לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82218,221 עוקבים אודות עסקים

פורום נשים-גברים באמצע החיים

שלום וברוכים הבאים לפורום נשים וגברים באמצע החיים

הפורום כשמו מיועד לנשים וגברים באמצע החיים.
אתם יכולים להיכנס אלינו מתי שבא לכם ולספר מה שבא לכם.
נוכל להעלות כאן כל נושא שמעניין, משמח, מצחיק, עצוב או מטריד אותנו.
 הרבה חוקים אין כאן והדבר החשוב ביותר הוא לכבד את יתר החברים.
גם בעת ויכוח יש להגיב לגופו של נושא ולא לגופו של כותב.
אין לפרסם בפורום שום פרסומת מסחרית. פרסומות כנ"ל ניתן לפרסם אך ורק דרך מחלקת הפרסום של תפוז ובאישורה. כל פרסומת אחרת תימחק לאלתר. בנוסף להנחיות אלו כולנו בלי יוצא מהכלל מחוייבים לתקנון תפוז
ומחוייבים לפעול על פיו.

והכי הכי חשוב שיהיה לכולנו כאן מקום נעים שכייף להיכנס אליו 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים-גברים באמצע החיים

שלום וברוכים הבאים לפורום נשים וגברים באמצע החיים

הפורום כשמו מיועד לנשים וגברים באמצע החיים.
אתם יכולים להיכנס אלינו מתי שבא לכם ולספר מה שבא לכם.
נוכל להעלות כאן כל נושא שמעניין, משמח, מצחיק, עצוב או מטריד אותנו.
 הרבה חוקים אין כאן והדבר החשוב ביותר הוא לכבד את יתר החברים.
גם בעת ויכוח יש להגיב לגופו של נושא ולא לגופו של כותב.
אין לפרסם בפורום שום פרסומת מסחרית. פרסומות כנ"ל ניתן לפרסם אך ורק דרך מחלקת הפרסום של תפוז ובאישורה. כל פרסומת אחרת תימחק לאלתר. בנוסף להנחיות אלו כולנו בלי יוצא מהכלל מחוייבים לתקנון תפוז
ומחוייבים לפעול על פיו.

והכי הכי חשוב שיהיה לכולנו כאן מקום נעים שכייף להיכנס אליו 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'אורי'
אורי
31/05/2019 | 13:14
52
479
המשך>>
לצפיה ב-'התחבורה הציבורית'
התחבורה הציבורית
16/06/2019 | 21:25
17
45
מתחת לכל ביקורת. לא רק הרכבות. לעיתים לאחר שממתינים זמן רב, כשכבר מתקרב לתחנה האוטובוס בקו שיביא אותך למחוז חפצך, אינו עוצר בתחנה  למרות שמרימים יד - הוא מלא נוסעים, או שסתם "לא בא לו"...  היום נתקלתי בצרה חדשה. כשהגיע האוטובוס ואכן עצר, התחיל לנסוע במהירות לפני שהספקתי לשלם ו/או לשבת. נפלתי על הכסא הראשון, והסתבר שהיה רטוב. לך תדע אם זה מים שנשפכו או שנוסע לא הצליח להתאפק... בדרך כלל עולה, מתיישבת קרוב לדלת האחורית, ורק לאחר שמתבוננת שהספסל נקי. למזלי התייבשו מכנסי בשל מזג האויר החם טרם הגעתי למחוז חפצי.
לצפיה ב-'אני דווקא מעדיף תחבורה ציבורית על רכב פרטי'
אני דווקא מעדיף תחבורה ציבורית על רכב פרטי
17/06/2019 | 01:34
4
30
נכון שבתחבורה ציבורית צריך לוותר על מרכיב המהירות, ובטוח שייקח הרבה יותר זמן מאשר ברכב פרטי. בצפון איפה שאני (חלקית) גר יש שעות שאוטובוס לעיר או ממנה מגיע פעם בשעה, שעה וחצי, ואם פספסת אז זהו. אז אם פספסתי אני יוצא לסיבוב בעיר (אף שמאחר ואני יודע את השעות מראש אני עושה את הסיבוב ומגיע לתחנה רק לקראת זמן הגעת האוטובוס). נכון שאתה לא לבד ויש עוד אנשים שמנהלים שיחות טלפון אבל זה יכול להיות מעניין דווקא. אני דווקא נהנה להקשיב לשיחה שלמה כשאני שומע רק צד אחד וצריך לנחש את האחר. חלק מהשיחות ששמעתי אני זוכר עד היום. לפעמים יש אשה יפה או מעניינת שמתיישבת בדיוק מולך.
לצפיה ב-'פעם נסעתי ברכבת מנהריה למרכז'
פעם נסעתי ברכבת מנהריה למרכז
17/06/2019 | 09:07
1
30
שמונה בבוקר, מתיישב, מולי מתיישבת אשה, וישר שולפת את הטלפון. מתקשרת למישהי ואומרת לה בערך כך: "אני רוצה שניפגש היום יש לי משהו חשוב לדבר איתך". מהצד השני כנראה ההיא שואלת מה זה, וזו שמולי אומרת "זה לא לטלפון, משהו מאד חשוב, חייבים לדבר פנים מול פנים". הרכבת בינתיים נוסעת ואני תוהה אם לא אדע לעולם מה היה הדבר החשוב, כשהצד השני כנראה לוחצת, או אומרת משהו אחר, והצד שלי ממשיכה "זה בקשר ל(איקס, לא זוכר את השם), חייבים לדבר, זה לא לטלפון", ומיד ממשיכה "ההתנהגות שלה כבר בלתי נסבלת אבל אני לא רוצה לדבר על זה בטלפון", מקשיבה רגע וממשיכה "איך שהיא התנהגה אתמול כבר אי אפשר ככה לעבוד. אמרתי גם ל(Y) מוכרחים לעשות משהו. לדבר עם (Z)". בינתיים אני מקווה שיתגלה מה האיקס עשתה כל כך נורא, ואכן: "איך שהיא ענתה ללקוח וזו לא פעם ראשונה. הזהרתי אותה הרבה פעמים. אחר כך אני סובלת כי עלי צועקים". הצד השני כנראה הבינה ואיבדה עניין והשיחה מסתיימת, אבל אל דאגה - יש עוד עובדים בעסק שצריך לדבר איתם על איקס. ככה חצי שעה, לפחות שלושה עובדים נוספים שאני זוכר, קיבלו דיון טלפוני בקשר לאיקס. לדעתי הגברת היתה צריכה לקבל משכורת גם על הנסיעה ברכבת, היא הרי עבדה בטיפול בבעיה עם איקס.

לצפיה ב-'בשנת 1999 נסעתי באוטובוס לירושלים. כל הדרך, אישה אחת'
בשנת 1999 נסעתי באוטובוס לירושלים. כל הדרך, אישה אחת
17/06/2019 | 18:05
12
דיברה בטלפון הנייד וחיפשה מי יבוא איתה לראות סרט. אחרי כשלוש שיחות התחלתי להרגיש שנמאס לי לשמוע אותה מחפשת מי יבוא איתה לסרט. 
מניחה שכיום שיחה כזאת הייתה נסגרת תוך כמה דקות בווטסאפ.
לצפיה ב-'ועוד שיחה שלא אשכח'
ועוד שיחה שלא אשכח
17/06/2019 | 09:39
1
32
מישהו מאחורי, לא ראיתי את פניו, שהוא כמסתבר חרדי, מתקשר לארגון חרדי שמסדר תפילות למזל. ככל הנראה אתה משלם להם משהו, והם דואגים שאברכים יכללו את שימך בתפילותיהם ויבקשו בעבורך מההנהלה למעלה עזרה.
אז הוא מנהל שיחה עם (כנראה פקידה), מברר כמה עולה - הבנתי שתשלום חודשי בהוראת קבע בסכום בן 3 ספרות - מוסר פרטי אמצעי תשלום, שואל מתי יתחילו להתפלל עבורו, ומוסיף שזה נורא דחוף כי יש לו המון חובות, ויש לו תיקים בהוצאה לפועל על מאות אלפי ש"ח, ואין לו פרנסה ואיך לשלם, אז הוא צריך בדחיפות, בבהילות, התערבות של כוח עליון. 
השיחה מאד הרשימה אותי בעיקר כעדות לכוח האמונה של אנשים מסויימים. נראה שהוא באמת מאמין שמאות השקלים בחודש שהוא משקיע באברכים שיתפללו עבורו, יפתרו לו את הבעיות הכספיות.
לצפיה ב-'כבר התייחס לנושא הזה מורנו ורבנו ר. הייליין'
כבר התייחס לנושא הזה מורנו ורבנו ר. הייליין
17/06/2019 | 21:43
12

בקבעו שמצווה גדולה להפריד בין הטיפש לכספו.
לצפיה ב-'אכן, יש מקום לשיפור בתחבורה הציבורית בארץ.'
אכן, יש מקום לשיפור בתחבורה הציבורית בארץ.
17/06/2019 | 05:15
24
באזור שאני גרה, המצב סביר יחסית.
לצפיה ב-'לפי חוקי מרפי סביר מאד'
לפי חוקי מרפי סביר מאד
17/06/2019 | 09:18
28

שאלה לא היו מים
לצפיה ב-'ברמת העיקרון אני מאוד אוהבת תחבורה ציבורית'
ברמת העיקרון אני מאוד אוהבת תחבורה ציבורית
17/06/2019 | 09:40
2
29
כי הילת הקדוש שלי נוצצת בירוק
ובעיקר כי זה כיף להסתכל סביב (ההעדפה האישית שלי: דרך החלון ולא על הנוסעים, אבל לפעמים גם זה כיף)

כשזה מגיע למעשים אני הרבה פחות אוהבת, מהסיבות שציינת. (תוסיפי גם את הנהגים שלא עוצרים כתחנה, ואם כבר מועילים לעצור, לא תמיד מאפשרים לנוסעים לרדת בבטחון)

לשמחתי, יש לי כרמלית, עשר דקות הליכה מהבית. 
כרמלית זה הכי כיף שבעולם
הבעיה שהיא נוסעת משום מקום לשום מקום
אבל לי היא בדיוק מתאימה, כשאני צריכה להגיע לאיזור קריית הממשלה, מקום נטול חניה, או שהחניה שיש יקרה בטירוף, או שצריך להכנס לחניון ענקי חשוך ומפחיד. פעם הייתי נהנת לטייל בסביבה, לפני או אחרי עיניני מס הכנסה. על חורבות שוק הטורקים נפתחו כל מיני חנויות קטנות של מעצבים ואומנים. היום רב החנויות נסגרו ובמקומן יש מלא בתי קפה ומסעדות. הרבה פחות מעניין. קפה יש לי גם בבית (ציטוט מאבא של חברה, שפתאום נזכרתי בו בחיוך)
לצפיה ב-'אחת הסיבות שאני מחבבת את עירך היא שיש בה תחבורה '
אחת הסיבות שאני מחבבת את עירך היא שיש בה תחבורה
17/06/2019 | 18:09
1
14
ציבורית בשבת וחג.
לצפיה ב-'במתכונת מאוד מאוד מצומצמת'
במתכונת מאוד מאוד מצומצמת
18/06/2019 | 09:41
5
אבל לפחות יש משהו
לצפיה ב-'בהיותי נטול רשיון נהיגה'
בהיותי נטול רשיון נהיגה
17/06/2019 | 13:02
19
כל חיי אני מתנייע בתחבורה ציבורית. השעות הקשות הינן שעות הבקר, אלא שלשמחתי, לאחר איזו רפורמה מגוון האפשרויות שעומדות לי רב, דא עקא -- רק עד השעה 0730. מרגע זה ועד השעה 1100 בבקר, ההמתנות ארוכות, לא מוצדקות, אוטובוסים מפוצצים בנוסעים.אוטובוסים אני מיעדיף אוטובוסים.
לצפיה ב-'התחבורה הציבורית שלא בערים הגדולות אכן'
התחבורה הציבורית שלא בערים הגדולות אכן
17/06/2019 | 13:33
5
17
מתחת לכל ביקורת בכל מקום שהייתי בו פרט לשווייץ שבה יש תחבורה ציבורית מתפקדת לכל כפר קטן.
אפילו במדינה עם תחבורה ציבורית מפותחת כמו ביפן, אין רכבות לפרברים בשעה לילה מאוחרת
לצפיה ב-'נכון, שלא נזכיר רכבת מסחיפול לאמשטרדם'
נכון, שלא נזכיר רכבת מסחיפול לאמשטרדם
17/06/2019 | 17:58
4
16
אחרי שעה 0100 בבקר, ימ"ש. שילמנו הרבה אירואים לנהג הגנב.
לצפיה ב-'באוסקה אלה שהייתי אתם רצו כבר ב11:00 בלילה לתחנה'
באוסקה אלה שהייתי אתם רצו כבר ב11:00 בלילה לתחנה
17/06/2019 | 18:27
3
15
כדי לתפוס את הרכבת האחרונה.
לצפיה ב-'אין כמו הרכבת של 11 בלילה'
אין כמו הרכבת של 11 בלילה
17/06/2019 | 22:11
2
22

Trem das onze

לצפיה ב-'שיר ענק עם תרגום לעברית מיותר לגמרי'
שיר ענק עם תרגום לעברית מיותר לגמרי
18/06/2019 | 04:25
11
הפרברים ומתי כספי יכלו לשיר אותו בפורטוגזית אם כל כך היה חשוב להם לבצע.
לצפיה ב-'מה יקרה אם תעלה על רכבת הלילה'
מה יקרה אם תעלה על רכבת הלילה
18/06/2019 | 07:50
8
לקהיר?
"אני כל כך עצוב לי ושמש על העיר
ודיזנגוף נראה לי כמו רכבת לילה לקהיר" 

(דיזנגוף חזר לחיים....
בשעות הערב והלילה, להגיע רק בתחבורה ציבורית. גם אם מצליחים לעבור את קשיי הרכבת-תקלה, עדיין אין חניה. וליל חניה בעיר, לא כמו בשיבוש השיר..  עולה יותר מעשר לירות.)

ולא, אל תציע את אקספרס של חצות.

לצפיה ב-'התייעצות בקשר לדייט'
התייעצות בקשר לדייט
16/06/2019 | 12:42
16
58
אני בת 56 גרושה אחרי 30 שנות נישואין. עכשיו בחור אחד בן גילי גם גרוש הזמין אותי לדייט. מה שמוזר לי שהוא רוצה ללכת לסרט ובשעה מוקדמת. בבוקר או מקסימום בצהרים. ואחרי הסרט נלך למסעדה. זה נראה לכם מתאים? אני לא יודעת איך זה הולך.
לצפיה ב-'מתאים למי?'
מתאים למי?
16/06/2019 | 13:44
13
לצפיה ב-'למה שזה לא יתאים? למה בדיוק זה צריך להתאים?'
למה שזה לא יתאים? למה בדיוק זה צריך להתאים?
16/06/2019 | 14:16
12
לצפיה ב-'אני לא מבינה את הבעיה'
אני לא מבינה את הבעיה
16/06/2019 | 14:20
4
32
השעה המוקדמת?

האמת, אני מאוד אוהבת הצגה יומית. יש לזה ניחוח של ילדות והחופש הגדול והברזה מהתיכון (ראיתי מיליוני מערבונים שהוקרנו בשעות הבוקר באיזה קולנוע עלוב שכבר מזמן לא קיים). שלא לדבר על כך שהסיכוי שלי לנקר פוחת. 

לצפיה ב-'אם בניקור עסקינן'
אם בניקור עסקינן
16/06/2019 | 14:42
3
37
לקחו אותי לסרט של אלטון ג'ון,לא האמנתי שיגיע לרף של רפסודיה בוהמית אבל בכל זאת לרמת זוועה שכזאת לא הייתי מוכן.זבל של סרט.ואני יושב בין בחירת ליבי לבני,אין דרך מילוט,צריך לסבול בשקט,אבל איך אפשר לסבול בשקט שעתיים כשאפילו אין שקט,כל גרמני וגרמניה עם דליי פופקורן מרעישים בלעיסת אשפת התירס מכל הכיוונים,כך שגם לישון אי אפשר,בסוף גם הסיוט הזה נגמר.
לצפיה ב-'למקרים כאלה המציאו את האוזניות'
למקרים כאלה המציאו את האוזניות
16/06/2019 | 14:55
2
28

מחברים לנייד, עוצמים עינים ונהנים מהמוסיקה שאוהבים.
לצפיה ב-'בעיתות שלום'
בעיתות שלום
16/06/2019 | 15:11
1
30
מעטים האוגרים תחמושת לקראת מלחמה וכאן היתה מלחמת עולם ואני לא הייתי מוכן,נתתי קרדיט לנשוא הסרט ונרדמתי בשמירה.
לצפיה ב-'מכיר את המונח פק"ל ?'
מכיר את המונח פק"ל ?
16/06/2019 | 15:21
23

בקיצור לא הולכים לחתונה בלי סט אטמי אוזניים בכיס ולא הולכים לסרט/הצגה/מופע בלי אוזניות ובלי לודא שהסוללה של הנייד מלאה.
לצפיה ב-'המחזר שלך הוא רומנטיקן אמיתי'
המחזר שלך הוא רומנטיקן אמיתי
16/06/2019 | 15:08
33
"רציתי שנלך לסרט
בשעה לא מתאימה
ונשב שם בודדים לגמרי
באולם שנה שלמה"
תרצה אתר

ובעצם נתת לי רעיון ענק. אני מתכוון להציע למנכ"ל ללכת איתי לסרט בעשר בבוקר. נראה מה היא תגיד.

לצפיה ב-'היית מעדיפה סרט וארוחת בוקר?'
היית מעדיפה סרט וארוחת בוקר?
16/06/2019 | 19:35
11
לצפיה ב-'נו, איך היה הסרט?'
נו, איך היה הסרט?
17/06/2019 | 09:41
10
לצפיה ב-'כמה אפשרויות:'
כמה אפשרויות:
17/06/2019 | 13:05
5
15
1. האם בבקרים או בצהריים מחירי כרטיסי הקולנוע לבני גיל מסויים זולים יותר?
2. האם יתכן ואין הוא מעוניין בפעילות משתמשעת אחרי הדייט?
3. האם יתכן ובשלב הראשון,  מהיותו גדרוש ובעל ניסיון, הוא רוצה להכיר את הבחורה באור היום, בצורה טובה יותר?
לצפיה ב-'אין סוף לאפשרויות'
אין סוף לאפשרויות
17/06/2019 | 13:50
4
15
למשל, אשתו עובדת בבקרים והוא רוצה להגיע הביתה לפני שהיא תחזור

עכשיו שאני חושבת על זה, רוב בני 56 עדיין עובדים. 
סרט בבוקר?
אלא אם מדובר על סינימטק חיפה, יש סרט בשבת בבוקר. זה דווקא נחמד. וממש ליד יש מסעדה אסיאתית טובה. 
לצפיה ב-'לא אמרנו גרוש?'
לא אמרנו גרוש?
17/06/2019 | 14:08
3
16
מצד שני, לא נראה לי שיש מי שתענה.
זרקו לפתחינו שאלה, ונעלמו [עם התשובות].
לצפיה ב-'יש לא מעט נשואים שמצהירים שהם פרודים או גרושים'
יש לא מעט נשואים שמצהירים שהם פרודים או גרושים
17/06/2019 | 14:23
1
22
בעיקר שהם רוצים משהו, כמו למשל חברה לסרט וארוחת צהריים. 

לצפיה ב-'ברור. ומזל שעצרת בארוחה'
ברור. ומזל שעצרת בארוחה
17/06/2019 | 16:31
5
לצפיה ב-'סבלנות, אם הזמין אותה אתמול להיום, הם בדייט עכשיו'
סבלנות, אם הזמין אותה אתמול להיום, הם בדייט עכשיו
17/06/2019 | 15:03
19
אני הייתי בדייט פעם אחת ויחידה בחיי. זה היה ביום שהגט שלי מאשתי הראשונה סודר (איתה לא יצא לנו להיות בדייט). אחרי שנגמר העניין הלכתי לעבודה וישבתי בחדר לעבוד כרגיל. פתאום דפיקה בדלת ונכנסת לא אחרת ממנהלת השיווק. ברגע הראשון כעסתי. היו כללים מאד ברורים שקבעו שאסור למכירות ולתמיכה לפנות ישר לעובדים במחלקה הטכנית. יש ערוץ מסודר ויש נהלים וצריך להיות תיעוד. בנוסף את האשה הזו במיוחד לא חיבבתי. בסה"כ די התעלמנו זה מזו, לכל היותר ניד ראש אם עברנו במסדרון. אני לא אוהב אנשי מכירות בכלל והיא התגלמות של אשת המכירות הקלאסית. שאלתי אם אני יכול לעזור במשהו, והיא ישר שואלת אם יש אפשרות שניפגש אחרי הצהרים בבית קפה סמוך. אמרתי שאם זה בקשר לעבודה אז בבקשה שתפנה למנהלת המוצרים. אז היא אומרת "אני מזמינה אותך לדייט".
הלכתי איתה לדייט, ומשם אחרי שעתיים שאני חושב שהיו המפתיעות בחיי נסענו אליה הביתה, והרי אנחנו פה.

לצפיה ב-'שבוע הספר העברי'
שבוע הספר העברי
13/06/2019 | 20:32
43
64
השנה מתקיים ממש בחצר האחורית שלי, ובמילא הייתי בדרך מפה לשם, והדרך עוברת דרך הגן, כך שעשיתי סיבוב. 

סיבוב עצוב
למרות שהכל היה מסודר יפה עשה לי עצוב
קודם כל, היו מעט אנשים
מי יודע, אולי אחרכך יגיעו עוד
בדוכנים של יוצרים חיפאים...
המשך>>
השנה מתקיים ממש בחצר האחורית שלי, ובמילא הייתי בדרך מפה לשם, והדרך עוברת דרך הגן, כך שעשיתי סיבוב. 

סיבוב עצוב
למרות שהכל היה מסודר יפה עשה לי עצוב
קודם כל, היו מעט אנשים
מי יודע, אולי אחרכך יגיעו עוד
בדוכנים של יוצרים חיפאים לא ראיתי פנים מוכרות, למרות שכמה מידידי הטובים ביותר דווקא פרסמו ספרים בשנה האחרונה.  ומי שישבו שם נראו די עצובים ובודדים, כי לא היה להם קהל. או קונים. 

ומה שבעיקר העיק (עלי): כל הספרים 2 ב99 שח, או 3 (ספרי ילדים) ב100 שח. אבסולטית זה לא זול, וזה מונע את המציאות שפעם היו כל כך משמחות אותי: איזה ספרון נשכח שפתאום מופיע ב20 שח. תכלס, במבט חטוף, היה נראה לי שכל מה שאני רואה בדוכנים גם אפשר למצוא בחנות, 2 ב99 שח.  (ואם אין כרגע, יזמינו)

אז לא קניתי
כי אני מאוד משתדלת לקנות רק אלקטרוני. אמנם יש לי ספריה גדולה, אך היא כבר די עמוסה. 

בינתיים אני קוראת את יער נורבגי של הרוקי מורקמי(על נייר), ונהנית. 

מי קורא מה?
מי מתכנן קניה?
מי יכול להמליץ על משהו שווה במיוחד?

חג ספר שמח לכולם
לצפיה ב-'באיחור אופנתי'
באיחור אופנתי
15/06/2019 | 21:23
5
44
התחלתי לצפות בסדרה צ׳רנוביל, של הייצ בי או. 

מרתק, ועשוי היטב. אם אפשר לומר על מה שרואים: צילומים נהדרים, אז אני אומר: צילומים נהדרים (אבל איומים). 

לא הייתי חושבת שסדרה כזאת תהיה כוס התה שלי, אבל יש בה כל כך הרבה מעבר לאסון עצמו, שלגמרי התמכרתי. 
לצפיה ב-'בצ'רנוביל התרחש אסון לבני אדם, אבל גאולה לבעלי החיים'
בצ'רנוביל התרחש אסון לבני אדם, אבל גאולה לבעלי החיים
16/06/2019 | 02:14
4
25
חיות פרא משגשגות באיזור הכור בצ'רנוביל אחרי שבני האדם עזבו אותו.
ויש עוד הרבה סרטונים וכתבות.
מבחינת עולם הטבע האסון התרחש כשבני האדם הגיעו לאיזור ויישבו אותו ובנו בו בתים וכרתו יערות והשמידו בעלי חיים. 
לצפיה ב-'בטח משגשגות'
בטח משגשגות
16/06/2019 | 13:47
3
15
נושאות בחובן מוטציות לדורי דורות.
לצפיה ב-'מה שחרות בתודעה שלי על צ'רנוביל, אלה בעיקר להקות הזרזירים '
מה שחרות בתודעה שלי על צ'רנוביל, אלה בעיקר להקות הזרזירים
16/06/2019 | 14:20
2
18
העצומות שהיו מגיעות כל חורף לירושלים, עפות במעוף ראווה מדהים, והולכות לישון בלילה, למשל ברחוב שטראוס על עצי האורן העתיקים.
מאות אלפי ניפורים מצפצפות ומלשלשות.
אוי למי שהחנה את רכבו בלילה שם. היה צריך לחפור את דרכו אל הרכב מבעד להררי הלשלשת.
אחרי צ'רנוביל כמעט לא הגיעו זרזירים.
שמעתי אומרים ש75% מהאוכלוסיה שלהם נפגעה שם באסון.
לצפיה ב-'לך תדע סדרו של עולם וחשבונותיו'
לך תדע סדרו של עולם וחשבונותיו
16/06/2019 | 14:57
1
23

אולי כל אסון צ'רנוביל תוכנן בכלל מלמעלה כנקמה בזרזירים.
לצפיה ב-'כן. והצונמי בפיליפינים כנקמה בהומואים. חשבונות שעושים שכל.'
כן. והצונמי בפיליפינים כנקמה בהומואים. חשבונות שעושים שכל.
16/06/2019 | 22:24
7
לצפיה ב-'נראה שכבר מחפשים מנהל חדש לפורום'
נראה שכבר מחפשים מנהל חדש לפורום
13/06/2019 | 03:59
2
60
פנו אלי אבל לי לא מתאים. אני מבין מדברי יוסי שגם אליו פנו וגם לו לא מתאים. 
מישהו צריך לקבל על עצמו. אני הייתי מזכיר הכיתה בכיתה ו' אז אני כבר תרמתי. וחוץ מזה לדעתי זה הולך לפי ותק אז מי שהכי ותיק ראשון בתור. אז מישהו מהותיקים שיתנדב.

לצפיה ב-'אני שב ומביע את עמדתי - '
אני שב ומביע את עמדתי -
13/06/2019 | 07:58
1
55
כל אחד מהחברים כאן ראוי להיות מנהל, אז אל תהססו. נתמוך באהבה בכל מי שיעלה.
ועם זאת, גם אם לא יתמנה איש - או אישה - נוכל לשרוד, אם כל אחד יתאפק מלהגיב למציפנים וטרולים שעלולים להגיע בהמוניהם.
לצפיה ב-'צריך רק למחוק אותם, כידוע'
צריך רק למחוק אותם, כידוע
13/06/2019 | 11:21
53
אגב, אי אז ב'דה מרקר' או מקום אחר היה פורום שלא נוהל, עד שקבוצת חוליגנים התעצבנה מכך, עת זכה הפורום לניהול, הוא גם הלך לעולמו.
לצפיה ב-'עדכון מאמצע החיים חביף יצא לטיול ארוך'
עדכון מאמצע החיים חביף יצא לטיול ארוך
08/06/2019 | 22:53
27
94
חבוי ומוסתר בתוך חיא2, חי"א ראשי תיבות [ אין אפשר בתפוז להשתמש בסימנים גרפיים, רק אותיות וספרות] של שלושה משמותיי.
לצפיה ב-'חז"ל אמרו שלכל אדם יש שלושה שמות'
חז"ל אמרו שלכל אדם יש שלושה שמות
10/06/2019 | 03:34
41
"את מוצא שלשה שמות נקראו לו לאדם, אחד מה שקוראים לו אביו ואמו, ואחד מה שקוראין לו בני אדם, ואחד מה שקונה הוא לעצמו. טוב מכולן מה שקונה הוא לעצמו."

וזלדה כתבה "לכל איש יש שם שנתן לו הים" וכולי.

לצפיה ב-'זה מעניין, אותו שוני שבין בני אדם.'
זה מעניין, אותו שוני שבין בני אדם.
10/06/2019 | 08:12
25
40
אני כשלעצמי מיום שנרשמתי לתפוז, משתמש באותו ניק, מעולם לא החלפתי.

למען האמת, הכנתי לעצמי ניק נוסף, ולא כי רציתי לשנות, אלא שיעשע אותי צירוף מילים מסויים, ושריינתי אותו כניק, אבל לא יצא לי לכתוב בו הודעות, ומן הסתם גם לא בעתיד.
ניק חדש זו מין מסכה/איפור שמחליפים לפי מצב הרוח?
לצפיה ב-'הניק שלי הוא שמי הפרטי האמיתי'
הניק שלי הוא שמי הפרטי האמיתי
10/06/2019 | 08:32
42
שם שהוא בוודאי לא מקובל בישראל ואנשים ששומעים אותו לראשונה חושבים שנולדתי באמריקה או אנגליה. למעשה נולדתי לגמרי בישראל. אמא שלי בחרה את השם, שהוא שם המשפחה שלה לפני הנישואין. לאחותי הגדולה יש שם ישראלי אבל כנראה כשאני נולדתי אמא שלי כבר התחרטה על הבחירה שלה להינשא ליהודי, ועוד ללדת לו ילדים, ומתן שם אנגלי לבן הישראלי שלה היה כנראה דרך שלה לתקן במשהו את הטעות.
בעיני מאד מצא חן כשגיליתי שטרזן - דמות שמאד אהבתי כילד וגם היום אני מקנא בו אולי אפילו יותר - שמו האנגלי הוא ג'ון קלייטון. זוכר ששאלתי את אמא אם אני קרוב משפחה של טרזן והיא הבטיחה לי שבהחלט כן. 
לצפיה ב-'אני לעומתך לא מאמין בניקים'
אני לעומתך לא מאמין בניקים
10/06/2019 | 08:32
38

ומשתמש רק בשם האמיתי.
לצפיה ב-'לפעמים השימוש בניקים שונים משמש לדמויות שונות'
לפעמים השימוש בניקים שונים משמש לדמויות שונות
10/06/2019 | 09:23
21
35
או לאמירת דברים שמכל מיני סיבות לא רוצים לומר בניק המקורי.
לפעמים בפורומים שונים משתמשים בניק שונה.
לפעמים זה סתם שעשוע, ולפעמים זה כדי למשוך תשומת לב.
יש עוד הרבה סיבות וטעמים לשימוש בניקים שונים.
לצפיה ב-'אז אולי בהזדמנות זו תסביר/י'
אז אולי בהזדמנות זו תסביר/י
10/06/2019 | 10:34
20
39

את פירוש הניק היומרני שלך ?
לצפיה ב-'למה יומרני? לרגע לא טענתי שהפתרונות שלי טובים.'
למה יומרני? לרגע לא טענתי שהפתרונות שלי טובים.
10/06/2019 | 13:58
19
17
לצפיה ב-'אני חושב שזה ניק נהדר'
אני חושב שזה ניק נהדר
11/06/2019 | 11:25
17
31
פתרונות לכל. למשל - פתרון למסע במהירות האור? או פתרון לסוגיית היות ואי-היות בו זמנית [ אהה, זה כבר שרדינגר עשה לחתול האומלל שלו].
לצפיה ב-'לנסוע במהירות האור זה פשוט.'
לנסוע במהירות האור זה פשוט.
11/06/2019 | 12:29
16
28
אתה מאיץ קצת מעבר למהירות הנ"ל, (אין מכשיר שיודע למדוד מהירות גבוהה מזה, אז מספיק לעבור את מהירות האור רק בקצת), ואז מאט, עד שהמכשירים מסמנים לך שהנה, זהו, עכשיו אתה במהירות האור.
ואז עוצרים את ההאצה וההאטה, ופשוט מתמידים, במהירות קבועה.
יש לזה נוסחה, אבל שכחתי אותה.
לצפיה ב-'זה שעדיין לא יודעים לנוע במהירות האור לא אומר שזה בלתי אפשרי'
זה שעדיין לא יודעים לנוע במהירות האור לא אומר שזה בלתי אפשרי
11/06/2019 | 12:41
15
28

עד לפני משהו כמו 80 שנה לא רק שלא ידענו לנוע במהירות הקול אלא שרוב המדענים טענו שזה בלתי אפשרי.

אם כפועל יוצא נרוויח גם תנועה במימד הזמן אז זה יהיה בונוס.
לצפיה ב-'טוב, ככל הידוע לי, תנועה במהירות העולה על מהירות האור'
טוב, ככל הידוע לי, תנועה במהירות העולה על מהירות האור
11/06/2019 | 12:49
11
24
לא רק שאינה אפשרית, אלא אף נוגדת את חוקי הפיזיקה.
למשל, וזו רק דוגמא אחת קטנטנה, גוף שינוע במהירות האור, החלק הקדמי שלו ייפחס עד אפס, ואילו החלק האחורי שלו יתארך עד לאינסוף, אם לא למעלה מזה.
לצפיה ב-'על סמך מה זה נקבע ?'
על סמך מה זה נקבע ?
11/06/2019 | 12:53
5
23

הרי לא ניסו את זה אז במה הקביעה הזו שונה מהקביעה שציינתי קודם שלא ניתן לעבור את מהירות הקול עד שהוכח אחרת.
לצפיה ב-'אבל לא צריך לנסות. יש חוקי פיזיקה ידועים,'
אבל לא צריך לנסות. יש חוקי פיזיקה ידועים,
11/06/2019 | 13:09
4
18
והחוקים הללו מראים שזה בלתי אפשרי.
לא יודע מי ולמה קבע שאת מהירות הקול אי אפשר לעבור, בכל מקרה מהירות שמעל מהירות הקול הייתה ידועה עוד לפני שטסו בה, ראה ערך ברק שנראה בטרם נשמע הרעם
לצפיה ב-'הברק הוא צורת אנרגיה'
הברק הוא צורת אנרגיה
11/06/2019 | 13:15
20

דובר על גופים.

אל תשכח שבזמנו קבעו המדענים שהשמש סובבת סביב כדור הארץ.

מדענים קדומים יותר קבעו שהארץ שטוחה.

לצפיה ב-'לא רק מהירות הקול'
לא רק מהירות הקול
11/06/2019 | 14:10
2
29
לפני שפתחו את קו הרכבת הראשונה, היו מדענים שטענו שנסיעה במהירות שבה הרכבת אמורה לנסוע תגרום לנוסעים לנזק בלתי הפיך.
לצפיה ב-'וזה הוכח עד כה באינסוף תאונות רכבות.'
וזה הוכח עד כה באינסוף תאונות רכבות.
11/06/2019 | 17:39
1
11
לצפיה ב-''
11/06/2019 | 18:39
3
לצפיה ב-'אינה אפשרית בחלל הרגיל'
אינה אפשרית בחלל הרגיל
11/06/2019 | 14:19
21
בעל-חלל אפשר לנוע במהירויות גבוהות בהרבה. למשל ב- WARP 10 נעים במהירות גבוהה פי 2154 ממהירות האור. ויש טכנולוגיות שמאפשרות לנוע אפילו במהירויות גבוהות יותר.

לצפיה ב-'"גוף שינוע במהירות האור, החלק הקדמי שלו ייפחס עד אפס..."'
"גוף שינוע במהירות האור, החלק הקדמי שלו ייפחס עד אפס..."
11/06/2019 | 17:27
1
20
יוסי ר1, המשפט שכתבת מתייחס לכיצד ייראה הגוף למי שמביט עליו מבחוץ (לגוף עצמו לא יקרה דבר. אם תשב בתוכו לא תשתנה).
זו חלק מתורת היחסות.
ואכן אין דבר שיכול לנוע מעל מהירות האור (כל תורת היחסות מתבססת על כך שמהירות האור קבועה, דבר שהוכח בניסויים רבים).
ישנם דברים שניתן לדמות אותם למשהו שהוא מעבר למהירות האור ("תנועה בחורי תולעת" המאפשרת מעבר ממקום למקום) אך זה לא אומר שיש משהו מהיר ממהירות האור.
לצפיה ב-'בקיצור, כל עוד אתה טס בשושו מעל למהירות האור, הכל טוב.'
בקיצור, כל עוד אתה טס בשושו מעל למהירות האור, הכל טוב.
12/06/2019 | 00:50
13
צריך רק להזהר שלא חלילה מישהו יראה אותך ויעשה לך עין הרע, כנזכר לעיל, חצי נפחס חצי מתארך נאכס
לצפיה ב-'אהבתי את ה"אם לא למעלה מזה"'
אהבתי את ה"אם לא למעלה מזה"
11/06/2019 | 18:46
1
21

זה מזכיר לי את שתי הפקאצות שמגיעות לקניון איילון והאחת אומרת לשניה:
את יודעת אורטל, הקֵניון הזה פתוח 24 שעות ביממה.

השנייה מביטה בה בזלזול, תוך כדי תנועת סיבוב עם היד ואומרת: ח'ח'ח'ח'ח'ח', יותר !
לצפיה ב-'אני מאוד אוהב את הסיפורים של י.ל.פרץ.'
אני מאוד אוהב את הסיפורים של י.ל.פרץ.
12/06/2019 | 00:48
18
לא זוכר אם כתב על פקאצות...
לצפיה ב-'תנועה במהירות האור היא חסרת תועלת'
תנועה במהירות האור היא חסרת תועלת
11/06/2019 | 14:11
2
25
זו מהירות נמוכה מדי לכל שימוש בר טעם. אפילו מערכת הכוכבים הקרובה ביותר נמצאת במרחק של יותר מ-4 שנות אור, ושם כנראה אין שום דבר. צריך לנוע הרבה, הרבה יותר מהר כדי להגיע למקומות מעניינים.

לצפיה ב-'צודק. זו טענה מכרעת. ואם צריך - אז אין ברירה.'
צודק. זו טענה מכרעת. ואם צריך - אז אין ברירה.
11/06/2019 | 17:38
1
11
לצפיה ב-'רוב ההישגים של האנושות הושגו כי לא היתה ברירה'
רוב ההישגים של האנושות הושגו כי לא היתה ברירה
12/06/2019 | 04:13
20
אף שנכון שהרבה הישגים הושגו כי לאנשים מסויימים היה משעמם וחיפשו תעסוקה.
על זה (אולי) אמר בלז פסקל: "רוב הצרות והרוע של בני האדם נגרמים בגלל חוסר היכולת שלהם לשבת ללא מעש בחדרם".
לצפיה ב-'הנקודה היא לא אם הם טובים או לא'
הנקודה היא לא אם הם טובים או לא
11/06/2019 | 12:51
23

בעיני המילה לכל היא קצת יומרנית.
לצפיה ב-'פעם זה היה כפוף למצבי הרוח שלי'
פעם זה היה כפוף למצבי הרוח שלי
10/06/2019 | 11:57
35
וגם לצורך שלי להתלבש בכל יום אחרת, להחליף את הטבעות על כף היד וכו'
פעם אחת ויחידה השתמשתי בניק על מנת ליצור דמות פיקטיבית לגמרי, החזקתי מעמד לדעתי שנתיים, ואז בטעות או שלא חשפתי את עצמי. היית צריך לשמוע את מקהלת השונאים/האוהבים.
כיום החלטתי שזקנתי, ובכל זאת, נמאס לי מהחביף.. לא מתחייב שלא אשנה עוד בעתיד
נ.ב. - רק דירה לא החלפתי. [ עבודות בעשור השלישי לחיי החלפתי כמו גרביים], אבל צורתה השתנתה כבר 5 פעמים. [ בת זוגי חובבת שיפוצים ].
לצפיה ב-'כל הכבוד ליורם הרועה '
כל הכבוד ליורם הרועה
11/06/2019 | 09:37
1
57
שהכניס בתשבץ הארץ הגדרות הגיון משוחזרות שהעלה בזמנו אורי גפני ז"ל.  
לצפיה ב-'וגם בתשבץ שכל שהופץ היום.'
וגם בתשבץ שכל שהופץ היום.
11/06/2019 | 09:43
16
לצפיה ב-'אולי יש לחברים רעיון לפיצוח הגדרת הגיון = הזמר של האי (5)'
אולי יש לחברים רעיון לפיצוח הגדרת הגיון = הזמר של האי (5)
10/06/2019 | 18:49
3
22
לצפיה ב-'הZAMAR או הZEMER? וסה"כ 5 אותיות?'
הZAMAR או הZEMER? וסה"כ 5 אותיות?
10/06/2019 | 21:14
19
מה דעתך על איזמיר , אמנם 6 אבל אפשר לכתוב גם בלי יו"ד אחרי ה- מ"מ, אבל זה בנאלי לגמרי.
לצפיה ב-'אמנם רק חצי אי אבל אולי'
אמנם רק חצי אי אבל אולי
10/06/2019 | 23:10
1
24
SINGER ISLAND
ואמנם שחקן, אבל גם שר- טיראן.
???????????????????????????????????????  
לצפיה ב-'תודה, אבל לא מתאים.'
תודה, אבל לא מתאים.
11/06/2019 | 09:38
8
לצפיה ב-'אני חושבת שכבר הזכרתי פעם את המחקרים של פרופ אלן לאנגר'
אני חושבת שכבר הזכרתי פעם את המחקרים של פרופ אלן לאנגר
10/06/2019 | 10:30
5
51
שמצאה שאנשים מזדקנים כי הם חושבים שהם זקנים, או תחשוב שאתה צעיר ותשאר צעיר. (את עניין הנצח היא טרם פתרה, אבל גם זה בטח יגיע). 

עצה טובה, זו תזכרת לעצמי לנהוג כך

התעוררתי בלי טיפת אנרגיה, מזל שתיכף נכנסת לשיעור יוגה
לצפיה ב-'אני תמיד חשבתי שיותר כיף להיות זקן מצעיר'
אני תמיד חשבתי שיותר כיף להיות זקן מצעיר
10/06/2019 | 11:56
2
33
נזכר בבת הקטנה שלי כשהיתה פעוטה, היא היתה נורא חכמה. התחילה לדבר בגיל 7-8 חודשים ובגיל שנתיים הייתי משוכנע שנכנסה בה נשמתו של איזה מיסטיקן סיני זקן, אחרת אני לא יודע מאיפה באו לה התובנות הבוגרות והזקנות האלה שפלטה כל הזמן. לא רק אני חשבתי ככה אלא גם אנשים זרים ששמעו את התינוקת הזו מדברת על החיים. זה היה יפה ומעורר גאווה אבל גם קצת מפחיד. ילדה בת שנתיים מסבירה לך על סבל ועל מהות הקיום. (היום אני מדבר איתה היא נשמעת כמו בת שלוש, איזה שטויות יש לה בראש. עף המיסטיקן הסיני רק אלוהים יודע לאן. טוב שמעבידים אותה בפרך בדירת 4 חדרים שם שאין לה זמן להרבה הרהורים מהסוג שעברה אליו).

לצפיה ב-'בטח אתה מכיר את "היה פלא, נשאר הילד"'
בטח אתה מכיר את "היה פלא, נשאר הילד"
10/06/2019 | 12:01
1
30
המיוחס לילדי פלא שונים.
לצפיה ב-'ישנו, ישנו גם הפלא'
ישנו, ישנו גם הפלא
10/06/2019 | 14:48
23
פשוט עובר עליה איזה משהו שאני לא מבין, והאימהות שלה לא עוזרות. מבחינתן הכל בסדר.
לצפיה ב-'שאלה ל-לאנגרית'
שאלה ל-לאנגרית
10/06/2019 | 12:00
1
29
האם חשיבה ומחשבה שאני צעיר מונעת שינויים ביולוגיים בגוך, נגיד כמו: הפסקת המחזור הנשי, ירידת כמות הטסטוסטרון אצל הגבר ואין אונות?
האם הפנים המתקמטות לא תתקמטנה אם אחשוב שאני צעיר?
אם היא מתכוונת ל-משהו אחר ולא ביולוגי, אני אתה, בהחלט, אם כי - אני עובד עם אנשים צעירים מאוד, מגיל 13 - 18 - אין מה ל'שות, ההבדלים בולטים גם אם אחשוב הכי צעיר בעולם.
לצפיה ב-'היא מבינה היטב שהגוף מתבלה'
היא מבינה היטב שהגוף מתבלה
10/06/2019 | 12:08
34
ושהסוף בלתי נמנע
כנגד זה, עדיין, אין הרבה מה לעשות. 

כשאגב, דיפאק צ׳ופרה כתב ספר שלם בנושא, גוף ונפש לנצח
ניסיתי להזכר קודם, (מוטב מאוחר מאשר לעולם לא)
לצפיה ב-'חסד מופלא'
חסד מופלא
04/06/2019 | 10:18
4
103
אמש בסינימטק ראיתי את הסרט חסד מופלא, שהגיע אלינו מדוקאביב. ב1972 אריתה פרנקלין הקליטה את אלבום הגוספל ״חסד מופלא״ במשך יומיים, בכנסיה  בדרום קליפורניה וזו התוצאה. 

אני מאוד אוהבת את השיר חסד מופלא, אין לי מושג היכן שמעתי לראשונה, באופן כללי אני אוהבת מוסיקה כנסיתית מכל מיני סוגים, בלי שיהיה לי קשר לכנסיה, וגם אף טיפת דם שחור לא זורמת בעורקי. (אלא אם אלך לכיוון של ג׳ון לנון שאמר שwomen are the niggers of the world, אז כן, יש לי די עבר שחור משחור).  והיתה בי סקרנות מאוד גדולה לגבי גוספל.

לפני המון שנים פגשתי בארהב ציירת שהיתה נוסעת בעקבות קבוצות גוספל, ומציירת בזמן ההופעות בנסיון לתפוס את רגעי האקסטזה.  (לא בטוחה שהופעה זו המילה הנכונה, כי האירועים הם הכי בשיתוף קהל שרק אפשר). קצת בהשפעתה  פלרטטתי  עם הרעיון להגיע לכנסיה שחורה, לראות אירוע כזה, למרות שכמובן, הבנתי שזה לא ממש מעשי. 

והנה זה קרה. 
כמו שהכומר של הכנסיה ג׳ימס קליבלנד (שמתגלה כזמר, פסנתרן ורקדן מחונן בזכות עצמו). אומר בפתיח, לפנינו הקלטה של אלבום אבל זו חוויה דתית שמתרחשת בכנסיה. 

כסרט תיעודי הסרט הוא מאוד פשוט, פשוט במובן הטוב. אריתה פרנקלין שרה בכנסיה עם הכומר המזמר, מקהלה נהדרת, מנצח מקסים וקהל שבוי. הקהל, ברובו שחור, למעט כמה, פה ושם, שברור שהם מוסיקאים, כמו, למשל, מיק ג׳אגר. אין ראיונות, קטעי קישור, כמעט ואין דיבורים. 

בשבילי זו לא היתה חוויה דתית, כי זו לא הדת שלי או התרבות שלי, אבל זו כן היתה חוויה של מוסיקה עם הערך המוסף העצום של הסביבה הטבעית והאנרגיה המופלאה שהיתה שם, וכן, היה שם משהו מעבר למה שראינו על המסך. 

אז יש סיפור שלם סביב הסרט - אם צולם ב 1972 למה יצא רק עכשיו?  והתשובה מתחילה בפשלה של הבמאי סידני פולאק שלא חשב שצריך לסנכרן בין תמונה לקול, ואחרכך דרך כל מיני עינינים עם אריתה פרנקלין. מה שמעורר עניין קצת בעייתי, כי היא עצמה לא רצתה שהסרט יצא, ורק אחרי מותה היורשים אפשרו זאת. 

מומלץ לחובבי אריתה פרנקלין שרה גוספל. 

לצפיה ב-'לדעתי מכיון שארתה פרנקלין התנגדה להפצת הסרט'
לדעתי מכיון שארתה פרנקלין התנגדה להפצת הסרט
04/06/2019 | 14:07
39
ואף הגישה לא תביעה משפטית אחת לחסום את ההפצה אלא שתיים, מכיון שכך לא היה צריך להפיץ את הסרט.

לצפיה ב-'אני אוהבת את חסד מופלא בביצועים של אלביס ושל'
אני אוהבת את חסד מופלא בביצועים של אלביס ושל
04/06/2019 | 20:37
1
33
ג'ואן באאז. 
לצפיה ב-'פעם ראשונה ששמעתי את הביצוע של אלביס'
פעם ראשונה ששמעתי את הביצוע של אלביס
06/06/2019 | 16:38
19
די הופתעתי ששיר כזה ברפרטואר שלו
אחרכך למדתי שכמו אריתה פרנקלין, אלביס בעצם התחיל לשיר בכנסיה

יש לי דיסק של אלביס שר גוספל, והוא עושה זאת באופן נפלא. 
לצפיה ב-'הנה ביצוע מ- 2011'
הנה ביצוע מ- 2011
06/06/2019 | 10:27
29
לצפיה ב-'באמצע החיים'
באמצע החיים
02/06/2019 | 15:43
4
112
באמצע החיים, וממש לא בשלב המתבקש
אני עדיין מחפשת את עצמי
רק שהפעם אני באמת מרגישה שאין לי תשובה
אז אני מחכה שמשהו פשוט 'יקרה'
שאלוהים יסדר את זה.
יש שיגידו 'בוטחת'
יש שיגידו 'מסירה אחריות'
בשני המקרים- אין לי בעיה להסכים עם כל אחת מהשיטות הללו
פשוט כי עייפתי. עייפתי מלנסות לקום ולהציל את עצמי ולהרגיש שהכל לגמרי 'בשליטתי' או 'באשמתי' 
ניסיתי ועדיין מנסה בכל כוחותיי
אבל לא מלקה את עצמי על דברים שטרם או לא קורים
לא יותר
עברתי הרבה
והמצב הזה- הוא לא באשמתי
כמה זה טוב להרגיש ככה
טוב ולדעתי גם אמיתי
לפעמים צריך לחכות עד יעבור זעם
לצפיה ב-'לפעמים בן אדם כל כך עסוק בלחפש את עצמו,'
לפעמים בן אדם כל כך עסוק בלחפש את עצמו,
02/06/2019 | 18:42
58
לוקח גיטה ונוסע לדרום אמריקה או מטפס על האוורסט.
במקום לעצור שניה, להציץ בראי, להסתכל על בן דמותו המציץ אליו חזרה, וללחוש לעצמו בשקט - הנה אני.
אני כאן.
לצפיה ב-'זה המקום להזכיר את "תפילת השלווה"'
זה המקום להזכיר את "תפילת השלווה"
03/06/2019 | 03:14
1
49
אלי, תן בי את השלוה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם, אומץ לשנות את הדברים שיש ביכולתי, ותבונה להבדיל ביניהם.

לצפיה ב-'כמה נכון... ובהזדמנות זו אגיב כאן,'
כמה נכון... ובהזדמנות זו אגיב כאן,
03/06/2019 | 08:26
61
כי איני חושבת ששרשור לזכרו של אורי הוא המקום לפתוח בדיונים..
הכלל של לא פוליטיקה, היה קיים עוד בימי סודית והקומונה שלה (שהתגלגלה ברבות הימים לפורום). למזלנו, אורי המשיך לפי הכלל הזה.

יגידו משעמם, יגידו לא ברמה, יגידו מה שיגידו, העובדות מדברות בעד עצמן.
לעומת מצב שבו הפורום מתפרק בגלל פוליטיקה, אין פוליטיקה, הפורום פועל ושימשיך כך.

יומנעים לכולנו.

לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
07/06/2019 | 22:07
28
הראשון, הידיעה העמוקה שלך 
"
המצב הזה- הוא לא באשמתי
כמה זה טוב להרגיש ככה
טוב ולדעתי גם אמיתי
לפעמים צריך לחכות עד יעבור זעם"

ראויה להערכה עמוקה. הנטייה של ספרות היעץ הפסיכולוגיסטית, הניו-אייג'ית בהשפעת גישות ניטשיאניות של "על אדם" ומות האל בהחלט מייצרות לחץ אדיר ובלתי נסבל על היחיד שאינו חושב כך, אינו מרגיש כך ואינו רוצה לחיות כך, כפי שציינת בראשית דברייך : 
"
ש שיגידו 'בוטחת'
יש שיגידו 'מסירה אחריות'
בשני המקרים- אין לי בעיה להסכים עם כל אחת מהשיטות הללו
פשוט כי עייפתי. עייפתי מלנסות לקום ולהציל את עצמי ולהרגיש שהכל לגמרי 'בשליטתי' או 'באשמתי' 
ניסיתי ועדיין מנסה בכל כוחותיי
אבל לא מלקה את עצמי על דברים שטרם או לא קורים"

וכאן הדבר השני, ביחס למשפטים המודגשים - לי נראה שהצלת את עצמך מזמן, אלא שאת נמצאת ככל הנראה באיזה מאבק חיצוני או פנימי עם דעות ניגודיות או מנוגדות, בעלות כוח השפעה רב עלייך.

קבלי עידוד חזק ממני, לפעמים צריך לחכות עד יעבור זעם.
לצפיה ב-'בשעטו"מ, לאחר דחיות רבות'
בשעטו"מ, לאחר דחיות רבות
01/06/2019 | 17:56
2
104
העברתי סוף סוף את הבלוג שלי מישראבלוג [ למעלה מעשר שנות כתיבה, קרוב ל- 1000 קטעים ] לבלוג אחר בוורדפרס.
הכתפיים נשברו לי, שלושה לילות הוקדשו, אבל סוף טוב הכל טוב.
עכשיו כשישרא ייעלם לו סופית, לא אדאג יותר.
לצפיה ב-'אפשר קישור או כתובת?'
אפשר קישור או כתובת?
01/06/2019 | 19:21
1
23
לצפיה ב-'תודה לך '
תודה לך
01/06/2019 | 20:36
54
אבל בשלב הזה הוא יישאר חסוי וסמוי מן העין.
לצפיה ב-'חבר שלי עובר עכשיו תקופה "מעניינת"'
חבר שלי עובר עכשיו תקופה "מעניינת"
29/05/2019 | 10:20
17
149
זה חבר שסיפרתי עליו פה כבר כמה פעמים, שהתגרש ורשות השידור דרשה את הסכם הגירושין שלו, וגרושתו רדפה אותו שנים עם הוצאה לפועל ועיקולים כך שהוא סגר את כל חשבונות הבנק שלו והפסיק לעדכן את כתובתו במשרד הפנים ושנים הסתדר בלי חשבון בנק וכרטיסי אשראי. הסתדר מצויין דווקא, במיוחד אחרי שנכנס לזוגיות חדשה אבל גם קודם.
עכשיו יש לו סיפור חדש. פיטרו אותו מהעבודה בצורה מדהימה בכיעורה, החזיקו אותו חודשים בלי משכורת, הגישו נגדו תביעה מלאה שקרים, הזמינו אותו לשימוע שבו דרשו ממנו להגיב להאשמות פרועות ומשונות בלי קשר למציאות, ובסוף פיטרו אותו בלי פיצויים.
לקח עורכת דין (ממשרד עורכות דין) ושלח להם מכתב התראה לפני הגשת תביעה. אחרי חודש הגיבו למכתב - הפעם לעורכת הדין שלו. הוא שלח לי עותק. אני מכיר אותו ואת מקום העבודה לשעבר שלו, וכל מה שכתוב במכתב התגובה שלהם הוא שטויות הזויות.
אני שואל אותו איך הוא מרגיש, והוא אומר לי "אני מאד נהנה". כל העסק משעשע אותו וכמה שמכים בו יותר ככה הוא יותר מרוצה. יש אנשים כאלה, שאם הכל בסדר והכל זורם על מי מנוחות, הם מתים משיעמום. צריכים שיהיה להם בלגן בשביל להרגיש שהם חיים.

לצפיה ב-'גם אני מכירה איש כזה'
גם אני מכירה איש כזה
29/05/2019 | 10:37
1
75
וכשאין לו צרות הוא מייצר אותן במו ידיו
מבלה את ימיו בבתי משפט כשהוא מייצג את עצמו, די בהצלחה
(פעם אחת, לפני שנים, הוא ממש הסתבך ולקח עורך דין תותח, שממש ממש ממש סיבך אותו)
למיטב ידיעתי אין לו חשבון בנק או כרטיס אשראי
לא מזמן שכר דירה במקום נורמטיבי, מנסה להרים שם עסק (אין לי מושג איך אפשר לנהל עסק בלי חשבון בנק, אבל הוא מספיק יצירתי כדי לנסות)

חי את החיים על פי תהום ונהנה מכל רגע

לצפיה ב-'החבר הזה שלי היה חייב איזה סכום לבנק לאומי'
החבר הזה שלי היה חייב איזה סכום לבנק לאומי
30/05/2019 | 02:28
53
במקור סכום פעוט של 5000 ש"ח. לא שילם להם, פתחו בהליך הוצאה לפועל. מאחר ולא היו לו כבר חשבונות בנק (פעילים), כתובתו ומקום העבודה שלו לא היו ידועים, הוא אפילו לא ידע שיש נגדו הליכים של בנק לאומי. ידע שיש לו תיקים בהוצאה לפועל אבל חשב רק של גרושתו. לא ידע שיש נגדו הליכים ובוודאי לא הרגיש אותם. ככה עברו 8 שנים ואז תפסו אותו בטלפון ממשרד עורכי הדין של הבנק. בשלב זה החוב בהוצאה לפועל הגיע לעשרות אלפי ש"ח. אני זוכר ששאלתי אותו אם ישלם, אמר לי אולי כן, בסופו של דבר, אבל עוד יש דרך. שאלתי אם הוא לא מודאג מהצטברות הסכומים בהוצאה לפועל, ענה לי שזו מראית עין בלבד וזה לא מה שמשלמים בסוף.
העורכי דין הזמינו אותו להגיע לפגישה עם נציג הבנק. נסע אליהם, וגילה שיש תור: הם הזמינו לאותה שעה עוד 20 חייבים. חיכה בתור, נכנס לחדר, ומצא חבורה שלמה של עורכי דין יושבים, ובינהם נציג אחד של הבנק. מאחורי הכיסא של החייב יש מסך גדול ועליו מוקרנים הנתונים שלו, כך שהוא עצמו לא רואה.
החבר שלי אומר שבאותו רגע הוא החליט שלא משנה מה יציעו לו, הוא לא משלם.
החוב בהוצאה לפועל עמד על 90,000 ש"ח. הבנק הציע לו באותו מעמד לשלם 20,000. הוא אמר שהוא מוכן לשלם 10,000 ב-12 תשלומים. לא הסכימו, הלך.
עברה עוד שנה, ומתקשרים אליו מהעורכי דין. יש להם הצעה חדשה: 15,000 והם יתנו לו הלוואה שיוכל לשלם בתשלומים של 700 ש"ח בחודש. הוא התכוון לסרב אבל זוגתו בדיוק עמדה לידו, והיא דרשה ממנו לגמור עם הסיפור. הוא סיפר לי שהוא חש קצת אכזבה שהיא מקלקלת לו את החוויה ומקצרת לו את התענוג. אבל בשביל לרצות אותה הסכים.

לצפיה ב-'עורכי דין'
עורכי דין
29/05/2019 | 22:52
13
59
מתפרנסים מבלגן שהם בעצמם יוצרים על מנת להגדיל את כדור השלג הנע במדרון התלול לתהום הבלתי נודע.נראה שרוב האנשים לא מבינים שברגע שהם מייפים את כוחו של עורך הדין,הם מפקידים את גורלם בידיו והוא עלול לעשות כרצונו למען רווחתו הכלכלית ולא כרצונם.
לצפיה ב-'גם הלקוחות של עורכי הדין לא בדיוק טלית שכולה תכלת'
גם הלקוחות של עורכי הדין לא בדיוק טלית שכולה תכלת
30/05/2019 | 03:48
12
54
למשל החבר שלי לא אומר את זה אבל ברור לעין שזה מקרה קלאסי של עובד שגורם למעסיק שלו לפטר אותו, וזאת בתנאים גרועים לאותו מעסיק, תנאים שהחבר שלי תכנן לאורך זמן. החבר שלי, שאני דווקא מחבב אותו, הוא נוכל לא קטן בפני עצמו. גם המעסיק נוכל אז שיילחמו הנוכלים זה בזה, ובינתיים עורכי הדין גם ירוויחו.
לצפיה ב-'על זה אומרים אצלנו בכפר'
על זה אומרים אצלנו בכפר
30/05/2019 | 10:54
11
59

"אודרוב ערס בערס לחד מאידאלש ולא ערס"
לצפיה ב-'זקני הכפר'
זקני הכפר
30/05/2019 | 11:08
5
48
בערבית ספרותית
או סלנג של פרחחי הרחוב?

לצפיה ב-'אומרים זה תמיד במדוברת'
אומרים זה תמיד במדוברת
30/05/2019 | 11:17
4
44

גם שני פרופסורים מהאוניברסיטה מדברים בינהם ערבית מדוברת אם כי סביר שתהיה מתובלת ביותר מילים ספרותיות מאשר בשיחה בין שני פלאחים.
לצפיה ב-'"אנחנו בני דודים"'
"אנחנו בני דודים"
30/05/2019 | 12:57
3
44
אמר לי הקולגה הסורי לפני כמה ימים,אחרי שנפלו ביננו כל החומות שהקימו הפוליטיקאים גילינו שיש לנו שפה משותפת והוא מתבל את הגרמנית במילים בעברית ואני בערבית,משעשע,במיוחד המסע הקולינארי שאנו מתכננים בקרוב לאיתור החומוס האולטימטיבי בעיר.

לצפיה ב-'יש הרבה חומוסיות אצלכם בעיר? '
יש הרבה חומוסיות אצלכם בעיר?
30/05/2019 | 19:54
2
39
ואיזו אם מותר לשאול?
לצפיה ב-'כל יוצאי המזרח התיכון'
כל יוצאי המזרח התיכון
01/06/2019 | 20:04
1
36
מציעים חומוס בתפריט,לבנונים וסורים בעיקר,אם אני לא טועה בישראל אוכלים חומוס בעיקר בחוץ ואילו שכנינו מכינים אותו דרך קבע בבית,כמו שהוא מספר אישתו מכינה חומוס מצוין.
העיר נמצאת בדרום מערב גרמניה.
לצפיה ב-'אכן, אנחנו קונים חומוס מחוץ לבית. לפעמים מכינים,'
אכן, אנחנו קונים חומוס מחוץ לבית. לפעמים מכינים,
02/06/2019 | 05:19
23
אבל זה לא יוצא כמו חומוס מהחומוסיות. יש לנו בעירנו שתי חומוסיות שאנחנו אוהבים. בשתי החומוסיות האחראים על הכנת החומוס הם יהודים. באחת מהן, האחראי הוא אשכנזי.
לצפיה ב-'הסתבכתי בתרגום המילולי. (עניינית מן הסתם הבנתי)'
הסתבכתי בתרגום המילולי. (עניינית מן הסתם הבנתי)
30/05/2019 | 13:40
4
46
תוכל בבקשה לתרגם מילולית?
לצפיה ב-'מילולית זה הכה ערס בערס עד שלא ישאר אף ערס'
מילולית זה הכה ערס בערס עד שלא ישאר אף ערס
30/05/2019 | 20:58
3
41

התרגום המילולי של אודרוב זה הכה אבל פה זה בא במובן של שסה כלומר הכה את האחד בשני.
לצפיה ב-'אבל לא האודרוב סיבך אותי, אלה מה שנחזה כקצת תחביר עברית'
אבל לא האודרוב סיבך אותי, אלה מה שנחזה כקצת תחביר עברית
30/05/2019 | 21:48
2
34
שהשתרבב?
"ערס בערס" זו צורה תקנית בערבית? ה "ב" הזה לא מעברית?
לצפיה ב-'הבּ הזו היא ערבית פר אקסלאנס'
הבּ הזו היא ערבית פר אקסלאנס
30/05/2019 | 23:47
1
38

גם בספרותית וגם במדוברת.

במקביל לבּ משתמשים בערבית במילה פי (في) שמשמעותה בתוך. בלהגים מסויימים משתמשים בפי רק לציון בתוך ובבּ רק לציון באמצעות או עם ובלהגים אחרים משתמשים בשתיהן במידה שווה.
לצפיה ב-'ברברת במקור היא ברברה?'
ברברת במקור היא ברברה?
31/05/2019 | 06:41
51
מהדיבור על ביק לא זיהיתי שהשיר נקרא פרפרה
לפני כמה ימים בהתכנסות להפגנה ראיתי לפני דמות צועדת לאט
עם מטפלת ושיער ארוך יבש ומפוזר. תהיתי עם זה צביקה שנרתם לעצרת.
החשתי פעמי ובמבט לאחור.. סתם קשישה עם ביליבינית  
בינתיים צץ לו שיר שווה להתרפק עליו
לצפיה ב-'כנאמר על עם ישראל שהוא משול לביצה'
כנאמר על עם ישראל שהוא משול לביצה
31/05/2019 | 19:07
37
ככל שיחממוה וירתיחוה כך תתקשה ותעמוד בלחצים
לצפיה ב-'כן או לא'
כן או לא
29/05/2019 | 09:56
9
96
תעשו לא בראש, ותוכלו לראות מה מסתתר בתוך הפסים
(לא הצלחתי להבין איך זה קורה, אבל זה קורה)
לצפיה ב-'נו אז באופן טבעי אביא את הביצוע ה*מדהים*'
נו אז באופן טבעי אביא את הביצוע ה*מדהים*
29/05/2019 | 10:02
4
67
של מיטל טרבלסי, שנעמי שמר במיוחד אהבה כפי שאפשר גם לראות ברור.
היא זמרת ענקית מיטל טרבלסי, ומי שלא מסכים לא מבין.

לצפיה ב-'ביצוע מדהים, לא הכרתי, תודה שהבאת'
ביצוע מדהים, לא הכרתי, תודה שהבאת
29/05/2019 | 10:21
1
17
לצפיה ב-'זה הביצוע שבזכותו ובעקבותיו נעמי שמר החליטה לתת למיטל טרבלסי'
זה הביצוע שבזכותו ובעקבותיו נעמי שמר החליטה לתת למיטל טרבלסי
29/05/2019 | 10:26
40
לבצע את "הו רב חובל". והשאר היסטוריה.

לצפיה ב-'איך שהזמן עובר...'
איך שהזמן עובר...
29/05/2019 | 13:58
41
בקליפ הנ"ל מיטל טרבלסי (מסכים לחלוטין עם "זמרת ענקית") היא בגיל הנוכחי של הבן מרגי (כן, החבר של נועה קירל, מקום שני ב"כוכב הבא לאירוויזיון בשנה שעברה). התפוח לא נפל רחוק...

לצפיה ב-'אכן, זמרת גדולה שנעלמה לה'
אכן, זמרת גדולה שנעלמה לה
31/05/2019 | 19:09
10
לצפיה ב-'למרות שאני שלילי מטבעי'
למרות שאני שלילי מטבעי
29/05/2019 | 12:49
37

אצלי עולה הצללית דווקא כשאני עושה כן (או מניע את התמונה מלמטה למעלה).
לצפיה ב-'לא כן ולא לא'
לא כן ולא לא
29/05/2019 | 13:02
1
47
אין לי הסבר וגם לא טרחתי לברר מה קורה באשליה האופטית הזו, אבל מחשש לסחרחורת התרחקתי מהמסך והתגלתה הדמות.
(המצ"ב ממש קלה לגילוי).

לצפיה ב-''
31/05/2019 | 19:18
7
לצפיה ב-'מקבלת מיגרנות מהדברים האלה.'
מקבלת מיגרנות מהדברים האלה.
29/05/2019 | 20:12
33
לא הצלחתי לראות.
לצפיה ב-'פורום CPAP לא מסחרי'
פורום CPAP לא מסחרי
29/05/2019 | 14:02
3
44
נכנסי לפורום חדש שעוזר מאוד למשתמשי CPAP חדשים
ללא פרסומות או מימון של חברות
מומלץ
לצפיה ב-'מה זה CPAP?'
מה זה CPAP?
29/05/2019 | 14:18
2
17
לצפיה ב-'מכשיר רפואי כלשהו'
מכשיר רפואי כלשהו
29/05/2019 | 14:39
1
36

בעיד ען אלסמעין.
לצפיה ב-'מכשיר שעוזר לנוחרים לנשום ולבנות/בני זוגם לישון'
מכשיר שעוזר לנוחרים לנשום ולבנות/בני זוגם לישון
31/05/2019 | 18:03
8
לצפיה ב-'היי שמחה להצטרף אילנה'
היי שמחה להצטרף אילנה
28/05/2019 | 11:39
38
73
לצפיה ב-'אהלאן וסהלאן'
אהלאן וסהלאן
28/05/2019 | 12:46
36
50

היום אגב תורך להכין קפה.
לצפיה ב-'אני דווקא באמצע השקשוקה'
אני דווקא באמצע השקשוקה
28/05/2019 | 12:57
35
49
ואייך אתה אוהב את הקפה שלך?
לצפיה ב-'שחור בלי כלום'
שחור בלי כלום
28/05/2019 | 13:47
34
39

בלי סוכר, בלי חלב ובעיקר בלי נענע.
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
28/05/2019 | 14:06
33
42
אבל אני מעדיפה את הנס המגורען עם חלב וניל ואיפה כולם?
לצפיה ב-'איפה כולם ?'
איפה כולם ?
28/05/2019 | 14:22
4
41

נראה לי בשנ"צ (זה פורום של ח'תיארייה).

אגב גם אני מעדיף מגורען, רצוי רד מאג אבל בלי כלום כפי שציינתי.
לצפיה ב-'שלום. אני פה.'
שלום. אני פה.
28/05/2019 | 18:19
3
17
לצפיה ב-'שר"ש'
שר"ש
28/05/2019 | 18:39
34

יעני שלום רב שובך.
לצפיה ב-'היי לך יקירתי'
היי לך יקירתי
28/05/2019 | 20:02
1
32
אני מהצפון ומהיכן את?
לצפיה ב-'מהשרון.'
מהשרון.
29/05/2019 | 06:39
16
לצפיה ב-'בשביל מה את צריכה את כולם?'
בשביל מה את צריכה את כולם?
28/05/2019 | 16:04
21
44
מי יותר טוב מהבדואי להכין קפה?
לצפיה ב-'אפרופו קפה בדואי'
אפרופו קפה בדואי
28/05/2019 | 16:38
20
42

אחד המדריכים במועדון דרכו צללתי בעבר נהנה תמיד לשתות איתי את הקפה הבדואי שהכנתי ונהג לשבח באזני כולם את הארומה והטעם המיוחדים של הקפה שאני קולה וטוחן במו ידי.

רק אחרי שנים גיליתי לו שזה נסטלה.
לצפיה ב-'ילדה בת 15 החליטה שהיא שותה רק מים של וולוויק'
ילדה בת 15 החליטה שהיא שותה רק מים של וולוויק
28/05/2019 | 17:29
19
42
הפסיקה אחרי שאחיה הכין בקבוק עם מי ברז והיא לא הבחינה בהבדל.

לצפיה ב-'אני לא חושב שמישהו בכלל מסוגל להבחין'
אני לא חושב שמישהו בכלל מסוגל להבחין
28/05/2019 | 17:55
18
41

לפחות מי ברז יש לנו בארץ באיכות מעולה.
לצפיה ב-'לא יודעת מה זה מי ברז באיכות מעולה'
לא יודעת מה זה מי ברז באיכות מעולה
28/05/2019 | 18:10
5
55
בלתי נסבל המים מהברז שותים בעיקר מי נע.
תגיד שיח סלימאן מה עוד טעים אצלכם הבדאוים?מה מיוחד.
לצפיה ב-'לא יודע מהיכן את אבל אצלנו בצפון המים נהדרים'
לא יודע מהיכן את אבל אצלנו בצפון המים נהדרים
28/05/2019 | 18:26
4
61

גם מהנדס המים הפרטי מאשר את זה.

לגבי השאלה הנוספת לא ראית שתפוז התחילו להפעיל צנזורה ?
לצפיה ב-'הרגת אותי עם תשובה 2'
הרגת אותי עם תשובה 2
28/05/2019 | 18:55
17
לצפיה ב-'גם אני מהצפון'
גם אני מהצפון
28/05/2019 | 20:00
2
34
ולא אוהבת מים ופשוט מכריחה את עצמי לשתות ומה זאת אומרת צנזורה?תפוז מצנזרים מה?לא מספיק שהמון פורומים דועכים ונמקים כמו שממה.
בעבר ניהלתי פורום 3 שנים אבל לא מגלה כי אחרת תחשבו שיש לי סטיות ועם הרבה תעוזה
לצפיה ב-'דוגמאות לצנזורה את יכולה לראות גם בדף הנוכחי'
דוגמאות לצנזורה את יכולה לראות גם בדף הנוכחי
28/05/2019 | 20:18
33

לפני כחודש תפוז השיקו פיצ'ר (?) חדש שמצנזר הודעות שיש בהן מילים שלדעתם עלולות לפגוע בנפשם הרכה של הגולשים או רחמנא ליצלן לחלל את תומתם.

בכל הודעה הכוללת מילים כאלה מוחלפת הכותרת לנוסח "לחץ לצפייה - מוסתר" והיא נפתחת בדף נפרד על אחריותו הבלעדית של הלוחץ.

רוב הפורומים של תפוז די שוממים כיום כולל זה שאת ניהלת בזמנו והפורום הנוכחי הוא מהיותר פעילים. יתכן ותפוז רוצים לסגור את המערכת ולכן ממציאים פיצ'רים חדשים שכל כוונתם היא אך ורק להעיק על הגולשים ולהבריח אותם.
לצפיה ב-'סודה במקום מים'
סודה במקום מים
31/05/2019 | 19:15
19
כמי שחולה בסוכרת ומשתמש בממתיקים מלאכותיים גיליתי לתדהמתי שסכנתם מרובה מתועלתם.. לא ממש אבל..
1. הציפיה למתוק מעוררת בגוף תגובות ביולוגיות מסוימות אשר לא מתממשות, כי המתוק אינו הנוסחה הכימית אותה מכיר הגוף, וכך יש בגוף "חומר מיותר".
2. ממתיקים מלאכותיים מנפחים את הבטן, אם לא ידעתם. הורדתי באחת את כמות הממתיקים, וירדה לי הבטן קצת, לא להאמין.
אז -
סודה.
אגב, רב המים שאנחנו שותים מותפלים, ממולצת טחינה באופן שגרתי במזון כי היא עשירה המגנזיום , אני גם לוקח באופן קבוע כדור מגנזיום [ לפני השינה אמר הרוקח].
לצפיה ב-'המים נחשבים טובים ויחד עם זאת יש המלצות '
המים נחשבים טובים ויחד עם זאת יש המלצות
28/05/2019 | 18:42
7
30
לא להשתמש במים שעמדו במערכת כמה שעות, לשתיה או בישול (כולל הכנת מזון לתינוקות).
ולהימנע ככל האפשר מצריכת המים החמים לשתייה ובישול.

לצפיה ב-'תלוי איזו מערכת מים יש לכם'
תלוי איזו מערכת מים יש לכם
28/05/2019 | 19:36
6
29

אצלנו זו מערכת של פחים (מן בלסטיק).
לצפיה ב-'אתה עדין באוהל או שעברת כבר לבחון?'
אתה עדין באוהל או שעברת כבר לבחון?
28/05/2019 | 19:54
5
31
בכל מקרה, זה בטח חיסכון עצום כשצריך מים חמים עד לוהטים.

כאן הצנרת מבלסטיק לפי התקן.
ההמלצות של משרד הבריאות.

לצפיה ב-'למה את עושה לי אאוטינג למה ?'
למה את עושה לי אאוטינג למה ?
28/05/2019 | 20:27
4
35

אותך למנהל !   
לצפיה ב-'יש מנהל?'
יש מנהל?
28/05/2019 | 20:32
3
15
לצפיה ב-'יש'
יש
28/05/2019 | 20:53
2
44
ראי פה
לצפיה ב-'רפואה שלמה '
רפואה שלמה
28/05/2019 | 21:23
1
15
לצפיה ב-'אמייין'
אמייין
28/05/2019 | 21:34
10
לצפיה ב-'בהתחלת הדרך של החברה שלנו היה לנו משרד קטן ברמת גן'
בהתחלת הדרך של החברה שלנו היה לנו משרד קטן ברמת גן
29/05/2019 | 02:12
3
31
היינו רק שני עובדים בנוסף לשני המייסדים. אני כל הזמן התלוננתי על איכות המים ומנהל החברה נאלץ לרכוש מים מינרלים. יום אחד הוא אמר שיש לו שיטה לשפר את המים, עם איזה פילטר או משהו, ואני לא ארגיש בהבדל. אחרי שהשקיע ועבד מזג בלי שאני רואה לשתי כוסות אחת מבקבוק מינרלים ואחת מהמים המעובדים שלו, והביא אותם אלי שנראה אם אני מזהה. הוא התקרב חצי מטר וכבר לפי הריח זיהיתי את מי הברז שלו. על לטעום בכלל לא היה צורך לדבר.
נכון שהיום בצפון מי הברז מצויינים ואני שותה רק מהם. אבל בת"א אני לא מסוגל לשתות מי ברז. לפחות בדירה של אשתי האיכות שלהם איומה.
לצפיה ב-'אז יש לך חושים חדים.'
אז יש לך חושים חדים.
29/05/2019 | 05:54
2
30
חבר שלי פתח בר-מועדון מתישהו.
והחליט פעם לנסות, והביא וויסקי אחר ממה שבקשו.
החליף חברות, טעמים איכויות.
אתה חושב שמישהו שם לב?
לצפיה ב-'לא כל כך חושים חדים כמו ריח כלור שנישא למרחקים'
לא כל כך חושים חדים כמו ריח כלור שנישא למרחקים
29/05/2019 | 09:10
1
24
ממי ששותה ויסקי במועדון אני בין כה וכה לא מצפה להרבה. אצלנו ויסקי זו חוויה אינטימית שעושים במסגרת מצומצמת ביותר ולא בתוך המון אדם, בדיוק כמו חוויות אינטימיות אחרות שלא עושים בין אנשים.

לצפיה ב-'המים בתל אביב אף פעם לא היו ניתנים לשתיה'
המים בתל אביב אף פעם לא היו ניתנים לשתיה
29/05/2019 | 09:21
22
כשהיינו ילדים וביקרנו את הדודה בתל אביב סרבנו לשתות אצלה, ואז לא היו אלטרנטיבות של מים מינרלים
לצפיה ב-'כולם סחף הרוח, כולם נשא האור'
כולם סחף הרוח, כולם נשא האור
28/05/2019 | 18:49
5
42
או, בעצם, כמו שכתב ביאליק- "כולם נשא הרוח, כולם סחף האור".

חטיארים, אבל חלק עובדים.

בשבילי כמו של השיח. שחור בלי תוספות.
וברוכה הבאה.

לצפיה ב-'כשאת אומרת חלק עובדים'
כשאת אומרת חלק עובדים
28/05/2019 | 19:40
1
36

את מתכוונת שלא כל החלקים שלנו עובדים ?
לצפיה ב-'דווקא בגילנו "המופלג" לא יודעת מה איתכם'
דווקא בגילנו "המופלג" לא יודעת מה איתכם
28/05/2019 | 21:26
38
גיל המעבר מבחינתי זה שיא הבשלות המנטלית,המינית והרוחנית וחסר לי מה שהיה אבל זה כנראה יגיע עם הפרטנר המתאים שכל החלקים אצלו עובדים.
לצפיה ב-'ברוך הנמצא'
ברוך הנמצא
28/05/2019 | 20:29
2
12
לצפיה ב-'ת ת ת ת '
ת ת ת ת
28/05/2019 | 20:46
1
30
נמצאת..

לצפיה ב-''
28/05/2019 | 21:21
7
לצפיה ב-'שמח לחזור מחדש לאחר היעדרות ארוכה'
שמח לחזור מחדש לאחר היעדרות ארוכה
31/05/2019 | 19:10
20
לצפיה ב-'בוקר טוב, יום שלישי פעמיים כי טוב'
בוקר טוב, יום שלישי פעמיים כי טוב
28/05/2019 | 09:05
2
43
מה היה לנו השבוע?

אמש צפיתי בסרט בגרות, בהקרנה בנוכחות הבמאי מתן יאיר. את הסרט הזה הוא התחיל לעשות לפני פיגומים ורק בעקבות  הצלחת פיגומים הצליח לסיים את בגרות. וגם עם התמיכה שקיבל מדובר על סרט שנעשה בתקציב של 15אלף שח, וכל מי שמבין דבר או חצי דבר בעשיית קולנוע יאמר לכם שמדובר על כלום כסף. 

אז בגרות מדבר על מורה לספרות שמכין כתת אתגר (כתות קטנות שאמורות לעזור לתלמידים בעיתיים להגיע לתעודת בגרות) לבחינת בגרות. הסרט מתבסס על נסיונו  של יאיר כמורה לספרות ועל יחסיו עם אביו, שמשחק את תפקיד האב בסרט. 

שורה תחתונה - סרט עדין, צנוע, אינטלגנטי ומרגש. שגם זכה למחיאות כפיים סוערות מהמבקרים המקומיים. אין לי מושג אם יוקרן מסחרית, אבל אם יהיה לנו מזל אולי יופיע באיזה vod.  

ראיתי גם את תל אביב על האש, (אוטוטו מגיע לקולנוע) סרטו של סאמח זועבי. הסרט זכה בפרס בפסטיבל חיפה, והיו לא מעט הרמות גבות לגבי הבחירה הזאת. 

אני לא לגמרי מסוגלת להביע דעה על הסרט, מצד אחד, יש משהו מאוד מרענן במבט הקליל והמשעשע על הסכסוך הישראלי פלסטינאי, מצד שני....לא יודעת מה הפריע לי. כשעה וחצי של בידור - הכל טוב, כמשהו מעבר לבידור - לא הצלחתי להתחבר. 
לצפיה ב-'גם לי היה קצת מזל עם סרטים לאחרונה'
גם לי היה קצת מזל עם סרטים לאחרונה
28/05/2019 | 10:58
1
25
יוטיוב התחיל פתאום להציע לי סצינות מסרטים ומסתבר שהסרט כולו לטעמי. ראיתי את "מטילדה" מ-1996 ומאד נהניתי, ועכשיו אני באמצע קומדיה עם סנדרה בולוק מ-2000 שהיא משחקת סוכנת FBI. ראיתי שיש יש סרט המשך אז הוא יבוא הלאה.
אני מעריך אותך שאת מסוגלת לשבת בסרט שמצריך התייחסות ומחשבה. עלי זה גדול. 
לצפיה ב-'מאוד אהבנו בבית את 'מטילדה'.'
מאוד אהבנו בבית את 'מטילדה'.
28/05/2019 | 18:23
21
סרט חביב ומהנה.
לצפיה ב-'כשעוברים "גיל מסויים" חובה לאכול פרי/ירק לפי ערך תזונתי. מה'
כשעוברים "גיל מסויים" חובה לאכול פרי/ירק לפי ערך תזונתי. מה
25/05/2019 | 15:54
32
83
ערכם התזונתי של תפוח וענבים? ברוקולי מאלצת עצמי לאכול טרי ישר מהשדה.
לצפיה ב-'הברוקולי ישר מהשדה הזכיר לי את הסצנה הבאה'
הברוקולי ישר מהשדה הזכיר לי את הסצנה הבאה
25/05/2019 | 16:39
42
לצפיה ב-'טרי מהשדה?'
טרי מהשדה?
26/05/2019 | 08:14
36
כלומר, לא מבושל?
אני מסוגלת לאכול ברוקלי נא רק כשקצוץ דק דק, כמו אורז, ומתובל היטב. 

מבושל, אפוי או בקיש - אני אוהבת, לא צריך להכריח אותי. 
הגיוון האחרון : מעט מאודה, עם רוטב מקצת אריסה מעורבב עם שמן זית. 

לגבי ערכים תזונתיים - מה שאני יודעת: מומלץ לאכול מגוון של פירות וירקות, ולהמנע ממה שעושה לנו, אישית, לא טוב. 

הכרתי מישהי שחלתה מאוד במשהו לא ברור, הפרוגנוזה היתה קשה,  ואחרי הרבה סבל נמצא שהיא רגישה לעגבניות. 
לצפיה ב-'אני מקווה שמהשדה שלך. כי מהקנויים, חייבים לשטוף היטב,'
אני מקווה שמהשדה שלך. כי מהקנויים, חייבים לשטוף היטב,
26/05/2019 | 08:46
17
36
לכי תדעי במה וכמה וממתי מרוסס.
לצפיה ב-'מי שגידל ברוקולי'
מי שגידל ברוקולי
26/05/2019 | 09:38
16
44
אמר לי שעדיף להמנע מברוקולי בקיץ, כי אז הריסוס כבד מאוד. 
כבר חם כמו בגהנום, השאלה אם כבר התחיל הקיץ
לצפיה ב-'אני ממשיך בסלט מלפפונים עגבניות פלפלים קטנים'
אני ממשיך בסלט מלפפונים עגבניות פלפלים קטנים
26/05/2019 | 11:36
32
אוכל טיפה אבוקדו ,זיתים ושן שום וטיפה בצל,בצהרים ראש קטן ברוקולי
לצפיה ב-'חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח מה הסתירו לך'
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח מה הסתירו לך
26/05/2019 | 12:46
2
10
לצפיה ב-'אני חושב שמחקו לו בגלל המילה כללים'
אני חושב שמחקו לו בגלל המילה כללים
26/05/2019 | 14:49
1
37

האלגוריתם חשב שהוא מתחכם וחושב על קללות.
לצפיה ב-'יש קללות, כללים ויש עין ל Zיון צופיה. '
יש קללות, כללים ויש עין ל Zיון צופיה.
26/05/2019 | 16:07
26

לצפיה ב-'יודע חקלאי פיקח, והוא הנחיל זאת לצבא'
יודע חקלאי פיקח, והוא הנחיל זאת לצבא
26/05/2019 | 14:26
31
שאת הזן יש לשבח, ולהיטיב בהרכבה.
לצפיה ב-'אוי תפוז, תפוז.'
אוי תפוז, תפוז.
26/05/2019 | 17:55
8
לצפיה ב-'איזה כיף זה לכתוב הודעה שמסעירה את התפוז.'
איזה כיף זה לכתוב הודעה שמסעירה את התפוז.
26/05/2019 | 20:38
8
26
אפילו אם התוכן מלא שטויות, עדיין ההודעה מעוררת עניין - מה כבר יש שם שצריך לכסות ברעלה.
לצפיה ב-'דן בן אמוץ מתהפך בקברו'
דן בן אמוץ מתהפך בקברו
27/05/2019 | 03:40
7
25
תפוז בטח היו מסתירים דיון על הספרים שלו. ככה זה תמיד עם צנזורה. פייסבוק הגדולים נכשלים אז תפוז יצליחו?

לצפיה ב-'דן בן אמוץ? מעניין מה היה עושה התפוז עם '
דן בן אמוץ? מעניין מה היה עושה התפוז עם
27/05/2019 | 07:55
6
31
"חמשירי זימה" של אהרון סתיו ואריה בר.
או שהיה נופח נשמתו, או שהיה מצנזר מעשה יוסריאן במלכוד 22.
לצפיה ב-'לטעמי האישי דווקא גל הצדקנות השוטף את הנהלת האינטרנט'
לטעמי האישי דווקא גל הצדקנות השוטף את הנהלת האינטרנט
27/05/2019 | 10:10
1
26
והטלפוניה - שהרי גם אפל לא אוהבים תכנים כאלה - לטעמי הוא דווקא טוב. ויש כמוני רבים אם לא רוב האנשים שמעדיפים שיגנו עליהם - ובמיוחד על הילדים שלהם - מכל מיני דברים שבחיים אנחנו מצניעים. יש לי חבר שחזר לפני הרבה שנים בתשובה ונעשה מאד קיצוני, והוא לא נוגע באינטרט בשום אופן. והוא במקצוע שחייבים אינטרנט כמו שחייבים טלפון. גם באינטרנט כשר שהרבנים שהוא עצמו מציית להם הכשירו, הוא לא נוגע. אומר שהאינטרנט יביא את סוף העולם (או שהוא עצמו כבר סוף העולם, לא לגמרי הבנתי) והוא מתכוון לדברים האלה שיש שם.
רואים גם את המאמצים שעושים באנגליה לחסום באינטרנט תכנים למבוגרים, גם מילדים אבל גם מהמבוגרים. גם פה מפעם לפעם עולה הצעה לחסימות כאלה שכל פעם נופלת.
אני לא יודע למה בתפוז פתאום החליטו על צנזורה, ולא מפתיע שלא מצליח להם כי זו משימה מאד קשה, אבל חוץ משעשוע על הכשלונות (כמו בדוגמת ההודעה שלך), אין לי התנגדות לכיוון העקרוני.

מה יוסריאן צינזר, תזכיר לי?

לצפיה ב-'או, זה צריך לקרא במקור. אם אמצא את הספר, אצלם את העמוד '
או, זה צריך לקרא במקור. אם אמצא את הספר, אצלם את העמוד
27/05/2019 | 12:13
18
הרלוונטי.
אבל באופן כללי - הוא שכב מתחזה לחולה בבית החולים, וכקצין הוטל עליו לצנזר מכתבים שהחיילים כותבים לביתם.
אז בתחילה הוא צינזר כל מילה שמתחילה באות גימל, ואח"כ כל מילה שביעית, ואח"כ כל המשפטים חוץ מאותיות סופיותץ
(נניח שכך, לא ממש זוכר. אבל זה העקרון).
ובסופו של דבר, חתם על מכתבי אהבה, "עורג אלייך נוגות", וחתם בשם הכומר של הבסיס.

לצפיה ב-'אהרון סתיו? אהרון בר'
אהרון סתיו? אהרון בר
27/05/2019 | 16:47
3
22
מצחיק.. מעולם לא שמתי לב שבלבלו את השמות ורק עכשיו, קלטתי שכתוב שהמחברים הם אהרון סתיו ואריה בר.

ומה עם יורם טהרלב והחמשיר הקיבוצי שלו-
"אני יושב על ערימת שחת
ולראשי שושנים שלוש,
ודוקר לי ב ת ח ת
ודוקר לי בראש".
לצפיה ב-'בכזו הוצאה לאור, איך אפשר שלא..1.2.3.'
בכזו הוצאה לאור, איך אפשר שלא..1.2.3.
27/05/2019 | 21:28
1
30
ניסיון.
הוצאת קליטוריס.

מנסה להיזכר מי חמס את הספר שהיה ברשותי.
לצפיה ב-'הוא לא מחק כי זו היתה הוצאה'
הוא לא מחק כי זו היתה הוצאה
27/05/2019 | 22:40
25

נסי אותו דבר עם הכנסה.
לצפיה ב-'לדעתי הפוך כשעוברים גיל מסוים זה פחות רלוונטי ואפשר לשחרר'
לדעתי הפוך כשעוברים גיל מסוים זה פחות רלוונטי ואפשר לשחרר
28/05/2019 | 01:29
8
40
הנזק לרקמות השונות והסיכון למחלות מצטבר מהילדות
לאורך התזונה וההרגלים של כל החיים 20 - 60 זה המון. לא ניתן לחזור לאחור.
הנזק  הוא כמו דלי שמתמלא ואז עולה על גדותיו וגולש.
לא אומר שצריך להתפרע ובטח לא לוותר על פעילות גופנית שחשובה יותר.
ירקות ופירות צריך לאכול גם ובעיקר כשצעירים - זה מה שהיה לי חשוב לתקן.

אגב אוכל, נושא הכשרות  ׳מעוור עיני צדיקים׳
אנשים טובים רוצים לעזור ממליצים לדוגמא על חנות עוגות טובה בפייסבוק
שלא הולך לה, אבל הכל טעים ורוצים לעזור ליהודי המוכר.
ואז יוצא/ת מישהו/היא ופוסל שאין לו תעודת כשרות
אני שואל האם נטרפה דעתינו? אנחנו חיים בישראל: חומרי הגלם בפיקוח
רובם, הן תברואתי והן לדיני הלכה יהודית. מה המשמעות לפרט ובני ביתו
אם משגיח כשרות נתן היתר? ואיך כן כשר לפגוע בפרנסתו של אופה או מוכר?
זו תופעה שלא הכרתי לפחות כל ימי, אולי היתה הסתייגות מלאכול אצל ערבי
שאף היא מזעזעת וגזענית.
 מוכן לפתח ויכוח על הנושא עם מי שלא יפלבל לי עיניים על רגשות
העם היהודי בניכר.
לצפיה ב-'לא הבנתי למה בגיל מבוגר פחות חשוב מה שאוכלים'
לא הבנתי למה בגיל מבוגר פחות חשוב מה שאוכלים
28/05/2019 | 11:30
5
29
כאילו, במילא הכל הרוס, אז יאללה בלגן? למיטב הבנתי כל התאים בגוף מתחדשים, כל הזמן, כך שצריך לטפח אותם גם כשמתבגרים. 

יתרה מכך, אנשים מבוגרים (זקנים) סובלים מכל מיני תחלואים, ואפשר להקל ולפחות לא להחמיר את המצב עי תזונה נכונה. למשל, לחולי סוכרת לא מומלץ לצרוך הרבה סוכר ופחמימות פשוטות. 

באופן אישי, הבדיקות שלי מצוינות, אבל אני מרגישה הרבה יותר טוב כשאני אוכלת אוכל ולא זבל. (אוכל: פירות, ירקות, ביצים, דגים, וכיוצב. בשר אני פשוט לא אוהבת. זבל: בוראקס, עוגת נאפוליון....סתם...רגע של נוסטלגיה....קרמבו...ביסלי...וכיוצב)
לצפיה ב-'למי קראת זקנים ?'
למי קראת זקנים ?
28/05/2019 | 12:45
1
32

דזהרי את.
לצפיה ב-'if the cap fits'
if the cap fits
28/05/2019 | 15:22
9
לצפיה ב-'כי הנזק לא ניתן לתיקון כמו שקיעת כולסטרול או אובדן תאי עצב'
כי הנזק לא ניתן לתיקון כמו שקיעת כולסטרול או אובדן תאי עצב
28/05/2019 | 16:16
24
טעות שניתן לתקן ע״י תזונה נכונה ואפילו תרופות נזק שכבר נערם:
סתימות בעורקים שהן גורם התחלואה הגדול מתקנים רק כירוגית.
למרות שיש עדוית לתוספי מזון כמו תזקיקי רימונים וכד שעושים משהו מועיל.
חסימת עורקי צוואר לדוגמא לא משפיעה גם כשהיא ברמת 70%
אז אם צברת כחצי מזה בגיל 60+ אפשר להמשיך באותו אורך חיים.
רוב האנשים נהנים (לא מרגישים יותר טוב ) כשהם אוכלים אוכל מנחם
שותים אלכוהול מעשנים וכל מה שלא בריא. לדעתי דוקא בגיל מבוגר
מותר לשחרר כי הנזק כבר לא ישנה הרבה את תוחלת החיים.
צריך בעיקר לא להכנס ללחצים ומתחים - מה שהגיל המבוגר מאפשר.

לצפיה ב-'אלרגיה לאוכל מעובד'
אלרגיה לאוכל מעובד
29/05/2019 | 14:23
1
24
אלרגיה למזון שלא מתאים עם מרכיבים כמו חומר משמר וצבע מאכל ועוד רעלים זה מצטבר וגורם לתחלואה.
לצפיה ב-'לא רק אוכל מעובד נחשב מזיק - מעובד לרוב פחות טעים'
לא רק אוכל מעובד נחשב מזיק - מעובד לרוב פחות טעים
29/05/2019 | 15:42
20
אם אכלתי היום פעם בחודשיים כבד עוף עם בצל ביין אדום 
מפולפל וכמעט בלי מלח.
לצד סלט ירקות  זה לא הכי בריא מבחינת כולסטרול
אבל ממלא את מצבור ה b12
כנראה דרוש כי בא לי - מה שבא הגוף צריך. ככה הטבע פועל.

בלי להתיימר להמליץ בנושא תרופות בניגוד לרופאים
כל הסטטינים שנותנים בגיל מבוגר הרי מונעים רק תוספת
רבדים של פלאק בעורקים במחיר של תופעות לוואי קשות
החמורה שבהן אובדן זכרון ויש גם עליה בשכיחות סרטן ועוד צרות.
אישית חתכתי מהסטטינים לפני 3 שנים ומרגיש הרבה יותר חי ונמרץ.
לצפיה ב-'הבנת הנקרא ואין מה לתקן. כשכתוב:'
הבנת הנקרא ואין מה לתקן. כשכתוב:
28/05/2019 | 18:58
1
23
"כשעוברים "גיל מסויים" חובה לאכול פרי/ירק לפי ערך תזונתי." אין כוונה לשלול אכילת פירות וירקות בגילאים אחרים, אלא להתיחס יותר לערך התזונתי שלהם.

ודרך אגב,  גם בגיל מבוגר חשוב להתיחס אל מה שמכניסים לפה. גם כדי לשמור על מה שתקין, גם כדי לתקן את מה שניתן לתיקון.

לצפיה ב-'הבנת הנקרא כשעוברים גיל מסויים משמע לפניו ההמלצה שונה'
הבנת הנקרא כשעוברים גיל מסויים משמע לפניו ההמלצה שונה
29/05/2019 | 02:24
20
הבנת הנקרא ״כשעוברים״ משמע לפני שעוברים אין חובה
אחרת המילה כשעוברים מיותרת.
אפילו אין בה שום יסוד רציונלי כדי להדגיש צורך כזה.
ולתקן בפעם ה 3 מה שמכניסים לפה בגיל מבוגר לא מתקן נזק
מירב הנזק של רוב תוחלת החיים נגרם לפני גיל 60.

לצפיה ב-'פרי - עד 4 יחידות ביום, אגב, לא יותר'
פרי - עד 4 יחידות ביום, אגב, לא יותר
31/05/2019 | 19:17
2
18
כי הסוכרים של הפרי נוטים להצטבר בבטן.
לצפיה ב-'אין לי מושג לגבי סוכרתיים, אבל למי שלא,'
אין לי מושג לגבי סוכרתיים, אבל למי שלא,
01/06/2019 | 16:48
1
15
הסוכרים של הפרי לא מהווים בעיה והם מקור אנרגיה טוב, אבל לא מומלץ בערב כמו שכללית לא מומלץ לאכול פחמימות בערב.

יש דיאטה שבה 80% מהתזונה הם פירות. למרות כל אותם סוכרי פירות הירידה במשקל קיימת כי אינך יכול לאכול כל כך הרבה פירות כדי לספק את תצרוכת האנרגיה היומית.
לצפיה ב-'ההמלצה כלל לא היתה לסוכרתיים, אגב...'
ההמלצה כלל לא היתה לסוכרתיים, אגב...
01/06/2019 | 17:54
13
לנו מותר עד 2 יחידות.
לצפיה ב-'עד עכשו תמיד הרווחתי במניות ,לאחרונה ירדו כמה'
עד עכשו תמיד הרווחתי במניות ,לאחרונה ירדו כמה
24/05/2019 | 19:29
17
71
אז אשתי נתנה לי שטיפה , והוסיפה שבארה"ב יש מפולת ולכן נפסיד עוד
לצפיה ב-'בתי הקטנה "הריחה" את הבעיה בזמן, מכרה העתיד לרדת וקנתה אחרות'
בתי הקטנה "הריחה" את הבעיה בזמן, מכרה העתיד לרדת וקנתה אחרות
24/05/2019 | 21:26
21
לצפיה ב-'השקעה בשוק ההון דורשת עצבים וסבלנות'
השקעה בשוק ההון דורשת עצבים וסבלנות
25/05/2019 | 02:40
45
התשואה לא קבועה ויכולה בהחלט להיות שלילית באופן לא צפוי. לי אין כוח לזה ולכן נמנעתי כל השנים. בעלה של אשתי הראשונה משקיע באופן מקצועי וגם את הכסף של הילדים ומשיג להם תשואה קבועה של 5-6%. הוא מנסה להסביר לי איך אבל אני מאבד אותו אחרי 30 שניות. אבל הוא משקיע לא רק במניות אלא כל מיני. 
הכסף של הילדים רובו ככולו הוא כספי המזונות שאני שילמתי לאימהות לאורך השנים. האימהות במקום להשתמש בכסף הפקידו אותו ישירות בחשבונות של הילדים. לא שזה נותן לי אפילו שמץ מילה בשאלה מה ייעשה בכסף.
לצפיה ב-'תשקיע בעצמך'
תשקיע בעצמך
25/05/2019 | 06:24
1
40
בא לי לכתוב ביבי אשם - כי מרוב שמתעסקים בו לא בוחנים מה קורה.
מפלת בארה״ב גוררת מפלת כלל עולמית או תנודתיות.
 כל מפלת בכל חור בעולם מעיבה, אבל ארה״ב בראש.
לאחרונה ממלחמת הסחר, הסינים חטפו יותר (אליבאבא מול אמזון)
מידע מפתיע: רוב הסוחרים בוולסטריט הן נשים אמריקאיות גמלאיות !
ניסיתי להיות סולידי, הרוב באגרות חוב, אבל גם שם חלק חטפו.
אולי הפתרון להשקיע בקרנות או מדדים וגם בחלק מגדר (שעובד הפוך)
העיקר שההשקעה לא תהיה על חשבון הזוגיות ולא יזרקו אותך מהבית  

לצפיה ב-',תודה לכולכם'
,תודה לכולכם
25/05/2019 | 11:25
8
לצפיה ב-'מי שעשה ועושה הון משוק ההון'
מי שעשה ועושה הון משוק ההון
25/05/2019 | 11:04
45
אמר לי שמניות זה רק לצעירים, שיש להם זמן לחכות לעליה של מה שירד. 

מי שצריך את הכסף עכשיו, עדיף שישיקע בדברים אחרים, אולי הרבה פחות רווחיים, אבל קצת יותר בטוחים. 

לצפיה ב-'תשקיע כמוני'
תשקיע כמוני
25/05/2019 | 21:20
7
38

אני משקיע בקצביה של הסופר, הדיבידנדים מיידיים.
לצפיה ב-'חשבתי אתה משקיע במשקולות עופרת, '
חשבתי אתה משקיע במשקולות עופרת,
25/05/2019 | 21:45
22
כדי להשקיע אותן במים
כדי שישקיעו אותך יותר עמוק יותר מהר?
לצפיה ב-'אני משקיע בשקדים ואגוזי מלך'
אני משקיע בשקדים ואגוזי מלך
26/05/2019 | 10:39
5
8
לצפיה ב-'הנה, פה הכשל'
הנה, פה הכשל
26/05/2019 | 11:13
4
23

במקום להשקיע באוכל של בני אדם אתה משקיע באוכל של ציפורים.
לצפיה ב-'אנני רוצה לעוף אז אני אוכל כדי לחיות לנצח'
אנני רוצה לעוף אז אני אוכל כדי לחיות לנצח
26/05/2019 | 11:15
3
9
לצפיה ב-'מה כבר משך החיים הממוצע של עוף ?'
מה כבר משך החיים הממוצע של עוף ?
27/05/2019 | 10:24
2
24

35 ימים בממוצע בלול, עוד 3 ימים בסופר ועוד יום וחצי במקרר הביתי.
לצפיה ב-'אני לא אוכל עוף,רק אווזית צוריסו פילה פעם בשבועים ,בשאר טבעו'
אני לא אוכל עוף,רק אווזית צוריסו פילה פעם בשבועים ,בשאר טבעו
27/05/2019 | 11:43
9
לצפיה ב-'פשוט לא להאמין שהעופות שאנחנו קונים, הם בני שישה שבועות.'
פשוט לא להאמין שהעופות שאנחנו קונים, הם בני שישה שבועות.
27/05/2019 | 12:16
22
אצלם לכם אפרוחים בני שישה שבועות, כאלה שמסתובבים בחצר, בלי הורמונים וויטמינים,  הגודל שלהם בערך כמו אגרוף קמוץ, לא יותר.
לצפיה ב-'השיטה הטובה ביותר להשקעה במניות'
השיטה הטובה ביותר להשקעה במניות
27/05/2019 | 14:03
3
28
היא לקחת חבילת קלפים,
לרשום על כל קלף מניה אחרת,
עבור כל בחירת מניה לערבב את הקלפים ולחתוך את החבילה.

אם תשקיע ככה במספר סביר של מניות שונות, למשל תריסר, התשואה אחרי זמן נתון - רבעון, חצי שנה, שנה - תהיה לא פחות טובה מכל בית השקעות.

-------------------------
יש כמובן שיטה עוד יותר טובה, לבחור רק במניות שמחירן בעוד שנה יהיה גבוה מזה של היום, אבל אותה עדיין אף אחד לא פיצח.
לצפיה ב-'אני רציני ואפשר לבדוק את זה בקלות.'
אני רציני ואפשר לבדוק את זה בקלות.
27/05/2019 | 14:18
2
19
אפשר לעשות תרגיל כזה על יבש, גם רטרואקטיבית היום עם תאריך שלפני 12 חדשים.
התוצאות יפתיעו.
לצפיה ב-'היתרון העיקרי בתרגילים יבשים הוא'
היתרון העיקרי בתרגילים יבשים הוא
27/05/2019 | 18:28
1
22

שלא צריך לנקות אח"כ את הפיח מהנשק.
לצפיה ב-'גם.'
גם.
27/05/2019 | 18:40
6

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מיכל מוזס
פורום כאב
פורום כאב כרוני
רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה