לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1589315,893 עוקבים אודות עסקים

פורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'רשמים משלושה ימי צלילה בשארם א שייך'
רשמים משלושה ימי צלילה בשארם א שייך
17/10/2017 | 21:18
12
80
בהחלטה ספונטנית אולגה ואני החלטנו לצאת לחופשה בשארם. יצרנו קשר עם אילן ורד הזכור לטוב לותיקי הפורום. אילן כדרכו היה שירותי מאוד, ענה על כל השאלות שלנו במהירות ויעילות. היה גמיש ויצירתי. תפר לנו יציאה עצמאית בפורמט שהוא מציע באתר שלו. להערכתי בעלות תועלת מצוינת לנו כקליינטים. מאוד ממליץ לצאת עם אילן. יש על מי לסמוך.
אתחיל מהסוף. היתה חופשה חלומית שענתה על כל הציפיות שלנו.
חצינו את הגבול ביום ה' בשעה 6 בבוקר לפי שעונינו. בחלק המצרי המתין לנו איהב שעובד עם אילן ופרס בפנינו שטיח אדום. במהירות חצינו את המעבר. כל הפקידים היו יעילים ואדיבים מאוד. איהב חיבר אותנו למונית מצוחצחת, נקיה,  עם נהג נעים שלא מעשן ברכב שהביא אותנו תוך שעתיים ורבע כולל עצירת קפה לשארם...
יש פער של שעה בנינו לבין מצריים. אנו מקדימים בשעה. לאורך הדרך יש עמדות ביקורת וצבא והתחושה לאורך כל הטיול היתה מאוד בטוחה. הגענו למפרץ הכרישים, למלון נחמד המשקיף על הים. שלשה ימי צלילות פנסיון מלא. ביום הראשון שתי צלילות חוף. האתר הראשון הוא חוף הדקל +...האתר השני מרהיב ומיוחד. בשני הימים הבאים צללנו מספינה, 3 צלילות נייטרוקס ביום. כל הצלילות צלילות דריפט נעימות. ביום הראשון הצלילה הראשונה מ ANEMONE CITY דרך שרק ריף  ויולנדה ריף לסטלייט ריף, דרך כל האסלות שעדיין ממתינות בשברים של יולנדה...בין השאר התקרבו אלינו מאוד שני נפוליאונים...דה זה וו מקסים לצלילות שערכנו לפני כ- 10 שנים. צלילה שניה בראס זעתר ושלישית בניר גרדן (הגן הקרוב). למחרת הפלגנו למיצרי טיראן שם צללנו בראס נצרני, ג'קסון ריף וגורדון ריף. בחזרה לחוף התקפלות מהחדרים אחרי מקלחת, מונית מצוחצחת כבר המתינה לנו והגענו למעבר הגבול בשעה 20:00 שעון מצריים וחצינו ו...השעה היתה 21:00 אצלנו. לפנות בוקר הגענו צפונה, הביתה.
שוב, היה מדהים. שקט, המון זמן לקרוא ספרים, אוכל טוב ומגוון וחברותא טובה.
ממליץ לכולם.
לצפיה ב-'תסלם על הדיווח אבל....'
תסלם על הדיווח אבל....
17/10/2017 | 21:37
3
61
לצל"ר.
לצפיה ב-'לצל''ר? אני לא מכיר, מה זה אומר?'
לצל''ר? אני לא מכיר, מה זה אומר?
18/10/2017 | 11:39
2
17
לצפיה ב-'לא צילמת, לא ראית ...'
לא צילמת, לא ראית ...
18/10/2017 | 11:50
1
19
לצפיה ב-'חחח...צודק בהחלט'
חחח...צודק בהחלט
18/10/2017 | 12:17
17
לצפיה ב-''
17/10/2017 | 21:58
18
לצפיה ב-'איזה יופי לכם'
איזה יופי לכם
18/10/2017 | 15:55
5
43
עם איזה ספינה יצאתם?  יען כי באותו זמן גם אני הייתי הים באותו מקום
...ובמילים אחרות: גם אני הייתי בארבעה ימי צלילה באזור שארם, באדיבות מעמקים של ידידנו אידוב תורן. היה נהדר ויש גם לא מעט תמונות אבל מכיון שחול פתח דיווח משלו לא אפריע ואביא את הדיווח שלי בקרוב
לצפיה ב-'היינו על הפרידום'
היינו על הפרידום
18/10/2017 | 20:10
37
ואתה מוזמן להעלות את הדיווח שלך.
לצפיה ב-'גמני גמני'
גמני גמני
19/10/2017 | 13:26
3
36
היינו יחד בגבול ובהסעות
אני הייתי על הספינה השניה שאידוב הוציא ...
היה חג מדהים. כל האתרים של ראס מוחמד, הטיסטלגורם ושאג רוק, ואח"כ גם טירן.
בלילה היינו הספינה היחידה שעגנה בטירן, שזה פעם ראשונה קורה לי.
לצפיה ב-'אני לא חושב כך...'
אני לא חושב כך...
20/10/2017 | 16:21
2
17
לא פגשנו אפילו ישראלי אחד כל הזמן. רק במעבר הגבול חזרה ראיהו קומץ ישראלים צעיר. מי זה אידוב? ספר קצת על האופרציה שלכם?
לצפיה ב-'הסבר בבקשה'
הסבר בבקשה
20/10/2017 | 16:47
20
אידוב הוא ידידנו וחברנו אידוב תורן אשר מעת לעת גם כותב בפורום. מעמקים היא אופרציה שאידוב מפעיל, בדומה לאופרציה של אילן ורד ווילדייב. פרטים על האופרציה תוכל למצוא כאן  http://www.deeps.co.il
אני מכיר את אידוב ויצא לנו לצלול קצת יחדיו והחלטתי להתנסות - היה מצויין
(כמובן שיש עוד מפעילים נוספים שאני נעזר בשירותיהם מעת לעת ואין בכך משום כל ביקורת על מפעילים אחרים, אלא רק ציון לטובה של מעמקים)
לצפיה ב-'עניתי לרבנצרן שהייתי איתו באותו אוטובוס'
עניתי לרבנצרן שהייתי איתו באותו אוטובוס
20/10/2017 | 17:20
18
לא איתך ועם אולגה.  והוא כבר ענה לך לגבי אידוב.
אידוב מילא בחג השני שתי ספינות, כ-35 צוללים סה"כ, הרבנצרן היה על אחת מהן ואני על השניה.
זהו אות גם להצלחה של אידוב בתור מפעיל וגם לחזרה של צוללים לסיני ...
לצפיה ב-'פששש... כייף לכם '
פששש... כייף לכם
19/10/2017 | 02:55
15
לצפיה ב-'הי דרומה לאילת '
הי דרומה לאילת
20/10/2017 | 17:03
10
יורדים בראשון בבוקר לחמישה ימי צלילה בעיה"ק.

נשמח לפגוש חברי פורום לצלילות משותפות או סתם לניגוב בירה.

זמינים דרך הדלפק של דיפ סיאם.

אגיטע שאבעס.
לצפיה ב-'שותפים לקורס באילת??'
שותפים לקורס באילת??
20/10/2017 | 00:11
14
אהלן מחפש שותפים לקורס צלילה באילת מה5 עד ה12 בנובמבר.  יש מעוניינים?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:50
3

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שנירקול עם אורקות בנורווגיה'
שנירקול עם אורקות בנורווגיה
14/10/2017 | 17:57
3
74
מחפשת שותפ/ה לשנירקול עם אורקות בינואר 2018 בנורווגיה.
ניתן לפנות אלי במייל: ofrikula@walla.com
לצפיה ב-'לקחת את הטמפ בחשבון?'
לקחת את הטמפ בחשבון?
15/10/2017 | 12:40
2
56
לצפיה ב-'חליפה יבשה'
חליפה יבשה
15/10/2017 | 16:53
1
46
הטמפרטורה נלקחה בחשבון יש חליפות יבשות שמספקים שם..
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה טמפ' חמימה יחסית '
שיהיה בהצלחה טמפ' חמימה יחסית
15/10/2017 | 23:59
45
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/216/149278180/ספורט_ומוטוריקה/צלילה
לצפיה ב-'איפה ומה קרה בפיצוץ מיכל-אויר אמש באילת ?'
איפה ומה קרה בפיצוץ מיכל-אויר אמש באילת ?
12/10/2017 | 09:39
1
125
פורסם אמש בצהריים  ב YNET : 
שני צעירים כבני 20 נפצעו באורח בינוני וצעיר נוסף באורח קל מפיצוץ מכל אויר דחוס בחוף הדרומי באילת. צוות מד"א פינה אותם לבית החולים יוספטל בעיר.
האם ידועים פרטים נוספים כמו: איפה בדיוק קרה (מועדון צלילה), מדוע וכו.

חג שמח ובטוח לכולנו.
לצפיה ב-'ברדיו הודיעו שזה היה במועדון אקווה ספורט'
ברדיו הודיעו שזה היה במועדון אקווה ספורט
12/10/2017 | 19:44
120
לפי מה ששמעתי מדובר במיכל פלדה שעבר לא מזמן בדיקה ויזואלית והתפוצץ בזמן הדחיסה.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חופשות סקי '
מחכים לכם בפורום חופשות סקי
09/10/2017 | 14:02
13

הגשם הראשון הוא הזדמנות מצויינת לעדכן אתכם בפורום חופשות סקי, בו תוכלו לשאול הכל על תחום הסקי, אתרי סקי ובניית חופשה במיוחד עבורכם! הכניסה לגולשים מתחילים ומתקדמים, תרתי משמע >> 
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2468

לצפיה ב-'שאלה על צלילות בעקבה'
שאלה על צלילות בעקבה
05/10/2017 | 11:42
4
91
שלום לחברי הפורום,
אני ואישיתי נוסעים לירדן שבוע הבא (ביקור ראשון, 3 לילות) - שנינו מוסמכים, אני דייבמאסטר והיא "2 כוכבים" (AOW)

רציתי לברר קצת פרטים ולשאול כמה שאלות על הצלילות בעקבה מבעלי הניסיון...
קודם כל אני אשמח לקבל המלצות למועדונים טובים

- האם חובה לצלול עם מדריך?
- לפי האתרי אינטרנט של המועדונים נראה שהם עושים בגדול 2 צלילות ביום...  האם זה נכון? האם אפשר לעשות יותר? (אנחנו בדר"כ עושים 3 ביום באילת)
- האם כדאי (לדעתכם) להיסחב עם ציוד (לי יש ציוד מלא, ולאישתי אין ווסת+מאזן, השאלה כמה זה יוסיף למחיר והאם הציוד שם במצב טוב)
- האם המועדונים מספקים הסעה מ\אל המלון?
- לאלו מכך שעשו טיול לודאי רם\פטרה - אני אשמח לשמוע חווית וחוות דעת על העניין... יפה? כדאי? שווה לוותר על יום צלילה בשבילם? (כמובן שזה דעתכם האישית)
- אתרי צלילה מומלצים\שאסור לפספס (ביקור ראשון בירדן)

ואם כמובן יש לכם עוד מידע שימושי שלא שאלתי עליו אנחנו כמובן נשמח לשמוע

בתודה מראש
חן
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
05/10/2017 | 21:23
1
83
אתייחס לנושאים שידועים לי:
  • יש חובה לתלול עם מדריך.
  • רוב המועדונים מציעים 2 צלילות ביום, אבל אין בעיה לעשות גם יותר. ויש גם אפשרות לצלילות לילה. הרבה מועדונים עושים צלילות מסירה ואז הם מתאימים את מספר הצלילות למה שמתאים לכל הקבוצה.
  • יש לדעתי טעם להיסחב עם הציוד. זה יחסוך לך עלות. זה מעבר לכך שיותר כיף לצלול עם הציוד שלך שמתאים לך. לגבי מחירים - לרוב מהמועדונים יש אתרי אינטרנט וברובם אפשר גם לראות מחירים. זה חוסך סכום לא משמעותי.
  • רוב המועדונים מוכנים לדאוג להסעות, אבל זה עשוי להיות בתוספת מחיר.
  • חלק מהמועדונים מציעים רק צלילות מסירה. אנחנו הלכנו למועדון בשם Aqaba Adventure Divers. הוא היה טוב מאוד. בחרנו בו בין היתר משום שהוא מאפשר גם צלילות חוף וגם צלילות מסירה וזה איפשר לנו יותר גמישות. ביצענו 8 צלילות ב- 3 ימים (כלומר - יותר משתי צלילות ביום ...). האתר של המועדון http://www.aqaba-diving.com. יש עוד הרבה מועדונים ואני בטוח שחלק מהם טובים.
  • יש מועדונים שמציעים גם לינה במועדון עצמו. אנחנו בחרקנו לישון בעיר ולנסוע למועדון בהסעה שהמועון ארגן לנו. זה איפשר לנו להסתובב בעיר בערב ולנסות מסעדות ומקומות.
  • לא נסענו לפטרה אז אני לא יכול לסייע בעניין זה.

לצפיה ב-'אני לא בטוח לגבי החובה לתלול (או לצלול) עם מדריך'
אני לא בטוח לגבי החובה לתלול (או לצלול) עם מדריך
08/10/2017 | 10:34
61
מאיפה הגעת למסקנה שזה חובה?

בכל הפעמים שצללנו בעקבה הצטרף אלינו מדריך (או מדריכה) לצלילה הראשונה, אחר כך נתנו לנו לתלול לבד- בלי ליווי של מדריך ו/או שוטר.

מה שכן, אם אתה לא צולל רק ב-"אתר הבית" של המועדון אז ממילא צריך שיקפיצו עם טנדר לאתרים (מה גם שחלק מהחופים הגישה לרכב חסומה ולמועדונים יש כפי הנראה מפתח) אותנו בדרך ליווה איזה דייבמאסטר או נהג שהראו לנו את הכניסה לאתרים ושמחו להשאר לחכות מחוץ למים.

יש מצב שאם אתה בפעם הראשונה ולא מכיר את האתרים אולי מעדיף מדריך שילווה אותך, למרות שאלו צלילות חוף פשוטות כמו באילת (אם כי בהרבה יותר יפה שם).

(כנ"ל לגבי מצרים, דרך אגב)

לגבי כל השאר אני לחלוטין מסכים איתך. אגב, יש גם שאטלים מבתי המלון לאורך החוף אל העיר ובחזרה עד שעה מאוחרת יחסית, כך שעקרונית אפשר ללון במועדונים או בסמוך, לקפוץ להסתובב/לאכול בעיר, ולחזור.

הצלילה היחידה שבאמת מצריכה סירה (בגלל שאין גישה מהחוף) הינה לתחנת הכח. כל שאר האתרים- למיטב ידיעתי- נגישים מהחוף בקלות כך שאין באמת צורך בסירה. זה אפילו לא עניין של פינוק, לדעתי פשוט יותר קל ומהר להגיע מהחוף מאשר לעלות על סירה במעגן ולהפליג אל האתרים. 
לצפיה ב-'צלילה בעקבה'
צלילה בעקבה
07/10/2017 | 18:35
1
81
היינו שנה שעברה - אלמרסה וילג' רסורט
תוכלו למצוא בקלות דרך booking
כיוון שהמועדון קשור למלון (גם המלון מומלץ)
המועדון פועל לפי תקני padi, הציוד היה מצויין, הצלילה כוללת מדריך והסעה למקום הצלילה.
יש 4 צלילות מומלצות במרחב שלהם.
אפשר סתם לפול עליהם אבל עדיף לתאם
טיפים:
אל תשכחו להציג את הקבלה על הלינה 3 לילות במעבר הגבול הירדני ביציאה, פוטר אתכם ממיסים על השהייה.
אל תצהירו מראש על רצון לטייל בעקבה  שלא יצמידו לכם שוטר. תגיעו ואז תתאמו מונית/מדריך (נהג עם רשות להוביל תיקים) שתקח ותחזיר אתכם
לצפיה ב-'מה רע בהצמדת שוטר ?'
מה רע בהצמדת שוטר ?
07/10/2017 | 19:30
73
במקומות אחרים בעולם (מרוקו למשל) זה רק עזר.
לצפיה ב-'עצות לצולל המתחיל בבקשה :)'
עצות לצולל המתחיל בבקשה :)
06/10/2017 | 19:59
1
82
שלום,
סיימתי לפני חודש קורס כוכב ראשון ושני ורציתי כמה עצות.
אני רוצה לרדת שוב לאילת לצלול. רציתי לשאול האם מומלץ לצאת לצלול לבד (משמע בלי מדריך) או שלמקומות חדשים תמיד עדיף עם מדריך?
בנוסף כמעט אף מועדון צלילה לא מפרסם את המחירים להשכרה ולצלילות מודרכות.
מה נחשב מחיר טוב לצלילות מודרכות ולהשכרת ציוד ?

תודה רבה!!!
לצפיה ב-'כמה מילים'
כמה מילים
07/10/2017 | 15:13
79
אתה בצלילות הראשונות אחרי הקורס, בכל מקרה כדאי מדריך.
צלילות קורס וצלילות של כיף הן שונות בתכלית זו מזו.
כמו שרשמת, מקומות חדשים עדיף עם מדריך.

150 ש"ח זה מחיר סביר לצלילה מודרכת, שגם אולי תשפר אותך ולא רק יצרפו אותך לקבוצה שיוצאת
לצפיה ב-'בעקבות שרשור תיקים בדף פייסבוק'
בעקבות שרשור תיקים בדף פייסבוק
03/10/2017 | 15:09
4
108
מעניין אותי לדעת אם לתיקי צלילה ייעודיים יש איכויות נוספות שהופכות אותם למתאימים לצלילה או שזה סתם עניין של מותג.

אני משתמשת בד"כ בתיקים/ מזוודות ישנות, אבל הרבה פעמים בגלל לחות וחול, הריצ'רצ'ים נתקעים לי ולא ניתן לשחרר חוץ מאשר לקרוע את התא.
בעיה אחרת היא האיוורור של התיק כשמכניסים ציוד רטוב לתיק. אם אני לא מוציאה דברים ומייבשת אותם כראוי אז הכל  מסריח וגם לא שומר על הציוד מן הסתם..
האם בתיקי צלילה יש פתרון לשתי הבעיות האלה? האם הרוכסנים עמידים ללחות וחול? והאם התיק מצליח להתאוורר עם ציוד רטוב?
לצפיה ב-'הבהירי למה התיק נדרש'
הבהירי למה התיק נדרש
04/10/2017 | 02:17
2
93

לתנועה ונשיאה של ציוד צלילה בארץ (וגם בסיני כשהיה אפשר) אני מעדיף להשתמש בארגז פלסטי קשיח מהסוג הזה.
היתרון הכי גדול של הארגז הוא האפשרות להעמיס אותו בציוד רטוב לגמרי בלי חשש שהציוד יטפטף ברכב. חסרונו הגדול הוא משקלו העצמי.

בנסיעות לחו"ל אני משתמש בצ'ימידן ברזנט גדול שמכיל את כל הציוד שיתרונו הגדול ביותר הוא משקלו העצמי הנמוך.

לצפיה ב-'תודה שיח'
תודה שיח
04/10/2017 | 11:50
1
60
חשבתי על הארגז אבל אני לא  בטוחה שהוא ייכנס באוטו הקטן שלי. תיקים הם לרוב ארוכים יותר  ורחבים פחות אז אפשר לדחוף אותם.
אפשר גם להשאיר את הציוד בארגז  אחרי שהוא מתייבש- לאחסון?

לצערי לא טסה הרבה לחו"ל, בטח שלא לטיולי צלילה, אז התיק אמור לשמש אותי להתניידות נוחה בארץ ואחסון  מסודר של הדברים בסוף.
לצפיה ב-'את נושא הגודל צריך לבדוק ברכב הספציפי'
את נושא הגודל צריך לבדוק ברכב הספציפי
04/10/2017 | 15:20
62
בכל מקרה אני יכול להעיד שהפתרון נוח מאד.

במשך היום הארגז משמש גם על תקן לוקר נייד.
לצפיה ב-'אם לחוצים בזמן וחייבים לזרוק את הציוד הרטוב לתוך התיק- אז '
אם לחוצים בזמן וחייבים לזרוק את הציוד הרטוב לתוך התיק- אז
04/10/2017 | 17:31
72
יותר מכדאי לשטוף היטב בבית ולייבש.

התיק מעביר את הרטיבות לרכב- קונים פיסת לינולאום/לינוליום המתאימות למידת תא המטען ברכב בכול חנות מקומית של הום-דיפו/קנה ובנה והבעיה נפתרה

הריצ'ראצ'ים/רוכסנים של תיקי הצלילה עשויים מפלאסטיק ובעלי שיניים גדולות יותר מתיקים ישנים.
פלאסטיק, כיוון שמתכת מחלידה ושיניים גדולות פחות רגישות לליכלוך משיניים עדינות. אפשר למצוא משהו תואם בחנויות לנסיעות, או יד שניה בחנויות צלילה (אצלנו תמיד יש משהו כזה), או ברשת.

הרכב קטן... אפשר להשכיב מושב אחורי
אם לא- קחי מידות של תא מטען, חפשי ברשת ארגז מתאים. ניתן להיעזר באיש שירות, בחנות הום-דיפו/קנה ובנה מקומית.
לצפיה ב-' אילת בחול המועד'
אילת בחול המועד
04/10/2017 | 16:17
59
שלום חברים, אני מהמרכז ,מחפש באדי לראשון שני חול המועד סוכות.ציוד מלא .0544-736377 לא בחג ושבת.
לצפיה ב-'ספינה טרופה חדשה בדרך להטבעה מול חוף Viking Divers '
ספינה טרופה חדשה בדרך להטבעה מול חוף Viking Divers
29/09/2017 | 08:55
3
136
ספינה טרופה חדשה בדרך להטבעה מול חוף
Viking Divers 

גמר חתימה טובה
מכל צוות המועדון
================================================
עכשיו זה כבר גם בחדשות, 
לרנקה תזכה בימים הקרובים באתר צלילה לספינה טרופה חדשה חמש דקות ממועדון הצלילה Viking Divers
לרנקה שואפת למשוך תיירות צלילה מסיבה זו, בקרוב תפתח שונית מלאכותית חדשה. מועצת התיירות של העיר כבר רכשה ספינה מסחרית באורך 63 מטר מיוון.
הספינה מגיעה לקפריסין בשבוע הבא, והיא תהיה נקייה לחלוטין ומוכנה להטבעה בין ינואר לפברואר באזור התיירות של וורוקליני.
במהלך פגישה עם עיתונאים לרגל יום התיירות העולמי, סיפר נשיא מועצת התיירות של לרנקה, דינוס לפריטיס, על השונית המלאכותית שהוקמה על ידי מחלקת הדייג בממשלת קפריסין.
-----------------------------------------------------------------------
The coastal town of Larnaca aims to attract diving tourism and for this reason, it will soon host its own artificial reef. Larnaka Tourist Board has already purchased a 63m long commercial boat from Greece.
The boat arrives in Cyprus next week and will be thoroughly cleaned and be ready to float between January and February in the tourist area of Voroklini.
During a meeting with reporters on the occasion of World Tourism Day, Larnaka Tourist Board President Dinos Lefkaritis talked about the artificial reef which will be constructed by the Fisheries Department.
לצפיה ב-'הלואי עלינו'
הלואי עלינו
29/09/2017 | 10:09
62
שתהנו ממנה (ואולי פעם גם אנחנו).
לצפיה ב-'ואם כבר '
ואם כבר
01/10/2017 | 00:36
1
67
יש אתרים שווים בקפריסין?
האמת שביקרנו בה לפני... איזה שנתיים, שלוש. ואפילו לא חשבנו על זה.
לא'דע אם נגיע לשם בקרוב שוב, אבל מאחר שזה יעד קרוב וזול,
אם יש גם מה לראות מתחת למים, שווה לשקול את זה!
לצפיה ב-'בעיקר ספינות טבועות'
בעיקר ספינות טבועות
01/10/2017 | 09:56
65
כשגולת הכותרת היא כמובן הזינוביה.

שווה !
לצפיה ב-'שאלה טפשית: צלילת לילה מותרת בקצא"א (בחלקים הפתוחים ביום)?'
שאלה טפשית: צלילת לילה מותרת בקצא"א (בחלקים הפתוחים ביום)?
25/09/2017 | 08:56
2
108
האם העובדה שקצא"א הוא מתקן בטחוני עושה אותו (ואת סביבתו) שונה
מאתרים אחרים לגבי צלילות לילה?
סליחה על השאלה הטיפשית אבל אני מעדיף לשאול כשאני בעבודה
במקום להגיע ב-03:30, לעלות על ציוד, להתקשר לחיל הים
לדווח על צלילת לילה ורק אז לדעת שאסור...
לצפיה ב-'לא שידוע לי- צללנו שם לילה כמה פעמים, וראינו גם לא מעט '
לא שידוע לי- צללנו שם לילה כמה פעמים, וראינו גם לא מעט
25/09/2017 | 10:17
1
132
צוללים אחרים. התקשרנו לתאם את הצלילה מראש, ענינו על כל השאלות הרגילות (איזה מרחק מהחוף, מוארים, בלה בלה בלה) וזהו- בדיוק כמו בשאר האתרים באילת. מצד שני, נראה לי חיל הים קצת מחוקים- לא נראה לי שבאמת איפכת להם או שבודקים משהו מעבר לרישום באיזה יומן מבצעים או משהו. אם יש עוד קבוצות צוללים באותו הרגע באתרים פופולריים (למשל מערות, סטי"ל ועכשיו גם קצא"א) כנראה אפשר לצלול בלי לתאם באמת, לדעתי. 

מצד שני, 03:30 זאת באמת שעה קצת מוזרה, לא בטוח שמישהו יענה לך בחיל הים בשביל לתאם צלילה בשעות האלה, או שזה לא ייראה קצת חשוד  

נ.ב. לא בטוח שהיתי מגדיר את קצא"א כמתקן "בטחוני" נראה לי שסוגיית קצא"א קצת יותר מורכבת. בתור ילד יצא לי כמה פעמים לעלות על מיכליות נפט (נושאות דגל פנמה) שהביאו נפט מהמפרץ הפרסי, אבל זה היה לפני כמה עשורים ונראה לי שהפעילות העיקרית בקצא"א היא דגירה על נדל"ן מאוד יקר. בטוח שיש גם עניינים אחרים שאין לי שמץ של מושג לגביהם. מיכליות נפט נראה לי הרבה יותר נדירות בימינו מאשר פעם?

לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/09/2017 | 10:30
70
תודה על התשובה.

אגב, בחיל הים עונים גם בשעות נורמליות      שאנו צוללים לילה,
כלומר - 03:00 - 04:00.
הם גם מקפידים לרשום מס. טל. של בן אדם העומד
להכנס למים... 

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:14
4
27

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה לכל חברי הפורום'
שנה טובה ומתוקה לכל חברי הפורום
20/09/2017 | 13:02
2
43
שנזכה לראות ראש של כרל"ו ולא זנב של בורי.
לצפיה ב-'שנה טובה ומאושרת'
שנה טובה ומאושרת
20/09/2017 | 15:01
11
לצפיה ב-'אמן! שתהיה שנה טובה ורטובה!. '
אמן! שתהיה שנה טובה ורטובה!.
21/09/2017 | 10:21
9
לצפיה ב-'שנת בריאות ואושר, מלווה בהרבה צלילות איכותיות'
שנת בריאות ואושר, מלווה בהרבה צלילות איכותיות
21/09/2017 | 15:36
8
לצפיה ב-'חליפת צלילה אטומה'
חליפת צלילה אטומה
16/09/2017 | 16:32
2
126
לצורך עבודות הכרוכות בצלילה לבורות ביוב גולמי או צאגרי שקולחין אני מבקש לרכוש חליפת צלילה אטומה כמובן עם מסכה או כובע מתאים.... אשמח להפניה למקצוענים שיוכלו לעזור
לצפיה ב-'דבר איתי בפרטי'
דבר איתי בפרטי
17/09/2017 | 05:09
75
יכול להיות שאני אוכל לעזור לך להשיג אחת ללא מע"מ...
לצפיה ב-''
17/09/2017 | 21:01
26
לצפיה ב-'חיפוש באדי חסכן באויר '
חיפוש באדי חסכן באויר
16/09/2017 | 18:54
151
מנסה את מזלי שוב בפורום אחרי שבדיוק לפני שנה פרסמתי מודעה דומה ובעקבותיה נסעתי בפברואר לחופשה חלומית בת שבועיים בפיליפינים עם שני צוללנים ואנשים מדהימים.10 ימי צלילה ו4 ימים טרסות אורז.החורף אני מעוניינת לצאת לחופשה ארוכה יותר (במגבלות תקציביות...) ליעד אחר ומעניין לא פחות.רעיונות ותאריכים פתוחים.
לצפיה ב-'רשמים מצלילה בסאן-דיאגו'
רשמים מצלילה בסאן-דיאגו
12/09/2017 | 07:48
2
177
כבר סקרתי בהרחבה ת'נושא מס' פעמים, להוציא מס' טיפים שלא נכללו במהדורות קודמות.
לינה
לאלו המחפשים לינת בית, למשל חדר אצל משפחה- אפשרי באמצעות: https://www.airbnb.com
בחרתי הפעם להזמין שני לילות באתר קאמפינג של KOA, בפרברים הדר' של סאן- דיאגו, במקום שנקרא: צ'וּלָה-וִיסְטַה.
התחברות לקבוצה
חבר ותיק ויקר המליץ להיכנס לאתר של: https://www.meetup.com
ושם לבצע חיפוש אחר קבוצה שקרויה פַּאוּאֵר סְקוּבָּה: https://www.meetup.com/Scuba-Diving-San-Diego
מס' משפטים בקצרה על מִיטְאַפּ ועל פַּאוּאֵר סְקוּבָּה:
מִיטְאַפּ- אתר המאגד בתוכו קבוצות רבות בעלי אינטרס משותף, למשל: רוכבי אופניים, אופנועים, מכוניות ישנות, ריקודים, כדורים פורחים, טייסים, סרטים, בארים, ועוד כול מיני מרעין בישין וכמובן גם צלילה. בעקרון כ"א יכול לפתוח קבוצה. למשל יכולות להיות מס' קבוצות צלילה בעיר מסויימת וכו'...
פַּאוּאֵר סְקוּבָּה- קבוצת צלילה המונה כיום כ- 4000 איש. מרבית פעילותה באיזור סאן-דיאגו ולוס-אנג'לס. הפעילות מתמקדת בהשגת דילים לכול מיני צ'רטרים של סירות בהנחות משמעותיות, אירועי חינם, כגון: סרטים, ניקיונות תת-מימיים (תחת נושאת מטוסים מִידְווֵאִי, למי שמכיר), ועוד. לא צריך לגור בקליפורניה בשביל להצטרף לקבוצה. כ"א יכול להצטרף. פשוט ממלאים פרטים ויאללה- את/ה בפנים. התשלום לפעילויות (אם קיים כזה תשלום)- מתבצע ישירות לקבוצה עצמה באמצעות פֵּייפַּאל.
ומה על הפרק
האמת, כול מה שנעשה בעבר:
שבת, צלילת חוף ב-"לָה-הוֹיה קוֹב" (אתר שזכור למס' חברים, חיבר למשל).
ראשון, 3 צלילות סירה (2 X יוּקוֹן, 1 X רוּבִּי אִי).
למעוניינים להרחיב השכלתם- אמליץ לבצע חיפוש מורחב אחר שרשורי עבר.
תנאי מזה"א
טמפ' חיצונית: 66-77F (~19-25C).
טמפ' מים: 64F (18C) בצלילת חוף, 53F (12C) בשברים.
חוויות
בצלילת חוף: באחד מהנקיקים- 3 כפנים.
מעבר לכך, למוכנים להתפשר במכונת כביסה לקראת סחיטה ולקחת בונין- יהנו בשפע של אצות קאלפ, דגי באס וגריבאלדיז.
בצלילה לשברים- רגיל!
בגין טיסה מוקדמת בשני- העדפתי לוותר על צלילה שלישית לרוּבִּי אִי.
לגבי הסרטון- לא ממש השקעתי, כי לא בא לי.
דרך אגב, לא ייאמן, אך הצולל בסרטון- צולל ללא כובע וכפפות וטוען שלא קר לו...
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
12/09/2017 | 18:52
31
והסרטון הקצרצר.
לצפיה ב-'תסלם על הדיווח, על הסרטון ובעיקר על ההתמדה'
תסלם על הדיווח, על הסרטון ובעיקר על ההתמדה
13/09/2017 | 10:28
36
רואים שסובלים קשות בגולה הדוויה.
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:56
10

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'מעונין למכור מיכל ואשמח לקבל עזרה '
מעונין למכור מיכל ואשמח לקבל עזרה
10/09/2017 | 11:53
93
בתמחורו.
מדובר במיכל פלדה 15 ליטר, ברז בודד. בדיקה אחרונה נעשתה בתאריך 12/13. כלומר, עוד 15 חודשים לבדיקה ההדרוסטית האחרונה.
משקל המיכל 16.1 קג.
שנת יצור 08/99.
על המיכל כתוב FABER 99/874
. 1002 ARIA DARICA. מיכל של מרס.
יש לו כמובן מגף ורשת. בכמה לתמחר אותו?
לצפיה ב-'עשה זאת בעצמך: פנס ראש'
עשה זאת בעצמך: פנס ראש
04/09/2017 | 22:30
18
276
אחד מחסרונותיו המובהקים של פנס- צריך להחזיק ביד .
כול עוד מדובר בצלילה ספורטיבית שלא מסובכת במיוחד- פסדר...
מקרה- ירידה לצלילה בתנאים קשים: חושך מוחלט, ראות- עה"פ (אולי 1/2 מ'), קרקע בוצית.
המשימה: לארגן מחדש פלונטר חוטים.
מניסיון- בלתי אפשרי לבצע את המשימה כשהפנס ביד
מה עושים אפשר לקבע את הפנס סביב למצח.
כלים דרושים:
את הפנס אותו מעוניינים לקבע.
מיתר גמיש (באנג'י), מס' אזיקונים (טייראפס), קאטר.
גוזרים את הבאנג'י בהתאם להיקף הראש אותו מעוניינים להקיף (הערה: לבדוק שלא משוחרר/לחוץ מדי) ומהדקים באמצעות טייראפס במקומות המתאימים. לסיום, משתמשים בקאטר להורדת עודפי טייראפס.
התמונות ממחישות יותר על מה מדובר.
יתרון: מפנה יד מהחזקת פנס. הפעילות הופכת לקלה הרבה יותר .
הערה: יש כאלו ששמים קסדה ועליה את הפנס. אני אישית- לא אוהב את זה.
הערות/הארות- יתקבלו בברכה ו
לצפיה ב-'ואפשר לתאם את מתיחות המיתר, כך שניתן להשתמש גם ללא כובע '
ואפשר לתאם את מתיחות המיתר, כך שניתן להשתמש גם ללא כובע
04/09/2017 | 22:42
70
לצפיה ב-'נחמד '
נחמד
05/09/2017 | 09:57
15
58
הכנתי יחד עם חבר בדיוק אותן רצועות לפני איזה 25 שנים- חשבנו להוציא על זה פטנט

כמובן שאז היינו סטודנטים תפרנים, לא היו פנסי צלילה לדים או דרך לקנות באינטרנט, מכרו כאן רק פנסי פליקן גדולים ומגושמים, וברוב חכמתנו חיברנו לרצועה זוג פנסי maglite. הכל עבד יפה עד שהגענו לעומק 6-10 מטר, ואז הפנסים הוצפו ונהרסו  

לצפיה ב-'רעיון נחמד. באותו עניין זקוק להמלצה על פנס:'
רעיון נחמד. באותו עניין זקוק להמלצה על פנס:
07/09/2017 | 16:00
14
44
אני משתמש עדיין עם הפנס המאוד ותיק שלי הכולל 4 סוללות D...לפני המצאת הלדים.
אשמח להמלצות על פנס עדכני, עדיף אם המלצות על עלות תועלת ואמינות מתחת למים...האם עדיף פנס לד עם מטען או ללא מטען?
אציין שכבר שנים אנני צולל צלילות לילה ומשתמש על בסיס קבוע בפנס בצלילות ים תיכון לזהות יצורים בתוך מערות, חגוי סלע וסדקים....
ואם יש גם קישורים, עדיף. אין לי בעיה להזמין מאיביי...
לצפיה ב-'פנס טוב'
פנס טוב
07/09/2017 | 17:58
13
63
https://www.scubapro.com/en-US/USA/lights/products...

ואני יכול להשיג לך אותו במחיר מעולה
לצפיה ב-'יגאל תודה. הקישור לא נפתח.'
יגאל תודה. הקישור לא נפתח.
07/09/2017 | 22:16
12
22
לצפיה ב-'הפנס'
הפנס
08/09/2017 | 09:21
11
54
SCUBAPRO NOVALIGHT 720R WIDE
חפש את הפרטים עליו בגוגל...
לצפיה ב-'ומה מחיר הפנס?'
ומה מחיר הפנס?
08/09/2017 | 18:22
1
25
לצפיה ב-'שלחתי מחיר בפרטי'
שלחתי מחיר בפרטי
10/09/2017 | 10:49
27
...
לצפיה ב-'יש עוד המלצות לפנס?'
יש עוד המלצות לפנס?
08/09/2017 | 18:29
8
42
אתם מעדיפים פנס עם מטען או ללא מטען?
לצפיה ב-'דאג שהפנס יהיה עשוי מסגסוגת מתכתית דוגמת אלומיניום'
דאג שהפנס יהיה עשוי מסגסוגת מתכתית דוגמת אלומיניום
09/09/2017 | 07:57
7
48
כ"כ, אם תצליח להשיג פנס שניזון מסוללות AA אן AAA- אז לא הייתי הולך על סוללות נטענות.
לי יש ארבעה פנסי לדים, ורק לשניים יש סוללות נטענות. השיקול כאן הוא יותר שיקול כלכלי, תועלת מול עלות...
לצפיה ב-'סוללות AA וAAA כבר מזמן אאוט'
סוללות AA וAAA כבר מזמן אאוט
09/09/2017 | 21:14
6
78
הסוללה המובילה כיום היא סוללת ליתיום נטענת מדגם 18650 שכל מי שמקורב לסוללות מחשב שהפסיקו לעבוד מקבל אותן בחינם.

מטען לסוללות הנ"ל עולה בeBay פחות מדולר כולל משלוח לארץ.

בזמנו הומלץ לי פה בפורום על פנס של POP lite הפועל על סוללה 18650 אחת. הפנס משמש אותי כבר מעל שנתיים ואני מרוצה ממנו מאד.
מדובר בפנס קטן עם אלומת אור צרה,בעל שתי דרגות תאורה, תפוקת האור של 160 לומנס ועמידות עד 100 מ'. טעינה אחת מספיקה ל4 שעות בעוצמה מלאה ולכ12 שעות בעוצמה נמוכה.
לצפיה ב-'אז זהו, ש...'
אז זהו, ש...
10/09/2017 | 03:33
5
68
נו, טוב שיש פורום. חול1 עכשיו אתה יודע למי לפנות...
לצפיה ב-'תודה. קניתי לי פנס...'
תודה. קניתי לי פנס...
10/09/2017 | 22:57
1
27
לצפיה ב-'איזה ?'
איזה ?
10/09/2017 | 23:46
21
לצפיה ב-'פנס חדש'
פנס חדש
11/09/2017 | 19:19
2
65
https://www.divegearexpress.com/dgx-600-handheld-light-kit
לצפיה ב-'קל בחשבון שהוא חזק מדי'
קל בחשבון שהוא חזק מדי
12/09/2017 | 08:05
1
53
ברגע שהאלומה פוגעת בדגים הם  נבהלים ובורחים, ואם אתה מאיר על מחשב/ מצלמה זה יסנוור אותך כהוגן.

תשקול לעמעם את האלומה עם משהו כמו פיסת נייא דבק חלבי במידה וזה מפריע לך..

לצפיה ב-'תודה על ההארה.....'
תודה על ההארה.....
12/09/2017 | 18:54
34
בשימוש בצלילות יום אנני זקוק לו להאיר על אביזרים. מעניין באמת איך יגיבו בעלי החיים.
לצפיה ב-'חסרון בפנס ראש: באדי'
חסרון בפנס ראש: באדי
08/09/2017 | 14:58
67
כל פעם שתסתכל על הבאדי הוא יסתנוור ו"יאבד" את ראייה הלילה שלו למספר שניות ארוכות. לא נעים להסתנוור בצורה כזו כל פעם שמסתכלים על הבאדי בשביל לבדוק שהכל בסדר אחד עם השני.

במקרה הספציפי הזה אולי פנס ראש זה הפתרון הכי יעיל כי ככה הידיים פנויות ואתה גם מאיר את הפלונטר בחבל. אבל כשיפצור קבוע בצלילה - יש שיטות יעילות יותר. למשל ידית גודמן.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה