לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2725427,254 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלים לגולש בפורום
השימוש בתמונות מותנה ברשות הצלמים ויש עליהן זכויות יוצרים.כל העתקה או שימוש שלא ברשות יש בה הפרת זכויות יוצרים
לפורום מעלים עד 3 תמונות לצלם,באותו השרשור,לאותו היום.כל צלם פותח שרשור תמונות משל עצמו.לא משרשרים לאחרים. הודעות פירסומת ו\או בעלות אופי מסחרי תמחקנה מהפורום,על פי נהלי תפוז.לא תישלח הודעה
הודעות שאינן תמונות-בבקשה לשרשר לשרשור הכללי הנמצא בדף.הודעות נפרדות כאלו עלולות להימחק-לא תישלח הודעה.
המשך >>

לצפיה ב-'שלום לחברי הפורום '
שלום לחברי הפורום
18/03/2019 | 12:13
19
פעילות פורומי צילום סטילס (809) ופורום אמנות הצילום (215) מתמזגות החל מ18/3 תחת פורום 809 שימשיך להיקרא ״פורום צילום סטילס״. קישור לפורום נמצא פה.

פורום 215 יחסם להוספת הודעות חדשות החל מתאריך 20/3 אך ניתן יהיה להוסיף תגובות לשרשורים קיימים.

עקב מגבלות המערכת לא ניתן לבצע עדיין חיפוש הבהיסטוריה במקביל בשני הפורומים בשאילתא בודדת. עם זאת ניתן להמשיך ולבצע חיפושים בהיסטוריה של פורום 215 ולהפנות קישורים להודעות בפורום זה.

בהצלחה לכולם בפורום המשותף.
לצפיה ב-'תמונות לא עולות..'
תמונות לא עולות..
13/03/2019 | 21:10
1
32
לצפיה ב-'עברנו לפורום צילום סטילס '
עברנו לפורום צילום סטילס
18/03/2019 | 11:12
14
נא להעלות תמונות לשם כדי לרכז את כל הנושא.

לצפיה ב-'מיזוג פורומי צילום'
מיזוג פורומי צילום
08/03/2019 | 12:15
12
52
חברות וחברים.

אורי הודיע לי על החלטתו לפרוש מניהול הפורום.
לפני שאתחיל לפעול מול הנהלת הפורומים למיזוג הפורומים, וכדי להימנע מטעויות העבר, נראה לי נכון לפתוח את הבמה למעוניינים ולמעוניינות לקחת על עצמם ועל עצמן את ניהול פורום זה כפורום נפרד. אם יש כאלה - פנו בבקשה להנהלת הפורומים במהלך השבוע הקרוב. בינתיים הפורום יתנהל ללא מנהל בתקווה שהמצב לא ינוצל לרעה.
לצפיה ב-'תפוז לא רוצים לסגור פורומים לכן פשוט צריך להחליט בלעדיהם'
תפוז לא רוצים לסגור פורומים לכן פשוט צריך להחליט בלעדיהם
08/03/2019 | 22:22
40
לנטוש אחד ולהמשיך בשני,
הנטוש ימשיך לצוף כמו עוד כמה פורומים נטושים בתפוז
לצפיה ב-'עדיף ללא ניהול'
עדיף ללא ניהול
13/03/2019 | 20:40
1
27
ולא למזג כדי שכל הפוסטים ב215 ישארו.
המהלך לפני כמה חודשים שבו ניכסת את החלק האמנותי גרם לבלבול וגם כשיש כבר צימצום חברי הפורום זה הרס עוד.
תודה שאתה ממשיך בניהול של 809 !
שאפו
לצפיה ב-'המהלך לפני כמה חודשים'
המהלך לפני כמה חודשים
15/03/2019 | 09:11
18
היה בהסכמת הנהלת הפורומים ערב פרישת מנהלי הפורום.  לא ניכסתי שום דבר.
בדקה ה-91, אחרי שבוצע כבר איחוד הפורומים, העברת האתגר ושינוי שם הפורום, נמצאו שני מתנדבים לניהול פורום 215. מאחר וכפי שנראה אין עוד קופצים על המציאה - בהסכמת הנהלת הפורומים האיחוד קם לתחיה.
אם לא ימצאו מנהלים לפורום הזה עד מוצ׳ש - האיחוד יתבצע כמתוכנן.

לצפיה ב-'קול קורא לשגיא, רביב ושחר'
קול קורא לשגיא, רביב ושחר
13/03/2019 | 20:43
4
24
??? למה אתם לא תנהלו את פורום אמנות הצילום 215 ???
לצפיה ב-'לשם מה?'
לשם מה?
15/03/2019 | 09:13
3
28
ממילא הפעילות בשני הפורומים מצומצמת. אין סיבה להמשיך לנהל שני פורומים זהים כמעט לחלוטין מבחינת התוכן והעניין.
לצפיה ב-'לשחר. אתה החלטת שהתוכן '
לשחר. אתה החלטת שהתוכן
15/03/2019 | 09:46
2
27
בפורום 809 שאתה מנהל יהיה גם אומנותי בנוסף לכמו שהיה פעם- טכני.
לכן כמה נודדים אליך ומחסירים מפורום 215 שהמנהל הנוכחי (אולי שמו אורי), רוצה לסגור.
הרגל הופך לטבע שני, כדיפולט נפתח אצלי 809 ואחר כך אני עובר ל-215.
האתגרים שהיו נחלת הפורום עדיין נמצאים בשרתי תפוז. נחמד לעיין בהם מידי פעם והם נכס אמיתי.
זה בסדר חפיפה מידי פעם בין הפורומים שמישהו מעלה קבוצת תמונות שצילם לבחינה טכנית או לבחינה החשובה יותר אמנותית.
הריב שקורה מידי פעם בפורומים והתנחויות הם טבעיים ורק צריך לנפות ולמחוק פוסטים כאילו.
אפשר להדגיש שפייסבוק עוקבת אחרי המשתתפים וזו עילה מספיקה למשוך חזרה את מי שעזבו את פורומי תפוז.
הגישה שלי היא "גם וגם". יש מקום למרות מיעוט משתתפים לשני הפורומים.
לצפיה ב-'מיזוג = מיזוג'
מיזוג = מיזוג
15/03/2019 | 22:00
1
19
דהיינו למזג את התוכן האמנותי לפורום הטכני או למזג את התוכן הטכני לפורום האמנותי. זה המהלך שבוצע לפני מספר חודשים עם פרישת מנהלי פורום צילום. יומיים לאחר המיזוג - הפורום האמנותי הוחייה באופן זמני על ידי שני מנהלים שנמצאו אחרי שהמיזוג נכנס לפועל. אין לי טענות למנהלים. יש לי טענות להנהלת הפורומים על המהלך, אבל זה חלב שנשפך. היה נסיון נחמד. כמה שבועות הפורום פרח אבל הנסיון לא עלה יפה. התנועה שוב ירדה. המנהלים פרשו. לא מאשים איש. זה מה יש. הפעם, כמסקנה מהאירוע הקודם, קראתי שבוע מראש למתנדבים לניהול הפורום לפני ביצוע המיזוג. רוצה עוד שבוע? אין לי בעיה ואני מניח שגם להנהלת הפורומים לא תהיה בעיה. אתה חושב שיקרה משהו שעוד לא קרה?
בפועל יש היום שני פורומים שעושים בערך אותו הדבר. בשניהם התנועה דלילה למדי. זה הזמן למיזוג. אם היתה מספיק תעבורה שתמלא את שני הפורומים לא היו פורשים המנהלים והבעיה לא היתה נוצרת מלכתחילה.
לצפיה ב-'בצילום אתה מבין, שחור זה לא לבן'
בצילום אתה מבין, שחור זה לא לבן
17/03/2019 | 14:46
7
במחשבים אין שחור לבן.
אתם מעונינים למזג, תפוז, אולי, יפנו בבקשה לתחזוקה שלהם למזג. התחזוקה או שיקבלו את הבקשה או לא או שינסו או שלא ינסו. אם ינסו יצליחו או לא יצילחו ובדרך הארכיונים יעלמו.
אני בעד הפרדה. |OFF| דת ממדינה, שחור מלבן, ציוד צילום - מאמנות הצילום. למרות שהם בחפיפה.
לצפיה ב-'בהסכמה עם הנהלת הפורומים, הם יתאחדו'
בהסכמה עם הנהלת הפורומים, הם יתאחדו
15/03/2019 | 09:07
3
24
לא ברור לי עדיין אם 215 יסגר (יחסם להוספת תגובות) אבל תפוז בודקים אפשרות למזג את הטאגליינז ואת החיפוש כך שחיפוש ב-809 יחפש גם ב-215.
החל מהשבוע הבא נחדש את האתגר בפורום 809.
בפורום הזה תתפרסם הודעה על סיום הפעילות והפניה ל-809
לצפיה ב-'כמה חבל.'
כמה חבל.
15/03/2019 | 09:49
2
24
אולי נעשה שוב סקר של שבוע?
כי הרי המשתתפים הם ה"בשר" והרוח והתוכן של הפורומים.
הגדרת פורום זה כמו מפגש, סוג של כנסת, פרלמנט.
מה שיחזיר הם תכנים של המשתתפים!
לצפיה ב-'מסה קריטית'
מסה קריטית
15/03/2019 | 21:33
1
23
ב dpreview יש עשרות פורומי צילום כולל בנושאים איזוטריים והם שוקקים פעילות.

לא בטוח שבתפוז נשארו מספיק משתתפים לייצר עניין בשני פורומי צילום, למרות שאם אפשר היה ההעדפה האישית שלי הייתה להפריד בין הצילום עצמו לבין הציוד. 
לצפיה ב-'הם לא מעוברתים'
הם לא מעוברתים
16/03/2019 | 19:47
13
הרבה יותר קל "לשוחח" בעברית.
לצפיה ב-'פאטיש למוסכים'
פאטיש למוסכים
13/03/2019 | 20:56
44
לצפיה ב-'לקראת פורים ...'
לקראת פורים ...
13/03/2019 | 18:23
42
.

.
לצפיה ב-'שאלה בנושא קרדיט'
שאלה בנושא קרדיט
07/03/2019 | 16:52
1
33
שלום, שמי קובי פסח ואני צלם , אני התחלתי נושא של מכירת תמונות מקוריות שלי , השאלה שלי היא לגבי החתימה בפינת התמונה, מה נהוג, האם שם בלבד (כחלק מגוף התמונה (לא משנה סוג ההדפסה -קנבס נייר וכו)
או שאני יכול לשים שם, טלפון , אתר אינטרנט ?
יש איזה שהוא נוהג?
תודה
קובי

לצפיה ב-'מכירת אמנות - נהג כמו באמנות רק חתימה ותאריך'
מכירת אמנות - נהג כמו באמנות רק חתימה ותאריך
08/03/2019 | 22:19
28
ברור כשיש רק חתימה זה עותק יחיד,
חתימה - ביד האמן/צלם עם עט איכותי,
אם יהיו עוד עותקים צריך מספור עותקים, 
המחיר משתנה לפי המספר,  
למכירה בצורה אחרת בדוק עם האתר בו אתה מוכר מה המקובל בו ולמה מצפה הלקוח שלהם,

חותמת מים, כתיבה על הקובץ,,, אינם מונעים גניבת חומר
קל מאוד להוריד את כל הקשקושים הללו,
לצפיה ב-'טוב חברים, בואו נתאחד עם הפורום השני'
טוב חברים, בואו נתאחד עם הפורום השני
03/03/2019 | 01:52
10
61
תחליטו רק את איזה פורום אתם רוצים שישאר פעיל, כבר דיברתי עם המנהל שלהם ואני פורש בזאת. נעמתם לי מאוד, רוב הזמן 

תפוז פשוט ירו לעצמם ברגל כשלא השכילו להבין שמה שחשוב זה לא גודל הפרסומות אלא ההנאה של הגולשים!! אז יופי עכשיו הכל מלא פרסומות אבל אין גולשים . גאונים .
לצפיה ב-'לא עקרוני'
לא עקרוני
03/03/2019 | 14:00
42
אולי ההיגיון אומר לסגור את הפורום שאין לו מנהלים.

צריך לשים הודעה נעוצה שהפעילות עברה לפורום השני ולבקש מהתפוזים שיחסמו את הפורום לכתיבת הודעות.

לצפיה ב-'תודה לך על הנסיון להחיות את הפורום הזה'
תודה לך על הנסיון להחיות את הפורום הזה
03/03/2019 | 20:01
2
41
גם מבחינתי לא משנה איזה פורום, רק שהשם של הפורום שממשיך יתאים להגדרה החדשה שלו 
לצפיה ב-'מסכימה עם נירית'
מסכימה עם נירית
07/03/2019 | 20:18
10
לצפיה ב-' קופ קון קראפ (תודה בתאית)'
קופ קון קראפ (תודה בתאית)
18/03/2019 | 11:28
4
לצפיה ב-'אני לא רואה פרסומות.'
אני לא רואה פרסומות.
04/03/2019 | 21:13
2
43
ואולי ניהול אחר יעשה פה שינויים, לטובה.

לא לכולם זה מתאים.
אני חושב שיש משהו בזה שנותנים לך שליטה על אנשים,
במקרה הזה גולשים, ואיפשהו נמאס מזה,
כשמבינים שזה לא מעניין.

צריך ניהול אכפתי, לצילום, לאנשים, לחופש,
אובייקטיביות חשובה. צריך פה מוח גדול בצילום,
עם רזומה עשיר והמלצות עד להודעה חדשה...

בכל מקרה, ממה שאני זוכר כלפיי, היית בסדר איתי,
וסובלני.

מה שאני מציע זה, לשנות את שם הפורום, 
לאוהבי צילום, כי אמנות זו מילה פלצנית ואנשים מרשים לעצמם,
לקחת את המילה אמנות ולפשט אותה, וזה לא במקום, בעיניי.
בלי מניירות, בלי ביקורות, פשוט חבורה של אנשים שאוהבים לצלם,
ואם הם רוצים לאתגר את עצמם, באתגרים, בלצאת לטייל,
אז שירגישו חופשי, 
במקום להרגיש שהם נכנסו לגלרייה, וצריך להיות בשקט בספרייה,
כי יש איזה כמה שחושבים שהם יותר טובים מכולם...

פשוט, קודם כל נהנים, ואם רוצים יותר מזה,
אז לא צריך לצעוק את זה או לדרוש את זה.
זה יגיע לבד.
זה הגיע אליי וזה יגיע גם אלייך... או שלא, למי אכפת.

בקיצור, תמשיך לצלם, ותהנה.
לצפיה ב-'פנה להנהלה וקח את המושכות'
פנה להנהלה וקח את המושכות
06/03/2019 | 02:06
1
19
לצפיה ב-'נראה לך, אין לי זמן לזה.'
נראה לך, אין לי זמן לזה.
13/03/2019 | 01:01
11
לצפיה ב-'שגיא, תביא גם את רביב ויש את רן רפאל שאני לא מכיר'
שגיא, תביא גם את רביב ויש את רן רפאל שאני לא מכיר
05/03/2019 | 15:16
32
תפוז התיצב ואין קריסות לאתר.
לצפיה ב-'תודה לך אורי '
תודה לך אורי
07/03/2019 | 20:21
29
שוחחת עם שטייף? מה סכנתם ביניכם?
לצפיה ב-'לא גודל הפרסומות קבע את גורל הפורום.'
לא גודל הפרסומות קבע את גורל הפורום.
13/03/2019 | 17:40
17
יש לך חלק, אולי חשוב, בכך שהפורום נראה כמו שנראה.

(... ולו מנקודת המבט שלי).
לצפיה ב-'אחת מהיום ... (טלפון)'
אחת מהיום ... (טלפון)
03/03/2019 | 21:19
1
59

לצפיה ב-'צילום יפה מאד'
צילום יפה מאד
06/03/2019 | 22:42
13
לצפיה ב-'תג מחיר'
תג מחיר
28/02/2019 | 11:33
6
72
לצפיה ב-'פרסומת'
פרסומת
02/03/2019 | 09:41
2
37
וכל פעם שעובר אמבולנס בצרחות אני אומר, עוד אחד הפסיק לעשן.
לצפיה ב-'ואני אומר "יולדת".'
ואני אומר "יולדת".
02/03/2019 | 18:02
1
14
לצפיה ב-' אתה אופטימי '
אתה אופטימי
05/03/2019 | 15:14
4
לצפיה ב-'הכותרת ישירה מדי'
הכותרת ישירה מדי
03/03/2019 | 01:48
1
27
הייתי מעדיף no bless
לצפיה ב-'שיהייה'
שיהייה
03/03/2019 | 09:53
9
לצפיה ב-'מאולץ. אבל יש בזה הומור.'
מאולץ. אבל יש בזה הומור.
04/03/2019 | 21:14
9
לצפיה ב-'סריקת שקופיות - איחסון עם מידע '
סריקת שקופיות - איחסון עם מידע
02/03/2019 | 16:40
22
31
שלום,
אני כרגע עסוק במבצע של סריקת כמה אלפי שקופיות למחשב. סורק ברזולוציה 2500DPI (המכשיר יכול 10000) כדי לקבל קובץ בגודל סביר (כ 5מ"ב).
א. האם יש הצעה לקידוד שם הקובץ באופן שיהיה יעילות חיפוש וכדו'?
ב. על השקופיות רשום מידע לגבי הצילום שהייתי רוצה לשמור. בתיקיה של WINDOWS כשנמצאים עם העכבר על קובץ תמונה, יש בתחתית החלון כמה פרמטרים שניתן לשמור כמו תאריך צילום, תגים, מחבר, הערות, יצרן מצלמה ועוד שלכאורה יכול להיות פתרון. לא ראיתי שחיפוש רגיל של WINDOWS מוצא את המילים ששמרתי שם. מישהו יודע איך מחפשים כך שיכלול את אלה.
ג. אשמח לקבל כל רעיון לאיחסון וארגון כמות כזו גדולה של תמונות בצורה טובה.
בברכה
נדב

לצפיה ב-'עבוד עם lightroom (חוקי - 35 ש"ח לחודש) וכל שאיפותיך יתגשמו'
עבוד עם lightroom (חוקי - 35 ש"ח לחודש) וכל שאיפותיך יתגשמו
03/03/2019 | 07:41
30
לצפיה ב-'1. באיזה פורמט אתה שומר הצילומים? '
1. באיזה פורמט אתה שומר הצילומים?
13/03/2019 | 18:00
20
19
.
2.
5 מ"ב לא נשמע לי הרבה (גודל הקבצים מהמצלמה שלי הם: ג'ייפג ~ 10 מ"ב, נף ~ 25 מ"ב).
3.
מה מימדי הקובץ (פיקסלים)?
4.
אם אתה כבר משקיע את כל העבודה הזאת - במקומך הייתי סורק ברזולוציה המקסימלית (נדמה לי שתוספת הזמן, ביחס לזמן הכולל שאתה משקיע לכל שיקופית - אינו גדול).
כ מ ו ב ן - תלוי כמה חשיבות אתה נותן לצילומים, ומה אתה חושב שייעשה בקבצים [למשל, יש תחרויות שדורשות קבצים להדפסה די גדולה. בוודאי אם אתה מדמיין תערוכה (או ספר?)].

לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
13/03/2019 | 19:47
9
10
1. JPG
2. סורק ב 2500DPI
3. 3331X2221 ׁיוא בין 4 ל 5 מגה פיקסל
4. רזולוציה מקסילית לוקחת הרבה יותר זמן וגם הרבה יותר מקום (40,000KB) כשהמכשיר על 10,000DPI. סורק כ 12000 שקופיות ולכן הפשרה. אם אצטרך לתערוכה, אסרוק את הנבחרות במירבי.
אשמח לקבל כל עצה מכל סוג שהוא.

לצפיה ב-'סתם, מסקרנות ...'
סתם, מסקרנות ...
13/03/2019 | 20:20
4
5
.
לאיזה צורך אתה סורק 12,000 שיקופיות?

.
לצפיה ב-'תשובה לגבי הכמות הנסרקת'
תשובה לגבי הכמות הנסרקת
13/03/2019 | 20:27
3
7
מדובר על שקופיות שצולמו בשני דורות שיש בהם הרבה תמונות שלנו וחברים שלנו כילדים וגם של הילדים וחברים שלנו וסתם וזכרונות נעימים על פני 50 שנה משנים שהדרכתי בחו"ל. הסורק הוא אוטומטי כך שאני לא יושב לידו אלא שם קסטה של 50 ועוזב אותו לשעתיים.
לצפיה ב-'אני התייחסתי'
אני התייחסתי
13/03/2019 | 20:32
2
10
.
לסריקת צילומים עם כוונות אמנותיות. במקרה של צילומים משפחתיים - באמת חשובה השאלה: למה? (עדיין לא הבנתי לאיזה צורך).

.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/03/2019 | 20:41
1
16
א. תיעוד לדורות הבאים (בעיקר לילדים).
ב. אפשרות להשתמש בזה למצגות להרצאות במקרה ואחזור להדריך בארץ ו/או בחו"ל (הייתי מדריך טיולים בארץ ובחו"ל)
אבל אשמח לקבל פרספקטיבה אחרת, כי לפי השאלה זה לא מובן מאליו
לצפיה ב-'למצגות - נושא שאני לא מבין בו - אני מניח שאין חשיבות '
למצגות - נושא שאני לא מבין בו - אני מניח שאין חשיבות
13/03/2019 | 21:41
14
.
רבה לאיכות - בהשוואה לסריקה לצרכים אמנותיים [זכור לי שבזמנו הייתי צריך סריקה מקצועית של שיקופית להדפסה לתערוכה (דרך אגב, כי זכתה בפרס ראשון באחת הקטגוריות), ומשקל הקובץ היה ... כ-70 מ"ב)]. 

.
לצפיה ב-'סַפר איך נראים שמות הקבצים שאתה נותן (אולי אוכל לתקן ...)...'
סַפר איך נראים שמות הקבצים שאתה נותן (אולי אוכל לתקן ...)...
13/03/2019 | 20:22
3
8
לצפיה ב-'כרגע אני שומר כדלקמן'
כרגע אני שומר כדלקמן
13/03/2019 | 20:36
2
9
לגבי חו"ל
Kenya 22-8-1983 001
לגבי הארץ
חוג נוער 24-9-1983 נחל חתירה מעלה פלמח 004
מה שמסקרן אותי זה הדבר הבא:
כשנמצאים בתיקייה של WINDOWS 7 על תמונה, למטה בתחתית החלון יש מקום למלא פרטים אחדים על התמונה שנוגעים בה בעכברכמו: תאריך צילום, תגים, כותרת, גודל (נכנס אוטומטי), שם קובץ (נכנס אוטומטי). זה נראה מעולה להכניס פרטים על התמונה שם. לא הצלחתי לבצע חיפוש על המידע הזה. השאלה אם יש בכלל אפשרות לעשות חיפוש.
לצפיה ב-'לא טוב !'
לא טוב !
13/03/2019 | 21:29
1
10
.

תאריכים יש לכתוב כך:
190313
(או: 20190313).
הסיבה:
אתה אמור לרצות שהקבצים ייסתדרו לפי הסדר הכרונולוגי.

---
אחרי התאריך (ומקף) אני נותן את מספר הצילום.
---

השאלה שאתה צריך לשאול עצמך:   
האם את שם הארוע (נחל חתירה מעלה פלמח, חוג נוער, Kenya, ...) לשים לפני התאריך, או אחריו.
לי אישית אין ספק שבתחילת שם הקובץ הייתי שם את התאריך [כאשר תיקח צילומים מכל מיני אירועים - הם ייסתדרו לפי הסדר הכרונולוגי (ולא לפי שמות האירועים)].

---
השתדל להמנע מרווחים בשם הקבצים (עדיף מקפים, פסיקים, ...).
---

(ראה בצילום המצורף).

--------------------------------------------

אני ממליץ לפתוח תיק נפרד לכל ארוע (ללא קשר, וגם עם קשר - הידעת שיש תוכנות לשינוי שמות קבצים - הרבה ביחד - בקלות ובמהירות ...).
.
.

לצפיה ב-'תודה, הטיפים עוזרים לעניין התיוק'
תודה, הטיפים עוזרים לעניין התיוק
14/03/2019 | 23:32
3
תודה על ההתייחסות
13/03/2019 | 19:52
8
1. JPG
2. סורק ב 2500DPI
3. 3331X2221 ׁיוא בין 4 ל 5 מגה פיקסל
4. רזולוציה מקסילית לוקחת הרבה יותר זמן וגם הרבה יותר מקום (40,000KB) כשהמכשיר על 10,000DPI. סורק כ 12000 שקופיות ולכן הפשרה. אם אצטרך לתערוכה, אסרוק את הנבחרות במירבי.
אשמח לקבל כל עצה מכל סוג שהוא.

תודה על ההתייחסות
13/03/2019 | 20:22
8
9
לצפיה ב-'"אם אתה רציני" ומשקיע בכמות כזו של צילומים, אזי...'
"אם אתה רציני" ומשקיע בכמות כזו של צילומים, אזי...
15/03/2019 | 06:29
7
25
למד מן המומחים (לא בהכרח אני):
1. אין שום חשיבות באיזו שיטה אתה ממספר את התמונות.
2. מה שחשוב הוא שתהיה עקבי בשימוש בשיטה הזו ושלא תהיה שיטה אקראית.
3. מה שחשוב שהשיטה תהיה הגיונית, כך שתוכל להסביר אותה למישהו מקצועי.
4. ועכשיו הקטע החשוב: כך איש מקצוע (מבין בשימוש בבסיסי נתונים) ותן לו לכתוב לך אפליקציה שתממש שיטת ספרור שנוחה לך.
5. או,לחילופין, למד להשתמש ב LIGHTROOM (מבוססת על שימוש בבסיסי נתונים) והשתמש בה.
לצפיה ב-'" אין שום חשיבות באיזו שיטה אתה ממספר" ...'
" אין שום חשיבות באיזו שיטה אתה ממספר" ...
18/03/2019 | 01:54
6
14
.
לא להאמין.
.
לפני "שתי דקות" הסברתי על חסרונות שיטה אחת,
ויתרונות האחרת,
...
והוא כותב: " אין שום חשיבות באיזו שיטה אתה ממספר ...".

*   *   *

אה, כן,
מסעיף 3 עולה שיש חשיבות לשיטת המיספור: שתהייה הגיונית.
אני מניח שהוא מניח שכל השיטות ההגיוניות - הגיוניות באותה המידה.
... מאד הגיוני.

.
לצפיה ב-'דוגמה אופיינית לסיבה מדוע האנשים בורחים מהפורום'
דוגמה אופיינית לסיבה מדוע האנשים בורחים מהפורום
18/03/2019 | 05:48
5
10
תגובה שמופנית לגופו של הכותב במקום להגיב ענינית.

לא חייבים להגיב אם אין לך מה לחדש.
לצפיה ב-'התגובה שלי 'מופנית לגופו של הכותב' - בדיוק '
התגובה שלי 'מופנית לגופו של הכותב' - בדיוק
18/03/2019 | 18:40
5
.
כמו שהתגובה הזאת:

"אין שום חשיבות באיזו שיטה אתה ממספר את התמונות"

התייחסה לגופו של כותב קודם !!!
.
.
לצפיה ב-'"לא חייבים להגיב אם אין לך מה לחדש" ...'
"לא חייבים להגיב אם אין לך מה לחדש" ...
18/03/2019 | 18:48
5
.
בוודאי שבתגובה היה חידוש:
משום "אזהרה", לקבל את הדברים ("אין שום חשיבות באיזו שיטה אתה ממספר את התמונות") - בזהירות !

.......................................................................................

תאר לעצמך, כדוגמה, שמשתתף היה מכריז שלא חשוב אם מחדדים צילום לפני או אחרי הקטנתו.
והרי זו הכרזה ממש מזיקה.
אז בעיניך - אם ללמוד מדבריך - לא יהיה חידוש באזהרה שהדברים האלה לא נכונים ?!

.
לצפיה ב-'"... סיבה מדוע האנשים בורחים מהפורום" ... '
"... סיבה מדוע האנשים בורחים מהפורום" ...
18/03/2019 | 18:58
2
9
.
אני חושב שלא נכון להתייחס לפורום שמהותו היא קבלת ביקורות (על צילומים) - כפורום שמשתתפיו הם אנשים חלשים, חסרי בטחון - שלא יכולים לשאת ביקורת.

[... אלא אם כן אתה חושב שזה המצב (שמשתתפים רבים בפורום הם אנשים חלשים, חסרי בטחון, שלא יכולים לשאת ביקורת) -  מה שיכול להסביר מדוע אתה חושב שתגובה כמו שלי גורמת להם לברוח מהפורום].

.
לצפיה ב-'אני לא סוגר חשבונות בפורום, נקודה.'
אני לא סוגר חשבונות בפורום, נקודה.
18/03/2019 | 19:19
1
5
לצפיה ב-'לא הבנתי (אולי משום שאני לא יודע - בוודאי בהקשר זה - מה'
לא הבנתי (אולי משום שאני לא יודע - בוודאי בהקשר זה - מה
18/03/2019 | 20:39
6
.
זה "סוגר חשבונות").
.
לצפיה ב-'האפשרות של ISO בגלקסי S5 לא עובדת ועוד...'
האפשרות של ISO בגלקסי S5 לא עובדת ועוד...
28/02/2019 | 08:41
2
27
שלום
איך אני מפעילה את אפשרות ה- ISO
ראו בבקשה צילום מסך.

כמו כן יש עוד אפשרויות "כבויות" במסך הגדרות הצילום
איך אני "מחייה" אותן.

תודה רבה.
שרית
לצפיה ב-'סגור את HDR, ואולי גם תאורה נמוכה'
סגור את HDR, ואולי גם תאורה נמוכה
28/02/2019 | 10:59
1
28
ה HDR מכוון על (גוון עשיר) כדי שהמחשב יחליט לפי התוכנה על ISO ועל WB
ה תאורה נמוכה מזמינה ISO אוטומטי כדי להעלות אותו בעדיפות על פני צמצם ומהירות
לצפיה ב-'תודה רבה. עזרת לי מאוד. הצלחתי.'
תודה רבה. עזרת לי מאוד. הצלחתי.
28/02/2019 | 12:31
23

לצפיה ב-'סיפור וחומר למחשבה:'
סיפור וחומר למחשבה:
25/02/2019 | 11:39
15
78
המים היו צלולים וריצוד הסלעים שמתחת היה מרגיע עם כתמי הצמחיה המתחלפים. לפתע, מעל המים צץ לו הראש המוכר והגדול עם מבט התמה של צב הים. התרגשתי. תמיד אני מתרגש כשהטבע בא לבקר אותי יפה כל כך. הצב חזר למים ואני חתרתי לכיוון שלו. ואז, ראיתי אותו ממש מתחתי - בעומק רדוד, עסוק בענייני יומו - בראנצ' שכזה.
אינסטנקטיבית, נעצרתי ותוך שאני מתבונן בו התחלתי לפתוח את רצועות התרמיל שעל גבי כדי לשלוף את ה"כמו-פרו", ולצלם את המראה המרהיב של הצב הגדול שלועס בנחת מתחתי.
זה הסתבך והייתי צריך לאחוז במשוט ולהתיישב על הסאפ. ואז, התחרטתי.
עזוב, מה לצלם עכשיו, צבים כאלה תמצא בכל גוגל ויוטיוב. תהנה מהרגע.
עד שהתעשתתי - הסאפ נסחף, הצב נעלם ואני נשארתי עם תסכול ותובנה.

סיפרתי לבני הצעיר אודות החוויה, והוא שלח אותי מיד לסרט "חייו הסודיים של וולטר מיטי". שם, באחד משיאי הסרט הצלם שמחפש כל חייו את נמר השלג האגדי, מגיע לרגע השי.... ואז, הוא לא מצלם - הוא משאיר את עצמו להתמכר לרגע ולא להפסיד אותו בעיסוק עם המצלמה.

מוגש כחומר למחשבה לעת רגעים מיוחדים אבל נפוצים.

לצפיה ב-'Been there done that'
Been there done that
25/02/2019 | 13:26
1
36
באיזו שבת בבוקר טיילתי וראיתי *** לצלם.
רצתי הביתה לקחתי את האופנים ואת המצלמה D5100 מגיע ו... אין כרטיס זכרון.
לצפיה ב-''
25/02/2019 | 21:06
2
לצפיה ב-'נושא כל כך במקום!!!'
נושא כל כך במקום!!!
25/02/2019 | 15:24
27
לרוב אני מצלמלת בטיולים/חופשות של המשפחה, למרות שפעם בחודש אני יוצאת עם קבוצת צלמים חובבים לצלם, ואני חיה במקום יפיפה, אז הרבה פעמים יוצאת לבד. אבל איך אפשר לוותר על צילום בטיול משפחתי? ואני מחפשת את הקו הדק בין הצורך שלי לתפוס את הפריימים שאני רואה בטיול, לבין לחוות בכייף טיול עם המשפחה. קו דק ומאוד מבלבל

שמחה בשבילך שיכולת להגיע לתובענות האלה, למרות התסכול. גדולה!!!!
לצפיה ב-'סרט נחמד אבל...'
סרט נחמד אבל...
25/02/2019 | 18:12
5
36
צלם אמיתי לעולם לא היה מוותר על הצילום.

לצפיה ב-'ברור שזו הקצנה. אבל קצת פילוסופיה להמחשה לא תזיק....'
ברור שזו הקצנה. אבל קצת פילוסופיה להמחשה לא תזיק....
25/02/2019 | 21:03
14
לצפיה ב-'ומי זה צלם אמיתי?'
ומי זה צלם אמיתי?
25/02/2019 | 21:14
2
34
הנקודה ש xfwind העלה היא חשובה לדעתי. אם אני לא טועה, מישהו העלה פה תמונה של מצעד. כולם מצלמים בניידים, ורק אישה מבוגרת אחת, במרכז הפריים, פשוט רואה את המצעד. לא דרך המסך, פשוט נמצאת שם באותו רגע, להנות ממה שהיא באה לראות. לא חושבת על הפריים או על התיעוד לעתיד. כאן ועכשיו!!!!

תמונה מאוד חזקה לדעתי, ומאוד נכונה לנושא הזה. לצערי לא הצלחתי למצוא אותה בחיפוש מהיר 
לצפיה ב-'מכיר את התמונה'
מכיר את התמונה
25/02/2019 | 21:45
1
37
הכוונה כאן בצלם אמיתי - צלם מקצועי שיצא למטרה מסויימת לא מוותר עליה כשמגיע לרגע. בטח ובטח אם מדובר בצילום שהוא פרוייקט חיים או חלום ארוך טווח.

לוותר על פריים זה משהו שצריך ללמוד לחיות איתו כצלם שלוקח את התחום ברצינות, על אחת כמה וכמה שזה המקצוע או החיים עבור חלק.
כחובב למשל לא אסכן את חיי בשביל פריים אל אני מבין צלמי מלחמות (והמון מהם נהרגים בשביל פריים).

אני מפריד בין צלמים שצילום זה חלק חשוב מחייהם וממי שהם לבין הטירוף העכשווי שכל אחד חייב להעלות כל רגע בחייהם לאינסטגרם...
לצפיה ב-'הבנתי את הנקודה שלך '
הבנתי את הנקודה שלך
25/02/2019 | 22:21
10
לצפיה ב-'אמן הוא קודם כל אדם'
אמן הוא קודם כל אדם
03/03/2019 | 21:16
16
אם הוא קודם כל צלם הוא אולי מצלם מצויין אבל אני בטוח שהוא לא אמן טוב
לצפיה ב-'צריך לדעת מתי לעצור לרגע וליהנות'
צריך לדעת מתי לעצור לרגע וליהנות
26/02/2019 | 10:55
3
27
דווקא הרבה אנשים לא יסכימו עם מה שהוא עשה.

בעיניי זו מחשבה נהדרת,
לחכות כל כך הרבה זמן למשהו ובסוף להיות אנושי כל כך,
ולא אנוכי.

בעיניי זה יפה.

כשהוא ייצלם, פה זה נגמר, הוא לא רצה שכל חיו יגמרו ברגע אחד קצר.

לצפיה ב-'בסה"כ רובנו מכירים את ההרגשה שאתה רואה משהו או נמצא במקום'
בסה"כ רובנו מכירים את ההרגשה שאתה רואה משהו או נמצא במקום
26/02/2019 | 16:16
2
23
שהצילום (מעבר למזכרת) לא יכול להעביר את התחושות/חויה/נפח.

אתה כן יכול לנסות ולצלם משהו שהוא יחודי למפגש שבין החויה שלך לטכנולוגיה של הצילום.
לצפיה ב-'זה לא מה אתה מצלם, זה איך.'
זה לא מה אתה מצלם, זה איך.
28/02/2019 | 10:04
1
18
לצפיה ב-''
28/02/2019 | 11:18
5
לצפיה ב-'סיפורך מעניין כולל הסרטון המרתק.'
סיפורך מעניין כולל הסרטון המרתק.
27/02/2019 | 22:10
14
חומר למחשבה. בטיולים עם בעלי פעמים רבות הוא אמר לי תהני מהרגע לא רק לצלם. פשוט זכרון טוב
לצפיה ב-'כבר שנים רבות אני חושב שאלמלא הייתי עם מצלמה, מחפש '
כבר שנים רבות אני חושב שאלמלא הייתי עם מצלמה, מחפש
13/03/2019 | 18:12
10
.
צילום טוב - ההנאה שלי הייתה הרבה יותר קטנה:

ההסתכלות שלי - בשל החיפוש אחרי צילום טוב - הרבה יותר מרוכזת, בוחנת, חקרנית, משוטטת, מחפשת, ... .

.
.
לצפיה ב-'משתפת- מתוך אתר של אוהבי מדע'
משתפת- מתוך אתר של אוהבי מדע
27/02/2019 | 18:32
3
37

חושבת האם יתכן שזה אמיתי או שבעזרת פוטושופ.
(למשל התמונה שלי עם הירח מעל השפיץ של המנוף,אכן חיכיתי בסבלנות אחרי סדרת תמונות במיקומים אחרים)

https://www.facebook.com/sciencelovers1/posts/1999...
לצפיה ב-'נראים אמיתיים לגמרי'
נראים אמיתיים לגמרי
27/02/2019 | 20:34
12
לצפיה ב-'ברמת העיבוד אין דרך לדעת אבל קל לבצע בתוכנה'
ברמת העיבוד אין דרך לדעת אבל קל לבצע בתוכנה
28/02/2019 | 11:03
9
לצפיה ב-'צילומים מהסוג הזה אינן מעובדות.'
צילומים מהסוג הזה אינן מעובדות.
04/03/2019 | 21:17
13
זה פשוט אנשים שאוהבים להשתובב. זה הכל.
לאנשים מסויימים זה לא ריאלי,
כי הם לא ניסו את השיטה.
לצפיה ב-'פינה חדשה: קאלה צריכה נושא - בחירות '
פינה חדשה: קאלה צריכה נושא - בחירות
21/02/2019 | 21:48
5
52
מוזמנים לשרשר תמונות שקשורות לבחירות בכל צורה שהיא
לצפיה ב-' זה מה שקורה כשלייצנים מצלמים...'
זה מה שקורה כשלייצנים מצלמים...
22/02/2019 | 18:13
4
54
תסתכלו על התמונה השניה (של הארבעה)

כמה שגיאות קומפוזיציה וחשיפה אתם מוצאים שם? (רמז: הרבה)

לא מפתיע שאין קרדיט לצלם, התמונה צריכה להיכנס לפנתיאון התמונות התיעודיות הגרועות בהיסטוריה של ישראל.

לצפיה ב-'יש שם לפחות אחד עם ידע בצילום ורעיתו גם צלמת מעולה'
יש שם לפחות אחד עם ידע בצילום ורעיתו גם צלמת מעולה
22/02/2019 | 20:36
32
אז כנראה הלחץ עובד ומוכנים לכל איוולת
לצפיה ב-'חחח מצחיק מה שקרה שם (כובעים)'
חחח מצחיק מה שקרה שם (כובעים)
23/02/2019 | 12:57
1
19
לצפיה ב-'לא מצחיק, עצוב'
לא מצחיק, עצוב
23/02/2019 | 19:07
27
שמישהו מצלם ככה ועוד טורח לשתף.
לצפיה ב-'למה לשפוט צילום כזה בכלים של צילום אמנותי ?!'
למה לשפוט צילום כזה בכלים של צילום אמנותי ?!
13/03/2019 | 20:28
5
.
(במיוחד כשברור שהוא לא התכוון להיות כזה !).

.
לצפיה ב-'מינימליזם לסופ"ש'
מינימליזם לסופ"ש
22/02/2019 | 23:09
6
46
לא עבדתי היום. לקחתי איתי את המצלמה לשיעור התעמלות כי התחזית היתה ליום יפה. יום יפה לא היה, אבל כן מצאתי כמה פריימים שמאוד אהבתי

אשמח כמובן לפידבקים

שבת שלום 
לצפיה ב-'גגות העיר'
גגות העיר
22/02/2019 | 23:11
37
לצפיה ב-'קווים ואלכסונים'
קווים ואלכסונים
22/02/2019 | 23:15
2
35
לצפיה ב-''
23/02/2019 | 10:20
1
5
לצפיה ב-''
23/02/2019 | 10:50
5
לצפיה ב-'רק הראשונה היא מנימלסטית בעיני ונחמדה.'
רק הראשונה היא מנימלסטית בעיני ונחמדה.
23/02/2019 | 12:40
1
10
לצפיה ב-'אני מבינה למה כוונתך, אבל מסתבר שמינימליסטי זה קצת יותר '
אני מבינה למה כוונתך, אבל מסתבר שמינימליסטי זה קצת יותר
23/02/2019 | 16:16
20
מימינומום - לא ממש עושה שכל, אבל...

תודה 
לצפיה ב-'פינה חדשה- פינת השאלה החמה'
פינה חדשה- פינת השאלה החמה
21/02/2019 | 21:51
5
44
צלם -
האם אתה המתעד
או אתה הבימאי ?

לצפיה ב-'תלוי בסגנון והעדפה אישית'
תלוי בסגנון והעדפה אישית
22/02/2019 | 18:09
25
יש כאלה שאוהבים ככה ויש כאלה שאוהבים ככה.

אני אישית לא אוהב לביים, למרות שיש לי הערכה למי שמביים ועושה את זה טוב.

זה בערך כמו לשאול איך אתה עורך (רק תיקונים בסיסיים או שינויים בפוטושופ), אם אתה מעדיף לצלם על אוטומט או ידני וכו׳.
לצפיה ב-'אני מהמתעדים'
אני מהמתעדים
22/02/2019 | 23:03
20
רואה פריים יפה ומתעדת אותו. לעיתים רחוקות גם מביימת, או מזיזה קצת בשביל אור או קומפוזיציה טובים טוב יותר
לצפיה ב-'עד כמהשאני יודע'
עד כמהשאני יודע
25/02/2019 | 18:15
17
גם לסרטי תעודה יש במאי... אז ממש לא ברורה השאלה
לצפיה ב-'גם וגם.'
גם וגם.
04/03/2019 | 21:21
4
אני מביים כשאני מייצר את התכנים שלי.
אני מתעד כשסתם מתחשק לי לצאת, לטייל.
במחינה מקצועית אני במאי,
אני מביים צלחות של אוכל כשאני מבשל ומנהל את המטבח,
יש בי את הדרייב הזה של שליטה, ניקיון ואקסטרים בשלמות.
אבל לא הכל אצלי שחור ולבן, אני גם יודע לחיות,
ולכן אני אוהב גם לתעד, סתם לצלם רגעים,
אבל זה שיש לי עין מסויימת, אפשר רוב הזמן להתבלבל,
בין מה מבויים אצלי, ומה לא.
וזה מה שטוב. בי.

לצפיה ב-'שאלה מוזרה'
שאלה מוזרה
13/03/2019 | 18:19
3
.

בעיני,

שהרי לא דומה צילום פוטוז'ורנליסטי או תיעודי [שלהבנתי - א ס ו ר  לביים (נדמה לי שיהיה מעניין בהקשר זה לקרוא על המגבלות על צלמי סרטי טבע)],

לעומת צילום סטודיו (שבמהותו מבויים).

.
לצפיה ב-'P e o P L e'
P e o P L e
21/02/2019 | 16:59
13
23
לצפיה ב-'1'
1
21/02/2019 | 17:01
61
לצפיה ב-'2'
2
21/02/2019 | 17:09
46
לצפיה ב-'3'
3
21/02/2019 | 17:11
1
50
לצפיה ב-'טוב...!'
טוב...!
24/02/2019 | 13:28
7
לצפיה ב-'4'
4
21/02/2019 | 17:12
43
לצפיה ב-'קשה,'
קשה,
21/02/2019 | 18:45
1
30
אפל, אלים, גס - לי קשה עם זה, אבל תמונות שמספרות סיפור, אז...
לצפיה ב-'גם כשחשוך עדיין ניתן לראות את כל הכוכבים'
גם כשחשוך עדיין ניתן לראות את כל הכוכבים
22/02/2019 | 01:54
27
קשה יש בלחם וגם אותו אוכלים?
אבל אינך חייבת לאכול את הקשה, ולכן אפשר להעריך ששרדת.
לצפיה ב-'מיוחד.'
מיוחד.
21/02/2019 | 20:54
1
25
את הראשונה יכולתי לאהוב. למה זה נראה דהוי?
לצפיה ב-'אמצע הלילה, מקום דהוי ומלא עשן'
אמצע הלילה, מקום דהוי ומלא עשן
22/02/2019 | 01:51
24
העדשה גם עשתה את העבודה ופירשה את העשן והרקע, 
כמשהו אחד, ולכן נוצרה אשליה מוזרה, שאני אישית אוהב.
נותן לזה גסות ומראה מאוד לא שגרתי בצילום.
לצפיה ב-'הוקסמתי מכולן'
הוקסמתי מכולן
21/02/2019 | 21:44
1
14
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
22/02/2019 | 01:52
8
לצפיה ב-'נהדרות כרגיל'
נהדרות כרגיל
22/02/2019 | 18:07
1
22
האמוציות שהעבודות שלך מחצינות תמיד מחזירות אותי ליצירותיו של גוטפריד הלנוויין (אם כי הסגנון שלך ייחודי ולא חיקוי שלו).
לצפיה ב-'תודה רבה. שמח שאהבת.'
תודה רבה. שמח שאהבת.
25/02/2019 | 12:15
6
לצפיה ב-'ניצלנו את חופשת סופ"ש ארוך של בית הספר'
ניצלנו את חופשת סופ"ש ארוך של בית הספר
18/02/2019 | 22:50
13
63
ונסענו לאחד האיים לידנו

אשמח לפידבקים 
לצפיה ב-'ארכיטקטורה'
ארכיטקטורה
18/02/2019 | 22:52
59
מגדל תצפית נטוש מתקופת מלחמות העולם 
לצפיה ב-'צוק מהים'
צוק מהים
18/02/2019 | 22:54
59
The Old Man Of Hoy
לצפיה ב-'הראשונה והשלישית נהדרות'
הראשונה והשלישית נהדרות
19/02/2019 | 18:12
2
21
בשניה חסר לי משהו, אולי ציפור/ים שיוסיפו עניין ברקע
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
19/02/2019 | 18:27
1
16
שמחה שאהבת אותן. השניה מאוד בקו המינימליסטי שאני מאוד אוהבת. אתה לא מתחבר לזה כנראה 
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
19/02/2019 | 20:05
7
לצפיה ב-'סט מצויין. '
סט מצויין.
21/02/2019 | 16:48
3
23
מאוד אהבתי את השלישייה שפירסמת.
יש כאן מינימליזם נפלא.
הקומפוזיצייה עוברת את העין שלי, וגם עוברת את העיניים של כולם.

סט מקסים, עוצמתי ויוקרתי מאוד.
לצפיה ב-'WOW!!!!'
WOW!!!!
21/02/2019 | 18:43
2
20
לא עובר את כולם, כמו תמיד יש כאלה שמתחברים יותר ופחות, אבל תודה רבה רבה 
לצפיה ב-'אם אני כותב שכולם מתחברים, אז בהחלט כולם'
אם אני כותב שכולם מתחברים, אז בהחלט כולם
25/02/2019 | 12:14
1
13
האובייקטיביות שלי אינה מאפשרת לכתוב דברים כאלה,
אז שאפו.

האמת, קצת לא רגיל לראות צילום שלך בלי מסגרת,
אבל מה רגיל בימינו, שום דבר.
לצפיה ב-'אני מאוד אוהבת מסגרות. זה מוסיף המון לתמונה לדעתי, אבל...'
אני מאוד אוהבת מסגרות. זה מוסיף המון לתמונה לדעתי, אבל...
25/02/2019 | 14:55
10
מצאתי שתי קבוצות צלמים בסיגנון מינימליסטי, ומשום מה, לא ניתן להעלות שם תמונות עם מסגרת. המינימליסטים האלה, אז בשביל לא לערוך במיוחד בשביל הקבוצות האלה, ולהוציא אותי מהמקום הקבוע ולבחון דברים אחרים... בלי מסגרות 
לצפיה ב-'הראשונה נהדרת.'
הראשונה נהדרת.
21/02/2019 | 20:50
1
6
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
21/02/2019 | 20:52
4
לצפיה ב-'טוב. שילוב מעניין של רכות וחדות.'
טוב. שילוב מעניין של רכות וחדות.
25/02/2019 | 11:20
1
5
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
25/02/2019 | 14:56
4
לצפיה ב-'שביל כסף ... הערב .... מצלפון.'
שביל כסף ... הערב .... מצלפון.
17/02/2019 | 20:15
4
71

לצפיה ב-'זה נהדר!!!'
זה נהדר!!!
18/02/2019 | 20:03
18
אני מאוד אוהבת את הצללית שהאור הזה יצר, את האור בשלוליות והולכת העין לגבעות ילדותי (אני בת קיבוץ נחשון) שנמצאות שם בשלוש שכבות נפלאות

הייתי מנסה להכהות עוד קצת, כי לדעתי הפרטים מקדימה מפריעים. הייתי אפילו שוקלת לחתוך מלמטה
לצפיה ב-'אהבתי מאד .'
אהבתי מאד .
21/02/2019 | 13:16
1
8
לצפיה ב-'קופ קון מאק מאק קראפ'
קופ קון מאק מאק קראפ
21/02/2019 | 21:41
14
תודה רבה בתאילנדית

גם אני אוהב אותה מאוד

יצא לי במקרה כזה יפה
מצלמים הרבה בסוף משהו מצליח
לצפיה ב-'יפה'
יפה
21/02/2019 | 20:52
8
לצפיה ב-'מופע הירח מעל המנוף, היום בתחילת הערב.'
מופע הירח מעל המנוף, היום בתחילת הערב.
17/02/2019 | 19:56
7
45
לצפיה ב-'נהדר דלייה !!'
נהדר דלייה !!
18/02/2019 | 19:26
1
10
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
18/02/2019 | 21:28
5
לצפיה ב-'מקסים!!!'
מקסים!!!
18/02/2019 | 20:04
1
8
לצפיה ב-'תודה נירית'
תודה נירית
18/02/2019 | 21:30
5
לצפיה ב-'תפיסה נהדרת-יופי.'
תפיסה נהדרת-יופי.
21/02/2019 | 13:13
1
5
לצפיה ב-'תודה לךbarsella40'
תודה לךbarsella40
21/02/2019 | 20:47
5
לצפיה ב-'אוהב'
אוהב
25/02/2019 | 11:21
4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה