לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97229,722 עוקבים אודות עסקים

פורום חרדים בעל כורחם

פורום חרדים בעל כורחם

  ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.

אודות הפורום חרדים בעל כורחם

פורום חרדים בעל כורחם

  ברוכים הבאים לבית האמתי שלכם 

פורום לחרדים שחרדים בעל כורחם ומכורח המציאות.  פורום לחרדים שלא יוצאים בשאלה בגלל הסביבה, העבודה, המשפחה, האישה, הילדים, המעמד החברתי, בעצם בגלל הכל.

כאן תוכלו לשתף, לספר, לקטר, לבכות, לצעוק, להתלונן, להאשים, להגזים, להתחרט, לבקר, לצאת, לחזור, להישאר, לאהוב, לשנוא, לעניין, לדון, ליפול, לקום, כל מה שתרצו, העיקר תהיו אתם.

הצעות, הארות, הערות ובקשות, יתקבלו בברכה במסר האישי. מחיקת הודעות או חסימת חברים יימנעו, כל עוד אתם שומרים על הכללים. אז נא להתנהג בהתאם.
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
לפני כתיבת הודעה חובה לקרוא את תקנון הפורום. מה זה "חרדים בעל כורחם"?   - התשובה כאן.  תחקירנים/ מפיקים/ סטודנטים לקולנוע- לפני פרסום הודעה בפורום אנא קיראו כאן.
המשך >>

לצפיה ב-'ספר'
ספר
21/01/2016 | 23:40
811
ברכת העליון ויבואו מים רחמים על אותן הנשמות אשר לומדות הן בכף הלימוד אשר אותן מכפרים למשך 13 עשר שנים הרי אני נותן ספר זה לזכות את נשמת רבים אשר ינוחו יום אחד ובירכתי אתכן כאשר נתתי שאשר תבוא שכינה משרה שלום וחום מתנה לחול שכל מה שהיה יעבור עלינו בשלום למען שלום הבית ועזרתו ונביאתו וכל אשר היה יהיה בו לכל חייו ונתינה זאת תביא כל דבר שצריך.

כתיבה של מחשבות הרי היא דרך רוח כיתוב שזה אבן חכמה הרי היא כיתוב בכל ד העולמות כולן הרי זה ד כיתוב אשר מנחה את שעותן דרך נביעו שערים דרך אשר נתן דרך קבלתו ודרך נשמתו אשר נביעו אמר לרוחא הלא תקחי אשר אמר למה נביעו צריך לומר זאת הרי זה ככה בודקים בעולם הבא דרך שאלות כמה רוחות שיודעות מבינות דרך דיקדוק כלים דעשיה.

שער פתיחת מלך
ביצה א
ביצה נתנה מכוחות עליונים איך תמצא את עצמה בנוח היא תיתן צדיקות ומלמעלה ירגיעון
מנוף לביצה איש עיקש חכם הלך לביצה ואמרו לה איתו לא תהיי מה עליה לעשות להקשיב לאלו שמבינים אותה כי ראות המלך מביאה לביצה תוכן של אברהם וכאשר אברהם נגלה נבנית עליונות עליו וספר זכרין עולה השמימה לגלות את סודו וד פרצופים יתגלו דרכו.
כאשר הביצה הביאה את התשאול אל בית שמאי תיתכן אפשרות לפתח ביתו ושם זוכרים את כל העליונות כדי לתת את המשאל שהוא נקב ב עליונות לד חסידות לבית אברהם לבית אבינו ולבית רחיל ונקבי עליונות משה לעם את סודותיו בשביל לתת את המן הראוי להם כדי לצג את אריך אנפין לכל העם והעם יבלע את הכלל של המחזיר למוטב וסדרי משנה מראים אורותיו של המחזיר לאורותיהם מיעקב אברהם אל יצחק בשביל גילוי מן ראוי ולתת אותו לנקבה דזעיר אנפין של עליה של הבאה לגדר מלכות דעליה בט ספירות גובהן הן מעלת עולם המאיר לנביאתיו כף זכות
מהי דרכה של תיקונה של ביצה זאת?
נתינת ההבאה אל הקדוש ברוך הוא מחפשת עליונות נכונה ולפי עליונות נכונה תנצל היא מפסל בדל עליונת עליה להביא ליצחק את שאר הנתינה הנכון ומשם יתגלו כל מחזיקי האצילות
שהם פתיחת שער של אברהם מחזיקי המפתחות העליונים יתנו צדיקות לזעיר אנפין ודרכה של האלוהות יתנו את גילוי רצונו של המלך אריך אנפין יורד לישראל סבא ואז מגלה את שער הפנים של הרמחל ושם נתינת כתר תהיה בשער שלישי ששם בית האורות נותנים את המן לחסידות עליונה ומביאים לצדיק כדי להצילו מן רעה שלא גילתה כראוי ולכן לא נכונה בכלל ולכן כל עובדי פסל לא נותנים להם פתיחות שערים דע כי משיחא בפשט היא סודה של אדם המרמז לכתיבת הבאיות הנכונה שתפתח כן שערים אבל כשלא נפתחו שערים מרמז זה שהוא לא המשיח אז עליך לבדוק עם סוד העליונות הכל כאשר שם נותנים זכאות וכאשר יש רוע ועל כל פסל ותמונה יענשו הרשעים במידת הדין בעולם הבא.סוד השורשית היא שהביאה מן רק לצדיקים כדי לתקנם ונתינת מן זאת ניתן כל יום תוך ספר תלמוד זה.
פרק תיקון ב - נוסח
כשבית דין מעלה פסקו על סוד משיח ניתן לגלותו על ידם ולא משהו אחר הרי כל סודותם נגלית בעליונות ומביאה מן לכל שער הצדיקים כתיבת ספרים מעלה נותנת זכויות לנשמה כאשר יש עזרה מן רוח קודשא יש הבאת מן גבוהה יותר ולכן פסקו הדינים שעליה להיות איתך לעד.

בית אברהם נתן לצמח עילוי שמות נקודים לנקודת אברהם על מנת שהוא יחזור לתוך עולם הנקודים עד בית חזור ומשם יגלה לנשמותיהם דרך עליון להגיע לפתח אפשריותם כדי לעזור לכל נשמה מתקינים להם כוח עילוי נשמה ואז אברהם נגלה לצורך עליותו בשביל עליונות של מן לכל נשמה קיימת עבור תיקונה בשלום.
שמות הנקודים עילוי נשמות זקק שהן נשמות שפתח הדינים עליהם נותן אברהם עזרה לכל נשמה שיש אך כאשר נשמה עושה מעשה סדום של עוונות סדום נשמה זאת לא תקבל את כל הזכאות מבית אברהם כי כוח דינים יבואו על אותם אלו שנותנים זכאות על מעשה סדום. זכיית אברהם נגלית לנשמות כאשר זקוקות הן למן שנקרא מן עליון של בית אברהם לנצח. וכוח הדינים ירד משם מכל החסידים בעלי אברהם.

שכל מוח הולך לצורות המנוחה כל המשמעות בוחנת את גילוי הנברא לפי רמת העליון שם יש סוד של מח ו י בתוך התנאי של כל הדברים י בחנה שם את ראש בט וס י קבעה שמילוי הפלה לתוך כ יולדת פרצוף שלו אשר בו ד אות לא נופלת שם י ס ד תבוא למין בין פרצוף האב לבין פרצוף נשמה שם יש מזיווג בו רוח קודש נוצרת ומתייבאת עבור גילוי אלוהי אברהם יצחק יעקב כשבן זיווג עם רוח קודש נוצר פתח עולם בשם משיחא עליון.

בת התחתונות כגון ז ב שם כל המילוי באותיות ג ל יורד לתנאי היתד למען גילוי עליונות גבוהה בה ת עליונות מזדווגות עם הנמוכות ומולידה פרצוף נקודים דרך זיווג באריך אמפין בעליה לבית עליה של זיווג תורת אברהם ותורת יצחק ותורת יעקב כאשר שם ניתנה עליה נאמר שם נמלאות של הכלי אשר מביא כל יחידה לתנאי קיום הברית החדשה בה יוצרת ל את סוד הבנה של מ בפתחי עולם המעשה ושם נוצר פתח עולם עליון מחיבור רוח הקודש למוחא של נשמתא דרך כתר שורש עליה לנוקבא ושם יורדת עליה להביא כל סיפוק הדברים אשר הם מביאים את כל השראה של קיום כללי בו נפש האדם לכן ת עליונות הרימו את פרצוף המשיח לעולם האצילות וחייבו את משה לחתום אותו שם עכשיו ומפה עולם האצילות יגלה דברים נצחיים לגלות עד כאן נצח עליונות לעד.

מבוא לעולם גדליה
ציור ב הולך לעב סוג ג בית חצאים מוצאים שם את אמא דאצילות אדר מביאה ציור ד לתת לה מענה של עתיק קדישה ונתינה גבוהה מאוד ולהוריד זאת כמן לצדיקים כדי לאפשר להתאמות בין הכוכבים שהם הפרצופים של מלכויות בפרצופים מביאה לעולם זה שלנו כדי לימוד השכינה לתת ידה היה צריך את סוד העליונות הגבוהה ביותר דהיינו כאשר זון נותן למלכות את ההבאה של סימן ההיכר נותנים אורותיו סדר מערכות הנכללים באור אינסוף והם מגלים תשובה חדשה שבא המשיח נמצא ברוחני וגשמי וכאשר ניתנת זכאות לאבא אז אמא מה עשתה? נתנה ובנתה עולם בשם גדליות אשר נובע צמחי עלה בין הזרחים של אורותיו

רוחות אלוהין
שכינה, רוח חיים זה נשמה, רוח קודש רוח אליהו אשר הוא רוח נבואה, רוח אור חכמה, רוחות של אורות שמדברים, שינוי חכמה, רוח עילוי, רוח מוסף, רוח שבת, רוח אמת,
רוחין של קולות מדברין, רוח השפעה היא רוח של שפע,טבע- רוח נפש רוח נשמה רוח חיה רוח יחידה, רוח אלוהים. רוח כיתוב. רוח חותם, רוח הלוואה, רוח נתינה, רוח הבאה, רוח עליונות רוח סיבות, רוח יסוד, רוח עץ חיים ופרי הדעת.


פתיחת אבא
על העליונות גובה נתן דרבי אבא בן שמעון בן יוסי הלא תגיד דרך מסתריו את כל העליונות הלא תגיד כל העליונות כולה כשאלתי מהי העליונות הכי נכונה כאשר דיברתי לנשמת האב מהי דרכה של השמתה בעולם הבא הרי דברים מצפים אמרו לרוחה של הנשמה כי נתנה את היכל כבודה מהי מקורה של הנשמה כאשר הלב לא נידם ומתרומם לנשמתה מחייכת היא הרי המים שצריכים לעלות הם כבר אמר רבי נחמן אין יאוש בעולם הרי כדרכי נשמתה אז מה היא דברי העליונות חווים הרי חווים הם את כל עצמותה ונשארים איתה לנצח השאול לא היה קיים איתך נשמת זכה מתוקה הרי הוא הקדוש ברוך רוצה לטובתה הרי זה נכונות לתת את כל הנשמה בכל עניין. הרי את בלימוד או תמיד תהיי עם דברי לשון הטוב הרי זה קל הרי דברי לשון טובה למען יכבדוך אשר מגלה את צורכן את כל הכללים אשר נתן רבי יוסי בן אבא למען דורות עולם מהי נשמתא הרי דנפקין דזת באבא לאן ילך הרי שאלו אבא שם הרי אבא לא שם הנשמה עם רצון לקבל מן לחם מן השמיים אז אמרו תבואי עליה שכינה הרי תדעי כעליון יהיו לך את השממה כל הרקיעים הגבוהים למענו קדושת השם שם ולמענה אמרה שם את דבריה ונתנה היא לנשמת רבים את זכיותיה זכיותיו בעל הכותב שיהיו לעילוי נשמתו של אביו המנוח למען אסף בן אניה וליאוניד בן שמואל.

זת בינה עם פרצופין של חכמה דעליה דרכה גופא דעליון דנפקין גובה עלאה ממעל שם רבי נחמן יגיע לעליון ויצדיק את אורותיו זכותיו לנצח יהי. כאשר הנתינה טובה המים שם הגבוהים מביאים את ברסלב לתוך העליון כדי לתת מים לבנים שהם דרכי שכינתי שפתחו עבור הכותב אור עלאה שבו תהיה בו תמיד. כאשר הבינה הנשמה שהכל בשבילה ואין ייאוש תשמח היא כי תדעי הכל עובר והכל יהיה שמח והכל יהיה שלווה. והכל יהיה מתיקות של נוף דבש עליון. כלומר כתר בינה זא מלכות אבא דאמא דנפקין יתנו את כל היפים שהם כל הניצוצות האלו יהיו מנוחות שמים. כל העליונות אוהבת אותך נשמת יקר חתומה אני לעד עם אור עליוני. שם אהיה לנצח ואלמד לנצח תורה.

וכיתוב של מחשבות נותנים למוחא דנשמתא מחשבות לעד. זכות לעילוי נשמת רבים תינתן בקריאה זאת.

שנבוא על
מידת רחמים,ולא מידת הדין.

לצפיה ב-'תסמונת הטראומה הדתית - ד"ר מרלן ווינל'
תסמונת הטראומה הדתית - ד"ר מרלן ווינל
18/12/2015 | 22:16
878
נתקלתי לא מזמן בספרה של ד"ר מרלן ווינל - Leaving the Fold על מה שהיא מכנה 'תסמונת הטראומה הדתית'.
מרלן היא אישה שגדלה בקהילה נוצרית פונדמנליסטית ויצאה מהדת בשלב מאוחר יותר בחייה. היא טיפלה במשך השנים בהרבה אנשים שעזבו את הדת (הנוצרית בעיקר) ונותרו עדיין עם צלקת ממנה. אני אישית גיליתי שלמרות שמדובר בדתות שונות עדיין לחרדיות ולנצרות הפונדמנליסטית יש הרבה במשותף (אם כי גם הרבה הבדלים, בנצרות אין איסור חזק כל כך על אינטרנט והדיכוי איננו בוטה כל כך כמו בחברה החרדית, שם המניפולציות הם יותר סמויות וברמה התודעתית מאשר ברמה המעשית).
הספר שהזכרתי לעיל הוא באנגלית ולכן אני בספק כמה מכאן יוכלו לקרוא אותו, בכל אופן תרגמתי אחד מהשיחות שלה שבה היא נותנת עצוץ ליוצאים בשאלה ואיך להתקדם הלאה בחיים, יכול להיות שתמצאו בזה תועלת.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1509449379352482&id=1497186723912081

למי שרוצה הספר שלה זמין כאן לרכישה, ניתן גם לרכוש ספר דיגיטלי (eBook) באמצעות אפליקציית קינדל (, PC, Android Ios) :
http://www.amazon.com/Leaving-Fold-Marlene-Winell/dp/1933993235
לצפיה ב-'האם יש כאן נשים או גברים אנוסים?'
האם יש כאן נשים או גברים אנוסים?
21/09/2015 | 19:42
1
2122
אשמח לשוחח על החיים...
megermatan10@gmail.com
לצפיה ב-'מה הבעיה לשוחח כאן?'
מה הבעיה לשוחח כאן?
01/10/2015 | 16:50
634
לצפיה ב-'האם יש פה חבדניקים ??'
האם יש פה חבדניקים ??
25/08/2015 | 01:30
1
1399
אני חבדניקית בבסאה... נשואה+ , בת 25 ,חוצניקית!
מחפשת מישהו במצב דומה
לצפיה ב-'אני :)'
אני :)
27/08/2015 | 00:24
432
לצפיה ב-'האוטובוסים יוצאים ריקים'
האוטובוסים יוצאים ריקים
23/08/2015 | 09:21
1476
אני גר בתל אביב ורואה ללא הרף את הקווים 15, 20, 93. ולעולם אין שם יותר משני נוסעים או שלושה. הקווים החדשים האלו שנוסעים בתדירות מאוד גבוהה מסתמנים ככישלון מוחלט. עד מתי חברות האוטובוסים ישלימו עם המצב הזה. אולי לפחות יעברו למיניבוסים כדי לצמצם את הזיהום?
לצפיה ב-'חודש אלול והצורך בהתעוררות'
חודש אלול והצורך בהתעוררות
21/08/2015 | 14:32
806
א. מקובלנו מן אבותינו הקדמונים שזמן אלול זמן חזרה בשאלה היא וראוי לכל אדם להתחזק בהנושא בימים אלו.
ב. והנה ראוי לו לכל אדם בימים אלו לשים על ליבו שחייו בעולם החרדי אינו אלא דבר זמני וארעי, ועתיד הוא בסוף לצאת מחשיכה לאורה, מגיטו לעולם החופש ומעולם של כפייה ואובססיה לעולם של החיים טובים.
ג. וראוי לכל אדם לחשוב כיצד יכול הוא לעשות מעשה טוב בימים אלו, אם זה ע"י רכישת המכשיר החכם והקדוש (סמערטפון בלע"ז) או אם זה ע"י השגת אינטרנט שאין בו השיבוש המתקרא 'אתרוג' או 'רימון' וכיו"ב, שידוע שדברים אלו מרחיקים את האדם מן החופש ומן הטוב. ואם יכול הוא ליצא ל'מועדון' או לילך למקום שיש בו מסיבה ושמחים ורוקדים בו מבני שני המינים הרי זה ראוי ומשובח.
ד. היות שתכלית כל קיומנו בעולם החרדי הוא לשאוף ולצאת לבסוף מתוכו ולקיים חיים עצמאיים שאינם תלויים בידי אחרים הרי זה מן הראוי שאם יוכל אדם למצוא לעצמו פרנסה או ללמוד מקצוע או להרחיב ידיעותיו והשכלתו בכל תחום, בין בשפת הלע"ז המכונה אנגלית בין בחכמת המתמטיקא או בכל דבר אחר הרי זה ראוי ומשובח ומקרב את האדם ליום יציאתו לחירות.
ה. ראוי גם כן לכל אדם לחקור ולבדוק אחר שאלת קיום האלוהים, כי הנה ישנם רבנים רבים המתיימרים לדבר בשם האמת ומשתמשים בכשלים לוגיים בכל דבריהם או שמשקרים לציבור בעזות פנים שאין כמותה על כן ראוי לכל אדם לחקור באתר המכונה יוטיוב או בכל מקום אחר ולהתחקות אחרי כשליהם וטעויותיהם, וכן אם אדם יודע שפת הלע"ז המכונה אנגלית ראוי שיחפש גם חומרים באנגלית ובפרט בערוץ הקדוש המכונה 'חווית האתאיסט' (The Atheist Experience) וכן ראוי לכל אדם לדעת הדברים האלה בבחינת דע מה שתשיב (כשתוכל להשיב) . ואם יש מישהו מבני ביתו או בסביבה הקרובה אליו שדבריו נשמעים אליו ראוי שיחשוב ויבין האיך יוכל לומר לו דברים אלה על מנת שיוכל גם הוא להיות שותף לדברים אלו וכמו שכבר נאמר 'טובים השניים מן האחד' וגם ע"י דברים אלו משתברים חומות הגיטו ומתקרבת הגאולה השלימה למען כל ציבור השוטים ההולכים שבי אחרי רבנים אידיוטים ואחרי אלוהים שאינו קיים.
לצפיה ב-'וורט פרשת שופטים מרבינו הכלי יקר ורבי בונם מפשיסחא'
וורט פרשת שופטים מרבינו הכלי יקר ורבי בונם מפשיסחא
19/08/2015 | 11:39
544
"שופטים ושוטרים תתן לך בכל שעריך...
ושפטו את העם משפט צדק"
"תתן לך" קשוט עצמך תחילה, כלומר, קודם דאג שתהיה אתה מושלם, ורק אחר כך תוכל להתפנות להשפיע על אחרים שייטיבו דרכיהם. ברוח דומה פירש האדמו"ר רבי שמחה בונים מפשיסחה: "שופטים ושוטרים תתן לך" כשאדם שופט בקביעות את עצמו, רואה את הליקויים שבו וגם את המעלות של אחרים, הגיוני שאז "ושפטו את העם משפט צדק". אבל מי שרק רואה את חסרונות הזולת ולא רואה את הגיבנות שלו עצמו, אחד כזה טבעי שימנע משפט צדק.
לצפיה ב-'נפרדת'
נפרדת
16/08/2015 | 21:51
2
1636
נראה לי שצריך מנהל/ת חדש/ה כדי לנסות להחיות את הפורום.. היה נחמד חברים/ות :-)
לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
18/08/2015 | 10:02
896
נוכח רמת הפעילות הנמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב הזה.
בהזדמנות זו אנו רוצים להודות ל ים כחול 99 שניהלה את הפורום.
המשך גלישה נעימה ב אנשים
 
לצפיה ב-'חבל'
חבל
30/08/2015 | 00:35
209
לצפיה ב-'וורט לפרשת ראה מרבינו שר שלום מבלז'
וורט לפרשת ראה מרבינו שר שלום מבלז
12/08/2015 | 14:28
397
כי לא יחדל אביון מקרב הארץ על כן אנכי מצוך לאמר פתח

תפתח את ידך לאחיך לעניך ולאבינך בארצך (טו, יא)

אמר הרה״ק השר שלום מבעלזא זי״ע הסבר נפלא: ארבע מדרגות ישנם

בצדקה, ראשית ״לאחיך״, שנית ״לעניך״ – עניי עירך קודמים, שלישית

״לאביונך״, רביעית ״בארצך״ – מארץ ישראל.

וידוע, כאשר האדם פותח את ידו אין האצבעות שוות זו לזו בגודלן,

וכאשר הוא קופץ (סוגר) את ידו, ארבע האצבעות שוות.

והנה בא הכתוב להשמיענו: כשאתה נותן צדקה ״ולא תקפוץ את ידך״ -

אל תאמר, שאין כאן מדרגות והכל שוים, אלא ״פתח תפתח את ידך״

ותראה כי חלוקים הם אחד מחברו…
לצפיה ב-'חדש בפורום'
חדש בפורום
10/08/2015 | 19:17
2
715
שלום לכולם, אני חדש פה בפורום.
קצת על עצמי - אני חרדי מבטן ומלידה, גדלתי בבית מאוד 'פרום' שמקפידים על קלה כבחמורה. בגיל הישיבה קטנה התחלתי 'להתמסטל' ולהיסחף לקיצוניות ונערוויזם. בשלב מאוחר יותר החלטתי להתמתן ולהיות חרדי יותר מודרני אבל המשכתי להאמין באלוהים עד לפני כשנה.
לפני כשנה נחשפתי לסרטונים של 'נו באמת' ומשם הדרך לחקירה ובדיקה של הנושא, שהביאה אותי למסקנה הסופית שהכל חרטא ואין אלוהים, היתה קצרה.
כיום אני שומר על המינימום ההכרחי, לא ממש סובל פה אבל כן רוצה 'לצאת מהארון' באיזשהו מקום ולהיות חופשי לגמרי מהמגבלות של הקהילה החרדית.
מקווה שיום אחד אוכל להיות מספיק עצמאי כלכלית ונפשית בשביל לעשות את הצעד בלי בעיות (לא אחשוף יותר פרטים על הענין כדי שלא לחשוף את עצמי).
באיזשהו מקום אני גם מאוד חושש מהחילוניות, לא קל לי מבחינה חברתית וגם לא קל לי עם שינויים ככה שהמעבר לעולם החילוני בהחלט עלול להיות כאב ראש חאו פשוט עבורי. ולכן אני גם מנסה לעשות את זה לאט לאט.
עד כאן עליי. באשר לפורום, אם יורשה לי לומר, הממשק פה למובייל קצת מסורבל וגם הפרסומות הקופצות האלה קצת מציקות (הפרסומות הקטנות שיש בד"כ במובייל פחות מציקות ובשורה התחתונה גורם לכך שאנשים יישארו יותר זמן בפורום - משתלם בסופו של דבר), אבל זה מה יש בינתיים.
לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
10/08/2015 | 21:43
441
אכן צריך הרבה סבלנות, בתהליך הסבוך הזה. וגם אני לא סובלת את האפליקציה של תפוז שמלאה בבאגים ובפרסומות קופצות
לצפיה ב-'ברוך הבא בצל קורותינו'
ברוך הבא בצל קורותינו
11/08/2015 | 14:20
425
תשמע ידידי כל אחד שבא מהמקום שלך יש לו ויהיו לו בעיות וסיבוכים.
כל אחד והדרך שלו המצבים שבו הוא נמצא.ההעזה ועוד גורמים שונים.
אני מאחל לך שיהיה לך יציאה קלה וחלקה מהגטו.
לצפיה ב-'חשד: רב נגע בנשים "להוציא רוחות רעות"'
חשד: רב נגע בנשים "להוציא רוחות רעות"
05/08/2015 | 12:02
1
953
רב מוכר מאחד היישובים באזור ירושלים נעצר בחשד שביצע לכאורה מספר עבירות מין בנשים בהן טיפל. בסביבתו מכחישים את הטענות ומסבירים שהדברים נעשו בהסכמתן של הנשים ובהתאם לספר קבלה מיוחד .
נראה שהחום דופק במיוחד את הראש של הרבנים.
לצפיה ב-'שום דבר לא דופק לרבנים ת'ראש'
שום דבר לא דופק לרבנים ת'ראש
08/08/2015 | 11:49
454
נו קיבלו הסכמה מתוך ספר קבלה מיוחד... 
(החום הוא תרוץ מצויין להתפשט...) . שום דבר לא דופק להם את הראש, הכל מחושב, הכל מתוכנן, כמו אצל עבריינים מתוחכמים, על נשים תמימות ולכודות בין הפטיש לבין הסדן. 
לצפיה ב-'פתוח בשבת בירושלים'
פתוח בשבת בירושלים
06/08/2015 | 15:43
846
https://www.facebook.com/openopeninjerusalem?fref=...

מכירים עסקים נוספים שפתוחים? כתבו להם

הפיצו לכל דורש!
לצפיה ב-'וורט חסידי פרשת עקב מרבינו האוהב ישראל מאפטא'
וורט חסידי פרשת עקב מרבינו האוהב ישראל מאפטא
05/08/2015 | 13:37
284
דהנה ידוע, שקודם
ביאת גואל צדק יהיו בני ישראל מוכרחים לשוב בתשובה שלימה ורק אז
תהיה הגאולה השלימה, וזהו שאמר הכתוב ״והיה עקב תשמעון״  שהלא
סוף דבר יהיה שיהיו מוכרחים לשמוע למשפטי ה' וישובו בתשובה
שלימה, ולזה פונה השם יתברך אל בני ישראל ושואל מדוע ״ושמרתם״(מלשון ״המתנה״, כדכתיב ״ואביו 'שמר' את הדבר״  ממתין ומצפה מתי
יבוא) היינו למה ימתינו מלעשות כל הצריך, הלא טוב יותר שתיכף ומיד
״ועשיתם אותם״  שכבר עתה ישמרו ויעשו את כל מצוות ה' ועל ידי זה
יזכו בעגלא ובזמן קריב לביאת גואל…
לצפיה ב-'נשבר לי הלב...רות הודחה ממאסטר שף :('
נשבר לי הלב...רות הודחה ממאסטר שף :(
04/08/2015 | 23:23
2
680
היא הייתה כל כך יפה....!!!  עכשיו לא אראה את התכנית יותר.
לצפיה ב-'באמת העולם אכזר איך רותי היפה עפה.'
באמת העולם אכזר איך רותי היפה עפה.
05/08/2015 | 11:48
412
תשמע שיר יפה ונצחי על אשה יפה אולי זה יביא קצת מזור לסבל הבלתי נתפס על ההדחה.
'Elle etait si jolie' by Alain Barrière היא הייתה כה יפה שלא העזתי לאהוב אותה.
תתנחם בשיר .
לצפיה ב-'כן'
כן
06/08/2015 | 21:35
163
יפה ואמיצה
לצפיה ב-'אח שחזר בתשובה'
אח שחזר בתשובה
31/07/2015 | 13:06
5
1290
יש לי אח בן 21 שהתחתן החודש... את תהליך החזרה בתשובה הוא החל בגיל 16 בערך... (יש לציין שאנחנו משפחה מסורתית, שומרים שבת אבל לא יותר מזה..האבא הולך ללא כיפה, אמא עם מכנסיים וכו..) האח  שהיה בחטיבה (ז'-ח') היה בישיבה תורנית כי לשם כל חבריו מהיסודי הלכו.. ופשוט לא סבל את המקום, הוא וחבריו עברו לבית ספר חילוני... לאחר שנתיים שם (שהיה בכיתה יא בערך) התחיל את התהליך.. ככה סתם על דעת עצמו, התחיל לבדוק ולחקור.. אף אחד לא השפיע עליו או משהו כזה..עשה טובה שסיים את התיכון ואת הבגרויות(בשביל ההורים) וביקש מהוריי לרשום אותו לישיבה, בהתחלה היתה זאת ישיבה של לימוד תורה ולאחר מכן גיוס של שנה וחצי לצהל, לאחר חודש החליט שזה לא מספיק דתי לו וזה לא בשבילו .. עד שהגיע לישיבה בירושלים..בשנתיים האחרונות הוא ממש התחזק... הקטע שמפריע לי בכל הדבר הזה הוא ששמתי לב שהדת הזאת מרחיקה אותם מהמשפחה..איך זה יכול להיות? הם לימדו אותו שם שהוא צריך לשמור נגיעה מאחיות שלו.. אפילו ללחוץ לו את היד ולהגיד לו שבת שלום אי אפשר.. זה נראה לי הזוי לגמרי.. מאז שהוא נכנס לעולם הזה אני ממש מרגישה שאין לי אח.. היינו בקשר מאוד טוב.. הוא התהפך מקצה לקצה...(היה מת על מסיבות, בילויים, כדורגל,חברים, טינייג'ר רגיל) ואז פתאום זה קרה.. אני לא מבינה למה הדת שאמורה לאחד במיוחד במשפחה עצמה , גורמת לריחוק הזה.. אפילו שהוא מדבר הוא בקושי מסתכל עליי ועל אחותי כאילו אנחנו איזה "מוקצה" ..הרגשה נוראית... אין לי בעיה עם שמירת שבת, זה יפה.. אבל החרדים הפכו את הדת לשנואה עם כל השטיפות מוח שהם עושים לאנשים.
לצפיה ב-'זה פשוט טירוף הדעת .כמו כת לכי תביני '
זה פשוט טירוף הדעת .כמו כת לכי תביני
02/08/2015 | 10:40
625
מה עובר על בן אדם שעוזב הכל גם את החשיבה העצמית ומתבטל בפני איזה פוץ.
לי נראה שזו מין הפרעה נפשית .אחרת אין לזה הסבר.
לצפיה ב-'הייתי שם'
הייתי שם
02/08/2015 | 12:11
3
672
גם אני עשיתי את זה בכיתה י"א. התחתנתי ילדונת בת 19 וחרדית משוגעת.
 
אני יכולה לנחם אותך:
א. רוב הסיכויים שטוב לו כרגע. הוא שוגה בהזיה נעימה שהוא מצא את האור והוא עושה את הדבר האמיתי עם עצמו.
ב. אני יצאתי מזה וחזרתי לעצמי אחרי כמה שנים, אז אל תאבדי תקווה.
 
וחוץ מזה.. לשמור נגיעה מאחיות?? ביזארי בעיניי לגמרי. אולי תראי לו שכתוב אצל הרבה פוסקים שאחיות לא אסורות בנגיעה?
 
לצפיה ב-'אשמח אם תוכלי להראות לי איפה נמצאים הפסוקים..'
אשמח אם תוכלי להראות לי איפה נמצאים הפסוקים..
02/08/2015 | 12:50
2
506
אני מצאתי רק דבר אחד שראיתי שהיה כתוב לו בחוברת של "הדרכת חתנים בזמן האירוסין" שרשום על כל העניין של ייחוד שמותר לו להיות בחדר רק עם אימו, אחותו או סבתו...אבל לא מצאתי משהו על נגיעה...
והקטע בחתונה שאמא שלי שואלת אותו אם אנחנו (האחיות) יכולות להצטלם איתו אז אישתו ישר קפצה" לא הוא לא יכול".. עכשיו לידה בכלל הוא גם קובר את המבט שלו בבלטות.. הזוי לגמרי..
ועוד קטע שלא הבנתי... הקטע עם הכתובה- הגבר מתחייב שם לפרנס לכלכל וכל העניין הזה.. ובפועל האישה היא זו שעושה את זה,  היא עכשיו תצטרך למצוא עבודה.. והם הולכים ללמוד בישיבה...יש הסבר לכך באיזה שהוא מקום?
והיא ראתה גם שההורים שלי עד עכשיו שילמו ומימנו אז היא לא בדיוק מחפשת עבודה , למה השם יתברך יזרים להם הכל...
מעניין שמשום מה הם האנשים שמחפשים חינם, מחפשים טרמפים ונדבות... אני מהחתונה פשוט לא מעכלת.. מצחיק שבחטיבה הוא התחנן שיוציאו אותו מהבית ספר הדתי ואומר להורים שלי : " מה זה רק תורה לומדים פה מה אני רוצה להיות רב"? ואז מגיע השליח שמושך אותך לשיעורי תורה(זה גיליתי אתמול כי הוא אמר שלא) ואז משם הוא התחיל לחקור ולחקור וכל השאר היסטוריה.... קשה לי מאוד מאוד מאוד להאמין שהוא יצא מזה.. הוא כל כך מאמין וכל כך דבוק בזה ברמות מפחידות
לצפיה ב-'יש פה יותר בקיאים ממני'
יש פה יותר בקיאים ממני
02/08/2015 | 22:39
1
349
אולי יוכלו לכוון אותך.. בכל מקרה מדובר בהלכות ולא בפסוקים. ויש כאלה שלדעתם מותר ויש כאלה שלדעתם אסור.
 
מצטערת לשמוע על המצב, נשמע על הפנים...
לצפיה ב-'לא יעזרו לא פסוקים ולא כלום'
לא יעזרו לא פסוקים ולא כלום
03/08/2015 | 08:57
367
הבן אדם נמצא בסוטול לך תגיד למישהו שלא רואה בעיניים משהו.אני הייתי פעםםםםםם
חסיד קרלין ואני נולדתי לתוך הטירוף הזה.אז איך יכול בן אדם שפוי לעזוב הכל ולסגור את עצמו
בתוך גדרות ואיסורים שהוא כלום ושום דבר .הכל מוכתב לו אלא אם הבן אדם השתגע התחרפן
הוא מרחף בענן דמיוני .כמו הסם המציאותי ככה זה אצלם .זה טירוף וטירוף לא מבינים.
לצפיה ב-'קוממיות האנוסים'
קוממיות האנוסים
02/08/2015 | 02:20
852
בארץ ישראל קם היהודי.
בה יצר ובישר לעולם את המנותאיזם, המוסר והערכים.
ובה יצר את העריצות וחוסר הסובלנות.
 
בעולם של ניגודים, של מדע, ומודרנה.
אחרי אלפיים שנות גלות, מתי מעט עזי נפש, פרקו מעל צווארם עול הא-ל והגלות, מרדו במוסכמות ובגזירת הגורל. 
והקימו מחדש את מלכות ישראל השלישית.
 
מתוך דחפים אבולוציונים.
ומתוך פחדים קמאיים.
ומתוך פשיזם חברתי, בורות, ובערות.
קמו להם מנהיגים פונדמנטליסטים, יצרו להם מובלעה בתוך החברה הנאורה, בארה"ב בישראל ושאר האומות הנאורות.
כולאים בתוכה את חירות האדם, מתוך זלזול עמוק ומתנשא בערכי העולם הנאור והפלורליזם, ומתוך דריסת חופש הביטוי, הנגישות למידע, חופש דת, חירות האדם, והגנת המיעוט, כשהעולם הערבי הפרסי ומדינות רבות אחרות, נדרסות תחת עריצות הפשיזם המוסלמי.
 
בעת התפוררות הערכיות והאידיאלים בחברה המערבית, ובשיא תקופת האינדיוודואליזם האגוצנטרי וההדוניזם המתירני.
קמו להם חבורה חדשה, מתוך אידיאל להקים מחדש את תחיית האומה העברית החופשית.
לתת תקווה לאלו שהינם, נחמה לאלו שאינם. ואופק לדורות הבאים.
 
מתוך סולידריות של אנוסים. 
מתוך הכרה ודחיית העריצות הדתית לדורתיה החל מימי אברהם הקדמוני, מסעי הצלב האינקיווזיציה הטאליבן ודאעש תוצרי האסלאם הפשיסטי.
מתוך הבנת צרכי הקהילה הייחודים.
ומתוך הסכמה רחבה של מועצת המנהיגים.
 
אנו מכריזים בזאת, על הקמת התנועה היודוו-דמוקרטית הישראלית, הלא היא התנועה הציונית החדשה בארץ ישראל, זו היא תנועת האנוסים החופשים.
 
(מחיאות כפיים)
 
לצפיה ב-'הפורומים מתחדשים'
|*|הפורומים מתחדשים|!|
30/07/2015 | 15:48
344
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...


שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
לצפיה ב-'וורט חסידי פרשת ואתחנן מרבינו רבי נפתלי מרפשיץ '
וורט חסידי פרשת ואתחנן מרבינו רבי נפתלי מרפשיץ
29/07/2015 | 09:36
209
ואתחנן אל ה' בעת ההיא לאמר וגו'
   "ואתחנן אל ה' בעת ההיא" ולא אמר באיזה עת, שרומז על כל עת ועת, והתורה באה ללמד אותנו, שאל יאמר אדם עכשיו אין לי מוח כראוי לתפילה ולכן לא אתפלל עתה, ורק כשארגיש שאני יכול להתפלל כמו שצריך אעמוד להתפלל, אלא רק בכל עת ועת תתפלל לפי המצב שאתה נמצא בה כעת, יהיה העת איזה שיהיה, וזה שנאמר בהמשך הפרשה  "ובקשתם משם את ה' אלוקיך ומצאת", שאמר ג"כ "משם" ולא אמר מאיזה מקום וזמן, והפירוש "משם", מכל מקום ומצב שאתה נמצא שם, אז "תדרוש את ה' אלקיך ומצאת כי תדרשנו" וגו'
לצפיה ב-'התורה ניתנה בהר סיני או נכתבה בבבל? בדיקה פשוטה'
התורה ניתנה בהר סיני או נכתבה בבבל? בדיקה פשוטה
25/07/2015 | 20:56
2
700

ספרתי כמה פעמים מוזכר "ספר תורה" בספרי שופטים, שמואל ומלכים (עד מציאת ספר התורה בבית המקדש, בימי המלך יאשיהו, קצת לפני החורבן וגלות בבל. מלכים ב' י"ב),כמו כן בספרי הנביאים בתקופה זו. סה"כ כ-800 שנה.
כמה יצא בספירה? 0. אפס.
 גם כשהעם מבקש משמואל מלך במקום שופט הוא לא מצטט את "תורת המלך" מספר דברים.
גם הנביאים שמטיפים נגד עבודת אלילים (עיניים להם ולא יראו...) לא מזכירים את ספר התורה.
עוד בדיקה:
  מיפיתי את 2 תצורות התאריך בתנ"ך: ללא חלוקת השנה לחודש ויום ועם חלוקה כזו.
  מה יצא?
  ב-800 השנה דליעל- רק פעמיים  (בזמן שלמה ורחבעם-עם עקבות בולטים של שכתוב הטקסט)
  אחרי גלות בבל-למכביר: בירמיהו (שחי אחרי יאשיהו), בספרי יחזקאל, עזרא, נחמיה ואסתר. ואיפה עוד? יפה ניחשתם: בחומש!
     בַּחֹדֶשׁ הַשֵּׁנִי בְּשִׁבְעָה עָשָׂר יוֹם לַחֹדֶשׁ בַּיּוֹם הַזֶּה נִבְקְעוּ כָּל מַעְיְנֹת... (בראשית, ז')
     בַּחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי בֶּעָשׂוֹר לַחֹדֶשׁ תְּעַנּוּ אֶת נַפְשֹׁתֵיכֶם... (ויקרא, ט"ז)
     בְּאַרְבָּעָה עָשָׂר יוֹם בַּחֹדֶשׁ הַזֶּה בֵּין הָעֲרְבַּיִם תַּעֲשׂוּ אֹתוֹ...   (במדבר, ט')
 שמות החודשים (תשרי חשוון) כידוע הינם אכדיים. תמוז הוא אפילו שם של אל בבלי!!!
מי שלא מתעצל מוזמן לבדוק את זה כאן:
http://sparks.simania.co.il/
תשובות שקבלתי עד היום:
    נחזור אליך
    יש כאלה שיודעים
    אם מתעמקים יש תשובות
    שטויות
    החוקרים באים מראש עם מטרה להוכיח את השקפת עולמם.
לצפיה ב-'שכוייח'
שכוייח
26/07/2015 | 11:11
342
החכמתני
לצפיה ב-'לוח השנה השמשי הוחלף '
לוח השנה השמשי הוחלף
26/07/2015 | 22:56
325
לוח השנה של בית ראשון היה לוח שנה שמשי, המתאים לעונות השנה ולחגים חקלאיים התלויים בעונות. החודש הראשון התחיל בניסן שהוא בערך חודש אפריל. גם השנה האסטרונומית מתחיל באותו זמן באביב- ב
יום השיוויון האביבי 21.3 או 22.3 (לפעמים יש הבדל בין שנה לשנה) שאז השמש "נכנסת" למזל טלה. בימי בית שני, בהשפעת בית סלווקוס היווני-סורי או  יותר נכון ההלני, השושלת  החשמונאית שהשתלטה על בית המקדש , ערכה בו הפיכת חצר ולקחה את הכהונה מדי שושלת בית צדוק, החליטה לשנות גם את לוח השנה המקודש ולהפוך אותו ללוח ירחי, עם צורך בעיבור שנים, כדי להתאימם לעונות השנה. על כך אפשר לקרוא רבות אצל החוקרת פרופ' רחל אליאור. את שמות החודשים הביאו עולי בבל בתקופת שיבת ציון, והם הביאו גם פירות נחמדים כמו האתרוג ורימון וגם ואת הקנאות הדתית ללא פשרות, שאת תוצאותיה רואים אצל החרדים על כל פלגיהם.
יאשיהו המציא את ההיסטוריה של העם ביהודה ובכך איחד את הממלכה סביבו וסביב ירושלים. איך? - פשוט - מצאו את ספר התורה! היה מלך צדיק ולמרות זאת נהרג בקרב. האם הגיע מהר לגן עדן? לא, גן עדן השמימי השמור לצדיקים, עדין לא הומצא .
לצפיה ב-'מהפייס'
מהפייס
25/07/2015 | 20:39
435

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ