לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1759517,595 עוקבים אודות עסקים

פורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'ואני חשבתי שראיתי כבר הכל באילת...'
ואני חשבתי שראיתי כבר הכל באילת...
10/06/2018 | 23:59
2
271
...אז חשבתי
או במילים אחרות: האם חלום חלמתי או שאכן מציאות היא לראות ולצלם נפוליאון באילת 
אקיצר - איך כתבנו (וצלמנו) המשוטט ירד לאילת למספר ימים ארוכים ומצא מציאות.  לאחר שהגעתי לאילת כבר ביום ג' במסגרת פרוייקט של האוניברסיטה (וגם פגשתי בשיח' ועקרבנון) המשכתי לצלול עוד מספר ימים ובסה"כ כשבוע. ביום שבת במהלך אחת הצלילות, מעט מתחת לשונית התמר בעומק של 16-17 מ' אני רואה לפתע יצור גדול ולא מוכר. מסתכל ולא מאמין - האם אכן מדובר בנפוליאון באילת אני מתאים במהרה את הפרמטרים במצלמה ורודף מעט אחרי היצור ומצליח להקליק משהו סביר - כדי שיהיה התיעוד. בבקשה לשיפוטכם קהל 
לצפיה ב-'סחתיין על התפיסה'
סחתיין על התפיסה
11/06/2018 | 11:18
1
120

תמיד אמרתי שאין מה לראות באילת.
לצפיה ב-'יופי של תמונחת.'
יופי של תמונחת.
12/06/2018 | 11:59
36
לצפיה ב-'מחפש פרטנר לצלילה'
מחפש פרטנר לצלילה
10/06/2018 | 10:37
124
בס"ד
סיימתי קורס 2 כוכבים עם התמחות נייטרוקס ואני מבקש לצלול באמצע השבוע בלבד
רצוי בשעות הבוקר .אשמח לשמוע על מי שמעונין באזור אשקלון,אשדוד,תל אביב
וצפונה עד נתניה.
אפשר ליצור קשר לפל:054-8459858 (לא מקבל sms)

לצפיה ב-'צלילה בחו"ל'
צלילה בחו"ל
08/06/2018 | 11:41
1
101
שלום לכולם
אני חדש בתחום, לא יודע כלום
רוצה לקחת שני ילדים לחו"ל ולעשות קורס צלילה פרטי במקום יפה, אשמח להמלצות
לצפיה ב-'קורס בחו"ל'
קורס בחו"ל
08/06/2018 | 17:54
89
אני מעביר קורסי צלילה בדהב, יכול לקחת את הילדים לשם...
לצפיה ב-'כדורי בונין נגד מחלת ים'
כדורי בונין נגד מחלת ים
07/06/2018 | 10:17
2
119
אשמח לקנות או לקבל כדורי בונין BONIN טריים. גרה באילת. תודה מראש
לצפיה ב-'מקבל שבוע הבא משלוח טרי'
מקבל שבוע הבא משלוח טרי
07/06/2018 | 16:37
1
52
לצפיה ב-'ומתי תהיה שוב באילת?'
ומתי תהיה שוב באילת?
11/06/2018 | 09:07
29
לצפיה ב-''
02/06/2018 | 22:46
1
104
מה קורה .
ל אף אחד אין מחשב צלילה ZOOP NOVO של SUUNTO ? 
לצפיה ב-'את/ה שולטת באנגלית?'
את/ה שולטת באנגלית?
04/06/2018 | 09:50
72
לצפיה ב-'suunto zoop novo'
suunto zoop novo
01/06/2018 | 00:18
4
136
שלום
צריך אזרה מי משהו סבלני כדי שהזבירלי אך להחישתמש במחשב צלילה
היתי בדוגית אבל זה לא היה מספיק
אני גר במרכז
תודה מי ראש
לצפיה ב-'בכייף'
בכייף
04/06/2018 | 11:10
77
אתה עוד צולל ?
זה דומה מאוד לקוברה שהיה לך ...
רק שהפעם תצטרך להגיע אליי
לצפיה ב-'suunto zoop'
suunto zoop
04/06/2018 | 14:58
70
כן אני צולל
לא בתדירות כמו קודם
תן צילצול ואני מגיע אלחה
0526992962
לצפיה ב-'RTFM (מצ"ב, ואם אתה לא מבין- כמה אתה משלם לעמוד )'
RTFM (מצ"ב, ואם אתה לא מבין- כמה אתה משלם לעמוד )
05/06/2018 | 05:49
1
86
יש גם שיעורים פרטיים אצל סטלה
לצפיה ב-'suunto zoop novo'
suunto zoop novo
05/06/2018 | 10:44
67
תודה רבה
לצפיה ב-'היי דרומה לאילת (ואולי גם )'
היי דרומה לאילת (ואולי גם )
31/05/2018 | 22:58
1
92
יורדים בראשון הקרוב לחמישה ימי צלילה בעיה"ק אילת.

נשמח לפגוש חברי פורום למפגשים רטובים או יבשים.

זמינים דרך דיפ סיאם או מועדון סיגלה.
לצפיה ב-'שמחתי מאוד לצלול איתכם . מחכה לתמונות....'
שמחתי מאוד לצלול איתכם . מחכה לתמונות....
07/06/2018 | 10:29
30
לצפיה ב-'כן. כנראה יש יותר מאחד.'
כן. כנראה יש יותר מאחד.
30/05/2018 | 01:18
1
105
החבר'ה שהיו בסירה שלנו (המועדון של שולמית) אומרים שראו שני זנבות. בשמורה סבורים שיש שלושה. זה יכול להסביר את טווח ההשערות לגבי האורך (מ-10 מ' ועד 20 מ').

לצפיה ב-'תשמרו לנו לפחות אחד'
תשמרו לנו לפחות אחד
30/05/2018 | 11:41
86

עד תחילת השבוע הבא.
לצפיה ב-'זה רק אני לא ידעתי שגז צחוק'
זה רק אני לא ידעתי שגז צחוק
27/05/2018 | 13:15
3
141
שמקבלים אצל רופא השיניים זה בעצם שכרון מעמקים?
לצפיה ב-'אולי זה דומה'
אולי זה דומה
27/05/2018 | 14:53
2
116
נדמה לי שלא הרבה ידוע על מה בדיוק מנגנון הפעולה שבו חנקן (N2, גז אינרטי) בלחץ חלקי גבוה גורם לתחושת שכרון.

גם על גז צחוק ( N2O, חמצן דו חנקני ) , לא בדיוק מובן עד הסוף איך פועל והוא כמובן בלחץ של הסביבה- ממש כמו החנקן באוויר עצמו שנושמים ביחד עם גז הצחוק.

נו, אז זה לא בדיוק אותו דבר אבל כנראה שיש איזשהו דמיון (בשניהם כנראה מעורב חנקן, ומניחים שיש קשר למסיסות שלהם ברקמות שומניות) אז אומרים שזה דומה. 

נשמתי גז צחוק וזה ממש לא היה כמו בסרט חסמב"ה כשזרקו גז צחוק למחבוא של אלימלך זורקין (וגם לא גז העצבים ) - מצד שני אני לא חושב שחוויתי אי פעם שכרון מעמקים מעבר להתנהגות המטופשת הרגילה (או חוסר היכולת לבצע חישובים פשוטים בלי מחשבון) שלי כדי להשוות את התופעה. "

מה שכן, משתמשים בגז צחוק גם בתור חומר אלחוש ואני יכול להגיד בוודאות שדקירה של קיפוד ים כואבת בעומק 45 מטרים כמו בעומק 3 מטרים- שכרון מעמקים או לא...

אמ"לק: דומה, אולי. 

לצפיה ב-'עוד דברים דומים:'
עוד דברים דומים:
27/05/2018 | 16:08
90
אלכוהול.
סמים.
מכה חזקה בראש.
לצפיה ב-'מה מה מה-זה - זה מ-מ-מ-מריח לא טוב'
מה מה מה-זה - זה מ-מ-מ-מריח לא טוב
27/05/2018 | 21:41
110
 וואלה גם אני תפסתי עצבים

והנה ההוכחה
לצפיה ב-'יום הצב הבינלאומי- 23.5 '
יום הצב הבינלאומי- 23.5
23/05/2018 | 10:03
5
100

בכתבה מתייחסים לצבי יבשה  בעיקר, אבל  בואו לא נקפח את הצבים הימיים
בתמונה- צב שכונה "קלוד" בגלל שניסה להטריד את המיכל שלי וגם שלף "ציפורניים" ( בתמונה אחרת). שמעתי את הקנאק של השריון על מיכל הסתובבתי לאט, נתתי בו מבט  והתחלתי לצחוק, הוא נעלב ועזב. יש לציין שבמשך  דקות ארוכות לפני כן, הוא ניסה להתקרב לצוללים אחרים, בפרט לאילן ורד ממש כמו כלבלב שמחפש ליטוף. 
האירוע היה בשנות ה2000 בסיני, בספארי של אילן ורד הנפלא.
הצלם: אבי עופר .
קדימה- תנו בתמונות של צבים ימיים מהארץ ומהעולם, הנדירים והיותר נפוצים
<script></script> <script></script> <script></script> <script></script>
לצפיה ב-'מנשנש מדוזה'
מנשנש מדוזה
23/05/2018 | 10:13
77
צולם ב10/05/18 בקצא"א, הוא היה במאנץ' ודיגמן לי הרבה.
לצפיה ב-'עוד אחת של הצב יוחנן מקצא"א'
עוד אחת של הצב יוחנן מקצא"א
23/05/2018 | 12:31
1
79
לצפיה ב-'ליום הצב...'
ליום הצב...
25/05/2018 | 01:50
54
מלדיבים 2018
לצפיה ב-'ליום הצב ... מנסה לצרף קובץ...'
ליום הצב ... מנסה לצרף קובץ...
25/05/2018 | 02:31
1
87
מלדיבים 2018
לצפיה ב-''
25/05/2018 | 11:27
7
לצפיה ב-'אין כמו לצלם בעונה הזו בתורן של הסטי"ל'
אין כמו לצלם בעונה הזו בתורן של הסטי"ל
22/05/2018 | 17:02
9
172

כמות מטורפת של דגי זכוכית, זהרונים, לוקוסים שחורים ואדומים וצלמים שמפריעים להם לאכול אחד את השני.

אהה, וגם פרוגפיש קטן שיושב בשקט בתוך כל ההמולה.

לצפיה ב-'אכן חגיגה צבעונית מרשימה'
אכן חגיגה צבעונית מרשימה
22/05/2018 | 17:55
1
52
האם ראיתם השפעה בולטת  על השטח באזור הסט''יל לאור השטפונות והג'יפה הבוצית שזרמה לים?

לצפיה ב-'בהחלט, השפעה בולטת בעיקר בראות'
בהחלט, השפעה בולטת בעיקר בראות
22/05/2018 | 19:11
61

למזלנו הבוץ לא מגיע עד גובה התורן כך שהיה ניתן לצלם תמונות נקיות יחסית.

אגב הכמות הגדולה ביותר של בוץ בה נתקלנו היא באזור שמול דיפ ואקווה ספורט.
לצפיה ב-'לא מצאתי את הפרוג היום'
לא מצאתי את הפרוג היום
22/05/2018 | 18:20
6
65
חיפוש זריז עם כמה תמונות טובות, ונתתי לזרם לסחוף אותי לחוף אלמוג.
היו שלושה סוסונים במקום הפרוגים
לצפיה ב-'לצל"ר'
לצל"ר
22/05/2018 | 19:07
5
55

!!!
לצפיה ב-'לצל"ר?'
לצל"ר?
22/05/2018 | 19:37
4
110
באמת?
לצפיה ב-'תסלם על התפיסה'
תסלם על התפיסה
22/05/2018 | 19:39
3
53

ועל הצילומים.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
22/05/2018 | 19:40
2
20
לצפיה ב-'זה באורווה?'
זה באורווה?
23/05/2018 | 19:21
1
21
לצפיה ב-'כן'
כן
24/05/2018 | 08:35
42
כל השלושה "נתפסו" שם, בין שאר הדברים...
לצפיה ב-'המלצה למצלמת צלילה אודה לעזרה'
המלצה למצלמת צלילה אודה לעזרה
21/05/2018 | 22:00
9
59
שלום
מחפשת מצלמה לבן זוג שלי שהוא צוללן חובב צולל מס' פעמים בשנה כיום ללא מצלמה, אבל הרבה ניסיון בצלילות.
קיבלתי המלצה על canon 7gx/9g וגם על מצלמה של sealife כולל מארזים. אחרים המליצו לי על gopro 6 או panasonic lumix dcts7(עוד לא הגיעה לארץ).
אני מחפשת מצלמה טובה עם איכות של תמונות שניתן לשדרג בהמשך וגםידידותית למשתמש.
מעדיפה תקציב מצלמה+מארז עד 4500 ש"ח ומטה (ללא פלאש עדשות וכד')
אשמח להמלצות, האם שווה להשקיע את הכסף במצלמה יותר מתקדמת?
תודה.

לצפיה ב-'אני יכול לדבר מתוך נסיון עם SeaLife והשוואתה למצלמת ה-Intova'
אני יכול לדבר מתוך נסיון עם SeaLife והשוואתה למצלמת ה-Intova
22/05/2018 | 00:19
65
SeaLife הינה מצלמה המצויה כבר בתוך מארז. התיפעול שלה מאד קל, ידידותי למשתמש ומפיקה איכות צילום ברמה אחת טובה יותר למצלמת האינטובה (ומניח שגם מעל גו-פרו).

פרט חשוב, הנכון לכול מצלמה תת-ימית, זה שהמצלמה מחייבת בסופו של דבר תוספת תאורה חיצונית.

בנוסף, בגלל הגודל הפיזי של ה- Sealife (שטיפה גדול יותר ממצלמות הגו-פרו והאינטובה)- היא סלחנית יותר לצילום בלתי יציב. הכוונה שלי היא שבשביל להוציא איכות מהמצלמות הקטנות (ואפשר)- צריך רמת איזון גבוהה ואילו ב- SeaLife אפשר להוציא איכויות טובות, גם מבלי לדייק בצלילה.

יתרונות נוספים של ה- SeaLife: (1) מסך גדול יותר המאפשר קריאה נוחה של התצוגה. (2) למרות שהיא גדולה יותר מהאחרות- עדיין ניתן להכניס אותה לכיס המאזן (כול עוד היא ללא תאורה חיצונית). (3) הלחצנים קלים יותר למגע. (4) התפריט ידידותי יותר למשתמש (מה שכבר הוזכר למעלה).

אני לא יודע מה ס"ג המחירים לארץ, אבל בהוואי (יקרה בטירוף) רכשתי את ה- SeaLife לאישתי, כולל פנס חיצוני במחיר של כ- $900 (נדמה לי).
את האינטובה ניתן להשיג ככול הנראה במחיר של כ- $150, אך תאורה חיצונית נוספת תעלה ס"ג של כ- $150 נוספים.
הגו-פרו, יקרה יותר מהאינטובה.

סיכום שלי: SeaLife
לצפיה ב-'מצלמת ה G7X2 היא מדהימה'
מצלמת ה G7X2 היא מדהימה
22/05/2018 | 08:07
7
104
אחרי יותר משנה , אני ממשיך להתפעל מהיכולות שלה .
כמובן זה דורש גם מארז (ממליץ על  המארז של פנטסי) זרועות , פלאשים  עדשות רטובות (ואם אפשר , גם מישהו שיצלול במקומי)
פעם בכמה שנים יוצאת מצלמה  ממש מדהימה . 
היא עונה על הקטגוריה הזאת 
מצרף דוגמית קטנה שצילמתי איתה
לצפיה ב-'תודה עוד שאלה..'
תודה עוד שאלה..
22/05/2018 | 11:11
6
52
מבחינת תפעול האם המצלמה g7x2 של קנון גם ידידותית למשתמש מבחינת אחיזה ולחצנים למי שלא מנוסה?
האם יכולות לצאת תמונות טובות בעומק 30 מטר ללא אביזרי תאורה לפחות בשלב הראשון?

לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
22/05/2018 | 13:11
59
מצטרף להמלצה על המצלמה, משתמש בה מעל שנה עם תוצאות מעולות.

צריך להבין שצילום תת מימי ללא תאורה חיצונית נוספת קרי פלאש מתאים ייתן תוצאות סבירות רק באיזור הרדוד שהתאורה הטבעית מגיעה אליו.

לעומקים של 30 מ' עדיף להשתמש במצלמה פשוטה וזולה עם תאורה סבירה שתיתן תוצאות יותר טובות ממצלמה יקרה.

נראה לי שעדיף כמצלמה ראשונה לקחת משהו פשוט וזול, יד שנייה בהחלט בחירה סבירה אבל עם פלאש ואח"כ להתקדם למשהו יקר יותר.
לצפיה ב-'מבחינת ההנדסת אנוש , מארז של פנטסי מעולה'
מבחינת ההנדסת אנוש , מארז של פנטסי מעולה
22/05/2018 | 15:49
4
77
אבל חובה להוסיף תאורה כדי להגיע לתוצאות טובות 
ולראיה
לצפיה ב-'בפירמידה ?'
בפירמידה ?
22/05/2018 | 16:59
38
לצפיה ב-'תמשיך לצלם את הספוג האדום הזה בפירמידה, רק קח בחשבון'
תמשיך לצלם את הספוג האדום הזה בפירמידה, רק קח בחשבון
22/05/2018 | 17:07
2
75
שמספיקה רק פעם אחת שבטעות נכנס מכוער פרארי לתוך הפריים- וגם אתה תצטרך לבקש המלצות למצלמה

הקללה עובדת אפילו אם לא שמת לב שהוא בתמונה!! 
לצפיה ב-'עם המון פחד'
עם המון פחד
22/05/2018 | 19:35
1
60
לצפיה ב-''
22/05/2018 | 23:11
12
לצפיה ב-'המלצה למקום לצלול בו'
המלצה למקום לצלול בו
19/05/2018 | 23:13
9
133
היי,
בעלי ואני צוללנים מנוסים, את רוב הצלילות עשינו בפיליפינים וגם קצת במקסיקו.
מחפשים מקום לטוס אליו לשבוע- שבועיים, הכי חשוב שהטיסה תהיה לא יקרה (סביב 500 דולר, לא 1000) והשהות גם סבירה. בעצם אני מחפשת מקום עם  צלילות באיכות טובה. אני מבינה שזה לא יהיה איכותי כמו הפיליפינים אבל צריכה תקציב זול יותר כי אנו טסים עם אנשים שמוגבלים בתקציב. קיים?
תודה מראש!
נ.ב- הבעל לא מוכן סיני מטעמי ביטחון.
לצפיה ב-'חזרתי לא מזמן משארם.'
חזרתי לא מזמן משארם.
20/05/2018 | 09:40
117
נהנתי מאוד. תחושת בטיחות גבוהה מאוד. יצאתי דרך אילן ורד. ממליץ לשקול למרות החשש הסוביקטיבי. בעלות תועלת זה הכי שווה. יש גם צלילות בירדן. יופי של אופציה זולה יחסית וצלילות טובות.
לצפיה ב-'קפריסין, מלטה, ...'
קפריסין, מלטה, ...
20/05/2018 | 23:26
5
92
לצפיה ב-'ים תיכון,'
ים תיכון,
20/05/2018 | 23:40
4
97
שווה משהו?
לצפיה ב-'ברור ששווה רק שמלדיבים שווה יותר'
ברור ששווה רק שמלדיבים שווה יותר
21/05/2018 | 00:42
3
107

גם מאד זול וגם מאד שווה וגם מאד בטוח זה שלושה דברים שונים.

תחליטו.
לצפיה ב-'שיח יקר, אני מסכים אבל ... '
שיח יקר, אני מסכים אבל ...
21/05/2018 | 05:12
2
92
"הכי חשוב שהטיסה תהיה לא יקרה (סביב 500 דולר, לא 1000)"...
לצפיה ב-'איתיפיאן מתחילים לשווק טיסות ישירות'
איתיפיאן מתחילים לשווק טיסות ישירות
22/05/2018 | 07:41
1
84
תל אביב דלהי בארבע מאות וקצת דולרים, משם טיסת המשך למאלה כנראה הכל נכנס לתקציב 500-600 דולר.
לצפיה ב-'נו טוף, השתכנעתי, רק סדר ת'דיל הזה מפיניקס- וקניתי '
נו טוף, השתכנעתי, רק סדר ת'דיל הזה מפיניקס- וקניתי
22/05/2018 | 18:27
41
לצפיה ב-'מצרים בצד, נראה לי שהמלדיביים הם היעד'
מצרים בצד, נראה לי שהמלדיביים הם היעד
21/05/2018 | 09:38
101
הכי סביר מבחינת עלות/זמן. 

נדמה לי שהטיסות באמצע הטווח שציינת- לא 500 אבל גם 1000, משהו כמו 700$

מחירים של ספינות ספארי בממוצע ממילא די דומים ברוב העולם.
לצפיה ב-'כמה עולה טיסה לזנזיבר?'
כמה עולה טיסה לזנזיבר?
22/05/2018 | 18:57
31
לצפיה ב-'שנורקל באילת'
שנורקל באילת
14/05/2018 | 15:34
2
96
שלום,

לוקח את הילדים פעם ראשונה לאילת לעשות קצת שנורקלים.
לאיזה חוף הכי כדי ללכת כדי לראות אלמוגים ודגים? בלי להגיע ממש לעומק, מטר שניים שלושה יספיקו לנו.

תודה מראש
לצפיה ב-'כמה אפשרויות'
כמה אפשרויות
14/05/2018 | 17:53
1
98

א. שמורת אלמוג כניסה דרך השמורה (בתשלום) או דרך חוף בן הרוש (בחינם), נכנסים למים עד קצה הגדר ופונים ימינה.

ב. חוף המערות.

ג. חוף הדקל.

ד. חוף המיגדלור.

בכל המקומות הנ"ל תוכלו להנות משנירקול בעומק רדוד, מחנייה (בחלק בתשלום) ובחלק מהמקומות גם שרותי חוף.
לצפיה ב-' ועוד אפשרויות'
ועוד אפשרויות
22/05/2018 | 17:40
42
ה. חוף אום רשרש - ממש בצמוד לקניון למול הים. מרחבת הדגל יורדים לחוף מסודר עם "דשא" מיטות שיזוף  צל וקיוסקים  בסמוך  עם גישה  נוחה מאוד למים
ו. חוף ק.צ.א.א.- מקסים ביותר וסיכוי לראות דולפינים. גישה נוחה למים.
 בכל מקרה כדאי להלביש את הילדים בחליפת צלילה  זה  יאפשר להם לצוף בקלות רבה וכך  אפשר לשנרקל ברוגע בלי חשש שישקעו  וכמו כן לשמור על חום הגוף שאצל ילדים במיוחד הוא בורח מהר והם מתחילים לרעוד מקור עוד לפני שראו משהו.
 מאחלת לכם שתהנו- זו אחת החוויות הכי כיפיות מהזמן שבנותיי עוד הסכימו לשנרקל איתי.
לצפיה ב-'אז מה היה לנו ?'
אז מה היה לנו ?
11/05/2018 | 15:46
13
331
חזרנו מארבעה ימי צלילה מהנים באילת.

טמפרטורת המים בעומק בין 23 ל24 מעלות והראות בין גרועה ביותר מינוס לבין סבירה, בכ"ז הגענו כמה ימים אחרי שטפונות שגרמו להרבה סחף. הים היה חלק רוב הזמן והטמפרטורה בחוץ נעימה למרות שבשני ירד גשם ואפילו ברד.

בשונית תמר, בתורן של הסטי"ל ובקצא"א נצפו להקות מרהיבות של דגי זכוכית וכן פרוגפיש אדום בסטי"ל וצהוב בקצא"א כמו כן נתקלנו בזוג פרפרונים אפורי לחי שבאילת ראיתי עד היום רק באקווריום של המצפה התת ימי.

צללנו בחוף קצא"א, בסטי"ל, ביתוש, במערות ובאזור שונית תמר והמדרון שמתחתיה וביום האחרון צלילה חגיגית, צלילת ה2000 שלי.

לסיכום מזג אויר נוח, טמפרטורת מים סבירה (לי, לבאדי כבר היה חם) וכמות נסבלת של אנשים על החוף ובמים.

לצפיה ב-' צלילת ה2000'
צלילת ה2000
11/05/2018 | 17:19
1
146
מחכים ומצפים לתמונות מצלילת ה2000
לעוד  2000 צלילות בשנה הבאה עלינו לטובה

לצפיה ב-'לאור השנתיים האחרונות'
לאור השנתיים האחרונות
11/05/2018 | 18:26
123

גם מאה זה בסדר.
לצפיה ב-'זה אלפיים בערך? או שבאמת ספרת את כולן?'
זה אלפיים בערך? או שבאמת ספרת את כולן?
11/05/2018 | 17:33
3
106
אני הפסקתי לספור בשש מאות ומאז אני מעריך
לצפיה ב-'רשומות וחתומות'
רשומות וחתומות
11/05/2018 | 18:24
2
121

וגם ממוחשבות.
לצפיה ב-'מברוק. תמונות יפות.'
מברוק. תמונות יפות.
12/05/2018 | 10:45
47
לצפיה ב-''
13/05/2018 | 07:59
7
לצפיה ב-''
13/05/2018 | 00:01
52
איפה תמונות ??  לא של דגים..
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/05/2018 | 00:22
3
53
כפרה על התמונות

לצפיה ב-'אז קבלי עוד כמה מהצלילה הראשונה ליתוש'
אז קבלי עוד כמה מהצלילה הראשונה ליתוש
14/05/2018 | 11:38
2
98
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/05/2018 | 22:55
1
37
אפשר עוד?
לצפיה ב-'תבדקי ת'מייל'
תבדקי ת'מייל
14/05/2018 | 23:40
22
לצפיה ב-'איפה תפסת את המכוער היפיוף? '
איפה תפסת את המכוער היפיוף?
16/05/2018 | 09:32
1
25
לצפיה ב-'בחוף קצא"א בין שני העמודים עם הקונצרטינה'
בחוף קצא"א בין שני העמודים עם הקונצרטינה
16/05/2018 | 11:34
138
ליד להקת הדג"ז הגדולה.

זו לא הפעם הראשונה שאני פוגש שם אנטנר לכן כשאני צולל שם אני מבצע במקום נוהל סריקת אנטנרים.

לצפיה ב-'שאלה בנושא טבלאות דקומפרסיה'
שאלה בנושא טבלאות דקומפרסיה
08/05/2018 | 14:49
15
131
לפי טבלאות דקומפרסיה שונות ניתן לצלול לעומק של 3 מטרים למשך 60 דקות, 120 דקות, 210 דקות ו- 300 דקות בלבד. אך מה עם כל הזמנים שביניהם או הזמנים הקטנים מהם?? כלומר אם ברצוני לצלול לעומק של 3 מטרים למשך 150 דקות או 117 דקות או אפילו 10 דקות, האם זה אפשרי? לפי ההגיון זה אפשרי הרי שניתן לצלול לאותו עומק של 3 מטרים למשך זמן גדול בהרבה של 300 דקות. אותו הדבר גם לגבי העומקים האחרים בטבלאות דקומפרסיה. למה דבר זה לא מצוין בטבלאות? והאם ישנה חשיבות לצלול בדיוק למשך הזמן הכתוב בטבלה?

אשמח לתשובה מקצועית ומהימנה.
תודה! 
לצפיה ב-'כל זמן המופיע בטבלה הוא זמן תחתית מירבי (ללא דקו) לאותו עומק'
כל זמן המופיע בטבלה הוא זמן תחתית מירבי (ללא דקו) לאותו עומק
08/05/2018 | 16:38
7
86
אבל ברצינות -- עברת קורס צלילה או שמא אתה חושב להיות אוטו-דידקט? אם עברת קורס צלילה ולא למדת כלום או שכחת את הכל, אז תמצא תשובות לשאלות שלך בספר שקיבלת. ואם עברת קורס טוב -- למדת על מחשבי הצלילה ועל כל הסיבות למה צוללים צלילות ספורטיביות עם מחשב ולא על בסיס טבלאות.
לצפיה ב-'טבלאות דקומפרסיה- המשך שאלה'
טבלאות דקומפרסיה- המשך שאלה
13/05/2018 | 12:56
6
64
לא עברתי שום קורס צלילה ואני בכלל לא מתכוון לצלול, אני בסך הכל מכין פרוייקט במחשבים בנושא צלילה בבית ספר תיכון, משהו שאמור לדמות "מחשב צלילה".
אחזור על שאלתי ממקודם:
בטבלאות הדקומפרסיה מופיעים זמנים שונים עבור כל עומק, לדוגמא עבור עומק של 3 מטרים מופיעים הזמנים הבאים: 60, 120, 210, 300 (דקות). האם אלו הזמנים היחידים האפשריים לצלילה לעומק 3 מטרים? אם אפשר 300 דקות הרי שאפשר כל זמן הקטן ממנו כמו למשל 250, 100, או אפילו 10 דקות? למה הזמנים הללו לא מופיעים בטבלה? האם הכוונה היא שניתן לצלול לעומק 3 מטרים עד לזמן של 300 דקות כלומר כל הזמנים בין 0 ל-300?
אשמח לתשובות מהימנות ובעיקר ענייניות ללא התייחסות להכשרות שעברתי או לא עברתי בנושא.
תודה!

לצפיה ב-'זו אחת הסיבות שבגללן המציאו את מחשב הצלילה'
זו אחת הסיבות שבגללן המציאו את מחשב הצלילה
13/05/2018 | 13:29
5
60

אילו כל הזמנים האפשריים היו מופיעים בטבלה היא היתה בגודל אינסופי.

לגבי הזמנים בהן ניתן לצלול אכן האפשרות היא בדיוק כמו שהסקת, כל הזמנים עד המקסימום והחישוב הוא כפי שכתב לך עקרבנון כלומר אם זמן הצלילה שלך לא מופיע בטבלה אתה מעגל לזמן הארוך יותר כלומר המחמיר יותר..
לצפיה ב-'שאלה נוספת באותו נושא'
שאלה נוספת באותו נושא
13/05/2018 | 13:40
4
65
קודם כל תודה רבה! 
ברצוני לשאול שאלה נוספת, איך זה שהזמן המירבי לעומק 3 מטרים הוא 300 דקות ולעומק 4.5 מטרים הזמן המירבי הוא 350 דקות? ואפילו לעומק 9 מטרים הזמן המירבי הוא 310 דקות.
לצפיה ב-'טוב, התקלת אותי'
טוב, התקלת אותי
13/05/2018 | 22:05
3
57
התשובה הקצרה והכי מדוייקת היא שאני לא יודע לענות על שאלתך.

התשובה הקצת יותר ארוכה היא שזה לא רלוונטי לחלוטין לאף צולל שאני מכיר כי מדובר בזמנים ארוכים ביותר שבצלילה נורמלית אי אפשר להגיע אליהם.
כזכור מדובר בזמני NDL כלומר בזמן שמתייחס לספיחת החנקן בלבד אבל לא מתייחס לגודל המיכלים ולזה שתהפוך לארטיק הרבה לפני שתגיע לזמן הזה.

בכל מקרה שאלה טובה ואשמח אם מישהו שיודע את התשובה יגיב.
לצפיה ב-'שיח- עזוב!'
שיח- עזוב!
14/05/2018 | 17:32
2
49
מר ברק שמיר רצה התייחסות מקצועית, אך לא מוכן לתרום לכך.
ביקשתי יפה שיסרוק את הטבלה ויעלה אותה לפורום- נאדה...
לצפיה ב-'כבר בדקתי בכמה טבלאות שונות והוא צודק'
כבר בדקתי בכמה טבלאות שונות והוא צודק
14/05/2018 | 17:47
1
56

הסוגיה מעניינת אותי.

ראה למשל כאן את הטבלה של הUS Navy אבל בכל הטבלאות שבדקתי המצב די זהה.
לצפיה ב-'טבלאות'
טבלאות
15/05/2018 | 09:01
34
עד 10 מטר אין NDL (טור שמאלי), הזמנים הם מתי תגיע לקבוצת לחץ וכמו שזה נראה הם פשות עצרו בקבוצה הראשונה שדורשת 300 דקות ומעלה. בטבלה של PADI (http://elearning.padi.com/company0/tools/RDP_Table... אין את הבעיה כי הם מתחילים מ 10 מטר והטבלה הרבה יותר שמרנית.
לצפיה ב-'כלל אצבע בנושאי בטיחות בכלל'
כלל אצבע בנושאי בטיחות בכלל
11/05/2018 | 14:07
3
84
לא מופיע הזמן / העומק / העומס, וכו' המדויק שאתה מחפש, תמיד תעגל כלפי מעלה / מטה -  כלומר לאפשרות "הגרועה יותר" באופציות שכן יש לך דרך לחשב.
לצפיה ב-'המשך לשאלה'
המשך לשאלה
13/05/2018 | 13:55
2
57
אז לפי מה שאתה אומר אם אני רוצה לצלול לעומק 3 מטרים למשך 10 דקות אני צריך לעגל ל60 דקות (שזה הזמן הכי קרוב ל10 שמופיע בטבלה)?
אבל בכל מקרה איך זה שלעומק 9 מטר אפשר לצלול למשך יותר זמן מאשר עומק של 3 מטר?
לצפיה ב-'לא יודע איזה טבלה אתה מחזיק'
לא יודע איזה טבלה אתה מחזיק
13/05/2018 | 14:23
1
45
אבל
לשאלה א. כן
         ב. זה לא נכון

לצפיה ב-'רן, יש לו את הטבלאות של חיל הים האמריקאי'
רן, יש לו את הטבלאות של חיל הים האמריקאי
13/05/2018 | 18:49
45
עם דברים מוזרים בפחות מ-10 מ'.

ברק, אף אחד לא עושה צלילה ספורטיבית ל-5 שעות. לכן הטבלאות של הארגונים הרציניים מתחילים ב-9, 10 אן 12 מ' (PADI, NAUI, TDI). אתה יכול לצלול ל-3 מ' כמה שאתה רוצה. יכול להיות שלא רצו להראות מספרים כמו 400 או 500 דקות אפילו בחיל הים.
לצפיה ב-'מאחר וכבודו מעוניין בתשובה מקצועית ומהיימנה, אולי יועיל'
מאחר וכבודו מעוניין בתשובה מקצועית ומהיימנה, אולי יועיל
13/05/2018 | 16:28
57
כבודו ולסרוק את הטבלה שברשותו ויעלה אותה לשרשור. כך יהיה קל יותר להתייחס לשאלות.
לצפיה ב-'כמה זמן מותר לצלול ומה רואים בטבלת הצלילה ללא דקומפרסיה'
כמה זמן מותר לצלול ומה רואים בטבלת הצלילה ללא דקומפרסיה
16/05/2018 | 01:20
48
לפי מה שכתבת, ברק שמיר, אתה לא עברת קורס צלילה בו לימדו את השימוש בטבלאות הצלילה.  זה נושא די ארוך ובקורס מוקדש לכך זמן לא מבוטל.  אנסה לענות באופן תמציתי:

1. מותר לצלול לכל עומק כמה זמן שאתה רוצה.  אין מגבלה על זמן הצלילה.  הבעיה איננה עם הצלילה אלא עם העליה לפני המים.  מעל עומק מסויים, בגלל הלחץ הסביבתי הגדול יותר מאשר על פני המים, מתחיל החנקן באויר הדחוס שננשם, להתמוסס לתוך הדם.  לאחר שהות באורך זמן מסויים, אם תעלה לפני המים באופן ישיר, החנקן המומס לא יצליח להשתחרר באופן הדרגתי ולכן ייווצרו בועיות חנקן בגוף (בדם וברקמות נוספות).  בועיות אלו גורמות למחלה/הפרעה/מצב-לא-תקין הנקרא מחלת הדקומפרסיה.

2. כדי להימנע ממחלת הדקומפרסיה, נבנו טבלאות צלילה ללא דקומפרסיה (שאלו הטבלאות שאתה שואל עליהן) שמטרתן לומר לך כמה זמן אתה יכול לשהות בעומק מסויים, ולאחריו לעלות ישירות לפני המים, מבלי ללקות במחלת הדקומפרסיה.

3. הטבלה הראשונה מבין השלוש, זו שאתה מדבר עליה, מכילה שלושה מרכיבים:

* עומק הצלילה
* זמן מקסימלי לשהיה בעומק זה, בצלילה ראשונה, שלאחריו ניתן לעלות לפני המים בלי ללקות במחלת הדקומפרסיה.
* קבוצות זמנים נוספות לצורך חישובים של צלילה חוזרת (ואלו הזמנים שאתה שואל עליהם בטעות למשל בעומק של 3 מטר).

4. אם תסתכל שוב בטבלה תגלה שהחל מעומק מסויים (ואני לא כותב איזה מכיוון שזה יכול להשתנות בין טבלה לטבלה) ישנו זמן מקסימלי לשהיה בעומק זה.  העמודה הזאת תהיה ריקה בעומקים כמו 3 מטר, 4.5 מטר, 6 מטר ועוד.  בעומקים אלה תראה רק את קבוצות הזמנים לצורך חישובים של צלילה חוזרת ואילו מספרים שאינם רלוונטיים לצלילה ראשונה, ואם תרצה להבין אותם, תצטרך לעשות קורס צלילה או לקרוא ספר טוב בנושא טבלאות צלילה.
לצפיה ב-'היי ברק,'
היי ברק,
18/05/2018 | 00:18
24
היית צריך להבהיר מלכתחילה שמדובר בפרויקט לימודי תאורטי,
ומכאן נובע היחס הראשוני הצונן שקיבלת כאן,
להסביר לצולל לא מיומן (זה הרושם הראשוני שהפוסט שלך נתן)
את עקרונות הצלילה, על רגל אחת, בפורום אינטרנטי,
זה פחות או יותר לשלוח בנאדם להתאבד.

אחרי שזה הובהר -
בשביל להבין איך עובדות טבלאות הדקומפרסיה, 
מין הסתם, אתה צריך להבין לפחות בצורה בסיסית - 
מה זה דקומפרסיה, ומושגים בסיסיים שקשורים לצלילה.

ההסבר ש-קותי נתן כאן, נראה לי ממש ממצה.
וכמובן תמיד יש את דוקטור ויקיפדיה.
הכי טוב היה אם היית מוצא צולל שיכול לשבת איתך,
להסביר ולענות על השאלות.
ואם יש לך שאלות נוספות - נשמח לענות.

לצפיה ב-'דיווח (כמעט) תאונת צלילה '
דיווח (כמעט) תאונת צלילה
08/05/2018 | 17:07
26
258
בהתאם למסורת שהתפתחה כאן, אשתף ברשותכם במקרה שכמעט ונגמר באסון. אשים פה את הפרטים היבשים ושכל אחד יסיק מכך את המסקנות שלו.

מדובר בספארי בדרום מצרים של שבוע. הצלילות הוגבלו לשעה. גם הבאדי וגם אני צוללים מנוסים.
ביום הרביעי לספארי ירדנו לצלילה השנייה של אותו יום, באח הגדול מבין איי האחים. זאת היתה הצלילה החמישית שלנו באותו אתר בדיוק.
האתר הוא אי קטן מוקף בשונית ואליו מחוברת שלוחה שמתחילה בעומק של כ30 מטר ומסתיימת בסביבות ה50 מטר.
המסלול המתוכנן הוא התחלה מעל השלוחה (כמה מטרים מעל הקרקעית) כדי לראות אם יש כרישים או דברים אחרים מעניינים באזור ואז לחזור לשונית שמקיפה את האי ולהסתובב שם באזור שיחסית מוגן מהזרמים. מסלול שכבר נעשה כמה פעמים באותו טיול.
נכנסים למים בכניסה שלילית מהירכתיים של הספינה ומעמיקים ישירות לשלוחה.
את הצלילה הזאת צללנו ללא המדריך.

כשהתחלנו לצלול לאורך השלוחה בעומק של כ30 מטר הרגשנו שהזרם חזק מפעמים קודמות. זוג צוללים הולנדים שהיה מלפנינו סימן שהזרם חזק להם והסתובבו בחזרה.
אנחנו המשכנו עוד כמה מטרים בודדים, בערך לאותה נקודה שבה הם הסתובבו ואז החלטתי שגם אנחנו נסתובב. ניסיתי לסמן לבאדי אך זה לקח כחצי דקה משום שהוא התעסק במצלמה. החזרה לשונית היתה קשה לנו ובקושי התקדמנו.
בשלב הזה הבאדי סימן לי תנועה של אין אוויר. הצעתי לו את האוקטופוס שלי אך הוא סירב. מהמבט בעיניים ורעש הנשימות המהירות שלו הבנתי שיש לו אויר במיכל אבל הוא נכנס קצת לפאניקה והיפרוונטילציה. הרגעתי אותו קצת ואז סימנתי לו שננסה לעלות אבל עם חתירה לכיוון הריף משום שחששתי להיסחף רחוק מדי. אחרי ניסיון קצר הבנו שזה לא ממש אפשרי כי הזרם היה חזק מדי ודחף אותנו החוצה. בשלב הזה הוצאתי נקניק חירום וניפחתי אותו מעומק של 25 מטר. עלינו עלייה הדרגתית לפני הים כולל חניית בטיחות.
ברגע שהגענו לפני המים ראיתי שנסחפנו די רחוק מהספינה והריף.
צעקתי לבאדי שיחתור לכיווני בזמן שאני חותר אליו. ברגע שחברנו הבהרתי לו שאסור שניפרד ולכן שלא יעזוב לי את המאזן.
הנקניק חירום שלי מאוד ישן ודהוי ומסתבר שגם דולף מעט. הייתי צריך להוסיף לו אויר כל כמה דקות. כבר ביום לפני אמרתי לעצמי שאני חייב להחליף אותו...
החלטנו שאנחנו חייבים לחתור לכיוון הספינה. אם לא כדי להגיע אליה אז לפחות כדי להאט את ההיסחפות.
לפי המחשב צללנו רק 28 דקות, לכן ההנחה היתה שיקח כנראה חצי שעה לפני שמישהו בכלל יחשוב לחפש אותנו.
הזרם היה חזק מאוד והמשיך לסחוף אותנו ללב ים למרות המאמצים שלנו. בנוסף היו גם גלים מאוד גבוהים שהקשו עלינו לראות את הספינה וכן הקשה עליהם לראות אותנו.
לאחר בערך 45 דקות של היסחפות עלה לבאדי הרעיון שהיינו צריכים לחשוב עליו הרבה לפני וזרקנו את המשקולות שעלינו.
בשלב מסוים כבר התעייפנו ובקושי חתרנו. את האי כבר היה לנו ממש קשה לראות. נשאר ממנו רק נקודה באופק שניתן היה לראות רק פעם בכמה דקות כשבא גל גדול והעלה אותנו למעלה.
לאורך כל הדרך הרגעתי את הבאדי ודאגתי שלא ניפרד. כמו כן דאגתי שהמצוף יהיה מנופח וזקוף עד כמה שאפשר.
לבסוף הבחנתי בספינה באופק. לאחר עוד כמה דקות ראינו שזאת באמת ספינה שמתקדמת לכיוון הכללי שלנו. צעקנו, שרקנו ונפנפתי במצוף סימון ואכן לאחר כמה דקות הספינה, שהתבררה כספינת הספארי שלנו, היתה לצידינו. המדריך צלילה מהספינה קפץ אלינו עם גלגל הצלה ומשך אותנו משם.

לפי המחשב היינו מתחת למים 28 דקות ומהרגע שעלינו לפני המים לקח עוד 90 דקות עד שמצאו אותנו.
אני סיימתי את החוויה עייף וקצת מיובש, הבאדי היה מותש לחלוטין ובקושי הצליח לעמוד. סה"כ יצאנו בזול.
בדיעבד הסתבר שהם יצאו לחפש אותנו די מוקדם. היו עוד כמה אנשים שנסחפו גם מהספינה שלנו וגם מספינה אחרת. רק שאותם מצאו תוך דקות בודדות.
עוד לפני שעברה שעה מתחילת הצלילה המדריכים יצאו לחפש אותנו מסביב לאי מעל ומתחת למים. לאחר מכן הם שלחו את הזודיאקים לחפש לאורך הזרם ולבסוף גם עם הספינה עצמה.

בקלות הסיפור היה יכול להסתיים אחרת. המסקנה האישית שלי היא שתמיד צריך להיות במאזן נקניק חירום תקין ומוכן לשימוש. לכאורה לא משהו שלא ידעתי כבר מקודם אבל לא טרחתי מספיק לבדוק אותו ולחדש אותו (יש לי אותו איזה 10 שנים). בנוסף, בדיעבד כנראה שהייתי צריך להוציא אותו כבר מהרגע הראשון שהבנתי שאנחנו במגמת עלייה והיסחפות במקום לחכות שנגיע לריף.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף. רק בריאות.'
תודה על השיתוף. רק בריאות.
08/05/2018 | 19:34
6
110
מסכים עם המסקנות.

באופן כללי, עדיף להיצמד לחגורה הימית הצמודה ליבשה (במיוחד סביב אי בלב ים), כי מעבר לה- אתה נתון לחסדים של זרמי הים.

אם כבר נקלעים לזרם כזה- עדיף לא להילחם (הזרם ינצח וממילא תהיה מותש לאחר מכן) ולקוות שימצאו אותך במהרה.

ב- Power Scuba יש להם חוק בצלילות מסירה:
ALWAYS bring your dive essentials: A safety sausage, knife, and whistle (at a minimum)!
לגבי משרוקית- אני די  אבל Oh well... מעבר לכך- כמה כבר שוקלת משרוקית!?
לצפיה ב-'קשה שלא להתפתות לצאת מהקרבה ליבשה כשיש סיכוי לכרישי שועל '
קשה שלא להתפתות לצאת מהקרבה ליבשה כשיש סיכוי לכרישי שועל
09/05/2018 | 12:27
104
לגבי המשרוקית, יש לי משרוקית מחוברת למאזן והשתמשתי בה.
שאלתי אנשים על הסירה אם הם שמעו אותה וכולם אמרו שהם בכלל לא שמו לב שהיו שריקות. לדבריהם מה שגרם להם לזהות אותנו זה רק המצוף סימון המעפן שלי.
לצפיה ב-'לגבי משרוקית אל תהיה'
לגבי משרוקית אל תהיה
11/05/2018 | 14:02
4
110
יצא לי לחפש בים כמה אנשים, כשיש גלים ואפילו לא גבוהים קשה לזהות אדם במים בחשכה / אפלולית, אבל משרוקית תקנית (שני תדרים) שומעים מצויין עם יש מישהוא מחוץ לתא, ובסריקה בדרך כלל יש. או לפחות צריך להיות.
לצפיה ב-'לא הבנתי. מה הכוונה מחוץ לתא?'
לא הבנתי. מה הכוונה מחוץ לתא?
11/05/2018 | 20:05
3
82
אני רק יודע לומר ששאלתי אנשים מהספינה ואף אחד לא שם לב בכלל ששרקנו. כנראה כי הרעש של המנוע היה חזק יותר.
מצד שני, זה באמת לא שוקל ולא מפריע שיהיה.
לצפיה ב-'מן הסתם הכוונה מחוץ לתא של הספינה'
מן הסתם הכוונה מחוץ לתא של הספינה
12/05/2018 | 21:34
34
לצפיה ב-'מאיזה מרחק?'
מאיזה מרחק?
13/05/2018 | 14:26
1
52
בים גלי בחשכה וגם לקראת חשכה אפשר לעבור מטר מאדם בים ואם שניכם, כלי השייט והאדם בתחתית גל ויש גל ביניכם לא רואים אותו
לצפיה ב-'שרקתי עד שזה היה ברור מעל כל צל של ספק שהם ראו אותנו'
שרקתי עד שזה היה ברור מעל כל צל של ספק שהם ראו אותנו
13/05/2018 | 14:53
55
אכן יכול להיות מאוד קשה לראות, אפילו ביום.
מישהו שהיה בדק העליון בספינה צילם את החיפוש בטלפון. ראיתי את הסרטון ורואים אותנו כנקודה ממש קטנה בים, וגם זה רק אחרי שכבר הינו ממש קרובים.
לצפיה ב-'מה הייתה המטרה של זריקת המשקולות אם כבר הייתם בציפה למעלה?'
מה הייתה המטרה של זריקת המשקולות אם כבר הייתם בציפה למעלה?
09/05/2018 | 16:16
1
111
האם זה כדי להקל את ניסיונות החתירה?
לצפיה ב-'בדיוק. להקל על החתירה'
בדיוק. להקל על החתירה
09/05/2018 | 17:35
51
לצפיה ב-'תודה על השיתוף '
תודה על השיתוף
10/05/2018 | 16:08
1
89
תמיד טוב ללמוד ולנסות לתכנן לעתיד (ואת זה אני אומר בתור אחד שעבר תאונה - בדיוק לפני שנה).  אם אפשר שתי שאלות: כשכבר התרחקתם מהריף הזרם לא נחלש? - בד"כ הזרם חזק באזור של הריף או קרוב אליו אבל כשמתרחקים הוא נחלש.  שאלה נוספת: האם לא היה כדאי (וזה ניתן לומר רק בדיעבד) לוותר על חניית הבטיחות ולעלות ישירות  - וזאת בהנחה שלא הייתם בדקו או על גבול הדקו.
בכל מקרה הנסיון לצלם בזרם חזק הוא תמיד בעייתי משום שקשה גם לעסוק במצלמה וגם לשלוט בתנועה בזרם. הסיפור  מדגיש גם את זה שחובה לצלול עם נקניק תקין לכל צולל!  אני יכול להעיד כי כשהייתי במאלדיבים לפני 11 שנה צללתי ללא נקניק כלל והדבר הגביל אותי בהצמדות למוביל. למזלי לא הייתי עדיין עם מצלמה אבל אני משער שלו הייתי גם עוסק בצילום זה היה מסתיים בהנתקות מהקבוצה והמוביל ועלייה בכחול ללא כל סימון...

לצפיה ב-'אכן חשוב להמשיך ללמוד ולהשתפר'
אכן חשוב להמשיך ללמוד ולהשתפר
10/05/2018 | 18:28
77
לגבי הזרם, זה ממש לא הרגיש כאילו הזרם נחלש. מצד שני, בשלב מסויים כשמתרחקים מהיבשה קצת מאבדים פרופורציות וקשה לאמוד מרחקים...
לגבי החניית בטיחות, בדיעבד יכול להיות שאתה צודק והיה עדיף לוותר, הרי באמת לא היינו בדקו.
אני חושב שרובינו לא מודעים כלכך (וגם אולי לא רוצים) לכמה שסט צילום משאיר אותנו חסרי עירנות בזמן הצלילה. כשצוללים בתנאים נוחים כמו באילת קל להתמודד עם זה, אבל כשהתנאים קצת יותר קשים כמה שניות של הסתכלות במצלמה או סידור סטרובים יכולים להיות קריטיים.
לצפיה ב-'תודה ששיתפת'
תודה ששיתפת
11/05/2018 | 01:57
4
92

אני חושב שלכל אחד מאיתנו יש בהיסטוריה הצלילתית שלו איזה אירוע מכונן שהפיל לו כמה אסימונים.

מצטרף להמלצה שבמקומות כאלה כל צולל יהיה מצוייד בשרוול סימון (רצוי תקין ).
לצפיה ב-'לא בטוח שהוא יודע מה זה אסימונים '
לא בטוח שהוא יודע מה זה אסימונים
11/05/2018 | 02:51
3
72
לפי הגיל שלו- זה כבר היה פאסה .
וואלה אסימונים... זוכר ת'תקופה שהיינו מתחמנים עם חוט ברזל. אז לא היה צריך ליפול שום אסימון עד שהעין הכחולה עברה ברחוב באיזה סיור שגרתי והיינו בורחים מהטלפון כמו טיל בליסטי.
יותר מאוחר הופיע טלפון ציבורי עם כרטיס (אבל אז כבר הייתי באונ'...).
עברו הרבה מים מאז...
לצפיה ב-'בגיל שלו עוד היו אסימונים'
בגיל שלו עוד היו אסימונים
11/05/2018 | 10:53
1
73

אני זוכר שלילדים שלי כשהיו קטנים תמיד היה אסימון אחד משולב בשרוך של הנעל.

אגב ליתר בטחון אני מחזיק עד היום כמה במגרה למקרה שזה יחזור.

לצפיה ב-'תודה על השיתוף. חויה מאוד לא נוחה...'
תודה על השיתוף. חויה מאוד לא נוחה...
12/05/2018 | 10:51
47
היה לי מקרה דומה יחד עם הבן הצעיר בספארי צלילות בסיני. ספארי ראשון כשאנו צוללים מתחילים. מתנדנדים שעה במים עד שאספו אותנו. לא ידעתי אז בכלל שיש משהו שנקרא מצוף סימון...נשמע שפעלת בשיקול דעת ובאחריות וניהלת בהצלחה את האירוע. כל הכבוד.
לצפיה ב-'היו בטח שהיו '
היו בטח שהיו
11/05/2018 | 19:58
28
לצפיה ב-'תודה על השיתוף! קרה לי משהו דומה (כמעט) לפני איזה עשר שנים '
תודה על השיתוף! קרה לי משהו דומה (כמעט) לפני איזה עשר שנים
16/05/2018 | 09:56
2
68
באלפינסטון: קפצנו מהדינגי רחוק מדי מהפינה של הריף, הזרם היה נגדנו ורוב הקבוצה עבדו קשה כדי להצליח להתקרב לריף (ולמחסה שלו מהזרם). הבאדי שלי היה עם סנפירים בלויים ורכים בצבע ורוד (הצבע כביכול לא חשוב, אבל בעצם כן) והם פשוט התקפלו והוא לא הצליח להתקדם לכיוון הריף- חברתי אליו ושנינו נסחפנו עם הזרם.

התחלנו בעליה וכשבאתי לשלוף את נקניק הסימון מצאתי כיס ריק- יום קודם הדייב מאסטר איבד את שלו, ואני השאלתי לו את הנקניק שלי. חוקי מרפי הדפוקים.

בקיצור, עלינו למעלה, כל הסירות בכלל עוגנות בצידו הדרומי של אלפינסטון ואנחנו נסחפים מהפינה הצפונית לכוון מזרח- מתרחקים במהירות. במקום נקניק שלפנו את הסנפירים (הוורודים! )  של הבאדי ונפנפנו בהם גבוה כדי למשוך תשומת לב. אחרי כמה דקות (שאשכרה הרגישו נצח, במיוחד למי שראה כמה ימים קודם את הסרט open water ) איזה סירת גומי הבחינה בנו, נאספנו ונלקחנו לסירה שלנו. 

האמת, די מפחיד. היו לא מעט מקרים של צוללים שנעלמו בנסיבות דומות באותו האזור ממש.

מאז, אנחנו לוקחים לכל ספארי שני נקניקים ספייר (אחד איתנו בצלילה ואחד בסירה- למקרה שלמישהו הולך לאיבוד), סנפיר אחד צבעוני (במקרה שלי צהוב, כי אני אוהד בית"ר ), משרוקית וכו'. 

יש לא מעט מקומות בעולם שצוללים עם זרמים חזקים, אני רואה צוללים בלי אמצעי סימון- סומכים על זה שלמוביל הצלילה יהיה  
לצפיה ב-'סנפירים ורודים בתור אביזר בטיחות- את זה עוד לא הכרתי '
סנפירים ורודים בתור אביזר בטיחות- את זה עוד לא הכרתי
16/05/2018 | 11:34
1
24
לצפיה ב-'בהחלט, והייתי מוסיף שסנפיר הוא בראש ובראשונה אביזר בטיחות'
בהחלט, והייתי מוסיף שסנפיר הוא בראש ובראשונה אביזר בטיחות
16/05/2018 | 15:48
45
יש משום מה נטייה להתייחס לסנפירים יותר בתור אביזר אופנתי או לחפש דגמים רכים "יותר קלים לטילוף" ובעקרון זה בסדר כל עוד הכל מתנהל על מי מנוחות- אבל בפעם היחידה והקובעת שאולי צוללן יזדקק להם עדיף שיהיו לו סנפירים חזקים ולא כל המצועצעים האלה שמתקפלים כמו עלה נידף ברוח. 

בדומה לויכוחים אם עדיף אייפון או מכשיר אנדרואיד אפשר להתווכח עד אין קץ על איזה סנפירים הכי טובים, ואולי הם לא תומכי חיים מסדר ראשון (כמו וסת, למשל), אבל במקרים כמו שתיארתי (או בחילוץ צוללן אחר אל החוף) בהחלט יש להם חשיבות בטיחותית. 

אמל"ק: לצלול עם ג'טפינס או דומיהם, לא עם צעצועים עם כל מיני "אבזמי שחרור מהיר ארגונומיים" בלה בלה בלה

ואם כבר מדברים על ציוד בטיחות, הפרסומת הזאת ישנה מאוד אבל לא נס ליחה למי שנתקל ב-BSOD (לצעירים בינינו שלא ראו מסך כחול מימהם נא לא להתבלבל עם BDS זה משהו אחר

https://www.youtube.com/watch?v=eNqPTOb31S8

לצפיה ב-'עכשיו אני רוצה לקנות ״נקניק חירום״. איך זה נקרא באנגלית?'
עכשיו אני רוצה לקנות ״נקניק חירום״. איך זה נקרא באנגלית?
21/05/2018 | 11:13
6
37
עכשיו אני רוצה לקנות ״נקניק חירום״. איך זה נקרא באנגלית?
הייתי רוצה לדעת על מנת להזמין מאיזה חנות ברשת.
לצפיה ב-'SMB- Safety Marker Buoy'
SMB- Safety Marker Buoy
21/05/2018 | 12:42
5
43
שים לב שחשוב מאוד לדעת להשתמש בו נכון כי שימוש לא נכון יכול להיות מסוכן בפני עצמו (יכול להעיף אותך למעלה בזמן ניפוח)
לצפיה ב-'אכן SMB ויש יותר מסוג אחד'
אכן SMB ויש יותר מסוג אחד
21/05/2018 | 13:15
1
40
יש פתוחים, סגורים וגם סגורים למחצה. מגיעים בכל מיני טעמים ואורכים- וצריך לדעת לתפעל אותם מתחת למים.

מה שכן, אם מדובר על ניפוח נקניק כדי שסירה תזהה למרחק, אפשר לנפח אותו גם על פני המים.. אני בד"כ פותח אחד פשוט וקטן (שרוול פתוח) לקראת סוף הצלילה. על פני המים אני עושה הערכת מצב:  אם הסירה מאוד רחוקה, ים גלי וכו' אני שולף נקניק ארוך מהסגור הסגורה ומשתמש בו. 
לצפיה ב-'דוקא במקרים הקריטיים עדיף לנפח הרבה לפני שמגיעים לפני המים'
דוקא במקרים הקריטיים עדיף לנפח הרבה לפני שמגיעים לפני המים
21/05/2018 | 14:06
42
במקרה שהיה לי לדוגמא, ניפוח מצוף כבר בעומק 30 מטר במקום על פני הים זה בדיוק מה שהיה יכול לעשות את ההבדל בין זודיאק שמחכה למעלה להיסחפות של כמה ימים בים. אם יש זרם חזק, עד שתגיע לפני הים אתה כבר ממזמן לא בטווח ראייה של אף אחד.
לצפיה ב-'טעות קטנה'
טעות קטנה
21/05/2018 | 22:32
2
54
SMB - Surface Marker Buoy
לצפיה ב-'וואלה. ממשיכים ללמוד '
וואלה. ממשיכים ללמוד
22/05/2018 | 13:27
21
לצפיה ב-'מה שנכון נכון'
מה שנכון נכון
22/05/2018 | 13:29
30
אם כי סביר להניח שכמו לראשי התיבות הצה"ליים יש לזה יותר מפירוש אחד
לצפיה ב-'צלילת היכרות'
צלילת היכרות
10/05/2018 | 16:47
2
62
אהלן,

מעל גיל 25.. ומעוניין לעשות צלילה בפעם הראשונה
עד היום יצא לי בעיקר לעשות שנורקל (בתור ילד)

יש המלצות למקומות יפים ואנשים שכיף לעשות איתם צלילת היכרות באילת?
לצפיה ב-'צלילה כיפית'
צלילה כיפית
10/05/2018 | 19:49
59
אני יכול להעביר לך את צלילת ההיכרות, התמכרות מובטחת.
לצפיה ב-'את הצלילה אתה יכול לעשות דרך כל מועדון צלילה באילת'
את הצלילה אתה יכול לעשות דרך כל מועדון צלילה באילת
11/05/2018 | 01:52
53

ממליץ על אתר המערות גם אם זה כרוך בתשלום קטן נוסף.
לצפיה ב-'היי דרומה לאילת '
היי דרומה לאילת
06/05/2018 | 09:45
69
נשהה בעיה''ק מעוד שעה עד רביעי אחה''צ.

נשמח לפגוש חברי פורום בנוהל הרגיל
לצפיה ב-'המלצות למועדון צלילה במלטה '
המלצות למועדון צלילה במלטה
05/05/2018 | 14:59
1
59
הי
אני אשהה בשבועות במלטה. 
אשמח לקבל המלצות למועדון צלילה

תודה :)
לצפיה ב-'Paradise Diving'
Paradise Diving
05/05/2018 | 17:03
47
אני צללתי איתם 5-6 ימים לפני כמה שנים, והייתי מאוד מרוצה הן מרמת השרות והן מהמיקום. הם נמצאים ממש בקצה הצפוני של מלטה, כך שגם כל האתרים של גוזו, שחלקם יותר טובים מאלה של מלטה עצמה, הם בהישג יד במרחק של הפלגה קצרה.
לא גרתי לידם, והם ארגנו הסעה יומית הלוך-חזור למלון שלי.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ