לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
55645,564 עוקבים אודות עסקים

פורום פיתוח אפליקציות ל iPhone

ברוכים הבאים לפורום פיתוח אפליקציות לאיפון ואיפוד טאצ' !

פורום זה מיועד לאנשים שהתחילו לפתח או כאלו שרוצים לפצוח בהרפתקאת הפיתוח לאיפון.
בנוסף, הפורום מיועד גם לאלה שאינם מתמצאים בתהליך העלאת התוכנה לחנות האפליקציות של אפל!

שפת הפיתוח עליה נדבר בפורום הינה Objective-C שלמעשה מאוד מזכירה את שפת C עם מספר יכולות נוספות שמזכירות אף את שפת ++C .
בנוסף, נדבר כמובן גם על הפלטפורמה היחודית שאפל מספקת לנו X-Code.

הפורום נועד לספק צורך הולך וגובר של מפתחים לקבל תשובות ענייניות, מקצועיות וכל זאת באוירה ידידותית!
אני חושב שלא צריך להרחיב בנושא ההיסחפות העולמית לתחום הסלולר ובפרט לשוק האיפון.

אני מאמין, שכל אחד בעל רקע כלשהו בתכנות יוכל להתחיל ולפתח אפליקציות.

בפורום נעסוק גם בסוגיות השונות ובדילמות שלפני העלאת האפליקציה לחנות של אפל.

זה הזמן להתחיל לפתח בעולם המק !

כמה כללי התנהגות:
אנא הקפידו לשרשר הודעות. הפורום עלול להיות עמוס בהודעות, וכל הודעה חדשה תדחוק הודעה אחרת לדף הקודם.
אין לפרסם בפורום הודעות פירסומיות יימחקו. בשביל זה קיים לוח המודעות.
  אין אפשרות לפרסם/לבקש קודים מוכנים אלא באישור מיוחד.
אין לפרסם משרות עבודה או דרושים לשם כך קיים לוח המודעות.
 יש לשמור על שפה נאותה. גם אמירת   היא לא פשע
 אין לפרסם מידע שאינו חוקי כגון: התקנות הקינטוש, פריצות, אתרים לא חוקיים וכו'. 

מנהל הפורום אינו אחראי למידע שאינו חוקי שיפורסם ע"י הגולשים ובהימצא מידע שכזה ימחק מידית ויטופל נקודתית.

וכמובן שכולכם מוזמנים לצפות באתר המפתחים http://www.guy-apps.com 

אודות הפורום פיתוח אפליקציות ל iPhone

ברוכים הבאים לפורום פיתוח אפליקציות לאיפון ואיפוד טאצ' !

פורום זה מיועד לאנשים שהתחילו לפתח או כאלו שרוצים לפצוח בהרפתקאת הפיתוח לאיפון.
בנוסף, הפורום מיועד גם לאלה שאינם מתמצאים בתהליך העלאת התוכנה לחנות האפליקציות של אפל!

שפת הפיתוח עליה נדבר בפורום הינה Objective-C שלמעשה מאוד מזכירה את שפת C עם מספר יכולות נוספות שמזכירות אף את שפת ++C .
בנוסף, נדבר כמובן גם על הפלטפורמה היחודית שאפל מספקת לנו X-Code.

הפורום נועד לספק צורך הולך וגובר של מפתחים לקבל תשובות ענייניות, מקצועיות וכל זאת באוירה ידידותית!
אני חושב שלא צריך להרחיב בנושא ההיסחפות העולמית לתחום הסלולר ובפרט לשוק האיפון.

אני מאמין, שכל אחד בעל רקע כלשהו בתכנות יוכל להתחיל ולפתח אפליקציות.

בפורום נעסוק גם בסוגיות השונות ובדילמות שלפני העלאת האפליקציה לחנות של אפל.

זה הזמן להתחיל לפתח בעולם המק !

כמה כללי התנהגות:
אנא הקפידו לשרשר הודעות. הפורום עלול להיות עמוס בהודעות, וכל הודעה חדשה תדחוק הודעה אחרת לדף הקודם.
אין לפרסם בפורום הודעות פירסומיות יימחקו. בשביל זה קיים לוח המודעות.
  אין אפשרות לפרסם/לבקש קודים מוכנים אלא באישור מיוחד.
אין לפרסם משרות עבודה או דרושים לשם כך קיים לוח המודעות.
 יש לשמור על שפה נאותה. גם אמירת   היא לא פשע
 אין לפרסם מידע שאינו חוקי כגון: התקנות הקינטוש, פריצות, אתרים לא חוקיים וכו'. 

מנהל הפורום אינו אחראי למידע שאינו חוקי שיפורסם ע"י הגולשים ובהימצא מידע שכזה ימחק מידית ויטופל נקודתית.

וכמובן שכולכם מוזמנים לצפות באתר המפתחים http://www.guy-apps.com 
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'האם ניתן לפתח אפליקציה שכזאת?'
האם ניתן לפתח אפליקציה שכזאת?
14/10/2012 | 03:25
197
שלום
אני מדריך טיולים, בעיקר ברחבי צרפת.
ברצוני לדעת האם יש אפשרות לפתח אפליקציה, שתחשב מסלול טיול לפי תחומי עניין.
לדוגמא, אם אני מתעניין באמנות, אז אכניס אל תוך האפליקציה את האמנים שאני אוהב והאפליקציה תראה לי את המסלול המהיר ביותר, מרגע הכניסה לעיר. או אם לדוגמא אני רוצה לדעת על אמן ספציפי, אני רוצה שהוא יתן לי את המיקום המדוייק שלו.
מה שבעצם אני רוצה לשייך אירועים מסוימים, לנקודות ציון מסוימות. שמטיילים יוכלו למצוא מקומות בהם הם מעוניינים, לפי הנושא ולא לפי הכתובת.
לצפיה ב-'אפליקציה'
אפליקציה
07/09/2012 | 16:49
107
איך אני יודע שהרעיון לאפליקציה היא מוצלחת למי אני אמור לפנות תודה מראש :)
לצפיה ב-'חיפוש מפתח אפליקציות לאיפון'
חיפוש מפתח אפליקציות לאיפון
19/06/2012 | 19:49
207
שלום אני מחפש מפתח אפליקציות לאיי פון עצמאי חשוב מאוד לא לחברות! לפיתוח אפליקציית שעון מעורר
לצפיה ב-'ולפעמים, ההצגה נגמרת, כיבוי אורות.. אבל ...!'
ולפעמים, ההצגה נגמרת, כיבוי אורות.. אבל ...!
19/10/2010 | 18:53
1
196
אנחנו עוברים לקומונה ...
קצת מעצבן שסוגרים לנו כאן, אבל אין מה לעשות אנחנו מעטים מדי והם רבים :)

צר לי, זאת מפאת חוסר פעילו ותו לו.

אז זה הולך ככה ...
הקישור לקומונה : http://communa.tapuz.co.il/iDeviceDev

תמיד תוכלו לכתוב לי במייל: guy@iknowplus.com
ותוכלו לקשקש איתי באתר שלי: guy-apps.com
ומי שרוצה טלפון שלי יוכל לדבר איתי במסרים הפרטיים כאן בתפוז :)

אנחנו נעשה שם דברים יותר נחמדים מכאן זה בטוח !
הפוטנציאל (הלא רשמי) גבוה יותר כשניהיה שם ...

לכן, אנחנו נוכל ל**** ול*** ובמיוחד **** ובכלל אתם יודעים שאלו דברים שלא נהגתי לאשר עד כה ... !!

שיהיה בהצלחה לכולם !

ומי יודע אולי נחזור יום אחד לפורום משלנו בגאון :)
לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
20/10/2010 | 18:59
89
עקב רמת פעילות נמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב הזה.

אנו מודים לguyiphone על הניהול המוצלח והמסור, ומאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו.
אנו מודים גם לכם, הגולשים, על שהפכתם את הפורום לקהילה נעימה ומזמינה.

המשך גלישה מהנה ב אנשים
לצפיה ב-'אפשר לקבל מידע על התהליך להיות מפתח מהארץ?'
אפשר לקבל מידע על התהליך להיות מפתח מהארץ?
20/10/2010 | 08:04
93
שלום רב
בתור מפתח עצמאי שרוצה להרשם ולהיות מפתח באיפון
מתוך הנסיון שלכם מה הפרוצדורה ומה החלקים הבעיתיים בלהיות מפתח ?
מה התהליך להרשם ? וממה צריך להזהר ולשים לב במיוחד ?
האם אני חייב להיות עסק עם חשבוניות וכ"ו ?
תודה רבה לעוזרים

לצפיה ב-'בעיה ב-UIScrollView'
בעיה ב-UIScrollView
16/10/2010 | 01:56
8
98
כידוע, ל-UIScrollView יש תכונה הנקראת ContentSize המייצגת את הגודל של השטח בתוך ה-FRAME.
עד כאן העניין ברור לי.
אז יש לי שטח פנימי, שהוא ברוחב ה-FRAME של View עצמו, והגובה שלו גבוה יותר, ושם יש את הגלילה. כלומר, אין גלילה לרוחב (בגלל שהרוחב שווה), אבל יש גלילה לגובה.

כאשר אני משנה את האוריינטציה של המכשיר, הרוחב של ה-View קטן לי (זה בסדר, זה בתיכנון), אבל השטח הפנימי נשאר באותו הגודל.
במצב הזה יש לי גלילה די מכוערת וקטנה לרוחב.
לא הצלחתי למצוא איך מטפלים בבעיה הזאת.
יש למישהו פתרון לזה?
לצפיה ב-'יש פתרון !'
יש פתרון !
17/10/2010 | 17:34
7
38
תוכל לזהות את הרגע בו המכשיר משנה אורינטציה ומשם (בפונקציה) תוכל לשנות את גודל ההשטח הפנימי, גם של ה- View וגם של Content area...

בהצלחה !
לצפיה ב-'קודם כל תודה,'
קודם כל תודה,
17/10/2010 | 17:52
6
22
לפתרון הזה הגעתי כבר...
חשבתי שיש משהו יותר אלגנטי, איזו הגדרה או משהו כזה.
נראה לי טבעי שיהיה כזה דבר בinterface builder,
לצפיה ב-'אז זהו שלא ממש ...'
אז זהו שלא ממש ...
17/10/2010 | 18:02
5
14
ואתה יכול להיות בטוח שאתה לא הראשון שנתקל בבעיות מהסוג הזה...

אם תעבור לפיתוח על 4.2 בסביבה האחודה, תוכל למצא שם הגדרות מעניינות...
לצפיה ב-'אני עובד על 4.2'
אני עובד על 4.2
17/10/2010 | 18:15
4
19
על אייפד.
יש שם משהו מעניין בשבילי? :)
לצפיה ב-'יש הרבה דברים נחמדים ...'
יש הרבה דברים נחמדים ...
17/10/2010 | 18:30
3
19
הצרה היא שהולכים לסגור את הפורום הזה ...
ואני כרגע עובד על הקומונה המקבילה לפורום הזה,
נראה איך ילך :)

אז אני מתאר לעצמי שנתראה שם.

אפרסם את הפרטים בהמשך ...
לצפיה ב-'אפשר לדעת למה הולכים לסגור אותו?'
אפשר לדעת למה הולכים לסגור אותו?
18/10/2010 | 09:14
2
13
חוסר פעילות? משהו אחר?
לצפיה ב-'חוסר פעילות ותו לו. חבל לא?!'
חוסר פעילות ותו לו. חבל לא?!
18/10/2010 | 10:39
1
26
לצפיה ב-'חבל מאוד..'
חבל מאוד..
18/10/2010 | 17:43
15
תפוז סגרו גם את פורום "מדעי המחשב" לפני כמה שנים בגלל איזה ריב טיפשי עם המנהל וזה ממש ביאס.. מה יהיה עם תפוז האלה..
לצפיה ב-' פורומים חדשים ב- '
פורומים חדשים ב-
17/10/2010 | 16:37
23

המשפחה המצויירת הכי מופרעת על מסך הטלוויזיה שלכם מקבלת בית חם. בואו לדבר על פיטר, לויס, כריס, מג, סטואי ושאר הדמויות בפורום איש משפחה
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

תכנית הסאטירה מבית רשת  בהשתתפות ליאור שליין, אורנה בנאי וגורי אלפי מגיעה לתפוז. בואו לקבל דוח שבועי קצת אחר על מצב האומה בפורום
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מוכנים לשעשועון החדש של קשת, בהנחיית ארז טל? פורום אל תפילו את המיליון מזמין אתכם להכנס לאקשן הטלוויזיוני

אליל הבנות הגיע לתפוז! הכנסו לפורום ג'סטין ביבר, כוכב הנוער הכי חם, כדי להתעדכן ולעדכן

בואו לקבל תמיכה ועזרה בעברית לקהילת האמנים, המעצבים והיוצרים הישראלים בתחום של עבודות יד, חומרי גלם ליצירה ווינטאג' בפורום החדש אטסי ישראל ETSY
לצפיה ב-'איך בונים אתר מותאם לאייפון ולסלולר בכלל'
איך בונים אתר מותאם לאייפון ולסלולר בכלל
16/10/2010 | 16:47
1
147
חיפשתי בכל האינטרנט אין כלום בעניין
אולי תוכלו לעזור לי
אני רוצה שהאתר שלי יהיה מותאם לאייפון...
האם עושים זאת עם HTML רגיל או שיש פטנט אחר?

איך אפשר לראות קוד מקור של אתר מותאם לאייפון?

תודה מראש
ברק
לצפיה ב-'אין פה שום פטנטים, אבל יש מגבלות.'
אין פה שום פטנטים, אבל יש מגבלות.
16/10/2010 | 17:45
80
ראשית, כדי שאתר יראה כמו שצריך במכשירים ניידים המופעלים ע"י iOS או Android הוא חייב להבנות לפי התקן (W3C) ולא להכיל כל מיני תוספות ל-IE בלבד והתחכמויות אחרות.
כמו כן, יש להימנע משימוש ב-Flash, Silverlight ויצורים דומים.

שנית, בזמן העיצוב, יש לקחת בחשבון את גודל המסך של המכשירים ואת האוריינטציה האנכית שלו.
אומנם הדפדפנים במכשירים האלה יכולים להראות אתרים עם כל עיצוב, אבל זה יהיה יותר נוח למשתמשים אם לא יהיה צורך להשתמש בזום ולהזיז יותר מידי את עמודי האתר לצדדים.

בכל מקרה, כאן בתפוז יש פורום בוני אתרים, ואני ממליץ לך להתייעץ שם.
בהצלחה!
לצפיה ב-' פורומים חדשים ב- '
פורומים חדשים ב-
10/10/2010 | 18:38
10

לרגל עליית העונה החמישית של הסדרה המספרת את קורותיו של הרוצח הסדרתי הכי אהוב בטלוויזיה, בואו להתמכר לפורום דקסטר

לספין לדרמת הנעורים המיתולוגית "בוורלי הילס 90210" נפתח פורום חדש. בואו לדבר על משפחת וילסון, מלכת השכבה ועל החבר'ה הטובים בתיכון "ווסט בוורלי" בפורום 90210

הגילוי שאת נמשכת לנשים, למרות שאת רעיה ואמא החיה חיי משפחה למופת - אינו עניין פשוט. הפחד לספר ולדבר על הנושא מעיק עוד יותר. פורום לסביות (בארון) נשואות לגבר פותח את שעריו ומזמין אתכן למצוא אוזן קשבת וקהילה תומכת

מי יהיה הטבח החובב שיתגלה כמאסטר שף? ארבעה שופטים, עשרות מתכונים טעימים ורק כוכב אחד יקבל את התואר מאסטר שף. בואו לגלות מי זה יהיה בפורום הרשמי החדש לתכנית
לצפיה ב-'האם יש פריצה לאיפון 4 עם הקושחה החדשה ?!@#'
האם יש פריצה לאיפון 4 עם הקושחה החדשה ?!@#
07/10/2010 | 10:43
8
15
נראה איטם מרעיש משהו ...

אבל כל מה שרציתי הוא להעלות לדיון את הצורך בפרסום אפליקציות שלא אושרו ע"י אפל,
זאת ע"י שימוש באותם גופים כגון: Cydia, installous וכו' ...

האם המשתמשים פועלים נכון כשהם פורצים מכשיר ומאבדים את הביטוח עליו או משלמים מאות שקלים כדי לעשות זאת?

מה התועלות היחודיות שיש לאתרי פרסום אפליקציות פירטיות?

האם אנחנו המפתחים ה"כשרים" בסכנה מעובדה זו?
לצפיה ב-'דעה:'
דעה:
08/10/2010 | 10:16
2
5
ראשית, למען גילוי נאות אציין שאיני מפתח לאייפון, ואיני בעל אייפון, אבל אני כן מפתח לפלטפורמות embedded אחרות.

ודעתי בעניין היא, שהמדיניות של Apple היא סכנה הרבה יותר גדולה למפתחים ה"כשרים" ממה ש"פירטיות" תוכנה אי פעם היית או אי פעם תהיה.
פירטיות לא יכולה לחסל את שוק התוכנה משום שהיא פוגעת רק במודל עסקים אחד מיושן: מכירת עותקים.

היום, יש בעולם מספר חברות ענק שחלקן אף תאגידים בין לאומיים, שמעסיקות עשרות אלפי מפתחים וגורפות רווחי ענק בתחום התוכנה למרות שמעולם לא מכרו ולו עותק אחד של תוכנה.
למעשה, חלקן נותנות את התוכנות שלהן בחינם לכול דורש, וחלקן לא מפיצות תוכנות כלל.
אני בטוח שאני לא צריך לתת כאן רשימה כי כל מפתח מכיר את השחקניות הבחירות בתחום.

מבחינתי, זה מוכיח דבר אחד - עדין האינטרנט פשוט דורש לעבוד בצורה שונה. עבודה נכונה ולא חוקים ונעילות היא שתשמיד את תופעת הפירטיות אחת ולתמיד ותשמור על פרנסה של מפתחים.

מה ש-Apple עושה לאומת זאת, ומה ש-Intel מאיימת לעשות עם שבב חדש שהיא מפתחת עבור פלטפורמת PC שיאפשר רק לתוכנות בעלות חתימה קריפטוגרפית מיוחדת לרוץ עשוי להשאיר את כולנו ברחוב רעבים ללחם.

מדובר למעשה בחיסול תחרות - רק החברה שלה יש מפתחות לפלטפורמה תקבע מי יכול לפתח, מה הוא יכול לפתח, וכמה הוא יכול להרוויח מהפיתוח.
יותר גרועה - Apple קובעת למפתח איך להתנהג מול משתמש ולא לטובה.

הנה דוגמה: ישנו משחק מצוין בקוד פתוח שנקרא The Battle of Wesnoth. מדובר במשחק אסטרטגיה בתורות מאוד מושקע.
מפתח אחד עשה לו Port ל-iPHone ו-iPad. הוא הצליח להכניס את המשחק לחנות תמורת 5$ והעביר חלק מהכסף שהרוויח למפתחי הפרויקט האחרים כדי לתמוך בפיתוח שלהם.

על פניו, נשמע שכולם מרוויחים - המשתמשים יכולים לשחק במשחק האהוב עליהם על המכשיר האהוב עליהם בעוד שהמפתחים מרוויחים קצת כסף.
אבל אז התגלתה בעיה: תנאי השימוש של החנות מפרים את רישיון המשחק שהוא GPL. רישיון זה אומר שכל מי שמקבל עותק תוכנה יכול ליצור כמה עותקים שהוא רוצה ולהפיץ אותם הלא.
אומנם מותר לך כמפתח לדרוש כסף תמורת עותק תוכנת GPL, אבל אסור לך למנוע ממי שרכש את העותק להפיץ אותו הלאה (אלא אם אתה בעל הזכויות המקורי ויכול לשים רישיון אחר על התוכנה).

תנאי השימוש של החנות מוסיפים לכל רישיון, בלי שלמפתח תהיה שליטה על כך, סעיף הגבלה נוסף שאוסר על הפצת התוכנה. סעיף זה נוגד את רישיון ה-GPL וזה ואמר שלמעשה לא ניתן להפיץ יישומים ברישיון GPL דרך החנות של Apple.
הוויכוח בין קהילת המפתחים של Wesnoth עדיין נמשך.
חלקם, מאוד רוצים לראות את המשחק על ה-iPhone, אבל חלקם טרחו לכתוב את הקוד בידיעה שהוא יהיה חופשי ולא מוכנים להתפשר על העקרונות שלהם.

בינתיים המשתמשים מפסידים, המפתחים מספידים ואפילו Apple מפסידה עמלה.

וזה רק קצה הקרחון!
מה שהפך מחשבים אישיים לייחודיים כ"כ והצמיח תעשיית תוכנה ענקית הוא העובדה שמחשב הוא מכונה כללית שיכולה לעשות כל דבר מלשחק משחק עד להטיס מטוס.
עד היום לא קם גוף אחד שיחליט מה ולמי מותר לעשות עם מחשב וכך קיבלנו חידושים כמו אינטרנט, משחקי תלת ממד, מסרים מידיים, תוכנות דוא"ל, VOIP ורשתות חברתיות.

זה נכון שיש המון אפליקציות ל-iPhone, אבל בוא נודה בזה - רובן משחקים פשוטים ותוכנות אינפורמטיביות שפשוט מציגות בצורה קצת יותר נוחה מידע שבמחשב רגיל היה ניתן לראות דרך דפדפן.
ברגע שמישהו ניסה להכניס תוכנה קצת מעניינת כמו "מד קרינה" או ברגע ש-google רצתה לשחרר את שרותי google voice שלה, או ברגע שמפתח הציעה תוכנת teathering הם כולם קיבלו בעיטה בתחת.

הפסד למפתחים, הפסד למשתמשים וסכנה לעתיד התעשייה.
לדעתי, מה ש-Apple עשתה צריך להיות לא חוקי. אסור לחברה אחת להפריעה לעסקים של חברות ואנשים אחרים רק בגלל שהיא יצרנית הפלטפורמה.
למעשה, כבר התחילו חקירות נגדה בעניין וזה מה שגרם לה (לפי פרשנים רבים) להתקפל בנושא כלי פיתוח אחרים כולל Flash.

אגב, ממה שהבנתי מחברי שמשתמשים ב-iPhone, תוכנות לגיטימיות ונחוצות רבות כגון Waze ו-Fring התחילו את דרכן ב-Cydia ורק לאחר מאמץ רב הצליחו להיכנס לחנות הרשמית.

האם לדעתך יש משהו לא "כשר" בתוכנות האלה או המפתחים שלהן? האם לדעתך יש הגיון בהערמת עליהם קשיים ולמנועה תוכנות אלה ממשתמשים?

לדעתי, זה שהמחוקק האמריקאי קבע שפריצה למכשיר היא חוקית לא מספיק.
צריך להיות חוק שאומר שכל אמצעי אלקטרוני או פיזי שמונע ממשתמשים שימוש חוקי במכשיר שרכשו או פוגע בתחרות הוגנת מצד חברות ומפתחים אחרים אסור בתכלית האיסור.

כבר יש חוק נגד מונופולים, וכנראה צריך לעדכן אותו למאה ה-21.
לצפיה ב-'ולדעתי'
ולדעתי
13/10/2010 | 15:08
1
4
כאחד שעוסק בפיתוח ומנהל אותו על מספר פלטפורמות ובנוסף גם מפתח לאיפון ושאר יצורים, ארצה להוסיף ולהגיב ...

אני חושב שנכון ומומלץ (ולא לשם הויכוח) לקיים מערך הגנתי ומשוכלל המונע את הפריצה וההפצה של תוכנות מוגנות, כמדיניות.
אני לא חושב שתכניתנים יהיו רעבים לפת לחם מפני שהתחרות רק תגבר!
שים לב, תהיה יותר דרישה לתוכנות זולות וב"תפירה" אישית לארגונים קטנים - מפני שאלו לא יוכלו לעמוד בהוצאות הגדולות של הרשיונות.
ונחש מי ירוויח, כן כן, אתה, אני ושאר חברינו התכניתנים ונהלי הפרויקטים ...

להזכירך, המונופול (התחרותי יש לציין) ששלט בשוק המחשבים האישיים עד אתמול בערך היתה חברת X, היו תביעות וניסיונות להפיל אותם (עד היום) ולא מצליחים להוריד אותם מהמדפים - מפני שיש להם מוצר עובד בשוק מזה 20 שנה בערך, לכן זה לא בכדי.
אז אני לא אומר שצריך לחזור לימים שבהם לא יכלת לקנות מחשב ולהשתמש בו ללא מערכת ההפעלה היחידה, אני בטוח שאתה יודע על איזו אני מדבר (אפילו בדוס הם שלטו).

אפל נותנת לך את האופציה ולא מאלצת אותך, אדרבה, אם אתה ממש לא רוצה להעיף את חלונות, אזי גם לכך יש פתרונות ואפילו יעילים (פרללס לדוגמא).

אפל לא מפסידה דבר ואפילו די שומרת עצמה מהפסדי ענק (דבר שלא מנעו בשנותיה הראשונות) ואני אסביר,
ברגע שאתה מאפשר פיתוח אפליקציות לכל דכפין, אזי שאתה מרגע זה חשוף לתחלואות בעייתיות , כגון: ניהול זיכרון, ניהול משאבים, בעיות חומרה, תאימות וכו'.
אז נכון, תמיד נוכל לומר שהמשתמש, זה שהתקין, אחראי להתקנות של עצמו. אז זהו שלא!
החברה אחראית למוצר האיכותי אותו היא מוציאה לשוק ולא רוצה לדעת/לחשוב שמסתובבים להם מכשירים בעולם שנתקעים אחרי השיחה הראשונה, לדוגמא, רק משום שהפעילו איזו אפליקציה שמנסה להקליט את השיחה ולזהות את הדוברים בה ... (רעיון טוב לא?)

ההשקפה הזו, של מוצר איכותי ללא פשרות מגיעה עד לפתחם של התכניתנים ומאלצת אותם לשלם סכום, לחתום על הסכם, ולקבל מרות חוקי החברה ולבסוף להיות מוגנים בזכויות (יותר חובות יש לציין).

אני מודה שעם הזמן אני רואה יותר ויותר משחקים מטופשים וחלקם אפילו לא מובנים, ויש שיגידו שיש לי חלק בעניין זה ... (אחת האפלקציות שלי מסובבת בקבוק... טיפשי אבל מוכר).

בהקשר זה, אין סכנה לעתיד התעשייה, אלו אמירות של אנשים שלא מכירים את השוק (סליחה) וההתפתחויות העסקיות בו. יש צורך עז להקים מערך הגנתי חזק ובריא. כמובן, שיש גם לקחת בחשבון שאותה חומה שתיבנה, תיפול ושוב יהיה צורך לעשות חשיבה מחדש.

אפל לא הפריעה/מנעה ל/מאף חברה/צרכן ואף קוראת כל הזמן למפתחים חדשים לפתח עבורה כחלק מתכנית הפיתוח המפורסמת לכל ברשת. נכון שישנן "בעיות" עם חברות מסויימות, אבל אני מאמין שהזמן יעשה את שלו. במיוחד לאור השינוי החיובי במגמות הצריכה הפרטית של האינטרנט.

אותן תוכנות שהחלו דרכן בפירסום פירטי התבררו כלא "כשרות" מכיוון שהן "נגעו"/"התעסקו" בתכונות/פוקציות שלא היו אמורים לגעת ע"פ הסכם הפיתוח החתום (waze - רצתה להיות ברקע בעוד שמערכת ההפעלה "כאילו" לא תמכה בזה, כנ"ל Fring)..

החוק נגד מונופול מאוד ברור ודי מעודכן למאה זו, פשוט לא ניתן לעשות הרבה עם חברה שלא מוגדרת כמונופול מראש, אלא רק לדעתם של יחידים.

מצטער אם נשמעתי כמי שמסנגר על אפל בצורה זו או אחרת, אבל אני מדי יום מנהל פיתוח ומפתח בעצמי על  VS המעודכן ביותר ואני עדיין רואה דברים שצריכים להשתפר ולזוז, להתקדם בקיצור.
ואני אומר שלכולנו יש עוד מה ללמוד בהקשר זה ...

בהצלחה !
ותודה התגובה !
לצפיה ב-'בינתיים בית משפט פסק שלמרות הכל, הפריצה '
בינתיים בית משפט פסק שלמרות הכל, הפריצה
14/10/2010 | 10:26
14
לגיטימית.
מקווה שבהמשך יאסר על אפל לחסום את הגישה ולנהוג פטרונות, בי , שרכשתי את המכשיר כדת וכדן, שילשלתי לכיסם לא מעט מה שקרוי בעברית של האקדמיה ללשון "ג'ובות" ואני מעוניינת להתקין משהו אחר.

ישנו דבר הקשור לחוזים אחידים וקרוי "חוזה מקפח".
אינני עורכת דין אך נראה לי שהחוזה של אפל עם המפתחים הוא חוזה אחיד, שיש בו יותר מטעם לפגם.
לצפיה ב-'רק שאני אבין-'
רק שאני אבין-
14/10/2010 | 10:09
3
4
מה בדיוק הקשר בין ישומים בסיידיה לישומים פירטיים?!
זה שאפל -ירום-הןודה לא שמה חותמת כשרות ?...

זה בערך כמו שתאמר שמה שאין עליו הכשר בד"ץ הוא גנוב או אינו ראוי למאכל אדם.
לצפיה ב-'זו אסכולה אחת מני רבות ...'
זו אסכולה אחת מני רבות ...
14/10/2010 | 10:41
2
3
ניתן לראות את אותו נושא השנוי במחלוקת מכמה זויות שונות, ושלך אחת מהן.
נכון, לא כל ה"טמא" הוא גנוב, וגם לא דיברתי על סידיה ספיציפית, אלא באופן כללי (סידיה היתה רק דוגמא למוסד הפצה ללא משטר ברור, או לפחות ליברלי מדי).

אבל כעיקרון, האם תסכימי איתי שברגע שאת מתקינה אפליקציות פרוצות דינן כדין גניבה ?
מפני ש- JB מאפשר את זה כחלק מעניין של הפריצה.

ונראה לי שבנקודה זו אסכם את הנושא,
אין סיבה תכניתן ישקיע מאות שעות פיתוח ואז יבוא איזה ילד ויחליט שזה ממש מגניב לפרוץ את האפליקציה ולפרסם אותה ברשת.
לא בטוח שאת מצדדת במעשים שכאלה, אני צודק?

למרות שאצל רוב האנשים שאני מכיר תוכלי למצא אפליקציות פירטיות (כן, אני חוזר לביטוי הזה) אחרי שעשו JB.
אני כבר עייפתי מלהגן את עולם הפיתוח, ויש שיגידו שלא הייתי צריך להיכנס לזה ...
בשלב זה אני חושב שכל תכניתן צריך למצא לעצמו את ההגנה הטובה לו ולבחון את האינטרסים שלו מחדש בכל אפליקציה מפאת סיכון שזו תיפרץ מחר.

*נכון, לא דיברתי על אותן אפליקציות שלא אושרו באפל, ובכ"ז רוצים להוצאה לאור. על מקרים אלה כבר דיברתי בתגובתי הקודמת.
לצפיה ב-'אתה שוב מערבב דבריםן.'
אתה שוב מערבב דבריםן.
14/10/2010 | 11:21
1
2
תסכים איתי שברגע שקנית סכין כמו אלו המשמשות בקצביה, אתה רוצח? (כי אנשים נדקרו ונרצחו עם סכינים כאלו).
לא תסכים? סתם רצית לחתוך בשר אצלך במטבח המשוכלל והמאובזר שלך?

אתה צודק.

אז הסיבות לביצוע JB הן רבות - שימוש בטלפון שאינו SIM FREE, התקנת תוכנות שאתה מכנה (לא ברור למה!!!) "טמאות" וכד'.
יש לי מכשיר פרוץ שאין עליו שום תוכנה פירטית.
לעומת זאת יש עליו את SBSettings הנהדרת מהסיידיה והוא אינו SIM FREE , לכן יש לפורצו.

רק לידיעתך, JB בלבד אינו מספיק על מנת להתקין תוכנות פרוצות לאייפון.
לא מתכוונת להיכנס לזה (ואינני תומכת בכך ) אבל רק שתדע...

בנוגע לדבריך:
"סידיה היתה רק דוגמא למוסד הפצה ללא משטר ברור, או לפחות ליברלי מדי"
אמור-נא, אנו חיים לדעתך ברוסיה הסובייטית, בה היה צריך "מוסד הפצה עם משטר ברור"?
לצפיה ב-'בעיקרון אני מסכים איתך ...'
בעיקרון אני מסכים איתך ...
14/10/2010 | 12:28
3
סכין לא סכין, אבל המטבח אכן משוכלל :)

כוונתי ל"טמא" = "לא כשר"

את יחידה סגולה, מכשיר פרוץ ללא אפליקציה פרוצה אחת, כל הכבוד.
ואני יודע שע"מ להתקין תוכנה פרוצה יש לבצע מספר פעולות מקדימות ... (BTDT)

סובייטי/קומוניסטי באמת לא היתה הכוונה, אבל כן ליצור אחידות וסטנדרטיזציה (תקן) לכל מה שקשור בפיתוח תוכנה ...
(אגב דבר שמקובל בכל העולם, אחרת לא היינו יכולים לקיים את מה שנקרה ממשק בין חומרות/תוכנות/טכנולוגיות/אנשים/ארגונים וכו')

ויקי: תקן (סטנדרט בלעז) הוא מפרט או שיטה מקובלים, ואף במקרים מסוימים מחייבים, ליישום בתחום מסוים.
1. קביעת נורמת ייצור להבטחת רמת שימוש בטוחה במוצר.
2. קביעת נורמה לביצוע שיבטיח מוצר איכותי ופונקציונלי (התואם את ייעודו השימושי).
3. קביעת תצורה אחידה לנוחות המשתמשים אשר משתמשים במוצר שיוצר על ידי יצרנים שונים.
4. קביעת ממשק יעיל לצורך תאימות בין יצרנים לאחר פיתוח של טכנולוגיות חדשות.
בדרך כלל נקבעים סימנים מוסכמים לתקן שהטבעתם מעידה על היותו של המוצר או השרות תואם את התקן -> הלוגו "Available on the App Store" עונה על כך.

לא תסכימי איתי שצריך קו מנחה ברור ומסודר ?

* דבר חשוב נוסף, אם הפורצים והמשתמשים למניהם כ"כ רוצים יכולות כאלה ואחרות (שלא הוגדרו ע"י החברה המפיצה), למה פשוט לא לקנות מכשיר אחר? עם מערכת הפעלה אחרת? למה להתעקש לקנות משהו ולשנות אותו. ישנה מדיניות של חברה (אפרופו תקן),
כך היא החליטה ונתנה לך את שיקול הדעת באם לקנות את מוצריה או לאו.
לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
14/10/2010 | 20:05
2
עמדתי לכתוב תגובה מפורטת לתגובה שלך, אבל אז ראיתי את הדיון שניהלת עם איילת והבנתי - כל הטיעון שלך מבוסס למעשה על תעמולת השיווק של Apple שגורסת כי כל הנעילות וההגבלות נועדו בעצם להגן על הלקוחות והמפתחים.

אני מתקשה שלא לרדת לשפת רחוב כדי לתאר טענה כזו, והמילים הכי "נחמדות" שעולות לי הן: קשקוש בלבוש!

למגבלות חוזיות וטכנולוגיות ש-Apple הציבה במכשירי iOS שלה אין דבר וחצי דבר עם שמירה על איכות או הגנה על זכויות יוצרים של מפתחים.

הנה מספר נקודות שמוכיחות זאת:
גם Google מספקת מנגנון הגנה לתכנות בתשלום בחנות היישומים שלה (Android Market) ואף הוציאה לא מזמן שיטה משופרת להגנה על תוכנה מפני העתקה.

אבל, היא כלל לא מכריחה אף אחד להתקין תכנות דרך אותה חנות.
במכשירים מבוססי Android ניתן להתקין תוכנה על מכשיר ממקור חיצוני בלי צורך בפריצה או ידע טכני נרחב.

עד היום, הפתיחות היחסית הזו והצורך להגן על תכנות לא התנגשו כלל.

אם המטרה של Apple היא לסנן תכנות שלא נכתבו כראוי כדי למנועה פגיעה בתפקוד המכשיר מודעה היא מפרסמת איסורים גורפים על סוגי תכנות וכלי פיתוח מותרים לשימוש?
הרי כל תוכנה ממאלה חייבת לעבור בדיקות ואישור, אז מדוע לדוגמה, אפליקציה שמציגה דפי Web לא דרך Webkit המובנה לא יכולה להתקבל לחנות אם היא עובדת תקין לחלוטין?
מדוע לפסול אפליקציות מראש?

וכיצד הכלל "אם כבר יש מספר יישומי כמו שלך לא תתקבל לחנות" מעודד תחרות?

ההוכחה הטובה ביותר לכך ש-Apple עושה משהו פסול היא העובדה שרשויות הגבלים עסקיים משתי יבשות פתחו בחקירות נגדה, ולמחרת יצא סטיב ג'בס בהכרזה שהוא מבטל חלק מהמגבלות על הפיתוח.

סימן שיש יותר מ"אנשים בודדים" שמחשבים את Apple למונופול.

התירוץ המוכר של "לא מתאים לכם, תקנו מכשיר אחר" תקף רק כל עוד יש בשוק חברות שמכבדות את הזכויות של המפתחים והלקוחות שלהן.
אם כל היצרניות ינהגו כמו Apple משום שהיא לא נענשה על מעשיה לא תהיה לצרכן שום ברירה.
MS לדוגמה, מעתיקה את שיטת "גן סגור" של Apple במערכת Windows Phone 7 החדשה שלה.

אם אתה מרוצה מלפתח אפליקציות שמסובבות בקבוק ורואה את עתיד התעשייה בתכנות בגרוש שלא באמת עשות שום דבר מועיל או חדשני זכותך לדעתך.

מבחינתי זה סיוט, ואם הוא יתממש כנראה שאאלץ להחליף מקצוע.

דעתי היא שאם רוב המפתחים היו חושבים כמוך, ונמנעים ממימושים מורכבים או חדשניים מחשש שמשהו לא יעבוד או לא יעבוד חלק היינו עד היום משתמשים ב-DOS על המחשב האישי כי אף אחד לא היה נוגע בניהול תהליכים, זיכרון ווירטואלי וכו'.

ובאשר לתקן: שום תקן לא אמור להגביל את היכולת של המפתח ליצור תכנות שעושות משהו חדש ושונה.
תקן, נחוץ רק כאשר יש מספר תכנות שאמורות להיתממשק בניהן או להוות תחליף אחת לשנייה.
כמו כן, תקנים חדשים נוצרים כל הזמן עקב התפתחות הטכנולוגיה. הגבלות של Apple על יצירתיות של מפתחים אינן תקן.

ואסיים אם נושא מעט שונה:
בתגובתך המקורית הזכרת תכנות זולות מותאמות אישית לארגונים.
מהיכרות שלי עם ענף התוכנה, הדרך היחידה לשלב בין התאמה אישית למחיר זול היא לעבוד עם קוד פתוח.

תכנות מדף הן זולות, משום שהשקעת הפיתוח שלהן היא חד פעמית בעוד שניתן למכור כמות רישיונות גדולה.
התאמה אישית פרושה שעות פיתוח יקרות עבור לקוח בודד (גם אם אותו לקוח הוא למעשה ארגון).

כמובן, שניתן לצמצם דרסטית את כמות שעות הפיתוח הנחוצות ובכך את המחיר אם לא מתעקשים להמציא מחדש את הגלגל בכל פעם ומשתמשים בקוד מוכן שזמין ברישיון מתאים.
לצפיה ב-'עד כמה הסתבכתם עם המרת האפליקציה לאייפד ?'
עד כמה הסתבכתם עם המרת האפליקציה לאייפד ?
07/10/2010 | 10:17
41
אהלן,

הייתי שמח לשמוע מכם האם היו לכם קשיים בדרך, הכל הלך חלק?

האם עצם העובדה שהכל פתאום גדול ויש מקום - מקל על העניינים או רק מסבך אותנו?

האם נתקלתם בבעיות תכניות כמו גודל "המכשיר" בסימולטור, פתאום אין מקום במסך וכו' ...

השמיעו קולכם :)

שימו לב להרצאה של Jobs מינואר 2010.
לצפיה ב-'קצת פירגון לא יזיק :) ...'
קצת פירגון לא יזיק :) ...
06/10/2010 | 12:44
5
71
הבוקר התפרסמה סקירה על אפליקציה שפיתחתי ב-ynet

אשמח לענות על שאלות בנוגע ל"איך זה נעשה" ולמה זה כך ולא אחרת.

שיהיה בהצלחה !

לצפיה ב-'סחטיין על הפירסום ב-ynet אחי..'
סחטיין על הפירסום ב-ynet אחי..
06/10/2010 | 15:12
4
36
קודם כל האפליקציה חמודה, אינפורמטיבית מאוד ופשוטה לשימוש.
ברשותך יש לי כמה הערות שלדעתי יתרמו לשיפור האפליקציה:
1. כדאי לשנות את כל האנגלית שיש שם (אין הרבה כל כך) לעברית, פשוט באנגלית יש כבר לא מעט אפליקציות בתחום ההריון ואם כבר עשית כזו אז עדיף שכולה תהיה בעברית.
2. בטאב track עדיף לשמור על עקביות כמו הטאבים האחרים=>Track.
3. אם בוחרים תאריך עתידי האפליקציה עושה אחת מהאפשרויות הבאות:
א. קורסת (ללא Alert).
ב. מקפיצה Alert שאי אפשר לבחור תאריך ווסת עתידי אבל בכל זאת מתקדמת למסך הבא בכל מקרה.
פיתרון: תוכל לתקן כך שה-Alert יופיע תמיד והמסך הבא לא יגיע כאשר הוא מופיע אבל לדעתי עדיף שפשוט תמנע מצב בו קיים בPicker זמן עתידי. (במקרה של השנה הנוכחית תוכל לעשות reload לחודשים במקרה של החודש הנוכחי לעשות reload לימים).
4. בטאב Babylon ב-Pregnancy bible ליישר לימין את הכותרות.
5. בטאב Babylon בעת בחירת שורה ליישר לימין את הטקסט (אם אתה רואה שיש נקודה בסוף משפט שנמצאת בצד ימין ולא בצד שמאל אז תוסיף בסוף המחרוזת הארוכה הזו את זה - u200f\.
6. הסעיף הזה הוא לא חובה והוא פיתוח לא קטן אבל לדעתי כדאי מאחר ואני גם לא רואה את זה באפליקציות אחרות. ה-NavigationController עובד משמאל לימין כי כך Apple בנו אותו. אפשר לבנות NavigationController שיעבוד מימין לשמאל לאפליקציות בעברית.
אני אסביר בקצרה את הרעיון ואתם מוזמנים לממש אותו:
אם נקרא ל-push מימין לשמאל PushLTR וכנ"ל ל-pop אז:
PushLTR = Push-Push-Pop
PopLTR = Pop-Pop-Push
כך אתם בעצם שומרים על עבודה נכונה עם המחסנית מצד אחד ומצד שני זה נראה כאילו זה מימין לשמאל.
PushLTR: דוחפים תחילה (בלי אנימציה) את מה שאנחנו רוצים שיוצג ומצלמים את המסך, לאחר מכן דוחפים Dummy (בלי אנימציה) עם המסך שצולם קודם, ואז עושים pop רגיל עם אנימציה (צילמנו כדי שזה ייראה כאילו אנחנו באמת הולכים למסך הבא).
PopLTR: כאן פשוט עושים pop אמיתי פעמיים בלי אנימציה ואז push רגיל עם אנימציה של המסך המבוקש.

נ.ב. אני מבין שאתה לא רוצה עוד רווחים מה-Pregnancy..? ;)
לצפיה ב-'יקירי, תודה על ה QA !'
יקירי, תודה על ה QA !
06/10/2010 | 16:29
3
15
כמובן שאשמח לשנות כמה מהדברים שהצעת ...

את Pregnancy שמתי על המדף, מי שרוצה יוכל להוריד, זה משהו שאני מתגאה בו, מפני שהוא המקור ל- iExpect.

1. בעניין העברית, נראה שהעניין קצת סבוך מפני שאנחנו מפרסמים חברה שהיא בינלאומית, ולכן עשיתי הכנה לתרגומים (לאו דווקא אנגלית), יכול להיות שעד אז באמת שווה להוריד את זה, נראה.
2. בעניין הזרימה של ה Controller, אני ממש לא רוצה להיכנס לפיתוחים נוספים ... זה לא תורם למהות האפליקציה, מה גם שאנשים ביומיום משתמשים דווקא באפליקציות שאינם בעברית ורגילים לאופן התפעול הזה.

תודה ולהשתמע !

נ.ב
אם יש רעיונות נוספים אני כמובן שאשמח לשמוע, תמיד טוב לשמוע דעתו של אחר !
ואני מדבר אל כולם כאן בפורום, "מכל מלמדי השכלתי".
לצפיה ב-'בבקשה..'
בבקשה..
13/10/2010 | 17:45
9
לגבי סעיף 2, לדוגמא יש אפליקציה שנקראת ShlomoSixt.
אני אמנם עשיתי את האפליקציה (לפחות את ה-ClientSide) אבל זה באמת לא בקטע פרסומי, היא גם ככה חינמית, זה רק שתראו איך עובד
ה-NavigationController הזה.
לצפיה ב-'ומהצצה מהירה עוד דבר בעניין QA'
ומהצצה מהירה עוד דבר בעניין QA
14/10/2010 | 11:11
1
16
1. לאחר הזנת תאריך המחזור האחרון ולחיצה על "אשר" עוברים לפירוט שבועות ההריון.
לא ניתן ללחוץ בשבוע 40 על "להמשך לחצי כאן" כי הוא מוסתר מחת לפס הפרסומת.
2. לאחר הזנת תאריך המחזור האחרון ולחיצה על "אשר" עוברים לפירוט שבועות ההריון.
לחיצה על "להמשך לחצי כאן" באחד משבועות ההריון ואז לחיצה על "מעקב הריון", מקפיצה לשבוע מספר 1.
זה די מייגע אם נמצאים בשבועות המתקדמים וכל פעם יש לגלול למטה כדי להגיע אליהם.
פתרון אפשרי (אם לא ניתן לחזור בדיוק למקום בגלילה בו היינו), זה לתת בחירה של מספר השבוע בו מבקשים לצפות.
לצפיה ב-'אחלה, תודה גם לך יקירתי על ה QA המשובח :)'
אחלה, תודה גם לך יקירתי על ה QA המשובח :)
14/10/2010 | 12:28
18
לצפיה ב-'מנגן תקיות'
מנגן תקיות
06/10/2010 | 22:10
1
26
האם קיימת אפליקציה שמסוגלת לנגן תקיות באייפון ?
האייטונס הזה סיוטטטטטטטטטטטטטטטטט
לצפיה ב-'אולי פשוט תפתח אפליקציה שעושה את זה ?'
אולי פשוט תפתח אפליקציה שעושה את זה ?
07/10/2010 | 10:04
16
ונראה לי שכדאי להפנות את השאלה לפורום איפון...

בהצלחה!
לצפיה ב-'דרוש אפליקציה להקלטת השיחות באיפון 4 '
דרוש אפליקציה להקלטת השיחות באיפון 4
05/10/2010 | 13:35
1
38
חבר טוב שלי שלח לי את זה ואני קצת עסוק כרגע, תראו אם משהו מעוניין...

זה הלינק:
http://www.bizreef.co.il/Projects/35130

לצפיה ב-'בעיה קטנה...'
בעיה קטנה...
05/10/2010 | 21:12
30
מלבד העובדה שבפורום זה אנחנו לא עוסקים בשיבוץ אנשים לפרויקטים או דרושים בכלל, מטרת הפרויקט בעייתית משהו.

אני אסביר,
אפל לא מאשרת אפליקציות "שמתערבות" בפעילות הבסיסית של האיפון.
כך לדוגמא, אין אפשרות להחליף אפליקציות כגון יומן או שליחת סמסים.
בצורה זו, אפל לא מאפשרת גישה לרמקול/מיקרופון בזמן שידור/שיחה.

אני מציע לרדת מהעץ הזה ספציפי, שכן אם זה היה אפשרי זה כבר היה נעשה מזמן.
לא סתם חברות מציעות שירותי הקלטת שיחות מהאיפון דרך השרתים שלהם ובשיחה ב- VOIP.

בהצלחה !
לצפיה ב-'שאלה לגבי תהליך האישור '
שאלה לגבי תהליך האישור
28/09/2010 | 16:26
8
71
היי, אני בתהליך של אפיון אפליקציה לאייפון והבנתי שיש בעייתיות מסוימת באישור האפליקציות.

האם ניתן לתכנן אפליקתיה אשר ניתנת להורדה בחינם וכולם יכולים להשתמש בפי'רים מסוימים שלה אולם אם הכנסת שם משתמש וסיסמא של האתר שלנו אתה מקבל פי'רים נוספים שלא פתוחים לכולם?
האם דבר כזה יכול להיות בעייתי מבחינת אישור האפליקציה?

כמו כן, אשמח לדעת האם המחשבים הניידים של אפל טובים גם לפיתוח.

תודה
לצפיה ב-'למיטב זיכרוני זה אסור לפי הכללים של Apple'
למיטב זיכרוני זה אסור לפי הכללים של Apple
28/09/2010 | 20:29
7
39
אם אני זוכר נכון, יש סעיף בתנאי השימוש של החנות על כך שכל הפיצ'רים המוכרזים צריכים לעבוד ואין לשלב באפליקציה קוד "חבוי" או "נעול".

אבל אל תתפוס אותי במילה.
הדרך הבטוחה ביותר לדעת מה מותר ומה אסור (גם היא לא בטוחה ב-100% כי בסוף היום זה נתון לשיקול דעת בלעדי של אותו בודק עליו תיפול) היא לשבת ולקרוא את הסכם המפתחים ואת תנאי השימוש של ה-Appstore.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה'
תודה ועוד שאלה
29/09/2010 | 12:29
6
19
תודה על התשובה, אכן אתחיל לקרוא את הסכם המפתחים, יחד עם זאת האם זה אומר שכדאי לי יותר לחסום את כל הרפליקציה בשם משתמש וסיסמא של האתר במקום רק חלקים ממנה, ומה לגבי האפליקציות של הבנקים לדוגמא, שם הרי כל אחד יכול להוריד את האפליקציה אבל רק למי שיש חשבון יכול לגשת לחלקים מהאפליקציה?
לצפיה ב-'הבהרה:'
הבהרה:
29/09/2010 | 13:48
3
16
אני לא מפתח לאייפון.
קראתי פעם את ההסכם עבור חבר, אבל Apple משנה אותו מידי פעם והוא ארוך ומורכב ככה שייתכן מאוד שאני טועה.

אם זאת, לפי מה שאני מבין, באפליקציות בנקים הססמה דרושה כדי לגשת למידע של החשבון הפרטי שלך ולאשר פעולות עליו, כלומר כל הפונקציונליות של התוכנה פתוחה, אבל כדי לעבוד על מידע שלך צריך את פרתי החשבון שלך.

אם הבנתי נכון, אתה באפליקציה שלך רוצה לעשות משהו שונה: ליצור מין גרסת דמו ואז מי שמשלם מכניס קוד והאתר מאפשר לו לפתוח את הגרסה המלאה.
ואת זה Apple לא מרשים (שוב, למיטב זיכרוני, ייתכן שאני טועה).

אם אתה רוצה ליצור דמו, צור גרסת Lite נפרדת.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
02/10/2010 | 21:45
2
9
תודה על התשובה, אבל זה לא בדיק מה שהתכוונתי בשאלתי.

אני חשבתי לעשות אפליקציה מלאה שניתנת להורדה על ידי כולם בחינם. כל מי שיוריד את האפליקיציה יוכל להשתמש באפליקציה אך מי שיש לו חשבון באתר שלי (שהוא לא פתוח לכולם) יקבל פיצ'רים משודרגים.

מ שאומר שהאפליקציה תפעל בין אם יש לך חשבון באתר ובין אם לא רק תעשה דברים מעט שונים.

מה אתה אומר?מותר?
לצפיה ב-'אני מניח שיאשרו לך'
אני מניח שיאשרו לך
03/10/2010 | 06:12
1
9
יש כאלה אפליקציות בחנות, בעיקר לשוק העסקי.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/10/2010 | 08:10
11
לצפיה ב-'אמנם באיחור, אבל תשובתי ...'
אמנם באיחור, אבל תשובתי ...
03/10/2010 | 12:29
1
16
בעיקרון, אין שום בעיה להעלות אפליקציה עם הכנסת שם משתמש וסיסמה.
כל שעליך לעשות הוא לאפשר לבודק של אפל לעשות את הבדיקה בצורה המיטבית, כלומר לספק לו (בחלק של ההיערות) את שם המשתמש והסיסמה המתאימים.

אין אפשרות להעלות אפליקציה שלא עובדת או שלא מתאימה לתיאור הפונקציונלי שלה ולכן צריך להיות פתוח בכל ההסברים שלך לאיש הבדיקות (כם כן בחלק של ההיערות).
הם נחמדים מאוד, לא תהיה לך בעיה איתם.

לצורך העניין, ע"מ שבנק זה או אחר יוכל לקבל את האישור מאפל היה צריך הבנק לספק שם משתמש וסיסמה כולל ת"ז בדויה ע"מ שהבודק (או הרובוט) יוכל לעשות בדיקה מספקת.
זכור,מספיק חשד קטן שאתה מחביא דבר מה בקוד כדי לקבל דחייה.

שיהיה בהצלחה !
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/10/2010 | 16:08
6
לצפיה ב-'פורומים חדשים מחפשים מנהלים'
פורומים חדשים מחפשים מנהלים
27/09/2010 | 17:15
8
חושבים שיש לכם את הכישורים לנהל פורום?
רוצים להיות באופן רשמי במשפחת ?

בואו להציע מועמדות לניהול אחד מפורומים הבאים:

מעצר בית סדרה חדשה בה קיציס ופרידמן מגלמים את עצמם.

רוקדים עם כוכבים חוזר לאקרנים ואיתו הטירוף.

אל תפיל את המיליון - שעשועון ריאלטי מצליח מהעולם שמקבל גירסה ישראלית מושקעת.

חיים אחרים - דרמה בכיכובו של עוז זהבי כבחור חרדי לשעבר המשתלב בעולם המחול.

הסדרה איש משפחה מספרת את עלילותיה של משפחת גריפין המתגוררת בעיירה הדמיונית קוהוג.

צ'ארלי מתוך הסדרה שני גברים וחצי הוא רווק הולל המצוייד במיטב הקלישאות: בית על החוף, יגואר ונשים כמו גרביים, הוא עובד כמלחין ג'ינגלים לפרסומות ונהנה מהחיים.

עוד פורומים שרוצים להיפתח: חסמבה, בלו נטלי, הבורר.

רוצים לדבר עליהם? זוהי ההזדמנות לפתוח בית חם לתוכניות ולסדרות שאתם אוהבים.

לטופס בקשה לניהול פורום הקלק כאן:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

בברכת חג שמח והמשך גלישה מהנה בתפוז אנשים
לצפיה ב-'אפליקציה חדשה'
אפליקציה חדשה
26/09/2010 | 16:47
1
50
יש לי רעיון לאפליקציה חדשה לאייפון.
אני יודעת איך הולך תהליך המכירה לאייפון אבל כל המסביב קצת לא מובן לי.

למי פונים כדי לבנות את האפליקציה?כמה זה בערך עולה?-אם יש לכם כתובת,אשמח!
כיצד מתבצעת חלוקת השכר,איך ההכנסה למבחינת מס' הכנסה?(כדאי לפתוח עסק במס הכנסה וכל ההוצאות וההכנסות על שם העסק)

אם למישהו יש נסיון ויוכל לעזור לי אשמח מאוד
תודה מראש.
לצפיה ב-'אני אוהב הודעות כלאה'
אני אוהב הודעות כלאה
26/09/2010 | 20:41
36
האייפון מושך אותן במיוחד כי זו "בהלת הזהב" החדשה...

אל תעלבי, פשוט קרה כבר הרבה פעמים כאן, ובפורומים אחרים שפורסמה הודע שכזו, ולכן, היחס הוא לא תמיד רציני.

לפני שאת ניגשת לחלק העסקי של הדברים, את צריכה לעשות מחקר.
זה יפה שיש לך "רעיון", אבל מבמקרה של תוכנה רעיון בלבד שווה אוויר.

תוכנה צריך לאפיין. אם את לא יודעת כיצד, זה הזמן ללמוד כי אם לא תלמדי אף אחד לא יוכל לממש את הרעיון שלך.
לפחות לא כפי שאת מדמיינת אותו.

שנית, צריך בדיקת היתכנות, כלומר צריך לבדוק האם באמת אפשר ליצור את התוכנה כפי שאת אפיינת אותה מבחינה טכנולוגית.
במקרה של אייפון התהליך הזה הרבה יותר מסובך משום שלחנות של Apple יש הרבה חוקים מורכבים וחלקם גם לא מוגדרים כמו שצריך.
למשל "אפליקציה שלא עושה משהו שימושי במיוחד עשויה להדחות".
מי מגדיר מה זה "שימושי במיוחד"? אותו עובד של Apple עליו תיפול בדיקת התוכנה שלך.

כעיקרון, יש לך 2 אופציות מבחינת ביצוע:
לגשת לחברת תוכנה או לשכור מפתח פרטי.
יש תארים שונים שמאפשרים לאנשים לפרסם מכרז ולקבל הצעות של אנשי תוכנה לביצועה אותו מכרז.

בהתאם למורכבות, פיתוח תוכנה יכול לעלות החל מכמה אלפים (עבור משהו בסיסי מאוד שתמצאי מישהו פרטי ונוח שיבצע אותו) ועד עשרות ואף מאות אלפים לתוכנה רצינית.

אני לא ממש מעוניין לפרסם כאן אתר או חברה כזו או אחרת, אבל חיפוש ב-google יביא לתוצאות הרצויות.

לעניין מס הכנסה - את זה יש לברר אך ורק עם רואה חשבון מוסמך.
באשר לחלוקת שכר - זה תלוי בחוזה שלך עם המבצע. יכול להיות שבכלל לא תהיה חלוקה, אלא תשלמי על ביצוע, תקבלי את התוכנה ותיפרדו לשלום.
כמובן שזה לא יביא אותך רחוק כי כל תוכנה צריכה תחזוקה, אבל זה כבר סיפור אחר.

בהצלחה!
לצפיה ב-'פתיחת User Developer'
פתיחת User Developer
23/09/2010 | 05:18
54
שלום לכולם,
האם יש איזה אתר או מדריך כלשהו שיכול להסביר כיצד לפתוח חשבון מפתח באפל,
כיצד עובד כל נושא התשלומים (בעיקר כשעובדים מהארץ עם חשבון שהוא לא אמריקאי),
אשמח לכל הפנייה בנושא.
תודה וחג שמח
לצפיה ב-'פיתוח אפליקציה'
פיתוח אפליקציה
20/09/2010 | 19:52
2
25
שאלה:

נפגשתי עם בחור שיש לו רעיון לאפליקציה שכוללת בין היתר שימוש ברכיבים שונים של הטלפון וגישה לתוכנה שנמצאת על שרת , כמה בערך לוקחים על
כתיבה של זה(אני טירון בתחום..)? דבר שני- הוא מציע לי גם אחוזים מרווחים עתידיים שמתבססים על פרסום באמצעות גוגל..איך לשלב את האחוזים ודרישת השכר?

תודה
לצפיה ב-'אני לא פרילנסר, אבל למיטב ידיעתי'
אני לא פרילנסר, אבל למיטב ידיעתי
21/09/2010 | 15:44
1
28
אף אחד לא מתמחר פיתוח לפי פיצ'רים אלא לפי שעות עבודה.
עליך להעריך כמה זמן ייקח לך ליצור את הפרויקט וכמה כסף לשעה אתה מוכן לקחת ולפי זה ליצור הצעת מחיר.

שים לב לעוד דבר חשוב: זכויות על קוד וסעיפים קטנים.
אם אתה חותם על הסכמים חוזים או כל דבר אחר, דאג שעו"ד שלך יעבור עליהם ויוודא שאין שם סעיפים שיפריעו לך לעבוד בהמשך.
אם אתה לא חותם אלא עובד על "סמוך" דע לך שאתה מהמר בעצם...

סתם בתור דוגמה, אם תכתוב פונקציה מסוימת עבור הפרויקט, האם תהיה בסכנת תביעה אם תשתמש באותה פונקציה שכתבת בעתיד?

עוד דבר שחשוב מאוד לעשות לפני שתתחיל בכלל את הפרויקט הוא לוודא שכל הדרישות הן בתחום ההגבלות החמורות של Apple כך שהסיכוי שהאפליקציה תדחה ולא תכנס לחנות קטן (אף פעם אי אפשר להיות בטוחים ב-100%).
וודא גם לסכם מה קורה אם האפליקציה נדחית שלא תישאר בלי פרוטה בגלל שגאונות של סטיב ג'בס.

כמו כן, דאג לעשות הסכם לגבי תחזוקה ותיקנים - לעולם לא תצליח ליצור תוכנה נטולת באגים, וכדאי מאוד שתסכם באופן רשמי מה ואיך יתוקן לאחר הספקת המוצר אחרת עוד תמצע את עצמך עובד על גרסה 2 בחינם.

ולגבי אחוזים: נתקלתי פעם בדיון על זה בפורום "עבודה בהייטק".
שים לב שאתה עלול להיתקל בבעיות עם מס הכנסה בעניין זה ולמצוא את עצמך בחובות במקום עם רווח. דאג להתייעץ עם רוא"ח מקצועי לפני שאתה מסכים לדברים כאלה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/09/2010 | 16:29
8
אפשר לדעת בערך כמה לשעה לוקחים ומה הטווחים של המחירים עבור פרוייקט , 10k זה לדוגמא יותר מידי?

אני משער שייקח לי בערך 200 שעות,

שאלות של טירון..
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב-'
פורומים חדשים ב-
19/09/2010 | 18:48
5

הלהקה האנונימית שהגיעה אלינו מנתניה מזמרת לעבר העונה השישית. בואו לדבר על הדמויות, הבדיחות והפספוסים בפורום הפיג'מות

הקומדיה המגוללת את סיפורו של טד במציאת אהבת האמת שלו בניו יורק נחתה בתפוז. עוד לא התמכרתם? הקליקו והכירו את פורום איך פגשתי את אמא

תושבים בעבר, הווה ועתיד וגם כאלו שסתם רוצים לדעת מתי השוק פתוח - מוזמנים לפורום רמלה- לוד החדש, בשיתוף המקומון "גל גפן"

העיר הכי ידידותית לילדים ולמבוגרים גם יחד זוכה לקהילה חמה משלה. כולם מוזמנים לפורום חולון, בשיתוף המקומון "גל גפן"

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ