לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74237,423 עוקבים אודות עסקים

פורום חדשות המדע

שלום לכולם וברוכים הבאים!!!
הפורום לפניכם, פורום "חדשות המדע", יכלול כל מה שקורה בחדשנות במדע ובעולם המדע בכלל. כאן יופיעו ההמצאות האחרונות במדע, דיונים לגבי העתיד שלנו, התרחשויות עתידניות בעולם, בשוק העבודה, בחיים הפרטיים שלנוועוד.
הייחוד בפורום הזה, בשונה מאחרים, הוא שהפורום לא יעסוק בשטח אחד אלא בשטחי מדע רבים-מביולוגיה, פיזיקה, כימיה דרך היסטוריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח ועד לביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ורפואה- כשההתמקדות היא בחידושים בכל תחום וכשהמטרה היא לעורר חשיבה מולטי-דיספלינרית (רב-ממדית), חשיבה שכיום שולטת יותר ויותר בעולם המדע.
הפורום מעודד דיונים, אך הודעה שלא תקדם את נושא הפורום, לא ינתן לה מקום-הכוונה להודעות פירסומיות, ויכוחי סרק, שפה לא הולמת וכיוצא בזה. הודעות אשר יש בהם תרומה לחשיבה המדעית יתקבלו בברכה.
כל אדם שמתעניין במדע ובעתידנו מוזמן לכאן ושיהיה לנו בהצלחה!!!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדשות המדע

שלום לכולם וברוכים הבאים!!!
הפורום לפניכם, פורום "חדשות המדע", יכלול כל מה שקורה בחדשנות במדע ובעולם המדע בכלל. כאן יופיעו ההמצאות האחרונות במדע, דיונים לגבי העתיד שלנו, התרחשויות עתידניות בעולם, בשוק העבודה, בחיים הפרטיים שלנוועוד.
הייחוד בפורום הזה, בשונה מאחרים, הוא שהפורום לא יעסוק בשטח אחד אלא בשטחי מדע רבים-מביולוגיה, פיזיקה, כימיה דרך היסטוריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח ועד לביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ורפואה- כשההתמקדות היא בחידושים בכל תחום וכשהמטרה היא לעורר חשיבה מולטי-דיספלינרית (רב-ממדית), חשיבה שכיום שולטת יותר ויותר בעולם המדע.
הפורום מעודד דיונים, אך הודעה שלא תקדם את נושא הפורום, לא ינתן לה מקום-הכוונה להודעות פירסומיות, ויכוחי סרק, שפה לא הולמת וכיוצא בזה. הודעות אשר יש בהם תרומה לחשיבה המדעית יתקבלו בברכה.
כל אדם שמתעניין במדע ובעתידנו מוזמן לכאן ושיהיה לנו בהצלחה!!!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'חוקרים יצרו פרופיל אנטומי מלא של האדם הדניסובי באמצעות מאובן'
חוקרים יצרו פרופיל אנטומי מלא של האדם הדניסובי באמצעות מאובן
30/11/2019 | 12:11
13
בני האדם החיים כיום, שייכים למין של יונק שהוא תת-שבט במשפחת ההומינידיים בשם האדם הנבון המודרני (Homo sapiens sapiens). בתוך הענף הזה, כנראה בין השאר, היה גם את האדם הניאנדרטלי שנכחד ואת האדם הדניסובי.  האדם הדניסובי הינו אוכלוסיה שחיה לפני כ-190 אלף עד 40 אלף שנה בסיביר ובמזרח אסיה. הממצא הראשון הקשור אליו התגלה בשנת 2010  באמצעות מיפוי רצף הגנום משני שברי מאובנים - עצם של אצבע זרת ושיניים טוחנות - שנמצאו במערת דניסובה, בהרי אלטאי בסיביר. מעבר לעוד מאובן אחד הקשור לאדם הדניסובי (לסת תחתונה אשר נמצאה בשנת 2019 במערת באישיה ברמת טיבט), לא קיימים מאובנים נוספים. לאחרונה, פריצת דרך של קבוצת חוקרים מהמכון למדעי החיים באוניברסיטה העברית, בהובלת פרופ' לירן כרמל ופרופ' ערן משורר עם שיתוף פעולה ספרדי, הצליחה לספק הצצה ראשונה לאנטומיה של אותה קבוצת אדם מסתורית. המחקר פורסם במגזין הנחשב Cell ואף הופיע בשער העיתון בשל חשיבותו.
החוקרים פיתחו שיטה שמאפשרת להבין אילו גנים עבדו בצורה שונה בדניסובים, בניאנדרתלים ובבני אדם מודרניים. במחקר החדש הם השתמשו בשיטה חדשה...לחצו להמשך קריאה
לצפיה ב-'חוקרים יצרו חיידקים שניזונים מפחמן דו-חמצני בלבד'
חוקרים יצרו חיידקים שניזונים מפחמן דו-חמצני בלבד
28/11/2019 | 21:00
2
31
באמצעות עריכה גנטית ותהליך אבולוציה מכוונת, חוקרים ממכון ויצמן הצליחו לגמול חיידקי אי-קולי מסוכר, ולהפוך לראשונה יצור "צרכן" ליצור "יצרן". החיידקים המשודרגים יוכלו בעתיד לשמש גם לייצור דלק ביולוגי ולצמצום פליטת פחמן ממפעלים...

לצפיה ב-'חתיכת הישג עם פוטנציאל עצום'
חתיכת הישג עם פוטנציאל עצום
29/11/2019 | 06:55
5
לצפיה ב-'פחמן דו חמצני ופורמאט'
פחמן דו חמצני ופורמאט
01/12/2019 | 19:00
15
מצטער. לא מבין את ההתלהבות מחיידק שמשתמש באנרגיה כדי להפוך פחמן דו חמצני לסוכר. זה כמו פוטוסינטזה, ויש כבר חיידקים שיודעים לעשות את זה. 
לצפיה ב-'כיצד יתכן שנמצאו מאובנים של חיידקים?​'
כיצד יתכן שנמצאו מאובנים של חיידקים?​
28/11/2019 | 20:45
6
24
היי, קראתי קצת על נושא האבולוציה, ובין שאר הדברים היה רשום שם שהתגלו מאובנים של חיידקים מלפני מליארדי שונים, קודם מאובנים של חיידקים חד תאיים, ואחר כך גם מאובנים של רב תאיים.

אבל איך זה יתכן? הרי כאשר מדברים על מאובנים של בעלי חיים מפותחים כמו דינוזאורים או יונקים קדומים תמיד מדברים על כך שנשארו מהם רק עצמות וכל שאר חלקי הגוף הרכים כמו רקמות ובשר נרקבו ולא נשאר מהם זכר.

אז איך יתכן שנמצאו מאובנים של חיידקים? לחיידקים אין שום עצמות, איך הם יכולים להפוך למאובנים? ואיך אפשר בכלל להבדיל בין מאובן של חיידק חד תאי לבין מאובן של חיידק רב תאי? נשמע לי ממש תמוה.

אשמח להסבר.
תודה מראש.

לצפיה ב-'גיאולוגים מאוניב' New South-Wales מצאו'
גיאולוגים מאוניב' New South-Wales מצאו
28/11/2019 | 21:21
17
מבנים בקטריאלים מאובנים (stromatolites) בסלעים קדומים.
גיל המבנים - 3.5 מליארד שנים.
מפתיע, לאור הגיל המוערך של כדה"א - 4.5 מליארד שנים... 

לצפיה ב-'קודם כל, כל החיידקים חד-תאיים'
קודם כל, כל החיידקים חד-תאיים
28/11/2019 | 23:48
4
24
אין חיידקים רב-תאיים, כל החיים הרב-תאיים על כדור הארץ הם אוקריוטים.
עכשיו לעניין המאובנים. צריך להבין שמאובן של יצור הוא לא הגופה שלו. הגופה נרקבת ואפילו העצמות כבר לא נשארות אחרי מליוני שנים. מה שנשאר הוא אבן שנוצרה בצורת הגופה בתהליך שנקרא פוסיליזציה. לכן, בתנאים מסויימים ניתן לייצר מאובן גם לחידקים. אפילו מאובנים של עקבות נמצאו.
לצפיה ב-'אם חיידקים יכולים להתאבן'
אם חיידקים יכולים להתאבן
29/11/2019 | 17:32
2
22
אז מדוע אף פעם לא מצאנו דינוזאור שלם שגופו גם כן התאבן? מדוע אנו מוצאים תמיד רק מאובנים של עצמות דינוזאור?

לצפיה ב-'זה הרבה יותר נדיר, אבל קורה'
זה הרבה יותר נדיר, אבל קורה
30/11/2019 | 01:09
1
18
ראה בתמונה הזו ממוזאון הטבע בברלין:

בדף הויקיפדיה יש גם דוגמאות נוספות
לצפיה ב-'תודה, ומה הם העיגולים המוזרים שרואים סביב הטפרים בכנף?'
תודה, ומה הם העיגולים המוזרים שרואים סביב הטפרים בכנף?
30/11/2019 | 09:04
16
ראה בתמונה.

לצפיה ב-'לא צריך עצמות או שיריון כלשהו כדי שהמאובן יוכל להתאבן?'
לא צריך עצמות או שיריון כלשהו כדי שהמאובן יוכל להתאבן?
29/11/2019 | 20:37
4
לצפיה ב-'גם בוויקיפדיה יש לפעמים טעויות, איפה הטעות בקישור הבא'
גם בוויקיפדיה יש לפעמים טעויות, איפה הטעות בקישור הבא
26/11/2019 | 22:55
6
53
לצפיה ב-'למתעניינים מצורף רמז, ולא פתרון.'
למתעניינים מצורף רמז, ולא פתרון.
27/11/2019 | 10:10
5
30

למתעניינים מצורף רמז, ולא פתרון

השרטוטים המופיעים בקישור, כוללים מעגל בקוטר משוער של 6 ס"מ
דמיינו שרטוט הכולל מעגל בקוטר של 60 מטרים
דמיינו שרטוט הכולל מעגל בקוטר של 0.006 מ"מ
מהשרטוטים הדמיוניים אפשר להסיק מסקנה, המצביעה על טעות.

א.עצבר

לצפיה ב-'אתה מעצבר את הפורום.'
אתה מעצבר את הפורום.
27/11/2019 | 10:46
1
8
לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום השקט והחרישי.'
ברוך הבא לפורום השקט והחרישי.
27/11/2019 | 11:04
11
לצפיה ב-'ראשית, בלא לדבר כלל על π או לאזכרו - היחס בין הקף כל מעגל'
ראשית, בלא לדבר כלל על π או לאזכרו - היחס בין הקף כל מעגל
27/11/2019 | 13:10
29
לבין קטרו - קבוע!

שנית, אתה יודע למדוד ארך קטע של מעגל (מעגל - "קו עגול סגור" בלשונך).
עובדה, כתבת "לקשת מעגל – שאורכה ( שווה ) לאורך רדיוס המעגל , נעניק את השם רדיוסה". 

לאור זאת, הבה נתבונן בשני מעגלים שונים כלשהם במישור להם נקודת מרכז משותפת ובזוית מרכזית כלשהי אשר קרניה תוחמות "רדיוסה" במעגל הקטן מבין השנים.
האם קרני אותה זוית זו עצמה תוחמות "רדיוסה" גם במעגל הגדול יותר? 
כן או לא?

שימו לבכם - aetzbarr מתחמק בעקביות ממענה לשאלתי שלעיל, הוא יודע מדוע ומקווני כי אף אתם תופשים מדוע.

אגב, לא הססת, לפני שעמדתי על כך והוקעתיך בגין זאת, לשלב במאמריך ההבלותיים בנכלוליות את ה- Fine Structure Constant, אשר ערכו 1/137, בטענך כי היחס בין הפאיים השונים שקבלת ב"מעבדתך הפיסיקלית" הוא 1.007(*) לערך...

(*) 1/137 = 0.007

לצפיה ב-'והנה הפתרון,המכריז גם על פסק זמן מפעילותי בפורום החביב והשקט'
והנה הפתרון,המכריז גם על פסק זמן מפעילותי בפורום החביב והשקט
27/11/2019 | 15:59
1
48
לצפיה ב-'לא מדובר בפתרון אלא בג'יבריש מטורלל אשר מן הראוי שתנצרהו'
לא מדובר בפתרון אלא בג'יבריש מטורלל אשר מן הראוי שתנצרהו
27/11/2019 | 16:32
35
במחילה מכבודך בשקע גופני נסתר, מקום אשר אין השמש שוזפתו לעולם.

1.007(*), מה?!

(*) עיינו בעמוד 5...
לצפיה ב-'aetzbarr'
aetzbarr
25/11/2019 | 02:56
17
49
אינני יודע להגדיר את הלקויות הנפשיות של aetzbarr ואולי טרם הוגדרו כלל לקויותיו על ידי תחום בריאות הנפש, אולם אין זה צריך לעכב המנהלים מנקיטת צעדים מתבקשים.

aetzbarr הטריל פורום זה בעבר, בשם-עט aetzbar, מ- 30/7/2011 ועד 11/11/2014, ושב בשנית מאז 2/4/2016 בשם-עט הנכחי.
בין התקופות, ולבטח במקביל להן הטריל פורומים נוספים, ולבטח - גלובלית.

אין מנהלינו צריכים למצא מזור לבעיות העולם, אלא למצער - לבעיות פורומנו.

מכיוון ש- aetzbarr הודה כי הפורום משמש לו אך לוח מודעות, יש לבֹא לקראתו וליחד לו thread אחד ויחיד שישא השם "לוח המודעות של aetzbarr" ויאסר עליו לזהם threads אחרים.

אני מציע כי כל post של aetzbarr אשר יכתב מחוץ ל- thread אשר יוחד להבליו - ימחק בלא אזהרה ומבלי להעתיקו אל לוח מודעותיו.

אם המנהלים עסוקים מדי - אשמח ליטול על עצמי מעמסה זו ולכתף את הנטל.
לצפיה ב-'מצחיק שהפורום לוח מודעות גם למנהל הפורום בן חורין,'
מצחיק שהפורום לוח מודעות גם למנהל הפורום בן חורין,
25/11/2019 | 17:46
10
35
שבא לפה פעם בכמה ימים או שבועות, מניח פה איזו הודעה נעוצה שאף אחד לא מגיב עליה, ונעלם בלי לענות על שאלות ובטח שלא להשתתף בדיונים.
לכן, אם יש לך מספיק זמן פנוי תוכל להירשם לתפוז כמו שצריך ולא כאורח, ולבקש שתנהל גם אתה את הפורום כמעט חסר המנהל הזה.
לצפיה ב-'לוח מודעות הוא פתרון נפלא , ירצו יקראו, לא ירצו לא יקראו'
לוח מודעות הוא פתרון נפלא , ירצו יקראו, לא ירצו לא יקראו
25/11/2019 | 21:14
7
52
ירצו יקבלו, לא ירצו לא יקבלו

מה עושה צייר ? מניח את הציור לפני הקהל.
ירצו יתפעלו ויאהבו, לא ירצו יתאכזבו ויסלדו.

מה הבעייה ?

הנה אני מניח את "הציור המדעי" שלי לפני הקהל.

א.עצבר

לצפיה ב-'אבל הצייר מניח את הציור בגלריה אחת ונותן לאנשים לשפוט...'
אבל הצייר מניח את הציור בגלריה אחת ונותן לאנשים לשפוט...
25/11/2019 | 22:44
2
23
אתה לעומת זאת מפזר את הגיגיך על פני הרשת כולה ובמלא פורומים ומה לא, כמו הקובץ שצירפת גם בהודעה הזאת.
זה קצת מוגזם, אתה לא חושב?

לצפיה ב-'ציור טוב יכול לנדוד מגלריה לגלריה, וממוזיאון למוזיאון,'
ציור טוב יכול לנדוד מגלריה לגלריה, וממוזיאון למוזיאון,
26/11/2019 | 00:47
1
36
תן לו לנדוד, מה אכפת לך.
במקום להתווכח, הצג לנו את הציור שלך, אני יודע שאתה מקורי.

א.עצבר
לצפיה ב-'אבל כל פעם אנשים אחרים רואים את הציור...'
אבל כל פעם אנשים אחרים רואים את הציור...
26/11/2019 | 01:07
22
ופה נפלת על אותם אנשים שוב ושוב עד שיצא מהאף.
הציור המקורי שלי פורסם בכמה מקומות וזהו.יש תגובות טובות ואני לא צריך לפרסם את זה על פני האינטרט כולו. מה שטוב בסופו של דבר יגיע לרבים בלי יותר מדי מאמץ מצדי מעבר למה שכבר התאמצתי כדי להגות ולכתוב את הדבר הזה בכלל.
לצפיה ב-'אל תחמיא לעצמך. אינך צייר, אלא לכל היותר שיפוצניק מרסס קירות'
אל תחמיא לעצמך. אינך צייר, אלא לכל היותר שיפוצניק מרסס קירות
25/11/2019 | 22:57
3
31
בחומר איטום מעורב בפיגמנט סתמי.

אין לי ענין בהבליך, לא אטרח לקראם ולא אגיב עליהם ובלבד שירוכזו ב- thread זה לבדו ובשום פנים ואפן לא מחוצה לו. 

יש לך כעת trash bin פרטי. הערה לתוכו את זיבת קולמוסך...
לצפיה ב-'תגובה זו אינה מתאימה ללוח מודעות, הלוח מחפש ציור מקורי ,,,,,'
תגובה זו אינה מתאימה ללוח מודעות, הלוח מחפש ציור מקורי ,,,,,
26/11/2019 | 00:58
2
37
לצפיה ב-'הלוח, כפי שאנו רואים, ממלא את יעודו ומפרסם בעל-מלאכה זעיר, '
הלוח, כפי שאנו רואים, ממלא את יעודו ומפרסם בעל-מלאכה זעיר,
26/11/2019 | 03:49
25
מנופף מברשת, "מורח" תרתי-משמע, בסגנון יחודי... 
לצפיה ב-'זכור, כל נסיון מצדך לחרוג מן "ההבנות" יענה בתחיבת חטמך'
זכור, כל נסיון מצדך לחרוג מן "ההבנות" יענה בתחיבת חטמך
26/11/2019 | 09:28
20
לשלולית ה"רדיוסה" ולשאלה ממנה אתה נס כמפני אש שפשתה בנעורת פשתן.
לצפיה ב-'ענית לך על זה במקום אחר, לא תמיד בא לי לענות'
ענית לך על זה במקום אחר, לא תמיד בא לי לענות
30/11/2019 | 12:26
1
21
ואתה יודע, אני לא אוהב טרולים, שים לב לא ליפול להגדרה הזו.
לצפיה ב-'עניתי לך במקום האחר.'
עניתי לך במקום האחר.
30/11/2019 | 19:22
12
ואני לא אוהב שמאיימים עליי...
לצפיה ב-'aetzbarr הוא תימהוני חביב מנומס ולא מזיק'
aetzbarr הוא תימהוני חביב מנומס ולא מזיק
27/11/2019 | 15:18
5
33
אני לא מבין מה אכפת לך אם הוא כותב את הגיגיו החוזרים בפורומים שונים בתפוז ומספק להם מעט טראפיק.
לצפיה ב-'יש לכפות על aetzbarr לכתוב ב- thread יחיד, לוח מודעות שהוקצה'
יש לכפות על aetzbarr לכתוב ב- thread יחיד, לוח מודעות שהוקצה
27/11/2019 | 15:59
32
לו, או להראות לו הדרך החוצה.

לא מדובר בתמהוני, לא מדובר בחביב, לא מדובר במנומס ולא מדובר בבלתי-מזיק.
מחד - עדין לא הוטבע מונח מדויק בתחום בריאות הנפש לתאור לקויותיו.
מאידך - אפשר שהוא אך מנהל מחקר לבחינת גבול סבלנות הזולת ועד כמה ניתן להרחיק לכת בנצול תמימות מנהלי פורומים ותום-לבם.

התעלמותו מתגובות היא גסות-רוח בלתי נסבלת.
לצפיה ב-''תמהוני' זה אלטרא-PC'
'תמהוני' זה אלטרא-PC
01/12/2019 | 07:46
3
45
החביבות של עצבר מגיעה (גם) מביטחון חצוב בעופרת שיבוא יום - נניח בעוד אלף שנה - שבו יגלו איזה גאון מדהים מקורי ופורץ דרך חי בקירבנו ואנחנו אפילו לא ידענו... התמהוני השני גם בטוח בזה אבל, להבדיל מעצבר, זה דווקא מוציא ממנו אגרסיות. הוא צריך את ההכרה הזו כאן ועכשיו. וישנם פה עוד כמה טרחנים-לייט שכושר ההבחנה שלהם בין סיפורי סבתא לתזה מדעית מאתגר את המדע יותר מכבידה קוונטית. נפתלות דרכי הטרחנות הכפייתית.

לצפיה ב-'אתה התמהוני הכי גדול שרק מעיר הערות לאחרים'
אתה התמהוני הכי גדול שרק מעיר הערות לאחרים
02/12/2019 | 01:17
1
25
במקום למצוא לך חיים ולעשות משהו עם עצמך למרות שאני מבין שעם IQ כמו שלך יהיה לך קצת קשה.
אף פעם לא ראיתי שכתבת או שהבאת לכאן משהו משל עצמך ובזה יש לך עוד הרבה כדי להגיע לעצבר שלפחות מנסה וישב לכתוב משהו שאדם ריקני כמוך לא יצליח לעשות בחיים.
איינשטיין אמר על אנשים כמוך: "המוחות הגדולים תמיד נתקלו בהתנגדות אלימה מצד המוחות הנחותים."
ובכן, עצבר אולי לא מוח גדול אבל ביחס אליך עם המוח הנחות שלך הוא מוח ענק לא רק גדול.
הפורום הזה הוא לא שלך ולא של אבא שלך, ופראייר עצבר שברח מפה בגללכם. אני לעומת זאת אשר פה על הלב שלך ואכתוב אפילו יותר וגם אם אחסם אחזור בכינוי אחר עד שתקבל ממני התקף לב כי כואב לך משהו, משהו שאחרים יכולים לעשות בקלות ואתה לא.

לצפיה ב-''
03/12/2019 | 22:08
5
לצפיה ב-'מחמת היותי נטול מומחיות בתחום בריאות הנפש, עדיין אינני מסוגל'
מחמת היותי נטול מומחיות בתחום בריאות הנפש, עדיין אינני מסוגל
02/12/2019 | 01:51
37
"לשים אצבע" על מניעי aetzbarr בהתנהלותו בפורומי מדע, אך לחלוטין לא מדובר על "ביטחון חצוב בעופרת"...
לצפיה ב-'המנתח הרכיב משקפי מציאות מדומה, הסתכל לתוך המוח - והציל חיים'
המנתח הרכיב משקפי מציאות מדומה, הסתכל לתוך המוח - והציל חיים
25/11/2019 | 21:40
4
19
מערכת של מציאות מדומה בשם Surgical Theater מאפשרת לרופאים לצעוד לתוך המוח ולבחון אותו - עוד לפני שהרימו את סכין המנתחים. הישראלים שיצרו אותה הביאו את הידע מחיל האוויר, שם עסקו בסימולציות טיסה: "אחרי הרבה שעות של הטסת מכונות מלחמה, מרגש לפתח מכונות שמסייעות בהצלת חיים"
לצפיה ב-'לא ניתן לקרא את הידיעה בלא לרכוש מנוי +ynet.'
לא ניתן לקרא את הידיעה בלא לרכוש מנוי +ynet.
26/11/2019 | 15:49
3
11
הבעיה היא ש"ידיעות אחרונות", כמו "ישראל היום" אינם ממש עתונים, אלא יותר סמרטוטיתונים, ורכישתם היא בזבוז כסף.

לא ברור כיצד זה סימולציות טיסה קשורות להדמיית פנים המוח, בלא fMRI, או ציוד פולשני.

אנא סכם את הנאמר שם במטותא ממך במשפט או שנים המבהירים כיצד זה נעשה...
לצפיה ב-'דווקא לאחרונה ווינט מתאמצים להיות קצת יותר מ-'סמרטוטון''
דווקא לאחרונה ווינט מתאמצים להיות קצת יותר מ-'סמרטוטון'
26/11/2019 | 16:04
12
כל כמה ימים אני רואה שם כתבה ממכון דוידסון, או ממדע גדול בקטנה שמקבלים מקום בכותרות הראשיות ויש שם גם לא מעט כתבות איכות מכלכליסט. אני לא אוהב את כל הכתבים שלהם, אבל חלק מכתבי ווינט גם עושים עבודה בכלל לא רעה.
לצפיה ב-'הכי פשוט, כנס לקישור, שם תמצא את מבוקשך -'
הכי פשוט, כנס לקישור, שם תמצא את מבוקשך -
26/11/2019 | 16:17
1
18
לצפיה ב-'OK, כעת זה ברור יותר.'
OK, כעת זה ברור יותר.
26/11/2019 | 17:07
20
המאמר טוען כי:
Conventional 2D patient scans (CT, MRI, DTI, etc.) are fed into the Precision VR visualization platform
והאינטגרציה של כל ה- inputs מעובדת לחווית VR...
לצפיה ב-'הערה זעירה בעניין תפישת המדע והפורום'
הערה זעירה בעניין תפישת המדע והפורום
20/11/2019 | 09:34
58
228
נדמה לי, אם יורשה, שזיהיתי כאן נטיות שגויות בתפישת המדע והפורום, שמהולות מעט בחטא היוהרה.
יש קבינט שחותך דברים לטוב ולרע. ויש הפרלמנט השכונתי על הספסל עם בקבוקי בירה ופיצוחים.
הפרלמנט השכונתי יכול לפרשן, להציע אלטרנטיבות, להמליך נשיאים ושרים, להשמיץ, אבל אין לו שום השפעה על עצם מהלך העניינים.
למדע...
המשך>>
נדמה לי, אם יורשה, שזיהיתי כאן נטיות שגויות בתפישת המדע והפורום, שמהולות מעט בחטא היוהרה.
יש קבינט שחותך דברים לטוב ולרע. ויש הפרלמנט השכונתי על הספסל עם בקבוקי בירה ופיצוחים.
הפרלמנט השכונתי יכול לפרשן, להציע אלטרנטיבות, להמליך נשיאים ושרים, להשמיץ, אבל אין לו שום השפעה על עצם מהלך העניינים.
למדע יש מנגנוני עבודה. כמו קבינט, גם במדע יכולים להיות מהלכים שגויים ומזיקים. אבל הצבעה על כך בפרלמנט השכונתי אינה מתקשרת במאום עם מהלכי המדע.
אם לדעתך יש לך פתרון, הפעילות שלך בפורום אינה מדגדגת זאת. נסה לפרסם מאמר מדעי, לקיים דיון עם "חברי הקבינט" של המדע בבמות מדעיות (דהיינו - בעיתוני מדע), ולא לשכנע כמה חברים לספסל או חברי פורום.
במקרה הטוב פורום יכול להבהיר בין חבריו המעטים אי הבנות, ליידע, לפרשן, אך לא להשפיע  על המדע גופו. זה רחוק מאד, זה לגמרי מנותק, מהמטריה. אם יש לך פתרון כלשהו ליחסות וקוונטים, עבור בבקשה למטריית המדע, פרסם מאמר במסגרת מדעית, ואל תשחק בנדמה לך. זה כמו טיפות גשם שמתנדפות באוויר לפני שמגיעות בכלל לקרקע.
בבניין ציון וגו'
לצפיה ב-'מישהו מתנדב לנסות להסביר לי מדוע התיאור שהאלקטרון מרוח'
מישהו מתנדב לנסות להסביר לי מדוע התיאור שהאלקטרון מרוח
21/11/2019 | 09:03
6
46
על פני כל המרחב (כלומר, עד אינסוף) היא "בסדר" אבל התיאור צפיפות חומר אינסופית בנקודה סינגולרית היא לא מתקבלת על הדעת?
כוונתי להסבר פיזיקלי, כך שפסיכולוגיה וניסיון יומיומי לא רלוונטיים בניסיון ההסבר.
תודה מראש
לצפיה ב-'האלקטרון אינו מרוח על כל היקום.'
האלקטרון אינו מרוח על כל היקום.
21/11/2019 | 15:33
29
הסכוי למצא אלקטרון במקום מסוים מתואר על ידי probability density function.

מכיוון שטווח הפעולה של כח אלקטרומגנטי הוא אינסופי ועצמתו היא אך שניה לעצמת הכח הגרעיני החזק (1/137 ממנו) - הוא אמנם "קיים" להלכה בכל מקום, אולם הפונקציה היא כזו שהסכוי למצאו באזור ברדיוס מסוים סביב לגרעין - גדול מאד, בעוד הסכוי למצאו בכל מקום אחר הינו זניח.

במבחן התוצאה - מכאניקת הקוואנטים עובדת גם אם תאור המציאות הפיסיקלית טרם המדידה נוגד אינטואיציה...
לצפיה ב-'אני בטוח שעוזי יכול לענות יותר טוב, אבל הינה דעתי בנושא'
אני בטוח שעוזי יכול לענות יותר טוב, אבל הינה דעתי בנושא
23/11/2019 | 00:07
1
25
כשמסתכלים על המתמטיקה של מכניקת הקוונטים, פונקציית הגל של האלקטרון הולכת ודועכת ככל שמתרחקים (במרחקים גדולים). אז נכון שהפונקציה לא מתאפסת, אבל היא קטנה במידה כזו שלהסתברות כבר אין משמעות פיזיקלית. אין כאן בעיה מתמטית, המתמטיקה מראה בדיוק מה יקרה, וזה נצפה גם נסיונית.
אם נעבור עכשיו למתמטיקה של חור שחור, ככל שנתקרב למרכזו כך תגדל צפיפות החומר באופן כזה שלא יתייצב לעולם. כלומר קיימת בפונקציית הצפיפות אסימפטוטה במרכז החור השחור. לכן, המתמטיקה יכולה לתאר מה קורה קרוב מאוד לנקודה המרכזית אך לא יכולה לתאר מה יקרה בנקודה האסימפטוטית. זה כמו לשאול מה הערך של הפונקציה אחד חלקי איקס בנקודה איקס שווה 0, זו שאלה חסרת משמעות. המתמטיקה קרסה ולא מסוגלת לתאר מה קורה באותה נקודה במרחב.
כל זה עוד לפני שנכנסנו לחוסר ההתאמה בין תורת היחסות לתורת הקוונטים. נניח שאנחנו נמצאים באותה נקודה שבה צפיפות אינסופית, כלומר יש שם חומר והוא נמצא בדיוק בנקודה הזו ולא בשום מקום אחר. זה אומר שהוא גם לא זז ביחס לחור השחור, ולכן אנחנו יודעים את מיקומו ואת התנע שלו בדיוק אינסופי. זו סתירה של אי הוודאות של הייזנברג ולכן, בין היתר, תורת הייחסות ותורת הקוונטים לא יכולות להיות שתיהן בדיוק נכונות.
לצפיה ב-'תודה. חומר בהחלט לחשוב עליו'
תודה. חומר בהחלט לחשוב עליו
23/11/2019 | 01:41
13
תודה
לצפיה ב-'אין כמעט מה להוסיף לדבריו של BigBadWolf, אבל'
אין כמעט מה להוסיף לדבריו של BigBadWolf, אבל
23/11/2019 | 05:56
2
25
חשוב להבין כי כל תיאוריה וכל מודל, הם מפשטים במשהו את המציאות, והם קירוב של המציאות.
מבחינה מתמטית בתורת הקוונטים עושים אינטגרציה על כל המרחב האוקלידי התלת ממדי, אבל זה פישוט של "לעשות אינטגרציה על כל היקום באשר הוא, סופי או לא סופי", כיוון שכפי ש- BigBadWolf (שחייב לדעתי שם מקוצר או כינוי מקוצר) אמר, לצרכים פרקטיים, האלקטרון נמצא בתחום סופי במרחב, והסיכוי שיהיה מחוץ לתחום זה, הולך ונעשה זניח במרחקים משמעותיים.
התשובה של BBW (מקווה שמקובל עליו הקיצור) מצוינת ומדויקת, אבל צריך מאוד להיזהר עם אמירות של "לא מתקבל על הדעת" כיוון שככל שהולכים לתורת הקוונטים ולתורת השדות הקוונטיים, ולתורת היחסות, הרבה דברים שנראו כלא מתקבלים על הדעת הם דווקא מתאימים.
רק אדגיש משהו שצויין: יש סקלה שמתחתיה איננו יודעים מה קורה, כיוון שצריך איחוד בין תורת הקוונטים, ובין היחסות הכללית, וכרגע אין תיאוריה מוכחת שתקפה בשני התחומים. זו הסקלה של צפיפויות מסה גבוהות.
מתמטית אנחנו עובדים עם התבדרויות, ולמדנו איך לטפל בהן.
אין למשל בעיה מתמטית (בלתי פתירה) עם התבדרות של צפיפות מטען של אלקטרון.

מעשית לא ברור שיש באמת סינגולריות. אבל כאמור לא הייתי יוצא בהכרזות לא זהירות.

לצפיה ב-'תודה רבה!! אינני מתיימר לטעון שהבנתי את כל הפרטים בתגובתך'
תודה רבה!! אינני מתיימר לטעון שהבנתי את כל הפרטים בתגובתך
24/11/2019 | 23:08
1
15
אבל "רוח הדברים" אם מותר להתבטא כך, מאד נראית לי (אף שמקובלים לגמרי דבריך שמאפיין כמו "נראה לי" הוא מאפיין חלש מאד, עד לא רלוונטי).
תודה רבה לך על תגובתך!
לצפיה ב-'הרצאה טובה של דיוויד טונג'
הרצאה טובה של דיוויד טונג
25/11/2019 | 06:27
18
המיטיב לתאר את תמונת המציאות באנרגיות גבוהות להדיוטות:
לצפיה ב-'סינגולריות כבידתית'
סינגולריות כבידתית
18/11/2019 | 02:07
67
170
מישהו באמת מבין מה זה נקודה במרחב בה צפיפות החומר אינסופית בהדגשה על המילה אינסופית כמובן?
בנוסף. מה זה לכל הרוחות עיקום אינסופי של המרחב-זמן?
איך לכל הרוחות חומר ומרחב-זמן (שימו לב, גם הזמן אמור להתעקם עד אינסוף) אמורים להיות צפופים או עקומים עד אינסוף?
לי זה נראה כמו עוד מדע בידיוני מבית...
המשך>>
מישהו באמת מבין מה זה נקודה במרחב בה צפיפות החומר אינסופית בהדגשה על המילה אינסופית כמובן?
בנוסף. מה זה לכל הרוחות עיקום אינסופי של המרחב-זמן?
איך לכל הרוחות חומר ומרחב-זמן (שימו לב, גם הזמן אמור להתעקם עד אינסוף) אמורים להיות צפופים או עקומים עד אינסוף?
לי זה נראה כמו עוד מדע בידיוני מבית מדרשו של איינשטיין.
לא נראה לכם שכאן דווקא מה שעולה מתורת הקוונטים יותר מדוייק מתורת היחסות ושהחומר בנקודה הזאת לא יכול להיות צפוף אינסופית?
אם הכוונה שצפיפות החומר אינסופית בכך שלא ניתן שהחומר יהיה יותר צפוף אפשר להבין זאת, אבל אם לא מה לעאזאזל יכול להיות צפוף עד אינסוף בחומר, ואיך זמן יכול להתעקם או להתיישר או כל דבר אחר חוץ ממה שהוא שזה שינוי,תנועה?
לצפיה ב-'מס על סיגריות, שאלה בפסיכולוגיה '
מס על סיגריות, שאלה בפסיכולוגיה
13/11/2019 | 18:13
6
22
יש טענה שמס על סגריות מוביל להפחתה בעישון. והשאלה שלי מה התיאוריה שמנבאת את זה בפסיכולוגיה. אני מכיר את התיאוריה שהאדם רציונלי אולם אז הוא לא היה מעשן מלכתחילה.   
לצפיה ב-'יש "תיאוריה" שאומרת שהאדם רציונלי? זה חדש לי.'
יש "תיאוריה" שאומרת שהאדם רציונלי? זה חדש לי.
14/11/2019 | 13:05
2
25
בני אדם הם יצורים חכמים אך ראציונליות היא לא צד חזק שלנו, ולא מעט ממאפייני חוסר הראציונליות של בני האדם נחקר ויש לא מעט תובנות.
אינספור הטיות פסיכולוגיות.
ממליץ לקרוא את הספר You Are not so Smart של David McRaney, אם כי יש אינספור ספרים אחרים בתחום כולל בעברית (יוסי יסעור - האם גם לכם לא היו מים חמים, או הספרים של דן אריאלי), ועד Influence האגדי של רוברט צ'יאלדיני.

העניין לדעתי הוא הגדלת לחצים להפסקת עישון. היום סיגריות הן דבר יקר, ולפעמים הלחץ הוא גם כלכלי, וזה מעבר למסר של "מוקצה" שכל מיני חוקים מנסים ליצור בחברה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה.'
תודה רבה על התשובה.
14/11/2019 | 17:38
1
19
לגבי רציונליות ויקיפדיה העברית מתייחס לעניין בצורה מאוד מוצלחת (הערך כלכלה תחת הכותרת "רציונליות) "בכלכלה נהוג להניח כנקודת מוצא שאנשים מתנהגים באופן רציונלי...אולם על פי רוב ניתוח כלכלי שאינו עוסק במפורש באי-רציונליות כולל את הנחת הרציונליות." 

בכל מקרה אני לא חושב שהתיאוריה הזאת נכונה אז אם אתה לא רוצה לקרוא לזה תיאוריה זה גם בסדר. השאלה שלי הוא מה "מחליף" אותה. 

"היום סיגריות הן דבר יקר, ולפעמים הלחץ הוא גם כלכלי" 

ההסבר הזה מאוד הגיוני.מצד שני  לא ברור לי, איך הוא משתלב בתיאוריה? (או שאולי אין תאוריה?)

לצפיה ב-'בעבר התורה השלטת בכלכלה היתה "utility theory"'
בעבר התורה השלטת בכלכלה היתה "utility theory"
24/11/2019 | 19:52
10
שהניחה ראציונליות.
אבל בעשור האחרון, ירדה מאוד קרנה של התיאורייה, הרבה בזכות תרומתם של הפסיכולוגים דניאל כהנמן ועמוס טברסקי. (כהנמן גם קיבל פרס נובל על עבודותיו עם טברסקי, ואם היו נותנים פרס נובל לאנשים לאחר פטירתם, אז גם טברסקי היה מקבל), וכיום התפישה השלטת הרבה יותר קרובה לתיאוריה "שהחליפה אותה" ושקרויה: "prospect theory", שדווקא מניחה הטיות פסיכולוגיות. כך או אחרת, אנשים אינם יצורים רציונאליים, אבל הם מושפעים מהרבה סוגים של לחצים. גם חברתיים, גם כלכליים, וגם התמכרותיים.
לצפיה ב-'השאלה היא לא בפסיכולוגיה אלא בכלכלה'
השאלה היא לא בפסיכולוגיה אלא בכלכלה
24/11/2019 | 06:56
2
17
מעשנים גורמים לתחלואה ובכך מעמיסים הוצאות על מערכת הבריאות.
המס הוא דרך מסויימת לפיצוי. אמנם הכסף לא צבוע למשרד הבריאות, אלא לאוצר, אבל זה עדיף משום דבר.
הביקוש לסיגריות נחשב יחסית ביקוש קשיח, ולכן מס לא יביא להפחתה משמעותית בעישון.

אם תרצה אתה יכול להסתכל על זה כחברת ביטוח הגובה פרמיה גבוהה יותר ממה שבוחר לעסוק בספורט אתגרי הטומן בחובו סיכונים.
והרי לך רציונאל (פשוט חיפשת אותו בדיסיפלינה הלא נכונה)
לצפיה ב-'יש החולקים עליך'
יש החולקים עליך
25/11/2019 | 20:08
1
9
וטוענים שהמס כן מביא להפחתה, ביניהים בג"ץ שחייב הטלת מס על טבק לגלגול מכח הזכות לבריאות. על הטענה הזאת שאלתי.

לגבי הטיעון הכלכלי לפי הכתבה הזאת המדינה מרוויחה מסיגריות בערך 6 מיליארד שקל מוציאה 1.7 מיליארד ,מפסידה 1.9 והמוות של אנשים לא מעשנים מוערך ב9 מיליארד שקל (לא יודע למה).

לחישוב הזה לדעתי צריך להוסיף גם אנשים שנעזרים בסיגריה לריפוי מחלות נפשיות והפרודוקטיביות של אנשים מעשנים .

לו הטענה שלך הייתה הסיבה האמיתית אזי  על סיגריות אלקטרוניות היה צריך להיות  מס מופחת שכן הם לא גורמות למוות של לא מעשנים.

לצפיה ב-'לא מזיז לי במיוחד שחולקים עלי'
לא מזיז לי במיוחד שחולקים עלי
26/11/2019 | 08:53
14
והנושא הזה לא מעניין אותי ברמה כזאת שאני מתכוון להכנס לדיון עליו, מעבר להודעה הזו.
אם יש לך ידע בסיסי בכלכלה אתה אמור לדעת שגם כאשר ביקוש הוא קשיח, לעולם אין ביקוש עם גמישות 0, ולכן תהיה השפעה על הצריכה, אך היא תהיה מינורית יותר לעומת ביקוש גמיש. במלים אחרות, האפקט לא יהיה משמעותי. 
כיוון שאין שום הבדל בין טבק לגלגול לסיגריה רגילה אין שום הגיון לא להטיל מס עליו. פשוט המציאות תמיד מקדימה את החוקים. 
ממה שאני מכיר עוד אין מס על סיגריות אלקטרוניות (ע"ע המציאות מקדימה את החוקים), אבל מתכננים לעשות את זה. אני חושב שצריך להטיל מס,  ובהחלט הגיוני שיהיה מופחת יותר.
בשורה התחתונה המדינה תמיד שואפת להגדיל הכנסותיה ממסים, אך רצוי מאוד שיהיה רציונאל לכך, וניסיתי להציג לך אותו.
אני מקבל את הרושם שלא באת על מנת לשאול לשאלה, אלא כדי להתווכח ו/או למצוא צידוק לטענות שלך.
אז אם אתה מקבל או לא את ההסבר שלי - כך או כך אני חי עם זה בשלום. 
ועצה לסיום - אל תעשן.
לצפיה ב-' הידעתם שעפ"י הביזנס-אינסיידר:'
הידעתם שעפ"י הביזנס-אינסיידר:
12/11/2019 | 00:27
12
42

לייתר דיוק, ראש ממשלת ישראל דורג במקום 11 ברשימת 18 האנשים עם ה-IQ הגבוה בעולם, שפירסם המגזין ■ לנתניהו תואר ראשון באדריכלות ותואר שני במינהל עסקים מאונ' MIT
לצפיה ב-'מוזר! אם הפרסום שאליו אתה מתיחס הוא זה שלקמן, אזי נטען שם:'
מוזר! אם הפרסום שאליו אתה מתיחס הוא זה שלקמן, אזי נטען שם:
12/11/2019 | 01:00
1
33
Benjamin Netanyahu was listed as number 11 on The World's 50 Most Influential Figures 2010, by The New Statesman and according to townhall.com, has an IQ of 180.
כלומר, הוא מספר 11 ברשימת 50 ה"משפיעים ביותר", לא מספר 11 ברשימת ה"חכמים ביותר".
האין זאת?

לא הצלחתי לברר כיצד נקבע ה- score של נתניהו ועל ידי מי...
לצפיה ב-'...ואכן, הוא מספר 11 '
...ואכן, הוא מספר 11
12/11/2019 | 01:12
26
ברשימת ה"משפיעים ביותר", על פי ה- NewStatesman דאז.

אגב, ה- NS אינו מדייק. נתניהו הינו politician, לא statesman (פוליטיקאי, לא מדינאי)...
לצפיה ב-'בדקתי, מדובר בכתבה מ-2011'
בדקתי, מדובר בכתבה מ-2011
12/11/2019 | 01:08
1
30
(גם של גלובס וגם של ביזנס אינסיידר)
דעתי האישית, אנשים באמת חכמים לא עושים מבחן IQ, פשוט כי הם מבינים שזה חסר משמעות. מחקרים רבים כבר הראו שאין קשר ישיר בין הצלחה במבחן IQ לבין הצלחה בחיים ומחקרים רבים נוספים הראו שיש הרבה סוגים שונים של אינטליגנציה. לדוגמה ניתן להביא את סטריאוטיפ החנון שיכול לפתור בעיות מדעיות \ טכנולוגיות בקלות רבה אבל אין לו מושג מה לעשות במצבים בין-אישיים. כל אחד ומה שהוא טוב בו, ולא קיים מבחן אחד שיוכל לומר זאת.

נ.ב. אני רוצה לצטט משפט מתוך הכתבה המקורית:
"the following list is based on rumors and hearsay"
ממש ידיעה חדשותית מרעישה...
לצפיה ב-'דבר נוסף, מבחני IQ סטנדרטיים נותנים ציונים עד 160 בלבד'
דבר נוסף, מבחני IQ סטנדרטיים נותנים ציונים עד 160 בלבד
12/11/2019 | 01:31
27
מבחנים שנותנים ציונים גבוהים יותר הם נדירים ובעייתיים מאוד מבחינה סטטיסטית.
לצפיה ב-'יש עכשיו עדכון: ביבי בין שבעת האנשים המוסריים בעולם!!'
יש עכשיו עדכון: ביבי בין שבעת האנשים המוסריים בעולם!!
12/11/2019 | 12:05
22
המילה מיליארד נשמטה, אבל זה לא הרבה משנה

לצפיה ב-'זה לא קשור למדע.'
זה לא קשור למדע.
13/11/2019 | 11:19
5
26
ואם יש לו איי קיו של 180, למה הוא לא מוצא תיאוריה ניתנת לאימות של כבידה קוונטית הגאון הזה?
במקום לזיין לנו את המוח....

לצפיה ב-'גאונות היא לא רק בתחום הפיזיקה'
גאונות היא לא רק בתחום הפיזיקה
15/11/2019 | 20:56
4
21
יש גאונות במוזיקה, יש גאונות בכתיבה וגם יש גאונות בפוליטיקה שיש לביבי שלמרות הלינץ' בתשקורת וכל הרדיפה סביבו וניסיון להפיל עליו תיקים פליליים, הוא מצליח לנהל מדינה והגיע להשגים שאף אחד מקודמיו לא חלם עליהם.
לצפיה ב-''
16/11/2019 | 17:38
1
4
לצפיה ב-'פעם ראשונה שהגבת נכון וחכם על דבר כלשהו בפורום הזה'
פעם ראשונה שהגבת נכון וחכם על דבר כלשהו בפורום הזה
17/11/2019 | 23:08
3
לצפיה ב-'להערכת גאונות בפוליטיקה, ולא רק, חשובה הפרספקטיבה, זמן החתך '
להערכת גאונות בפוליטיקה, ולא רק, חשובה הפרספקטיבה, זמן החתך
19/11/2019 | 11:46
1
15
בלי לרמוז על שום דמיון ושום קשר: אם היית מעריך ב-38 את מי שעמד בראש המפלגה הנציונל סוציאליסטית - הוא היה לא פחות מגאון: מקטסטרופה כלכלית וחברתית, וממצב מזעזע מבחינה מדינית, הוא הצליח בשנים ספורות ממש להביא סדר (עוד איזה סדר), להפריח את הכלכלה, ליצור עבודה ולהשיג השגים פוליטיים גדולים מאד.
שבע שנים אחר כך הכל הפך לחורבה מעשנת.
חשוב לזהות זרמים תת-קרקעיים, מחירים תת קרקעיים, השפעות טווח ארוך, לפני שמעריכים הערכה נכוחה.
לצפיה ב-' במיוחד בשבילך -'
במיוחד בשבילך -
02/12/2019 | 18:09
6
מחקר חדש של אוניברסיטת פנסילבניה שבארצות הברית דירג את 80 המדינות החזקות בעולם. בניתוח נעשה לפי בדיקת נתוני כלכלה, הגנה ומדינית חוץ.

בין הקריטריונים המשפיעים על הדירוג: כלכלה, הגנה ומדיניות חוץ • בעשירייה הפותחת נמצאות ארה"ב, רוסיה, וערב הסעודית .

לצפיה ב-'I.Q. 180 ?? אז איך זה שכל כך הרבה דגנרטים תומכים בו? '
I.Q. 180 ?? אז איך זה שכל כך הרבה דגנרטים תומכים בו?
13/11/2019 | 13:27
30
מוזר...
לצפיה ב-'היש לכם מושג איזה חדשות מדעיות מרחיקות לכת ומדהימות'
היש לכם מושג איזה חדשות מדעיות מרחיקות לכת ומדהימות
08/11/2019 | 22:57
43
86
אפשר לכתוב בין היתר גם בפורום הזה אם רק יבינו את המשמעות האמיתית של חוק שימור המסה והאנרגיה?
תחשבו על זה היטב לפני שאתם מגיבים כי באמת זה לא נועד לכל אחד...
המשך>>
אפשר לכתוב בין היתר גם בפורום הזה אם רק יבינו את המשמעות האמיתית של חוק שימור המסה והאנרגיה?
תחשבו על זה היטב לפני שאתם מגיבים כי באמת זה לא נועד לכל אחד...
לצפיה ב-'שאלת חקר: מדוע יש מהפכים בפיזיקה,ואין במתמטיקה או בגיאומטריה'
שאלת חקר: מדוע יש מהפכים בפיזיקה,ואין במתמטיקה או בגיאומטריה
07/11/2019 | 09:42
29
23
לצפיה ב-'בפיזיקה תמיד מתגלים ממצאים חדשים, בין השאר באמצעות טכנולוגיו'
בפיזיקה תמיד מתגלים ממצאים חדשים, בין השאר באמצעות טכנולוגיו
07/11/2019 | 15:05
17
42
ת חדשות, ובעיקר לכן יש מהפכים.
מתמטיקה לא תלויה במדידות, נתונים ופיתוח טכנולוגיות, אלא הכל מתבסס על מבנה לוגי.
אבל זה לא הכי נכון. במתמטיקה היו מהפכים, ואפילו כואבים: גילוי מספרים אירציונליים, גילוי מספרים מדומים, גאומטרייה לא-אוקלידית. וגם שימוש במחשבים להוכחות. אחד המהפכים הגדולים והכואבים היה בעקבות משפטי אי השלמות של גדל. מהפך במלוא המובן. והמעבר מהספרות הרומיות לערביות היה, אם לא מהפך, לפחות קפיצת מדרגה.
לצפיה ב-'אין הבדל עקרוני בין פיזיקה וגיאומטריה, '
אין הבדל עקרוני בין פיזיקה וגיאומטריה,
07/11/2019 | 19:01
16
45
שני התחומים עוסקים "בדברים" כמותיים.
הפיזיקה עוסקת בדברים הכמותיים זמן  ואנרגיה
הגיאומטריה עוסקת בדברים הכמותיים  אורך, שטח ונפח.

לכן, אם יש מהפך פיזיקלי - אז יתכן שיש אפשרות למהפך גיאומטרי.
המתמטיקה היא רק שפה של כמויות (ערטילאיות) ולכן היא מסוגלת
לתאר את הדברים הכמותיים, בשני התחומים.

א.עצבר
לצפיה ב-'על איזה מהפך אתה חושב?'
על איזה מהפך אתה חושב?
08/11/2019 | 00:35
4
לצפיה ב-'בפיזיקה הניסוי והתצפית הם השופט העליון; בגאומטריה אין כלל '
בפיזיקה הניסוי והתצפית הם השופט העליון; בגאומטריה אין כלל
08/11/2019 | 10:32
14
27
ניסוי ותצפית
לצפיה ב-'הוא יודע זאת, אלא שאינו יכול להמצא מודה בכך פן יתמוטט "בנין"'
הוא יודע זאת, אלא שאינו יכול להמצא מודה בכך פן יתמוטט "בנין"
08/11/2019 | 11:03
13
30
בן למעלה משני עשורים שבנה בעמל...
לצפיה ב-'אופס, סליחה. מתנצל'
אופס, סליחה. מתנצל
08/11/2019 | 11:13
12
8
לצפיה ב-'אין צורך להתנצל, הדיון חופשי ופתוח.'
אין צורך להתנצל, הדיון חופשי ופתוח.
09/11/2019 | 18:44
11
37

אין צורך להתנצל, הדיון חופשי ופתוח .

אתה מציג טענה עתיקה בת אלפי שנים, המקובלת בעולם המדע,
והטענה אומרת: בפיזיקה, הניסוי והתצפית הם השופט העליון, ובגיאומטריה אין בכלל ניסוי ותצפית.

ואני מציג טענה הפוכה האומרת:
גם בגיאומטריה יש ניסוי ותצפית, בדיוק כמו בפיזיקה.
טענה זו נסמכת על ההבחנה , כי יש בעולם 3 סוגים של גיאומטריה.

א: גיאומטריה אידיאלית של קו ישר, שאין בה ניסוי ומדידה, והכוכב שלה הוא משפט פיתגורס. (קו ישר ממחישים בעזרת סרגל).

ב: גיאומטריה של קווים עגולים סגורים שיש בה ניסוי ומדידה,  והכוכב שלה הוא מכשיר מדידה מכני מדויק מאוד, ההיקפן.
(קווים עגולים ממחישים בעזרת מחוגה).

ג: גיאומטריה של קווים עקומים, שגם בה יש ניסוי ומדידה.
אפשר להמחיש קו עקום בעזרת מכשיר מכני, המצרף תנועה ישרה ותנועה עגולה.
גם מחוגה פשוטה יכולה להיות מכשיר המצרף תנועה ישרה עם תנועה עגולה.
אם נסובב מחוגה רבע סיבוב , ובזמן של רבע הסיבוב - נגדיל את המרחק הישר בין חוד העיפרון לחוד המחוגה מ  3 ס"מ   ל  8 ס"מ, נקבל יתר עקום למשולש ישר זווית, שאורך הניצבים שלו  3 ס"מ , ו  8 ס"מ.

התפיסה של 3 סוגים של גיאומטריה, היא בגדר של מהפך גיאומטרי.
למהפך גיאומטרי זה יש הרחבה , המציבה גבול ליכולת המתמטיקה, לפעול בתחום הגיאומטרי.

"יש" למתמטיקה משפט, המאפשר מעבר (מאורך קו ישר - לאורך קו ישר ) בכל רמת דיוק שנחפוץ, ( משפט פיתגורס) .
לכן, יש אפשרות לחשב את אורך האלכסון  של ריבוע ( שאורך צלעו 1 ) , בכל דרגת דיוק שנחפוץ. ( תוצאה לדוגמה   ... 1.4142136)

לעומת זאת, "אין" למתמטיקה משפט המאפשר מעבר מאורך קו ישר, לאורך קו עגול.
לכן, אין אפשרות לחשב את אורכו של קו עגול סגור החסום בריבוע , על פי אורך קו ישר , של צלע הריבוע.

ובנוסף , יש להכיר בכך כי אין למתמטיקה נוסחה המתארת קו עקום.
הפונקציה   y=xx עוסקת בקו ישרשר , ולא בקו עקום. (קו ישרשר בנוי מהרבה קטעים זעירים של קו ישר)
קו ישרשר לעולם לא יהפוך להיות קו עקום, ולא משנה כמה זעירים הם קטעי הקווים הישרים שלו.

סיכום: חישובים מתמטיים בתחום הגיאומטרי תקפים רק על קטעי קו ישר, והם לא תקפים בקווים עגולים או בקווים עקומים.
הגישה לקווים עגולים ועקומים, היא גישה פיזיקלית של ניסוי ומדידה.
מה דעתך ?

א.עצבר

לצפיה ב-'כבר נטען...'
כבר נטען...
09/11/2019 | 19:21
27
לצפיה ב-'לכל קבועי הפיזיקה יש גורם שגיאה, לקבועים המתמטיים אין '
לכל קבועי הפיזיקה יש גורם שגיאה, לקבועים המתמטיים אין
09/11/2019 | 22:08
9
17
גורם שגיאה.
הקבועים הבסיסיים של הפיזיקה הם מספרים מקורבים, עם כך וכך אחוזי שגיאה אפשרית. קבועי הכבידה העולמי, אבוגדרו, פאראדי, מהירות האור c , וכו' וכו', ללא יוצא מהכלל.
לעומת זאת במתמטיקה אין גורמי שגיאה. ל-פי (פיי) אין שום גורם שגיאה, ל-e אין גורם שגיאה, מס' המעלות במשולש הוא 180 מעלות ללא  שום גורם שגיאה וכו' וכו'. כמובן, אם אתה רוצה לכתוב מהו הערך המספרי של פיי, יהיה לך גורם שגיאה (ולו במקום האלף, או המיליון אחרי הנקודה), אבל המספר אינו פיי; לפיי עצמו אין גורם שגיאה וכך גם למספר המעלות במשולש. זה לא   179.999999999 מעלות, או 180.00000000001 מעלות אלא בדיוק 180
על כך אפשר להסכים?

לצפיה ב-'מהמצאת המספרים אי אפשר להסיק את קיומו של מספר יחס,שיקבל את '
מהמצאת המספרים אי אפשר להסיק את קיומו של מספר יחס,שיקבל את
09/11/2019 | 23:53
1
29
התואר "קבוע מתמטי".

מהמצאת המספרים, אי אפשר להסיק את קיומו של מספר יחס , שיקבל את התואר קבוע מתמטי.
מהמעגלים אפשר להסיק את קיומו של מספר יחס ( 1.007 ) שיקבל את התואר קבוע גיאומטרי.

פאי מקסימלי  (חלקי ) פאי מינימלי = 1.007 בקירוב

א.עצבר

לצפיה ב-'כבר טענת...'
כבר טענת...
10/11/2019 | 00:54
20
לצפיה ב-'קלפירון, אל נא תתיגע.'
קלפירון, אל נא תתיגע.
10/11/2019 | 00:57
6
27
aetzbarr הינו טרחן-כפייתי-טִרְדוֹני. הנח נא לי את הטפול בו...
לצפיה ב-'אתה חושב שאתה יכול עליו?'
אתה חושב שאתה יכול עליו?
11/11/2019 | 01:04
5
29
עוד יתברר לך שלא...
לצפיה ב-'ימים יגידו...'
ימים יגידו...
11/11/2019 | 11:52
4
לצפיה ב-'זה בסדר...'
זה בסדר...
12/11/2019 | 07:43
3
25
גם עליך אף אחד לא יכול  
לצפיה ב-'עליי אף אחד לא יכול '
עליי אף אחד לא יכול
12/11/2019 | 18:33
2
20
מהסיבות הנכונות
מי אתה חושב את עצמך בכלל כשאתה בא לפה פעם בחודש-חודשיים ומעיר רק הערות על גןלשים שמתאימות רק למטומטם שאין לו מה למכור?
לצפיה ב-' כְּכֶלֶב שָׁב עַל־קֵאוֹ כְּסִיל, שׁוֹנֶה בְאִוַּלְתּוֹ׃'
כְּכֶלֶב שָׁב עַל־קֵאוֹ כְּסִיל, שׁוֹנֶה בְאִוַּלְתּוֹ׃
14/11/2019 | 07:01
1
13
חוֹחַ עָלָה בְיַד־שִׁכּוֹר וּמָשָׁל, בְּפִי כְסִילִים׃
לצפיה ב-''
14/11/2019 | 18:08
לצפיה ב-'דמיון בין תחומי - מכשירי מדידה של הגיאומטריה והפיזיקה'
דמיון בין תחומי - מכשירי מדידה של הגיאומטריה והפיזיקה
15/11/2019 | 11:46
10
25

דמיון בין תחומי - מכשירי מדידה של הגיאומטריה והפיזיקה

גיאומטריה
מד מרחק ישר , והוא סרגל פשוט.
מד זווית שהוא למעשה מד יחס.
זווית של 45 מעלות,( מתוך 360 מעלות)  היא מספר היחס 0.125  

פיזיקה
מד אנרגיה פסיבית, שהוא קפיץ פשוט.
קורת המאזניים כקובעת שוויון בין הספקים ( היחס אנרגיה חלקי זמן)

לכל גוף המונח על כף המאזניים יש פעולה פנימית מהירה מאוד, הניכרת בצירוף כמויות של אנרגיה וזמן .
פעולה פנימית זו היא המניעה את הגוף כלפי מטה, כאשר אין מעצור בדרכו.

צירוף הכמויות של אנרגיה וזמן,  קובע את הספק הפעולה הפנימית.
כאשר הספק פעולה פנימית בכף ימין = הספק פעולה פנימית בכף שמאל , קורת המאזניים נמצאת במצב סטטי מאוזן.

א.עצבר

לצפיה ב-'"אנרגיה פסיבית" היא מונח ג'יברישי עצברי טרחני-כפייתי-'
"אנרגיה פסיבית" היא מונח ג'יברישי עצברי טרחני-כפייתי-
15/11/2019 | 12:47
18
-טִרְדוֹני.

מאזני כפות בסיוע סט של משקולות מכויילות יכולים למדוד מאסה כמעט בכל מצב, מכיוון שכל תאוצה או כבידה תפעל באפן זהה על שתי כפות המאזנים.

הלאה ג'יבריש עצברי טרחני-כפייתי-טִרְדוֹני !
לצפיה ב-'קשר מדהים בין פיזיקה עצברית לגיאומטריה עצברית, המספר 1/137'
קשר מדהים בין פיזיקה עצברית לגיאומטריה עצברית, המספר 1/137
16/11/2019 | 19:51
7
32

קשר מדהים בין פיזיקה עצברית לגיאומטריה עצברית – המספר 1/137

פיזיקה עצברית:
פיזיקה עצברית היא חדשה לגמרי, ובאה אחרי הפיזיקה של ניוטון, ואיינשטיין.
יש בה שני מושגים חדשים לגמרי, והם אנרגיה פסיבית  , וזמן פסיבי.
יש בה גם יקום חדש לגמרי, שאינו מוכר למדע.
ביקום זה נעים הכוכבים במסלולים בורגיים , ובמהירויות מוחלטות הנמצאות בתחום צר.
רמתו של התחום הצר   כ  12 פעמים מהירות האור.

נתוני התחום הצר: ( השערה)
V מקסימלי (חלקי) V מינימלי = 1.007 בקירוב
רוחב התחום (חלקי) V מינימלי = 0.007  בקירוב,    שזה בקירוב    1/137

גיאומטריה עצברית:
ערכי PI של המעגלים נמצאים בתחום צר, בין 3.1416 בקירוב, לבין 3.164 בקירוב.
רמתו האמצעית של התחום הצר   3.15  בקירוב.

מנתוני התחום הצר נובע:
PI מקסימלי ( חלקי) PI מינימלי = 1.007 בקירוב
רוחב התחום (חלקי) PI מינימלי = 0.007  בקירוב,    שזה בקירוב   1/137

1/137 בקירוב,  הוא מספר ידוע במדע, המכונה הקבוע של המבנה הדק

א.עצבר

לצפיה ב-'כבר נטען...'
כבר נטען...
16/11/2019 | 20:10
1
9
לצפיה ב-'...עיינו במורד ה- thread...'
...עיינו במורד ה- thread...
16/11/2019 | 20:15
7
מהודעה זו ואילך ותיווכחו כי aetzbarr מציג טענות אשר כבר נדחו...
לצפיה ב-'הגיע סוף לוויכוח בן אלפי שנים - פאי הוא מספר אמוציונאלי'
הגיע סוף לוויכוח בן אלפי שנים - פאי הוא מספר אמוציונאלי
17/11/2019 | 02:57
4
45

הגיע סוף לוויכוח בן אלפי שנים – פאי הוא מספר אמוציונאלי

בהינתן קו עגול סגור בעל אורך אקראי, החוסם קו ישר בעל אורך מקסימלי אפשרי , נוצרות שתי אפשרויות.
לקווים האלה יש מידת אורך משותפת , ולכן יש להם מספר יחס רציונלי.
לקווים האלה, אין מידת אורך משותפת, ולכן יש להם מספר יחס אי רציונלי.
היות ואי אפשר לדעת איזו אפשרות תופיע במציאות, ומצב זה של אי ידיעה ברורה, מעורר באדם מצב רגשי מעורפל, ניתן לקבוע כי מצב זה יוצר מספר יחס אמוציונאלי.

המסקנה המתבקשת: מספר היחס בין היקף המעגל וקוטרו – הוא מספר אמוציונאלי.

בהינתן שני מעגלים אקראיים, נוצרות 3 אפשרויות עם מספרים אמוציונאליים.
האם יחס אמוציונאלי של הקטרים שלהם (שווה ) ליחס אמוציונאלי של ההיקפים שלהם
האם יחס אמוציונאלי של הקטרים שלהם ( גדול) מיחס אמוציונאלי של ההיקפים שלהם.
האם יחס אמוציונאלי של הקטרים שלהם ( קטן ) מיחס אמוציונאלי של ההיקפים שלהם.

היות ואי אפשר לדעת איזו אפשרות תופיע במציאות, ומצב וודאי זה של אי ידיעה ברורה, מעורר באדם מצב רגשי מעורפל מאוד , ניתן להכריז בוודאות על מצב של אי ידיעה סופית.

הכרזה: לאדם החושב מחשבות, אין כל אפשרות לטפל בנושא מעגלים.
לעומת זאת – לאדם העושה מעשים , יש אפשרות לטפל בנושא מעגלים.

ניסוי מעשי הכולל מדידה מדויקת מאוד ( ניסוי ההיקפן)  קבע בוודאות:
בהינתן שני מעגלים אקראיים: יחס אמוציונאלי של הקטרים שלהם ( גדול במידה זעירה) מיחס אמוציונאלי של ההיקפים שלהם.

א.עצבר

לצפיה ב-'ראשית, אציג הוכחה פשוטה כי '
ראשית, אציג הוכחה פשוטה כי
17/11/2019 | 08:00
56

שנית, אתה כבר יודע לחשב ארך קטעים מקשת מעגל, בנגוד לטענותיך מן העבר ובמלים שלך עצמך "לקשת מעגל – שאורכה ( שווה ) לאורך רדיוס המעגל , נעניק את השם רדיוסה".

שלישית, הבה נתבונן בשני מעגלים שונים כלשהם במישור להם נקודת מרכז משותפת ובזוית מרכזית כלשהי אשר קרניה תוחמות "רדיוסה" במעגל הקטן מבין השנים.
האם קרני אותה זוית זו עצמה תוחמים "רדיוסה" גם במעגל הגדול יותר?
כן או לא?
לצפיה ב-'הלאה ג'יבריש עצברי טרחני-כפייתי-טִרְדוֹני !'
17/11/2019 | 08:53
3
לצפיה ב-'פאי הוא המספר האמוציונלי היחידי'
פאי הוא המספר האמוציונלי היחידי
17/11/2019 | 09:24
1
29
בוויקיפדיה בוודאי לא יסכימו.....לא נורא

א.עצבר
לצפיה ב-'הלאה ג'יבריש עצברי טרחני-כפייתי-טִרְדוֹני !'
17/11/2019 | 12:27
2
לצפיה ב-'שאלה בקשר למחשב הקוונטי של גוגל'
שאלה בקשר למחשב הקוונטי של גוגל
05/11/2019 | 23:55
11
29
שלום,

השבוע התפרסמה ידיעה דיי מדהימה על מחשב קוונטי שגוגל בנו, אשר הצליח לבצע בתוך 3 דקות חישובים שעל מחשב רגיל אמורים לקחת באופן תאורתי אלפי שנים.

מה שלא ברור לי, זה שלפי מה שידוע לי חלקיקים קוונטים שעליהם מבוסס מחשב כזה אמורים לקרוס באופן מיידי ברגע ביצוע המדידה (כלומר הם נמצאים במצב של סופרפוזיציה וקורסים מיידית למצב מסויים ברגע שמודדים אותם) אז מדוע בעצם זה לוקח 3 דקות שלמות במחשב קוונטי? האם התשובה לא הייתה אמורה להתקבל באופן מיידי בלי שום השהיות?

הנה סרטון נחמד שמצאתי שמסביר את הנושא, גם כאן בדקה 5:30 עד 5:45 הם אומרים שזמן החישוב במחשב קוונטי הוא שורש ריבועי של זמן החישוב על מחשב רגיל.

אז שוב, מדוע החישוב לוקח שורש ריבועי ולא מתרחש באופן מיידי? האם כאשר המדידה מתרחשת במחשב קוונטי לוקח לחלקיקים כמה דקות עד שהם קורסים? למה?

תודה מראש.

לצפיה ב-'החישוב לא מתבצע בצעד אחד'
החישוב לא מתבצע בצעד אחד
06/11/2019 | 11:17
21
אלגוריתם קוונטי, כמו אלגוריתמים קלאסים (אלו שרצים על מחשב רגיל) מתבצע לא במהלך צעד אחד, אלא במהלך מספר צעדים - מספר שתלוי בגודל הקלט. לדוגמה - פירוק של מספר בין 10 ספרות לגורמים ראשוניים לוקח הרבה יותר זמן מפירוק של מספר בן 10 ספרות, וה"סיבוכיות" של האלגוריתם נמוכה (כלומר טובה יותר) ככל שזמן החישוב גדל לאט יותר עם קצב הבעיה. בבעיות מאוד מסויימות הראו תיאורטית שאלגוריתם קוונטי מהיר יותר מאלגוריתם קלאסי, ועכשיו גוגל ביצעו את זה למעשה. חשוב להדגיש שזה נכון עבור משימה ספיציפית, "תפורה" במיוחד למחשב קוונטי, ולא לחישוב כללי.
לצפיה ב-'כל הרעיון הוא שקריסת פונקצית הגל'
כל הרעיון הוא שקריסת פונקצית הגל
06/11/2019 | 20:34
9
32
מתבצעת רק בשלב האחרון של החישוב, ועד אז מתבצעת עליה מניפולציה ללא מדידה שחייבת להעשות כך שלא תתקלקל הקוהרנטיות. למרות שפעולה כזאת יכולה להכיל פעולות מאוד מורכבות כפעולה יחידה, עדיין לא תמיד מספיקה פעולה אחת.
שנית, במשוואת שרדינגר מניחים כאילו קריסת פונקצית הגל מתבצעת מיידית, אבל במשוואת שרדינגר, הזמן הוא פרמטר ולא גודל מדיד. בפועל, יש אי וודאות בזמן הקריסה, בהתאם לאי הוודאות באנרגיה. אי וודאות בזמן הקריסה מחייב שהחישוב לא יתבצע בזמן קצר יותר מדי.
לצפיה ב-'תודה, אבל לא כל כך הבנתי את התשובות שלכם'
תודה, אבל לא כל כך הבנתי את התשובות שלכם
08/11/2019 | 00:48
8
27
נגיד שיש לנו מחשב קוונטי המבוסס על 8 סיביות קוונטיות (8 קיוביטים), איך בדיוק מסדרים את הקיוביטים האלו על מנת שהם יתנו לנו את כל המספרים הראשוניים מ 1 עד 256? ומה צריך לעשות כדי שהם יציגו את התשובה?

אשמח להסבר קצת יותר מעשי.

לצפיה ב-'סרטונים קצת מסובכים מדי והוא גם מדבר ממש מהר, קשה לעקוב'
סרטונים קצת מסובכים מדי והוא גם מדבר ממש מהר, קשה לעקוב
09/11/2019 | 22:50
6
21
אבל פתאום משהו לא מסתדר לי, לא הגיוני שזמן החישוב על מחשב קוונטי הוא שורש ריבועי של זמן החישוב על מחשב רגיל. למשל גוגל הודיעה שהמחשב הקוונטי שלה ביצע תוך 3 דקות חישוב שהיה לוקח 10,000 שנה על מחשב רגיל. אבל שלוש דקות זה ממש לא שורש ריבועי של עשרת אלפי שנים...

גם בסרטון הראשון שנתת דקה 1:58 הוא מדגים מספר שלטענתו למחשב רגיל יקח 2000 שנים לפצח אותו, אבל שורש ריבועי של 2000 זה 44 שנים. לא נראה לי הגיוני שלמחשב קוונטי יקח 44 שנים לפצח את זה, כנראה הרבה יותר מהר, עניין של דקות או שניות.

לצפיה ב-'התייחסות לשתי ההודעות האחרונות שלך.'
התייחסות לשתי ההודעות האחרונות שלך.
10/11/2019 | 13:17
5
28
ראשית, כהערה, מחשב קוונטי טוב לצרכים מסויימים. לצרכים אחרים הוא יכול להיות לא יעיל. היעילות שלו היא במיוחד כאשר הקלט והפלט הם קצרים יחסית, אבל עיבוד התוצאות מכיל הרבה אפשרויות.
הנקודה היא שמידע שבשלבי הביניים מעובד על ידי 256 קיוביטים, בסופו של דבר יצא כפלט של 256 ביטים רגילים (לאחר קריסת פונקציית הגל).

הנקודה השנייה שרציתי להתייחס אליה, היא לגבי חישוב שורש של זמן.
אינני יודע מהיכן הנתון של שורש ריבועי. יכול להיות שפספסתי משהו, אבל שורש ריבועי של גודל עם יחידות של זמן איננו גודל שיחידותיו הן זמן, אני מניח שאת השורש צריך לבצע על מספר הפעולות הסדרתיות שצריך לבצע, ולא על יחידות של זמן.
כדי להמחיש את העניין, קח לדוגמא זמן של 2000 (בשנים). תוציא שורש ל- 2000
ותקבל בקירוב 44.2 (שהפירוש הפשטני והלא נכון של זה, זה 44.2 שנים).
עכשיו, חשב כמה זה 2000 שנים בשניות, ותקבל בקירוב 6.3 כפול 10 בחזקת 10 שניות. הוצא למספר הזה שורש ותקבל קצת מעל 250 אלף (ובפרשנות השגויה, קצת מעל 250 אלף שניות, שזה כ- 8 אלפיות השנה, או קצת פחות מ- 3 יממות). כלומר, אותו השורש אבל כאשר רשמתי את הזמן ביחידות אחרות נתן ערך לגמרי אחר. כיוון שמספר הפעולות בשנייה גבוה בהרבה מ- 1, כאשר תעשה את החשבון על מספר הפעולות (ותניח שמתבצעות נניח 3 כפול 10 בחזקת 9 פעולות בשנייה) תקבל מספר פעולות שאם תחשב כמה זמן לוקח לבצע אותן תקבל שמשך הזמן יהיה כמה אלפיות השנייה בלבד.
לצפיה ב-'שורש ריבועי זה מהאלגוריתם של גרובר '
שורש ריבועי זה מהאלגוריתם של גרובר
10/11/2019 | 14:06
4
28
שפועל בשורש הזמן ממחשב רגיל. (הערך בויקיפדיה). האלגוריתם פועל על "פונקציית קופסה שחורה". במקרים פרטיים (כמו פירוק לגורמים) הפתרון יותר מהיר.  
לצפיה ב-'קודם כל תודה על המידע, ושנית'
קודם כל תודה על המידע, ושנית
11/11/2019 | 00:06
3
24
עדיין, התיקון שרשמתי לעמנואל, בתוקף גם להודעה שלך. לא שורש של משך הזמן (שאין לזה משמעות) אלא שורש של מספר הערכים שעליהם מתבצע האלגוריתם.
לצפיה ב-'קודם כל את זמן החישוב שהוא שורש של הזמן'
קודם כל את זמן החישוב שהוא שורש של הזמן
11/11/2019 | 13:30
2
32
לקחתי מכאן דקה 5:30 עד 5:45, כפי שכתבתי בהודעה הפותחת. והם בפירוש מדברים שם על שורש של הזמן.

לגבי החישוב שלך, שמע הופתעתי, בדקתי את החישוב שלך ונראה שאתה צודק, כשהופכים 2000 שנים לשניות ומוציאים שורש זה באמת יוצא 3 יממות במקום 44 שנים! אבל איך זה יכול להיות?  זה נראה כמו קסם! זה כמו שתמדוד את המרחק בין חיפה לתל אביב בסנטימטרים במקום בקילומטרים ופתאום יצא שלך שהמרחק ביניהן הוא רק 5 מטר! איך זה יכול להיות??

לצפיה ב-'לשורש של הזמן יש יחידות של שורש זמן, לא של זמן'
לשורש של הזמן יש יחידות של שורש זמן, לא של זמן
11/11/2019 | 14:09
20
אם אקח 2000 שנים ואקח את השורש של זה, היחידות יהיו sqrt(year) כלומר שורש של שנה. אלו אינן יחידות של זמן. בשביל לקבל את התשובה הנכונה תצטרך להגדיר את הנוסחה הבאה:
זמן החישוב = זמן פעולה אחת * מספר הפעולות
לזמן החישוב יש יחידות של זמן, כמו גם לזמן של פעולה אחת. מספר הפעולות הוא ערך חסר יחידות. אם תקח את השורש של מספר הפעולות, תשאר עם ערך חסר יחידות וכשתכפיל זאת בזמן של פעולה אחת תקבל יחידות של זמן עבור זמן החישוב. עכשיו כבר לא משנה אילו יחידות זמן אתה בוחר, כל יחידה תתן לך את אותה התוצאה.
לצפיה ב-'הכי קל לראות את זה במספרים קטנים.'
הכי קל לראות את זה במספרים קטנים.
13/11/2019 | 18:05
15
קח 4 שעות. שורש של 4 זה 2. 4 שעות זה
4x60x60=4x3600 שניות.
השורש של המספר האחרון, זה לא השורש של 4, (כפול 3600 כדי לעבור לשניות) אלא השורש של 4 כפול השורש של 3600.
כאשר עוסקים בגודל עם יחידות פיזיקליות, לשורש עצמו של המספר אין משמעות, במנותק מלקיחת השורש של היחידות, כיוון שתמיד ניתן לבלוע את המספר בהגדרה חדשה של יחידות.
ניתן להגדיר יחידה חדשה 2000 שנים=רבע אפרסמון, ואז שורש של רבע זה חצי, כלומר דווקא פי 2 יותר גדול.
לצפיה ב-'מה זה קריספר רפואי?'
מה זה קריספר רפואי?
07/11/2019 | 17:50
2
14
לצפיה ב-'מה דעתך לרשום את זה בגוגל ולקרוא קצת?'
מה דעתך לרשום את זה בגוגל ולקרוא קצת?
08/11/2019 | 00:42
20
בגדול זו טכנולוגיה פורצת דרך שמאפשרת לבצע בקלות עריכה של גנים כאילו הם היו קוד תוכנה.

לצפיה ב-'דרך לעריכת גנים'
דרך לעריכת גנים
30/11/2019 | 12:23
3
יש על זה הרבה מידע ברשת.
לצפיה ב-'מחקר בעזרת בינה מלאכותית מאפשר זיהוי מוקדם של אי ספיקת לב'
מחקר בעזרת בינה מלאכותית מאפשר זיהוי מוקדם של אי ספיקת לב
02/11/2019 | 19:28
7
17
מחלות לב הינן גורם התמותה השני בישראל. מידי שנה כ-30,000 ישראלים לוקים בהתקף לב וכ-7,000 מתים ממחלות לב. אחת ממחלות הלב נקראת אי-ספיקת לב, מחלה בה הלב, לרוב בשל בעיה בחדר השמאלי של הלב, מתקשה לספק את הדרישות המטבוליות של האיברים השונים בגוף - דבר הגורם לקוצר נשימה, עייפות ובצקת.
דימות הלב בעזרת MRI (בדיקה הנקראת CVMRI) הינו תחום מתפתח אשר נחקר רבות בשנים האחרונות. מחקר גנטי חדש, אשר בוצע על-ידי חוקרים מאוניברסיטת קווין מרי שבלונדון בראשות ד"ר ניי אוונג ( Dr Nay Aung) ופורסם בכתב העת Circulation, ביצע ל-17 אלף מתנדבים מיפוי גנטי ואז סרק את ליבם בעזרת MRI. הסריקות נותחו בעזרת תוכנת בינה מלאכותית (AI), כאשר התוכנה מיפתה במהירות ובדייקנות...לחצו להמשך קריאה

לצפיה ב-'תגיד, בן חורין, מדוע אתה לא משתתף בדיונים כאן,'
תגיד, בן חורין, מדוע אתה לא משתתף בדיונים כאן,
06/11/2019 | 00:16
6
21
ולא עונה לשאלות שמדי פעם שואלים פה?
אתה מרגיש נעלה מעלינו או משהו כזה?
לצפיה ב-'אולי הוא אדם עסוק, בנגוד לרבים כאן הנראים פנויים מרבית שעות '
אולי הוא אדם עסוק, בנגוד לרבים כאן הנראים פנויים מרבית שעות
08/11/2019 | 00:37
3
15
היום...
לצפיה ב-'פנוי רוב הזמן כמוך לדוגמה?...'
פנוי רוב הזמן כמוך לדוגמה?...
08/11/2019 | 01:43
2
18
אם אתה כל כך עסוק אז אל תקח פורום לניהול ששואלים בו שאלות ושיש בו  פעילות בדיוק בתחום שלך.
הוא מגיע לכאן פעם בכמה ימים, שם איזו הודעה שאף אחד לא מגיב עליה ונעלם שוב לכמה ימים. זה לא ניהול פורום.
לצפיה ב-'אל תשפוט, בן חורין התחיל בניהול לפני שנים'
אל תשפוט, בן חורין התחיל בניהול לפני שנים
08/11/2019 | 12:22
1
17
לא יודע בדיוק ממתי, אבל הוא היה מנהל הפורום כבר כשהיה דוקטורנט. הזמן עובר, החיים משתנים, התארים נגמרים וצריך להתחיל לעבוד, ילדים וכו'.
אחת הבעיות העיקריות היא שתפוז קרס כבר לפני כמה שנים. הם החליטו פחות או יותר להקפיא את הפורומים כפי שהיו ולא לגעת יותר. זה אומר שבפורומים מסויימים כמו פורום טיולי תרמילאים המנהל לא ביקר כבר שנים (והספאם חוגג). דווקא פורום חדשות המדע הוא אחד השורדים החזקים.
לצפיה ב-'מי אני שאשפוט? לא שופט אף אחד, רק מעיר מה שנראה לי נכון'
מי אני שאשפוט? לא שופט אף אחד, רק מעיר מה שנראה לי נכון
08/11/2019 | 18:37
3
לצפיה ב-'נעלה עליכם? אם היית מכיר אותי היית מבין שמדובר באדם צנוע '
נעלה עליכם? אם היית מכיר אותי היית מבין שמדובר באדם צנוע
30/11/2019 | 12:22
1
6
יש כאלו שאומרים יותר מידי. תמיד לומד מאנשים אחרים ותמיד משתהה לנוכח המדע המדהים שסביבנו. זה הכי כיף בחיים. אני כמובן מבקר וקורא, לא תמיד יש לי מה להגיב, וכן, כמו שכתבו הזאב הרע הגדול וגון דו...נוספו הרבה מטלות לחיים, הרבה ילדים (אחד אוטיסט, כן, לא מתבייש בזה), מחקר, ספר שלי שיצא בישראל בעבר וכרגע בתהליך לצאת ברחבי העולם ועוד...גם הרבה מהפעילות עברה לפייסבוק, למשל לקבוצת "חדשות המדע", ועדיין מהקבוצה כאן הכל התחיל ותפוז הוא אחד האתרים שבאמת עשו שינוי בעולם האינטרנט הישראלי לאנשים בגילאים שלי (ארבעים ומעלה).
לצפיה ב-'בסדר, עכשיו זה ברור. מצטער שחשבתי ככה.'
בסדר, עכשיו זה ברור. מצטער שחשבתי ככה.
30/11/2019 | 19:20
4
ושירגיש טוב הילד.
לצפיה ב-'ניסוי קוונדיש- ניסוי מכני מפורסם , בתחום התופעות הזעירות'
ניסוי קוונדיש- ניסוי מכני מפורסם , בתחום התופעות הזעירות
29/10/2019 | 07:12
88
424

ניסוי ההיקפן...
המשך>>

ניסוי ההיקפן - ניסוי מכני לא ידוע למדע - בתחום התופעות הזעירות
לצפיה ב-'אנשים עם זנב מלאכותי'
אנשים עם זנב מלאכותי
26/10/2019 | 11:59
1
24
אם נבקר בגן החיות, נראה שלרוב בעלי החוליות שם ישנו זנב, המהווה את קצה עמוד השדרה. זנב זה משמש למתן יציבות, גירוש זבובים, שחייה, אחיזה (כמו אצל הקופים), תעופה ואף להגנה. אצל בני האדם התנוון הזנב המקורי לכדי מה שנקרא "עצם הזנב" (Coccyx). הזנב עדיין נמצא אצל עוברים אנושיים בשבועות הראשונים לקיומם ואז מתנוון (ויש גם אנשים בעלי מוטציות גנטיות נדירות מאוד שהזנב נשאר אצלם, כמו צ'נדרה אורם ממערב בנגל שהתהדר בזנב בעל אורך של 33 סנטימטרים), אך מה היה קורה אם היו מלבישים על האדם זנב מלאכותי.
חוקרים מאוניברסיטת קיאו (Keio) ביפן ערכו תצפיות על זנבותיהן של סוסוני ים ויצרו זנב מלאכותי, אשר מורכב מארבעה שרירים מלאכותיים המונעים על-ידי אוויר דחוס...לחצו להמשך קריאה
לצפיה ב-'לי בכלל יש גם קרניים על הראש...'
לי בכלל יש גם קרניים על הראש...
04/11/2019 | 08:37
23

לצפיה ב-'בן חורין, אתה לא תמחק כתבה על הזמן ממכון דוידסון למדע, כן? '
בן חורין, אתה לא תמחק כתבה על הזמן ממכון דוידסון למדע, כן?
25/10/2019 | 00:31
14
31
אם כן אז ניסיתי.
אם לא, הנה הכתבה "האם היה זמן לפני המפץ הגדול?":
https://davidson.weizmann.ac.il/online/askexpert/%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%94%D7%99%D7%94-%D7%96%D7%9E%D7%9F-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%94%D7%9E%D7%A4%D7%A5-%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C
אחדד בכמה שאלות:
מהו בכלל הזמן בדיוק?
האם היתה לזמן התחלה במפץ-הגדול, ואם כן איך זה קרה בהעדר זמן שדרוש להתחלות?
אם לא היתה התחלה לזמן התחלה במפץ-הגדול, איך זמן ללא התחלה עבר כדי שיגיע הווה, כל הווה?
לצפיה ב-'צירוף האותיות ז מ ן הוא שם של דבר כמותי, הניתן למדידה'
צירוף האותיות ז מ ן הוא שם של דבר כמותי, הניתן למדידה
25/10/2019 | 11:56
5
28
יש שני סוגים של זמן, האקטיבי והפסיבי
זמן אקטיבי מוכר לכולם, והוא מופיע אך ורק בצמוד לפעולה פיזיקלית , כמו לדוגמה
פעימת לב.
כל ניסיון לדון בזמן אקטיבי לבדו, נדון לכישלון.

כל פעולה פיזיקלית, ניכרת בצירוף כמויות של זמן אקטיבי ואנרגיה.
האדם מבחין בהתחלה ובסיום של פעולה פיזיקלית, ובכך הוא הבחין בכיוון מהעכשיו אל העתיד.
הבחנה זו קיימת בתודעת האדם, ואינה קיימת במציאות הפיזיקלית.

המציאות הפיזיקלית היא רצף של פעולות, הניכרות בצירופי כמויות של זמן אקטיבי ואנרגיה.

שעון מכיל מקור של פעולות פיזיקליות זהות החוזרות על עצמן, ובעזרתן מודדים זמן אקטיבי של פעולה פיזיקלית נבחרת.

זמן אקטיבי מוכר לכולם, והמדע התעסק רק בו. אבל יש גם זמן פסיבי.
זמן פסיבי הוא זמן לכל דבר, אלא שהוא נח מוחלט וקר מוחלט, והוא ממלא את המרחב האינסופי.
בכל כיוון נמדוד 0.0033 מיקרו שנייה לכל מטר.
זמן פסיבי הוא התווך של גלים, הידועים בשם גלים אלקטרו מגנטיים.
למעשה, אלה הם גלים של זמן פסיבי, ומהירותם בכל כיוון היא C

זמן אקטיבי נמדד כאשר המרחק בין השעונים קבוע.
זמן פסיבי נמדד, כאשר המרחק בין השעונים משתנה. 

המרחב מלא בזמן פסיבי ובאנרגיה.
מצירופים אחרים של כמויות זמן פסיבי ואנרגיה, נוצרו היסודות.
אין טעם לשאול מתי נוצרו הצירופים האלה.
שאלה זו נוגעת לזמן אקטיבי הקיים רק בתודעת האדם.

התיאוריה של זמן פסיבי קובעת כי החומר אינו מושג כמותי, והוא בגדר של צורה פיזיקלית.
בכך נפסל כוח המשיכה של החומר.

כמו שיש זמן אקטיבי וזמן פסיבי, כך יש אנרגיה אקטיבית ואנרגיה פסיבית.
לאנרגיה האקטיבית הופעות רבות המקיימות את חוק השימור הכמותי, ולאנרגיה הפסיבית יש רק הופעה יחידה ( המשקל) והיא לא משתתפת בחוק השימור.

Aetzbar

לצפיה ב-'גלים אלקטרומגנטיים אינם זקוקים לתווך כלשהו לצורך התפשטותם.'
גלים אלקטרומגנטיים אינם זקוקים לתווך כלשהו לצורך התפשטותם.
25/10/2019 | 14:01
2
19
להפך - כל תווך יאט את מהירות התפשטותם. מהירות התפשטותם היא מכסימלית בריק.

בעבר סברו כי קיים "תווך" כזה וממלא את היקום כולו וכינוהו ether, אולם Michelson ו- Morley הראו  ב- 1887 כי אינו קיים...
לצפיה ב-'כאשר תווך מתנדנד נוצר גל, אם אין תווך אין גל'
כאשר תווך מתנדנד נוצר גל, אם אין תווך אין גל
25/10/2019 | 15:45
1
17
התווך של זמן פסיבי עוד לא מוכר למדע, אבל זהו מושג מדעי כמותי ונמדד.

א.עצבר
לצפיה ב-'גלים אלקטרומגנטיים אינם זקוקים לתווך ויכולים לנוע בריק.'
גלים אלקטרומגנטיים אינם זקוקים לתווך ויכולים לנוע בריק.
25/10/2019 | 22:05
15
גלים מכאניים מצריכים תווך כדי להתפשט...
לצפיה ב-'להגיד "זמן פסיבי" זה בערך כמו לומר "אור חשוך"...'
להגיד "זמן פסיבי" זה בערך כמו לומר "אור חשוך"...
26/10/2019 | 22:57
1
5
לצפיה ב-'זמן פסיבי הוא מושג מדעי, כיוון שהוא כמותי ונמדד.'
זמן פסיבי הוא מושג מדעי, כיוון שהוא כמותי ונמדד.
26/10/2019 | 23:33
14
גם זמן אקטיבי הוא מושג מדעי, כיוון שהוא כמותי ונמדד.

א.עצבר
לצפיה ב-'הזמן הוא השינוי ותלוי בו.'
הזמן הוא השינוי ותלוי בו.
25/10/2019 | 18:48
7
18
לזמן לא יכולה להיות התחלה כי אחרת המפץ הגדול עצמו לא היה מגיע וקורה. לפיכך לזמן לא היתה התחלה ונותרה לי רק הבעיה של איך מגיעים כל נקודות ההווה שהיו בעבר ושיהיו בעתיד ואני אמצא את התשובה לכך למרות שזאת בעיה יוצאת דופן שדורשת פיתרון יוצא דופן,את זה אני יודע.
לצפיה ב-''
25/10/2019 | 21:14
6
13
ובקשר לקושיה האחרונה, מה דעתך על כך שבזמן ללא התחלה כל נקודות הזמן מבחינת המציאות כולה קיימות בו-זמנית ללא עבר,הווה ועתיד כפי שהם נתפסים אצלנו?
לצפיה ב-'הרעיון הוא רעיון לא רע.'
הרעיון הוא רעיון לא רע.
26/10/2019 | 21:23
5
16
כשחושבים על זה לעומק למעשה הוא הדבר היחיד האפשרי לפתרון השאלה "איך זמן שאין לו התחלה חלף כדי שיגיע הזמן הנוכחי"? 
אבל, אני לא מסוגל לתפוס מציאות שבה כל הזמנים מתרחשים ביחד. יחד עם זאת, כולנו יודעים כמה דברים ישנם שאיננו מסוגלים לתפוס כמו במכניקת הקוונטים למשל, ולכן אין לפסול את הרעיון שלך רק בגלל שהוא בלתי נתפס.
לצפיה ב-'גם לי זה לא נתפס.'
גם לי זה לא נתפס.
26/10/2019 | 22:13
4
18
אבל דבר הוביל לדבר עד לכך שפשוט הבנתי שלא יכול להיות משהו אחר. ובעיקר שגם שאר האופציות לא רק שהן לא נתפסות ואפילו יותר אלא שהן גם לא הגיוניות וגם לא מסבירות דבר כמו ההסברים שמתקבלים כאן...
בקיצור, במה שקשור לזמן ודרך התנהלותו הכל לא נתפס...
לצפיה ב-'כן, מה שקשור בזמן מסובך להחריד.'
כן, מה שקשור בזמן מסובך להחריד.
26/10/2019 | 23:03
3
13
לצפיה ב-'מה אפשר לשאול לגבי הזמן ? רק שאלה אחת'
מה אפשר לשאול לגבי הזמן ? רק שאלה אחת
28/10/2019 | 17:45
2
19
צירוף האותיות ז  מ  ן  זה שם של מה ?
השפה האנושית היא שפת שמות, וכל צירוף אותיות של השפה  הוא רק שם.

לעולם אין לשאול...מה זה זמן ? כיוון שזה רק צירוף אותיות.
לעולם צריך לשאול.... צירוף האותיות  ז  מ  ן  ....זה שם של מה.
והתשובה ברורה.......זמן הוא שם של דבר כמותי.

דבר כמותי הוא כזה, שכל כמות שנבחר, תמיד יש גדולה ממנה, וקטנה ממנה.
דבר כמותי הוא דבר ניתן למדידה עם מכשיר ממשי.

ספרים רבים נכתבו על השאלה..מה זה זמן ? וידיעה לא הושגה.

לאחר הקדמה זו עולה מיד השאלה הבאה.
כמה דברים כמותיים יש בעולם ? והתשובה היא 5
זמן, אנרגיה, אורך , שטח, נפח 
המתעניינים מוזמנים לחפש את הדבר הכמותי הששי.

יש להוסיף כי יש שני סוגים של זמן, האקטיבי והפסיבי
זמן אקטיבי מוכר לנו, והוא מופיע תמיד בצמוד לפעולה פיזיקלית
זמן פסיבי נמצא במנוחה מוחלטת, והוא ממלא את המרחב האינסופי.
המדע עוד לא הכיר בקיומו של זמן פסיבי.

יש גם שני סוגי אנרגיה 
האקטיבית בעלת הופעות רבות המקיימות חוק שימור.
הפסיבית בעלת הופעה יחידה, והיא לא משתתפת בחוק השימור.

בתקווה לזמן עיון מעניין

א.עצבר

לצפיה ב-'צירוף האותיות ז מ ן זה שם של שינוי.'
צירוף האותיות ז מ ן זה שם של שינוי.
29/10/2019 | 02:05
1
16
ועכשיו בטח תשאל "צירוף האותיות  ש י נ  ו  י   זה שם של מה"?
לצפיה ב-'אתה צודק..צירוף האותיות ש י נ ו י זה שם של מה ?'
אתה צודק..צירוף האותיות ש י נ ו י זה שם של מה ?
29/10/2019 | 06:14
13
זה סוד השפה האנושית
לצפיה ב-'מהו חי? האם יש יותר ממערכת חיים אחת על כדור הארץ?'
מהו חי? האם יש יותר ממערכת חיים אחת על כדור הארץ?
21/10/2019 | 01:43
61
135
יש הרבה מאוד דיבור על חיים מחוץ לכדור הארץ, והרבה פעמים החיפושים נראים לי ככימאי מאוד שטחיים כאילו מחפשים רק בדיוק את מה שכבר מכירים.
בשנים האחרונות התעניינתי במערכות של תגובות כימיות (ובתקווה אחקור בתחום בעתיד). כחלק מזה, שמעתי הרבה דעות לגבי מה מגדיר מערכת חיה. הבעיה היא שחוץ מהגדרות...
המשך>>
יש הרבה מאוד דיבור על חיים מחוץ לכדור הארץ, והרבה פעמים החיפושים נראים לי ככימאי מאוד שטחיים כאילו מחפשים רק בדיוק את מה שכבר מכירים.
בשנים האחרונות התעניינתי במערכות של תגובות כימיות (ובתקווה אחקור בתחום בעתיד). כחלק מזה, שמעתי הרבה דעות לגבי מה מגדיר מערכת חיה. הבעיה היא שחוץ מהגדרות מאוד מצרות (שלא מאוד מקובלות כיום ולדעתי לא יחזיקו במבחן הזמן) אף הגדרה ששמעתי לא נותנת בלעדיות לחיים הביולוגיים אפילו על-פני כדור הארץ. לכל הגדרה אפשר למצוא ממש כאן דוגמה נוספת, לא צריך ללכת לכוכב לכת אקזוטי ומרוחק.
ולמרות זאת, כל פעם ששואלים התשובה היא שעל כדור הארץ התפתחו החיים רק פעם אחת.
אז אני רוצה לדעת את דעת חברי הפורום, מה מגדיר חיים? האם על כדור הארץ יש יותר מסוג אחד של חיים?
נניח שאבנה מערכת כלשהי של תגובות כימיות, כאלו ששונות מאוד מאיך שהחיים הביולוגיים מתפקדים, מתי אוכל לקרוא למערכת הזו צורת חיים חדשה (אם בכלל)?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ