לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
67386,738 עוקבים אודות עסקים

פורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-' גמר מכללות התעמלות נשים NCAA הלילה! '
גמר מכללות התעמלות נשים NCAA הלילה!
21/04/2018 | 17:19
13
3
לצפיה ב-'NCAA Gymnastics 2018 - Regionals ברגעים אלה ממש'
NCAA Gymnastics 2018 - Regionals ברגעים אלה ממש
08/04/2018 | 00:47
9
16
לו"ז וקישורים לצפייה ישירה בבלוג של מריה:

לפני כחצי שעה החל המפגש במיניסוטה שבו משתתפת אוקלהומה (עם מגי ניקולס וברנה דאוול) האלופה המכהנת והמובילה העקבית גם העונה, ואיתה קנטקי, דנוור, מיניסוטה, אייווה ואייווה סטייט. אפשר לצפות בו חי כאן:
לצפיה ב-'באופן לא מפתיע הקבוצות החזקות ניצחו כל אחת במפגש שלה'
באופן לא מפתיע הקבוצות החזקות ניצחו כל אחת במפגש שלה
14/04/2018 | 15:16
5
אוקלהומה, UCLA, יוטה, לואיזיאנה (LSU), פלורידה...

לא היה קל לצפות כי חלק מהשידורים היו סגורים, ואפשר היה לצפות רק לפי מכשירים (ובלי פרשנות...) אבל לשמחתי אני כבר מכירה כ"כ טוב את UCLA (ומזהה את המתעמלות אפילו לפי מבנה הגוף...) שבמקרה שלהן הסתדרתי לבד .

ב-UCLA אף אחת לא עשתה קרב-רב; ניה דניס לא עלתה לקורה, קיילה רוס לא התחרתה בקרקע. החידוש המשמעותי היה חזרתה של מדיסון קושיאן למקבילים! כזכור, קושיאן עברה ניתוח בכתף בקיץ ולא התחרתה בתחילת העונה. בהדרגה נכנסה לסבב בקורה, בהמשך בקרקע, וממש במפגש האזורי הוסיפה את המקבילים (עדיין לא מתחרה בקפיצות). אני מצרפת את סרטון התרגיל שלה (זו האיכות שיש...) בסה"כ תרגיל נקי ויפה (גם אם לא מושלם).

עוד בסרטונים: הניתוח הקבוע של מיס ואל + סרטון "מאחורי הקלעים" של אנה גלן על התחרות האזורית.
לצפיה ב-'התחרות מזווית המאמנים של UCLA במכשירים: ג'ורדן ויבר בקרקע,'
התחרות מזווית המאמנים של UCLA במכשירים: ג'ורדן ויבר בקרקע,
14/04/2018 | 15:24
7
רנדי ליין בקפיצות, כריס וולר במקבילים, מיס ואל בקורה.
העידוד והתזכורות הקטנות לפני כל תרגיל, הצעקות תוך כדי, החיבוקים והמחמאות אחרי...
כיף לראות את הפרגון והכי כיף לראות סוף סוף את הנחיתות באיכות טובה (גם אם לא מדובר בתרגילים שלמים).
לצפיה ב-'העולות לגמר התאחדות המכללות האמריקנית שייערך בסופ"ש הבא'
העולות לגמר התאחדות המכללות האמריקנית שייערך בסופ"ש הבא
14/04/2018 | 17:58
6
11
NCAA National Gymnastics Championships Qualifiers 2018

הנבחרות העולות לחצי הגמר הראשון:
לואיזיאנה
UCLA
אלבאמה
נברסקה
ארקנסו
ג'ורג'יה

חצי גמר שני:
אוקלהומה
יוטה
פלורידה
קנטקי
וושינגטון
קליפורניה

בחצי הגמר השני תתחרה בקרב רב אליזבת' פרייס מסטנפורד (במסגרת מתעמלות שהנבחרות שלהן לא עלו לחצי הגמר).

שני חצאי הגמר ייערכו ביום שישי 20/4 במיזורי בשעות מוקדמות יחסית. חצי הגמר הראשון בשעה 20:00 (שעון ישראל), חצי הגמר השני ב-2 בלילה, כלומר שבת לפנות בוקר שעון ישראל.

שלוש הנבחרות בראש כל חצי גמר ייפגשו למוחרת בגמר "סופר שש", שבת 21/4 ב-2 בלילה שעון ישראל (כלומר ראשון לפנות בוקר). אני מקווה שיהיה איך לצפות בשידורים...
לצפיה ב-'לצערי אין לי איך לצפות ב-ESPN, מצרפת מקבץ סרטוני UCLA מהיום'
לצערי אין לי איך לצפות ב-ESPN, מצרפת מקבץ סרטוני UCLA מהיום
21/04/2018 | 04:24
2
6
לפני, תוך כדי ואחרי התחרות..
לצפיה ב-'ועוד ראיונות של סמנטה פשק אחרי התחרות, גם עם פנג ועם אוהאשי'
ועוד ראיונות של סמנטה פשק אחרי התחרות, גם עם פנג ועם אוהאשי
22/04/2018 | 01:19
3
אגב, רצה הגורל, ושלוש המצטיינות של UCLA – פנג פנג לי, קייטלין אוהאשי וקיילה רוס – הן ממוצא מזרח-אסיאתי (מעורב, אני חושבת).
לצפיה ב-'מאחורי הקלעים של UCLA בימים האחרונים בדרך לחצי הגמר הראשון'
מאחורי הקלעים של UCLA בימים האחרונים בדרך לחצי הגמר הראשון
22/04/2018 | 01:29
1
לצפיה ב-'הנבחרות שעלו מחצי הגמר לגמר שייערך הלילה והמתעמלות הזוכות:'
הנבחרות שעלו מחצי הגמר לגמר שייערך הלילה והמתעמלות הזוכות:
21/04/2018 | 17:17
2
6
שְלוש הראשונות מכל חצי גמר, סידרתי לפי התוצאות:
Oklahoma: 198.0500
Florida: 197.5875
UCLA: 197.5625
LSU: 197.4750
Utah: 197.1375
Nebraska: 197.0125

קרב-רב:
Maggie Nichols, Oklahoma: 39.8125
MyKayla Skinner, Utah: 39.7250
Elizabeth Price, Stanford: 39.6750
Kyla Ross, UCLA: 39.6375

מגי ניקולס זכתה בתואר בקרב-רב + מקבילים (ציון 10, עם אליזבת' פרייס) + בקרקע (9.9625 עם קייטלין אוהאשי).
מקיילה סקינר במקום השני בקרב רב + מקום ראשון בקפיצות (9.9375)
אליזבת' פרייס שלישית בקרב רב + ראשונה במקבילים;
פנג פנג לי מקום ראשון בקורה 9.9875.
קיילה רוס סיימה רק רביעית בקרב-רב (וכנראה שנייה במקבילים).

מגי ניקולס שולתתת!!!1 כבר שנה שנייה ברציפות ונראה שגם אוקלהומה עומדת לעשות זאת שוב... הן לא ירדו מ-198 נקודות רוב העונה, ו-UCLA אומנם עקפה את יוטה וכבר זמן רב שלישית, אבל לתחושתי שם היא תישאר אלא אם הבנות יצליחו להתעלות על עצמן במיוחד הלילה (ועדיין יהיה להן קשה מאוד לעקוף את אוקלהומה, אולי יסיימו שניות עם הרבה מזל).
לצפיה ב-'שידור רשמי מלא של חצי הגמר השני (אוקלהומה, פלורידה, יוטה)'
שידור רשמי מלא של חצי הגמר השני (אוקלהומה, פלורידה, יוטה)
22/04/2018 | 00:59
3
לצפיה ב-'סמנתה פשק מראיינת את המתעמלות המצטיינות של PAC-12 בחצאי הגמר'
סמנתה פשק מראיינת את המתעמלות המצטיינות של PAC-12 בחצאי הגמר
22/04/2018 | 01:22
2
מקיילה סקינר, טוני אן ויליאמס (שאומנם סגרה ארבע שנים, אבל נשארת לשנה נוספת, אני מניחה שבגלל ההפסקה שלקחה עבור ריו), אליזבת' פרייס, פנג פנג לי, קיילה רוס, קייטלין אוהאשי.
לצפיה ב-'ויש לנו זוכה!'
ויש לנו זוכה!
22/04/2018 | 05:43
2
6
לצערי לא הצלחתי לצפות חי, מקווה שיעלו את השידור בהמשך היום; אבל צפיתי בסמנתה פשק המאושרת מראיינת את חברותיה לנבחרת (לשעבר) וכן, מתברר שכנגד כל הסיכויים, UCLA הצליחו להתעלות על עצמן ברגע הנכון ולקפוץ מהמקום השלישי לראשון. אני עדיין שואלת את עצמי איך ייתכן שעונה שלמה מתנקזת לגמר אחד, והרי אוקלהומה הובילה כל העונה, עד כמה זה הוגן... אבל ככה זה בספורט, משנה מה קורה ברגע האמת ("money time" כמו שאומרים), אלה כללי התחרות. אני מפרגנת להן ושמחה בשמחתן, הצלחתי לעקוב אחריהן כל העונה (זה עוזר מאוד שהן שייכות ל-PAC12 והם משדרים חי ביוטיוב , שרק ימשיכו כך ).
לצפיה ב-'תקציר בדקה'
תקציר בדקה
22/04/2018 | 06:04
3
לצפיה ב-'התרגיל האחרון ורגע הניצחון + הענקת הגביע'
התרגיל האחרון ורגע הניצחון + הענקת הגביע
22/04/2018 | 06:31
2
לצפיה ב-'גביע יסולו (City of Jesolo) איטליה 2018 מתקיים היום ומחר'
גביע יסולו (City of Jesolo) איטליה 2018 מתקיים היום ומחר
14/04/2018 | 16:16
1
14
לצערי זכויות השידור המקוון שייכות ל-FLO Gymnastics ואני לא מנויה...

לשם שינוי ארה"ב לא שלחה השנה משלחת רשמית לתחרות (בגלל כל הבלגן בארגון) אבל יש מתעמלות אמריקניות שהגיעו מטעם עצמן (כלומר מטעם המועדון שלהן) ביניהן רייגן סמית' שחוזרת אחרי פציעה מתוקשרת בקרסול (רגע לפני אליפות העולם).
(כרגע לא ניתן לצפות בסרטונים ללא מינוי ל-FLO, אולי בעתיד יצוצו ביוטיוב...).
בינתיים יש ביוטיוב סרטון (באיכות נמוכה) שלה מתאמנת על הקורה, נראה כאילו היא נזהרת על קרסול רגל שמאל (אף שנפצעה בימין...).

לצידה יתחרו עוד שתי מתעמלות מ-Texas Dreams – סידני ברווז ואמה מלבויו. גם אליונה שניקובה (שזכתה בקלאסיק אשתקד אבל די "התרסקה" באליפות ארה"ב ולא נכללה בנבחרת לאליפות העולם) תהיה שם. לרשימה המלאה:

תוצאות ראשוניות מתחרות הצעירות:
לצפיה ב-'הצלחה מוחצת ל-Texas Dreams של קים זמסקל'
הצלחה מוחצת ל-Texas Dreams של קים זמסקל
15/04/2018 | 22:41
7
אמה מלבויו זכתה בזהב בקרב-רב, ואחריה רייגן סמית בכסף. לרשימה המלאה:

לצערי לא ניתן לצפות כרגע בכלום כי הזכויות של FLO והם מורידים כל סרטון שעולה ליוטיוב...

ריאיון (פתוח לצפייה) עם רייגן סמית':
לצפיה ב-'מאי מילר, אקרובטית ישראלית לשעבר, נציגת ספורטאים ב-FIG'
מאי מילר, אקרובטית ישראלית לשעבר, נציגת ספורטאים ב-FIG
14/04/2018 | 14:43
8
מתראיינת לערוץ של התאגדות ההתעמלות העולמית לרגל אליפות העולם באקרובטיקה שמתקיימת ממש בימים אלה בבלגיה. היא קצת נאבקת באנגלית, אבל נראית חמודה מאוד ומעוניינת לקדם ולהעלות למודעות את האקרובטיקה, שסובלת מנחיתות ביחסי הציבור (בין היתר כי אינה ספורט אולימפי).

לא מצאתי עליה כמעט חומר בעברית למעט כתבה אחת על הבחירה בה (יולי 2017) שלא הייתה כ"כ מדויקת במידע... (נראה שהכתב לא ידע לתרגם נכון את המונחים מאנגלית למונחים המקובלים בעברית ויצא לו קצת מיש-מש).
לצפיה ב-'ובמקביל, לכל המעוניין, בשידור חי: 2018 Pacific Rim Verificat'
ובמקביל, לכל המעוניין, בשידור חי: 2018 Pacific Rim Verificat
08/04/2018 | 02:09
3
20
בערוץ של איגוד ההתעמלות האמריקני.
לצפיה ב-'חידוש מרענן '
חידוש מרענן
10/04/2018 | 11:30
1
12
התחרות קדם של הפסיפיק רים לא התעלתה לרמות גבוהות במיוחד.

מבחינתי היו שתיים וחצי נקודות לציון:
1. Sunisa Lee - ג'וניורית מבטיחה על המתח עם דרגת קושי של 6.1 ועזיבת הנאבייבה(טקאצ'ב בגוף ישר) וקונקשן של 0.6 צריכה ללטש את עצמה עמידות ידיים לא גמורות רגליים לא צמודות ופויינטים אבל יש עתיד התרגיל בנלינק הבא:
התרגיל שלה עלה קורה בדרגת קושי של 6.4 פחות מעניין מבינתי אבל עדין גבוה :

2. Kara Eaker - תרגיל קורה עם פוטנציאל לדרגת קושי מטורפת ת ניצול מקסימאלי של COP - אשר בה היא מקבלת 1.5 על קוננקשן  שוב יש המון פוטנציאל

3. Jordan Chiles -חצי נקודה, היא די נשארה במקום מבחינתי בשנתיים האחרונות, נקודת האור היחידה שלה היא הקפיצות ששם היא מסוגלת לקחת מדליה ומבין העילית שכרגע התחרו היא היחידה בעלות קושי בדרגה עולמית .. אבל מאכזב קצת
לצפיה ב-'זו לא תחרות אלא בחינת יכולות ובחירת מתעמלות שייצגו את ארה"ב'
זו לא תחרות אלא בחינת יכולות ובחירת מתעמלות שייצגו את ארה"ב
14/04/2018 | 14:58
6
לא מדובר כאן בתחרות ממש כמו המבחנים למשחקים האולימפיים, שנערכת מול קהל, עם  ניקוד רשמי וכו' אלא במבדקים פנימיים של USAG, מהסוג שנערכו עד לא מזמן מאחורי דלתיים סגורות ב"חווה" של הקארולים. הם נערכים באולם התעמלות רגיל (GYM) ולא באולם ספורט (כמו אולם כדורסל למשל) וקומץ האנשים בקהל הם מקורבים (הורים וכיו"ב). לכן גם התרגילים המוצגים אינם בהכרח מלוטשים ב-100%, כשלושה שבועות לפני התחרות עצמה (תיערך בסוף החודש, 27–29 באפריל).

בעקבות כל שערוריית נאסר, הביקורת שהוטחה באיגוד ובהתנהלותו וכו', הם ביטלו את ההסכם מול החווה, בכירים פרשו (ביניהם ואלרי ליוקין שהחליף את מרתה קרולי בתפקיד אחרי ריו) והאיגוד עושה מאמצים ניכרים לשקיפות. חלק מהם כולל שידור ישיר לציבור הרחב של המבדקים הנ"ל (היה גם שידור של המבדקים הקודמים שנערכו באונ' לואיזיאנה, LSU) כמו גם חובת מלווה לכל מתעמלת (הורה או מישהו אחר מטעמה, ואם אין מי שיגיע איתה האיגוד מצמיד לה נציג "ספורט בטוח" מטעמו). זה שינוי מהותי ממה שהיה בעבר, מכיוון שלחווה נאסר על הורים להגיע, לא היו שם אינטרנט או קליטה סלולרית נורמליים, המתעמלות והמאמנים היו בבידוד, אף אחד לא ידע ע"ס מה נבחרו המתעמלות... הכול היה בשליטה מלאה של מרתה, תחת מעטה סודיות, ואת התוצאות אנחנו כבר יודעים .
לצפיה ב-'חלק 2: מקבילים וקרקע'
חלק 2: מקבילים וקרקע
14/04/2018 | 15:00
7
אני מודה שלי אישית אין סבלנות לצפות בשידור כזה (אמתין לתחרות האמיתית, עם ציונים, פרשנים וכל המסביב) אבל יש מי שאוהב לעקוב בין לבין.
לצפיה ב-'קטנות '
קטנות
17/03/2018 | 19:09
7
14
לצפיה ב-' סימון ביילס חגגה השבוע יום הולדת 21! '
סימון ביילס חגגה השבוע יום הולדת 21!
17/03/2018 | 19:14
1
12
ב-14/3, יום חביב על גיקים בשל היותו יום פאי (3.14), יום הולדתו של אלברט איינשטיין ומהשנה גם יום פטירתו של סטיבן הוקינג.

חברים ומכרים בירכו אותה בטוויטר:
לצפיה ב-'אגב, ביילס צורפה מחדש לנבחרת ההתעמלות האמריקנית בחודש שעבר'
אגב, ביילס צורפה מחדש לנבחרת ההתעמלות האמריקנית בחודש שעבר
14/04/2018 | 16:19
5
אחרי שהוועדה צפתה בסרטונים שלה מאולם ההתעמלות והצביעה על קבלתה בשמחה.
לצפיה ב-'שון ג'ונסון מדגימה (עם בעלה) את החימום הרשמי של נברת ארה"ב'
שון ג'ונסון מדגימה (עם בעלה) את החימום הרשמי של נברת ארה"ב
17/03/2018 | 19:23
17
אגב, החלק השני הזכיר לי ברובו תרגילי יוגה.
לצפיה ב-'פנג פנג לי וג'ניי אונסט מגישות: 19 טיפוסים של מתעמלות'
פנג פנג לי וג'ניי אונסט מגישות: 19 טיפוסים של מתעמלות
07/04/2018 | 02:18
5
לצפיה ב-'לורי הרננדס בריאיון (25 דקות) ל-BUILD Series ניו יורק'
לורי הרננדס בריאיון (25 דקות) ל-BUILD Series ניו יורק
14/04/2018 | 15:27
3
על קולקציית הבגדים שלה ל-JCPenney, על ספר ילדים חדש שכתבה ועל התוכניות לעתיד. כרגע היא עומדת לסיים את התיכון ונהנית מהחיים, מקדמת כל מיני פרויקטים, כאמור. עוד לא ממש חזרה לאולם ההתעמלות, רק עושה תרגול בסיסי בחדר כושר.
לצפיה ב-'שון ג'ונסון ובעלה מנסים את כוחם באתגר כוח באולם ההתעמלות'
שון ג'ונסון ובעלה מנסים את כוחם באתגר כוח באולם ההתעמלות
14/04/2018 | 15:32
1
לצפיה ב-'אלייה מוסטפינה בקפיצה גרועה למדי באליפות רוסיה'
אלייה מוסטפינה בקפיצה גרועה למדי באליפות רוסיה
21/04/2018 | 03:55
2
לא ברור אם היא ניסתה מלכתחילה לקפוץ יורוצ'נקו 1.5 או שזה מה שיצא לה, אבל כבר באוויר אחזקת הגוף שלה הייתה מרושלת מאוד, והיא התיישבה בנחיתה (על מזרן רך במיוחד).
לצפיה ב-' סוף עונת המכללות, סיכומים ופרידות '
סוף עונת המכללות, סיכומים ופרידות
15/03/2018 | 01:40
11
11
לצפיה ב-'מפגש מוצלח של UCLA נגד סטנפורד'
מפגש מוצלח של UCLA נגד סטנפורד
14/03/2018 | 03:10
1
12
פנג פנג לי התחרתה (כרגיל) במקבילים ובקורה וקטפה עשיריות בשני המכשירים! לפיכך זכתה בתואר "ספיישליסטית השבוע" של PAC-12. קיילה רוס עלתה אחריה למקבילים וקיבלה אף היא ציון מושלם. פעם שנייה העונה שהנבחרת מקבלת שתי עשיריות רצופות (בפעם הקודמת פיש ואוהאשי בקרקע). אף שהתחרות לא הייתה נקייה מטעויות, היא הייתה טובה, והבנות סגרו בציון מכובד של 197.8 ושמרו על המקום השלישי (יוטה קיוו לחזור אליו, אבל היה להן מפגש מאכזב הסופ"ש, סיימו עם 196+ נקודות).
לצפיה ב-'אליזבת' פרייס, נפרדה מהאוהדים בבית במפגש מוצלח במיוחד עבורה'
אליזבת' פרייס, נפרדה מהאוהדים בבית במפגש מוצלח במיוחד עבורה
14/03/2018 | 03:17
9
היא בשנתה האחרונה בסטנפורד ועשו לה כבוד במפגש האחרון בבית, כמקובל. היא הבריקה בכל המכשירים וסיימה את התחרות בציון כולל של 39.825(!) הגבוה ביותר בקריירה שלה, אחרי ציון מושלם בקרקע. היא מתעמלת של כבוד השבוע ב-PCA12. פרייס סוגרת קריירת התעמלות מרשימה רבת הישגים הן בהתעמלות העילית והן בהתעמלות המכללות. היא מסיימת תואר בהנדסה ביומכנית(!) ולא נותר אלא לאחל לה הצלחה מרובה בהמשך הדרך.
לצפיה ב-'מפגש אחרון ומרהיב של UCLA בבית = ערב פרידה מהבוגרות!'
מפגש אחרון ומרהיב של UCLA בבית = ערב פרידה מהבוגרות!
15/03/2018 | 02:09
2
14
UCLA היא הנבחרת הגדולה ביותר מבין כל המכללות, והן עשו כבוד לשבע הבוגרות:
Karli Dugas, Melissa Metcalf, Rechelle Dennis, Sonya Meraz, Napualani Hall, JaNay Honest, and Christine Peng-Peng Lee
 (שתי הראשונות הן חלק מהצוות, כמו שג'ורדן ויבר הייתה לפני שעברה לאמן).

פנג פנג לי זכתה לכבוד הגדול ביותר בהיותה הכוכבת של הנבחרת, שנה שישי ברציפות (מכיוון שבשנתיים הראשונות סבלה מפציעות קשות). הייתה לה עונה מצוינת, היא הבריקה במקבילים ובקורה בתרגילים לא קלים בביצועים נקיים ואלגנטיים ואף קטפה כמה וכמה עשיריות, זכתה כמובן לא מעט בתור "ספיישליסטית השבוע" של PAC12.

יומיים בסה"כ אחרי המפגש מול סטנפורד, התייצבו הבנות באולם "פולי פביליון" לתחרות מול סאן חוזה, נבחרת חלשה בהרבה ולכן לא כ"כ מעניינת (לפחות אותי). הצטערתי לגלות שהוא בשבע בערב אצלם (LA), אבל התברר שהם כבר עברו לשעון קיץ (ואנחנו רק בשבוע הבא) ולכן קיבלתי "הנחה" וזה התחיל רק בארבע בבוקר שעון ישראל... היה שווה להישאר!

הבנות הפגיזו בקפיצות כפי שלא קפצו כל העונה, נחיתות מתוקתקות בזו אחר זו! לא היו עשיריות, אבל "פואה" (נפואלני הול) קפצה אחרונה יורוצ'נקו 1.5 וקיבלה 9.975, כלומר שופטת אחת נתנה לה 10. הן סיימו בציון הגבוה ביותר שלהן העונה – 49.625. וואוו!

גם במקבילים הן עשו עבודה יפה יפה ונקייה, בלי נפילות ופאשלות, נחיתות מצוינות ואותו ציון בדיוק – 49.625.

הקורה היא המכשיר החזק שלהן, ודווקא הפעם היה ערב "חלש", כלומר לא באמת, אבל למרות נחיתות טובות היו כמה איבודוני שיווי משקל קלים והן סיימו ב-49.475 "בלבד" (היו להן כבר ציונים טובים מזה העונה). אוהאשי הצליחה לנעוץ את הנחיתה אף שניתרה לא טוב מהקורה וכמעט פספסה אותה... זה היה די מרשים. קיוונו שפנג פנג לי תסיים את התרגיל האחרון שלה בבית ב-10, אבל בסוף הסיבוב (פירואט?) הכפול היא כמעט איבדה שיווי משקל, נאבקה עליו והצליחה לזרום יפה לאלמנט הבא, ולכן הסתפקה ב-9.95.

הבנות סיימו היטב גם בקרקע. מדיסון קושיאן פתחה וקיבלה רק 9.8, הכי נמוך שלה העונה (מבין ארבע פעמים בסה"כ) אבל שאלה יהיו הצרות שלנו... גרייסי קרמר, פלישיה הנו וסוניה מורז הציגו תרגילים יפים ונקיים שחשבתי שיזכו אותן בעשיריות, אבל הן קיבלו 9.9 או 9.95. אוהאשי סיימה את הסבב בתרגיל מייקל ג'קסון המדליק שלה וקיבלה 10 בפעם השלישית!

סה"כ 198.275, לא רק הטוב ביותר שלהן העונה, הציון הגבוה ביותר של הנבחרת מזה 14 שנים!

לסיום פנג רקדה קצת בקרקע והבנות הצטרפו אליה. היה מרגש.

ציונים:
הסיכום החי של מריה:
לצפיה ב-'נחמד להזכר במתעמלות עבר '
נחמד להזכר במתעמלות עבר
15/03/2018 | 06:59
1
17
1. אליפות המכללות המסכמת בפתח וכמו שזה נראה מתעמלות האליט לשעבר מובילות ובענק
2. משתגע על פנג פנג לי ועל אוהשי שבחיים לא אעזוב אותה לנפשי ... קיילה מממממ ירד לי ממנה לפני שנתיים בערך יותר מידי מוערכת לטעמי (כן תרגילים נקיים אבל אין שום מעוף בתרגילים שלה כמו של מדיסון קושיאן ושו'ת.
3. עוד מעט יחלו תחרויות הגביע בהתעמלות שיהיו הרבה יותר מעניינות
4. מחכה לאליפות המסכמת לראות את :
אלכס מקמרטרי, קטלין אוהשי, קנדי בייקר, מגי ניקולס פאנג פאנג לי וזהו פחות או יותר כל השאר הרבה פחות מעניינות.

חבל שלא מרימים את הרמה של המכללות ומפצלים לשתיים כאילו שהן רמה 10 וכאלו שהן אליט זה היה יכול להיות מעניין אולי בנות האליט היו חוזרות ומנסות להתקבל לנבחרת במקום לשבת על הספספל ולככב במככלות ואחרי 4 שנים ללכת הביתה.

יש כמה שעשו לעצמן באמת קריירה במככלות: בריג'יט סלואן, קורטני קופתט, קריסטין מאלוני, סמנטה פאשק,,,,,, ויש אחת שמסרבת להתפגר ורואים אותה בכל חור מ 2008 נסטיה ליוקין ,,,, אניסתאם עוקצני אבל הקול שלה ושל אבא שלה מעצבנים אותי ....

להתראות באליפות    
לצפיה ב-'צריך לזכור שבמכללות הן כבר פחות צעירות וגם לומדות תוך כדי'
צריך לזכור שבמכללות הן כבר פחות צעירות וגם לומדות תוך כדי
15/03/2018 | 14:40
10
כי זה הרעיון, בעצם... ואחרי שהן מסיימות ללמוד רובן פורשות מהתעמלות (הן גם כבר לא כ"כ צעירות, חלקן סוחבות פציעות ישנות) והולכות לעבוד במקצוע שרכשו (או ממשיכות באקדמיה). גם אלה שנשארות בתחום כמו ג'ורדן ויבר או סמנטה פשק בד"כ עוברות לאמן ו/או לפרשן.

לגבי חזרה לעילית אחרי המכללה, אנה לי עשתה זאת לא רע... חזרה מ-UCLA לנבחרת ארה"ב והייתה מחליפה בלונדון 2012. אבל היא מקרה די נדיר. אני גם לא זוכרת מי הייתה המתעמלת שלקחה הפסקה מהמכללה והשתתפה במבחנים האמריקניים לריו 2016.

כמובן, עושות חיל במכללות גם ניה דניס, בשנתה הראשונה ב-UCLA (חזקה, אבל עוד לא לגמרי הסתגלה לסגנון המכללה), מקיילה סקינר מובילה את יוטה בשנתה השנייה (קצת הידרדרו לאחרונה, UCLA עקפו אותן) והרבה יותר נחמד לי לראות אותה כיום (יותר משוחררת, פחות רובוטית ונוקשה), וכמובן, מגי ניקולס המופלאה, שבשנתה הראשונה כבר זכתה עם אוקלהומה בכתר וגם השנה הן חזק במקום הראשון.

אגב קיילה רוס, אני נהנית מאוד לראות אותה מתעמלת במכללה, יפה, גבוהה, נשית, בשלה... נראה שטוב לה. מה שכן, אם כבר הזכרת מעוף, אין לה בתרגיל המקבילים אף אלמנט עזיבה בבד העליון (רק מעופים בין הבדים) ואף שהביצועים שלה עקביים ונקיים (היא כבר קיבלה עליו עשר), זה קצת מאכזב.
לצפיה ב-'אליפות PAC-12 הסתיימה זה עתה בפנים'
אליפות PAC-12 הסתיימה זה עתה בפנים
25/03/2018 | 07:48
2
11
החזקתי אצבעות ל-UCLA שהתחילו את התחרות בסבב קפיצות סולידי (במיוחד לנוכח שש נעיצות במפגש הקודם!) ואז פישלו קשות במקבילים. כשסוניה מרז קיבלה 9.775 חשבתי לעצמי לא נורא; זה הציון שהן ישמיטו. אבל אז אוהשי פישלה באופן לא אופייני (גם בעמידת ידיים וגם בנחיתה) וקיבלה 9.65. לא אסון, גם עם הציון של מרז בפנים זה לא משהו שהן לא יוכלו לחפות עליו, והנה עולה למקבילים פנג-פנג לי שמבריקה במכשיר (וקיבלה 10 רק לפני שני מפגשים). אבל דווקא הפעם היה לה נאחס, היא כמעט נפלה אחרי המעבר מהבד העליון לתחתון (אחרי הבורג שהיא משלבת שם) וסיימה עם 9.425...

הקריין הכריז שסבב חלש במקבילים זה בדיוק מה שהפיל אותן באליפות לפני שנה... אחרי שני סבבים הן היו במקום השלישי, מי היה מאמין. כבר חשבתי שהכול אבוד, אבל אחרי סיבוב חזק בקורה (כולל עשר רביעי לפנג!) הן הצליחו סוף סוף לעלות למקום הראשון, בהפרש זעום מעל יוטה. גם יוטה לא היו מושלמות, אבל שמרו על ציונים יפים בכל המכשירים, ואם פישלו קלות סמכו על מקיילה סקינר בתור ה"עוגן" שתפגיז בתרגיל האחרון ותאפשר להן למחוק את הציון הפחות מחמיא (וכך היה; סקינר, כהרגלה לא אכזבה).

לסיבוב האחרון עלו שתי הנבחרות עם אש בעצמות ודם בעיניים. היוטות הפגיזו בקפיצות, ממש נתנו את כל מה שיש להן, הציון הכי נמוך שהן הכניסו היה 9.8, והן סיימו עם 49.475, מכובד לכל הדעות. אבל ל-UCLA היה סיבוב לא פחות חזק בקרקע (אין לי מושג על מה ולמה גרייסי קרמר וקיילה רוס קיבלו פחות מ-9.9, היו להן תרגילים נקיים להפליא וגם לאמנדה בורדן לא היו שום הערות...) והן סיימו אותו עם אותו ציון בדיוק (49.475) וכך שמרו על הפער. בקיצור, הקורה הצילה אותן... הן הצליחו לסיים במקום הראשון בהפרש לא גדול (0.15 נקודות) מעל יוטה המאוכזבות.

יש לציין שכמו במפגש האחרון של UCLA מול יוטה, יותר משיוטה ניצחו, UCLA נתנו להן את הניצחון (בגלל שלוש יציאות רצופות בקרקע, טעות מטופשת ולא אופיינית להן) וגם הפעם המפגש היה שלהן לנצח או להפסיד. אחרי הכול, הן מסוגלות ליותר, ובחודש האחרון היו להן כבר שני מפגשים מעל 198. מי שחובב תחרות מותחת ודאי נהנה, מכיוון שהפשלות בהתחלה הפכו את התחרות לצמודה (ממש עד השנייה האחרונה), ולמעשה בהתחלה נראה לרגע שאפילו וושינגטון ובעיקר קליפורניה עדיין בתמונה... שתי הנבחרות נתנו פייט רציני והתעלו על עצמן. אני דווקא לא אוהבת לשבת עצבנית על הספה ולכן התבאסתי מהתקף הלב ש-UCLA עשו לי...

עוד קצת טריוויה:
  • פנג היא היחידה שקיבלה 10 בתחרות.
  • קיילה רוס ומקיילה סקינר סיימו במקום הראשון בקרב-רב בציון 39.675. עם זאת יש לציין לזכותה של סקינר שהאלמנטים שלה קשים יותר משל רוס.
  • אליזבת' פרייס סיימה את המפגש המוקדם מעט אחריהן (במקום השלישי) בציון 39.650.
  • רביעית הייתה טוני אן-ויליאמס מקליפורניה, שייצגה את ג'מייקה בריו. משתלם להיות מתעמלת עילית...

הדירוג הסופי של שני מפגשי האליפות:
1  UCLA 197.500 
2  Utah 197.350 
3  California 196.950 
4  Washington 196.750
5  Oregon State 196.575
6  Arizona State 196.425
7  Stanford  196.350
8  Arizona  195.825
לצפיה ב-'שלוש הזוכות בקרב-רב, תמונה מתוך סרטון שמקריינת קיילה רוס'
שלוש הזוכות בקרב-רב, תמונה מתוך סרטון שמקריינת קיילה רוס
30/03/2018 | 00:57
5
לצפיה ב-'ועוד סרטונים וסיכומים מהמפגש ואחריו'
ועוד סרטונים וסיכומים מהמפגש ואחריו
30/03/2018 | 01:43
4
תרגילי המקבילים הלא מוצלחים של קייטלין אוהאשי ופנג פנג לי;
מיס ואל מסכמת את המפגש המוצלח;
פנג זכתה במלגת PAC-12 כספורטאית השנה;
אוהאשי זכתה בתואר ספיישליסטית השנה;
אליזבת' פרייס היא מתעמלת השנה!
לצפיה ב-'FloGymnastics עושים כבוד לבוגרות המכללות שאוטוטו מסיימות'
FloGymnastics עושים כבוד לבוגרות המכללות שאוטוטו מסיימות
27/03/2018 | 01:57
9
From Club To NCAA Greatness: A Tribute To NCAA’s Top Seniors
ביניהן כמובן אליזבת' פרייס וכריסטין פנג פנג לי המהממות.
לצפיה ב-'ערוץ יוטיוב בשם Grander בסדרת סרטוני "הצדעה" לנבחרת UCLA'
ערוץ יוטיוב בשם Grander בסדרת סרטוני "הצדעה" לנבחרת UCLA
30/03/2018 | 01:47
6
בפרק הראשון מספרת לנו פנג על ההכנות שהיא עושה לפני תחילת כל תרגיל.

אין לי מושג מה יש להם נגד מסך רחב...
לצפיה ב-'טריוויה: היכן נפגשו ויבר, רוס, אוהאשי ולי לפני UCLA? '
טריוויה: היכן נפגשו ויבר, רוס, אוהאשי ולי לפני UCLA?
30/03/2018 | 02:20
8
התשובה: על הפודיום באליפות Pacific Rim 2012!
(וגם הפעם נראה כאילו כל הזוכות באותה נבחרת, או לפחות תיאמו צבעים... אדום פופולרי מאוד).

התמונה מכאן:
סיכום נבחרת ארה"ב:

התחרות משלבת מתעמלות בוגרות ונערות. ג'ורדן ויבר וקיילה רוס כבר היו בוגרות והמשיכו למשחקים האולימפיים בלונדון באותה שנה; קייטלין אוהאשי המבטיחה עשתה חיל בתחרות אך הייתה צעירה מדי ב-2012.

פנג פנג לי הייתה המצטיינת בנבחרת קנדה והבטיחה את מקומה ללונדון, אך למרבה הצער נפצעה זמן קצר לפני כן . בכל זאת עשו לה כבוד והיא נסעה ללונדון כקפטן הנבחרת. ב-2013 היא החלה ללמוד ב-UCLA אך עוד לא התחרתה כי החלימה מפציעה. היא קיוותה להגיע לריו 2016, אך פציעות נוספות (אחת מהן הושיבה אותה על הספסל עונה נוספת, לכן כיום היא מסיימת את שנתה השישית בנבחרת) גרמו לה להבין שזה כבר לא עומד לקרות .

גם לאוהאשי היו כמובן שאיפות אולימפיות; ב-2013 היא הפכה למתעמלת בוגרת ועוד הספיקה להתחרות לצד סימון ביילס בגביע ארה"ב (אמריקאן קאפ) ולזכות (אחרי שביילס נפלה מהקורה). שתיהן היו צעירות דנדשיות שהחליפו את הוותיקות קיילה רוס ואליזבת' פרייס (שיועדו להתחרות אך פרשו בשל פציעות). למרבה הצער זמן קצר לאחר מכן היא סבלה מפציעה ובהמשך פרשה מהתעמלות עילית. היא החלה ללמוד ב-UCLA בסתיו 2015.

ג'ורדן ויבר יצאה קצת מאוכזבת מלונדון (זהב קבוצתי אבל בלי מדליה אישית) ואחרי שנה של הופעות ראווה, חסויות, פרסומות וכו' החלה ללמוד ב-UCLA בסתיו 2013. היא הצטרפה לנבחרת בתפקיד ניהולי (מאחר שהייתה מתעמלת מקצועית לא יכלה להתחרות ב-NCAA). בשנתה האחרונה הפכה לעוזרת מאמן בקרקע, תפקיד שהיא ממשיכה למלא גם כיום בהנאה ובסיפוק.

קיילה רוס היא היחידה שחזרה במהירות לאולם ההתעמלות (אחרי לונדון), המשיכה להתחרות בעילית וקטפה מדליות באליפויות עולם, אך לאט לאט זוהרה הועם; היא גבהה בכעשרה ס"מ, התקשתה להתמודד עם דרגות הקושי ודרישות התעמלות העילית, סבלה מפציעות ומאכזבות ופרשה עוד לפני ריו. לאחר מנוחה והתאוששות הצטרפה בסוף 2016 ל-UCLA ושם התאחדה עם חברותיה לפודיום .
לצפיה ב-'התעמלות קרקע מבוגרים ברחובות והסביבה'
התעמלות קרקע מבוגרים ברחובות והסביבה
05/03/2018 | 13:50
2
60
היי,
אני בת 29, מחפשת חוג להתעמולת קרקע לגילאים שלי באזור רחובות. יש דבר כזה?
לצפיה ב-'היי ברוכה הבאה לפורום'
היי ברוכה הבאה לפורום
05/03/2018 | 14:57
25
בעבר כתבו כאן גם מאמנים, לצערי כיום הפורום לא כ"כ פעיל... (אשמח אם תבחרי להצטרף ). ממידע שנכתב בעבר זכור לי שבהדר יוסף בת"א יש חוגים למבוגרים, לצערי איני מכירה את המצב באזור רחובות. ממליצה לך להיעזר באתר העירייה / אתרי מתנ"סים / אגודות ספורט ברחובות וכו' וכמובן לחפש בגוגל.
לצפיה ב-'מצאתי רשימה של חוגי בוגרים ברחבי הארץ, לצערי לא באזור רחובות'
מצאתי רשימה של חוגי בוגרים ברחבי הארץ, לצערי לא באזור רחובות
09/03/2018 | 04:28
15
לצפיה ב-'המתעמלת האגדית אגנס קלטי הופיעה לפני כמה ימים ב"גוט טאלנט"'
המתעמלת האגדית אגנס קלטי הופיעה לפני כמה ימים ב"גוט טאלנט"
03/03/2018 | 05:22
23
(שהייתי מתרגמת ל"יש'ך כישרון" או "יש לך את זה" או משהו כזה, אבל לא שאלו אותי ). היא כבר בת 97 ועדיין מפגינה גמישות מרשימה וספורטיביות מעוררת קנאה.

לבושתי חייבת להודות שלא שמעתי עליה, והופתעתי לגלות שאחת המתעמלות האולימפיות המעוטרות ביותר חיה בישראל . קלטי לא הספיקה להתחרות לפני מלחמת העולם השנייה. רוב משפחתה נספתה בשואה אך היא שרדה וייצגה את הונגריה בשנות השלושים שלה. גם אז זה לא היה מחזה נפוץ, אבל התעמלות הנשים בשנות החמישים (של המאה שעברה) הייתה שונה מאוד, כידוע. קלטי הגיעה לישראל במכבייה ובחרה להשתקע כאן, עבדה כמאמנת במכון וינגייט ואף הוזכרה בעבר בפורום מדי פעם (מתברר ).

ב-2002 צורפה להיכל התהילה הבינ"ל של ההתעמלות.
ב-2017 הוענק לה פרס ישראל בתחום הספורט.
לצפיה ב-'קורה ומקבילונים למכירה'
קורה ומקבילונים למכירה
28/02/2018 | 13:15
1
31
שלום,

היות ובתי הפסיקה להתאמן , אני מוכר קורה נמוכה לאימון באורך 3 מטר, חתך של 10 על 10 ס"מ ובגובה 12 ס"מ מהקרקע.
כמו כן, זוג מקבילונים בגובה 37 ס"מ.
סה"כ 800 ש"ח להכל.

בברכה

אורי (תל מונד)
052-9249938
לצפיה ב-'לצערי אין כאן כמעט גולשים... נסה לפרסם ביד 2'
לצערי אין כאן כמעט גולשים... נסה לפרסם ביד 2
02/03/2018 | 00:57
13
אגב, מה עושים עם מקבילונים? (מעולם לא התעמלתי, אני לא מכירה את הציוד הביתי).
לצפיה ב-'התעמלות ארה"ב בחרה מתעמלות שישתתפו בגביעי העולם'
התעמלות ארה"ב בחרה מתעמלות שישתתפו בגביעי העולם
27/02/2018 | 15:16
17
בחודשיים הקרובים. המבחנים התקיימו באולם ההתעמלות היפה (והסגול!) של אונ' לואיזיאנה (LSU). הסרטון הנלווה שודר חי בערוץ ביוטיוב (ויש בו הרבה רגעים מתים). ניתן לצפות בתרגילים עצמם ברשימה בערוץ.

המתעמלות שנבחרו:
שטוטגרט 17-18/3: ג'ורדן צ'יילס
ברגמינהם 21-22/3: מרגזטה פרייזר
טוקיו 14/4: טריניטי תומס
לצפיה ב-'שון ג'ונסון צופה בתרגיל הקורה שהפך אותה לאלופה אולימפית 2008'
שון ג'ונסון צופה בתרגיל הקורה שהפך אותה לאלופה אולימפית 2008
20/02/2018 | 03:03
17
שון מתחזקת ערוץ יוטיוב פעיל מאוד ומצלמת שלל סרטונים עם בעלה, אנדרו איסט. מלבד תיעוד שוטף מחייהם (לאחרונה טיול באירופה) ושעשועים מאולם ההתעמלות, בחודשים האחרונים הם עסוקים ב"אתגרים", כל מיני "משימות" ומשחקים מטופשים שרצים ברשתות החברתיות. רובם משעממים אותי מאוד (אני מוותרת מראש) אבל הפעם אנדרו ביקש משון לעשות "סרטון תגובה".

סרטוני תגובה (Reaction video) הם כרגע שיא האופנה, ואנדרו ביקש משון (בעקבות הצעת מעריץ) לצפות איתו בקטעי וידאו מהיום ההיסטורי הנ"ל. שון ניסתה להסביר לו שהיא לא זוכרת הרבה... אבל בכל זאת זרמה איתו והתוצאה מהנה לצפייה, אף שלא מחדשת הרבה למי שעקב אחריה מאז (וואוו, כבר עברו עשר שנים?! ).

ספוילר 
את הסיפור ההוא היא סיפרה לא מעט (בין היתר באוטוביוגרפיה שלה) – היא הרגישה רע באותו יום, מותשת מהתחרות בכלל ומההכנות בפרט, בחימום היא נפלה מהקורה בלי סוף והיא רק רצתה שייגמר כבר, הניחה שלכל היותר תזכה בעוד מדליית כסף... (כבר היו לה שלוש עד אז, ובתור אלופת העולם המכהנת היא ציפתה לזהב). ואיכשהו עלתה לקורה עם מוח "סתום" והיא לא זוכרת כלום. פשוט עבדה על אוטומט, כמו רובוט, זיכרון שרירים בלי שום מחשבה (בדיעבד זה כנראה המצב שצ'או, המאמן, ניסה להביא אותה אליו). איזה כיף שהשרירים שלה שווים זהב! בנוסף היא סיפרה קצת חוויות מהמשחקים האולימפיים וגם איך בעקיפין הם גרמו לה להכיר את בעלה .
לצפיה ב-'גביע אמריקה (2018 American Cup) ייערך ב-3/3 בשיקאגו'
גביע אמריקה (2018 American Cup) ייערך ב-3/3 בשיקאגו
05/02/2018 | 03:51
13
18
את ארה"ב ייצגו אלופת העולם הנוכחית בקרב-רב, מורגן הרד, ויול מולדובר, אלוף ארה"ב בקרב-רב (מדליסט ארד בקרקע באליפות העולם 2017) ועוד מתעמלת ומתעמל ששמם טרם פורסם.

אליהם יצטרפו המדליסטים היפניים מאותה תחרות – מאי מורקאמי וקנזו שיראי, אליזבת סייץ מגרמניה (שזכתה שם בתרגיל מקבילים על שמה) ומתעמלות ומתעמלים נוספים ששמותיהם לא אומרים לי הרבה... להלן הרשימה:
לצפיה ב-'המתעמלת הנוספת שתצטרף למורגן הרד היא מיילי אוקיף'
המתעמלת הנוספת שתצטרף למורגן הרד היא מיילי אוקיף
07/02/2018 | 22:33
19
אוקיף היא אלופת ארה"ב לנערות מזה שנתיים רצופות וזו תהיה הופעת הבכורה שלה כמתעמלת בוגרת, היא תחגוג 16 בשבוע שלפני התחרות.

המתעמל שיצטרף ליול מולדאוור הוא אלן באוור.
לצפיה ב-'פורסמו תרגילי הבנות מאימוני הפודיום'
פורסמו תרגילי הבנות מאימוני הפודיום
02/03/2018 | 01:41
5
9
לצפיה ב-'סוף סוף עונת ההתעמלות חוזרת '
סוף סוף עונת ההתעמלות חוזרת
02/03/2018 | 13:11
4
10
טוב אז כמה רשמים:
מורגן הורד חוזרת בתרגילים אשר אותם ביצעה באליפות העולם עם מעט שידרוגים קלים אם תחליט להופיע אתם יש לה ירידה של צוקהרבה מהקורה כמו שביילס עושה (קצת פחות מרשים אבל מבצעת טוב) לפי אימוני הפודיום היא לא תעלה איתו לתחרות. וביצעה דאוןגרייד לקרקע שלה והוצאיה את הצוקהרבה בקיפול שתמיד היתה מבצעת טוב אבל הכניסה לתרגיל שלה סלטה בגוף יש לפנים עם שתי ברגים לא קל , לפי אימוני הפודיום היא נראת טוב (מקווה שלא יקרה לה מה שקרה לקיילה רוס שנתקעה ולא שדרגה כלום ונפצעה וגבהה ,,,,)

מיילי אוקיף הבחורה הזאת מרשימה על הקורה עם שני פסי אקרובטיקה לרב מבצעים פס אחד
הפס הראשון גלגל ללא ידים ומיד לאחריו שני וויפים (טמפו)  והפס השני עם פליק פליק ובלטה בגוף ישר רמת הקושי שלה טובה ויכולה להתחרות על מדליית זהב באליפות עולם.

ומי שאני באמת מחכה לה היא מאי מוראקאמי וקנזו שיראי לראות מה חדש הם יביאו .

אליפות מהנה לכולם

לצפיה ב-' אם כי מבחינתי היא התחילה לפני חודשיים במכללות...'
אם כי מבחינתי היא התחילה לפני חודשיים במכללות...
02/03/2018 | 17:20
5
מודה שהתמכרתי. אני גם ככה לא ממש בקיאה בדרגות קושי של אלמנטים, אבל במכללות מקפידים מאוד על ביצוע מדויק וכמה שיותר מושלם (שזה משהו שקל מאוד לראות) ולכן אני נהניתי מאוד (בפרט שאני אוהבת לראות מתעמלות יותר נשיות).
לצפיה ב-'אגב, אני דווקא אוהבת את קיילה רוס הגבוהה והבשלה'
אגב, אני דווקא אוהבת את קיילה רוס הגבוהה והבשלה
02/03/2018 | 17:56
2
9
ובתור מתעמלת שהייתה ידועה בקווים האלגנטיים שלה, התעמלות המכללות יושבת עליה מצוין...

מיילי אוקיף עושה עליי רושם טוב; כאמור, לא כ"כ מתחברת לקטנטנות הרזות כמו הסיניות (כולל מורגן הרד, אם כי אני מפרגנת לכך שיש לה משקפיים, היא "משלנו" ).
לצפיה ב-'קטנטנות ....'
קטנטנות ....
03/03/2018 | 13:09
1
20
מעדיף מתעמלות אלגנטיות, אחרי שהתאכזבי מאהוביתי קטלין אוהשי שמככבת בתקופה האחרונה במכללות ישנה רק אחת שאני מאוד אוהב את הקווים שלה וזאת מורגן הורד היא פשוט אלגנטית. חסר בה משהו שהיה לאוהשי ואני לא יודע להצביע על מה.
הילדונת הזאת גדלה ומתחילה להיות אישה היא מתפוצצת מכח לפעמים אני לא חושב שהיא תצליח לאורך זמן להחזיק את הרף הגבוה ולפי דעתי היא תהיה מקרה ג'ורדני וויבר.

אני מהמר שג'ורדן צ'ילדס, טריניטי תומאס, ביילס יהיה חזקות ממנה אם היא לא תשפר את דרגות הקושי והביצוע שלה על המקבילים והקרקע.

לגבי מכללות וקיילה רוס - באולימפיאדת לונדון הייתי הכי בעדה וגם באליפות העולם 2013 שמחתי בשבילה אולם אני חושב שהיא פספוס רציני מבחינתי (היא הצליחה לקחת מדליה אולימפית שזה השיג אבל עדין ראיתי בשבילה הרבה יותר) כמו שמבחינתי נגנבה מלורי הרננדס האפשרות להתמודד על מקום מAA באולימפיאדת ריו  פשוט עצוב לי שגב תפסה ת מקומה (בתקופתו הייתי הכי בעד גבי )

במכללות יש משהו מעציב בעיניי ההתעסוק עם 10 שהכל שם מכור כן מגי ניקלס היא משהו מיוחד וגם פאנג פאנג לי ואליזבת פרייס, אבל הציון של 10 נראה לי כל כך לא הגיוני שמישהי עם דרגת קושי קצת יותר גבוהה תקבל ציון יותר נמוך בגלל צעד קטן,,,, כמו כן עם 10 המק' תמיד מגיעה הפוליטיקה של השופטים שתמיד הייתה

התרגילים של קיילה פשוט פשוטים  מידי לטעמי במיוחד על המקבילים , את אהובתי אוהשי אין לי מה להגיד שהצליחה להרים שנה את הרמה שלה על הקרקע,
נכון שייש את מקיילה סקינר(לא אוהב אותה) , קנדי בייקר שעושה את דוס סאנטוס 1 (עראביאן עם סלטה חצי בקיפול חצי גוף ישר לפנים) וכמובן  איך אפשר לשכוח את אלכס מקמרטרי שהיא מבצעת מדהימה והייתה יכולה להיות כח באליט האמריקאית עם טריפל בורג הכי מדהים שראיתי ברמה של כל הסיניות, ובקפיצות מבצעת דאבל בורג מושלם ברמה הכי גבוה השניתן לבקש  אבל אחרי שרואים אליט מבינים שההתעמלות מכללות זה דרך של האמריקאים לתת במה למתעמלים הבינוניים יותר לחוות משהו שאחרת לא היו יכולים לחוות (התעמלות עולם אכזר)

אז כן התעמלות מכללות זה כמו פיצוחים לתקופת התחרויות
לצפיה ב-'גם אני אוהבת מתעמלות אלגנטיות, בעיניי ה"ילדות" בד"כ לא כאלה'
גם אני אוהבת מתעמלות אלגנטיות, בעיניי ה"ילדות" בד"כ לא כאלה
03/03/2018 | 15:25
12
בד"כ אלגנטיות מגיעה עם קצת יותר גובה ונשיות. מורגן הרד חמודה מאוד, אבל מבחינה גופנית נטו אין לה נוכחות מרשימה כמו של מגי ניקולס, פנג פנג לי, נסטיה ליוקין (שדווקא פחות אהבתי), סבטלה קורקינה וכו'. מורגן הרד ממש לא דומה לג'ורדן ויבר משום בחינה (מבנה גוף, סגנון וכו'), כך שאני מתקשה לראות את ההשוואה.

סימון ביילס היא מקרה חריג ונדיר שבו מתעמלת די "גוצה" מבחינת ממדים והיא power gymnist "קלאסית" (אם אפשר לומר עליה דבר כזה, היא מחלקה בפני עצמה...) מצליחה להיות קלילה מאוד ואלגנטית. תרגיל הקרקע שלה לא רק קשה להחריד הוא גם נקי וזורם להפליא ולא נראה כאילו היא "מעבירה ת'זמן" בין הפסים אלא באמת רוקדת ונהנית באופן מקסים.

אני לא חושבת ש"נגנבה" מלורי הרננדס האפשרות ל-AA. החוקים למרבה הצער מאפשרים רק לארבע בנות להתחרות בכל מכשיר, ודגלאס הגיעה שלישית + עלתה  שלישית לגמר המקבילים (שם למרבה הצער הייתה לה פשלה וחבל; אבל להגנתה זה היה אחרי שלכלכו עליה ברשתות החברתיות והייתה לה נפילת מורל עצבנית). סביר להניח שגם הרננדס הייתה מגיעה שלישית (כי רייזמן התעלתה על עצמה באולימפיאדה) אבל לא עולה שלישית לגמר המקבילים (או בכלל) ולכן היה שם שיקול נכון בעיניי. אני גם חושבת שזה היה שיקול נכון לאפשר לגבי דאגלס כאלופה אולימפית לנסות לפחות לעלות לגמר (והיא הייתה עולה אלמלא ההגבלה הכמותית).

לגבי המכללות, הבנתי שדרגת קושי גבוהה יותר נותנת איזשהו בונוס וזה אמור קצת להתאזן... אין ספק שיש בעייתיות בסולם של 10 ולכן שינו את השיטה בעילית, כדי לעודד יותר קושי... אבל יש לזה מחיר מסוים, ואני מודה שאני ממש נהנית לראות את הדיוק, הניקיון והאלגנטיות של הבנות, גם אם התרגילים עצמם קלים יותר (כאמור, לצערי היכולת שלי לזהות דרגות קושי בקושי קיימת). הבנות של UCLA דווקא מציגות דרגות קושי לא רעות בכלל ממה שהבנתי (ביחס למכללות, כמובן).

ככל הנראה מקיילה סקינר (יוטה) מבצעת את התרגילים הקשים ביותר, ולא אהבתי אותה כמתעמלת עילית כי היא הייתה נורא רובוטית, אבל האופי של המכללות השפיע עליה והיא הרבה יותר חיננית וזורמת ודווקא יפה לראות אותה (היא לא מגיעה לדרגות של ניקולס, אבל הכול יחסי). היא גם היחידה שמבצעת יורוצ'נקו כפולה; רוב הבנות מבצעות בודדת והאמיצות 1.5. גם בעילית שולטת היורוצ'נקו ביד רמה ולמען האמת קצת נמאס לי מחוסר הגיוון הזה. רק הבנות שמתחרות בגמר הקפיצות (ופה ושם כמה נדירות במכללות) מבצעות קפיצות ידיים למיניהן. אני מבינה שקל יותר לבצע יורוצ'נקו כי הגלגלון הזה עוזר לצבור אנרגיה ואחרי שמתרגלים אליו קשה יותר לעבור למשהו אחר, אבל בתור צופה זה כבר משעמם אותי נורא.

קיילה רוס שומרת על יציבות מרשימה ובגדול פשוט נראית טוב. אני נהנית לצפות בה כמתעמלת בשלה. אוהאשי עושה תרגילים טובים השנה; בשנה שעברה ראיתי אותה בעיקר בקורה והשנה היא אפילו עושה קרב-רב בחלק מהמפגשים. תרגיל הקרקע שלה לצלילי מייקל ג'קסון פשוט מדליק (הבחירה המוזיקלית, התנועות, הביצוע) והיא כבר קטפה עליו שתי עשיריות (ועוד כמה ביצועים קרובים לכך), לדעתי בצדק. אני יכולה לצפות בו שוב ושוב ושוב...

תרגילי הקרקע במכללות הרבה יותר משוחררים והבנות באמת רוקדות, זה יפה לראות. לצערי רבות מהן בוחרות מוזיקה ממש מעצבנת, אבל ניחא; זו כנראה רוח התקופה, וגם בעילית יש לא מעט בחירות "מועדוניות" ולא רק ענתיקות כמו שרייזמן בוחרת. אני לא כ"כ חובבת ענתיקות מצד אחד (אם כי ריקוד המלחים של רייזמן הוא להיט; רק את ה"קלינקה" שהיא שילבה באמצע לא אהבתי; זה יותר עבש מ"הבה נגילה") וגם לא מוזיקת מועדונים; מעדיפה משהו משולב – קלאסי עם טוויסט עדכני, כמו הבחירה של סימון ביילס. אהבתי מאוד גם את השיר של ג'ורדן ויבר (השיר האוקראיני שזכה באירוויזיון ב-2004. עד היום זה מוזר שהוא הגיע אליה). את המוזיקה של מורגן הרד אני די אוהבת.

הייתי שמחה לו היו משנים את החוקה כפי ששינו בהחלקה על הקרח (ונדמה לי שגם בהמתעמלות האומנותית) ומאפשרים להן לבחור שירים עם מילים (כלומר שירה ממש ולא רק ווקליזה). יש לי תחושה שמתישהו זה יגיע וזו רק שאלה של זמן.

עבורי התעמלות מכללות כיום היא לא "פיצוחים" אלא באמת כיף לשמו. אני לא צופה בכולן, בעיקר ב-UCLA, לפעמים קצת אוקלהומה או יוטה... (גם בגלל הפרצופים המוכרים ובעיקר כי הן בצמרת ומעניין יותר לצפות בהן). במכללות האווירה הרבה יותר קבוצתית ומחבקת, המתעמלות הרבה יותר חייכניות ולא חמורות סבר... אני מבינה שצריך לשמור על רצינות וריכוז, אבל כשאני צופה בתחרויות עילית לפעמים העגמומיות הזאת קצת מדכדכת, חלקן נראות סובלות... (כמובן, לא סימון ביילס; היא קרן שמש ביום סגריר ).
לצפיה ב-'גביע נסטיה ליוקין מתחיל עכשיו, שידור חי (מפוצל...) ביוטיוב'
גביע נסטיה ליוקין מתחיל עכשיו, שידור חי (מפוצל...) ביוטיוב
03/03/2018 | 03:08
5
11
בערוץ של התעמלות ארה"ב. מילא שאין פרשנות, לא ברור לי איך ומה אפשר לראות במסך שמפוצל לארבע... קיוויתי לתפוס שידור ב-NBC, אבל גם אם יש כזה, הקישורים שפעלו בעבר (הרחוק) כבר לא מספקים את הסחורה .
לצפיה ב-'ואת הגביע היום (לא ראיתי, לא היה לי איך ) הם פיצלו לשש!'
ואת הגביע היום (לא ראיתי, לא היה לי איך ) הם פיצלו לשש!
04/03/2018 | 04:27
2
7
זה פשוט הזוי. הם באמת מצפים שמישהו יוכל לצפות כך בתחרות או להפיק מזה תועלת?
נניח רגע בצד את היכולת להתרכז בכמה מסכים במקביל, איך אפשר לראות משהו בגודל (כלומר בקוטן) הזה? אפילו במסך טלוויזיה זה קטן מדי (בדקתי). מישהו שם התחלק על בננה .
לצפיה ב-'מלהיב זה לא היה '
מלהיב זה לא היה
04/03/2018 | 22:11
1
9
טוב אז כמו שציפיתי :
מורגן לקחה עם ציון של מעל 56 נק' פחות או יותר כמו באליפות העולם האחרונה.
מאי מורקאמי סיימה שניה עם 55 ושלישית מיילי אוקיףת

מורגן ביצעה את כל התרגילים שלה מאליפות העולם עם שיפור קל של ירידה מהקורה צוקהרבה בקיפול נחיתה נמוכה אבל חזקה  איבדה הרבה קונקשן בונוס, תרגיל קרקע חזק  עליוקיבלה  ציון כמו של מוראקמי 14.033

מוראקמי לא הלהיבה אותם ביצועים מאליפות העולם ללא שינוי בדרגות הקושי .

מיילי אוקיף פיספסה קשות על הקורה ישר על ההתחלה כאשר נפלה ב(wolf turn)
אבל ביצעה את שאר התרגיל בצורה טובה

אין הבה מה להגיד

אה וקנזו שיראי תרגיל בדרגת קושי של 7.1 עם ביצוע לא טוב שלו אבל עדין היה קרוב לרף ה 15 נק ולקח את התחרות בהליכה כשהוא מוביל בארבע עשיריות על המקום השני
לצפיה ב-'איך צפית? חיפשתי אתמול והיום ביוטיוב ולא מצאתי כלום '
איך צפית? חיפשתי אתמול והיום ביוטיוב ולא מצאתי כלום
04/03/2018 | 22:27
4
לצפיה ב-'העלו לערוץ את השידור של NBC (גביע נסטיה ליוקין) באופן נורמלי'
העלו לערוץ את השידור של NBC (גביע נסטיה ליוקין) באופן נורמלי
09/03/2018 | 04:15
1
3
לצפיה ב-'וגם את 2018 American Cup - Full Broadcast'
וגם את 2018 American Cup - Full Broadcast
21/04/2018 | 17:23
1
(אם כי בזמנו לא מצאתי את השידור הזה, גם לא בדיעבד; אני חושדת שאולי הוא היה חסום לצפייה מחוץ לארה"ב ורק בהמשך פתחו אותו).
לצפיה ב-'מפגש פסגה צמוד ומלהיב נערך הסופ"ש בין אוקלהומה ל-UCLA'
מפגש פסגה צמוד ומלהיב נערך הסופ"ש בין אוקלהומה ל-UCLA
07/02/2018 | 00:48
16
23
ב-NCAA, ליגת המכללות של ארה"ב.

אוניברסיטת אוקלהומה, האלופה המכהנת (2017), מדורגת כרגע במקום הראשון, ומחוזקת במתעמלות העילית לשעבר מגי ניקולס המהממת וברנה דאוול (ואולי מתעמלות נוספות שאיני מכירה).

UCLA, כרגע מקום רביעי, מאכלסת את קיילה רוס, מדיסון קושיאן (כרגע מחלימה מפציעה ולכן בינתיים רק בקורה), כריסטין פנג פנג לי הקנדית, ניה דניס, קייטלין אוהשי, פלישיה האנו...

שתי הנבחרות חזקות ובד"כ מנצחות את היריבות, אבל הפעם רק אחת יכולה לזכות... שתיהן הפגינו רמת התעמלות גבוהה (למכללות), נחיתות נעוצות היטב וזכו בציונים מרשימים (ספוילרים בתגובה הבאה).

המפגש שודר במקצועיות ב-ESPN ע"י בארט קונר (מתעמל אלוף אולימפי, מאמן, פרשן וכמובן בעלה של נדיה קומנצ'י) וקת'י ג'ונסון קלארק (מתעמלת עבר, מדליסטית אולימפית, פרשנית). בהילוכים החוזרים הם מדדו למתעמלות מדדים (בהמחשה גרפית) כמו המרחק משולחן הקפיצות, גובה הנסיקה בעזיבת המקבילים, זווית עמידת הידיים, מפתח השפגט בקפיצה מעל לקורה ועוד. מגניב!

כדאי לצפות!
לצפיה ב-' ספוילרים בפנים'
ספוילרים בפנים
07/02/2018 | 01:16
11
UCLA, הנבחרת המארחת, הובילה בתום בסיבוב הראשון (קפיצות מול מקבילים) בפער קטנטן. אוקלהומה הובילה בתום הסיבוב השני (בפער קטנטן). בסוף הסבב השלישי הן היו בתיקו, ובסופו של דבר אוקלהומה ניצחו בעשירית! (לדעתי לא בצדק, לתחושתי קיילה רוס קופחה בציון בקרקע, היה לה תרגיל נקי עם נחיתות נהדרות, לא הגיע לה פחות מ-9.9).

סיכום מפורט בבלוג של מריה:

אבל מה שמדהים במיוחד הוא לא פחות משישה(!) ציונים מושלמים! (10)
שלושה לאוקלהומה: ברנה דאוול בקפיצות, אנסטסיה ווב ומגי ניקולס בקורה.
שלושה ל-UCLA: פנג פנג לי בקורה (פעם שנייה העונה!), פילישיה האנו (לא הבנתי למה, גם מריה לא; אבל הוא הקנה לה את התואר "ספיישליסטית השבוע" של PAC-12) וקייטלין אוהאשי בקרקע.

לאוהשי אני מפרגנת במיוחד, כי תרגיל הקרקע שלה הוא מחווה מדליקה לגמרי למייקל ג'קסון (מוזיקה וכוריאוגרפיה) וזה כ"כ כיף לשמוע מוזיקה טובה בקרקע (בניגוד לעילית, יש להן בד"כ טעם מועדוני נורא) ולראות כוריאוגרפיה שבאמת מתכתבת איתה.

בתום המפגש נערכה מחווה מרגשת למתעמלות העבר שהעידו במשפט של נאסר (הסרטון שצירפתי בשרשור על נאסר) והן גם נכחו באולם (אגב, כל העליות האלה על המשטח בנעליים לא הורסות אותו או לכל הפחות מטנפות אותו? המתעמלות מתפלשות עליו עם כל הגוף... ). הבנות לבשו חולצות עם הדפס מיוחד ושזרו סרטי טורקיז בשערן. מיס ואל הוסיפה התייחסות לנושא בסרטון נפרד.
לצפיה ב-'ועוד סיכום של המפגש + סרטוני תרגילים בולטים'
ועוד סיכום של המפגש + סרטוני תרגילים בולטים
07/02/2018 | 22:26
8
לצפיה ב-'הערב (מוצ"ש) ב-21:30 שעון ישראל(!) UCLA נגד Cal ב-PAC12'
הערב (מוצ"ש) ב-21:30 שעון ישראל(!) UCLA נגד Cal ב-PAC12
10/02/2018 | 04:39
7
מקווה שיועבר בערוץ החי שלהם ביוטיוב .

אצלן זה יהיה 11:30 בבוקר והן קיטרו שהן צריכות לקום ממש מוקדם כדי להיערך... אבל למי אכפת, העיקר שסוף סוף יש תחרות שמעניינת אותי בשעה נוחה לנו!

זה כבר שבוע 6, אמצע העונה... וממנו הדירוג משתנה, אם כי לא הבנתי ממש איך (וגם לא ידעתי לפני כן). עוד לא ממש הבנתי אם הדירוג תלוי בניצחונות או בכמות הנקודות המצטברת/ממוצעת או בכלל בהפרש הנקודות...? לא ממש הבנתי איך הם סופרים, איך קובעים אילו קבוצות מגיעות לגמר (בחישוב כלל ארצי או לפי אזורים?) וכו'.
לצפיה ב-'ובראשון (שני לפנות בוקר אצלנו) מפגש פסגה נוסף, הפעם מול יוטה'
ובראשון (שני לפנות בוקר אצלנו) מפגש פסגה נוסף, הפעם מול יוטה
16/02/2018 | 16:05
5
9
למי שרוצה לצפות בשידור החי, הוא ייערך ביום ראשון ב-17:00 בלוס אנג'לס, כלומר 3 לפנות בוקר בשני אצלנו... ואני מקווה שיועבר בערוץ של PAC-12 ביוטיוב (קישור לערוץ בתגובתי הקודמת). ההיסטוריה בערוץ החי נאגרת 4 שעות, כלומר אפשר לצפות בשידור החי באיחור של עד 4 שעות (משכימי הקום יכולים להתחיל לצפות לקראת 7 בבוקר אבל אז אסור לעצור). מניחה שיהיה מי שיעלה את המשדר ליוטיוב בהמשך, אבל אין לדעת.
לצפיה ב-'וואוו. '
וואוו.
19/02/2018 | 05:23
4
5
זה היה מותח ומאכזב כאחד. בניגוד למפגש המסעיר והמרהיב מול אוקלהומה, הפעם שתי הנבחרות לא הצליחו להתעלות על עצמן.

UCLA עלתה השבוע למקום השני ועקפה את יוטה (שירדה למקום השלישי). היו להן מפגשים מצוינים, ציונים גבוהים, עשיריות ושורה של נצחונות (למעט הפסד בעשירית לאוקלהומה). הפעם בבית מול יוטה היו להן כל הסיבות לזכות...

מתעמלת אחת התיישבה בקפיצה (1.5 יורוצ'נקו). לא נורא, אפשר היה לוותר על הציון שלה, שאר הקפיצות היו טובות, והן עקפו במעט של יוטה (במקבילים).

אבל במקבילים רוב הנחיתות לא היו נקיות, והמתעמלת האחרונה נפלה... גם הפעם לא היה נורא, אפשר היה לזרוק את הציון שלה; וגם מתעמלת אחת של יוטה התיישבה בקפיצה. שתי הנבחרות קיבלו 49.3 בסיבוב השני, והפער הקטן נשמר.

UCLA עברו לקורה, מכשיר חזק שלהן בד"כ. אבל למרות נחיתות טובות, אף תרגיל לא היה נקי (קצת "בועות" של שיווי משקל) ופנג פנג לי, שקיבלה שתי עשיריות רצופות, כמעט נפלה אחרי הסיבוב (double turn)... היא ביצעה אותו שוב (מושלם!) וזו הייתה הטעות היחידה שלה, אבל היא סיימה עם 9.8, וזה הציון שהן זרקו (מי היה מאמין שיוותרו על הציון של פנג פנג לי?). בגלל הסבב הפחות חזק בקורה, הן איבדו את הבכורה. יוטה בקרקע סיימו סבב לא רע ושתי הנבחרות הגיעו בתיקו לסיבוב האחרון (מזכיר את המפגש מול אוקלוהומה, רק ששם כבר היו לפחות שתי עשיריות עד אז, וביצועים נקיים, והפעם פחות).

לא נורא; עדיין היו ציונים טובים בכל המכשירים, ובסבב האחרון UCLA בקרקע, המכשיר החזק שלהן, ואילו יוטה בקורה, המכשיר החלש שלהן. ואז... שלוש מתעמלות(!) הצליחו לצאת מהמשטח. לעומת זאת הבנות של יוטה הצליחו לשלוט בעצביהן, ואחרי תרגיל ראשון מהוסס משהו שיחקו אותה בתרגילים יפים ובציונים גבוהים יותר. הן לא היו צריכות להתעלות או לקבל עשיריות, פשוט לא לפשל, והן עמדו במשימה. UCLA פישלו די והותר כדי לאבד את המפגש לחלוטין.

UCLA לא הפסידו כי יוטה הפגיזו בהופעה מושלמת. יוטה היו טובות כמובן, אבל לא חפות מטעויות. הן הפסידו כי הן פשוט פישלו שוב ושוב, בעיקר בסבב האחרון החשוב. בשלושת הסבבים הראשונים הן הצליחו לחפות על הטעויות, אבל לא צברו די פער כדי לחפות על רצף הפשלות בקרקע. לו היו משחזרות כל אחד מהמפגשים הקודמים הן היו זוכות בקלות. אולי גם מול נבחרת חלשה יותר. אבל מול יוטה הן היו צריכות להפגיז, והפעם הן פשוט לא.

שאפו למקיילה סקינר על נחיתה מעולה בקפיצות (יורוצ'נקו כפולה!) ועל תרגיל נקי בקורה, נחיתה מושלמת. הייתה לה רק פשלה אחת במקבילים, קצת הקשתה של הגב באחת מעמידות הידיים, אבל היא הפגינה שליטה מרשימה בשרירי הליבה ופשוט התיישרה. גיבורה.

אני מבואסת כי ממש רציתי ש-UCLA ימשיכו את מגמת העלייה והייתי בטוחה שהן לוקחות את המפגש בהליכה (הן לא הפסידו ליוטה בבית מזה עשור) אבל אולי גם הן היו בטוחות מדי או עייפות או לא יודעת מה... לצערי במקום מפגש פסגה מרהיב ומלהיב כמו שהיה מול אוקלהומה, כזה שהוציא את המיטב משתי הנבחרות (ואוקלהומה היו פשוט טיפונת יותר טובות) הפעם זה היה יותר בחזקת "מי תצליח לפשל קצת פחות".
לצפיה ב-'הסיכום המפורט של מריה:'
הסיכום המפורט של מריה:
19/02/2018 | 14:37
2
7

המסקנה שלה בסבב הקרקע הייתה דומה לשלי:
I think UCLA has handed this meet over to Utah.

אכן.
לצפיה ב-'מקיילה סקינר היא מתעמלת השבוע של PAC-12 בפעם ה-11'
מקיילה סקינר היא מתעמלת השבוע של PAC-12 בפעם ה-11
21/02/2018 | 03:27
2
לצפיה ב-'קיטלין אוהשי ספיישליסטית השבוע בזכות תרגיליה במקבילים ובקרקע'
קיטלין אוהשי ספיישליסטית השבוע בזכות תרגיליה במקבילים ובקרקע
21/02/2018 | 03:36
6
9.9 במקבילים, 9.975 בקרקע; למען האמת תרגיל הקורה היה אפילו טוב יותר מהמקבילים (9.925) בפרט הנחיתה הנעוצה היטב, אך משום מה לא נכלל בסרטון. צירפתי אותו.
לצפיה ב-'הניתוח של מיס ואל: זה היה מפגש מוצלח כי הוא היה מאתגר'
הניתוח של מיס ואל: זה היה מפגש מוצלח כי הוא היה מאתגר
27/02/2018 | 01:28
2
הרבה יותר מדי טעויות קטנות בתרגילים, אבל הבנות לא נשברו ונאבקו עד הסוף. היא אמרה שתמיד בכל עונה יש מפגש כזה שפשוט לא הולך, ועדיף עכשיו מאח"כ...
לצפיה ב-'אחרי הנפילה בשבוע שעבר, UCLA גאלו את עצמן מול אורגון (OSU)'
אחרי הנפילה בשבוע שעבר, UCLA גאלו את עצמן מול אורגון (OSU)
26/02/2018 | 04:44
5
7
מיס ואל הודתה בכנות שהן היו מפוזרות במפגש הקודם ולא היה צריך להסב את תשומת ליבן לכך שהן פשוט "זרקו" אותו, ויתרו עליו, העניקו את הניצחון ליוטה (אני חשבתי שזה לא שיוטה ניצחה כמו ש-UCLA הפסידו. קצת כמו סימון ביילס על הקורה בריו). אבל היא אמרה שזה היה כמו F5, כפתור הרענון, הזדמנות להתאפס. לפעמים צריך קצת "בעיטה בתחת" והן למדו והתחזקו מכך.

אחרי הציון בשבוע שעבר הן איבדו את המקום השני ונפלו לשלישי (החישוב נעשה לפי הממוצע ולא לפי הניצחונות, כך גיליתי). הבנות הגיעו חדורות מטרה ומוכנות למפגש גאולה.

אבל הוא התחיל קצת פושר:
סבב ראשון בקפיצות היה סולידי אך נמוך מהמצופה – 149.125. חלש ביחס ליכולותיהן, ולמעשה בשלב הזה אורגון (שמדורגות במקום ה-14) הובילו בקטנה.

סבב שני במקבילים השתפר – 49.450 נקודות, יפה מאוד (וכבר עקפו בקלילות את אורגון, שהמקבילים שלהן אומנם היו טובים מהקפיצות של UCLA, אבל חלשים מהמקבילים של UCLA, והקפיצות היו חלשות עוד יותר).

סבב הקורה התחיל בנפילה של המתעמלת הראשונה, אבל החמש שאחריה סיפקו את הסחורה והפגיזו בציון מהמם 49.725! (חזרו על ציון השיא שלהן שהושג ב-2003). לא לחינם הן מקום ראשון במדינה על המכשיר הקשה ביותר.

את הסבב בקרקע פתחה מדיסון קושיאן, לראשונה בקרקע העונה (עד עכשיו התחרתה רק בקורה, עדיין מתאוששת מניתוח בכתף שעברה), נתנה ספתח לא רע, 9.9, ומשם זה רק הלך והשתפר... אחרי שלוש יציאות מהמשטח בשבוע שעבר, הבנות התעלו על עצמן:
9.95 לגרייסי קריימר (הראשונה לצאת מהמשטח בשבוע שעבר);
9.9 לקיילה רוס;
9.975 לניה דניס, שגם היא יצאה מהמשטח ולפיכך החליפה את הפס הראשון.
9.95 לפלישיה "פיש" האנו
ולקינוח מתוק, 10 עגול לקייטלין אוהאשי!

אחרי פלרטוטים עם ציון מושלם לאורך כל הערב (שופטת את פרגנה, שופטת שנייה התקמצנה) שהביאו לכמה וכמה ציוני "כמעט" (9.975) בסופו של דבר פרגנו לאוהאשי את העשר השני שלה בקרקע העונה.

סה"כ בקרקע 49.775, אפילו יותר מבקורה. WOW. כתוצאה מכך לראשונה העונה הצליחו הברואינס לעבור (במעט –198.075 אבל עברו) ציון מצטבר סופי של 198 נקודות!

קיילה רוס זכתה בקרב-רב עם 39.7.

בתמונה: מדיסון "מדי" קושיאן בתום תרגיל הקרקע שלה, מקבלת חיבוק אמיץ מג'ורדן ויבר, עוזרת המאמן בקרקע.
לצפיה ב-'וידאו: סיכום המפגש+ ריאיון עם קושיאן ואוהאשי+ מיס ואל מנתחת'
וידאו: סיכום המפגש+ ריאיון עם קושיאן ואוהאשי+ מיס ואל מנתחת
27/02/2018 | 02:47
2
3
לצפיה ב-'פנג פנג לי היא (שוב) ספיישליסטית השבוע של PAC-12'
פנג פנג לי היא (שוב) ספיישליסטית השבוע של PAC-12
28/02/2018 | 04:46
1
2
+ ה-VLOG הקבוע שלה על מאחורי הקלעים של המפגש (מהזווית שלה ושל הבנות, כמובן).
לצפיה ב-'טוני-אן ויליאמס מ-CAL היא מתעמלת השבוע של PAC-12'
טוני-אן ויליאמס מ-CAL היא מתעמלת השבוע של PAC-12
28/02/2018 | 04:50
4
כאמריקנית אבל גם בת להורים ג'מייקנים היא החליטה לייצג את ג'מייקה באולימפיאדה והצליחה לעבור את תחרות המבחן לריו. אחרי המשחקים היא חזרה להתעמל במכללה.
לצפיה ב-'FLO מסכמים את המפגשים הבולטים של הסופ"ש'
FLO מסכמים את המפגשים הבולטים של הסופ"ש
28/02/2018 | 04:59
2
Recapping The Action: Oklahoma Sooners, UCLA Bruins Hit 198

בסופ"ש שבו UCLA הצליחו סוף סוף לגרד את רף 198 הנקודות מלמעלה, בנות אוקלהומה עשו זאת כבר בפעם הרביעית, בראשן מגי ניקולס המהממת עם ניקוד סופי מטורף של  39.825!!! (לא היה לה אף ציון מתחת 9.95! ). מלכה.

הבנות של פלורידה איבדו מתעמלת טובה (קנדי בייקר) שקרעה את גיד אכילס. למרבה הצער זה יהיה סיום הקריירה שלה, מאחר שהיא כבר בשנתה האחרונה במכללה ובשלב הזה כבר מאוחר מדי (עמוק מדי בעונה) מכדי להחשיב אותה כ"חולצה אדומה" (כלומר השנה הזאת תיחשב לה והיא לא תוכל להמשיך לשנה חמישית בנבחרת).

יש סיקורים על נבחרות נוספות, ובסוף כמובן גם UCLA.

לצפיה ב-'Bruin Banter 2018 - Episode 8: Katelyn Ohashi'
Bruin Banter 2018 - Episode 8: Katelyn Ohashi
04/03/2018 | 04:34
2
בנות הברואין אירחו בפינה השבועית שלהן את קייטלין אוהשי, אחרי שחתמה את המפגש (מהסופ"ש הקודם) עם עשר עגול בקרקע (מצורף). היא סיפרה קצת מה גרם לה לבחור במייקל ג'קסון, מה החלק שהיא אוהבת במיוחד בתרגיל, ואיך היה להיות מתעמלת עילית.

היום הן יתחרו במפגש מרובע בשעות הצהריים שם, כלומר שעה נורמלית אצלנו – 22:00 בערב (ראשון). בתקווה יועבר באתר באופן שיאפשר צפייה:
לצפיה ב-'אליזבת פרייס בתרגיל מקבילים יפה ונקי (טרי)'
אליזבת פרייס בתרגיל מקבילים יפה ונקי (טרי)
04/03/2018 | 04:48
2
תרגילי המקבילים במכללות קצרים מאוד (מאוד...) ולא קשים במיוחד, לכן נוטים להיות גם נקיים בדרך כלל.
לצפיה ב-'סניוריות חדשות '
סניוריות חדשות
03/02/2018 | 21:56
1
58
היי הסרטון הזה נמצא ביוטיוב כבר מספר מספר חודשים.. ופשוט רציתי לעלות אותו, מדובר על הסיניוריות החדשות לשנת 2018
1. אחת הבולטות בנבחרת ארה"ב הצעירה היא: מיילי אוקיף שפותח את הסרטון - מבצעתעל הקורה את הגלגלון ללא ידדים ושני טמפו (וייפ), אלמנט  האקרובטיקה שמתחיל לצבור תעוצה בשנה האחרונה
2. ורורה זוברובה - פשוט ילדה מדהימה שתהיה לה מלחמה קשה בנבחרתרוסיה החל מדקה 4:38- לא נריה כל כך אבל בקה 5:5 מבצעת על הקורה קפיצת ידים לסלטה לפנים.
3. אמה מלאבויה עוד אחת מהכוכבות העולות בנחברת ארה"ב- החל מדקה 6:26 ,יש לה פשוט ביצועים נקיים מצויינת ל הקורה ועל המתח
4. טג'ה ג'ימס- ל הקורה היא מבצע פס אקרובטיקה שמתחיל בעמידת ידיים ולאחריו שני טמפו (ויפ וויפ) 12:50
ועוד שמות
גבי פראה ארהב וויקטוריה יורקה בקנדה שהולכת בעקבות חברת לנבחרת אלי בלאק

צפיה מהנה
https://www.youtube.com/watch?v=9UhXRKC5lTE&t=280s
לצפיה ב-'תודה על הסקירה!'
תודה על הסקירה!
05/02/2018 | 03:41
10
לצערי לא הצלחתי כ"כ להתרכז בסרטון, גם איכות נמוכה וגם מסגרת שחורה שהקטינה את הפריים עוד יותר... קשה לי לראות כך משהו. אבל כל הכבוד שיש מי שעוקב ומכין. תזכיר לי אותן שוב כשנראה אותן בקיץ בקלאסיק או באליפות ארה"ב .

אגב, אני לא יודעת אם אתה מהסלולרי ואיך זה עובד שם (גם כשאני גולשת בסלולרי זה רק דרך הממשק הרגיל) אבל עדיף להוסיף סרטונים דרך הממשק הייעודי בתחתית חלונית ההודעה, ואז הם מוטמעים בה (וגם יש אינדיקציה בכותרת).
לצפיה ב-'סימון ביילס מתראיינת על נאסר, על אוניברסיטה להמונים, ועל סרט'
סימון ביילס מתראיינת על נאסר, על אוניברסיטה להמונים, ועל סרט
01/02/2018 | 21:15
2
18
על חייה שישודר מחר (בטלוויזיה).

אחד הריאיונות נעשה (טלפונית? הווידאו לא עובד לי) ע"י מירי נבו ופורסם היום (בעברית) באתר ערוץ הספורט:
"פסיכולוג עוזר לי להחלים. אסור שמקרי הטרדה יחזרו"

למרבה הצער, כרגיל נפלו כמה אי-דיוקים... מי שכתב את התקציר פרגן לה מדליית זהב חמישית בריו; על הסרט הטלוויזיוני נאמר שהוא "עולה לאקרנים" (זה כינוי למסכי הקולנוע...) ויש סתירה מוזרה בחלק הבא :
גם אמא שלך מתכוונת לראשונה בחייה ללמוד?
"כן בהחלט. אמא שלי תלמד לתואר שני."

נו טוב.
לצפיה ב-'סימון ביילס מקדמת את מיזם האוניברסיטה (המקוונת) להמונים'
סימון ביילס מקדמת את מיזם האוניברסיטה (המקוונת) להמונים
01/02/2018 | 21:19
13
היא תחל ללמוד בה ואף לחלק מלגות עבורה לילדי אומנה ועוד.

ביילס חלמה להשתתף בהתעמלות מכללות והתחייבה בעבר ל-UCLA, אך לקראת ריו הפכה למקצועית (פעולה מתבקשת והגיונית, היא כוכבת ענקית) ובכך סגרה את האפשרות. אני יכולה לדמיין את ביילס פורחת שם מבחינה חברתית, אבל מבחינת ההתעמלות עצמה, יש בזה משהו מוזר לחשוב על ביילס, עם דרגות הקושי המטורפות שלה יורדת לרמה של התעמלות מכללות (ואומנם מתעמלות עילית אחרות כבר עשו זאת לפניה, אבל הן לא ירדו מהאולימפוס...). חשבתי שאולי היא תשקול ללמוד שם בכל זאת ולהצטרף לנבחרת ככוח עזר (כפי שעשתה ג'ורדין ויבר) אבל נראה שהיא ויתרה על כך כליל, בין היתר מכיוון שהיא חזרה עכשיו להתאמן לקראת אליפות העולם 2018 וכמובן טוקיו 2020.

יש בכך היגיון מסוים – ביילס עוד מעט בת 21, כוחה עוד במותניה ומכיוון שהתעמלות המכללות בלאו הכי סגורה בפניה, אין סיבה שתפרוש מהעילית לפני שמיצתה את הפוטנציאל ובכלל. ללמוד במכללה רגילה במקביל להתעמלות עילית זה בלתי אפשרי; אם תחכה לתום הסבב האולימפי (+ סבב קלוגס + קידומים ופרסומים שונים) היא תחל ללמוד רק ב-2021, כשתהיה כבר בת 24. זה אומנם מה שנסטיה ליוקין עשתה לפניה, אבל ביילס כנראה לא רוצה לחכות, ולפיכך למידה מרחוק היא הפתרון המתבקש (בדומה למה שעושות מתעמלות בתיכון כחלק מ-Homeschooling).

שיהיה לה
לצפיה ב-'YNET: סימון ביילס תשמש שגרירה של אוניברסיטת ההמונים'
YNET: סימון ביילס תשמש שגרירה של אוניברסיטת ההמונים
08/02/2018 | 16:22
3
UoPeople - האוניברסיטה הבינלאומית הראשונה ללא מטרות רווח וללא שכר לימוד של היזם הישראלי שי רשף, מעניקה תארים מוכרים ופותחת שעריה לסטודנטים שאינם יכולים ללמוד, בשל מגבלות אישיות, פיננסיות, גיאוגרפיות, פוליטיות או חברתיות.
לצפיה ב-'"כך לארי נסאר, רופא נבחרת ההתעמלות האמריקאית, התעלל מינית'
"כך לארי נסאר, רופא נבחרת ההתעמלות האמריקאית, התעלל מינית
29/11/2017 | 04:43
29
250
במאות נערות"

אם אין לכם מינוי ב"הארץ" אל תלחצו על הקישור אלא חפשו את הכותרת בגוגל (ותיכנסו לקישור מתוצאות החיפוש).

אם לא בא לכן (ולכם) לקרוא (אין יותר מדי פרטים גרפיים אבל זה עדיין מצמרר ומזעזע) אספר בקצרה סיפור עגום אך מוכר להחריד: נאסר הצליח להוציא לעצמו מוניטין של רופא מקצועי ונחשב, והמעמד הקנה לו אמינות ו"חסינות" בפני תלונות של בנות ונערות. חלקן לא הבינו את הבעייתיות בטיפול שלו, וגם אם כן, לא האמינו להן, טענו שהן לא מבינות וכו'... הסבירו להן כמה "מזל" יש להן לקבל ממנו "טיפול"...

מדובר בפדופיל ובסוטה מין מניפולטור מתוחכם שהצליח להערים על המערכת במשך עשרים שנה. כמובן, גם המערכת לא הייתה די רגישה וערוכה להתמודד עם אפשרות כזאת, וזו בעיה מהותית נוספת, כפי שטוענת בצדק אלי רייזמן.

באשר לאלי רייזמן, היא דיברה לא מעט על הנושא בריאיון שלה לתוכנית "60 דקות". ניתן לצפות בו במלואו באתר של CBS:
לצפיה ב-'ריצ'ייל דנהולנדר, המתעמלת (לשעבר) הראשונה שדיברה נגדו בגלוי'
ריצ'ייל דנהולנדר, המתעמלת (לשעבר) הראשונה שדיברה נגדו בגלוי
24/12/2017 | 19:32
48
מספרת בפתיחות ובכנות על הקושי להתלונן, מתי, למה ואיך הצליחה לאזור אומץ כדי להתלונן, ועל האשם התורם של USA Gymnastics ביצירת אווירה מאיימת ולא תורמת.
לצפיה ב-'USAG שילמו למקיילה מרוני "דמי שתיקה" כדי שלא תתלונן על נאסר'
USAG שילמו למקיילה מרוני "דמי שתיקה" כדי שלא תתלונן על נאסר
24/12/2017 | 19:42
1
35
מרוני הפרה (לכאורה) את תנאי ההסכם כששיתפה את תלונתה בטוויטר במסגרת קמפיין MeToo לפני כמה חודשים. עורך הדין שלה טוען כי הדרישה לסתום לה את הפה אינה חוקית ולא הוגנת בהתחשב בחומרת המעשים, זכות הציבור לדעת וכו'. כמו כן טען כי היא חתמה על ההסכם כשהייתה שבר כלי, ללא יכולת אמיתית לעמוד מולם. הוא חתם את דבריו בטענה שאם אחת המתעמלות המצליחות בעולם זכתה ליחס כזה, מה הסיכוי של מתעמלת אלמונית להתלונן על ניצול מצד מאמן... יש להדיח את האחראים.

USAG Reportedly Paid McKayla Maroney $1.25 Million For Silence About Nassar
לצפיה ב-'דיווחים חדשותיים: מקיילה מרוני תובעת את USA Gymnastics'
דיווחים חדשותיים: מקיילה מרוני תובעת את USA Gymnastics
29/12/2017 | 03:06
24
הם טוענים שההסכם הקודם שבו שילמו לה 1.25 מיליון דולר הכיל סעיף סודיות עבור שני הצדדים; עורך דינה, כאמור, טוען שהיה מדובר בדמי שתיקה כדי שהיא לא תחשוף את הפרשה. היא מבקשת פיצויים למצבה הנפשי ולסיוע מקצועי שהיא צריכה לקבל בעקבות ההתעללות שעברה.
לצפיה ב-'ועכשיו גם מגי ניקולס מצטרפת לחבורה... כמה נורא.'
ועכשיו גם מגי ניקולס מצטרפת לחבורה... כמה נורא.
10/01/2018 | 03:00
1
31
Maggie Nichols Says She Reported Abuse By Larry Nassar To USAG In 2015
לצפיה ב-'מגי ניקולס הייתה הראשונה להתלונן עליו ל- USA Gymnastics'
מגי ניקולס הייתה הראשונה להתלונן עליו ל- USA Gymnastics
18/01/2018 | 01:20
24
לפני כשנתיים, והיא זו שכונתה בכתב האישום "אתלטית A".
לצפיה ב-'והשבוע הצטרפה לרשימה גם סימון ביילס... '
והשבוע הצטרפה לרשימה גם סימון ביילס...
18/01/2018 | 01:27
24
חשפה בגילוי לב ברשתות החברתיות.
לצפיה ב-'קורבנותיו של נאסר בווידויים קשים מבית המשפט'
קורבנותיו של נאסר בווידויים קשים מבית המשפט
18/01/2018 | 01:31
36
לצפיה ב-'אלי רייזמן וג'ורדן ויבר היו בין הנשים שהעידו אמש בבית המשפט'
אלי רייזמן וג'ורדן ויבר היו בין הנשים שהעידו אמש בבית המשפט
20/01/2018 | 17:22
20
התייצבו באומץ מול לארי נאסר והשמיעו את קולן. נאסר ביקש מהשופטת לפטור אותה מכך, אבל היא הבהירה לו שהוא יצטרך לשבת ולשמוע את העדויות במלואן, גם אם זה גורם לו אי-נוחות, היא מתגמדת לעומת אי-הנוחות והסבל שהוא גרם לקורבנותיו לאורך השנים.

אלי רייזמן דיברה באריכות, בשליטה אך בכעס לא מבוטל. היא פנתה ישירות לנאסר על הזוועות שעשה; האשימה (שוב) את USAG על כך שידעו לחבק אותה על הישגיה אך לא כשהתלוננה על נאסר; תקפה אותם על כך שהם בעיקר מדברים ולא עושים, ושצריכה להיפתח חקירה בנושא כדי לבדוק איך זה קרה ורק אז ניתן יהיה לוודא שזה לא יקרה שוב; כמו כן פנתה לשופטת וביקשה לפסוק על נאסר את הענישה המקסימלית בחוק (יש לציין שהוא כבר קיבל עשרות שנים בכלא, 60 שנה אאל"ט, כך שהוא יבלה בו את שארית חייו בכל מקרה).

ג'ורדן ויבר דיברה בקצרה (יחסית), וחשפה בדמעות את הסיפור המזעזע שלה. היא טופלה ע"י נאסר מגיל 8 עד 18 וסיפרה שההתמודדות עם הניצול שלו הייתה החוויה הקשה ביותר בחייה, אפילו יותר מההכנה לאולימפיאדת לונדון 2012. היא שיתפה באכזבה הקשה מהגופים שהיו אמורים לסייע לה אך בגדו בה, בפציעות שספגה במהלך הקריירה, שכיום היא כבר לא בטוחה אם טופלו כהלכה...

השופטת חיזקה את העדות ושיבחה אותן.
לצפיה ב-'בעקבות העדויות, USAG ביטלו את החוזה עם החווה של הקארולים'
בעקבות העדויות, USAG ביטלו את החוזה עם החווה של הקארולים
20/01/2018 | 17:32
20

סימון ביילס כתבה שהיא לא רוצה לחזור למקום שבו נוצלה מינית, וכך גם מתעמלות אחרות. אלי רייזמן תקפה בנאומה בביהמ"ש את הארגון על כך שהצהיר על הפסקה מידית בזמן שיש מתעמלות שנמצאות שם...

אולי ייעשה עדיין שימוש במתקן בפברואר בשל קוצר הזמן למצוא מקום אחר, אם כי USAG טענו שהם ביטלו את כל האימונים במקום (ולא הצלחתי להבין מה קדם למה).
לצפיה ב-'שון ג'ונסון תומכת במתעמלות, מזועזעת מנאסר וכועסת על USAG'
שון ג'ונסון תומכת במתעמלות, מזועזעת מנאסר וכועסת על USAG
24/01/2018 | 03:24
1
18
וגם נסטיה ליוקין פרסמה בינתיים תמיכה והתנצלה על כך שהחדשות הפתיעו אותה וביקשו ממנה תגובה כשהיא עדיין לא עיכלה את המידע ולא הייתה מוכנה. כמו כן סיפרה שבינתיים אביה (ואלרי, המתאם הלאומי של התעמלות הנשים) הקצה את אחד האולמות ב-WOGA עבור האימונים בינתיים, כדי שהבנות לא תצטרכנה להגיע לחווה של הקארולים (עד שאיגוד ההתעמלות ימצאו/יקימו מתקן קבוע אחר).

למען האמת קצת חבל על כל השטח וההשקעה המבוזבזים אצל הקארולים... אני לא יודעת מה היה חלקם בכך, אם בכלל. אני מבינה את הקושי המוצדק של המתעמלות שחוו זאת לחזור לשם (אם כי רובן כבר לא פעילות, למעט אולי סימון ביילס ואלי רייזמן) אבל קשה לי (גם) עם בזבוז משאבים.
לצפיה ב-'וגם שאנון מילר (שלא חוותה התעללות מצידו) מגיבה'
וגם שאנון מילר (שלא חוותה התעללות מצידו) מגיבה
25/01/2018 | 19:53
8
לצפיה ב-'למי שרוצה להקשיב לפחות לחלק מהעדויות כלפי נאסר'
למי שרוצה להקשיב לפחות לחלק מהעדויות כלפי נאסר
25/01/2018 | 19:46
14
מילים קשות ונוקבות, מעשים מזעזעים ומצמררים, אבל יש בזה גם מפגן של עוצמה ושל שחרור, של נערות ונשים שדוכאו וחוו השפלה והתעללות ובצעד נדיר זכו לעמוד מול התוקף (ומול כל העולם) בראש מורם וגו זקוף מול התוקף ולהשמיע את קולן, לומר את דברן.

Sentencing of Larry Nassar

אני ממליצה במיוחד להקשיב לכתב האישום של רייצ'ל הולנדר, שסוקרת את ניסיונותיה לאורך השנים להציף את הדברים, למצוא אוזן קשבת, להעמיד את הפושע לדין, לעשות צדק ובעיקר לחסוך את החוויות הנוראות האלה מילדות אחרות. זה לא קצר אבל זה מדהים ומרשים, מכמיר לב ופוקח עיניים. אני מלאת הערכה לאישה הזאת. כל הכבוד לה.
לצפיה ב-'מיס ואל (מאמנת נבחרת UCLA) בכתב האשמה כלפי USAG'
מיס ואל (מאמנת נבחרת UCLA) בכתב האשמה כלפי USAG
25/01/2018 | 20:56
1
12
ואלורי קונדוס פילד פרסמה השבוע באתר שלה טור נוקב כלפי איגוד ההתעמלות האמריקני: Time’s Up USAG

לנוכח העדויות הקשות במשפטו של נאסר, היא מאשימה של איגוד ההתעמלות ביצירת האווירה והתנאים להתעללות במתעמלות, לא רק ע"י סוטה-טורף כמו ד"ר נאסר אלא גם התעללות רגשית ונפשית קשה. בתור המאמנת הראשית של נבחרת הנשים של UCLA בעשורים האחרונים, היא קלטה לנבחרת עשרות מתעמלות עילית, בפרט כאלה שהיו חלק מנבחרת ארה"ב, ושוב ושוב מצאה את עצמה אוספת את השברים.

קונדוס-פילד כתבה שמעולם לא ביקרה בחוות הקארולים (Karolyi Ranch) בטקסס, אבל היא מאמינה שמדובר ב"בית זוועות", מקום איום שאפשר לא רק לנאסר לפעול ולפרוח, אלא גם למאמנים ולבכירים אחרים שניצלו את כוחם לרעה. היא שמעה עשרות עדויות למחיר הכבד, לכאב הפיזי והנפשי שליווה מתעמלות עילית לשעבר.

נאסר הוא רק דוגמה אחת, אבל בעיניה "ראש הנחש" הם מרתה ובלה קארולי (ושותפיהם) שגם אם לא ידעו על מעלליו של נאסר, יצרו תרבות הרסנית של התעללות נפשית, אלימות מילולית וכוח משחית. גישה שבה בריאותן הגופנית והנפשית של מתעמלות הייתה משנית וזניחה כל עוד הן זכו במדליות.

ק"פ טענה שהיכולת של נאסר להתחבב על הבנות ולהתחבר אליהן לובתה ע"י הכאב והמצוקה שהן חשו, שדחפו אותן לזרועותיו. מרתה הייתה הדיקטטורית הראשית, רדתה בבנות והתעלמה מהן לחלוטין כשלא סיפקו את ההישגים. היא מביאה את הדוגמה של מאטי לארסון, חברת נבחרת לשעבר. לארסון שיתפה את סיפורה בגילוי לב ובדמעות בעדותה בבית המשפט, אני מצרפת את הווידאו. עדותה לא ארוכה (יחסית) וכדאי להקשיב לה (גם אם זה לא קל). במצוקתה הקשה היא ניסתה אף לפגוע בעצמה כדי להימנע מהגעה למחנה, לטיפולים של נאסר...

באליפות העולם 2010, אחרי שפישלה בסוף פס האקרובטיקה האחרון בתרגיל הקרקע שלה (וזה עלה לארה"ב בזהב הקבוצתי), היא הפכה לשקופה בפני מרתה, מאמניה ואפילו מתעמלות אחרות. לארסון נטשה את העילית עוד לפני השנה האולימפית ועברה ל-UCLA, אבל גם שם לא הצליחה להשתחרר מהשדים שרדפו אותה ופשוט התפרקה. היא פרשה מהנבחרת ומהאוניברסיטה והשלימה את התואר רק לאחרונה.

מיס ואל הזכירה גם ריאיון בפודקאסט שבו איימי בורמן, המאמנת של סימון ביילס, סיפרה על התקופה שבה סימון עוד הייתה בנערות (Junior), מתעמלת מבטיחה אך עוד לא מבריקה. מאמנים אחרים פרגנו לה שהשתפרה, אבל מרתה ירתה לעברה הערה קשה ששברה את רוחה. מתוך חשש להפגיש אותה שוב עם מרתה במצבה השביר, היא דחתה הזמנה להגיע לחווה למחנה הקרוב הבא, ובתגובה לא קיבלה יותר הזמנות כל אותה שנה.

עם זאת יש לציין שבאותו פודקאסט (הקשבתי לו במיוחד, היא צירפה קישור), בורמן וגם מגי הייני (המאמנת של לורי הרננדז) דיברו לא מעט בשבחה של קארולי. הן ציינו את הקשיחות שלה ואת הרצון של המתעמלות לרצות אותה, שאפשרו לה להביא מתעמלות למיצוי 100% מיכולותיהן; את הניסיון וההכוונה שלה שתרמו להן רבות; וגם את העובדה שהיא ידעה להעריך מאמנים שעמדו על שלהם ולא מיהרו להתקפל מולה. שתיהן שיבחו את המערכת ואת החווה, שאפשרה להן כמאמנות להשתפר ולהתקדם מאוד, לקבל ביקורת עמיתים וללמוד מהם. העובדה שהחווה מבודדת, ללא אטרקציות, עם קליטה סלולרית בעייתית וכו' תרמה לביטול הסחות הדעה ולמיקוד בהתעמלות.

אני חושבת שהגישה הקשוחה והלא מתפשרת הזאת מאפיינת לא מעט מאמנים שמגיעים מתרבות מזרח-אירופאית, ולא פלא שהם עושים חייל במערב ומצליחים להביא הישגים... גם בישראל נשמעו סיפורים דומים על מאמנת נבחרת ההתעמלות האומנותית (לשעבר) שהביאה את הנבחרת להישגים מרשימים, עם גישה שהיא ספק קשיחות מוגזמת ספק התעללות נפשית.

בעקבות דבריה של מיס ואל אני שמחה שהאיגוד הפסיק את ההתקשרות עם הקארולים, וחבל שרק אחרי שסימון ביילס כתבה על כך מפורשות. צודקת מיס ואל שההתקפלות המהירה שלהם אחרי דבריה של המלכה סימון (שחשפה שגם היא קורבן של נאסר, אך לא הגיעה להעיד במשפט) מעידה על כך שהכוח עובר מהגופים המנהלים למתעמלות עצמן. גם העדויות במשפט הזה, קשות ככל שיהיו, הן עדות לעוצמה ולקול שנשים צעירות מצליחות לקבל סוף סוף. הנסיבות מצערות עד מאוד, את זוועות העבר לא ניתן למחות, אבל לפחות נראה שמעז יצא מתוק.
לצפיה ב-'מיס ואל התראיינה בנושא והסבירה את האווירה שאפשרה לנאסר לפרוח'
מיס ואל התראיינה בנושא והסבירה את האווירה שאפשרה לנאסר לפרוח
12/02/2018 | 03:46
3
היא נגעה בנקודות דומות שמאטי לארסון דיברה עליהן. היא אמרה שמאז שהקארולים נכנסו לתמונה בשנות השמונים, הם הביאו איתם מרומניה גישה נוקשה, שהמתעמלות יכולות להצליח רק ע"י מניפולציות של מאמניהן. הבידוד של ה"חווה", האמון שנתנה מרתה בקומץ אנשים, ביניהם נאסר, שרק הם הורשו להיות שם (מלבד המתעמלות והמאמנים, כמובן) והיחס הקשוח וההתעללות (לפחות מילולית), דחפה את הבנות אל נאסר, היחיד שהיה נחמד אליהן, עודד אותן, הביא להן אוכל כשהיו מורעבות... הסביבה המושלמת לפדופיל.

בכל פעם שהניצחון חשוב יותר מהאתלט, נפתחת הדלת לשחיתות ולניצול. היא אמרה שהייתה באולימפיאדת לונדון ושאלה את נשיא האיגוד מדוע הוא מאפשר למרתה להיות כ"כ פוגענית כלפי הבנות, והוא ענה "כי היא מנצחת". היא שאלה אותו "אבל באיזה מחיר?" וציפתה להמשך השיחה, אך הוא פשוט הלך... וכפי שכתבה בבלוג שלה, כשהמתעמלות הגיעו לנבחרת שלה היא גילתה שקשה לה לרכוש את אמונן כי הן פשוט חששו לתת אמון במאמנים...

עוד ציינה שהתופעה מתרחשת גם בענפי ספורט אחרים, במחול... בכל מקום שבו לאדם בוגר יש כוח על נערים ונערות צעירים.
לצפיה ב-'וגזר הדין הצפוי: נאסר ימות בכלא, לאחר שנידון ל-175 שנות מאסר'
וגזר הדין הצפוי: נאסר ימות בכלא, לאחר שנידון ל-175 שנות מאסר
25/01/2018 | 21:32
9
לצפיה ב-'סיכום גזר הדין בתוכניות הבוקר בארה"ב עם ריאיונות עדות בולטות'
סיכום גזר הדין בתוכניות הבוקר בארה"ב עם ריאיונות עדות בולטות
26/01/2018 | 04:00
3
11
חשוב לזכור שלמרות ה"ניצחון" הגדול בבית המשפט, הוא הגיע אחרי כשלושים שנה שבהן המערכות השונות אפשרו לנאסר לפעול, תוך התעלמות, השתקה הוא האשמה של המתלוננות הבודדות שאזרו אומץ לדווח עליו. כפי שציינה רייצ'ל דנהולנדר גם בעדותה בביהמ"ש, אילו התייחסו לתלונות ברצינות ניתן היה למנוע את רוב הסיפורים המצמררים של העדות.

בהקשר לכך, לאחר שסירבה לקחת אחריות, בסופו של דבר גם נשיאת MSU (אוניברסיטת מישיגן, אחת המעסיקות של נאסר שבה התקבלו עליו תלונות כבר ב-1997) נאלצה להתפטר בלחץ הציבור.
לצפיה ב-'מאטי לארסון בריאיון נוסף בעקבות גזר הדין'
מאטי לארסון בריאיון נוסף בעקבות גזר הדין
01/02/2018 | 20:40
1
7
היא חזרה על המסר שמדובר בכשל מערכתי כולל ונאסר היה רק פיסה בתצרף. הבעיה נבעה משילוב של אנשים לא מתאימים שנשאו באחריות; צעדים משפטיים שלא ננקטו; מתעמלות כמוה שחוו התעללות פיזית ונפשית מצד המאמנים וכמובן נאסר, שהיה המבוגר האחראי היחיד שחייך וגילה אכפתיות (לכאורה) כלפיהן.
לצפיה ב-'ועוד אחד'
ועוד אחד
01/02/2018 | 21:03
4
לצפיה ב-'הצהרה שנשאה רייצ'ל דנהולנדר בעקבות גזר הדין'
הצהרה שנשאה רייצ'ל דנהולנדר בעקבות גזר הדין
01/02/2018 | 21:00
6
היא חזרה על מסרים שנשאה בעדותה ותקפה את הגופים האחראים (איגוד ההתעמלות האמריקני, אוניברסיטת מישיגן) על ניסיונותיהם הנואלים להתחמק מאחריות.
לצפיה ב-'טרוור נואה (דיילי שואו) מדבר על משפט גזר הדין של נאסר'
טרוור נואה (דיילי שואו) מדבר על משפט גזר הדין של נאסר
27/01/2018 | 18:47
5
הוא הדגיש שלא מדובר במשפט (הוא הודה) אלא בגזר הדין, שיבח את השופטת ואת העדות, התפעל מהמעמד ומההזדמנות הנדירה שניתנה לנשים להשמיע את קולן. הזכיר שהבעיה היא בכל השותפים השקטים, בעלי התפקידים שאפשרו את המצב, האנשים שקיבלו את התלונות ולא טיפלו בהן כהלכה או בכלל. הוא אמר שצריך לשפוט אותם כשותפים לפשע וברגע שתהיה עליהם אחריות משפטית הם לא יעזו לשבת בשקט ומצבים כאלה יימנעו בעתיד.
לצפיה ב-'אלי רייזמן מספרת מה גרם לה להגיע ולהעיד במשפט'
אלי רייזמן מספרת מה גרם לה להגיע ולהעיד במשפט
31/01/2018 | 03:02
1
9
וכמובן מסבירה איך ייתכן שהיא וחברותיה לנבחרת התקשו להבין בעצמן שהוא מנצל אותן. הן לא הכירו שום דבר אחר, הוא היה הרופא הרשמי, הוא קנה להן מתנות, כולן קיבלו כאלה טיפולים, לכן זה חייב להיות בסדר, לא הגיוני אחרת...
לצפיה ב-'ריאיון נוסף של רייזמן לאחר גזר הדין וכיצד הרגישה בזמן ואחרי'
ריאיון נוסף של רייזמן לאחר גזר הדין וכיצד הרגישה בזמן ואחרי
01/02/2018 | 20:23
6
עדותה בבית המשפט.
לצפיה ב-'ואלרי ליוקין התפטר מאיגוד ההתעמלות האמריקנית'
ואלרי ליוקין התפטר מאיגוד ההתעמלות האמריקנית
03/02/2018 | 02:23
1
10

ליוקין, אביה של נסטיה, מתעמל עבר (ברה"מ), מאמן ב-WOGA ומי שהיה המתאם הלאומי של תוכנית העתודה (בהתעמלות נשים) והחליף את מרתה קרולי לאחר פרישתה (בספטמבר 2016), הגיש את התפטרותו נוכח הנסיבות.

בהצהרתו ציין כי "האווירה הנוכחית גורמת לי ולמשפחתי יותר מדי מתח, קושי וחוסר ודאות. הגיע הזמן שאתקדם בכיוון אחר, לפחות לעת עתה. אני מאחל הצלחה למאמנים ולמתעמלות, ואני נכון לעודד ולתמוך מעמדה אחרת".

הצהרתו של ליוקין הגיעה בעקבות הסערה בהתעמלות ארה"ב והביקורת העזה שנמתחה על האחראים בעקבות משפטו של לארי נאסר. הוועד האולימפי האמריקני דרש מכל הנהלת האיגוד להתפטר וכך היה; כרגע הם בתהליך איוש כל התפקידים.

נוסף על כך איבד האיגוד חסויות מטעם גופים מסחריים ביניהם חברת התקשורת AT&T, תאגיד P&G ושוקולד הרשיס. כידוע, הם עדיין מחפשים חלופה לחווה של הקרולים, לאחר שההסכם איתם הופסק (ואני מניחה שבעקבות הפרישה של ליוקין גם ההצעה להעביר את האימונים למתקן של WOGA כבר לא רלוונטית).

במסגרת עדותה המצמררת במשפטו של נאסר, אמרה המתעמלת מאטי לארסון: "מטריד אותי מאוד שאחד המבוגרים שהתייחסו אליי כך, גרמו לי להרגיש בלתי-נראית, הוא המתאם הלאומי החדש, ואלרי ליוקין. מדאיג אותי שכיום הוא בתפקיד הזה. למען מתעמלות הנבחרת הלאומית בהווה ובעתיד, אני מקווה שהוא השתנה".

אני מעריכה שדבריה היו הזרז שגרם לליוקין להתפטר. באיגוד ההתעמלות קיבלו את הצהרתו והודיעו כי יחפשו לו מחליף. נראה שיש להם לא מעט עבודה לתקופה הקרובה...
לצפיה ב-'נראה לי שמיחאי ברשטיאן היה מועמד טבעי להחליפו אלמלא אוסטרליה'
נראה לי שמיחאי ברשטיאן היה מועמד טבעי להחליפו אלמלא אוסטרליה
07/02/2018 | 22:43
10
אחרי שנים של מאמנים מיובאיפ, אולי זו הזדמנות להציב בתפקיד מאמנת (או מאמן) Made in the US? מישהו (או מישהו) שתביא רוח חדשה ורעננה להתעמלות האמריקנית, ללא הגישה המזרח אירופאית שכבר פחות מתאימה לרוח התקופה. נשים צעירות ילידות ארה"ב, כמו איימי בורמן, מגי הייני וקים זמסקל הצליחו להביא את סימון ביילס, לורי הרננדז ורייגן סמית לצמרת העולמית.
לצפיה ב-'בנות הנבחרת של UCLA בסרטון חיזוק לנשים שהעידו מול נאסר'
בנות הנבחרת של UCLA בסרטון חיזוק לנשים שהעידו מול נאסר
05/02/2018 | 03:36
1
8
ג'ורדן ויבר (בוגרת טרייה, כיום מאמנת קרקע) הייתה אחת העדות וכך גם מתעמלות עילית אחרות שהיו בנבחרת בעבר. התרגשתי .
לצפיה ב-'ָ* וגם נבחרת אוקלהומה'
ָ* וגם נבחרת אוקלהומה
07/02/2018 | 00:25
2
לצפיה ב-'קרי פרי, המנכ"לית הטרייה של איגוד ההתעמלות האמריקנית הצהירה'
קרי פרי, המנכ"לית הטרייה של איגוד ההתעמלות האמריקנית הצהירה
02/03/2018 | 01:35
2
למצלמה שהארגון תיקן את דרכיו, תומך במתעמלות, הקצה להן קרן למימון טיפולים במידת הצורך, מיישם המלצות, שואף לשקיפותף לשיתוף ולשיפור וכו'.
לצפיה ב-'כתבה על הניצול והיחס למתעמלות בחווה של הקארולים'
כתבה על הניצול והיחס למתעמלות בחווה של הקארולים
01/04/2018 | 03:04
1
ראיינו בה את מאטי לארסון, את מיס ואל ואת ג'סיקה אובריין מההֶסְכֵּת (פודקאסט) "ג'ימקאסטיק".
לצפיה ב-'מרתה ובלה קרולי מדברים לראשונה על הפרשה וגם מקיילה מרוני'
מרתה ובלה קרולי מדברים לראשונה על הפרשה וגם מקיילה מרוני
22/04/2018 | 06:15
1
בריאיון נרחב, הערב (ראשון) ברשת NBC. טעימות ודיבורים על הנושא עלו לערוץ התוכנית TODAY ביוטיוב.
לצפיה ב-'הערוץ האולימפי חוזר לקפיצה המרגשת של קארי סטראג ב-1996'
הערוץ האולימפי חוזר לקפיצה המרגשת של קארי סטראג ב-1996
18/01/2018 | 04:02
6
(כמה אפשר לטחון רגע מנצח? הרבה! ).

אגב, לתוהים מה שלום הקרסול (שאלה הגיונית, גם אני תהיתי האם לא עלול להיגרם נזק לצמיתות במצב כזה), למרבה השמחה הכול בסדר, תקין לגמרי. היא סיפרה שאפילו רצה מרתון...
לצפיה ב-'אליפות ליגת המכללות האמריקנית בהתעמלות תחל בסופ"ש הקרוב'
אליפות ליגת המכללות האמריקנית בהתעמלות תחל בסופ"ש הקרוב
02/01/2018 | 04:47
11
23
ותתקיים בכל סופ"ש (שבת וראשון) מינואר ועד אפריל. התקשיתי למצוא לו"ז כללי מסודר, אני מצרפת את זה של UCLA (כלומר ה-Bruins).

בנות הברואינס החלו את העונה בהופעת ראווה "Meet the Bruins" מפגש שנועד לחמם את הבנות ואת הקהל לקראת פתיחת העונה, ולהציג לתקשורת את המתעמלות החדשות והוותיקות והתרגילים שלהן.

המתעמלת החדשה הבולטת בנבחרת היא ניה דניס, שפרשה מהתעמלות עילית. היא מצטרפת למתעמלות עילית אחרות בנבחרת – מדיסון קושיאן וקיילה רוס (המתעמלות הראשונות שהצטרפו לאליפות המכללות אחרי זהב אולימפי) בשנתן השנייה; קייטלן אוהשי בשנתה השלישית (שסתפרה וזה מחמיא לה); וכריסטין פנג פנג לי, הקנדית המהממת, בשנתה השישית(!).

מדיסון קושיאן סחבה פציעה במהלך השנה האחרונה ועברה בקיץ ניתוח בכתף, ממנו היא עדיין מתאוששת ולכן לא השתתפה במפגש באופן פעיל. היא הצטרפה כ"פרשנית קווים" מרצפת האולם לפרשני PAC-12, שכללו את סמנטה (סאם) פשק, בוגרת הנבחרת.
לצפיה ב-'לו"ז תחרויות סופ"ש כולל קישורים לצפייה (לא יודעת אם מישראל)'
לו"ז תחרויות סופ"ש כולל קישורים לצפייה (לא יודעת אם מישראל)
05/01/2018 | 15:20
2
13
לצפיה ב-'שידור חי עכשיו של UCLA מול אוהיו בערוץ יוטיוב של Pac-12 '
שידור חי עכשיו של UCLA מול אוהיו בערוץ יוטיוב של Pac-12
07/01/2018 | 04:12
1
8
לצפיה ב-'ולמי שפספס ורוצה להתעדכן, מריה סיקרה את המפגש בבלוג שלה:'
ולמי שפספס ורוצה להתעדכן, מריה סיקרה את המפגש בבלוג שלה:
07/01/2018 | 21:36
8
לצפיה ב-'מקיילה סקינר עושה חיל ביוטה, זכתה בתואר מתעמלת השבוע (שעבר)'
מקיילה סקינר עושה חיל ביוטה, זכתה בתואר מתעמלת השבוע (שעבר)
12/01/2018 | 15:01
3
10
לצפיה ב-'וכריסטין פנג פנג לי היפהפיה מ-UCLA זכתה בתואר כספיישליסטית'
וכריסטין פנג פנג לי היפהפיה מ-UCLA זכתה בתואר כספיישליסטית
12/01/2018 | 20:54
2
9
בזכות תרגילים יפים ונקיים במקבילים ובקורה (בשנתה השישית בנבחרת!).
לצפיה ב-'שתיהן זכו בתארים הנ"ל גם בסופ"ש הקודם, שבוע שני ברציפות'
שתיהן זכו בתארים הנ"ל גם בסופ"ש הקודם, שבוע שני ברציפות
20/01/2018 | 16:28
1
3
פשוט תותחיות, תענוג לצפות.
לצפיה ב-'בפעם השלישית החודש פנג פנג לי היא הספיישליסטית, עם 10 בקורה!'
בפעם השלישית החודש פנג פנג לי היא הספיישליסטית, עם 10 בקורה!
31/01/2018 | 03:39
4
קיילה רוס זכתה להיות מתעמלת השבוע אחרי שניצחה בקרב-רב.
לצפיה ב-'צפיתי הלילה (לפנות בוקר...) בשידור חי ביוטה נגד אורגון'
צפיתי הלילה (לפנות בוקר...) בשידור חי ביוטה נגד אורגון
20/01/2018 | 16:41
3
בערוץ יוטיוב של PAC-12. זה ממש נחמד, כשמדובר במפגשי PAC-12 (שהן 12 אוניברסיטאות מובילות משש מדינות במערב ארה"ב) הם משודרים ברשת, גם במרשתת (וחינם ביוטיוב!). למרבה הצער הם לא מעלים הקלטות מלאות של השידורים (לפחות לא כאלה שאני ראיתי) ולכן אפשר להסתפק רק בתרגילים שמעלים אחרים, או בסיכומים שהם מעלים (ספוילר: באופן לא מפתיע, יוטה ניצחה את אורגון בפער ניכר).

לא אופתע אם מקיילה סקינר תזכה בתואר "מתעמלת השבוע" גם הפעם... היא ללא ספק הכוכבת של הקבוצה: משובצת אחרונה בכל מכשיר ופשוט מפגיזה. הקהל מחכה לצפות בה ובצדק. היא בינתיים גם היחידה (שראיתי) שקופצת יורצ'נקו כפולה... השאר מסתפקות בד"כ בבורג (ישר) אחד (שלא מזכה ב-10 עגול) ולפעמים ב-1.5 (ולמיטב הבנתי כל קפיצה עם חצאים כאלה היא בנחיתה עיוורת עם הגב לשולחן, כך שאולי כבר קל יותר לבצע שניים, למי שמסוגלת?).

בתקופתה הארוכה כמתעמלת עילית (שהסתיימה כמחליפה בריו, ממש לפני שהחלה את הלימודים ביוטה) היא לא הייתה מתעמלת "אומנותית" אלא "עוצמתית", כלומר לא מאלה שנחשבות לאלגנטיות אלא מתבססות על דרגות קושי גבוהות. לא פלא שבהשוואה רמת ההתעמלות במכללות קטנה עליה... היא הורידו בהתאם את דרגות הקושי והיא עדיין מבצעת תרגילים קשים בהשוואה לשאר... אבל עכשיו (אחרי הורדת הקושי והרצינות הרובוטית שאפיינה אותה, אבל לא הולמת את אווירת המכללות) יש לה יותר זמן "לנשום", ליהנות, לדייק בביצוע ואפילו לחייך.
לצפיה ב-'ועכשיו הסתיים המפגש של אריזונה מול UCLA באתר של PAC-12'
ועכשיו הסתיים המפגש של אריזונה מול UCLA באתר של PAC-12
21/01/2018 | 03:03
1
7
אריזונה (ולא בערוץ יוטיוב) שהיה מטעם אריזונה ולכן המתעמלות שלהן הוצגו (בצורה די קיטשית...) ו-UCLA פחות. כמו כן במקום השידור המקצועי שהתרגלתי אליו עד עכשיו (שדרן ופרשנית – סמנתה פשק, הילוכים חוזרים, הצגת תוצאות על הצג) קיבלנו שידור הרבה יותר חובבני, עם שדרנית/פרשנית אחת שמדי פעם הקריאה גם את התוצאות וזהו בערך...  

היא מבינה בהתעמלות עצמה, אבל כנראה מנותקת לחלוטין ממה שקורה ב-UCLA או אפילו בעילית בעשור האחרון... היא גמגמה מהנייר את שמות המתעמלות, וכשהכרוז הכריז על תרגיל הקרקע של נייה דניס ועל המזרן הייתה בבירור קייטלין אוהאשי, היא חזרה על כך שזו דניס... (אף שהן, כידוע, ממש לא דומות – הראשונה ממוצא אפריקני והשנייה ממוצא אסיאתי, שתיהן היו מתעמלות עילית ובנבחרת ארה"ב, ומספיק ידועות כדי שיהיו עליהן ערכים בוויקיפדיה). בהמשך היא "תיקנה" לקייטלין אונאשי, והמשיכה לקרוא לה עד תום השידור... (אולי כתבו לה את השמות בכתב יד לא ברור וה-h נראתה כמו n?).

אוהאשי התחרתה בכל ארבעת המכשירים והציגה תרגילים נאים בכולם. זו הזדמנות לציין שוב לשבח את תרגיל הקרקע המהמם שלה, לצלילי מיטב להיטיו של מייקל ג'קסון, כולל מחוות כוריאוגרפיות. זה מגניב במיוחד לנוכח מרבית קטעי המוזיקה המשמימים (שלא לומר מועדוניים) שרוב המתעמלות בוחרות (או שבוחרים להן, לא יודעת). נייה דניס, לעומת זאת, לא הבריקה הפעם בתרגיל הקרקע.

כריסטין פנג פנג לי התחרתה כמובן במקבילים ובקורה, בשניהם הפגיזה כהרגלה בקווים האלגנטיים שלה, אם כי הנחיתה מהמקבילים לא הייתה מוצלחת. תרגיל הקורה היה נקי במיוחד; לצערי איני יודעת מה הציון כי לא הראו והיא לא אמרה. עוד עלתה לקורה מדיסון קושיאן(!) עדיין מתאוששת מניתוח בכתף ולכן זה המכשיר היחיד שהיא התחרתה בו. נראה שהיא צריכה לאסוף את הביטחון מחדש כי התרגיל היה די מהוסס והיא גם נפלה מהקורה. לא נורא.

אגב, אחת המתעמלות של אריזונה עלתה לתרגיל "ראווה" בקרקע עם יד בתוך סד (בערך) והיא פשוט לא השתמשה בה... עשתה גלגלונים ביד אחת (או באוויר).

UCLA ניצחו (לא יודעת בכמה...) ואני יכולה רק לקוות לשידור מוצלח יותר בפעם הבאה. לפחות היה שידור מתוקתק מאוד, ממש בלי הפסקות בין התרגילים (רק קצת בין המכשירים), ואף שהיו כמה תרגילי "ראווה" התחרות עצמה הסתיימה תוך כתשעים דקות בסה"כ. לשמחתי הוא גם היה מפגש מוקדם (שם), ולכן התחיל ב-1 ולא ב-4 לפנות בוקר... השידורים החיים האלה זו בעיה אבל אני שמחה שאפשר לצפות בהם בקלות ובחינם, גם אם השעות לא נוחות.

עוד מישהו צופה ורוצה לחלוק/לשתף?
לצפיה ב-'מריה עשתה live-blogging ושמחתי שאוכל לבדוק אצלה את הציונים'
מריה עשתה live-blogging ושמחתי שאוכל לבדוק אצלה את הציונים
21/01/2018 | 03:11
6
אבל מתברר שהיא התייאשה מהשידור ופרשה באמצע. אני לגמרי מבינה אותה...
לצפיה ב-'שנה אזרחית חדשה מוצלחת! '
שנה אזרחית חדשה מוצלחת!
01/01/2018 | 03:24
5
9
לצפיה ב-'גם יפה וגם רופאה'
גם יפה וגם רופאה
01/01/2018 | 03:32
21
הידעתם שנציגת פורטוגל בטרמפולינה בשלוש האולימפיאדות האחרונות "מחלטרת" בזמנה הפנוי כרופאה בהתמחות? טוב, אז אולי ההפך... ואומנם היא מעולם לא הגיעה לגמר (בלונדון ובריו סיימה במקום ה-11) אבל חייבים להודות שזה מרשים מאוד.

אגב, מדיסון קושיאן לומדת ב-UCLA במסלול לקראת רפואה; אולי היא תוכל לקבל ממנה השראה ולעבור לטרמפולינה אחרי שתסיים להתחרות ב-NCAA?
לצפיה ב-'סימון ביילס הפכה לערב אחד למעודדת NFL ביוסטון טקסס'
סימון ביילס הפכה לערב אחד למעודדת NFL ביוסטון טקסס
01/01/2018 | 07:06
15
אחרי שצייצה בקול שיכול להיות מגניב להיות מעודדת, הבנות הזמינו אותה להצטרף אליהן לאימונים ולמשחק, ואף נתנו לה מגפיים במתנה. אחרי ההופעה היא התראיינה על החוויה.
לצפיה ב-'ביילס התראיינה על חוויותיה מהשנה האחרונה ועל חזרתה לאולם'
ביילס התראיינה על חוויותיה מהשנה האחרונה ועל חזרתה לאולם
01/01/2018 | 07:17
15
היא אומרת שם בהתחלה שאם תשתתף בטוקיו היא תהיה בת 23, מה שיהפוך אותה למתעמלת המבוגרת ביותר שמייצגת את ארה"ב במשחקים האולימפיים. זה גרם לי לתהות מה לגבי דומיניק דוז, ומתברר שצדקתי: דוז נולדה בנובמבר 1976, כלומר בספטמבר 2000 (סידני) היא הייתה כמעט בת 24.

בתגובות לסרטון צוינו מתעמלות נוספות שהיו מבוגרות יותר, למשל אניה הטש (ילידת יוני 1978) שהייתה בת 26 כשייצגה את ארה"ב באתונה 2004. לצידה הייתה גם מוהיני ברדוואג'(?), גם היא ילידת אותה שנה. היו אחרות לאורך השנים (ודאי לפני עשורים, כשהענף לא נשלט ע"י נערות). בקיצור, מישהו צריך לעדכן את סימון... היא כנראה מרגישה "זקנה", אבל היא רחוקה מלשבור איזשהו שיא.
לצפיה ב-'ביילס החליפה לאחרונה את המאמנת הוותיקה שלה, איימי בורמן'
ביילס החליפה לאחרונה את המאמנת הוותיקה שלה, איימי בורמן
02/01/2018 | 03:58
24
במאמן לורנט לנדי ובאשתו ססיל, שפרשו מ-WOGA ועברו לאמן באולם ההתעמלות שלה (כך שהם נשארים בטקסס). ב-WOGA לנדי אימן (בין היתר) את מדיסון קושיאן, חברתה לנבחרת של ביילס, כך שהם כבר הכירו לפני כן והוא מצא חן בעיניה. לנדי מאמן טוב במקבילים, המכשיר ה"חלש" (יחסית...) של ביילס (והחזק של קושיאן); האם ייתכן שנראה אותה קופצת מדרגה גם בו?

Simone Biles Returns To Gymnastics Training With New Coach Laurent Landi
Simone Biles: 'Mentally and physically, I've given myself a rest'
Simone Biles' New Coach: 'I'm Not Going To Change [Her]'

לצפיה ב-'האחיות ויברס על הקורה בערב גאלה בהולנד (קיטשי אבל נחמד)'
האחיות ויברס על הקורה בערב גאלה בהולנד (קיטשי אבל נחמד)
06/01/2018 | 06:52
14
במסגרת המופע A Touch Of Gold
לצפיה ב-'ארטיום דולגופיאט ולינוי אשרם נבחרו לספורטאי השנה בישראל'
ארטיום דולגופיאט ולינוי אשרם נבחרו לספורטאי השנה בישראל
27/12/2017 | 06:02
10
שני המתעמלים (קרקע ואמנותית) שזכו במדליות כסף וארד באליפויות העולם, קיבלו את הכבוד הגדול בטקס שנערך בתיאטרון הלאומי "הבימה" בתל אביב של הוועד האולימפי, הפראלימפי והתאחדות "אילת".

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי: "אנו בסיומה של שנת פעילות שלאחר המשחקים האולימפיים בריו בה ספורטאים, חברי הסגלים האולימפיים, הגיעו להישגים מרשימים מאד בזירה הבינלאומית: המתעמלת האומנותית לינוי אשרם זכתה במדליית ארד ראשונה בכל הזמנים בקרב רב באליפות עולם, המתעמל ארטיום דולגופיאט זכה במדליית הכסף הראשונה אי פעם לישראל באליפות העולם בתרגיל הקרקע, והג'ודאי טל פליקר זכה במדליית ארד באליפות העולם.

ברכות לזוכים!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה