לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'Margzetta Frazier סימן שאלה '
Margzetta Frazier סימן שאלה
13/01/2017 | 23:48
26
נחספתי היום לסרטון של Margzetta Frazier יש שם כמה חיבורים חדשים
1. בתחילה רואים פס אקרובטיקה על הקרקע עם בורג כפול באונס לפליקפלאק-פליקפלאק ודאבל בורג, פעם ראשונה שאני רואה מישהו עושה דאבל במקום בורג וחצי\שני ברגים וחצי  קשה
2. על המתח היא מרגלת את המעבר בין הבדים כאשר היא מתחילה מואן לואן  מהבד התחתון לעליון וחוזרת עם  ברדג'וג'ו לבד התחתון (תירגול) לא ראיתי אף אחת מנסה זאת
3. קורה- שלושה וחצי סיבובים בקירוס (כמו שרה פיניגן שלא העפילה למשחקים האולימפים של 2012 מנבחרת ארה"ב  )
4, לסיום תרגיל על הקורה זה אולי רק תרגול אבל  וריאציה חדשה של בורג רגל רגל על הקורה
צפיה מהנה

https://www.youtube.com/watch?v=ZKfxPHGemGM
לצפיה ב-'ועוד רכילות: עלייה מוסטפינה בהיריון, צפויה ללדת ביולי '
ועוד רכילות: עלייה מוסטפינה בהיריון, צפויה ללדת ביולי
13/01/2017 | 12:30
22
מעניין אם היא עוד תחזור בהמשך... לפחות כפי שהרוסיות נראו בריו, הן עדיין זקוקות לה.
לצפיה ב-'סאם מיקולק ורייגן סמית הקטנטונת יתחרו ב"אמריקן קאפ" במרץ'
סאם מיקולק ורייגן סמית הקטנטונת יתחרו ב"אמריקן קאפ" במרץ
12/01/2017 | 23:05
20
מתעמל ומתעמלת אמריקניים נוספים טרם פורסמו.
לצפיה ב-'הארץ: חמושות בבגדי ים, המתעמלות האולימפיות הכריזו על עצמאותן'
הארץ: חמושות בבגדי ים, המתעמלות האולימפיות הכריזו על עצמאותן
12/01/2017 | 05:28
25
רות פרל בהריר 11.01.2017

שאלת החופש והעצמאות הנשית עשויה לעמוד גם במוקד הצילומים של המתעמלות האולימפיות מעוטרות המדליות, סימון ביילס ואלי רייזמן, לגיליון בגדי הים של מגזין ספורטס אילוסטרייטד. בקדימון שפירסם היום המגזין, נראות השתיים מדגמנות בגדי ים בשלל תנוחות, אתלטיות יותר או פחות. בשנים האחרונות, מושך המגזין ורבות מהמצולמות בו ביקורת על כך שמדובר במעשה "אנטי־פמיניסטי" — בשאר השנה עוסק המגזין בהישגים של ספורטאים, רובם גברים, בעוד שמהדורה זו מקדשת רק את גופן של נשים, רובן דוגמניות, בעזרת לבוש מינימלי. [...]

ייתכן שביילס ורייזמן ייתקלו בביקורת דומה על הבחירה שלהן לככב במגזין כדוגמניות ולא להתעקש על סיקור הולם יותר של פעילותן המקצועית. אבל ניתן גם לפרש את המהלך שלהן כאקט של הכרזת עצמאות: רייזמן וביילס, מלבד לספק מודל חדש של יופי (שריריות, נמוכות, ושטוחות-חזה) ולהחזיר את העיתון לידיהן של ספורטאיות (גם אם רק כדוגמניות), מסמלות דור חדש של נשים מוצלחות שלא נכנע להתוויות חיצוניות ומסוגל להכיל מורכבות. היום הן יצטלמו בבגדי ים אם הן רוצות, ומחר הן יחזרו לזכות במדליות. האם בעיני הקורא זה פמיניסטי או לא? זו לא הבעיה שלהן. הרי כבר בתחום שבחרו לעצמן הן מתמודדות עם המסרים הסותרים הללו: התעמלות אמנותית דורשת יכולות ספורטיביות בלתי־אנושיות מחד, אך המתעמלות מאבדות נקודות ברגע שהתחתונים שלהן מציצים.

[...] המסר האמיתי הוא של ביילס ורייזמן עצמן — הן אלה שמשתמשות בהזדמנות שניתנה להן מטעם המגזין כדי לחזק את המותג שלהן, אותו בנו בעמל וכישרון ואת פירותיו הרוויחו ביושר. [...]
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
10/01/2017 | 13:14
1
19

היכן אפשר לקנות בחורף בגדי ים לא יקרים?

לצפיה ב-'זה לא ממש קשור לפורום הזה... אבל באת מרחוק... '
זה לא ממש קשור לפורום הזה... אבל באת מרחוק...
10/01/2017 | 14:07
18
הייתי מנסה באותן חנויות שמוכרות בקיץ (בתקווה שאולי נשאר) – חנויות אופנה (כמו המשביר לצרכן); חנויות הלבשה תחתונה; חנויות ספורט וחנויות שנמצאות במתחמי ברכות / מועדוני כושר וכיו"ב. כמובן, למי שמסוגל לקנות בגד ים בשלט רחוק, תמיד אפשר להזמין מחו"ל.
לצפיה ב-'מתעמלות העילית (לשעבר) עושות חיל בליגת המכללות שנפתחה'
מתעמלות העילית (לשעבר) עושות חיל בליגת המכללות שנפתחה
10/01/2017 | 12:25
12
31
מדיסון קושיאן (זכתה בקרב-רב) וקיילה רוס ב-UCLA תחת עוזרת המאמנת ג'ורדין ויבר; מגי ניקולס באוקלהומה; מקיילה סקינר ביוטה.
לצפיה ב-'מקיילה סקינר פורחת ונראית טוב (סרטונים מדצמבר)'
מקיילה סקינר פורחת ונראית טוב (סרטונים מדצמבר)
10/01/2017 | 12:28
17
עם עידוד הקבוצה מאחוריה וירידה בדרגות הקושי (יחסית אליה) היא נראית הרבה יותר מחויכת ופחות רובוטית (ותודה לאל שצבעי המכללה פטרו אותה מצבעי ורוד מסטיק/ברבי). בסה"כ בחורה יפה ומתעמלת מוכשרת, אבל כמתעמלת עילית לא נהניתי לצפות בה.
לצפיה ב-'מדיסון קושיאן'
מדיסון קושיאן
10/01/2017 | 13:00
12
למי שראה אותה במבחנים האולימפיים (האמריקניים) זו כמובן לא הפתעה; כבר שם היא הראתה שהיא קרברביסטית טובה (רק שהיו כמה טובות ממנה ולכן זה לא בא לידי ביטוי בריו) ולהערכתי זה היה אחד השיקולים שהביא לבחירתה על פני אשטון לוקליר (בתרגילי המקבילים הן היו די שקולות בציונים בסופו של דבר).
לצפיה ב-'קיילה רוס'
קיילה רוס
10/01/2017 | 13:15
14
מחלימה מפציעה ולכן הייתה אמורה להתחרות רק במקבילים ובקורה, בסופו של דבר הוסיפה גם את שולחן הקפיצות בקפיצה קלילה של סלטה אחת. בעבר ראינו אותה עושה יורוצ'נקו דאבל, אבל זו קפיצה קשה מאוד (התברר לי ) ביחס להתעמלות מכללות (ועל אמאנר אין מה לדבר...). סקינר הורידה את האמאנר שלה לדאבל..

היא נראית כ"כ ענקית ליד כולן, השדרנים אמרו שהיא עכשיו 1.70 מ'! זה באמת גבוה למתעמלת... (ואפילו נחשב לגבוה יחסית לאישה). אני אוהבת את זה שהיא לא "ספגטי" אלא נשית מאוד, הולם אותה.
לצפיה ב-'Olympians Madison Kocian and Kyla Ross shine in UCLA '
Olympians Madison Kocian and Kyla Ross shine in UCLA
10/01/2017 | 13:22
11
ומי באה לצפות, לתמוך ולעודד?
סימון ביילס, שהגיעה לקליפורניה לרגל טקס גלובוס הזהב.
היא הצהירה בעבר שהיא תצטרף ל-UCLA אבל ויתרה על הזכאות להתחרות במכללות כדי להפוך למקצוענית ולקבל חסויות (ובצדק, מבחינתה).
כנראה תשתלב שם בעתיד בדומה למה שעושה ג'ורדין ויבר (שדי נעדרה מהסרטונים הנ"ל, אם כי היה נדמה לי שקלטתי אותה לרגע אחד).
לצפיה ב-'UCLA – הווי וצחוקים בריאיונות ברכב'
UCLA – הווי וצחוקים בריאיונות ברכב
10/01/2017 | 13:25
10
קיילה רוס (מארחת את ג'ורדין ויבר, שווה לחכות!);
מדיסון קושיאן, שחזרה מסיבוב קלוגס ישירות לקולג';
קייטלין אוהשי (לא הייתי מזהה אותה בחיים עם השיער הזה ).
לצפיה ב-'סימון ביילס מסבירה על הבחירה הקשה לוותר על התחרות במכללות'
סימון ביילס מסבירה על הבחירה הקשה לוותר על התחרות במכללות
10/01/2017 | 13:32
19
כמו ויבר לפניה, גם היא התבאסה שהכללים האלה דופקים את המתעמלות. ברוב ענפי הספורט (וגם בהתעמלות גברים) אפשר להתחרות בקולג' ואז לצאת לדרך מקצועית, אבל עבור מתעמלות זה כבר מאוחר מדי ולכן הן צריכות לבחור והחבירה כואבת.
לצפיה ב-'הפסקת רכילות: סימון ביילס ואלי רייזמן בהוליווד'
הפסקת רכילות: סימון ביילס ואלי רייזמן בהוליווד
10/01/2017 | 13:50
1
23
מתברר שהשידוך של שון ג'ונסון הצליח – למי שלא זוכר (או לא עקב...) חבר של בעלה (גם הוא שחקן פוטבול) בשם קולטון אנדרווד שלח לה סרטון הזמנה לדייט כשהיא הייתה בריו. זה הפך להיות ויראלי לזמן מה והיא נשאלה על כך באין ספור ראיונות וענתה במבוכה שהם ייפגשו כשהיא תחזור ונראה מה יקרה. מתברר שבינתיים הם כבר יוצאים כמה חודשים ונראים חמודים מאוד (ועסוקים מאוד בתזונה בריאה... ).

אחרון חביב, הבנות עם דאנל לייבה ב-mannequin challenge...? לא ברור והאיכות די נמוכה, אבל לא הצלחתי למצוא מקור אחר לסרטון.
לצפיה ב-'וגם מדיסון קושיאן'
וגם מדיסון קושיאן
15/01/2017 | 05:22
6
לצפיה ב-'ובחזרה לתחרות: מגי ניקולס'
ובחזרה לתחרות: מגי ניקולס
10/01/2017 | 14:00
14
לא מושלמת אבל מהממת. כתמיד, תענוג לצפות בתרגיל הקרקע שלה.
לצפיה ב-'אוהשי, זה בשבילך! קייטלין אוהשי על הקורה'
אוהשי, זה בשבילך! קייטלין אוהשי על הקורה
10/01/2017 | 14:03
15
לצפיה ב-'השידור המלא: 2017 NCAA WGym UCLA vs Arkansas'
השידור המלא: 2017 NCAA WGym UCLA vs Arkansas
15/01/2017 | 04:23
6
לא באיכות מזהירה, אבל כיף לצפייה. זו הפעם הראשונה שאני צופה בתחרות התעמלות מכללות... אני לא אוהבת את שיטת הניקוד הישנה (ציונים עם שלוש ספרות אחרי הנקודה... ) אבל היה כיף לראות את הבנות, והן נראו הרבה יותר טוב מסרטוני מכללות שראיתי בעבר.

בתחרות אפשר לראות מדי פעם את ג'ורדן ויבר בזירה, סימון ביילס ודנאל לייבה בקהל, אמנדה בורדן מפרשנת, וכמובן מדיסון קושיאן וקיילה רוס בנבחרת UCLA, כך שלא חסרה אווירה אולימפית..

אהבתי מאוד את תרגיל הקורה של פנג-פנג לי. מתעמלת יפה תרתי משמע ואחיזת קורה על אנושית.
לצפיה ב-'Bruin Banter 2017 - Episode 1: Madison Kocian עוד הווי'
Bruin Banter 2017 - Episode 1: Madison Kocian עוד הווי
15/01/2017 | 05:36
6
לסיכום התחרות הראשונה לעונה, האלי מוזה (מוזט?) ופנג-פנג לי מראיינות את מדיסון קושיאן.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:51
3
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'בערוץ האולימפי מפרגנים ללינוי אשרם במסגרת ספורטאי העתיד'
בערוץ האולימפי מפרגנים ללינוי אשרם במסגרת ספורטאי העתיד
02/01/2017 | 16:49
18
לאחר פרישתה של נטע ריבקין, ייתכן שאשרם תזכה לייצג את ישראל בטוקיו 2020.
הסרטון בקריינות אנגלית אך אשרם מתראיינת בעברית.
לצפיה ב-'How Olga Korbut Inspired a Generation of Gymnasts'
How Olga Korbut Inspired a Generation of Gymnasts
28/12/2016 | 17:48
20
הערוץ האולימפי הרשמי פרסם סרטון חביב על הרושם שהשאירה אולגה קורבוט ב-1972.
לצפיה ב-'נטע ריבקין תודיע על פרישה'
נטע ריבקין תודיע על פרישה
24/12/2016 | 15:17
26
המתעמלת הישראלית המעוטרת ביותר בכל הזמנים תערוך ביום שלישי מסיבת עיתונאים ובה היא תודיע על סיום הקריירה בגיל 25. ריבקין ייצגה את ישראל בשלוש אולימפיאדות שונות וזכתה במדליית ארד באליפות העולם
אורן אהרוני פורסם:  22.12.16

רוב התגוביות מפרגנות, כראוי; מצער לראות ביניהן תגוביות מכוערות וקטנוניות שמזלזלות במקום להעריך ספורטאית גדולה. יותר מכול צורמת לי האשמתה ב"גזילת" מקומן של מתעמלות אחרות באולימפיאדה, אך שהיא פשוט היחידה שהשיגה את הקריטריון האולימפי (בזכות ולא בחסד).
לצפיה ב-'העונה שאחרי האולימפיאדה '
העונה שאחרי האולימפיאדה
20/12/2016 | 18:19
1
37
יש כל כך הרבה תקוות והבטחות לעתיד אבל כמו שכבר ראינו הכל מתרכז בשנת האולימפיאדהוהכל זאת רואים פה ושם מתעמלים/מתעמלות שמתעלים מעל עצמם :

1. אחת המיוחדות שאני עוקב אחריה כבר שנתיים היא : Maile O'Keefe היא פשוט מדהימה ביכולות שלה ובביצועים שלה
בסרטון רואים אותה עושה הכנה  לקורה  עם גלגלון ללא ידיים שני וויאפים ו בורג בקירוס (שושבה נראה לי  פשוט מדהים ) מחזיר אותי לשנות ה90 לדומינק דוואס ושנון מילר :

https://media.giphy.com/media/l4JzgMtBmYT75Hnwc/gi...

2. אהובתי הנצחית קטלין אוהשי שהספיקה שוב להפצע  אולי תככב השנה בסבב המכללות עם האלמנט שבגללו כולם אוהבים אותה פס אקרובטיקה על הקורה שאני בקושי מבצע אותו על הקרקע
https://www.youtube.com/watch?v=Z2QLT0hWc2k

3. יפנית קטנה וחמודה בשם Chiaki Hatakeda  הבת של  ...
עושה תרגיל יפה על הקורה שאעלה אותו בהודעה אחרת

4. מייקלה סקינר, ברנה דאוול ואליזבת פרייס  הולכות לככב בעונת המכללות בארצות הברית

ישנם בנות רבות שהופכות להיות סניוריות ב2017 והולך להיות מעניין בהעדר של סימון ביילס מי תתפוס את ההובלה

לצפיה ב-'אוהשי! כיף שבאת, סוף סוף אני לא מדברת לעצמי...'
אוהשי! כיף שבאת, סוף סוף אני לא מדברת לעצמי...
21/12/2016 | 16:46
18
4. גם קיילה רוס (UCLA) שתוכל להתאחד עם ג'ורדן ויבר שתתפקד כעוזרת מאמנת בשנתה האחרונה בקולג'. הצטרפה אליהן גם מדיסון קושיאן (אני חושבת שהיא התחילה כבר הסמסטר ולכן פספסה חלק מההופעות בסיבוב קלוגס).
לצפיה ב-'אימוני התעמלות למבוגרים- ירושלים'
אימוני התעמלות למבוגרים- ירושלים
10/12/2016 | 11:46
1
34
שלום לכולם, האם מישהו מחברי הפורום מכיר מקום לאימוני התעמלות קרקע למבוגרים בירושלים? אם כן, אשמח לקבל פרטים בנושא
תודה רבה 
לצפיה ב-'לצערי הפורום די מת... ממליצה לחפש בארכיון (למעלה משמאל)'
לצערי הפורום די מת... ממליצה לחפש בארכיון (למעלה משמאל)
11/12/2016 | 14:20
18
לצפיה ב-'פארק הסקייטבורד החדש בנתניה באגם החורף'
פארק הסקייטבורד החדש בנתניה באגם החורף
08/12/2016 | 22:42
1
13
לצפיה ב-'תתחדשו, אבל זה לא ממש רלוונטי לפורום הזה... '
תתחדשו, אבל זה לא ממש רלוונטי לפורום הזה...
09/12/2016 | 13:07
4
לצפיה ב-'האם יוגה נחשבת כהתעמלות?'
האם יוגה נחשבת כהתעמלות?
27/11/2016 | 17:10
1
25
היי,
האם יוגה שורפת קלוריות ומפתחת את הגוף?
לצפיה ב-'לא בהקשר של הפורום הזה... אבל יוגה היא (גם) פעילות גופנית'
לא בהקשר של הפורום הזה... אבל יוגה היא (גם) פעילות גופנית
28/11/2016 | 11:29
18
לא תחרותית (ספורטיבית) ולא בהכרח אירובית (תלוי בסוג היוגה), אבל פעילות גופנית (יש לי היום שיעור יוגה... ).
לצפיה ב-'לורי הרננדז היא הזוכה הטרייה של "רוקדים עם כוכבים"! '
לורי הרננדז היא הזוכה הטרייה של "רוקדים עם כוכבים"!
23/11/2016 | 06:15
2
25
היא המתעמלת הרביעית שמשתתפת בתכנית, אחרי שון ג'ונסון (שזכתה גם כן, בגיל 16, ובגיל 20 הגיעה למקום השני בעונת כוכבי הכוכבים), אלי רייזמן ונסטיה ליוקין (שתיהן הגיעו לגמר אך לא זכו).

מובן שלמתעמלות יש יתרונות פיזיים לא מבוטלים כמו גם מחויבות לאימונים ותחרותיות לא מבוטלת, אבל הן רגילות להופיע יחפות, לבד, בתרגילים שהתאמנו עליהם חודשים, ולא על עקבים גבוהים, עם בן זוג בריקודים שנלמדו תוך ימים ספורים... במקרה של לורי זה היה מרשים במיוחד מכיוון שהיא השתתפה בתכנית במקביל לסיבוב ההופעות של "קלוגס", וטסה הלוך ושוב כל הזמן.

כמו כן צריך לזכור שהיא בסה"כ בת 16, מעולם לא היה לה חבר או ניסיון רומנטי... והיא הייתה צריכה לשדר נשיות ואף מיניות בחלק מהריקודים, לשדר בגרות ובשלות מעבר לגילה, להעביר רגשות, להביע עוצמה... ואם לא די בכך, בשבוע שעבר סבתה האהובה הלכה לעולמה... אבל כמו שון ג'ונסון בשעתה, גם היא הצליחה להקסים את כולם. בתמימות, בחן, בחיוך הכובש ובמקרה שלה גם בעיניים הפעורות הגדולות שבולעות את כל העולם ומשדרות כל מה שעובר לה בראש (לא לחינם היא כונתה האימוג'י האנושי).

בגמר הייתה לה תחרות לא קלה מצד שני מתחרים חזקים ותחרותיים לא פחות – שחקן פוטבול לשעבר ונהג מרוצים. הם קראו לזה "גמר ספורטאים" (ליתר דיוק השתמשו במילה אתלטים... לנהג?! ). אבל במהלך השידור רוב ההימורים היו עליה (ועל ואל צ'מרקובסקי, הרקדן שלצדה), ובצדק.

עכשיו גם הרננדז יכולה לצרף למדף המדליות והגביעים את גביע כדור המראות המנצנץ היוקרתי של התכנית. מזל טוב!
לצפיה ב-'לורי הרננדס מצטרפת לסיבוב ההופעות של "רוקדים עם כוכבים"'
לורי הרננדס מצטרפת לסיבוב ההופעות של "רוקדים עם כוכבים"
26/11/2016 | 16:05
1
18
שנייה וחצי אחרי שסיימה את סיבוב ההופעות של קלוגס (במקביל לתכנית!) היא מצטרפת לסיבוב ההופעות של התכנית... אין ספק, היא יודעת להופיע והיא אוהבת את זה. כשאני רואה את כל הסרטונים ביוטיוב אני קצת מצטערת שאני לא בארה"ב...
לצפיה ב-'Laurie Hernandez is Going on Tour - Dancing with the Stars'
Laurie Hernandez is Going on Tour - Dancing with the Stars
26/11/2016 | 17:11
14
לצפיה ב-'סימון ביילס הוציאה לאור את הביוגרפיה שלה Courage To Soar'
סימון ביילס הוציאה לאור את הביוגרפיה שלה Courage To Soar
21/11/2016 | 03:01
27
בעזרת סופרת הצללים מישל בורפורד שסייעה גם לגבי דאגלס בביוגרפיה שלה לפני ארבע שנים. הספר תוכנן לצאת באמצע נובמבר וסימון הזכירה אותו בראיונותיה אחרי ריו, אבל עכשיו הוא ממש יצא ולכן היא בסבב ראיונות נוסף, למשל אצל סטיבן קולבר:
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:35
3
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'מקבץ חדשות ועדכונים מאז האולימפיאדה'
מקבץ חדשות ועדכונים מאז האולימפיאדה
17/09/2016 | 14:11
6
58
למען האמת הגמרים במכשירים הבודדים סיפקו לא מעט רגעי מתח והפתעה, אבל התרשמתי מהשתיקה המהדהדת שאין בכך הרבה עניין, אז לא ראיתי סיבה להמשיך לסכם. אם יש כאן קוראים שקטים (לפי הצפיות יש אולי כמה כאלה) יהיה נחמד אם תשמיעו קול, כי בקצב הזה האחרון יכבה את האור...
לצפיה ב-'סימון ביילס חשפה שהיא נוטלת תרופות לטיפול בהפרעת קשב וריכוז'
סימון ביילס חשפה שהיא נוטלת תרופות לטיפול בהפרעת קשב וריכוז
17/09/2016 | 14:20
59

"פצחנים" (האקרים) רוסים פרצו למאגר הסכנות העולמית למניעת סמים כדי לחשוף ספורטאים (או במקרה הזה ספורטאיות) אמריקניים המשתמשים בסמים, כנראה כדי לנסות "לאזן" את השימוש בסמים בספורט הרוסי. במקרה של ביילס מדובר בתרופה שהיא הצהירה עליה והגישה אותה לאישור לפי החוק.

ספק רב אם העובדה שביילס די "היפר" הפתיעה מישהו... הדבר המטריד היחיד בפרשה (לפחות אותי) הוא העובדה שהצליחו לפרוץ לרשימות שאמורות להישמר היטב, ונפגע החסיון הרפואי של ספורטאים.
לצפיה ב-'ואלרי ליוקין (אלוף אולימפי, מאמן ואבי נסטיה) יחליף את מרתה'
ואלרי ליוקין (אלוף אולימפי, מאמן ואבי נסטיה) יחליף את מרתה
17/09/2016 | 14:31
47
קרולי כמתאם האחראי על נבחרת הנשים האמריקנית.

השיטה של מחנות אימונים מרוכזים אומצה ע"י בלה קרולי מהשיטה הגרמנית והחלה לקראת אולימפיאדת סידני 2000, אולימפיאדת שפל מבחינת ההתעמלות האמריקנית. קרולי הצליח לעצבן את כולם (מאמנים ומתעמלות) ולהסתכסך עם כולם... בין אם זה האדם, השיטה או קוצר הזמן (אימצו את השיטה רק כשנה לפני האולימפיאדה) בראשית שנות האלפיים הוא הוחלף ע"י אשתו, העדינה והדיפלומטית יותר (כך אומרים) והשאר היסטוריה.

כידוע, בתקופתה של מרתה נבחרת הנשים של ארה"ב לא ירדה מהפודיום בתחרויות עולמיות והפכה לנבחרת הדומיננטית בעולם (בדיעבד גם בסידני קיבלו ארד, כעשור אחרי, כשמתעמלות סיניות נפסלו בשל גיל צעיר מדי).

בתחילת השנה הודיעה מרתה על פרישה. זו לא הפעם הראשונה שהקרולים פורשים, אבל כנראה שהפעם זה באמת... הם כבר לא צעירים. איגוד ההתעמלות האמריקני כבר הגיע להסכמי חכירה של המתקנים בחווה שלהם, ונותר רק לבחור יורש... ליוקין, מתעמל עבר מצליח, מאמן לא פחות מצליח (ב-WOGA) ומי שאחראי על תכנית ההזנה למחנות העילית מזה כמה שנים, הוא הבחירה המתבקשת.

נ.ב.
בנימה אישית, הייתי מעדיפה אישה; מבאס אותי שגברים מאמנים נשים אבל לא להפך (למען האמת חשבתי על כך שגם בענפי ספורט אחרים זה לרוב המצב). אני מבינה את הסיבה, אבל זה עדיין מצער אותי. לפחות כל השופטות נשים... כמו כן יהיה נחמד לראות בעתיד אמריקנים בתפקיד ולא יבוא ממזרח אירופה / סין. למרבה השמחה כבר רואים ניצנים – דור חדש של מאמנות אמריקניות כמו איימי בורמן (סימון ביילס), מגי הני (לורי הרננדס), קים זמסקל ועוד.
לצפיה ב-'צעירת הנבחרת לורי הרננדס, האימוג'י האנושי, ברוקדים עם כוכבים'
צעירת הנבחרת לורי הרננדס, האימוג'י האנושי, ברוקדים עם כוכבים
17/09/2016 | 14:52
55
נראה שזו כבר מסורת:

אחרי בייג'ין 2008 הוזמנה שון ג'ונסון בת ה-16 ל"רוקדים עם כוכבים" והייתה לצעירת הזוכים בתכנית (בעונת אביב 2009) .
לאחר שפרשה מהמרוץ לאולימפיאדת לונדון היא השתתפה בסתיו 2012 בעונת הכוכבים של התכנית והגיעה למקום השני. בריקוד החופשי בתכנית הגמר השתתפו ה-Fierce Five בשיא תהילתן (מקיילה מרוני הייתה פצועה ולכן לא ביצעה אקרובטיקה).

אחרי לונדון 2012 הוזמנה אלי רייזמן בת ה-19 לעונת אביב 2013 וסיימה במקום הרביעי.

בשנה החולפת (אביב 2015) הוזמנה סוף סוף גם נסטיה ליוקין לתכנית, אך גם היא סיימה רק במקום הרביעי (המאכזב, לפחות לפי נתוני הפתיחה – היא ה"רקדנית" ביותר מבין המתעמלות, גוף מושלם, גמישות, חן ורקדה עם שיאן התכנית דרק האף).

בחודש שעבר הועלו ספקולציות מי מהבנות תוזמן לתחרות... להפתעתי הייתה זו לורי הרננדס. ציפיתי שהם לא יחזרו על משתתפת קטינה (כששון השתתפה בפעם הראשונה היא סיפרה כמה זה היה בעייתי מבחינה חוקית, אמה הייתה צריכה להיות איתה בחזרות כל הזמן, היו מגבלות נוספות שהעיקו עליה) אבל נראה שהאנרגיות והבעות הפנים עשו את שלהן (או שפנו לאחרות והן סרבו?) והרננדס התוססת משתתפת כבר עכשיו, בעונת הסתיו, שהחלה פחות מחודש לאחר ריו.

העונה נפתחה ביום שני האחרון. הרננדס רקדה צ'ה צ'ה ועשתה זאת לא רע בכלל, כצפוי (קיבלה 3 פעמים ציון 8 ופעם אחת 7 מג'וליאן האף, אבל היא קשוחה...).
לצפיה ב-'ב-30/8 הלכה לעולמה ורה צ'סלבסקה, המתעמלת הצ'כית הגדולה'
ב-30/8 הלכה לעולמה ורה צ'סלבסקה, המתעמלת הצ'כית הגדולה
17/09/2016 | 15:15
31
היא אובחנה כחולה בסרטן הלבלב ב-2015 ונפטרה בבי"ח בפראג בגיל 74.

צ'סלבסקה הייתה השנייה (והאחרונה) מבין שתי המתעמלות שזכו בקרב-רב אולימפי פעמיים ברציפות. הראשונה (תיבדל לחיים ארוכים) הייתה לאריסה לטינינה מברה"מ (לשעבר), שגם החזיקה בשיא המדליות האולימפיות עד מייקל פלפס. לטינינה זכתה בקרב רב במלבורן 1956 וברומא 1960; צ'סלבסקה ירשה את מקומה בטוקיו 1964 ובמקסיקו סיטי 1968.

מאז ועד היום אף מתעמלת לא הצליחה לחזור על ההישג; החזרה של דאגלס הוצגה כניסיון לעשות זאת, אבל היה ברור שגם אם תעלה לגמר (במקום רייזמן, שעלתה, כזכור) אין לה סיכוי ממשי לגבור על סימון ביילס והיא תיאלץ להסתפק בכסף (כפי שהיה באליפות העולם 2015).

קראתי עליהן לראשונה בספר שאני מסיימת לקרוא בימים אלה –
The End of the Perfect 10
The Making and Breaking of Gymnastics' Top Score – from Nadia to Now
מחברת הספר, דבורה מיירס, מגוללת את ההיסטוריה של התעמלות הנשים (יש גם קצת על גברים). חציו הראשון של הספר מוקדש להתפתחות הענף, המתעמלות הבולטות והמעבר מציון ה-10 הידוע לשיטה הנוכחית; חציו השני מוקדש להתעמלות האמריקנית ולשיטה שהביאה אותן למעמדן הנוכחי בפסגה.

התלבטתי אם לקנות את הספר כי קראתי עליו ביקורות מעורבות ותהיתי עד כמה הוא יחדש לי; בפועל הוא חידש לא מעט, בין אם בהיסטוריה הרחוקה שלא הכרתי מקרוב ובין אם בפרטים הקטנים שמאחורי ההתעמלות האמרקנית.

מבחינת הכתיבה עצמה, העריכה אינה כרונולוגית בהכרח וגם השפה לפעמים מעט מסורבלת (נדמה לי שהיא התאמצה להישמע מתוחכמת ולאמץ משלב גבוה ואוצר מילים רחב במיוחד, אף שזו לא פרוזה; עליי זה קצת העיק אף שיש לי אוצר מילים לא רע בכלל) אבל בסה"כ הסיפור קולח ומרתק (אותי) והתיאורים מדויקים, עד כמה שאני יכולה לשפוט.

מלבד עצירות לבדיקת מילים במילון (אני יכולה לדלג אבל אני אוהבת לדעת בדיוק...) עצרתי רבות כדי לצפות בסרטוני עבר – טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים, תמונה אחת שווה אלף מילים וכו'... או בקיצור, ברוך ממציא יוטיוב. כמה טוב שאני לא צריכה להתספק בתיאורי תרגילים בספר ואפשר תוך שניות לצפות בדבר האמיתי! בקיצור, למדתי רבות.
לצפיה ב-'ולסיום, קליפ נפילות אולימפיות מריו (כולל סימון ביילס, כמובן)'
ולסיום, קליפ נפילות אולימפיות מריו (כולל סימון ביילס, כמובן)
17/09/2016 | 15:17
52
השאלה אינה "איך נפלו גיבורים?" אלא איך הם הצליחו לא ליפול...
אין ספק שהספורט קשה ומאתגר ורבים וטובים נופלים, גם הגדולים ביותר.
לצפיה ב-'הידוענית הלוהטת סימון ביילס עונה על 73 שאלות ל"ווג"'
הידוענית הלוהטת סימון ביילס עונה על 73 שאלות ל"ווג"
18/09/2016 | 01:34
46
אני מניחה שכולן נמסרו לה מראש והכול תוזמן ובוים, אבל עדיין חביב וחינני למדי.
לצפיה ב-'חוג התעמלות קרקע/ אמנותית לנשים'
חוג התעמלות קרקע/ אמנותית לנשים
01/09/2016 | 10:39
114
שלום,
האם יש חוג התעמלות למבוגרים באיזור רמת גן והסביבה?
חשוב שיהיו רק נשים.

תודה
לצפיה ב-'השיר על יוסיין בולט'
השיר על יוסיין בולט
30/08/2016 | 11:23
40
שיר מקורי שכתבתי ^^
https://www.youtube.com/watch?v=Bjo4-bCGPSg

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
ד
מומחה לכף רגל וקרסול

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה