לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'האם יוגה נחשבת כהתעמלות?'
האם יוגה נחשבת כהתעמלות?
27/11/2016 | 17:10
1
22
היי,
האם יוגה שורפת קלוריות ומפתחת את הגוף?
לצפיה ב-'לא בהקשר של הפורום הזה... אבל יוגה היא (גם) פעילות גופנית'
לא בהקשר של הפורום הזה... אבל יוגה היא (גם) פעילות גופנית
28/11/2016 | 11:29
11
לא תחרותית (ספורטיבית) ולא בהכרח אירובית (תלוי בסוג היוגה), אבל פעילות גופנית (יש לי היום שיעור יוגה... ).
לצפיה ב-'לורי הרננדז היא הזוכה הטרייה של "רוקדים עם כוכבים"! '
לורי הרננדז היא הזוכה הטרייה של "רוקדים עם כוכבים"!
23/11/2016 | 06:15
2
18
היא המתעמלת הרביעית שמשתתפת בתכנית, אחרי שון ג'ונסון (שזכתה גם כן, בגיל 16, ובגיל 20 הגיעה למקום השני בעונת כוכבי הכוכבים), אלי רייזמן ונסטיה ליוקין (שתיהן הגיעו לגמר אך לא זכו).

מובן שלמתעמלות יש יתרונות פיזיים לא מבוטלים כמו גם מחויבות לאימונים ותחרותיות לא מבוטלת, אבל הן רגילות להופיע יחפות, לבד, בתרגילים שהתאמנו עליהם חודשים, ולא על עקבים גבוהים, עם בן זוג בריקודים שנלמדו תוך ימים ספורים... במקרה של לורי זה היה מרשים במיוחד מכיוון שהיא השתתפה בתכנית במקביל לסיבוב ההופעות של "קלוגס", וטסה הלוך ושוב כל הזמן.

כמו כן צריך לזכור שהיא בסה"כ בת 16, מעולם לא היה לה חבר או ניסיון רומנטי... והיא הייתה צריכה לשדר נשיות ואף מיניות בחלק מהריקודים, לשדר בגרות ובשלות מעבר לגילה, להעביר רגשות, להביע עוצמה... ואם לא די בכך, בשבוע שעבר סבתה האהובה הלכה לעולמה... אבל כמו שון ג'ונסון בשעתה, גם היא הצליחה להקסים את כולם. בתמימות, בחן, בחיוך הכובש ובמקרה שלה גם בעיניים הפעורות הגדולות שבולעות את כל העולם ומשדרות כל מה שעובר לה בראש (לא לחינם היא כונתה האימוג'י האנושי).

בגמר הייתה לה תחרות לא קלה מצד שני מתחרים חזקים ותחרותיים לא פחות – שחקן פוטבול לשעבר ונהג מרוצים. הם קראו לזה "גמר ספורטאים" (ליתר דיוק השתמשו במילה אתלטים... לנהג?! ). אבל במהלך השידור רוב ההימורים היו עליה (ועל ואל צ'מרקובסקי, הרקדן שלצדה), ובצדק.

עכשיו גם הרננדז יכולה לצרף למדף המדליות והגביעים את גביע כדור המראות המנצנץ היוקרתי של התכנית. מזל טוב!
לצפיה ב-'לורי הרננדס מצטרפת לסיבוב ההופעות של "רוקדים עם כוכבים"'
לורי הרננדס מצטרפת לסיבוב ההופעות של "רוקדים עם כוכבים"
26/11/2016 | 16:05
1
11
שנייה וחצי אחרי שסיימה את סיבוב ההופעות של קלוגס (במקביל לתכנית!) היא מצטרפת לסיבוב ההופעות של התכנית... אין ספק, היא יודעת להופיע והיא אוהבת את זה. כשאני רואה את כל הסרטונים ביוטיוב אני קצת מצטערת שאני לא בארה"ב...
לצפיה ב-'Laurie Hernandez is Going on Tour - Dancing with the Stars'
Laurie Hernandez is Going on Tour - Dancing with the Stars
26/11/2016 | 17:11
8
לצפיה ב-'סימון ביילס הוציאה לאור את הביוגרפיה שלה Courage To Soar'
סימון ביילס הוציאה לאור את הביוגרפיה שלה Courage To Soar
21/11/2016 | 03:01
23
בעזרת סופרת הצללים מישל בורפורד שסייעה גם לגבי דאגלס בביוגרפיה שלה לפני ארבע שנים. הספר תוכנן לצאת באמצע נובמבר וסימון הזכירה אותו בראיונותיה אחרי ריו, אבל עכשיו הוא ממש יצא ולכן היא בסבב ראיונות נוסף, למשל אצל סטיבן קולבר:
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:35
3
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'מקבץ חדשות ועדכונים מאז האולימפיאדה'
מקבץ חדשות ועדכונים מאז האולימפיאדה
17/09/2016 | 14:11
6
55
למען האמת הגמרים במכשירים הבודדים סיפקו לא מעט רגעי מתח והפתעה, אבל התרשמתי מהשתיקה המהדהדת שאין בכך הרבה עניין, אז לא ראיתי סיבה להמשיך לסכם. אם יש כאן קוראים שקטים (לפי הצפיות יש אולי כמה כאלה) יהיה נחמד אם תשמיעו קול, כי בקצב הזה האחרון יכבה את האור...
לצפיה ב-'סימון ביילס חשפה שהיא נוטלת תרופות לטיפול בהפרעת קשב וריכוז'
סימון ביילס חשפה שהיא נוטלת תרופות לטיפול בהפרעת קשב וריכוז
17/09/2016 | 14:20
57

"פצחנים" (האקרים) רוסים פרצו למאגר הסכנות העולמית למניעת סמים כדי לחשוף ספורטאים (או במקרה הזה ספורטאיות) אמריקניים המשתמשים בסמים, כנראה כדי לנסות "לאזן" את השימוש בסמים בספורט הרוסי. במקרה של ביילס מדובר בתרופה שהיא הצהירה עליה והגישה אותה לאישור לפי החוק.

ספק רב אם העובדה שביילס די "היפר" הפתיעה מישהו... הדבר המטריד היחיד בפרשה (לפחות אותי) הוא העובדה שהצליחו לפרוץ לרשימות שאמורות להישמר היטב, ונפגע החסיון הרפואי של ספורטאים.
לצפיה ב-'ואלרי ליוקין (אלוף אולימפי, מאמן ואבי נסטיה) יחליף את מרתה'
ואלרי ליוקין (אלוף אולימפי, מאמן ואבי נסטיה) יחליף את מרתה
17/09/2016 | 14:31
46
קרולי כמתאם האחראי על נבחרת הנשים האמריקנית.

השיטה של מחנות אימונים מרוכזים אומצה ע"י בלה קרולי מהשיטה הגרמנית והחלה לקראת אולימפיאדת סידני 2000, אולימפיאדת שפל מבחינת ההתעמלות האמריקנית. קרולי הצליח לעצבן את כולם (מאמנים ומתעמלות) ולהסתכסך עם כולם... בין אם זה האדם, השיטה או קוצר הזמן (אימצו את השיטה רק כשנה לפני האולימפיאדה) בראשית שנות האלפיים הוא הוחלף ע"י אשתו, העדינה והדיפלומטית יותר (כך אומרים) והשאר היסטוריה.

כידוע, בתקופתה של מרתה נבחרת הנשים של ארה"ב לא ירדה מהפודיום בתחרויות עולמיות והפכה לנבחרת הדומיננטית בעולם (בדיעבד גם בסידני קיבלו ארד, כעשור אחרי, כשמתעמלות סיניות נפסלו בשל גיל צעיר מדי).

בתחילת השנה הודיעה מרתה על פרישה. זו לא הפעם הראשונה שהקרולים פורשים, אבל כנראה שהפעם זה באמת... הם כבר לא צעירים. איגוד ההתעמלות האמריקני כבר הגיע להסכמי חכירה של המתקנים בחווה שלהם, ונותר רק לבחור יורש... ליוקין, מתעמל עבר מצליח, מאמן לא פחות מצליח (ב-WOGA) ומי שאחראי על תכנית ההזנה למחנות העילית מזה כמה שנים, הוא הבחירה המתבקשת.

נ.ב.
בנימה אישית, הייתי מעדיפה אישה; מבאס אותי שגברים מאמנים נשים אבל לא להפך (למען האמת חשבתי על כך שגם בענפי ספורט אחרים זה לרוב המצב). אני מבינה את הסיבה, אבל זה עדיין מצער אותי. לפחות כל השופטות נשים... כמו כן יהיה נחמד לראות בעתיד אמריקנים בתפקיד ולא יבוא ממזרח אירופה / סין. למרבה השמחה כבר רואים ניצנים – דור חדש של מאמנות אמריקניות כמו איימי בורמן (סימון ביילס), מגי הני (לורי הרננדס), קים זמסקל ועוד.
לצפיה ב-'צעירת הנבחרת לורי הרננדס, האימוג'י האנושי, ברוקדים עם כוכבים'
צעירת הנבחרת לורי הרננדס, האימוג'י האנושי, ברוקדים עם כוכבים
17/09/2016 | 14:52
52
נראה שזו כבר מסורת:

אחרי בייג'ין 2008 הוזמנה שון ג'ונסון בת ה-16 ל"רוקדים עם כוכבים" והייתה לצעירת הזוכים בתכנית (בעונת אביב 2009) .
לאחר שפרשה מהמרוץ לאולימפיאדת לונדון היא השתתפה בסתיו 2012 בעונת הכוכבים של התכנית והגיעה למקום השני. בריקוד החופשי בתכנית הגמר השתתפו ה-Fierce Five בשיא תהילתן (מקיילה מרוני הייתה פצועה ולכן לא ביצעה אקרובטיקה).

אחרי לונדון 2012 הוזמנה אלי רייזמן בת ה-19 לעונת אביב 2013 וסיימה במקום הרביעי.

בשנה החולפת (אביב 2015) הוזמנה סוף סוף גם נסטיה ליוקין לתכנית, אך גם היא סיימה רק במקום הרביעי (המאכזב, לפחות לפי נתוני הפתיחה – היא ה"רקדנית" ביותר מבין המתעמלות, גוף מושלם, גמישות, חן ורקדה עם שיאן התכנית דרק האף).

בחודש שעבר הועלו ספקולציות מי מהבנות תוזמן לתחרות... להפתעתי הייתה זו לורי הרננדס. ציפיתי שהם לא יחזרו על משתתפת קטינה (כששון השתתפה בפעם הראשונה היא סיפרה כמה זה היה בעייתי מבחינה חוקית, אמה הייתה צריכה להיות איתה בחזרות כל הזמן, היו מגבלות נוספות שהעיקו עליה) אבל נראה שהאנרגיות והבעות הפנים עשו את שלהן (או שפנו לאחרות והן סרבו?) והרננדס התוססת משתתפת כבר עכשיו, בעונת הסתיו, שהחלה פחות מחודש לאחר ריו.

העונה נפתחה ביום שני האחרון. הרננדס רקדה צ'ה צ'ה ועשתה זאת לא רע בכלל, כצפוי (קיבלה 3 פעמים ציון 8 ופעם אחת 7 מג'וליאן האף, אבל היא קשוחה...).
לצפיה ב-'ב-30/8 הלכה לעולמה ורה צ'סלבסקה, המתעמלת הצ'כית הגדולה'
ב-30/8 הלכה לעולמה ורה צ'סלבסקה, המתעמלת הצ'כית הגדולה
17/09/2016 | 15:15
30
היא אובחנה כחולה בסרטן הלבלב ב-2015 ונפטרה בבי"ח בפראג בגיל 74.

צ'סלבסקה הייתה השנייה (והאחרונה) מבין שתי המתעמלות שזכו בקרב-רב אולימפי פעמיים ברציפות. הראשונה (תיבדל לחיים ארוכים) הייתה לאריסה לטינינה מברה"מ (לשעבר), שגם החזיקה בשיא המדליות האולימפיות עד מייקל פלפס. לטינינה זכתה בקרב רב במלבורן 1956 וברומא 1960; צ'סלבסקה ירשה את מקומה בטוקיו 1964 ובמקסיקו סיטי 1968.

מאז ועד היום אף מתעמלת לא הצליחה לחזור על ההישג; החזרה של דאגלס הוצגה כניסיון לעשות זאת, אבל היה ברור שגם אם תעלה לגמר (במקום רייזמן, שעלתה, כזכור) אין לה סיכוי ממשי לגבור על סימון ביילס והיא תיאלץ להסתפק בכסף (כפי שהיה באליפות העולם 2015).

קראתי עליהן לראשונה בספר שאני מסיימת לקרוא בימים אלה –
The End of the Perfect 10
The Making and Breaking of Gymnastics' Top Score – from Nadia to Now
מחברת הספר, דבורה מיירס, מגוללת את ההיסטוריה של התעמלות הנשים (יש גם קצת על גברים). חציו הראשון של הספר מוקדש להתפתחות הענף, המתעמלות הבולטות והמעבר מציון ה-10 הידוע לשיטה הנוכחית; חציו השני מוקדש להתעמלות האמריקנית ולשיטה שהביאה אותן למעמדן הנוכחי בפסגה.

התלבטתי אם לקנות את הספר כי קראתי עליו ביקורות מעורבות ותהיתי עד כמה הוא יחדש לי; בפועל הוא חידש לא מעט, בין אם בהיסטוריה הרחוקה שלא הכרתי מקרוב ובין אם בפרטים הקטנים שמאחורי ההתעמלות האמרקנית.

מבחינת הכתיבה עצמה, העריכה אינה כרונולוגית בהכרח וגם השפה לפעמים מעט מסורבלת (נדמה לי שהיא התאמצה להישמע מתוחכמת ולאמץ משלב גבוה ואוצר מילים רחב במיוחד, אף שזו לא פרוזה; עליי זה קצת העיק אף שיש לי אוצר מילים לא רע בכלל) אבל בסה"כ הסיפור קולח ומרתק (אותי) והתיאורים מדויקים, עד כמה שאני יכולה לשפוט.

מלבד עצירות לבדיקת מילים במילון (אני יכולה לדלג אבל אני אוהבת לדעת בדיוק...) עצרתי רבות כדי לצפות בסרטוני עבר – טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים, תמונה אחת שווה אלף מילים וכו'... או בקיצור, ברוך ממציא יוטיוב. כמה טוב שאני לא צריכה להתספק בתיאורי תרגילים בספר ואפשר תוך שניות לצפות בדבר האמיתי! בקיצור, למדתי רבות.
לצפיה ב-'ולסיום, קליפ נפילות אולימפיות מריו (כולל סימון ביילס, כמובן)'
ולסיום, קליפ נפילות אולימפיות מריו (כולל סימון ביילס, כמובן)
17/09/2016 | 15:17
52
השאלה אינה "איך נפלו גיבורים?" אלא איך הם הצליחו לא ליפול...
אין ספק שהספורט קשה ומאתגר ורבים וטובים נופלים, גם הגדולים ביותר.
לצפיה ב-'הידוענית הלוהטת סימון ביילס עונה על 73 שאלות ל"ווג"'
הידוענית הלוהטת סימון ביילס עונה על 73 שאלות ל"ווג"
18/09/2016 | 01:34
46
אני מניחה שכולן נמסרו לה מראש והכול תוזמן ובוים, אבל עדיין חביב וחינני למדי.
לצפיה ב-'חוג התעמלות קרקע/ אמנותית לנשים'
חוג התעמלות קרקע/ אמנותית לנשים
01/09/2016 | 10:39
104
שלום,
האם יש חוג התעמלות למבוגרים באיזור רמת גן והסביבה?
חשוב שיהיו רק נשים.

תודה
לצפיה ב-'השיר על יוסיין בולט'
השיר על יוסיין בולט
30/08/2016 | 11:23
38
שיר מקורי שכתבתי ^^
https://www.youtube.com/watch?v=Bjo4-bCGPSg
לצפיה ב-'התפתחות המקבילים (The Uneven Bars Developments (50s-2010s'
התפתחות המקבילים (The Uneven Bars Developments (50s-2010s
30/08/2016 | 04:25
41
סרטון נחמד שנערך מתרגילי מתעמלות בולטות לאורך העשורים. יפה לראות כיצד המקבילים הראשונים היו דומים מאוד לאלה של הגברים (רק מדורגים) ולאורך השנים התרחקו זה מזה והפכו דומים יותר למתח, כידוע.

אין ספק שהעבודה על המקבילים השתנתה מאוד בהתאם, אבל תהיה שעלתה בי לנוכח התרגיל של אולגה קורבוט ב-1972 (חלקו מבצבץ בסרטון, כמובן) – למה רוב האלמנטים האלה כבר לא מבוצעים היום? אלה שלא דורשים קרבה בין המקבילים, כמובן.

אני יודעת שהסלטה שלה (מעמידה על הבד העליון) נאסרה בחוקה (כי היא מסוכנת מדי?) אבל היא עושה גם אלמנט יפה של השחלת הרגליים בין הידיים (כשהבד מאחוריה) ולא זכור לי שאי פעם ראיתי אותו. כמו כן אלמנטים של גלגול סביב המותן או יציבות אופקית (כשהיא נמתחת כמו "ציפור") לא נראים בימינו. הם נחשבים לקלים מדי, או להפך?

אחרון חביב – בתרגיל (החופשי) של נדיה קומנצ'(י) ב-1976 היא עוזבת את הבד העליון, מבצעת בורג מהיר ותופסת אותו מחדש. גם זה לא משהו שזכור לי בימינו, אם כי אולי ראיתי שכלול שלו. קל מדי...?
לצפיה ב-'סימון ביילס מסבירה כיצד התגבש האלמנט על שמה'
סימון ביילס מסבירה כיצד התגבש האלמנט על שמה
23/08/2016 | 03:14
3
80
לצפיה ב-'ועכשיו נתקלתי במקרה בסרטון הכולל המחשה והדגמה יפות:'
ועכשיו נתקלתי במקרה בסרטון הכולל המחשה והדגמה יפות:
24/08/2016 | 01:33
1
47
לצפיה ב-'הסרטון המקורי (איכות טובה יותר) של The New York Times'
הסרטון המקורי (איכות טובה יותר) של The New York Times
30/08/2016 | 03:59
18
לצפיה ב-'The key to Simone Biles' dominance could be her brain'
The key to Simone Biles' dominance could be her brain
30/08/2016 | 04:00
22
קצר ויפה (חזותית) ומתחבר לדברים שאמרה המאמנת שלה, על כך שיש לה תחושה פנטסטית של הגוף במרחב.
לצפיה ב-'התעמלות אמנותית בריו: נטע ריבקין לא העפילה לגמר'
התעמלות אמנותית בריו: נטע ריבקין לא העפילה לגמר
20/08/2016 | 01:16
2
53
המתעמלת האמנותית נטע ריבקין (25) לא העפילה לגמר האולימפי בריו 2016, וסיימה במקום ה-13. ריבקין צברה 69.223 נקודות לאחר שהפילה את החישוק והסרט בשניים מארבעת התרגילים שלה. ציון זה לא הספיק לה כדי להתברג בין עשר המתעמלות שישתתפו בגמר.

לריבקין, שנשאה את הדגל הישראלי בטקס הפתיחה בריו 2016, זו הייתה אולימפיאדה שלישית ברציפות. בלונדון 2012 היא קבעה את הישג השיא של מתעמלת אמנותית ישראלית - מקום שביעי בגמר.
לצפיה ב-'נבחרת ההתעמלות האמנותית דורגה במקום ה-7 בתום התרגיל הראשון'
נבחרת ההתעמלות האמנותית דורגה במקום ה-7 בתום התרגיל הראשון
20/08/2016 | 18:45
1
41
מתעמלות הנבחרת הישראלית בהתעמלות אמנותית סיימו את התרגיל הראשון בשלב המוקדמות באולימפיאדה בתוצאה 17.250, ודורגו במקום השביעי. בתום התרגיל השני יוכרע אם תעלה הנבחרת לגמר.
לצפיה ב-' עלו לגמר מהמקום השישי לאחר הסיבוב השני'
עלו לגמר מהמקום השישי לאחר הסיבוב השני
21/08/2016 | 03:05
22
לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
15/08/2016 | 01:40
1
129
אני נער בן 16, בעבר התאמנתי בהתעמלות קרקע ( מגיל 7 עד 12 וחצי) ורציתי לשמוע את חוות דעתכם. האם מאוחר מדי לחזור להתאמן? כמובן שהרמה והגמישות ירדו (לא ירדתי לרמה של מתחיל אבל עדיין..) , ועוד שנתיים בערך יגיע הצבא, אבל אני מאוד מתחרט על הפרישה ועם זאת תוהה האם אוכל בכלל להתאמן ברצינות ואולי אפילו תחרותי. אשמח לחוות דעת ועצות, תודה
לצפיה ב-'אף פעם לא מאוחר'
אף פעם לא מאוחר
19/08/2016 | 10:27
52
אף פעם לא כדאי לחיות עם חרטות. תחזור לאולם והמאמן יתן לך חוות דעת אישית. סביר שיש לך בסיס טוב ולבנים יש הרבה זמן...

לצפיה ב-'התעמלות מכשירים'
התעמלות מכשירים
13/08/2016 | 17:55
2
133
שלום רב, יש לי ילדה בת 9 וחצי . מתעמלת מגיל 4 וחצי בהתעמלות קרקע. מעוניינים לבדוק מעבר להתעמלות מכשירים . נשמח לשמוע המלצות בנושא.

דודי

לצפיה ב-'התעמלות קרקע והתעמלות מכשירים זה לרוב אותו דבר'
התעמלות קרקע והתעמלות מכשירים זה לרוב אותו דבר
14/08/2016 | 15:18
95
אז ההודעה שלך לא לגמרי ברורה.

בהתעמלות מכשירים יש ארבעה מכשירים - כשאחד מהם הוא קרקע.

האם הבת שלך מתעמלת בהתעמלות אומנותית? (ארבע המכשירים - סרט, אלות, כדור וחישוק, כולם על משטח קרקע)
לצפיה ב-'אקרובטיקה?'
אקרובטיקה?
19/08/2016 | 10:25
46
היי דודי,
אם כוונתך לאקרובטיקה, מכירה רבות שעשו את המעבר בצורה מאד יפה ותוך מספר חודשים עד שנה הדביקו את הפער על המכשירים שאינם קרקע (ברמה תחרותית)
לצפיה ב-'סיכום קצר גמר נבחרות נשים'
סיכום קצר גמר נבחרות נשים
10/08/2016 | 06:24
6
116
האמריקניות ניצחו בהליכה, כמובן; אם כי היו טיפונת פחות מדויקות מבמוקדמות וקיבלו מעט פחות והפער היה "רק" כשמונה נקודות... הצחיק אותי לשמוע את אילו גזית לא מפסיק לומר "היא חייבת לא ליפול". ראשית, זה מסוג האמירות היותר מיותרות (אז הספורטאי צריך לא לפשל כדי לזכות? באמא'שך? איזה מזל שאתה שם! ); שנית, במקרה של האמריקניות זה ממש לא היה נכון, ואפילו הם תפסו את עצמם לקראת הסיבוב האחרון ונאלצו להודות שהן יכולות ליפול בכיף ולזכות (הן לא נפלו).

הסינית לעומת זאת כן נפלה, נפילה מפוארת בקרקע, ופינתה את המקום השני לרוסיות. אם בלונדון הן בכו בכו בכו על המקום השני, הפעם הן בכו מאושר, כי היה ברור לחלוטין שאין להן סיכוי ממשי מול האמריקניות, והקרב האמיתי היה על המקום השני מול הסיניות.

הסיניות סיימו עם הארד, כמו נבחרת הגברים. נהניתי לראות את הנבחרות הסיניות יורדות מגדולתן. לא PC, אבל צר לי, לא אוהבת את הספורטאים הסינים. הייתי מעדיפה את היפניות (מקום רביעי, כבוד!) אבל הן לא היו עד כדי כך צמודות; הן עשו מה שיכלו, אבל הן לא ברמה של הסיניות, והאחרונות לא פישלו עד כדי כך...

הבריטיות, מקום שלישי באליפות העולם האחרונה, קיוו ללא ספק לשחזר את ההישג, אבל הנפילה של אלי דאוני מהקורה (ואולי עוד פקשושים, לא הראו אותן כ"כ הרבה) והעובדה שאין להן די עומק כדי לחפות על כך, השאירה אותן מחוץ לפודיום. אין ספק שגם הן עשו קפיצת מדרגה, אבל הן עדיין גבוליות. אני מקווה שהן ימשיכו להשתפר, אבל נשאלת השאלה מה יקרה אם וכשרומניה תתאפס על עצמה ותחזור לתחרות...

נקודה אחרונה מעניינת לגבי האמריקניות – אותן שלוש מתעמלות עלו על שלושה מתוך ארבעה מכשירים, ושתי מתעמלות (קושיאן ודאגלס) עלו רק על המקבילים (כצפוי). לורי הרננדס, ממש כמו מגי ניקולס בשעתו, לא זכתה להתחרות בכל ארבעת המכשירים במוקדמות ולכן לא יכלה להתחרות על הכרטיס לגמר הקרב-רב, אבל עשתה את הקרב-רב שלה בגמר הקבוצתי... לא בדקתי את הציונים שלה, מסקרן לדעת איך היא הייתה לעומת אלי רייזמן (במוקדמות).

ועכשיו הפנים לגמר הקרב-רב מחר: האם ורנייב יכול לשבור את רצף הניצחונות של אוצ'ימורה או שהתותח היפני ימשיך להפגיז?
לצפיה ב-'הרננדז ורייזמן התחרו על שלושה מכשירים בגמר הקבוצתי'
הרננדז ורייזמן התחרו על שלושה מכשירים בגמר הקבוצתי
10/08/2016 | 14:28
3
82
שתיהן התחרו על הכל חוץ מהמקבילים.

הסך של הרננדז היה 45.166
הסך של רייזמן היה 46.199, בגלל עליונות בקרקע ובקפיצות
לצפיה ב-'אז מי עלתה על המקבילים? סימון ביילס? (לא הראו את התרגיל)'
אז מי עלתה על המקבילים? סימון ביילס? (לא הראו את התרגיל)
10/08/2016 | 14:40
2
51
לצפיה ב-'ביילס, דאגלס וקושיאן'
ביילס, דאגלס וקושיאן
10/08/2016 | 14:56
1
43
לצפיה ב-'התכוונתי כמובן מלבד דאגלס וקושיאן (אליהן התייחסתי)'
התכוונתי כמובן מלבד דאגלס וקושיאן (אליהן התייחסתי)
10/08/2016 | 15:00
64
מכיוון שלא הראו את התרגיל של ביילס חשבתי שהעלו למקבילים את הרננדס. זכרתי שהיא קיבלה במקבילים ציון גבוה יותר מביילס, אבל אולי אני טועה.
לצפיה ב-'כתבה הסוקרת את קולקציית בגדי הגוף של נבחרת ארה"ב'
כתבה הסוקרת את קולקציית בגדי הגוף של נבחרת ארה"ב
12/08/2016 | 01:45
80
לשם שינוי בטוב טעם, אני חייבת לציין, וריאציות יפות על דגל ארה"ב. במקרים רבים יש להן טעם קיטשי להחריד, כל מיני ורודים/סגולים זרחניים.
לצפיה ב-'תמונה משעשעת שנשלחה אליי (מסתובבת בפייסבוק)'
תמונה משעשעת שנשלחה אליי (מסתובבת בפייסבוק)
14/08/2016 | 01:25
84
ג'ורדן ויבר לא ידעה שהיא כזאת...
לצפיה ב-'גמר קרב רב נשים '
גמר קרב רב נשים
12/08/2016 | 01:40
87
לא הפתיע יותר מדי, למעט אולי בכמה נפילות מצערות פה ושם.

בסופו של הערב סימון ביילס קטפה את הזהב המובטח בניקוד מרשים של מעל 62 נקודות, אף שתרגיל הקורה שלה ידע ימים יציבים יותר וגם לא כל הנחיתות בקרקע ננעצו. אבל מה זה משנה... אחרי שלוש אליפויות עולם, זו הפעם הראשונה שראיתי אותה בוכה ככה. התרגשתי.

אלי רייזמן נשאה ארבע שנים זיכרון צורב של הפסד הארד (למוסטפינה) אחרי שובר שוויון (מנגד, היא זכתה בארד בקורה בזכות שובר שוויון) והוא היה אחת הסיבות שדירבנו אותה לחזור. אני מניחה שיותר מהמקום הרביעי המבאס היא אכלה ת'לב על כך שוויתרה על הסלטה בסוף פס האקרובטיקה הראשון (אותו אחד שהיא עושה גם כיום). היא לא ויתרה עליה במוקדמות (כדי לעלות לקרב רב) והיא לא ויתרה עליה בגמר הקרקע; היא בחרה לוותר עליה בגמר הקבוצתי ובצדק, ארה"ב הייתה ביתרון ניכר והיא עלתה אחרונה לקרקע ולא הייתה סיבה להסתכן לחינם. אבל בגמר הקרב-רב? זה היה בידיים שלה, זה יכול היה להיות שובר השוויון האמיתי... והיא עשתה בחירה מוטעית שעלתה לה במדליה. הפעם היא לא העזה לוותר עליו, בכלל... ואחרי שהשתפרה הן בקפיצות והן במקבילים, דילגה בקלילות מעל מוסטפינה, שזכתה שוב בארד.

הארד של מוסטפינה סיפק אותה יותר, אני מניחה, אולי מכיוון שלא היה לה שום סיכוי לאיים על ביילס וגם רייזמן כבר מזמן עקפה אותה בסיבוב (למעט במקבילים, כמובן, המכשיר החזק שלה והחלש של רייזמן). היא הייתה קרובה מאוד להפסיד אותו לסינית, אבל בסופו של דבר הוסיפה עוד מדליה לאוסף אחרי הכסף בגמר הקבוצתי.

אולי הצליחה לנחם בה את סדה טוטחליאן (שהשדרנים הישראלים התעקשו לקרוא לה שוב ושוב טוחטליאן ) אחרי תחרות איומה ונוראה, עם נפילה מביכה בנחיתה מהקורה ועוד כמה נפילות בקרקע, אחרי שכבר יצאה לגמרי מריכוז, כנראה. היא סיימה את התחרות במקום הלפני אחרון, לפני סופי שדר הגרמנייה (אין לי מושג מה קרה לה כי לא הראו, אבל לפי הציונים גם היא נפלה לפחות פעם אחת).

ג'וליה שטיינגרובר נראתה לפרקים קרובה מתמיד לעלות על הפודיום, אבל זה לא ממש קרה והיא סיימה רק עשירית. גם אלי דאוני שקיוותה להתקרב לפודיום סגרה תחרות לא מוצלחת עם נפילות וסיימה 13.

כבוד לאלי בלאק הקנדית שסיימה חמישית ולג'סיקה לופז מוונצואלה שסיימה במקום השביעי המכובד אף הוא.

הברזילאיות אכזבו את הקהל המקומי; רבקה אנדרדה סיימה במקום ה-11 (השדרנים הישראלים טענו שהיא עוד יכולה להפתיע , אבל לא באמת ראיתי אותה זוכה בארד) וברבוסה פרשה בעקבות פציעה.

הטבלה המסכמת:
לצפיה ב-'מה עושים לצפייה בגמר הטרמפולינה?'
מה עושים לצפייה בגמר הטרמפולינה?
12/08/2016 | 01:19
43
נראה שעל אף שבדקתי מראש לפני האולימפיאדה את לוח המשדרים, כנראה שערוץ הספורט הביזיוני לא ישדר את התחרות. איך אפשר לצפות בה? אין לי מושג בהתקנות למיניהן, אני רק רוצה לצפות בתחרות שאמורה להיות פתוחה לכלל הציבור לצפייה כמו בכל מדינה, למעט בישראל.
לצפיה ב-'דברים מוזרים מהאולם ההתעמלות'
דברים מוזרים מהאולם ההתעמלות
09/08/2016 | 11:44
10
137
יורי ון חלדר, המתעמל ההולנדי הותיק, החליט לחגוג את עליתו לגמר הטבעות בערב של בילויים שכלל שתית אלכוהול.
מכיוון שהדבר מנוגד להוראות האיגוד ההולנדי, ון חלדר הושעה מהנבחרת, ולכן לא יזכה להתחרות בגמר.
הידיעה באה על רקע הסיטוריה בעייתית למתעמל ההולנדי, שהודה ואף הושעה בעבר מנבחרת הולנד לאחר שהודה שהשתמש בקוקאין.

מי שצפה אמש בגמר הנבחרות בוודאי שם לב שנבחרת אוקראינה התחרתה בחלק מהמקים רק על שני מכשירים. מסתבר שמתעמל אחד נפצע. זה לא שהם לא יכלו לתת לאולג ורנאייב למלא את החלל הזה - אבל הם נותנים לו לנוח ושומרים אותו לקראת הערב הגדול מחרתיים - אז ינסה לקלקל לאוצ'ימורה את החגיגה.
בעקבות המצב, ורנאייב הוציא התנצלות מסודרת כלפי הקהל, ובמיוחד כלפי הנבחרת השוויצרית שהיתה המחליפה הראשונה.
נוצר מצב אבסורדי שנבחרת בגמר הנבחרות לא ממש התחרתה באופן מלא. לדברי ורנאייב, הם גילו שהמתעמל הפצוע לא כשיר רק רבע שעה לפני התחרות, והיה כבר מאוחר מדי לשנות את רשימת הפתיחה או לוותר על המקום ולפנות אותו לשוויצרים.
לצפיה ב-'יש להם חמישה מתעמלים, יכלו להעלות מישהו במקומו...'
יש להם חמישה מתעמלים, יכלו להעלות מישהו במקומו...
09/08/2016 | 15:29
8
70
חייבים לעבוד לפי רשימת הפתיחה? אין אפשרות להחליף מתעמלים (מתוך חמשת מתעמלי הנבחרת כמובן) לפני התחרות או אם אחד מהם נפצע תוך כדי?

זה נראה מוזר עד בזיוני, וגם לא ממש ברור איך נבחרת "מגלה" שיש לה מתעמל פצוע רבע שעה לפני התחרות. נשמע תמוה מאוד, אלא אם הוא נפצע כשהוא ירד במדרגות או משהו כזה. לפי דיווחים שקראתי הוא גם לא נראה פצוע... בקיצור, תמוה (ובעיקר די מסריח ולא ממש ספורטיבי).

כבר קראתי טענות על כך שהם פשוט שמו פס על הגמר וניצלו אותו כדי "לחמם" את ורנייב לקראת גמר קרב-רב:
לצפיה ב-'פציעות'
פציעות
10/08/2016 | 14:22
7
55
לפעמים אתה הולך לבית חולים ומבצע בדיקת דימות, ומגלה שיש פציעה שמצריכה מנוחה מוחלטת, גם אם זה לא כואב מאד, או נראה לעין.

זה לא מצב בהכרח מוזר או בזיוני - זה משהו אפשרי.
האפשרות שזה היה מתוכנן, או שהם זרמו עם זה במקום לוותר על המקום ולתת אותו לשוויצרים היא גם אפשרית, אבל לא הייתי מפרסם סיפור כזה בהתבסס על ציוצים של אנשים כאלה או אחרים. אבל זה FOX, הם מתמחים בסנסציות, גם אם הן לא מבוססות

לצפיה ב-'לפעמים אתה בהחלט הולך לבי"ח, לא לפעמים אתה עולה לגמר אולימפי'
לפעמים אתה בהחלט הולך לבי"ח, לא לפעמים אתה עולה לגמר אולימפי
10/08/2016 | 14:43
6
50
וכשאתה מתעמל בנבחרת שעולה לגמר אתה לא "סתם" הולך לבי"ח ומבצע בדיקות ככה בשגרה או במקרה; הכול מתוזמן ומחושב. אם היה חשש שהוא לא כשיר היו מטיסים אותו לבדיקות ועושים הכול בהקדם האפשרי ומגלים מהר מאוד מה הבעיה ומחליפים אותו במתעמל אחר / מוותרים על המקום בגמר.

אבל אתה בעצמך כתבת, ואני מצטטת "הם גילו שהמתעמל הפצוע לא כשיר רק רבע שעה לפני התחרות". זה נשמע לך הגיוני? רציני? שנבחרת "מגלה" פתאום שמתעמל לא כשיר רק רבע שעה לפני התחרות? איך בכלל קורה דבר כזה? אני לא מבינה מדוע אתה ממשיך להצדיק אותם כשזה מריח מאוד חשוד ומסריח.
לצפיה ב-'לי זה נשמע הגיוני'
לי זה נשמע הגיוני
10/08/2016 | 14:56
5
39
מה שלא נשמע לי הגיוני זה המניע - "לתת אימון נוסף לאולג ורנאייב."
לצפיה ב-'אשמח אם תסביר לי איך, באמת. זו נראית לך התנהלות רצינית?'
אשמח אם תסביר לי איך, באמת. זו נראית לך התנהלות רצינית?
10/08/2016 | 14:59
4
37
אתה מסוגל לראות דבר כזה קורה אצל האמריקנים או היפנים, למשל?
אני לא.

המניע הוא כמובן רק ספקולציה בלית מידע הגיוני אחר. הוא לא נשמע לי פחות הגיוני מ"לגלות" פתאום רבע שעה לפני תחרות גמר שמתעמל אינו כשיר ו/או לא לתת לאף מתעמל אחר לעשות תרגילים במקומו.
לצפיה ב-'כן'
כן
10/08/2016 | 15:19
3
52
ליפנים ולאמריקאים יש רופא, אם לא בית חולים נייד לרשות המתעמלים שלהם
לאוקראינים אין

פציעות יש למכביר, חדשות, התעוררות של ישנות, והרבה פעמים צריך לראות אם זה כלום, או שזה רציני. אם היה לי שקל על כל פעם שמתעמל הולך לבדיקה רפואית בגלל חשש לפציעה כזו או אחרת, ובטח ברמה הזאת, הייתי יוצא לפנסיה. ברוב המקרים אני מניח שבאמת החשש מתבדה, אבל לפעמים קורה שבן אדם מושבת וחייב לתת לגוף לנוח. זה קרה ליורדאקה עם פציעה באצבע שמנעה ממנה לצאת לתחרות המבחן, אם אני לא טועה, וכמוה יש המון מקרים כאלה. זה לא חייב להיות קרע ברצועה או עצם שבורה.

הייתי מחפש מניע קצת יותר משמעותי בשביל לצאת בהאשמות כאלה, וגם אז הייתי חושב פעמים, בשביל לא להשמע כמו כתב רכילות...
לצפיה ב-'הכול סביר, למעט העיתוי התמוה. רבע שעה לפני? באמת?'
הכול סביר, למעט העיתוי התמוה. רבע שעה לפני? באמת?
10/08/2016 | 16:11
2
17
לצפיה ב-'לפי הדיווחים הוא היה בבית חולים כמה זמן בבדיקות'
לפי הדיווחים הוא היה בבית חולים כמה זמן בבדיקות
11/08/2016 | 11:40
1
30
הוא פשוט קיבל את התשובה הסופית שאסור לו להתעמל רק רבע שעה לפני.
הוא המתעמל היחידי שלא ביצע את התרגילים שלו, שאר האוקראינים עשו את מה שהם היו אמורים לעשות.
רבע שעה לפני תחילת התחרות זה לא זמן מספיק למתעמל נוסף להתחמם, לא בלי להסתכן בפציעות. ובטח לא מספיק בשביל להכניס נבחרת מחליפה במקום.
הרעיון שהם רצו את גמר הנבחרות כחימום בשביל ורניאייב הוא מגוחך בעיניי כי ורניאייב השתתף רק בשני מכשירים, אז איזה מין חימום זה בעצם?
לצפיה ב-'ובזמן הזה לא יכלו לשים ב"היכון" מתעמל חלופי? לחמם אותו?'
ובזמן הזה לא יכלו לשים ב"היכון" מתעמל חלופי? לחמם אותו?
11/08/2016 | 13:53
32
ההסבר הזה נשמע קצת יותר סביר, אבל אני לא מצליחה לדמיין מצב כזה קורה באף נבחרת רצינית אחרת בלי שום קשר לרופא צמוד. הן מבחינה ארגונית והן מבחינה ספורטיבית ואולימפית, נבחרות אחרות היו דואגות להיערך מראש ולסתום את החורים. ברגע שיש בעיה בריאותית עם מתעמל, יודעים שביום התחרות הוא הולך לבדיקות בבי"ח דואגים לגיבוי. להגיע למצב שבו רבע שעה לפני הגמר אין מתעמל שעולה על המכשירים, מצטערת, עדיין נשמע תמוה (כך גם העלייה של ורנאייב רק על שני מכשירים, הוא טוב ביותר). התחושה שמתקבלת אצלי היא עדיין של זלזול, אולי כי הם עלו שמיניים לגמר וגם ככה לא בנו על מדליה.
לצפיה ב-'יורי ון חלדר כבר שכר עורך דין ותובע את האיגוד ההולנדי....'
יורי ון חלדר כבר שכר עורך דין ותובע את האיגוד ההולנדי....
11/08/2016 | 11:43
40
למרות שלפי כל העדויות הוא אכן יצא מהכפר האולימפי וחזר שיכור בשש בבוקר (גם יציאה מהכפר האולימפי וגם שתיית אלכוהול אסורים על פי האיגוד ההולנדי....)
לצפיה ב-'גמר קרב-רב גברים הוכרע במתח; איזה מתח! '
גמר קרב-רב גברים הוכרע במתח; איזה מתח!
11/08/2016 | 01:15
59
הייתה תחרות צמודה צמודה צמודה עד למכשיר האחרון.

אוצ'ימורה הבלתי נלאה עשה תחרות טובה ויציבה (כהרגלו) אך מקומו בצמרת נראה פחות בטוח מהרגיל והוא לא הוביל רוב התחרות. ורנייב (שעלה ראשון לגמר, אבל אחרי נפילה של אוצ'ימורה במוקדמות) הפגין תחרות למופת, אבל בגלל תרגיל מתח חלש יותר ותזוזה בנחיתה הוא החמיץ את הזהב בעשירית(!) לעומת אוצ'ימורה שננעץ במזרן כמו חתול.

שניהם היו טובים מאוד ושמרו על רמת תחרות גבוהה ללא טעויות גסות ולכן בסופו של דבר האליפות הוכרעה על חוט השערה... אוצ'ימורה יגיע לטוקיו (אם אכן ישמור על כושר ובריאות טובה ) כאלוף אולימפי בפעם השנייה ברציפות! (ואלוף העולם בפעם המי-יודע-כמה עד אז). אני מודה שלא הצלחתי להחליט בעצמי בעד מי אני... מצד אחד, שיא ורצף מדהימים של אוצ'ימורה; מצד שני, קצת גיוון לא מזיק, ובאמת שגם לוורניייב מגיע... אבל ככה זה בהתעמלות.

במקום השלישי עם עוד מדליית ארד אולימפית (אבל הפעם אישית בקרב-רב) מקס ויטלוק הבריטי החמוד. כל הכבוד גם לו, ברכות לזוכים!

בהמשך במקום הרביעי והמאכזב (גם כן בפער קטנטן) דויד בליאבסקי הרוסי, גם כן עם תחרות טובה מאוד, ואחריו הסינים. היה צפוף צפוף צפוףףף בצמרת!

האמריקנים לא איימו על הפודיום – סאם מיקולק במקום השביעי (מוזר, בקושי הראו אותו במהלך התחרות) וכריס ברוקס, שדווקא הראו לא מעט (היו לו כמה תרגילים טובים בהחלט) רק במקום הארבעה עשר.

שני מתעמלים פרשו במהלך התחרות – הקפריסאי נחת לא טוב בשולחן הקפיצות וירד מהמזרן בצליעה; לרדו (או לרדואה / לרדואט, איך שיחליטו) הקובני, סגן אלוף העולם מגלסגו, נפל (חת'כת נפילה...) שוב בסוס הקפיצות (ממש כמו במוקדמות) ולאחר מכן פרש (רשמית בגלל פציעה).

הטבלה הסופית:
לצפיה ב-'איפה אפשר לקנות בת״א או ברשת חבל תלוי להליכה'
איפה אפשר לקנות בת״א או ברשת חבל תלוי להליכה
09/08/2016 | 22:00
1
42

אני מחפש לרכוש חבל לתרגול הליכה
מישהו יודע להמליץ על מקום או על אתר לקניה?

לצפיה ב-'עניתי לך בפורום שאלה קטנה'
עניתי לך בפורום שאלה קטנה
10/08/2016 | 01:42
13
לצפיה ב-'שאלה על הקפיצה של הקובני'
שאלה על הקפיצה של הקובני
08/08/2016 | 10:45
5
68
אני לא מבינה בזה אבל התעמלות זה הענף שאני הכי נהנית לצפות בו.
בשידור קטעי ה-slow motion, ראו שהמקפצה זזה בזמן שהקובני קפץ והשדר/פרשן אמר שלדעתו הם צריכים לערער.
אשמח להבין מה עושים במקרה כזה?
מה קורה אם מערער והערעור מתקבל?
האם יכול להיות מצב שהם לא יודעים שיש להם אפשרות לערער ומה אז (האם מישהו אומר להם? יש ביקורת? ...)?
תודה מראש
לצפיה ב-'תמיד אפשר לערער'
תמיד אפשר לערער
08/08/2016 | 11:54
1
49
ואז היו נותנים לו לעשות קפיצה חוזרת.
זה הליך פרוצדורלי.
אני בטוח שהם ידעו שהם יכולים.  ועדיין החליטו שאין הצדקה או צורך.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
08/08/2016 | 23:52
14
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שהיא ממש זזה, נראה שהיא בעיקר רעדה מאוד'
אני לא בטוחה שהיא ממש זזה, נראה שהיא בעיקר רעדה מאוד
08/08/2016 | 14:30
2
48
ראיתי את זה קורה גם בקפיצות אחרות, זה בולט בעיקר בצילומי תקריב בהילוך אטי. לא בטוח שזה שינה משהו מבחינת הקפיצה שלו, וכנראה גם הם יודעים שאין שם קייס כי אחרת היו מערערים, יש להניח.
לצפיה ב-'תודה. הפרשן אמר אז שאלתי להבין. זה ממש זז- ראו בצילום מלמעלה'
תודה. הפרשן אמר אז שאלתי להבין. זה ממש זז- ראו בצילום מלמעלה
08/08/2016 | 23:51
1
10
לצפיה ב-'שמעתי את הפרשן וגם ראיתי, ואז ראיתי בקפיצות אחרות'
שמעתי את הפרשן וגם ראיתי, ואז ראיתי בקפיצות אחרות
08/08/2016 | 23:55
40
וזה לא נראה משהו קריטי. אני לא מבינה גדולה, הם יותר, ועובדה שהם בחרו לא לערער... הם יודעים מה זה אומר.
לצפיה ב-'The Gebeshian'
The Gebeshian
08/08/2016 | 19:22
1
68
עליה חדשה למקבילים המדורגים על ידי המתעמלת הורי גביסיאן מארמניה
ממש מגניב התברגות בקפיצה מעל הבד התחתון וישר לבד העליון

https://twitter.com/jovialjacki/status/76230136512...

לצפיה ב-''
08/08/2016 | 20:08
6

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אופני שחף
אופני שחף
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה