לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים חדשים? אנא קראו את חוקי הפורום ("אודות הפורום והנהלתו" פה מעל)
גולשים חדשים מתבקשים לקרוא את הודעת המנהל על מנת לוודא כי הם מכירים את נהלי הגלישה בפורום
המשך >>

טרייד אין לפורד פוקוס
28/05/2016 | 14:51
3
30
מחליפה את האוטו דרך חברת השכרה, שמזכה אותי על פורד פוקוס 2008 במצב מצויין מליסינג (אני יד שנייה) ב-14,000 שקל, בערך 40 אחוז מהמחירון שלה (מליסינג). זה הגיוני? או שכדאי לי לנסות למכור בשוק החופשי? בחברה אמרו לי שהשוק מוצף בפורד פוקוס ואי אפשר למכור אותן. פונה לחוכמת ההמונים: אם יש פה מישהו שמבין בזה, אשמח לדעתו.
השוק מוצף בכל הסוגים, אבל תמיד כדאי לנסות למכור לבד...
28/05/2016 | 14:56
11
40% מהמחירון נשמע לי זול מידיי
28/05/2016 | 21:19
9
תנסי למכור ביד 2 או פשפשוק רכבים(לא להתייחס לסוחרי רכבים ששורצים שם)
40% מהמחירון המשוקלל, או 40% פחות ממחירון מלא, לפני הפחתת
28/05/2016 | 23:03
2
ליסינג?
איזה רכב לשכור?
28/05/2016 | 22:27
1
7
שלום,
אנחנו לקראת טיול של שבועיים בחו"ל ונשמח בסיוע לבחירת רכב שכור. נהיה זוג+2 (יושבים על בוסטר גב)+טיולון+מזוודה גדולה ו-4 מזוודות קטנות.
ההתלבטות היא בין פיקאסו C3, גולף וואריאנט ופאסאט ווריאנט (שהמידות שלו הכי גדולות, כמובן). האם C3 יספיק או שעדיף לקחת את הפאסאט?
בכל מקרה, נבחר בדגם ידני (נוסעים לאירופה..)

תודה
הגולף יספיק, הפיקסו תהיה גבולית.
28/05/2016 | 23:02
3
אם הפרש המחיר לא גדול - לכו על הגולף. לא נראה לי שתצטרכו את הפאסאט.
איזה שמן הכי מומלץ למזדה 3 מנוע 1.6 שנת 2009?
26/05/2016 | 22:40
24
50
האם זה נכון שלמזדה הכי מתאים זה מוטוקראפט?שאלה נוספת..אם בטיפול שמו לי חצי סנטטי של החברה הנ״ל וצמיגות 5w30 ובמידה ויהיה חסר אני ישים אותו שמן אותו נתונים ויצרן אבל סינטטי מלא זה יהיה נורא?בגדול אני מתלבט בין מוטקראפט לוולווליין..אשמח מאוד לעזרתכם
שמן מנוע
27/05/2016 | 09:41
23
42
לא מערבבים שמן חצי סינטתי בסינטתי מלא.
אם שמו לך 5W30 כנראה שהם יודעים מה צריך. אני זוכר שהשמן הנכון הוא 10X40
חצי סינטתי.
5w30 זה הצמיגות הנדרשת למזדה 3
27/05/2016 | 10:14
10
39
שאלתי הייתה לגבי שם החברה והאם סינטטי מלא/חצי.הרמתי טלפון בבוקר למורשה אמרו לי סינטטי מלא 5w30.הם שמו לי של חברת דלקול שזה גם עומד בתקנים של מזדה.
האמת קצת
27/05/2016 | 12:05
37
התפלאתי כשכתבת חצי סינטתי. לי נראה שסינטתי מלא צריך לכל המנועים.
שמנים של דלקול הם טובים ועומדים בפיקוח ישראלי
27/05/2016 | 17:59
8
36
אני שורץ במוסכי קיה בעת הטיפול ברכבי ושמתי לב כי חלו תמורות באיכות שלא באו לידי ביטוי בתמורות מקבילות במחיר.
בהתחלה היו שמים שמן תוצרת פז סינתטי מלא 5/40 ומזה כשנה עבר ל5/30 [אני כמעט בטוח שהם שמים 1/2 סינתטי]
ספר הרכב לא מתייחס לסינתטי מלא או 1/2 אלא רק לצמיגויות: קיה ממליצים על 0-20 [אבל לא במזה"ת] והאופציות במזה"ת 5/40 ואם אין אז אפשרי 5/30 או אחרים.
דלקול זה בגלל שיבואן מאזדה הוא גם יצרן דלקול
27/05/2016 | 23:44
7
23
הכל פה זה קומבינות
ומוטורקראפט שייכת, או היתה שייכת, לפורד -שהיתה בעלת הבית של
27/05/2016 | 23:54
2
26
מאזדה.
רק למקרה שאתה חושב שהמציאו את הקומבינה הזו בארץ...
אז אם ככה איזה שמן מומלץ למאזדה 5
28/05/2016 | 00:04
1
10
שמן שעומד בדרישות שמופיעות בספר הרכב
28/05/2016 | 00:10
22
עדיף תמיד לנסות לשים יד על הספר המקורי, באנגלית, כי בו בדרך כלל מופיעה טבלה עשירה יותר, עם התאמה של צמיגות לטמ' סביבתית. זה מן קטע מוזר כזה, אבל מתברר שהשמן שמתאים בנורווגיה בחורף זה לא מה שהכי טוב למנוע באילת בקיץ...
זה גם מה שאני חשבתי
28/05/2016 | 21:14
3
7
השאלה מה יותר כדאי?
דלקול-סינטטי מלא
מוטוקראפט חצי סינטטי
או בכלל וולווליין?אשמח לתשובה מקצועית ממי שבאמת יודע אם וולוולין מתאים למזדה
כל שמן שעומד בתקנים ובדרישות שהגדיר היצרן - מתאים
28/05/2016 | 22:20
2
3
צריך רק להזהר ממלכודות בסגנון "מתאים לתקנים" וכל מיני ניסוחים מתחמקים אחרים, שמשמעותם האמיתית היא "היצרן אומר שנדמה לו שזה עומד בתקן. אולי".
אייך אני אמור לדעת
28/05/2016 | 22:31
1
4
אם זה מתאים או לא?הבאתי דוגמא לשמן שנחשב טוב מאוד וולווליין..אני רוצה סינטטי מלא אבל מצד שני כן רוצה שיתאים ויהיה מומלץ מזדה ב100% כמו שדלקול ומוטורקאפט מתאימים(החיסרון של מוטורקאפט זה שאין אותו סינטטי מלא או שאני סתם חושש)
מצאת שמן 5-30 חצי סינטטי? זה די נדיר
28/05/2016 | 23:01
2
בספר הרכב אמורים להופיע הדרישות לגבי השמן - צמיגות (בדרך כלל טווח צמיגויות בהתאמה לטווחי טמפרטורה חיצונית) ותקן (למשל SL, SM וכן הלאה). אם השמן עומד בתקנים הללו (ושוב - וודא שהוא ממש עומד, ולא רק בערך) - אז הוא מספיק טוב.
יש יצרנים - למשל מרצדס בנץ VW - שהגדירו תקנים משלהם, ובדקו חלק מהשמנים כדי לוודא שהם עומדים בתקן הנדרש. כמובן שזה אפילו עוד יותר טוב מאשר שמן שעומד בתקנים הכלליים. אבל אני לא זוכר תקן כזה למאזדה.
אין שום בעיה לערבב חצי סינטטי עם סינטטי מלא
27/05/2016 | 20:06
11
33
ובאמת, אני ממליץ שוב להפחית מעט את שיעור הוודאות שבה אתה מכריז דברים שבהם אתה, כנראה, לא ממש מבין.
כבר הבנתי שאתה האורים והתומים בפורום.
27/05/2016 | 20:51
10
36
זכותך לערבב  את השמנים ברכב שלך אפילו עם קוקה קולה.אני חושב שלא רצוי.
לגבי ההבנה שלי אל תדאג.
בכלל אתה מרשה לעצמך קצת יותר מדי.

מנחם. מי שמעריץ קיה פיקנטו זה לא אחד שמבין במכוניות
27/05/2016 | 23:02
6
36
בגלל נודניקים כאלה אני לא אוהב את הפורום הזה
והמעריץ של קיה פיקנטו הוא...?
27/05/2016 | 23:55
13
תגובה לoscars
28/05/2016 | 06:25
4
32
שאל מישהו כאן שאלה. יש לאמא שלו רכב ולה יש הסטוריה לא טובה עם הביטוח.
הוא רוצה לעשות ביטוח על שמו מבלי שיוזכר שם אמו ואז להנות מהנחות.
לרוב אני עובר ישר למקום אחר ולא חושב להגיב.
מכיוון שיש במשפחה שלי ארבעה רכבים על שמי בשימוש הילדים והנכד חשבתי
לעצמי וואלה רעיון.
מה אני צריך לקבל דו"ח על מהירות שהנכד עשה ? לא מספיק אני משלם את הכל.?
התקשרתי לסוכנות ביטוח שלי ונאמר לי לא. פה בפורום טענו שאני לא יודע אז התקשרתי שוב. הפעם דיברתי עם בעל הסוכנות.
התשובה שלו הייתה שהוא לא עושה דברים כאלה.

בVW יש הוראה משנות 00  שהשמן מנוע הוא סינטטי מלא.יעלה בדעתך להוסיף
ברכב שלך שמן חצי סינטטי ? אפילו שהמומחה פה מאשר?
בכלל האיש יושב מול המחשב מסביב לשעון מתי הוא מתפרנס?
נודניקים? זה בסדר.אנשים שחושבים שהשמש זורחת להם מ..... זה לא בסדר.

ואיזה קטע, מתברר שכנראה רק הסוכן שלך עקום - כי אחרים
28/05/2016 | 07:30
3
31
עושים את זה וזה חוקי.
אפשר לראות את ההוראה של VW ששמים רק שמן סינטטי?
כי אני יכול להראות לך שמנים חצי סינטטיים עם תקן של VW משנת 2016. יותר מזה, יצא לי לראות ספרי רכב של לא מעט מכוניות, וגם אלו שדרשו שמנים שקיימים רק כסינטטיים למיטב ידיעתי (למשל 0-30) - לא הזכירו את המילה סינטטי. למה? כי את היצרן לא מעניין, ובצדק, איך תייצר את השמן שעומד בדרישות המכאניות שלו.
או בקיצור - יש לך נטיה להצהיר בוודאות מוחלטת על דברים שהידע שלך בהם מוגבל. וכשזה מטעה גולשים אחרים - זו בעיה.

ואם באמת אוסקר התייחס אלי, כמו שנראה שאתה מניח - אז כנראה שאתה מדביק את תומכיך כאן בקטע הזה של חוסר דיוק בעובדות...
יש לי בקשה אליך
28/05/2016 | 09:34
2
31
יש פה שני מנהלי פורום מה דעתך שהם יחליטו?
בכלל אל תפנה אלי יותר אין לי עניין לכל המהומות שאתה מייצר פה. לגבי אחרים תן להם להחליט מה טוב להם .
כן הסוכן ביטוח שלי עקום למרות שראיתי אותו והוא די ישר.

מה אתה רוצה שאנחנו נחליט
28/05/2016 | 14:17
26
תפוז כמדיניות מבקשת למחוק רק הודעות שפוגעות במשתמשים (קללות וכו) או שיש בהם סכנה של ממש אם יעקבו אחרי הצעות ההודעה (נגיד לבדוק עם גפרור כמה דלק יש במיכל הדלק)
אתם מתדינים בנושא שבו לכל אחד מכם דעה שונה, אחד רוצה לערבב שמן ואחר לא, זכותו של כל צד להציג את דעתו ולספק את הבסיס עליו הוא נשען, אין פה קרטריון מחיקה.
בנוסף כל אחד רשאי להגיב להודעה שבא לו, החלטה שלך אם להמשיך או לא בשרשור אבל אתה לא יכול להחליט בשביל משתמש אחר אם הוא יענה או לא ולאיזו הודעה.
גם לי יש מקרים בהם יש לי מה להגיד אבל אני בוחר לעצור את השרשור מהצד שלי.

אתה מוצא בעיה עם שפה שתוקפת אותך ישירות כאדם? דווח לי עליה, אולי פספסתי.
הבקשה נשקלה ונדחתה
28/05/2016 | 22:27
2
כל זמן שאתה תגיד דברים לא נכונים - אני אגיב כדי לתקן את המידע המוטעה. רוצה שאני אפסיק להגיב לך? תפסיק לכתוב דברים לא נכונים. או לפחות תפסיק לטעון את הדברים הלא נכונים הללו בצורה כל כך נחרצת.
האגדה על איסור ערבוב שמנים היא עתיקה, וקשורה לראשית ימי התוספים הסינטטיים לשמני מנוע. אז לא היו עדיין תקנים לתוספים הללו, והיו מקרים של תגובות בין תוספים סינטטיים לשמנים מינראליים. היום חלק מדרישות התקנים הן שלא יהיו תגובות בעיתיות בין תוספים בעת ערבוב שמנים, כך שניתן לערבב כל שמן עם כל שמן - בתנאי ששניהם עומדים בתקנים המוכרים. ובכל מקרה, מעולם לא היתה בעיה לערבב שמן חצי סינטטי (בו יש תוספים סינטטיים) עם שמן סינטטי.
גם לגבי הביטוח קבעת בוודאות משהו שהוא, במילים הכי פשוטות, לא נכון. זה שסוכן הביטוח שלך לא עושה את דברים כאלו זה סבבה. אבל העובדה היא שאפשר לעשות את זה ועושים את זה. וזה לא שבאת ואמרת "אני לא ממליץ לעשות את זה, סוכן הביטוח שלי טוען שזה עלול לגרום לבעיות במקרה תביעה". אמרת שאי אפשר.
וזו בדיוק הבעיה - אתה קובע בנחרצות קביעות לא נכונות, ומטעה גולשים אחרים. אם אתה כל כך דואג להתנהלות תקינה, נימוס וכו' - דאג לתקן קודם כל את זה.

מכיוון שאת הדעה שלי אני מבסס על סמינר שעברתי בתחום
27/05/2016 | 23:09
35
שמנים לרכב מנועי, ובנוסף כמה שיחות בנושא עם שני אנשים שנחשבים מומחים מובילים בתחום בארץ בנושא שמנים (לא רק שמני מנוע), אני אשמח לשמוע על מה מבוססת הדעה שלך לגבי האיסור על ערבוב שמנים.
אחרי זה, תוכל גם להסביר למה חברות ביטוח אמרו שאפשר לעשות משהו שאתה טענת בתוקף שאסור.
ואם ממש תתעקש, אני יכול לחפור את כל המקרים בחודשים האחרונים שבהם הכרזת בביטחון מלא על דברים שהתבררו כפשוט לא נכונים. אחרי זה נדבר שוב על מי מרשה לעצמו יותר מדי. הולך?
איך אתה מדבר ? הוא מומחה למידע שולי
28/05/2016 | 13:45
1
26
כמו מה יותר טוב ספארק או פיקנטו , 
צודק, הרבה יותר טוב לערבב הזיות פוליטיות עם דעות לא מבוססות
28/05/2016 | 22:29
4
על מכוניות, ולענות על שאלות בתחומים מכאניים מתוך הידע שלך בבניית קירות גבס.
תהיות בנוגע לליסינג פרטי
28/05/2016 | 00:35
6
41
דיברנו עם נציג של אלבר ואני חייב להבין תופעה שאינה ברורה לי בעליל.
אני לתומי תמיד חשבתי שבעיסקת ליסינג אתה אמור לשלם את ירידת הרכב של הרכב פלוס רווח של חברת הליסינג.
הרכב החדש עולה X, בעוד 30 חודש יהיה שווה Y, אז ירידת הערך היא X פחות Y ועל זה צריך להוסיף רווח כל שהוא לחברת הליסינג.
אם ככה ההגיון אומר שרכב ששומר על ערך שוק גבוה יותר אמור להיות זול יותר בליסינג. ככה זה בארה"ב. הונדה אקורד זולה יותר בליסיניג מהמקבילה של שברולט.
אז איך זה שאלבר מציעים לי טויוטה יאריס וטויוטה אוריס שתיהן היברידיות באותה עלות בדיוק ? ומצד שני יאריס לא היברידית זולה ב600 שקל לחודש לעומת היאריס ההיברידית. זה לא הגיוני.
מישהו מבין איך התמחור הזה עובד ?
הטעות שלך היא שאתה מתייחס למחירון הרשמי כ-X, כשלמעשה זה מחיר
28/05/2016 | 07:32
4
41
אחר - מחירון אחרי הנחה. ומכיוון שההנחה לא קבועה ולא ידועה לך, אתה לא יכול לדעת מהו X.
אז אתה בעצם אומר
28/05/2016 | 09:04
3
27
שחברת הליסינג מקבלת הנחה ענקית מהיבואן על דגם אחד וכלום הנחה על דגם אחר ?
ודאי.
28/05/2016 | 13:43
2
18
חברות ליסינג והשכרה קונות כמות מדגם מסויים, ברוב המקרים בתת איבזור ומקבלות עליו הנחת כמות.
דגמים שלא נכללים בהנחה הזו נמכרים לחברות במחיר קרוב יותר למחיר הרגיל לצרכן.
זה יותר עמוק מזה. יש דגמים/גרסאות שמראת היבואן מתמחר בצורה
28/05/2016 | 22:37
1
4
שתיתן לו אפשרות לתת הנחה גדולה לחברות הליסינג.
דוגמא טובה היא פיקנטו LX - במחירון מפרידים בינה לבין ה-EX (שתיהן 1250 סמ"ק, עם תיבה אוטומטית) פחות מאלף שקלים. הבדל שיותר ממוצדק על ידי הפער באבזור, ולכן לא ברור מי בכלל יקנה את ה-LX. עד ששמים לב שכל הפיקנטו ב"ליסינג 0 ק"מ" הן ברמת האבזור LX. פשוט היבואן תמחר אותה גבוה כדי לתת הנחה גדולה, בעוד מחירון המשומשות מחושב, כמובן, לפי המחיר המלא.
שמראת - שמראש
28/05/2016 | 22:58
1
לא
28/05/2016 | 13:07
19
בעצם כל עניין הליסינג מהזווית של חברה שמשכירה רכב, הוא חישוב ערך עתידי. משהו שעדיין לא התבצע בפועל בתנאים של אי וודאות, כי הרכב עדיין לא נסע ביום שבו קובעים עליו את ירידת הערך. זה ספקולטיבי. 
יש דבר כזה שנקרא MSRP, שזה המחיר שבו יצרן של משהו ממליץ למכור את הדבר שהוא מייצר. בארה"ב גם לרכבים יש MSRP. כלומר הם באים עם מדבקה מהיצרן (מה שנקרא window sticker). בישראל לעומת זאת,  MSRP לא שקע בקטע הזה, (למרות שעל חלפים מקוריים לרכב יש MSRP, רק לא ברור אם וכמה השוק אכן שת להם) מה שקובע את המחיר שבו הם נמכרים זה המחיר שאותו האנשים יהיו מוכנים לשלם. הכי פשוט. כתוצאה מזה, גם ירידת הערך מושפעת בדיוק מאותו הדבר.
אם לעשות רגע חפירה צדדית פה שלא מן המניין, לחברות ליסינג יש עוד פרמטר שאין לבעלות פרטית שנקרא ערך צי. כלומר חברת ליסינג או השכרה, לא מסתכלת רק על הערך של כל רכב בבודדת, היא מסתכלת גם על הערך של כל הרכבים שברשותה, בכולל, והערך הזה כל הזמן צונח למעשה. לכן כשיש צי של מכוניות צריך להגן על הערך הכולל של הצי. אחת מהדרכים להגן על הערך הכולל היא לא לגלגל הנחות שמקבלים על מכוניות שמזהמות פחות, מכוניות שנמכרות טוב, שהן פופולריות- לצרכן. 
ככה הצי סופג את העלות של מכוניות שהן כבר בסוף הקריירה שלהן שעליהן יש את הפחת הכי גדול. 
האם מותר להביא דבר כזה לארץ ולהתקין על הרכב שלי?
26/05/2016 | 00:16
11
129
אני מגיע מארה"ב ותוהה אם מותר לי להביא דבר כזה - מן משטח העמסה שמתחבר לאחורי הרכב.
האם צריך בארץ רישוי מיוחד להתקנה של התפס הזה?
תודה רבה

מה שבטוח שהתופסן צריך רישוי
26/05/2016 | 08:58
10
81
לגבי הארגז אני רק יכול לנחש שגם כן צריך , גם כי לא נתקלתי בזה בישראל.
כי דיקטטורת התחבורה בישראל עובדת חזק.
כמה מותר להעמיס על המתקן הזה?  על וו גרירה מותר להעמיס
50-80 ק"ג. ברכב פרטי לפי הוראות היצרנים .
דרך אגב  יש גם מגבלת מהירות של 80 קמ"ש
לרכב פרטי שגורר גרור . לא יודע אם זה תקף גם במקרה הזה .

תודה רבה...
26/05/2016 | 16:43
9
40
הנחתי שזה לא יהיה פשוט כי באמת לא ראיתי דברים כאלה בארץ.
יש מתקנים דומים להובלת אופניים. ראיתי אפילו כאלו להובלת
26/05/2016 | 21:07
8
50
אופנועים. אם את מי שמרכיב אותם לא שולחים לכלא, אז כנראה שגם אותך לא ישלחו.
אגב, בניגוד למה שאידיט כתב, זה לא גרור, ולכן התקנות הנוגעות לגרור לא נוגעות לשימוש בו.
אז אתה חושב שלא צריך רישוי לדבר הזה?
26/05/2016 | 21:26
7
15
להערכתי יהיה צורך בתקינה כלשהי ובצדק,
26/05/2016 | 21:47
44
אבל משהו בסגנון של וו גרירה מבחינת עומסים והשפעה על המרכב אם יש, לא מהכיוון של גרור. אלו שני דברים שונים.
אם זה מחובר פיזית למרכב כנראה משרד הרישוי יהיה מעורב, אם מחובר חיצונית אולי רק מכון התקנים..
תלוי גם כמה זה בולט מהרכב, מסתיר לוחית רישוי ו/או אור בלם ויש עוד פרמטרים. נראה לי קצת סיפור.
תבדיל בין מה מחייב החוק, למה קורה במציאות
26/05/2016 | 22:46
5
60
החוק קרוב לוודאי מחייב סוג כלשהו של אישור.
מעשית - תתקין וו גרירה נשלף. לטסט גש עם הוו, וכשאתה צריך להוביל דברים - שים את זה. יש כמובן סיכוי ששוטר יתן לך דו"ח על זה, בעיקר אם, כמו שכבר אמרו, זה מסתיר את הפנסים האחוריים (כולל אור בלימה) או את המספר. אבל הסיכוי הזה די נמוך ממה שאני רואה בשטח.
אבל למה בעצם להסתבך עם הדבר הזה, ולא לשים גגון? מניסיון, ברכב פרטי העמסה של 50 ק"ג כל כך רחוק מאחורי הסרן האחורי, עלול לפגוע מאוד בהיגוי וביציבות של הרכב.
אז התחלנו ליעץ לעבור על החוק.
27/05/2016 | 12:24
4
48
אתה צריך לקבל שלילת אדום . 
לשם מה צריך את הדבר הזה ,כאשר הוא מוגבל מאוד במשקל שהוא יכול לשאת 
וגגון על גג הרכב יותר זול ולא מצריך אישור של אף אחד.
אין שום יתרון באביזר הזה לעומת האופציות האחרות

תקרא שוב
27/05/2016 | 17:29
38
הוא לא המליץ על ברייקינג דה לוW אלא על גגון.

עקב המצב הרעוע בקופסה אין כל וודאות שקריאה נוספת תשפר את הבנת הנקרא. אבל אין מה להפסיד מניסיון נוסף. אנא דווח אם התגלו תובנות אחרות. 
אם תצליח להראות לי איפה המלצתי על זה, אבקש אישית שיבטלו את
27/05/2016 | 20:04
2
38
האדום. איך?
אבל אם לא, אתה צריך להתחייב לא לדבר שטויות שבוע. לא, בעצם זו דרישה מוגזמת שלא תוכל לעמוד בה - אתה צריך להתחייב לא לכתוב שטויות בפורום שבוע. שהאחרים שנאלצים להתמודד איתך יסתדרו לב.
שטויות זו המחלקה שלך ! המלצת על סוג של קומבינה
28/05/2016 | 14:08
1
21
חוץ מזה אולי בגלל שזה לא נוגע לך אז אתה לא יודע , שאם זה לא גרור 
אז אסור לו לבלוט יותר ממטר מהרכב , המתקן נראה גבולי מהבחינה הזו . 
חוץ מזה שאם המתקן שוקל כ 20 קילו אז אפשר להעמיס עליו רק 30 קילו .
המזוודה שלי לטיסה שקלה 25 קילו ועוד תיק יד ותיק למחשב , וכבר אי אפשר להעמיס את זה על המתקן הזה . 
יותר טוב שיקשור את הסל הזה ל 2 פרופילים על הגג .
עוד משהוא שפוסל את המתקן הזה , אם כבר עושים וו גרירה תקני 
אז אפשר להשיג עגלה יד שניה בזול 
בקיצור לא רעיון טוב 

אני ממליץ לך לפתוח מילון ולראות מה הגדרת המילה "המלצה"
28/05/2016 | 22:34
4
אחרי שתעשה את זה, אתה עדיין צריך לעמוד באתגר המקורי - להראות איפה המלצתי על המתקן הזה, או על מעבר על החוק.
המלצה על רכב
28/05/2016 | 21:32
8
ערב טוב,
מחפשת המלצה על רכב יד שניה
תקציב באיזור ה40000-50000, חסכונית, אוטומטית. רצוי שנתון 2011+
עד עכשיו הרכבים שראיתי שעומדים בקריטריונים הנ"ל הם איביזה, I20, C4, מאזדה 3.
אשמח לשמוע עליהן ובנוסף אם ישנם דגמים נוספים שנראים לכם.

תודה רבה.
מצלמת רוורס
28/05/2016 | 14:18
1
31
שלום רב
ברכב שרכשתי יש מצלמת רוורס.
האם אפשר להסביר לי את הקוים על הצג? לא אצלחתי להבין איך לקרוא את המצלמה
הכי טוב שתצא ותסתכל כמה פעמים
28/05/2016 | 17:11
22
איפה אתה במציאות ואיך זה נראה במצלמה וככה תבין לקרוא אותה הכי טוב
הקוים אמורים לעזור לך להבין כמה קרוב אתה למה שמצולם.
עזרה בבחירת אוטו מיני משפחתית
25/05/2016 | 19:03
15
96
היי,
אנחנו זוג צעיר,  וצריכים את עזרתכם בבחירת אוטו
הצרכים שלנו: אוטו אמין, חסכונית בדלק, שתהיה מרווחת לתינוק עתידי וכל הציוד הנלווה שלו
אנחנו נוסעים בערך 30 אלף קילומטר בשנה. גרים בחיפה אז צריכה לסחוב בעליות. נסיעה לעבודה בעיקר בכבישים פתוחים ראשיים ללא פקקים עושים בערך 80 קמ כל יום לעבודה
התקציב בערך 60 אלף ש״ח חשבנו על הונדה ג'אז ההיברידית 2012  או קיה ריו 2012
האם תוכלו לחוות דעתכם על 2 המכוניות או המלצה אחרת לגמרי שיתאימו לצרכים שלנו
ראינו את הבאגז של ההונדה ג'אז והוא הרגיש מאוד קטן, האם נכון?
תודה מראש!
30K לשנה + עליות זה לא מעט
25/05/2016 | 21:34
4
73
דני החיפאי עם ה208 דיזל ימליץ לכם אולי על דיזל משומש בתקציבכם, 60K בתנאי שתמצאו משהו שאינו שחוט וזה לא טריויאלי בדיזלים
בכל מקרה, אני מניח שלגבי דגמי 2012: ג'ז היברידי יקר מריו בנזין ככה שמה60 ישאר לך עודף?
אין 208 דיזל ב-60. רק התחילו למכור אותה.
26/05/2016 | 13:19
3
26
מחיר הצרפתיות מתמוטט מהר
26/05/2016 | 20:58
2
31
סתם, האמת טמונה בהבנת הנקרא ... איפיינתי את דני כחיפאי עם ה208 דיזל ואמרתי שהוא ימליץ אולי על דיזל [אבל לא 208 דיזל] אלא על דיזל משומש בתוך התקציב...
אין לי מושג במחירי דיזליות משומשות
26/05/2016 | 22:00
1
9
מה זה אין לך מושג?
27/05/2016 | 17:46
23
מי שאל אם יש לך מושג? חטט ברשת ותביא האינפו'. אפשר לחשוב לגבי דברים אחרים שאתה רושם כאן, שיש לך מושג

תא המטען של הג'אז הוא אחד הגדולים בקטגוריה. אם הוא קטן מדי
25/05/2016 | 22:31
3
56
לטעמכם - אתם לא בקטגוריה הנכונה.
בג'אז ההיברידית הבגאז' גדול יחסית אבל לא חריג לטובה
25/05/2016 | 22:45
2
53
יחסית לסופר מיני אחרות (לפחות לא בצורה משמעותית) - בגרסת הבנזין הוא כבר פותח פער (הסוללות גונבות איזה עשרה סנטימטר מגובה הבגאז'. די משמעותי.)

יכול להיות שאתה צודק, הניסיון שלי הוא עם הרגילה
25/05/2016 | 22:59
1
15
לא מכיר את הרגילה, בהיברידית הוא לא גדול באופן חריג בכלל
26/05/2016 | 15:06
11
הונדה גאז
26/05/2016 | 11:58
4
38
אוקיי תודה על התגובות נבדוק שוב בנוגע לגודל של הבאגז. האם ההונדה גאז היברידית 2012 יכולה לעמוד בדרישות שלנו? האם זהו רכב אמין? שמעתי תגובות לפה ולפה 
היתה לי ג'אז היברידית במשך כ-8 חודשים
26/05/2016 | 13:24
1
49
ואני מכיר את מי שמהמשיך את חוזה הליסינג שלי עד סופו ולא היו לו בעיות מיוחדות במשך 3 וקצת שנים.

הביצועים מספקים ברוב המקרים, לפעמים בעליות ארוכות כשהסוללות מתרוקנות מורגש חוסר מסויים.
תחושה זולה יחסית בתא הנוסעים ובנסיעה - לא מאובזרת (ברמת הגימור הבסיסת והנפוצה), איכות חומרים בסיסית, רועשת.
נוחות נסיעה סבירה, התנהגות כביש לא מוצלחת (אך בטוחה למדי).
חסכונית בדלק ומאוד מאוד מרווחת - בעיקר אם משווים לסופר-מיני, מצד שני בתקופה ההיא היא גם היתה יקרה יותר.

סה"כ מדובר בכלי פרקטי למדי, בלי הרבה פינוקים. 

אם אתה עם רגל כבדה על הגז חסכונית היא לא
26/05/2016 | 15:04
32
אותו תווי נסיעה, אותו נהג, מזדה2 (דור קודם, שנחשבת לא הכי חסכונית) וג'ז - אותה צריכת דלק במזדה ובהונדה, מודה, הנהג נמרץ מאוד, התווי ברובו בין עירוני.
נהגת אחרת באותו תווי בדיוק משיגה עם הג'ז 50% יותר ק"מ לליטר, הנהגת עסוקה יותר בלשיר עם יוטיוב שירים מאשר לקצר זמנים
השורה הסופית, בהתאם לאופי הנהיגה יושג החיסכון בדלק, בין כלום ליותר מ 50% יותר ק"מ לליטר.

אני נוסע לא מעט על ג'ז היברידית
26/05/2016 | 14:57
1
40
אני לא אוהב את צליל המנוע המעצבן שלה, הברקס עם השיגעונות שלו (קשה לבלום חלק בגלל הקטע עם הטעינה בזמן בלימה, פעם טוען פעם לא פעם חזר פעם חלש וכו) רעשי רוח במהירות בין עירונית, מזגן לא חזק במיוחד (לא אסון אבל בימים חמים חסרה לו יכולת)
מה טוב בו? במהירויות עירוניות הבוסט החשמלי נותן יכולות טובות, הסידור הפנימי מאוד מרווח יחסית לגודל האוטו ובנהיגה רגועה הוא יכול לעשות גם 1:18,
בגלל מבנה המנוע החשמלי יש לו את ה start stop הכי טוב שנתקלתי בו אי פעם.
יש בחניה של העבודה אצלי אינסייט, אותה יחידת הנעה לדעתי ש"שפכה" מנוע אחרי פחות מ 90K ק"מ וגם בסקרי אמינות נדמה לי שההברידיות של הונדה לא כיכבו.

זה לא אוטו רע אבל כחדשה מחירה היה מוגזם והיו אופציות טובות ממנה כנראה
השאלה מה האופציות עכשיו, כמה עולה ג'ז 2012 ועם כמה ק"מ?
רכב בעלות פרטית
26/05/2016 | 18:58
31
2012 עם 40 אלף קמ בסביבות ה65.
למה דווקא ג'אז היברידית?
27/05/2016 | 07:50
22
אני הייתי מחפש ג'אז רגילה  - תא מטען גדול יותר, וכנראה שבנהיגה נכונה גם היא תהיה חסכונית.
מה זה העיגולים בחלק הקדמי של האוטו ?
27/05/2016 | 14:24
2
74
היי
יש לי טויוטה קורולה ולחסר לה עיגול אחד. רוצה להשלים ולקנות רק לא יודע איך קוראים לזה.
מה זה
27/05/2016 | 15:18
1
68
זה פקק לאוזן גרירה בפגוש הקדמי.
בברכה  -  רפי לין

תודה!!!!
27/05/2016 | 20:48
11
המלצה על רכב
25/05/2016 | 16:41
14
94
שלום לכולם,
מחפש המלצה לרכב המתאים לזוג+1, להלן הציפיות שלי מהרכב:
1. רכב שמתאים לנסיעה בעליות מידי יום- נסיעות של כ-40 ק"מ מידי יום (נסיעה משולבת עירוני ובין עירוני).
2.תא מטען גדול יחסית עבור עגלה גדולה. כל רכבי המיני והאצ'בק לא מתאימים או בגלל נפח מנוע קטן ו/או בגלל תא המטען קטן/מדף עם הרמקולים שחוסם את האפשרות לשים בו את העגלה- תקנו אותי אם אני טועה.
3. אמין
4.  תקציב: באזור ה-40.
5. חסכוני בדלק ככל הניתן.

אשמח לשמוע את המלצותיכם, לי המליצו על על הקורולה (לא רובוטית) שנת 2009 או מאזדה 3 2009.
את המאזדה אני פחות אוהב, וקורולה קשה למצוא משהו עם קילומטראז' נורמלי.
אשמח לשמוע את דעתכם כמה להתעקש על הרכבים הנ"ל, ואולי להיפתח לאופציות נוספות.

ממש תודה!
דווקא סדאן במרבית המקרים תהיה פחות נוחה להעמסה
25/05/2016 | 16:59
11
45
מאשר האצב'ק (למרות שהתא מטען של הסדאן גדול יותר).
כמובן שאני מדבר על השוואה של אותו דגם בשתי התצורות הנ"ל.
מצאתי את דגמי האצ'בק פחות נוחים-טעיתי?
25/05/2016 | 17:03
10
46
בסדאן שציינתי תא המטען עמוק מאוד ומאפשר לאחסן יותר בקלות את העגלה, מזוודה, קניות וכו'.
בהאצ'בק יש המדף האחורי שלרוב מותקנים עליו הרמקולים והוא חוסם המון מהנפח של תא המטען, מה גם שאם אני מסיר את המדף (יש בכלל אפשרות כזאת?), אז הציוד בתא המטען לא כלוא וזה לא נראה לי לא הכי בטיחותי כשיש תינוק באוטו.
אני מכניס עגלה, ועוד כמה דברים, בלי בעיה לתא מטען של C4
25/05/2016 | 22:35
6
49
מהדור הקודם, והיא אפילו לא אחת הנדיבות בתחום.
תא מטען בסדאן יהיה גדול יותר, זה נכון, אבל הפתח קטן יותר, ולכן קשה יותר להעמיס ולפרוק דברים גדולים כגון עגלת ילדים.
אבל הכי פשוט - קנה סטיישן. בתקציב הזה בטח אפשר למצוא איזו i30 סטיישן מאזור 2011 או פוקוס סטיישן מודל 2010 (עדיפה על 2011 ומעלה).
אפשרות נוספת - קרוז סטיישן, אבל רק בדגמי 1.4 טורבו. לרכב יש מוניטין אמינות גרוע בגלל גרסת ה-1.6 ל'. ה-1.4 ל' בסדר, אבל מחירה נמוך בגלל התדמית.
תודה רבה על המענה, אבדוק את האופציות הללו
26/05/2016 | 09:27
28
קצת מצחיק אותי שבסטטוס של זוג+ילד הגעתי למצב שאני צריך סטיישן..
סטיישן בשביל זוג עם ילד אחד?
26/05/2016 | 13:04
4
15
אם האצ'בק לא מספיקה לו - ואני מסיק מדבריו שהוא ניסה - אז כן
26/05/2016 | 20:59
2
20
סטיישן. עדיף על סדאן מבחינת נפח וקלות הטענה, פחות או יותר אותו מחיר, ועלויות אחזקה זהות למעשה. אז למה לא?
לא גדול מדי?
26/05/2016 | 21:02
1
4
הוא לא גדול יותר מסדאן, והשואל כבר קבע שהאצ'בק לא מספיק לו
26/05/2016 | 21:05
17
נשארה עוד הקטגוריה הזעירה של סופרמיני סטיישן. הבעיה העיקרית עם המכוניות האלו - יש ממש מעט מהן.
26/05/2016 | 21:01
10
אתה טועה אם אתה חושב שחתיכת פלסטיק דקה היא זו שתמנא ממטען
26/05/2016 | 13:05
2
41
לפגוע בנוסעים. במקרה של תאונה קלה ממילא דבר לא יזוז, במקרה של תאונה קשה לא המדף זה מה שיגן עליך.
האם ברכבים ללא מדף כלומר בסדאן המטען מאובטח טוב יותר?
27/05/2016 | 18:06
1
5
מופרד בצורה טובה יותר מתא הנוסעים. כן.
27/05/2016 | 23:55
2
יצא לי להעמיס עגלת תינוק בקרוס אובר
26/05/2016 | 09:07
1
47
עם העגלות הגדולות של היום זה היה נוח להעמיס אבל תפס כמעט את כל המקום בלי לקפל את המושבים
אז כן
או סטיישן או קרוסאובר
אוקיי, תודה!
26/05/2016 | 09:27
4
שלום רב ,עד כמה זה יכול להוסיף לשנות החלפת פילטר אוויר
25/05/2016 | 00:38
17
73
בסובארו בי 4 2.5 לפילטר אוויר פתוח ,אני מניח שקיים כזה דבר ,והאם זה לאורך זמן משנה משהו מבחינת פגיעה כלשהי במנוע ובכלל ?
תודה

דגם 2011
ממה שקראתי כבר קצת באינטרנט זה יכול ליצור יותר בעיות מאשר
25/05/2016 | 00:42
1
41
לעשות טוב .
מה בדיוק אתה רוצה להשיג, אם בכלל? זה לא מה שיהפוך את האוטו
25/05/2016 | 10:21
35
למכונית ספורט - אז בשביל מה?
למנוע יש אסמה ?
25/05/2016 | 09:34
14
37
אתה חושב שכך יכנס יותר אויר למנוע ?
אני לא חושב כך.
 רק אם תוציא את הפילטר אל מחוץ לרכב מעל מכסה המנוע  , כפי שעושים ערסים אמריקאים וכנראה שזה לא אפשרי מבחינת משרד התחבורה הישראלי הדיקטטורי. 
רעיון אחר הוא לחבר צינור לפיה של הפילטר ולשים אותו כך שינוק אויר מקדמת הרכב , אולי זה יצור קצת יותר לחץ אויר. 

כן נכון ,חשבתי על הכל ואשאר כך :) גם כך אני מאוד נהנה ממנו ,
25/05/2016 | 12:28
6
32
הרעיון הראשוני היגיע מחבר חובב רכבים ,וסתם הסתקרנתי ,
מעניין גם עד כמה בכלל יש הבדל או בשמירה על הרכב בין פילטר תחליפי למקוקי שעולה פי 4 
זה תלוי, הייתה לי בורה TDI מנהל העבודה במוסך טען
25/05/2016 | 14:04
5
40
שבגלל ששמתי פילטר אויר לא מקורי הלך המד זרימה = 1000 ₪
אז עברתי למקורי ומאז לא היו בעיות. 
מד זרימה זה בכניסה לטורבו . לא הבנתי מה הוא עושה ולא שאלתי
לא הבנת - ועבדו עליך
25/05/2016 | 14:23
4
12
עוד לא נולד המוסכניק שיעבוד עלי
25/05/2016 | 16:42
3
33
קודם כל אני הייתי עושה את הטיפולים כך שאין לו נגיעה
דבר שני המד זרימה אכן התקלקל, פעמיים , כי הרכב לא סחב טוב
דבר שלישי , הפילטר המקורי פתר את הבעיה .
האדום שלך כבר ורוד
בהנחה שלא עפו חלקים מהמסנן על מד הזרימה (השם המכונאי
25/05/2016 | 16:50
2
29
הוא MAF), ובהנחה שלא דפקת אתה בעצמך את המד כשהחלפת את המסנן, אז מד הזרימה לא יכול להדפק ממסנן לא מקורי.
שוב, ההנחה היא שלא התקנת מסנן זבל מוחלט, שגרם לזרימת אוויר כל כך לא סדירה שהוא שיגע את המערכת לחלוטין. אבל מצד שני, זו אולי הנחה קצת מוגזמת בהקשר שלך.
זו כבר ערמה של הנחות לא מבוססות
26/05/2016 | 08:02
1
25
קופסת הפילטר של הבורה מיוחדת לקלוט עוד לפני הפילטר , גופים גדולים
האויר נכנס מלמטה , הפילטר יושב למעלה .
מד זרימה לא קשור בכלל להחלפת הפילטר הוא מחובר בהמשך
והעיקר שאתה מתחמק ממנו הוא: שפילטר מקורי פתר את הבעיה .
וזבוב בלי כנפיים לא שומע. עובדה!
26/05/2016 | 21:02
14
ברגע שתלשו לו את הכנפיים, הוא לא עף כשצעקו לו "עוף!".
זה שאתה לא חושב לא ממש מפתיע. גם זה שאתה טועה לא ממש מפתיע
25/05/2016 | 13:45
6
33
עשה ניסוי - קח מגבת, שים על הפה והאף ונסה לנשום. אפשר, אבל קשה יותר ופחות אוויר יכנס לראות. אותו דבר עם פילטר אוויר ברכב. ככל שהוא פתוח יותר, כך קל יותר לאוויר לזרום אל תוך המנוע, ויותר אוויר יכנס למנוע.
אלא שמדובר בהבדל די זניח, שלא שווה את הסכנה למנוע שטמונה בסינון פחות יעיל של האוויר.
התקנה מעל מכסה המנוע לא משנה כלום בעניין הזה, ולרעיון הצינור שהצעת קוראים "ראם אייר", ונעשה בו שימוש באופנועים כבר שנים. אבל זה הרבה יותר מאשר לחבר צינור אל קדמת הרכב - תכנון לא נכון של סעפת היניקה, וצינור כזה הוא למעשה חלק מסעפת היניקה, עלול לגרום לאובדן הספק.
אני לא טועה ואפילו המצאתי משהוא
25/05/2016 | 14:19
5
33
רק שזה קיים לדבריך , 
זה שהפילטר בתוך קופסא עם פתח לא אומר שזה כמו כיסוי עם מגבת
הקופסא נועדה להגן פיזית על הפילטר אחרת היה אפשר בלעדיה , 
הקופסא גם מפחיתה את כמות האבק שמגיעה לפילטר, כך שהפילטר נושם יותר בנוחות

לספר לך על מנועים שאין להם פילטר בכלל?
מי דיבר על הקופסה? הפילטר הוא כמו המגבת בניסוי...
25/05/2016 | 14:22
4
10
אז למה זה קשור משל המגבת ? ובמה אני טועה לדעתך?
25/05/2016 | 16:37
3
19
הרי חובה לשים פילטר .
אתה טועה בזה שאתה חושב שפילטר פתוח לא יאפשר למנוע
25/05/2016 | 16:51
2
25
לנשום יותר אוויר.
לצורך העניין, זה כמו ההבדל בין לנשום דרך מגבת אחת לבין לנשום דרך שתי מגבות.
אני חושב שזה לא סתם לרושם , כאשר מוציאים
26/05/2016 | 08:07
1
29
את הפילטר אל מחוץ למכסה המנוע , רק יותר לחץ יכניס יותר אויר לפילטר
הרי פילטר חיצוני ללא קופסא פגיע ויסתם יותר מהר.
לא נורא, מצאנו עוד נושא בו הקומון סנס שלך לא מצליח לחפות על
26/05/2016 | 21:03
23
היעדר ידע.
פילטר פתוח זה דבר אחד, אתה מדבר על משהו אחר בכלל. אבל לא משנה. בקטנה. התרגלנו.
חייבים לירות בכל הנהגים הצופרים סתם
25/05/2016 | 09:53
7
89
ובכל האופנוענים שהאופנוע שלהם נשמע בחצי העיר
ברובה פיינט בול.
בנהגים כדור צבע אחד , באופנוענים 2 כדורים.
האגזוז שלך הלך, תתקן אותו בן בלי יעל,
חצי נחמה היא שהרעש הזה גורם לנזק בלתי הפיך לשמיעה של האופנוען.
כולם מדברים על זיהום אויר מהאגזוז , אבל גם רעש הוא זיהום אויר.
טוב שבעוד יומיים אני חוזר לשקט, רחוב דרך חברון בירושלים הוא מזוהם אקוסטית.
גם הסירנות כאן הן אסון , משום מה יש כאן לפחות 10ביום , ואפילו אין בית חולים קרוב .
אולי אלו הערבים השורצים בירושלים.

פעם ראשונה שאני מסכים איתך
25/05/2016 | 12:35
6
42
אחד הדברים שהיו לי כיף במעבר לרכב מאופנוע זה שנעלם הצורך ההיסטרי לצפור. נעלמה הסכנה והפאראנויה "מהכניסה אל תוכי", הפסקתי להיות שקוף. זה היה מאד מפחיד. סכנת חיים מוחשית.

בעבר כשרכבתי, רמת הנהיגה המסוכנת של נהגי ישראל בערה בתוכי. אז התנדבתי קצת במשטרת התנועה על אופנוע. אני חושב שהייתי היחיד שנתן דוחות למי שצפר [סתם כי מישהו עיצבן אותו], ואו למי שלא פנה כהלכה, כלומר מימין לימין, ו/או מימין לשמאל [על פי הכביש, חד סיטרי, דו סיטרי עם הפרדה ו/או בלי הפרדה], ו/או מי שעצר באמצע הכביש ולא הדליק 4 ווינקים [שזה כמעט כולם. בארצינו לא מכירים את הכפתור].
גם מי ששוחח בפלפון חטף ממני במידה ולא היה עירני לראות שאני בסביבתו. אם שמט הפלפון כי ראה אותי, התעלמתי. אבל, אם שוחח בלא יכולת לתקשר בו זמנית עם סביבתו, אז חטף.
להסתובב עם אופנוע זה להיות רואה ואינו נראה בין הנהגים. גם אופנוע משטרה הוא לא נראה. כדי לקבל אפקט דומה מרכב משטרה, הרכב צריך להיות מוסווה.
גם אני הייתי רוכב על דו גלגלי, אופניים, לא היו לי בעיות
25/05/2016 | 13:53
5
38
כי כאשר היה צריך הייתי תופס את כל הנתיב , אחרת אני בצרות מהמכוניות
לא מבין למה רוכבי אופניים עברו למדרכות מקומם לא שם, 
לאלו פיינט בול לא מספיק, בא לי להפיל אותם.
יש לך טעות בקשר לטלפונים, מי שמתעסק איתם מאבד קשר עם הסביבה
נסה ללכת במדרכה ולכתוב משהוא בטלפון אתה לא רואה כלום ונתקע באנשים
וחפצים. 
ברוב המקרים ההתעסקות עם הטלפון היא לצורכי פנאי = סובל דיחוי
חזרנו לסטנדרט הקבוע של חוסר הסכמה
25/05/2016 | 21:00
4
23
יש נהגים כמוך שהם גרועים. כשצריך לעקוף רוכב אופניים והכביש צר או עמוס אז זה מעל לכוחותיהם ואז זה פוטנציאל לתאונות. בקרב נהגי ישראל "המזהירים והמעולים" רוכבי אופניים על הכביש כשגבם מופנה אל התנועה המתקרבת אליהם, זה מצב מסוכן. לכן רוכבי האופניים צריכים לשמור על עצמם ולקחת אחריות על חייהם ובריאותם. ככלל לכן, למעט במצבים יוצאי דופן, רצוי שרוכבי האופניים לא יפנו גבם אל הנהג המתקרב אליהם. תמיד צריך לחשוש שמא מדובר בנהג "מסידרת האידיטיים". נהג כזה יעשיר את בנק האיברים של מדינת ישראל על חשבון חיי רוכב.

לגבי הטלפון אתה מגזים ומכליל. יש שכמוך לא מסוגלים לנהוג ולדבר אבל יש שכמוני מסוגלים. אצלי, המעבר מאופנוע לרכב יצר פנאי ל1000 דברים תוך כדי נהיגה. עד כדי כך תשומת הלב לנהג הרכב הרשלן שסביבי פחתה מבחינתי כי אין לי צורך בפאראנויה נרחבת כדי לשמור על החיים.
אתה גם מכליל כי לקרוא טקסטים ולכתוב טקסטים זה שונה מסתם לדבר, בפרט ברכב האוטומטיש כשאין הילוכים להעביר, אבל צריכה להיות יכולת לראות מה קורה מסביב תוך כדי הנהיגה והדיבור. אין דין דיבור כדין הקלדה או קריאה. לא צריך להיות בהכרח מניאק כלפי מי שיודע להיזהר.

נהג כמוך שידבר בפלפון וינהג בו זמנית, ידרוס את רוכב האופניים שהורדת בתוקף מהמדרכה לכביש. אלה הדברים שאני בדקתי. האם זה נהג שיודע לעשות יחד כמה דברים או שהוא אידיטיי. דווקא מהניסיון שלי הנהגים שנהיגתם חופשית יותר ולמשל אינם מקובעים להגה ב2 ידיים בקביעות, ושהם יושבים לא בתוך ההגה, אלה הם שבד"כ מסוגלים לכמה מטלות בו זמנית.
כרגיל אלו רק התחושות שלך
26/05/2016 | 07:51
3
22
אין בכלל ויכוח הטלפון מפריע ומוריד יכולות של נהגים , זה גם הוכח חד משמעית
בתכנית מכסחי המיתוסים , דיבור בטלפון מפריע !!!
כמו שהוכח הטלפון לא מצית תחנות דלק,

שוב פעם האופנוע ? אופנוען לא צריך בכלל קשר עם הסביבה
הוא שם פס על הסביבה . הוא משיג את כולם ועוקף את כולם
מה שהוא צריך זה להיות טוב בסלאלום .

כבר הסברתי לך שאני נהג מעולה , 40 שנה ללא תאונות.
אין פרמטר אחר לנהג טוב .
אחחח אידיט אידיט, מה יהיה איתך?
26/05/2016 | 20:50
2
16
לגבי הטלפון, הידעת שבארה"ב הפלפון זה לא עבירה. שם אף אחד לא מסתיר הפלפון מהשוטר. הם שופטים אנשים לפי התוצאות. דרסת? פצעת? לא עצרת בעצור? לא מתעניינים בפלפון שלך.
מה קורה באירופה [המערבית] אינני יודע,,. אבל אני מהמר שזה כמו באמריקה ולא כמו בישראל.

לגבי האופנוע: אתה כמובן טועה. אני לא מבין למה אתה מנחש דברים בנושאים שאתה יודע שאין לך מושג? האם לא ברור לך שכשאתה מנחש אתה עלול לשגות? אופנוען חייב להיות בקשר עם הסביבה גם אם בד"כ הוא מהיר מהסביבה. סללום זה חשוב אבל הרבה יותר חשוב לדעת ולהבין מה קורה מסביב כי לא תמיד סללום זה המתכון להציל חיי הרוכב במיוחד אם מסביבו יש "אידיטיי" שלא יודע מי נמצא לידו ועלול לנהוג לתוך מסלול הסללום המיועד של הרוכב. אני אהבתי לרכב מהר בעיקר כשלא היו רכבים אחרים שמאיימים עליי. לעומת זאת כשחציתי צומת גם אם זה היה בירוק וגם אם היה עצור לרכבים מהכיוונים אחרים, אף פעם לא רכבתי מהר מעבר ליכולת להגיב כהלכה במידה ומישהו לא מורשה יתפרץ.

לגביך כנהג מעולה, אזכיר כמדגם רק את חלק מהבעיות שלך כנהג, למשל, כמה אתה מופתע כל הזמן מבלי סוף נהגים שעוקפים אותך, כל הזמן, מכל הכיוונים שלידך. אזכיר לך שאתה מכניס להילוך 3 במקום 1. יש כמובן עוד דוגמאות אבל לסיכום ברור שזה לא מספיק ש40 שנה נהגת ללא תאונות. אני מכיר כמה שגם אצלם/ן מעל ל40 שנה ללא תאונות אבל זה לא גרם להם לחשוב כמוך, שהם נהגים מעולים.
הם יודעים שהם ממש לא "מעולים".
נראה לי שלך אין מספיק ביקורת עצמית.
גם ברסיה אין חוק כנגד דיבור בטלפון אבל תאונות בלי סוף
28/05/2016 | 14:16
1
11
דרך אגב השם הוא רסיה ולא רוסיה RASIA 
פעם בישראל הייתי נוהג לעקוף נהגי שבת מימין אבל עם הזמן התרגלתי 
לא לעשות זאת , כעת  ברסיה חזרתי להרגל הראשוני , מזמן כבר לא מפתיעים אותי
התרגלתי לשטויות שלהם , 
החברה המוטורית בראסיה איננה מאורגנת כהלכה ואולי לכן יש שם ת
28/05/2016 | 21:36
3
תאונות "בלי סוף"

בצפון אמריקה התנועה זורמת במקסימום יעילות. השיטה שלהם טובה יותר משיטת הכיכרות הנהוגה באירופה. רשמתי את זה כבר. השיטה שלהם מייצרת נהגים טובים יותר כי כל נהג שעוצר לתת זכות קדימה גם מקבל זכות קדימה בשנייה שלאחר מתן זכות הקדימה שלו. התנועה זזה כמו בשיטת ריץ'רץ'. כל אחד נותן זכות רק לאחד אחר "ובתמורה" מקבל זכות לעצמו.

לגבי התיאור שלך על הנהיגה שלך זה שונה לחלוטין ממה שתיארת כמה וכמה פעמים לא מזמן כאן. "בזכותך" הגדרתי את הנהג האידיטיי [קרי, שמאפייני הנהיגה שלו דומים לשלך] לכן, אני לא קונה את "אידיט הנהג, הוורסיה החדשה". בגיל שלך לא משתנים בנקל. הספיק לי לקרוא איך אתה מייעץ לרוכב האופניים בכביש המסוכן שעליו לרכב באמצע הכביש ולחסום הנתיב כדי להבין שאתה רוכב של נייר בלבד. עצות כאלה טובות על הנייר בלבד וגם הן מעידות 1000 מונים שאתה נהג מאד בינוני.  
הסברתי לך ולאחרים שלמעט במצבים בטוחים יוצאי דופן, אסור לרוכב האופניים להפנות גבו אל הרכבים המתקרבים אליו. אפילו אתה עם קופסתך המקושקשת שהאנטנות שאחריות על הRECEIVER חסרות, בטוח מבין את ההבדל בין רכיבה בכביש מסוכן אמצע הכביש [עם כיוון התנועה]  לבין רכיבה בצד כשפניך מופנים אל הרכבים שמאיימים לדרסך.
ביטוח לפורד מוסטאנג
26/05/2016 | 17:06
1
44
מישהו יכול לומר לי מה עלויות הביטוח מקיף וחובה לפורד מוסטאנג ייבוא אישי  .2008
סוכן הביטוח (?)
26/05/2016 | 17:58
12
תקלה ברכב חדש לחלוטין
26/05/2016 | 11:41
8
97
אשמח לדעתכם - 
לפני כחודש רכשתי רכב חדש מיבואן.
כבר בצאתי ממגרש המכוניות הרחתי ריח שרוף. אמרו לי שזה ריח של רכב חדש וזה יחלוף כעבור כמה ימים.
הריח לא חלף.. לפני כשבועיים נדלקה לי נורה של שמן ולידה 90%.נכנסתי למוסך לברר מה זה ואמרו לי שזה בסדר ולהמשיך לעקוב.
השבוע המד הראה על 88% והבחנתי בנזילה של שמן מתחתית הרכב, נגשתי עוד פעם למוסך מורשה של היבואן והם אישרו שישנה נזילת שמן והריח השרוף הוא השמן שנזל על האגזוז(?).
הם העריכו שזה רק גומיה או בורג משוחרר. השארתי שם את הרכב לבדיקה ובמקביל פניתי אל היבואן כדי לדעת מה הזכויות שלי, הם טוענים שזה במסגרת האחריות וזה שום דבר.
הבוקר התקשרו מהמוסך ואמרו שמקור הבעיה היא כנראה בתוך המנוע וצריך לפרק אותו ואת ראש המנוע כדי להמשיך בבדיקה וכדאי שאפנה לחברה כדי להחליט האם להמשיך. בין השורות הוא רמז שזו תקלה ממש לא סבירה לרכב חדש.
פניתי לחברה ובקשתי להפסיק את התהליך בטענה שנמכר לי רכב פגום ואני דורשת להחליפו.
הם כמובן מסרבים ומורחים אותי. הם אמרו שאם אני לא ממשיכה בתהליך הם יקחו את הרכב החלופי ויסיימו איתי את ההתקשרות. נאלצתי להסכים להמשך הבדיקה אך כרגע לא אישרתי את התיקון.
לסיום - תודה שקראתם עד כאן, מה אני יכולה לעשות, האם הדרישה להחליף רכב היא סבירה במקרה כזה? לאשר להם לתקן? מה ההשלכות של פירוק ראש מנוע לעתיד? ועם מי אני יכולה להתייעץ שהרי המוסך עובד בעצם עבור החברה..

הרכב לא יוחלף, עם זה תצטרכי להשלים
26/05/2016 | 12:13
79
נשאר לתת ליבואן לתקן, להבין מה השלכות התיקון ולריב עם היבואן על פיצוי הולם (התחייבות לקניה במחיר מחירון תוך X שנים, טיפולים חינם לתקופה מסויימת, ועוד)
זה יהיה מוגזם להחליף רכב בגלל נזילת שמן
26/05/2016 | 15:04
1
65
בכל מקרה החלפת רכב זה מסובך ורוב היבואנים ממש לא ששים לעשות את זה.
ייתכן שאת יכולה לדרוש החלפת מנוע למנוע חדש.
למעשה גם אם יפרקו ויתקנו בצורה מקצועית לא צריכה להיות לך שום בעיה. כמו שכתבה בי-רו, נסי להוציא מהם פיצוי נדיב ככל האפשר.
תודה על התשובות -
26/05/2016 | 15:20
57
ברור שהם לא ששים לעשות את זה, גם אני לא...
אבל, תכלס מכרו לי כב פגום - אני חודש אחרי הקניה ונסעתי בו רק 600 ק"מ.
אם זו היתה נזילת שמן פשוטה מילא - שיקנו וזהו. כרגע עוד לא מצאו את מקור הבעיה ובשביל זה מפרקים את המנוע וראש המנוע.
אותי מפחידים שני ארועים אפשריים.
אחד - תקלה עתידית במנוע שתיגרם עקב פרוקו כעת והשני - ירידת ערך לרכב בסופו של דבר.
הם כרגע לא מוכנים להתחייב להחליף את הרכב אם הבעיה תחור על עצמה או אם כתוצאה מהבעיה כרגע יגרם נזק עתידי לחלקים אחרים ברכב.
בגלל שאני לא מבינה במנועי רכב ויש לי ניסיון מר עם רכבים שנכנסו למוסך על משהו אחד ויצאו עם הרבה בעיות נוספות אני שואלת מה יכולות להיות השלכות של פירוק המנוע?
רכב חדש קונים בשביל שקט נפשי לשלש שנים לפחות (בתנאי שהוא מטופל) לי לא היה אפילו יום אחד של שקט.
פשוט מסרו לי מוצר פגום
תודה!
או שלא הבנת מה הם אומרים , או שהטנענה
26/05/2016 | 15:59
3
64
של המוסך מוזרה ביותר , מקור נזילת השמן לא יכול להיות
בתוך המנוע זה תמיד בעיה חיצונית של אטמים .
על בעיות יותר גדולות לא יחליפו לך רכב .
בסך הכל באם הבעיה מתוקנת , אז מבחינת אין שום בעיה
גם אם יחליפו את כל המנוע .
עכשיו שוחחתי עם המכונאי
26/05/2016 | 16:07
2
67
הם כרגע בתהליך פירוק המנוע וראש המנוע כדי לחפש את מקור הנזילה - זה ההסבר שלו.
אשמח להסבר מה לדעתך יכולה להיות הבעיה במקרה הזה?
אי אפשר לדעת עד שהם יאתרו את הנזילה.
26/05/2016 | 16:20
1
57
השאלה מאיפה נזל השמן, אבל את בטח לא יודעת את התשובה.
חכי לתוצאות האבחון שלהם. רוב הסיכויים שזה אטם חסר או פגום, או משהו שלא הותקן נכון במפעל. נדיר אבל קורה. ואם יתקנו טוב, אין סיבה לחשוש לנזק עתידי.
תודה! נחכה בסבלנות...
26/05/2016 | 16:24
20
אפשר לשאול באיזה רכב מדובר , מי היבואן ?
27/05/2016 | 07:50
30
אפשר גם לשלוח בהודעה פרטית , אם אינך רוצה לפרסם כאן בגלוי 
מאזדה 5 האם יש קשר בין מחשב ניהול גיר
25/05/2016 | 18:14
1
62
למערכת למניעת החלקה או ABS

מאז שהחליפו לי מחשב ניהול גיר אני מרגיש שבכיכרות יש רעש של החלקת הגלגלים
הקשר לדעתי הוא המוסך
26/05/2016 | 12:31
37
כאשר אתה מוציא רכב ממוסך הוא אמור לצאת באותו מצב כפי שהוא נכנס. אם זה לא קרה, צריך, לדעתי, לבוא בטענות למוסך. במוסך כרגיל יאמרו "לא קרה אצלנו." אבל, לדעתי, כל עוד מוסך לא מנהל רישום מסודר על הרכב שהוא מקבל ומצבו, בדיוק כפי שנעשה בחברות ההשכרה כאשר הן מוסרות/מקבלות רכבים, האחריות לכל נזק היא על המוסך שרק עתה הוצא ממנו הרכב. ישנם גם מוסכים מורשים שכן עושים רישום מסודר כזה.
ניטרול עצור-סע סיטרואן
24/05/2016 | 14:46
13
94
שלום רב,
שוקל לקנות סיטרואן C4 פיקאסו.

מה שפחות מצא חן בעיניי הוא המערכת העצור-סע.
הסיבה היא שמירב הנסיעות שלי הן בערך ברדיוס של 3 ק"מ מהבית (עבודה, ילדים, קניות), יעילות המערכת תהיה אפסית (אפילו הייתה גבוהה לא מעוניין בה), ויעילות המיזוג תיפגע (עובר למצב איוורור בלבד לטענת האיש מכירות).

אמנם יש אפשרות לנטרל את המערכת, דבר שמצריך 2 לחיצות על מסך המגע, אבל בכל כיבוי מנוע המערכת מתאפסת מחדש.
האמנם אין מה לעשות? 

אם אין מה לעשות, איך חיים עם זה? הרי לפי הגדרת החיים שלי (שבוודאי משותפת לעוד רבים), הכל סובב ברדיוס נסיעה מאד קטן, שלדעתי מחייב מנוע פועל וממזג באופן קבוע.
לידיעתי אין אפשרות (באף רכב) לביטול מוחלט, וכנראה בעתיד ...
24/05/2016 | 14:53
4
74
... רכבים עם עצור/סע לא יאפשרו גם ביטול זמני שלה.
לא נכון פיאט 500L דיזל
24/05/2016 | 15:32
2
77
גם אני הופתעתי למצוא שהרכב ז-ו-כ-ר שביטלתי את הדבר הזה, גם אני היתי בטוח שאין יצור כזה אבל עובדה שיש לפחות רכב אחד שזוכר שאתה לא רוצה את זה.

פיאט ... תקלה במחשב
24/05/2016 | 19:40
16
גם בסיאט לאון סטיישן, את שתיהן היו לנו האיטליה (דיזל ידניות)
28/05/2016 | 18:39
2
ושתיהן זוכרות את ביטול מע' העצור וסע. (לסיאט היתה קצת בעיה להיזכר להפעיל אותה חזרה (מצד שני, אני לא משהו בלקרוא ספר רכב באיטלקית).
לא נכון בפיאט קובו ובאלפא ג'ולייטה אפשר לנתק קבוע
24/05/2016 | 20:07
46
והמערכת זוכרת את הביטול באופן קבוע.
לדעתי, אין בעיה לבטל את המערכת דרך התחברות למחשב רכב, אבל לא מכיר ספציפית בסיטרואן...
צריך לבדוק את זה
24/05/2016 | 17:42
2
48
יותר לעומק. העצור/וסע לא מופעל אוטומטית אפילו שהוא דולק ברכב .
אני מדבר ברכב שלי כמובן.
יש איזה שמונה סעיפים שמונעים כיבוי המערכת. כמו חום מנוע ועוד ועוד.
ניסיתי להיכנס למחשב הרכב אבל בחניה הוא מיד מודיע שהמערכת לא עובדת כרגע.
שאלתי את בעל המוסך שלי והוא יפנה למהנדס חשמל מחר ויתן תשובה.
מציע לך לפנות ליבואן ולשאול. בכל אופן זאת לא סיבה לדאגה.
פעם הייתי מכבה את המערכת ,היום אני לא שם לב והכל אחלה.
מצאתי שהכי קל לגרום למערכת לא לעבוד זה מזגן על מינימום
24/05/2016 | 18:16
1
59
ברוב הרכבים לשים את המזגן על 16 (שזה המינימום) גורם למנוע לעבוד רצוף
ב16 מעלות
24/05/2016 | 18:52
47
יאשימו אותי שהקפאתי את אשתי
לבטל בטוח שאפשר ואם צריך ללחוץ פעמיים על המסך...
24/05/2016 | 17:56
53
זה דבר שתתרגל אליו. זה יהפוך להרגל שני. זאת לא סיבה לפסול הרכב.

מבחינת זיהום וצריכת אנרגיה, אני מניח שהמערכת נכנסת לפעולה רק כשהמנוע חם וכו'. עד כמה זה רע אם ברמזור בעיר מגוריך המנוע יתכבה?
נתקלתי בחניות סגורות של קניונים שנהגים ונהגות יושבים ברכב המונע ומפעילים מזגן או רדיו או טלפון או גם וגם. זה כמובן מזהם לכולם האויר שם... שיתכבד ויכבה המנוע. לעתים מדובר בבבון או בבבון הניקבי שמסרב בכל תוקף לדומם מנוע.
המערכת פועלת רק בתנאים מסויימים
24/05/2016 | 23:03
34
כאשר לא חם או קר , כאשר לוחצים על דוושת הבלם טיפה חזק , אפשר ללחוץ חלש יותר ואז היא לא תעבוד 
ברכב צריך להיות כפתור ביטול , כי היצרנים יודעים שהמערכת היא בולשיט ומעצבנת . 
קיבלתי תשובה
25/05/2016 | 09:29
41
ממנהל המוסך שבדק את הנושא. אי אפשר ברכב שלי לבטל את  עצור/וסע
אין לחצן פיזי לבטל אותה? רק מסך מגע?
25/05/2016 | 18:57
1
38
אם יש לחצן פיזי אז מישהו שקצת מבין באלקטרוניקה יכול לבנות מודול שידמה לחיצה עליו בכל פעם שמניעים (וכמובן אפשרות לשלוט בהתנהגות הזו - הרי בחורף המדחס לא מעניין אותך)
לחיצה רכה על הבלם תמנע את הפעלת המטרד
26/05/2016 | 08:27
36
כי כך ממילא צריך להגיע לרמזור ולא במהירות ואחר כך לבלום חזק
גם אם בולמים חזק אפשר לקראת העצירה המלאה להרפות מהדוושה
אני נוהג כך והמערכת לא מופעלת .
שאלות בנוגע לרכב שכור
25/05/2016 | 15:53
2
66
אהלן,
ברשותי רכב שנשכר במסגרת תוכנית נטו ליס.
יש בי תחושת בלבול קלה בנוגע לכמה עניינים:
1.) קיבלתי אגרה לתשלום רשיון רכב שילמתי וקיבלתי את הרשיון החדש שתוקפו פג עוד כ-10 שנים בערך.
בעקבות הודעה שקיבלתי מהחברה נאמר לי שברצונם לעדכן אותי שהרשיון פג השנה (בהתאם לתוקף שבו פג הרשיון הישן שלי) . האם עליי לעדכן אותם שחידשתי את הרשיון על מנת שיעדכנו במערכת שלהם?
2.) עניין נוסף שקצת מבלבל- על מי חלה העלות של הטיפול על הרכב טרם הטסט ? עליי או על החברה ? במידה ועל החברה כיצד מתנהל התשלום בפועל ?
3.) בנוגע לטסט- מתי אמור הטסט להתבצע ? - עפי הבנתי בשנה הראשונה אין צורך לעשות טסט אלא רק לשלם או משהו כזה..
בקיצור בבלבלה קלה אשמח ואם תוכלו לעשות לי סדר קצת :)
תשובות
25/05/2016 | 16:14
43
1. אתה כנראה מבלבל בין רישיון רכב לרישיון נהיגה. תוקפו של רישיון נהיגה למיטב ידיעתי הוא 10 שנים, רישיון רכב יש לחדש כל שנה.

2. לא רשום בחוזה?

3. טסט ברכב פרטי עושים רק מהשניה השניה. בשנה הראשונה רק משלמים על הרישיון רכב. אין לי מושג אם בהשכרה/ליסינג זה אחרת. 

אני מנחש שזו תוכנית ליסינג מימוני?
25/05/2016 | 22:37
35
אז בדרך כלל עלויות הטסט הן על הלקוח, אבל יש כל מיני חוזים - פשוט בדוק מה כתוב שם בעניין.
רכב ליסינג לא פטור מהטסט בשנה הראשונה כמו רכב בבעלות פרטית.
מגש אחורי של סקודה סטיישן 2014
25/05/2016 | 15:39
38
שלום
מישהו יכול לעזור בשם או במק"ט של התופסן פלסטיק האחורי ימני של המגש / וילון שמסתיר את הבגאג' בסקודה פאביה סטיישן,

האם זה משהו שניתן להחליף לבד או שצריך "מומחה"?

תודה מראש
לירן
נצפה בטייוואן. נאה דורש נאה מקיים...
25/05/2016 | 13:07
69
מתי בארץ

דורשים 15000 מעל המחירון ל rcz
22/05/2016 | 10:54
37
139
בכל מרון שניתן למצוא פיזו rcz  למכירה מבקשים תוספת למחירון.

מוכר לכם ?
אם זה מה שכולם מבקשים - אז זה המחירון דה-פקטו
22/05/2016 | 14:06
22
92
מה כתוב באיזה ספרון או אתר לא ממש רלבנטי.
זה רק טיפה מבאס בזמן הביטוח
22/05/2016 | 14:41
21
86
נניח המחירון 80 וקנית ב 100 והלך האוטו למחרת, תקבל 80 מהביטוח ולא יעזור שתוכיח שקנית ב 100 ואם תרצה לקנות שוב, זה יעלה לך גם 100.
ויש מקרים הפוכים. ככה זה בחיים.
22/05/2016 | 15:35
20
29
הפוך מה?
22/05/2016 | 15:59
3
72
אם הרכב היה בליסינג לפניך חברת הביטוח מורידה לך את ההחזר ומחזירה מחירון משוקלל כולל הורדות למיטב ידיעתי
אבל אם קנית סיטרואן C5, אתה מקבל מחירון מלא...
22/05/2016 | 21:29
2
32
וזה עדיין טיפה בים לעומת מה ששילמת כשהחזקת אותה
23/05/2016 | 08:40
1
16
תלוי - אם היא היתה אצלך רק שלושה חודשים ועוד באחריות...
23/05/2016 | 10:13
52
וחוצמזה, אם קונים ומטפלים כמו שצריך, היא לא כזו נוראה.
אם קונים מסוחר רכב אוטו שחוט שטופל במסגריה - זה כבר סיפור אחר...
תודה על התשובות - אחרי נהיגה ברכב אני מבין למה (-:
23/05/2016 | 09:09
15
77
רכב מטורף. 

חווית נהיגה מדהימה - 50,000 ק"מ מאז 2011, רכב עם ביצועים של פורש.. ( מעולם לא נהגתי בפורש).

אבל החלטתי לרכוש. תודה לכם.
תשמע, תראה, גם אם זה ה 200 כ"ס
23/05/2016 | 14:50
14
77
פורשה זה לא, ונהגתי גם על ה RCZ וגם על פורש
בכל מקרה זה כן אחלה אוטו עם עיצוב מאוד מיוחד, תהנה!
זה ה 200 כ"ס ידנית?

נהגת על פורשה 912? 90 כ"ס, אז ביחס אליה...
23/05/2016 | 20:18
9
20
אז פורשה זה רק מכונית
24/05/2016 | 00:09
8
63
אין מה להתלהב ממתכנן (אמנם כושל) של טנקים להיטלר .
הרעיון הנכון שלו לא עבד , מנוע דיזל שיפעיל מנועים חשמליים
רעיון שני הוא טנק גדול שלא הצליח כמעט לזוז. 
הוא כל כך היה בטוח שהרעיון שלו יעבוד שהוא בנה 100 פלטפורמות עוד לפני שהיטלר הזמין אותן , 
מה שיותר מדהים זה לראות פורשה ומותגים גרמניים אחרים ברוסיה , מדינה שבכל בית בה יש נפגעי מלחמת העולם השניה . אירוני לראות את סמל המלחמה
סרט הפסים חום לבן קשור גם על מכוניות גרמניות ברוסיה . 
אתה יודע מה זו פורשה 912? יש לי הרגשה שלא, ועכשיו תרוץ לגוגל
24/05/2016 | 00:17
7
49
כדי לגלות, ואז תבין כמה התשובה שלך מגוחכת.
שוב אתה מבלבל את המוח
25/05/2016 | 09:22
6
37
בגלל הבנת הנקרא האפסית שלך . 
זה שפורשה לא חי לא משנה כלום , 
זה שיהודים אירופאים אמריקאים ורוסים קונים bmw / אופל / vw.  ניחא , אבל פורשה היה חלק או לפחות ניסה להאדיר את מכונת המלחמה הנאצית . 
וזה בלי לדבר על כך ש 911 כמו אוודי TT
וכו' . זה דבר דבילי לגמרי . מוטציה .
או.קי - הפעם הצלחת להרשים אפילו אותי...
25/05/2016 | 09:56
4
34
איפה ראית בתגובה שלי משהו לגבי האם פורשה חי או מת, או התייחסות ליהודים שקונים מכוניות פורשה?!
זה כבר לא הבנת נקרא - זה המצאת נקרא!
כן , אם כך לא הבנתי מה אתה רוצה
25/05/2016 | 10:23
3
26
מה קשור אם אני מכיר את 911/912?
הרי דיברתי על דר' פורשה ותרומתו להיטלר .
אמרת ש"פורשה זו רק מכונית", ושלחתי אותך לבדוק מהי אותה
25/05/2016 | 10:27
2
26
912, כדי שתבין את ההקשר שבה היא הובאה בתור דוגמא בתשובה שלי. ברגע שתבין את ההקשר, תבין למה האמירה "אין מה להתלהב" מגוחכת.
וכדי לחסוך לך את הגיגול - זו היתה אמורה להיות גרסת כניסה למותג אחרי הפסקת יצור ה-356. זו היתה 911 עם מנוע קטן וחלש יותר, שיוצרה לפני כחמישים שנה.
העלתי אותה בדיון בתור בדיחה - כי ברור שכשדרור דיבר על פורשה, הוא דיבר על פורשה מודרנית, ולא על רכב עתיק שכזה.
מהדיון שלכם עלה שפורשה זו רק מכונית
25/05/2016 | 17:03
1
23
לדעתי היא לא אבל נעזוב את זה בצד .
אני הזכרתי שפורשה זו לא רק מכונית אלא שפורשה היה חלק מכונת המלחמה הנאצית
חלק כושל אבל בכל זאת חלק ממנה .
אני חושב שלפרוייקטים המגלומניים של היטלר היה חלק נכבד בתבוסה שלו
הטנקים הכושלים של פורשה , מטוסי הסילון , הטילים , וקו הביצורים העצום שלא בלם את הפלישה .
מזלינו שכך .
או.קי, וכך כל חברה גרמנית אחרת שהיתה קיימת באותה תקופה
25/05/2016 | 22:29
15
ב.מ.וו, מרצדס ואודי (בשם אחר) בתחום המכוניות, ועוד עשרות חברות מתחומים אחרים. חצי מהפירות והירקות שאתה אוכל, אם לא יותר, מרוססים בחומרי הדברה שמיוצרים על ידי חברה גרמנית. אז מה?
וכן, היטלר, למזלנו, עשה לא מעט טעויות בניהול המלחמה. טעויות שהביאו למפלת הנאצים. לרוע מזלנו, הוא לא עשה מספיק טעויות...
אתה מודע לזה שהיפנים עזרו להיטלר במלחמת העולם? והאוטו שלך
28/05/2016 | 18:45
4
למיטב זיכרוני יפני... ואם תבדוק תמצא שלפחות מערכת ההזרקה שלו אם לא עוד כמה מערכות קריטיות הן תוצרת בוש וחברות אחרות שעזרו למכונת המלחמה הגרמנית. או במילים אחרות, כדי לא לקנות מאך אחד שעזר למלחמה ההיא אתה צריך לעבור לרכוב על סוס עם אוכף שאתה תכין עם מחט שחתיכת מתכת שאתה ייצרת מעופרות מתכת בגינה שלך עם עור שהסרת לבד מפרה מקומית...
לא. זו הקטנה יותר והיא כבר אצלי
24/05/2016 | 09:25
3
41
זו המכונית הרביעית או חמישית מאותו סוג שבחנתי. כולם דרשו מעל 15,000 למחירון כי גם מקבלים את המחיר הזה. המחירון לדעתי פשוט לא משקף.
בדקתי 3 מהרכבים במכוני בדיקה - את הרכב הרביעי לא הספקתי לבדוק הוא נרכש לפני שהגעתי אל המוכר לסגור ולרכוש.
התאוצה פנומנאלית, האחיזה מדהימה, הסאונד של הרכב מיוחד מאוד והגימור מצוין. גם מערכת הסאונד שהוספה לו היא מצויינת, פיוניר דגם מאוד מתקדם. החלטתי לרכוש אותו אחרי ששנים נהגתי באאודי A3 בגירסאות חזקות אבל הרכב הזה מאוד מצא חן בעיני בגלל העצוב ובמיוחד משום שהפסיקו לייצר אותו אז אני מתכוון לשמור אותו כרכב אספנות עד שנראה מה ... 

תודה לכם בכל מקרה.
תתחדש ותהנה!
24/05/2016 | 11:10
2
31
וקח בחשבון שברכב הזה חשוב במיוחד להקפיד על תחזוקה איכותית.
שווה לבדוק עם המוסך האם הוחלפו מותחני הטיימינג לדגם המשופר. המותחנים המקוריים נטו לכשל פתאומי ומוקדם, מה שהביא בלא מעט מקרים לנזק כבד למנוע.
תודה - אני אכן נהנה בינתיים ובקשר לבעיה שהעלת
25/05/2016 | 08:53
1
25
מה הסימנים שלה ?

כרגע, ולפי כל הבדיקות הרכב במצב נהדר.

שאלתי בעלים של רכב זהה והוא סיפר שלרכב אין שום בעיות מיוחדות. אבל תמיד כדאי לדעת ולמנוע צרות.

הסימנים הם רעש חזק תוך כדי נסיעה, מנוע שמפסיק לפעול ונוריות
25/05/2016 | 09:58
23
דולקות...
במקרה הטוב רק תידלק לך נורית צ'ק אנג'ין והאוטו לא יסחוב טוב, כי השרשרת רק קפצה שן אחת והתזמון השתבש לחלוטין.
בקיצור - אין סימנים מקדימים. רק לגשת למוסך ולבדוק האם המנוע הספציפי הזה עם מותחני הטיימינג המשודרגים או לא.
המנוע הזה משרת בהמון דגמים של הקונצרן - פיקסו, 5008, 508, C5 ועוד. בכולם הבעיה מופיעה - ולא סביר שאיכשהו רק ה-RCZ זכתה להנחה.
זה כי גם המוכרים ובעיקר הרוכשים הם פסיכיים...
23/05/2016 | 15:20
13
66
מי משלם מעל המחירון? המחירון הוא מושג ממנו אפשר וצריך רק לרדת.

האם יש דימיון ל208GTI?
אמר מי שמחזיק ברכב שכזה?!
23/05/2016 | 15:40
9
71
אתה מודע שאנשים עם פיקנטו דורשים מעל המחירון כן?
הוא עבר אליה אחרי שהמקלארן השתפשפה לו בבאמפרים.
23/05/2016 | 20:42
11
לא הייתי מודע וגם כעת כשאני מודע לא שיניתי דעתי
23/05/2016 | 23:44
7
43
קל וחומר שעבור פיקנטו אין הגיון לשלם מעל המחירון. יש בלי סוף פיקנטו משומש בכבישים. היצע ענק ככה שצריך לקזז מהמחירון ולא להוסיף עליו...אין מצב שהביקוש גדול מההיצע ככה שאין הגיון לבקש מעל המחירון.
בעצם לבקש אפשר אבל לשלם מעל המחירון? למה מי מת ?
תוספת: וגם לפיקנטו ידני יש ביקוש נמוך. לא כולם מסתדרים עם ק
24/05/2016 | 07:59
6
40
קלאץ'.
זה אומנם נכון לכל הרכבים גיר ידני...יש קהל שלם שלא יכול לרכוש כי לא יודע ואין לו ביטחון לגבי השימוש...

ואם אני מנסה להסביר את מה שכתבת: ייתכן שהסיבה ליציבות במחיר היא האחריות ל7 שנים. זה אולי נותן יתרון מסויים בשוק המשומשים המדשדש. אני מניח שמחיר הפיקנטו יצנח משמעותית לאחר תום 7 השנים.
לוגבי האחריות: כמה מנועים או גירים הלכו בתוך 7 השנים הראשונות? בטל ב60. 
מילא היית מדבר על אירופה
25/05/2016 | 09:39
5
22
בישראל לא רוצים את הדפקט הזה גיר ידני , יש ממש מעט 
ואם יש בקטגוריה של הפיקנטו אז זה בגלל שיש הבדל במחיר לטובת הידני, 
איזו הפתעה ! אנשים אפילו מוכנים לשלם יותר על אוטומט.
זה לא פלא. כל אלה שהם כמוך, אין להם אפשרות בחירה...
25/05/2016 | 12:23
4
18
אתם מוגבלי אוטומטיש.
ועכשיו זו כל הבעייה, אותה הכשרה דמיקולו שמגבילה את הנהגים. נהג שלא יודע להסתדר עם אותה דוושה מזורגגת ותוך כדי לראות מה קורה מסביבו, לא יידע בכל מקרה להסתדר עם סביבתו...שוב, להוכחה, לך סתכל על עצמך במראה. נהג פתטי פר אקסלנס.
למעשה כל ההשוואות שמציירות כביכול פחות תאונות בישראל בהשוואה לעולם הם השוואה שמלאה בBIAS.
בעולם התקנות משאירות אחריות בידי הנהג וצורך במיומנות גבוהה בידי הנהג. פניות לימין מותרות באדום בהסתייגות. פניות לשמאל מוגבלות בירוק בהסתייגות, חציית צומת מחייבת יתר ערנות, מעבר צומת מחיב בו בעת מתן וקבלת זכות קדימה. אצלנו זה או מתן או קבלה של זכות הקדימה בצומת ספציפית. לעולם לא גם וגם באותה הצומת הספציפית.
כל זה הופך את הנהג הישראלי לפחות מיומן וההשוואה היא עקומה לחלוטין.
זה כמו לבחון במתמטיקה בסיום כיתה י"ב את 2 קבוצות תלמידים שונות: קבוצה אחת תיבחן ברמה של סיום כיתה ו' והאחרת ברמת בחינת בגרות 5 יחידות לימוד.
איזה בסיס להשוואה קיים?
האם העובדה שציוני בוגרי י"ב שניבחנו בבחינה ברמה של סיום כיתה ו', האם העובדה שציוניהם גבוהים וטובים יותר מאשר של אלה שנבחנו ברמה הגבוהה והקשה, האם זה מעיד שהם יודעים מתמטיקה טוב יותר?!
זה רק בעיניים של אידיטיים למיניהם.
לצערך הרכב שלי והרבה אחרים , הוא גם אוטומט
27/05/2016 | 12:11
3
16
וגם ידני 
אבל לאחר שנוכחתי די מהר שההילוך החמישי אפילו יותר חסכוני מהשישי 
ואין צורך לשכנע את הרכב למהר להחליף לשישי , אז בכלל האפשרות הידנית אצלי מיותמת . 
מה יש לומר, מהנדסי מאזדה הם גאונים . 
היה באמת צפוי שהבלבול הקבוע שאצלך בקופסה ייתן את ביטויו
27/05/2016 | 17:20
2
10
הקופסה שלך לא מאכזבת
טיפטרוניק ודומיו זה לא גיר ידני. אנסה לעשות אצלך סדר בקופסה. קח כלל בשבילך בחינם: רק אם יש 3 דוושות אז זה גיר ידני. כל השאר אלה ווריאנטים של אוטומטיש

גם ההמשך שלך נגוע בוירוס של הIRRATIONAL: מהנדסי מזדה אולי גאונים אבל אתה רחוק מזה וההוכחה שאינך מסוגל להסביר כהלכה כיצד להשתמש במזדה שלך .
כשאתה בוחר בהילוך מסוים באופציה M [שבטעות אתה קורא לה גיר ידני] אז זה אומר שהמנוע ישתמש בהילוך זה או בהילוכים נמוכים ממנו אם יהיה צורך. כלומר האופציה הזאת נועדה למשל להאצת הרכב להגביל את קצב העלאת ההילוכים, או למנוע העלאת הילוך מעבר להילוך שנבחר כדי למשוך הסל"ד. אבל שים לב שגם אם אתה באופציה M על הילוך 5 או 6 ואתה מאט כמעט לעצירה הרכב יוריד ההילוך ולא תרגיש שאתה מקרטע עקב הילוך גבוה מדי שלא מתאים למהירות ולתוואי הנסיעה [זה לא כמו רכב ידני שאם אשאיר על 5 למרות שאני מאט ל10קמ"ש אז הרכב יקרטע. אצלך זה לא ככה, מה שמעיד שגם בהילוך M מסוים הרכב יכול להוריד הילוכים בהתאם לצורך של הנסיעה.

ככלל, אין מצב שההילוך ה5 הוא חסכוני מה6, ובהמשך רשמת כאמור משהו לא הגיוני. רשמת כי האופציה הידנית לא דרושה והאוטומט עדיף כי אתה רוצה להישאר על הילוך 5 ולא לעבור ל6. כנראה התבלבלת כמו תמיד כשאתה רושם מעבר ל3 שורות [הקופסה נותנת אותותיה...] שהרי במצב D הרכב מעביר להילוך 6 ולא מושך הילוכים אלא אם אתה באופציית הספורט, אבל גם זה מתנגש עם הדיון שלך על החיסכון בדלק. המסקנה שלי היא שהתבלבלת
במצב M אם תנסה להעביר מ5 ל6 מוקדם מדי זה לא יעבור. במצב D זה יעבור מוקדם יחסית כי הרכב מכוון יחסית לנסיעה רגועה וחסכונית. ככה שלא מסתדר שאצלך הרכב חסכוני יותר כשהגיר על D ואתה נשאר בהילוך 5 ולא מועבר ע"י הגיר האוטומט ל6 כדי לחסוךבדלק.  
יש מחשב לרכב ומה לעשות שהוא מראה
28/05/2016 | 14:42
1
8
צריכת דלק נמוכה יותר ב סוף ה 5 מאשר בהתחלת ה 6 
ה 6 כנראה מיועד להיות יותר חסכוני במהירויות יותר גבוהות .
זה רק ברכב המסויים הזה CX5, אני לא מדבר על אחרים /
כך שאני יכול לשכוח מהאפשרות הידנית ברכב . 
דרך אגב גם הורדת הילוך לא עושה את העבודה כמו בגיר ידני רגיל 
הרכב לא מאיט בירידות או לא שומר על המהירות בירידות 
כי אין דלק במנוע כאשר לא לוחצים על הדוושה . 
זה מוכח מצויין כאשר מעבירים מהילוך שני לראשון , הרכב לא בולם בחדות 
הטורים עולים וזה הכל . 
עוד משהוא שלא קשור , ב CX5 אני מתחיל נסיעה בהילוך  2 במישור 
רק בשביל זה יש שימוש לטיפטרוניק ( בכביש ).
אי אפשר לסמוך על שום נתון שאתה מביא לכאן
28/05/2016 | 23:12
1
עכשיו נזכרת לספר שמדובר במהירות [יחסית אטית] של הילוך 5 כלומר לא מספיק מהר? יש לי חדשות בשבילך,זה לא רק ברכב שלך. כל רכב במהירות אטית יהיה חסכוני יותר ב5 לעומת 6.
המהירות צריכה להתאים להילוך.
זו עוד הוכחה שאפילו בHI WAYS אצלכם אתה לא נוסע בקצב וניזקק ל5 הילוכים בלבד. ה6 מיותר אצלך. אח"כ תספר שאתה נהג זורם. סיפורים.

גם ההמשך לא נכון. אתה נטול הבנה באופן קיצוני. לא ברור לי למה אתה בטוח שהרכב שלך לא שומר על מהירות בירידות אם אתה שומר על הילוך נמוך? ועוד אמיתה שלך שאיננה מבוססת: לידיעתך, ההאטה ע"י הגיר איננה כרוכה בצריכת דלק כשאתה בהילוך נמוך בירידה. יש לי חדשות בשבילך: הרכב יאט או ישמור על מהירות נמוכה גם אם לא תלחץ על דוושת התאוצה או הברקס אלא הרכב יהיה בהילוך נמוך יחסית. לא יצרוך דלק ויאט או ישמור על מהירות נמוכה.
הכל תלוי ברכב הספציפי(מצבו) והביקוש/יצוא באותו דגם.
23/05/2016 | 18:06
2
53
חבר טוב שילם 10% מעל המחירון על לנסר ספורטבק כאשר הם היו פחות נפוצים(אזור 2011-12) כי הרכב היה שמור בצורה הזויה לחלוטין(חנה במקום סגור עם בקרת אקלים!, טופל רק אצל המורשה, אפילו היבואן נראה לי עם כל הקבלות וטופל הרבה לפני הק"מ/זמן אלא כל 6 חודשים כמו שעון שויצרי), והיה עם ק"מ נמוך יחסית לרכב בן שנתיים-שלוש, וזה בדיוק הרכב שהוא רצה(עד לרמת הצבע).
איפה יש בארץ חניות עם בקרת אקלים?!
23/05/2016 | 18:13
1
10
חניה פרטית של מישהו בבית.
23/05/2016 | 18:22
13
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום קורס תיווך
פורום קורס תיווך
אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס
עו
עו"ד חגית שווקי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום