לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73997,399 עוקבים אודות עסקים

פורום חדשות המדע

שלום לכולם וברוכים הבאים!!!
הפורום לפניכם, פורום "חדשות המדע", יכלול כל מה שקורה בחדשנות במדע ובעולם המדע בכלל. כאן יופיעו ההמצאות האחרונות במדע, דיונים לגבי העתיד שלנו, התרחשויות עתידניות בעולם, בשוק העבודה, בחיים הפרטיים שלנוועוד.
הייחוד בפורום הזה, בשונה מאחרים, הוא שהפורום לא יעסוק בשטח אחד אלא בשטחי מדע רבים-מביולוגיה, פיזיקה, כימיה דרך היסטוריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח ועד לביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ורפואה- כשההתמקדות היא בחידושים בכל תחום וכשהמטרה היא לעורר חשיבה מולטי-דיספלינרית (רב-ממדית), חשיבה שכיום שולטת יותר ויותר בעולם המדע.
הפורום מעודד דיונים, אך הודעה שלא תקדם את נושא הפורום, לא ינתן לה מקום-הכוונה להודעות פירסומיות, ויכוחי סרק, שפה לא הולמת וכיוצא בזה. הודעות אשר יש בהם תרומה לחשיבה המדעית יתקבלו בברכה.
כל אדם שמתעניין במדע ובעתידנו מוזמן לכאן ושיהיה לנו בהצלחה!!!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדשות המדע

שלום לכולם וברוכים הבאים!!!
הפורום לפניכם, פורום "חדשות המדע", יכלול כל מה שקורה בחדשנות במדע ובעולם המדע בכלל. כאן יופיעו ההמצאות האחרונות במדע, דיונים לגבי העתיד שלנו, התרחשויות עתידניות בעולם, בשוק העבודה, בחיים הפרטיים שלנוועוד.
הייחוד בפורום הזה, בשונה מאחרים, הוא שהפורום לא יעסוק בשטח אחד אלא בשטחי מדע רבים-מביולוגיה, פיזיקה, כימיה דרך היסטוריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח ועד לביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ורפואה- כשההתמקדות היא בחידושים בכל תחום וכשהמטרה היא לעורר חשיבה מולטי-דיספלינרית (רב-ממדית), חשיבה שכיום שולטת יותר ויותר בעולם המדע.
הפורום מעודד דיונים, אך הודעה שלא תקדם את נושא הפורום, לא ינתן לה מקום-הכוונה להודעות פירסומיות, ויכוחי סרק, שפה לא הולמת וכיוצא בזה. הודעות אשר יש בהם תרומה לחשיבה המדעית יתקבלו בברכה.
כל אדם שמתעניין במדע ובעתידנו מוזמן לכאן ושיהיה לנו בהצלחה!!!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'האם צימוד קוונטי קיים גם בטבע, או רק במעבדה?'
האם צימוד קוונטי קיים גם בטבע, או רק במעבדה?
15/01/2020 | 16:34
15
24
שלום לכולם,

יש לי מספר שאלות בנושא תורת הקוונטים:

1. אני יודע שניתן לבצע במעבדה צימוד בין שני חלקיקים ואז לראות איך אחד משפיע על השני מרחוק, אך האם תהליך כזה קיים גם בטבע? האם גם מחוץ למעבדה ישנם חלקיקים בעלי צימוד קוונטי? אם כן איפה? בגוף שלנו? בכיסא שאנחנו יושבים עליו? איפה הם נמצאים?

2. כיצד בעצם המדענים יוצרים בכלל צימוד בין שני חלקיקים? בגדול בשפה פשוטה, מה הם עושים כדי שזה יקרה?

3. האם ניתן ליצור צימוד גם בין 3 חלקיקים? או בין 5 חלקיקים?

4. אשמח אם מישהו יסביר לי בצורה פשוטה עד כמה שניתן (אין לי רקע חזק בפיזיקה) איך המדענים יודעים שבאמת קריסה של חלקיק אחד למצב "1" גורמת מיד לחלקיק הרחוק לקרוס למצב "0"? אולי זה פשוט כמו זוג נעליים ימין ושמאל שהפרדנו במעבדה בלי להסתכל, ואז כשבדקנו את הנעל אצלנו וראינו שהיא הנעל הימנית, אז מיד יכולנו להבין שהנעל הרחוקה היא הנעל השמאלית? איך יודעים שחלקיקים מצומדים קוונטית הם לא בעצם כמו נעליים? איך יודעים שבאמת החלקיק שאצלנו השפיע על החלקיק השני, ושהוא לא פשוט נעל ימין/שמאל שאומרת לנו מה הנעל השנייה?

5. משהו לא לגמרי ברור לי בניסוי שני החריצים המפורסם, מה זאת אומרת שהחלקיק עובר דרך שני החריצים בו זמנית? הרי יש מתקן שיורה את החלקיקים, לאן בדיוק מכוונים אותו במהלך הניסוי? לחריץ הימני? לחריץ השמאלי? למחיצה שבין שני החריצים? לאיזו נקודה בלוח, המדען שמבצע את הניסוי מכוון את המכשיר שיורה?

אשמח מאוד לתשובות,
תודה מראש.

לצפיה ב-'כמה תשובות "מן השרוול":'
כמה תשובות "מן השרוול":
15/01/2020 | 20:40
1
27
"2. כיצד בעצם המדענים יוצרים בכלל צימוד בין שני חלקיקים?"
אחת הדרכים - laser ה"מפגיז" גביש מיוחד (BBO).

"3. האם ניתן ליצור צימוד גם בין 3 חלקיקים? או בין 5 חלקיקים?"

"5. משהו לא לגמרי ברור לי בנסוי שני החריצים המפורסם".
אתה סובר כי החלקיק הוא גולה. אין זה כך. החלקיק הוא גם "גל" והחריץ הכפול חושף התכונה ה"גלית" שלו. למעשה, גם חריץ יחיד יפיק diffraction pattern, אם כי מעט שונה מזה של החריץ הכפול.
לצפיה ב-'אבל אם מבצעים את הניסוי עם אלקטרון, גם אז הוא לא כמו גולה?'
אבל אם מבצעים את הניסוי עם אלקטרון, גם אז הוא לא כמו גולה?
17/01/2020 | 12:11
11
בסרטון שקישרתי אליו בהודעה הראשונה נאמר שהמדענים ירו את החלקיקים אחד אחד, כלומר אלקטרון אחרי אלקטרון, האם גם אז הם לא כמו גולות? לאן בדיוק הם כיוונו את האלקטרון הבודד שהם ירו? לחריץ הימני? לשמאלי? למחיצה שביניהם? הרי הם בטח כיוונו אותו לאיזשהו מקום בלוח החריצים, לא?

לצפיה ב-'התשובות שלי ל-1/3/4/5 (לקחת בעירבון מוגבל)'
התשובות שלי ל-1/3/4/5 (לקחת בעירבון מוגבל)
16/01/2020 | 14:30
8
32
1/3. כשכול צמד של חלקיקים (או כל צבר של חלקיקים בכל גודל) ניתן לתאור באמצעות פונקציית גל משותפת, יתקיים בינהם הצימוד האמור.
4. אני חושב שזה בדיוק כמו שתיארת את זה. לעניות דעתי משל הנעליים מתאר יפה את הקונספט. יתקנו אותי מומחי השזירה אם אני טועה.
5. החלקיק לא עבר דרך שני החריצים בו זמנית. הוא עבר דרך אחד החריצים. לא משנה דרך איזה חריץ עבר, ההסתברות למקום פגיעה ספציפי על המסך מתפלגת באופן גלי ובהתאם לכך הוא יפגע במסך. העבר מספיק חלקיקים ותקבל אט-אט את צורת ההתפלגות.
לצפיה ב-'לגבי 4'
לגבי 4
16/01/2020 | 23:35
7
21
לא...
משל הנעליים נקרא "מודל המשתנים הנסתרים" (hidden variables). טוב, לא בדיוק, אבל מספיק קרוב בנפנוף ידיים נמרץ...
ואי שוויון בל, שניתן לבחינה במעבדה, מראה שהוא לא נכון.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה.'
אוקיי, תודה.
17/01/2020 | 08:17
21
באיזה משל אתה היית בוחר כדי להסביר את השזירה?
לצפיה ב-'תוכל להסביר איך הניסוי של בל הוכיח שזה לא כמו זוג נעליים?'
תוכל להסביר איך הניסוי של בל הוכיח שזה לא כמו זוג נעליים?
17/01/2020 | 12:13
5
20
במילים פשוטות אם אפשר.

לצפיה ב-'הניסוי היותר פשוט לביצוע הוא עם קיטוב של אור, אבל....'
הניסוי היותר פשוט לביצוע הוא עם קיטוב של אור, אבל....
20/01/2020 | 12:23
4
13
היותר פשוט להסבר עבור קהל רחב, הוא עם ספין של אלקטרונים.
לאלקטרון יש תכונה פיזיקלית ניתנת למדידה, שנקראת ספין. ניתן לדמיין את זה כמשהו שקשור למהירות הסיבוב שלו סביב עצמו (לאינטואיציה בלבד - כי זה לא לגמרי נכון, אבל מתאים מבחינה אינטואיטיבית).
גודלו של הספין של האלקטרון קבוע, אך כיוונו (כיוון ציר הסיבוב) לא.
על פי חוק אי הוודאות, אני לא יכול לדעת אף פעם את הכיוון של הספין במדויק. אם מדדתי את רכיב הספין בכיוון מסוים, תמיד המדידה תגרום לכך שהספין יהיה בזווית שהיא בערך 54.7 מעלות אבל לאיזה כיוון משני הכיוונים הניצבים - לא אוכל לדעת.
אם אני מייצר זוגות אלקטרונים כך שסכום הספינים שלהם שווה לאפס (כלומר הספינים הפוכים בסימנם) יצרתי שזירה. אם אדאג להעביר אחד מהם רחוק מבלי שישתבשו ערכי הספין יצרתי את האפקט המפורסם של השזירה.
בגרסה היותר פשוטה להסבר של הניסוי, אני יוצר הרבה זוגות כאלו, ועבור כל זוג, אני מודד באופן אקראי את רכיב הספין באחד משלושה כיוונים x,y,z.
אני יודע שהספינים שלהם הפוכים, ותוצאת המדידה יכולה להיות רק פלוס או מינוס של ערך מסוים. מכיוון שכך אם באופן אקראי יצא שהמדידות על זוג מסוים היו באותו כיוון, אז אם קיבלתי בראשון פלוס, בשני אקבל מינוס. זו המשמעות של סכום הספינים אפס.
אם כל אלקטרון מכיל בתוכו מידע לגבי מה תצא תוצאת המדידה בכל אחד מהכיוונים (כמו במשל הנעליים), אז יש שתי אפשרויות למידע הזה: או שעל פי המידע התוצאה עבור אלקטרון מסויים תצא זהה עבור כל שלושת הכיוונים (למשל תמיד פלוס) או שבאחד הכיוונים תצא תוצאה אחת, ובשניים האחרים תוצאה הפוכה. אין אפשרות שלישית.
אם עבור האלקטרון הראשון האפשרות הראשונה נכונה, תמיד לאלקטרון השני תצא תוצאה הפוכה. אם עבור האלקטרון הראשון האפשרות השנייה נכונה, אז, מכיוון שכיווני המדידה נבחרים באקראיות, אפשר להראות שבחמש תשיעיות של המקרים תקבל תוצאה הפוכה עבור האלקטרון השני, איננו יודעים מה משתי האפשרויות נכונה, אך ברור לחלוטין שמכיוון שיש רק שתי אפשרויות, באחת הסיכויים הם חמש תשיעיות ובשנייה הסיכויים הם 1. הרי שסך הסיכוי לתוצאה הפוכה חייב להיות בין 5 תשיעיות ל-1 (אי שוויון בל במקרה הזה יהיה שהתוצאות יצאו שונות לפחות ב- 5/9 מהמקרים באם נחזור על הניסוי מספיק פעמים). תורת הקוונטים מנבאת סיכוי 50 אחוז. כלומר הניבוי של תורת הקוונטים סותר את אי שוויון בל. תוצאות הניסוי מתאימות לניבוי של תורת הקוונטים.
לצפיה ב-'במה זה שונה ממשל הנעליים'
במה זה שונה ממשל הנעליים
21/01/2020 | 06:52
3
11
פרט לעובדה ש"לנעליים" שלך מותר להתפתח בזמן תחת התנאי שהם ישארו "שזורים" כך שנעל אחת תתאים לכף רגל ימנית (כש"הימין" מתפתח גם הוא בזמן) ונעל שנייה לכף רגל שמאלית (כש"השמאל" גם הוא מתפתח בזמן)? 
לצפיה ב-'נעל אחת היא תמיד או ימנית או שמאלית, אין אי-וודאות'
נעל אחת היא תמיד או ימנית או שמאלית, אין אי-וודאות
21/01/2020 | 18:27
2
8
אם יש לי זוג נעליים, גם אם לא אבדוק איזו מהן ימנית ואיזו שמאלית בכל מקרה אחת מהן כבר מראש יוצרה כימנית והשניה מראש יוצרה כשמאלית. כשיש זוג חלקיקים קוונטיים שזורים אנחנו יכולים לדעת (בהשאלה מהמשל) שאם נמדוד את שניהם אחד יהיה ימני והשני שמאלי אבל לפני המדידה הם טרם 'החליטו' מה כיוונם. כלומר כל אחד בנפרד לא יוצר כימני או שמאלי אלא ביחד כצמד ימין-שמאל.
לצפיה ב-'בסדר, אז במקרה הקוונטי יש אי ודאות'
בסדר, אז במקרה הקוונטי יש אי ודאות
21/01/2020 | 18:49
1
15
במדידה הראשונית ובמקרה הקלאסי (נעליים) יש ודאות. אבל נראה שקונספטואלית רעיון השזירה מבוטא באופן לא רע בדוגמת הנעליים (אם מאפשרים התפתחות בזמן). לא כך? האם עניין אי הודאות כל כך חיוני כדי לתאר מהותית את הקונספט?
לצפיה ב-'אבל לא את אי שוויון בל.'
אבל לא את אי שוויון בל.
22/01/2020 | 07:38
7
בכל דוגמה קלסית שתבחר שבה אי הוודאות אינה משמעותית, תקבל התפלגות סיכויים. מן הסתם, בכל הדוגמאות שאני יכול לחשוב עליהן, המשתנים שם לא יהיו נסתרים, ואז נדע את ההתפלגויות, אבל גם אם לא, ותקבל אי שוויון, התוצאות של הניסוי יתאימו לניבואים. זה בניגוד לניסויים עם הקיטוב או הספין - שם התוצאות הניסיוניות, שתואמות את תורת הקוונטים לא תואמות את אי השוייון שכל תיאוריות משתנים נסתרים לוקליים חייבת לקיים.
באם תגביל את המדידות שלך על שני החלקיקים השזורים למדידות שבהן מדידה אחת לא מכניסה אי וודאות למדידה על בן הזוג השזור, לא תהיה בעייה עם אי שוויון בל, ולא תהיה הפרה של שום אי שוויון, והניבואים יתאימו. זאת בניגוד לניסוי למשל שהצגתי שם אי השוויון מופר, הן על פי תורת הקוונטים, והן על פי הניסוי.
לצפיה ב-'תשובות שלי'
תשובות שלי
20/01/2020 | 11:55
3
18
שאלה: האם צימוד קוונטי יכול להיווצר מחוץ למעבדה, בטבע?
תשובה: אני מעדיף את המונח "שזירה קוונטית". כן, אבל לא מכיר מצב שבו נוצר באופן טבעי שימוש בזה. כלומר, צימוד יווצר ויהרס, ללא שימוש. היו השערות שבנוירונים יש גם שזירה קוונטית, אבל לדעתי מדובר בסביבה רועשת מדי, לא ניתן לשמור עליה לאורך מרחק סביר. בכל מקרה זה לא יותר מהשערה ראשונית שלדעתי לא נכונה.
באופן טכנולוגי, כבר יש שימוש בשזירה קוונטית, למשל בהצפנה קוונטית.

שאלה: כיצד מדענים יוצרים בכלל שזירה קוונטית?
תשובה: יש יותר מדרך אחת, אבל למשל הם יוצרים זוגות פוטונים שבהם סך הקיטוב של שני הפוטונים הוא אפס, או זוגות אלקטרונים, בתהליך שבו סכום הספינים שלהם הוא אפס. עקרונית ניתן גם כאשר הסכום הוא לא אפס.

שאלה: האם ניתן ליצור שזירה בין יותר משני חלקיקים?
תשובה: עקרונית כן. אם תדע את סכום הספינים שלהם למשל, ובתהליך תדאג שערכו לא ישתנה.

שאלה: האם זה לא כמו זוג נעליים שברגע שאני "מודד" שהנעל הרחוקה היא השמאלית, אני יודע שהנעל הקרובה היא "הימנית"?
תשובה: הרעיון שהמידע על תכונות החלקיק נמצא בחלקיק, ושהשאלה היא רק שאלה של מה אנחנו יודעים ומה לא, היה רעיון שאיינשטיין האמין בו. הוא ניסה לפתח תיאוריית "משתנים נסתרים" שבה המידע על מה תהיה התוצאה בכל מדידה כבר קיים בחלקיק, רק שהמידע נסתר מאיתנו כל עוד איננו מבצעים את המדידות.
ג'ון בל הוכיח מתמטית שבניסויים מסויימים כל תיאוריית משתנים נסתרים, תוצאותיה יקיימו אי שוויון מסויים, שעל פי תורת הקוונטים מופר. התוצאות של הניסויים שבוצעו בעקבות המשפט של בל, הראו התאמה מלאה לניבואים הקוונטיים והפרו את אי שוויון בל. אי שוויון בל הפריך את האפשרות שקיימת תיאורית משתנים נסתרים, שבה אין אינטרקציה במרחק בין שני החלקיקים. כלומר הפריך את האפשרות לתיאוריית משתנים נסתרים לוקלית (מקומית)
שאלה: איך יכול להיות שהחלקיקים בניסוי שני הסדקים עוברים דרך שני הסדקים, שהרי אנו יורים אותם לכיוון מסוים?
תשובה: בכל הדיון עד כה, לא הזכרנו מרכיב הכרחי בתורת הקוונטים, וזה עקרון אי הוודאות. אין לנו יכולת לדייק כרצוננו בשאלה היכן האלקטרונים יפגעו במסך עם הסדקים. באופן מעשי בגופים מקרוסקופיים יש לנו יכולת כזאת. מדובר במשהו שעל פי תורת הקוונטים הוא אינהרנטי במהות של החלקיק/גל. שלפעמים החלקיק מתנהג כמו גל (למשל בשלב שבו עובר את הלוח עם הסדקים) ולפעמים כמו חלקיק
(למשל בהתנגשות עם אטומי המסך שמאחורי הלוח עם הסדקים). לפעמים גם כמו משהו באמצע.

וכללי:
חשוב להבהיר, כי למרות מה שנכתב עד כה, לא ניתן להעביר מידע במהירות גבוהה ממהירות האור. לא ניתן על ידי בחירת סוג המדידה על חלקיק אחד מבין שני חלקיקים שזורים להעביר מידע שישמש את הצד השני. כלומר, שזירה קוונטית לא יכולה לאפשר העברת מידע בין שתי נקודות מרוחקות.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/01/2020 | 12:19
2
15
הנקודה שהעלית בסוף ידועה לי, וזו באמת נקודה מעניינת.

אז, לגבי חלקיקים שיש ביניהם שזירה קוונטית בטבע, האם תסכים איתי שאין כמעט שום סיכוי שהם יצליחו להתרחק אחד מהשני למרחק של נגיד 2 מטר, או קילומטר? כי הרי ברגע שאחד מהם יתנגש באטום (למשל בקיר) או בפוטון, אז מיד הוא יקרוס שהרי זו נחשבת "מדידה", אני צודק?

ומצאתי ביוטיוב סרטון מעניין שמסביר בצורה יפה את ניסוי בל.

(נ.ב - שאלתי גם בפורום לימודי פיזיקה)

לצפיה ב-'קרינת הוקינג'
קרינת הוקינג
20/01/2020 | 14:09
13
למיטב ידיעתי קרינת הוקינג נגרמת מהפרדה של שני חלקיקים שזורים (חלקיק ואנטי-חלקיק) בקרבת חור שחור.
לצפיה ב-'הערה היסטורית, והתייחסות לחצי שאלה'
הערה היסטורית, והתייחסות לחצי שאלה
20/01/2020 | 23:52
10
ראשית סתם הערה הסטורית - משפט בל (אי שוויון בל) התגלה לאחר מותו של איינשטיין. חבל.

לגבי המרחק: עם פוטונים בריק ניתן לשמר ליותר מרחק את הקיטוב. הבעיה היא בתוך חומר. שם כל אינטרקציה שמשפיע על הגודל הפיזיקלי הרלוונטי של אחד החלקיקים (לאו דווקא מדידה - קרי קריסה של פונקציית הגל) גורמת לכך שכבר הערך של סכום הגדלים הפיזיקליים הרלוונטיים כבר לא ידוע לנו והמערכת יצאה ממצב שזירה.

לצפיה ב-'מחפש המלצה על ספר מדע פופולרי בנושא חלומות'
מחפש המלצה על ספר מדע פופולרי בנושא חלומות
17/01/2020 | 00:02
15
לבחורה צעירה בלי רקע מדעי - אבל עם עניין.
משהו מבוסס מדע, לא פסאודו-מדע.
יש המלצות?
תודה!
לצפיה ב-'הפרכה פשוטה אך ניצחת לטענות הגאומטריה העצברית:'
הפרכה פשוטה אך ניצחת לטענות הגאומטריה העצברית:
11/01/2020 | 23:37
12
48

ע.אַצַבָּע ידידי, לאסונך, כל קשקושיך מתנפצים על שרטון ההפרכה הפשוטה, המזוקקת, התמציתית, מועטה המחזיקה את המרובה, הקלה להבנה ואף אינטואיטיבית, לאמור:

ארך קשת מעגל עליה נשענת זוית מרכזית θ הוא בהגדרה r*θ.
ארך הקשתות של מעגלים שונים בעלי מרכז משותף, עליהן נשענת זוית מרכזית משותפת, θ, הוא r*θ, לכל θ ולכל r (קרני הזוית המרכזית המשותפת θ חותכות את המעגלים השונים) ובהכללת θ למלא הזוית הנפרשׂת מנקודת המרכז המשותף - למלֹא ההקף. לכן היחס בין ההקפים השונים הוא כיחס בין הרדיוסים השונים. זה ענין של הגדרה, מבלי לדבר כלל על π.

"לכל קו עגול סגור יש אורך ממשי וצורה ייחודית לאורך ממשי זה"?
"ארך ממשי" - ברור.
"צורה יחודית" - מה פתאום?!
כחסר השכלה בסיסית אתה מבלבל בין דמיון לבין חפיפה.

שני אוביקטים הם דומים אם ניתן לקבל את האחד מן האחר על ידי הזזה, סיבוב, השתקפות (במראה, mirroring), או scaling (הגדלה או הקטנה).

שני אוביקטים הם חופפים אם ניתן לקבל את האחד מן האחר על ידי הזזה, או סיבוב (ואולי גם השתקפות, אך איני בטוח בכך), אך לא scaling.

מסקנה: כל המעגלים דומים זה לזה ואין בהם דבר ספציפי זולת רדיוסם.

"מתח" מעגל כרצונךבאפן איזוטרופי(*), או "כווץ" אותו כרצונך איזוטרופית(*) ותקבל מעגל אחר, אולם כל המעגלים דומים זה לזה, בדיוק כשם שכל הרבועים דומים זה לזה, וכשם שכל המשולשים שווי הצלעות דומים זה לזה...

(*) פתח מלון טוב על הברכיים (או העזר ב- Google Translate) וחפש המושג Isotropic...
לצפיה ב-'אתה לא חושב שיש כבר מספיק שרשורי עצבר?'
אתה לא חושב שיש כבר מספיק שרשורי עצבר?
12/01/2020 | 18:40
11
8
לצפיה ב-'דומה כי John Doe מנסה להניס את aetzbarr.'
דומה כי John Doe מנסה להניס את aetzbarr.
12/01/2020 | 19:33
10
29
האם טוב הוא בעיניך ש- aetzbarr מחבל בפורום והורס אותו עם הבליו?
לצפיה ב-'אל תבין אותי לא נכון, אני בעד'
אל תבין אותי לא נכון, אני בעד
12/01/2020 | 21:07
9
24
אבל אולי לא כדאי לפתוח עוד יותר שרשורים מהשיטפון שכבר קיים בכל מקרה.
לצפיה ב-'critical צודק. החלטתי להכרית תקווה מלב aetzbarr כי יוכל'
critical צודק. החלטתי להכרית תקווה מלב aetzbarr כי יוכל
12/01/2020 | 21:39
8
64
להמשיך לעשות שמוש מחוצף בפורום זה כלוח מודעות להבליו.
אם אצליח - יהיה זה ה- thread האחרון כאן בענין "פאי משתנה" ההזוי ולאחר מספר שבועות ניתן יהיה למחוק את כל ה"דיונים" העקרים בנושא זה ולהתמקד ב- Science News...
לצפיה ב-'עצבר הוא לא הטרחן הכפייתי היחיד כאן'
עצבר הוא לא הטרחן הכפייתי היחיד כאן
14/01/2020 | 07:59
7
42
יש פה עוד כל מיני 'thinkers' שבטוחים שהעולם חייב לשמוע מה יש להם לאמר בטרם יאבד בדרכי תוהו. 
לצפיה ב-'Free Thinking היא משהו חשוב מאד, אשר חסרה בברור ל- aetzbarr.'
Free Thinking היא משהו חשוב מאד, אשר חסרה בברור ל- aetzbarr.
14/01/2020 | 14:16
6
59
עדיין אני מתקשה להכריע האם aetzbarr היתל בכולם משך כשני עשורים (שאני יודע עליהם, ואפשר שיותר מכך, שנעלמו מעיני), או שמא סבל מהפרעה נפשית שטרם הוגדרה במדריך הלקויות הנפשיות.

מכל מקום, החלטתי לנטר גם את פורומי "מתמטיקה" ו"לימודי פיזיקה", אך להתיר את פורום "חתולים" ולהותירו לו...
לצפיה ב-'אני לגמרי חולק עליך'
אני לגמרי חולק עליך
19/01/2020 | 15:09
5
24
עצבר מלא עד מעל לגדותיו במחשבות. הבעיה שלו היא שהוא בחר לבטל את כל השגי האנושות מקדמת דנא. הוא זרק לפח את כל הידע העצום שנצבר, את כל השגיאות שאי פעם נעשו, את כל הגאונות והיצירתיות שטובי בני האנושות אי-פעם הגו, והחליט שהוא יעשה את הכל לבדו, וטוב יותר. והתוצאה עלובה ועגומה. זה בדיוק מה שקורה עם כל הטרחנים הכפייתיים באשר הם. איכשהו הם לא מצליחים להבין וללמוד "בדרך הקשה" ואז הם בוחרים "בדרך משלהם". הם בטוחים לחלוטים - למשל - שאם שריידינגר נראה בדיוק כמו בן אדם, ואם גם הם נראים כמו בני אדם, הרי שהם מסוגלים "לחשוב טוב" לפחות כמוהו. מה שהם לא מבינים ולעולם גם לא יבינו ויפנימו הוא -  שבמהות - עולמו הקונטמפלטיבי של שרידינגר מצוי מעבר לכל מה שהדמיון שלהם יוכל אי פעם להגות. בדמיונם הילדותי הם עפים על עצמם משל היו שועי האנושות לדורותיה... עצבר משווה עצמו בדמיונו לפרמה, הבחור השני סבור ששיעור קומתו כשל מפתחי תורת הקוונטים. חשיבה חופשית לא חסרה להם. חסרה להם השכלה, יכולת, ענווה מינימלית ותפיסת ריאלית של עצמם ומגבלותיהם. 
לצפיה ב-'אתה'
אתה
19/01/2020 | 22:30
4
16
לצפיה ב-''
20/01/2020 | 16:19
3
15
אם לא היית סבור כך הייתי קצת מודאג.
לצפיה ב-'יפה. אז שאלה'
יפה. אז שאלה
20/01/2020 | 21:37
2
13
נולדת ככה סתום?
לצפיה ב-'שאלה רפה, תשובה יפה:'
שאלה רפה, תשובה יפה:
21/01/2020 | 06:41
1
15
בעיניי הסומים אני סומא,
ובעיני הסתומים - סתום; 
בעיניי הרואים אני רואה למרחוק
ובעיני הפקחים - נבון ועמוק.

(החריזה בשביל להעלות חיוך אצל עצבר שבדרך כלל אוכל ממני רק מרורים)
לצפיה ב-'חח אתה נבון ועמוק?'
חח אתה נבון ועמוק?
21/01/2020 | 20:42
10
אל תחמיא לעצמך. לא עצבר ולא אף אחד אחר אוכל ממך מרורים. אתה מייחס לעצמך גם חשיבות שאין לך.
לצפיה ב-'תגלית של גיאומטריה חדשה, אפשר לשלוח לפרס נובל, או לאיג נובל '
תגלית של גיאומטריה חדשה, אפשר לשלוח לפרס נובל, או לאיג נובל
11/01/2020 | 20:33
42
103

תגלית של גיאומטריה חדשה, אפשר לשלוח לפרס נובל, או לפרס איג נובל

תקציר הנושא:
המתמטיקאים מאמינים במספר יחיד המתאים לכל המעגלים, וערכו המקורב הוא 3.14
מספר זה מאפשר את המעבר מקוטר של כל מעגל, אל  ההיקף שלו.
האמונה במספר יחיד זה קיימת אלפי שנים , בקרב המתמטיקאים.
...
המשך>>

תגלית של גיאומטריה חדשה, אפשר לשלוח לפרס נובל, או לפרס איג נובל

תקציר הנושא:
מספר זה מאפשר את המעבר מקוטר של כל מעגל, אל  ההיקף שלו.

מאמונה זו נובעת המשוואה הבאה.
יחס הקטרים של שני מעגלים הנבחרים באופן אקראי (שווה בדיוק) ליחס ההיקפים שלהם.

ייצרתי מכשיר מדידה מכני מדויק מאוד  המסוגל לבדוק את נכונות המשוואה הזו.
השם שניתן למכשיר המדידה הוא   HEKKEFAN
יש לציין כי גם המכשיר וגם המדידה, אינם מוכרים למדע.
המדידה קבעה שיחס הקטרים (גדול  ** ) מהיחס של ההיקפים שלהם.
** ההפרש זעיר, אבל קיים בהחלט.

מדידה זו הפיקה גיאומטריה חדשה , המצטרפת אל הגיאומטריה האוקלידית.
בגיאומטריה החדשה יש לכל מעגל מספר מעבר ייחודי, המתאים לגודלו הממשי.
מספרי המעבר האלה נמצאים בתחום צר, בין 3.1416  ל  3.164

יש לציין כי חישוב מתמטי ( לא מסוגל לגלות ) , את תוצאת המדידה המכנית.
כך התבטלה אמונת המתמטיקאים במספר יחיד, המתאים לכל מעגל.

א.עצבר

A discovery of a new geometry can be sent to the Nobel Prize, or the Ig Nobel Prize

Subject summary:
Mathematicians believe in a single number that corresponds to all circles, and its approximate value is 3.14
This number allows the transition from the diameter of each circle to its circumference.
The belief in this single number has existed for thousands of years among mathematicians.

This belief stems from the following equation.
The diameter ratios of two randomly selected circuits (exactly equal) to their circumference ratio.

I created a very accurate mechanical measuring device capable of testing the correctness of this equation.
The name given to the measuring device is HEKKEFAN
It should be noted that both the instrument and the measurement are unknown to science.
The measurement determined the ratio of diameters (larger **) to the ratio of their circumference.
** The difference is tiny, but definitely exists.

This measurement produced a new geometry, joining the Euclidean geometry.
In the new geometry, each circle has a unique transition number, corresponding to its actual size.
These pass numbers are in a narrow range, from 3.1416 to 3.164

It should be noted that mathematical calculation (not able to discover), the result of mechanical measurement.
This is how the mathematicians' belief was eliminated in a single number, suitable for each circle.

Aetzbar
לצפיה ב-'מה בין גיאומטריה אוקלידית, לגיאומטריה עצברית'
מה בין גיאומטריה אוקלידית, לגיאומטריה עצברית
09/01/2020 | 19:38
42
49

מה בין גיאומטריה אוקלידית ( גיאו' א )  לגיאומטריה עצברית (גיאו' ב)

בשתי הגיאומטריות, הקו הוא המושג היסודי.
לקו יש אורך ממשי וצורה.
שם של צורת קו נבחר באופן שרירותי, וכל צירוף אותיות יכול להתאים.
לכן, גם צירוף האותיות י  ש  ר  יכול לשמש...
המשך>>

מה בין גיאומטריה אוקלידית ( גיאו' א )  לגיאומטריה עצברית (גיאו' ב)

בשתי הגיאומטריות, הקו הוא המושג היסודי.
לקו יש אורך ממשי וצורה.
שם של צורת קו נבחר באופן שרירותי, וכל צירוף אותיות יכול להתאים.
לכן, גם צירוף האותיות י  ש  ר  יכול לשמש כשם של קו.

כלל: כל שתי נקודות שנבחר על קו ישר – הן נמצאות במרחק הכי קצר זו מזו.

גיאו' א היא הגיאומטריה של "המרחק הכי קצר"
עם רעיון "המרחק הכי קצר" אפשר לתאר קווים ישרים מקבילים זה לזה.
עם רעיון "המרחק הכי קצר" אפשר לתאר קו ישר ניצב על קו ישר.
עם רעיון "המרחק הכי קצר" אפשר לתאר מישור.

גיאו' א היא הגיאומטריה של קו ישר פתוח.
שני קווים ישרים, היוצאים מאותה נקודה, לשני כיוונים אחרים – יוצרים צורה.
כל צירוף אותיות יכול להתאים כשם לצורה זו, והצירוף שנבחר הוא ז  ו  ו  י ת

גיאו' ב היא הגיאומטריה של קו סגור, שהשם שנבחר עבור צורתו הוא עגול.
לכל קו עגול סגור יש אורך ממשי , וצורה ייחודית לאורך ממשי זה..
כלל: כל שתי נקודות שנבחר על קו עגול סגור, הן לא נמצאות במרחק הכי קצר זו מזו.

גיאו' א  וגיאו' ב הן אחרות לגמרי, אך הן משלימות זו את זו.
מפתח הזהב של גיאו א הוא משפט פיתגורס.
מפתח הזהב של גיאו' ב הוא ניסוי ההיקפן.

א.עצבר

לצפיה ב-'חיידקים שניזונים מחשמל'
חיידקים שניזונים מחשמל
08/01/2020 | 18:45
25
כתבה על מחקר שמצא את המנגנון שמאפשר לחיידקים להפיק אנרגיה מחשמל.

לפי דעתי החיידקים האלה הם פתח למהפכה. ניתן יהיה בעזרתם להפיק סוכר מחשמל, ובסופו של דבר כל סוג של מזון רק בעזרת חשמל.

מכיוון שאנרגיה סולארית עוקפת בהרבה פוטוסינתזה טבעית זה יאפשר לייצר הרבה יותר אוכל, חוץ מזה גם בחקלאות רגילה יש המון הוצאת אנרגיה בגידול ובהובלה.   
לצפיה ב-'יש חיים ביקום, או אין חיים ביקום'
יש חיים ביקום, או אין חיים ביקום
03/01/2020 | 15:41
41
79

הטוען "שאין חיים ביקום" , טוען טענה מסוג "אין"
טענה מסוג "אין" לא ניתנת להוכחה,  אלא רק להפרכה.
טענה מסוג "אין" חייבת להתקבל כנכונה מיד עם הופעתה, ובכל רגע יתכן שיפריכו אותה.

הטוען "שיש חיים ביקום", טוען טענה מסוג...
המשך>>

הטוען "שאין חיים ביקום" , טוען טענה מסוג "אין"
טענה מסוג "אין" לא ניתנת להוכחה,  אלא רק להפרכה.
טענה מסוג "אין" חייבת להתקבל כנכונה מיד עם הופעתה, ובכל רגע יתכן שיפריכו אותה.

הטוען "שיש חיים ביקום", טוען טענה מסוג "יש"
טענה מסוג "יש" חייבת בהוכחה.
עד היום לא נתגלו חיים ביקום, ולכן הטענה "אין חיים ביקום", ממשיכה להתקבל כנכונה.

א.עצבר

לצפיה ב-'משפט פיתגורס, המשפט האחרון של פרמה, והמשפט הראשון של עצבר'
משפט פיתגורס, המשפט האחרון של פרמה, והמשפט הראשון של עצבר
27/12/2019 | 09:55
42
83

משפט פיתגורס ,המשפט האחרון של פרמה, והמשפט הראשון של עצבר

משפט פיתגורס מציג טענה מסוג "יש"
"יש" אפשרות לחשב את אורך היתר של משולש ישר זווית, על פי אורכי הניצבים שלו.
החישוב אינו מושלם, אבל ניתן לשפרו עוד ועוד.
טענה מסוג "יש" חייבת בהוכחה,...
המשך>>

משפט פיתגורס ,המשפט האחרון של פרמה, והמשפט הראשון של עצבר

משפט פיתגורס מציג טענה מסוג "יש"
"יש" אפשרות לחשב את אורך היתר של משולש ישר זווית, על פי אורכי הניצבים שלו.
החישוב אינו מושלם, אבל ניתן לשפרו עוד ועוד.
טענה מסוג "יש" חייבת בהוכחה, ויש הוכחות רבות למשפט פיתגורס.

המשפט האחרון של פרמה, והמשפט הראשון של עצבר, הן טענות מסוג "אין"

פרמה טוען "שאין משוואות" מסוג  אאא + בבב = גגג
עצבר טוען "שאין אפשרות" לחשב את אורכה של קשת עגולה, על פי אורך המיתר שלה.

טענות מסוג "אין" אינן ניתנות להוכחה, והן חייבות להתקבל כנכונות, מיד עם הופעתן.
טענות מסוג "אין" ניתנות רק להפרכה.

כדי להפריך את טענת פרמה, צריך שיופיע מתמטיקאי ויציג 3 מספרים  טבעיים א , ב , ג  המקיימים את המשוואה  אאא+בבב=גגג
עד היום לא הופיע מתמטיקאי זה , ולכן טענת פרמה ממשיכה להתקבל כנכונה.

כדי להפריך את טענת עצבר, צריך שיופיע מתמטיקאי ויחשב את אורכה של קשת עגולה, על פי אורך המיתר שלה , שהוא לדוגמה  3 ס"מ
עד היום מתמטיקאי זה לא הופיע, ולכן יש לקבל כנכונה את טענת עצבר.

מטענת עצבר נובע : חישובי פאי המקובלים במדע , אינם נכונים.

א.עצבר

לצפיה ב-'הטעות של ארכימדס'
הטעות של ארכימדס
22/12/2019 | 21:28
45
108

הטעות של ארכימדס
לארכימדס יש מקום חשוב ומכובד בהיכל המדע.
עננה קטנטונת מעיבה על מפעלו המדעי הכביר, והיא ממש עגולה.

קיצורים:
מעגל הוא שם מקוצר " לקו עגול סגור" , ובקיצור  קעס
ממר"צ – מצולע משוכלל רב צלעות

הסכמה: אורך ממשי...
המשך>>

הטעות של ארכימדס
לארכימדס יש מקום חשוב ומכובד בהיכל המדע.
עננה קטנטונת מעיבה על מפעלו המדעי הכביר, והיא ממש עגולה.

קיצורים:
מעגל הוא שם מקוצר " לקו עגול סגור" , ובקיצור  קעס
ממר"צ – מצולע משוכלל רב צלעות

הסכמה: אורך ממשי של קו יוצג עם מספר של מ"מ, כמו לדוגמה 0.17 מ"מ , 8173 מ"מ וכן הלאה

גישת ארכימדס אל קווים עגולים סגורים.
   ארכימדס הניח כי שני הנתונים הבאים יתקיימו בכל אורך ממשי של קעס

נתון ראשון:  (אורך קעס) > מהיקף ממר"צ שחסום בקעס
נתון שני:      (אורך קעס) < מהיקף ממר"צ שחוסם את קעס

נתון ראשון מובן מאליו,  כיוון שאורך קשת > מאורך המיתר של הקשת
נתון ראשון אינו דורש הוכחה, והוא מובן מאליו.
נתון שני אינו מובן מאליו, והוא דורש הוכחה.
ארכימדס אינו מספק הוכחה, וגם הנתון השני נתפס כמובן מאליו.

ארכימדס ידע כי לא קיים חישוב מתמטי של אורך קעס על פי קוטרו, ולכן הוא הפעיל את שיטת המיצוי , על ממר"צ חוסם קעס, וממר"צ חסום בקעס,
כך נתקבלה התוצאה של מספר יחיד שערכו נמצא בין 3.1415  ל 3.1416 המתאים לכל זוג ממר"צים חוסם ונחסם , ולא משנה מהו גודלם הממשי.

את התוצאה הזו העתיק ארכימדס אל (כל קעס בעל קוטר) הנמצא בין זוג ממר"צים,  
תוצאה זו עברה מדור לדור, עד ימינו אלה.
תוצאה זו עיכבה את התפתחות הגיאומטריה.

2000 שנים אחרי ארכימדס נערך ניסוי ההיקפן.
ניסוי ההיקפן ותוצאותיו כבר תוארו בהרחבה, אבל התיאור הפיקנטי הבא עוד לא הוצג.

אם מדובר בקעס זעיר, כמו 0.001 מ"מ יתקיימו שני הנתונים הבאים
נתון ראשון:  (אורך קעס) > מהיקף ממר"צ שחסום בקעס
נתון שני:      (אורך קעס) גם > מהיקף ממר"צ שחוסם את קעס

יש להדגיש כי ניסוי ההיקפן לא יכול היה להיערך בתקופת ארכימדס, כי התעשייה המכנית
העתיקה ,לא יכלה לייצר מכשיר מדידה מדויק מאוד, כמו ההיקפן.

א.עצבר

לצפיה ב-'אם המרחב הוא ריק וחומר ואנרגיה שמעורבבים ביניהם'
אם המרחב הוא ריק וחומר ואנרגיה שמעורבבים ביניהם
23/12/2019 | 23:54
13
28
אז המרחב לא יכול להתעקם כדברי איינשטיין, כי בריק אין מה להתעקם, להתיישר או כל דבר אחר בהיותו ריק, ולכן רק החומר והאנרגיה יכולים להתעקם. מכאן, שהכבידה היא לא תוצאה של עקמומיות המרחב אלא רק משהו שקשור לחומר ולאנרגיה.

אם מישהו חושב שהמרחב הוא לא ריק וחומר ואנרגיה שמעורבבים ביניהם אלא דווקא משהו אחר הוא מוזמן לכתוב זאת, ולהסביר איך המרחב לפי ההגדרה שלו מתעקם כפי שגם איינשטיין אמר.
לצפיה ב-'המרחב אינו ריק, והוא מלא בזמן פסיבי.'
המרחב אינו ריק, והוא מלא בזמן פסיבי.
24/12/2019 | 08:10
12
39
אלה הם תנאי ההתחלה של המציאות הפיזיקלית.

זמן פסיבי נח מוחלט וקר מוחלט, ממלא את המרחב האינסופי.
זמן פסיבי הוא התווך , של גלים , הנעים במהירות C .
גם האנרגיה ממלאת את המרחב האינסופי.

זמן פסיבי ואנרגיה הם "דברים כמותיים נמדדים"
מצירוף כמויות של זמן פסיבי ואנרגיה נוצר החומר.
החומר אינו "דבר כמותי" והוא בגדר של צורה פיזיקלית.

א.עצבר

לצפיה ב-'אם המרחב היה מורכב מעצבר, היה כל כך עקום שמיד קורס לחור שחור'
אם המרחב היה מורכב מעצבר, היה כל כך עקום שמיד קורס לחור שחור
24/12/2019 | 09:02
1
8
לצפיה ב-''
24/12/2019 | 16:37
לצפיה ב-'ואיפה נמצאים הזמן הפסיבי הזה והאנרגיה?'
ואיפה נמצאים הזמן הפסיבי הזה והאנרגיה?
24/12/2019 | 16:40
4
20
ואיך אנרגיה יכולה להיות אנרגיה אם אין ריק במרחב?
לצפיה ב-'אנרגיה היא מושג כמותי ערטילאי , וגם זמן פסיבי הוא כזה'
אנרגיה היא מושג כמותי ערטילאי , וגם זמן פסיבי הוא כזה
24/12/2019 | 23:35
3
13
גם המרחב הריק הוא מושג כמותי ערטילאי.

אלה הם תנאי הפתיחה של המציאות הפיזיקלית.
מרחב ריק שהתמלא  בזמן פסיבי ובאנרגיה.

בתנאי הפתיחה החומר לא קיים, והזמן האקטיבי עוד לא קיים.
החומר נוצר מצירוף כמויות של זמן פסיבי ואנרגיה.
כאשר הופיע שינוי בחומר, הופיע הזמן האקטיבי המוכר לכולנו.
כאשר הופיע החומר, הופיעה גם האנרגיה הפסיבית של החומר.

א.עצבר

לצפיה ב-'אז בריק יש את הכל?'
אז בריק יש את הכל?
25/12/2019 | 01:31
2
5
לצפיה ב-'גם ניסוח כזה מתקבל על הדעת.'
גם ניסוח כזה מתקבל על הדעת.
25/12/2019 | 07:38
1
23
ואולם,
התיאור המדעי חייב לכלול "דברים כמותיים רציפים נמדדים" דכר"נים
אין הרבה דכר"נים בעולם.
3 מהם שייכים לתחום הגיאומטרי והם , האורך, השטח, והנפח
2 מהם שייכים לתחום הפיזיקלי , והם הזמן והאנרגיה.

מהו הסימנים המובהקים  של דכר"נ ?
לאדם יש יכולת טבעית להבחין בכמות של דכר"נ
כל כמות שנבחר ממנו , תמיד יש כמות גדולה יותר, וקטנה יותר

א.עצבר
לצפיה ב-'אז, נראה כי טמטומך אינו דרכ"נ, יען כי אין כמות קטנה ממנו...'
אז, נראה כי טמטומך אינו דרכ"נ, יען כי אין כמות קטנה ממנו...
25/12/2019 | 09:06
6
לצפיה ב-'גלים אלקטרומגנטיים יכולים לנוע בריק ואינם זקוקים לתווך...'
גלים אלקטרומגנטיים יכולים לנוע בריק ואינם זקוקים לתווך...
24/12/2019 | 20:58
4
3
לצפיה ב-'נכון. אבל לא רק גלים אלקטרומגנטיים נעים בריק,'
נכון. אבל לא רק גלים אלקטרומגנטיים נעים בריק,
24/12/2019 | 22:50
3
23
כל גוף  מהקטן ביותר ועד הגדול ביותר גם הם נעים בריק...
לצפיה ב-'אין ריק בעולם, המרחב האינסופי מלא בזמן פסיבי.'
אין ריק בעולם, המרחב האינסופי מלא בזמן פסיבי.
24/12/2019 | 23:20
1
18
זמן פסיבי מאפשר מעבר דרכו לגופים ממשיים, ללא כל חיכוך, והוא גם תווך המאפשר תנועה של גלי זמן פסיבי.

זמן פסיבי יוצר יקום חדש, ושונה לחלוטין מהיקום של ניוטון ומהיקום של איינשטיין.

א.עצבר
לצפיה ב-'בסדר'
בסדר
24/12/2019 | 23:29
4
לצפיה ב-'התיחסתי למשפטו'
התיחסתי למשפטו
25/12/2019 | 08:56
29
לצפיה ב-'עכירות קרנית וסיכון לממאירות אצל רופאים, רנטגנאים ואחיות עוב'
עכירות קרנית וסיכון לממאירות אצל רופאים, רנטגנאים ואחיות עוב
21/12/2019 | 11:54
16
פעולות פולשניות ברפואה, בהם מכשור רפואי מתוחכם מוחדר לתוך הגוף, מבוצע לרוב תחת שיקוף על מנת לכוון את המיכשור למקום הבעייתי המתאים בגוף- לדוגמה צינתור לב הנעשה על מנת לאתר ולשחרר את החסימה בכלי הדם המזרימים דם ללב. פעולות אלו לרוב מחליפות את הצורך בפעולה כירורגית פולשנית יותר. שיקוף הרנטגן הרציף בפעולות אלו מלווה בחשיפה לקרינת רנטגן שהיא פי 100-1000 מכמות הקרינה בצילום חזה. לנבדק היא יכולה לגרום בסיכון של 1:10,000 לפגיעה בעור (אדמומיות, כוויות) ולעלייה קטנה בסיכון להתפתחות סרטן בעתיד (לכן חשוב לרופאי עור להימנע מביצוע ביופסיה בנגעים כאלו, כיוון שאם הנזק עמוק, הפצע יתקשה להחלים ואז ייווצר זיהום). הקרינה גם משפיעה על אנשי הצוות, אשר אמנם מוגנים באמצעי הגנה שונים, אך עדיין חשופים לה. אחת ההשפעות הידועות על אנשי צוות העובדים עם קרינה, אשר נבדקת בבדיקות תקופתיות, הינה עכירות הקרנית על רקע חשיפה לקרינה.
בכנס ה-RNSA (Radiological Society of North America) האחרון, כנס רדיולוגים בינלאומי, דווח על רקע מחקרים אחרונים בתחום, שעכירות העדשה, כאשר היא על רקע חשיפה לקרינה, מופיעה לרוב בחלק האחורי של העין. למשל מחקר משנת 2010 מצא כי במחצית מהקרדיולוגים ההתערבותיים וב-45% מהאחיות שהשתתפו בפרוצדורות ההתערבותיות הייתה...לחצו להמשך קריאה

לצפיה ב-'ספרי עיון מומלצים לשנת 2019'
ספרי עיון מומלצים לשנת 2019
14/12/2019 | 11:04
21
להלן סקירת ספרי עיון בעברית לשנת 2019- והפעם מסעות דניאל מאת דניאל קרן, הערות שוליים מרתקות מן ההיסטוריה מאת גיימס מילטון, אבולוציות מאת אורן הרמן ובלב הגיהנום מאת זלמן גרדובסקי (בתרגומו של אביחי צור )....לחצו להמשך קריאה
לצפיה ב-'החתול של שרדינגר על פי פרשנות קופנהגן הוא לא חי ולא מת'
החתול של שרדינגר על פי פרשנות קופנהגן הוא לא חי ולא מת
14/12/2019 | 23:12
65
99
או גם חי וגם מת.
אבל אותו החתול של שרדינגר על פי פרשנות hnc הוא או חי או מת ולא שום דבר אחר, וזה מבחינתו של החתול עצמו שזה מה שבאמת קובע.
המשך>>
או גם חי וגם מת.
אבל אותו החתול של שרדינגר על פי פרשנות hnc הוא או חי או מת ולא שום דבר אחר, וזה מבחינתו של החתול עצמו שזה מה שבאמת קובע.
לצפיה ב-'משפט הקופים ומשפט המעגלים'
משפט הקופים ומשפט המעגלים
14/12/2019 | 21:14
27
59

משפט הקופים ומשפט המעגלים

בשנת 1925 התקיים משפט מפורסם בארה"ב , הידוע בשם "משפט סקופס" או "משפט הקופים". ( ראו בוויקיפדיה...משפט הקופים)

בדמיון למשפט הקופים, אני מציע את משפט המעגלים.

מספר זה מאפשר את המעבר מאורך קוטר של כל מעגל, אל אורך ההיקף שלו.

מאמונה זו נובעת המשוואה הבאה.
יחס הקטרים של שני מעגלים הנבחרים באופן אקראי (שווה בדיוק) ליחס ההיקפים שלהם.

ניסוי מעשי הכולל מדידה חדשנית מדויקת , מפריך את אמונת המתמטיקאים.
הניסוי קובע שיחס הקטרים (גדול במקצת – הפרש זעיר אך וודאי ) מיחס ההיקפים

תוצאה זו של הפרש זעיר, מבטלת את אמונת המתמטיקאים במספר היחיד  3.14
תוצאה זו קובעת כי לכל מעגל יש מספר ייחודי, המאפשר את המעבר מאורך הקוטר אל אורך ההיקף.
המספרים הייחודיים האלה נמצאים בתחום צר בין 3.1416  ל  3.164 , כאשר הגודל הממשי של מעגל, קובע את המספר הייחודי שלו.
הכלל המנחה הוא  – ככל שהמעגל קטן יותר, המספר הייחודי שלו גדול יותר.

משפט המעגלים אמור לקבוע מה יש ללמד במערכת החינוך ? את אמונת המתמטיקאים, או את תוצאת הניסוי המעשי.

גם משפט הקופים קבע מה יש ללמד במערכת החינוך.

יש להוסיף כי המתמטיקאים המציאו לעצמם הוכחה מתמטית לאמונתם במספר יחיד.
משפט המעגלים יפסול בקלות את ההוכחה הזו.
גם אין ספק שמשפט המעגלים יקבל את תוצאת הניסוי המעשי, מכיוון שהוא מובן ומוחשי, ואפשר לחזור עליו תמיד.

א.עצבר

לצפיה ב-'משפט הקופים - וויקיפדיה'
משפט הקופים - וויקיפדיה
14/12/2019 | 21:18
1
15
לצפיה ב-'אינך דארווין. אתה סתם עובר בטל, אסתֵירא בלגינא...'
אינך דארווין. אתה סתם עובר בטל, אסתֵירא בלגינא...
15/12/2019 | 00:38
5
לצפיה ב-'כבר נטען...'
כבר נטען...
15/12/2019 | 00:36
15
לצפיה ב-'חישוב פרקטי ומספרפר'
חישוב פרקטי ומספרפר
15/12/2019 | 20:00
18
38

חישוב פרקטי ומספרפר 

מתמטיקאי  מ  ,  ופיזיקאי  פ   , עורכים דיון על חישוב ומדידה

מ : הצעד הראשון של המתמטיקה בתחום הגיאומטרי, היא ההחלטה הבאה.

ריבוע שאורך צלעו מיוצג על ידי 1 של אורך,  שטחו יהיה מיוצג על ידי 1 של שטח

פ : ומה הלאה ?
מ: אני רוצה להעניק את השם "ריבוע בסיסי" לריבוע שאורך צלעו מיוצג על ידי 1 של אורך, ושטחו מיוצג על ידי 1 של שטח.
פ : מסכים

מ: עכשיו תדמיין מעגל חסום בריבוע זה.
פ : דמיינתי , זה קל ופשוט.

מ: ואני רוצה להחליף את המלה מעגל בשלוש מלים,  "קו עגול סגור".
פ : החלפה טובה, אני רואה בדמיון ריבוע בסיסי שכל צלע שלו בנויה מקטע של קו ישר, ובתוכו חסום קו עגול סגור.

מ: ואבקש להיות יעיל, ולהשתמש בצירוף האותיות קעס כשם קצר "לקו עגול סגור".
פ : טוב, אני רואה בדמיון קעס חסום בריבוע הבסיסי.
מ : ועכשיו אני רוצה למצוא את המספר המייצג את אורך הקעס הזה.

פ : איך אפשר ?
מ: בעזרת משפט פיתגורס וחישוב מתמטי מתאים
פ : אבל משפט פיתגורס טוב רק לקטעי קו ישר, וגם זה בקושי.
מ: למה בקושי ?
פ : מכיוון שהחישוב המתמטי המבוסס על משפט פיתגורס , לא מצליח  למצוא את המספר המייצג את אורך האלכסון הישר, של הריבוע הבסיסי.

מ: נכון שהחישוב המתמטי לא מצליח לגלות את המספר המייצג את אורך האלכסון של הריבוע הבסיסי, אבל בטוח שהמספר הזה  נמצא בין 1.41421  ל 1.41422
פ : זה מה שאמרתי, החישוב המתמטי המבוסס על משפט פיתגורס, מתאים בקושי לקו ישר

מ: זו תוצאה חישובית יפה מאוד....בין 1.41421  ל  1.41422 ואפשר גם לשפר אותה אם נרצה ...בין 1.414213  ל  1.414214
פ : ובכל זאת החישוב אינו מושלם, והוא נותן תוצאה של מדידה ממשית.

מ: אני לא מבין מה הקשר בין חישוב למדידה ממשית.
פ: כל מדידה ממשית, מסתיימת עם תוצאה של שני מספרים, ולא מספר יחיד.
מ: אולי תיתן דוגמה

פ : אם תשאל אותי מה אורך הספר הזה, אשתמש בסרגל ואצליח בקלות להגיע לתוצאה הבאה. אורך הספר נמצא בין 28 ס"מ , ל 28.5 ס"מ
ואם אתאמץ יותר ואשתמש בזכוכית מגדלת, אגיע לשני המספרים 28.3 ס"מ ו 28.4 ס"מ
אבל לעולם לא אצליח לקבוע מספר יחיד לאורך הספר.

מ: יש מכשירי מדידה יותר מדויקים מסרגל פשוט.
פ : עם קליבר אפשר למדוד את קוטרו של המטבע שקל , אבל שוב פעם נקבל שני מספרים, אלא שהם יהיו קרובים מאוד זה לזה.
קוטר המטבע נמצא בין 22 מ"מ,  22.1 מ"מ

מ: אני מבין שכל מדידה היא לא מושלמת, ולכן היא מסתיימת עם שני מספרים.
פ : גם החישוב שלך לא מושלם, והוא מסתיים עם תוצאה של שני מספרים.

מ: אין לי ברירה אלא להסכים אתך, אבל החישוב מפיק שני מספרים קרובים מאוד זה לזה, כמו  1.414213  ו   1.414214 , ומדידה לעולם לא תצליח  ככה.
פ : ובכל זאת זו תוצאה של מדידה, החישוב על פי משפט פיתגורס דומה למדידה.

מ: לאן אתה חותר ?
פ: אני חותר להכנסת  ביטוי חדש למתמטיקה, והוא  "חישוב פרקטי" .
חישוב פרקטי מסתיים תמיד עם תוצאה של שני מספרים קרובים זה לזה, וככל שהחישוב מדויק יותר, שני המספרים האמורים קרובים יותר זה לזה.

מ: קשה לי להסכים עם הביטוי החדש הזה, אבל אין לי ברירה.
הייתי רגיל לחישוב אידיאלי עם תוצאה של מספר יחיד, ועתה אני מסכים שיש גם חישוב פרקטי המבוסס על משפט פיתגורס, המפיק תוצאה של שני מספרים קרובים זה לזה.

פ : ועתה אני מציע לקבוע את השם  מספרפר  לתוצאה של מדידה או חישוב פרקטי.
מ :  ומה נעשה עם מספרפר ?

פ : נגיד שאורך האלכסון של ריבוע שאורך צלעו1 , מיוצג על ידי המספרפר (2)1.4141  
מספרפר זה מציג באופן יעיל ופשוט, שני מספרים קרובים זה לזה.
המספר הראשון נמצא מצד שמאל של הספרה בסוגריים , וערכו 1.4141
המספר השני הוא  1.4142 והוא מתקבל כאשר מחליפים את הספרה האחרונה של המספר הראשון, בספרה שבתוך הסוגריים.

מ : ואיך תציג את אורך הגובה של משולש שווה צלעות, שאורכן מיוצג על ידי 1
פ : אורך הגובה של משולש שווה צלעות, שאורך צלעו 1 ,מיוצג על ידי המספרפר (3)0.86602

מ: ואיך תציג את הגובה שלך ?"
פ: עם המספרפר  (5)178.0 ס"מ

מ: בל נשכח כי יש למתמטיקאים גם חישוב מושלם, המסתיים עם מספר יחיד.
פ: החישוב הזה לא חל על כמויות רציפות גיאומטריות כמו אורך, שטח או נפח.
מ: נכון, הוא חל על כמויות בדידות.

מ: עכשיו ברור לי כי החישוב המתמטי המבוסס על משפט פיתגורס אינו מדויק , והוא חישוב פרקטי המסתיים תמיד עם תוצאה של מספרפר.

פ: חישוב פרקטי זה תקף רק לקטעי קו ישר, ואי אפשר להחיל אותו על קווים עגולים או עקומים.
מ: אז איך נחשב את אורך הקעס החסום בריבוע הבסיסי ?
פ: חישוב אינו אפשרי, אבל מדידה מדויקת יכולה לפתור את הבעיה.

א.עצבר
12/2019

לצפיה ב-'רדיאן הוא גדלה של זוית מרכזית אשר קרניה תוחמות קשת מעגל'
רדיאן הוא גדלה של זוית מרכזית אשר קרניה תוחמות קשת מעגל
15/12/2019 | 23:43
14
שארכה כארך רדיוס המעגל.
אתה יודע למדוד ארך קשת זו וקראת לה רדיוסה.

לאור זאת, הבה נתבונן בשני מעגלים שונים כלשהם במישור להם נקודת מרכז משותפת ובזוית מרכזית כלשהי אשר קרניה תוחמות "רדיוסה" במעגל הקטן מבין השנים.
האם קרני אותה זוית זו עצמה תוחמות "רדיוסה" גם במעגל הגדול יותר?
כן או לא?

זו הגדרה.

לכן ארך הקשתות של מעגלים שונים בעלי מרכז משותף, עליהן נשענת זוית מרכזית משותפת, θ, הוא r*θ, לכל θ ולכל r (קרני הזוית המרכזית המשותפת חותכות את המעגלים השונים) ולכן היחס בין ההקפים השונים הוא כיחס בין הרדיוסים השונים.
כאמור - זה ענין של הגדרה.

הנסיונות של מתמטיקאים קדומים לחשב את ערכו של היחס הקבוע בין רדיוסו של מעגל לבין הקפו - נעשו תחילה באמצעות מצולעים מרובי צלעות, חוסמים וחסומים, אולם היה זה רק הנסיון למצא ערך נומרי ליחס זה.

הנסיונות הללו למצא ערך נומרי - אינם צריכים להניח לג'יברישך הנואל, עובר בטל, ידידי, להסיח הדעת מכך שיחס ההקפים כיחס הרדיוסים, זאת מכיון שמלֹא הזוית הנפרשׂת מן המרכז היא משותפת לכל המעגלים משותפי המרכז וזהה בכולם.

אשר לתוצאות מדידות:
תוצאות מדידות הן בהכרח מספרים רציונליים, פשוט מפני שלמכשירי מדידה יש רמת דיוק מוצהרת מסוימת, ולרגיסטרים יש רוחב מסוים.
במציאוּת, גדלים רבים הינם אירציונליים, למשל ארך אלכסון של רבוע שצלעו יחידה.
לא נתן לרשום מספר אירציונלי, אלא בסִמול ספציפי שיוחד לו ואין מקום לטעון כי ארך אלכסון זה הוא מספרפר, עובר בטל, אסתֵירא בלגינא...
לצפיה ב-'גבהו של משלש שווה-צלעות שצלעו יחידה הוא בדיוק sqrt(3)/2 שהוא'
גבהו של משלש שווה-צלעות שצלעו יחידה הוא בדיוק sqrt(3)/2 שהוא
15/12/2019 | 23:59
15
מספר אירציונלי, ואין צרך במספרפר, אלא אם כן אתה טכ"ט (*)

(*) טכ"ט - טרחנחן-כפייתיתי-טִרְדוֹנִינִי 
לצפיה ב-'חישוב פרקטי בא בעקבות ידיעה טבעית, על קיומן של כמויות רציפות'
חישוב פרקטי בא בעקבות ידיעה טבעית, על קיומן של כמויות רציפות
16/12/2019 | 03:02
15
21
יש רק 5 כמויות רציפות בעולם.
3 בתחום הגיאומטרי והם אורך, שטח ונפח
2 בתחום הפיזיקלי והם זמן ואנרגיה.

מאז ומתמיד חיפש האדם את הדבר הכמותי הששי
האם ימצא אותו ?

א.עצבר

לצפיה ב-'חישוב רציף הוא עם מספרפרים, וחישוב בדיד הוא עם מספרים'
חישוב רציף הוא עם מספרפרים, וחישוב בדיד הוא עם מספרים
16/12/2019 | 03:14
3
8
לצפיה ב-'הגדר "חשוב רציף" או שמא מדובר ב"חשוב רציפציף"?'
הגדר "חשוב רציף" או שמא מדובר ב"חשוב רציפציף"?
16/12/2019 | 08:36
2
18
הגדר גם "חשוב בדיד" והסבר מדוע אינך עושה שמוש במונח "חשוב בדידיד"...
לצפיה ב-'צירוף האותיות ... ה ג ד ר .... זה שם של מה ?'
צירוף האותיות ... ה ג ד ר .... זה שם של מה ?
16/12/2019 | 12:32
1
3
לצפיה ב-'צרוף האותיות ע ו ב ר ב ט ל הוא your middle name, מסתבר'
צרוף האותיות ע ו ב ר ב ט ל הוא your middle name, מסתבר
16/12/2019 | 13:21
2
לצפיה ב-'בניגוד למקובל, זווית זה לא דבר כמותי'
בניגוד למקובל, זווית זה לא דבר כמותי
16/12/2019 | 03:25
4
27
צירוף האותיות ז  ו  י  ת  זה שם של מה ?
צירוף האותיות  ז   ו   י   ת  זה שם של צורה גיאומטרית
צירוף האותיות צ   ו    ר    ה  זה שם של ידיעה טבעית

א.עצבר 
לצפיה ב-'זוית היא דבר כמותי ומשמשת לציון שעור סבוב (turn)!'
זוית היא דבר כמותי ומשמשת לציון שעור סבוב (turn)!
16/12/2019 | 08:46
23
צרוף האותיות   ע ו ב ר   ב ט ל   זה שם של מה?
לצפיה ב-'סיכום נושא זוויות'
סיכום נושא זוויות
16/12/2019 | 09:48
2
26

סיכום נושא זווית

זווית זה שם של צורה גיאומטרית.
צורה זו מתקבלת משני קווים ישרים - היוצאים מאותה נקודה – לשני כיוונים אחרים.

יש שתי אפשרויות לתאר זווית מסוימת, אך התיאור יהיה תמיד עם מספרפר יחס.
האפשרות הראשונה היא באמצעות משולש ישר זווית .
האפשרות השנייה היא באמצעות קו עגול סגור, שממרכזו יוצאים שני קווים ישרים לשני כיוונים אחרים.

כדי לתאר זווית מסוימת באמצעות משולש ישר זווית, מספיק להציג מספרפר יחס, הנובע
מאורך נמדד של הניצב מול הזווית, ומאורך נמדד של הניצב שליד הזווית.
ללא מדידה ניתן לקבוע, כי מספר היחס 1 יתאר זווית ישרה

כדי לתאר זווית מרכזית מסוימת באמצעות קו עגול סגור, מספיק להציג מספרפר יחס , הנובע מאורך נמדד של הקשת שבין שני הקווים הישרים האמורים, לבין אורך כללי נמדד  של הקו העגול הסגור.
ללא מדידה ניתן לקבוע, כי מספר היחס 0.25 יתאר זווית ישרה

העיסוק המעשי בזוויות העדיף את הציור המוחשי של 360 קווים ישרים היוצאים ממרכזו של קו עגול סגור, ומחלקים אותו ל 360 קשתות שוות באורכן.

העדפה זו מובנת לאור התוצאות הבאות
מספרפר היחס של זווית שבין קרניה יש 30 קשתות הוא (4)0.08333  (עדיף התיאור של 30 קשתות, על תיאור מספר)

מספר היחס של זווית שבין קרניה יש 54 קשתות הוא 0.15  (עדיף התיאור של 54 קשתות על תיאור מספר)

מספרפר היחס של זווית שבין קרניה יש 83 קשתות הוא (6)0.230555  (עדיף התיאור של 83 קשתות, על תיאור מספרפר)

אין ספק שקיימת כמות מסוימת של קשתות, שאורכן המצטבר = לאורך הקו הישר של קרן הזווית .
כמות זו של קשתות, תלויה באורך הממשי של קו עגול סגור.

בקו עגול סגור בעל אורך זעיר כמו 0.01 מ"מ  כמות הקשתות המקורבת היא 56.96

בקו עגול סגור בעל אורך גדול כמו 1 ק"מ , כמות הקשתות המקורבת היא 57.3

לכל אורך ממשי של קו עגול סגור תהיה כמות קשתות ייחודית, בין 56.96  ל 57.3

א.עצבר

לצפיה ב-'סכום ענין זויות !'
סכום ענין זויות !
16/12/2019 | 10:30
26
רדיאן הוא גדלה של זוית מרכזית אשר קרניה תוחמות קשת מעגל שארכה כארך רדיוס המעגל.

לאור זאת, הבה נתבונן בשני מעגלים שונים כלשהם במישור להם נקודת מרכז משותפת ובזוית מרכזית כלשהי אשר קרניה תוחמות "רדיוסה" במעגל הקטן מבין השנים.
כן או לא?

זו הגדרה.

לכן ארך הקשתות של מעגלים שונים בעלי מרכז משותף, עליהן נשענת זוית מרכזית משותפת, θ, הוא r*θ, לכל θ ולכל r (קרני הזוית המרכזית המשותפת חותכות את המעגלים השונים) ולכן היחס בין ההקפים השונים הוא כיחס בין הרדיוסים השונים.

הנסיונות של מתמטיקאים קדומים לחשב את ערכו של היחס הקבוע בין רדיוסו של מעגל לבין הקפו - נעשו תחילה באמצעות מצולעים מרובי צלעות, חוסמים וחסומים, אולם היה זה רק הנסיון למצא ערך נומרי ליחס זה.

הנסיונות הללו למצא ערך נומרי - אינם צריכים להניח לג'יברישך הנואל, עובר בטל, ידידי, להסיח הדעת מכך שיחס ההקפים כיחס הרדיוסים, זאת מכיון שמלֹא הזוית הנפרשׂת מן המרכז היא משותפת לכל המעגלים משותפי המרכז וזהה בכולם.

אשר לתוצאות מדידות:
תוצאות מדידות הן בהכרח מספרים רציונליים, פשוט מפני שלמכשירי מדידה יש רמת דיוק מוצהרת מסוימת, ולרגיסטרים יש רוחב מסוים.
לא נתן לרשום מספר אירציונלי, אלא בסִמול ספציפי שיוחד לו ואין מקום לטעון כי ארך אלכסון זה הוא מספרפר, עובר בטל, אסתֵירא בלגינא...
לצפיה ב-'חברבר, אתה חופרפר'
חברבר, אתה חופרפר
16/12/2019 | 19:08
5
לצפיה ב-'הגדר "רציפות" או שמא מדובר ב"רציפותפות" (נמדדת ב"מספרפרים"?)'
הגדר "רציפות" או שמא מדובר ב"רציפותפות" (נמדדת ב"מספרפרים"?)
16/12/2019 | 08:32
5
9
לצפיה ב-'אתה לא תצא ממנו'
אתה לא תצא ממנו
16/12/2019 | 14:49
4
39
למתבונן מהצד נראה כאילו הוא ממש מהתל בכל מי שמנסה להתדיין עימו. אם זה כך הרי שהדיון מיותר. אם זה לא כך, ודאי שהוא מיותר.
לצפיה ב-'יש עוד אפשרות, וממש לא כדאי להתעלם ממנה'
יש עוד אפשרות, וממש לא כדאי להתעלם ממנה
16/12/2019 | 15:56
1
10
לצפיה ב-'האפשרות הסבירה - עובר בטל, אסתירא בלגינא, בגיר שלא התבגר...'
האפשרות הסבירה - עובר בטל, אסתירא בלגינא, בגיר שלא התבגר...
16/12/2019 | 17:14
7
לצפיה ב-'אינני עושה משהו שאין בו הנאה...ואינני לוקח שבויים...'
אינני עושה משהו שאין בו הנאה...ואינני לוקח שבויים...
16/12/2019 | 17:12
6
לצפיה ב-'משעמם לך? מה אתה מתערב? מותר להם להתווכח בפורום כמה שירצו.'
משעמם לך? מה אתה מתערב? מותר להם להתווכח בפורום כמה שירצו.
16/12/2019 | 17:45
27
מצא לך חיים, לך תלמד משהו, תעשה משהו עם עצמך,במקום להתערב פה לאנשים.
תתבגר ילד טיפש.
לצפיה ב-'שיר לוח המודעות '
שיר לוח המודעות
16/12/2019 | 18:27
4
50

פורום לוח המודעות פועל להפליא

חישוב רציף ומספרפר כבר הוצגו,
גם חישוב בדיד ומספר, ממש חגגו
הזווית כבר לא כמותית, והיא רק יחס
וקו עגול סגור הוא רק קעס

פאי כבר משתנה ובריקוד סוער הפתיע
והמתמטיקה איבדה את דגל פאי הקבוע
שפה נושנה של הגדרה כבר מוגרה
והידיעה הטבעית תתפוס מקום במהרה.

עורו משתתפי הפורום ,הציגו דעה במודעה
המדע ממתין למהפכה, ולא לזריקת הרגעה.
ואם אין רצון לרב שיח סוער , המתינו בכיף מלא פן,
עד שיתפרסם לו בעולם המדע , ניסוי ההיקפן.

א.עצבר

לצפיה ב-'שיר בזמן הרצה ארוכה'
שיר בזמן הרצה ארוכה
16/12/2019 | 19:20
2
31
פאי הוא קבוע, כך קרה,
עיגול הוא חפץ מתמטי (זאת הגדרה)
את מה שיוונים כבר הוכיחו
לא תשנה שום גרוטאה

מסלול הכוכבים הוא אליפסה
(כאן לא ארנב ולא אליסה)
ברגים יש רק בראש, גם פרפרים
(מידיעה טבעית כך מספרים)
לצפיה ב-'נהדר, רוח רעננה החלה לנשוב בפורום המשמים'
נהדר, רוח רעננה החלה לנשוב בפורום המשמים
16/12/2019 | 19:36
1
12
לצפיה ב-'הפורום אולי אינו "רוגש" ו"סוער" כפורום אקטואליה, '
הפורום אולי אינו "רוגש" ו"סוער" כפורום אקטואליה,
17/12/2019 | 08:35
20
אולם "מי מנוחות" אינו בטוי מגונה.

מגרעתו היחידה של הפורום, לדעתי, היא מתן במה ללהגך ולקשקושיך, עובר בטל, אסתֵירא בלגינא......
לצפיה ב-'רדיאן הוא גדלה של זוית מרכזית אשר קרניה תוחמות קשת מעגל'
רדיאן הוא גדלה של זוית מרכזית אשר קרניה תוחמות קשת מעגל
17/12/2019 | 00:41
21
שארכה כארך רדיוס המעגל.

כן או לא?

זו הגדרה.

אשר לתוצאות מדידות:
לצפיה ב-'עוד טרחנות כפייתית קשה ונזקה בצידה'
עוד טרחנות כפייתית קשה ונזקה בצידה
09/12/2019 | 21:10
20
56
כדור הארץ שטוח...
https://m.ynet.co.il/Articles/5639884
גם ההזוי ההוא בטוח לחלוטין באיוולת  המטופשת שהוא מקדם.
מה קורה עם הטרחנים הכפייתיים? איזה וירוס תוקף את בינתם ומבצע בה שמות?
לצפיה ב-'חבל שהכתבה נותנת לקורא הרגשה שזה מה שמלמדים את הדתיים, כאשר'
חבל שהכתבה נותנת לקורא הרגשה שזה מה שמלמדים את הדתיים, כאשר
09/12/2019 | 22:46
1
30
בית הספר זכה במקום הראשון בארץ בין כל בתי הספר שלהם מגמות חמש יחידות במתמטיקה מחשבים ומדעים ותלמידיו הם מהמבוקשים ביותר בידי יחידות העילית הטכנולוגיות של צה"ל.

כמו כן, עובדתית, רוב זמן ההרצאה התלמידים התווכחו עם המרצה ולא קיבלו את התזה שלו.
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
10/12/2019 | 08:39
27
אבל הרושם שנוצר הוא רע. 
למרות שהתלמידים התווכחו איתו, נפשם רכה ואין להם כלים להתמודד עם גניבת דעת מקצועית. ראוי היה לא לחשוף אותם לשטויות האלו בשלב הזה. 
לצפיה ב-'גאון הדור, מה זה קשור לפורום חדשות המדע?'
גאון הדור, מה זה קשור לפורום חדשות המדע?
10/12/2019 | 16:33
3
30
הברחתם את עצבר והתחלת לכתוב את הקשקושים הטרחניים כפייתיים שלך בעצמך שלא קשורים לפורום, שאין בהם שום דבר חכם ובטח לא מקורי כהרגלך.
לך אין לך מה למכור. אתה לא חכם ולא תהיה כזה לעולם.פשוט שכח מזה !

לצפיה ב-'מה ברכה ראית ב- aetzbarr?'
מה ברכה ראית ב- aetzbarr?
10/12/2019 | 18:24
2
20
אשר ליתר דבריך - תחושתי היא כי הגזמת, אם כי אינני נוכח די זמן בפורומנו כדי יכלת הערכת תרומתם של individuals כאן... 
לצפיה ב-'ומה ברכה ראית ב-guprnds?'
ומה ברכה ראית ב-guprnds?
10/12/2019 | 18:29
1
22
שמקשקש על טרחנות כפייתית הזויה ומטופשת והוא בעצמו טרחן כפייתי הזוי ומטופש.
לצפיה ב-'aetzbarr - שמו הולך לפניו כטרחן-כפייתי-טִרְדוֹני בעשרות'
aetzbarr - שמו הולך לפניו כטרחן-כפייתי-טִרְדוֹני בעשרות
11/12/2019 | 01:32
25
פורומים בישראל ומחוצה לה.

guprnds - אינו מוכר לי דיו. אם יהיה לי פנאי אקרא מהודעותיו.

ענין אחד ברור - אתם צהובים זה לזה...
לצפיה ב-'אה, הנה נמצא אח ל- aetzbarr...'
אה, הנה נמצא אח ל- aetzbarr...
10/12/2019 | 18:20
1
13
לצפיה ב-'קראת בשמו יותר מידי פעמים... זה כמו ביטלג'וס'
קראת בשמו יותר מידי פעמים... זה כמו ביטלג'וס
11/12/2019 | 01:10
7
לצפיה ב-'במקום להשתמש במלים איוולת מטופשת, היה עליך להציג מחקר מדעי '
במקום להשתמש במלים איוולת מטופשת, היה עליך להציג מחקר מדעי
11/12/2019 | 01:00
11
35
ממשי , המציג כדור ארץ עגול, ולהסתפק בכך.
אין לך סמכות שיפוטית מדעית, ולאף אדם אין סמכות כזו.
הסמכות השיפוטית במדע שייכת לניסוי הממשי הנמדד.
אם כל המתמטיקאים יטענו "יחס הקטרים = יחס ההיקפים" , והניסוי יקבע "שיחס הקטרים > מיחס ההיקפים, הניסוי קובע וחייבים לקבל את פסיקתו.

א.עצבר

לצפיה ב-'רעיון "ארץ שטוחה" שרשו כנראה בכתבי הקודש, ותועמלני רעיון זה'
רעיון "ארץ שטוחה" שרשו כנראה בכתבי הקודש, ותועמלני רעיון זה
11/12/2019 | 01:43
7
31
בימינו פשוט נהנים מן התגובות ומשימת הלב שהם מעוררים.

אשר למעגלים - יחס הרדיוסים כיחס ההקפים. זה פשוט נובע מן ההגדרות...
לצפיה ב-'הגדרות ? הגדרה ? צירוף האותיות הזה הוא שם של מה ?'
הגדרות ? הגדרה ? צירוף האותיות הזה הוא שם של מה ?
11/12/2019 | 13:13
6
19
ומה פתאום מעגל זה אוסף של נקודות ? 

א.עצבר
לצפיה ב-'כבר קבלת'
כבר קבלת
11/12/2019 | 14:38
5
20
לצפיה ב-'מה פתאום מעגל זה אוסף של נקודות ?'
מה פתאום מעגל זה אוסף של נקודות ?
11/12/2019 | 14:58
4
81

מדוע צריכה המתמטיקה להצהיר על יכולת מוגבלת בפעולתה בתחום הגיאומטרי.

מדוע ? מכיוון שלמתמטיקה אין משוואה המתארת קו, וקו הוא המושג היסודי של הגיאומטריה.
לקו יש אורך ממשי ( 12 מ"מ , 2 ק"מ  , 0.017 מ"מ וכן הלאה) וגם צורה.

לא קיימת משוואה המתארת אורך ממשי של קו, וגם את צורתו.

היות והמתמטיקה יודעת שאין לה משוואה המתארת קו, היא יצרה מקום מלאכותי במישור ,עם שני קווים ישרים הניצבים זה לזה וחותכים זה את זה.
במקום מלאכותי זה מופיעות משוואות, המתארות את מקומן של נקודות צפופות , ביחס לשני הקווים הישרים המלאכותיים.
אוסף של נקודות צפופות ראוי לשם נקדן.
מרחוק נקדן נראה כאילו הוא קו, אבל באמת זה רק נקדן.

אין למתמטיקה משוואה המתארת קו, אבל יש משוואה המתארת נקדן.
נקדן לעולם יישאר נקדן, ולכל היותר אפשר להפוך אותו לקו ישרשר.
קו ישרשר בנוי מקטעי קו ישר.

קו ישרשר לעולם לא יהיה קו עגול, או קו עקום.
קווים עגולים ועקומים, אינם ניתנים לתיאור מתמטי,
אם המתמטיקה מתיימרת להיות מדויקת, עליה להימנע מלפעול על קווים עגולים ועקומים.
יש מזל שמשפט פיתגורס קיים, שאם לא כך, המתמטיקה לא יכלה לפעול גם על קווים ישרים.

לא פלא שהמתמטיקה מגדירה את המעגל כאוסף של נקודות, הנמצאות במרחק קבוע מנקודה נתונה.
לא פלא בכלל , מכיוון שאין למתמטיקה משוואה המתארת קו.
א.עצבר

לצפיה ב-'כבר קבלת'
כבר קבלת
11/12/2019 | 15:20
20
לצפיה ב-'מה זה קו ישרשר?'
מה זה קו ישרשר?
12/12/2019 | 08:06
2
34
האם קו ישרשר הוא אסף קטעים מספרפריים שנבנה על ידי טרחנחן-כפיתיתי-טִרְדוֹנִינִי?
לצפיה ב-'קו ישרשר ומספרפר, הם קמצוץ זעיר מהגיגי עצבר'
קו ישרשר ומספרפר, הם קמצוץ זעיר מהגיגי עצבר
13/12/2019 | 15:02
1
21
לצפיה ב-'עובר בטל, אסתֵירא בלגינא...'
עובר בטל, אסתֵירא בלגינא...
13/12/2019 | 16:16
6
לצפיה ב-'איוולת מטופשת'
איוולת מטופשת
11/12/2019 | 08:22
2
41
גיבור הכתבה והתגובה שלך.
לצפיה ב-'היית יכול להציג חוכמה מלוטשת, עם ההפניה לקישור הזה'
היית יכול להציג חוכמה מלוטשת, עם ההפניה לקישור הזה
11/12/2019 | 09:24
1
27
לצפיה ב-'כדוריות הארץ היתה מוכרת כבר לאסטרונומים היווניים לפנה"ס.'
כדוריות הארץ היתה מוכרת כבר לאסטרונומים היווניים לפנה"ס.
12/12/2019 | 08:14
22
ארתוסתנס - חישב את הקף כדה"א בדיוק טוב מאד.
היפארכוס - הציע את מערכת קווי הארך והגבה המקובלת היום (וגם סבר כי השמש במרכז ולא כדה"א)...
לצפיה ב-'מחקר חדש בו ישנו נבדקים בתוך סורק MRI זיהה פולסי CSF בשינה'
מחקר חדש בו ישנו נבדקים בתוך סורק MRI זיהה פולסי CSF בשינה
07/12/2019 | 12:24
10
15
לבצע סריקת MRI איננה דבר קל לכולם, הסורק מרעיש, לעיתים מעורר תחושות קלאוסטרופוביה והבדיקה נמשכת זמן רב. אז מה היה קורה אם היו מבקשים ממכם לישון לילה שלם בתוך סורק ה-MRI? זו בדיוק ההוראה שנתנו חוקרים מאוניברסיטת בוסטון לנחקרים במהלך מחקר, שהדגים בפעם הראשונה בצילום שגלים של נוזל CSF (נוזל מוחי-שדרתי- ע.ב.ח.) שוטפים את מוחנו במהלך הלילה תוך תיאום עם פעילות גלי המוח וזרימת הדם במוח.

המחקר פורסם בסוף אוקטובר השנה (שנת 2019) בכתב העת הנחשב Science, ובמהלכו 13 נבדקים בין גילאי 23 ל-33 התבקשו לישון בתוך סורק ה-MRI כשלראשם כובעי EEG (כובעים הבודקים פעילות חשמלית במוח). תוצאות המחקר הראו שניתן לזהות אדם ישן רק על פי פעילות ה-CSF במוחו, השונה מפעילות ה-CSF אצל אדם ער. כמו כן התברר שקודם כל מתרחש שינוי עצבי בגלי המוח, לאחר מכן מתרחשת זרימת דם במוח ולאחר מכן גל של CSF. אחד ההסברים האפשריים לכך הוא שכאשר הנוירונים מכובים, הם אינם זקוקים לחמצן רב, כך שדם עוזב את האזור. כאשר הדם עוזב, הלחץ במוח יורד...לחצו להמשך קריאה

לצפיה ב-'האם לא חששו ששינה בתוך שדה מגנטי עצמתי'
האם לא חששו ששינה בתוך שדה מגנטי עצמתי
08/12/2019 | 15:10
9
17
במשך שעות ארוכות עלולה להזיק לבריאות?
לצפיה ב-'הנבדקים הם אנשים חסרי יכולת כלכלית ו/או ממדינות עולם III'
הנבדקים הם אנשים חסרי יכולת כלכלית ו/או ממדינות עולם III
09/12/2019 | 20:08
5
3
לצפיה ב-'הם אפילו לא מבינים שעושים עליהם רוטור...'
הם אפילו לא מבינים שעושים עליהם רוטור...
09/12/2019 | 21:12
4
5
לצפיה ב-'ההשוואה בין השרשור הזה וההוא עם כדור הארץ השטוח מעניינת'
ההשוואה בין השרשור הזה וההוא עם כדור הארץ השטוח מעניינת
10/12/2019 | 11:05
3
21
יש לכם הוכחות ששינה בשדה מגנטי מסוכנת? במידה מסויימת ניתן לומר שכולנו ישנים בשדה מגנטי כל יום (אם כי הרבה יותר קטן).
לצפיה ב-'איך יכול להיות הוכחות, אם אף אחד לא בדק את זה?'
איך יכול להיות הוכחות, אם אף אחד לא בדק את זה?
10/12/2019 | 13:07
15
בדיקה שגרתית לוקחת 45 דק' ומקסימום שעה ואף אחד לא בדק השפעה של מס' שע' בניגוד לשרשור הקודם שנעשו אינספור מחקרים בנושא.

אגב, יש כתבה שכתב מנהל הפורום שמסביר על סכנות בשמיעה שפוטרים אותם ע"י אוזניות, אך אין מושג, מה ההשפעה של השמיעה, במיוחד לא למס' שעות.
כמו כן, מסביר על סכנות החומר הניגודי שאותו אגב משרד הבריאות הוציא הזהיר לגביו
לצפיה ב-'לא, אין הוכחות'
לא, אין הוכחות
10/12/2019 | 20:49
1
21
אבל גם אף אחד לא הראה את ההיפך. אז אם יש ספק - אין ספק.
אם אני לא טועה מדובר בשדות הגדולים פי מאה אלף מזה של כדה"א.  
לצפיה ב-'כמה שאלות מסתוריות לשיפוטכם'
כמה שאלות מסתוריות לשיפוטכם
12/12/2019 | 17:40
32
מה זורם בין הקטבים של כדור הארץ ?
שטף מגנטי ? מה זה ?
חלקיקים ? מה זה ?
ענן חשמלי ? מה זה
כוח מגנטי ? מה זה
מה מקור השטף הנצחי הזה ?

א.עצבר

לצפיה ב-'לא רק השינה בשדה מגנטי חזק עלולה להזיק.'
לא רק השינה בשדה מגנטי חזק עלולה להזיק.
13/12/2019 | 21:37
27
גם החומר שמזריקים במוח בשביל הבדיקה הזו:
לצפיה ב-'זה הוכח במחקרים אי פעם ששינה בתוך המגנט היא מזיקה?'
זה הוכח במחקרים אי פעם ששינה בתוך המגנט היא מזיקה?
14/12/2019 | 11:02
1
11
אני הרבה פעמים ישנתי בתוך המגנט במשמרות לילה ארוכות...לא נראה שזה מזיק
לצפיה ב-'תשמע, ברגע שיצאו בהודעה שזה גם לא מזיק להריוניות, אני לוקח'
תשמע, ברגע שיצאו בהודעה שזה גם לא מזיק להריוניות, אני לוקח
14/12/2019 | 20:09
14
אותם בעירבון מוגבל ובוחר בגישה זהירות מונעת.

יד על הלב, היית נותן לאישתך כשהייתה (אולי גם היום?) בהיריון לישון כך?
השאלה, גם פונה לזאב הגדול הרע ולכל אחד מגולשי הפורום שטוענים שזה לא מזיק.
לצפיה ב-'חוקרים יצרו פרופיל אנטומי מלא של האדם הדניסובי באמצעות מאובן'
חוקרים יצרו פרופיל אנטומי מלא של האדם הדניסובי באמצעות מאובן
30/11/2019 | 12:11
13
בני האדם החיים כיום, שייכים למין של יונק שהוא תת-שבט במשפחת ההומינידיים בשם האדם הנבון המודרני (Homo sapiens sapiens). בתוך הענף הזה, כנראה בין השאר, היה גם את האדם הניאנדרטלי שנכחד ואת האדם הדניסובי.  האדם הדניסובי הינו אוכלוסיה שחיה לפני כ-190 אלף עד 40 אלף שנה בסיביר ובמזרח אסיה. הממצא הראשון הקשור אליו התגלה בשנת 2010  באמצעות מיפוי רצף הגנום משני שברי מאובנים - עצם של אצבע זרת ושיניים טוחנות - שנמצאו במערת דניסובה, בהרי אלטאי בסיביר. מעבר לעוד מאובן אחד הקשור לאדם הדניסובי (לסת תחתונה אשר נמצאה בשנת 2019 במערת באישיה ברמת טיבט), לא קיימים מאובנים נוספים. לאחרונה, פריצת דרך של קבוצת חוקרים מהמכון למדעי החיים באוניברסיטה העברית, בהובלת פרופ' לירן כרמל ופרופ' ערן משורר עם שיתוף פעולה ספרדי, הצליחה לספק הצצה ראשונה לאנטומיה של אותה קבוצת אדם מסתורית. המחקר פורסם במגזין הנחשב Cell ואף הופיע בשער העיתון בשל חשיבותו.
החוקרים פיתחו שיטה שמאפשרת להבין אילו גנים עבדו בצורה שונה בדניסובים, בניאנדרתלים ובבני אדם מודרניים. במחקר החדש הם השתמשו בשיטה חדשה...לחצו להמשך קריאה
לצפיה ב-'חוקרים יצרו חיידקים שניזונים מפחמן דו-חמצני בלבד'
חוקרים יצרו חיידקים שניזונים מפחמן דו-חמצני בלבד
28/11/2019 | 21:00
2
31
באמצעות עריכה גנטית ותהליך אבולוציה מכוונת, חוקרים ממכון ויצמן הצליחו לגמול חיידקי אי-קולי מסוכר, ולהפוך לראשונה יצור "צרכן" ליצור "יצרן". החיידקים המשודרגים יוכלו בעתיד לשמש גם לייצור דלק ביולוגי ולצמצום פליטת פחמן ממפעלים...

לצפיה ב-'חתיכת הישג עם פוטנציאל עצום'
חתיכת הישג עם פוטנציאל עצום
29/11/2019 | 06:55
5
לצפיה ב-'פחמן דו חמצני ופורמאט'
פחמן דו חמצני ופורמאט
01/12/2019 | 19:00
15
מצטער. לא מבין את ההתלהבות מחיידק שמשתמש באנרגיה כדי להפוך פחמן דו חמצני לסוכר. זה כמו פוטוסינטזה, ויש כבר חיידקים שיודעים לעשות את זה. 
לצפיה ב-'כיצד יתכן שנמצאו מאובנים של חיידקים?​'
כיצד יתכן שנמצאו מאובנים של חיידקים?​
28/11/2019 | 20:45
6
24
היי, קראתי קצת על נושא האבולוציה, ובין שאר הדברים היה רשום שם שהתגלו מאובנים של חיידקים מלפני מליארדי שונים, קודם מאובנים של חיידקים חד תאיים, ואחר כך גם מאובנים של רב תאיים.

אבל איך זה יתכן? הרי כאשר מדברים על מאובנים של בעלי חיים מפותחים כמו דינוזאורים או יונקים קדומים תמיד מדברים על כך שנשארו מהם רק עצמות וכל שאר חלקי הגוף הרכים כמו רקמות ובשר נרקבו ולא נשאר מהם זכר.

אז איך יתכן שנמצאו מאובנים של חיידקים? לחיידקים אין שום עצמות, איך הם יכולים להפוך למאובנים? ואיך אפשר בכלל להבדיל בין מאובן של חיידק חד תאי לבין מאובן של חיידק רב תאי? נשמע לי ממש תמוה.

אשמח להסבר.
תודה מראש.

לצפיה ב-'גיאולוגים מאוניב' New South-Wales מצאו'
גיאולוגים מאוניב' New South-Wales מצאו
28/11/2019 | 21:21
17
מבנים בקטריאלים מאובנים (stromatolites) בסלעים קדומים.
גיל המבנים - 3.5 מליארד שנים.
מפתיע, לאור הגיל המוערך של כדה"א - 4.5 מליארד שנים... 

לצפיה ב-'קודם כל, כל החיידקים חד-תאיים'
קודם כל, כל החיידקים חד-תאיים
28/11/2019 | 23:48
4
24
אין חיידקים רב-תאיים, כל החיים הרב-תאיים על כדור הארץ הם אוקריוטים.
עכשיו לעניין המאובנים. צריך להבין שמאובן של יצור הוא לא הגופה שלו. הגופה נרקבת ואפילו העצמות כבר לא נשארות אחרי מליוני שנים. מה שנשאר הוא אבן שנוצרה בצורת הגופה בתהליך שנקרא פוסיליזציה. לכן, בתנאים מסויימים ניתן לייצר מאובן גם לחידקים. אפילו מאובנים של עקבות נמצאו.
לצפיה ב-'אם חיידקים יכולים להתאבן'
אם חיידקים יכולים להתאבן
29/11/2019 | 17:32
2
22
אז מדוע אף פעם לא מצאנו דינוזאור שלם שגופו גם כן התאבן? מדוע אנו מוצאים תמיד רק מאובנים של עצמות דינוזאור?

לצפיה ב-'זה הרבה יותר נדיר, אבל קורה'
זה הרבה יותר נדיר, אבל קורה
30/11/2019 | 01:09
1
18
ראה בתמונה הזו ממוזאון הטבע בברלין:

בדף הויקיפדיה יש גם דוגמאות נוספות
לצפיה ב-'תודה, ומה הם העיגולים המוזרים שרואים סביב הטפרים בכנף?'
תודה, ומה הם העיגולים המוזרים שרואים סביב הטפרים בכנף?
30/11/2019 | 09:04
16
ראה בתמונה.

לצפיה ב-'לא צריך עצמות או שיריון כלשהו כדי שהמאובן יוכל להתאבן?'
לא צריך עצמות או שיריון כלשהו כדי שהמאובן יוכל להתאבן?
29/11/2019 | 20:37
4
לצפיה ב-'גם בוויקיפדיה יש לפעמים טעויות, איפה הטעות בקישור הבא'
גם בוויקיפדיה יש לפעמים טעויות, איפה הטעות בקישור הבא
26/11/2019 | 22:55
6
53
לצפיה ב-'למתעניינים מצורף רמז, ולא פתרון.'
למתעניינים מצורף רמז, ולא פתרון.
27/11/2019 | 10:10
5
30

למתעניינים מצורף רמז, ולא פתרון

השרטוטים המופיעים בקישור, כוללים מעגל בקוטר משוער של 6 ס"מ
דמיינו שרטוט הכולל מעגל בקוטר של 60 מטרים
דמיינו שרטוט הכולל מעגל בקוטר של 0.006 מ"מ
מהשרטוטים הדמיוניים אפשר להסיק מסקנה, המצביעה על טעות.

א.עצבר

לצפיה ב-'אתה מעצבר את הפורום.'
אתה מעצבר את הפורום.
27/11/2019 | 10:46
1
8
לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום השקט והחרישי.'
ברוך הבא לפורום השקט והחרישי.
27/11/2019 | 11:04
11
לצפיה ב-'ראשית, בלא לדבר כלל על π או לאזכרו - היחס בין הקף כל מעגל'
ראשית, בלא לדבר כלל על π או לאזכרו - היחס בין הקף כל מעגל
27/11/2019 | 13:10
29
לבין קטרו - קבוע!

שנית, אתה יודע למדוד ארך קטע של מעגל (מעגל - "קו עגול סגור" בלשונך).
עובדה, כתבת "לקשת מעגל – שאורכה ( שווה ) לאורך רדיוס המעגל , נעניק את השם רדיוסה". 

כן או לא?

שימו לבכם - aetzbarr מתחמק בעקביות ממענה לשאלתי שלעיל, הוא יודע מדוע ומקווני כי אף אתם תופשים מדוע.

אגב, לא הססת, לפני שעמדתי על כך והוקעתיך בגין זאת, לשלב במאמריך ההבלותיים בנכלוליות את ה- Fine Structure Constant, אשר ערכו 1/137, בטענך כי היחס בין הפאיים השונים שקבלת ב"מעבדתך הפיסיקלית" הוא 1.007(*) לערך...

(*) 1/137 = 0.007

לצפיה ב-'והנה הפתרון,המכריז גם על פסק זמן מפעילותי בפורום החביב והשקט'
והנה הפתרון,המכריז גם על פסק זמן מפעילותי בפורום החביב והשקט
27/11/2019 | 15:59
1
48
לצפיה ב-'לא מדובר בפתרון אלא בג'יבריש מטורלל אשר מן הראוי שתנצרהו'
לא מדובר בפתרון אלא בג'יבריש מטורלל אשר מן הראוי שתנצרהו
27/11/2019 | 16:32
35
במחילה מכבודך בשקע גופני נסתר, מקום אשר אין השמש שוזפתו לעולם.

1.007(*), מה?!

(*) עיינו בעמוד 5...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ