לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים ועוד

פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סיוט של הורים- טלפון מהגן שהילד נפגע'
סיוט של הורים- טלפון מהגן שהילד נפגע
26/06/2017 | 09:05
3
81
אתמול בצהריים קיבלתי טלפון מהגננת, שבן השנתיים נפל בחצר ופתח את הראש. להפתעתי הגבתי יפה, ותוך כדי השיחה איתה כבר אירגנתי תיק, ניתקתי והתקשרתי לבנזוג שיבוא לאסוף אותנו לאבחון מהיר בקופת חולים (מהגן כבר דיברו עם המרפאה בקיבוץ, שאמרו לנסוע לשם). כמובן שדווקא אתמול האוטו היה בטיפול במוסך, ובנזוגי לקח אוטו ממישהו בעבודה, עד שהגיע אני כבר טסתי לגן. בדלת עוד הספקתי לפגוש את שני הגדולים שחזרו מוקדם מבית הספר כי דווקא אתמול 2 הייתה שביתה ברשויות המקומיות. השארתי להם הוראות ומחשב. ויצאתי. הילדון היה חיוור וקצת מסכן, עם חתך יפה בחלק האחורי של הראש וקרטיב מנחם ביד. הדימום כבר נפסק, אבל על השיער והבגדים שלו היו עדויות, כך שבדמיון כבר השלמתי את הסצינות החסרות.
בקופ"ח הרופא אמר שצריך לתפור, וטשטוש, ובית חולים... נסענו לרמב"ם. הקטנטן החליט להבהיל אותי, אז עשה קצת קולות של הקאה ואז נרדם באוטו...
ברמב"ם אמרו שדווקא לא צריך לתפור, ומספיק להדביק. ההדבקה לקחה שנייה וחצי, ונסענו הבייתה עם הוראה לא להרטיב (אוף! הילד מלוכלך ומסריח ואסור לחפוף!). בדרך הביתה ישן עוד כמה דקות, כשהגענו התעורר, ינק, ומיד התחיל להשתולל ולהתרוצץ. רק בשמונה וחצי בערב הצלחתי להרדים אותו. 
היה מעייף.
לצפיה ב-'בריאות בריאות ורק בריאות '
בריאות בריאות ורק בריאות
26/06/2017 | 21:03
8
לצפיה ב-'וואו, איזו סאגה! כל כך מפחידים הטלפונים האלה...'
וואו, איזו סאגה! כל כך מפחידים הטלפונים האלה...
26/06/2017 | 23:20
40
שמחה שנגמר בלחץ, קרטיב, ראש קצת מלוכלך וזהו
לצפיה ב-'מפחיד...זוכרת את הטלפונים האלו'
מפחיד...זוכרת את הטלפונים האלו
28/06/2017 | 11:30
20
באמת נראה שיצאתם בזול, רק בריאות!
אחר כך הפחד הזה מתחלף בטלפונים מהמכשיר של הילד אבל לא הקול של הילד.
לצפיה ב-'ילדה בת 10 שיודעת שילדים באים מאהבה:'
ילדה בת 10 שיודעת שילדים באים מאהבה:
25/06/2017 | 19:10
5
130
ספוילר להארי פוטר 8:
.
.
.
.
איזה מוזר זה שוולדמורט הצליח להוליד ילד , תמיד אמרו שאין בו אהבה, אבל עובדה שהיה לו מספיק בשביל להוליד ילד...

אח, התמימות...
לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
26/06/2017 | 08:48
1
70
בן העשר שלי תמה על כך שבלטריקס הייתה נשואה לאחר...
לצפיה ב-''
26/06/2017 | 23:16
3
לצפיה ב-'איזו חמודה '
איזו חמודה
26/06/2017 | 21:02
1
53
וזה שבגילה היא יודעת שילדים באים מאהבה זה נפלא בעיני.
זה האידאל (למרות שבמציאות זה לא תמיד כך) אז למה לא לשאוף אליו ?
לצפיה ב-'בדיוק. לפעמים אני חושבת/חוששת שאולי הם תמימים מדי אצלי'
בדיוק. לפעמים אני חושבת/חוששת שאולי הם תמימים מדי אצלי
26/06/2017 | 23:18
57
אבל מצד שני יש בזה הרבה יופי.

כל כך התרגשתי, שהייתי חייבת לשתף...
לצפיה ב-'איזו מתוקה!'
איזו מתוקה!
28/06/2017 | 11:29
4
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:19
1
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:40
5
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'מה הסיבות להשארות בכיתה בחט"ב?'
מה הסיבות להשארות בכיתה בחט"ב?
20/06/2017 | 20:27
3
125
שלום
ילד בחט"ב כיתה ז, קיבל 2 נכשלים בלשון וחשבון. הופנה לעבור קורס קיץ ובסיומו לעשות מבחן ורק אחרי זה יוחלט אם יעבור לכיתה ח. 
הבעיה היא שאנו טסים לחו"ל (טיול בר מצווה) בזמן הקורס. ונחזור רק שבוע לפני המבחן. פניתי למחנך, נאמר לי שזה בעיה שלנו ושאין מה לעשות ושרק מי שעבר את הקורס יוכל לגשת למבחן ושהילד ישאר כיתה.
כתבתי למנהלת חטיבה בווצאפ, לא קיבלתי מענה (היא ראתה את ההודעה שלי)
מה עוד אני יכולה לעשות? והאם 2 נכשלים מצדיקים השארות כיתה?

לצפיה ב-'לפי מה שאני זוכרת מתקופתי, לשון, מטמטיקה ואנגלית היו '
לפי מה שאני זוכרת מתקופתי, לשון, מטמטיקה ואנגלית היו
21/06/2017 | 12:06
91
המקצועות החשובים ביותר...
עוד כמה זמן אתם טסים ולכמה זמן?

שיתחיל ללמוד מעכשיו ואז בשבוע לפני, שיעשה רק חזרות.
לצפיה ב-'אתם טסים על כל זמן הקורס? איזה אחוז מהקורס הוא יפספס?'
אתם טסים על כל זמן הקורס? איזה אחוז מהקורס הוא יפספס?
21/06/2017 | 12:09
31
לצפיה ב-'שיתחיל ללמוד עכשיו ובהצלחה במבחן'
שיתחיל ללמוד עכשיו ובהצלחה במבחן
27/06/2017 | 18:10
13
לי זו נראה הפחדה ולא באמת ישאירו אותו כיתה, אבל בכל זאת הוא חייב לעבור את המבחנים.
בית הספר צודק שזו בעיה שלכם שאתם טסים על חשבון הקורס, האחריות עכשיו היא עליכם ללמד את הנער ולעזור לו לעבור את המבחן.
חשוב מאוד לדעתי שתהיו מאוחדים ותסבירו לו שאין מצב שהוא לא עובר וכל יום הוא חייב להקדיש לזה שלוש שעות ובימי הטיול כל יום שעה.
בהצלחה.
זו צומת חשובה מאוד מבחינה חינוכית. הוא ילמד ממנה הרבה וכדאי שילמד שהוא חייב להשקיע בלימודים.
לצפיה ב-' מחפשים צימר או מלון למשפחה. טוב ולא יקר'
מחפשים צימר או מלון למשפחה. טוב ולא יקר
19/06/2017 | 12:30
6
75
אנחנו מחפשים נופש לתחילת יולי למשפחה כוללת ילדים ומבוגרים... משהו טוב אבל לא יקר בגלל התקציב.
לאמצע שבוע לכמה ליליות....
לא משנה איפה בארץ... בצפון... באילת...
אולי מישהו מכיר מלון/צימרים לא יקרים אבל טובים
לצפיה ב-'את יכולה להגדיר "לא יקר " ?'
את יכולה להגדיר "לא יקר " ?
19/06/2017 | 15:41
5
59
בערך ?
לצפיה ב-'אני לא יודעת פשוט מה המחירים... אבל משהו '
אני לא יודעת פשוט מה המחירים... אבל משהו
19/06/2017 | 16:51
3
90
כמו בסביבות 3000 למשפחה של 4 ל3 לילות....
יש דבר כזה?

לצפיה ב-'כולל לפחות ארוחת בוקר... אבל עדיף חצי פנסיון או הכל'
כולל לפחות ארוחת בוקר... אבל עדיף חצי פנסיון או הכל
19/06/2017 | 16:52
2
73
כלול...
אם יש בכלל במחירים האלה...

לצפיה ב-'אני לא מכירה '
אני לא מכירה
20/06/2017 | 19:07
1
73
במחירים כאלה צימרים או בתי מלון אבל יש גם דרכים אחרות לבלות. בפסח לפני כמה שנים, נסענו עם חברים (עם ילדים בגיל הרלוונטי)  לשלושה ימים והתאכסנו באוהלים באתר קמפינג בצפון. הבאנו איתנו בשר לעשות על האש ללילה הראשון. ליום השני קנינו מוצרים במרכז קניום באזור.ניתן היה לשכור באתר מזרונים עליהם הנחנו שקי שינה, אוהלים הבאנו איתנו. באתר היו מקלחות נקיות , שרותים מסודרים ומטבחון. הילדים נהנו כפי שמעולם לא נהנו באף בית מלון. בבקרים טיילנו ברגל, דגנו בפארק דיג וכו'. בערב ישבנו כולם יחד, שיחקנו בקלפים ובמשחקי קופסא ופטפטנו. אני לא זוכרת בדיוק את העלויות אבל היה יותר מסביר כולל הבשר לערב ה 1.מאמינה ש 3000 שח יכסו את העלות הזו בקלות .
מצרפת לך פה קישור של אתר הקמפינג של קיבוץ דפנה בו היינו. יש בצפון אתרים נוספים לא פחות מקסימים.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה.. אסתכל'
תודה רבה על ההמלצה.. אסתכל
21/06/2017 | 12:51
15
לצפיה ב-'אולי יש לפעמים כל מיני דילים....'
אולי יש לפעמים כל מיני דילים....
19/06/2017 | 16:53
32
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:39
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:09
6
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'עזרה למשפחה מיוחדת '
עזרה למשפחה מיוחדת
10/06/2017 | 18:53
78
חברים נסו לעזור להם... החל מ 20 ש"ח להגשמת חלום של ילדים שבאמת מגיע להם ...
תעזרו לי לעזור להם לממש את החלום ולהגיע אל גיפטי
אי אפשר להכניס אותה לישראל וחשוב שיבדקו לשלומה

לצפיה ב-'המלצה למלווה לילד בן 10'
המלצה למלווה לילד בן 10
08/06/2017 | 17:40
5
174
שלום לכולם,
יש לי שאלה אולי יוצאת דופן..
אני מחפשת עבור הבן שלי בוגר שילווה אותו כמעין מדריך/חבר
לכל מיני תחומי עניין. המטרה היא חיזוק הבטחון.
מישהו שילווה אותו בלהתגבר על פחדים שיש לו בתחומי ספורט (למשל סקייטבורד או גלישה בים וכו') לצערי הוא מרגיש "נחות" מול האחרים וכתוצאה מכך מאד מתוסכל. חשוב שזו תהיה דמות גברית שתלווה אותו.
תודה מראש לעונים :)

לצפיה ב-'אולי תבדקי עם ארגון פר״ח? '
אולי תבדקי עם ארגון פר״ח?
09/06/2017 | 19:09
1
84
זהו ארגון שעובד כמעט בכל האוניברסיטאות והמכללות.
מקבלים חונך פרח בהמלצת המורה, תתענייני עם המורה.
חוץ מזה, אולי חוג ספורטיבי אך יחסית קטן יעשה את העבודה?
אולי קפוארה? ג׳ודו? יש בזה אלמנטים של ספורט, חברות, כבוד.. וזה גם ממש כיף (;
לצפיה ב-'תודה רבה..בהחלט אנסה'
תודה רבה..בהחלט אנסה
10/06/2017 | 21:50
17
לצפיה ב-'אפשר גם לברר'
אפשר גם לברר
09/06/2017 | 21:44
93
בשכונה , אולי תיכוניסט, אחד מילדי השכנים ?
לצפיה ב-'ועל אותו משקל גם '
ועל אותו משקל גם
10/06/2017 | 16:35
1
127
סטודנט. בכל מוסד אקדמאי יש לוח מודעות של חיפושי עבודה ואתר באינטרנט.
גם לא כאלה שבאים דרך פרח אלא סתם סטודנט צעיר שמחפש עבודה לפי שעות.
לצפיה ב-'גם אפשרות...תודה רבה!! אחפש משהו'
גם אפשרות...תודה רבה!! אחפש משהו
10/06/2017 | 21:52
19
לצפיה ב-'לאן נעלם השכל?'
לאן נעלם השכל?
09/06/2017 | 06:51
2
243
אוטוטו בת 14, יש רגעים שאי אפשר לדבר איתה בהגיון.
ישנן פעמים שמילה סתמית או משפט סתמי מציתים בה כעס לא ברור ובלתי ניתן להרגעה.
זה לא ממש משנה מה אני אומרת או לא אומרת, גררררר

לצפיה ב-'כנ"ל פה'
כנ"ל פה
09/06/2017 | 12:27
148
בת 14 ושלושה חודשים. לפעמים אני מרגישה שהיא פשוט חייבת לכעוס ולשחרר את הזעם, ולא משנה על מה. לפעמים אני רואה עליה שהיא עצמה מודעת לזה שאין לה באמת על מה לכעוס, אבל יש בה זעם שצריך שחרור.

התפקיד שלי באותו רגע הוא לשתוק. 
לצפיה ב-'אני אתכן '
אני אתכן
09/06/2017 | 21:43
142
בן ה 16 שלי, רוב הזמן בחור שמח ונעים לבריות , גם נתקף אחת לכמה זמן קריזה נוראית שלא ברור מה מקורה.
אני משתדלת לא להציק ולעזוב אותו בשקט עד שעובר לו.
זה נראה לי לגמרי הורמונאלי ברוב המקרים.

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:55
5

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'חברים נתקלתי בזה השבוע נוגע ללב! ראיתם?'
חברים נתקלתי בזה השבוע נוגע ללב! ראיתם?
07/06/2017 | 08:51
92

תרומה קטנה לחלום גדול של ילד
לצפיה ב-'ראיתם את הכתבה?? נוגע ללב!!!'
ראיתם את הכתבה?? נוגע ללב!!!
07/06/2017 | 08:39
64

פשוט מקסים לראות ...מרגש
לצפיה ב-'תורנויות של הילדים- עזרה בבית'
תורנויות של הילדים- עזרה בבית
05/06/2017 | 09:57
4
211
הילדים שלי, (10, 8, 5) לא נדרשו עד כה לעשות שום דבר בבית באופן רשמי. כלומר- לזרוק את בגדיהם לסל הכביסה, לפנות את כלי האוכל שלהם מהשולחן, להוציא את שקיות האוכל מהתיק- כל אלה כמובן שכן, אבל לא שומדבר שלא שלהם ממש. הקטנטן בן השנתיים כמובן לא בעסק.
לאחר סופשבוע מתיש של 'תעשו לי, תתנו לי, תביאו לי' בנזוגי נשבר והחליט שהגיע הזמן ללמד את הילדים עזרה בבית מהי.
שוחחנו על כך כולנו, ובחרנו בשלושה תפקידים- עריכת השולחן לארוחת ערב, מתן אוכל ומים לכלבה ולחתול ובמידת הצורך, לקחת בקבוקים למיחזורית.
אני חוששת שזה יהפוך לעוד שדה קרב. למעשה, בגלל זה נמנענו מזה עד כה. איך גורמים לתורנויות לא להפוך לעוד מלחמה (כי יש מספיק- מקלחות, שיעורים, נגינה, צחצוח שיניים...)??
כבר אתמול- הערב הראשון- בת החמש סירבה לערוך את השולחן, כי אמרתי לה שהיא לא יכולה לתת אוכל לחיות, כי היא עדיין קצת קטנה בשביל זה...

לצפיה ב-'25, 20, 19 ואני עדיין לא יודעת. '
25, 20, 19 ואני עדיין לא יודעת.
05/06/2017 | 16:22
1
168
חלקם (הגדולים) עוזרים קצת בבישול ומדי פעם לפנות מדיח אבל בעקרון אני כשלון חרוץ בנושא. הגדול לפחות מסודר מוד, שני האחרים מש משמ לא...
עוד מעט  יחיו בבתים משלהם ואז זו תהיה בעיה של מישהו אחר...
לצפיה ב-'גם אני כשלון למופת בנושא הזה'
גם אני כשלון למופת בנושא הזה
05/06/2017 | 22:23
146
הבנים (16,19) ילדים טובים ואם אני מבקשת הם עושים הבעיה שאני צריכה בכל פעם לבקש מחדש וברוב הפעמים במקום לבקש אני פשוט עושה בעצמי כי זה קצר יותר ומתבצע בדיוק כמו שאני רוצה....
מענין אם נשותיהם בעתיד יצליחו יותר ממני 
לצפיה ב-'נשמע מצב קשה. אבל - נסו לדבר. ולהקשיב'
נשמע מצב קשה. אבל - נסו לדבר. ולהקשיב
06/06/2017 | 08:49
131
אם מלכתחילה התפקידים חולקו על ידכם בלי להתחשב ברצונות של הילדים - אולי כדאי לשבת שוב. שכל ילד יגיד מה הוא מעדיף. ואז תחלקו מחדש.
אולי גם יהיו תפקידים אחרים שהילדים ירצו לעזור בהם?
להוריד כביסה? לסחוב סלים מהסופר? לחתוך ירקות לסלט?

לגבי המקרה של הילדה שסרבה לערוך שולחן. הייתי אומרת לה משהו כמו ״חשבנו שאת קטנה בשביל לתת אוכל לחיות. אבל אני רואה שזה חשוב לך. אז בואי נעשה נסיון, ומחר את אחראית על האוכל לחיות. אבל בתור ילדה גדולה ואחראית - תעשי עכשו את המטלה שאת אחראית עליה עכשו״.

עוד משהו - מטלות של ילדים זה חשוב. אבל אני חושבת שכדאי לעשות שזה יהיה להם נעים לעשות את המטלה. לא כמו חיילים ״תמלאו פקודה״. 
אתם צריכים להדגיש את הטוב שבמטלה. 

״תראו איזה יופי רוני ערכה היום! בחרה מפיות מקסימות״
או ״תבחרי אם לערוך בצלחות הזכוכית או הפלסטיק״ (שהיא תרגיש שיש לה בחירה. היא עכשו מחליטה על כל המשפחה במה אוכלים)
או ״את לוקחת לבד את הכוסות או שצריכה עזרה? כל הכבוד!״ (אני מניחה שהיא תיקח לבד כדי להוכיח שהיא יכולה...)
לצפיה ב-'אני עובדת על זה חזק - שני בנים 11.5 ו-15'
אני עובדת על זה חזק - שני בנים 11.5 ו-15
06/06/2017 | 09:03
156
אני לא בונה על זה שהם יעשו לבד, זה מועד לכשלון, חייבים להזכיר להם כל פעם וגם אז יש לא מעט ויכוחים. בצדק מבחינתם, כי יש כאן הרעת תנאים. כיון שילדים עשויים לגור בבית המון שנים, זה ממש דחוף בעיני להרגיל אותם שאין משרתים והם חלק מצוות התחזוקה של הבית (אין לי עוזרת).
העיקרון אצלינו הוא סבב כי שניהם מסוגלים לבצע הכל ולא רוצים לעשות כלום. מתחילים במטלה אחת ומוסיפים בהדרגה אחרי שהם מתרגלים לרעיון שהם אלו שצריכים לבצע.
בגילאים של הילדים שלך הייתי הרבה יותר וותרנית בעניין, בדיוק מהסיבה שהרבה יותר קל לעשות לבד. תני להם עוד שנה שנתיים של חסד ותעסיקי אותם בעבודות הבית איפה שמתאפשר לך להבנתך.

המטלות שהם נדרשים לבצע:
להביא לי את הכביסה מהמייבש שנמצא במרתף 
לפנות מדיח
לפרוק ולסדר את סל הקניות השבועי
יום שבועי קבוע של שאיבת אבק במטבח (מקווה שיתרגלו גם להעביר סמרטוט)
לכל אחד יש שירותים שהוא אחראי בו על הניקיון האסלה (זה שיפר מאוד את המצב שהם השאירו את האסלות, כי ממש נימאס לי לנקות אחריהם).
לוקחים דברים למיחזור
חוץ מזה כל אחד אחראי על הניקיון והסדר בחדר שלו - קורה אחת לחודש בערך.
לצפיה ב-'יש קונים למתכון לסלמון?'
יש קונים למתכון לסלמון?
04/06/2017 | 11:26
17
192
הכנתי לשבועות ויצא נפלא אז רוצה לשתף:
דג שלם, קצת לשפשף עם מיץ לימון.
אח"כ טופינג (??) עשוי מ:
1 לימון שלם, עם הקליפה, מרוסק בפוד פרוססור
כף או שתיים פטרוזיליה
כפית שום כתוש
מלח
להניח את הדג בתבנית על נייר אפיה עם העור למטה
למרוח את התערובת כמה שיותר אחיד
למעלה לפזר שקדים קצוצים לא דק מדי
לתנור ממש חם, בערך 12 דקות.
לצפיה ב-'נשמע יאמי'
נשמע יאמי
04/06/2017 | 16:22
21
לצפיה ב-'נשמע טעים ורעיון'
נשמע טעים ורעיון
05/06/2017 | 09:30
11
139
לגבי השקדים-
אני אוהבת להשתמש בשקדים פרוסים ואז לסדר אותם בעדינות על הדג במשך שעות, כך שייראו כמו קשקשים...
לצפיה ב-'אולי תעשי עוד ילד אם יש לך כל כך הרבה זמן פנוי? '
אולי תעשי עוד ילד אם יש לך כל כך הרבה זמן פנוי?
05/06/2017 | 16:19
10
133
הייתי שמחה לאכול כזה, אין מצב שאני עושה. אפילו לא פס קישוט
לצפיה ב-''
05/06/2017 | 22:25
14
לצפיה ב-'יש משהו מאוד מרגיע בלסדר שורות שורות'
יש משהו מאוד מרגיע בלסדר שורות שורות
05/06/2017 | 22:29
4
130
פריטי מזון . אצלם ואצרף בהזדמנות תמונה של עוגת התותים שלי . אני פורסת דק המון תותים ומסדרת מלמעלה על הקרם.
ולא - אני לא עושה עוד ילד גם אם תתחננו !
לצפיה ב-'בבקשה בבקשה תעשי עוד ילד!'
בבקשה בבקשה תעשי עוד ילד!
07/06/2017 | 13:14
3
85
עוזר?
מכירה מישהו שחותך בראוניז עם סרגל.
לצפיה ב-'טוב, אני אחשוב על זה '
טוב, אני אחשוב על זה
07/06/2017 | 20:29
65
ובענין הבראוניז- ברוך הבא למועדון 
לצפיה ב-'רוצות לשמוע על סטיה שלי שדומה לזה?'
רוצות לשמוע על סטיה שלי שדומה לזה?
08/06/2017 | 09:12
1
87
קודם כל סמי - שקדים פרוסיןם הם סבבה, תזהרי מאלו שחתוכים לגפרורים, הם די פרועים!

הרעיון המקורי מבוסס על הבלוגרית מאיה מרום שעושה שימוש אינטנסיבי במאזני מטבח. מניחים את הקערה עם כל הדברים על המאזניים, ואז לפני כל דבר שמוסיפים מאפסים אותם (או עוסקים בתרגילי חשבון) וכך לא צריך ללכלך כלי בשביל 30 ג' סוכר ועוד כלי בשביל 50 ג' חמאה וכו'.
הרעיו שלי הוא בכיוון ההפוך. כשרוצים לעשות דברים אחידים, נניח קציצות, מניחים את כל התערובת על המשקל, לוקחים קצת כדי שיהיה משקל יחסית עגול, ואז מחליטים על גודל שרוצים לקציצה (כדאי שגם יהיה עגול) ומכוונים שבכל פעם תרד אותה כמות.
לא סטייה שווה?
לצפיה ב-'התקבלת למועדון !'
התקבלת למועדון !
10/06/2017 | 16:34
11
לצפיה ב-''
06/06/2017 | 08:12
11
לצפיה ב-'אני מרגישה שאני בקושי מסתדרת עם אלו שכבר יש לי...'
אני מרגישה שאני בקושי מסתדרת עם אלו שכבר יש לי...
07/06/2017 | 13:13
2
87
שקדים פרוסים הרבה יותר קלים לתפעול מילדים.
לא קרה לי אף פעם ששקד פרוס התעורר ברבע לחמש ורצה את אמא, כמו שהקטן שלי עשה היום. הייתה סאגה שנמשכה עד שש בערך, לא כיף. 
לצפיה ב-'חחח.....'
חחח.....
07/06/2017 | 20:30
54
השקדים שלך מחונכים היטב....
לצפיה ב-''
08/06/2017 | 09:07
7
לצפיה ב-'נקרא נפלא וינוסה בשבת הקרובה כנראה '
נקרא נפלא וינוסה בשבת הקרובה כנראה
05/06/2017 | 22:25
74
אני לא נוגעת בדגים אבל בהחלט מבשלת אותם כי הבעל והבנים אוהבים.
אדווח אחרי שאנסה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
06/06/2017 | 08:11
12
לצפיה ב-'ניסיתי את הטופיג על הדג היום '
ניסיתי את הטופיג על הדג היום
10/06/2017 | 16:32
1
64
יצא מצוין. הבעל והבכור היללו. על פילטים של לברק ולא על סלמון
ולא שמתי שקדים כי לא היו לי בבית.

לצפיה ב-'איזה כיף לשמוע!'
איזה כיף לשמוע!
11/06/2017 | 10:39
36
וכיך לך שאת יכוהל להכין דגים לארוחה משפחתית. אצלנו רק הבת ואני אוכלות, אחד אהב בעבר אבל כיום הוא טבעוני, ועוד שניים ממש סולדים.
לצפיה ב-'כתבה מרתקת '
כתבה מרתקת
04/06/2017 | 23:51
59
לא פעם קרה לי שדרשתי משהו,
זה קרה לי עם שלושתם, בזמנים וסיטואציות שונות,
והם התנגדו וגם שאלו - אבל למה?
ולא הייתה לי תשובה.
 או שהתשובה הייתה "כי ככה".

לא פעם קרה לי, שהרגשתי רגשות אשמה,
שהרגשתי חלש, בגלל ש- 
אני לא טוב בזה - ב-"להציב גבולות".
ודווקא באותם מקומות, עכשיו אני רואה -
 הייתה הצמיחה (ההדדית) הכי גדולה.
כמה זה נכון. כמה יופי.
 כמה חכמה יש במילים האלו.

לצפיה ב-'הצגות לילדים'
הצגות לילדים
01/06/2017 | 13:10
47
שלום, מישהו שמע על חברה "בימת החלומות"? מה דעתכם על הצגות לילדים שלה? אשמח לדעות. תודה
לצפיה ב-'התייעצות איזה מוצר לקנות לתינוק'
התייעצות איזה מוצר לקנות לתינוק
01/06/2017 | 13:01
1
65
התייעצות איזה מוצר לקנות לתינוק

גידול ילדים זה אתגר גדול מאוד.
כמו הרבה הורים אחרים אני מחפשת כמה
שיותר מידע שיכול לעזור לי באינטרנט.
לאחרונה מצאתי אתר מעולה שמשווק מוצרים לתינוקות. האתר:
http://bambinok.com/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99...
סייע לי למצוא את כל מה שאני צריכה לתינוק שלי במקום אחד.
איזה מוצר אתם הייתם ממליצים לי לקנות מהאתר?
לצפיה ב-'נשמע לי כמו פרסומת'
נשמע לי כמו פרסומת
04/06/2017 | 11:25
8
לצפיה ב-'איפה קונים שרשרת זהב דקה ועדינה?'
איפה קונים שרשרת זהב דקה ועדינה?
31/05/2017 | 11:04
11
147
אני רוצה לקנות לבת שלי מתנה שרשרת זהב 18 קראט לבת מצווה, ומחפשת חנות שאפשר למצוא בה משהו כזה, רצוי שלא יקרע את הכיס.
יש לה מעט מאוד סבלנות לקניות ואני רוצה לקחת אותה איתי שתבחר, לכן מבקשת המלצה על חנות.
תודה!
לצפיה ב-'היי... איפה את גרה?'
היי... איפה את גרה?
31/05/2017 | 15:28
6
120
אני זוכרת שפעם חיפשתי שרשרת זהב דקה (בלי תליון ובלי כלום) והיה בכל חנות שנכנסתי...
קניתי בתכשיטי ליאן במדרחוב בראשון שם אני קונה בדרך כלל עוד מאז שהייתי ילדה (אז ההורים שילמו חחח)....
לצפיה ב-'אבל זה היה 18 קראט?'
אבל זה היה 18 קראט?
31/05/2017 | 15:41
5
103
הבעייה היא שכשהייתי קטנה הייתה לי שרשרת זהב 14 קראט והייתי רגישה לנחושת שבה, ואני לא רוצה שזה יקרה לה, ומעדיפה להתחיל מלכתחילה עם 18 קראט, גם בלי לדעת אם גם היא רגישה.
לצפיה ב-'וואו...באמת לא יודעת...אני מאמינה שאפשר להתקשר לכל חנות '
וואו...באמת לא יודעת...אני מאמינה שאפשר להתקשר לכל חנות
31/05/2017 | 15:50
4
81
ולשאול...
אני עובדת ליד החנות שסיפרתי עליה, אם תרצי אוכל לשאול מחר..

לצפיה ב-'תודה, סתם תהיתי אם מישהי במקרה מתמצאת,'
תודה, סתם תהיתי אם מישהי במקרה מתמצאת,
31/05/2017 | 15:58
3
83
כדי שלא אצטרך להתקשר חנות חנות ויהיה לי קצה חוט... או קצה שרשרת...
לצפיה ב-'ראשון קרובה לך?....את רוצה שאבדוק?...'
ראשון קרובה לך?....את רוצה שאבדוק?...
31/05/2017 | 16:24
2
22
לצפיה ב-'אני לא רוצה להטריח אותך, אבל תודה רבה על ההצעה.'
אני לא רוצה להטריח אותך, אבל תודה רבה על ההצעה.
31/05/2017 | 16:30
1
35
לצפיה ב-''
31/05/2017 | 21:50
9
לצפיה ב-'אם ר"ג באה בחשבון '
אם ר"ג באה בחשבון
31/05/2017 | 21:22
1
106
יש ברח' ביאליק בהתחלה שלו (ליד מה שהיה פעם "רמה") שתי חנויות תכשיטים עם מבחר עצום של כל מה שאת רק מעלה בדעתך. אין שום הבעיה לרכוש שם במחירים סבירים שרשרת זהב דקה או עבה מכל סוג זהב שהוא.
אני קונה שם שנים מתנות משפחתיות .
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
01/06/2017 | 02:51
15
לצפיה ב-'יש חנות מאוד ותיקה ואמינה בכפר סבא "אנטמן", נסי לברר איתם'
יש חנות מאוד ותיקה ואמינה בכפר סבא "אנטמן", נסי לברר איתם
04/06/2017 | 11:24
1
24
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
04/06/2017 | 11:27
11

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן
פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה