לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
87868,786 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מחזור ראשון'
מחזור ראשון
11/01/2018 | 15:50
56
היי לכולם ��
אני לומדת באוניברסיטה העברית, אני וחברים עושים עבודה שמטרתה ליצור מעין מערך הדרכתי שיעזור לאמהות לדבר ולהדריך את בנותיהן בנושא המחזור.

לצורך איסוף נתונים הכנו סקר שמגדיר את התופעה היום. אז אם את אמא לנערה מעל גיל 10 אשמח אם תוכלי למלא את הסקר הבא-
1. האחד לנערות או לנשים שיענו על תקופת המחזור הראשון שלהן
2. השני לאמהות שמתארות איך הן מדריכות עם בנותיהן

לצפיה ב-'הדרכה הורית'
הדרכה הורית
08/01/2018 | 14:19
43
היום חשוב לעבור הדרה הורית כדי לשפר את הקשר עם הילדים 
במרכז ההדרכה ההורית של חיים טולדנו אפשר ללמוד כיצד להקנות לילדים
סדר יום קבוע, חינוך לעצמאות, העמדת גבולות וגם ויסות ושי ועוד אתגרים בין ההורים לילדים במיוחד בגיל ההתבגרות.
לצפיה ב-'פלסטיקאי לילדים'
פלסטיקאי לילדים
08/01/2018 | 11:31
41
שלום!
האם מישהו מכיר פלסטיקאי טוב לטפל במבנה של אוזן של תינוק?
לצפיה ב-'ילדה בת 6 בעודף משקל '
ילדה בת 6 בעודף משקל
27/12/2017 | 16:29
9
141
חייבת תמיכה/עזרה/יעוץ כי אני מרגישה שמאבדת את זה
הילדה היא גבוהה מאוד,הכי גבוהה בכיתה וגם... הכי מלאה בכיתה.
אנחנו במעקב ומשתדלים לאכול בריא אבל היא ילדה ויש הרבה פיתויים.
אני מספרת לעצמי שהיא תגדל ותרזה כי גם במשפחה של בעלי כולם היו מלאים בגיל של היסודי. אבל זה מפריע לה ומפריע לי
המשפט " אמא,אני רעבה" צובט לי בלב. זה צובט כי המשפט הזה נאמר בדיוק אחרי שמסיימים לאכול את הארוחה. והיא יודעת שאנחנו תמיד אומרים שאוכלים כל עוד רעבים ומבחינתה אם תגיד שהיא עדיין רעבה היא יכולה להמשיך לאכול.
אני מאבדת את הסבלנות כי אני די מקפידה באוכל ולא אוכלת כדי להתפוצץ ואני לא מצליחה להקנות לה את ההרגלים האלה.
חייבת עצות...
לצפיה ב-'מה זאת אומרת יש הרבה פיתויים?'
מה זאת אומרת יש הרבה פיתויים?
27/12/2017 | 16:55
1
124
אם יש דברים לא בריאים בבית - תוציאי אותם מהבית, ושכל המשפחה תאכל בריא, לא רק היא - זה חשוב לכולכם, גם בלי קשר למשקל.
תני לה (ולכם) ארוחות מסודרות עם זמנים קבועים לארוחות ביניים. דווקא העובדה שיש אמא שקובעת לה מתי ומה לאכול, וגם קובעת מה נכנס הבייתה, יכולה מאוד לעזור לעמוד בפיתויים. קבעתם תפריט אצל דיאטנית? הקושי הכי גדול בלעמוד בתפריט הוא שזה תלוי רק בך. לה יש, קומפלט, מערכת תמיכה בדמות אמא שתעזור לה לעמוד בפיתוי - אבל אז זה נופל על הכתפיים שלך. גם את צריכה לעמוד בפיתוי וכולם צריכים להתגייס וב-א-מ-ת לאכול בריא בלי פיתויים, ולא רק להשתדל.
לצפיה ב-''
28/12/2017 | 15:22
9
לצפיה ב-'אולי תנסי להעסיק אותה מיד אחרי האוכל'
אולי תנסי להעסיק אותה מיד אחרי האוכל
27/12/2017 | 18:23
94
 אני חושבת שחשוב לשבור את ההרגל. שכל פעם שאין לה משהו יותר טוב לעשות - היא מנשנשת. או שהיא מנסה לדחות דברים לא נעימים (כמו ללכת להתרחץ ולישון).

אולי תנסי מיד אחרי האוכל לקום ולעשות משהו ביחד. אבל משהו כיפי... נניח ללכת לקרוא ביחד, או לצייר, או להרכיב פאזל. מה שהילדה אוהבת. 

כתבתי "מיד אחרי האוכל" כי זו הדוגמא שנתת. אבל בכלל - לזהות מתי היא מבקשת אוכל, ולמנוע את זה מראש. לצאת לגינה, לשבת לשחק...

ועוד משהו שחשוב להסביר לה, ולכל הילדים - למנגנון השובע לוקח קצת זמן. כשהבת שלי אומרת שהיא רעבה אחרי שמסיימים ארוחה, אני אומרת  שנחכה 20 דקות. אם עדיין תהיי רעבה - תקבלי אוכל. לא כי אני חושבת שאסור לה לאכול או משהו, לא כדיאטה. אלא ככלל שטוב לכולם - לשובע לוקח זמן, ולכן אנשים לפעמים מרגישים רעבים, אוכלים המון, וחצי שעה אחרי האוכל הם מרגישים מפוצצים.
לצפיה ב-'ילדה בת 6 רק צריכה האהבה'
ילדה בת 6 רק צריכה האהבה
04/01/2018 | 16:05
5
90
היא לא צריכה שיגידו לה כלום על המשקל, או על כמויות האוכל שהיא צורכת.
היא תגדל, ואולי תרזה, ואולי לא, וזה גם בסדר, כי גם שמנות הן בנות אדם...
החוק שלי הוא "לאכול בריא ככל הניתן, לעשות פעילות ספורטיבית מסוג כלשהו לפחות פעמיים בשבוע, להיות שמחה ומאושרת, ולישון מספיק בלילה".
כמובן שכאמא גם אני דואגת, לשני ילדיי, ורוצה הכי טוב עבורם, אבל נזכרת שלהיות רזה זה לאו דווקא הכי טוב בשבילם, מה שהכי חשוב זה אהבה מאיתנו ההורים, תמיכה וחיזוקים.
גם אם היא תהיה מלאה כל חייה (כל המלאות להרים יד) זה בסדר כל עוד הבטחון העצמי יהיה מלא כמו הגוף שלה.

ואל תדאגי, אם את מהווה לה דוגמא חיובית לאכילה נכונה, ואת לא יורדת לה לחיים (גם לא בקטנות), אז זה יגיע מאליו.
לצפיה ב-'ואם לילדה בת ה-6 הזאת תהיה סוכרת כבר בגיל 8?'
ואם לילדה בת ה-6 הזאת תהיה סוכרת כבר בגיל 8?
07/01/2018 | 11:39
4
58
או מיני מחלות אחרות שנובעות משומן? הורה שרוצה שהילד שלו יהיה בריא, רק לתת לו אהבה עלולה להיות דרך לא נכונה - ולא, זה לא חייב להגיע מאליו גם אם היא מהווה דוגמא חיובית ולא יורדת לחייה.
לצפיה ב-'מציעה לך לקרוא שוב את התגובה שלי'
מציעה לך לקרוא שוב את התגובה שלי
07/01/2018 | 14:55
3
57
1. את מדברת פה עם פריקית לתזונה בריאה
2. בשום מקום לא יעצתי ולא עודדתי לתת יד לאכילה אל בריאה
3. ציינתי תזונה בריאה, פעילות ספורטיבית, אבל הוספתי שלדבר איהת על דיאטה זה אל יעיל ולא נכון ורק יגרום לה להפרעות עתידיות של דימוי עצמי, בטחון עצמי ירוד שלא לדבר על הפרעות אכילה.
4. לפני שאת רצה לדבר על סוכרת או מחלות שנובעות משומן, ממליצה לקרוא וללמוד על תזונה. סוכרת נובעת עתוצאה מצריכה מוגברת של סוכר ושומנים, בעיקר מהחי, הילדה אוהבת לאכול ואוכלת הרבה, אם המזון שמוצע לה יהיה בריא, דל בשומן ככל הניתן, דל במזונות מעובדים, עשיר בפירות, ירקות, קטניות, בשעות אכילה מסודרות (ילדה שאוהבת לאכול צריכה 6 ארוחות ביום, 3 עיקריות ו3 קטנות), לא תהיה לה שום מחלה משום סוג שהיא

לצפיה ב-'אז לפחות לי המשפט "ילדה בת 6 צריכה רק אהבה"'
אז לפחות לי המשפט "ילדה בת 6 צריכה רק אהבה"
07/01/2018 | 15:04
2
72
מתפרש כ- טוב, כמה שכתוב במשפט.
וכשאת אומרת שאו שהיא תרזה או שלא, וזה לא משנה אם היא תישאר שמנה - כנ"ל.
ולא, בכלל לא ברור שאם מישהו כבר שמן, ונשאר שמן, זה לא מספיק כדי להיות חולה, גם אם הוא מתחיל לאכול יותר בריא ומתעמל (אבל לא מספיק כדי לרדת במשקל). כמו שכתוב פה, למשל, על ההשלכות של שומן בטני (של השומן עצמו, לא של המזון שהוביל אליו):
https://m.ynet.co.il/Articles/4039341
לצפיה ב-'כתבת גיבוב של מילים, אין שם תוכן אמיתי'
כתבת גיבוב של מילים, אין שם תוכן אמיתי
08/01/2018 | 12:13
1
67
אז נשאר כל אחת בגישתה, וזה נראה לי בסדר גמור
לצפיה ב-'כן, בעיקר ציטטתי אותך...'
כן, בעיקר ציטטתי אותך...
08/01/2018 | 12:14
54
ונתתי גם קישור שמכיל הרבה מידע, אם לא שמת לב והיית עסוקה בציטוטים של עצמך.
לצפיה ב-'ילדה בת 7 וחצי לא מוכנה להתארגן לבית ספר'
ילדה בת 7 וחצי לא מוכנה להתארגן לבית ספר
05/12/2017 | 10:10
5
183
שלום, אני צריך עצה
יש לי ילדה מקסימה בת 7 וחצי שמתנהגת מדהים רוב הזמן ובעיקר כשאנחנו מחוץ לבית, היא דואגת לאחותה הקטנה ותמיד מקשיבה
הבעיה מתחילה בתוך הבית כאשר היא צריכה לעשות דברים כמו להתקלח, לסדר את החדר, לעזור בנקיון הבית והכי בעייתי זה בבוקר להתארגן לבית ספר
היא לא מוכנה לעשות שום דבר ולפחות פעם בשבוע זה מגיע למצב שהיא מאחרת וזה אחרי שהיא מוציאה לנו את המיץ.
יש למישהו\י עצה?
לצפיה ב-'וכשהיא מאחרת.. אז מה קורה?'
וכשהיא מאחרת.. אז מה קורה?
06/12/2017 | 14:46
2
42
לצפיה ב-'תת'
תת
07/12/2017 | 15:04
1
120
חוץ מזה שהיא מרגישה רע כשהיא נכנסת לכיתב באיחור?
שום דבר
אבל כמובן שזה גורר עונשים
לצפיה ב-'למה כמובן? ומי מעניש? אתם או המורה?'
למה כמובן? ומי מעניש? אתם או המורה?
08/12/2017 | 09:10
110
״שום דבר״ ו״גורר עונשים״ אלה שתי הצהרות סותרות.

היא מאחרת, נענשתֿ, ולמרות זאת מאחרת.
אז כנראה העונשים לא ממש עוזרים.
לצפיה ב-'שיתוף פעולה'
שיתוף פעולה
11/12/2017 | 08:45
102
היי,

כשילדים לא משתפים פעולה זה יכול לנבוע מהמון סיבות. יכול להיות שהיא רוצה להחליט לבד, ולא בא לה שיגידו לה. יכול להיות שיש פה עניין שלפעמים באמת אתם מאפשרים לה קצת לגלוש ולעשות מה שהיא רוצה. 
אחד הדברים שהכי עוזרים בפעולות היום-יומיות של מקלחת, התארגנות בבוקר וכו', זה לקבוע סדר יום קבוע. קמים בבוקר וקודם כל מתלבשים ואח"כ אפשר גם לתת לה לעשות משהו שהיא אוהבת. למשל, אם היא רגילה לראות קצת טלוויזיה בבוקר, להגיד לה שתוכל לראות טלוויזיה רק אחרי שהיא תסיים להתארגן. מדובר בילדה גדולה שמבינה אז חשוב להכין אותה לזה מראש, לומר לה שממחר יש לנו סדר יום קבוע ואלה הדברים שאנחנו עושים בבוקר, אלה הדברים שאנחנו עושים בערב וכו'.
עוד דרך או שתיים להשיג שיתוף פעולה מהילדים זה קודם כל לשבח אותם כשהם כן משתפים פעולה. אם יש יום בו היא מתארגנת מהר בבוקר, לומר לה שאנחנו ממש גאים בה שהתארגנה מהר, ועכשיו בזכות זה יש לנו יותר זמן ביחד, או שאנחנו יותר רגועים והבוקר היה נעים יותר. אם אתם יודעים שזה קשה לה להפסיק פעילות ולהכנס להתקלח אפשר כשהיא כן משתפת פעולה לציין את זה שזה ממש יפה שלמרות שהיא ממש לא רצתה להפסיק לשחק היא בכל זאת קמה והלכה להתקלח וזה מאוד בוגר ואחראי מצידה ושאתם ממש גאים בה על זה. כלומר לתת לה שבח אמיתי עם תוכן, שהיא תבין מה טוב במה שהיא עשתה.
הדבר האחרון שאומר זה שלפעמים צריך קצת "לדחוף" בזה שאנחנו הופכים את הפעילות לאטרקטיבית. למשל, אם יש לכם אמבטיה בבית לקנות קצף אמבט ולפעמים לעשות אמבטיה מפנקת (אם זה מדבר אליה), או משהו שיהפוך את הפעילות ליותר מהנה עבורה וכך לזכות בשיתוף פעולה. אפשר אפילו לומר שנורא בא לנו לעשות לה אמבטיה כיפית עם קצף אמבט/צעצועים כלשהם (מה שמתאים לה) אבל אם היא תתעכב עוד, אנחנו לא נספיק לעשות את זה.

המון בהצלחה :)
דנה אביעד
מנחת הורים ויועצת זוגית
לצפיה ב-'מתיש מאד, יש לי גם כזו'
מתיש מאד, יש לי גם כזו
04/01/2018 | 16:09
42
הפתרון שלי הוא לקום הכי מוקדם שאני יכולה, לדאוג שאני מסיימת את כל ההכנות לפני שמעירה אותה, להעיר אותה רבע שעה יותר מוקדם מכולם, ולעשות את כל הפעולותש אפשר, ביחד איתה, כדי לדרבן אותה.
לדוגמא מהימים האחרונים, בגלל הקור במיוחד...
מביאה לה תה חמים למיטה, מעירה בחיבוק ונשיקה ואומרת לה שיש לה כמה דקות לשתות את התה במיטה ולהתחמם תוך כדי התעוררות.
אחרי 6 דקות, מגיעה, לוקחת את הכוס, לא משנה מה מצבה, עוזרת לה לבחור בגדים, ותוך כדי שהיא מתחממת עדיין במיטה עוזרת לה להתלבש ממש מהר (בקיץ אין צורך והיא סופר עצמאית, זה רק בגלל הקור כרגע וכדי שהכל ילך חלק).
יוצאות מהמיטה וישר נעליים וסידור שיער, משם היא עוברת לארוחת בוקר, אני אומרת לה שהיא היתה מעולה בבוקר ובגלל שהיא עשתה הכל ממש מהר, אני נותנת לה לצפות בסרטון בזמן ארוחת הבוקר כצ'ופר (ביום למחרת מזכירה לה כמה היה לה כיף שהיא זכתה לצפות בסרטון בזמן ארוחת הבוקר וזה מדברבן אותה מלכתחילה להסתדר בזמן), ואז נשאר לה זמן לצחצח שיניים ולשחק עם בעלי החיים, ויוצא שבימים כאלה, בסוף היא מוכנה לפני כולם בעצם.

אפשר לעשות תהליך, אחרי שבוע כזה אלמר לה "אוקיי, עכשיו נעשה אותו הדבר אבל את תתלבשי לבד" וכל שבוע להחזיר אותה עלצמאות מלאה.

כמו כן, אפשר לעשות טבלה עם זמנים לכל דבר שצריך עלשות (תחסכו לכם ושתלך לישון בלילה עם בגדי בית הספר מראש), ואם היא עומדת בזמנים שלה יש פרס, או לצפות בסרטון או עוד רבע שעה בערב עם ההורים או משהו נחמד וקטן, וזה ייטמע לאט לאט.
לצפיה ב-'יומולדת לילדה חדשה בכיתה'
יומולדת לילדה חדשה בכיתה
11/11/2017 | 10:31
4
242
שלום לכולן,
הבת שלי בכיתה ב' והיא חדשה בכיתה.
בחודש הבא אמורה לחגוג יומולדת 7, ואנחנו נורא מתלבטים איך לחגוג לה.
האפשרויות:
1. חגיגה לכל הכיתה - יקר לנו (ואין מקום בבית)
2. למספר חברות - עדיין אין לה ממש מספר חברות טובות
3. לבנות בלבד - אני פחות מתחברת לקונספט המגדרי
מה אפשר לעשות במצב כזה, שבו כן רוצים להעצים אותה בכיתה, אך לא להוציא הון? אשמח מאד לקבל רעיונות.
תודה מראש

לצפיה ב-'תנסו לבדוק עם המורה אולי יש אפשרות'
תנסו לבדוק עם המורה אולי יש אפשרות
13/11/2017 | 12:45
124
לחגוג בכיתה ביום שישי
יש לפעמים בכיתות הנמוכות ילד השבוע/ כוכב השבוע וכד
ואז הילד מעביר פעילות /מספר על עצמו וכד
אם המורה בעד רעיון כשה אפשר לשלב במועד יום ההולדת ולהביא עוגה וכד'.

אפשר לנסות ולמצוא עוד ילד/ילדה שחוגגים בתאריך סמוך ולחגוג יחד- מוזיל עלויות

או יום הולדת רק לבנות א בל לא פעילות מגדרית אלא פשוט מהסיבה שזו חלוקה שלא פוגעת כמו "כמה חברות טובות"

מזל טוב
לצפיה ב-'למה זה צריך להיות יקר?'
למה זה צריך להיות יקר?
13/11/2017 | 14:54
120
אם זה מבחינת הפעילות, אפשר למצוא פתרונות זולים ברשת.
מעבר לזה - כמה בלונים, קצת כיבוד. לא משהו היסטרי. מה התקציב שלכם?
לצפיה ב-'יש אפשרות לצרף עוד ילדה ולחגוג יחד?'
יש אפשרות לצרף עוד ילדה ולחגוג יחד?
13/11/2017 | 17:22
99
גם אני לא מתחברת לקונספט המגדרי, אבל זה הרבה יותר קל לעשות יומולדת רק לבנות. 

אם זה רק לבנות, יש לך אפשרות לעשות בבית?

לצפיה ב-'תודה לכולן, מגיבה:'
תודה לכולן, מגיבה:
17/11/2017 | 11:39
147
1. בכיתה אפשרי רק הבאת עוגה, ונעשה זאת.
2. תקציב של עד 700 ש'.
3. חשבתי לשאול למי בכיתה יש יומולדת גם באזור שלה מבחינת תאריך, אך הם לא מספיק מכירים אותנו עדיין, כך שאני לא בונה על זה.
לצפיה ב-'מפגשים משפחתיים'
מפגשים משפחתיים
09/11/2017 | 13:30
6
299
שלום פעם ראשונה שאני מעלה כאן משהו
יש לי 2 בנות מקסימות ולאחרונה נוצר מצב שבגלל התנהלות לא נכונה עד גבול הפשיעה מצד ההורים שלי אשתי לא מעוניינת בקשר איתם וכרגע גם שהילדות לא יהיו בקשר איתם.
אני לגמרי נקרע בין הצדדים ולא יודע מה לעשות
היה מישהו בסיטואציה דומה שיכול אולי לייעץ משהו?
חשוב לציין שבעבר היה גם מקרה כזה ואשתי נתנה להם הזדמנות שניה.
לצפיה ב-'התנהלות לא נכונה עד גבול הפשיעה מצד ההורים שלך כלפי מי?'
התנהלות לא נכונה עד גבול הפשיעה מצד ההורים שלך כלפי מי?
09/11/2017 | 14:50
179
כלפי אשתך או כלפי הילדות שלך?
לצפיה ב-'למה אתה מפיל את זה על אשתך?'
למה אתה מפיל את זה על אשתך?
10/11/2017 | 20:19
154
אם יש התנהגות לא נכונה על גבול הפשיעה, זה מפריע רק לאישתך? מבחינתך זה בסדר שהילדות יחשפו לזה?

מצטערת שאני לא יכולה לייעץ, רק הפריע לי הניסוח
לצפיה ב-'מממ.....אתה יכול לתת פרטים נוספים ?'
מממ.....אתה יכול לתת פרטים נוספים ?
11/11/2017 | 19:23
3
145
יש פשעי צווארון לבן שהם פשע לכל דבר אבל אני לא חושבת שהופך את הפושע לסבא פחות טוב ויש פלילים כמו פדופיליה, רצח, אונס וכו' שזה כבר משהו אחר.
במה בערך מדובר ? והאם אתה מסכים עם אשתך עקרונית שלטובת הבנות עדיף שלא יהיו בקשר עם הוריך ? 
בכל מקרה אתם יכולים למצוא צדדי ג' שדעותיהם מקובלות על שניכם (חברים קרובים, בני משפחה) ולברר איך אנשים נוספים רואים את הנושא, אולי זה יגרום לאחד מכם לשנות את דעתו.
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
13/11/2017 | 16:29
2
210
בעיקר מדובר בשקרים שסיפרו לי ולאישתי וגם בפשעים שלא קשורים ברצח או דברים כאלה.
האמון בהם די אבד גם מצידי וגם מצד אשתי
עקרונית אני לא מסכים איתה שצריך לנתק את הקשר של בהות איתם כי הם כן היו סבא וסבתא טובים אליהן אבל היא כבר לא סומכת עליהם ואת האמת גם אני 
זה כן נכון שלטובת הבנות הן לא יבואו אליהם לבית אבל האם זה נכון גם למפגשים בפארק וכו'?
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך עקרונית '
אני מסכימה איתך עקרונית
13/11/2017 | 22:50
132
בוא נניח לצורך הדיון שהוריך שקרנים כרונים ומסובכים העניני כספים או משהו כזה
מה בעצם זה מפריע לאישתך אם פעם בחודש תלך לפגוש אותם בבית קפה עם הבנות ? או שתלכו איתם בשבת בבוקר לסרט ?
גם אם אבד לכם האמון בהם אך עדיין ניתן להנות מחברתם כמה שעות בחודש באוירה נעימה לא הייתי מונעת את התענוג הזה מהבנות .
ואם אשתך לא רוצה להצטרף מן הראוי שתפרגן לך ללכת עם הבנות בלעדיה לפגוש את הוריך.
לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי מה הקשר'
לא כל כך הבנתי מה הקשר
14/11/2017 | 08:58
152
בין ענייני האמון לבין המפגשים של הילדים איתם. או שהכוונה היא שאתה רוצה לתת להם להיפגש עם הסבים לבד? במקרה כזה, הגיוני לגמרי לא לאפשר את זה. אבל להיפגש יחד איתם ועם הילדים - לא הבנתי כל כך מה הבעייה ומה הקשר. הם משקרים גם לילדים? הפשעים שלהם יכולים איכשהו לפגוע בילדים? מה החשש פה?
לצפיה ב-'המלצה לגן עיריה באם המושבות פתח תקווה'
המלצה לגן עיריה באם המושבות פתח תקווה
31/10/2017 | 01:27
2
59
שלום,
אנחנו מתכוננים לחזור לארץ אחרי הרבה שנים בארהב
אני זקוקה להמלצה חמה על גן עיריה באם המושבות בפתח תקווה לשתי בנותיי בנות 3+6 (הגדולה תישאר עוד שנה בגן חובה בגלל השפה-הן דוברות כמעט אך ורק אנגלית)
צריכה גן מכיל,עם צוות תומך וחם שיעזור להן להתאקלם בקלות
תודה רבה

לצפיה ב-'לא יודעת אם איש כאן מישיוכל לענות ך'
לא יודעת אם איש כאן מישיוכל לענות ך
31/10/2017 | 10:55
58
חפשי בפייס קבוצות כגון ,המאמות של פתח תקווה" למסירה באם המושבות וכד.
כך תגיעי לקהל ממוקד יותר
לצפיה ב-'בפתח תקווה אין בחירה חופשית בגני עירייה.'
בפתח תקווה אין בחירה חופשית בגני עירייה.
02/11/2017 | 11:42
74
את רק בוחרת זרם - ממלכתי או ממלכתי דתי, והעירייה משבצת לפי רחוב מגורים וגיל.
את יכולה לערער על השיבוץ שלהם אם יש לך נימוקים כבדי משקל.

בהצלחה במעבר ובהתאקלמות

נטלי

לצפיה ב-'אומנה'
אומנה
23/10/2017 | 15:19
153
חד הורי שרוצה להכניס ילדים לאומנה
לצפיה ב-'אזהרה מפני רופאת העיניים לילדים עידית קינן'
אזהרה מפני רופאת העיניים לילדים עידית קינן
22/10/2017 | 16:03
2
289
היינו פעמיים אצל הד"ר קינן עם בנינו שסובל מפזילה סמויה. היינו אצלה פעמיים, בשתי הפעמים היא לא הצליחה לאתר מה הבעיה שלו, לא הציעה שום טיפול פרט לבוא אליה שוב לאחר 3 חודשים. מכיוום שאנחנו אנשי אקדמיה ומנסים להבין את הבעיה ודרכי הטיפול בה שאלנו שאלות והעלינו כיווני בדיקה נוספים היא קראה לנו "חוצפנים שלא ראיתי דבר כזה". והתעסקה יותר בכמה שאנו חוצפנים במקום לנסות לעזור לילד. לאחר שספגנו כמה וכמה "חוצפנים" אמרנונ לה שמי שמשתמש בכינויי גנאי זה היא ולא אנחנו - כתגובה היא זרקה אותנו מהמרפאה בלי שום טיפול או אבחנה, מה שכנראה היא לא ידעה לתת. ישבנו פעמיים שעתיים במרפאה שלה כדי להיות מושפלים וללא שום מענה לבעיה של הילד. מימיי לא קרה לי כדבר הזה. הגברת לא מוסמכת לטפל בבני אדם. 
לצפיה ב-'דר אורנית קריסטל'
דר אורנית קריסטל
23/10/2017 | 12:43
1
276
לא הצלחתי לראות את כל התגובות שכתבו לך אבל לבת שלי יש עין עצלה ואנחנו מטופלים אצל דר אורנית קריסטל אני מאוד מרוצה ממנה היא שלחה אותנו לאורטופסטית (ורדה לנדאו) כדי לקבל טיפול לעין העצלה אנחנו במעקב אצל שתיהן  והמצב מאוד משתפר. הטיפול לעין עצלה במקרה שלנו זה רטייה שהיא שמה על העין החזקה שעה ביום.
לצפיה ב-'איך לא הצלחת לראות את התגובות שכתבו לה? את התגובה היחידה.'
איך לא הצלחת לראות את התגובות שכתבו לה? את התגובה היחידה.
24/10/2017 | 08:25
84
לצפיה ב-'אימוץ בתה של אשתי מעל גיל 18'
אימוץ בתה של אשתי מעל גיל 18
17/10/2017 | 12:58
164
אני מגדל את בתה של אשתי (יחד עמה) מאז שהיא בת שנתיים.
אין קשר עם האב הביולוגי.
בקרוב היא מגיעה לגיל 18, ואני רוצה לאמץ אותה.
איני יודע אם זה נקרא "אימוץ" אולם אני רוצה להיות רשום כאביה במשרד הפנים, השיא תופיע בת.ז. שלי ואני בשלה.
האם יש דרך לעשות זאת ללא מעורבות של אביה הביולוגי (שכאמור אינו בקשר עמה ועם אמה (גרושתו) כבר כ-17 שנה), היות ומגיל 18 היא בגירה????
לצפיה ב-'זקוקה לעזרה בבניית יום כיף זוגי..'
זקוקה לעזרה בבניית יום כיף זוגי..
14/10/2017 | 23:16
6
192
הי לכולן! כיף להיכנס לפורום יקר שביליתי בו רבות!
אז למרות שאני רואה שהפעילות התמעטה... יש לי בקשה:
לכבוד יום הולדתי ה40 שיחול השבוע, נעשה לראשונה בכל שנות נישואינו (14) יום כיף זוגי מהבוקר עד הערב.
אני מאוד מתרגשת מההזדמנות המיוחדת, ומקווה שלא אחכה עוד 40 שנה ליום כיף הבא
בבקשה עזרו לי לבנות יום כיף! אני לא בעניין של "לשרוף" שעות במלון על ספא, בריכות וכיוצב, אבל אני גם לא רוצה לעשות את היהודייה מצד שני..
נראה לי נכון שבבוקר נשתה אייסקפה במקום מגניב עם נוף יפה, ואז __________________________ ואז ארוחת צהריים מפנקת איפשהוא, ואז עוד איזה ____________________.
מה אתן אומרות??
מה זה תודה רבה!
דרך אגב אנחנו שומרים כשרות.
לצפיה ב-'אזור בארץ ?'
אזור בארץ ?
15/10/2017 | 22:20
5
148
אם ת"א - יש המון מה לעשות, תלוי בטעמכם האישי. סיבוב ביפו +שוק הפשפשים, נווה צדק/שרונה / חוף הים+סיבוב גלריות בגורדון/מוזיאונים /שוק הכרמל+נחלת בנימין 
בטוח יש המון מה לעשות גם בערים אחרות - תני כיוון לגבי האזור.
והרבה מזל טוב !
לצפיה ב-'הי עדי! תודה רבה רבה על התגובה!'
הי עדי! תודה רבה רבה על התגובה!
16/10/2017 | 10:06
4
155
באמת התכווננו על יום בתל אביב!
חשבנו לשכור אופניים ולרכב לאורך החוף אולי (לא בדקתי איך עושים את זה, זה רק ברמת רעיון בנתיים..)
יש לך רעיון לעוד "אטרקציה" מיוחדת, משהו שאי אפשר לעשות עם ארבעה ילדים ))
לצפיה ב-'יש לי אחלה רעיון !'
יש לי אחלה רעיון !
16/10/2017 | 19:38
128
להשאיר את ארבעת הילדים עם בייביסיטר ולעשות בזוג מה שהצעתי במייל הקודם 
לצפיה ב-'במוזיאון אילנה גור עושים סיורים מודרכים של שעה - שעה וחצי'
במוזיאון אילנה גור עושים סיורים מודרכים של שעה - שעה וחצי
18/10/2017 | 19:20
76
היה מאוד מעניין והנוף מהבית פשוט עוצר נשימה.
תכנסי לאתרים שמוכרים קופונים לכל מני חוויות וקחי משם רעיונות (טיולי סאגווי,
סיורים מודרכים בשרונה, חדר בריחה)

מזל טוב!
לצפיה ב-'בני כמה הילדים ? '
בני כמה הילדים ?
18/10/2017 | 22:52
1
81
ובכל מקרה הציצי בקישור :
לצפיה ב-'לדעתי היא התכוונה זוגי = בלי הילדים '
לדעתי היא התכוונה זוגי = בלי הילדים
19/10/2017 | 19:15
65
והיא מחפשת דברים שעם 4 ילדים אי אפשר לעשות, כי הם בלי 4 ילדים
לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם!'
אשמח לעזרתכם!
15/10/2017 | 10:53
45
שבוע טוב
שמי מאיה, וכחלק מעבודת הגמר (התזה) שלי לתואר שני בפסיכולוגיה, העוסקת בהרגלי אכילה של אבות ובנים, אני זקוקה לאבות לבנים בגילאי 8-13 שישיבו על שאלון אינטרנטי שאורך כ-15 דקות ונשמר באופ אנונימי לחלוטין. אם אתם עונים על הקריטריון או מכירים מישהו כזה אשמח ממש אם תוכלו לעזור לי במענה על השאלון המצורף או להעביר למי שזה עשוי להיות רלוונטי בשבילו. זה ממש ממש יעזור לי בקידום המחקר   תודה רבה!!!
מאיה
קישור לשאלון: 
לצפיה ב-'התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13'
התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13
14/10/2017 | 19:47
1
93
אני יודעת שזה לא הפורום המתאים אבל לא מצאתי פורום לרפואת נשים אז שולאת פה ואולי במקרה יש איזו אמא לנערה שמכירה כבר את המצב ויכולה לייעץ. אני קצת בלחץ.
הבת שלי כבר 8 חודשים מאז שקיבלה מחזור ורופא אמר שתיקח 3 חודשים פרוגילוטון בשביל להסדיר לה את המחזור, כי הוא ממש ארוך אצלה והיא כל הזמן במחזור מסכנה.
קראתי הרגע על התווית כל מיני תופעות לוואי והבנתי שזה גם כדורים הורמונלים ואני מפחדת לתת לה את זה.
יש פה מישהי אולי מבינה בזה והיה לה אותו מקרה. האם יש משהו חלופי? או האם כן לתת לה ללא חשש את הפרוגילוטון?
לצפיה ב-'מחזור ארוך'
מחזור ארוך
15/10/2017 | 03:14
163
במשך שנים סבלתי ממחזור ארוך עד שהגעתי לרופאת נשים שהמליצה לי לקחת תערובת ויטמינים בשם B-Complex (לא דורש מרשם רופא, מיוצר על ידי הרבה חברות).
תוך חודש חודשיים המחזור התקצר לחצי מהזמן, לאחר זמן מה הוא התייצב על 3 ימים.

מתחילים לקחת את הכדור ביום השלישי של המחזור ולוקחים כל יום עד לתחילת המחזור.
או במילים אחרות, לוקחים כל יום חוץ משני הימים הראשונים של המחזור.

לי זה עזר גם עם ההתכווצויות שלפני ובזמן המחזור.

אני לא מכירה את הפרוגילוטון אבל הייתי בודקת עם הרופא אם הוא מיועד רק להסדיר את זמן הוסת או שאמור לפתור בעיות נוספות.

נסי לשאול גם בפורום שחלות פובלציסטיות. יש סיכוי שיהיו שם נשים שסבלו או סובלות ממחזור ארוך.
לצפיה ב-'מערכת יחסים עם אימי'
מערכת יחסים עם אימי
04/10/2017 | 21:22
4
295

רציתי לשאול לגבי מערכת יחסים עם אימא,
 היא תתמיד חייבת לסיים יפהה עם כולם ולתת לאנשים לדרוך עליה
למשל בחנות נעליים , היא אמר למוכרן שהיא תחזיר את הנעליים שהוא הוציא  למרות שזה מתפקידו והמוכרת הציעה לה איזזה מבצע שברור שהחנות מרוויחה והיא סירבה , אבל דיברה למוכרת כאילו אימא שלי עובדת בשבילה ולא הפוך
והיו עוד דברים,והיא גם מתייחסת לככל דבר שמישהו בעל סמכות אומר , למרותת שאני קורא את הסיטואציה ורואה שהוא משקר אבל אני מנסה לרצות אותה ואז פועל בניגוד למה שנכון ודופק את עצמי ..אני גם בחשש לבלות איתה בגלל זה , וניסיתי לדבר איתה על הדברים והיאא אומרת שככה אני , אבלל אני מרגיש מושפל  בגלל זה , האם לבלות איתה פחות ואו שהיא מתנהגת ככה לקחת את הדברים וללכת למרות שמדובר באימא שלי ?

לצפיה ב-'בן כמה אתה?'
בן כמה אתה?
08/10/2017 | 11:27
1
161
מזכיר לי שכשהיתי נערה היית מתפדחת נושא שאמא שלי היתה עושה משא ומתן בעת קניית (נעלים / בגדים) אבל לא היתה לי בררה כי היא זו שקנתה לי.

אם אתה מספיק גדול להתנהל לבד.
בלה עם אמא שלך בסיטואציות שהסיכוי למקרים כאלו פחות.
ויחד עם זאת הבן שזו היא ולא תשנה אותה בטח לא בכעס וברוגז
לצפיה ב-'יש הבדל בין מה שציינת לבין המקרה שלי'
יש הבדל בין מה שציינת לבין המקרה שלי
09/10/2017 | 14:27
50
לצפיה ב-'שאלו אותך ולא ענית'
שאלו אותך ולא ענית
10/10/2017 | 20:59
1
165
לכן אני מסיקה שהגיל בכרטיס שלך נכון, ומכך נובע שכנראה יש לך בעיה כלשהי כגון אוטיזם. 
כמו שהיית רוצה שיקבלו אותך, כך עלייך לקבל את אמא שלך, גם אם ההתנהגות שלה לא מוצאת חן בעינייך. זו היא, כך טוב לה ואין לה שום סיבה או רצון להשתנות עבורך. 

אל תפסיק לבלות איתה ואל תלך כשהיא מתנהגת בצורה שאינך אוהב. תחשוב על דברים אחרים בזמן הזה, ותתעלם. זה לא נוגע אלייך. 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
13/10/2017 | 10:01
132
אבל איך ניחשת שיש לי אוטיזם,
זה אגב נקרא אספרגר , לא אוטיזם,
בנוסף לכך אנשים נורמלים לא הולכים עם אימא שלהם לקנות נעליים?
מה עם במקרים שהיא אומרת לי לעשות משהו שאני לא רוצה או לא מתאים לי לעשות , גם אז זה לא נוגע לי ההתנהגות שלה , למשל עשיתי צבא כדי לרצות אותה.
לצפיה ב-'עדיין פתוח פה? שאלה לגבי התערבות בסיטואציות חברתיות'
עדיין פתוח פה? שאלה לגבי התערבות בסיטואציות חברתיות
02/10/2017 | 08:02
8
303
הי כולן! מה העניינים? אני רואה ששקט פה, אבל מנסה בכל זאת להעלות עניין שמעסיק אותי...
לאחרונה נתקלתי בכמה סיטואציות עם הגדול (8) שגרמו לי לתהות האם ואיך אני צריכה להתערב באינטראקציות חברתיות בעיתיות (לא ברמת החרם או משהו, ברמת הבאסה שלו או של אחרים). באחת מהן, בסופו של דבר התערבתי אחרי שהדרכתי אותו איך להתמודד בעצמו והשתכנעתי שהוא מיצה את מה שהוא בתור ילד מסוגל לעשות בעניין. פניתי לאחת האימהות הרלבנטיות שאני בקשר טוב איתה, ואני מודה שהופתעתי מעט מתשובה בסגנון "אני ממש מעדיפה לא להתערב. אשאל את הילד, אבל יותר מזה אני לא רוצה לעשות".
אז בלי להיכנס יותר מדי לפרטי המקרה הספציפי שאני מאמינה שנמצא כך או כך בדרך לפתרון, רציתי לדעת איפה עובר הגבול שלכן? מה יהיה הסף שיגרום לכן להתערב ובאילו מקרים לא תתערבו?
לצפיה ב-'מעורבות והתערבות'
מעורבות והתערבות
02/10/2017 | 08:40
7
167
אנחנו משתדלים להיות מעורבים בחיי הילדים, גם בהיבט החברתי. בדרך כלל לא יוצא לי לראות באון ליין התרחשות כלשהי, אלא רק לשמוע עליה כשהילדים חוזרים הביתה. מביעים את דעתינו, משוחחים עם הילד/ה שלנו, ובמקרה הצורך פונים למדריכים (מסגרת קיבוצית).
מודה שאני מהמתערבים- אומרת מה דעתי, מנסה להשפיע, פונה למדריכים וגם להורים אחרים, אם נראה לי שצריך (מתוך התפיסה שאני הייתי רוצה שהורים אחרים יידעו אותי במקרים הפוכים).
לצפיה ב-'שלום לך! '
שלום לך!
02/10/2017 | 08:58
6
142
האמת היא שפגעת בדיוק בנקודה - אני שואלת את עצמי האם הייתי רוצה לדעת (ולהתערב אם צריך) במקרה שהילד שלי היה בצד השני. במקרה הזה הוא היה בצד הנפגע, ודי ברור לי שאם הוא היה בצד הפוגע הייתי רוצה לדעת ומסבירה לו למה ההתנהגות שלו בסיטואציה היא לא חברית. 
בסיטואציה הספציפית (הסעה) אין מדריך/מבוגר אחר שהגיוני לפנות אליו. 
זה תסכל אותי כי האמא השנייה הודיעה לי בפירוש שהיא רק מתכוונת לשאול כי היא נגד להתערב והציעה לי מה לעשות מול הילד שלי (דברים שעשיתי הרבה לפני שחשבתי לפנות אליה, ולא פתרו את הבעיה. חלק הוא ניסה וחלק הוא הסביר לי בצורה שקולה והגיונית למה זה לא יעזור). 
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
02/10/2017 | 14:11
5
118
אני לא יודעת מה הייתי עושה בסיטואציה שאין בה מבוגר אחראי. בנזוגי ואני חלוקים בנושא. אני טוענת שבתור הורה, הייתי רוצה לדעת איך הילד שלי מתנהג. הוא טוען שפנייה שלנו להורים של הצד השני תפגע בילד שלנו מול הילד הפוגע.
יכולה לספר לך ש-בת של חברה טובה התלוננה על ילד מסוים שמתנכל לה, וחברתי הלכה אל אבא של אותו פרחח ואמרה לו- בבקשה תטפל בזה ודבר עם הילד, כי אחרת אני אדבר איתו ויהיה לו פחות נעים... אבל במסגרת הקיבוצית שלנו, ובמקרה הספציפי הזה בו ההורים מיודדים- זה עבד. לא בטוחה שבמקרה אחר הייתי ממליצה כהורה ללכת לדבר עם ילד של מישהו אחר. (על אף שבלהט הרגע, כאשר פגעו בבכורי יקירי, כבר ניסיתי לשלוח את בנזוגי לאיים ולהרביץ.... מזל שהוא שקול הרבה יותר ממני).
לצפיה ב-'אם אני לא טועה בכורך גדול בכמה שנים מבכורי, נכון?'
אם אני לא טועה בכורך גדול בכמה שנים מבכורי, נכון?
03/10/2017 | 07:41
4
113
אני מסכימה שיש גיל שבו פנייה של הורה להורה עלולה להחמיר את הסיטואציה. 
בגיל הנוכחי (בן 8, כאמור), נראה לי שזה בסדר, וכמובן ששאלתי אם הוא רוצה שאדבר עם אחת מהאימהות (שני הילדים ה"פוגעים" הם חברים שלו, עם שתי האימהות אני די מיודדת). פניתי לאחת מהן בצורה מאוד עדינה, ודי הופתעתי מהאסרטיביות שלה בעניין "אני נגד להתערב". 
מצד שני, זו לא היתה סיטואציה קלאסית של פגיעה ברמה של התנכלות. לדעתי היתה שם בעיקר חוסר מודעות של הצד הפוגע לזה שמה שכיף להם פוגע בדרך בחבר שלהם. ועדיין, אם הילד שלי היה מתנהג ככה, הייתי רוצה לדעת מזה בדיוק כדי ללמד אותו משהו על אמפתיה.
לצפיה ב-'הוא בן 10'
הוא בן 10
03/10/2017 | 09:08
112
אבל זה ויכוח ארוך שנים. התפרצת לדלת פתוחה...
יש בקבוצה שלו בקיבוץ כמה 'כוכבים' שמציקים ומתנכלים לאחרים, והוא על הכוונת שלהם לעיתים קרובות. אנחנו מיודדים עם ההורים, לכן יודעים שבגדול אין להם מושג איך ילדיהם מתנהגים. וגם יוצא לנו לראות את הילדים בנסיבות חברתיות ליד הוריהם- אכן ילדים טובים...
השנה יש להם מדריך חדש ורציני (סופסוף) ואני כולי תקווה שיצליח לעשות שם סדר.

לצפיה ב-'זה נשמע לי כמו מקרה גבולי, ולכן יותר קשה להחליט מה נכון'
זה נשמע לי כמו מקרה גבולי, ולכן יותר קשה להחליט מה נכון
04/10/2017 | 12:11
2
98
לא כתבת מה בדיוק קרה שם.
אבל אני מבינה שזה משהו שאולי הוא גבולי. 

לפעמים משהו שאנחנו חושבים שהוא חסר אמפתיה ולא חברי - הורים אחרים יחשבו שזו התנהגות נורמלית בין ילדים. 

במקרה שלך, בגלל שאלה חברים ואת מיודדת עם האמהות - אני כן הייתי אומרת משהו.
אבל צריך גם להיזהר. שוב - לא כתבת מה קרה. אולי זו באמת היתה התנהגות מגעילה. אבל לא כדאי שייצא לילד שם ש״צריך להיזהר, הוא כל הזמן הולך להלשין לאמא שלו והיא מתלוננת אצל ההורים שלנו״. ובאמת כדאי שיידע להתמודד. אם אלה חברים - שילמד להגיד להם כשמשהו באמת מפריע לו.

לצפיה ב-'תודה. בכוונה לא פירטתי...'
תודה. בכוונה לא פירטתי...
08/10/2017 | 09:37
1
98
מהסיבה שעניינה אותי יותר הגישה העקרונית ולא "מה אתן הייתן עושות...". יותר כמו מה ה"סף" שהיה גורם לכן להחליט להתערב.
הוא דיבר איתם גם באותו רגע שזה הפריע לו, וזה לא עזר. גם אחרי שהוא דיבר איתי וחשבנו יחד איך להתמודד ולהגיע לפשרה, הוא דיבר איתם שוב וקיבל מהם תשובות אטומות (אני מרשה לעצמי לשפוט, כי האמא שאיתה דיברתי אישררה עבורי את התשובה של הילד שלה). ולכן חשבתי שיהיה נכון לדבר איתה.
מבחינתי זו הפעם הראשונה שנאלצתי להתערב מהכיוון הנפגע, ולכן אני עוד לא רואה בזה דפוס התנהגות בעייתי מהכיוון של הילד שלי.
לצפיה ב-'אין גישה עקרונית'
אין גישה עקרונית
10/10/2017 | 21:06
66
הכל תלוי במקרה. 
אם הילד פגע בו במכוון, ברור שההורה של הפוגע צריך לדבר איתו. 
אם הילד שלך נפגע כי לא רוצים לשתף אותו במשהו לדוגמה, אזי לא הייתי פונה לאמא. אולי למורה. האמא נפנפה אותך ולא הסכימה לדבר עם הילד שלה לא כי היא לא מתערבת, אלא כי המקרה הזה בעיניה לא מצריך התערבות. 
יכול להיות שהיא צודקת ויכול להיות שלא, הכל תלוי במקרה הספציפי. 
לצפיה ב-'מאיזה גיל אפשר ללכת לרופא ללא ליווי הורה?'
מאיזה גיל אפשר ללכת לרופא ללא ליווי הורה?
01/10/2017 | 20:36
1
62
לצפיה ב-'את שואלת מתי מותר לפי חוק? או מתי מומלץ?'
את שואלת מתי מותר לפי חוק? או מתי מומלץ?
04/10/2017 | 11:23
117
אם השאלה היא חוקית - הכי טוב להרים טלפון למרפאה בה נמצא רופא הילדים, ולשאול.

אם השאלה היא מתי מומלץ - התשובה גם תלויה במטרת הביקור, וזהות הרופא

לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלונים למחקר והגרלת תווי קניה'
עזרה במילוי שאלונים למחקר והגרלת תווי קניה
01/10/2017 | 10:42
28
חברים ממש יעזור לי אם תמלאו את השאלונים למחקר בתזה שלי בפסיכולוגיה.
לוקח למלא את השאלון כ20-25 דקות. אני מגריל 200 ש"ח בין הממלאים (אך לשם יצירת קשר אצטרך שתמלאו את כתובת המייל שלכם בשאלון)
תודה רבה :)
הנה הקישור:
לצפיה ב-'שמישהו יסביר לי, מה יש במיטה של אמא ואבא'
שמישהו יסביר לי, מה יש במיטה של אמא ואבא
24/09/2017 | 14:13
7
352
שכל כך עוזר להירדם? איך אותה ילדה יכולה להישער ערה שעה וחצי אחרי שהתעוררה בלילה, אבל אחרי שהיא עולה על המיטה שלנו היא נרדמת תוך 2 שניות? לא מבינה את זה.
לצפיה ב-'יש שם את אמא ואת אבא.'
יש שם את אמא ואת אבא.
24/09/2017 | 21:24
57
לצפיה ב-'חחח....יש שם את אמא ואבא!'
חחח....יש שם את אמא ואבא!
24/09/2017 | 22:33
52
לצפיה ב-'אצלנו, דרך אגב, כשהילדים '
אצלנו, דרך אגב, כשהילדים
24/09/2017 | 22:37
4
212
באו אלינו למיטה נהגתי לקחת את הלא נרדם התורן בחזרה למיטתו ונכנסתי איתו למיטה שלו.
כך גם הבעל יכול היה לישון ככה כמו שצריךולרוב הייתי שוכבת ליד הילד, מחבקת ומרדימה ואז חוזרת בכיף למיטה שלנו לשארית הלילה. 
לצפיה ב-'היא במיטת מעבר...'
היא במיטת מעבר...
25/09/2017 | 04:42
2
67
לצפיה ב-'לקנות לה דחוף מיטה וחצי ! '
לקנות לה דחוף מיטה וחצי !
25/09/2017 | 22:16
1
157
הגב שלך שווה את ההשקעה...
לצפיה ב-''
25/09/2017 | 23:43
20
לצפיה ב-'אצלנו כשהיו בנות שנה + היה עוד חדר עם מיטה זוגית'
אצלנו כשהיו בנות שנה + היה עוד חדר עם מיטה זוגית
28/09/2017 | 15:41
143
מלעבור לשם ב5 בבוקר כשמעירה אותי על מנת לישון עוד שעה
הגעתי ללעבור עם שתיהן בסביבות 1 בלילה ל לשנת לילה (מתוקה )
עד שבעלי התלונן...

אבל במיטת ההורים בהחלט יש את אבא ואמא וזה מה שרוצים
לצפיה ב-'טיפול פרטי בהורמון גדילה...'
טיפול פרטי בהורמון גדילה...
23/09/2017 | 10:40
23
225
שלום לכולם/ן.
בני בן ה 9 נעצר בגדילה לגובה, ירד אחוזונים (עדין בנורמה לפי הקריטריונים), עשינו בדיקות לצליאק שיצאו שליליות ולא חסר הורמון גדילה. אז....כולם רגועים סביבי ורק אני מוטרד....מצד אחד הכל לכאורה בסדר מצד שני משהו באינטואיציה הפנימית מרגיש שלא וילד בכיתה ד' נמוך מהרבה ילדים בכיתה א'-ב'...אני מעוניין לעשות טיפול בהורמון גדילה באופן פרטי, מפני שלפי המערכת אני לא זכאי להשתתפות, שאלתי היא איך אני מתחיל מהלך כזה? למי אני אמור לפנות? דרך אגב...אישתי ואני גבוהים מהממוצע בהרבה.תודה לכל עזרה בעניין וחג שמח ונעים
לצפיה ב-'לא מתמצאת אבל'
לא מתמצאת אבל
23/09/2017 | 17:38
3
152
במקומך הייתי רצה דבר ראשון לרופא הילדים של הילד, מתייעצת איתו ומבקשת שיפנה לאן שצריך.
ראה גם הכתבה הזו מבית חולים שניידר :
בהצלחה !
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
23/09/2017 | 17:41
2
36
לצפיה ב-'רוצה גם לחזק אותך'
רוצה גם לחזק אותך
23/09/2017 | 21:11
1
126
ולהוסיף שאינטואיציה של הורה זה דבר שאין לזלזל בו. אם אתה לא שקט רוץ עם הילד לאן שצריך (כאמור אפשר לפנות גם ישירות לבתי חולים לילדים) ותבדוק אפשרויות.
מהכתבה התרשמתי שגם אם לא מתגלה מחסור בהורמון גדילה עדיין מטפלים אם לילד יש סיכוי להיות נמוך משמעותית מהגובה הממוצע.
שיהיה בהצלחה ורק בשורות טובות.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
25/09/2017 | 01:57
12
לצפיה ב-'האם בטוח שאינכם זכאים?'
האם בטוח שאינכם זכאים?
24/09/2017 | 12:58
2
112
כיצד נקבע כי לא חסר הורמון גדילה? לא מדובר בבדיקת דם פשוטה בקופת חולים (IGF1) כי אם בטסט מיוחד שנערך בבית החולים ואורך מספר שעות (ראשית בחשיפה לגלוקגון, אם מזוהה חוסר עורכים טסט נוסף). גם אם לא נמצא חוסר בהורמון גדילה, אנדוקרינולוג יכול לאשר שימוש בהורמון גדילה על סמך ממצאים קליניים (קומה נמוכה, "שבירה" של עקומת הגדילה כלפי מטה, צילום גיל עצמות). האם הילד נבדק ע"י אנדוקרינולוג?
לצפיה ב-'היינו...'
היינו...
25/09/2017 | 01:56
1
113
אצל אנדו...והיא לא התרגשה ואמרה שהכל בסדר. עשינו צילומי כף יד ויצא תקין ומתאים לגיל...צליאק עשינו תקין...בדיקת טסט להחוסר הורמון גדילה לא כי האנדו חשבה שלא צריך...אישתי ואני גבוהים מהממוצע....היום הייתי אצל רופאת המשפחה והיא אמרה שיכול מאד להיות שהיום אנו כן ניהיה זכאים...בכל מקרה צריך לעבור עוד פעם אצל אנדו...תודה רבה על התגובה.
לצפיה ב-'אולי לא כדאי לחזור לאותה אנדוקרינולוגית ...'
אולי לא כדאי לחזור לאותה אנדוקרינולוגית ...
26/09/2017 | 19:28
25
לצפיה ב-'כדאי לבדוק עוד כיוונים חוץ מצליאק.'
כדאי לבדוק עוד כיוונים חוץ מצליאק.
26/09/2017 | 15:35
15
152
אצלנו הבן האמצעי הפסיק לגבוה בערך בגיל 10. בדקו לו צליאק כמה פעמים, כי אחותו הגדולה צליאקית, וכשזה יצא שלילי התחילו לחרטט אותי בהסברים כמו "אז אולי הגנטיקה שלו היא שהוא יהיה נמוך כמו אמא (1.58) ולא גבוה כמו אבא (1.90)", או "הרבה פעמים יש עצירה בגדילה לפני הגדילחה המואצת של גיל ההתבגרות".
אנחנו לא ויתרנו ודרשנו בדיקה פולשנית (גסטרוסקופיה) למרות בדיקת הדם השלילית. הרופא בבית החולים החליט לעשות עוד כמה בדיקות דם וגם אולטרסאונד לפני הבדיקה הפולשנית, ואז גילו בבדיקות הדם חשד לקרוהן/קוליטיס ובאולטרסאונד ראו שכל המעי מודלק על סף חירור. בבדיקת גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה משולבת אובחן שהוא חולה קרוהן, ומאז שהוא מטופל תרופתית ותזונתית הוא עולה לפחות סנטימטר בגובה מדי חודש וכיום הוא כבר 1.73מ' (אחרי שנתקע במשך שנתיים על 1.52מ').
אז תדרשו עוד בדיקות עד שתגיעו לשורש הבעייה. 

אם אין מחסור בהורמון גדילה לא הייתי מתערבת עם טיפול מכאיב ושלא בטוח יעזור...

בהצלחה והמון בריאות,

נטלי

נטלי
לצפיה ב-'וואו, ודרשתם את הבדיקה הפולשנית'
וואו, ודרשתם את הבדיקה הפולשנית
27/09/2017 | 09:00
9
133
כי חשבתם שזה צליאק רק כי היה גם לאחותו? לא היו שום סימנים אחרים חוץ מזה שהוא לא גבה? איזה מזל שעליתם על זה!
והטיפול התרופתי והתזונתי הוא רק בקרוהן ובלי הורמון גדילה?
לצפיה ב-'כן. התעקשנו שמשהו לא בסדר ושחייבים לבדוק לעומק.'
כן. התעקשנו שמשהו לא בסדר ושחייבים לבדוק לעומק.
27/09/2017 | 09:08
8
137
לא ידענו אם צליאק או משהו אחר, אבל התעקשנו שלא יכול להיות שילד לא גדל בלי סיבה (גם אצל אחותו עברו מעל שנתיים מרגע שהרגשנו שמשהו לא בסדר עד שאבחנו צליאק).
וברגע שגילינו מה הסיבה, ממש אין צורך בהורמון גדילה. הוא מקבל תרופה שלמעשה מחלישה את המערכת החיסונית (כמו כימותרפיה במינון מאוד נמוך), כי בקרוהן הגוף תוקף את עצמו. וחוץ מזה הוא שותה מזון רפואי מפורק - בהתחלה רק אותו במשך 6 שבועות בלי שום אוכל אחר, וכיום רק 2 מנות ביום, בליווי תזונה מאוד מוקפדת (ללא לקטוז, ללא סוכר, ללא חומרים מעובדים ומשמרים, ועד לאחרונה גם ללא גלוטן וללא פחמימות מסויימות).

לצפיה ב-'וואו, איזה סיפור. שיהיה בריא!'
וואו, איזה סיפור. שיהיה בריא!
27/09/2017 | 09:41
1
34
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
27/09/2017 | 11:35
26
לצפיה ב-'אגב, זה מזכיר לי'
אגב, זה מזכיר לי
27/09/2017 | 09:51
5
139
שכשהייתי ביסודי הייתה ילדה אחת ממש גבוהה (גבוהה בהרבה מכל היתר), שסיפרה שהיא הייתה נמוכה, עד שגילו שהיא רגישה לחלב (כי הבטן שלה הייתה נפוחה או משהו בסגנון) וברגע שהיא הפסיקה לאכול ולשתות מוצרי חלב היא התחילה לצמוח לגובה.
לצפיה ב-'אנו לא נוגעים במוצרי חלב.'
אנו לא נוגעים במוצרי חלב.
30/09/2017 | 07:54
4
42
לצפיה ב-'אם כך, אולי הכתבה הבאה תעניין אותך:'
אם כך, אולי הכתבה הבאה תעניין אותך:
30/09/2017 | 11:33
3
91
לצפיה ב-'תודה אבל...'
תודה אבל...
30/09/2017 | 12:50
2
82
אני 1.83 לא צרכתי מוצרי חלב בילדותי כי פשוט לא אהבתי, אישתי 1.70 לא צרכה מוצרי חלב מאותה הסיבה...העניין התזונה מורכב אולם התזונה שלו טובה מאד...זה לא האקדח המעשן...גמח"ט
לצפיה ב-'ויש לכם ילדים נוספים?'
ויש לכם ילדים נוספים?
30/09/2017 | 12:54
1
22
לצפיה ב-'יש...'
יש...
30/09/2017 | 13:15
84
בת יותר גדולה שגם די נמוכה...אוכלת הכל...
לצפיה ב-'וואו....'
וואו....
30/09/2017 | 07:53
4
92
ולא היו סימנים לקרהון? כאבי בטן/עצירות-ישיבה ממושכת בשרותים? או כל סימן אחר?
הרבה בריאות וכל הכבוד על ההתעקשות.
גמח"ט!
לצפיה ב-'לא היו סימנים חוץ מהעצירה בגדילה.'
לא היו סימנים חוץ מהעצירה בגדילה.
01/10/2017 | 10:35
3
85
גם אצל הבת הגדולה שלי לא היו סימנים חריגים לצליאק, ובגלל זה עברו יותר משנתיים מהרגע שהרגשנו ש"משהו לא בסדר" ועד שאבחנו אצלה את הצליאק.

שנה טובה ורק בריאות

נטלי
לצפיה ב-'אז כן...'
אז כן...
03/10/2017 | 12:23
2
57
היה בסוף צליאק? איך גילו בבדיקת דם?
תודה, חג שמח, הרבה בריאות ובעיקר שנה טובה!
לצפיה ב-'אצל הבת הגדולה יש צליאק שאובחן לפני 12 שנים'
אצל הבת הגדולה יש צליאק שאובחן לפני 12 שנים
03/10/2017 | 12:38
1
70
בגיל 6.5 (אחרי שמגיל 4 התלוננו שמשהו לא בסדר עם הילדה). כשהיא אובחנה היתה באחוזון 50 בדיוק והים היא באחוזון 95 בגובה (מעל 1.70מ'). אובחנה בבדיקת דם ואחריה ביופסיה (גסטרוסקופיה).
אצל הבן האמצעי אין צליאק. אצלו אובחן קרוהן אחרי מעל שנתיים שהתלוננו שהוא לא גדל וכל בדיקות הצליאק יצאו שליליות. אצלו אובחן בבדיקת דם, אולטרסאונד, בדיקה משולבת גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה, ולסיום MRE, שזה MRI של המעיים.

לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
03/10/2017 | 17:55
12

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה