לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
78967,896 עוקבים אודות עסקים

פורום משפט פלילי - צווארון לבן

פורום משפט פלילי - צווארון לבן מעניק מידע ראשוני וחשוב למי שלראשונה נתקל ברשויות אכיפת החוק. לרוב, האדם הבודד מצוי בהלם, לחץ ובושה והוא עומד להתמודד עתה עם כוחה העצום של המדינה אשר יודעת היטב לנצל מצב זה לטובתה. הבנת המצב, חשיבה יסודית והימנעות מכניסה ללחץ הם הכלים העיקריים להתמודדות הנכונה במצבים אלו. פורום זה יסייע לך במיפוי ראשוני ומהיר אודות מצבך, כמו גם שינסה להעניק לך כלים ראשונים להבנתו. מובהר ומודגש כי המידע שנמסר במסגרת הפורום הינו ראשוני ובסיסי בלבד והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מלא ופרטני אשר נחוץ בכל מקרה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום משפט פלילי - צווארון לבן

פורום משפט פלילי - צווארון לבן מעניק מידע ראשוני וחשוב למי שלראשונה נתקל ברשויות אכיפת החוק. לרוב, האדם הבודד מצוי בהלם, לחץ ובושה והוא עומד להתמודד עתה עם כוחה העצום של המדינה אשר יודעת היטב לנצל מצב זה לטובתה. הבנת המצב, חשיבה יסודית והימנעות מכניסה ללחץ הם הכלים העיקריים להתמודדות הנכונה במצבים אלו. פורום זה יסייע לך במיפוי ראשוני ומהיר אודות מצבך, כמו גם שינסה להעניק לך כלים ראשונים להבנתו. מובהר ומודגש כי המידע שנמסר במסגרת הפורום הינו ראשוני ובסיסי בלבד והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מלא ופרטני אשר נחוץ בכל מקרה.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הבהרה חשובה: הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, שנועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
 משכך, אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת,  והשימוש בפורום הוא על אחריותו של הגולש בלבד.
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה חשובה ,'
שאלה חשובה ,
27/03/2019 | 15:05
14
34
האם לתביעה המשטרתית יש יכולת להתשמש בעבירה ללא הרשעה עם התיישנות?

האם מבחינה חוקית להתיישנות יש משמעות במשפט פלילי יש לזה משקל?
או שאין לזה יחס והתביעה לא יכולה להתייחס לזה

נשמח לתשובה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2019 | 19:00
13
18
אשמח ליותר פרטים, כמו גם למה כוונתך להשתמש בזה? בעת קבלת החלטה "מבית" במגרש שלה או בבית-משפט בשלב הטיעון לעונש.

לצפיה ב-'אני מפרט'
אני מפרט
27/03/2019 | 19:59
12
15
האם עבירה שיש התיישנות יכולה לשמש נגדי בבית משפט?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/03/2019 | 22:24
11
17
אם לא קשה לך אשמח לדעת מתי הורשעת ו/או נקבע כי ביצעת את העבירה (אי-הרשעה), גילך ביום הנ"ל ובגין איזו עבירה מדובר.

תודה.
לצפיה ב-'תקיפה לפני 6 שנים'
תקיפה לפני 6 שנים
28/03/2019 | 07:45
10
10
לצפיה ב-'קרה בשנת 2012 גיל היה 32 '
קרה בשנת 2012 גיל היה 32
28/03/2019 | 08:00
9
7
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2019 | 19:41
8
19
אם מבין נכון, מדובר באי-הרשעה בגין תקיפה משנת 2012.

סעיף 14 לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, התשמ"א-1981 קובע:

"התיישנות הרשעה (א) לא יימסר מידע לפי סעיפים 6 עד 9 אם עברו מיום פסק הדין או ההחלטה התקופות המפורטות להלן (בחוק זה - תקופת ההתיישנות): (1) אם הוטל מאסר עד שנה אחת - התקופה שהוטלה ועוד שבע שנים; (2) אם הוטל מאסר עד חמש שנים - התקופה שהוטלה ועוד עשר שנים; (3) אם הוטל מאסר למעלה מחמש שנים - התקופה שהוטלה ועוד כפל התקופה, ובלבד שהתקופה הנוספת לא תעלה על חמש עשרה שנים; (4) אם הוטל עונש שאינו בין המפורטים בפסקאות (1) עד (3), או נתן בית המשפט קביעה כאמור בסעיף 2(3) - שבע שנים".

לעניינך רלוונטי סעיף קטן 4 אשר קובע כי תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים.

במצב דברים זה רק בחלוף 7 שנים מיום גמר-הדין העבירה התיישנה.

ועדיין, גם בהינתן כי העבירה התיישנה המידע לגביה יכול להימסר לבית-משפט שכן הנ"ל זכאי לקבלו מכוח סעיף 5 לחוק הנ"ל ולא מסעיפים 6-9 לעיל, קרי, רק בחלוף 17 שנים מהמועד המסויים בשנת 2012, העבירה תיחמק ואז בית-משפט לא יוכל לקבל עליה מידע.

ברמה המעשית ככול שאינך מואשם בעבירה דומה לא הייתי חושש כלל מהקביעה הנ"ל.

מקווה שהנושא הובהר, ככול שלא, אשמח לסייע, בהצלחה.
לצפיה ב-'בררתי יש התיישנות ויש מחיקה במשטרה'
בררתי יש התיישנות ויש מחיקה במשטרה
29/03/2019 | 16:32
7
16
האם עכשיו בית המשפט יכול לעשות  עם זה משהו?
לצפיה ב-'אי-הרשעה שנמחקה'
אי-הרשעה שנמחקה
29/03/2019 | 16:55
6
27
לדעתי, אי-הרשעתך במשפט הקודם נמחקה ולא ניתן להציגה במשפט החדש. זאת נוכח סעיף 16(ב) לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, הקובע (בין היתר) כי מידע המפורט בסעיף 13 (ובכלל זה מידע על צו בדבר התחייבות להימנע מעבירה וצו שירות לתועלת הציבור שניתנו ללא הרשעה) תקופת המחיקה לגביו תהיה חמש שנים ותחל ביום פסק הדין או ההחלטה. כלומר אין התיישנות בעניין הנדון, אלא רק תקופת מחיקה (שבדרך כלל באה אחרי תקופת ההתיישנות) ואף היא קצרה מהרגיל.
וסעיף 16(א) לחוק קובע, כי הרשעה שנמחקה (ומקל וחומר אי-הרשעה שנמחקה) לא יימסר מידע עליה אלא לגופים המנויים בפרטים (ב) עד (ה) לתוספת הראשונה לחוק וליועץ המשפטי לממשלה, ובית משפט אינו נמנה באותם פרטים.

לצפיה ב-'מאשר את הדברים. בחלוף חמש שנים לא ניתן לעשות בדבר שימוש.'
מאשר את הדברים. בחלוף חמש שנים לא ניתן לעשות בדבר שימוש.
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2019 | 18:20
5
6
לצפיה ב-'מקווה שהנושא הובהר, תשומת הלב'
מקווה שהנושא הובהר, תשומת הלב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2019 | 12:05
4
10
כי תקופת המחיקה של 5 שנים רלוונטית אך למקרים הנזכרים בסעיף 13, קרי, בהקשר הנשאל, אי-הרשעה בצירוף של"ץ ו/או מבחן ו/או התחייבות להימנע מעבירה.

מהמידע שמסרת לא ציינת כי אכן כך הם פני הדברים ולכן תקופת המחיקה הרלוונטית לנתוני שאלתך הינה 17 שנים.

חשוב לדעת כי ברמה הפרקטית קיימים מקרים שבהם תיקים מסתיימים - בגלל אילוצים כאלו ואחרים - לרוב בהסכמת התביעה - באי-הרשעה בלא "ענישה" נילווית של מבחן ו/או של"צ ו/או התחייבות להימנע מעבירה דווקא וככאלו הם אינם נכנסים בגדרי סעיף 13 לעיל.

לאחר שמסרת את המידע מהמשטרה כי עניינך נמחק אזי מתחייב מכך כי עניינך אכן הסתיים בדרך הנפוצה יותר של אי-הרשעה בצירוף של"צ ו/או מבחן וככזה הוא אכן נכנס לגדרי סעיף 13 לעיל.
לצפיה ב-'הוצאתי רשפ מהמשטרה כתוב במפורש מחיקה והתיישנות יחד!'
הוצאתי רשפ מהמשטרה כתוב במפורש מחיקה והתיישנות יחד!
01/04/2019 | 20:39
3
10
על פי מה שהבנתי אין לבית המשפט אפשרות להשתמש בזה יותר. עברו 7 שנים 5 שנים התיישנות 7 שנים מחיקה.

תקן אותי אם אני טועה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
01/04/2019 | 23:02
11
מהמידע שנמסר לך במשטרה עולה כי תקופת ההתיישנות והמחיקה חלפו ועל-כן בית-משפט לא יוכל "להשתמש בזה"..

בנוסף, מהמידע שמסרת עלה כי בעניינך מונים רק 5 שנים.

משעברו 5 שנים ההרשעה שלך נמחקה:

20.   "(א)  מי שנמחקה הרשעתו ייחשב לענין כל דין כאילו לא הורשע, וכל פסול 
        שנפסל בשל ההרשעה, בין מכוח חיקוק ובין מכוח פסק דין, לרבות פסק דין   
        בהליך משמעתי, בטל מיום המחיקה; אולם אין במחיקה כדי להשפיע על מה
        שנעשה עקב ההרשעה.
       (ב)  ראיה שיש בה גילוי הרשעה שנמחקה לא תהיה קבילה בהליך משפטי או
       לפני גוף או אדם הממלאים תפקיד ציבורי על פי דין, אלא אם מסר אותה 
       ביודעין מי שהרשעתו נמחקה.
      (ג)   בהליך כאמור בסעיף קטן (ב) לא יישאל אדם שאלות לגילוי הרשעה
      שנמחקה, ואם נשאל לא יהיה חייב להשיב.
     (ד)  שאלה בדבר עברו הפלילי של אדם תיחשב כאילו אינה מתייחסת להרשעה
     שנמחקה; על אף חובה המוטלת על פי דין או הסכם, לא ישא אדם באחריות
     פלילית או אחרת בשל הימנעותו מלגלות הרשעה שנמחקה, והימנעות מלגלות
    הרשעה שנמחקה לא תיחשב כהעלמת עובדה.
   (ה)  מידע על הרשעה שנמחקה לא יובא בחשבון לענין כל דין, אלא בידי גוף מן
   המפורטים בפרטים (ב) עד (ה) שבתוספת הראשונה (ובית-משפט אינו נמנה על
   אלו - התוספת שלי ע.ר.)"..

לצפיה ב-'לפי החוק אין התיישנות במקרה שלך'
לפי החוק אין התיישנות במקרה שלך
02/04/2019 | 09:43
1
19
אלא רק תקופת מחיקה מקוצרת בת חמש שנים. אבל מעשית רושמים את תאריך גזר הדין או ההחלטה כתאריך ההתיישנות (משום שבמצב רגיל תקופת המחיקה באה אחרי תקופת ההתיישנות; ראה כאן).

לצפיה ב-'תשומת הלב'
תשומת הלב
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2019 | 13:28
10
בהתאם לחוק המרשם הפלילי, למעט חריגים מיוחדים ביותר, תיקים שמסתיימים באי-הרשעה אשר נכללים בגדרי סעיף 13 חוסים תחת ה-"הגנה הדיונית" שהוא מעניק - הגבלת מסירת מידע - אשר מונעת את העברת המידע אלא לגופים המסויימים אשר נזכרים בו וזאת להבדיל ממסירת מידע בהתאם לסעיף 5-9 לחוק.

תשומת הלב כי בית-משפט נכלל בין הגופים שזכאים לקבל את המידע.

כאמור, מסירת מידע לפי חוק יכולה להיות בהתאם לסעיף 5 וגם בהתאם לסעיפים 6-9 שלו, בהקשרים כאן.

סעיף 14 לחוק קובע הגבלת מסירת מידע נוספת ו- ביחס למקרים שלא נכללים בגדרי ההגבלה שבסעיף 13 לעיל - הוא מכנה אותה "התיישנות הרשעה" אף כי בפועל מדובר בהגבלה על מסירת מידע לעניין סעיפים 6-9 בלבד ולא על הגבלה כללית של מסירת מידע, בהתאם לסעיף 5 לחוק.

על-כן, "בפועל" כל נושא התיישנות הרשעה הינו מבלבל שכן הוא תוחם את עצמו לסעיפים 6-9 לחוק והשימוש במינוח "התיישנות עבירה" יוצר בלבול מיותר.

תשומת הלב כי בית-משפט זכאי לקבל את המידע - הנדון כאן - מכוח סעיף 5 לחוק ולא מכוח סעיפים 6-9, כמו גם כי גם סעיף 13 לחוק אינו מגביל אותו מלקבל את המידע ועל-כן כל עוד לא חלפו 5 שנים בית-משפט יכול לקבל את המידע וגם לעשות בו שימוש.

מבחינה מהותית בחוק המרשם לעיל מחיקת ההרשעה הינה "לב" ליבה של הרהביליטציה והיא זו שבאמת "מנקה את השולחן".

המידע אשר מוצג בקישור אינו מדוייק שכן אין התיישנות מיידית לגבי המידע אשר נכלל במסגרת סעיף 13 והגופים המוניים במסגרתו רשאים לעשות במידע שימוש, כמו גם להביאו בחשבון במסגרת שיקוליהם כל עוד לא חלפו 5 שנים.

לסיכום, במקרים שבהם חל סעיף 13 - ובמקרה הנדון כאן - תקופת המחיקה הינה 5 שנים ועם סיומה חל "ניקוי שולחן מהותי" ובית-משפט לא יכול לעשות במידע שימוש.

לצפיה ב-'תלונה במשטרה'
תלונה במשטרה
27/03/2019 | 15:01
3
20
שלום רב,
האם אפשר להוסיף פרטים לתלונה לאחר שהתלוננתי? מסמכים או שנזכרתי במשהו?

יש לציין כי יש בידיי מסמכים רפואים שאני רוצה להוסיף

תודה,

שיר
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2019 | 19:02
2
15
באופן עקרוני כן.

לגבי כל תוספת אשמח לפירוט שכן ייתכן וצריך לשקול את ההשלכות, למשל, שינוי גרסה ו/או "משהו אחר" שעדיף לחשוב עליו קודם.

אם יכולה לפרט, אשמח.
לצפיה ב-'מפרט'
מפרט
27/03/2019 | 20:01
1
10
לא שינוי גרסה אלה פרט  חשוב שנאמר על ידי התוקף
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/03/2019 | 22:22
11
בהמשך לתשובתי, אז כן.

ברגע שאתה מביא את המסמכים הרפואיים תבקש להוסיף מידע חשוב לתלונתך הראשונית.

קח בחשבון שהמשטרה "יכולה" לחשוב שהמידע לא חשוב או רלוונטי ואולם במידה והאמור הינו חלק מתלונתך אזי היא אמורה לגבות ממיך את המידע הזה.

למרות שחושב שהמידע חשוב לעיתים הוא יכול לפעול ל"כיוון" השני ולעזור לי כנסגור אשר אמור לטפל בעניין מצד התוקף.

במידה ומעוניין אתה יכול לפרט כאן או באישי לגבי הפרט הזה ואנסה להאיר את עיניך ביחס אליו.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תפסו אותי עם צמח וערכת גידול בדירה'
תפסו אותי עם צמח וערכת גידול בדירה
12/03/2019 | 12:19
1
54
הי, לפני שבועים 'זכיתי' לביקור בית שבו כנראה בגלל הלשנה (בטוח הלשנה) תפסו אותי מגדל בבית. צמח קנאביס עם תפרחת בשלבים מתקדמים. לא אכנס לכל הפרטים הלא נעימים שעברתי. אבל אני מפחד מאוד מהעונש שאני יכול לקבל כי אני מבין שהחיים שלי הולכים להתרסק. כמה שנים מקבלים על גידול צמח לשימוש אישי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/03/2019 | 13:26
50
כיום, אף התביעה הפלילית יודעת להפריד בין גידול מסחרי כגון המעבדות למיניהן לבין גידול ביתי של צמח אחד ושלא באמצעים מיוחדים לכאורה.

אתחיל מהסוף, העונש על "גידול ביתי" של צמח אחד יכול להסתיים גם בלי רישום פלילי.

בנוסף, חשוב להבין את הפרטים המלאים של המקרה בכדי לנסות ולהבין אם ניתן לטעון טענות כנגד חוקיות החיפוש, האם בוצע בצו-חיפוש ואו בהסכמתך? האם הסבירו לך אודות זכותך לסרב לחיפוש ועוד.

ברור שהנתונים האישיים שלך והיעדר עבר פלילי - ככול שזה המצב - מסייעים גם.

לסיכום, אין לך צורך להיכנס ללחץ ואין סיבה לחשוב שנהרסו לך החיים.

יש הרבה מה לעשות ועם סיכוי הצלחה טובים מאוד.

בכל מקרה צצליץ לך להיעזר בעורך-דין לצורך האמור.

בהצלחה.

לצפיה ב-'הגשת תמונות לבית-הדין הרבני'
הגשת תמונות לבית-הדין הרבני
10/03/2019 | 15:49
1
29
אני בהליכי גירושין של בעלי ועורך-הדין שלי רוצה להגיש לבית-הדין הרבני תמונות שמוכיחות שבעלי בוגד בי, האם זה חוקי?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2019 | 18:24
27
באופן כללי העצה שלי הינה לעשות כל שניתן בכדי להימנע מחשיפה לתלונה למשטרה של הצד שנכנגד, מחד, ומאידך, הלבנת החומרים באמצעים פוגעניים פחות, כגון תצהיר של חוקר פרטי, צילום במצבים פחות רגישים ועדיין כאלו שמלמדים אודות סוג הקשר המדובר ועוד.

בדרך-כלל הצד הניזוק מרגיש פגוע ו"חם" על-כך שנתפס על חם ולכן הוא יעשה כל שניתן בכדי לנקום.

פועל יוצא הינו כי ייתכן ויגיש כנגדך תלונה למשטרה בגין פגיעה בפרטיות ועוד.

ויודגש, אני לא אומר שיש לך חשיפה עקרונית לכתב-אישום ואולם את החקירה עצמה לא תוכלי למנוע.

לכן, הייתי מעדיף אם תוכלי לעשות שימוש בתמונות שצולמו במצבים ובמקומות שאין לגביהם ציפייה סבירה לפרטיות.

כשמדברים על ציפייה סבירה לפרטיות נקבע, למשל, שזוג אשר מתבודד ביער, הגם שמדובר ברשות הרבים, מצפה לפרטיות ועל-כן אין לצלמו במצב אינטימי שם.

למידע מפורט ומדוייק יותר צריך לדעת במה מדובר, אילו תמונות, היכן צולמו, איך ועוד.

בהצלחה.

לצפיה ב-'טענות שקריות על תקיפה '
טענות שקריות על תקיפה
07/03/2019 | 10:12
3
34
אתמול נחקרתי במשטרה אחרי ויכוח עם אישתי ששיקרה עלי וטענה שתקפתי אותה ופתחו לי תיק כמו אחרון העבריינים, לקחו לי טביעת אצבע ודנ"א מהפה, מה אני אמור לעשות?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 13:49
2
27
ראשית, חשוב להבין את המניע של האישה, האם אתם בסכסוך גירושין? האם היא רוצה להרחיק אותך מהבית? האם היו מקרים כאלו בעבר? ועוד על המערכת הזוגית שלכם  ומצבה הנוכחי.

שנית, לגבי האירוע עצמו, חשוב להבין מה קה בדיוק ומה היא טוענת שעשית לה. באם היא טוענת למשל שנתת לה מכה חזקה בלחי והמשטרה הגיע בסמוך ניתן לשער שהיו נותרים לה סימני אדמומיות על הלחי, למשל.

האם בוצע לכם עימות? האם היא גם תקפה אותך? ועוד.

שווה לערוך תרשומת מדוייקת על כל שאירע ולאחר מכן לעשו הערכת מצב לגבי פעולות נוספות, ויש מה לעשות.

בכל מקרה, מבין את הרגשתך, תהיה חזק.
לצפיה ב-'תודה על המענה מהיר.'
תודה על המענה מהיר.
07/03/2019 | 14:59
1
26
אכן מדובר בסכסוך גירושין ורצון שלה להרחיק אותי מהבית.
עשו לנו עימות וגם היא הורחקה ממני.
אין לה שום סימן או חבלה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2019 | 00:12
27
ממה שמתאר נשמע, על פניו, שהתיק ייסגר בהמשך.
לצפיה ב-'זימון לחקירה'
זימון לחקירה
06/03/2019 | 11:02
1
28
שלום רב זומנתי לחקירה וחשוב לי לדעת אם אני יכולה להגיע עם עורך-דין?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2019 | 16:34
24
שלום אלין,

ראשית, חשוב להבין למה הכוונה זימון לחקירה.

כלל, המשטרה לא נוהגת "לספר יותר מידי" בטרם התייצבות פיזית בפני החוקר/ת הרלוונטים וזאת, בין היתר, בכדי שלא להפסיד את אפקט ההפתעה.

שנית, קיים הבדל עקרוני בין חקירה באזהרה וחקירה שלא באזהרה, "עדות פתוחה".

רק במידה ואת חשודה בפלילים תחקרי באזהרה ואז תקום לך זכותך להיוועץ בעורך-דין בטרם חקירה, בכפוף לחריגים.

חשוב לעשות בדק בית יסודי ולהבין באם את חוששת שאת עשוייה להיות חשודה ב"משהו" ואם יש לך ספק קל בהקשר זה לא הייתי מהסס והייתי נועץ בעורך-דין עובר להגעתך אל תחנת המשטרה. 

לצערי, במסגרת הרפורמה להליך הוגן שיזמה השרה שקד, "שכחו" לכלול גם את הזכות הבסיסית של נוכחות עורך-דין בזמן החקירה.

ככול שיש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול.

הכי חשוב לא להילחץ ולהיות בפוקוס.

בהצלחה!

לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
28/02/2019 | 11:01
5
19

אנו מברכים את עוד עופר רשו עם כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2019 | 16:33
2
5
לצפיה ב-'ברוך השב '
ברוך השב
03/03/2019 | 12:04
1
12
לצפיה ב-'תודה רבה עופר.'
תודה רבה עופר.
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2019 | 17:48
4
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
13/03/2019 | 13:59
1
24
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2019 | 22:13
1
לצפיה ב-'נהג פגע במכונית שלי .וכאשר צילמתי אותו היכה אותי וברח'
נהג פגע במכונית שלי .וכאשר צילמתי אותו היכה אותי וברח
29/01/2019 | 00:40
1
53
נהג פגע במכונית שלי מאחור  כאשר צילמתי אותו .היכה אותי וברח. חיכיתי לבד למשטרה שהגיעה .הראיתי להם תצלום של הרכב של הנהג הפוגע    .עקב המכות שקיבלתי מהנהג הפנו אותו י לידר מיון .עוד באותו ערב הגשתי נגדו תלונה במשטרה על לתקיפה ואיומים.לאחר שבוע . ברוב חוצפתו הנהג הגיש תלונה שיקית שאני כביכול תקפתי אותו.דבר שמעולם לא היה .והוא גם טען שאני כביכול פגעתי בריב שלו מאחור .האבסורד הכי גדול .שבמקום שהמשטרה תעצור את הנהג שהיכה אותי ופגע לי ברכב סימנתי לחקירה במשטרה.ניחקרתי תחת אזהרה .כמובן שהכחשתי את כל השקרים שלו ...מה עליי לעשות ?המישטרה טוענת שהם עדיין חוקרים את הנושא כבר חודשיים. האם יש איזשהוא אירגון שמגן על נשים במיקרה של אלימות ?מה עליי לעשות ?
יש לי התקפי חרדה..כתוצאה הטראומה שעברתי ..ואני לא מבינה למה במשטרה לא עוצרת את הנהג שהיכה אותי נימרצות .?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/02/2019 | 17:17
30
אשמח לעוד פרטים לגבי המקרה.

מה נטען כלפייך במשטרה? מה טען עשית לו?

האם המקום מצולם?

אילו חבלות נגרמו לך בגוף וברכב?

האם בוצע לך עימות עימו?
לצפיה ב-'מה העונש על מתן עדות שקר בבית משפט?'
מה העונש על מתן עדות שקר בבית משפט?
17/01/2019 | 09:12
3
28
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/02/2019 | 08:55
2
103
האם מדובר בשאלה עקרונית-כללית או על רקע ספציפי?

אשמח לקבל פרטים נוספים.

באופן כללי אציין כפי שבוודאי ידוע לך כי בבתי המשפט בישראל מתקיימים הליכים משפטיים כל יום ובמסגרתם נקבע כי צד אחד ו/או פלוני אלמוני לא אמר אמת וכדומה.

אשמח להבהרות בכדי לנסות לסייע.
לצפיה ב-'הבהרות'
הבהרות
10/03/2019 | 18:58
1
16
השאלה שלי היא כללית אבל נשאלת ברקע ספציפי. יש לי משפט נגד קצין תגמולים ויש לי חשש כבד שקצין התגמולים הגיש תצהיר שהוא שיקר בו. אז אני שוקל אם לפנות למשטרה או לא. או שאני פשוט צריך לספר על זה לשופט בדיון הקרוב? תודה על התשובה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2019 | 21:51
12
אם אני מבין נכון יש לך הליך מול קצין התגמולים שבמסגרתו אתה רוצה לקבל את שתבעת בתביעה שלך.

במצב שכזה, בשלב זה, אין לך שום צורך להגיש תלונה למשטרה שכן המטרה שלך היא להראות שאתה צודק וקצין התגמולים טועה בהליך שלך.

במסגרת ההליך תשתמש בחומר שיש לך בכדי להראות שקצין התגמולים טועה, כאמור.

תשומת ליבך לכללים הדיוניים של ההליך ולמגבלות שיש בו בכדי שלא תוגבל להוכיח שקצין התגמולים טועה, לכן שווה לנהל את ההליך עם מי שבקיא בתחום הרלוונטי.

בהצלחה.

לצפיה ב-'תביעה בנושא פלישת שכן לשטח המשותף ובניה בו'
תביעה בנושא פלישת שכן לשטח המשותף ובניה בו
12/01/2019 | 07:14
1
35
שכן רכש דירה בקומת קרקע, בבנין משותף בן 4 קומות ו-7 כניסות. 
הוא החל בשיפוץ גדול, שכלל הרחבת 2 חלונות בחזית, חלון ודלת וחלק האחורי. בחלק האחורי הןא גם עקר 2 עצים בני 30 שנה, וסגר 3/4 מהשטח עם גדר לבנים עד גובה 1.60 מ' עם עמודי מתכת וגג, ודלת ברזל גדולה.
בנוסף, הותיר (בינתיים) פסולת בניה וצנרת מים בחזית תלויה מהתקרה בחוץ.

1. בפניה לעריה הם שלחו אותי ל-וועדה לתכנון ולבניה.
2. הוועדה שלחה אותי למשרד המשפטים: רישום והסדר מקרקעין.
שם ניתן להגיש תביעה בתשלום אגרה ולא הבנתי עדין איזה טופס מתאים לבקשה להשיב את המצב לקדמותו (1) ולקבל פיצוי כספי על הנזק, הרעש, המטרד ועוגמת הנפש על כל הסיפור שנמשך כמה שבועות ועדיין לא הסתיים (2).

הבנתי שדבר כזה היה מטופל בת"א תוך 12 שעות. בקרית ים אין שום טיפול!
לא מבין מדוע הרשויות מעבירות אותי מאחד לשני. לפחות אם העריה לא מטפלת בנושא, שיעו למי להעביר אותי ולא לגלגל אותי ממשרד למשרד.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/02/2019 | 08:53
11
בוקר טוב,

קראתי את המתואר על-ידך.

האם בדקת אצל הגורם הרלוונטי במנהל הנדסה באם כל האמור מבוצע בהיתר?

כל עבודת בנייה, בכפוף לחריגים ספציפיים, טעונה קבלת היתר מן העירייה.

בנוסף, שווה לשקול פנייה לפקיד היערות הרלוונטי למקום מגוריך בהנחה ומדובר בעצים שאסור לכרות ללא אישורו, צריך יותר מידע על סוג וגובה העצים.
לצפיה ב-'חוסר מידע (עתידי) מבן לאם על חייו'
חוסר מידע (עתידי) מבן לאם על חייו
09/01/2019 | 09:21
47
שלום למביני (עורכי דין) עניין משפטי

אימי שואלת (היא קשישה ונכה תושבת הדרום) חס ושלום קורה משהו חמור לבן הבכור (6 שנים לא בקשר איתה, ללא מכתבים וגר במרכז), האישה והבת היחידה (הבוגרת) שלו השפיעו עליו לנתק כל קשר, האם זה עבירה על החוק? יש הצדקה לתבוע אותם למקרה כזה?

תודה
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:08
3

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'שאלה לחברים, '
שאלה לחברים,
06/01/2019 | 02:56
22
הי,
צריכה עו"ד בפעם הראשונה (עו"ד אזרחי/מקרקעין) ואין לי מושג איך זה מתנהל. האם פגישת ייעוץ ראשונית עולה כסף ? האם העו"ד מחתים על איזה שהוא הסכם בפגישת ייעוץ הראשונית והאם אני מחוייבת לו ?
איך זה עובד לאחר מכן בפגישות המשך, משלמים כל פעם לפי שעה או אחרת ? מה עושים אם רוצים באמצע להחליף עו"ד ?
אשמח לכמה שיותר מידע מכם חברים, אין לי מושג אף פעם לא הייתי אצל עו"ד.
המון תודה
לצפיה ב-'שאלה בהולה בנושא של קבלת אישור מהמשטרה'
שאלה בהולה בנושא של קבלת אישור מהמשטרה
13/12/2018 | 13:08
2
69
היי, לפני כשנתיים נעצרתי על גידול של "עציצים". מאז אני ממתין לכתב אישום (בתקווה שלא יקרה בקרוב או בכלל). עכשיו אני מעוניין לעבוד עם ילדים בבי"ס והתבקשתי להביא מהמשטרה אישור שמותר לי (כלומר שאני לא פדופיל או משהו..). אני מניח שהדברים לא באמת קשורים, אבל תהיתי- האם העבר (שכאמור עדיין "פתוח") יכול להפריע? האם עצם בקשת האישור תשפיע איכשהו על התיק שבהמתנה? (למשל- תזרז את זה או משהו?)
אשמח לתשובה ASAP, תודה ויום נעים :)
לצפיה ב-'אין שום קשר'
אין שום קשר
15/12/2018 | 18:31
1
49
האישור שנדרש להביא מי שמועמד לעבוד עם קטינים הוא אישור שאין לך רישום פלילי בעבירות מין, ובעבירות אלה בלבד. לצורך העניין, יכולה להיות לך הרשעה בשוד מזויין, בהונאה בנסיבות מחמירות או בפציעה חמורה, ועדיין תקבל את האישור.

גם אין קשר בין בקשת האישור לתיק הפתוח - מי שמטפל בתיק שלך לא יודע וגם לא בודק אם ביקשת לקבל אישור כזה או לא, וזה לא רלוונטי עבורו.

מה שכן כדאי לך לעשות הוא, באותו זמן שאתה ניגש לתחנת המשטרה לקבל את האישור לעבודה עם קטינים, תבקש גם תדפיס של הרישום הפלילי שלך (ה"רגיל"). בתדפיס הזה מופיעים כל התיקים שנחקרת לגביהם ומה מצבם כעת - סגורים (ומאיזו עילה) או פתוחים, והיכן נמצאים (האם עדיין ביחידה החוקרת או בתביעות/פרקליטות). כך תוכל להתעדכן מה קורה עם התיק שלך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/12/2018 | 22:00
23
את החלק הראשון כבר הספקתי להבין, אבל בחלק השני חידשת לי, אז תודה רבה:) !
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:55
4

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'קבלת תיק אירוע מהמשטרה '
קבלת תיק אירוע מהמשטרה
05/12/2018 | 09:17
1
45
שלום
לפני מספר שנים עת הייתי מנהל פרויקט באתר בנייה , נפגע אחד מקבלנים שעבד איתי מאבנים שנפלו / הופלו עליו מאחת הקומות העליונות של אחד הבניינים .
אני הראשון שראיתי וטיפלתי בו עד שחובש מד"א והמשטרה הגיעו למקום ,
האיש פונהבמצב קשה לבי"ח והאירוע הסתיים ( למיטב זיכרוני, שוטר גבה ממני עדות במשך כמה דקות באתר אבל אני לא כל כך בטוח בזה  ).
לימים פניתי למשטרה על מנת לקבל את תיק האירוע ( יש לי מספר אירוע ), אבל הם אמרו שמי שיכול לקבל אותו זה רק הנפגע עצמו וזאת למרות שהסברתי להם שאני הייתי מנהל הפרוייקט , שהבחור יצא מהמשרד שלי ונפגע ולמעשה אני היחידי שהייתי צמוד אליו מרגע איתורו ועד פינויו .
מהמשטרה אמרו לי כאמור שרק הבחור שנפצע יכול לקבל את תיק האירוע או לחילופין שאני אביא ייפוי כוח ממנו או צו משופט .
מאחר ואין לי דרך ליצור עימו קשר או לקבל צו מבית משפט, אבקש לדעת מה עוד אני יכול לעשות על מנת לאלץ את המשטרה לתת לי את תיק האירוע הזה .
אשמח לעזרתכם .
תודה רבה 

לצפיה ב-'אתה לא יכול לאלץ את המשטרה לתת לך לצלם את התיק'
אתה לא יכול לאלץ את המשטרה לתת לך לצלם את התיק
06/12/2018 | 21:39
34
רק בית המשפט יכול לחייב את המשטרה לתת לך לעיין בחומר חקירה, במצב שבו אינך נאשם שהוגש כנגדו כתב אישום (ואז יש זכות חוקית לקבל את חומר התביעה).

אגב, לא ציינת אם מדובר בתיק חקירה, או רק בדו"ח פעולה (דו"ח שרושמים השוטרים המגיעים לשטח לטפל באירוע), אבל העיקרון אותו עיקרון.

השאלה העיקרית היא: לצורך מה אתה צריך את החומר? זו נקודה חשובה ורלוונטית ביותר ולא ציינת אותה.

ממליצה לך לעיין היטב בהנחיית פרקליט המדינה שעל פיה המשטרה מאשרת עיון בחומרי חקירה. הקריטריונים לאישור הינם, בקצרה: זהות המבקש, הזיקה שלו למידע המבוקש, והאינטרס שלו לעיין במידע.
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:21
2
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'חשד '
חשד
25/11/2018 | 10:26
38
אהלן,
אשמח מאד שמישהו יענה לי .. פריט יקר ערך שהיה מונח במקום מסוים לא נימצא.
 אז ככה אין לי עוזרת שיכלה להעלים אותו.  לא היתה פריצה לבית .. בגדול בני הבית שלי כבר מחוץ לבית ובאים להתארח. 
האם יש מצב שמישהו מבני ביתי לקח את הפריט יקר הערך? איך עלי לנהוג? יש לי חשד מסוים איך אני יכולה בצורה הטובה והיפה ביותר לגרום להודות ולהחזיר. 
לצפיה ב-'נגינה בפסנתר/תופים שלא בשעות המנוחה'
נגינה בפסנתר/תופים שלא בשעות המנוחה
18/11/2018 | 12:23
38
אם אני מנגנת בבית פסנתר או תופים, בשעות שאינן מוגדרות "שעות המנוחה", האם למשטרה ו/או לעירית ת"א יש סמכות לדרוש ממני לחדול ? האם מותר להם לקנוס ? 

אם זו עבירה על החוק אודה להפניה ללשון החוק האוסר זאת.

תודה
לצפיה ב-'האם יש ניגוד עיניינים?'
האם יש ניגוד עיניינים?
18/11/2018 | 09:42
34
בישובנו יש מבנה מרכזי של מספר בתי כנסת המנוהלים ע"י עמותה בהתנדבות.
חבר עמותה פנה לחברו מנהל העמותה וביקש שטח מתחת לבניין לבנית מקווה וקיבל ללא קיום אספת חברים.
שלב ראשוני נבנה וגוייסו תרומות להמשך הבניה.
הנהלת העמותה החליטה לקיים אסיפת חברים במספר נושאים כולל המקווה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד עופר רשו הבעלים של משרד עו"ד עופר רשו אשר עוסק בתחום הפלילי והצווארון הלבן. במרוצת השנים המשרד פועל ומתברג בין המשרדים המובילים בתחום המשפט הפליל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו