לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
94849,484 עוקבים אודות עסקים

פורום מדיטציה

ברואים הבאים!
פורום זה נועד לכל הרמות ולכל הגוונים של עולם המדיטציה.
כולנו מוזמנים לעשות בו שימוש מיטיב, עבור עצמנו ועבור אחרים, בהתאם למיטב הבנתנו הכנה, האמיתית.
אנחנו מוזמנים להימנע מליישר קו עם איך-שנדמה-לנו שכאן או עם האווירה שאותה אנחנו מדמים למצוא בפורום.

פורום מדיטציה בתפוז, כמו כל דבר אחר בעולם, הוא "בד קנבס" ריק הממתין לשקף לנו את היצירות שלנו, את האהבה שלנו.
והוא עושה את זה אפילו עכשיו, ברגע זה ממש, שכן המלים האלה שבתוכנו, מוצגות לנו כאן על מסך זה, כאילו נכתבו על-ידי מישהו אחר.
שלכם,
בן טל-שחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדיטציה

ברואים הבאים!
פורום זה נועד לכל הרמות ולכל הגוונים של עולם המדיטציה.
כולנו מוזמנים לעשות בו שימוש מיטיב, עבור עצמנו ועבור אחרים, בהתאם למיטב הבנתנו הכנה, האמיתית.
אנחנו מוזמנים להימנע מליישר קו עם איך-שנדמה-לנו שכאן או עם האווירה שאותה אנחנו מדמים למצוא בפורום.

פורום מדיטציה בתפוז, כמו כל דבר אחר בעולם, הוא "בד קנבס" ריק הממתין לשקף לנו את היצירות שלנו, את האהבה שלנו.
והוא עושה את זה אפילו עכשיו, ברגע זה ממש, שכן המלים האלה שבתוכנו, מוצגות לנו כאן על מסך זה, כאילו נכתבו על-ידי מישהו אחר.
שלכם,
בן טל-שחר
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הנכם נמצאים עכשיו בתוך עצמכם – נא להתנהג בהתאם
המשך >>

לצפיה ב-'מדיטצית נשימות מהירות'
מדיטצית נשימות מהירות
15/11/2017 | 21:10
3
12
נשימות מהירות באמצעות האף, בישיבה.

יש מישהו שהתנסה?

התנסתי פעם אחת בלבד (עם מדריך), והייתה לזה השפעה עוצמתית מאוד למשך כמה ימים!
עבר מאז למעלה מחודש, ולא ניסיתי שוב, תוהה אם לנסות שוב, לבד.
אני בעיקר חוששת מכך שזה עלול לשאוב אותי.
לצפיה ב-'בבקשה תפרטי'
בבקשה תפרטי
16/11/2017 | 14:38
8
מרתק! התנסתי בהמון תרגילי נשימה, חלקן "מדיטטיביות": קפהלבהטי ואודיאנה (יוגה), טנטריות, קונדליני, מעגליות (נ' מודעת), רברסינג, טכניקות נ' קבליות.. 
לאף תרגול נשימה לא היה אפקט שמתקרב למה שאת מתארת, אני סקרן לכול פרט :)
לצפיה ב-'אנסה לענות כמה תשובות מהירות...'
אנסה לענות כמה תשובות מהירות...
16/11/2017 | 17:20
1
9
תארי נא לעצמך שאת קוראת באיזשהו אתר:

"לקחתי שיקוי מסוג X (בהדרכת אמן שיקויים) והיתה לזה השפעה עוצמתית מאוד למשך כמה ימים! עבר מאז למעלה מחודש, ולא ניסיתי שוב, תוהה אם לנסות שוב, לבד. אני בעיקר חוששת מכך שזה עלול לשאוב אותי."

מה היית משיבה?

אני מקווה, שקיבלת תשובה מעניינת/טובה/מועילה כלשהי, דרך הסימולציה הזאת (נסי לדמיין מה באמת היית משיבה).
את מוזמנת לחלוק אם את רוצה.

לגבי "יש מישהו שהתנסה?" ובכן:
בלנשום במהירות דרך האף, בישיבה? מעט.
בהשפעות עוצמתיות של תרגול פנימי כלשהו? אינספור פעמים.

לגבי האם כדאי לך לנסות את זה שוב בלי הדרכה -
ובכן, לא פירטת איזו השפעה עוצמתית חווית מכך.
אני גם לא יודע מה היתה מטרתו של המדריך - מה הוא ניסה לגרום.

אם המטרה שלך היא פשוט לעורר בעצמך חוויות מיוחדות (סטייל סמים), את יכולה ללמוד לעשות את זה בקלות בעזרת נשימות כלשהן או במגוון דרכים טבעיות או לא טבעיות אחרות. אם כבר מדיטציה, עדיף בדרך כלל ללכת לדברים שווים יותר:

כנראה שתצאי נשכרת יותר, למשל, מלמצוא את האינסוף שכאן בתוכך, מה שיהפוך סמים חיצוניים ופנימיים למיותרים, זאת מבלי שתצטרכי לאבד את עצמך או איזושהי יכולת תפקודית שלך, אלא להיפך.
לצפיה ב-'תודה על התגובות עונה לשניכם.'
תודה על התגובות עונה לשניכם.
16/11/2017 | 20:24
8
אכן אתה צודק, לא חשבתי על זה לעומק.

אנסה לתאר את התחושות.. אך לפני כן אציין שמעולם לא התנסיתי בסמים. לא שאני נגד, פשוט כדי להבהיר שאני לא יודעת אם זו אותה החוויה.

נשימות מהירות למשך כשעה וחצי, ההנחייה ניתנה ע"י נזיר במיאנמר (במהלך ריטריט מדיטציות.. אני חושבת שמטרת הנזיר הייתה בעיקר שנתנסה בסוגים שונים של מדיטציות)
לא באמת הצלחתי לנשום כך שעה וחצי ברציפות, אבל בכל פעם שהפסקתי לכמה רגעים, הרגשתי שלווה מדהימה, ראיתי אורות, לא הייתי מסוגלת לזוז. ברגע שהנזיר אמר שהמדיטציה הסתיימה. חזרתי לנשום רגיל, והרגשתי מדהים.
המשכתי לשבת בלי לזוז והתחלתי גם לבכות למשך הרבה זמן. אח"כ כשקמתי, הלכתי לאט, ודיברתי לאט ומעט.
והכוונה שזה השפיע לכמה ימים- הרגשתי שהמוח שלי ריק, ולא היו לי מחשבות כמעט- גם כשרציתי לחשוב ולתכנן דברים הרגשתי שזה בלתי אפשרי.
התנהלתי במעין קלילות, והתפיסה החושית שלי הייתה מחודדת, כלומר הרגשתי בעוצמה גבוה יותר.
לאט לאט חזרתי לעצמי..

אני חדשה בעולם המדיטציה.
בת'כלס אני לא באמת יודעת מה מטרתי.
אני סטודנטית ועובדת-- ודי בסדר עם חיי היום יום שלי.
אין לי שום עניין לחוות חוויות מיוחדות שאחר כך לא תהיה לי שליטה.
ועדיין המדיטציה מושכת אותי. אני מרגישה שקורה שם משהו שאני לא יכולה להסביר.
המשהו הזה. גם מפחיד אותי וגם קורא לי.
לצפיה ב-'ה"הארה" הראשונה שלכם...'
ה"הארה" הראשונה שלכם...
13/11/2017 | 21:34
3
19
או "חוויית ההארה" הראשונה שלכם...

או הפעם הראשונה ש"התעוררתם" מתוך "עצמכם"...

או ה"גלימפס" הראשון או מה שתרצו...
לצפיה ב-'מנסה להיזכר...'
מנסה להיזכר...
14/11/2017 | 23:52
20
כרגע עולים לי 2 זכרונות של גלימפסים מוקדמים כאלה:

לילה אחד בקיבוץ שבו טיילתי לבדי, ועמדתי פתאום מול מקלט ישן על אחת הדרכים הראשיות בקיבוץ. הייתי לבד לגמרי, אין אף אחד. ואחת מציפורי הלילה האלה השמיעה את הקריאה שלה. ופתאום, לא ידעתי למה, אבל הייתי מאושר נורא. יכולתי להרגיש שמשהו מדהים מסתתר כאן, מוצע לי, מחכה לי. משהו שהוא כמו התגשמות חלום עבורי. לא הבנתי שום דבר מזה. אבל ידעתי שזה ממש חשוב. שנים אחר כך מצאתי את עצמי כותב על זה איזה שיר קטן בפייסבוק (מסתבר שזה סטטוס מ-2011, וואו כמה זמן עבר):

קול צופר חתוך בזהב מתוך שתיקת הפיקוסים
ציפור לילה נותנת בדידות מתוקה
עמוקה עמוקה.
הילד מקשיב ברצינות. זו הבטחה חגיגית.

יום אחר מצאתי את עצמי עומד בחורשה קטנה כזו לא רחוק מהקיבוץ. זה היה סתיו והיא והיו מלא עלים על הריצפה שלה, וזה הרגיש פתאום כאילו אני במין קרחת יער מקודשת בתוך יער מאוד גדול ושקט. הייתי כל כך שמח ושקט. התרגשתי מאוד.

לא הייתי מתחייב שאלו הראשונות. מרגיש לי שהיו אחרות. אבל שתי אלו זה מה שעלה בי בתגובה לשאלה הזו בינתיים. כיף לפשפש בזכרונות אחרי אוצרות כאלה. תודה!!!
לצפיה ב-'האם תוכל להסביר את ההבדל מבחינתל'
האם תוכל להסביר את ההבדל מבחינתל
15/11/2017 | 14:21
1
12
בין 'חווית' ה I Am שהעלת קודם לבין 'חווית' "הארה" ... כמובן אני לא מצפה להגדרות מוחלטות, רק לראייה האישית שלך את העניין.
לצפיה ב-'כן, זה באמת עניין אישי לכל אחד:'
כן, זה באמת עניין אישי לכל אחד:
15/11/2017 | 23:22
13
עבורי בחוויית ה"I AM" התכוונתי למשהו נרחב מאוד אמנם אך עדיין מאוד ספציפי ומוכר, לכל מי שהתנסה בזה במודע וזוכר את זה.

לגבי "הארה", לעומת זאת, אני חושב שהפרשנויות רחבות יותר. רציתי לשמוע את האחרים. אני מעריך גם, שרוב האנשים מתכוונים ב"הארה" למשהו רב-רושם יותר מתחושה חולפת של "הנני כאן". משהו שעשוי אפילו לשנות את החיים של מישהו, גם במקרה שהוא חלף אחרי זמן קצר.

אני, למשל, בדרך כלל לא משתמש במלה "הארה", אבל בתגובה לשאלה שהצבתי כאן, עלה בי זכרון של חוויה עמוקה, משנת-חיים שכזו, שעליה בכוונתי לכתוב.
לצפיה ב-'חובב מדיטציה'
חובב מדיטציה
09/11/2017 | 22:54
23
32
היי
יש לי חיבה קלה להאזנה למדיטציה בשעות שונות במשך היום(צהריים או לילה)
אבל יוצא שאני תמיד נרדם בזמן ההאזנה
ככה זה אמור להיות בסוף?

איך אני יכול להתקדם לרמה קצת יותר מעניינת?
לצפיה ב-'היי, תוכל לצרף קישור לדוגמה?'
היי, תוכל לצרף קישור לדוגמה?
09/11/2017 | 23:17
12
20
משהו ספציפי שאתה נהנה להקשיב לו?
יהיה יותר קל להתייחס ככה (תתפלא כמה שעולם המדיטציה רחב ומגוון עם מטרות שונות וכלים שונים וכו').
לצפיה ב-'אני מאזין'
אני מאזין
09/11/2017 | 23:32
11
23
ל(זן מאסטר) ניסים אמון ברדיו מהות החיים ובכל מני סרטונים ארוכים  מהיוטיוב
לצפיה ב-'כן.. זה באמת מרדים...'
כן.. זה באמת מרדים...
10/11/2017 | 00:24
6
13
לצפיה ב-'זה חלק מהמדיטציה?'
זה חלק מהמדיטציה?
10/11/2017 | 00:34
5
13
לצפיה ב-'לא, אתה לא אמור להרדם כחלק ממדיטציה,'
לא, אתה לא אמור להרדם כחלק ממדיטציה,
10/11/2017 | 00:52
21
פשוט ניסים אמון הוא אחד המרדימים... משהו באינטונציה של הדיבור שלו..
יש הרבה דרכים למדוט, לא רק ביחד עם הדרכה

לצפיה ב-'בשני הלינקים שצירפת:'
בשני הלינקים שצירפת:
10/11/2017 | 18:17
3
17
בלינק הראשון - זה כנראה לא חלק מה"מדיטציה", אשר מלותיה האחרונות הן:
"הדרך הגדולה
נמצאת
בכם
רק לפתוח את הלב
אושר גדול
גם אם בוכים לפעמים
זה הכל להיום
להתראות בפעם הבאה"
ויש צליל של מים מפכים.
(אחר-כך יש פרסומת כחלק בלתי-נפרד מהטרק! איזה קטע...)

אינני סבור שהכוונה היתה שהמתרגל יקשיב למלים הנ"ל תוך כדי שינה; וגם הצבת הפרסומת הקופצנית שם מעידה אולי על כך שהוא לא אמור היה להירדם ברכות בשלב הזה או משהו כזה; אז לכן אני מניח, במידה גבוהה של וודאות, שהירדמות היא לא חלק מהתרגול הספציפי הזה שניתן שם (למרות שיכול להיות שזאת כן אחת מהאפשרויות שלו).

בלינק השני - זה לכאורה לא חלק מה"מדיטציה", להיפך, היא מסתיימת בהנחיה:
"...נזיז מעט את הידיים, הרגליים והראש... נפקח עיניים... לפני שנעזוב, נבטיח ללב שלנו, שקולו יישמע מעתה, כי בחרנו והחלטנו להפוך אותו לשותף להגשמת חלומותינו... ואנו יודעים שהוא ימתין לנו כאן מתי שרק נרצה לשוב ולהתייעץ איתו."

מה שאתה בוחר לעשות אחרי שהזזת מעט את הידיים, הרגליים והראש ופקחת עיניים והענקת את הבטחתך הכנה הנ"ל - הוא כבר עניין שלך, שלא בהנחיית הסרטון.

למרות זאת, יכול להיות שמחברת ה"מדיטציה" הזאת כן התכוונה שיהיה אפשר להשתמש בזה איך שרוצים, כולל תוך כדי שינה, אם זה עושה טוב למאזין.

במה אתה עוסק, אם אפשר לשאול? אולי זה יסייע להבהיר דברים נוספים.
לצפיה ב-'אני'
אני
10/11/2017 | 20:16
2
13
עובד מפעל במשמרות
אז כן,אולי זה בגלל העייפות

יש משהו שאפשר לעשות איתו ולא להירדם?
סוג אחר של מדיטציה?
אין לי את הכוונה לעסוק בזה יום-יום אלה רק בתור רגיעה ..אולי פעם בכמה זמן
לצפיה ב-'בתור רגיעה'
בתור רגיעה
11/11/2017 | 00:08
18
1. יכול להיות שאתה תוכל לספר לנו. אולי שווה לך, במצב כזה, להמשיך לחפש ביוטיוב, יש המון סרטונים מהסוג הזה. בדיוק כמו שמצאת כבר, תוכל למצוא ולנסות עוד רבים אחרים. זה גם עניין אישי, למצוא את מה ש"עושה לך את זה". כשתמצא סרטון שתהיה מרוצה ממנו, אנא שתף גם אותנו.

2. יכול להיות שטוב לך להירדם אחרי המדיטציה, במיוחד אם זה מחולל שינה טובה במיוחד, עמוקה (אם זה בלילה), מרעננת (בכל זמן). עליך, במקרה כזה, למצוא את ה"מדיטציה" שהכי מאפשרת לך את זה.

3. כמובן שתוכל, כפי ששאלת בהתחלהלמדוט גם בצורה שאיננה מסתיימת בהירדמות. רוב צורות המדיטציה לא מסתיימות בהירדמות וחלקן מאפשרות מנוחה עמוקה מאוד. אולי זה מה שאתה מחפש. אני לא מכיר צורות כאלה ביוטיוב ולא יודע אם יש, אתה צריך לחקור את זה בצורה אחרת: לנסות כל מיני דברים. אתה יכול להתחיל מזה, למשל (העליתי את זה עכשיו במיוחד בעקבות שאלתך). אם לא יעזור, לא יזיק - עוד התנסות (אם במקרה תעשה את זה פשוט ונכון, מלה במלה, זאת תהיה הפתעה מופלאה).
לצפיה ב-'הצעות למיגור הרדמות במהלך מדיטציה'
הצעות למיגור הרדמות במהלך מדיטציה
11/11/2017 | 12:18
18
אתה יכול למדוט בעיניים פקוחות.
אם גם זה לא הולך, אתה בהחלט מוזמן לנסות למדוט בעמידה ! זה מאתגר אך מומלץ לנסות.
כמובן, אפשר לפני סשן של מדיטצייה בישיבה לעשות פעילות גופנית כלשהי
ואפילו, לשתות קפה ...

אגב ניסים אמון מציג עצמו כמורה למדיטציה מעולם הזן-בודהיזם, אם תקרא קצת סיפורים ממעללי מנזרי זן, תראה שכשתלמיד נרדם במהלך מדיטציה (או סתם במהלך היום) זה נגמר לרוב בצורה לא נעימה ואפילו די כואבת על הראש
לצפיה ב-'כדי שלא אתחיל לחפש ולטעות/לתהות בכוונתך'
כדי שלא אתחיל לחפש ולטעות/לתהות בכוונתך
10/11/2017 | 00:41
3
13
אנא העלה דוגמה אחת (מייצגת יותר או פחות) של קישור ספציפי שאתה אוהב לשמוע
לצפיה ב-'לינקים'
לינקים
10/11/2017 | 00:52
2
17
לצפיה ב-'המשך'
המשך
10/11/2017 | 17:45
1
16
אוקיי, הצצתי לשני הלינקים.
הם שונים מאוד זה מזה.

בלינק של "הדרך הגדולה", זהו מעין שיעור, לאו דווקא במדיטציה. בעקרון כמעט כל דבר יכול להפוך למדיטציה (אפילו קריאת רשימת קניות) אם יודעים כיצד. השיעור המסויים הזה - ניכר כי ניסו לתכנן אותו ככה שהוא יוכל לשמש גם למדיטציה תוך כדי הקשבה, אולם לשם כך נדרשת הדרכה כלשהי במדיטציה עצמה, למי שלא מכיר.

בלינק של "ההקשבה ללב", לעומת זאת, יש תרגול מונחה מסויים. האם אתה ממש עושה אותו, מלה במלה? ואם כן, באיזה שלב אתה נרדם?

למעשה, אני יכול להבין משאלתך, אולי, שבכל הלינקים האלה אתה מקבל תוצאה דומה: נעים לך... ובשלב כלשהו אתה נרדם. זה נכון?

יכול להיות, שאתה פשוט נהנה להקשיב למלים, לתדר שלהם, לאווירה, עד לשלב מסויים, שבו אתה נרדם? ככה שזה לא ממש משנה לך, תכלס, מה בדיוק הם אומרים (כמו נניח כשמאזינים לשיר שהמלים שבו אינן מאוד חשובות)?

אם כן, זהו סוג מסויים של מדיטציה שהחלה להתפתח אצלך (שרבים עוסקים בו, בין אם באופן אינטואיטיבי ובין אם בעקבות כך שלמדו את זה), שמבוסס על האזנה לקטעים נעימים מתדר שנוח לך איתו. במקרה כזה התשובה שלי תהיה שונה מאוד מאשר אם, למשל, אתה רוצה לפתח את התרגול שבסרטון השני (לדוגמה) או כל מטרה אחרת.

אז אם תרצה שאנסה להתייחס לעניין, אפילו באופן כללי מאוד, אצטרך להבין קצת יותר מה אתה עושה שם, בזמן שאתה מאזין לפסי-הקול הללו בעיניים עצומות: האם אתה מאזין לכל מלה ומנסה לבצע את זה? האם אתה מצליח לבצע את הנאמר? ובמקרה שאין שם הנחיות ספציפיות (בלינק הראשון אין הנחיות ספציפיות, אלא דיבור איטי "אודות")? מה אתה עושה עם זה, בעצם, בעודך מקשיב? ובאיזה שלב בדיוק אתה נרדם? לדוגמה, לאן הגעת בשיעור "הדרך הגדולה", למשל? האם אתה זוכר לאן הגעת? האם זה בעצם משנה לך? ועד היכן בסרטון הגעת להאזין ולבצע בתרגול של "פתיחת הלב", למשל? מנסה להבין מה אתה בעצם עושה.

אגב, מהנקודה שממנה אני מתייחס לדברים מוזר לי, מעט, שאני אפילו צריך לשאול את כל השאלות האלה, כלומר שזה לא מובן מאליו לכל שאי-אפשר להשיב באופן כללי על "מדיטציה". לכן, אקדיש בתגובה להודעה הזאת, הודעת הסבר כללית על הנושא, בתקווה שהיא תהיה מועילה.
לצפיה ב-'נסיון הבהרה חשוב בענייני מדיטציה'
נסיון הבהרה חשוב בענייני מדיטציה
10/11/2017 | 18:03
20
"שלום לפורום בניית אתרים,
התחלתי ללמוד בניית אתרים ואני עובד על האתר הראשון שלי.
לא תמיד הוא עולה כל-כך טוב, לפעמים הוא אפילו נתקע.
אני תוהה מה יכול להיות השלב הבא בעבודה שלי.
ומה אני עושה לא בסדר. מישהו יכול לעזור לי?"

(הלו, לינק לאתר, כאילו?!)

"שלום לפורום ציירים מתחילים,
התחלתי במזל טוב ללמוד ציור! יש!
אתמול התחלתי ציור חדש, אחרי שהקודם קצת התקלקל לי ולא הבנתי למה.
עכשיו גם הציור החדש מתחיל להיראות מוזר.
האם יש מצב שכדאי לי להשתמש פחות בכחול?
מה המינון הנכון של קווים וצבעים בציור? תודה רבה!"

(הלו, אפשר תמונה?!)

"שלום לפורום מדיטציה,
כשאני מנסה למדוט, אני מרגיש קצת מוזר.
ואחרי כמה זמן אני נעשה עייף... למה?"

(סליחה, אפשר לדעת מה אתה עושה שם? "מדיטציה" זה כללי כמו להגיד "אתר" או "ציור"...)

גם אחרי שמישהו יקרא את ההודעה הזאת, הוא עלול להשיב על השאלה האחרונה ב:
"אה, בטח, כן, שכחתי לציין, המדובר במדיטציית נשימות"

שזה בערך כמו להשיב:
"אה, בטח, זה ציור אמפרסיוניסטי, כן, שכחתי לציין"

או:
"אה, בטח, בטח, המדובר באתר של ציורים... אוקיי, אז מה התשובה?"

אנא הבינו:

מבלי לראות את
האתר
הציור
או המדיטציה -

איך אפשר להתייחס אליהם?

המלה "אתר" לבדה
או "ציור"
או "מדיטציה"

לא יכולה לחשוף בפנינו
מה הבעיה באתר/ציור/מדיטציה
ולא יכולה לאפשר לנו לספק המלצות
בנוגע לאתר/ציור/מדיטציה.

כמובן שאנחנו יכולים להגיד דברים כללים כגון:
"לוקח זמן ללמוד לבנות אתרים / לצייר / למדוט" או
"צריך שיהיה לך מקור הדרכה טוב" או
"להשתכר עד אובדן חושים יכול להפריע לך לבנות את האתר / לצייר / למדוט" 

אבל בשביל להתייחס לשאלה באמת ולא סתם להגיד משהו משהו שנכון בכלליות ובערך (כגון "כשעייפים עושים את רוב הדברים פחות טוב, בדרך כלל"), צריך להעיף מבט באתר/ציור/מדיטציה.
לצפיה ב-'הרמה המעניינת הבאה היא.. שעמום'
הרמה המעניינת הבאה היא.. שעמום
10/11/2017 | 14:06
9
18
תרשה לי להכיר לך את אחד הכלים הכי עוצמתיים בחיי ליצירתיות: השעמום.

ויש אפילו את הכדור האדום שמכיל שעמום- קיומי: זה קורה כשנמאס ללעוס "מציאות שמעלה פרשנויות שמעלות רגשות.."

לדידי הקושי האמתי שלך איננו בהרדמות הגוף.. אתה רעב להתפתחות (כי יש לך חיבה להאזין למדיטציה..) ואם כך תגיע כשאתה מוכן לשלם מחירים.
לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי אותך ידידי ��'
לא כל כך הבנתי אותך ידידי ��
10/11/2017 | 14:14
8
4
לצפיה ב-'דוגמא- ואם תרצה להתנסות כמה פעמים יהיה לי מרתק לשמוע'
דוגמא- ואם תרצה להתנסות כמה פעמים יהיה לי מרתק לשמוע
10/11/2017 | 14:19
7
12
עצום עיניים ותהיה ערני וסקרן מהיכן מגיעות המחשבות.

אולי נוכל לפתח הבנה על בסיס ההתנסות הזו
לצפיה ב-'אני כן שואל את "עצמי" שאלות'
אני כן שואל את "עצמי" שאלות
10/11/2017 | 14:27
6
17
ואכן מגיעות אליי תשובה, אני לא יודע אם זו תשובה שהגיע מהבפנים,כתוצאה מהמדיטציה או תשובה שהגיע...אולי זו תשובה מומצאת,מהשכל,לב?
אני לא רק "מאזין".יכול להיות שאני באמת צריך/רוצה הדרכה ולהגיע לתשובות  אמיתיות. אבל אני לא חושב שאני בדרגות הרוחניות האלנ

לצפיה ב-'זה לא עניין של דרגה רוחנית'
זה לא עניין של דרגה רוחנית
10/11/2017 | 14:39
5
16
אלא של סקרנות, צורך, דחף, כייף.

אני סקרן, מה השאלה ששאלת שעליה קיבלת תשובה?
לצפיה ב-'את השאלה'
את השאלה
10/11/2017 | 14:44
4
14
למה אני לא בזוגיות
את התשובה,אעדיף לשמור לעצמי
לצפיה ב-'לגבי תהייתך אם התשובה הגיע "מבפנים"'
לגבי תהייתך אם התשובה הגיע "מבפנים"
10/11/2017 | 15:56
3
29
לדעתי אם אינך מכיר היכרות אינטימית את "השכל והלב" כלמר את טבע המחשבות שלך ואת המבנה (פרופורציות ומינון) של העולם הרגשי שלך- כפי הנראה שהתשובה מגיעה משם ולא "מבפנים".

אגב, איך אתה מרגיש/ חווה כשאתה מחובר לאותו "בפנים"?
לצפיה ב-'תשובה מבפנים'
תשובה מבפנים
10/11/2017 | 16:34
2
16
שאני צריך "לבנות" את התשובה ..את הנוסח שלה
לצפיה ב-'תרשה לי לחזור לשאלה הקודמת?'
תרשה לי לחזור לשאלה הקודמת?
10/11/2017 | 17:09
1
16
עד כמה מעניין אותך להכיר/ לתפוס/ להתחבר
לזה שצריך "לבנות" את התשובה ואת הנוסח?

למשל, אם תהיה מוכן לשבת בעיניים סגורות לכמה דקות עם התרגיל שהצעתי?
ואם תהיה מוכן לחלוק מה קרה/ חווית בהתנסות?
לצפיה ב-'אני לא חושב שאוכל '
אני לא חושב שאוכל
10/11/2017 | 17:22
18
לעשות את זה לבד  אלא אם הדרכה
לחלוק?יש לי בעה עם ביטוי עצמי
לצפיה ב-'אתם זוכרים את התנסות ה"I am" הראשונה שלכם בחיים?'
אתם זוכרים את התנסות ה"I am" הראשונה שלכם בחיים?
09/11/2017 | 15:24
4
30
אני לא מתכוון דווקא בזמן מדיטציה (אלא אם כן זה קרה לכם לראשונה בזמן מדיטציה).

אלא לפעמים הראשונות שבהן חוויתם את עצמכם במודע, כמו מין "התעוררות" שכזאת. נעשיתם מודעים לכך שאתם כאן. הנני.

אני חושב שלרובנו היו רגעי "I am" כבר כילדים... אתם זוכרים כאלה? ואתם זוכרים את הפעם הראשונה ממש?

אשמח מאוד לשמוע...
לצפיה ב-'זה מרגיש נורא אישי חשוף ובליבה הפנימית'
זה מרגיש נורא אישי חשוף ובליבה הפנימית
10/11/2017 | 14:15
24
אם קיים משהו מיוחד בחיי, הרי הוא היכולת לזכור מאורעות בבהירות מגיל מאד ראשוני.
שיקלוט הזיכרון הראשון שלי נחווה כך: אני זוכר איך התבוננתי די בתדהמה על הפרצופים הגוהרים מעלי, מתקשה להבין איך האנרגיה העירנית האדירה שהנני מתחברת ל"עיניים" אלו,
האם הן פונות אלי?
אם בכלל עלי להתייחס אליהן?
מילדות אפף אותי מסתורין, ערפל שלא העזתי לשתף בו אף אדם. היו אלו חידות שליווי אותי ולמדתי שלא לשתף בהן אחרים:
מאיפה אני באמת מזיז את הידיים?
האופן בו אני לכוד בגוף ולמה אני מרגיש מוזר בזוגיות הזו ביני לגוף, ויותר ויותר ככול שאני מודע לה?
הזוגיות שבין הגוף לבין הערנות שהנני -
בין אם תחושה של קיבולת מרחבית שאני זוכר איך התפתחה באותו זמן ילדות
לבין מרחק לא מוגדר מבעדו אני חווה את העולם (זו החוויה שתיארתי למעלה)- מעולם לא הרגישה לי נינוחה או טבעית. וככול שצברתי רגעי התבוננות, שהעניקו רמה מסוימת של ערנות וזוויות ראיה יצירתיות, כך הזוגיות שביני לגופי הרגישה לי עוד יותר-
מוזרה וזרה..
חייזרית ממש.
לצפיה ב-'היו כמה ברורות ובוהקות מאוד.'
היו כמה ברורות ובוהקות מאוד.
11/11/2017 | 00:15
2
19
המוקדמת שבהן, היתה כשעוד גרנו בפתח תקווה. הייתי כנראה בן שנתיים וחצי לערך. לפתע הרגשתי את עצמי ונעשיתי מודע למה שאני רואה וחווה, כולל למחשבות העוברות בי. הסתכלתי על ילד בחצר הסמוכה. הוא היה הרבה יותר גדול בהשוואה אלי, כמו מבוגר, אולם ידעתי שהוא ילד או נער.

אחת נוספת, חזקה ומרשימה אפילו יותר, בסביבות גיל שלוש, היתה כאשר הייתי בפנימיה לילדים (במשך כמה חודשים). זכורות לי משם כמה הופעות (I am) וזאת היתה אולי החזקה שבהן. אני זוכר את עצמי לבד בחצר, פשוט מתחיל לשיר בפאתוס, בעודי מודע לכך שאני מחקה משהו שאיננו מהחיים האלה, כנראה.

והיתה המרשימה מכולן, בסביבות גיל שלוש וחצי, שהיתה ממש כמו הלם (חיובי). התעוררות חזקה מאוד (לא במובן של "הארה" וכאלה, אלא פשוט באופן ממשי, כאילו התעוררתי מתוך שינה ארוכה). זאת היתה הכניסה של אמא ושלי לתוך הדירה החדשה שאמא שכרה עבורנו. חשתי את הכוח והנחישות העצומים שקורנים דרכה והחוויה הזאת המשיכה ללוות אותי במשך שנים רבות אחר-כך.
לצפיה ב-'תודה- החוויות שתיארת הצליחו לעורר בי עוד זכרונות I AM'
תודה- החוויות שתיארת הצליחו לעורר בי עוד זכרונות I AM
11/11/2017 | 14:09
1
4
לצפיה ב-'ישששששששששששש!!!!!! '
ישששששששששששש!!!!!!
11/11/2017 | 14:16
4
לצפיה ב-'צורת מדיטציה אחת מני רבות'
צורת מדיטציה אחת מני רבות
11/11/2017 | 00:05
2
28
לכוון שעון לחמש דקות, בצלצול נעים, עדין.
לשבת בנוחות, מבלי להישען.
לעצום עיניים.
להתרווח בתוך הישיבה, למצוא את מירב הנוחות (מבלי להישען, כאמור).

במצב הזה, בעיניים עצומות, לנסות פשוט לנוח.
עמוקות.
לנסות להשתפר בכך מרגע לרגע.
לנוח מכל הבחינות - פיזית, נפשית, הכל.

זאת מבלי לאבד את הערנות אפילו לרגע.
כל הגוף מעורב במנוחה הזאת, מפני שאנחנו מנסים להרפות הכל, בתוך המצב הזה, של הישיבה הזקופה פחות או יותר, נטולת ההישענות.

זהו.
זאת צורה פשוטה מאוד של מדיטציה.
שבראשיתה, נועדה פשוט להחלפת כוחות, להירגעות, להתרעננות
.
בהמשך, היא יכולה להתפתח בהדרגה למנוחה עמוקה מאוד, פלאית ממש, הכוללת החלפת כוחות, התנקות, היטענות, התמלאות בתחושה נפלאה.

יש אנשים שמתפלאים מאוד מכמה רעננות ואנרגיה אפשר לקבל מכמה דקות של מדיטציה. זוהי הפתעה משמחת ובלתי צפויה מבחינתם.

כמה זמן עושים אותה? לאו דווקא חמש דקות. השעון זה רק בשביל שיהיה לנו מושג כמה זמן עובר וכדי שנרגיש נינוחים. אפשר לוותר עליו אם זה לא עוזר. כשהוא מצלצל, אפשר ליטול אותו לידיים מבלי לפקוח עיניים ופשוט לכבותו. אם לעומת זאת מתחשק לנו לסיים לפני שהוא מצלצל, פשוט מסיימים.

המדיטציה הזאת היא לא רוטינית. היא לא חוזרת על עצמה. בכל פעם שעושים אותה, מנסים מחדש, רגע אחרי רגע, לנוח באופן העמוק ביותר, גופנית ונפשית.

לא בטוח כמה באמת אפשר ללמוד דרך טקסט (רצוי שיהיה איזשהו נסיון קודם בשביל זה) ובטוח שאפשר גם להזיק לעצמנו (בעזרת תרגול כוחני-אובססיבי למשל), אז אני מזמין את מי שרוצה, לנסות את המדיטציה הזאת ולדווח כאן, כדי שיהיה אפשר לפחות להגיב לו על זה כאן, בפורום.

כרגיל, כל המנסה משהו מהפורום, בלא הדרכה צמודה, עושה את זה על אחריותו הבלעדית.
לצפיה ב-'משתפת.. ושאלה בסוף'
משתפת.. ושאלה בסוף
15/11/2017 | 20:58
1
10
זו המדיטציה שתרגלתי בריטריט במיאנמר.
לשבת זקוף, בלי לחשוב במשך שעה רצופה.
היה קשה מאוד, ולא הצלחתי לא לחשוב. להיפך הרגיש לי שחשבתי יותר מידי.

עכשיו, שעבר זמן, אני ממשיכה לתרגל (לא שעה, הרבה פחות).. וזה מרגיש אחרת.
קודם כל, לא מרגיש לי שאני נלחמת במחשבות. אני מקבלת אותם בהבנה, מבלי לשפוט ולחפור בהם. ויש הרבה יותר רגעים (קצרים עדיין) ללא מחשבות.

בימים האחרונים
אני חווה רגעים של ריק אינסופי.

ולמען האמת.. אני חוששת מהריק הזה. הוא קצת מפחיד אותי.
יש פעמים שאני פוקחת את העיניים ולוקח לי כמה רגעים כדי "להתאפס" ולהמשיך הלאה.
מצד אחד נראה שזה בדיוק העניין. מצד שני, אני חושבת שאולי זה יותר מידי עבורי.

האם גם לכם לוקח זמן אחרי מדיטציה "להתעורר" ולהמשיך?
לצפיה ב-'"לשבת זקוף, מבלי לחשוב"'
"לשבת זקוף, מבלי לחשוב"
17/11/2017 | 18:34
1
או ליתר דיוק: "לשבת זקוף, בערנות מלאה, מבלי לחשוב".
כן, זוהי מדיטציה בעלת פוטנציאל עצום, בידיים הנכונות, בהכוונה הנכונה.
לאו דווקא שעה - אפילו כמה שניות.
אחד מהיתרונות ב"שעה שלמה" הוא שזה נותן הזדמנויות רבות, בזו אחר זו, שוב ושוב ושוב, להיכנס למדיטציה הזאת ולעשות אותה.

איך זה משפיע עלייך באופן כללי? איך הימים שלך? איך המרגש? אני לא ממליץ בדרך כלל לעשות דברים כאלה בלי הכוונה וביקורת, אך נשמע שאת אולי יודעת מה את עושה וגם מספיק מפקפקת וזהירה בכדי להפסיק או לשנות.
אם את יכולה לפקח על עצמך, אז יכול להיות שאת יכולה להרשות לעצמך להתנסות בזה ללא הכוונה.
מצד אחד, מה כבר יכול לקרות? מצד שני, חשבי על כל מה שיכול לקרות בשיחה או בטיפול פסיכולוגי או בכל חוויה אנושית אחרת... ודעי שבמדיטציה, זה יכול לקרות הרבה יותר חזק. לכן הזהירות חשובה וההדרכה עוד יותר.

יכול להיות שאת עוברת תהליך ממש טוב, של השלת שכבות שהן כבר חסרות משמעות עבורך... ואולי אפילו עוד יותר טוב מזה. לחלופין, יכול להיות שאת עוברת תהליך נורא ואיום. יש כל-כך הרבה אפשרויות ואני לא יכול לדעת בוודאות מתוך כמה הודעות.

אני מציע שתתייחסי לזה כמו אל משהו שהמצאת. משהו שהופיע סתם כך, הגיע מתוכך או מתוך איזושהי השראה. את לא מבינה את זה. את לא צריכה להבין את זה. את רשאית לזרום עם זה, כמו עם כל מתנה אחרת שנוחתת אצלנו.

את לא יודעת אם זה טוב או רע - איך זה מרגיש? אולי זה מרגיש נכון. את יכולה לנסות ולנוע בעקבות מה שהופיע אצלך, אולם עלייך לדעת שזה באחריותך. כמו לזנק לתוך שער קסום שנפער בפנייך. את לא יודעת מה מקורו, אולם יכול להיות, שעמוק בתוכך, את יודעת... ובמקרה כזה, את יודעת בדיוק מה לעשות ומה לא לעשות.

לצפיה ב-'מה היתה המדיטציה הראשונה שלכם ומתי?'
מה היתה המדיטציה הראשונה שלכם ומתי?
07/11/2017 | 00:03
26
64
אתם זוכרים מתי עשיתם את המדיטציה הראשונה שלכם?
ואיזו היא היתה?
ואיך היה לכם איתה?
מסקרן...!
לצפיה ב-'בישיבה נוחה, ספירת נשימות עד 10 וחוזר חלילה'
בישיבה נוחה, ספירת נשימות עד 10 וחוזר חלילה
08/11/2017 | 13:28
11
20

לאחר התמדה עקשנית, היה מעולה ומאיר עינים מהרבה בחינות.

לצפיה ב-'בן כמה היית?'
בן כמה היית?
08/11/2017 | 16:52
10
6
לצפיה ב-'18 בערך '
18 בערך
08/11/2017 | 17:01
9
11
לצפיה ב-'מגניב (שם לב לראשונה לאמוטיקון הזה)'
מגניב (שם לב לראשונה לאמוטיקון הזה)
08/11/2017 | 18:52
8
16
ממשיך להסתקרן לי בכיף (וואו, הפרטים האלה ממש מסקרנים אותי):

כבר על הפעם הראשונה הפגנת נחישות כזאת? כלומר, התיאור הזה הוא של הסשן הראשון נטו?

מסקרן אותי גם: כמה זמן זה נמשך בערך?

וגם: באיזו מסגרת זה קרה? כלומר, זה היה ספונטני או שבאת לשיעור או שקראת בספר או...?
לצפיה ב-'חיפשתי אייקון אחר... עם החיוך הטפשי'
חיפשתי אייקון אחר... עם החיוך הטפשי
08/11/2017 | 19:35
7
21
נעלם

זה היה מתוך ספר אבל עכשיו אתה מזכיר לי שהייתי עוד לפני זה במפגש בת-א עם טיוהר ןהייתה שם מדיטציה (לשבת בשקט עם עיניים עצומות) לא זוכר בדיוק איזו...

לגבי השאלה הנוספת, זה לקח איזה חודש של דבקות במשימה עד שחוויתי חוויה מאוד ברורה שאמרתי לעצמי: וואו! זה אמיתי! עכשיו אני יודע מה המטרה של החיים שלי... |חיוך-רחב|  ?

לצפיה ב-'|חיוך_רחב|'
|חיוך_רחב|
08/11/2017 | 19:42
3
6
לצפיה ב-''
08/11/2017 | 20:08
2
4
לצפיה ב-''
08/11/2017 | 20:18
1
11
פשוט נעלם ועכשיו חזר
אני מניח שזה מקרה של סוגסטיה ספונטאנית, שמסיבה כלשהי לא הצלחתי למצוא אותו כמה שלא חיפשתי ועכשיו אחרי שראיתי אותו בזכותך הסוגסטיה התבטלה...
הצלת נפש בישראל...

לצפיה ב-' '
08/11/2017 | 22:03
2
לצפיה ב-'מגניב!'
מגניב!
08/11/2017 | 22:06
2
21
והצצה ברורה כזאת ומעלה, נגישה לך כיום מדי יום?
לצפיה ב-'ממ.. כן.. אבל היום זה כבר לא העניין מבחינתי'
ממ.. כן.. אבל היום זה כבר לא העניין מבחינתי
09/11/2017 | 00:11
1
6
לצפיה ב-''
09/11/2017 | 12:12
2
לצפיה ב-'וואי, אני מנסה להיזכר (לא סתם השאלה סקרנה אותי):'
וואי, אני מנסה להיזכר (לא סתם השאלה סקרנה אותי):
08/11/2017 | 19:04
1
26
אני לא יכול להיות בטוח ב-100% שלא ניסיתי איזה משהו לפני כן, אבל כרגע לפי זכרוני, אני חושב שהמדיטציה הראשונה שלי שגם ממש נקראה ככה, "מדיטציה", התרחשה בגיל 13 וקצת, בהדרכת המורה שלי, בשיעור קונג-פו.

אני חושב שהתבקשנו שם (בישיבה בעיניים עצומות) "לנסות להרגיש את הכוח שבתוכנו, מבלי לעשות איתו כלום - רק לחוש בו" או משהו כזה, אבל יכול להיות שאני טועה, זה היה מזמן... ויכול להיות שזאת היתה מדיטציה אחרת לגמרי בכלל.

אפשרות אחרת היא שהתבקשנו "לנסות לחמם את כפות הידיים שלנו". בכוח המחשבה והדמיון. כלומר, לא נאמר לנו איך, רק שישבנו בעיניים עצומות וניסינו לחמם את כפות הידיים.

וואי, משום מה, בעודי כותב את המלים האלה עכשיו, הגוף שלי מתלהט ממש... וזיעה מופיעה. מבלי שעשיתי כלום. מעניין.

כן, יש מצב, שזה היה נסיון לחמם את כפות הידיים, בתור המדיטציה הראשונה. אני זוכר שמאוד רציתי להתאמן על זה בבית אבל זכרתי את האזהרה של המורה שלי, לתרגל את זה רק בהשגחה. עברו כנראה עוד כמה חודשים עד שהתברר לי שלא הבנתי אותו נכון - ושבשלב הזה, את המדיטציות האלה, כל עוד אני לא מפריז וגם מעדכן אחר-כך איך הולך, אני יכול גם לתרגל לבד עם עצמי.

תרגילים פנימיים אחרים, שלמדתי מספרים, יצא לי לתרגל עוד לפני כן, מבלי לקרוא להם "מדיטציה". לדוגמה, הרפיה של כל הגוף, סוגים כאלה ואחרים של דמיון מודרך ועוד.

למדיטציה במובן של "התעוררות התודעה" התחלתי להיחשף רק בהמשך. המדיטציות הראשונות בכלל למדו אותי להתרכז, להישמע לעצמי, להישאר מחובר ומאוזן וכו'.
לצפיה ב-'לקח לי שנים לגלות ש...'
לקח לי שנים לגלות ש...
08/11/2017 | 19:08
30
המטרה העיקרית של המדיטציות האלה, לא היתה מה שהן לכאורה עסקו בו בו-ברגע (זאת היתה המטרה השולית שלהן, מעין צ'ופר), אלא להתחיל לחשוף בפני בהדרגה, את העדרי.
לצפיה ב-'קצת היצמדות מדגם נוסטלגי לא?'
קצת היצמדות מדגם נוסטלגי לא?
09/11/2017 | 07:31
1
10
לצפיה ב-'כן, זה אכן נעים לי - לזה אתה מתכוון? אתה בעצם שואל אם זוהי'
כן, זה אכן נעים לי - לזה אתה מתכוון? אתה בעצם שואל אם זוהי
09/11/2017 | 15:16
21
"היצמדות מדגם נוסטלגי", בהתייחסך להתכתבות הזאת בשרשור + להנאה ממנה? זה בערך מה שהבנתי שאתה שואל... הבנתי נכון?

אני חושב גם שהתכוונת בנוסף שאתה מנסה להימנע מ"היצמדויות" כפי שאתה מבין את המושג הזה ושאתה תוהה אם ההתנהגות בשרשור הזה היא אותו הדבר שאתה מנסה להימנע ממנו?
לצפיה ב-'הפעם הראשונה ה"רשמית" '
הפעם הראשונה ה"רשמית"
10/11/2017 | 20:14
9
22
פחות או יותר, הייתה בגיל 11 כנראה. בשיעור קראטה. המורה שלי דאז מוני, שעד היום אני מרגיש הכרת תודה מאוד גדולה כלפיו כל פעם שאני נזכר בו, היה מושיב אותנו על הברכיים בסוף שיעור, מנחה אותנו לעצום עיניים ולהקשיב למה שהוא אומר. זה היה קסם. זה היה עמוק. וזה שבה את ליבי. רק שנים אחר כך התחלתי להבין את המשמעות של הדבר הזה שהוא עשה שם עבורנו הטיפוס המופלא הזה. 

לצפיה ב-'איזה יופי...'
איזה יופי...
11/11/2017 | 00:21
8
20
הוא היה אומר בכל פעם דברים אחרים? דומים?
אתה זוכר קצת?
לצפיה ב-'לגמרי...'
לגמרי...
11/11/2017 | 09:40
7
22
היה לו נוסח פחות או יותר קבוע שעסק בקראטה כאמנות שנועדה להגנה והתפתחות, לא לאלימות. אבל עוד אז ידעתי שהשקט העוצמתי שמילא את החדר בזמן שהוא דיבר היה חשוב לא פחות ואולי יותר מהמלים שהוא אומר.
לצפיה ב-'שווה!'
שווה!
13/11/2017 | 19:25
6
14
כמה זמן בערך למדת אצלו? אני מניח שהמפגש הפנימי הזה עם כוחך, בעודך ילד/נער, חלחל לך גם לזמנים ולמקומות אחרים, באופן יותר או פחות מודע... אני מסתקרן האם יצא לך לעשות את זה או לנסות לעשות את זה גם לבדך, במודע, באותה תקופה? או מתישהו בהמשך?
לצפיה ב-'כן, בהחלט!'
כן, בהחלט!
14/11/2017 | 22:57
1
9
הייתה לזה השפעה מאוד עמוקה עלי. כבר נפגשתי עם שקט כזה לפני זה, אבל זה היה ברגעים פה ושם. מעולם לא כמשהו שניתן להיכנס אליו באופן רצוני ומתואם כזה. היה לי המזל להיתקל במשהו כזה כל כך מוקדם.. 

זה הופיע אחר כך בטיולים שעשיתי לבדי בקיבוץ ובסביבה, חלקם מאוד מאוד עמוקים (עד היום חלק מהזכרונות המוצלחים שאני עובד איתם הם מהתקופה הזו). אימונים שעשיתי לבד יותר מאוחר, התנסויות במדיטציה והיפנוזה וכל מיני מכל מיני. אני זוכר למשל בתיכון אחרי שחזרתי סוער מאוד מאיזה יום לא נעים בבית הספר עליתי על הגג לנסות להירגע ועשיתי קאטות שלמדתי אצל מוני. פתאום ירד עלי שקט מתוק מתוק, וכל הבעיות נשטפו ממני בבת אחת. נראה לי שזה היה כזה מין רגע שידעתי שאני הולך לעשות דרך משמעותית מאוד עם חומרים כאלה בחיים שלי. עוד לא היה לי מושג מכלום...

וואי, איך בא לי לכתוב לו פתאום איזה מכתב תודה עסיסי כזה. האיש הזה שאני בקושי מכיר עשה בשבילי ובטח בשביל עוד המון ילדים אחרים דבר כל כך חשוב...
לצפיה ב-'מופלא...!'
מופלא...!
14/11/2017 | 23:17
5
לצפיה ב-'למדתי אצלו'
למדתי אצלו
14/11/2017 | 23:56
3
8
בערך שלוש-ארבע שנים כזה. עד שעזבנו את הקיבוץ.

לצפיה ב-'זוכר את שם משפחתו? הוא ממשיך ללמד?'
זוכר את שם משפחתו? הוא ממשיך ללמד?
15/11/2017 | 13:42
2
6
נשמע כמו מורה לקראטה ששווה לדעת עליו ולהפנות אליו.
לצפיה ב-'מוני חדד '
מוני חדד
16/11/2017 | 14:45
1
5
זה בנאדם שלגמרי שווה לדעת עליו ולהפנות עליו. לא רק בגלל מה שסיפרתי.
אולי הוא עדיין עובד בצפון. מצאתי בגוגל כתבה משנת 2012 שבו השם שלו מוזכר כמי שמלמד קבוצות קראטה במתנ"ס בצפת.

לצפיה ב-''
17/11/2017 | 00:21
1
לצפיה ב-'"לא" ו"כן".'
"לא" ו"כן".
04/11/2017 | 21:16
7
518
אפשר לחלק את האדם, במובנים מסויימים, לשני חצאים: "כן" ו"לא".

החלוקה הזאת חוצה מבעד לכל הרבדים המגוונים של האדם.

ניקח למשל את פונקציות המחשבה הבסיסיות.

הן יכולות להעלות בכל רגע נתון דחיה או אישור של פיסת מידע, אינפורמציה, רעיון, מצב וכדומה.

כמובן, שני חצאי האדם האלה חשובים ומשלימים זה את זה; לא ניתן לתפקד בעולם עם אחד מהם בלבד; ולמעשה, אפילו לא לחיות למשך שניה אחת.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
05/11/2017 | 13:50
1
24
בדמיוני, שניהם דומים מאוד - הם פשוט תוצר זמני של ההזדהויות הנוכחיות.
בעוד דקה או שנה, אם ההזדהות תתחלף באחרת, אולי ה"כן" יהפוך ל"לא", ולהפך.
מעניין איפה בין שניהם נכנסים "אולי", "לא בטוח" ואפילו "לא יודע".
לצפיה ב-'אני מבין את כוונתך.'
אני מבין את כוונתך.
05/11/2017 | 17:45
26
במובן שאליו התכוונתי, שני החצאים האלה קיימים ופעילים כל הזמן, במגוון רמות ורבדים. בלעדיהם אי-אפשר לקרוא את המלים האלה, למשל. גם לא לקחת את הנשימה הבאה.

אני חושב שאתה התכוונת קצת יותר להתנהגות החיצונית של האדם (1), למה שהוא אומר (2) ולמה שהוא חושב ומרגיש שהוא רוצה או לא רוצה, בתור ישות אוטונומית בעלת עמדות ודעות (3).

לצפיה ב-'אני זוכר, כילד...'
אני זוכר, כילד...
06/11/2017 | 02:05
4
28
כשגיליתי לראשונה שמחשבים אלקטרוניים מבוססים על "0" ו"1", ככה שאפילו כל החישובים הכי מסובכים שלהם מבוססים בסופו ובתחילתו של דבר על "0" ו"1", חשבתי לעצמי שעם יצורים ביולוגיים זה לא ככה.

שהמורכבות הנוירולוגית שלהם איננה מבוססת על בינאריות, אלא - כך הערכתי - על יותר מעשרה מצבים בסיסיים שונים. אולי אפילו עשרות, עם גוונים. שעל בסיס זה נבנית המורכבות האינסופית של האדם.

לקח לי שנים לגלות שגם יצורים ביולוגיים, בסופו ובתחילתו של דבר, מבוססים על "כן" ו"לא", העברה או חסימה של השדר. אמנם הידע הביולוגי על כך (בנוגע למבנה הנוירונים וכו') היה זמין לי והכרתי אותו הרבה לפני כן, אולם ההבנה של משמעותו הבשילה רק שנים אחר-כך.

וכרגיל, כמו כל דבר אצלי, זה היה קשור לתכליות מעשיות, מפני שאצלי התיאוריה משרתת את המעשה. אני לא אוהב לפתח מבנים חשיבתיים או "להבין" דברים במנותק מיישומה של ההבנה בפועל.
לצפיה ב-'"דעת טוב ורע"'
"דעת טוב ורע"
06/11/2017 | 09:59
3
19
זה נכון לכל עולם הדעת
לא לתודעה

לצפיה ב-'כן, אני מבין את כוונתך. '
כן, אני מבין את כוונתך.
06/11/2017 | 12:46
2
21
גם אני, בהחלט, כאשר אני חושב על התודעה (שיודעת באותו זמן את המחשבה החולפת "בי" בלא כל צורך בחשיבה), מצטיירת אצלי תמונה של אי-דואליות.

יחד עם זאת, באפשרותי לראות גם את ה"כן" וה"לא" בהקשר של התודעה, שהינם בפשטות, אם אנסה לתרגמם למלים: "כן להיות ער, לא להיות ישן".

זה מזכיר לי את הדרכתו של אקהרט טולה בפתיחה לספרו "The Power Of Now" (ההדגשות שלי הפעם):

"You will find that from the first to the last page, the dialogues continuously alternate between two different levels.

On one level, I draw your attention to what is false in you. I speak of the nature of human unconsciousness and dysfunction as well as its most common behavioral manifestations, from conflict in relationships to warfare between tribes or nations. Such knowledge is vital, for unless you learn to recognize the false as false - as not you - there can be no lasting transformation, and you would always end up being drawn back into illusion and into some form of pain. On this level, I also show you how not to make that which is false in you into a self and into a personal problem, for that is how the false perpetuates itself.

On another level, I speak of a profound transformation of human consciousness - not as a distant future possibility, but available now - no matter who or where you are. You are shown how to free yourself from enslavement to the mind, enter into this enlightened state of consciousness and sustain it in everyday life.

On this level of the book, the words are not always concerned with information, but often designed to draw you into this new consciousness as you read. Again and again, I endeavor to take you with me into that timeless state of intense conscious presence in the Now, so as to give you a taste of enlightenment."

לצפיה ב-'כן..'
כן..
06/11/2017 | 14:59
1
16
דרך הדעת הדואלית, גם התודעה נדמית לדואלית...
אך זהו רק המושג תודעה בתוך עולם הדעת ולא התודעה עצמה

לצפיה ב-''
06/11/2017 | 16:43
3
לצפיה ב-'הקיום עצמו.'
הקיום עצמו.
02/11/2017 | 00:46
9
50
ה- ISNESS

מה עוד נדרש מלבד זה ?

לצפיה ב-'בכדי להיות אדם - לאכול, לשתות וכו'.'
בכדי להיות אדם - לאכול, לשתות וכו'.
02/11/2017 | 10:59
4
33
אבל מבחינת מה שאתה מתכוון אליו, יש מצב שאכן לא נדרש דבר.
לחלקנו אפילו מוכרת היטב המחשבה, רוויית האושר, ש"מבחינתי אפשר למות ברגע הזה ממש".

"Go deeper. Nothing more is neccessary"
~ Peter D. Ouspensky

"Nothing real can be threatened.
Nothing unreal exists.
Herein lies the peace of God"
~ The Course in Miracles
לצפיה ב-'כלומר אתה עושה את עצמך אדם ? '
כלומר אתה עושה את עצמך אדם ?
02/11/2017 | 11:24
3
25
אתה אוכל ? אתה שותה ?
בטוח?  
נשמע נורא מסובך... ומה יקרה אם תניח לכל זה ?

אתה מבין... זה הכל דמיונות... בלי דמיונות הכל ממשיך לפעול מעצמו טוב מאוד
אין אף אחד שצריך לאכול כדי שמישהו יהיה אדם...
ומקסימום לא תהיה 'אדם'... מה יקרה ?

לצפיה ב-'אנחנו לא מדברים כרגע על אותו הדבר.'
אנחנו לא מדברים כרגע על אותו הדבר.
02/11/2017 | 11:42
30
זה מה שיש המנסחים כ"אנחנו לא משדרים כרגע על אותו גל".
זה כאילו, אנחנו מגיבים על הדמיון שלנו, מתוך הדמיון שלנו.
אתה אמרת X ואני הגבתי ל-X ולא לכוונה שלך.
אני אמרתי Y ואתה הגבת ל-Y ולא לכוונה שלי.
זה קורה כל הזמן, זה מאוד נפוץ. במיוחד, נדמה לי, בתקשורת כתובה.
לצפיה ב-'אי אפשר לדעת'
אי אפשר לדעת
03/11/2017 | 22:23
1
26
על "המציאות כהווייתה" איננו יכולים לדעת לא דבר ולא חצי דבר. "המציאות" כפי שאנחנו תופסים אותה מהווה עבורנו מסך המסתיר מאיתנו את "המציאות כהוויתה", בעוד שזו האחרונה אינה נגישה לחושים ולתודעה שלנו, בטח לא באופן ישיר. לכן אם לא תהיה 'אדם' אין לנו כל דרך לדעת מה תהיה, אם תהיה.
לצפיה ב-' מה שאתה, או יותר נכון מה שאני, '
מה שאתה, או יותר נכון מה שאני,
03/11/2017 | 23:13
19
זה מה שאני כבר, מה זה לא ניתן לדעת... מי אתה שיודע מה ניתן או לא ניתן? ומה ניתן לדעת אם לא מה שאני כבר אני? מה זה להיות אדם... מה זה בן אדם ? מילה שהומצאה לה משמעות כלשהי ואתה מאמין שזה באמת מה שאתה, מה זה בכלל בן אדם? מי המציא את זה? ומי זה 'לנו'? אתה מדבר בשם קבוצה כלשהי? או מדמיין שאתה רבים?
מה אהיה? אהיה אשר אהיה, אני מה שאני, אין לי אופציה אחרת...

בתאבון

לצפיה ב-'לא נדרש דבר.'
לא נדרש דבר.
02/11/2017 | 11:54
29
כאן הגבתי לכוונה שלך, לא למלים שלך.
לצפיה ב-'הקיום עצמו לא רק רוצה להיות קיים'
הקיום עצמו לא רק רוצה להיות קיים
03/11/2017 | 04:29
33
הוא רוצה גם לחוות את עצמו.
אין דבר עילאי ומענג יותר -
מאיחוד האדם עם עצמו.
בכל אופן מבחינתי...
ועל מנת להתאחד עם עצמי
אני צריכה להכיר ולדעת אותי
ושם למדתי שלא מספיק לי
להיות מבודדת עם עצמי
כדי לדעת את עצמי
אלא שיש דברים בי
שאני יכולה לזהות ולהכיר
רק שאני מתבוננת מחוצה לי.
את הפנים שלי לא הייתי מזהה ומכירה
אם הם לא היו משתקפים אליי מבחוץ.
הכיוון הוא פנימה אליי לתוכי אך הדרך עוברת
גם במשעולים ששוכנים אצל האחר\הנפרד ממני.
האהבה זה לא משהו שחווים בינך לבין עצמך.
לצפיה ב-'אולי לקיום הנוכחי לא נדרש דבר'
אולי לקיום הנוכחי לא נדרש דבר
05/11/2017 | 12:13
1
27
מה שקיים כרגע, כבר קיים, כך שמן הסתם לא "נדרש" עבורו דבר כעת.
נדמה כי העכשיו הוא רק תוצאה של הרגע הקודם.
כך שמה שמתרחש, ברגע זה ממש, נדרש רק בתור "סיבה" לרגע הבא.
כמובן שהרגע הבא יתרחש בכל מקרה, אבל מה שהוא יכיל תלוי גם ברגע הזה.
אם אין בי שום העדפה לגבי הרגע הבא, אז אולי כרגע לא נדרש דבר.

מצד שני, זכור לי שבעבר, כשלא הייתי שותה מים יום שלם, היה לי כאב ראש בערב.
אם לא אכפת לי כל כך מכאב-ראש, אפשר לא לשתות יום שלם.
אם לא אכפת לי למות מהתייבשות, אפשר לא לשתות שבוע אולי.
נדמה לי שכמה ימים לפני זה, התשובה לשאלה "מה נדרש" תהפוך לברורה מאליה...
לצפיה ב-'השתמשת במילה מדוייקת - "נדמה" כי...'
השתמשת במילה מדוייקת - "נדמה" כי...
05/11/2017 | 17:53
18
כל השאר מיותר...
לצפיה ב-'אני צודק!'
אני צודק!
01/11/2017 | 09:56
3
41
מצד אחד, זה טבעי שנרגיש צודקים.
הרי אנחנו מכילים את הידע הכי טוב שהצלחנו להשיג נכון לרגע זה.
זוהי דעתנו הנוכחית (הכי טובה שהגענו אליה בינתיים), זה הידע הנוכחי (הכי טוב שהגענו אליו בינתיים), אלה ההתנסויות שלנו עד כה, זאת הפרשנות שלנו לגביהם (הכי טובה שמצאנו עד עכשיו) וכו'.

מצד שני, זה ברור שאנחנו לא צודקים ולא יכולים להיות צודקים.
לא יותר מאנשים אחרים, בכל אופן.
מה, כולם צודקים יותר מהאחרים? איך בדיוק זה אפשרי, הגיונית?!
אז הדת שלי הכי נכונה, הדרך שלי הכי נכונה, הדעות שלי הכי נכונות וכו'? וכל יתר העולם פשוט טועים? טיפה, טיפה, חשוד העניין הזה.

חלקנו מכירים את ההרגשה הנפלאה הזאת של לשחרר חלק מה"צוֹדקוּת" שלנו. ללכת בנתיב הטוב והבהיר שפרוש בפנינו ברגע הזה, שבעי רצון ממנו לחלוטין, באמונה שלמה, אך מבלי להאמין שכל יתר האנשים טועים בהכרח.

הכל כל-כך מסתורי, אינסופי, אשלייתי, whatever - קצת צניעות!
לא?
לצפיה ב-'לא'
לא
01/11/2017 | 11:55
7
לצפיה ב-'אתה צודק!'
אתה צודק!
03/11/2017 | 22:17
1
16
על פי ראייתך מהנקודה שבה אתה עומד ברגע הזה, עבורך, אתה הכי צודק בעולם.
וזה לחלוטין לא סותר את זה שמישהו אחר הכי צודק בעולם עבור עצמו. לכן אין טעם להתווכח.
שווה לספר, להסביר ולעזור לכל אחד להרחיב את דעתו, כולל את דעתי שלי... אבל אין כל טעם בלהתווכח כי ברור מלכתחילה מי הצודק בסיפור הזה. לא?
לצפיה ב-'כן'
כן
04/11/2017 | 10:44
5
לצפיה ב-'קיבלתי בדוא'ל... אולי יעניין מישהו... סדנת מבוא '
קיבלתי בדוא'ל... אולי יעניין מישהו... סדנת מבוא
01/11/2017 | 11:52
24
https://www.simplymeditate.org/one-day-workshop-re...

אני משוכנע שזה מצויין
לצפיה ב-'מדיטציה לפתיחת השבוע, כאן, מחר בשש בבוקר 29.10.2017'
מדיטציה לפתיחת השבוע, כאן, מחר בשש בבוקר 29.10.2017
28/10/2017 | 13:35
29
254
ביום ראשון, 29.10.2017, נתכנס כאן לקראת 06:00 בבוקר בכדי למדוט בעת ובעונה אחת כרצוננו, בהתאם לשיטה שבה נבחר.

אפשר אפילו "רק" חמש דקות.
יש סוגים רבים של מדיטציה - נספר קצת על המדיטציה שבה נבחר ועל מטרתה, לא רק על דרך השגתה.

נפעל בשלושה צעדים פשוטים מתואמים:
1. נודיע כאן ועכשיו שאנחנו בפנים ונציין מה בכוונתנו לתרגל מחר בבוקר ומדוע.
2. לקראת 06:00 בבוקר נגיב להודעתנו בהודעת נוכחות: נציין שאנחנו כאן.
3. לאחר שנסיים למדוט, נגיב להודעת הנוכחות שלנו ונשתף מה היה ואיך היה.

באמצעות פעולה מתואמת זו נשיג מדיטציה משותפת ורבת-עוצמה בתחילת השבוע, המשפיעה מטבע הדברים על כל השבוע! כמו כן נשיג גם: למידה מעצמנו ומאחרים, אפשרות לתת לאחרים השראה מעבודתנו וניתוב האנרגיה שלנו לטובת פעולה מרימה.
לצפיה ב-'אני בפנים.'
אני בפנים.
28/10/2017 | 13:44
10
29
במהלך הסשן הזה אני מתכוון לאתחל את התכוונותי הפנימית.

לצורכי כוונון ושיפור עבודתי הפנימית השוטפת במהלך השבוע.

לא יודע אם ייקח לי כמה דקות או כמה עשרות דקות - כמה שייקח ייקח.
לצפיה ב-'התייצבתי!'
התייצבתי!
29/10/2017 | 06:00
9
14
מיד אפתח במשימה הכייפית והאולי-מאתגרת-משהו.
I Am Ready.
לצפיה ב-'המשימונת היפהפיה והחכמה - הושלמה! '
המשימונת היפהפיה והחכמה - הושלמה!
29/10/2017 | 06:21
8
22
כל-כך פשוטה יחסית, לתוצאות המתקבלות.
בין היתר, מפני עיתוי ביצועה ואופן ארגונה.

ובכן, זה לקח לי כעשר דקות בלבד.
טון הסיום היה מעין סוג של "אוקיי, התחלה טובה, כוונון טוב בשביל הרגע הזה, מתאים כזה; אז עכשיו, נעבור ליישם את זה תוך כדי פעילויות אחרות, במקום העיקרי שבו זה רוצה להתכוונן ולהתפתח".

יש, כמובן, יותר שקט בתוכי עכשיו.
שכמובן, חושף בפני את הרעש הפנימי המתמשך.

כווננתי שבעה היבטים:
0. איזשהו חיבור לאור לבן (ההיבט שהכי פחות כווננתי).
1. חיבור לתחושות הגוף ולהנאה.
2. בחירתיוּת מתמשכת ברובד התנוחה והמיקום הפיזיים, ביחד עם עמדת למידה והִשתנות.
3. שימוש פנימי תדיר במלה "מושלם", בשילוב ערות מירבית.
4. חיבור ליוֹפי בכדור הארץ ובכלל, בשילוב צניעות.
5. מודעות למה שרוצה להתבטא/להיווצר דרכי, בשילוב כבוד.
6. מודעות לאינסוף, ביחד עם עמדת נתינה, הענקה.

הסשן נערך כולו על הספה בסלון, בישיבה בעיניים עצומות.
החלפתי כמה תנוחות במהלך הסשן, כחלק מהכוונת התנוחה לתמוך בערנות ובנינוחות גם יחד.
היו כמה עשרות שניות שבמהלכן "נעלמתי", אולם הן היו נהדרות ומועילות מאוד. עם שיבתי מהן, השתמשתי בהן מיד בתוך הסשן המלמד הזה, כחלק מלמידת צפונותיו של היצור הזה. כתוצאה מכך, לא שבתי להיעלם מאז.
לצפיה ב-'חמש בערב של אותו יום - עדכון '
חמש בערב של אותו יום - עדכון
29/10/2017 | 17:03
7
19
טוב, אז בינתיים אני אכן חווה את ההשפעות של סשן הבוקר הקצר הנ"ל. יש יותר מרחב סביבי, סביב פעולות, בתוכי. יש איזשהו גובה נוסף מסויים למודעות, שנחווה אצלי כשאני חושב על זה עכשיו, כתוצר ישיר של הסשן הזה. הוא "מריח" ממנו. יש יותר שליטה ויכולת בחירה. ועכשיו כשאני חושב על זה, יש גם משמעותית יותר שלווה. ועם זאת, ברור לי שאפשר גם הרבה, הרבה, יותר. חוויתי עומקים הרבה יותר אינטנסיביים של שלווה ומודעות, למשך ימים וחודשים, במגוון הזדמנויות. מעולה, מעולה. כמה מדהים שסשנון קצר, חד פעמי, יכול לחולל כל-כך הרבה... ולהוות כזאת הזדמנות בפני עצמו.
לצפיה ב-''
29/10/2017 | 20:54
1
לצפיה ב-'אולי גם זה מאיה... כל הסיפורים האלו על שינויים ושיפורים '
אולי גם זה מאיה... כל הסיפורים האלו על שינויים ושיפורים
01/11/2017 | 12:06
5
17
וחוויות שונות ומשונות....  עוד רוחב, עוד גובה, יותר שלווה יותר שליטה יותר בחירה... ונדמה שאף פעם זה לא מספיק... הרי אפשר גם הרבה... הרבה יותר....

עזובת'ך בחיי'ך
לצפיה ב-'אני מבין למה אתה מתכוון.'
אני מבין למה אתה מתכוון.
01/11/2017 | 13:02
4
19
אני רואה את זה בצורה יותר טכנית, שקשורה לעולם התופעות:
אפשר להזיז את השולחן ימינה, קצת יותר שמאלה וכו'.
אפשר לשים קצת יותר מלח בסלט... או קצת פחות.
זה לא מתערבב לי עם מה שיש המכנים "התעוררות".
לצפיה ב-'אני חושב שכדאי להתמקד בדבר אחד'
אני חושב שכדאי להתמקד בדבר אחד
02/11/2017 | 00:43
3
9
וכדאי שהדבר האחד הזה יהיה אמיתי, יהיה קיים.

לצפיה ב-'בשבילי "ערות" שונה מכל עולם התופעות הזה. '
בשבילי "ערות" שונה מכל עולם התופעות הזה.
02/11/2017 | 11:02
2
7
לצפיה ב-'בטח שונה... היא קיימת וכל השאר לא חחח...'
בטח שונה... היא קיימת וכל השאר לא חחח...
02/11/2017 | 11:17
1
4
לצפיה ב-'כן, קצת כמו ההבדל בין חלום לבין מציאות (די דומה, תכלס).'
כן, קצת כמו ההבדל בין חלום לבין מציאות (די דומה, תכלס).
02/11/2017 | 11:48
16
השיחה הזאת, אגב, היא חלק מעולם התופעות.
במובן הזה, היא לא מתקיימת.
השאלה היא - ואת זה שואלת תמיד דמות בחלום - האם יש פה עוד משהו, אמיתי יותר, חוץ מזה? ... לפעמים זה הרגע שבו הדמות בחלום מסתובבת ומצביעה על החולם, מסתכלת ישר עליו... זוהי משמעותה העמוקה של אהבה.
לצפיה ב-'אני בפנים'
אני בפנים
28/10/2017 | 15:28
21
במהלך הסשן הזה אני מתכוון לאתחל את התכוונותי הפנימית.
לצורכי כוונון ושיפור עבודתי הפנימית השוטפת במהלך השבוע.
ייקח לי כשעתיים.

לצפיה ב-'לגמרי בפנים'
לגמרי בפנים
28/10/2017 | 15:55
5
19
אני אבוא נחוש ברמה שעוד לא הכרתי. אשב על הספה בסלון. וכל פעם מחדש ארים את חרב ההווה ואהלום במה שאזהה בתוכי (: בקטע נעים.
לצפיה ב-'כאן ומוכן להתחיל '
כאן ומוכן להתחיל
29/10/2017 | 05:53
4
5
לצפיה ב-'חמש דקות '
חמש דקות
29/10/2017 | 06:10
3
16
של ניסיון למדיטציה. ומעט כניסה בשעריה.

בעיקר צפיתי במתרחש כשאני נבלע וחוזר לסירוגין.

לא דחקתי בי. אלא נשארתי מנסה. יושב על סף הדלת. אוסף רגעים של מדיטציה.
לצפיה ב-'יפה... תודה על השיתוף...'
יפה... תודה על השיתוף...
29/10/2017 | 06:23
2
14
כמה זמן לפני התעוררת?
לצפיה ב-'התעוררתי'
התעוררתי
29/10/2017 | 06:29
1
15
בערך בחמש וארבעים
לצפיה ב-'מגניב, אז היה לך קצת זמן "להתעורר" לפני המדיטציה.'
מגניב, אז היה לך קצת זמן "להתעורר" לפני המדיטציה.
29/10/2017 | 06:31
12
"להתאושש" מהשינה וכאלה.
אני כווננתי לי הפעם כ-45 דקות של ערות לפני המדיטציה.
זה היה כיף ומועיל.
לצפיה ב-'הבה נשים לב להזזת השעון הלילה '
הבה נשים לב להזזת השעון הלילה
28/10/2017 | 23:12
11
שעה אחת לאחור, ב-02:00 בלילה  
לצפיה ב-'פינת הלוויינים '
פינת הלוויינים
29/10/2017 | 06:34
9
18
אני יודע שלפעמים יש הקמים בספונטניות (או לא בספונטניות) ומשתתפים על-ידי כך שמודטים גם כן באותו זמן, מבלי לתאם את זה לפני כן (ומבלי לשתף בהכרח אחר-כך). גם זה נפלא לדעתי.
לצפיה ב-'אני בפנים '
אני בפנים
29/10/2017 | 06:00
8
26
ארגיש את עצמי היום שקרב ואת השבוע .
בסביבות 20 דק
לצפיה ב-'סיימתי אפרט בהמשך'
סיימתי אפרט בהמשך
29/10/2017 | 06:28
4
לצפיה ב-'להרגיש את היום הזה שאני עומדת לקראתו'
להרגיש את היום הזה שאני עומדת לקראתו
29/10/2017 | 23:54
6
20
.נשמתי אל התחושות הפנימיות אל הכאב שעלה וחשתי במקומות בנפש שלא נגעתי או התעקבתי בהם קודם לכן.הרגשתי  חיבור בין חלקי הגוף השונים ,וכשאני מזהה בלחץ כלשהוא מתעקבת .עמדה מולי תמונה של עצמי הולכת לישון בלילה.וזה חידד את הרצון שלי שיהיה לי יום משמעותי מאחר שיש לו התחלה וסוף.
במשך היום ראיתי את הדימוי הזה לפני כל פעם שהרגשתי חוסר תחליט והדימוי הזה של הליכה לישון בסוף היום, אסף אותי מחדש.
סיימתי לאחר כ20 דק

לצפיה ב-'וואו '
וואו
30/10/2017 | 00:05
5
475
זה פשוט מד-הים!!!
לצפיה ב-'138 צפיות?!'
138 צפיות?!
30/10/2017 | 23:05
4
17
וואו, איך, למה?! מאיפה?!
לצפיה ב-'206...'
206...
31/10/2017 | 16:47
3
10
... למישהו בודאי כואבת האצבע..
לצפיה ב-'208... תעלומה...'
208... תעלומה...
01/11/2017 | 01:31
2
4
לצפיה ב-'209....'
209....
01/11/2017 | 11:56
1
2
לצפיה ב-'468, אתה מתכוון... וואו. מעניין מאוד...'
468, אתה מתכוון... וואו. מעניין מאוד...
01/11/2017 | 13:00
5
לצפיה ב-'"...זה גס, זה עדין, וזה עדין מאד..."'
"...זה גס, זה עדין, וזה עדין מאד..."
30/10/2017 | 00:33
1
27
טנזין פאלמו כותבת (תרגום מאת תמי ברקאי, ההדגשות במקור):

"ל-dukkha – יש הרבה רמות. זה גס, זה עדין, וזה עדין מאד. זה נמצא בכל מקום, התחושה הזו של חוסר נוחות, וזה לא תמיד ברור. אבל ברגע שמתחילים למדוט ובאמת להתבונן, נראה את זה; זה מחלחל לכל הרמות של הנפש. מדוע? כי בדרך כלל אנו נשלטים על ידי האגו. האגו, שהיא מילה לטינית ל'אני', היא התחושה הזו של אני במרכז של כל דבר, כמו עכביש במרכז רשת שנטווית ללא הפסקה. ואנו רוצים לספק את האני. אך זה כמובן בלתי אפשרי, משום שמראש המובן הזה של אני אוטונומי, יציב, בלתי משתנה, פשוט לא קיים. לא קיים באופן שבו אנו חושבים על זה, וזה כל העניין במדיטציה, לחפש כדי למצוא אותו. ה'אני' הזה כלל אינו מה שאנו חושבים עליו, ומשום שהוא רק פיברוק של הקונספציות המנטליות שלנו, לא נוכל לעולם לספק אותו. זו כל הבעיה: זו רוח רפאים, שמכתיבה את החיים שלנו וכשנחפש אותו, לא נוכל למצוא" 

המאמר המלא יפה מאוד
לצפיה ב-''
30/10/2017 | 19:18
1
לצפיה ב-'המלצה למרכז מדיטציה והתנדבות במיאנמר (בורמה)'
המלצה למרכז מדיטציה והתנדבות במיאנמר (בורמה)
28/10/2017 | 20:44
2
27
המלצה חמה למרכז מדיטציה והתנדבות!
טיילתי במיאנמר 33 יום והמקום הכי מיוחד ומרגש שהייתי בו היה thabarwa center בטנלין, שעה מינגון.
הייתי 5 ימים, מעט, אך הספקתי להתאהב במקום ולהתחבר לאנשים.
ההתנדבות חינמית (כלומר אין צורך לשלם על מגורים/מזון כמו במקומות התנדבות אחרים), אין מחויבות של שעות התנדבות במהלך היום. אין מחויבות של מינימום ימים. מקום פתוח, מקבל את כל מי שמגיע באהבה.
מקווה שיצא לי לחזור למיאנמר עם ויזת מדיטציה ולהתנדב שם לתקופה ארוכה.
קצת על המרכז:
את טברווה ייסד נזיר, אשר מציע לכל מי שאין לו מקום מגורים להגיע ולקבל מיטה ושתי ארוחות ביום, כולם מתקבלים.
מתגוררים שם כ3500 איש, חלק גדול מהם אנשים קשישים, אנשים בעלי נכויות שונות ואנשים עם הפרעות נפשיות.
יש גם מעט משפחות עם ילדים צעירים.
החלק של ההתנדבות:
במהלך היום נעשים כמה פעילויות המסייעות לחולים ולמרכז. מתנדבים בוחרים לאיזו פעילות להצטרף.
-ניתן ללכת לאסוף תרומות ואוכל יחד עם הנזירים שיוצאים כל בוקר. (חוויה מעניינת ומיוחדת)
-ניתן לרחוץ אנשים קשישים ו/או אנשים עם נכויות שאינם יכולים לבד. (בהתחלה המחשבה על כך הרתיעה אותי, אבל מהר מאוד הבנתי שזה חשוב והרתיעה חלפה אחרי דקה וחצי. אנשים מרגישים אחרת אחרי המקלחת, מיד עולה אצלם חיוך.)
-ניתן לקחת אנשים עם כסא גלגלים למטפל/רופא, לטייל, אני לקחתי אישה לאחת הפגודות בסביבה, היה מרגש מאוד.
-ניתן להעביר שיעור אנגלית לבוגרים בורמזים. ניתן גם להעביר שיעורים בבי"ס ליד.
-ניתן ללכת לשחק עם הילדים בכפר העני שנמצא צמוד למרכז, יש גם ילדים במרכז עצמו- אני למדתי כמה ילדים משחקים כמו 3 מקלות, 5 אבנים.
-ניתן להעביר יצירה עם האנשים, לצייר איתם.
**אחד הדברים שהכי אהבתי, זה שיש מקום ליצירתיות, והרבה מרחב פעולה. ניתן לעשות כל מה שנראה לכם שעשוי לעזור, לא חייב להצטרף לפעילויות שציינתי.
אני התחלתי פרויקט של רשימת אנשים החייבים מקלחת, כי אין אף אחד אחר שעושה זאת. לצערי לא סיימתי כי לא הייתי מספיק ימים אבל העברתי את הפרוייקט למתנדבת אחרת.
החלק של המדיטציה:
לי היה מעט ניסיון לפני שהגעתי למרכז, יש מורה המעביר מדיטציה בבוקר ובערב- ומלמד על בודהיזם, יש גם מתחם שקט המיועד למדיטציה ללא מנחה.
בכל שבוע ראשון של החודש מתקיים ריטריט מדיטציה של שבוע עם נזיר דובר אנגלית מצוינת, מנחה מדיטציה בצורה מעולה.
לשמחתי הזדמן לי להצטרף לריטריט, למדתי המון המון. היה מדהים. לקחתי מהריטריט הרבה דברים שניתן ליישם בחי היום-יום.
איך מגיעים:
אני לקחתי שני אוטובוסים מסולה פגודה בינגון- כל אוטובוס 200 צאט (חצי שקל)
מסולה פגודה לקחתי קו שמגיע לתחנה ממנה יוצא קו 31. אני לא זוכרת איזה קו לקחתי, אבל יש כמה קוים שמגיעים לשם. פשוט אומרים למקומיים שאתם צריכים קו 31, הם יכוונו על איזה אוטובוס לעלות.
ניתן לקחת מונית מהשדה תעופה בינגון- אמור לעלות 15000 (40 ש"ח)
**ממליצה להשאיר תרומה במרכז ההתנדבות ובמנזר של הריטריט.
לצפיה ב-'וואו, נשמע מד-הים!!! '
וואו, נשמע מד-הים!!!
28/10/2017 | 20:57
19
תודה
לצפיה ב-'מעניין תודה'
מעניין תודה
29/10/2017 | 00:00
6
לצפיה ב-'מהי המדיטציה שהכי קל לכם ליישם ביומיום? '
מהי המדיטציה שהכי קל לכם ליישם ביומיום?
28/10/2017 | 14:29
5
51
לצפיה ב-'להיות ה I Am '
להיות ה I Am
01/11/2017 | 09:29
3
3
לצפיה ב-'וואו, איזה יופי; הכי טוב שיש '
וואו, איזה יופי; הכי טוב שיש
01/11/2017 | 09:48
2
11
לצפיה ב-'כששואלים צלמים מקצועיים איזו מצלמה היא הכי טובה שיש'
כששואלים צלמים מקצועיים איזו מצלמה היא הכי טובה שיש
01/11/2017 | 11:49
1
12
התשובה שלהם היא: המצלמה שנמצאת עליך כשאתה רוצה לצלם משהו...

אותו דבר כאן
לצפיה ב-'אני מבין למה אתה מתכוון '
אני מבין למה אתה מתכוון
01/11/2017 | 13:03
2
לצפיה ב-'להיות. Presence. מודעות.'
להיות. Presence. מודעות.
07/11/2017 | 00:30
5
אני המשיב השני... ותשובתי זהה לזו של המשיב הראשון
לצפיה ב-'אשרם במדבר'
אשרם במדבר
21/10/2017 | 16:16
3
80
שלום,
רציתי לדעת אם מישהו היה באשרם במדבר בתוכנית עבודה ומדיטציה?
האם זה מומלץ?
יש לי עוד כמה שאלות במידה ואפשרי
לצפיה ב-'כן, אשמח לענות'
כן, אשמח לענות
25/10/2017 | 13:28
1
37
כן, אשמח לענות לך על השאלות
דבר איתי בפייסבוק בפרטי:
Sanjiv Prem
לצפיה ב-'השם ההודי מעלה חשד לפייק ניוז '
השם ההודי מעלה חשד לפייק ניוז
27/10/2017 | 22:09
11
לצפיה ב-'הייתי לפני שמונה שנים'
הייתי לפני שמונה שנים
29/10/2017 | 15:42
22
אשמח לענות על שאלות בפרטי.
לצפיה ב-'מישהו פה פעם התלונן שכששאל מישהו אחר פה פעם'
מישהו פה פעם התלונן שכששאל מישהו אחר פה פעם
16/10/2017 | 17:50
9
61
מדוע ברא הבורא את כל מה שנברא
(ובמיוחד בהתייחס לנוכחותו הרבה, כך נדמה, של הסבל בקיום...)

התשובה שקיבל הייתה: מתוך שעמום !

התשובה הזו די עצבנה אותו כנראה...

אולם, ככל שיוצא לי לשוב לעניין הזה, מכל מני סיבות עלומות, נדמה לי שזו... לא תשובה כל כך גרועה ...

לצפיה ב-'כן, יש בה בטוח אמת מסויימת '
כן, יש בה בטוח אמת מסויימת
18/10/2017 | 16:49
37
לפחות מאוד קטנה
קשה להגיד משהו שלא יהיה נכון בכלל, בשום צורה, בשום זווית, כשום משל.
ואני אישית בהחלט יכול לראות את האמת הדקה, המסויימת, המוגבלת, שאכן מסתתרת בתשובה הנ"ל.
לצפיה ב-'איך כלב לומד משהו שאילפו אותו'
איך כלב לומד משהו שאילפו אותו
19/10/2017 | 18:49
3
36
כשהוא שוכח ועושה משהו שאסור לו
אתה כועס עליו שוב
וככה הוא מבין שמה שהוא שכח זה משהו שעליו להיות מודע אליו
בזכות השכחה וההזכרות נוצרת מודעות לדבר

לצפיה ב-'מעניין.'
מעניין.
20/10/2017 | 07:27
2
23
תהיתי אם זה קשור להודעה שאיתה פתחת את השרשור.
הנחתי/חשתי שכן אך לא מצאתי את הקשר.
אז... זה קשור?
לצפיה ב-'אה בטח... זו תשובה אפשרית לשאלה הראשונית'
אה בטח... זו תשובה אפשרית לשאלה הראשונית
20/10/2017 | 12:06
1
29
למה נברא העולם...
אשליית העולם היא השכחה
באמצעות שכחה והזכרות המודעות מגלה את עצמה

סופ'ש נעים
לצפיה ב-'גדול! אהבתי '
גדול! אהבתי
20/10/2017 | 16:32
6
לצפיה ב-'מה זה משנה??'
מה זה משנה??
25/10/2017 | 16:11
1
20
האם הסיבה מדוע ברא הבורא את העולם (וד"א ככל הנראה שום בורא לא ברא את העולם) משנה במשהו את טיבו של העולם כפי שמישהו חווה אותו?

והסבל, כמו היופי, בעיני המתבונן.
לצפיה ב-'מי אמר שזה משנה??'
מי אמר שזה משנה??
27/10/2017 | 22:11
4
לצפיה ב-'בודהא לא התנגד לכל הפלפולים הללו? קצת בריחה לא?'
בודהא לא התנגד לכל הפלפולים הללו? קצת בריחה לא?
26/10/2017 | 08:02
1
6
לצפיה ב-'תשאל אותו'
תשאל אותו
26/10/2017 | 11:11
5
לצפיה ב-'בעבע..'
בעבע..
16/10/2017 | 17:21
2
9
לצפיה ב-'כן, הא? '
כן, הא?
18/10/2017 | 16:52
1
7
לצפיה ב-'לגמריי..'
לגמריי..
20/10/2017 | 12:07
2
לצפיה ב-'ציור לא גמור. המשך יבוא'
ציור לא גמור. המשך יבוא
05/10/2017 | 09:25
1
33
לצפיה ב-''
06/10/2017 | 09:14
3
לצפיה ב-'אשמח להמלצה'
אשמח להמלצה
30/09/2017 | 22:15
4
52
היי,
בחול המועד סוכות אני בחופש וארצה להקדיש אותו להעצמה אישית
(בתקופה האחרונה אני בירידה ממש במצב הרוח ואני זקוקה לזה)
אשמח לקבל המלצות על סדנא בנושא.
גם אם מדובר במשהו של כמה ימים..

תודה ושנה טובה��
לצפיה ב-'הלוואי'
הלוואי
01/10/2017 | 09:48
2
41
שתקבלי רעיונות נהדרים
ועוד יותר מכך
שתעברי באיזה שער פלאי
בהצלחה

האיחול השני עדיף על פני הראשון - התגשמותו של הראשון כשלעצמה, עשויה להיות מועילה הרבה פחות
לצפיה ב-'מקסים. :)'
מקסים. :)
01/10/2017 | 20:41
1
23
העלית לי חיוך.
תודה רבה.
לצפיה ב-'יש '
יש
01/10/2017 | 21:44
4
לצפיה ב-'בואי לקורס חיבור לניסים ולמזל'
בואי לקורס חיבור לניסים ולמזל
01/10/2017 | 11:53
30

את יכולה למצוא אותי בפייסבוק במיכל גזית (בעברית)
או בטלפון:03-6476495
מיכל גזית
לצפיה ב-'אמן לכולנו - גמר חתימה טובה '
אמן לכולנו - גמר חתימה טובה
29/09/2017 | 18:49
11

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
ד
ד"ר גיא ביבי
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה