לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1675916,759 עוקבים אודות עסקים

פורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' היום ב- 15:00: אירוח וידאו בנושא תמ"א 38 '
היום ב- 15:00: אירוח וידאו בנושא תמ"א 38
20/08/2018 | 09:38

תמ"א 38- ברכה או קללה
היום זה קורה! בשעה 15:00 יעלה אירוח וידאו חדש באתר בו תוכלו לקבל תשובות לשאלות שלכם בנושא תמ"א 38 - תוכנית חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. 
 יש לכם עדיין שאלות? היכנסו עכשיו לשרשור האירוח וכתבו
לצפיה ב-'שירות ומעבדה ל Beuchat'
שירות ומעבדה ל Beuchat
18/08/2018 | 15:31
2
29
הי,
מי נותן שירות ותיקונים לציוד של בושט, באזור תל אביב?
מתלבטת לגבי רכישת מאזן משומש שלהם, במידה שאצטרך לתקן משהו.
תודה ��
לצפיה ב-'אם איני טועה - sepa'
אם איני טועה - sepa
18/08/2018 | 16:36
1
26
sepa  הם היבואנים של בושט וגם מטפלים בציוד. הם נמצאים ברח' שוקן 32 (ליד פנית קיבוץ גלויות) בדרום ת"א.
לצפיה ב-'תודה! שמחה לשמוע שזה הם'
תודה! שמחה לשמוע שזה הם
18/08/2018 | 16:46
18
לצפיה ב-'הי דרומה לאילת '
הי דרומה לאילת
16/08/2018 | 17:27
2
34

יורדים בראשון לפנות בוקר ל5 ימי צלילה בעיה"ק אילת תותבב"א.

בשאיפה להתחיל כל יום בצלילה טכנית ואח"כ צלילה או שתיים נוספות כולל צלילות לילה.

נשמח לפגוש חברי פורום לצלילות או סתם לניגוב בירה.

זמינים דרך הדלפק של דיפ סיאם.
לצפיה ב-'בוא לנגב בירה אחלה'
בוא לנגב בירה אחלה
17/08/2018 | 12:39
1
39
עדיין לא ראית את המועדון החדש :)
לצפיה ב-'ולא יהימכּ, נבוא לבקר'
ולא יהימכּ, נבוא לבקר
17/08/2018 | 16:17
22
לצפיה ב-'תל אביב - ?'
תל אביב - ?
17/08/2018 | 09:48
37
שבוע נבלה כמה ימים כל המישפוחה בעיר הלבנה.
האם שווה להקדיש פעם אחת בחיים יום צלילות לתל אביב?
או שזה ממש בזבוז זמן וכסף?

לצפיה ב-'צולל מתחיל - תהיות לגבי ציוד'
צולל מתחיל - תהיות לגבי ציוד
14/08/2018 | 13:46
4
46
שלום,
אני והבת (13) עושים קורס 1+2 באקווה ספורט בקרוב.
אני מאד נהנה לצלול (עשיתי כמה צלילות היכרות)
מתלבטל לגבי רכישת ציוד טרם הקורס - מסכה, נעליים וסנפירים
לקנות/לחכות עד אחרי הקורס ? 
היתרון הוא לעשות את הקורס עם ציוד שלי.

אני חסיד של הזמנות מחו"ל - איך מוודאים מידת מסיכה ונעליים לפני ההזמנה ?
אשמח להמלצות על מסיכה מומלצת (תקציב של כ 150 ש"ח למסיכה מחו"ל= כ 250 בארץ)

בתודה מראש
יוסי

לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
14/08/2018 | 14:57
41
מאד כדאי לקנות לפני הקורס. ככה יהיה ציוד נוח ומתאים, שגם ממשיך איתכם הלאה.
הבת רק בת 13, אז תווי הפנים שלה עוד יכולים להשתנות (מסיכת ילדים עכשיו ובוגרים בשנה הבאה), וגם הרגליים שלה יכולות עוד לגדול באיזו מידה או שתיים.

מסיכה נעליים וסנפירים לעולם לא כדאי לקנות דרך האינטרנט!
מידה לא נכונה או חוסר התאמה ואתה צריך למכור במחיר הפסד.

לצפיה ב-'הדבר היחידי שהייתי קונה לפני הקורס זה נעלים'
הדבר היחידי שהייתי קונה לפני הקורס זה נעלים
15/08/2018 | 01:30
2
48

ליתר דיוק ביום פתיחת הקורס בחנות הציוד של המועדון, סביר שגם תקבלו הנחה.

לגבי שאר הדברים רק לאחר הקורס אחרי שיהיה לכם מושג מה מתאים לכם ומה בכלל צריך לבדוק.

לצפיה ב-'מסכים עם השייך.'
מסכים עם השייך.
16/08/2018 | 10:59
29
אציין שנעליים עם סוליה רכה מתאימות בעיקר לאילת. בים תיכון כשצריך ללכת על אבנים בכניסה ויציאה מהחוף, עדיפות היא לסוליה קשיחה.
לצפיה ב-'בוטי'ז - חובה!'
בוטי'ז - חובה!
16/08/2018 | 23:04
24
אחרת כל כניסה ויציאה מהמים היא סיוט.
כדאי גם לקנות מסיכה ולוודא שמתאימה לפנים.
לא תמיד מצליחים למצוא מסיכה מתאימה (מושאלת)
וצלילה עם מסיכה לא מתאימה, גם כן יכולה להיות חוויה לא נעימה.

לצפיה ב-'המלצות לקורס צלילה באילת'
המלצות לקורס צלילה באילת
16/08/2018 | 14:30
1
34
שלום,

הבן שלי בן 16, מדבר כבר הרבה זמן שהוא רוצה קורס צלילה באילת (צלל בעבר פעם או פעמיים צלילות ניסיון). נראה שהגיע הזמן להגשים לו את החלום. הכוונה לקורס כוכבים 1+2.
דיברתי עם כמה מועדוני צלילה באילת, אבל היות שאני לא מכיר כלום בנושא, אז מעבר להבדלים במחיר, אין לי מושג אפילו מה לשאול.
אשמח לכל עצה, המלצה וכו'.

לצפיה ב-'מה שצריך לשאול.'
מה שצריך לשאול.
16/08/2018 | 15:02
40
עוד לפני השאלות, צריך להבין שמה שחשוב זה המדריך ולא המועדון.
בכל מועדון, גם כזה שנחשב לטוב, אפשר לקבל מדריך טוב יותר או פחות טוב.

שאלות:
1 - האם המדריך מדגים בישיבה על הקרקע או בריחוף?
מדריך צריך להדגים בצורה מושלמת, ואם מישהו על הקרקע, זה כבר לא מושלם.
בנוסף לזה המדריך שלא שם דגש על "לא לשבת על הברכיים" ירגיל את החניכים שלו לפתור דברים על הקרקעית ולא בשחיה כמו שיהיה להם במצב אמת. ראיתי לא קצת צוללים שמסתבכים עם תרגילים פשוטים, אפילו כמו הורדה והחזרה של מסיכה, רק בגלל שלא היו צמודים לקרקע.

2 - האם יהיה מחשב צלילה לכל אחד מהחניכים במשך כל הצלילות?
היום זה טיפשי לצלול בלי מחשב, ומחשב הוא אישי! אסור לחלוק אותו עם מישהו אחר.
כולם בישראל חייבים ללמד טבלאות, וכולם באמת מלמדים.
היתרון של ללמוד עם מחשב הוא עצום, ואז החניכים מכירים את היתרונות של מחשבי הצלילה. הטבלאות עדיין קיימות רק למקרים שנדפקים ואי אפשר לצלול עם המחשב (לדוגמא: שכחת את המחשב בבית).

3 - האם המדריך עצמו הוא מומלץ?
אחרי שתגבש כמה מדריכים נבחרים, תשאל בפורומים השונים, פה או בפייסבוק על המדריך והאם הוא מומלץ. המועדון שתדבר איתו תמיד יגיד שהמדריך מומלץ, גם אם הוא המיץ של הזבל...

4 - מהו גיל הציוד?
האם הציוד חדש או ישן?
האם הוא עובר שחיקה גבוהה או לא?
ככל שהמועדון יותר גדול, הציוד יהיה שחוק יותר.
ציוד מועדון בן חודשיים של דיפ סיאם/מרינה דייברס/אקווה ספורט וכו' יהיה באותה רמת איכות ושחיקה של ציוד בן שנה של מועדון קטן שלא על החוף.
הסיכוי לתקלות ציוד כשבציוד ישן או שחוק מן הסתם יהיה גבוה יותר.

5 - כמה קורסים מתבצעים במועדון באותו הזמן?
ככל שיהיו יותר קורסים, יהיה יותר עומס.
במועדונים הגדולים מעבירים קורסים כפולים או משולשים בזמני העומס (הילד בן 16, אז יכול להגיע לקורס רק בזמן החופשים או על חשבון ימי לימודים).
ככל שיהיה יותר עומס, יש פחות סיכוי שהציוד עצמו יתאים, וגם למדריך יהיה פחות זמן להשקיע.

6 - כמה אנשים בקבוצה?
המספר האידיאלי הוא עד ארבעה אנשים בקבוצה, כדי למדריך יהיה זמן אויר (שלו ושל החניכים) כדי לתרגל עם כולם כמו שצריך ולא להוריד את איכות התרגילים.

7 - כמה זמן כל צלילה?
אני אישית עושה צלילה של שעה-שעה וחצי ביום הראשון, כי יש הרבה לתרגל וחייבים שיהיה נוח לפני שמתחילים את התרגולים.

נקודות נוספות:
קונדומים זולים עולים ביוקר. אל תחפש את הזול, יש סיבה למה אחרים יקרים יותר...
היתרון של מי שיושב על החוף זה הנוחות בהגעה למים, החיסרון זה מספר האתרים שנוח לצלול אליהם. אם הם מבטיחים הסעות להרבה אתרים, תהיה מוכן לעיכובים וקיצור זמני הצלילות.
היתרון של מי שיושב בעיר זה בעיקר זמן האיכות שאפשר לתת לחניכים בקורס, יש מקומות שאפשר להיות עם זמנים מאד גמישים ולהתחיל צלילות בזריחה (לדוגמא: דולפינים) או לעשות תיאוריה בערב כשכל השאר כבר סגורים.
אפשר גם לחלק את הקורס לכמה מפגשים, לא חייבים ברצף. אבל המחיר יהיה בהתאם.

תזכור רק לעדכן אותנו בבחירה.
אם יש שאלות נוספות, תרגיש חופשי לפנות בפרטי.

גילוי נאות:
אני מדריך צלילה באילת, דרך מועדון אחלה.
לצפיה ב-'צלילות בפיג'י!'
צלילות בפיג'י!
13/08/2018 | 17:19
7
36
היי

מתכננת לטוס לניו"ז ומשם להמשיך לכ-3 שבועות של בטן גב והכי חשוב - צלילות בפיג'י.
התיכנון הוא להגיע בסוף מרץ - תחילת אפריל
האם למישהו פה יש המלצות?
מקומות מוכרים? מומלצים? ישראלים?
היכרות עם עלויות? אני מן הסתם לא מגיעה עם הציוד שלי אבל בכל זאת אשמח למקום אמין ולא יקר מדי.
אני די בתקציב תרמילאים, אולי קצת מעל.

תודה רבה!
לצפיה ב-'איפה תהיו בפיג'י?'
איפה תהיו בפיג'י?
13/08/2018 | 19:17
2
44
אני הייתי ב-viti levu - האי ששוכן בצד מערב נאנדי (כתוב nadi אבל אומרים נאנדי) ובצד מזרח עיר הבירה סובה. אתה מגיע לאי הזה מנ"ז. בד"כ לנאנדי אבל יש גם טיסות לסובה אאל"ט. שם באי הזה יש 3 אופציות לצלילות --
בצפון, מאזור ראקי-ראקי, יוצאים לכיוון ה"bligh water" אזור עם אתרים ממש יפיפיים. בין היפים בעולם בזכות האלמוגים הרכים. הבעיה היא שכתבתי "לכיוון". אם אין מספיק אנשים בסירה, מפליגים חצי דרך ל"בליי וואטר" לאתרים קצת פחות יפים בראות הרבה פחות טובה, תלוי בעונה. הבעיה השנייה היא העלות - מעל 150 דולר (US) לשתי צלילות ביום. אין תוספת לבליי וואטר - רק מינימום צוללים בסירה. רמת השירות מאד גבוהה - שתי האופרציות שוכנות ברזורטים יוקרתיים. בין שתיהן, לך עם wananavu. 
האופציה השנייה באי היא באזור נאנדי, קצת דרומה. האתרים בסדר, הראות בחורף (שלנו - דצמבר) היתה ממש גרועה. המחירים פחות גבוהים, לא זוכר כמה (היינו לפני 4 שנים). אם זה מעניין אני יכול לחפש את שם המועדון - הם יושבים ב"רזורט" שעל פניו לפי איך זה נראה יכול להתאים לתרמילאים. 
האופציה השלישית באי היא  beqa lagoon בדרום. האזור הכי מתויר באי, וידוע בזכות צלילות עם כרישים (עם האכלה). מכיוון שעניין ההאכלה מפריע לנו, לא הלכנו לשם.
יש עוד אזור בפיג'י (לא ב-viti levu) שלפי המוניתין מתחרה בבליי וואטר ואף עובר אותו ביופי. קוראים לאזור rainbow reef. לא הגענו לשם כי זה היה כרוך בעוד טיסות פנים מנאנדי, צלילות אפילו יותר יקרות מהבליי וואטר, ודלות מבחינת אופציות ללינה שם ביעד -- האחרון אולי לא יהפריע לך כתרמילאי, אבל אני צריך מזגן ועוד פינוקים. ייתכן שהעלות של הנסיעה לשם ומחיר הצלילות ירתיעו אותך בכל מקרה.

מצ"ב שלוש תמונות מהצלילות בצפון (לא כולם ממש בבליי וואטר!), אז אתה יכול לראות שנחמד שם.

מקווה שזה עזר
בנימין 
לצפיה ב-'2 נקודות '
2 נקודות
13/08/2018 | 19:24
1
30
1 - סליחה, רק עכשיו שמתי לב שהייתי צריך לכתוב בלשון נקבה.
2. הצלילות דרומה מנאנדי היו באזור שקוראים לו momi והייתי צריך לכתוב שבין הצלילות שם היו גם צלילות שהיו בסדר וגם צלילות פחות טובות, בגלל התנאים והראות.
לצפיה ב-'פיג'י'
פיג'י
14/08/2018 | 08:09
20
1. נכון חח
תודה רבה רבה על המידע.
לגבי כל השאר, אין לי איזה תכנון בינתיים לגבי מיקום, זה תלוי פשוט במה שאחליט, גם יש לי לא כל כך מעט זמן.
נראה שיפה שם, מתבאסת שכל כך יקר.
אם יש לך שמות של מקומות מומלצים שהיית בהם מאוד אשמח לקבל אותם! 
או רעיון לאי אחר שלא כל כך יקר באזור...אז בשמחה
מגיעה מניו זילנד וממשיכה ללוס אנג'לס.

לצפיה ב-'צללתי שם גם ב-Viti Levu, גם ב-Vanua Levu, וגם ב-Taveuni'
צללתי שם גם ב-Viti Levu, גם ב-Vanua Levu, וגם ב-Taveuni
14/08/2018 | 04:57
3
40
צלילות יפהפיות, אך תקציב תרמילאים זה לא. כל זוג צלילות 150-180$ לפני ציוד, מס כניסה לשמורה, טיפ וכו'
את יכולה לקבל רושם כללי של מה אפשר לראות שם מתחת למים כאן: https://goo.gl/photos/YHoN81VAvfdSPezc7
לצפיה ב-'מהמם'
מהמם
14/08/2018 | 08:12
24
לפני הכל - מהמם! מתחת למים ומעל
150$ לפני ציוד ומס זה לגמרי למשכן את הבית...
רעיונות ליעדים אחרים באזור שמתאימים? אתה נשמע כמו אחד שמטייל (:
מגיעה מניוז ממשיכה ללנוס אנג'לס. הכוונה היא לנוח (בטן גב אחרי 5 חודשים של טרקים) וצלילה.
תודה!
לצפיה ב-'תמונות מדהימות'
תמונות מדהימות
14/08/2018 | 11:39
1
24

סחתיין על המידע ועל הצילומים.
לצפיה ב-'תודה לשניכם! במקום יפהפה שכזה לא קשה לצלם תמונות יפות '
תודה לשניכם! במקום יפהפה שכזה לא קשה לצלם תמונות יפות
14/08/2018 | 19:11
15
מבחינת צלילות זולות, איילת, לא קל לי לייעץ לך. בין ניו-זילנד לקליפורניה יש המון איים ואטולים נהדרים שמתאפיינים באופי דומה: המקומיים חיים ממה שנופל מהעץ הקרוב, וחייהם זולים מאוד, אך כל דבר שלא גדל על העץ – כגון דלק לסירה, מדחס, ואף נייר טואלט וסבון – חייבים להביא מאוסטרליה/ארה"ב/המזרח הרחוק, וזה הופך כל דבר שבשגרה המערבית ליקר להחריד. גם הצלילות.
ברוב המקומות האלה הצלילות הן צלילות סירה, מה שמייקר את העלויות כי צריך לשלם לסקיפר/סירה/דלק. בצלילות סירה לא תוכלי לרדת מ50-60$ לצלילה גם אם תקני כרטיסייה של 10-20 צלילות. בלי הכרטיסייה זה יותר בכיוון 70-90$ לצלילה. צלילות חוף תהיינה יותר זולות, אך אני אישית לא צללתי באיי דרום השקט צלילות כאלה. שמעתי על צלילות חוף טובות באטולים של טהיטי – בורה-בורה, פוקורבה ורנגירואה. הבעיה שם היא המגורים שליד אותו חוף: ריזורטים של אמריקאים עשירים שיפשטו לך את העור. במקומות כאלה אין שום תחרות, והמחירים גבוהים מאוד.
אם נתעלם לרגע מהעלויות, אז פפואה ניו גיני, איי שלמה, טהיטי (האטולים הנ"ל), פיג’י, טונגה – הם כולם מקומות נהדרים לצלול בהם. אם תעלי טיפה צפונה, אז הוואי קצת פחות ציורי, אך עדיין טוב, וטיפה (ממש טיפה) יותר זול בגלל התחרות הגבוהה שיש שם ותרבות מערבית מפותחת במקום. אם תלכי הרבה מזרחה – לכיוון דרום אמריקה, אז המשולש גלאפגוס-קוקוס-מלפלו הוא די ידוע ולגמרי בצדק. גלאפגוס גם בלי קשר לצלילה. ליד באחה קליפורניה יש את גוואדלופ ואת סוקורו – גם יעדים שווים.
אם נחזור לעלויות, אז צלילות החוף הכי יפות ויחסית זולות – בכיוון ה-30$ לצלילה ולינה לא יקרה גם כן – שאני מכיר הן בפיליפינים. על הפיליפינים אני יכול להמליץ בחום רב גם לתרמילאים, אך זה קצת לא בדרך בשבילך. אם יש לך דרכון זר, אז קחי בחשבון גם את אינדונזיה. לי אין, אך לפי מה שראיתי ושמעתי – זהו היעד מספר 1 בצלילה העולמית. ואם כבר מדברים על ה"לא בכיוון" אז כמובן פלאו זה מרכז צלילה ידוע ונהדר אף הוא (לא זול).
אם תבחרי ללכת לפיליפינים, אוכל לפרט לאן בדיוק כדאי. הייתי שם כמה פעמים – יותר מחודש בסך הכל – ובהחלט אסע לשם עוד.
לצפיה ב-'ציוד צלילה באילת'
ציוד צלילה באילת
14/08/2018 | 12:36
1
43
שלום, מחפש המלצה לחנות לרכישת ציוד צלילה באילת ( מסכות, מחשב צלילה סונטו)  
מחפש מקום אמין עם מבחר וזול... 
לצפיה ב-'ציוד צלילה'
ציוד צלילה
14/08/2018 | 13:27
41
אני יכול לתת לך בזול, אבל אין לי מלאי.
אפשר לבחור ולמדוד אצל היבואן בהרצליה, והציוד יגיע ויחכה באילת.
לצפיה ב-'אכיפה של רט"ג בים התיכון'
אכיפה של רט"ג בים התיכון
10/08/2018 | 14:15
71

נקווה רק שזה לא חד פעמי.
לצפיה ב-'צלילה עם אושיה יקרה/ידועה (א.י.)'
צלילה עם אושיה יקרה/ידועה (א.י.)
06/08/2018 | 21:19
2
108
גיחה קצרצרה לסאן-דיאגו (בלעדי לפורום תפוז)

פתיח
רוצה להודות מקרב לב לא.י. על שותפות טובה ואירוח מופתי בס.ד.
א.י. תסגיר זהותה במידה ותרצה (הפרטים- שמורים במערכת).
כ"כ, אם תבחר א.י. להעלות תמונות - כולנו הרווחנו

רקע
א.י. יצרה איתי קשר לפני מס' חודשים.
כך נתבשלה תוכנית לצלול יחדיו בס.ד.

תוכניתה של א.י.
לא מפרט (נשאיר אתכם במתח)

תוכנית שלי
בעקבות לו"ז אישי צפוף- נאלצתי להסתפק בגיחה קצרצרה לס.ד.
פיניקס- ס.ד.-פיניקס, יציאה בשבת, צלילה וחזרה בראשון, ס"ג של כ- 6 ש' נסיעה לכול כיוון.
(אז מה... !? מכיר חברו'ס שעושים מתכונת דומה, חיפה-אילת-חיפה, סופ"ש מקוצר מבחינת לו"ז- אין שוני).

המטרה
אחת מהפנטזיות של א.י. בס.ד.- לצלם אריה/אריות-ים על רקע אצות קאלפ.
כ"א מהם בנפרד- יש מצב, אבל שניים ביחד אמממ... משימה לא פשוטה
הושגה המטרה פרטים- בהמשך.

צלילת חוף בס.ד.
מניסיון אישי דל בנושא- שלושה אתרים אופציונאליים, כולם בלה-הויה:
(א) חוף לה-הויה. (ב) מפרץ לה-הויה. (ג) בריכת הילדים. (מצפ' לדר')
הראשון- אינו מתאים להשגת המטרה.
לשניים האחרים- אולי יש מצב.
ראה מפה מצ"ב.
בכול האתרים- ישנן מקלחות חוף (מתאים לשטיפת ציוד לאחר צלילה).
הערה: מומלץ להגיע מוקדם (6-7) בשביל לתפוס מקום חניה (אחרת המשימה הופכת להיות כמעט בלתי אפשרית).
כ"כ, במרבית המקרים- הים רגוע בבוקר (מאוחר יותר- עולה).

תנאים
אוגוסט נחשב לחודש (הכי) חם בקליפורניה, אך טמפ' מים עשויה להיות "צוננת".
להפתעתנו- נתקלנו בטמפ' של 23-24 מ"צ.
(יחד עם זאת, למרות שצללנו רדוד- נאמר לנו שמתחת ל- 10 מ' שטמפ' יורדת ל- 10 מ"צ, מה שנקרא 10 על 10).
בשנים קודמות פיטפטתי לא מעט בנושא טמפ' מים בשרשורים שונים, אז ארד מזה .
בונין אמממ, ייתכן, במיוחד לסובלים מגלי חוף בקצב מכונת כביסה על תקן תחילת סחיטה .
(שורה תחתונה: אף אחד מאיתנו- לא לקח ונשאר בחיים)

מה ראינו
שיח, סוסי הים שאתה מצלם- קטנטנים.
את שאר המרעין בישין- אתן לא.י.
כול התמונות, כולל הוידיאו- צולמו ע"י א.י.
הבמה לרשותה.
לצפיה ב-'La Jolla "התכשיט" מבטאים את זה "לה חויה" עם חולם'
La Jolla "התכשיט" מבטאים את זה "לה חויה" עם חולם
09/08/2018 | 12:01
1
46
רק האמריקנים אומרים "לה הויה" והם ממילא מיעוט בסאן דיאגו

רוב האנשים שיוצא לפגוש ברחובות סאן דיאגו אומרים "לה חויה" ואם שואלים אותם מה השעה רצוי לשאול Que hora es? אם רוצים לקבל תשובה  

לצפיה ב-'חחח אני מודה שבמשך הרבה זמן חשבתי שהם שני מקומות שונים'
חחח אני מודה שבמשך הרבה זמן חשבתי שהם שני מקומות שונים
09/08/2018 | 12:53
41
קראתי על La Jolla ושמעתי על "לה הויה"

עד שבסוף שנות התשעים השתתפתי באיזה תערוכה בסן דייגו ולמדתי שזה אותו מקום.

לצפיה ב-'שאלה עקרונית - תאימות בין דרגה ראשונה לשניה'
שאלה עקרונית - תאימות בין דרגה ראשונה לשניה
05/08/2018 | 14:01
3
76
חברים שלום

עקרונית , אפשר לשדך כל דרגה שניה לכל דרגה שניה?
[אני לא מדבר על ענייני תאימות הברגות וקוטרי צינורות] , אלא על היכולת ל"שדך"
דרגה שנייה מיצרן/דגם אחד. לדרגה ראשונה מיצרן / דגם אחר.

תודה
עמי
לצפיה ב-'הטכנאים אומרים שלא'
הטכנאים אומרים שלא
05/08/2018 | 17:00
62

אצלי זה עבד מצויין הרבה שנים (אוקטופוס R190 של סקובה פרו לדרגה ראשונה B2 של אטומיק).
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
05/08/2018 | 20:25
51
החיסרון היחיד הוא הטיפול.
כשיש תקלה (או טיפול שנתי) צריך לטפל בשני מקומות שונים, וזה פחות נוח גם לטכנאי וגם ללקוח שמשלם יותר.
כשהדרגות הראשונות והשנייות תקינות, הציוד יעבוד טוב.
לצפיה ב-'לא מומלץ ויש סיבות לכך'
לא מומלץ ויש סיבות לכך
06/08/2018 | 13:39
55
כל וסת מתוכנן לעבוד בלחץ ביניים מסוים. לחץ ביניים זה הלחץ בחלל (בעיקר בצינור אבל גם בתוך הדרגה הראשונה) שבין הדרגה השנייה לדרגה הראשונה. הדרגה השנייה מורידה את הלחץ מהלחץ שבמיכל, והדרגה השנייה מורידה את הלחץ מלחץ הביניים ללחץ הסביבה. או, להסתכל מהכיוון ההפוך, שאיפה בדרגה השנייה פותחת את השסתום לקבל אוויר מהצד השני (שבלחץ הביניים) וזה גורם לדרגה הראשונה להיפתח גם הוא, כדי לקבל אוויר מהמיכל בלחץ גבוה. אמנם יש בד"כ טווח של לחצים מותרים מסביב ללחץ המועדף , אבל כמובן הוסת עובד הכי טוב בנקודת התכן.  לכן אם תשדך דרגה שנייה X לדרגה ראשונה Y, סביר להניח שאתה לא יודע אם הם באמת מתאימים. אם שני היצרנים משתמשים באותו לחץ ביניים -- אז הכל אמור להיות בסדר. אם לא, או שהשאיפה נהייתה יותר קשה (יותר עבודה בנשימה, פחות חלק ופחות נוח, או שהיא נהייתה יותר קלה (יותר סיכוי לפרי-פלו), יחסית לתכן. האמת, אינני רואה סיבה לא לקחת שתי דרגות שיצרן אחד משווק כמתאימים זו לזו. הן הרי מתוכננות לעבוד ביחד בצורה אופטימאלית.
לצפיה ב-'אז מה היה לנו ? - דיווח משבוע צלילה באילת'
אז מה היה לנו ? - דיווח משבוע צלילה באילת
05/08/2018 | 18:19
2
135
אז כפי שאיימתי ירדתי בראשון האחרון יחד עם "פזית כחולה" לחמישה ימי צלילה בעיה"ק אילת לאחר היעדרות של כחודש וחצי.

המים חמים, 28 מעלות בעומק ו29 ברדוד (המדידות עפ"י אווטק, חסידי סונטו מוזמנים להוריד מעל"צ אחת).

עקבות השטפונות של לפני חודשיים שלושה עדיין ניכרים. החול עדיין מכוסה בשכבת בוץ דקה שכל נפנוף סנפיר לא נכון גורם לענן של אבק להיווצר ומאחר ובסוף יולי תחילת אוגוסט עסקינן כשהמים מלאים בקורסיסטים כל האיזור הצמוד לחוף באיזור דיפ ואקווה ספורט הוא ענן עכור אחד גדול.

למזלי חברתי כבר ביום הראשון לוורוניק המוכרת מן הסתם לרוב חברי הפורום ואשר יכולות האיתור שלה גוברות בעל טבעי. בצלילה הראשונה באורווה זיהינו לא פחות מ4 סוסונים שונים ואלמלא חדלתי אותה היינו ממשיכים עם סוסונים נוספים.

עונת הג'נאנה של הנצרנים הכחולים בעיצומה ובאחת הצלילות נגס נצרן את אצבעה של ורוניק שנאלצה לקבל טיפול. הנצרנים תוקפים כל מי שמתקרב לסביבתם אם דגים ואם צוללים. ממליץ להפנות את הפנים אליהם כי מסתבר שהם גיבורים גדולים על סנפירים אבל כשמביטים להם לתוך העינים הם נסוגים.

לגבי סלע הכפנים אודותיו דיווחתי בפעם הקודמת פקדנו אותו השבוע פעמיים נוספות ולשמחתי הכפנים עדיין שם אם כי הצלחנו לראות רק שנים, אחד באותו מקום והשני מתחבא עמוק בתוך הסלע כך שסביר שגם השלישי שם.

צללתי לראשונה עם פלאש נוסף. לצערי המצלמה הפסיקה לתפקד אחרי מספר צלילות בגלל בעיית עדשה כך שלדעתי עוד לא הגעתי לשליטה בסט אפ החדש אם כי ברמת החשיפה של התמונות אין ספק שיש לי איזשהו שיפור.

בקיצור שבוע מהנה, מים חמימים ומלא ערסים בכל מה שרדוד מחצי מטר.
מקווה לבקר שוב ברגע שהמצלמה תתוקן.

המלצות למעבדות שמתמחות בתיקון מצלמות קנון תתקבלנה בברכה.

לצפיה ב-' לא שכחת משהו? מישהו? רמז: גדול, גדול מאוד, גדול מאוד מאוד ו'
לא שכחת משהו? מישהו? רמז: גדול, גדול מאוד, גדול מאוד מאוד ו
05/08/2018 | 18:58
1
71
הכרל"ו בכבודו ובעצמו התייצב לצלילת הבקר של הקורסיסטים בדיפ סיאם. ואפרופו דיפ-סיאם: המועדון תיקתק  על גבול  שיא הקיבולת שלו - מיכלים והסעות, שיפצורים ובקשות - הכל נעשה ב"טוב טעם" ובחיוך.  המועדון התצ'פר  בשידרוג למקלחות, 3 עמדות מים מתוחכמות+ פינת קפה וכל מה שנותר זה להזהר לא לדרוך על קורסיסטים שמחים וטובי לב שהציפו את המועדון.
המים חמים עד כדי צלילה ללא חליפה דבר שלא זכור לי מהשנים האחרונות ; הראות הייתה טובה עד מצויינת רוב הזמן, מעבר לאזור ההרחפה סמוך לחוף.
מחכה לתמונות הנוספות .
לצפיה ב-'אני בפרנציפ לא מזכיר את אלו שלא מוכנים לפגוש אותי'
אני בפרנציפ לא מזכיר את אלו שלא מוכנים לפגוש אותי
05/08/2018 | 19:09
60

נבלה הכרל"ו הזה.
לצפיה ב-'למכירה !!!'
למכירה !!!
05/08/2018 | 15:02
81
מערכת נשימה סקובה פרו MK25 עם 2 דרגות שניות (S555 & R195 ) ומיני מד לחץ חיבור דין. זו מערכת הדגל של סקובה פרו ! המערכת לאחר טיפול מושלם בסנפיר (עמית) ביולי 2018 ובמצב מעולה ! 1,800 - מתנה מנשך חדש לפה.

לחברי הפורום בלבד !!! 150 ש"ח הנחה נוספת למי שיאמר לי שהגיע מפורום צלילה בתפוז (סיסמה : 216)
לצפיה ב-'תיקון פנס POP lite'
תיקון פנס POP lite
03/08/2018 | 18:32
58
לפני מספר שנים רכשתי בהמלצת כמה חברים בפורום פנס מתוצרת פופלייט. בעת שהמליצו על הפנס ציין מישהו כי עלולה להיווצר בעייה עם המתג המגנטי של הפנס.

מדובר בפנס קטן ונחמד, נראה על פי האריזה והערכה הכוללת כמוצר באיכות סבירה. משתמש בסוללות ליתיום 18650 נטענות שניתן להנציל מכל סוללת מחשב גמורה. בקיצור קנייה טובה.

בשנתיים האחרונות הפנס היה צמוד אצלי למאזן ועבר כ200 צלילות שברובן היה כבוי. לפני יומיים התחיל הפנס להדלק באופן עצמוני ובבדיקה הסתבר כי המתג כבר לא משפיע על מצבו. בדקתי אותו היום מקרוב וראיתי שהמגנט שבתוך המתג החליד ולכן נחלש מן הסתם ואין לו מספיק כח להפעיל את המנגנון.

לאחר משחק עם כמה מגנטים הדבקתי עם מעט דבק אפוקסי מגנט קטן של 8X3 מ"מ (6 שקלים לעשרים מגנטים באי ביי). והפנס חזר לתפקד כמו חדש.

מאחר וידוע לי כי לא מעט מחברי הפורום רכשו את הפנס הזה החלטתי להעלות את הפוסט לטובת כל מי שיתקל בבעייה.

לתשומת לב יש להדביק את המגנט מעל הבורג בקוטביות הנכונה.

לצפיה ב-'אז הקטנצ'יק סיים קורס צלילה'
אז הקטנצ'יק סיים קורס צלילה
01/08/2018 | 08:43
1
74
ומחר המשפוחה באילת לכמה ימים, מקווה שנוכל להכניס כמה צלילות לתוך העסק.
ואל דאגה, לא מתכוון לרדת איתו לעומק גדול מ-18 מ'.
בד"כ הייתי צולל דרך מנטה אבל לא ביקרתי שם כבר אי אילו שנים, האם עדיין מומלץ או שמא יש היום מועדונים אחרים שישמחו לקבל את כספי ונותנים תמורה נאה לכסף?

נלון בחוף הדרומי אז אין חשיבות למיקום המועדון.
לצפיה ב-'אחלה'
אחלה
01/08/2018 | 12:10
68
אתם יכולים לבוא למועדון אחלה, וגם לצלול עם הדולפינים באור ראשון
לצפיה ב-'מועדון צלילה מומלץ באילת?'
מועדון צלילה מומלץ באילת?
29/07/2018 | 13:24
3
70
לצפיה ב-'מה את מחפשת?'
מה את מחפשת?
29/07/2018 | 13:46
2
89
אם את מוסמכת או שאת מחפשת קורס, זה שני דברים שונים...
לצפיה ב-'זה נכון.. בכל מקרה ממליצה על "צלילות"'
זה נכון.. בכל מקרה ממליצה על "צלילות"
29/07/2018 | 13:51
1
106
גם אם את מוסמכת וגם אם לא- בצלילות תוכלי לעשות צלילת היכרות במחיר טוב והצוות שלהם מדהים. ממליצה בחום.
לצפיה ב-'נכסנתי לאתר, נשמע בול מה שהייתי צריכה. תודה!'
נכסנתי לאתר, נשמע בול מה שהייתי צריכה. תודה!
29/07/2018 | 13:55
54
לצפיה ב-'קורס צלילה לפני טיול לתאילנד'
קורס צלילה לפני טיול לתאילנד
29/07/2018 | 11:58
1
44
1. האם אפשר יהיה לצלול עם תעודה זמנית ישר אחרי הקורס?
2. מתכנן ללמוד עם SDI אבל הבנתי שאם התעודה היא לא של PADI ייתכן ויהיו מועדנים שלא יקבלו את זה, זה נכון?
תודה.
לצפיה ב-'אפשר'
אפשר
29/07/2018 | 13:45
40
אין שום בעיה לצלול עם תעודה זמנית.
אם תגיע למקום שלא מוכן לתת לך לצלול בגלל שהתעודה היא SDI, כנראה ה"מדריך" הוא צולל ברמה שלך או אפילו פחות.
הייתי מפרסם את שם המועדון ומזהיר אנשים מלהוציא את הכסף שלהם על חאפרים שלא מבינים כלום.
לצפיה ב-'קורס צלילה בחו"ל'
קורס צלילה בחו"ל
26/07/2018 | 11:06
10
63
חברים שלום.

כמה חברים שלי , מעוניינים לעשות קורס צלילה בחו"ל, כנראה בסיני.

האם למי שסיים קורס PADI-OPEN WATER בחו"ל, יש הגבלות/דרישות נוספות בצלילה ספורטיבית בישראל?

האם ישנם מדריכים ישראלים שמעבירים קורס בסיני?
לצפיה ב-'הגבלות'
הגבלות
26/07/2018 | 20:44
9
63
בישראל, מי שמוסמך OW ואין לו 12 צלילות לפחות, חייב צלילות מודרכות עם מדריך/עוזר בעל רשיון הדרכה בלבד.
בישראל הקורס הוא שש צלילות מים פתוחים ובסיני זה ארבע, אז תהיה מחוייב בשתי מודרכות נוספות.

צולל OW (ללא קשר לארגון) לא יוכל לצלול עם צולל OW אחר, חייב מישהו בדרגה גבוהה יותר.

אני בעצמי מעביר קורסים משולבים אילת/סיני, גם OPEN WATER וגם את הקורס המתקדם למי שרוצה...
לצפיה ב-'לגבי 12 צלילות - פשוט לא נכון - סתם הנפצה'
לגבי 12 צלילות - פשוט לא נכון - סתם הנפצה
27/07/2018 | 07:49
8
63
אין שום חובה של 12 צלילות בשום מקום.
הנוהל מחייב 6 מודרכות לאחר קורס OW שכוללות תרגילי איזון.
לא משנה כמה צלילות עשית במסגרת הקורס. זה לא מוזכר בנוהל.
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
27/07/2018 | 13:26
7
62
צולל דרגה א שאין לו 12 צלילות רשומות, מחוייב בישראל בצלילות עם עוזר/מדריך בעל רשיון הדרכה בתוקף.
למרות שבנוהל עצמו רשום 6 צלילות מודרכות, רשות הצלילה הוציאה הבהרות למועדונים השונים שחייבים 12 צלילות לפחות, ככה שאף אחד בישראל לא ייתן למישהו בדרגת OW לצלול ללא מדריך.
לצפיה ב-'מתגבשת תכנית - אשמח לשמוע את דעתכם'
מתגבשת תכנית - אשמח לשמוע את דעתכם
28/07/2018 | 00:56
51
הרעיון שמתגבש הוא, לרדת לסיני לסופ"ש ארוך [חמישי-ראשון] מה שנוח לכולם מבחינת מחוייבויות עבודה.
ואחרי כחודש לחזור לסופ"ש ארוך נוסף , בו יבוצעו 4-6 צלילות.
כשבהמשך יבוצע קורס AVANCED.
אם הבנתי נכון, זה אמור להביא את החברים מחוץ למגבלות ההתאחדות לצלילה בישראל?

לצפיה ב-'אוקי כריש, הבנתי. אפשר לראות את ההבהרות?'
אוקי כריש, הבנתי. אפשר לראות את ההבהרות?
28/07/2018 | 12:03
5
43
כי הנוהל אף הוא של הרשות.
לצפיה ב-'אין משהו שאפשר לראות'
אין משהו שאפשר לראות
28/07/2018 | 15:49
4
54
זו הבהרה שיושר ראש הרשות בעצמו (אותו אחד שחתום על התקנה) אמר בעל פה לכל המדריכים שהגיעו לכנס שהיה באילת.
הוא גם אמר שאם תייר טוען שיש לו ביטוח טיולים שכולל צלילה בשפה שהמדריך/דלפקיסט לא מבין, אז מאמינים לו ולא מחייבים ביטוח צלילה.

נ.ב.
גם הדבר השני לא כתוב בשום מקום...
לצפיה ב-'להבהרות בע"פ אין שום ערך חוקי'
להבהרות בע"פ אין שום ערך חוקי
28/07/2018 | 21:19
3
44

לפחות לא במדינת ישראל.

אגב למיטב ידיעתי גם לא להבהרת בכתב.

לצפיה ב-'נכון, אבל'
נכון, אבל
29/07/2018 | 10:00
2
34
שום מועדון בישראל לא יקח סיכון שרשות הצלילה תתחיל לבחון אותו במיקרוספקופ ותעשה בעיות רק כי "היא יכולה"

לצפיה ב-'כריש, מה שאתה עושה כאן זה פתרון בי"ס להנפצה'
כריש, מה שאתה עושה כאן זה פתרון בי"ס להנפצה
29/07/2018 | 10:14
1
47
קודם אתה כותב:
"רשות הצלילה הוציאה הבהרות למועדונים השונים שחייבים 12 צלילות לפחות"

וכשאני מבקש לראות את זה, אתה כותב:
"זו הבהרה שיושר ראש הרשות בעצמו (אותו אחד שחתום על התקנה) אמר בעל פה לכל המדריכים שהגיעו לכנס שהיה באילת"

שזו לא בדיוק הבהרה למועדונים, אלא משהו שנדמה לך ששמעת כי במקרה היית בכנס. לפני כמה שנים דרך אגב?  הנוהל ל-6 צלילות לדרגה א קיים מ-2009.  צירפתי אותו למען השלמות
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
29/07/2018 | 10:24
32
http://archive.mcs.gov.il/about/AuthoritiesCouncil...

הנוהל החדש קיים משנת 2015.
אני שמעתי את זה ממנו ב2016, ומעוד הרבה מנהלים מקצועיים שלא הסכימו להשכיר ציוד למישהו שאין לו 12 צלילות ביומן.
לצפיה ב-'היי דרומה לאילת '
היי דרומה לאילת
25/07/2018 | 14:10
1
62

יורדים אנשאללה בראשון בבוקר לחמישה ימי צלילה.

נשמח לפגוש חברי פורום לצלילות ו/או לניגוב בירה.

זמינים דרך הדלפק של דיפ סיאם.
לצפיה ב-'ניפגש בראשון'
ניפגש בראשון
26/07/2018 | 11:37
45
ואינשאללה גם נצלול ביחד
לצפיה ב-'פעילות מועדונים - מבצע חבילת ספארי צלילה בגלפגוס'
פעילות מועדונים - מבצע חבילת ספארי צלילה בגלפגוס
23/07/2018 | 23:53
119
מבצע! ספארי צלילות בגלפגוס בחגים במחיר שפוי!
תמיד חלמתם\ן לצלול באיי הגלפגוס, אך המחיר נראה לכם מוגזם?
מבצע מיוחד לחגים, חבילת הכל כלול לספארי של 7 לילות בגלגפוס, במחיר ללא תחרות, החל מ $4975 לאדם בחדר זוגי.
החבילה כוללת:
✅טיסות סדירות הלוך ושוב תל אביב-אקוודור
✅טיסות סדירות הלוך ושוב אקוודור-גלפגוס
✅2 לילות במלון בגוואיקיל (1 לפני, ואחד אחרי ההפלגה)
✅העברות שדה תעופה-מלון
הפלגה בספינה אינטימית ברמה תיירותית עם שירות מחלקה ראשונה, מבלי להתפשר על רמת הצלילות והבטיחות.
חודש ספטמבר הוא תקופה מעולה לראות נקבות בהריון של כרישי לוויתן, וזאת מלבד למגוון בעלי החיים הרבה והמיוחד של איי הגלפגוס הידוע במגוון הכרישים הרב (כולל כרישי פטיש), איגואנות ימיות, אריות ים, צבים, סוסוני ים ועוד.
ניתן להאריך את השהות באקוודור ו\או גלפגוס על מנת לבקר באיים נוספים, לסייר בג'ונגלים, הרי געש, חופים וכו'. נשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ ולתכנן את הטיול.
הפלגות בתאריכים:
4-11.9.2018 (ראש השנה)
18-25.9.2018 (יום כיפור וסוכות), נשארו רק 4 מקומות
לפרטים נוספים ורישום: 
https://mailchi.mp/319bb5dd0a82/galapagos-holidays
חגי 054-2886515, hagai@smartdivetravel.com

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טופ טרוולס
טופ טרוולס
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה