לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

צריכה לפרוק ...
12/02/2016 | 14:41
3
77
כצרכנית קבועה של מדורי הרכילות הישראלים ומדורי האופנה (כן אני חושפת צדדים פרועים באישיותי החידתית ) אני מודיעה שצבע השחור הגיע לי עד כאן! (תנועת יד חדה מעל לראש) .
נמאס לי מדיקטטורת השחור (לבן אפור) באופנה. לא מבינה מי הצהיר שרק שחור זה in בארץ. אם אתה רוצה להיות נועז אז אפשר גם כחול כהה. אבל חייב משהו שחור. שחור לבן זה הכי, שחור אפור, שחור תחרה או שחור שיפון, עם שסע או בלי...שחור עם זהב או כסף. אבל זהו! 
איפה סגול, טורקיז,ורוד, כתום,צהוב, ירוק... קרה משהו ולא הודיעו לי?

אני כבר מרגישה יותר טוב
שבת שלום

כשאת קוראת במדורי הריכלות
13/02/2016 | 08:39
2
18
זה לרוב על אירועים/השקות
אני חושבת ששחור הוא באמת ה-צבע לאירוע
עכשיו גם חורף אז אפור ולבן גם
את שאר הצבעים שצינת אני לא לובשת
כן אוהבת ולובשת
ורוד בייבי, זית, מנטה, תכלת בהיר וממש אתמול קניתי
פוטר סגול כי אהבתי את הגיזרה וזה הצבע היחיד שנשאר 
במידה שלי 
אבל כווווווווווווווולם בשחור?
13/02/2016 | 09:09
1
12
זה לא היה ככה תמיד. מה עם סטייל אישי? רצון להתבלט? אמירה, אומץ.
איך זה שבהשקות בחו"ל זה ממש לא ככה?
וגם אם חורף, למה המון עדיין עם סנדלים?

תודה שהתייחסת
פתחתי אתר רכילות
13/02/2016 | 09:19
13
תראי 
יש בזה משהו
אבל אני עדיין בעד
כי לא יודעת לדוגמא נינט
אני לא סובלת את הסטייל שלה
(או את הסטייליסט)

נאמר פה שלומית מלכה הכי יפה
ולבושה הכי לטעמי
כשהיא חוזרת מתיאלנד
ורוב אלה שלבשו שחור הפגיזו

נשים בפרסומות - התייחסות מהאמצע
12/02/2016 | 05:33
3
73
זה משהו שאני חושבת עליו כבר זמן וההודעה של אמה הזכירה לי שהגיע הזמן לכתוב על זה 
(רוצה רק ליידע מראש שאני בקושי רואה טלוויזיה, ואם כן אז בלי פרסומות, אבל אני לא חיה בוואקום,  ואני גם לא חיה בארץ. אז אם הדברים שכתובים להלן הם שגויים זה מאוד ישמח אותי )

הדוגמניות בפרסומות הן לרוב רזות, וכשמפרסמים נשים מלאות אז הן בד"כ די מלאות. אבל רוב הנשים נמצאות בין לבין, הן לא רזות ולא שמנות. הן מה שנקרא "ממוצעות", ועל פלח השוק הזה שמהווה את הרוב, המפרסמים פוסחים.
רוב הנשים הן לא מידה 38 אבל גם לא מידה 48. הן באמצע. לנשים הללו יש כוח קניה גדול אבל בפרסומות הן לא מופיעות וזה חבל.
פה חלק מהבעיה
12/02/2016 | 11:33
1
55
שנשים 'רגילות' מפרסמות מידות גדולות...

וגם בחלונות ראווה של חנויות למידות גדולות
12/02/2016 | 18:14
33
הבובות שמדגמנות את הבגדים רזות, והבגדים מהודקים מאחורה בסיכות, כך שבכלל לא רואים את הצורה האמיתית של הבגד.

אני ממש לא קונה לפי מה שאני רואה בפרסומת
13/02/2016 | 08:45
12
אני צריכה לגשת לחנות, למדוד ולהרגיש את הבד
בנוסף - יודעת- שבכל הפרסומות יש פוטושופ
גם לגוף ולגזרה
אז יש דוגמנות שאני נהנית לראות אבל זה לא מה שימשוך אותי 
לחנות 
מה זה משנה עם על בובה יש בגד מהודק והיא רזה
אם היתה בובה מלאה אז היית קונה את הבגד בלי למדוד?..

תמיד כדאי למדוד ולראות איך זה בא על הגוף
ואגב עכשיו הדוגמנית שמפרסמת את עונות היא עדי שילון
והיא ממש לא ענקית 
היא גבוהה מאד וקצת מלאה 
וכן יפה לטעמי
שמנה-רזה וטרור אינטרנטי
10/02/2016 | 10:20
12
226
אתמול ראיתי בפייסבוק דיון שכדרכם של דיונים בפייסבוק הידרדר לבריונות שהוציאה ממנו את כל הטעם - בלבו עמדה פרסומת לחנות לבגדי נשים במידות גדולות שהציגה נשים גדולות באמת.

מגיבה אחת אמרה שלדעתה הנשים המופיעות בפרסומת שמנות מדי, וזה לא בריא ובעיניה גם לא יפה.
מיד התנפלו עליה (בעיקר נשים) וטענו שהיא מנסה להשליט טרור יופי ולדכא את כל הנשים כולן.
אני רוצה להבהיר שאני בעד להראות נשים מכל הסוגים והגדלים בפרסומות - במיוחד כשמדובר בחנות שקהל היעד שלה הוא נשים שמידותיהן גדולות. אבל להתנפל ככה על מישהי מפני שטענה שלדעתה מדובר בהשמנת יתר? אותן נשים שהגיבו בהתלהמות מביכה הרי מבקרות (ובמידה רבה של צדק) כל דוגמנית רזה או רזה מדי בטענה שהצגתן היא טרור יופי ושהן מדגימות מודל יופי לא בריא ולא מציאותי...
כלומר להיות שמנה מדי (ורואים שחלקן שמנות מדי) זה יפה ונשי ומעצים וסבבה? לאיש אין זכות לומר משהו אחר? האם לבקר נשים על רזון יתר - זה לגיטימי, אבל לבקר על השמנת יתר - זה לא לגיטימי?
קצת הופתעתי מעוצמת ההתקפה ומאופייה.

כאן אמה וודהאוז, שמנה לפי כל פרמטר...

בהחלט אין סימטריה
10/02/2016 | 10:41
145
כאן סקרלט, רזה לפי כל פרמטר. רק מה, רזה טבעית.

ההערות שאנשים ונשים מרגישים בנוח להגיד לרזות הן בלתי נסבלות. לעומת זאת, כלפי שמנות - הערות הפוכות ימותנו בהרבה, או תהיינה עקיפות ו- PC.

זה נובע משלל הנחות סמויות - שאין דבר כזה אשה רזה באמת, שכל רזון הוא תוצאה של אי אכילה מספקת / של משטר דיאטה או הריסה עצמית במכוני כושר, ואז אנשים מספרים לעצמם שזה מדאגה כנה.
שומן (לפחות לא במצבים חריפים) נחשב הרבה יותר "טבעי" - תוצאה של לידות, אכילה, מתוקים וכו'.

בקיצור - בשטח, להגיד לרזה שהיא רזה מדי (ולהוסיף שלל הערות) זה לגיטימי, להגיד למישהי שהיא שמנה מדי, לא. לא ברור לי למה, אבל זה מה יש.
צודקת
10/02/2016 | 10:57
2
134
נתקלתי בדיון על הקמפיין בפורום אחר, שם היה אפשר לראות גברים מביעים את דעתם בגסות (גועל נפש, מה פתאום מראים תמונות כאלה וכו'). אישה אחת כתבה שלדעתה זה לא בריא ולא יפה, וחטפה פי מיליון מהגברים. שהיא טרוריסטית אופנה, ושאין לה זכות...
סוג של PC בתוך PC. לגברים מותר להביע את עמדתם, ברגע שאישה מביעה עמדה, היא נחשבת 'טרוריסטית', קנאית, מכוערת (לפי המקרה).
גם אני רזה (יש שיאמרו מידי), והתגובות לא נעימות. מה אני אמורה לעשות, הזנה בכפייה? אז מה אם אני אחרי לידה? אני מיניקה 6 פעמים ביום, לא ישנה מספיק ומתרוצצת אחרי 4 ילדים. בנוסף, זה גנטי. באמת סליחה.
פרקתי. תודה.
סוג של PC בתוך PC - זה כנראה זה. חבל.
10/02/2016 | 11:03
1
30
רזה זה גם סוג של מחמאה ושמנה זו לא מחמאה בעולמינו
10/02/2016 | 11:32
108
לכן אפשר לבקר רזון, כי זה כאילו בקונצנזוס ולכיוון טעם אישי, כמו שיער ארוך מידי, או לבוש מהודר מידי (?), מניחים שהערות על רזון לא פוגעות, אלא אפילו סוג של מחמאה עקיפה.
שמנה עוד לא נמצאת בקונצנזוס ולכן זה לא PC לבקר שמנות.
אכן הבחורות בפירסומת שמנות מידי. נראה לי שנשים שמנות מרגישות שזה סוג של ביקורת עליהן לכן הן מאוד תוקפניות.
גברים שמנים הם לגמרי מחוץ לקונצנזוס ולכן אין בכלל מה לומר עליהם, הם גם לא מנסים למצוא חן ולהחשב לאטרקטיבים.

יש כאן שני עניינים שונים - אחד זה תרבות דיון אינטרנטית
10/02/2016 | 13:58
7
101
(כלומר הטון המתלהם שאני יכולה לנחש שבו נכתבו התגובות), והשני זה העניין עצמו - האם להציג נשים שמנות ממש בפרסומות אופנה זה דבר חיובי או שלילי, ואם יש הבדל בין הצגה של נשים רזות מדי בפרסומות להצגה של נשים שמנות מדי. אני חושבת מבחינת לגיטימיות - שני הדברים לגיטימיים, אבל אין כאן סימטריה. ראשית נשים רזות מאוד מיוצגות בפרסומות, ובכלל במדיה הנראית, הרבה יותר מחלקן באוכלוסייה, ולשנים שמנות יש ניראות נמוכה יותר משכיחותן האמיתית. מהבחינה הזו לכל הצגה חיובית של נשים שמנות יש תועלת. שנית, כל עוד הרזון נתפס כאידיאל, השימוש הכמעט בלעדי בנשים רזות מאוד בפרסומות תורם לביסוס האידיאל הזה, מה שגורם להרבה מאוד נשים להרגיש רע עם הגוף שלהן ולשאוף למידות בלתי אפשריות עבורן. ההצגה של נשים שמנות אולי תורמת ללגיטימציה של נשים שמנות (מה שאפשר לטעון שהוא לא בריא כי הוא מפחית מהמוטיבציה שלהן לרזות) אבל בוודאי לא הופכת את ההשמנה לאידיאל ולא גורמת לנשים רזות להרגיש פחות טוב.
זה לא מובן ליֿ, כי לי ברור שצריך להציג נשים אמיתיות
10/02/2016 | 18:08
6
81
נשים יפיפיות גורפות תשומת לב. אז ברור לי שגברים נהנים להסתכל על תמונות של בר רפאלי.

אבל יש באמת נשים מעל מידה 38 שאומרות ״כמה בר רפאלי יפה בבגד ים הזה! גם אני אקנה לי אחד״  ?

כשאני רואה אישה שהגוף שלה קרוב למידות שלי - אני מסתכלת על התמונה באמת, ואומרת לעצמי שבאמת אלה גזרה/בד/צבע מחמיאים, והולכת למדוד אותם בעצמי.

כולנו מרגישים אנשים רציונליים שלא מושפעים מפרסומות
10/02/2016 | 19:45
72
מטופשות. אנחנו לא רצים לקנות בקבוק קולה בהפסקה בקולנוע רק כי הייתה פרוסמת לקולה בתחילת הסרט, אנחנו לא חושקים בספה רק כי שרועה עליה דוגמנית חטובה (או מתגודדת עליה משפחה עם חתולים חמודים, או כלב מתוק) ואנחנו לא רצים לקנות בגדים בחמש מאוד שקל כי אז נקבל במתנה חולצה שאנחנו בכלל לא צריכים.
אז או שכל המפרסמים פראיירים, או שבכל זאת פרסומות עובדות, לא דרך המודע הרציונלי, אלא דרך המתחרה הנחוש שלו - התת מודע הלא כל כך רציונלי. ולפחות בתיאוריה כשאנחנו רואות דוגמנית חטובה לובשת בגד ים, יש לנו תחושה שאם רק נלבש בגד ים כזה גם אנחנו נהיה יפות כמוה. 
באילו פרסומות מוצגות נשים אמיתיות?
10/02/2016 | 20:27
4
90
אני חושבת שרק במודעות או סרטוני פרסומת שנעים על סקלת השנינות-מודעות עצמית או במצבים הפוכים כש"אישה אמיתית" מוצגת כדמות נלעגת או כחכמה מאוד (כי חכמה ויפה לא הולך ביחד).
רוב הפרסומות מציגות נשים צעירות ויפות שבדרך כלל אין דבר וחצי דבר בינן לבין מושא הפרסום.
בפרסומות לנשים מלאות
11/02/2016 | 08:22
3
90
נכון שגם שם יש הטיה. נשים שלובשות מידה 42 מפרסמות עבור קהל שלובש 52.

אבל מאחר ואני לובשת 42 - זה מה שמתאים לי.

סליחה. חשבתי שאת מדברת באופן כללי. בדיוק אתמול
11/02/2016 | 09:25
84
הייתה בחדשות ערוץ 10 כתבה על דוגמנית מידות גדולות אמריקאית שמופיעה בבגד ים על השער של ספורטס אילוסטרייטד ולצדה גם דוגמנית בת 56.
וזה לא הזוי בעינייך? 42 זו המידה הממוצעת!
11/02/2016 | 19:56
1
74
נראה לך הגיוני שמיכאלה ברקו תדגמן למידות גדולות?
ברור שזה הזוי. ואני באמת לא מבינה את זה
12/02/2016 | 09:51
43
מיכאלה ברקו יפיפיה. ואני בכלל מאוהבת בנועה תשבי. גם היא דיגמנה מידות גדולות. לא שאני חושבת שאם אלבש מה שנעה תשבי לובשת אני אראה כמוה, אבל בכל זאת... מאד נהנית לראות פרסומות איתה.

הסרט "חדר" - וי וי וי כמה קשה וכמה טוב
10/02/2016 | 23:40
7
142
יצאתי ממנו הלומה למדי...לא רוצה לפרט כדי לא להרוס למי שמתכוונת ללכת.
זכה בציון R של השגחת הורים בשל language, נראה לי מגוחך למדי.
לדעתי לא מומלץ מתחת לגיל 25. בתי בת ה 19 שמעה ורוצה לראות, אני ממש מקוה שהיא תשכח מזה.  

קראתי את הספר לפני כמה שנים
11/02/2016 | 08:15
3
106
הזכרון שלי כבר ממש לא משהו ואת הספר הזה אני ממש לא מצליחה לשכוח
ואין לי כוונה לראות גם את הסרט
גם אני קראתי את הספר. אין לי כוונה לראות את הסרט גם כי
11/02/2016 | 09:32
2
102
ניסיוני מראה שספר תמיד יהיה טוב יותר מעיבוד קולנועי או טלוויזיוני שלו ובמקרה הספציפי של "חדר", אני רוצה לחסוך לעצמי את שחזור הטלטלה.
ראיתי את הטריילר, לא אקרא את הספר ולא אראה את הסרט
11/02/2016 | 10:29
1
97
ברור לי שזה יתקע לי בראש לעד. יש לי מספיק כאלו בקלווסה, אין צורך בעוד.
אפילו את ההודעה המקורית של yyyאמא אני פוחדת לפתוח.
ההודעה שלי לא מפחידה בכלל
11/02/2016 | 10:56
21
סרט מצויין. ספר מדהים.
11/02/2016 | 09:12
30
ברשימת "האני רוצה לראות שלי" שבאופן מפתיע מאוד מלאה בזמן האח
11/02/2016 | 09:58
92
האחרון.
לצערי ככל הנראה אראה רק כשיגיע לצפייה ביתית
אך תודה על ההמלצה
קראתי את הספר, לא רוצה לשמוע על הסרט
11/02/2016 | 14:58
71
גם כך הדימיון שלי עבד שעות נוספות בעניין.
מפחיד מפחיד.
אם נופלים לכן המשקפיים משידת הלילה
11/02/2016 | 13:49
2
121
לרצפה, לפחות תשתדלו שבקבוק נסטי חצי מלא לא יפול בעקבותיהם ויפצלח עדשה.
(לא לי. לצעירית)
אתמול נכפה עלי יום חופש בלתי מתוכנן כדי לקחת לווטרינר את הארנב החדש שלנו שנזקק לטיפול דחוף, אז טיפלתי גם במשקפיים המפוצלחים; זוג נעליים של בכורית שיש לה הליכה אללה יוסתור והיא מחרבת נעליים בצורה אכזרית; בפנצ'ר באופניים שלי; בכיור סתום באמבטיה - לא במו ידיי אלא בתפעול בעלי מלאכה ייעודיים.
איזה יום פרודוקטיבי! הרגשתי כמו קריקטורה של תמנון מולטי טאסקד.
פששש סחתיין
11/02/2016 | 14:36
52
את חייבת עוד סופ"ש כמו הקודם לנוח

ומה פתאום נסטי במיטה?!
מקוה שהוספת על הדרך גם משהו כיפי
11/02/2016 | 14:51
49
נשמע מבאס להפליא...
מקוה שלארנב שלום!
היוש
11/02/2016 | 08:16
4
126
פרמלה הזמינה אותי לחזור, אז באתי
כייף לראות חברות וותיקות פה
11/02/2016 | 09:08
5
11/02/2016 | 09:29
4
שלומלום...התגעגעתי.
11/02/2016 | 15:09
1
5
12/02/2016 | 11:48
אבא יסדר...
08/02/2016 | 16:56
3
207
בניגוד לקריקטורות נהדרות קודמות שלך, זו
09/02/2016 | 12:26
2
171
לא מוצאת חן בעיני - בעיני לא מצחיק נשים, ואנשים בכלל, שמשפיטים את זולתם ולא משעשע בעיני הורים שנותנים לילדים לרכב עליהם (מטפורית ).

אני יוצאת מחרבת מסיבות וכבדה מול קריקטורה, אבל מה שאני אוהבת בציורים שלך זה בדיוק את תפיסת הרגע המסוים שמתאר משהו אמיתי  מהחיים, ומה שאתה מתאר כאן אלה סיטואציות ואינטראקציות לא מצחיקות.
זה הצחיק את אשתי
10/02/2016 | 16:44
1
101
אז זה הספיק לי
צודק
10/02/2016 | 20:18
18
המלצה לנופש בצפון
07/02/2016 | 16:55
3
106
אז התחלתי לחשוב על אוגוסט (כן זה מוקדם, אבל יש מקומות שכבר מלאים....) והשנה אנחנו במסגרת צמצומים.
כלומר, הפעם אני רוצה שנצא לנופש כפרי זול יחסית (ביחס לאוגוסט), מקום נקי עם בריכה וארוחת בוקר. זול יותר ממוקמות כמו להבות הבשן (היינו שנה שעברה והיה נהדר!), גונן, מרום גולן וכו'.
יש המלצות?
לא הייתי באופן אישי
10/02/2016 | 16:40
2
56
אבל היו כתבות מתלהבות על בית הארחה של קיבוץ מנרה, שנחשב מקסים בגלל האוויר הקריר (בקיץ), הנוף, הקרבה לצוק מנרה עוד. 
תודה רבה!
11/02/2016 | 11:50
3
בכיף. ונסי גם את קיבוץ עין זיוון, גם עליהם שמעתי טובות
11/02/2016 | 12:03
2
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:58
5
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

הורים לילדים בני 3-11, יכולים לעזור לי?
08/02/2016 | 19:10
114
שאלון להורים לילדים בני 3-11,
עבור מחקר העוסק בצרידות בילדים:

http://goo.gl/forms/TaVdobbjmk

בפרטים האישיים מספיק שם פרטי ומקום מגורים, אין צורך בתעודת זהות.

אודה לכם אם תמלאו, שני בני הזוג.
מאחלת לכם קארמה טובה!
תודה רבה
רבקה.

מוזמנים לפנות לשאלות: rivka.mexkar@gmail.com
סופשבוע מושלם עבורי זה מה שהיה בסופ"ש האחרון
07/02/2016 | 14:03
19
282
חורף שלא עושה חשק לצאת החוצה, אלא להתמקד בכיף ביתי:
- בישלתי בהנאה (!) באינטרוולים לאורך היום (מרק ירקות, עוגת תפוזים (לא זו שהומלצה פה. סליחה שאני לא זוכרת ע"י מי. אלא גרסה עם סולת), אורז עם חומוס ותרד בלימון, קציצות עוף בתנור וסלט שורשים).
- ראיתי את "אני והחבר'ה" עם צעירית.
- התכרבלתי בסלון עם שתי שמיכות ועם ספר במצב צבירה מושלם ומדי פעם בכורית באה לשבת אתי עם הארנב אהוב לבה אחוז בחיקה.
- ביליתי בנעימים עם בכורית, כולל הקראת שני ספרי ילדים ששמרנו שהיא אוהבת.

הזמן עבר בעצלתיים והיה נהדר

איזה כייף
07/02/2016 | 15:37
114
הכי אני אוהבת בחורף את השבתות האלה
בדיוק בעלי אתמול התלונן שאני מפטמת
אותו בכל סופש
ת ע נ ו ג !
07/02/2016 | 16:51
21
אנחנו דווקא נסענו
07/02/2016 | 17:20
3
166
לנהוג אתמול בכביש ירושלים תל אביב, היה מפחיד מאוד!!!
עשית בשכל שנשארת בבית. גם אני אוהבת שבתות של חמימות משפחתית.
הבעיה היחידה בכל מה שסיפרת, שלא עשית את עוגת התפוז שהמלצתי עליה , מקווה שיהיו  עוד כמה ימי גשם שתוכלי לשפר את דרכיך

זו את! דווקא הכנתי אותה, אבל לסיבוב שני ניסיתי מתכון
08/02/2016 | 09:39
2
102
אחר, עם סולת, כי זה נשמע לי כמו הבטחה למשהו נימוח במיוחד (ואכן כך). סלחי לי, אמי, כי חטאתי!

הכביש היה מפחיד בגלל רטיבות?
כביש ירושלים תל אביב
08/02/2016 | 09:58
1
98
משער הגיא לכיוון ירושלים הוא פשוט סכנת נפשות ביום רגיל. אין שוליים בכלל בחלקים גדולים בגלל השיפוץ, נתיבים צרים במיוחד, תנועה פעילה בכל שעות היום והלילה, תוסיפי לזה חושך וגשם שוטף, סינוור מהתנועה הנגדית....

נו, אז איך יצאה עוגת התפוז שהצעתי, לא התלהבת?
חוויה מפוקפקת. אמא'לה לגמרי.
08/02/2016 | 10:33
79
המרקם שלה לא היה מה שחלמתי עליו. 
נשמע תענוגי ביותר. אורז עם חומוס ותרד..
08/02/2016 | 09:49
11
111
אשמח לקבל מתכון.
אני בתקופת עלים.
קניתי פעם שניה תרד טורכי (בשוק) טרי טרי טעים.
מחפשת מה עוד ניתן לעשות איתו
עלים זה טעים
08/02/2016 | 10:39
10
102
טגני בצל בסיר
הוסיפי את התרד
הוסיפי גרגרי חומוס (שהושרו ובושלו מראש)
הוסיפי אורז ומים (אם יש לך ציר מרק ירקות או עוף עדיף - זה משדרג).
בשלי כמו שמבשלים אורז.
בסוף הוסיפי מיץ לימון, מל"פ.

אני אוהבת גם לביבות תרד / מנגולד: עלים קצוצים, קוטג', גבנ"צ מגוררת וכמובן כל גבינה אחרת - בוגלרית, צפתית, פירורי לחם/קמח/סולת לעיבוי המסה, ביצים והופה למחבת או לתנור. אם לתנור אז תוסיפי קצת שמן.

ינוסה. תודה
08/02/2016 | 10:57
5
תני ערכים קצת יותר מדויקים ללביבות בתנור בבקשה
08/02/2016 | 11:12
8
18
על שקית עלי תרד שטופים
08/02/2016 | 11:25
7
90
אני שמה מיכל קוטג', שתי ביצים, כמות נדיבה של גבנ"צ מגוררת ופירורי לחם/סולת אני שופכת קצת ומוסיפה לפי התחושה עד לקבלת מסה צמיגה, כזו שכשאת מעלה חומר על כף והופכת הוא לא נוזל ממנה אלא נושר בניעור.
כף שמן מספיקה. זה רק כדי שהעסק לא יתייבש למוות בתנור.
טיגון טעים יותר, אבל אפייה לוקחת פחות זמן. מן הסתם גם התוצר בריא יותר, אבל זה לא מעניין אותי כשמדובר בלביבות.
סליחה על הניג'וס - כמה זמן בתנור, כמה גבנ"צ? כוס? חצי כוס?
08/02/2016 | 11:38
6
11
את שואלת שאלות קשות עבור מאלתרת שכמוני
08/02/2016 | 13:04
5
74
בערך 20 דקות ואז להפוך אותן לעשר דקות נוספות.

גבנ"צ - נראה לי שהכמות שאני שמה שווה לחצי כוס
את התרד צריך לאדות לפני?
09/02/2016 | 08:42
4
8
לא. עלים טריים. עלי תרד בייבי אני אפילו לא קוצצת.
09/02/2016 | 10:41
3
10
ניסיתי הערב
10/02/2016 | 21:29
2
24
לא בדיוק אבל בערך מה שאמרת...  ו... החברה אכלו ואמרו שטעים. יששששש!!

לא כל כך הבנתי איך שקית עלי בייבי תרד מתערבבת עם 2 ביצים קוטג וגבנ"צ ומתקבל משהו שהוא לא נוקשה שצריך להוסיף לו פרורי לחם?

לא הוספת? עיסה בלי פירורי לחם או קמח או סולת נותנת לי
11/02/2016 | 09:37
1
18
תחושה של משהו לא מגובש.
אבל כל ה"מתכון" הזה זה אלתור אחד גדול שלי ובסיס לפרשנויות, שיפורים ושדרוגים.
הוספתי קצת וגם פיזרתי בשביל הקרנצ' מלמעלה.
11/02/2016 | 10:33
11
לאחרונה גיליתי את נפלאות פרורי הלחם בשידרוג תפח"א בתנור.
מרגש, באמת
11/02/2016 | 08:24
30
פלוס הקנאה בלא לעשות כלום
תכל'ס מתה על גיל שנתיים של תינוקת הבית 
עם זאת אין מנוחה....
תקשורת לא מוצלחת עם המחנכת
07/02/2016 | 10:27
9
273
מקווה שיש פה עוד את הבנות מהעבר שאולי יוכלו לייעץ...

יש לי קצת בעיה עם המחנכת של הבכור. הוא בכיתה ב'.
שנה שעברה הייתה מחנכת אחרת.
התחילה השנה, המחנכת הזו הרבה פחות מתקשרת החוצה, די לא היה לי מושג מה קורה, פה ושם מדי פעם שאלתי "מה נשמע?" בימי שישי כשבאתי לאסוף, אבל לא נכנסנו לשיחה עמוקה, (אני לא אתקשר בערב להציק אם אין איזו בעיה קונקרטית לדבר עליה, סתם לשאול, "מה המצב" נראה לי לא לעניין) בהתחלה חשבתי שבזה זה מתמצא (שהכל בסהכ בסדר, ולכן היא לא מתקשרת איתי הרבה)
אבל בעקבות ישיבת הורים, והתעודות ועוד כל מיני דברים, הבנתי שזו בעיה ביננו, אנחנו מתקשרות ממש רע. היא נורא עדינה ולכאורה נחמדה כזו (אבל בצורה מאוד מרוחקת וקרה) נורא פדנטית, לוקחת כל הערה שאומרים בצורה מאוד אחרת לפעמים מהכוונה. לא כל כך פתוחה לביקורת אפילו לא בדברים הכי קטנים...
אני מאוד מעורבת בבית הספר, שנה שעברה היו לי יחסים נהדרים עם המחנכת, וגם עם המנהלת ובכלל עם רוב הצוות אני בקשר מצוין, כי כאמור פעילה בבית הספר. ודווקא עם המחנכת יוק.
נראה שהיא תהייה המחנכת גם שנה הבאה...
כאמור אין לי משהו רע ממש לומר עליה, היא בסהכ בסדר, אבל נורא קשה לי עם החוסר תקשורת הזה (כלומר שהבן שלי מעלה קושי ואני מנסה לדבר איתה, ופשוט השיחה לא זורמת בכלל, או כשקושי עולה מהמערכת והיא לא מתקשרת החוצה) ולא יודעת מה לעשות עם זה. לשחרר ופשוט "מה שיהיה יהיה" הוא כבר גדול ויסתדר?
איך אמור להיות קשר עם מחנכת בגיל הזה?
אולי נוח לה לתקשר באי-מייל?
07/02/2016 | 13:50
39
יש בעיות? כי אני כמעט לא דיברתי עם אף מורה
07/02/2016 | 14:08
1
144
בטח שלא הרמתי טלפון סתם ככה כדי לדבר. 
ואיך אפשר להיכנס לשיחה עמוקה ביום שישי? למחנכת יש לפחות 30 תלמידים בכיתה. היא לא יכולה לנהל שיחה מעמיקה עם 30 הורים בסוף היום... 

אם יש בעיות או בקשות - קובעים פגישה לשעת הקבלה שלה, ומדברים.

הקשר שלך, לדעתי, הוא עם הבן שלך. הוא מספר לך מה קורה, את מרגישה אם משהו מטריד אותו. ורק כשאת חושבת שיש בעיה שהוא זקוק לכך שאת תיכנסי לתמונה - את נכנסת

זה קצת בעייתי להסתמך רק על דיווחי הילד
07/02/2016 | 21:55
103
קודם כל הוא לא בדיוק דברן גדול. לטוב ולרע.
וגם יש דברים שיבחר לא לספר במודע (נגיד אם משתולל בשיעור עם חבר שלו, ומעירים להם, הוא לא ירוץ לספר לי על זה ). ודווקא חשוב לי לדעת. 
דברי איתה -
07/02/2016 | 15:00
100
זה יכול להיות בשיחה, טלפון או מייל.

אם התקשורת חשובה לך, תיזמי אותה. תאמרי לה שחשוב לך להיות מעודכנת.
כן - תשחררי
07/02/2016 | 18:00
102
אם לבן אין בעיה אקוטית שמחייבת את עזרתך/התערבותך, זה יכול להיות טוב עבור שניכם. גם את תגלי שאפשר לא להיות מאוד מעורבת ועדיין הילד יהיה בסדר, כשיהיה צורך יעדכנו אותך כבר מבית הספר. וגם הילד ירגיש שזו אחריותו ויש ביכולתו להתמודד - הוא כבר גדול.
כמובן שבבית כדאי לשאול ולהתעניין מול הילד. אבל אם הוא לא מבקש עזרה... שחררי.

הלוואי עלי מחנכת כזאת.
07/02/2016 | 18:21
112
אני מקבלת ווטסאפ לעידכון על כל שטות. לפעמים היא מסתובבת בחצר, מצלמת את הילדים משחקים בהפסקה, ושולחת להורים.
את יכולה להגיד לה שאת אוהבת לדעת מה קורה, ותשמחי לעדכונים ממנה. תציגי את זה כעניין פרטי שלך, ולא כביקורת עליה.
אם הבנתי נכון הבעיה היא שהיו בעיות או עניינים שדורשים
07/02/2016 | 20:12
2
128
מעורבות שלך והיא לא ראתה לנכון ליידע אותך וגם לא שיתפה פעולה עם ניסיונות שלך לדבר על זה? הייתה גם לנו מורה כזו (מהבחינה של התקשורת, לא עדינה ולא פדנטית) - גיליתי באיחור רב דברים שהיה צריך לטפל בהם ממש בתחילת השנה, וכל ניסיון לדבר על זה, ובאמת שניסיתי בכל העדינות, נבלם בחוסר שיתוף פעולה. בסופו של דבר נשמנו עמוק וחיכינו שיעבור ולמזלנו החליפו מורה אחרי שנה אחת. בדיעבד - הייתי מתעקשת אתה יותר לחפש פתרונות, ואם צריך - מערבת את היועצת ו/או המנהלת. 
זה בהנחה שיש לך בעיית תקשורת אתה בקשר לבעיות אקוטיות שדורשות טיפול, ולא "סתם" חסרים לך עדכונים שוטפים.

הבנת אותי נכון
07/02/2016 | 21:52
1
126
כשהנחתי שאין שום בעיות אז מילא,
אבל באסיפת הורים בלט ציון אחד משאר הציונים, והלכתי לשוחח עם אותה מורה מקצועית והעניין נפתר די בקלות. אבל המחנכת גם לא ניסתה בעצמה לפתור את זה (בכלל לא חשבה שזה מוזר שיש מורה אחת שמתארת משהו אחר לגמרי משאר המורות, או יותר נכון זה מה שהיא אמרה, אני חושבת שהיא בכלל לא שמה לב לזה) וגם לא פנתה אליי ואז כמה חודשים לא ידעתי. וחבל.

בכל מקרה, הייתה לי היום במקרה שיחה קצרה (היה מפגש בעניין אחר) עם יועצת בית הספר, הבנתי שעובר על המורה תקופה לא טובה, ואמרתי לה שפשוט נעזוב את זה בצד, כי סהכ באמת הכל יחסית בסדר, הילד חוזר שמח, טוב לו, ולימודית הכל בסדר. אם משהו מתפספס פה ושם כנראה שזה מה שיש  כרגע 

לא מאמינה ב"זה מה שיש":
07/02/2016 | 23:13
113
אני "מריחה" כאן אינטואיציה של אמא שאומרת שיש דברים בגו' ואת לא מיודעת.
גם שלי לא דברנים בכלל ולפעמים אני דוקא מתעדכנת על הקטן דרך אמא שהבן שלה מדווח לה על הבן שלי (לא בקטע של מלשנות אלא יותר של פטפטנות). ואני פותרת את הבעיה ב"המצאה" של נושא כזה או אחר שאני רוצה לדון בו ואז מגיעה למידע שאני באמת רוצה, כי גם המחנכות שאנחנו "נתברכנו" בהן לא משהוא.
אז אם את באמת מרגישה שיש דברים שאת צריכה לדעת - אל תרפי. עשי זאת בעקיפין - אבל עשי.
מחפשת המלצה/דיס המלצה על המלונות הבאים:
07/02/2016 | 12:21
1
121
כולם הכל כלול.
באילת:
ישרוטל לגונה.
ישרוטל ספורט קלאב.
אסטרל נירוונה.
אסטרל קורל.

בטבריה:
לאונרדו קלאב.

המלונות האחרים של הכל כלול יקרים מידי, או שכבר בתפוסה מלאה לתאריכים שאנחנו רוצים בחודש יולי. (שני זוגות עם ילדים בני 10-12).
אשמח לשמוע חוות דעת.
תודה
הכל כלול באילת
07/02/2016 | 14:50
97
רשת ישרוטל טובה בהרבה מאסטרל.
לכי על לגונה או ספורט.
מישהי מכירה את הספר "גברת קריזה" של קובי ניב?
07/02/2016 | 10:21
42
אני כותבת פה
06/02/2016 | 20:46
1
239
אבל את השאלה הזאת כותבת כאורחת 
כי אני משתמשת במחשב הביתי 
ואני לא רוצה שהילדים יראו בטעות

פורנו

בעקבות כתבה מזעזעת שקראתי 
אני תוהה
מדברים איתם על הנושא בבית הספר?..
ואיפה אני יכולה למצוא את הדרך הטובה ביותר להסביר 

תודה
בני כמה ילדייך?
07/02/2016 | 10:12
133
אצלנו בחטיבה יש סדנאות שעוסקות גם בזה.

לדעתי השיח צריך להתמקד במשמעות של יחסי מין, בקשר בין מין לאהבה, בהדדיות שביחסי מין, בגינוי של החפצה בפרסומות, ודרך זה להגיע לפורנו. 
פעם היתה כאן מישהי עם חתימה פמיניסטית
05/02/2016 | 22:57
1
235
שמאוד אהבתי.
משהו שמגדיר פמיניזם בצורה הגיונית ולכן היא פמיניסטית.
לא זוכרת מי |סומק| ולא מצליחה למצוא.
תודה על העזרה
...
06/02/2016 | 08:59
200
אלחוטית מטומקת.
אם תצרי איתה קשר ותביאי אותה חזרה הנה (וגם תצטרפי בעצמך) זה יהיה אחלה!
המלצות על מסחטת הדרים, מישהי?
03/02/2016 | 15:51
16
125
טרחתי להרשם כמו שצריך כדי שלא תחשבו שאני פרסומת

בתקופה האחרונה יש לנו קרייבינג מטורף למיץ תפוזים סחוט טרי. רק מה, זה נורא נורא מתיש לסחוט תפוזים במסחטות הפושטיות של פעם (הידניות הפשוטות, ששמים חצי תפוז ומסובבים עד שנמאס או נגמר הכוח), אז אני רוצה להשתדרג.
נראה כאילו הדילמה היא בין מסחטה "רגילה", רק חשמלית, או הידנית עם הזרוע הזו ששמים חצי תפוז, מורידים את הזרוע וסוחטים.
אני בגדול נוטה לחשמלית, אבל רק כי נראה לי שהמסחטה הידנית צריכה להיות באופן קבוע על השיש וסתם תתפוס לי מקום (והיא כבדה ומסורבלת מדי בשביל להכניס לארון אחרי כל שימוש).
מה אתן אומרות? החשמליות סבירות, או שעדיף בכל זאת את הידנית?
ואם חשמלית, אז כמה וואט זה מספיק? ראיתי 25 וואט של בוש, ולהבדיל 85 וואט של אמקור (אני בעקרון בוחרת בוש על אמקור בכל יום, השאלה היא אם 25 וואט זה מספיק).

תודה מראש לעונות!

** לא לצטט, אין לי כוח לפרסומות מהראשי **
פה אני יכולה לעזור קצת
03/02/2016 | 16:20
107
בגלל איזושהי בעיה ביד אני לא יכולה לסחוט תפוזים (או לימונים...), ובאמת לפני כמה חודשים פתרתי את כל הבעיה של לחכות שמישהו (בבית...) יעזור לי לסחוט כל פעם עם מסחטה חשמלית, די פשוטה של דלונגי (יש רק דגם אחד...), שעלתה קצת יותר מ 100 ש"ח. לא ערכתי סקר. זה מה שהיה בחנות וזה עושה את העבודה מצויין, מתנקה בקלות במדיח ובעיקר לא תופס יותר מידי מקום במגירה.....

הידנית, הכבדה
03/02/2016 | 16:21
102
להורים שלי יש, לנו ישֿ, ואנחנו מאד מרוצים.
נכון - תופס מקום על השיש. כשנגמרת עונת התפוזים המכונה מאופסנת באיזה ארון.

מיטיבי זרוע, מצליחים לסחוט בעזרתה גם מיץ רימונים.

עשיתי פעם מחקר כמעט מדעי
03/02/2016 | 20:39
4
176
יש לנו עץ לימונים מטורף שנותן מאות פרות בשנה שאנחנו סוחטים ומקפיאים. את מבצע הקטיף והסחיטה אנחנו עשים עם שתי מסחטות -אחת מכל סוג, כי זה מה יש. את היותר קטנים סוחטים בידנית דואת הגדולים בחשמלית.
לקחתי פעם 10 לימונים ומכ"א סחטתי חצי באחת וחצי בשניה. החשמלית הוציאה כ 30% יותר מיץ, אבל זה לקח הרבה יותר זמן.
בעקבות זה, בצרוף לכובד והסרבול של הידנית, אני כאקונומית ידועה מצביעה בעד החשמלית.
קמתי במיוחד כדי להסתכל - שלנו 20 וואט.

אני מצדיעה למחקר המדעי
04/02/2016 | 08:18
32
אבל המחקר הזה לא מדויק
04/02/2016 | 10:26
2
140
אם אתם שמים את הפירות הקטנים במסחטה הידנית, וודאי שהיא תוציא פחות, כי נוצר פחות לחץ על הפרי (בגלל הגובה של הקאפ או איך שלא קוראים לזה)

בפירות קטנים, אנחנו מוסיפים חתיכת נייר כסף מקופלת, שנותנת תוספת גובה. יוצא ככה עוד לא מעט מיץ, והפרי נסחט עד תומו.
לא הבנת
04/02/2016 | 10:40
1
115
את המחקר עשיתי על 10 פרות מסוימים, שמכל אחד מהם סחטתי חצי פה וחצי שם.
הפירות הגדולים/קטנים זה בזמן היצור ההמוני, כי הפירות הגדולים לא נכנסים לידנית.
אבל לימון הוא פרי קטן יחסית.
04/02/2016 | 10:45
98
גם אצלנו לימונים (גדולים דווקא, ועדיין) מעץ מניב במיוחד.

כשאנחנו מוסיפים את נייר הכסף המקופל הפרי נסחט עד תומו. נסי ותהני!
לנו יש את הידנית המסיבית. מצוינת. סוחטת גם רימונים.
04/02/2016 | 09:22
90
זה לוקח יחסית מאד מהר, ואפילו ענוגה שכמוני מצליחה לסחוט בה ללא בעיות 

אבל קרייבינג מטורף אומר שממילא עדיף שהיא
04/02/2016 | 09:38
97
תהיה על השיש כל הזמן, כדי לממש את התאווה בקלות, ואם זה עומד על השיש, אז הרבה יותר יפה מסחטה ידנית שתעטר אותו.

מצד שני, המסקנות המדעיות של אמאYYY לא רגשיות כמו שלי.
אם יש לך קיטצינאייד- יש מסחטה שמתחברת למכשיר
04/02/2016 | 12:59
69
וזה פשוט תענוג. אני כל חורף מתענגת ומכינה לעצמי מיץ תפוזים בבוקר.
הבאסה היחידה היא שיש לזה 3 חלקים שמתחברים אחד לשני אבל הם לא תופסים הרבה מקום במדיח.
טוב, אז התקבלה החלטה
04/02/2016 | 14:31
5
159
תודה רבה לכולכן!!!
אמאyyy - כל הכבוד על המחקר המעמיק!
פרפרי - אין לי קיטצ'נאייד כרגע, אז זה יורד מהפרק...

השמעתי לבחור את התובנות שלכן (כי תכלס, הוא זה שהולך להיות הסוחט...) והסתכלנו על סרטונים שמדגימים את השימוש בשני הסוגים.
התובנות שלנו דומות לתוצאות המחקר של אמאyyy - נראה שבאמצעות הידנית זה הרבה הרבה יותר מהיר. הבחור לא אהב את זה שבמסחטות החשמליות גם צריך להפעיל לחץ וגם זה לוקח המון זמן לכל חצי תפוז. מבחינתו לגמרי עדיף את הידנית שזה זבנג וגמרנו (גם אם זה אומר קצת פחות מיץ, לפי המחקר של אמאyyy).
העובדה שניתן לסחוט באמצעות הידנית גם רימונים לגמרי הכריעה את הכף מבחינתו (הוא חובב רימונים ידוע).

אז עכשיו לשאלת המשך: התחלתי קצת להסתכל בזאפ, ולחרדתי גיליתי שחלק מהאנשים מתלוננים על נפילת חתיכות צבע מהמסחטה (מאיזור הצירים, שגם הם נצבעו) לתוך הכלי שאוסף את המיץ 
בעלות המסחטות הידניות, האם נתקלתן בתופעה?
יש משהו שצריך לשים לב אליו שקונים? חברה מומלצת? זה לא מוצר יקר, אז לא אכפת לי לשלם עוד 50 ש"ח בשביל משהו קצת יותר איכותי...

שוב תודה רבה!!!
לא קרה לנו.
04/02/2016 | 14:48
117
אנחנו קנינו את זאת אני חושבת: https://www.homecenter.co.il/catalogue/product/627... בהמלצת מישהו שהיה לו דוכן מיצים. עושה את העבודה יופי.

מכירה מישהי שקנתה דומה לזו בנעמן, והיא מרוצה פחות, משום מה.
שלנו לא צבועה
04/02/2016 | 16:28
3
100
לא בטוחה איך להסביר, הצבע הוא לא שכבה נפרדת אלא הצבע של המתכת עצמה, אז אין בעיה כזו.
לא משהו כמו שסקרלט צירפה?
04/02/2016 | 19:09
2
22
דומה (הם כולם דומים, לא?), אבל מתכת אפור כזו
04/02/2016 | 20:26
14
לי יש בדיוק כמו שסקרלט צירפה ממקס סטוק..
05/02/2016 | 14:19
78
דווקא הפתיעה גם במחיר וגם באיכות.(הופתעתי שמצאתי אותה שם)
עלתה משהו כמו 120 ש"ח...

לגבי הקילופי צבע - אולי ניקו בחומר חזק ולכן התקלף או שבאמת יש הבדל בין המסחטות...

בהצלחה.
סקר עצבני על הבוקר
02/02/2016 | 09:16
15
423
מי ישנה כאן לצדו של נחרן?
1. מה השיטה המועדפת עליך להשתקת המטרד?
2. תארי את סוג הנחירה
3. האם גם הילדים מתלוננים על האב הרעשן?
4. מה התירוץ שלו?

לא באמת עצבנית, רק מאווררת 
לשמחתי לא יכולה לענות על הסקר אבל
02/02/2016 | 09:26
196
יודעת משני חברים טובים שהמצב הביא אותם לישון עם מכשיר מיוחד המזרים חמצן
העלים הנחירות וביטל הפסקות נשימה שהיו בעקבות הנחירות
לא הכי נח אך מתרגלים
לא הכי זול אבל שווה

ו.. אבא שלי נחרן גדול וידוע. בתור ילדה לא הפריע לי. אמא שלי סובלת מאוד ולפעמים נשברת ועוברת לישון בחדר אחר
מציל חיי נישואים
02/02/2016 | 09:36
1
254
במקרים רבים נחירות יכולות להצביע על בעיה. שווה ומומלץ ללכת למעבדת שינה.
הנוחר שלצידי נבדק וקיבל מכונת CPAP שזה השם של המכונות הללו, זה לא שם של חברה כלשהי.
מעבדת השינה גילתה שהוא מפסיק לנשום עשרות פעמים בשעה כשהוא ישן. לא טוב משום בחינה.
הוא הפסיק להיות עייף וגם אני. את המכונה אי אפשר לשמוע, היא שקטה. הוא גם לוקח אותה לנסיעות עסקים, זה דבר מקובל וידוע.

הוא לא עייף בבוקר או במהלך היום, כשכנראה אין
02/02/2016 | 11:52
156
דום נשימה בשינה.
אני מכירה גם אישה שמשתמשת במכשיר הזה.
תלוי בעונה
02/02/2016 | 09:43
171
בחורף אני משתדלת ללכת לישון לפניו, ואז אני לא שומעת (או שזה פחות מעיר אותי).
כשמציק לי, אני מזיזה אותו קצת, בדרך כלל גורם לו לשנות תנוחה של הצוואר וזה מפסיק.
הילדים לא מתלוננים כי הם ישנים עמוק (הם צוחקים על זה, אם הוא נרדם בצהריים והם שומעים).

בעלי עשה בדיקה במעבדת שינה וגילו בעיה של הפסקות נשימה. המליצו על ירידה במשקל, ומכשיר CPAP. אחרי כמה חודשים בהם ישן עם המכשיר ובמקביל עשה דיאטה - הנחירות השתפרו פלאים, וכבר לא היה צורך במכשיר.
מאז הוא הפסיק את הדיאטה (נושא לדיון אחר לגמרי), אבל כל פעם שהנחירות מחמירות - זו אינדיקציה עבורו להקפיד יותר על התפריט ולהגביר את הפעילות הספורטיבית.
בגילי מספיק שהוא נושם לכיווני
02/02/2016 | 11:27
1
209
אני משתמשת באטמים מידי פעם. לפעמים מציקה לו קצת שיסתובב.
02/02/2016 | 11:51
22
מה, יש גברים שלא נוחרים?
02/02/2016 | 11:45
164
שיטת השתקה - רוב הזמן זה לא מפריע לי. כשכן, אני דוחפת אותו קצת.
סוג הנחירה - בין מסור למקדחה.
האם הילדים מתלוננים? לא.
התרוץ שלו? למה הוא צריך תרוץ? הוא לא עושה את זה בכוונה. ושוב, חשבתי שכל הגברים נוחרים...
חחחרררחחחררר
02/02/2016 | 11:57
142

1. מה השיטה המועדפת עליך להשתקת המטרד?
פעם הייתי נוגעת קלות, או פחות קלות, אבל גיליתי שאפשר גם לנהום עליו - זה מצוין ללילות קרים כשלא רצוי להוציא גף מתחת לשמיכה - וגם זה עושה את העבודה.
2. תארי את סוג הנחירה
יש רטובות מגעילות ויש יבשות מנסרות. יש סתם מעצבנות ויש כאלה שאני מרגישה בחוט השדרה.
3. האם גם הילדים מתלוננים על האב הרעשן?
כן. אם בכורית מגיעה אלינו במקרה בלילה כי היא קמה לשירותים, באה לספר על חלום רע או כל סיבה אחרת, היא מביעה את תדהמתה ואי שביעות רצונה.
4. מה התירוץ שלו?
אני שמן. ובאמת כשהוא קצת מוריד, הוא נוחר פחות.

גם ההססן נבדק ונמצא כסובל מאינסוף הפסקות נשימה
02/02/2016 | 15:01
1
202
והומלץ לו על סיפאפ.
בניגוד לכל הדעות כאן, המכשיר מורגש מאד (בעיני), רועש, בעל תחושה חייזרית, גדול ומעיק באופן כללי.
אחרי כחודש של סבל (של שנינו) עם המכשיר הוא עבר לסד מיוחד מותאם ע"י רופאה מומחית לעניין (קצת כמו פלטה. א"א להתנשק עם זה אבל אין מה להשוות לסיפאפ).
אין לתאר את השיפור באיכות החיים.
(עולה כ 5000 ש"ח ושווה כל שקל).

עשיתם בדיקות עם הסד?
07/02/2016 | 18:31
39
חמותי נבדקה, והתברר שהוא לא מונע אצלה את הפסקות הנשימה. בצער רב היא חזרה לסיפאפ.
תשובות
02/02/2016 | 18:16
156
בד"כ לעזור לו לשנות תנוחה. הכי טוב על הצד, הכי גרוע על הגב עם ידיים מעל הראש (-יוחנן-) גם נקישה חזקה עוזרת אבל לזמן קצר.
נחירות משתנות
הילדים כבר לא ישנים איתנו. אם זה קורה מול הטלויזיה אז מתעצבנים ושולחים אותו לחדר.
המצב הכי גרוע כשהוא גמור מעייפות, עם או בלי ג'ט לג (טס הרבה). ברגע שהוא קצת יורד במשקל זה משתפר פלאים. עכשיו טפו-טפו תקופה לא רעה.

רק לפעמים
03/02/2016 | 09:49
136
ובעיקר בשכיבה על הגב, כך שזה מהווה טריגר נוסף לישון כפיות...
שלי, למזלי, לא נוחר בשגרה
04/02/2016 | 14:39
99
נוחר בדר"כ רק כשהוא חולה וכל דרכי האוויר סתומות, ואז זה נסלח...
בן הזוג שהיה לי לפניו נחר וזה היה די סיוט (גם ככה השינה שלי מאוד קלה).

אבא שלי היה (וכנראה עדיין) נחרן גדול. אני לא זוכרת אם זה היה מעיר אותי משינה, אבל זה בהחלט היה בווליום מאוד גבוה (והדירות של פעם זה לא הבתים הענקיים ומרובי המפלסים של היום...).
אני זוכרת שלאמא שלי זה מאוד הפריע (הם גם התגרשו בסוף, אבל כנראה שזו לא ממש הייתה הסיבה העיקרית )
אצלנו הוא נוחר וזז מתוך שינה
05/02/2016 | 12:26
96
ואז פתאום מוצאת את עצמי על קצה המיטה, עוד רגע נופלת, כולי מכווצת וכמובן ערה לפחות 3 שעות מוקדם ממה שאמורה להיות .
למדתי לחיות עם זה...
גם הבעל נחרן לא קטן
06/02/2016 | 13:27
78
בעיקר בשנים האחרונות מאז עלה משמעותית במשקל (הפסיק לעשן)
יש לילות יותר טובים ויש לילות שהמצב בלתי נסבל ואני נאלצת לנער אותו 
שיחליף תנוחה. שכיבה על הצד מקילה על הענין. יש לו הפניה למעבדת שינה אך לא הלך.
הילדים גדולים ולא ישנים  קרוב אלינו כך שהסובלת היחידה היא אני 
בטיולים משפחתיים וכד' הם סובלים יחד איתי אבל זה לא על בסיס יום יומי.
להגנתו הוא טוען שגם אני נוחרת.....
הילדים אומרים שלא .

חידון ליום המשפחה
04/02/2016 | 11:23
112
משפחה לא בוחרים, אבל אם יכולתם - במי הייתם בוחרים??
צליאקים- עזרתכן. מחפשים מקום לחגוג יום הולדת לחבר
03/02/2016 | 12:24
5
163
הוא צליאקי (ובנוסף לא אוכל שרצים כך שצריך מקום לאו דווקא כשר אבל שאין בתפריט פרות ים וכד)

אזור פ"ת/ ת"א/ קרית אונו

אשמח אם למישהי יש רעיון למקום נחמד וחביב
במקום סתם שולחן ארוך בבית קפה.

חשבנו על פלאג אין (קריוקי) אך אין שם אוכל מתאים ואשתו לא צרכה להענש ולסחוב אוכל מהבית
מה נדרש ממקום כדי שיתאים?
03/02/2016 | 14:35
2
93
אני שואלת בקטע של "תעודת כשרות" או סוג של הצהרה?
לאו דווקא תעודת כשרות. שלא ימכרו דברים לא כשרים
03/02/2016 | 14:56
1
101
כלומר שלא יהיו מנות עם פרות ים / חזיר
בשר חלב לא משנה
התכוונתי ל"כשרות" בנושא הגלוטן, לא כשרות-כשרות
03/02/2016 | 20:40
81
אני פשוט לא יודעת איך מזהים מסעדה ידידותית לצליאקים.
לא בטוחה שהבנתי את השאלה. אתם מחפשים מסעדה
04/02/2016 | 10:02
1
112
ללא שרצים ועם מנות שמותאמות לצליאקים?
חוץ מהדרישות האלה צריך עוד משהו?
כי לאלה יש אינסוף רעיונות, לא?

מוזס (יש סניף כשר בפתח תקווה) זו אופציה? יש בה כמה וכמה מנות ללא גלוטן באופן מוצהר.

אכן מוזס. תודה נראה לי שיסתדרו כבר בעצמם
04/02/2016 | 10:57
104
קשה לי עם כל מיני מגבלות ומרגישה שטוחנת מים.

עזבתי
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
טופרוסול ישראל- מוצרים איכותיים
טופרוסול ישראל
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
ד
זקוקים להשתלת שיניים?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה