעדה טובה, כמו שצריך, או מבשלת בבית. היום עברתי בקניון (איזה כיף. יש חניה. אין ילדים) וקניתי קצת אוכל מאחת הדרוזיות. לא יודעת איך אצלכם, אבל כאן בכל חמישי ושישי אפשר לקנות אוכל דרוזי בקניונים. בחלק מהדוכנים זו מכה, אצל אחרים זה מעולה. הקבועה שלנו נעלמה אבל מצאתי אחרת, שבינתיים לא אכזבה. אני מאוד אוהבת את האוכל הזה, טעים, ביתי, פשוט, מנחם. חתכתי סלט ליד והנה ארוחת צהריים טובה, בלי ללכלך את המטבח.

איך צ׳יפרתם את עצמכם היום?
(ומי שטרם הספיק, לא מאוחר להתחיל עכשיו)
לצפיה ב-'א. השנה משום מה הם לא דילגו גם עלינו (אולי המדלג שלהם חלה ?)'
א. השנה משום מה הם לא דילגו גם עלינו (אולי המדלג שלהם חלה ?)
05/09/2019 | 15:49
3
44

ב. מאחר והמטבח לא זר לך מדוע את לא מכינה ריבת תאנים בעצמך ?

ג. צ'יפרתי את עצמי בכך שקבעתי עם חבר טוב שבוע צלילות בשבוע הבא בעיה"ק אילת תותב"א.
לצפיה ב-'לא היתה לי הצלחה עם ריבות ללא סוכר'
לא היתה לי הצלחה עם ריבות ללא סוכר
06/09/2019 | 07:54
2
26
אחרי שטעמתי את זאת, מסתבר שגם הם לא ממש הצליחו
לצפיה ב-'להגיב ב"ללא סוכר" על דיון שמהותו גילטי פלז'רס'
להגיב ב"ללא סוכר" על דיון שמהותו גילטי פלז'רס
06/09/2019 | 11:33
1
25

זה פשוט לא לעניין וגובל באוקסימורוניזם.
לצפיה ב-'לא אמרתי לא מתוק'
לא אמרתי לא מתוק
06/09/2019 | 12:25
19
אמרתי ריבה שמבשלים בלי תוספת סוכר, ויש לה טעם של פרי, לא של סוכר

הכי מפנק שאפשר

לצפיה ב-'בראיון משותף של בארי גיב וברברה סטרייסנד'
בראיון משותף של בארי גיב וברברה סטרייסנד
05/09/2019 | 16:45
42
משנת 2005, גיב סיפר שסטרייסנד משתמשת בשקית תה אחת לשלוש כוסות תה. אני לא יודע איך זה בעדות אחרות אבל אני זוכר היטב את סבתא שלי - פולניה טהורה - עושה אותו דבר, וגם חמותי (עוד פולניה) נוהגת כך עד היום, ובעיני זה מנהג פולני מאין כמוהו. אני לא משתמש בשקיות תה אלא בארל גריי בתפזורת, ככה שלא יכול להמשיך את המסורת.
(נזכרתי בגלל הכותרת שלך, שהיא גם שם האלבום השני המשותף שלהם)

לצפיה ב-'פעם, בסוף רמת גן היה מקום מיוחד שם אפשר'
פעם, בסוף רמת גן היה מקום מיוחד שם אפשר
05/09/2019 | 17:44
8
41
היה לעמוד ולהריח שוקולד.

היום יש ברמת הגולן מקום מיוחד (דומה קצת לבית הממתקים של עמי ותמי) שאפשר ליהנות בו מריבת/ מעדן/ קונפיטורת תאנים/ דובדבנים/ תפוחים/ שזיפים/ תפוזים/ אגסים/ בננה/ ענבים וכו.. עם/בלי קינמון/ אגוזים ועוד הרבה הרבה (כמה עשרות)טעמים ומרקמים.
אבל לשם צריך לנסוע או להזמין שישלחו.

אוכל דרוזי - עשית לי חשק. אולי מחר, כשאכניס (סופסוף) את הרכב לניקוי, יהיה בקניון שוק אוכל ונלך לנשנש משהו דרוזי.

ואפרופו איקיאה- לא ברור מדוע הם עדין מפיצים כזה קטלוג. הרי הכל באינטרנט. ושם, בקטלוג האינטרנטי מצאתי מה שחיפשתי, אבל אין טעם לנסוע, כי חסר במלאי בסניף אליו התכוונתי להגיע. 
לצפיה ב-'ברשת את יכולה למצוא את מה שאת מחפשת'
ברשת את יכולה למצוא את מה שאת מחפשת
05/09/2019 | 18:47
5
30
הקטלוג המודפס יכול לתת לך רעיונות לדברים שאינך זקוקה להם

--------------------
שונא ותמיד שנאתי את איקאה
לצפיה ב-'אבל למיטב זכרוני הקטלוג המודפס והקטלוג האינטרנטי '
אבל למיטב זכרוני הקטלוג המודפס והקטלוג האינטרנטי
05/09/2019 | 19:06
4
29
לא שונים.
אופן חיפוש הפריטים שונה.

למה להשקיע שינאה באיקיאה? אפשר סתם לא להתיחס.
ומדוע שונא? בגלל העיצוב? בגלל העובדה שהסלון (לא שלך) יהיה דומה לעוד המוני סלונים?
מדוע?

לצפיה ב-'שונא זה ביטוי שרוצה להביע שאיני סובל אותם'
שונא זה ביטוי שרוצה להביע שאיני סובל אותם
05/09/2019 | 20:28
30
איכות בדרך כלל זבל, ייצור במדינות שונות על ידי פועלי כפייה.
אבל הסיבה העיקרית הייתה התורים האינסופיים בקופות בזמנו עם הטיעון המזלזל בלקוחות שמשווה את התנפלות עדר חף חשיבה עצמאית בזמן מכירת סוף העונה למצב אצלם כל השנה.
גם לי יש מעט דברים שרכשתי אצלם, וגם יצא לי כמה פעמים לאכול במזנונם.

לדעתי בבדיקת מחיר/איכות הם יהיו בדרך כלל יקרים מדי

בגרמניה הם מסרבים לעמוד בדרישות החוק שאומר שבקנייה מעל 250אירו חובה להוציא חשבונית עם פרטי הלקוח וודאי אם הלקוח דורש חשבונית כזו.
הם מסכימים רק אם הלקוח יפתח חשבון עסקי אצלם. אף עסק קטן לא יכל היה ליהנות מהקלה כזו
לצפיה ב-'על חיפוש ועל כמו כולם'
על חיפוש ועל כמו כולם
05/09/2019 | 20:41
2
38
פעם, כשרק הגיחו לעולמינו המילונים האלקטרונים מורה לאנגלית הסבירה למה היא כל כך מתנגדת, והאמת, השתכעתי: בחיפוש במילון רגיל אתה עובר דרך ערכים נוספים, מה שפותח אפשרויות חדשות, בחיפוש במילון האלקטרוני אתה מקליד את המילה, וזהו.

כשהייתי ילדה מאוד אהבתי לפשפש במילון. היום אבן שושן הזקן והטוב יושב על המדף העליון, לא ממש בהשיג יד. אולי זה הזמן לחזור לאהבה ישנה.

בעניין הבית כמו כולם
מישהי ממכרותי היא אמא גאה ושחצנית לבן שגר באל.אי, ומתפרנס שם, נדמה לי שהוא עושה פרסומות, מה שהופך אותה למומחית לקולנוע ולטלוויזיה. היא סיפרה לי כמה פעמים שבקולנוע אף פעם לא משתמשים בדברים מאיקיאה, כי כולנו מזהים את הרהיטים והחפצים.

מה רבה היתה שמחתי והפתעתי כשלא מזמן זיהתי שטיח מאיקיאה שיש אצלי. זה היה בפרק מסדרה בביביסי, בתוך מס 9
לצפיה ב-'לי היה מילון אלקטרוני עם סורק'
לי היה מילון אלקטרוני עם סורק
06/09/2019 | 02:08
21
מכשיר כזה שאתה מחזיק ביד ועובר על הטקסט והוא סורק אותו ומציג את התרגום.
היה יפה מאד כשעבד, ובדרך כלל עבד, עד ששבק לגמרי.
היום עם הספרים האלקטרונים גם אפשר לסמן את הטקסט ולהעביר ישר לחיפוש בגוגל. זה ממש טוב כי גוגל גם קראו את הספר הזה ויודעים לא פעם להפנות להסבר של הטקסט בהקשר לספר עצמו. אבל לפעמים יש מילים שהשימוש בהם השתנה, ויש מילים שהפכו לשמות של מותגים או של שירי ולהקות פופ, או של סרטים, ואלה מופיעים קודם. אז צריך לטרוח ולהוסיף בתיבת החיפוש dictionary שידעו שאני לא מאלה שבענינים אלא חי במאה ה-19, וצריך להתייחס אלי בהתאם.
לצפיה ב-'מי שצופה בסרטים ומקפיד/מצליח'
מי שצופה בסרטים ומקפיד/מצליח
06/09/2019 | 12:08
26
לבדוק גם מה על המסך מעבר לשחקנים ולעלילה, די בטוחה שיאתר תוצרים שלהם.

ולגבי המילון- יש לי אחד מקוצר, ישן ומתפרק (וממש בהישג יד), ואני מעדיפה אותו על חיפוש באינטרנט. (בגלל הניקוד? ההטיות? הקישורים? או אולי הריח?)
לצפיה ב-'היום בסוף רמת גן, בואכה הבורסה ליהלומים'
היום בסוף רמת גן, בואכה הבורסה ליהלומים
06/09/2019 | 10:43
1
34
ומגדלי תפלצת נעלם לו השוקולד
באו מומחי שיפוץ, שידרוג ושפצור
והנה אקדמיה לאמנות רב תחומית
שנקר, שמה בכל העולם. ריח השוקולד
חמק הלך לו, בסוף רמת גן.*

------------------
בחיפושיי בגוגל, התברר שאחד/ד שרון מרוז, במעריב מ- 2008 כתב/ה כתבה בשם הזה : "בסוף רמת-גן כבר אי-אפשר להריח שוקולד"
לצפיה ב-'התיאור של בניני התפלצת ממש הולם את האיזור. במיוחד כשאתה יוצא'
התיאור של בניני התפלצת ממש הולם את האיזור. במיוחד כשאתה יוצא
06/09/2019 | 11:46
19
מן המנהרות אל ג'ונגל הבניינים.

שמחתי שהוחלט לשמר את הבנין הפינתי של עלית (שגם הוא גבה במשך השנים).
ונחמד, אפרופו שיפצור/שידרוג האיזור, שאת מרכז התרבות שנבנה מעבר לכביש, עיצבו באותו סגנון אדריכלי כשל עלית.
(אם היו שואלים אותי, הייתי מעדיפה ללמוד במבנה של עלית ולא במבנה החדש של שנקר).

לצפיה ב-'בערוץ האוכל "פודנטוורקס" [48] בכבלים'
בערוץ האוכל "פודנטוורקס" [48] בכבלים
06/09/2019 | 10:35
2
25
ישנה פינה המוצגת מדי פעם, של אחת, הרוזנת היחפה, ושם היא מלמדת איך להכין ריבת תאנים. עבודה ממש אבל ממש קצרה, ולדעתי תוצר מעולה ייצא.
אישית אינני אוכל ריבות מאף סוג, גם כי זה מזכיר לי את הכריכים המגעילים שאמי הכינה לנו לביה"ס וגם מזכיר לי את הריבה המזעזעת שהכין אבי ממשמשים, אז בלי טובות. [ חוצמזה, יש לי גם סכרת, אז בכללל ]
אז תענוגות היום -
קריאה ממושכת בספרו של נח הררי, האחרון
לא מתגלח, איזה כיף
אפס מטלות בבית [ הכל עשיתי אתמול ] אז אפשר לרבוץ ולגרבץ

וביום ראשון, מתחילה שנת סבא והנכדות. שלושה אחה"צים, בכל אחה"צ נכדה אחרת. אין גילטי פלז'ר גדול מזה.
ושבת מתוקה לכולן.ם
לצפיה ב-'אתה צריך לנסות את ריבת תפוזים/לימונים שאני מכין'
אתה צריך לנסות את ריבת תפוזים/לימונים שאני מכין
06/09/2019 | 12:46
1
29
פירות אורגניים עם פיקוח דמטר, סוכר קנה סוכר גולמי.
אני מכין מכל הפרי, יחד עם כל הקליפה ובלי שטויות כמו שראיתי במתכון של "שף" ישראלי שמבשל ומצנן אותם כמה פעמים כדי לסלק את המרירות.
היחס של פרי וסוכר, 350 ג' סוכר על ק"ג פרי
מרירות מתוקה משגעת.

------------------------
כל מי שביקר אצלי ביקש צנצנת. עברתי לצנצנות קטנות יותר.
אורחת יפנית לקחה אתה, כתבה לי שסבתה בת 95 שמסרבת לאכול כל דבר מערבי, הסכימה לטעום ושאלה אם אפשר לקבל עוד

לצפיה ב-'אבל הסוכר, חברי היקר, הסוכר'
אבל הסוכר, חברי היקר, הסוכר
07/09/2019 | 12:27
18
אין טעם להכין צנצנת אחת, כידוע. מה אעשה עם כל הרבה צנצנות. ואם אבחר בריבה הזו כממתיק יומי - "גילטי פלז'ר", שזה כמובן כפית אחת.. כמה זמן תשמר הריבה?
ובכל מקרה - תודה רבה
לצפיה ב-'לא קיבלנו קטלוג, לא נורא'
לא קיבלנו קטלוג, לא נורא
06/09/2019 | 10:45
32
קרובת משפה מעדת הטוכעס קרוייבים עובדת באיקאה. אנחנו צריכים משהו ספציפי. יהיה נדע על כך.
גילינו שדרך האינטרנט אפשר להזמין רהיטים יפהפיים, במחירים סבירים לגמרי. מי צריך, כמו שנכתב כאן, את מהומת האיקאה, שהפכה מוקד לבילוי ולאכילה לישראלים רבים.
לצפיה ב-'באיזה קניון קנית את האוכל הדרוזי?'
באיזה קניון קנית את האוכל הדרוזי?
08/09/2019 | 11:08
1
12
לצפיה ב-'בגרנד קניון בחיפה'
בגרנד קניון בחיפה
08/09/2019 | 21:05
8
לצפיה ב-'אפשר (לצלליתה) את שם החנות עם ריבת התאנים?'
אפשר (לצלליתה) את שם החנות עם ריבת התאנים?
08/09/2019 | 18:00
2
13
נדמה לי שאנחנו באותו אזור.
מודה מראש.
לצפיה ב-'לחם ארז'
לחם ארז
08/09/2019 | 21:03
1
21
בגרנד קניון חיפה
אמנם כתוב על האריזה ריבת תאנים
וכתוב בלי תוספת סוכר
אבל אין לזה תחושה או טעם של תאנים
בדקתי במרכיבים, יש גם פירות אחרים, כנראה בכמות גדולה
לצפיה ב-'וזו התוצרת שאכלת אצל חברים ואהבת?'
וזו התוצרת שאכלת אצל חברים ואהבת?
09/09/2019 | 21:14
17
מרגיז.
לצפיה ב-'תחילת שנת לימודים מוצלחה להורים ולילדים.'
תחילת שנת לימודים מוצלחה להורים ולילדים.
01/09/2019 | 18:50
4
62
הפתיעו, ובלילה ניפחו וקשרו בלונים לבנים ליד תחנות האיסוף לבית הספר. נהדרים. שיהא להם קל בכיתה.
לצפיה ב-'אצלנו עבר בששון ובשמחה'
אצלנו עבר בששון ובשמחה
01/09/2019 | 23:16
47
3 בנות נכנסו למערכת הרשמית:
הגדולה לכיתה ב'
השניה לגן חובה
השלישית לגן של גיל 3
הדודות מצאו והעלו תמונות שלהן, והיה דיון מרתק כלל משפחתי דרך הווטסאפ על ההורות של הוריי, ההורות של בת זוגי ושלי וההורות של המחותנת שלי ובן זוגה ע"ה.
היה נפלא. 
לצפיה ב-'אני לא אהבתי ללכת לבית הספר'
אני לא אהבתי ללכת לבית הספר
02/09/2019 | 03:53
1
43
וסבתא שלי שהיתה אחראית לדאוג שאגיע לשם היתה אומרת לי "אתה לא רוצה ללכת לבית ספר, בסדר. אז לך לעבוד בשוק", והיתה תופסת לי את היד ופונה לכיוון שוק הכרמל. הרעיון דווקא מצא חן בעיני אבל בסוף תמיד הלכנו לבית הספר.

בית הספר תפקידו העיקרי "חיברות" של הילדים, העמדתם מול ילדים אחרים ומול מורים ומנהלים והמערכת, המייצגת את המדינה, וחינוכם להתמודד עם הקשיים שכל אלה מעמיסים על החיים. זה טוב אבל במקרה שלי בית הספר די נכשל. לא אהבתי ילדים אחרים בכלל והתרחקתי מהם. מהמורים אהבתי רק את המורה חבצלת ובהפסקות הייתי יושב איתה ומדבר איתה על ספרים שקראתי. היא עצמה כנראה חשבה שזה לא טוב כי אחרי איזו תקופה הזמינו את ההורים שלי לשיחה, והמפגשים עם המורה הסתיימו. מה שנוגע להתמודדות עם המערכת, אני משתדל עד היום להימנע ככל האפשר.
לצפיה ב-'אני אהבתי. ואני זוכר כמה התפלאתי אז, ביום הראשון, '
אני אהבתי. ואני זוכר כמה התפלאתי אז, ביום הראשון,
02/09/2019 | 07:39
39
לראות כמה מהילדים בוכים בפחד, למרות שהוריהם ליוו אותם.
אפילו אני זוכר מי הם, מפאת כבודם לא אגלה....
אחד מהם אגב, לימים הפך להיות מנהל בית הספר.
לצפיה ב-'רעיון חמוד הבלונים'
רעיון חמוד הבלונים
02/09/2019 | 09:20
36
כמה העיר השתנתה: פקקי בוקר וצהרים וגם זכיתי לאחד כזה אחהצ.

נראה כאילו העיר פתאום התמלאה ילדים, איפה הם היו כל הקיץ? (בנטפליקס?)

שתהיה לכולם שנה נהדרת.
לצפיה ב-'בוקר שבת טוב לפכחות והפכחים'
בוקר שבת טוב לפכחות והפכחים
31/08/2019 | 07:54
24
66
כל הכבוד שעמדתם בפיתוי ולא שתיתם למרות שהציעו לכם.
אני משוכנע שלעמוד בפיתוי ולא לשתות זה יותר כיף מהשתיה עצמה.
אלכסנדר פן כתב בשיר הנהדר שלו "היא היתה עצובה, הוא שקט ושתוי". אז לא אצלנו. לא עצובה ולא שתוי (שקט אמנם כן אבל אני כזה).
אנחנו בצפון, כבר אחרי הסיבוב ביער. שם נתקלנו בחבורת ג'יפים חונים, כנראה בדרך להשתולל ביער, ומיהרנו לברוח לפני שיתפסו אותנו בענני האבק והעשן שלהם. אני ממש לא אוהב את הספורט הזה. רוכבי האופניים ביער בסדר, למרות שגם זה לא הטעם שלי. אבל האופנועים והג'יפים לגמרי דוחים אותי.

לצפיה ב-'בוקר טוב ושבת שלום.אלכוהול לא מפתה אותי בכלל,'
בוקר טוב ושבת שלום.אלכוהול לא מפתה אותי בכלל,
31/08/2019 | 08:07
39
אז אין לי בעיה לעמוד בפיתוי...
אמי הבריטית ז"ל היתה תמיד צוחקת עלי שאני לא חובבת שתיה חריפה.
לצפיה ב-'בוקר אור'
בוקר אור
31/08/2019 | 09:45
6
53
אני מאוד חובבת אלכהול, אך בשנים האחרונות מתקשה להתמודד עם התוצאות, ולכן שותה, בכיף גדול, אבל קצת. מה שנקרא cheap date. כוס אחת של יין, שליש בירה, 1 מרגריטה ,  וכו.

הכל במידה

אפרופו מידות
איך אתם בהערכה?
(אני עקומה ידועה)

לצפיה ב-'לקראת החזרה לבית הספר מחר'
לקראת החזרה לבית הספר מחר
31/08/2019 | 09:58
4
48
(תיכף אצא לנגב לנמוכים את הדמעות)

למי שיש פנאי וסבלנות - מזהים את עצמכם?

לצפיה ב-'כשראיתי את הכתבה, חשבתי אם להוסיף את התמונות שצילמתי בעצמי'
כשראיתי את הכתבה, חשבתי אם להוסיף את התמונות שצילמתי בעצמי
31/08/2019 | 11:31
1
54
אבל החלטתי שלא כדאי. יש גם תמונות מפלילות (העתקה במבחן)...
לצפיה ב-'מילא מעתיקים במבחן'
מילא מעתיקים במבחן
31/08/2019 | 14:27
40
אבל מצלמים במבחן?
החייכנית נראה שהלך לה ממש טוב אם היה לה ראש לחייך למצלמה.

לצפיה ב-'לא צילמו בקרית יובל אי אז, לא צילמו בבויאר אי אז'
לא צילמו בקרית יובל אי אז, לא צילמו בבויאר אי אז
31/08/2019 | 12:06
36
בקיצקוצ - אפילו לא ראיתי פרצוף אחד שאני מכיר.
אצלנו הקטנטנות בציפייה גבוהה ובשמחה רבה הולכות לכיתה ב' ולגן חובה.
לצפיה ב-'לא זיהיתי דמויות מוכרות, רק חשבתי לעצמי'
לא זיהיתי דמויות מוכרות, רק חשבתי לעצמי
31/08/2019 | 19:47
31
על המורות שהגיעו בבגד חסר שרוולים לבית הספר.
היום זה לא היה עובר.

לצפיה ב-'וללאייי, מה שאמצע אצלי הוא לא אמצע '
וללאייי, מה שאמצע אצלי הוא לא אמצע
31/08/2019 | 11:57
38
נשברתי אחרי פעם שניה בה קיבלתי ערימת קקי בפרצוף
לצפיה ב-'מעולם לא עמד פיתוי מולנו'
מעולם לא עמד פיתוי מולנו
31/08/2019 | 12:09
46
עבורי שתייה היא אסון - הגוף שלי מגיב רע מאוד לאלכוהול, כך שאני אפילו לא צריך להתחיל להשתכר על מנת להרגיש רע, ממש רע.
אני מתקדם נהדר בספר של נוח הררי, 21 מחשבות על המאה ה- 21. הספר כלכך קוהרנטי, מצוי בתוך פארדיגמה מחשבתית מוצקה, ואינו מתמודד, לצערי, עם תיאוריות חלופיות.
לצפיה ב-'ספורט???????????'
ספורט???????????
31/08/2019 | 19:15
14
47
ההגדרה של השתוללות הרבה יותר מתאימה.
(האם נהיגה ברכבי שטח=ספורט?)
ה"ספורט" הזה נועד, בהרבה מקרים, למלא את הצורך להראות לכולם שלנהג יש גדול/משובח/מיוחד יותר.
במיוחד כשגברות מפונפנות מטפסות על מדרכות ברחבי הצפון, כדי להביא/לקחת ילד מהגן/ביה"ס, או להגיע לבית הקפה.
*(צפון תל אביב).

עם רוכבי אופניים (בכל מקום) אין לי כל בעיה, כל זמן זהם זוכרים שגם להולכי רגל יש זכות קיום.

לצפיה ב-'מסכים לחלוטין. בכלל, הייתי שמח '
מסכים לחלוטין. בכלל, הייתי שמח
31/08/2019 | 20:47
6
42
לראות את מי שאישר להביא ארצה טרקטורונים - מגולגל בזפת ונוצות בראש חוצות.
אסון לטבע, אסון לאוזניים, וסכנה למטיילים תמימים המהלכים על שביל , ולא מצפים לזה שתיכף יגיח איזה שועט מאחורי סיבוב, בשיא המהירות, כאילו הוא ואלוהים לבד בעולם
לצפיה ב-'זיפתרוכב. כשזה יקרה, אשמח איתך. '
זיפתרוכב. כשזה יקרה, אשמח איתך.
31/08/2019 | 22:24
5
31

לצפיה ב-'אחלה שם! אבל על פי כללי הטרסונומיה המקובלים להגדרת '
אחלה שם! אבל על פי כללי הטרסונומיה המקובלים להגדרת
01/09/2019 | 06:54
4
29
בעלי חיים, שמו של כל מין חייב להיות מורכב משתי מילים - האחת לתיאור הסוג, השני לתיאור המין המסויים.
אז ההצעה שלי - זיפתרוכב מנוצה
לצפיה ב-'טקסונומיה, כמובן....'
טקסונומיה, כמובן....
01/09/2019 | 07:04
14
לצפיה ב-'או מנודה בוקר טוב, שבוע טוב, חודש טוב והתחלה טובה לכל'
או מנודה בוקר טוב, שבוע טוב, חודש טוב והתחלה טובה לכל
01/09/2019 | 07:44
2
27

המתחילים.
שיגרה טובה לכולם.
לצפיה ב-'בוקרטוב, ושלום כתה א'
בוקרטוב, ושלום כתה א
01/09/2019 | 08:45
1
26

לצפיה ב-'שלום כתה ב ושלום גן טט"ח!!! '
שלום כתה ב ושלום גן טט"ח!!!
01/09/2019 | 08:59
17
לצפיה ב-'"ספורט מוטורי"'
"ספורט מוטורי"
01/09/2019 | 07:53
6
30
האדם נגד הטבע. הם יבואו עם המוטורים שלהם לטבע והם יראו לטבע מה זה. ביער יש לדעתם שבילים קשים שצריך ג'יפ ובמיוחד כושר נהיגה כדי לעבור אותם והם באים להפגין את כוחם.
במקרה של אתמול נדמה לי שצפויה להם קצת אכזבה כי לאחרונה באו פועלים עם טרקטורים ויישרו את השטח והרחיבו חלק מהשבילים. הרבה עצים בוגרים עברו לעולם הבא במהלך העבודות, והם צומחים עכשיו בגן עדן. אז זה נראה עכשיו יותר כמו פארק מאשר כמו יער מסוכן.

לצפיה ב-'ולעומתם, יש את הכלים הקלים שדוהרים על הכבישים'
ולעומתם, יש את הכלים הקלים שדוהרים על הכבישים
01/09/2019 | 08:44
4
42
לא מזמן נתקלתי ברוכב על קורקינט שהתעקש לנסוע באמצע המסלול השמאלי.

מאוד מפחיד
לצפיה ב-'היום צריך לשנות ל- אצא לי אל הג'ונגל'
היום צריך לשנות ל- אצא לי אל הג'ונגל
01/09/2019 | 09:01
1
23
לצפיה ב-'מרתק'
מרתק
01/09/2019 | 14:12
30
כבר לא צריך להרחיק עד דרום אמריקה.
לצפיה ב-'אז למה לא טיפלת בו ?'
אז למה לא טיפלת בו ?
01/09/2019 | 14:27
27

נו שויין, אם לא את אז הברירה הטבעית כבר תטפל בו.
לצפיה ב-'המטורלל שחשב שהוא יותר גיבור מהאוטובוס'
המטורלל שחשב שהוא יותר גיבור מהאוטובוס
03/09/2019 | 21:19
15
עשה לנהג האוטובוס אצבע. מסכנצ'יק, האוטובוס עקף אותו והשאיר לו נפיחת עשן מסריחה ישר לפנים.
לצפיה ב-'לא רק זה. הם שועטים לאורך ובתוך נחלים ומעינות, '
לא רק זה. הם שועטים לאורך ובתוך נחלים ומעינות,
01/09/2019 | 10:07
27
והורסים בתי גידול של כל חיות המים -צבים, דגים, שטגבים, ושאר סרטנים, צפרדעים ורכיכות. וכמובן, על הדרך רוצחים את הפרטים שלא הספיקו להמלט מתחת לצמיגים
לצפיה ב-'היש למישהו מושג כמה זמן אחרי התאריך ניתן לאכול ירק מוקפא? '
היש למישהו מושג כמה זמן אחרי התאריך ניתן לאכול ירק מוקפא?
31/08/2019 | 12:03
5
30
לצפיה ב-'זה יתרון ההקפאה, לא?!'
זה יתרון ההקפאה, לא?!
31/08/2019 | 12:11
4
45
אני אוכל גם אחרי ששהה למעלה משלושה חודשים בתא ההקפאה. כך אני נוהג גם עם בשר שהקפאתי, רטבים שמיציתי מתבשילים שבישלתי.
עם זאת -
לגבי דגים, נאמר לי מפורשות, גג חודש אחרי תחילת ההקפאה. גג במקרר, מקסימום יומיים, לא יותר. תבשילים במקרר, אם לא נאכלו אחרי יומיים, מייד לפח, אפילו לא לכלבה שלי [ פעם עשיתי טעות, שנמשכה יום שלם בשלשולים בלתי פוסקים].
לצפיה ב-'הכוונה לאפונה (לא מקולפת) ותירס. להערכתי חלפו כארבעה חודשים.'
הכוונה לאפונה (לא מקולפת) ותירס. להערכתי חלפו כארבעה חודשים.
31/08/2019 | 12:32
3
21
לצפיה ב-'הייתי משתמש, בהחלט'
הייתי משתמש, בהחלט
31/08/2019 | 12:53
2
21
לצפיה ב-'תודה, חששתי מהבעיה שציינת. שרק לא יסבלו נכדי משלשול מהארוחה.'
תודה, חששתי מהבעיה שציינת. שרק לא יסבלו נכדי משלשול מהארוחה.
31/08/2019 | 13:08
1
17
לצפיה ב-'מה שלום הנכדים? הכל בסדר אתם?'
מה שלום הנכדים? הכל בסדר אתם?
03/09/2019 | 10:51
8
לצפיה ב-'בוקר טוב, יום שלישי פעמיים כי טוב'
בוקר טוב, יום שלישי פעמיים כי טוב
27/08/2019 | 10:19
10
88
קיבלתי הבוקר טלפון
מהדוור
שיש לו מכתב רשום עבורי
מכתב רשום, זה אף פעם לא טוב, תמיד רוצים  משהו

אבל כאן, בגלל יום שלישי פעמיים כי טוב גם הדוור היה טוב אלי, (בניגוד לרוב הדוורים שזורקים את הפתק של מכתב רשום אי שם מתחת לשטיחון לניגוב רגליים) התקשר לשאול באיזו דירה, איזו קומה, איך עולים, ומסר לי את המכתב, וגם המכתב היה טוב ומפתיע, תלושים לחג.

ויש גם דבר שלישי טוב: התלושים הם של רמי לוי, אך מתברר שאפשר להשתמש בהם גם במגוון רשתות אחרות.

לפני שנים  קיבלתי ממישהו תלושים לרמי לוי ובאותם הימים היתה פרסומת בטלוויזיה שבמשביר מקבלים את התלושים של רמי לוי. זה היה סכום לא קטן ולא רציתי סתם לבזבז בסופר.  הגעתי למשביר, מצאתי תיק נאה ולא זול וכשהגעתי לקופה התברר שלא מקבלים תלושים של רמי לוי.

בזבזתי המון שעות מול שירות הלקוחות שלהם ובסוף אמרתי להם שילכו ל₪^%$#@  ומאז, למיטב זכרוני, כף רגלי לא דרכה במשביר. ותכלס, אני מסתדרת מעולה גם בלעדיהם.

רגע מרענן בתוך הדביקות הנוראית של סוף אוגוסט.

יום טוב לכולם!
לצפיה ב-'בוקר אור, בוקר טוב (אך לא פעמיים) '
בוקר אור, בוקר טוב (אך לא פעמיים)
27/08/2019 | 11:12
3
49
ההודעה שאני קבלתי היום היתה בלתי נמנעת וממש לא משמחת.
הודעה מהבוס שהנה, או..טו..טו.. החופשה מסתיימת וחוזרים לעבוד.
נכון שכבר עם היציאה לחופשה ידוע שחוזרים ונכון שיש עוד כמה ימים, אבל תמיד ברגע שמגיעה ההודעה, נגמרות לי כל האנרגיות.
אני חייבת לברר מדוע אי אפשר לחכות עם הודעות כאלו לרגע האחרון.
לצפיה ב-'חזרנו לעבודה היום. כרגיל, לא הייתי מתנגדת להמשך החופשה.'
חזרנו לעבודה היום. כרגיל, לא הייתי מתנגדת להמשך החופשה.
27/08/2019 | 18:55
2
24
לצפיה ב-'נמוכי המשפחה מתפללים לשביתה'
נמוכי המשפחה מתפללים לשביתה
28/08/2019 | 09:47
18
לצפיה ב-'סופהו תמיד התחלה חדשה....הפעם עם יתרונות הגיל'
סופהו תמיד התחלה חדשה....הפעם עם יתרונות הגיל
29/08/2019 | 08:02
31
ממשיכה לעבוד אבל במתכונת מצומצמת =שבוע עבודה מוקצר (ב-ה) וסופ"ש ארוך.
השנה החופשה תהיה ארוכה ביום.. איזו הרגשה נפלאה.
מאחלת שתהיה לך שנה מלאת חוויות טובות.

לצפיה ב-'המשביר לצרכן יש להם השם הכי יפה בעיני'
המשביר לצרכן יש להם השם הכי יפה בעיני
27/08/2019 | 11:27
49
יותר יפה מעלית, אוסם, אגד, תנובה, ודומיהם.
אני ממש לא אוהב שלעסקים יש שמות לועזיים. כמו מגה, או ניו-פארם, או סלקום וכולי. פרטנר שהיו אורנג'. שופרסל הם עקרונית בסדר למרות שהרבה אנשים חושבים שזה "סופרסל", כאילו יש שם המילה הלועזית "סופר", ובעצם זה מהמילה הארמית "שופרא". אבל למרבה הצער הם מקלקלים עם כל מיני "שופרסל דיל".
יש הבלוג "עונג שבת" שהוא לעיתים קרובות מביא תמונות של עסקים עם שמות עבריים יפים. עסקים קטנים של אנשים רגילים. יפה שלפחות העוסקים הקטנים משתדלים לחשוב על שם עברי.

לצפיה ב-'כשסיפורה של שפחה פרצה למסכינו'
כשסיפורה של שפחה פרצה למסכינו
27/08/2019 | 18:50
1
48
הייתי המומה מהצילום, מהאור, מהסטיילינג, מהמוסיקה אבל בעיקר מהסך הכל, כי דבר כזה לא ממש ראיתי קודם.

עונה 1 פחות או יותר התבססה על הרומן של אטווד, סופרת שמאוד אהבתי כמה ספרים שלה, (למשל, עין החתול) את זה הרבה פחות. עונה 2 המשיכה מהסוף של הסיפור של ג׳ון, אבל עם דילוג על החלק האולי יותר משמעותי של הספר, כנס אקדמי שמתקיים הרבה שנים אחרכך ודן בהקלטות, בסיפורה של שפחה.

אין לי מושג למה המשכתי לעונה 3, כי עונה 2 היתה משעממת. החידוש כבר לא חידוש, כבר התרגלתי ליופי ואפילו יופי יכול לשעמם, התסריט היה מטומטם עד לא ברור ובטוח משעמם,  והשחקנית, אליזבט מוס, שפעם היתה שחקנית שהערכתי ואהבתי הפכה להיות מאוסה ברמות בלתי נסבלות. כמה אפשר לראות את הבעות הפנים שלה, עם הוויס אובר. (ספוילר: ממש כבר אי אפשר לראות את זה)

ועונה 3 SAME OLD SAME OLD

אז עונה 2 (אזהרת ספוליר אמיתית) הסתיימה כשהגיבורה מצילה את התינוקת שלה אבל מחליטה להשאר (למה?), עונה 3 מסתיימת כשהיא מצילה מלא ילדים, לא את הילדה שלה, ומחליטה להשאר.

(למה?  כדי לככב בעונה 4!)

לא מבינה למה ראיתי את כל 3 העונות, אבל ראיתי.

אין ספק שתהיה עונת המשך.  אם העונה החדשה תהיה מתוסרטת רע כמו עונות 2+3, אני ממליצה לעצמי לוותר על המשך התענוג.

מישהו ראה, ואהב? מישהו ראה סדרה טובה, חדשה ופורצת דרך?

אתמול שמעתי שהולכים לעשות סרט משובר שורות, אחת הסדרות המשובחות שהתמכרתי להן. לא בטוחה שאני מחכה בכליון עיניים
לצפיה ב-'כן, הסידרה (היחידה) שאני רואה'
כן, הסידרה (היחידה) שאני רואה
27/08/2019 | 20:38
33

מאסטר שף.

יש השנה רמה גבוהה מאד.
לצפיה ב-'קמתי הבקר לתוך מהפיכת סדום ועמורה'
קמתי הבקר לתוך מהפיכת סדום ועמורה
27/08/2019 | 20:07
53
בת זוגי הרשתה לנכדות להפוך כל דבר הפיך בבית.
היא התחייבה בפניי שמחר, יום רביעי, היא תסדר את הבית ממסד ועד טפחות.
מחר יום הערכות ארוך ומשמים
מחרתיים ישיבת צוות משמימה
יום שישי - אצל הספר.
לצפיה ב-'אני לא מבין דבר אחד'
אני לא מבין דבר אחד
27/08/2019 | 20:35
1
58

בסוף הם הלכו ל₪^%$#@ ?
לצפיה ב-'המשרד שלהם בין כה וכה שם כבר ממזמן'
המשרד שלהם בין כה וכה שם כבר ממזמן
28/08/2019 | 03:45
45
הרי כולם אומרים להם ללכת לשם אז בשביל ההתייעלות הם עברו לשם מההתחלה.
בכלל יש שם קומפלקס משרדים מפואר ולרוב מרכזי שירות לקוחות יש שם משרדים.
לצפיה ב-'חלק מבנות גילנו [ והתיחסות לצנזורה האלימה של תפוז]'
חלק מבנות גילנו [ והתיחסות לצנזורה האלימה של תפוז]
25/08/2019 | 13:45
43
141
הן הורות יחידניות [ קלייטון ], שהפרו עצמן מבנק הז'רע. מצאתי או הגיעה עדיי הכתבה הזו מהארץ. 

המשך>>
הן הורות יחידניות [ קלייטון ], שהפרו עצמן מבנק הז'רע. מצאתי או הגיעה עדיי הכתבה הזו מהארץ. 

עשרות אנשים שנולדו באמצעות הזר'עה מלאכותית התוודעו דרך בדיקת דנ"א כי אבותיהם הביולוגיים היו הרופאים שביצעו את ההליך. לאחרונה, החלו מדינות בארה"ב להגדיר את הונאת הפוריות כעבירה פלילית ובטקסס היא נחשבת לתקיפה מיני'ת.
- - - - - - -
הרופא יודע הכי טוב?
לפני כמה שנים ביצעה מרנדה טאקר, בת 36, בדיקת דנ"א כדי לברר פרטים נוספים על מורשתה. טאקר, אם לארבעה, שגרה באורגון, ידעה שהיא נולדה באמצעות תרומת זר'ע. לדברי אמה, הרופא אמר לה שהוא השתמש בתורם ז'רע אנונימי מהדרום, אך בדיקת דנ"א יצרה התאמה לקרובי משפחתו של הרופא עצמו. "ברגע שגיליתי את ההתאמה לרופא, אמרה לעצמי, 'איכס'. נגעלתי". לדבריה, "כששיתפתי את אמא שלי היא הרגישה מחוללת". טאקר סיפרה כי "עד עכשיו הצלחתי להתמודד עם איך שהחיים הובילו אותי, אבל התגלית הזו היתה עבורי משבר זהות חריג". כשנשאל הרופא לשעבר, ד"ר גארי דון דיוויס, על המקרה בשיחת טלפון, הוא השיב: "טוב, זה מפתיע, תן לי לבדוק את זה, להתראות". ניסיונות נוספים לבקשת תגובה לא צלחו והוא מת ביוני האחרון. 
ד"ר מדיירה, המרצה למשפטים שעוקבת אחר מקרים רבים של הונאות פוריות, ניסתה להסביר את המניעים של הרופאים שמחליפים בחשאי את הזר'ע של התורם או הבעל בזר'ע שלהם. לדבריה, ייתכן שמומחים מסוימים פשוט חשבו שמדובר בצעד חכם. בשנות ה-80 המגמה היתה לא להשתמש בזר'ע קפוא וייתכן שרופאים רבים לא היו בעלי גישה לז'רע טרי כאשר מטופלים ביקשו סיוע, היא הסבירה. ד"ר מדיירה אמרה כי "הם יכלו להצדיק את מעשיהם בטענה כי 'הרופא יודע הכי טוב'". מדיירה הוסיפה כי "מבחינתם, ייתכן שהם פשוט עזרו למטופלים שלהם בכך שהם הגדילו את הסיכוי שלהם להיכנס להריון עם זר'ע טרי". "

- - - - - - -
הערה - ההודעה והציטוט עברו עריכה על ידי, באמצעות הוספת סימנים אקראיים בתוך מלים שנחשבות בלתי ראויות להופיע בטקסט בפורום של אנשים מבוגרים כמו: מיני'ות. טיפלתי גם במילה ז ר ע - אין לי מושג אם בעייתית, אבל כיוון שמוטרפות התוכנה הזו כלכך בולטת, ואין כנראה בתפוז אפילו פסיק רצון לבטלהּ, על כל כותב לבדוק היטב איך הוא מאיית מלים מתחום ה- 

לצפיה ב-'תיאטרון הקרון - פסטיבל בן לאומי'
תיאטרון הקרון - פסטיבל בן לאומי
24/08/2019 | 18:19
9
57
גן הפעמון בירושלים הוא אחת הפנינים היפות במיוחד בעיר הזו. כשהקימו אותו הייתי צעיר נמרץ, ודי מהר הוא הפך למקום התכנסות של בליינים מכל הסוגים והמינים.
ארבעים שנים אחרי, לאחר שתיאטרון הקרון התישב בו, מתקיים בו מדי שנה פסטיבל בינלאומי לתיאטרון בובות, ואני מגיע כסבא לארבעה נכדות ונכדים.
הנה תמונה אחת מני רבות.
מאחורי המסיכות שתים מנכדותיי.
לצפיה ב-'נו כמו שאמרו כבר הגשש'
נו כמו שאמרו כבר הגשש
25/08/2019 | 03:45
29
"פה היה עץ, אנחנו מאחורי העץ"
כן ירבו הנכדים. לטעמי נכדים הרבה יותר כיף מילדים. כמו שאמרה לי פעם מרוקאית אחת "אנחנו מביאים ילדים בשביל שיביאו לנו נכדים".
לצפיה ב-'מסכימה איתך שגן הפעמון הוא אחד האתרים היפים'
מסכימה איתך שגן הפעמון הוא אחד האתרים היפים
25/08/2019 | 05:49
7
23
של ירושלים. פינת חמד. כשאני מגיעה לירושלים, אני אוהבת לבקר בו.
לצפיה ב-'ואת גן הוורדים את מכירה?'
ואת גן הוורדים את מכירה?
25/08/2019 | 09:06
6
27
שווה לבקר בו, רצוי עם הדרכה.
כי חוץ מפינות חמד, יש מאחוריו כמה סיפורים מרתקים.
לצפיה ב-'מכירה. ביקרתי בו. איך אפשר לבקר בו עם הדרכה?'
מכירה. ביקרתי בו. איך אפשר לבקר בו עם הדרכה?
25/08/2019 | 12:27
2
19
שואלת כישראלית שאוהבת לטייל מדי פעם בירושלים.
לצפיה ב-'אז ככה: ישנו מיזם תחת חסות "למטייל" נקרא FREE TOUR '
אז ככה: ישנו מיזם תחת חסות "למטייל" נקרא FREE TOUR
25/08/2019 | 20:18
1
20
נרשמים, מגיעים, מקבלים הדרכה ממדריך/ה מקצועי/ת, ובסוף הסיור משלמים כמה שמתחשק, טיפ.
הסיורים לא רק בירושלים - כבר טיילנו עם אותה מדריכה למערות קולומבריום בעמק האלה.

מעבר לזה, יש בגן הוורדים את התחנה לחקר ציפורים , שם אפשר להשתתף בפעילויות טיבוע ציפורים, וגם לקבל מעת לעת הרצאות מרתקות.
לצפיה ב-'תודה. ראיתי את הפרוייקט הזה בלמטייל.'
תודה. ראיתי את הפרוייקט הזה בלמטייל.
26/08/2019 | 11:06
14
יכול להיות שננסה בסוכות.(בלי נדר).
לצפיה ב-'גם הגן ממלון המלך דוד בואכה גן הפעמון'
גם הגן ממלון המלך דוד בואכה גן הפעמון
25/08/2019 | 17:08
2
23
יפהפה.
הפנורמה לחומת העיר העתיקה, משכנות שאננים ושכונת הג'נטריפיקציה הראשונה בבירה מרהיבה למרות כעסי ביופיה.
לצפיה ב-'מסכימה בהחלט לגבי הנוף המתואר. רק לא הבנתי למה'
מסכימה בהחלט לגבי הנוף המתואר. רק לא הבנתי למה
26/08/2019 | 11:04
1
23
הכעס.
לצפיה ב-'ג'נטריפיקציה'
ג'נטריפיקציה
26/08/2019 | 19:17
10
לצפיה ב-'אין כמו אשה מרוצה'
אין כמו אשה מרוצה
26/08/2019 | 03:42
1
71
בחודשים האחרונים עבדתי קשה על פרויקט שהמנכ"ל הטילה עלי. בימים האחרונים מסרתי אותו, תוך עמידה בלוח הזמנים שהיא הכתיבה. והיא מאד מרוצה. היא לא אמרה זאת אבל יש לה ריח של אשה מרוצה שנודף למרחקים, וכשהיא מסתכלת עלי יש לה מבט של אשה מרוצה, ואיך שהיא מחבקת אותי, זה חיבוק של אשה מרוצה.
שווה בהחלט חודשים של ימי עבודה בני 12 שעות כולל יום שישי.

לצפיה ב-':) כל הכבוד! לו לא קראתי בכותרת, הייתי חושב'
:) כל הכבוד! לו לא קראתי בכותרת, הייתי חושב
26/08/2019 | 06:53
45
שזה קטע מספר של מאיר שלו.
לצפיה ב-'מה אספר לכם, עדין לא נרגעתי...'
מה אספר לכם, עדין לא נרגעתי...
22/08/2019 | 15:32
40
109
מפורסם הרבה על התנהגותם המכוערת של נהגי האוטובוסים. עליתי עמוסה בחבילות בדרכי הביתה, נתתי לנהג את מחיר הכרטיס, והסתבר כי טעיתי ב- 20 אגורות. הלכתי לשים את חפצי וחזרתי עם עשרה ש"ח  משום שלא היה לי כסף קטן. צרח עלי "אני לא חייב לפרוט לך, מוריד אותך פה..." אשה שישבה בסמוך נתנה לו את האגורות החסרות והעירה לו על סירובו לתת כרטיס, היה לי ממש לא נעים כי צרח גם עליה. להבא אתבונן היטב מי יושב מאחורי ההגה לפני שאני עולה!!
לצפיה ב-'מעבר לעובדה שלא נעים כי צרח (שזו התרשמות סובייקטיבית)'
מעבר לעובדה שלא נעים כי צרח (שזו התרשמות סובייקטיבית)
22/08/2019 | 16:15
4
63
יש נהלים לפיהם על הנהג לנהוג בקשר לכרטיס.
אין לי מושג כמה עלה הכרטיס, גם לא מה ערך השטר שהנהג חייב לקבל (פעם השטר יכול היה להיות גדול פי עשרה ממחיר הכרטיס.. בטח אפשר לקבל תשובות ברשת), אך אם עמדת בתנאים, לנהג חייב להיות מספיק כסף קטן לעודף.

שווה בירור ושווה התיחסות של חברת הנסיעות ולא רק התבונות בנהג ושיחרור קיטור כאן.
בהצלחה.
לצפיה ב-'במיוחד במצבים כאלה'
במיוחד במצבים כאלה
22/08/2019 | 17:11
3
58
אני כל כך מתגעגעת לתקופה בה עדיין נהגתי ברכב שלי - לא צריך לסחוב את המוצרים שקנית למרחק גדול, עד לתחנה ולהמתין זמן רב עד שיואיל בטובו קו האוטובוס המתאים להגיע - בתחנת הדלק משתמשים בכרטיס, ועשרים אגורות זה בכלל סכום שיש לעמוד עליו??  היה לי יותר מזל משכל שלגברת היו 20 אגורות...
לצפיה ב-'למה שלא תארגני לך כרטיס רב קו'
למה שלא תארגני לך כרטיס רב קו
22/08/2019 | 17:22
2
53
פותר את בעיית הכסף הקטן אחת ולתמיד

לצפיה ב-'מתקבל. חשבתי מכבר על כרטיס רב קו .'
מתקבל. חשבתי מכבר על כרטיס רב קו .
22/08/2019 | 20:03
20
לצפיה ב-'בין כה וכה בעתיד הקרוב אפשר יהיה לנסוע רק עם רב קו'
בין כה וכה בעתיד הקרוב אפשר יהיה לנסוע רק עם רב קו
23/08/2019 | 03:16
42
וזאת בכל הארץ אחרי שבמרכז זה כבר המצב. אם כי אולי יקלו על המבוגרים. גם לא בטוח.
בכלל הממשלה דוחפת לכיוון של ביטול המזומן. לכן אני אוגר מטבעות ושטרות כי יום אחד כשיבוטל כל המזומן, הוא יהיה שווה הרבה כסף.
לצפיה ב-'רק צרח... ישנם גרועים הימנו'
רק צרח... ישנם גרועים הימנו
23/08/2019 | 09:31
45
אבל כעסך ועלבונך צודקים ביותר. אם כי, ביני ובינך מטבע של עשרה שח עבור 20 אג'.... תעמידי עצמך במקומו לרגע. אגב, ביפן אאלט, אין סיכוי שהיית מקבלת עודף. מה שנתת זה מה שהיה נשאר בקופה.
לצפיה ב-'הזכרת לי סיפור שקרה לי, דומה'
הזכרת לי סיפור שקרה לי, דומה
23/08/2019 | 09:47
33
54
נסעתי פעם באוטובוס הביתה ופתאום ניגשת אלי אשה ואומרת לי ישר "יש לך עשר ש"ח?"
לרגע הופתעתי, לא הבנתי מה היא בדיוק רוצה. חזרה על השאלה, עניתי שיש לי, הוצאתי ונתתי לה. הלכה לנהג, חזרה ונתנה לי עודף. התיישבה וזהו.
בסוף כבר נכנסנו ליישוב ובתחנה אחת היא קמה לרדת, ואז היא אמרה לי "תודה רבה". עניתי "שיהיה לך יום טוב".
אני זוכר שלאורך כמה ימים אחרי כן אכלתי את עצמי על ההיסוס, שהייתי צריך להבין אותה מיד ולתת מיד ולא להכריח אותה לבקש שוב. 

לצפיה ב-'נסעתי פעם באוטובוס'
נסעתי פעם באוטובוס
23/08/2019 | 12:29
32
56
עלתה גברת שבקשה מהנהג לאפשר לה להוציא את הרב קו בישיבה
התישבה והתחילה לצרוח : שכחתי את הרב קו מה אני אעשה מה אני אעשה
בחורה צעירה עמדה ליד הנהג, שילמה 3 שח עבור הגברת, כרטיס אזרח ותיק
זה היה מאוד יפה מצדה, ברם, זה לא הצליח להפסיק את הצעקות.

אני למדתי פסיכיאטריה בגוגל, אולי לא המוסד השווה ביותר, אבל אפילו אני יכולתי לחוש שהגברת לא הכי בסדר.

עד כמה שאני יודעת בכל הארץ נוסעים רק עם רב קו, למעט אזרחים ותיקים שיכולים לרכוש כרטיס זקן גם במזומן, למעט ברכבת, ששם חייבים רב קו כדי לקבל הנחה.
לצפיה ב-'לגבי "למעט אזרחים ותיקים שיכולים לרכוש כרטיס זקן גם במזומן"'
לגבי "למעט אזרחים ותיקים שיכולים לרכוש כרטיס זקן גם במזומן"
24/08/2019 | 10:16
31
53
אינני בטוח שזה עדיין תופס.
זו היתה הנחיה לתקופת הסתגלות (ומאז כבר עברה שנה וחצי).
ואינני חושב שראוי להשתמש במונח "כרטיס זקן" במקום "כרטיס לאזרח ותיק"...
לצפיה ב-'מתנצלת, לא היתה לי כוונה לפגוע'
מתנצלת, לא היתה לי כוונה לפגוע
24/08/2019 | 13:35
2
44
זה מין זרגון מקובל כאן אצלנו בפרובינציה
(אתה צודק, גם אם  אותנו זה מצחיק, זה לא הכי ראוי לפרסום בפרהסיה)

נב
גם לי יש כרטיס כזה
לצפיה ב-'גם לי'
גם לי
24/08/2019 | 21:05
40

וזה בסדר לקרוא לו כרטיס זקן כי זה כרטיס שמוענק אך ורק לזקנים גם אם יש להם ותק קטן מאד באזרחות.
לצפיה ב-'כיוון שניתלים כאן בדברי אבות, אז את כנראה צודקת.'
כיוון שניתלים כאן בדברי אבות, אז את כנראה צודקת.
25/08/2019 | 13:57
25
"בֶּן שִׁשִּׁים לַזִקְנָה"
ובמיוחד אהבתי את "בֶּן תִּשְׁעִים לָשׁוּחַ, בֶּן מֵאָה כְּאִלּוּ מֵת וְעָבַר וּבָטֵל מִן הָעוֹלָם"
לצפיה ב-'לא מובן לי מה הבעיה במילה "זקן"'
לא מובן לי מה הבעיה במילה "זקן"
24/08/2019 | 14:25
27
46
מילה מקראית מפורסמת שבאה בדרך כלל במובנים מכובדים. זקני העיר הם המנהיגים. זקן הוא חכם.
ועוד פחות מובן לי איך "ותיק" יותר טוב. מילה זו מדגישה את השנים והגיל עוד יותר. גם "גיל הזהב", מה זה משפר? ומה הזהב בכלל, הסתימות בשיניים? הצבע שהזקנות צובעות את שערן? או הירושה הצפויה מהם?
כלל גדול בשפה הוא שמונחים מקבלים את המובן של מה שהם מציינים, ולא ההפך. אם נוצר מובן שלילי הבעיה היא בהתייחסות ולא במילה, ושינוי המילה לא ישנה את ההתייחסות.

לצפיה ב-'סליחה שאני מעיר, קלייטון'
סליחה שאני מעיר, קלייטון
24/08/2019 | 18:07
26
46
אבל זו כבר פעם שניה שאתה נוקט בדיבור המכליל החד-משמעי והפסקני המתחיל בנוסחה די זהה: כלל גדול, ידוע כי... וכו'
שאלת "הלשון מייצרת מציאות או המציאות מייצרת לשון" היא שאלת מפתח בחקר האדם ותרבותו. פעם, ממש מזמן אלוהים יצר מציאות במילים, ועד דה-סוסיר נטו בלשנים פשטניים לראות את הדבר כזהה לסימן שלו. לשיטתך, המעבר מ- כושי לשחור היא סתם בזבוז אנרגיה, כי "אם נוצר מובן שלילי הבעיה היא בהתייחסות ולא במילה, ושינוי המילה לא ישנה את ההתייחסות", אבל ועובדה היא שגם שינוי ההתיחסות למילה NIGGER בארה"ב כתוצאה מריקליימינג של השחורים שם היא הפרכה תוך כדי סתירה מוחלטת של טענתך.
ל"א, הגישה הרואה זהות מלאה בין הסימן הלשוני למציאות, ואל המלים כמקובעות במשמעותן כמעט ל"נצח",היא  המחייבת את שינויי המילה לצורך יצירת הקשר אחר, נדיב יותר. לכן ותיק לא מסמן גיל, אגב [ אני יותר ותיק ממך בישראבלוג ואתה בן 30 ואני בן 25 ]. גיל הזהב שאינו זהב, המטרה בצירוף הזה היא שינוי יחס החברה אל זקניה וזקנותיה.
המילה זקן בלשון הישראלית בת ימינו היא מילה משפילה. ממש לא מעניין את הילד בן ה- 16 שקורא לי זקן מסריח שבתנ"ך זה נחשב למילת כבוד, ולא היית צריך להיות זקן על מנת לשבת בשער עם זקני העיר.
לצפיה ב-'אבל למה אתה, שמכיר את שלל המשמעויות של המילה "זקן"'
אבל למה אתה, שמכיר את שלל המשמעויות של המילה "זקן"
24/08/2019 | 21:40
7
25
ואת שינוי הערכים שהתחולל במילה, החל מהערכה לאדם שהגיע לגיל זקנה, על הניסיון שצבר והכבוד שרוחשים לו, וכלה בבן התשחורת שבשבילו זקן זו מילת גנאי עסיסית, למה אתה צריך להתרגש דווקא מהילד בן ה16? למה לחוש מושפל?

אני לא מת על מכבסות לשון, שמנסות לעקוף תופעותץ, כאילו שלשון מכובסת תשנה מציאות.
הדוגמא הטובה ביותר לטעמי היא בצנזור המילה "מפגר" והעברתה ל"בעל צרכים מיוחדים" והיום בכלל - "משה", שמשמעו ממוגבלות שכלית התפתחותית.
אז מה, מישהו עם "מש"ה יותר מוצלח מסתם מפגר?
כי מפגר זה תיאור עובדתי, ורק מי שמתייחס אליו כביטוי מביש - הופך אותו לכזה.
לצפיה ב-'אינני מושפל, אבל הכוונה של האומר ברורה לגמרי'
אינני מושפל, אבל הכוונה של האומר ברורה לגמרי
25/08/2019 | 13:16
6
18
יוסי, אתה מקצין את התקינות הפוליטית בדיוק אל המקום ששונאיה חוגגים בו. כאשר מילה הופכת למילת עלבון, גנאי וקללה - מן הראוי להחליף אותה, או לנסות לבצע בה "ריקליימינג" [ בעברית - נִכּוּס מחדש" ] - ברם, אבל אך.. אוכלוסיית המפגרים חלשה מאוד, קטנה מדיי ושקופה כלכך שאין ביכולתה לבצע פעולה הדורשת תעצומות נפש. [ שאל אמריקאי שחור מה יחסו ל"ניגר" כשהוא מושמע מפיך, או נסה את אותו דבר עם ישראלי ממוצא אתיופי ].
מפגר אינו תיאור עובדתי אלא הכללה חסרת יכלת להבחין בהבדלים, מכנסת תחת גג אחד תסמינים רבים ומקלה את החיים לדוברים. מאימתי מילה = עובדה?
לצפיה ב-'אבל מה זה משנה ההבדלים? כשאתה אומר "מפגר", אתה מציין שפלוני'
אבל מה זה משנה ההבדלים? כשאתה אומר "מפגר", אתה מציין שפלוני
25/08/2019 | 20:21
5
22
לא מצליח להדביק את הקצב הממוצע באוכלוסיה.
וזו אכן עובדה, לא שיפוט מלגלג.
לצפיה ב-'יוסי , נו בחיאת..'
יוסי , נו בחיאת..
26/08/2019 | 19:34
4
23
בירושלים, בדרך לביה"ח הדסה עין-כרם היה מעון לילדים מפגרים. עבדה בו שכנה שלנו, וכבר כילד קטן השם "מפגרים" הכיל בתוכו משמעויות קשות, מזלזלות . שנים הססמה "גג לילד המפגר" פרנסה בדחיות, התיחסויות כאלה ואחרות.
לא מדובר על אצן באולימפיאדה או מתחרה בריצת מרתון...
להיות ילד מפגר זה מצב סטיגמטי-שלילי, לכנות מישהו מפגר זו קללה, ובכך די לי.
בת זוגי עובדת בחינוך מיוחד, היא יכולה שעות לספר לך איך הורים נאבקים לשינוי הסטטוס של "הצרכים המיוחדים" של הצאצא/ה, ולא בכדי.
אני יכול לספר לך על אנשים מפורסמים שהחביאו את עובדת היותם הורים ילדים בעלי צרכים מיוחדים [ יאיר לפיד רק בשנים האחרונות תפס אומץ להודות]... אשר על כן, העובדה , היא גםן שיפוט, קיטלוג, תיוג ושאר ירקות הגועל נפש החברתי.
לצפיה ב-'ברור שלאנשים יש סטיגמות על אותם שמצבם שונה, חריג.'
ברור שלאנשים יש סטיגמות על אותם שמצבם שונה, חריג.
26/08/2019 | 20:30
18
מצד שני, שום מכבסת מילים לא תשנה את המצב.
עדיף לטפל בבעיית היחס השלילי, ולא באמצעות החלפת טרמינולוגיה אחת באחרת.
לצפיה ב-'בדבר אחד אתה כנראה צודק'
בדבר אחד אתה כנראה צודק
26/08/2019 | 22:05
1
19

לא כל כך סביר שמישהו יטיח בפני מישהו אחר "יא חתיכת ילד בעל צרכים מיוחדים".
אבל זה לא בגלל המהות אלא כי לא נוח להשתמש בביטוי כל כך ארוך.

אם למפגר הייתה מילה חלופית קצרה יותר מן הסתם גם היא הייתה הופכת תוך זמן מה לכינוי גנאי.
לצפיה ב-'נו, אמרתי: "מש"ה". זה המפגר העדכני.'
נו, אמרתי: "מש"ה". זה המפגר העדכני.
27/08/2019 | 13:40
11
לצפיה ב-'גם כאן הורים נאבקים לשינוי הסטטוס, בלי להבין'
גם כאן הורים נאבקים לשינוי הסטטוס, בלי להבין
26/08/2019 | 22:59
17
שהם פוגעים בצאצא לכל חייו.
עם הסטטוס, המדינה מחויבת לתמוך בו. בלי הסטטוס במוקדם או במאוחר הוא אבוד.
לצפיה ב-'תעיר חופשי'
תעיר חופשי
25/08/2019 | 02:59
17
35
גם במקרא המילה זקן מופיע במובן שלילי. יצחק זקן ועיניו תיכהן מראות (בראשית כז א), ופרק יח מספר על אברהם ושרה הזקנים ושרה שמבטיחים לה שתלד צוחקת בקרבה ואומרת "אחרי בלותי היתה לי עדנה, ואדוני זקן". כלומר לזקנה יש משמעויות שליליות טבעיות שהתקיימו לאורך כל ההיסטוריה. אלה משמעויות שמתלוות למצב הפיזי, ולא למילה שמציינת אותו. לא החברה של ימינו או הצעירים של ימינו הם שאשמים ביחס שלילי לזקנה. הביולוגיה אשמה. 
הילד בן ה-16 יטיח בך כינויי גנאי עם כל מילה שתספק לו. מה מונע ממנו לקרוא לך "אזרח ותיק מסריח"? זה צירוף בלתי אפשרי? משהו במילים לא מסתדר?
אפשר להביא הרבה דוגמאות לתהליך שבו החלפת מילים נכשלת בניקוי משמעויות שליליות אבל אני אוהב במיוחד את דוגמת המילה "שירותים". פעם זו היתה מחראה ומשתנה. אחרי כן ניסו "בית הכבוד", "בית הכסא", והגיעו ל"שירותים". אבל כשאתה אומר "שירותים" כולם חושבים על משתנה וכולם יודעים מה עושים שם.
הניסיונות האלה לנקות משמעויות שליליות מובילים גם לדברים מוזרים. למשל המחוקק החליט להחליף את המונח "משפחה חד הורית" במונח "משפחה שבראשה הורה עצמאי". בטענה שלילד גם אחרי גירושין יש שני הורים. זה נכון אבל המשפחה התפרקה ויש שתי משפחות, ובכל אחת יש הורה יחיד, וזו הנקודה. מספר ההורים הוא הנקודה. ואף אחד לא מבין את המונח החדש כך שצריך כל הזמן להזכיר את הקודם.
ניסיונות נוספים של המחוקק שראיתי הם להחליף בדקדקנות את המונח "מעביד" במונח "מעסיק", כי "מעביד" יש לו משמעויות של נוגש עבדים. אבל את "עובד" לא החליפו. אז מה התועלת? ועוד ניסיון מוזר הוא שהחליפו את "חופשת לידה" ב-"תקופת לידה והורות". לא ברור לי לגמרי למה. אולי כי "חופשה" צורם להם שהרי ההורים עובדים קשה בזמן הזה, בטיפול בתינוק. אבל "חופשה" התייחס למצב האמא ביחס לעבודה שלה אצל המעסיק. ושוב צריך כל הזמן להזכיר את המונח הקודם כנראה כי אנשים לא יודעים על איזו "תקופת הורות" מדברים (הורות נמשכת כל חיי הילד).
לסיכום כל האנרגיה שמושקעת בניקוי השפה, היא חסרת תוחלת. משמעויות שליליות נובעות ממהותו של הדבר המסומן ולא מהסימן. תקרא לו "זקן", "אזרח ותיק" או "שלמה", כל מילה תספוג עד מהרה את המשמעויות של הקודמת. 

הערות נוספות תתקבלנה בברכה.

לצפיה ב-'"הערות נוספות תתקבלנה בברכה"? אז תתחיל לברך:'
"הערות נוספות תתקבלנה בברכה"? אז תתחיל לברך:
25/08/2019 | 05:41
10
28
במקרא זיקנה היא גם לציון גיל כרונולוגי על תחלואיו, אבל לא פחות מכך ציון גיל כרונולוגי על היתרונות והכבוד הנלוים לו:
"זְכֹר יְמוֹת עוֹלָם בִּינוּ שְׁנוֹת דּוֹר וָדוֹר שְׁאַל אָבִיךָ וְיַגֵּדְךָ זְקֵנֶיךָ וְיֹאמְרוּ לָךְ." הזקנים הם אנשי בינה, שיכולים להחכים את הצעירים בידע על דרכו של עולם.
ואילו משלי, שלפי המסורת נכתב בשיא אונו של שלמה, הרבה לפני זקנתו, משבח גם הוא זיקנה באשר היא - "תִּפְאֶרֶת בַּחוּרִים כֹּחָם, וַהֲדַר זְקֵנִים שֵׂיבָה."
" עֲטֶרֶת תִּפְאֶרֶת שֵׂיבָה, בְּדֶרֶךְ צְדָקָה תִּמָּצֵא "
" עֲטֶרֶת זְקֵנִים - בְּנֵי בָנִים, וְתִפְאֶרֶת בָּנִים אֲבוֹתָם "

שנמשיך?
לצפיה ב-'הם היו יותר חכמים אז'
הם היו יותר חכמים אז
25/08/2019 | 08:38
7
24
אנשים כיום חושבים שההתקדמות המדעית והטכנולוגית עושה אותנו יותר חכמים מהקדמונים. בגלל שאחרי אלפי שנים תפסנו איך עובדת מערכת השמש ובגלל שיש לנו תאוריה על היווצרות היקום, ובגלל שמישהו גילה את הפניצילין, אז יוצא שאנחנו יותר חכמים.
אבל זו טעות, והיא מתחילה בגישה השגויה כאילו מדע וטכנולוגיה מעידים על חוכמה.
לצפיה ב-'אני חושב שהעריכו אז ידע + ניסיון חיים.'
אני חושב שהעריכו אז ידע + ניסיון חיים.
25/08/2019 | 08:49
6
24
היום ידע כבר לא בעייה כלל - אבל גם אחת הבעיות הגדולות שיש.
לכל בן תשחורת יש היום סלולארי, ובו אפליקציית חיפוש - כך שכמעט כל הידע האנושי בכל תחום בכל ארץ בכל תקופה נמצא במרחק הקלדת שורה אחת והמתנה של חצי שנייה.
אבל - לחלק גדול מאוד אין מושג מה עושים עם הידע הזה. איך מבינים אותו. מה המשמעות שלו. איך אני מסנטז עם מידע אחר שיש לי. איך אני מבין דבר מתוך דבר.

קדמונינו, עם הידע המצומצם יחסית, השכילו לדעת שהגיל נותן כלים לעיבוד המידע, ולאפשרות הגעה לתובנות מחכימות.
ולכן העריכו את הזקן.
לצפיה ב-'ואני חושב שהחיים שלהם היו הרבה יותר קשים'
ואני חושב שהחיים שלהם היו הרבה יותר קשים
25/08/2019 | 09:34
4
22
וכשהחיים קשים אנשים מחכימים. חיים קלים מובילים לטפשות. אנשים יותר מבוגרים ואנשים זקנים יותר חכמים כי התמודדו עם יותר קשיים ואתגרים מאנשים צעירים.

לצפיה ב-'אני לא חושבת שאנשים זקנים יותר חכמים'
אני לא חושבת שאנשים זקנים יותר חכמים
25/08/2019 | 10:21
3
28
אני חושבת שהחכמה שלהם אחרת

חכמת הצעירים מתבססת על אנרגיה, כח, אימפולסיביות, חושים חדים, חשיבה מהירה, וכו, חכמת האזרחים הותיקים מתבססת על ידע, נסיון חיים, אינטגרציה של מידע, וכו.

כשאגב, נתקלתי לא מזמן במחקר מעניין שהשווה תוצאות של צעירים מול לא צעירים במגוון מטלות ומבחנים לבדיקת יכולות קוגנטיביות, ונמצא שהבעיה העיקרית של המבוגרים נובעת מהירידה שלהם בכושר הראיה והשמיעה, עובדה שאין עליה עוררין, וכשהשוו את התנאים מסתבר שאין פערים בין הקבוצות

נראה לי , לפחות מתוך קריאה, שבימים עברו ידעו להעריך טוב יותר ולנצל את הטוב שבכל גיל
לצפיה ב-'זו השאלה של ההבדל בין חוכמה ואינטליגנציה'
זו השאלה של ההבדל בין חוכמה ואינטליגנציה
25/08/2019 | 11:33
21
ובכלל בין חוכמה, לתבונה, פיקחות, אינטליגנציה וכולי.
כמו שאומרים ההבדל בין חכם ופיקח שהחכם לא נכנס למצבים שהפיקח יודע איך לצאת מהם.
ואינטליגנציה, או יכולות קוגניטיביות כפי שאת אומרת, ברור שמודדת כישורים שאין להם קשר לחוכמה.
אנשים צעירים יכולים להיות פיקחים ואינטליגנטים, אבל זה שונה מהחוכמה של הזקנים. שהם בעצמם היו פעם צעירים וצברו חוכמה עם השנים.

לצפיה ב-'ברור, אין שום קשר בין חכמה וגיל'
ברור, אין שום קשר בין חכמה וגיל
25/08/2019 | 13:37
1
24

ילד קטן וטיפש יגדל ויהפוך למבוגר טיפש וילד קטן וחכם יהפוך לחכם גדול.

מותר המבוגר על הילד הוא אך ורק הנסיון שצבר במשך שנות חייו הארוכים אבל גם זה הופך אותו לחכם רק אם יש לו את החומרה המתאימה שמאפשרת לו להפיק לקחים מהנסיון אחרת הנסיון שלו שווה לת... .
לצפיה ב-'בדיוק , החומרה..'
בדיוק , החומרה..
25/08/2019 | 13:40
19
לכן יש מאמץ אדיר של מערכות חינוך בכל העולם [ אצלנו זה בעייתי, כי בחברה סמכותנית, עם שרי חינוך שמאמינים שה' הוא השליט היחיד, ולכן אין מצבי כאוס או חסרי עקרונות או תשובות ] להפוך את ההוראה למעין הנחייה, ולקדם לימוד מיומנויות מורכבות של חשיבה ועבודה בצוותים.
לצפיה ב-'מצטרף לדבריך יוסי ומוסיף קצת..'
מצטרף לדבריך יוסי ומוסיף קצת..
25/08/2019 | 13:34
19
כיום אין בעיה בנגישות אל הידע. אבל איך מטפלים בידע, איך מנתחים אותו, איך בודקים אמיתותו, יישימותו, חשיבותו?
כולנו דוקטורים מומחים באישור אוניברסיטת גוגל, ביה"ס לרפואה על שם גוגל, וחלקנו מסרבים לקבל טיפול רפואי בגלל המנטור הגדול. זו תוצאה של נגישות לידע, ואפס מיומנויות לגעת בידע זה, למעט ליקוטו ואיתור מידע בו.
לצפיה ב-'להתחיל לברך ? אני מקווה שאתה לא רומז לאיוב.'
להתחיל לברך ? אני מקווה שאתה לא רומז לאיוב.
25/08/2019 | 10:20
1
23

כן. הPC התחיל בתקופה הרבה יותר קדומה ממה שחושבים.
לצפיה ב-'רק אם אתה מניח א-פריורית שהפחד מיהווה'
רק אם אתה מניח א-פריורית שהפחד מיהווה
25/08/2019 | 13:37
20
זהה לפחד מקבוצות מיעוט .
לצפיה ב-'פעם, בשיחה על דא והא'
פעם, בשיחה על דא והא
25/08/2019 | 09:11
28
סיפרתי משהו על איש שחור
ואחד הנוכחים התחרפן נוסח ממש זעקת איך את לא מתביישת? לא אומרים שחור, אומרים אפרו אמריקאי

אלא שבמקרה הזה האיש השחור היה יליד ניו יורק שאבות אבותיו הגיעו מהדומיניקנה, או משהו באיזור.

אמריקאי כן, אפרו ממש לא

אם אני מבינה נכון את הלך הרוח הנוכחי , היום בהחלט pc לדבר על אדם שחור, בדיוק כמו שמדברים על אדם לבן.
לצפיה ב-'הביולוגיה לא אשמה בדבר וחצי דבר'
הביולוגיה לא אשמה בדבר וחצי דבר
25/08/2019 | 13:32
4
34
הנעורים וכוחם הוא תולדה של המאה העשרים בעיקר, עד אז.. גיל, כפי שכתב יוסי, ציין עוצמה וכוח. אתה במו פיך מצביע על שינוי תדיר ובלתי פוסק במשמעויות של מלים בקהילה הדוברת אותם, אז אני לא ממש מבין על מה תשובתך/תגובתך?
שינוי מלים הוא ערך מחנך ממדרגה ראשונה. ברור שאדם אצל עצמו נמצא, ומי שלא רואה הבדל בין מעביד לבין מעסיק, לא יבין לעולם את משמעות מעביד אצל העבד, ובטח בתרבות בעלת רגישויות אינסופיות כתרבות הישראלית החדשה. העובד אינו "עבד", כך שמשמעות העבדות במילה עובד לא קיימת. פעם שאלו - במה אתה עובד, כיום - מהו עיסוקך.. אז מדוע לדעתך השינוי סתמי ומיותר?
יש הבדל עקרוני בין משפחה חד-הורית כתוצאה מגירושין לבין משפחה חד הורית כתוצאה ממוות או מבחירה, ולכן יש צורך עמוק, בטח בבתי משפט המדקדקים גם בקטנות [ מחיר כף יד מול מחיר כף רגל בתביעות של ביטוח תאונה, למשל ], כתשלום דמי מזונות, אבטחת הכנסה, ביטוח לאומי ושאר ירקות.
המהפיכה הפמיניסטית, שינוי דמות הגברר הסטריאוטיפי ממפרנס יחיד למפרנס שותף, מהורה שלא בבית להורה שנמצא רבות בבית עד כדי "עקר בית" דרסטי ומהיר ועל המציאות הלשונית להכיר בה. לכן, ישנם גברים היוצאים לחופשת לידה, ולכן המינוח הישן חסר ערך ולא משקף את המציאות. [ הזכרתי בתגובתי הקודמת את לשון מייצרת מציאות או מציאות מייצרת לשון.
נראה לי שביאליק במסה הגאונית שלו [ ככל שהשנים עוברות ואני מבין יותר בענייני לשון אני מצליח לראות את עומק הגאונות הלשונית של ביאליק ] " גילוי וכיסוי בלשון"
"ומכל האמור יוצא הבדל גדול שבין לשון בעלי פרוזה ללשון בעלי שירה. הללו, בעלי הפשט, סומכים עצמם על ה"צד השוה" ועל המשותף שבמראות ובמלים, על הקבוע ועומד בלשון, על הנוסח המקובל – ולפיכך הם עוברים את דרכם בלשון בטח. למה הם דומים? למי שעובר את הנהר על פני קרח מוצק, עשוי מקשה אחת. רשאי ויכול הוא זה להסיח את דעתו לגמרי מן המצולה המכוסה, השוטפת תחת רגליו. ואלה שכנגדם, בעלי הרמז, הדרש והסוד, רדופים כל ימיהם אחרי "הצד המיַחֵד" שבדברים, אחרי אותו המשהו הבודד, אחרי אותה הנקודה, שעושה את המראות – וצרופי הלשון המכוונים להן – כחטיבה אחת בעולם, אחרי הרגע בן החלוף שאינו נשנה עוד לעולמים, אחרי נשמתם היחידה וסגולתם העצמית של הדברים, כפי שנקלטו אלו ברגע ידוע בנפש רואיהם; ולפיכך מוכרחים הללו לברוח מן הקבוע והדומם בלשון, המתנגד למטרתם, אל החי והמתנועע שבה. אדרבה, הם עצמם מחויבים להכניס בה כל רגע – על פי מפתחות מסורות בידיהם – תנועה בלתי פוסקת, הרכבות וצרופים חדשים. המלים מפרפרות תחת ידיהם: כבות ונדלקות, שוקעות וזורחות כפתוחי החותם באבני החשן, מתרוקנות ומתמלאות, פושטות נשמה ולובשות נשמה. בחמר הלשון בא על ידי כך חלופי משמרות והעתק מקומות. תג אחד, קוצו של יו"ד – והמלה הישנה זורחת באור חדש. החול מתקדש והקודש מתחלל. המלים הקבועות כאלו נחלצות רגע רגע ממשבצותיהן ומחליפות מקום זו עם זו. ובינתים, בין כסוי לכסוי, מהבהבת התהום. וזהו סוד השפעתה הגדולה של לשון השירה. יש בה מגריַת היצר של האחריות, מן האימה המתוקה של העמידה בנסיון. ולמה הללו דומים? למי שעובר את הנהר בשעת הפשרה על פני גלידין מתנדנדים וצפים. חלילה לו להשהות את הרגל על גבי גליד אחד יותר מהרף עין, יותר מכדי קפיצת הרגל מגליד לחברו הסמוך ומחברו לחברו. בין הפרצים מהבהבת התהום, הרגל מתמוטטת, הסכנה קרובה - - -
בחרתי לצבוע אחרת את שני בעלי הלשון.
מהי אותה תהום במאמר זה? רק הרגש או למשל תופעה חברתית חדשה שחייבת בשם חדש?
לא צריך להחליט מה טוב ומה רע, כי אין טוב ואין רע. יש מלים. דא עקא כפי שציינת, מלים צוברות משמעות ועל כן לפעמים צריך להרחיק אותן בכוח, או ל"נכסן מחדש" [ ריקליימינג ].
לצפיה ב-'התהום היא תהום קיומית, אמת שמעבר למילים'
התהום היא תהום קיומית, אמת שמעבר למילים
25/08/2019 | 16:01
3
30
ביאליק מתאר את השפה והמילים ככיסוי בלבד למה שלא ניתן להאמר, ואת המילים המתחלפות כניסיון לחצוץ בפני מהותם הפנימית של הדברים: "הרי הדבר ברור, שהלשון לכל צרופיה אינה מכניסה אותנו כלל למחיצתם הפנימית, למהותם הגמורה של דברים, אלא אדרבה, היא עצמה חוצצת בפניהם... אם בכל זאת הגיע האדם לידי דבור ודעתו מתקררת בו, אין זה אלא מגודל פחדו להשאר רגע אחד עם אותו ה"תהו" האפל, עם אותה ה"בלימה" פנים אל פנים בלי חציצה."
הפרוזה, לפי ביאליק, הולכת בנתיב הבטוח של השפה היומיומית. לעומתה השירה משחקת במילים ובמשמעותן, סוטה מהנתיב הבטוח, ולכן בין מילות השירים מתגלה אותה תהום קיומית שהלשון הרגילה מנסה לכסות.

לצפיה ב-'וכשאתה מצליח ליצור גשר מעל התהום'
וכשאתה מצליח ליצור גשר מעל התהום
25/08/2019 | 16:50
2
24
זו יצירת המילה בעקבות המציאות ולא להיפך..
לצפיה ב-'לכל אדם מוקצבת כמות מילים מוגבלת בחייו'
לכל אדם מוקצבת כמות מילים מוגבלת בחייו
26/08/2019 | 02:53
1
31
אז עדיף לשתוק.

לצפיה ב-'חחחחחחחח'
חחחחחחחח
27/08/2019 | 09:56
9
לצפיה ב-'אז נסעתי אתמול לברית מילה'
אז נסעתי אתמול לברית מילה
20/08/2019 | 04:34
34
106
לשכנים נולד עוד נכד, כן ירבו, אני צריך לחשוב רגע בשביל לספור אותם, והזמינו אותי. הזמינו גם את אשתי (לי זה נשמע כאילו הזמינו בעיקר אותה מאיך שהדגישו שישמחו אם תבוא) אבל היא לא יכלה לצאת בצהרי יום עבודה באמצע השבוע.
האמא התאפרה והתקשטה אבל רואים שהיא מותשת. בחורה בת 28 עם שלושה ילדים ומי יודע עוד כמה בהמשך. אבל נורא מאושרים. הזמינו רק משפחה, אני הייתי הלא-משפחה היחיד, ולמרות זאת האולם היה מלא. 
לקראת ההליך כולם נעמדו אז גם אני ומשום מה הרגשתי לא יציב על הרגליים. אולי בגלל היין ששתיתי קצת ואולי בגלל שאני לא מת על הסיפור הזה. אבל עבר בשלום, התינוק בקושי בכה וגם זה לשניה, אז ברוך הבא לעם היהודי.

לצפיה ב-'מזלטוב!'
מזלטוב!
20/08/2019 | 08:44
18
59
לא הטקס החביב עלי
בלשון המעטה

ומנצלשת- אנא עזרו לי

מה אני קונה, סתם מתנת יום הולדת, לגבר בן 60+. ספר, חולצה, ציוד ספורט כלשהו, נגמרו לי הרעיונות, אני משעממת את עצמי אז מן הסתם גם אותו.

לצפיה ב-'אשתי היתה אומרת בלי ספק לקנות לו בקבוק ויסקי'
אשתי היתה אומרת בלי ספק לקנות לו בקבוק ויסקי
20/08/2019 | 09:11
14
49
אני לא מקובע כמוה אז אני הייתי מרחיב את האפשרויות לסוגי אלכוהול אחרים, לפי מה שהאיש מעדיף שהרי כל אחד והרעל שלו. כך מי שמעדיף וודקה צריך לקבל בהתאם. לא כופים ויסקי על מי שלא יודע להעריך.
אם הוא טוען שהוא לא שותה אז אני הייתי נותן לו את הספר "פינוקיו".

לצפיה ב-'שותה גם שותה'
שותה גם שותה
20/08/2019 | 09:21
13
43
קיבל ממני בעבר אי אילו בקבוקים משובחים

נראה לי שגם הפעם אלך על האופציה הזאת, מאלכהול לא משתעממים

רב תודות!
לצפיה ב-'אולי משקה עטוף'
אולי משקה עטוף
20/08/2019 | 13:07
1
50
בעטיפה מיוחדת..

לצפיה ב-''
20/08/2019 | 13:35
14
לצפיה ב-'הרגע הגיע המכתב עם תוצאות הדימות האחרון שעברתי'
הרגע הגיע המכתב עם תוצאות הדימות האחרון שעברתי
21/08/2019 | 11:21
10
56
הכל נראה בסדר אבל כתוב גם "כבד מוגדל".
לא שאלתי רופא אבל ד"ר גוגל מציע לי להפסיק לשתות.
עוד לא בישרתי לאלכוהוליסטית השותפה שלי. נראה מה יהיה לה להגיד.

עריכה: דיברתי עם אשתי. היא אומרת שהצריכה שלנו הרבה מתחת לסף המסוכן. מציעה שבכל זאת נדבר עם הרופא. אני אמתין שהם יפנו אלי אם יחשבו שיש צורך.
לצפיה ב-'הייתי מקשיב לדר' גוגל'
הייתי מקשיב לדר' גוגל
22/08/2019 | 09:51
2
16
לצפיה ב-'יש חיסרון בהסתמכות על ד"ר גוגל'
יש חיסרון בהסתמכות על ד"ר גוגל
22/08/2019 | 10:18
1
29
בזמנו כשהופיעו הסימנים החיצוניים למשהו שמתחולל אצלי בתוך הגוף, מיד תיארתי אותם לד"ר גוגל, והוא פה אחד ובהתייעצות עם כל המומחים שלו מסר לי אבחנה חד משמעית שזה משהו איקס, שאינו מסוכן ואולי ידרוש איזה ניתוחון.
הלכתי לרופאת המשפחה והיא אחרי 10 שניות אמרה לי "אני חוששת מהגרוע מכל" ושלחה אותי בדחיפות למיון. אני לא מאשים את גוגל, בשביל לעשות אבחנה לא מספיק תיאור של החולה. צריך גם להסתכל ולמשש וצריך לעשות צילומים ולקחת דגימות. 
לצפיה ב-'לא הייתי מסתמך על גוגל בכל דבר'
לא הייתי מסתמך על גוגל בכל דבר
22/08/2019 | 13:39
27
אבל כן על המלצה להימנע מאלכוהול עם כבד מוגדל/שומני
מה שלא הייתי עושה זה ניקוב הכבד והוצאת חתיכה קטנה ממנו כדי לבדוק אותה במעבדה, כי זו פעולה שמשרתת יותר את הצורך האינטלקטואלי של הרופא מאשר אותך.
לצפיה ב-'ואם היא לא אומרת? אתה תמתין? אוי '
ואם היא לא אומרת? אתה תמתין? אוי
22/08/2019 | 15:30
6
47
מתוך ניסיון (לשמחתי, לא שלי) הימנעות  מ ו ח ל ט ת,  תביא להחלמה ויתכן שגם ללא נזק עתידי.
אבל אני לא ד"ר גוגל, לא נותנת עצות.
אני הייתי מסתכנת בבעית גרון ללא איבחון מקצועי, לא בבעיה בכבד.
נ.ב: לא רק אלכוהול גורם להגדלת כבד
לצפיה ב-'אני אמתין שיפנו אלי מבית החולים אם בכלל'
אני אמתין שיפנו אלי מבית החולים אם בכלל
23/08/2019 | 03:31
3
43
כי כידוע תוצאות דימות מגיעות לרופא המטפל עוד לפני שהגיעו אלי, וגם הרופא שניתח את הסריקה מתריע.
אכן נראה שכבד מוגדל נגרם לא רק מאלכוהול. אז אני אתן למערכת לעשות את העבודה שלה.
בכל אופן אשתי בערב אמרה שוב שאני צריך להתקשר וליזום פגישה עם הרופא המטפל. אמרתי לה יש פגישה בעוד כמה חודשים, אני אשאל אז. אז היא הודיעה שאם כך האבחנה שלנו היא אלכוהול ועד שנשמע אחרת - בעוד כמה חודשים או וואטאבר - אנחנו נשתה מיץ אשכוליות, סטרייט. טוב שבחרה אשכוליות. אם היתה בוחרת תפוזים לא הייתי עומד בזה.

לצפיה ב-'אשכוליות צהובות או אדומות?'
אשכוליות צהובות או אדומות?
23/08/2019 | 13:31
22
ובינתיים תדמיין גם את התוספות.. וודקה או ג'יו, סוכר, נענע או השד יודע מה ותיהנה.
והעיקר הבריאות.
לצפיה ב-'אם אשכוליות ואתה לוקח סטטינים, לא עובד ביחד.'
אם אשכוליות ואתה לוקח סטטינים, לא עובד ביחד.
23/08/2019 | 14:17
1
18
לבריאות.
לצפיה ב-'לא רק סטטינים. גם מבין התרופות'
לא רק סטטינים. גם מבין התרופות
23/08/2019 | 14:47
22
האנטיביוטיות, תרופות לטיפול ביתר לחץ דם, הפרעות קצב הלב, תרופות נוגדות חרדה ועוד.
לצפיה ב-'לא רק אלכוהול גורם להגדלת הכבד'
לא רק אלכוהול גורם להגדלת הכבד
23/08/2019 | 13:28
1
35
אבל שיש כבד מוגדל חייבים להימנע מאלכוהול
לצפיה ב-'נשבע שכתבתי כשיש'
נשבע שכתבתי כשיש
23/08/2019 | 20:25
10
לצפיה ב-'אולי משהו למכונית...'
אולי משהו למכונית...
20/08/2019 | 11:03
1
56
לצפיה ב-'האמת....זה בן אדם שיעריך כזה'
האמת....זה בן אדם שיעריך כזה
20/08/2019 | 13:33
23
לצפיה ב-'מהכרותי עם סטרייטים בני 60'
מהכרותי עם סטרייטים בני 60
20/08/2019 | 13:53
51
הם כלכך לא סובלים את הגוף שלהם, מאמינים שמיניותם נעלמה לה [ במיוחד אם בת הזוג כבר לא הכי מתענינת ], המתנה חייבת להיות: בגדים צבעוניים, נעליים צבעוניות, שרשרת לצוואר-"קולית" כזו.
כל דבר שיעיף אותם ממסעם השחור/כחול/אפור/לבן אל הקבר.
לצפיה ב-'אהבתי את תיאור האם המותשת'
אהבתי את תיאור האם המותשת
20/08/2019 | 13:58
14
61
זה הכי נכון בעולם, אם כי בתי, בברית של בנה, לא היתה מותשת וגם לא מאופרת לעייפה וגם לא לבושה באיזה בגד מפואר.
נחסכמה ממני הסנדקות [ חתני הקדימני בשניה וביקש להיות הסנדק של בנו, ואני כלכך שמחתי, עד שכמעט חששתי שיעלב משמחתי, אבל לא, למזלי הוא קצת מכיר אותי].
הייתי סנדק של אחייני הקטן. לא רק שעל הברכיים שלך מתעללים בתינוק, אלא אחר כך כל מני אנשים באים לקבל ממך ברכה, בחיי. כולם כמעט גמרו לאכול ואני עוד ברכתי את המוני הצמאים לברכה מאדם שלא מאמין בכלל שיש דבר כזה יהווה. אז כל הברכות שלי חסרו את האל, כינוייו ותכונותיו - אבל כללו - בהצלחה, רפואה שלמה, בעתיד, אני בטוח ש... חחחחח
לצפיה ב-'האמא הזו בברית של הבן הקודם ישבה מרחוק ובכתה'
האמא הזו בברית של הבן הקודם ישבה מרחוק ובכתה
20/08/2019 | 14:59
12
55
בזמן שהמוהל עשה את מלאכתו. וזו בחורה מאד דתיה ואין חשש שהיא לא שלמה עם הטקס. הפעם היא החזיקה את עצמה בצורה יותר ייצוגית. אבל אני משוכנע מהכרות של שנים שקשה לה עם מה שהיהדות מאלצת אותה לעבור בקטע הזה.
גם בטקס אתמול כולם ניגשו לסנדק וביקשו את ברכתו. הוא דתי אז הוא בטח כן הטיל את האחריות למימוש ברכותיו על אלוהים.
אני נזכר באמא שלי בשנותיה האחרונות כשנעשתה כבר ממש קיצונית והיתה מציינת את טקס ברית המילה כראייה ל-"החומר ממנו הם עשויים" ("הם" דהיינו היהודים). היא אמרה זאת לשלילה אבל אני, שמסכים איתה עקרונית, דווקא רואה זאת לחיוב. צריך לכבד עם ואנשים שדבקים במנהג כזה.
לצפיה ב-'לכבד את בקשת הברכות או את הפגם שמטילים בעולל?'
לכבד את בקשת הברכות או את הפגם שמטילים בעולל?
20/08/2019 | 20:46
11
19
לצפיה ב-'לכבד עם שאלפי שנים לוקח את הרך הנולד'
לכבד עם שאלפי שנים לוקח את הרך הנולד
21/08/2019 | 03:13
10
37
ומבצע בו פעולה גופנית מסוכנת (בעבר בוודאי הרבה יותר מהיום), רק כדי לסמל ולסמן את שייכותו לעם.
גם העניין הזה שהאמא עומדת בנפרד, לוקחים ממנה את התינוק שלה, והגברים עושים בו מעשה, ורק אחרי כן מחזירים לה שתטפל בו, ובעצם אומרים לה "גברת חשבת שהילד הזה שלך אבל את טועה. הוא שלנו, של העם. נתנו בו את הסימן, עכשיו קחי וטפלי בו אבל תזכרי של מי הוא כל פעם שתחליפי לו חיתול"

לצפיה ב-'רק שני תיקונים קטנטנים להעמדת דברים על דיוקם:'
רק שני תיקונים קטנטנים להעמדת דברים על דיוקם:
21/08/2019 | 08:28
9
33
ראשית, הברית היא בן האדם לא-ל, לאו דווקא כדי לציין שייכותו לעם ישראל.
עובדה, גם בני ישמעאל מלים את בניהם, כבני אברהם, ואיש מהם אינו מהאומה הישראלית.

שנית, מילת גברים נהגה גם במצרים העתיקה, בעיקר בקרב האצולה והמעמד הכוהני.
לצפיה ב-'גם את בני ישמעאל אני מכבד'
גם את בני ישמעאל אני מכבד
21/08/2019 | 09:12
4
34
וגם עם המצרים העתיקים לא הייתי מסתבך.
כל מי שמסוגל לקחת ילד שלו ולהניף סכין על האיבר הכי חשוב בגופו - שבעצם אחראי להמשכיות הדור והעם - הוא טיפוס ששום דבר לא יפחיד אותו.

לצפיה ב-'אמאל'ה איזה תיאור'
אמאל'ה איזה תיאור
21/08/2019 | 09:55
3
36
אפרופו כל מי שמסוגל...
ראיתי קטע מסרטון ובו בשיחה, בין זוג דתיים, הגבר מנסה לשכנע את אישתו שהוא ורק הוא ימול את בנו.
זה יותר מפחיד.

לא כל אחד חושב שזה הכרח ובכל זאת, יש מספיק לא יהודים ולא מוסלמים שעושים זאת מתוך בחירה.
כשאני חושבת על זה, הדבר הראשון שעולה בדעתי הוא- האם לא כדאי להשאיר בידי האדם עצמו את הבחירה על הנעשה בגופו ?

לצפיה ב-'אפשר להשאיר את הבחירה הזו בידי הילד, שיקבל אותה כשיגדל'
אפשר להשאיר את הבחירה הזו בידי הילד, שיקבל אותה כשיגדל
21/08/2019 | 10:20
2
35
אבל כמו לכל החלטה בחיים גם לזו יש יתרונות ויש חסרונות. היתרון במקרה זה הוא שאם הילד שגדל שמח שלא מלו אותו, אז הכל טוב. אבל אם הוא מבחינתו היה מעדיף שכן ימולו אותו, אז עכשיו יש לו בעיה. כי קודם כל אם משום מה הוא אישית כן בעד המנהג היהודי (והוא עצמו יהודי), והמנהג הוא למול את התינוק בגיל 8 ימים, אז עכשיו בשבילו לגמרי מאוחר מדי. הוא מילה בגיל 8 ימים כבר לא יעבור. זה אחד.
שתיים, לעבור מילה כתינוק רך זה דבר אחד. את זה התינוק שוכח מאד מהר אם בכלל היה מודע למה שעשו לו (וצריך לזכור שמבחינת טראומות התינוק הזה מאד מנוסה, הרי הוא לפני כמה ימים נולד, ומה יכול להשתוות להפתעה הזו, שכל מה שחשבת במשך חודשים על החיים מסתבר לך בבת אחת כשגוי). לעבור מילה כמבוגר זה דבר אחר לגמרי.
אז זה לא כל כך פשוט להגיד "שהבחור יקבל את ההחלטה לגבי גופו כשיגדל". יש שיקולים לכאן ולכאן. כמובן שההורים זכותם לקבל את ההחלטה והם יקבלו הרבה החלטות גורליות לבנם. זו עוד אחת.

לצפיה ב-'בדיוק מהסיבות שמנית'
בדיוק מהסיבות שמנית
21/08/2019 | 10:33
27
נראה שעדיף למול את התינוק בדיוק בגיל שבו מלים אותו כעת.
כשהוא עדין תחת טראומת הלידה, אבל מספיק חזק לעבור עוד משהו.

בתחילת השבוע הודיעו לי על עריכת טקס הברית לתינוק בן משפחה.
לא הזמינו אותי, כי מסתבר שלברית לא מזמינים.. בחרתי להגיע.
התינוק אולחש כראוי, הכל עבר בשלום.
כדבריך, פחות החלטה שיצטרך להחליט בהמשך.
(או שיחליט לתבוע את הוריו שהחליטו למול אותו, בלי להשאיר בידיו את ההחלטה.)
לצפיה ב-'ראשית יהודים מצווים למול גם עבדים וגויים'
ראשית יהודים מצווים למול גם עבדים וגויים
21/08/2019 | 14:09
50
כך שגם לפי היהדות מילה איננה מראה על השתייכות לעם היהודי/עברי או מוגבלת לעם היהודי
הברכה שמברכים כשמלים יהודי שונה מהברכה שמברכים כשמלים את הגר (שאיננו עבד) ושונה מהברכה שמברכים כשמלים את העבד
המשותף בכל הברכות הוא הברית עם האל, לא ההשתייכות לעם היהודי.

המילה הנהוגה היום איננה המנהג המקורי, כשאברהם מל את יצחק או משה מל את בני ישראל ביציאת מצרים למילה המילה היתה הרבה יותר עדינה, מנהג הפריעה התווסף בתקופות הרבה יותר מאוחרות.

הטיעון העיקרי למילת תינוק לעומת מילת אדם שכבר מיושב בדעתו הוא נטילת חופש הבחירה.
השיקולים "לכאן ולכאן" נובעים מערכי חיים. האורתודוקסיה הדתית מתנגדת לחופש בחירה, אחרים בעד חופש בחירה.
הטיעון המשני אומר שהמילה קלה יותר מבחינת טראומה לתינוק. לי נראה שהטראומה קלה יותר להוריו של התינוק כי הוא לא יכול להביע את מצוקתו כמו שהיה יכול להביע אם היה מבוגר יותר.

אי ביצוע מילה, מצוות עשה, הוא עבירה שעונשה כרת לערל (לא לאביו שלא מל אותו), אבל העונש מתקיים רק אם הערל מת כערל. גם אם נימול 5 דקות לפני המוות הוא לא נענש.
לצפיה ב-'בעצם, ברית מילה לבני אברהם, ניתוח מילה לבני דתות אחרות'
בעצם, ברית מילה לבני אברהם, ניתוח מילה לבני דתות אחרות
21/08/2019 | 09:39
3
46
והתינוק הקטן, גם אם יש החלטה לא למול מסיבות שונות (גם בקרב יהודים דתיים) אם נולד לאם יהודיה, יהיה יהודי.
נראה שהדיון בעניין לא יסתיים לעולם.

לצפיה ב-'גם לדתות אחרות אם נימול ע"י או בשם יהודי'
גם לדתות אחרות אם נימול ע"י או בשם יהודי
22/08/2019 | 10:18
2
29
הסברתי כאן
לצפיה ב-'מה גם?'
מה גם?
22/08/2019 | 10:37
1
25
את כל שכתבת קראתי.
מה גם?
לצפיה ב-'ברית מילה לבני אברהם ו-ג-ם ברית מילה לבני דתות אחרות'
ברית מילה לבני אברהם ו-ג-ם ברית מילה לבני דתות אחרות
01/09/2019 | 14:41
12
ובהסבר שנתתי הסברתי באלו תנאים
לצפיה ב-' מקווה שלבשת סינר מגן כלשהו'
מקווה שלבשת סינר מגן כלשהו
20/08/2019 | 23:25
48

אתה יודע, קורה לפעמים שהמוהל מפקשש.
לצפיה ב-'הילדים של החבר שלי מגישים נגדו תביעה'
הילדים של החבר שלי מגישים נגדו תביעה
21/08/2019 | 07:51
15
101
החבר שלי שכבר סיפרתי עליו כאן שכל הזמן מסתבך ונהנה מזה, עכשיו הילדים שלו מגישים נגדו תביעה. או בכל אופן מאיימים להגיש תביעה. שלחו לו מכתב התראה ובו כל אחד דורש 100,000 ש"ח (יש שלושה), כפיצוי על התעללות נפשית בילדותם. וזאת לפי טענתם כי נטש אותם אצל אימם, אשר לא עמדה בעומס גידולם, ולכן מסרה אותם לפנימיות ומשפחות אומנות. אז עכשיו שהם כבר לגמרי גדולים הם דורשים פיצוי כספי.
החבר שלי משועשע בלי גבול. הוא ממש צוחק לי בטלפון. מאה אלף ש"ח עלובים על נטישה? הוא כבר ענה להם בכתב שבשמחה ישלם לכל אחד סכום כפול ורק שימסרו לו את הכתובת אליה לשלוח את הצ'קים. ובנוסף הוא מסר להם שכבר רשם צוואה בה הם המוטבים היחידים לכל רכושו, ויש מיליונים. אז אם הם רוצים חלק כבר עכשיו, מבחינתו אין בעיה.
מה שנוגע לתסביכים הפסיכולוגיים הלא פתורים שלהם מסביב לגירושי הוריהם, שבאמת הלכו קשה, הוא אומר לי שאם הם ירצו לדבר הוא ילך לדבר איתם, בהנחיית פסיכולוג או מי שירצו.
אני חושב שהם דווקא רצו משפט ולא כסף. אבל מכיון שהוא מוכן לתת להם כל מה שיש לו, כנראה שלא יהיה משפט.
לצפיה ב-'איזה סיפור מזוויע.'
איזה סיפור מזוויע.
21/08/2019 | 08:31
2
57
אני מכיר משפחה, מבוססת בהחלט, בה הורישה האם בצוואתה (זה לא סיפור, ראיתי את הצוואה) את כל רכושה לבן אחד (ומינתה אותו אפוטרופוס על השני), ולביתה הורישה שקל.
שקל אחד.
ומנתה שם שלל סיבות מדוע לדעתה מגיע לבת שקל, מכלל רכוש הכולל כסף ונכסי דלא ניידי.
לצפיה ב-'נו כמו שכתב טולסטוי בפתיחת אנה קרנינה'
נו כמו שכתב טולסטוי בפתיחת אנה קרנינה
21/08/2019 | 09:48
53
כל משפחה אומללה - אומללה על פי דרכה שלה.
עם הבת הקטנה של החבר שלי היה לי במקרה קשר מסוים. היא עבדה אצל לקוח שלנו וכתבה לי פעם וזיהיתי את השם. שאלתי אם היא הבת של, ואישרה. סיפרה לי קצת על הילדות שלהם. אכן התגרשו גירושין איומים, והוא התנתק מהם. מהסיפורים שלו עולה שהדבר היה כי גרושתו רדפה אותו בצורה שהוא היה צריך ממש להתחבא. אבל הילדים בטח לא ידעו את זה וגם כנראה חושבים שזו לא היתה סיבה מספקת לנטישתם ע"י אביהם.
בכל אופן הילדים באמת העבירו כמה שנים בפנימיה, ובאותה מסגרת חיו במשפחות אומנות. אבל לטעמה של הילדה זו היתה תקופה יפה. הם גדלו והמשיכו בחייהם. 
עכשיו אם הם רוצים להתחשבן עם אביהם על מה שקרה, אני לא יודע מה הוא יכול לעשות מעבר לנתינת כספים שמבחינתו הם בין כה וכה שלהם. והכסף לא יכפר על ההזנחה. 
לצפיה ב-'כפי שנוהג יקירנו עמיש לומר'
כפי שנוהג יקירנו עמיש לומר
21/08/2019 | 10:00
41
קרובת משפחה, מדרגה שניה, לא נותנת מתנות לניניה [ הכי מבוגרת בת 7 ] כי הן "לא חושבות עליה, והיא לא במרכז חייהן". כך ממש בהאי לישנא.
לצפיה ב-'גם אני הייתי צוחק כמוהו'
גם אני הייתי צוחק כמוהו
21/08/2019 | 10:02
44
אין לי מושג על העבר ההיסטורי, אבל כעת חיה, כשהם בוגרים, עצמאיים הם משקללים בכסף את סבלם?
מזכיר לי תעריף אובדן חלקי גוף בחברת ביטוח.
לצפיה ב-'ממש אמריקה'
ממש אמריקה
21/08/2019 | 10:41
2
56
שם מאוד נהוג שילדים תובעים את ההורים, סבתא את הנכד, אח את אחותו, וכו.

MONEY MAKES THE WORLD GO AROUND

עצוב......

לצפיה ב-'בילדותי לפני שגיליתי את אודרי הפבורן הערצתי את ג'ודי גרלנד'
בילדותי לפני שגיליתי את אודרי הפבורן הערצתי את ג'ודי גרלנד
21/08/2019 | 11:00
1
44
והכל רק בגלל שראיתי - בסינמטק בת"א - את הקוסם מארץ עוץ ומאד מצא חן בעיני. אני חושב שלא היה סרט שכל כך הרשים אותי כמו הקוסם מארץ עוץ. בייחוד הקטע שמתחיל שחור לבן והופך לצבע כשהיא נוחתת בעוץ. לא ראיתי דבר כזה עד אז וגם לא ממש מאז. 
הבת שלה בסדר בעיני, אבל בשורה התחתונה היא הבת שלה וזהו.
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי, אחד הסרטים הנפלאים ביותר שנעשו'
מסכימה לגמרי, אחד הסרטים הנפלאים ביותר שנעשו
21/08/2019 | 11:21
15
לצפיה ב-'סיפור עצוב, אבל יש בו הנחה מוקדמת שלא מובנת מאיליה'
סיפור עצוב, אבל יש בו הנחה מוקדמת שלא מובנת מאיליה
21/08/2019 | 14:24
6
39
מניחים שבכל מקרה האבא אחרי 120 יוריש את רכושו לילדיו.
לא מובטח שההנחה הזו גם אם היא נכונה עכשיו תהיה נכונה עוד כמה שנים.

אני מניח שהילדים שבגרו רוצים איזושהי סגירת מעגל ונראה שהם לא מצאו דרך אחרת חוץ מתביעת כספים ולהערכתי הדרך הזו לא תביא מנוח לסערה שמתרחשת כל כך הרבה שנים בנשפם.

החלק העצוב ביותר מבחינתי שהאב עדיין נשאר אב נוטש.
הוא מוכן לזרוק עליהם סכומים פעוטים (מבחינתו) ואם הם ירצו הוא יהיה מוכן לדבר איתם. זלזול מופגן.
אמנם האב לא יכול לתקן את העבר, אבל לפי דבריך לא נראה שיש מבחינתו חשיבות גדולה ללנסות ליצור קשר עם ילדיו ועם נכדיו (אם יש כאלה) בהווה. לא מעניין אותו להפוך לדמות משמעותית בחייהם ושהם יהיו דמויות משמעותיות בחייו.
כנראה שלא כל אחד צריך להיות הורה
לצפיה ב-'אני מסכים שלא כל אחד צריך להיות הורה'
אני מסכים שלא כל אחד צריך להיות הורה
21/08/2019 | 16:59
5
36
הבעיה שכשאתה מחליט להיות הורה אתה בדרך כלל גם די צעיר, וגם אתה עוד לא יודע שאתה לא מתאים. חוסר ההתאמה שלך להורות מתגלה לך למעשה כשאתה כבר הורה. ואז כשאתה עומד בפני כשלונך השאלה מה לעשות עכשיו, ולפעמים התשובה היא לעזוב ולתת למישהו שכן מתאים לגדל את הילד שלך. כי אם תתעקש להמשיך לגדל את הילד שלך בעצמך אתה בלי ספק תגרום לו נזק גדול בהרבה.

לצפיה ב-'לא כל אחד מתאים להיות הורה'
לא כל אחד מתאים להיות הורה
21/08/2019 | 17:11
3
43
שאלת המיליון דולאר היא מי מתאים להחליט מי מתאים להיות הורה.

מסתבר שגם מי שקיבלו הכשרה מתאימה עושים טעויות טראגיות.
לצפיה ב-'מזותומרת מי ?'
מזותומרת מי ?
21/08/2019 | 19:14
2
34

אני !               
לצפיה ב-'ומִי שָׂמְךָ?'
ומִי שָׂמְךָ?
21/08/2019 | 21:27
1
18
לצפיה ב-'גם אני !'
גם אני !
21/08/2019 | 22:58
14
לצפיה ב-'בד"כ אפשר להבין אחרי הילד הראשון, לא צריך להגיע לשלישי'
בד"כ אפשר להבין אחרי הילד הראשון, לא צריך להגיע לשלישי
22/08/2019 | 10:35
28
אני פוגש מקרים רבים בהם זוג צעיר עושים מהר מהר 3 ילדים "כדי לגמור עם זה",
וככה בדיוק זה נראה.
אמנם לא נטישה בוטה כמו המכר שלך אבל רואים שעשו את הילדים "כדי לגמור עם זה".
מדינת ישראל והחברה היהודית מאוד לוחצים לילודה והלחץ מאוד אפקטיבי, לפעמים הלחץ ממש לא במקום.
לצפיה ב-'בסיפור הקשה שלך ראיתי נקודה חיובית וזה שחברך'
בסיפור הקשה שלך ראיתי נקודה חיובית וזה שחברך
22/08/2019 | 05:36
28
מוכן לשיחות  עם הילדים שלו. אמנם עם פסיכולוג, אבל מוכן להדברות כלשהי. אחרי הנטישה, גם זה משהו.
לצפיה ב-'בוקר טוב שבוע טוב'
בוקר טוב שבוע טוב
18/08/2019 | 09:11
15
99
איך עבר הסופ״ש? איפה הייתם ומה עשיתם?

לא אשאיר אתכם במתח כמו ההיא שיצאה לדייט שני, אז אני, קודם כל ולפני הכל, מצאתי את המטען. כמובן שאחרי שרכשתי את הכבל היקר מאוד הוצפתי בכבלים ומטענים ,אבל כאמור, זה היה אחרי.

אז איפה היה המטען?

התברר שמישהי שהגיעה לביתי השתמשה במטען בלי ששמתי לב, ובלי לחשוב דחפה אותו לתיק יחד עם הטלפון כשיצאה.

מה שמביא אותי לתופעה התרבותית החדשה והכה מעיקה: אירוח אמור לכלול מים קרים, פירות, קפה , עוגה ועוגיות, ירקות חתוכים עם איזה מטבל וקרקרים, (סתם הגזמתי) והכי חשוב, מטען.

אני לא מבינה איך בן אדם שמגיע מהבית שלו, מרחק נגיד רבע שעה מביתי, במכונית החדשה והנוצצת שמאובזרת עם מטען, חייב להתחבר לקיר ברגע שהוא נכנס לבית. אבל בסדר. שיתחבר

אבל

ואת זה כל צאצאי והצאצאים של צאצאי יודעים היטב: יש למטענים מקום קבוע בבית ואוי ואבוי למי שמזיז אותם.

וכשהשתחררתי מהכבלים ראיתי את כאב ותהילה, החדש של אלמודובר.הביקורות היו די מעורבות, אני אהבתי. מאוד.  (אני אוהבת את הסרטים של אלמודובר) העיסוק ביוצר לא צעיר ויצירה מאוד דיבר אלי. מכל מיני כיוונים. ואנטוניו בנדרס  בתפקיד הראשי פשוט נפלא.

מומלץ לחובבי אלמודובר. למרות שהסרט לא לגמרי דומה לקודמים שלו, אני הגעתי בציפיה לחוות את הצבעוניות המופלאה, והסרט הזה הרבה יותר אפרורי מקודמיו, בהתאמה לתכנים.
לצפיה ב-'יבוא היום ועוד נשב אל מול האח'
יבוא היום ועוד נשב אל מול האח
18/08/2019 | 10:06
2
53
ומסביב ומסביב ישב הטף, ונספר איך פעם לפני הרבה שנים היינו צריכים להטעין את הטלפונים, והיו מטענים שהיינו מחברים מצד אחד לקיר ומצד שני לטלפון, אחרת הוא לא היה עובד. 
אלמודובר זה לא ההוא שעשה סרט שבזמן האחרון מישהו שהיה באותו מצב כמו הגיבור החליט שהפנטזיה שם מוצאת חן בעיניו ומימש אותה? זוכר שמישהו אמר לי לראות את הסרט ההוא כי יש שם קשר מיוחד בין גבר לאשה חולה, והלכתי לראות, ומאז אני כל המלצה על סרט דורש שיספרו לי בדיוק על מה הסרט ולא רק את ההתחלה שלו.
לצפיה ב-'על איזו פנטזיה מדובר?'
על איזו פנטזיה מדובר?
18/08/2019 | 10:40
1
50
בסרט הזה לגיבור יש קשר מאוד משמעותי עם האמא, אבל הדמויות החשובות האחרות הן כולן גברים.

לצפיה ב-'ב"דבר אליה" הסיפור המרכזי של מה שהבחור שם עשה לבחורה '
ב"דבר אליה" הסיפור המרכזי של מה שהבחור שם עשה לבחורה
18/08/2019 | 10:57
43
חסרת ההכרה שבה טיפל, איננו פנטזיה בסיפור שם. אבל אני מתאר לעצמי שיש גברים שזו כן פנטזיה שלהם, להיות במערכת יחסים חד צדדית כזו עם אשה שלא מתנגדת ולא מתווכחת ואין לה דרישות. וכידוע היה לאחרונה אח אחד שמימש את הפנטזיה וישר כולם נזכרו בסרט. 
לצפיה ב-'למדתי מזמן שאם יש משהו בחוץ'
למדתי מזמן שאם יש משהו בחוץ
18/08/2019 | 11:40
43
החפץ הבא שמבחין בו יושב גלמוד לבד מצטרף אליו.
החפץ הבא מבחין בחברותא וגם הוא בעניין.

גמרתי להטעין, המטען עם הכבל נעלמים במגירה.

אם הייתי נוהג ככה גם בעבודה, הייתי עסוק רוב היום בעשיית סדר. במקום זה אני עסוק בחיפושים של, מי לקח לי את הכבל של המטען, או יותר גרוע את המתאם, את מחולל הקודים לבנקאות מקוונת, את המספריים ואת שאר הדברים שמאד נוח למצוא אצל האחר.
לצפיה ב-'במקומה, הייתי משלם לך את מחיר המטען. בעייה שהיא יצרה, לא את '
במקומה, הייתי משלם לך את מחיר המטען. בעייה שהיא יצרה, לא את
18/08/2019 | 11:53
3
45
צריכה לשלם.
מצד שני, מן הסתם תסרבי להגיד לה או לקבל כסף. כנראה שגם אני הייתי מסרב.
טפשות שמקורה בגאווה.
לצפיה ב-'במקומה לא הייתי משתמשת במטען בלי לבקש רשות'
במקומה לא הייתי משתמשת במטען בלי לבקש רשות
18/08/2019 | 14:42
2
44
לו הייתי יודעת שהיא האחרונה שנגעה, לא הייתי מגיעה למצב של לקנות חדש.

היא לא הציעה כסף ואני לא בקשתי ועדיף לי ככה.
כסף נורא מסכסך בין אנשים, גם כמשדובר על סכומים קטנים
לא צריכה את האנרגיה הזאת.
לצפיה ב-'את נוהגת נכון. להיות חכמה במקום צודקת.'
את נוהגת נכון. להיות חכמה במקום צודקת.
18/08/2019 | 15:10
19
לצפיה ב-'הפולניות שלי היו אומרות לה כשהיא הביאה את המטען בחזרה'
הפולניות שלי היו אומרות לה כשהיא הביאה את המטען בחזרה
19/08/2019 | 02:10
33
"תודה לא צריך, קניתי כבר חדש".

לצפיה ב-'העיקר שהמטען חזר.'
העיקר שהמטען חזר.
18/08/2019 | 18:02
1
17
לצפיה ב-'אם ניגון חוזר, אז מטען לא יחזור?'
אם ניגון חוזר, אז מטען לא יחזור?
18/08/2019 | 18:24
15
לצפיה ב-'לטלפון שלי יש אפשרות טעינה אלחוטית'
לטלפון שלי יש אפשרות טעינה אלחוטית
19/08/2019 | 08:21
3
31
ולכן המטענים אצלי בסלון ובמשרד אלחוטיים.
מי שרוצה מוזמן להניח את הטלפון שלו על משטח הטעינה.
לא נראה לי שמישהו יעלים לי בטעות מטען אלחוטי.
לצפיה ב-'פחחח, בצבא היו גונבים גרביים משומשים מתלייה. אז מטען לא?'
פחחח, בצבא היו גונבים גרביים משומשים מתלייה. אז מטען לא?
19/08/2019 | 09:19
2
19
לצפיה ב-'דובר על לקיחה בטעות, לא על גניבה'
דובר על לקיחה בטעות, לא על גניבה
19/08/2019 | 16:52
11
לצפיה ב-'רק גרביים?? לי גם לבנים גנבו, מלוכלכים'
רק גרביים?? לי גם לבנים גנבו, מלוכלכים
24/08/2019 | 12:21
6
לצפיה ב-'בקומונה שרבים כאן אף שם'
בקומונה שרבים כאן אף שם
19/08/2019 | 12:19
37
העליתי את סצינת המקלחת הנהדרת של הגבר הצעיר והמושלם,[ כאב ותהילה] שבסופה, הילד [ הוא האמן המזדקן ] מתעלף [ רפרור כמובן למיתוסים נוצריים רבים הקשורים להתגלות מלאכים, אלוהים ומה לא?! כאן כמובן מפגש עם הזהות המינית, החתימה - כמו אצל גוזלים וציפורים - של מושא התשוקה הנצחי. ] אני כמובן התרשמתי מהיופי , מהמי'ניו'ת , מהגוף המושלם, ואבר המי'ן הנהדר ביופיו.
כל שלושת הימים האחרונים שהה אצלנו נכדי האהוב, הקטון נכדי. מתוק, מלאכי ובהחלט מספק שמחה רוחנית גבוהה.
פעם לקחו ספרים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום כאב
פורום כאב כרוני
רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה