לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1055110,551 עוקבים אודות עסקים

פורום מדיטציה

ברואים הבאים!
פורום זה נועד לכל הרמות ולכל הגוונים של עולם המדיטציה.
כולנו מוזמנים לעשות בו שימוש מיטיב, עבור עצמנו ועבור אחרים, בהתאם למיטב הבנתנו הכנה, האמיתית.
אנחנו מוזמנים להימנע מליישר קו עם איך-שנדמה-לנו שכאן או עם האווירה שאותה אנחנו מדמים למצוא בפורום.

מטבעו של האינטרנט כיום, שמתגלמים בו לפעמים "טרולים" ו"טוקבקיסטים" למיניהם. זה לא מענייננו, במיוחד בפורום מדיטציה, שבין יתר מעלותיה מלמדת אותנו גם כיצד לראות את הדברים כפי שהם, כולל במקרה שבו מישהו נותן ביטוי לכאב ולרפש שבתוכו.

לכן, אנחנו מוזמנים להרגיש חופשיים להימנע מלהגיב להודעות שלא מועיל לנו להגיב אליהן. באם הודעה כלשהי מטרידה אותנו, אפשר לפנות אל מנהל הפורום וליידע אותו, בכדי שהוא ישקול להסירה.

פורום מדיטציה בתפוז, כמו כל דבר אחר בעולם, הוא "בד קנבס" ריק הממתין לשקף לנו את היצירות שלנו, את האהבה שלנו.
והוא עושה את זה אפילו עכשיו, ברגע זה ממש, שכן המלים האלה שבתוכנו, מוצגות לנו כאן על מסך זה, כאילו נכתבו על-ידי מישהו אחר.

שלכם,
בן טל-שחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדיטציה

ברואים הבאים!
פורום זה נועד לכל הרמות ולכל הגוונים של עולם המדיטציה.
כולנו מוזמנים לעשות בו שימוש מיטיב, עבור עצמנו ועבור אחרים, בהתאם למיטב הבנתנו הכנה, האמיתית.
אנחנו מוזמנים להימנע מליישר קו עם איך-שנדמה-לנו שכאן או עם האווירה שאותה אנחנו מדמים למצוא בפורום.

מטבעו של האינטרנט כיום, שמתגלמים בו לפעמים "טרולים" ו"טוקבקיסטים" למיניהם. זה לא מענייננו, במיוחד בפורום מדיטציה, שבין יתר מעלותיה מלמדת אותנו גם כיצד לראות את הדברים כפי שהם, כולל במקרה שבו מישהו נותן ביטוי לכאב ולרפש שבתוכו.

לכן, אנחנו מוזמנים להרגיש חופשיים להימנע מלהגיב להודעות שלא מועיל לנו להגיב אליהן. באם הודעה כלשהי מטרידה אותנו, אפשר לפנות אל מנהל הפורום וליידע אותו, בכדי שהוא ישקול להסירה.

פורום מדיטציה בתפוז, כמו כל דבר אחר בעולם, הוא "בד קנבס" ריק הממתין לשקף לנו את היצירות שלנו, את האהבה שלנו.
והוא עושה את זה אפילו עכשיו, ברגע זה ממש, שכן המלים האלה שבתוכנו, מוצגות לנו כאן על מסך זה, כאילו נכתבו על-ידי מישהו אחר.

שלכם,
בן טל-שחר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הנכם נמצאים עכשיו בתוך עצמכם – נא להתנהג בהתאם
המשך >>

לצפיה ב-'מדיטציה טרנסדנטלית'
מדיטציה טרנסדנטלית
16/01/2019 | 10:32
1
7
הי לכולם, חדשה לגמרי בתחום....הייתי השבוע בהרצאת מבוא של מדיטציה טרנסנדלית. היה מענין, מפתה ומאוד משכנע, מה שהכי משך אותי זה הקלות שבה ניתן לתרגל (כל אחד מצליח)
הבעיה שאני ממש לא מכירה אף אחד שמתרגל את המדיטציה הזו והקורס לא זול....משהוא מכיר? יש המלצות?
לצפיה ב-'מדיטציה היא מדיטציה.'
מדיטציה היא מדיטציה.
17/01/2019 | 12:41
3
המטרה הראשונה של מדיטציה, מכל סוג שהוא, היא לעצור את ה"רעש" הפנימי שיש לנו בראש. את שטף המחשבות הבלתי נגמר, שלא מאפשרות לנו לשים לב באמת ל"כאן ועכשיו" שבו אנחנו נמצאים.
המדיטציה הטרנסצנדנטאלית משתמשת למטרה זו בטכניקה של מלמול (גם אם דמום) של "מנטרה סודית, אישית". טכניקה שהיא בעצם החלפת "רעש" אחד ברעש אחר.

מהבחינה הזו המדיטציה הטרנסצנדנטלית היא מדיטציה טובה כי רוב המתרגלים אכן מצליחים לעצור את שטף השיח הפנימי הבלתי נגמר.
אבל, כך אני מאמין, כדי להגיע לעומק רב יותר ולהפיק תועלת רבה יותר מתרגול המדיטציה תצטרכי אני חושב להתקדם לטכניקות שמאפשרות התחברות אל השקט ואל הכוליות של היקום בלי שימוש ב"רעש" חדש שיחליף את ה"רעש" הישן.
לצפיה ב-' אזהרת חפירה מה הוא צ'י'
אזהרת חפירה מה הוא צ'י
22/12/2018 | 15:44
2
31
צ'י הוא המהות שבסיס כל היש שאנחנו פוגשים במציאות שבה אנחנו חיים.
ניתן לפגוש את הצ'י בשלוש רמות: 1. הרמה הפיזית. 2.הרמה האנרגטית. 3.רמת המודעות.

כל היש הוא רק רטט של צ'י (ע"ע תורת המיתרים   https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%AA_%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D 
ואפשר לחפש ברשת עוד בנושא תורת המיתרים).

התדר של רטט הצ'י הוא שקובע כיצד "ייראה" הדבר לעינינו. ברור ש"מראה הדברים" לא מצביע על מהותם שכן מהותם של הדברים היא אותו רטט של צ'י.

מכאן עולה שהתשובה לשאלה אם המציאות היא אשליה או מהות בת קיימא היא: "לא זה ולא זה". כי הרטט של הצ'י אכן קיים והוא נראה לעינינו כמציאות ממשית ולכן אי אפשר להתייחס למציאות כאל אשליה. מצד שני כל מה שאנחנו רואים הוא רק תולדה של אותו רטט ולכן אי אפשר להתייחס אליו כאל ממשות.

מכיוון שלצ'י יש מודעות שאנחנו, בעזרת המודעות שלנו, יכולים להתחבר אליה (וכאן אני מגיע לנושא המדיטציה), בעזרת אימון ותרגול ביכולתנו לשנות את תדרי הרטט של הצ'י ובכך לשנות את המציאות עצמה.

עוד לא שמעתי על מישהו שעוצמת המודעות שלו כה גבוהה עד שהוא יכול להפוך סדרי בראשית, מה גם שאני בטוח שאם יש מישהו עם יכולת כזו אין לו שום רצון או כוונה לעשות זאת, אבל בהחלט פגשתי אנשים שבעזרת אימון ותרגול של המודעות שלהם החלימו ממחלות חשוכות מרפא.

(אולי בהמשך אם זה יעניין מישהו אסביר מה היא מחלה על פי הבנה זו ואיך אפשר לרפא אותה בעזרת אימון ותרגול)
לצפיה ב-'גיסתי אובחנה לאחרונה בסרטן, אשמח לקרוא'
גיסתי אובחנה לאחרונה בסרטן, אשמח לקרוא
22/12/2018 | 17:24
29
מניסיוני, צ'י או קי או כל שם שנקרא לאנרגיית החיים, לרטטים ותנודות, זה מה שזורם בתוף הגוף. אם יש כיווץ במקום התרחבות, חסימה במקום פתיחה, יש שם כאב שניתן
לשחרר עי התבוננות, ורק כשיש מוכנות. יש המון טכניקות ואני מכירה לא מעט, אשמח לקרוא את מה שאתה מכיר.
מה שלומך? האם ניתן להבין בין השורות שאתה ממשיך להחלים, ובהצלחה?
אגב, מה שכתבת לא היתה חפירה, אז לא נזהרתי... (:
לצפיה ב-'נכון לא חידשת לי אבל תמיד אשמח'
נכון לא חידשת לי אבל תמיד אשמח
25/12/2018 | 20:16
13
לשמוע על סיפורי ריפוי.
זה החלק היותר מעניין בתיאוריה
לצפיה ב-'שאלון קצרצר בנושא חלומות'
שאלון קצרצר בנושא חלומות
12/12/2018 | 14:31
15

היי לכולם, אני צריך את עזרתכם.
בימים אלו אני עובד על תכנים בנושא חלומות: זכירה, פירוש, וחלימה צלולה. 
אני מחפש דרך להנגיש את התכנים לכולם,יעזור לי מאוד אם תוכלו להשקיע מספר דקות לענות על השאלון הזה.
תודה רבה   .
https://goo.gl/forms/Iqx4xmZKfnw3AAIm1

לצפיה ב-'חיפוש לוקיישן לויפאסנה סולו'
חיפוש לוקיישן לויפאסנה סולו
08/12/2018 | 21:32
24
שלום לכולם,

אני מנסה למצוא איזו בקתה או משהו במיקום מבודד שאוכל להשכיר לתקופה של 8 ימים.
הרעיון הוא שיהיה לי מקום לעשות מאין ויפסנה סולו, אבל גם שיהיה
לי מרחב שאני אוכל לטייל בו בלי הפרעות מצד אנשים אחרים.

אם מישהו מכיר משהו בסגנון אשמח מאוד אם תשתפו, תודה מראש :)

לצפיה ב-'חרדה'
חרדה
30/11/2018 | 16:33
17
36
יש פה מישהו שהייתה לו חרדה שהוא הצליח להתגבר ולשחרר אותה?
בשנים האחרונות הפכתי את כל האינטרנט כדי להבין את החרדה ואיך לשחרר אותה.
יש מלא סרטונים וטיפים ומידע על החרדה ואיך אפשר לשחרר אותה, אבל שום דבר מזה אף פעם לא עזר לי או הוריד את הסימפטום.
גם דרך החקירות על הפחדים והקשיים החברתיים שלי לא הצלחתי להבין מה גורם לגוף לחרדה כזו - גם כשהתבוננתי בזה בזה בזמן אמת.

יש מישהו שמכיר את זה וזה עבר לו?
לצפיה ב-'חרדה ושחרורה'
חרדה ושחרורה
30/11/2018 | 21:17
5
30
יש לי קצת נסיון בזה, בעיקר דרך אנשים אחרים, שלמדו להשתחרר מזה במידות שונות.

תוכל לספר תחילה, באיזה אופנים ניסית?
שאדע מה "לא עבד", בעצם?
לצפיה ב-'בהתחלה ניסיתי את זה בעזרת חקירת מחשבות בשיטה של קייטי'
בהתחלה ניסיתי את זה בעזרת חקירת מחשבות בשיטה של קייטי
30/11/2018 | 21:55
4
36
אחכ התחלתי להתבונן בזה דרך מדיטציה, ולפעמים לשלב חקירה + מדיטציה.
אני יכול להגיד שפגשתי את הפחדים הכי חזקים שהשפיעו על זה בילדות שלי, אבל המנגנון של החרדה עדיין נכנס לפעולה במצבים ככ בנאליים, כמו נגיד לעלות לשכנה ולבקש להפסיק לעשות רעש (פעם גם כתבתי לה סמס והתחיל אצלי הרעד עד שהיא הגיבה), או לפעמים כשאני רוצה להעיר למישהו, או מישהו אומר לי משהו בטון שנשמע מאיים.
לצפיה ב-''
01/12/2018 | 07:14
3
25
ומהי התגובה המשנית?
כלומר, התגובה לזה?
לדוגמה שיפוטיות, חוסר בטחון (מכך שזה ככה), ...?
והאם היא השתנתה עם הזמן?
לצפיה ב-'התגובה המשנית היא יותר הבאסה שזה מגביל אותי ככה'
התגובה המשנית היא יותר הבאסה שזה מגביל אותי ככה
01/12/2018 | 09:53
2
37
שיש מצבים שאני לא צריך להרגיש בסכנה שלא קיימת, ובגלל שאני מרגיש אותה זה מגביל אותי מלעשות דברים.
כמובן שאת המחשבות האלה גם הוספתי לחקירה ולמדיטציה, וגם את הציפייה שזה ישתנה, וגם את זה שזה לא ישתנה, וגם את הבאסה, ועוד ועוד דברים שעלו לי.
לצפיה ב-'מה היה קורה אם...'
מה היה קורה אם...
01/12/2018 | 19:51
1
26
התגובה המשנית היתה חיובית לחלוטין?
ואפילו שְמֵחה לקראת הסימפטומים האלה?
ובנוסף, הם היו מתפרשים אחרת לגמרי, לא כחרדה אלא נניח כאיזושהי אנרגיה מועילה וטובה שעוברת דרך הגוף שלך, שמעידה על דברים טובים מאוד... ואפילו נותנת לך כוחות ומחוללת מגוון מיני אפקטים חיוביים בחיים שלך, שאתה בטוח בהם גם אם אתה לא יודע מה הם בדיוק?
איך התופעה הזאת היתה נחווית בחיים שלך, במקרה כזה?
כמובן, אולי לא קל לדמיין דבר כזה... שנשמע לא סביר או קיצוני... אבל נסה לדמיין אותו באופן אמין ככל שתוכל, בסקרנות, בכדי שתוכל להשיב על השאלה הזאת, לעצמך ולי.
לצפיה ב-'אני לא רואה בתגובה הזו משהו שלילי אגב'
אני לא רואה בתגובה הזו משהו שלילי אגב
02/12/2018 | 13:46
21
אני כן חושב שהעיתוי של התגובה בכלל לא מתאים, כי אני לא נמצא בסכנה כדי להרגיש אותה בעוצמות כאלה. אבל כתגובה עצמה, אני כן חושב שהיא חשובה - אבל במצבים של סכנה אמיתית.
לצפיה ב-'...'
...
01/12/2018 | 16:07
5
21
מניחה שזו לא התשובה לה אתה מצפה..
אבל בתקופה של חרדות קשות נטלתי כדורים. עד שטיפול עם פסיכולוגית עזר ואז שחררתי את הכדורים ואת החרדה, באופן חלקי.
עכשיו חווה פחות חרדה ובעוצמה נמוכה ממה שהייתה.

יש תקופות שבכלל לא.
לדוג'- בטיולים שלי לחו"ל החרדות נעלמות לגמרי. אבל לא רק.

כשיש חרדה, אני לא זוכרת לנשום, להתבונן. השבוע נכנסתי לחרדה מול אנשים במקום לא צפוי בכלל. בדיעבד חשבתי לעצמי שאם הייתי זוכרת לנשום עמוק אולי הייתה לי תגובה אחרת.
לצפיה ב-'ו.. לא יודעת אם מתאים'
ו.. לא יודעת אם מתאים
01/12/2018 | 16:15
20
אבל בכללי במצב של חרדות קשות (לפי מה שכתבת לא נראה שאתה במצב הזה, אבל כותבת לסמויים שאולי קוראים כאן), לדעתי קודם כל לנטרל אותם וכדורים זה פתרון מעולה.
הצילו לי את החיים.
אבל זה כמובן רק מהחוויה שלי. ובמקרה גם מהר יחסית הגעתי למינון שהייתי צריכה.
ועם ליווי תמיכתי נוסף. כדי להצליח להוריד אותם.
לצפיה ב-'הייתה לך חרדה דומה למה שאני תיארתי?'
הייתה לך חרדה דומה למה שאני תיארתי?
01/12/2018 | 17:43
3
20
לפני שנתיים בערך הלכתי להתייעץ עם פסיכולוגית עירונית בבריאות הנפש, כי מאד רציתי לספר למישהו מקצועי על החרדה ולהבין איך אפשר לטפל בה, והיא אמרה שאם אני רוצה להתחיל טיפול אני אצטרך לקחת כדורים.
לא חזרתי אליה אחרי אותה פגישה, למרות שהרהרתי לגבי האפשרות של טיפול תרופתי, אבל הרצון החזק שלי לעשות את זה בדרך שונה יותר חזק מזה.

אגב לגבי נשימות - אחרי שנהייתי מודע לחרדה ולמנגנון הזה ואיך הוא עובד, התחלתי יותר ויותר להיזכר לנשום עמוק, כי הבנתי שזה מוריד משמעותית את הסימפטום.
אבל זה לא נכון. שום דבר לא באמת יורד, וניסיתי את זה בזמן אמת כשממש חוויתי חרדה והייתי לבד בבית, וכלום.
לצפיה ב-''
02/12/2018 | 11:25
2
22
אני חושבת שכדורים לא בהכרח סותרים דרכים אחרות לפעמים הם מאפשרים לבחון דרכים אחרות. אבל שלא יישמע שאני כ"כ בעדם. רק במצבים שחייב.

בעבר כשחוויתי חרדה כפי שאתה מתאר, ניסיתי להתעלם ממנה ולהתעסק בדברים אחרים כאילו היא לא קיימת. ולהכריח את עצמי לעשות מה שאני צריכה.
לא תמיד זה עבד, אבל זה הכי עבד לי כשהנשימות מהירות מאוד ו"שטוחות".
מתישהו זה עבר.

חרדה מסוג אחר שאני חווה, שצצה בשנתיים האחרונות. גורמת לי לרעוד, להסתגר מאוד ולא לתקשר. פעם אחת אפשרתי בלי לנסות לצאת מזה וזו הייתה סאגה ממושכת של כמה שעות.
והשפיעה גם ימים אח"כ. הייתי מותשת מאוד נפשית
אני עוד בוחנת מה הכי נכון לי במצבים כאלה, ומנסה לתפוס מתי הן מתרחשות.

ועכשיו שאני חושבת על זה... נשימות עמוקות באמת לא אפשריות, לפעמים זה מעיק עוד יותר.
לצפיה ב-'אהלן'
אהלן
05/12/2018 | 05:10
1
19
החרדה היא כמו אזעקה פנימית
כזו שהיא אפשר להתעלם ממנה
שבאה להרתיע על מצב מסוכן
לכן לשהות בה, לתת לה להיות
לא יעצור אותה
גם להתעלם ממנה - לא
תשומת הלב נדרשת אל המנגנון
שהפעיל אותה, אל הטריגר
אל עצמך
קשב לעצמך
קשב אוהב
עם כבוד אלייך
ללא תנאי.
בראייה עצמית
שאת הדבר הכי מופלא וקסום
שתוכלי אי פעם לגלות
שהכול אודותייך רק טוב
תמיד
שמתחת לכל השכבות
והקליפות -
יש רק אור טהור

לצפיה ב-'תודה '
תודה
29/12/2018 | 10:17
3
לצפיה ב-'החרדה היא מנגנון טבעי כאשר אנו חווים משהו'
החרדה היא מנגנון טבעי כאשר אנו חווים משהו
05/12/2018 | 04:45
1
19
שהוא overwhelming בעבורנו ונוצרת הצפה רגשית.
כאשר עניינים שבשגרה, הם overwhelming בשבילנו -
החיים כשלעצמם מרתיעים.

"המנגנון של החרדה עדיין נכנס לפעולה במצבים ככ בנאליים, כמו נגיד לעלות לשכנה ולבקש להפסיק לעשות רעש (פעם גם כתבתי לה סמס והתחיל אצלי הרעד עד שהיא הגיבה), או לפעמים כשאני רוצה להעיר למישהו, או מישהו אומר לי משהו בטון שנשמע מאיים."
"יש מצבים שאני לא צריך להרגיש בסכנה שלא קיימת, ובגלל שאני מרגיש אותה זה מגביל אותי מלעשות דברים."

העניין הוא שהמצבים הנ"ל מאיימים עליך, מפני שאתה כן רואה בהם אופציה לסכנה ממשית בעבורך, גם כבוגר - גם בזמן הווה.
משהו בהם מפחיד אותך.
שאלת את עצמך מה?
ממה אתה מפחד בעקבות זה שתשלח סמס לשכנה?
או שתעיר למישהו? או שמישהו יפנה אליך בטון מאיים?
מה אתה מפחד שיקרה?
איזה חלק בך מרגיש מאוים בעיקר?
איזה חלק בך הכי מזדעזע מהמחשבה ממה שעלול לקרות?

אתה מרגיש חשוף
לא מוגן
אתה לא מרגיש חזק 
שיסודות שלך איתנים ויציבים.
עד כדי כך
שכל מתקפה הכי קטנה עליך
מבט
יכולה לטלטל את אמות הסיפים שלך
למוטט אותך
אתה זקוק להרגיש שיש כוחות שתומכים בך
שאתה לא לבד
ההזדהות עם הגוף צריכה להתרופף משמעותית
כדי להכיר ולדעת את הכוחות האין סופיים
שתומכים בך

לצפיה ב-'כשעברתי על כל התסריטים האפשריים והמפחידים ביותר'
כשעברתי על כל התסריטים האפשריים והמפחידים ביותר
05/12/2018 | 12:27
17
כדי להבין למה אני מפחד ככה, מצאתי הרבה תשובות, אבל זה לא שחרר כלום.
לצפיה ב-'הי:) כן לי חילזון עזר לשחרר חרדה לגביך'
הי:) כן לי חילזון עזר לשחרר חרדה לגביך
15/12/2018 | 17:54
2
18
ממליצה לנסות אולי דיביטי כי זו שיטה שעוזרת לויסות רגשי אז נראה לי שהיא נוגעת גם בחרדה אני כן מציעה לנסות עם מטפל או מטפלת כי מהחוויה האישית והסובייקטיבית שלי גם כשאתה מנסה לשנות את המחשבות שלך צפה התנגדות יש משהו בדיבור ובחינת המחשבות כולל מחשבות חלופיות יחד עם דמות מטפלת שעוזר לפורר יותר בקלות התנגדויות ומפנה מקום למחשבות החיוביות להתלבש ביתר קלות באישיות.
יש המון שיטות אבל ממה שאתה מתאר קשה לך לערוך את השינוי לבדך וזה בסדר יש להבין בראש ויש להבין בחוויה ולפעמים בשביל שהחוויה תצליח תכנס שווה להעזר באיש מקצוע. 

לי היתה חרדה מסויימת לא במאה אחוז אבל זה הפריע לי ביומיום מאיזשהו אירוע מסויים שאמור לקרות לא אכנס לפרטים כי זה פחות רלוונטי כמה ימים אחרי הופיע לי חילזון עם קונכיה בקומה רביעית ב12 ומשהו בלילה. אני חלזונות וחרקים לא ידידים טובים התוצאה היתה ערב רב של צרחות וצעקות לדאבון ליבם של השכנים.
השכן שלי נכנס כי חשב אולי שמנסים לרצוח אותי או משהו ואמרתי לו שיקח את החילזון והוא אכן הוציא אותו. בעזרת החרדה מהחלזונות נגמלתי מהחרדה השנייה כי אני מעדיפה למות במיתות שונות מאשר להיות עם חלזונות בחדר.
וככה התרפאתי
לצפיה ב-'תצליח תכנס-תצליח להכנס'
תצליח תכנס-תצליח להכנס
15/12/2018 | 17:57
1
6
לצפיה ב-'טריגר תכנס רק אם אסונות לא מפחידים אותך'
טריגר תכנס רק אם אסונות לא מפחידים אותך
16/12/2018 | 01:29
10
החלטתי להרחיב מה הפחד שהתגברתי עליו פחדתי למות מפצצה גרעינית כי יש גזירה על עם ישראל גזירה של נפילת פצצה גרעינית שהיה רב ששכחתי את שמו שראה אותה כבר ב94 לפני שמת. 
זה לא חייב להתקיים כמובן כי גזירות על עם ישראל כל הזמן באות וחלק מתגשמות חלק מתבטלות בהתאם למה שקורה בעם.
אבל יש סיכוי טוב שזה יקרה ואם זה יקרה זו תהיה פצצה מארסנל הפצצות של קוריאה.
אז הייתי בבעסה ימים רבים עד שכפי שכתבתי גיליתי שיותר מפחידים אותי חלזונות וכבר לא מפחיד אותי כל כך למות מפצצה גרעינית.
זהו
לצפיה ב-'למה גברים מפחדים מנשים חזקות צפיתי בלאהוב את אנה'
למה גברים מפחדים מנשים חזקות צפיתי בלאהוב את אנה
28/11/2018 | 19:02
4
30
הבחורה מהממת ברמות על חלל.
אינטילגנטית להחריד מפתיעה כל הזמן מגלים בה והיא מגלה בעצמה צדדים חדשים מבחינתי היא קוסמת אזהרה התשבוחות ממשיכות.
היא לומדת מטעויות, המשמעת שלה מעוררת הערצה ויש בה חוזק אבל גם רוך מאוד גדול וגברים מתים מפחד ממנה.
הסתכלתי בסדרה שהיא גם קצת מסמך אנושי לראי נפשה וחוץ מזה שאפשר ללמוד עליה המון לא ראיתי משהו שלילי רק אנושיות ווואלה בתגובות גברים צלבו אותה קראו לה גבר ניסו להקטין אותה בכל מיני דרכים מכוערות המציאו עליה למרות שהיא אמרה שלא ורואים שלא שרק כסף מעניין אותה.
אם אני הייתי גבר הייתי ממש רוצה פרטנרית ואהובה מרתקת כזאת לצידי למה הם ישר מסווגים אותה כתחזוקה גבוהה וכמישהי גברית או אחת עם כל מיני תכונות שליליות ?
באמת מה הפחד הזה היא לגמרי טיפוס שרואה גם את האור של הצד השני
לצפיה ב-'את אותו הדבר ראיתי באביבית בר זוהר באח הגדול השנה'
את אותו הדבר ראיתי באביבית בר זוהר באח הגדול השנה
29/11/2018 | 01:00
23
לפני זה נחפשתי בעיקר לכל מיני סרטונים מפגרים שלה מדברת על הא ודא, ולחיקויים בארץ נהדרת שחיזקו מאד את דמות הסתומה הזו עם הסיליקון שמחפשת גברים עשירים ופינוקים.
עד שראיתי בחורה אחרת לגמרי.
לצפיה ב-'חלקם התלהבו ממנה... לדוגמה מדריך הטיפוס, שממש הוקסם ממנה.'
חלקם התלהבו ממנה... לדוגמה מדריך הטיפוס, שממש הוקסם ממנה.
30/11/2018 | 21:19
2
12
לצפיה ב-'אני התכוונתי לטוקבקיסטים'
אני התכוונתי לטוקבקיסטים
07/12/2018 | 01:31
1
16
אני יודעת שמלכתחילה התגובות שלהם מכוונות לצד המכוער אבל הרגשתי שהם עושים ממנה איזו קלפטע ויורדים על התכונות שלה חזק מידי ואילו היו רב התגובות כך שזה גורם לי להרהר שחלק לא מובטל מהגברים לא מסוגלים להתמודד עם אישה חזקה
לצפיה ב-'"אישה חזקה" - עוד מושג שהפך לטרנד'
"אישה חזקה" - עוד מושג שהפך לטרנד
26/12/2018 | 13:13
7
בדיוק כמו טרנד הטבעונות, או הפמיניזם או לא יודע מה עוד.
אולי במקום למלא את המושגים הריקים האלה באוויר, יתחילו גם למלא אותם בתוכן רלוונטי.
לצפיה ב-'כתבתי מלא ונשארתי בלי כותרת'
כתבתי מלא ונשארתי בלי כותרת
20/11/2018 | 11:21
13
44
לא בהכרח שייך לנושא הפורום. אבל אני אוהבת לכתוב כאן :) 

עבר הווה ועתיד. העדינות במעברים החשיבתיים והרגשיים שמתרחשים בפנים.
כדי לחיות את ההווה (/לחיות כאן ועכשיו) יש בהכרח צורך לחפור בעבר?
הבחירה במה להתמקד ואיך להתייחס למציאות קיימת
אבל האם קיימת באמת כשבעבר יש סיפורים לא פתורים?
אפשר להרגיש רגשות אשמה על מה שהתרחש לפני 15 שנים ולחיות עכשיו באמת?
התחלתי טיפול. וברחתי אחרי 4 פגישות.
הנשימה הצטמצמה. תחושת הגוף עושה מעברים בין שייכות לזרות.
ה"רגע לעצור" ליותר מדקה ולהרגיש. נהפכה לכמעט חסרת סיכוי. כבר לא מנסה.
מצד שני יש רגעים לבדיים מעטים שהם מחזקים ומעצימים. לפעמים תחושת אושר כזו שלא תלויה בדבר.

משחררת בינתיים את האפשרות לטפל בעצמי מול מטפל מקצועי (מאמינה בזה מאוד.)
מתבוננת ביכולות הנפשיים שלי. ומודעת. מודעת כשאני אוכלת ושותה כדי למלא צורך רגשי.
כשאני בפייסבוק כדי לברוח
כשאני חולמת על הודו. טיול. חווה. ומתנחמת שזו אפשרות למתישהו. כאילו למתישהו יש איזו משמעות.
מודעת לעיסוק האינסופי שלי בגן. הכנת משחקים. חומרים. שירים. תכניות עבודה. שיתוף עם גננות אחרות.
גאה בעצמי כאילו. אבל יודעת שבתכלס אני מעבירה את הזמן. אני בגן לפעמים עד 19:00 כי זה לשכוח שאני קיימת.
לצפות בטלוויזיה, לכבות, להדליק, לפתוח מחשב, לכבות, לפתוח ספר.
חיפוש אחרי חיזוקים חיצוניים. מחכה שיגידו לי כל הכבוד. ממש כמו שאני אומרת לילדים. 
לפעמים אני אומרת להם "X אני רואה איך אתה משחק יפה" כדי לעדכן אותם שרואים אותם.
ואני מחפשת את זה גם. דואגת שיראו אותי.
מעריכה את היכולות שלי. יודעת שיש לי כאלו. מול ילדים. בלימודים. בכתיבה. יצירתיות. אבל צריכה שמישהו אחר יגיד לי שהוא רואה אותם.
צריכה לשחרר את היכולות האלו. לתת להם להיות כחלק ממני. ולהישאר בצניעות. לא צריך ל(ה)ראות אותם.
לפעמים אני גוזרת על עצמי דין שתיקה בשיעור/בישיבה בעבודה. כי לא תמיד צריך להראות שאני יודעת. מתעניינת. מבינה עניין. אבל אז אני מרגישה שקופה.

שאלת מטרת החיים. תרחף כנראה תמיד. הניסיון הזה של -רק לנשום- ולתת לחיים להתקיים כמו שהם. עם אהבה. נכשל אצלי.

תודה על המקום. כל המילים יצאו מתוך ערימות של מחשבות. שאולי בעוד שעה יתחלפו.
אבל בינתיים אני בהודיה על האפשרות לכתוב כאן :) 
לצפיה ב-'תגובה ראשונית למשהו קטן מתוך זה (בטח בהמשך אגיב על עוד...)'
תגובה ראשונית למשהו קטן מתוך זה (בטח בהמשך אגיב על עוד...)
20/11/2018 | 17:37
1
30
1. לגמרי קשור לנושאי הפורום

2. "הווה", גם מילולית, הוא כינוי למה שקיים. הווה. הוא לא באמת עומד בניגוד לעבר ולעתיד, אלא כולל אותם בתוכו, מפני שבהווה - הם היו/יהיו, הם מחשבה, הם זכרון, הם תכנון, הם ניבוי וכו'.

3. תודה, תמיד נהנה לקרוא את מה שאת כותבת ומרגיש בהודיה על כך.
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
21/11/2018 | 21:37
5
לצפיה ב-'גם מטרת ההודעה הייתה שיראו אותך, נכון?'
גם מטרת ההודעה הייתה שיראו אותך, נכון?
25/11/2018 | 12:03
6
22
מה שכתבת דווקא מאד קשור לפורום, כי מה שאת מתארת פה זה התבוננות בהכל.
לא הסתחררות ממחשבות ורגשות ממה שקורה, אלא התבוננות והתייחסות למה שקורה, והבנה של הפעולה השכלית - מחשבה + רגש.
לצפיה ב-'נכון מאוד, לצערי'
נכון מאוד, לצערי
26/11/2018 | 13:45
5
15
אני מניחה שזה בסך הכל אנושי. אבל רוצה להסתפק באישורים שאני מעניקה לעצמי מבלי לחפש בסביבה החיצונית.

אתה צודק, ומאז כתיבת ההודעה אני עוד יותר בהתבוננות. ומנסה להיות כמה שפחות שיפוטית.
לצפיה ב-'למה את מנסה להיות פחות שיפוטית?'
למה את מנסה להיות פחות שיפוטית?
26/11/2018 | 21:14
4
20
אם שיפוטיות זה מה שעולה בך - הרי זה בדיוק המקום שהכי רוצה את התשומת לב ממך עכשיו.
ככל שתבלמי את הדבר הזה אצלך, ככה המקום הזה יחפש גירויים חיצוניים כדי להתבטא.
לצפיה ב-'נכון. אבל. אני מניחה שזה יהפוך אותי לאדם טוב יותר.. '
נכון. אבל. אני מניחה שזה יהפוך אותי לאדם טוב יותר..
01/12/2018 | 15:57
3
15
ופחות כעוס, לוקח את הדברים קשה.. ועוד..

אבל אין מה להגיד. אתה צודק.
לצפיה ב-'המחשבות האלה עולות תוך כדי מדיטציה?'
המחשבות האלה עולות תוך כדי מדיטציה?
02/12/2018 | 15:16
2
13
את נותנת להם לזוז בחופשיות, או שאת נמנעת מלחשוב על זה?
כלומר, אם עולה בך שיפוטיות - את בולמת את זה כי זה עושה אותך אדם רע, או שאת מוסיפה את המחשבות: "אני שיפוטית מדי", "זה גורם לי לכעס", "אני לא יודעת מה לעשות עם כל הכעס הזה עכשיו", "זה מקשה עליי", "אני מותשת"... וכד'...?

הכעס עצמו יכול להיות ביטוי חזק של רגש עצור שלא מאפשרים לו לזוז בחופשיות.
לצפיה ב-'מנסה להימנע'
מנסה להימנע
04/12/2018 | 10:42
1
12
או נניח כועסת על אדם מסוים ואז גם כועסת על עצמי שאפשרתי את הכעס.
לצפיה ב-'הו - רואה? "מנסה להמנע" - זה בדיוק מה שמחזק את הכעס'
הו - רואה? "מנסה להמנע" - זה בדיוק מה שמחזק את הכעס
04/12/2018 | 22:29
8
כי את עוצרת מלהביע אותו.

לצפיה ב-'קראתי שוב, ממש כיף לי לקרוא את מה שאת כותבת.'
קראתי שוב, ממש כיף לי לקרוא את מה שאת כותבת.
30/11/2018 | 21:21
1
7
לצפיה ב-''
01/12/2018 | 15:58
1
לצפיה ב-'5 סנט שלי'
5 סנט שלי
22/12/2018 | 15:13
1
13
המוטו שלי הוא שהמציאות כשלעצמה היא הזדמנות לאושר. מה כל אחד עושה עם ההזדמנות הזו ולאן היא לוקחת את זה, זה בין האדם לבין עצמו.

וברשותך שאלה: האם את אוהבת את עצמך?
עני לשאלה הזו בינך לבין עצמך כדי להקפיד שהתשובה תהיה כנה ואמתית לחלוטין.

הרבה אהבה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
29/12/2018 | 10:23
5
מוטו יפה, אבל בפועל במצבים מאתגרים קשה לזכור את זה.
לגבי השאלה- לפעמים.
לצפיה ב-'אז מי התעורר כבר מהאשליה?'
אז מי התעורר כבר מהאשליה?
09/11/2018 | 16:50
8
22
לצפיה ב-'איזו אשליה?'
איזו אשליה?
12/11/2018 | 08:21
7
42
*היה בי רצון להשיב על השאלה כבר כאשר ראיתי אותה לפני מספר ימים... אך לא ידעתי מה להשיב. עלה בי דמיון שהשאלה מתכוונת לסיפור האגדות הנפוץ והמפורסם הזה כיום, AKA "האשליה". מעין סיפור עידן-חדשי שכזה, על "אשליה" ו"הארה"... אז חשבתי שאולי השאלה מתייחסת אליו. "עידן חדשי" זה לא אומר חדש. יש הרבה עניינים "עידן חדשיים" עתיקים למדי.
לצפיה ב-'כן לאשליה הזו התכוונתי'
כן לאשליה הזו התכוונתי
12/11/2018 | 14:59
6
38
אנשים פה מחפשים להתעורר, אז שאלתי אם יש כבר כאלה שהתעוררו.
לצפיה ב-'נחמד.'
נחמד.
12/11/2018 | 15:42
30
עכשיו אני קורא את השאלה "אז מי התעורר כבר מהאשליה?" כאילו היא מכילה קריצה הצופנת בתוכה את השאלה "אז מי התעורר כבר מהאשליה אודות האשליה?"
לצפיה ב-'אני תוהה'
אני תוהה
12/11/2018 | 19:26
1
21
מה הטעם בשאלה הזו?

אם התעוררתי (לא בטוח שאני יודע מה זה "התעוררות" בשפה שלך) איזו תועלת תפיק אתה מהתעוררותי? (ואפשר גם לשאול איזו תועלת אני מפיק מהצהרה כזו?)
לחילופין, אם לא התעוררתי ואני עונה שלא (או שכן), מה בצע לך בהתעוררות ו/או בתנומה שלי?

לא מובן לי...
לצפיה ב-'היה בזה מאין גיחוך שרציתי להביע'
היה בזה מאין גיחוך שרציתי להביע
12/11/2018 | 22:09
20
וגם רציתי לראות איזה תגובות יכתבו לי, ואני רואה שאין הרבה שיתוף פעולה עם זה.
לצפיה ב-'בהחלט יש כאן אנשים שנמצאים בהתעוררות נפלאה '
בהחלט יש כאן אנשים שנמצאים בהתעוררות נפלאה
13/11/2018 | 01:19
2
15
לצפיה ב-'איך אתה יודע?'
איך אתה יודע?
13/11/2018 | 09:29
1
12
לצפיה ב-'זה הרושם שלי '
זה הרושם שלי
15/11/2018 | 00:49
25
אבל שים לב לניסוח "נמצאים בהתעוררות" לבין הניסוח "התעוררו" .. אני לא משתמש במילה הזאת ככה ..
לצפיה ב-'התגברות על התקלות הטכניות בפורום'
התגברות על התקלות הטכניות בפורום
25/10/2018 | 05:57
37
ניסיתי לפרסם הודעה וזה לא התאפשר מיידית.

אם אתם מקבלים הודעה בסגנון "הודעתכם תיבדק על ידי מנהל הפורום" זוהי תקלה במערכת.

פשוט צאו מהמשתמש והתחברו מחדש למערכת וזה ייפתר (גם מחיקת קוקיז עובדת, כמדומני). כך לפחות היה אצלי ואצל משתמש נוסף אחד לפחות.

"צאו מהמשתמש והתחברו מחדש למערכת" זוהי גם הנחיה מדיטטיבית עמוקה, כמובן.
לצפיה ב-'בחירות וסיפורים'
בחירות וסיפורים
03/11/2018 | 14:00
6
46
כשאדם העומד בצומת בוחר ללכת באחת מהדרכים, הוא מוותר על הליכה בכל הדרכים האחרות.

כשאדם מפסיק לספר לעצמו את "סיפור המציאות שלו" כל מציאות נהיית אפשרית עבורו.

(סיפור המציאות הוא "החוט" עליו אנחנו שוזרים, בעזרת המודעות, את קטעי המידע החושי לכדי "מציאות" קוהורנטית)

לצפיה ב-'שיקפת במילותיך עקרונות יפים, חוקים שקסום לדעת.'
שיקפת במילותיך עקרונות יפים, חוקים שקסום לדעת.
03/11/2018 | 19:23
28
וב"לדעת" אינני מתכוון ללקרוא עליהם, כמובן, אלא בלדעת אותם באמת, מתוך ההתנסות המציאותית שלנו. או-אז כאשר אנחנו קוראים מלים כמו אלה שכתבת בפוסט, אנחנו יכולים להבינן באמת, מפני שהן משקפות את המציאות המוכרת לנו.
לצפיה ב-'הטקסט מכוון יפה לעניין הזהות שכל אחד מאמץ לעצמו'
הטקסט מכוון יפה לעניין הזהות שכל אחד מאמץ לעצמו
03/11/2018 | 20:20
25
ככל שהזהות יותר מקובעת, ככה האשליה של אותה זהות מתקיימת והופכת למציאותית יותר.
לצפיה ב-'אני מרגיש שכל מי שנמצא בהתפתחות המודעות נמצא על הדרך '
אני מרגיש שכל מי שנמצא בהתפתחות המודעות נמצא על הדרך
07/11/2018 | 02:09
3
29

זה לא סותר את זה שייתכן ונחווה איזה שהיא דרמה שכזאת של צורך לקחת שביל אחד על פני אחר , נראה שזאת חוויה משותפת ..

לצפיה ב-'מה הכוונה שביל אחד על פני האחר?'
מה הכוונה שביל אחד על פני האחר?
08/11/2018 | 12:43
2
8
לצפיה ב-'הכוונה למה שיכולות להראות כמו דרכים שונות להתעוררות '
הכוונה למה שיכולות להראות כמו דרכים שונות להתעוררות
09/11/2018 | 01:40
1
6
לצפיה ב-'תכלס אין גבול לאפשרויות'
תכלס אין גבול לאפשרויות
09/11/2018 | 01:54
9
לצפיה ב-'שבוע המדיטציה - החל מיום ראשון 21.10.2018'
שבוע המדיטציה - החל מיום ראשון 21.10.2018
18/10/2018 | 22:01
111
857
אני מכריז בזאת על שבוע המדיטציה, שבו כל מי שרוצה להשתתף יוכל לשרשר להודעה הזאת כאן את השתתפותו (ההתכוונות מתחילה כאן ועכשיו).

הכוונה היא לעשות שלוש מדיטציות מדי יום, בנות דקה אחת ומעלה. מי מאיתנו שרוצה יותר - מוזמן כמובן.

נשתף במדיטציות...
המשך>>
אני מכריז בזאת על שבוע המדיטציה, שבו כל מי שרוצה להשתתף יוכל לשרשר להודעה הזאת כאן את השתתפותו (ההתכוונות מתחילה כאן ועכשיו).

הכוונה היא לעשות שלוש מדיטציות מדי יום, בנות דקה אחת ומעלה. מי מאיתנו שרוצה יותר - מוזמן כמובן.

נשתף במדיטציות שלנו, בחקירה שלנו ובהתקדמות שלנו מדי יום... ונרגיש חופשיים גם להגיב לאחרים.

לצפיה ב-'איך אתם חוזרים לתחושת טוהר הנשמה?'
איך אתם חוזרים לתחושת טוהר הנשמה?
23/09/2018 | 23:24
11
45
 סופסוף אחרי שלצערי נתקלתי בכמה אנשיפ לא נעימים במיןחד נתקלתי באישה מיוחדת . אני כבר לא יודעת מה סוג האנשים שאני מתחברת אליהם אבל מניחה שבגלל שהיא אומנית ורואים עליה שיש לה חיבור לפנטזיה ולעתיקות אז כנרכה בגלל זה התלהבתי ממנה.
קודם כל היא צבעה את העץ שצמח ליד החנות שלה בירוק עד עמוק ישר כשראיתי את העץ והצבע נמשכתי אליו (אני אומנית מה לעשות), ואז לצערי היא סיפרה שהיא גם שמה שם אבני קוורץ שאנשים לקחו.
בכל אופן גם נמשכתי לאיפור שלה כי אני מתה על צבעי תכלת וסגול והיא התאפרה בתכלת ושמה מסקרה כחולה מכל מקום היא פתאום התחילה להגיד לי שהנשמה שלי טהורה ואני אדם טוב. (נפלתי על מוכרת עם חוש שישי). ואמרתי לה שאני יודעת שאני לא אדם רע וגם רב האנשים לא רעים בעיני אבל אני די התלכלכתי מדברים שעשו לי או עשיתי ואני לא חושבת שאני מרשעת אבל אני גם לא מרגישה טהורה ורוחנית כמו שהייתי.
אז אלף היא אמרה לי שאני צריכה להקיף את עצמי רק באנשים טהורים ונקיים (אני פירשתי את זה כאנשים ששומרים על ניקיון שפה והתנהגות ומוסר), וזה מאוד נכון ושזה יעזור לי לא להיות מעורערת כי אני אדם שבקלות הופך לנוקם ונוטר או שאני אדישה ולא שמה על מה שקורה אם הוא שלילי או שאני נוטרת. שוב תלוי.
בקיצור היא המליצה לי גם לעשות סיור בבתי כנסת בצפת ואני אכן שוקלת לעשות זאת.
איך אתם חוזרים לתחושת הטוהר והטוב שבכם? שוב אני לא חלילה חושבת על עצמי במונחים של רוע פשןט אני מרגישה מלוכלכת ככה שהטוהר מעומעם
לצפיה ב-'לפעמים אני מרגיש טהור יותר מבחוץ ומבפנים אחרי מקלחת '
לפעמים אני מרגיש טהור יותר מבחוץ ומבפנים אחרי מקלחת
24/09/2018 | 22:27
33
למשל
ומה עוד? בטח יצוצו עוד שיתופים...
לצפיה ב-'הטוהר של הנשמה נמצא ברווח שבין מחשבה אחת לשניה '
הטוהר של הנשמה נמצא ברווח שבין מחשבה אחת לשניה
24/09/2018 | 22:52
5
31
בריקות שהיא מה שאת באמת

כל המסביב זה בעיקר שטויות
לצפיה ב-' היה כתוב לי עכשיו ''אינך רשאי להוסיף הודעה לפורום זה'''
היה כתוב לי עכשיו ''אינך רשאי להוסיף הודעה לפורום זה''
24/09/2018 | 22:53
4
16
לצפיה ב-'הי זה חוק חדש של תפוז. אם כותבים הרבה'
הי זה חוק חדש של תפוז. אם כותבים הרבה
24/09/2018 | 23:55
1
34
הודעות המערכת חוסמת אוטומטית או משהו כזה.
אני מכירה את הטענה זה לא שאני לא מסכימה אבל ספציפית זה לא גורם לי לחוש טהורה אבל אם זה עובד לך אחלא.
דווקא מים כן יכולים לגרום לזה משום מה במיוחד אם המים קרים
לצפיה ב-'הפעם האחרונה שכתבתי בתפוז הייתה ב 8/9'
הפעם האחרונה שכתבתי בתפוז הייתה ב 8/9
25/09/2018 | 00:47
28
כך שלא נראה לי שקשור
לצפיה ב-'גם לי הוא כתב את זה כמה פעמים בימים אלה.'
גם לי הוא כתב את זה כמה פעמים בימים אלה.
25/09/2018 | 08:31
1
27
הצחיק אותי עכשיו לכתוב "הוא".
עולה לי זכרון של פקידה בצבא, שאמרה בקול יבבני מעט לחייל אחר, כמבקשת עזרה:
"אוי, הוא לא עושה לי..." בהתכוונה למחשב.
זה חמוד...
לצפיה ב-'הנה, הוא שוב אמר לי: "אינך רשאי/ת להוסיף הודעה לפורום זה"'
הנה, הוא שוב אמר לי: "אינך רשאי/ת להוסיף הודעה לפורום זה"
25/09/2018 | 08:32
26
אבל הוא הוסיף גם הוסיף.
לצפיה ב-'לפעמים, פשוט על-ידי כך שאני מרגיש את עצמי האמיתי.'
לפעמים, פשוט על-ידי כך שאני מרגיש את עצמי האמיתי.
25/09/2018 | 08:29
26
כן, נראה לי שאכתוב כמו שאני אוהב לפעמים, תשובות בהמשכים (אשתמש בשאלה המקסימה הזאת בקצב שלי).
לצפיה ב-'לפעמים מודעות לשקט...'
לפעמים מודעות לשקט...
26/09/2018 | 22:03
1
24
שבתוכי ומחוצה לי...
ביחד עם שובלי הרעש - שוב, שבתוכי ומחוצה לי...
מעמיקה את החיבור לטוהר של הכל...
ואת ההבנה של מקומו של כל דבר... או משהו כזה, בערך
לצפיה ב-'.תודה רבה'
.תודה רבה
26/09/2018 | 22:17
18
בינתיים עלה לי רק מים ואנרגיות של אנשים דתיים. לכל שאר התשובות לא התחברתי.
אולי אני צריכה לפתח איזושהי אמונה דתית במינון מסויים שתייצר לי אנרגיה דתית שלא אצטרך לספוג את האנרגיות האילו מהסביבה זה גם ככה עובד בעיקר פנים אל פנים ופחות דרך מסך.

לצפיה ב-'מה את בעצם אומרת ? היתה לך למידה שלא היית מעוניינת בה ?'
מה את בעצם אומרת ? היתה לך למידה שלא היית מעוניינת בה ?
27/09/2018 | 02:38
33
האם את מאוכזבת מעצמך או מהבחירות של הנשמה שלך ?

ובכן לא ברור מה הנשמה של מישהו מחפשת בגוף אנושי על הפלנטה הזאת , באמת לא ברור.

אבל הנה אנחנו כאן - שואלים בדיוק את השאלה הזאת

לצפיה ב-'למידה מטעויות ?'
למידה מטעויות ?
20/09/2018 | 00:38
24
58
האם זאת פעולה מודעת או בלתי מודעת ? 

ללמוד מטעות זה לא לחזור עליה ? או שלמידה מטעות זה לחזור עליה מספיק פעמים כדי לדעת את כל התוצאות וההשלכות שלה ככה שאנחנו לומדים אותה טוב טוב.. 

אומנם כתבתי ללמוד מטעות ולא את הטעות אבל האם יש הבדל בפועל ? 

לצפיה ב-'יש שכבות לכל דבר - גם לזה.'
יש שכבות לכל דבר - גם לזה.
23/09/2018 | 06:17
12
20
לצפיה ב-'בהחלט '
בהחלט
23/09/2018 | 15:43
11
38
אני מוצא שיש לא מעט אשלייה עצמית בקונספט הזה שהוא נפוץ למדיי , כלומר אין מישהו שלא עבר איזה שהוא רגע כזה שהוא אמר לעצמו - אני אלמד מהטעות הזאת אבל גם זה קורה לאחר סבל כלשהוא , אם כי זה יכול להיות הסבל של לראות את עצמי כפי שאני באמת שזה דווקא רגע מצויין אם אין רגש שלילי אבל הנטייה הרגילה בחיים , בלי הדרכה נוספת מבית ספר , היא שזעזועים מהסוג הם ההתחלה האמצע או הסוף של איזה שהוא רגש שלילי.

לצפיה ב-'כן'
כן
23/09/2018 | 16:10
10
42
טוב, נראה אותך מוצא משהו בחיים שאין בו לא-מעט-אשליה-עצמית...

וכן, בהרבה מקרים דומה שאנחנו, בני האדם, לא בדיוק לומדים ממה שאנחנו חווים כ"טעויות", אלא יותר צוברים מהן כל מיני טראומות קטנות (או לא כל כך קטנות) ומסיקים מהן מסקנות מגבילות להמשך (ולא בהכרח כל כך נכונות או יעילות).

זהו אחד מההבדלים בין טעויות (שנעשות כל הזמן, למרבה המזל) לבין "טעויות" במרכאות (שרק מפורשות ככאלה באופן סובייקטיבי, בלי קשר מחוייב למציאות). הסוג הראשון יכול בהחלט להיות מלמד... למרות שלרוב הוא לא מגיע לסף ההכרה.

ואם מישהו יכול להשקיף במודע על טעויותיו באופן שוטף (ברגע, לא בדיעבד) אז וואו, זוהי כבר ליגה אחרת. הן הופכות להיות מועילות מאוד.
לצפיה ב-'איך אמר גורדג'ייף התכונה העיקרית של המהות שלנו היא השינה'
איך אמר גורדג'ייף התכונה העיקרית של המהות שלנו היא השינה
24/09/2018 | 17:40
1
37

לצפיה ב-'וצדק כרגיל; הוא התכוון לכך שהמהות שלנו, במהותה, מוקסמת...'
וצדק כרגיל; הוא התכוון לכך שהמהות שלנו, במהותה, מוקסמת...
30/09/2018 | 22:54
9
לצפיה ב-'יש לך טיפים לאיך להפטר מכל הטראומות הנצברות ?'
יש לך טיפים לאיך להפטר מכל הטראומות הנצברות ?
27/09/2018 | 01:10
5
8
לצפיה ב-'בכלליות, מודעות ואפשור.'
בכלליות, מודעות ואפשור.
27/09/2018 | 06:08
4
34
מודעות מולידה אפשור, מפני שאם אני מודע לתחושה מסויימת במעמקיי, לדוגמה, אז היא כבר מאופשרת יותר. הרבה פוסט-פראומות הן במידה רבה תגובות פיזיולוגיות (קרי, תחושות) שנבלמו והודחקו מכל מיני סיבות, כך שהן בסך הכל ממתינות להשלים את מסלוליהן (ותפקידיהן) ולהתפוגג (קצת כמו כלב שמתנער).
לצפיה ב-'גם עם ההתבוננות בטראומות אפשר לשקוע ולהזדהות עמוקות '
גם עם ההתבוננות בטראומות אפשר לשקוע ולהזדהות עמוקות
30/09/2018 | 20:23
3
17
זאת חתיכת מלכודת .. אבל אני אומר את זה בדיעבד.

אנחנו נוטים להתייחס לטראומות שלנו באופן אישי מאוד .. שמעלה מגננות אוטומטית.
אבל כמו שידידינו מיסט נוהג לומר זה כמו גנב שנכנס לבית וקורא לעצמו שוטר.

את כל התהליך הזה אי אפשר למנוע אלה אם יש לנו מודעות מה שמעלה איזה שהוא פרדוקס כביכול אבל למעשה מצייר מפה - לא את כל המפלצות אנחנו יכולים להביס מייד ועם הידע הזה אנחנו יכולים להכין את עצמנו .

כשאני מוכן המפלצת כבר לא מפחידה ומעלה מגננות בי , אני יכול לרכב עליה למקומות חדשים ומופלאים ביותר .

לצפיה ב-'התבוננות והזדהות הם שני דברים מנוגדים, הפכים'
התבוננות והזדהות הם שני דברים מנוגדים, הפכים
30/09/2018 | 21:27
2
26
ולגבי הרכיבה על המפלצות שהפכו לסוסים מכונפים, ובכן -
לצפיה ב-'אני לא מוצא שהם הפכים גמורים '
אני לא מוצא שהם הפכים גמורים
30/09/2018 | 22:12
1
30
אפשר להתבונן ולהזדהות , ההתבוננות היא לרוב בהזדהות ספציפית מודגשת במיוחד בזמן שיש ברקע עוד הזדהויות שאני לא בהכרח מודע אליהן.

כשאני מתבונן בהתבוננות שלי זה כבר שלב אחר.

גם עם הקשיים שעולים בהתבוננות במקביל ליתר הפעילויות הרגילות אפשר להזדהות , למעשה אין מנוס מכך אבל גם יש למידה וצבירה של נסיונות שמאפשרת להמנע מהמשוכות האלה , זה לא זבנג וגמרנו .. 

לצפיה ב-'התבוננות בעלת ערך, שלא הופכת למוקסמות (הזדהות) '
התבוננות בעלת ערך, שלא הופכת למוקסמות (הזדהות)
30/09/2018 | 22:56
25
לצפיה ב-'להשקיף ברגע, הכוונה ללזהות כשזה קורה ברגע האמת?'
להשקיף ברגע, הכוונה ללזהות כשזה קורה ברגע האמת?
13/10/2018 | 13:12
1
8
לצפיה ב-'טוב...'
טוב...
14/10/2018 | 20:40
15
זה בתוך ההקשר של הדיאלוג עם neophile שעסק בתודעה, ברגשות אלימים, ברמייה עצמית ובתפקידו החיובי האפשרי של הסבל כמחולל זעזועים פנימיים (שיכולים לעזור למוסס חלק מהרמייה העצמית).

אני לא בטוח שאוכל להסביר את הכוונה שלי מחוץ להקשר הזה. בכל אופן, מה שכתבתי קשור תחילה ליכולת לראות את עצמי מרמה את עצמי, נתון באיזושהו משחק שלא באמת בחרתי בעודי מדמה שכן בחרתי אותו; ולאחר מכן, בהמשך, ליכולת להיות ולראות את מה שקורה כאן, בתוכי ומחוצה לי... לראות את "גלגלי השיניים" מסתובבים, בעודם בפעולה. זה מעין סוג של לגנוב הצצות במציאות... ולראות למשל את ההתנהלות של הרובוט הביולוגי הזה, על כל סתירותיה הפנימיות. ממש אותו רובוט ביולוגי שאני רגיל לכנות "אני", בזמן אמת.
לצפיה ב-'יש למישהו מידע לגבי קבוצות שניתן להצטרף בסגנון הדרך הרביעית?'
יש למישהו מידע לגבי קבוצות שניתן להצטרף בסגנון הדרך הרביעית?
05/10/2018 | 10:31
10
14
לצפיה ב-'למה? למי? מה?'
למה? למי? מה?
06/10/2018 | 21:52
9
25
"הדרך הרביעית" במשמעותה המקורית איננה מובנת כל כך כיום.
קבוצות שמכנות את עצמן ככה, יש המון.
אני ביליתי בעבר כחמש שנים בקבוצה כזאת שהיתה לי מופלאה ומושלמת ומדוייקת למה שהייתי זקוק לו אז, אולם לכל אחד מתאים דבר אחר, לפעמים אפילו דבר והיפוכו.
קבוצה שמעולה לאחד, גרועה ביותר לאחר... אפשר קצת יותר פרטים?
לצפיה ב-'לא ממש...'
לא ממש...
06/10/2018 | 22:04
8
22
מישהו שאל אותי אם אני מכיר
לצפיה ב-'אתה יכול להגיד לו שישאל כאן.'
אתה יכול להגיד לו שישאל כאן.
07/10/2018 | 08:41
7
27
ושבטח יבקשו ממנו (אני, בכל אופן) יותר פרטים על מה שהוא מחפש.
לצפיה ב-'בלתי אפשרי'
בלתי אפשרי
07/10/2018 | 10:21
6
21
יש אופציה נוספת ?
לצפיה ב-'מזל, אינטואיציה...'
מזל, אינטואיציה...
07/10/2018 | 14:46
5
26
אתה יכול להוציא לו מהאינטרנט רשימת קבוצות בישראל... יש לא מעט :) כמו כל נושא אחר. אולי גם כדאי שתגיד לו באותה הזדמנות, שהן מאוד שונות זו מזו.
לצפיה ב-'מחפש המלצה או כמה שמהם הוא יבדוק אם אין לך אז אין '
מחפש המלצה או כמה שמהם הוא יבדוק אם אין לך אז אין
07/10/2018 | 14:55
4
13
לצפיה ב-'אז הנה משהו ראשוני:'
אז הנה משהו ראשוני:
08/10/2018 | 11:52
3
27
יכול להיות שהקבוצה שתהיה אידיאלית לו - לא מופיעה פה בכלל.
שהיא בכלל לא ידועה.
והוא יכול להיות סמוך ובטוח שעל כל אחד מהשלוש שאני מציין להלן, יש גם הרבה מקטרגים:

1. שבילים - עמותה ותיקה ורצינית הקשורה ישירות למרכז המקורי של גורדייף בצרפת והסתעפויותיו. מרכזת כמדומני קבוצות רבות בישראל: http://www.gurdjieff.org.il/he/home.html

2. אגודת החברים - בית-הספר של רוברט ברטון. למדתי שם כחמש שנים. הוא מומלץ מאוד לדעתי לתלמידים מתקדמים יחסית, שכבר חרשו היטב את הספרות בנושא ובילו כמה שנים או יותר בבתי ספר אחרים. אלה יכולים כנראה להפיק ממנו תועלת עצומה. בכלל לא בטוח שהייתי שולח לשם תלמיד מתחיל או מתעניין: http://beingpresent.org.il/the-4th-way

3. פטריציו פאולטי - כמה מתלמידיי המעולים (שחלקם מורים מדהימים בעצמם בכל מיני תחומים קרובים) מהללים את בית הספר הזה, אז בטוח יש שם הרבה דברים טובים: https://www.facebook.com/pg/internationalschoolofs...
לצפיה ב-'הוווו זה בטח יכול לעזור... הרבה תודות... '
הוווו זה בטח יכול לעזור... הרבה תודות...
08/10/2018 | 12:22
2
9
לצפיה ב-'בשמחה... ספר בסוף איך הלך אם יבוא לך (לאן הצטרף בסוף וכו')'
בשמחה... ספר בסוף איך הלך אם יבוא לך (לאן הצטרף בסוף וכו')
08/10/2018 | 22:16
1
13
לצפיה ב-''
09/10/2018 | 01:17
3
לצפיה ב-'מישהו נתקל בשיטה של ג'ו דיספנזה?'
מישהו נתקל בשיטה של ג'ו דיספנזה?
19/09/2018 | 05:27
6
56
הוא עלה על זה בדרך מדעית שדרך המדיטציה, יש שלב שאתה יכול ליצור את המציאות שלך, אם תחזור על כך יום יום. לא מצליחה להבין באיזה שלב במדיטציה הוא מרגיש שהוא כבר לא הוא, אלא יכול ליצור ממקום לא מודע.
לצפיה ב-'עצם המדיטציה היא מימוש של מציאות'
עצם המדיטציה היא מימוש של מציאות
19/09/2018 | 07:09
37
את צריכה את כל העזרה שאת יכולה לגייס פנימית וחיצונית כדי להשיג את זה בלי שנשאר מהעזרה הזאת עודף לדברים אחרים , זה מה שנקרא dedicate to meditate

לצפיה ב-'מצפייה קלה ביוטיוב '
מצפייה קלה ביוטיוב
19/09/2018 | 20:23
35
אני רואה שהוא ממליץ להשתמש בסג'סטיה עצמית כדי ליצור תוואים חדשים לניורונים כדי לצאת מהמסלולים הרגילים והלופים שאנחנו נמצאים בהם.

תחשבי על זה ככה , הסג'סטיות האלה מגיעות מהמחשבה אבל ייתכן וסג'סטיות מועילות יגיעו גם מהתת מודע אם תקשיבי לעצמך טוב טוב ותתחילי לפענח את השפה של הגוף וההרגשה.

אחרי שתפענחי מספיק מהשפה הזאת תוכלי לעבוד על התקשורת הפנימית שלך , יש כאלה שיקראו לזה עבודה עם הילד הפנימי אבל זה באותה מידה גם יכול להיות עבודה עם הגבריות והנשיות הפנימיים יש לזה כל מני שמות .. מה שחשוב זה שמתרחש איזה שהוא משא ומתן פנימי מודע שבו משתתפים כל החלקים - המחשבה, הגוף וההרגשה שבו הצרכים של כל החלקים נידונים בצורה פתוחה וחופשית בלי שיפוט.

לצפיה ב-'עיינתי קצת עכשיו בעקבות שאלתך.'
עיינתי קצת עכשיו בעקבות שאלתך.
23/09/2018 | 06:28
39
זה נשמע מוכר מאוד ובסיסי מאוד: התבוננות על המוח כעל מורכב משלושה חלקים, כאשר כל אחד מהם הוא ה"מנהיג" ברובד אחר.

מהזווית הזאת - של רשתות נוירונים שכל זרם חדש בהם יכול או להיחלש או להתחזק (אך לא להישאר כמו שהוא) - אפשר לבחור לשתף את כל הצדדים בדבר חדש ועל-ידי כך לחולל זרם שהולך ומתחזק ושומר על עצמו. במלים אחרות - הופכים לאדם חדש (לפחות טיפה, במשהו אחד), שזה אומר בעצם שנכנסים למציאות חדשה (לפחות טיפה, במשהו אחד).
לצפיה ב-'לא ראיתי, לא שמעתי'
לא ראיתי, לא שמעתי
29/09/2018 | 14:50
2
38
אבל אומר לך ברשותך כמה דברים על המציאות ועל המדע.
ראשית כדאי לזכור שה"מדע" הוא רק דרך אמת מני רבות להתבונן במציאות, לדעתי אפילו לא הדרך הטובה ביותר, מכיוון שהמדע כמו מפה  טופוגראפית מנסה ליצור מודל "אובייקטיבי" שיתאר את המציאות. אלא שהתיאור הזה הוא רק תיאור של המציאות ולא המציאות עצמה.

את המציאות אנחנו יוצרים בעצמנו. כל אחד מאיתנו יוצר לו את המציאות של עצמו (כך שדיבור על מציאות "אובייקטיבית" הוא קצת מופרך).
אנחנו אוספים את כל הקלט החושי הזמין לנו וכאילו היו פיסות הקלט החושי חרוזים, אנחנו מנסים להשחיל על חוט שיקשר את כל פיסות המידע החושי לכלל תמונה שיש לה סיפור קוהרנטי. זהו "הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו".

כאשר את מודטת מספיק עמוק, את יכולה (אולי) לראות איך את טווה את סיפור המציאות שלך מפיסות הקלט החושי ביחד עם הדמיון וכל מה שאת "יודעת" על העולם הזה.
אם וכאשר את רואה את זה, את יכולה להשתעשע בטווית סיפורים אחרים לגמרי שישנו את "המציאות" שלך מן הקצה אל הקצה.
לצפיה ב-''
30/09/2018 | 21:30
8
לצפיה ב-'וזה לא באמת עובד'
וזה לא באמת עובד
13/10/2018 | 13:25
13
לצפיה ב-'מי פה היה בהרצאה של אקהרט טולה השבוע, בהיכל התרבות? '
מי פה היה בהרצאה של אקהרט טולה השבוע, בהיכל התרבות?
15/09/2018 | 10:44
17
49
אני הייתי... ואין מלים עדיין.
לצפיה ב-'יום לפני נסיעתי הבאה לכרתים, ספר '
יום לפני נסיעתי הבאה לכרתים, ספר
15/09/2018 | 11:53
4
55
מעבר לתיאור החוויה מעניין כמה שאלו מי זה שחווה?
לצפיה ב-'זאת היתה הרצאה לכ-2500 איש בהיכל התרבות.'
זאת היתה הרצאה לכ-2500 איש בהיכל התרבות.
15/09/2018 | 22:45
1
48
איש פשוט, כפוף, יושב על כסא... בלי שום תפאורה או משהו מיוחד.

בפתיחות, בפשטות, בהומור, ברכּות, בחמלה, מדבר מתוך הרגע הזה, אל כל האנשים האלה...

והכוח של זה, הו, הכוח של זה.
לצפיה ב-'תודה. הכוח של הרגע ההוא נמצא ברגע הזה'
תודה. הכוח של הרגע ההוא נמצא ברגע הזה
31/10/2018 | 07:17
11
לאקהרט יש משפט שלקחתי עכשיו מהאינטרנט
To be still is to be conscious without a thought
זה די ממצה את החוויות שהתנסיתי בהן בכרתים, ה- stillness. חודש וחצי עטופה בדממה עשה את שלו.
אחרי 4 שנים של קריאה, ניסוי וטעיה, התעוררויות ותובנות גיליתי את הסוד שיש בדממה (ובעין), את עצמי, את המודעות והנוכחות ברגע.
כשחזרתי לפני שבוע קרה משהו שבעקבותיו נוקו שאריות טראומה מבית ילדות, דבר שאיפשר לחזור לדממה ביתר קלות ולשינוי הזה לחלחל לעומק . זה יופי.

לצפיה ב-'נסיעה טובה ובהצלחה איזה כיף לך'
נסיעה טובה ובהצלחה איזה כיף לך
25/09/2018 | 01:22
1
9
לצפיה ב-'תודה. היה מרהיב ועדיין..'
תודה. היה מרהיב ועדיין..
31/10/2018 | 07:03
2
לצפיה ב-'בדקתי בעבר עליו ולא אהבתי '
בדקתי בעבר עליו ולא אהבתי
16/09/2018 | 10:21
10
39
מה שמצאתי לא זוכרת כרגע מה זה היה כי זה היה מזמן אבל הוא ברשימה השחורה שלי.
הוא לא טהור כוונוצ
לצפיה ב-'לא היה לי חשק להתעמק אבל אופרה'
לא היה לי חשק להתעמק אבל אופרה
16/09/2018 | 10:42
9
48
 וינפרי המליצה עליו והיא תמליץ רק על אדם שמקדם אגנדות של שטניזם .שזה בין השאר לכפור באל וכולי. מבחינתי הוא פשוט מהגורואים שמקדמים את העידן החדש .
לא שאני כזה בעניין של דתות אבל מבחינתי זה מדד טוב ללמה האדם מקודם בתקשורת.
בנצרות הביטוי i am מיוחס לאל והוא בדיבורים שלו מייחס את הביטוי לאדם.
מאחר שאני די בטוחה שהוא שטניסט אחרת אופרה וינפרי לא היתה משתפכת עליו במחמאות ומקדמת אותו כל כך אז מבחינתי כל מי שיטרח לפשפש בחייו האישיים יגלה את הגועל נפש הרגיל של שטניסטים בתעשייה: אונס ילדים שתיית שתן וכולי.
כמובן שהתקשורת שרוצה לקדם אותו לא תפשפש לו בחיי הפרט אבל אנשים כאילו מגעילים אותי באופן אישי וגם לראות אותו בלי לדעת את זה זה די מגעיל הוא משדר משהו לא נעים
לצפיה ב-'אני שונאת צבועים והוא מאילו'
אני שונאת צבועים והוא מאילו
16/09/2018 | 10:44
3
38
שמשדרים דבר אחד ועושים מזהו אחר בחיים האישיים

לצפיה ב-'זהירות - את מדרדרת את עצמך למקומות חשוכים'
זהירות - את מדרדרת את עצמך למקומות חשוכים
05/10/2018 | 10:36
2
25
איך אפשר להגות בכלל משהו שלילי על הבן אדם הזה, שכל מה שמופץ ממנו זה טוהר ותום ושמחה כמו של ילדים...   

דבר שני, השטן הוא חלק מהשלם, כל עוד לא תקבלי את כל החלקים שבך... מה שלא תקבלי לא רק שישאר אלא ימשיך להתנפח ...
לצפיה ב-'אל תדאג הצליחו'
אל תדאג הצליחו
05/10/2018 | 22:33
1
30
בסוף לשכנע אותי הגיגה של ליאורה כהן שעדיף להגות באור היא החזירה את הדגים לים כשהיא לחשה לו מילים חיוביות.
תראה אני תעבתי את זה שאנשים שומעים מוזיקה ולא יודעים שהם ממנים בכך סוחרי עבדים ושהם סוגדים לפרסונות מומצאות ששוכבים איתם ואונסים אותם כל שני וחמישי והייתי מוכנה לתלות את זה בפומבי כי זה דם חפים מפשע לעיני כל שלא רואות

אבל למדתי בסוף שאם מתמקדים באור גם העוולות האילו בסוף יעלמו כשתהיה מאסה קריטית.

כך או כך הוא עדיין שטניסט אחרת אופרה וינפרי לא היתה תומכת בו כל כך.
אני פשוט כבר מכירה את העולם שלהם;)
לצפיה ב-'ואגב אנשים לא תמיד מי שהם נראים מבחוץ'
ואגב אנשים לא תמיד מי שהם נראים מבחוץ
05/10/2018 | 22:35
23
למדתי את זה היטב כשחקרתי את העולם שלהם ואותם. 
לצפיה ב-'זה נשמע/נקרא לי קצת כמו בדיחה או פרודיה.'
זה נשמע/נקרא לי קצת כמו בדיחה או פרודיה.
23/09/2018 | 06:35
2
41
התקשיתי להתייחס לזה ברצינות... ולקלוט שאת באמת מאמינה בדברים כאלה / חושבת ככה. קצת כמו שהרגשתי כששמעתי לאחרונה שיש המאמינים שכדור הארץ שטוח ושהיותו עגול היא קונספירציה משותפת של ממשלות העולם בשיתוף פעולה עם נאס"א. יש לי פה שיעור נהדר... אנסה לעשותו כמה שיותר מהיר וקל ופשוט.
לצפיה ב-'תהנה'
תהנה
23/09/2018 | 23:17
1
11
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/09/2018 | 07:27
9
לצפיה ב-'ביירון קייטי נראה לי אמרה'
ביירון קייטי נראה לי אמרה
13/10/2018 | 12:26
1
23
שאקהרט טולה זה ה"מה", והחקירה שהיא מלמדת לעשות, זה ה"איך".
ניסיתי בעבר לשמוע את הספר של טולה, ולא התחברתי לא לקולו, לא לדרך שבה הוא מופיע ומעביר את השקפת עולמו.
דברים מהסוג שאת תיארת לא ראיתי אצלו, אבל אם פחות התחברת אולי תתחברי לקייטי.
לצפיה ב-''
13/10/2018 | 15:09
5
לצפיה ב-'המלים ימצאו כבר מעצמן , למצוא מאמצים נכונים.. '
המלים ימצאו כבר מעצמן , למצוא מאמצים נכונים..
17/09/2018 | 02:41
39

לצפיה ב-'ה'תשע"ח ה'תשע"ט'
ה'תשע"ח ה'תשע"ט
09/09/2018 | 20:28
21
מזל טוב לנו!
עברנו משנת ה'תשע"ח לשנת ה'תשע"ט...
המשך מעוף נעים ומשופר לכולנו! 
לצפיה ב-'ספר במתנה (קצה החוט)'
ספר במתנה (קצה החוט)
07/09/2018 | 12:18
14
40
לצפיה ב-'|4U|'
|4U|
07/09/2018 | 14:34
12
39
בשלב זה בחיי לא זקוקה לעוד ספר,
יש יותר מודעות/הווה,
אבל תמיד טוב שיהיה בבית.
כרגיל זה פתח את יצר הס/חקרנות
וגיגלתי לג'ין דאן, תלמידתו ועורכת ספריו.
מצאתי ראיון מעניין שנערך איתה.

מהראיון:
Do you ever miss Western society,
your home life?
Never.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Do you have an aim in life?
My aim in life
is to lose an aim in life
that’s his teaching.
There’s no purpose to this life;
it’s just entertainment.
That’s all.
~~~~~~~~~

המסר העיקרי של ניסרגדתא
'Give up all you have read
and just BE

לצפיה ב-'ספר מעולה'
ספר מעולה
07/09/2018 | 15:27
5
8
לצפיה ב-'שמעת על שאטארי בסופיזם?'
שמעת על שאטארי בסופיזם?
08/09/2018 | 11:25
4
32
לדעתי הם הכי צודקים (((:
שטרי אומר הדרך המהירה והישירה. סוג של חקירה עצמית (:
שים לב למתודה שלהם.
1. אין צורך בשלילה עצמית אלא באישור עצמי (!)
(כל הזמן חשבתי במקום לשאול מי אני פשוט לאשר שאני קיימת ומודעת)
2. מדיטציה זה בזבוז זמן
(אכן, במקום לשאול מי מודט ולקבל ריקות כתשובה)
3. אחד צריך רק לאמר שהוא קיים I AM , או אני אחד בלי שני
(תמצית הנון דואליות)
4. אין צורך להתנגד לאגו או להאבק בו (כי מי מתנגד או נאבק אם לא האגו בעצמו)
בערבית - אין צורך בג'יהאד עצמי (:
5. אין צורך במות האגו כי זה דואליות שגויה- אחד הורג את השני
6. אין צורך להמנע מאכילת בשר (...)

לצפיה ב-'תודה. בקיצור - אין צורך בכלום. '
תודה. בקיצור - אין צורך בכלום.
08/09/2018 | 12:05
1
25
או כמו שחבר היה אומר לי תמיד לזכור
''צריך'' זה המיינד
לצפיה ב-''
08/09/2018 | 12:09
6
לצפיה ב-'מקסים '
מקסים
08/09/2018 | 21:49
1
27
טוב לתרגל ריקות במדיטציה אבל האתגר האמיתי הוא להזריק את הריקות הזאת בכל מני סיטואציות בחיים שכבר מלאות וגדושות בפני עצמן כך שמתווסף להן מימד נוסף.

אני מוצא שאם אני מנסה יותר מדי - אז אני פשוט מודע לזה שאני מנסה יותר מדי - ואם אני לא מנסה בכלל וזורם בגלי האסוציאציות אני עלול לשכוח לנסות בכלל !
.

לצפיה ב-'זה האתגר. ריקות במלאות. או מלאות בריקות (:'
זה האתגר. ריקות במלאות. או מלאות בריקות (:
09/09/2018 | 11:14
10
לצפיה ב-'החיים הם בידור עבור מי ? '
החיים הם בידור עבור מי ?
08/09/2018 | 21:29
3
10
לצפיה ב-'בידור. נקודה. '
בידור. נקודה.
09/09/2018 | 11:20
2
32
בבידור הכוונה כמובן למטפורה של החיים כסרט ואני המסך.
this so called world is a juggling, a picture show.
. to be happy, look upon it so. shiva.
אחד משלושה ארבעה ציטוטים שאימצתי לליבי.
*עכשיו* תשאל מי (:
לצפיה ב-'לא ציינת איזה נזירה זאת אז אולי זה ג'יסוס שמבודר ?'
לא ציינת איזה נזירה זאת אז אולי זה ג'יסוס שמבודר ?
09/09/2018 | 17:36
1
8
לצפיה ב-'Jean Dunn '
Jean Dunn
12/09/2018 | 18:02
6
לצפיה ב-'על המצבה של חבר טוב שלי ז"ל כתוב ציטוט:'
על המצבה של חבר טוב שלי ז"ל כתוב ציטוט:
10/09/2018 | 15:19
1
23
"תפקידנו בחיים הוא לחיות"

ידידה שלו גם שמה לו כוס לאספרסו על המצבה, מתוך ידיעה ברורה שבאחרית הימים כשתגיע תחית המתים הדבר הרא/שון שהוא ירצה יהיה את הקפה שלו...
לצפיה ב-'יפה'
יפה
12/09/2018 | 18:19
19
לחיות בעודנו בחיים זה האתגר..

אני חובבת הומור שחור. כבר אמרתי לאימי שתחיה (כנראה עד גיל מאה+ זה בגנים שלה) שעל המצבה שלה אכתוב כמה בדיחות פרטיות והיא הסכימה. לשתינו יחס די בריא למוות, הטאבו הגדול. שתינו מבינות שרק הגוף מת, שתינו  חובבות את רעיון הקבורה ההודי (שריפה) והאירי (ריקודים ומשתה), שתינו אמונות על ספר החיים והמתים הטיבטי ושתינו מתעניינות בהארה. אולי זה קצת מוזר.. (:
לצפיה ב-''
07/09/2018 | 16:55
9
לצפיה ב-'''כשאת הופכת לנזירה,'
''כשאת הופכת לנזירה,
07/09/2018 | 20:01
2
49
זה לא כדי ללמוד בודהיזם יותר לעומק.
זה כדי לחיות עם בודהיזם.
לחיות איתו...
לאכול איתו..
להתפלל..
לעבוד..
לחטוב עצים..
לנכש עשבים...
כל הדברים האלה הופכים ללימוד.
זה אולי הבודהיזם עצמו."

מתוך ''שולחן השף'' כרך 3 פרק 1

נטפליקס
לצפיה ב-'מאוד יפה. '
מאוד יפה.
08/09/2018 | 19:32
1
22
שנה טובה
לצפיה ב-' '
08/09/2018 | 20:58
2
לצפיה ב-'מדיטציה על חפצים ועל זרעים, שיטת האנתרופוסופיה'
מדיטציה על חפצים ועל זרעים, שיטת האנתרופוסופיה
01/09/2018 | 18:29
23
39
רודולף שטיינר ממליץ להתבונן במשך מספר דקות בכל יום למשך שבוע, על זרע של עץ כלשהו. לדמיין את מה שינבוט ויגדל ממנו לעץ, את הלבלוב של הפרחים וכל הצאצאים שיצמחו ממנו. הזרע כבר כעת מכיל את כל אלה, אבל אנחנו רואים אותו רק כזרע קטן בגלל חוסר יכולתנו להשתחרר מתפישת הזמן בעולם זה.
אפשרות נוספת ששטיינר ממליץ עליה היא למדוט על חפץ מסוים באופן דומה, כמו אולי האיש שבתמונה הזאת להמחשה. לחשוב על כל התהליך שעבר עד שהגיע לידינו. מהחומר הגולמי, למפעל שיצר אותו והפועלים שעשו במלאכה, הנהג שהביא אותו לחנות והמוכר שמכר לנו אותו.

לצפיה ב-'ולמה זה טוב לחשוב (כלומר לדמיין) את כל זה ?'
ולמה זה טוב לחשוב (כלומר לדמיין) את כל זה ?
04/09/2018 | 10:23
22
29
רוב זרעי העצים לעולם לא הופכים לעצים מלבלבים או בכלל נובטים.
אז זה לא ה''עתיד'' שלהם
רק הדמיון הפורה שלך
לצפיה ב-'זה יכול להיות טוב מאוד לדברים מסויימים, אם עושים את זה טוב.'
זה יכול להיות טוב מאוד לדברים מסויימים, אם עושים את זה טוב.
06/09/2018 | 11:15
19
27
הדמיון יכול לשמש כחוש חשוב ביותר, במקרים מסויימים.
כדי להמחיש חלק מהכוונה, אתן דוגמה אחת לעניין הזה:

מיוחסת למיכלאנג'לו האמרה, שהוא כבר רואה את הפסל בתוך גוש החומר שלפניו... וכל שנותר לו לעשות הוא לסלק את המיותר מסביבו.

זוהי דוגמה, בין היתר, לאיך השימוש בדמיון כבתור חוש, יכולה לחולל מיומנות משופרת מאוד במגוון הקשרים.
לצפיה ב-'הי, לא שאלתי באופן כללי למה טוב לדמיין'
הי, לא שאלתי באופן כללי למה טוב לדמיין
06/09/2018 | 11:19
18
20
הוא קרא לזה מדיטציה
לצפיה ב-'ומהי מדיטציה?'
ומהי מדיטציה?
06/09/2018 | 11:56
17
24
אני חושב שקראת את המלה "מדיטציה" בדבריו, כאילו כתוב "תרגול לתודעה ערה" או משהו שכזה? כי אם כן, הסתירה שעולה במיינד - מובנת.

במציאות, "תודעה ערה" או "מי שאני באמת" או בכל כינוי אחר של זה, יכול להתגלות אפילו כתוצאה משטיפת פנים או בליעת רוק. אין לזה באמת תרגול כללי, אלא יותר מעין היוולדות ספונטנית, שאמנם יכולה כנראה להיעזר בכל מיני דברים.

אנשים רבים באמת חושבים כיום, שאפשר לדמיין כל מיני דברים, לעשות כל מיני דברים, לתרגל כל מיני דברים (לדוגמה, מדיטציה), באופן שיביאם להיות "ערים". הם לא יודעים שזה לא מדוייק.

מהכרותי עם השפה, המלה "מדיטציה" מתייחסת פחות או יותר לכל תרגול פנימי שהוא, עם או בלי יומרות לחולל תוצאות בעניין "הולדת האמת". נדמה לי, שהיית בעצם רוצה, שהמלה הזאת תתייחס רק לתרגולים שמנסים לעסוק ישירות בנושא הזה?
לצפיה ב-'אתה חושב שרודולף שטיינר התכוון לזה?'
אתה חושב שרודולף שטיינר התכוון לזה?
06/09/2018 | 13:32
16
7
לצפיה ב-'לתודעה ערה?'
לתודעה ערה?
06/09/2018 | 14:47
15
29
אני לא יודע, אני לא מכיר אותו, לא קראתי דבר שכתב, אין לי מושג אם ידע מה זה אפילו...
לצפיה ב-'טוב אז נמתין לתשובה של מי שכתב את זה'
טוב אז נמתין לתשובה של מי שכתב את זה
06/09/2018 | 14:56
14
7
לצפיה ב-'בא לי לציין שמעטים מאוד יודעים על תודעה ערה, "העצמי האמיתי".'
בא לי לציין שמעטים מאוד יודעים על תודעה ערה, "העצמי האמיתי".
06/09/2018 | 15:03
2
24
כולל מורים רבים וכו'.
יש הרבה דמיונות, הרבה הרבה דמיונות.
ערפל רב על פני האדמה.
יש אנשים שלפעמים יודעים, לרגע... ואחר כך שוב לא יודעים בכלל - רק אולי חושבים שעדיין יודעים.
להיות אדם, לא הכי פשוט בעולם, מבחינה זו.
לצפיה ב-'אם חושבים שיודעים, אז לא יודעים (:'
אם חושבים שיודעים, אז לא יודעים (:
07/09/2018 | 14:36
4
לצפיה ב-'רגעים לא זכורים הייטב '
רגעים לא זכורים הייטב
08/09/2018 | 22:46
6
לצפיה ב-'אז כן'
אז כן
12/09/2018 | 12:20
10
25
שטיינר היה אחד הנביאים הגדולים בתקופה המודרנית. הוא התכוון והדריך בדיוק בנושא זה של ערות התודעה. לגישתו ישנן שתי דרכים להשיג את ההתקדשות, שכתנאי לה מחויבת גם ערות התודעה: התבוננות פנימה, כיוון שבתוך האדם נמצא כל היקום, ז הייתה דרכו של הבודהה. הדרך השנייה היא התבוננות החוצה אל היקום, דרכו של זרטוסטרא ושל היוונים אחריו ושל שטיינר עצמו (שייתכן שהיה גלגול של זרטוסטרא, נושא הטעון בדיקה). שתי הדרכים טובות ומובילות בסוף לאותו מקום אבל לאדם המודרני המערבי מומלצת הדרך השנייה. לכן רוב אנשי המערב הנוהים אחרי הבודהיזם וחוכמות המזרח מחטיאים את המטרה והופכים במקרה הטוב לנזירים ואינם מתקדשים, מפספסים את ייעודם כאדם מערבי.
לצפיה ב-'לדעתי בדיוק להפך'
לדעתי בדיוק להפך
12/09/2018 | 18:39
7
23
כמערבית מעדיפה את הדרך הראשונה של ההתבוננות פנימה כי היא יותר ישירה ומהירה ואלו תכונות מובהקות של האדם המערבי. הדרך השנייה של התבוננות חיצונית בלי לברר מיהו או מהו המתבונן מחטיאה את המטרה.
בזמנו קראתי כמה ספרים של שטיינר ומאוד התרשמתי ממנו. הוא היה קרוב לאגודה התיאוסופית אבל כשהם בחרו בקרישנמורטי כמושיע הוא עזב. בדיוק עכשיו אני קוראת את הספר the voice of silence שתרגמה מאדאם בלאבטסקי.
לצפיה ב-'זה לא סתם התבוננות חיצונית, '
זה לא סתם התבוננות חיצונית,
13/09/2018 | 21:35
6
23
אלא הבנה של היקום באמצעות שכלול התודעה, להבין את מה שפועל מאחורי הדברים ומניע אותם. אדם מערבי טיפוסי הוא רציונלי ושכלתני לכן מתאימה לו יותר ההתבוננות החוצה. אצל אלו שמנסים ללכת בדרך הבודהה רואים החלשה של האגו ושל כוחות הרצון ולכן החטאה של המטרה. האגו והאינדיבידואליות הם מתנה גדולה אם לא נופלים לאגואיזם.
שטיינר יצא מהאגודה התיאוסופית, כאשר בלאבצקי וחבריה זיהו את קרישנמורטי כהתגשמות של הישות האלוהית שנקראת קרייסט. שטיינר שלל את הדבר וגם קרישנמורטי עצמו. מאוחר יותר הוא הסביר שבלבצקי נלכדה בתודעתה ע"י מאגים שחורים מהודו או טיבט. התיאוסופיה הייתה בעבר מקור מהימן לידע אבל היום לא בטוח שזה המצב.

לצפיה ב-'מה זה שכלול התודעה? ולמה זה חיצוני?'
מה זה שכלול התודעה? ולמה זה חיצוני?
13/09/2018 | 22:32
1
4
לצפיה ב-'אבולוציה של התודעה למצבים מתקדמים, זה לא חיצוני אבל יש דרכים'
אבולוציה של התודעה למצבים מתקדמים, זה לא חיצוני אבל יש דרכים
14/09/2018 | 17:37
5
לצפיה ב-'יש מצב להסביר?'
יש מצב להסביר?
14/09/2018 | 00:06
3
15
"אצל אלו שמנסים ללכת בדרך הבודהה רואים החלשה של האגו ושל כוחות הרצון ולכן החטאה של המטרה. האגו והאינדיבידואליות הם מתנה גדולה אם לא נופלים לאגואיזם."
לצפיה ב-'כן'
כן
14/09/2018 | 17:35
2
16
היי,
הלימוד של הבודהה היה ודאי מועיל לאדם בן תקופתו שחי באזור שלו. יש כל מיני סוגי אדם עם חשיבה ותודעה שונה. לא ראיתי הרבה אנשים מערביים שהלימוד של הבודהה קידם אותם בכיוון של התקדשות, שזה בסוף מה שאדם צריך לשאוף אליו.
לצפיה ב-''
14/09/2018 | 19:22
3
לצפיה ב-'ולעומת זאת כן ראית הרבה אנשים שהתעוררו (אני מניח'
ולעומת זאת כן ראית הרבה אנשים שהתעוררו (אני מניח
25/09/2018 | 01:32
12
שלזה אתה מתכוון במילה התקדשות) דרך דרכו של שטיינר ?

לצפיה ב-'"בתוך האדם נמצא כל היקום"'
"בתוך האדם נמצא כל היקום"
12/09/2018 | 18:44
1
37
לצפיה ב-'בתוך האדם גם זו אשליה מה זה אדם אם לא עוד רעיון ? '
בתוך האדם גם זו אשליה מה זה אדם אם לא עוד רעיון ?
25/09/2018 | 01:38
11
אין כלום באמת
הכל חלום של סנופקין
לצפיה ב-'ומה בכך?'
ומה בכך?
12/09/2018 | 12:08
1
19
מה שחשוב זה שבזרע יש את הפוטנציאל לכל זה, ואם ניתן לו את התנאים המתאימים זה גם יתממש. זה כמו שבכל אדם, אפילו בך, יש כבר את הפוטנציאל להפוך לקדוש אבל מכיוון שאתה שרוי בשליליות זה אפילו לא בכיוון של להתחיל להתממש.
לצפיה ב-'הפוסל במומו פוסל'
הפוסל במומו פוסל
25/09/2018 | 01:26
10
אני רק ציינתי מספר עובדות
לצפיה ב-'המלצה בנטפליקס, ''ג'ים ואנדי''.'
המלצה בנטפליקס, ''ג'ים ואנדי''.
04/09/2018 | 10:14
29

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
פורום מיסטיקה
פורום עולם המיסטיקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה