לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
68756,875 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום זכויות אזרחים ותיקים

0
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום זכויות אזרחים ותיקים של המשרד לאזרחים ותיקים!
הפורום נועד לאפשר לכם, אזרחיות ואזרחים ותיקים, לקבל מידע מהימן ומקצועי בדבר זכויותיכם.
תוכלו להעלות כאן כל סוגיה המטרידה אתכם - פנסיה, זכויות ניצולי שואה, ביטוח לאומי, דיור, בריאות ורווחה.
מומחי המוקד ישיבו לשאלותיכם באדיבות ובמקצועיות.

הנכם מוזמנים ליצור קשר עם מוקד המידע לאזרחים ותיקים גם באפיקים שלהלן -
- בטלפון 8840* (בימים א'-ה', בשעות 08:00-20:00)
- בפקס 03-6442572
- בדוא"ל infovatikim@pmo.gov.il 

לשירותכם,
דבורית הרכבי
המשך >>

לצפיה ב-' מעבר הפורום ותודה ל-'
מעבר הפורום ותודה ל-
30/03/2011 | 10:26
1
133
פורום אזרחים ותיקים בתפוז נסגר כעת ועובר לאכסניה חדשה שאת פרטיה נפרסם בהמשך.
ברצוננו להודות לתפוז אנשים על אירוחנו בקהילת הפורומים, שתרם רבות להעברת המידע לציבור האזרחים הותיקים.
לצפיה ב-'דבורית בהצלחה בהחדש ו ב'
דבורית בהצלחה בהחדש ו ב
31/03/2011 | 10:53
33
לצפיה ב-'מה הזכויות של האישה בהריון בזמן היעדרות עבודה'
מה הזכויות של האישה בהריון בזמן היעדרות עבודה
31/03/2011 | 08:10
37
ידוע לכם מה הזכויות של האישה בהריון בזמן היעדרות במשך 3 שעות בעבודה בשל בדיקות אצל קופת חולים וכו'..
מהיכן אני מוצאת טופס מסויים על מנת להגיש לרואה חשבון שאני לא אפסיד שעות העבודה בגלל זה.
אצלי במערכת העבודה מתייחסת רק יומים אישור מחלה ולא איזה 3 שעות או יום שלם..

תעזרו לי מהיכן להשיג טופס, אם יש חוק בזה?

מודה לכם
שבוע נפלא!
לצפיה ב-'אושר חוק יידוע אזרחים ותיקים שיזמה ד"ר לאה נס'
אושר חוק יידוע אזרחים ותיקים שיזמה ד"ר לאה נס
27/03/2011 | 10:15
1
192
צעד חשוב ומשמעותי בנושא מיצוי זכויות האזרחים הותיקים בישראל: הכנסת אישרה את הצעת החוק שיזמה סגנית השר במשרד לאזרחים ותיקים, ד"ר לאה נס: המדינה וגופים ציבוריים יחוייבו למסור מידע באופן אישי לאזרחים ותיקים אודות זכויותיהם.

תוכלו לקרוא כתבה בנושא בקישור שלהלן (מתוך אתר NRG).

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'"חוק היידוע" - הפרסום הרשמי ברשומות'
"חוק היידוע" - הפרסום הרשמי ברשומות
30/03/2011 | 09:45
63
בוקר טוב,
תוכלו לעיין בנוסח התיקון החדש לחוק האזרחים הוותיקים בעניין יידוע לגבי זכויותיכם:
לצפיה ב-'מקום לחולים סיעודיים'
מקום לחולים סיעודיים
25/03/2011 | 06:56
5
110
אני חדשה בפורום הזה ומאד מקווה שתוכלו לעזור לי. אבי עבר אירוע מוחי וכתוצאה ממנו הפך מאדם עצמאי ופעיל לחולה סיעודי. בית החולים עומד לשחרר אותו ואין לי מושג כיצד מתקדמים. מעבר לקושי הרגשי לראות אותו במצב כזה, אין לי מושג מה עושים עכשיו. למי פונים? במי נעזרים? מה מגיע לו? איפה יוכל להיות מבלי שזה יהיה מקום כמו אלה שלפעמים רואים בתחקירים בטלויזיה??  אודה על כל עזרה.....
לצפיה ב-'בוקר טוב דורית,רפואה שלמה לאביך,'
בוקר טוב דורית,רפואה שלמה לאביך,
25/03/2011 | 07:59
4
56
בכל בית חולים יש עובדת סוציאלית,היא אמורה לייעץ לך  על המשך הדרך,אדם שעבר אירוע מוחי בדרך כלל נישלח לשיקום,וזכותך לבקש את זה,בית חולים לא שולח אדם לביתו אם אין לו תנאים ראויים למצבו,אם את גרה במרכז ,בתל השומר יש שיקום ממש טוב,אימי היית שם כמה חודשים,והיא חזרה לתפקד חלקית,וחזרה לביתה,הכל תלוי במצב הפיזי של החולה,מאחלת לכם שאביך יחזור לעצמו עד כמה שאפשר,הכל תלוי בכוח הרצון!
לצפיה ב-'מקום סיעודי'
מקום סיעודי
25/03/2011 | 18:19
3
44
ראשית, תודה לך. העניין הוא שכרגע אין עובדים סוציאלים ובית החולים טוען שהוא לא במצב שמאפשר כרגע שיקום, אלא הוא זקוק למקום סיעודי עד שניתן יהיה לעשות שיקום. האם זה הגיוני? מה הזכויות שלו? האם ייתכן שישלחו מבית חולים אדם שנזקק כרגע למסכת חמצן ואינו מסוגל לאכול? האם הם חושבים רק להיפטר ממנו ולא על טובתו? אני אובדת עצות ואשמח לייעוץ ועזרה...1963
לצפיה ב-'שיקום וסיעוד'
שיקום וסיעוד
25/03/2011 | 19:38
2
45
ערב טוב דורית,
יש להפריד בין צורך בשיקום לבין צורך בסיעוד.
במידה שהצוות הרפואי בבית החולים המליץ על שיקום, אזי יש להתעקש לקבל זאת. אם הנכם נתקלים בבעיה מבחינת קופת החולים במישור זה - נא פנו אלינו ואנו נסייע ביצירת קשר עם הגורם המתאים במשרד הבריאות.
אם הצורך הוא בסיעוד, בידיכם לפנות לחברות כח האדם, לבקש "טרום סיעוד" ולהגיש במקביל בקשה לגמלת סיעוד לביטוח הלאומי. טרום סיעוד הוא סיעוד המסופק חינם וללא התחייבות על ידי חברת סיעוד עד לקבלת הכרעת הביטוח הלאומי לגבי גמלת הסיעוד.
אם אביך בן 90 שנים ומעלה הוא זכאי להגיש המלצה של גריאטר במקום להבדק על ידי מעריך של הביטוח הלאומי. פרטים והסבר ניתן לקרוא בטופס התביעה לגמלת סיעוד. פני אלינו ונשלח אליכם ישירות את הטופס, או פני לסניף הביטוח הלאומי לצורך קבלתו.
אם סיעוד בבית אינו מתאים למצבו של אביך, יש לברר לגב אפשרות של מוסד סיעודי. תוכלי לראות בקישור המצורף את כל הוראות משרד הבריאות בנושא זה.
אני מאחלת לאביך בריאות שלמה במהרה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קודם כל הרבה תודה'
קודם כל הרבה תודה
27/03/2011 | 18:01
1
30
שלום דבורית, אין לך מושג כמה חיממת את לבי בתשובתך.....
היום נאמר לנו שאולי יצטרך שיקום ולא מוסד סיעודי, ואנו נעשה כדברייך. אפנה אלייך אם יתעוררו קשיים.
ושוב המון תודה.....
לצפיה ב-'מקווה שתמצאו פתרונות טובים ומהר ושמצבו ישתפר.'
מקווה שתמצאו פתרונות טובים ומהר ושמצבו ישתפר.
28/03/2011 | 14:36
29
לצפיה ב-'לאומי יעביר לחב' לאיתור נכסי נספים 130 מ' ש'''
לאומי יעביר לחב' לאיתור נכסי נספים 130 מ' ש''
27/03/2011 | 10:29
47
כתבה ב- YNET הבוקר: "החברה לאיתור והשבה של נכסי נספי שואה ובנק לאומי חתמו על הסכם, שקיבל תוקף של פסק בוררות, במסגרתו יעביר הבנק לחברה 130 מיליון שקל. הכסף ישמש לסיוע לניצולי שואה וכן לתשלום כספים ליורשי נספים."
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בואו להתנסות במוצרים חדשים '
בואו להתנסות במוצרים חדשים
25/03/2011 | 13:17
26
גולשים יקרים,

אנשים שמחה להזמין אתכם להצטרף למאגר הגולשים המשפיעים שלנו, לקבל מאיתנו במתנה מוצרים חדשים והזמנות לאירועים שווים

כל מה שעליכם לעשות הוא להיכנס לקישור:
http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spi...
למלא את הפרטים המבוקשים ולאשר את תהליך ההרשמה במייל שיילח אליכם. פשוט וקל.
מאותו רגע, תתחילו לקבל מאיתנו הצעות למוצרים חדשים בהם נציע לכם להתנסות תמורת כתיבת חוות דעת עליהם.

שימו : על מנת שנוכל להציע לכם מוצרים ואירועים רלוונטיים, אנא הקפידו למלא את כל הפרטים הנדרשים. אל דאגה, פרטיכם יישמרו במערכת.

תתחדשו
לצפיה ב-'שאלת ניצול שואה'
שאלת ניצול שואה
24/03/2011 | 13:15
1
73
אני אזרח ותיק וניצול שואה מגבעתיים.
אני חבר במכבי שירותי בריאות. אני מקבל קיצבה תלת חודשית מקרן סעיף 2. מלבד זאת הכנסתי רק קיצבת זיקנה בסך 2,000 שקלים לחודש. עליתי לארץ בגיל 12 בשנת 1946. באתי ממשפחה עשירה בפולין ורכוש שלנו נשדד. מה הן זכויותי.
לצפיה ב-'שאלת ניצול שואה'
שאלת ניצול שואה
24/03/2011 | 19:13
57
ערב טוב יואל,

אביא לפניך את תשובת מומחנו בנושא זה:
מקבל קיצבה מקרן סעיף 2 בן 75 ומעלה, החבר במכבי, זכאי להנחה של 60% על ההשתתפות העצמית בקנית תרופות מרשם המצויות בסל התרופות. חשוב מכך, הכנסה מקרן סעיף 2 אינה נחשבת כהכנסה במבחן הכנסות שעורך הביטוח הלאומי לצורך קבלת קיצבה להשלמת הכנסה. כלומר, מבחינת הביטוח הלאומי הכנסתך החודשית מכל המקורות עומדת על 2,000  שקלים בלבד. אם אכן זהו המצב, תוכל להיות זכאי לקבל קיצבה להשלמת הכנסה עד לסכום של 2,723 שקלים יחד עם ההטבות הנובעות מקבלת קיצבה זו – פטור מארנונה עד 100 מ"ר ראשונים, הנחה בחשמל ועוד. בנוסף, תהיה זכאי למענק שנתי מהאוצר בסך, 4,453 שקלים לתשלום רבעוני בסך 1,500 שקלים, לפטור מלא מתשלום עבור תרופות מרשם שבסל התרופות, לקבלת כרטיס מגנטי הנטען ב – 200 שקלים כל חודש לקניות שוטפות ולפטור מתשלום עבור 400 קילוואט חשמל בכל חשבון חשמל דו חודשי.
חשוב עוד יותר, בכפוף לתנאים מסויימים, באפשרותך לעבור לקבל קיצבה עדיפה בהרבה כנרדף נאצים, ישירות מהאוצר. קיצבה זו גבוהה יותר ומעניקה הטבות רבות נוספות. חברי מכבי המקבלים קיצבה מהאוצר כנרדפי נאצים, פטורים מתשלום עבור תרופות המרשם שבסל התרופות. בנוסף הם פטורים מתשלום אגרת שירותים רפואיים. האוצר ישלים את הכנסתך עד לסכום של 4,147 שקלים לחודש. תיהנה מקיצבת נזקק שההטבות בה צוינו קודם. תהיה זכאי להלוואות, דמי אלמנות, תשלום עבור תרופות, טיפולים ונסיעות לטיפולים במחלה המוכרת כגון טיפול ב"עמך" ועוד.
לגבי רכוש, נסה נא בדוק באתר זה       http://www.heartwebsite.org/ArchivalResearch.aspx&...

לצפיה ב-'מס רווחי הון'
מס רווחי הון
21/03/2011 | 11:40
3
149
האם לגמלאי מגיעים הקלות או פטורים כלשהם ממס רווחי הון בבורסה או שהמס שנגבה ממנו דומה למס שנגבה ממנו לפני שהגיע לגיל הפרישה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/03/2011 | 13:38
2
78
אנו ממליצים לך, על מנת לקבל תשובה מהימנה ומנחה, לפנות לרואה החשבון שלך או לרשות המיסים, זאת על מנת שתוכל לכלכל את צעדיך על בסיס מידע אישי ומדויק
לצפיה ב-'זאת לא תשובה'
זאת לא תשובה
21/03/2011 | 13:58
1
46
אין לי רואה חשבון ומעולם לא הייתי ברשות המיסים. הבנק מוריד אוטומטית מס מהרווחים בבורסה. אני יודע שיש הקלות אם חוסכים בפיקדון בפק"ם. שאלתי היא האם ע"פ החוק או התקנות יש הקלות לגמלאים על רווחי הון בבורסה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/03/2011 | 14:39
61
לצערי איננו מוסמכים לספק מידע בתחום המיסוי, למעט תשלומים למוסד לביטוח לאומי ולרשויות המקומיות. לכן אנו שבים וממליצים לך לפנות לרשות המסים או לרואה חשבון להתייעצות
לצפיה ב-'אתר המרכז את כל הזכויות של אזרחים ותיקים'
אתר המרכז את כל הזכויות של אזרחים ותיקים
21/03/2011 | 09:38
188
לחברי הפורום שלום,

כל זכות הינו אתר אינטרנט המרכז בכתובת אחת את מירב הידע על זכויות המגיעות לתושבי ישראל בכל תחומי החיים, בצירוף הנחיות לתהליך מימושן באופן ברור ופשוט להבנה.
זהו פרויקט לאומי, ללא כוונת רווח, הניתן כשירות בחינם, בשיתוף משרד הרווחה, המשרד לשיפור השירות לאזרח, הג'וינט, עיריות, אקדמיה ועשרות עמותות ומומחים בעלי שם.
www.kolzchut.org.il

תהנו,

צוות כל זכות
לצפיה ב-'קצבת זיקנה'
קצבת זיקנה
20/03/2011 | 08:46
1
92
חג שמח לכולם.
שאלתי מתייחסת לקצבת זיקנה לאשתי:
נישאתי לפני שנה בשנית.
אשתי בת 65 ועלתה לארץ לפני שנתיים.
גם אני בן 65.
האם היא זכאית לקצבת זקנה? למרות שלא עבדה כלל בארץ?
(ילידת מזרח אירופה.)
תודה.
לצפיה ב-'קצבת זקנה לעולה בגיל מבוגר'
קצבת זקנה לעולה בגיל מבוגר
20/03/2011 | 16:07
54
חג שמח,
רעייתך יכולה להגיש למוסד לביטוח לאומי בקשה לקצבת זקנה מיוחדת.
זוהי קצבה המיועדת למי שעלו בגיל מבוגר, מעל גיל 60-62 (לפי סולם גילאי),
והיא מותנית בין היתר בעמידה במבחן הכנסות.
תוכל להתקשר אלינו ונשלח אליך את הטופס המתאים,
או שתוכל להשיגו בפניה/התקשרות לביטוח הלאומי.
לצפיה ב-'טופס פרטים אישיים למיצוי זכויות האזרח הותיק'
טופס פרטים אישיים למיצוי זכויות האזרח הותיק
12/03/2011 | 15:18
1
124
האם ניתן למלא את הטופס באינטרנט ולשלוח אותו אל המשרד לאזרחים ותיקים
איך ניתן להגיע למילוי הטופס
תודה מראש
לצפיה ב-'טופס'
טופס
13/03/2011 | 13:27
51
שלום שלמה,
תוכל לפנות אלינו בטלפון, במייל או במכתב ואנו נעביר לך את הטופס לשימושך.
לצפיה ב-'האם אני מוגדר ניצול שואה'
האם אני מוגדר ניצול שואה
09/03/2011 | 13:07
1
167
שלום.
אני יליד לוב בשנת 1931 ועליתי לארץ בגיל 19.
האם אני מוגדר ניצול שואה ומה עלי לעשות על מנת לקבל את זכויותי.
לצפיה ב-'ניצול השואה'
ניצול השואה
09/03/2011 | 14:17
79
שלום,
להלן תשובת מומחנו מר צחי מלמד בנושא זה:
מי שנולד או שהה בלוב מפרוץ מלחמת העולם השניה עד ינואר 1943 נחשב כניצול שואה.
עליך לפנות לרשות לזכויות ניצולי השואה. ניתן לקבל אצלנו טופס בקשה לקיצבה כנרדף נאצים.
באפשרותך לפנות לקרן הרווחה לנפגעי השואה ולקבל לחצן מצוקה ללא תשלום. טפסים ניתן לקבל אצלנו.
לצפיה ב-'אגרת טלוויזיה'
אגרת טלוויזיה
07/03/2011 | 10:05
1
74
הגעתי עכשיו לגיל 62- האם אני פטורה מתשלום אגרת טלויזיה, או התשלום הוא חצי מהאגרה הרגילה?
לצפיה ב-'אגרת הטלוויזיה'
אגרת הטלוויזיה
07/03/2011 | 11:58
78
שלום טלי,
אזרחים ותיקים זכאים, גם השנה, לפטור מלא מתשלום אגרת הטלוויזיה.
לצפיה ב-'גיל הפרישה לנשים לא יעלה ל-64'
גיל הפרישה לנשים לא יעלה ל-64
06/03/2011 | 19:57
70
כתבה ב ynet:
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה'
פטור ממס הכנסה
05/03/2011 | 18:30
1
140
ערב טוב.
אני מתכוון להגיש בקשה לפטור ממס הכנסה בהיותי נכה. אני בן 69 ועובד.
אני מעוניין לברר את הפרוצדורה להשגת תוצאה מקסימלית בבקשתי.
עצות יתקבלו בברכה.
לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה'
פטור ממס הכנסה
06/03/2011 | 10:49
81
בוקר טוב שלמה,
נכה בשיעור של 100%, או בתנאים מסוימים: 90%, עשוי להיות זכאי לפטור ממס על הכנסה. פטור ממס מוקנה ל: עיוור או נכה בשיעור של 100% או נכה בשיעור של 90% נכות מפגיעות באיברים לפי חישוב מיוחד או נכה שנקבעה לו נכות צמיתה בשיעור של 89% לפי חישוב מיוחד.
אם הנכות נקבעה על פי חוק, ויש בידך אסמכתא לכך, יש לפנות אל משרד השומה הסמוך למקום מגוריך.
אם הנכות לא נקבעה על–פי חוק מסוים, יש לכתוב לפקיד השומה ולבקש הפניה לקביעת שיעור הנכות על ידי ועדה רפואית. לאחר מכן מועבר הטיפול למוסד לביטוח לאומי, שם מתקיימות הועדות הרפואיות לצרכי פטור ממס הכנסה.כדי לקבל זימון לוועדה רפואית, יש למלא ולהגיש את המסמכים:
* בקשה לפטור ממס  
* קביעת אחוזי נכות למס הכנסה
* טופס ויתור סודיות
* שובר אגרה ששולמה למוסד לביטוח לאומי
* כל התיעוד הרפואי וחוות הדעת הרלוונטיות.
את הנ"ל יש לשלוח בדואר רשום לפקיד השומה באזור מגוריך או להגיש במשרד השומה.
ערעור על החלטת הוועדה בדרג ראשון ניתן לשלוח בתוך זמן קבוע מהיום בו התקבלה החלטת הועדה הרפואית, כפי שיודיעו לך במצורף להחלטה. יש להגיש מכתב ערר מנומק בצירוף תיעוד רפואי רלוונטי. כמו כן יש לבקש מפקיד השומה שובר תשלום עבור וועדה רפואית לעררים, אותו יש להעביר לאחר התשלום למשרד השומה.
לצפיה ב-'איך מגדלים ילד אוטיסט? אירוח מיוחד'
איך מגדלים ילד אוטיסט? אירוח מיוחד
02/03/2011 | 21:11
8
גולשים יקרים,
רצינו להזמין אתכם לאירוח מיוחד ומרגש שיתקיים הערב בפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD.

בעקבות הסדרה "פלפלים צהובים" יצא אביב הורביץ, אב לילד אוטיסט בן 10, למסע מרגש בין חמש משפחות לילדים אוטיסטים.
סרט התעודה, "זה הילד שלי", שיצר מנסה לענות על השאלה הקשה מכולן: איך מגדלים ילד אוטיסט?

הסרט "זה הילד שלי" ישודר הערב, יום רביעי, בקשת (ערוץ 2) בשעה 23:00."
מיד לאחר הסרט יתארחו בפורום וישיבו על שאלות הגולשים:

ד"ר אורית סטולר – מומחית בנוירולוגיית ילדים והתפתחות הילד, מנהלת תחום הגיל הצעיר במרכז לאוטיזם באסף הרופא ואחראית על הפיקוח הרפואי בגני אלו"ט.
רויטל לן-כהן – אמא של אלעד.
עמליה עמית – אמא של דניאל.

שלושתן ישיבו על שאלות בנוגע לגידול ילד אוטיסט, לקשיים, למאבקים ולרגעי השמחה.
אתם מוזמנים לשאול את שאלותיכם בקישור:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
לצפיה ב-'זקוקה לעיצה:'
זקוקה לעיצה:
01/03/2011 | 10:11
1
12
זקוקה לעיצה:
סבתא יקרה בת 92 אשר מקבלת דרך ביטוח לאומי סיעוד בדרגה הגבוהה ביותר.
כלכלית הטיפול בה קשה לכולנו.
יש עוד גופים שעוזרים במימון שכר המטפלת?
תודה!
לצפיה ב-'סיעוד'
סיעוד
01/03/2011 | 13:09
16
שלום אילנית,
עליכם לבדוק האם על שם סבתא יש ביטוח סיעודי בקופת החולים או באופן פרטי.
מעבר לכך, מי שזכאי לגמלת סיעוד, יכול לקבל תוספת של שעות טיפול אישי בבית, אם הוא עונה על כל התנאים האלה:
1.  הוא תלוי במידה רבה מאוד בעזרת הזולת ברוב פעולות היום יום ברוב שעות היממה  או תלוי לחלוטין בעזרת הזולת בכל פעולות היום יום בכל שעות היממה, או זקוק
     להשגחה מתמדת
2.  הוא מעסיק מטפל ישראלי
3.  אין בידו היתר להעסקת עובד זר, והוא אינו מעסיק עובד זר  או שיש בידו היתר להעסקת עובד זר שהוקפא.
מי שיש בידו היתר תקף להעסקת עובד זר, אך אינו מעסיק עובד זר בפועל, והוא מעוניין לקבל את תוספת השעות - 
עליו לפנות למשרד הפנים, רשות האוכלוסין וההגירה בבקשה להקפאת היתר להעסיק עובד זר בענף סיעוד. לבירורים בטלפון 1-700-55-1111
מי שעונה על כל התנאים האלה, ואינו מקבל את תוספת השעות, יכול לפנות לסניף הביטוח הלאומי.
לזכאות של 168% ינתנו 22 שעות ביחד עם התוספת ולזכאות של 150% ינתנו 19 שעות יחד עם התוספת. לזכאים לגימלה מופחתתבשיעור 50% מאלה - ינתנו מחצית השעות המצויינות.  
לצפיה ב-'כבר בדקתם אם יש כספים על שמכם ??'
כבר בדקתם אם יש כספים על שמכם ??
25/02/2011 | 23:31
24
בנוסף לזכויותיכם כאזרחים ותיקים  
אולי יש לכם כספים ללא דורש בבנקים וחברות ביטוח או בגופים אחרים
בוודאי שמעתם/ן שבבנקים בחברות ביטוח ובמקומות אחרים שוכבים מליארדים של שקלים ללא דורש החלטתי להקים בלוג שבו ירוכזו הקישורים לרשימות של אנשים או מספרי זהות שמגיע להם כסף או נכסים חלק מהנכסים הוא מלפני קום המדינה
אולי קרובים מבוגרים השאירו רכוש וכסף אולי אנשים שנפרדתם מהם לא עדכנו אתכם
פרטים בבלוג    www.magialy.com
לצפיה ב-'עובד זר'
עובד זר
24/02/2011 | 10:26
2
13
בעקבות תשדירי השרות בטלביזיה, אשר מתריעים מפני העסקת עובד זר בניגוד לחוק,
ומכיוון שמשפחתי מעסיקה עובד זר לטיפול באבי הקשיש,
איך אני יכול לוודא שמדובר בעובד חוקי? כוונתי, לאור התשדירים, האם טיפול סיעודי לקשיש עם סיעוד מלא מביטוח לאומי
הוא מותר כיום? מה הכוונה בתשדירים שטיפולים מסויימים אינם חוקיים?
לצפיה ב-'העסקת עובד זר'
העסקת עובד זר
24/02/2011 | 11:30
1
13
שלום נתנאל,
בהתייחס למי שעברו את גיל הפרישה, בין העיסוקים המאושרים להעסקת עובד זר מצוי תחום הסיעוד לאדם הזקוק לטיפול וסיוע במהלך רוב שעות היממה בביצוע רוב פעולותיו היומיומיות (לא צורך במשרה חלקית), וזאת בהתאם לקריטריוני מבחני התלות של המוסד לביטוח לאומי (או של יחידת ההיתרים-ענף הסיעוד כשמדובר במי שלא זכאי לגמלת סיעוד מהביטוח הלאומי עקב הכנסותיו). עוד תנאי הוא מגורים בקהילה (וכן במקרים מסויימים של דיור מוגן ואשפוז יום).
לגבי קבלת היתר ההעסקה והסדרת האשרה לעובד ניתן לברר פרטים ברשות ההגירה: מס' טלפון ארצי: 1-700-707-147
מי שאינו עומד בקריטריון של מינימום הניקוד במבחן התלות שבוצע במסגרת תביעה לקבלת גמלת סיעוד מאת המוסד לביטוח לאומי, באפשרותו לפנות לועדה רפואית מייעצת, אשר תוכל לבדוק האם ניתן להמליץ בעניין הצורך בהעסקת עובד זר. פרטים ניתן לקבל בטלפון הנ"ל.
לצפיה ב-'תודה רבה דבורית'
תודה רבה דבורית
24/02/2011 | 12:26
10
לצפיה ב-'האם לזוג גמלאים מגיעה הנחה בתשלומי הארנונה?'
האם לזוג גמלאים מגיעה הנחה בתשלומי הארנונה?
18/02/2011 | 22:06
2
29
באם מגיעה הנחה האם בתנאים מסויימים כמו רמת הכנסה, מקום מגורים וכד'.

תודה
לצפיה ב-'הנחה בארנונה'
הנחה בארנונה
20/02/2011 | 09:13
1
28
בוקר טוב,
אזרחים ותיקים יכולים לקבל הנחה בארנונה בשיעור של עד 30% (תלויה במדיניות הרשות המקומית) ובתנאים הבאים:
· בית בגודל עד 100 מ"ר.
· האזרח הוותיק רשום כבעל הנכס/הדירה או כשוכר הדירה בחוזה השכירות*.
· רק אם כל הכנסותיו לא עולות על השכר הממוצע במשק.
• מקבלי גמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי זכאים להנחה של עד 70% בארנונה.
• ההנחה תינתן גם כאשר רק אחד מבני הזוג המתגוררים באותה דירת מגורים הוא אזרח ותיק.
ההנחה תינתן לאזרח ותיק שסך כל הכנסותיו, מכל מקור, אינו עולה על השכר הממוצע. אם גרים בדירה יותר מאזרח ותיק אחד, תינתן ההנחה רק אם סך כל הכנסות המתגוררים באותה דירה אינו עולה על 150% מהשכר הממוצע".
*לפי פקודת העיריות ותקנות ההסדרים:
"מחזיק" - אדם המחזיק למעשה בנכס כבעל או כשוכר או בכל אופן אחר, למעט אדם הגר בבית מלון או בפנסיון
למעט דייר משנה
מחזיק" - למעט דייר-משנה;
"דייר-משנה" - אדם הגר בחדר, או בחלק מחדר, של בנין שאחר מחזיק בו, והמשלם למחזיק דמי שכירות בעדו.
עבור נכים לאחר גיל הפרישה: תקנות ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) תשנ"ג–1993 קובעות כי רשות מקומית רשאית לתת הנחות אלה בתשלומי הארנונה:
· לנכה אשר טרם קבלת קצבת הזקנה נקבעה לו לצמיתות דרגת אי–כושר השתכרות
בשיעור של 75% לפי סעיף 200(א) לחוק הביטוח הלאומי - הנחה בשיעור שאינו
עולה על 80%.
· לנכה אשר דרגת נכותו הרפואית על פי כל דין היא בשיעור 90% ומעלה - הנחה
בשיעור שאינו עולה על 40% ובלבד שאין בבעלותו נכס נוסף.
· למקבל גמלה כאסיר ציון או כבן משפחה של הרוג מלכות לפי חוק התגמולים לאסירי
ציון ובני משפחותיהם התשנ"ב–1992 - הנחה בשיעור שאינו עולה על 66%.
· לבעל תעודת עיוור לפי חוק שירותי הסעד התשי"ח–1958 - הנחה בשיעור של עד 90%.
הרשויות המקומיות אינן מחויבות במתן ההנחות. ההנחות האמורות לעיל הן בשיקול  דעת המועצה ולפי החלטתה.
השיעור שנקבע הוא שיעור מרבי ורשאית הרשות המקומית להחליט על שיעור הנחה פחות מהמרבי.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
20/02/2011 | 09:55
9

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום כאב
פורום כאב כרוני
רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי
עו
עו"ד מיכל מוזס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה