לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
77447,744 עוקבים אודות עסקים

פורום נזקי גוף, תאונות דרכים וביטוח

שלום לכולם שמי עו"ד מייקל עידן,

בעלים ומנהל של משרד עורכי דין העוסק בעיקר בתביעות בתחום הנזיקין (על כל רבדיו) לרבות: נזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, רשלנות רפואית, מיצוי זכויות תוך שימת דגש על מתן ייעוץ וליווי אישי. משרדי מטפל בין היתר, בתיקי נזקי גוף קשים ומחלות מקצוע, ומלווה בעיקר תובעים אל מול חברות ביטוח, ביטוח לאומי וגופים גדולים נוספים במשק.

פורום "נזקי גוף, תאונות דרכים וביטוח" משמש במה לשאלות משפטיות בכל הקשור לתחום הרחב של נזקי גוף, תאונות דרכים וביטוח.

הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצועית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס כלפי גולשים אחרים. פרסום הודעות לא נאותות או לא קשורות תמחקנה. אין להביע דעה, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה.

פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה.

אני כאן בשבילכם ואפעל על מנת לסייע לכם בפן המשפטי כפי יכולתי במסגרת פורום זה.

גלישה מהנה!

עו"ד מייקל עידן

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נזקי גוף, תאונות דרכים וביטוח

שלום לכולם שמי עו"ד מייקל עידן,

בעלים ומנהל של משרד עורכי דין העוסק בעיקר בתביעות בתחום הנזיקין (על כל רבדיו) לרבות: נזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, רשלנות רפואית, מיצוי זכויות תוך שימת דגש על מתן ייעוץ וליווי אישי. משרדי מטפל בין היתר, בתיקי נזקי גוף קשים ומחלות מקצוע, ומלווה בעיקר תובעים אל מול חברות ביטוח, ביטוח לאומי וגופים גדולים נוספים במשק.

פורום "נזקי גוף, תאונות דרכים וביטוח" משמש במה לשאלות משפטיות בכל הקשור לתחום הרחב של נזקי גוף, תאונות דרכים וביטוח.

הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצועית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס כלפי גולשים אחרים. פרסום הודעות לא נאותות או לא קשורות תמחקנה. אין להביע דעה, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה.

גלישה מהנה!

עו"ד מייקל עידן

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 **ברוכים הבאים לפורום נזקי גוף, תאונות דרכים וביטוח***

גלישה מהנה!

עו"ד מייקל עידן

המשך >>

לצפיה ב-'גרר גרם נזק לרכב ומסרב לקחת אחריות.'
גרר גרם נזק לרכב ומסרב לקחת אחריות.
27/11/2019 | 06:50
1
3
היי, גרר של חברה שנותנת שירותי דרך מטעם הביטוח רכב שלי גרמה נזק בעת העמסת הרכב.
כדי לפתוח תביעה אני צריך פרטי מידע שאינם מוכנים למסור.
הם מתכחשים לאחריותם לנזק וגם לא מספקים לי את המידע המינימלי להגשת תביעה.
כיצד לפעול?
תודה.
לצפיה ב-'מה ניתן לעשות כאשר צד מעורב בתאונת דרכים (רכוש) מסרב לתת פרט'
מה ניתן לעשות כאשר צד מעורב בתאונת דרכים (רכוש) מסרב לתת פרט
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2019 | 15:30
3

שלום רב, 
תודה על שאלתך, 
ראשית הייתי ממליץ לפנות באמצעות חברת הביטוח שלך לחברת שירותי הדרך, טרם הגשת תביעה לקבלת הפרטים.

האם יש בידייך אסמכתאות לנזק/פרטים מזהים של הנהג?? כל אלו יכולים לסייע להוכחת טענותייך.

לצורך העניין במקרים בהם לא עלה בידך לקבל פרטי כלי הרכב והנהג, תוכל להגיש תביעה כנגד חברת שירותי הדרך ובמסגרת הליכי גילוי המסמכים ושאלונים לקבל את יתר הפרטים ואז לבקש לתקן את כתב הטענות.

מומלץ בחום לפנות לייעוץ משפטי בעניין זה.

מקווה שהצלחתי לסייע, בהצלחה,
עו"ד מייקל עידן

לצפיה ב-'תאונת עבודה'
תאונת עבודה
04/11/2019 | 11:23
1
12
עו"ד מייקל שלום, נקטעו 2 אצבעות בתאונת עבודה לפני 3 חודשים ומאז אני בבית, המעסיק מסרב לשלם לי ימי מחלה מה אני יכול לעשות?

לצפיה ב-'קטיעת אצבעות אבדן כושר עבודה'
קטיעת אצבעות אבדן כושר עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2019 | 22:47
8
אלון שלום רב, 
תודה על שאלתך, 

אציין כי, הפורום במתכונתו לא יכול לתת מענה רחב לשאלותיך ומומלץ לפנות ולקבל ייעוץ משפטי פרטני.

יש מן האמת בטענה של המעסיק, משום שבתור שכיר שנפגע בתאונת עבודה, שכרך אמור להיות משולם על ידי המוסד לביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה - עד שלושה חודשים.

לאחר תשלום ימי המחלה חוזר המוסד לביטוח לאומי למעסיק ודורש ממנו חלק יחסי מהתשלום.

במקרים מסויימים בהם מדובר במעסיקים גדולים "מפעל מאושר", המעסיק ממשיך לשלם שכר רגיל ואז "מתקזז" עם המוסד לביטוח לאומי.

ככל והאירוע לא הוכר כתאונה עבודה, המעסיק מחוייב לשלם ימי מחלה...

אני ממליץ לך, במקביל לבחון פניה לרכיב אי כושר עבודה בביטוחים הפרטיים לכסות את ההוצאות הכבדות שנוצרו בגין התאונה וכן, ההוצאות היום יומיות.

יש לשים לב כי, גם אם שבת לעבודה, לאחר 3 חודשים ניתן לפנות לועדות הרפואיות במסגרת ענף נפגעי עבודה ולקבל פיצוי בגין הפגיעה.

בנוסף, חובה לבחון האם יש עילה כנגד המזיק בגין תאונת העבודה.

מקווה שהצלחתי לסייע, בהצלחה ובריאות איתנה,
עו"ד מייקל עידן

לצפיה ב-'נזקי גוף:'
נזקי גוף:
27/10/2019 | 13:19
1
22

האם אפשר לתבוע את ביהמ"ש,בגין בעיות בריאותיות שנגרמו לי ?
מדובר על מחלה אוטואימונית,שנגרמה לי בגין לחץ ומתח לאורך כמה שנים, וזאת כתוצאה משיתוף פעולה של השופטת עם עו"ד שהתברר שהוא -נוכל  (ידיד שלה,) אשר עמד מולה ורימה במצח נחושה את ביהמ"ש .
לאחר מכן,התברר לי שמכר נכסים אשר שייכים לי, בשווי  של         מעל ל- 10 מיליון ש"ח,כשהוא ביצע זאת בשיתוף עם עוד שופטת,שאותה רימה,ובחסותה גרף את כול הכספים לחשבונו ,כאשר הדיונים בביהמ"ש עוד נמשכו לאורך שנים ,,
בדיעבד התברר כי הרכוש  נמכר מזמן והכסף נגנב ,והכול בידיעה ובשיתוף פעולה של שופטת ביהמ"ש,שהעדיפה להאמין  רק לו .
כתוצאה מכך  מצבי הבריאותי התדרדר ונגרם לי נזק בריאותי עצום כאשר אני מרותקת לבית ללא יכולת לצאת לעבוד ולהתפרנס .
לפי הגדרת הרופאים זוהי  מחלה אוטואימונית בה הגוף מותקף והמערכת החיסונית קורסת כתוצאה של מצבי מתח ולחץ גבוהים.
(אשר יכלו  להימנע לולא הייתה התנהלות צודקת והוגנת של שופטת ביהמ"ש.)
השאלה הנשאלת היא:
את מי עליי לתבוע בגין נזקי-הגוף שנגרמו לי ?

אודה לתשובתך,
ד. שרון .
לצפיה ב-'תביעה כנגד שופט/בית המשפט'
תביעה כנגד שופט/בית המשפט
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2019 | 15:17
20
שרון שלום רב, 
תודה על שאלתך, 

אציין כי, הפורום במתכונתו לא יכול לתת מענה רחב לשאלותיך ומומלץ לפנות ולקבל ייעוץ משפטי פרטני.

באופן כללי מדינת ישראל מוגנת על פי חוק מתביעות אזרחיות כנגדה אלא אם כן מדובר, בין היתר, בפעולות מכוונות בחריגה מסמכות וברשלנות משמעותית אותן יש להוכיח.

לגופו של עניין, נראה שהגורם הרלוונטי לתביעה לשיטתך הוא המייצג "המזיק" שגרם לנזק ואף לשיטתך רימה את בית המשפט.

במסגרת תביעה זו תוכלי לנסות ולהוכיח כי מצבך הבריאותי קשור בקשר סיבתי למעשי המזיק ואף לתבוע בגין כל הפסדייך.

כמו כן, ככל ואינך מסוגלת לעבוד רצוי לבחון אפשרות להגשת תביעה לנכות כללית לקבלת גמלה חודשית עד אשר תוכלי לחזור למעגל העבודה.

מומלץ לבקר בפורום ביטוח לאומי של cוורנה לקבלת פרטים נוספים.

עו"ד מייקל עידן

לצפיה ב-'מייקל עידן ושות׳ ברכה חגי תשרי'
מייקל עידן ושות׳ ברכה חגי תשרי
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2019 | 11:41
10
לצפיה ב-'יום כיפור 2019 - תש"פ, טיפ קטן בתחום הביטוח'
יום כיפור 2019 - תש"פ, טיפ קטן בתחום הביטוח
( לעמוד שלי בתפוז )
07/10/2019 | 18:10
31
"יום כיפור 2018 - התשע"ט, 228 בני אדם, רובם ילדים ובני נוער, נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה עקב פציעה מרכיבה על אופניים, גלגיליות, קורקינטים, סקייטבורד וכלי רכב שונים."

#האםידעת
רבים לא יודעים זאת אבל כל ילדה וילד מגיל 3 בישראל מבוטחים בפוליסת ביטוח "תאונות אישיות" שאמורה לכסות נזקי גוף מתאונה בארץ ובחו"ל עד גיל 18.

ביטוח תאונות אישיות כולל מספר רכיבים שיכולים לסייע לילד ולהוריו בעת פציעה בתאונה ובין היתר:
  • פיצוי בגין נכות | אי כושר זמני - כאשר הפציעה לא מאפשרת לילדים לשוב לבית הספר.
  • פיצוי בגין נכות קבועה  - בשל מגבלה שנותרה בגופם של הילדים על רקע התאונה.
  • פיצוי חס וחלילה בגין פטירה – שנגרמה על רקע התאונה.
 כמו כן, במקרים מסוימים ניתן לקבל פיצוי גם בגין צלקת שנותרה על רקע התאונה

יש לשים לב כי, כאשר מדובר בקטינים, ניתן גם להגיש תביעה בגין פוליסת תאונות התלמידים עד הגיעם לגיל 21, גם אם התאונה עצמה אירעה שנים רבות קודם לכן.

ככל וילדכם נפצעו ונגרם להם נזק אשר מקנה נכות או צלקת מכערת מומלץ לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין נזיקין להערכת הנזק.

גמר חתימה טובה,
עורך דין מייקל עידן

קרדיט לתמונה: Photo by Caroline Hernandez on Unsplash
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
03/10/2019 | 11:31
2
19
אנו מברכים את עו"ד מייקל עידן עם כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

לצפיה ב-'כניסת מנהל חדש'
כניסת מנהל חדש
06/10/2019 | 09:21
12
בהצלחה רבה לעו"ד מייקל עידן
לצפיה ב-' לעו"ד מייקל עידן בניהול הפורום'
לעו"ד מייקל עידן בניהול הפורום
08/10/2019 | 10:47
4
חתימה טובה!
לצפיה ב-'פרסום הקלטה בסתר'
פרסום הקלטה בסתר
01/10/2019 | 09:29
4
23
שלום לעו"ד שחר זמלר 

לפני כמה שנים היתה לי תאונה במפעל מסויים שכתוצאה מכך
נהיה לי פריצת דיסק
תבעתי את המעסיק אך בית המשפט דחה את התביעה

הקלטתי את המעסיק מבלי שהוא היה מודע על כך
שאלתי: האם אני יכול לפרסם את ההקלטה באתר של המפעל

מבלי שהוא יתבע אותי על לשון הרע ??!

מעריך אותך מאוד
תודה רבה
קובי
לצפיה ב-'פרסום הקלטה בסתר'
פרסום הקלטה בסתר
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2019 | 23:31
3
31
קובי שלום,
אני קיבלתי לידי את ניהול הפורום,
הפורום נותן מענה בתחום נזקי הגוף, תאונות דרכים וביטוח.
לא הבנתי את מהות פרסום ההקלטה? ככל והפרסום הינו במטרה לפגוע במעסיק ו/או בפרנסתו וכיו"ב, הוא יכול להוות לשון הרע.
בשים לב לשאלתך, האם פנית למוסד לביטוח לאומי להכרה בתאונת העבודה ?
עו"ד מייקל עידן
לצפיה ב-'הקלטה בסתר'
הקלטה בסתר
11/10/2019 | 16:22
2
18
שלום מייקל עידן הנכבד

תודה על התיחסותך לשאלתי

לעצם העניין:
הוכרתי כנפגע עבודה -במל"ל
וקיבלתי דמי פגיעה מס' חודשים
ונכות זמנית אבל לא קבועה.

אולם פיצוי מהמעסיק - לא קיבלתי. ביהמ'ש דחה את תביעתי
וחויבתי הוצאות משפט.
תודה רבה
מעריך מאוד

לצפיה ב-'פגיעה בעבודה דחיית תביעה בבית המשפט'
פגיעה בעבודה דחיית תביעה בבית המשפט
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2019 | 12:05
1
14
קובי שלום וחג סוכות שמח,
צר לי שתביעתך כנגד המעסיקה נדחתה ואף חוייבת בהוצאות משפט.

סוגיית הפיצוי הכולל (בו נכללת תביעת המעסיקה וביטוח לאומי) הינה נושא חשוב ומשמעותי שלא כולם מודעים אליו ובעניין זה מתוכנן לצאת פוסט נפרד שאני מקווה שיעשיר את הקוראים.

בכל מקרה, בעניין שלך, היות וביטוח לאומי הכיר בתאונה וקבע לך נכות זמנית, יש לך זכות להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעת החמרה בעתיד.

עו"ד מייקל עידן

לצפיה ב-'פגיעה בעבודה'
פגיעה בעבודה
15/10/2019 | 14:39
11
המון תודות לך עו"ד מייקל עידן

מעריך אותך על הזמן היקר שאתה מקדיש עבורי
תבורך.
חג שמח!
ובשורות טובות.!
לצפיה ב-'תאונה ללא מקיף וללא טסט'
תאונה ללא מקיף וללא טסט
12/09/2019 | 19:24
1
27
אימי עשתה תאונה (לא ברור מי אשם) שהסתיימה בנזקי רכוש בלבד,
היתה התנגשות בין רכבה לבין רכב אחר, כל אחד מהנהגים טוען שהוא נסע באור ירוק והשני באדום.
שוטר סיור שהגיע למקום שחרר את כולם ואמר שמכיוון שאין פגיעות גוף, שיטפלו בהמשך דרך הביטוח.
לאימי היו כאבים בחזה, למען הסר ספק היא פונתה עצמאית למיון,
בוצעו בדיקות, לא נמצא שום ממצא מדאיג, שוחררה עם משככי כאבים למכות היבשות והמלצה ל 7 ימי מנוחה.

היא נהגה על יונדאי גטס GLI שנת 2008 (בעברה מהשכרה), יד 3, המחירון המשוקלל הוא כ 7,000 ש"ח.
לרכב לא היה ביטוח מקיף (משיקולי עלות וכדאיות), אלא רק חובה וצד ג'.
היא נהגה עליו כ 4 חודשים ללא ביצוע טסט (האגרה שולמה, המבחן לא בוצע).
הפגיעה היא בחלק הקדמי: טמבון, מכסה מנוע (וכנראה גם בחלקים שמתחתיו, הרכב לא נוסע) והחלק שבין הטמבון לדלת.

1. בהנחה וחברת הביטוח של הנהג השני תתבע אותה, וחברת הביטוח שלה תתנער מכיסוי צד ג' שיש לה,
בטענה שהוא לא תקף לאור כך שלא בוצע לרכב טסט,
להבנתי יש פס"ד שקובע שחברת הביטוח לא יכולה להתנער ושאי ביצוע טסט לא מאיין את הביטוח, האם נכון?

2. במידה וחברת הביטוח לא מתנערת, האם כדאי להנחות את חברת הביטוח שלה לתבוע את חברת הביטוח של הרכב השני?
כאמור, אין לאמי ביטוח מקיף, לכן הסיכוי לקבל שיפוי בגין הנזק לרכב הוא רק ע"י תביעה/מו"מ עם חברת הביטוח השנייה, האם נכון?
בנוסף, אולי כדאי לתבוע את הצד השני, אפילו רק ברמה האסטרטגית (מכיוון שלא ברור מי אשם), או שאין טעם?

3. במידה ואימי תחליט לספוג את אובדן רכבה ולא לתבוע שום דבר מאף אחד (בתקווה שצד ג' שלה יכסה את הנזק של הנהג השני),
מה האופציות העומדות לרשותה בנוגע לרכב הנוכחי?
הוא לא נוסע, הוא בלי טסט, היא לא מעוניינת להשקיע בתיקונו (אפילו לא לקבל הצעת מחיר).
האם ניתן למצוא קונים לרכב במצב זה? אם כן, היכן וכיצד? לא נראה לי שפרסום בלוחות הוא רלוונטי.
האם למגרש לפירוק רכבים? כיצד התהליך עובד? הרכב לא יכול לנסוע והוא גם ללא טסט, האם עובד של המגרש מגיע בד"כ ללקוחות?
אשמח לקבל המלצה למגרשים באיזור חולון/בת ים/ראשל"צ.

4. מישהו אמר לה שאסור לה למכור את הרכב, אלא היא צריכה לשמור עליו במצבו הנוכחי,
מכיוון שסביר להניח שלאחר שהנהג השני יגיש תביעה, יגיעו כדי לבדוק את הרכב וכו'.
האם יש הגיון כלשהו בטענה הזו? (לדעתי ממש לא).

5. לאחר שהרכב לא יהיה בבעלותה, אפשר לקבל החזר יחסי של אגרת הטסט וגם של הביטוח, האם נכון?

6. ע"מ לקבל טופס 17 מקופת החולים לכיסוי עלות של 930 ש"ח עבור המיון בבית החולים, היא נדרשה לדווח על התאונה במשטרה,
כאשר היתה במשטרה, החוקר הזהיר אותה שהוא עומד לחקור אותה והציע לה להתייעץ עם עו"ד (כנראה סטנדרטי),
בשל כך היא ויתרה והלכה מהתחנה, בקופה כמובן מתעקשים על אישור מהמשטרה.
האם יש דרכים עוקפות כדי לקבל טופס 17/החזר בגין התשלום עבור המיון, או שחייבים לעבור דרך המשטרה?
(במידה וחייבים, כנראה שהיא תוותר, עדיף לשלם 930 ש"ח, זה יהיה זול יותר מאשר תשלום לעו"ד או פוטנציאל הסתבכות)

תודה רבה.
לצפיה ב-'תאונה ללא מקיף וללא טסט'
תאונה ללא מקיף וללא טסט
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2019 | 23:26
17
גולש אנונימי שלום רב, 
תודה על שאלתך, 
ראשית אציין כי, הפורום במתכונתו לא יכול לתת מענה רחב לשאלותך ומומלץ לפנות ולקבל ייעוץ משפטי פרטני.
אנסה לענות ככל יכולתי, להבדיל מביטוח חובה, בביטוח צד ג' או מקיף יש חובה כי, לרכב היה טסט במועד האירוע ויש לבחון את הפוליסה ותנאי עריכתה.
באופן כללי, מי שלא אשם בתאונה ונגרם לו נזק יכול לפנות בתביעה כנגד הפוגע/מבטחת הרכב שלו.
במידה ואימך מגישה תביעה הרכב יבדק על ידי שמאי מטעמה ובדכ זה יספק את הצד השני.
מומלץ שאמך תפנה למשרד התחבורה בעניין החזר יחסי של האגרה.
לפי מה שרשמת במועד התאונה היו שוטרי סיור שלקחו פרטים וגרסה ולכן, אמך יכולה לקבל אישור על כך.

עו"ד מייקל עידן
לצפיה ב-'הבת שלי בת 12 נפגעה ע"י רכב'
הבת שלי בת 12 נפגעה ע"י רכב
26/08/2019 | 06:35
1
25
מה אני עושה?(למזלנו רק שיפשופים ותפרים קלים בראש)את מי אני תובעת,הרי זה לא ביטוח לאומי, כי היא ילדה
לצפיה ב-'בת נפגעה על ידי רכב'
בת נפגעה על ידי רכב
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2019 | 23:17
15
גולש אנונימי שלום רב, 
תודה על שאלתך, 
התאונה המדובר הינה תאונת דרכים, במסגרתה ניתן לקבל פיצוי מפוליסת ביטוח החובה של הרכב, בין היתר, בגין נזק גוף של בתך ונזקים נוספים. 
היות ומדובר בקטינה מומלץ להמתין עד להתגבשות הנזק, יחד עם פניה לחברת הביטוח.
מקווה שהצלחתי לסייע.
בהצלחה ובריאות איתנה.
עו"ד מייקל עידן

לצפיה ב-'מקווה שזה הפורום הנכון'
מקווה שזה הפורום הנכון
06/08/2019 | 22:47
1
29
איך,אם בכלל, אפשרי להעסיק בביתי לעבודות מזדמנות
חשמלאי מורשה  אך הוא אינו עצמאי (הוא שכיר בתחום אחר)
מבחינה משפטית/ביטוחים וכו'
או במילים אחרות מה קורה אם קורה לו משהו בזמן העבודה אצלי

לצפיה ב-'מקווה שזה הפורום הנכון'
מקווה שזה הפורום הנכון
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2019 | 23:14
19
שלום גולש אנונימי,
תודה על שאלתך, 
אנסה לענות על תשובתך באופן ממצה, למרות מגוון התרחישים שיכולים לקרות.
באופן כללי, ניתן לבקש ואף רצוי לקבל העתק מתעודת חשמאלי מורשה ולבדוק באתר שהוא אכן רשום. 
כמו כן, כדאי לקבל פרטי חברת ביטוח (לכל מקרה שלא יהיה).
מעבר לכך, תמיד רצוי שיהיה ברשותך ביטוח המכסה נזקי צד שלישי כגון בעלי מקצוע ועובדי נקיון.
מאחל לך בהצלחה ובריאות איתנה,
עו"ד מייקל עידן
לצפיה ב-'פגיעה ברכב'
פגיעה ברכב
03/08/2019 | 07:08
1
23
לפני חודש כאשר עצרתי על הכביש והמתנתי שרכב אחר יפנה את הכניסה לחניית הבניין.תוך כדי ההמתנה (רכבי היה ממונע) חלף לצד שמאל שלי רכב ,שיפשף את הכנף השמאלי והמשיך לנסוע במהירות.לא נפגעתי פיזית.ראיתי נהג צעיר ממוצא אתיופי.הצלחתי לרשום את מספרו. גם את מס הרכב שיצא מהחנייה רשמתי.למחרת הגשתי תלונה.המשטרה אמרו שלא חוקרים.מסרו לי פרטים של בחורה בעלת הרכב.התקשרתי אליה ואמרה שמכרה לו את הרכב אך לא עשו העברת בעלות.מסרה לי טלפון ודברתי איתו,איים שאני מטרידה,הכחיש את המקרה בשקרים.חוץ מטלפון ושם פרטי אין לי עוד פרטים.מאז  עבר חודש לא המשכתי לפעול.החלטתי לא להתעסק בזה יותר.האם פעלתי נכון ומה אני צריכה לעשות עוד? לציין שאני מבוגרת 65 ואין לי אנרגיות לזה
לצפיה ב-'פגיעה ברכב'
פגיעה ברכב
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2019 | 23:06
10
שוש שלום, 
תודה על שאלתך, 
ראשית אציין כי, הפורום נותן מענה בעיקר בתחום נזקי הגוף.
יחד עם זאת, בשים לב למה שרשמת, אנסה לתת מענה ממצה למרות היקף התהליכים שיש לבצע: עם הגשת התלונה למשטרה, ניתן לקבל את פרטי הנהג. לאחר מכן, תצטרכי להעריך את הנזק באמצעות שמאות/חשבונית תיקון ולאחר מכן, ככל והנזק לא יעלה על 33,000 ש"ח לערך להגיש תביעה במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות.
ככל ומדובר בנזק משמעותי וכפי שרשמת אין לך אנרגיות לכך ואת לא מעוניינת בהפעלת ביטוח המקיף שלך, תוכלי לפנות לעורך דין המתעסק בתחום זה ולהעביר את התיק לטיפולו.
בהצלחה ובריאות איתנה.
עו"ד מייקל עידן
לצפיה ב-'הקיץ הגיע ? יותר תאונות דרכים !'
הקיץ הגיע ? יותר תאונות דרכים !
19/06/2019 | 16:11
72
חשבתם שבחורף יש יותר תאונות דרכים מאשר בקיץ ? טעיתם.
אנשים טועים לחשוב שבחורף יש יותר תאונות דרכים מאשר בקיץ, אך הם לא לוקחים בחשבון מספר דברים חשובים:

לצפיה ב-'נפגעתי כהולך רגל באשמתי - האם לתבוע'
נפגעתי כהולך רגל באשמתי - האם לתבוע
15/06/2019 | 14:45
1
25
נפגעתי כהולך רגל (באשמתי) , הייתי בבית חולים (פגיעות קלות ונפיחות ברגל) ובמשטרה , הנהגת שפגעה בי גם היתה במשטרה.
השאלה אם יש את מי לתבוע או האם כדאי ?
לצפיה ב-'נפגעתי כהולך רגל באשמתי - האם לתבוע'
נפגעתי כהולך רגל באשמתי - האם לתבוע
16/06/2019 | 17:35
34
היי
אתה יכול לתבוע את חברת הביטוח (ביטוח חובה) של הרכב שפגע בך. הינך זכאי לקבל פיצויים של אלפי שקלים, גם אם זו תאונה קלה ביותר, ללא כל קשר לעובדה אם אתה אשם או אם לא.
כל אחד שנפגע בתאונת דרכים, גם אם הוא אשם, זכאי לקבל באופן אוטומטי פיצויים מחברת הביטוח של הרכב הפוגע.
ראה סרטון הסבר שלי באותו עניין :

לצפיה ב-'גם תאונת דרכים קלה ביותר שווה כסף'
גם תאונת דרכים קלה ביותר שווה כסף
12/06/2019 | 17:10
24
צפו בסרטון הבא, בכדי להבין שבכל תאונת דרכים בה הייתם מעורבים, גם אם היא קלה ביותר, הינכם זכאים לקבל פיצויים באופן אוטומטי מחברת הביטוח :

לצפיה ב-'נזקי גוף עקב תאונה במפעל מזון'
נזקי גוף עקב תאונה במפעל מזון
08/06/2019 | 14:51
1
18
שלום רב
נפגעתי בכפות הידיים בביקור משפחתי בחודש נומבר 2018.
כתוצאה ממגע חד פעמי עם חומר חיטוי במפעל מזון צרבו לי הידיים הייתי אצל רופא עור שטען שמדובר בדלקת עור ממגע ויתכן סוג של נכות זמנית או קבועה או אי תפקוד זמני או קבוע.למה הכוונה נכות זמנית או קבועה או אי תפקוד? האם אני יכול גם לתבוע את חברת הביטוח על אובדן כושר עבודה ובמידה וכן האם הם יכולים לשלוח אותי לרופא תעסוקתי? הארוע קרה שלא במסגרת עבודתי.האם אני יכול גם להגיש תביעה לביטוח לאומי עקב נכות כללית כי אני גם סובל מדלקת עינים כרונית מס שנים וגם מדורבן בכפות הרגלים האם כל זה נחשב לנכות כללית ותוך כמה זמן אני אמור לקבל תשובה מביטוח לאומי מרגע פנייה אליהם? האם אני יכול גם לתבוע את מפעל המזון שבו קרתה התאונה כי מאז נפגעה לי איכות החיים אני מתקשה למצוא עבודה ונאלץ לרכוש מידי חודש עשרות קרמים ומשחות ויש לי אובדן הכנסות האם לגבי מוצרים רפואיים הם יכולים לתת לי על כך פיצוי כספי מידי חודש?
בברכה רוני גל
לצפיה ב-'נזקי גוף עקב תאונה במפעל מזון'
נזקי גוף עקב תאונה במפעל מזון
11/06/2019 | 15:11
11
רוני שלום,
שאלת פה הרבה מאוד שאלות בבת אחת.
אני אנסה לענות על השאלות לפי הסדר:
נכות זמנית - הכוונה לתקופה בה היית באובדן כושר.
נכות קבועה - הכוונה לנכות צמיתה. נכות לכל החיים.
הגופים אותם אתה יכול לתבוע הם:
מפעל המזון - במידה והתקיימה רשלנות כלשהי מצידו.
חברת ביטוח (במסגרת ביטוח פרטי) אם יש לך (תאונות אישיות וכו').
ביטוח לאומי - יש ביטוח תאונות אישיות בביטוח לאומי שמכסה את אובדן הכושר, אבל צריך לתבוע את זה בתוך 90 יום. במקרה שלך יש כבר התיישנות.
לעניין התביעה בביטוח לאומי לנכות כללית - אתה יכול לתבוע את ביטוח לאומי לנכות כללית אם אתה חושב שסך כל המחלות שלך מהוות 60% נכות.

לצפיה ב-'אובדן כושר עבודה חלקי - הביטוח מתחמק מלשלם'
אובדן כושר עבודה חלקי - הביטוח מתחמק מלשלם
03/06/2019 | 10:20
3
130

שלום רב 
כתוצאה מקשיון אגודל ביד ימין (דומיננטית) אני מתקשה לבצע את עבודתי באופן מלא. רופא תעסוקתי של קופ"ח קבע שלושה חודשים הפסקה מוחלטת ולאחר מכן חזרה לעבודה בהיקף של 2/3 משרה. עד שהבעיה תחלוף  בטיפולי פיזוטרפיה או אם אין ברירה ניתוח . בקיצור -  9 חודשים של משרה חלקית  סה"כ.  
ברשותי ביטוח אובדן כושר עבודה, המכסה מעל 25% .
עבור שלושת החודשים (הראשונים המלאים) חברת הביטוח לא שילמה לא כלול כי הפוליסה לא מכסה, ונאותה לשלם רק פעם אחת בלבד  עבור  3 חודשים בטענה שהרופא מטעמם (שמעולם לא בדק אותי או קיבל מידע על אופי העבודה ) חולק על דעתו של רופא קופ"ח. פניתי למפקח על הביטוח שבסוימו של הברור קבע כי קיימת מחלוקת בין הרופאים שתפתר רק בבית המשפט. כשפניתי שוב לחברת הביטוח והודעתי כי אני מתכוון לתבוע אותם, הם הציעו עבור שלושה חודשים נוספים (במקום 6 חודשים נוספים שהרופא קבע - או יותר אם הבעייה תמשך) ולסגור את התיק... אשמח לדעתכם בעניין. תודה רבה.

לצפיה ב-'אובדן כושר עבודה חלקי '
אובדן כושר עבודה חלקי
03/06/2019 | 15:19
2
34
שלום,
קצת חסרים לי פרטים, אבל אשתדל להשיב ככל יכולתי.
ראשית, לא קיבלת תשלום עבור 3 חודשים ראשונים, וזאת מפני שבדרך כלל בפוליסות של אובדן כושר עבודה מופיע סעיף המציין כי חברות הביטוח לא משלמות 90 ימי המתנה.
כלומר ישולם רק לאחר היום ה - 91.
כיוון ולא ציינת מי חברת הביטוח ולא ראיתי את הפוליסה הספציפית שלך, קצת קשה לי להשיב לך באופן מדוייק, אבל אני מעריך וסבור שאחד התנאים בפוליסה שלך, הינו אובדן כושר של לפחות 75%.
הרופא התעסוקתי קבע שאתה עומד בתנאי זה, אך מנגד הרופא של חברת הביטוח לא מסכים עם העובדה שהינך מצוי באובדן כושר בשיעור של 75%, וזאת מהסיבה הפשוטה - כי הוא רופא שמתקיים מחברות ביטוח שמשלמות לו הרבה כסף עבור כך. הרופאים מטעם חברות הביטוח אינם אובייקטיביים.
על כל פנים, יש לך אפשרות לקבל את הצעת הפשרה שלהם לתשלום בגין 3 חודשים או לפנות לקבלת חוות דעת רפואית פרטית, ולהמשיך להילחם איתם על קבלת 3 החודשים הנוספים.
בכדי לשקול תביעה משפטית, הכל תלוי בשיקול כלכלי. מה גובה הפיצוי החודשי, וכמה כסף תובעים? האם שווה לתבוע ולהילחם על הסכום הנ"ל.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך , השלמת פרטים..'
תודה על תשובתך , השלמת פרטים..
03/06/2019 | 17:05
1
77
הביטוח (ביטוח ישיר) לפי הפוליסה נכנס כבר להגדרה של אובדן כושר עבודה כבר מעל 25%. הבעיה הנה כפי שאמרת שרופא שלהם חושב שאני יכול לעבוד רגיל
ורופא של הקופה הפחית היקף משרה של  2/3 לתקופה של 9 חודשים סה"כ.
מרגיש לי כמו שיטת מצליח של חברת הביטוח.
תודה בכל מקרה

לצפיה ב-'אכן שיטת מצליח'
אכן שיטת מצליח
04/06/2019 | 11:10
30
מרגיש לך נכון.
זוהי אכן שיטת מצליח. אם הרופא קבע שאתה כשיר לעבוד מבלי לבדוק אותך, ברור שזה לא ראוי.
אך אני חוזר על דבריי - אתה רשאי להגיש תביעה נגדם, אך בטרם הינך פועל לתביעה, בדוק האם זה שווה כלכלית מבחינת הסכומים.
אם יש לך שאלות נוספות, אני כאן.
בהצלחה...
לצפיה ב-'תאונת אופניים חשמליים - יש ביטוח ?'
תאונת אופניים חשמליים - יש ביטוח ?
20/05/2019 | 11:33
34

בתקופת החופשים והחגים, הילדים רוכבים שעות רבות יותר על האופניים החשמליים, ולכן גם חשופים יותר לתאונות.
מהן זכויותיהם על-פי חוק?

חשוב לדעת- רוכב על אופניים חשמליים שנפגע על-ידי רכב, זכאי לתבוע את נזקי הגוף ואת הנזק לאופניו מחברת הביטוח של הרכב הפוגע.
את נזקי הגוף, תובעים מביטוח החובה של הרכב הפוגע, ואת נזקי האופניים תובעים מביטוח צד ג' של הרכב הפוגע.
שימו לב! בגין פגיעות גוף שנגרמו כתוצאה מהתאונה, זכאי הנפגע לפיצוי כספי של אלפי שקלים באופן אוטומטי , גם אם הוא אשם בתאונה.
ילד שרכב על אופניים חשמליים ונפגע בתאונה, ללא מעורבות כלי רכב, ייתכן ויהיה זכאי לפיצויים מחברת הביטוח במסגרת פוליסת תאונות אישיות, זאת במקרה שבו מדובר בנפגע שחל עליו חוק חינוך חובה, כלומר מגיל 3 ועד לסיום כיתה י"ב.
כשהפגיעה קלה ביותר - למה לתבוע?
כאשר נהג רכב פרטי או נוסע ברכב פרטי או ציבורי, או כל אדם שנפגע מרכב, נפגעים קלות בתאונת דרכים, לרוב הם אינם פונים למוקד רפואי לבדיקה ואינם מעלים על דעתם, כי הם זכאים לפיצוי כספי של אלפי שקלים מחברת הביטוח, בגין נזקי הגוף הקלים שנגרמו להם כתוצאה מהתאונה.
לכן, במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, אף אם נפגעתם פגיעה קלה ביותר, פנו לחדר מיון או למוקד רפואי לבדיקות, והיעזרו בעורך דין שמתמחה בתחום, כדי שידרוש עבורכם את הפיצוי הכספי שמגיע לכם.

זכרו - אין זה משנה אם רוכב האופניים אשם בתאונה, ואם לאו,
בכל מקרה הוא יהיה זכאי לפיצוי כספי של אלפי שקלים בגין נזקי גוף.

לצפיה ב-'נפצע בתאונת אופנוע וחברת הביטוח טענה שהוא משקר ונפצע באימון'
נפצע בתאונת אופנוע וחברת הביטוח טענה שהוא משקר ונפצע באימון
19/05/2019 | 17:59
46
צעיר שנפצע בכתפו הגיש תביעה נגד חברת הביטוח שלו, "הפול", בטענה שעבר תאונת אופנוע.
אלא ש"הפול" ממש לא הזדרזה לשלם לו פיצויים, בטענה שהוא משקר ולמעשה נפצע במהלך אימון כדורסל.
עקב המחלוקת סביב האחריות לתשלום נזקיו של הצעיר, שהוערכו בסך של 382 אלף שקל, נדרש בית המשפט להכריע בין הגרסאות.
במקרה זה, בחר השופט להאמין לגרסתו של התובע, והורה למבטחת לפצות אותו עבור נזקיו.

לקריאת פסק הדין:
לצפיה ב-'מגבלת עמודים בסיכומים'
מגבלת עמודים בסיכומים
03/04/2019 | 22:18
1
19
שלום,
אני מקווה שתוכלו לסייע לי בעניין הבא:
הנתבעת רשמה בסיכומיה הרבה שקרים.
השופט מאפשר להגיש סיכומי תשובה לסיכומי הנתבעת (בנוסף לסיכומים שהגשתי) אך הגביל אותם לעמוד אחד.
יצא לי עמוד וחצי..איך אפשר לצמצם עוד?
האם מקובל לצרף נספחים לסיכומי התשובה?
בתודה,
ניבר
לצפיה ב-'מגבלת עמודים בסיכומים'
מגבלת עמודים בסיכומים
04/04/2019 | 11:46
19
היי ניבר,
ראשית, את יכולה לשנות את הגופן מ - 12 ל- 11.
כמו כן, את יכולה קצת להרחיב את השוליים, אבל לא בהגזמה.
שנית, גם אם יצא קצת יותר מעמוד אחד, זה לא נורא. בית המשפט לא יפסול את הסיכומים בגלל זה. בית המשפט מגביל את העמודים בשביל שאנשים לא ישתוללו ויכתבו מגילות.
שלישית, אין בעיה לצרף נספחים לסיכומים, למעטמסמכים חדשים שלא עמדו בפני הצדדים או בית המשפט קודם לכן.
בהצלחה,
לצפיה ב-'שאלה משפטית'
שאלה משפטית
23/03/2019 | 14:30
1
35
שלום רב
הנני אדם בריא תקין עם רשיון נהיגה 
עקב מצב רוח נפשי ירוד עקב בעיה רפואית מזה זמן רב בעת ביקור אצל רופא משפחה המכיר אותי עשרות שנים נסיתי לפגוע בעצמי חניקה ואחכ נרגעתי הזמינו לי אמולבונס לתל השומר למחלקה פסיכאטרית אחכ שוחחרתי עם המלצות האם רופא משפחה שרשם שאני במצב נפשי קשה יכול לדווח עליי?
לצפיה ב-'שאלה משפטית'
שאלה משפטית
24/03/2019 | 11:30
33
שלום,
לא מובן מהשאלה למי הכוונה בדיווח של הרופא? כלומר, האם הרופא יכול לדווח עליך למי ?

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מייקל עידן בעלים ומנהל של משרד עורכי דין העוסק בעיקר בתביעות בתחום הנזיקין (על כל רבדיו) לרבות: נזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, רשלנות רפוא
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו