לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1108211,082 עוקבים אודות עסקים

פורום מדיטציה

ברואים הבאים!
פורום זה נועד לכל הרמות ולכל הגוונים של עולם המדיטציה.
כולנו מוזמנים לעשות בו שימוש מיטיב, עבור עצמנו ועבור אחרים, בהתאם למיטב הבנתנו הכנה, האמיתית.
אנחנו מוזמנים להימנע מליישר קו עם איך-שנדמה-לנו שכאן או עם האווירה שאותה אנחנו מדמים למצוא בפורום.

מטבעו של האינטרנט כיום, שמתגלמים בו לפעמים "טרולים" ו"טוקבקיסטים" למיניהם. זה לא מענייננו, במיוחד בפורום מדיטציה, שבין יתר מעלותיה מלמדת אותנו גם כיצד לראות את הדברים כפי שהם, כולל במקרה שבו מישהו נותן ביטוי לכאב ולרפש שבתוכו.

לכן, אנחנו מוזמנים להרגיש חופשיים להימנע מלהגיב להודעות שלא מועיל לנו להגיב אליהן. באם הודעה כלשהי מטרידה אותנו, אפשר לפנות אל מנהל הפורום וליידע אותו, בכדי שהוא ישקול להסירה.

פורום מדיטציה בתפוז, כמו כל דבר אחר בעולם, הוא "בד קנבס" ריק הממתין לשקף לנו את היצירות שלנו, את האהבה שלנו.
והוא עושה את זה אפילו עכשיו, ברגע זה ממש, שכן המלים האלה שבתוכנו, מוצגות לנו כאן על מסך זה, כאילו נכתבו על-ידי מישהו אחר.

שלכם,
בן טל-שחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדיטציה

ברואים הבאים!
פורום זה נועד לכל הרמות ולכל הגוונים של עולם המדיטציה.
כולנו מוזמנים לעשות בו שימוש מיטיב, עבור עצמנו ועבור אחרים, בהתאם למיטב הבנתנו הכנה, האמיתית.
אנחנו מוזמנים להימנע מליישר קו עם איך-שנדמה-לנו שכאן או עם האווירה שאותה אנחנו מדמים למצוא בפורום.

מטבעו של האינטרנט כיום, שמתגלמים בו לפעמים "טרולים" ו"טוקבקיסטים" למיניהם. זה לא מענייננו, במיוחד בפורום מדיטציה, שבין יתר מעלותיה מלמדת אותנו גם כיצד לראות את הדברים כפי שהם, כולל במקרה שבו מישהו נותן ביטוי לכאב ולרפש שבתוכו.

לכן, אנחנו מוזמנים להרגיש חופשיים להימנע מלהגיב להודעות שלא מועיל לנו להגיב אליהן. באם הודעה כלשהי מטרידה אותנו, אפשר לפנות אל מנהל הפורום וליידע אותו, בכדי שהוא ישקול להסירה.

פורום מדיטציה בתפוז, כמו כל דבר אחר בעולם, הוא "בד קנבס" ריק הממתין לשקף לנו את היצירות שלנו, את האהבה שלנו.
והוא עושה את זה אפילו עכשיו, ברגע זה ממש, שכן המלים האלה שבתוכנו, מוצגות לנו כאן על מסך זה, כאילו נכתבו על-ידי מישהו אחר.

שלכם,
בן טל-שחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הנכם נמצאים עכשיו בתוך עצמכם – נא להתנהג בהתאם
המשך >>

לצפיה ב-'הודעה מטעם הנהלת הפורומים:'
הודעה מטעם הנהלת הפורומים:
04/06/2020 | 13:15
8
33
גולשים יקרים, 

מערכת תפוז אנשים ששירתה אתכם בשני העשורים האחרונים מיושנת מאוד ולצערנו אין באפשרותנו להמשיך לתחזק אותה.

מתוך רצון לנסות ולשמר חלקים מהאתר, אנו מנסים לפתח אתר חדש ומתכננים להעלות אותו בקרוב במקום האתר הנוכחי.

אנו מתנצלים מראש על תקלות ככל שתהיינה כל עוד האתר הישן באוויר וממליצים לגבות תכנים אישיים.

בברכה,
הנהלת האתר
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/06/2020 | 18:49
4
לצפיה ב-'היו שלום ותודה על הפוסטים. היה כיף '
היו שלום ותודה על הפוסטים. היה כיף
06/06/2020 | 11:02
6
6
לצפיה ב-'ותודה לבן על הניהול המושלם'
ותודה לבן על הניהול המושלם
06/06/2020 | 12:43
1
5
לצפיה ב-''
06/06/2020 | 12:49
2
לצפיה ב-'לא נגמר'
לא נגמר
10/06/2020 | 08:58
3
4
לצפיה ב-'נגמר, נגמר (:'
נגמר, נגמר (:
11/06/2020 | 08:08
2
5
לצפיה ב-'טרם'
טרם
07/07/2020 | 00:46
1
1
לצפיה ב-'אז מה קורה פה, תפוז סוגרים או לא? '
אז מה קורה פה, תפוז סוגרים או לא?
10/07/2020 | 07:26
2
הם הודיעו שיחזרו בעטיפה שונה, אם בכלל...
אהבתי את הפורמט של תפוז, הייתי שמחה אם היו נשארים תפוזיים

לצפיה ב-'מחפש המלצה על הילר טוב'
מחפש המלצה על הילר טוב
13/05/2020 | 15:19
19
מישהו יודע איפה אני יכול לקבל המלצות על הילרים טובים שמטפלים בהילינג יהודי?
לצפיה ב-'תובנת מדיטציה מהעת האחרונה?'
תובנת מדיטציה מהעת האחרונה?
12/05/2020 | 12:41
1
22
אני יודע שלפעמים עולות בנו תובנות נפלאות ומועילות, חלקן מעשיות מאוד, בנוגע למדיטציה שלנו.

אני יודע שלפעמים הן כאלה שכבר היו לנו בעבר פעמים רבות והן חוזרות מדי פעם בלבוש משודרג, ברמה חדשה, כמו ספירלה עולה שכזאת.

שמא תחלקו איתנו תובנת מדיטציה כלשהי, מהעת האחרונה? משהו שהבנתם ועזר לכם לאחרונה למדוט?
לצפיה ב-'מה שעולה בדעתי בשנייה זו,'
מה שעולה בדעתי בשנייה זו,
15/05/2020 | 19:51
12
הוא השתפרות מהעת האחרונה ברכיב של "לא להפריע למדיטציה שכבר קורית".
כמו שכאשר באים לפתור משהו או לבנות משהו, טוב להסתכל ולראות אם זה לא כבר קיים במקרה... או אם חלק מזה לא כבר קיים במקרה... כי לעתים קרובות חלקים כבר קיימים... או מתהווים... ולפעמים עדיף רק לעזור, להשלים, לתמוך וכו' (או אפילו רק לצרף לזה מודעות, הכרה).
במקרה של מדיטציה, זה ממש בולט: כשמישהו מתבונן הוא רואה שמה שהוא מחפש כבר קיים או לפחות קיים חלקית... וכל שנותר לו לעשות הוא...? טוב, זה בדיוק העניין: להקשיב ולראות, מה בעצם חסר?
זה מאוד בולט כשמדריכים מדיטציה, למשל.
כי אז, באים... ומדיטציה מתחילה להירקם אצל המודרכים... ודבר ראשון, יש לא להפריע לה. אם אפשר גם לעזור, מה טוב.
אז לאחרונה, התובנה הזאת של "לא להפריע" למדיטציה אשר קורית אצלי, עברה אצלי שלב נוסף.
לצפיה ב-'להבנתנו, האם מדיטציה נועדה לחולל אי-נוחות או נוחות?'
להבנתנו, האם מדיטציה נועדה לחולל אי-נוחות או נוחות?
04/05/2020 | 10:58
3
44
הכוונה שלי הפעם היא למדיטציה שקשורה ל"התעוררות התודעה".

ואני מזמין כל אחד מאיתנו, לצקת לכאן את תשובתו...
לצפיה ב-'תשובתי'
תשובתי
10/05/2020 | 12:11
1
15
מדיטציה בטווח הרחוק מחוללת נוחות הולכת וגדלה. בזמן המדיטציה עצמה כן מתמודדים עם חוסר נוחות שצף על פני השטח. חוסר נוחות שמקורו לא במדיטציה אלא בהתניות המצטברות של הגוף
לצפיה ב-'אהבתי את ההתבוננות והפרשנות '
אהבתי את ההתבוננות והפרשנות
10/05/2020 | 16:54
2
לצפיה ב-'תשובה ממני... (סקרן לשמוע עוד תשובות כמובן!)'
תשובה ממני... (סקרן לשמוע עוד תשובות כמובן!)
11/05/2020 | 21:17
16
המממממ, אז קודם כל, שאלה מצוינת.
גורמת לחשוב

אני חושב שהיא נועדה לחולל גם וגם.

שהיא לגמרי נועדה להדגיש, להעלות ולחשוף, את אי הנוחות הזאת מכך שאנחנו לא עצמנו האמיתיים אלא זיוף שנובע מהזדהות עם כל מיני דברים שאינם אנחנו בכלל... יש שם אי נוחות אדירה... והמדיטציה חושפת אותה, במקום שאי הנוחות הזאת תודחק ו/או תושלך על כל מיני נושאים אחרים, כאילו זה קשור אליהם.

ושהיא לגמרי נועדה גם להנגיש את מעמקי עצמנו האמיתיים, האינסופיים, על הנוחות והעונג הבלתי נגמרים שמהווים חלק בלתי נפרד ממי שאנחנו באמת... עומק של שלווה מופלאה, נוחות קסומה בקיום וביקום, המרחב שאנחנו אשר מגלה את הרעשים החולפים האלה, כולל את אי הנוחות המבורכת שמעירה אותנו בהתמדה, מתמיר אותו לנוכחות ולאהבה.

זה מזכיר לי שמתישהו לאחרונה כתבתי משהו תחת הכותרת "מאי נוחות לנוכחות".
לצפיה ב-'חברש'ך או קרוב/ת משפחה רוצה שתלמד/י אותו מדיטציה במשך'
חברש'ך או קרוב/ת משפחה רוצה שתלמד/י אותו מדיטציה במשך
30/04/2020 | 17:32
1
20
כמה דקות. מה היית מלמד/ת, מראה, מסביר/ה?
לצפיה ב-'התשובות שלי'
התשובות שלי
01/05/2020 | 16:53
17
זה די קרה כבר כמה פעמים אז אני יודע שכל פעם היא שונה. כשאני מסתכל על הבנאדם מתחיל, אני יודע לאן לכוון... מה מתאפשר לו. ממש כמו בשיעור התעמלות.

אך בכל אופן, בגרסה שמופיעה בדמיוני בשנייה זו בעקבות השאלה, זה נראה ונשמע בערך ככה:

אוקיי, אז עצום עיניים.
שים לב מה אתה מרגיש עכשיו.
את הגוף? את הנשימה? תחושות נעימות? תחושות לא נעימות? צלילים?
שים לב אם אתה יכול לשים לב לתפישה, למחשבה שבדיוק עוברת בך עכשיו.
בדרך כלל אנחנו לא שמים לב אליה.
היא פשוט עוברת ומשפיעה עלינו, בלי שאנחנו שמים לב אליה.
לפעמים כשעוצמים עיניים ויושבים ככה ומסתכלים פנימה על מה שאפשר לקלוט, כן קולטים מחשבות שעוברות או נשמעות בתודעה, תקשיב.
עכשיו, תשים לב לנעימות שבכל מה שאתה עושה עכשיו...
וגם לחוסר נעימות שבזה...
יש בזה משהו נעים, נכון? בישיבה הזאת ככה, עם ההסתכלות פנימה...
ויש בזה משהו לא נעים, נכון? קלוט את אי הנעימות המוזרה הזאת... מה זה, זה?
עכשיו, אם נניח תתאמן ביוזמתך ותשב ככה לפעמים ותעצום עיניים ותנסה לראות מה אתה יכול לראות, לאן תוכל להגיע עם זה, אם יילך לך ממש טוב? תנסה לראות, אל תענה לי...

זה מה שעלה עכשיו, בדמיוני.
לצפיה ב-'משאל: כמה שעות אתם ישנים בלילה?'
משאל: כמה שעות אתם ישנים בלילה?
27/04/2020 | 19:56
6
23
והאם חוויתם שינויים כלשהם בעניין זה עם השנים ו/או תרגול המדיטציה שלכם?
לצפיה ב-'התשובות שלי'
התשובות שלי
29/04/2020 | 13:29
16
קשה לי להשיב על כך משתי סיבות:
1. זה משתנה;
2. זה לא תמיד בסשן אחד - לפעמים השינה מתפצלת למספר סשנים קצרים ומעניינים לאורך היממה (לרוב אחד ארוך בלילה ואז עוד כמה קטנים במהלך היום).

הייתי אומר שבממוצע גס, אני זקוק לכ-6 שעות שינה ביממה.
וכמות שעות השינה שלי בהחלט ירדה ככל שהתפתחתי בתרגול המדיטטיבי.

לצפיה ב-'התשובה שלי'
התשובה שלי
30/04/2020 | 07:53
4
11
אני ישן 6-10 שעות. בדרך כלל בימים שאני מודט אז אני ישן פחות. מנסה לישון פחות כי אז אני מרוויח יותר זמן לחיות ולעשות דברים.
לצפיה ב-'וואו, איזה טווח...'
וואו, איזה טווח...
02/05/2020 | 18:11
3
20
כלומר, יש מצבים שאתה מרגיש בנוח עם 6 שעות שינה ויש מצבים שאתה מרגיש בנוח עם 10 שעות שינה? או שאלה הם שני קצוות שחורגים מטווח הנוחות שלך?
לצפיה ב-'כן טווח גדול כמעט כפול'
כן טווח גדול כמעט כפול
03/05/2020 | 11:14
2
9
מבחינת הגוף והמוח מרגיש נוח גם עם 6 וגם עם 10 שעות שינה. אבל מבחינת המודעות אני מעדיף לישון 6 שעות, כי ב-10 שעות כמובן שלא נשאר לי כמעט זמן פנוי.
לצפיה ב-'אדיר, תודה.'
אדיר, תודה.
04/05/2020 | 09:34
1
4
לצפיה ב-'כשאתה אומר אדיר אתה מתכוון לזה?'
כשאתה אומר אדיר אתה מתכוון לזה?
04/05/2020 | 10:04
16
לצפיה ב-'המדיטציה שבכל רגע ורגע'
המדיטציה שבכל רגע ורגע
17/04/2020 | 09:36
1
28
איך הולך לכם איתה?
איך זה הולך אצלכם?
האם אחרי שאתם קמים מהמדיטציה בישיבה, אתם מנסים פשוט להמשיך אותה תוך כדי הפעילויות היומיומיות?
בכמה אחוזים מהיממה, בערך, אתם ממשיכים להיות במצב מדיטטיבי?
האם אתם מבחינים בכך בעומקים שונים?
ו/או כל מה שמתחשק לנו לשתף...
לצפיה ב-'התשובות שלי'
התשובות שלי
20/04/2020 | 09:38
20
הו, הולך לי איתה מצוין (ולה איתי, בעצם).
מאפריל 2006, למעשה.
כן, כשאני יושב בפועל למדיטציה, זה כדי להעמיק בה; וכשאני קם ממנה, זה כדי להמשיך אותה.
מבחינת אחוזים, הייתי אומר שזה הולך וגדל עם השנים. השנה, בינתיים, רוב היום אני במצב מדיטטיבי, מבעד לפעילויות השונות.
וכן, בטח שאני מבחין בכך בעומקים שונים, החל מהיעדר מוחלט של מדיטציה כלומר הירדמות מוחלטת (לשניות או יותר) וכלה באינסוף...
אחלה שאלות.

* השבתי בנוגע למדיטציה במובן של תודעה, ערות. יש גם סוגי מדיטציה שלא קשורים ישירות לענייני "התעוררות לרגע הזה" או "התעוררות לעצמי שמעבר לשם ולצורה" וכו'.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה