לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73917,391 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

אודות הפורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
להיות הורים זו חוויה מאתגרת. על אחת כמה וכמה להיות הורים לילדים עם לקות  שמיעה. כאן אפשר לשתף, לשאול, לחלוק, ללמוד ובעיקר לגלות שאנחנו לא לבד.
אני מקווה שפורום זה יהווה מקום תמיכה, מקור מידע, מפגש עמיתים - ויוכל להפוך לבעל משמעות לרבים מאיתנו!

כאמא לילד עם לקות שמיעה, המפגש עם הורים אחרים חשוב לי ומעשיר אותי כל יום מחדש.
כמנהלת של בית מיחא ירושלים, אני מאמינה שאנחנו, ההורים, סוכני שינוי עיקרי של ילדינו. אני מאמינה בחשיבות של יצירת במה, שתאפשר לנו להתחזק, ללמוד, לשתף וכך להעצים את יכולתנו להשפיע על עתיד ילדינו.

המשך >>

לצפיה ב-'המלצה איפה לבצע ניתוח שתל שבלול'
המלצה איפה לבצע ניתוח שתל שבלול
07/06/2014 | 11:46
5
194
שלום,
האם מישהו יכול להמליץ מניסיון היכן לבצע את הניתוח?
קיבלתי המלצות על ד"ר רוני פרץ בשערי צדק, אך הבנתי שיש נסיעות מרובות לאחר הניתוח לצורך מיפוי השתל..
אנחנו מהוד השרון.
תודה!
לצפיה ב-'שניידר או תל השומר'
שניידר או תל השומר
08/06/2014 | 08:02
3
102
אנחנו עשינו ניתוח דו צידי בשניידר לפני שנתיים.  נותחנו על ידי ד"ר אייל רווה וד"ר אולונובסקי.
הניתוח והטיפול אחרי זה היו מאוד טובים, ואנחנו מרוצים גם מהצוות האודיולוגי.
הבנתי שאולי השתנו מעט הדברים מבחינת הצוות המנתח, אבל אני בטוחה שזו עדיין אופציה טובה.

אני שמעתי גם המלצות על תל השומר. אבל אני לא יכולה להגיד ממקור ראשון.

לא נראה לי שיש הצדקה דווקא להגיע לירושלים.

כדאי לכם ללכת ולפגוש את הצוותים ולדבר עם הורים לילדים שנותחו שם.

הנסיעות בחודשים הראשונים הן אכן מרובות - כל שבוע, אח"כ כל שבועיים, כל חודש וכן הלאה. באיזשהו שלב יורדים לפעם בשלושה עד שישה חודשים לפי ההתקדמות. זה בהחלט שיקול.
לצפיה ב-'שניידר'
שניידר
08/06/2014 | 12:06
2
84
היי, תודה..
האם מנתחים היום את שתי האוזניים בו זמנית?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי כן'
למיטב ידיעתי כן
08/06/2014 | 13:09
73
גם אנחנו מטופלים בשניידר. אבל הניתוח יהיה באוזן אחת בע"ה בעוד שבועיים - כך שאנחנו עוד לא יכולים ממש להמליץ. עד עכשיו אנחנו מאד מרוצים מהצוות והיחס.
בהצלחה!
לצפיה ב-'לפני שנתיים הניתוח היה דו"צ עם שני מנתחים'
לפני שנתיים הניתוח היה דו"צ עם שני מנתחים
09/06/2014 | 17:32
69
אני מניחה שזה ממשיך כך. את יכולה לשאול אותם.
היתרון על עין כרם ושערי צדק (אנחנו מירושלים ובחרנו בשניידר) הוא שמדובר בשני מנתחים, וכך הסיכון במנתח יחיד שצריך לעשות ניתוח כפול באורכו, יורד.
פרט לכך קיבלנו המלצות חמות על צוות המרדימים בשניידר שמתמחה בניתוחי ילדים, וזה גם היה שיקול שלנו.

לצפיה ב-'גם אנחנו נותחנו דו"צ בשניידר ומרוצים'
גם אנחנו נותחנו דו"צ בשניידר ומרוצים
10/06/2014 | 20:54
81
נותחנו לפני 4 שנים. ניתוח דו"צ בו זמני ע"י ד"ר אייל רווה (כמעט 7 שעות). אין לי מה להוסיף על מה שכתבו לפני. היינו ועדיין מאד מרוצים.
לצפיה ב-'פורום The Voice נפתח ב'
|*|פורום The Voice נפתח ב|תפוז|
08/06/2014 | 13:11
6
ארבעה אישים גדולים מתחום המוזיקה הישראלית מתחרים ביניהם על מציאת הקול הגדול הבא של ישראל -אביב גפן, שרית חדד, שלומי שבת והשופט החדש מוש בן ארי בוחרים את הזמרים אותם ירצו לקדם, באופן בלתי מושפע ממראה חיצוני - בעזרת "האודישן העיוור" - והופכים למנטורים שלהם|!|

הפרק הראשון של העונה השלישית ישודר היום בערב ואתם מוזמנים לפורום The Voice המחודש כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
04/06/2014 | 21:50
2
72
שבוע טוב לכולם,אחרי בדיקת ברה שהראתה שיפור בשמיעה של איתי הגענו לבדיקה נוספת במיח"א ושם ביקשתי (בפעם הראשונה) שיבדקו לו את מצב הנוזלים באזניים.לא ידעתי שיש אפשרות כזו.בד"כ לפני בדיקות אני הולכת לרופא אף אוזן גרון שאמר לי עד היום שאין נוזלים ושהכל נקי).אז בדקו ומצאו שיש לו הרבה נוזלים באוזן עם המכשיר.הפחות טובה.שמעתי שיש אפשרות להפטר מהנוזלים בשיטה  של נרות?? נר חם?? משהו כזה.האם משהו מכיר? ממליץ? אני יכולה בכלל לטפל בתינוק בן 10 חודשים או שזה רק למבוגרים?!
תודה:)
לצפיה ב-'נוזלים באוזניים'
נוזלים באוזניים
06/06/2014 | 06:13
1
56
איזה כיף לקרא שיש שיפור בשמיעה של איתי
יש כל מיני שיטות אלטרנטיביות להתפטר מנוזלים. חשבתי שהנר הוא טוב לשעווה אבל יתכן ואני טועה...
גם הימנעות ממוצרי חלב עוזרת לעיתים קרובות, וגם שרשרת ענבלים.
אנחנו טיפלנו בזמנו ברפלסולוגיה וזה גם עזר...
אבל הייתי מתחילה בביקור אצל רופא אף אוזן גרון ובודקת איתו אפשרויות...
מה דעתך?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/06/2014 | 18:34
30
זהו שרופא אף אוזן גרון אף פעם לא מצא נוזלים באזניים וכנראה היו תמיד. הכל ככ לא ברור. כמובן שאני שמחה על השיפור,זה רק מחזק את זה שלאורך כל הדרך צדקתי שאמרתי שהילד שלי שומע טוב למרות כל הדעות מסביב והבדיקות.אם עד עכשיו הוא הוגדר לקוי שמיעה בינוני וזהו.זוהי נקודת המוצא ורק מהנקודה הזו מתבוננים בו עכשיו אומרים לנו...באמת מוזר....לא נדע עד שיגדל וידע לומר לנו מה הוא שומע.
לגבי שרשרת ענברים שמעתי שזה מועיל לכאבי שיניים.גם אזניים?? קראתי קצת על הנר החם -לא רלוונטי זה רק מגיל 4. ומוצרי חלב....הוא אוכל מעדן אחד ביום...זה הרבה?
נמשיך לחפש,לברר ולדאוג לאיתיוש שלנו.
שבוע טוב לכולם:)
לצפיה ב-' פורום 24 נפתח בתפוז '
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/2014 | 12:15
9
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'יש לי שאלה'
יש לי שאלה
29/05/2014 | 22:35
1
82
האם יש הבדל כשאומרים ברה תחת טישטוש וכשאומרים ברה תחת הרדמה?
.או שמתכוונים לאותו דבר?
לצפיה ב-'טשטוש או הרדמה'
טשטוש או הרדמה
01/06/2014 | 20:37
48
ממה שידוע לי טשטוש זוהי סוג של הרדמה קלה. הברה היא אותו דבר, אבל הצורך בטשטוש או הרדמה הוא לפי גיל הילד. בגיל חודש יעשו בלי טשטוש בכלל, בגיל שלושה חודשים יטשטשו ואני לא יודעת מאיזה גיל זו הרדמה.
העניין הוא שאם הילד זז בזמן הבדיקה זה יכול לדמות תגובות של העצב שאינן שם, ותוצאות הבדיקה יהיו לא נכונות.
לצפיה ב-'פורום הסרת שיער נפתח ב'
פורום הסרת שיער נפתח ב|תפוז|
28/05/2014 | 12:18
11
|שמאל| טיפול הסרת שיער נהפך להיות חלק מהשגרה של חיינו, שפע המונחים והטכנולוגיות הקיימים בשוק יוצרים לא פעם בלבול. רבים מאיתנו חולמים על גוף חלק, נעים וסקסי. הסרת שיער בלייזר היא דרך נפלאה להשיג תוצאות מצויינות אך לעיתים התהליך לא פשוט ולפעמים אם נעשה בצורה לא נכונה הדבר יכול להוביל לנזק קוסמטי קשה. לפני שמגיעים לטיפול  חשוב לדעת את כל המידע על מנת שנוכל לקבל החלטה נכונה ולא נתאכזב מהתוצאות או מהתהליך!

לכן פתחנו בשבילכם את פורום הסרת שיער בו תוכלו לקבל מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא, ללמוד ולהחכים.

אתם מומזנים להיכנס כבר עכשיו:
לצפיה ב-' אירוח ד"ר מיכל קאופמן '
אירוח ד"ר מיכל קאופמן
24/05/2014 | 10:17
27
110
לצפיה ב-'אירוח ד"ר מיכל קאופמן! הנה זה קורה!'
אירוח ד"ר מיכל קאופמן! הנה זה קורה!
18/05/2014 | 08:12
21
495
אני שמחה לבשר לכם שביום שלישי הבא - 27.05.14
תתארח ד"ר מיכל קאופמן יחזקאלי ותענה על שאלות גולשים.
ד"ר קאופמן הנה רופאה בכירה במחלקת אאג וניתוחי צוואר בהדסה עין כרם, אחראית על תחום אוטולוגיה (מחלות וניתוחי אוזנים בילדים ומבוגרים), ראש צוות שתל השבלול בהדסה .
אתם יכולים לשאול שאלות בכל הנוגע למחלות אוזניים (נוזלים, דלקות...) ובכל הנוגע לשתלים
תודה רבה רבה לד"ר קאופמן אשר הסכימה להתארח!
אמנם האירוח רק בעוד עשרה ימים, אבל אם מתחשק לכם, ניתן לשרשר שאלות כבר עכשיו
לצפיה ב-'יש לי שאלה '
יש לי שאלה
22/05/2014 | 15:55
2
190
הקטנה שלי , בת 4 וחצי סובלת מירידה בשמיעה באוזן ימין ושמיעה גבולית באוזן שמאל .
עקב עיכוב בהתפתחות בדיבור וחששות שלי שהיא לא שומעת טוב , הופנו למרפאת שמיעה , הממצאים glue ear
אני חוששת מהתערבות כירורגית בשלב כזה משום שהבנתי שיכולה להיות הטבה בשמיעה במשך הזמן ובכול זאת עד שאברר הכול לגבי ניתוח הזמנו מכשיר שמיעה לאוזן ימין .
במקביל אנחנו נהיה במעקב המרפאה המטפלת לבדיקות שמיעה חוזרות .

מה הסיכונים בניתוח מסוג זה ? האם למרות הניתוח הבעייה יכולה לחזור על עצמה ?
כול הארה לגבי המצב החדש , תתקבל בברכה
תודה .
לצפיה ב-'תגובה מאת ד"ר קאופמן'
תגובה מאת ד"ר קאופמן
27/05/2014 | 19:22
1
112
תפוז קצת משחק מחבואים היום, והתשובה גלשה למטה.
אני מעתיקה אותה כאן כי אני לא מצליחה לשרשר

שלום.
ילדתך זקוקה למעקב של מומחה א.א.ג. הכולל אוטוסקופיה ובדיקות שמיעה חוזרות . החלטה על טיפול ניתוחי (כפתורים) לנוזלים באוזנים תלויה במספר גורמים:
1. מידת ליקוי השמיעה
2. זמן (האם מדובר באפיזודה אחת או נמשך מס חודשים)
3. מידת ההפרעה להתפתחות הדיבור והשפה.
גורמים אלו נלקחים בחשבון על ידי מומחה א.א.ג המכיר את הילדה והוא זה שיחליט האם לנתח.
בעיקרון ניתוח כפתורי אוורור הינו ניתוח פשוט וקצר המבוצע בהרדמה כללית. מבצעים נקב בעור התוף, שואבים את הנוזלים ומחדירים כפתור - צינורית ניקוז המאפשרת שמירה על נקב קבוע.
הכפתורים נפלטים במשך הזמן באופן טבעי החוצה. השיפור בשמיעה הוא מיידי. הסיבוכים בניתוח הם: הפרשות חוזרות, נקב קבוע .

בהצלחה
דר' מיכל קאופמן
&n
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה '
תודה רבה על התגובה
27/05/2014 | 22:10
26
לצפיה ב-'מבולבלים'
מבולבלים
22/05/2014 | 23:04
2
149
היום איתי עבר בדיקת ברה והתקבלו תוצאות שונות מהברה הקודמת...הברה הקודמת הראתה ירידה דו צדדית של 40-45 דציבל פחות או יותר בשתי האזניים,אוזן שמאל הייתה קצת יותר טובה מימין.לפני חודשיים איתי עבר בדיקה התנהגותית במיח"א ונראה שיש שיפור משמעותי בשמיעה ונשלחנו לברה נוספת.זו הבדיקה שביצענו היום שהותירה אותנו בסימן שאלה גדול יותר עם עוד יותר שאלות...לפי הבדיקה של היום אוזן ימין (שהייתה הפחות טובה) יצאה תקינה פחות או יותר-20 דציבל ואוזן שמאל 30-35 בהולכת עצם ובטונאלית 40-45. מה קורה פה? בסיכום כתוב שבאוזן ימין "כנראה בעיה הולכתית" ובאוזן שמאל עיצבית,אבל גם שם בתדר של 1000 דציבל יש הפרש גדול בין הטונאלית לעיצבית על אותו תדר בעיצבית זה 30 ובטונאלית 45. ונאמר לנו שכשיש כזה הפרש גדול יחסית יש סיכוי שזה גם הולכתי.אנחנו ממש מבולבלים.בברה הראשונה אמרו לנו שזה עיצבי,פתאום לא? איך יתכן שיש פה שיפור?? אף אחד לא ממש יודע מה  לומר לנו.
סופ"ש נעים ותודה על ההתייחסות :)
לצפיה ב-'תשובה לגבי איתי'
תשובה לגבי איתי
27/05/2014 | 19:23
1
92
שלום.
לפי הפרטים ייתכן שקימת בעיה הולכתית- יתכן ויש כרגע נוזלים באוזנים המסבירים את ההבדל בין הבדיקה בהולכת עצם לאויר. אני מציעה שתיגשי למומחה א.א.ג עם תוצאות הבדיקות. יש צורך בבדיקה של האוזנים ואז תתבצע הערכה מחודשת של המצב.
דר' מיכל קאופמן
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/05/2014 | 22:09
15
לצפיה ב-'אני מרגישה שאני חוזרת לנקודת התחלה וזה מתסקל'
אני מרגישה שאני חוזרת לנקודת התחלה וזה מתסקל
23/05/2014 | 14:50
2
154
אז ככה תקציר

הפגית שלי עברה סינון שמיעה
שמתי לב שהיא לא מגיבה לטריקת דלת וכאלה
ב 7 חודשים בדיקת שמיעה התנהגותי לא תקינה
רופאים בקופת חולים לא רואים נוזלים
רופא פרטית כן רואה נוזלים
10 חודשים ברה נראת תקינה
בין לבין התחילה להגיב לשם שלה, כשדלת ניפתחת מסתובבת לכיוון הדלת
בלון מתפוצץ לידה עשתה עייניים גדולות אך לא הסתובבה לכיוון
ביום העצמאות בזיקוקים לא הגיבה רק הסתקלה וחייכה (היה ממש מרעיש הילד הגדול שלי החזיק לי את היד וכל פעם שהיה זיקוק לחץ אותה חזק)
אתמול שוב התנהגותי- שוב לא עברה את הבדיקה בהצתינות

אמרו שאראה רופא א.א.ג דרשתי ליראות עכשיו (הם היו  נחמדים בתל השןמר והכניסו אותי - היה לי תופס 17 כי ידעתי שמשהו כזה יכול ליקרות)

הוא בדק את העוזניים יש נוזלים

קבעו לי תןר לעוד חודשיים לרופא ורז לבדיקה התנהגותית הכל באותו יום

אני מתוסקלת

האי ודעות הורגת אותי מצד אחד יש לי הוכחות שהיא שומעת ומצד שני יש רעשים שהייתי מצפה שהתגובה שלה תיהיה אחרת.

שאלות:

האם העובדה שאנחנו גרים בבית רועש משפיעה על הבדיקה (1. יש לנו מקרר ישן אמקור בן 24 שנה הוא מאוד מאוד רועש ונימצא 4 מטר מהמיטה שלה 2. היא ישנה בחדר שלנו מגיל אפס היא הולכת לישון כשתלוייזיה פועלת עד מאוחר 3. החלון שלנו יצא לרחוב ראשי ויש מכוניות כ הלילה)

למה עושים בסוף הבדיקה את רתיעה
כבר פעם שניה הילדה מפרפרת מפחד גם אני הרי זה לא שהיא לא שמעה ביכלל כלום בבדיקה
אני ממש לא רו להבהיל אותה שוב

תודה מראש
לצפיה ב-'בדיקות מבלבלות ומתסכלות '
בדיקות מבלבלות ומתסכלות
24/05/2014 | 10:14
110
בהחלט מבלבל...
אני אשרשר את שאלתך לד"ר מיכל קאופמן...
לצפיה ב-'תשובה לגבי הפגית'
תשובה לגבי הפגית
27/05/2014 | 19:34
84
שלום רב
1. לא הייתי סומכת על הבדיקות ה"ביתיות" שאת עושה לה.
2. קיבעי תור למומחה א.א.ג  שיבדוק את האוזנים ויחליט אם יש נוזלים . אם הנוזלים נספגו ממליצה לבצע בדיקת שמיעה התנהגותית ואז אם יש ספק לבצע בדיקת ABR בהרדמה. במקרה ויש נוזלים, ניתן לטפל בהם באופן שמרני או על ידי ניקור , או כפתורים ולאחר מכן לבצע בדיקת שמיעה התנהגותית. במקרים אלו חשוב לקבל מידע מוקדם ומדויק ככל שניתן על מידת ליקוי השמיעה  על מנת להחליט על הצורך בהגברה.

בהצלחה
דר' קאופמן
לצפיה ב-'מבקשת המלצה לרופא א.א.ג -באזור השרון'
מבקשת המלצה לרופא א.א.ג -באזור השרון
18/05/2014 | 15:53
5
106
קו0פ''ח מאוחדת

קצת רקע: בן שנתיים וקצת. יש חשד לללקות שמיעה.
נזלת כל הזמן. יש פערים בהבנה - אם אני מבקשת ממנו שיביא לי דברים מוכרים כשהוא לידי - הוא יביא.
אם הןא רחוק ממני - לא יביא או יצביע  ויסתכל עלי כלא מבין.

אשמח מאוד להמלצות
האם זה גיל מתאים לביצוע בדיקות שמיעה? לניתוח כפתורים? לניתוח כפתורים אם צריך?

אם יגלו שיש לו נוזלים כל הזמן - איך אבצע בדיקת שמיעה? הרי אין בזה טעם אם יש לו נוזלים
זה קצת כמו הביצה והתרנגולת....כדאי לקבוע מעכשיו תור לבדיקת שמיעה? אצל מי?

בקיצור מבולבלת...אשמח להתייעץ אתכן
שסק
לצפיה ב-'רופא אף אוזן וגרון'
רופא אף אוזן וגרון
18/05/2014 | 23:55
90
אנחנו הלכנו באופן פרטי לדר, רווה בכפר סבא
הוא זה  שאמר לנו שהבן שלנו לא צריך ניתוח כפתורים והוא צריך מכשירי שמיעה.
אנחנו מאוד ממליצים
לצפיה ב-'רופא אף אוזן גרון'
רופא אף אוזן גרון
19/05/2014 | 07:24
1
111
ראשית כל, אני מציעה לך לשאול את כל השאלות בשירשור של האירוח של ד"ר קאופמן. היא רופאת אף אוזן גרון מדהימה, שגם מתמחה בתחום של לקויות שמיעה, לכן, היא כתובת נהדרת לכל השאלות.

אני לא מכירה רופא אאג באיזור המרכז.

לגבי כל השאלות, את לגמרי צודקת. חשוב קודם כל לייבש את הנוזלים לפני שמבצעים בדיקת שמיעה, כי אם יש נוזלים, לא יידעו מה המקור של לקות השמיעה.
את נמצאת בשלב הנכון. חפשי רופא אף אוזן גרון, טפלי בנוזלים, ואז תבצעי בדיקת שמיעה. לפחות זאת ההמלצה הלא מקצועית שלי. פשוט, אם תבצעי בדיקת שמיעה ויראו שיש לו נוזלים, יגידו לך לטפל בנוזלים ולחזור על הבדיקה.

שוב, ממליצה לך בחום לשאול את כל מה ששאלת לד"ר קאופמן
לצפיה ב-'תודה לכם - עדכון'
תודה לכם - עדכון
19/05/2014 | 15:45
80
הספקתי להיות אצל שני רופאים שונים ( וכל אחד המליץ על משהו אחר

אחד המליץ שאחכה באמת שהנוזלים יספגו עד שאעשה לילד בדיקת שמיעה
השני אמר לא - מה פתאום. עושים בדיקת שמיעה דוקא כשיש נוזלים - כדי לגלות האם הנוזלים מפריעים ומעכבים את השמיעה של הילד.
הרופא הזה גם אמר שלפעמים לוקח שנים עד שהנוזלים נעלמים (גיל 14) -"ומה, את תחכי עד גיל 14 בשביל לעשות לו בדיקת שמיעה??" (ציטוט מדויק)

אז אני מחפשת עכשיו המלצות למכונים לבדיקת שמיעה באזור השרון..

אני יודעת שיש בכפר סבא, בנתניה, ברעננה....

המלצות יתקבלו בשמחה ושוב תודה!!
שסק
לצפיה ב-'יש לי'
יש לי
19/05/2014 | 17:44
76
רק חבל שאת לא במכבי....אבל שווה לבדוק ואני כמעט בטוחה במאה אחוז שהוא עובד פרטי ותוכלי לקבל החזרים על יעוץ. ד"ר דוד רחימא.הוא מדהים!!!!!! מקצועי ביותר.הוא עובד גם בתל השומר ויש לו גם קליניקה בנתניה. ממליצה ביותר.
בהצלחה
לצפיה ב-'דר לויט - רופאת אאג בכוכב יאיר'
דר לויט - רופאת אאג בכוכב יאיר
20/05/2014 | 13:07
59
מקבלת גם חברי קופ"ח מאוחדת, למיטב ידיעתי
לצפיה ב-'אפשר שאלה כללית?'
אפשר שאלה כללית?
26/05/2014 | 18:57
1
105
סבתי בת 87 כמעט חרשת לחלוטין ב-10 שנים האחרונות (לפני כן לא היו לה בעיות שמיעה). שמתי לב בשנה האחרונה שיש לי ירידה בשמיעה באוזן ימין (אני שמאלית).
שאלתי היא, כיצד לנסות לשמור על תקינות השמיעה שלי ושל ילדיי כדי לא להגיע למצבה של סבתי.
האם שמיעת מוזיקה או דיבור בסלולרי עם אוזניות מסוכנים לתקינות שמיעה? אני לא מרשה לילדיי לשים אוזניות או לשמוע מוזיקה רועשת. מה עוד תוכלי להמליץ כדי לשמור על שמיעה תקינה?
תודה,
איה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/05/2014 | 19:47
67
שלום איה
אינני יודעת מה גילך, ומתי החלה אצלך הירידה בשמיעה. ברוב המקרים אין קשר בין ליקוי השמיעה בגיל צעיר לבין ליקוי השמיעה בגיל המבוגר (אצל סבתך). אך אם יש חשש לליקוי שמיעה  בקרב המשפחה ממליצה על ביצוע בדיקות שמיעה לך ולילדים. לכולנו חשוב להמנע ככל הניתן  מחשיפה לרעש,
במקרה ויש ליקוי משפחתי, ממליצה על יעוץ גנטי ופגישה עם מומחה א.א.ג לברור הסיבות (בדיקות עיניים, א.ק.ג. TSH, ולשקול MRI)
בהצלחה
דר' קאופמן
לצפיה ב-'גיל השתלה'
גיל השתלה
27/05/2014 | 08:28
1
86
שלום,

מה גיל ההשתלה המקובל היום בארץ עבור מקרים שאינם כוללים הסתיידות עקב מחלה?
מה הסיבה לגיל שלו מחכים? האם זו ההרדמה? או משהו פיזיולוגי אחר?
לצפיה ב-'תשובה לגבי גיל ההשתלה'
תשובה לגבי גיל ההשתלה
27/05/2014 | 19:59
83
שלום רב
גיל ההשתלה המקובל בארץ ובעולם הינו סביב שנה. (כיום מתחילים גם בגיל  10 חודשים).
ישנם מס גורמים הקובעים את גיל ההשתלה:
1. הערכה שמיעתית מדוייקת ככל הניתן על מנת להיות בטוחים שיש אינדיקציה להשתלה - ההערכה לעיתים קשה בגיל  צעיר מאוד ודורשת חזרה על בדיקות
2. אם מדובר על השתלה דו צידית סימולטנית (שהיא הטיפול המומלץ לחרשות דו צידית), יש לקחת בחשבון את סיכוני ההרדמה הממושכת והסיכון לדימום בזמן הניתוח שהינו גדול יותר בתינוקות מאוד צעירים בגלל חוסר התפתחות של חלק מתאי המסטואיד.

בסופו של דבר ההחלטה על גיל ההשתלה נעשית באופן אינדיבידואלי ומותאמת באופן אישי לכל ילד וילד.

ד' מיכל קאופמן
לצפיה ב-'שאלה עבור ציקונת'
שאלה עבור ציקונת
27/05/2014 | 18:55
1
80
אני מעתיקה כאן שאלה שהתבקשתי לשאול

אחיינית שלי עשתה בדיקת ברה לאחרונה..
היא לאחר 2 שניתוחי אזניים- כפתורים וצינוריות, ועדיין יש לה כל הזמן נוזלים.
היא לא שומעת טוב בכלל, אבל מדברת, חוזרת מהגן עם סיפורים שירים וכו.. (היא גם מחברת בעצמה סיפורים.)
אני מצרפת את תוצאות בדיקת הברה ונשמח להכוונה.
ובכלל מה ניתן לעשות עם הנוזלים?
לפי מה שהבנו הבעיה היא רק הנוזלים והם אלה שמפריעים לה לשמוע, האמנם?
היא עולה לכיתה א- מה צריך לדעת וצריך לעשות בעקבות כך? היא בתפקוד רגיל ואפילו צוות הגן לא שם לב שהיא לא שומעת טוב.
ובכלל אחותי היתה צריכה לבקש המון זמן שיעשו לה בדיקת ברה
מצפים לתובנות, תודה רבה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/05/2014 | 20:29
59
שלום
לפי בדיקת השמיעה המצורפת מדובר ככל הנראה בגורם הולכתי (הקשור לאוזן התיכונה ) הגורם לליקוי שמיעה.
במקרה זה יש לפנות למומחה א.א.ג, לשם איבחון וטיפול בבעיה.
(לא תמיד מדובר רק בנוזלים, לעיתים ישנן בעיות הולכיות אחרות העלולות לגרום לליקוי שמיעה, רובן ניתנות לטיפול)

דר' קאופמן
לצפיה ב-'שלום ד"ר קאופמן'
שלום ד"ר קאופמן
25/05/2014 | 08:56
1
128
רקע: בת שנה וארבעה חודשים, עברה סינון שמיעה בלידה.  בתהליך אבחון במכון להתפתחות הילד בתה"ש עקב עיכוב התפתחותי שפתי-תקשורתי. בתחילה חשדנו מאד בבעיית שמיעה עקב דלקות אוזניים ונוזלים רבים, שטופלו, וכבר חודשיים שאנחנו ללא נוזלים. לפני כ-3 שבועות בדיקת ברה בטשטוש יצאה תקינה-גבולית - 20 דציבל בשתי האוזניים. יש לציין שככל הנראה לא כל הפרמטרים של העיכוב יכולים להיות מיוחסים לבעיות שמיעה, אך חלק גדול כן.
מטופלים במקביל אצל רופא אא"ג ששלח אותנו לבדיקת שמיעה נוספת לאחר שבבדיקת שמיעה התנהגותית ראשונית נראתה ירידה בשמיעה (ללפני כחודשיים), והיא תתקיים בהדסה ב-8.6.

שאלתי: האם יכולה להיות בעיית שמיעה למרות הברה התקינה? האם יכול להיות שנוזלים באוזניים במהלך חודשים חשובים להתפתחות השפיעו ועכשיו נראה שיפור? (כבר רואים שיפור, אבל לא ברור לי מה מקורו, אם עבודה שלנו או שיפור פיזיולוגי).
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/05/2014 | 20:04
67
שלום
התשובה לשאלה טמונה בסוג ה BERA שבוצע. האם הוא טונלי או לא.
ברגע שיש ספק, כדאי לבצע BERA טונלי הבודק את סף השמיעה בתדרים שונים (נמוכים וגבוהים) . (הבדיקה הרגילה בודקת רק תדרים גבוהים)
בכל מקרה ממליצה לחזור גם על בדיקת שמיעה התנהגותית וטימפנומטריה .
דר' קאופמן
לצפיה ב-'התקדמויות רפואיות'
התקדמויות רפואיות
27/05/2014 | 08:31
1
82
יש פרסומים רבים על כל מיני טיפולי תרפיה של גנים, שתלים יותר משוכללים ועוד.
מה נראה שיוכל להיות רלוונטי אם בכלל בשנים הקרובות?
או במילים אחרות - מה נראית הקפיצה הבאה בתחום הטיפול בחרשות אצל ילדים?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/05/2014 | 20:10
55
שלום
הנושא של שתלים מסוגים שונים מתקדם באופן מהיר וכל הזמן ישנם שיפורים בשתלים הישנים ובסוגי שתלים חדשים המתאימים לליקויי שמיעה בינונים (שתלי אוזן תיכונה). או שתלים המבוססים על הולכה גרמית.
במקביל ישנם מחקרים בהם בודקים את האפשרות להשתיל תאי גזע שיהיו מסוגלים להחליף את תאי השערה הפגועים. כרגע אנו  עדיין רחוקים ... אך אם נצליח, זו תהיה הקפיצה האמיתית בטיפול בחרשות.

דר' קאופמן
לצפיה ב-'תשובה לגבי ניתוח כפתורים'
תשובה לגבי ניתוח כפתורים
27/05/2014 | 19:11
134
שלום.
ילדתך זקוקה למעקב של מומחה א.א.ג. הכולל אוטוסקופיה ובדיקות שמיעה חוזרות . החלטה על טיפול ניתוחי (כפתורים) לנוזלים באוזנים תלויה במספר גורמים:
1. מידת ליקוי השמיעה
2. זמן (האם מדובר באפיזודה אחת או נמשך מס חודשים)
3. מידת ההפרעה להתפתחות הדיבור והשפה.
גורמים אלו נלקחים בחשבון על ידי מומחה א.א.ג המכיר את הילדה והוא זה שיחליט האם לנתח.
בעיקרון ניתוח כפתורי אוורור הינו ניתוח פשוט וקצר המבוצע בהרדמה כללית. מבצעים נקב בעור התוף, שואבים את הנוזלים ומחדירים כפתור - צינורית ניקוז המאפשרת שמירה על נקב קבוע.
הכפתורים נפלטים במשך הזמן באופן טבעי החוצה. השיפור בשמיעה הוא מיידי. הסיבוכים בניתוח הם: הפרשות חוזרות, נקב קבוע .

בהצלחה
דר' מיכל קאופמן
לצפיה ב-'פורום טיפול זוגי ומשפחתי ב'
פורום טיפול זוגי ומשפחתי ב|תפוז|
26/05/2014 | 11:57
10
|לב|המועקה הזאת שנופלת על כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של השבוע, החודש או השנה יכולה להשפיע עלינו ולשבש כל אחד מההיבטים בחיינו.
הפתרון לא תמיד צריך להיות בפסיכולוג או כדורים, אלא בקיומו של מקום שבו אפשר לפרוק את מה שיושב לנו על הלב, בלי שיצקצקו וישפטו אותנו. מקום כזה שאפשר פשוט להוציא את מה שמציק לנו.

בפורום טיפול זוגי ומשפחתי, תוכלו להתייעץ בכל שאלה, בעיה, או התלבטות בנוגע לחייכם הפרטיים.

אל תשמרו את הדברים בלב, בואו להתייעץ כבר עכשיו:
לצפיה ב-'פרס ראש הממשלה'
פרס ראש הממשלה
25/05/2014 | 08:14
44
השבוע הגב' איילה טל אל קיבלה את פרס ראש הממשלה עבור תרומתה לתחום של לקויות שמיעה.
בארגון קשר - הבית של המשפחות המיוחדות - אומרים תמיד שכשנולד ילד עם צרכים מיוחדים נולדת משפחה מיוחדת.
איך לקות השמיעה של ילדכם השפיעה עליכם כמשפחה? כהורים?
האם ההסתכלות שלכם על האנשים השתנתה?

ובהזדמנות זו, אני מזמינה אתכם להרצאתה של תמי קרישפין, מנכלית ארגון קשר, ואמא לניצן, בחור עם לקות שמיעה שתשתף במסע החיים שלה מאז גילו את לקות השמיעה של בנה.

ובקיצור
איך לקות השמיעה של ילדכם השפיעה עליכם?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מיח"א או התפתחות הילד?'
מיח"א או התפתחות הילד?
19/05/2014 | 21:34
2
108
לבן שלי בן השנה ו-10 יש ירידה בשמיעה קלה, בשנה הראשונה לחייו הירידה היתה יותר גדולה בסביבות ה-35-42 דציבל.

אנחנו מוזמנים גם במיח"א וגם בהתפתחות הילד (מכבי) לבדיקת שפה ע"י קלינאית תקשורת, כמובן שלדעתי צריך לבטל אחד מהם, כי אין טעם להתרוצץ פעמיים על אותו דבר

השאלה: לאיזה בדיקה כדאי ללכת?
לצפיה ב-'לדעתי כדאי ללכת למיח"א'
לדעתי כדאי ללכת למיח"א
19/05/2014 | 21:44
78
מאיפה אתם בארץ?
אני לא מכירה את התפתחות הילד של מכבי, אבל הניסיון שלנו גם עם זה של מאוחדת במרכז וגם של המועצה פה גרוע.
בשניידר התפתחות הילד מצויינים, אבל בכל מה שקשור לשמיעה הם בעצמם ממליצים לעבוד רק עם מיח"א.
ובמיח"א ת"א אנחנו מאד מרוצים, גם מהיחס וגם מהמקצועיות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'דווקא הייתי שומרת על שני התורים'
דווקא הייתי שומרת על שני התורים
20/05/2014 | 11:34
60
1) התפתחות הילד בדרך כלל נותנים תורים רחוקים - אז יש לך זמן לבטל
2) אם את רוצה לקבל אישורים לטיפולים - כנראה שתצטרכי אישור מהתפתחות הילד שיש בעית שפה וממיחא לא יעזור (למרות שאני לא בטוחה בזה...)
3) אם תרצי לשלוח את הילד למיחא ותוכלי לקבל לכך אישור - אז במסגרת המעון של מיחא גם ככה צריך ללכת פעם בחצי שנה להתפתחות הילד.
4) במיחא כנראה שידעו להתיחס ללקות שמיעה הרבה יותר נכון מאשר בהתפתחות הילד, כי הם יותר מנוסים בבעיה הספציפית  - לכן כן הייתי הולכת לשם.
5) שוב - אולי תרצי לשלוח את הילד למעון של מיחא אם זה נוח לך ואז את יכולה גם לראות את המקום ולהבין במה מדובר.
לצפיה ב-'שאלה למושתלים, בעיקר משניידר'
שאלה למושתלים, בעיקר משניידר
19/05/2014 | 12:02
2
98
בע"ה נקבע לנו ניתוח שתל בשניידר ל23/6.
אנחנו מוזמנים לטרום ניתוח ביום רביעי הזה. מישהו עבר את זה ויכול לספר מה עושים בקדם ניתוח? למה לצפות?
תודה רבה!
אלישבע
לצפיה ב-'אין לי מושג '
אין לי מושג
19/05/2014 | 18:59
47
אבל בהצלחה!!
מקווה שבקרוב ייכנסו הורים וייתנו לך את המידע!
אל תשכחי לספר איך היה!
לצפיה ב-'בטרום ניתוח ניפגשים עם מרדים בד"כ'
בטרום ניתוח ניפגשים עם מרדים בד"כ
19/05/2014 | 21:25
41
לצפיה ב-'פורום קולנוע ישראלי נפתח ב'
|*|פורום קולנוע ישראלי נפתח ב|תפוז|
19/05/2014 | 13:05
2
|רמקול|בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי מראה פריחה של ממש, עם סרטים כמו "בופור", "ואלס עם באשיר", "עג'מי" ואחרים, נראה שאנחנו בדרך הנכונה לכבוד והצלחה בינלאומיים.
אך לא צריך לשכוח את הסרטים הנוסטלגיים, כמו "סאלח שבתי", "מבצע יונתן", סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "מבצע סבתא" ועוד רבים וטובים.

לכן פתחנו בשבילכם את פורום קולנוע ישראלי וסרטי בורקס |!|

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'יום חמישי - מי אני ומה שמי '
יום חמישי - מי אני ומה שמי
15/05/2014 | 08:16
10
84
אז לפני פסח ביקשתם שנערוך הכרות מסודרת,
לקח לי קצת זמן והנה הוא...שרשור ההכרות המחודש שלנו...

אז בואו נספר קצת על עצמנו
לצפיה ב-'מי אני? '
מי אני?
15/05/2014 | 08:21
2
93
אז אני אתי,
אמא לשלושה ילדים -  נדב בן 11, עם לקות שמיעה. אמילי בת 9, הלל בן 6
גילינו את לקות השמיעה של נדב כשהיה בן שנה וחצי, וגילינו את מיחא כשהיה בן שלוש. מאז אני שם... תחילה כאמא לנדב, אחר כך אמילי השתלבה במעון המשולב, חזרתי לאחר כמה שנים כגננת, ולפני שנתיים קיבלתי על עצמי לנהל את הסניף של ירושלים.
אנחנו לא ממש מרגישים את לקות השמיעה שלו ביום יום, ולפעמים זה צץ סביב נושא זה או אחר...
כעת אנחנו מנסים לדאוג להנגשה של הכיתה שלו בשנה הבאה - בית ספר אחר, כיתה ז' , ונראה שזה לא הולך להיות פשוט...
לצפיה ב-'נעים להכיר ויופי של סיפור :)'
נעים להכיר ויופי של סיפור :)
15/05/2014 | 16:03
1
74
מאיזו סיבה את נתקלת בבעייה בהנגשה? זו העירייה הספציפית שבעייתית?
לצפיה ב-'כרגע עדיין אין בעיה'
כרגע עדיין אין בעיה
17/05/2014 | 18:51
57
כי אומרים שמטפלים בזה,
אבל עיריית ירושלים מוכרת כבעייתית בנושא, ואין דבר שמלחיץ אותי יותר מכשאומרים לי לא לדאוג
לצפיה ב-'אני טלי :)'
אני טלי :)
15/05/2014 | 16:21
96
אני טלי מכפר סבא,
אמא לשני ילדים -  יובל בת 5 וקצת, עם לקות שמיעה עמוקה בשתי האוזניים עקב קונקסין (מושתלת דו צידית). גיא בן 3.5, גילינו שהסיבה גנטית אחרי שכבר הייתי בהריון עם גיא וזה הפך את ההריון ליותר מורכב והתמודדנו עם דילמות בנושא.
סיפרתי בעבר שיובל עברה בהצלחה את סינון השמיעה בבית החולים וזו הייתה פשוט טעות (נפלנו בסטטיסטיקה של אחוזי השגיאה).
החשד הראשון ללקות השמיעה של יובל התעורר בבדיקת השמיעה הראשונה שביצעו לה בגיל 8-9 חודשים בטיפת חלב, אבל חוץ ממני אף אחד לא האמין שהילדה הסופר תקשורתית הזו לא שומעת. בגיל שנה וחודש היא כבר הייתה אחרי השתלה דו צידית...
יובל כרגע נמצאת בגן עירייה רגיל (כמובן מונגש אקוסטית)
מסרים למתחילים את התהליך - הדברים הטובים שעשינו (לדעתי)
1. לא איבדנו זמן. ביצענו את ההשתלה הכי מוקדם שיכולנו בהתאם לזמן הגילוי
2. בשנתיים הראשונות לגילוי היינו חלק מקבוצת הורים (כולם הורים לילדים לקויי שמיעה פחות או יותר באותו שלב) זה עזר לנו מאד. מבחינת התמודדות, תמיכה, טיפים וכו
3. השכלנו להשתמש במה שמיחא מציעים (אצלינו - מיחא תל אביב).
- טיפים מעולים של קלינאית התקשורת
- יובל הייתה שנתיים בגן המתחלף (4 ימים גן רגיל ויומיים בגן במיחא)
- יובל הולכת לחוג הביבליותרפיה שלדעתי תורם לה המון בכל ההיבט החברתי
4. שאולי זה צריך להיות מספר 1: מעולם לא התביישנו, מעולם לא הסתרנו, תמיד יש לנו תשובות מוכנות למבטים השואלים ברחוב. הביטחון הזה שחלחל ליובל הוא אחד הדברים הכי חשובים שיש לדעתי
לצפיה ב-'הכירות'
הכירות
16/05/2014 | 15:50
78
שמי ליאת,יש לי שלושה ילדים- שחר בת 7 וחצי, רועי בן 5, ואיתי בן 9 חודשים.
איתי לא עבר את בדיקת הסינון בבית החולים ולאחר שלא עבר שוב נשלחנו לבדיקת ברה שהראתה לקות קלה-בינונית בסביבות ה40 דציבל בשתי האזניים.
מאז גם אנחנו עברנו את כל התהליך הלא קל הזה...הגענו למיח"א,איתי קיבל את מכשירי השמיעה,גם לו לקח קצת זמן להתרגל אליהם וגם היום הוא לפעמים נזכר ושולף אותם החוצה.אבל בסה"כ אפשר לומר שהוא כבר התרגל. איתי ילד מקסים חייכן,חכם ועירני מאוד ואפילו הצליח לבלבל את הקלינאית תקשורת במיח"א...לכן נשלחנו לעבור שוב בדיקת ברה. תחזיקו לנו אצבעות בבקשה.
שבת שלום :)

לצפיה ב-'ליבי'
ליבי
16/05/2014 | 21:10
3
81
אני אמא לנוגה בת 3.5.
כבר בסינון השמיעה נכשלנו. בגיל ארבעה חודשים התחלנו להרכיב מכשירים עם לקות חמורה עד עמוקה. בגיל שנה ושלוש חלה ירידה נוספת בשמיעה, ותוך שלושה חודשים עשינו ניתוח דו צידי בשניידר.
נוגה היום מדברת ומקשקשת וגורמת לנו להיות הורים מאוד גאים. לפעמים לא מאמינים לנו שהיא חרשת.
המכשירים שלה בתוך סרט, ולפעמים חושבים שזה אביזר אופנתי (קשת מנצנצת כמו הנעליים).
עכשיו מחכים לאחות קטנה שבדרך.
אחרי שלוש שנים במיחא, מתחילים שנה הבאה טרום חובה בגן רגיל בשכונה. יש קצת לחץ ואי וודאות. מקווים שלא נצטרך לריב יותר מידי עם העירייה... וגם קשה להפרד מהגן המדהים והמחבק במיחא.

לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
18/05/2014 | 07:53
2
64
לי מאד עזר נגד חששות הגן עירייה העובדה שהצטרפתי לועד ההורים בגן (ואני לא ממש טיפוס של ועד הורים) שווה לשקול...
לצפיה ב-'להבנתי ועד הורים לא יעזור במקרה הזה'
להבנתי ועד הורים לא יעזור במקרה הזה
18/05/2014 | 09:58
1
49
נרמז לנו שאיום בתביעה זה הטריק...
אבל קודם צריך לחכות לשלב המתאים להוציא את הנשק הזה.

אבל - תודה על ההצעה :)
לצפיה ב-'התכוונתי ש...'
התכוונתי ש...
18/05/2014 | 13:27
44
התכוונתי שועד הורים עזר לי להפיג את האי ודאות והחששות כי הייתי הרבה יותר מעורבת במה שקורה בגן ועם ערוץ תקשורת יותר פתוח עם הגנן ושאר ההורים. אם את מדברת ספציפית על הנגשה, אז לגמרי מכתב של עו"ד :)
לצפיה ב-'אני אלישבע'
אני אלישבע
18/05/2014 | 18:35
61
בת 27, נשואה לעודד + 4 ילדים, גרים בשומרון.
אנחנו עצמאים, בעלי עסק לסדנאות קונדיטוריה ניידות בכל הארץ.

שרה היא מספר 3 במשפחה, בת שנה ו-10 חודשים. משולבת במעון רגיל ביישוב עם סייעת.
שרה נולדה עם CMV. בגיל חצי שנה התחילה ירידה בשמיעה וכיום עומדת על אוזן ימין ללא תגובה ובע"ה תקבל שתל בעוד חודש, ואוזן שמאל לקות בינונית ונעזרת במכשיר שמיעה.
בנוסף יש לה עיכוב התפתחותי משמעותי, היא עדיין זוחלת על גחון, לא עומדת והולכת ועוד.

אנחנו מטופלים בשניידר ובמיח"א ת"א.
נשמח לשמוע ולהיפגש עם משפחות מאזורינו.
לצפיה ב-'שירים לילדים בשפת הסימנים'
שירים לילדים בשפת הסימנים
16/05/2014 | 21:28
2
105
נתקלתי היום בשניים נחמדים שמיכל נווה מבצעת

כך נולד הצבע...
http://www.youtube.com/watch?v=dDMJuQWwH8E

תמיד נשאר אני
http://www.youtube.com/watch?v=Iahsgj8NeWc

לצפיה ב-'היא שרה מהר!!'
היא שרה מהר!!
17/05/2014 | 18:50
1
40
באיזה מסגרת היא שרה את השירים? זה פרוייקט מיוחד?
חבל שהיא שרה כל כך מהר... מאד קשה לעקוב...
לצפיה ב-'מספיק שקולטים מילה פה ושם'
מספיק שקולטים מילה פה ושם
17/05/2014 | 22:07
35
ויש מעט מילים אז אפשר לחפש אותן....
היתה אצלנו התעניינות בזכות הילדים.

זה נראה כמו הכנה לקלטת, והיא גם התראיינה לפני חצי שנה בערך לגבי פורמט טלוויזיוני. אבל לא מצאתי שום דבר.
יש לה מופע עכשיו עם שירים מקוריים בליווי שפת הסימנים, אבל לא התלהבתי....

לצפיה ב-'אפליקציה ללימוד שפת הסימנים'
אפליקציה ללימוד שפת הסימנים
15/05/2014 | 18:01
49
שלום לכולם!
שמי מאי, סטודנטית לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה.
במסגרת לימודי, אני וקבוצת סטודנטים בנינו אפליקציה משחקית חברתית ללימוד שפה הסימנים הישראלית בשיתוף עומתת ״שמע״- ״תן סימן״.
אני רוצה להזמין אתכם אל עמוד הפייסבוק של האפליקציה החדשה שלנו, ובנוסף ניתן להירשם דרך העמוד ולקבל את ההורדה ברגע ההשקה (ממש בקרוב) ולהיות חלק מהמשתמשים הראשונים:)
אשמח לראותכם בעמוד וכמובן לפגוש אתכם באחד המשחקים:)

https://www.facebook.com/tensiman

תודה רבה ויום טוב,
מאי
לצפיה ב-'עם מי אפשר להתייעץ על מכשירי שמיעה?'
עם מי אפשר להתייעץ על מכשירי שמיעה?
13/05/2014 | 23:59
1
88
זה סיפור מורכב שלקות השמיעה היא כנראה נוירולוגית.
נוירופתיה אודיטורית- בברה אין תוצאה, בהתנהגותי- התוצאה כ-30 דציבל..
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
14/05/2014 | 08:46
62
הכי טוב זה להתייעץ עם אחד ממרכזי מיחא הקרובים לביתך.
המקרים של נוירופתיה אודיטורית מוכרים ורבים, והם יוכלו לעזור לך לקבל החלטות.
תרצי לספר לנו יותר - בן כמה הילד? איפה אתם גרים?
לצפיה ב-'בדיקות ברה בהדסה עין כרם'
בדיקות ברה בהדסה עין כרם
11/05/2014 | 14:52
5
70
דיברתי הבוקר עם מנהלת מחלקת אף אוזן גרון בהדסה.
היא הסבירה לי שהם קיבלו הוראה לביצוע מיידי להפסיק בדיקות ברה בהרדמה על ידי אחיות.
לכן, נאלצו להפסיק לתקופה קצרה לבצע בדיקות, אך כבר פתרו את הבעיה, וכעת יש להם רופאים מרדימים שמתלווים לתהליך.
ניתן לקבוע אצלם תור לברה, הם חזרו לביצוע הבדיקה במלואה.
בנוסף, באותה הזדמנות דיברתי איתה על הפורום, והיא הסכימה להתארח בפורום, יחד עם אנשי צוות שלה (כנראה רופאה אף אוזן גרון שמבצעת ניתוחי שתל, אבל לא רוצה להבטיח לשוא). אז... זה הזמן להכין את שאלותיכם... תוך כמה ימים יהיה לנו תאריך לאירוח
לצפיה ב-'שלום'
שלום
12/05/2014 | 10:49
4
33
בעקבות המלצה אני שואלת בפורום זה:
הבן שלי בן 1.9 וצריך לעבור ברה בטשטוש.
באיזה בי"ח נקבל תור בזמן הקרוב ביותר?
באיכילוב העברתי הפניה ועד היום לא חזרו אלי ולא ניתן להשיג אותם בטלפון.
בתה"ש עוד לא חזרו אלי אבל כבר אמרו לי שהתורים הם בנובמבר.
בהדסה אמרו שיש בעיה עם מרדימים.
בשניידר קבעו לסוף סוף יולי.
אנחנו שייכים למכבי ואני מקווה שלא יעשו לי בעיה עם טופס 17 בבי"ח שיתן את התור המוקדם ביותר.
הבן שלי לא מדבר בכלל, ילד פעיל מאוד, צוחק ומברבר אבל לא אומר אף מילה.
חשוב לי מאוד לטפל בעניין במהירות האפשרית אך אני מבינה שיש מצוקה בבתי החולים.
איך אני יכולה לזרז את ההליכים אם אפשר בכלל?
אודה לתגובתכן.
לצפיה ב-'אפשר בהדסה עין כרם'
אפשר בהדסה עין כרם
12/05/2014 | 15:10
24
סידרו את עניין  המרדימים ולגמרי ניתן לעשות שם בדיקות ברה.
גם בשערי צדק אפשר
לצפיה ב-'באיזה איזור את גרה?'
באיזה איזור את גרה?
14/05/2014 | 08:30
2
21
הייתי פשוט מופיעה באודיולוגיה של בתי החולים הקרובים אליך ומנדנדת... זה תמיד עובד. פתאום ילד חולה עם נוזלים, ואז מתפנה תור - את רוצה שיזכרו אותך ויקראו לך במקום התור שהתפנה.
אם תאמרי איפה את גרה אולי יוכלו כאן להמליץ על מקומות ספציפים.

לצורך העניין - יש גם בחיפה אפשרות לעשות ברה...
לצפיה ב-'קבעו לנו באיכילוב'
קבעו לנו באיכילוב
15/05/2014 | 09:38
1
29
כתבתי בפורום רפואת א.א.ג. של תפוז וקהילת הנהלת ביה"ח ראו את ההודעה שלי ושלחו לי מסר וביקשו את הפרטים.
למחרת התקשרו אלי מהנהלת ביה"ח והסבירו את המצב ואמרו שהם מפנים את הפרטים למכון השמיעה ויעקבו אחר ההתנהלות.
כמו כן הרופא שעונה לפונים בפורום שפניתי אליו גם כתב לי מסר ואמר שהוא מוכן לעזור.
אתמול התקשרה אלי קלינאית התקשורת ממכון השמיעה של איכילוב והתנצלה שלקח הרבה זמן ושאף אחד לא חזר אלי כל כך הרבה זמן ותוך 5 דקות התקשרו אלי מוקד זימון תורים וקבעו לי תור.
ידעתי שברגע שאני אכתוב ברשת זה יעורר מישהו וחבל שכך מתנהלים הדברים אבל הבן שלי יותר חשוב לי מכל דבר אחר.
לא ציפיתי שהנהלת ביה"ח תחזור אלי אבל כל הכבוד לרופא שגם רצה לעזור.
העיקר שיש תור בסוף חודש יולי.
לצפיה ב-'גם אנחנו שמחים שהדברים הסתדרו! שיהיה בהצלחה'
גם אנחנו שמחים שהדברים הסתדרו! שיהיה בהצלחה
15/05/2014 | 15:22
15
לצפיה ב-'יום שני... פינת הגאווה הקטנה/גדולה |כלהכב'
יום שני... פינת הגאווה הקטנה/גדולה |כלהכב
12/05/2014 | 06:05
2
47
בוקר טוב! זוכרים שהתחלנו לפני פסח עם פינה שונה בכל יום?
אז היה פסח, ואז יום העצמאות... והנה אנחנו חוזרים לשיגרה...
אז אני פותחת את שירשור יום שני. הגאווה שלנו להשבוע...

ספרו לנו במה אתם גאים לאחרונה, תחשבו על דבר קטן/גדול שעשיתם, שילדכם עשה שגרם לכם לחייך... כל דבר אשר מעלה חיוך וגאווה קטנה בלב
לצפיה ב-'העוזרת הקטנה'
העוזרת הקטנה
12/05/2014 | 08:16
40
ביום העצמאות, במסגרת ההכנות שלנו לאירוח כל החברים בחצר של ההורים, הבת שלי (3.5) עזרה לנו רבות מיוזמתה - הביאה את כסאות הילדים מהבית, קישטה בדגלונים, דאגה ושאלה שאלות, ועזרה לנו מאוד גם לסדר ולנקות בסוף.
כיף גדול.
לצפיה ב-'בקשת סליחה'
בקשת סליחה
15/05/2014 | 18:11
29
היום במהלך התארגנות הבוקר יובל (5 וקצת) וגיא (3.5) רבו.
באתי, דיברתי, הסברתי, הרגעתי, נזפתי, המשכנו בהתארגנות.
אחרי רבע שעה אני והקטן אמרנו להתראות כשיצאנו לכיוון הגן (יובל עוד נשארה עם אבא), יובל באה אל גיא ואמרה לו:
לפני שאתם הולכים אנחנו צריכים לבקש סליחה
והוא עוד החליט לשתף פעולה...
גיא אמר סליחה, יובל אמרה סליחה והלכנו.
ואני הייתי מאושרת מהרגע הנהדר הזה :)

לצפיה ב-'לעלות לכיתה א' ילד לקוי שמיעה'
לעלות לכיתה א' ילד לקוי שמיעה
11/05/2014 | 00:17
2
98
שלום,
אנו עומדים כרגע בהתלבטות עם בננו בן ה6 לגבי עלייתו לכיתה א' , האם א' רגילה או א' ח"מ??
בני לקוי שמיעה בשני האוזניים ומרכיב מכשירים , יש לו ירידה חמורה בשמיעה.
כרגע הוא בגן שפתי ומשתלב פעמיים בשבוע בגן רגיל.
אשמח לשמוע הארות והערות בעניין, המלצות מהורים שכבר עברו את השלב הזה.
לצפיה ב-'לא עלינו לכתה א' אבל נכנסנו לגן חובה עירוני'
לא עלינו לכתה א' אבל נכנסנו לגן חובה עירוני
11/05/2014 | 07:56
1
76
אני יכולה להגיד שמכר שלי השאיר את הבת שלו (לא לקויית שמיעה, אבל בעלת אוטיזם קל) בא', ב' בכיתת חינוך מיוחדת שהיא חלק מבית ספר רגיל והיה מאד מרוצה. סהכ החינוך המיוחד הוא הרבה פעמים הרבה יותר איכותי מהחינוך הרגיל שמקבלים.
עם זאת כל הנושא הזה לדעתי מאד אינדיווידואלי גם לילד וגם להורה. אצלינו לא היה ספק שהיא יכולה להיות משולבת בחינוך הרגיל (למרות שהיא מושתלת דו צידים עם לקות חמורה עמוקה בשתי האוזניים) ההנגשה האקוסטית שעושים בכיתות גורמת להבדל משמעותי בהתמודדות של הילדים, פעם ראשונה שהילדה שלי חוזרת הביתה מהגן ומדקלמת שירים וסיפורים וזה לחלוטין בזכות ההנגשה. (יש כאן גם בעייה של האם אנשי הצוות משתפים פעולה אם ההנגשה, אבל זה כבר סיפור אחר)
דרך אגב בדיוק התכוונתי לפתוח היום פוסט על הרצאה שהייתי בה לגבי עזרים שמגיעים לילדים שלנו (בין היתר מערכת FM אישית למשל)
מבחינת חברתית לא הייתה שום התמודדות מיוחדת מעבר לסקרנות טבעית של הילדים. בשלב מסויים היא אמרה לי שנמאס לה שכל הזמן שואלים אותה מה זה המכשירים ואז ביקשנו מהגנן להסביר שני משפטים על המכשירים לפני כל הגן.
מה אומרים אנשי הצוות? מה אומרת תחושת הבטן שלך? אולי אם תפרטי קצת יותר ממה את חוששת אני אוכל לענות בצורה יותר ממוקדת.
לצפיה ב-'אני מצטרפת לבקשת הפרטים '
אני מצטרפת לבקשת הפרטים
11/05/2014 | 15:25
45
האם את יכולה לפרט מה מצב הבת שלך?
איך היא מסתדרת חברתית? איך היא מדברת? איך היא מבחינה רגשית?
ומה ממליצות הגננות שלה?
לצפיה ב-'המלצה על הרצאה בנושא עזרים טכנולוגיים'
המלצה על הרצאה בנושא עזרים טכנולוגיים
11/05/2014 | 08:10
2
49
בוקר טוב לכולם.
ביום חמישי האחרון הייתי בהרצאה של nשה קילים, מנכ״ל עמותת ״מהלב״ שמייצרת מכשירי fm (אישיים וסביבתיים) ועוד כל מיני עזרים טכנולוגיים ללקוי שמיעה (רלוונטי גם לבעלי מכשיר שמיעה וגם לבעלי שתלים)
כל הטכנולוגיה שהוא הציג לנו היא ללא עלות או בעלות מינימלית (כי מקבלים על הדברים האלה החזרים) ולדעתי היו כמה דברים נהדרים: שעון מעורר על רטט, טלפון מיוחד שמשדר את הקול ישירות למכשיר, אוזניות שמעבירות את המידע מהטלוויזיה ישר למכשיר (מוריד את כל ההד) ועוד

ההרצאה הייתה מאד מלמדת משום שנתנו לנו להתנסות ולשמוע בעזרת עזרים מסויימים איך הילדים שומעים בסביבה רועשת ומה העזרים שהם מציעים למכירה תורמים, איך משפיע ביטול ההד, או הרעש הסביבתי.
אפילו מההבט של מה הזכויות שלנו החכמתי, למשל ידעתם שכמה עשרות אחוזים מהתיאטרות ובתי הקולנוע בארץ כבר מונגשים ללקויי שיעה וצריך רק לדעת לבקש אוזניות כשנכנסים? (מתברר שיש חוק שעד סוף 2015 כל האולמות צריכים להיות מונגשים ולכן עבודות ההנגשה בעיצומן)

בקיצור אני מרגישה שזה רק גרם לי לרצוות לשמוע עוד על הנושא ואני ממליצה לכל אחד להזמין אצלהם פגישה (ללא עלות כמובן)
דרך אגב, הרבה פעמים יש אנשים בפורום שהם ממש בתחילת דרכם בנושא השמיעה, אני חושבת שבשלב ההתחלתי הרצאה כזו עוד לא מתאימה, קודם צריך להבין מי נגד מי. אבל חוץ מזה אני חושבת שזה ממש כדאי.
לצפיה ב-'תודה רבה על השיתוף! '
תודה רבה על השיתוף!
11/05/2014 | 10:37
10
לצפיה ב-'תודה על השיתוף!'
תודה על השיתוף!
11/05/2014 | 15:17
16
משה באמת מקסים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה