לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:44
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'השכרת רכב בוינה מחברת EUROPCAR'
השכרת רכב בוינה מחברת EUROPCAR
27/03/2017 | 17:33
4
61
ערב טוב חברים,
שואלת גם כאן, כי בטוח יש פה הורים שמטיילים בחול. האם היה לכם נסיון עם השכרת מכוניות בחברה הזאת בוינה? הזמנו מהם רכב לפני כמה חודשים ועכשיו שמעתי מכמה אנשים שהסניף שבשדה תעופה הוא על הפנים. עכשיו המחירים הרבא יותר גבוהים. המליצו דרך אגב על שלמה סיקסט. אנחנו אגב 5 נפשות כאשר אחד בבוסטר, אז חשוב רכב מרווח והם עולים לא מעט.
אשמח לחוות דעתכם במידה ויש על השכרה בחברה זאת בוינה.
תודה
לצפיה ב-'צר לי, לא מכירה'
צר לי, לא מכירה
27/03/2017 | 17:41
1
44
בעלי לא מוכן להחליף את אויס (ולא נותר לי אלא לקוות שהוא נאמן לי באותה מידה )
תבדקי בקהילת "חו"ל זה כאן" בפייסבוק  
לצפיה ב-'בדקתי, לא קיבלתי כל כך מידע'
בדקתי, לא קיבלתי כל כך מידע
27/03/2017 | 23:37
5
לצפיה ב-'לא מכירה'
לא מכירה
28/03/2017 | 10:55
6
לצפיה ב-'אנחנו שכרנו אצלם מכוניות כמה פעמים אבל לא בווינה.'
אנחנו שכרנו אצלם מכוניות כמה פעמים אבל לא בווינה.
28/03/2017 | 11:25
46
אף פעם לא נתקלנו בבעיה.
מה שכן, אם אני זוכרת נכון, לא תמיד יש להם בדיוק את סוג כלי הרכב שהזמנת. במקרה כזה - נותנים כלי רכב מאותה קבוצה או משדרגים (בלי עלות).
כשאני חושבת על זה  - פעם אחת בלבד הזמנו דרכם ישירות. בפעמים האחרות הזמנו דרך חברה מתווכת (אופרן או משהו כזה) - היה הבדל במחיר, וגם הרגשנו נוח יותר בזכות הביטוח (בעברית...).
אני לא חושבת שיש לזה השפעה על טיב השירות הספציפי בסניף.

לצפיה ב-'שאלון בנושא הרגלי שינה'
שאלון בנושא הרגלי שינה
27/03/2017 | 00:37
29
שמי אוסטרובסקי אירינה ואני סטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. במסגרת לימודי אני עורכת מחקר בנושא הרגלי שינה. אודה לך אם תסכים/י להשתתף במחקר שלי. המחקר כולל מילוי שאלונים קצרים שניתן להגיע אליהם דרך הקישור המצורף. אין כל צורך לציין את שמך או פרטים מזהים, ולמערכת אין כל דרך לדעת מי ממלא כל שאלון. כלומר, כל תשובותיך יישמרו באופן אנונימי לגמרי ולא תהיה לי דרך לדעת מה ענית. אם תחוש אי נוחות תוך כדי מילוי השאלון אתה רשאי להפסיק למלאו. ניתן לפרוש מהמחקר בכל עת.
בכל שאלת הבהרה ניתן לפנות אליי בטלפון 0547208025 או במייל
אוסטרובסקי אירינה.

לצפיה ב-'ילדים וחו"ל עם הסבים'
ילדים וחו"ל עם הסבים
23/03/2017 | 16:03
5
202
שלום לכולם. אני חדש פה בפורום והצטרפתי עם שאלה שמטרידה אותי.
ההורים שלי הציעו לנסוע עם הבן 3.5 שלנו לחו"ל ל 10 ימים.
אציין שהיחסים בינהם מעולים והוא ישן אצלם הרבה בסופ"שים, אבל 10 ימים קצת מלחיצים, שאם הוא פתאום יתגעגע אחרי כמה ימים בודדים ואין אפשרות ללחוץ "בטל" ולחזור הביתה.
אין ממש אופציות אחרות כמו לקצר או לעשות חופשה בארץ, הם בכל מקרה נוסעים ל 10 והציעו לקחת אותו גם, ואם הוא יסע הם יבנו תוכניות סביבו שיכללו גני חיות ובילויים שיתאימו לו.
הכל נשמע מעולה, חוץ מזה שמחיץ אותי אם פתאום אחרי 3 ימים יכנס להתקף געגועים וירצה את אבא ואמא אז מה הם יעשו 7 ימים נותרים?
אשמח לכל עצה, תובנה....
לצפיה ב-'זו הצעה מאוד נדיבה, הייתי מסרבת בנימוס.'
זו הצעה מאוד נדיבה, הייתי מסרבת בנימוס.
23/03/2017 | 17:27
1
151
כשהילד יהיה בן 10 בערך, עם תפישת זמן ומיקום יותר מציאותיות הייתי שוקלת שוב.

לצפיה ב-''
23/03/2017 | 22:27
15
לצפיה ב-'לדעתי זה לא מתאים לגיל 3.5.'
לדעתי זה לא מתאים לגיל 3.5.
23/03/2017 | 18:33
129
אנחנו נסענו כמה פעמים עם ילדים בגיל דומה (יש לנו ארבעה ילדים), וראינו שלחלקם הנסיעה היוותה משבר. הניתוק מהסביבה המוכרת לא קל לכולם, ואנחנו לא מצאנו דרך לחזות מי יסתדר בטיול ומי ימרר לעצמו ולנו את החיים. כל זה כשמדובר בנסיעה עם המשפחה הגרעינית, וללא ניתוק מההורים.
אם הקשר עם הסבא והסבתא קרוב,והילד רגיל אליהם, הייתי מציעה טיול של יומיים או שלושה בארץ. במקרה הכי גרוע תוכלו להגיע ולקחת אותו הביתה. עם חו"ל הייתי מחכה לגיל בית ספר.
כל הכבוד להורים שלך על הנכונות, עוד יהיו הזדמנויות לטיולים בעתיד.
לצפיה ב-'הצעה מקסימה, אבל גם בעיני 10 ימים זה הרבה'
הצעה מקסימה, אבל גם בעיני 10 ימים זה הרבה
24/03/2017 | 08:44
118
תגידו המון תודה, אבל שזה ארוך מדי.

אולי שבהזדמנות ייקחו אותו לחו״ל לסופ״ש, ותיראו איך זה הולך.

קודם כל - גם בארץ הוא עוד לא היה אצלם עשרה ימים. אצלנו ילדים נוסעים בכל קיץ לקייטנת סבא-סבתא, וזה אף פעם לא יותר משבוע. בסוף השבוע הם כבר מאד מתגעגעים ורוצים לחזור.

ובחו״ל זה עוד יותר קשה. הכל חדש, מוזר. גם להורים יהיה קצת יותר קשה.
יודעת מנסיון של נסיעה עם ילדים. הם מתגעגעים לחדר שלהם, לשגרה, לחברים. לאוכל שהם רגילים.
לצפיה ב-'לילד כה קטן אין מה לחפש רחוק מהבית כל כך הרבה זמן'
לילד כה קטן אין מה לחפש רחוק מהבית כל כך הרבה זמן
26/03/2017 | 23:33
71
גם לבית מלון בארץ לא הייתי שולחת אותו לעשרה ימים עם סבא וסבתא.

זו הצעה חביבה, אבל בלי הרבה מחשבה מעשית מאחוריה: ילד בגיל כזה לא מבין את המשמעות של נסיעה לחול, זה לא מעניין אותו, הוא לא צריך את זה, ותוך ימים ספורים הנסיעה תהפוך לעונש גם לגדולים וגם לקטן.
לצפיה ב-'שימוש מידתי בסמארטפון, לא כברירת מחדל '
שימוש מידתי בסמארטפון, לא כברירת מחדל
23/03/2017 | 15:12
1
140
כהורים למתבגרים ובכלל בהקשר של חיי משפחה,
הרעיון שבקישור עשוי לעניין אתכם - המשימה הפשוטה ביותר
(מתוך האתר "הגיע זמן חינוך")
~~~

לצפיה ב-'נראה טוב, תודה!'
נראה טוב, תודה!
24/03/2017 | 09:54
11
לצפיה ב-'מחפשת המלצות לסרטים ישראליים'
מחפשת המלצות לסרטים ישראליים
19/03/2017 | 04:01
15
218
שמתאימים לבת 12 (כל מה שנראה לכם - היא לא מכירה כלום. צפתה עד היום רק בסרטים באנגלית).
לצפיה ב-'כמה המלצות'
כמה המלצות
19/03/2017 | 07:42
10
153
הכוכבים של שלומי
כנפים שבורות
אבוללה
מבצע סבתא
גבעת חלפון אינה עונה
אלכס חולה אהבה

לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
19/03/2017 | 08:57
22
לצפיה ב-'בלוז לחופש הגדול'
בלוז לחופש הגדול
19/03/2017 | 09:13
2
21
לצפיה ב-'לא בטוחה שזה לא בוגר מדי בשבילה.'
לא בטוחה שזה לא בוגר מדי בשבילה.
19/03/2017 | 09:22
21
לצפיה ב-'לדעתי זה ממש לא לגיל הזה'
לדעתי זה ממש לא לגיל הזה
19/03/2017 | 10:59
92
כל הנושא של מוות בצבא בגיל צעיר, מחאה נגד גיוס ונגד מלחמות - זה לא מתאים לגיל הזה.
גם בוגרים יותר לא תמיד מבינים את הכוונות בסרט הזה.
לצפיה ב-'גבעת חלפון לגיל 12??'
גבעת חלפון לגיל 12??
19/03/2017 | 09:31
5
26
לצפיה ב-'לי גבעת חלפון פשוט נראית מיושנת מדי'
לי גבעת חלפון פשוט נראית מיושנת מדי
19/03/2017 | 09:33
2
106
מה דעתך על הלהקה לגיל 12?
לצפיה ב-'נראה לי יותר מתאים. מודה שלא זוכרת ב 100%'
נראה לי יותר מתאים. מודה שלא זוכרת ב 100%
19/03/2017 | 09:43
1
107
אבל תודה על פתיחת השרשוש.
רשמתי לי את ההמלצות. לא חשבתי על זה קודם לכן

לצפיה ב-'גם אני לא חשבתי על זה. זה עקב בקשה מפורשת שלה.'
גם אני לא חשבתי על זה. זה עקב בקשה מפורשת שלה.
19/03/2017 | 09:49
27
לצפיה ב-'גבעת חלפון מצחיקה ותמימה (יחסית)'
גבעת חלפון מצחיקה ותמימה (יחסית)
19/03/2017 | 10:58
1
103
אפילו הבדיחות המיניות שבה מאוד תמימות.
הלהקה לא יתאים לגיל 12 - יש שם הרבה יותר קטעים מיניים, והרבה נושאים של יחסים אישיים או קטעים שלא מתאימים.
לצפיה ב-'גם בגבעת חלפון יש כמה קטעים שהייתי מחכה איתם'
גם בגבעת חלפון יש כמה קטעים שהייתי מחכה איתם
19/03/2017 | 20:12
25
לצפיה ב-'עדיף ככה. '
עדיף ככה.
21/03/2017 | 23:39
1
79
הסרטים של פעם נודפי סקס וסקסיזם.  
אופס.  גם הסרטים של היום
ואלה שלא - הם סרטי מבוגרים לכל דבר גם מבחינת מראות וגם מבחינה רגשית.  
איכשהו זכור לי ״ כנפיים שבורות״ אבל עשי ברור יסודי לפני שאת הולכת על זה.
יש את סרטי אפריים קישון - אותי הם מצחיקים אבל נראה לי שהם יהיו ערכאיים ומעיקים בעיניה. ( ארבינקא, שועל בחול תרנגולות, תעלת בלאומיך, השוטר אזולאי)
לצפיה ב-'בינתיים נזכרתי ב״קלרה הקדושה״. דעות?'
בינתיים נזכרתי ב״קלרה הקדושה״. דעות?
22/03/2017 | 05:34
16
לצפיה ב-'הקיץ של אביה?'
הקיץ של אביה?
22/03/2017 | 07:56
1
57
יש סרטי מתיחות של יהודה ברקן
ויש את כל הסרטים של חבורת לול

לא יודעת אם מתאים, סתם חושבת בקול רם
לצפיה ב-'הקיץ של אביה באמת ברשימה להמשך'
הקיץ של אביה באמת ברשימה להמשך
22/03/2017 | 09:38
65
כרגע נראה לי שזה יהיה לה כבר מדי.

לצפיה ב-'זכויות רפואיות בתחום רפואת ילדים - השוואה בין קופות החולים'
זכויות רפואיות בתחום רפואת ילדים - השוואה בין קופות החולים
21/03/2017 | 11:13
40
את המידע החשוב הזה תמצאו באתר כל הבריאות, שם ניתן להשוות בין 8,200 זכאויות רפואיות בנושאים שונים ולהדפיס כל זכאות כמכתב רשמי של משרד הבריאות, אותו ניתן להראות לקופה במידת הצורך. כנסו לזכויות רפואיות בתחום רפואת ילדים. 
בריאות טובה לכולם/ן.
לצפיה ב-'"עכשיו התעוררתי" - המלצה על סידרה'
"עכשיו התעוררתי" - המלצה על סידרה
17/03/2017 | 14:44
6
237
GIRLS
השנה משודרת העונה השישית והאחרונה.
הפרקים של העונה השישית מעולים כשלעצמם - מי שפיספסה את פרק 3 של עונה 6 (American Bitch) ויש לה בנות מתבגרות כדאי לה מאוד, מאוד, מאוד, לראות את הפרק, קודם לבד ואח"כ איתן - אבל עד שהם עולים חזרתי לעונה 3 והתמכרתי (יחד עם בן-זוגי).
הסידרה כתובה מצויין,משוחקת ממש טוב
ומציגה בעיקר את העולם האמיתי, של צעירים / בעיקר בנות, בשנות ה20 לחייהם שמחפשים את הדרך שלהם.
הילדה הזו לנה דנהם, שכותבת, משחקת ומביימת את הסידרה, מגיל 23 , פשוט מדהימה. היא מסתובבת על הסט הרבה פעמים בעירום מלא, שמציג נשיות שלא קיימת בשביל לפתות את הזכר, אלא מקבלת את עצמה בדיוק בדיוק כמו שהיא, בלי להסתיר, בלי להתיפיף או להתנצל.
והיא גם קצת עוזרת לי לסלוח לעצמי על כל הטעויות שעשיתי בצעירותי.

אז בקיצור מומלץ

לצפיה ב-'לי יש שתי מתבגרות . זרקי פירור מידע'
לי יש שתי מתבגרות . זרקי פירור מידע
18/03/2017 | 22:27
3
121
אין לי כרגע חשק לסדרת רבת עונות.

אני ממליצה בהתלהבות רבתי על the good fight - סדרת הבת של "האישה הטובה".
לצפיה ב-'הפרק הספציפי עוסק בהטרדה מינית'
הפרק הספציפי עוסק בהטרדה מינית
18/03/2017 | 23:52
124
אבל את חייבת לראות את זה לבד קודם.
התוכן מאוד לא שבלוני, לא מורה רשע ותלמידה תמימה, באמת מציג את המורכבות של הנושא. אני צפיתי בו פעמיים.
ממש פנינה,
אחרי זה אם יבוא לך עוד....
לצפיה ב-'תספרי לי מה דעתך, אם ראית את הפרק'
תספרי לי מה דעתך, אם ראית את הפרק
20/03/2017 | 10:19
1
18
לצפיה ב-'אם אראה אספר לך. תודה על ההמלצה '
אם אראה אספר לך. תודה על ההמלצה
20/03/2017 | 22:28
16
לצפיה ב-'נהניתי מהעונה הראשונה, אבל השנייה איבדה אותי, ולא המשכתי.'
נהניתי מהעונה הראשונה, אבל השנייה איבדה אותי, ולא המשכתי.
21/03/2017 | 10:09
1
76
נשמע מדברייך שכדאי לעשות את המאמץ...
לצפיה ב-'קרה לי בדיוק אותו הדבר.'
קרה לי בדיוק אותו הדבר.
21/03/2017 | 10:38
19
לצפיה ב-'איפה עוד אפשר להתבכיין באנונימיות יחסית?'
איפה עוד אפשר להתבכיין באנונימיות יחסית?
15/03/2017 | 21:32
16
315
אז בסופו של דבר הבכור לא התקבל לא לכפר הירוק ולא לשתי כיתות המצוינות בעיר.
שיברון לב.
היום קיבלנו את התשובה של הכיתה השנייה. עד עכשיו הוא הגיב ממש בקור רוח, אבל היום נשבר. לא זוכרת מתי ראיתי אותו ככה.
וזה כל כך מעציב וכל כך מכעיס שילד שרוצה כל כך ללמוד, ורוצה להיות בכיתה עם ילדים שרוצים ללמוד כמוהו ושמתייחסים ללימודים ברצינות, ייאלץ להיזרק לשיממון תלת שנתי ופשוט לבזבז את שעות הבוקר, כי זה מה שקורה ברוב החטיבות.
וזה לא שהוא לא טוב - הוא באמת כן, אבל ציון אחד שלו לא היה מדהים, וכשיש 180 מועמדים לכיתה של 35, כל דבר כזה משפיע.
180 מועמדים לכיתה אחת ו-150 מועמדים לכיתה אחרת שאליה מתקבלים 30. וזה מה שיש לעיר להציע. וגם אם יש חפיפה בין המועמדים, אפשר להניח שיש לפחות 250 תלמידים שתכל'ס רוצים ללמוד. מייאש.
ואני לא אחת שהולכת ודופקת על שולחנות, לצערי, אז כנראה שהבן שלי יסבול בגלל אוזלת היד שלי.
ייאוש.
לצפיה ב-'יהיה בסדר!! '
יהיה בסדר!!
15/03/2017 | 22:17
3
206
גם מחוץ לכיתות המצוינות אפשר בהחלט ללמוד, תחשבי על כל אלו שלא התקבלו, הם הרי יהיו בכיתות האחרות. הרבה בתי ספר מציעים תוכניות העשרה : רובוטיקה, יזמים צעירים, מדצ"ים, שחמט, בר אילן... מעבר לתוכנית הלימודים. אתם תמצאו את התמהיל שמתאים לכם.

אם יש רצון תמצאו דרך.
והעיקר שבבית רואים אותו ואת היכולות.

יש קיטנות מצטיינים של האוניברסיטאות בקיץ

כישלון במשהו שממש רוצים מבאס בגדול.

לצפיה ב-'תודה על המילים הטובות '
תודה על המילים הטובות
16/03/2017 | 00:20
2
45
לצפיה ב-'יש המון תוכניות נוספות לתלמידי שרוצים ובעלי יכולת'
יש המון תוכניות נוספות לתלמידי שרוצים ובעלי יכולת
16/03/2017 | 07:32
1
149
בכיתה ח מתחילים מיונים לתוכניות כמו אלפא, אודיסאה, חוקרים צעירים ועוד המון תוכניות שוות.
תהיו "עם האצבע על הדופק" באתר של האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך (הם אלו שמפרסמים את התוכניות הללו, למרות שהן לא מוגבלות רק למחוננים).
וכמו שכתבו לך קודם - ילדים שרוצים ללמוד ימצאו את המקום שיאפשר להם את זה גם במסגרת כיתה "רגילה". ובכלל, לצערינו, יש כיום הסללה כבר מחטיבת הביניים - כיתות מדעיות, תוכניות מיוחדות (העשרה בכימיה, בפיזיקה, בתחומי האומנות ועוד) וכו' שמתחיל כבר מכיתה ז'.

בהצלחה
לצפיה ב-''
16/03/2017 | 12:34
21
לצפיה ב-' כואב, אבל אל תלקי את עצמך'
כואב, אבל אל תלקי את עצמך
16/03/2017 | 08:25
1
142
כמו שכתבת - המון מועמדים לכל כיתה. זה לא בגלל משהו שאת עשית לא בסדר.

אני חושבת שהבעיה כרגע היא תחושת הדחיה שהוא חווה. בטח לא נעים לו. 

אבל החטיבה, עם כל הביקורת שיש לי עליה, היא לא סוף העולם.
יכול להיות בסדר גמור גם שם.
תעודדי אותו לנצל כל מה שהחטיבה נותנת. בהרבה מקומות יש העשרה שמיועדת לא רק לתלמידי כיתת המצויינות. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/03/2017 | 12:36
20
לצפיה ב-'לא כיף '
לא כיף
16/03/2017 | 08:26
1
167
טוב שאתם שם בשבילו. כישלון זה לא נעים ומעליב בכל גיל.
לצפיה ב-'בול תודה '
בול תודה
16/03/2017 | 12:37
24
לצפיה ב-'באעסה '
באעסה
16/03/2017 | 21:28
75
אבל אל תתיאשו ואל תאכלו את הלב.
יש מספיק מסגרות למחוננים בשעות אחרה"מ ובחופשים, החל מאריקה לנדאו ועד נוער שוחר מדע באונ' ת"א.
תתנחמי בזה שיש משהו בריא וטוב ללמוד במערכת החינוך הסטנדרטית.במסגרת בית ספר רגיל אפשר להצטרף לתכניות שונות של מצטיינים כמו מתמטיקה באוניבסיטאות במהלך התיכון וכיוב'.
דברי עם הילד, תעודדי אותו ותסבירי שאתם תעזרו לו להשתלב בפעילויות העשרה למחוננים מחוץ לשעות בית ספר. שלא יקח ללב.

בהצלחה.
לצפיה ב-'כבר כתבו לך על כל'
כבר כתבו לך על כל
17/03/2017 | 09:07
98
האפשרויות שקיימות בכיתות הרגילות, ובהעשרות מחוץ לבית הספר. אני מצטרפת לכל המנחמות, ומעידה שאפשר להגיע רחוק גם כך.
כרגע ברור שכואב, אז אני שולחת  .
לצפיה ב-'רק דבר אחד'
רק דבר אחד
17/03/2017 | 10:40
1
152
בעיני, זה שהילד ייזרק לשיממון ויבזבז את שעות הבוקר שלו בחטיבה רגילה, זה לא נורא. שלושת הילדים החכמים והרגישים שלי נמצאים בג'ונגל הזה לצערי.
מה שחשוב מאוד בעיני, זה לדאוג לכך שהביטחון של הילד לא יירד. חשוב שימשיך להאמין בעצמו ולדעת שהוא חכם ומוכשר, והעובדה שלא התקבל לכיתות האלה, אומרת רק את זה: הוא אכן לא התקבל והדבר לא מהווה שום אינדיקציה לכשרון שלו או לתכונה אחרת שלו. תצטרכי גם את לפתח אדישות לכך שלא התקבל ולשדר לו את זה. בעיני זה קריטי.
ועוד דבר קטן, הגדול שלי שהוא מחונן (עם אייקיו גבוה מאוד, אני לא סתם אומרת)ותלמיד מצטיין לא עבר בזמנו אפילו את השלב אלף של המבחנים לאיתור מחוננים בכיתה ב". לא עשינו מזה סיפור בכלל וככה זה גם התקבל אצלו.
שולחת לך כוחות, מאוד קשה לראות את הילד שלך נשבר ועצוב.
לצפיה ב-''
17/03/2017 | 11:08
15
לצפיה ב-' בדקת אם יש אפשרויות בעיר שלי?'
בדקת אם יש אפשרויות בעיר שלי?
18/03/2017 | 20:47
93
נורא מבאס, אבל בשבילו ובשבילך תחזיקי פסון...
והחטיבה זה במילא לא מי יודע מה, בתיכון כבר יש המון מגמות שוות, ויהיה סבבה.
נכון שיכול להיות אחרת אבל מבחינת הילדים שלי החטיבה עברה בלי להשאיר שום סימן, לטוב או לרע.
לצפיה ב-'מבאס '
מבאס
18/03/2017 | 22:35
18
לצפיה ב-'תודה לכולכן על המילים החמות והעידוד, זה עוזר מאוד!'
תודה לכולכן על המילים החמות והעידוד, זה עוזר מאוד!
21/03/2017 | 10:06
1
77
בינתיים התאוששנו.
הוא הבין שאפשר להגיע להייטק גם מכיתות רגילות... במאמר מוסגר אני חייבת לציין שהדהים אותי לראות איזה סיפור הוא סיפר לעצמו על האפשרויות שלו לעתיד. זה משהו שלא הייתי ערה לו כלל ואשים לב אליו בעתיד: הוא חשב שהחלופות הן כיתת מצוינות והשתלבות בחזית הטכנולוגיה (זה החלום שלו, לא שלי) לעומת מדרון חלקלק לתהום הנשייה. אחרי שהבנו את זה והסברנו קצת יותר טוב את האפשרויות שעומדות לפניו, הוא נרגע.
אני הייתי מאוכזבת יותר מהכאן ועכשיו, אבל התגברתי.
כמו שכתבה סמי, הכישלון מעליב בכל גיל, ולי זה כואב עוד יותר כי מדובר בבן שלי (נראה לי שקל לי יותר לספוג כישלונות כשמדובר בי עצמי).  
בכל אופן, ממשיכים קדימה.
שוב תודה לכן
לצפיה ב-'הצעה-'
הצעה-
21/03/2017 | 13:57
74
תראי איתו את ״ מה קרה בגטקה״.  מה עושה הערך המוסף של נחישות על הנתונים ה״ טבעיים״.  מעבר לגאונות לשמה- מוטיבציה ונחישות מקדמים הרבה יותר מסתם כישרון נתון
לצפיה ב-'עזרה בסמינריון על הורות'
עזרה בסמינריון על הורות
18/03/2017 | 11:04
32

שלום, צריכה בבקשה את עזרתכם הורים יקרים :)
אשמח אם תוכלו לקחת כמה דקות בכדי לענות על השאלון לטובת הסמינריון שלי.
השאלון פונה לאמהות ואבות
תודה רבה
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScyI8pBTt...

לצפיה ב-'גאווה כחול-לבן'
גאווה כחול-לבן
16/03/2017 | 21:47
58
תנועת "גאווה כחול-לבן" היא תנועה חדשה, שמקימה פרויקט שנקרא "פי 2 גאווה לישראל".
מטרת פרויקט "פי 2 גאווה לישראל" היא הכפלת היקף הלוחמות והכפלת הגאים מחוץ לארון בתפקידים משמעותיים בצה״ל.
ציטוט נבחר:
"אנחנו, שמכירים את ההשפעה הרבה שיש למפגש הבלתי אמצעי והייחודי שמתרחש בצה״ל על עמדות הציבור, מבקשים לשמור על הצבא כצבא העם, כזה המאפשר לכל אחת ואחד לשרת בכבוד ותוך הגשמה עצמית מירבית. אנו יודעים כי כאשר לוחם משרת כתף אל כתף עם לוחמת וכאשר חייל גאה מתאמן לצידו של סטרייט נשברות חומות ומתאפשר מפגש ייחודי המשנה את הנחות היסוד כלפי אוכלוסיות אלה בחברה. אנחנו, ב"גאווה כחול-לבן", מבקשות ומבקשים להעצים את המפגש המתרחש בצה״ל, זאת מתוך ההבנה שהשותפות שנוצרת בתנאי הצבא מלווה את המשרתים גם לחייהם האזרחיים. חייל ששירת לצד לוחמת וראה את ערכה האמיתי של אישה יכבדה ולא יעז לפגוע בה מינית, ולוחם שהתאמן לצד לוחם גאה יראה את הקהילה הלהט"בית כשווה ונורמטיבית.

״גאווה כחול-לבן״ מאמינה כי רק שילוב ושותפות של כלל החלקים בחברה הישראלית תיצור חברה בטוחה, סבלנית ומכילה, המאפשרת לכלל הפרטים בה לממש את עצמם בלי קשר לדת, גזע או מגדר."

מי שמעוניין/ת להשפיע ולגרום לשינוי אמיתי בחברה הישראלית, יכול/ה לעשות זאת כאן (נותרו רק עוד 16 ימים):
https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=22356

מי שחושש/ת ללחוץ על הלינק יכול/ה לחפש בגוגל את המילים הבאות:
לתמוך פי 2 גאווה לישראל
ותוצאת החיפוש הראשונה תהיה האתר של הפרויקט ב headstart

לצפיה ב-'הרטבת לילה'
הרטבת לילה
14/03/2017 | 12:06
2
96
היי לכולן ( יש גם גברים? אם כן מתנצלת...)
רוצה להתייעץ איתכן לגבי הרטבת לילה של ילדים ( בני 5 ו-7).
האם מכירים או ממליצים על טיפול ספציפי? 
ניסינו כדורים, אך לא עזר. ההרטבה ממשיכה... 
זה כמעט כל לילה. גם אם יש הפסקה של שבוע, שבוע אחר כך יהיה כמעט כל יום...
כולנו מיואשים. מודה...
אשמח לתשובה והמלצות אם יש.
חג אביב שמח :)
לצפיה ב-'שמעתי שיש שיטה עם פעמון שמעיר אותם.'
שמעתי שיש שיטה עם פעמון שמעיר אותם.
15/03/2017 | 09:53
1
60
לא מניסיון אישי - אבל אולי כדאי לך לברר לגבי זה.
לצפיה ב-'אצלנו זה עבד עם כל השלושה'
אצלנו זה עבד עם כל השלושה
18/03/2017 | 20:48
13
לצפיה ב-'שם משפחה לילד שמעט שונה משם המשפחה של ההורה. אפשרי?'
שם משפחה לילד שמעט שונה משם המשפחה של ההורה. אפשרי?
12/03/2017 | 17:49
3
170
היי כולם. 
אני וזוגתי איננו נשואים אך הוספנו שם משפחה שני לשמות המשפחה של כל אחד מאיתנו. דהיינו שם משפחתי הוא, נניח, "לוי שלום", ושם משפחתה של זוגתי הוא "כהן שלום". הוספנו את ה"שלום". (שמות בדויים. שמות מקוריים נשמרו במערכת). 
עוד כשבועיים זוגתי אמורה ללדת ותהינו האם אפשר ששם המשפחה של התינוק יהיה פשוט "שלום" ולא בהכרח "לוי שלום" או "כהן שלום"?
לצפיה ב-'שאלת את זה לפני כמה זמן, וכמה אנשים ענינו לך'
שאלת את זה לפני כמה זמן, וכמה אנשים ענינו לך
13/03/2017 | 07:55
2
37
לצפיה ב-'לא. זה לא מה ששאלתי.'
לא. זה לא מה ששאלתי.
13/03/2017 | 10:07
1
154

פהמה ששאלתי היה "מה הפרוצדורה של החלפת השם ואם זה מסובך".
​אבל את השם כבר החלפנו. אבל אחותה של זוגתי אמרה שיש מצב שהשם של הילד לא יכול להיות שונה משם שני ההורים.
דהיינו לא יכול להיות "שלום" אלא חייב להיות "כהן שלום" או "לוי שלום".
​לכן שאלה זו שונה - האם שם הילד יכול להיות רק "שלום"?

לצפיה ב-'זה השלב לפנות למשרד הפנים ולשאול אותם'
זה השלב לפנות למשרד הפנים ולשאול אותם
13/03/2017 | 12:43
120
או עורך דין שמתמחה בנושא הסדרת מעמד אישי.
אני לא חושבת שתקבל תשובה מדוייקת לשאלותיך פה. אולי בפורום של משפחות מורכבות, אבל גם שם לא בטוח שיוכלו לענות לך
לצפיה ב-'שחרור קיטור מספר 145678'
שחרור קיטור מספר 145678
06/03/2017 | 20:59
9
486
סיפור הממתקים בפורים מעצבן אותי. בקטנה, זה לא ממש חשוב, אפשר לשחרר לשבוע, אבל אאאאאאאאאאאאהההההההההההה.
3 משלוחי מנות, שבוע ענק/גמד, הוצאתי באיזור ה100 ש"ח על החלפת הממתקים הטיפשית הזו.
חוץ מחברות ממתקים, מע"מ ואיגוד רופאי השיניים, מי צריך את זה?
אנחנו חיים בחברת שפע, הסוכר כבר מזמן הוכתר כ"אויב החדש" לבריאות ובמשך שבוע נראה כאילו בריאות זו מילה גסה, אם רוצים לשמוח.

אולי די?
אולי נצא קצת מהמכונה הצרכנית הזו?

(אני צריכה לעשות את זה יותר )
לצפיה ב-'כל כך צודקת!! וכן, שחרור קיטור הוא מעולה!'
כל כך צודקת!! וכן, שחרור קיטור הוא מעולה!
07/03/2017 | 08:16
57
לצפיה ב-'בדיוק עכשיו חזרתי מקניית המצרכים למשלוחים'
בדיוק עכשיו חזרתי מקניית המצרכים למשלוחים
07/03/2017 | 08:44
225
מצאתי את עצמי הולכת במעברים ומלמלת 'אחד חטיף מלוח, שני חטיפים מתוקים...'
אני שיניתי את הגישה הקודמת שלי שגרסה- לחלק את כל הזבל שקיבלנו במשלוחים- לאחרים. כיום אם אני מקבלת במשלוח מנות (נגיד מהעבודה של בנזוגי) כל מיני זבל- ישר לפח. למשלוחים של הילדים אני בוחרת את הדברים שהייתי מוכנה שהילדים שלי יקבלו, גם אם זה יוצא יותר יקר (וזה יוצא, ומוכפל בשלושה. מזל שהקטן עוד קטן..).
ודבר נוסף- מערכת החינוך שלנו דווקא השתפרה בנושא, וכל משלוח מנות כולל רק חטיף מלוח, חטיף מתוק, אזני המן והפתעה קטנה. בבי"ס הספר גם סוכריות.

הערב נפתח בבית מפעל להכנת אזני המן. יאמי!
לצפיה ב-'צודקת !'
צודקת !
07/03/2017 | 18:59
161
בתיכון, תודה לאל, זה נגמר. לפחות בתיכון שלנו כבר לא נדרשים להביא משלוח מנות לכיתה ונחסכת מאתנו הרשימה המפורסמת הזו של ה "חטיף אחד מלוח, סוכריה על מקל וגו'".....
לצפיה ב-'נכון, ואם את מנסה למתן את מוגדרת כפוגעת בכיף של'
נכון, ואם את מנסה למתן את מוגדרת כפוגעת בכיף של
07/03/2017 | 20:16
1
198
הילדים.
למה שלושה משלוחי מנות?
לצפיה ב-'הגדול בשני מוסדות'
הגדול בשני מוסדות
07/03/2017 | 21:51
46
לצפיה ב-'נכון. אבל לפעמים זה יותר מסתם ״לתת ממתק כל יום״'
נכון. אבל לפעמים זה יותר מסתם ״לתת ממתק כל יום״
08/03/2017 | 08:43
3
190
המורה של הבת שלי מאד מנסה להזכיר לילדים שאפשר לתת לא רק דברים אכילים, והם מקיימים את זה חלקית.

אני רואה שלפחות חלק מהילדים משקיעים בעניין.
בחשיבה מה מתאים לענק שלי (ילד שמקבל ברכה ״אני יודע שאתה אוהב חיות״ ומקבל ברווז גומי, גם נהנה מהברווז, אבל לא פחות - תמיד נחמד לדעת שלפחות ילד אחד בכיתה יודע מה אתה אוהב ומנסה לשמח אותך)
בכתיבת ברכות משעשעות, 
בנסיונות החמודים לתת את המתנה בלי שהענק יידע מי הגמד שלו
...
זה נותן לבת שלי תעסוקה. משקיעה בלחשוב מה להכין, ואז בהכנה, ...
ומבחינתי, כל מה שמשמח אותה ומכניס ענייין בקטע הזה של ללכת לבית הספר, כבר טוב...

כמובן שיש הצד ההפוך. הילדים שלא מקבלים כלום, או מקבלים כל יום איזה סתם חטיף מונח על השולחן. נחמד לקבל חטיף, אבל הם רואים אחרים שחזק בתוך המשחק, ואולי נעלבים שהגמד שלהם סתם יוצא ידי חובה בדרך הקלה ביותר, לא מנסה להשקיע בהם אפילו דקה חשיבה. 
לצפיה ב-'נראה לי שבנות (בהכללה) יותר בעניין של השקעה'
נראה לי שבנות (בהכללה) יותר בעניין של השקעה
08/03/2017 | 09:08
2
162
הגדול פשוט קונה ממתקים וחוזר לשחק במחשב.
אני חושבת שאם כבר, צריך לשחק עם הנחיה שאסור לתת מוצרים מסחריים בכלל. או שתעשה או שתתן משהו שהוא לא אוכל.

אני רואה שבנות גם יותר יוזמות פעילויות, יותר מעורבות בחיים החברתיים הכיתתיים, יותר פעילות ברשתות החברתיות במחשב...
לצפיה ב-'נכון, זה גם מה שאני רואה. אבל נתקלנו גם בבנים משקיענים'
נכון, זה גם מה שאני רואה. אבל נתקלנו גם בבנים משקיענים
08/03/2017 | 10:22
41
לצפיה ב-'זה עיניין של הובלה כיתתית'
זה עיניין של הובלה כיתתית
08/03/2017 | 12:23
149
אצל הגדול שלי (כיתה ח) קבעו שיש לשלוח לפחות 5 ברכות / פתקים ורק 2 הפתעות, שמתוכן רק אחת אכילה. הגדירו גם תקציב מוגבל.
מי שהוביל זה דווקא הבנים (כיתה בה 2/3 בנים ורש שליש בנות)

ראיתי את הבן שלי משקיע ומעצב ברכות לחבר שלו. חושב מה להביא לו כהפתעה שגם תשמח אותו וגם תעמוד במגבלת התקציב. ואחרי זה השקיע עוד באריזה
לצפיה ב-'המלצה על מסעדה יש למישהו ?'
המלצה על מסעדה יש למישהו ?
07/03/2017 | 19:05
2
122
אפרוח הבית בן 16 :) ולרגל כך רצינו לצאת בהמשך החודש באחת השבתות למסעדה.
10 מבוגרים (מגיל 16 ומעלה) כולל צמחונית אחת ושני שומרי כשרות אבל גמישים+ 2 ילדים בגיל יסודי + תינוק.  מבוקשת מסעדה טובה באזור המרכז , רצוי משהו לא סטנדרטי , בחיק הטבע או עם חצר שהילדים יוכלו להסתובב בה. למישהו יש המלצות ?
לצפיה ב-'בשרונה יש גן משחקים ענקי צמוד לאזור של שוק האוכל'
בשרונה יש גן משחקים ענקי צמוד לאזור של שוק האוכל
07/03/2017 | 19:14
1
127
(שיש בו גם מסעדות).
ליד הבראסרי הם יכולים להסתובב בכיכר רבין.
חמותי אוהבת ללכת איתנו לפרנצ'סקה, על החוף בראשון - זו באמת מסעדה טובה, ובנוסף לחוף הצמוד, יש גם גן משחקים גדול שאפשר לשחק בו אחר כך (הוא לא צמוד למסעדה, כך שאי אפשר בזמן המסעדה).
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על פרנצסקה'
מצטרפת להמלצה על פרנצסקה
08/03/2017 | 21:51
31
לצפיה ב-'משפחות אומנה'
משפחות אומנה
05/03/2017 | 01:21
2
233

שלום וברכה , אנו מספר משפחות אומנה התאגדנו יחד להקים ארגון שיאגד את כל משפחות האומנה . וחשוב לנו לשמוע מעוד משפחות אומנה מה דעתם על הענין.
 וברשותכם הקדמה קצרה :
ישנם אלפי משפחות  שבמסגרת האומנה במדינת ישראל הסכימו להכניס לביתם ילד או ילדה ולגדלם כמשפחה חמה יציבה ותומכת.
הרשויות מצידם משתתפות במימון הכספי .          החודשי הקבוע מגיע ישירות ממשרד העבודה והרווחה . אילו כיסוי ההוצאות האחרות מגיע מעמותת האומנה כעמותת סאמיט ,אור שלום ,מיטב, ושחר.  ויש תקציבים המגיעים מהעיר המוצא של הילד, או מהרשות המקומית .
אולם לצערנו משפחות האומנה נתקלות בהרבה בעיות בדרך.     אם זהו מצד המימון החודשי שמתעכב , אם זהו מצד עמותת האומנה שמסרבת להשתתף בהוצאות מכל מיני סיבות או מסרבת לתת את ההטבות המגיעות למשפחות האומנה מטעמי חסכון..    אם זהו מצד שאנשי מקצוע של האומנה אשר פעמים אינם מבינים את המגזר החרדי.וכן התחלופה הגבוהה שיש לעו"ס בשירות האומנה הגורם לבעיות, אם זהו המפגשים עם ההורים הביולוגים ועוד ועוד. כמו"כ משפחות אומנה אינן מודעות לזכויותיהן בהרבה דברים.
ולפתרונות : אנו רואים חשיבות רבה באיגוד כל משפחות האומנה שכל משפחה תדע שהיא לא לבד מול הרשויות ואין לה לפחד לעמוד על שלה ויש הרבה שיתמכו בה בשעתה הקשה. כמו"כ משפחות האומנה יוכלו לקבל מידע אחד מהשניה . אנו רואים חשיבות רבה שכל משפחה תדע את הזכויות וההטבות המגיעות לה , ולעזור למשפחה לקבל אותם.  אנו שוללים מכל וכל את ההנחה שזה לא בסדר לבקש תקציב , אלא אדרבה ודאי שעושים את האומנה לשם טובת הילד  אך לא צריך להתבייש לבקש בפה מלא את התקציבים והזכויות המגיעות.
במיוחד שעמותות האומנה מקבלות תקציב גדול מהממשלה.   
כמו"כ היינו רוצים לראות שקיפות בתקציבי הממשלה לעמותות האומנה.
אנו רוצים בעתיד לפתח קשרים עם עמותות אחרות עם ארגוני האומנה עם המפקחים מטעם המדינה ועם ח"כ ע"מ לפתור בעיות ולממש את זכויות משפחות האומנה.
ככל שיצטרפו יותר משפחות אומנה , אנו נהיה חזקים יותר , נוכל להשמיע את קולנו לעמוד על יסודות החינוך ולקדם חקיקה בכנסת שתיטיב עם ילדי האומנה והמשפחות. כך שכל משפחה שמצטרפת לעניננו תורמת הרבה לקידום ענינם של ילדי ומשפחות האומנה.
אנו מעונינים לקבל תגובות ממשפחות אומנה אחרות על הרעיון שלנו.

לצפיה ב-'אנחנו לא משפחת אומנה אבל זו הזדמנות'
אנחנו לא משפחת אומנה אבל זו הזדמנות
07/03/2017 | 19:06
1
138
לאמר לכולכם - כל הכבוד. יישר כח .
לצפיה ב-'צודקת, כל הכבוד לכם, מעריכה מאוד את פועלכם'
צודקת, כל הכבוד לכם, מעריכה מאוד את פועלכם
08/03/2017 | 11:32
77
וכן, נראה לי שיהיה עניין.
לצפיה ב-'היכן ניתן לצפות ב"צלילי המוזיקה" מדובב לעברית?'
היכן ניתן לצפות ב"צלילי המוזיקה" מדובב לעברית?
06/03/2017 | 13:58
7
130
שלום
לקראת נסיעתנו לאוסטריה לטיול בר מיצווה, רציתי להראות לילדים כמה סרטים בהם אפשר לראות את המדינה. 
אחד מהם זה "צלילי המוזיקה" אך לצערי אינני מצליחה למצוא אתר אמין בו ניתן לראות את הסרט בצפייה ישירה.
אם ידועים לכם עוד סרטים שצולמו בין נופי אוסטריה, אשמח לשמות
לצפיה ב-'היי, אנחנו נוסעים לאוסטריה לטיול בת מצווה!'
היי, אנחנו נוסעים לאוסטריה לטיול בת מצווה!
06/03/2017 | 14:59
5
46
לצפיה ב-'איזה כיף, מתי אתם נוסעים?'
איזה כיף, מתי אתם נוסעים?
07/03/2017 | 10:15
4
77
יש כבר מסלול מוכן? אני עדיין לא הצלחתי לגבש מסלול ברור.
לצפיה ב-'אוטוטו.'
אוטוטו.
07/03/2017 | 10:18
3
99
אנחנו עושים שבוע בוינה ועוד שבוע באתר סקי (הילדה רצתה שלג - זה סוף העונה).
אה, ואולי נעצור בהאלשטט בדרך - היא זכורה לנו כמקום מדהים מהטיול שעשינו כשאותה ילדה הייתה בת שנה.

לצפיה ב-'אנחנו נהיה שבוע בזלצבורג ושבוע בקרינטיה כנראה'
אנחנו נהיה שבוע בזלצבורג ושבוע בקרינטיה כנראה
07/03/2017 | 11:17
1
83
רק חבל שבספר משפחה מטיילת אין שום מידע על קרינטיה
לצפיה ב-'למה דווקא קרינתיה? איפה אתם נוחתים?'
למה דווקא קרינתיה? איפה אתם נוחתים?
15/03/2017 | 12:29
6
לצפיה ב-'האלשטט היתה עבורנו עוצרת נשימה'
האלשטט היתה עבורנו עוצרת נשימה
15/03/2017 | 12:54
50
(בין היתר כי נפלנו על יום בהיר ומושלם).
לכו לחוף עם המתקנים ששלומית יפת מזכירה בספר. לא זוכרת עכשיו את הנ.צ שלו.
אנחנו חנינו סמוך למכרות המלח, ופשוט צעדנו לאורך הטיילת עד החוף.

לצפיה ב-'אני לא חושבת שדיבבו את הסרט הזה'
אני לא חושבת שדיבבו את הסרט הזה
07/03/2017 | 10:07
95
את "מרי פופינס, דיבבו (עם נינט ששרה את השירים אבל לא דיבבה את הטקסטים המדוברים), אבל את צלילי המוזיקה לא דיבבו.
מתורגם יש באתר seretil (תחפשי תחת הקטגוריה "סרטים ישנים")
לצפיה ב-'ביקור בהרודיון'
ביקור בהרודיון
05/03/2017 | 09:53
6
196
ביום שישי ביקרנו בהרודיון, לבקשתו של סבי שחגג 93. התלבטנו האם להצטרף, מאחר ומדובר באתר הממוקם מעבר לקו הירוק. אבל שרדנו כדי לספר:
אם מתעלמים מהחלק בו עוברים מחסום ופוגשים המון שלטים שמודיעים ש"הפנייה בכביש תיקח אתכם לשטח A ושזה מסוכן וגם עבירה פלילית להגיע לשם, אוי ואבוי!" בצידי הכביש, אז מדובר באתר לא פחות ממדהים!
סיור מרתק של שעתיים וחצי, מיליון מדרגות, מדריך מעולה, תצפיות יפות.
מומלץ (בהסתייגות, כמובן, קצת מפחיד).
לצפיה ב-'אנחנו מתלבטים המון בנושא. דרך איזה כביש הגעתם?'
אנחנו מתלבטים המון בנושא. דרך איזה כביש הגעתם?
05/03/2017 | 11:52
1
37
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
05/03/2017 | 14:00
121
נראה לי שעל ההמשך של כביש 1.
בגדול נסענו לפי ווייז, דרך ירושלים.

סיפרתי בהתלהבות שהייתי מעבר לקו הירוק בפעם הראשונה, ובן שיחי אמר- אבל שירתת בבקעה, לא? ואני אמרתי- אבל בקעה זה לא נחשב...
לצפיה ב-'הייתי שם בתור ילדה, לא זוכרת כלום'
הייתי שם בתור ילדה, לא זוכרת כלום
05/03/2017 | 15:27
3
130
נשמע נהדר, אולי ננסה בהזדמנות להגיע.
לצפיה ב-'כדאי מאוד'
כדאי מאוד
06/03/2017 | 08:33
2
142
זה ממש לא מה שהיה.
מסתבר שבמשך 30 שנה לא עשו שם כלום, לא ידעו מה לחפש... עד שהגיע פרופסור אהוד נצר ז"ל, ואז התחילו לחפור, ב-2010. מאז כל יום מגלים שם דברים חדשים. מלבד הארמון ואחוזת הקבר של הורדוס, יש גם ממצאים מתקופת המרד הראשון (יוסף בן מתיתיהו) והשני (בר כוכבא).
לצפיה ב-'שאפו לסבא שלך!'
שאפו לסבא שלך!
06/03/2017 | 19:18
20
לצפיה ב-'לגמרי כל הכבוד לסבא '
לגמרי כל הכבוד לסבא
06/03/2017 | 20:39
21
לצפיה ב-'התייעצות לגבי בת 5'
התייעצות לגבי בת 5
05/03/2017 | 09:26
1
167
חדשה פה- אשמח להתייעץ...
בת 5 אוטוטו (טרום חובה), ילדה שלישית- ברמת בדיקת גבולות מטורפת.. שני אתגרים גדולים שאשמח לשמוע דעתכם (ולשמוע על פרקטיקות שהצליחו...):
1. הנעת לפעולה- ברור שכל דבר בהתארגנות מושכת זמן, אבל גם אם אני אומרת- אז תשארי בפיג'מה וככה תלכי לגן או אם לא תגידי מה את רוצה בכריך (מתוך חלופות) אין כריך לגן- את זה עוד עוברים אבל מה עושים שצריכים לצאת? הרי זה לא ילד שאתה יכול לסגור את הדלת ולהגיד לו הלכתי וההשלכה היא שלא תגיע לגן היום...
2. ילדה מאוד כוחנית ומרפקנית, גם בגן, תופסת את מקומה גם אם זה על חשבון אחרים... איך ממתנים את ההתנהגות הזו (פרט לשיחות על נגד אלימות בעד שיתוף וכד). בבית זה פחות קורה מול האחים, קורה אבל הרבה יותר מתון.
הקיצר- אשמח לעזרת הורים עם טיפים שעבדו להם...
תודה!!
לצפיה ב-'לא הבנתי השאלה. את אומרת ״בואי״ והיא לא באה?'
לא הבנתי השאלה. את אומרת ״בואי״ והיא לא באה?
05/03/2017 | 13:32
104
את עומדת בפתח הבית, אומרת ״הולכים לגן״, והיא לא באה?

בכל אופן, הכיוון שלי הוא שהילדים יבינו שלכולנו עדיף שכולנו נתחשב זה בזה.

מה שאומר שלפעמים אחרי הצהריים אומרים להם ״היה לי אתכם יום כזה כיפי, בואו נלך לגינה הרחוקה״ (או כל פעילות אחרת שהיא צ׳ופר).
ולפעמים, אומרים להם ״אחרי הבוקר המתיש שהיה לי, חצי שעה עמדתי בדלת עד שיצאת, אני עכשו יושבת בכורסא. לא מסוגלת ללכת לשום גינה״.

לגבי מה שקורה בגן - אולי לחלחל לילדה את המשמעות של ההתנהגות. שהיא תבין שאם בעשר בבוקר היא חוטפת צעצועים, אז ב5 אחר הצהריים אף ילד לא רוצה להזמין אותה הביתה. אני מבינה שזה קשה בגיל הזה. לוקח זמן להבין.

לצפיה ב-'בהמשך לשיחתינו על "מדויק"'
בהמשך לשיחתינו על "מדויק"
01/03/2017 | 15:40
10
347
מסובך לי לצלם אז אני אצטט מכתבה על נישואיה הקרובים של דפנה לוסטיג (אופנאית אם הבנתי נכון): "אפילו ההינומה תהיה קטנה ומדויקת".
בפקולטה למדעים מדויקים יש כנראה מחלקה, או לפחות קורס בנושא הינומות...
לצפיה ב-'אפילו!'
אפילו!
01/03/2017 | 20:56
35
לצפיה ב-'אני אדייק את זה'
אני אדייק את זה
02/03/2017 | 08:49
1
193
בדיוק!
לצפיה ב-''
02/03/2017 | 14:39
15
לצפיה ב-'והיא גם בטוח תתכתב עם השמלה....'
והיא גם בטוח תתכתב עם השמלה....
02/03/2017 | 21:44
5
47
לצפיה ב-''
03/03/2017 | 06:50
10
לצפיה ב-'מצוין '
מצוין
03/03/2017 | 21:56
13
לצפיה ב-'ברוור.. המדוייקת יש להדגיש. ו...'
ברוור.. המדוייקת יש להדגיש. ו...
03/03/2017 | 23:36
1
120
שהיא הולכת עם האמת שלה

(לא זוכרת אם עלה בשרשור הקודם אבל אני "מתה"על הביטוי הזה)
לצפיה ב-'"הולכת עם האמת שלה "'
"הולכת עם האמת שלה "
04/03/2017 | 13:43
110
בעיקר בהקשר (הזוי) של ביגוד וכו' - חזק !
לצפיה ב-' '
03/03/2017 | 23:48
7
לצפיה ב-''
03/03/2017 | 23:46
3

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
אריאל אורתופדיה מתקדמת בע
התאמת מדרסים מקצועיים
יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה