לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1756117,561 עוקבים אודות עסקים

פורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' תאונת צלילה היום.'
תאונת צלילה היום.
28/09/2019 | 22:19
187
באתר המערות באילת היום 28.09.2019 קרתה תאונת צלילה, האם ידוע מה קרה? ליבי עם הצולל ועם משפחתו וחבריו.
לצפיה ב-'מחפש באדי/ת לאילת - שבת 28.09.19'
מחפש באדי/ת לאילת - שבת 28.09.19
23/09/2019 | 19:40
41
היי,
מחפש באדי/ת לאילת, שבת 28.09.19.
נסיון - צולל 2 **, 200+, הסמכה עד 40 מ' + נסיון.
פנוי לצלילות עומק / רדודות, כל אתר יתקבל בשמחה.
ציוד מלא, ללא מיכל, צולל דרך מנטה.
אפשר במסרון או נייד - אפס-חמש-שתיים - 7273399 
תודה :) 
לצפיה ב-'משלוח מאילת'
משלוח מאילת
17/09/2019 | 17:22
1
70
אם מישהו מחברי הפורום נמצא באילת בימים הקרובים אשמח לעזרה בחבילה מאילת למרכז
תודה ושנה טובה
שמוליק
0544736535
לצפיה ב-'מישהו? להביא חבילה מאילת, תודה ושנה טובה'
מישהו? להביא חבילה מאילת, תודה ושנה טובה
02/10/2019 | 12:45
10
לצפיה ב-'הי דרומה לאילת '
הי דרומה לאילת
07/09/2019 | 21:26
3
82

יורדים בעוד כמה שעות לחמישה ימי צלילה בעיה"ק אילת.

נשמח לפגוש חברי פורום.

זמינים דרך דיפ.
לצפיה ב-'אז מה היה לנו ?'
אז מה היה לנו ?
15/09/2019 | 00:27
2
79

חמישה ימי צלילה כיפיים. טמפרטורת המים ירדה במעלה וחצי עד שתיים מהפעם הקודמת (לפני 3 שבועות) אבל המים עדיין נעימים. לי עם חליפת 5 מ"מ חדשה ולבאדי עם לייקרה.

הראות לא הייתה משהו אבל על פי התרשמותי היו הרבה מאד דגים, כלומר קצת יותר מהרגיל. להקות של דגיגים קטנים שמושכים את הגדולים יותר. נצפו כמה להקות של טוניות, לוליגו ודגים אחרים שבאו לנשנש.

בחמישי בתום צלילה בחוף קצא"א כשהיינו בחניית הבטיחות הגיעו צמד דולפינות שערכו לנו מופע במשך כמה דקות, בעיקר חגו סביב המצלמה ועשו פרצופים. בצלילה שאחרי פגשנו בתוך שונית תמר את הלוקוס הענק שמסתובב בד"כ ביתוש. הלוקוס שלרוב לא מאפשר להתקרב אליו הרגיש בטוח מאחורי הסורגים של תמר ונתן לנו לשהות דקות ארוכות במרחק כמה ס"מ ממנו.

אז כאמור אין מה לראות באילת.

תמונות מהאמל"ב בהמשך.

לצפיה ב-'אילת'
אילת
16/09/2019 | 10:41
1
74
נחמד, נחמד
אני עוד לא צללתי בקצ״א
לצפיה ב-'מתי את באה ?'
מתי את באה ?
16/09/2019 | 11:37
52

רק תגידי.    

לצפיה ב-'צלילה ביוון / איים מסביב'
צלילה ביוון / איים מסביב
10/09/2019 | 15:48
2
47
אשמח גם להמלצות לאיים /מועדונים / אתרים עם נופים מעניינים.
תודה
לצפיה ב-'היי נוליטוש- צללתי אי שם בשנת 2002 בסנטוריני עם Volcano'
היי נוליטוש- צללתי אי שם בשנת 2002 בסנטוריני עם Volcano
10/09/2019 | 21:36
1
52
המים חמים (סביבה געשית).
שתי הצלילות היו מסירה: הראשונה לאורך קיר הלוע הגעשי כמעט אנכי והשנייה ב- Indian Cave, צלילה רדודה יותר ויפה יותר לדעתי תוך כדי השתקפות אל קרני השמש במערה עצמה.
סנטוריני הוא אי יפהפה לכשלעצמו. מומלץ לשכור אופנוע/קטנוע שכזה ולהסתובב לאורך האי. שקיעת השמש באי- מהיפות בעולם! 
לצפיה ב-'צלילה ביוון'
צלילה ביוון
16/09/2019 | 10:37
24
היי גל״ש
תודה על המלצה.
אבדוק אותה :)
לצפיה ב-'צלילה בסרדיניה'
צלילה בסרדיניה
10/09/2019 | 15:44
35
היי מישהו צלל בסרדיניה?
אשמח להמלצה למועדונים" אתרים" מקומות לטייל" מסעדות לאכול" בקיצור לחוויות. תודה
לצפיה ב-'צלילה בכיפור'
צלילה בכיפור
09/09/2019 | 16:31
2
103
יש דבר כזה?
מישהו ניסע לצלול בכיפור?
איך ומאיפה משכירים ציוד?
משכירים ישר 6 מיכלים מלאים ליומיים? איך זה עובד?
לצפיה ב-'ממש כך'
ממש כך
10/09/2019 | 13:19
1
99
בהחלט יש דבר כזה. יש לא מעט צוללנים שצלילות כיפורים הפכו להיות מסורת עבורם.

משכירים כמה מיכלים מראש, הולכים לצלול. 

קח בחשבון המועדונים נסגרים מוקדם בערב יוה"כ וגם תוכל להחזירם רק ביום שלמחרת

לצפיה ב-'מעולה, תודה. איזה מועדונים מספקים שירות כזה?'
מעולה, תודה. איזה מועדונים מספקים שירות כזה?
10/09/2019 | 14:56
60
דיברתי עם דיפ סיאם (אני מתכנן לרדת לצלול דרכם לשבוע שלם) והם לא מוכנים להשכיר מיכלים וציוד בכיפור.

לצפיה ב-'צלילות ב אי קנארי El Hierro '
צלילות ב אי קנארי El Hierro
04/09/2019 | 23:13
44
שלום מישהו צלל ב el hierro ב יעכול לתת המלצות
תודה
לצפיה ב-'דיווח צלילות משבוע שעבר בעיה"ק אילת'
דיווח צלילות משבוע שעבר בעיה"ק אילת
30/08/2019 | 16:01
4
103

מים הכי חמים שאני זוכר באילת, טמפרטורה של 27 - 28 מע"צ בעומק ועד 30 בשכבת המים העליונה. לא היה לי קר לרגע (עם חליפת 5 מ"מ חדשה כמובן).

הראות סבירה לעונה כלומר לא מזהירה אבל גם לא גרועה במיוחד.

צוללים אחרים נתקלו במהלך השבוע מספר פעמים בכרל"ו ואף בשתי מנטות אך לנו הפעם לא שיחק המזל. לעומת זאת נתקלנו בכפנים, בצמג בטפיש שברחו די מהר ובכמה חשופיות יפות.

מעריך כי בעוד שבוע הטמפרטורות של המים תהיינה די דומות רק עם צפיפות צוללים הרבה יותר קטנה, בכל מקרה נרד לבדוק.
לצפיה ב-'שבוע שעבר המנטה נתקלה בי'
שבוע שעבר המנטה נתקלה בי
05/09/2019 | 15:37
3
98
או יותר נכון, ממש נכנסה בי...
לצפיה ב-'וואוו, יופי של תפיסה'
וואוו, יופי של תפיסה
05/09/2019 | 15:45
57

כתבתי את זה למנטה.
לצפיה ב-''
06/09/2019 | 00:16
15
לצפיה ב-'מנטה'
מנטה
10/09/2019 | 15:39
32
יצור מדהים!
לצפיה ב-'עבודה כמדריך צלילה'
עבודה כמדריך צלילה
21/08/2019 | 11:37
4
96
אהלן,
אני חייל משוחרר בן 23, יש לי שני כוכבי צלילה ואני חושב עכשיו על להתחיל דייבמאסטר ולהמשיך משם עד לדרגת מדריך במטרה לעבוד כמדריך במועדני צלילה בחול (פחות חשוב לי איפה)

לפני שאתחיל את כל התהליך יש לי כמה שאלות שאשמח מאוד לייעוץ :)

-האם באמת יש ביקוש למדריכי צלילה בעולם או שיהיה קשה לי למצוא מקום? (אין לי אזרחות זרה או אישור עבודה למדינה כלשהי נכון לעכשיו)

- מה גובה המשכורת לדעתכם? אני פחות מתכנן לעשות את זה בשביל לחזור עם בוחטה, אלא יותר בשביל לממן את השהות וקצת טיולים באזור שאני אהיה בו

אשמח מאוד לשמוע כל דעה או טיפ מניסיון אישי
תודה רבה!!
לצפיה ב-'לעבוד בחו"ל'
לעבוד בחו"ל
22/08/2019 | 08:32
3
77
בשביל לעבוד בחו"ל כדאי שתמצא קודם מועדון טוב באיזור שאתה רוצה להיות בו.
הרבה מקומות לא מחפשים מדריכים שהם לא מכירים, אז לפעמים כדאי לעשות אצלם את קורס המדריכים עצמו, כשאת שאר הקורסים אפשר בכיף לעבור כאן בארץ.
יש ביקוש למדריכי צלילה, אבל הביקוש גבוה למדריכים מהטופ או למדריכים שמוכנים לעבוד כמעט בחינם.

אני ממליץ דוקא על עבודה במועדון שהוא לא נחשב לאחד הגדולים.
המועדונים היותר גדולים בעולם עובדים בשיטת פס הייצור, שזה להסמיך כמה שיותר אנשים ובדר"כ מגיע על חשבון רמה מאד ירודה של הדרכה (לפעמים קורסי הדייבמאסטר שם מאד ירודים, אפילו שאורכים חודש)
תחפש מקום עבודה עם המלצות על רמת ההדרכה ולא "כמה היה לי כיף שם"...

גילוי נאות:
אני מדריך צלילה באילת, ומתפרנס מזה.

לצפיה ב-'תודה ושאלה נוספת'
תודה ושאלה נוספת
22/08/2019 | 16:18
2
67
קודם כל תודה רבה על התגובה המפרוטת!
יש לי שאלה נוספת שאשמח לשמוע את דעתך, (מצטער על האורך )
כרגע יש לי שנה עד שאתחיל תואר, וההתלבטות שלי היא בין לחפש עבודה בחול בכל דבר שהוא (עגלות וכד, למרות שמכירות זה לא הדבר הכי אהוב עליי בלשון המעטה) או להשקיע ולהגיע לדרגת מדריך צלילה ואז לעבוד בתור מדריך בחול.

ההעדפה שלי היא כמובן למדריך צלילה ואני מוכן להשקיע את הזמן והכסף. בתקווה שגם בחופשות סמסטר אוכל לעבוד בתור מדריך בארץ או בחול.
הפחד שלי פשוט הוא להשקיע את הזמן והכסף ולא להצליח למצוא עבודה סבירה.

איך היית ממליץ לי למצוא מועדון מומלץ והאם יש אפשרות לדעת שהמועדון יקבל אותי לעבודה אחרי זה בלי לטוס ולהגיע לשם בתקווה שהתשובה תהיה חיובית?

האם זה ריאלי לחשוב שאני אמצא עבודה זמנית בחופשות ספסטר בתוך מדריך? ואם כן האם לדעתך זה יהיה עם שכר שיוכל לעזור לי לחסוך קצת לפני סמסטר נוסף?

ושוב תודה רבה! 

לצפיה ב-'פשוט'
פשוט
23/08/2019 | 12:38
71
אתה יכול לעשות עד הדייבמאסטר, אולי אפילו עד העוזר מדריך כאן בארץ.
כשאתה מחפש מועדון בחו"ל, תגיד להם שאתה כבר דייבמאסטר ומחפש לעשות אצלם קורס מדריכים ולהמשיך לעבוד אצלם.

מאד ריאלי לעבוד בתגבור של מועדוני צלילה באילת בחופשות.

איך לחפש מועדון טוב? זה כבר קשה יותר...
מבחינתי, איפה שמעגלים פינות ו/או שהמקום נראה כמו בית חרושת ענק (לקורסים, לא למוסמכים) זה ביג NO.
מועדון טוב זו הגדרה קצת קשה, כי יש מדריך טוב או גרוע (עם כל מה שבאמצע) והוא זה שיעביר לך את הקורס.
תמצא מדריך כזה במקום שלא נראה כמו בית חרושת, וככה תסתדר...
לצפיה ב-'שני מקומות שאני יכול להמליץ:'
שני מקומות שאני יכול להמליץ:
23/08/2019 | 14:11
95
1 - אם יש לך אזרחות זרה, אז אפשר במועדון מיראז' בדהב.
2 - בסבו בפיליפינים, בSK DIVERS.

בשביל שני המקומות האלו אתה יכול לעשות את כל הקורסים איתי בארץ, ולפי המלצה שלי שניהם יקבלו אותך בכיף :)
לצפיה ב-'תיאור שני מקומות צלילה אי שם '
תיאור שני מקומות צלילה אי שם
20/08/2019 | 06:41
5
119
שרשור זה נועד לכול המקטרים למיניהם שנמאס להם לצלול בישראל.
תשובתי לכאלו: הדבש זולג לכם מהשפתיים ואתם אפילו לא מרגישים .

במסגרת עבודתי- הזדמנתי לסולט-לייק-סיטי, יוטה.
החלטתי לנצל את הזמן לבדוק היכן צוללים המקומיים.
אתר ראשון: Homestead Crater, ממוקם ביוטה, 11.8.19.
אתר שני: Fremont Lake, ממוקם בוויאומינג, 17.8.19.
בשני האתרים מדובר בצלילת גובה, כלומר יש להחמיר במידת הקונזברטיביות, לכול המשתמע מכך.
מפות המיקומים- מצ"ב:
לצפיה ב-'Homestead Crater'
Homestead Crater
20/08/2019 | 06:56
55
מדובר באתר בו נמצא גייזר טבעי, טמפ' מים קבועה של כ- 94 מ"פ (כ- 35 מ"צ).
בתחתית, בעומק מכס' של כ- 20 מ'- ישנה נביעה של הגייזר עצמו.
רואים את הפיעפוע של הבועות החמות וניתן להכניס את הזרוע, פחות או יותר עד למרפק ולחוש בנביעה עצמה.
האתר משמש ללימוד צלילה ויכול להיות חומד של מקום במיוחד בחורף.
פייר- לאחר 5 ד' כבר די מיציתי, אך יצאתי לאחר 29 ד' מהמים.
לצפיה ב-'Fremont Lake'
Fremont Lake
20/08/2019 | 07:10
3
55
בסופ"ש שלאחר- יצאתי בנסיעה לכיוון העיירה Rock Springs.
המטרה הלא ברורה הייתה לצלול ב- Flaming Gorge.
במהלך הנסיעה קיבלתי עידכון שמפלס המים די נמוך באתר הנ"ל והראות לא טובה. האתר החלופי שנקבע הוא זה שבכותרת.
ראות 30-60 פיט (ס"ג של בין 9-18 מ'), שזה יחסית די מרשים לצלילת אגמים.
טמפ' מים: 11-18 מ"צ (האגם קפוא בחורף).
שתי צלילות, 40 ד' כ"א, ללא הרגשת קור, במיוחד בזכות לאיטום המיוחד שקיבלתי (חליפה 7 מ"מ, כפפות 5 מ"מ, כובע 4 מ"מ).
לא ראיתי שום דג במים, למרות שאחד המשתתפים בצלילה טען שראה דג טרוטה.
(טוף, שיהיה לו לבריאות).
לצפיה ב-'סיכום (ואיפה התיעוד של המצלמה, יא גל"ש!?)'
סיכום (ואיפה התיעוד של המצלמה, יא גל"ש!?)
20/08/2019 | 07:20
2
51
נו, התעצלתי לקחת .
אתר ראשון $82, אתר שני $42.
הייתה חוויה, אך לא ממליץ ללכת על זה בכול מחיר.
(אם יוצא- אז אחלה).
וכמובן שאי אפשר ללא סיום מוחץ של צילום ערוץ הלהבות ממרכז המבקרים של הקניון האדום.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף גלעד.'
תודה על השיתוף גלעד.
21/08/2019 | 17:51
1
27
כצולל מכור של ימתיכון, תמיד יש מה לראות.
לצפיה ב-'אמממ... כן ולא, '
אמממ... כן ולא,
23/08/2019 | 03:20
30
ראשית, בים תיכון יש הרבה מאד מה לראות וממה שאני ראיתי- זה אפילו לא מתקרב לקרסוליים של ים תיכון.
נו, זה נכון שהרפתקה- יכולה להיות דבר נפלא. השאלה כמה מוכנים להשקיע ולאו-דווקא כספית, כלומר זמן- אינו דבר של מה בכך...
לצפיה ב-'היי דרומה לאילת '
היי דרומה לאילת
15/08/2019 | 21:04
49

יורדים בראשון הקרוב לחמישה ימי צלילה בעיה"ק.

נשמח לפגוש חברי פורום מעל ומתחת למים.

לצפיה ב-'מגן בפני קור במים'
מגן בפני קור במים
11/08/2019 | 09:14
4
99
אני עושה שנורקלינג לפעמים באילת
תמיד מאד קר לי בבית החזה בלבד
מה כדאי לקנות?
תודה

לצפיה ב-'מה שהוא אמר. רק לאילת הייתי קונה אותו ב-2/3 מ"מ..'
מה שהוא אמר. רק לאילת הייתי קונה אותו ב-2/3 מ"מ..
11/08/2019 | 23:10
1
49
...ולא ב-7/5, אבל זה כבר נתון להעדפה אישית ולעד כמה קר לך.
יש לזכור גם שאם תוך כדי השנירקול מנסים גם קצת לצלול (אפילו מטר-שניים), אז ככל שהווסט יותר עבה, כך הוא "יפריע" לצלול יותר ויותר.
כמו גם, כשקונים אותו, יש לשים לב שהוא ממש - אבל ממש - צמוד ולוחץ. אחרת המיים ייכנסו וייצאו ממנו חופשי, וזה לא יעשה את העבודה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/08/2019 | 11:23
28
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'חליפה לשנורקל'
חליפה לשנורקל
08/03/2020 | 02:44
3
הי! 
כמו שאמרו מעלי, במקרה כזה וסט יכול לעשות את העבודה, אני הייתי קונה דווקא 7/8 ולא 3/4 שיהיה מחמם מספיק גם לחורף. אם אתה מתכנן לצלול עמוק יותר ולא רק שנורקל, אז מציע להצטייד בחליפת צלילה איכותית. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'צלילה באיי סימילאן'
צלילה באיי סימילאן
11/08/2019 | 07:13
59
שלום, אנחנו טסים ל KAHO LAK , צפונית לפוקט, בדצמבר ורוצים לצלול באזור. נשמח לקבל המלצות למועדוני צלילה שהייה לכם ניסיון טוב אתם (ציוד, נוחות, מדריכים, ספינה טובה..)

נשמח גם להמלצה על מקום לינה פשוט ונעים , עם מיקום טוב
0ואם אפשר אז על החוף...)

תודה!!
לצפיה ב-'סוף סוף פגשנו אותו'
סוף סוף פגשנו אותו
19/07/2019 | 11:30
3
193

לאחר מעל 21 שנות צלילה עם קרוב ל1800 צלילות בעיה"ק סוף סוף ראינו אותו. כן את מר כרל"ו.

כבר בדרך אמרתי לבאדי אחרי שהודיעו לנו שהכרל"ו באילת כי מאחר והמצלמה שלי לא עלי יש סיכוי יותר טוב שנפגוש בו וכך היה (הצילומים פריז ממצלמת נו פרו).

חוץ מזה היו לנו 10 צלילות יפות בהם פגשנו שני פרוגפיש על הסטי"ל, מספר סוסונים באורווה, 2 קרוקודייל פיש ואיגל ריי גדול.

בקיצור אין מה לראות באילת !!!
לצפיה ב-' כייף לכם ופייר- מקנא אנשים חוצים עולם בשביל '
כייף לכם ופייר- מקנא אנשים חוצים עולם בשביל
19/07/2019 | 17:25
72
לראות את החיה הקסומה הזאת, והנה, באילת...
לצפיה ב-'וואאווו איזה מחזה היה לכם.'
וואאווו איזה מחזה היה לכם.
21/07/2019 | 19:39
63
היינו בחמישה ימי צלילה בשארם בחסות אילן ודודו ורד שהיו מעולים, אפילו ראינו שני כרישים, אבל משם קראנו על הכרל"ו וקינאנו....
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
22/07/2019 | 15:16
34
לצפיה ב-'להלן שלושה משחקי צלילה היתוליים מבית מדרשו של הגל"ש'
להלן שלושה משחקי צלילה היתוליים מבית מדרשו של הגל"ש
16/07/2019 | 05:06
99
ראה קובץ מצ"ב
לצפיה ב-'מכס על ציוד צלילה'
מכס על ציוד צלילה
14/07/2019 | 10:22
4
117
היי לכולם,
האם יש צורך בתשלום מכס על ציוד צלילה (מאזן) מעל 500$
ראיתי, שהנושא עלה מדי פעם בפורום אך לא מצאתי שום מידע עדכני (2018 -2019)
כמובן, ששום טלפון (וניסיתי הרבה) במשרדי המכס לא נענה...
לצפיה ב-'כן'
כן
14/07/2019 | 13:46
2
90
חייבים לשלם מכס על זה...

לצפיה ב-'מכס על ציוד צלילה'
מכס על ציוד צלילה
14/07/2019 | 15:12
1
98
האם המכס מחושב עבור עלות כל החבילה (מכילה מספר פריטים, שאף אחד לא מגיע ל 500$) או עבור כל פריט בנפרד בהתחשב בסוג הפריט והמחיר?
לצפיה ב-'הגזמת'
הגזמת
14/07/2019 | 17:12
87
פה כבר אין לי מושג, אבל הערכה גסה שעדיין חייב.
כמו שיש הגבלה על כמות אלכוהול/סיגריות שאפשר להכניס, למרות שהמחיר של כל אחד בנפרד הוא זול, המחיר הכולל גבוה.
לצפיה ב-'כזכור לי אין על זה מכס, רק 17% מע"מ'
כזכור לי אין על זה מכס, רק 17% מע"מ
15/07/2019 | 01:24
78
לצפיה ב-'היי דרומה לאילת '
היי דרומה לאילת
12/07/2019 | 16:43
66

יורדים בראשון הקרוב לחמישה ימי צלילה בעיה"ק.

נשמח לפגוש חברי פורום מעל ומתחת למים.
לצפיה ב-'ציוד צלילה'
ציוד צלילה
03/07/2019 | 18:05
3
147
היכן מוכרים ציוד לצלילה/התקן "נרגילה" עבור טיפול בתחתית ספינת מפרש. תודה לעונים
לצפיה ב-'אתה בפורום הלא נכון'
אתה בפורום הלא נכון
03/07/2019 | 23:23
2
79
חפש פורומים של סירות
לצפיה ב-'אני לא בטוח שהוא לא בפורום הנכון'
אני לא בטוח שהוא לא בפורום הנכון
04/07/2019 | 00:58
1
109

לדעתי בכל מקום בו מוכרים ציוד נשימה. בסה"כ מדובר בצינור קצת יותר ארוך ממה שאנו משתמשים לסקובה, השאר די זהה.

תוכל לבדוק באזור המרכז ב"דוגית", ב"סנפיר" או ב"שבא ים" או בכל מועדון צלילה באילת.
לצפיה ב-'צלילה'
צלילה
05/07/2019 | 13:39
76
תודה לעונים ולמידע
לצפיה ב-'קורס צלילה'
קורס צלילה
25/06/2019 | 15:39
4
97
שלום , אני רוצה לעשות קורס צלילה. מה ההבדל בין רישיון PADI לרישיון SDI? האם זה שיקול בבחירת מועדון הצלילה בו כדאי לעשות את הקורס? תודה!
לצפיה ב-'אין שום הבדל בין הרשיונות וזה לא שיקול בבחירת המועדון'
אין שום הבדל בין הרשיונות וזה לא שיקול בבחירת המועדון
25/06/2019 | 19:22
93

כל רישיון שתקבלי מארגון הפועל בארץ ישרת אותך היטב ויהיה מוכר בכל העולם.

אם במועדון שאליהם פנית יספרו לך משהו אחר התרחקי מהם בכל מקרה כי יתכן שישקרו אותך גם בדברים אחרים.

ב ה צ ל ח ה
לצפיה ב-'ההבדלים הם מאד מינוריים'
ההבדלים הם מאד מינוריים
25/06/2019 | 20:40
2
80
ברמות הבסיסיות, ההבדלים ממש מינוריים (נובע מגישות שונות של הארגונים) ומה שחשוב זה רק המדריך.
את שתי התעודות של שני הארגונים האלו אפשר למצוא ולשחזר בחינם מכל נקודה על הגלובוס (כל עוד יש גישה לאינטרנט).

אני מדריך SDI ונמצא באילת.
אשמח לתת לך פרטים על איך אני מעביר את הקורסים שלי :)
לצפיה ב-'קורס צלילה'
קורס צלילה
26/06/2019 | 09:36
1
75
 עד עכשיו הכרתי רק את PADI וחשבתי שזה הכי מקצועי. מבינה שגם האלטרנטיבות טובות. תודה רבה על התגובות, זה עזר להבין ולהחליט.
לצפיה ב-'PADI הוא ארגון לא פחות טוב מהאחרים'
PADI הוא ארגון לא פחות טוב מהאחרים
26/06/2019 | 12:19
78

אבל גם לא יותר.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ