לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
80998,099 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום משפט פלילי - צווארון לבן

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הבהרה חשובה: הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, שנועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
 משכך, אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת,  והשימוש בפורום הוא על אחריותו של הגולש בלבד.
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
08/09/2019 | 19:32
8
היי האם יש קייס משפטי לתבוע תביעת פיצויים אלו שהיו בחקירות של אייל גולן הבחורות?
תודה
לצפיה ב-'בדיקת פוליגרף-מה האמינות? האם אפשר לזייף?'
בדיקת פוליגרף-מה האמינות? האם אפשר לזייף?
03/09/2019 | 22:20
4
?האם אפשר לזייף תוצאות עי תזוזות מרובות?
לצפיה ב-'פניה ישירה למפקח על בתים משותפים'
פניה ישירה למפקח על בתים משותפים
10/06/2019 | 15:45
3
28
אני אשה מבוגרת ,הייתי מיוצגת על ידי שני עורכי דין. לפני ימים אחדים התברר לי לחרדתי שהם פעלו באיחור בתביעה שהגשתי אצל המפקח על בתים משותפים, הם הגיבו פעמיים באיחור, הנתבעים קפצו משימחה וביקשו לסגור את התביעה, והמפקח התריע פעמיים לעורכי הדין והציב אולטימטום שבמידה ולא יגיבו עד תאריך מסויים התביעה תמחק, הם תירצו את העיכובים והאיחורים בכך שאני הייתי הגורם כביכול. התברר לי לתדהמתי שהם חצי שנה מעלימים ממני מסמכים, ואת מצבי העגום בתיק למרות שלאורך כל הדרך ביקשתי עדכונים , לכל התפתחות בתיק. כשחלף זמן רב והם לא עידכנו אותי נסעתי ללשכת המפקח ושם לחרדתי ראיתי שהם כבר חצי שנה מעלימים ממני מסמכים ואת מצבה של התביעה. השאלה האם מותר לי לפנות למפקח ולהסביר לו מה קרה? האם זה מקובל? האם אוכל לספר לו על מחדליהם של עורכי הדין ? כמובן שאני גם אפנה לועדת האתיקה של עורכי הדין ואין לי ספק שיש כאן עילה לתביעת רשלנות משום שהמפקח שינה באופן קיצוני את דעתו ושינה את כל התמונה מכמעט זכיה שלי וכמעט הפסד מוחץ 

תודה 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/06/2019 | 17:18
2
21
מה הייתה החלטת המפקח?

לצפיה ב-'עדיין אין החלטה'
עדיין אין החלטה
31/07/2019 | 15:39
7
לצפיה ב-'תשובתכם לצערי התקבלה מאוחר ואני החלטתי לכתוב למפקח'
תשובתכם לצערי התקבלה מאוחר ואני החלטתי לכתוב למפקח
31/07/2019 | 15:40
11
וכן פיטרתי את שני עורכי הדין 
לצפיה ב-'איך בוחרים עורך דין פלילי טוב?'
איך בוחרים עורך דין פלילי טוב?
27/05/2019 | 15:42
95
איך בוחרים עורך דין פלילי טוב?
בישראל יש כמות עצומה של עורכי-דין, מעל ל-80,000 והיחס לנפש הינו 1 ל –113
כמו בכל תחום לא כולם טובים ולא כולם הגונים. 
בחירת עורך-דין פלילי ברגעי לחץ ומשבר למי שאינו "רגיל" לבקר במחוזות אלו אינה משימה קלה.
לרוב, הנטייה הטבעית הינה לבחור בעורך-דין מפורסם או בעורך-דין שיש לו אתר אינטרנט "מפוצץ" ועוד. 
במסגרת מאמר זה אבקש להאיר אודות הקווים הנכונים שיש לשים אליהם לב במסגרת כלל השיקולים הנחוצים לבחירת עורך-דין לילי.
הנה כי כן, העיקרון הבסיסי והחשוב ביותר בבחירת עורך-דין פלילי הינו האמון וההתרשמות האישית במהלך הפגישה עימו.
לרוב, בשעת לחץ אין מספיק זמן בכדי להגיע למפגש פיזי עם עורך-דין ואולם חשוב לעשות כל שניתן בכדי לקיים מפגש כזה לפני קבלת ההחלטה. 
בהקשר זה חשוב לשים לב כי לרוב הלחץ נוצר על-ידי המשטרה אשר מעוניינת לחקור ולקדם את האינטרסים שלה מבלי לחשוב יותר מידי אודות טובת החשוד
זאת ועוד, שלב החקירה הינו מן השלבים החשובים ביותר בהליך הפלילי ולכן קיימת חשיבות מכרעת לכך שעורך-דין טוב ייכנס לתמונה בהקדם האפשרי.
במהלך החקירה מכינים למעשה את קו ההגנה של התיק ובמקרים רבים "חוסרים" ו/או פספוסים בשלב החקירה גורמים לנזקים משמעותיים בהמשך.
לכן, יש לעשות כל שניתן בכדי לבחור עורך-דין פלילי טוב בשלבים המוקדמים ביותר, רצוי כבר בשלב הזימון לחקירה, ככול שניתן.
בכל מקרה, רצוי שלא להתקשר עם עורך-דין לייצוג משמעותי ו/או ארוך טווח בלא קיום מפגש והתרשמות בלתי אמצעית.
מעבר לאמון והתרשמות אישית חשוב לזכור כי העובדה שעורך-הדין שלכם הינו מפורסם לא בהכרח מסייעת לכם.
לעיתים רבות "עדיף" להיות מתחת לאור הזרקורים.
אם לא די בכך, לעיתים בחירת עורך-דין פלילי שמייצג תחום עבריינות מסוים דרך קבע יוצרת "הבנה" מצד המערכת כי גם המקרה שלכם "שייך" לתחום הזה 
בנוסף, צריך לשים לב ולהיזהר מהבטחות לתוצאה מסוימת.
כמו כן, צריך לשים לב ולהיזהר מהתקשרויות ארוכות טווח אשר מגבילות את חופש התמרון במידה ולא מרוצים מאיכות הייצוג ו/או השירות.
דבר נוסף שיש לשקול הינו המחיר. לרוב בשעת לחץ ו/או משבר, ובטח למי שהיקר לו נעצר לראשונה בחייו, שיקול הדעת פועל באופן שונה מהרגיל
חשוב לזכור שהכי יקר הוא לא בהכרח הכי טוב עבורכם וכי העובדה שמשלמים הרבה כסף אינה אומרת כי תהיה הצלחה.
הצלחה אמיתית משיגים מחשיבה ועבודה נכונה ביחס לכל מקרה ומקרה
השוואת הצעות מחיר וקיום מפגש פיזי עם מספר עורכי-דין עשויים לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה עבורכם.
בהצלחה!
 עו"ד עופר רשו

לצפיה ב-'פגישה עם קצינת מבחן של הפוגעת'
פגישה עם קצינת מבחן של הפוגעת
07/05/2019 | 12:05
2
43
שלום רב,
בעלי ואני נפגעי עברה של עורכת דין, שזייפה, רימתה וגזלה מאיתנו כספים במרמה. נגד עורכת הדין, הוגש כתב אישום פלילי חמור, הכולל ריבוי עברות של זיוף, שימוש במסמך מזוייף, וקבלת דבר במרמה.
לצערינו, נחתמה עסקת טיעון מקלה, ועורכת הדין הזו, הודתה רק בלושה מקרים פליליים מתוך שבעה מקרים, שהופיעו בכתב האישום המקורי. אך בין בא כוחה של עורכת הדין העבריינית לבין הפרקליטות - אין הסכמה על העונש. הפרקליטות רוצה הרשעה, על תנאי, קנס ופיצוי. ואילו הנאשמת מעוניינת באי הרשעה.

אי לכך, נשלחה עורכת הדין לקצינת מבחן. שתיתן המלצותיה לשופט. כעת זומנו אנחנו לקצינת המבחן, כנפגעי עברה.

רציתי לשאול, מה ניתן לומר לקצינת המבחן, על מנת שתמליץ על הרשעה בלבד? (ולא חלילה תמליץ על "אי הרשעה"). כאשר ידוע לנו, שעורכת הדין הזו עוקצת ופוגעת וגוזלת כספים, מעוד אנשים. אך כרגע רק המקרה שלנו התגבש לכדי כתב אישום, וזהו למעשה כתב האישום הראשון של עורכת הדין הזו.

חשוב לנו, שעורכת הדין העבריינית הזו, תקבל עונש הולם למעשיה הפליליים ולמידת הפגיעה בנו. ולא תחמוק מהדין עם אי הרשעה חלילה.

תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/05/2019 | 23:41
1
34
ראשית, חשוב להיות ערים לזכותכם למסור לבית המשפט הצהרה בדבר הנזקים שנגרמו לכם וזאת באמצעות הפרקליטות:

"18.   (א)  נפגע עבירה זכאי למסור הצהרה בכתב לגוף החוקר או לתובע, על כל פגיעה ונזק שנגרמו לו בשל העבירה, לרבות נזק גוף, נזק נפשי או נזק לרכוש; מסר הנפגע הצהרה כאמור, זכאי הוא שהתובע יביא את הצהרתו לפני בית המשפט בדיון בענין גזר דינו של הנאשם...".

בנוסף, אסור להיות נאיבים ולחשוב שקצינת המבחן של הנאשמת תהיה "שם" עבורכם שכן זווית ההתבוננות שלה הינה - "בגדול" - "לטובת" הנאשמת ו/או בעיקר "מהמקום" שלה.

לעניות דעתי, חשוב להכיר את המקרה הקונקרטי שאירע לכם ולהדגיש את ההדגשים הנכונים המירביים לגביו בכדי שאלו יגיעו בהמשך גם לבית - משפט, הכל מתוך מגמה שתראה כי ההדגשים הללו ראויים לטיפול פלילי דווקא.

למשל, בית-משפט יכול להחזיק בדעה כי לגבי כלל הנזקים שנגרמו לכם יש לכם אפשרות להגיש תביעה אזרחית.

לכן, חשוב לחדד ולהדגיש, בין היתר,את הנזקים הראויים למענה פלילי, כמו גם את הכיעור ו/או הקשיים שגרמה לכם לרבות בדבר האפשרות לגבות ממנה את הכסף ועוד, בין היתר, לאור מצבה הכלכלי ועוד.

בהינתן פרטים מלאים יותר ניתן יהיה לכוון אתכם טוב יותר.

בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/05/2019 | 16:04
11
לצפיה ב-'חשש להמשיך לגור בדירה'
חשש להמשיך לגור בדירה
27/04/2019 | 17:37
3
44
לא בטוח שכאן זה המקום אבל מנסה.
חבר שלי גר בדירת שותפים, בה השותף השני מדבר באלימות ומאיים בפגיעה פיזית באנשים בטלפון. הוא שיכור הרבה מהזמן ומתנהל באגרסיביות בדירה.
חוזה השכירות מסתיים בעוד כמעט שנה וחברי חושש להמשיך לגור בדירה אך לא יכול לצאת מהחוזה מלבד להביא מישהו שיחליף אותי ומתקשה לעשות זאת לאדם אחר...

האם יש מה לעשות במקרה כזה?
עם מי להתייעץ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/04/2019 | 22:21
2
35
ראשית, הייתי מבקש להכיר את חוזה השכירות עליו חברך חתום. בהרבה מקרים קיימים בו סעיפים לגבי התחייבות השוכרים שלא להפר את החוק וכדומה.

שנית, ייתכן ובהמשך, בין היתר, לאחר הכרת החוזה ניתן יהיה לפנות לבעל הנכס בבקשות כאלו ואחרות לרבות כאלו אשר יכול ויעזרו לחברך לעזוב ללא התנגדות מצד המשכיר.
לצפיה ב-'ראשית, תודה על תגובתך'
ראשית, תודה על תגובתך
30/04/2019 | 09:43
1
25
כשעברתי על החוזה ראיתי שאין התחייבות של השוכרים שלא להפר את החוק.  במקום זה רשום שהשוכר יהיה האחראי במידה והיו תביעות עקב מחדל..

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/04/2019 | 15:12
17
ראשית, אין על מה.

לגופו של עניין, שוחחנו בטלפון.

לטובת ציבור הקוראים אציין את עיקרי הדברים.

כמעט בכל חוזה סטנדרטי יש התחייבויות לשמור על החוק ולא להטריד את השכנים וכדומה.

במצב המתואר ניתן לשקול פנייה לבעל הנכס בטענה כי השוכר מפר את ההתחייבויות הללו שכן הוא מטריד את החבר שלך.

נראה כי ניתן יהיה למנף את מהלך הדברים לכך שבעל הנכס ייתגמש ויאפשר לחבר שלך לעזוב את הדירה, הכל בכפוף לכך שהוא ירגיש כי קיימת לו חשיפה משפטית להיתבע בגין "חלקו" בעניין.

לצפיה ב-'האם אפשר להחיל תיק פלילי בגין פעולות בבנק ללא אישור לקוח'
האם אפשר להחיל תיק פלילי בגין פעולות בבנק ללא אישור לקוח
27/04/2019 | 14:02
7
32
בנק קנה מט"ח שלא באישורי (על דעת עצמו) מהתיק שלי.
האם ניתן לפעול ולהחיל תיק פלילי כנגד הבנק?
איך ניתן לעשות כן, והאם עניין זה מטופל באופן מהיר?

תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/04/2019 | 16:07
6
19
למה כוונתך שהבנק קנה מט"ח שלא באישורך?

מה בוצע בדיוק ואיך?

מה תגובת הבנק?

לצפיה ב-'אחת מהתנועות זה בפקודת הסניף (ולא בפקודתי)'
אחת מהתנועות זה בפקודת הסניף (ולא בפקודתי)
27/04/2019 | 18:19
5
17
אני לא הייתי מעורב בפקודת הקניה.

... וזה לא מעניין תגובה של בנק.
אם יש חוק - יש חוק!
אני פשוט רוצה לדעת איזה סעיף בחוק יש.

זה גורם לי נזק, בין אם קטן ובין אם גדול.
גם אם מדובר בשקל נזק, אם הבנק פשע - שיישא בדין.

לא ייתכן שהבנק יעשה פעולות שלא ברשותי.

תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/04/2019 | 21:45
4
20
עדיין לא הבנתי מדבריך מה קרה.

אם אני מבין נכון אז הבנק שלך ביצע פעולה בחשבון שלך באופן חד פעמי ובפעולה זו הוא רכש עבורך מטבע זר מסויים?

במצב זה, אם אני מבין אותך נכון נגרם לך נזק מכך שנוצר חיוב בחשבון השקלי?

במצב שכזה הבנק לכאורה ביצע פעולה בלא הרשאתך בחשבון.

ועדיין, צריך להכיר את מערך ההסכמים עליו הינך חתום עם הבנק לרבות את תגובתו לנסיבות המקרה וזאת, בין היתר, בכדי למפות את האירוע באופן מדוייק יותר.

לא כל מקרה הוא פלילי, לא כל מקרה פלילי הוא מקרה שיטפלו בו במסגרת זו דווקא, להבדיל ממסגרות אכיפה אחרות כגון מנהליות ועוד.

ככול שהינך בעד אכיפה פלילית דווקא הכרת כלל הפרטים הינה חיונית..
לצפיה ב-'זה חשבון בשוק ההון.'
זה חשבון בשוק ההון.
27/04/2019 | 23:40
3
15
הניירות הן דולריים בלבד.

לעתים אני מבצע הפרשות שקליות לחשבון, כדי לא להיכנס ליתרות שליליות (בין אם דולרים או שקלים).

אך אני ורק אני מבצע באופן עצמאי את הפעולות מול הקניה והמכירה.
במידה ויש רכישה מקבילה, זה יכול לגרום ליתרה שלילית, וסתם עמלות.

אכן, הבנת נכון - הבנק ביצע קניה של דולרים מחשבוני השקלי.

אין שום הסכם שמאפשר לבנק לפעול עצמאי בתיק - ואם כן, זה פסול (הוא לא יכול סתם לקנות לי מניות, או דולרים).

חשוב לי שלא יפעל באופן עצמאי - זה חשבון של מאות אלפי דולרים, ואני לא מעוניין ב"נזקים" שעלולים להתרחש. זה עלול לקרות - ומה אז?! גם אם אין נזק מיידי, קשה לאמוד נזק לטווח ארוך, אם התוכניות קניה ומכירה משתבשות - מבחינת נזק כספי, השמיים הם הגבול...

במידה ופשע, והבנק פשע - שיישא בדין. אך אם הדין הוא קנס של 200 ש"ח, זה לא ממש משנה לי. יש פה דבר של פעולה אסורה, ולא ייתכן שבנק יכול לפעול כרצונו.

חשוב לי מאוד, במידת האפשר להחיל תיק פלילי כנגד הבנק ומבצעיי הפעולה!!! קנס עגום של 200 ש"ח, כפי שהשופטים בארץ פוסקים הוא מצחיק ולא נכון.
חשוב לי לדעת מה אני יכול לדרוש, ואיך להחיל את התיק הפלילי כנגדם (שיעברו שיחת שימוע וגם אם יהיה פה אות קלון - זה עונש לגיטימי ...)

גם אם עשה בטעות - על טעויות משלמים.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/04/2019 | 07:11
2
17
ראשית, תודה על הפירוט.

עוד מספר שאלות ברשותך.

אם אני מבין נכון אז מדובר בחשבון ניירות ערך שבוצעה בו קנייה של מניות או חשבון מט"ח המשוייך לחשבון ניירות ערך?

האם יש לך מסגרת אשראי בחשבון מט"ח?

מה הפעולה שבוצעה בפועל? לרבות היקף והאם הייתה לך פעולה בסמוך אליה ו/או באותו מועד קובע?

מה תגובת הבנק למקרה?
לצפיה ב-'הבנק טרם ענה.'
הבנק טרם ענה.
28/04/2019 | 20:31
1
15
היתה מכירה של מניה וקניה של מניה.
לעתים קצת קשה לעבוד עם מחשבון בזמן שרוצים לבצע שינויים בתיק. בדרך כלל מינוס נובע מטעות בחישוב ולחץ זמן ... זה אף פעם לא בשמיים. אני דואג לבדוק זאת, אך קורה וטועים...

אז נכנסתי קצת למינוס במט"ח (פחות מ-3000 ש"ח).

העברתי קצת כסף - בחול המועד קצת היה קשה לבצע פעולות (והפעולה של הסניף בוצעה בחול המועד. אני לא יודע אם אפשרי למישהו פרטי לעשות פעולת קניית מט"ח בחול המועד).
באתי לקנות מט"ח ולהשאיר יתרת מט"ח חיובית, והפלא ופלא - הקדימו אותי (עוד לא חישבתי, אך ייתכן וזה בתעריף שונה). מה היה קורה לו גם אני הייתי רוכש מט"ח באותו היום? גם לא התקשרו ולא יידעו אותי על הפעולה.

לא ידוע לי על אפשרות יתרה שלילית ומהי. אני מוודא תמיד שלא יהיה מינוס בחשבון. אני לא מעוניין בחשבון נוסף בבנק מלבד הפעילות בשוק ההון (כמו העברת משכורת) והבנק לא ממש אוהב לתת אפשרות לאשראי שלילי אם אני לא מפריש משכורת קבועה (גם אם יש לי כמה מיליונים...)

עצם זה שהבנק החליט בעצמו (בזמן של מסחר או מסחר חלקי בחול המועד) זה מקומם, גם אם בא ב"כוונות טובות"!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
29/04/2019 | 00:35
17
לקרוא ולא להאמין, הבנק מכר לך מניות ואחר-כך קנה לך?

מדובר במכירה "בטעות" וקנייה של אותו נייר ערך?

ממש מסקרן לשמוע את תגובת הבנק.

לעת הזו, שווה לחשוב על הכיוון המנהלי(הפרה מנהלית) ולא הפלילי דווקא.

אני מצרף לעיונך חומר נקודתי לקריאה, "בגדול", לכאורה, נשמע שהבנק פעל שלא כדין באופן שיכול לגרום לו חשיפה לאכיפה מנהלית.

עובדה זו אל מול התייחסות רצינית ואחראית מצד הבנק, כמו גם תשלום פיצוי מתאים עבורך יכולים להיות אלטרנטיבה "עונשית" ראוייה?
לצפיה ב-'שאלה חשובה ,'
שאלה חשובה ,
27/03/2019 | 15:05
14
60
האם לתביעה המשטרתית יש יכולת להתשמש בעבירה ללא הרשעה עם התיישנות?

האם מבחינה חוקית להתיישנות יש משמעות במשפט פלילי יש לזה משקל?
או שאין לזה יחס והתביעה לא יכולה להתייחס לזה

נשמח לתשובה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/03/2019 | 19:00
13
31
אשמח ליותר פרטים, כמו גם למה כוונתך להשתמש בזה? בעת קבלת החלטה "מבית" במגרש שלה או בבית-משפט בשלב הטיעון לעונש.

לצפיה ב-'אני מפרט'
אני מפרט
27/03/2019 | 19:59
12
26
האם עבירה שיש התיישנות יכולה לשמש נגדי בבית משפט?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/03/2019 | 22:24
11
25
אם לא קשה לך אשמח לדעת מתי הורשעת ו/או נקבע כי ביצעת את העבירה (אי-הרשעה), גילך ביום הנ"ל ובגין איזו עבירה מדובר.

תודה.
לצפיה ב-'תקיפה לפני 6 שנים'
תקיפה לפני 6 שנים
28/03/2019 | 07:45
10
14
לצפיה ב-'קרה בשנת 2012 גיל היה 32 '
קרה בשנת 2012 גיל היה 32
28/03/2019 | 08:00
9
12
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/03/2019 | 19:41
8
28
אם מבין נכון, מדובר באי-הרשעה בגין תקיפה משנת 2012.

סעיף 14 לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, התשמ"א-1981 קובע:

"התיישנות הרשעה (א) לא יימסר מידע לפי סעיפים 6 עד 9 אם עברו מיום פסק הדין או ההחלטה התקופות המפורטות להלן (בחוק זה - תקופת ההתיישנות): (1) אם הוטל מאסר עד שנה אחת - התקופה שהוטלה ועוד שבע שנים; (2) אם הוטל מאסר עד חמש שנים - התקופה שהוטלה ועוד עשר שנים; (3) אם הוטל מאסר למעלה מחמש שנים - התקופה שהוטלה ועוד כפל התקופה, ובלבד שהתקופה הנוספת לא תעלה על חמש עשרה שנים; (4) אם הוטל עונש שאינו בין המפורטים בפסקאות (1) עד (3), או נתן בית המשפט קביעה כאמור בסעיף 2(3) - שבע שנים".

לעניינך רלוונטי סעיף קטן 4 אשר קובע כי תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים.

במצב דברים זה רק בחלוף 7 שנים מיום גמר-הדין העבירה התיישנה.

ועדיין, גם בהינתן כי העבירה התיישנה המידע לגביה יכול להימסר לבית-משפט שכן הנ"ל זכאי לקבלו מכוח סעיף 5 לחוק הנ"ל ולא מסעיפים 6-9 לעיל, קרי, רק בחלוף 17 שנים מהמועד המסויים בשנת 2012, העבירה תיחמק ואז בית-משפט לא יוכל לקבל עליה מידע.

ברמה המעשית ככול שאינך מואשם בעבירה דומה לא הייתי חושש כלל מהקביעה הנ"ל.

מקווה שהנושא הובהר, ככול שלא, אשמח לסייע, בהצלחה.
לצפיה ב-'בררתי יש התיישנות ויש מחיקה במשטרה'
בררתי יש התיישנות ויש מחיקה במשטרה
29/03/2019 | 16:32
7
20
האם עכשיו בית המשפט יכול לעשות  עם זה משהו?
לצפיה ב-'אי-הרשעה שנמחקה'
אי-הרשעה שנמחקה
29/03/2019 | 16:55
6
35
לדעתי, אי-הרשעתך במשפט הקודם נמחקה ולא ניתן להציגה במשפט החדש. זאת נוכח סעיף 16(ב) לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, הקובע (בין היתר) כי מידע המפורט בסעיף 13 (ובכלל זה מידע על צו בדבר התחייבות להימנע מעבירה וצו שירות לתועלת הציבור שניתנו ללא הרשעה) תקופת המחיקה לגביו תהיה חמש שנים ותחל ביום פסק הדין או ההחלטה. כלומר אין התיישנות בעניין הנדון, אלא רק תקופת מחיקה (שבדרך כלל באה אחרי תקופת ההתיישנות) ואף היא קצרה מהרגיל.
וסעיף 16(א) לחוק קובע, כי הרשעה שנמחקה (ומקל וחומר אי-הרשעה שנמחקה) לא יימסר מידע עליה אלא לגופים המנויים בפרטים (ב) עד (ה) לתוספת הראשונה לחוק וליועץ המשפטי לממשלה, ובית משפט אינו נמנה באותם פרטים.

לצפיה ב-'מאשר את הדברים. בחלוף חמש שנים לא ניתן לעשות בדבר שימוש.'
מאשר את הדברים. בחלוף חמש שנים לא ניתן לעשות בדבר שימוש.
29/03/2019 | 18:20
5
9
לצפיה ב-'מקווה שהנושא הובהר, תשומת הלב'
מקווה שהנושא הובהר, תשומת הלב
30/03/2019 | 12:05
4
13
כי תקופת המחיקה של 5 שנים רלוונטית אך למקרים הנזכרים בסעיף 13, קרי, בהקשר הנשאל, אי-הרשעה בצירוף של"ץ ו/או מבחן ו/או התחייבות להימנע מעבירה.

מהמידע שמסרת לא ציינת כי אכן כך הם פני הדברים ולכן תקופת המחיקה הרלוונטית לנתוני שאלתך הינה 17 שנים.

חשוב לדעת כי ברמה הפרקטית קיימים מקרים שבהם תיקים מסתיימים - בגלל אילוצים כאלו ואחרים - לרוב בהסכמת התביעה - באי-הרשעה בלא "ענישה" נילווית של מבחן ו/או של"צ ו/או התחייבות להימנע מעבירה דווקא וככאלו הם אינם נכנסים בגדרי סעיף 13 לעיל.

לאחר שמסרת את המידע מהמשטרה כי עניינך נמחק אזי מתחייב מכך כי עניינך אכן הסתיים בדרך הנפוצה יותר של אי-הרשעה בצירוף של"צ ו/או מבחן וככזה הוא אכן נכנס לגדרי סעיף 13 לעיל.
לצפיה ב-'הוצאתי רשפ מהמשטרה כתוב במפורש מחיקה והתיישנות יחד!'
הוצאתי רשפ מהמשטרה כתוב במפורש מחיקה והתיישנות יחד!
01/04/2019 | 20:39
3
12
על פי מה שהבנתי אין לבית המשפט אפשרות להשתמש בזה יותר. עברו 7 שנים 5 שנים התיישנות 7 שנים מחיקה.

תקן אותי אם אני טועה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
01/04/2019 | 23:02
12
מהמידע שנמסר לך במשטרה עולה כי תקופת ההתיישנות והמחיקה חלפו ועל-כן בית-משפט לא יוכל "להשתמש בזה"..

בנוסף, מהמידע שמסרת עלה כי בעניינך מונים רק 5 שנים.

משעברו 5 שנים ההרשעה שלך נמחקה:

20.   "(א)  מי שנמחקה הרשעתו ייחשב לענין כל דין כאילו לא הורשע, וכל פסול 
        שנפסל בשל ההרשעה, בין מכוח חיקוק ובין מכוח פסק דין, לרבות פסק דין   
        בהליך משמעתי, בטל מיום המחיקה; אולם אין במחיקה כדי להשפיע על מה
        שנעשה עקב ההרשעה.
       (ב)  ראיה שיש בה גילוי הרשעה שנמחקה לא תהיה קבילה בהליך משפטי או
       לפני גוף או אדם הממלאים תפקיד ציבורי על פי דין, אלא אם מסר אותה 
       ביודעין מי שהרשעתו נמחקה.
      (ג)   בהליך כאמור בסעיף קטן (ב) לא יישאל אדם שאלות לגילוי הרשעה
      שנמחקה, ואם נשאל לא יהיה חייב להשיב.
     (ד)  שאלה בדבר עברו הפלילי של אדם תיחשב כאילו אינה מתייחסת להרשעה
     שנמחקה; על אף חובה המוטלת על פי דין או הסכם, לא ישא אדם באחריות
     פלילית או אחרת בשל הימנעותו מלגלות הרשעה שנמחקה, והימנעות מלגלות
    הרשעה שנמחקה לא תיחשב כהעלמת עובדה.
   (ה)  מידע על הרשעה שנמחקה לא יובא בחשבון לענין כל דין, אלא בידי גוף מן
   המפורטים בפרטים (ב) עד (ה) שבתוספת הראשונה (ובית-משפט אינו נמנה על
   אלו - התוספת שלי ע.ר.)"..

לצפיה ב-'לפי החוק אין התיישנות במקרה שלך'
לפי החוק אין התיישנות במקרה שלך
02/04/2019 | 09:43
1
23
אלא רק תקופת מחיקה מקוצרת בת חמש שנים. אבל מעשית רושמים את תאריך גזר הדין או ההחלטה כתאריך ההתיישנות (משום שבמצב רגיל תקופת המחיקה באה אחרי תקופת ההתיישנות; ראה כאן).

לצפיה ב-'תשומת הלב'
תשומת הלב
02/04/2019 | 13:28
13
בהתאם לחוק המרשם הפלילי, למעט חריגים מיוחדים ביותר, תיקים שמסתיימים באי-הרשעה אשר נכללים בגדרי סעיף 13 חוסים תחת ה-"הגנה הדיונית" שהוא מעניק - הגבלת מסירת מידע - אשר מונעת את העברת המידע אלא לגופים המסויימים אשר נזכרים בו וזאת להבדיל ממסירת מידע בהתאם לסעיף 5-9 לחוק.

תשומת הלב כי בית-משפט נכלל בין הגופים שזכאים לקבל את המידע.

כאמור, מסירת מידע לפי חוק יכולה להיות בהתאם לסעיף 5 וגם בהתאם לסעיפים 6-9 שלו, בהקשרים כאן.

סעיף 14 לחוק קובע הגבלת מסירת מידע נוספת ו- ביחס למקרים שלא נכללים בגדרי ההגבלה שבסעיף 13 לעיל - הוא מכנה אותה "התיישנות הרשעה" אף כי בפועל מדובר בהגבלה על מסירת מידע לעניין סעיפים 6-9 בלבד ולא על הגבלה כללית של מסירת מידע, בהתאם לסעיף 5 לחוק.

על-כן, "בפועל" כל נושא התיישנות הרשעה הינו מבלבל שכן הוא תוחם את עצמו לסעיפים 6-9 לחוק והשימוש במינוח "התיישנות עבירה" יוצר בלבול מיותר.

תשומת הלב כי בית-משפט זכאי לקבל את המידע - הנדון כאן - מכוח סעיף 5 לחוק ולא מכוח סעיפים 6-9, כמו גם כי גם סעיף 13 לחוק אינו מגביל אותו מלקבל את המידע ועל-כן כל עוד לא חלפו 5 שנים בית-משפט יכול לקבל את המידע וגם לעשות בו שימוש.

מבחינה מהותית בחוק המרשם לעיל מחיקת ההרשעה הינה "לב" ליבה של הרהביליטציה והיא זו שבאמת "מנקה את השולחן".

המידע אשר מוצג בקישור אינו מדוייק שכן אין התיישנות מיידית לגבי המידע אשר נכלל במסגרת סעיף 13 והגופים המוניים במסגרתו רשאים לעשות במידע שימוש, כמו גם להביאו בחשבון במסגרת שיקוליהם כל עוד לא חלפו 5 שנים.

לסיכום, במקרים שבהם חל סעיף 13 - ובמקרה הנדון כאן - תקופת המחיקה הינה 5 שנים ועם סיומה חל "ניקוי שולחן מהותי" ובית-משפט לא יכול לעשות במידע שימוש.

לצפיה ב-'תלונה במשטרה'
תלונה במשטרה
27/03/2019 | 15:01
3
43
שלום רב,
האם אפשר להוסיף פרטים לתלונה לאחר שהתלוננתי? מסמכים או שנזכרתי במשהו?

יש לציין כי יש בידיי מסמכים רפואים שאני רוצה להוסיף

תודה,

שיר
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/03/2019 | 19:02
2
29
באופן עקרוני כן.

לגבי כל תוספת אשמח לפירוט שכן ייתכן וצריך לשקול את ההשלכות, למשל, שינוי גרסה ו/או "משהו אחר" שעדיף לחשוב עליו קודם.

אם יכולה לפרט, אשמח.
לצפיה ב-'מפרט'
מפרט
27/03/2019 | 20:01
1
19
לא שינוי גרסה אלה פרט  חשוב שנאמר על ידי התוקף
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/03/2019 | 22:22
17
בהמשך לתשובתי, אז כן.

ברגע שאתה מביא את המסמכים הרפואיים תבקש להוסיף מידע חשוב לתלונתך הראשונית.

קח בחשבון שהמשטרה "יכולה" לחשוב שהמידע לא חשוב או רלוונטי ואולם במידה והאמור הינו חלק מתלונתך אזי היא אמורה לגבות ממיך את המידע הזה.

למרות שחושב שהמידע חשוב לעיתים הוא יכול לפעול ל"כיוון" השני ולעזור לי כנסגור אשר אמור לטפל בעניין מצד התוקף.

במידה ומעוניין אתה יכול לפרט כאן או באישי לגבי הפרט הזה ואנסה להאיר את עיניך ביחס אליו.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תפסו אותי עם צמח וערכת גידול בדירה'
תפסו אותי עם צמח וערכת גידול בדירה
12/03/2019 | 12:19
1
111
הי, לפני שבועים 'זכיתי' לביקור בית שבו כנראה בגלל הלשנה (בטוח הלשנה) תפסו אותי מגדל בבית. צמח קנאביס עם תפרחת בשלבים מתקדמים. לא אכנס לכל הפרטים הלא נעימים שעברתי. אבל אני מפחד מאוד מהעונש שאני יכול לקבל כי אני מבין שהחיים שלי הולכים להתרסק. כמה שנים מקבלים על גידול צמח לשימוש אישי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/03/2019 | 13:26
71
כיום, אף התביעה הפלילית יודעת להפריד בין גידול מסחרי כגון המעבדות למיניהן לבין גידול ביתי של צמח אחד ושלא באמצעים מיוחדים לכאורה.

אתחיל מהסוף, העונש על "גידול ביתי" של צמח אחד יכול להסתיים גם בלי רישום פלילי.

בנוסף, חשוב להבין את הפרטים המלאים של המקרה בכדי לנסות ולהבין אם ניתן לטעון טענות כנגד חוקיות החיפוש, האם בוצע בצו-חיפוש ואו בהסכמתך? האם הסבירו לך אודות זכותך לסרב לחיפוש ועוד.

ברור שהנתונים האישיים שלך והיעדר עבר פלילי - ככול שזה המצב - מסייעים גם.

לסיכום, אין לך צורך להיכנס ללחץ ואין סיבה לחשוב שנהרסו לך החיים.

יש הרבה מה לעשות ועם סיכוי הצלחה טובים מאוד.

בכל מקרה צצליץ לך להיעזר בעורך-דין לצורך האמור.

בהצלחה.

לצפיה ב-'הגשת תמונות לבית-הדין הרבני'
הגשת תמונות לבית-הדין הרבני
10/03/2019 | 15:49
1
41
אני בהליכי גירושין של בעלי ועורך-הדין שלי רוצה להגיש לבית-הדין הרבני תמונות שמוכיחות שבעלי בוגד בי, האם זה חוקי?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/03/2019 | 18:24
39
באופן כללי העצה שלי הינה לעשות כל שניתן בכדי להימנע מחשיפה לתלונה למשטרה של הצד שנכנגד, מחד, ומאידך, הלבנת החומרים באמצעים פוגעניים פחות, כגון תצהיר של חוקר פרטי, צילום במצבים פחות רגישים ועדיין כאלו שמלמדים אודות סוג הקשר המדובר ועוד.

בדרך-כלל הצד הניזוק מרגיש פגוע ו"חם" על-כך שנתפס על חם ולכן הוא יעשה כל שניתן בכדי לנקום.

פועל יוצא הינו כי ייתכן ויגיש כנגדך תלונה למשטרה בגין פגיעה בפרטיות ועוד.

ויודגש, אני לא אומר שיש לך חשיפה עקרונית לכתב-אישום ואולם את החקירה עצמה לא תוכלי למנוע.

לכן, הייתי מעדיף אם תוכלי לעשות שימוש בתמונות שצולמו במצבים ובמקומות שאין לגביהם ציפייה סבירה לפרטיות.

כשמדברים על ציפייה סבירה לפרטיות נקבע, למשל, שזוג אשר מתבודד ביער, הגם שמדובר ברשות הרבים, מצפה לפרטיות ועל-כן אין לצלמו במצב אינטימי שם.

למידע מפורט ומדוייק יותר צריך לדעת במה מדובר, אילו תמונות, היכן צולמו, איך ועוד.

בהצלחה.

לצפיה ב-'טענות שקריות על תקיפה '
טענות שקריות על תקיפה
07/03/2019 | 10:12
3
54
אתמול נחקרתי במשטרה אחרי ויכוח עם אישתי ששיקרה עלי וטענה שתקפתי אותה ופתחו לי תיק כמו אחרון העבריינים, לקחו לי טביעת אצבע ודנ"א מהפה, מה אני אמור לעשות?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/03/2019 | 13:49
2
45
ראשית, חשוב להבין את המניע של האישה, האם אתם בסכסוך גירושין? האם היא רוצה להרחיק אותך מהבית? האם היו מקרים כאלו בעבר? ועוד על המערכת הזוגית שלכם  ומצבה הנוכחי.

שנית, לגבי האירוע עצמו, חשוב להבין מה קה בדיוק ומה היא טוענת שעשית לה. באם היא טוענת למשל שנתת לה מכה חזקה בלחי והמשטרה הגיע בסמוך ניתן לשער שהיו נותרים לה סימני אדמומיות על הלחי, למשל.

האם בוצע לכם עימות? האם היא גם תקפה אותך? ועוד.

שווה לערוך תרשומת מדוייקת על כל שאירע ולאחר מכן לעשו הערכת מצב לגבי פעולות נוספות, ויש מה לעשות.

בכל מקרה, מבין את הרגשתך, תהיה חזק.
לצפיה ב-'תודה על המענה מהיר.'
תודה על המענה מהיר.
07/03/2019 | 14:59
1
44
אכן מדובר בסכסוך גירושין ורצון שלה להרחיק אותי מהבית.
עשו לנו עימות וגם היא הורחקה ממני.
אין לה שום סימן או חבלה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/03/2019 | 00:12
44
ממה שמתאר נשמע, על פניו, שהתיק ייסגר בהמשך.
לצפיה ב-'זימון לחקירה'
זימון לחקירה
06/03/2019 | 11:02
1
42
שלום רב זומנתי לחקירה וחשוב לי לדעת אם אני יכולה להגיע עם עורך-דין?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/03/2019 | 16:34
36
שלום אלין,

ראשית, חשוב להבין למה הכוונה זימון לחקירה.

כלל, המשטרה לא נוהגת "לספר יותר מידי" בטרם התייצבות פיזית בפני החוקר/ת הרלוונטים וזאת, בין היתר, בכדי שלא להפסיד את אפקט ההפתעה.

שנית, קיים הבדל עקרוני בין חקירה באזהרה וחקירה שלא באזהרה, "עדות פתוחה".

רק במידה ואת חשודה בפלילים תחקרי באזהרה ואז תקום לך זכותך להיוועץ בעורך-דין בטרם חקירה, בכפוף לחריגים.

חשוב לעשות בדק בית יסודי ולהבין באם את חוששת שאת עשוייה להיות חשודה ב"משהו" ואם יש לך ספק קל בהקשר זה לא הייתי מהסס והייתי נועץ בעורך-דין עובר להגעתך אל תחנת המשטרה. 

לצערי, במסגרת הרפורמה להליך הוגן שיזמה השרה שקד, "שכחו" לכלול גם את הזכות הבסיסית של נוכחות עורך-דין בזמן החקירה.

ככול שיש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול.

הכי חשוב לא להילחץ ולהיות בפוקוס.

בהצלחה!

לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
28/02/2019 | 11:01
5
23

אנו מברכים את עוד עופר רשו עם כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
28/02/2019 | 16:33
2
6
לצפיה ב-'ברוך השב '
ברוך השב
03/03/2019 | 12:04
1
13
לצפיה ב-'תודה רבה עופר.'
תודה רבה עופר.
03/03/2019 | 17:48
4
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
13/03/2019 | 13:59
1
24
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
13/03/2019 | 22:13
1
לצפיה ב-'נהג פגע במכונית שלי .וכאשר צילמתי אותו היכה אותי וברח'
נהג פגע במכונית שלי .וכאשר צילמתי אותו היכה אותי וברח
29/01/2019 | 00:40
1
66
נהג פגע במכונית שלי מאחור  כאשר צילמתי אותו .היכה אותי וברח. חיכיתי לבד למשטרה שהגיעה .הראיתי להם תצלום של הרכב של הנהג הפוגע    .עקב המכות שקיבלתי מהנהג הפנו אותו י לידר מיון .עוד באותו ערב הגשתי נגדו תלונה במשטרה על לתקיפה ואיומים.לאחר שבוע . ברוב חוצפתו הנהג הגיש תלונה שיקית שאני כביכול תקפתי אותו.דבר שמעולם לא היה .והוא גם טען שאני כביכול פגעתי בריב שלו מאחור .האבסורד הכי גדול .שבמקום שהמשטרה תעצור את הנהג שהיכה אותי ופגע לי ברכב סימנתי לחקירה במשטרה.ניחקרתי תחת אזהרה .כמובן שהכחשתי את כל השקרים שלו ...מה עליי לעשות ?המישטרה טוענת שהם עדיין חוקרים את הנושא כבר חודשיים. האם יש איזשהוא אירגון שמגן על נשים במיקרה של אלימות ?מה עליי לעשות ?
יש לי התקפי חרדה..כתוצאה הטראומה שעברתי ..ואני לא מבינה למה במשטרה לא עוצרת את הנהג שהיכה אותי נימרצות .?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/02/2019 | 17:17
41
אשמח לעוד פרטים לגבי המקרה.

מה נטען כלפייך במשטרה? מה טען עשית לו?

האם המקום מצולם?

אילו חבלות נגרמו לך בגוף וברכב?

האם בוצע לך עימות עימו?
לצפיה ב-'מה העונש על מתן עדות שקר בבית משפט?'
מה העונש על מתן עדות שקר בבית משפט?
17/01/2019 | 09:12
3
38
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/02/2019 | 08:55
2
119
האם מדובר בשאלה עקרונית-כללית או על רקע ספציפי?

אשמח לקבל פרטים נוספים.

באופן כללי אציין כפי שבוודאי ידוע לך כי בבתי המשפט בישראל מתקיימים הליכים משפטיים כל יום ובמסגרתם נקבע כי צד אחד ו/או פלוני אלמוני לא אמר אמת וכדומה.

אשמח להבהרות בכדי לנסות לסייע.
לצפיה ב-'הבהרות'
הבהרות
10/03/2019 | 18:58
1
29
השאלה שלי היא כללית אבל נשאלת ברקע ספציפי. יש לי משפט נגד קצין תגמולים ויש לי חשש כבד שקצין התגמולים הגיש תצהיר שהוא שיקר בו. אז אני שוקל אם לפנות למשטרה או לא. או שאני פשוט צריך לספר על זה לשופט בדיון הקרוב? תודה על התשובה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/03/2019 | 21:51
20
אם אני מבין נכון יש לך הליך מול קצין התגמולים שבמסגרתו אתה רוצה לקבל את שתבעת בתביעה שלך.

במצב שכזה, בשלב זה, אין לך שום צורך להגיש תלונה למשטרה שכן המטרה שלך היא להראות שאתה צודק וקצין התגמולים טועה בהליך שלך.

במסגרת ההליך תשתמש בחומר שיש לך בכדי להראות שקצין התגמולים טועה, כאמור.

תשומת ליבך לכללים הדיוניים של ההליך ולמגבלות שיש בו בכדי שלא תוגבל להוכיח שקצין התגמולים טועה, לכן שווה לנהל את ההליך עם מי שבקיא בתחום הרלוונטי.

בהצלחה.

לצפיה ב-'תביעה בנושא פלישת שכן לשטח המשותף ובניה בו'
תביעה בנושא פלישת שכן לשטח המשותף ובניה בו
12/01/2019 | 07:14
1
42
שכן רכש דירה בקומת קרקע, בבנין משותף בן 4 קומות ו-7 כניסות. 
הוא החל בשיפוץ גדול, שכלל הרחבת 2 חלונות בחזית, חלון ודלת וחלק האחורי. בחלק האחורי הןא גם עקר 2 עצים בני 30 שנה, וסגר 3/4 מהשטח עם גדר לבנים עד גובה 1.60 מ' עם עמודי מתכת וגג, ודלת ברזל גדולה.
בנוסף, הותיר (בינתיים) פסולת בניה וצנרת מים בחזית תלויה מהתקרה בחוץ.

1. בפניה לעריה הם שלחו אותי ל-וועדה לתכנון ולבניה.
2. הוועדה שלחה אותי למשרד המשפטים: רישום והסדר מקרקעין.
שם ניתן להגיש תביעה בתשלום אגרה ולא הבנתי עדין איזה טופס מתאים לבקשה להשיב את המצב לקדמותו (1) ולקבל פיצוי כספי על הנזק, הרעש, המטרד ועוגמת הנפש על כל הסיפור שנמשך כמה שבועות ועדיין לא הסתיים (2).

הבנתי שדבר כזה היה מטופל בת"א תוך 12 שעות. בקרית ים אין שום טיפול!
לא מבין מדוע הרשויות מעבירות אותי מאחד לשני. לפחות אם העריה לא מטפלת בנושא, שיעו למי להעביר אותי ולא לגלגל אותי ממשרד למשרד.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/02/2019 | 08:53
16
בוקר טוב,

קראתי את המתואר על-ידך.

האם בדקת אצל הגורם הרלוונטי במנהל הנדסה באם כל האמור מבוצע בהיתר?

כל עבודת בנייה, בכפוף לחריגים ספציפיים, טעונה קבלת היתר מן העירייה.

בנוסף, שווה לשקול פנייה לפקיד היערות הרלוונטי למקום מגוריך בהנחה ומדובר בעצים שאסור לכרות ללא אישורו, צריך יותר מידע על סוג וגובה העצים.
לצפיה ב-'חוסר מידע (עתידי) מבן לאם על חייו'
חוסר מידע (עתידי) מבן לאם על חייו
09/01/2019 | 09:21
53
שלום למביני (עורכי דין) עניין משפטי

אימי שואלת (היא קשישה ונכה תושבת הדרום) חס ושלום קורה משהו חמור לבן הבכור (6 שנים לא בקשר איתה, ללא מכתבים וגר במרכז), האישה והבת היחידה (הבוגרת) שלו השפיעו עליו לנתק כל קשר, האם זה עבירה על החוק? יש הצדקה לתבוע אותם למקרה כזה?

תודה
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:08
5

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'שאלה לחברים, '
שאלה לחברים,
06/01/2019 | 02:56
24
הי,
צריכה עו"ד בפעם הראשונה (עו"ד אזרחי/מקרקעין) ואין לי מושג איך זה מתנהל. האם פגישת ייעוץ ראשונית עולה כסף ? האם העו"ד מחתים על איזה שהוא הסכם בפגישת ייעוץ הראשונית והאם אני מחוייבת לו ?
איך זה עובד לאחר מכן בפגישות המשך, משלמים כל פעם לפי שעה או אחרת ? מה עושים אם רוצים באמצע להחליף עו"ד ?
אשמח לכמה שיותר מידע מכם חברים, אין לי מושג אף פעם לא הייתי אצל עו"ד.
המון תודה

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ