לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73917,391 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

אודות הפורום הורים לילדים עם לקות שמיעה

ברוכים הבאים,
לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.
באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.
יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.
אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...
אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
להיות הורים זו חוויה מאתגרת. על אחת כמה וכמה להיות הורים לילדים עם לקות  שמיעה. כאן אפשר לשתף, לשאול, לחלוק, ללמוד ובעיקר לגלות שאנחנו לא לבד.
אני מקווה שפורום זה יהווה מקום תמיכה, מקור מידע, מפגש עמיתים - ויוכל להפוך לבעל משמעות לרבים מאיתנו!

כאמא לילד עם לקות שמיעה, המפגש עם הורים אחרים חשוב לי ומעשיר אותי כל יום מחדש.
כמנהלת של בית מיחא ירושלים, אני מאמינה שאנחנו, ההורים, סוכני שינוי עיקרי של ילדינו. אני מאמינה בחשיבות של יצירת במה, שתאפשר לנו להתחזק, ללמוד, לשתף וכך להעצים את יכולתנו להשפיע על עתיד ילדינו.

המשך >>

לצפיה ב-'האם כל שילוב הוא מוצלח?'
האם כל שילוב הוא מוצלח?
19/10/2014 | 11:57
92
כל עוד הפורום קיים, מבחינתי, גם אם יש בו רק גולש אחד או שתיים, אני עדיין כאן

כיום, לשלב ילד עם לקות שמיעה במערכת החינוך הרגילה, זה לא אתגר גדול, זה לא חלום. זאת פשוט שיגרה.
אבל, העובדה שהילדים שלנו "מסתדרים" לא אומר שזה פשוט להם, לא אומר שהם לא מפספסים חומר, לא אומר שהם עסוקים בלהשלים חוסרים במקום לפתח רעיונות.
העובדה שיש להם חברים, לא אומר שהם מרגישים לגמרי שווים.
אירגנו ערב שכולו שילוב - 
זכויות, מערכות FM, הנגשה, חוויות אישיות...
אתם מוזמנים בחום להגיע. הכניסה חופשית כמובן, ויש כמובן תמלול
לצפיה ב-'נפתח פורום תוכנית לידה'
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/2014 | 11:57
11
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'הודעה חשובה- פתיחת פורום חלופי לזה בפייסבוק'
הודעה חשובה- פתיחת פורום חלופי לזה בפייסבוק
18/10/2014 | 12:58
2
191
הורים יקרים שלום,
בתור אחות לנער לקוי שמיעה, הפורום הזה היווה לי מקור תמיכה במשך שנים רבות...
כיום ב'עידן הפייסבוק' פתחה מנהלת פורום זה קבוצה חלופית עבורינו בפייסבוק, שם הגישה נוחה יותר, זמינה יותר ומיידית יותר...
אני מזמינה אותכם להצטרף-
הקבוצה נקראת "מישהו שומע אותי?"
מי שלא מוצא מוזמן לפנות...ותודה לזוהר שפותחת בפנינו את ההזדמנות לשתף...

לצפיה ב-'הרשי לי לתקן '
הרשי לי לתקן
18/10/2014 | 15:09
1
146
הדף בפייסבוק שאליו את מזמינה את הגולשים קיים מזמן, ואני גיליתי אותו ממש לאחרונה. אין לי חלק בניהולו.
הפורום הזה נתן לי המון, אך, עם המציאות אי אפשר להתווכח.
לכן, אני מתכוונת לפנות להנהלת תפוז ולהציע להם לסגור אותו או לחלופין, לחפש מנהל אחר שאולי יצליח להזרים בו דם חדש.

לצפיה ב-'תודה על התיקון, מוזמנים להצטרף :)'
תודה על התיקון, מוזמנים להצטרף :)
18/10/2014 | 15:20
36
לצפיה ב-'ניקוי אוזניות'
ניקוי אוזניות
11/10/2014 | 12:49
2
85
שבת שלום, לתינוקת שלי יש מכשירי שמיעה, איך כדאי לנקות את האוזניות?
לצפיה ב-'יש מקלות ניקוי'
יש מקלות ניקוי
13/10/2014 | 18:29
45
תבקש במכון שדרכו הזמנת והתאמת את האוזניות, נראה כמו מנקה מקטרות דק וקטן
לצפיה ב-'אני אוהבת את המקלות הקטנים'
אני אוהבת את המקלות הקטנים
17/10/2014 | 09:28
39
נתנו לי אותם עם המכשיר, אפשר גם מפוח.
הכי טוב זה לשאול במקום שבו עשית את האוזניות.
לצפיה ב-'נפתח פורום האבא החדש'
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/2014 | 12:29
16
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
לצפיה ב-'שלום אפרת'
שלום אפרת
06/10/2014 | 08:23
51
הי אפרת,
זו גילי אמא של מעיין.
היינו אצלך בטיפול לפני מס' שנים...
תוכלי בבקשה ליצור איתי קשר.
המון תודה.
גילי
052-3473862
לצפיה ב-' נפתח פורום תקשיבו לזה '
|*| נפתח פורום תקשיבו לזה |*|
05/10/2014 | 13:29
26
|תו|לכל אחד יש טעם מוזיקלי שונה אם זה פופ, רוק, אלטרנטיבי או אולי מזרחית.
אנחנו מזמינים אתכם לפורום בו תוכלו לחשוף את טעמכם האישי - פשוט מצרפים את הקליפ להודעה (אתם יכולים לכתוב כמה מילים), ונותנים לכולם לשמוע!

אנחנו מחכים לכם בפורום תקשיבו לזה :-)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

האזנה נעימה :)
לצפיה ב-' נפתח פורום תעלומות '
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
02/10/2014 | 11:06
13
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
לצפיה ב-'מנסה שוב...'
מנסה שוב...
29/09/2014 | 06:40
3
144
פתחתי כבר שירשור כזה שלא זכה לתשובה...
אולי זאת תשובה בפני עצמה?...

בכל מקרה, מנסה שוב, ואז נחליט מה יהיה הלאה

שנה חדשה, זאת הזדמנות לאיחולים וגם הזדמנות לחשבון נפש, קבלת החלטות...

הפורום הזה שימש בית חם לרבים באיתנו ברגעי הבשורה, אך כשנכנסים לשיגרה וההתמודדות עם הלקות נהית שיגרתית ופשוטה יותר, באופן טבעי, גם הנוכחות בפורום מתדלדלת...

לכבוד השנה החדשה, אני מציעה שירשור, שבו גם הקוראים הסמויים השתתפו ויאחלו מה הם היו רוצים לראות בפורום 

שנה טובה!
&nbs

לצפיה ב-'שנתבשר בשורות טובות'
שנתבשר בשורות טובות
05/10/2014 | 09:18
2
51
על הצלחות
חוויות
וגם על קשיים-
שנדע להיות אוזן קשבת ועין רואה למי שזקוק לסיוע-בדרך/ בתהליך

לצפיה ב-'אמן '
אמן
05/10/2014 | 19:29
29
כרגע, נראה לי שימי הפורום מגיעים לסופם... אני לא יודעת אם לנסות להשקיע מאמצים כדי להחיות אותו או לוותר ...
לצפיה ב-'שנה טובה מliat7'
שנה טובה מliat7
13/10/2014 | 13:28
35
הי אתי וכל משתתפי הפורום שלא אשכח לעולם...
אני לא מצליחה לשנות שם משתמש אז אני משתמשת בשם של בעלי שגם הוא בזמנו היה אחד מהחברה פה.
זה לא קל לי להיות ככ פעילה פה בפורום במיוחד שהסיפור שלנו קצת שונה ועדיין בסימן שאלה גדול.להזכירכם התינוק החמוד שלי (איתי) כבר בן שנה וחודשיים,הרכיב תקופה מכשירי שמיעה שאוזן ימין הייתה בסביבות ה40-45 דציבל והשמאלית "טובה יותר" 35-40 ואפילו בערך מסויים 25. בגיל 10 חודשים שלחו אותנו לברה נוספת כי הבדיקות במיח"א יצאו ממש טובות ואכן...הברה הראתה שהאוזן הימנית,הלא טובה תקינה ובשמאל עדיין יש ירידה אבל גם שם  היה איזה משהו לא ברור..ככה חזרנו הביתה.כמובן ששמחים,אבל עוד יותר מבולבלים.היום הוא לא מרכיב מכשירי שמיעה,אך עדיין במעקב במיח"א, מקשקש בלי הפסקה ואפילו אומר כמה מילים. עברו עלינו ימים מאוד לא פשוטים השנה ואתם הייתם איתנו עודדתם ותמכתם. אני מאחלת לכולם שנה נפלאה,שהילדים שלנו ימשיכו לגדול ולהתפתח ולהיות מי שהם ...הכי נפלאים ומיוחדים בעולם :) ושוב תודה על הכל.
לצפיה ב-'נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית'
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/2014 | 11:20
12
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
22/09/2014 | 23:25
2
99
אני נעה, בת 23(כמעט) מצפון הארץ.
אני לא חירשת/לק"ש וגם אין לי ילדים(לק"ש או לא) ובכל זאת אני פה.
אתם בטח שואלים את עצמכם למה, אז אני אסביר.
בעקבות תוכנית טלוויזיה שבה יש דמויות קבועות וראשיות שהינן חרשות, התחלתי להתעניין בלימוד שפת הסימנים ובכלל בעולם הזה של לקויות שמיעה(ככה זה אצלי, גם לאהבה הגדולה בחיי הגעתי דרך תוכנית טלוויזיה, ואם מישהו תוהה באיזו סדרה יש חירשים- 'הוחלפו בלידתן' זו התשובה).
לפני תקופה אפילו התחלתי לצייר את כל סימני הא'-ב' בשפת הסימנים, אבל התייאשתי בשלב מסוים כי לא הגעתי לשום מקום.

בשל החיבור הזה שנוצר לי לעולם לקויות השמיעה החלטתי שאני רוצה ללמוד קלינאות תקשורת ולעבוד עם אוכלוסיות לקויות שמיעה. כרגע אני לומדת לפסיכומטרי בכדי להתקבל לתואר.
אני מאוד רוצה לרכוש ניסיון בעבודה עם ילדים ונוער חירשים ולק"ש, ומחפשת איך ואיפה לעשות את זה.
חשוב לי לציין שיש לי רקע רב בהדרכה- הדרכתי שנים בתנועת נוער ילדים ונוער בגילאים שונים וגם עשיתי שירות לאומי בבית ספר.

אז מה אני רוצה מכם בעצם? קודם כל, אני שמחה שיש פורום שכזה, קראתי בשקיקה את השרשור על הרלוונטיות/אי רלוונטיות בשימוש בשפת הסימנים, זה היה מרתק! אבל מה שאני בעצם רוצה מכם זה שתספרו לי על מסגרות לילדים ונוער חירשים'לקויי שמיעה באזור הצפון(יקנעם והסביבה) שאולי מחפשות עוד כוח עבודה(לא בהכרח בשכר, אשמח להתנדב) צעיר ומלא מוטיבציה. בנוסף, אם אתם מכירים, או שאתם בעצמכם-אנשים פרטיים שמחפשים סייעת לילד לקוי שמיעה, או מדריכה'מלווה, גם על זה אשמח לשמוע.

תודה!
לצפיה ב-'בוקר אור'
בוקר אור
23/09/2014 | 06:11
49
כמה כיף לקרא את מה שאת כותבת
גם אני אהבתי מאד את הסידרה של "הוחלפו בלידתן"
כמה חבל שאת לא ירושלמית...
בכל מקרה, אני מציעה לך לפנות למיחא חיפה או למיחא טבריה. שני המרכזים שם נהדרים - תהני בהם מאד!
לצפיה ב-'היי נעה של הים'
היי נעה של הים
05/10/2014 | 09:17
27
יצא לי לקרוא פוסטים שלך בפורום סוסים, אז נראה לי שהמשרה שמתפרסמת באתר שתיל תתאים לך-מעתיקה מהאתר-
דרוש/ה בוגר/ת תנועת נוער לעבודת הדרכה קבוצתית של נוער חירשים וכבדי שמיעה.
עמותת כוונים העוסקת בקידום צעירים ובני נוער עם לקויות פיזיות וחושיות מציעה הדרכה מיוחדת .
הדרכה חברתית במועדון נוער לקוי שמיעה שמטרתה הקניית התנסות חברתית בקבוצה. בני הנוער בגילאים 13-15 עוברים תוכנית הכשרה קבוצתית (מדצ"ים, מנהיגות, ופעילויות  חברתיות ). נדרשת זמינות בימים שלישי ורביעי  בין 10:00-16:00. אם אתם בוגרי תנועת נוער, ארגוני נוער, שנת שירות  וכדומה, בעלי ניסיון בהדרכה, בעלי מוטיבציה גבוהה ורצון לתרום
דרישות:
בעלי רקע משמעותי בהדרכה חברתית במסגרות שונות. ניסיון משמעותי בתנועת נוער מהווה יתרון.
מסגרת הפעילות:
עמותת כוונים.  מועדון הנוער פועל בתוך תיכון כרמל זבולון בקיבוץ יגור.
חדוה, עמותת כוונים hedvaka@gmail.com
קיבוץ יגור תיכון כרמל זבולון .איש קשר לפניות לגבי המודעה:  חדוה, מרכזת המועדון
כתובת מייל לפנייה לגבי המודעה:  hedvaka@gmail.com

לצפיה ב-'פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך'
|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
21/09/2014 | 17:35
13
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה

|טי-וי| פורום האישה הטובה

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural

|טי-וי| פורום נויורק

|טי-וי| עד עצם היום הזה

אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.
לצפיה ב-'איחולים לשנה החדשה'
איחולים לשנה החדשה
21/09/2014 | 06:43
21
שנה חדשה, זאת הזדמנות לאיחולים וגם הזדמנות לחשבון נפש, קבלת החלטות...

הפורום הזה שימש בית חם לרבים באיתנו ברגעי הבשורה, אך כשנכנסים לשיגרה וההתמודדות עם הלקות נהית שיגרתית ופשוטה יותר, באופן טבעי, גם הנוכחות בפורום מתדלדלת...

לכבוד השנה החדשה, אני מציעה שירשור, שבו גם הקוראים הסמויים השתתפו ויאחלו מה הם היו רוצים לראות בפורום

שנה טובה!
לצפיה ב-'נפתח פורום חוכמת ההמונים'
|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
18/09/2014 | 14:30
6
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

לצפיה ב-'מוסיקה ולקות שמיעה'
מוסיקה ולקות שמיעה
16/09/2014 | 19:35
2
109
היום הבן שלי התקבל למגמת הרכבים בחטיבת ביניים.
הוא מנגן סקסופון לא רע, ולצד ההתרגשות שבקבלתו למגמה שהוא מאד רצה, עולה גם חשש מהפגיעה הנוספת בשמיעה שעלולה להיות לו עקב החשיפה הממושכת בסביבה רועשת...
לאחרונה, הוא גם גילה שבאוזניות מקצועיות לא שומעים את אותו הדבר בכל אוזניה והתעצב ממש. 
היות ושמיעתו באוזן אחת ממש גרועה, בעצם, כשהוא שומע מוסיקה עם אוזניות הוא משתמש רק באוזניה אחת... 

איך החוויה של ילדכם מול מוסיקה?
האם נהנה ממוסיקה?
האם מתקשה?
לצפיה ב-'לא הבנתי...'
לא הבנתי...
17/09/2014 | 05:40
1
65
"לא שומעים את אותו הדבר בכל אוזניה" - את מתכוונת לסטריאו?
זה לא קשור לאוזניות (מקצועיות או לא), אלא לאיך שהקליטו את המוזיקה. אם הוא שומע בעיקר באוזן אחת יש אפשרות להוציא את המוזיקה למונו (כלומר שכל אוזן מקבלת 2 הצדדים יחד) ואז הוא שומע את כל המוזיקה. זה לא אותו הדבר כמו שמיעה רגילה, אבל בהחלט עדיף על 'לפספס' חלק.
לדעתי זה דורש רק מחבר פשוט בין האוזניות לנגן/מערכת סטריאו. אם את רוצה אברר לך.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
17/09/2014 | 20:09
40
כרגע אני נהנית מזה שהוא לא שומע מוסיקה באוזניות...
מנסה לשמור על האוזן הטובה
כל עוד הוא לא יגלה שיש פיתרון לשמוע טוב עם אוזניה אחת, הוא ימשיך לשמוע בלי אוזניות
לצפיה ב-'"Don't Let Anything Hold You Back"'
"Don't Let Anything Hold You Back"
17/09/2014 | 14:10
36
זמר ומוזיקאי חרש ומוכשר.

העמוד ביוטיוב עם שירים נוספים:

רשומה בויקיפדיה:

תהנו.

לצפיה ב-'מוצא לנכון לשתף'
מוצא לנכון לשתף
13/09/2014 | 12:33
5
157
את הקליפ המתוק הזה.
לצפיה ב-'תודה ! זה מקסים!'
תודה ! זה מקסים!
13/09/2014 | 18:28
4
45
אני אשתף גם בפייסבוק
זה ממש נחמד !
לצפיה ב-'קצת חסויות של יבואני מכשירי שמיעה,'
קצת חסויות של יבואני מכשירי שמיעה,
13/09/2014 | 21:38
3
110
שיתוף פעולה של כל האירגונים בארץ ומכירת כרטיסים ואנחנו מביאים אותם להופעה בארץ...
לצפיה ב-'גדול!'
גדול!
15/09/2014 | 06:23
2
27
לך על זה
לצפיה ב-'נראה לי שלך תהיה יותר השפעה בנושא...'
נראה לי שלך תהיה יותר השפעה בנושא...
15/09/2014 | 13:01
1
27
בכל מקרה, אחד הארגונים צריך להרים את הכפפה, לשלוח להם מייל, לברר אם יש נכונות, רצון ומה התקציב הנדרש ולהמשיך עם זה הלאה. יש סרטונים שלהם מהופעות בחו"ל... אז אני מניח שזה אפשרי.

אני בהחלט הראשון שירכוש כרטיס להופעה.
לצפיה ב-'מבטיחה לבדוק את האופציה '
מבטיחה לבדוק את האופציה
16/09/2014 | 06:58
17
אבל לדעתי, מי שיכול לממן דבר כזה זה יותר חברות של מכשירי שמיעה, להן יש תקציבים אחרים.
אצלנו, התקציבים מוקדשים לטיפול בילדים...
אבל שווה לבדוק
לצפיה ב-'הילד שלנו מדבר בצעקות ובקול רם מאוד - האם הוא לקו''ש? '
הילד שלנו מדבר בצעקות ובקול רם מאוד - האם הוא לקו''ש?
13/09/2014 | 08:07
2
98

שלום לכולם
הייתי פה בעבר --- בעקבות חשד ללקו''ש לקחתי את בני בן שנתייםו וחצי לרופא אף אוזן גרון.
נוזלים בצד שמאל. נשלחנו לבדיקת שמיעה, הראה 20db שלטענת המכון זה לק'ווש קל מאוד. התייעצתי עם קלינאית תקושושרת והיא אומרת שזה טווח נורמלי לגיל שלו ומבחינתה אין לו לקו'ש.
אמנם חל שיפור גדול בטווח המילים שלו, אבל עדיין המילים כולן משובשות. וגם הוא צועק אותן במקום לדבר בון "רגיל".

אני מתכוונת לחזור על בדיקת אף אוזן גרון + בדיקת שמיעה ע''פ בקשת הרופא.
השאלות שלי - האם 20 db זה באמת בטווח הנורמה לגיל זה? האם ילדים לקו''ש מדברים בצעקות? כלומר זה התנהגות אופיינית? כיצד מלמדים ילד להנמיך את הטונים?

תודה  שבת שקטה
שסק
לצפיה ב-'דיבור בצעקות'
דיבור בצעקות
13/09/2014 | 18:43
1
101
הי,
אני יכולה להגיד לך שלושת הילדים שלי נוטים לדבר מאד חזק, ורק הבכור עם לקות שמיעה... דווקא הוא מדבר הכי נעים
האם הוא מבקש הרבה "מה?"

אני חושבת שאת עושה דבר חכם לחזור לבדיקת שמיעה. אין לך מה להפסיד ותוכלי להיות שקטה יותר.

אל תשכחי לעדכן!
לצפיה ב-'טוב, חזרתי לעדכן...[לא לציטוט!!]'
טוב, חזרתי לעדכן...[לא לציטוט!!]
30/09/2014 | 22:23
70
היינו בבדיקת שמיעה התנהגותית + טמפונומטירה
הוא סירב לשתף פעולה, ולכן מה שיכלו לומר לי זה שיש לו בין 30-35 די בי.
הם לא חושבות שמדובר בבעית הבנה אלא שמיעה, לדעתם הוא מסרב להמשיך בגלל שהוא לא שומע, ולא סתם כי לא בא לו.
בכל אופן הזמנתי תור לקלינאית תקשורת...הוא אומר משפטים והם יותר ברורים ממקודם, יש כבר קצת תארים וצבעים. הוא מערבב מילים באנגלית ובעברית ביחד. אבל עדיין 99% מהמילים הם חצאי מילים, כלומר אומר את סופם.
אם מבקשים ממנו להגיד "אני רוצה..." או לנסח משפט כפי שאנחנו רוצים, הוא כן מנסה
מה דעתכם? טפנומרטיה יצא בסדר, אין בעיה בעצב השמיעה. הוא עדיין עם נוזלים למרות מי המלח שנותני לו כל יום.
האם הפתרון הוא ניתוח כפתורים? הרופא שלנו (אף אוזן גרון) לא נראה נלהב  מזה.

מצד אחד - מחכה שיסתדר מעצמו. מצד שני אולי כדאי ללחוץ לניתוח כפתורים? הוא כבר בן שנתיים וחצי וחבל לי שימשיך להיות מעוכב שפה עם ניתוח כפתורים פשוט יכול לתפור את זה
שסק
לצפיה ב-'נפתח פורום ייעוץ רוחני'
|*|נפתח פורום ייעוץ רוחני|*|
11/09/2014 | 17:32
7
|@|לפעמים הרגשתם שאין תשובות לשאלות שלכם אצל הפסיכולוג או הרופא?

יש רגעים בהם צריך להניח לרגע בצד את הטכנולוגיה ולחזור לשורשים, לרוח.
לרגל השנה החדשה -  בואו להתייעץ, לשאול ולפרוק את כל שעל ליבכם בפורום ייעוץ רוחני.

מחכים לכם שם עם תשובות:  
לצפיה ב-'אפרופו להלחם במערכת...'
אפרופו להלחם במערכת...
10/09/2014 | 22:12
4
118
שלום,

בהמשך להודעה של אתי לגבי הכוח להלחם - אני רוצה להתייעץ אתכם לגבי הקצבה של ביטוח לאומי.

הבת שלי בת 3.5 לקויית שמיעה ברמה קלה-בינונית. באוזן אחת הבעיה קלה יותר ובשניה בינונית. מרכיבה מכשירים בשתי האוזניים מגיל 3 חודשים.

עד היום גרנו בחו"ל ואחרי ביקור במיח"א התרשמנו שלא נהיה זכאים לקצבה מביטוח לאומי. אני מנסה להבין את ההגיון העומד מאחורי הקריטריונים של ביטוח לאומי לתת או לא לתת קצבת נכה ואשמח לשמוע את דעותיכם, כדי להבין אם יש טעם לנסות להלחם במערכת.  
אני אסירת תודה לעובדה שלקות השמיעה של ביתי אינה חמורה ועם זאת קצת מתוסכלת מזה שעושה רושם שמבחינת הביטוח הלאומי אין לנו זכות לקבל סיוע.
כהורים לילדה שיש לה שני מכשירים שמיעה יש לנו הוצאות שוטפות – החלפת סוללות כל שבועיים בערך, החלפת אוזניות, והוצאות שיכולות לצוץ כשיש תקלה במכשירים. מעבר לזה יש לנו הרבה יותר תורים ובדיקות מלהורה ממוצע – א.א.ג, בדיקות שמיעה שוטפות, מעקב קלינאית תקשורת.
אשמח אם תוכלו לשתף אלו הוצאות יש לכם כהורים לילדים לקויי שמיעה והאם יש קשר בין ההוצאות לרמת לקות השמיעה.

לדעתי, ברגע שלילדים שלנו יש מכשיר שמיעה, יש לנו ילד עם צרכים מיוחדים שדורשים מאיתנו ההורים יותר משאבים ללא קשר לעומת הלקות. מעניין אותי מאוד לשמוע את הדעות שלכם בנושא.

תודה מראש

לצפיה ב-'אחוזי נכות לעומת הוצאות'
אחוזי נכות לעומת הוצאות
10/09/2014 | 23:05
97
רוב ההוצאות משתנות באופן אישי לכל משפחה וילד, לאו דווקא בהתאם לרמת הנכות - מי שגר בפריפריה מוציא יותר דלק, ילד במעון שיקומי מקבל טיפולים במעון וזכאי גם להסעות (ושוב, המלחמות...) ועוד.
בכל זאת אני מעריכה שלקות עמוקה יותר גוררת הוצאות נוספות - אצלנו למשל יש שתל והוא דורש עוד נסיעות.

ביטוח לאומי כתבו נהלים, והם לאו דווקא היגיוניים או משקפים את ההוצאות של ההורים. בסופו של דבר צריך להגדיר את הגבול איפשהו - הם לא טוענים שלילדה אין צרכים מיוחדים, אלא שאתם לא זכאים לקצבה למרות שהיא מיוחדת.
רמת הלקות כן מתבטאת בקריטריונים לזכאות, שמחולקים ל-2 דרגות - 50% נכות (40-44 db בשתי אוזניים) ו-100% נכות (מעל 45 db בשתי אוזניים).
אתם לא זכאים בכלל? מה רמת השמיעה שלה?

אם אתם בכלל לא זכאים לפי הקריטריונים הקיימים - מן הסתם אין טעם להילחם כדי לקבל את הקצבה. אפשר להילחם כדי שישנו את הקריטריונים, אבל זה הרבה יותר מורכב ולטווח ארוך יותר, וכדאי להתאגד כמה הורים יחד.
אם מישהו יודע מנסיונו אחרת אשמח לשמוע.

אגב, לזכותם יאמר שמי שזכאי מאשרים לו קצבה בלי מלחמות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'ההגיון של ביטוח לאומי'
ההגיון של ביטוח לאומי
11/09/2014 | 08:53
66
אני חושבת שכמה שיש כעס על המערכת, יש לביטוח לאומי סוג של הגיון בבחירת הקריטריונים. אני לא עונה כאשת מקצוע רק שמי שמנסה להבין איך פועלת המערכת...
יש לביטוח לאומי תקציב מוגבל, ובראש ובראשונה כשהם מחליטים לאשר קצבה לסוג מסויים של אוכלוסיה, אחד הקריטריונים שלהם, זה כמה כאלו יש בישראל...
יותר קל לאשר קצבה לנכות שיש בה מאות מלנכות שיש בה אלפים... פשוט כי זה עומס בתקציב שצריך לעמוד בו אחר כך...

הקריטריון שמהווה שיקול בקבלת החלטה אם נכות מסויימת מקבלת מכסה היא לפי העומס הטיפולי.

את בהחלט צודקת שיש הוצאות על ילד עם לקות שמיעה קלה-בינונית. אני יכולה להגיד לך מניסיון שיש לי ילד עם לקות שמיעה (שלא זכאי לקצבה) ועם ADHD. ואם הייתי צריכה להחליט על איזה לקות לתת את הקצבה, הייתי בהחלט נותנת על הADHD.
הילד זקוק להמון תיווך, לעזרה בלימודים, לתרופות, לטיפול פסיכולוגי...
וגם אם ביטוח לאומי מבינים את זה, הם לא יכולים לתת קצבה לכל ילד עם לקות למידה או היפראקטיביות. כי שוב מדובר בעשרות אלפים...

ולשאלתך לגבי הלקות שמיעה, יש אכן הבדל בעומס הטיפול של ילד עם לקות שמיעה קלה או בינונית לילד עם לקות ששמיעה קשה יותר.
ילד עם לקות שמיעה קלה עד בינונית לרוב זקוק לשיקום מינימלי, לעומת ילד עם לקות קשה או ילד שעבר שתל, אשר זקוק לשיקום שמיעה אינטנסיבי, ואשר הוריו צריכים להשקיע שעות רבות בהסעות לטיפולים של קלינאית תקשורת וגם לעבוד איתו בבית.

שוב, כמוך, כאמא לילד עם ילד עם לקות שמיעה שאינו מקבל קצבה, היה שלב שהתבעסתי על כך. ובהמשך, הבנתי שההתמודדות שלנו היא בכל זאת קלה הרבה יותר.

לצפיה ב-'קצבת נכות לילד עם בעיות שמיעה'
קצבת נכות לילד עם בעיות שמיעה
17/09/2014 | 10:40
1
98
מהאתר של ביטוח לאומי:
ירידה בשמיעה (מהלידה עד גיל 18)
- ירידה בשמיעה של לפחות 45 דציבלים בתדירויות הדיבור בכל אחת מהאוזניים, ללא תיקון.
- ירידה בשמיעה של 40-44 דציבלים בתדירויות הדיבור בכל אחת מאוזניו וזקוק למכשירי שמיעה באופן קבוע, ללא תיקון.
את יכולה להתייעץ עם א.א.ג האם יש מה לעשות.
את יכולה גם להתייעץ עם החברה המרכזית למימוש זכויות בנושא.
לצפיה ב-'סיוע ברכישת מכשירים אחת ל 3 שנים ממשרד הבריאות'
סיוע ברכישת מכשירים אחת ל 3 שנים ממשרד הבריאות
05/10/2014 | 09:33
45
אמא לבת בתיכון, לקח לנו כמה חודשים של ניירת, תזכורות עד לקבלת האישור על השתתפות ברכישת מכשירי שמיעה ומערכת
FM
לאחר מכן עוד חודשיים להעברת הכסף......לאחר כתיבת מכתב למפקח משרד הבריאות ולמבקר המדינה (על תפקוד לקוי של מנהלת המחוז ששחכה שאושר לנו FM ).
בסך הכל....מודה על הלקות "הקלה" יחסית .
למרות שבמשך שנים (בגן וביסודי) היתה מעל 45 דציבל, ולא היה מי שינחה אותי שמגיעה לה קצבת ילד נכה, אין אפשרות להחזרים רטרואקטיבית.
המסקנה לחפור(כמו שהבת שלי אומרת) באינטרנט...לחפש חוקים וזכאויות....לשאול ולא להרים ידיים. אף אחד לא עושה את העבודה בשבילנו.
שנה טובה לכולם

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה