לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא פוריות'
אירוח בנושא פוריות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2016 | 14:38
1
 אנו שמחים לארח בפורום תרומת ביציות את ד"ר קלריס נהרי, מומחית לפריון, הפריה חוץ גופית (IVF), גינקולוגיה ויילוד, המשמשת כרופאה בכירה ביחידת פריון והפריה חוץ גופית IVF בבית החולים "בילינסון" בפתח תקווה.

האירוח יתקיים ב 1/8 ויעסוק בנושא פוריות.
 אנו מזמינים אתכם להעלות את שאלותיכם לפורום כבר עכשיו:
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 12:02
2
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 10:01
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'הסבר מפורט ומומחש של פס האקרובטיקה הראשון של אלי רייזמן'
הסבר מפורט ומומחש של פס האקרובטיקה הראשון של אלי רייזמן
19/07/2016 | 01:46
7
38
מגניב ביותר!
עכשיו צריך לפרק כך גם את שאר התרגילים למען ההדיוטות. 
לצפיה ב-'הסבר פשוט '
הסבר פשוט
24/07/2016 | 16:31
6
25
1. ערבית (גלגלון) לבורג וחצי נחיתה רגל רגל ולא על שתי רגליים במקביל כמו האייקון הרביעי.
2. עוד ערבית לפליקפלאק  ודאבל ערביאן (אחרי יציאה מהערבית מבוצעת חצי פניה לפנים עם דאבל סלטה בקירוס (רגלים מקופלות) נחיטה על שתי רגליים
3. בחיבור סלטה בגוף ישר

התרגילים בפני עצמם לא קשים כל כך כשמבצעים כל אחד בנפרד" ז"א דרגות הקושי היא לא מהגובהות בעולם, אולם החיבור של כל האלמנטים ביחד זה מה שנותן לפס האקרובטיקה כולו ערך מאוד גבוה, וזאת  בשל בונוסים על קישורי התרגילים.

אם אני לא טועה בגלל החיבור בין התרגילים היא מקבלת עוד 0.4 עשיריות
0.2 על החיבור של הבורג וחצי להמשך לדאבל ערביאן ועוד 0.2 לסלטלה לפנים

וזה בעצם הקושי הרב בפס הזה להכניס הרבה אלמנטים
לצפיה ב-'תודה, את הפס הזה הבנתי מתוך ההסבר המפורט הנ"ל'
תודה, את הפס הזה הבנתי מתוך ההסבר המפורט הנ"ל
24/07/2016 | 17:38
5
20
חבל שלא מכינים סרטונים כאלה גם על תרגילים אחרים...

אני יודעת שיש ערוץ ביוטיוב שכותב את האלמנטים והניקוד שלהם אבל הוא לא עושה זאת בהילוך איטי ועם הסברים ברמה כזאת ולכן אני מתקשה לעקוב.

נ.ב.
למה ערביאן ולא פשוט "ערבית"? ככה זה בעברית...
לצפיה ב-'צליל זהה משמעות שונה '
צליל זהה משמעות שונה
24/07/2016 | 21:57
4
24
כולנו בתור ילדים התרגלנו להשתמש בשני שמות לגלגלון :
1. גלגלון רגל רגל - כאשר הסיומת היא רגל אחת מסיימת לפני הרגל השניה - cartwheel
2. ערבית -  גלגלון שהסיומת היא על שתי הרגלים בו זמנית-  round off

המשמעות של ערביאן - היא פניה לפני ביצוע תרגיל  כמו שגבי דאגלס ואלי מבצעות כאשר הן קופצות מבצעות חצי פניה ולאחריהן מבצעות דאבל סלטה לפנים . יש לזה וריאציות שונות על הקורה על הקרקע ועל המקבילים  לכולם יש את המילה ערביאן

אפשר לראות את זה על הקורה עם אליה מוסטפינה. קומובה. קרלי פטרסון, צ'לסי ממל
מבצעות מהמקום חצי פניה ואז סלטה לפנים (הרבה פעמים מוסטפינה פספסה את התרגיל הזה )

הפטרסון שזה  מבוצע גם כן על  הקורה  ובוצע לראשונה על ידי קרלי פטרסון  ולכן זה על שמה וכיום אלי גם מבצעת אותו, ירידה מהקורה מבצעות ערבית חצי פניה ודאבל לפנים

ובקיצור דאבל ערביאן

לצפיה ב-'תודה, אני כבר יודעת מה זה "ערבית" זה ממש מגניב (ומבלבל)'
תודה, אני כבר יודעת מה זה "ערבית" זה ממש מגניב (ומבלבל)
25/07/2016 | 00:25
3
18
ההערה שלי הייתה לשונית פרופר, כי בתעתיק מאנגלית לא משתמשים בעי"ן, זה יצא קצת מצחיק (ואני תמיד מעדיפה לתרגם ולא לתעתק אם אפשר, ודאי כשזה פשוט וקל).

לפני כמה חודשים מצאתי איזשהו בלוג בשם Gymnastics for rookies והיא הסבירה (בין היתר) גם מה זו ערבית:

זה בלוג נפלא, אבל עוד לא הספקתי לחרוש עליו כפי שהייתי רוצה (ולצערי נראה לי שגם את מה שלמדתי כבר חצי הספקתי לשכוח ). אני מקווה להשלים הכול לפני האולימפיאדה, אבל ספק רב אם באמת אצליח לזהות בזמן אמת (התרגילים מהירים נורא!). מה שכן, בשלב זה אני כבר מזהה היטב את רוב ההורדות ולא רק הבולטות כמו הנפילות או הצעדים, וזה כבר עוזר לי להעריך טוב יותר את הציון. בעיקר אני נהנית להקשיב לטים ולנסטיה ב-NBC. מקווה שאוכל לצפות בהם גם באולימפיאדה.
לצפיה ב-'מילון קטן לעברית '
מילון קטן לעברית
26/07/2016 | 10:13
2
14
round off = ערבית
Arebian = טוויסט
Twist = בורג

מושלם לבלבול מוחלט וחוסר עקביות!

לצפיה ב-' למיטב הבנתי זה לא כך בפי הפרשנים הישראלים'
למיטב הבנתי זה לא כך בפי הפרשנים הישראלים
26/07/2016 | 10:21
1
13
לא זוכרת ששמעתי אותם אומרים אי פעם "טוויסט" ולמיטב זיכרוני כשהם אמרו "ערבית" הם אכן התכוונו ל-Arabian... אנסה לבדוק זאת בקרוב.
"בורג" שמעתי לא מעט, וזה דווקא ברור מאוד ולכן הכי פחות מבלבל.
לצפיה ב-'ברור שיש חוסר עקביות'
ברור שיש חוסר עקביות
26/07/2016 | 22:56
8
בלבול מוחלט אמרנו?

פשוט הרבה פעמים אומרים בעברית פשוט ערביאן.... שזה מה שהתחיל את הדיון
לצפיה ב-'יש "לנו" נבחרת! '
יש "לנו" נבחרת!
11/07/2016 | 06:35
5
76
סימון ביילס, גבי דאגלס, לורי הרננדס, מדיסון קושיאן, אלי רייזמן.
מחליפות: מקיילה סקינר, רייגן סמית, אשטון לוקליר.

בסה"כ לא הפתעה גדולה (זו גם הנבחרת שחזו טים דאגט ונסטיה ליוקין בסוף הערב), אם כי מקומה של גבי דאגלס לא היה מובטח, במיוחד לאחר נפילה נוספת מהקורה גם הערב... (לפחות הפעם באלמנט הכי קשה ולא הכי קל, לא שזה באמת משנה...). אבל בניגוד ל-2012 הפעם כנראה היא תעלה רק על המקבילים ושם היא סיפקה את הסחורה.

הקורה לא האירה פנים הערב גם למדיסון קושיאן ולראשונה אי פעם – סימון ביילס. כן כן, פעם ראשונה שהיא ממש נפלה מהקורה... זה עוד לא קרה. מיותר לציין(?) שזה לא ערער במאום את מקומה בראש הטבלה, והיא הבטיחה את מקומה בנבחרת טרם ההכרזה הרשמית (שהיה מובטח גם לו הייתה מסיימת רביעית...).

באסה למייקלה סקינר, שוב מחליפה, אחרי שבאמת נתנה את כל מה שיש לה וביצעה שני ימי תחרות מרשימים (שבסופם סיימה רביעית!). אני מניחה שחוסר היציבות בעבר וחוסר האהדה של מרתה (כך הבנתי בעבר) היו לה לרועץ, לעומת יציבות וניסיון רב יותר של דאגלס (ואולי גם אהדה רבה יותר בזירה הבינ"ל).

רייגן סמית נחלשה מאוד בתחרויות האחרונות וחרף ערב מוצלח היה די ברור שאין לה סיכוי ממשי להתברג בחמישייה. היא הנצה בזמן הנכון אבל עוד לא ממש הבשילה. היא רק בתחילת הקריירה כבוגרת, אני בטוחה שעוד נשמע עליה.

אשטון לוקליר נראתה עגומה מהרגיל בשני ימי התחרות ובצדק, קושיאן עשתה לה חיים קשים... ואם אחרי הערב הראשון היה נראה שמדיסון קושיאן לוקחת ולו רק בזכות העומק שהיא מספקת במכשירים האחרים, הרי שהערב היא גם קיבלה (אחרי תרגיל לבן וצח) את הציון הגבוה ביותר שנראה במקבילים בכל התחרויות האחרונות (15.9) ועקפה אותה בשתי עשיריות. בהתחשב בכך שהיא אלופת העולם המכהנת, התחרות נסגרה.

אחרונה חביבה מגי ניקולס, היחידה שהתחרתה בכל ארבעת המכשירים בגמר הקבוצתי באליפות העולם (כך לפחות אמר טים דאגט) ואמנם השתקמה יפה לאחר פציעה, אבל כנראה שזה עדיין לא זה. ציפיתי שינקבו בה בתור מחליפה, אבל אני מניחה שאם היא לא בחמישייה הפותחת היא כנראה מעדיפה לנוח ולהחלים ולא להעמיס על עצמה יותר עבור הסיכוי הנמוך שאולי יזדקקו לה. אני מקווה שהיא תנוח, תחלים ונמשיך לראות אותה, אני נהנית לראות אותה (ובאופן כללי מחבבת מתעמלות גבוהות ונשיות).

בשורה התחתונה, אני מרוצה מהנבחרת.
ברכות לכל הבנות, אני מחזיקה להן אצבעות.
לצפיה ב-'הבחירה בדאגלס סופר עיצבנה אותי'
הבחירה בדאגלס סופר עיצבנה אותי
11/07/2016 | 10:43
4
51
הסיבה היחידה שבחרו בה זה כי פרסומית מצא חן בעיניהם שיש שתי מתעמלות שחוזרות לאולימפיאדה פעם שניה.
מאז ביג'ין המילה שמייצגת יותר מהכל את מרתה קרולי ואת הועדה המקצועית בארה"ב היא יציבות. אם גבי דאגלס הראתה משהו בארבעת ימי התחרות האחרונים זה שהיא יציבה במקומות הנמוכים יותר.
היא מתעמלת מעולה, אין על זה עוררין, אבל בעומק של ארה"ב את צריכה להיות מבריקה ולא פחות וכרגע גבי לא כזאת. אם היא הייתה מציגה את התוצאות שהיא הציגה בתחילת השנה היא בהחלט הייתה בחירה ראויה, אבל כבר כמה חודשים שהיא מראה חוסר יציבות (והרבה שמועות רצות על החלפות מאמנים ואולמות....)
לסקינר הגיע לקבל את המקום בנבחרת וממש מבאס אותי שהיא נדחקה החוצה.

כל השאר הרוויחו את מקומן בכבוד. כבר בתחילת יום התחרויות השני היה ברור שביילס, הרננדז ורייזמן יהיו ברשימה והאמת שגם לא היה לי הרבה ספר שקושיאן תיבחר על פני לוקליאר, היא מספקת עומק ויכולה לשמש כמחליפה במידת הצורך....

לצפיה ב-'אותי לא, אני חושבת שהיו שיקולים לכאן ולכאן'
אותי לא, אני חושבת שהיו שיקולים לכאן ולכאן
11/07/2016 | 19:17
49
ואני לא מסכימה שהסיבה היחידה שבחרו בה היא פרסומית. היא כבר לא רק האלופה האולימפית; הייתה לה שנה מצוינת, לא רק באליפות העולם, ואמנם באליפות ארה"ב היא לא הייתה מבריקה אבל לא היו לה פשלות מהותיות והיא סיימה רביעית. צריך לזכור שבניגוד להרכבת נבחרת השחייה שבה רק המבחנים קובעים, הבנות התחרו ברצף של תחרויות בחודשים האחרונים ויש מקום נכבד לרושם מצטבר. בתחרות אתמול נפלו מהקורה אפילו סימון ביילס (וזה לא שינה הרבה כי היא סימון ביילס), וכמובן גם מדיסון קושיאן, וזה לא שינה הרבה כי לא סביר שיעלו אותה על הקורה. רוצים אותה על המקבילים, וזה נכון גם לגבי גבי דאגלס, והיא יציבה במקבילים וזה מה שחשוב (בדיוק כפי שלא חשוב שאלי רייזמן נפלה מהמקבילים לפני חודש; לא ישתמשו בה בגמר הקבוצתי במקבילים).

לגבי "לא מספיק מעולה, צריך מבריקה", למעט סימון ביילס אני לא חושבת שיש שם מישהי שאפשר לומר עליה את זה (אולי לורי הרננדס בדרך לשם, אבל הציונים שהיא קיבלה אתמול לא היו מבריקים ברובם). בפרט שעל המקום האחרון בנבחרת לא התחרו המבריקות, עם כל הכבוד למקיילה סקינר, היא לא מבריקה (וגם רייגן סמית לא). כן, היו לה יומיים מצוינים של תחרות, היא מתעמלת חזקה, אבל היא לא הראתה יציבות או הצלחה בינ"ל יתרה לאורך זמן, לא כמו גבי דאגלס (ואני מבינה למה מרתה כנראה לא כ"כ אוהדת אותה). זה היה די צמוד, אבל יכולתי להבין כל בחירה לכאן או לכאן.

אגב, מה שמעניין יותר הוא מי תעלה לגמר הקרב רב עם סימון ביילס, ויותר מעניין למי תינתן ההזדמנות להתחרות על ה"כרטיס"... הרי במוקדמות יכולות להתחרות רק ארבע בנות, ומכיוון שקושיאן תעשה מקבילים, מישהי מהקרב-רביסטיות תיאלץ לוותר. מבחינת ארה"ב זו לכאורה אמורה להיות אלי רייזמן (היא החלשה ביותר במכשיר) אבל סביר שיאפשרו לה להתחרות בקרב רב והציון שלה יהיה זה שמוותרים עליו. מכאן שנשארו רק לורי הרננדס וגבי דאגלס. את דאגלס רוצים במקבילים, אבל אולי רק בגמר... ואם כרגע הרננדס עוקפת אפילו את רייזמן, יש מצב שדאגלס תיאלץ לוותר ולא יהיה לה סיכוי להגן על תוארה. לא שיש לה סיכוי באמת מול סימון ביילס, אבל ביום טוב היא אולי יכולה להיות שנייה, זה הרי כבר קרה (באליפות העולם); למרבה האירוניה, התחרות העזה שלה היא בתוך ארה"ב, לא מול שאר העולם... יהיה מעניין, זה בטוח.

ולסיום, גבי דאגלס נושמת לרווחה ומספרת על תוכניותיה לטחון את הג'ים (אני מאמינה לה) ובעיקר לעבוד על היציבות ועל חוסנה הנפשי. שיהיה
לצפיה ב-'אולי נפילה מהקורה במבחנים האולימפיים היא סגולה להצלחה באול'?'
אולי נפילה מהקורה במבחנים האולימפיים היא סגולה להצלחה באול'?
12/07/2016 | 21:15
2
40
לא רק סימון ביילס נפלה (בערב השני), התברר לי שגם קרלי פטרסון נפלה מהקורה בשתי תחרויות המבחן (לפני שזכתה בזהב בקרב-רב באתונה, כידוע).

אחרי "החווה" והמחווה למרתה, הטפיחה העצמית על השכם ממשיכה בסדרת הסרטונים Made in America על נבחרת ארה"ב מראשית שנות האלפיים ועד לונדון 2012. הסרטון הראשון (כ-40 דקות) סוקר את הנבחרות, ושמונת הסרטונים הקצרים שאחריו מתמקדים כל פעם בשנתיים ו/או במתעמלות בולטות. הסרטונים משלבים בין קטעי ארכיון לסיפורים אישיים של המתעמלות (כיום; בקושי זיהיתי את אלישיה סקרמוני...). הצפייה פתוחה לארה"ב בלבד (יש להשתמש בפרוקסי).
לצפיה ב-'לא מאמין שאני אומר את זה '
לא מאמין שאני אומר את זה
17/07/2016 | 14:28
1
29
אי באמת לא חושב שהגיע לדאגלס מקום בנחברת במצבה הנוכחי....
בלי לשמוע לשמועות המאמנים , היכולת שהציגה היתה פשוט לא טובה יחסית.
לפי דעתי האמנאר שלה נמצא בארסנל שלה אבל היא לא השתמשה בו (כמו רייסמן באולימפיאדה הקודמת, כאשר הציגה את האמנאר רק באולימפיאדה ולא בשום תחרות שלפניה )
מעבר לזה לגבי יש רק את הממקבילים המדורגים ואני אישית הייתי מעדיף לראות את לוקליר במקום מדיסון .
ללוקליר ישנם קווים הרבה יותר נקיים ולאורך כל השנה היא קיבלה ציונים יותר גבוהים ממדיסון , כן למדיסון יש אליפות עולם על צוורה אבל העבודה של לוקלייר הרבה יותר נקיה לטעמי ץ חוץ מהתרגיל המדהים שמדיסון ביצעה ביום השני של התחרות

יש לי בעיה גדולה עם מייקלה סקינר מלבד הקפיצות וחוסר היציבות שלה אני לא רואה אותה מתעלה מעל המתעמלות האמריקאיות.

בעיני הנבחרת הייתה אמורה להיות :
רייסמן, ביילס, הרננדז, לוקלייר וקושייאן

מסכים לגמרי עם הפרשנות של תמי  ף ומצד שני אנחנו לא הוועדה הבוחרת
לצפיה ב-'גם אני אוהבת יותר את לוקליר, אבל היה ברור שיקחו רק מתמחה אחת'
גם אני אוהבת יותר את לוקליר, אבל היה ברור שיקחו רק מתמחה אחת
17/07/2016 | 14:51
31
והן יושבות על אותה משבצת וקושיאן קיבלה ציונים טובים לא פחות (גם באליפות העולם, כידוע) והיא יכולה לתרום יותר מלוקליר (שאפילו על הקורה לא הייתי מעלה אותה) ולכן היה לי ברור שהיא תיכנס לנבחרת ולא לוקליר. עם זאת לוקליר נוסעת על תקן מחליפה, אז אם חלילה יקרה לה משהו (או אולי למישהי אחרת) היא תיכנס במקומה.

בעקבות כל הסרטונים על נבחרות ארה"ב לדורותיהן גיליתי שהיו דווקא לא מעט אולימפיאדות ותחרויות עולם בעבר שהסתמכו רבות על מחליפות כי בנות נפצעו לפני התחרות (סידני ו/או אתונה). למשל צ'לסי ממל נכנסה לראשונה לתחרות כמחליפה. גם גבי דאגלס, כך התברר לי, נכנסה לאליפות העולם 2011 כמחליפה (אני מניחה שבמקום אלישיה סקרמוני שנפצעה).

לגבי גבי דאגלס, היא בד"כ מצליחה להתעלות על עצמה בתחרויות, נקווה שיהיה כך גם הפעם... ומכיוון שגם אני לא חובבת את סקינר (והיא היחידה שהיה לה סיכוי להיכלל במקומה) זה לא באמת מפריע לי.
לצפיה ב-'Jordyn Wieber: Four Years Later'
Jordyn Wieber: Four Years Later
09/07/2016 | 17:01
1
52
דוקומטרי קצרצר (פחות מעשר דקות) על ויבר כיום, ומקומה בנבחרת ההתעמלות של UCLA. 

ספוילר
אחרי לונדון ג'ורדן החלה ללמוד ב-UCLA אבל לא יכלה לקבל מלגה כספורטאית ולהשתתף בליגת המכללות ובאימוני הנבחרת מכיוון שהיא כבר הייתה מקצועית (קיבלה חסויות). היא הגיעה לחדר הכושר כל בוקר ב-6 והתאמנה לבד... ואחרי חצי שנה הגיעה למסקנה שאין טעם, ואין לה מטרה מוצהרת והיא מעדיפה לתרום לנבחרת. היא פרשה מהאימונים, הפכה למנהלת הקבוצה (השנה היא תהיה עוזרת מאמן) והיא תומכת בבנות ועוזרת להן בשמחה ובאהבה (הדדית). בשנה הקרובה תצטרף לשם קיילה רוס, אם הבנתי נכון.

בסרטון הן דיברו על כך שהחוק שאוסר על ספורטאי מכללות לקבל חסויות אינו הוגן כלפי מתעמלות. הוא רלוונטי לענפים כמו משחקי כדור וכו' ובעיקר לספורט גברים, כי הם יכולים לסיים את המכללה ואז לצאת לקריירה מקצועית; לעומת זאת בהתעמלות נשים השיא מגיע בד"כ במהלך התיכון ולפני המכללה ובעיקר לקראת האולימפיאדה; ואם הבנות לא מנצלות זאת לכסף בנקודה הקצרה הזאת שהן יכולות, אח"כ זה כבר לא ממש רלוונטי, אף אחד לא יחכה להן, וסביר להניח שהן לא ימשיכו להתעמל ברמות הגבוהות ביותר אחרי הלימודים.

בשורה התחתונה, נשמע שלמרות אי-ההוגנות הזאת, ויבר נמצאת כיום במקום טוב. היא מרוצה ומרוצים ממנה, וזה הכי חשוב.
לצפיה ב-'אגב, מתברר שהיא גם עתידה להשתתף בהופעות סיור הנבחרת אחרי ריו'
אגב, מתברר שהיא גם עתידה להשתתף בהופעות סיור הנבחרת אחרי ריו
10/07/2016 | 01:41
39
לא משנה מה יהיה הרכב הנבחרת, סיבוב הניצחון בחסות קלוגס כבר מפורסם... ולפי מה שהיא סיפרה הזמינו אליו זוכות זהב, ולשם כך היא חזרה קצת להתאמן לאחרונה ועכשיו כואב לה כל הגוף.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי התעמלות קרקע ילדות'
התייעצות לגבי התעמלות קרקע ילדות
09/07/2016 | 20:28
59
שלום רציתי לברר היכן מבחינתכם יותר נכון ללמוד התעמלות קרקע..הבנתי שיש את א"סא מכבי ויש את הדר יוסף הפועל. הייתי עם ביתי בשניהם ועדיין אני מתייעצת איתם. אשמח לדעת למה אתם בוחרים בזה או באחר..מבחינתם מאמנים, אולם אימונים (מכשירים), נוחות, מקצועיות, נבחרת ילדות-בנות טובה יותר, היכן הנבחרת מתעמלת, קשיחות או גמישות של האירגון והמאמנים, שליפה מחוג לנבחרת וכו'..הילדונת פיצקונה וממש ממש מוכשרת ו"חולת מכשירים" מעודה לא הייתה באף חוג התעמלות או שמזכיר התעמלות ואני רוצה להכניס אותה למקום שיראה את כישוריה וגם שיש בו יחס אישי בנוסף לכל השאר...חשוב לי הנוחות שיהיה אולם מכשירים טוב שלא אצטרך לנסוע לוינגט למשל וכו' וגם ראיתי שמהלך השיעור שונה בין המקומות אשמח שתמקדו לי יותר. תודה. אגב אם יש מקום אחר באיזור המרכז אנא יידעו אותי.
לצפיה ב-'כידוע, המבחנים האמריקניים ייערכו בסופ"ש הקרוב בסאן חוזה'
כידוע, המבחנים האמריקניים ייערכו בסופ"ש הקרוב בסאן חוזה
07/07/2016 | 22:35
8
48
השידור הראשון יחל בשבת ב-4 לפנות בוקר שעון ישראל, והשידור השני בשני ב-3:30 לפנות בוקר. בסביבות 5:45 יום שני (שעון ישראל) נדע מי הן חמש הנבחרות (כלומר ארבע המאושרות שיצטרפו לסימון ביילס... אם לא יקרה אסון ברגע האחרון ).

למיטב הבנתי לא יהיה הפעם שידור בינ"ל חי ביוטיוב; אם אתם מוצאים קישורים טובים לשידור של NBC, אנא שתפו!

אליסה באומן סובלת מפציעה ופרשה לפני שבוע. לא נעים אבל לא נורא; לא חושבת שהיא הייתה נכללת בין חמש המאושרות בלאו הכי.

בערוץ ההתעמלות האמריקנית ביוטיוב פרסמו בשעה האחרונה ריאיונות עם הבנות מאולם האימונים, הנה כמה לדוגמה:
לצפיה ב-'לינק'
לינק
08/07/2016 | 18:50
5
33
זה הלינק הרשמי לשידור של מחר לפנות בוקר:

הלינק חסום לצפייה מחוץ לארה"ב.

לצפיה ב-'תודה! כלומר צריך איזשהו פרוקסי?'
תודה! כלומר צריך איזשהו פרוקסי?
09/07/2016 | 03:43
3
13
לצפיה ב-'צריך בעיקר מזל'
צריך בעיקר מזל
09/07/2016 | 03:52
2
35
מסובך הפעם...
לצפיה ב-''
09/07/2016 | 03:56
7
לצפיה ב-'זה לא הקישור הרשמי של NBC? כתוב לי שצריך להירשם...'
זה לא הקישור הרשמי של NBC? כתוב לי שצריך להירשם...
09/07/2016 | 03:59
9
לצפיה ב-'הקישור שצירפת פעם עובד לי'
הקישור שצירפת פעם עובד לי
09/07/2016 | 04:08
21
לצפיה ב-'סיכום ערב המבחנים הראשון (ספוילרים... )'
סיכום ערב המבחנים הראשון (ספוילרים... )
09/07/2016 | 16:08
1
36
אמ;לק: ביילס נסדקה, רייזמן יציבה, הרננדס מתחזקת, סקינר הפגיזה, קושיאן הרשימה, דאגלס בירידה.
קובץ הציונים:

הערב הראשון של תחרות המבחן לנבחרת ארה"ב לריו 2016 לא היה מפתיע במיוחד, אבל הוא חיזק מגמות מסוימות והחליש אחרות... יש בנות שהגדילו את סיכוייהן ויש בנות שהקטינו אותם.

באופן לא מפתיע, סימון ביילס סיימה את התחרות במקום הראשון בקרב רב (בפער של נקודה "בלבד") וכל מתעמלת אחרת ודאי הייתה מרוצה עד השמים, אבל זו לא הייתה התחרות שהיא רגילה לה, וודאי לא התחרות שהיא תרצה בריו. אולי הלחץ וההתרגשות מהקרבה לריו ואולי קצת עייפות החומר (בכל זאת, היא אנושית...), אבל היא לא הייתה חדה ומדויקת כהרגלה ואף מכשיר לא היה מושלם כפי שהיא מסוגלת (צעד בנחיתה בקפיצות; פתיחת רגליים במקבילים; נחיתות פחות מדויקות בקרקע). בקורה היא אפילו לא סיימה ראשונה ולורי הרננדס עקפה אותה . חשוב להדגיש שגם ביום "רע" היא יכולה לקחת את הגמר בהליכה והציונים שלה הם עדיין כאלה שמתעמלות רבות יכולות רק לחלום עליהם; אבל ביחס לעצמה זה היה יום פחות מוצלח; היא יכולה יותר והיא יודעת את זה. כל זה לא יפגע במאום בהכללתה בנבחרת; למען האמת עדיף שיהיו לה יומיים רעים עכשיו וימים מושלמים בריו, הרי זה מה שקובע בסופו של דבר.

לורי הרננדס, הכוכבת העולה, סיימה במקום השני אחרי ביילס(!) ולפני רייזמן(!!) למרות טעות במקבילים. אין ספק, הבחורה לוהטת, המניות שלה עלו בטירוף, והיא עושה חיים קשים מאוד לשאר הבנות במשבצת הזאת (מי תעלה שנייה לקרב-רב). חשבתי שזה יהיה מאבק בין רייזמן לדאגלס, אבל אם היא תמשיך כך זה כבר ממש לא בטוח... התחושה שלי שהרננדס עושה לדאגלס ב-2016 את מה שדאגלס עשתה לוויבר ב-2012.

אלי רייזמן סיימה שלישית, אחרי תרגיל קורה יציב אך קצת יותר מהוסס ופחות מהוקצע מאלה שהיו לה באליפות לפני שבועיים. אין לי ספק שהיא תגיע לריו, אבל כמה גמרים אישיים יהיו לה שם, זו שאלה מעניינת...

מקיילה סקינר הפתיעה אותי לטובה. לא אוהבת אותה, אני מודה; אבל היה לה ערב נפלא. היא התחרתה בכל המכשירים והראתה יציבות ונחישות (אם כי במקבילים נראה שהיא מנסה לעשות את התרגיל במהירות כפולה רק כדי לסיים אותו כבר) וסיימה במקום הרביעי המכובד (מי היה מאמין?). היא לא ביצעה הפעם אמאנר בקפיצות (רק יורוצ'נקו דאבל) אבל מכיוון שהיא החליפה את סדר הקפיצות (ובצדק) זה לא נחשב לה לקרב-רב. אבל היא כבר הוכיחה את עצמה די והותר, לא חושבת שמישהו מפקפק ביכולתה בנקודה הזאת, ואם היא תיכלל בנבחרת יש סיכוי שלארה"ב יהיו שתי מתעמלות בגמר הקפיצות ואולי אפילו מדליה נוספת. לתת מקום בנבחרת למתמחה זה סיכון מסוים, בפרט כשהיא לא מועמדת לזהב (כפי שהיה במקרה של מקיילה מרוני) וזה לא מכשיר חלש של ארה"ב, אבל מכיוון שהיא הוכיחה את עצמה גם במכשירים האחרים, מצבה השתפר עד מאוד, כך נראה לי.

רייגן סמית הקטנטונת חמודה מאוד (אם כי אני אוהבת מתעמלות נשיות ובוגרות יותר), אבל פשוט לא בשלה מספיק. היא סיימה במקום החמישי (המכובד) אבל אין לה ממש מה להציע לנבחרת שאחרות לא יכולות. אני מחבבת את תרגיל הקרקע שלה, גם לביילי קי היה תרגיל קצת שונה ו"קרקסי" יותר (אני אוהבת את העבודה של קים זמסקל עם הבנות) אבל גם הוא לא מתעלה על זה של אחרות. על הנייר היא אמורה להפגיז בקורה, אבל ביילס כבר שם ואחריה הרננדס ורייזמן (בד"כ) ואפילו גבי דאגלס ביום טוב.

במדינות אחרות היא הייתה נוסעת לריו בלי בעיה, אבל ארה"ב לא באמת זקוקה לה בקורה וודאי שלא בקרב רב. לו האולימפיאדה הייתה בעוד שנה זה כנראה היה נראה אחרת, אבל כרגע אני לא רואה אותה בנבחרת. אין ספק שבמשבצת הצעירה המבטיחה היא לא מדגדגת את לורי הרננדס. אולי בתחילת השנה היה סיכוי, אבל הרננדס מלאת ביטחון וחיוניות, "טורפת" את האולם ומשאירה לה אבק.

מדיסון קושיאן הפתיעה אף היא כשהתחרתה בכל ארבעת המכשירים (סיימה שישית), והראתה שיש לה מה להציע (כתמיכה) מלבד המקבילים. בתחרויות הקודמות אשטון לוקליר השיגה אותה במעט, הפעם הן סיימו באותו ציון במקבילים; ואם בתחרויות הקודמות שתיהן התחרו גם בקורה (לא בהצלחה יתרה) הפעם קושיאן הראתה שהיא יכולה להעמיק את היכולת של הנבחרת גם במקצועות האחרים, במידת הצורך (אף שבקפיצות היא קפצה יורוצ'נקו רגיל והיא יכולה לפחות 1.5 או 2).

לוקליר נראתה פחות טוב בקורה גם בתחרויות הקודמות, הפעם היא גם נפלה ממנה... אחרי האליפות הייתי בעד לוקליר, אבל כרגע נראה לי שאת מקום המומחית למקבילים של הנבחרת תתפוס קושיאן (שהיא גם אלופת העולם המכהנת). כמו במקרה של סקינר, אם אפשר לקחת מתמחה שוות ערך שיכולה לתרום גם בשאר המכשירים במידת הצורך, למה לשים את כל הביצים בסל אחד?

המשך
לצפיה ב-' המשך'
המשך
09/07/2016 | 16:18
29
גבי דאגלס לא מצליחה להתעלות, לצערי הרב. יש גם איזשהו סיפור עם החלפת מאמן(?) כלומר מי שמלווה אותה בזמן התחרות (לא הבנתי בדיוק מה היה שם). נראה לי שכל השינויים האלה לא משפיעים לטובה על היציבות שלה; אני עדיין חושבת שלו נשארה עם צ'או היא הייתה היום במקום טוב יותר . לשם שינוי היא הייתה הפעם חייכנית יותר (וזה תמיד נחמד) אבל זה לא ממש עזר לה. קיוויתי שסוף סוף נראה ממנה אמאנר בקפיצות (היא הרי קפצה אמאנר בלונדון, וקפצה היטב), אבל היא עדיין תקועה ביורוצ'נקו דאבל, וגם לא הכי נקי שהיא מסוגלת. התרגילים שלה במקבילים ובקרקע היו טובים אך לא נקיים והיא לא קיבלה ציון ביצוע מעל 9 באף אחד מהם. זה די והותר בכל מדינה אחרת שבה התחרות הפנימית לא כ"כ עזה, אבל בהתחשב בכך שדרגות הקושי שלה לא הכי גבוהות (בהשוואה לאחרות בראש הטבלה) זה לא משהו שהיא יכולה להרשות לעצמה. את התרגיל האחרון שלה בקורה כבר לא ראיתי בשידור החי כי ב-6 בבוקר NBC חתכו את המשדר (בערוץ הרגיל) ועברו לשדר חדשות... אבל היא נפלה מהקורה ועוד באלמנט פשוט (תופעה נפוצה, קרה ללא מעט בנות במקבילים באליפות לפני שבועיים) וסיימה במקום השביעי המאכזב בדירוג הכללי.

דאגלס היא מתעמלת קרב-רב "קלאסית" – השלם שעולה על סך חלקיו. היא מתעמלת בכל המכשירים בצורה טובה מאוד ואין מכשיר שהוא עקב אכילס שלה, אך זה נכון גם בכיוון ההפוך – היא מעולם לא הצטיינה ברמה העולמית במכשיר מסוים, והיא מקרה די נדיר של אלופת קרב-רב אולימפית שלא זכתה באף מדליה אישית במכשיר בודד. ב-2012 היא הייתה הצעירה הרעבה שהתעלתה על כולן, ובגמר הקבוצתי בלונדון היחידה שהתחרתה בכל ארבעת המכשירים. 2015 הייתה שנה טובה עבורה ורוב הזמן היא הייתה שנייה לביילס; אבל זה היה כשרייזמן עוד לא הצליחה לשמור על יציבות ולורי הרננדס טרם הפציעה בזירת הבוגרות (למה, בעצם? זכור לי ששון ג'ונסון הייתה אלופת עולם ב-2011 בגיל 15 כי באליפות העולם שלפני שנה אולימפית מאפשרים השתתפות גם לבנות שעוד לא בנות 16 אבל יהיו כאלה בשנה האולימפית; הפסיקו עם זה?).

יתרונה הגדול הוא במקבילים, מכשיר חלש יחסית אצל האמריקניות (במיוחד אצל רייזמן או סקינר) אבל לא אצל לורי הרננדס או מגי ניקולס ולמען האמת גם לא אצל ביילס. המקבילים הם מכשיר חלש של ביילס יחסית לעצמה; הציונים שלה שווים גמר מקבילים (אלא אם יש שתי אמריקניות שעוקפות אותה). אם דאגלס מקבלת במקבילים ציון דומה לביילס (הפעם ביילס לא הייתה כ"כ נקייה אז הוא היה נמוך מ-15) ובתוספת מומחית מקבילים כמו קושיאן (או לוקליר) + הרננדס שסוגרות את הפינה, איזו סיבה בעצם יש לקחת אותה?

היא מנוסה ומוכרת מאוד, אבל כבר לא יציבה ולא מבריקה באף מכשיר... והיא אמנם האלופה האולימפית וסגנית אלופת העולם, אך מאז עבר זמן, התמונה קצת השתנתה, ובארה"ב המבחנים קשים, לא שומרים חסד נעורים (בשחייה זה אפילו קיצוני יותר). אם באליפות P&G טים דאגט ונסטיה ליוקין עוד ציינו אותה בוודאות כחלק מהנבחרת, הפעם הם אמרו שהם כותבים אותה בעיפרון, לא בעט (וזה היה לפני הנפילה מהקורה). דאגלס חייבת להתעשת ולהתאפס ומהר, כי כבר לא נשאר זמן, וכפי שהמצב נראה כרגע סיכוי לא רע שהיא נשארת בחוץ (אני מניחה שבמקרה כזה יקחו אותה כמחליפה).

אחרונה חביבה (באמת חביבה), מגי ניקולס. כוכב עולה ב-2015, אבל עכשיו אחרי פציעה היא לא ממש חזרה לעצמה, ואת המקום של הצעירה הרעבה בקרב-רב כבר תפסה לורי הרננדס, כאמור. עד לפני כמה חודשים חשבתי שיש לה סיכויים לא רעים להגיע לריו, כרגע זה אולי יהיה בתור מחליפה. היא סיימה שמינית בדירוג הכללי, ו(לפחות כרגע) אין אף מכשיר שבו היא יכולה לתרום באופן משמעותי לעומת אחרות. היא אמנם זכתה בארד בקרקע באליפות העולם, אבל זה היה כשרייזמן פישלה; בתחרויות האחרונות רייזמן מפגינה יציבות נאה בקרקע ותרגיל שיש לו סיכוי לא רע לפודיום (אחרי ביילס, כמובן) וגם הרננדס מצוינת בקרקע, ואם סקינר תיסע אז בכלל, הפינה הזאת סגורה.

נכון לעכשיו הנבחרת שהייתי לוקחת לריו היא סימון ביילס, אלי רייזמן, לורי הרננדס, מקיילה סקינר ומדיסון קושיאן. עולה לי בבריאות להחליף את גבי דאגלס בסקינר, אבל אם גם הערב הבא ייראה כזה, זה יהיה הדבר הנכון לעשות (בשיקול קר ובלי סנטימנטים).
לצפיה ב-'גבי דאגלס מתחזקת'
גבי דאגלס מתחזקת
03/07/2016 | 07:01
3
61
בהתחלה חשבתי שאני מדמיינת, אבל אני באמת לא יודעת איך להסביר את זה (יש Gym כזה בארה"ב? ).
לצפיה ב-' אין ג'ים כזה... גחמה אישית'
אין ג'ים כזה... גחמה אישית
03/07/2016 | 09:01
2
45
היא נוצריה, רוחנית, וחובבת יהדות על פי כל מיני פיסות מידה שהגיעו בענין הזה.

לצפיה ב-'הקריצה לא הייתה ברורה דיה? '
הקריצה לא הייתה ברורה דיה?
03/07/2016 | 14:41
1
48
פשוט הפתיע (והצחיק) אותי שבמקום שבו כותבים את שם המועדון אצלה כתוב שם השם... (ואגב, בדקתי את הכתף השנייה, גם בה אין קרדיט לג'ים). אני יודעת שהיא נוצרייה ואמרה יותר מפעם אחת שהצלחתה בזכות אלוהים, שנתן לה את הכישרון ויאדה יאדה יאדה... עדיין, מכאן ועד כתיבת שמו (בנצנצים!) של בורא עולם על בגד הגוף, ועוד בעברית(!!!) המרחק רב... (אח"כ אתם צוחקים עליי שאני מתמקדת בדברים שוליים כמו בגדי גוף...! פפפף! ).

הייתי כ"כ המומה שבהתחלה חשבתי שאני מדמיינת וזו סתם איזו מילה באנגלית שהמוח שלי מפרש כעברית כי איכשהו בזווית האותיות נראות דומות (וככה המוח עובד, מחפש תבניות מוכרות), אבל כשהיא עברה ליד המצלמה עצרתי במיוחד את הצפייה ולא נשאר מקום רב לספק. אלוהים שלי, רק רציתי שתדע...

אני מפרגנת לה (על זה ובכלל) אבל אני חוששת שאולי אלוהים (ללא ניקוד כותבים עם יו"ד) היה קצת יותר עם אלי רייזמן בתחרות הזאת... (נו טוב, היא משלנו ).
לצפיה ב-'אגב, הראיתי את התמונה לבן זוגי, והוא שאל'
אגב, הראיתי את התמונה לבן זוגי, והוא שאל
05/07/2016 | 01:51
43
אז היא עובדת את אל הים?
לצפיה ב-'The Ranch - Gymnastics Documentary'
The Ranch - Gymnastics Documentary
29/06/2016 | 19:21
59
סרט תיעודי (45 דק') של NBC שעקב אחרי נבחרת ארה"ב בהתעמלות נשים במהלך השנה האחרונה, מסתיו 2015 ועד אביב 2016. אני מניחה שלא יחדש לכם הרבה, אבל מהנה לצפייה.
לצפיה ב-'זהב לשטילוב בקרקע בתחרות גביע העולם אנדיה'
זהב לשטילוב בקרקע בתחרות גביע העולם אנדיה
25/06/2016 | 18:10
50
טיפה נסיגה מהציון במוקדמות (15.1 מול 15.35) אבל זה הספיק היום לזהב!
מזל טוב על חזרה למקום  הטבעי - ראש הפודיום!

מחר  אנדריי בגמר הקפיצות
לצפיה ב-'נשות ארה"ב - לאליפות. הגברים לתחרות המבחן האחרונה'
נשות ארה"ב - לאליפות. הגברים לתחרות המבחן האחרונה
21/06/2016 | 09:02
10
69
ביום חמישי תחל אליפות ארה"ב בהתעמלות לנשים, בעוד הגברים יתחרו בתחרות המבחן האחרונה לפני שיקבע ההרכב הסופי של הנבחרת לריו.
בשנים קודמות גם הגברים וגם הנשים התחרו יחד באותו מועד - אליפות,  ושבועיים לאחר מכן תחרות המבחן. השנה האירוע פוצל ודורג - הגברים התחרו באליפות ארה"ב לפני שבועיים, הנשים מתחרות באליפות ארה"ב במקביל לתחרות המבחן של הגברים, ובעוד שבועיים יהיו אלה הנשים שיעלו לפודיום בפעם האחרונה לפני שיקבע הרכב הנבחרת לריו.

עבור הגברים - רק מקום אחד נראה משורין, של סם מיקולאק שהרשים מאד באליפות ארה"ב. דאנל לייבה, ג'ון אורוזקו ודונל וויטנברג מגיעים לסנט לואיס כ"אנדרדוגס" עם הופעות פחות מרשימות. הם יצטרכו באמת להתעלות על עצמם הסופ"ש בשביל להשאיר סיכוי להתברג לנבחרת. ג'ייקוב דלטון וכריס ברוקס נראו מצוינים בשלישיה הראשונה, ובמידה ויצליחו לתת שני ימי תחרות מוצלחים, דרכם לריו נראית בטוחה. לייבה, שמדורג כרגע רק 16, יצטרך לעניות דעתי לזכות גם במתח וגם במקבילים (המכשירים החזקים שלו) בשני ימי התחרות. רק ככה הוא יוכל לשכנע את הקברניטים ביכולתו לעלות על הפודיום בריו ולחזרו עם מדליה. גם אורוזקו במצב דומה - הוא חוזר מפציעות ברך קשות, ולא נראה כמו מדליסט קרב רב אולימפי - אבל הוא יכול לזכות בכרטיס במידה וירשים מאד על מכשירים בשני ימי התחרות.

אצל הנשים - השאלה המעניינת היא מהי רמת הכושר של מגי ניקולס. ניקולס שנראית נהדר בשנה האחרונה, נפצעה פציעה קלה ונעדרה בחודשים האחרונים. היא נראתה כמו מישהי שיכולה להתמודד כשווה מול שוות עם רייזמן ודאגלס - והשלוש האלה יצטרכו להרשים בסנט לואיס. מצבן של שלוש הקרב רביסטיות נראה מצוין, והייתי אומר שאפילו עם תחרות שאינה מושלמת הסופ"ש, הן עדיין יוכלו לנקב את הכרטיס לריו בתחרות המבחן. במילים אחרות, מתוך שתי התחרויות שנותרו, הן יכולות למעוד באחת ועדיין להלקח בחשבון. ביילס יכולה למעוד בשתיהן (מה שלא סביר שיקרה) ועדיין לטוס לריו. אחרי שלוש שנים בפסגת ההתעמלות העולמית, אפשר להגיד שהטיסה לריו לא תצא בלעדיה. ואז נותר לראות אם מישהי אחרת תראה פוטנציאל לריו - אם זאת תהיה מתמחה על המקבילים - המכשיר החלש של האמריקאיות, או שמה עוד קרב רביסטית צעירה - כשהשם של לורן הרננדז מנצנץ כרגע - אך יש עוד הרבה בנות שיכולות להרשים הסופ"ש וגם ביולי, ולהלחם על המקום הנוסף בנבחרת.
אנסה לעדכן כאן לאחר התחרות - שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-' תודה!'
תודה!
21/06/2016 | 13:36
14
לצפיה ב-'ביילי קי בחוץ'
ביילי קי בחוץ
21/06/2016 | 20:28
1
47
מועדון הטקסס דרימס הודיע היום שהמתעמלת ביילי קי תיעדר מהאליפויות הקרובות ובכך מסתיים המרוץ שלה לריו. זה לא מפתיע לאור ההיעדרויות שלה בזמן האחרון, ועוד נמסר שהיא לא פורשת (בטח תלך למכללות). בעצם המתעמלת המובילה של קים זמסקל כרגע היא רייגן סמית׳, שעושה תחרויות לא רעות בכלל ואפילו הייתי נזהרת ואומרת - עשויה לאיים על לורי הרננדז. 
לצפיה ב-'וגם ג'זמין פוברג...'
וגם ג'זמין פוברג...
22/06/2016 | 09:46
39
עם פציעה טורדנית בקרסול.
נקווה שכל השאר יצאו משתי התחרויות הבאות בריאות
לצפיה ב-'למעשה התחרות לנשים מתחילה רק היום, בשישי (שבת אצלנו)'
למעשה התחרות לנשים מתחילה רק היום, בשישי (שבת אצלנו)
24/06/2016 | 06:12
4
35
הבוגרות מתחרות בערב – 19:30 במיזורי (או 20:30 בחוף המזרחי) כלומר 3:30 לפנות בוקר בשבת אצלנו. לפי האתר השידור החי יועבר ב-NBC Live Extra, לא ברור אם גם ביוטיוב... (ואני לא אופטימית). אם מישהו נתקל מחר בשידור שזורם ועובד, אשמח אם תשתפו.

לצפיה ב-'יהיה ב-4 ביוטיוב, אבל אני לא יודעת אם זה יהיה השידור של NBC'
יהיה ב-4 ביוטיוב, אבל אני לא יודעת אם זה יהיה השידור של NBC
25/06/2016 | 03:33
3
25
ולצפות בשידור בלי פרשנות ובלי כתוביות (בלי הצגת המתעמלות ובלי ציונים לתרגילים) זה ממש לא זה... אם מישהו מכיר קישור זרימה טוב ל-NBC Sports Live Extra אנא שתפו!
לצפיה ב-'אכן לא השידור של NBC אלא שידור "ריק"; אבל מצאתי:'
אכן לא השידור של NBC אלא שידור "ריק"; אבל מצאתי:
25/06/2016 | 04:24
2
34

בזכות אחד הקישורים הוותיקים שפרסם כאן Mrpops.
האיכות לא גבוהה, אבל סוף סוף אפשר לראות את התחרות כמו שצריך!
(חבל לי שפספסתי את ההתחלה, מקווה שיעלו בהמשך הכול ליוטיוב ).
לצפיה ב-'שלשום ואתמול עבד לי, היום הקישור לא עובד... מישהו מצליח?'
שלשום ואתמול עבד לי, היום הקישור לא עובד... מישהו מצליח?
27/06/2016 | 04:22
1
10
לצפיה ב-'למרבה השמחה השידורים של NBC הועלו ליוטיוב במלואם'
למרבה השמחה השידורים של NBC הועלו ליוטיוב במלואם
03/07/2016 | 08:28
13
שני ימי התחרות באיכות HD וללא פרסומות, תענוג לצפות.

סיכום קצרצר:
סימון ביילס עם תואר רביעי ברציפות (איך לא...) מדהים כמה זה כבר לא מדהים, דווקא כי היא עד כדי כך מדהימה. אבל אנושית, מתברר; תרגיל המקבילים שלה היה פחות נקי מהרגיל וזיכה אותה בציון נמוך מ-15 נקודות, לשם שינוי. התרגיל האחרון שלה בתחרות, על הקורה (מכשיר שבו היא אלופת העולם, כזכור), זיכה אותה בציון נמוך עוד יותר, וכשהיא ירדה ממנו, מאוכזבת, היא אמרה למאמנת שהרגליים שלה "מתות".

אין ספק שהייתה תחרות מתישה, והקורה גבתה כמה וכמה קורבנות מהבנות שהתחרו בה אחרונות...

תחרות יפה ויציבה לאלי רייזמן, סיימה שנייה אחרי סימון ביילס, ונראה שמקומה בריו כבר די מובטח. בשנה שעברה היא נראתה פחות טובה, אבל עכשיו נראה שחזרה לעצמה, לאותה אלי רייזמן של 2012.

תחרות מצוינת ללורי הרננדז, סיימה שלישית (לפני גבי דאגלס עם תחרות בינונית, יחסית לעצמה). אם צריך להחליט מי תהיה הצעירונת בנבחרת, היא או רייגן סמית, נראה לי שהיא הוכיחה בשני ימי התחרות שהיא הרבה יותר מוכנה ובשלה. סמית נראית עדיין כמו ילדונת קטנה ושברירית (ואני גם מודה שאני פחות מתחברת למתעמלות כאלה). הרננדז נראית מלאת ביטחון עצמי, שופעת אנרגיות וחיוניות.

לעומת זאת מגי ניקולס עוד לא ממש הצליחה לחזור לעצמה אחרי הפציעה... נחיה ונראה מה יקרה.

הבנות האחרות – אליסה באומן, רייצ'ל גאווי וכו' – לא הרשימו ולא הבריקו. אני מתקשה לראות אותן כחלק מהנבחרת לריו (אולי כמחליפות).

מקיילה סקינר הייתה טובה בעיקר בקפיצות, אבל אני מודה שאני לא אוהבת אותה כמתעמלת, ולהערכתי גם הסיכויים שלה להגיע לנבחרת הם בעיקר כמחליפה (כפי שהיה גם באליפות העולם).

אם יחליטו לקחת "מומחית", זה יהיה כנראה אשטון לוקליר או מדיסון קושיאן במקבילים המדורגים. שתיהן ראש בראש מזה זמן מה, ואמנם קושיאן היא אלופת העולם הנוכחית (עם שלוש מתעמלות נוספות) אבל לוקליר הצליחה להיות יציבה וטובה יותר בציון הסופי הפעם וגם ב"קלאסיק", ואני מודה שאני מחבבת אותה קצת יותר (כמתעמלת). לעומת זאת בקורה נראה לי שקושיאן מצליחה קצת יותר, אם כי שתיהן לא הבריקו, וכנראה שאם יהיו בנבחרת יתחרו במקבילים ותו לא (אלא אם תהיה בעיה עם מישהי אחרת).

אחרונה חביבה גבי דאגלס, אליה כבר התייחסתי... ביום הראשון היא פישלה בקורה, ביום השני במקבילים(!), אבל לפחות לא נפלה. בקרקע ביום השני סוף סוף ראינו אותה קצת מחייכת, אבל דווקא הפעם התרגיל היה פחות טוב והיא גם יצאה מהמשטח. אני מקווה מאוד שהיא תתלטש לקראת המבחנים לריו, אצטער אם היא לא תיכנס לנבחרת. הממוצע הכללי שלה עדיין טוב, אבל אם התחרות תיראה כך היא לא תצליח להיכנס לאף גמר אישי, אפילו לא לקרב רב... ואם גם במקבילים היא לא יציבה, נשאלת השאלה האם באמת היו חושבים לקחת אותה אלמלא התהילה. בלונדון היא היחידה מבין הבנות שהתחרתה בכל ארבעת המכשירים בגמר הקבוצתי, הפעם יש סיכוי לא רע שאלה יהיו רק המקבילים (מה שמחזיר אותה לאחור, לאליפות העולם 2011, התקופה שבה עוד לא ממש ספרו אותה). זה די אירוני שאלי רייזמן תזכה לעשות אמנאר בגמר (קפיצה שהיא עשתה עוד ב-2012 אבל לא השתמשו בה אז בגמר) ודאגלס לא...

לסיכום, הנבחרת שהייתי שמחה לראות היא סימון ביילס, אלי רייזמן, גבי דאגלס, לורי הרננדז ואשטון לוקליר. מי יהיו הבנות שייבחרו נדע בעוד שבוע.
לצפיה ב-'לאחר היום ה 1'
לאחר היום ה 1
25/06/2016 | 08:21
1
50
מיקולאק ראשון אצל הגברים לאחר היום הראשון, ואחריו כריס ברוקס. דאנל לייבה שיפר מאד עמדות עם הופעות טובות המקבילים ובמתח, ויצטרך עוד ערב מצוין כזה לפחות.אורוזקו התחרה רק בחמישה  מכשירים, ללא קרקע. הוא רשם הופעה מצוינת במתח, עם התוצאה הטובה ביותר במכשיר ביום הראשון.
אצל הנשים, ביחלס הדהימה עם 62.9! בריו היא תוכל ליפול שלוש פעמים ועדיין לסיים על הפודיום גבוה... רייזמן נראתה מצוין, תוצאה של 60+, ומקומות שניים בקרקע ובקורה אחרי ביילס. שניה, בתיקו עם רייזמן ביום השני סיימה לורי הרננדז שנראית מוכנה לריו. היא צריכה רק עוד יום כזה מחרתיים, ואת מרתה קרולי לצידה, כמובן. דאגלס סיימה רביעית עם 58.9. ניקולס התחרת רק בשני מכשירים. קושיאן חמישית, הראשונה המקבילים, והמתחרה שלה לוקליאר, שסיימה ראשונה המקבילים, ונתנה תצוגה טובה גם על מכשירה השני, הקורה. השאלה אם זה מספיק למרתה
לצפיה ב-'היום השני היה דומה... לצערי תחרות לא מוצלחת לדאגלאס'
היום השני היה דומה... לצערי תחרות לא מוצלחת לדאגלאס
28/06/2016 | 03:04
33
לא עלתה על הפודיום אפילו פעם אחת. סיימה רביעית בקרב רב ובמכשירים הבודדים גם נמוך מזה... מקווה שתצליח להתעשת ולהתחזק לקראת המבחנים האולימפיים בעוד שבועיים. אני בעיקר תוהה איך ייתכן שעוד לא ראינו ממנה אף אמנאר מאז הקאמבק. בהתחלה חשבתי שהיא מבצעת יורוצ'נקו דאבל כי היא מעדיפה לעשות דאבל נקי מדאבל וחצי "מלוכלך" אבל זה כבר ממש מוזר, היא הרי קפצה כך בעבר! וקפצה היטב, השתמשו בקפיצה שלה בלונדון ולא בקפיצה של רייזמן, שבינתיים נראה שהאמנאר שלה רק הולך ומשתפר ובקצב הזה ישתמשו בו בריו... (והיא נראית מצוין גם בקורה ובקרקע, כמובן).

אני תוהה מה היה קורה ואיך היא הייתה היום לו נשארה עם צ'או. יש לי תחושה מבאסת שהיא הייתה טובה יותר.
לצפיה ב-'ביי ביי יונה דופורנה, ולהתראות קומובה'
ביי ביי יונה דופורנה, ולהתראות קומובה
20/06/2016 | 14:36
44
יונה דופורנה, אחת ההבטחות (וגם האכזבות) הגדולות של ההתעמלות הצרפתית, הודיעה על פרישה.
כשרון אדיר, ורק סדרה של פציעות טורדניות וחוסר מזל מנעו ממנו להתממש.
עדיין, בין פציעה לפציעה היא הצליחה להרשים ולהתקדם ברבעון האולימפי שקדם ללונדון, עם מדליות באליפות העולם ואליפות אירופה. למשחקי לונדון הגיעה כפייבוריטית לגמר המקבילים עם תרגיל חדשני ומעופף (אבל נפלה בפאק סלטו).
דווקא על המקביל החזק שלה היא לא הצליחה לזכות במדליה משמעותית. אבל היא כן יכולה להיות גאה במדלית כסף בקפיצות באליפות אירופה, ובמדלית ארד בקפיצות באליפות העולם.
היה מתסכל לראות אותה נאבקת ולא מצליחה... היא גם זכורה כאחת היחידות שביצעו עזיבת דף (גינגר עם בורג נוסף).
בסוף היא לא הצליחה להפוך לאמילי לה פנק (מדליסטית הזהב במקבילםי ממשחקי אתונה) החדשה של צרפת, אבל היא כן הותירה חותם אדיר, וללא ספק הביאה המון כבוד וגם נתנה המון השראה למתעמלות צרפתיות ותיקות וחדשות.
היא השתתפה באליפות צרפת השבוע, ולא הצליחה להעפיל לגמר המקבילים וגם לא לגמר הקורה, והחלום שלה לעוד אולימפיאדה לא יתממש.

מתעמלת נוספת שלא תהיה בריו היא קומובה. קומובה פצועת גב, ולאחר אינספור ספקות ושמועות, כעת זה ברור שהיא החליטה למען בריאותה להפסיק להתאמן, ולקחת פסק זמן. הטענה (של אביה) היא שזה אינו סוף פסוק, אבל הסבירות שהיא תחזור אחרי פציעה ככ טורדנית, וגם אם תחזור תצליח להחזיק מעדמ עוד 4 שנים עד טוקיו, נמוכה. אבל נראה, אולי היא תפתיע!
לצפיה ב-'ההתאחדות (FIG) עושה כבוד לצ'וסוביטינה בסרטון הסוקר את הישגיה'
ההתאחדות (FIG) עושה כבוד לצ'וסוביטינה בסרטון הסוקר את הישגיה
20/06/2016 | 04:07
30
היא אשכרה גורמת לי להרגיש צעירה...
לצפיה ב-'גביע העולם באנאדיה, פורטוגל'
גביע העולם באנאדיה, פורטוגל
16/06/2016 | 09:20
1
52
אלכס שטילוב ואנדריי מדבדב יהיו שם.
בשביל אלכס, חזרה גנרלית נוספת לפני ריו - ויהיה מעניין לראות איזה תרגילים הוא מציג בקרקע ובמתח.

עוד יהיו שם נבחרת ברזילאית, שכוללת את פלאביה סראייבה ואת רבקה אנדראג'ה! הקובנים המעניינים, מנריקה לארדואה ומרסיה וידו, ונבחרת סינית שאולי נבחנת לקראת מנוי הנבחרת לריו.

וגם ונסה פרארי!
לצפיה ב-'שטילוב ממשיך עם יכולת פנטסטית'
שטילוב ממשיך עם יכולת פנטסטית
23/06/2016 | 20:24
19
מעפיל ראשון לגמר הקרקע, עם 15.35
ריו מתקרבת ונראית פתאום מעניינת!
מחר מוקדמות קפיצות לאנדריי ומתח לאלכס
לצפיה ב-'העונה מתחממת!'
העונה מתחממת!
06/06/2016 | 09:51
3
79
היה חודש די מטורף מבחינת התעמלות, עם אליפות אירופה לגברים ולנשים, תחרות הסיקרט קלאסיק לנשים בארה"ב, ואליפות ארה"ב לגברים.

בראש ובראשונה - אלכס שטילוב הוכיח שהוא לא מתכוון לבוא לריו בשביל החוויה. הוא מצהיר ככה כבר שנה, אבל התוצאות בשטח נראו אחרת והיינו סקפטים מאד אחרי שלל הופעות לא יציבות, תוצאות שלא הגיעו ליעד 15 הנקודות, היעדרות מגמרים חשובים, ותחושה כללית של שחיקה, וששאר השדה קצת בורח לו.

אולי מאז שהוא העפיל באופן רשמי בתחרות המבחן הוא יכול להשליך את ארבעת המכשירים המיותרים ולהתרכז בקרקע ובמתח - ואולי זה מה שנותן לו להתקדם בבטחה. באליפות אירופה הוא הרשים גם בגלל שהוא נתן שתי הופעות טובות, ובמיוחד בגלל שההופעה השניה בגמר העפילה על הראשונה. אתלטים ברמה הזאת צריכים לדעת לתת מספיק בשביל להעפיל לגמר בבטחה, ושישארו עוד כמה טריקים וכמובן כח בכובע בשביל לתת עוד קצת בגמר. וזה מה שהיה בברן. 6.6  בגמר לעומת 6.3 במוקדמות מבחינת דרגת קושי, וגם ציון ביצוע טוב יותר. 
עם זאת - יש לו עוד דרך לאולימפיאדה. תוצאת הגמר, 15.3, יכולה בהחלט להספיק לגמר אולימפי, אך ככל הנראה לא למדליה. ותוצאת המוקדמות, 14.933 ככל הנראה לא תספיק לגמר אולימפי. כך שהתחרות בריו תהיה הרבה יותר אינטנסיבית, ובזמן שנותר אלכס צריך לייצר תרגיל של 15.3 בשגרה, ושל 15.6 ואף יותר בשיא.
לגבי שאר הישראלים, היתה אליפות מעורבת. ארטיום ואנדריי בוודאי קיוו לגמרים, אך זה לא קרה. יש להם הרבה זמן שקט עכשיו להתאמן בשקט ובלי לחץ, וגם לצפות בתחרויות בריו ולקבל השראה לקראת טוקיו. ארטיום צעיר מספיק בשביל להתרכז במקצועות החלשים שלו, ויוכל למצב את עצמו כמתעמל קרב רב חזק שימשיך את המסורת של אלכס.
הוא גם יוכל להוביל, יחד עם איל גלזר, מורן ינוקא ומישה סורוקין את נבחרת ישראל להישגים במחזור האולימפי הקרוב.
איל חוזר מפציעה ונתן אליפות טובה - 14.033 על סוס הסמוכות, 14.2 בטבעות, ותרגיל פחות טוב על המקבילים, שהם גם מכשיר מטרה בשבילו (13.3)
מורן ממשיך להתקדם יפה, עם 13.6 בסוס הסמוכות וטבעות, ו 13.9 במקבילים. לקראת עונת 2017 נקווה שכל החברה יהיו בכושר וימצבו את עצמם עם תרגילים מעל 14 בשגרה. ואני חוזר ואומר - הם כולם נראים מדהים מבחינת אחזקת גוף ונקיון ביצוע - פוינט, רגלים ישרות - יש כאן אימון אורתודוקסי עם בסיס איתן, וזה מרשים ביותר.

הבנות הישראליות מדשדשות לעומת הגברים. צוף פלדון עברה ניתוח שבועיים לפני התחרות ועדיין הגיע והתחרתה במקבילים, וגאיה חוזרת מפציעה ונתנה תחרות על שלושה מכשירים - אז קיבלנו יותר סיפורי התעלות הרוח, אבל פחות הישגים השנה. אף אחת לא איימה על גמר, ואם לומר את האמת, גם בכושר וללא פציעות אף אחת לא היתה יכולה לאיים השנה. נקווה שבשנה הבאה נראה שדרוגים ושיפורים וגם ציונים מעל 14 נקודות.
מבחינת שאר העולם - הבריטיות ממשיכות להרשים, אפילו אם ההתפרקות בגמר עלתה להם בזהב הקבוצתי. עם הרומניות מחוץ לתמונה, הרוסיות ממשיכות להניף את מסורת ההתעמלות שלהן - התעמלות יפה וטובה. פעם הן היו גם חדשניות ואתלטיות - אבל היום ההתעמלות האירופאית מדשדשת מאחורי האמריקאיות - בעידודה של חוקה שמבליטה אתלטיות וטכניות, וקצת מוציאה את הארטיסטיות. ואם יש רושם שהרוסיות
ממחזרות ומסתמכות על מתעמלות עבר (מה שנכון) אפשר לבנות גם על דור העתיד - שכן גם בג'וניור יש שם כשרון ועומק.
הצרפתיות הדהימו את האולם, ובטח גם את עצמן עם מדלית הארד. והשוויצריות הרשימו עם ג'וליה שטיינגרובר אחת שמועמדת לגמרים גם בקרקע וגם בקפיתות בריו.
הרוסיות יכולות לבנות על שני מקומות בגמר המקבילים, ומוסטפינה הראתה שהיא עדיין רלוונטית גם במקבילים וגם בקורה. ספק אם נראה אותה בקרקע ובקפיצות בריו, מה שמותיר סימני שאלה לגמי מתעמלת רוסיה על הפודיום בקרב רב. אבל כאמור - יכול להיות שהיא שומרת את עצמה לריו, ועדיין נותרת פתוחה שאלה ויקה קומובה.
לגבי פונור - לא בטוח עדיין אם היא תהיה בריו או לא, ולא בטוח מה הסטטוס של לאריסה יורדאקה. פונור נראתה טוב באליפות אירופה, והובילה חבורה צעירה. אם היא תהיה בריו היא תהיה לבד, ויהיה לה קשה להרשים. היא היתה קרוב לשיא שלה - וזה לא נראה מספיק בשביל לשחזר את ההישגים מלונדון. מצד שני - מלכת הקאמבקים יודעת להתעלות ברגעים הנכונים - ועם קצת ליטוש היא תוכל לשחזר את הברק מלונדון (היא מבצעת פחות או יותר את אותם התרגילים) - אבל לדעתי גם אם אותו ברק, ואותם תרגילים, היא תוכל להעפיל לגמרים, אבל לא להלחם על מדליה.

ובארה"ב - נפתחה עונת הקיץ עם הסיקרט קלאסיק, שבשביל מתעמלות מסוימות זוהי תחרות העפלה לאליפות ארה"ב, ולאחרות חזרה גנראלית.
רייזמן מיצבה את עצמה מצוין - פתחה את התחרות עם נפילה במקבילים - לא בדיוק התחלה חלומית... אלא אם כן החלום הוא נצחון מנטאלי. במקרה שלה היא השיגה גם נצחון מנטאלי וגם נצחון פיזי. היא חזרה עם שלושה תרגילים מצוינים של 15+ - הראתה לראשונה אמנאר עם נחיתה מצוינת ותרגיל קרקע שרק ביילס יכולה להעפיל עליו, ולקחה מדלית זהב בקרב רב.
ביילס נותנת לרגל כואבת לנוח והתחרתה על הקורה (ראשונה) והמקבילים (חמישית במכשיר הכי חלש שלה) כך שהיא עשתה את המצופה ממנה ועדיין מובילה בבטחה את המרוץ לריו. דאגלס התחרתה גם היא על שני מכשירים - מקבילים וקורה. על המקבילים היתה מצוינת ונקיה - שלישית, אחרי שתי מתמחות) ועל הקורה כמעט נפלה וסיימה שישית - מה שלא עזר לא יותר מדי, אבל גם לא עשה נזקים... 
הכל בארה"ב יתנקז לאליפות ארה"ב בסוף החודש, ולמבחנים האולימפים בתחילת יולי.
כרגע, ביילס, רייזמן ודאגלס נראות מצוין. ניקולס מחלימה מפציעה ותקווה להגיע בכושר לשתי התחרויות - עד עכשיו היא גם נראתה מצוין בקרב רב - נראה אם הפציעה פגעה בסיכויים שלה ביוני. 
ברנה דאוול התחרתה בסיקרט קלאסיק על הקורה ורשמה ציון של מרשים בטווח ה 13 - לדעתי זה די קובר את הסיכויים שלה להגיע לריו. המשימה שלה היתה להיות מדהימה על המקבילים, ולהראות שיש לה גם עם מכשיר אחד לפחות לתרום. כרגע זה לא נראה ככה - אבל נראה.
וזה מותיר את קושיאן ואת לוקליאר שיכולות לתת כמה עשיריות אקסטרה על המקבילים בגמר הקבוצתי. ללוקליאר יש יתרון - היא נראית מצוין על המקבילים. קושיאן מצד שני אלופת העולם וגם יכולה לתרום על מכשירים נוספים - אז נראה.

ולכל הקלפים האלה יש גם להוסיף את הנעדות - נורה פלאטלי, לורן הרננדז... יכול להיות שישמרו כאן מקום לקרב רביסטית צעירה שתניף את הדגל גם אחרי ריו - לקראת טוקיו.

אצל הבנים התמונה קצת מתבהרת. הגברים האמריקאים מקדימים את הנשים השנה - וכבר ערכו את אליפות ארה"ב. ובזמן שהשנים יתחרו באליפות ארה"ב, הגברים יערכו את תחרות המבחנים האולימפים ויחליטו על נבחרת סופית.
המצב של דאנל לייבה וג'ון אורוזקו לא מדהים - אורוזקו סיים עשירי, ולייבה סיים 16 (הספין היה שננשך ע"י הכלבים המשפחתיים כשהפריד בקרב, הכלבים הורדמו שניהם - והאמריקאים אוהבים סיפורים טובים!)
מי שכן כיכב הוא האלוף הנצחי סם מיקולאק שחזר מפציעה לקחת את התואר לאחר שני ימי תחרות. כריס ברוקס וג'ייק דאלטון סגרו את השלישיה. דונל וויטנברג שנותן ציונים גדולים בקפיצות ובטבעות סיים חמישי, בתיקו משולש.

יהיה מענין מאד בתחילת יוני...

לצפיה ב-'תודה על עוד סיכום מצוין! לא ידעתי שהייתי אליפות אירופה...'
תודה על עוד סיכום מצוין! לא ידעתי שהייתי אליפות אירופה...
07/06/2016 | 11:03
2
52
אני לא בפייסבוק ולא צופה בשידורי טלוויזיה (אלא אם אני יודעת ונערכת מראש). היא שודרה בישראל?

אני אשמח מאוד אם אתה ואחרים שעוקבים מקרוב אחר התחרויות הגדולות תעדכנו כאן. מאז שנסגר פורום ספורט אולימפי (או איך שלא קראו לו) ממש קשה לי לעקוב ולא פעם אני מתבאסת לגלות רק בדיעבד...
לצפיה ב-'אני מציע שתצטרפי לפייסבוק...'
אני מציע שתצטרפי לפייסבוק...
08/06/2016 | 10:37
1
43
יש שני דפים ישראלים מצוינים שנותנים כיסוי לכל מה שתמרחש בארץ ובעולם (ג'ימאניה ו Full Time Gymnastics) 
ישנם עשרות דפים בינלאומיים שנותנים כיסוי מקיף באנגלית, וניתן להגיע לתחרויות הכי קטנות ונידחות.
בנוסף, חלק ניכר מהתחרויות באליפות אירופה שודר דרך דף הפייסבוק של איגוד ההתעמלות האירופאי (UEG).
אני חושב שהגמרים שודרו בישראל, באיזה ערוץ ספורט כזה או אחר.

אישית, אני מצר על כך - אבל אני כבר פחות יכול לעקוב ולעדכן.
הדרך היחידה שלך להשאר לגמרי בעניינים היא דרך הדפים שהזכרתי לעיל.
לצפיה ב-'הצטרפתי בעבר, זה לא עלה יפה. פייסבוק ואני לא רואים עין בעין'
הצטרפתי בעבר, זה לא עלה יפה. פייסבוק ואני לא רואים עין בעין
08/06/2016 | 10:46
32
לא ארחיב מעבר לכך, רק אציין שכרגע זו לא אפשרות שעומדת על הפרק ואין לי פנאי להקדיש להתעסקות מולם.

תחרויות נידחות לא מעניינות אותי, אבל אשמח אם תכתבו על תחרויות גדולות (כמו אליפות אירופה) בעיקר אם הן משודרות בישראל (זה ממש חבל לגלות בדיעבד, כי יכולתי לנסות לראות / לדאוג שיקליטו לי). כפי שכבר כתבתי בעבר, אני לא צופה בשידורים ללא פרשנות (אני אוהבת במיוחד את השדרנים של NBC וגם בעברית טוב לי).
לצפיה ב-'הבנתי שהחודש יתקיימו כל התחרויות הגדולות בארה"ב לקראת ריו'
הבנתי שהחודש יתקיימו כל התחרויות הגדולות בארה"ב לקראת ריו
04/06/2016 | 13:44
12
51
בימים אלה ממש
2016 Secret U.S. Classic
Men’s P&G Gymnastics Championships (Sr.)
June 3-5, 2016 | Hartford, Conn
הערב הראשון של הגברים כבר התקיים הלילה (לא צפיתי). אני ממתינה במתח לזה של הנשים...
בעוד כמה ימים אליפות ארה"ב בהתעמלות שתכלול את כל המקצועות שאינם התעמלות מכשירים... (התעמלות אמנותית/רתמית, אקרובטיקה, טרמפולינה).

בסוף החודש (23–26)
2016 Men’s Olympic Trials
Men’s P&G Gymnastics Championships (Jr.)
Women’s P&G Gymnastics Championships
ורק בתחילת יולי (8–10) המבחנים האוליפיים לנשים.

למה הפיצול המוזר הזה של התחרויות בין גברים לנשים? זה תמיד היה כך? (בשנה אולימפית; אני יודעת שבד"כ התחרויות האלה נערכות מאוחר יותר בשנה). האם זה מפני שלנשים יש גם את Classic ולגברים אין?
לצפיה ב-'בדקות אלה החל השידור 2016 Secret Classic - Sr. Women'
בדקות אלה החל השידור 2016 Secret Classic - Sr. Women
05/06/2016 | 02:43
11
36
יש להם בעיה עם הפסקול... רואים את השדרנים והפרשנים של NBC יוניברסל עם נסטיה, אל ושות' אבל שומעים ערוץ אחר... (בהתחלה לא שמעו בכלל). מקווה שיתקנו בהקדם.
לצפיה ב-'הסירו את הפסקול השגוי ומאז שקט מוחלט ממש לא כיף ככה'
הסירו את הפסקול השגוי ומאז שקט מוחלט ממש לא כיף ככה
05/06/2016 | 03:00
5
11
לצפיה ב-'תודה לאל הסאונד חזר! אבל כנראה בלי הפרשנות של NBC '
תודה לאל הסאונד חזר! אבל כנראה בלי הפרשנות של NBC
05/06/2016 | 03:10
4
22
ניחא, כנראה עדיף מכלום; בארה"ב הם בכלל לא יכולים לצפות בשידור ביוטיוב בגלל הזכויות, זה פתוח רק מחוץ לארה"ב (הו, האירוניה...).
לצפיה ב-'ועכשיו הם התנתקו לחלוטין מהשידור של NBC גם בווידאו... '
ועכשיו הם התנתקו לחלוטין מהשידור של NBC גם בווידאו...
05/06/2016 | 03:23
3
23
יש סאונד ישיר מהאולם עם כרוז שמכריז על שם המתעמלת ותוך כדי התרגיל (לא בקרקע) הם משמיעים איזו מוזיקת דאנס/צ'יל אאוט מחרפנת . כמו כן שמות המתעמלות כתובים בכחול והם לא מציגים את הציונים על המסך! (קודם לפחות היה ה"רמזור" של NBC ויכולתי לדעת מי קיבלה מה). מדחי אל דחי...

ורק נדמה לי, או שבתחרות יש גם כמה נערות / מתעמלות ברמה 10?
אני רואה כמה פנים חדשים ולא מוכרים, ובקרקע היו כבר שני תרגילים של בנות שהשתמשו במזרן באחת הנחיתות ולמיטב ידיעתי זה לא קיים בעילית.
לצפיה ב-'ואז חזרו אליו פתאום באמצע(!) תרגיל המקבילים של מקיילה סקינר'
ואז חזרו אליו פתאום באמצע(!) תרגיל המקבילים של מקיילה סקינר
05/06/2016 | 04:39
2
26
כך גיליתי בדיעבד אחרי שכבר נואשתי ופרשתי. עם הפיקסליזציה המזעזעת יכולתי להתמודד, אבל מה שעבר על האודיו הלילה היה מעל לכוחותיי (הבנט דה ג'ואיש פיפל סאפרד אינף?! ). לפחות אני יודעת שאני לא לבד, בפייסבוק היו אין ספור תגובות של צופים מאוכזבים (כולל כאלה מארה"ב שאינם מנויים ל-NBC ובכלל לא יכלו לצפות ביוטיוב כי זה היה חסום להם...).

התחלתי להשלים לפחות את סוף השידור...
נקווה שבעוד כמה ימים יעלו את השידור המלא של NBC בצורה חלקה ויפה ואפשר יהיה לחוות חוייה מתקנת.
לצפיה ב-'ועוד פאדיחות אודיו: באחת ההפסקות* הם לא יצאו להפסקה מהשידור'
ועוד פאדיחות אודיו: באחת ההפסקות* הם לא יצאו להפסקה מהשידור
05/06/2016 | 05:21
1
31
ביוטיוב (* לקראת סוף סבב המכשירים הלפני-אחרון). במקום השקופית הקבועה התמונה הראתה את האולם ולא סגרו להם את המיקרופונים, וכך אפשר היה לשמוע את נסטיה, אל וטים מקשקשים קצת, ובעיקר את נסטיה הצרודה מאוד מבקשת מים חמים ודבש...

ומתברר שפס הקול ששמעתי בתחילת השידור היה של שידור הוקי באחד הערוצים המקבילים של NBC...  (ואז היה שקט מוחלט למשך דקות ארוכות ואחריו רק אודיו מהאולם, בהמשך שידור מעיק לא דרך NBC ואז באמצע חזר...).

לא יודעת מה עבר על האמריקנים הלילה ומה היה פשר כל הזגזוגים המתישים הנ"ל. זו לא הפעם הראשונה שיש להם פשלות בשידור החי, אבל חובבנות הזויה כזאת לא ראיתי כבר זמן רב.
לצפיה ב-'2016 Secret U.S. Classic - NBC Broadcast המשדר המלא'
2016 Secret U.S. Classic - NBC Broadcast המשדר המלא
02/07/2016 | 01:49
5
למי שפספס או (כמוני) נתקע עם שידור חי מקרטע, ההזדמנות לצפות בתחרות באופן מלא, נקי ובאיכות HD (העלו כבר לפני שבועיים, אבל רק עכשיו התפניתי לצפייה...).

אגב, מתברר (לדבריו של טים דאגט) שמרתה קרולי עודדה את המתעמלות הבכירות (סימון, גבי) לא לבצע קרב-רב אלא להתמקד רק בכמה מכשירים כדי שהן ישמרו את עצמן וינוחו ולא ינסו להגיע לשיא בתחרות הזאת.
לצפיה ב-'ובינתיים בגזרת המקבילים: יום עסל יום בסל...'
ובינתיים בגזרת המקבילים: יום עסל יום בסל...
05/06/2016 | 03:08
36
אשטון לוקליר ומדיסון קושיאן הוכיחו שלא לחינם זה מכשיר חזק אצלן (15+), ואילו אלישה באומן כמעט נפלה (הסתיים בהקשתה איומה של עמידת ידיים) ונפלה בסוף הירידה; כמו כן אלי רייזמן התחילה עם פתיחת רגליים ומיד אחריה נפילה במעבר בין הבדים... נראה לי שמאז חזרתה היא כבר לא מצליחה לשמור על אותה יציבות שאפיינה אותה בעבר. שתיהן סיימו בציונים של 13+.
לצפיה ב-'סיכום חלקי קצר (ספוילרים)'
סיכום חלקי קצר (ספוילרים)
05/06/2016 | 05:01
3
49
למרות הנפילה מהמקבילים בתחילת הערב (בכל מקרה לא המכשיר שיכניס אותה לריו) רייזמן התעשתה והתאוששה במהירות (כל הכבוד), הפגינה רמה גבוהה ויציבות בשלושת המכשירים האחרים וסיימה במקום הראשון הכולל ובמקום הראשון בקרקע ובקפיצות. עם זאת יש לציין שבגזרת הקרב-רב לא הייתה לה תחרות קשה מדי כי שאר עמיתותיה מאליפות העולם האחרונה לא התחרו מולה.

סימון ביילס מתאוששת מפציעה בברך (אם הבנתי נכון) והתחרתה במקבילים ובקורה בלבד וסיימה בה ראשונה (עם כמעט נפילה שהיא הצליחה לצאת ממנה באופן אלגנטי למדי).

גבי דאגלס (בבגד גוף שאהבתי) התחרתה גם כן במקבילים ובקורה בלבד, לא יודעת למה (אולי גם היא רוצה קצת מנוחה?). במקבילים היא הציגה תרגיל קשה, יפה ונקי עם נחיתה טובה בנעיצה וסיימה שלישית. בקורה הייתה לה כמעט נפילה, היא סיימה רצף אקרובטי בנחיתה לא טובה – רגל שמאל שלה פספסה את הקורה לחלוטין וגם רגל ימין כמעט יצאה – אבל היא הצליחה להישאר על הקורה באופן מרשים ביותר, במצב שבו רבות וטובות היו נופלות. אין ספק שגם במקרה שלה (כמו בכמעט נפילה הזכורה של סימון) הניסיון הרב עושה את ההבדל.

את מגי ניקולס לא ראיתי כלל (אולי גם היא מתאוששת מפציעה?).

לצד רייזמן זיהיתי כמה שמות מוכרים כמו רייצ'ל גאווי שסיימה שנייה אחרי רייזמן, ואליסה באומן שסיימה שלישית בהפרש קטן אחריה; אשטון לוקליר (שגם היא, התחרתה רק במקבילים ובקורה וסיימה ראשונה במקבילים), מקיילה סקינר (שלא התחרתה בקרקע; נמצאת "בתמונה" לריו בזכות הקפיצות שלה, כך אומרים) ומדיסון קושיאן (גם היא רק מקבילים וקורה, מקום שני במקבילים).

התוצאות המלאות: [PDF]

ע"ס הרשימה המלאה, מתוך 25 מתעמלות רשומות רק 13 התחרו בכל ארבעת המכשירים. לא ידעתי שזה עד כדי כך מקובל... למה, בעצם?
לצפיה ב-'מרתה קרולי מסכמת (מגי ניקולס אכן מחלימה מפציעה וחוזרת לכושר)'
מרתה קרולי מסכמת (מגי ניקולס אכן מחלימה מפציעה וחוזרת לכושר)
05/06/2016 | 06:58
2
32
לצפיה ב-'תודה על העדכונים!'
תודה על העדכונים!
05/06/2016 | 08:33
1
57
לא יאמן כמה עומק יש לאמריקאיות.
ה Secret Classic היא תחרות לא ממש חשובה, והיא לא תחרות מטרה מבחינת כושר. אנחנו צפויים לראות את הדבר האמיתי באליפות ארה"ב והמבחנים האולימפים בהמשך הקיץ - כל הבנות, כל הקושי, ותחרות מרתקת וגם קורעת לב מבחינת גזר הדין שלה כלפי הרבה בנות שהחלום שלהן יתנפץ בה.

מרתה נתנה רמז שהיא תשריין את הנבחרת עם מתמחת מקבילים, חדשות נפלאות עבור אשטון לוקליאר ומדיסון קושיאן.

רייזמן באמת נתנה אות חשוב מאד - אמנם נפלה מהמקבילים - אבל גם הפקינה חוסן מנטלי עם חזרה מצוינת על שאר המכשירים, גם הראתה שהיא מסוגלת לנחות את המאמנאר שלה - ותאכלס - על שלושת המכשירים החשובים שלה אפשר להגיד שהיא חזרה לרמתה מלונדון.

דאגלס, שנראתה מצוין עד כה ממשכיה להרשים במקבילים, מכשיר חשוב מאד לארה"ב, ואדרבא כשמתעמלת יכולה לתרום על עוד מכשירים מלבדו. לקראת הקיץ היא חייבת להגיע עם אמנאר בשביל לשרין לעצמה מקום - וכמובן להפגין יציבות על הקורה.

לצפיה ב-'אני מחזיקה אצבעות לגבי דאגלס; השדרנים של NBC התפעלו ופרגנו'
אני מחזיקה אצבעות לגבי דאגלס; השדרנים של NBC התפעלו ופרגנו
05/06/2016 | 13:50
37
לאי-הנפילה של מהקורה, למעשה טים אמר שזה אפילו יותר מרשים לו הייתה מבצעת עוד תרגיל נקי, כי היא הוכיחה שגם כשהיא עושה טעות יש לה די ניסיון, נחישות ויציבות להצליח לצאת ממנה ולא ליפול (ומרתה מאוד לא אוהבת נפילות, כידוע... ).

אני חושבת שלגבי דאגלס יש גם כישרון וגם מבנה גוף נכון – היא גם דיברה על כך שהיא לא הייתה צריכה להתאמץ לשמור על המשקל בזמן שלא התאמנה, וראינו מתעמלות אחרות שאצלן זה ממש לא כך... שון ג'ונסון כבר כתבה בביוגרפיה שלה כמה היא נפגעה מההערות על המשקל שלה בזמן שהתחרתה ב"רוקדים עם כוכבים" (בפעם הראשונה, ב-2009) ובשנה האחרונה התוודתה על הפרעות אכילה שהיו לה ב-2008, ועל כך שלו הייתה אוכלת כמו שצריך היה לה יותר כוח ואולי יכלה להצליח יותר (כאילו לא הצליחה די... ).

מה שאני אוהבת בחזרה של גבי שהיא חזרה חזקה ונחושה יותר. אמנם היא פחות מחייכת וזה קצת מבאס אותי, אבל אז היא הייתה ילדונת צעירה ונראתה לא פעם ספק משועשעת ספק המומה מכל ההצלחה שנחתה עליה כמעט בן ליל; הפעם היא רצינית יותר, נראית חזקה יותר מבחינה גופנית (עדיין רזה אבל קצת יותר שרירית) ועדיין חדה ומדויקת. לעומתה רייזמן תמיד הייתה המשקיענית הגדולה אבל התחושה שלי היא שקשה לה הרבה יותר מבחינה גופנית והיא צריכה להתאמץ הרבה יותר כדי להגיע לאותם הישגים (וכל הכבוד שהיא מצליחה).
לצפיה ב-'גברים סניור באליפות אירופה - נבחרות'
גברים סניור באליפות אירופה - נבחרות
26/05/2016 | 15:02
3
52
תם הסבב הראשון בו השתתפו הישראלים

אלכס לא השתתף בגמר הקרב רב, מה שאומר שכנראה לא יהיה לנו נציג בגמר.
לעומת זאת אפשר לציין לטובה את מורן ינוקא שהתקדם יפה מאד בשנה האחרונה ומגיע לכיוון ה 80 נקודות עם תחרות יפה ויציבה, חמישה מכשירים מצוינים למעט תרגיל המתח שבו יש ציון נמוך - אני מניח שהיתה נפילה.

אלכס נפל מהמתח, אך סיפק תרגיל יפה בקרקע עם ציון שנושק ל 15 הנקודות. הייתי מרגיש נח יותר לומר שיש גמר עם ציון מעל 15 נקודות - אבל נצטרך לחכות עד סוף היום - זה יהיה קרוב, ונקווה לטוב.

ארטיום נפל בקרקע ולצערנו לא יתמודד על מקום בגמר. חוץ מזה אפשר לציין לטובה את תרגיל הסוס סמוכות שלו - זה מכשיר חלש שלו לרוב, אך הוא רשם 13.966 מרשים.

איל גלזר חוזר מפציעה, ואנחנו רואים שני תרגילים יפים מאד, בטבעות (14.2) וסוס הסמוכות (14.033)

אנדרי מדבדב עם ממוצע 14.469 בקפיצות, ממוקם כרגע שלישי עם סיכוי קלוש לגמר. הציון של הקפיצה הראשונה היה נמוך יחסית.

בסך הכל, הראש של אלכס בריו, ומכיוון שהוא לא עשה קרב רב הנבחרת בחוסר וזאת היתה יותר תחרות אישית של המתעמלים שלנו - אבל עם ארטיום, מורן ואיל הנבחרת הזאת תמשיך להביא כבוד ויהיה מעניין אם המומנטום הזה ימשך לקראת טוקיו.
לצפיה ב-'מורן נפל במתח בדיוק כמו לפני שנתיים בנוער'
מורן נפל במתח בדיוק כמו לפני שנתיים בנוער
26/05/2016 | 15:43
44
מורן נפל במתח בדיוק כמו לפני שנתיים בנוער תפס את הימבקי והעורית החליקה באנדו
יש לציין שהנבחרת התחרתה בבית הראשון מה שומר שהשיפוט היה חזק וקפדני הרבה יותר
כך זה תמיד נקווה שבפעם הבאה הם יתחילו בבית שני או שלישי
לצפיה ב-'אלכס בגמר הקרקע!'
אלכס בגמר הקרקע!
26/05/2016 | 21:28
1
31
לצפיה ב-'זכה בארד! איך לא קראתי על זה כאן? '
זכה בארד! איך לא קראתי על זה כאן?
04/06/2016 | 13:28
25
לצערי אני לא ממש מצליחה לעקוב מקרוב, אבל הייתי בטוחה שאם יהיו חדשות מרעישות תספרו לי... ובסוף שמעתי על זה מאבא.
לצפיה ב-'הנערים הבריטים כבשו את ברן'
הנערים הבריטים כבשו את ברן
26/05/2016 | 09:24
43
בריטניה ממשיכה לשעוט קדימה בהתעמלות הגברים, עם נצחון סוחף ומרשים בתחרות הקבוצתית בברן.
בהובלת הכוכב ג'יאני רג'יני מורן, בריטניה הוכיחה שהם לא קוריוז או תוצאה של השקעה נקודתית סביב משחקי לונדון, וההצלחה והעומק שלהם ממשיכים להרשים. זהו התואר החמישי ברצף שלהם.
רג'יני מורן גם מוביל את תחרות הקרב רב עם תוצאה מרשימה של 85.964 - תוצאה גדולה לגו'ניור, ולא רק... נחכה לתחרות הגברים - יתכן שהיא אולי גם היתה מספיקה להעפיל לגמר של הגדולים. אנדריי מקולוב מרוסיה העפיל לגמר מהמקום השני עם 85.798, ושלישי סיים הנג'י מבויו משוויץ עם 84.164.

רוסיה שניה במרחק של כנקודה וחצי, ושוויץ - עוד נבחרת שרושמת התקדמות מרשימה אצל הנערים וגם הגברים סיימה עם הארד בתחרות הנבחרות.

ישראל סיימה במקום ה 26 בנבחרות.
 פבל גולידוב סיים במקום ה 61, והראשון בין הישראלים בקרב רב.
אילן קורצ'אק במקום ה 66, ותום ארנון במקום ה73 מתוך 82 המתעמלים שהתחרו על כל המכשירים.

היום נערכת תחרות הגברים, כאשר ישראל מתחרה בקבוצה הראשונה, ב 10 בבוקר שעון שוויץ.

אלכס שטילוב יוביל את הנבחרת, ויערוך חזרה גנראלית לקראת האולימפיאדה.
הוא יקווה להעפיל לגמרים בקרקע ובמתח. 
ארטיום דולגופיאט יקווה להעפיל לגמר הקרקע - וגם אנחנו מקווים שהוא יעפיל - אולי גמר יהיה הזדמנות טובה להציג את הטריפל שלו!
אנדריי מדבדב ינסה להעפיל לגמר הקפיצות, ואיל גלזר ומורן ינוקא ינסו להמשיך את ההתקדמות לקראת טוקיו. איל חוזר מפציעה, ונקווה לראות הופעות חזקות בטבעות, במקבילים ועל סוס הסמוכות, ואצל מורן על הסוס ועל המקבילים - כשהשאיפה היא להתחיל לאתגר את ה 14 נקודות.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:20
5
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה