לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2164521,645 עוקבים אודות עסקים

פורום חלומות

ברוכים הבאים לפורום חלומות המפתח לצופן של שפת החלום, מצוי בידי החולם עצמו שפת החלום מורכבת מסמלים, שמקורם במחסן הסמלים האישי של כל אחד מאיתנו. פענוח חלום הוא חיבור בין כל הסמלים למסר אחד, המסר של החלום. מסר ששלחנו אל עצמנו בעת החלום, במצב מודעות גבוה יותר. אל תפספסו ידע על הסמלים שמופיעים בחלום שלכם משמעות החלום מסתתרת בפרטים הקטנים. הקפידו להחזיק מחברת ועט ליד המיטה ורשמו את החלום על כל פרטיו בעת שאתם מתעוררים, זהו הזמן שבו זוכרים יותר פרטים מן החלום. אתם מוזמנים לעשות עבודת פירוש עצמית. הרבה חומר נמצא כאן לרשותכם (בקישורים, במאמרים, במילון המונחים, במנוע החיפוש של הפורום ועוד...). אתם תמיד מוזמנים לשתף במסקנותיכם ואנחנו כאן נסייע ונרחיב. התובנות האישיות שלכם מחלומכם, הן הכי רלוונטיות, רק אתם מסוגלים לזהות את החיבור לחייכם. לפני כתיבת חלום בפורום אנא שימו : בפורום זה אנו מקפידים על שרשור יומי. חלומות שלא ישורשרו לשרשור היומי לא יקבלו מענה עבור כל חלום רשמו את הפרטים הבאים: גיל עיסוק מצב זוגי - נישואין/חברות כמו כן יש לפרט על היחסים עם הדמויות שמופיעות בחלום. הוסיפו: תאריך בו נחלם החלום מה חלמתם – ספרו כל מה שזכור לכם מהחלום איפה התרחש החלום אנשים שהופיעו בחלום – איך היחסים שלכם איתם מחוץ לחלום. מה הרגשתם בחלום – דאגה, פחד, שמחה, התלהבות ועוד... מוטיבים חוזרים – חיות שמופיעות, צבעים, אנשים לא מוכרים ועוד... מה לדעתכם המשמעות של החלום. הקפידו לרשום את החלום באריכות ולא בקיצור, מאחר ולכל סמל וסמל משמעות משלו וכל הסמלים ביחד בונים את הפירוש. אין שום התחייבות לפרש את חלומכם במסגרת הפורום יש להעזר בסבלנות. לעיתים פירוש של חלום אחד יכול לקחת מספר שעות. לעיתים יש מחסור במפרשים (המפרשים הם בני אדם כמוכם והפירוש בפורום הוא התנדבותי). לפעמים אף אחד לא מצליח להתחבר אל המשמעות של חלומכם. כמו כן, מילת למפרשים, על עבודתם הנאמנה, רק יכולה לתרום לאווירה הנעימה ולהמשך ה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חלומות

ברוכים הבאים לפורום חלומות המפתח לצופן של שפת החלום, מצוי בידי החולם עצמו שפת החלום מורכבת מסמלים, שמקורם במחסן הסמלים האישי של כל אחד מאיתנו. פענוח חלום הוא חיבור בין כל הסמלים למסר אחד, המסר של החלום. מסר ששלחנו אל עצמנו בעת החלום, במצב מודעות גבוה יותר. אל תפספסו ידע על הסמלים שמופיעים בחלום שלכם משמעות החלום מסתתרת בפרטים הקטנים. הקפידו להחזיק מחברת ועט ליד המיטה ורשמו את החלום על כל פרטיו בעת שאתם מתעוררים, זהו הזמן שבו זוכרים יותר פרטים מן החלום. אתם מוזמנים לעשות עבודת פירוש עצמית. הרבה חומר נמצא כאן לרשותכם (בקישורים, במאמרים, במילון המונחים, במנוע החיפוש של הפורום ועוד...). אתם תמיד מוזמנים לשתף במסקנותיכם ואנחנו כאן נסייע ונרחיב. התובנות האישיות שלכם מחלומכם, הן הכי רלוונטיות, רק אתם מסוגלים לזהות את החיבור לחייכם. לפני כתיבת חלום בפורום אנא שימו : בפורום זה אנו מקפידים על שרשור יומי. חלומות שלא ישורשרו לשרשור היומי לא יקבלו מענה עבור כל חלום רשמו את הפרטים הבאים: גיל עיסוק מצב זוגי - נישואין/חברות כמו כן יש לפרט על היחסים עם הדמויות שמופיעות בחלום. הוסיפו: תאריך בו נחלם החלום מה חלמתם – ספרו כל מה שזכור לכם מהחלום איפה התרחש החלום אנשים שהופיעו בחלום – איך היחסים שלכם איתם מחוץ לחלום. מה הרגשתם בחלום – דאגה, פחד, שמחה, התלהבות ועוד... מוטיבים חוזרים – חיות שמופיעות, צבעים, אנשים לא מוכרים ועוד... מה לדעתכם המשמעות של החלום. הקפידו לרשום את החלום באריכות ולא בקיצור, מאחר ולכל סמל וסמל משמעות משלו וכל הסמלים ביחד בונים את הפירוש. אין שום התחייבות לפרש את חלומכם במסגרת הפורום יש להעזר בסבלנות. לעיתים פירוש של חלום אחד יכול לקחת מספר שעות. לעיתים יש מחסור במפרשים (המפרשים הם בני אדם כמוכם והפירוש בפורום הוא התנדבותי). לפעמים אף אחד לא מצליח להתחבר אל המשמעות של חלומכם. כמו כן, מילת למפרשים, על עבודתם הנאמנה, רק יכולה לתרום לאווירה הנעימה ולהמשך ה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לפתוח לפני כתיבת הודעה חדשה בפורום
 בפורום זה אנו מקפידים על שרשור יומי
נא הגיבו אל ההודעה הפותחת את השרשור והמנעו מפתיחת הודעה חדשה על גבי הפורום.
 בכתיבת החלום שימו לב להוסיף:
1גיל
2. מין
3. מצב משפחתי
4. מצב תעסוקתי
5. מה עבר עליכם בתקופה האחרונה.מחשבות, תהיות, מעשים יוצאי דופן מהימים האחרונים.
6. מה יחסכם אל הדמויות אשר הופיעו בחלומכם.

הבהרה חשובה:
 אנא התייחסו לכל פירוש שהתקבל לחלומכם בעירבון מוגבל, אנו לא אנשי מקצוע ולכן תמיד הטילו ספק. 
אין מערכת הפורומים של תפוז, פורום חלומות בפרט, מנהליו וחבריו אחראים בצורה כלשהי על מעשים שנקטתם בעקבות פירוש או תגובה שקיבלתם.

הפרסום על גבי הפורום אסור!

יודע לפרש חלומות? רוצה לנהל את הפורום?
המשך >>

לצפיה ב-'שבת שלום ומבורך'
שבת שלום ומבורך
13/12/2019 | 10:00
לצפיה ב-'ב''ה בוקר טוב'
ב''ה בוקר טוב
13/12/2019 | 08:06
1
3
אני הולך לארץ זרה מנסה לדבר עיברית והם לא מבינים ובסוף מצליח לחיות שם לתקופה ואני עוזר להם עם החקלאות וטוב לי ואני רואה מישהו כמו בפרסומת מחייך ואומר לי הכל יהיה בסדר איתך
מה הפרוש? ש''ש
לצפיה ב-'יש לך שליחות לעזור למרות שלא תמיד זה מובן לאחרים .'
יש לך שליחות לעזור למרות שלא תמיד זה מובן לאחרים .
13/12/2019 | 10:00
1
לצפיה ב-'חלום על הודו'
חלום על הודו
12/12/2019 | 07:15
2
4
בוקר טוב,
רקע- הייתי בהודו 3 חודשים, חזרתי (לצערי) לפני 4 חודשים, זה נראה אתמול.
עברתי שם את מסע חיי, שינוי אדיר. התבאסתי לחזור, אבל זה המצב שהיה בעקבות הויזה. הלב עדיין שם לפעמים. קשה לי לשחרר את הודו. לפני הודו הייתי במוד הזה של הלחץ, של אשליית הזמן והחומר. בהודו זה יותר רוח. העבודה החדשה היא מאוד אינטסבית ותובענית, ויש את הפחד לחזור לאחור. הגעגועים להודו הם עצומים. מזכירה לעצמי כמה במהלך התואר חלמתי על "עבודה של הגדולים"

החלום- חלמתי שקבעתי לשבוע הבא טיסה להודו, ושכחתי שאני צריכה להודיע בעבודה, ופחדתי שמהנהל לא יאשר לי בהתראה כ"כ קצרה, ולטוס לשם זה לא לכמה ימים, אלא לתקופה. חושבת שפחדתי להפסיד את מקום העבודה שלי, והתלבטתי אם למכור את כרטיס הטיסה שקניתי.

לצפיה ב-'בוקר אור'
בוקר אור
12/12/2019 | 11:47
6
הלב שלך מושך ל2 כיוונים ואת מבינה שעליך לוותר (למכור), על אופציה מסויימת .

לצפיה ב-'עוד נקודות מבט למה שאמרה קוסמת'
עוד נקודות מבט למה שאמרה קוסמת
12/12/2019 | 17:02
5
בחלום, לא סתם שכחת להודיע לבוס, כי רצית לשכוח את העבודה, הלחץ וכל החובות. אבל אפילו בחלום, הבבנת שדברים כאלה לא שוכחים. עכשו, את מסונדלת. יש לך כרטיסי טיסה, אבל את יודעת שהבוס לא יאשר לך לנסוע ואם כן, תפסידי את מקום עבודתך. את רוצה לנסוע לעבר, למקום שקיים בזכרונך והמחיר - הפסד עתידך. ואם תישארי - אז תפסידי את כספך. החלום קורא לך - לשקול דברים מראש. לא לשכוח שום דבר. לכל פעולה יש רווח, אבל גם מחיר!

בסוף החלום, את מבינה שבעצם אי אפשר לחזור להודו. הוא קיימת בזכרונך אבל אינה קיימת במציאות שלך. לכן את רוצה למזער נזקים ולמכור את הכרטיסים. גם שלא יהיה הפסד כספי וגם למנוע "בכוח" את האפשרות או את הרצון לנסוע להודו. אי אפשר לדלג על הזמנים - אין נסיעה לעבר ואין חזרה לעתיד.
לצפיה ב-'ב''ה בוקר טוב'
ב''ה בוקר טוב
12/12/2019 | 10:52
1
2
1 אני רואה אישה עם אדום גס בולט עם מקל צועקת ומדברת אבל לא עושה כלום

2 אני מנסה לפתור תרגיל שרונית שולחת לי עם נקודות וזה במחשב ואני לא מצליח

3 אני רואה את רוני אחותי יוצאת מהבית לחופשה עם הילדים והם בחוף ים ואני רואה את ההורים בבית ומישהו נכנס אדם טוב אבל בגסות הורס את הבית מזיז ספות בכח וכמעט שובר את הבית

4 אני יוצא לחופשי ואני אחרי טיפול ורק טוב קורה לי

5 אני יושב עם מדריכה שמסתכלת בעיתון חשוב אני שואל אותה האם היא מכירה את דרג ווט והיא אומרת כן ואני אוכל פרוסה עם שווארמה ואני אוכל וגם חביתה וכשאני מגיע לשלישי היא צועקת די תפסיק לאכול מספיחק ואני מגלה שזו פרוסה חלבית

מה הפרוש בבקשה?
לצפיה ב-'מנסה להתרחק מהרע צריך להתקרב לטוב .להעזר בהדרכה '
מנסה להתרחק מהרע צריך להתקרב לטוב .להעזר בהדרכה
12/12/2019 | 15:39
1
לצפיה ב-'יום חמישי שמח'
יום חמישי שמח
12/12/2019 | 05:58
לצפיה ב-'חלום משבת האחרונה'
חלום משבת האחרונה
10/12/2019 | 21:00
3
10
היי, חלמתי שאני מטייל ברח' ארלוזורוב בת"א. בטיול אני פוגש אדם, שניהל עם אחיו ועם אמו מזנון בביה"ס התיכון שבו למדתי, בשנים 1993-1999 (הם ניהלו אותו עד תחילת 1998). האיש לקח מקל הליכה וצלע. שאלתי את המוכר לשעבר, כיום בן 60 או קרוב לזה והוא אמר שלפני חודש עלתה עליו משאית בדרך מהעבודה הביתה ולקחה לו רגל. הוא שאל אותי מה קרה איתי בחיים מסיום התיכון ועד היום. הצעתי לו שנשב על ספסל כמה דקות ונדבר. הוא לא שם לב לשלולית מים בקרבת הספסל, נפל וקיבל מכה באזור שבו נמצאת הרגל התותבת. בכך נגמר החלום.
לצפיה ב-'הפרוש שלי לחלום על האיש שנפצע ברחוב'
הפרוש שלי לחלום על האיש שנפצע ברחוב
10/12/2019 | 23:27
2
9

חבל שלא הקדמת כאן רקע על עצמך ואירועים שקדמו לחלום. הם מאוד חשובים לפרושו. כמו כן חשוב היה לציין  מה יחסך לאיש עליו חלמת.

בחלומך  אתה פוגש את מנהל מזנון בית הספר, מלפני 20 שנה. הוא הלך ברחוב וצלע. הוא סיפר לך על התאונה שהוא עבר בדרך לביתו מהעבודה, ושאל אותך על קורותיך מאז התיכון.
 עד כאן  כל עוד עמדתם ברחוב ושוחחתם, החלום התנהל על מי מנוחות.  לפגישה האקראית ברחוב בין שני מכרים,  ללא שום אירוע דרמטי.
דווקא, ברגע שהתיישבתם על ספסל לשוחח, קרה דבר נורא. הוא שלא שם לב לשלולית על יד הספסל, נפל וקיבל מכה ברגל התותבת.

האיש הזה, בגיל 60 שזה לא נורא מבוגר, צולע על רגל תותבת מפגיעת משאית, שקרתה ממש לאחרונה  ועתה מול עינך הוא עובר תאונה שניה מהחלקה בגלל שלולית, תוך כדי ישיבה על ספסל ברחוב במקום בטוח.  לאיש הזה, אין מקום בטוח.  ואצלו "הברק (כן) פוגע פעמיים", בניגוד לאמונה הרווחת, שלא.

כמה פרושים לבחירה:
א. בעבר סיפרת שאימך נפלה כמה פעמים ואתה עסוק בעניין הזה עד מאוד, אני מניחה שהיא בערך באותו גיל כמו האיש בחלום. אתה מודע יפה מאוד לנפילתם של קשישים ולפגיעה הקשה בהם. יש אנשים, ששום מקום לא בטוח עבורם. אולי האיש הזה מסמל, את סכנות הנפילה שלא אימך ( או שלך עצמך), או לפחות את החששות שלך , שהיא תיפול שוב, במקום שנראה בטוח ותישאר נכה?

ב. הרגלים שלנו מסמלות את החיבור היציב לקרקע. משהו בחייך ( רחוב חיים ארלוזורוב), "כרת את רגלך" אבל הצלחת להתגבר על המצב התקנת תותבת ומקל. ופרט לצליעה, יכולת להמשיך ללכת. אבל הסכנות עדיין קיימות. גם התותבת עלולה להיפגע. יש לך חשש, מנפילה שנית, בלי יכולת לחזות אותה מראש.

משהו לא לגמרי יציב בחייך ( בחלום - האיש צולע) וצריך תמיכה ( מקל). אבל גם המקל וגם התותבת, הם פתרון חלקי. החלום קורא לך – להיזהר בצעדיך הדרך הביתה , יכולה להסתיים רע.

עליך להתנהל בביטחה  בדרך ולשים לב למשאיות דורסניות ( אנשים דורסניים, בוסים, מצבי לחץ?)  שהן תמיד מסוכנות,  וגם לשלוליות שנראות תמימות ( מה מסמלת השלולית? אולי דברים מעליבים פוגעניים, פליטות פה שלך או של אחרים, אולי צער ודמעות, חרדות?) אף שלוליות יכולות לגרום החלקה,  כשתה הולך או אפילו מתיישב – היה ערני לסכנות הצפויות והבלתי צפויות.

אשמח לתגובתך.
לצפיה ב-'קראתי מה שכתבת'
קראתי מה שכתבת
11/12/2019 | 22:08
1
4
רקע: רווק, 39 בקרוב, הוצאת ספרים.
לא פגשתי את האיש המדובר מאז סוף י"ב. ראשית, הוא לא ניהל אלא האמא, אבל זה באמת פרט משני. אני אכן מודע לכך שאין ביטחון מלא. לפני כחמש שנים נפצעתי כשעבדתי מהבית, ונפלתי מכיסא שליד המחשב. 
בסעיף א', את צודקת. אמא שלי עדיין מאושפזת באיכילוב, יותר מחודש ובקרוב מאוד  צפויה להשתחרר. אני אכן מרגיש אשם במציאות, שבשני המקרים האחרונים בהם נפלה לפני האשפוז, לא הספקתי לבלום אותה כמו מה שקרה בחלום. 
סעיף ב' קיבל ממך פירוש סופר מעניין. אבל, אם נלך סכמטית, פשוט מדובר על רחוב הסמוך למקום אשפוזה. היא באיכילוב ואפשר להיכנס למחלקה הגריאטרית דרך ארלוזורוב, ומשם לפנות ימינה להנרייטה סולד. 
אגב, נפצעתי לאחרונה בשני האגודלים לאחר שנפלה בסמוך לי צנצנת של קפה בבית של אמא (אני אפילו לא שותה, רציתי להזיז אותה כדי לקחת לעצמי מרק חד פעמי) וחתכה לי בבשר של שניהם. נכון, צריך להיזהר. ונשמרתם לנפשותיכם תמיד.
הטיפ שלך אכן נכון. יש כל מיני סכנות, מכתמים חלקים ועד לשלוליות, כלי רכב, קורקינטים ושאר כלי מוות דומים ואפילו סתם מהירות. וכן, גם ממצבי לחץ ומבני אדם מסוימים. זה צד שאף פעם לא היה חזק במיוחד אצלי והמאורעות האחרונים במציאות הם עוד הזדמנות לשפר את זה. 

לצפיה ב-'תודה על התגובה המפורטת!'
תודה על התגובה המפורטת!
11/12/2019 | 23:35
לצפיה ב-'חתול בחלום'
חתול בחלום
09/12/2019 | 18:24
4
6
היי,
חלמתי שאני מחזיקה חתול ואנחנו משתפים פעולה.
הוא נאחז בי עם הציפורניים שלו וכאב לי אז אמרתי לו והוא הוציא, היו לי חורים בידיים מהציפורניים שלו. הלכנו לאנשהו, הייתה לנו איזו משימה משותפת. הרגשתי שהוא סומך עליי

חלום מעורפל על האקסית. אני זוכרת את עצמי לבד במיטה ונראלי שהיא לא הגיעה. ואיכשהו בתוכי ידעתי שאני צריכה לוותר

לצפיה ב-'שלום לך יקירה '
שלום לך יקירה
10/12/2019 | 05:23
1
4
שני החלומות מתייחסים לזוגיות .החתול מייצג בן זוג שלמרןת השיתןף פעולה מכאיב 
גם בחלום השני יש כאב של הוויתור .
הבחחירה היא להיות יחד למרות הכל או לוותר ולהישאר עם הכאב .
וזה לא דווקא לגבי זוגיות ספציפית.
מה נראה לך?איך את רואה את הקשר בינך לחתול לבין קשר זוגי?
לצפיה ב-'תודה טופי'
תודה טופי
11/12/2019 | 20:18
2
מעניין ששתיכן קישרת את זה לזוגיות. לא חשבתי על זה.. אני יודעת שחתול זו חיה רוחנית
לצפיה ב-'הפרוש שלי לחלום החתול'
הפרוש שלי לחלום החתול
10/12/2019 | 09:55
1
5
כתבתי אותו אמש, (מצרפת היום), לפני שקראתי את תגובתה של טופי.

הפרוש שלי
את והחתול משתפים פעולה? נראה לי שזה לא מדוייק. את מחזיקה אותו ( אולי בעל כורחו?) והוא נועץ בה ציפורניים חדות ומכאיבות כשאת מבקשת ממנו יפה הוא נעתר לך ושולף אותן אבל החורים נשארו. כאן יש רמז שאיזה שהוא שיתוף פעולה לא ברור. יש לכם משימה משותפת  והוא סומך עלייך.
אני מניחה שהחתול הוא האקסית שלך, בגלל החלום הבא, הצמוד ( אם לא היה חלום על האקסית, הייתי מתלבטת אם החתול אינו מסמל גם את אימך האלימה). היתה לכן משימה משותפת. היא סמכה עליך וגם את עליה אבל היו דברים פחות טובים. (האם היא שיתפה פעולה? האם החזקת אותה "בעל כורחה?" כלומר, מה שאנו קוראים:  "החזקת אותה קצר"?)  היא נעצה בך ציפורנים חדות ומכאיבות.  היא אומנם הרפתה ועזבה (קשור גם לחלום הבא), אך הפגיעה שלה בך השאירה לך חורים בנשמה ובלב.
חתול, משול לחיה לא לגמרי נאמנה לבעליו. לחתול יכולים להיות כמה בעלים במקומות שונים בסביבה. הוא אופורטיוניסט. טוב לו בבית האדם והוא יוצר תחושה של בית, אבל אפילו חתול בית, תמיד נשאר גם חיית בר לא מאולפת ולא ממש ממושמעת. את הצלחת לאלף את החתול  לשתף פעולה, אבל לא עד הסוף. החתול במידה מסויימת הוא חיה, שנשים אוהבות יותר...הוא קצת גברי באופי שלו: בלתי תלוי, עצמאי, אוטיסט, עושה מה שהוא רוצה.
בחלום הבא, את יודעת שאת צריכה  לוותר על הגעגועים ועל הצפיה לבואה  (שגם הם יוצרים חורים מכאיבים, כמו ציפורני חתול)

אשמח לתגובתך!

לצפיה ב-'תודה אלישבע'
תודה אלישבע
11/12/2019 | 20:21
2
כן משתפים פעולה, היינו צריכים ללכת לאנשהו (אין לי מושג לאן) ולקחתי אותו.
הציפורניים שלו היו בלי כוונה בחלום, כשאמרתי לו הוא הפסיק.
במהלך הקשר עם האקסית כן, היא הייתה יותר רכה ממני..
לצפיה ב-'ב''ה בוקר טוב'
ב''ה בוקר טוב
11/12/2019 | 09:07
1
2
אני הולך לחנות ואני מדבר ערבית ומדברים איתי כולם ומלאכי השרת עוזרים לי
מה הפרוש?
לצפיה ב-'יש לך שמירה והגנה '
יש לך שמירה והגנה
11/12/2019 | 14:32
לצפיה ב-'לילה טוב'
לילה טוב
11/12/2019 | 06:37
1
2
1 אני רואה מכונית חדשה יוצאת מאגם ענק וזו מכונית בשבילי והיא מצפצפת שאכנס אלייה

2 אני מכנס לדר עם מלאכים ששומרים עליי בכל עת
מה הפרוש?
לצפיה ב-'רצון לרכב \יש עליך שמירה.'
רצון לרכב \יש עליך שמירה.
11/12/2019 | 14:32
לצפיה ב-'יום ד דבש '
יום ד דבש
11/12/2019 | 05:46
לצפיה ב-'חלומות על האקס - דילגתם עלי :('
חלומות על האקס - דילגתם עלי :(
10/12/2019 | 10:23
1
9
בוקר טוב וסליחה על ההצקה. דילגתם על ההודעה שלי מאתמול.
לאחרונה יש לי חלומות על האקס ואני לא מצליחה לפענח אותם כי מדובר על קשר מלפני 15 שנה ומעולם לא היו לי חלומות בנושא. שנינו מזמן המשכנו הלאה אך בשבועיים האחרונים אני חולמת כמעט כל לילה עליו. חלום אחד שבו הוא מגיע לבניין שבו לומדים קורסים ויושב לבד כשמצב רוחו לא טוב. חלום שני שבו הוא ממתין לרהיט שהזמין ועומד ממתין בחניה למובילים וגם שם מצב הרוח שלו היה לא טוב. חלום שלישי שהוא יושב עם חברים וצוחק ועוד כל מיני חלומות קטנים יותר, מן פלשים שמגיעים אלי בחלומות קצרים. האם ישנה משמעות כלשהיא שאני צריכה לקחת לתשומת לבי? תודה רבה!

לצפיה ב-'שלום לך יקירה '
שלום לך יקירה
11/12/2019 | 05:46
7
האקס מייצג קר שהיה טוב וממושך ומראה על הבשלות לקשר חדש.או שהוא חש רע ואת חשה בו וצריכה ליצור קשר .
במיוחד לאור העובדה שיש בחלום המתנה .
לצפיה ב-'חלומות על האקס'
חלומות על האקס
09/12/2019 | 11:11
1
13
טופי בוקר טוב, לאחרונה יש לי חלומות על האקס ואני לא מצליחה לפענח אותם כי מדובר על קשר מלפני 15 שנה ומעולם לא היו לי חלומות בנושא. שנינו מזמן המשכנו הלאה אך בשבועיים האחרונים אני חולמת כמעט כל לילה עליו. חלום אחד שבו הוא מגיע לבניין שבו לומדים קורסים ויושב לבד כשמצב רוחו לא טוב. חלום שני שבו הוא ממתין לרהיט שהזמין ועומד ממתין בחניה למובילים וגם שם מצב הרוח שלו היה לא טוב. חלום שלישי שהוא יושב עם חברים וצוחק ועוד כל מיני חלומות קטנים יותר, מן פלשים שמגיעים אלי בחלומות קצרים. האם ישנה משמעות כלשהיא שאני צריכה לקחת לתשומת לבי? תודה רבה!
לצפיה ב-'הי לפעמים כשאת מתעסקת או חושבת'
הי לפעמים כשאת מתעסקת או חושבת
10/12/2019 | 22:23
7
על נושא הזוגיות זה יכול לגרום לחלומות על אקסים ובחורים מהעבר הרחוק.
לצפיה ב-'מחיקת הודעה מהפורום'
מחיקת הודעה מהפורום
10/12/2019 | 18:08
10
שלום רב,
שלחתי בקשה לפירוש חלום פעמיים. פעם אחת אתמול ה-9.12 בשעה 11:11 והפעם השניה היום ה-10.12 בשעה 10:23.
מכיוון שאין באפשרותי למחוק עצמאית את שתי ההודעות, אנא מחקו אותן מהפורום.
תודה.
לצפיה ב-'ב''ה בוקר טוב'
ב''ה בוקר טוב
10/12/2019 | 10:26
1
3
1 אני רואה אולם גדול עם המון המון דברים ואני מתלהב והרעים לא מצליחים לגעת בי

2 אני עם מלא קשקוש בראש ויש לנו צפרדע ירוקה מסתובבת בבית ואני נורא מפחד ממנה והיא לידנו והיא לא מזיקה בכלל בכלל ובחלק השני אני רואה פרסומות משנות ה90 וה2000 ואני גם צפרדע ואני נהפך לנסיף יפה תואר

3 אני בחנות עם אבא שותה קפה ויש מישהי שאני לא מזהה עם עם כובע ומשקפי שמש והוא אומר בערבית תגיד למוכר שיכין לי נס קפה והומכר הוא חסיד חב''ד שאומר תיכף הנס מוכן ומייקל שמה מצחיק אותי משגע אותי נוגע לי בפנים בגוף ושר לי שירים באנגלית

4 ואני רואה אותו שחור כמו אותו הלוויות וארון קבורה בפנים

5 אני מדבר עם דור דרמון שואל אותו אם לעבור לאשדוד ואני אומר לו באר שבע ''מתה לפעמים אז אומר לי חכה עוד חודש וחצי ואז תחליט
מה הפרוש בבקשה?
לצפיה ב-'שומרים עליך \כדאי לשמוח\תחשוב חיובי\תשמ במקום שבו אתה נמצא '
שומרים עליך \כדאי לשמוח\תחשוב חיובי\תשמ במקום שבו אתה נמצא
10/12/2019 | 16:51
2
לצפיה ב-'יום ג בחלומות '
יום ג בחלומות
10/12/2019 | 05:23
לצפיה ב-'שקשוקה-'
שקשוקה-
08/12/2019 | 09:56
10
9
בוקר טוב ושבוע נפלא(:

רקע:
הכרתי מישהי מהעבודה שקוראים לה שי. היא ממש חמודה ומקסימה ומצחיקה וקופצנית וכייפית ובעצם כמוני כשאני באנרגיות טובות.
(כלומר יש ימים שהם לא השיא שלי ואז אני יותר בדאון ויש ימים שאני פשוט שמחה ואז אני ממש קופצנית). היא תמיד מזמינה אותי לבוא להיות איתה ועם חברים שלה ואני מרגישה לא נוח רק מהמחשבה על הסיטואציה של לשבת עם אנשים שאני לא מכירה שישפטו אותי.. אז אני תמיד אומרת לה לא והיא ממשיכה להזמין..

חלמתי שאני בבית שלי מכינה שקשוקה. אבל סדר הכנת השקשוקה (קודם לטגן גמבות ואז להוסיף עגבניות, ואז ביצים..) היה מבולגן ולא כפי שהוא צריך להיות בכלל. התחלתי בהכנת השקשוקה לבד- שפכתי ביצים ואז פתאום שי הגיעה והחליטה שהיא גם רוצה לאכול. הוצאתי עגבניה ממש גדולה מהמקרר והתחלתי לגרד אותה עם המגרדת. שמתי לב שעם הגירוד של העגבניה יוצאות גם חתיכות של בשר. זה ממש ממש ממש הגעיל אותי, אפילו עורר בי בחילה. שי לעומת זאת ממש שמחה שיש בשר ואמרה "ייאייי, אני אוהבת בשר בשקשוקה!" חייכתי. כשסיימתי לגרד הכל, הביצה תוך כדי הייתה מבושלת כבר. בכל זאת שפכתי את העגבניות והבשר לתוך המחבת למרות שידעתי שזה לא הגיוני בכלל לשפוך את זה אחרי שהביצה מוכנה. גם שי הסתכלה עקום אבל לא אמרה כלום.
היו מלא כלים בכיור. יש לנו בבית 2 כיורים צמודים (בשרי וחלבי) והיה הרים של כלים בצד של הבשרי. התחלתי לשטוף כלים. ראיתי שנמצא מישהו בכיור בצד הימני(החלבי) והוא עושה משהו שלא כל כך תרם למפלס הכלים לרדת, זה קצת עיצבן אותי כי היה צפוף. אני חושבת שזה היה גם בחור שהכרתי מהעבודה שאני ממש אוהבת. קוראים לו ניב. בקיצור, לא אמרתי לניב כלום. התחלתי לשטוף כלים והוא עשה את שלו בצד השני. פתאום שי בלי לדבר לוקחת סקוטש ובאה לעזור לי לשטוף כלים.

זהו. תודה רבה (:
לצפיה ב-'עוד חלום קצרצר'
עוד חלום קצרצר
08/12/2019 | 10:06
3
6
קראתי את החלום שוב ופתאום נזכרתי:

יש בחור שהיה איתי בצבא בבסיס שקוראים לו ניב.
(לא ניב מהחלום הקודם, ניב אחר לגמרי).
היינו פעם בקשר טוב וחברים טובים, ולאט לאט הקשר דעך, עד שהרגשתי שהוא מדבר איתי כדי לדלות ממני מידע ולעביר אותו הלאה והחלטתי כמה שפחות לדבר עם הבנאדם. היה לו יומולדת לפני כמה ימים. בדצמבר של שנה שעברה לא אמרתי לו מזל טוב והוא החליט למחוק אותי מהחיים שלו טוטאלית (לי אין בעיה עם זה כבר).

בחלום ראיתי שהוא שלח לי הודעה לפלאפון "שיר אני רעבבבבבבבב!!!!".
ההודעה שהוצגה לי, הוצגה לפי הפלאפון הישן שלי, שהיה לי בצבא. לא כמו הפלאפון הנוכחי.
אבל הזמן שהוא שלח לי היה בהווה, כלומר, ממש בעיצומו של הנתק. פתאום אני מקבלת הודעה ממנו אחרי שנה או שנתיים שלא דיברנו. לא עניתי לו.

מעניין שגם בחלום הקודם היה ניב וגם כאן יש ניב.

תודה(:
לצפיה ב-'שלום לך יקירה '
שלום לך יקירה
08/12/2019 | 17:44
1
6
ניב -צורך לדבר עם כל אחד "בשפה שלו"התקשורת שלך עם הסובבים תלויה בך את צריכה לבחור מה מתאים לכל אחד .
לצפיה ב-'נכון,'
נכון,
09/12/2019 | 12:55
3
אני באמת מרגישה שלכל אחד אני צריכה לתת מעצמי "שיר" אחרת.
תודה(:
לצפיה ב-'תוספת משלי לחלום הקצרצר על ניב'
תוספת משלי לחלום הקצרצר על ניב
12/12/2019 | 00:02
1
ניב היה פעם חבר טוב שלך, אבל בעיקר משום שהוא דלה ממך מידע לצורך רכילות. הוא חורר בך חור כמו ניב  חד ( ניב= השן הארוכה  בצידי הפה, בלסת העליונה, אוכה במיוחד אצל בעלי חיים טורפים) ושאב או זלל, דברים שנאמרו לאוזניו בלבד. החור שהוא עשה, הוא גם חור בנפש. כמעט בגידה באמון. הוא כנראה הבין שאת חסרת תועלת בשבילו, ובחר להתנתק בתרוץ קלוש של עלבון.
 עברה שנה והגיע שוב חודש דצמבר שזה חודש הולדתו, ואז נזכרת בו בחלום. שהרי, ניתוק של הצד השני - לנו הוא תמיד בלתי נעים אפילו אם זה מתאים לנו להתנתק. ומה קורה לבעל השן החדה - ניב. הוא שולח לך שיר " אני רעבבבב". זה מה שיודעת לעשות שן, לרסק מזון... ההודעה מפליאה אותך, כי אתם בתק הרבה זמן - מכאן הפלאפון. פלא שהוא שלח הודעה. אין פלא שהוא רעב.
יכול להיות שגם את חשה איזה געגועים חבויים ( הפלאפון ישן, מן העבר), לקשר שהיה ביניכם לפני שהוא נקרע. בעידן התמימו,ת של טרם הגילוי של מטרותיו. את במצב שאת רוצה להגדיל את מספר החברים ולא להקטין.  ולכן כל חבר הוא חשוב אבל - לא בכל מחיר. חברות מבוססת על הדדיות ועל נאמנות. החלום קורא לך לא לשקול את החזרה לקשר של ניב. הוא רעב מדי והניבים שלו וחדים מדי. לא לענות והכל יסתדר.
לצפיה ב-'שלום לך יקירה '
שלום לך יקירה
08/12/2019 | 17:41
1
6
בשר-בא שר מה שבא בהפתעה לקבל בשמחה .
שקשוקה=החיים מזמנים לנו בליל של דברים צריך לערוך סדר ולקבל תוצר משמעותי מכל הדברים יחדיו.
יש לפנייך הרבה משימות אך יש תמיכה וסיוע מצד הסובבים.
לצפיה ב-'תמיד מקבלת בשמחה הפתעות'
תמיד מקבלת בשמחה הפתעות
09/12/2019 | 12:57
3
טובות כמובן..
אכן יש לי משימות רבות (בנוגע למעבר לצפון), ואכן הרבה אנשים שמכירים אותי ומדברים איתי על זה מעודדים אותי לעשות את זה.
תודה רבה טופית(:
לצפיה ב-'הפרושים שלי לחלום השקשוקה'
הפרושים שלי לחלום השקשוקה
09/12/2019 | 00:41
3
6
נכתבו לפני שקראתי את דבריה של טופי.

את מכינה את השקשוקה, לא לפי הסדר הנכון בבלגן גדול. בהמשך יש גם בלגאן בכיור. את מרגישה שאת חיה בבלגאן. אינך פועלת לפי תוכנית סדורה, אלא באופן אקראי וזה מקלקל את טעם ומרקם השקשוקה. בהמשך מתרחשת פשלה של ממש. את מרסקת עגבניות לשקשוקה אבל הביצים כבר התבשלו.  אפילו בחלום את מבינה שזה לא הגיוני!  את מבינה שאם תתנהלי כך, התבשיל שלך ( השאיפות שלך) לא יצליח.

עגבניה משורש ע. ג. ב שאחד מפרושיו הוא חיזור בין גבר לאישה וגם  סקס.
(השם בא מתרגום לעברית, אולי מצרפתית, של שם הצמח שנקרא "פרי האהבה", בגלל צבעו).

א. במקום  לתת לגברים לחזר אחרייך, למצוא מישהו להתמסר אליו ( ניב? או אחר, שהתעלמת מקיומו , ראי להלן) את מרסקת את אותם, או מתרסקת בעצמך, בדרך.
ב. הסקס ( העגבניות) אינו מגיע בזמן נכון (הביצים כבר מבושלות) או מגיע בזמן הלא נכון ואינו מתאים לך.
ג.  ישנם גברים הלהוטים אחריך (הביצים מבושלות) אבל את (העגבניה), מתרסקת בדרך, אינך מגיעה בזמן הנכון, או לא מעוניינת בהם  ועל כן נשארת עם תבשיל לא טוב, לא ממש אכיל.

מה מסמל  הבשר וצבע העגבניה- את צבע הדם וגם הסמקה. את שופכת את דמך  או מתבשלת, בקשרים או בהתאהבות חסרת תוחלת,  עם גברים לא  מתאימים שאינם ראויים לך, או מגעילים אליך ( הבשר) , ומסמיקה (ייראה, חוששת או אפילו בורחת), לנוכח גברים שכן ראויים.
החלום אומר לך – לדעת לבחור  בני זוג מתאימים ולשים לב לאלו שכן רוצים בקרבתך.

החברה שי מופיעה בשני החלקים. במציאות אתן דומות ועוזרות זו לזו. אבל את מסרבת להיות חלק מחייה. היא מזמינה אותך ואת מסרבת!! וכך בחלום. היא עושה הכל מענך ואת לא מגיבה:

א. את מבשלת שקשוקה באופן לא מסודר ומקלקל ושי לא מתייחסת לזה ורוצה לאכול ממנה למרות הכל.
 ב. את נגעלת מהבשר המתגלה תוך כדי ריסוק העגבניה – והיא אומרת שהיא אוהבת בשר בשקשוקה ( עוד פעם בעצם מראה לך שאת סבבה בשבילה! מה שאת עושה זה טוב לה!)
ג. כשהשקשוקה  כמעט מוכנה, והיא כמובן לא תהיה כל כך טובה, אפילו שי המפרגנת, קצת נדהמת מהתוצאה הגרועה... מסתכלת עקום, אבל לא מוציאה מילה רעה עלייך!
ד. בחלק השני, כשאת שוטפת כלים, שי (המקסימה), מגיעה בשקט, לעזור לך! ואת??? כלום! לא שמחה, לא מפרגנת, לא מודה לה.  נו אז אין פלא, שאת בודדה ואין לך ( מספיק) חברות!

ניב  כשהוא בא לעזור לך עם הכלים , את אפילו קצת מתעצבנת כי  צפוף לך במטבח הקטן בין שני הכיורים... כשאת מזהה שזה ניב, ( שאת אוהבת אותו !),  את מתעלמת מנוכחותו, כל אחד בכיור שלו.
נו אז אין פלא שאין לך ( מספיק) חברים!

החלום קורא לך  לפנות מקום בלב , שלא יהיה צפוף שם, לאנשים שאוהבים אותך וגם את אוהבת אותם

לצפיה ב-'קיבלתי עכשיו חתיכת ביקורת לפרצוף..'
קיבלתי עכשיו חתיכת ביקורת לפרצוף..
09/12/2019 | 13:06
2
4
קצת היה לי קשה לקבל אותה אבל אני מאמינה שזה בגלל שהיא נכונה. תמיד ידעתי את זה אבל כשמישהו משקף לי את התמונה ואומר לי בפנים את זה פתאום המשמעות יותר קשה וכואבת. ואולי אני יותר אתחיל לשים לזה לב.
אני מדברת על זה שרשמת שלא פלא שאין לי חברים.
זה נכון. תמיד מזמינים אותי וקוראים לי לבוא להיפגש ואני לא רוצה לבוא, אני לא יודעת מאיזה מקום זה בא. אולי מהרגל של להיות לבד, אולי מבושה, אולי מעייפות... אני עושה את זה לעצמי, אני דופקת לעצמי.. ואני יודעת את זה. אני יודעת שאם לא הייתי הורסת הזדמנויות הייתי במקום אחר לגמרי כי יש לי את הפוטנציאל ואת היכולת, אבל אני עומדת במקום.
עצם זה ששי בכלל מחבבת אותי זה מוזר לי, אני לא רגילה.

בקיצור, אין לי עוד מה להגיד מלבד הסכמה מלאה.
תודה שהארת את עיניי.
לצפיה ב-'זו הביקורת שלך, על עצמך, המשתקפת בחלום!'
זו הביקורת שלך, על עצמך, המשתקפת בחלום!
09/12/2019 | 15:09
1
3
עכשו שזה עבר מן התת מודע למודע- יש לך חומר למחשבה ולפעולה.
הבחירה היא תמיד שלך.
לצפיה ב-''
09/12/2019 | 17:42
לצפיה ב-'2 חלומות: קופים וביצה קשה'
2 חלומות: קופים וביצה קשה
07/12/2019 | 13:05
8
7
שבת שלום (:
הלילה חלמתי 2 חלומות. זוכרת קצת במעורפל.

חלום 1- קופים:
בחלום ביקרתי באיזשהו מקום בחוץ, נראה כמו גן חיות רק של קופים. היו שם המון המון עצים מלאים בעלים ובתוך כל העצים טיילו להם קופים מעץ לעץ. הם כנראה לא היו שמחים שם.
פתאום אני רואה את עצמי ביציאה מהמקום הזה ואני מסתכלת על בעלי הגן שהם יוצאים עם הרכב שלהם משם. המנהלת של הגן הזה היתה נראית רעה, שייסרה את הקופים. היציאה משם הייתה בעליה חדה. אחרי שהם יצאו נכנסה מנהלת חדשה, טובה יותר. וזאת הייתה בת דודה שלי (שאנחנו בנתק מוחלט משהו כמו 12 שנים.) קוראים לה שירה (לי קוראים שיר).
שירה הפכה את המקום ועשתה רק טוב לקופים. ראיתי איך היא מורידה בשניה את כל העלים מהעצים כדי שהעץ ישאר ערום ולקופים יהיה יותר מרחב ויכולת לעבור מעץ לעץ. ממש ראיתי איך כך העלים פתאום נושרים למטה. זה היה מחזה שהיה לי כייף לצפות בו. למרות שהיה לי חבל שהיא מורידה את העלים. ושיפרה עוד דברים בשביל הקופים.
כל מי שהגיע לראות את הגן התפעל ממה שעשתה.
הסיטוציה התחלפה לזה שיש אירוע בבית שלי וכל הדודים מוזמנים כולל שירה. שאלתי אותה מה היא רוצה לעשות בחיים והיא אמרה לי שהיא לא יודעת. אז שאלתי אותה למה שלא תלמד מדעי החיות? אז התעצבנה ואמרה שכולם אומרים לה את זה ושנמאס לה לשמוע את זה כי היא לא רוצה. והיא הלכה.

חלום 2- ביצה קשה:
חלמתי שאחי הגדול אצלנו בבית יחד עם אישתו ו2 הבנות. אחי יושב ואני לידו. הבת הקטנה יותר שלו קיבלה ביצה קשה ליד והיא פשוט מקלפת אותה. במחשבות שלי אני חושבת על איך אני בתור הורה לעתיד אצליח לשלוט על הילדים שלי ולא להיבלע ולהיות שקטה או וותרנית לילדים.

רקע-
לגבי חלום 2- לא יצא לי לחשוב על זה לגבי הילדים שלי אבל כן יצא לי לחשוב על זה בנוגע למצב שבו יש לי אחריות מסויימת על קבוצה בגלל כל מיני סיבות.
לגבי חלום 1- לשירה מאז ומתמיד לא התחברתי גם כשהיינו מדברות. תמיד הרגשתי שהיא מקנאה בי (גדולה ממני בשנה). לא אהבתי אותה אף פעם... בכל מקרה קרה מה שקרה במשפחה ועכשיו כולנו במשפחה המצומצמת לא בקשר עם כל הדודים האלה.

תודה רבה ושבת שלום(:
לצפיה ב-'שאלות לחלום 2'
שאלות לחלום 2
07/12/2019 | 19:32
3
5

מהחלום לא היה לי ברור מה זה "לא להיבלע ולהיות שקטה וותרנית לילדים" .
צריך לפרט מה פרוש:
"לא להיבלע"
"להיות שקטה"
כן להיות וותרנית לילדים? או לא להיות וותרנית לילדים? ולמה הכוונה.

לצפיה ב-'תשובה:'
תשובה:
08/12/2019 | 09:24
2
3
הכוונה היא שלפעמים מירוב הבלאגן והרעש שילדים עושים מאוד קשה להשתלט. לי באופן אישי זה קשה יצא לי לשמור על אחיניות שלי או על קבוצה של ילדים ושם פשוט שמתי לב שאני שם נבעלת, הילדים לא שמים עליי כשרציתי לבקש שקט או שיעשו משהו.
אז זאת הכוונה- שאני מפחדת שככה יהיה עם הילדים שלי.

תודה(:
לצפיה ב-'הפרוש שלי לחלום על קילוף ביצה קשה'
הפרוש שלי לחלום על קילוף ביצה קשה
08/12/2019 | 16:45
1
4

בחלומך, את רואה את אחיך ואשתו ואת שתי בנותיהם. הקטנה קילפה ביצה קשה. כולם ישבו בשקט, אף אחד לא הפריע, לא נשמע הגה! בחלום כמעט לא היתה פעילות. היחידה שעושה משהו בשקט (!) זו הילדה הקטנה.
בשקט הזה – ראשך הומה מחשבות רועשות! על מה את חושבת??
לא על התנהגותן היפה של הבנות, לא על יכולתה של הקטנה לקלף ביצה קשה, ולא על האירוע הנעים. את חושבת, על  ילדים משלך. איך תשתלטי עליהם? איך לא תיבהלי מהם? (כשהם מרעישים ועושים בלאגן ולא שמים עלייך)? בקיצור,  הילדות מתנהגות למופת, ואת חושבת על "ילדים רעים"!

הפרושים שלי -
א. במקום להנות מהקיים ומהבילוי המשפחתי, את עוסקת בדאגות שאינן שייכות לזמן ולמקום.  החלום משקף לך שאת נוטה לדאוג דאגות מוקדמות מידי ומיותרות.

החלום הזה, מתקשר לחלום שלך  (30.11) על הדרכת כיתת ילדים, לא רצית להדריך אותם אבל כשלקחת את המשימה, היה לך סבבה איתם. הובלת אותם יפה מאד בטיול המערות שלכם.

ב. גידול ילדים וחינוכם הם משימות קשות מאוד ("ביצה קשה"), אבל הורים אינם כה חסרי אונים ( הם אינם ילדים). הם מלמדים את הילדים שלהם להתגבר על הקשיים ( לקלף ביצה) ולהתנהג בשקט. כמו ש כמו שאחיך וגיסתך מתמודדים עם גידול הבנות, כך גם את - בבוא היום, תוכלי  להתמודד עם הקושי הזה.

ג. אפילו ילד קטן, יכול לקלף ביצה קשה.  החלום אומר לך, שילדים אינם לגמרי חסרי אונים. הם גם לומדים לפעול בעצמם ( אחייניתך למדה לקלף ביצה) . לא כל הילדים עושים בלגאן ומפריעים ולכן אין סיבה להיבהל מהם, או לחשוש.

אשמח לתגובתך.

לצפיה ב-'תגובה,'
תגובה,
09/12/2019 | 12:51
2
אהבתי שרשמת שראשי מלא ברעש בזמן שהחלום עצמו שקט.
לכן התחברתי מאוד במיוחד לפירוש שלך בחלק א'. אני אכן תמיד דואגת מדברים שיקרו ותמיד יש לי דאגות (מיותרות....).

פירוש ב'- כנראה שכן, בבוא היום אצטרך להיות שם במקום אחי וגיסתי ולהתמודד עם מצבים שאולי יהיו לי קשים עם ילדיי..

לפירוש ג' פחות התחברתי, זה פחות משהו שחשבתי עליו.

תודה רבה רבה (:
לצפיה ב-'הפרוש שלי לחלום גן הקופים'
הפרוש שלי לחלום גן הקופים
07/12/2019 | 20:24
3
7

חלק א – גן הקופים העצובים
הגן מלא עצים והקופים עוברים מעץ לעץ , אבל הם אינם שמחים שם.
זה העולם בו את נמצאת – את חופשיה לעבור מעץ לעץ, אבל את גם כלואה בגן עם הרבה מכשולים ואין מרחב לנשמה החופשיה שלך.  ואת עצמך נמצאת במקום שעצוב לך ולסובבים אותך.

חלק ב – שיפור גן הקופים
דווקא בת דודתך שאין לך קשר איתה ושמה דומה לשמך, שיפרה לקופים את המרחב בו הם חיים. היה לך כיף לצפות בכל העלים שהיא היסירה מהעצים,  (מכשולים) ומפנה להם מקום.  הקופים נעשו מאושרים יותר. כל מי שהגיע לגן – התפעל ממה שהיא עשתה. שירה היא בת דודתך שאינה אהובה עליך ואינכן בקשר. דווקא היא אדם אקטיבי ומועיל שמצא את ייעודו בחיים! היא עושה את המעשה הנכון ומעורר ההתפעלות.  מכל האנשים - רק לך היה חבל על העצים !   לכל פעולה טובה יש גם מחיר ואותו יש לשלם, כדי לשפר את עולם הקופים, שהוא עולמנו אנו.

החלום קורא לך – לעשות פעולות טובות למען הזולת ( הקופים) כדי לשפר את העולם ( הגן). יש לזה שכר - אושרם של הקופים והתפעלות החברה/חברים (המבקרים בגן).

המחיר:  יתכן שהמחיר הוא זמן או כסף. (עלים נושרים, הכסף אינו צומח על העצים...  הכסף עצמו גם הוא נושר לנו מבין האצבעות או הכיסים)

ולמה חלמת על שירה דווקא? אם היא יכולה לעשות מעשים טובים – קל וחומר שאת בעצמך יכולה! אתן בנות דודות וחולקות כמעט אותו שם.

אפשרות  נוספת – החלום קורא לך למצוא את ייעודך בחיים, זה קשור גם להמשך בחלק ג. כדי למצוא אותו , את צריכה למצוא דירה, לימודים, פרנסה וחברה. החיפושים הם קשים ולפעמים נשארים קרחים, כמו העצים. אבל יש בסוף תוצאות.

חלק ג – מה שיר(ה) צריכה ללמוד
שירה אינה יודעת מה היא רוצה לעשות בחיים ואת העצה שלך ללמוד מדעי החיות (  מדעי החיים או ל- מדעי ההתנהגות), את העצה הזאת, היא כבר שמעה מכולם!  היא התעצבנה עלייך והלכה לה. עזבה במפתיע את הפגישה המשפחתית/ארוע. סיבה טובה לניתוק הקשרים סופית.

שירה זו את. גם את עדיין לא מצאת את ייעודך בחיים (דווקא שירה שבחלק ב' כן מצאה ייעוד!): מה ללמוד במה לעסוק, לאן לעבור, למצוא דירה וכדומה. כולם נותנים לך אותן עצות ריקות מתוכן וזה מעצבן אותך או – אף אחד לא נותן לך עצה נכונה וזה גם מעצבן והגיע הזמן ללכת ( לעזוב את בית ההורים), למקום אחר.

החלום קורא לך – לתת עצה  נכונה לעצמך. רק את יכולה לעשות זאת וכל עוד לא תדעי מה את רוצה- את תצטרכי לעזוב וללכת, או לא תוכלי להישאר במקום הזה שאת נמצאת בו. או - בכל מקרה את צריכה לקום וללכת , כדי למצוא את ייעודך בחיים.

אפשרויות נוספות:
אם מדעי החיות הם מדעי החיים, הרי שאת צריכה להתנסות בחיים עצמאיים ( במקום אחר)
ואם הכוונה למדעי ההתנהגות – את צריכה ללמוד איך לרכוש ידידים ובני זוג,  ולהתערות בחברה.

לצפיה ב-'אלישבע, פירשת מהמם!'
אלישבע, פירשת מהמם!
08/12/2019 | 09:41
2
6
אהבתי שדימית את גן הקופים לחיים עצמם, שהקופים חופשיים אבל לא מאושרים.
חשבתי לעצמי למה חלמתי על שירה דווקא, כי לא יוצא לי לחשוב עליה יותר מידי והבנתי שכנראה התת מודע שלי זוכר שסיפרו לי מלפני שנה או שנתיים שהיא עברה לבאר שבע ללמוד באוניברסיטה איזה מקצוע כלשהו ששכחתי. שזה דיי מה שאני רוצה לעשות גם- לעבור דירה ושם ללמוד. (רק שכרגע בגלל שאין לי מושג מה ללמוד, אני רק אעבור דירה)..

אני לא יודעת אם היא עושה מעשים טובים או לא, אבל אני משתדלת כמה שיותר לעשות. בכל הזדמנות.. ואכן זה מסב לי אושר.

מה שרשמת עך זה שכולם נותנים לי עצות ריקות מתוכן- זה בול אני. זה מתיש ומיאש ונמאס לשמוע את זה. אנשים חושבים שאם אני אוהבת לעשות משהו מסויים אז אני חייבת לעסוק בזה.. אבל זה לא ככה. אני רוצה לעבוד במשהו שאני ארצה מאוד ושיעשה לי ולאחרים טוב.

כשאמרתי לה מדעי החיות התכוונתי לחיות, לא למדעי ההתנהגות. בגלל שהיא התעסקה עם חיות (שזה מוביל אותי למה שרשמתי בפזקה הקודמת. אנשים חושבים שאם יש לי תחביב של משהו אז להפוך את זה למקצוע לחיים...)

אבל אני יכולה לחשוב על משהו אחר-
אני צריכה להתחיל ללמוד להסתדר בג'ונגל של החיים...

תודה רבה אלישבע(:
לצפיה ב-'תודה על התגובה המפורטת!'
תודה על התגובה המפורטת!
08/12/2019 | 14:27
1
6
לגבי "מדעי ההתנהגות", אכן התכוונתי ל-התנהגות של בעלי חיים , שלומדים אותם במסגרת לימודי מדעי החיים . אני חושבת שהפרוש כאן מתאים לזה. גן הקופים הוא עולמנו והקופים הם אנחנו. ואנו כולנו, צריכים להתערות בו ולהשתלב או אולי להשתלם (במדעי ההתנהגות של בעלי החיים שהם אנחנו...)
[
בהזמנות זו, קראי על חוקרת קופים ידועה ועטורת פרסים - ג'ין גודול. לא למדה כלל באוניברסיטה, אבל מחקרה בשנות השישים, בהתנהגות קופים באפריקה, היה פורץ דרך וזיכה אותה ישר בתואר דוקטור (!). היא כתבה ספר שתורגם לעברית - "אני והשימפנזים" ( יתכן שכבר אינו נמכר בחנויות, כי הוא ישן מאוד. בוודאי יש בספריות) אני מצרפת קישור ויקיפדיה. יש גם סרטונים ביו טיוב. היא אישה מדהימה וסיפור חייה אף הוא סיפור מדהים.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%27%D7%99%D7%9...

ועוד אישה חוקרת גורילות באפריקה, - דיאן פוסי,  מדהימה לא פחות. נרצחה על ידי בני אנוש רעי לב , כי ניסתה להגן על הגורילות מפני צייד לשם אכילת בשרם והכנת קמעות מכפות ידיהם. ספרה תורגם לעברית - "גורילות בערפל", סיפור מעניין ושווה קריאה .לפני שנים יצא לאקרנים סרט על חייה בגילומה של  השחקנית סיגורני ויבר שצולם בשמורה. ( בעקבות הספר והסרט, נסעתי לשמורת גורילות אחרת, כדי לראותם במו עיני, מפגש של שעה בלבד, שלעולם לא יישכח!). אני חושבת שתזדהי, עם נשים  צעירות ונועזות, שתרמו רבות למדעי התנהגות בעלי החיים ( והאדם) . הן הקימו מחנה מחקר שהעסיק עובדים מקומיים עניים והגנו על בעלי החיים, בכוחות עצמן, צילמו וכתבו ספרים, בג'ונגלים של אפריקה. 

לצפיה ב-'תודה רבה לך אלישבע '
תודה רבה לך אלישבע
09/12/2019 | 12:54
לצפיה ב-'ב''ה בוקר טוב'
ב''ה בוקר טוב
09/12/2019 | 09:53
1
5
אני בתפילת ראש השנה משתחווה על הרצפה וכול הגברים משתחווים על הרצפה והבנות עומדות בנינו בהתפעלות
מה הפרוש?
לצפיה ב-'חיזוק האמונה ,להרבות בתפילה.'
חיזוק האמונה ,להרבות בתפילה.
09/12/2019 | 18:08
1
לצפיה ב-'יום ב בחלומות '
יום ב בחלומות
09/12/2019 | 07:09
1
לצפיה ב-'חלום בעקבות אמא'
חלום בעקבות אמא
07/12/2019 | 01:09
5
8
רקע קצת כבד- בגדול, בעקבות מסע אל התת מודע במסגרת טיפולית, צפו דברים מן העבר. עלה חזרה מחסור בחום בעקבות מצב בו אף פעם לא חוויתי בעצם דמות אמהית. אמא שלי הייתה אלימה בילדות שלי, ואף פעם לא נתתי לה להתקרב אליי. ואז גם הבנתי למה מלכתחילה רציתי להתנסות עם נשים, כדי לגשר על הפער.. מרגיש לי שהמסע האחרון אל התת מודע ממש שיבש את כל המערכת וכאילו חזרתי אחורה, אבל משתפר לאט לאט. זה בד"כ פותר את זה במהירות.

החלומות:
חלמתי שעבדתי איפשהו (בחלום היה מקום מוכר, במציאות לא) והיו 2 עובדים אלימים (בן ובת). הייתי שם עם חברה וידיד, הם ספגו מהם אלימות לפניי שהגעתי. אני נצלתי מהאלימות שלהם כי החברה והידי ספרו לי מה הם עושים להם. הלכתי רגע. האלימות חזרה על עצמה.
ואז אני בכלל זוכרת שהייתי בבית של סבתא שלי (ז"ל)
והאלימות חזרה על עצמה. אני חושבת שאותה בחורה רצתה להרביץ לי. אמא שלי הייתה שם, הסתכלה ולא הגיבה. לא זוכרת מה אמרתי לה, אבל באתי אליה בטענות, היא ענתה משהו כמו "מנה את רוצה שאעשה?" עניתי לה שתרביץ לה כמו שעשתה לי. היא אכן עשתה את זה התחרטה. היא הפסיקה ואמרה איזו קללה לעברי.
זכור לי שגם אני הרבצתי לאותה בחורה/עובדת כהגנה עצמית מפניה. מהצד מישהו אמרו לי שאני רק חושבת שהיא יותר חזקה ממני (על אותה עובדת, שאין לי מושג מי היא בכלל) ואם רק אאמין בעצמי אני אנצח אותה, ואז באמת נצחתי אותה, אפילו בקלות.
אולי קשור למחשבות ברקע שנתתי?

חלמתי שאני גננת ממש מצליחה (הייתי בצהרון במהלך התואר, ומיציתי) וזה היה מקום מוכר בחלום, אבל במציאות לא. בחלום אני עומדת בפתח הגן, מקבלת את הילדים בשמחה וחושבת שנותנת להם ביטחון ואהבה. ואז אמא שלי נכנסת כילדה. ואני באה לחבק אותה כמו את כל הילדים, והיא לא מסכימה ועושה פרצוף של אני יודעת למה. 
(במציאות זה ההפך, בעקבות עבר אני ממש נגעלת ממנה ולא מסוגלת להתקרב, כל חיי, מאז ומתמיד)

חלמתי שאחיין שלי (רוי) ממש הרגע נולד (כבר בן 9), ואני דואגת שיהיה לו נוח, ומתלהבת ממנו.

סליחה שקצת ארוך, אני חושבת שהחלומות קשורים אחד לשני.

לצפיה ב-'שלום לך יקירה '
שלום לך יקירה
07/12/2019 | 07:21
1
4
כל החלומות קשורים להגנה מפני מכות ,כל החלומות קשורים על הצורך להגן על ילדים .
החלום הראשון בא באשמה על העמידה מהצד .זה מביא אותך לשאלה מה עלייך לעשות היום במציאות של היום על מנת לטפל או לתקן .
החלום השני מציע עבודה עם ילדים במיוחד לאור מקרי ההתעללות שקרו בשנה האחרונה .החלום מציג את התגובה לכך.[תגובת הילד להתעללות]
כמו כן,החלום מראה על קשר כזה מגלגול קודם כשאת היית האם ועשית זאת לבתך -אמך כיום.
כמובן עלייך להפסיק את המעגל על ידי הגנה על אחרים.
מה נראה לך?

לצפיה ב-'תודה רבה טופי'
תודה רבה טופי
07/12/2019 | 09:10
3
בחלום עם אמא דווקא היא הייתה כילדה, אבל הייתה עדיין האמא.. כמו מן אמא ילדית, שזה באמת מה שאני מרגישה. בחלום היא הייתה אמא שלי, אבל בתוף גוף קטן של ילדה, נניח בגיל 4.
וכביכול בחלום הזה היא יודעת שהתרחקתי ממנה כל השנים בגלל האלימות כלפיי אז מה פתאום אני באה לחבק אותה. כלומר בחלום היא ידעה ששאני כועסת עליה, אז איך פתאום "אני משחקת אותה" אחרי ההיסטורי שלנו..
ראיתי הרבה גלגולים שלי, אני לא חושבת שזה המקרה, האמת שחשבתי, ולכן בדקנו במסגרת טיפול..
לדעתי היא פשוט נתפסת לי "כילדה" וזה נכון.. השאלה אם זה מה שהחלום בא להגיד.

לגבי ילדים אולי בהמשך, אבל לא כגננת, אלא משהו טיפולי. בכל מקרה מרגישה שהייעוד הוא לקדם את הרוחניות בעולם..
לצפיה ב-'הפרושים שלי לחלומות על אימא'
הפרושים שלי לחלומות על אימא
07/12/2019 | 15:31
2
5
כתבתי אותם לפני שקראתי את התגובה של טופי. כמו כן העתקתי אותם בשינויים קלים ולכל חלום, צרפתי את פרושיו.
זה החלום הראשון שאינו על האקסית, אבל החוט המקשר בין החלומות עליה לחלומות הללו, היא הבעיה עם אימא ( אם כי בעיות שונות). הבעיה שלה עם אימא שלה האובססיבית (אליה) , תרמה לניתוק הקשר איתה. הקשר של זוגתך לשעבר, היה קשר סימביונטי, הפוך מזה שלך לאימך.

החלומות והפרושים ( בצבע), בזה אחר זה.

החלומות:
חלמתי שעבדתי איפשהו (בחלום היה מקום מוכר, במציאות לא) והיו 2 עובדים אלימים (בן ובת). הייתי שם עם חברה וידיד, הם ספגו מהם אלימות לפניי שהגעתי. אני ניצלתי מהאלימות שלהם, כי החברה והידיד סיפרו לי מה הם עושים להם. הלכתי רגע. האלימות חזרה על עצמה.

בחלום  זה, הידידים שלך מזהירים אותך, ומאפשרים לך  להימנע מאלימות כלפייך.  מאידך החלום אומר, שלא רק את ספגת אלימות בחיים. והיא גם עלולה לחזור. בקומות שונים ( עבודה?) וגם היום. יש לי מספר הצעות לפרוש חלום זה לבחירתך:
א. החלום קורא לך, לאמץ ידידים טובים שיעזרו לך להימנע ממצבים קשים.
ב. בחלום יש רמז שהאלימות חזרה, כי הידידים שהצילו אותך, לא הצילו את עצמם. הידידים היו פסיביים מידי! גם את פסיבית מדי ואינך נוקטת בפעולות למניעת אלימות או מצבים קשים בחייך, או אינך משיבה לאנשים הרעים מסביבך כגמולם. אולי את נתפסת כחלשה, או כקורבן.
ג. את אינך מתערבת בעניינים שהם לא שלך, ואת נוקטת בפעולות של הימנעות. ככה את מצילה את עצמך מפגיעה.

ואז אני בכלל זוכרת שהייתי בבית של סבתא שלי (ז"ל)
והאלימות חזרה על עצמה. אני חושבת שאותה בחורה רצתה להרביץ לי. אמא שלי הייתה שם, הסתכלה ולא הגיבה. לא זוכרת מה אמרתי לה, אבל באתי אליה בטענות, היא ענתה משהו כמו "מה את רוצה שאעשה?" עניתי לה שתרביץ לה כמו שעשתה לי. היא אכן עשתה את זה התחרטה. היא הפסיקה ואמרה איזו קללה לעברי. זכור לי שגם אני הרבצתי לאותה בחורה/עובדת כהגנה עצמית מפניה. מהצד מישהו אמרו לי שאני רק חושבת שהיא יותר חזקה ממני (על אותה עובדת, שאין לי מושג מי היא בכלל) ואם רק אאמין בעצמי אני אנצח אותה, ואז באמת ניצחתי אותה, אפילו בקלות.
אולי קשור למחשבות ברקע שנתתי?

בחלום זה, הבחורה מהעבודה שאת בכלל לא מכירה, הרביצה לך ואימך תחילה לא רצתה להשיב מלחמה נגד הבחור. לחץ מצידך גרם לאימך להכות אותה, אבל היא התחרטה ואך אמרה איזו קללה לעברך. בסוף, נקטת פעולה והחזרת מכות  וניצחת.  וישהו אמר לך שאת צריכה להאמין בעצמך ובכך לנצח.
החלום שקוף – כאן את כן נוקטת פעולת הגנה, מאמינה שאת מסוגלת להציל את עצמך בכוחך ולא צריכה אף אחד אחר בטח שלא אימא שלך, כדי להגן עלייך. החלום אולי אלים למדי, אבל הוא יכול להיות סמלי, למצבים אחרים. החלום אומר לך בצורה ברורה – תאמיני בעצמך ותנצחי את כל המכשלות בחיים. את חזקה יותר ממה שאת חושבת. בניגוד לחלום הקודם, החלום הזה מראה - התפתחות והתפכחות! הפכת מפסיבית לאקטיבית ועל כן ניצחת.

חלמתי שאני גננת ממש מצליחה (הייתי בצהרון במהלך התואר, ומיציתי) וזה היה מקום מוכר בחלום, אבל במציאות לא. בחלום אני עומדת בפתח הגן, מקבלת את הילדים בשמחה וחושבת שנותנת להם ביטחון ואהבה. ואז אמא שלי נכנסת כילדה. ואני באה לחבק אותה כמו את כל הילדים, והיא לא מסכימה ועושה פרצוף של אני יודעת למה. 
(במציאות זה ההפך, בעקבות העבר אני ממש נגעלת ממנה ולא מסוגלת להתקרב, כל חיי, מאז ומתמיד)    חלמתי שאחיין שלי (רוי) ממש הרגע נולד (כבר בן 9), ואני דואגת שיהיה לו נוח, ומתלהבת ממנו.

בחלום הזה, את הגננת של ילדי הגן ואת גם מצליחה בעבודתך, בגן שלך
ואת מחבקת את כל הילדים ( וגם את האחיין שלך שרק נולד).
חל כאן היפוך תפקידים וזמנים. בגן את האימא,  ואילו אימא שלך, היא הילדה. את האימא ואת רוצה לחבק את אימך הילדה. אימך הילדה - אינה מסכימה לחבק אותך. במציאות את נגעלת ממנה ואינך מוכנה לחבק אותה.
 א. החלום אומר לך, כשהיא תהיה זקנה וחסרת אונים כילדה קטנה, את תהיי מוכנה להתפייס איתה ולעזור לה ( אולי סוג של משאלת פיוס, למרות התעוב ומשקעי העבר), אבל היא - לא. המצב ביניכן הוא כנראה תמיד היה ותמיד יהיה, כפי שהוא – בלתי ניתן לגישור.
ב. אולי החלום מציין סיבה, למה לא להיות בקשר עם אימא שבעתיד תצטרך את עזרתך. אימא ממילא לא רוצה בי ובאהבתי או בעזרתי, ולכן כדאי להסיק מסקנה לעתיד.
ג. האחיין שלך רוי, הוא אהוב עליך יותר מאימך. את כמו אימא שלו. אולי אינך אימא באמת, אבל את יודעת מה זאת אהבה לילד. אולי גם קצת קינאה בילד הזה, הזוכה לשתי אימהות ולך לא היתה אפילו אימא אחת לאהוב.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/12/2019 | 00:34
1
4
וואוו איזה פירוש מושקע ומעמיק. ממש תודה!
נקודות יפות העלית אקח לתשומת ליבי.
החלום עם האלימות זה חלום אחד, לא שני חלומות. אולי מייצג את ההתקדמות שלי. בגדול, הייתי מתערבת מדי, ואז הפכתי ליותר "פאסיבית" אולי זה הזמן לחזור לאיזון בין המנעות לפעולה.
לצפיה ב-'הסבר לחלוקת החלום'
הסבר לחלוקת החלום
08/12/2019 | 13:48
3
כשהמשך של חלום אחד,-הוא כמעט נפרד, אני מפרשת אותו (כחלום ) לחוד, כי לפעמים יש מסרים שונים. החלוקה היא שלי והיא מלאכותית כמובן, אבל מקלה עלי את הפרוש.

תודה על תגובתך מחממת הלב!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה