לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים חדשים? אנא קראו את חוקי הפורום ("אודות הפורום והנהלתו" פה מעל)
גולשים חדשים מתבקשים לקרוא את הודעת המנהל על מנת לוודא כי הם מכירים את נהלי הגלישה בפורום
המשך >>

מה זה מימון?
12/02/2016 | 00:48
5
27
אני רוצה לרכוש רכב מחברת השכרת רכב. לשלם חצי מהסכום במזומן
ואת השאר בתשלומים כל חודש במשך כמה שנים.
אני רוצה לשלם בתשלומים למרות שיש לי את כל הסכום בשביל קניית הרכב. וזה כדי שאם תהיה בעיה ברכב החברה תתן לי יחס חיובי כי האינטרס שלהם זה שאני אמשיך לשלם את הכסף כל חודש. במידה ואני אשלם את כל הסכום במזומן החברה תזניח אותי כי אני כבר לא חייב להם כסף.

בקיצור מאיזה גופים אני אמור לקחת הלוואה ? ומה זה מימון?
מימון זו הלוואה ואם לא תחזיר אותה יכניסו לך חזק
12/02/2016 | 01:10
27
גם אם הרכב יהפוך לגרוטאה לאחר זמן מה .
זה לא עובד כך
12/02/2016 | 02:10
30
מימון, כמו שנאמר לך, זה פשוט הלואה. את המימון בד״כ לא נותנת חברת השכרת הרכב עצמה אלא בנק (במקרה הטוב) או מלווים בשוק האפור. את מי שמלווה לך כסף לא מעניין המצב של הרכב, הם הלוו לך כסף והם רוצים אותו חזרה. את מי שמכר לך את הרכב לא מעניינת ההלואה, הם קיבלו את הכסף מהמלווה. אם יש לך את הכסף לקנות במזומן, אל תכניס ראש בריא למיטה חולה.
טיפ שלי
12/02/2016 | 11:51
2
12
אל תרכוש רכב מחברות השכרה שמשכירות לנהגים צעירים ומתחת ל21.חברות שאכפת להם מהרכבים משכירות מעל 24 שנים.וקח את הרכב לבדיקה חיצונית
חברה לא אכפת מהמכוניות.
12/02/2016 | 15:28
9
הדבר היחיד שאכפת להם ובצדק הוא להרוויח כמה שיותר
ולכל חברה מודל עסקי שונה כדי להגיע לכך.
הוסבר לי שמדובר בסוג רכבים
12/02/2016 | 15:49
3
שהיו בליסינג אצל אנשי צבא. 

איך אני יכול לקחת את הרכב לבדיקה...פשוט שכחתי לנהוג תקופה ארוכה...
ואני שוקל לקנות בלי בדיקה במכון. כי הוסבר לי שיש אחריות של שנה 
על הרכב.
מחפשים רכב 7 מקומות.. צריכה עזרה..
11/02/2016 | 15:32
3
18
שלום לפורום היקר!
קניית רכב הקודם שלנו נעשתה בזכות ההתיעצות כאן וזה היה מוצלח ביותר!! מנסה שוב:)

מחפשים רכב 7 מקומות - יש לנו 3 ילדים ואני צפויה ללדת בעוד חודש מספר 4:) כולם בכיסאות בטיחות.

זהו רכב היחיד שלנו ואיתו גם ניסע לעבודה (40 ק"מ ביום).
יש לנו 50K מזומן ואני לא יודעת אם בסכום כזה ניתן לקנות רכב בטיחותי ויחסית חיסכוני.. אפשר לקחת הלוואה נוספת.. או ליסנג פרטי?

חשוב לי הבטיחות, אמינות.. מחיר הביטוח לא חשוב כי לבעלי יש החזר ביטוח בעבודה.

אשמח לכל המלצה\מחשבה\כיוון..

תודה מראש!!
קיה?
11/02/2016 | 16:43
2
14
לגיסי היה פעמיים רכב כזה ועוד מהשכרה(פעם אחרונה) והיה ממש מרוצה. שירת אותו נאמנה כ4 שנים בלי תקלות
אתה מתכוון לקיה קראנס?
11/02/2016 | 17:02
10
לא זוכר מה הדגם
12/02/2016 | 11:49
3
כמדומני קרניבל. הראשון היה סולר והשני בנזין(לא הכי חסכוני כי זה רכב גדול)
יונדאי אקסנט 2008 השכרה לשעבר-כדאי?
11/02/2016 | 16:03
9
30
185k קילומטר
יד3
נעשה טיפול טיימינג
טסט לשנה
מחירון לפני שקלול-28 אלף
(אחרי הורדה של השכרה זה 21)
דורש 19 ירד ל18 אלף
הרכב חיצונית יפה בלי מכות וכאלה.השאלה מתייחסת למחיר האם כדאי?
שאלה נוספת לגבי הנפח מנוע
11/02/2016 | 16:26
3
21
מה ההבדל בין ה1.6 ל1.4?האם הצריכת דלק משמעותית ומה מומלץ?
1.6 עדיף. סוחב יותר טוב
11/02/2016 | 16:34
2
19
ולמיטב ידיעתי גם יותר חסכוני.
מנוע קטן-חסכוני יותר לא?!
11/02/2016 | 16:41
1
19
במיוחד שהיונדאי לא כבדה כמו שברולט קרוז או פורד פוקוס
לא תמיד. צריך לבדוק כל מקרה לגופו.
11/02/2016 | 22:53
15
אנחנו מדברים על שני נפחים קרובים. אז לפעמים התכנון קובע. נדמה לי שה-1.6 הוא דור חדש ויעיל יותר. לא בטוח.
לדעתי כדאי. אם אלה באמת המחירים.
11/02/2016 | 16:33
2
18
זה רכב לא רע בכלל.
כן זה המחיר לפי לוי יצחק(28 אלף)
11/02/2016 | 16:36
1
16
לפי יד 2 זה עוד פחות..כנראה המחירים נפלו חזק בגלל השנה החדשה.הייתי מעדיף מזדה 3 2009 צורה לפני הצורה החדשה אבל זה פי 2 כמעט במחיר ולא נראה לי מוצדק.היונדאי יחסית רכב עממי ואמין(המחירון שבדקתי מתייחס לנפח מנוע 1.4 פרטית)
הכי חשוב קח את הרכב לבדיקה..
11/02/2016 | 17:55
9
זה לא רכב בכלל, לא כדאי בשום מצב
12/02/2016 | 01:17
1
17
עדיף אופניים . כישלון של היצרן מהחלשים בשוק מבחינת איכות .
כל מי שיש לו את הרכב
12/02/2016 | 11:48
5
וגם מוסכים המליצו לי עליו כרכב אמין ועממי
פיצוץ צמיג בכביש מהיר
11/02/2016 | 22:15
2
47
פיצוץ צמיג אכזרי [מצורפת תמונה לגבי מה שנשאר מהצמיג וזה לא הרבה]
בנוסף קרעי הצמיג הקרוע התנופפו במהירות והיכו בכנף ובפגוש וסדקו ושברו אותם.

אינטואיטיבית נראה לי שמדובר בנסיעה בתת לחץ [לא סתם אני מזהיר שיש לנפח לעתים קרובות ולא להזניח] אבל האם ייתכן כי מדובר בפגם ייצור בצמיג? אם זה פגם ייצור אז ניתן אולי לפנות ולממש האחריות יצרן/ יבואן
הרכב אינו שלי אלא אני מעלה השאלה בעבור בעל הרכב

רקע על הרכב: בנסיעה בכביש החוף בעד 140 [זה מפתיע כי חשבתי שהנהג אותו אני מכיר אישית פלגמאט ואסטרונאוט בכביש הזיבורי], פיצוץ פתאומי בגלגל אחורי. לא שמו לב שעלו על משהו. רכב שמולאים לו בימים אלה 4 שנים, עבר 40K ק"מ עד היום. הצמיג HANKOOK דגם K425
4 הצמיגים מקוריים ולשאר הצמיגים שלום. 
הערה אחרונה להדגשת חשיבות הניפוח: לחץ האויר בגלגל הרזרבי היה 15PSI במקום 60 ככה זה כשלא מנפחים הרזרבי בכלל במשך שנים...

האם עדיף לתקן הפגוש / הכנף הפנימית או להחליף?
העיקר שיצאת בשלום. רק בריאות!
11/02/2016 | 23:31
1
10
מוטי דב אין ספק שהעיקר היא הבריאות
12/02/2016 | 09:11
15
לגבי השלום, לא הייתי כורך את זה עם הבריאות. אני מעדיף בריאות על פני שלום בפרט שאצלינו כל פעם שניסו לעשות שלום הוא התרחק וגם הבריאות נפגעה עקב פציעות ורציחות למכביר.

2. תודה על האיחולים אבל זה לא אני. האוטו שלי נטול כל פגע. אני מקפיד על לחץ אויר ואני גם מרגיש חיש קל שיש העדר איזון בצמיגים למשל עקב חסר אויר משמעותי בצמיג אחד. שנים של רכיבה על דו"ג מלמדות אותך היטב איך מתקשרים עם הכביש כהלכה. תקשורת טובה מונעת יכולת לפספס משהו משמעותי כזה.
לכל ההדיוטות נטולי יכולת תקשורת הגונה כשכמעט כולם יושבים להם בבימבות אוטומטישטות ולוחצים גז או ברקס. אין אצלם מצב אחר למשל של לא א' ולא ב'. הספירה פשוטה בינארית בלבד. על כל פנים עבור אלה, הדברים האלה שלי על תקשורת עם הכביש נשמעים כמו שיחה בסינית או טימטום רווי לשמו.
פג'ו 208, 1.2 חדשה (במבצע)?
11/02/2016 | 16:50
6
46
או מאזדה 2 יד שניה? (כי היא יקרה יותר)
אני קניתי את ה 208 (ידני, דיזל) ולא הסתכלתי בכלל על ...
11/02/2016 | 19:18
3
36
.. המאזדה (VFM דפוק עוד לפני שיקולים אחרים).

אבל אני מחזיק רכבים 15 שנה ולא מעניין אותי שיקול של ירידת הערך ב 3 השנים הראשונות, לדוגמא.

אז אם תספר המ השיקולים שלך אולי באי הפורום יוכלו לתת לך תשובות.
מחפשת סופר מיני חזקה
11/02/2016 | 20:40
2
19
שתצטרך לנסוע למרחקים וגם לבצע עליות בלי להחנק, מרווחת ואשמח שתהיה גם מאובזרת.
אגב, רק אוטומט.

שמעתי המון דברים טובים על ה-208 של היום (להפך מכל התגובות על מכוניות פיג'ו של פעם).

היום המליצו לי לבדוק גם את האיביזה והסקודה פאביה
"פז'ו של פעם"
11/02/2016 | 21:55
1
20
הייתה לי פז'ו 206XS שאני מתגעגע אליה. הייתה המכונית החדשה הראשונה שקניתי. היום אני נוהג בב.מ.וו 745 ועדיין מתגעגע לאותה פז'ו נהדרת.
נו, אז עוד חיזוק לכיוון של פיג'ו :)
11/02/2016 | 22:32
5
גם אם שתיהן היו חדשות, הייתי מעדיף את הפז'ו
11/02/2016 | 21:48
18
גם לקחת מזדה 2 משומשת???? לא נראה לי סביר.
אני היתי בוחר בפזו.
12/02/2016 | 15:06
1
רכב לנהגת חדשה
11/02/2016 | 17:37
5
47
אהלן,
אנחנו מחפשים רכב לאחותי בת 17. 
לאבא יש רכב שרצינו לבטח לנהג חדש, ואז הבאנו שיהיה זול יותר לקנות רכב ישן ופשוט מאשר לבטח את הרכב של אבא.
הפרמטרים הם: זול במובן שלא נצטרך לעשות עליו ביטוח מקיף, חזק, אין צורך שיהיה חסכוני, אך רצוי שעלויות מוסך וחלפים יהיו זולות.
אחד הדברים החשובים לנו ביותר הוא ירידת הערך של הרכב- חותרים לירידת ערך הנמוכה ביותר שאפשר.

בנוגע לתקציב חשבנו על תקציב נמוך ביותר- באיזור 8-10 אלף ש"ח אך הגענו למסקנה כי הרכב כנראה פשוט יזרק לאחר מכן ואולי כדאי להשקיע מעט יותר כדי שיהיה אפשר למכור אותו בכל זאת ולהפסיד פחות מ10 אלף ש"ח על ההחזקה שלו למשך התקופה.

מה הייתם ממליצים?

תודה מראש.
אנחנו קנינו סוזוקי אלטו ב30000 שח' רכב קטן נחמד ואמין לבחורה
11/02/2016 | 17:52
16
המשך.
11/02/2016 | 18:23
26
הסוזוקי מעולה!
אבל זה לא עונה על קריטריון רכב חזק..
אתם מקציבים 8-10K, ומוטרדים מירידת ערך ? צריך ...
11/02/2016 | 19:15
2
34
... להטריד אתכם ברכבים ישנים כאלה כיצד הוחזקו על ידי בעליהם.
והבטיחות שהם מציעים - חשוב במיוחד אצל נהגים חדשים
11/02/2016 | 19:49
9
הבנת הנקרא
11/02/2016 | 20:50
26
לא. כתבתי ש-בהתחלה תקצבנו בסכום הנ"ל.
אח"כ החלטנו לתקצב גבוה יותר אבל במטרה שהבלאי של הרכב יהיה נמוך כמה שיותר.
לגבי איך הרכב הוחזק על ידי בעליו- נעביר את הרכב לבדיקה מן הסתם אצל מי שאנחנו מכירים וסומכים עליו..
מוסך לטיפול בגיר
11/02/2016 | 20:19
11
יש לי רנו מגאן 2006 ואני צריך להחליף שסתום EVM.
מעוניין בהמלצות של מוסכים לגירים
ייעוץ ברכישת רכב חדש
11/02/2016 | 11:17
3
35
היי,
מתכנן לרכוש רכב חדש במהלך החודש הקרוב.
מקציב לעניין כ 135K.
די גמיש בעניין הדרישות שלי, הרכב יכול להיות ג'יפון או רכב משפחתי.

אשמח לעצות.
פיג'ו 3008? קיה ספורטאז'?
11/02/2016 | 15:16
22
שתיהן נכנסות לתקציב בגרסאות הזולות יותר ושתיהן מכוניות נפלאות.
נראה לי שרוב המשפחתיות נכנסות לתקציב
11/02/2016 | 16:54
1
20
אז אתה צריך רק להחליט לאיזו אתה הכי מתחבר.
לגבי ג'יפונים, רובם יותר יקרים מהגירסה המשפחתית המקבילה, ולא נכנסים לתקציב, אבל אתה כן יכול לקנות ניסאן ג'וק או סוזוקי ויטארה החדשה (קצת יותר קטנות ממשפחתית) או סובארו XV.
ג'וק פחות מרווחת מרוב הסופרמיני. ממש לא תחליף משפחתית
11/02/2016 | 19:50
7
מה עדיף השכרת רכב ליסינג או קניית רכב?
10/02/2016 | 15:04
6
59
היי,
אני עוזב את עבודתי בקרוב לכן אני צריך להשיג לעצמי רכב חדש.
עד עכשיו השתמשתי ברכב חברה שמתקזז חלקית מהמשכורת.
אני מתלבט אם בין לקנות רכב לבין להשכיר בליסינג מחברה.
אני נוסע די הרבה בערך 25 אלף ק"מ בשנה ויש לי תקציב של 50 אלף ש"ח.
השאלה שלי מה עדיף לשלם כל חודש לליסינג או לקנות רכב משומש ושאני יהיה אחראי להוצאות של הטיפולים ותקלות?
תודה רבה לעוזרים!
צריך עוד קצת פרטים.
10/02/2016 | 17:50
3
43
בדרך כלל עדיף רכב פרטי. במיוחד בתקציב שלך.
אבל זה תלוי בכמה נתונים. לדוגמה:
כמה ק"מ אתה נוסע בחודש, והאם גם הדלק על חשבון החברה?
האם יש הגבלת ק"מ חודשית/שנתית?
כמה זה עולה לך, כלומר כמה מורידים לך מהמשכורת עבור הרכב, או כמה יוסיפו לך אם תוותר עליו?
על איזה רכב ליסינג מדובר ?
הוא מדבר על ליסינג פרטי, לא דרך מקום העבודה
11/02/2016 | 00:12
2
31
במקרים כאלו בד״כ מדובר בליסינג מימוני, כלומר הדלק והטיפולים על חשבונו.
צודק. לא הבנתי נכון.
11/02/2016 | 11:40
1
25
אבל הוא יכול גם לעשות עיסקת ליסינג תפעולי באופן פרטי (שזה למעשה השכרה לטווח ארוך).
גם במקרה הזה הדלק יהיה על חשבונו
11/02/2016 | 15:47
15
חברת הליסינג זו לא אגודת צדקה.
מאד תלוי - אבל באופן כללי לדעתי ליסינג
11/02/2016 | 15:15
25
בעיקר בגלל שכנראה תקבל עסקה יותר טובה בתקציב שלך (מכונית במצב יותר טוב + זה שלא תצטרך לדאוג לתיקונים של תקלות). תעבור בין החברות הגדולות (אלבר וכו') כי להן יש בדרך כלל היצע רכב גדול יותר והן יכולות יותר להתגמש עם העסקה שיתנו לך.
בכל מקרה, לא קונים רכב בלי בדיקה פרטית וכל שאר הפירות - לא שמים כסף לפני שיודעים מה קונים. בהצלחה!
הכי כלכלי לקנות רכב בתקציב שלך
11/02/2016 | 16:28
17
תחפש כמובן רכב שמור וחסכוני בדלק.
בתקציב שלך אפשר למצוא רכב לא רע, וירידת הערך תהיה נמוכה וכך גם עלויות אחרות. כמובן ייתכן שיהיו קצת יותר הוצאות על תיקונים. אבל זה עדיין משתלם יותר.
יש שני סוגי עיסקות ליסינג. ליסינג מימוני זה בעצם קניית רכב חדש בהלוואה. זה אומר שאתה סופג ירידת ערך של רכב חדש, שהיא גבוהה מאוד בשנים הראשונות. בנוסף, כל העלויות עליך - ריבית, ביטוח, טסט, טיפולים.
ליסינג תפעולי זה כמו השכרה לטווח ארוך. המחיר כולל הכל חוץ מדלק, אבל העלות גבוהה. משהו כמו 30 אלף לשנה. תלוי בדגם ובעיסקה הספציפית.
עשן ממכסה מנוע.
08/02/2016 | 10:41
13
76
היי יש לי סובארו אימפרזה 2004,נסעתי עם הרכב ופתאום יצא לי עשן מהמכסה מנוע ומים ירוקים.מה זה יכול להיות?אגב החום מנוע לא עלה.

אם המנוע לא התחמם, וזה התחיל בפתאומיות,
08/02/2016 | 11:07
3
68
אז כנראה שיש נזילה או שהתפוצץ צינור גומי.
האם פתחת את מכסה המנוע והסתכלת מאיפה יוצאים המים?
תודה,יש חור במשאבת מים
08/02/2016 | 11:17
2
26
יש'ך מזל שעצרת ולא המשכת לנהוג...
08/02/2016 | 18:31
1
22
מזל גדול.
09/02/2016 | 03:14
12
חשבתי שתקלה כזו עברה מן העולם לאחר
08/02/2016 | 21:05
8
81
שהמציאו את המים המטופלים למנוע. 
תקלה אופיינית לשנות השמונים 
מה הקשר בין מחט ל...? קודם כל אתה לא יודע אם כל החיים
10/02/2016 | 07:17
50
הרכב היה נוזל קירור, ומצד שני יכולה להיות תקלה בייצור של המשאבה ואחד החיבורים או היציקה עצמה התעוותה או נהיה בה חור.
שום דבר, כולל משאבת מים, לא מחזיק לנצח
10/02/2016 | 10:06
6
43
אפילו לא בסובארו...
מדובר על רכב בן 12, שבטח עשה יותר מ-200 אלף ק"מ. בגיל כזה גם חור בבלוק המנוע קורה לפעמים.
יותר נכון לא מייצרים כך שזה יחזיק לנצח, אבל לפחות למשך
10/02/2016 | 15:37
5
37
חיי הרכב אפשר לייצר .
אבל חס וחלילה מלעשות זאת , אחרת לא יוכלו למכור חלפים .
היו לי כמה וכמה סובארו . תמיד זו הייתה בעיה של קורוזיה של אלומיניום.
אם במכסה הטרמוסטט , או במשאבת מים.
בכל תכן יש פשרות בין דרישות סותרות
10/02/2016 | 16:21
29
אפשר לעשות מערכת שתחזיק 30 שנה אבל היא תעלה כל כך הרבה ותהיה כל כך כבדה שזה לא כדאי.
אפשר, זה נכון לגבי כל החלקים ברכב, ואז הרכב יהיה יקר מאוד,
10/02/2016 | 17:27
3
35
והחלפים יהיו יקרים מאוד. אז אם אתה רוצה רכב איכותי ויקר, תקנה מרצדס.
בנוסף, עדיף חור במשאבת מים מאשר בבלוק המנוע, כמו שהיה קורה אצל כמה יצרנים שהיכרנו.
בנוסף, גם אם לא יהיה חור בדופן משאבת המים, באיזשהו שלב תתחיל נזילה באטם הציר, אז בכל מקרה המשאבה לא תחזיק לנצח.
אני אסתפק במערכות נילוות שיכולות לגרום לרכב להתקע
10/02/2016 | 19:51
2
30
למשל , בסוברו הייתה מחלה של ציריות , כמה פעמים החלפתי בעצמי את הציריות ,בחנות לחלקי חילוף זו הייתה רוטינה ידועה , מוכרים את הציריות ומבקשים שתחזיר את הישנות .
מה קשה לייצר ציריות כהלכה כמו שאר היצרנים? למשל פולקסוואגן בורה 
450000 ק"מ ולא קרה כלום לציריות .
מה הבעיה לייצר משאבת מים/ אלטרנטור עמידים יותר? הרי מייצרים טורבו 
שבו הציר מסתובב במהירות לא נתפסת של 120000 סל"ד .

אתה אמיתי?
11/02/2016 | 09:25
1
20
כמה עולה טורבו וכמה עולה משאבת מים (וזה לפני שבכלל נכנסנו לשוני ההנדסי בין שתי האפליקציות).
הבנת שצריך לייצר משאבת מים כמו טורבו ?
11/02/2016 | 17:36
11
בעיקרון שניהם משאבות אחת אויר ואחת מים .
הייתה לי בורה דיזל שבה משאבת המים החזיקה 120000 - 150000 ק"מ 
עוד קצת שיפור ולא היינו מתעסקים איתה בכלל . 
היא הוחלפה לפעמים ללא סיבה כי היא מוקמה ביחד עם הטיימינג . 
רכיב Bluetooth לאפליקציית engie
09/02/2016 | 07:08
7
86
http://engie.co.il/

רכיב Bluetooth לאפליקציית engie

משהו מכיר את זה ויכול לתת ביקורת עם זה שווה ומדויק ולא פוגע ברכב אחרי ההתקנה.
אז ככה,
09/02/2016 | 10:14
2
69
לא מכיר את הפריט הספציפי, אבל יש המווון מוצרים כאלה. חפש ELM327 או OBD באיביי ותראה.
יש לי כזה (לא האחד שENGIE מוכרים) ולא היו לי בעיות. גם לא נתקלתי באיזכור של בעיות בפורומים בהם חיפשתי מידע.

שים לב שאם יש לך אייפון, אתה צריך לקנות רכיב שפועל באמצעות ווי-פיי ולא בלוטוס.

אגב - אחרי ששיחקתי עם העניין במשך שבוע, הגעתי למסקנה שבתכלס אין לי מה לעשות עם זה. אז אני יודע מה טמפרטורת האויר בסעפת, ומה אחוז החמצן באום מצמודת הקנה. יופי. אבל ברוב המקרים, המידע הזה לא שימושי או לא מספיק כדי שאני אוכל להעזר בו. בד"כ מפני שנדרש ציוד אנליזה נוסף.
אוקיי תודה.
09/02/2016 | 12:02
1
26
איפשהו ראיתי
09/02/2016 | 16:04
48
שזה בעצם אותו רכיב כמו שמוכרים מסין ושגם הוא מתחבר לאפליקציה.
הרכיב פשוט ולמיטב ידיעתי לא גורם בעיות
09/02/2016 | 20:51
45
הרעיון העיקרי הוא שהמערכת יודעת לקרוא קודי תקלה ולהסביר מה הבעיה בפירוט טוב יותר מאשר הנורית שנדלקת ברכב.
האופציה לקבל מידע כללי על הרכב היא בעיקר לחובבי נתונים, לא משהו רציני.
סקרתי את האפליקציה והרכיב בפורו אנדרואיד
09/02/2016 | 21:24
2
48
חפש את הודעות שלי על ENGIE

בשורה התחתונה:
הרכיב שלהם ברמה מאד נמוכה אבל לא גורם נזק (לפחות מיידי).
הבעיה מתבטאת בעיקר בניתוקים של האפליקציה מהרכיב.
גם האפליקציה לא משהו, לא מוסיפה מידע מעבר למה שמחשב דרך סטנדרטי נותן.
יש באיביי רכיבים מתקדמים יותר בגרושים, ואפליקציות מעולות בחינם.
עדיף להשקיע במתאם יותר איכותי מהחינמי של אנג'י
10/02/2016 | 20:25
1
30
התוכנה של אנג'י פשוטה מאוד ומגיעה עם מתאם לא איכותי במיוחד (קיבלתי בזמנו את המתאם החינמי), התוכנה מיועדת להדייוטים בתחום ומציגה מעט מאוד נתונים שימושיים.
ניסיתי להשתמש במתאם החינמי לאפליקציות אחרות אך לא תמיד בהצלחה, חיבור לטורק עובד היטב אך לא עם כל התוכנות אחרות.
ד"א ישנן תוכנות מעולות לסריקת רכבים עם ביצועים טובים מספיק כדי לחסוך את המאה-מאתיים ש"ח של הסריקה במוסך.
אני לא מבין מדוע אתה סבור כי "המידע הזה לא שימושי".
סריקת תקלות באפליקציות איכותיות וקצת עזרה מפורומים יעודיים לרכב יכולה לתת לך אינפורמציה מלאה בנוגע למהות התקלה כך כשאתה הולך למוסך לא יעבדו עליך (מכיר מישהו שרצו להחליף מחשב מנוע בזמן שהתקלה נגרמה מהמיקרוסוויטץ' של הידית הילוכים...). בנוסף, בחלק מהרכבים אתה יכול לקנפג אופציות שונות באמצעות המתאם.
הרכיב לא איכותי וכבר לא חינמי, Engie שימושית רק בתקלות
10/02/2016 | 21:09
33
האפליקציה די מיותרת בגלל מיעוט המדדים שהיא מציגה.
אמורה להציג את מהות התקלה בעברית ובאופן ברור - גילוי נאות: לא היתה לי תקלה.

אני משתמש ב-Car OBD Doctoor  שמציגה בצורה נוחה מדדים רבים וניתנת לקיסטום.
שאלה: איך מערכת המיגון Cobara 15 יודעת מתי לסגור את
09/02/2016 | 17:05
3
52
החלונות? הרי אין לזה שלט חיצוני

תודה מראש
כל מערכות האזעקה ברגע שהמוח מקבל פקודה לנעול את הרכב הוא
10/02/2016 | 07:12
2
37
מוציא פקודה למרים החלונות לעבוד (לא משנה לו אם החלונות פתוחים או לא הוא נותן להם פקודה להיסגר).
תודה. רק שיש בעיה, לקודנית את פקודה להיכנס לפעולה, היא נכנסת
10/02/2016 | 12:23
1
22
לפעולה אחרי פרק זמן (למשל בזו שיש לי כרגע זה כ-15 דקות). האם זה אומר שפרק הזמן הזה החלונות נשארים פתוחים? משהו לא מסתדר לי
כל עוד לא נתקבלה פקודה לנעילה דלתות או דריכת אזעקה החלונות
10/02/2016 | 13:16
21
ישארו פתוחים (תלוי למה חיברו את מרים החלונות).
שאלה לגבי קאיה פיקנטו
07/02/2016 | 17:45
8
103
שלום
אני מעוניין להשכיר רכב למשך 15. המטרה העיקרית לטייל בארץ (אילת - באר שבע- תל אביב - וצפון)

קיבלתי הצעת מחיר יחסית ריאלית (1750 ש"ח) למשך כל התקופה. אוטומטי
אנחנו 2 אנשים סה"כ. האם סוג האוטו בסדר בסה"כ? יסחוב את העליות של אילת? מה לגבי צריכת דלק זה זולל הרבה?
איזו עליה יש באילת?!
07/02/2016 | 21:56
6
84
גם עם רכב ליטר תגיע לכל מקום בארץ. אין יותר מכוניות ש"לא עולות את הקסטל". מכסימום תיסע 80 בעליות הקשות ולא 100. אז מה? אתה מטייל, לא במירוץ.
לגבי צריכת הדלק - יש יותר חסכוניות.
חחח בדרך לאילת
08/02/2016 | 09:22
3
70
אוקיי, יש לך המלצות לרכב אחר?
אבל אמרו לך שפיקנטו תתאים לך...
08/02/2016 | 09:42
2
24
08/02/2016 | 10:12
8
08/02/2016 | 18:02
38
נו אז אמרו...אבל לקרוא צריך לדעת, לא? ואח"כ הבנת הנקרא צריך גם כן, לא?
דווקא יש עלייה. בכיוון עין נטפים.
08/02/2016 | 11:28
1
68
לא כולם נוסעים רק מהמלון לים.
חח ההיפך
08/02/2016 | 11:38
60
לא נוסע באוטו כל הזמן שאני באילת....

תהיה רגוע...
10/02/2016 | 11:16
40
אם המחיר מתאים לך, הרכב בהחלט מתאים לך. לשני אנשים הוא סופר נוח, הוא נוסע שקט סוחב יפה ועוד לא סללו בארץ את העליה שהוא לא יקח

צריכת הדלק שלו דומה לכל הרכבים האחרים בקטגוריה ותלויה בעיקר באופן הנהיגה שלך יותר מכל דבר אחר.
קניית רכב משפחתי להרבה שנים
07/02/2016 | 09:01
20
114
אנחנו נוהגים להחזיק מכונית משהו כמו 10 שנים, ואפילו יותר. כך שאמינות ארוכת טווח היא השיקול העיקרי. הקורולה הנוכחית עשתה עבודה יפה ב-13 השנים האחרונות.

מחפשים מכונית משפחתית קומפקטית. כ-15,000 ק"מ בשנה. רוב הנסיעות קצרות ועירוניות (אז לא היברידית). בסקירה ראשונית עלו יונדאי I30, קיה סיד וטויוטה אוריס. נשמח להמלצה בינהן, או אופציה אחרת (ולמה).

אגב - הבנתי שלסיד יש גיר "כפול מצמדים", ולאוריס "גיר רציף". האם אלה יתרונות? חסרונות?

תודה.
דווקא לנסיעות קצרות ועירוניות היברידית הכי מתאימה
07/02/2016 | 09:33
5
93
תיבה רציפה תהיה נעימה יחסית בעיר, בגלל שאין החלפות הילוכים. תיבה דו-מצמדית מצטיינת פחות בעיר בדרך כלל, אם כי בסיד זה פחות בולט.
לדעתי ההיברידית דווקא מתאימה לנסיעה משולבת
09/02/2016 | 10:55
3
37
זה מאפשר לה לנסוע על חשמל בעיר ולטעון מצברים בנסיעה מחוץ לעיר. אם הרוב המכריע של הנסיעות הן בעיר, המצברים לא יספיקו להיטען וממילא המנוע הרגיל יעבוד חלק מהזמן ולא רק החשמלי. לגבי חיסכון בדלק אין שאלה.

אם הקורולה שימשה אותך לאורך שנים באמינות, מדוע לא קורולה חדשה?
קורולה חדשה
09/02/2016 | 12:18
38
הקורולה הישנה שלי היתה 5 דלתות. עכשיו קוראים לזה "אוריס" (ו-"קורולה" זה דגם 4 הדלתות). אז היא בהחלט ברשימת המועמדות.
יש כמה סיבות שלא בחרנו בה אוטומטית:
1. הדגם הנוכחי הוא לא אותו דגם מלפני 13 שנים. אני בכלל לא בטוח שהאיכויות נשמרו (כבר לפני 13 שנים ניכרה הידרדרות יחסית לדגמים קודמים!).
2. יש בשוק מכוניות אחרות וחדשות, ואולי טובות יותר. אז למה לעצום עיניים? נכון שלנסיון יש חשיבות ומשקל, אבל לא של 100%.
3. ישבתי בדגם החדש, ולא אהבתי את העיצוב והתחושה - פלסטיק זול. חלון אחורי מיקרוסקופי וכד'.
4. יש לה "גיר רציף". לא יודע מה זה אומר מבחינת אמינות לטווח ארוך (רצועות שמתבלות? צריכת דלק מוגברת?). אשמח לדעתכם על זה, ועל הכל.
מחוץ לעיר להיברידי אין כמעט שום יתרון על רכב רגיל
09/02/2016 | 20:55
36
יש יותר ממבחן אחד, לדגמים שונים, שמראה שבבין עירוני ההבדל בין היברידי לרכב בנזין רגיל די קטן, ולפעמים נעלם לגמרי. מול דיזל אין לו בכלל יתרון.
היתרון העיקרי של היברידי הוא ביכולת מחזור אנרגיה בבלימה - ובלימות יש בעיקר בעיר - ובזמן עמידה, וגם עמידות יש בעיקר בעיר.
בהנחה שמדובר בהיברידית שאין לה שקע טעינה
12/02/2016 | 02:17
2
מה שכתבת הוא שטויות. בהיברדית ללא שקע טעינה הסוללה נטענת אך ורק מפעולת המנוע ומהאנרגיה שנאספת בזמן בלימה. האנרגיה שאגורה בסוללה של היברידית לא נטענת ממילא מספיקה לקילומטר או שניים, כך שהסוללה כל הזמן נפרקת ונטענת. בנסיעה עירונית עם הרבה בלימות להיברידית יש יתרון משמעותי, כי ברכב רגיל זו אנרגיה מבוזבזת. בנסיעה בינערונית במהירות קבועה המערכת ההיברידית תורמת פחות כי איש פחות בלימות. בהיברידיות נטענות זה סיפור אחר, אבל תודות לאגסי זה לא ממש רלונטי לישראל.
מצאתי שהונדה גאז ע"י הנהג הנכון תעשה 1:18
09/02/2016 | 16:02
41
גם בעיר (אבל ללא מזגן, היברידית דור קודם)
לעומת זאת אצלי באותה קונפיגורציה (גיר על D ו ECO דולק) היא עושה 1:10

נהג עדין ינצל את הבוסט החשמלי וזה "יספיק לו" גם ככה הרוב פלגמטים
ואפילו שהבנזין עובד תמיד בגאז היא תעשה 1:18 אצלו.
אני אומר "אודרוב!" יש גם מנוע וגם חשמל - נא לספק לי משניהם

ושלא לדבר שאני בד"כ שם אותה על S ומכבה את ה ECO ששש... לא לגלות לחברת הליסינג.

נסיעות קצרות זה נשמע היברידית .
07/02/2016 | 09:42
2
25
היברידיות ועניינים
07/02/2016 | 16:07
1
88
אוקי. גם אם טעיתי לגבי התאמה לנסיעות קצרות, יש לנו התנגדות להיברידית, שאין טעם להרחיב עליה כרגע. אז אנא קבלו זאת כנתון.

האם מישהו יודע להוסיף בעניין האמינות לטווח ארוך? בפרט תיבת ההילוכים הרציפה?
האם לאחריות הממושכת של קיה (7 שנים) יש ערך ממשי? או שהיא כרוכה בתנאים ומגבלות שמעקרים אותה? (השתתפות עצמית, טיפולים רק במוסכי היבואן, כיסוי רק תקלות שאינן רלוונטיות, ובתנאי שהתרחשו בין שעה 3 בבוקר ל-3:01 וכד').
אה, אתה מפחד מקרינה
12/02/2016 | 02:19
3
לים אתה הולך בקיץ? במטוסים אתה טס? אם ענית כן על אחת משתי השאלות האלו, אתה סופג קרינה שהוכחה כמזיקה וזה לא מזיז לך.
ממ
08/02/2016 | 20:50
10
51
לא יודע כמה אפשר להכניס את הטויוטה אוריס ביחד עם הסיד והI30 באותה קטגוריה.
הI30 בעיניי מאוד מוצלחת אם כי נוחות הנסיעה בה סבירה למדי והרבה פעמים אפשר לשמוע את רעשי הכביש. מנגד, הקיה סיד מאוד שימושית, המרחב הפנימי בה מעולה וכך גם תא המטען. בסה"כ מדובר במכוניות מאוד דומות מבחינה טכנית, אם כי 7 שנות האחריות שמגיעות עם הסיד עושות את שלהם...
ולמה שאי אפשר יהיה להכניס את האוריס לאותה קטגוריה?
08/02/2016 | 21:03
9
69
היא הרי שייכת בדיוק לאותה קטגוריה. אולי את מתבלבלת עם היאריס הקטנה יותר?

אבל שמתי לב למשהו מעניין - בחצי שנה שאת פעילה בפורום, כל המכוניות שהמלצת עליהן הן של קיה. פיקנטו, סול, ספורטאז', סיד... מוזר, לא?
בכרטיס שלו רשום זכר .
08/02/2016 | 21:17
3
55
אז מה אם צריך כדור נגד בחילות כאשר נכנסים למכוניות הללו ?
כאשר יש תקציב נמוך אז המכוניות הללו בסדר .
לא מתייחס לכרטיסים. ובחילה אפשר לקבל גם במכוניות
08/02/2016 | 21:19
47
של מותגים אחרים. אבל משום מה, היא ממליצה רק על מכוניות של קיה...
למה בחילה?
09/02/2016 | 09:55
1
36
האם זה עניין של יציבות/התנהגות כביש?
כי אם זו בעיה של עיצוב, אז זה עניין של טעם או סדר עדיפות (לפחות אצלי, זה בעדיפות נמוכה יחסית לאמינות ואיכות הגימור).

אמרת שאלו מכוניות "בסדר לתקציב נמוך". קודם כל, מחיר הסיד זהה לאוריס ול-I30. כך שזולה היא לא. אבל למה התכוונת? האם היא היתה ראויה רק כ-"זולה"? מדוע?
עזוב עיצוב , לג'יפ מאוד יקר של מרצדס אין בכלל עיצוב
09/02/2016 | 10:08
38
סתם קופסא מרובעת .
לא אגיד לך שב במרצדס בכדי להבין מה שאני אומר ולא במכונית מנהלים
שב במאזדה 3 תרגיש לבד את ההבדלים . 
הI30 והסיד הן יותר משפחתיות בעוד האוריס
09/02/2016 | 03:10
4
59
נכנסת תחת התת קטגוריה- קומפקטיות. אני אכן זכר ואני בסה"כ מנסה לעזור לך בן אדם.
כנראה לא ראית אוריס בשנים האחרונות
09/02/2016 | 05:36
18
קטגוריות
09/02/2016 | 10:02
44
קודם כל, תודה על העזרה.
מבחינת קטגוריות - אני לא חושב שיש ממש חשיבות להגדרות, או שיש הגדרות "מתמטיות".
מה שכן - שלושת הדגמים המדוברים הם באותו נפח מנוע וכח (1600), אותה תצורה (5 דלתות), אותו אורך גוף (4,300 ממ') ובערך אותו נפח תא מטען. כך שלפחות מבחינתי, הם באותה קטגוריה. במקרה או שלא, הם גם באותו מחיר (130,000 ש"ח, פלוס מינוס כמה מאות).

אבל בלי קשר לקטגוריות, אשמח לכל נתון השוואתי בינהן (אמינות? שירות? מה-שלא-יהיה...).
תודה,
אתה לא מנסה לעזור לי, אתה טועה לגבי האוריס
09/02/2016 | 20:57
37
והעובדה שאתה תמיד, אבל תמיד, ממליץ על קיה מעלה חשד כבד שאתה בעל אינטרס זר, ולא באמת גולש אוביקטיבי.  
גם ה i30 והסיד הן קומפקטיות בדיוק כמו האוריס, הקורולה,
10/02/2016 | 07:09
30
הגולף, ה308, הפלואנס והמזדה 3. זה שבארץ בגלל המיסוי כל המכוניות מקבלות העלאה בדרגה אוטומטית זו בעיה של הלבנטינים בציון.
סקודה פאביה 2016
09/02/2016 | 19:23
3
53
שלום, רכשתי רכב זה. הסתבר לי שכשחלון הנהג פתוח, אפילו מעט, רעש הרוח חזק מאוד והרוח נכנסת בכוח, עד שאני נאלץ לנסוע בחלון סגור לחלוטין. האם תופעה זו מוכרת בסקודה פאביה. האם יש לכך פיתרון כלשהו?

תודה
נסה לפתוח, מספיק מעט מאוד, חלון נוסף ברכב
09/02/2016 | 20:00
1
15
תודה
09/02/2016 | 20:40
36
ננסה
זה ככה ברוב המכוניות, לדעתי.
09/02/2016 | 21:17
15
מבקש חוות דעת על מוסכי דרייבר
09/02/2016 | 17:54
28
שלום רב

מבקש חוות דעת ממישהו שהתנסה בשרותי רשת מוסכי דרייבר.

תודה!
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:41
3
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

מערכת התראה על סטייה מנתיב כמה זה עולה ?
07/02/2016 | 14:43
7
74
והאם כדאי אני נהגת חדשה שנה וקצת ?
המחירון המלא הוא בסביבות 3000 שקלים
07/02/2016 | 15:02
2
73
אבל אפשר למצוא גם בחצי מחיר.

וכמה התקנה?
09/02/2016 | 03:13
1
27
ידוע לך?
עד כמה שאני יודע - כלול במחיר. אבל צריך לברר
09/02/2016 | 21:16
7
ואם אין סימון של נתיב ?
07/02/2016 | 19:15
2
71
נהגת חדשה מוטב שתתרכז בנהיגה ללא שום הסחת דעת .
גם את המזגן יש לכוון טרם הנסיעה ולא במהלכה .
בטח לא לדבר בטלפון אפילו לא עם דיבורית וגם לא עם הנוסע .
אתה מזכיר לי מישהי שלמדה איתי בקורס מערכות הפעלה
07/02/2016 | 21:54
1
84
המרצה מסביר על מערכות רייד, והיא משגעת אותו בשאלות "ומה אם...". בסוף הבחור (מרצה קצת משוגע, מה שהפך את ההרצאות שלו למשעשעות תמיד) נשבר, מסתכל עליה ואומר "שמעי, בואי נסגור שאם נופל לך טיל אטומי על הבית - המידע שבדיסקים אבוד. אבל בואי גם נסכים שבמקרה כזה, זה לא מה שיטריד אותך - ותני לי כבר להתקדם עם השיעור!".
אם אין סימוני קווים - המערכת לא תעזור (אבל גם לא תזיק). אם יש סימוני קווים, והנהגת אנושית, אז יש סיכוי שהיא תעזור.
מה גודל הסיכוי? לא יודע. כמה משמעותית העזרה? לא יודע. האם זה שווה את הכסף? גם לא יודע. אבל יש סיכוי, ותהיה עזרה.
ואילו אתה מזכיר לי דבר אחר
07/02/2016 | 23:23
78
למה ללמוד לוח הכפל כאשר יש מחשבון ? ועוד לא צריך היום לקנות מכשיר יעודי
המחשבון קיים בכל טלפון .
נהג/ת ותיק שיעזר במערכת הזו ניחא . נהג/ת חדש/ה רצוי שיתחילו מההתחלה .
עד שיגיעו מכוניות אוטונומיות .
החלטתי לוותר על הזה תודה לכם על התשובות
09/02/2016 | 17:17
13
קיה פיקנטו / מאזדה 2- אשמח מאוד לעזרה
06/02/2016 | 19:18
6
93
אני מחפשת רכב בעיקר לנסיעות של רמת אביב - רמת החייל.
עד עכשיו התעניינתי במאזדה 2. רציתי מנוע גדול מ1200 או 1200 עם טורבו.
רוצה שהרכב יוכל לסחוב נסיעות לירושלים /לחיפה פעם ב...
הגיעה אלי הצעה לקיה פיקנטו ,אשמח לדעתכם:
קיה פיקנטו 8/2013, דגם EX אוטומט
49,000 ק"מ , חיישני רוורס , ללא תאונות
יש עוד חצי שנה לאחריות על הכל ועוד ארבע שנים למנוע וגיר
הרכב הוא יד 1 - ליסינג נהגת יחידה - לא כתוב ברישיון רכב ליסינג.
מה דעתכם? האם יוכל לסחוב? או שעדיף להמשיך לחפש מאזדה 2?
התקציב הוא בסביבות ה50,000 שח.
תודה רבה!

הרכב יסע לירושלים, וגם לחיפה, בלי שום בעיה
07/02/2016 | 09:35
22
מישהו פעם קיבל הצעה על רכב ליסינג שלא היה רכב יחיד?!
07/02/2016 | 10:11
61
ללכת לבדיקה על חשבונך לפני שאתה משאיר עליו שקל!
קיה פיקאנטו בהחלט אפשרות מצויינת
08/02/2016 | 18:59
1
43
אני נוסע על אותו רכב בדיוק (אם כי אני יד ראשונה) ואני מאוד מרוצה. רמת אביב רמת החייל זה גם מתאים לאופניים חשמליות אבל לגבי הנסיעות הארוכות, אני נוסע פעמיים בשבוע מתל אביב לעמק יזרעאל שזה בערך 100 ק"מ לכל צד ואני מרגיש שהרכב עומד מצויין במשימה. אחת לארבעה חמישה שבועות אני עולה לירושלים וגם את העליות הוא אוכל יופי למרות שאני חייב להודות שאני לא מהטיפוסים שלוקחים את הרכב לקצה. יש לי ילדים מאחור והנהיגה שלי בהתאם.

אחת הסיבות שהלכתי על הפיקאנטו בסוף היא העובדה שקראתי שהוא הרכב הכי נמכר בקטגוריה מה שנותן לי תקווה שבעוד שלוש ארבע שנים לא תהיה לי בעיה למכור ולהחליף.

לא מכיר את המזדה 2 אז לא יודע לגביו אבל על הפיקאנטו אני ממליץ בחום.
לא יצא לי לנסות לעלות עם הפיקנטו את העליות של ירושלים
09/02/2016 | 03:12
33
אבל אני יודע להגיד שלמזדה 2 לא צריכה להיות יותר מדי בעיה..
דעה לא פופולרית על הקיה פיקנטו
09/02/2016 | 21:33
31
גילוי נאות: דעתי מבוססת על ארבעה ימים במחיצת הפיקנטו 1.0 ידנית אצל השכנים מרודוס.

לדעתי זהו רכב נחמד מאד לנסיעות עירוניות ולנסיעות בין עירוניות בכבישים ישרים ומישוריים עם נהג, נוסע ואולי ילד.
א-ב-ל,
כשהרכב מוביל 3 או ארבעה מבוגרים (אי אפשר יותר) ופוגש עליות וכבישים מפותלים
הוא מגיע למגבלות שלו מהר מאד ושם מתגלים המנוע הקטן והגיר מרובה החורים במערומיהם.
הנסיעה הרגועה הופכת לרועשת, מרובת החלפות הילוכים ולא כיפית.

אז אם זו נסיעה של פעם ב... - סבבה.
אם זה פעם ב...שבוע - הייתי מחפש רכב אחר.
מה זה אומר לא כתוב ברשיון ליסינג? ראית בעיניים שלך את הרשיון
10/02/2016 | 07:15
15
מה רשום במקוריות?
אם לא ראיתם את הרישיון כל מה שהמוכר אומר מבחינתי הוא בבחינת שקר לבן (פוליטקלי קורקט).
חימום מנוע קר לפני תחילת נסיעה ולא לכבות מייד לאחר עצירה
05/02/2016 | 18:24
50
152
שלום
ראיתי אנשים שמאוד מקפידים ברכבם, לחמם את המנוע (שמן) לפני תחילת נסיעה. (עד שהאור הכחול נכבה או המכוון מגיע לרמה הנאותה).
וכנ"ל לתת למנוע לרוץ בסרק כדקה לפני שמכבים מנוע בחניה, לאחר נסיעה.
1. כמה זה חשוב, אם בכלל?
2. הם מומלץ?

בברכה...
המשך>>
שלום
ראיתי אנשים שמאוד מקפידים ברכבם, לחמם את המנוע (שמן) לפני תחילת נסיעה. (עד שהאור הכחול נכבה או המכוון מגיע לרמה הנאותה).
וכנ"ל לתת למנוע לרוץ בסרק כדקה לפני שמכבים מנוע בחניה, לאחר נסיעה.
1. כמה זה חשוב, אם בכלל?
2. הם מומלץ?

בברכה ובתודה מראש לעונים
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
אנגלו-סקסון
אנגלו-סקסון
עו
עו"ד סיגלית לירז
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה