לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום נגרות ואומנויות בעץ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נגרות ואומנויות בעץ

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לכה על בסיס מים
09/02/2016 | 22:31
3
30
אני רוצה לצבוע משטח עץ עם לכה על בסיס מים, האם ניתן למשל לרדד עליה בצק, הכוונה היא האם מתאימה לאוכל או רק שמן על בסיס מינרלי.
תודה
אני לא הייתי עושה זאת.....
10/02/2016 | 07:29
24
רידוד בצק היא פעולה "אלימה" לגבי המשטח עליה היא נעשת. וכל ציפוי עלול
לחבור לחומר אותו לשים. אני הייתי מסתפק בלוח עץ מלוטש הייטב, מצופה פורמייקה/פלסטיק, או נירוסטה.
לכה על בסיס מים למשטח רידוד - מיותר
10/02/2016 | 18:56
1
9
יש לי לוח גדול של עץ אורן שמשמש אותי לעבודה עם בצקים. שנים רבות ללא כל גימור.
כל לוחות העבודה בביתי מעצים שונים מעולם לא היו מצופים עם לקה ובטח לט עם שמנים שהופכיםן להיות RANCID (לא יודע את המילה בעברית).
מה שחובב ציון כתב, לרובעדיף מבחינ הגיינית - שיש או נירוסטה וגם פורמייקה.

לקה אקרילית על בסיס מים אינה רעילה, היא משמשת לציפוי צעצועי ילדים בין היתר.
לכה למשטח עץ
11/02/2016 | 02:34
1
העניין הוא שהמשטח הוא עץ ל.מ.י. אורן ואני חייב למרוח אותו, האם לכה על בסיס מים או שמן מינרלי?.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:58
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

מחפש מקום לסדנה
08/02/2016 | 12:02
57
שלום לכולם שמי אורן.
לפני כחצי שנה החלטתי להפוך את תחביב הנגרות לעבודה במשרה מליאה.
התחלתי לקבל פניות וכעת אני מחפש מבנה קטן שאוכל להסב לסדנת עבודה.
עד כה עבדתי בחצר אך מזג האוויר לא תמיד מאפשר לצאת החוצה ולעבוד.
אני גר במושב פדייה אשר בשפלה והייתי רוצה משהו בקרבת מקום.
אז...אם יש למשהו קצה חוט אשמח לעזרה.
תודה.
״ציר סיבוב״
08/02/2016 | 10:45
69
היי,

אני רוצה לבנות משהו שיש בו חיבור ציר סיבובי בין שתי קורות. (משהו כמו מחוגים של שעון, לא יודע להסביר את זה, אז צירפתי תמונה)

אני אשמח לדעת איך זה נקרא ואיפה אפשר להשיג... תודה!

קצת עזרה בנוגע להקצעה
07/02/2016 | 16:39
68

יש לי מקצוע חשמלי של מקיטה שעובד נהדר
הבעיה שאני מקציע קורות רחבות מרוחב המקצוע
ואז בסוף בין השכבות של ההקצעה נוצר הפרש קטן
כמו מדרגה קטנה.
איך מקציעים קורה רחבה מבלי שיווצר הפרש גובה ?
או שתמיד ישאר ואחכ צריך לשייף היטב ?
כיסא נדנדה
06/02/2016 | 19:16
3
89
שלום רב
אני משפץ כיסא נדנדה שקיבלתי לאחר ששהה גם בגשם.
לאחר טיפול היגיע הזמן לאחד את החלקים. מה הדבק המתאים להדביק מוטות בחורים, במצב שחלק מהמורים מורחבים לאחר השימוש?
תודה מראש
דבק
07/02/2016 | 08:50
2
66
1. דבק של פעם, דבק חם/"ארנבות" שהוא דבק ממלא חללים וחזק מאד וגם קל לפרק אותו עם חום. ניתן לקנות אצל "פיגמנטים".
2. דבק פוליאוריתני שמתנפח וממלא חללים.
תודה. האם הדבק הפוליאוריתני חזק?
07/02/2016 | 16:02
1
23
כן
07/02/2016 | 16:16
24
סדנאות לבניה בעץ
06/02/2016 | 20:32
70
שלום לכולם,

2 שאלות:
1. האם יש סדנה למתחילים לנגרות שאתם ממליצים?
2. האם יש מקומות בארץ שאפשר לבוא ולעבוד ולשלם על חומרים?

תודה רבה מראש
ושבוע טוב
מטבח מעץ לילדים-עזרה לפני התחלה
05/02/2016 | 08:32
116

היי,
לא נגר אבל חובב עם ידיים טכניות מעוניין לבנות מטבח לילדים כמו בתמונה,
מכיוון שזה פרויקט ראשון בעץ, יש לי כמה שאלות בסיסיות:
1.רוחב 70 עומק 40 וגובה 50 (בלי הרגליים) כמה עץ אני צריך לכזה דבר? ( אני מתכוון רק לחלק התחתון בתמונה של התנור והכיור)
2. איזה עץ עדיף לכזה דבר? ומה המחיר (למטר או לכל הפרויקט שלי בערך)
3. האם זה יקר לעשות צביעה בתנור למספר חלקים כי אני לא רוצה את תחושת המגע המחוספסת של הצבע ומעדיף שיהיה חלק (זה אומר או צביעה ולכה או בתנור,נכון?)
4.מן הסתם מאחור לא צריך צביעה ואפשר רק דיקט דק כזה.
5. האם לקנות את המוכן של איקאה וזהו  :( 500 שח~ (מבחינת עלויות)
המון תודה

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:28
3
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

מיטה - סדר בחומרים וצביעה
02/02/2016 | 21:29
55
ביקשתי הצעת מחיר למיטה עם מגירות אכסון עם מסילות נסתרות.
אשמח אם מישהו יכול לעזור לי לעשות סדר בחומרים כדי להבין טוב יותר את האופציות והתמחורים.
צביעה בגימור אפוקסי - הבנתי שעושים את זה על MDF, כמה הצביעה הזו עמידה ומומלצת למיטות? מיועד לחדר שינה של ההורים ככה שלא צפויות בעיטות ילדים.
על מה הMDF מורכב? 
מה זה שלייפלק עד 60% ברק? ומה זה פוליאסטר?
לגב המיטה עדיף אפוקסי או פורניר?

הערכת מחיר לארון לתנור בנוי ?
31/01/2016 | 13:30
3
138
שלום,
אני מועניין להוסיף למטבח ארון לתנור בנוי הכולל מגירה בחלק התחתון, ארון לתנור ולמיקרו וארון נוסף בחלק העליון (שרטוט מצורף).
מה לדעתכם הערכת המחיר שנגר יקח עבור עבודה זו.
*מעוניין בארון מעץ סנדוויץ מצופה פורמייקה ולא עץ מלא (אמור להיות זול יותר).
תודה מראש על הסיוע... 
לחברים הערכות חובבים בפורום בבקשה
31/01/2016 | 15:46
2
130
הצעות מחיר בפרטי בבקשה עם כל הפרגון שבעולם
הצעות מחיר
01/02/2016 | 11:28
1
103
אינני מתכוון להגיש הצעות מחיר לא בפרטי ולא בציבורי.
אינני כאן כדי "לצוד קליינטים"!
כל מה שאני מנסה, זה לתרום בתחום הידע והנסיון שלי, כולל הזמנת חברים אלי וללא כל תמורה.
...והכי חשוב! הצעות/הערכות מחיר על גבי הפורום לא גורמות כל נזק, להיפך, עוזרות גם למשתתפים נוספים שלא שאלו ורק נהנים מן המידע.
הפנייה לא כוונה אליך
01/02/2016 | 12:52
53
מזנון - בוכנה
29/01/2016 | 18:06
3
155
הי לכולם 
הבוכנה כבר לא מחזיקה את הדלת  .
מצ"ב 2 תמונות .
מה עליי לעשות ?
אם צריך להחליף איפה ניתן להשיג ?
אולי יש תחליף או רעיון יותר טוב  ?

תודה לעונים 
יש תחליפים...
29/01/2016 | 19:59
2
100
זוהי בוכנת גז של 80 ניוטון.
הכי נכון יהיה שתפרק אותה ותקח אותה איתך לחנות המוכרת פירזול לנגרים הקרובה לך.
פירוק: בעזרת מברג שטוח החלק את טבעת הניקל שקרובה לנקודת העגינה בדלת כלפי מעלה ואז האחיזה תשתחרר. שלוף עם מעט מאד כוח, זה יושב על קצה כדורי. סובב את הבוכנה על הנקודה התחתונה כך שיתאפשר לחזור על פעולת השיחרור גם בנקודה שבארון.
חשוב שתעשה את זה כדי שתוכל לוודא מידות מכניות בחנות. אם תצטרך להחליף את כל החלקים, הכנס קיסם שיניים לחורי הברגים לפני ההרכבה חזרה.
העלות לא גבוהה - בסביבות ה-20 שקלים.
בהצלחה!
מקסימום תצטרך להחליף גם את נקודות העגינה
החלפת בוכנה
31/01/2016 | 21:01
1
68
תודה על ההסבר המנומק.
האם ידוע איפה אני יכול להשיג באיזור רמת-גן ב"ב או פתח-תקווה  ?
והאם כדאי לי כבר להחליף למשהו טוב יותר או עמיד יותר  ?
זיו .
החלפת בוכנה
01/02/2016 | 09:26
53
אינני מכיר ספקים באזורים שבקשת, תוכל להעזר בגוגל או דפ"ז.
אין צורך להחליף לשיטה אחרת. לי יש נסיון של שנים עם בוכנות כאלה, בעיקר עם מוצרים שחברת "דומיסיל" מיבאים. המוצרים שלהם משווקים גכל חנויות הפירזול לנגרים.
אל תשכח לקחת את הדוגמא!
אה, עוד דבר, שים לב האם לבוכנה היתה פעולה של האטה בסגירה או בפתיחה... 
סוגי עץ שונים
29/01/2016 | 15:24
18
168
אחרי שקראתי באינטרנט על הנושא, יש דברים שאני עדיין לא בטוח לגביהם.
1) האם סיבית זה אוטומטית אומר MDF או שהאם MDF הוא רק סוג של סיבית ויכולה להיות סיבית שהיא לא MDF?
2) האם יש עדיפות כלשהי לשבבית על פני סיבית?
3) האם עץ אורן באמת פחות איכותי?
תשובות...
29/01/2016 | 19:50
13
113
1. עפ"י האקדמיה ללשון, סיבית = MDF - Medium Density Fiberboard. יש גם LDF ו-HDF, פחות מודעים להם בארץ.
2. יש מספר איכויות של שבבית גם כאלה שאיכותיים יותר מלבידים בכל הקשור לתכונות הפיזיקליות/מכניות. יש עדיפות לכל אחד מן הסוגים בתלות בשימוש והיעוד שלהם.
3. פחות איכותי ממה?
נ.ב. עצה ידידותית: תבקש במחסן עצים "סיבית" ותקבל "שבבית", תבקש "שבבית" ואתה מסתכן בלהיות מסולק מן המקום. דבר עברית, תאמר MDF וסיבית.
אז בכל מקום שאומרים שאין MDF אבל יש סיבית
29/01/2016 | 21:12
12
100
אז בעצם מתכוונים שהם מוכרים שבבית?
אני רוצה להימנע מ-MDF כמה שאפשר בגלל הגזים הרעילים שלו אבל בכל מקום אומרים שמוכרים "סיבית" אבל "לא מתקרבים ל-MDF". אף אחד לא באמת מבין מה הוא מוכר?
ובעץ אורן הכוונה של השאלה הייתה אם ברמת הרהיטים מעץ מלא, אם הוא באמת העץ הכי פחות איכותי בקטגוריה.
כן ולא...
30/01/2016 | 09:54
11
77
רשמתי קודם את מונחי הלוחות המקובלים (גם אם זה לא נכון אקדמית) שמוכרים.
אשמח שתפרט את סוגי הגזים הרעילים של ה-MDF. לעולם לא מפסיקים ללמוד...
פעעעם, בייצור MDF כמו בלוחות כבושים אחרים, השתמשו בדבקים המכילים פורמלדהייד שהוא חומר מסרטן. כיום, התקנים אוסרים זאת! נקיטת אמצעי זהירות בזמן עיבוד כל חומרי הנגרות חשובה! בזמן ניסור וליטוש MDF נפלטת אבקה מאד עדינה שיש להתגונן מפניה באמצעות מסכה עם מסננים יעודיים.
"אף אחד לא באמת מבין מה הוא מוכר?" - זו שאלה/טענה כוללנית מדי. כמו בכל תחום, יש בעלי מיקצוע בעלי ידע ונסיון ברמות שונות.
עץ אורן עם עיניים למשל הוא ממשפחת עצי המחט/עצים רכים והוא בין הזולים לסוגיו. בונים מעצי אורן לסוגיהם רהיטים יפים וטובים.

ממה שהבנתי, עדיין משתמשים בפורמלדהייד
30/01/2016 | 10:51
10
85
נכון שיש תקן לנושא שאמור לצמצם את הסכנה, אך זו בעיה כשמייבאים את החומר ממדינה שבה לא שומרים על התקנים כגון סין. אתה לא יכול להיות בטוח שייבאו מספרד לדוגמה. ואם מייבאים לפעמים ממש מוצר מוגמר אז גם אין אפשרות לבדוק את כמות החומר הרעיל. בכל מקרה, אם נגיד ההתלבטות הייתה רק על משהו כמו "האם המוצר יחזיק מעמד או לא" אז אולי הייתי מסתכן, אך כשמדובר בפליטת גזים רעילים ומסוכנים, אני לא רואה סיבה לקחת סיכון.
בקשר לעץ אורן, בדיוק בגלל שהוא רך בדרך כלל אומרים שהוא פחות איכותי, מכיון שהוא נשבר יותר בקלות. בגלל זה הבנתי שלרוב משתמשים באורן לבנות רהיטים שאתה מראש מייעד להחליף לאחר זמן לא רב כגון חדר לתינוק שגדל ואז צריך בכל מקרה לקנות לו דברים חדשים.
אתה רק שואל ולא עונה...
30/01/2016 | 12:09
9
78
לא קבלתי ממך תשובה על סוגי הגזים הרעילים שה-MDF פולט.
ההתנהלות שלך כל כך מאפיינת את מי שמאחורי החתימה (גם אם זה לא נכון). למה אני אומר את זה? כי הייתי שם פעם...
המשך לקרוא היכן שאתה קורא אך על מנת שאוכל לנסות לעזור לך, אנא שאל שאלה ממוקדת, מה מטריד אותך? אשמח לנסות לעזור...
נסיתי לתמצט את הידוע לי מנסיון רב שנים, כנראה שלא הצלחתי...צר לי...אינני יכול להכנס להסברים מפורטים על ייצרני/יבואני/משווקי חומרי גלם לנגרות, כיצד להבחין בין הסוגים השונים וכו'.
מאיפה אני אמור לדעת מה הם סוגי הגזים שנפלטים
30/01/2016 | 12:49
8
69
אני יודע שמשתמשים בפורמלדהייד וכשהתקן לא נשמר אז נפלטים גזים רעילים, ושאי אפשר לדעת תמיד בודאות אם התקן נשמר או לא. בן אדם לא מתעמק אם יוצא גז ציקלון B או שיצא גז מסוג אחר - מספיק פשוט לדעת שיש סיכון שיפלט משהו רעיל כדי לא לסכן את המשפחה, במידה ויש אופציות אחרות בשוק. אני חושב שזה די ברור מה מטריד בזה..
לא מבין מה לא מאפיין ועל איזו התנהלות בדיוק אתה מדבר? התנהלות של לשאול שאלות בנושא שאני לא מבין בו אך לאחר שקראתי עליו קצת באינטרנט?
וסבבה שהבאת תימצות אבל אני ידעתי את מה שרשמת.. פשוט רשמת "יש תקן וזה לא קורה יותר". ואני עניתי לך בעוד מידע שכנראה לא ידעת שאומר שאי אפשר לדעת בודאות אם התקן נשמר בכל המוצרים או לא, וגם שהוא כנראה כן נשמר ברובם, זה מבחינתי לא מספיק להסתכן בפליטה של גזים רעילים בבית.
לגבי השאלה על עץ האורן אתה יודע או לא עדיין לא הבנתי, כי לא התייחסת למה שרשמתי בסוף עליו.
נראה לי שלא תגיע ליעד מבוקשך
30/01/2016 | 15:27
5
57
אתה נעול ומקובע, לא מקבל את מה שעונים לך וממשיך עם אותם טעונים.
אינך סומך על מה שאתה קורא אינני יודע איפה, אינך סומך על התשובות שלי (בינתיים אין תגובות של אחרים). שני המקורות הנ"ל ננעלו בפניך ולכן אני ממליץ שתמשיך לחפש עוד...
אני עוסק בתחום קרוב ל-3 עשורים ואני יודע דבר או שניים על MDF ועץ אורן (וגם דברים אחרים כולל הנושאים שהעלית), אך עד שלא תשאל שאלה ספציפית, האם אתה רוצה לקנות רהיט, להזמין אצל נגר או להכין בעצמך, אין לי יותר מה לתרום לדיון.
יחד עם זאת, אשמח להמשיך את הדיון התאורטי, אתה מוזמן אלי לכוס קפה/תה, צור איתי קשר בפרטי אם אתה מעונין.
שבת שלום
כי אתה עונה על דברים שלא שאלתי אפילו
30/01/2016 | 15:34
2
55
אני סך הכל שאלתי אם מוכרים שאומרים בחנות שהם מוכרים סיבית אבל לא MDF, אם זה אומר שבבית. אתה פתאום התחלת להיכנס לתוך תקן MDF ואיזה גזים נפלטים וכו' וזה משהו שבכלל לא שאלתי אותו, וגם לא הייתי שואל מכיון שאני יודע ש-MDF זה דבר מסוכן שלא צריך להכניס הביתה. זה שאני לא סומך על מה שאמרת בנוגע למשהו שבכלל לא שאלתי זה אך ורק על משהו שאני כבר ידעתי מראש את התשובה אליו.
אני כן סמכתי על מה שאמרת בהתחלה שסיבית זה MDF (או HDF/LDF). ועדיין אפילו לא ענית על מה ששאלתי על עץ האורן. אז בקיצור ענית לי על שאלה אחת מתוך ה-3 ששאלתי במקור ומה שענית, אני סומך על זה. רק נשארו שתי השאלות האחרונות שניתנה תשובה חלקית עליהן ועדיין לא מלאה.
סליחה
30/01/2016 | 15:38
1
58
שכחתי לציין שאני לא עובד כאן!
מזכיר לך, לשיחה נרחבת ומקיפה אתה מוזמן, מבטיח שתצא מורווח ותשובות על כל שאלותיך.
עכשיו אני הולך לנוח, ברשותך.

אמרתי מתישהו שאתה עובד כאן?
30/01/2016 | 15:54
45
אתה זה שאומר שאני לא סומך על מה שאתה אומר, ואני מסביר שבדברים שלא ידעתי, כן סמכתי על מה שאמרת. במה שכן ידעתי, אין סיבה שאני אסמוך על משהו שאני יודע שהוא לא מדויק. לא מבין על מה אתה מתעצבן כשאתה זה שהכניס נושאים שלא שאלתי עליהם..
שאלה
07/02/2016 | 16:42
1
16

האם הסכנה היא בפליטת גזים בזמן עבודה (ניסור וכדומה)
או בפליטת גזים לאורך חיי המוצר ?
או שזאת אגדה אורבנית למיטב ידיעתך ?
זאת אגדה אורבנית למיטב ידיעתי, נכון להיום
07/02/2016 | 20:40
13
אין פליטת גזים בזמן עיבוד ה-MDF. כפי שכבר רשמתי, בזמן הניסור והליטוש נוצרת אבקה מאד עדינה שחשוב להגן על דרכי הנשימה מפניה באמצעות מסכה מתאימה.
פליטת גזים לאורך חיי המוצר - בעבר יצרו את ה-MDF עם תוספת פורמלדהייד בחומר המלכד. גז פורמלדהייד היה נפלט לאורך תקופה רק מ-MDF גלוי. ברגע שה-MDF מצופה פורמייקה/מלמין/פורניר או מגומר בצבע/לקה והלזבזים מכוסים גם, אין פליטה של גזים.
נכון להיום, תקנים לייצור MDF אינם מתירים הוספת פורמלדהייד (אינני זוכר החל מאיזו שנה). לפי-כך, מי שחשוף לסכנה הוא זה שמעבד את ה-MDF ואינו דואג להגן על דרכי הנשימה שלו. במפעלים באירופה מחויבים העובדים לחבוש מסכות מתאימות לתקנים של רשויות הבטיחות.

אה, גזים...
30/01/2016 | 15:34
1
69
מאותו מקור שמאיים עליך בגזים נפלטים נסה לברר מה הסוגים, רק למען סקרנותי כיוון שלי לא ידוע על כך.
כמעט אף מקור לא מפרט מהם הגזים הנפלטים
30/01/2016 | 15:58
48
הדבר היחיד שמצאתי דיברו על אדי קסילן וטרי-כלורו-אתילן. בשאר המקומות שקראתי רק אמרו בכללי שהוא פולט גזים רעילים.
הגז שאתה "מחפש" הוא
30/01/2016 | 20:43
88
Formaldehyde  הידוע כמסרטן. כל העצים המתועשים עושים שימוש בדבקים המכילים פורמלדהייד. הסכנה ב MDF גדולה יותר כיוון שבתהליך העיבוד שלו -ניסור שיוף וכו - נוצרת נסורת דקיקה החודרת בקלות לדרכי הנשימה, לכן יש להקפיד הקפדה יתרה על איורור וסינון הן למקום העבודה והן לנגר. 

אורן - יש עשרות סוגים של אורן הנבדלים זה מזה לא רק בזן שלהם אלא גם במקום גידולם. הארן האירופאי מרומניה אינו דומה לאמריקאי ממדינת וושינגטון שאינו דומה לאורן הפיני וגם אז, יש הבדל בטיב (GRADE) העץ מאותו הזן. אפשר ליצור מאורן ריהיטים סופר איכותיים. זה כבר תלוי בבחירת טיב העץ, מה צורת חתך העץ (Flatsawn, Riftsawn, and Quartersawn), איך העץ יובש ומה רמת הלחות שבו, יכולותיו של הנגר והיכן ימוקם המוצר המוגמר. 
הכל תלוי במה אתה רוצה לבנות או לקנות
31/01/2016 | 10:12
2
61
השאלה שלך מאוד כללית
כמו לשאול מה עדיף רכב או רכבת.

הבחירה בחומר היא לפי המוצר הסופי כולל מידותיו והגימור.
ניתן לבנות כמעט כל דבר מכל חומר אבל בתהליך או שתתווסף מורכבות בבניה או בגימור. 
סתם דוגמאות לא מחייבות
ארון בגדים רגיל עדיף ברוב המקרים את הארגז כולל המדפים סיבית מצופה - זול, קל לייצור, קל להובלה ושומר על המבנה לאורך חיי הארון. 
לארון מטבח תהיה עדיפות בד"כ לסנדביץ' באיזור הרטוב.
מיטה יכולה להיות מ-MDF או מעץ מלא אולי בגלל שיטות העיבוד המקלות על ייצור סדרתי והאפשרות לגימור מעניין או טבעי.

לגבי גזים, אם החומר מגומר טוב ואיכותי אז ממש לא סביר שיהיה מסוכן לסביבתו לאחר סיום הניסור.

אלה באמת שאלות כלליות
31/01/2016 | 12:23
1
65
לא שאלתי על איזשהי העדפה מביניהם אלא פשוט לדעת את הדברים הכללים האלה.
שבבית וסיבית הם הרי חומרים מאוד דומים, רק ששבבית היא פסולת עץ עם חלקים גדולים יותר ולא מודבקת בדבק רעיל. ואם בעצם סיבית זה אומר MDF (סיבית זו בעצם מילה נרדפת לתהליך הדחיסה הזה כשבארץ הנפוץ הוא MDF), אז מתי כן משתמשים בשבבית?
זה מרגיש כמו פסיכומטרי
31/01/2016 | 16:05
60
האם אתה מתכוון ל OSB?

OSB משמש לבניה, מידוף, חיפוי, ריהוט ועוד

האם יש בעייתיות לקדוח בויטרינה?
31/01/2016 | 08:33
5
63
ויטרינה כאמור זה ארון תצוגה שהדלתות שלו הן בעצם זכוכית שקופה רגילה. האם בגלל הזכוכית, יש בעייתיות כלשהי לקדוח מאחורה בעץ חור שיתאים למעבר של חוטי חשמל? אולי הזכוכית גורמת לזה להיות רגיש יותר מדברים אחרים? אני רוצה לקנות ויטרינה ולשים שם ראוטר, אז אני צריך שחוטי החשמל והטלפון יעברו מאחורה.
משהו שקשור לזה אבל לא לקבוצה אבל אולי מישהו יודע.. מישהו שם פעם ראוטר בויטרינה ויודע אם זה מפיע איכשהו על קליטת ה-WIFI אם הראוטר מאחורי זכוכית?
אין בעיית קידוח בגב,לגבי הקליטה
31/01/2016 | 09:12
53
ככל שיש יותר מחסומים-דלתות,קירות וכו' הקליטה תהיה פחות טובה, אבל לדעתי בתוך ויטרינה זה יהיה זניח.

לגבי WIFI כמה עוד הפרעות יש בדרך ומה מרחר מירבי בינו למחשב
31/01/2016 | 09:55
3
43
כמו קודמי זה אמור להיות זניח אבל לפעמים הזניח הזה ועוד קירות בדרך יעשו את ההבדל בין עובד לאט ללא עובד.

כמובן גם תלוי בטיב הראוטר והיכולת שלו להתמודד עם הסביבה וגם עם כמות השגיאות שנוצרות עקב קליטה ושידור חלשים.

המלצה לגבי קדיחה
אם קו הראיה הוא בגובה של שולחן אז מומלץ שתקדח מתחת למדף שיסתיר אץ הקדח ולא מעליו שזו בד"כ הנטיה לעשות. 
אולי לא הבנתי נכון כי אני לא מבין בתחום
31/01/2016 | 12:25
2
29
אבל אם קודחים מתחת למדף אז איך החוטים יגיעו לראוטר שנמצע מעל המדף?
אפשר לקדוח במדף עצמו- או
31/01/2016 | 13:18
27
אם המדף לא קבוע אלא רק מונח על נושאים,תוכל לחרוץ בגב שלו מקום לכבלים. אבל זה רק עניין אסטטי
מדף קבוע או מונח?
31/01/2016 | 15:44
22
אם מדובר במדף המחובר לדפנות באופן קבוע תוכל לחרוץ מאחור חצי ס"מ
אם הוא על פינים אולי תוכל להזיזו לחזית 5-4 מ"מ לכבלי החשמל והרשת
מלטשת 5" אקצנטרית
28/01/2016 | 14:36
1
90
מה עדיף?
בוש GEX-125-1  חוזק 250 ווט
מקיטה BO5030 חוזק 300 ווט
הבוש זולה מהמקיטה ב 30 שקל
או אולי עדיף דגם אחר?

מאוד קשה לתת עיצה רק על בסיס וואטים ומחיר
31/01/2016 | 09:50
41
אני מניח שרק מי שהשתמש בשניהם יוכל לתת עיצה.
חשיבות של פרמטרים נוספים: המשקל, ארגונומיות, שאיבת אבק, הפחתת הרטיטה למשתמש... 

רתכת
28/01/2016 | 08:28
2
88
למרות שזה פורום נגרות ראיתי שיש פה אנשים שמבינים בכלי עבודה
אני מחפש  המלצה לרתכת ביתית לתחביב חד פאזית
הצרכים הלחמת פחים 1-1.5 מ"מ (שיפוץ רכב )
הלחמות פרופילים עובי דופן עד 2-6 מ"מ
יתרות לרתכת שמסוגלת להלחים גם נירוסטה ואלומיניום (לא חובה)
מה היתרון ברתכת CO2
מה המחירים של רתכת CO2 כולל מיכל הגז?
חברות מומלצות?
תודה,

יש לך דרישות משולבות-ממליץ לך לגשת לספק אמצעי ריתוך לייעוץ
29/01/2016 | 10:19
48
תפנה אולי לזיקה לקבל מהם ספק באזור מגוריך:

בד"כ כשרוצים גם וגם אז הייעוד אינו מקצועי והתקציב נמוך
31/01/2016 | 16:15
28
- אז אני לא מבין גדול
ממליץ שתבקש מחבר להתנסות.
לי יש זיקה 160 אפמר והיא מכסה את גל הצרכים הביתיים של חובב.
לגבי ריתוך של 6 ממ אין לי מושג אם היא מכסה את התחום הזה אבל עד כה עשתה כל מה שמתחת.
הבעיה העיקרית בד"כ היא שמצד אחד יש התלהבות משתמש
ומצד שני חוסר ב"יד" המסוגלת לבצע מה שהדמיון חושב שפשוט.

חלק ממגוון החומרים שתוכל לרתך מוכתב על ידי שימוש בסוגים שונים של אלקטרודות ובעיני יש מגוון עצום.

העובי מוכתב על ידי עוצמת הרתכת או אולי היכולת שלה להתמודד נכון עם צריכת זרם שונה.
אני לא יודע במה משתמשים באלומיניום אבל נראה לי שזה יותר לכיוון הלחמה בלהבה.

מחיר שולחן אוכל קטן
24/01/2016 | 18:02
2
157
שלום,
כמה עולה לבנות שולחן אוכל פשוט מעץ מלא (אורן או עץ לא יקר אחר) ?
גובה 75 ס"מ, אורך 1 מטר, רוחב 1 מטר.
תודה
1500 - 1700 ש"ח כולל חומר, עבודה, צביעה בלכה שקופה.
25/01/2016 | 15:12
1
80
מעץ אורן, הרבה פחות מרבע מזה
25/01/2016 | 18:58
105
מה שכתב ההוא, זה אם הוא עושה לך את זה. לעשות בעצמך הרבה יותר זול.
אופן כרסום לעץ
25/01/2016 | 16:17
1
146
מישהו מכיר  מקום המוכר אופן כרסום לעץ של holey galahad ?
תבדוק אצל וורשבסקי
01/02/2016 | 13:04
33
אני לא בטוח שהוא הכתובת 

גימור לתיבת עץ - מה יתאים?
23/01/2016 | 13:37
1
177
אני משפץ את תיבת התפירה של אימי עליה השלום.
התיבה דומה באופי לתצלום כאן (התיבה שלי עדיין בהרכבה).אין בה ממש את מרקם העץ עם פסים או טבעות שיש לשמר.יש עליה שרידי גימור אחרי שניקיתי את חלקי התיבה שהשחירו ממגע ידיים ואבק.
עיינתי ומצאתי מגוון כל כך גדול של ורניש - משי,מט,על בסיס מים,על בסיס טמפרטין וכו'.
אולי תוכלו ליעץ לי במה לבחור.
אציין שיש שימוש בתיבה בדבק נגרים אם יש בכך חשיבות לבחירת בסיס מים או בסיס טמפרטין.

תודה
הכל מתאים
23/01/2016 | 19:47
91
הבחירה שלך.
לכות על בסיס מים נוחות הרבה יותר ליישום, מתייבשות מהר וללא ריח.
תוסיף לרשימה שמן פשתן מבושל או המועדף עליי - שאלק. 
מחפשת נגר שיבצע חידוש לרהיט קומודה צביעה וחידוש
21/01/2016 | 12:29
82
היי, יש ברשותי קומודה מעץ שלייפלק צבוע אלון. הייתי רוצה לחדש את הרהיט באמצעות חיזוקים  וצביעה ללבן אפוקסי.
מידות השידה: H=1.20  ר' 60 
אשמח להצעת מחיר וילצירת קשר באמצעות דוא"ל: kaen27@walla.co.il
מאזור ירושלים

חם בפורומים של תפוז
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום חדרי ילדים
פורום חדרי ילדים
אינטרפלורה- רשת חנויות פרחים ומשלוחי פרחים לחו
אינטרפלורה- רשת חנויות
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה