לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73917,391 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

אודות הפורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
להיות הורים זו חוויה מאתגרת. על אחת כמה וכמה להיות הורים לילדים עם לקות  שמיעה. כאן אפשר לשתף, לשאול, לחלוק, ללמוד ובעיקר לגלות שאנחנו לא לבד.
אני מקווה שפורום זה יהווה מקום תמיכה, מקור מידע, מפגש עמיתים - ויוכל להפוך לבעל משמעות לרבים מאיתנו!

כאמא לילד עם לקות שמיעה, המפגש עם הורים אחרים חשוב לי ומעשיר אותי כל יום מחדש.
כמנהלת של בית מיחא ירושלים, אני מאמינה שאנחנו, ההורים, סוכני שינוי עיקרי של ילדינו. אני מאמינה בחשיבות של יצירת במה, שתאפשר לנו להתחזק, ללמוד, לשתף וכך להעצים את יכולתנו להשפיע על עתיד ילדינו.

המשך >>

לצפיה ב-'פינת הקיטור'
פינת הקיטור
08/04/2014 | 07:01
8
64
אני אוהבים להשוויץ בדברים הטובים.
קשה לנו יותר לשתף בדברים שבהם אנחנו פחות מתגאים. אבל כשאנחנו משחררים את האנרגיות השליליות, הם משאירים מקום למקום הטוב והנעים
אז בואו נשתף במשהו קטן, גדול, מציק/מעצבן/מפריע...

---

וכרגיל אני מתחילה
בשבוע הבא יש לנו ועדה חוזרת בביטוח לאומי. הבן שלי מקבל את הקצבה בגלל מורכבותו הרגשית והצורך בהשגחה. אבל הרופאים מרגישים צורך לבדוק אותו בכל הכיוונים - האם הוא שותה לבד, מתפשט לבד... ובנוסף זהו רגע שבו אני צריכה להוכיח כמה מצבו "גרוע". אני שונאת את הרגע הזה שאני יושבת מול אנשים סקפטים וצריכה להוכיח להם שהילד שלי פגוע. אמנם זה יקרה רק בשבוע הבא, אבל זה מעמד כל כך מעצבן שקשה לי להשתחרר מזה כרגע...
לצפיה ב-'בהצלחה!!! והקיטור שלי... '
בהצלחה!!! והקיטור שלי...
08/04/2014 | 09:22
2
44
זה אכן נשמע מאוד מתסכל, ודי חבל שזה מצריך כל שנה לחזור על אותו דבר.

אנחנו לקראת שילוב בגן רגיל, ודי מעצבן שלכולם ידוע שעיריית ירושלים ממש גרועה בעניין ההנגשה, כולל למשרד החינוך, ונאמר לנו שרק הורים שלוחצים מקבלים. ואנחנו נלחץ ונצעק, אבל מעצבן שאנחנו צריכים לעשות את זה, וגם שיש כאלו שאין להם את היכולת ואז הם נותרים בלי.
אני לא מבינה למה משרד החינוך לא יכול לעזור באכיפת החוק.

לצפיה ב-'שלא יעזרו ושלא יפריעו '
שלא יעזרו ושלא יפריעו
08/04/2014 | 17:12
1
30
בשנה שעברה, היינו צריכים הנגשה בפעם הראשונה (נכנסה לגן עירייה) וכמה שבועות לפני תחילת הלימודים משרד האוצר הודיע שהוא מבטל את התקציב. זאת הייתה מלחמה !
בכל אופן ההנגשה ממש שווה את המלחמה, שנה ראשונה שהבת שלי חוזרת מהגן וממש מדקלמת את השירים והסיפורים. הבדל עצום !!!
אצלינו העירייה ממש משתפת פעולה (כפר סבא), אבל אני מניחה שכדאי לכם להתייעץ עם אנשים שעשו את המלחמה שלהם בירושליים כדי להבין מתי להתחיל ללחוץ לגבי זה, למי כדאי לשלוח מכתבים וכו.
אנחנו בשנה שעברה לחצנו על העירייה כבר משלב ההרשמה לגנים (אזור ינואר פברואר) להתחיל את התהליך, להביא מומחה שיגיד מה צריך להנגיש בגן וכדומה
לצפיה ב-'הבעיה שלנו... '
הבעיה שלנו...
08/04/2014 | 17:26
24
רק לאחרונה יצא תיקון שמורה על ועדת שילוב לגיל שלוש-ארבע. הועדה תהיה רק אחרי פסח. אז כנראה שלפני לא יתחילו כלום.
ניסינו להוציא מהעיריה לאיזה גן התקבלה (בתקווה לאחת משתי האפשרויות שבחרנו) אבל הם אומרים שרק במאי הם מודיעים.
בכל מקרה - ברגע שתהיה לנו תשובה של ועדת השילוב נתחיל מכבש לחצים, כולל איום בתביעה ופניה למבקר המדינה אם צריך.
ממשרד החינוך אמרו שצריך לאיים בתביעה...
לצפיה ב-'גם לי יש'
גם לי יש
08/04/2014 | 14:56
2
30
היום לקחתי את איתי לשיעור מוסיקה /ליווי התפתחותי בג'ימבורי חדש שנפתח, הכל היה ממש נחמד,איתי השתולל משמחה והייתי מאושרת עד ששתי אמהות שישבו ליידי פנו אלי,(סוף סוף אחרי שנעצו בו מבטים כאילו ויש לי חייזר בידיים) ושאלו אותי "איך גילית שהוא לא שומע? כל הזמן הוא עם זה? וכו או שכשהוא התחיל לבכות,אז אחת מהן אמרה לי...נראה לי שזה לא טוב בשבילו ג'ימבורי,יש פה הרבה רעש. אני  מבינה שאנשים סקרנים,שזה חדש להם או לא ככ מוכר להם,אבל למה אני תמיד צריכה להיות ככ סלחנית ומסבירה.אוף הן הצליחו ממש לבאס אותי. ואם שמתן לב בקיטור של כולנו נמצאת האטימות החברתית.....
לצפיה ב-'פיתוח מודעות...'
פיתוח מודעות...
08/04/2014 | 16:19
1
29
אני ממש מבינה אותך. לא תמיד יש כוח להסביר ולענות לשאלות.
אני משתדלת להתייחס לזה כן כהזדמנות להגברת המודעות.
חוץ מזה צריך לזכור שהערות מעצבנות יש תמיד גם כשהילד "נורמלי" לחלוטין (הילד בוכה - תתני לו לאכול/לישון, למה את נותנת לו... ) אז זה לא בהכרח קשור ללקות ולשונות.... פשוט אנשים אוהבים להעיר הערות....
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי עם לימר2'
מסכימה לגמרי עם לימר2
08/04/2014 | 16:59
24
מההתחלה התייחסתי הכי בסבלנות להערות של אחרים תוך ניצול ההזדמנות להסביר מה זה השתל ומה ההשלכות ואיך זה כן או לא קשור למה שהם אמרו. דרך אגב על כל דבר אחר שמעירים לי אני מתחממת מהר, אבל כאן האינסטינקט שלי היה שהרבה יותר חשוב לנסות להביא את האחרים למודעות מאשר להפגע מזה שהם מתערבים...
לצפיה ב-'קיטור כללי'
קיטור כללי
08/04/2014 | 17:03
1
39
דוקא קיטור על הבן ששומע מצויין... מתברר שזה לא אמור להפתיע אותי שלשני הורים די עקשנים יוצא ילד אחד מדהים אבל ממש ממש עקשן... היום הוא שוב הגיע לגן ללא נעליים ותוך כדי הליכה לגן (על אבנים קטנות במושב) דאג להודיע לי שזה בכלל לא כואב לו ללכת יחף
לצפיה ב-'הליכה על אבנים במושב'
הליכה על אבנים במושב
08/04/2014 | 17:23
28
בתור אחת שגדלה בעצמה במושב - אני הייתי הולכת יחפה על אבנים, על כביש לוהט בקיץ וכו' - ופשוט היו לי סוליות טבעיות ברגליים. לא יודעת כמה הוא באמת מתורגל, אבל זה אפשרי...
ילד עקשן הוא ילד עם אופי :)
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'שירשור סופ"ש '
שירשור סופ"ש
06/04/2014 | 10:38
2
28
אז מה עשיתם בסופ"ש?
האם גיליתם מקום חדש שתרצו להמליץ עליו?
----

לאחר תקופה ארוכה שבה לא יצאנו מהבית,
החלטנו ללכת לים אתמול בתל אביב.
הופתענו מהריחות העזים,
הילדים קצת התבעסו שלא יכלו להכנס למים,
התנסיתי במדיטציה מול הגלים
בקיצור... היה שווה בהחלט !
לצפיה ב-'המלצה משבוע שעבר, אבל שווה ;) - פארק יקום'
המלצה משבוע שעבר, אבל שווה ;) - פארק יקום
06/04/2014 | 13:44
1
25
בשבוע שעבר יצאנו לטיול בפארק יקום והייתי המומה שמקום כזה מקסים שמרגישים בו הכי טבע שבעולם נמצא במרחק רבע שעה נסיעה מהבית שלי (כפר סבא).  שבילי הליכה קלים, נוף מקסים, כרגע גם מאד ירוק ופורח, ואפילו נחל. מומלץ :)
לצפיה ב-'גבעת התורמוסים וגן החיות התנכי'
גבעת התורמוסים וגן החיות התנכי
06/04/2014 | 14:41
26
לפני שבועיים היינו בגבעת התורמוסים שנמצאת כשני קילומטר מצומת האלה (לא רחוק מבית שמש). בשבת מאוד עמוס, אבל לא הפריע לנו.
היתה המון פריחה של תורמוסים ופרחים אחרים.

בגן החיות התנכי יש לנו מנוי (אנחנו ירושלמים) וזה ממש כיף כל פעם מחדש. יש המון חיות, הרבה דשא נעים, וגם גן שעשועים מוצלח. בימי שישי בצהריים יש הופעות מוסיקליות. מאוד מומלץ.

לצפיה ב-'מה עושים עם הילדים בחופשת הפסח? '
מה עושים עם הילדים בחופשת הפסח?
02/04/2014 | 18:52
8
35
אשמח לרעיונות לדברים שאפשר לעשות בבית ו/או למקומות שאפשר ללכת אליהם (מונגשים או לא).
לצפיה ב-'קרקס האש והמים והחלקה על הקרח בירושלים'
קרקס האש והמים והחלקה על הקרח בירושלים
03/04/2014 | 09:16
21
http://www.ligdol.co.il/NewChannels/Article.aspx?A...

http://www.ariel-jer.org.il/kerah2014/

בעלי לקח את הילדה (בת שלוש וחצי) להחלקה על הקרח והם מאוד נהנו. יש מין הליכונים לקרח לקטנים בצורת כלבי ים אז הם לא חייבים לדעת להחליק על הקרח.

לצפיה ב-'מה עושים עם הילדים?'
מה עושים עם הילדים?
06/04/2014 | 10:35
21
אני לא יודעת אם אני דוגמא טובה או שזה מפני שאחרי שלושה ילדים כבר מיציתי את האטרקציות השונות, אבל לאחרונה, אימצתי כלל חדש ומוצלח בעיניי
אני ממעיטה באטרקציות ילדים למינימום האפשרי, ועושה איתם דברים שאני אוהבת לעשות

אתה אוהב לבשל? תבשל איתם
אתה אוהב לשיר? שים מוסיקה, קומו לרקוד ולשיר יחד...
הילדים שלי הם תירוץ מעולה עבורי לעשות כל מיני יצירות, להתגלגל בדשא, או סתם לשבת יחד עם כוסות פופקורן לראות סרטי וולט דיסני...

קירקס הם עושים לי כל יום בבית...
ועם שלושה ילדים לכל אטרקציה צריך משכנתא,
אז אנחנו נהנים מימי בית שקטים...
לצפיה ב-'חושבים על קמפינג בחוף הים . נראה אם יצא לפועל'
חושבים על קמפינג בחוף הים . נראה אם יצא לפועל
07/04/2014 | 14:51
5
15
לצפיה ב-'נשמע כיף - איך אתם מתמודדדים עם החול?'
נשמע כיף - איך אתם מתמודדדים עם החול?
07/04/2014 | 16:27
4
18
תמיד הפחידו אותנו שחול שנכנס למכשירים יכול להזיק - מה אתם עושים עם זה אם בכלל?

אנחנו בעבר שמנו כובע (רגיל) ולמעבדי השתל יש עכשיו שקיות אטומות לבריכה שגם יכולות לשמש לזה.
לצפיה ב-'לא הייתה לנו ברירה אלא להתרגל'
לא הייתה לנו ברירה אלא להתרגל
08/04/2014 | 16:54
3
23
גם אותנו הפחידו, אבל לא הייתה לנו ברירה אלא להתרגל.
בגן שהיא הייתה בו בגילאים שנה וחצי - ארבע וחצי הגינות משחקים היו בחול. הנחנו אותה ואת הצוות שלא שופכים חול על הראש ובזה זה נגמר. פעם בכמה חודשים מכשיר נופל לחול, אנחנו מנקים עם מברשת ומפוח כמו שמנקים עדשה של מצלמה ולא נכנסים להיסטריה מעבר לזה...
אני לא אוהבת את הכיסויים נגד מים. היא שומעת הרבה הרבה פחות טוב איתם ורק כשאני ממש קרובה אליה, אז אני משתמשת בהם רק אם אין ברירה
לצפיה ב-'מכירה את ear gear?'
מכירה את ear gear?
08/04/2014 | 17:29
2
21
לא ניסיתי אישית - אבל הבנתי שמדובר בבד שהוא "שקוף אקוסטית" ומגן ממים ודברים אחרים. אין לי מושג אם זה יותר טוב מהשקיות.

http://www.gearforears.com/
לצפיה ב-'לפי האתר שלהם זה לא נגד מים'
לפי האתר שלהם זה לא נגד מים
08/04/2014 | 18:22
1
16
זה water resistant לא water proof, ככה שזה לא מחליף את השקיות...
לצפיה ב-'אבל אולי לחול זה טוב?'
אבל אולי לחול זה טוב?
09/04/2014 | 19:54
6
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
02/04/2014 | 08:25
3
71
אני רוצה להעביר את איתי לאמבטיה רגילה ולא של תינוק וגם מתקרב הקיץ ,בריכה,ים וכו איפה ואילו אטמי אזניים הכי מומלצים? כששאלתי במכון אדות הם אמרו לי שהוא לא זקוק לאטמים שלהם,שאני אקנה פשוטים יותר. המלצות?
תודה :)
לצפיה ב-'אנחנו הזמנו את שלנו בשטיינר.'
אנחנו הזמנו את שלנו בשטיינר.
02/04/2014 | 09:48
32
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה בבריכת תינוקות'
מכשירי שמיעה בבריכת תינוקות
02/04/2014 | 11:10
47
חלק מהמכשירים עמידים במים, ולכן בבריכת תינוקות אפשר תחת השגחה לשים אותם עדיין. אנחנו היינו שמים גם כובע רחצה (שלי) מעל כדי להיות יותר רגועים.
לשתלים יש גם שקיות מיוחדות, אבל זה פחות רלוונטי לכם...

בים מאוד לא מומלץ כמובן.

והעיקר - תהנו :)
לצפיה ב-'בשביל מה צריך אטמי אוזניים?'
בשביל מה צריך אטמי אוזניים?
08/04/2014 | 17:05
27
מה הקשר בין מכשירי שמיעה לאטמי אוזניים בבריכה? חשבתי שצריך אטמי אוזניים רק אחרי ניתוח כפתורים
לצפיה ב-' טוק טוק מי כאן ?'
טוק טוק מי כאן ?
01/04/2014 | 05:52
12
60
הפורום שקט לאחרונה. איפה אתם? מה מעסיק אתכם ?

איזה אירוחים תרצו שנערוך?
איזה נושאים, פינות תרצו שנפתח?

קהל היעד של הפורום מצומצם. כשמשפחה מגלה שיש לילד שלה לקות שמיעה, היא שמחה למצוא פורום פעיל וחי.
אני תמיד גאה בתשובות הרבות שמקבלת כל משפחה חדשה שמצטרפת. אך קשה ליצור קהילה, שייכות,מקום אם אין רצף.
מה לדעתכם יעזור להכניס חיים לפורום? מה תרצו לראות בו?
לצפיה ב-'אני'
אני
01/04/2014 | 08:43
43
אני תמיד כאן גם כשאני לא מגיבה...או מחוסר ידע,או מכך שעדיין החוסר וודאות מרחף מעלינו כמו ענן. איתי עבר בדיקת התנהגות במיח"א שהראתה שיפור בשמיעה שלו.היתכן??? לקות שמיעה עיצבית לא אמורה להשתנות לטובה. הפנו אותנו לברה נוספת ואנחנו מנסים להשיג תור.בינתיים הוא הספיק לעבור פעמיים דלקות אזניים ששם שמתי לב שהוא לא שומע טוב...בקיצור לא קל להיות במצב של חוסר וודאות,לשים את המכשירים? לא לשים ולחכות לברה (יצא שבקול דיבור אוזן אחת שומעת מ-20 והשניה מ-25 והמכשיר מכוון על 40. אם אפשר לארח כאן קלינאית תקשורת ותיקה ומנוסה או אפילו פסיכולוג שיעזור לנו ההורים לתינוקות שמסתמכים על בדיקות שחלקן נקבעות לפי הפרשנות של האודיאולוגית והקלינאית.אני לרגע לא מפקפקת,אבל עדיין זה תינוק והרבה מסתמך גם על מצב הרוח שלו באותו היום. עייף/ערני,רעב,סקרן וכו.מצד שני שמעתי גם על מקרים שהברה הראתה שהכל תקין ובגיל מאוחר יותר הילד אובחן כלקוי שמיעה. לא ברור עד שהוא עצמו יוכל לספר מה הוא שומע. ולזה צריך זמן. ולמה שבינתיים...אשמח לכל עזרה שתוכל להועיל לנו.
יום טוב
לצפיה ב-'הנני!'
הנני!
02/04/2014 | 09:25
43
לאחרונה קבור תחת המון עבודה והזמן הפנוי שלי הצטמצם מאוד. מסכים שרצוי שהפורום יהיה כמה שיותר "חי" כדי להיראות אטרקטיבי יותר עבור הורים חדשים, אבל לצערי קשה לי לתרום לעניין בעצמי...
הצעת ייעול: להרחיב את נושאי הדיון בפורום לדברים נוספים שלאו דווקא קשורים ללקות שמיעה, לשפת סימנים, למכשירים או לבדיקות רופאים. הילדים שלנו אמנם סובלים מלקות שמיעה, אבל הם הרבה יותר מאוזן או שתל - אז בואו נדבר עליהם, על חוויות שלנו כהורים בכלל. שלצד היותו של הפורום מקום של תמיכה והקשבה הדדית, שיהיה גם מקום חברתי יותר, שאפשר לספר בו על משהו מצחיק או מרגיז שהילד עשה או אמר, על התכניות שלנו לליל הסדר לאו דווקא בהקשר של שמיעה וכן הלאה. כמובן מבלי לוותר על הנושאים הקיימים.

(אמר וחזר לעבודה. )
לצפיה ב-'גם אני כאן'
גם אני כאן
02/04/2014 | 09:30
2
53
אפשר לנסות להביא גם כאן כל מיני חדשות וכתבות, כמו שאנחנו מביאות בדף הפייסבוק של מיחא.
ראיתי שיש בכל מיני דפי פייסבוק מדי פעם חזרה גם על מושגים בסיסיים - ואולי זה יכול להועיל בייחוד למצטרפים חדשים - איך לקרוא אודיוגרמה, מה סוגי הטיפול וכו'.
אולי היום אחרי ההרצאה של קשר ומיחא - להביא ראשי פרקים או לינק לוידאו אם יהיה.
מבחינתי הנושאים המעניינים עכשיו הם כמובן השילוב בסביבה רגילה עם הרבה ילדים -
1) הנגשה (היום בהרצאה)
2) עבודה עם הצוות של הגן ובית הספר
3) זכויות
4) האם יש בעיות של השתלבות בעקבות הלקות - ודרכי התמודדות

למשפחות חדשות - אני מניחה שקישור למידע על מה כדאי לבדוק, מה עושים, איך מתמודדים עם המשפחה והסביבה
לצפיה ב-'אודיוגרמה זו מילה מפחידה מאוד למשפחות חדשות'
אודיוגרמה זו מילה מפחידה מאוד למשפחות חדשות
02/04/2014 | 09:47
1
55
שתל, שבלול, קוכליארי, אפילו מילים כמו הנגשה והתמודדות - לדעתי אלה לא מילים שקל לעכל להורה שרק גילה שהילד שלו לא שומע. אפילו אותי, כאבא שנמצא בעולם הזה כבר יותר משלוש שנים, עדיין לא קל לקרוא שרשורים בנושאים כאלה.
בגלל זה אני חושב שהנושאים האלה חשובים מאוד (הרי זו מטרת הפורום) אבל לצידם כדאי להעלות גם נושאי דיון "קלילים" יותר, ואולי גם כאלה שלא קשורים בהכרח לענייני שמיעה.
לצפיה ב-'זה כנראה תלוי באופי... '
זה כנראה תלוי באופי...
02/04/2014 | 09:58
36
אנחנו בהתחלה בעיקר רצינו לדעת כמה שיותר, להבין ולקחת את האחריות גם ברמה המקצועית. היה מאוד חסר לי אינפורמציה וזה היה מאוד מתסכל.
אם זאת גם היה חשוב לנו לפגוש ילדים גדולים עם שתל או מכשירים ולראות ולשמוע - לכן בהחלט סיפורים "רגילים" על הילדים שלנו בהחלט מוסיפים לתחושה שזו לא כזו בעיה גדולה ושהילד יכול להיות רגיל למרות הלקות.

אז כנראה שאנחנו בגדול מסכימים :)
לצפיה ב-'כמה רעיונות...'
כמה רעיונות...
06/04/2014 | 08:52
3
42
גם אני כאן, קוראת מדי פעם. אני מרגישה שאני קוראת כאן לא כדי לחפש תשובות לשאלות שלי, אלא כדי להגיב לאחרים, אם יש לי משהו חכם להגיד...
מבחינת תוכן הייתי שמחה למשל לאירוח בנושא FM
אפשר לעשות מדי פעם שרשור הכירות כדי שאנשים יכירו אחד את השני
אפשר לארגן פעילויות כמו גמד ענק (את המשלוחי מנות כבר פספסנו)
אפשר לעשות כאן דברים שבועיים (מצרפת דוגמא של מה שעלה לי לראש אבל אפשר להכנס לכל פורום של הורים לתינוקות / פעוטות / ילדים ולראות שם רעיונות). למשל:
ביום ראשון שרשור סופש - המלצה על פעילות בסופש / חוויות מהסופש
ביום שני שרשור גאווה - משהו שאנחנו גאים בהתמודדות שלנו / התמודדות של הילד, כל דבר אחר שאנו גאים בו
ביום שלישי שרשור באסה - יום שאפשר להתלונן בו בכיף :)
ביום רביעי שרשור אירוח
ביום חמישי שרשור טיפ / המלצה - כל אחד נותן טיפ שבועי  
לצפיה ב-'עוד קצת'
עוד קצת
06/04/2014 | 08:57
2
24
לגבי שרשורים שבועיים אפשר גם לעשות שרשור התקדמות שמיעתית /מילולית של הילדים  (מאד רלוונטי במקרה של הקטנים).
לצפיה ב-'התקדמות מילולית'
התקדמות מילולית
07/04/2014 | 08:10
1
31
אחרי ניתוח השתל של הבת שלי, אנחנו ממש ערכנו טבלה (google spread sheet) והכנסנו כל מילה חדשה שזיהינו, איך היא נאמרת, מה המשמעות , ותאריך. קצת מדעי מידי אולי...
אבל אח"כ בעלי יצר גרף של כמות מילים לפי זמן, וראינו איך יש ממש עליה אקספוננציאלית ברכישת המילים. לנו כשני אנשים ריאלים, זה נתן המון חיזוק לראות במספרים איך היא מתקדמת יפה.

עכשיו כשהיא גדולה, תמיד אנחנו מצטערים שאנחנו לא מתעדים את הפנינים שלה...

לצפיה ב-'אף פעם לא מאוחר להתחיל לתעד פנינים...'
אף פעם לא מאוחר להתחיל לתעד פנינים...
07/04/2014 | 16:10
16
לצפיה ב-'תודה על הרעיונות!'
תודה על הרעיונות!
06/04/2014 | 10:35
2
27
אנסה ליישם
לצפיה ב-'עוד הצעה -'
עוד הצעה -
07/04/2014 | 16:14
1
35
יש הרבה מושגים שאני אישית לא מכיר כמו שצריך, על אחת כמה וכמה הורים חדשים בפורום או בכלל בעולם הזה.
אולי אפשר לפתוח מדי פעם שרשור בנושא מושג כלשהו, בכל פעם מושג אחר (שאפשר יהיה גם לשמור אחר כך בקישורי הפורום), שבו יוסבר מה זה - נניח, אודיוגרמה, טנטון, BERA... - וגולשים יוכלו להגיב, להוסיף או לתקן, לחלוק חוויות אישיות רלוונטיות וכו'.
לצפיה ב-'זה רעיון מדליק!'
זה רעיון מדליק!
07/04/2014 | 17:05
17
נעשה כל יום רביעי פינת המושג השבועי
לצפיה ב-'מגזין באנגלית לילדים ונוער לקויי שמיעה '
מגזין באנגלית לילדים ונוער לקויי שמיעה
02/04/2014 | 09:51
23
http://www.hearingourway.com/

רעיון מאוד יפה. אולי אפשר לקחת אותו ולאמץ גם לגילאים קטנים יותר, ובעברית. להוסיף סיפורים, תמונות וכו'.
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז '
|*| פורומים חדשים בתפוז |*|
30/03/2014 | 11:28
5
|קדימה|מנהגים רבים, מאכלים ומוזיקה הן רק חלק מהדברים המיוחדים שתמצאו בתרבות התימנית. הנכם מוזמנים להיכנס בצעד תימני לפורום תרבות תימן.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא,  אתם מוזמנים לשתף ולחוות טעמים בפורום מבשלים כשר.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|פורום הומואים דתיים נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין או חלק מדת והומוסקסואליות, בואו לכתוב על כל מה שעל ליבכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה לליקוי חד צידי'
מכשיר שמיעה לליקוי חד צידי
26/03/2014 | 21:55
5
307
הייי... לבן שלי יש ליקוי שמיעה באוזן שמאל של כ-80DB ובימין עם נוזלים 30DB - בגדול כנראה חד צידי
המליצו לנו במיח"א על מכשיר שמיעה BAHA.... זה מכשיר ששמים עם קשת על ראש הילד והוא נמצא מאחורי האוזן.. משהו שאמור לרטוט וככה לגרות את העצם או משהו כזה
בשלב מאוחר יותר, כשהילד גדל עושים ניתוח ומכניסים בורג שעליו יושב המכשיר ללא קשת/סרט
נורא נבהלתי מהמכשיר הזה... ממש לא רוצה לשים לילד שלי סרט כזה על הראש למשך כמה שנים.. ואחרי כמה שנים עוד להכניס לו בורג לראש??
כבר התרגלתי למחשבה שיהיה לו מכשיר שמיעה על אוזן אחת.. אבל סרט כזה??? זה ממש מזעזע לדעתי
בליקוי חד צידי הילד גם יכול להסתדר ללא מכשיר בכלל... אז למה להתקין לו כזה דבר בולט? לא חושבים במרכזי שיקום על החיים של הילדים האלו עם הדברים האלו?
אני רק חושבת על מה שזה יכול לעשות לו מבחינה חברתית... משהו מכיר את המכשיר הזה?
אמרו לי במיח"א שמכשיר שמיעה באוזן אחת יכול לפגוע באוזן הטובה שלו... מה ההיגיון בזה? ממתי מכשיר שמיעה פוגע בשמיעה?..
שוב יצאתי מבולבלת ועצובה ממש... לא רוצה לשים לילד שלי כזה מכשיר.. ממש לא
ביקשתי מהרופא שלי המלצה על מכשיר שמיעה ללא סרט כזה מקווה שאקבל תשובה מהר
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה ללקות חד צדית'
מכשיר שמיעה ללקות חד צדית
27/03/2014 | 06:40
4
77
בוקר טוב!
לבן שלי יש לקות שמיעה חד צדית.
גם אנחנו בזמנו נבהלנו מהBAHA, ולא עשינו לו.
ניסינו להרכיב מכשיר שמיעה לאוזן הלא טובה, והכרחנו אותו במשך שנה להרכיבו יום יום, וזה לא ממש עזר לו, וכשהמכשיר התקלקל, החלטנו לא להמשיך עם זה.
במשך שש שנים, הוא לא הלך בכלל עם מכשירים, והסתדר.
היינו בטוחים שהנה, הוא יכול להסתדר נהדר.
וכשהיו לו קשיים בכיתה, לא ייחסנו לזה כל קשר.
נתנו לא רטלין, הלכנו איתו לפסיכולוגים, לחוגים הכל... שום דבר לא ממש עזר...
לפני כשנה, עכשיו שהוא כבר גדל יותר, והוא כבר הצליח לעשות בדיקות שמיעה ממש ארוכות ומדוייקות, חזרנו להרכיב מכשיר שמיעה לאוזן הלא טובה, וביום אחד, הילד נהיה שמח יותר, קשוב יותר, ממושמע יותר... הפסקנו את הרטלין, הפסיכולוגים...
אז המכשיר שמיעה עוזר לו המון, אבל בבדיקות שמיעה מתברר שהמכשיר לא עוזר לו להבין דיבור. הוא רק נותן איזון, ודיוק לאוזן השניה, אבל, הוא לא יכול היה לעזור לו לפתח שפה.לילד היו נוזלים כל ילדותו הצעירה, והוא התחיל לדבר רק בגיל שנתיים וחצי... דבר אשר גרם לו לתיסכול רב, ולדעת הפסיכולוגים, לנזק רגשי...
בזמנו, כשהוא אובחן, לא היתה התיחסות רצינית ללקות חד-צדית, ולכן, שללו את הBAHA.
כיום, במקומות מסויימים, עושים גם ניתוחי שתל  לילדים עם חרשות חד-צדית.

אני מבינה את התסכול, הפחד, והדחיה שלך.
אני מסכימה איתך שהכי טוב זה לקבל דעה נוספת.
אני מציעה לך להיפגש עם משפחות של ילדים עם BAHA ולשמוע על ההתמודדות שלהם, איך זה עזר, איך התמודדו עם הסרט...
יש לנו כמה משפחות כאלו בבית מיחא בירושלים, בטוח יש להם גם במיחא דרום.

איך זה נשמע לך?
לצפיה ב-'במחי"א ב"ש אין בכלל ילדים עם המכשיר הזה'
במחי"א ב"ש אין בכלל ילדים עם המכשיר הזה
27/03/2014 | 09:37
3
52
מה שגורם לי לתהות........ אולי זה חדש ולא בא לי שיעשו על הבן שלי ניסויים.. אולי לא באמת צריך את זה ואולי מועורבים פה אינטרסים אחרים..
ברור שעדיף 2 אוזניים על אחת.. אבל אני לא מצליחה להבין איך זה בכלל יעזור לו ולמה לא לשים לו מכשיר שמיעה פשוט על האוזן הפחות טובה.. גם אם זה לא יביא ואתה ל-100%, לפחות זה יעזור לו קצת. ויש יותר ניסיון עם המכשירים האלו מה-BAHA

הבנתי שלפני כמה שנים לא היו עושים כלום עם הילדים הללו.. וחלקם היו מסתדרים יותר טוב ופחות טוב.. ובכלל לא תמיד היו עולים על זה.
אני מכירה 2 אנשים ששומעים באוזן אחת מלידה והם מסתדרים בסדר גמור בלי מכשירים בכלל
אני רוצה לראות שהקלינאיות תקשורת שממליצות על המכשיר הזה ישימו לילדים שלהן כזה סרט על הראש...
לצפיה ב-'מכשיר BAHA'
מכשיר BAHA
27/03/2014 | 18:51
2
81
אני שומעת את החששות שלך ומבינה אותן בהחלט.
אני יכולה להגיד לך על הבן שלי שהוא טען 10 שנים שהוא שומע מעולה ומסתדר מצויין עד שהוא שם מכשיר שמיעה והתחיל לשמוע טוב יותר... מאז הוא לא עוזב אותו...
יש לנו כרגע במיחא ירושלים 2 ילדים עם מכשיר BAHA ואם תרצי אוכל לשאול את הוריהם אם הם מוכנים שאמסור את המספר שלהם.
ישנן גישות שונות לגבי לקות חד צדית.
אם את לא רגועה, תמיד כדאי להתייעץ עם עוד גורם.
אני מבינה את הסערה שלך. ואכן, יתכן שלא תטפלי כלל בלקות שמיעה ושהבן שלך יהיה בסדר גמור. וזה בסדר גמור לפעול כך.
אבל את צריכה להבין שכאנשי מקצוע, אסור להם להתפשר. להם, אין שיקולים של יפה או לא יפה. יש שיקולים מקצועיים - הילד צריך לפתח שפה - לכן הוא צריך שמיעה אופטימלית - לכן BAHA.
אני יכולה להציע לך משהו...
ביום רביעי בערב, ד"ר אורלי הלפרין מגיעה לירושלים לתת הרצאה על נגישות לילדים עם לקות שמיעה. היא מומחית מספר אחת בארץ ללקות חד צדית. אם תחפשי בגוגל, תראי שהיא כתבה מספר מאמרים בנושא.
בואי להרצאה, ותשמעי מה יש לה להגיד...

אני יכולה להגיד לך שמיחא דרום ומיחא ירושלים הם גופים נפרדים וכל אירגון עובד בצורה עצמאית, עם הגישות ודרכי עבודה שלו.
אבל אני יכולה להבטיח לך משהו. אף אחת מהקלינאית שם לא תמליץ משהו לבן שלך שהיא לא תעשה לבן שלה. אין להן שום אינטרס מקצועי או כלכלי לתת לך ייעוץ שגוי. יש למיחא דרום אינטרס אחד ברור - שלכל ילד עם לקות שמיעה יותאם המכשיר הכי טוב שיש כדי שהוא ישמע הכי טוב שיש כדי להיות בצד הבטוח.
יתכן שתמצאי אנשי מקצוע שיציעו לך דרך שאיתה תוכלי להתמודד טוב יותר, אבל אני יכולה להבטיח לך שאין שום אינטרס נסתר לאף עובד במיחא דרום.
אגב, אנחנו ממליצים לכל ההורים לילדים קטנים לשים סרט על המכשירים כדי שלא יזיזו, ויש גם חברות שמפיקות סרטים ממש יפים.
לימר בזמנו נתנה קישור לסרטים יפים ואני לא מוצאת אותו כעת, אבל אני בטוחה שהיא תיכנס בקרוב ואולי תוכל לשים אותו שוב

בקיצור...
תנשמי עמוק.
אין לחץ, ובניגוד ללקות דו-צדית, לא יקרה כלום אם לא תקבלי החלטה השבוע וגם לא עוד שבועיים.
זאת החלטה לא פשוטה, ובאמת, המצבים האלו, הלא שיגרתיים, לפעמים יותר מסובכים כי זה לא שחור-לבן.

קחי לה נשימה עד סוף השבוע, תהני מהילד המתוק והתקשורתי שלך, ובעוד כמה ימים תחשבי על זה שוב
לצפיה ב-'תודה אתי'
תודה אתי
27/03/2014 | 21:20
36
כשאני מדברת על אינטרסים, אני מתכוונת במחקרים וליבואנים של המכשירים. לא לקלינאיות תקשורת. אין לי ספק בנאמנות שלהן.
ד"א דיבתי עם הקלינאית תקשורת במיח"א וביקשתי שיתנו לנו את כל האופציות, כולל מכשירים אחרים ואנחנו נחליט איך אנחנו רוצים לשקם את הפשושי שלנו. היא צריכה להחזיר לי תשובה שבוע הבא ובמקביל משהי במשפחה תברר ליעם קלינאית תקשורת מאוד ותיקה שהיא מכה מל השומר. הכיוון שלי לפחות זה מכשיר שמיעה רגיל עם הגברה ממוצעת.. (שלא תזיק) נראה מה יגידו לנו שבוע הבא
ושוב תודה אתי!!
לצפיה ב-'חגים, משפחה, יציאה מהשיגרה...'
חגים, משפחה, יציאה מהשיגרה...
20/03/2014 | 20:22
1
46
עברנו את פורים, פסח בפתח...
איך לקות השמיעה של הילד משפיעה עליכם בתקופות אלו של יציאה מהשיגרה?
איך המפגשים המשפחתיים? החברתיים?
האם לקות השמיעה משפיעה על  קבלת ההחלטות לגבי תיכנון החופש?
לצפיה ב-'חגים וחופשים'
חגים וחופשים
23/03/2014 | 09:25
26
אצלנו זה לא מאוד משנה. זה רק דורש מעט יותר התארגנות (מה עושים אם יש ים או בריכה, לדאוג לסוללות ספייר וכו')
האמת שמאז שהבת שלי נולדה - לי מפריע רעש הרבה יותר מאשר לה....
התחלנו כבר להתאמן באוטו על הקושיות - זו אולי ההתארגנות הרצינית היחידה :)
לצפיה ב-'שאלה לגבי ליקוי שמיעה וטינטון לפני גיוס'
שאלה לגבי ליקוי שמיעה וטינטון לפני גיוס
22/03/2014 | 12:35
73
שלום, אני לפני גיוס ורציתי לשאול האם פרופיל 64 זה מה שמקבלים כאשר המתגייס עבר בדיקת שמיעה ותוצאותיה היו ליקוי שמיעה עצבי משני הצדדים סימטרי עד 50 DB טימפנו(כפי שהרופא אא"ג ציין גם) ובנוסף אני סובל מטינטון, הגשתי את המסמכים ללשכת גיוס והורידו לי את הפרופיל ל64 עם סעיף של ליקוי שמיעה בינוני וסעיף של טינטון ברמה בינונית/קשה, רק רציתי לוודא עם מישהו שמבין, האם 64 זה הפרופיל שמגיע לי או שזה אמור להיות פרופיל 45?

תודה מראש, נדב
לצפיה ב-'מחר ברה בתל השומר'
מחר ברה בתל השומר
16/03/2014 | 15:26
8
95
יש מישהו שיכול לספר לי מה הולך ליהיות זה ? הליך אחרי הליך?
והכי חשוב מתי יש תשובה

תודה מראש
לצפיה ב-'איך היה?'
איך היה?
18/03/2014 | 19:24
7
66
טסנו לאמסטרדם לפורים
לכן, לא יכולתי לענות.
איך עברה הבדיקה? מתי התוצאות?
לצפיה ב-'לא יודעת'
לא יודעת
18/03/2014 | 20:46
2
73
התור היה ב 10 אבל רק ב12 נתנו את חומר הטישטוש והילדה הייתה עייפה וכאילו נירדמה ועז חיברו את האלקטרודדות ורק הכביסו אוזניה לאוזן שמאל היא התחילה להשטולל והתעוררה
עשינו סיבוב היא נירדמה שוב
שוב שמו אלקטרודות ואוזניה באוזן ימין ועשו את הבדיקה בעמצה ניכנסוכל פעם מישהו אחר להתייעץ עם הכלינאית תיקשורת שעשתה לנו. כי היא בכירהשם וזה הפריעה מאוד.

היא סיימה ימין ועוד הפעם ניסתה להכניס אוזניה לשמאל וליאן שוב פעם התחילה להשתולל ולנסות להוציא את זה מתוך שנה. בסוף היא אמרה שהיא הצליחה לעשות משהו. ולא נראה שיש בעייה היא תזמן אותנו להתנהגותי שוב פעם.

הקטע שהיא לא עשתה את הבדיקה של העצם.

והבדיקה השניה טמפרמטיה או שאייך שקוראים לזה רואים שיש פחות נוזלים באוזן ימין אבל עדיין יש נוזלים בשמאל.

קיצור לא יודעת.

גם ליאן התחילה לדבר צלילים פה פה פה מה מה מה בה בה בה עז היא כן שומעת משהו והיא יותר מגיבה לדלת ניתרקת אבל עוד הפעם היא לא ניבהלת היא פשוט מסיתה את הראש לא יועת אולי אני בסרטים וזהו לא יודעת.
לצפיה ב-'כמה מבלבל...'
כמה מבלבל...
20/03/2014 | 12:25
1
57
אני זוכרת את הבדיקת ברה של הבן הבכור שלי, כשהיינו מורטי עצבים, והקלינאית דיברה עם סטודנטיות ועם כל מיני אנשים אחרים, והרגשנו כל כך חסרי אונים...
האם קיבלתם מסמך כתוב מסכם על הבדיקה?
נראה שמשהו באוזן שמאל מפריע לליאן, וגורם לה להתעורר...
הלכתם בסוף לרופא אף אוזן גרון לעשות את הבדיקה ההיא ?

אני שמחה לקרא שהיא מתחילה להפיק צלילים! מאחלת שבקרוב היא תפטפט בלי סוף ותוכלי להיות רגועה לגמרי
לצפיה ב-'כן אבל יש קצה אור בישבילי'
כן אבל יש קצה אור בישבילי
20/03/2014 | 20:46
58
היום חמותי בא לקחת את הבן הבחור לבית הספר והיא צילצלה בפעמון של הביית
הפעמון לא ממש רועש וגם יש מקרר שמרעיש ברקע וליאן הסתובבה לעבר הדלת זה לא היה ככה ליפני חודשיים (היא הייתה עוצרת פעילות ובוהה בי ועכשיו היא ממש סובבה את הראש)
אז אולי זה באמת נוזלים באוזניים.

לא הביאו שום דבר כתוב אמרו שישליחו הבייתה או לפקס ולמי יש פקס בימינו יש לי בעבודה אבל זה כללי כזה.

את הבדיקה המיקרוסקופית לא עשיתי כי אף אחד לא יודע אייפה יש זה מעייף-ויתרתי.

אני מחקה למכתב מתל השומר וכמובן הם רוצים לקבוע בדיקה התנהגותית שוב זה מעניין לראות מה תיהיה התוצאה.

זהו אני אופטימית בין תיים ותודה על כל התמיחה ממש כייף שיש את הפורום הזה שאפשר לשפוך הכל ויש אנשים שמבינים
תודה.
לצפיה ב-'מה את אומרת על התוצאות?'
מה את אומרת על התוצאות?
30/03/2014 | 15:18
25
לצפיה ב-'הינה הקובץ'
הינה הקובץ
30/03/2014 | 15:20
2
34
לצפיה ב-'את רוצה שאראה לקלינאית אצלנו?'
את רוצה שאראה לקלינאית אצלנו?
02/04/2014 | 15:09
1
25
אני ממש ממש לא אשת מקצוע, אבל מוקפת בהן...
אני יכולה לבקש מקלינאית להסתכל ולחוות דעת.
לצפיה ב-'את יכולה'
את יכולה
02/04/2014 | 16:32
19
יו זה ממש יעזור אם זה לא בעיה גדולה מבחינתך

מה זה תודה
לצפיה ב-' עזרה בהגשהלביטוח לאומי'
עזרה בהגשהלביטוח לאומי
18/03/2014 | 09:25
2
68
שלום רב
לאחר  ביררימלאים לבן שלי בן 3.9 שמו 2 מכשירי שמיעה
היינו מעוניינם לגיש בקשה לביטוח לאומי .
אחנו מעוד גבוליים .  היתי עוניינת לקבל המצות על עו"דים  בחיפה
תודה רבה
לצפיה ב-'תביעה לביטוח לאומי'
תביעה לביטוח לאומי
18/03/2014 | 19:25
59
אני חושבת שבמקום לחפש עו"ד כדאי שתתחילו במיחא חיפה. העובדת סוציאלית שם בטח תוכל לעזור לכם
לצפיה ב-'ביטוח לאומי ובעיות שמיעה'
ביטוח לאומי ובעיות שמיעה
26/03/2014 | 13:32
28
ביטוח לאומי מאוד ברורים בנושא שמיעה אצל ילדים ועובדים בסגנון שחור לבן, או שמגיע או שלא בלי אפור.  לילד שלי לא מגיע קצבה כי יש לו ליקוי שמיעה רק באוזן אחת. לדעתי כדאי לך להתייעץ עם רופא על איזו בדיקה להגיש (במקרה שלך הוועדה רק תסתכל על המסמכים ולא יבדקו את הילד אישית), הכל מתבסס על נתונים עובדתיים של בדיקת השמיעה שביצעתם.

מבחינת המלצות, אני אישית בזמנו הראתי את בדיקת השמיעה של הילד שלי לרופא בחברה המרכזית למימוש זכויות. הפקס שנתנו לי זה 03-3734433  את יכולה לשלוח לשם ולבקש שהרופא יראה ויתן יעוץ פרטני על מה יש לעשות.
לצפיה ב-'לכבוד פורים'
לכבוד פורים
15/03/2014 | 21:19
1
52
בשבוע שעבר פרסמנו בבלוג האפייה שלנו מתכון פורימי לאזני המן במחווה ללקויי שמיעה - מוזמנים לראות ולקרוא .

פורים שמח לכולם!
לצפיה ב-'זה נחמד מאוד! '
זה נחמד מאוד!
16/03/2014 | 09:01
18
לצפיה ב-'ילד עם ליקוי שמיעה כנראה חד צידי ולא ברור....'
ילד עם ליקוי שמיעה כנראה חד צידי ולא ברור....
10/03/2014 | 17:05
4
139
היי...הבן המהמם שלי בן 7 חודשים....
יומיים אחרי שנולד גילו שיש בעיה באוזן שמאל (ימין יצאה תקינה) ושלחו אותנו לרופא א.א.ג שהפנה לברה
ומכאן התחיל הסיפור.... אנחנו בכלל היינו בטוחים שזה שטויות ובטח זה בכלל נוזלים מהלידה ושהכל בסדר........
בעקרון הכל בסדר.. הילד מקסים (טפו טפו טפו), רק ליקוי שמיעה... יש דברים הרבה יותר גרועים מזה.. מכל הטיולים בבתי חולים ראינו דבר אחד או שניים ואני מודה לאלוהים כל יום שהכל בסדר וזה רק ליקוי שמיעה, אבל עדיין זה לא קל. בעיקר שהכל כל כך לא ברור עדיין.
אז ככה....... ברה ראשונה עשינו בבי"ח קפלן ללא טשטוש, הילד השתולל אבל התשובות שיצאו הן - סף ימין 40 דציבל ושמאל 80 דציבל
ברה שניה בתל השומר בטשטוש - ימין סף 35-55 כנראה עם נוזלים (לאחר ש - 3 רופאים שונים לא ראו נוזלים - אחרי הבדיקה שהפננו את תשומת לב הרופא לעניין הוא מצא נוזלים.. ממש כמו נפט ), אוזן שמאל - סף 70-90 ללא נוזלים.
ד"א אנחנו במעקב CMV שכנראה גרם לליקוי שמיעה
אז מאז היינו אצל זיהומולוגית (ד"ר ברקאי מתל השומר), היינו אצל רופא א.א.ג. (ד"ר קפלן מסורוקה) ובמיחא ב"ש............
לאחרונה עשינו בדיקה התנהגותית שיצאה דיי קרובה לנורמה ועניין הנוזלים לא ברור.. כי יצא בבדיקה שיש כנראה משהו שמפריע באוזן אבל הרופא (א.א.ג) טען שיש שיפור בעניין הנוזלים למרות שעדיין יש עכירות - הוא אמר שהוא צופה שהבדיקה תצא לפחות באוזן הטובה תקינה...
בינתיים עבר שבוע ושוב הבונבון שלי מצונן ומשתעל והיום עשינו שוב ברה......... (הפעם בשניידר.. הכרתי לפיצקי שלי כבר את כל הבתי חולים בארץ)
וזהו.... לא נתנו לנו תשובות עדיין, אבל הוצאתי מהקלינאית תקשורת שאוזן שמאל ליקוי עמוק וימין היא לא הסכימה להגיד, רק שאלה אם דיברנו איתנו על כפתורים... ועשו לנו שוב בדיקה שמראה שכנראה יש נוזלים בימין ואפילו גם בשמאל.......
בקיצור אני מה זה מבולבלת... קשה כל כך עם החוסר ידיעה הזאת. אמרו לי שליקוי חד צידי זה לא מאוד נורא ושהילד יתפתח רגיל גם עם אוזן אחת (למרות שמן הסתם עדיף שתיים), אבל יש עדיין נוזלים.... אז גם באוזן הטובה הוא לא שומע טוב
מצד שני הילד מגיב לרעשים וקולות (ולא חזקים במיוחד)
ויש כל כך הרבה דברים לא ברורים ושאלות.... אוףףףףף
התחילו לדבר איתנו כבר על מכשיר שמיעה לאוזן שמאל (אני חושבת שלגבי שמאל.. לא בטוחה).
אבל כבר אמרו לי שלא יכולים להביא את האוזן ל - 100% ואפילו לא בטוח שמכשיר יעזור......
משהו יכול לנסות לעשות לי סדר בראש??
לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
10/03/2014 | 22:19
67
הי,

קודם כל, כל הכבוד שאת כותבת ״רק ליקוי שמיעה״ את בהחלט צודקת, אבל לא כולם חושבים ככה ובטח לא בתקופה קצרה לאחר הגילוי על הלקות. כשגיליתי שלבני ישנה לקות שמיעה (ואני באה מבית שברובו יש יותר חרשים מאשר שומעים) לקחתי את זה מאוד קשה, אז בהחלט שאפו.

לגבי הבלבול שאת נמצאת בו - אין ספק שבהתחלה הכל מבלבל ולא ברור במיוחד שהייתם בלא מעט בדיקות ובבתי חולים שונים. גם אנחנו הלכנו לשני בתי חולים שונים והחלטנו להישען על התוצאות של אחד מהם (בני בן שנה עם לקות בינונית). אני מציעה שתיצרו קשר עם מיח״א לפי אזור מגורכם והם יכוונו אתכם לגבי ההמשך בעיקר אם הוא צריך מכשיר שמיעה.

שיהיה בהצלחה,
שירלי
לצפיה ב-'בלבול'
בלבול
11/03/2014 | 08:27
55
הבלבול מאוד מובן, וכל הכבוד לכם שאתם לא מוותרים ובודקים עוד ומנסים להבין יותר.
אנחנו במצב שונה אבל  -
נראה לי הגיוני לשים מכשיר באוזן הפחות טובה לפחות. אם יש מה לעשות עם הנוזלים - כדאי. יש לפעמים תרופות מייבשות, ממליצים להוריד צריכת מוצרי חלב (אולי עוד לא רלוונטי אצלכם) ויש כל מיני תרופות סבתא שלפעמים עוזרות...
כדאי לכם למצוא רופא אאג מומחה לילדים שאפשר לסמוך עליו שיזהה נוזלים - מסתבר שזו מומחיות.

אני יודעת שלבת שלי היתה לקות חמורה עד עמוקה בשתי האזניים. עדיין המכשירים עשו הבדל. ביום שהיא קיבלה אותם (בגיל 4 חודשים) היא ממש עשתה ניסוי כלים ובדקה כי פתאום היא שמעה משהו. גם אם זה לא יספיק כדי להבין דיבור בצורה מלאה עם אותה אוזן - זה נותן עוד אינפורמציה שיכולה לעזור להבין בשיתוף עם האוזן השניה.
בכל אופן - לא נראה לי שיש מה להפסיד עם מכשיר.
לצפיה ב-'לקות חד צדדית'
לקות חד צדדית
11/03/2014 | 08:39
1
77
יקירתי,
נראה שאת עושה את כל מה שאת צריכה לעשות, ושאת בידיים טובות.
הצוות של מיחא באר שבע מקצועי ותקבלי שם את כל התשובות המקצועיות שם.
לבן שלי יש לקות שמיעה חד צדדית. לכן, יש לי ניסיון אישי בתחום.
ואני מסכימה לחלוטין עם מה שאמרת.
גם לנו אמרו שזה בסדר גמור, שאפשר להסתדר עם רק אוזן אחת.
אבל לבן שלי היו כל הזמן נוזלים באוזן הטובה, והוא התחיל לדבר מאד מאוחר כנראה בגלל זה.
אני מציעה לך להיות כל הזמן עירנית לגבי האוזן, לשים לו שרשרת ענברים, ואם צריך לעשות ניתוח כפתורים, אל תהססו.
לגבי מכשיר לאוזן השניה, גם לבן שלי, המכשיר אינו באמת עוזר להבין דיבור. זאת אומרת שכשאוטמים לא את האוזן הטובה ומדברים איתו דרך האוזן הפגועה עם המכשיר, הוא לא מבין כלום.
אבל, המכשיר כן עוזר לו להגיע לסוג של איזון. הוא מבחין יותר דקויות, הוא מבין יותר על רקע רעש, ובכלל, הוא מאד אוהב את המכשיר ולא עוזב אותו.
את מוזמנת לראות אותו בסרט של מיחא. זה "נדב". הוא מרגיש רגיל לגמרי. האחראיות שלנו היא לזכור ולהזכיר לסביבה כל הזמן שהוא לא שומע כמו כולם. כי באמת בסביבה רועשת, הרבה יותר קשה לו.

לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
11/03/2014 | 18:13
56
קיבלנו התוצאות משניידר (אחרי התעקשויות רבות, כי מקבים א זה רק אחרי שבועיים. לא מבינה מה הקטע..)
פרופ' אטיאס הסביר שמימין יש ליקוי קל (35-40) ובשמאל 80.... בבדיקת הטימפנומטריה אמרו לנו שבימין יש בוודאות נוזלים ובשמאל יש גם כנראה. אטיאס אמר שבהולכת עצם באוזן ימין יצא 20db שזה תקין.
אני מעודדת קצת (אני חושבת), אבל עדיין מבולבלת....
נראה שיש שיפור קל??
מחר אנחנו במיחא ב"ש... מקווה שיעשו לנו קצת סדר
לצפיה ב-'אופטימיות זהירה...'
אופטימיות זהירה...
10/03/2014 | 18:11
6
111
למי שזוכר אני אמא לפגון מקסים בן 8+ חוד' עם חשד לליקוי שמיעה. עשינו ברה בשערי צדק ובאוזן שמאל יצא ירידה קלה עד בינונית והתבקשנו לחזור על הבדיקה.
היום הודיעו לי (טלפונית) שהבדיקה תקינה ושאין לי מה לדאוג!
מה זה אומר??? איך יכול להיות שיש שוני בין הבדיקות? ואיך אני יכולה להיות בטוחה מהי התוצאה הנכונה?
לצפיה ב-'אופטימיות'
אופטימיות
11/03/2014 | 08:31
5
60
לפעמים דברים משתנים, ביחוד אצל פגים. אצלנו הבת שנולדה בזמן, קיבלה תוצאות שונות בגיל חודש ובגיל ארבעה חודשים. אם כי אצלנו לרעה...
לפעמים נוזלים יכולים לגרום לירידה קלה (עד 40 דציבל) אז אולי זה העניין.
אם עוד יש ספק - את יכולה לנסות לעשות שוב, אולי במקום אחר. עם לקות קלה באוזן אחת - לא בהכרח צריך למהר, אז לא נורא אם זה יהיה עוד כמה חודשים.
האם אתם הולכים למיחא ירושלים? נסו לדבר איתם - והם בטח ידעו לייעץ לכם.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה '
מסכימה עם כל מילה
11/03/2014 | 08:42
4
42
וכמו שלימר הציעה, אם אתם רוצים לקבל חוות דעת נוספת, אתם יכולים לפנות אלינו. הקלינאית תגיד לכם אם לדעתה כדאי לחזור על הבדיקה או שאין צורך...
לצפיה ב-'אנחנו עדיין לא מטופלים במכון כלשהוא'
אנחנו עדיין לא מטופלים במכון כלשהוא
11/03/2014 | 13:03
3
40
אפשר לפנות למיחא סתם כך?
לצפיה ב-'כמובן. זאת בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו כאן.'
כמובן. זאת בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו כאן.
11/03/2014 | 13:35
2
37
את יכולה לפנות אלינו, ונשמח לשבת איתך ועם הבדיקות של ילדך ולנסות לעשות סדר בבלגן.
כמובן שזהו שירות שאנחנו נותנים ללא כל עלות וללא כל התחייבות.
זאת פשוט העבודה שלנו
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
11/03/2014 | 13:41
1
31
אנחנו מאזור אשדוד, לאן אני יכולה לפנות?
לצפיה ב-'אם אתם מאיזור אשדוד'
אם אתם מאיזור אשדוד
11/03/2014 | 13:44
32
אתם שייכים פיזית למיחא תל אביב.
לצפיה ב-'בדיקת שמיעה +בדיקת הולכה'
בדיקת שמיעה +בדיקת הולכה
10/03/2014 | 21:29
2
66
סובלת מטינטון כרוני ומשעוות יתר. היום בצעתי בדיקת שמיעה שיצאה תקינה. כמו כן בצעתי גם בדיקה של ההולכה שגרמה לי לתחושה לא טובה. האם בדיקה זו יכולה לגרום להחמרת הטינטון או לפגיעה בשמיעה? מכיוון שמאז הבדיקה מרגישה מוזר באוזן ומרגישה החמרה בטינטון.
לצפיה ב-'טינטום...'
טינטום...
11/03/2014 | 08:43
1
25
אני ממש מצטערת אבל אין לי שום רקע והבנה בתחום...
אולי כדאי לך להתייעץ עם רופא אאג?
לצפיה ב-'בדיקת שמיעה + בדיקת הולכה'
בדיקת שמיעה + בדיקת הולכה
11/03/2014 | 09:09
29
תודה על התגובה.
לצפיה ב-'קשר משפחתי במיחא'
קשר משפחתי במיחא
09/03/2014 | 05:51
3
163
כבר הרבה זמן הבנו שלא מספיק לתת כלים לילדים. שההורים הם סוכני השינוי העיקריים בשיקום ילדם, ושמגיע להם לדעת וללמוד כדי לקבל החלטות ממקום טוב יותר.
לכן, בית מיחא ירושלים, חבר עם ארגון קשר והחלטנו לפתוח יחד את "קשר משפחתי במיחא".
המרכז יעניק הדרכה ותמיכה למשפחות לילדים עם לקות שמיעה ללא קשר למקום שבו הילדים מטופל לשיקומו. כמובן, לפי מיטב המסורת של קשר ומיחא, המרכז יעניק את שירותיו לכל משפחה, ללא אבחנה של דת, שפה, מגזר ועוד...
כחלק מהשירותים אשר יינתנו ב"קשר משפחתי במיחא" אנחנו מציעים להורים הרצאה אחת כל חודש, כל פעם בנושא אחר.

ההרצאה הראשונה תינתן ב02/04 על ידי ד"ר אורלי הלפרין - מדריכה ארצית לאודיולוגיה חינוכית. ההרצאה תעסוק בנושא הנגשה : תפיסת דיבור על רקע רעש, המשתנים המשפיעים על כך והפתרונות האקוסטיים לכך. בנוסף, ד"ר אורלי הלפרין תשמח לענות על שאלותיכם בנושא תהליך הנגשת גן/כיתה במשרד החינוך.

הכניסה חופשית אך מותנית בהרשמה מראש
לפרטים - בית מיחא ירושלים 02-6232021
לצפיה ב-'יוזמה ברוכה'
יוזמה ברוכה
09/03/2014 | 10:31
1
30
תמיד הרגשנו שחסר לנו קצת הצד הזה של לפגוש הורים ולשמוע מידע על נושאים רלוונטיים.

באיזה שעה זה צפוי להיות?
לצפיה ב-'פרטים על ההרצאה'
פרטים על ההרצאה
09/03/2014 | 11:47
25
בשעה 19:30 תהיה התכנסות,
בשעה 20:00 ההרצאה.
לאחר ההרצאה יהיה זמן לשאלות.

בחודש הבא תהיה הרצאה על ניהול תקציב המשפחה מאת רותי שרון - אמא של ילד בוגר מיחא
ובחודש לאחר מכן, הרצאה מאת תמי קרישפין, מנכלית קשר, ואמא לניצן, גם עם לקות שמיעה...

אני מקווה שכל מפגש כזה גם יעשיר אתכם וגם יאפשר לכם להכיר הורים נוספים

נחזור להרצאות חודשיות בחודש ספטמבר...הצעות יתקבלו בברכה!
לצפיה ב-'עוד פרטים '
עוד פרטים
09/03/2014 | 13:07
34
לאור השאלות אני מפרסמת את ההודעה הרשמית
לצפיה ב-'מדריך וטיפים ועצות להורים '
מדריך וטיפים ועצות להורים
08/03/2014 | 21:26
65
היי
שמי סופי
מה שלומכם,
אני אם לילד עם מחלה כרונית בעיכול, מתמודד כבר 12 שנה.
מתוך זה כתבתי מדריך
שבוע נפלא
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה על המחקרים המעניינים!'
תודה על המחקרים המעניינים!
08/03/2014 | 07:07
24
קראתי בינתיים רק את המחקר על השעון הביולוגי בתוך האוזן...
זה די מדהים הגילוי הזה שאותה רמת רעש פוגעת בצורה שונה בלילה וביום...
אני חושבת שאין מספיק מודעות לנזקים של חשיפה לרעש. בימים אלו, אני מעבירה סדנאות בבתי ספר לקראת יום ההתרמה, ואני תמיד מתפעלת מהחוסר ידע של המתבגרים בנושא, כשהם במצב של הכי הרבה סכנה...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה