לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73957,395 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

אודות הפורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
להיות הורים זו חוויה מאתגרת. על אחת כמה וכמה להיות הורים לילדים עם לקות  שמיעה. כאן אפשר לשתף, לשאול, לחלוק, ללמוד ובעיקר לגלות שאנחנו לא לבד.
אני מקווה שפורום זה יהווה מקום תמיכה, מקור מידע, מפגש עמיתים - ויוכל להפוך לבעל משמעות לרבים מאיתנו!

כאמא לילד עם לקות שמיעה, המפגש עם הורים אחרים חשוב לי ומעשיר אותי כל יום מחדש.
כמנהלת של בית מיחא ירושלים, אני מאמינה שאנחנו, ההורים, סוכני שינוי עיקרי של ילדינו. אני מאמינה בחשיבות של יצירת במה, שתאפשר לנו להתחזק, ללמוד, לשתף וכך להעצים את יכולתנו להשפיע על עתיד ילדינו.

המשך >>

לצפיה ב-'למי יש כוח להלחם?'
למי יש כוח להלחם?
09/09/2014 | 18:31
2
103
אנחנו מגדלים את ילדינו מגיל אפס במטרה לשלב אותם בחברה השומעת.
ילדים לילדים עם מוגבלויות קשות, הם לא זקוקים לסיוע צמוד, לא זקוקים להנגשות מאד יקרות (מעליות, רמפות), וגם התגבור בלימודים לו הם זקוקים הוא מינימלי.
כל מה שילדינו צריכים כדי להשתלב בכיתה רגילה, זה התאמה אקוסטית של הכיתה.
וכולנו, כל שנה מחדש, צריכים לעבור מלחמות של בירוקרטיה, איומים, עיתונות ומה לא כדי שילדנו יקבל את מה שמגיע לו על פי חוק.
יש הורים שאני מעריצה שהופכים עולמות. כותבים לשי פירון, מתראיינים ברדיו...
השנה, התייאשתי. פשוט לא עשיתי כלום.
הילד שלי לומד בכיתה לא מונגשת, ואפילו טלפון אחד לא הרמתי.

איפה המלחמות האלו בבירוקרטיה תוספות אתכם? האם אתם הורים לוחמים או הורים זורמים? האם אתה ויתרתם כבר לגמרי או הנגשתם בעצמכם?

לצפיה ב-'נלחמים ועוד איך'
נלחמים ועוד איך
10/09/2014 | 21:51
1
69
אנחנו עוד לא תחת משרד החינוך, אבל כבר למודי מלחמות... בעיקר מול קופ"ח ומשרד הרווחה.
מצד אחד - חשוב ונכון להילחם על כל הזכויות שמגיע לילדינו, ולרוב אנחנו בוחרים להילחם.
מצד שני - אם נלחם כל הזמן לא ישאר כוח לדברים אחרים, חשובים לא פחות. לפעמים עדיף להרים ידיים ולהשקיע את הכוחות באפיקים אחרים, יעילים ומשמעותיים יותר.

בשנה שעברה אושרו לנו (אחרי מלחמות...) רק 10 ש"ש של סייעת, ושילמנו מכיסנו על עוד 15 ש"ש כדי ששרה תוכל להשתלב ולהתקדם. במקביל המשכנו להלחם והשנה אושרו לנו 20 ש"ש.
כמובן שנכנס פה גם השיקול הכלכלי, לא כל משפחה יכולה להנגיש בעצמה את הכיתה, לממן סייעת וכד'.

עוד דבר משמעותי הוא שבאופן טבעי לא כל אחד יודע איך להילחם. פגשנו הורים שבזבזו המון אנרגיה בצעקות על המערכת הלא נכונה, או על אנשים שאין להם סמכות במערכת. אפשר לחסוך הרבה כאב ראש בפניה עניינית, לאדם הנכון, בצורה הנכונה.
מי שצריך יכול להתייעץ - עם הורים אחרים שעברו את זה, עמותות של לק"ש או צמי"ד שמתעסקות בזכויות (מי שיודע לכוון לעמותה מסויימת מוזמן להוסיף לשרשור), במיח"א ת"א יש עו"ס שמבינה עניין ואני מאמינה שגם בשאר המיח"אות.

ואחרון חביב, שחברה אמרה פעם והאיר לי מאד - המערכת כל הזמן גורמת לנו להרגיש שלא מגיע לנו, כאילו אנחנו מבקשים נדבות. ההרגשה הזו רק מחלישה אותנו, וצריך לזכור שאנחנו דורשים את מה שמגיע לנו ביושר! אף אחד לא עושה לנו "טובה" או "חסד" מנדיבות ליבו.

אלישבע
לצפיה ב-'את בהחלט צודקת '
את בהחלט צודקת
11/09/2014 | 08:33
43
לא צריך לוותר ולא צריך לתת לבירוקרטיה להחליש אותנו.
ומצד שני, כפי שאת אומרת... צריך לחלק אנרגיות...
כל הכבוד על המרץ והנחישות...
לצפיה ב-'טקס תפוח הזהב 2014'
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/2014 | 18:56
9
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf

בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|

סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|

|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)

|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|

מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
לצפיה ב-'נפתח פורום חוויות ובילויים בארץ'
|*|נפתח פורום חוויות ובילויים בארץ
08/09/2014 | 12:26
6
|דגל|רוצים לדעת איזה הופעות שוות יש השבוע? רוצים להמליץ על מקומות בילוי? מחפשים מה לעשות הסופ"ש?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום חוויות ובילויים בארץ, היכנסו לפורום ותוכלו לשתף, לעדכן ולהתעדכן בכל הופעה/טיול/ אטרקציה אפשרית|!|

מוזמנים להיכנס קישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'נפתח פורום סדרות וסרטי אנימציה'
|*|נפתח פורום סדרות וסרטי אנימציה
03/09/2014 | 12:12
2
|אקשן| אנימציה היא גם אבל ממש לא רק לילדים. פתחנו בשבילכם פורום בו לדבר על סדרות אנימציה מנילס הולגרסון ועד ספיידרמן לדורותיו.
אז אם אתם אוהבים את סרטי דיסני, משפחת סימפסון או סתם אוהבים להיזכר בסדרות וסרטי אנימציה נוסטלגיים, הפורום הזה הוא בשבילכם.

|טי-וי|היכנסו כבר עכשיו לפורום סדרות וסרטי אנימציה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'בהצלחה לכל המתחילים היום!'
בהצלחה לכל המתחילים היום!
01/09/2014 | 06:11
7
61
זהו.
נגמר החופש
איפה אתם? מי עוד כאן?
לצפיה ב-'עוד שנה במעון ביישוב'
עוד שנה במעון ביישוב
01/09/2014 | 16:43
1
62
שרה ממשיכה לשנה נוספת במעון רגיל ביישוב שלנו, בקבוצת בוגרים.

למי שלא יודע שרה בנוסף ללקות שמיעה גם מעוכבת התפתחות וצריכה טיפול ותרגול בכמה תחומים.
אחרי מלחמות ארוכות אישרו לנו השנה סייעת ל-20 ש"ש, במקום 10 ש"ש בשנה שעברה. בגלל ששרה במעון רק עד 13:30 כל יום זה מכסה כמעט את כל השעות.

ב"ה זכינו בצוות מצוין - גננת וסייעת מקסימות, סייעת צמודה שתשלב אותה בפעילויות וגם תתרגל מה שצריך, ובימי שישי סייעת שמסיימת לימודי קלינאות תקשורת ותעבוד בעיקר על שמיעה ושפה.

אחרי שנה מטורפת בריצות וטיפולים וטרטורים, שהכל נדחק קצת הצידה - אנחנו מתרגשים לפתוח שנה חדשה (במיוחד שגם הקטן נכנס בפעם הראשונה למעון), ומקווים ליצור שגרה קצת יותר רגועה וחופשית.

נשמח לשמוע מה קורה אצלכם. שמענו שיש בעיות עם ההנגשה במשרד החינוך...
שנה מוצלחת לכולם!
לצפיה ב-'איזה כיף לקרא!'
איזה כיף לקרא!
02/09/2014 | 06:13
33
נשמע שעברה עליכם שנה מאתגרת...
מאחלת לכם שנה רגועה, שבה תוכלו להנות מהסיוע ושתראו את שרה גדלה ומתפתחת!
לצפיה ב-'הנני!'
הנני!
01/09/2014 | 18:47
1
47
התחלנו היום שנה חדשה במיחא. יש ילדים חדשים וגננת חדשה, אבל טפו טפו טפו - שכל השנה תהיה מוצלחת כמו היום הראשון...
לצפיה ב-'איזה כיף לכם!'
איזה כיף לכם!
02/09/2014 | 06:14
40
ואיזה כיף לראות אותך כאן
חשבתי שהתפוגגת...
לצפיה ב-'אנחנו כבר בכיתה ז'...'
אנחנו כבר בכיתה ז'...
02/09/2014 | 06:16
52
כצפוי, אין לו הנגשה בכיתה...
לפחות, בניגוד לשנה שעברה, שזאת היתה סתם רשלנות של בית הספר (היתה שם כיתה מונגשת אבל סירבו להעביר אותו לשם), השנה זאת פשוט בעייה של המערכת כולה...
אני מקווה שמהר מאד העניין ייפתר
לצפיה ב-'אנחנו עברנו ממיחא לגן טרום חובה'
אנחנו עברנו ממיחא לגן טרום חובה
07/09/2014 | 14:38
1
62
גם לנו אין את ההנגשה שהיינו צריכים לקבל. גם אצלנו בגלל משרד החינוך.חוץ מזה - הולך טוב והילדה מאוד מרוצה.
לצפיה ב-'איזה כיף לקרא!'
איזה כיף לקרא!
08/09/2014 | 17:13
27
שטוב לה ושהולך טוב!
לא שהיו לנו ספקות
מקווה שבקרוב עניין ההנגשה יסודר...
לצפיה ב-'אפליקציה לחירשים אילמים'
אפליקציה לחירשים אילמים
28/08/2014 | 09:32
5
68

אהלן,
אני ועוד שלושה שותפים מפתחים פתרון טכנולוגי שיכול לסייע לקהילה החירשת-אילמת בישראל להתגבר על מכשולים בחיי החברה, ולאפשר להם חווית בילוי שטרם חוו.
לשם מסמך שאנו מכינים בנושא, אנו צריכים לדעת כמה חירשים יש בישראל, כמה אילמים, כמה חירשים וגם אילמים, וכמה מתוך כל אלה נמנים על קבוצת הגיל 18-40.
לצערי לא הצלחתי למצוא נתונים מדויקים באינטרנט...
האם יש כאן מישהו שמכיר נתונים מדויקים, או ידע איפה אני יכול למצוא כאלה?
תודה מראש על העזרה!

לצפיה ב-'אגודה לקידום החירש?'
אגודה לקידום החירש?
28/08/2014 | 10:30
3
42
אול ב"בקול".
אני מאמינה שאלו שני הגופים היכולים לעזור לך...
לצפיה ב-'גם לא כזה עזר...'
גם לא כזה עזר...
28/08/2014 | 11:27
2
37
חיפשתי נתונים באתר שלהם ולא היה (לדעתי הם צריכים שזה יהיה שם באופן קבוע).
פניתי גם אליהם, אבל בינתיים הם לא חזרו אלי...
לצפיה ב-'אולי "שמע" יוכלו לתת יותר פרטים?'
אולי "שמע" יוכלו לתת יותר פרטים?
06/09/2014 | 14:33
1
29
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/09/2014 | 09:55
5
לצפיה ב-'רק רציתי להעיר שהמונח "חרש אילם" כבר מזמן לא רלוונטי'
רק רציתי להעיר שהמונח "חרש אילם" כבר מזמן לא רלוונטי
13/09/2014 | 12:37
32
ולא רק מטעמי פוליטיקלי קורקט...
היום אומרים חרש. 
(כמובן גם לקוי שמיעה או כבד שמיעה בהתאם לחומרה)
לצפיה ב-' אירוע בייביסטאר לנשים בהריון'
|מוצץ| אירוע בייביסטאר לנשים בהריון
27/08/2014 | 17:39
10
|*|את בהריון ורוצה להגיע לאירוע מהנה ולקבל מתנות שוות בשווי 200 ש"ח |?|

|תפוז| אנשים מזמינה אתכן לאירוע מיוחד, בו תמצאו את כל המוצרים שאתן צריכות לבייבי שלכם, בהנחות מיוחדות!

אתן מוזמנות להירשם בלינק הבא:
http://tapuzbiz.activetrail.biz/BabyStar

נתראה ביום חמישי 4.9 בין השעות 10:00-20:00 (אפשר להגיע מתי שרוצים)

האירוע מיועד לנשים בכל שלב של ההריון - אתן מוזמנות להפיץ לחברות.
לצפיה ב-'הספירה לאחור החלה...'
הספירה לאחור החלה...
25/08/2014 | 19:26
48
זהו,
רוב החופש עבר.
נתתי לכם להנות מקצת שקט, אבל הגיע זמן להחזיר את הפורום לפעילות, מה דעתכם?

אז איך שרדתם את החופש?
איפה תהיו בשנה הבאה?
לצפיה ב-'נפתח פורום הורים לילדים מיוחדים'
נפתח פורום הורים לילדים מיוחדים|*|
24/08/2014 | 13:08
26
|חיבוק|פתחנו בשבילכם את פורום הורים לילדים מיוחדים בו תוכלו לשתף בחוויה של ההורות לילדים המיוחדים שלכם, ולתמוך בהורים החדשים בתחילת דרכם.
אתם מוזמנים לשתף ברגשותיכם העמוקים, לפרוק ולחלוק בהתמודדות שלכם ההורים, עם גידול ילדים מיוחדים.

לצפיה ב-'נפתח פורום סדרות ישראליות'
|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
17/08/2014 | 14:51
6
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
לצפיה ב-'תמיכה בפרויקט חשוב: "נעמה שומעת אחרת" - ספר ילדים חדש'
תמיכה בפרויקט חשוב: "נעמה שומעת אחרת" - ספר ילדים חדש
17/08/2014 | 10:02
1
60
אהלן!
 שמי גלעד אמשלום, קלינאי תקשורת. בימים אלו אני מנסה לגייס תמיכה (כספית ותודעתית) לפרויקט חשוב שעבדתי עליו בשנים האחרונות: ספר ילדים העוסק בקשיים התקשורתיים והשמיעתיים של ילדים לקויי שמיעה. מטרתו העיקרית של הספר היא הגברת המודעות לנושא זה! אשמח אם תכנסו לעמוד הפרויקט
(תתמכו ו/או תשתפו) ותעזרו לי להפיץ את הבשורה לעולם. תודה מראש והמשך יום מקסים, גלעד אמשלום.
לצפיה ב-'חשוב מאוד - אין כמעט ספרים בנושא'
חשוב מאוד - אין כמעט ספרים בנושא
17/08/2014 | 11:22
37
אפילו באנגלית המצב לא מדהים. 
בהצלחה!!

לצפיה ב-'אשמח לקבל המלצה על רופא אף אוזן גרון לבת שנתיים'
אשמח לקבל המלצה על רופא אף אוזן גרון לבת שנתיים
14/08/2014 | 00:06
3
136
לצפיה ב-'לבדוק ירידה בשמיעה ונוזלים באוזניים'
לבדוק ירידה בשמיעה ונוזלים באוזניים
14/08/2014 | 00:08
2
53
לצפיה ב-'מאיזה איזור אתם בארץ?'
מאיזה איזור אתם בארץ?
14/08/2014 | 09:07
1
44
אם אתם מאזור המרכז אז יש את דר' רווה שמקבל באופן פרטי ברחוב ויצמן בכפר סבא.
לצפיה ב-'אזור רמת גן, קופת חולים מאוחדת. תודה'
אזור רמת גן, קופת חולים מאוחדת. תודה
14/08/2014 | 13:33
40
לצפיה ב-'ילד לקוי שמיעה 100% נכה. מגיע תו נכה?'
ילד לקוי שמיעה 100% נכה. מגיע תו נכה?
11/08/2014 | 15:06
2
113
שלום רב. בנינו לקוי שמיעה ומוכר על ידי הביטוח הלאומי כנכה 100%. האם זה אומר שאנו כהוריו זכאים לתו נכה לרכב?
ואם כן - מה התהליך שצריך לעבור כדי לקבל כזה? תודה.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי לא'
למיטב ידיעתי לא
11/08/2014 | 17:13
1
78
זוהי אינה נכות שמגבילה תנועה.
לצפיה ב-'רק מוגבל ניידות'
רק מוגבל ניידות
11/08/2014 | 17:16
66

מוגבל ניידות - אישור מאת משרד הבריאות שהינו נכה הזקוק לרכב כאמצעי תנועה בגלל רגליו הנכות או שדרגת נכותו מגיעה ל60% לפחות ותנועתו ללא רכב בדרכים עלולה לערער את מצב בריאותו. במידה ולא קיים אישור ממשרד הבריאות, יש להצטייד במסמכים רפואיים עדכניים (נא לא לשלוח דיסקים וצילומי רנטגן). על מטופלים בהמודיאליזה כרונית להמציא אישור ממכון דיאליזה.
לצפיה ב-'פורום דם אמיתי נפתח ב!'
פורום דם אמיתי נפתח ב|תפוז|!
11/08/2014 | 16:53
5
|ערפד| אנו נמצאים בשיאה של העונה האחרונה של דם אמיתי!
בבון טמפס קיים דו קיום בין הערפדים לבני אנוש, בלב ארצות הברית, עיירה דמיונית. רוצים לספר כמה אתם מעריכים מלצרית בעלת יכולות טלפתיות? רוצים להיזכר ברגעים גדולים מהעונות הקודומות?

בואו לדבר על הסדרה בפורום דם אמיתי
לצפיה ב-'נפתח פורום פוליטיקה עולמית '
|*|נפתח פורום פוליטיקה עולמית |*|
11/08/2014 | 11:16
5
|גלובוס|רוצים לדעת מה קורה עכשיו בממשלת בארה"ב? מעוצבנים על פוטין? רוצים ללמוד מהאירופאים?
פתחנו בשבילכם את פורום פוליטיקה עולמית. בפורום תוכלו להתווכח  על סוגיות העומדות על סדר היום, לדבר על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית.

היכנסו כבר עכשיו |שמאל|
לצפיה ב-'סייעת לילד בגן או בביה"ס באיזור ראשל"צ '
סייעת לילד בגן או בביה"ס באיזור ראשל"צ
09/08/2014 | 12:07
1
38
שלום לכולם
אני סיימתי קורס לסייעות לחינוך המיוחד ומחפשת עבודה בתחום.
אני עצמי אם לשלושה ילדים, שאחד מהם נמצא במסגרת חינוך מיוחד (כיתה קטנה).
אשמח אם תוכלו לסייע לי איך מגיעים לאנשים המתאימים, באיזה מקום וכו'.

לצפיה ב-'מציעה לך לפנות ל"קשר"'
מציעה לך לפנות ל"קשר"
15/08/2014 | 07:04
29
זה אירגון אשר עוזר למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים.
הם יכולים לפרסם אותך בניוזלטר שלהם, וגם להפנות אליך הורים אשר יפנו אליהם.
בהצלחה!

לצפיה ב-'קורס תרגום שפת הסימנים'
קורס תרגום שפת הסימנים
07/08/2014 | 09:41
2
83
ביה"ס לנגישות של היחידה ללימודי חוץ, אוניברסיטת אריאל מזמין אותך
לקחת חלק בתוכנית לימודים שתעניק לכם את היכולת לשלוט בשפת הסימנים על בוריה,
לשמש כמתורגמנים ולתרום לקידום שוויון חברתי ושילוב של קהילת החרשים בישראל.
לפרטים: 1-800-660-660 או בדוא"ל shivuk1@ariel.ac.il
לצפיה ב-'ואוו...'
ואוו...
15/08/2014 | 07:05
1
36
כשאני רואה את היקף הלימודים, אני קולטת כמה שזה רציני
לצפיה ב-'היי אתי! אשמח אם תוכלי להפיץ הלאה.. '
היי אתי! אשמח אם תוכלי להפיץ הלאה..
17/08/2014 | 10:38
18
לצפיה ב-'שלום, האם יש פה הורים ל'
שלום, האם יש פה הורים ל
05/08/2014 | 21:08
4
116
לילד לקוי שמיעה שגם אובחן עם בעיית קשב וריכוז ADHD ?

אנחנו הורים לילד בן שבע העולה לכיתה ב
בעקבות בדיקת שמיעה לא תקינה בבית הספר גילינו לקות באוזן שמאל,
עבר בדיקות שמיעה,BERA וMRI והכל תקין.
במהלך כיתה א נוצר פער לימודי גדול בקריאה וכתיבה והתחלנו הוראוה מתקנת,
חל שיפור גדול.
 בפגישה בבית שמע נאמר לנו שעליו ללמוד בכיתה אקוסטית ולקבל שעות שילוב
עם מורה מתאם שמע, לגבי מכשיר נאמר שאין צורך.
 בבית הספר עבר את ועדת השילוב ושנה הבא ילמד בכיתה אקוסטית ויקבל שעות שילוב.
בנוסף אנו חווים איתו הרבה תיסכולים, לעיתים קרובות דימוי עצמי נמוך והומלץ לעשות איבחון קשב וריכוז.
כדי לסגור את המעגל הזה ולדעת מה נדרש כדי לתת לו את מלוא העזרה עשינו איבחון ואכן יש בעיית קשב וריכוז.

האם למישהו יש מקרה דומה לשלנו?
האם מורת שילוב מתאם שמע תענה על הצרכים או או שכדי להעזר במורת השילוב של בית הספר?

תודה:)

לצפיה ב-'לקות שמיעה ובעיות קשב'
לקות שמיעה ובעיות קשב
06/08/2014 | 19:03
3
61
אני לא הבנתי עד הסוף - כתבת שבבדיקת bera, הכל תקין. אז איזו לקות שמיעה יש לילד?
הבן שלי, בן אוטוטו 12, עם לקות שמיעה  באוזן שמאל, ADHD, ועוד כל מיני קשיים רגשיים נלווים אשמח להבין מה לקות השמיעה של ילדך וכך לנסות לעזור מניסיון...
לצפיה ב-'אתי, אפרט'
אתי, אפרט
06/08/2014 | 21:43
2
53
בדיקות השמיעה והBERA אינן תקינות, יש ירידה באוזן שמאל
MRI נעשה כדי לשלול גידול שלא נדע וזאת הבדיקה שיצאה תקינה.
בביקור אצל ממוחה נאמר שרב הסיכויים בעיית השמיעה הייתה מאז ומתמיד,
בגלל שיש אוזן אחת בריאה לחלוטין, בעיית השמיעה לא הורגשה.
אני מצרפת את תוצאות בדיקת השמיעה
SRT/RT 10
SRT/LT 30
DISC%/RT 96%
DISC%/LT 24%
DB/RT 45
DB/LT 65
DB/MASK 50SN
מקווה שזה ברור
תודה על העזרה
לצפיה ב-'לקות שמיעה חד צדית וadhd'
לקות שמיעה חד צדית וadhd
15/08/2014 | 06:54
1
53
קרטמן יקרה, 
סליחה על העיכוב בתגובה.
אני לא קלינאית תקשורת, כך שאינני יודעת לפענח את כל התוצאות המפורטות, אבל אני אספר לך מניסיוני.
לבן שלי יש לקות שמיעה חד צדית חמורה באוזן שמאל, והוא גם עם ADHD. כעת הוא בן 12. 
במשך השנים, שאלתי את עצמי לא פעם מה מפריע לו יותר, לקות השמיעה או ההיפראקטיביות  כנראה שלעולם לא אמצא את התשובה 
בגדול, עם שניהם אפשר לחיות.
היתה תקופה שבה הוא לקח רטלין, תקופה שבה היה עם מערכת FM, וכעת הוא מרכיב מכשיר שמיעה. 
האם המליצו לכם על מכשיר שמיעה? איפה אתם מטופלים עבור לקות השמיעה?
המכשיר שהכי עזר לו היתה מערכת fm לאוזן השומעת, אשר מיועד גם כן לילדים עם adhd ללא קשר ללקות שמיעה. העיקרון הוא שבעזרתה, הילד שומע את המורה ישירות לאוזן השומעת ללא גירויים חיצוניים, וזהו מכשיר שבחול נמצא בשימוש שוטף לילדים עם adhd. עבורו, זה היה אמור להיות המכשיר האולטימטיבי, אבל ההתנהלות איתו לא פשוטה כי היא דורשת שיטוף פעולה רב מהמורות, ולצערי זה לא תמיד קרה...
הנה זה קישור למכשיר 
מבחינת משרד החינוך, מגיע לו את כל הזכויות כמו ילד עם לקות שמיעה, לכן, כדאי להיות בקשר עם שמע.
בקשר לשאלה אם מורת שמע תספיק, זה מאד תלוי בו, ביכולות שלו, ובמידה בה לקות השמיעה וההיפראקטיביות יפריעו לו.
לנדב שלי יש יכולות למידה מדהימות, אבל לאורך כל השנה היה זקוק לתמיכה רגשית. הוא גם לקח קונצרטה (סוג של רטלין שמשפיע 12 שעות ביום) במשך שנים רבות, והפסיק בגיל 11. 
אשמח לענות על שאלות נוספות אם יש לך
מאיפה אתם בארץ? איפה אתם מטופלים עבור לקות השמיעה?
לצפיה ב-'קצת מניסיוני'
קצת מניסיוני
06/09/2014 | 14:45
29
אמא ללקויית שמיעה+מכשירים, מאובחנת כADD.
במהלך השנים פיתחתי מרפקים חזקים במיוחד.
למרות ליווי צמוד של "שמע" שממש היה קרן אור מבורכת נתקלתי שוב ושוב בצורך להילחם בשבילה את המלחמה היומיומית של הישרדות בכיתה.המילה הישרדות נשמעת אולי בוטה מידי-אבל זו היתה המציאות.
מרבית המורים התעלמו מהאיבחונים, חלק מהמחנכות לאורך חודשים בכלל לא העבירו מידע לשאר צוות ההוראה המקצועי.
הילדה ישבה...מבולבלת, מנסה להבין חומר לימודי שהוכתב לעיתים על ידי מורה שהיתה מסתובבת בכיתה....ולא נמצאת מולה-שלימדה את עצמה לקרוא שפתיים.
היו מורים שהחליטו מידי פעם לשנות את סדר הישיבה בכיתה (דבר לגיטימי בהחלט...לילד רגיל) אך פוגע משמעותי בילדה ששומעת רק 40% (לפני מכשירי השמיעה).
והיתה מוצאת את עצמה בשורה האחרונה או בישיבה בקבוצת שוחנות עם הגב ללוח.
בקיצור-יד על הדופק,כל הזמן, כל יום.קשר רציף עם כל המורים/אנשי החינוך המעורבים-לא להבהל מלהיות "קרציה" והורה נודניק למערכת.אף אחד לא ילחם את המלחמות שלכם (חוץ ממורות שמע מסורות!)
לצפיה ב-'פורום אכילת יתר ב אנשים'
|*|פורום אכילת יתר ב|תפוז| אנשים|*|
06/08/2014 | 11:20
3
|שמאל| סובל מהפרעות אכילה, אכילת יתר, או מהתמכרויות מזון?
פורום אכילת יתר הוא בית חם ומחבק לכל מי שרק מחליט שמעכשיו מבקש את חייו בחזרה.

אנו מזמינים אתכם לקבל טפיחה וחיבוק, לשאול ולייעץ, לשתף ולהשתתף.
לצפיה ב-' נפתח פורום לרזות בראש אחר '
|*| נפתח פורום לרזות בראש אחר |*|
03/08/2014 | 15:32
1
|שמאל|ניסיתם את כל הדיאטות האפשריות? דיאטת כרוב לא עזרה לכם?
אנחנו מזמינים אתכם לפורום לרזות בראש אחר, בו תוכלו להתייעץ, לשתף וללמוד איך משנים את התפיסה כלפי האוכל לא רק מהבטן, אלא גם מהראש!

היכנסו עכשיו |קדימה|

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה