לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'התפתחות המקבילים (The Uneven Bars Developments (50s-2010s'
התפתחות המקבילים (The Uneven Bars Developments (50s-2010s
30/08/2016 | 04:25
1
סרטון נחמד שנערך מתרגילי מתעמלות בולטות לאורך העשורים. יפה לראות כיצד המקבילים הראשונים היו דומים מאוד לאלה של הגברים (רק מדורגים) ולאורך השנים התרחקו זה מזה והפכו דומים יותר למתח, כידוע.

אין ספק שהעבודה על המקבילים השתנתה מאוד בהתאם, אבל תהיה שעלתה בי לנוכח התרגיל של אולגה קורבוט ב-1972 (חלקו מבצבץ בסרטון, כמובן) – למה רוב האלמנטים האלה כבר לא מבוצעים היום? אלה שלא דורשים קרבה בין המקבילים, כמובן.

אני יודעת שהסלטה שלה (מעמידה על הבד העליון) נאסרה בחוקה (כי היא מסוכנת מדי?) אבל היא עושה גם אלמנט יפה של השחלת הרגליים בין הידיים (כשהבד מאחוריה) ולא זכור לי שאי פעם ראיתי אותו. כמו כן אלמנטים של גלגול סביב המותן או יציבות אופקית (כשהיא נמתחת כמו "ציפור") לא נראים בימינו. הם נחשבים לקלים מדי, או להפך?

אחרון חביב – בתרגיל (החופשי) של נדיה קומנצ'(י) ב-1976 היא עוזבת את הבד העליון, מבצעת בורג מהיר ותופסת אותו מחדש. גם זה לא משהו שזכור לי בימינו, אם כי אולי ראיתי שכלול שלו. קל מדי...?
לצפיה ב-'סימון ביילס מסבירה כיצד התגבש האלמנט על שמה'
סימון ביילס מסבירה כיצד התגבש האלמנט על שמה
23/08/2016 | 03:14
3
36
לצפיה ב-'ועכשיו נתקלתי במקרה בסרטון הכולל המחשה והדגמה יפות:'
ועכשיו נתקלתי במקרה בסרטון הכולל המחשה והדגמה יפות:
24/08/2016 | 01:33
1
24
לצפיה ב-'הסרטון המקורי (איכות טובה יותר) של The New York Times'
הסרטון המקורי (איכות טובה יותר) של The New York Times
30/08/2016 | 03:59
1
לצפיה ב-'The key to Simone Biles' dominance could be her brain'
The key to Simone Biles' dominance could be her brain
30/08/2016 | 04:00
2
קצר ויפה (חזותית) ומתחבר לדברים שאמרה המאמנת שלה, על כך שיש לה תחושה פנטסטית של הגוף במרחב.
לצפיה ב-'התעמלות אמנותית בריו: נטע ריבקין לא העפילה לגמר'
התעמלות אמנותית בריו: נטע ריבקין לא העפילה לגמר
20/08/2016 | 01:16
2
41
המתעמלת האמנותית נטע ריבקין (25) לא העפילה לגמר האולימפי בריו 2016, וסיימה במקום ה-13. ריבקין צברה 69.223 נקודות לאחר שהפילה את החישוק והסרט בשניים מארבעת התרגילים שלה. ציון זה לא הספיק לה כדי להתברג בין עשר המתעמלות שישתתפו בגמר.

לריבקין, שנשאה את הדגל הישראלי בטקס הפתיחה בריו 2016, זו הייתה אולימפיאדה שלישית ברציפות. בלונדון 2012 היא קבעה את הישג השיא של מתעמלת אמנותית ישראלית - מקום שביעי בגמר.
לצפיה ב-'נבחרת ההתעמלות האמנותית דורגה במקום ה-7 בתום התרגיל הראשון'
נבחרת ההתעמלות האמנותית דורגה במקום ה-7 בתום התרגיל הראשון
20/08/2016 | 18:45
1
33
מתעמלות הנבחרת הישראלית בהתעמלות אמנותית סיימו את התרגיל הראשון בשלב המוקדמות באולימפיאדה בתוצאה 17.250, ודורגו במקום השביעי. בתום התרגיל השני יוכרע אם תעלה הנבחרת לגמר.
לצפיה ב-' עלו לגמר מהמקום השישי לאחר הסיבוב השני'
עלו לגמר מהמקום השישי לאחר הסיבוב השני
21/08/2016 | 03:05
18
לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
15/08/2016 | 01:40
1
97
אני נער בן 16, בעבר התאמנתי בהתעמלות קרקע ( מגיל 7 עד 12 וחצי) ורציתי לשמוע את חוות דעתכם. האם מאוחר מדי לחזור להתאמן? כמובן שהרמה והגמישות ירדו (לא ירדתי לרמה של מתחיל אבל עדיין..) , ועוד שנתיים בערך יגיע הצבא, אבל אני מאוד מתחרט על הפרישה ועם זאת תוהה האם אוכל בכלל להתאמן ברצינות ואולי אפילו תחרותי. אשמח לחוות דעת ועצות, תודה
לצפיה ב-'אף פעם לא מאוחר'
אף פעם לא מאוחר
19/08/2016 | 10:27
26
אף פעם לא כדאי לחיות עם חרטות. תחזור לאולם והמאמן יתן לך חוות דעת אישית. סביר שיש לך בסיס טוב ולבנים יש הרבה זמן...

לצפיה ב-'התעמלות מכשירים'
התעמלות מכשירים
13/08/2016 | 17:55
2
102
שלום רב, יש לי ילדה בת 9 וחצי . מתעמלת מגיל 4 וחצי בהתעמלות קרקע. מעוניינים לבדוק מעבר להתעמלות מכשירים . נשמח לשמוע המלצות בנושא.

דודי

לצפיה ב-'התעמלות קרקע והתעמלות מכשירים זה לרוב אותו דבר'
התעמלות קרקע והתעמלות מכשירים זה לרוב אותו דבר
14/08/2016 | 15:18
70
אז ההודעה שלך לא לגמרי ברורה.

בהתעמלות מכשירים יש ארבעה מכשירים - כשאחד מהם הוא קרקע.

האם הבת שלך מתעמלת בהתעמלות אומנותית? (ארבע המכשירים - סרט, אלות, כדור וחישוק, כולם על משטח קרקע)
לצפיה ב-'אקרובטיקה?'
אקרובטיקה?
19/08/2016 | 10:25
26
היי דודי,
אם כוונתך לאקרובטיקה, מכירה רבות שעשו את המעבר בצורה מאד יפה ותוך מספר חודשים עד שנה הדביקו את הפער על המכשירים שאינם קרקע (ברמה תחרותית)
לצפיה ב-'סיכום קצר גמר נבחרות נשים'
סיכום קצר גמר נבחרות נשים
10/08/2016 | 06:24
6
100
האמריקניות ניצחו בהליכה, כמובן; אם כי היו טיפונת פחות מדויקות מבמוקדמות וקיבלו מעט פחות והפער היה "רק" כשמונה נקודות... הצחיק אותי לשמוע את אילו גזית לא מפסיק לומר "היא חייבת לא ליפול". ראשית, זה מסוג האמירות היותר מיותרות (אז הספורטאי צריך לא לפשל כדי לזכות? באמא'שך? איזה מזל שאתה שם! ); שנית, במקרה של האמריקניות זה ממש לא היה נכון, ואפילו הם תפסו את עצמם לקראת הסיבוב האחרון ונאלצו להודות שהן יכולות ליפול בכיף ולזכות (הן לא נפלו).

הסינית לעומת זאת כן נפלה, נפילה מפוארת בקרקע, ופינתה את המקום השני לרוסיות. אם בלונדון הן בכו בכו בכו על המקום השני, הפעם הן בכו מאושר, כי היה ברור לחלוטין שאין להן סיכוי ממשי מול האמריקניות, והקרב האמיתי היה על המקום השני מול הסיניות.

הסיניות סיימו עם הארד, כמו נבחרת הגברים. נהניתי לראות את הנבחרות הסיניות יורדות מגדולתן. לא PC, אבל צר לי, לא אוהבת את הספורטאים הסינים. הייתי מעדיפה את היפניות (מקום רביעי, כבוד!) אבל הן לא היו עד כדי כך צמודות; הן עשו מה שיכלו, אבל הן לא ברמה של הסיניות, והאחרונות לא פישלו עד כדי כך...

הבריטיות, מקום שלישי באליפות העולם האחרונה, קיוו ללא ספק לשחזר את ההישג, אבל הנפילה של אלי דאוני מהקורה (ואולי עוד פקשושים, לא הראו אותן כ"כ הרבה) והעובדה שאין להן די עומק כדי לחפות על כך, השאירה אותן מחוץ לפודיום. אין ספק שגם הן עשו קפיצת מדרגה, אבל הן עדיין גבוליות. אני מקווה שהן ימשיכו להשתפר, אבל נשאלת השאלה מה יקרה אם וכשרומניה תתאפס על עצמה ותחזור לתחרות...

נקודה אחרונה מעניינת לגבי האמריקניות – אותן שלוש מתעמלות עלו על שלושה מתוך ארבעה מכשירים, ושתי מתעמלות (קושיאן ודאגלס) עלו רק על המקבילים (כצפוי). לורי הרננדס, ממש כמו מגי ניקולס בשעתו, לא זכתה להתחרות בכל ארבעת המכשירים במוקדמות ולכן לא יכלה להתחרות על הכרטיס לגמר הקרב-רב, אבל עשתה את הקרב-רב שלה בגמר הקבוצתי... לא בדקתי את הציונים שלה, מסקרן לדעת איך היא הייתה לעומת אלי רייזמן (במוקדמות).

ועכשיו הפנים לגמר הקרב-רב מחר: האם ורנייב יכול לשבור את רצף הניצחונות של אוצ'ימורה או שהתותח היפני ימשיך להפגיז?
לצפיה ב-'הרננדז ורייזמן התחרו על שלושה מכשירים בגמר הקבוצתי'
הרננדז ורייזמן התחרו על שלושה מכשירים בגמר הקבוצתי
10/08/2016 | 14:28
3
70
שתיהן התחרו על הכל חוץ מהמקבילים.

הסך של הרננדז היה 45.166
הסך של רייזמן היה 46.199, בגלל עליונות בקרקע ובקפיצות
לצפיה ב-'אז מי עלתה על המקבילים? סימון ביילס? (לא הראו את התרגיל)'
אז מי עלתה על המקבילים? סימון ביילס? (לא הראו את התרגיל)
10/08/2016 | 14:40
2
46
לצפיה ב-'ביילס, דאגלס וקושיאן'
ביילס, דאגלס וקושיאן
10/08/2016 | 14:56
1
35
לצפיה ב-'התכוונתי כמובן מלבד דאגלס וקושיאן (אליהן התייחסתי)'
התכוונתי כמובן מלבד דאגלס וקושיאן (אליהן התייחסתי)
10/08/2016 | 15:00
57
מכיוון שלא הראו את התרגיל של ביילס חשבתי שהעלו למקבילים את הרננדס. זכרתי שהיא קיבלה במקבילים ציון גבוה יותר מביילס, אבל אולי אני טועה.
לצפיה ב-'כתבה הסוקרת את קולקציית בגדי הגוף של נבחרת ארה"ב'
כתבה הסוקרת את קולקציית בגדי הגוף של נבחרת ארה"ב
12/08/2016 | 01:45
69
לשם שינוי בטוב טעם, אני חייבת לציין, וריאציות יפות על דגל ארה"ב. במקרים רבים יש להן טעם קיטשי להחריד, כל מיני ורודים/סגולים זרחניים.
לצפיה ב-'תמונה משעשעת שנשלחה אליי (מסתובבת בפייסבוק)'
תמונה משעשעת שנשלחה אליי (מסתובבת בפייסבוק)
14/08/2016 | 01:25
69
ג'ורדן ויבר לא ידעה שהיא כזאת...
לצפיה ב-'גמר קרב רב נשים '
גמר קרב רב נשים
12/08/2016 | 01:40
78
לא הפתיע יותר מדי, למעט אולי בכמה נפילות מצערות פה ושם.

בסופו של הערב סימון ביילס קטפה את הזהב המובטח בניקוד מרשים של מעל 62 נקודות, אף שתרגיל הקורה שלה ידע ימים יציבים יותר וגם לא כל הנחיתות בקרקע ננעצו. אבל מה זה משנה... אחרי שלוש אליפויות עולם, זו הפעם הראשונה שראיתי אותה בוכה ככה. התרגשתי.

אלי רייזמן נשאה ארבע שנים זיכרון צורב של הפסד הארד (למוסטפינה) אחרי שובר שוויון (מנגד, היא זכתה בארד בקורה בזכות שובר שוויון) והוא היה אחת הסיבות שדירבנו אותה לחזור. אני מניחה שיותר מהמקום הרביעי המבאס היא אכלה ת'לב על כך שוויתרה על הסלטה בסוף פס האקרובטיקה הראשון (אותו אחד שהיא עושה גם כיום). היא לא ויתרה עליה במוקדמות (כדי לעלות לקרב רב) והיא לא ויתרה עליה בגמר הקרקע; היא בחרה לוותר עליה בגמר הקבוצתי ובצדק, ארה"ב הייתה ביתרון ניכר והיא עלתה אחרונה לקרקע ולא הייתה סיבה להסתכן לחינם. אבל בגמר הקרב-רב? זה היה בידיים שלה, זה יכול היה להיות שובר השוויון האמיתי... והיא עשתה בחירה מוטעית שעלתה לה במדליה. הפעם היא לא העזה לוותר עליו, בכלל... ואחרי שהשתפרה הן בקפיצות והן במקבילים, דילגה בקלילות מעל מוסטפינה, שזכתה שוב בארד.

הארד של מוסטפינה סיפק אותה יותר, אני מניחה, אולי מכיוון שלא היה לה שום סיכוי לאיים על ביילס וגם רייזמן כבר מזמן עקפה אותה בסיבוב (למעט במקבילים, כמובן, המכשיר החזק שלה והחלש של רייזמן). היא הייתה קרובה מאוד להפסיד אותו לסינית, אבל בסופו של דבר הוסיפה עוד מדליה לאוסף אחרי הכסף בגמר הקבוצתי.

אולי הצליחה לנחם בה את סדה טוטחליאן (שהשדרנים הישראלים התעקשו לקרוא לה שוב ושוב טוחטליאן ) אחרי תחרות איומה ונוראה, עם נפילה מביכה בנחיתה מהקורה ועוד כמה נפילות בקרקע, אחרי שכבר יצאה לגמרי מריכוז, כנראה. היא סיימה את התחרות במקום הלפני אחרון, לפני סופי שדר הגרמנייה (אין לי מושג מה קרה לה כי לא הראו, אבל לפי הציונים גם היא נפלה לפחות פעם אחת).

ג'וליה שטיינגרובר נראתה לפרקים קרובה מתמיד לעלות על הפודיום, אבל זה לא ממש קרה והיא סיימה רק עשירית. גם אלי דאוני שקיוותה להתקרב לפודיום סגרה תחרות לא מוצלחת עם נפילות וסיימה 13.

כבוד לאלי בלאק הקנדית שסיימה חמישית ולג'סיקה לופז מוונצואלה שסיימה במקום השביעי המכובד אף הוא.

הברזילאיות אכזבו את הקהל המקומי; רבקה אנדרדה סיימה במקום ה-11 (השדרנים הישראלים טענו שהיא עוד יכולה להפתיע , אבל לא באמת ראיתי אותה זוכה בארד) וברבוסה פרשה בעקבות פציעה.

הטבלה המסכמת:
לצפיה ב-'מה עושים לצפייה בגמר הטרמפולינה?'
מה עושים לצפייה בגמר הטרמפולינה?
12/08/2016 | 01:19
37
נראה שעל אף שבדקתי מראש לפני האולימפיאדה את לוח המשדרים, כנראה שערוץ הספורט הביזיוני לא ישדר את התחרות. איך אפשר לצפות בה? אין לי מושג בהתקנות למיניהן, אני רק רוצה לצפות בתחרות שאמורה להיות פתוחה לכלל הציבור לצפייה כמו בכל מדינה, למעט בישראל.
לצפיה ב-'דברים מוזרים מהאולם ההתעמלות'
דברים מוזרים מהאולם ההתעמלות
09/08/2016 | 11:44
10
110
יורי ון חלדר, המתעמל ההולנדי הותיק, החליט לחגוג את עליתו לגמר הטבעות בערב של בילויים שכלל שתית אלכוהול.
מכיוון שהדבר מנוגד להוראות האיגוד ההולנדי, ון חלדר הושעה מהנבחרת, ולכן לא יזכה להתחרות בגמר.
הידיעה באה על רקע הסיטוריה בעייתית למתעמל ההולנדי, שהודה ואף הושעה בעבר מנבחרת הולנד לאחר שהודה שהשתמש בקוקאין.

מי שצפה אמש בגמר הנבחרות בוודאי שם לב שנבחרת אוקראינה התחרתה בחלק מהמקים רק על שני מכשירים. מסתבר שמתעמל אחד נפצע. זה לא שהם לא יכלו לתת לאולג ורנאייב למלא את החלל הזה - אבל הם נותנים לו לנוח ושומרים אותו לקראת הערב הגדול מחרתיים - אז ינסה לקלקל לאוצ'ימורה את החגיגה.
בעקבות המצב, ורנאייב הוציא התנצלות מסודרת כלפי הקהל, ובמיוחד כלפי הנבחרת השוויצרית שהיתה המחליפה הראשונה.
נוצר מצב אבסורדי שנבחרת בגמר הנבחרות לא ממש התחרתה באופן מלא. לדברי ורנאייב, הם גילו שהמתעמל הפצוע לא כשיר רק רבע שעה לפני התחרות, והיה כבר מאוחר מדי לשנות את רשימת הפתיחה או לוותר על המקום ולפנות אותו לשוויצרים.
לצפיה ב-'יש להם חמישה מתעמלים, יכלו להעלות מישהו במקומו...'
יש להם חמישה מתעמלים, יכלו להעלות מישהו במקומו...
09/08/2016 | 15:29
8
65
חייבים לעבוד לפי רשימת הפתיחה? אין אפשרות להחליף מתעמלים (מתוך חמשת מתעמלי הנבחרת כמובן) לפני התחרות או אם אחד מהם נפצע תוך כדי?

זה נראה מוזר עד בזיוני, וגם לא ממש ברור איך נבחרת "מגלה" שיש לה מתעמל פצוע רבע שעה לפני התחרות. נשמע תמוה מאוד, אלא אם הוא נפצע כשהוא ירד במדרגות או משהו כזה. לפי דיווחים שקראתי הוא גם לא נראה פצוע... בקיצור, תמוה (ובעיקר די מסריח ולא ממש ספורטיבי).

כבר קראתי טענות על כך שהם פשוט שמו פס על הגמר וניצלו אותו כדי "לחמם" את ורנייב לקראת גמר קרב-רב:
לצפיה ב-'פציעות'
פציעות
10/08/2016 | 14:22
7
46
לפעמים אתה הולך לבית חולים ומבצע בדיקת דימות, ומגלה שיש פציעה שמצריכה מנוחה מוחלטת, גם אם זה לא כואב מאד, או נראה לעין.

זה לא מצב בהכרח מוזר או בזיוני - זה משהו אפשרי.
האפשרות שזה היה מתוכנן, או שהם זרמו עם זה במקום לוותר על המקום ולתת אותו לשוויצרים היא גם אפשרית, אבל לא הייתי מפרסם סיפור כזה בהתבסס על ציוצים של אנשים כאלה או אחרים. אבל זה FOX, הם מתמחים בסנסציות, גם אם הן לא מבוססות

לצפיה ב-'לפעמים אתה בהחלט הולך לבי"ח, לא לפעמים אתה עולה לגמר אולימפי'
לפעמים אתה בהחלט הולך לבי"ח, לא לפעמים אתה עולה לגמר אולימפי
10/08/2016 | 14:43
6
46
וכשאתה מתעמל בנבחרת שעולה לגמר אתה לא "סתם" הולך לבי"ח ומבצע בדיקות ככה בשגרה או במקרה; הכול מתוזמן ומחושב. אם היה חשש שהוא לא כשיר היו מטיסים אותו לבדיקות ועושים הכול בהקדם האפשרי ומגלים מהר מאוד מה הבעיה ומחליפים אותו במתעמל אחר / מוותרים על המקום בגמר.

אבל אתה בעצמך כתבת, ואני מצטטת "הם גילו שהמתעמל הפצוע לא כשיר רק רבע שעה לפני התחרות". זה נשמע לך הגיוני? רציני? שנבחרת "מגלה" פתאום שמתעמל לא כשיר רק רבע שעה לפני התחרות? איך בכלל קורה דבר כזה? אני לא מבינה מדוע אתה ממשיך להצדיק אותם כשזה מריח מאוד חשוד ומסריח.
לצפיה ב-'לי זה נשמע הגיוני'
לי זה נשמע הגיוני
10/08/2016 | 14:56
5
35
מה שלא נשמע לי הגיוני זה המניע - "לתת אימון נוסף לאולג ורנאייב."
לצפיה ב-'אשמח אם תסביר לי איך, באמת. זו נראית לך התנהלות רצינית?'
אשמח אם תסביר לי איך, באמת. זו נראית לך התנהלות רצינית?
10/08/2016 | 14:59
4
34
אתה מסוגל לראות דבר כזה קורה אצל האמריקנים או היפנים, למשל?
אני לא.

המניע הוא כמובן רק ספקולציה בלית מידע הגיוני אחר. הוא לא נשמע לי פחות הגיוני מ"לגלות" פתאום רבע שעה לפני תחרות גמר שמתעמל אינו כשיר ו/או לא לתת לאף מתעמל אחר לעשות תרגילים במקומו.
לצפיה ב-'כן'
כן
10/08/2016 | 15:19
3
51
ליפנים ולאמריקאים יש רופא, אם לא בית חולים נייד לרשות המתעמלים שלהם
לאוקראינים אין

פציעות יש למכביר, חדשות, התעוררות של ישנות, והרבה פעמים צריך לראות אם זה כלום, או שזה רציני. אם היה לי שקל על כל פעם שמתעמל הולך לבדיקה רפואית בגלל חשש לפציעה כזו או אחרת, ובטח ברמה הזאת, הייתי יוצא לפנסיה. ברוב המקרים אני מניח שבאמת החשש מתבדה, אבל לפעמים קורה שבן אדם מושבת וחייב לתת לגוף לנוח. זה קרה ליורדאקה עם פציעה באצבע שמנעה ממנה לצאת לתחרות המבחן, אם אני לא טועה, וכמוה יש המון מקרים כאלה. זה לא חייב להיות קרע ברצועה או עצם שבורה.

הייתי מחפש מניע קצת יותר משמעותי בשביל לצאת בהאשמות כאלה, וגם אז הייתי חושב פעמים, בשביל לא להשמע כמו כתב רכילות...
לצפיה ב-'הכול סביר, למעט העיתוי התמוה. רבע שעה לפני? באמת?'
הכול סביר, למעט העיתוי התמוה. רבע שעה לפני? באמת?
10/08/2016 | 16:11
2
17
לצפיה ב-'לפי הדיווחים הוא היה בבית חולים כמה זמן בבדיקות'
לפי הדיווחים הוא היה בבית חולים כמה זמן בבדיקות
11/08/2016 | 11:40
1
29
הוא פשוט קיבל את התשובה הסופית שאסור לו להתעמל רק רבע שעה לפני.
הוא המתעמל היחידי שלא ביצע את התרגילים שלו, שאר האוקראינים עשו את מה שהם היו אמורים לעשות.
רבע שעה לפני תחילת התחרות זה לא זמן מספיק למתעמל נוסף להתחמם, לא בלי להסתכן בפציעות. ובטח לא מספיק בשביל להכניס נבחרת מחליפה במקום.
הרעיון שהם רצו את גמר הנבחרות כחימום בשביל ורניאייב הוא מגוחך בעיניי כי ורניאייב השתתף רק בשני מכשירים, אז איזה מין חימום זה בעצם?
לצפיה ב-'ובזמן הזה לא יכלו לשים ב"היכון" מתעמל חלופי? לחמם אותו?'
ובזמן הזה לא יכלו לשים ב"היכון" מתעמל חלופי? לחמם אותו?
11/08/2016 | 13:53
30
ההסבר הזה נשמע קצת יותר סביר, אבל אני לא מצליחה לדמיין מצב כזה קורה באף נבחרת רצינית אחרת בלי שום קשר לרופא צמוד. הן מבחינה ארגונית והן מבחינה ספורטיבית ואולימפית, נבחרות אחרות היו דואגות להיערך מראש ולסתום את החורים. ברגע שיש בעיה בריאותית עם מתעמל, יודעים שביום התחרות הוא הולך לבדיקות בבי"ח דואגים לגיבוי. להגיע למצב שבו רבע שעה לפני הגמר אין מתעמל שעולה על המכשירים, מצטערת, עדיין נשמע תמוה (כך גם העלייה של ורנאייב רק על שני מכשירים, הוא טוב ביותר). התחושה שמתקבלת אצלי היא עדיין של זלזול, אולי כי הם עלו שמיניים לגמר וגם ככה לא בנו על מדליה.
לצפיה ב-'יורי ון חלדר כבר שכר עורך דין ותובע את האיגוד ההולנדי....'
יורי ון חלדר כבר שכר עורך דין ותובע את האיגוד ההולנדי....
11/08/2016 | 11:43
38
למרות שלפי כל העדויות הוא אכן יצא מהכפר האולימפי וחזר שיכור בשש בבוקר (גם יציאה מהכפר האולימפי וגם שתיית אלכוהול אסורים על פי האיגוד ההולנדי....)
לצפיה ב-'גמר קרב-רב גברים הוכרע במתח; איזה מתח! '
גמר קרב-רב גברים הוכרע במתח; איזה מתח!
11/08/2016 | 01:15
55
הייתה תחרות צמודה צמודה צמודה עד למכשיר האחרון.

אוצ'ימורה הבלתי נלאה עשה תחרות טובה ויציבה (כהרגלו) אך מקומו בצמרת נראה פחות בטוח מהרגיל והוא לא הוביל רוב התחרות. ורנייב (שעלה ראשון לגמר, אבל אחרי נפילה של אוצ'ימורה במוקדמות) הפגין תחרות למופת, אבל בגלל תרגיל מתח חלש יותר ותזוזה בנחיתה הוא החמיץ את הזהב בעשירית(!) לעומת אוצ'ימורה שננעץ במזרן כמו חתול.

שניהם היו טובים מאוד ושמרו על רמת תחרות גבוהה ללא טעויות גסות ולכן בסופו של דבר האליפות הוכרעה על חוט השערה... אוצ'ימורה יגיע לטוקיו (אם אכן ישמור על כושר ובריאות טובה ) כאלוף אולימפי בפעם השנייה ברציפות! (ואלוף העולם בפעם המי-יודע-כמה עד אז). אני מודה שלא הצלחתי להחליט בעצמי בעד מי אני... מצד אחד, שיא ורצף מדהימים של אוצ'ימורה; מצד שני, קצת גיוון לא מזיק, ובאמת שגם לוורניייב מגיע... אבל ככה זה בהתעמלות.

במקום השלישי עם עוד מדליית ארד אולימפית (אבל הפעם אישית בקרב-רב) מקס ויטלוק הבריטי החמוד. כל הכבוד גם לו, ברכות לזוכים!

בהמשך במקום הרביעי והמאכזב (גם כן בפער קטנטן) דויד בליאבסקי הרוסי, גם כן עם תחרות טובה מאוד, ואחריו הסינים. היה צפוף צפוף צפוףףף בצמרת!

האמריקנים לא איימו על הפודיום – סאם מיקולק במקום השביעי (מוזר, בקושי הראו אותו במהלך התחרות) וכריס ברוקס, שדווקא הראו לא מעט (היו לו כמה תרגילים טובים בהחלט) רק במקום הארבעה עשר.

שני מתעמלים פרשו במהלך התחרות – הקפריסאי נחת לא טוב בשולחן הקפיצות וירד מהמזרן בצליעה; לרדו (או לרדואה / לרדואט, איך שיחליטו) הקובני, סגן אלוף העולם מגלסגו, נפל (חת'כת נפילה...) שוב בסוס הקפיצות (ממש כמו במוקדמות) ולאחר מכן פרש (רשמית בגלל פציעה).

הטבלה הסופית:
לצפיה ב-'איפה אפשר לקנות בת״א או ברשת חבל תלוי להליכה'
איפה אפשר לקנות בת״א או ברשת חבל תלוי להליכה
09/08/2016 | 22:00
1
33

אני מחפש לרכוש חבל לתרגול הליכה
מישהו יודע להמליץ על מקום או על אתר לקניה?

לצפיה ב-'עניתי לך בפורום שאלה קטנה'
עניתי לך בפורום שאלה קטנה
10/08/2016 | 01:42
12
לצפיה ב-'שאלה על הקפיצה של הקובני'
שאלה על הקפיצה של הקובני
08/08/2016 | 10:45
5
63
אני לא מבינה בזה אבל התעמלות זה הענף שאני הכי נהנית לצפות בו.
בשידור קטעי ה-slow motion, ראו שהמקפצה זזה בזמן שהקובני קפץ והשדר/פרשן אמר שלדעתו הם צריכים לערער.
אשמח להבין מה עושים במקרה כזה?
מה קורה אם מערער והערעור מתקבל?
האם יכול להיות מצב שהם לא יודעים שיש להם אפשרות לערער ומה אז (האם מישהו אומר להם? יש ביקורת? ...)?
תודה מראש
לצפיה ב-'תמיד אפשר לערער'
תמיד אפשר לערער
08/08/2016 | 11:54
1
44
ואז היו נותנים לו לעשות קפיצה חוזרת.
זה הליך פרוצדורלי.
אני בטוח שהם ידעו שהם יכולים.  ועדיין החליטו שאין הצדקה או צורך.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
08/08/2016 | 23:52
12
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שהיא ממש זזה, נראה שהיא בעיקר רעדה מאוד'
אני לא בטוחה שהיא ממש זזה, נראה שהיא בעיקר רעדה מאוד
08/08/2016 | 14:30
2
41
ראיתי את זה קורה גם בקפיצות אחרות, זה בולט בעיקר בצילומי תקריב בהילוך אטי. לא בטוח שזה שינה משהו מבחינת הקפיצה שלו, וכנראה גם הם יודעים שאין שם קייס כי אחרת היו מערערים, יש להניח.
לצפיה ב-'תודה. הפרשן אמר אז שאלתי להבין. זה ממש זז- ראו בצילום מלמעלה'
תודה. הפרשן אמר אז שאלתי להבין. זה ממש זז- ראו בצילום מלמעלה
08/08/2016 | 23:51
1
9
לצפיה ב-'שמעתי את הפרשן וגם ראיתי, ואז ראיתי בקפיצות אחרות'
שמעתי את הפרשן וגם ראיתי, ואז ראיתי בקפיצות אחרות
08/08/2016 | 23:55
35
וזה לא נראה משהו קריטי. אני לא מבינה גדולה, הם יותר, ועובדה שהם בחרו לא לערער... הם יודעים מה זה אומר.
לצפיה ב-'The Gebeshian'
The Gebeshian
08/08/2016 | 19:22
1
62
עליה חדשה למקבילים המדורגים על ידי המתעמלת הורי גביסיאן מארמניה
ממש מגניב התברגות בקפיצה מעל הבד התחתון וישר לבד העליון

https://twitter.com/jovialjacki/status/76230136512...

לצפיה ב-''
08/08/2016 | 20:08
6
לצפיה ב-'סיכום מוקדמות נשים'
סיכום מוקדמות נשים
08/08/2016 | 09:55
2
67
תחרות ארוכה ומטורפת, ועכשיו כבר אין סימני שאלה, והכל ידוע לקראת הגמרים, הקבוצתי, הקרב רב, והמכשירים.

בתחרות הקבוצתית ארה"ב השאירה מעט מאד לדמיון - ועם פער של 10 נקודות על המקום השני, אין כאן תחרות. האמריקאיות באו ועשו מה שהן עושות פחות או יותר בכל תחרות במחזור האחרון - וזה לתת 16 מתוך 16. לא רק יציבות, גם עליונות מוחלטת בכל מה שקשור בדרגות קושי. הן גם עובדות בדיוק רב, כך שקשה מאד להוריד להן ניקוד על ביצוע - אפילו אם הביצועים לא תמיד אלגנטים או אסתטיים.
סין שניה, וישר אחריה וצמודות נמצאות רוסיה, ברזיל ובריטניה. כולן "נהנו" מערב עם עליות ומורדות, ובהחלט יש להן מה לשפר לקראת הגמר, והתחרות ביניהן על הכסף והארד תהיה קשה.
גרמניה נראתה טוב, הן מביאות הרבה כיף והנאה לספורט, אבל לא מספיק תחרותיות בשביל לאיים כאן על מדליה. ואת שמינית הגמר יסגרו יפן והולנד. קנדה, כעשירית וחצי מאחורי ההולנדיות, מחוץ לגמר. גם איטליה בדעיכה - מקום עשירי. וצרפת עם סבב לא מוצלח בעליל בקרקע סיימה 11, כנקודה לפני הבלגיות שסיימו אחרונות.

התחרות הגדולה היתה בין האמריקאיות אתמול על מקום בקרב רב. אחרי שני סבבים, אלי רייזמן פתחה פער של נקודה וחצי על גבי דאגלס. במקבילים רייזמן רשמה ציון מדהים למידותיה - 14.733, אבל עדיין נקודה פחות מדאגלס. עם יתרון של חצי נקודה, רייזמן עברה לקורה, נגעה בה עם היד (נפילה) אבל עדיין יצאה עם ציון זהה לזה של גבי דאגלס, ותייצג יחד עם ביילס את ארה"ב בגמר הקרב רב.
ביילס היתה בערב מושלם מבחינתה. סיימה עם 62.366, כמעט שתי נקודות לפני רייזמן. דאגלס שלישית, אך תצפה מהיציע... הקרב על הארד. אנדראג'ה, עם אמנאר יפהפה משליה, סיימה רביעית ותהיה חזק בתמונה. גם סראייבה, שלולא תרגיל קרקע חלש היתה מסיימת גבוה יותר מהמקום ה 19 בו סיימה. שתיהן תקבלנה דחיפה אדירה מהקהל הביתי. מוסטפינה ותותחליאן ישמחו להביא טיפה אור להתעמלות הרוסית, כשלמוסטפינה יש הרבה יותר נסיון במעמדים כאלה. אתיורה תורסדותיר - הולנדית שנראה לי שמוצאה איסלנדי ע"פ השם, נראתה מדהים אתמול, ואם לא היתה נופלת בקרקע, היתה נכנסת לגמר על המכשיר וגם מסיימת במקום גבוה יותר מהמקום ה8 בו סיימה. מתעמלת אחרונה שתנסה לשפר את מעמדה בגמר היא וואנג מסין. גם שאנג צ'ונסונג העפילה לגמר בזכות שלושה תרגילים טובים, אבל עם יורצ'נקו פשוטה היא לא תוכל להגיע רחוק. עוד טוענת לקרב על הארד היא שטיינגרובר, שסיימה רק 15 עם תרגיל קורה לא מוצלח. ואחרונה חביבה שלא תאיים על מקום בגמר, אבל נלחמה לאורך כל התחרות היא ג'סיקה לופז הותיקה מונצואלה. כל הכבוד.
ונסה פרארי העפילה אחרונה לגמר הקרב רב, והבריטיות בערב בינוני הכניסו רק את אלי דאוני, שבערב מושלם תוכל גם להכנס לתמונת המדליות

המכשירים הפכו להיות מוקד הענין, בגלל המתמחים. התחרות שם צמודה יותר ומותחת יותר כשתוצאות הקרב רב והתחרות הקבוצתית ידועות מראש. גם כאן יש עליונות מוחלטת של ביילס, אבל הפערים קטנים יותר ויש מקום להפתעות.

בקפיצות, גמר חלומי של פייבוריטיות, ושל פייבוריטיות שפונות אל הרגש.
ביילס עם שתי קפיצות כמעט מושלמות (9.7) ראשונה. הונג און ג'ונג תצטרך את היורצ'נקו טריפל והרבה מזל בשביל לאיים על ההגמוניה הזאת, כך שיש סיכוי טוב ש סוף סוף נראה את הקפיצה החדשה בגמר! פאסקה ושטיינגרובר סיימ שלישית ורביעית בהתאמה, די הרחק מאחור, אך עם סיכוי למדליה. מעניין אם שטיינגרובר תנסה לבצע אם קפיצת הידיים עם שתי הברגים. בסרטון זה לא נראה מוכן - אבל זה יכול לתת לה יתרון חשוב. צ'וסוביטינה וקרמאקר גם יהיו שם, ויצטרכו לתת פרודונובה משובחת בשביל להכנס לתמונת המדליות. גם וואנג העפילה לגמר, ושאלון אולסון, שרבים מאיתנו עוקבים אחריה מאז היתה ילדת פלא של ההתעמלות הקנדית. היא השתחלה בסבב האחרון
לגמר. נותרה בחוץ בת ארצה בריטני רוג'רס, וסדה תותחליאן.

במקבילים - קרב צמוד ובלתי ניתן לחיזוי.
מדיסון קושיאן, מוסטפינה וגבי דאגלס בשלישיה הראשונה, במרחק עשירית. שלושתן היו נהדרות, וזה יקום ויפול על תזוזות בנחיתה. ספירידונובה קרובה במקום הרביעי, וזייץ, סופי שדר, ג'סיקה לופז ושאנג צ'ונסונג סוגרות את השמיניה. ההעפלה של לופז היתה מרגשת, היא מנסה כבר שתי אולימפיאדות להותיר איזשהו רושם במכשיר החזק שלה, וכושלת ברגע האמת. אתמול בערב זה סוף סוף קרה, היא עשתה את מה שהיא חולמת כבר שנים, והעפילה לשני גמרים (קרב רב ומקבילים). פאן יילין ובקי דאוני נותרו בחוץ. דאוני לא הצליחה לחבר שני אלמנטים ואיבדה בונוס יקר ערך, ולאכזבת כולנו לא תהיה בגמר הזה, מה שיהפוך אותו לטיפה פחות מענין.

על הקורה - הכל פתוח.
לרגע אחד היתה דילמה - אלי רייזמן וגבי דאגלס קיבלו את אותו הציון בדיוק, והשאלה היתה איך ישברו את התיקו הזה, באיזה שובר שוויון מוזר, בשביל להחליט מי תעלה לגמר עם ביילס. אבל אז באה לורי הרננדז ופתרה את הדילמה. רייזמן לא תוכל להגן על הארד מלונדון - כי לגמר עולות ביילס והרננדז הצעירה. סראייבה סיימה שלישית, סאנה וויברס עם תרגיל מדליק, וציון E קצת מוגזם - אבל מזל שהיא תהיה שם גם בשביל לתת אלטרנטיבה מעניינת לתרגילים האקרובטים שנראים כולם מאותו פס יצור. פונור ופאן יילין גם בתמונה למדליה, והפתעת הסיבוב האחרון היתה ההעפלה של איזבלה אונישקו מקנדה ומרין בויה מצרפת, שדחקו את אלי דאוני ואיימי טינקלר, והוסיפו לבאסה של הנבחרת הבריטית הכואבת.

ובקרקע - מופע של שליטה ללא עוררין של ביילס ורייזמן. ביילס תצטרך לשבור את הרגל ולא לסיים את התרגיל בשביל לתת למישהי לקחת זהב, וכנ"ל לגבי רייזמן והכסף. (טפו טפו טפו) הן נראו אתמול כאילו הן נהנות ולא ממש מתאמצות. שלישית, ונסה פרארי מראה שנשארה בה עדיין תשוקה ויכולת, ואולי גם מדליה אחרי המקום הרביעי המאכזב בלונדון.
שטיינגרובר, וואנג, טינקלר (קצת כבוד לבריטניה) מורקאמי (קצת כבוד ליפן) ואריקה פזאנה סוגרות את השמיניה. פונור נותרה בחוץ עם ציון נמוך יחסית, אולי נמוך מדי, ופרגאפיין הבריטית המאוכזבת סיימה במקום התשיעי המאכזב, תיקו עם פזאנה, אבל ציון E נמוך יותר.
לצפיה ב-'גמרים מכשירים'
גמרים מכשירים
08/08/2016 | 10:42
50
קפיצות הולך להיות מרגש לדעתי. אני חושבת ששטיינגרובר צריכה לבצע את הקפיצת ידיים דאבל בורג שלה, היא במצב שאין לה כמעט מה להפסיד, הסיכוי שלה למדליה בלי זה די קטן. יש שם סיכוי לראות הרבה קפיצות משובחות מאוד וגם הרבה נפילות. להערכתי זה לא גמר לבעלי לב חלש

מקבילים זה הגמר שאני הכי מחכה לו. ככה גמר אולימפי צריך להראות; דרגות קושי גבוהות, ביצועים מדויקים ובסופו של דבר המתעמלות על הפודיום יהיו אלו שיצליחו לשלב את שני הגורמים בצורה מושלמת. הולך להיות פשוט תענוג.

קורה כבר קצת פחות מותח, ביילס נמצאת בראש הטבלה במרחק 3 עשיריות מהרננדז, וסרביה הברזילאית נמצאת עוד שתי עשיריות מאחור. יש כאן פוטנציאל לפחות תחרות, אבל מצד שני זו הקורה, ועל קורה הכל יכול לקרות...

ובקרקע? בקרקע מבחינתי זה לא גמר, זה show. המיקומים על הפודיום די ידועים מראש, אז פשוט להתרווח על הספה ולהנות מהמופע. אפשר לשלוח את השופטות הביתה, אין להן שם תפקיד משמעותי יותר מדי הפעם.
לצפיה ב-'לא באמת הייתה תחרות גדולה על המקום הנוסף בקרב רב'
לא באמת הייתה תחרות גדולה על המקום הנוסף בקרב רב
08/08/2016 | 12:57
60
ואני מתקשה להבין מדוע אתה מציג זאת כך שוב ושוב. בניגוד ל-2012, בכל חצי השנה האחרונה לא היה מפגש אחד (משותף) שבו דאגלס עברה את רייזמן (גם כשדאגלס לא פישלה). באופן קבוע קיבלה רייזמן ציונים גבוהים יותר מדאגלס בכל המכשירים למעט המקבילים, כמובן; אבל קשה לסגור פער של שלושה מכשירים במכשיר אחד. הסיכוי היחיד של דאגלס לעלות במקום רייזמן היה אם האחרונה תפשל (ממש, לא בקטנה) ורייזמן של 2016 (בניגוד לרייזמן של 2015) יציבה לא פחות מרייזמן של 2012.

התחרות האמיתית על מקום בקרב רב הייתה יכולה להיות לו היו מעלים את לורי הרננדס למקבילים. כזכור, באליפות ארה"ב היא הייתה חלק ניכר מהזמן בשוויון עם רייזמן ובסוף סיימה שלישית אחריה בפער קטן (ולפני דאגלס). במבחנים האמריקניים היא כבר עקפה אותה וסיימה שנייה אחרי ביילס. ברגע שאפשרו לאלי רייזמן לעשות מקבילים (וגם לדאגלס, אבל מגיע לה, היא נכנסה לגמר) הקרב די נסגר. הסיכוי העיקרי של דאגלס לעקוף את רייזמן היה לו שדרגה את הקפיצה שלה לאמאנר, אבל זה לא קרה.

גם במקבילים לא באמת הייתה דילמה – הרננדס סיימה ראשונה על המקבילים במבחנים האמריקניים (כי ביילס נפלה, כזכור). בינתיים היא לא פישלה באף תחרות, וכשהיא לא מפשלת היא עוקפת בקלילות את שתי הוותיקות שלצדה...
לצפיה ב-'זה קורה!! תחרות הגברים באולימפיאדה'
זה קורה!! תחרות הגברים באולימפיאדה
04/08/2016 | 09:18
4
91
זה לא מרגיש כמו ארבע שנים - המעקב האינסופי אחרי מוסטפינה, קומובה, וויבר, רייזמן, וההפתעה של גבי דאגלס, הדרמה בתחרות הגברים, המפץ האוקראיני (ממדליה לכלום ב 5 דקות), אוצ'ימורה, אוצ'ימורה ואוצ'ימורה!

וביום שבת יפתחו בריו תחרויות התעמלות המכשירים.

אז למה לצפות?
שטילוב יהיה בראש מעייננו. לאחר מחזור אולימפי מאד לא אחיד, וכמה רגעים אחרי שרובנו הספדנו אותו כבעל סיכוי לגמר אולימפי שלישי, אלכס הגיע לישורת האחרונה והראה שהוא עדיין רלוונטי. מדלית ארד באליפות אירופה האחרונה - אמנם בלי אמריקאים, סינים, יפנים ועוד כמה - אבל זה בהחלט מפיח קצת תקוה. זה לא יהיה קל. השדה יהיה צפוף מאד. מקום אחד בגמר ומדלית הזהב על הניר שייכים כבר לקנזו שיראי. ומעבר לזה, היפוליטו, אבלזיאן ובליאבסקי מרוסיה, אוצ'ימורה, ג'ייק דלטון, תומס גונזלס ספולוודה מצ'ילה, ריי זפאטה מספרד, מנריקה לרדואה מקובה, מקס וויטלוק הבריטי, דנג שודי מסין, ובטח יש עוד כמה שאני לא מכיר... כמה שאלכס יצליח לעבור את רף 15 הנקודות במוקדמות, כך יגברו סיכוייו לגמר. כל ציון מתחת ל 15 יהפוך את המשימה לכמעט בלתי אפשרית. אני לא יודע אם אלכס גם יתחרה על המתח, או בקרב רב - נראה. בכל אופן הוא עולה בקבוצה הראשונה (מה שפועל לרעתו) בשבת אחה"צ.

מעבר לזוית הישראלית, השאלה הגדולה היא אם לקוהאי אוצ'ימורה נשארה עוד מדלית קרב רב אולימפית באמתחת. הוא האלוף האולימפי מלונדון, והסגן מבייג'ינג. הוא גם אלוף העולם 5 פעמים ברציפות - והמתעמל הכי טוב בעולם. אבל בשונה מהנשים, יש מי שנושף בעורפו. אולג ורנאייב מסוגל לתת פייט רציני, ויכול לנצל שגיאות של אוצ'ימורה ולקחת את התהילה. גם מנריקה לרדואה מקובה עושה חיל בשנה האחרונה ותופס את תשומת הלב של הקהל והשופטים (יש דיווחים שהוא מעט פצוע, והוא לא תפקד באופן מלא באימוני הפודיום) מקס וויטלוק הבריטי גם יתמודד על מקום על הפודיום, וגם סם מיקולאק האמריקאי ודנג שודי מסין. יהיה גם מענין לראות את מדליסט הכסף מלונדון, מרסל ווין (נגוין) מגרמניה, ואת מדליסט הארד, דאנל לייבה. שניהם מגיעים מעמדה נחותה, שלייבה נכנס לנבחרת רק לאחר פציעה של ג'ון אורוזקו. אני גם לא בטוח ששניהם יתחרו בקרב רב - אבל במידה וכן, הם גם מסוגלים להביא את הנסיון ואת הכבוד לתחרות - מה שיכול לדרבן אותם. יהיה מענין גם לראות את חוזה קאלבו מורנו מקולומביה

בפינתנו "כדאי לכסות את העיניים", אפשר לדבר על איגור רדיבילוב מאוקראינה, שבאמוני הפודיום ביצע קפיצת ידיים עם שלוש סלטות לפנים - קפיצה שתזמון לא נכון, או מחסור בס"מ בגובה, או בק"מ אחד לשעה בסיבוב, יובילו לכסא גלגלים, אם לא למוות.
גם קנזו שיראי, שמועמד למדלית זהב בקרקע, ביצע באימוני הפודיום קפיצה מטורפת - יורצ'נקו עם שלושה וחצי ברגים. במקרה שלו היא לא תוביל לטיפול נמרץ או בית עלמין, אבל בהחלט יכולה לרסק קרסול, ולהפיל לתחתית הדירוג. אני מניח ששניהם מתכננים את הקפיצות האלה לנשק יום הדין - מה שיתן להם פוש בשדה הכ"כ תחרותי של גמר הקפיצות. קשה לי להאמין שמישהו מהם יהיה משוגע מספיק לבצע קפיצה כזאת במוקדמות.
מעבר לשניים האלה, יהיה קרב קשה להכנס לגמר הקפיצות, וגם קשה מאד לחזות את השמיניה - מדובר על קפיצות קשות בטרוף, כשהטופ מבצעים שתי קפיצות בדרגת קושי של 6.4. אפשר לבנות על רי מצפון קוריאה, מריאן דרגולסקו ינסה לחזור לעוד רגע של תהילה לפני הפרישה (השלישית או הרביעית שלו? הוא וקטלינה פונור לא מצליחים לצאת מהאולם ליותר משנה) צמד האוקראינים ורנאייב ורדיבילוב ינסו להעפיל לגמר, קריסטיאן תומאס הבריטי, קים מדרום קוריאה, ג'ייק דלטון מארה"ב

גמר הטבעות גם אמור להיות מטורף - יורי ואן חלדר מהולנד, זאנטי הכוכב המקומי, פטרוניאס מיוון, לסינים יש ארסנל של מתעמלים שיכולים להתברג לגמר, סמיר איי סעיד מצרפת, רדיבילוב מאוקראינה. התחרות פה תהיה מטורפת ובוודאי תקבע על חודן של מאיות - זה מכשיר שלא ממש נופלים ממנו, וכל נדנוד קל של של הטבעות , יוביל להפסד של כל הקופה.

במתח יהיה מענין לראות אם אפקה זונדרלנד קרוב להגנה על תוארו מ 2012. הוא לא הצליח להעפיל לגמר באליפות העולם האחרונה, אבל אסור להוציא אותו מכלל חשבון. אוצ'ימורה, דאנל לייבה, לארדואה, וגם שני הגרמנים - ברטשניידר עם העזיבה הייחודית שלו (קובאצ' עם שני ברגים) וגם המבושן הותיק.
עוד קרב מרתק צפוי במקבילים - אפשר לבנות על שני סינים ושני יפנים בגמר. אפשר לבנות על ורנאייב. אפשר לקחת בחשבון את דאנל לייבה ואת אולג סטפקו, ואת מנריקה לארדואה. גם הבריטים יכולים להכניס שני מתעמלים לגמר הזה - כך שכבר עברנו את מכסת השמונה, ויהיו כאן, לדעתי יותר מכל מכשיר, אחר מתעמלים ראויים שיתאכזבו.

ועל סוס הסמוכות, ברקי ההונגרי לא הצליח להעפיל לגמר בגלל שטויות של איגוד ההתעמלות (העפלה רק על בסיס תוצאות קרב רב בתחרות המבחן למי שלא הצליח להעפיל אוטומטית דרך אליפות העולם האחרונה) ומכיוון שברקי לא קרב רביסט, הוא יעדר. על מקום טוב על הפודיום יתמודדו הידווגי ההונגרי, שני ארמנים עם פוטנציאל לא רע (דאויטאן ומרדיניאן) מקס וויטלוק, אלכס נאדור האמריקאי, וכמובן לואיס סמית' המתקמבק, שלקח את הכסף בלונדון לשמחת הקהל הביתי. גם הבלקנים מתחרים פה על מקום בגמר - פיליפ אודה הותיק מקרואקטיה, ורוברט זליגמן. כדאי גם תמיד גם לקחת בחשבון שני סינים ושני יפנים על סוס הסמוכות. אולי תהיה פה גם הזדמנות מקסיקנית עם דניאל קוראל.

זוהי רק רשימה חלקית - יש המון מתעמלים שאני בכלל לא מכיר, או לא זוכר.

מאחל לכולנו תחרויות מותחות ומהנות, ולמתעמלים בהצלחה ובריאות!!
לצפיה ב-'מוקדמות הגברים: ...The last man standing'
מוקדמות הגברים: ...The last man standing
07/08/2016 | 03:13
2
41
הו אלוהים, כמה נפילות!
אני כבר לא מסוגלת לעקוב או לספור...
הנה כמה שבכל זאת הצלחתי לזכור:

הנפילה הכואבת ביותר (לנו, אבל רק באגו ובלב) היא כמובן של שטילוב בקרקע.
אבל גם כמה מיריביו הגדולים פגשו את המשטח באופן לא וולונטרי... ביניהם דרגולסקו הרומני שעמד מעליו באליפות אירופה, אבל הפעם הצליח ליפול אפילו יותר ממנו.
אפילו קנזו שיראי, מי שאמור להתברג למקום הראשון בקרקע הצליח לפקשש קלות וסיים בציון נמוך יותר משל אוצ'ימורה.

הנפילה הכואבת ביותר פיזית הייתה של הצרפתי סמיר עיט(?) סעיד שנחת רע במיוחד בקפיצה ושבר את הרגל באופן מחריד (המילים "תמונות קשות" מזמן לא היו מדויקות כ"כ ).

אוצ'ימורה נפל מהמתח (והוא האלוף האולימפי המכהן במכשיר!) ועלה לגמר הקרב רב מהמקום השני, אחרי ורנייב. הוא יהיה גם בגמר הקרקע.

מקולאק וברוקס נפלו מסוס הסמוכות (מכשיר חלש אצל האמריקנים) אבל זה לא יפגע בהם כי הם לא היו מועמדים לגמר במכשיר.

לארדו הקובני נפל חזק בקפיצות (11.766, כמעט הציון הנמוך ביותר בכל היום) וגם בסוס הסמוכות קיבל ציון נמוך והיה חשש שלא ייכנס לגמר הקרב רב, אבל הוא הצליח לאסוף את עצמו במקבילים ובמתח, נכנס לגמרים האישיים בשני המכשירים וגם לגמר הקרב רב.

הסינים, היפנים והרוסים נפלו בשלל מכשירים וכמעט השאירו את המקום הראשון לאמריקנים (בסוף הסינים עולים ראשונים, אחרי שעקפו את האמריקנים ברגע האחרון בהפרש זעום), והיפנים עולים מהמקום הרביעי . זה כמובן לא אומר כלום כי בגמר פותחים דף חלק ומתחילים מאפס, אבל זה עדיין די מפתיע.

סדר הנבחרות העולות לגמר:
סין
ארה"ב
רוסיה
יפן
בריטניה
ברזיל
אוקראינה
גרמניה

ומי הגבר שנשאר עומד/מחייך אחרון?
נכון לעכשיו זה אולג ורנייב, שסיים מוקדמות מוצלחות מאוד מבחינתו: עלה ראשון לגמר הקרב רב, עלה לגמרים אישיים במקבילים, במתח, בקפיצות ובסוס הסמוכות, ועלה עם נבחרתו לגמר הקבוצתי. להערכתי הוא המתעמל שעלה למרב הגמרים.
לצפיה ב-'והגיבור של היום- Andreas Toba'
והגיבור של היום- Andreas Toba
07/08/2016 | 09:17
1
41
שנפצע בקרקע במה שהתברר לאחר מכן כקרע ב- ACL, אבל בכל זאת עלה לתרגיל בסוס הסמוכות, קיבל את הציון הגבוה ביותר בנבחרת שלו, ועזר לנבחרת להתברג בגמר הקבוצתי.
באמת מדהים.

מקווה שהיום אצל הבנות נראה פחות נפילות (ושבכלל לא נראה פציעות....)

בכלליות היו באינטרנט המון דיבורים על הציוד. בעיקר שזה ציוד חדש ולמתעמלים היה בסך הכל אימון אחד לגעת בו, זו יכולה להיות סיבה לפציעות ולפספוסים.

בנוסף, המבושן הגרמני יצא כנגד החוקה הנוכחית בטענה שהיא מעודדת רק דרגת קושי וגורמת למתעמלים לקחת סיכונים מיותרים
"It's a pity that gymnastics has developed the way it has. Everyone is chasing more and more difficulty, more risk. Everyone wants new records so it’s getting dangerous.... I don’t like this system in gymnastics. I hope they will change it after Rio."
לצפיה ב-'אני לא מסכימה; החוקה מעודדת גם דרגת קושי וגם ביצוע'
אני לא מסכימה; החוקה מעודדת גם דרגת קושי וגם ביצוע
07/08/2016 | 15:01
26
ולראיה, כשמתעמל הולך על דרגת קושי גבוהה מדי ולא מסוגל לעמוד בה הוא מקבל ציון ביצוע נמוך והציון הכללי שלו נמוך, בד"כ.

ייתכן שצריך קצת לשחק עם הניקוד, אבל אני חושבת שבסה"כ יש כרגע איזון לא רע בין הקושי לביצוע. בעבר בשיטה של עד 10 נקודות הקושי לא היה כמעט רלוונטי ושפטו כמעט אך ורק ביצוע ללא תלות באתגר שהמתעמל לקח על עצמו וגם זה לא היה טוב.

השיטה הנוכחית דומה לרפורמה שעשו לפני כן בתחום ההחלקה האמנותית על הקרח. שם יש שלושה ציונים: דרגת קושי, ביצוע ואמנותיות. אולי צריך להוסיף ציון שלישי על הארטיסטיות למה שנקרא באנגלית artistic gymnastics...
לצפיה ב-'תחרות מטורפת'
תחרות מטורפת
07/08/2016 | 09:23
66
מוקדמות הגברים סיפקו המון הפתעות ואכזבות.
מבחינת ישראל - קיוינו שאלכס יצליח לייצר עוד תרגיל מצוין ויעלה לגמר הקרקע בפעם השלישית ברציפות, אבל זה לא קרה. הוא עבר להתמחות בקרקע ובמתח במחזור האולימפי האחרון, אבל לא הביא את מה שצריך, עם תרגיל בינוני במתח, ונפילה בקרקע. אולי מוקדם מדי לסכם קריירה, אבל אלכס הוא המתעמל הישראלי הגדול מכל הזמנים, ואחד הספורטאים הגדולים בכל הזמנים, עם ארבעה גמרים אולימפים ברזומה, שניים בקרב רב ושניים בקרקע.

אבל ישראל היא חצי סיכה על מפת העולם... 
היה ערב מרתק. 
ארה"ב סיימה שניה, במרחק של חצי נקודה(!) מהסינים - נתון מעודד על פניו - אבל אם נזכר בלונדון 2012, האמריקאים סיימו ראשונים במוקדמות, אבל בגמר השיגו רק את המקום החמישי.
בגמר יתחרו רק שלושה מתעמלים על כל מכשיר, ולא תנתן ה"זכות" להפטר מהציון הנמוך ביותר - כך שכל טעות נספרת.
סין כאמור ראשונה (היו במקום השישי במוקדמות לונדון, ולקחו את הזהב בגמר!), יפן רק רביעית (הם סיימו במקום החמישי בלונדון, ולקחו את הכסף בגמר)
הרוסים שלישיים (שניים במוקדמות לונדון, שישיים בגמר)
המסקנה היא ברורה - המוקדמות רק מחליטות איזה נבחרת מעפילה לגמר - אין בהם דבר שיכול לרמז על תוצאות הגמר.

בריטניה חמישית, ברזיל הצליחה להעפיל לגמר גם היא, מהמקום השישי, ואוקראינה וגרמניה סגרו את השמיניה. מאוכזבים ומחוץ לגמר שוויץ הולנד קוריאה וצרפת.

היפנים סיפקו תרגילים מרהיבים, לצד נפילות וטעויות - כולל אוצ'ימורה שנפל מהמתח. עדיין, הוא סיים את היום במקום השני עם ציון של 90.498, והשאיר את הבכורה למתחרה הגדול - אולג ורנאייב. זוהי תהיה התחרות הגדולה גם בגמר - לפחות אם התסריטאים יקבלו את משאלתם. ורנאייב האוקראיני שנושף בעורפו של אוצ'ימורה כבר 3 שנים, שבנה את עצמו לרגע הזה שבו יצליח לעקוף אותו. ורנאייב מתעמל מבריק. אם אכן רק שניהם ישבו בראש הטבלה לאורך כל התחרות, המדליות יקבעו ע"י מי ביצע יותר טעויות - אין כאן הבדל גדול מבחינת פוטנציאל, והיתרון המשמעותי של אוצ'ימורה הוא השם שלו.
קאטו היפני גם יהיה חזק בתמונה. הוא סיים רק שישי, אך עם נפילה. עם ערב טוב הוא יתחרה על מקום על הפודיום, כנראה מתחת לורנאייב ו\או אוצ'ימורה.
עוד בתמונת המדליות - דוד בליאבסקי עם תחרות מעולה, סם מיקולאק, על אף תרגיל סוס סמוכות נוראי, דנג שודי מסין, ושני הבריטים נייל וילסון ומקס וויטלוק שהעפיל רק מהמקום ה12 לאחר קפיצה גרועה. עוד שני מתעמלים שסיימו במקום לא גבוה, אך מסוגלים להוות איום על הפודיום הם כח המחץ הלטיני - מנריקה לרדואה מקובה וחוזה קאלבו מורנו מקולומביה, עם יתרון קל ללרדואה מבחינת פוטנציאל. הוא נפל בקפיצות ורשם תוצאה קטסטרופלית. 

בקרקע - הפתעה גדולה בתמונת הגמר. ג'ייק דלטון הוא המתעמל האמריקאי שסומן כבעל פוטנציאל, אך הגיע סם מיקולאק ורשם 15.8! הוא מוביל את המעפילים, כשבן ארצו דלטון במקום השני.אוצ'ימורה שלישי, וקנזו שיראי שיצא משטח המזרן סיים שישי. דיאגו היפוליטו, בן דורו של שטילוב, סיים רביעי, וכבונוס, גם ארתור מריאנו בגמר מהמקום השמיני. גם שני בריטים בגמר - וויטלוק וקריסטיאן תומאס.
אין רוסים, אין סינים, ואין את תומס גונזלס מצ'ילה, וכמובן אין את אלכס שטילוב מישראל.

בסוס הסמוכות, שני בריטים בראש השמיניה המעפילה - כשוויטלוק העפיל על לואי סמית', מדליסט הכסף מלונדון. סיריל תומאזון שלישי, מרדיניאן מארמניה רביעי, ורנאייב חמישי, שני רוסים בשמיניה: קוקסנקוב ובליאבסקי, וביניהם נאדור האמריקאי. 
הידווגי ההונגרי נותר בחוץ, וגם העובדה שאין סינים ויפנים מדהימה ומוזרה - אף יפני לא רשם מעל 15 נקודות על סוס הסמוכות. פיליפ אודה נפל וסיים רק במקום ה 30.

על הטבעות צפוי קרב איתנים. יאנג הסיני ראשון עם 15.9, ונושף בעורפו פטרוניאס עם 15.833. יו מסין שלישי עם 15.8, אבליאזין רביעי עם 15.633, וזאנטי הברזילאי חמישי עם 15.533. עם סמיר איי סעיד מצרפת סיים עם 15.533, אך במהלך התחרות שבר את רגלו, מה שיכניס ככל הנראה את הרזרבה הראשונה - ראדיבילוב מאוקראינה. עוד בגמר, חוסנס מבלגיה, ויורי ואן חלדר מהולנד.

בקפיצות - רי מצפון קוריאה ואבליאזין קרובים מאד בראש הטבלה, כשאחריהם קנזו שיראי ואיגור רדיבילוב. דרגולסקו חמישי, נגורני מרוסיה שישי, ורנאייב שביעי, ותומס גונזלס מצ'ילה הצליח לסגור את השמיניה. כולם, דרך אגב, במרחק נגיעה מהפודיום. יהיה מותח. סרג'יו ססאקי הברזילאי סיים תשיעי לאכזבת הקהל - בגלל טיפה יותר מעשירית. 

ובמקבילים ובמתח - שני נציגים קובנים - האחד מייצג את ארה"ב - דאנל לייבה, ואחד את קובה - לארדואה. גם אולג ורנאייב יהיה בשני הגמרים האלה.
בליאבסקי יהיה בגמר המקבילים, יחד עם דנג שודי ויו האו. ריוהאי קאטו יהיה הנציג היפני, ואנדריי מונטאן מרומיה סוגר את השמיניה.

במתח המבושן מוביל ומעפיל מהמקום הראשון. נייל וילסון הבריטי שני, ובמקום השלישי בא להגן על תוארו אפקה זונדרלנד מהולנד. ויש גם נציג ברזילאי נוסף - פרנסיסקו בארטו ג'וניור. ולאסיוס מאראס המתמחה מיוון נשאר הרחק מאחור ומחוץ לגמר.

לצפיה ב-'צפיה בתחרויות'
צפיה בתחרויות
04/08/2016 | 12:18
15
85
אני לא ממש סמכות בענין -
אבל מבדיקה פשוטה שערכתי, ניתן לצפות בערוצים של ה BBC עם תוסף של hola שמכוון לבריטניה.

אני בטוח שהשנה, כשהשידורים מחייבים לווין או כבלים, אנשים ישמחו לדרכים אחרות לראות את האקשן -

אז אם יש מידע בענין - זה המקום
לצפיה ב-'אני מתכוונת לצפות דרך ערוץ הספורט ו/או הקישור הקבוע ל-NBC'
אני מתכוונת לצפות דרך ערוץ הספורט ו/או הקישור הקבוע ל-NBC
05/08/2016 | 14:17
8
31
לצפיה ב-'הקישור של ה-BBC בטלוויז בקודי גרוע ומקרטע'
הקישור של ה-BBC בטלוויז בקודי גרוע ומקרטע
05/08/2016 | 18:55
7
50
עד לפני שבוע, היה ניתן באווסט (אולי עוותי את השם), אבל הם שינו את זה לטלוויז והורידו את האופציה של ערוץ 5.
לצפיה ב-'לא יודעת; לא צופה ב-BBC ולא משתמשת בקודי'
לא יודעת; לא צופה ב-BBC ולא משתמשת בקודי
05/08/2016 | 20:54
6
48
אני מעדיפה פרשנות בעברית (ויש לי איך לצפות בערוץ 5) ואם באנגלית, אז אמריקנים (בעיקר אני אוהבת את השלישייה של NBC בהתעמלות – אל, טים ונסטיה). את השדרנים של יורוספורט אף פעם לא אהבתי (וחלקם מדברים מהר מדי ביחס למבטא הכבד שלהם...) וגם פרשנויות בריטיות אחרות ששמעתי (למשל בשידורי התעמלות שהועברו בערוץ יוטיוב של FIG באליפות העולם האחרונה בגלסגו) לא כ"כ אהבתי. בקיצור, הבריטים הם מבחינתי המוצא האחרון.
לצפיה ב-'יש לך IP בריטי?'
יש לך IP בריטי?
07/08/2016 | 15:56
5
17
אם כן, האם את משלמת 10$ לחודש עבור השימוש ב-VPN?
לצפיה ב-'יש לי תוספי IP חינמיים, לא ניצלתי אותם לצפייה בתכנים בריטיים'
יש לי תוספי IP חינמיים, לא ניצלתי אותם לצפייה בתכנים בריטיים
07/08/2016 | 15:59
4
23
כי לא היה לי צורך, התכנים שהתייחסתי אליהם שודרו ללא הגבלה, וכאמור, לא נהניתי מהם.
לצפיה ב-'מהיכן אפשר להשיג את התוספים האלו?'
מהיכן אפשר להשיג את התוספים האלו?
07/08/2016 | 16:01
3
8
לצפיה ב-'מתקינים בדפדפן, למשל בכרום אתה נכנס ל-extensions ואפשר לבחור'
מתקינים בדפדפן, למשל בכרום אתה נכנס ל-extensions ואפשר לבחור
07/08/2016 | 16:06
25
אנשים ממליצים על Hola, אני מעדיפה את Hotspot Shield (קיים גם בגרסת תכנה שניתן להתקין במחשב באופן כללי, בלי קשר לדפדפן). ודאי יש עוד.
לצפיה ב-'אני השתמשתי עד עכשיו בתוסף חינמי'
אני השתמשתי עד עכשיו בתוסף חינמי
07/08/2016 | 16:12
1
30
אבל לאחרונה הוא פשוט לא עובד כמו שצריך באתרים....

אני לא שילמתי על VPN אבל אני מכירה אנשים שהשתמשו בזה וזה עבד מצוין.
לצפיה ב-'לפעמים החברות משנות את התמיכה / האתרים משנים את ההגנה...'
לפעמים החברות משנות את התמיכה / האתרים משנים את ההגנה...
07/08/2016 | 16:12
7
לצפיה ב-'שאלת פרוקסי'
שאלת פרוקסי
05/08/2016 | 22:23
3
34
באיזה תוסף אתם משתמשים?
תמיד השתמשתי ב- hola ולאחרונה הוא ממש לא מתפקד כמו שצריך (לא מצליח לפתוח אתרים שבעבר הוא כן פתח....)
אשמח לשמוע המלצות על תוסף אחר
תודה!
לצפיה ב-'Hotspot Shield קיים כתוסף לכרום או כתכנה להתקנה נפרדת'
Hotspot Shield קיים כתוסף לכרום או כתכנה להתקנה נפרדת
06/08/2016 | 13:21
2
36
(רוב השנים השתמשתי בו כתכנה נפרדת, למעשה). אבל כרגע אני לא משתמשת באף תוסף כי אני צופה בעיקר בערוץ 5 וב-NBC דרך הקישורים הקבועים.
לצפיה ב-'מה זה השידורים הקבועים דרך NBC?'
מה זה השידורים הקבועים דרך NBC?
06/08/2016 | 15:49
1
36
למרות שאני ממש מעדיפה את השידורים של ה- BBC, האמריקאים מרגיזים אותי... עניין של טעם :)
לצפיה ב-'הקישורים שפורסמו כאן בעבר ע"י Mrpops'
הקישורים שפורסמו כאן בעבר ע"י Mrpops
06/08/2016 | 15:50
42
תגללי קצת למטה, בשרשור של המבחנים האולימפיים פרסמתי שוב את הקישור.
לצפיה ב-'מישהו הצליח למצוא קישור לצפיה???'
מישהו הצליח למצוא קישור לצפיה???
07/08/2016 | 16:24
1
23
שום דבר לא עובד לי..
לא מאמינה שכמעט שעה אני מחפשת דרך לצפות ולא מצליחה :(
לצפיה ב-'הקישור של NBC עובד אבל באיכות נמוכה והם לא משדרים חי בהכרח'
הקישור של NBC עובד אבל באיכות נמוכה והם לא משדרים חי בהכרח
07/08/2016 | 18:57
34

והממממון פרסומות.

אני צופה בערוץ 5. לשמחתי הם משדרים השנה את כל מוקדמות ההתעמלות!
בעבר כשהערוץ הראשון היה בעל זכויות השידור הם שידרו התעמלות רק משלב הגמרים (למעט כשהיו ישראלים בתחרות) וטחנו ימים שלמים מאולם הג'ודו. עכשיו העבירו את השידורים מהג'ודו לערוץ 56 ובא לציון הגואל.
לצפיה ב-'לקראת תחרויות הנשים בהתעמלות מכשירים'
לקראת תחרויות הנשים בהתעמלות מכשירים
04/08/2016 | 11:37
10
98
מי שהפכה ביחד חזקה ובזרוע נטויה את תחרויות ההתעמלות למשעממות קצת יותר בשנים האחרונות היא סימון ביילס.
רבות כבר דובר על הכשרון הכמעט אל-אנושי - אבל כבר שנים שלא היתה מתעמלת כל כך דומיננטית וכל כך רחוקה משאר השדה.

ביילס מועדמת ללא פחות מ 5 מדליות, רובן מזהב - תופעה לא מוכרת מאז קטפה דניאלה סיליבאש שש באולימפיאדת סיאול ב 1988. ובעידן ההתמחות על מכשירים בודדים - זה כמעט בלתי נתפס להיות בראש השדה: להתאמן ולהשאר בשורה הראשונה על ארבעה מכשירים, כשאחרות מתרכזות רק באחד, שניים או שלושה.
הנתון המענין היחיד הוא שביילס עשתה בשתי התחרויות האחרונות שלה משהו לא כ"כ מוכר - וזה ליפול ממכשיר. אמנם הפער שלה מאפשר לה נפילה, אפילו שתיים מבלי להפסיד את הזהב - אבל הדבר מעיד על איזושהי נפילה מנטאלית לקראת קו הסיום, ויהיה מענין לראות אם הצוות האמריקאי המשופשף הצליח לתת את תשומת ליבו ולבלום את ההדרדרות. (מה שהצוות הישראלי הלא כ"כ משופשף לא הצליח לעשות במקרה של ולריה מקסיוטה, שהיתה מדהימה עד לגמר הקורה בתחרות המבחן בלונדון, ומאד נפלה פעמיים שלושה כל פעם שעלתה על קורה בתחרות, והשאר כבר ידוע...)

בכל אופן, כמו שביילס דימיננטית, האמריקאיות דומיננטיות עוד יותר, ואף אחד לא יוכל להתקרב אליהן בתחרות הקבוצתית. כל אחד מ5 המתעמלות שלהן מסוגלות לזכות במדלית קרב רב. הדבר היחיד שיהיה בר השפעה בגמר הקבוצתי הוא העובדה ששלוש מתעמלות עולות על כל מכשיר, וכל תוצאה נחשבת (במוקדמות מותר לזרוק את התוצאה הנמוכה). אז האמריקאיות יהיו הרבה יותר נתונות לתנודתיות בגמר, וגם יאבדו חלק מיתרון העומק שלהן. ועם כל זאת - מי שמהמר שהן לא יקחו את הזהב כאן - יש לו כנראה נפש של מהמר...
על שאר המקומות על הפודיום יתחרו הרוסיות, הסיניות והבריטיות. אולי גם הצרפתיות.
הרוסיות סובלות מפציעות, ועל הסיניות אנחנו לא יודעים יותר מדי מאז אליפות העולם. אני בכל מקרה חושב שהסיניות תמיד מגיעות מוכנות ונחושות, ונותן להן יתרון. הבריטיות רוכבות על גל ההצלחות שלהן, ומדליה קבוצתית לא תהיה הפתעה מוחלטת. גם הקנדיות וההולנדיות יכולות להתמודד על מקום בגמר, כשההולנדיות הכי מענינות במובן הזה - עם התעמלות חדשנית ויפה.
וכמובן, הברזילאיות יכולות גם להפתיע. המקום בגמר נראה די בטוח - ואולי הן גם יצליחו עם הקהל הביתי לאיים על מקום בארבע הגדולות. מדלית ארד פה תהיה סנסציה.

התחרות הגדולה בקרב רב - כפי שכבר הורגלנו, תהיה במוקדמות, בין האמריקאיות. ביילס, דאגלס, רייזמן והרננדז - כולן נלחמות על שני מקומות השמורים לכל מדינה בגמר.
בלונדון היתה סנסציה, כשוויבר, שהיתה סוגשל ביילס (אם כי פחות דומיננטית) נעקפה בסיבוב על ידי רייזמן ודאגלס ונשארה מחוץ לגמר. קשה לראות את ביילס לא מעפילה לגמר - מרחב התמרון שלה הרבה יותר גדול, והיא יכולה לעשות יותר טעויות מבלי לאבד את הבכורה. אז התחרות האמיתית תהיה על המקום הנוסף. רייזמן והרננדז נראו טוב יותר בשתי התחרויות האחרונות בארהב - אבל דאגלס נוטה להפתיע ברגעי האמת. יהיה מאד מאד מענין.
בגמר עצמו, אפשר לצפות לשתי אמריקאיות בראש הפודיום. המקום השלישי הוא תעלומה כרגע. הכי קרובות יכולות להגיע שאנג מסין ושטיינגרובר משוויץ. אבל הארד גם בטווח נגיעה של חארנקובה או תותחליאן (אלא אם מוסטפיה תתחרה בקרב רב) או אולי פרגאפיין או דאוני הבריטיות. אין יותר מדי עומק בקרב רב הנשים - והפער בין המקום הראשון לעשירי עשוי להיות הפער שבין 62 הנקודות של ביילס, ל סביבות ה 56 נקודות. זה לא טוב להתעמלות, ויצטרכו במוקדם או במאוחר לתת על זה את הדעת.

חזרה לביילס - אמורה לזכות בזהב בקפיצות - אלא אם כן הונג מצפון קוריאה תפתיע עם יורצ'נקו טריפל שיתן לה גם ניקוד גבוה יותר על קושי, וגם חיבת יתר על מקוריות. מהסרטון שיצא מאולם האימונים, היא אמנם מקבלת דחיפה קלה מהמאמנת, אבל זה נראה מצוין. שטיינגרובר אמורה לקחת פה מדליה בקלילות, ותשומת לב רבה תנתן גם לצ'וסוביטינה, שמסוגלת להעפיל לגמר אולימפי גם בגיל 41, ובאולימפיאדה השביעית שלה. גם דיפה קרמקר מהודו תנסה להיות ההודית הראשונה שמעפילה לגמר, ואולי גם תאיים על הפודיום במידה והיא תסיים את הפרודונובה שלה על הרגליים ולא על העכוז - או גרוע מכך. עוד מתעמלת עם סיכוי סביר לגמר היא מרסיה וידיאו מקובה. וגם הקנדיות חזקות בקפיצות - אלי בלאק מסוגלת להעפיל לגמר אולימפי על המכשיר.

עוד מתעמלת שתקבל תשומת לב רבה כאן היא קטלינה פונור. מתקמבקת שוב ויכולה להעפיל לגמרים על הקורה ובקרקע, ואף לקחת מדליה. אני מניח שהיא תתחרה גם בקרב רב, כי היא פרסמה אימונים על המכשיר המאד מאד חלש שלה - המקבילים. לא ברור למה - אבל אני מניח שהיא מסוגלת להעפיל גם לגמר הקרב רב - גם אם אין לה סיכוי למדליה שם.

אלי רייזמן תנסה להגן על התואר האולימפי בקרקע - שעם נוכחותה של ביילס בריו יהיה כמו להלחם בטחנת רוח... אבל עדיין, היא יודעת להלהיב את הקהל. היא גם תקווה להעפיל לגמר הקורה - משימה אפשרית בגלל דרגת הקושי שלה, לא בגלל איזה חן או יופי ייחודיים שם. היא לקחה בלונדון את הארד על הקורה, ובוודאי תשמח לשחזר את ההישג.
ביילס אמורה לקחת את תואר הקרקע בקלות, כאמור, ומדלית הכסף די רשומה על שמה של רייזמן. מי שעוד תתמודדנה על מקום בפודיום הן פונור, שטיינגרובר, ופלאביה סראייבה המקומית שתקפיץ את הקהל. גם ללורי הרננדז יש תרגיל מקפיץ קהל - אבל יהיה לה קשה לעקוף את מגבלת שתי המתעמלות פר מדינה - שכן לביילס ולרייזמן יש דרגות קושי גבוהות יותר - אחת מהן תצטרך למעוד בשביל שהרננדז תכנס לשמיניה.

נראה שמוסטפינה צמצמה את פעילותה פחות או יותר לקורה ולמקבילים, ועל שני המקבילים היא מסוגלת להעפיל לגמר. היא האלופה האולימפית המכהנת על המקבילים. היא לא נראית מועמדת מובילה למדליה בכושרה הנוכחי, אך היא בהחלט במרחק נגיעה ביום טוב, לפחות במקבילים שם היא יכולה לגרוף ציוני E מצוינים.
אבל הדרך שלה למדליה לגמר המקבילים תהיה רוויה בתחרותיות. שלוש מתוך ארבע המתעמלות שזכו בזהב המשותף באליפות העולם האחרונה תהינה בריו (ספירידונובה, יילין וקושיאן) ותהיה תחרות גם מכיוון סופי שדר ואליזבת' זייץ מגרמניה, גבי דאגלס ולורי הרננדז מסוגלות להעפיל לגמר הזה, גם שאנג צ'ונסונג ורובי הארולד ובקי דאוני חזק בתמונת הגמר. אולי גם סיכוי קטן ללואן היס מצרפת. אולי גם ג'סיקה לופז תתגבר על הנאחס ותצליח להרשים ולאיים על השמיניה הראשונה (סיכוי קלוש)

הקורה היא מכשיר שקשה מאד לנבא את תוצאות התחרות - יש המון טוענות, והמון הזדמנויות לשגיאות ונפילות. ביילס ורייזמן כאמור יכולות להגיע לגמר בזכות תרגילים קשים, אך לאו דווקא אסתטים. אם אחת מהן מעד במוקדמות, יהיו שם הרננדז ודאגלס עם אפשרות אמיתית לקחת את מקומן בגמר. אפשר לבנות על מתעמלת רוסיה או שתיים: מוסטפינה, תותחליאן, מלניקובה. הכי מענינות הן ההולנדיות, סאנה וויברד ותורסדותיר שיכולות לתת את הזוית האסטתית יותר, פחות סלטות, ויותר פיוראטים - או דגש על אלמנטי ריקוד. פאולין שפר מגרמניה עם אלמנט מקורי ויפה. אמורות להיות גם שתי סיניות בגמר - שאנג המועמדת הבולטת יחד עם וואנג, אך ארבע מתוך החמש יכולות להעפיל פה לגמר. בקיצור - יהיה צפוף מאד גם בקורה.

עוד מתעמלות מענינות:
סופי גומז מגואטמלה - ממשיכה לייצג בכבוד את המדינה הזאת ללא שום מסורת של התעמלות.
פלאביה סראייבה יכולה להעפיל לגמרים בקורה ובמקבילים. לגבי בת ארצה רבקה אנדראג'ה פחות ברור - היא סבלה מפציעה, וחזרה לכושר לא מזמן (אם האמנאר שלה הוא אינדיקציה). לא ברור איך היא תתפקד תחת אור הזרקורים - יש לה פחות נסיון בינ"ל בגלל הפציעה שלה. בכושר טוב היא מצוינת גם בקרקע, גם בקורה וגם בקפיצות (במידה ויש לה קפיצה שניה).
דניאלה היפוליטו וז'אד ברבוזה משלימות את הנבחרת, ושתי המתעמלות הותיקות האלה יעזרו מאד למאמץ הנבחרתי - אך ללא סיכוי רב להעפיל לגמר על מכשיר.
וסיליקי מילושי מייצגת את יוון שוב. המכשיר החזק שלה הוא הקורה. היא מתעמלת מרשימה עם דגש על יופי הביצוע, ופחות על קושי. תרגיל הקורה שלה בעל דרגת קושי טובה, אך ספק אם יש לה סיכוי לגמר.
וגם פהאן מויאטנם תהיה כאן. לפני 5-4 שנים היא היתה סנסציה בקפיצות, אם מדליה באליפות העולם 2011, והופעה פחות מוצלחת באולימפיאדה. היו לה עליות ומורדות מאז, אבל היא חזקה יותר בקרב רב, ונראה אם היא תוכל להותיר איזשהו חותם בקפיצות.

תחרות מוצלחת מעניינת ובטוחה!

לצפיה ב-'שתי הערות קטנות'
שתי הערות קטנות
05/08/2016 | 14:17
57
א. ג'ורדין ויבר מעולם לא הייתה "סוג של ביילס". גם את תואר אלופת העולם היא קטפה על הקשקש, לא בפער ניכר כמו ביילס, ולא היו לה שלל מדליות זהב במכשירים אחרים. כמו כן ההפסד שלה לאלי רייזמן עוד אולי יכול היה להיחשב לסוג של הפתעה, אבל לגבי דאגלס? כוכבה דרך (בזמן שכוכבה של ויבר דעך) הרבה לפני האולימפיאדה – היא עקפה את שתיהן ב"אמריקן קאפ" (כמתעמלת מחוץ למניין) והייתה כזכור זו שהבטיחה את מקומה בנבחרת כשזכתה במבחנים האולימפיים.

ב. כפי שכבר כתבתי בסיכום המבחנים האולימפיים, השאלה הגדולה יותר לגבי האמריקניות היא לא מי תעלה עם ביילס לגמר הקרב רב אלא למי תינתן האפשרות לעשות זאת! מכיוון שרק ארבע יכולות להתחרות במוקדמות בכל מכשיר (אני טועה?) וקושיאן חייבת לעשות מקבילים, פירוש הדבר שמישהי תצטרך לוותר ולא תוכל להתחרות בכל הארבעה. מצד אחד ההיגיון אומר שבמקבילים עדיף לוותר על רייזמן (אין ספק שדאגלס מתעלה עליה בקלות) אבל מצד שני, בתחרויות האחרונות רייזמן והרננדס עקפו את דאגלס, אז ייתכן שהיא זו שתיאלץ לוותר והציון של רייזמן במקבילים יהיה פשוט זה שזורקים בחישוב ציוני הנבחרת במוקדמות (מובן שבגמר הנבחרות יעלו את דאגלס למקבילים).
לצפיה ב-'בסבב הראשון - הסיניות, הבלגיות, צ'וסוביטינה והונג און ג'ונג'
בסבב הראשון - הסיניות, הבלגיות, צ'וסוביטינה והונג און ג'ונג
07/08/2016 | 12:36
35
אנחנו מקווים שיתמלאו שני מקומות לגמר הקפיצות, ואולי אפילו לראות קפיצה חדשה (אף על פי שאין באמת צורך - היא צריכה להעפיל בקלות רבה לגמר עם קפיצות בטוחות יותר, ולשמור את הטריפל יורצ'נקו לגמר)
נראה אם צ'וסו תבצע פרודונובה, דבר שיכול לחרוץ את גורל המקום שלה בגמר - נחיתה טובה תעזור לא מאד, נחיתה לא טובה יכולה להוביל לציון 0 וסיום באקורדים צורמים.

התעלומה הסינית תפתר - נראה אם הן יוכלו להתמודד על מדליה גם ללא יאו ג'ינאן הפצועה. המתעמלת המובילה כרגע, שאנג צו'נסונג לא נראתה מבריקה באימון הפודיום. בכל אופן, אם הן לא גומרות את הסבב ואת היום עם שתי מתעמלות בגמר הקורה (או ציונים מעל 15), שתיים בגמר המקבילים (או ציונים מעל 15), ואחת בגמר הקפיצות - זאת תהיה אכזבה ואינדיקציה להופעה שאינה אופטימלית.
לצפיה ב-'בסבב השני - הרוסיות, שטיינגרובר, קטלינה פונור והאיטלקיות'
בסבב השני - הרוסיות, שטיינגרובר, קטלינה פונור והאיטלקיות
07/08/2016 | 13:56
32
השאלה הגדולה היא אם הרוסיות יצליחו להסחף ולתת הופעה תחרותית. מוסטפינה כבר לא מוסטפינה העניקת של 2009, וגם לא הגדולה של 2012. היא מלווה במריה פאסקה, ובדור חדש של מתעמלות. הן ינסו למלא את המכסה במקבילים, בקורה ומקום אחד בקפיצות לפאסקה.
שטיינגרובר אמורה להכנס ללא קושי לגמר הקרקע ולגמר הקפיצות. לגמר הקרב רב היא צריכה להעפיל בקלות רבה יותר, גם עם שגיאה שתיים או שלוש.
ופונור תתחרה אולי בקרב רב - שכן היא התאמנה גם בקפיצות ובמקבילים על הפודיום. אבל היא רוצה בעיקר להכנס לגמרים בקורה ובקרקע

מאיטליה אין לי יותר מדי ציפיות. קשה להאמין שפרארי תצליח להכנס לגמר, אבל היא תתן את כל כולה בקרקע - המכשיר החזק שלה. גם קרלוטה פרליטו וגם אריקה פסאנה יכולות להתחרות על מקום בקרב רב, ואולי גם אולי על איזה מכשיר (קורה לפרליטו וקרקע לפסאנה)
לצפיה ב-'בסבב השלישי - בריטניה, ברזיל וגרמניה ראש בראש, ודיפה קרמקר'
בסבב השלישי - בריטניה, ברזיל וגרמניה ראש בראש, ודיפה קרמקר
07/08/2016 | 14:46
43
הסבב השלישי יתחיל לתת אינדיקציה לגבי הפיינליסטיות בגמר.
אם לוקחים את האמריקאיות כמובן מאליו, והרוסיות והסיניות כבר התחרו, יש עוד חמישה מקומות - וברזיל תרצה להברג פה כמה שיותר גבוה. היא כבר עברה את גרמניה בתחרות המבחן, ותרצה ליצור כמה שיותר מרווח ממנה. ובריטניה תציב להם רף גבוה מאד אותו הם ירצו - או יחלמו - לעבור.
סראייבה תרצה להכנס לשני גמרים, אנדראג'ה ביצעה כבר אמנאר יפה באימוני הפודיום ותרצה (אם יש לה קפיצה שניה) להתברג לגמר הזה, אולי גם קרקע וקורה, תלוי בכושר.

אצל הבריטיות צמד האחריות בקי ואלי ינסו להתברג אף הן לכמה גמרים - כשבקי מועמדת לגמר ואולי אף למדליה במקבילים. קלאודיה פרגאפיין תנסה להעפיל לגמר הקרקע ולקפיצות - עם סיכויים קטנים.

ואחרונות חביבות - דיפה קרמקאר תנסה להעפיל לגמר הקפיצות ולהביא המון המון כבוד להודו. היא תבצע קפיצת פרודונובה, ותנסה לנחות על הרגליים, וכמה פחות במצב של כריעה.
אנה גומז מגואטמלה תנסה להעפיל לגמר הקרב רב
ופהאן מויאטנם תנסה להעפיל לגמר הקרב רב ולגמר הקפיצות - אף על פי שהיא לא נראית בכושר של 2011, אז העפילה לגמר הקפיצות באליפות העולם. היא מאד התקדמה בשאר המכשירים מאז, ולכן אי העפלה לגמר הקרב רב תהיה אכזבה.
לצפיה ב-'אגב, מה דעתכם על התפאורה הירוקה באולם ההתעמלות?'
אגב, מה דעתכם על התפאורה הירוקה באולם ההתעמלות?
07/08/2016 | 19:06
30
אחרי הוורוד העז (והאדום) מלונדון (וגם בגלסגו למען האמת) נחמד לי לראות צבעים מפלטה אחרת בעיניים (ועוד כאלה שלא משתלבים עם רוב בגדי הגוף... ).
לצפיה ב-'סיבוב רביעי - האמריקאיות (וגם ההולנדיות) באות'
סיבוב רביעי - האמריקאיות (וגם ההולנדיות) באות
07/08/2016 | 22:45
4
46
אחד הסבבים המותחים - רק בשביל לראות איזה שתי אמריקאיות תעפילנה לגמר, או איזו אמריקאית בנוסף לסימון ביילס.
על פי לוח התוצאות עד כה, לא צריכה להיות בעיה לביילס להעפיל לגמר הקפיצות. לא צריכה להיות בעיה לביילס וגם לרייזמן להעפיל לגמר הקרקע. קושיאן בגמר המקבילים זה כבר סיפור קצת יותר מסובך, שכן כבר צפוף מאד בתמונת הגמר. ובקורה יש עוד הרבה מקום - כשרק פלאביה סראייבה עברה בינתיים את רף 15 הנקודות.

בנוסף לאמריקאיות, ההולנדיות ינסו לעקוץ בקורה עם הסגנון המרענן והיפה שלהן. האחיות ווברס אלופות הפירואטים, וגם תורסדותיר ינסו לדחוף את הנבחרת קדימה לכיוון השמיניה הראשונה. בינתיים כמעט כולן מעדו בקורה, וזה המכשיר החזק של ההולנדיות. סיבוב מאד מוצלח שם יכול לעזור להן מאד.

ובנוסף, בסבב הזה נראה את ג'סיקה לופז ואת וסיליק מילושי - הן תתחלה את הסבב בקורה.
לצפיה ב-'WOW'
WOW
08/08/2016 | 01:06
34
ביילס נתנה, נראה לי, את הביצועים הכי טובים שלה אי פעם
זה היה מרשים במיוחד

לצפיה ב-'האמריקניות סיימו מוקדמות מצוינות ללא טעויות'
האמריקניות סיימו מוקדמות מצוינות ללא טעויות
08/08/2016 | 01:20
1
112
ביילס תעלה ראשונה לכל הגמרים האפשריים (למעט מקבילים).
לורי הרננדס תצטרף אליה בגמר הקורה, אלי רייזמן בגמר הקרקע ובגמר הקרב רב.
קושיאן תעלה ראשונה לגמר המקבילים ולא הרבה אחריה גבי דאגלס, אחרי תרגיל מצוין, אולי הטוב ביותר שראיתי אותה מבצעת אי פעם (אאל"ט עולה שלישית, אחרי מוסטפינה).

רייזמן ודאגלס קיבלו בדיוק אותו ציון בקורה (14.833); לגבי יש יתרון של כנקודה על רייזמן במקבילים, לרייזמן יש יתרון של כנקודה על דאגלס בקרקע (לדעתי קצת החמירו עם הציון שלה, דווקא היה תרגיל טוב ונקי). רייזמן עולה לגמר הקרב-רב בהפרש של כחצי נקודה מעל דאגלס בזכות האמאנר. הכול התנקז, פחות או יותר, לתוך אותו חצי בורג נוסף שרייזמן כבר עושה מצוין, ודאגלס משום מה לא עושה מאז לונדון. חבל, זה עלה לה בגמר.
לצפיה ב-'ואמנם מיותר לציין שהאמריקניות עלו ראשונות לגמר'
ואמנם מיותר לציין שהאמריקניות עלו ראשונות לגמר
08/08/2016 | 04:23
38
אבל אי אפשר שלא לציין את הפער הניכר – עשר נקודות מעל למקום השני, סין.
האמריקניות עם מעל 185 נקודות, אחריהן סין עם 175+ נקודות ועוד מקבץ נבחרות צפוף עם 174+, 173+ וכו'. הן לגמרי בליגה משלהן. במילים אחרות, שאר הנבחרות שעולות איתן לגמר נמצאות בטווח של כארבע נקודות זו מזו (בגדול בין 171 ל-175) והאמריקניות אי שם בודדות בפסגה. אם מחלקים את הציון הכולל שלהן ב-12 (ארבעה מכשירים * 3 מתעמלות) הן עם ממוצע של מעל 15 נקודות למכשיר!

ולבי על הקנדיות שסיימו תשעיות ופספסו את הגמר... מלבד ארה"ב וסין עלו לגמר גם ברזיל, בריטניה, רוסיה, גרמניה, יפן והולנד.

הגיג אחרון על גמר הנבחרות: לשם שינוי לא ראיתי ורוד מסטיק, רובן היו בצבעי כחול–אדום–לבן (צבעי הדגלים הנפוצים). אהבתי מאוד את בגדי הגוף של האמריקניות (יפים ופחות קיטשיים מהרגיל) ואת העיצוב של הצרפתיות.

נ.ב.
כתבתי את ההודעה הזאת לצלילי הכלייזמרים של תרגיל הקרקע של מיאקאווה היפנית. כשיהודייה אמריקנית בוחרת ב"הבה נגילה" אני יכולה להבין, כשיפנית מפזזת לצלילי "כל העולם כולו גשר צר מאוד" זה כבר באמת הזוי.
לצפיה ב-'כמה מילים לגבי האמנותיות של ההולנדיות'
כמה מילים לגבי האמנותיות של ההולנדיות
08/08/2016 | 01:51
46
תשמעו, גם לי חסר הפן האמנותי אצל מתעמלות רבות. כשצפיתי בתרגיל הקרקע של קרלי פטרסון (אלופת קרב רב, כן?) נפנופי הידיים שלה גרמו לי למבוכה רבה; נראה היה שהיא מתקשה להעביר את הזמן בין פס אקרובטיקה אחד למשנהו. מנגד, ההולנדיות הגיעו למצב שבו נראה שפסי האקרובטיקה המעטים שהן מבצעות רק מפריעים להן לפזז על המשטח, משל היו מתעמלות אמנותיות לטנטיות.

כשאני צופה בדניאלה סילבש אני מוקסמת; כשאני צופה בסימון ביילס אני נפעמת. היא לא רקדנית כמובן, אבל היא נעה בחן רב והתרגיל שלה שוטף, זורם, קצבי, סוחף. היא באמת מצליחה לשלב את הכול (דרגת קושי שמימית, ביצוע מדויק וכריזמה מהפנטת). אז נכון, לא כולן ביילס (סליחה; אף אחת לא ביילס...), אבל עם כל הכבוד להולנדיות, הן גם לא רקדניות בבלט המלכותי.

אין ספק, הן יפות וחינניות, הפירואטים שלהן מרשימים מאוד ביחס למתעמלות אחרות, אבל כשאני רוצה לראות פירואטים מרשימים על המשטח, אני צופה בהתעמלות האמנותית. זאת התעמלות מכשירים, והדלות האקרובטית שלהן כבר הגיעה לקיצוניות מטרידה בעיניי. מזל שבקפיצות ובמקבילים אי אפשר לעשות תרגילים שרובם ככולם ריקודים...
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:18
73
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'מקבץ ידיעות חדשות מארה"ב'
מקבץ ידיעות חדשות מארה"ב
30/07/2016 | 05:30
61
ג'ון אורוסקו נפצע לפני כשבועיים – קרע (שוב) את ה-ACL... דאנל לייבה יחליף אותו בנבחרת. אורוסקו עבר שנה קשה – החלים מפציעה בגיד אכילס, איבד את אמו... והתרגש עד דמעות כשנבחר לייצג את ארה"ב. למרות האכזבה הוא מאמין ש"הכול זה מלמעלה" ("מכתוב", בערבית). הוא עבר ניתוח מוצלח וכעת הוא מחלים ממנו.

מגי ניקולס הכריזה על פרישה מהתעמלות עילית. היא קיוותה כמובן להיכלל בנבחרת או לפחות כמחליפה, אך היא מקבלת את הבחירה וגאה בתחרות שהייתה לה במבחנים (ובצדק). אין ספק שאלמלא הפציעה היה לה סיכוי גבוה בהרבה. הוצע לה להצטרף לאימונים ב"חווה" אבל היא ויתרה. אמרה שתכננה לפרוש כך או כך (לו הייתה בנבחרת הייתה פורשת אחרי ריו). נאחל לה הצלחה רבה ואולי נראה אותה בנבחרת מכללה כלשהי...?

ואגב החווה, איגוד ההתעמלות האמריקני הגיע להסכם עם הקרולים לגבי רכישת מתקני האימונים שלהם. כידוע, מרתה פורשת אחרי ריו (מעניין מי תחליף אותה...), אבל נבחרת הנשים הלאומית תמשיך להתאמן במקום.

ואחרונה חביבה, סימון ביילס מככבת על שער המגזין TIMES. לא נותר אלא לקוות שהיא תעמוד בלחץ ובציפיות העצומות. כפי שכבר נאמר, היא עצמה היחידה שיכולה להכשיל אותה... בכתבה המקושרת (כוללת וידאו) ראיינו כמה מבנות השביעייה המופלאה שהביעו את התפעלותן מיכולותיה.

בעוד שבוע בדיוק ישודר טקס הפתיחה ובשבת הבאה אחר הצהריים יחלו מוקדמות ההתעמלות של הגברים, ביניהם שטילוב שלנו, כמובן. נחזיק לו אצבעות!
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 12:02
5
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אופני שחף
אופני שחף
ד
מומחה לכף רגל וקרסול

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה