לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73957,395 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

אודות הפורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
להיות הורים זו חוויה מאתגרת. על אחת כמה וכמה להיות הורים לילדים עם לקות  שמיעה. כאן אפשר לשתף, לשאול, לחלוק, ללמוד ובעיקר לגלות שאנחנו לא לבד.
אני מקווה שפורום זה יהווה מקום תמיכה, מקור מידע, מפגש עמיתים - ויוכל להפוך לבעל משמעות לרבים מאיתנו!

כאמא לילד עם לקות שמיעה, המפגש עם הורים אחרים חשוב לי ומעשיר אותי כל יום מחדש.
כמנהלת של בית מיחא ירושלים, אני מאמינה שאנחנו, ההורים, סוכני שינוי עיקרי של ילדינו. אני מאמינה בחשיבות של יצירת במה, שתאפשר לנו להתחזק, ללמוד, לשתף וכך להעצים את יכולתנו להשפיע על עתיד ילדינו.

המשך >>

לצפיה ב-'דלקת אוזניים'
דלקת אוזניים
08/05/2014 | 08:28
7
65
הייי... בני בן 8 וחצי חודשים עם ליקוי חד צדדי + נוזלים באוזניים ובעיקר באוזן הטובה
ביום ראשון אושפזנו עם חום גבוה, דלקת אוזניים ובדיעבד התברר שגם עם דלקת קרום המוח (ויראלית-הרבה פחות מסוכנת). אתמול שחררו אותנו אבל..
כמובן שהדלקת החמורה היא באוזן הטובה של הילד ואני בלחץ עד כמה הוא שומע...........
כמה דלקת אוזניים יכולה לפגוע בשמיעה? ומתי זה אמור להשתפר? ולמה לעזאזל תמיד יש דלקת ונוזלים בעיקר באוזן הטובה?? שונאת את מרפי.....
לצפיה ב-'זה קשור לניתוח כפתורים?'
זה קשור לניתוח כפתורים?
08/05/2014 | 09:33
4
36
הוא סובל הרבה מדלקות אוזניים? זה משהו שניתוח כפתורים יכול לעזור בו?
מה יש לו באוזן השנייה? מכשיר? שתל?
למיטב ידיעתי גיל 3 זה הגיל שבו יש ירידה משמעותית בדלקות אוזניים למי שסובל מזה הרבה (עקב ההתפתחות והגדילה של האוזן).
אנחנו "נשברנו" ועשינו ניתוח כפתורים בגיל שנתיים ושלושה חודשים.
תוך כמה חודשים הכפתורים נפלו, אבל הדלקות אוזניים מאז חזרו בתדירות של פעם בשנה ומיד מזהים ומטפלים כך שזה נרגע תוך יום
לצפיה ב-'משנולד כל הבדיקו שו התגלו נוזבאוזן הטובה..'
משנולד כל הבדיקו שו התגלו נוזבאוזן הטובה..
09/05/2014 | 09:35
3
44
ולפעמים גם באוזן השניה.. לאחרונה היה אפילו שיפור מבחינת נוזלים שהשתקפו גם בברות. דלקות אוזניים ממש לא היו ל עד עכשיו.. זו פעם ראשונה. נושא הכפתורים עלה אבל בגלל שהיה שיפור יד מהפרק.
כרגע אין לו שתל/מכשיר בכלל. המליצו לנו על מכשיר הנקרא בהה.
הוא מולבש עם סרט על הראש עד גיל 5-6 ואז עושים ניתוח לקבע אותו.
המכשיר עצמו מאוד הרתיע אותנו. בנוסף בעקב במיח"א נאמר לנו שהילד ממלמל ומתפתח בהתאם לנורמה.
אנחנו חושבים על התאמת מכשיר שמיעה רגיל, אבל מכיוון שהילד יה בסדר לא מהרנו.
אחרי שהגענו הביתה שמתי ל שהילד פחות מגיב לשם שלו.. הוא דיי ערני וממלמל כרגיל אבל זה מאוד מלחיץ אותי..
לצפיה ב-'הכותרת השתבשה לי..'
הכותרת השתבשה לי..
09/05/2014 | 09:37
23
רשמתי-משנולד בכל הבדיקות התגלה שיש ונוזלים באוזן הטובה
לצפיה ב-'להלחץ זה בטח לא עוזר...'
להלחץ זה בטח לא עוזר...
11/05/2014 | 07:43
20
אני לא אשת מקצוע, אבל זה ידוע שנוזלים אכן יכולים להשפיע על השמיעה. במקרה שלכם אני מבינה שאת עם אצבע על הדופק ויש לכם מעקב מקצועי והילד ממלמל בטווח הנורמה - זה נהדר!
לדעתי מה שחשוב זה להיות בקשר עם רופאים / קלינאי תקשורת / אנשי מקצוע שאתם סומכים עליהם ואכן להיות גמישים ולשקול כל פעם מחדש מה טוב לילד בעיקר אם יש שינויים (כמו נוזלים שלא עוברים)
את מכשיר הבהה אני לא מכירה בכלל, אז לא יכולה להאיר שום דבר לגבי זה...
שיהיו ימים רגועים ובהצלחה :)
לצפיה ב-'איך הוא עכשיו?'
איך הוא עכשיו?
11/05/2014 | 15:29
17
האם את עדיין מרגישה שהוא לא שומע?

לצפיה ב-'ואוו... את מחזירה אותי 10 שנים אחורה...'
ואוו... את מחזירה אותי 10 שנים אחורה...
11/05/2014 | 15:27
1
30
כל פעם שלבן שלי יצאה שן, הוא חטף דלקת אוזניים באוזן הטובה...
זה היה נראה שכמה שאני רוצה לשמור עליה, כך היא נפגעת יותר...
אני ניסיתי כל דבר אפשרי, רפלקסולוגיה, דיקור...
לבסוף, זה הפסיק... לעולם לא אדע אם זה פשוט כי הוא גדל או שמשהו ממה שעשינו עבד...
לצפיה ב-'לאתי'
לאתי
11/05/2014 | 22:02
21
אני מרגישה שהוא לאט לאט משתפר... לפחות ככה אני מקווה....
הוא היה מגיב יותר לשם שלו לפני המחלה אבל אולי זה בגלל שאני דיי אובססיבית עכשיו וכל הזמן בוחנת אותו
חשבתי על דיקור.. אבל בגיל כל כך צעיר אני לא מאינה שאפשר לגרום לו לא לזוז.
את זוכרת מתי הא התחיל להגיד מילים ראשונות?
לצפיה ב-'יום ראשון הגיע...'
יום ראשון הגיע...
04/05/2014 | 06:07
2
46
אז אנחנו בתקופה הזו...חזרנו לפני שבוע וקצת מחופש, ותיכף יום העצמאות...
אז זהו שירשור סופ"ש מחובר לשירשור יום העצמאות...

איך ניצלתם את השמש היפה בשבת?
איפה ביליתם? עם מי ביליתם?

ומה אתם עושים בחג? האם גם אצלכם יום העצמאות הוא חג המנגל? או שאתם מנצלים את היום לטייל בארץ ישראל?

לצפיה ב-'עדכון יום העצמאות'
עדכון יום העצמאות
07/05/2014 | 17:16
1
24
את הסופשבוע כבר הספקתי לשכוח. היה סופשבוע?
יום העצמאות היה נחמד מאד הספקנו 2 מינגולים + זיקוקים והופעות + מטס חיל האוויר בנמל תל אביב + יום הולדת (להודות על האמת היום הולדת היה המינגול השני...) + מנוחה (הילדים ישנו אצל סבא וסבתא אחרי הופעות יום העצמאות, אז הייתה לנו יקיצה טבעית בבוקר :) )
תגובות הילדים לזיקוקים:
- אמא, הלב שלי דופק (מהתרגשות) מהזיקוקים
- אמא, הלב שלי שר בגלל הזיקוקים
חוץ מזה זו הייתה פעם ראשונה שהייתי במפגן של המטס, היה מוצלח. הילדה התלהבה יותר מהמפגן של הכלבים בחוף הכלבים בתל אביב... העיקר שכולם נהנו
לצפיה ב-'יום הזכרון ויום העצמאות'
יום הזכרון ויום העצמאות
08/05/2014 | 09:40
16
שבוע עמוס עבר על כוחותינו...
בערב יום ההזכרון היינו בטקס במושב של ההורים שלי, והדלקנו משואה עם אמא שלי (אחות שכולה). למחרת טקס בבית העלמין. הרבה דיונים על חיילים שמתו וזה עצוב כי לא נראה אותם יותר עם ילדה בת שלוש וחצי...
בערב יום העצמאות מסיבה עם זיקוקים והדלקת משואה עם אבא שלי (כמובן עם הילדה, אני רק מלווה).
ביום העצמאות הרבה חברים בחצר של ההורים. היה בצק פיתות והילדים הכינו פיתות עם מערוכים קטנים שנאפו בטאבון, אקדחי מים שהיו אטרקציה והרבה הרבה אוכל...
הילדה עזרה מאוד בקישוטים ובסידורים ונהנתה מאוד.

ואם היה לנו קשה להפרד מאבא ואמא אחרי חופשת הפסח, וקצת התאוששנו - עכשיו יש נסיגה חזרה. נקווה שמשבוע הבא נצליח לחזור לשגרה...
לצפיה ב-'המלצה על רופא אאג בירושלים'
המלצה על רופא אאג בירושלים
28/04/2014 | 13:47
5
63
שואלת עבור חברה -
ילדה בת שנה ושלוש שאינה אומרת מילים, וגם יש תחושה שאינה מבינה כל כך דיבור. מחכים לתור של התפתחות הילד, אבל עוד לא נקבע תור - כלומר יקח עוד חודשיים שלושה...
המלצתי לה להתחיל במקביל תהליך לבדיקת שמיעה. היא עברה בהצלחה את סינון השמיעה בלידה.

יש המלצות לרופא אאג בירושלים שכדאי ללכת אליו?
המלצתי להתחיל לנסות לקבוע תור ל-ABR - אני מבינה שבירושלים כרגע זה רק שערי צדק. האם יש המלצות בנושא? האם צריך הפניה ואם כן ממי?

תודה
לצפיה ב-'סאגת ABR...'
סאגת ABR...
29/04/2014 | 07:46
61
כרגע בהדסה אחיות סדציה לא מבצעות סדציה בגלל בעיה ביטוחית, ולכן לא נקבעים תורים ל-ABR (זה מה שהוסבר לי)

לגבי שע"צ - בהצלחה רבה לתפוס אותם... לא עונים שם לטלפון, וכבר השארתי כמה הודעות ולא חזרו אלי.

עם קצת מזל ייקבע לנו תור בקרוב בסורוקה (כן, כן, נרחיק עד ב"ש, כי במרכז אין תורים עד בערך אוקטובר).

האמת היא שנראה לי שתיארת את הילדה שלי! בת שנה ו-3, לא מדברת ולא ברור כמה מבינה.

אנחנו מטופלים אצל ד"ר בן יעקב בהדסה, מומלצת שם גם ד"ר טובי הודיה (שניהם בהר הצופים).

לABR קיבלנו הפניה מרופא התפתחותי, ובסורוקה רצו גם הפניה מאא"ג, אז ביקשתי שיוציא לנו (לא היו בעיות עם זה).

רצוי לקבל הפניה לבדיקת שמיעה מרופא ילדים לבדיקת שמיעה רגילה, ולנסות לקבוע אותה בהקדם (אנחנו עשינו בהדים, היה ביטול תור מהיום למחר).
לצפיה ב-'בדיקת שמיעה התנהגותית בירושלים?'
בדיקת שמיעה התנהגותית בירושלים?
30/04/2014 | 11:32
3
47
החברה הנ"ל הצליחה לתפוס רק את עין כרם שנתנו לה תור במכללה ביולי... בשערי צדק אין תשובה.
יש למישהו רעיון לגבי בדיקה באיזור ירושלים?
לצפיה ב-'אצלנו?'
אצלנו?
30/04/2014 | 13:34
2
44
את יכולה להגיד לה לבוא אלינו. עפרה ואפרת ישמחו לעשות לה בדיקה התנהגותית.
לצפיה ב-'סבבה. שולחת אותה. תודה!'
סבבה. שולחת אותה. תודה!
30/04/2014 | 13:53
21
לצפיה ב-'בדרך כלל'
בדרך כלל
31/05/2014 | 19:22
5
אלה חברות שמוכרות מכשירי שמיעה או מכונים מקצועיים
ההמלצות כאן נראות טובות, אני מניחה שדרך דפי זהב ודומיו תגיעו בקלות לאפשרויות נוספות
לצפיה ב-'פורום פונדקאות בחו"ל נפתח ב'
פורום פונדקאות בחו"ל נפתח ב|תפוז|
29/04/2014 | 12:19
3
|מוצץ|הורות באמצעות פונדקאות הופכת לדרך נפוצה ומקובלת להביא ילד לעולם, בשנים האחרונות אנו רואים עליה משמעותית במספר האנשים אשר עוברים תהליך פונדקאות בחו"ל.
הפורום הוקם על מנת להעניק לגולשים מידע בנוגע להליכי פונדקאות אשר מתבצעות בחוץ לארץ. החל מאלו מדינות אפשר לבצע את ההליך, החוקים השונים ועד למחירים.
כל אלו שעברו כבר בדרך הזאת, לאלה שעוברות ועוברים בה עכשיו, למתחילים לגשש, או שכבר נמצאים עמוק בפנים, כולם - הורים מיועדים ופונדקאיות, מוזמנים להשתתף ולשתף בו.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
27/04/2014 | 14:02
7
114
איתי תכף בן 9 חודשים ולאחרונה הוא גילה שיש לו משהו על האזניים.לפחות הוא גילה רק צד אחד בינתיים..... הוא כל הזמן מוציא את המכשיר של אוזן ימין ושם אותו בפה.לפעמים אני מספיקה לראות את זה בשעת מעשה ,אבל לצערי לפעמים אני תופסת אותו מכניס את האזנייה לפה. מה עושים??
לצפיה ב-'כמה שאני מזדהה'
כמה שאני מזדהה
27/04/2014 | 15:26
4
74
זו היתה השאלה הראשונה ששאלתי כאן בפורום, לפני כמה חודשים...
שרה שלנו קיבלה את המכשירים בגיל קצת יותר מאוחר, שנה ו-3, והוציאה אותם כל הזמן! אבל לאט לאט זה פוחת, והיום (בת שנה ו-9) היא יכולה לשחק שעות לבד ולא להוציא אותם. וכשהיא מוציאה זה סימן שהיא רוצה ללכת לישון
זו תקופה לא פשוטה בכלל, אבל בסוף זה עובר לבד, ואז רואים את השמחה הגדולה שלהם במכשירים.

עצות מניסיוננו:
שרה היתה מוציאה בשביל להשיג תשומת לב וגם מתוך שעמום. יש ילדים שמוציאים כי המכשיר מציק להם באוזן. אם תבינו למה הוא מוציא תוכלו להתמודד טוב יותר.
- כששרה התעניינה והתעסקה במשהו היא כמעט לא הוציאה.
- המליצו לנו לא להתייחס לכך שהיא מוציאה (לא לכעוס או להעיר לה), רק להחזיר לאוזן או לקחת אותם.
- לוודא עד כמה שאפשר שהמכשיר יושב טוב ולא מציק.
- בזמנו אתי הציעה לשים לה סרט לשיער שיכסה את המכשירים, והוא הפחית משמעותית את ההוצאה. צריך רק לשים לב שלא יסתום את המיקרופון.

בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/04/2014 | 20:25
2
61
האמת שהוא מוציא רק את אוזן ימין,אבל נראה לי שזה מה שהוא גילה בינתיים :) היום אחה"צ הוא הוציא את המכשיר מהאוזן וישר הסתכל עלי וחייך. באמת כדאי לא להתייחס ולמתן את התגובות שלי... לגבי הסרט.איך אפשר לקשור לו את הסרט לחולצה סיכת ביטחון זה קצת מסוכן לא? הוא ככ שובב אני בטוחה שזה לא יחזיק הרבה זמן מעמד ...אוף היה ממש קל עד עכשיו.
לצפיה ב-'לא קושרים את הסרט לחולצה'
לא קושרים את הסרט לחולצה
27/04/2014 | 23:46
1
61
במיח"א ממליצים לעגן כל הזמן את המכשירים לבגד - לקשור את שניהם בחוט (אנחנו משתמשים בחוט של משקפיים) ולחבר את החוט לבגד מאחור בסיכת ביטחון עם סגירה כפולה.
את הסרט לא מחברים לחולצה. משתמשים בסרט שבנות תופסות איתו את השיער ושמים סביב הראש כך שיתפוס את המכשירים.

מאיזה גיל הוא עם מכשירים?
מהר מאד יחזור להיות קל ותשכחי בכלל שהיתה כזו בעיה...
לצפיה ב-'קשירת הסרט'
קשירת הסרט
28/04/2014 | 08:40
51
אנחנו עם שתלים ודווקא מעגנים את הסרט לראש בכל מיני צורות.
במכשירים של השתל (קוכליאר) אפשר להשחיל חוט שקוף שעושים איתו שרשראות חרוזים, ואותו אנחנו משחילים דרך הסרט, ומסדרים לולאות בקצה שאותן מעגנים לחולצה עם סיכת ביטחון של תינווקות (הסגירה הכפולה).
בנוסף אנחנו שמים סיכות שיער - מה שיותר מתבקש אצלנו כי היא בת :)

יתכן שאת הסרט אפשר להניח מעל המכשירים רק כדי להצמיד אותם, בנוסף לעיגון לחולצה כמו שהוזכר, אבל הסרט לבד לא מספיק מכיוון שאפשר להוריד בכיף גם את הסרט ואז לאבד את שני המכשירים במכה...
לצפיה ב-'אין לי מה להוסיף (:'
אין לי מה להוסיף (:
28/04/2014 | 18:53
44
הכי חשוב לא לתת תשומת לב. פשוט כי אם הקטן שלך יקלוט כמה זה מוציא אותך מדעתך הוא יהנה כל כך שלא משנה מה תעשי הוא יוציא אותם בכל זאת.ענייני הסיכות והסרטים הסבירו לך היטב (: כל מה שנותר לך לעות זה לבדוק שאין לו נוזלים באוזן או שהאוזניה עדיין מתאימה. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
28/04/2014 | 20:21
18
לצפיה ב-'עוד רעיון'
עוד רעיון
28/04/2014 | 22:48
47
הבת שלי הייתה עם מכשירים מגיל שלושה חודשים. לקח לנו זמן להבין שכשהיא התחילה להוציא אותם מהאוזן, זה בדר"כ היה כי האוזניות כבר היו קטנות מדי ולכן המכשיר הציק לה (כשהאוזניות קטנות מדי לא נוח להם).

שמת לב אם נהיה לכם יותר קל ואולי קל מדי לשים לו את המכשירים?
בשנה הראשונה הילדים גדלים מאוד מהר ואיתם גם האוזניים ולכן היינו צריכים להחליף אוזניות לעיתים די קרובות (זה היה מאוד מתסכל, אבל אחרי גיל שנה משתפר מאוד).
לא יודעת עד כמה זה מקור מהימן, אבל בחיפוש מהיר מצאתי את זה:
http://journals.lww.com/thehearingjournal/Fulltext/2009/10000/Ensuring_well_fitted_earmolds_for_infants_and.13.aspx

וגם יכול להיות שהוא פשוט גילה שהוא יכול להוציא אותם וזה מעניין :)
בהצלחה
לצפיה ב-'החזרים מקופ"ח כללית-מושלם עבור שיעור במיח"א'
החזרים מקופ"ח כללית-מושלם עבור שיעור במיח"א
26/04/2014 | 17:51
2
77
היייי.. בני בן 8 חודשים. הוא שומע באוזן אחת ובגלל זה אנחנו במעקב במיח"א ונוסעים לשם כל כמה שבועות. כשהתחלנו את המעקב במיח"א (ב"ש) אמרו לנו שהקופ"ח מחזירה 80% מהתשלום עבור השיעור. שאדב בכלל לא זול (180 ₪ לשיעור) לפני כמעט חודש שלחתי את הבקשה הראשונה לקופ"ח-למושלם והיום ראיתי שהם דחו את הבקשה.. ואני רותחת!! לא מבינה למה צריך להקשות כל כך על משפחות שגם ככה עוברות תקופה לא פשוטה עם הילדים.. שלא נדבר על זה שבלי קשר הם מערימים קשיים בכל כיוון שאנחנו פונים..
פשוט זוועה הקופ"ח הזו (ואני מדברת על קופ"ח כללית למי שלא הבין..).
יש למישהו מושג מה הסיפור? אולי הייתי צריכה להגיש לקופ"ח-דרך סל הבריאות ולא דרך המושלם??
מזל שצילמתי את הקבלה שקיבלתי... אם זה היה יום רגיל הייתי מתקשרת וצורחת עליהם.. לפחות ככה הייתי נרגעת קצת אבל בשבת זה ממש מעצבן
לצפיה ב-'החזרים מקופח'
החזרים מקופח
28/04/2014 | 18:57
1
46
אכן, זה ממש מעצבן. יש קופות חולים שנותנות החזרים בלי בעיות ויש אחרות שדורשות מההורים לעבוד קשה בשביל זה... הבשורה הטובה היא שבדרך כלל העניינים מסתדרים והם משלמים. לפעמים זה דורש פרוצדורה... כמו להמציא מכתב מרופא שכותב שהילד חייב להיות מטופל במיחא בגלל בעיות שמיעה ולא יכול להיות מטופל במכון להתפתחות הילד. איך הולך עם שאר העניינים? מה עשיתם בסוף עם מ
לצפיה ב-'מסתבר שההחזרים לא דרך הביטוח המשלים'
מסתבר שההחזרים לא דרך הביטוח המשלים
01/05/2014 | 20:48
35
אלא בל בריאות או משהו ואני צריכה גם מכתב מהקלינאית תקשורת.
בקיצור בפעם הבאה שאני יהיה במיח"א אני ייקח את כל מה  אעביר את הכל למרפאה שי בתקווה שתוך כמה שבועות אני אקבל את הכסף..
לגבי שאר העניינים. לא בטוחה למה התכוונת
בינתיים הדעות עניינינו חלוקות.. חלק אומרי שרק הבהה יעזור ומכשיר רגיל לא.. חלק לא מבינים במה יעזור הבהה וכדאי לנסות מכשיר רגיל... כרגע ההתפתחות של הילד תקינה לגיל ולכן אני פחות מודאגת ומקווה שנמשיך ככה.. אני מחכה לברה הבאה יוני ומקווה שהנוזלים יספגו והיעה אזן ימין בעה"ש תהיה תקינה.
אם אני אראה שחס וחלילה ההתפתחות לא תהיה תקינה נתחיל להתאים לו מכשיר.. וכנראה שזה יהיה מכשיר רגיל
בינתיים ממשכים להתפלל
לצפיה ב-'מי מנהל את מי? אנחנו את הכסף או הכסף אותנו?'
מי מנהל את מי? אנחנו את הכסף או הכסף אותנו?
27/04/2014 | 08:29
53
ביום חמישי הקרוב תתקיים ההרצאה השניה של "קשר משפחתי במיחא" - בנושא ניהול תקציב המשפחה.
במסגרת ההרצאה, רותי שרון, שהנה אמא לילד עם לקות שמיעה, תתייחס להוצאות המיוחדות התקשורת ללקות שמיעה של הילדים שלנו.

מה קורה אצלכם?
האם יש לכם הוצאות נוספות בגלל לקות השמיעה?
האם הקצבה של ביטוח לאומי מכסה אותן?
האם אתם מרגישים שלקות השמיעה של ילדכם השפיעה עליכם כלכלית?
לצפיה ב-'חוזרים לשיגרה...'
חוזרים לשיגרה...
23/04/2014 | 05:56
8
110
אז רגע לפני שחוזרים לשיגרה, ספרו קצת חוויות...
איך עבר החג? איפה הייתם? מי פגשתם?

הוזמנו לאיטליה כדי לחגוג יום הולדת 70 לחמותי, וזאת היתה חוויה נהדרת לילדים. כמה כיף לראות את ההתרגשות שלהם. הגעתי למסקנה שילדים ממש לא זקוקים לחו"ל. לא ממש אכפת להם נופים, ואני מאמינה שבגדול היו נהנים באותה מידה באילת...
המפגש עם הבני דודים היה חשוב ומאתגר. החלטנו לוותר על מכשיר שמיעה ולהסתדר בלי לשבוע, ומצאתי את עצמי לא מעט מתעצבנת על הבן שלי ששואל את אותה שאלה כמה פעמים לפני שאני קולטת שהוא פשוט לא שמע את התשובה. בגדול היה נחמד מאד, אבל בעיקר כיף לחזור הביתה...
מצפה להגיע לעבודה ולפגוש את הכוכבים הקטנטנים...
לצפיה ב-'למה בלי מכשיר שמיעה?'
למה בלי מכשיר שמיעה?
23/04/2014 | 07:35
5
78
לא מצליחה להבין מה המוטיבציה להיות בלי מכשיר שמיעה אם הוא צריך את המכשיר
לצפיה ב-'שאלה טובה...'
שאלה טובה...
24/04/2014 | 06:00
4
73
לילד לקות שמיעה חד צדית, זאת אומרת שהוא מסתדר טוב גם בלי מכשירים.
בנוסף, המכשיר שלו ממש קטן, ואני תמיד מפחדת שהוא יאבד אותו...
ידענו שיהיו הרבה פארקי מים, והילד ביקש לא לקחת את המכשיר.
לבית ספר אני לא מוותרת לו, לחופש, אני משאירה לו את האופציה לבחור...
אני לא יודעת אם זה נכון אבל הוא כבר בן 11 ואני מרגישה שיש לו זכות להחליט על עצמו...
לצפיה ב-'רעיון נחמד לתת לילד להחליט לבד'
רעיון נחמד לתת לילד להחליט לבד
25/04/2014 | 13:14
52
אבל אני הייתי לוקח בכל זאת את המכשיר איתי, במיוחד אם זה לפרק זמן ארוך בו יתכן שישנה את דעתו.
ובכל זאת, טוב לשמוע שהשבוע עבר בנעימים.
לצפיה ב-'פארקי מים/בריכות לילד עם לקוח חד צידי'
פארקי מים/בריכות לילד עם לקוח חד צידי
26/04/2014 | 17:56
2
60
היי אתי.. אם את זוכרת גם הבן שלי עם לקות חד צדית והוא בן 8 חודשים. רציתי לשאול מה עושים בבריכות ומקומות עם מים שיכולים לגרום ללא מעט דלקות אוזניים?? כדאי לקנות לילד אטמי אוזניים?
לצפיה ב-'מהניסיון שלי...'
מהניסיון שלי...
26/04/2014 | 20:23
52
כשנדב היה קטן, במקום שבו היה בחוג שחיה היה שלט ענק עם תיאור של האוזן והסבר על זה שמים לא יכולים לחדור מבחוץ לאוזן ולגרום לדלקות אוזניים.
המורה לשחיה המליצה לי לטפטף לו כמה טיפות שמן זית לאוזניים לפני כל כניסה לבריכה.
אני החלטתי להאמין לכתבה שפורסמה שם על הקיר של הבריכה ולהאמין שהמים של הבריכה היא לא זו שגורמת לדלקות אוזניים החוזרות שלו.
אני חושבת שכדאי לך לזרום עם הילד. לכי בפעם הראשונה לבריכה בלי אטמי אוזניים, אם תראי שלאחר מכן יש לו דלקות אוזניים אז תדעי לפעם הבאה.
ממה שהבנתי דלקות אוזניים קשורות למבנה האוזן של התינוק ולא לחשיפה למים.
לצפיה ב-'רק אם יש צינוריות, חובה אטמים.'
רק אם יש צינוריות, חובה אטמים.
28/04/2014 | 12:49
16
לצפיה ב-'בלאגן פסח'
בלאגן פסח
23/04/2014 | 07:42
48
לאור מצב הבית שלנו בימי החג, החלטתי לשנות את שם החג מסדר פסח לבלאגן פסח...
שרדנו קמפינג לראשונה עם הילדים (וחברים) ואפילו נהנינו ;). קצת פרטים: היינו בקמפינג בחוף בית ינאי. לא הקמפינג הכי מסודר בעולם, אבל רצינו קרוב, רצינו חוף ים ורצינו זול ואת כל זה קיבלנו. וחוץ מזה באותו תאריך הייתה שם גם תחרות בניית ארמונות בחול והילדים מאד נהנו לבנות וגם לראות יצירות של אחרים.
חוץ מזה מאד ממליצה לטייל בחוף השרון. טיול מקסים וקליל. מי שמגיע לסוף המסלול (אנחנו לא הגענו כי היינו עם קטנטנים) יש גם דיונות ענקיות של חול שאפשר לשחק בהן. הבעייה היחידה שצריך לקחת בחשבון - זה מסלול ללא צל.
ודבר אחרון אחרון ההורים שלי חוזרים ביום שישי מטיול של חודשיים בחול, אז אצלינו החגיגות האמיתיות עוד לא התחילו...
לצפיה ב-'גם חזרנו מאיטליה..'
גם חזרנו מאיטליה..
28/04/2014 | 08:44
30
אצלנו לא ביקור משפחה, סתם טיול.
היה לנו מאוד כיף, ועכשיו החזרה לשיגרה קשה... גם לנו וגם לילדה.
היא התרגלה ללכת לישון מאוחר, לקום מאוחר, להיות איתנו כל היום, לאכול גלידה תות (רק תות!!) כל יום וכו'.
בעיקר החזרה לשעות שינה נורמליות הוא מאבק עכשיו... אבל בטח יגמר תוך כמה ימים.

אצלנו אין שאלה - היינו עם המכשירים כמובן... לא שומעים דבר בלי. לא היו מצבים בעייתיים במיוחד מבחינתנו. לא היה לנו מים, חוץ מגשם שוטף שנחת פתאום כשהיינו בספארי. ליתר בטחון הורדנו את המכשירים ושמנו בתיק עד יעבור זעם...
לצפיה ב-'תוכל בבקשה לתמצת מה נאמר בלינק הזה?'
תוכל בבקשה לתמצת מה נאמר בלינק הזה?
25/04/2014 | 13:12
2
30
לטובת אלה מאיתנו שחוטפים קוצר נשימה כשהם רואים טקסט ארוך באנגלית?
לצפיה ב-'שימוש בהשתלה על מנת לשפר שמיעה עם שתל'
שימוש בהשתלה על מנת לשפר שמיעה עם שתל
28/04/2014 | 09:31
1
39
חוקרים עבדו 5 שנים על מנת ליצור תהליך בו במהלך ניתוח השתל, המנתח מחדיר רכיבי DNA שיכולים לגרום לגדילה של תאי עצב אל תוך השבלול, ומשתמש בשוקים חשמליים המגיעים מהשתל על מנת להחדיר אותם אל התאים. זה יכול לגרום לתאי עצב מסויימים לגדול בחזרה ולעבוד עם השתל (לא במקום) על מנת לייצר שמיעה טובה יותר עם יותר הבחנת טונים.
מכיוון שיש בעיה בקליטה של קטעי DNA באמצעים אחרים, החוקרים חושבים שאפשר להרחיב את הטכניקה לשימוש בטיפול גם במצבים אחרים שאינם קשורים לשמיעה כגון פרקינסון.

תוספת שלי : כמובן שמדובר במחקר ראשוני ויעברו שנים עד שהתהליך ינוסה מספיק ויקבל אישור לשימוש נרחב.
לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
28/04/2014 | 10:10
10
לצפיה ב-'עוד אחד מעניין'
עוד אחד מעניין
28/04/2014 | 12:05
21
http://www.pbs.org/wgbh/nova/next/body/a-virus-cou...

כאן חוקרים מזיזים את עור התוף ומזריקים עם מחט דרך חור שנעשה ע"י ליזר וירוס שנושא את הDNA שעוזר לחדש את תאי השערה. לא ברור לאיזה מקרים זה יהיה רלוונטי, ובכל מקרה מדובר במשהו מאוד ראשוני. מעניין...
לצפיה ב-'חדשה כאן'
חדשה כאן
20/04/2014 | 12:30
9
151
תינוקת בת שנה ושלוש, עיכוב התפתחותי. צריכה כרגע המלצה לקלינאית תקשורת שמתמחה בתינוקות באיזור ירושלים.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
22/04/2014 | 10:36
5
84
האם את יכולה לספר לנו קצת יותר?
האם לילדה שלך יש לקות שמיעה? איזה לקות? איפה אובחנה? איפה אתם מטופלים עבור לקות השמיעה?
לצפיה ב-'היי'
היי
22/04/2014 | 13:17
78
כרגע אנחנו בתהליך אבחוני. יש חשד כבד לבעיית שמיעה.
הילדה בת שנה ושלוש, לא מדברת בכלל, לא מוחאת כפיים או מחקה אחרים, אבל כן נהנית ממשחק משותף עם ילדים אחרים, כן יוצרת קשר עין טוב, מראה יכולות למידה ביצועיות ומוטורית מקדימה את גילה.

כרגע אני מחכה לשמוע ממכון האודיולוגיה בהדסה בנוגע לתור דחוף לBERA, ומחכים לתור בשניידר/תה"ש במרכז להתפתחות הילד על מנת לעבור אבחון כוללני ומקיף, כל זאת אחרי שעברנו אבחון ראשוני אצל רופא מומחה בהתפתחות ילדים בערב החג.

כמו שניתן להבין - כרגע אנחנו עוד לא מטופלים, ורק בשלב אבחוני, כשחלק ממנו הוא תור לשבוע הבא לאא"ג בהדסה.
לצפיה ב-'אה, ושכחתי להוסיף'
אה, ושכחתי להוסיף
22/04/2014 | 13:22
3
83
בדיקת שמיעה ראשונית ובדיקת טימפנומטריה שנערכו לפני כחודש במכון "הדים" הראו על ירידה משמעותית בשמיעה: טימפנומטריה באוזן ימין As, באוזן שמאל B. הרופא ההתפתחותי שהיינו אצלו  אמר שלפי זה היא בקושי שומעת...
לצפיה ב-'חשש ללקות שמיעה'
חשש ללקות שמיעה
22/04/2014 | 19:53
2
105
לפי מה שאת מתארת, נראה שיש לילדה שלך מיומנויות תקשורתיות טובות, שזה הדבר הכי חשוב
אני לא הייתי רצה עכשיו לחפש קלינאית תקשורת, לפני שתדעו מה מצב השמיעה שלה. יתכן שכל העיכוב התפתחותי נובע מבעיית שמיעה, ולכן, כדי לתת לה טיפול מותאם לצרכים שלה, הכי דחוף זה לקבל מידע.
מה שאני מציעה לך שללחוץ כמה שיותר לזרז את התהליך בכיוון הזה.
אם את צריכה עזרה בנושא, את מוזמנת לפנות אלינו בבית מיחא ירושלים. יש לנו מרכז הדרכה להורים שפתחנו בדיוק בשביל זה. תוכלי להפיגש עם קלינאית תקשורת, להראות לה את הבדיקות שמיעה שעשיתם, ונוכל לנסות לדבר עם הדסה לברר איך ניתן לקבל תור כמה שיותר מהר לברה.
אני חושבת שלא כדאי לך לרוץ להתחיל טיפולים לפני שאין לך תמונה מלאה יותר.
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
23/04/2014 | 06:58
1
416
דוקא במיומנויות תקשורתיות יש עיכוב התפתחותי, אבל הסימנים טובים והיא מראה יכולות למידה (עפ"י רופא התפתחותי).

כרגע מחכה שתחזור המזכירה של מכון אודיולוגיה בהדסה לקביעת תור דחוף. אני פרסונל, ואם יהיה צורך אפעיל כל מה שניתן (גם אתכם ) כדי לזרז כמה שניתן. במקביל אני ממתינה כרגע לתור לתה"ש/שניידר למרכז להתפתחות הילד על מנת לקבל אבחון מקיף ותכנית עבודה מסודרת. אבחון זה יכלול אבחון ע"י קלינאית תקשורת.

דיברתי כבר עם מלי קצב, שקיבלתי עליה המלצה, היא גם אמרה שלפני טיפול נסיים את האיבחון.

מה שאותי מטריד - כבר בערך חודש שאין נוזלים באוזניים (טיפול אנטיביוטי פרופילקטי, בהמלצת רופא אא"ג) ועדיין לא רואים שיפור בשמיעה. היא כן שומעת משהו, אבל לדעתי ממש מעט, או שהיא פשוט לא מגיבה (עיכוב תקשורתי אחר, ואז אנחנו לא שייכים לכאן, אלא לפורום שונה לחלוטין...)

בדיקת סינון השמיעה לאחר הלידה היתה תקינה (אבל לפי השרשור כאן בפורום אני מבינה שזו גם יכולה להיות תוצאה שגויה)
לצפיה ב-'לקות שמיעה ובעיות תקשורת'
לקות שמיעה ובעיות תקשורת
24/04/2014 | 06:07
62
לא קראתי על זה שום מחקר, לא ראיתי שום מאמר בנושא, אבל זאת תופעה שבה אני נתקלת לעיתים קרובות...
אני מלווה ילדים רבים בני 0-3 עם לקות שמיעה. כמעט לכל אחד יש שלב שאנחנו חושדים בבעיות תקשורת. יש לכל אחד ישיבת צוות שבה אנחנו מדברים מודאגים על החשש של קשיים בתחום...ואז, בונים תכניות עבודה, עובדים קשה, ו... זה נעלם...
יכולתי לטפוח לעצמי על השכם ולחשוב שאולי זאת העבודה שלנו, אבל יש לי נטייה לחשוב שזהו שלב טבעי של ילד שיותר מנותק מהעולם מילד אחר... אולי העבודה האינטנסיבית גם עוזרת, ואולי אנחנו סתם היסטריים...
אני לא אומרת חס וחלילה לזלזל. אבל את יכולה לנשום, ולהמשיך ללחוץ לעשות בדיקת שמיעה...
את צודקת לגבי הבדיקת סינון, אחוזי הטעויות שם גדולים...אבל יש גם בעיות שמיעה רבות שמתעוררות לאחר הלידה, זאת הסיבה שארגוני החירשים עובדים במרץ כדי להוסיף בדיקות שמיעה בגילאים הצעירים...
מקווה שתצליחי להשיג תור מהיר לבדיקת ברה. הבנתי שבשערי צדק התורים הרבה יותר קצרים, אולי שווה לך לבדוק גם שמה...
לצפיה ב-'תור לברה'
תור לברה
24/04/2014 | 21:28
2
72
אני ניסיתי להשיג תור לברה בהדסה ונאמר לי שכרגע הם לא מבצעים בדיקות ברה עד להודעה חדשה מחוסר בכוח אדם. יש לי שני תורים אחד באיכילוב ואחד בשניידר אני מניחה שאאלץ לוותר על אחד מהם,אשמח לתת לך את התור אם זה אפשרי...(התורים די קרובים סוף מאי ותחילת יוני).
לגבי קלינאית תקשורת שמעתי על בחורה בשם עפרה...אני מניחה שאתי מכירה??!! שמעתי הרבה דברים טובים עליה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'בדיקות ברה בהדסה'
בדיקות ברה בהדסה
25/04/2014 | 09:46
211
ואוו...אני בהלם לשמוע שלא מבצעים בדיקות ברה בהדסה...
ואכן
עפרה היא קלינאית ותיקה ומנוסה מאד, אך אני בהחלט חושבת שאין טעם להפגש איתה לפני שמצב השמיעה יהיה ברור יותר.
כל הכבוד על "תרומת התור". זהו שירות חדש של הפורום
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/04/2014 | 07:56
26
כרגע אנחנו בתהליך קביעת תור בסורוקה, אם יהיה רלוונטי מאוחר יותר היום או מחר, אשמח מאד!!

ולגבי הדסה - לא מחסור בכוח אדם, אלא בעיה ביטוחית של אחיות הסדציה. הן קיבלו הוראה מיורם וייס (מנהל מחלקת הרדמה) לא לבצע סדציות, ואי לכך אין כמעט בדיקות ברה (יש בודדות בלבד, כאשר ההרדמה נעשית ע"י מרדים ב-IV, אבל מדובר על 4-5 בדיקות סה"כ)
לצפיה ב-'פורום עד סוף העולם מגיע ל'
פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/2014 | 18:39
10
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'ליקוי שמיעה חדש'
ליקוי שמיעה חדש
13/04/2014 | 18:49
5
175
שלום לכולם. בן 6 לא עבר בדיקת סינון שמיעה בבית הספר. היום ביצענו בדיקת שמיעה בקופת חולים. תשובה - ליקוי שמיעה 25 db. איך לי מושג עד כמה זה חמור. תור לרופא בעוד חודש. אמרו לי רק שלילד ליקוי שמיעה. אני בלחץ. האם יש צורך במכשיר שמיעה?תודה.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
14/04/2014 | 06:54
1
102
ראשית כל, כל הכבוד שלקחתם את הבדיקה בבית ספר ברצינות וקבעתם במהירות תור נוסף לבדיקת שמיעה.
אני לא אשת מקצוע, אבל אני יכולה לענות לך קצת מניסיון שרכשתי עם השנים.
ירידה בשמיעה כמו של הבן שלך, היא "ירידה קלה". רוב הסיכויים שאנשי המקצוע שתפגשי יהיו חלוקים בדעותם לגבי צורך במכשירי שמיעה או לא.
מה שחשוב בעיקר זה להיות מודעים שהוא שומע פחות טוב. זאת אומרת לדוגמא שבכיתה יהיה לו יותר קשה להתרכז, והוא עלול להפסיד מידע. מגיע לו הנגשה של הכיתה כדי שהאקוסטיקה תהיה יותר טובה, וכדאי לטפל בעניין לגבי שנה הבאה.
חשוב גם כן להיות במעקב לבדוק שלא חלה התדרדרות בשמיעה נוספת בהמשך. תקבעי כבר עכשיו בדיקה חוזרת לעוד חצי שנה, ותקפידי לבדוק כל חצי שנה.
בכל מקרה, אנחנו כאן
כרגע ערב חג, ואני מתארת ל עצמי שגם בחול המועד יהיה די ריק, אבל נחזור לפעילות נורמלית אחרי החג
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/04/2014 | 09:31
65
תודה רבה על התשובה המהירה. אתמול היה הלם של ליקוי חדש. בדקנו פעמיים שמיעה אחרי לידה והכל היה תקין. לבן שלי ליקוי ראייה קשה, לכן הוא בכל מקרה יושב בבית הספר בשורה ראשונה מול המורה . תודה רבה. מתחילים דרך חדשה..... חג שמח
לצפיה ב-'יכול להיות שמדובר בנוזלים?'
יכול להיות שמדובר בנוזלים?
16/04/2014 | 09:58
1
63
אני לא יודע אם זה רלוונטי לגיל 6, אבל אם הוא עבר פעמיים בדיקות שמיעה והכל היה תקין, הצטברות של נוזלים באוזניים יכולה להסביר ירידה בשמיעה (זמנית, עד שמנקזים אותם. עניין די פשוט).
לצפיה ב-'הילד נבדק.אין נוזלים או דלקת. תודה'
הילד נבדק.אין נוזלים או דלקת. תודה
16/04/2014 | 11:04
33
לצפיה ב-'ליקוי שמיעה קל'
ליקוי שמיעה קל
28/04/2014 | 13:52
51
בעלי גם עם ליקוי קל שהתגלה בבית הספר בבדיקת סינון. סבתא שלו טוענת שזה בטח בעקבות מחלת ילדות כמו אדמת.
הוא כל החיים עד שנולדה הבת שלנו לא ממש הלך עם מכשירים והסתדר סה"כ טוב, אבל בעצם התרגל שהוא לא תמיד שומע הכל....
מאז שנולדה הבת שלנו החל ללכת עם מכשירים ואני מרגישה הבדל כשהוא איתם.
יש לקחת בחשבון שיש תקופת הסתגלות למכשירים, שלא כמו עם משקפיים איתם רואים טוב מיד. מכיוון שיש מימון בגילאים האלה (נראה לי... ) הייתי ממליצה לבדוק את האפשרות, ועוד מכיוון שבליקוי קל יש מכשירים שממש לא נראים אם לא יודעים לחפש אותם.
אם כעבור זמן מה (חודש? חודשיים?) תראו שזה לא מסתדר לו - אולי אפשר לוותר, אבל כדאי לנסות ולראות אם זה עוזר.
זה כמו שאנשים עם מספר קטן במשקפיים הרבה פעמים לא הולכים איתם אבל אם הם היו הולכים איתם זה היה מאוד עוזר להם במקרים מסויימים.
לצפיה ב-'אשמח להתייעץ אתכם...'
אשמח להתייעץ אתכם...
15/04/2014 | 22:35
2
140
הי
בני בן שנתיים. לאחרונה לא ברור לי כמה הוא שומע -  לפעמים מיד מגיב ומסתובב כששומע את שמו
לפעמים לא מגיב.
אני לא יודעת האם זה בגלל שבאמת לא שומע - או בגלל שהוא נמצא בשלב שבו יש מקום לגירוי אחד בלבד - אם למשל הוא עסוק עם הבימבה שלו, אז לא יהיה פנוי להקשיב למה שאני אומרת.
או שאולי זה בכלל התחלה של גיל השנתיים שבו הם מורדים.

הוא התחיל לדבר מאוחר, אבל גם אחיו הגדול ככה. אנחנו מדברים בבית 2 שפות וחלק מהמילים שהוא אומר הן באנגלית.
כרגע לדעתי יש איזה 50 + מילים שהוא אומר. וכמה צירופים פשוטים (הנה אוטו, וכו). יש פעלים (צא, בוא, שב).

האם בדיקת השמיעה ההתנהגותית אמינה לדעתכם? יש בה הרבה בעיות לדעתי, היא לא הכי אובייקייבית ונתונה למצב רוח של הילד באותו היום,
וגם יש חשש להשפעה של המבוגר שאיתו הפעוט נמצא.

חשבתי גם להתייעץ עם הגננת
עוד רעיונות? איזה בדיקה מומלצת וע''י איזה חברה? כדאי ללכת דרך הקופה או פרטי?

אשמח לתובנות מכם..אתם המומחים
שסק
לצפיה ב-'ככה בערך זה התחיל גם אצלנו'
ככה בערך זה התחיל גם אצלנו
16/04/2014 | 09:55
93
הוא אמנם היה צעיר יותר, בערך בן שנה וחצי, וגם אוצר המילים שלו לא היה גדול כמו שאת מתארת, אבל עדיין זה נשמע דומה.
האם הבן שלך עבר בדיקת סינון שמיעה (BERA)? ראי כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-'חשש ללקות שמיעה'
חשש ללקות שמיעה
22/04/2014 | 10:40
68
לפי מה שאת מתארת, יתכן שהילד שלך שומע לחלוטין, ופשוט מתפתח בקצב שלו, ובקרוב לא יפסיק לדבר
אבל, כדי להיות על הצד הבטוח, אני בהחלט הייתי הולכת לבדיקת שמיעה.
אכן הבדיקה ההתנהגותית אינה אובייקטיבית במאה אחוז, אבל היא נותנת אינדיקציה טובה, ובגיל שלו, אם תצליחו לשים אוזניות, תוכלו לקבל תמונה יותר ברורה.
מאיזה איזור אתם? נוכל לנסות להמליץ לכם על מכונים לבדיקות שמיעה...
בכל מקרה, כדאי להכין את הילד לבדיקה, לשחק בבית עם אוזניות, לשים לו ולשחק איתו במשחקים של השחלות שכששומעים רעש מכנים חפץ לקופסא... זה מאד עוזר... נסו עם אוזניות כמה שיותר גדולות...
לצפיה ב-'חג שמח לכולם!'
חג שמח לכולם!
14/04/2014 | 07:04
1
34
אני לא יודעת מי עוד מבקר כאן בערב פסח
איפה אתם בליל הסדר?
מה אתם עושים בשאר החג?

אני החלטתי לעשות הפסקה עם הפינות השונות עד לאחרי פסח, לאור העובדה שאני מתארת לעצמי שלא תהיה כאן הרבה פעילות...
אני לא אהיה ליד המחשב כל כך בשבוע הקרוב, מי מוכן לשמור על הפורום? לבדוק שמשפחה חדשה שמצטרפת מקבלת מענה?
לצפיה ב-'חג שמח!'
חג שמח!
16/04/2014 | 09:49
12
לצפיה ב-'ליקוי שמיעה קל'
ליקוי שמיעה קל
13/04/2014 | 20:04
1
84
הי לכולם, אשמח לשמוע מניסיונכם, האם ליקוי שמיעה קל, עד 30 דציבלים, אצל ילד בן שנה, עלול לגרום לאיחור בהפקות הקוליות, היעדר מגוון בצלילים  (מיעוט עיצורים ובעיקר תנועות) וקושי בחיקוי צלילים, או שבדרך כלל ליקוי שמיעה קל לא גורם לעיכוב בהפקות?
תודה
לצפיה ב-'לקות שמיעה קלה'
לקות שמיעה קלה
14/04/2014 | 07:02
65
הי קרן,
למיטב הבנתי (כאמור - אני לא אשת מקצוע), אני מאמינה שבאופן רשמי יגידו לך שלקות שמיעה קלה אינה גורמת לעיכוב בהתפתחות שפה.
זה מה שאמרו לי לגבי הבן שלי עם לקות השמיעה החד-צדית שלו.
אני חושבת שהמציאות טיפה אחרת.
ילדים קטנים מצוננים לעיתים קרובות, עם נוזלים באוזניים, וגם היכולת ההתפתחותית שלהם להפריד בין רעשי רקע לדיבור עדיין לא בשלה עד הסוף. הבן שלי הפיק את מילותיו הראשונות בגיל שנתיים וארבעה חודשים ואף אחד לא התייחס ללקות השמיעה שלו, וכיום, אני מתארת לעצמי שהיו מתייחסים אחרת.
כיום, אפילו נותנים זכאות למעון יום שיקומי לילדים עם לקות שמיעה דו-צדית קלה כי מכירים בצורך לעבוד עם ילדים אלו, וצורך להשימם במסגרת שיודעת להתייחס ללקות השמיעה שלהם, סביבה מונגשת אקוסטית ועוד.
לצפיה ב-'חג שמח וזקוקה לעצה'
חג שמח וזקוקה לעצה
10/04/2014 | 12:28
17
119
טוב אז אחרי כל הבירוקרטיה והדילמות הרבות היכן לבצע את הניתוח נקבע לנו תור באוגוסט בתל השומר.
עכשיו צריכה להחליט איזו חברת שתלים לבחור.
אשמח לדעת מה חשוב לי לבדוק בכל עולם השתלים וכאן אשמח לעזרתכם
תודה ושוב חג שמח

לצפיה ב-'שתל קוכליארי'
שתל קוכליארי
11/04/2014 | 07:29
1
117
אני ממש לא מבינה בחברות עצמן, אבל יש כמה דברים טכניים אשר עולים על דעתי.
התנאים הפיזיים - יש כל מיני קופסאות של בטריות, חלקן גדולות חלקן קטנות, יש הורים שזה מאד חשוב להם.
אני הבנתי מנציגה של שטיינר שבאה להראות לנו את הדגמים האחרונים, שיש דגמים שהם עמידים במים אבל איכות הצליל שלהן פחות טובה.
ויש כאלו שאיתם אפשר לשמוע מוסיקה טוב יותר.
אתמול עוד שוחחתי עם ד"ר רוני פרץ, המנתח בשערי צדק, וגם הוא אמר לי שאין לו העדפה לאף סוג של שתל. שמבחינת כשלים, אין הבדל בין המכשירים.
אני חושבת שבאמת הכי טוב זה להתייעץ עם הורים.
אני אפרסם את הודעתך גם בדף הפייסבוק של מיחא, אולי הורים נוספים יבואו לעזור לך מניסיונם. אבל את גם יכולה לבקש ממיחא תל אביב שייתנו לך רשימת הורים.

לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה'
תודה רבה על העזרה
12/04/2014 | 21:32
42
אשמח אם תפרסמי מה חשוב לדעת/לבדוק מהורים בעלי ניסיון
חג שמח לביינתיים
לצפיה ב-'בחירת שתל'
בחירת שתל
11/04/2014 | 12:59
72
ניסינו מאוד לברר אילו שתלים יותר משוכללים, יותר טובים מבחינת שמיעה וכו׳ ובסופו של דבר אף אחד לא יודע... נאמר לנו שיש ילדים ״מוצלחים״ עם כל אחד מהשתלים ובעצם אף אחד לא ממש נתן סיבה מאוד טובה לכיוון מסויים. בסופו של דבר הלכנו על שיקול של חברה גדולה ויציבה ומכשיר קטן יותר על האוזן. בחרנו בקוכליאר.

הנה קישור לאתר וויקי שכולל גם טבלאות השוואה. זה מלפני כמה שנים.
מוזמנים אגב לעדכן...

http://he.shablul.wikia.com/wiki/השוואה_בין_השתלים

לצפיה ב-'הבחירה שלנו'
הבחירה שלנו
16/04/2014 | 17:43
3
64
גם אנחנו הבנו שכל סוגי השתלים יש מוצלחים.
גם אצלינו השיקול לבחירה היה אמינות של השתל. כמה שפחות תקלות, כמה שיותר נסיון, חברה ותיקה שהשתלים שלה נמצאים אצל אנשים כמה שיותר זמן. אנחנו בחרנו קוכליאר
יכול להיות שעם שתל אחר היה הייתה נהנית יותר ממוסיקה, אנחנו רצינו שיהיה את הבסיס החזק של שמיעה טובה של דיבור ולצמצם כמה שיותר את הפוטנציאל בניתוח חוזר עקב תקלות
כמובן שאין לי אפשרות להשוות בין המכשירים השונים, אבל מבחינת רמה שמיעתית ומילולית יובל (בת 5) מקדימה את חבריה השומעים בכמעט שנה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
17/04/2014 | 11:32
2
39
איך מבחינת רמת השירות? חלפים? זמינות? תקלות חלפים?
לצפיה ב-'לגבי שירות...'
לגבי שירות...
17/04/2014 | 16:05
42
יש לי פחות מידע על  תקלות, חלפים ושירות משתי סיבות:
1. בן הזוג מתעסק בזה
2. קשה לי להגיד לך אם יש הרבה תקלות או מעט כי אין לי מושג כמה תקלות יש אצל אחרים.
אנסה להביא מידע קצת יותר קונקרטי ...
לצפיה ב-'יותר פירוט לגבי שירות ותקלות'
יותר פירוט לגבי שירות ותקלות
22/04/2014 | 10:59
35
- השירות בסדר גמור. יש פרוצדורות שצריך לעשות כדי לקבל החזרים, אבל זה משהו שתלוי יותר בקופת החולים ולא בחברת השתלים
- לגבי זמינות זה קצת פחות קריטי לנו כי יש לילדה שני שתלים, ושתי ערכות של חלפים, אז לא באמת קורה שבשבת אנחנו צריכים לרוץ ולהחליף משהו.
כן, חשוב לבדוק מה כמות החלפים שאתם מקבלים בערכה (כי הבנתי שזה משהו שכל הזמן משתנה) ואנחנו בהחלט משתמשים בחלפים
- מבחינת תקלות: פעם בחודש אנחנו מחליפים מיקרופונים וטבליות ייבוש (שזה משהו סטנדרטי שצריך להחליף עקב בלאי, לא מוגדר תקלה)
3 פעמים בשנה דברים רציניים (מעבד או קבל שהתקלקלו)
לצפיה ב-'גם אנחנו נמצאים בשלב הזה'
גם אנחנו נמצאים בשלב הזה
17/04/2014 | 17:41
9
72
גם אנחנו צריכים לבחור עכשיו שתל לבת שלנו.

בשניידר הסבירו שכדאי לקבוע פגישה עם כל אחת מהחברות, לברר דווקא את הפרטים ה"טכניים" יותר ולבחור את החברה הכי נוחה ומתאימה לצרכים שלנו.
הם ציידו אותנו ברשימת נקודות שכדאי לברר בכל החברות:
1. מיקום השירות - איפה נמצא הסניף הקרוב. חשוב לשים לב שיש תיקונים וסידורים שאפשר לעשות רק בסניף ראשי.
2. סוללה - מה האורך שלה? מה הגודל? חד פעמיות או נטענות? (אנחנו דתיים - האם הסוללה מחזיקה שבת שלמה? שבת וחג צמודים?)
3. אביזרים - אילו אביזרים נוספים קיימים (תופסן לאוזן לילד, חיבור למכשירים אחרים, כבל שמפריד את יחידת הבטריה מהמעבד ועוד)
4. שלט - האם יש שלט? האם יש גם כפתורי שליטה בגוף המעבד?
5. עמידות למים - מה מידת העמידות הרגילה של השתל? האם יש אפשרות לאטום ממים (שקית מיוחדת וכד')?
6. ביטוח - האם החברה המייבאת מאפשרת לעשות ביטוח לשתל דרכה?
7. מה מכל האביזרים כלול בסל שנקבל ומה בתוספת תשלום? כמה עולים אביזרים שונים - הדגישו את הכבל המחבר בין המעבד לטבעת שדר שילדים קטנים יכולים להרוס.
8. התאמה למכשיר שמיעה - אנחנו עומדים לעשות שתל חד צידי ובאוזן השניה יש מכשיר. האם החברה מייבאת ונותנת שירות גם עבור מכשירי שמיעה, כך שנוכל לרכז את כל הדברים במקום אחד? והאם קיימים מכשירי שמיעה שעובדים בתיאום עם השתל ואז יהיה שלט אחד לשתל ולמכשיר וכד'.

בהצלחה!
נשמח לשמוע מה בחרתם בסוף ולמה.

אלישבע
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
17/04/2014 | 21:26
7
30
אנחנו מנתחים בתל השומר וממש לא הכינו אותנו לשאלות כאלו
בגדול אמרו לנו שכל חברות השתלים טובות וכי אין הבדל בשמיעה והדגישו בגדול כי ההבדלים הם בשירות, חלפים וכו'
רשימת השאלות שלך ממש עוזרת לנו ואין ספק שנגיע מוכנים לפגישה הראשונה שלנו.
האם אתם התחלתם להיפגש עם החברות?
מתי תאריך הניתוח?
אשמח כמובן להתעדכן במה אתם בוחרים

חג שמח
לצפיה ב-'יופי! כיף שאפשר לשתף בהתלבטות.'
יופי! כיף שאפשר לשתף בהתלבטות.
17/04/2014 | 22:01
6
39
עדיין אין לנו תאריך סופי - אולי בסוף יוני ואולי אחרי.

בנתיים דיברנו בטלפון עם האחראית בטרדיס גת (קוכליאר) ועברנו על השאלון הזה. אם נחליט שזה הכיוון שלנו נבוא גם לפגישה יותר מעמיקה.
בשטיינר (AB) קבענו פגישה לאחרי החג.

אגב, את מכירה את האתר הזה? http://www.shablulim.com/
לצפיה ב-'אין ספק שהתלבטויות יחד הן יותר קלות '
אין ספק שהתלבטויות יחד הן יותר קלות
18/04/2014 | 15:19
5
35
בוודאי שאני מכירה את האתר.
לנו ביום ראשון יש פגישה בטרדיס גת בפתח תקווה ולאחר החג יש לנו פגישה בAB בראש העין.
החברה השלישית טרם חזרה אלי ( התקשרתי לפני שבוע וחצי, לקחו הודעה וטרם יצרו קשר)

אני כמובן אעדכן
שבת שלום וחג שמח
לצפיה ב-'בחרנו'
בחרנו
12/05/2014 | 07:42
4
25
אחרי שדיברנו עם כל החברות בחרנו ב-AB.
הסיבה העיקרית כי הם שילבו 2 פרמטרים שחשובים לנו: סניף קרוב אלינו ופתרון סוללות שמחזיקות גם 3 ימים של שבת וחג.
החיסרון העיקרי שאין ביטוח/הרחבת אחריות במסגרת החברה, וצריך לעשות אותו עצמאית.

חוץ מזה בשעה טובה קבעו לנו תאריך לניתוח לסוף יוני.

נשמח לשמוע מה התחדש אצלכם.
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שקיבלתם החלטה '
שמחה לשמוע שקיבלתם החלטה
12/05/2014 | 07:50
3
20
אנחנו כנראה נלך על נוקלוס וכמו שאמרת יש חשיבות למיקום וזה גם ממש מטר מהבית שלנו.
ממש שמחה לשמוע שכבר נקבע תור לניתוח. בת כמה הילדה תהייה?
אתם במיח"א ת"א?
לצפיה ב-'יופי!'
יופי!
12/05/2014 | 08:04
2
14
היא תהיה בת כמעט שנתיים (הירידה בשמיעה התחילה אצלה רק בגיל חצי שנה באוזן אחת, ומאוחר יותר באוזן השניה).
וכן, אנחנו מטופלים במיח"א ת"א, והניתוח יהיה בשניידר.

אתם מפ"ת? איפה מטופלים?
לצפיה ב-'אנחנו מטופלים '
אנחנו מטופלים
12/05/2014 | 21:12
1
24
בתל השומר. התחלנו שם את התהליך ולאחר לבטים רבים החלטנו להישאר.
אנחנו מפתח תקווה- מכפר גנים ג' שזה ממש 10 דקות הליכה מהמיקום של קוכלר וזה בהחלט שיקול. מה גם שהתרשמנו מהחברה והוותק והמקצועיות נתנו לנו יותר ביטחון.
מאיפה אתם בארץ?
אנחנו גם במיח"א תל אביב. היו לנו שני מפגשים ובינתיים אנחנו עם מכשיר שמיעה למרות שהלקות שלו מאוד גבוהה כך שאני לא יודעת עד כמה זה עוזר.
אשמח להיות בקשר

לצפיה ב-'אנחנו מהשומרון. שולחת לך הודעה פרטית.'
אנחנו מהשומרון. שולחת לך הודעה פרטית.
13/05/2014 | 09:24
5
לצפיה ב-'לגבי השאלות'
לגבי השאלות
28/04/2014 | 12:14
21
סוללה - תלוי גם בקופ"ח שבה נמצאים. שימו לב שקופ"ח ניתן לעבור עד גיל חצי שנה בקלות אם אחד ההורים שם - אנחנו בחרנו במכבי בגלל האישור הקל לשתל שני במקרה הצורך. צריך להשוות גם מימון של דברים הקשורים לשתל. אני יודעת שבקוכליאר לדוגמא מכבי וכללית נותנים חבילה אחרת. כנראה שבחברת השתל ידעו מה נותנת כל קופה.

שלט - אנחנו קנינו בכספנו, ומעבר לחודשיים הראשונים לא נגענו בו מכיוון שהחיווי מהמכשירים הספיק.

ביטוח - יש לשים לב מה כולל הביטוח. בכל מקרה אינו כולל אובדן, וקלקול של חלקים שונים מכוסה אחרת. הם ידעו להגיד גם מה קופ"ח ממנת.

שירות עבור מכשירי שמיעה - צריך גם לברר אצל האודיולוגיה בה מטופלים האם בכלל הם תומכים בזה אם זה רלוונטי. בעין כרם לא היה להם שום אסטרטגיה, והם פשוט היו בעד שתל בודד משמרנות - אחת הסיבות שבחרנו ללכת על שניים (הלקות שלנו היתה עמוקה בשני הצדדים).
לצפיה ב-'מי אני ומה שמי ? |יפנ'
מי אני ומה שמי ? |יפנ
10/04/2014 | 07:56
9
78
טוב,
אז חשבתי לסיים את השבוע בשירשור הכרות, כאן יוכלו להציג את עצמם המשתתפים היותר שקטים, ובכלל, כדי שנכיר טוב יותר אחד את השני, וכדי שמי שמצטרף חדש יוכל להשתלב.

כדי שיהיה לנו שירשור מעניין, אנחנו נציג את עצמנו כל פעם מהיבט אחר.
והפעם...
הנה לכם שאלון הכרות שביב נושא ה...

אוכל

איזה אוכל אני אוהב/ת לאכול ?
איזה אוכל אני אוהב/ת לבשל ?
איזה עקרונות תזונתיים אימצתי לעצמי?
יש לי חולשה ל...
בנוסף רציתי לספר ש...

לצפיה ב-'הכי טוב היכרות דרך אוכל!'
הכי טוב היכרות דרך אוכל!
10/04/2014 | 10:39
4
44
אני טל.
איזה אוכל אני אוהב/ת לאכול? כמעט כל מה שאשתי מכינה, כל עוד זה לא מכיל מיונז. אגב, אם את קוראת את זה, אז חצילים בטחינה זה לא חמץ. אהמ. אהמ.
איזה אוכל אני אוהב/ת לבשל? קינוחים!
איזה עקרונות תזונתיים אימצתי לעצמי? "אכול ושתה כי מחר יכול להיות שתדרוס אותך משאית". אז אני לא סופר קלוריות ולא דופק חשבון.
יש לי חולשה ל... במבה.
בנוסף רציתי לספר ש... אני מתכנן להכין השנה מקרונים לליל הסדר ואני מת מפחד שלא יצליח. הו, כמה טוב להוציא את זה החוצה.

לצפיה ב-'איך יצאו המקרונים??'
איך יצאו המקרונים??
17/04/2014 | 20:41
3
8
לצפיה ב-'יחסית לפעם ראשונה? מושלמים! '
יחסית לפעם ראשונה? מושלמים!
17/04/2014 | 21:33
2
40
נשמעו מחמאות מכל צידי שולחן ליל הסדר.
אם לך או למישהו אחר מתחשק לנסות, אני ממליץ בחום להיצמד למתכון של מאיה מבצק אלים. זה מה שאני עשיתי:
http://www.bazekalim.com/2011/04/16/macaron-101
לצפיה ב-'סחטיין! הם מדהימים! לא השתמשת בצבעי מאכל?'
סחטיין! הם מדהימים! לא השתמשת בצבעי מאכל?
17/04/2014 | 22:13
1
9
לצפיה ב-'תודה.. '
תודה..
18/04/2014 | 00:26
21
ולא, אין צבעי מאכל. הבהיר הוא בצבע "טבעי" ובשני שמתי כף קקאו. זה הכל.
לצפיה ב-'אוכל...'
אוכל...
11/04/2014 | 13:03
29
אוהבת לאכול הכל וגם לבשל הכל, אבל בעיקר אוכל פיקנטי. קינוחים זה יותר האהבה של בעלי.
אוהבים גם לאכול במסעדות בארץ ובטיולים בחו״ל כשיוצא לנו.
מנסה לאכול מאוזן, אבל לא משהו מעבר.
החולשה שלי זה כל אוכל. פשוט נהנית מאוכל טעים.

לצפיה ב-'אוכל...'
אוכל...
11/04/2014 | 13:53
30

איזה אוכל אני אוהב/ת לאכול ? בערך הכל... פעם אמרו שחוש הטעם שלי לא מפותח מספיק ולכן אני אוהבת הכל... היום אני יודעת שחוש הטעם שלי מפותח היטב אבל עם יכולת אהבה גדולה

איזה אוכל אני אוהב/ת לבשל ? אני לא ממש אוהבת לבשל... אבל אם כבר, מאז שהפסקתי לבשל בשר ועוף, האוכל יוצא לי הרבה יותר טעים

איזה עקרונות תזונתיים אימצתי לעצמי? מנסה להפחית סוכר לבן ולהעדיף קמח מלא... הפסקתי לאכול בשר ועוף. אני מקווה שיום אחד אצליח להפוך לטבעונית, אבל כרגע זה קצת גדול עלי. קשה לי להתחבר לסבל של הדגים, והמצפון שלי נקי כשאני אוכלת ביצי חופש. אני מחכה שיתחילו לייצר חלב חופש וגבינות חופש...

יש לי חולשה לאוכל בדרך כלל, אבל עוגות בטוח... כשהפכתי מנהלת, הצוות רצה להיות נחמד וכל פעם שהכינו עוגה בגן,( שבין הגנים השונים זה כמעט כל יום,) כיבדו אותי במנה מכובדת... תוך פחות משנה עליתי 15 קג', ולמרות שאיימתי בפיטורים כל מי שיעבור את סף דלתי עם עוגות, המשקל נותר זהה..

בנוסף רציתי לספר שתמיד מדהים אותי כמה שאוכל מחבר בין אנשים, כמה הוא משמעותי, וכמה עדיין אנחנו מרגישים שאם מגיע לנו פיצוי, אז חייבים לבטא את זה במנת אוכל מתוקה...
לצפיה ב-'אוכל...'
אוכל...
16/04/2014 | 17:35
17
הי, אני טלי.
-> איזה אוכל אני אוהב/ת לאכול ? מאד אוהבת טאפאסים (באופן כללי אוהבת את הרעיון של הרבה דברים קטנים ואיכותיים)
-> איזה אוכל אני אוהב/ת לבשל ? זאת שאלה של לפני ילדים מבחינתי (היום לא מבשלת כלום) אהבתי להכין בעיקר עוגות ופשטידות
-> איזה עקרונות תזונתיים אימצתי לעצמי? לא ידעתי שאימצתי לעצמי עקרונות, אבל אחרי שהצצתי בתגובות האחרות, אני די כמו אתי: כמה שיותר חיטה מלאה, ביצי חופש, להמעיט ב- עוף / בשר.
-> יש לי חולשה ל...שוקולד
-> בנוסף רציתי לספר ש...שתי מתנות היום הולדת הכי שוות שקיבלתי היו קשורות לאוכל
- ביום הולדת 30 בן הזוג הכין לי בית משוקולד
- ביום הולדת 33 שהייתה חודשיים אחרי הלידה של הבן הקטן, בן הזוג הזמין אלינו הביתה שפית פרטית שבישלה לנו ולזוג חברים ארוחת גורמה.
דרך אגב, הכירות דרך אוכל זה מגניב, אבל מרגישה שאנחנו עוד חסרים את ההכירות הבסיסית... ממליצה לעשות הכירות סטנדרטית בקרוב.
לצפיה ב-'אוכל קדימה אוכל'
אוכל קדימה אוכל
17/04/2014 | 18:24
17
הפעילות בפורום קפצה כל כך שאני לא עומדת בקצב - איזה יופי. תודה לאתי ולכל המשתתפים.
אבל למה דווקא בפסח מדברים על אוכל?!

- איזה אוכל אני אוהב/ת לאכול? בשבילי החלבי מנצח - פסטות, פיצה, גבינות... וגם לחמים. ומאפים מתוקים.
- איזה אוכל אני אוהב/ת לבשל? אז זהו... אני לא מבשלת. בעלי קונדיטור, והוא אחראי על כ--ל הבישולים בבית.
- איזה עקרונות תזונתיים אימצתי לעצמי? אין לי עקרונות תזונתיים. אבל אוכל בשבילנו הוא גם עבודה, גם הנאה, וגם בילוי, איוורור ודרך מצוינת לחגוג כל דבר שהוא.
- יש לי חולשה ל... גבינות גורמה.
- בנוסף רציתי לספר ש... הקפה שלי חזק עם טיפה חלב ובלי סוכר, מוגש עם שוקולד וביסקוויטים. בממוצע 4-3 ספלים ביום.

אלישבע
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
10/04/2014 | 12:53
1
48
הפנו אותי לביצוע חיסונים ובדיקת MRI
לבדיקת MRI הרופא ילדים הגיש בקשה
לגבי חיסונים, הפנה אותי לטיפת חלב כי טוען ששניים מהחיסונים כבר ניתנו
מישהו יכול להסביר לי איך זה עובד? מי נותן את החיסונים? מתי צריך לקבל אותם וכמה?
בטופס רשום סה"כ 4 חיסונים אבל לא ברור לי האם לפני הניתוח או חלק אחרי?
רשום סה"כ 4 חיסונים בהפרש של חודשיים זו מזו

לצפיה ב-'חיסונים לפני ניתוח. '
חיסונים לפני ניתוח.
11/04/2014 | 13:01
27
האמת שאני לא זוכרת כל כך כבר, אבל במרפאת השתל אמורים לדעת להגיד לך מה לפני ומה אחרי. חלק מהחיסונים זה מנות נוספות ואפשר לסיים אותם אחרי הניתוח.
לצפיה ב-'מושגים משגשגים'
מושגים משגשגים
09/04/2014 | 04:57
10
90
אז הנה פינת יום רביעי שלנו.
אני אנסה להזמין לכאן מומחים שונים, וכשלא יהיה לי מומחה בשלוף, אביע כאן מושג שעליו נדבר קצת, נשתף במידע שיש לנו עליו, נספר איך היה לנו איתו וכו'...
את המושגים האלו אשמור בהודעות הנבחרות כדי שהורים חדשים יוכלו לקרא עליהם כשיצטרפו לפורום.
לצפיה ב-'בדיקת סינון שמיעה'
בדיקת סינון שמיעה
09/04/2014 | 05:05
6
409
בדיקת סינון השמיעה לילודים הינה בדיקה בה ניתן לרשום מילודים תגובה לגרוי שמיעתי ולאתר פגיעה במערכת השמיעה. החל מחודש ינואר 2010, בדיקת סינון השמיעה הפכה להיות חובה לכל תינוק שנולד, לפני שיחרורו מבית החולים.
בבדיקת הפלט האקוסטי TEOAE משמיעים לילוד צלילים בעצמה בינונית דרך אוזניה קטנה. מיקרופון זעיר בתוך האוזנייה קולט את ההד הנוצר באוזן הפנימית. כאשר השמיעה תקינה והאוזן התיכונה והפנימית במצב תקין נרשמת תגובה.
הבדיקה עורכת כמה דקות, לא נדרש שיתוף פעולה מהתינוק, היא לא כואבת, ואין לה תופעות לוואי.
תוצאות בדיקת הסינון מופיעות בטופס שיחרור מבית החולים.
זוהי בדיקת סינון ובאחוז מסוים מהתינוקות לא מתקבלת תגובה משביעת רצון. התוצאות יכולות להיות עקב חסימה של האוזן (הצטברות פקק, שעווה ונוזלים), תינוק לא רגוע או בעיית שמיעה. רוב התינוקות המוזמנים לבדיקה חוזרת, בריאים ושמיעתם תקינה. הבדיקה לתינוקות במכון השמיעה נועדה לאתר את הבודדים הסובלים מלקות שמיעה ולשקמם בגיל צעיר ככל האפשר.
---
יש חשיבות רבה לחזור לבדיקת BERA במקרה והילד נכשל בבדיקת סינון. הורים רבים, עייפים ועסוקים אחרי הלידה, אינם חוזרים לבדיקת BERA ולכן, עדיין מתפספסים ילדים רבים עם לקות שמיעה.
---
לצפיה ב-'ועכשיו, תורכם '
ועכשיו, תורכם
09/04/2014 | 05:11
2
101
תוספות על המידע שכתבתי, שתפו מחוויתכם האישית,
מתי שמעתם על הבדיקת סינון?
האם הייתם נוכחים כשעשו אותה לילדכם?
ואם נכשלתם - מי הודיע לכם שעליכם לחזור לבדיקת שמיעה?...

---

כשילדיי נולדו, עדיין לא היתה בדיקת סינון מעוגנת בחוק, ולא היתה אוטומטית בלידה.
לכן, בני הבכור פוספס ואיתרנו את לקות השמיעה שלו רק בגיל שנה וחצי.
כשידעתי שאני אלד את בתי, בחרתי ללדת בבי"ח הדסה עין כרם, יכ ידעתי ששם עורכים בדיקות סינון באופן אוטומטי. אך, היו עושים אז באופן אוטומטי בדיקה רק באוזן אחת, ועשו לה את הבדיקה כשלא הייתי נוכחת, ולכן, זה לא מנע מאיתנו ריצות לאחר מכן...
כשבני השלישי נולד, (אותו ילדתי בבית חולים אחר), נסענו להדסה כדי לעשות לו בדיקת סינון כשכבר היה בן חודש בערך. הוא עבר את הבדיקה באוזן אחת ונכשל בשניה, ולכן, היינו בטוחים שהוא לא שומע מאוזן אחת כמו אח שלו. בסוף התברר שזה היה רק נוזלים, ובבדיקת BERA התבשרנו שהוא שומע מצויין.

לצפיה ב-'אצלנו האבחון עבד טוב...'
אצלנו האבחון עבד טוב...
09/04/2014 | 19:53
120
נכשלנו בסינון הראשוני בעין כרם. הם מיד אמרו לו שיש צורך לקבוע תור לABR. לא כל כך הבנו מה זה אומר האמת, אבל עשינו מה שאמרו. בגיל חודש היתה בדיקה לא מוצלחת ובגיל ארבעה חודשים הוכרז שהיא כבדת שמיעה. אני הייתי בזמן הסינון, ואם אני זוכרת נכון מרים (אודיולוגית בכירה) הדריכה אישית את המתנדבת ופיקחה עליה.

פגשתי הורים שנכשלו בסינון ורק אמרו להם שיש צורך המעקב. הם לתומם חשבו שבדיקת השמיעה בשפת חלב היא המעקב... רק בגיל עשרה חודשים הם התחילו לחשוד שיש בעיה ואז עשו ABR.

לצפיה ב-'ה-BERA שלנו:'
ה-BERA שלנו:
11/04/2014 | 12:28
124
הבן שלנו לא עבר את הבדיקה בפעם הראשונה, ונאמר לנו שכנראה הסיבה היא שהוא נולד קיסרי ולכן נותרו לו עניינים באוזניים. אבל אין סיבה לדאגה, אמרו לנו, אצל רוב הילדים זה מסתדר בתוך כמה ימים.
לא הבהירו לנו את חשיבות הבדיקה, לא הסבירו שכדאי לעשות בדיקה חוזרת. שחררו אותנו הביתה בצירוף "יהיה בסדר!" - וזהו.
כמעט שנה וחצי אחר כך גילינו שהוא לא שומע טוב בבדיקת שמיעה שגרתית בשדה חופשי. הפנו אותנו לבדיקת BERA נוספת, ואז כבר נאלצנו לתת לו הרדמה כדי שיישן בזמן הבדיקה. הילד שלי נלחם כמו אריה, ולמרות הסדציה סירב להירדם, אז זה לקח לנו המון זמן עד שהוא נרדם מתשישות - ורק אז אפשר היה לערוך את הבדיקה כמו שצריך.
יש בנו המון כעס כלפי בית החולים שבו הוא נולד, ששחרר אותנו מבלי ליידע אותנו עד כמה חשובה הבדיקה הזאת. אילו היינו עולים על זה קודם, אני משער שדברים היו נראים - כלומר, נשמעים - אחרת היום.
לצפיה ב-'תוספת מאד חשובה - אחוז שגיאה'
תוספת מאד חשובה - אחוז שגיאה
09/04/2014 | 07:19
2
147
הייתי עם הבת שלי בבית החולים במהלך בדיקת סינון השמיעה לאחר הלידה והיא עברה את הבדיקה בהצלחה בשתי האוזניים. זו אחת הסיבות שלא העלנו על דעתנו שהילדה לא שומעת (והיא חרשת לחלוטין מלידה בשתי האוזניים...)
מאוחר יותר כששאלתי איך זה יכול להיות, אמרו לי שאחוז השגיאה של בדיקת סינון השמיעה הוא: 30% !!!!!
זה היה לפני 5 שנים, וחלק מהסיבה לאחוז השגיאה הגבוהה היה שאת הבדיקה העבירו מתנדבים ללא הכשרה מספקת, היום למיטב ידיעתי זה כבר לא ככה. אבל בלי לזלזל ביתרונות האדירים של סינון השמיעה המוקדם, חשוב לדעת שבהחלט יש אחוז שגיאה לא מבוטל...
לצפיה ב-'ואוו ! תודה!'
ואוו ! תודה!
09/04/2014 | 14:12
80
אני חשבתי שאחוזי השגיאה הם גבוהים רק בצד ההפוך, לא ידעתי שזה גם אצל הילדים שעוברים את הבדיקה.
לצפיה ב-'וואו, תודה רבה רבה על האינפורמציה!!'
וואו, תודה רבה רבה על האינפורמציה!!
22/04/2014 | 13:25
68
בדיוק בדקנו מה נכתב לגבי הבת שלנו לגבי סינון שמיעה, ובמכתב השחרור נכתב כי היה תקין. עכשיו אני מבינה שמאד מאד יכול להיות שכבר אז לא היה תקין... אמנם היה לפני שנה ו-3, אבל בהחלט מדאיג.
לצפיה ב-'מעולה! '
מעולה!
09/04/2014 | 09:55
2
61
לצפיה ב-'אולי תשתף מאצלך?...'
אולי תשתף מאצלך?...
10/04/2014 | 10:10
1
79
ואיפה אשתך נעלמה?
לצפיה ב-'מנקה ומבשלת לפסח. '
מנקה ומבשלת לפסח.
10/04/2014 | 10:26
64
אשתף כמובן מהניסיון שלנו, אבל זה עניין אמוציונלי שקשה להתמקד בו בכמה-הדקות-שאני-גונב-מזמן-העבודה. אולי יותר מאוחר.
לצפיה ב-'הגאווה הקטנה שלי '
הגאווה הקטנה שלי
07/04/2014 | 07:06
17
95
אני ממשיכה עם הצעתו של דודה
בואו נשרשר לכאן, הודיות, גאוות, תודות...
מה מעלה לנו חיוך על הפנים, למי ולמה אנחנו רוצים להודות, במה מתגאים?...

---

והיום זה יחסית קל לי למצוא
מי שמכיר אותי יודע שכל עמידה מול קהל אינה פשוטה לי. כל פעם שאני צריכה להגיד כמה מילים לפני אירוע, אני מוצאת את עצמי מגמגמת ושוכחת חצי ממה שהתכוונתי לאמר...
לפני כמה חודשים פנו אלי מהאיגוד לפסיכולוגים וביקשו ממני לספר ביום עיון של פסיכולוגים על חוויתי כאמא לילד עם צרכים מיוחדים. האמת היא שיש לי המון מה להגיד לפסיכולוגים. עברנו עם הבן שלי יותר מעשר פסיכולוגים, ולצערי מעטים היו אלו שעשו לנו טוב. אז מבחינתי, זאת הזדמנות שאינני יכולה לפספס. הסכמתי.
היום, אספר מול 95 פסיכולוגים שנרשמו ליום עיון על חוויה שלי של גידול ילד עם קשיים רגשיים... זה לא יהיה פשוט. אבל אני אומרת לעצמי שאפילו אם פסיכולוג אחד ייקח את דבריי ברצינות, ובפעם הבאה שתגיע אליו משפחה הוא יקשיב לה באמת, ולא ינסה לפענח מה לא בסדר אצלה, אז, זה היה שווה את המאמץ...
אז זאת הגוואה האישית שלי להשבוע. ואני מודה לעצמי שאזרתי אומץ, והתגברתי על החשש, והסכמתי מקווה שלא אגמגם יותר מידי...

מה הגאווה השבועית שלכם?
לצפיה ב-'ציטוטים משעשעים'
ציטוטים משעשעים
07/04/2014 | 08:06
6
50
לפני מספר ימים בעלי יצא לבילוי עם חברים, ואמרנו לבת שלי (3.5) שהוא הולך לערב בנים. אחרי שהיא שאלה כמה שאלות, היא אמרה : "אז אנחנו נעשה ערב בנות"

היינו בחנות, ואמרתי לבתי שאולי נקנה את השמלה שרצתה בהזדמנות אחרת - אז היא אמרה שהיא רוצה בהזדמנות הזאת...

והכי כיף, אחרי שהרבה זמן היא סירבה לחבק ולנשק - עכשיו כל פעם שאנחנו נפרדות היא מלווה אותי, נותנת חיבוק חזק ונשיקה :)

לצפיה ב-'מקסים :) מה השתנה שהיא מסכימה לחבק ולנשק?'
מקסים :) מה השתנה שהיא מסכימה לחבק ולנשק?
07/04/2014 | 09:21
1
20
לצפיה ב-'לא יודעת... '
לא יודעת...
07/04/2014 | 15:30
21
אולי כי היא גדלה.
אולי כי אני בהריון....
לצפיה ב-'איזה כיף!'
איזה כיף!
07/04/2014 | 15:39
22
אולי מתי שהוא גם אני אקבל חיבוק
נראה לי שבינתיים היא ממש נהנית לראות אותי מתחננת
לצפיה ב-'גם לי יש ציטוט משעשע!'
גם לי יש ציטוט משעשע!
07/04/2014 | 16:00
2
43
הבן שלי התחיל השבוע פתאום לקרוא לאחותו לא בשמה אלא "אחותי שלי הקטנה".
וגם, מאחר והשנה ליל הסדר ייערך אצלנו ואני הופקדתי על הקינוחים, חשבתי להכין בין היתר פרלינים משוקולד ושאלתי אותו במה לדעתו כדאי למלא אותם. התשובה - "פלפלים". שיהיה לנו בתיאבון.
לצפיה ב-':)'
:)
09/04/2014 | 08:23
1
18
אולי הוא התכוון פלפל חריף? מוכרים שוקולד עם פלפל חריף בהרבה מקומות...
שיהיה חג שמח וטעים :)
לצפיה ב-'אני לא יודע למה הוא התכוון, אבל'
אני לא יודע למה הוא התכוון, אבל
09/04/2014 | 09:54
22
...לגמרי נדלקתי על הרעיון! אולי משהו עם פלפלים קלויים. נראה, אולי בכל זאת אפתיע את המסובין.
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
07/04/2014 | 09:19
3
44
קודם כל זאת חתיכת גאווה. אשמח לשמוע אחר כך איך היה ואיך היו התגובות.
חוץ מזה DUDA זאת בת :)
לצפיה ב-'היה מפתיע...'
היה מפתיע...
07/04/2014 | 15:42
2
36
ההורים האחרים שדיברו, מגדלים ילדים עם פגיעות הרבה יותר קשות, אז חשבתי שהסיפור שלי לא כל כך יזיז לפסיכולוגים באולם.
אבל, אולי מפני שעברנו הרבה פסיכולוגים ומפני שהתייחסתי למסע הזה במה שסיפרתי, אז הם יכלו להקשר לסיפור.
חשבתי שהוא די נשכח כי עוד שני הורים עלו על הבמה אחריי, אבל, כשיצאנו להפסקה, פתאום קלטתי שאנשים עורבים לי, רוצים להחליף איתי מילה, לתת חיבוק... היה ממש מרגש ומחזק...

אבל, רגע, זה היה רעיון שלך השירשור הזה, איפה הגאווה שלך?
לצפיה ב-' כל הכבוד'
כל הכבוד
07/04/2014 | 15:46
28
מרגש ומעודד.
לצפיה ב-'יש שאלות שעדיף לא לשאול...'
יש שאלות שעדיף לא לשאול...
08/04/2014 | 16:46
32
יש כל מני דברים קטנים או כלליים מדי, אבל שום דבר ששווה מספיק או ספציפי מספיק בשביל שרשור גאווה. אולי יום שני זה מוקדם מדי בשבוע בשביל שרשור גאווה? אני אשתפר לשבוע הבא...
לצפיה ב-'הגאווה השבועית שלי'
הגאווה השבועית שלי
07/04/2014 | 15:56
5
53
לפני כמה שבועות העליתי ליוטיוב סרטון בו אני מסמן את השיר של מוקי, "ילד של אבא", בשפת הסימנים. זה היה אמור להיות סרטון קטן ומשפחתי, לי ולבן שלי, מקסימום להראות לחבר'ה - אבל לשמחתי הוא הפך ויראלי וצפו בו עשרות אלפי אנשים. הוא אפילו זכה לחיבוק חם של מוקי, שכתב וביצע את השיר במקור. אושר גדול לעשות משהו למען העלאת המודעות לכל נושא לקות השמיעה וחשיבות שפת הסימנים...

אבל כל זה קרה לפני כמה שבועות, כאמור. למה אני מספר את זה עכשיו (שלא לומר משוויץ)? כי לשמחתי הסרטון ממשיך לעורר עניין, ומתישהו בהמשך השבוע הזה אני אמור להתראיין לרדיו ולספר עוד קצת על הבן שלי, על הסרטון שצילמתי, ושוב לתרום קצת למודעות ללקות שמיעה ושפת הסימנים. אני מתרגש מאוד, וגם אני מקווה שלא אגמגם יותר מדי...
לצפיה ב-'מתי ואיפה?'
מתי ואיפה?
08/04/2014 | 16:45
2
22
הסרטון מאוד יפה באמת, גם אני נהניתי ממנו מאוד.
לצפיה ב-'הנה הראיון שלי ברדיו:'
הנה הראיון שלי ברדיו:
10/04/2014 | 10:28
1
24
שודר ביום שלישי בצהריים ברדיו קול אחר של אוניברסיטת אריאל. אני לא מסוגל לצפות בזה, אבל...
http://youtu.be/_2RRRCWAXrY
לצפיה ב-'ראיון יפה מאוד'
ראיון יפה מאוד
11/04/2014 | 13:10
21
לצפיה ב-'גם אני ראיתי ונהניתי. כל הכבוד על ההדים :)'
גם אני ראיתי ונהניתי. כל הכבוד על ההדים :)
08/04/2014 | 16:47
1
18
לצפיה ב-''
10/04/2014 | 10:29
4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה