לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
89928,992 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת עור

ברוכים הבאים לפורום רפואת עור ואסתטיקה של תפוז והמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. (איכילוב).

בפורום זה ננסה לענות על מגוון שאלות בנושא רפואת העור וכן בנושא אסתטיקה. אין בכוונתינו לקבוע אבחנה או להציע טיפול ספציפי בפורום זה. לשם כך נידרשת בין היתר בדיקה רפואית נאותהותקוותנו,כי התשובות שניתם יכוונו את קהל השואלים לפיתרון יעל ומהיר. 

במסגרת מוסדנו אנו מציעים קשת רחבה של טיפולים למגוון מחלות העור. ברשותנו אמצעים מתקדמים לאבחון מחלות העור,מניעתן וטיפולן. המבוססים על רקע מדעי וטכנולוגימתקדם. כמו כן מטפלים אנו במגוון בעיות ציפורניים,שיער,ומחלות המועברות בקיום יחסי מין.

הדרמטולוגיה, כענף שהתפתח מהרפואה הפנימית ניצבת איתן בהווה כענף רפואי בפני עצמו בחזית הרפואה,כתחום חלוצי במחקר וטיפול ייחודה הנוסף בין מקצועות הרפואהנובע משילוב הדוק ומתמשך בין כלל הצוות הרפואי,הסיעודי, והפרה רפואי לאורך כל שלבי הטיפול. תהליך זה מיושם באופן מיטבי במרכז הרפואי סוראסקי.

לאחרונה נפתח בבית החולים המרכז המשולב לאסתטיקה המציע את  המגוון הרחב ביותר של טיפולים וניתוחים אסתטייים תחת קורת גג אחת, בסביבה בטוחה ומבוקרת שבין כותלי בית  חולים גדול ומתקדם בישראל.

כל רופאי המרכז הם רופאים בכירים ומומחים בתחום רפואת העור והכירורגיה הפלסטית. ולרשותם עומדות הטכנולוגיות והתשתיות המתקדמות של בית החולים. החומרים המשמשים לטיפול במסגרת המרכז המשולב לאסתטיקה הם בטוחים לשימוש, ומאושרים ע"י משרד הבריאות והFDAהאמריקאי.

יחד איתכם ובשבילכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת עור

ברוכים הבאים לפורום רפואת עור ואסתטיקה של תפוז והמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. (איכילוב).

בפורום זה ננסה לענות על מגוון שאלות בנושא רפואת העור וכן בנושא אסתטיקה. אין בכוונתינו לקבוע אבחנה או להציע טיפול ספציפי בפורום זה. לשם כך נידרשת בין היתר בדיקה רפואית נאותהותקוותנו,כי התשובות שניתם יכוונו את קהל השואלים לפיתרון יעל ומהיר. 

במסגרת מוסדנו אנו מציעים קשת רחבה של טיפולים למגוון מחלות העור. ברשותנו אמצעים מתקדמים לאבחון מחלות העור,מניעתן וטיפולן. המבוססים על רקע מדעי וטכנולוגימתקדם. כמו כן מטפלים אנו במגוון בעיות ציפורניים,שיער,ומחלות המועברות בקיום יחסי מין.

הדרמטולוגיה, כענף שהתפתח מהרפואה הפנימית ניצבת איתן בהווה כענף רפואי בפני עצמו בחזית הרפואה,כתחום חלוצי במחקר וטיפול ייחודה הנוסף בין מקצועות הרפואהנובע משילוב הדוק ומתמשך בין כלל הצוות הרפואי,הסיעודי, והפרה רפואי לאורך כל שלבי הטיפול. תהליך זה מיושם באופן מיטבי במרכז הרפואי סוראסקי.

לאחרונה נפתח בבית החולים המרכז המשולב לאסתטיקה המציע את  המגוון הרחב ביותר של טיפולים וניתוחים אסתטייים תחת קורת גג אחת, בסביבה בטוחה ומבוקרת שבין כותלי בית  חולים גדול ומתקדם בישראל.

כל רופאי המרכז הם רופאים בכירים ומומחים בתחום רפואת העור והכירורגיה הפלסטית. ולרשותם עומדות הטכנולוגיות והתשתיות המתקדמות של בית החולים. החומרים המשמשים לטיפול במסגרת המרכז המשולב לאסתטיקה הם בטוחים לשימוש, ומאושרים ע"י משרד הבריאות והFDAהאמריקאי.

יחד איתכם ובשבילכם.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר

המשך >>

לצפיה ב-'נהיה לי כוויות על איבר המין משימוש בורומאל, מה לעשות?'
נהיה לי כוויות על איבר המין משימוש בורומאל, מה לעשות?
16/04/2019 | 09:06
1
32
הופיעו לי קצת יבלות של קונדילומה באיבר המין
הלכתי לרופא עור הוא צרב אותן ונתן לי לשבועיים (פעמיים ביום) למרוח לק ורומאל
א. אני רק יומיים משתמש בזה וזה נראה רע. נהיה לי כתמים שחורים וכמו כוויות.
ב. אם זה היה חד משמעי זמני הכל בסדר. אבל מבדיקה שעשיתי
ראיתי שמאוד לא מומלץ להשתמש עם ורומאל על איבר המין ושזה לא מתאים

אז מה לעשות? להפסיק? להמשיך?
לצפיה ב-'יבלת על פני הפין'
יבלת על פני הפין
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2019 | 10:17
26
היי

אם הופיעה תגובה חמורה לורומאל הייתי ממליץ להפסיק את הטיפול. מוזמן להגיע להיבדק במסגרת מרפאת עור בביה"ח איכילוב. תוכל לקבוע תור בטלפון 03-6973585.
לצפיה ב-'אטופיק '
אטופיק
15/04/2019 | 23:36
2
26
הי, אני סובלת מאטופיק מאז שאני קטנה, ומידי שנה יש לי התפרצויות של פריחה על העור (רגליים ידיים פנים) שנמשכות בדרך כלל שבועיים גג.
 לפני חודשיים (פברואר) החלה התפרצות חריפה ועד עכשיו (אפריל) היא לא הפסיקה לרגע.
אני סובלת מאוד הלכתי לרופא משפחה והוא נתן לי פרדניזון שבדרך כלל עוזר אבל הפעם לא עזר....
באמת אני לא יודעת כבר מה לעשות ומתחילה להילחץ. אזמח לעזרה.
לצפיה ב-'אטופיק דרמטיטיס'
אטופיק דרמטיטיס
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2019 | 10:13
14
היי אורנה,

אני מבין את המצוקה שאת חשה, אטופיק דרמטיטיס יכולה להיות מחלה קשה. מציע לך להיבדק בהקדם האפשרי ע"י רופא עור, קיימים שלל טיפולים אפשריים ובמצבים חריגים אפילו טיפולים במסגרת אשפוז. בינתיים להקפיד על שימון העור בקרם לחות ללא ריח ולהתרחץ בשמן אמבט עם מים פושרים. המון בריאות.
לצפיה ב-'מידע לאטופיק דרמטיטיס'
מידע לאטופיק דרמטיטיס
22/04/2019 | 01:41
11
היי אורנה
יש אתר מידע שמרכז את כל הטיפולים ודרכי התמודדות עם אטופיק דרמטיטיס /אסתמה של העור,  כמובן שזה לא מחליף רופא עור מומחה שצריך לבדוק ולבנות תכנית טיפול ספציפית עבורך.
אבל זה ירחיב לך את הידע בנושא:  https://atopic-d.org/atopicdermatitis-adults/
בהצלחה
לצפיה ב-'כפות רגליים רקובות?'
כפות רגליים רקובות?
15/04/2019 | 21:48
1
34
מאז שאני זוכר את עצמי היה לי ריח מסריח מהרגליים פעם יותר פעם פחות

אני עוד בשנים האחרונות עם נעלי עבודה סגורות והמצב נהיה חמור מיום ליום, יש כמו ריקבון כזה בחלק מכף הרגל, בתקופות שאני לא עובד נראה שהמצב בסדר אבל העור רק משתנה ונהיה קשיח.

מחפש פיתרון לזה, אשמח לרעיונות משחה תרופות או כל דבר.
פדיקור יתפור את זה?

לצפיה ב-'ריח מכפות הרגליים'
ריח מכפות הרגליים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2019 | 10:10
25
היי דניאל,

קיימות סיבות רבות לריח רע מכפות הרגליים- החל מזיהומים פטריתיים דרך זיהום חיידקי או דלקות עור שונות. אתה צריך להיבדק ע"י רופא עור שיתרשם מהבעיה ויציע לך פתרונות אפשריים. מוזמן לקבוע תור למרפאתנו באיכילוב בטלפון 03-6973585. בהצלחה.
לצפיה ב-'מולוסקום - יבלות ויראליות בילדה בת 5 - Verrulyse methionine'
מולוסקום - יבלות ויראליות בילדה בת 5 - Verrulyse methionine
14/04/2019 | 21:08
1
20
שלום רב,
הבת שלי אובחנה כבר לפני מספר חודשים עם יבלות ויראליות (מולוסקום) במספר מוקדים.
נכון לעכשיו אנחנו פשוט מחכים שהזמן יעבור והם ייעלמו, אבל קראתי על תכשיר בשם: Verrulyse methionine שאמור לעזור להאיץ את המעבר של היבלות (לינק:
חיפשתי באינטנרנט אך לא מצאתי כיצד ניתן לרכוש את התרופה / תוסף בארץ. 
אשמח מאוד לעזרה בנושא,
תודה מראש,
מני
לצפיה ב-'מולוסקום'
מולוסקום
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2019 | 10:07
15
היי,

התכשיר המדובר אינו בסל הבריאות, אתה יכול ליצור קשר עם בתי מרקחת פרטיים באזור מגוריך ולשאול האם הם מוכרים אותו. באופן אישי אין לי ניסיון עם טיפול בתכשיר. בהצלחה!
לצפיה ב-'פצעון בתוך הפופיק'
פצעון בתוך הפופיק
16/04/2019 | 00:38
16
כבר די הרבה זמן יש לי פצעון קטן בתוך הפופיק והוא לא עובר מעצמו
איך אפשר להעלים אותו? משחות או אלוורה יעזרו? מותר למרוח שם?
לצפיה ב-'אטופיק ?'
אטופיק ?
15/04/2019 | 23:44
25
היי, אשמח לעזרה דחופה. אני בת 17 וסובלת מאטופיק דרמטיטיס מאז שאני קטנה.
יש לי בכל מעבר עונה התפרצויות חריפות של פריחה בידיים ברגליים ובפנים שנמשכות גג שבועיים. בפברואר התחילה התפרצות של אטופיק שלא מפסיקה עד עכשיו (אפריל) אני סובלת חודשיים ללא הפסקה. הלכתי לרופא משפחה והוא נתן לי פרדניזון ומגוון כדורים אחרים(אהיסטון טלפסט...) שבדרך כלל עוזרות אבל הפעם לא עשו שום דבר.
אני מתחילה מאוד להילחץ וחושבת האם זה בכלל אטופיק. האם לפנות לבית חולים?? אני מאוד מאוד סובלת.

לצפיה ב-'כתם לבן על איבר המין '
כתם לבן על איבר המין
12/04/2019 | 18:47
1
48
רציתי לדעת מה זה ואיך אפשר לטפל בזה?
לצפיה ב-'כתם על פני הפין'
כתם על פני הפין
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2019 | 08:35
28
היי,

כתן לבן על פני הפין יכול להיגרם ממספר סיבות- כמו זיהום פטריתי ומחלות אוטואימוניות (כמו ויטיליגו). ממליץ לפנות לבדיקה של רופא עור. תוכל לקבוע תור במרפאתנו בטלפון 03-6973585
לצפיה ב-'כואב וקשה לי להוציא את הקונדום בגלל שיערות בפין'
כואב וקשה לי להוציא את הקונדום בגלל שיערות בפין
13/04/2019 | 10:30
1
25
היי,
יש לי שיערות בפין. זה אמנם היה קצת ופלומתי כבר לא מעט שנים אבל בשנה האחרונה משום מה נעשה יותר עבר וגדל במקומות שלא היה לפני. כשהלכתי לרופא עור הוא אמר שזה עדיין מצב סביר ושאין כל כך מה לעשות עם זה. לטענתו זה גם לא מוזר שצומחות לי שיערות שם בגיל זה, למרות שכבר מזמן סיימתי גיל התבגרות, אני בן 30 כיום. הבעיה העיקרית שלי, מעבר לצד האסטתי, היא שכאשר אני מנסה להוריד את הקונדום זה ממש קשה וכואב כי השיערות תוקעות את הקונדום וזה ממש כאב שמזכיר תלישת שיערות שם וגם קשה להוציא (בנוסף לכאב עצמו). שאלותיי הן:
1. מה אתה מציע לעשות? האם יש אפשרות להקל על הכאב וקושי הזה כשאני מנסה להוריד את הקונדום?
2. מה בדרך כלל גורם לצמיחת שיערות בפין בסוף שנות ה-20?
3.האם קיצוץ השיערות יכול לעזור או שרק יגרום לשיער עבה יותר ויחמיר את הבעיה?
4. מה לדעתך הפתרון לבעיה הזו?
תודה מראש
לצפיה ב-'שיעור יתר'
שיעור יתר
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2019 | 10:02
23
היי

מבין את הקושי, קצת קשה לי להתייחס בלי בדיקה מסודרת.
לצפיה ב-'לכבוד ד"ר דניאלי יעוץ לגבי דרמטיטסס'
לכבוד ד"ר דניאלי יעוץ לגבי דרמטיטסס
10/04/2019 | 13:35
26
לד"ר דניאל דניאלי שלום רב
הייתי אצל רופא עור ואבחן שיש לי סוג של דלקת עור ממגע בשם דרמטיטסס.
נתן לי מריחת סטרואידם למס ימים וצרבו לי והפסקתי תוך מס ימים.
מאז אני מורח קרם לחות באזור כף היד בין 2-3 פעמים ביום.האם תחושת יובש עקב מים רוח אופיינית לדלקות עור?אמר שאצלי הדלקת מסוג אירטטנטי למה הכוונה?
שאני מורח את הקרם יש מיד תחושת הקלה למספר שעות.אין אקזמה במקום או קילופים.מצד שני יש שלפוחית אדמדמה והמקום לעיתים בנגיעה ממושכת צורב או קצת מגרד.
בבדיקה אצל אותו רופא טען שעקב המצב מגדיר אותו כנכות של בין חמש לעשר אחוז ובעיה תפקודית קבועה למה הכוונה והאם זה אומר שלא אוכל לעבוד?

כמו כן אני רוב היום הולך עם כפפות מסוג ויסקוזה סוג של חבישה רפואית למניעת רגישות לרוח או גשם או מזגן האם זה בסדר או שמומלץ פחות,ומדוע רופא העור המליץ שאעשה בדיקות דם כדי לשלול בעיה אחרת ברקע האם יש קשר?
בברכה רוני
לצפיה ב-'גרד בקרקפת'
גרד בקרקפת
09/04/2019 | 17:27
1
37
דר' דניאל שלום רב, שמי סהר שמש , 31 , מזה כחודש + סובל מגרד בקרקפת עם החמרה בתחושה . מצ"ב תמונה , אודה המון על התייחסותך (ככול שניתן במסגרת זו) , בבקשה,
כול הטוב , בע"ה יתברך.
בברכה,
סהר שמש.
לצפיה ב-'גרד בקרקפת'
גרד בקרקפת
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2019 | 10:03
21
היי

קימות סיבות רבות לגרד בקרקפת, מוזמן להגיע להיבדק במרפאת עור בביה"ח איכילוב. אני לא מתרשם מפתולוגיה ברורה בתמונה ששלחת.
לצפיה ב-'פצע עם שלפוחיות בזרוע'
פצע עם שלפוחיות בזרוע
08/04/2019 | 18:06
1
26
שלום.
היינו בשבת בטיול בדרום באזור ניצנה.
אתמול ראינו אצל הבן שלי בן ה 5 את הסימן שנראה בתמונה.
זה נראה כמו שלפוחיות והוא טוען שזה כואב.
האם זו לישמניה?
תודה
לצפיה ב-'שלפוחית על פני הזרוע'
שלפוחית על פני הזרוע
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2019 | 08:26
20
היי

פחות סביר שמדובר בלישמניה, יכול להיות שמדובר בעקיצה, דלקת עור ממגע, זיהום חייידקי או ויראלי (כמו הרפס). ממליץ לגשת ולהיבדק בצורה מסודרת.
לצפיה ב-'סאבוריה לתינוק'
סאבוריה לתינוק
05/04/2019 | 18:30
1
28
יש לי ברוך ה' תינוק בן חודשיים.יש לו סאבוריה קשה. המליצו לי למרוח שמן זית.עשיתי זאת כמה ימים והיתה הקלה. עכשיו אני חוששת כי שמן זית ושמש לא הולכים יחד. אומנם רוב הזמן הוא בעגלה אך היו מספר פעמים שהנקתי אותו בחוץ. הסאבוריה במצח ובקרקפת. אודה לתשובתך בהקדם.תודה
לצפיה ב-'פריחה בקרקפת ובמצח'
פריחה בקרקפת ובמצח
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2019 | 08:54
31
היי, 
שמן זית אינו טיפול מקובל לסבוריאה. יש צורך לפנות ולהיבדק ע"י רופא ילדים / רופא עור בהקדם. הגלדים הזהובים יכולים להיות סימן לזיהום חיידקי.
לצפיה ב-'הופעה של עשרות נקודות אדומות קטנות על העור'
הופעה של עשרות נקודות אדומות קטנות על העור
06/04/2019 | 12:49
1
31
שלום רב,
בשנה האחרונה הופיעו על גופי עשרות (אולי קרוב למאה) נקודות אדומות (משיעורי בית קצרים שעשיתי מדובר בהמנגיומות סניליות. מיותר לציין כמה זה מגעיל אותי וכמה בא לי להקיא מעצמי ):
רציתי לשאול:
1.האם אתה חושב שיש טעם להוריד אותן (או שזה מאבק סתמי וחסר סיכוי, שלא נאמר יקר) והאם יש מקום שיכול לטפל בכל כך הרבה נקודות (ידוע לי שבקופת חולים אין אישור להוריד יותר משניים במפגש אחד)?
2.האם יש דרך לפחות לעצור את התופעה הנוראית?
3.יש סיכוי שהדבר מעיד על מחלה כלשהי? כי אני רואה שלאנשים לפעמים מופיעה נקודה או שניים אבל בטח לא בכמויות שיש לי ואני די שבור מזה. 
יודה לך מאוד אם תתייחס לשאלה כי אני באמת במצב של כלי שבר. תודה!
לצפיה ב-'נקודות אדומות'
נקודות אדומות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2019 | 08:52
36
היי

לא ניתן לבצע אבחנה ללא בדיקה גופנית יסודית ולקיחת אנמנזה. ממליץ להיבדק ע"י רופא עור שיבצע את האבחנה וימליץ על טיפולים אפשריים. כמובן שלהופעה של מאות נקודות אדומות קיימת אבחנה מבדלת רחבה שלא ניתן לבצע על סמך ד"ר גוגל.
בהצלחה:)
לצפיה ב-'תוצאות ביניים מעבדה מיקולוגית'
תוצאות ביניים מעבדה מיקולוגית
04/04/2019 | 19:33
1
17
אני סובל כבר שנה מנגעים עגולים אדומים ומגרדים בעיקר באיזור המפשעות ובית השחי.
רופא מומחה אחד טוען שכנראה יש לי פסוריאזיס ולכן כדי לאמת את הנתון הזה הוא שלח אותי לעשות ביופסיה עורית באזור הנגוע. תוצאותיה עוד לא הגיעו.

רופא שני טוען שמה שיש לי זה פטריות.. ולכן הוא שלח אותי לעשות בדיקת פטריה במעבדה מיקולוגית.
תוצאות הביניים של הבדיקה הגיעו ובתוצאות כתוב:
"במשטח ישיר נראו קורים". תוצאה סופית של בדיקת המעבדה עוד לא הגיעה

והשאלה:
האם זה שכתוב "במשטח נראו קורים" שולל לחלוטין את הפסוריאזיס?
והאם זה אומר שבודאות מה שיש לי זה פטריה?

לצפיה ב-'פסוריאזיס/ זיהום פטרייתי'
פסוריאזיס/ זיהום פטרייתי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2019 | 08:50
16
היי
נוכחות קורים אכן מחשידה לזיהום פטרייתי, אם כי נדרש להמתין לקבלת תשובת התרבית הסופית (כדי לוודא שלא מדובר בממצא מקרי וצמיחה של פטריה שאין לה משמעות). כמובן שלא ניתן לשלול פסוריאזיס ללא ביופסיה.
ממליץ להמתין לקבלת כלל התשובות ולפנות לרופא העור המטפל שיסכם את הממצאים. בהצלחה.
לצפיה ב-'שיקום שיער קראטין'
שיקום שיער קראטין
02/04/2019 | 23:14
1
19
שלום
רציתי לדעת האם שיקום שיער על ידיי קראטין המאושר על ידיי משרד הבראות יכול גם לגרום לנשירת שיער ?
חייב לציין שיש לי שיער יחסית קצר
לצפיה ב-'קראטין'
קראטין
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2019 | 08:59
14
היי

כל החלקה יכולה לגרום גם לנשירת שיער מעצם היחותה פעולה מכאנית, אישור משרד הבריאות רלוונטי רק לנושא בטיחות השימוש בתכשיר. בהצלחה
לצפיה ב-'שכבה לבנה על הלשון'
שכבה לבנה על הלשון
30/03/2019 | 14:41
2
27
שלום,
לפני כחודשיים סבלתי מקנדידה בנרתיק, באותה התקופה הופיעה לי שכבה לבנה על הלשון. הקנדידה בנרתיק טופלה, אך השכבה הלבנה על הלשון נותרה. 
עשיתי בדיקת Tongue Culture, לא התגלו בה צמיחת שמרים.
האם זו בדיקה מספקת לוודא שזו אכן אינה קנדידה?
אילו בדיקות יכולות להועיל על מנת לאבחן מה זה בדיוק?
ביצעתי בדיקות דם כלליות + למחלות מין ספציפיות, הכל יצא תקין.
אשמח להמלצה לפתור את הבעיה.
תודה!
לצפיה ב-'חיפוי לבן על הלשון'
חיפוי לבן על הלשון
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2019 | 08:52
1
19
היי מאיה,
נשמע שאת צריכה להיבדק ע"י רופא, גם רופא משפחה יוכל לעזור לך בחלק מהמקרים. קיימות שלל סיבות לחיפוי לבן על הלשון, ומשטח שלילי לא שולל בוודאות נוכחות פיטריה.

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
02/04/2019 | 10:17
11
פניתי לפורום לאחר ביקורים אצל רופאת משפחה ורופא עור שהפנו אותי לבצע תרבית ובדיקות דם.
מכיוון שהכל יצא תקין אך השכבה עדיין קיימת, לא בטוחה למי עוד יכולה לפנות. 
לצפיה ב-'פצעים בגב התחתון '
פצעים בגב התחתון
31/03/2019 | 15:24
1
31
שלום,יש לי פצעים אדומים וגדולים לכל אורך הגב התחתון ונמשך עד הבטן. זה מגרד שורף וכואב לי מאוד. אשמח לתשובתך בהקדם.
תודה 

לצפיה ב-'פצעים בגב ובבטן'
פצעים בגב ובבטן
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2019 | 08:54
17
היי שירה, לא ניתן לבצע אבחנה ללא תשאול רפואי מסודר ובדיקה גופנית מלאה, (בכדי להתרשם מפיזור הפריחה, הצורה המורפולוגית שלה וכו).  מציע לך להיבדק ע"י רופא עור בהקדם.
לצפיה ב-'סקביאס'
סקביאס
26/03/2019 | 15:34
1
24
שלום,
בכל מקום שקראתי (CDC, איגוד רופאי העור בארה״ב ועוד כמה מקומות) כתוב שאצל מי שלא נדבק בעבר התסמינים יופיעו בתוך 4-6 שבועות (והיה גם 4-8), ואילו אצל מי שנדבק בעבר הם יופיעו בתוך מקסימום שבוע.
מה שלא ברור לי זה מה קורה אם: נדבקתי, קיבלתי טיפול מונע לפני הופעת התסמינים, ואז מתישהו אני אדבק שוב.
האם שוב מדובר על 4-6 שבועות עד להופעת תסמינים, או שמספיק שנדבקתי בעבר (גם בלי להגיע לתסמינים), כדי לקצר את תקופת ההמתנה לתסמינים למספר ימים?
תודה!
לצפיה ב-'סקביאס'
סקביאס
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2019 | 08:50
9
היי ערן,
פרקי הזמן שציינת הינם בגדר "סדר גודל". ברמת העיקרון בהדבקה ראשונה התסמינים יופיעו לאחר תקופה יחסית ממושכת- עד מספר שבועות מההדבקה. באם חלה הדבקה נוספת מערכת החיסון "מכירה" כבר את הטפיל ולכן התסמינים יופיעו בדרך כלל מוקדם יותר- כעבור מספר ימים. 
ברמת העיקרון בלתי אפשרי להוכיח האם כן/ לא נדבקת אם לא פתחת תסמינים, לכן קצת קשה לחזות ולצפות מה יהיה בעתיד. 
בהצלחה.
לצפיה ב-'הפסקת שימוש במשחות בנזואיל פרוקסיד'
הפסקת שימוש במשחות בנזואיל פרוקסיד
25/03/2019 | 13:08
1
16
שלום, אני בחור בן 27
מזה שנים אני משתמש במשחות המכילות בנזואיל פרוקסיד, תחילה ב"בנזמיצין" ובשנתיים האחרונות ב"בנזק". אני מורח את המשחה באופן קבוע כל בוקר, בעיקר באזור המצח.
שמתי לב שכאשר אני מפסיק לתקופה את המשחה - עשיתי זאת כבר פעמיים מסיבות שונות - המצח שלי נעשה שומני יותר ומתחיל להתמלא בסוג של נקבוביות קטנות שלא רואים אותן כאשר מסתכלים על המצח אבל בבירור ניתן להרגיש אותן.
לאחר מכן, כאשר חזרתי למרוח את המשחה, לקח זמן רב - לדעתי אפילו חודשים - עד שהנקבוביות נעלמו והמצח חזר להיות נקי לחלוטין.
ראשית רציתי לשאול ד"ר:
א) מה הן הנקבוביות האלו, האם אתה מבין על מה מדובר?
ב) שנית, אין לי בעיה למרוח כל יום את המשחה, אבל עד מתי? עברו שנים רבות ואני עדיין מורח אותה, והנה כפי שראית כשניסיתי להפסיק קרתה התופעה הנ"ל - כיצד מפסיקים את השימוש במשחות אלו?
תודה רבה,
מתן
לצפיה ב-'בנזואיל פראוקסיד'
בנזואיל פראוקסיד
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2019 | 08:46
8
היי,

קצת קשה לענות ללא בדיקה גופנית, יכול להיות שמדובר בבלוטות חלב מעט בולטות, או איזשהי תגובה אלרגית לתכשיר. מציע לך לפנות לבדיקה של רופא עור. ברמת העיקרון אין מניעה משימוש ממושך בתכשירים מהמשפחה הזו באם יש בכך צורך. בהצלחה.
לצפיה ב-'רטאוויט 0.05%'
רטאוויט 0.05%
24/03/2019 | 15:14
1
27
שלום רב,
אני משתמש בקרם רטאוויט 0.05%. הבנתי שלא רצוי לעבור טיפול פנים (מזוטרפיה) בזמן השימוש במשחה.
כמה זמן לפני טיפול פנים כדאי שאפסיק את השימוש ברטאוויט?

תודה רבה
לצפיה ב-'רטאוויט'
רטאוויט
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2019 | 08:57
8
היי שירה,

קיימות גישות שונות בספרות. ברמת העיקרון הייתי ממליץ להימנע מטיפולי מזותרפיה שישה חודשים מהשלמת הטיפול. אחרי הכל מדובר בטיפול אסטטי, ולא נשמע לי סביר להסתכן בסיבוך שעלול לגרום לבעייה אסטטית חדשה.

בהצלחה.

מנהל/ת הפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל פורום רפואת עור

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו