לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' אירוח בנושא איבחון גנטי '
אירוח בנושא איבחון גנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 12:16
3
 יש לכם שאלות בנוגע לאיבחון מחלות גנטיות של עוברים בטרם החזרתם לרחם?
ביום רביעי, ה-29.3, נארח בפורום פוריות את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD שישיב על שאלותיכם בנושא.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו
לצפיה ב-'אהבה ב- 16 ידיים'
אהבה ב- 16 ידיים
22/03/2017 | 01:39
2
53
לצפיה ב-'הזהרון הזה חסר בושה לחלוטין'
הזהרון הזה חסר בושה לחלוטין
22/03/2017 | 11:47
1
29
יופי של סרטון
לצפיה ב-'סרטון ממש יפה!'
סרטון ממש יפה!
22/03/2017 | 21:37
19
עושה לי חשק לרדת לסוף שבוע, למרות האזהרות שבעונה הזו הראות פחות טובה.

לצפיה ב-'פעילות מועדונים'
פעילות מועדונים
14/03/2017 | 09:02
3
22
לצפיה ב-'*** הרצאה מיוחדת של אמיר גור, על בעלי חיים שמתחפשים!***'
*** הרצאה מיוחדת של אמיר גור, על בעלי חיים שמתחפשים!***
14/03/2017 | 09:04
2
82
מתחת למים - כן כל יום פורים 
מוזמנים להרצאה מיוחדת של אמיר גור, על בעלי חיים שמתחפשים! גם אם חשבתם שאתם חדי עין, יהיו כאן כמה שיתקילו אתכם...
הערב מיועד לצוללים בכל הגילאים, גם לילדים שלכם וגם למי שעדיין לא צולל - אף פעם לא מוקדם מדי לחנך את הדור הבא
ניפגש בשבא ים, ביום חמישי, ה- 16/3, בשעה 18:30. מומלץ להגיע 10 דק' קודם, לנשנש ולהתמקם.
הכניסה חופשית, בהרשמה מראש בקישור:
לצפיה ב-'זה אותו זוג פילונים מאזור השולחנות? '
זה אותו זוג פילונים מאזור השולחנות?
18/03/2017 | 19:53
1
30
לצפיה ב-'הם עוד שם ?'
הם עוד שם ?
18/03/2017 | 20:18
52
בשנה האחרונה לא נתקלתי בהם.
לצפיה ב-'ראות לצלילות בסופש הזה בעקבה'
ראות לצלילות בסופש הזה בעקבה
12/03/2017 | 10:47
3
62
אהלן,
הבנתי מצולל שהיה עכשיו באילת שהראות שם על הפנים.
אנחנו אמרוים לצלול בעקבה בסופש הזה.
האם מישהו יודע מה המצב שם, אני מניח שזה כמו באילת?
האם זה ישתנה בכמה ימים?

תודה רבה!
לצפיה ב-'ראות- אחד מהנעלמים הנפוצים יותר בצלילה'
ראות- אחד מהנעלמים הנפוצים יותר בצלילה
12/03/2017 | 16:49
65
סביר להניח שלא תדע עד לצלילה עצמה.

הראות באילת עשויה להצביע על הראות בעקבה בסבירות גבוהה, אך לא בהכרח.
ראות עשויה להשתנות מאתר לאתר וכן תוך מספר ימים בצורה משמעותית.

אם חבר דיווח על ראות על הפנים באילת עכשיו- לא מן המתחייב שכך יהיה המצב בעקבה בעוד מס' ימים.

בשורה התחתונה- לא שווה לפתח תקוות, להגיע לצלילה ולצלול, מה שיהיה- יהיה .

שיהיה בהצלחה ותחזיר דיווח .
לצפיה ב-'לגבי הראות באילת יש לי תשובה חלקית'
לגבי הראות באילת יש לי תשובה חלקית
12/03/2017 | 18:07
1
96
בכל שנה ממש בעונה הזו שלפני פסח יש באילת ראות גרועה מאד שיכולה להמשך בין שבועיים שלושה ועד חודשיים פלוס כפי שהיה לפני מספר שנים.

בד"כ זה מתחיל עם כיסוי של כל הקרקעית באצות ירוקות שנראות כמו צמר גפן וממשיך עם ראות עכורה שנמשכת מספר שבועות כפי שציינתי.

הבשורה הטובה היא שכנראה יש בתקופה הזו המון השרצות חדשות שכן כאשר הראות משתפרת מתגלה ריף פורח.

תופעה נוספת שראיתי מספר פעמים היא שבתקופה שהאצות הירוקות מתחילות להתפורר נצפות כמויות עצומות של חשופיות ושאר בע"ח הניזונים מהם.

לא צללתי בעקבה בתקופה הזו אבל מעריך שגם שם יש משהו מזה, בסה"כ אזור די קרוב. אשמח אם מישהו שמכיר יותר טוב את עקבה בתקופה הזו יתייחס.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
13/03/2017 | 08:00
52
החלטנורק וד לדחות את הנסיעה בחודש חודשיים רק כדי להיות בטוחים
לצפיה ב-'צלילה והצלת חיים'
צלילה והצלת חיים
07/03/2017 | 18:13
3
122
שלום אנחנו מיחידת בראל יחידה העוסקת בחיפוש נעדרים הצלת חיים וסיוע הומניטרי 
ישנם פרטים מלאים בתמונה שפירסמתי ולהלן קישור להצטרפות:
לצפיה ב-'אתם יכולים להוסיף עוד כמה פרטים קטנים ?'
אתם יכולים להוסיף עוד כמה פרטים קטנים ?
07/03/2017 | 22:58
2
82
למשל מי עומד מאחורי ההתארגנות ?

במה אתם שונים מיחידות שמבצעות פעילויות דומות כמו היחידות של מ"י ושל זק"א ?
לצפיה ב-'לדעתי בראל זאת יחידת מתנדבים משטרתית'
לדעתי בראל זאת יחידת מתנדבים משטרתית
09/03/2017 | 08:28
1
82
והסיבה שאני לא מתנדב  אליה 
בשאלון שלהם  אתה צריך למלא כל הכל כמעט חוץ מפרטי חשבון בנק וטלפון של המאהבת או המאהב .
אין לי מושג  למה הם רוצים ודורשים את כל הפרטים האלה ,במיוחד בעידן של היום שכולם מנסים לשמור על טיפה פרטיות שעדיין אפשר
לצפיה ב-'טוב, מסתבר שזו לא יחידה משטרתית'
טוב, מסתבר שזו לא יחידה משטרתית
09/03/2017 | 11:23
87
נכנסתי לאתר שלהם אבל לא מצאתי שם תשובות לכל השאלות שהעליתי.

לגבי דרישת הפרטים בטופס שלהם אני יותר ממסכים אתך.
לצפיה ב-'בפורים הזה,'
בפורים הזה,
07/03/2017 | 22:39
3
96
מתחפשים לצוללים 

ביום חמישי יורדים לאילת.
הבן שלי ישלים את הכוכב השני שלו,
ובינתיים, אשמח למצוא שותפים לצלילה 
לצפיה ב-'יש מצב לטובה קטנה?'
יש מצב לטובה קטנה?
08/03/2017 | 16:37
2
72
כשאתה יורד, יש מצב אתה עובר בחולון ואוסף לי חבילה?
לצפיה ב-'סורי '
סורי
08/03/2017 | 20:31
1
66
חולון לא בדרך שלי
מגיעים מירושלים (וגם כן - באוטובוס )
לצפיה ב-'לא נורא'
לא נורא
09/03/2017 | 08:31
48
תודה בכל מקרה
לצפיה ב-'jetfins למכירה'
jetfins למכירה
08/03/2017 | 17:24
1
84
חדשים באריזה
צהוב ואפור מידה מדיום (37-41) .רצועות קפיץ
500 ש"ח. אני נמצא באילת. אפשר למדוד  
יניב 0524399456
לצפיה ב-'וגם לבנים'
וגם לבנים
18/03/2017 | 12:51
23
עודף מקניה קבוצתית שעשיתי מחו"ל. הם עולים בארץ 900 כל הקודם זוכה

לצפיה ב-'ביטוח צלילה לבני 75 ומעלה'
ביטוח צלילה לבני 75 ומעלה
07/03/2017 | 21:35
2
73
לצפיה ב-'יש שמבטחים אחרי אישור רפואי'
יש שמבטחים אחרי אישור רפואי
08/03/2017 | 11:41
62
כגון DAN EUROPE

לצפיה ב-'ביטוח צלילה לבני 75 ומעלה'
ביטוח צלילה לבני 75 ומעלה
11/03/2017 | 08:00
41
אם הצלחת לקבל אישור רפואי -
כל גוף שבמטח צוללים חייב לאפשר לך
לקנות אצלו ביטוח אם תרצה,
אסור לו להפלות לפי גיל.
אומנם באתרים לא תמיד ניתם להכניס
גיל מעל ערך מסויים אבל תמיד יש ערוץ קשר
בטלפון ואז אסור להם להגיד: "מעל גיל X לא מבטחים"
(כמובן שהם חופשיים לקבוע פרמיה גבוהה יותר
עבור גילאים מתקדמים).
אבא שלי עבר את התהליך בגיל 83.
לצפיה ב-'תחושה פיזית רעה בזמן צלילה'
תחושה פיזית רעה בזמן צלילה
03/03/2017 | 21:03
28
111
אהלן,

אני די חדש בנושא הצלילות, רק לפני כמה חודשים השלמתי את הכוכב השני, אבל לגמרי לגמרי "Hooked".
יש לי בעיה שקיוויתי שתוכלו לעזור בה -
עם כל ההתלהבות שלי לצלילה וההמתנה שיתפנה איזה חלון קטן שאפשר יהיה לקפוץ לאילת או ללכת לים בלי רגשות אשמה מהמשפחה, קורה לי לא מעט שבמהלך הצלילה, בערך אחרי 20 דקות, אני מרגיש לא כל-כך טוב. זו לא תחושת מחנק, אבל תחושה של חוסר נוחות בחזה, ומין תשישות כזו. לא בשרירים.

זה לא קרה לי בשני תנאים - כשעשיתי את הקורס של הכוכב הראשון באפריקה (מים בטמפ' של 28 מ"צ, חליפה קצרה), וכשצללתי עם ניטרוקס.

למישהו יש רעיון מה קורה לי...?
זה ממש מבאס לי את הצלילות.
לצפיה ב-'התאור שלך לא מפורט מספיק'
התאור שלך לא מפורט מספיק
04/03/2017 | 00:07
10
82
אבל הכי מסתדר עם חליפה שלא מתאימה לטמפ המים, התקררות החזה ומכאן יש שתי אפשרויות:
- תשישות בגלל הקור
- בעיה בדרכי הנשימה שמוחמרת כשבית החזה מתקרר
האפשרות השנייה הכי מטרידה ועצם זה שנייטרוקס עוזר מצדיקה מעבר דרך רופא לדעתי.
לצפיה ב-'זה עם חליפות שונות...'
זה עם חליפות שונות...
04/03/2017 | 09:17
9
83
תודה על התשובה!
בפעמים הראשונות שזה קרה הייתי עם חליפה 5 ממ של המועדון (בזמן הקורס של הכוכב השני), אבל בצלילות האחרונות אני עם חליפה שלי (3 ממ), שעליה יש לי שורטי של 5 של המועדון כשאני צולל בקור. בחליפה של ה-3 הייתי עם נייטרוקס וזה לא קרה, ואחרי זה בלי - וזה שוב קרה.
אני לא פוסל את הרעיון שלך (הראשון) בכלל, אבל אני תוהה אם זה הגיוני גם אם אני לא מרגיש שקר לי?
לגבי האפשרות השנייה - איזה מין בעיה אתה מתכוון?
מהבחינה הזו אני בריא, למיטב ידיעתי. סתם בחרא של כושר
לצפיה ב-'אוקיי. עכשיו יש קצת יותר פרטים'
אוקיי. עכשיו יש קצת יותר פרטים
04/03/2017 | 11:52
8
80
הטענות שלך די מכוונות למאמץ בנשימה. זה יכול לנבוע מהרבה דברים. מהווסת ועד הריאות כשבדרך קיימים גם דברים שיכולים להעיק על הגוף כמו חליפה קטנה ומאמץ פיזי.
אני נוטה לוודא קודם שאין בעיה רפואית כי זה הדבר הראשון שמתפספס בשאלות בפורום וכל עצה עלולה לכסות על בעיה כזו במקום לפתור אותה.
לגבי הקור - אם לא קר לך בכלל אז זה לא זה. אתה צריך להרגיש לפחות אי נוחות מהקור כדי שזה ישפיע עליך.
לגבי התקררות בית החזה - חליפה 3 ממ ושורטי 5ממ אמורים לכסות את בית החזה טוב. אבל עדין האוויר שיוצא מהמיכל קר ויבש. זה יכול לגרום לבעיה קלה בדרכי הנשימה שלא תרגיש ביום יום, במיוחד אם אתה לא עוסק בספורט, לבוא לידי ביטוי. איזו בעיה? קוצר נשימה קל, יעילות ספיקת אויר בריאות, במיוחד אם אתה מעשן . . . אבל אני לא רופא. הידע שלי ברפואה מסתכם בעצה - לך לראות רופא
לגבי חליפה לוחצת - השתמשת גם בחליפת 5 ממ של מועדונים ובנוסף אתה טוען שה3 ממ הלוחצת עם השורטי 5ממ לא מורגשים כשאתה עם נייטרוקס. לא נשמע כמו שורש הבעיה . . .
עוד דברים שיכולים להיות אבל התאור שלך לא מספיק:
- כושר גרוע עם טילוף ארוך יגרמו לנשימות כבדות יותר וביחד עם ווסת שלא יודע לספק מספיק אוויר תהיה חוסר נוחות בבית החזה וגם תשישות. יכול להיות שבכוכב הראשון לא זזתם הרבה ואולי כשאתה צולל עם נייטרוקס זה רק לצלילות עומק שגם מאופיינות בטילוף מועט ביחס לעומקים רדודים, שלא לדבר על צלילות קצרות יותר. אבל זה רק אתה יודע.
- התקררות - אם היית במצב בריאותי שונה בצלילות השונות זה גם יכול להשפיע. למשל באפריקה היה קיץ, פה צללת בחורף קצת מקורר. עוד משהו שרק אתה יודע.

בלי שום קשר ממליץ לך בחום לשפר את הכושר. בנוסף לכל היתרונות הידועים, זה משדרג את החוויה בצלילה לדעתי.
צלילה זה ספורט וכושר גופני, כמו בכל ספורט, יעזור לך להתעייף פחות ולהנות יותר.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת!'
תודה על התשובה המפורטת!
04/03/2017 | 20:37
7
43
אני חושב שאתה צודק, ומאמץ נשימתי זה מוקד הקושי.
לגבי הקור -אני מסכים איתך, לא סביר.
לגבי הריאות - אמנם לא צלילה, אבל אני רופא, ואני מתקשה לחשוב על בעיה שתסתתר ככה טוב ותופיע רק בצלילות. אני אמנם -כבר- לא עוסק בספורט, אבל עד לפני 6-7 שנים עסקתי ואז לא היו קשיים נשימה (אם כי תמיד הסיבולת לב-ריאה שלי לא הייתה משהו... יותר בקטע של כוח מתפרץ )
חשבתי שהנייטרוקס יכול לפתור חליפה לוחצת כי הוא מפחית את המאמץ הנשימתי. אני צריך פחות אוויר כדי לקבל את אותה כמות חמצן, ואז אני צריך להתאמץ פחות לנשום.
אני זוכר שכשיצאתי מהצלילה עם נייטרוקס, אמרתי שזה מרגיש כמו לצלול על סטרואידים...
התקררות - אין לשלול אבל בארץ צללתי גם בזמני קיץ, ואני לא חשוב ששמתי לב להבדל בין העונות.

ואתה צודק לגבי ההמלצה. אני צריך ליישום אותה מעוד אלף סיבות, אבל גשיש סוף-סוף שעה פנויה מעבודה ומשפחה... כבר אין לי כוח למכון
לצפיה ב-'ניטרוקס אינו מפחית שום מאמץ נשימתי !'
ניטרוקס אינו מפחית שום מאמץ נשימתי !
05/03/2017 | 01:28
6
58
אין שום הבדל במאמץ נשימתי בין צלילת אויר לצלילת ניטרוקס ובהתאם גם אין שום הבדל בצריכת האויר בין נשימת ניטרוקס לנשימת אויר רגיל או כל תערובת נשימה אחרת (טרימיקס למשל).

הבדלים בצריכת האויר בצלילות שונות נגרמים בעיקר כפונקציה של מאמץ שונה או טמפרטורה שונה.

גם לי נראה שהסיבה הכי סבירה לתחושה שלך היא לחץ של החליפה על החזה.
לצפיה ב-'דוקא טרימיקס כן מפחית את מאמץ הנשימה'
דוקא טרימיקס כן מפחית את מאמץ הנשימה
05/03/2017 | 12:49
5
51
יותר קל לנשום את ההליום מאשר חמצן/חנקן.
אם למישהו לא קל יותר לנשום עם הטרימיקס, הוסת שלו עובד מעולה ולכן לא מרגישים בהבדל.
לצפיה ב-'אני לא הרגשתי את זה'
אני לא הרגשתי את זה
05/03/2017 | 13:07
4
46
נשמתי טרימיקס עם ווסתי האטומיק שלי, עם ווסת MK1 + R190 של SP וגם עם ווסת מועדון עם מותג מדבקה.
לצפיה ב-'טרימיקס זה סיפור אחר...'
טרימיקס זה סיפור אחר...
05/03/2017 | 17:22
3
44
טרימיקס באמת אמור להפחית את ההתנגדות לאוויר בדרכי הנשימה, ולכן להקל על הנשימה... ההליום מייצר פחות מיקור-מערבולות ויוצר זרימה יותר לאמינרית ופחות טורבולנטית. מתמשים בזה בעוברים עם קשיי נשימה, זה נקרא הליוקס, לא בטוח מה הרלוונטיות של זה לאדם מבוגר עם דרכי נשימה רחבות וגדולות.

לגבי נייטורקס - אני לא מרגיש שאני ממש מסוגל לוויכוח בנושא הזה, כי כאמור אני לא רופא צלילה (וגם די חדש בצלילה בכלל), אבל בפיזיולוגיה של הנשימה, ההיגיון אומר שככל שהלחץ החלקי של החמצן עולה, אני צריך לבצע פחות תנועות נשימה כדי לחמצן את אותו המוגלובין.
מעבר לזה, נדמה לי שבלחצים של 2 אטמוספירות ומעלה, גם החמצן המומס בדם (זה שלא מחובר להמוגלובין) הופך להיות רלוונטי, ויכול להיות עוד מקור לאספקה.
לכן הכוונה במאמץ הנשימתי היא שאני מעניק לגוף את אותו נפח חמצן ע"י נשימה של נפח כולל נמוך יותר.
אבל, כאמור - זה Common Sense שלי, ויכול להיות שיש משהו בפיזיולוגיה של צלילה שאני לא מבין והופך את מה שאמרתי ללא רלוונטי....
לצפיה ב-'תאורטית יתכן ואתה צודק'
תאורטית יתכן ואתה צודק
05/03/2017 | 18:31
2
55
אני מסתמך אך ורק על הנסיון האישי שלי (כ1900 צלילות מתוכן מעל 1400 עם ניטרוקס) ואני לא הרגשתי שום הבדל בצריכת האויר בין ניטרוקס, טרימיקס ואויר רגיל.
לצפיה ב-'עם ניסיון כזה באמת קשה להתווכח... '
עם ניסיון כזה באמת קשה להתווכח...
05/03/2017 | 20:23
1
46
אבל אני חושב שיכול להיות שאנחנו מדברים על שני דברים שונים::
אתה מדבר על הקצב שבו אנחנו גומרים את הבלון, ואני מדבר על כמה אני יכול להפיק מאותה נשימה... יכול להיות קשר - אבל לא בהכרח.
הנשימה באופן בסיסי היא לא מאוד יעילה. באוויר בחוץ יש 21% חמצן, ובאוויר שאתה נושף יש בערך 16% - אנחנו לא מנצלים את רוב החמצן שאנחנו שואפים. בגלל זה, גם כשאתה מקבל חמצן מועשר כמו בנייטרוקס, סביר להניח שהניצולת שלך עולה רק בקצת, וזה כמעט לא מתבטא בכמה מהר גומרים את המיכל.
מצד שני, אם קשה לי לנשום (בהנחה שהחבר'ה פה עלו על משהו, והבעיה היא חליפה לוחצת), אז אני יכול להרשות לעצמי לנשום קצת יותר לאט, כי בגלל שיש לי יותר רזרווה של חמצן בריאות, אני יכול עם קצת פחות נשימות עדיין לספק את החמצן שנדרש לי.
שוב, הכל תיאוריה שאני מאלתר מהיגיון....
צריך פה איזה פיני הלפרין בשביל לאשר שאני לא סתם ממציא תיאוריות
לצפיה ב-'אין קשר'
אין קשר
05/03/2017 | 20:35
41
אנחנו נגמור את הגז במיכל באותו קצב, ללא קשר לגז שננשום.
למרות שבתהליך המטבוליזם אנחנו משתמשים בחמצן גם כשאנו עוצרים נשימה, אנחנו מרגישים צורך לנשום בגלל שאנחנו מייצרים CO2.
אנחנו נגמור את המיכל בכלל נפח הריאות שלנו, שצריך למלא אותן...

בכל מקרה כדאי לנשום יותר לאט, ככה המיכל באמת יספיק ליותר זמן.
לצפיה ב-'מה הסיכוי שהחליפה הייתה קטנה מדי?'
מה הסיכוי שהחליפה הייתה קטנה מדי?
04/03/2017 | 07:36
14
57
גם חליפה במידה לא נכונה יכולה לגרום לתחושה הזאת
לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
04/03/2017 | 09:23
13
54
תודה על התשובה!
מצד אחד, אני יכול להתחבר לזה. בעצם עייפות כי לבית החזה קשה להתרחב בלחץ של החליפה. מצד שני, זה עם חליפות שונות, כמה פעמים היה עם חליפות של המועדון, וכמה פעמים עם חליפה שלי. אבל זה מעניין, כי אני בחור די גדול, ותמיד אני בתחושה שהחליפה קטנה עלי... 
אני עם חליפה בגודל 3 של Mares, שהמוכר בדוגית התעקש שזה הגודל הנכון, למרות שאני חששתי שבאמת קטנה מדי. הוא אמר לי (ואני מניח שהוא צודק) שהיא צריכה להיות צמודה צמודה, וש-4 יהיה לי גדול מדי.
קשה לי קצת ללבוש אותה באזור הכתפיים (אבל הסגירה מאחור עוברת אח"כ בלי בעיה), אבל אני מניח שזה תמיד ככה, כי היא באמת צריכה להיות צמודה?
לצפיה ב-'החליפה צריכה להיות צמודה'
החליפה צריכה להיות צמודה
04/03/2017 | 16:33
1
40
כמה צמודה? כמה שיותר, אבל שלא תהיה לוחצת.
אם החליפה לוחצת עליך, תקנה מידה גדולה יותר.
לצפיה ב-'נראה לי יותר ויותר הגיוני'
נראה לי יותר ויותר הגיוני
04/03/2017 | 20:33
38
ככל שהמשכתי לחשוב על זה, חשבתי שההסבר שלך יכול להיות ממש טוב.
1) באפריקה צללנו עם חליפות מיקרוניות, שהתפקיד שלהם תכ'לס זה להגן משריטות, ולא לחמם... המדריכים שם צוללים עם ה-BCD על עור חשוף. החליפות האלה הרבה יותר סטרצ'יות.
2) התחושה היא באמת שאני צריך להתאמץ לנשום, וזה מתאים להבהר שלך, כי זה יוצר מאמץ של להרחיב את בית החזה כנגד החליפה, שזה מאמץ מאוד לא טבעי לגוף, גם לבן אדם מאומן.
3) כשצללתי עם נייטרוקס, המאמץ הנשימתי פוחת - אני יכול להסתדר עם נפח נשימה קטן יותר, כי אני מקבל יותר חמצן בפחות נפח.
קיצר, נשמע לי הגיוני ויחסית קל לבדיקה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'מידה 3 נשמע לי קטן עבור "בחור די גדול"'
מידה 3 נשמע לי קטן עבור "בחור די גדול"
04/03/2017 | 19:25
10
45
קח קישור לטבלת המידות של מארס:

צלילה במים קרים בהחלט יכולה להוביל לתשישות, הרי הקור במים גונב את חום הגוף. מעבר לכך, הקונפיגורציה של חליפת צלילה 3 מ"מ פלוס חצי חליפה 5 מ"מ (זה לא שורטי, זה חצי חליפה דו-חלקי) ישנה ומכווצת איננה אופטימלית, בלשון המעטה. אם אתה לא רוצה לקנות חליפה 5 מ"מ (בצדק) צ'יקן-ווסט 5 מ"מ חדש יחד עם (מתחת) חליפה 3 מ"מ יהיה יותר אפקטיבי. אבל קודם כל תנסה לקבל דעה שנייה על התאמת החליפה שכבר קנית מאיש מקצוע אחר.

בנוסף, אינני רואה סיבה למה ששימוש באוויר מועשר יקל על הסימפטומים כפי שתיארת, אא"כ האוויר הרגיל מזוהם והמועשר לא. יכול להיות בעיה של גודל מדגם קטן מדי, וזה מקרי.
לצפיה ב-'סחתיין, ונראה לי צדקתם, אתה ומדריך כריש...'
סחתיין, ונראה לי צדקתם, אתה ומדריך כריש...
04/03/2017 | 20:41
9
51
לפי הטבלה ששלחת, אני בין 4 ל-5:
גובה 1.90, חזה 106, משקל של כמעט 90... זה לפחות 4.
לפחות יש לי כיוון טוב ותקווה שזה פתיר בקלות. בצלילה הבאה אקח מהמועדון איזה 4, ואם זה יהיה טוב ויפתור את הבעיה... חפשו חליפה במצב מצוין בגודל 3 ביד 2

יכול להיות שטעיתי בהגדרות... מה שלבשתי מעל ה-3 שלי היה מין משהו שמכניסים לתוכו רגל אחת, המכנס קצר (מאוד), שרוולים ארוכים, ואז סוגרים את הרוכסן ככה שנוצר שרוול גם לרגל השנייה. דווקא חשבתי שזה פתרון נחמד, רק הייתי מעדיף עם שרוול קצר.
זה צ'יקן ווסט?

ותודה רבה-רבה על הלינק!
לצפיה ב-'עצה קטנה'
עצה קטנה
05/03/2017 | 08:25
3
55
כשאתה קונה חליפה, יכול להיות שגם יהיה לך יותר נוח לקנות חליפה נמתחת, יכול להקל על ההרגשה במים.
לצפיה ב-'ויכול להיות שלא'
ויכול להיות שלא
05/03/2017 | 10:51
2
52
יש לי שתי חליפות נמתחות של ספא, האחת 5 מ"מ והשניה 2.5 מ"מ.

הרכישה שלהן מבחינתי היתה טעות גדולה. הרבה יותר קשה לי ללבוש ולפשוט אותן מאשר חליפות דומות מנאופרן רגיל.
לצפיה ב-'עדיין'
עדיין
05/03/2017 | 12:45
1
49
למרות שלחלק מהאנשים יהיה פחות נוח ללבוש/להוריד את החליפה (גם אני), יש לחליפות הנמתחות את הגמישות להקל על הגוף בנשימה/השמנה וכו'...

אחרי שמודדים גם הנמתחת וגם את הרגילה, רק אז להחליט מה קונים.
לצפיה ב-''
05/03/2017 | 14:08
14
לצפיה ב-'כן, בדיוק זה, זה חלק 1 מחליפה דו-חלקי'
כן, בדיוק זה, זה חלק 1 מחליפה דו-חלקי
05/03/2017 | 14:00
4
40
יש עוד חלק שנקרא "לונג ג'ון" כמו מין אוברול בלי כתפיים וזרועות. מה שנתנו לך מיועד להיות מולבש מעל האוברול. בהרבה מועדונים מחזיקים את החליפות האלה, ונותנים את שני החלקים בחורף וחלק אחד בקיץ.

הנה צ'קן וסט, המתואר כגופיה עם קובע: http://shebayam.co.il/?page_id=40 (השני מלמטה)
לצפיה ב-'אז עדיף ציקן ווסט?'
אז עדיף ציקן ווסט?
05/03/2017 | 17:38
3
33
נראה שציקן ווסט יותר נעים וקל מאשר חלק יחיד עליון, הוא מחמם באותה יעילות?
לצפיה ב-'כך אני חושב'
כך אני חושב
05/03/2017 | 20:20
2
35
מבחינת נוחות, חליפה + ווסט עדיפים  על חליפה יותר עבה ובוודאי לעומת חליפת שני חלקים שמצריכה המון משקולות (כשהיא חדשה, לא ישנה כמו במועדונים הגדולים). הכי חם זה חליפה 5 מ"מ עם ווסט, אבל חליפה 3 מ"מ וסט זה גם טוב לאנשים פחות רגישים לקור. הווסט הולך מתחת לחליפה כמובן ואז כמעט אין לך מים קרים בגב והעורף מוגן מקור בזכות הכובע המובנה. ויש גם את הכובע המובנה! (גילוי נאות - אשתי היא הבעלים של מועדון הצלילה של שולמית, ומה שכתבתי כאן זה פחות או יותר ה"אני מאמין" של המועדון).
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
05/03/2017 | 20:24
14
לצפיה ב-'נוחות זה עניין אישי'
נוחות זה עניין אישי
05/03/2017 | 20:26
29
אני שונא ללבוש שכבות!
אני מעדיף חליפה עבה יותר עד ליבשה כדי להמנע מחליפה + צ'יקן.

כמובן שיש הרבה אנשים שללבוש שכבות לא מפריע להם...
לצפיה ב-'אני סתם שאלה'
אני סתם שאלה
05/03/2017 | 13:40
1
62
קראתי את השרשור. הייתכן שבעבר ארע אירוע בו צלעות בית החזה ניזוקו? למשל תאונת דרכים וכו? הייתכן שלבישת בגד צמוד מדי גורם לאותן צלעות (אולי שבורות) ללחוץ על הראות? הייתכן שהמקרים שציינת בהם חשת דווקא טוב- היו מקרים אקראיים?
לצפיה ב-'ברוך השם, שום דבר כזה...'
ברוך השם, שום דבר כזה...
05/03/2017 | 17:25
41
לא עברתי טראומה של בית החזה, ואין לי שבר בצלעות.
אבל אני מאוד מקווה שההסבר נעוץ בחליפה, כי זה אומר שכל הסיפור הזה פתיר בקלות...
לצפיה ב-'רשיון צלילה'
רשיון צלילה
02/03/2017 | 09:29
3
99
שלום לכולם,

עשיתי לפני כעשר שנים רשיון צלילה של פאדי בתאילנד (2 כוכבים).
אני לא מוצא אותו ואני טס למלדיביים עוד מעט ואלי ארצה לצלול.

האם אני יכול לפאדי שינפיקו לי חדש? 
מה אפשר לעשות?

תודה מראש.
לצפיה ב-'לא אמורה להיות בעייה'
לא אמורה להיות בעייה
02/03/2017 | 10:38
71
היום כל המידע ממוחשב.
לצפיה ב-'לפאדי יש אפשרות און ליין להזמנת תעודה חדשה'
לפאדי יש אפשרות און ליין להזמנת תעודה חדשה
02/03/2017 | 11:45
66
אתה יכול לאתר את התעודה שלך באמצעות השם המלא באנגלית (כפי שהיה רשום בתעודה!) ותאריך הלידה.

בכל מקרה בכל מרכז צלילה של פאדי ובכלל אפשר לאתר את התעודה און ליין כך שלא בטוח שאתה חייב אותה מודפסת מלכתחילה (אבל אף פעם לא מזיק שיש, במיוחד אם תגיע למקום בלי אינטרנט או בלי יחסי אנוש מינימליים...).

לצפיה ב-'אמנם'
אמנם
03/03/2017 | 07:20
47
לא פאדי, תעודה של ההתאחדות הישראלית,
אבל במשך די הרבה זמן נמנעתי לנסות לאתר ולחדש את הרשיון שלי,
כי חששתי שזה יהיה מסובך, אולי כי חששתי מהאכזבה - אם לא אצליח.
הופתעתי לגלות כמה פשוט זה היה לאתר ולחדש רישיון מלפני שלושים שנה!.

לצפיה ב-'Anacapa'
Anacapa
27/02/2017 | 06:06
12
411
מודה שאין תחליף לצלילה באי קטלינה, אך סופ"ש קרוב היה ניקוי על האי ואני לא מאלו ששמח לצלול בתוך מרק של 400 צוללים, אז הרחקתי עד ונטורה, שם עליתי על ה- Spectre, וטעמתי את הטעם של אנהקאפה, האי המזרחי ביותר מבין איי השרשרת. צירפתי מפות, תמונות וסרטון.
טמפ' מים (כמו טמפ' חיצונית): ע"פ מים: 14 מ"צ ויורד עד- 12 (אבל זה בקטנה וכרגיל קלאסי לאיזור ).
ייתכן שאוסיף עוד מס' פרטים בהמשך.
לצפיה ב-'יופי של קליפ אבל למה כל כך קצר ? התחלת לחסוך עלינו ?'
יופי של קליפ אבל למה כל כך קצר ? התחלת לחסוך עלינו ?
27/02/2017 | 16:19
9
38
ושאלה קטנה נוספת. הטמפ' האלה הן שם כל השנה או רק בעונה הזו ?
לצפיה ב-'היי שיח'
היי שיח
27/02/2017 | 23:07
8
45
קליפ קצר.
לא היה זמן להתמקד בפרטים.
פשוט כי היה קר.
איך יכול להיות
ובכן:

בצלילה ראשונה חשבתי שישנה איזשהיא דליפה לחליפה היבשה.
בצלילה שניה הייתי כבר בטוח שישנה דליפה מאטם הצוואר.
(נאלצתי לסיים צלילה).
בין שניה לשלישית בדקתי מה הסיבה לדליפה.
הכול פסדר מסתבר שלא לבשתי ת'חליפה כמו שצריך.
לבשתי שוב, צלילה שלישית-מוצלחת יותר, ללא דליפות

לגבי טמפ'
באופן כללי, טמפ' המים באיזור שבין לוס-אנג'לס לסאן-דיאגו, אחידה כול השנה, 12 מ"צ, אבל ישנם גם מס' כללים יוצאים מן הכלל, כדלקמן:
  • ככול שעולים צפונה יותר ו/או מערבה יותר- הטמפ' הולכת ויורדת. כך למשל: עפ"ר טמפ' בסאן פרנסיסקו- קרה יותר מאשר טמפ' בסאן דיאגו. באותה הקבלה טמפ' במערב איי השרשרת (סאן מיגואל)- קרה יותר מאשר טמפ' במזרח איי השרשרת (אנהקאפה). {הערה: אין לי נסיון צלילה עם איזורים הצפוניים מלוס-אנג'לס. אך קיבלתי דיווח מיודעי דבר.}
  • טמפ' מים עשויה להיות חמה יותר בקרבת יבשה ו/או במפרצים מוגנים יותר. למשל: עפ"ר טמפ' המים באבלון ("בירתה" של קטלינה)- חמה יותר מהאוקיינוס הפתוח. למשל: טמפ' ב- Childrens Pool (מפרץ סגור בסאן דיאגו)- חמה יותר מטמפ' בשבר היוקון (ג"כ בסאן דיאגו). 
  • בקיץ (במיוחד באוגוסט)- טמפ' המים נוסקת טיפה בהשוואה לחורף. למשל בשנים האחרונות, טמפ' המים באוגוסט 19-20 בהשוואה לחורף 12-14.
  • ככול שמעמיקים יותר ו/או יוצאים החוצה לכיוון הים הפתוח- טמפ' יורדת בהתמדה. למשל: באבלון טמפ' פני המים בשיא החורף יכולה להיות ס"ג של 14-15, אך בעומק של 15-20 מ' ישנה טרמוקלינה שמורידה את הטמפ' ל- 12. באותה הקבלה, אם מתרחקים מהאי- נתקלים בזרם משמעותי והטמפ' ממשיכה לצנוח לכיוון ה- 11.
הערות:
  1. המספרים- במ"צ, אלא אם צוין אחרת.
  2. לצולל ההרתפקן המזדמן לאיזור לוס אנג'לס: לקחת מעבורת מלונג-ביץ' לכיוון אבלון שבאי קטלינה ולצלול בפארק התת ימי של הקאזינו בחודשי הקיץ (אוגוסט).
לצפיה ב-'שייך אשמח לעזרה: משום מה אנני מצליח יותר להיכנס'
שייך אשמח לעזרה: משום מה אנני מצליח יותר להיכנס
28/02/2017 | 12:48
7
46
לתיבת המסרים שלי. הססמא הלכה לאיבוד. אנני מוצא בשום מקום אופציה להחליף סיסמא עצמאית. מה עושים? אודה מאוד לעזרתך.
לצפיה ב-'גלעד, קליפ מקסים:'
גלעד, קליפ מקסים:
28/02/2017 | 12:50
1
27
אני מת על הקאלפס הללו עוד מניו זילנד. הלואי עלינו...
לצפיה ב-'צ"ל כמובן שייח ולא שייך...'
צ"ל כמובן שייח ולא שייך...
28/02/2017 | 14:37
14
לצפיה ב-'אם אינך יודע את הססמה ברור שלא תוכל לחדש אותה'
אם אינך יודע את הססמה ברור שלא תוכל לחדש אותה
01/03/2017 | 01:23
4
36
האפשרות היחידה לעשות זאת היא דרך פורום משוב בתפוז.
לצפיה ב-'ברוב האתרים, אם הססמה אינה זכורה לך אתה יכול להכניס את כתובת'
ברוב האתרים, אם הססמה אינה זכורה לך אתה יכול להכניס את כתובת
02/03/2017 | 10:57
3
23
המייל ותשלח לך ססמה זמנית חדשה. אבדוק מה זה פורום משוב בתפוז...ואיך הוא יכול לעזור. תודה על התשובה.
לצפיה ב-'בכל האתרים וגם בתפוז'
בכל האתרים וגם בתפוז
02/03/2017 | 12:11
2
26
הבעייה היא שהם שולחים את האפשרות לחידוש סיסמה לכתובת האי מייל בה נרשמת לתפוז.

לרוב הותיקים אין כבר גישה לכתובת הזו.

בפנייה דרך פורום משוב הם עזרו עד היום לכל מי שהפניתי לשם.
לצפיה ב-'תודה שייח. אצלי כתובת המייל נשמרה אבל אני לא מוצא אופציה'
תודה שייח. אצלי כתובת המייל נשמרה אבל אני לא מוצא אופציה
02/03/2017 | 12:25
1
22
לעשות זאת לבד. אפנה לאן שהצעת ומקווה שיבוא לציון גואל...
לצפיה ב-'אני דוקא כן מצאתי'
אני דוקא כן מצאתי
02/03/2017 | 23:23
39
נסה בחלון הזה

לצפיה ב-'נראה אנמי ביחס לקטלינה גם אחרי השיקום האחרון'
נראה אנמי ביחס לקטלינה גם אחרי השיקום האחרון
04/03/2017 | 10:23
1
17
זה נכון?
מה שכן, כל עוד יש כלבי ים
לצפיה ב-'מה שנכון- נכון. אני, אישית- אוהב יותר את קטלינה. יש אריות ים'
מה שנכון- נכון. אני, אישית- אוהב יותר את קטלינה. יש אריות ים
04/03/2017 | 13:05
19
בקטלינה, אבל נדיר יותר להתקל בהם (אני מאמין שהתכוונת לאריה ים). באנהקאפה- תפגוש כמעט בטוח. המחיר שתשלם על צפיה באחד כזה- בעיקר ה
לצפיה ב-'חד יומי באילת בסופש הקרוב'
חד יומי באילת בסופש הקרוב
27/02/2017 | 16:14
63
שלום לכל חברי הפורום,

יורד לאילת בסופ"ש הקרוב לחד יומי (שישי או שבת) ואשמח לשותפים.
יוצא מאזור רחובות עם רכב.
לצפיה ב-'ביטוח אובדן כושר עבודה וצלילה'
ביטוח אובדן כושר עבודה וצלילה
20/02/2017 | 20:18
3
120
לכל מי שיש ביטוח אובדן כושר עבודה וצולל מכיר את ההחרגה של צלילה כספורט מסוכן.
עד 30 מטרים הספורט הזה עובר לחברות הביטוח בגרון.
מעל זה כבר סיפור אחר.
הסוכנת שלי טוענת שעצם זה שיש לי רשיון צלילה עד 40 מטרים כבר מחריג את הצלילה מהביטוח שלי. לגמרי.
אני לא אגיד לכם מה דעתי על זה . . .
מישהו יודע אם זה נכון?
מישהו יודע איזה ביטוח ושל איזו חברה נותן כיסוי גם לצולל שחשקה נפשו לא לעשות יותר רענונים במדינת ישראל?

לצפיה ב-'אם זה מה שהיא אמרה אתה בבעיה'
אם זה מה שהיא אמרה אתה בבעיה
21/02/2017 | 10:14
2
111
עצם זה שהיא הזהירה אותך יתן פתח לחברת הביטוח במקרה חלילה של צורך בביטוח
צריך להגיש בקשה מיוחדת להכללה של הספורט
אם חברת הביטוח מסרבת צריך למצוא אחרת שכן מסכימה
בזמנו התחרתי בספורט מוטורי וחברת מגדל סרבה לבטח אותי באבדן כושר עבודה
עברתי דרך סוכן שהתמחה בנושא לחברת כלל
אני פשוט משליך מהמקרה שלי לנושא שלך
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני מחפש'
זה בדיוק מה שאני מחפש
22/02/2017 | 20:30
1
72
מישהו עם ניסיון ספציפי לגבי צלילה.
לצפיה ב-'אצלי אין החרגה'
אצלי אין החרגה
02/03/2017 | 14:45
32
הפרמייה קצת יותר גבוהה (לא זוכר באיזו חברה).
גם בביטוח חיים היה צריך למצוא חברה שלא רואה ברשיון מעל 30 מטר בעיה.
לצפיה ב-'אילת ראשון- שני'
אילת ראשון- שני
22/02/2017 | 07:21
78
בכוונתי לעלות.לרגל לאילת ראשון- שני 26-27/2
יוצא מאיזור השרון ביום א' מוקדם בבוקר
אשמח למצטרפים
פרטים , בפרטי
לצפיה ב-'רק מזכיר , שי דיסק 2017 20.02.17'
רק מזכיר , שי דיסק 2017 20.02.17
12/02/2017 | 07:34
4
131
למקרה שמישהו עדיין לא יודע
שי דיסק 2017  במרכז הבמה  
הכרמל 20
גני תקוה
ההרשמה
http://www.shaydisk.co.il/event-signup
לצפיה ב-'מה רק מזכיר ?'
מה רק מזכיר ?
12/02/2017 | 10:38
1
120
עד עכשיו הייתי משוכנע שאתה המנכ''ל.
לצפיה ב-'גם עליך הצלחתי לעבוד'
גם עליך הצלחתי לעבוד
13/02/2017 | 22:41
80
אני הפועל במה רק.
מנקה, טיפה מטאטא , מגיש  קפה...
עושה מה שאומרים לו .
וכן , נותן פקודות לדגי הזהב
לצפיה ב-'שיהיה לכם בהצלחה'
שיהיה לכם בהצלחה
14/02/2017 | 12:41
80
לצערי מחוייבות אקדמית קודמת לכל ואני אהיה, כרגיל, בהודו במועד זה. אז שיהיה בהצלחה לכל המשתתפים והנוכחים
לצפיה ב-'המון תודה לשי על האירוע המושקע '
המון תודה לשי על האירוע המושקע
23/02/2017 | 13:53
52
האירוע הפך מזמן להאירוע של הצוללים בארץ (לא שחשבתי שיהיה אחרת).

מקווה לעוד הרבה שי דיסקים כאלה.
לצפיה ב-'רק המשיח חסר עכשיו...'
רק המשיח חסר עכשיו...
14/02/2017 | 12:08
9
182
לצפיה ב-'קצא"א'
קצא"א
16/02/2017 | 18:46
8
171
אל תצפה לניסים ונפלאות. צללתי באזור הדרומי של קצא"א ב-2004, לאורך קו הפירים במזח 2. זה היה בשנות השיא של ההרס האקולוגי שנבע מנוכחותם של כלובי הדגים הבלתי חוקיים במים, וההרס לא פסח על חוף קצא"א. למרות שכמעט לא צללו שם צוללים מעולם, מהשונית הרדודה עד כ-18 מ' נשארו לרוב משטחים חוליים ואלמוגים מתים. מעומק 20 מ' ועד 30 מ' היה שונית צפופה באלמוגים אבניים, תוססת ויפה. לדעתי אין סיבה לחשוב שהקצה הצפוני של אזור מזח 1 יהיה יותר בריא - זה גובל בשטחים החוליים של ריף הדולפינים.
התמונות צולמו בחודש יולי 2004 עם מצלמה 2MP. התמונה הראשונה צולמה ב-16 מ' עומק.
לצפיה ב-'תחתית אחד הפירים ב-20 מ''
תחתית אחד הפירים ב-20 מ'
16/02/2017 | 18:47
131
לצפיה ב-'הרבה יותר יפה ב-25 מ''
הרבה יותר יפה ב-25 מ'
16/02/2017 | 18:48
117
לצפיה ב-'מבט רחב ב-25 מ''
מבט רחב ב-25 מ'
16/02/2017 | 18:48
109
לצפיה ב-'ועוד תמונה מ-30 מ''
ועוד תמונה מ-30 מ'
16/02/2017 | 18:49
112
לצפיה ב-'באותו אזור דרומי השונית נגמרה ב-30 מ''
באותו אזור דרומי השונית נגמרה ב-30 מ'
16/02/2017 | 18:53
115
הערה: הצלילה כאן איננה חוקית. אני מקווה שיש התיישנות. אם לא, אז אולי מישהו אחר גנב לי את הניק.
לצפיה ב-'מסכים עם כל מילה '
מסכים עם כל מילה
17/02/2017 | 15:53
2
117
ברור שהכתב לא צלל שם מעולם וכנראה גם לא מקורותיו.
לצפיה ב-'אני מכיר מישהו שצלל שם לפעמים'
אני מכיר מישהו שצלל שם לפעמים
20/02/2017 | 18:26
1
97
מהתיאורים שלו, מזכיר מאוד מה שכתוב כאן. החלק הצפוני המשך ריף הדולפינים, הרבה פסולת כולל צינורות על  הקרקעית. החלק הדרומי המשך של פרדייס צפון. אל תצפו שם לגן העדן האבוד או לראס מוחמד. זה יותר בכיוון של חוף הדקל מינוס

מה שכן, בשביל כותרות בעיתון זה כמובן נשמע טוב. המרוויח העיקרי זה עיריית אילת כחול לבן וקנסות חניה
לצפיה ב-''
21/02/2017 | 14:51
55
אני הייתי מגדיר כדקל פלוס מינוס (ולא כדקל מינוס) עם יתרון אחד בולט.

מאז הריסת הגדר האחרונה של ריף הדולפינים החלק הצפוני של חוף קצא"א משמש כמגרש משחקים לדולפינים.
לצפיה ב-'הי דרומה לאילת'
הי דרומה לאילת
12/02/2017 | 10:53
3
127
נשהה באילת מראשון בצהרים עד חמישי.

נשמח לפגוש בחברי פורום לצלילות משותפות או סתם לניגוב בירה.

זמינים דרך הדלפק של דיפ סיאם.
לצפיה ב-'וואי! איך בא לי!'
וואי! איך בא לי!
12/02/2017 | 19:17
2
79
לא יכול ל'ישתחרר מהלחץ בעבודה.
כנראה נרד בפורים.
לצפיה ב-'מאחל לך שבפורים יהיה פחות קר'
מאחל לך שבפורים יהיה פחות קר
12/02/2017 | 23:11
1
91
היום ראיתי בפעם הראשונה מאז שאני צולל באילת את הספרות 20 על צג המחשב.

ברררררררררר
לצפיה ב-'מה קרה לך!?'
מה קרה לך!?
13/02/2017 | 20:43
82
20 זה חמסין!   
לצפיה ב-'שאלות לגבי ציוד, ביטוח וארגון לקראת חופשת צלילה . '
שאלות לגבי ציוד, ביטוח וארגון לקראת חופשת צלילה .
11/02/2017 | 11:43
1
102

היי כולם, אני יורד עוד מעט לחופשת צלילה של שבוע דרך דודו
( שכבר נסעתי דרכו כמה פעמים ועד עכשיו היה מעולה, תודה דודו )
ואני צריך להכין קצת דברים לפני .
כמה שאלות,
1 קניתי מצלמה SJ5000 חדשה ( מקורי) , ואני יחסית חדש בעניין של צילום ( מלבד שהשאלתי פה ושם מצלמות מחברים )
איזה אביזרים צריך עבור הצילום התת ימי, איזה פילטר , הבנתי שאדום אבל יש גם צבעים אחרים , ואם כדאי לקנות פנס יעודי עבור המצלמה הזו , ואיזה פנס זול יש עבורה?
בכללי איזה אביזרים מומלץ שיהיה עבור המלצמה הנל?
2 אני שוקל לקנות פנס צלילה , טוב , וזול יחסית ,כמובן שאני שוקל מוצרים של המותגים הזולים , אבל אני רואה באיביי הרבה פנסים ב20-25 דולר , האם יש למשהוא ניסיון איתם ? יכול להמליץ על מוצר ספציפי ?
3 היה לי עד לפני כמה שנים ציוד צלילה מלא טוב ( ויקר) אבל מכרתי כמעט הכל , בגלל שבזמנו סיני ירדה מהפרק , וגם חברות התעופה הפסיקו לאפשר טיסה עם שתי מזוודות , כך שכל טיסה ליעד רחוק שיש לי כמה עצירות ,( לא עצירה בשדה תעופה אלא חופשה עם עצירות בין יעדים ) אז כל מקטע טיסה , עבור תיק\ מזוודה נוספת ( של ציוד צלילה ) עלה לי תוספת של בן 75-100 דולר למקטע וכבר לא היה שווה לי לקחת איתי ציוד צלילה מלא או לקחת ציוד בכלל.
השאלות לגבי זה : מה רוב האנשים עושים פה בנדון ? שוכרים , משלמים בכל זאת עבור מזוודה נוספת ? אני שוקל אולי לקנות שוב מאזן אבל כזה שיהיה קל משקל, אשמח להמלצות לגבי מאזן ספציפי וכן לגבי מה עושים עם צייוד שלוקחים לחופשת צלילה.
4 ביטוח נסיעות , דיי טרוויאלי שלפני הנסיעה עושים ביטוח נסיעות , השאלה היא כזו , איזה ביטוח כדאי ומומלץ לעשות , לפני נסיעה לחופשת צלילה , כך שאם קורה שלפני נסיעה פתאום חולים ( ברמת שפעת , לא ברמה של אשפוז בבית חולים ) ואז אי אפשר לנסוע ולצלול, אז הביטוח כולל מקרה כזה ואז אפשר לבטל את החופשה ולקבל החזרה מהביטוח
אשמח להמלצות.
תודה לכולם ושבת שלום.
שי

לצפיה ב-'כמה תשובות על קצה המזלג'
כמה תשובות על קצה המזלג
11/02/2017 | 18:35
82
לגבי המצלמה פילטר אדום, כרטיסי זכרון ואם אפשר סוללה רזרבית עם מטען חיצוני (לא מכיר את המצלמה הספציפית אבל מה שכתבתי מתאים לרובן).

לגבי משקל, עד כה הסתדרתי במסגרת המשקל המותר עם ציוד צלילה מלא, ציוד צילום הכולל מצלמת סטילס עם מארז, פלאש חיצוני, תאורת וידאו, סוללות רזרביות ומטענים וכן אוכל כשר שאני נוהג לקחת איתי ולפעמים גם סכו"ם וסיר קטן או מחבת.

נראה לי שאם לוקחים באמת רק מה שצריך ניתן להסתדר.
לצפיה ב-'זהירות! סרטון קשה לצפייה!'
זהירות! סרטון קשה לצפייה!
08/02/2017 | 21:26
4
213
לא יודע אם הסרטון הזה אמיתי או מפוברק,
אבל כמעט חטפתי התקף לב
לא נראה לי שבזמן הקרוב אעשה צלילות לילה!. 

לצפיה ב-'אין בעייה'
אין בעייה
09/02/2017 | 00:56
1
123
אני אצלול במקומך.
לצפיה ב-''
09/02/2017 | 07:49
63
או שתבוא להחזיק לי ת'יד
לצפיה ב-'ועוד אחד...'
ועוד אחד...
23/02/2017 | 19:18
34
פחות טוב אבל
לצפיה ב-'צריך המלצה על קורס צלילה באילת לתיירת'
צריך המלצה על קורס צלילה באילת לתיירת
09/02/2017 | 19:13
3
90
באנגלית, אם יש בגרמנית עדיף, לחודש יוני. אם יש משהו עם לינה בחדר פרטי במחיר סביר - עדיף. רצוי מאד מועדון שנמצא על הים, בלי הליכות/נסיעות מתישות..

לצפיה ב-'קורס'
קורס
09/02/2017 | 19:24
2
87
אני יכול להעביר את הקורס באנגלית בלי בעיה (לא יודע גרמנית).
אין לי בעיה לסדר לה חדר פרטי בעיר/בחוף.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/02/2017 | 20:20
1
74

מי כבודו? איך זה עובד ? אתה קשור למועדון מסויים?
מדובר על קורס בקבוצה, לא קורס פרטי, זה מן הסתם יקר יותר.
לצפיה ב-'אני עצמאי'
אני עצמאי
10/02/2017 | 06:35
73
דבר איתי בפרטי, אני אתן לך את כל הפרטים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חברת
חברת "קראפן"
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה