לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64686,468 עוקבים אודות עסקים

פורום בית השנטי-לנוער במצוקה

ברוכים הבאים לפורום בית השנטי בקהילת תפוז,
פורום בית השנטי בא לתת באה במה לבעיה לאומית של נוער בסיכון בישראל.הקבוצה כוללת בתוכה 330,000 בני נוער (נתון לשנת 2005), החשופים לרמות שונות של סיכון, בשל היותם חיים בתנאי גורמי סיכון (מוות של אחד הורים, נטישה, הורים לא מתפקדים וכו').
ומתוכם 14.000 אלף בנו נוער שנחשב נוער מנותק,לא נמצא במסגרות לימודיות, בלי קורת גג. וחשוף בצורה ישירה לחיי רחוב שכוללים בתוכם לעיתים, עבריינות, שימוש בסמים, ועבודה בזנות.

בית השנטי בראשותה של מריומה בן יוסף פועל כבר 25 שנה, כבית חם לנוער במצבי סיכון.

הפורום לא מתפקד כפורום מקצועי בו יינתנו תשובות למקרים אישיים ופרטיים אלא מטפל בנוער שנמצא בבית השנטי. ולכן מקרים אישיים נא להפנות לפורומים מקצועיים ברשת. פעם בחודש יתארחו בפורום מריומה בן יוסף מנהלת בית השנטי וצוות ההדרכה של בית השנטי ואז ניתן יהיה להפנות שאלות אישיות.

כללי התנהגות בפורום –
סגנון כתיבה
יש לשמור על שפה נאותה בעת פרסום תכנים בהודעות הפורום.
עם נכונות מלאה לכבד את חופש הביטוי, הודעות אשר יכילו תכנים פוגעים / בוטים / מאיימים וכדומה, יימחקו מייד.
(סעיף זה נוגע, הן לתוכן ההודעה הכתובה והן לקבצים המועלים בפורום).
עוד הגבלות בנושא תכנים אסורים לפרסום, נמצאות ב´כללי התנהגות´ של "תפוז אנשים", המפורסמים באתר.

פרסום בפורום
ככלל, פרסום אירועים וסדנאות למינהן לא יתאפשר וכן  פרסום אתרים אחרים המצויים ברשת, כמו כן, פרסום כתובתם, הינו אסור, על-פי חוקי "תפוז-אנשים".
פרסום כזה יאושר בהתאם לשיקול דעת הנהלת הפורום, במידה ואין הוא פוגע בפורום או ב"תפוז אנשים".

הודעות אישיות
ככלל, אין כל בעיה כי בפורום יפורסמו הודעות אישיות הפונות אל מי מהגולשים. הפורום הינו במה לכולם.
במידה וגולש/ת ינצלו אפשרות זו לרעה, הודעותיהן/ם יימחקו.
לצורך העברת מסרים אישיים, ניתן להשתמש ב´מערכת המסרים האישיים´ הקיימת באתר.

צנעת הפרט
 הפורום הוא במה וירטואלית למי שרוצה לשתף, לספר , לבקש עצה מגולשים אחרים, להוסיף שירים או סיפורים.
פירסום פרטיים אישיים אודות מי שגר בבית השנטי הינה חדירה לצנעת הפרט והודעות אלה יוסרו מיידית.
פרסום פרטים מזהים אישיים כגון: מספרי טלפונים/סלולאריים, כתובות וכדומה אסורים בהחלט ויימחקו בהתאם.
פרסום שמו הפרטי של גולש בפורום יאושר בתנאי שהגולש עצמו מאשר זאת. באם פורסם שמו של
גולש שאיננו מסכים לחשיפה, ההודעה המכילה את שמו תימחק.
יש לכבד את פרטיות חברי הפורום בהתאם לחוק צנעת הפרט.

מנהל הפורום – הדר בן 32, עובד עם נוער בסיכון ב7 שנים האחרונות,אב לשני ילדים, מרכז בבית השנטי את קשרי החוץ ושיתופי הפעולה באינטרנט

בית השנטי- בית חם לנוער במצוקה

אודות הבית

בית השנטי נוס

אודות הפורום בית השנטי-לנוער במצוקה

ברוכים הבאים לפורום בית השנטי בקהילת תפוז,
פורום בית השנטי בא לתת באה במה לבעיה לאומית של נוער בסיכון בישראל.הקבוצה כוללת בתוכה 330,000 בני נוער (נתון לשנת 2005), החשופים לרמות שונות של סיכון, בשל היותם חיים בתנאי גורמי סיכון (מוות של אחד הורים, נטישה, הורים לא מתפקדים וכו').
ומתוכם 14.000 אלף בנו נוער שנחשב נוער מנותק,לא נמצא במסגרות לימודיות, בלי קורת גג. וחשוף בצורה ישירה לחיי רחוב שכוללים בתוכם לעיתים, עבריינות, שימוש בסמים, ועבודה בזנות.

בית השנטי בראשותה של מריומה בן יוסף פועל כבר 25 שנה, כבית חם לנוער במצבי סיכון.

הפורום לא מתפקד כפורום מקצועי בו יינתנו תשובות למקרים אישיים ופרטיים אלא מטפל בנוער שנמצא בבית השנטי. ולכן מקרים אישיים נא להפנות לפורומים מקצועיים ברשת. פעם בחודש יתארחו בפורום מריומה בן יוסף מנהלת בית השנטי וצוות ההדרכה של בית השנטי ואז ניתן יהיה להפנות שאלות אישיות.

כללי התנהגות בפורום –
סגנון כתיבה
יש לשמור על שפה נאותה בעת פרסום תכנים בהודעות הפורום.
עם נכונות מלאה לכבד את חופש הביטוי, הודעות אשר יכילו תכנים פוגעים / בוטים / מאיימים וכדומה, יימחקו מייד.
(סעיף זה נוגע, הן לתוכן ההודעה הכתובה והן לקבצים המועלים בפורום).
עוד הגבלות בנושא תכנים אסורים לפרסום, נמצאות ב´כללי התנהגות´ של "תפוז אנשים", המפורסמים באתר.

פרסום בפורום
ככלל, פרסום אירועים וסדנאות למינהן לא יתאפשר וכן  פרסום אתרים אחרים המצויים ברשת, כמו כן, פרסום כתובתם, הינו אסור, על-פי חוקי "תפוז-אנשים".
פרסום כזה יאושר בהתאם לשיקול דעת הנהלת הפורום, במידה ואין הוא פוגע בפורום או ב"תפוז אנשים".

הודעות אישיות
ככלל, אין כל בעיה כי בפורום יפורסמו הודעות אישיות הפונות אל מי מהגולשים. הפורום הינו במה לכולם.
במידה וגולש/ת ינצלו אפשרות זו לרעה, הודעותיהן/ם יימחקו.
לצורך העברת מסרים אישיים, ניתן להשתמש ב´מערכת המסרים האישיים´ הקיימת באתר.

צנעת הפרט
 הפורום הוא במה וירטואלית למי שרוצה לשתף, לספר , לבקש עצה מגולשים אחרים, להוסיף שירים או סיפורים.
פירסום פרטיים אישיים אודות מי שגר בבית השנטי הינה חדירה לצנעת הפרט והודעות אלה יוסרו מיידית.
פרסום פרטים מזהים אישיים כגון: מספרי טלפונים/סלולאריים, כתובות וכדומה אסורים בהחלט ויימחקו בהתאם.
פרסום שמו הפרטי של גולש בפורום יאושר בתנאי שהגולש עצמו מאשר זאת. באם פורסם שמו של
גולש שאיננו מסכים לחשיפה, ההודעה המכילה את שמו תימחק.
יש לכבד את פרטיות חברי הפורום בהתאם לחוק צנעת הפרט.

מנהל הפורום – הדר בן 32, עובד עם נוער בסיכון ב7 שנים האחרונות,אב לשני ילדים, מרכז בבית השנטי את קשרי החוץ ושיתופי הפעולה באינטרנט

בית השנטי- בית חם לנוער במצוקה

אודות הבית

בית השנטי נוס
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום בית השנטי, בה ניתן במה לנוער במצבי מצוקה וסכנה,
 לפני הכתיבה בפורום קראו בבקשה את כללי הכתיבה.
צוות בית השנטי לא עונה להודעות אישיות ופרטיות, אחת לחודש יתארחו בפורום מריומה בן יוסף מנהלת בית השנטי וצוות ההדרכה ויענו לפניות אישיות.
המשך >>

לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
20/07/2009 | 15:55
118
נוכח רמת הפעילות הנמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב הזה.

בהזדמנות זו אנו רוצים להודות להדר בית השנטי שניהל את הפורום בצורה מוצלחת ומסורה, ולכם הגולשים על שהפכתם את הפורום לקהילה חמה, מקסימה ונעימה.

המשך גלישה נעימה ב אנשים
לצפיה ב-'מרחק השפה'
מרחק השפה
19/07/2009 | 16:46
110
לכל המעוניין
מרחק השפה...........
אני אוט סידרית בחברה הזו , את זה אני יודעת, אני רואה את עצמי יושבת בצד ולא תמיד מרצון מה שכן אני מרגישה חייבת לציין שכול פעם שחברתכם מקיפה אותי אני רוצה לרוץ מין התקף של חרדה שדורש ממני לרוץ הביתה, לרוץ אל הפינה בה אני מרגישה שייכת, למקום בו אני דוברת השפה והדמעות, המקום בו אני דוברת את השתיקות והשעות הארוכות .
כי שפתכם יפה ולצערי איננה שפתי אומנם אני יודעת בה היטב ומבינה בה לא מעט , אני ממלאה דפים שלמים בה אך איננה שלי ועל כן מקנא ליבי. אני רוצה להיות אחת מימכם אך אינני ואני כמותכם בדיוק אותו הדבר, רק ההפקר והמרחק הוא מרחק נגיעה כמעט – מרחק השפה!
ואן בי כעס אילו רק הדמעות שמציפות את ליבי הכמהה להשתלב, לדבר, לחלוק, לבכות ולספר, אוי רק לספר את הסיפור הזה הארוך ......... שאן לו התחלה או הבנה , הסיפור הזה שאן בו אלוהים או אנושיות , סיפור הזנות . מן צורך לשחרר לעולם את מה שנעול ואינו נודע, את מה שאיש אנו חווה ואת מה שחווה מעולם לא סיפרה , צורך קיומי כמו נשימה. אישה אחת אמרה לי "הצורך  שלך חסר התנשאות כי את רוצה ללמד ולא לחנך וכן יש הבדל"  היום אני מבינה את ההבדל, כי ידע הוא כוח וחינוך הוא לעשירים או לנאהבים. אז אן בי התנשאות, אז מה זה לא שאני לא כמהה להיות,  הייתי רוצה להתנשאות ולו לשנייה להרגיש שיש על מה .............אבל אן , וזה לא שאני צנועה כי אני לא, אני גם לא מורידה מכבודי  פשוט באמת שאן על מה לפחות לא בעינכם , בתוכי אני מתנשאת והאף רם כי נדירות כמותי , כי אני בן אילו בעלות כוחות ולא רגילים, כוחות על טבעיים, כוחות אנושיים כוחות של החיים הכי פשוטים. אני אחת מהנקבות הללו שמעולם לא היו נשים, אני אחת מאילו שנולדו מופקרות והוכתרו כזונות! זו אני זונה פשוטה מבטן ולידה. ומדהימה אותי העובדה שגם בעורקי זורם דם אדום ושבסופו של יום גם אני לא יותר מאנושית !
אלוהים תאמינו לי רציתי לחיות , עדין רוצה בכל רמ"ח איברי ושס"ה גידי אני רוצה לחיות, חיים פשוטים רגילים , תאמינו לי לא הייתה דרך אחרת בשבילי האמינו לי !
כמוני יש רבות והן כולן יפות , כמוני יש יותר ממאות והן כולן אנושיות ואם למדתי דבר בכל חיי האומללים היה הוא אחד: כולנו אנשים מעטים אילו שזכו לחיים מלאי קלות ופשטות ועל כן אילו שכמותי ואנא האמינו לי , אילו שכמותי כמהות לדבר אחד והוא כל כך עצוב בפשטותו, הן כמהות לחיות חיים פשוטים חיים הכי רגילים, הן אינן טיפשות הן מודעות לכך שחיים רגילים הם מלאי בעיות ועמוסים בתקוות ועדין זה מה שהן חולמות, בחלומות הכי ורודים שלהן הן רואת מינוס בבנק וילדים שלא יודעים על הצרות היום יומיות של חיים רגילים הן רואת דירה בקומה רבעית בלי מעלית בשכונת חיים הכי פשוטה בפריפריה לרוב הן גם חולמות על איש שיהיה שם לצידן אך מודעות למציאות בה דבר מהסוג הזה ספק אם יקרה והן מתפשרות במחשבה שלא מגיע להן כל כך הרבה, כמה חסר היגיון! ואת זה רק אני יכולה לומר כי אתם לא יודעים , עצוב שאתם לא יודעים כמה הן יפות וכמה הן טהורות אילו שכמותי שלא זכו בפיס כמוני , ורק בשביל לסבר את האוזן- הפיס שלי היה מכון תודעה ולו רק בשיחות אנושיות הכי פשוטות ורגילות שיכולות שיחות להיות .
הסברה מסוג שכזה כמוה היא משימה בלתי אפשרית ויש לכך יותר מידי סיבות לא חשובות, אחת מהן היא הדרך בה מתכנתים לנו את המוח בילדותינו (ישנם כאילו שטוענים שזו גם הסיבה בגללה מגיעות נשים לזנות) אם נתעמק במוצר המוגמר של ילדותינו ונשאל עצמינו למה מי שמסכימה הופכת באחת לאחרת , מופקרת מבוזה וזו לא בהכרח השאלה , השאלה הגדולה היא: מי לא מבוזה בעולם שכזה? כי בסוף מתרגלים להכל גם להשפלה גם להפקר ולמבוכה , בסוף מתרגלים להכל – כמה נורא! אז אולי נפסיק לבזות , וליצור מחיצות מיותרות ופשוט נשתדל לחשוב שנייה לפני שאנחנו זורקים עוד קללה , שנייה אחת ועולם שלם הופך טוב יותר ! המילה זונה היא לא קללה היא המציאות השכנה וכמה עצוב שבמקרה הזה הדשא של השכן ממש לא ירוק יותר אלא שחור , אני לא אוהבת את המונח קשה כי בעולם שכזה הכל קשה אבל הדשא של השכן הספציפי הזה הוא לא קל , לא קל בכלל!
אני לא בדיוק יודעת מה המוח שלי מנסה להשיג בכתיבת המכתב הזה, אני עדין בדרך, עדין לומדת אך מבינים כל מחשבה , אני עדין תלמידה בבית הספר של הנורמה ההגונה. אבל אולי זה מכתב תודה למכון תודעה לשתי ישויות קסומות וסבלניות עידית , ולאה . ואולי זה בשביל לתת כוח שקוראים לו ידע לאילו שלא יודעים את האמת, לאילו שלא מבינים, לאילו שבבורותם פוגעים באילו שכמותי שלא זכו בפיס . ואולי זו רק אני שמתרגלת לנורמה ההגונה בה היצור האנושי שם עצמו בראש הרשימה ובאנוכיות מוחלטת אני חולקת מידע כבד נורא ורק בשביל להקל על המסע המיוחד של חיי החדשים !
עכשיו אפשר לומר שאמרתי את שלי , נכון לא את הכול אבל התחלתי ואני מודעת למשימה הזו הבלתי אפשרית שלקחתי על עצמי אבל אני מקבלת אותה באהבה ויוצאת למסע הסברה פרטי שאינו מתנצל אלא מודה הן לבורא (מי שהוא לא יהיה) והן לאנשים טובים שהגילוי הזה של קיומם בזה העולם מרגש אותי , מענין אותי ומעצים !
תודה אישית וכנה ממעמקי ליבה של מי שלומדת לחיות וגודלת באיטית לך שקורא שורות אילו באהבה ובהוקרה על האנושיות שבך בהקדשת זמנך היקר  ממני אליך תודה !

לצפיה ב-'כיצד לשפר את חיינו '
כיצד לשפר את חיינו
15/07/2009 | 08:56
61
" אין האדם מסוגל כלל לראות בחושים של העולם הזה, את מה שטמון בו. הוא אינו יכול לראות מהיכן באות הצרות שלו. הדבר מתגלה לפניו רק כעובדת חיים, כמציאות שנולד לתוכה. כדי להצליח לראות את התמונה הזאת מצטיירת לפניו, בחושיו, הוא צריך ללמוד קבלה.

באמצעות חוכמה זו הוא לומד לדעת איך תמונת המציאות הזאת נבנית אצלו. אין בזה שום חוכמה מיוחדת שהוא צריך לרכוש בשכל שלו, מספיקה ההתעניינות בה. אבל כאן הבעיה שלנו, כי אין אנו מתעניינים בלימוד הזה.

ואם אין בנו די התעניינות ורצון להבין מה קורה לנו, בא הכוח הכללי של המציאות ופועל בנו כך שכדי לברוח מהיסורים, נהיה חייבים, בסופו של דבר, לפתוח את הספרים, או לפחות להתעניין קצת בשייכותנו למציאות כללית, שדרכה אנחנו צריכים להשפיע על העולם הזה.

אדם יכול לשפר את חייו מיד אם יתחיל להתעניין בחוכמת הקבלה, ירצה להיות שייך לה, ירצה לעזור לשפר את העולם. אחרי זה, אם הוא יגביר את לימודיו ויתקדם בהם, יתחיל לפעול על העולם הרוחני בצורה רצונית, הכרתית, כדי לבנות לו עתיד יותר טוב...."

http://www.kab.co.il/heb/content/view/frame/18475?...
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הגיע הזמן להבין מה זה ילד רחוב ולמה....'
הגיע הזמן להבין מה זה ילד רחוב ולמה....
09/07/2009 | 00:59
1
155

אני מפרסמת את החיבורים שכתבתי שחייתי ברחובות...כדי שתבינו מאיפה הגעתי לפני שהגעתי
לבית השנטי ותקראו את הסבל זה יעזור לכם להבין ...שילדת רחוב זועקת ..ואם הצעקה לא היתה נשמעת באוזניה של מריומה קליין..אולי לא הייתי חיה היום.....

ועכשיו למכתב הראשון שאפרסם כאן.....

לך אשתו...לך...הפונדקאית...שלו...שהולידה אותי...

סלחי לי על בריחתי בחשיכה,זאת הדרך היחידה...
הבאת אותי לעולם , חשבת שהכול יגמר...
הוא לא יכה אותך יותר, סלחת לו לא מבחירה,
האשמת את עצמך,בנפשך התמימה
לא הייתה לך ברירה,בניסיונות כושלים אותו לרצות ,
בפנים נפוחות ,וסגולות,דמעות חנוקות,ינקתי אנחת אם...
בקשת סליחה חנוקה...היית צריכה לחשוב על כך יותר מוקדם...
לפני שהולדת אותי לציפורניו של חיית האדם...זיכרונות חקוקים
מריח הדם שנזל מאפיך ...חונקת אותי בזרועות חמלה...
אם היית רק יכולה...
השנים עברו..יום רדף יום בכאב ובסבל...שתיקה אסורה,
המוות בתוכך העיר את החיה...לא אבין מה גרם לך לתחושה שעם נטישתך ..תקבר החיה...
בתוך המכלאה ,צעקת  החיה...את הנקמה בבגידתך בתעוזה,ספגתי ,כל מכה הייתה לי למזכרת...
את בצלקות גופי קיימת...גם עליי עברו השנים,וככול שגדלתי גדלה דמותך, פנייך,פניי,מבטך...
שונה מתוך עיניי...תמימותך ...לא עברה גם אליי...ירושת הסבל עם אור של בוקר...רעל המבעבע ...
לבה בוערת...נשמתי הגוססת בלילות...שומעת בקשתי הכואבת ....לך לא להידמות,
כך עברו השניות שחברו לדקות שהפכו לימים שבועות חודשים...צמחתי אך לא גדלתי,
יופייך מכוער עטף אותי ...וכמוך כן גם אני מצאתי את הפרצה ...גופי ברח ...לא עצרתי לרגע... לא
היה בך את אותו הריח...כשמצאתי אותך!!! ,אל תוך החנק שבך אל נשמתך המתייסרת מתוך עיניי ראתי אותך! מתוך עינייך...לא ראיתי אותי! כל צעד שלך,צעד שלי,תחילת משפט שנעצר במבטך...מוצא את המשכו במבטי!
חיפשת בתוך עיניי את הילדה ...ואני.. לא רציתי למצוא בתוך עינייך את התמימות ...את אחיזתך שנותרה לך ומתעצמת...במחשבה שאת האשמה, ...מה ציפית שיקרה? שאומר בקול שאת לא אשמה? שלא ידייך הייתה בגוף...תביני אמא...אני מחפשת שק אגרוף!!! , עזבתי כי לא יכולתי לשאת את טוב ליבך,את האהבה שנשארה בתוכך!לא יחזרו השנים , אמא ...אל תלחמי בי אני עייפה...אל !!! אל!!! תזכירילי מהי אהבה...!!!  רק תסלחי לי בלב שבור אני נחנקת! לא אוכל להישאר הילדה שהביטה בפנייך ומלאך יפיפה ראתה...את אותה האם לא מוצאת ...כאלו לא קיימת , סלחי לי אמא!!!
שטיפות המוח עלייך וקולו המלמד לשנאה!
אטום ליבי אלייך סליחה!!!לא אומר לך את מה שאת משוועת לשמוע , את קור שיצוא מגופי כשאת מתקרבת....
אל תהרגי את עצמך בבקשה,הניחי לי ...לא אותה התינוקת...לא אותם העיניים....התמימות מתה.....
לנצח כשיצטלבו מבטינו..תעלה דמות החיה! ,קללת האכזריות...כקעקוע בתוכינו!!!
כל אחת מאיתנו עם הסיוט ,הכאב,החנק, הרצון לזעוק ...רצון לזעוק כאב אישי! ,
החיה ,המפלצת,הנבזה,אותו אדם שפל ...גרם לך לברוח....להתכנס בעצמך...
החיה ,המפלצת,הנבזה,אותו אדם שפל... אותי לא ינצח! את השנאה...את הנקמה...את הדבקות ברוע...האכזריות ! –
אני משחררת אליו חזרה, ובתמורה לוקחת את החירות הפנימית שלי אמא ,שלנו
עוד אחזור אמא , עם עיניים שלי..
של אותה הילדה שכן רצתה חיבוק ונשיקה , כי אני נשבעת אמא, ..לנשמתך הפצועה
כתבתי את זה באותה התקופה שגרתי בחוף בתל אביב...לפני בית השנטי..רק תבינו
נפש של ילדה ברחוב...כל מה שהיא מכירה זה סבל...דקות ספורות לפני שהסכין ניצחה..
הגעתי לבית השנטי...אמשיך לפרסם כאן דברים שעברתי ברחוב אולי תבינו עד כמה קשה
לחיות עם הסבל..עד כמה טוב שהיתה לי אמא מחליפה ...את מריומה שעזרה לא להתמוטט
לא להיכנע לסבל...תבינו שבית השנטי זה תחנה ששואבים בה כוח!!! חשוב שתדעו....באהבה שירה
לצפיה ב-''
16/07/2009 | 08:03
8
מדהים.. מזל שיש אנשים כמו מריומה בעולם. 3> היא נדירה.

לצפיה ב-'תוכנית חדשה בערוץ 2'
תוכנית חדשה בערוץ 2
15/06/2009 | 10:45
88
לסדרה חדשה בערוץ 2 דרושים:
אנשים שמחפשים ומתגעגעים לקרוב משפחה או חבר מהעבר שהקשר איתו התנתק.
גם אם יש לכם אהבת נעורים ישנה שאין לכם שום מושג איפה היא היום- לא לדאוג, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. זאת יכולה להיות הזדמנות של פעם בחיים להגשים חלום ולחדש את הקשר.

ניתן להתקשר לטלמסר: 052-9996609
רינת.
לצפיה ב-'מקים עסק וצריך עזרה'
מקים עסק וצריך עזרה
09/06/2009 | 01:39
1
67
פירוט קצר של הרעיון

אני רק בשלב הבנייה וכמו כל דבר בחיים הבלתי צפויים שלי , אני מתקשה לדעת אם זה יצליח או לא. אבל אני מנסה לממש את האנרגיה הרבה שיש בתוכי לעשות דבר כזה. בכלל,אני  מאמין גדול שאם אתה רוצה משהו ואתה לא הולך על זה לעולם לא תדע . אז למה לא להשקיע במשהו שכלכך מאפיין אותך ושאתה רוצה.
כרגע הכל עדיין בגדר של רעיון,וחיפוש משהו ממשי שאפשר לעבוד עם. זה לא פשוט בכלל ואני בהחלט מחפש עזרה בכל מיני מקומות. מה הרעיון? כל מיני חתיכות פאזל שעדיין לא מצאו את זיווגם.
לגבי עזרה...קשה לי להגדיר מה אני צריך כרגע אבל בהחלט:
פתוח לרעיונות וייעוץ מחברי הפורום

הרעיון עד עכשיו: לקנות מקום לפתח אותו ולהפוך אותו למרכז לאנשים שקשה להם. בו העסק יתבצע. אני לא אומר שזה עסק למטרת הכנסה. למרות שיש כאן מטרה להניב רק אני לא רואה איך. אני רק רוצה להציב את עמדת החלשים בפני הציבור ולתת עוד מקום בו יוכלו אנשים שסובלים להתפתח ולצמוח ואולי רק לחייך בלי להיות כרוכים בהוצאות של הפסיכולוג.  
הרעיון זה לפתח אותו עד שיקבל תדמית בפני הציבור וידבר גם לאנשים בעלי כיס רחב שירצו לתרום.  
הדבר דורש הרבה כסף הרבה עבודה ותכנון  והרבה מזל כדי שזה יצליח  

יש לי רעיון כללי בלבד בנושא כפי שהסברתי למעלה ,והוא לא הולך להניב דבר(ללא מטרת רווח), לכן בכלל פרסמתי את ההודאה שלי כדי לקבל עזרה מהציבור שמבין ויכול לתת רעיונות טובים לגבי מה בן אדם כמוהו מחפש וצריך(market) ואולי יוכל להציע הצעות שיעזרו לי לשים עוד חלקים ביחד לגיבוש התוכנית שלי. בסופו של דבר כשיהיה לי מספיק מה לעבוד עם אוכל לגשת לשלב השני של מימוש הרעיון. כמובן שברגע זה אין לאן ללכת . אני רק פה כדי לשמוע מהאנשים שעוברים יןם יום סבל מה הם היו רוצים שיהיה. מה חסר? מה הממשלה וכל הארגונים לא נותנים? מה הבעיה שיש בטיפולים הקיימים?
אם מיישהו יכול לעזור ולתת יד אשמח ...
תודה

לצפיה ב-'לכל משמיצי בית השנטי ולבחור היקר שרוצה לעזור.'
לכל משמיצי בית השנטי ולבחור היקר שרוצה לעזור.
09/07/2009 | 00:46
85
שלום לך,השם שלי שירה, אני בוגרת החיים בחוץ...כן גרתי ברחובות..ועברתי סבל לא כל
היום בת 27 חזקה יותר עם דירה משלי...גם בבית השנטי הייתי...ומאחורי סיפור לא קל...
אני מביאה עימי המון עצות אם תרצה..אני בימים אלו עובדת עם נוער במצוקה כאן באילת...
ולא אני אומנם לא מדריכה או קשורה היום לבית השנטי אבל אני חייבת להם את חיי...אני אישית לא מבינה אך אפשר לומרי דברים בלי לחוות..אדם שלא עבר משברים כגון שינה בחוץ לא יכול לדעת מה באמת מרגיש ילד רחוב..מה באמת מרגיש אדם שדקות ספורות לפני שהסכין נעוצה עמוק בתוך הווריד מרגיש! אני יכולה לומר שבית השנטי ומריומה קליין הצילו אותי מהשאול!!! מריומה מצאה אותי לילה אחד ...ומאותו יום למדתי שמותר גם לי לחיות...אומנם גם עליי היא צעקה ..אבל היי בזכותה אני לא שיקרתי לעצמי..היום אני נקיה מסמים 5 שנים באוגוסט ...אני מופיעה בקליפ שיצא בערוץ 24 בקרוב..שם הקליפ...המכורים ..מדבר על ילדים שהיו מכורים ועל המלחמה היום יומית אז לכל יפי הנפש שחושבים שהמקום לא סייע להרבה ילדים...אני מציעה לכם לשאול את מי שלא שיקר לעצמו..אומנם מריומה צעקה אומנם מריומה לא תמיד חיבקה..אבל היי..אם היא היתה מלטפת אותי כמו גוזל...הייתי ממשיכה עם הסמים!!!
ילדים שבאים מבתים הרוסים מחפשים שק איגרוף כדי לשנוא ...כדי להוציא את העצבים את המראות את התמונות הקשות בראש...את הסיוטים בלילות...את הפחדים ...ואף אחד לא יכול לבוא במקום מריומה ...עם כל הצעקות ...ככה לא שקעתי לדכאונות...היא הבהירה לנו חד וחלק שבחיים לא מלקקים דבש..והסיבה שאני רואה שהיא עשתה את זה היתה כי היינו שרויים במצב נפשי קשה...ברצון להאבדות..ותחשבי על זה נונה יקרה שאם היא היתה מחבקת הייתי בועטת!! כי שאמא שלך נוטשת ואבא שלך מתעלל בך...הדבר האחרון שאתה רוצה לגלות ..שקיים אהבה...קודם אתה צועק צעקה מבפנים...אחר כך נשבר לגלות שלא היו צריכים להתעלל בך...בקיצור נונה אני מציעה לכולם פה...לכל מי שחושב שמריומה לא פועלת נכון ..לדבר עם הבוגרים של בית השנטי כדי להבין...אני בקרוב מאוד מתראיינת בטלוויזיה רק מהסיבה שילד רחוב וילד שעבר התעללות לפעמים נוטה להרוס במקום שרוצים לעזור לו ...כי קל לו להאמין שכול העולם אכזר ואין אהבה ואין תקווה...כי אם יש אהבה לכי תסבירי לו למה ההורים שלו הדם שלו התעללו בו נטשו אנסו פצעו ...אני לא חס וחלילה משתיקה אף אחד...אני אוהבת לשמוע ביקרות..אבל מנסיוני מאמי ...לא כולם סבלו..ואני מדברת בתור אחת שבהתחלה אמרה שבית השנטי זה בית סוהר...ומריומה סוהרת...היום אחרי 6 שנים בערך שיצאתי מהבית ולא חזרתי חזרה ...בקרוב אולי אצליח לנשום עמוק ולבקר..כי זה לא קל לי....אבל בכל אופן היום נשמה שלי..היום אני יכולה לומר לך שיש לי בית משלי עבודה מדהימה...וכן היום אני נקיה לא נוגעת בסם ולא חושבת על להתאבד...אז מריומה הצילה נפש אחת מישראל...ומה את עשית? או מה אתה עשית? קל לבקר אחרים...ונגיד שהיא הצילה רק את שירה...את מי אתה הצלת? נשמה תבדקו לפני שאתם מדברים כי לא היית רוצה לדעת שהמתאבד הבא ...או ילד הרחוב שישן בחוץ הבא ...או אותו ילד שקורא אותך ...לא תיהיה לו תקווה.לכי תדעי..אולי יהיה מזל ויהיה עוד ילדים שיצאו מבית השנטי כמו שירה!!! אז היית רוצה לקחת על עצמך את האחריות לגרום לשינאה ? אני כותבת את זה מהלב ..כי כואב לי לשמוע שחס וחלילה ייגרם נזק לילד הבא...
תודה מאמי על ההערות שלכם..כי בזכותך חשפתי את עצמי...ותודה לך מריומה שהפכת להיות אמא יקרה...תודה לך מריומה שבלילות שהייתי בוכה ורציתי להתאבד...נתת צעקה...כי הייתי צריכה משהו שיעורר אותי..ויוציא אותי מהרחמים העצמיים ששקעתי ובצדק...!!! אז תודה ואחרי 6 שנים בעזרת ה ...אבוא לבקר...שירה ח....הבוגרת שלא תשכח לעולם!
לצפיה ב-'השביל שלא הלכתי בו.'
השביל שלא הלכתי בו.
05/06/2009 | 23:56
109
שני שבילים התפצלו ביער צהוב,
בשניהם רציתי לצעוד
אך אני בדרך יחידי
ניצבתי והתבוננתי ארוכות באחד,
עד למקום שבו נעלם מעיני ;

אחר, בחרתי באחר, נאה לא פחות.
ואולי, אולי עדיף על קודמו.
כי היה רענן, ומרופד עשב ירוק.
אך באותה המידה,
שניהם נפגעו.

ועם עלות השחר, היו שניהם מכוסים
עלים, שצבעם לא נרמס עוד לשחור.
אל השביל הראשון
עוד נשאתי עיניים, אך ידעתי בלבי,
שספק אם אי פעם אחזור.

על כך עוד הספר באנחות,
ובאחד מן הימים כך אומר:
שתי דרכים היו פתוחות לפני.
אני בחרתי,
בזו שהלכו בה פחות,
וזהו בעצם כל ההבדל

אליסף עוזר.
לצפיה ב-'בית השנטי חחח'
בית השנטי חחח
04/06/2009 | 23:04
7
168
חח גם אני לצערי הייתי שם הבית מביא המון דברים חומריים ומסנוור אותך הוא גורם לך להיכנס למין בועה כזאת שהוא נהדר אבל בתחלאס אסור לדבר עם מריומה לא במקום היא מחליטה הכל אתה הופך לעבד שלה ממש מגעיל אפילו המדריכים עבדים שלה גועל נפש חחח מבשלים לה אוכל מביאים לה עד הפה עם לא איזה צרחות אימאאא  להגיד לילדים שיבכו מול מתרימים כדי שיחשבו שהם מסכנים זוועה אבל עזבו את זה גברת מריומה קליין החליטה ביום בהיר אחד בגלל שהיו צלחות למטה שהיא לוקחת לכולכם תסכום תצלחות ותכוסות ושהילדים יוכלו בידיים זוועה כשהילדים ניסו לעשות סכום מנייר כסף היא לקחה גם אותו נתננה להם לאכול בידיים כמו כלבים בזמן שהצוות אוכל ושותה מכוסות וצלחות עכשיו תגידו לי כמה שפוייה האישה הזאת מה כסף יכול לעשות לאנשים? היא הלכה לקנות אוהל במרקו חחח היא לא עובדת על משכרות של 22 שח לשעה חחח זה מה שהיא אומרת לא.חחחח אז לא ממש לא
לצפיה ב-'נוני זה לא יפה!'
נוני זה לא יפה!
05/06/2009 | 23:23
3
114
נוני דיי זה לא יפה מה שרשמת. קצת הגזמת אני חושב. לא היית צריכה לרשום את הדעה שלך פה. ועם כל הכבוד שאני חולללה עלייך ומבין מאיפה זה בא. אבל בכל זאת זו לא סיבה לרשום את הדברים האלה םה. כי באתר הזה ילדים שרוצים להגיע נכנסים. ואם הם יקראוו את כל זה לא נראה לי שהם יבאווו.
והאשה הזאת עושה המון וזכותה לבקש הרבה דברים.

קיצר נדבר כבר.... אבל לא לירשום פה להבא דברים אישיים של הבית כי וואלה זה עניין שלנו והוא גם בשבילנו. (לדוגמא: הקטע עם הסכום)

לצפיה ב-'יקירי,'
יקירי,
18/06/2009 | 10:34
2
88
אני מצטער אבל, אם לא יידעו מה שהולך בבית, ייחשבו שבאמת הכל מדהים לחלוטין שם.
ואני מצטער אבל זה לא ככה.
מריומה אמנם אישה טובה, מהבסיס שלה היא לא אישה רעה.
אבל היא מנצלת בצורה כמעט אלגנטית את הנערים.
אני מדגיש: כמעט.
הצרחות שלה עוברות כל גבול, הבקשות שלה מוגזמות והעצבים שלה דורשים טיפול פסיכיאטרי דחוף!
אני מצטער, ביתה שנטי הוא לא מקום לילדים מתחת לגיל 17, שמסוגלים לעמוד על שלהם כל הזמן. בעיקר מול מריומה.
ואומר את זה אחד שאמנם לא היה בבית השנטי אך מכבד את עבודת הקודש שמריומה עושה [למרות כל הבעיות מסביב].

ועצם העובדה שנוני כתבה את דעתה האישית זה בסדר גמור.
אם לא לתת ביקורת שתבנה את המקום בעתיד, למה בכלל לפתוח פורום?
הא?
בשביל מה?
בשביל להגיד "דבש, הכל דבש"?
אם הכל היה דבש בית השנטי לא היה קיים. וכן, גם מריומה היא בנאדם- לא אלה. גם לה יש פאקים ודברים רעים כמו גם מעלות ודברים טובים.
יומנעים.
אלי.
לצפיה ב-'אלי'
אלי
19/06/2009 | 14:59
69
אני מסכים עם מה שכתבתה.. נכון לא צריך לכתוב רק דברים טובים כי יש גם לא הכי טובים. ואני בעד שכל אחד יואמר את דעתו (תוכל לראות את זה בתגובה שכתבתי להדר בכך שאמר שהודעות ימחקו)
בסדר לא כל אחד רואה את הבית אותו הדבר אז היא חושבת כך וההוא חושב כך. אבל ברגע שילד שאין לא איפה להיות רואה תגובות כאלה הוא לא יבא. זה לא שאנחנו צריכים נערים שיבואו כי אין פה!
אנחנו כן רוצים לעזור לנערים שרוצים לעשות משהו עם עצמם וברגע שהם יבאוו לשנטי החיים שלהם יכולים להשתנות מקצה לקצה.
ומה שבעצם תגובות שליליות עושות הם סוגרות את הדלת לנערים שרוצים לבא ולעשות משהו עם החיים שלהם.
וברגע שהוא לא שמע כל מיני "ממורמרים" הוא יקח צ'אנס ויבא ואולי כן יתאים לא ואולי לא. זה בחירה שלו אף אחד לא מחזיק פה בכח.

ובהקשר של מריומה לפעמים צריך לדעת לחבק לפעמים צריך לדעת לנזוף. "this is the life"
אי אפשר תמיד רק לחבק לפעמים צריך קצת לעורר את הנער וגם זה אך ורק בשבילו.
וגם שהיא צועקת היא עושה את זה מאהבה שאיכפת לה ממך. למה אם לא היה איכפת לה היא לא הייתה טורחת להרים את הקול שלה בכלל.

לצפיה ב-'הייתי אומר'
הייתי אומר
21/06/2009 | 14:44
67
הפורום נועד כדי לתת הזדמנות כמו שניתנה לי, לנוני ולאליסף לגלותו את הבית (אולי לפני כל השמועות).
מריומה לא מנצלת אף נער - כל הנערים מנצלים את הכישרון והנתינה שלה, אל תשכח מי ייסד את המקום.
כשאתה אומר בית השנטי הוא לא מקום מתחת לגיל 17 - "יקירי" מה יחשוב ילד בן 16 שהרגע ברח מהבית?.
אין צורך שאותו ילד יעמוד על שלו בהתחלה, יש עבורו סוללה של מדריכים עבורו ובראשם מריומה.

ואם לא היית בבית...
אל תדחוף את האף שלך :)
לצפיה ב-'לנוני'
לנוני
21/06/2009 | 14:37
2
66
קשה לי להתעלם מהתגובה שלך.
הדברים החומריים האלה שאת מדברת עליהם בכזה זלזול הם: מיטה, שמיכה, כרית, שולחן, בגדים, גיטרה, ספרים והרשימה
עוד ארוכה, מאד. אותם דברים חומריים שכל אדם מורכב מהם הם הדברים שחסרים לנו הכי הרבה - בית. הדברים הקטנים
שיוצרים משפחה, ולמזלנו בית השנטי התברך בכך. לכול דבר טוב מקביל הרע, ואת כנראה שואפת לצד השלילי של המשוועה,
אני כבר שנתיים וחצי בבית, היו עליות והיו מורדות, בסופו של דבר כולנו לומדים אחד את השני, ומהשני. הבחירה שלנו לא כמו
בעבר היא - להישאר, להתמודד ולא לברוח. מריומה היא אישה מדהימה עם קבלות, אם אדם  שופט אדם כזה בצורה כל כך
שלילית (אומר אפילו מונעת מכאב עמוק), אותו אדם צריך לשבת עם עצמו לשיחה ארוכה ועל הדרך שהוא בוחן את החיים.
מריומה בעזרת מי שהיא השיגה דבר שאין כמוהו בעולם. הדרך האלטרנטיבית של מריומה לעזור לילדים
היא יחודית וטיפולית מאד, מריומה פועלת מהרגש שלשמחתו לרוב פעולה מדויקת. כשאנחנו מזלזלים בבית, היא כועסת בגלל
הזלזול ובגלל החוסר כבוד כלפי עצמנו, כי אם זלזלנו בבית שלנו זלזלנו בכל המתנה שהיא נתנה לנו, ובעצמנו.
לגבי כך שהמדריכים לא נענשים אני בטוח שהתשובה היא: שהבית פשוט מיועד עבור הילדים, המדריכים משמשים דוגמה
נהדרת ואת יודעת את זה טוב מאד.

לגבי ה"אוהל" את סגורה על זה שהיא קנתה את זה לעצמה?.

בהצלחה, פעם הבאה נסי את המשקפיים הורודות :)
עדי.
לצפיה ב-'יש משהו בדברים שלך'
יש משהו בדברים שלך
24/06/2009 | 19:26
1
67
אני לא אומרת שהבית לא מביא הוא אכן מביא חומר אני לא חושבת לשנייה שהוא לא עזר ויעזור למלא אנשים בסך הכל הממקום עצמו נבנה מחשיבה טובה ואמיתית אני רק אומרת שהכסף כנראה עשה את שלו והוא משפיע לא סתם אומרים שכסף מסנוור מריומה לא בנאדם רע אני אישית מאוד אהבתי אותה אבל להיות בבית ולפחד תמידית שהולכים להעיף אותי או לראות ילדים עפים על כלום זה מעצבן כי בסופו של דבר מריומה מקבלת ומעיפה מתי ואיך שבא לה בלי להיתחשב בנסיבות.... אני לדקה לאחושבת שאנשים לא צריכים להגיע לשם בגלל מה שאני אומרת או מרגישה יש אלפי סיפורים על ילדים שהיצלחו שם  לי אישית קרו שם דברים לא נעימים במיוחד וכן למרות הכל אני יכולה לחזור בי ולהגיד צודקים השנטי לא מקום נוראי כמו שהצגתי פשוט לא מתאים לכל בנאדם מתנצלת על כך שהייתם צריכים לראות את התגובה הקודמת שלי...
לצפיה ב-'נונית!'
נונית!
09/07/2009 | 23:25
46
את פשוט בן אדם זהב ואני חולה עלייך ואני מבין את העצבים שלך שהיו ליפני ואפילו אני יכול להזדהות אם חלק מהדברים שציינת למעלה. כי גם לי היו תקופות שלא סבלתי את הבית ואת מריומה. זה קורה לכולנו.

תדעי לך שאת בן אדם מדהים. ונדיר למצוא מישהו כמוך.
רק פשוט תדעי עם אלו אנשים לחבור ולמי לשמוע.
לצפיה ב-'משהו שאולי יעוזר'
משהו שאולי יעוזר
04/06/2009 | 14:21
53
ברור שאת המצוקה הנפשית אי אפשר לפתור בדמי כיס, אבל לפעמים זה בכל זאת יכול לעזור.

האתר הזה כולל הסברים ויכול אולי לעזור לנוער במצוקה לפחות להרוויח את דמי הכיס שלהם בעצמם.

http://www.keseftov.com
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה עושים כשמותקפים?;'
מה עושים כשמותקפים?;
30/05/2009 | 00:10
1
66
מישהי אמרה לי שיש מספר טלפון בן 4 ספרות ומתחיל ב-1 [כמו 1202] למקרה שנאנסים ואז מאתרים את המיקום של הטלפון ונשלחים כוחות הבטחון.
זה נכון? אם כן, מה המספר?
לצפיה ב-'כן המספר נכון, זה קו חירום ארצי'
כן המספר נכון, זה קו חירום ארצי
16/07/2009 | 08:25
30
הוא פועל 24 שעות ביממה.

והשיחות מופנות למרכז הסיוע הקרוב אלייך.

קו 1202 זה לנשים

וקו 1203 זה לגברים

ישנם קווים נוספים, לפרטים נוספים לחצי על הלינק הבא:

http://www.1202.org.il/

3>
לצפיה ב-'שנטי זה הבית'
שנטי זה הבית
28/05/2009 | 13:26
80
אני מזמן לא הייתי בבית השנטי, אבל אני רוצה להגיד שאין כמו בית השנטי הייתי חונכת בבית הזה שנתייים. מריומה והצוות עזרו לקום על הרגלייים. בית מדהים אנשים מדהימים. בבית השנטי נותנים לך חום ואהבה של משפחה תמיד לצדך ועוזרים לך ללכת בדרך הישרה. המון תודות למריומה קליין והצוות שלה על זה שעזרתם לי להיות מי שאני היום בחורה שעומדת על הרגלים ועובדת ומשכירה דירה.חיים שקטים ונורמלים כמו לכל בן אדם אחר.
לצפיה ב-'ילד מיוסר'
ילד מיוסר
26/05/2009 | 14:51
63
במחוזות המפוארים,
של עולם הדמיון,
מתרוצץ לו שדון עצמאי.

נוטל את החופש,
לשאת ולתת,
על חלום ויצירה ילדותי.

במחוזות המפוארים,
של עולם הדמיון,
מאבק מתנהל על התום.

של ילד קטן,
בעולם של גדולים,
המחפש וזועק אל החום.
לצפיה ב-'משהו שיעשה לנו טוב- אריק מהישרדות בסרטון הזוי'
משהו שיעשה לנו טוב- אריק מהישרדות בסרטון הזוי
25/05/2009 | 12:39
32
היי היי
אני יודעת שבימים רגילים, כולנו שונאים לקבל כל מיני שטויות במיילים או כאן בפורום.
עוברים עליי ימים די לא משהו, כל מיני לחצים שאין לי מושג איך לפתור...
אבל אתמול קבלתי פתאום סרטון הזוי מאיזה אתר מצחיק בטירוף!!!
רואים שם את אריק מהישרדות עושה כל מיני שטויות הזויות.
איך שאני לא אסתכל על זה, זה הצליח לעשות לי שמח.

מקווה שזה יעשה אותו דבר גם לכם

זה הלינק

יום מקסים (הלוואי הלוואי) לכולנו!!!
לצפיה ב-'מחיקת הודעות בפורום'
מחיקת הודעות בפורום
25/05/2009 | 10:45
1
58
גולשים יקרים,
ברור לי שבית השנטי מעורר תחושות כאלה ואחרות אצל חלק מהגולשים.
חלקם שהו בבית כילדים, וחלקם ניזון משמועות על שמועות.
במידה ויפורסמו שמות מזהים של ילדי הבית או פרטים מזהים עליהם.- ההודעה תימחק.
במידה ויועלו הכפשות ושמועות  אישיות - ההודעה תימחק.
הקמנו פורום לחבר בין האנשים, וזבה בסדר שעולה כעס , זה חלק מהחיים, אבל צריך לשים גבול להכפשות אישיות וזריקת רפש על אנשים.
מי שרוצה לסגור חשבונות , זה לא המקום.
אלא בשיחה פרטית. בה מתקשרים את הדברים ומנקים שולחן.

יום מקסים.
הדר
מנהל פורום בית השנטי
לצפיה ב-'אני לא חושב שצריך למחוק הודעות.'
אני לא חושב שצריך למחוק הודעות.
05/06/2009 | 23:37
22
אם יש הודעות שהם ממש מלא שקר והכפשה אז כן צריך למחוק.
אבל אם ילדים אומרים מה הם חוו בבית. לא נראה לי שצריך למחוק כי בכל זאת זכותם המלאה להביע דעה. אפילו שזה דעה לא חיובית. ותאמין לי שמריומה לא מתרגשת מכל מה שאומרים פה. כי זה כלום לעומת כל הסיפורים השיקריים שרצים.
אולי גם אפשר לעזור לאותם נערים אוו בוגרים שחושבים כך. לך תדע באיזה תקופה חרא הם היו. ולא ראוו את הצד הטוב אלה רק את הרע. זה קורה לטובים מכולנו וחשוב לנו לדעת מהי הסיבה לכל הרע שהם עברו פה (אפילו שזה לא היתכן)
עדיין בגיל צעיר אתה לא רואה את הדברים הטובים שאתה מקבל אתה רואה אך ורק את עצמך וחושב שכוולם לרעתך וכוולם שונאים אותך. אני גם הייתי כזה לכן אני מבין את אותם נערים שחושבים שבית השנטי זה לא "המקום" כי באותה תקופה הם היו בריכוז עצמי גבוה. ועזבו את הבית ללא שינוי ולכן נשארה להם "הטראוומה"

אני השמח לעזור לכל אחד להבין מהו בית השנטי. ואפילו שהוא גר פה כבר ויודע מה זה. יכול להיות שהוא לא באמת ראה אוו הבין מהו מקבל.
אני תמיד באתר תוכלו לפנות אליי בפרטי אוו פה אני השמח לעזור.

אוהב ומבין אליסף.

לצפיה ב-'שירה את אלופה !'
שירה את אלופה !
22/05/2009 | 02:50
8
56
את כותבת ממש יפה וממש התרגשתי לקרא את מה שכתבת כי זה ממש נכון.
כל אחד בוחר בסוף בדרך שהוא רוצה.
ובית השנטי נותן לך לבחור את הדרך הנכונה.

יישר כח!

דרך אגב הקריאו את מה שכתבת בקידוש והיה נורא כיף להקשיב למה שכתבת.
אני גם אחד מדיירי השנטי.

אנחנו נשמח אם תבואי לאיזה קידוש כשיצא לך.

לצפיה ב-'מאמוש...'
מאמוש...
24/05/2009 | 05:00
5
26
אני ישמח לבוא אני בקשר עם שיילי ועם הדר..ואני יתאם איתם וחסר לך שלא תהיה! חח להביא לך סיגריות חחחחחחח זה מה שזכור לי שחסר חחח בקיצור תהיה בקשר ...אתה יכול לקחת מהם את המספר ובכיף אני יבוא...
לצפיה ב-'מה את עושה ערה בשעה כזאת? (-:'
מה את עושה ערה בשעה כזאת? (-:
24/05/2009 | 05:21
3
26
לצפיה ב-'התעוררתי לפני חצי שעה...ומאז..'
התעוררתי לפני חצי שעה...ומאז..
24/05/2009 | 05:24
2
18
הפיה של השינה נעלמה..ומה לעשות שחשבתי על הבית המדהים הזה..חח אז נכנסתי ולמה את ערה?
לצפיה ב-'הבנתי...'
הבנתי...
24/05/2009 | 05:47
1
11
אני לא ישנתי הלילה...
לא הצלחתי להירדם + פחדתי להירדם (סיוטים כלשהם שמופיעים בלילה)

בת כמה את שירה?
לצפיה ב-'סליחה ...'
סליחה ...
24/05/2009 | 17:20
12
נרדמתי סוף סוף אמש..כנראה מהחיוך באכפתיות שלך חח..אני בת 27 אם תרצי תכנסי לבלוג שלי כאן ...תוכלי לקרוא עוד ...מבטיחה לך שמשעממת אני לא..ועוד דבר..באוגוסט אני יחגוג 5 שנים נקיון מהסם..בעזרת ה שנדע רק כוחות נפש...
לצפיה ב-'שירה...'
שירה...
24/05/2009 | 16:48
15
תכלס נכון זה מצרך מאווד מאווד מבוקש. ברוך ה' לא חסר לי סיגריות.
סבבה אני יהיה איתך בקשר....
גם את יכולה להיות בקשר אם בא לך.
תאמת אולי אני מכיר אותך בפנים אין לי מושג. יכול להיות שראיתי אותך. אני כבר מת לראוות במי מדובר. מי הסופרת!
שיהיה חג שמח
לצפיה ב-'לכם בית השנטי אהוביי מוקדש החיבור!'
לכם בית השנטי אהוביי מוקדש החיבור!
25/05/2009 | 04:53
1
35

ילדים שקטים ברחובות רועשים..הביטו בהם ...במלאכים!!!

האם תסכים להביט בי...?,האם תסכים לעצום עינייך...ולהקשיב,

עומדת נפשי פצועה לא ידעה מנוחה לא מבקשת לא דורשת
היא רק נושאת תפילה...מסתובבת בין האנשים ברחובות
במבט מושפל... שרק לא יחושו בנכחותי ...שרק לא יביטו בי...
ההמון המסתער על הרחוב שלי..בכול בוקר מחדש משאירים
סימנים בוגדניים של תקווה...אך כשהלילה יורד..נעלמים הם
בחשיכה...אף אחד לא שב עם הסחורה..אף אחד לא מדליק
מוזיקה גבוהה.ורק בלילה, לא שומעת קולות רבים.."זה המקום
שבו אנחנו מוכרים..." ואני מסכימה...,קמה ומפנה את הפינה...
לצערי יודעת שזה רק בגידה שחוזרת על עצמה...הרי שבלילות
אין כאן צעקות...בלילות מסתבר...הרחוב שלי גדל יותר....

האם תסכים להביט בי , האם תסכים לעצום עינייך...ולהקשיב,

הרחוב חסר הפרטיות עבורכם,אוחזים חזק בארנקכם, ואני ...אני
מתפללת...אולי גם היום אותה הסבתא עוברת...או אולי הפעם
תחזור שוב אותה הגברת...ליונים אוכל מפזרת...כן ,בזכותה
הבטן לא מקרקרת...רגליים עייפות...אך לא אוכל לנוח עתה..
ברחוב שלי אין לי פינה שקטה..אבל לא עצובה,כי הם האורחים
שלי בבקרים...יש לי את הלילות...

האם תסכים להביט בי?...אני יסכים שתעצום עינייך..רק כך תוכל להקשיב....

מתיישבת על הספסל בתחנה,אני יודעת מתי האוטובוס הבא...אני יודעת מתי
עוברת משאית עם סחורה... מתי מחלקים עיתונים שם בשכונה..ואך אני
אוהבת את יום שישי לצעוד בשביל הצר רק ביום שישי היום הקצר...המאפיה
לא מוכרת את כל הלחמים..זה לקידוש שלי ושל החתולים...

אם תסכים להביט בי  ...אני יסכים שתעצום עינייך... רק כך תוכל להקשיב....

וכשתקשיב לי בראשונה.., לילדת הרחוב..אשאל אותך בלי כעס..כמעט בלחישה..

האם תסכים להחליף איתי לילה אחד את המיטה?....

מתוך היצירות שלי לבית השנטי..." ילדים שקטים ברחובות רועשים"-שירה חדד
באהבה עצומה לאמא מריומה ולאחים שבבית...
לצפיה ב-'היא ואני...והבמה...נשמע טוב?..מרגיש נפלא!!'
היא ואני...והבמה...נשמע טוב?..מרגיש נפלא!!
25/05/2009 | 06:38
22
ביקשתי ממך לא להפריע את לא רואה שאני עם רגל אחת על הבמה...?
עוד מעט זה קורה! עוד רגע קט אשא דרשה...חכי כאן, חכי בבקשה...
והיא מושכת אותי חזרה.." לא רוצה , לא אשמע "...ואני מנסה בכול הכוח
להשתחרר מאחיזתה..היא לא מרפה!
אני צריכה להתרכז...להתרכז, להרגיע את עצמי, זה ההזדמנות שלי....!
והיא בכול הכוח שוב מנסה.." יש לי פיפי " היא אומרת "אני רוצה לשתות"
אני יודעת שהיא מתרצת ...אני עונה לה בנימה סמכותית," לאחר שארד
מהבמה נלך נקנה לך כל מה שאת רוצה" ...והיא בועטת,לא מקשיבה..היא
עכשיו בוכה! , ואני משתדלת להתאפק ...משתדלת לא להגיב כמותה...
והינה הם קוראים לי בפעם השנייה... אני מניחה את העקב על המדרגה...
נושמת נשימה עמוקה...ושומעת את הבכי שלה "בבקשה אל תעזבי אותי...בבקשה..."
התרגשות מול הקהל המחכה לשמוע אותי...ההתרגשות כי העולם מחכה רק לי....
מלפנים האורות מסנוורים...ושוב את שמי ברמקול קוראים ואנשים מריעים...
כפיים לי מוחאים..הגוף שלי מושך קדימה ...חיוך נסוך על הפנים ...שכן עמלתי
על כך שנים...דמיינתי את האורות והתפאורה...הריח של ההצלחה...בית החזה
נפוח..הריאות סוף כל סוף מקבלות חמצן, והינה עוד מאית השנייה ואני, ...אני שם....
" את לא אוהבת אותייייי...היא מיבבת ... ,
ואני לרגע קט עוצרת...דממה אותי עוטפת...רק תמונות עולות...תמונות קשות של
סבל ודמעות...של ייסורים...של רגעי החשיכה...ובכל הכאב היא הייתה שם...הייתה
לצידי. לא פיספסה דבר, גם בלילות כשהלב נשבר,...היא חיזקה אותי...היא הייתה שם
ותמכה בי...היא מיוחדת ...היא כל כך רגישה...עם נפש לחימה...היא לא וויתרה...
את הסכין ממני הדפה...את הסמים היא איתי לקחה...וזרקה...היא תמיד עודדה.....
רגע!!!
היא אף פעם לא בכתה! לא היה לה כלל דמעה! ...היא הלוחמת...היא השורדת...
היא לא נשברת...מחושך בחוף הים לא פוחדת...נכנסת לאש בקור...היא מיוחדת!
מפנה ראשי אליה ...היא שוכבת על הריצפה...דמעות מדומות בעיניה ובידה אוחזת
את העקב  שלי...,
מורידה רגל שנייה ממדרגות הבמה...יורדת לגובה שלה..מתיישבת ומחזיקה ידה...
היא מחייכת..."את אוהבת אותי...את לא תשכחי דבר...." ואני מביטה בה...
היד שלה קטנה בכף ידי אני מחזירה לה חום בחיוך שלי...ודמעה אמיתית זולגת לי...
אני עם דמעה שזולגת , וחיוך רך מלא הבנה ואהבה...מרפה אני מידה...בתנופה מתרוממת
ובקלות עכשיו מטפסת...מדרגה אחר מדרגה...אוחזת את הרמקול ולה בתגובה עונה....
"אני כן אוהבת...אומנם נשבעו לא לשכוח דבר...אך לא נשבעתי לנצח להישאר בעבר"!!!
תמחאו כפיים ...זאת אני שירה!

* מסר אליכם ילדים יקרים...שאני מאוד מעריצה...והלואי ותמשיכו להאמין שיש תקווה! אין לי כוחות על...אבל...הכלים הם בכל רגע נתון בתוך הבית..גם אם עכשיו אתם לא מאמינים..כמו שאני הגבתי שאמרו לי את זה..חח זה מרגיש לי זיקנה המשפט הזה חח ..אני מאמינה בכם..כי אני אחת כמותכם אני אחותכם עם אותה המשפחה.שנטי...ד"ש וחיבוק חזק לאמא מריומה!! ממני שירה שאוהבת! אבוא בקרוב...ותשתדלו להעביר את המסרים...לשאר הילדים...מואה!
לצפיה ב-'חופשי'
חופשי
19/05/2009 | 14:17
8
לצפיה ב-'אני יכולה רק להגיד דבר אחד על בית השנטי...'
אני יכולה רק להגיד דבר אחד על בית השנטי...
17/05/2009 | 21:34
6
70
כשבאתי לשם עם חברה שלי כדי לעזור לה למצוא מקום ללילה, לא קיבלו אותה.
הבחורה טראנסקסואלית, חזות מוחלטת של אישה ועל הורמונים מזה שלוש שנים.
הבעייה היחידה של מריומה הייתה שיש לבחורה [עדיין] איבר זכרי בין הרגליים.
האם אפליה על רקע מגדרי יכולה להוות בעייה לקבלה לבית השנטי?
אפילו ללילה לא קיבלו אותה! זה דבר מגעיל לדעתי!
חברות רבות ושלי ואף מספר ידידים שלי היו שם: כולם יצאו משם בדעה אחת: מריונה ו"סבא" נצלנים. הם עושים אפליות על ימים ועל שמאל, לא מתחשבים בצרכים של הנערים ולא ממש עוזרים לנערים למצוא מה שהם מחפשים.
אין שם ביקורת לסמים ואלכוהול ואתה יכול להיות שם לילה אחד ולמחרת מריומה תעלים אותך מהשטח.
לעומת זאת: ההוסטל "מקום אחר" שממוקם בבזל 16,בו תנאי הקבלה מעט יותר חמורים ונוקשים הוא הוסטל שהייתי בו ולמען האמת, עשה לי רק טוב.
ישנו גם ההוסטל "בית דרור" שהוא מקום בו הנוער של הקהילה הלהט"בית יכולה לשהות לתקופה מסויימת, תנאי הקבלההם דומים מאוד ל"מקום אחר" ושני אלו הם באמת מקומות שעוזרים.
בונים לנערים שם תוכנית אישית מוצלחת שבאמת מקדמת אותם לאנשהו, דואגים להם לאוכל, מים, בגדים, מקלחת, מקום לישון, לימודים וטיפול שיחתי של עובדת סוציאלית בין שעה לכמה שנחוץ בשבוע.
בנוסף לכך, בשני ההוסטלים הנ"ל [מקום אחר ובית דרור] דואגים לתוכנית המשך: לחזור הביתה, לעבור להוסטל, דירת המשך ולעיתים גם גיוס.
אני רק יכולה להגיד שבית השנטי לא עזר לנערים ונערות שאני מכירה.
חלקם עברו ל"מקום אחר" ו"בית דרור" ושם הם קיבלו את הפוש הרציני שהם היו צריכים.

תודה מראש על המקום שניתן לי.
אלי.
לצפיה ב-'ואני יכול להגיד הרבה דברים...................'
ואני יכול להגיד הרבה דברים...................
22/05/2009 | 02:36
4
50
שלום לך אלי!
אני קראתי את מה שכתבתה ותראה אני לא יודע מה הסיפור של אותה טרנסקסואל. אבל מה שאני כן יודע הוא שכן היו בנות טרנס... בבית, לבית השנטי לא היתה בעיה ולא תיהיה בעיה והיו גם בחורים שעברו את התהליך הזה בשנטי ומריומה עודדה אותם ולא חסמה להם את הדרך ולא העיפה אותם על כך.
ואם כל הכבוד אתה לא יודע מה הסיבות שידידה שלך לא היתקבלה. אבל אני לא מאמין שזה בגלל הסיבה הזאת ספציפית.
אולי היו עוד סיבות שפשוט אתה לא יודע אוו לא זוכר,
החברים שלך אמרו שמריומה וסבא נצלנים. [ציטוט מדבריך] אתה יודע בכלל מה היא המילה נצלנים?
תגיד לי מריומה שפתחה את השנטי לילדים כמוני וכמוך רצתה לנצל אותם?
אחי באיזה סרט אתה חיי? אתה לא עושה כלום אתה לא משלם על זה שאתה גר כלום כלום כלום "חינם אין כסף"
על מה היא מנצלת אותך על זה שאתה עושה תורנות? זה בשבילך זה הבית שלך לכן אתה מחוייב לנקות אותו.
והם הכי עוזרים בצרכים של הילדים תראה לי ילד אחד שלא קיבל מה שהוא רצה ואני עד לכך כבר 3 שנים,
אם זה חוג כדורגל ואם זה ללמוד תופים ואם זה פיתוח קול אוו לא משנה מה.
אף אחד לא קושר אותך תעשה כך ותעשה כך. אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.[ כמובן לא סמים ואלכוהול.]
בית השנטי נותן מעל ומעבר ופשוט יש ילדים שלא יודעים להעריך כמו החברים שלך למשל.
אתה מדבר כיאלו לא דואגים בשנטי. לאוכל. שתייה. מקלחת . בגדים. חמוד אם לא ידעתה באים שפים לבשל לנו. ובניגוד ל"מקום אחר" ששם הכללים נוקשים ושם אין להתקלח מתי שרוצים ולאכול מתי שרוצים. ולקבל את הספייס שלך.
אבל בבית השנטי אתה מקבל את כל אלה והרבה יותר מזה.
אני מכיר טוב מאווד את ההוזסטל הזה והוא לא כמו שאתה מתאר,
נכון יש אנשים אולי כמוך וכמו החברים שלך שהם חייבים משמעת נוקשה וכללי ברזל. אז לכם מתאים את מסגרת "בית דרור" אוו "מקום אחר" ובית השנטי זה לא הוסטל זה פשוטו כמשמעו "ב-י-ת--ה-ש-נ-ט-י"

עוד משהו קטן אל תדבר שטויות ליפני שראיתה אוו שגרתה במקום. למה סיפורים יש מפה עד לטיזינבי.
אם האיתי מאמין לכל הסיפורים שהאכילו אותי אז אני לא יודע איפה האיתי היום.

בית השנטי הציל ועזר וממשיך לעזור לבני נוער. מי שרוצה לקבל את העזרה מקבל מי שלא מקבל אותה מהוסטל אחר.

אני חיי בשנטי תקופה ארוכה מאווד ואני עד למה שקורה. ומה שאמרתה אין להם שום יסוד.

שיהיה לך בהצלחה בהמשך החיים!

לצפיה ב-'אני כן הייתי שם,ותקופה ארוכה..'
אני כן הייתי שם,ותקופה ארוכה..
22/05/2009 | 12:54
1
45
ראיתי איך מריומה מפקידה משכורות שלמות של ילדים לחשבון הבנק שלה הפרטי!,
ולא נותנת להם שקל.ראיתי איך כשלא היה לה כבר מה לקחת מאותם הילדים
היא בעטה בהם!ראיתי איך התרומות עושות את דרכם למעלה לבית שלה,
ואז היא זורקת לילדים את השאריות..
חבל שלא שמעתי לעובדת הסוציאלית בזמנו,איך היא ביקשה בתקיפות שאני לא אלך לשם!
(וזאת דעתם של הרוב,אים כי כנראה כווווול העובדים הסוציאלים!)
אני לא מאחלת לה רע, ממש לא.גם אים ניצלה!רק עצוב לי לדעת שהיא בכלל לא מודעת למעשיה!!!!
לצפיה ב-'מהההה?'
מהההה?
24/05/2009 | 16:58
37
חחח. שנייה את ראית איך מריומה עושה את כל זה? כי זה מה שאת אומרת ר-א-י-ת-י  א-ו-ת-ה ע-ו-ש-ה  א-ת-  ז-ה!
אני לא יגיב על זה אפילו כי זו הכפשה מטורפת. וזה לא שווה את זה התגובה שלי.
לצפיה ב-'אח יקר...'
אח יקר...
24/05/2009 | 04:58
1
34
מרשה לעצמי לקרוא לך ככה ...אנחנו מאותה המשפחה..משפחת השנטי...תודה לך על שבמילים שלך הרגשתי את אותה הכרת התודה שיש בי לבית לאמא לסבא ואפילו לתורנות חח וכן גם דפנה..ושוש..חחח ועוד הרבה , אתה מלא בעוצמות! וכל הכבוד לך שבחרת בדרך...
יכלנו להגיע למקום אחר.., ואני חושבת באמת..שהיום נוער חלקם מגיעים לשם לא בגלל אותם הסיבות שלנו..לצערי הכאב נשאר...אבל היום הנוער שונה...ולגבי ההומאים והלסביות ...מריומה בעצמה מספרת על החוויה שלה הפרטית בנושא...אז אם רוצים אפשר לקרוא על מריומה ולהבין שאין מצב שהיא אומרת לא לילד או ילדה..יותר מזה ...כל עידה..כל מין..כל אחד ואחת..היה בבית בתקופה שלי..היו לסביות היו גם הומאים..והיה אחד שממש בלט..לא אגיד את שמו..הוא היה ממש ממש נשי ומוחצן..ואף פעם לא נתנו לו להרגיש שונה! בכל אופן אני מצטערת על כך שפוגעים במשפחה שלי בשם שלהם ולכן בכל אתר אתה תראה את החשיפה שלי את הסיפור חיים שלי ואת הדרך שלי בבית ...אני מפרסמת רק בגלל זה!!! כי אנחנו יודעים להכיר תודה... באהבה וחיבוק ענק..שירה
לצפיה ב-'כפרע עלייך!'
כפרע עלייך!
24/05/2009 | 17:00
19
איזה נשמה את.
יש לי הרבה מה ללמוד ממך.

חיבוק ענק חזרה
לצפיה ב-'אפלייה?...'
אפלייה?...
21/06/2009 | 14:52
23
אני הומוסקסואל מוצהר, ואני לא מרגיש בשום אפליה.
שנתיים וחצי שאני בבית ואני בהישג מדהים. בית השנטי עוזר לך לבנות תוכנית דרך החלומות והשאיפות.
צר לי לגבי החברה שלך אך לבית יש את המגבלות והחוקים שלו, ואולי חשבת שהבית לא מתאים לנערה עצמה?.
סמכי על בית השנטי שיידע לעשות את ההבחנה הזאת. אני בטוח (כמו שהייתי עד למקרים דומים) בית השנטי מפנה
את הנערים שלא מתאימים ושאר פניות לא קשורות למקום שיוכל לעזור להם בצורה הטובה ביותר, אני שמח
שמצאתם באמת מקום שמסוגל לעזור למקרה הנוכחי.
לצפיה ב-'אני הייתי שם...'
אני הייתי שם...
17/05/2009 | 10:09
5
44
היו גם דברים טובים... אבל כל מה שאני מצליחה לזכור משם זה שמריומה ניצלה אותי ושיקרה לי.בזמנו אפילו העובדת הסוציאלית המליצה לי לא ללכת לשם!
היא ידעה מה היא אומרת... היתה גם הפליה ברורה של ילדים שמריומה אוהבת,וכאלה שלא!אלה שרק נותנים לה מכל הלב את הכול,והיא גם לוקחת הכווול!
לא משאירה כלום.מאז עברו איזה שבע שנים,אבל אני זוכרת את זה כמו אתמול!,בעיקר את גודל התדהמה כשגיליתי שהיא רק ניצלה אותי!!!!!!!
לצפיה ב-'יקירה '
יקירה
24/05/2009 | 04:49
4
29
בחיים לא אשפוט אדם לפי תחושותיו שלו! אך ...אסור לך לשכוח שהמצב הנפשי שהיית בו בתקופה ההיא ואני לא מתיימרת להבין אותך אני פשוט הייתי שם גם לפני 7 שנים בערך אני לא יודעת אם תזכרי הייתי ביחד עם רוני..ומרינה..ומורן...אני לא יודעת אם היית שי ואלירן...אשרף..ותהל...אני יודעת שלא ראינו את מריומה הרבה במשך היום..ושלא תטעי לי לא היה קשר שונה או חם יותר...ההפך תמיד קיבלתי צעקות ממנה ...ואת יודעת אני מחייכת שאני נזכרת בה כועסת עליי....ממש כמו אמא...אני מקווה שאת תביני שהדברים שנראו לנו לא טובים
הם משום שאנחנו גם ככה חסרי אמונה בבני אדם בגלל הכאב שהדם שלנו ההורים בגדו בנו! או
בגלל דברים כואבים אחרים...אני מאמינה שהיו לך גם רגעים של אהבה ...כי עובדה לא כועסים ולא שונאים ולא מביעים כאלה רגשות עזים...לאדם שאין לך רגש אליו..גם אחרי 7 שנים את עדין
מבולבלת מהרגש..ואל תעני לי על הבילבול בואי ניתן לאישה המדהימה הזאת את הכבוד הראוי
לה! אלוהים לא בוחר סתם שליחים, ותאמיני לי אם אני היום חיה וכותבת לך דברים מעצבנים..זה בגלל אותם הצעקות עליי...ואותם הרגעים בהם כעסתי עליה..ועובדה לא התאבדתי בסוף! והכי חשוב...הסמים שהסתרתי ממנה כי היא "רעה" ולא מרשה....היום
בזכותה אין לי שום קשר לסמים!!! אז אני מחבקת אותך ואל תכעסי מאמי אני יודעת שאנחנו לא אוהבים שמנסים לנתח אותנו..ושמנסים לרכך את הכעס שלנו ואני יודעת שתגידי לי את לא מבינה...ואני לא ילדה כבר...ואת הכי צודקת בעולם..מאמי תני לזה זמן..ואני מציעה לך הצעה ואם תרצי אני יהיה מאושרת...בואי נעשה חוויה מתקנת יחד..אני גרה באילת ואני מוכנה לבוא לשלם עלייך ולקחת אותך ליום אחד לבית...אני גם לא הייתי שם 7 שנים ואני ישמח לבכות איתך
ולזרוק אבנים בכעס בים עם הרבה קללות!!! רק כדי להוציא את הכעס...ולהבין שלפחות היתה לנו מסגרת..אני הייתי ברחוב נשמה בחוף מול הבית של הבנים אז..., בתקווה שאת תקחי נשימה עמוקה ותני לי את הזכות לפרוק ביחד...ואני נשבעת לך שאני לא הייתי שם 7 שנים..והגיע הזמן לסגירת מעגל...בתקווה שתרגישי את החיבוק ואת החוסר כעס...ממני האחת שהיתה באותו הבית ...שירה
לצפיה ב-'לשירה היקרה ...'
לשירה היקרה ...
24/05/2009 | 21:10
3
19
נכון,הייתי אז במצב נפשי רעוע,וזה עשה אותי כל כך פגיעה...
אבל מאז התבגרתי ,החכמתי,וגם סלחתי..
אני לא באה משינאה,אלה רק!מאהבה,
באהבה לכל אלה שתורמים,לכל אלה שחושבים ששם הם ימצאו את דרכם...
כל אלה שטועים טעות מרה!
ואת יש לי רק דבר אחד לכתוב לך:
יש אנשים שכשיורקים עליהם הם אומרים שזה גשם....
תחשבי על זה......
לצפיה ב-'דארמה יקרה...'
דארמה יקרה...
24/05/2009 | 23:37
2
21
אני שמחה שאת מודה שאת היית במצב רעוע...השיפוט שלך כלפי מריומה יכל גם להיות הכעס שלך על סיטואציות מסויימות ...אם את אומרת שתרמו המון חמודה אז למה את לא נותנת לעצמך מנוחה מהפתחון פה ? יש בני נוער שאולי יהיו מספיק חסרי הבנה להאמין לך שמריומה לא אישה טובה...ולא ילכו לבית ואולי את תשמחי לקחת את העבודה הזאת עלייך...את מלאה בכעסים..ואת יודעת .. שכותבים למשהו עם סימנים קריאה...זה מראה על הצעקה הפנימית שלך...אבל אם את כל כך חכמה כמו שאת אומרת בחורה בגילך צריכה ללכת מקור הבעיה לא להסתובב כמו תרנגולת ולקרקר עליה...אז תעשי לעצמך טובה...ותראי לעצמך עד כמה את כנה..ואני כבר אומרת לך אני מוכנה ללוות אותך לבית לשיחה עם מריומה..ואם את לא רוצה ..אז מה את כן רוצה? הרי לא מתאים לאחת כמוך שסבלה..וסלחה ...לא להבין ולהסיק משהו גם במקום הזה שאת חשה אליה כעס..גברת יקרה אין לך מושג מי אני ..ואל תמכרי לי סיסמאות..אני המקור חמודה!!! אני יודעת מה זה יריקה ...ומה זה גשם וגשם ...זה מתנת שמיים ויריקה ..זה מה שיוצא לך מהפה ...אני מציעה לך להתחיל להבין שיש אופציות...אז תשמרי את התיסכולים שלך אם את לא מעוניינת לפתור אותם...אם את מספיק בוגרת בואי
או תניחי לזמן לרפא...או כמוני תכנסי בכול הכוח ותעמדי ותדרשי תשובות...מה את פוחדת..אני איתך בואי ..אני יקח אותך...אני לא הייתי בבית ואני מוכנה לבוא ...רק כדי שתשלימי עם הכעס הפנימי..את נשמעת בחורה על רמה...ולא מתאים לך להוציא מעצמך כל כך הרבה רעל..בקיצור האתר כאן בשביל ילדים בסיכון ושתינו יודעות מהו סיכון הם לא צריכים את הבולשיט של שתינו כאן ..אני מביאה לך את הכתובת שלי של הדואר האלקטרוני ..ואני רוצה להאמין שאת לא עוד אחת מהבחורות שרוצות רק לקרקר ...אלא רוצות תשובות!!! הגיע הזמן לא מותק? בואי אני מציעה לך את ההשלמה הפנימית ותאמיני לי מריומה תשמח ויותר לשמוע הכול...אני יהיה בחדר אם את כל כך לא יודעת מה...אבל אם תסרבי לי ...אוכל לחזור לכאן ולומר בנחת לכולם...כן היא רצתה רק לקרקר...אז בואי נראה במי מדובר מותק באחת שתעשה הכול כדי להביא לעצמה פיתרונות או אחת שכותבת סיסמאות שאין לה מושג עם מי היא מדברת...תקראי את הבלוג שלי..אני ממליצה לך..ותגידי לי אם אני צריכה עיצה ....לא מתוקה אני עיצות כבר לא צריכה ..התקדמתי..אני בשלב היישום...בוא נראה אם את גם, קדימה....shirah121@walla.com
לצפיה ב-'יקירה....'
יקירה....
25/05/2009 | 07:07
1
14
הפסיכולוגיה ההפוכה שלך לא עובדת עליי,
פסיכולוגיה בגרוש....
ולמה את כל כך רוצה לפגוש אותי ,
אל תגידי שזה בגלל שיש לי כעסים...
אין לי שום כעסים,שוב פעם אני פה רק להזהיר....
ואת יכולה להגיד מה שאת רוצה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'דארמה...בוקר טוב...'
דארמה...בוקר טוב...
25/05/2009 | 07:20
15
שלום לך ילדונת...אין קפה?...ישר לכעוס?... היי ...תרגעי קצת...לא קרה כלום...
אני ישמח לפגוש אותך...למה? כי את אומרת בעצמך שיש משהו שמפריע לך...
לפני שמוציאים מילה רעה ..על אדם...בואי נברר רק אם זה באמת מה שאת
היית צריכה לשמוע מאמי...אולי הדברים היו אחרת..אני לא מזלזלת בך...
אני רוצה שתביני. זכותך לכעוס, וזכותך להביע את עצמך,ואני גאה בך...
ורואים שאת מיוחדת...כי את עונה...יש בך משהו שמחפש תשובות,
אני לא פסיכולוגית ולא רוצה להיות! הסבל שכל אחת מאיתנו עברה..
היא יכולה ללמד יותר מכל מחברת....
את רוצה להזהיר...אין בעיה עשית את זה בפעם הראשונה...
למה את חוזרת לכאן? מאמי אני חושבת שאת פשוט מחכה בתוכך
או לסליחה או לתגובה או אפילו לצעקה...אני מרגישה שאת לא רגועה...
יש כאלה שבאים זורקים מילה וזהו..אצלך זה בוער כי את בחורה טובה, ואת
עם מלא רגש! ואני מאמי הייתי במצבך ...ורק בבית משפט נרגעתי שם...
תקראי בבלוג תביני...אני לא באה מתוך מקום של כעס אלייך כלל לא...מי
אני שאשפוט אותך? מי אנחנו שנדבר לאדם אחר לא בגובה עיניים...מאמי
לא היתה כוונה להכעיס אותך...את היית שם לפני 7 שנים כמעט באיזור שנים
שלי...ואני חושבת שמגיע לך לסגור מעגל...את תכירי אותי..ואני ישמח אם תרשי לי
להכיר אותך..ובואי יחד...בשבילך לא בשביל אף אחד...אם את לא רוצה ...החלטה שלך
אבל זה ימשיך להפריע לך...כי אני חיכיתי לראות את התגובה שלך...לא פסיכולוגית אני
אבל יודעת מזה נפש עדינה...ואשרייך שאת מספרת שאת כבר התבגרת...כנראה שאנחנו
אכן שונות...תתפלאי לי הדמעות עדין עולות...וחשוב לי שתדעי שאני ממש לא כועסת עלייך
מאמוש גם אני ישנתי באותם החדרים...כחול אדום חח וגם אני שמעתי את שוש עם
הרדיו וגם אני בכיתי שיצא לי בתורנות גג...עזבי מאמי בואי ניקח את הדברים הטובים וננקה
את הלב...אולי יהיה לך פיתרונות...
בכול אופן מאמוש לא אגיב לך יותר אם זה עושה לך רע...תאמיני לי בחיים אני לא יפגע
במיוחד לא בנפש של ילד שעבר סבל...
שיהיה לך מאמי יום מדהים כמוך...וסליחה אם פגעתי ..הכוונה היתה טובה...
ממני שירה
לצפיה ב-'בית השנטי עבורי- שירה ח.'
בית השנטי עבורי- שירה ח.
13/05/2009 | 04:51
1
29

בית השנטי...שניות לפני הסכין שננעצה / שירה ח.

נשבעתי לא לשכוח ...לעולם לא לוותר...את נקמתך רואה מולי...
הכעס חריקת השיניים, לחיצת העיניים בחוזקה תנועות הסירוב
של הראש המתנדנד מצד לצד ,הידיים משפשפות את הגוף בחוזקה
הציפורנים הנעוצות לא מכאיבות לגוף המבקש לאבד עצמו,
השנאה להבה בעיניים הדורשות לנקות לשטוף כאביי .... בדמך...,
על החול החם בליל חורפי ,בדמעות קרות צעקת שתיקתי,
בדממה שסביב שומעת את מעשייך, אכזריותך הבלתי מובנת,
שליטתך בלא שלך , התאדות תמימותי ,פציעת מוות לליבי,

נרדמתי....
קרן שמש המתעקשת להאיר פניי נגעה בי לראשונה,
התיישבתי על החול מביטה בה , למרות הצריבה בעיניים,
לא הסרתי מבטי כמהופנטת , בהזדהות עמוקה , ככול שהבטתי
ביופי שלה בעוצמת כוחה להעניק חום ממרחק , והרס בהתקרבות לגבולה!.
הכול מחשיך כשמביטים סביבה, אך היא קיימת גם בחשיכה, בכוחה,

פוסעת בחול...
רוחות חזקות נושבות יוצרות מערבולות , הים סוער כאילו כועס על ריחופה מעליו,
מביטה מתוך מחבואיי לשמיים האפורים מגלה את ריב הבמאי בהצבת העננים הכושלת,
הרבה עננים שלא מסכימים להפוך לאחד , מייחדים עצמם בצורות והופכים אותו למיותר,
גל מתוך הים שוב יצבור תאוצה יצליח אט להתרומם כדי להתנפץ ...מתגאה הוא בשבריו
ולאחר הצלחת יצירת הקצף הלבן והבועות , ישאב חזרה ...כי זאת הדרך להכיר תאוצה....

עם הבוקר ( אחרי שבועיים...)
נפרדת מעננים אשר סיימו את הצגת הציורים ,מקבלת בברכה
את ליטוף הרוח...מבטיחה לשמור על סודו של הים... ומברכת בחיוך את השכמת השמש...
תודה לכם על הענקת לילות וימים בחברתכם , בחוץ... אך בפנים...ללא קירות ומנעולים הייתי
מוגנת בניתי ביתי בפנים, חוקי הטבע עבורי שיעור לחיים ,

לילות בהם שכבתי על החול,דמעות וחנק וסיוטים אשר לא מצאו שלווה לא התגלו סימנים
של אהבה סביב,לילות בהם המוות עדיף עליהם, הסם שזורם בדם שמנתק מציאות,ממתין
לסוף...ללא תחושה , בדממה,
הביטו בי נפש פצועה של ילדה , מתוך הבריחה מהכול והסתתרות מהכאב , כשאין בסביבה
אדם אוהב...הפכו השדים הגרים ברחוב בלילות לחברים, חבריות הנרקמות מהצורך לשייכות
והפחד של הלבד, היו כמה "קבוצות משפחה"- שייכות לסמים,לזנות,לגנבות , או לחיסול חשבונות,
שקר החיבוק ! נחמה בקבוצה... ואין אדם סביב המושיט יד לעזרה! הבטן מתכווצת ,הרעב...הצמא...
הפנים השחורות , אין פלא שהסמים היו לי נחמה...וללא הכוונה נכונה מצאתי את עצמי עם האצבע מופנה
את אשמה!!!במשך כמה חודשים,כמעט שהצלחתי להחדיר את הסכין עוד כמה סנטימטרים בפנים.....,

כשמביטה על אותם הדברים שכתבתי בגיל 20 , כשמביטה על רצף האירועים , יכולה להבין יכולה
להזדהות עם הצעדים והבחירות בלי ברירה...., זהו הרצף הקטן עוד מחיי ...הביטו ושאלו עצמכם...
מה השאיר אותי בחיים, מי אסף את השברים ? מי המלאך שהצליח לא להסתכל עליי על הבגדים
הקרועים , על הגוף המנוקב בחורים, על העיניים המתות.... מי נתן גם לי את הזכות להיות!!!!

בית השנטי –  בדמעות מודה לכם , וכואבת לשמוע שרבים לא מצאו דרכם אליכם....
לצפיה ב-''
15/05/2009 | 03:41
6
כואב לקרוא,
מזדהה...

שמחה לשמוע שאת במקום אחר מזה עכשיו.
לצפיה ב-'יריד אוכל בשבועות בבית השנטי'
יריד אוכל בשבועות בבית השנטי
10/05/2009 | 09:41
8

שלום שמי הדר ואני מנהל את פורום בית השנטי לנוער במצוקה כאן בתפוז, ואשמח לעזרתכם של הגולשים שירצו לבוא להתנדב ולהכין מאכל חלבי אהוב עליהם, מצרף כאן פרטים נוספים.
תודה ויום מקסים
הדר בית השנטי
נא לשלוח מסר מי שרוצה לקחת חלק

יריד האוכל בסימן מאכלי שבועות בבית השנטי
זו כבר מסורת אם בוא האביב בית השנטי פותח את שעריו לקהל הרחב ביריד אומנות ואוכל ססגוני.
  היריד  יתקיים ביום שישי 29.5.2009 בבית השנטי, סמטת שלוש 17 תל אביב משעות הבוקר עד אחר הצהריים.  זוהי הזמנה לאחד המקומות המיוחדים והעוצמתיים בישראל, בית שנותן כוח ותמיכה לאלפי בני נוער במצבי מצוקה. בית שהופך קושי לאתגר לחיים טובים יותר, אז רוצים גם לתרום וגם לקנות דברי יצירה של ילדי בית השנטי ולהנות מאוכל טעים אתם מוזמנים באהבה.
  ביריד ימכרו גם יצירות אומנות של ילדי הבית , וכמובן לבוא ולטעום מאכלי חג טעימים שנעשים על ידי חברים, מתנדבים, אוהבי בישול ושפים מקצועים.
   הקונספט מאוד פשוט השולחן פתוח, ואם בא לכם לבוא ולהביא מאכל אהוב עליכם , אנו נמכור אותו במחיר סמלי והכל למען רווחת ילדי בית השנטי.
  ביריד ניתן לקנות מאפים, פסטות, מאכליים חלביים לחג השבועות.
אז תרשמו ביומנים 29.5.2009 יום שישי משעה 10 בבוקר עד 15.00.

לפרטים הדר בית השנטי
054-5222452
webmaster@shanti.org.il

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ