לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83028,302 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום משפט פלילי - צווארון לבן

x
הודעה מהנהלת הפורום
הבהרה חשובה: הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, שנועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
 משכך, אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת,  והשימוש בפורום הוא על אחריותו של הגולש בלבד.
המשך >>

לצפיה ב-'איך נפטרים מהטרדות טלפוניות אוטומטיות?'
איך נפטרים מהטרדות טלפוניות אוטומטיות?
17/07/2018 | 10:10
1
61
לצערי, אין יום שאינני מקבל צילצולים וצינתוקים מכל מיני עסקים כמו למשל מהמספר הזה: 0795583521 שמספק שירותי חדשות.  

אני יודע שיש חוק ספאם, אבל מה צריך לעשות באופן פרקטי כדי להיפטר מכך?

תודה

לצפיה ב-'בעל החברה החיצונית לבניין נעלם.'
בעל החברה החיצונית לבניין נעלם.
16/07/2018 | 16:27
53
החל מ- 15.5.17 מונתה חברה מטעם המפקח על הבתים המשותפיפ לנהל את הבניין שלנו.

לאחר חצי שנה נעלם בעל החברה, כשהוא מותיר אחריו חובות לחברת חשמל, שירות מעליות ועוד.

בתאריך 4.7.18 נבחרתי לוועד והצלחתי לאתר את בעל החברה. הוא מוכן להיפגש ולסגור חשבונות.

יש דיירים שלא שילמו, האם אני כוועד צריכה לגבות את הכספים עבורו? או שהוא צריך לגבות את חובות הדיירים אליו בעצמו.

האם מותר לי להתקזז איתו עם החובות שהוא חייב לבניין?

מבקשת מאוד תשובה מהירה כי הוא יבוא לסגור את החשבון ביום חמישי

תודה
יעלי  
לצפיה ב-'שיבוש הליכי משפט = "הרצחת וגם ירשת"?'
שיבוש הליכי משפט = "הרצחת וגם ירשת"?
11/07/2018 | 18:07
2
50
בגוגל גיליתי שמדובר בדברי אליהו הנביא ..... וכנראה שלאליהו הנביא אין תומכין במשרד המשפטים .  ((לגבי שיבוש הליכי משפט הרצח של עדי אזר בעליון)). הרצחת וגם ירשת???? הרצחת וגם ירשת?...!
לצפיה ב-'בעניין: "הרצחת וגם ירשת"?'
בעניין: "הרצחת וגם ירשת"?
12/07/2018 | 19:42
1
35
שלום רב,
אשמח באם תחדד את שאלתך כדי שאוכל לסייע לך.
לצפיה ב-'זהויות בדויות של בכירי מערכת הבטחון...'
זהויות בדויות של בכירי מערכת הבטחון...
06/08/2018 | 12:21
23
מצאתי חלל צה"ל בשם "קיין" ממלחמת העצמאות. בספר אין תמונת החלל. בסבירות גבוהה שמדובר בגניבת זהותו. מלמ"ב משרד הבטחון החל מ-2007.... "איש בשם קיין". חיילי צה"ל בתש"ח נרצחו  והרוצח ירש את שמותם
לצפיה ב-'האם פורום שמבקר את הרשויות בתוקפנות חשוף לתביעת לשון הרע?'
האם פורום שמבקר את הרשויות בתוקפנות חשוף לתביעת לשון הרע?
12/07/2018 | 08:20
1
40
אם בלוג, נגיד, מבקר את התנהלות משמר הגבול בארה'ב בעקבות מה שקרה עם הבחורה שיצאה לריצה ונעצרה. 'בתוקפנות' הכוונה שבבלוג כתוב שיתכן שבכוונה לא שמו שלטי אזהרה שמדובר בגבול כי רצו ללכוד אנשים תמימים כדי שאפשר יהיה לעצור אותם רק כדי להראות שהם מבצעים את תפקידם. וכן אם משתמשים במילה 'בריונים' כשמדברים על השוטרים, ואפילו שם הבלוג הוא 'בריוני הגבול'. השאלה אם קיימת סכנה לתביעה של הוצאת דיבה או לשון הרע.

לצפיה ב-'האם הנכתב בבלוג מהווה "לשון הרע"'
האם הנכתב בבלוג מהווה "לשון הרע"
12/07/2018 | 19:37
31
גלי שלום,
כפי שהבהרתי לא אחת, הפורום יענה על שאלות בסיסיות בתחום המשפט הפלילי.
לאור העובדה ששאלתך (החשובה) אינה בגדר עיסוקו של הפורום, ככל שאת מעוניינת בחוות דעת, את מוזמנת מאד לפנות אליי לפרטי.

סופשבוע נעים!
לצפיה ב-'אומנם לא מדובר בעניין פלילי, אבל בטוח שתוכלו לעזור'
אומנם לא מדובר בעניין פלילי, אבל בטוח שתוכלו לעזור
30/06/2018 | 11:02
2
72
שלום,
מדובר בביטוח וביטול נסיעה לחול עקב פציעה שהיא למעשה סוג של כח עליון.
סוכן ביטוח א' ביטח אותי בחברה ב' בביטוח נסיעות.
חברת הנסיעות ג' שכמובן אינה צד בביטוח שערכתי אצל ב' באמצאות א' חילטה לי סכום כסף גדול ולא מוצדק מעלויות טיול מאורגן.
חברת הביטוח, מתנערת מחובתה לפצות אותי בטענה שלא ביטחתי...
כמובן, שאם חברה ג'  לא הייתה מחלטת באופן לא הגיוני (לפחות לטענתי) הכל היה בסדר, ולא הייתי תובע מאומה.

שאלתי: האם, אני יכול להגיש לבית משפט לתביעות קטנות תביעה משותפת אחת שתכלול גם את חברת הנסיעות, חברת הביטוח וסוכן הביטוח?

או שעלי להגיש שתי תביעות נפרדות, אחת מול חברת הנסיעות והשניה, נגד סוכן הביטוח וחברת הביטוח? מה שלמעשה יכול לגרום בלי כוונה שאזכה (אם אזכה) בסכום כפול בלי כוונה כזו. ואו אולי להחשב סוג של עבריין שמנסה להנות משני הצדדים.
כמובן, שמדובר גם בתביעה קטנה, אך בפורום המתאים, משום מה לא מתייחסים...
מודה מראש על תגובה של מנוסה ומבין את תביעתי.
לצפיה ב-'RE: אומנם לא מדובר בעניין פלילי, אבל בטוח שתוכלו לעזור'
RE: אומנם לא מדובר בעניין פלילי, אבל בטוח שתוכלו לעזור
03/07/2018 | 20:42
1
41
שלום רב,

כפי שנכתב וכפי שציינת, פורום זה יענה על שאלות בסיסיות בתחום המשפט הפלילי בלבד, יספק מידע ותמצית התנהלות בתחום הפלילי. ככל שרצונך להיוועץ בי בתחום אחר, תוכל לפנות אליי באופן פרטי.
כל טוב ובהצלחה.

לצפיה ב-'תודה על התשובה העניינית, כבר קיבלתי מענה.'
תודה על התשובה העניינית, כבר קיבלתי מענה.
04/07/2018 | 10:13
7
לצפיה ב-'חיפוש וחשד במקום העבודה'
חיפוש וחשד במקום העבודה
28/06/2018 | 06:28
2
49
בוקר טוב,
הלכתי להתפנות במקום העבודה ועברתי ליד אדם זר.
אנשי ביטחון בדקו אותו ומשום מה בדקו גם אותי בחשד לגניבה. בדקו בכלי עבודתי וביקשו לבדוק עלי וסירבתי.
לאחר כחצי שעה עד שעה כשראיתי שאנשי הביטחון "מקרקרים סביבי" ניגשתי והצעתי שיבצעו חיפוש עלי וירדו ממני. הם ביצעו חיפוש נוסף בכלי העבודה, רשמו את שמי כחשוד והמשיכו לדרכם.
לציין שלא היה חסר דבר ולא נגנב מאומה בתקרית.
הדבר מטריד את מנוחתי מאחר ומעולם לא הסתבכתי עם זרועות החוק.
האם מעשה אנשי הביטחון חוקי? האם יש לי עילה להגיש תלונה במשטרה? מה זה אומר שאני חשוד ללא סיבה?
תודה מראש.
לצפיה ב-'RE: חיפוש וחשד במקום העבודה'
RE: חיפוש וחשד במקום העבודה
28/06/2018 | 22:02
1
43
שלום רב,

זכותך היתה לסרב לחיפוש.
העובדה שנערך עליך ובכליך חיפוש מאחר ונחשדת על ידי אנשי הביטחון אין פירושה שהינך "חשוד".
בשורות טובות!

לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/06/2018 | 22:07
28

לצפיה ב-'עסקת אשראי לא כובדה בגין טעות המוכר והכסף לא חזר'
עסקת אשראי לא כובדה בגין טעות המוכר והכסף לא חזר
12/06/2018 | 14:00
1
33
קניתי מוצרי חשמל וגיהצתי את כרטיס האשראי שלי והעסקה קיבלה אישור ואסמכתא מחברת האשראי וקיבלתי את הסחורה. הכרטיס הוא על שמי ומחובר לחשבון החברה שלי. וזו לא העסקה הראשונה ולא האחרונה שביצעתי בכרטיס הזה.
לאחר שבוע הכרטיס בוטל בגין שינוי הגדרות בחשבון הבנק שעבר לבעלים אחרים. ואני התנתקתי מהבעלות על חשבון הבנק וכמובן כרטיס האשראי.
לאחר שלושה חודשים מהעסקה, בעלי החנות התקשרו אלי להודיע שהתשלום חזר לחשבון ממנו יצא והם תובעים אותי. לאחר בירור מסתבר כי כשבעל החנות שיגר את העסקה למסלקה הוא רשם בטעות תאריך שהוא לא תאריך ביצוע העסקה וזה היה תאריך אשר בו הכרטיס היה מבוטל. לפי טענת חברת האשראי העסקה זוכתה לחשבון למרות שהכרטיס היה בתוקף בת העסקה אך התאריך שבעל העסק רשם אינו נכון. הבעלים החדשים של החשבון המזוכה מסרבים להחזיר את הכסף לחנות בגין סכסוך אישי בינינו.
אז מה שקרה הוא שהטעות שהחנות עשתה גרמה לביטול העסקה מבלי שאני מבקש זאת ולזיכוי כספי לחשבון אשר בבעלות אחרת ושם זה תקוע.
כעת החנות תובעת אותי בבית משפט השלום. מה קורה פה? האם אני תובע בחזרה את כולם? האם אני משלם לחנות ותובע את חברת האשראי? האם אני תובע את הבעלים החדשים של החשבון? מה נראה לכם?
תודה מראש..

לצפיה ב-'RE: עסקת אשראי לא כובדה בגין טעות המוכר והכסף לא חזר'
RE: עסקת אשראי לא כובדה בגין טעות המוכר והכסף לא חזר
12/06/2018 | 19:59
28
פורום זה עוסק במשפט פלילי בלבד.
ככל שהינך מעוניין לקבל ייעוץ משפטי בתחומים שאינם נוגעים לפורום תוכל לפנות אליי בפרטי ואשמח לסייע.

לצפיה ב-'החזקת גז מדמע '
החזקת גז מדמע
23/05/2018 | 22:04
3
50
האם מותר לקטין בן 14 להחזיק גז מדמע?
לצפיה ב-'האם מותר לקטין בן 14 להחזיק גז מדמיע'
האם מותר לקטין בן 14 להחזיק גז מדמיע
23/05/2018 | 23:36
2
83
שלום לך,
אני מודה לך על שאלתך.
בישראל טרם הוסדר בחוק החזקה ושימוש בתרסיסים להגנה עצמית. 
בתשובתי הסתמכתי על סקירה משפטית משווה מיום 24.10.2012 שעניינה: "הגבלות החלות על קטינים בנוגע לתרסיסים להגנה עצמית (גז מדמיע). 
בחוק כלי-הירייה, התש"ט-1949, ההגדרה של "כלי-ירייה" מוציאה מכללה "מֵכל גז מדמיע". אף הוראות החוק בדבר מכירה, נשיאה, החזקה ורישוי של כלי-ירייה אינם חלים על מֵכל כאמור.
לצורך החוק "מֵכל גז מדמיע" הוא מֵ כל שמיועד להגנה עצמית, המשקל הנקי המרבי של תכולתו הוא 30 גרם והוא מכיל או מסוגל להכיל או לפלוט גז מסוג CS או Capsaicin בריכוז מרבי של 2% ,ובלבד שמנגנון ההפעלה שלו אינו כולל תרכובות של חומרי בעירה או נפץ. 
המסקנה היא, שתרסיסים להגנה עצמית העונים על הגדרת "מֵכל גז מדמיע" שבחוק כלי-הירייה לא יהיו כפופים להוראות חוק כלי-ירייה וחוקים אחרים המגבילים שימוש בכלי-ירייה או בנשק, ולמעשה אין הגבלה על קטינים ברכישה, בהחזקה ובשימוש בתרסיסים כאלה, בכפוף לדין הכללי.
לצפיה ב-'גז מדמיע'
גז מדמיע
24/05/2018 | 07:07
1
38
תודה רבה אדוני עוד אלעד מאיר .עזרת לי.
לצפיה ב-'תודה על המשוב החיובי. שמח שהצלחתי לסייע לך'
תודה על המשוב החיובי. שמח שהצלחתי לסייע לך
24/05/2018 | 07:29
19
לצפיה ב-'הי אשמח למענה- מהן זכויות העצור?'
הי אשמח למענה- מהן זכויות העצור?
21/05/2018 | 10:11
1
33
לצפיה ב-'זכויות העצור'
זכויות העצור
21/05/2018 | 11:01
55
שלום אבידן,
אני מודה לך על שאלתך החשובה.
ככלל, כאשר חשוד נעצר ע"י הקצין הממונה בתחנת המשטרה, מוקנות לו שתי זכויות מרכזיות:
א. שתימסר הודעה על מעצרו לאדם קרוב ולעו"ד;
ב. להיפגש עם עו"ד (ללא דיחוי).
יודגש, כי על המשטרה מוטלת החובה להודיע לחשוד על זכויותיו הנ"ל. 
בנוסף על קצין המשטרה לנקוט בפעולות הבאות:
א. להבהיר לחשוד את דבר המעצר ואת הסיבה לו;
ב. להודיע לחשוד מהו משך הזמן שניתן להחזיקו המעצר, עד שיובא בפני שופט;
ג. להודיע לחשוד על זכותו להיות מיוצג ע"י סניגור. 

כמובן, שלזכויות דלעיל קיימים חריגים.

לצפיה ב-'מכירת כרטיס זכיה - האם מותר?'
מכירת כרטיס זכיה - האם מותר?
20/05/2018 | 14:03
1
56
שאלה: זכיתי בכרטיסים למופע שאני לא מתלהב ממנו עד השמיים.  האם זו עבירה פלילית אם ״אמכור״ את הכרטיסים

יש לי את הכרטיס מודפס. 

אני שואל באמת האם זו נחשבת עבירה פלילית?

לצפיה ב-'האם מכירת הכרטיס הינה ספסרות'
האם מכירת הכרטיס הינה ספסרות
20/05/2018 | 23:28
53
שלום רב,
שאלתך היא, האם מכירת הכרטיסים בהם זכית לאדם אחר, משמעה: "ספסרות", האסורה עפ"י חוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "החוק"), ומשכך תהווה עבירה פלילית.
סעיף 194א לחוק דן בעניין וקובע בסעיף א קטן: 
"העוסק במכירת כרטיסים למופע במחיר העולה על המחיר הנקוב בהם, דינו - הקנס האמור בסעיף 61(א)(4)."

בנסיבות אלה, אציע לך לבדוק מול משרד הכרטיסים מה מחירו של כרטיס דומה (מבחינת מיקום ותאריך) לכרטיסים שבידיך, על מנת שתציע את הכרטיסים למכירה במחיר שלא יעלה על ערכם. קודם לכך, אציע לך, לבדוק האם תקנון הזכייה מאפשר לך להעבירם לצד ג' ואם אינך זקוק לקבלת אישור כדי למכרם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ