לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2704527,045 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום - אמנות הצילום

אנו מעודדים כל חובב צילום להעלות את עבודותיו ולתת את דעתו על תמונות של גולשים, כל עוד הביקורת היא עניינית ומועברת באופן לא אישי או מעליב.   אם הינכם מעוניינים להעשיר את הידע הצילומי, במאמרי הפורום תוכלו למצוא המון מידע שימושי ושיעורי צילום מאנשי מקצוע וחובבי צילום מנוסים.
אנו ממליצים לצרף מידע טכני לכל תמונה שמועלת לפורום (דגם המצלמה, מספר צמצם, זום ומהירות תריס)

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום - אמנות הצילום

אנו מעודדים כל חובב צילום להעלות את עבודותיו ולתת את דעתו על תמונות של גולשים, כל עוד הביקורת היא עניינית ומועברת באופן לא אישי או מעליב.   אם הינכם מעוניינים להעשיר את הידע הצילומי, במאמרי הפורום תוכלו למצוא המון מידע שימושי ושיעורי צילום מאנשי מקצוע וחובבי צילום מנוסים.
אנו ממליצים לצרף מידע טכני לכל תמונה שמועלת לפורום (דגם המצלמה, מספר צמצם, זום ומהירות תריס)

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלים לגולש בפורום
השימוש בתמונות מותנה ברשות הצלמים ויש עליהן זכויות יוצרים.כל העתקה או שימוש שלא ברשות יש בה הפרת זכויות יוצרים
לפורום מעלים עד 3 תמונות לצלם,באותו השרשור,לאותו היום.כל צלם פותח שרשור תמונות משל עצמו.לא משרשרים לאחרים. הודעות פירסומת ו\או בעלות אופי מסחרי תמחקנה מהפורום,על פי נהלי תפוז.לא תישלח הודעה
הודעות שאינן תמונות-בבקשה לשרשר לשרשור הכללי הנמצא בדף.הודעות נפרדות כאלו עלולות להימחק-לא תישלח הודעה.
המשך >>

לצפיה ב-'אתגר הרגשות '
אתגר הרגשות
12/11/2018 | 13:46
22
73
אני מזמין אתכם להעלות צילום אחד בלבד,
צילום שמסוגל להעביר רגש של המצולמים בו.

ישנם שלל רגשות שונים שאנו כבני אדם מסוגלים להעביר.
תהיו יצירתיים.

אין כאן שיפוט או ביקורת,
זו הזמנה בשביל להפעיל את היצירתיות שלכם,
את הצורך שלנו להבין נושאים מסויימים, ולחפש אותם.

במה זוכים אתם שואלים?
בירה על חשבוני, ואולי אפשרות להכיר אותי.

איך זוכים אתם שואלים?
מי שמעלה את הצילום ויזכה להכי הרבה צפיות על הצילום,
(כמות הצפייה נראית כסמל של עין והכמות רשומה)
ויצליח לעורר דיון מסקרן על הצילום (לא חובה), זה יהיה הזוכה.

האתגר ייסגר ביום רביעי בשעה 10:00 בבוקר.

לצפיה ב-'רעיון נהדר... '
רעיון נהדר...
12/11/2018 | 15:04
2
32
ותמונה גם
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
12/11/2018 | 15:22
13
לצפיה ב-'שמח שאהבת את הרעיון'
שמח שאהבת את הרעיון
12/11/2018 | 19:54
22
היה לי חשש קל שאולי המנהלים לא יאהבו את היוזמה.
כי זה כזה מתנגש באתגר, הנוכחי.
אבל אז הבנתי שזה לא באמת, וזה בשביל הכיף,
וכי אני לא מפרסם כלום, לא את עצמי ולא את האחרים.

לדעתי גם, הפורום הזה צריך להזניק מבחינה חברתית,
וכיפית...

ואני, באופן אישי, נגד העניין הביקורות על אמנות,
כשהיא אינה אובייקטיבית ושולטת על הטעם האישי של המבקר.
ואולי, זה מה שיגרום לאנשים להנות יותר,
לצלם יותר,
לפרסם הרבה יותר את העבודות שלהם.
לצפיה ב-'מרוצה'
מרוצה
12/11/2018 | 15:15
2
73
בציבור החרדי נהוג שבמסיבת האירוסין מביא אב הכלה לחתנו לעתיד שעון
התמונה ממחישה את שביעות רצונו וגאוותו של החתן מהשעון החדש
לצפיה ב-'זה רולקס? '
זה רולקס?
12/11/2018 | 19:43
24
צילום טוב.
לצפיה ב-'כל כך מוזר לראות אנשים מתלהבים משעון יד רגיל'
כל כך מוזר לראות אנשים מתלהבים משעון יד רגיל
14/11/2018 | 03:40
15
כזה שמראה את השעה... יפה
לצפיה ב-'לא נמצאת בארץ ולא שותה בירה - סתם בשביל הכיף.'
לא נמצאת בארץ ולא שותה בירה - סתם בשביל הכיף.
12/11/2018 | 20:03
4
51
לצפיה ב-'בשביל הכיף, זו תמונה כיפית'
בשביל הכיף, זו תמונה כיפית
12/11/2018 | 20:14
2
30
מה הם ראו שהם כל כך שמחים?

לצפיה ב-'בחיי שאני כבר לא זוכרת מה זה היה ספציפית.'
בחיי שאני כבר לא זוכרת מה זה היה ספציפית.
12/11/2018 | 20:17
1
31
כל הטיול הזה היה מלא ברגעים כאלה.
לצפיה ב-'כן די מובן.'
כן די מובן.
12/11/2018 | 20:22
17
לצפיה ב-'חמוד מאוד'
חמוד מאוד
14/11/2018 | 03:50
7
לצפיה ב-'השמח בחלקו'
השמח בחלקו
13/11/2018 | 12:44
3
18
לצפיה ב-'הי, הצילום לא עלה'
הי, הצילום לא עלה
14/11/2018 | 03:43
2
7
לצפיה ב-'צילום לא עולה'
צילום לא עולה
14/11/2018 | 15:21
1
8
ניסיתי מספר פעמים הצילום לא עולה גם בגודל 350 K
לצפיה ב-'מוזר, נסה כהודעה חדשה נפרדת ואני יצרף לפה'
מוזר, נסה כהודעה חדשה נפרדת ואני יצרף לפה
14/11/2018 | 16:01
7
אם לא פועל נסה לצאת ולהכנס לתפוז
אולי זה יעזור  
לצפיה ב-'עופרי במול אוף ברלין'
עופרי במול אוף ברלין
13/11/2018 | 20:00
1
26
לצפיה ב-'חמודה, חיוך למצלמה זה לא כזה רגש אבל נוותר לך '
חמודה, חיוך למצלמה זה לא כזה רגש אבל נוותר לך
14/11/2018 | 03:48
12
מה התירוץ שלך לכך שהתמונה לא חדה?
אצלי אני יודע, זה הועבר לתפוז ומתפוז לנייד ועכשיו שוב מהנייד לתפוז, אז פעמיים תפוז החריב אותו.  אין מה לעשות. לא מוצא את ההארדיסק  
לצפיה ב-''
13/11/2018 | 22:59
1
28
לצפיה ב-'צילום יפה אבל לא בטוח שהכוונה הייתה לרגש כזה'
צילום יפה אבל לא בטוח שהכוונה הייתה לרגש כזה
14/11/2018 | 03:35
6
לצפיה ב-''
14/11/2018 | 02:27
2
34

לצפיה ב-'אגב זה צולם באיטליה. שימו לב לצבעים השולטים ...'
אגב זה צולם באיטליה. שימו לב לצבעים השולטים ...
14/11/2018 | 12:33
3
לצפיה ב-'רחמים עליו, מסכן. תמונה מוצלחת.'
רחמים עליו, מסכן. תמונה מוצלחת.
14/11/2018 | 22:05
4
לצפיה ב-'השקיעה של אתמול (מהטלפון)'
השקיעה של אתמול (מהטלפון)
12/11/2018 | 04:36
4
36

לצפיה ב-'2…......'
2…......
12/11/2018 | 04:39
1
29

לצפיה ב-'אהבתי את גוני השמיים החיים פה.'
אהבתי את גוני השמיים החיים פה.
12/11/2018 | 20:09
3
לצפיה ב-'3........... זו מלפני כמה ימים '
3........... זו מלפני כמה ימים
12/11/2018 | 15:01
24

לצפיה ב-'יפה מאוד'
יפה מאוד
12/11/2018 | 20:06
15
הצילום בנוי היטב עם קומפוזיציה טובה והצבעים מאוד נעימים לעין
לצפיה ב-'האתגר השבועי'
האתגר השבועי
07/11/2018 | 15:35
9
120
יואו יואו!
סליחה על האיחור המטורף!
ותודה על הבחירה למקום הראשון. (פעם ראשונה)
לאחר הבחירות הכל כך מפלגות ומחלקות אני רוצה
שהאתגר השבועי יעסוק בחבירות
אבל אל תביאו תמונה שלכם עם חבר אלא
תמונה שממחישה אהבת חברים או עזרה לזולת או פיוס ושלום
והלוואי שהשלום, הקבלה, וההבנה ההדדית ישכנו בארצנו.

לצפיה ב-'N e V e R_L e T_M e_G o'
N e V e R_L e T_M e_G o
08/11/2018 | 01:42
62
לצפיה ב-'ניצול שואה מודה לנשיא הפיליפינים'
ניצול שואה מודה לנשיא הפיליפינים
09/11/2018 | 20:22
43
ניצול שקיבל ויזה מהפיליפינים במלחמת העולם מברך את דוטרטה בטקס באנדרטת חסידי אומות עולם בראשון לציון.

לצפיה ב-'מסיבת רחוב בתל אביב'
מסיבת רחוב בתל אביב
09/11/2018 | 21:20
45
לצפיה ב-'לדעתי אפשר להריץ את האתגר לעוד שבוע, ואנעץ שוב בסופ"ש הבא'
לדעתי אפשר להריץ את האתגר לעוד שבוע, ואנעץ שוב בסופ"ש הבא
10/11/2018 | 22:46
28
כי הנושא נראה לי טוב, כנראה הבעיה שלא היה מספיק זמן
לצפיה ב-'חברות'
חברות
12/11/2018 | 19:26
24
לצפיה ב-'אהבה לזולת'
אהבה לזולת
12/11/2018 | 19:40
26
לצפיה ב-''
13/11/2018 | 23:02
13
לצפיה ב-'חברות'
חברות
14/11/2018 | 02:13
17

לצפיה ב-'חברים'
חברים
14/11/2018 | 02:32
16

לצפיה ב-'עריכת תמונה'
עריכת תמונה
07/11/2018 | 03:27
14
132
בדרך כלל אינני עורך תמונות לאחר הצילום, אבל החלטתי לנסות עם התמונה המצורפת שאני מאוד אוהב. מה דעתכם על העריכה? הייתם עורכים אותה אחרת?
אופציה נוספת ששיחקתי איתה הייתה חיתוך צמוד יותר מלמעלה ולמטה שנותן יותר תחושה של רדיפה, אבל אז אני מאבד את הפסים ברקע ונראה לי שזה חבל.
לצפיה ב-'התמונה המקורית'
התמונה המקורית
07/11/2018 | 03:28
4
86
לצפיה ב-'התמונה טובה, אבל העריכה לא מוצלחת'
התמונה טובה, אבל העריכה לא מוצלחת
07/11/2018 | 21:11
2
32
התמונה נראת לא רע, הייתי אולי מנסה זויות אחרות ומנסה להוציא יותר חדות בזמן הצילום.
העריכה מעט מוגזמת לטעמי ולא תורמת לצילום
לצפיה ב-'תודה, איך היית משפר את העריכה? כאמור, אין לי הרבה ניסיון בזה'
תודה, איך היית משפר את העריכה? כאמור, אין לי הרבה ניסיון בזה
08/11/2018 | 12:04
1
11
לצפיה ב-'נסיון מהיר לעריכה'
נסיון מהיר לעריכה
08/11/2018 | 21:28
29
לצפיה ב-'יש משהו בעריכה (אולי הרוויה) שגרם לבלבול עם הצמחיה'
יש משהו בעריכה (אולי הרוויה) שגרם לבלבול עם הצמחיה
08/11/2018 | 13:10
16
בין החומים של העופות לחומים של הצמחים.
בתמונה המקורית זה לא קיים.
לא פוסל צורך בעריכה או אפשרות שהתמונה תשתפר - אבל יש לקחת בחשבון את האיזון העדין בין הרקע לעופות.
לצפיה ב-'לא מרגיש את תחושת הרדיפה'
לא מרגיש את תחושת הרדיפה
07/11/2018 | 08:03
6
51
שציינת - לפחות לא חשבתי על זה לפני שקראתי את הטקסט, אבל התמונה בהחלט הרגישה לי קודרת משום מה.

לפיכך הירוק (ובמיוחד הירוק הערוך) מאוד הפריעו לי לעין, ולכן גרסת העריכה שלי היא יותר סתווית, לטעמי היא גם מדגישה את העופות ולא גונבת מהן את ההצגה.

תודה על האתגר, ואם אפשר להבא לאפשר להוריד קובץ RAW כי אז יש יותר אופציות לעריכה.
לצפיה ב-'מצלם במצלמת סופר זום, אז אין RAW'
מצלם במצלמת סופר זום, אז אין RAW
07/11/2018 | 11:54
5
25
(כמובן שיש גרסה יותר גדולה לתמונה, הקטנתי כדי שלא יקח שנתיים להעלות לתפוז)
כרגע אני מצלם ב-Canon  SX260HS מכיוון שהיא קטנה וקלה ולא צריך לחשוב פעמיים לפני שסוחבים אותה לטרק. חשבתי להחליף אותה במירורלס, אבל הגעתי למסקנה שהעדשות עדיין גדולות וכבדות מידי כך שלפחות בשבילי עדיין לא שווה להחליף. יוצא לי להשתמש המון בזום גדול לצילום בעלי חיים, כולל בתמונה המצורפת (במקרה הזה 523mm בהמרה לחיישן פול פריים) וזה לא היה מתאפשר עם עדשה סבירה של מירורלס בלי לשבור את הכספת ואת הגב.
כל זה בתקווה ישתנה אם יום אחד יצאו עדשות שעשויות ממטא חומרים.
לצפיה ב-'מה עם הדגם החדש של הסוני הקטנה RX100 ?'
מה עם הדגם החדש של הסוני הקטנה RX100 ?
07/11/2018 | 14:25
3
12
לצפיה ב-'מה איתה? מצלמה שונה לגמרי'
מה איתה? מצלמה שונה לגמרי
07/11/2018 | 19:45
2
27
אמנם קטנה וקלה עם חיישן 1", אבל זום פצפון ביחס לנוכחית (מקסימום 100mm בניגוד למעל 500mm של הנוכחית) עם עדשה לא מתחלפת.
לצפיה ב-' 24-200mm'
24-200mm
07/11/2018 | 20:04
1
15
לצפיה ב-'צודק, הסתכלתי על הגרסה הלא נכונה'
צודק, הסתכלתי על הגרסה הלא נכונה
08/11/2018 | 00:29
12
אם כך זה צעד בכיוון הנכון
לצפיה ב-' ה-SX260 נדירה באיכותה בין הקומפקטיות'
ה-SX260 נדירה באיכותה בין הקומפקטיות
07/11/2018 | 15:43
15
לצפיה ב-'הירוק נראה לי יותר מדי לא טבעי'
הירוק נראה לי יותר מדי לא טבעי
09/11/2018 | 17:53
1
24
הפסים בדשא מוסיפים המון אסטטיקה טוב שלא קיצצת אותם וגם מסכים עם החיתוך של החלק התחתון, מבחינת כללי קומפוזיציה בסיסיים לשים דמות שמביטה ונעה לכיוון מסויים ולא להשאיר שם space זה לא מומלץ וזה כאן קצת יוצר לי תחושה לחוצה
ועם כל זה התמונה יפה, נחמד גם העריכה של יערעד ששינה לגמרי את גוון הנוף

כך כל מה שאני אומר בערבון מוגבל כי אני רק צלם חובב מתחיל זה שאני מנהל זה רק מבחינה טכנית
לצפיה ב-'קח '
קח
09/11/2018 | 17:55
14
לצפיה ב-'1967 '
1967
06/11/2018 | 23:23
7
91
לצפיה ב-'למה 67?'
למה 67?
07/11/2018 | 09:35
3
43
ממש אוהב את המבט המהורהר הזה מקרוב והשימוש בריבוע ממש מתאים וגורם לי לתהות למה אני אף פעם לא מנסה אותו, אתה משתמש בו הרבה?  תמיד קצת מרתיע אותי לקמפז ריבוע אבל אולי אני ינסה צילמת כך מראש או החלטת לחתוך לאחר מכן?
לצפיה ב-'אך ורק בפורמט הריבועי.'
אך ורק בפורמט הריבועי.
07/11/2018 | 10:38
2
48

הפורמט הריבוע מאוד מגביל אותך, במיחנת מבנה, ואני אוהב את זה מאוד.
כבר המון שנים שאני רואה אך ורק ריבועים,
למרות שהפורמט הרחב הוא הראייה האמיתית של האדם,
אני מעדיף את הצילומים שלי ריבועים.
אני חותך את זה לריבוע, אבל אני צופה את החיתוך מראש.
זה לחשוב אמצע כל הזמן, זה להבין לעומק מה באמת נכנס לתוך הצילום.
זה אומר, שכל צילום וצילום לוקח זמן לייצר אותו,
גם מבחינת מבנה, העמדה, בימוי,
כי אני מאוד מדוייק, ועם הזמן לומדים לראות ריבועים.
זה משהו שדורש רצון לזה, ולגבש את זה.
67, המרתון בבוסטון. האישה שהחליטה לרוץ. בדרך, גברים ניסו לחבל לה,
לעצור אותה כדי שלא תרוץ. כי שום אישה לא תרוץ.
אלה היו הזמנים, וזה המבט שלה.

לצפיה ב-'מרתק'
מרתק
07/11/2018 | 14:18
1
31
גם ההסבר וגם הצילום
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
08/11/2018 | 10:01
6
לצפיה ב-'ומזל טוב'
ומזל טוב
10/11/2018 | 09:19
6
לצפיה ב-'טובב'
טובב
10/11/2018 | 21:57
1
19
אך בטוח לא מחמיא לאשה המצולמת
לצפיה ב-'אין פילטר, כשמדובר במציאות.'
אין פילטר, כשמדובר במציאות.
11/11/2018 | 01:09
7
לצפיה ב-'צילום מים זורמים - מדריך מצולם'
צילום מים זורמים - מדריך מצולם
05/11/2018 | 23:43
3
173
העלאתי את הוידאו הזה לפני כמה שנים, אבל מכיוון שעבר הרבה זמן מאז, אני מעלה את הוידאו מחדש.
אני אנסה לצלם עוד סרטונים כאלו בהמשך, אם יש לכם רעיונות לנושאים שכדאי לצלם, אשמח אם תכתבו בתגובה.

החלטתי לצאת לשטח והפעם להעביר שיעור דרך מצלמת וידאו במקום בכתב (אני משתדג עם הטכנולוגיה   )
מכיוון שאני לא טיפוס שחובב חצובות, בעיקר בגלל הנוחות כשאני מטייל עם חברים, החלטתי ללמד כיצד לצלם מים זורמים בחשיפה ארוכה מבלי לסחוב חצובה
הטכניקה הזו לא תתאים לכל אחד ולכל מקום, לכן הפעילו את שיקול דעתכם כשאתם רוצים לצלם בחשיפות ארוכות.
מקווה שתהנו מסרטון הוידאו
(התמונות בסרטון לא עברו עריכה דיגיטלית)

ביקורות ותגובות יתקבלו בברכה (קחו בחשבון שאני לא רגיל להיות מול המצלמה)

לינק ישיר לסרטון: http://youtu.be/h5vk6uOtyEA
לצפיה ב-'אגב, יש כתוביות בעברית אם אתם לא מצליחים לשמוע מספיק טוב'
אגב, יש כתוביות בעברית אם אתם לא מצליחים לשמוע מספיק טוב
05/11/2018 | 23:55
27
תלחצו על הCC בשביל לקבל את הכתוביות
לצפיה ב-'מעולה! כל הכבוד על היוזמה '
מעולה! כל הכבוד על היוזמה
06/11/2018 | 14:22
28
בהחלט משדרג את הפורום

נדמה לי שיש כרגע באגים שלא מאפשרים לכתוב לחלק מהגולשים (דרך הטלפון ניסיתי אתמול והיום וקיבלתי הודעה שההודעה ממתינה לאישור, עכשיו אני מנסה דרך המחשב)

נסיון שני לאחר יציאה וכניסה
לצפיה ב-'תודה!!! זו מטרה נהדרת לפורום הזה. להדריך וללמד את הפחות '
תודה!!! זו מטרה נהדרת לפורום הזה. להדריך וללמד את הפחות
09/11/2018 | 12:18
19
מומחים ולשפר על ידי כך את יכולתם.
השימוש בידע של המבינים יותר הוא יתן חיים מעניינים לפורום ומומלץ, לדעתי, לפתח הכיוון הזה.
תודה לרן על הסרטון המנאלף.
לצפיה ב-' שרשור שאלות כלליות ונושאים הקשורים לצילום'
שרשור שאלות כלליות ונושאים הקשורים לצילום
04/11/2018 | 19:30
51
20
הודעות ללא תמונות, הפניות שונות, בירורים ושאר ירקות... בבקשה לכאן

המשך>>
הודעות ללא תמונות, הפניות שונות, בירורים ושאר ירקות... בבקשה לכאן

לצפיה ב-'M A N'
M A N
05/11/2018 | 00:00
6
104

......

He was a shy boy, but he grew to be a strong and confident man

......
לצפיה ב-'מדוע העוקם?'
מדוע העוקם?
05/11/2018 | 01:31
1
52
התקשתי למצוא לו צידוק פה

מעבר לזה ממש אהבתי, ואני לא כזה אוהב צילום מבויים, לטעמי די מושלם אפילו, מראה של ציור שהכל בו מתוכנן בקפידה, אולי חוץ מזה שהדוגמן נראה יותר מדי נקי ומסודר לעומת הסביבה, התאורה והגוון ממש לטעמי, קומפוזיציה מורכבת ומוצלחת, למעט העקמימות שאשמח לשמוע מה יש לך לומר עליה

לצפיה ב-' תודה רבה.'
תודה רבה.
05/11/2018 | 09:52
40
לפעמים אני מאוכזב מהדרך הישרה של איך שכל דבר בנוי.
אני רוצה לזעזע ולחצות את גבול המחשבה. אבל לא בהגזמה.

אפשר לקרוא לזה סוריאליזם.

לצפיה ב-'אהבתי מאוד'
אהבתי מאוד
05/11/2018 | 19:25
1
30
מלבד הקומפוזיציה והבימוי, מאוד אהבתי את העריכה, רואים שעבדת לא מעט זמן להוציא את התוצאה הזו, הפריים המרובע עובד נהדר גם כן.
מאוד אמנותי ויצירתי.
הדבר היחיד שקצת נראה מטריד הם העיניים של הבחור שנראים כאילו הוא רצח משהו בשירותים דקה לפני, הייתי עורך את העיניים, ומסיט אותם מלהסתכל ישירות לתוך המצלמה, במקום, אולי להסתכל קדימה בקו ישר עם האף.
לצפיה ב-'מוסיף למסתוריות.'
מוסיף למסתוריות.
06/11/2018 | 01:51
24
כיוונתי את המבט, העיניים,
ההבעה, עם המבנה הלא שגרתי,
שמוסיף עוד הרבה רבדים לצופה.

אכן, עבדתי לא מעט זמן על הפריים,
אבל בעיקר בצילום והעשייה,
העריכה, זה שטויות. אני לא אוהב לערוך בכלל.
אין לי סבלנות לזה
לצפיה ב-'אפל ומיוחד. מבט מפחיד. חסרה לו רק סכין ביד.'
אפל ומיוחד. מבט מפחיד. חסרה לו רק סכין ביד.
06/11/2018 | 20:48
1
11
לצפיה ב-'חח תודה. זו בהחלט מחמאה בשבילי.'
חח תודה. זו בהחלט מחמאה בשבילי.
06/11/2018 | 23:11
7
לצפיה ב-'שקיעה פסטורלית בקליפורניה'
שקיעה פסטורלית בקליפורניה
04/11/2018 | 19:49
2
90
אשמח לתגובות
Canon 5D MK III
70mm 1/125 f6.3 ISO 100
לצפיה ב-'מאוד רומנטי'
מאוד רומנטי
04/11/2018 | 23:54
25
יש כאן הכל. חושך ואור.
אפלה ואופטימיות.
קימפוז, מאוד נכון.

לא הייתי משנה כלום,
אבל אם הייתי מצלם אותה,
בטוח הייתי הורס את זה.
לצפיה ב-'בחיי שכשאני מסתכלת על התמונה הזאת, השמש מסנוורת אותי'
בחיי שכשאני מסתכלת על התמונה הזאת, השמש מסנוורת אותי
05/11/2018 | 05:06
36
כאילו אני מסתכלת עליה ישירות ולא דרך צילום. לא זכור לי שאי פעם תמונה גרמה לי לתחושה כזו. יפה.
לצפיה ב-'i N S i D e a N T o N i o'
i N S i D e a N T o N i o
03/11/2018 | 10:06
17
103

מה הולך פה?

וצילומים שלי לשם ההתחלה,
מי שזוכרים אותי,
יודעים, שאין צורך בביקורת,
אלא בדו שיח על הצילום.

אני לא מתנשא, אני פשוט לא יודע לקבל ביקורת.
תודה רבה.
לצפיה ב-'היי'
היי
03/11/2018 | 12:19
2
46
חזרת עם הכישרון, אותו כשרון של עצבות/אפלוליות/סקרנות להבין מה קורה בצילומים.
אוהב את הסטייל הזה.
לצפיה ב-'תודה דודי.'
תודה דודי.
03/11/2018 | 12:28
1
57
לצפיה ב-'גם את הסטייל הזה!'
גם את הסטייל הזה!
10/11/2018 | 08:30
7
ספציפית לא מכיר אבל את איי סי די סי מכיר ועוד איך.
תודה על הלינק
לצפיה ב-'גם אני אוהב אבל גם לך אומר שעדיף להעלות תמונה תמונה'
גם אני אוהב אבל גם לך אומר שעדיף להעלות תמונה תמונה
03/11/2018 | 16:05
11
38
בהודעות נפרדות, גם למען גודל ואיכות וגם לאפשר התייחסות פרטנית לכל תמונה.

בכל מקרה, צילומי איכות כרגיל, לפחות אחת כבר יצא לי לראות בעבר
לצפיה ב-'אפשר ללחוץ על הצילומים ואז זה נפתח בעמוד שלם'
אפשר ללחוץ על הצילומים ואז זה נפתח בעמוד שלם
04/11/2018 | 10:53
10
32
מאוד נוח להסתכל כך על הצילומים. לפחות בשבילי.

למי שיש סבלנות, זה מקל מאוד דווקא.

כיף לשמוע על האיכות. תודה.

אני פחות בעד ביקורת על הצילומים שלי,
איני מעוניין לשמוע כיצד אנשים אחרים היו מצלמים את הצילומים. 
זה פחות רלוונטי בשבילי.

לכן עניין העלאת הצילומים בפורמט חופר, בעיניי זה חופר להעלות בצורה כזו,
לכן נוח לי מאוד להעלות את הצילומים בהודעה אחת.

לצפיה ב-'הבעיה שאם לא נותנים תגובה ספציפית לתמונה'
הבעיה שאם לא נותנים תגובה ספציפית לתמונה
04/11/2018 | 11:15
1
29
יותר קשה ללמוד מזה (מבחינתי זו אחת המטרות הראשיות של הפורום) 
אבל צודק בקשר לזה שאפשר לפתוח כל תמונה בחלון חדש באיכות גבוהה
ואם ככה נוח לך אז גם טוב. 

אישית נהנה מהתמונות שלך, חושב שאתה מוסיף לפה ערך אמנותי גבוה
לצפיה ב-'תודה. משמח מאוד לקרוא.'
תודה. משמח מאוד לקרוא.
04/11/2018 | 23:42
15
לצפיה ב-'אז במה אתה כן מעוניין? לאיזה סוג תגובות אתה מצפה?'
אז במה אתה כן מעוניין? לאיזה סוג תגובות אתה מצפה?
04/11/2018 | 18:53
7
14
לצפיה ב-'אני מצפה לביקורות יומרניות'
אני מצפה לביקורות יומרניות
04/11/2018 | 23:47
6
41
כאלה שיבקרו באמצעות הטעם האישי שלהם,
ואני ממש לא מעוניין להקשיב לטעם האישי של גוף זרה לי,
כי הם זה לא אני. ואני זה לא הם.

אני לא מעוניין בשום דבר.
אפשר לחשוב מה קורה, ולמה זה קורה,
אבל לחפש את השליליות באמצעות ביקורת,
היא לא מה שאני מחפש
מיותר בעיניי.
לצפיה ב-'ביקורת היא לא בהכרח שלילית.'
ביקורת היא לא בהכרח שלילית.
06/11/2018 | 10:18
5
19
ובטח ובטח שלא מתוך כוונה דווקא להגיד משהו שלילי בכל מחיר. והיא גם יכולה להיות ממש חיובית.
לא שלי אישית יש בעיה לא להתבטא בנוגע התמונות שלך, אך כעקרון אני חושבת שמי שמפרסם תמונות בפורום הזה, לא מן הנמנע שייתקל בביקורת, חיובית או שלילית או מעורבת, פה ושם. בסופו של דבר, זו אחת ממטרותיו העיקריות המוצהרות של הפורום.
לצפיה ב-'מי שמפרסם כאן, יש לו את האפשרות לבקש שלא לבקר'
מי שמפרסם כאן, יש לו את האפשרות לבקש שלא לבקר
06/11/2018 | 10:38
4
28
אין לי מושג מה מטרת הפורום.
אני רק יודע שאפשר לפרסם פה תמונות, צילומים שלי,
לתת איזה פידבק, או לייצר דיון מעניין.

אני לא אוהב אנשים באופן אישי שמנסים לדחוף ביקורת לכל מקום.
לפעמים להסתכל על צילום זה מספיק.
אני לא מחפש צומי, תשומת לב, אין לי את הרעב לחפש ולהתגעגע לתגובות,
אפשר גם שלא להגיב. אפשר ואפילו מומלץ לא לבקר את הצילומים שלי.
למה? כי למדתי במשך שנים, 
לא יודעים לכתוב ביקורת,
לפחות כזו שאני יכול להקשיב לה, לקרוא אותה,
להבין אותה, ללמוד ממנה.

אז אפשר שלא לבקר את הצילומים שלי,
ביקשתי יפה.
לצפיה ב-'כאמור, אני הבנתי מה ביקשת, ולי זה לא מפריע להימנע מלהגיב'
כאמור, אני הבנתי מה ביקשת, ולי זה לא מפריע להימנע מלהגיב
06/11/2018 | 11:09
3
19
על התמונות שלך. אבל זו רק אני. בראש הפורום מוצהרות בפירוש מטרות הפורום: "אנו מעודדים כל חובב צילום להעלות את עבודותיו ולתת את דעתו על תמונות של גולשים". ופידבק זה בדיוק זה - ביקורת או הבעת דעה.
לצפיה ב-'תבקרי, תביעי את דעתך'
תבקרי, תביעי את דעתך
06/11/2018 | 23:15
2
24
רק אל תגידי לי איך לצלם
כי צילום בשבילי זה לא מקצוע,
זו אהבה מסוג אחר לחלוטין.
אני לא מתמחר את הצילומים שלי,
כי איני מסוגל לתת מחיר לאמנות.
זו אמנות, ובאמנות יש ואין חוקים.
אפשר לתת ביקורת,
אפשר גם לא לקבל אותה.

כתבתי, שאני לא יודע לקבל ביקורת,
מה צריך יותר מזה.
אני סתם נשמע כמו מתנשא,
וכמו פרופסור לצילום,
אחד שכבר ראה את הכל והתנסה בכל הסגנונות.
אז מה נותר, רק להנות מהצילומים שלי,
מי שלא נהנים, סבבה,
מי שכן,
גם סבבה.

כך או כך, זה לא משנה.

אני לא חובב צילום אגב,
בשבילי זה שונה מאוד.
לצפיה ב-'לא זכור לי שראיתי שמישהו אמר לך איך לצלם,'
לא זכור לי שראיתי שמישהו אמר לך איך לצלם,
07/11/2018 | 20:40
1
16
אבל אולי החמצתי משהו. 
בכל מקרה, אין לי שום כוונה לעשות לך את מה שאתה במפורש אמרת שלא נעים לך. יש פה מספיק צלמים אחרים שאפשר להגיב לעבודות שלהם, אין לי כל עניין לכתוב את דעתי בידיעה שהדעה הזאת לא רצויה ולא נעימה למי שהיא מיועדת לו.
לצפיה ב-'שמח שהגענו להבנה.'
שמח שהגענו להבנה.
08/11/2018 | 01:24
6
לצפיה ב-'הסט מאוד מעניין'
הסט מאוד מעניין
04/11/2018 | 18:50
1
29
יש משהו מאוד אפל ואולי אפילו מטריד בתמונות, הרגש של הבחורה מאוד מורגש עם השחור לבן הקונטרסטי, כאילו הוצאת את כל הרגשות החוצה באגרסיביות.
הרעיון הוא מאוד אמנותי ויצירתי ומזכיר תוצאות מחדר החושך, הדגשת הנושא תוך שימוש בהשחרה.
סה"כ אהבתי את הסט.
מסכים שעדיף להעלות את התמונות בנפרד ולא כגלריה
לצפיה ב-'אני חושב שגלריה עזרה להבין את השלם'
אני חושב שגלריה עזרה להבין את השלם
04/11/2018 | 23:50
35
כי בניפרד הסט הזה לא עובד,
אפילו שכל צילום הוא שונה ואחר באותה מידה,
ואם מתמקדים לומדים גם שהמשותף בהם, שהן טובות,
אבל זה לא מספיק. הטכניקה היא לא העיקר, אלא מה שיש בפנים.
ולכן מה שחשוב זה המסר, והאם הוא עובד?
בעיניי כן, לפי האחרים, כנראה שאני עושה משהו נכון.
לצפיה ב-'לאחר-שקיעה מאתמול'
לאחר-שקיעה מאתמול
04/11/2018 | 12:37
6
80
שיחקתי עם זה קצת מעניין מה תחשבו על החיתוך

לצפיה ב-'המקורי'
המקורי
04/11/2018 | 13:33
45

לצפיה ב-'אוהבת!!!!'
אוהבת!!!!
04/11/2018 | 14:21
21
אוהבת את הצבעים ואת החיתוך 

אני גם אוהבת את זה שהתמונה מאורכת, נותן לתמונה עוד מיימד מענין. האמת שבזמנו רציתי לשים פה נושא לדיון בהקשר של חיתוך תמונה בגודל או צורה שונים מהסטנדרט
לצפיה ב-'גם אני אהבתי את החיתוך'
גם אני אהבתי את החיתוך
04/11/2018 | 18:43
1
12
אבל הייתי חותך אפילו יותר בשביל לא ליצור תמונה כה מאורכת
הייתי חותך פיסה משני הצדדים ומוציא את העצים הרחבים מחוץ למסגרת
העריכה היא לעניין והצבעים נעימים לעין
לצפיה ב-'אכן. אתה צודק לגבי החיתוך. צילום נאה.'
אכן. אתה צודק לגבי החיתוך. צילום נאה.
04/11/2018 | 19:06
7
לצפיה ב-'אהבתי את העיבוד, צבעים יפים.'
אהבתי את העיבוד, צבעים יפים.
04/11/2018 | 18:50
8
לצפיה ב-'תודה לכל התגובות. שמחתי שאהבתם. '
תודה לכל התגובות. שמחתי שאהבתם.
04/11/2018 | 21:23
17
לגבי חיתוך הצצדים חשבתי על זה אבל יש משהו בתיחום הטבעי שיוצרים העצים העבים בקצוות שנותן לי איזה תחושה טובה ...סוג של מסגור טבעי
לצפיה ב-'אתגר השבוע - מעגלים'
אתגר השבוע - מעגלים
28/10/2018 | 13:15
37
108
שלום לכולם, שמי דניאל ואתגר השבוע היא הצורה: מעגל. בהצלחה!
לצפיה ב-'אוקיי חברים, האתגר הוחזר לכאן '
אוקיי חברים, האתגר הוחזר לכאן
28/10/2018 | 14:41
3
51
לצפיה ב-'מעגלי עצים...'
מעגלי עצים...
02/11/2018 | 14:02
2
59
לצפיה ב-'מקום שני!'
מקום שני!
04/11/2018 | 19:44
18
אהבתי מאד את הטקסטורה והצבעים, נותן תחושה של חום, כמו בקתה מעץ.
לצפיה ב-'מקסים!!!!'
מקסים!!!!
04/11/2018 | 20:10
15
אוהבת את הצבע והחום שעובר מהתמונה
לצפיה ב-'חצי מעגל הולך?'
חצי מעגל הולך?
29/10/2018 | 14:00
1
65
לצפיה ב-'עוד כמה'
עוד כמה
29/10/2018 | 14:04
65
לצפיה ב-'מעגלים והשתקפות דרכם, במתקן השעשועים.'
מעגלים והשתקפות דרכם, במתקן השעשועים.
30/10/2018 | 12:57
57
לצפיה ב-'מעגלי צבע'
מעגלי צבע
30/10/2018 | 13:12
57
לצפיה ב-'עיגולים של אמונה'
עיגולים של אמונה
01/11/2018 | 15:36
3
85
לצפיה ב-'מקום ראשון!'
מקום ראשון!
04/11/2018 | 19:46
23
תמונה מיוחדת, מקורית, קומפוזיציה טובה וגם מתאימה ממש לאתגר (עיגולים בתוך עיגולים). כל הכבוד!
לצפיה ב-'מקסים!!!! ברכות '
מקסים!!!! ברכות
04/11/2018 | 20:14
1
18
הייתי מורידה את הפינה הימנית למעלה
לצפיה ב-' הפינה מפריעה לי מאוד'
הפינה מפריעה לי מאוד
06/11/2018 | 22:21
4
לצפיה ב-'למעלה'
למעלה
01/11/2018 | 22:55
4
67
לצפיה ב-'מקום שלישי!'
מקום שלישי!
04/11/2018 | 19:43
1
15
מהפנט, מוביל את העין ברחבי התמונה. היכן צולם?
לצפיה ב-'תודה רבה על המקום המכובד '
תודה רבה על המקום המכובד
04/11/2018 | 20:08
13
התמונה צולמה בגן הבוטני בגלזגו, סקוטלנד, שם היינו בשבוע שעבר בחופשה
את התמונה צילמתי בגלל המעגלים בגג, בזכות האתגר שלך, אז, תודה רבה 
לצפיה ב-'ממש אהבתי '
ממש אהבתי
04/11/2018 | 20:12
1
8
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
04/11/2018 | 20:15
4
לצפיה ב-'כל השבוע חיפשתי מעגלים בחוץ ולא מצאתי '
כל השבוע חיפשתי מעגלים בחוץ ולא מצאתי
02/11/2018 | 02:06
61
עד שהיום הכנתי לחם

לצפיה ב-'מעגלי שיכר'
מעגלי שיכר
02/11/2018 | 08:05
47
לצפיה ב-'מעגלים בפארק'
מעגלים בפארק
02/11/2018 | 08:22
43
לצפיה ב-'ברלין'
ברלין
02/11/2018 | 13:25
2
59
לצפיה ב-'דמיון'
דמיון
04/11/2018 | 20:27
1
13
נראה כמו חלון של חללית שמקיפה את כדור הארץ וככה רואים את האוקיינוסים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/11/2018 | 06:39
3
לצפיה ב-'העליה ברייכסטאג'
העליה ברייכסטאג
02/11/2018 | 13:33
5
58
לצפיה ב-'מרתק!!!!'
מרתק!!!!
04/11/2018 | 20:18
9
לצפיה ב-'צילום עם הרבה כוח. התבוננתי בו עוד ועוד...'
צילום עם הרבה כוח. התבוננתי בו עוד ועוד...
04/11/2018 | 21:18
6
לצפיה ב-'מרתק!'
מרתק!
05/11/2018 | 05:00
4
לצפיה ב-'2 הצילומים יפים.'
2 הצילומים יפים.
06/11/2018 | 20:50
3
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
07/11/2018 | 06:38
3
לצפיה ב-'מעגלים הסטוריים'
מעגלים הסטוריים
02/11/2018 | 14:57
1
40
לצפיה ב-'מקסים!!!!'
מקסים!!!!
04/11/2018 | 20:19
8
לצפיה ב-'מעגלים בחוף'
מעגלים בחוף
02/11/2018 | 15:00
41
לצפיה ב-'צופים בך'
צופים בך
03/11/2018 | 11:32
42
לצפיה ב-'להזכירכם: אין להגיב לתמונות שבאתגר עד לסיכומו'
להזכירכם: אין להגיב לתמונות שבאתגר עד לסיכומו
04/11/2018 | 19:22
14
דיברתי עם דניאל היום והוא אמר שהוא בחו''ל וישתדל לסכם כמה שיותר מהר.
לצפיה ב-'סיכום האתגר!'
סיכום האתגר!
04/11/2018 | 19:49
2
38
ראשית כל הכבוד לכולם על ההשתתפות הרבה והעניין. כל התמונות התאימו לאתגר והיו מעניינות וחלקן היו מיוחדת במיוחד, כמו למשל הזוכים שלנו:

מקום 3: נירית - כיפת זכוכית עם טוטם מעץ.
מקום 2: בנימין - גזעי עץ.
מקום 1: נסים פיקצרמן - כיפות במגוון צבעים וגדלים.

האתגר עובר אל נסים, בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה על השיפוט ומזל טוב לזוכים '
תודה רבה על השיפוט ומזל טוב לזוכים
04/11/2018 | 20:10
1
21
פיצקרמן תעלה בקרוב נושא חדש
האתגר יינעץ בסופ''ש הבא.
לצפיה ב-'הזוכה לא מגיב. האם מקום שני או שלישי מתנדבים לפתוח נושא חדש?'
הזוכה לא מגיב. האם מקום שני או שלישי מתנדבים לפתוח נושא חדש?
06/11/2018 | 14:27
14
אם לא, נראה לי שנמתין עוד קצת, מקסימום נעשה הפסקה שבוע ואפתח נושא חדש בשבוע הבא.
לצפיה ב-'אולי תספרו ביחד עם פרסום התמונה ,באיזה מצלמה ועדשה צולם ,יתן'
אולי תספרו ביחד עם פרסום התמונה ,באיזה מצלמה ועדשה צולם ,יתן
03/11/2018 | 22:24
6
50
צבע מיוחד יותר לתמונות . וישנה משהו יסודי וייתן עוד  ענין ,שווה לנסות .

לצפיה ב-'טעות כזאת או אחרת הפך לקשה מאוד לכתוב מילה '
טעות כזאת או אחרת הפך לקשה מאוד לכתוב מילה
03/11/2018 | 22:26
4
18
לצפיה ב-'קניתי עוד גוף פוגי XT1 נראה טוב מהXE2 הקודמת שישנה אצלי י '
קניתי עוד גוף פוגי XT1 נראה טוב מהXE2 הקודמת שישנה אצלי י
03/11/2018 | 22:30
3
37
בשל 2 העדשות פוגי ,18-55  ועוד 18-135 פוגי קניתי גוף נוסף . נראה כדאי , הושקע 1300 שקל משומש ,ראו .
לצפיה ב-'צולם עם הפוגי XT1 המשומשת חדשה והעדשה 18-135 משומשת אצלי '
צולם עם הפוגי XT1 המשומשת חדשה והעדשה 18-135 משומשת אצלי
03/11/2018 | 22:34
2
30
מענין שאני נהנה ,גם כשאני קונה מצלמה או עדשה משומשת .
לצפיה ב-'אחרונה'
אחרונה
03/11/2018 | 22:40
1
31
לצפיה ב-'אליהו אתה לא אמור להעלות תמונות שלך לתצוגת תמונות של מישהו א'
אליהו אתה לא אמור להעלות תמונות שלך לתצוגת תמונות של מישהו א
04/11/2018 | 00:06
33
אחר. לגבי הרעיון שלך, אפשר לציין את זה אבל זה רק פרמטר אחד ולא מהחשובים לטעמי

אני עוד מעט יפצל את ההודעות שלך להודעה נפרדת.
לצפיה ב-'אני אאמץ את הרעיון'
אני אאמץ את הרעיון
04/11/2018 | 18:51
10
לצפיה ב-'טיול מאתמול'
טיול מאתמול
31/10/2018 | 10:39
14
32
לצפיה ב-'1......................'
1......................
31/10/2018 | 10:40
84

לצפיה ב-'2..............'
2..............
31/10/2018 | 10:41
5
86

לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
31/10/2018 | 22:12
1
28
אינטראקציה יפה עם הגורם האנושי (החמורי)
לצפיה ב-''
01/11/2018 | 01:11
19
תודה
לצפיה ב-'מאוד יפה'
מאוד יפה
01/11/2018 | 00:28
2
29
מכל הסדרה אני אוהב יותר את זו.
במיוחד בגלל המבט של החמור לכיוון המצלמה, זה גם משעשע שנראה שיש לו רק 3 רגליים.
רק חבל שהגרפיטי הזה נמצא ברקע, אני בטוח שלא הייתה לך דרך להתחמק מזה.
לצפיה ב-'דווקא התאים לי ה''נ נח..'' לחמורו של משיח... מאוד ישראלי '
דווקא התאים לי ה''נ נח..'' לחמורו של משיח... מאוד ישראלי
01/11/2018 | 01:09
1
21
תודה על התגובה
לצפיה ב-'חמורו של המשיח יכולה להיות כותרת לא רעה לתמונה '
חמורו של המשיח יכולה להיות כותרת לא רעה לתמונה
01/11/2018 | 01:52
8
לצפיה ב-'3..........'
3..........
31/10/2018 | 10:43
4
75

לצפיה ב-'אוהבת את התמונה הזאת'
אוהבת את התמונה הזאת
31/10/2018 | 11:09
1
25
הצבעים, הצורות שהצמחים האלה יוצרים וקומפוזיציה נהדרת לדעתי 
לצפיה ב-'חח חשבתי עליך כשהעלתי אותה... הזכירה לי את הסגנון שלך'
חח חשבתי עליך כשהעלתי אותה... הזכירה לי את הסגנון שלך
31/10/2018 | 11:17
25
תודה
לצפיה ב-'יפה! הצבעוניות, החדות והמערך'
יפה! הצבעוניות, החדות והמערך
31/10/2018 | 22:14
10
לצפיה ב-'יפה'
יפה
01/11/2018 | 23:34
25
טקסטורות מעניינות.
לצפיה ב-'צבעים מאוד יפים.'
צבעים מאוד יפים.
03/11/2018 | 10:10
1
14
היכן צולם?

אהבתי את הצילום עם החמור
לצפיה ב-'תודה, איזור יער בירייה, יער הבעל שם-טוב'
תודה, איזור יער בירייה, יער הבעל שם-טוב
03/11/2018 | 16:06
5
לצפיה ב-'אווירת בחירות...הרבה זמן לא ביקרתי'
אווירת בחירות...הרבה זמן לא ביקרתי
01/11/2018 | 15:53
3
59
יש עוד
אם תאהבו אני אוסיף
אז תגיבו!
לצפיה ב-'יצאו קטנות מידיי אבל לא נורא'
יצאו קטנות מידיי אבל לא נורא
01/11/2018 | 15:58
1
13
לצפיה ב-'הי פיקצר, טוב שבאת, אנא שים לב איך אנחנו מעלים תמונות כדי '
הי פיקצר, טוב שבאת, אנא שים לב איך אנחנו מעלים תמונות כדי
01/11/2018 | 22:47
22
שלא יצאו כאלה קטנות וזה גם ממש מוריד את האיכות
תפתח הודעה עם נושא כלשהו ואז אליה תשרשר הודעה חדשה לכל תמונה

התמונות לטעמי מצויינות ומעבירות רגעים מעניינים
פשוט ככה גם קשה לראות וגם קשה להתייחס לכל תמונה בנפרד

לצפיה ב-'חבל שאתה לא שם כל תמונה בנפרד שנוכל להעיר לכל תמונה ולא כסט'
חבל שאתה לא שם כל תמונה בנפרד שנוכל להעיר לכל תמונה ולא כסט
01/11/2018 | 22:50
13
לצפיה ב-'דיון התייעצות - שינויים (קרופ, עריכה) בתמונות של אחרים'
דיון התייעצות - שינויים (קרופ, עריכה) בתמונות של אחרים
31/10/2018 | 12:14
4
41
בתוך שרשור התמונה המקורית וכחלק מהדיון עם היוצר.

האם במסגרת השרשור של התמונה המקורית, ולצרכי הדיון/לימוד, ניתן לעשות שינויים קלים גם ללא בקשה מראש? (נגיד כהצעה לשיפור הקומפוזיציה, שיפור העריכה וכו') כפי שמקובל פה מדי פעם, או שתמיד יש לבקש רשות מראש מהיוצר לפני עריכת שינויים בתמונתו?

אני שואל כי זה היה רשום בראש הפורום וכחלק משינוי הכתוב ההוראה הזו ירדה משם.  

אשמח לשמוע דעתכם

לצפיה ב-'לדעתי - מנומס יותר לשאול קודם'
לדעתי - מנומס יותר לשאול קודם
31/10/2018 | 14:55
11
לצפיה ב-'תמיד עדיף לבקש, אלא אם מי שהעלה את התמונה ציין מראש שאפשר'
תמיד עדיף לבקש, אלא אם מי שהעלה את התמונה ציין מראש שאפשר
31/10/2018 | 16:57
23
להציע עריכה חליפית.

אגב, זה נכון גם לגבי תגובות - כשמעלים סתם תמונות מקובל לתת בעיקר לייקים (אם אוהבים), אבל מי שמבקש במפורש חוות דעת יכול לקבל גם דעות של מי שלא אהבו.

לדעתי מעבר לכך שמדובר בכללי נימוס בסיסיים, זה גם יאפשר למי שרגיש לשינויים/הערות לתמונות שלו להשתתף בפורום.
לצפיה ב-'לדעתי צריך לקבל אישור לעשות עריכה לתמונה של מישהו אחר'
לדעתי צריך לקבל אישור לעשות עריכה לתמונה של מישהו אחר
31/10/2018 | 18:16
19
מבחינתי זאת יצירה שלי, וכמו שלא יתכן שמישהו יקח מיכחול ויוסיף על ציור של מישהו אחר, כך גם לא בעריכת תמונה

להבדיל מציור, אני בטוחה שרובנו ניתן אישור אם מישהו יבקש רשות וירצה להראות לנו למה הוא יתכוון בעריכה
לצפיה ב-'לא הייתי מתנגד אם משהו יעשה שינוי בתמונה שהעלאתי ללא אישור'
לא הייתי מתנגד אם משהו יעשה שינוי בתמונה שהעלאתי ללא אישור
01/11/2018 | 01:58
19
לטובת העברת המסר כביקורת בונה.
לצפיה ב-'שלכת'
שלכת
28/10/2018 | 19:18
23
90
לא הצלחתי להעלות תמונות בפורום השכן ולכן מצרפת עכשיו. אני חיה על אי ואין אצלנו הרבה עצים. כרגע אנחנו בחופשה במרכז סקוטלנד ופה יש המון עלים ושלכת נפלאה!!! תהנוג!!!!
לצפיה ב-'באדום'
באדום
28/10/2018 | 19:19
4
67
לצפיה ב-'תמונה יפה, צבעים יפים ועדינים.'
תמונה יפה, צבעים יפים ועדינים.
30/10/2018 | 00:02
1
9
לצפיה ב-' תודה רבה'
תודה רבה
30/10/2018 | 00:16
6
לצפיה ב-'אהבתי את התמונה הזו בסדרה'
אהבתי את התמונה הזו בסדרה
30/10/2018 | 20:50
1
18
רק בגלל הפוקוס על העלה, הצבע הירוק שנכנס לפריים בצד השמאלי קצת מסיט את העין מהעלים האדומים
לצפיה ב-'צודק, לא שמתי לב לזה '
צודק, לא שמתי לב לזה
31/10/2018 | 11:06
5
לצפיה ב-'עלים '
עלים
28/10/2018 | 19:20
52
לצפיה ב-'מת על התמונות שלך :)'
מת על התמונות שלך :)
28/10/2018 | 22:10
1
11
לצפיה ב-'עשית לי את היום '
עשית לי את היום
28/10/2018 | 22:16
8
לצפיה ב-'אוהב את ההולכה בואך קצה המדרגות'
אוהב את ההולכה בואך קצה המדרגות
29/10/2018 | 13:50
9
35
מבט מיוחד (של חיפושית).
לדעתי צריך לאזן את הצילום לפי המדרגות. אם יש עוד שטח - לפתוח מעט למעלה.

המסגרות שלך מבאסות אותי....דווקא בגלל שאני אוהב את הצילומים. (אחרת לא היה לי אכפת)
לא שתמיד הן מיותרות אבל ברוב המקרים...

לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
29/10/2018 | 14:47
6
לצפיה ב-'לדעתי המסגרות מאוד מוסיפות לכן אני מוסיפה אותן'
לדעתי המסגרות מאוד מוסיפות לכן אני מוסיפה אותן
29/10/2018 | 21:13
7
19
בממשק של תפוז זה קצת בעיתי אבל אני לא עורכת במיוחד לתפוז אז... 
צודק לגמרי לגבי הישור לפי המדרגות, אבל לצערי לקחתי את הפריים הזה קצת צפוף ולא ישר, ואם אני מישרת את התמונה לפי המדרגות, אני מאבדת את קצה הקשת למעלה  אז...

תודה רבה על הפידבק 
לצפיה ב-'באארור שאת אוהבת...אבל מידי פעם אני מנסה...'
באארור שאת אוהבת...אבל מידי פעם אני מנסה...
29/10/2018 | 22:10
1
10
לצפיה ב-''
29/10/2018 | 22:41
5
לצפיה ב-'מסגרות'
מסגרות
30/10/2018 | 21:38
4
16
מאד אוהב המסגרות שיתרת. כיצד ועם מה את מיצקת אותן?
לצפיה ב-'אני עורכת עם תוכנת חינם בשם ipiccy'
אני עורכת עם תוכנת חינם בשם ipiccy
31/10/2018 | 11:04
3
21
אני עושה את מסגרת Museum פעמיים. פעם אחת רק קו שחור, ופעם שניה עם החלק הפנימי

שמחה שעוד מישהו אוהב את זה 

מצ"ב קישור:
לצפיה ב-'ipiccy'
ipiccy
31/10/2018 | 13:07
2
14
תודה על ההפניה. לצערי לא הבנתי כלל איך העסק הזה עובד.
לאחר ה"הורדה" נפתח לי דף עםםעךק עם כותרת של התוכנה. אבל לא ברור לי איך מעלים תמונה לטיפול.
התוכלי להשכיליני בבקשה?
לצפיה ב-'אני ינסה :)'
אני ינסה :)
31/10/2018 | 17:42
1
13
אחרי שהתוכנה עולה, יש לך 3 אפשרויות - עריכת תמונה, קולג' ועיצוב
תלחץ על עריכת תמונה/Edit a photo
Open
My computer - פותח לך את הסיפריות של המחשב שלך ומשם תעלה את התמונה שאתה רוצה לערוך

מקוה שזה עזר 
לצפיה ב-'ברור כשמש-1001 תודות.'
ברור כשמש-1001 תודות.
31/10/2018 | 18:39
5
לצפיה ב-'יופי של תמונות. אהבתי מאוד'
יופי של תמונות. אהבתי מאוד
29/10/2018 | 22:06
1
8
לצפיה ב-''
29/10/2018 | 22:42
4
לצפיה ב-'מרגיש לי טיפה חנוק בגלל החלק העליון'
מרגיש לי טיפה חנוק בגלל החלק העליון
29/10/2018 | 23:59
2
14
וכמובן חבל שלא מיושר.

לצפיה ב-'אני יודעת. פיספוס שכזה!!!!! '
אני יודעת. פיספוס שכזה!!!!!
30/10/2018 | 00:15
1
9
לצפיה ב-'לא נורא, הסתיו עוד לא נגמר .'
לא נורא, הסתיו עוד לא נגמר .
30/10/2018 | 00:36
7
לצפיה ב-'עוד שתי תמונות של פרפרי הדנאית- מהסט הקודם'
עוד שתי תמונות של פרפרי הדנאית- מהסט הקודם
28/10/2018 | 18:13
6
63
צולם באגמון החולה
לצפיה ב-'2222'
2222
28/10/2018 | 18:15
2
50
לצפיה ב-'התמונה השניה מאוד יפה'
התמונה השניה מאוד יפה
30/10/2018 | 20:52
1
17
אך אני עדיין אוהב את התמונה הראשונה שפרסמת
לצפיה ב-'תודה לך רן'
תודה לך רן
30/10/2018 | 23:09
6
לצפיה ב-'כזאת עדינות!!!!!'
כזאת עדינות!!!!!
28/10/2018 | 18:37
26
הכל פה עובד מצויין, הצבעים, הבוקה, אבל לדעתי צריך להוריד את החלק השמאלי, הוא מיותר ומושך את העין לבדוק מה יש שם
לצפיה ב-'יפות '
יפות
31/10/2018 | 13:19
1
6
לצפיה ב-'תודה גל'
תודה גל
01/11/2018 | 16:25
3
לצפיה ב-'דיון בנושא תמונות שחור לבן ותמונות בצבע'
דיון בנושא תמונות שחור לבן ותמונות בצבע
26/10/2018 | 22:15
23
130
קורה לכם שאתם נתקלים בתמונה שיכולה להראות טוב גם כשחור לבן וגם כתמונה צבעונית?
איך אתם בוחרים אם להשתמש בשחור לבן או להשאיר את התמונה בצבע?

אשמח ליעוץ
לצפיה ב-'לא קרה לי, אבל ראיתי לא מעט שתיעצו בפורומים וביקשו דעות '
לא קרה לי, אבל ראיתי לא מעט שתיעצו בפורומים וביקשו דעות
26/10/2018 | 22:38
15
לצפיה ב-'זאת שאלה ודיון מאד פילוסופיים'
זאת שאלה ודיון מאד פילוסופיים
26/10/2018 | 23:16
1
35
כי אתה שואל מה לבחור אחרי הצילום כאשר השאלה צריכה להישאל לפני פעולת הצילום - הקליק.
האופציה של שחור לבן או צבע נשאלת בערך מאז המצאת סרטי הצילום הצבעוניים והבחירה בפילם כזה או אחר היו צריכים להתאים לצילום מראש, זה דורש ראיה אחרת ושונה.
אז שאל את עצמך לפני הקליק, אם אין לי אופציה לבחור אחרי הקליק אם זה יהיה בצבע או שחור לבן? במה תבחר?

ישנה גישה שדוגלת המרה לשחור לבן על מנת להעלים בעיות בתמונה והסחי דעת, אני מבין את זה, בטח בסיטואציות שאין עליהם שליטה מלאה כי קשה להשיג התאמה של צבעים וכו' אך זה בעיקר מצביע על חוסר חשיבה לפני הקליק, הרי אם היית שם לב לכל הפרטים לפני הצילום, לא היו בו בעיות שדורשות "טיפול".
תמונה גרועה לא הופכת לטובה עם המרה לשחור לבן....

כאחד שעדיין מצלם בפילם ומוצא את עצמי בסיטואציות שבהן יש לי ביד מצלמה עם סרט ש"ל ואני חושב "לו היה לי כאן צבע" וגם להיפך, אני לגמרי חושב שזאת החלטה שצריך לעשות לפני הקליק כי פשוט רואים אחרת, מצלמים אחרת ומחפשים ומתמקדים בדברים שונים.

ולמרות כל זאת, כן יש תמונות שנראות טוב גם בצבע וגם בשחור לבן.
ובמה לבחור? ללכת עם הרגש שכיוון אותך לצלם את התמונה מלכתחילה. הרי בעינית אנו רואים את התמונה בצבע, אבל אם חולפת לנו המחשבה בראש ברגע הצילום שזה יראה טוב בשחור לבן אז כנראה שהתמונה צריכה להיות שחור לבן.

אצלי שחור לבן מייצג לא רק את הסיטואציה ואת ההתאמה לדימוי, אלא גם את הלך הרוח שלי בצילום. לכן אם הייתי ב"מוד של שחור לבן" סביר מאד להניח שהתמונה תהיה שחור-לבן בסופו של דבר.
במצלמות שהתצוגה בהן היא דיגיטלית (כמו מירורלס וקומפקטיות), כשאני במוד של שחור לבן אז אני מכוון את המצלמה לצלם בשחור לבן, אמנם אני לרוב ישתמש בקובץ ה RAW שהוא צבעוני ואבצע המרה בתוכנה, אבל התצוגה משרתת את המוד שלי ועוזרת לי לראות את מה שאני מדמיין שזה יתרון גדול של מצלמות כאלו.

דבר נוסף זה גם כשעובדים למשל על סדרה או פרוייקט צילומי ארוך אז אני מאמין שלא מערבבים ולכן צריך לקבל החלטה מתישהו ורצוי בתחילת הדרך על הלוק של הפרוייקט. במצבים כאלו הדילמה קשה יותר ביחוד אם משאירים את ההחלטה לסוף, כי תמיד יהיו תמונות שיתאים להם יותר ש"ל וכאלו שיתאים להם יותר צבע וצריך לקבל החלטות קשות כמו לוותר על תמונות טובות רק בגלל שצבע או ש"ל לא יתאים להם.
לצפיה ב-'אני מאוד אוהב פילם'
אני מאוד אוהב פילם
28/10/2018 | 07:39
36
חסר לי מאוד השימוש בפילם
עם המצלמה הדיגיטלית אני אף פעם לא בטוח אם להשאיר את התמונה בצבע או להמיר אותה לשחור לבן, כשצילמתי בפילם, ידעתי שהתמונה הולכת להיות בשחור לבן הרבה לפני שצילמתי את התמונה.
לצפיה ב-'אני באופן עקרוני מעדיף תמונה צבעונית'
אני באופן עקרוני מעדיף תמונה צבעונית
27/10/2018 | 10:35
27
אם שחור לבן אז זה כתוצאה מאילוץ או רצון להדגיש משהו ספציפי
לפעמים באמת יש צורך בזה, וזה מאוד מוסיף
אך זה רק ממש לעתים רחוקות מבחינתי

לצפיה ב-'שחור/לבן זורק אותי לראש של "פעם"'
שחור/לבן זורק אותי לראש של "פעם"
27/10/2018 | 11:50
25
1. פעם למדתי (גם) צילום ופיתוח והדפסה, בשחור לבן. - אז אפשר לאמר שיש לי פרספקטיבה וגם הייתי "שם".
2. כיום אני מנסה לעטוף את עצמי בדברים חיוביים ואופטימיים והצבע מאוד עוזר להחיות "שמחה".
3. לא פוסל כלום על הסף, אבל הנטיה הנוכחית הובהרה.

ככה...בקטנה...
לצפיה ב-'האבחנה שלי'
האבחנה שלי
27/10/2018 | 17:58
8
70
כל תמונה צריכה לעורר עניין. זאת ע"י העברת מסר/תחושה/רעיון.
אם הצבע לא תורם דבר לעניין שבתמונה, יתכן והוא מהווה רק רעש רקע. אפשרי שהתמונה חזקה כמות שהיא, וכל המוסיף גורע.
להוסיף צבע רק כי בתמונה אין כלום, זה כמו להגביר את הקול בנאום, כי הטיעון לא משכנע.
השחור/לבן בפני עצמו הוא גם אמצעי לחדד את המסר/להגביר את הדרמה/להשיג אפקט מעניין. ומעבר לש"ל לא בא כפעולה מתקנת לצילום גרוע. זה לא עובד.

במקרים רבים,  הצבע שייך ותורם לתמונה מבחינת האסתתיקה וביצירת אווירה מתאימה.
לפעמים אפשר לתכנן מראש ולקבוע אם נבצע תמונה מונוכרומטית. במקרה שאנחנו פחות מוכשרים, אפשר לצלם בצבע ולבדוק בעיבוד מה הגירסה המועדפת (אם בכלל )

לצפיה ב-'האם התמונה עובדה מעבר למעבר לשחור לבן? נראה כאילו מישהו '
האם התמונה עובדה מעבר למעבר לשחור לבן? נראה כאילו מישהו
27/10/2018 | 19:45
4
26
קצת הגזים בעיבוד עם מברשות הבהרה...
לצפיה ב-'לא ולא'
לא ולא
27/10/2018 | 20:35
3
25
בודק בקובץ ה RAW המקורי. פשוט הרקע חלבי. גם החול הבהיר עליו האופניים, וגם המיים והאויר שעוטים ערפל. לא היה צורך להבהיר. רקע בהיר, משעמם ודי חד גוני. דוקא מצא חן בעיני המצב לצורך הדגשת האובייקטים העיקריים. הש"ל התבקש. אם תרצה - אשלח RAW מקורי להגנתי 

לצפיה ב-'מוזר. זה ממש נראה כאילו הבהירו קטעים - למשל סביב הרוכב'
מוזר. זה ממש נראה כאילו הבהירו קטעים - למשל סביב הרוכב
27/10/2018 | 21:33
2
21
יש ממש פס היקפי שנראה מובהר. יכול להיות כמובן שזה משהו טבעי, אבל נראה מוזר.
ואם כבר, אני חושב שמיקום ימני יותר של הרוכב בפריים היה יוצר תמונה מאוזנת יותר.
לצפיה ב-'כן, בדקתי'
כן, בדקתי
27/10/2018 | 22:18
1
43
אכן, מרחתי כמה פסים במגמה להחוויר את הרקע (החול), אבל רוב השטח לא ננגע.
לא מצאתי בכך פגם, אבל... מקבל. עובדה שהרגשת.
בכל אופן, נושא הדיון הוא... והבאתי את התמונה כדוגמא להעדפת הש"ל.
(מצרף JPEG בהמרה ללא התערבות (אם יש דבר כזה).שלי, בכל אופן).
לצפיה ב-'זו הדגמה טובה לשני הצדדים... '
זו הדגמה טובה לשני הצדדים...
27/10/2018 | 22:31
28
מצד אחד, השחור לבן מדגיש את הצורות העגולות ומחבר בינן. מצד שני בגרסה הצבעונית - לפחות מבחינתי - הכחול של המגלשה מדגיש את חיוורות המים והשמיים.
לגבי העיבוד - צריך להיות מאוד זהירים עם המברשות הללו. קל מאוד להיסחף איתן. בכל מקרה, אני מעדיף לעבוד איתן עם שוליים מאוד מאוד מטושטשים (בניגוד לשוליים חדים), כדי שהעיבוד יבלוט כמה שפחות.
לצפיה ב-'מאוד מתאים פה הש-ל '
מאוד מתאים פה הש-ל
28/10/2018 | 04:15
31
נראה לי כמו סצינה מסרט של פליני

לא אוהב שהראש שלו התחבר עם מעקה המזח
נראה לי ששניה אחת לפני זה היה פריים מושלם

לצפיה ב-'מתנצל אבל...'
מתנצל אבל...
29/10/2018 | 17:29
1
26
לא רק שההמרה כאן ממש גרועה.
התמונה הזאת היא דוגמה מצויינת איך המרה לשחור לבן לא הופכת תמונה גרועה לטובה יותר.
לצפיה ב-'תודה. למדתי המון.'
תודה. למדתי המון.
29/10/2018 | 20:59
10
לצפיה ב-'דילמה מעניינת'
דילמה מעניינת
28/10/2018 | 00:15
32
האם היא נובעת רק מסיבות היסטוריות עקב הטכנולוגיה הישנה
או, שבכל מקרה יש בשחור לבן משהו שכן נראה ''טבעי'' לעין-מוח-נפש האנושיים ?

הוצאת הצבע מהתמונה מאפשרת שימת לב יותר גבוהה לאלמנטים האחרים אז אולי זה ממש טוב למתחילים
לצפיה ב-'אני מגיע מתחום הטכני ומנסה בכוח לראות את האומנות'
אני מגיע מתחום הטכני ומנסה בכוח לראות את האומנות
29/10/2018 | 14:44
3
27
באסה.
אז לכן כל מה שש/ל נראה לי היום זיוף וסוג של פוטושופ או סתם קריזיונרים או פיינשמייקרים שאוהבים לצלםבפילם ולהתעסק עם הכימיה הריחות והריטושים וכמובן פיתוח והדפסה.

אני מתייחס לצילום ואחר או שבוחרים מראש שהתוצר יהיה ש/ל או שעושים מניפולציות בפוטושופ או SilverEffect וכו' ליצור דרגות אפור או ספייה ועוד לקבל צילום מהמאה הקודמת.
אותי מקומם שאני רואה 2 צילומים וצריך לבחור ש/ל וא צבע.
העין האנושית רואה צבע. הטכנולוגיה פעם היתה ברמה של פיתוח עם כסף וכימיה וזה מה שהיה אז.
לכן אבחר תמיד צבע.
לצפיה ב-'מה זה משנה מה העין רואה?'
מה זה משנה מה העין רואה?
29/10/2018 | 17:27
2
25
העין רואה גם עם עומק שדה אינסופי, אז אתה לא מצלם בצמצם פתוח?
הבחירה בש"ל כמו כלי אחר שחלק מארסנל הכלים שעומד לרשותו של הצלם עוזרים לצלם להגיע לתוצאה. הכלים האלו הם חלק מהשפה הצילומית ששונה משפות אחרות וגם שונה ממה שהעין רואה ואיך שהיא מעבירה מידע למוח.

מה שגם אנשים שונים רואים צבעים בצורה שונה (למשל יש אנשים שיש להם עיוורון צבעים חלקי) אז איזה עיבוד צבע יהיה נכון? והאם קנון מרנדרת צבע כמו ניקון או כמו פוג'י או כמו.... מה נכון? מה מציאותי?

אז הטענה שזה מה שהעין רואה פשוט לא הגיונית.

נכון שצילום בשחור לבן היה פעם בקטע של "זה מה שיש" אבל זה כבר מזמן הפך לאופציה וכלי של השפה הצילומית.
לא להשתמש בשחור לבן זה כמו להחליט לדבר ללא אוצר מילים מסויים, אפשר לגמרי להעביר חיים שלמים בלי לומר את מילים מסויימות אבל זה לא עושה אותך מודרני יותר...
לצפיה ב-'ברוב אתה צודק'
ברוב אתה צודק
30/10/2018 | 18:01
1
15
במקרה מיקוד העין עם עומק שדה אין סופי לא נכון. השרירים בעינים משנים את העדשה שבעין להתמקד גם קרוב וגם לאין סוף וממש לא בו זמנית.

וכתבתי את מה שאני מרגיש. כשאני רואה תמונה ש/ל מיד מקבל הרגשה שאו שזה צולם בימי אנו באנו או שהומר "בכוח".
לצפיה ב-'ועיוורי צבעים הם נדירים. בעייה. סוג של נכות.'
ועיוורי צבעים הם נדירים. בעייה. סוג של נכות.
30/10/2018 | 18:04
7
לצפיה ב-'החיאת הפורום'
החיאת הפורום
31/10/2018 | 14:02
3
29
רוצה להביע תודתי והערכתי למנהלים החדשים שלקחו האתגר להחזיר הפורום למסלול.
הדיון על ש"ל או צבע היה מעניין ונותן חומר למחשבה ומוכיח כי ניתן לנהל הפורום ברמה גבוהה. אבל אנא...השאירו את העקיצות הלא עיניניות לפורום ההומור. אין צורך לאכול כובעים בפורום צלמים.
לצפיה ב-'מצטרפת '
מצטרפת
31/10/2018 | 18:17
6
לצפיה ב-''
01/11/2018 | 08:07
5
לצפיה ב-' ותעלו תמונות. זה מה שבאמת יחייה את הפורום.'
ותעלו תמונות. זה מה שבאמת יחייה את הפורום.
04/11/2018 | 13:37
4
לצפיה ב-'שרשור הכרות '
שרשור הכרות
24/10/2018 | 21:07
9
86
היי חבר'ה, למי שלא מכיר, שמי רן רפאל, בעבר עסקתי בצילום אופנה ופורטרטים כ15 שנה, רוב עבודתי נעשתה בארה"ב ולא בישראל וכיום אני מתגורר בקליפורניה.

לא הייתי פעיל בפורום כבר זמן רב, ואשמח להכיר את אלו שעדיין כאן, בין אם אתם פעילים בפורום ובין אם אתם כאן רק כדי לקרוא תגובות.

הפורום כרגע זקוק לעזרתכם בשביל להחיות אותו למצבו הקודם, מקום שבו ניתן ללמוד ולהעשיר את הידע בצילום.

למי שלא מכיר את הסטורית הפורום,
הרבה צלמים התחילו את דרכם באמנות הצילום בתפוז, צלמים כמו רועי גליץ, הקבוצה של שלומי, פורום די ספוט ועוד..
כסטודנט לצילום, הייתי נכנס לפורום ללמוד מאנשי המקצוע כאן, מה שנתן לי המון דחיפה להכנס לתחום באופן מקצועי.
זה תלוי רק בכם אם הפורום הזה ימשיך לפעול או לא.

בתור התחלה, אשמח אם תציגו את עצמכם
• שם פרטי ומעט על עצמכם
• מה היא המצלמה העיקרית שלכם (מלבד הפלאפון)?
• מתי התחלתם לצלם?
• מי הצלם האהוב עליכם?
• מה הייתם רוצים לקבל מהפורום? (לדוגמא: ביקורות יותר חיוביות לתמונות, תחרויות צילום, ראיונות עם אנשי מקצוע, יותר מאמרים ומידע בנושא צילום... וכד..)
לצפיה ב-'אני אתחיל'
אני אתחיל
24/10/2018 | 23:09
3
94
גל. קשה להציג את עצמי. מחפש את עצמי, מחפש את ''האמת'' הייתי מנהל פורום מדיטציה כמה שנים בעבר וזה דבר עיקרי שאני מתעניין בו ועוסק בו...
מצלמה עיקרית xt1 האהובה של פוג'י וrx100 הדור הרביעי של מצלמת הכיס הקסומה הזו ... עדיין מתחיל .. לומד... מתנסה.... לא אוהב חוקים וכללים אבל מודה שהם כלי שטוב להכיר, עוד יש לי המון מה ללמוד ... התחלתי לצלם אמנם לפני הרבה שנים כבר כילד אהבתי את המצלמה אבל לא היה לי הרבה מושג (מצורף צילום ישן שלי כילד ליד בנייני התאומים ז''ל) אבל אפשר להגיד שהתחלתי לפני כשנתיים שקניתי את הפוג'י והתחלתי יותר להתעמק בנושא
לגבי צלם אהוב, למדתי הרבה מסאם אייבל שאני אוהב, אוהב את צילומי הבתים של Todd Hido ואת הצילומים דרך הזכוכיות של Saul Leiter ועוד... ואוהב גם דרכים לא קונבנציונליות לצילום
לגבי הפורום הייתי שמח שקודם כל אנשים ירגישו בנוח להשתתף, להעלות תמונות, להנות מהחוויה, אנחנו לא פה בשביל להיות האנסל אדאמס הבא כנראה, אז לפחות שנהנה מהדרך. אבל כן אם יהיו פה הזדמנויות ללמוד ולהשתפר מה טוב ! (זה יותר באחריות שלך )

אה וחושב שכדאי להוסיף לשאלון - אנא צרפו תמונה שלכם שאתה אוהבים.

לצפיה ב-'התמונה מזכירה לי '
התמונה מזכירה לי
25/10/2018 | 13:55
1
58
דוקו שראיתי על אנשים האוספים בקבוקים ברחובות ניו יורק, מאחורי כל אחד מהם סיפור מרתק. 

בהצלחה 

לצפיה ב-'הי lavivit, מכיוון שזה שרשור הכרות, אכפת לך להציג את עצמך?'
הי lavivit, מכיוון שזה שרשור הכרות, אכפת לך להציג את עצמך?
25/10/2018 | 20:24
36
לצפיה ב-'יופי של תמונה :)'
יופי של תמונה :)
26/10/2018 | 00:18
22
לצפיה ב-'יאללה, נרים את הכפפה :)'
יאללה, נרים את הכפפה :)
26/10/2018 | 00:10
61
• שם פרטי ומעט על עצמכם
volcman
מצלם כבר כ-10 שנים, און אנד אוף (בשנים האחרונות בעיקר אוף, לצערי), בזמנו צילמתי רחוב, דוקו' ואת המשפחה. היום רק את המשפחה, וגם זה רק לעיתים רחוקות.

• מה היא המצלמה העיקרית שלכם (מלבד הפלאפון)?
מירורלס של אולימפוס.

• מתי התחלתם לצלם?
לפני כ-10 שנים.

• מי הצלם האהוב עליכם?
לא חסרים: נאן גולדין, מרטין פאר, קודלקה, קרטייה ברסון.

• מה הייתם רוצים לקבל מהפורום? (לדוגמא: ביקורות יותר חיוביות לתמונות, תחרויות צילום, ראיונות עם אנשי מקצוע, יותר מאמרים ומידע בנושא צילום... וכד..)
ראיונות עם אנשי מקצוע, יותר מאמרים ומידע בנושא צילום. או בקיצור - השראה.

** התמונה המצורפת צולמה במהלך טקס שבת האור, בכנסיה האתיופית בי-ם, לפני כמה שנים (ותודה לתפוז שהורס את הרזולוציה והחדות).

לצפיה ב-'נעים מאוד - נירית'
נעים מאוד - נירית
26/10/2018 | 22:36
2
46
התחלת להתענין בצילום לפני כ-4 שנים בערך. לפני כן צילמתי המון בשביל לתעד טיולים וארועים אבל לא התענינתי בצילום עצמו. אני מצלמת עם פוג'י HS10 שקיבלתי מבן משפחה, אחרי שלא הצלחתי להחליט איזה מצלמה לקנות 

אני אוהבת לצלם פריימים מענינים, עם סוויץ, כאלה שאולי מישהו אחר לא רואה. אוהבת צילומי תקריב, אבל לא רק כמובן 

מה שאני אוהבת בפורום הזה שמקבלים פה פידבק אמיתי ולא רק לייק. חבל שלפעמים הדיונים עוברים לכיון לא רלוונטי ואישי, אבל מה לעשות, תמיד יש אנשים כאלה. אני דווקא אהבתי את האתגר השבועי. לא נראה לי מתאים להשאיר את האתגר בפורום ציוד צילום, כי זה לא רלוונטי שם

המון המון תודה לכם שלקחתם את הפורום והמון בהצלחה 
לצפיה ב-'למה הכינוי הוא נירית סקוטלנד? את מתגוררת בסטוקלנד כרגע?'
למה הכינוי הוא נירית סקוטלנד? את מתגוררת בסטוקלנד כרגע?
26/10/2018 | 23:37
1
17
לצפיה ב-'אני חיה בסקוטלנד ב-10 שנים האחרונות, וכנראה לתמיד'
אני חיה בסקוטלנד ב-10 שנים האחרונות, וכנראה לתמיד
26/10/2018 | 23:43
19
לצפיה ב-'היי שלום!'
היי שלום!
01/11/2018 | 16:25
18
שמי נסים
בחור ישיבה בן 22 הייתי פעיל יותר פעם אבל ניתקתי בס"ד את האינטרנט מהמחשב
ועכשיו אני מגיע בערך פעם בשבוע

מצלם בניקון D750 עדשות 24-120 ו50 מ"מ 1.8 של ניקון
התחתי לצלם לפני 5 שנים בערך
הייתי רוצה לקבל חוות דעת מקצועיות על התמונות , ביקורות בונות,
וסתם בית לאמנות שלי
הייתי שמח לביקורות מקצועיות על ציוד צילום , וטיפים מגוונים
בהצלחה לכולם!!!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה