לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צלילה

(ההודעה מנוסחת בלשון זכר אך הכוונה לשני המינים במידה שווה)
שלום וברוכים הבאים לפורום/קהילת הצלילה של תפוז.
קהילת הפורום החלה להתגבש בינואר 2000 בפורום הצלילה של IOL ז"ל, ומאז מאי 2001 אנחנו כאן. הפורום פתוח למגוון של דעות, דיווחים ושאלות בענייני צלילה. אנחנו אוהבים במיוחד דיווחים על צלילות ואתרים (רצוי בלווית תמונות) ועל הסובב הימי בכלל. חשוב לנו גם לשמוע דיווחים על מקרים של כשלים וכמעט-תאונה כדי ללמוד לקח (וכמובן גם על תאונות, לא עלינו, כשהן קורות). אפשר גם קצת פוליטיקה של עולם הצלילה אבל ללא הכפשות, איומים, אישומים אנונימיים/בלתי מבוססים ושפת שוק בלתי הולמת. הודעות כאלו תימחקנה לאלתר.

לעתים הגבול בין נושאים וסגנון המתאימים לפורום לכאלו שאינם מתאימים, הינו דק. למנהלי הפורום שמורה הזכות למחוק הודעות (ואם הכרחי גם להגביל משתתפים) לפי שיקול דעתם בהתאם לרוח הפורום ולטובתו כפי שהם מבינים אותן. ניתן לערער או לדון בכך במסרים ישירים לנקאים (אבי ע ושיח סלימאן), אך לא במסגרת דיוני הפורום; הנקאים יקחו כל הערה לתשומת ליבם אך זכות ההחלטה הסופית שמורה להם. ככלל, החלטות על מחיקת הודעות או הגבלת משתמשים אינן נושא לדיון בפורום אלא רק לדיון ישיר מול הנקאים במערכת המסרים.
יודגשו במיוחד כמה תרחישים העשויים לגרור הגבלה, ואף לצמיתות: משתתף חדש ואנונימי שהודעותיו תתמקדנה בהשמצות (לצערנו צצים כאלו מדי פעם) עשוי להיות מוגבל מיידית, והודעות כאלה עשויות להמחק מיידית בכל מקרה של חשד להיותן השמצה. העדר גילוי נאות. משתתף שהינו בעל עניין בעולם הצלילה, או בדיון מסויים, מעבר להיותו צולל ספורטיבי גרידא חייב בגילוי נאות ומדוייק על מהות עניינו. בכך נכללים בין היתר, אך לא רק, בעלי ועובדי מועדונים, סוכני מכירות, ביטוח וכדומה בעולם הצלילה, בעלי קרבה משפחתית או אחרת לאנשים כאלו או לדמויות המהוות נושא לדיוני הפורום, וכדומה.
משתתף בעל יותר מכינוי אחד, המשתמש בכך לצרכים בלתי כשרים כגון: מצג שוא של תמיכה נוספת בדעה מסויימת, עיוות סקרים, המנעות מגילוי נאות, וכדומה. עבירה על כללי זכויות יוצרים המקובלים בתפוז, לרבות פרסום חומר או תמונה של אדם אחר ללא רשותו.
מדיניות זו נקבעה כלקח מגורלם של פורומים אחרים ונסיונות חבלה בפורום זה, ואנו מבקשים לקבל אותה בהבנה.

הפרסום המסחרי אסור בפורומי תפוז (ניתן לקנות פרסום בפורטל, כמובן). ניתן להודיע במידה על פעילויות, שרותים וכדומה העשויים לעניין חברי פורום גם אם הן בתשלום, תוך ציון העלות הרגילה ומידת ההנחה לחברי הפורום. השאלה אם הודעות אלה עברו את המידה הראויה ויש למחקן נתונה לשיקול מנהלי הפורום. במקרה של ספק מוטב להתייעץ מראש עם אחד המנהלים. מועדון, ארגון, ספק וכל בעל עניין הרוצה למסור מידע אינפורמטיבי על פעילותו, יעשה זאת בעוגן "פעילות מועדונים" קיים, או שיפתח אחד חדש במידה ולא קיים. יודגש: עוגן אחד ויחיד ישמש לכל סוגי ההודעות האינפורמטיביות של מועדונים, ארגונים, ספקים ושאר בעלי עניין. עוגן קיים פירושו עוגן שבתוקף. כדי לא להקשות יתר על המידה: אם אין עוגן בשני הדפים הראשונים, או אם העוגן האחרון הוא בן יותר מ-48 שעות (התפוגה היא 72 שעות), מותר לפתוח עוגן חדש ועל כל האחרים להשתרשר אליו. הודעות או "עוגנים" שאינם עומדים בקריטריונים אלו יימחקו. ראו פירוט בנהלי הפורום.

כללי הפורום מחייבים שמירה על תרבות דיון. כל חבר פורום, כל בעל עניין ונותן שרותים, וכל מאן דבעי, אשר מרגיש נפגע מהתבטאות כלשהי בפורום, רשאי לפנות להנהלת הפורום. כל הודעה פוגענית שתוגש בקשה מוצדקת להסרתה אכן תוסר. זאת, להבדיל מביקורת לגיטימית המנוסחת בשפה נאותה, או מתאור עובדתי שניתן לחלוק עליו אבל תואר עניינית ובתום לב. ההחלטה הסופית גם בעניין זה היא של הנהלת הפורום. משתתף בפורום, או כל המעוניין להיות מוזכר בפורום, מקבל עליו ליישב סכסוכים הקשורים בדיוני הפורום בהתאם לנהלי הפורום דלעיל, ולא בשום דרך אחרת. חבר פורום או בעל עניין שיבחר בדרך משפטית של תביעת לשון הרע או איום בה, במקום דרך הבירור עם הנהלת הפורום בהתאם לנהלי הפורום, לא יוכל להמשיך להשתתף בפורום, אלא רק במסגרת תגובה לביקורת. להנהלת הפורום גם שמורה הזכות להסיר כל איזכור שלו, בקישורי הפורום ו/או בכלל, למעט איזכור העובדה שבחר ליישב חילוקי דעות בפורום בדרך של תביעה משפטית. עם זאת להנהלת הפורום שמור שיקול הדעת לא להפעיל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מחפש טראמפ ובאדי לסופש הקרוב'
מחפש טראמפ ובאדי לסופש הקרוב
22/06/2017 | 18:34
7
אם מישהו יורד לאילת מחר/שבת אשמח להצטרף לצלילות.

לצפיה ב-'דיווח (קצת מאוחר) על שבוע צלילות באילת'
דיווח (קצת מאוחר) על שבוע צלילות באילת
22/06/2017 | 17:14
18
לפני שבוע פקדתי את עיה"ק לראשונה לאחר הפסקה מאולצת של כ4 חודשים.

המים נעימים (24 מעל"צ עפ"י אווטק) והראות סבירה.

נצפו מספר להקות דג"ז חדשות בשונית תמר, בסטי"ל וביעלה, 3 סוסונים שונים באורווה וכן נראה שהסעיף של הנצרנים מתחיל לעלות לקראת חום הקיץ וחלקם החלו במרוץ אחר הסנפיר.

צללנו לאורווה, לסטי"ל , ליתוש, בדרך המשי וצלילה בטילוף מהחוף לפירמידה. בצלילה זו אני חייב לציין את הניווט של הבע"ן שבפיקסים מהחוף הביא אותנו לפחות מ10 מ' מהפירמידה (למי שלא מכיר את האתר מדובר בפירמידת צינורות שאינה נראית מעל פני המים ולכן מדובר בניווט מרשים). כמו כן היה לי הכבוד לפגוש ולצלול עם כמה מותיקי הפורום שאני לפחות לא ראיתי מזמן במצב צבירה רטוב.

תודה למתלהם, לבע"ן, למר בוט, לאלדן, לפיליפ, לכנרת מאילת ולרותם שאינו חבר בפורום אך נראה לי שמציץ לפעמים.

מאחר והמצלמה שלי היתה בטיפול (שאיבת חול סהרה) צילמתי רק כמה סרטוני וידאו לפני שהאנטובה זצ"ל החזירה פיקסליה לבורא. תמונות אנשאללה בעוד שבוע וחצי.
לצפיה ב-'אתרי צלילה בסיני'
אתרי צלילה בסיני
20/06/2017 | 15:57
5
58
שלום
יורד לסיני בקרוב כדי לצלול קצת. יש לי כוכב 1. מישהו מכיר אתרי צלילה מומלצים בסיני ששווה לבקר בהם? מדבר בעיקר על אזור דהב שהבנתי ששם האתרים הם מהיפים ביותר שיש.
כמו כן, האם יש באזור דהב מקומות שאוכל לעשות בהם כוכב 2?

תודה!!
לצפיה ב-'Blue Hole'
Blue Hole
20/06/2017 | 16:02
51
אם אתה יורד לאזור דהב, לך קודם כל לבלו הול. זה אחד האתרים היפים בעולם. יש עוד לא מעט וכן, יש גם מקומות שבהם תוכל לעשות כוכב שני. 
אני לא זוכר הכל בעל פה אבל יש לך קצת מידע פה - צלילה בדהב
לצפיה ב-'אני מניח שמן הסתם תצטרך להשתמש בשרותים של מועדון מקומי'
אני מניח שמן הסתם תצטרך להשתמש בשרותים של מועדון מקומי
21/06/2017 | 10:00
2
56
שאל אותם, זה הכי טוב
בכללי יש המון אתרים מדהימים בדאהב:
הפעמון
החור הכחול
שלושת הבריכות
מכונת כביסה
הקניון

מעט רחוק יותר נסיעה או רכיבה על גמל יש עוד כמה אתרים
אם הייתי צריך לבחור אחד אז הקניון הוא היפה מכולם בעיני

לצפיה ב-'אהבתי '
אהבתי
21/06/2017 | 15:45
13
לצפיה ב-' רבה לשניכם '
רבה לשניכם
21/06/2017 | 15:46
13
לצפיה ב-'בדהב איספור מועדוני צלילה ובכל אחד מהם תוכל לעשות כוכב שני'
בדהב איספור מועדוני צלילה ובכל אחד מהם תוכל לעשות כוכב שני
22/06/2017 | 11:22
24
למרות שאין שום מניעה לעשות שם צלילות עם המגבלות של כוכב 1, אתרים כמו הקניון לא כל כך יתאימו עבורך- למיטב זכרוני הכניסה היא פחות או יותר 20 מטרים, כך שלא ממש תוכל להנות. 

לכן אולי עדיף להגיע לשם כבר אחרי שיש לך הסמכה של כוכב שני, או לפחות להתחיל את הביקור שלך עם השלמה לכוכב שני ואז להנות מהצלילות בהמשך.

באופן אישי, האתר הכי יפה באזור (מבחינת עושר האלמוגים, הצבעים, הצבים והדגים) זה גבר אל בינת. זה קצת מחוץ לעיר (אפשר גם להגיע בסירה).

הקניון גם נחמד, אבל זה משהו אחר- צוללים בתוך סדק צר- זה מאוד מרשים בפני עצמו, אבל לא צבעוני וכו'.

עוד צלילה מאוד יפה זה הפעמון- בלו הול: נכנסים לצלילה דרך סדק, ממשיכים לאורך קיר יפהפה (בהנחה שאתה לא סובל מפחד גבהים ) ויוצאים בחלק הרדוד של הבלו הול.

נו, כל מקום שלא תצלול שם יפה, אולי למעט האתרים במפרצון של העיר עצמה (למשל "המגדלור").  
לצפיה ב-'יורד לאילת ומחפש באדי'
יורד לאילת ומחפש באדי
21/06/2017 | 16:27
28
בתאריכים 7.7-10.7 אני באילת וחוזר ב 11.7. אשמח לבאדים בתקופה זו...יש מישהו?
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:32
2
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'scubapro jetfins m yellow'
scubapro jetfins m yellow
18/06/2017 | 19:20
54
למכירה סנפירים חדשים באריזה מידה מדיום רצועות קפיץ 500 ש"ח
יניב 0524399456 נמצא באילת
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:32
5
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'אספקת אוויר בחירום'
אספקת אוויר בחירום
15/06/2017 | 07:30
34
146
אין צורך להסביר חשיבותו של מיכל נוסף בחירום, אפילו אם יש בן זוג.
נו, יש לא מעט תירוצים למה לא (יש לי בן זוג- אז למה לי!? זה כבד מדי, זה לא נוח, זה יקר, מאיפה לי עוד מערכת נשימה, זה מזכיר צלילה טכנית- לא מתאים לי, הסיכוי שאצטרך- זה אחת ל, וכו'...).
טוף... כשיבוא היום ויקרה המקרה- זה שם בשביל לשמור על החיים

ישנם לא מעט מיכלי חירום: הקטנים בעלי קיבול של 1 ליטר, נמצאים בנרתיק שניתן לרתום אותו ולא דורש מע' נשימה נוספת. מיכל כזה יכול להספיק למשהו כמו 1-3 ד' עד לעליה ע"פ המים.
אישית החלטתי להגדיל את מעטפת הבטחון לכפליים מכך.
רכשתי לפני מס' שנים מיכל כפול מזה (2L) שיכול להספיק בקלות ל- 6 ד' עליה מ- 30 מ', כולל חניית בטיחות (עשיתי בדיקה).

בתמונות המצ"ב מוצגת קונפיגורציה אפשרית, בטח לא הראשונה וגם לא האחרונה, לא בטוח שהכי טובה- אבל הכי נוחה לי אישית.
לתשומת הלב- שיחקתי במשך שנים עם אולי תריסר קונפיגורציות שונות. לכול אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה.

בשורה התחתונה: לא משנה באיזה שיטה רותמים את המיכל, אך כדאי שיהיה שם כשצריך אותו.
לצפיה ב-'רק משהו אחד שלא מבינים'
רק משהו אחד שלא מבינים
15/06/2017 | 07:41
18
111
במצב לחץ אמיתי צריכת האויר שלנו גדלה באופן משמעותי.
אפשר לסיים כזה מיכל תוך 3-4 נשימות...
לצפיה ב-'רק משהו אחד שלא מבינים משמע אני לא מ'
רק משהו אחד שלא מבינים משמע אני לא מ
15/06/2017 | 14:36
3
98
מבין...  אז מה בעצם אתה מציע- שעדיף לצלול ללא מיכל כזה? דרך אגב כאשר אתה מדבר על 3-4 נשימות האם אתה מסתמך על ניסויים שעשית עם מיכל כזה, או על חישובים תאורתיים?
לתשומת לבך, מיכל כזה לא נועד בשביל לג'נג'ן צלילה עד פני המים. מיכל כזה נועד לסייע לך לעלות לפני המים במהירות האפשרית וגם אם זה 3-4 נשימות כפי שאתה גורס (ואני טוען שהרבה יותר)- זה עדיין עשוי להציל חיים.
לצפיה ב-'חישוב פשוט'
חישוב פשוט
15/06/2017 | 17:47
2
89
במקרה לחץ פתאומי (גמר אויר או כל דבר אחר) צריכת האויר יכולה לעלות בקלות לסביבות ה50 ליטר בדקה ויותר.
אם ניקח מיכל 1 ליטר, 135 באר (רוב המיכלי "חירום" למינהם) = 135 ליטר
בעומק 30 מטר, יקח בערך 40 שניות לגמור את המיכל... אם עולים, לא בטוח שזה יספיק.

נכון שזה עדיף על כלום, אבל צולל שלא יודע טוב מה הוא עושה, שמסתמך על הדבר המסכן הזה, יכול להיות שרק מעלה את רמת הסיכון.

אם לוקחים מיכל בסביבות ה6 ליטר, זה מספיק בצלילה ספורטיבית לעלייה בטוחה כולל חניות. גם אם אנחנו הופכים למשאבות.
לצפיה ב-'יקירי, "לצולל שלא יודע טוב מה הוא עושה"- אין מה לחפש ב-30 מ''
יקירי, "לצולל שלא יודע טוב מה הוא עושה"- אין מה לחפש ב-30 מ'
15/06/2017 | 20:20
1
87
ההסתמכות על "הדבר המסכן הזה" הוא בדיוק פרק הזמן שדרוש בשביל להגיע לאוקטופוס של בן הזוג שאולי עסוק בצילום של איזשהוא אובייקט מדהים. (כידוע מבחינה חוקית- אין לצלול בישראל ללא בן-זוג).

[כמאמר מוסגר- כבר לא מדבר על צולל סולו שנמצא בצלילה אי שם בקצה השני של כדה"א]

אספר עובדות בדוקות: עליתי בניחותא מעומק 30 מ', עם מיכל 2L דחוס ל- 200 באר, כולל חניית בטיחות, 6 ד' ועוד נשארתי עם אקסטרא מרשימה (לא זוכר כמה).
לפיכך, אם הייתי משתמש במיכל 1L- הייתי מגיע לאותם ביצועים ב- 3 ד'.

לא כ"כ ברורים לי החישובים שלך (ניחא...  כ"א והחישובים שלו ), אבל נניח שיש לך 40 שניות בלבד... אז מה אתה אומר לי, שצולל לא יצליח להגיע לפני המים תוך 40 שניות ולהתפנות לתא לחץ!?

אני גם חושש שאתה מפספס את כול כוונת השרשור. הצגתי מיכל ספאר שנמצא שם, תלוי כקישוט ואם צריך להשתמש בו בזמן חירום- זה מה שיעשה את ההבדל בין אין אוויר ליש טיפת אוויר בשביל להציל את החיים.
לצפיה ב-'אני לא מדבר עליך אישית'
אני לא מדבר עליך אישית
19/06/2017 | 13:02
32
לך יש ניסיון בצלילה ואתה מודע לסיכונים.
יש הרבה מתחילים וצוללים גרועים שיחשבו שמיכל נוסף ופצפון זה מה שיציל אותם...

המיכל שלך זה 2 ליטר, רוב מיכלי החירום הם של הרבה פחות...
לצפיה ב-'וכמובן, אם עוסקים בחישובים 3-4 נשימות זה נתון מופרך'
וכמובן, אם עוסקים בחישובים 3-4 נשימות זה נתון מופרך
15/06/2017 | 17:03
13
73
במקרה קיצוני של שהייה ממושכת בעומק 30 מ', במצב לחץ מטורף- יהיו לי עם מיכל 1 ליטר- 11 נשימות, ועם מיכל 2 ליטר (כמו שיש לי) 22 נשימות.
זהו חישוב קליל המתבסס על נפח הראות אצל בגיר:
לצפיה ב-'4 נשימות משחררות 2 ליטר; 8 ליטר בעומק 30 מטר...'
4 נשימות משחררות 2 ליטר; 8 ליטר בעומק 30 מטר...
17/06/2017 | 11:17
12
90
במיכל יש 135 ליטר (1 כפול 135 אט'). ב-30 מטר: תוריד 50 אט' עבור 4 אט' לחץ-סביבה + 10 אט' לחץ ביניים, של הדרגה הראשונה: נשאר 85 אט' / ליטר לשימוש: 85/8 נגיד 10 נשימות. זה ב-30 מטר. או שאני טועה במספרים? בהרדדה, הלחץ הסביבתי ירד וקצב הצריכה ירד. ...מצד שני Free Flow יכול לרוקן מיכל 1 ליטר לפני שבכלל תבין מה קורה. 

---
לדעתי, המינימום שכדאי לקחת: מיכל "6" (40cf) מהסוג שבמידת הגובה של מיכל "12" ובקוטר קטן ממנו: מיכל קל משקל, נוח, ושימושי-יותר. ולהחזיק אותו תלוי מקדימה על שתי טבעות D.
לצפיה ב-'החישובים שלך שגויים'
החישובים שלך שגויים
18/06/2017 | 13:40
2
69
לא "מורידים" לחץ סביבה או כל לחץ אחר, אני מקווה שלא ישנת בשיעורים בקורס צולל מים פתוחים. הוא אומר שיש לו במיכל שקיבולו 2 ליטר אוויר דחוס ל-200 באר. לא יודע מאיפה ה-135 באר שלך או כל ההורדות. אז יש לו בנק של 800 ליטר אוויר (STP). קיבולת ריאות טיפוסית זאת 6 ליטר ושואפים לא יותר משליש בנשימה רגילה. אז בכל נשימה בעומק 30 מ' הוא לוקח נגיד 8 ל' מתוך ה-800. יש לו 100 נשימות כאלה בהנחה שהוא נשאר בעומק 30 מ', שזה לגמרי לא המטרה של להציל את עצמך. אם הוא עולה בקצב אחיד, אז יש לו 200 נשימות כאלה. הוא נושם בין 6 נשימות לדקה (אם הוא צולל מנוסה ונשאר רגוע) לבין 30 נשימות לדקה (בפאניקה, אבל בפאניקה הנשימות יותר רדודות). אגב 6 נשימות כפול 2 ליטר יוצא 12 ליטר לדקה, שזה SAC (מנורמל ללחץ אטמוספרי) טיפוסי לצולל מנוסה, כך שאתה רואה שהמספרים נכונים. לחזור למיכל הקטן שלנו, הוא יכול לנשום כמו מישהו בפאניקה אבל לעלות בקצב רגוע של 10 מ' לדקה, ונשאר לו יותר מ-50 באר במיכל הקטן. QED
לצפיה ב-'אם רק היית טורח לקרוא את השרשור:'
אם רק היית טורח לקרוא את השרשור:
18/06/2017 | 14:01
1
119
מתוך הקישור שגל"ש נתן (התייחסתי אליו):
"אוורור: אדם בריא הנושם 12 נשימות בדקה בנות 500 מ"ל כל אחת יאוורר את דרכי הנשימה שלו ב-6 ליטרים בדקה."

ומאיפה 135:
לצפיה ב-'טרחתי '
טרחתי
18/06/2017 | 18:04
58
אבל 6 ליטר לדקה זה בגבול הבלתי אפשרי עבור צולל מהשורה (ו/או מסוכן) ובמיוחד עם נשימות כה רדודות של חצי ליטר תחטוף כאב ראש מ-CO2. אז השתמשתי במספרים אמיתיים.
לצפיה ב-'תיקון מיספרי:'
תיקון מיספרי:
19/06/2017 | 11:53
8
61
"במיכל יש 135 ליטר (1 כפול 135 אט'). ב-30 מטר: תוריד *14 אט' (4 אט' לחץ-סביבה + 10 אט' לחץ ביניים), של הדרגה הראשונה: נשאר 121 אט' / ליטר לשימוש"

---
* התיקון: 14, במקום 50
לצפיה ב-'למה להוריד, אולי צריך בכלל להוסיף את הלחצים האלה ?'
למה להוריד, אולי צריך בכלל להוסיף את הלחצים האלה ?
19/06/2017 | 17:48
7
37
ברצינות, במיכל יש 135 ליטר ועם ווסת טוב תוכל לנשום אותם כמעט עד הסמ"ק האחרון.

לא ברור לי למה אתה מוריד את הלחצים האלה. ההשפעה היחידה של הלחץ הסביבתי היא על כמות האויר בפועל שאתה נושם בכל שאיפה אולם ברור שברגע שמתגלית התקלה ואתה מתחיל לנשום מהרזרבי אתה גם מתחיל לעלות.

לגבי קיזוז של לחץ הבניים זה כבר בכלל לא מובן לי, אשמח להבהרה.
לצפיה ב-'פשוט מאוד:'
פשוט מאוד:
19/06/2017 | 19:11
6
59
בוא נגיד שאתה לוקח מיכל צלילה "12" בלי הברז, חדש, בחנות של סופר. יש בתוכו 11.1 ליטר אוויר בלחץ 1 אט' (כמו באטמוספירה). אתה לא יכול לשאוף את התכולה שלו; המיכל קשיח. אם הלחץ הסביבתי היה 4 אט' לא היית יכול להוריד בשאיפה את הלחץ במיכל לפחות מ- 4 אט'. ...פיסיקה פשוטה, אבל אני מודה שאני חלש בפיסיקה אז אולי אני טועה.

עכשיו, דרגה ראשונה מווסתת לחץ-ביניים (Intermediate Pressure) של 10 אט' (יש מע' שמורידות ל- 8.5 אבל לצורך הדיון נגיד 10). ז"א כדי שהדרגה הראשונה תיפתח צריך ליפול עליה (להיות במיכל) יותר מה- Intermediate Pressure ביחס ללחץ הסביבה. ...אם הבנתי נכון את המבנה של הווסת.

לצפיה ב-'bkeilat, אנחנו על אותו עמוד? או ש"ישנתי בקורס צלילה"?'
bkeilat, אנחנו על אותו עמוד? או ש"ישנתי בקורס צלילה"?
19/06/2017 | 21:12
60
כי כתבת לי: "לא "מורידים" לחץ סביבה או כל לחץ אחר, אני מקווה שלא ישנת בשיעורים בקורס צולל מים פתוחים.".
- אז חשבתי אולי יש מצב שאני טועה ומטעה, ותוכל לתקן אותי ולהשלים חסרים. אולי באמת נרדמתי ופספסתי משהו.
לצפיה ב-'אז כנראה שלא הבנת נכון את מבנה הווסת'
אז כנראה שלא הבנת נכון את מבנה הווסת
19/06/2017 | 21:33
3
50
הדרגה הראשונה אכן מורידה את הלחץ ללחץ הסביבה + כ-10 בר אבל כאשר לחץ המיכל יורד למתחת ל10 בר היא ממשיכה להזרים אויר בלחץ הקיים.

סביר להניח כי בלחץ נמוך מאד נחוש במאמץ מסויים (תלוי גם בסוג הווסת) על מנת לנשום אך כל זמן שלחץ האויר במיכל עולה על הלחץ הסביבתי נוכל להמשיך ולקבל ממנו אויר.

בדבר אחד אתה בהחלט צודק, את הבר האחרון לא ניתן לנשום אלא אם כן אתה בחלל.
לצפיה ב-'..וב-30מטר לא ניתן לנשום את ה-4באר האחרונים'
..וב-30מטר לא ניתן לנשום את ה-4באר האחרונים
19/06/2017 | 21:40
1
52
בקשר ל-"כאשר לחץ המיכל יורד למתחת ל10 בר היא ממשיכה להזרים אויר בלחץ הקיים.". שאני חושב על זה שוב, נראה שטעיתי. תודה על התיקון.
לצפיה ב-'מי שמחליט להשאר ב30 מ' עם 4 בר אז'
מי שמחליט להשאר ב30 מ' עם 4 בר אז
19/06/2017 | 21:50
46
אללה ירחמו.                  

לצפיה ב-'צדיקים מלאכתם נעשית ע"י אחרים'
צדיקים מלאכתם נעשית ע"י אחרים
20/06/2017 | 11:52
24
לצפיה ב-'אם כבר נכנסים להתפלפלויות'
אם כבר נכנסים להתפלפלויות
20/06/2017 | 06:20
36
אז האטמוספירה הראשונה (הלחץ הסביבתי בגובה פני הים) לא נספרת, כלומר כאשר המיכל דחוס ל1 אטומספירה יש לך 11.1 ליטר אוויר אותם תוכל לנשום.
לצפיה ב-'כמה הערות:'
כמה הערות:
17/06/2017 | 16:02
11
79
1. אתה מחבר את המיכל הקטן למיכל הראשי באמצעות באנד נירוסטה. זה יעיל כאשר מדובר על מיכל פרטי שלך, אבל לצוללים ששוכרים מיכל ממועדון הדבר יצריך התעסקות מיותרת.

2. האם בקונפיגורציה הזו אתה יכול לפתוח את ברז המיכל הקטן? עדיף לצלול עם המיכל סגור ולפתוח אותו בעת הצורך כדי למנוע מצב שבמצב חירום אתה מגלה שהיתה דליפה והמיכל ריק.

3. עד כמה שאני מצליח לראות בתמונה שתי הדרגות הראשונות (הדרגה הראשית של מיכל הגב והדרגה של המיכל גיבוי) הן זהות ולשתיהן יש שאקל איבטוח (לא ממש ברור לי למה בקונפגורציה ספורטיבית-סטנדרטית זקוקים לשאקל אבל קטונתי....). בכל מקרה הדימיון בין הדרגות השניות עלול לגרום לבילבול. למשל להתחיל את הצלילה על המיכל גיבוי וכמה דקות לתוך הצלילה לגלות שאין לך אוויר.

4. עוד מקום לבילבול זה שני מדי הלחץ. נכון שבמקרה הנ"ל מדובר על מדים שונים, אבל ב-30 מטר עם מעט שיכרון והרבה לחץ של מקרה חירום מאוד קל להתבלבל ביניהם. אני לא בטוח שבכלל צריך מד לחץ בשביל המיכל הקטן, או לפחות להסתפק במד לחץ כפתור על גבי הדרגה הראשונה: לפני הצלילה בודקים שהמיכל מלא. כאמור שומרים את המיכל סגור במהלך הצלילה. במידה ויש מצב חירום שמצדיק שימוש במיכל אז פותחים את המיכל ומיד מתחילים עלייה. בסך הכל מדובר על צלילה ספורטיבית, ללא חניות דקומפרסיה וכנראה גם ללא חניית בטיחות. כמות האוויר במיכל היא לא באמת חשובה. ובכל מקרה במצב חירום אתה נצמד לבאדי כך שבמידה ואתה כן מגיע למצב של גמר אוויר במיכל הקטן יש לך את האוקטופוס של הבאדי.

5. אני מאמין שאם אתה רוצה מיכל גיבוי, עדיף לקחת מיכל תלוי על טבעות ה-D (כרגע עזוב את הדיון אם הוא צריך להיות 2 ליטר או 5.7 ליטר). מעבר ליתרונות הברורים של מיכל שכזה, אתה גם יכול לתת אותו לבן הזוג במידה והוא נתקל במצב של גמר-אוויר.
לצפיה ב-'כמה תשובות בהתאמה (ותודה על ההערות)'
כמה תשובות בהתאמה (ותודה על ההערות)
17/06/2017 | 16:44
10
58
1. מסכים, זה פתרון עבורי ולא פתרון למישהו שמשכיר מיכל ממועדון. רציתי לדבר על חשיבות מיכל ספאר בעת חירום.
2. כן אני אישית- סוגר את המיכל בעת הצלילה רגילה.
3. צודק, אך כפי שרשמתי שזאת לא הקונפיגורציה הראשונה ולא האחרונה ובינתיים (יום אחרי שפרסמתי את השרשור)- אכן החלפתי בין הוסת חירום לבין האוקטופוס.
4. אישית אעדיף לדעת מה מצב האוויר שנשאר במיכל החירום בכול רגע. את מדי הלחץ אמנם שמתי אחד ליד השני, השמאלי מורה על כמות האוויר במיכל השמאלי (ספאר/חירום) והימני מורה על כמות האוויר במיכל הימני (ראשי). עדיין אציין שאני משנה כול הזמן מיקומים, לומד וכו'...
5. בהחלט אפשרי ואכן זהו מיקומו של מיכל פוני בקונפיגורציה טכנית. זהו גם פתרון פנטאסטי למי שלוקח מיכל מועדון. לי אישית- לא מתאים. יש לי מצלמה. דרך אגב בקונפיגורציה שלי ואם כ"כ רוצים שמיכל חירום יתאים לבן זוג (למרות שזה בפירוש לא תפקידו)- אפשר לחבר צינור ארוך לחירום.

תשובות לאיזי:
לי יש מיכל 2 ליטר שדחוס ל- 200 אט', כלומר יש לי 400 ליטר אספקת חירום. אני מניח שזה משנה טיפה את התמונה . לגבי מצב של Free Flow- ספוקי כבר התייחס לכך ועניתי לו.
לצפיה ב-'מיכל "6" תלוי מקדימה על שני טבעות D לא מפריע למצלמה..'
מיכל "6" תלוי מקדימה על שני טבעות D לא מפריע למצלמה..
17/06/2017 | 18:09
9
81
אני מעדיף להימנע מקומבינות. יש נוהג איך להחזיק מיכל נוסף. ד"א, גם 2 מכלי "12" תלויים מקדימה לא מפריעים למצלמה:

לצפיה ב-'מיכל "6" שתלוי מקדימה מאד מפריע למצלמה'
מיכל "6" שתלוי מקדימה מאד מפריע למצלמה
17/06/2017 | 21:20
8
68
יותר מדוייק הוא לא מפריע למצלמה כמו שהוא מפריע לצולל שמצוייד גם במצלמה.

אני אישית סבור שבצלילה ספורטיבית שאינה צלילת סולו ואשר אינה חורגת ממגבלות הNDL מקור אויר נוסף הוא יתירות מסורבלת ומיותרת.
לצפיה ב-'אני אישית סבור, שכל צלילה ספורטיבית יש להתייחס אליה כ-סולו,'
אני אישית סבור, שכל צלילה ספורטיבית יש להתייחס אליה כ-סולו,
17/06/2017 | 22:58
7
86
או לכל הפחות כל צלילה ספורטיבית שהיא צלילת עומק. כי אין לסמוך ב-100%, שהבאדי יהיה שם בשבילך בכל תקלה אם בכלל ואם בזמן*, מאינספור סיבות (כי הוא עסוק בלצלם איזה אלמוג 60 מטר Away והוא בכלל לא ער שקרתה אצלך תקלה, וגם אם לקח לו כמה שניות להבין ועד שהוא יגיע אולי כבר יהיה מאוחר מידי, או שאבד הקשר עין איתו לחלוטין: "מאוחר מידי" כולל כתוצאה מתגובת פאניקה, כי אין לך אמצעים להתמודד עם התקלה). ו- When The Shit Hit The Fan, עדיף שיהיו לצולל כל האמצעים עליו לחלץ את עצמו.

---
* אם הבאדי יהיה בזמן, יהיה נחמד מאוד ואולי אפילו מועיל (גם לא בטוח). אני אישית נתקלתי בבאדים ששמו-לב, שהיו בעולמם, ושהיו לפעמים כך ולפעמים אחרת.
לצפיה ב-'e zi אין פה נק' חיתוך ברורה מה טוב יותר ו'
e zi אין פה נק' חיתוך ברורה מה טוב יותר ו
18/06/2017 | 00:31
66
ומה טוב פחות. מה שמתאים לך- לא חייב להתאים לשייח, ולבע"ן בכלל יש שיטה אחרת לגמרי. בסופו של דבר אני מאמין שמיכל ספאר, אינו משהו מיותר שאפשר להגיד- וואלה, מי צריך את זה, כי אף פעם אי אפשר לדעת מתי באמת תצטרך אותו. איך לסדר אותו ומה יהיה גודלו- כ"א ושיקולו הוא. ד"א, צירפתי תמונה של הקונפיגורציה היום בדחיסה.
לצפיה ב-'יכול להיות שאתה צודק אבל'
יכול להיות שאתה צודק אבל
18/06/2017 | 11:51
5
59
אשמח לקבל מראי מקום לתיעוד של תאונות שהיו יכולות להימנע אם הצולל היה מצוייד במיכל נוסף.

בעקרון יכול ליפול באזור גם מטאור ועדיין לא הייתי ממליץ לצוללים להצטייד ליתר ביטחון בשכפ"צ וכפל"ד.
לצפיה ב-'מראה מקום:'
מראה מקום:
18/06/2017 | 14:48
4
82
1) השתלשלות העיניינים בתקלה שדווחה, רק בשבוע שעבר, בפורום כאן:
תאונת צלילה – הצד השני: "עם תחילת החזרה שמרתי עדיין על קור רוח, וזאת למרות כשאנחנו בעומק של סביב 50 מ' וזמן החנייה מגיע ל-20 דקות ויותר! אך בשלב הזה החל הגז שבמיכל שלי הולך ונגמר וכבר מגיע ל 50-60 אטמ' בלבד – וזאת בעומק של 40 מ' + עם חנייה נדרשת של 25 דקות! כעת כבר הבנתי כי הצלילה השתבשה לחלוטין וכי יהיה עלי לעלות בכחול."

אני מעריך, שמיכל "6" (או "12") נוסף, על כל אחד מ-2 מהצוללים, היה משנה את סדר הפעולות שננקט ואת סף הסטרס הנפשי באותם הרגעים, וסיכוי טוב-מאוד, שהצלילה הייתה מסתיימת בשלום.

2) תקלה בדרגה ראשונה, שגורמת לפריקת המיכל דרך הדרגות השניות.

3) או בשורה התחתונה: כל תאונה, שמעורב בה גמר-אוויר

---
אני סבור, ש- 1-3 צפויים יותר מפגיעת מטאור.
לצפיה ב-'דוגמה א' לא רלוונטית'
דוגמה א' לא רלוונטית
18/06/2017 | 14:59
2
63
מדובר בצלילה המוגדרת כצלילה טכנית כלומר צלילה שחורגת מהעומק וממגבלות הNDL של צלילה ספורטיבית בה אנו דנים (זה שהם לא לקחו מיכלים נוספים זה סיפור אחר).

לגבי 2 ו3 יש לך דוגמאות כלומר תחקירי תאונה המאששים את התזה שמיכל נוסף זה מה שהיה מציל את המצב או שמדובר בתאוריה לא בדוקה ?
לצפיה ב-'דוגמה א' רלוונטית מאוד. הצלילה הוגדרה ספורטיבית / NDL,'
דוגמה א' רלוונטית מאוד. הצלילה הוגדרה ספורטיבית / NDL,
18/06/2017 | 15:44
97
ובעקבות תקלה, גלשה לצלילה עם חניות דקו'. בפועל, הצוללים התכוננו - מכל הבחינות - לצלילת עומק *ספורטיבית*, ולכן חשבו, שמכיוון שלא עומד ליפול אסטרואיד, אין צורך בשכפ"צ ובקפל"ד, ולכן גם אין צורך במיכל נוסף.

לגבי ב') + ג') לא צריך להיות תחקירן, כדי להבין, שמיכל נוסף פותר מצב של גמר אוויר (מבלי להזדקק לבאדי שיושיע), ושגמר אוויר, בייחוד בעומק, הוא פוטנציאל משמעותי לתאונת צלילה.
לצפיה ב-'דוגמא 2 (בערך)'
דוגמא 2 (בערך)
19/06/2017 | 09:37
37
צלילה מסירה, צולל שהשתמש בדרגה שנייה עם swivel ב40 מטר הציר נשבר והאויר מתחיל לזרום חופשי מהדרגה הראשונה. באותו מקרה הצולל עלה על האוקטופוס של הבאדי.
לצפיה ב-'דעתי האישית:'
דעתי האישית:
19/06/2017 | 19:36
44
ראשית לגבי הצלילה: הצלילה תוכננה כצלילה ספורטיבית למהדרין ללא כוונה לחרוג מה NDL או מהעומק המותר - כפי שאיזי אמר. אמנם הדברים השתבשו אבל shit happens.
ולגבי כל הדיון: דעתי האישית היא כי בצלילה ספורטיבית רגילה אין כל צורך לקחת כל מקור אויר נוסף. אם יש מיכל גיבוי קטן בסגנון של spare air - נהדר, אבל אם אין זה גם לא נורא. במקרה המקסימלי, ואם מדובר בצלילה שמתוכננת להיות ארוכה או צלילת עומק (נניח סביב 30 מ') - אפשר לקחת מיכל 15 או אפילו 18. כמובן שאם מדובר בצלילה שהיא הרבה יותר מורכבת או שחורגת מההגדרה הספורטיבית הסטנדרטית אז יש לשקול לקחת פוני, אבל רוב הצלילות הספורטיביות הרגילות אינן כאלה (ושוב - לגבי הצלילה שלי: זהו מקרה אחר שעוד נלמד). אמנם יש צוללים שמבחינתם כל צלילה היא חצי טכנית וזה כולל שני מיכלים וציוד נלווה (מאזן פרפר/טכני אמרתי?) - אבל יש עדיין הרבה צוללים (לעניות דעתי הרוב הגדול!) שצוללים עם ציוד סטנדרטי - מיכל אחד עם מאזו אפודה סטנדרטי ואפילו, רחמנא ליצלן - יש כאלה שעדיין צוללים עם אויר רגיל ולא עם ניטרוקס.
לצפיה ב-'לא יודע מה אתכם , אבל לי יש מיכלצ'יק 850CC'
לא יודע מה אתכם , אבל לי יש מיכלצ'יק 850CC
17/06/2017 | 17:42
2
83
תלוי עם 2 קרבינות  מתחת לבית השחי .
באופן קבוע הוא סגור , דחוס ב 200 אטמ .
בזמן הצורך הוא ידע לתת לי  6 דקות 
נשימה ראשונה ב 30 מטר,  עליה ל 20 , עוד 2 נשימות .
עליה ל 6 מטר  וביצוע חניית בטיחות .
המיכל בדרך כלל  סגור , והפתיחה שלו קלה ביותר וזמינה  בשעת חירום..
ה 160 ליטר שלו  מחושבים לתת לי  את ה 5 דקות  עד ליציאה מהמים .
לצפיה ב-''
17/06/2017 | 23:06
17
לצפיה ב-'כזה של H2ODYSSEY או שעשית לבד?'
כזה של H2ODYSSEY או שעשית לבד?
18/06/2017 | 10:05
37
לצפיה ב-' המלצות לצלילות בתאילנד '
המלצות לצלילות בתאילנד
15/06/2017 | 15:13
1
48
אהלן 
אני נוסע לתאילנד בחודש יולי הקרוב אשמח להמלצות למועדני צלילה ואתרי צלילה באי קוטאו 

לצפיה ב-'המלצות על קו-טאו? - בבקשה'
המלצות על קו-טאו? - בבקשה
15/06/2017 | 17:36
46
יולי הוא בסה"כ חודש נוח לצלילות בקו-טאו, עם ים רגוע יחסית ותנאי צלילה די טובים ולעומת זאת בצד המערבי של תאילנד (קו-פיפי, פוקט והסימילאנ'ס) זוהי עונת המונסונים והים סוער ולא מתאים שם לצלילה - כך שמבחינת האזור לצלול לא צריכה להיות כל התלבטות.   לגבי אתרים: האתר בהא הידיעה באזור קו-טאו הוא צ'ומפון פינקל - אתר שנמצא כ 30-40 דקות הפלגה מהאי והוא בעצם סלע ענק העולה מהקרקעית בעומק של 40 מ' עד ל 15 מ' מתחת לפני המים. מי שאינו מוסמך עומק יסתפק כמובן ב 30 מ', אבל גם בעומק של עד 30 מ' יש בהחלט הרבה מה לראות. והנה דוגמא קטנה מלפני 5 שנים.http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/216/159609955/%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98_%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%94/%D7%A6%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%94
מלבד הצ'ומפון יש עוד מספר אתרים נחמדים: הטווינס, הספינה הטבועה (שכחתי את שמה. מדובר בספינה של הצי התאילנדי בסדר גודל של הסטי"ל באילת שהוטבעה לפני כ 10 שנים בערך כדי לשמש עוד אתר צלילה מלאכותי ובדומה לסטי"ל באילת היא מושכת דגים ואלמוגים), וייט רוק וגרין רוק ועוד...  האתרים מרוחקים מהחוף ולכן יוצאים אליהם בסירה (מה שאומר גם שהצלילות יהיו מובלות/מודרכות). לגבי מועדונים: הועדון הגדול באי הוא באנ'ס. אני אישית ממליץ על מועדון קריסטל שהדרכתי בו, אבל יש עוד הרבה מועדונים טובים
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:00
5
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'המלצה לספארי צלילה במלדיבים'
המלצה לספארי צלילה במלדיבים
13/06/2017 | 09:53
5
74
שלום!
אני מעוניין לנסוע לספארי בלדיביים, באזור ספטמבר/אוקטובר.
ראיתי יש 2 חברות שמוציאות לשם טיולים, Wild Dive וצלילה גאוגרפית.

יש לכם המלצות איזה מהם?
ולמישהו יש מושג מה המחיר הסופי שיוצא כולל כל הארוחות וכו'..
האם המחירים במלדיביים יקרים? איפה אוכלים ארוחות בוקר/צהריים/ערב?
וכמה כסף להביא ל"הוצאות אישיות".

תודה!
יונתן.
לצפיה ב-'שתיהן חברות מכובדות ומעולות'
שתיהן חברות מכובדות ומעולות
13/06/2017 | 16:52
4
66
אני יצאתי לשם עם Wild Dive ויצאתי מבסוט.
שמעתי על אחרים שיצאו עם החברה הגיאוגראפית ויצאו מבסוטים אף הם.
היציאה למלדיביים מבוססת עפ"ר במה שקרוי Liveaboard.
מה זה אומר?
בשדה"ת מחכה לך סירה (דאוני) שלוקחת אותך ישירות לספינת הצוללים שממנה אתה צולל. במסגרת הספארי- אתה צולל, אוכל, ישן מהספינה עצמה, כלומר הכול כלול.
לכן, אין צורך להביא יותר מדי מזומן, אך בד"כ מקובל להשאיר טיפים לצוות עם סיום הספארי, ס"ג של $10 ליום צלילות.
אם אכן זהו הספארי שאתה יוצא אליו- הייתי מביא $150-200 נוספים.
לצפיה ב-'כסף לשתייה'
כסף לשתייה
13/06/2017 | 19:17
3
65
קח בחשבון שאלכוהול ושתייה קלה (מעבר למים) לא כלול במחיר.אם אתה אוהב להתפנק בערב עם בקבוק יין תתכנן את התקציב בהתאם.
חוץ מזה בד"כ מבקרים באי או שניים אז תהיה לך אפשרות לקנות מזכרות.
לצפיה ב-'צלילה ואלכוהול- לא הולכים יחד > אלכוהול זה No No אחד גדול'
צלילה ואלכוהול- לא הולכים יחד > אלכוהול זה No No אחד גדול
13/06/2017 | 20:12
2
70
(עבורי ).
אפרופו למי שמתכנן להביא יין למדינה מוסלמית- תשאלו את הבע"ן איך עיקלו לו את הויסקי בשדה"ת מייד עם הנחיתה.
לגבי מזכרות... באי שירדנו אליו בספארי- לא היו חנויות. ירדנו לעשות ארוחת ערב וזהו- 'תקפלנו.
מזכרות באיזור נמה"ת... נו הסכום שנקבתי בו- כולל גם את הטיפים וגם את המזכרות.
לצפיה ב-'לא חייבים להביא שתיה חריפה בשדה התעופה'
לא חייבים להביא שתיה חריפה בשדה התעופה
14/06/2017 | 09:13
1
60
מדינה מוסלמית או לא, אני די בטוח שיהיה ממש קשה למצוא סירת liveaboard או resort שלא מציעים שתיה אלכוהלית לאורחים שלהם.

בכל אופן, מצפים מצוללים לא להפריז בשתיה אלכוהולית ומי ששותה לוקח בחשבון אולי זה על חשבון צלילת לילה או ויתור על צלילת בוקר..

כל אחד אמור להיות מספיק בוגר ואחראי לנהל את הסיכונים שלו. לא יודע אם מישהו אי פעם ערך מחקר או בדק עד כמה כוס יין או פחית בירה בארוחת הערב באמת משפיעה על הסיכון שלו בדקומפרסיה באמצע סידרת צלילות- באמת אין לי מושג בנושא. 

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/06/2017 | 10:11
46
איזו חליפה לקחת באזור ספטמבר נובמבר? מה הטמפרטורה הממוצעת שם?
ועוד שאלה אחת, איך העונה באמצע סוף אוגוסט? זה מתאים לצלילה?
לצפיה ב-'מקווה שזה לא קשור לאף אחד שכותב או קורא פה'
מקווה שזה לא קשור לאף אחד שכותב או קורא פה
13/06/2017 | 21:38
1
111
לצפיה ב-' די כבר זמן רב שלא ראיתי באי קטלינה את היאכטה של'
די כבר זמן רב שלא ראיתי באי קטלינה את היאכטה של
17/06/2017 | 01:31
45
ניקולאס קייג', עד שלגמרי במקרה נתקלתי בכתבה הבאה:
לצפיה ב-'המלצה לרכישת ציוד צלילה מאזן+וסת+חליפה'
המלצה לרכישת ציוד צלילה מאזן+וסת+חליפה
10/06/2017 | 16:50
20
94
היי,
לאחר שהשלמת 30 צלילות, החלטתי להיכנס קצת יותר ברצינות לתחום ולרכוש סט ציוד מלא (עד כה כבר קניתי מסיכה, סנפירים ומחשב צלילה).
בפועל מה שנותר לי להשלים הוא מאזן, מערכת נשימה וחליפה ואשמח להמלצות.
תקציב 5,000-5,500. מבחינת צרכי צלילה- ים תיכון (קרוב לבית)  ומדי פעם אילת. ומקווה לעשות גיחות לחו"ל.

מערכת נשימה- כדאי לקנות או שעדיך להשכיר משיקולי תחזוקה והתאמה של DIN\YOKE?

מאזן- מעדיף מאזן ג'קט, יצא לי לצלול פעם אחת עם מאזן פרפר וההרגשה היתה קצת מוזרה. אני מניח שדורש הסתגלות, אבל מעדיף כרגע לרכוש מה שאני רגיל אליו. מחפש מאזן עם משקולות אינטגליות ועדיף כזה שלא יעמיס על הגב ויוריד משקל למותניים (מחלים מפריצת דיסק). התרשמתי מהמאזנים של מארס שנראים עם מערכות גב טובות, כדוגמת הדרגון, (טרם מדדתי) אבל משום מה שמעתי מחברים שצוללים שהציוד של מארס נחשב פחות איכותי מאקווה לונג וסקובה פרו, אשמח לשמוע את דעתכם.

לגבי חליפה, קיבלתי המלצה לא לקנות חליפת 3 ממ כמו במועדונים אלא להשקיע בחליפה בסגנון 5.3.2, האם שווה לדעתכם את ההשקעה?

מעדיף לרכוש באיזור המרכז מחנות עם שירות טוב על פני רכישה באילת והתמודדות עם השירות במקרה הצורך.

אלעד.

לצפיה ב-'כמה נקודות:'
כמה נקודות:
10/06/2017 | 21:47
2
83
1) לגבי התקציב: לדעתי מדובר בתקציב די מכובד שיאפשר לך לקנות ציוד בהחלט טוב. בד"כ עדיף לקנות את הכל בחבילה אחת. לגבי שמות היצרנים: מארס הם בסדר גמור ולדעתי לא פחות טובים מאקווה-לנג (לגבי סקובהפרו אני מודה שאני משוחד מכיון שאני אוהב את הציוד שלהם וצולל איתו שנים רבות). כמובן שלכל יצרן יש דגמים טובים יותר וטובים פחות. לדעתי אתה יכול בתקציב שהגדרת לקנות גם סט ציוד חדש של סקובפרו.  ומילה אחרונה לגבי קניית הציוד: שווה לעיתים לבדוק בלוחות של יד 2 - יש לפעמים אנשים שמוכרים ציוד כמו חדש שכמעט ולא ראה מים!
2)  וסתים: אין שום בעיה של התאמה בין דין ליוק: בכל מועדון שמכבד את עצמו יש מתאמים לשני סוגי הוסתים (מתאם יוק לוסת דין או אינסרט יוק בברז מיכל דין לוסת יוק). התחזוקה של הוסת אינה יקרה. בקיצור - עדיף בוודאות לקנות וסת מלהשכיר.
3) מאזן: לדעתי האישית מאזני אפודה רגילים מתאימים יותר לצולל הספורטיבי ממאזני פרפר, אבל זוהי העדדפה אישית. וגבי האיכות של הציוד - שוב - יש דגמים יותר טובים ויש פחות טובים. אחד היתרונות של מארס הוא השירות - מי שמשווק את מארס בארץ הם דוגית שידועים באיכות השירות שלהם (וזה לא אומר כלום על האחרים - אלא רק לגבי השירות הטוב של דוגית!). בסה"כ יש הרבה אפשרויות וצריך לבחור
4) החליפה: זה תלוי איפה אתה צולל ומתי - בים תיכון בקיץ לעיתים אין צורך לחליפה, מכיון שטמפ' המים היא סביב 29 צעלות. בחורף מנגד,יש גם כאלה שחליפה מלאה של 5 מ"מ לא תספיק להם (טמפ' מים של 17-18 מעכות ופחות!). באילת תספיק בד"כ חליפה 5 מלאה ועדיין יש כאלה שמעדיפים בקיץ חליפה קצרה (ואני בינהם). באופן כללי חליפה 5 מ"מ מתאימה לרוב התנאים, מלבד אולי ים תיכון בקיץ (ואז צוללים בכלל בלי חליפה ורק עם בגד ים) 
לצפיה ב-'מסכים עם רן לגבי קנית ציוד בעדיפות על השכרה אך רק במידה ואתה'
מסכים עם רן לגבי קנית ציוד בעדיפות על השכרה אך רק במידה ואתה
11/06/2017 | 09:53
1
69
מרגיש שאכן מצאת הובי שתתמיד בו. אם יש לך עדיין ספקות, עדיף להשכיר עד שתהיה בטוח. ממליץ מאוד שאת מערכת הנשימה שתרכוש תבקש מראש שיתאימו לך אותה לדין מתאמי בטיחות. אציין שהמלצתי לבאדי שלי לעבור מיוק לדין ולפני כמה ימים מסר את הווסטים שלו במרכז לטיפול והחלפה מיוק לדין ונאמר לו שיש ביקוש מאוד גבוה לתהליך הזב ולכן לצערם נשארו ללא ערכות החלפה. כצולל של ים תיכון ממליץ על שורטי קצר ללא כובע של 2 ממ וצ'יקן וסת עם כובע 2 ממ. מתאים לתקופה זו של טמפ מים 22-24 מעלות למי שלא סובל מאוד מקור. אישית אני צולל בחורף 16 מעלות עם הציקן וסת וחליפה ארוכה 3 ממ ולא קר לי. החליפה של 5 ממ פשוט מכבידה עלי באופן קיצוני. כמו כן ממליץ על בוטיס עם סוליה קשה ולמדוד סנפירים אם תרצה רק על הבוטיס כי יש סנפירים במספר שלא יעלו על בוטיס עם סוליה קשה...כלומר, תאלץ לרכוש סנפירים במידה גדולה יותר עם בוטיס סוליה קשה. והכי חשוב היכן אתה גר...מקוה שלחוף יםתיכון בצפון ואז אתה מוזמן להצטרף אלי לצלילות...בהצלחה עם ההובי הממכר הזה.
לצפיה ב-'אם אתה מתכוון להתמיד כמובן שעדיף לקנות ציוד'
אם אתה מתכוון להתמיד כמובן שעדיף לקנות ציוד
11/06/2017 | 10:53
62
וכמובן שאם קנית ציוד זה יעזור לך להתמיד  

בתחילת הדרך יש נטייה להתלהב מכל מיני פיצ'רים וגאדג'טים בציוד, אחרי כברת דרך וכמה צלילות יכולים לקבל תובנות אחרות. לכן לא הייתי ממהר להוציא סכומי עתק על ציוד שאולי אחרי כמה עשרות צלילות בודדות תמצא שלא בהכרח מתאים לך. 

לגבי וסת, באופן אישי אני מעדיף וממליץ על חיבור DIN. אם תשב קצת במועודנים תראה שזה ממש לא נדיר לשמוע מישהו מחבר וסת יוק למיכל והפיצוץ של אורינג מלווה בדליפת אוויר. גם בצלילה זה יכול לקרות- יצא לי לראות (ולשמוע ) כמה פעמים אצל צוללים אחרים ואחרי שזה גם קרה לי עברתי לדין בכל הוסתים שלי ושל הבאדית.

לא נתקלתי במקום בארץ או בעולם שלא היו להם מיכלים עם חיבור דין- נהפוך הוא בהרבה מקרים נתקלתי רק בברזי דין (כולל בדחיסות) ואז מבריגים אינסרט לטובת צוללי יוק.

אבל לפני נסיעה לחו"ל אני בכל מקרה מקפיד לברר ולוודא שיש להם ברזי DIN.
לצפיה ב-'א) וסת עם חיבור DIN, ב) מאזן פרפר:'
א) וסת עם חיבור DIN, ב) מאזן פרפר:
11/06/2017 | 11:50
7
79
א) פחות סיכוי שיעוף ה-O רינג בחיבור DIN. 

ב) מאזן פרפר "נכון יותר" מהבחינה ששק האוויר נמצא לצידי המיכל/ים ולא על הבטן, לוח-גב מפחית משקל מחגורת משקולות ומפזר אותו טוב-יותר, ומעוד בחינות. *מבחינתי*, מאזן פרפר = לוח-גב + ריתמה + שק-אוויר + מתאם למיכל בודד.

רק סיימת קורס (כאילו קיבלת רשיון נהיגה שבוע שעבר). עוד לא התחלת להתרגל. הסיבה העיקרית שבמועדונים יש מאזני וסט, היא שמהיר-יותר להתאים אותם בין צוללים. בציוד המועדונים בכל יום יש תחלופת משתמשים. בציוד פרטי אתה מתאים פעם אחת, ההתאמה לוקחת קצת זמן, אבל מאותו הרגע הוא מותאם עליך בדיוק ואף אחד אחר לא משנה. אחרי, יקח לך קצת זמן להתרגל ולא תרצה לחזור לאחור.

---
גילוי נאות: המאזן הראשון שרכשתי היה מאזן פרפר (והוא איתי עד היום). לקח לי זמן להתרגל - לא נורא, צפיתי, קיבלתי בהבנה, והתרגלתי: זה חלק מההתפתחות אחרי הקורס. ...גם אחרי שקיבלת רשיון נהיגה עברה איזה תקופה עד שפיתחת מיומנות נהיגה.
לצפיה ב-'תהיות נוספות לגבי המאזן'
תהיות נוספות לגבי המאזן
11/06/2017 | 20:49
6
52
תודה לכולכם על התגובות המפורטות 

לגבי וסת- סגור DIN

חליפה- אני אאמץ את ההמלצה ואלך על 3 ממ, מאחר שבאמת יש לי כבר וסט (בחוכמתי נרשמתי לכוכב 2 בינואר אז הייתי חייב).

אז נשאר נושא המאזן- אני אשמח להארות נוספות בנושא. אני יודע שכל החברה המנוסים צוללים עם פרפר, אבל עדיין מתקשה להבין מה היתרון למעט חופש התנועה. 
מבחינת תקציב אגב, נראה לי שמבין הפרפרים רק הסטילטו נכנס לתקציב (סקובה פרו באתר של סנפיר די יקרים וגם נראה לי בעייתי שאין להם חנות פיזית, איך אמורים למדוד???) יש עוד המלצות שיאפשרו להרכיב חבילת מאזן וסת חליפה?

דרך אגב, ראיתי שבדוגית מוכרים חליפות של 4 אלמנט שמתיימרות להיות ניטרליות? מכירים? מה דעתכם?

חול, תודה על ההזמנה, לצערי אני ראשלצי, אבל כבר הרבה זמן לוטש עיניים לצלילות בראש הנקרה ואכזיב אז עוד אגיע גם לשם 

לצפיה ב-'עוד כמה סנט ממני'
עוד כמה סנט ממני
11/06/2017 | 23:59
52
ראשית לגבי החיבור של הוסת: אני דווקא מאלה שחושבים שעדיף יוק - בשלב הראשון של הצלילה סביר להניח שתצלול קצת בארץ וגם אם תיסע לחו"ל מדי פעם - לא תמיד בטוח שכדאי לקחת את כל הציוד (אלא אם אתה נוסע לקצרה - למשל סיני או אפילו מאלדיבים). ברוב המועדונים בארץ עדיין משתמשים בעיקר בחיבורי יוק כאשר דין הוא מיועד יותר לצלילות טכניות. ואכן במועדונים שעוסקים גם בצלילה טכנית (למשל דיפ באילת) תוכל למצוא את שני סוגי חיבורים, אבל ברוב מועדוני הים התיכון הרבה יותר נפוץ חיבורי יוק. מסיבה זו אני ממליץ בכל מקרה שגם אם תרכוש וסת עם חיבור דין - תרכוש ביחד עם הוסת מתאם יוק!
ולגבי המאזן: מאזן פרפר הרבה יותר נוח לצוללים הטכניים, אבל לדעתי הוא פחות מתאים לצולל הספורטיבי המתחיל: אמנם במים עצמם (בצלילה) הזרימה מעט יותר נוחה, אבל בשחיה על פני המים (ובים התיכון יש לא מעט!) - הרבה יותר נוח לשחות עם מאזן אפודה מאשר מאזן פרפר שבעצם משקיע את הפנים במים. בנוסף יש לציין נקודה נוספתף מאזני פרפר בד"כ יקרים בהרבה ממאזני אפודה. לדעתי בשלב הנוכחי כדאי שתקנה וסת פשוט ואמין (נניח סקובפרו MK2, טיטאן של אקוה לנג או וסת מקביל של מארס) ומאזן אפודה ספורטיבי. כל זה ישאיר לך עודף בתקציב שתוכל להשתמש בו לשדרוג בעתיד
לצפיה ב-'3 יתרונות:'
3 יתרונות:
12/06/2017 | 02:12
4
69
א. לוח הגב מפלדה שוקל 6 פאונד, שיורדים מחגורת המשקולות. אצלי למשל, ירדה בכלל חגורת משקולות י היו לי עליה רק 6 פאונד. החלוקה של המשקל על-ידי הלוח-גב מפוזרת טוב יותר מהריכוז של המשקל על המותן. גם אין סכנה שחגורת המשקולות תשתחרר.

ב. שק האוויר הוא מעל לגב לצידי המיכל/ים ולא על הבטן שלך. ...אפילו לטלף יותר נוח כך כי שאתה על הגב המאזן מנופח תומך בך מהגב ומחזיק אותך מעל למים.

ג. אפשר לצלול עם מכלים כפולים.

---
והמאזן מודולרי: ניתן להוסיף, להחסיר, להחליף קומפוננטות בכל שלב. מבחינתי: הרעיון הוא להתרגל לסוג הציוד הטוב ביותר עבורך, ולא לסוג הציוד הטוב ביותר עבור המועדון.

לצפיה ב-'לחדד את הדברים, בעניין המאזן:'
לחדד את הדברים, בעניין המאזן:
12/06/2017 | 18:08
54
יש כל מיני "מאזני פרפר".
אני מתייחס למאזן "פרפר", שמורכב מ-
  1. לוח-גב (תוספת אפשרית: כרית ריפוד),
  2. שמחוברת אליו ריתמה
  3. וביינו לבין המיכל/ים מותקן בלאדר (שק האוויר עם צינור האינפלייטור)
לצפיה ב-'.'
.
17/06/2017 | 12:22
2
21
תודה שוב על התגובות וההמלצות.
אני מבין את ההגיון שברכישת פרפר והסתגלות ל"צלילה נכונה יותר", אבל בתכלס משיטוטי ברחבי האינטרנט הבנתי שמאזני הפרפר היחידים שייכנסו לתקציב שלי הם הסטילטו והמארס פיור שנראים לי יחסית בסיסיים.
כמובן שרכישת בקפלייט ובלאדר בנפרד מייקרת עוד יותר.
ככל הנראה מה שנותר עכשיו הוא ללכת ולמדוד, מאחר שנושא מערכת הגב וחלוקת המשקל מחוץ למים קריטי עבורי, אני מאמין שזה מה שיכריע.

אני מתכוון לעשות סיבוב בדוגית, אוקטופוס וסנפיר (יש אופציה להגיע אליהם או רק הזמנות אונליין?). יש חנויות נוספות שכדאי לבדוק במרכז?

לצפיה ב-'צלילה נכונה יותר, מי קבע ?'
צלילה נכונה יותר, מי קבע ?
18/06/2017 | 11:58
27
אני משתמש במאזן לוח גב כי לי אישית זה מתאים אבל יתכן מאד כי לצוללים אחרים מאזן אפוד יתאים יותר.

ממליץ שלא תרכוש שום מאזן לפני שבדקת אותו בצלילה, השווית למאזנים מסוג שונה והשתכנעת שהוא נוח ומתאים לך (מאד יתכן שמאזן אפוד מסוג אחד יתאים לך ואחר לא, כנ"ל לגבי מאזני פרפר).

לשאלתך השנייה לדוגית בודאות לא צריך לתאם מראש, לאוקטופוס ולסנפיר ממליץ כי תרים טלפון לבדוק.

עוד הערה קטנטנה, להבא השתדל שנושא ההודעה שלך יכיל לפחות כמה תווים כי די קשה להקליק עם העכבר על נקודה.
לצפיה ב-'תבדוק גם ב-SEPA בתל אביב'
תבדוק גם ב-SEPA בתל אביב
18/06/2017 | 21:26
22
הם היבואנים של BEUCHAT ושל TUSA
(גילוי נאות: המועדון שבבעלות אשתי (המועדון של שולמית, במרינה) מייצג את SEPA באילת עבור חלק מהמוצרים).
כמובן שכמו כל היצרנים אתה יכול לקנות באילת בלי מע"מ וקבל שרות תחזוקה מהיבואן במרכז.
במועדון השתמשו כמאזן בפרסטיג' של מארס על גרסאותיה למשך כ-7 שנים אבל הגרסה האחרונה מתפרקת מאד מהר ואי אפשר לתקן אותו. אז המועדון כנראה יעבור בהדרגה לSOVERIN של TUSA, ובינתיים (מספר חדשים) מרוצים ממנו. היא גם מתחילה להכניס אחד הוסתים של BEUCHAT, אינני זוכר איזה. עד עכשיו עבדו רק עם ה-MR12 של מארס, וסת מאד אמין למשך הרבה שנים אם עושים טיפול מלא מתי שצריך.

לצפיה ב-'הבעת דעה אישית'
הבעת דעה אישית
19/06/2017 | 23:03
8
17
שלל תשובות.
לכול תשובה- יתרון וחסרון משלה.
חשוב יותר הוא שמה שמתאים לך- לאו דווקא יתאים לאחר.
לפיכך אין כמו נסיון אישי שלך ומה שמתאים הכי טוב לצרכייך.
אוכל לחלוק מנסיוני (שוב- לא בטוח שיתאים לך).

מאזן
יש לי גם אפוד/ג'אקט (מודל 2002, ווקטור 1000 של מארס) וגם פרפר (מודל 1997 של הלסיון).
כ- 80% מהצלילות שלי- אני מבצע עם המאזן אפוד.
זהו סוס עבודה בלתי רגיל, מזמן יכולתי להחליף אותו, אבל אני אוהב למצוץ לו ת'צורה עד שיתפגר ואתה יודע מה- אחלה מאזן שאפילו לא חושב לגסוס
לא שאני חושב שפרפר זה פתרון רע, אבל אל תשכח שמאזן פרפר יש חיסרון בולט בנסיעות לחו"ל (הלוח האחורי שוקל...).
כאן אחתוך עניין כי יכול להמשיך לפטפט עד מחר.

חליפה
ההתלבטות בין 3 ל- 5.
הייתי הולך על 5.
למה, כי במהלך השנים החליפה 5 הולכת ונשחקת ואינה עוד 5, אלא יותר 4 (או אפילו 3 במידה ואתה צולל אינטנסיבית).
3 תיקרע לך באיזשהוא שלב ו- 5 תחזיק מעמד לאורך זמן הרבה יותר.
נו, נכון ש- 3 טובה יותר לקיץ, אבל אבטיח שקר לא יהיה עם ה- 5 מתחת למים, במיוחד לאחר סט צלילות ארוך במיוחד.
שכנגד, 5- אחלה בחירה לחורף ו/או לעונות מעבר.
אפרופו, לחורף אמליץ על שיטת חיבר, קרי: סקיני (חליפת באלט) ועליה את ה- 5. מנסיון- חווה מדי פעם טמפ' (גם) של 12 מ"צ- אציין שקומבינה זאת- מקטינה משמעותית את סירקולציית בריחת החום מהגוף.
{והנה, דיברתי מבלי לציין שיש לי (גם) חליפה יבשה }
שוב אחתוך- כי אפשר להמשיך לפטפט עד מחר.

וסת
או ליתר דיוק- מערכת הנשימה.
חשוב לעשות טיפולים בזמן (אחת לשנה לצורך הדיון).
שאלה שתרצה לשאול: כמה יעלה טיפול שנתי לוסת והיכן ניתן לבצע את הטיפול?
למה חשוב? כי יש הבדל בין טיפול של 300 ש"ח ל- 500 ש"ח.
כ"כ תרצה לבחור וסת שאפשרי לבצע שירותי טיפול במס' מקומות.
ככלל אצבע- כול הוסתים הקיימיים בשוק, חייבים לעבור את התקן המחמיר הקיים, אחרת לא היו שורדים ונעלמים מהמדפים ("נעלמים" במובן של אין דרישה).
ניסיון אישי: היה לי אחלה וסת של מארס MR12 שנים על גבי שנים. מאז- נמכר. היום יש לי שלושה אקווה- לאנג' לאג'נד (ספינת הדגל של אקווה לאנג), אבל לא צריך ללכת רחוק כ"כ.
אפרופו, הטיפולים של הלאג'נד- יקרים
בנק' זאת, כול עוד מעבירים טיפולים בזמן-מצטרף להמלצה של BKEILAT לגבי מארס ושל רבנ"צ הנוגעת לסקובהפרו MK2.
לצפיה ב-'מילה על המאזן'
מילה על המאזן
20/06/2017 | 19:40
7
18
יש לך מאזן ג'קט שמסרב למות.
אין היום יצרן אחד שמייצר מאזני ג'קט ששורדים (כמו עם מכוניות וסמארטפונים, הכל כדי שתקנה חדש אחרי תקופה מסויימת).
מאזנים בסגנון בקפייט + בלאדר שורדים הכי הרבה זמן, כי הם עשויים מחומרים שאמורים לשרוד.

תמיד אפשר לקחת בקפלייט אלומיניום לטיסות, למרות שתוספת המשקל הזאת במים חמים (יחסית לאילת) יכולה לבטל לגמרי את הצורך במשקולות...
לצפיה ב-'בקפלייט אלומיניום לטיסות זה פתרון נהדר'
בקפלייט אלומיניום לטיסות זה פתרון נהדר
21/06/2017 | 10:17
6
19
אם ש לך עוזר שמוכן לבצע את ההחלפה.

בהוליס למשל זה סיפור של הרבה זמן.
לצפיה ב-'מי שבוחר להשקיע ב- 2 לוחות-גב,'
מי שבוחר להשקיע ב- 2 לוחות-גב,
21/06/2017 | 11:36
3
30
ולא רוצה לטרוח, שישקיע גם ב- 2 רתמות (הריתמה היא החלק הזול במאזן).
אז אין צורך להחליף, והחיסכון הכספי הוא בבלאדר + במתאם למיכל בודד.
לצפיה ב-'מה אם אלו שלא רכשו רתמה זולה אלא אחת יקרה יותר ?'
מה אם אלו שלא רכשו רתמה זולה אלא אחת יקרה יותר ?
21/06/2017 | 18:15
2
13

בכל מקרה בצלילות בחו"ל אני מצ'פר את הריינג'ר הותיק, מגיע לו.
לצפיה ב-'עניין אישי. אפשר להסתדר רק עם לוח-גב אלומיניום,'
עניין אישי. אפשר להסתדר רק עם לוח-גב אלומיניום,
21/06/2017 | 20:27
1
24
לאלו שצוללים בארץ עם מיכל פלדה בכלל עדיף לוח-גב אלומיניום. אפשר להתקין ריתמה פשוטה וזולה ללוח-גב אלומיניום וריתמה "מצועצעת" וזולה-פחות (לחובבי הז'אנר) ללוח-גב מפלדה (למי שרוצה בארץ לוח-גב פלדה, + בחו"ל לוח-גב אלומיניום). הריתמה ה-"זולה" היא ההכי אמינה: אין חלקי פלסטיק שיכולים להשבר ולהשבית את המאזן. מהבחינה הזו אפילו מתאימה-יותר לטיול צפוף ומוגבל בזמן במקום שלא ניתן לקבל בו שרות השמשה מיידית למאזן.

לצפיה ב-'כל ההבדל הוא ארבע ליברות'
כל ההבדל הוא ארבע ליברות
22/06/2017 | 00:39
17
אתה ממילא חוסך שתי ליברות במים הפחות מלוחים של חו"ל
לצפיה ב-'ב-OMS עם רתמה זה לפחות חצי יום של תסכול עד שאתה מוותר'
ב-OMS עם רתמה זה לפחות חצי יום של תסכול עד שאתה מוותר
22/06/2017 | 00:36
1
18
אבל עם ה"רתמה נוחה" דמוי מאזן שיש לי, זה 15 דקות מהזמן של העוזרת
לצפיה ב-'שויין, אם כבר כתבת את זה אז אשמח אם תציין באיזו רתמה מדובר'
שויין, אם כבר כתבת את זה אז אשמח אם תציין באיזו רתמה מדובר
22/06/2017 | 17:02
7
תמונות תתקבלנה בברכה.
לצפיה ב-'לדעתי מלדיביים עלות-תועלת הכי טובות אבל . . .'
לדעתי מלדיביים עלות-תועלת הכי טובות אבל . . .
10/06/2017 | 11:51
2
82
מסכים עם מה שכתבו לך. תתחיל מתקציב וזמן. זה יצמצם לך את האפשרויות.
לא בעד הקרובים והזולים רק בגלל שזה לא ממצה את המתנה
זה תשאיר לאחר כך כי כדי להוציא 2000-3000 שח ו3-5 ימים לא צריך מתנת יום הולדת.
נתון נוסף חשוב - רמת הצלילה שלך.
מכאן הבחירה שלך תהיה העדפה אישית.

הספארי הראשון שלי (מתוך שניים) היה במלדיבים. מאד מאד ממליץ. עלות-תועלת הכי גבוהה. קרוב יחסית. הבדלי שעות קטנים. מקום ויחס שנותנים חוויה מעולה.
גם די יקלע להעדפה שלך.
שווה להשקיע ביאכטה יותר טובה ומאד מאד ממליץ נייטרוקס ומיכל 15 ליטר.
הצלילות לא ממש קשות אבל לא למתחילים בגלל זרמים ועומק.
לדעתי לתקציב שלך יכנסו גם תאילנד ופיליפינים. יש עוד כמה מקומות בין תאילנד ועד אפריקה אבל הרבה פחות טובים.
יש גם את האיים האזוריים שאמורים להיות עמוסים בבע"ח גדולים אבל הרבה פחות מגוונים וצבעוניים וחוויה פחותה ביחס למחיר בהשוואה למלדיבים.
מאד ממליץ לך להתייעץ עם wilddive. אילן עזר לי להבין את האפשרויות שלי ולבחור. השירות שלהם גם מצויין. 
לצפיה ב-'זה היה אמור להיות תגובה לספארי צלילה -- המלצות של tzachi6'
זה היה אמור להיות תגובה לספארי צלילה -- המלצות של tzachi6
10/06/2017 | 11:54
29
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת'
תודה רבה על התשובה המפורטת
12/06/2017 | 01:42
35
אתייעץ עם אילן...
לצפיה ב-'ספארי צלילה -- המלצות'
ספארי צלילה -- המלצות
09/06/2017 | 08:31
20
84
מבקש המלצות לספארי צלילה -- אתר וחברה/מדריך.  
זה הספארי הראשון שלי והוא ניתן לי כמתנת יום הולדת מיוחדת על ידי אישתי היקרה.  
מי שיוכל לתת גם פירוט והסברים להמלצתו יבורך.  גם קישורים יתקבלו בברכה, אך עדיף לא רק כאלה שהם פרסומיים.
בנוסף, יש לכם רשימת קריטריונים שכדאי באמצעותה לבחון אפשרויות שונות.  
מה שאני יודע זה שאני אוהב בעלי חיים גדולים: כרישים, לוויתנים, מנטות, דולפינים (אבל אולי זה מאפיין את כל המקומות שיוצאים אליהם לספארי).

תודה, צחי
לצפיה ב-'תנסה להיות יותר ספציפי'
תנסה להיות יותר ספציפי
09/06/2017 | 13:38
1
51
איזה מקום בעולם, טווח מחירים וכו'.
טווח מחירים יכול לנוע בין $2000-10,000.
אני חושב שכדאי להתייעץ עם מפעילים כגון: החברה הגאוגרפית, או Wild Dive.
לצפיה ב-'נסיון להיות ספציפי...'
נסיון להיות ספציפי...
09/06/2017 | 14:16
53
מקום ספציפי לא קריטי 
תקציב עד 4000$
לצפיה ב-'סיני'
סיני
09/06/2017 | 14:18
1
68
תקציב ידידי תקציב יש מגוון אתרים מרתקים.
כמובן שבקרבתנו המיידית נמצאים אתרי צלילה המדורגים במקומות הראשונים בעולם, הבעיה שהם נמצאים לחופי חצי האי סיני ומצרים, אם אתה מוכן לקחת את הסיכון בנסיעה לשם (לאור אזהרות המסע) הרי שמחכה לך שם חוויה מדהימה של ספארי צלילה מספינה במחיר אטראקטיבי.
אם זה מעניין אותך אני יכול לקשר אותך עם בחור שעושה את זה די הרבה לאחרונה ואף נסע עם כל המשפחה שלו לספארי כזה שם מספר פעמים.
בנוסף פרסמתי טיול שארגנו לירדן ושיצא ב-18 לחודש המורכב מ-3 ימים בקניוני מואב ו-3 ימים צליות מספינה במהלכן נעשה 8 צלילות יום ו-2 צלילות לילה, אם זה מעניין אותך אשמח להעביר פרטים נוספים.
לצפיה ב-'בעניין הסיכון אני יכול לומר'
בעניין הסיכון אני יכול לומר
13/06/2017 | 14:51
32
שחזרתי משם לא מזמן והכל מתנהל ברוגע ועל מי מנוחות, כיאה לסיני :) 
אני כמובן לא משכנע איש לנסוע אם הוא לא מרגיש בנוח, אבל כן יכול להעיד שיש פער (די גדול, וזה אנדרסטייטמנט) בין ההפחדות לבין המציאות. בערך כמו החשש של תיירים להגיע לתל אביב בגלל שהמצב בגבול עזה מתוח. 
בלי קשר, מסכים עם החבר מעלי שכמה מאתרי הצלילה הטובים בעולם נמצאים ממש מתחת לאף שלנו בסיני, והמחירים של הספארי ושל הקורסים זולים כמעט ב-50% מאשר באילת. לא יודע לגבי מקומות אחרים בעולם. 
מניח שיש אתרים ברשת שמרכזים מידע לגבי צלילות בסיני. 
לצפיה ב-'מאד התרשמתי מהמלדיבים. מישהו יכול לתת חוו"ד מנסיון אישי?'
מאד התרשמתי מהמלדיבים. מישהו יכול לתת חוו"ד מנסיון אישי?
09/06/2017 | 17:09
5
35
לצפיה ב-'הייתי לא מזמן במלדיביים'
הייתי לא מזמן במלדיביים
11/06/2017 | 09:51
4
72
מרבית הסיכויים שזה שילוב לא רע של הנאה-עלות. 

קח בחשבון שחלק לא מבוטל מהצלילות עם הכי הרבה אקשן (כרישים, מנטות וכו') הן בתעלות זרם ובעלות פרופיל מרובע- ירידה חדה לעומק 30מטר, האחזות על הריף (עם ריף-הוק מיוחד) מול הזרם, ובסיום זמן תחתית עליה יחסית מהירה עם הזרם- כמעט בלתי אפשרי להתנגד לו- וסיום צלילה חנית בטיחות והמתנה לאיסוף עם מצוף. 

לכן, לעניות דעתי אם רוצים להנות מספארי כזה (זה נכון בעוד הרבה מקומות בעולם) עדיף להיות עם נסיון כלשהו, לדעת להשתמש בנקניק, וכמובן נייטרוקס (ואולי גם מיכל 15 כפי שהומלץ). אמנם בסירות יש לרוב נייטרוקס רק עד 32% אבל זה עדיף ללא שיעור על אוויר רגיל. ללא נייטרוקס אני חושב שזה ממש בזבוז כסף לצאת לספארי שכזה (ובכלל), שלא לדבר על תוספת סיכון (כולל זה שדי מהר הצלילות עם מחשב על אוויר יתקצרו משמעותית ותיאלץ לסיים אותן הרבה לפני כל שאר הקבוצה, שזה אומר גם חנית בטיחות לבד וכו' לא הכי סימפטתי).

צלילות לילה כמובן נעשות באתרים רגועים ומוזגנים, ויש גם צלילות דריפט לאורך קירות וכו'. 

אמל"ק: מלדיביים, קצת ניסיון, נייטרוקס
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת'
תודה רבה על התשובה המפורטת
12/06/2017 | 01:37
2
31
יש לי נסיון של כ-150 צלילות, הסמכת נייטרוקס, והשתמשתי בעבר בנקניק (פעם אחת בלבד למיטב זכרוני).  
לגבי נייטרוקס, לא זכור לי מה המשמעות של נסיון, האם זה לא רק עניין של עדכון מחשב הצלילה, ו/או מעקב אחרי ההמלצה של המדריך שבטח מכיר את הקומבינציה המומלצת של אותו היום?
לגבי נקניק -- אנסה לבדוק אם אפשר לצבור נסיון נוסף בזה בארץ.

שוב, תודה רבה -- חיזקתי לי את הכיוון.
לצפיה ב-'אין קשר בין נסיון לנייטרוקס- אולי לא הובנתי נכון'
אין קשר בין נסיון לנייטרוקס- אולי לא הובנתי נכון
12/06/2017 | 11:24
1
33
יש קשר בין נסיון לבין כמה תהנה בספארי צלילות- יכול להיות שעבור צולל מתחיל כל מפגש עם שושנון בספארי מאוד מרגש כמו פסגת העולם. אבל בצלילות מרובות מדי יום ביומו 3-4 צלילות, ארוכות, עמוקות, עם זרמים חזקים- צולל חסר נסיון לא בהכרח יימצא את הפוטנציאל של המקום אם הוא יצטרך להיות עסוק באיזון, או יפספס צלילות כי לא הספיק להעמיק לפני שהזרם מטיס אותו מהאתר, או חורג בבטיחות כי הסתבך עם הנקניק ואף למעלה וכו' וכו'. לפחות זו דעתי. 

150 צלילות הן בהחלט נסיון מכובד. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/06/2017 | 18:49
12
לצפיה ב-'מסכים עם כל מה שחי בר אמר'
מסכים עם כל מה שחי בר אמר
13/06/2017 | 08:06
29
ואין ספק שבמשוואת העלות תועלת המלדיבים מובילים.
לצפיה ב-'סגרתי מלדיבים!!!'
סגרתי מלדיבים!!!
13/06/2017 | 19:51
9
31
אחרי מספר שיחות עם דודו ורד המקצועי, המקסים והאינפורמטיבי.

עכשיו בעיקר מחכה שיגיע התאריך (תחילת אוגוסט).

אשמח לכל טיפ ועצה...
לצפיה ב-'Reef hook'
Reef hook
14/06/2017 | 07:14
32
חובה אם אתה מצלם, מומלץ בכל מקרה.

המים די חמים (27-29 מעלות) אז אפשר לצלול בלי חליפה או עם חליפה דקה.
לצפיה ב-'ריף הוק, פנס טוב, מצלמה מכל סוג ולגבי הנקניק . . .'
ריף הוק, פנס טוב, מצלמה מכל סוג ולגבי הנקניק . . .
14/06/2017 | 21:28
7
40
ממליץ במקום ספול לקשור אותו לחוט באורך 5 מטרים ובקצה החוט לקשור משקולת.
לצפיה ב-'הלוואי שהייתי מבין למה אתה מתכוון'
הלוואי שהייתי מבין למה אתה מתכוון
15/06/2017 | 18:06
6
26
האם תוכל לפרט או להוסיף תמונות?

תודה
לצפיה ב-'אם אתה מתכוון לנקניק'
אם אתה מתכוון לנקניק
17/06/2017 | 18:40
5
23
אמרת שכבר הרמת נקניק.
אז אתה יודע שהצד התחתון שלו, זה שממלאים דרכו אויר, קשור בחוט.
ההמלצה שלי היא להשתמש בחוט באורך 5 מטרים, עומק חניית בטיחות, ולקשור בקצהו השני משקולת קטנה.
בתחילת חניית הבטיחות אתה פורם את החוט שמגולגל על הנקניק, מוודא שהוא חופשי וללא קשרים ומרים אותו כך שהמשקולת נשארת בידך.
לא מצאתי תמונה מספיק טובה.
אם לא הבנת משהו אחר, פרט מה.
לצפיה ב-'למה לא לקשור לספול?'
למה לא לקשור לספול?
20/06/2017 | 19:45
4
11
לנקניק סימון יש עוד יתרונות חוץ מסימון בזמו חניית הבטיחות.
אם הייתה בעיה, יש סירות, ועוד...
ככל שאתה יותר רדוד, ככה יותר "קשה" להרים אותו בצורה טובה.

נקניק פשוט לא אמור להחזיק אותך במים, בשביל זה יש מצנח הרמה, וגם אותו הייתי קושר לגלגלת.
לצפיה ב-'זה מה שיש לי ובלי מספיק ניסיון זה מציק'
זה מה שיש לי ובלי מספיק ניסיון זה מציק
21/06/2017 | 21:11
3
11
לדייב מאסטר שצלל איתנו היה החיבור שתיארתי וזה היה הרבה יותר נוח.
הבהרה - החיבור האמור לא נועד להחזיק אותך במים. רק להיות יותר פשוט לתפעול.
לצפיה ב-'עדיין בעייתי'
עדיין בעייתי
22/06/2017 | 12:51
2
10
אם אתה קושר חוט באורך של 5 מטרים בדיוק, כשתרים את הנקניק, בגלל הרוח והזרם הנקניק לא יהיה בדיוק מעליך.
אם אתה רוצה לשמור על עומק של 5 מטרים, החוט חייב להיות ארוך יותר...
לצפיה ב-'אין עם זה בעיה מנסיון ספציפי במלדיבים '
אין עם זה בעיה מנסיון ספציפי במלדיבים
22/06/2017 | 20:44
1
3
עצירת בטיחות זה בין 3 ל6 מטרים
נומינלית 4.5 מטרים, מה שמשאיר חצי מטר להסחפות.
על זה יש טווח של מטר וחצי למעלה ומטר וחצי למטה
עכשיו, כמה אתה חושב שהרוח והזרם יסחפו נקניק וצולל שמחזיק אותו?
הרוח לא השפיעה בכלל והזרמים בחניית הבטיחות היו מאד דומים לאלה שעל פני המים.
הנקניק נשאר מעלינו ללא תזוזה.
אין ספק שספול עדיף. לי יש 40 מטרים - ההסמכה שלי.
אבל צריך לדעת לתפעל את זה. זה לא פשוט. בטח לא למישהו שעשה את זה פעם אחת.
למען הגילוי הנאות - גם אני לא הרמתי נקניק מספיק פעמים ויש לי עוד מה להשתפר.
אז מה עדיף?
עדיף חיבור שלא מכסה אותך מהקרקע בכל צלילה אלא רק בעצירת בטיחות, אבל שיצליחו להשתמש בו.
לצפיה ב-'תמיד כדאי ללמוד'
תמיד כדאי ללמוד
22/06/2017 | 22:00
3
להרים נקניק (כמה שיותר קטן יותר טוב בשביל סימון בלבד) זה אחד הדברים הקלים, לכל אחד כדאי ללמוד את זה.
הרוח משפיעה רק אם יש גלים לא קטנים.
לצפיה ב-'אילת צלילות '
אילת צלילות
10/06/2017 | 08:34
64
יוצא מהמרכז ליומים בין ה 14.6  16.6 ( יום רביעי חמישי או חמישי שישי ) מחפש באדי

לצפיה ב-'ירדן - מתארגנת קבוצה לצלילות במפרץ עקבה וטרקים בקניוני מואב'
ירדן - מתארגנת קבוצה לצלילות במפרץ עקבה וטרקים בקניוני מואב
08/06/2017 | 17:20
1
60
1
מתארגנת קבוצה לטיול של 6 ימים בירדן, 3 ימים ראשונים טרק בנחל חאסה (נחל זרד), נחל חודירה ופטרה ו-3 ימים צלילות מספינה הכוללים 8- צלילות יום ו-2 צלילות לילה.
יש תוכנית מסודרת לטיול כולו.  שיצא ב-18 לחודש זה.
מי שרוצה להצטרף מוזמן לפנות לדב בטלפון 0502358345
לצפיה ב-'דחיית מועדים'
דחיית מועדים
12/06/2017 | 11:54
32
לצערי הרב אנו נאלצים לדחות את מועד יציאת הקבוצה, מועד חדש יפורסם בהמשך מי שרוצה לקבל פרטים מוזמן לפנות
לצפיה ב-'מחפש באדי לחמישי שישי באילת. '
מחפש באדי לחמישי שישי באילת.
07/06/2017 | 23:36
52
מחפש באדי לחמשוש.
נמצא כרגע באילת, ומתחיל לצלול על הבוקר.
נמצא במנטה.
050-5480584
אפשר להתקשר או להשאיר הודעה.
יש לי dive master.
איל
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:47
8

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'פעילות מועדונים'
פעילות מועדונים
07/06/2017 | 12:36
1
29
לצפיה ב-'* * * טיולים חדשים, ניוזלטר חודש יוני * * *'
* * * טיולים חדשים, ניוזלטר חודש יוני * * *
07/06/2017 | 12:38
45
מירדן השכנה לאינדונזיה הרחוקה, הטיולים של צלילה גיאוגרפית מסביב לעולם, מתחת למים.
לפרטים: amirgur@geotours.com | 03-5639040
וכמובן פירוט בקישור המצורף:
http://www.geotours.co.il/newsletter/diving_june_2017/

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס
חברת
חברת "קראפן"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה