לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1696716,967 עוקבים אודות עסקים

פורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'איך הריאות תהיה באילת שישי שבת? '
איך הריאות תהיה באילת שישי שבת?
20/11/2018 | 23:34
1
שלום, אני יורד לאילת בסופ''ש, האם צפויה ריאות טובה? כדאי לצלול? אם יהיה גשם זה ישפיע?

כמו כן, האם אפשר לעשות ביטוח דרך המועדונים או שצריך פרטי? מתכוון לצלול פעמיים בלבד או אולי רק פעם אחת...

תודה
לצפיה ב-'היי דרומה לאילת '
היי דרומה לאילת
15/11/2018 | 15:13
29
יורדים בראשון הקרוב לחמישה ימי צלילה.

נשמח לפגוש חברי פורום שיישהו בעיר.

זמינים דרך "דיפ סיאם".
לצפיה ב-'צלילה במלדיבים - ריזורט/אי'
צלילה במלדיבים - ריזורט/אי
29/10/2018 | 14:35
2
109
הי חושבים על טיול למלדיביים באפריל הקרוב, האם מישהו יודע להסביר את ההבדלים בין צלילות שיוצאות מריזורט לעומת האי מפושי? (מתלבטים אם לפצל את הלינה בין השניים) -גם מבחינת סדר גודל מחירים וגם מבחינת אתרים (האם מהריזורט ההיצע נמוך יותר?) תודה רבה!
 *אני מקווה שלא חופר על נושא שכבר דובר פה רבות (חיפשתי ולא מצאתי מידע פה בפורום)

לצפיה ב-'התשובה בגוף השאלה, סוג של'
התשובה בגוף השאלה, סוג של
04/11/2018 | 14:04
1
76
המלדיביים מדינה פצפונת מבחינת שטח, אבל משתרעת לאורך כמה מאות ק"מ, במקבץ של רבבות אטולים, חלקם באורך של 200-300 מטר וברוחב של מגרש כדורגל. בשביל פרופורציה, אי הבירה, מאלה, זה משהו בגודל של כ 1x1.5 קילומטרים.

על כמה מאות מהאיים הפצפונים האלה יש ריזורטים, רובם נראים כמו פרסומת לגן עדן. לפחות אם אתה אוהב בטן גב. רובם מציעים צלילות לאתרים הסמוכים. קשה לי להאמין שתזרוק אבן מאחד הריזורטים ולא תמצא שם אתר צלילה סביר או טוב. 

הבעיה עם הריזורטים זה שהם מוגבלים לאתרי צלילה הסמוכים, או מספיק קרובים להפלגה קצרה הלוך/חזור בסירה קטנה.

אם הכוונה לשלב בטן גם עם צלילות, כנראה שזה פתרון לא רע ותהנו מאוד.

אם המטרה הינה בדגש על צלילות, הייתי שוקל להחליף את הריזורט בסירת ספארי ולבצע 3-4 צלילות ביום באתרים שונים  

לא יודע לגבי עלויות של ריזורטים לעומת ספארי, אבל יש ריזורטים במחירים שרק שייחים מהמפרץ הפרסי ואוליגרכים רוסיים יכולים להרשות לעצמם, ועד ריזורטים במחירים עממים.

לצפיה ב-'יש לך טעות קריטית. אני מכיר לפחות שיח אחד (מסלימאן) שיכול'
יש לך טעות קריטית. אני מכיר לפחות שיח אחד (מסלימאן) שיכול
10/11/2018 | 07:11
51
להרשות לעצמו ג"כ.
לצפיה ב-'חד-יומי בקטלינה'
חד-יומי בקטלינה
21/10/2018 | 23:28
1
112
כן, למרות הקשיים הלוגיסטיים והזמן הקצרצר- לא רק בעיה"ק זה קיים...

בסרטון ניתן לראות את ההבזק של הלד בשניה 11-17 על הפרופיל של הבאס.
לא מצאתי אפשרות לבטל את הניצנוץ בתפריט המצלמה, אז החלטתי לעשות את המעשה וזה עובד (ראה תמונות 1-4).
לצפיה ב-'תודה על הדיווח והסרטון.'
תודה על הדיווח והסרטון.
09/11/2018 | 10:36
10
לצפיה ב-'היי דרומה לאילת '
היי דרומה לאילת
21/10/2018 | 17:22
1
79

לאחר הפסקה ארוכה מדי יורדים מחר בבוקר ל4 ימי צלילה בעיה"ק אילת.

נשמח לפגוש חברי פורום מעל ומתחת למים.
לצפיה ב-'אז מה היה לנו ?'
אז מה היה לנו ?
26/10/2018 | 16:23
69

שלושה ימי צלילה נחמדים עם מים בטמפרטורה של 25 - 26 צלזיוסים ודרומית קלה שהתחזקה ביום רביעי ואילצה אותנו לקצר ביום.

הראות לא היתה משהו, כפי הנראה גם בגלל השטפונות של שבת האחרונה שהתנקזו לים.

ביתוש נראו פעמיים שתי המפלצות הגדולות יחד ואפשרו לנו להתקרב אליהן די קרוב.

הסטי"ל די ערום בעונה הזו, מעט מאד אלמוגים רכים מה שמקשה על האנטנר הגדול להסתתר (את הקטן לא הצלחתי למצוא למרות שידוע לי שהוא שם).

תמונות בקרוב.
לצפיה ב-'לתשומת לב הגולשים - תקלה במערכת תפוז'
לתשומת לב הגולשים - תקלה במערכת תפוז
15/10/2018 | 13:50
65
מזה זמן מה כששולחים הודעה או תגובה עולה חלון קטן ובו ההודעה:
אינך רשאי לכתוב בפורום זה (או משהו דומה מאד).

יש להתעלם מההודעה הזו,
התגובה או ההודעה שכתבתם תעלה לפורום כרגיל.
לצפיה ב-'אז גמני - המלצות: עקבה!'
אז גמני - המלצות: עקבה!
14/10/2018 | 19:55
3
108
אוטוטו נוסעים לטיול בממלכה ההאשמית, 
נהיה לפחות יום בעקבה.
אשמח לקבל המלצות על אתרים, מועדנים ובכלל.

לצפיה ב-'עקבה'
עקבה
28/10/2018 | 17:31
45
שלום אלון,
מתי בכוונתך לצאת לעקבה?האם בקבוצה?
בברכה
אלי
0544-736377
לצפיה ב-'מועדון בעקבה'
מועדון בעקבה
31/10/2018 | 21:02
33

http://www.aqabadivingcenter.com/index.html

מוחמד המנהל בחור מדהים
היינו שם פעמיים והרגשנו כמו בבית
אתרים
First bay
Cedar pride ספינה טבועה
תהנו

לצפיה ב-'תודה על התגובות '
תודה על התגובות
03/11/2018 | 18:44
27
הנסיעה בסופ"ש הקרוב.

לצפיה ב-'המלצות צלילה דרום איטליה?'
המלצות צלילה דרום איטליה?
14/10/2018 | 05:24
39
מישהו צלל באזור דרום איטליה? ויכול להמליץ על מועדונים? אתרים?ֿ

לצפיה ב-'המלצה לצלילת היכרות באילת'
המלצה לצלילת היכרות באילת
10/10/2018 | 09:56
7
75
הי, אשמח להמלצה על מקום של צלילת היכרות באילת
- מאנשים שחוו צלילת היכרות במקום ולא קורסי צלילה
- לא מחפש צלילה עם דולפינים או משהו כזה, מקום מקצועי שמאפשר זמן סביר של צלילה וחוויה טובה

תודה
לצפיה ב-'ממליץ על צלילות(CLARITY) '
ממליץ על צלילות(CLARITY)
10/10/2018 | 10:21
1
88
אחלה מועדון. אנשים מדהימים והכי חשוב שקט ושלווה ולא המולה ודוחק.

טיפים: שים לב שלא מציעים לך אינטרו בשמורה(אין כניסה לשם לצלילות כאלה).
שאל המון שאלות לגבי לאן צוללים ומה ניראה כדי שלא תמצא את עצמך עם ווסת בפה באמצע מדבר חולות משעמם.

תהנה
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה.'
מצטרף להמלצה.
10/10/2018 | 21:19
60
לפני כשבועיים שני ילדי, ביצעו צלילות אינטרו במועדון צלילות/קולוניה.
שניהם נהנו מאוד והחליטו לשמחתי לעבור קורס צלילה בעתיד הקרוב.
היתרון לדעתי של מועדון צלילות, הוא היותו קטן, שקט, מושקע , אינטימי ושואף לאיכות שירות.
החוויה רגועה ונעימה המון בגלל המדריכים, הסבלניים והנעימים. וזאת בשונה ממועדונים אחרים [ולא נזכיר שמות..] בהם לעיתים המדריכים שחוקים מהעבודה האינטנסיבית. וגם האוירה במועדון היא....איך נקרא לזה..."מבצעית"?
בצלילות הם מציעים 2 מסלולי צלילת-היכרות ארוך/קצר.
קח בחשבון שהמחירים שלהם יקרים יותר בד"כ,מהמועדונים הגדולים.
לדעתי זה שווה את המחיר.
לעומת החוויה שם, יש לי חבר שעשה צלילת היכרות במועדון אחר והגדירה כ"לא נעימה".כששאלתי אותו למה? הוא אמר "המדריך ממש שכב עלי" "ולא היה קשוב וסבלני"..
אני לא בטוח שזאת דוגמא מייצגת. ובטוח שהרבה מועדונים עושים זאת כהלכה. אבל בצלילת הכרות העיקר זה החוויה. והחוייה זה המדריך, נעימותו וסבלנותו ואוירת המועדון.

לצפיה ב-'מחלק את התשובה לשניים'
מחלק את התשובה לשניים
11/10/2018 | 05:50
1
83

לגבי מועדון מומלץ כמעט בכל המועדונים תקבל פחות או יותר את אותו שירות כפוף כמובן לכישורים האישיים של המדריך הספציפי שיעביר את האינטרו.

לגבי תעשיתיות וכו' שהוזכרו כאן אז ככה, אם תגיעו בסוף אוגוסט, בפסח או בחנוכה כל המועדונים יהיו לחוצים, בשאר ימות השנה גם במועדונים הגדולים ביותר תהיה אווירה רגועה.

לגבי אתר הצלילה אני ממליץ על איזור המערות כאתר המהנה ביותר לעניות דעתי לצלילת אינטרו. בדרך כלל המועדונים מתמחרים (ובצדק) את הצלילה במערות במחיר גבוה יותר מצלילה בחוף המועדון שכן הצלילה כרוכה גם בעלויות של ההסעה אבל אני חושב שההפרש מוצדק ושווה ואחרי אינטרו מוצלח באזור ההמשך לקורס צלילה די טבעי.
לצפיה ב-'מחזק את ההמלצה על אתר המערות'
מחזק את ההמלצה על אתר המערות
13/10/2018 | 08:27
50
ולגבי מועדון, ממליץ על סנובה מכמה סיבות:
- ממוקם ליד המערות ולכן התמחור לא דורש הסעה, ואפילו זול ממועדונים אחרים.
- מאפשר לבחור בין צלילת הכרות סטנדרטית עם ציוד מלא, לבין סנובה שזה צלילה עם וסת בפה שמחובר למיכל שנמצא על מצוף והחויה היא של משהו בין שנירקול לעומק לבין צלילת מכשירים.
- מועדון רגוע עם אוירה נעימה.

אם לא שם, אז ממליץ על סיגלה ועל פלמידה.  מועדונים ומדריכים נהדרים במיוחד.
לצפיה ב-'לא משנה'
לא משנה
11/10/2018 | 10:50
2
72
כולם עושים את אותו הדבר, לוקחים אותך ביד וגוררים אותך 25 דקות (או יותר לפי הזמנה) כמו שק תפוחי אדמה. עדיף לראות סרטי טבע בטלוויזיה או ללמוד לצלול.
לצפיה ב-'משנה מאד'
משנה מאד
11/10/2018 | 14:11
1
86
ראיתי כבר אנשים שיוצאים מצלילת אינטרו עם טראומה ולא מוכנים יותר להתקרב לזה ואילו כאלה שפחדו מאד לפני (זוגתי למשל שלקח לי כמה שנים לשכנע אותה לעשות אינטרו)  יוצאים עם חיוך מאושר והם בדרך להרשם לקורס.

בתור מי שצולל לא מעט באילת ורואה הרבה אינטרואים במים אכן יש כאלו שנגררים כמו שק ומחכים לרגע שהסיוט ייגמר וכאלו שממבט אחד אתה רואה שהם נהנים.

כמו שכתבתי קודם הכל (או לפחות הרוב) תלוי במדריך ובמידת נכונותו להשקיע באינטרו.

אני מסכים אתך רק בדבר אחד, שיותר זול לראות סרט טבע בטלביזיה אבל להשוות את ההרגשה להרגשה של להיות במים בתוך הסביבה הימית זה זו כבר הגזמה פראית.
לצפיה ב-'לי הייתה חוויה מעולה בצלילוּת'
לי הייתה חוויה מעולה בצלילוּת
16/10/2018 | 17:09
58
עשיתי צלילת היכרות במועדון צלילוּת באילת והיה לי כל כך כיף שחזרתי גם לקורס אחרי כמה חודשים. מומלץ בחום.
לצפיה ב-'כמה תמונות יפות מדרומה מאילת....'
כמה תמונות יפות מדרומה מאילת....
07/10/2018 | 00:27
12
138
...או ליתר דיוק מדהב וגם סיפור על מצלמה שכמעט טבעה - אבל בסוף ניצלה...
אקיצר: לאחר שהתפנו להם כמה ימים בסוכות החלטתי לרדת דרומה - והפעם לדהב. חבר שתכנן להצטרף לא היה יכול ולבסוף ירדתי עם קבוצה בהובלתו של אבנר אפרתי המהולל.
עבורי היתה זאת חזרה לדהב לאחר 20 שנה (כמובן שבינתיים צללתי בסיני - אבל באזור שארם). הצלילות כללו את רוב האתרים המוכרים וגם יום אחד של צלילות על גבי ספינה באזור קאבר אל בינת. בנוסף צללנו גם בקניון ובבלו הול (כמובן שבלי לרדת לקשת) ובסה"כ 12 צלילות נהדרות.
לצערי יש באמתחתי תמונות רק מהיום הראשון של הצלילות וזאת עקב תקלה במארז (באשמתי) שכמעט וגרמה לטביעת המצלמה. לא מזמן רעשתי מארז יד שניה של חברת recsea עבור מצלמת ה   g 12 הותיקה שלי ואני מתכנן גם כעת להוסיף פלש חיצוני ואז ביום השני של הצלילות בעודנו בצלילה הראשונה באתר המערות (cave) שמדרום לדהב, אני שם לב לפתע בעומק של כ 20 מ' כי המארז מתחיל להתמלא בטיפות במהירות עליתי למעלה תוך שאני מחזיק את הפורט של העדשה כלפי מטה כדי שהמים יתרכזו בפורט ולא יפגעו במצלמה עצמה. על החוף, לאחר הצלילה, פתחתי את המארז וניסתי לייבש את המצלמה. הסיבה לדליפה התגלתה בדמותה של שערה זעירה שנדבקה לאו-רינג. המצלמה חזרה לעבוד, אך המסך שלה לא. לאחר שחזרתי צפונה ניגשתי לטכנאי שתיקן את המצלמה והחזיר את המסך לעבודה מלאה. הנזק, על פי הטכנאי,  נגרם כתוצאה מטיפות שחדרו למצלמה וגרמו לקצר בממגעי הפלש וכתוצאה מכך נשרף הלוח של המסך. אבל הכל כאמור תוקן ועכשיו המצלמה מחכה שוב להכנס למים (והפעם בזהירות רבה).
אז הנה להם מספר תמונות מהמצלמה בטרם שבקה לה זמנית. תמונות נוספות בקישור הבא:  
https://www.facebook.com/pg/Avner-Efrati-Dive-Inst...

לצפיה ב-'ועוד כמה תמונות'
ועוד כמה תמונות
07/10/2018 | 00:36
84
...עדיין מהיום הראשון
המארז של recsea הוא מארז איכותי עשוי מאלומיניום ונוח מאד לתפעול. בקרוב (בשאיפה) ארכוש פלש חיצוני. ועד אז אני מסתפק עדיין בפלש הפנימי של המצלמה ביחד עם דפיוזר. הדפיוזר המקורי של המארז לא נמצא איתי אז אני משתמש בדפיוזר של מארז הקנון. לא הכי נוח - אבל עושה את העבודה
לצפיה ב-'ועוד אחת אחרונה'
ועוד אחת אחרונה
07/10/2018 | 00:39
2
61
איזה עקרבנון אחד התחילת הצליה במערות, בטרם החלה הדליפה במארז.  לאחר הדליפה היה ניתן לצלם אבל ללא כל שליטה על הפרמטרים. את המארז בדקתי שוב וצללתי איתו פעמיים עם נייר בתוכו והכל היה כשורה
לצפיה ב-'סילקה ג'ל'
סילקה ג'ל
07/10/2018 | 09:37
1
63
אני לא מבין שום דבר במצלמות תת מימיות-אז אולי אני מדבר שטויות...
לדעתי עם שמים במארז כמה שקיקי סיליקה ג'ל ומאבטחים אותם בחוכמה, כך שהן לא "יטיילו" במארז. זה יכול להיות פתרון טוב כשנוצרת התעבות או חדירה של טיפות מים.
האם ישים לדעתך?
לצפיה ב-'מקובל מאד לשימוש במארזים תת מימיים של מצלמות'
מקובל מאד לשימוש במארזים תת מימיים של מצלמות
07/10/2018 | 09:55
62

כשקניתי את המארז הראשון שלי של חברת אולימפוס (בשנת 2001) שקיות סיליקה ג'ל היו חלק מהערכה.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח והתמונות'
תודה על הדיווח והתמונות
07/10/2018 | 09:59
3
50

מאחר ויש לי כרגע בעייה עם מצלמת קנון אשמח לקבל את פרטי הטכנאי שלך.
לצפיה ב-'שיח' - ראה במסר פרטי לגבי הטכנאי'
שיח' - ראה במסר פרטי לגבי הטכנאי
07/10/2018 | 11:06
2
54
ולגבי שקית סיליקה - היתה במארז, אבל כשיש דליפה גם ליכולות של הסיליקה יש גבולות
לצפיה ב-'ראיתי תודה'
ראיתי תודה
07/10/2018 | 23:23
1
37

ברור שלסיליקה יש מגבלות אבל במקרה של טפטוף קל היא בהחלט יכולה לעזור.
לצפיה ב-'לך תדע...'
לך תדע...
09/10/2018 | 19:42
42
אולי הסיליקה הצילה את המצלמה ממוות סופי...
לצפיה ב-'עוד קצת תמונות'
עוד קצת תמונות
09/10/2018 | 19:56
62
לא הייתי עם המצלמה בצלילות הראשונות כי הייתי עם חניך בשתי הצלילות האחרונות של קורס צולל מים פתוחים שלו, אבל המצלמה שלי עבדה טוב כשהמצלמה של רבנצרן הושבתה
לצפיה ב-'ועוד קצת'
ועוד קצת
09/10/2018 | 19:59
2
46
לצפיה ב-'רן תודה על הדיווח והתמונות. אולי'
רן תודה על הדיווח והתמונות. אולי
10/11/2018 | 22:30
1
12
קצת יותר פרטים על האופרציה? עלות והיכן ישנתם וכו'. האם ג'אבר אל בינת עדיין אתר שמור ומדהים כמו לפני שנים? אז הגענו רק על גבי גמלים...
לצפיה ב-'בבקשה - קצת פרטים:'
בבקשה - קצת פרטים:
11/11/2018 | 18:29
10
אנחנו לנו במלון מיראז' ושם גם היה המועדון שדרכו צללנו. סה"כ של 4 לילות ו 11 צלילות עלה לנו 1400 ש"ח. הארגון נעשה כאמור באמצעות אבנר אפרתי - מדריך אילתי. את הצלילות בקאבר אל בינת עשינו מסירה שיצאה מהמרינה של דהב. לצלילות במערות (Cave) והקניון והבלו הול נסענו עם רכבים של המועדון. קאבר אל בינת אכן אתר שמור ומאד בתולי - מעט צוללים מגיעים אליו ולכן הכל שמור
לצפיה ב-'אחרי כאלף צלילות, התבלה ונקרע לי הזיגל לשדרג?..'
אחרי כאלף צלילות, התבלה ונקרע לי הזיגל לשדרג?..
03/10/2018 | 12:49
6
104
...או לתקן?
ואם לשדרג, אז למה? חשבתי על בקפלייט שלדי ייעודי למיכל בודד עם כנף קטנה - כי אני לא רואה את עצמי עובר לטכני, וחשוב לי שיהיה קל לטיסות.
מישהו כאן מכיר את XDeep NX Ghost? נשמע מעניין. אני יודע שעמית מחזיק אותם, אבל אני רוצה לשמוע רושם אישי קודם.
לצפיה ב-'היה חלש הזיגל שלך '
היה חלש הזיגל שלך
03/10/2018 | 14:11
2
88
הריינג'ר שלי יצא לפנסיה אחרי כ1500 צלילות ועדיין משמש לי כמאזן חלופי בעיקר לצלילות בחו"ל. אז קודם כל תקן את המאזן בלי קשר למה שתרכוש אם תרכוש.

לגבי מה לרכוש קשה להמליץ לך כי מאזן זה דבר מאד אישי ומה שיהיה מאד נוח לי לא בטוח שיתאים לך ולהיפך. בחר דגם שנראה לך ונסה אותו בצלילה. לפחות בחלק מהמועדונים שאני מכיר מאפשרים להתנסות בציוד לפני רכישתו.

ב ה צ ל ח ה
לצפיה ב-'בנייטרנר שלי יש רק חלק אחד ששונה מהריינג'ר - והוא זה שנקרע!'
בנייטרנר שלי יש רק חלק אחד ששונה מהריינג'ר - והוא זה שנקרע!
03/10/2018 | 17:30
1
61
היה צפוי
לגבי מה אני מחפש (אם בכלל) - זה מה שכתבתי: "בקפלייט שלדי קל, ייעודי למיכל בודד עם כנף קטנה". אני פשוט לא מתמצא בחברות ודגמים של bp&w, ולכן שאלתי כאן - אולי יזרקו רעיונות.
לצפיה ב-'יש לי בקפלייט מאלומיניום שלא ראה מים'
יש לי בקפלייט מאלומיניום שלא ראה מים
06/10/2018 | 20:11
47

ולא רק בגלל שאין לו עיניים

רכשתי אותו לפני שעברתי לתצורת לוח גב אבל בסוף החלטתי להתקין לוח נירוסטה והוא התייתר.

אם אתה מעוניין לרכוש אותו במחיר טוב צור קשר.
לצפיה ב-'רק זיגל בזיגל חדש ...'
רק זיגל בזיגל חדש ...
04/10/2018 | 07:31
2
47
לצפיה ב-'אתה יכול להסביר למה ?'
אתה יכול להסביר למה ?
04/10/2018 | 12:03
1
65

ובעיקר מדוע אתה סבור שרק מאזן זיגל מתאים לשואל כאשר הוא מציין שאינו בכוון הטכני וכן שהוא מחפש משהו לא מסורבל.

חברת זיגל מייצרת לטעמי מאזנים טובים מאד ועמידים מאד רק שאני לא משוכנע שהם מתאימים לכל אחד ולכל משימה.
לצפיה ב-'אחרי ניסיון רב עם סוגים רבים של מאזנים '
אחרי ניסיון רב עם סוגים רבים של מאזנים
04/10/2018 | 16:15
71
הזיגלים למינהם ( לי לפחות) הם הכי נוחים ויעילים תחת המים .
והאמינות שלהם בקו העליון .
כמובן , שוב , שזו רק דעתי האישית .
לצפיה ב-'מחשב צלילה sunnto zoop novo במחיר אטרקטיבי במיוחד.'
מחשב צלילה sunnto zoop novo במחיר אטרקטיבי במיוחד.
01/10/2018 | 15:02
6
114
חברים שלום.

}בפתח דברי ברצוני להדגיש, שאין לי שום עניין או קשר אישי עם החנות או הרשת. ככול שמנהלי הפורום ימצאו את ההודעה כבלתי מתאימה - אנא מחקו }.

לאחר חיפושים רבים ברשת, אחר מחשב צלילה בסיסי ,זול וטוב בהם מצאתי מחשבים חדשים בעלות של למעלה מ1,000 ש"ח, ומשומשים בעלות של 500 ש"ח [לא נדלק כנראה סוללה...] עד 900 ש"ח.[סונטו זופ בן שנתיים..].
הגעתי לרשת למכירת גאדג'טים וסלולארי בשם  XSP. שמציעה מחשב sunnto zoop novo , חדש באריזה + שנתיים אחריות במחיר 883 ש"ח [בסניף אילת] עם הבטחה שתינתן הנחה נוספת במעמד הרכישה.
ביום חמישי האחרון אספתי את המחשב [חדש לחלוטין].
הסכום ששילמתי בפועל, הוא 803 ש"ח.
להבנתי יש להם במלאי מחשבים נוספים.

עמי

לצפיה ב-'אתה מן הסתם מתכוון ל-KSP, נכון?'
אתה מן הסתם מתכוון ל-KSP, נכון?
02/10/2018 | 08:53
5
77
אז קודם כל יפה מאוד, סחטין על ההפניה.  הם אכן התחילו למכור מוצרי סונטו ולא רק ZOOP.  ואכן על דגמים רבים המחירים שלהם נמוכים ב-20-30% ממחירי דוגית.

יחד עם זאת, שים לב להשוואה בין מחירים לפני ואחרי מעמ.  גם את המוצרים שדוגית מיבאת ניתן לרכוש ללא מעמ באילת דרך סיגלה או סופר.  וחוץ מזה שגם הם נותנים בד"כ הנחה נוספת.

בשורה התחתונה, היתרון של KSP יהיה ב-100-200 ש"ח הנחה במחיר יחסית לדוגית.  מצד שני השירות של KSP נע על הסקלה של בין ידוע לשימצה לבין לא קים, לעומת השירות של דוגית שהוא מהטובים בארץ וראוי להערכה.
לצפיה ב-'אכן KSP . תודה על הערה'
אכן KSP . תודה על הערה
02/10/2018 | 11:08
1
65
זה המחיר הטוב ביותר שמצאתי. כולל בהשוואה לדהב ששם דורשים 200 יורו.
 סופר במנטה ביקש מחיר גבוה יותר כשהתעניינתי [בדיוק קניתי ממנו מד לחץ].
כששמע על המחיר שבו רכשתי [803 ש"ח] לא האמין, ביקש לראות קבלה, קיבל ואף צילם. [אמר שיפנה ליבואן לקבל מחיר טוב יותר]
על קופסאת המחשב שרכשתי היתה מדבקה עליה היה רשום.: היבואן-דוגית.
אני לא רואה סיבה לא לפנות ישירות לדוגית במידה ואצטרך שירות. [למרות שמחשבי סונטו לא מתים].
לדעתי 20%-30% הפרש במחיר, זה הרבה מאוד. במיוחד כשמדובר בתחביב
ולכן אני לא מזדכה על ההוצאה ו/או המע"מ.
דעתי האישית היא, כי כדאי שבפורום יעלו גם עסקאות אטרקטיביות , והזדמנויות שונות, זה טוב לפורום וגם לצוללים.

על כל פנים, מצאתי לנכון לפרסם את העיסקה ולא לשמור את הדברים לעצמי.
אם כתוצאה מכך צולל כלשהו שהתלבט האם לרכוש מחשב ?ירכוש. באתי על שכרי

עמי

לצפיה ב-'דוגית עומדים מאחורי המוצרים שלהם'
דוגית עומדים מאחורי המוצרים שלהם
02/10/2018 | 14:21
73
גם אם קנית אותם במועדון צלילה בין אם אילתי או כל מקום אחר- ולמיטב ידיעתי אפילו אם לא בארץ. 

לגבי האמירה "למרות שמחשבי סוונטו לא מתים" אני לא כל כך מסכים איתך, הם מתים ועוד איך.  הנה דוגמא למשל:

http://www.suuntodivecomputersettlement.com/

באופן אישי מת לי סוונטו גקו באמצע ספארי (מד העומק השתגע), וגם מחשב D6 עם בעיות במד העומק/טמפ'. חפש בפורומים בעולם תראה לא מעט תלונות דומות לאורך יותר מעשר שנים. אין לי מושג מה קורה עם דגמים חדשים כיום.

בכל אופן כאמור עם השירות של דוגית לא הייתי דואג, והמחיר של המחשב ב-KSP אטרקטיבי אפילו בשביל מחשב גיבוי, אתה יודע, למקרה ואם המחשב שלך מחליט לומת באמצע הספארי . בטח הם מהר מאוד יעלו את המחיר ויישרו קן עם שאר החנויות בעיר  

לצפיה ב-'מוצרי סונטו בKSP מיובאים על ידי דוגית ונהנים מהשירות שלהם'
מוצרי סונטו בKSP מיובאים על ידי דוגית ונהנים מהשירות שלהם
02/10/2018 | 12:14
2
80

ראה איזכור מפורש לכך בדף המוצר.

לצפיה ב-'כעת בקיי אס פי הסונטו זופ עולה 1040 ש"ח....'
כעת בקיי אס פי הסונטו זופ עולה 1040 ש"ח....
10/11/2018 | 22:37
1
6
לצפיה ב-'ובמבצע 940 ש"ח.'
ובמבצע 940 ש"ח.
10/11/2018 | 22:38
5
לצפיה ב-'המלצה לשנורקל ילדים באילת? איזה חוף? אלמוג? או הדרומיים?'
המלצה לשנורקל ילדים באילת? איזה חוף? אלמוג? או הדרומיים?
30/09/2018 | 11:49
3
44
אשמח לדעת מה מומלף לשנורקל צלילה חופשית עם ילדים באילת.

חוף אלמוג המוכר?

או החופים הדרומיים - חוף המגדלור או חוף הנסיכה.

גילאי הילדים 6 ו-10 ומתכוונים להיות שם חצי יום.

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'אני חושב שכל התשובות נכונות'
אני חושב שכל התשובות נכונות
30/09/2018 | 13:11
49
אתה יכול להוסיף לרשימה את אזור המערות.

אם חשוב לכם להיות קרובים למקום בו אפשר לרכוש שתייה קלה קרה ו/או אוכל אז אולי הכי טוב להתמקם בחוף בן הרוש ולשנרקל לאורך הריף של השמורה.

ת ה נ ו.
לצפיה ב-'תלוי ברמת השנרקול שלהם:'
תלוי ברמת השנרקול שלהם:
02/10/2018 | 09:02
39
ילדים רבים נבהלים מעומק, אפילו של מטר. במקרה כזה הייתי ממליץ להתחיל בין אקווה ספורט לבר ביץ', עם מסיכה ושנורקל במקום שהילד עומד.  השלב הראשון הוא הכנסת ראש למים.

אם הם מרגישים בנוח להתרחק מאזור שהם עומדים בו, אז כמו שהשיח אמר, כל התשובות נכונות.  שים לב שבשמורה מאוד יפה, אבל הירידה מהגשרים היא לאזור עמוק של כ-5 מטר.  ילדים רבים נבהלים מזה בפעם הראשונה.  לעומת זאת כניסה מבן הרוש ושנרקול לשמורה ממצוף למצוף עד הגשרים זה מהלך הרבה יותר הדרגתי.
לצפיה ב-'לחוף אלמוג יש הרבה יתרונות'
לחוף אלמוג יש הרבה יתרונות
02/10/2018 | 14:04
44
הגישה למים מאוד נוחה מהגשרים, לא עמוק, יש הרבה דגה ושפע אלמוגים, כולל בלטים גדולים כמה סלע משה ויוהושע, ועוד לא מעט שמפוזרים לכיוון דרום. ויש כמובן צל, מקלחות סבירות וכו'. 

החסרון הוא שעות הפתיחה השערורייתיות- אין דרך להכנס לשמורה לפני השעה תשע, וכמובן סוגרים מוקדם, נדמה לי בחמש בימים אלו. כמובן ישנה אופציה להכנס מבן הרוש ואז אין מגבלת שעות. עוד חסרון אם מנסים לשנרקל דרומה (איפה שלדעתי יפה יותר) הפקחים מתחילים לזעוק ברמקולים לחזור, לעתים קרובות הם סוגרים את הגשר הדרומי מלכתחילה ולא מאפשרים מעבר דרכו.

אנחנו יורדים לעיה"ק לעתים קרובות, אצל הילדים אלה האתרים המועדפים עליהם לשנרקול, לפי הסדר:

המערות
הנסיכה 
קצא"א
חוף אלמוג

מבחינת מציאת מקום חניה, לפחות בחגים הסיכוי למצוא חניה בחוף הדרומי קלושים (בעיקר בגלל הקרוואנים וכל הנוסעים לסיני), לעומת חוף אלמוג וקצא"א. 
לצפיה ב-'מארז למצלמה - למסירה'
מארז למצלמה - למסירה
01/10/2018 | 10:37
1
87
שלום לאנשי הים,
לפני כמה שנים שידרגתי את ה-Canon G9 שהיתה לי ל-Canon G16.
זה הצריך כמובן מארז חדש, ה-G9 המצויינת נמסרה לקרובי משפחה, והמארז הוותיק נותר ללא שימוש והעלה אבק.

לאחרונה החלטתי לעשות מעשה, השרייתי אותו, הסרתי אבנית, ניקיתי וגרזתי בסיליקון. ואז בדקתי אטימות, ולזכות ההנדסה הקדומה של Ikelite אני יכול לציין בסיפוק שהכל אטום, כל הלחצנים והכפתורים פעילים, והמארז מוכן לשימוש!

לדעתי עדיף לו למארז כזה לחוש על פניו מי ים, ולא אבק אצלי על המדף. אשר על כן אני מכריז עליו כמיועד למסירה.
לבעלי Canon G9, או אפילו לזריזים שימצאו וירכשו משומשת מ-Ebay.

זהו מארז התומך בחיבור Hot shoe flash ובחיבור כבל TTL לפלשים חיצוניים של Ikelite. עד 60 מטר עומק - הולך טוב גם עם צלילות טכניות.
פרטים נוספים - בטלפון.

רונן
054-4644757

לצפיה ב-'מצלמה מיתולוגית , ממליץ ממקור ראשון'
מצלמה מיתולוגית , ממליץ ממקור ראשון
01/10/2018 | 14:28
48
הייתה לי כזאת מצלמה  7 שנים  של אהבה בלתי פוסקת , בול עם כזה מארז
לצפיה ב-'יש טכנאי הלסיון בקהל..?'
יש טכנאי הלסיון בקהל..?
24/09/2018 | 16:52
8
70
אהלן, כיף לכתוב כאן לאחר העדרות של כמה שנים..��
מחפש מישהו (מלבד סנפיר) שמתעסק עם מאזני הלסיון לתיקון בעיה קלה באינפלייטור.
חג שמח!!
לצפיה ב-'אינפלייטור'
אינפלייטור
24/09/2018 | 18:49
2
63
שלום לך
לאחר שהתיאשתי מלמצוא טכנאי למאזן seatec manta רכשתי אינפליטור חדש והרכבתי בעצמי. בעלות של כ 30 $.
המאזן עובד נהדר
אולי זה גם הפתרון עבורך?
אגב מה הבעיה עם סנפיר ?

לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
24/09/2018 | 20:08
1
50
הבעיה שזה דיי דחוף לי, אין לי זמן להמתין להזמנה..
לצפיה ב-'אינפליטור'
אינפליטור
24/09/2018 | 20:26
51
ההרכבה של האינפליטור פשוטה יחסית למי שיש יכולת טכנית סבירה. ולא מצריכה כלים מיוחדים.
אני רכשתי בדהב . אפשר לרכוש גם באינטרנט.
אני חושב שמרבית החנויות כמו דוגית מוכרים גם הן.
רק תוודא את קוטר האינפלייטור לפני הרכישה בדכ זה 1 אינץ.
סנפיר מטפלים בזה?
לצפיה ב-'אם הבעיה במנגנון הניפוח עצמו אז '
אם הבעיה במנגנון הניפוח עצמו אז
27/09/2018 | 11:58
4
50
האינפלייטורים במאזני הלסיון הם מהסוג הגנרי וסטנדרטי הכי פשוט שקיים (בעבר היה להם דגם עם חלקים מפלדת אל חלד, היו הרבה בעיות איתם והם עברו לפלסטיק הפשוט). בכל מועדון או חנות תוכל למצוא לזה פתרון בין אם צריך להחליף חלק קטן בפנים או את כל המנגנון (יש לפעמים חנויות באינטרנט שמוכרות אותם במחירים מאוד אטרקטיביים). 

אתה אפילו לא חייב אינפלייטור "מקורי" של הלסיון (שזה הדגם הגנרי הכי פשוט שמסתובב בשוק), כל מנגנון שמתאים לעובי הצינור יעשה את העבודה. 

אם הבעיה היא בצינור השרשורי עצמו, גם לא בעיה כי גם הוא גנרי ומתאים לרוב היצרנים, למרות שיש חברות שיש להם הברגה בקוטר שונה. 

תשאל אפילו במועדון הצלילה החביב עליך, יש סיכוי שיש להם איזה מאזן הרוס ומוכנים לתת לך את החלק לו אתה זקוק.

אני הרכבתי בשני המאזני הלסיון שלי מנגנונים מכאן:

https://www.divegearexpress.com/45-degree-oral-power-inflator ;

בלינק יש גם סרטון קצרצר איך לפרק לנקות להרכיב את כל המנגנון זה לא מדע טילים..

אמ"לק: רוב הסיכויים שכל חנות כנראה תוכל לפתור לך את הבעיה.
לצפיה ב-'בעייה בלינק המצורף'
בעייה בלינק המצורף
27/09/2018 | 12:10
3
26
לצפיה ב-'אכן, אבל זה לא בעיה למצוא את הפריט'
אכן, אבל זה לא בעיה למצוא את הפריט
27/09/2018 | 12:28
2
46
נסיון נוסף https://goo.gl/UA7ZJ5

לצפיה ב-'תפוז לא אוהב לינקים מסובכים'
תפוז לא אוהב לינקים מסובכים
27/09/2018 | 13:45
37

ברגע שהלינק קצת ארוך או שרחמנא ליצלן הוא מכיל אותיות בעברית הפתרון היחידי הוא אכן כתובת מקוצרת.
לצפיה ב-'אחלה..'
אחלה..
27/09/2018 | 17:57
32
מקבל את ההמלצה לנסות לנקות עצמאית..
תודה!
לצפיה ב-'מחפש בן/בת זוג לצלילה בארץ'
מחפש בן/בת זוג לצלילה בארץ
26/09/2018 | 18:14
47
שלום.
אני מחפש בן/בת זוג לצלילה בארץ באופן כללי ובפרט אני יורד לצלילה באילת מחר ואהיה זמין לצלילות בין התאריכים 28.9.18 ועד 1.10.18

קצת עליי:
אני בן 41, בעל 2 כוכבים ועם כ-50 צלילות ביומן.
יש לי ציוד מלא ואני מעוניין לצלול יותר.

אשמח אם תפנו אליי

תודה

בברכה,

בן
לצפיה ב-'אילת 4.10-6.10'
אילת 4.10-6.10
25/09/2018 | 22:42
59
זוג צוללים כוכב שני.
מחפשים שני צוללנים (או יותר) שיצטרפו אלינו לסירה לגנים היפניים באילת
הסירה יוצאת בתשע בבוקר, בחמישי/שישי/שבת.
 צריכים לפחות 4 אנשים לסירה (מקסימום 6).

תאריכים : 4-6/10/2018 (חמישי/שישי/שבת בשבוע הבא).

נועם
054-2613751 (גם ווטסאפ).
לצפיה ב-'תקלה בתוכנה של מחשבי סונטו'
תקלה בתוכנה של מחשבי סונטו
21/09/2018 | 13:47
2
101
לפני כשבוע תיארתי בפירוט בדף הפייסבוק של הפורום, סיפור על טענות שהופנו כנגדי על צלילות חריגות בעקבות תקלה בהורדת נתונים ממחשבי וייפר אל הדסקטופ - תקלה שהתגלתה בעקבות אובדן של המחשב שלי בצלילה ומציאתו על ידי מדריך טרחן שהחליט כי הוא יודע יותר טוב מכולם כיצד עובד מחשב הצלילה...  להלן הקישור לדיווח:   
https://www.facebook.com/groups/218215284883397/pe...

בינתיים שלחתי מייל מלמחלקת התמיכה של סונטו ולפני מספר ימים קיבלתי את תשובתם:
Workaround is revertback to previous version :

1. Uninstall DM5 from control panel
2. Download https://movescount-dm4.s3.amazonaws.com/WindowsOff... packet
3. Unzip it
4. WLAN off
5. Install only DM5, double click SuuntoDM4.application file

*Previous Mac SW (ver1.2.46) => https://movescount-dm4.s3.amazonaws.com/OSXOffline...

*Internet has to be OFF while using the program in this version, otherwise it will auto-update which in this case, should AVOIDED.
*Take backup DM4.db files from 1.2.46 and 1.2.47 folders.

ובמילים אחרות:  יש ככל הנראה שגיאה כלשהיא בתוכנה עקב העידכונים הרבים המתקבלים בה.  שגיאה זו גורמת לכך שנתונים המופיעים בדסקטופ לאחר ההורדה יהיו ושנים באופן משמעותי מהנתונים המופיעים במחשב עצמו.    לדוגמא: צלילה לעומק של 37 מ' במחשב עצמו - הופיעה כצלילה ל 75 מ' בדסקטופ, לאחר הורדת הנתונים. צלילה לעומק של 6 מ' הופיעה כצלילה ל 44 מ' למשך כל הצלילה (דהיינו ירידה לעומק ושהייה בו עד סוף הצלילה)  התקלה אינה רלוונטית ככל הנראה למי שלא מוריד נתונים או עושה סימולציות על הדסקטופ - אבל למי שכן מוריד את הנתונים - כדאי שיזהר...
לצפיה ב-'לא ברורה לי נקודה קטנה'
לא ברורה לי נקודה קטנה
21/09/2018 | 17:59
1
77

היכן מוזכרת בתשובה של סונטו התקלה בתוכנה ?
לצפיה ב-'אני לא מבין ממש בתוכנה אז לא יודע...'
אני לא מבין ממש בתוכנה אז לא יודע...
23/09/2018 | 13:04
56
אני לא ממש מבין בכל הנושא של איתור באגים (אם כי למדתי קצת) ולא יודע להסביר היכו התקלה. כנראה שהבעיה היא בכל מיני עדכונים שגורמים לשינויים. למי שלא מוריד נתונים ולא מתעסק עם השטויות הללו אין בעיה (בינתיים...)  אבל כשמורידים את הנתונים יש המון שגיאות!   לדוגית לא ממש אכפת מהבעיה ונראה לי שגם חברת סונטו עצמה די מתעלמת ממנה...   הבעיה היא שיש כל מיני חכמולוגים שמפרשים את הנתונים באופן שונה ומסרבים להודות בקיומה של התקלה... 
לצפיה ב-'יורד לאילת מחר'
יורד לאילת מחר
20/09/2018 | 08:24
3
106
2 כוכבים
500 צלילות
דלק עליי
לצפיה ב-'מקנא בך'
מקנא בך
20/09/2018 | 09:28
1
72

אבל אם אתה דוחה בחודש ויומיים אני איתך
לצפיה ב-'תגיד מתי... ניסע שוב. למה לדחות ?'
תגיד מתי... ניסע שוב. למה לדחות ?
20/09/2018 | 10:25
43
לצפיה ב-'מחפש פרטנר לצלילה'
מחפש פרטנר לצלילה
22/09/2018 | 18:41
60
היי שמי נועם גם כוכב 2 צולל מאז 1998
באילת עד יום שני כולל
0508152115
תודה
לצפיה ב-'סיני - מקומות לצלילה חופשית בסיני , ואם יש המלצות על מלון '
סיני - מקומות לצלילה חופשית בסיני , ואם יש המלצות על מלון
16/09/2018 | 00:02
1
70
שלום

זו פעם ראשונה שאני רוצה לרדת לסיני 

לצערי מטעמי ביטחון לא יצא לי לנסוע לשם.

אני מעוניין במידע על חופים לצלילה חופשית, כלומר מקומות 

וכן המלצות על מלונות , מדריכים ואנשי קשר

וגם אם אפשר דרכי הגעה , ומחירים

אני מעוניין להיות מספר ימים מצומצם בחול המועד 

שלישי - חמישי 

כאשר חמישי צהריים , מתעתד לצאת לארץ, שישי / חמישי לילה עולה למרכז.
(שבת במרכז)

תודה לעוזרים

לצפיה ב-'סיני'
סיני
18/09/2018 | 13:46
77
כדי לא לבזבז זמן בימים מצומצמים לאירגון צלילה תפנה לאילן ורד, Wild Dive.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
טופ טרוולס
טופ טרוולס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה