לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'יש לכן ציוד גנים ובי"ס לתרום?'
יש לכן ציוד גנים ובי"ס לתרום?
26/07/2016 | 13:37
6
40
שלום לכולן.
אני רוצה לפרסם את הפרוייקט שלי לאיסוף תיקים לביה"ס והגנים וציוד משלים עבור נזקקים.
בעקרון הפרוייקט היה אמור להסתיים ביום חמישי הקרוב, אבל אחרי שאספתי וחילקתי קרוב ל200 תיקים וציוד משלים בנוסף, מצאתי את עצמי עכשיו נזקקת לעוד בערך 50 תיקים, אז אני מרחיבה את החיפוש גם לתפוז...

התיקים הולכים גם לאנשים פרטיים שפונים על גבי עמוס הפייסבוק שלנו או דרך כל מיני גורמים אחרים, וחלק גדול מהתיקים הולך לנקודות חלוקה בכל הארץ, מועדוניות, מרכזי רווחה, פנימיות ושכונות מצוקה בהן יש מתנדבים שמסייעים לנו ולהקילה ומחלקים את התיקים למשפחות הילדים הנזקקים.

מי שיש לה תיקים ויכולה לסייע לנו - תבורך.

התיקים צריכים להיות במצב טוב בלבד, מכובסים עדיף, ושלמים לחלוטין. האיסוף נעשה בהרצליה או פתח תקווה, ובמקרים מסויימים אנחנו מצליחים לארגן שינוע ממקומות נוספים.

בקיצור, מוזמנות :)
לצפיה ב-'יש לי שאלה קשורה - מה לעשות עם סווטשירטים של בי"ס?'
יש לי שאלה קשורה - מה לעשות עם סווטשירטים של בי"ס?
26/07/2016 | 16:34
3
25
ילדי סימו בי"ס ונתקעתי עם שתי שקיות ענק מלאות
לצפיה ב-'תציעי לבית הספר או למועצת ההורים לעשות עמדת מסירה'
תציעי לבית הספר או למועצת ההורים לעשות עמדת מסירה
26/07/2016 | 17:23
20
ביום ההורים הראשון. כך גם לא תאבדי קשר עם מערכת החינוך 
לצפיה ב-'אם אין לכם חברים להוריש להם - להעביר למזכירות בי"ס'
אם אין לכם חברים להוריש להם - להעביר למזכירות בי"ס
26/07/2016 | 23:24
16
אצלנו (ביסודי אמנם) מכרו במחיר סמלי בגדי בי"ס לטובת תקציב ועדת קהילה או משהו כזה, ולדעתי גם במזכירות יודעים להעביר בשקט למי שאין לו.
לצפיה ב-'לפנות למנהלת ביה"ס'
לפנות למנהלת ביה"ס
27/07/2016 | 07:16
7
הן בדרך כלל יודעות מי המשפחות הנזקקות לעזרה וסיוע.
לצפיה ב-'יש לי שני תיקי אקספלורר מודולריים - תיק גדול ותיק קטן'
יש לי שני תיקי אקספלורר מודולריים - תיק גדול ותיק קטן
26/07/2016 | 17:25
1
26
שמחובר אליו ברוכסן. אחד על שני  חלקיו והאחר רק עם החלק הגדול.
הולך?
לצפיה ב-'בטח שהולך'
בטח שהולך
27/07/2016 | 07:17
6
אשמח אם תשלחי לי הודעה בפרטי ונראה איך הם מגיעים אליי :)
לצפיה ב-'תערוכת tubix- מי ביקר ומה חוות הדעת?'
תערוכת tubix- מי ביקר ומה חוות הדעת?
26/07/2016 | 08:04
2
44
לגלאי 11. מעניין, מהנה, משעמם, מיותר
אשמח לשמוע מכם
לצפיה ב-'מ-ש-ע-מ-ם ומיותר'
מ-ש-ע-מ-ם ומיותר
26/07/2016 | 15:50
29
הייתי כשעוד היה במדעטק בחיפה.
עוברים בין חדרים כשברקע מוטי קירשנבאום מקריין קטע על צינורות (בדם, בצמחים, באינטרנט ועוד) ולידנו זזים צינורות אלומיניום באפקטים מגוחכים.
בקושי שמעו את הקריינות. הצינורות הזזים היו אטרקציה לשניה אצל הקטנטנים.
בחלק מהמקומות הצינורות נפגמו והיוו מטרד בטיחותי. בסוף יש נסיעה במעין מסוע איטי ומשמים.
מזל שקיבלתי את הכרטיס מתנה.
לוותר
לצפיה ב-'לא הייתי הולכת במיוחד לחולון רק לתערוכה..'
לא הייתי הולכת במיוחד לחולון רק לתערוכה..
26/07/2016 | 23:41
10
היינו במדעטק ואז את נהנת מתערוכה וגם מהמתחם עצמו ויש תמיד מה לעשות שם מעבר למה שמציגים....

היה נחמד, הילדה שלי דווקא אהבה. (בת 9) והיינו עם האחיינים בני גילה שגם אהבו.

אבל לא הייתי הולכת במיוחד רק לתערוכה הזו במתחם שייעדו לה בחולון....

לצפיה ב-'שלום לחברות הפורום'
שלום לחברות הפורום
26/07/2016 | 12:14
16
131
שלום, שמי רחל ואני אמא לשני ילדים ממרכז הארץ, אני אנליסטית בארגון גדול ובעלי הוא סמנכל כספים.

בני הקטן הוא ילד מקסים עם המון חן וחברים, לעומת זאת בתי המתבגרת בת ה-14 היא פרחה.היא מתלבשת זול, שומעת מוסיקה מזרחית, מדברת כמו פרחה.
אני בעד שתהיה מי שהיא אבל להיות פרחה, זה לא טוב, זה אף פעם לא נראה טוב, זה מאיים וזה לא נעים.

אני גם יודעת מה ההבדל בין נערה שהיא מתבגרת ונערה שהיא פרחה.
ניסיתי להציב לה גבולות מסויימים בלבוש או עם החברים שהיא מתרועעת איתם אבל התחושה היא שהיא רק תמרוד בי.

מה אני יכולה לעשות?
לצפיה ב-'להפסיק לכנות אותה פרחה - זה בתור התחלה!'
להפסיק לכנות אותה פרחה - זה בתור התחלה!
26/07/2016 | 12:25
1
88
חשוב לך מאוד להדגיש כמה שאת בתפקיד בכיר וכמה בעלך - כלומר לבדל את עצמך מה"פרחות" לתפיסתך.
זו גישה מזלזלת ופרימיטיבית (שלא לומר גזענית).

הבת שלך בת 14. היא מורדת בך, והדרך שלה היא דרך החיצוניות - לבוש, מוזיקה, דיבור.
היא לא עזבה את הלימודים, לא משתמשת בסמים ולא מורדת בדרכים אחרות שיעלולות לסכן אותה.
ככל שתתיחחסי לזה בשלילה - כך היא תתמיד בזה.

וחוץ מזה - מה רע להיות פרחה? אולי לה זה נעים וטוב, ורק את רואה את זה ב"משקפת של שליליות"?, כי זה לא תואם את ציפיותך?

(היה לי הרבה יותר מה לכתוב, אבל לא רציתי לתקוף ממש מעל הפורום, כי אני באמת מקווה שהניסוח שלך בא מתוך תמימות ולא מתוך רוע)
לצפיה ב-'סליחה את ממש תוקפת'
סליחה את ממש תוקפת
26/07/2016 | 14:40
64
אני בטוחה שאם זו הייתה הבת שלך בבגדים הדוקים וחשופים- לא היית מצטדקת...
בתור הורה אני צריכה להתייחס בשלילה לדברים שאני לא מאמינה בהם.
סמים זה לא הדבר הנורא מכל. אבל להאזין לשירי דיכאון בשפה ירודה זה נורא. זה עלול להוביל אותה למקום ממנו היא לא תצליח להתרומם!!

אני ממש לא רעה והניסוח שלי לא נובע מרוע, אלא רק מתוך דאגה של אם לבת.
לצפיה ב-'אם את לא יכולה להלחם בזה, תצטרפי לזה'
אם את לא יכולה להלחם בזה, תצטרפי לזה
26/07/2016 | 13:33
1
65
א. את עוד עשויה להנות מזה
ב. תציעי לה אלטרנטיבות: מתלבשת זול? תציעי לקנות לה בגדים יקרים, שהם לטעמך (את הרי יכולה להרשות לעצמך). מדברת כמו פרחה? דברי אליה גבוהה גבוהה, בסוף זה יחדור. שומעת מוסיקה מזרחית? תציעי לה כרטיס להופעה של סיה, או נסיעה לחו"ל לקונצרט של מוסיקה לטעמך.
לצפיה ב-'לא תודה....חפלות זה פחות הסגנון שלי'
לא תודה....חפלות זה פחות הסגנון שלי
26/07/2016 | 14:42
46
ואני לא מעוניינת שהבת שלי תקח חלק בזה...
וברור שאני מציעה לה לקנות בגדים יקרים..מיטב המעצבים... אבל היא סיגלה לעצמה לבוש מזעזע, סגנון שלא מוכרים בחנויות בוטיק נחשבות...
לצפיה ב-'למי ולמה זה מפריע? איך זה מאיים?'
למי ולמה זה מפריע? איך זה מאיים?
26/07/2016 | 13:41
4
52
תתחילי בלקלף מעלייך את כל הדעות הקדומות.

תמשיכי בלהבין שהיא מתבגרת, מחפשת את עצמה. 
כשאת מדברת בכזה זלזול על הבחירות שלה - את מרחיקה אותה מעלייך.

לדעתי חשוב להחליט מה חשוב לך, ולמה. ״לבוש זול״ הכוונה מאד חשוף? זה משהו שאני יכולה להבין.
״מוסיקה מזרחית״ - זה באמת העסק שלה. 
לצפיה ב-'זה פוגע במוניטין של המשפחה'
זה פוגע במוניטין של המשפחה
26/07/2016 | 14:44
3
63
אנחנו גרים בשכונה נחשבת, והיא שומעת מוזיקה נוראית בקולי קולות. נשבעת שאני מתביישת שהשכנים ישמעו.
הלבוש חשוף וצמוד.
כשאני הייתי בגיל ההתבגרות, לא נהגתי כמוה. היא פשוט מביישת אותי.
לצפיה ב-'אני חייבת להגיד לך שלמקרא הפוסט הזה רציתי'
אני חייבת להגיד לך שלמקרא הפוסט הזה רציתי
26/07/2016 | 19:11
2
46
מקודם להכריז עלייך כעל טרולית. 
את קולטת כמה דעות קדומות יושבות על שתי השורות שלך?
וגם כמה תמימות בסיפא - כשאת היית בגיל ההתבגרות זו היית את, והבת שלך בגיל ההתבגרות היא אינדיבידואל נפרד לחלוטין, ולא את.
גם בת ה-17 שלי נהגה ונוהגת אחרת לגמרי מאיך שאני נהגתי כמתבגרת. זו דרכו של עולם.
לצפיה ב-'גם אני חשבתי שהיא טרול'
גם אני חשבתי שהיא טרול
26/07/2016 | 20:26
10
לצפיה ב-'אני עדיין חושבת שמדובר בטרול.'
אני עדיין חושבת שמדובר בטרול.
26/07/2016 | 23:25
18
או לפחות - אני מקווה.
לצפיה ב-'איך הבנות המובילות בכיתה שלה?'
איך הבנות המובילות בכיתה שלה?
26/07/2016 | 14:20
3
49
איך היא התנהגה עד גיל ההתבגרות והאם יש לה תחומי עניין ותחביבים?

במבט ראשון נראה שיש כאן תהליך חיובי של היפרדות ממך ובנית זהות שמאפשרת לה
השתלבות בקבוצה שהיא מעוניינת בה.

אני יכולה להבין אותך, מודה שגם לי היה קצת לא נוח אם הבן היה הופך למעריץ של אייל גולן...  אבל תחשבי על עצמך כעל הורה שתופס את הילד שלו שומע אלביס וביטלס בשנות ה50 ומזדעזע ומתרעם על סגנון לבוש והתנהגות שהוא תופס כלא נורמטיבית.
בסוף כל המורדים של שנות החמישים והשישים יצאו לא כל כך גרוע.

את צריכה להגדיר לעצמך קווים אדומים ומקום לדיאלוג עם הילדה. מוזיקה וטעם רע בביגוד הם לא סיבה לריב בעיני.
לצפיה ב-'אני לא מעוניינת בריבים, אבל אני פשוט חרדה לגורלה'
אני לא מעוניינת בריבים, אבל אני פשוט חרדה לגורלה
26/07/2016 | 14:45
2
60
זה ישפיע על תחומי העניין שלה, וכך באופן ישיר ישפיע על העתיד שלה.
ואין לי בעיה שהיא תרקום זהות משלה אבל היא חייבת ללכת לפי הקווים שאני מתווה.
לצפיה ב-'אבל איך היא היתה קודם?'
אבל איך היא היתה קודם?
26/07/2016 | 15:48
31
איך היו היחסים איתה קודם?
לצפיה ב-'הטיעונים שלך חסרי בסיס וכוח.'
הטיעונים שלך חסרי בסיס וכוח.
26/07/2016 | 17:44
32
- לבוש זול ומוזיקה מזרחית בגיל 14 אינם ערובה לעתיד עגום.
- היא לא חייבת ללכת לפי הקווים שאת מתווה במה שקשור לטעם אישי, אלא רק בעניינים של מוסר, כבוד לזולת, יחס ראוי לבני הבית וליתר בני המשפחה ועניינים נוספים שבין אדם לחברו ובין אדם לסביבתו.
- ה"בושות" שהיא "עושה לך" מול השכנים הם באמת ובתמים בעיה שלך. יש מצב שהיא עושה לך דווקא?
- סליחה שאני אומרת לך, אבל את צריכה לקצת לנער את עצמך ולהבין שהילדה הקטנה שאת זוכרת נעלמה ובמקומה הגיעה נערה מתבגרת עם הרבה רצונות משלה, שכבר לא מוכנה שיגידו לה מה ללבוש ומה לשמוע ורוצה לפתח טעם משלה. ה"טעויות" שהיא עושה אינן הרות גורל, אלא סתם שלבים במרד נעורים. נשמע שענייני סטטוס חברתי ו"מה יגידו השכנים" חשובים לך עבור הזהות שלך, ולכן הבחירות שלה מטלטלות אותך כל כך, אבל היא אינדיבידואל נפרד, והיא גילתה לא מזמן שיש הרבה אפשרויות בעולם, לא רק מה שמכירים מהבית, ורוצה לטעום דברים שעד היום לא דיברו אליה. ברגע שאת כל כך אנטי נגדם, זה רק מגביר לה את החשק להיות מה שאת קוראת לו "פרחה".

שחררי קצת. במקום ללכת נגדה, תני לה מדי פעם מחמאה על איך שהיא נראית. ילדות בגיל הזה צריכות הרבה חיזוקים על ההופעה שלהן. בחוץ יש ג'ונגל חברתי אכזרי ולנערה חשוב לדעת שהיא נראית טוב. את לא חייבת להקשיב בבית או באוטו למוזיקה שאת לא אוהבת. אולי תקני לה אוזניות שוות במיוחד כדי שתוכל ליהנות בלי להפריע לך?

לגור עם מתבגרת בבית יכול להיות גיהנום לא קטן. עדיף לך לקרב אותה אליך ולא להרחיק עם ביקורת מתמשכת והבעה בלתי פוסקת של אי שביעות רצון מהבחירות שלה.
לצפיה ב-'גם אני חשבתי'
גם אני חשבתי
26/07/2016 | 20:39
33
שההודעה הזו לא אמיתית בעיקר בגלל הנוסח הבוטה והפרובוקטיבי (מתאים בול לפרסום בראשי) אבל אם נניח שהיא אמיתית, אני בהחלט יכולה להתחבר להרגשת המבוכה וחוסר האונים הבסיסית של הורים שילדתם הקטנה החמודה והעדינה הופכת פתאום בגיל 14 לנערה שאופן התנהגותה עומד בניגוד גמור לחינוך שקבלה כל השנים ולנהוג בבית. לרבות לבוש נועז וחושפני במיוחד, סגנון דיבור בוטה וכד'. על המוזיקה המזרחית אני מדלגת. , על טעם וריח אין מה להתווכח.
אז מה עושים ?
מדברים איתה, ברוח טובה, מסבירים, מסבירים ושוב מסבירים. אם זה לא מצליח רצים להתייעץ עם איש מקצוע ולא רק בפורומים של הורים.
בהצלחה.
לצפיה ב-''
26/07/2016 | 23:26
1
2
לצפיה ב-''
27/07/2016 | 07:45
לצפיה ב-'האם להעלות לכיתה א' יליד נובמבר?'
האם להעלות לכיתה א' יליד נובמבר?
26/07/2016 | 07:55
2
75
אני יודעת שהתעוררתי באיחור, אבל לפתע אני חוששת נורא מהמעבר לכיתה א', לאורך השנה הגננת המליצה להעלות לכיתה א', אך לא ידעתי שישנו פסיכולוג שיכול לייעץ בנושא ועכשיו אני מצטערת שאין לי עוד חוות דעת בנושא. (שוחחתי אתמול עם הפסיכולוגית שאמרה שלפי השיחה אולי כדאי להשאיר אבל הרגשתי שזה ממש על רגל אחת וללא כל בסיס אלא יותר ממחקרים בנושא-אבל איפה היית עד היום?!) וקצת להסבר-הבן שלי מאוד סקרן, אוהב ללמוד, בסדר גמור בקטע החברתי אבל אני מפחדת שמבחינה רגשית ופיזית הוא עוד קטן, יש לו מעט בעייה במוטוריקה עדינה וגסה לדברי הגננת וגם אנחנו רואים שהוא פחות אוהב לעשות עבודות יצירה, גזירה, צביעה, אך באבחון של הריפוי בעסוק אמרו שאין בעיה זה פשוט שהוא עדיין מאוד צעיר. הוא לגמרי מוכן לכך שהוא עולה לכיתה א' וגם בעלי תומך בכך. אני גם מפחדת מזה שאערער לו את הבטחון העצמי אם אודיע לו עכשיו שהוא נשאר ואני פשוט לא יודעת מה לעשות. אשמח לשמוע מנסיונכם דעות לכאן או לכאן. מה קורה אם מגלים בכיתה א' שהילד לא מתאים, יש מה לעשות? האם ניתן להוריד חזרה לגן? בקיצור כל עצה מניסיון תתקבל בברכה. תודה!
לצפיה ב-'זה באמת מאוחר, ואני אומרת את זה לא כדי "לנזוף" בך, אלא '
זה באמת מאוחר, ואני אומרת את זה לא כדי "לנזוף" בך, אלא
26/07/2016 | 16:48
42
כי כדי לשנות את המצב בשלב הזה ולהצליח להזיז את המערכת, את צריכה להיות נחושה מאוד ובטוחה מאוד בעמדתך. השאלה היא אם את אכן מרגישה כך, והתחושה שלי היא שאת לא...
לעצם העניין, אני בעד להשאיר. את צעיר ילדי, יליד תחילת דצמבר, השארתי, וברור לי שבשבילו זה היה הדבר הנכון - הוא הפך להיות מוביל חברתי בגן וקיבל הרבה מאוד ביטחון עצמי. אבל אני מכירה גם יליד דצמבר שעלה (הוא בכיתה של האמצעית שלי) ומסתדר מצוין. זה אינדיווידואלי...
לצפיה ב-'מסכימה מאוד עם מה שכתבה לך אמה'
מסכימה מאוד עם מה שכתבה לך אמה
26/07/2016 | 20:28
21
א. זה מאוד אינדבידואלי. את הבכור יליד נובמבר העלתי לכיתה א' בגיל 5 ומשהו והצטערתי על כך שנים רבות אבל מכירה מקרים מקבילים שההורים וגם הילד היו מרוצים.
ב. באמת טיפונת מאוחר. כמו שאמה כתבה לך אם תתעקשי אולי זה יצליח אבל את צריכה להיות 100% סגורה על כך שאת רוצה שישאר בגן כי מחכים לך ויכוחים לא מעטים עם המערכת.
ג. ילד שעלה לא' למיטב ידיעתי ונסיוני לא ניתן להחזירו לגן. בד"כ גם מבחינת הילד זו בעיה גדולה. לא כבוד גדול לילד בית ספר לחזור לגן. בכל מקרה, כאמור, המערכת לא מאפשרת.
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 12:03
6
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'אשמח להמלצה על מסעדה טובה באיזור היכל התרבות ת"א'
אשמח להמלצה על מסעדה טובה באיזור היכל התרבות ת"א
24/07/2016 | 18:05
8
75
סופשבוע הולכים להופעה של אברהם טל   אשמח להמלצה על מסעדה טובה באיזור במרחק הליכה מההיכל - שנוכל להתפנק לפני המופע....מסעדה טובה וטעימה.....
לצפיה ב-'מסעדות'
מסעדות
25/07/2016 | 12:13
5
130
האחים באבן גבירול אהובה עלי מאד
דוק הצמודה לה, באותה בעלות אבל סגנון מעט שונה - מנות קטנות יותר ואווירה שונה
מלגו ומלבר מול בסוף רוטשילד זוכה כבר תקופה לתשבוחות. לא הייתי בה. מסעדת דגים ופרות ים.
נחמה וחצי מול הבימה (מזמן לא הייתי...)
וכמובן המזנון באבן גבירול, אבל זה בסגנון שונה לחלוטין. הכי לא מסעדה. 
בכל מקרה אם מדובר בסוף השבוע חייבים להזמין מקום מראש, רצוי עד יום רביעי.....
תהנו 
לצפיה ב-'צ'יפס! עכשיו היא חייבת.'
צ'יפס! עכשיו היא חייבת.
25/07/2016 | 12:40
2
30
לצפיה ב-'לא הבנתי למה את שולחת אותה למסעדה שכבר לא קיימת עשר שנים '
לא הבנתי למה את שולחת אותה למסעדה שכבר לא קיימת עשר שנים
25/07/2016 | 16:09
1
21
לצפיה ב-' הייתה פעם מסעדה בשם צ'יפס? לא ידעתי. יש עכשיו את'
הייתה פעם מסעדה בשם צ'יפס? לא ידעתי. יש עכשיו את
25/07/2016 | 17:24
72
צ'יפס סטאר מול גן העיר. עשיתי V והספיקה לי פעם אחת. ייתכן שבאשמתי המלאה בגלל שבחרתי מנה גדולה. וחיסלתי את כולה.
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
25/07/2016 | 21:13
1
50
על דוק ומלגו ומלבר קיבלתי היום המלצה ובאמת ש"שישנתי" קצת ושכחתי שזה יום חמישי אבל אז אמרתי "אבל זה מוקדם לפני ההופעה" ולא חשבתי שיש עוד כמוני שמתכננים לאכול לפני ההופעה...אז אבדוק תיכף תפריטים בכל מה שהמלצת לי ובהחלט נחליט ואזמין...
מזמן לא יצאנו לבלות בת"א...(ואני תושבת ת"א במקור...) חוגגת יומולדת עגול..

לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
25/07/2016 | 22:03
3
לצפיה ב-'"האחים" באבן גבירול 12. עדיף להזמין שולחן '
"האחים" באבן גבירול 12. עדיף להזמין שולחן
25/07/2016 | 12:16
1
23
לצפיה ב-''
25/07/2016 | 21:14
5
לצפיה ב-'הברקה של הבת שלי'
הברקה של הבת שלי
25/07/2016 | 16:35
3
137
אמרתי לה שאני הולכת לבדיקת שד, אז היא אמרה "תבדקי לחיים ארוכים".
יכול להיות אחלה סלוגן למלחמה בסרטן, לא?
לצפיה ב-'לגמרי ! איזו חמודה '
לגמרי ! איזו חמודה
25/07/2016 | 17:09
64
ושהבדיקה תעבור בשלום 
לצפיה ב-'גדול! סלוגן חזק.'
גדול! סלוגן חזק.
25/07/2016 | 17:29
13
לצפיה ב-'טוב!! לתוצאות משעממות'
טוב!! לתוצאות משעממות
26/07/2016 | 08:03
5
לצפיה ב-'איפה כדאי לבקר במאליה? למשפחה עם ילדים'
איפה כדאי לבקר במאליה? למשפחה עם ילדים
24/07/2016 | 11:24
1
98
אולי מישהו מכיר בפורום הזה
ילדים בגילאי 8-13

והאם מלון קיקנוס ביץ מומלץ? מה יש במלון הזה?
לצפיה ב-'תנסי לבדוק בפייס בקבוצה חו"ל זה כאן'
תנסי לבדוק בפייס בקבוצה חו"ל זה כאן
24/07/2016 | 11:33
68
המון מידע, המון נסיון
אנשים מקסימים
לצפיה ב-'עזרה במציאת אחות'
עזרה במציאת אחות
24/07/2016 | 10:55
1
133
אני מחפש אחות לעבודה בנפח של משרה מלאה (אפשר משמרות/ חלוקת היום עם אחות נוספת)
חשוב - נסיון עם קשישים!!
מאיזור הצפון - יתרון!!
תודה
אמיר
nursesforgr@gmail.com
0525449558

לצפיה ב-'חשבתי לתומי שמישהו מחפש פה את אחותו '
חשבתי לתומי שמישהו מחפש פה את אחותו
24/07/2016 | 14:04
13
לצפיה ב-'אלימות בקייטנה'
אלימות בקייטנה
21/07/2016 | 19:57
41
488
שלום,
לא ידעתי לאיזה פורם לפנות. רוצה לשתף\להתייעץ...
לפני יומיים הקטנה שלי בת ה 11 מתקשרת מהקייטנה מהפלא שלה מממרת בבכי שהמדריכה הרביצה לה.
אנסה לקצר, מסתבר שהיא רצה במסדרון והמדריכה ביקשה מס פעמים לא לרוץ וכשהגיעה לכניסה של הדלת המדריכה התחילה לצעוק. הקטנה מספרת שהיא ניסתה להסביר לה שהיא...
המשך>>
שלום,
לא ידעתי לאיזה פורם לפנות. רוצה לשתף\להתייעץ...
לפני יומיים הקטנה שלי בת ה 11 מתקשרת מהקייטנה מהפלא שלה מממרת בבכי שהמדריכה הרביצה לה.
אנסה לקצר, מסתבר שהיא רצה במסדרון והמדריכה ביקשה מס פעמים לא לרוץ וכשהגיעה לכניסה של הדלת המדריכה התחילה לצעוק. הקטנה מספרת שהיא ניסתה להסביר לה שהיא לא שמעה אבל המדריכה לא היתה מוכנה להקשיב אז היא גם צעקה בחזרה והמדריכה המשיכה גם  וקראה לה חוצפנית ושקרנית ואז הילדה צעקה שהיא רוצה לדבר עם אמא והמשיכו בצעקות ואז המדריכה משכה אותה בכוח ודחפה אותה באגריסיביות לכתה. הילדה התחילה לבכות והמדריכה הושיבה אותה והמשיכה לצעוק... תבכי! תבכי! לא אכפת לי! זה היה השלב שהילדהה קמה ורצה מהכתה החוצה. למעשה היא ברחה החוצא והתקשרה אלי.
היום הייתי בפגישה עם אחראית המדריכות ומנהל המתנס. היא הסבירה שלאחר בירור עי שיחות אישיות עם המדריכה והתלמידות שנכחו היו צעקות אבל לא היתה אלימות ושהמדריכה בסהכ ניסתה להרגיע ולחבק! כמובן שכעסתי והסברתי שאין מצב שזה היה חיבוק, היא משכה אותה וגחפה אותה לכתה! וגם אם נתעלם מהקטע של האלימות הפיזית זה לא רוצה לצעוק על הילדה תבכי תבכי ולא אכפת לי! מדריכה כזאת את רוצה בקייטנה?
לא עזר, הסבירה שהיא דיברה עם הילדים ולא תיארו קטע אלים..
כשאני הרמתי טל למס חברות ביום של האירוע הן כן תיארו לי מצב שהמדריכה מושכת ודוחפת ואף אחת הילדות השתמשה במילה זרקה, אמרה לי המדריכה זרקה אותה לכתה אז אני לא מבינה מה קרה שם כשהאחראית לקחה את החברות שנכחו שם לשיחה.
אז הפגישה הסתכמה בכך שהמדריכה היתה בסדר ואך מנהל המתנס הוסיך שהמדריכה וותיקה ועד שהילדה שלי הצטרפה לקייטנה לא היו תלונות ומהמשפט הזה בכלל הרגשתי שמאשימים את הילדה!
יש לציין שהמדריכה בשנות ה 30 ונשואה ולא מדובר בילדונת שרוצה להרוויח כמה שקלים בחופשה.
אני מאוכזבת, אמרתי להם שלא פתרנו את הבעיה ברמה של המתנס ואני מתכוונת להגיש תלונה במשטרה. אני שומעת מאנשים שהיא בחורה שקטנה ומרימים גבה אבל עובדה היא שהיא נהגה בצורה לא ... נכונה?
מה דעתכם?
יש לציין שהקלטתי את אחת השיחות שהיו לי עם אחת הילדות שנכחו שם והיא מתארת איך המדריכה משכה ובכוח דחפה לכתה ושהם היו מבוהלים ולא הבינו מה קורה. לצערי נזכרתי להקליט רק את השיחה האחרונה.
אשמח לשמוע דעות של הורים ואם חוויתם משהו דומה,
אשמח לכל תגובה
תודה
לצפיה ב-'העיסוק של החופש הגדול: תופעת ה"וולוגים" (vlogs) ביו-טיוב'
העיסוק של החופש הגדול: תופעת ה"וולוגים" (vlogs) ביו-טיוב
23/07/2016 | 09:31
60
אוקיי אז יש לילדים קייטנה / שעשוע חדש - פתיחת וולוגים (למי שלא מכיר/יודע/שכח - VIDEO+BLOG = VLOG).
כדי שהוולוג "יצבור סאבים" (כלומר, אנשים שירשמו לערוץ) צריך ליצור תוכן מעניין ופה עיקר הבעייה.
1. קודם כל תוכן של בריונות רשת שכולל הקנטה והעלבה של קליפים אחרים (וערוצים של ילדים אחרים). הדבר אולי נראה מצחיק תחילה אבל זה יוביל עוד להרבה אלימות פיזית אמיתית מחוץ למרחב הרשת. 
2. הצגת תוכן מיני ובוטה. עכשיו תחשבו על ילד בן 10 שמציג קליפים של בחורות חצי ערומות או תחרות שתיית בירה או לפוצץ קונדום עם מים על הראש, כדי 'לצחוק על זה' ובמקרה הגרוע 'לעשות חיקוי מצחיק של זה'. נשמע הזוי אבל זה בדיוק מה שקורה.
3. תוכן אישי שמוסר פרטים אישיים, עושה לאנשים סיור בבית, חושף מידע שאולי ההורים לא ירצו לחשוף כמו מועדי יציאה לחופשות ויציאה מהבית (נהדר לגנבים) 
4. מציאת 'עיסוקים' לצלם לאותם וולוגים. הצקה לעוברי אורח. על מיני פעילויות "DARE" של נראה אם יש לך אומץ.. מדברים לכאורה תמימים כמו דחיפת ילדים למזרקה שיכולה להיגמר בחדר מיון, הטרדות טלפוניות, הצקה למוכרים בחנויות וכו'.
5. חומר פרסומי של חברות כמו TEENK שמשתמשות בוולגרים לפרסם מוצרים לעיתים תוך עקיפת ההורים, בין הילדים. כל מיני 'אתגרי אכילה' שמטרתם למכור למשל חטיפים משמינים.

האם להורים יש בכלל פיקוח מה הילד שלהם עושה והאם רובם מודעים לכך שהילד הפך להיות דמות ציבורית, תחנת תקשורת מתוך ביתם.. 
לצפיה ב-'הילדים לא מפסיקים לנבל את הפה'
הילדים לא מפסיקים לנבל את הפה
20/07/2016 | 10:03
8
472
בוקר טוב, אשמח להתייעץ.
יש לי שלושה ילדים בגילאים בני 5, 7 ו 8 וחצי. 
בזמן האחרון הם התחילו לנבל את הפה בצורה שלא מתאימה לילדים בני גילם.
המילים נאמרות לעיתים ללא הקשר, גם לאנשים זרים. 
זה מביך אותי מאוד וכמה שאני מעירה להם זה לא עוזר.
ניסיתי גם להעניש אך גם זה לא עוזר. זה ממש שגור בשפתם.
אני אובדת עצות.
איך הייתם מציעים לי להתמודד?

מה דעתכם? מה לעשות?
לצפיה ב-'להתעלם, להתעלם, להתעלם'
להתעלם, להתעלם, להתעלם
20/07/2016 | 11:27
2
192
אם הם משתמשים במילים הללו ללא הקשר - הם עושים את זה כדי לגרור מהמבוגרים תגובה, ולא מהבנה של משמעות המילה.
במקרה הזה - התעלמות תוציא את העוקץ מהצורך להשתמש במילה.

אם הם משתמשים בהקשר הנכון (עד כמה שיש הקשר נכון לשימוש במילות גנאי) - יש מקום להסביר את משמעות המילה, ולמה משתמשים בה, ולפנות להגיון -  האם היא נכונה עובדתית (למשל "מפגר" מטומטם", "בן זונה" וכו')? האם זו מילה שהיית רוצה שיתארו אותך בה?
אצל הילדים שלי ההסברים עבדו.
לצפיה ב-'ניסיתי להסביר להם אבל זה לא עוזר'
ניסיתי להסביר להם אבל זה לא עוזר
20/07/2016 | 17:16
1
144
כפי שכתבתי בתגובה אחרת- הם נגררים אחד הכי השני וצוחקים...חושבים שזה מבדח.
לצפיה ב-'כל אחד לחוד'
כל אחד לחוד
21/07/2016 | 10:32
127
קודם כל דברי עם הגדול וגייסי אותו לצידך. מה שנקרא "הפרד ומשול"
אפשר להסביר שכמו שילד שנראה מוזנח ומלוכלך מעורר בנו רגשות מסוימים - תשאלי אותו מה הוא חושב כשהוא נתקל בילד שנראה מטונף בבית ספר - כך גם דיבור "מלוכלך" מעורר בסביבה תחושות ורגשות מסוימים - למשל את האח הקטן (תינוקות) זה נורא מצחיק אבל בוגרים חושבים שהילד הוא...
וכמו שאנחנו רוצים סביבה נקיה ונעימה מלכלוך פיזי ככה בבית אנחנו רוצים סביבת דיבור נעימה. לכן כיון שהוא הגדול ו"מנהיג" את מבקשת את עזרתו לשפר את הדיבור בבית. את יכולה גם להבטיח תגמול מסוים אם הוא בלבד יצליח לשמור על שפה נקיה.
תסבירי לו שהאחים רואים בו דוגמה והוא יעזור לחנך אותם. בקיצור גייסי אותו במיטב השכנועים שיעבור לצד שלך.
חשוב! תנסי לחשוב יחד איתו מה הוא יעשה כשהאחים הצעירים יתחילו עם הקללות, איך הוא לא יגרר אחריהם כמו אח "חלש.".. כי זה לא פשוט ששני הקטנים עושים צחוקים והוא נשאר בצד.
ותני לזה זמן, שינויים לא קורים ביום אחד

עוד משהו, תוציאי את העוקץ מהעניין. מתחילות קללות, אל תתייחסי, אם אפשר תנסי להסיט את תשומת הלב למשהו אחר:  בואו נשחק, מי רוצה ענבים, מי רוצה לעשות איתי עוגיות... כי התגובות שלך כנראה מספקות לא מעט דלק לעניין: הנה אמא "לא יכולה עלי" ... זה שוס רציני.
לצפיה ב-'להסביר. וסנקציות.'
להסביר. וסנקציות.
20/07/2016 | 15:38
4
158
אפשר להגיד ״אני לא מוכנה שתדבר ככה ליד סבתא״. ובפעם הבאה שמדבר ככה ליד סבתא - הולכים הביתה.
אם זה יקרה בזמן פעילות מהנה, זה יכול להיות אפקטיבי. 
מקלל במסיבת יום הולדת של הבן דוד? הולך הביתה.
הולכים לים והילד מקלל? הולכים הביתה. אפילו אם זה עשר דקות אחרי שהגעתם.

אבל חשוב להסביר. 
הילד אוהב ומעריך אותך. כדי לחנך אותו, חשוב שהוא יבין מה הבעיה עם המילים האלה.

לצפיה ב-'ו..א ם אחד מקלל.. מה עם השנים הנותרים? גם הם חוזרים'
ו..א ם אחד מקלל.. מה עם השנים הנותרים? גם הם חוזרים
20/07/2016 | 16:58
1
42
לצפיה ב-'יש הרבה מה לעשות. למשל:'
יש הרבה מה לעשות. למשל:
20/07/2016 | 19:15
174
1) יש שני הורים. אחד יחזור, אחד יישאר. או אם מדובר בבילוי משפחתי, לפעמים אפשר לבקש שהילד שלא קילל יישאר עם הדודים, והאמא תיקח את הילד שקילל הביתה
2) להגיד לילד שהוא יישב עכשו בחדר אחר כי חברתו לא נעימה לנו
3) להגיד לו שלמרבה הצער אנחנו נשארים כי לא רוצים לפגוע באחיו, אבל בפעם הבאה הוא לא יגיע, כי אנחנו לא רוצים לקחת סיכון שהוא שוב יתנהג בצורה שלא מקובלת עלינו
4) לקחת את כולם. ״אני נורא מצטערת, אני יודעת שרציתם להיות בים. אבל אני לא מסוגלת להיות בים בחברת ילד שאומר #@$%$. אז אין ברירה, חוזרים הביתה״

אמירת ״אבל יש עוד ילדים״ מעבירה לילדים את המסר שזה בעצם לא נורא כשהם מקללים. שיותר חשוב לך שהם יבלו עוד שעה בגן המשחקים, מאשר שמירה על שפה נקיה.  
לצפיה ב-'הבעיה היא ששלושת הילדים עושים את זה ביחד'
הבעיה היא ששלושת הילדים עושים את זה ביחד
20/07/2016 | 17:15
1
169
הקטנים נגררים אחרי הגדולים.... והם חושבים שזה מצחיק.
אני באמת צריכה להטיל סקציות ולעמוד בזה...

תודה!
לצפיה ב-'תעשי את מה שאבא שלי נהג לעשות'
תעשי את מה שאבא שלי נהג לעשות
24/07/2016 | 09:59
139
על כל מילת קללה שהוצאתי מהפה ,הןא הוריד לי כאפה, תאמיני לי, מהר מאד נגמלתי
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 10:02
2
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'סתם רוצה לקטר קצת'
סתם רוצה לקטר קצת
18/07/2016 | 09:18
36
356
ומנצלת כמה דקות של שקט מלווה בגישה למחשב.
הקטנטן חולה כבר מהלילה שבין שבת לראשון. הצליח להעלות חום באופן מקצועי, עד ל-40.1. אתמול היה שפוך לגמרי, אבל התעקש להישפך רק עלי. לא יכולתי לזוז ממנו. את הקצת שישן, ישן במיטה שלי, ולא יכולתי לעזוב אותו מחשש שייפול (בן שנה וחודשיים, לא עומד, ישן בלול בד"כ). מהצהריים השתפר מצב רוחו, אבל נשאר 'דבק' ואם העזתי לזוז, זחל אחרי ביללות ברחבי הבית. הכלבה מנשירה בטירוף, ולמרות נקיונות חוזרים ונשנים, כל הבית, הזוחל ואני מלאים שערות.
הלילה היה גרוע, היה מחובר לי לציצי רוב הזמן, וגם היה שוב חום גבוה (רק 39.5, הפעם). עכשיו סוף סוף הצלחתי להרדים אותו במיטתו, והתפניתי לצחצח שיניים, לטאטא את הבית ולשתות קפה. וכמובן לקטר.
כבר מרגישה יותר טוב...
נ.ב.
הפסדתי אימון ריצה בבוקר, באסה.
לצפיה ב-'כשהילדות חולות ונצמדות אליי'
כשהילדות חולות ונצמדות אליי
18/07/2016 | 09:48
159
וזקוקות לי - אני מרגישה הכי "אמא". אני שונאת נורא שהן חולות כי זה מדאיג אותי, אבל אני אוהבת שאני מסוגלת לעזור להן לעבור את זה ושהן מעוניינות בעזרה הזאת.
לצפיה ב-'חיבוק בסוף יעבור...ותשלימי את האימון החסר'
חיבוק בסוף יעבור...ותשלימי את האימון החסר
18/07/2016 | 10:06
29
לצפיה ב-'תחזיקי מעמד !'
תחזיקי מעמד !
18/07/2016 | 11:21
97
יש מישהט שניתן לגייס לעזרה ? סבתא ? דודה ? תיכוניסטית שכנה ?
הרבה בריאות 
לצפיה ב-'תראי איך הדרדרת! את מתבאסת מפספוס של אימון ריצה. '
תראי איך הדרדרת! את מתבאסת מפספוס של אימון ריצה.
18/07/2016 | 12:27
17
175
מקווה שקטנטן יחלים מהר ותחזרו שניכם לשגרה טובה.
אני יכולה לעשות אתך ברטר של פרוות כלבה תמורת פרוות ארנבים. אנחנו עובדים כאן על פרויקט כרית החופש הישראלית הראשונה. עוד כמה עונות הנשרה ׁ(יש 4 מחזורים כאלה לארנבים בשנה) והילדות תופרות כרית ממולאה בפרוות ארנבים טהורה.
לצפיה ב-'לא התרשמתי מהארנבים שלך !'
לא התרשמתי מהארנבים שלך !
18/07/2016 | 12:31
1
129
אצלנו יקיר הבית - כלב בגודל של חתול וחצי, משיר שערות, בעיקר בקיץ, כמו עדר כבשים.
שוקלת לעשות לו קרחת. נמאס לי לשאוב פעמיים ביום.
לצפיה ב-'השיער שלי נושר בלי סוף - מקווה שזה עונתי '
השיער שלי נושר בלי סוף - מקווה שזה עונתי
18/07/2016 | 14:17
28
לצפיה ב-'גם אני לא התרשמתי'
גם אני לא התרשמתי
18/07/2016 | 13:38
14
156
אני יכולה למלא כרית כל יום בערך.
מטאטאת בבוקר, מטאטאת בצהריים, הבנזוג שואב בערב, והבית מלא שערות.
ואת צודקת, זו אכן הידרדרות. הבנות סיפרו שעשו אימון בעלייה, וממש הצטערתי. התקלקלתי לגמרי!
ותודה לכל הדואגות!
אני לא צריכה עזרה, אנחנו סבבה ביחד, סתם נחמד מידי פעם לשבת בלי תינוק שתלוי לי על הציצי. חוץ מזה, סבא וסבתא בחו"ל.
קטנטני הלך לישון, מצטרפת אליו.
ביי.
לצפיה ב-'אז פול משותף? כולל השיער של Moma?'
אז פול משותף? כולל השיער של Moma?
18/07/2016 | 14:38
13
33
לצפיה ב-'אחלה רעיון '
אחלה רעיון
18/07/2016 | 18:04
12
100
אני בפנים. גם השערות של הכלב + הנשירה שלי...
לצפיה ב-'הנשירה האנושית בכלל לא משעשעת. אני בדרך להיות'
הנשירה האנושית בכלל לא משעשעת. אני בדרך להיות
18/07/2016 | 18:28
11
140
בעלת קרקפת מאווררת.
לצפיה ב-'גם אותי זה מלחיץ '
גם אותי זה מלחיץ
18/07/2016 | 22:09
25
לצפיה ב-'אני שוקלת קרחת אם המצב יחמיר'
אני שוקלת קרחת אם המצב יחמיר
18/07/2016 | 22:14
9
133
בכל מקרה טוב לדעת שאני לא לבד.
למרות שאני משוכנעת שאצלי המצב הכי קשה
אם תבקשו יפה אני אוסיף עוד כמה יסורי גיל המעבר שעוברים עלי לאחרונה (בניגוד למה שציפיתי)
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 22:20
15
לצפיה ב-'את חושבת שהנשירה קשורה לגיל המעב?'
את חושבת שהנשירה קשורה לגיל המעב?
19/07/2016 | 10:20
1
106
אולי זה ההסבר גם אצלי. בת 43, עדיין עם מירנה (הרופא שלי טוען שזה מקל מאוד את הכניסה לגיל המעבר). הנשירה נוראית. אני מחזיקה את עצמי חזק לא להתפתות לפרסומות של חייר קליניק ושות'

לצפיה ב-'לא יודעת למה קשורה הנשירה...'
לא יודעת למה קשורה הנשירה...
19/07/2016 | 11:17
103
כל החיות מנשירות בקיץ, אולי זה חלק מהעניין
אני רואה שזה מחזורי, מקווה שעד ינואר זה יחלש קצת (?)
לצפיה ב-'אני מבקשת יפה'
אני מבקשת יפה
19/07/2016 | 11:06
5
36
לצפיה ב-'את חמודה '
את חמודה
19/07/2016 | 11:15
4
126
רצף של
גניקולוג
פטרייה
מחזור/דימום ארררווווך - שבועיים אחרי המחזור הקודם
דלקת בשלפוחית
דיכי קל
חזרה הפטרייה
שוב גניקולוג

וחשק בקאנטים

הכל בקטנה, אני יודעת, יעבור ויהיה בסדר אבל לא היו לי כאלו פעם...
לצפיה ב-''
19/07/2016 | 14:05
14
לצפיה ב-'בקטנה אולי, אך במעצבנה .'
בקטנה אולי, אך במעצבנה .
19/07/2016 | 15:22
2
125
מציעה לך לתגבר את עצמך במנות יפות של כדורי פרוביוטיקה נגד הפטרייה.

אגמול לך בחוויותיי:
- בעיות שינה במינון קל
- השמנה בלי שינוי בהרגלי תזונה.
- וסת שהגיעה אחרי כמעט חודשיים נטולי והפליאה אותי בעוצמת הדימום. לפני זה כבר התקבעתי על מחזורים בני כ-25 ימים ודימום קל וקצר.

כל עוד אין לי גלי חום, אני אישה שמחה בחלקה.
לצפיה ב-'goes without saying '
goes without saying
19/07/2016 | 15:49
1
123
בעיות שינה זה הנורמה אצלי כמה שנים. אני עם כדורים... אבל יש לי טיפ להרדמות, אם זו הבעיה, שראיתי במקרה באינטרנט, אני חושבת שהוא עוזר קצת . זה נקרא 479
לוקחים שאיפה עמוקה במשך ספירה עד 4
מחזיקים את האויר בספירה עד 7
ונושפים בספירה עד 9

חוזרים על זה 3-4 פעמים. ונרדמים.

אוכל בגילינו זה מותרות.

היו גם גלי חום... טפו טפו בנתיים עברו.

יש לך המלצה על פרוביוטיקה ספציפית?
לצפיה ב-'הצחקת אותי עם האוכל '
הצחקת אותי עם האוכל
20/07/2016 | 00:02
94
אנסה את טריק 479
פרוביוטיקה פמינה של אלטמן. 
לצפיה ב-'חיבוק מקווה שקמתם ליום טוב יותר'
חיבוק מקווה שקמתם ליום טוב יותר
19/07/2016 | 08:52
27
לצפיה ב-'אני לא פה, אבל תבדקו אוזניים. נשמע מאד מתאים. בריאות וישאק! '
אני לא פה, אבל תבדקו אוזניים. נשמע מאד מתאים. בריאות וישאק!
19/07/2016 | 14:59
27
לצפיה ב-'חוזרת לעדכן'
חוזרת לעדכן
19/07/2016 | 15:58
12
189
עדיין חולה.
היינו אצל הרופאה, שבדקה אותו ואמרה שהוא חמוד, וזה כנראה ויראלי...
תודה לכולכן על היחס וה'צומי'.
לעניין הכריות- אני בפנים, לאן לשנע את תועפות השיער? אופציה נוספת- לכל מי שמרגישה שנושר לה מידי, אני יכולה להציע את השיער של הכלבה. היא בלונדינית 
נשמע לא כיף כל הסיפור של גיל המעבר, חייבים את זה? אני בשלב שגמרתי את הלידות והתקנתי לי מירנה, נפרדתי לשלום מהווסת (פלוס ההריון, בעצם לא נפגשנו כבר שנתיים +, לא מתגעגעת). הסיפורים שלכן מדכאים...
הקטנטן שלי לעומת זאת, נהנה מזמן איכות בבית עם אמא. גיליתי שיש לו מילים חדשות, שהוא יודע לבנות מגדל מארבע קוביות. כיף.
לצפיה ב-'חייבת רק להוסיף בנושא החוויות של גיל המעבר'
חייבת רק להוסיף בנושא החוויות של גיל המעבר
19/07/2016 | 16:24
10
161
שחוץ מהקטעים המעצבנים  שהוזכרו פה (וזה מבלי להכנס לבעיות הקשות עם ההורים המזדקנים שלנו), יש בשנים האלה כמה דברים נפלאים שלא היו קודם.
החברות (והפאן השונה של האמהות )עם הילדים שהפכו מגוזלים קטנים מדירי שינה לנער תיכון ולחייל צעיר, במקרה שלי. העונג בלשחרר ולהשאר כמלווה לשני גברים צעירים שעושים את הצעדים העצמאיים הראשונים בחיים.
הזמן הפנוי שיש פתאום  לפעמים המאפשר להתעמל, לחזור ללימודים או סתם לרענן את חיי החברה ולהתייחס קצת יותר לבעל.

בקיצור. יש למה לחכות 
לצפיה ב-'זה באמת לא כל כך נורא , לפחות בנתיים '
זה באמת לא כל כך נורא , לפחות בנתיים
19/07/2016 | 16:34
6
141
הרי גם לתקופת ההריונות היו צדדים פחות פוטוגניים (מי אמר טחורים, כאבי גודש בשד, לילות בלי שינה, נשירה אחרי הריון... )

לצפיה ב-''
19/07/2016 | 20:08
13
לצפיה ב-'קופצת על ההערה- טחורים'
קופצת על ההערה- טחורים
20/07/2016 | 13:31
4
124
לשם הרישום, אני מאוד עם סמי, נשמע בהחלט מבאס כל המעבר הזה
במיוחד הקטע עם השמנה בלי שינוי  תזונה- אבוי לי
ואני עוד רגע שם.

חייבת לשאול באנונימיות היחסית כאן-
טחורים.
למי היה ויכול לספר לי מה המרגש.
אני לא בטוחה אם מה שאני מרגישה זה זה.
אם זה אולי טפו חס וחלילה משהו אחר
אם זה יכול להיות פסיכולוגי
או שפתאום בעקבות השרשור כאן חשבתי שאולי זז משהו בהתקן

בקיצור.. אשמח לשמוע ואודה
לצפיה ב-'זה מרגיש כיף גדול '
זה מרגיש כיף גדול
20/07/2016 | 14:05
2
121
עונג צרוף: יש מן עיקצוצים וגרודים בפי הטבעת , תחושה שמתבלטת כשרוצים לישון.. בא לך לתקוע שם מברשת לניקוי שרותים ולקרצף קלות, אבל לא בטוח אם היא תספיק כדי למצות את התענוג...

לפעמים מרגישים בליטות פיזיות של כלי דם ש"ברחו" החוצה.
יש תחושת גרד
לעיתים דימום (אדום טרי) כשמנגבים.

עיצות למתחילה:
לא לנגב עם נייר טואלט אלא לשטוף או מינימום מגבונים
לא לשבת זמן ממושך בשירותים (גם אם הספר מעניין) לא יוצא, לא צריך.
ויש מוצרים ללא מרשם שאת יכולה לנסות, אם אין שיפור עצמוני תוך שבוע.
ולזכור שאם ממש מגרד, אז או שנדבקת בתולעים או שהעסק מחלים.

לצפיה ב-'תודה. עכשיו אני ממש מבולבלת. זה כנראה לא זה. משתדלת לחשוב חי'
תודה. עכשיו אני ממש מבולבלת. זה כנראה לא זה. משתדלת לחשוב חי
20/07/2016 | 14:25
93
ולא.. חשוך
יש לי תור עוד שבוע + לכירוגית, נבדוק מולה
לצפיה ב-'את משעשעת '
את משעשעת
20/07/2016 | 14:55
19
לצפיה ב-'מנסיוני הדל אחרי לידות'
מנסיוני הדל אחרי לידות
21/07/2016 | 08:54
93
זה כואב!
יש כלי דם ש'בורחים' החוצה וצריך לדחוף אותם בחזרה. שימי לב שאם יש דימום, אסור למרוח משחה.
וכמו שמומה אמרה, זה תענוג רציני...
לצפיה ב-'נכון. באופן כללי החיים שלי מגיל 40 ואילך מוצאים חן'
נכון. באופן כללי החיים שלי מגיל 40 ואילך מוצאים חן
20/07/2016 | 00:17
2
159
בעיני יותר ממה שהיה קודם, ונכון לכרגע תופעות גיל המעבר אינן משמעותיות.

לצפיה ב-'גם אצלי ההרגשה הכללית היא '
גם אצלי ההרגשה הכללית היא
20/07/2016 | 20:39
1
114
שהחל מגיל 45 יש שיפור משמעותי בחיי. כמובן לא בגלל הגיל עצמו אלא בגלל הנגזרות שלו. הילדים כבר יותר גדולים ויש יותר אויר, אני כבר קצת זקנה יותר אז חכמה ומנוסה יותר ובטח שלחוצה נפשית פחות ויותר סומכת על עצמי ועל התחושות שלי. מבחינה מקצועית אני כבר לא חייבת להתפשר על כל עבודת זבל שמציעים לי, מבחינה כלכלית כבר קצת יותר קל וכו'.
לצפיה ב-''
21/07/2016 | 11:24
9
לצפיה ב-'רופאות שעפות על הילדות שלי ישר זוכות לתהילת'
רופאות שעפות על הילדות שלי ישר זוכות לתהילת
20/07/2016 | 00:45
157
נצח .

מתוק שיש גם צד חיובי לבאסת המחלה. יש לי פתאום איזה זיכרון שאחרי מחלות היו קפיצות ביכולות קוגנטיביות.
לצפיה ב-'תיק פלפוט דגם COMX'
תיק פלפוט דגם COMX
20/07/2016 | 13:07
43
משהו מכיר את התיקים של פלפוט?
מה האיכות שלהם?
 האם מתאים לילדה בכיתה ג?
לצפיה ב-'רעיון למתנת בר מצווה לילד ממשפחה אמריקאית אמידה'
רעיון למתנת בר מצווה לילד ממשפחה אמריקאית אמידה
18/07/2016 | 08:29
4
108
בוקר טוב,
מנסה לעזור לאמא שלי: חברה שלה מתגוררת בארה"ב, משפחה חילונית. מאוד אמידה. באו לישראל לחגוג לילד בר מצווה. מה ניתן לקנות לו? מגבלה: לא מאוד יקר ולא באינטרנט (לא נשאר מספיק זמן). חשבתי על משהו שקשור לישראל כמו אלבום עם נופי הארץ, אבל לא בטוחה שזה ידבר לילד. יש רעיון יותר מוצלח?
תודה רבה לעונים
לצפיה ב-'עט עם חריטה בעברית?'
עט עם חריטה בעברית?
18/07/2016 | 09:06
1
87
אם הנער כותב בעברית, אפשר להסביר שזה עט 'לעברית בלבד'...
לצפיה ב-'השאלה האמיתית'
השאלה האמיתית
18/07/2016 | 09:23
131
האם הוא בכלל כותב? נראה לי שהיום הם רק מקלידים.....
תודה על הרעיון, אמסור
לצפיה ב-'כמו תמיד תלוי בילד'
כמו תמיד תלוי בילד
19/07/2016 | 08:50
1
89
אני רואה שהרבה נערים יהודים בחו"ל הולכים עם שרשראות מגן דוד/ח"י וכד'.
בסביבתי הקרובה אין סיכוי שילד בן 13 יענוד כזו שרשרת.

אבל אולי בחו"ל יותר נפוץ? אולי גם אם לא יענוד עכשיו ישמש כמזכרת, אולי עם חריטה מאחור עם תאריך בר המצווה?

ואילי בכלל לא משהו חומרי אלא בילוי בזמן שהם כאן?
כרטיס משפחתי לדיאלוג בחשכה יכול להוות חוויה מדהימה למשפחה שתזכר הרבה אחרי כל מתנה חומרית שיקחו במזוודה.

אולי לארגן להם יום צילום משפחתי עם צלמת?

או שהקרבה לא כזו גדולה

נופי הארץ וספרים דומים.. שוב אולי בחו"ל יותר עובד.
אני אישית תמיד תוהה מי רוכש ועוד יותר מי מעיין בזה

לצפיה ב-'תודה על הרעיונות היפים'
תודה על הרעיונות היפים
19/07/2016 | 10:16
75
כל הטיול שלהם בארץ כבר מתוכנן לפרטי פרטים וגם הקרבה לא ממש קיימת. אולי באמת נלך על שרשרת....
לצפיה ב-'נוהל טלפון מהגן'
נוהל טלפון מהגן
15/07/2016 | 19:13
24
446
האם אין נוהל טלפון מהגן/פעוטון במקרה שילד לא מגיע ללא הודעה מוקדמת?
כלומר אם ילד לא הופיע לגן וההורים לא הודיעו שהוא חולה או משהו, האם הגן לא מתקשר, נניח בשעה תשע או סמוך לאחר שעת ההגעה הרגילה של הילד, לבדוק למה הילד לא הגיע?
זה משהו שיכול להציל שנשכחו ברכב.

לצפיה ב-'צודקת אבל!!'
צודקת אבל!!
16/07/2016 | 09:01
246
החשש שלי שהאחריות על הילד באוטו שלכם יעבור לגננת .
ברגע אחד העניין יעבור לסעיף בחוזר מנכ"ל והגננת שעסוקה עם עשרות ילדים  צריכה להתקשר לחמישה שישה הורים לבדוק שלא שכחו את הילד באוטו 

כל כך הרבה רעיונות עלו לאחרונה - שסבתא תתקשר לשאול , שאמא תתקשר לאבא או הפוך , שהגננת תתקשר, שהאפליקציה תעורר , שעוברי אורח יציצו למכוניות ועוד ועוד... מלבד הרעיון האחד והיחיד - זה הילד שלך והאחריות הבלעדית שלך!! אל תסירו את האחריות מכם! 
כמו שלא תשאירו ילד במעלית או על שפת הכביש או בחוף הים.

לדעתי הדרך הפשוטה ביותר - לכבות את הנייד .
אבל סביר להניח שזה לא יקרה , את  הנייד לא תשכחו בשום מקום ואם חלילה שכחתם תוך 20 שניות תחזרו לחפש  .
האחריות על הילד  של ההורה בלבד.
תתארי לעצמך שגגנת עסוקה מאד התקשרה אחרי שעתיים וחלילה הילד באוטו מחוסר הכרה או גרוע יותר, נהרסו חייה ובגלל אותו סעיף בחוזר מנכ"ל היא תישא באחריות במקומכם, כמה נוח  , "הגננת /סבתא  לא התקשרה להזכיר לי..."

קחו אחריות על ילדכם ! 
לצפיה ב-'אין נוהל'
אין נוהל
16/07/2016 | 09:31
192
לדעתי גם אסור שיהיה
גננת היא גננת ולא מזכירה
היא צריכה עכשיו לעזוב את הילדים ולהתחיל להרים טלפונים
ואת דפנה פעם אמא שלה מביאה פעם אבא ופעם סבתא
היא צריכה להתחיל להרים טלפונים לשלושתם עד שהיא תמצא מי מביא היום?
בנוסף הורים קרציות, בטוחה שכל בוקר לפחות אמא אחת תתפוס אותה בטלפון ותשאל איך ההתקדמות של הילד שלה או למה אתמול הוא חזר עם מכנס של ילד אחר
הזיכרון שלי חרא 
שאני צריכה לזכור משהו אני שמה שעון מעורר
מדבקה על ההגה
את התיק בתא מטען
(אגב גם בבית)
שמה לי דברים מול העינים
אם אני צריכה לקחת משהו תולה על הדלת 
וכדומה 
בכניסה לבית 

לצפיה ב-'אין נוהל כזה'
אין נוהל כזה
16/07/2016 | 12:36
178
והאמת שזה לא הוגן להעביר את האחריות לגננות.
ומה לגבי תינוקות קטנים או ילדים שאינם בגן ? 

לצפיה ב-'לא אמרתי להסיר את האחריות מההורים'
לא אמרתי להסיר את האחריות מההורים
16/07/2016 | 22:38
9
201
אבל נראה לי הגיוני שאם ילד לא מגיע וההורים לא הוגיעו שהוא נשאר בבית באותו היום, אז שירימו טלפון מהגן לשאול. זה יכול להציל חיים. זה הכל.
לצפיה ב-'אבל זה בדיוק מה שזה יעשה בפועל...'
אבל זה בדיוק מה שזה יעשה בפועל...
17/07/2016 | 17:05
8
189
כי במקרה כזה אל מי יבואו בטענות אם חו"ח ילד נשכח באוטו? לגננת, שלא התקשרה להורים דווקא באותו בוקר כי הייתה עסוקה ב-101 דברים אחרים?

זה לא נשמע הוגן... זו לא אחריות הגננת, ונראה לי לא לעניין להפיל את זה עליה. יש הרבה פתרונות אחרים (טכנולוגיים ולא טכנולוגיים), וזו האחריות של ההורים לוודא שהם יודעים איפה הילד שלהם ולא לשכוח אותו ברכב בשיא הקיץ.
לא הייתי רוצה לראות גננת מאבדת את פרנסתה ואולי גם הולכת לכלא כי לא התקשרה במקרה בדיוק ביום הלא נכון (הרי את ההורים השוכחים אף אחד לא מעלה על דעתו להעניש, כי הרי "הם כבר נענשו", אבל את הגננת יהיה אפשר להאשים בלי בעיה...).

אולי מה שאת מציעה היה אפשרי אם הורים היו מצידם טורחים להודיע בכל פעם שהילד לא מגיע לגן (להם יש ילד אחד בגן הזה, לגננת יש הרבה יותר). במקרה כזה, באמת המקרים בהם גם ילד לא מגיע לגן וגם הגננת לא קיבלה הודעה על כך צריכים להיות ספורים ביותר, ברמה של פעמים בודדות בשנה (לכלל הילדים בגן). אבל הורים לא מודיעים הרבה פעמים, אולי אפילו ברוב הפעמים, ולא נראה לי הגיוני שהגננת תתחיל לעשות טלפונים לכל ההורים שבכלל לא טרחו מצידם לעשות את המינימום הנדרש ולהודיע שהילד חולה.
בעיניי בכל מקרה זו לא אחריות של הגננת, וגם לא צריך להיות חוק או תקנה אחרת בנושא הזה כי זה פשוט להעביר את האחריות לגננת במקום להורים, ובמקרה שקורה משהו רע - לתת לגננת לתת את הדין על כך (כמו שכן מענישים נהגי הסעות ששכחו ילדים, בניגוד להורים ששכחו את הילד שלהם).
לצפיה ב-'צודקת!'
צודקת!
17/07/2016 | 19:59
2
138
מהכרות עם אופי המערכת, להצעה הזו אין סיכוי להתקבל. לרוב הגננות אין זמן בבוקר להתחיל בטלפונים, שלא לדבר על האחריות הפלילית שמפילים על הגננת ברגע שמעגנים את ההתקשרות בחוזר מנכ"ל.
בסוף, ההורה ששכח לא יענש כי "נענש מספיק" והגננת תאבד את מקום עבודתה, תשלם פיצויים ואולי אף תשב במאסר.
לא משנה כמה עצומות יעשו, ארגוני המורים (והגננות) לא יאפשרו תיקון כזה, ובצדק.
לצפיה ב-'נקודה חשובה. הגננת היא זו שתיענש על רשלנות של הורים'
נקודה חשובה. הגננת היא זו שתיענש על רשלנות של הורים
18/07/2016 | 08:14
115
נדמה לי שעוד לא קרה שהורה נענש על כך שילד נהרג בגלל רשלנות ההורה.
אבל גננות - אין בעיה להעניש...
לצפיה ב-'וטוב שככה! לגננות יש כבר כל כך הרבה אחראיות על הראש'
וטוב שככה! לגננות יש כבר כל כך הרבה אחראיות על הראש
22/07/2016 | 12:02
31
אין שום סיבה הגיונית שהיא תעזוב את שאר הילדים ותלך לעשות טלפונים להורים רק כדי שבסוף אותם הורים יוכלו להפיל עליה את האשמה.
לצפיה ב-''
17/07/2016 | 20:47
11
לצפיה ב-'לפחות ברמת הגן הפיתרון הטכנולוגי סופר פשוט-'
לפחות ברמת הגן הפיתרון הטכנולוגי סופר פשוט-
17/07/2016 | 21:19
2
178
מסוף מחשב ( או טאבלט) בו ההורה מדווח בעצמו שהביא את הילד לגן, ונשלחת הודעה אוטומטית למי שההורים בוחרים- נניח אליהם ולסבתא נבחרת - שהילד נכנס לגן.
אם לא הוכנס למסוף שהילד הגיע לגן עד רבע לתשע - נשלחת הודעה אוטומטית לכל המכותבים שהילד עוד לא בגן.
מערכת סופר פשוטה ובסיסית שלחלוטין לא מחייבת את הגננת.
אני גם חושבת שזה לא יכול לבית תפקיד מוגדר של הצוות החינוכי אלא רק בחזקת ״ הגדלת ראש״ כי זה המסלול המהיר לתביעות
לצפיה ב-'אני בעד, וחושבת שצריך מערכת זיהוי כזאת גם בכניסה לבתי הספר..'
אני בעד, וחושבת שצריך מערכת זיהוי כזאת גם בכניסה לבתי הספר..
18/07/2016 | 19:24
36
לצפיה ב-'זו טכנולוגיה קיימת'
זו טכנולוגיה קיימת
19/07/2016 | 11:19
107
אפליקצית "מי בא לגן" של חברת DPC עושה בדיוק את זה באופן אוטומטי, רק שהיא לא שולחת הודעה למי שכן הגיע אלא רק למי שלא הגיע עד שעה מסויימת. זה לא מאוד יקר - משהו כמו 1000 ש"ח התקנה ראשונית בגן/ כיתה + כמה עשרות שקלים דמי מנוי בחודש לילד. אין לי מניות בחברה הזו, במקרה שמעתי עליהם ברדיו לפני כמה ימים ואהבתי את הרעיון.
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 12:31
7
לצפיה ב-'בהחלט אפשרי'
בהחלט אפשרי
17/07/2016 | 07:41
197
אני נוהגת כך כבר שנים, במידה והורה לא הודיע לי יום קודם על איחור או אי הגעה לגן, אני מחכה עד השעה 09:00׳ומצלצלת לשאול. רובם הגדול של המקרים המזעזעים קרו לתינוקות ופעוטות, שהמסגרת בהם הם שוהים היא הגן הפרטי, הכיתות לא מונות כמות גדולה של ילדים כמו בגנים העירוניים ולכן זה ישים בהחלט. לא נכנסת לדיון של מי האחריות ואת דעתי( המילטנטית) אשמור לעצמי, רק אומר שבתור הורה כל מקרה כזה מדיר שינה מעיניי
לצפיה ב-'לא בגני עיריה'
לא בגני עיריה
19/07/2016 | 04:08
7
147
שם הילדים כבר גדולים יותר, ואני מניחה שילד בן שלוש שנשאר חו"ח באוטו ידע לשחרר את חגורת הבטיחות של הכסא. אני מדברת על פעוטונים שאליהם מגיעים תינוקות ופעוטות. כמה ילדים יש בפעוטון ממוצע שלגננת אין אפשרות להרים טלפון אם אחד הילדים לא מגיע?
לצפיה ב-'בדיוק מה שכתבתי'
בדיוק מה שכתבתי
19/07/2016 | 15:12
6
102
אני גננת בכיתת פעוטות בגילאי שנה וחצי עד שנתיים וחצי,. אומנם הכיתה מונה 25 ילדים, אבל יש לי 3 סייעות שנמצאות איתי ועם הילדים בכל רגע נתון, כך שלהתפנות לשיחה קצרה של 2 דקות בבוקר זה בהחלט ישים. עדיין לא קרה לי בכל שנות עבודתי הרבות שנעדרו  או איחרו יותר מ2-3 ילדים ובחישוב גס כל שיחת בירור אורכת לי בין 2-3 דקות. לא מאפשרת שאלות מעבר לסיבה שהתקשרתי, ההורים אצלי יודעים שאין שיחות חולין סתמיות במהלך יום העבודה. בקשר למה שהציעו כאן מעליי, מערכות דיגטליות וכו׳ זה רעיון נפלא, השאלה היא אם בעלות/ בעלי גנים יסכימו להשקיע. לא מחכה בנתיים לאף אחד, פשוט מגדילה ראש.וסתם כדי לחדד קרה לי שצלצלתי לאחת האמהות, היא נכנסה לפניקה כי האב היה אמור להביא את הילדה לגן, אחרי המון צלצולים וניסיונת להשיג אותו( מצידה)התברר שהוא נרדם אחרי שהשעון המעורר צלצל והבנות(4.5, ו2) פשוט שוטטו בבית..... אז אולי לא קרה אסון בסופו של דבר אבל תמיד יש אבל.......
לצפיה ב-'ולכן אני לא מבינה למה יש כאן כזו התנגדות'
ולכן אני לא מבינה למה יש כאן כזו התנגדות
19/07/2016 | 16:54
5
117
וזה יכול להיות נוהל אבל מבלי להסיר האחריות מההורים ומבלי להאשים את הגננת במקרה של אסון. זה כמו שאמרת, זה לא שחצי מהילדים לא מגיעים בבת אחת, ולהרים שתי דקות טלפון זה מעשי ויכול להציל חיים.

לצפיה ב-'לא יודעת אם זו התנגדות'
לא יודעת אם זו התנגדות
19/07/2016 | 22:03
2
105
כתבה כאן אחת המשתתפות שכל הורה צריך לקחת אחריות על ילדו,ובצדק רב.הילדים שלנו גם ככה מבלים שעות רבות מהיממה במסגרת כזו או אחרת 
(גם שלי כשהיו צעירים יותר)מגילאי שלושה חודשים ועד גילאי בית ספר.במרוץ החיים המטורף אחר המשכנתא,קריירה מספקת,וברוב המקרים פשוט קיום,יוצא שעל הצוותים החינוכיים מוטלת המון אחריות והם שחקני משנה מאוד משמעותיים בחיי ילדינו.עד כאן הכל מוכר וידוע לכולנו אין בכך כל חדש.אני מאמינה שכל מקרה מזעזע שכזה לוקח כל הורה אל החרדות הפרטיות שלו,מהסוג שמופיע בחלומות בעתה.אז כל דיון מעורר אמוציות כאלו ואחרות.כבר כתבתי שאני מעדיפה לא לכתוב מה אני חושבת על אותם הורים אומללים ככל שיהיו וכאן אעצור.בשורה התחתונה אני לא חושבת שיהיה אפשר להעביר כזה חוק,כי הוא לא באמת ריאלי,אבל עם הסברה מסיבית ואפילו קמפיינים בנושא אולי עוד ועוד צוותים חינוכיים יכניסו את הטלפון מציל החיים הזה לנוהל שבשיגרה,מאחלת לכולנו שהקיץ הזה ייגמר בשלום
לצפיה ב-'האמת שיש הרבה הסברה בשנים האחרונות'
האמת שיש הרבה הסברה בשנים האחרונות
20/07/2016 | 16:01
1
85
יש קמפיינים ברדיו, וגם יש מקומות (כמו קניונים) שראיתי על הדלתות שמובילות מהחניון שלטים בסגנון: "האם הוצאתם את כל הילדים מהרכב?".
בעיניי, זו ההסברה הנכונה (ולא הסברה/קמפיין לצוותים חינוכיים, אם לכך התכוונת. שוב, בעיניי הם פשוט לא קהל היעד כי לא הם אלה ששוכחים ילדים ברכב, אלא ההורים).

אבל בכנות, אני לא חושבת שזה יעזור. מי ששכח ילד ברכב אני בספק אם השלט הזה יזכיר לו. בסופו של דבר זה עוד דבר שרואים מדי יום ומתרגלים לראות, עד שכבר לא שמים לב אליו.
הדבר היחיד שיעזור זה אם אנשים פשוט יסגלו להם הרגל לבדוק שאין אף אחד ברכב לפני שנועלים, זה הכל. אבל כולם בטוחים שלהם זה לא יקרה, ובסופו של דבר מקרים כאלה כנראה ימשיכו לקרות מדי קיץ
לצפיה ב-'בנזוגי סיפר לי'
בנזוגי סיפר לי
21/07/2016 | 08:58
76
שהשבוע נסע באוטו של חבר, וכאשר כיבה את המנוע, פתאום האוטו צעק עליו- אל תשכח ילדים באוטו! הוא ממש נבהל...
החבר אמר שזו תוספת שהגיעה עם הרכב, ואינה ניתנת לביטול. גם זה יכול לעזור.
לצפיה ב-'ברגע שיהיה נוהל, אז יאשימו גננות.'
ברגע שיהיה נוהל, אז יאשימו גננות.
20/07/2016 | 08:33
100
את לא יכולה לאמר ש״זה רק נוהל, אבל אל תדאגו, אף אחד לא יאשים את הגננת אם היא לא תעשה איתו״.
אני מוכנה להתערב איתך שאם יהיה נוהל - יאשימו את הגננת. אפילו אם לא יהיה אסון, יהיו מבולי תלונות ״אתמול הילד שלי היה חולה והיא לא התקשרה, איזו גננת חסרת אחריות״
כולל, כמובן, תלונות אל המפקחת במקרה של הורים שממילא כועסים על הגננת..
לצפיה ב-'כי ברגע שיהיה כזה נוהל, בוודאי שיאשימו את הגננת'
כי ברגע שיהיה כזה נוהל, בוודאי שיאשימו את הגננת
20/07/2016 | 13:25
92
את באמת לא רואה את זה קורה?
אם יהיה נוהל כזה שכל גננת צריכה להתקשר, ונניח והיא לא התקשרה (שכחה, בדיוק קרה משהו אחר שהצריך את תשומת ליבה או כל סיבה אחרת) וחלילה קרה אסון, את באמת לא חושבת שיבואו בטענות לגננת שלמרבה הצער לא התקשרה בדיוק ביום הלא נכון?
כאמור, את ההורים אף אחד לא יעז להאשים ("נענשו מספיק" וכו'), אבל אם יהיה כזה נוהל - ועוד איך יאשימו את הגננת (גם אם לא תכנס לכלא, כנראה תאבד את פרנסתה וכולם יראו בה אחראית, וקצת ישכחו מי באמת האחראי האמיתי - ההורים!).

ברגע שאת קובעת כזה נוהל, את לא יכולה להגיד שהוא לא יהיה מחייב. אם יש נוהל, אז הוא בהגדרתו מחייב וזה אומר שלגננת יש אחריות.
אבל עם כל הכבוד, האחריות צריכה להיות של ההורים, ושלהם בלבד. הגננת לא צריכה להזכיר להורים איפה הילדים שלהם. זו לא אחריות שלה, והיא בוודאי שלא צריכה להיות אחראית במקרה של אסון.

לצפיה ב-'למה אין נוהל האוסר על אנשים חסרי אחראיות להביא ילדים'
למה אין נוהל האוסר על אנשים חסרי אחראיות להביא ילדים
22/07/2016 | 11:58
1
64
את יודעת כמה נפשות אפשר היה להציל?!

באמת נראה לך הגיוני להפיל אחריות ההורית מינימאלית (כן, לא לשכוח את הילד ברכב זו אראאיות מינימאלית) על הגננת? כאילו שגם ככה חסר לה אחראיות... באמת נראה לך הגיוני שאת תביאי ילדים ומישהו אחר יהיה אחראי עליהם מ-א' עד ת?!
לצפיה ב-'ונראה לך הגיוני להכניס לאנשים מילים לפה?'
ונראה לך הגיוני להכניס לאנשים מילים לפה?
23/07/2016 | 23:49
35
בסה"כ אמרתי שלו היה נוהל כזה זה היה יכול להציל חיים. נניח שההורים סופר אחראיים אבל הסבתא שכחה את התינוק באוטו; טלפון להורים היה יכול להציל את חיי התינוק.
מה הקשר בין זה לבין זה שמישהו אחראי עליהם מא- ועד ת'?

לצפיה ב-'סיפור משעשע'
סיפור משעשע
14/07/2016 | 11:59
14
367
הילדים שלי (לא לגמרי זוכרת מי מהם, כבראה שהיו גם חברים בסביבה), במסגרת הדחקות על העולם של אתמול, אמרו "איזה קטע זה היה אם היו מודעות היכרויות בעיתונים...".
מה רבה היתה תדהמתם כשסיפרתי שאכן היו, וליויתי בפנינים כגון "אירופאי", "נקיה" וכו'.

לצפיה ב-'חחח....'
חחח....
14/07/2016 | 13:57
13
205
היו גם מודעות חיפוש קרובים ומודעות יוצאות דופן אחרות.
בטוח לגמרי שהיום כבר אין ?
לצפיה ב-'שאלה טובה, אני אבדוק בעיתון סופ"ש'
שאלה טובה, אני אבדוק בעיתון סופ"ש
14/07/2016 | 14:03
12
54
לצפיה ב-'לא תאמינו, יש!'
לא תאמינו, יש!
15/07/2016 | 16:13
11
48
לצפיה ב-'איפה ראית? זה הזוי לגמרי. גם אני זוכרת'
איפה ראית? זה הזוי לגמרי. גם אני זוכרת
17/07/2016 | 08:39
1
139
לגמרי את המודעות האלה.
לצפיה ב-'במוסף המודעות של העיתון (אחרי הדירות והרכב '
במוסף המודעות של העיתון (אחרי הדירות והרכב
18/07/2016 | 10:04
85
שלא ברור לי מי מסתכל בהם עוד...)
הארופאי והלא-חומרנית עדיין שם...
לצפיה ב-'אולי נמצא סוף סוף חתן '
אולי נמצא סוף סוף חתן
17/07/2016 | 16:09
8
140
אבל רק בתנאי שהוא משכיל ואירופאי....
לצפיה ב-'בהצלחה יקירתי, אולי יעזור אם תכתבי שאת לא חומרנית'
בהצלחה יקירתי, אולי יעזור אם תכתבי שאת לא חומרנית
18/07/2016 | 10:06
7
31
לצפיה ב-'חחח....'
חחח....
18/07/2016 | 11:23
6
94
עדיף שלא אכתוב כלום אחרת אני מסתבכת עם הבעל 
לצפיה ב-'מה הקוד של "נקייה"? '
מה הקוד של "נקייה"?
18/07/2016 | 12:30
5
27
לצפיה ב-'לא בטוחה...יש רעיונות?'
לא בטוחה...יש רעיונות?
18/07/2016 | 14:55
4
23
לצפיה ב-'ברזילאי? '
ברזילאי?
18/07/2016 | 15:43
3
98
לצפיה ב-' אבל לא מסתדר לי עם מי שמפרסמת מודעה בעיתון'
אבל לא מסתדר לי עם מי שמפרסמת מודעה בעיתון
18/07/2016 | 16:20
31
לצפיה ב-'. לא נראה לי. בתקופה שמודעות הכרות בעיתון'
. לא נראה לי. בתקופה שמודעות הכרות בעיתון
18/07/2016 | 18:31
1
111
היו המדיום המקובל היחיד, נשים לא נהגו לגלח. זה היה חריג ואף "סוטה".

אולי זה "אין לי פטריות וגינליות" ?
לצפיה ב-'איכסססס.......'
איכסססס.......
18/07/2016 | 22:10
14
לצפיה ב-'תגידו גם הילדים שלכם רצים ברחובות'
תגידו גם הילדים שלכם רצים ברחובות
14/07/2016 | 14:03
24
598
עם סמארטפון וצדים פוקימונים ?
עד הבוקר חשבתי שהתיכוניסט בן ה 15 וחבריו פשוט יצאו מדעתם. הבוקר התפרסמה בנושא כתבה גדולה בידיעות ממנה למדתי שמדובר בתופעה כלל עולמית.

לצפיה ב-'יתכן. אתמול גיסי'
יתכן. אתמול גיסי
14/07/2016 | 14:10
11
236
ניסה להתקין את זה לבכורה על הסמארטפון (היא יחד עם אחותה האמצעית בקייטנת סבתא). אמרתי לה שאם הוא מצליח היא חייבת ללכת עם עוד מישהו שיוודא שהיא לא נתקלת במשהו או מסכנת את עצמה כי היא שקועה במשחק, והיא הסכימה. אבל בפועל אני לא יודעת מה קורה היום, אם הוא הצליח ומה היא עושה.
אבל הבת שלי היא חובבת פוקימונים באופן כללי (אפילו היינו פעם באליפות הפוקימונים העולמית - והשנה היא הייתה בכנס הפוקימונים הארצי השנתי) ומבחינתה אם הדבר הזה יתפוס בקרב ילדי הכיתה שלה זו התגשמות החלום שלה, כי סוף סוף יהיו עוד אנשים עם התחביב הזה שלה (יש עוד ילד אחד בכיתה שחובב פוקימונים, אבל הוא מסתיר את זה כי זה לא נחשב אצלם).
לצפיה ב-'צייד הפוקימונים שלנו עולה לכיתה י' ! '
צייד הפוקימונים שלנו עולה לכיתה י' !
14/07/2016 | 14:25
10
184
כך שאני מקוה שילדי הכיתה של בתך יתמכרו למשחק ולא יראו בו ענין לתינוקות.
לצפיה ב-'גם (נדמה לי שאפילו בעיקר) מבוגרים התמכרו - אבל '
גם (נדמה לי שאפילו בעיקר) מבוגרים התמכרו - אבל
14/07/2016 | 14:28
9
161
זה עדיין לא אומר כמה המשחק יתפוס בקרב ילדים ביסודי. נחיה ונראה.

רק שתביני - הבת שלי יודעת בעל פה את השמות, התכונות, התולדות, האבולוציה (כלומר מאיזה ולאיזה פוקמונים אחרים הם הופכים) וכו' של משהו כמו 700 פוקימונים. השמות שרצים עכשיו בחדשות (טרטוויג, אושוואט, וכו') מוכרים לי מאוד מהבית שלי, וכשאומרים שההיא שמצאה גופה חיפשה water-type pokemons אני מבינה למה הכוונה .
לצפיה ב-'בוגרת כיתה ד', וצדה פוקמונים.'
בוגרת כיתה ד', וצדה פוקמונים.
14/07/2016 | 14:50
5
149
היא התחילה לראות את הסידרה לא מזמן, והמשחק תפס אותה באמצע עונה 4.
אנחנו מנצלים את ציד הפוקמונים לטיולים עם הכלב. 
במהלך השוטטות שלנו, פגשנו עוד ציידי פוקמונים מהכיתה שלה, אז כנראה שזה תופס גם בבתי ספר יסודיים.
גם שני הסטודנטים מחפשים פוקמונים במרץ, אבל אליהם אני לא צריכה להצטרף להליכות
לצפיה ב-'אחלה, תודה.'
אחלה, תודה.
14/07/2016 | 15:00
25
לצפיה ב-'סטודנטים ? '
סטודנטים ?
14/07/2016 | 16:33
3
128
אני חושבת שגם החייל משתוקק בסתר ליבו לצוד פשוט בלתי ניתן בבסיס...
לצפיה ב-'ברור שסטודנטים.'
ברור שסטודנטים.
14/07/2016 | 18:33
2
121
הם בדיוק אלה שראו את הסידרה כילדים קטנים, וביזבזו הון על הקלפים הטפשיים האלה. עד היום יש לי אלבומים של קלפי פוקמונים במדף עליון בארון.
הבן שלי סיפר שכמעט כל הסטודנטים בטכניון משחקים.
לצפיה ב-'גם אצלנו מסתובבים איפשהוא קלפים'
גם אצלנו מסתובבים איפשהוא קלפים
14/07/2016 | 19:16
1
109
בבית . החייל והתיכוניסט היו מכורים לסדרה כקטנטנים.
לצפיה ב-'עכשיו סיפרו לי שהשיגעון פשט גם'
עכשיו סיפרו לי שהשיגעון פשט גם
14/07/2016 | 22:08
132
באוניברסיטת בן גוריון.
אצלנו לא מסתובבים קלפים. יש לנו אלבומים מסודרים, עם קלפי פוקמון מארצות שונות. הכל מאורגן באלבומי כיסים רשמיים של פוקמון. לדעתי יש לנו הרבה מאות של קלפים, אם לא עברנו את האלף. הילדים היו מכורים כבדים.
לצפיה ב-'מה שמראה שכשמשהו באמת מענין אותם '
מה שמראה שכשמשהו באמת מענין אותם
15/07/2016 | 15:15
2
123
מסתבר שיש להם זיכרון פנומנלי. נהגתי להזכיר זאת לבנים כשטענו שאי אפשר בשום אופן להצליח לזכור את כל החומר למבחן בתנך/הסטוריה/אזרחות וכו' .
לצפיה ב-'ללא ספק.'
ללא ספק.
15/07/2016 | 15:21
17
לצפיה ב-'נכון. גם לגבי מבוגרים '
נכון. גם לגבי מבוגרים
17/07/2016 | 08:49
16
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר לי על זה בבקשה???'
מישהו יכול להסביר לי על זה בבקשה???
15/07/2016 | 17:21
3
135
מה זה??

מרגישה כל כך זקנה....  :(
לצפיה ב-'בבקשה :'
בבקשה :
16/07/2016 | 12:38
1
181
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/07/2016 | 15:36
28
לצפיה ב-'זו הוכחה לכך שמה שבני אדם באמת רוצים לעשות זה'
זו הוכחה לכך שמה שבני אדם באמת רוצים לעשות זה
17/07/2016 | 08:21
143
ליהנות מהחיים בלי אחריות של שטויות של גדולים. תנו לנו להתרוצץ חסרי דאגות ברחובות ונהיה מאושרים. 
לצפיה ב-'בהחלט. בת 17 ובן 14 מחפשים אקטיבית ובת 11 עוזרת להם...'
בהחלט. בת 17 ובן 14 מחפשים אקטיבית ובת 11 עוזרת להם...
16/07/2016 | 15:51
42
לצפיה ב-'אצלנו לא'
אצלנו לא
17/07/2016 | 08:24
29
לצפיה ב-'אם כבר פוקימון, אפשר לעשות את זה חינוכי!'
אם כבר פוקימון, אפשר לעשות את זה חינוכי!
18/07/2016 | 12:17
1
100
משחק פוקימון חדש וחינוכי כאן:
לצפיה ב-'רעיון יפה !'
רעיון יפה !
18/07/2016 | 12:39
67
לכבוד החופש הגדול אפשר לדעתי להוסיף לאפליקציה (המקורית) מגבלה - אם אתה רוצה לתפוס את הפוקימון אתה צריך קודם לפתור שאלה בחשבון 
תהינה רמות של שאלות בחשבון החל מחיבור וחיסור בסיסים לכיתות הנמוכות ועד אינפי 1+2 לסטודנטים תואר ראשון , כולל הוכחות לתארים ראשונים ריאלים 
זה לדעתי יחסל מהר מאוד את הפופולריות של המשחק...
לצפיה ב-'עתידות'
עתידות
18/07/2016 | 13:00
64
פורץ יפני חכם יצליח לפרוץ לשרתי נינטנדו ולגנוב את כל הפוקימונים. ואז יגיע הסוף לחגיגה.
לצפיה ב-'גם אני חשבתי שהילד שלי יצא מדעתו'
גם אני חשבתי שהילד שלי יצא מדעתו
18/07/2016 | 13:05
86
אבל הבנתי שזה חלק מתופעה גדולה יותר
לצפיה ב-'שאלתי אותם אם שמעו על זה. הבן שלי אמר שכן, אבל שהוא '
שאלתי אותם אם שמעו על זה. הבן שלי אמר שכן, אבל שהוא
19/07/2016 | 09:17
73
נגד, כי זה גורם לאנשים להסתובב ברחוב עם הראש בטלפון. (נראה לי שמצאתי את הקו המבחין בין חנון לגיק).
לצפיה ב-'הילדים שלנו לא רוצים שלמוע מזה'
הילדים שלנו לא רוצים שלמוע מזה
26/07/2016 | 14:05
1
הרבה יותר כיף לשחק כדורגל או לרכוב על אופניים
טובו שכך

שרון
לצפיה ב-'לבת הרבע לעשר שלי יש חבר.'
לבת הרבע לעשר שלי יש חבר.
13/07/2016 | 09:53
20
291
ילד חמוד מאוד, אבל כבר בן 12. הם מכירים כבר שנתיים, שניהם הולכים לחוג ציור יחד. הם תמיד חיפשו אחד את חברת השני, והמורה לציור אומרת שהם ילדים "מאותו סוג" (אין לי מושג מה זה אומר), ולכן מצאו אחד את השניה.
בתחילת החופשה גילינו ששניהם הולכים לאותה קייטנה, והם מאוד שמחו והתרגשו. הם כמובן לא באותה קבוצה, בגלל הפרש הגילאים, אבל מבלים יחד את כל ההפסקות.
אתמול גיליתי שהם החליטו להחליף מספרי טלפון, ולהיות חברים בווטסאפ. יכול להיות שזה ישאר שם, ואין לי מה לדאוג, אבל הייתי רוצה להיות מוכנה במקרה והם ירצו לצאת לבילוי משותף.
הילד גר ביישוב סמוך לישוב שלנו, ולא ממש קרוב, כך שכל מפגש ידרוש הסעות ושיתוף פעולה מצידנו.
הייתם משתפים פעולה עם קשר כזה?
לצפיה ב-'אני בשמחה הייתי משתפת פעולה'
אני בשמחה הייתי משתפת פעולה
13/07/2016 | 12:13
164
הילדה מצאה חבר שקרוב לליבה, תחומי עניין משותפים, את אומרת שהוא חמוד, עוסק בציור כתחביב. נשמע נער חמד.

אני משערת שאת חוששת שהוא ״גדול מדי״, שהוא מתעניין בדברים שהיא עדיין לא, ועלול לגרור אותה.
אני חושבת שתמיד כדאי להיות קצת עם אצבע על הדופק ולשים לב, בלי קשר לגילאים,
אבל צריך גם להבין שלא ״כל הבנים רוצים רק דבר אחד״. יש הרבה בני 12 (וגם יותר גדולים...) שרוצים באמת קשר חברותי אמיתי. לשבת ולדבר על אותם דברים שמעניינים את שניהם. 

אני במקומך באמת הייתי שותפה לשמחת הילדה. נחמד למצוא חבר טוב, מישהו שהיא מרגישה טוב בחברתו
לצפיה ב-'כשהייתי בכיתה ג','
כשהייתי בכיתה ג',
13/07/2016 | 14:14
170
היה לי חבר בכיתה ו'. פעם שנייה בכיתה ו'.
כלומר, אני הייתי בת 8 בערך, והוא היה בן 12 בערך.
הוא היה בא אליי הבייתה, והיינו מטיילים בשכונה (ואמא שלי הייתה שולחת את אחי הקטן לרגל אחרינו). למדתי ממנו לאהוב סנדביץ' עם ביצה קשה. הייתי מאוד גאה שיש לי חבר, ואהבתי אותו - אבל לא התנשקנו או משהו כזה - מקסימום החזקנו ידיים (וגם זה אני לא לגמרי בטוחה).
נפרדנו כי ילדה שקינאה בי הלשינה שנישקתי ילד אחר (זה היה נכון - נישקתי ילד מהכיתה שלי בגלל התערבות). למרות זאת, בשנה לאחר מכן, כשהוא כבר היה בחטיבה, הוא היה מגיע לבית הספר בהפסקה עם האופניים שלו ונוסע ועושה פעלולים כדי שאראה אותו. אבל נדמה לי שהוא לא הסכים לדבר איתי.
אחר כך עזבנו לשלוש שנים בחו"ל, וכשחזרנו לא ניסיתי לחדש את הקשר (דה...).

אני לא רואה שום בעייתיות בקשר הזה כרגע. 12 זה צעיר - ולא מאוד רחוק מ-10. אני לא רואה הרבה הבדל בין זה לבין חברות עם ילד מהכיתה המקבילה.

לצפיה ב-'אגב, האם היא רואה בו חבר?'
אגב, האם היא רואה בו חבר?
13/07/2016 | 14:43
3
140
אצלנו בבית לילדות היו תמיד ידידים בנים, אבל הייתה הפרדה בין ידידים (שהם כמו חברות) לבין בנים שהן מאוהבות בהם. מהתאור שלך לא ברור לאיזו קטגוריה הוא שייך.
לצפיה ב-'סיפרה שהיא מאוהבת בו'
סיפרה שהיא מאוהבת בו
13/07/2016 | 15:02
2
183
לפני חצי שנה בערך. מאז הנושא לא עלה.
לא ברור לי אם היא אמרה את זה בגלל שחברה שלה התאהבה בילד מכיתה ה', וזה נעשה נושא שיחה בין בנות הכיתה, או שמדובר ברגש אמיתי. גם יכול להיות שהרגש התפוגג בנתיים, אני לא בטוחה שיהיה נבון מצידי להעלות את הנושא.
גם אביב קיץ, וגם את , מדברות על בני 12 תמימים. הוא באמת נראה כזה, אבל אני לא יכולה להיות בטוחה.
לצפיה ב-' אנחנו אף פעם לא יכולות להיות בטוחות'
אנחנו אף פעם לא יכולות להיות בטוחות
13/07/2016 | 15:17
1
114
פחדים של אמהות לבנות...

לצפיה ב-'התנסויות חדשות בשבילי, בת ראשונה'
התנסויות חדשות בשבילי, בת ראשונה
13/07/2016 | 15:26
124
אחרי שלושה בנים.
לשלושת הבנים היתה חברה טובה צמודה בגיל כזה, אבל תמיד באותו גיל כמוהם. תמיד גם מישהי שגרה שניים שלושה  רחובות מאיתנו ומאותה כיתה, כך שיכלו להפגש בקלות.
לצפיה ב-'נשמע סבבה, בהחלא הייתי מעודדתף בטח בשלב זה. ומזכיר לי סיפור'
נשמע סבבה, בהחלא הייתי מעודדתף בטח בשלב זה. ומזכיר לי סיפור
13/07/2016 | 16:52
2
182
יש לי בת דודה, שבגיל 14 התחיל איתה אח של חברה שלה, בן 22. ההורים חרקו שיניים אבל לא אסרו.
כיום היא בת 44, הם נשואים באושר והורים לארבעה ילדים...בעלי ואני עדיין מעריצים לפעמים את ההתנהגות של הדודים שלי...
לצפיה ב-'היה יכול להגמר אחרת לגמרי,'
היה יכול להגמר אחרת לגמרי,
13/07/2016 | 18:07
156
ואז כנראה שלא הייתם מעריצים את הדודים. 
ברור שלפעמים זוגיות מגיל צעיר מצליחה, אבל ברוב המקרים היא מתפרקת.
אני ממש לא בשלב דומה לזה, והייתי עומדת על הרגליים האחוריות אם בן 22 היה מתחיל עם הבת שלי בגיל כזה, אבל כאן מדובר בילד מתוק בן 12. וגם זה קשה לי
לצפיה ב-' אחד על פער הגילאים ועל ההורים הזורמים ו- שני'
אחד על פער הגילאים ועל ההורים הזורמים ו- שני
17/07/2016 | 08:37
83
על הנאמנות ארוכת השנים.
לצפיה ב-'קודם כל בוודאי שלא הייתי מונעת קשר. אם היא מדברת'
קודם כל בוודאי שלא הייתי מונעת קשר. אם היא מדברת
13/07/2016 | 19:34
1
130
לכיוון של "חברות" - מן השתם זה מצריך תיאום ציפיות לגבי מה זה אומר בגילם. אני גם לא בטוחה שהם צריכים להתחיל ב"לצאת לבילוי". אפשר להזמין אותו הביתה ולראות מה בכלל האינטראקציה ביניהם. אני יכולה לומר לך שלבן ה-13 יש ותמיד היו חברות בנות ואין בקשר שלהם (בינתיים) שום פן רומנטי.

לצפיה ב-'גם הבנים שלי היו ממש תמימים בגיל הזה,'
גם הבנים שלי היו ממש תמימים בגיל הזה,
13/07/2016 | 20:20
134
אבל אני זוכרת גם את ההתנהגות של החברים. 
במסיבת יום הולדת 12 של השלישי, הוא היה צריך לנחם  את החברה שלו בגלל הערות של כמה בנים מגעילים. הם אמרו לה שבתור מתנת יום הולדת היא צריכה לתת לו למזמז אותה. אח"כ הוא תמיד נפגש איתה רק בנפרד, כדי למנוע מקרים כאלה. 
בנתיים החבר נראה נחמד והם בעיקר משחקים בסלולארי, רואים סרטונים, ומחליפים המלצות על ספרים. כל זמן שזה ממשיך ככה, אני לא רואה צורך להתערב. מקווה שהקשר ישאר בכיוון הזה.
לצפיה ב-'נשמע מעניין'
נשמע מעניין
14/07/2016 | 21:43
2
103
מה החברות שלה חושבות על זה? ומה החברים שלו? זה ישמע שולי, אבל זה משהו שאותי היה מטריד כי ממה שאני זוכרת מהגיל הזה, מקרים כמו שסיפרת על מה שקרה ביום הולדת 12 של השלישי היו יחסית נפוצים וגם היה נפוץ שילדים ירדו אחד על השני על קשרים שלהם עם בנות ולהפך, וילד בן 12 שמיודד עם ילדה בת 10 נשמע כמו משהו שמזמין עקיצות מצד החברים שלו.

אי אפשר לדעת בלי להכיר את הנפשות הפועלות, אבל כדאי לזכור שמדובר בילד בגיל ההתבגרות ובילדה שקרובה לשם, בתור אמא לשלושה בנים את בטח יודעת שבנים בגיל ההתבגרות זה לא פיקניק, במיוחד לפי מה שתיארת שאת זוכרת מהחברים של הבן שלך.
לצפיה ב-'החברות והחברים לא יודעים.'
החברות והחברים לא יודעים.
14/07/2016 | 22:04
1
129
הם  לא מאותו ישוב, ולא לומדים באותו  בית ספר. בחוג לציור אין חברים מהשכבה של אף אחד מהם.
עכשיו בקיטנה יש כמה ילדים מהשיכבה שלה, ואחד הבנים לומד איתה באותה כיתה. אני לא יודעת אם הם שמו לב, וגם אם כן, נראה לי שהבנות בכיתה יחשבו שחבר גדול זה דבר חיובי. לא חשבתי על זה, אבל היא עוד תהיה מושא להערצה
הילדה מאוד נאיבית, לא מרגישים שהיא מתקרבת לגיל ההתבגרות. בנוגע לחבר, אני לא יכולה להיות בטוחה. בנתיים הם לא ביקשו להפגש מחוץ לקיטנה ולחוג, ואני מקווה שזה ישאר כך.
יש לי תמונה של שניהם יחד, שצולמה בקיטנה, וכל החברות שלי אומרות שהם נראים ממש מקסימים ומאוד קרובים. אני עדיין יושבת על הגדר.
לצפיה ב-'שניהם מספיק קטנים כדי שזה יהיה מתוק ותמים'
שניהם מספיק קטנים כדי שזה יהיה מתוק ותמים
17/07/2016 | 08:26
17
לצפיה ב-'רגע רגע רגע'
רגע רגע רגע
18/07/2016 | 14:43
5
82
אפשר את הפרטים של חוג הציור בבקשה?
לצפיה ב-'החוג של מירה, כמובן.'
החוג של מירה, כמובן.
18/07/2016 | 14:47
4
76
אם את מעוניינת, תתקשרי אליה מהר. בד"כ המקומות המעטים שמתפנים (כשילדים עולים לחטיבה, ועוברים לקבוצת הבוגרים) נתפסים במהירות.
אני ממליצה בחום.
לצפיה ב-'התקשרתי'
התקשרתי
18/07/2016 | 16:23
3
67
לפני שנתיים התקשרתי אליה בספטמבר (פחחח)
לפני שנה באוגוסט
השנה ביולי ו... יתכן שלא יהיה מקום...
חשבתי שאולי יש לך בשורה על חוג אחר. (הגדול למד אצל רות אבל זה לא מתאים לקטנה)
באמת יש פוקימונים אצלנו ביישוב? שמעתי שהריכוז הכי גדול שלהם הוא בטכניון (שזה לא מפליא כי זה פרופורציוני לריכוז המשחקים).
לצפיה ב-'אני שיריינתי את המקום אצל מירה, שנתיים מראש.'
אני שיריינתי את המקום אצל מירה, שנתיים מראש.
18/07/2016 | 19:26
2
67
הבאתי את הקטנה לתערוכת הסיום של החוג לפני שנסענו לחו"ל, ודיברתי על רישום לעוד שנתיים. אח"כ הזכרתי לה כל כמה חודשים, וזה עבד.
מקווה שיהיה מקום לבת שלך, באמת נהדר שם.
הבנתי שיש הרבה פוקמונים יחסית, באב"ג. נסענו ביום שישי לחוף באשקלון, בתקווה לפוקמוני מים, אבל התאכזבנו מאוד. הבן  וזוגתו היו בנמל ת"א, וחזרו עם שלל של פוקמונים, אז כנראה זה מקום מוצלח.
אצלנו ביישוב יש בעיקר עכברושים, נחשים, עטלפים, וחתולים. בערך כמו במציאות
לצפיה ב-'גם הפוקמון שאני מצאתי ביישוב של החמים היה עטלף!'
גם הפוקמון שאני מצאתי ביישוב של החמים היה עטלף!
19/07/2016 | 08:29
1
11
לצפיה ב-'מסתבר שגם חברי סגל משתתפים במשחק.'
מסתבר שגם חברי סגל משתתפים במשחק.
19/07/2016 | 08:57
57
המנחה של הבכור צד פוקמונים.
עכשיו הוא חזר מכנס בדרום קוריאה, וסיפר שאי אפשר לשחק שם כמשתמש ישראלי. הוא היה צריך לפתוח משתמש חדש.
קצת מאכזב בשביל הקטנה, שחשבה להוסיף פוקמונים שונים לגמרי לאוסף שלה, בטיול בסקנדינביה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום גאדג'טים
פורום גאדג'טים
פורום לימודי גיטרה
פורום לימודי גיטרה
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה