לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים חדשים? אנא קראו את חוקי הפורום ("אודות הפורום והנהלתו" פה מעל)
גולשים חדשים מתבקשים לקרוא את הודעת המנהל על מנת לוודא כי הם מכירים את נהלי הגלישה בפורום
המשך >>

לצפיה ב-'עידכון בנושא שריטות בשמשת רכב'
עידכון בנושא שריטות בשמשת רכב
28/07/2016 | 21:42
1
37
לפני כחודש/חודשיים פניתי לפורום מכובד זה,בשאלה על תיקון שריטות ופיצוצים קטנים בשמשה הקידמית ברכב,הבטחתי לעדכן אחרי פיתרון הבעיה.והנה אני מקיים הבטחתי.
תאור המקרה:כתוצאה מנסיעה אחרי משאית עמוסת זיפזיף - אבנים קטנות בכביש בינעירוני,נגרמו לי שני פיצוצים קטנים בשמשה הקדמית.זה לא הפריע לי,כך שלא מיהרתי לתקן.הייתי מעוניין בתיקון ללא החלפת השמשה.
מצאתי בירושלים זגג אילן בע"מ,לדעתי זו רשת ארצית,שתיקנו לי  מבלי להחליף את השמשה.
שוחחתי עם המנהל המקצועי,הסביר לי,שמשה  מורכבת מ3 שכבות.כאשר הפיצוץ לא עמוק,דהיינו רק בשכבה הראשונה,אפשר לתקן.
ביטוח השמשות כיסה את העלויות,ללא השתתפות עצמית.
לצפיה ב-'תודה על העידכון'
תודה על העידכון
29/07/2016 | 12:31
2
אם אפשר פרטים על העסק לטובת כאלה שירצו בעתיד לטפל בבעיה כזאת.
ראיתי בארה"ב תיקונים של חלון קדמי עם סדק ממש ארוך .אחרי התיקון לא ראו כלום.
יש היום ערכות לתיקון של חובבים  אבל לא יודע אם בארץ ניתן להשיג.
לצפיה ב-'O/D OFF נורת'
O/D OFF נורת
28/07/2016 | 19:22
5
51
היי,
ש לי אוטו ניסן מיקרה 2010
היום התנעתי את האוטו ונורת הO/D OFF דלקה בצורה קבועה. משהו שלא קרה עד כה. לאחר שיצאתי מהחניון עצרתי את האוטו בצד והתנעתי מחדש, בהתנעה הנורה דלקה אבל לעומת הפעם הראשונה לא נשארה דולקת. הבנתי שמדובר על כפתור שעל מוט ההילוכים, ממש כתוב עליו O/D. לא הרגשתי שנגעתי בו ולא הרגשתי שנגעתי בו לאחר מכן כשהתנעתי את הרכב שוב. כשהגעתי הביתה לחצתי על הכפתור בפעם הראשונה זה לא עשה כלום ולאחר מכן הדליק מנורה קבועה שוב וכשלחצתי שוב איפס את המנורה.
כרגע המנורה לא דולקת בזמן הנסיעה אבל כן דולקת כשאני רק מתניעה את האוטו, האם זה הגיוני? כי לא שמתי לב לפני כן לנורה הזו ולא יודעת אם אמורה לדלוק כשמתניעים (וכן, יודעת שהמנורות אמורות לפעול בהתנעה ראשונית אבל לא כולן דולקות בהתנעה ולכן שואלת)
ושאלה נוספת - יתכן שכיבוי והתנעה מחדש של האוטו מאפסת את המנורה? כאילו "משחררת" את הגיר? עשיתי בדיקה לזה וכשאני מכבה את האוטו כשהמנורה פועלת אז כשאני מתניעה אותו אחרי המנורה לא פועלת - כביכול מתאפסת.

ממש ממש תודה לעוזרים! אני פשוט ממש בפחד על האוןטו הזה כי הוא האוטו הראשון - קניתי אותו לפני חודשיים
לצפיה ב-'קודם כל תרגעי.'
קודם כל תרגעי.
28/07/2016 | 20:51
1
29
לא משהו מסוכן.
יש הליך לאיפוס הO/D תוך דקה. תכנסי למוסך והמכונאי עושה את זה תוך רגע.
אני ממש לא זוכר בדיוק רק בערך.
מסובבים את המפתח בסוויץ ומעבירים להילוך לוחצים על הכפתור ומחכים כשתי שניות.
מעבירים להילוך 2 לוחצים על הכפתור וזה מתאפס.
אני מבקש ממך לא לסמוך על מה שכתבתי כי זה בערך.
רציתי שתדעי שזה דבר פשוט.
לצפיה ב-'נזכרתי איך'
נזכרתי איך
28/07/2016 | 22:35
21

מכניסים את המפתח לסוויץ ומסובבים. מעבירים ידית הילוכים למצב נסיעה.
לוחצים ביד אחת את הכפתור של  הO/D  מחכים מספר שניות ואז מסובבים חזרה את המפתח.
שלב אחרון מעבירים ידית הילוכים למצב 2 וכל נגיעה בכפתור משנה את המצב של
הO/D
לצפיה ב-'לחצת על הכפתור בטעות. לא קרה כלום.'
לחצת על הכפתור בטעות. לא קרה כלום.
28/07/2016 | 21:22
1
30
ממליץ לך לקרא היטב את ספר הרכב ולהבין מה הכפתור הזה עושה. את יכולה גם לנסות לחיצות עליו בזמן נסיעה בכביש בינעירוני/מהיר ולהרגיש את ההשפעה שלו. אין ממה לחשוש - את לא גורמת נזק לאוטו.
לצפיה ב-''
29/07/2016 | 11:04
6
מי מכיר את הרכב הספציפי?
כשהOD מנותק [כפתור לחוץ ויש אתרעה קבועה בלוח] האם לרכב יש רק 3 הילוכים. הOD הוא ההילוך המהיר ביותר, הילוך מספר מ4?
או שלמיקרה אוטומטיש יש 5 הילוכים?

עוד משהו? מי יודע למה זה משמש הOD ? האם לירידות ארוכות?
לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות שכיבוי האוטו מחזיר את התיבה למצב הרגיל'
בהחלט יכול להיות שכיבוי האוטו מחזיר את התיבה למצב הרגיל
28/07/2016 | 22:11
7
לצפיה ב-'מוט איתות פוקוס 2009'
מוט איתות פוקוס 2009
28/07/2016 | 22:01
1
22
מוט האיתות בפוקו 2009 לא חוזר אוטומטית  ,  איתות שמאלה עובד תקין. איך מתקנים? מחלפים מוט? מתקנים קיים? כמה עולה?
לצפיה ב-'מוט האיתות לא חוזר אחרי פנייה לימין? תחזירו לבד...'
מוט האיתות לא חוזר אחרי פנייה לימין? תחזירו לבד...
29/07/2016 | 10:43
10
לא בטוח שהייתי מתקן.
מעולם לא שמעתי על תקלה כזאת. האם משהו בתפעול שלכם אגרסיבי מדי בהרמת המוט לצורך איתות לימין? או מה שיותר סביר שאתם לא מחזירים ההגה "בהחלטיות" [הכוונה שצריך מהירות החזרה מינימלית אחרי הפנייה?
בהזדמנות הקרובה כשאנהג אנסה אחרי פנייה ליישר ההגה במיוחד לאט ואבדוק האם בכל זאת מוט האיתות חוזר עצמונית...
לצפיה ב-'צמיגים 205/6016 עבור שברולט קרוז 2009'
צמיגים 205/6016 עבור שברולט קרוז 2009
28/07/2016 | 12:34
10
47
שלום לחברי הפורום הנכבדים,
ברשותנו שברולט קרוז משנת 2009 שנכשלה בטסט על צמיגים קדמיים .
בכוונתי להחליף בהזדמנות זו את כל ארבעת הצמיגים כיוון שגם האחוריים משנת 2009 והם מעט גבוליים מבחינת כמות הבשר שנשארה עליהם.
משיחה עם צמיגי אנטון ביפו עולה שהוא מציע צמיגים במידה שבכותרת של TOYO במחיר 350, או קלבר במחיר דומה או ברדיג'סטון במחיר 450 שנראה לי מעט יקר (כל המחירים פר צמיג). בטלפון לא עלה בידי לקבל ממנו את פרטי דגמים המדוברים. הרכב משמש כרכב שני שצובר קילומטראג' נמוך והחשוב ביותר עבורנו הוא הבטיחות קרי מרחקי בלימה (במחיר סביר). אני לא מכיר את TOYO, ולכן נטיית הלב שלי היא לרכוש את הצמיג של קלבר שהיא חברה מוכרת. האם אני צודק? אגב, על בסיס בדיקה ברשת אני משער שזה הצמיג של קלבר המוצע לי:
קלבר KLEBER 92H DYNAXER HP3 205/60R16
לעומתו טויו יש שתי אפשרויות שאני מוצא ברשת בטווח מחירים דומה ולכן אני מניח שזה מה שאנטון מחזיק:
מה דעתכם? האם אכן הצמיגים של קלבר עדיפים בתנאים אלו?
אני מוצא ברשת עוד צמיגים קצת יותר יקרים שנשמע לי שלא בהכרח יותר טובים:
DUNLOP 92H TL SPLM703 205/60R16 אבל אני לא מחבב דנלופ מאז שרכשתי את הדגם השנוי במחלוקת שלהם (SP490 כמדומני)
וכן ישנם צמיגים זולים יותר של חברות שלהבנתי פחות טובות
אשמח מאוד לשמוע דעתכם, כיוון שבכוונתי להחליף צמיגים כבר בשבת הזו.
תודה מראש,
איתי
לצפיה ב-'טוב, מסתבר שרישיון הרכב מגביל אותי'
טוב, מסתבר שרישיון הרכב מגביל אותי
28/07/2016 | 13:01
8
37
בדקתי ברישיון הרכב וכתוב בו שהצמיגים הם בדירוג מהירות V. מכאן שלהבנתי הקלבר יורדים מהפרק כיוון שהם בדירוג מהירות H.
האם בנתונים האלה הייתם בוחרים בצמיגים של טויו? ואם כן מי מהם? אני לא מכיר מספיק את החברה הזו. לחלופין אולי ההנקוק שהזכרתי מעלה, ואולי תגידו שמספיק פלקן או GT.
תודה מראש,
איתי

לצפיה ב-'טויו זה מצויין'
טויו זה מצויין
28/07/2016 | 13:18
7
11
לצפיה ב-'תודה, ראיתי ברשת שמרחב עצירה קצר ברטוב הוא חיסרון, האם נכון?'
תודה, ראיתי ברשת שמרחב עצירה קצר ברטוב הוא חיסרון, האם נכון?
28/07/2016 | 15:34
6
24
ראשית תודה על התשובה המהירה.
בדקתי ברשת את הצמיגים שפירטתי מעלה, וכוונתי היא לרכוש את הצמיג של TOYO שמדורג B במרחק עצירה על כביש רטוב, כיוון שהוא עדיף על יתר הצמיגים שאיתרתי המדורגים C בבלימה על כביש רטוב.
מאידך ראיתי כעת מאמר לפיו:
"כל צמיג הוא תוצר של איזון ופשרה בין תכונותיו השונות. על מנת לתכנן את הצמיג כך שיספק טווח עצירה קצר בכביש רטוב, נדרשת פשרה מסויימת ביכולת הבלימה שלו על כביש יבש. בלימה טובה בכביש יבש מחייבת, בין השאר, שטח מגע רחב יותר של הצמיג עם הכביש. עצירה בכביש רטוב מחייבת, לעומת זאת, תעלות לפינוי מים בסוליית הצמיג. מדובר בשתי תכונות הסותרות זו את זו."
מזה נובע שעדיף, מבחינות מסוימות, לבחור בצמיג שבולם פחות טוב ברטוב, כיוון שיכולת בלימה מהירה ברטוב פירושה שהצמיג יבלום לאט יותר על כביש יבש.
האם אתם מכירים טענה כזו? זו הפעם הראשונה שאני שומע זאת.
איתי
לצפיה ב-'הטענה הזו נכונה ברמת העיקרון. אבל אנחנו במציאות, לא בעיקרון'
הטענה הזו נכונה ברמת העיקרון. אבל אנחנו במציאות, לא בעיקרון
28/07/2016 | 16:58
5
26
וצמיג שמתוכנן נכון, מהחומרים הנכונים, יכול להיות עדיף על צמיג שמתוכנן פחות טוב ו/או עושה שימוש בחומרים פחות איכותיים, גם בבלימה ברטוב וגם ביבש.
ולשאלה המקורית - הייתי מעדיף ברידג'סטון על קלבר. חברה מס' 1 בעולם (מבחינת היקף מכירות) לעומת מותג ה"תקציב" של החברה מס' 2...
ועוד דבר - בדרך כלל צמיג במידה נתונה מוצע במספר סיווגי מהירות. מאוד לא סביר שהקלבר מוצע רק בסיווג H במידה הזו.
לצפיה ב-'תודה רבה ומה הייתי בוחר בהינתן גם הטויו והפלקן'
תודה רבה ומה הייתי בוחר בהינתן גם הטויו והפלקן
28/07/2016 | 17:30
4
58
תודה על התשובה המהירה.
התכוונתי בשעות האחרונות על הטויו שדירוג הבלימה שלו הוא B, איך הייתי מדרג את האפשרויות בהינתן שהברידג'סטון מעט יקר עבורי, האם נכונה ההנחה שלי נכונה שמדובר על קלבר ואח"כ טויו ואח"כ פלקן? האם טויו ופלקן אכן מייצרות צמיגים טובים? (פירטתי מעלה את הדגמים הספציפיים אם זה עוזר)
שוב תודה
לצפיה ב-'בעיקרון, טויו ופלקן הן חברות "דרג שני" - בדיוק כמו קלבר, אגב'
בעיקרון, טויו ופלקן הן חברות "דרג שני" - בדיוק כמו קלבר, אגב
28/07/2016 | 17:36
3
25
ברידג'סטון היא חברת "דרג ראשון". מה המשמעות של זה? שבדרך כלל הצמיגים שלהם הםא לא קצה השפיץ של הטכנולוגיה, אבל גם לא גרועים. אבל זה בדרך כלל - מה שחשוב לך הוא המצב בצמיג ספציפי.
אני מבין שמצאת את דרוגי היורולייבל של כל הצמיגים - תוכל להציג אותם כאן כדי שנוכל לחוות דעה?
כמו כן, חפש קצת דיווחים ברשת על ה-CF2. את ה-CF1 לא כל כך אהבתי, אבל זה לא מאוד רלבנטי.
לצפיה ב-'דירוגי יורולייבל כפי שאיתרתי'
דירוגי יורולייבל כפי שאיתרתי
29/07/2016 | 00:03
2
24
הצמיג הבא של קלבר  kleber 92h dynaxer hp3 205/60r16 - אני רואה שדירוג הבלימה הוא B אך בצריכת דלק E (וממילא הוא בדירוג מהירות H אז אצטרך למצוא שאכן הוא נמכר בארץ גם דירוג מהירות V)
דירוג בלימה B צריכת דלק C. בשלב זה הוא נראה לי הצמיג העדיף עבורי
זה הטויו הנוסף שנראה לי נחות TOYO NE R38 92V TL OE 205/60R16
דירוג הבלימה שלו הוא C. צריכת דלק C אבל זה כבר פחות חשוב בעיניי.
לגבי הברידג'סטון, הרי שלא ברור לי איזה דגם בדיוק מוצע לי, אבל מחיפוש ברשת מצאתי שהדגם הבא מוצע ב-550 ש"ח לצמיג וזה הכי קרוב למחיר שהציעו לי (היתר משמעותית יותר יקרים) BRIDGESTONE - ER300ECO
לא מצאתי דירוג ישיר של הדגם המדויק הזה, אבל מצאתי באתר הבא דירוג של צמיג שהוא כנראה מסדרה זהה במידה מעט שונה, ודירוג הבלימה שלו הוא B וצריכת הדלק E, כך שאני לא בטוח שהוא עדיף על האחרים.
אגב אם אמצא את הפלקן הבא בדירוג מהירות V הרי שגם לו יש דירוג בלימה B ודירוג צריכת דלק C כך שהוא משתווה לטויו המועדף אבל זול יותר מבדקה טלפונית מול אנטון.
אשמח לשמוע מה דעתכם
איתי
לצפיה ב-'נשמע שהטויו יהיה בחירה טובה עבורך.'
נשמע שהטויו יהיה בחירה טובה עבורך.
29/07/2016 | 08:27
1
4
לצפיה ב-''
29/07/2016 | 09:16
לצפיה ב-'כל 4 הצמיגים היו מ2009 ?'
כל 4 הצמיגים היו מ2009 ?
29/07/2016 | 09:31
14
כלומר מעולם לא החלפת צמיגים. לפעמים אפשר לשאוב מידע על סמך הצמיגים הישנים המותקנים ברכב, כלומר, אלה שבחר היבואן להתקין. הם מכונים OEM...מה מותקן אצלך?

מצד שני במקרה של רכב מ2009, בהחלט ייתכן שיש אופציות טובות יותר בשוק, בכל זאת עברו אי אילו שנים מאז. ובכל מקרה ראוי להבין שצמיגי הOEM הם בד"כ בחירה טובה [היצרן לא ישים משהו גרוע. הוא בדק, בחן והחליט] אבל גם לרכב חדש אי אפשר לשלול שבשוק אין צמיגים טובים יותר. בכל זאת, צריך לזכור כי גם שיקול המחיר נכנס אצל היצרן. לעתים אפילו מקבל הצמיגים חינם כדי שאח"כ ידעו שאלה צמיגי הOEM. יש רבים שאוטומטית מחליפים לכזה בדיוק. זו כמובן לא התנהלות שאוטומטית ניתן לקבוע עליה שהיא נכונה ו/או חכמה, לא בהיבט הכלכלי וגם לא בהיבט המוטורי. 

מעניין כמה ק"מ עבר הרכב מ2009? וגם האם ביצעתם רוטציית צמיגים?
אתה יכול לצלם הצמיגים האחוריים וגם הקדמיים שנלמד איך ניראים צמיגים שהוכשלו בטסט?

דבר אחרון, כנס לאתר יד 2 ותוכל להשוות מחירים באופן משמעותי...
לצפיה ב-'מזדה 3 2009 דגן ישן..חלון חשמלי שליד הנהג שלא עובד'
מזדה 3 2009 דגן ישן..חלון חשמלי שליד הנהג שלא עובד
27/07/2016 | 17:23
8
35
שלום חברים.
אודה לעזרתכם.
החלון שליש הנהג לא עולה לי .
אציין כי כלל החלונות עובדים כרגיל .
מה יכולב להיות הבעיה?
תודה
לצפיה ב-'המפסק של אותו חלון.'
המפסק של אותו חלון.
27/07/2016 | 17:38
10
לצפיה ב-'פתיחתי את האריזת מתגים '
פתיחתי את האריזת מתגים
27/07/2016 | 20:52
6
27
כל המתגים נמצאים שם במקום אחד .
האם כדאי לפתוח את אריזת המתגים ולבדוק חיבורים?
לצפיה ב-'האם הוא לא נפתח משני המפסקים - ליד הנהג וליד הנוסע? '
האם הוא לא נפתח משני המפסקים - ליד הנהג וליד הנוסע?
27/07/2016 | 21:55
5
25
אם כן, הבעיה היא כנראה לא במתגים.
האם יש רעש חשמלי כשלוחצים על הלחצן? אם כן - הבעיה כנראה במנגנון (לא יודע אם שם זה כבלים או מסילה משוננת).
אם לא - או נתק, או מנוע שרוף.
לצפיה ב-'מדובר בחלון שליד הנהג'
מדובר בחלון שליד הנהג
28/07/2016 | 17:12
4
21
ניתן לפתוח אותו רק ממפסק אחד שליד הנהג.
כאשר אני לוחץ עליו לא נשמע כלום.
בשונה משאר המתגים שעובדים רגיל ומעלים ומורידים את החלון.
זה קרה מאז שנגמר לי המצבר איזה יום אחד.
זה יכולה להיות סיבה?
לצפיה ב-'בדרך כלל "ליד הנהג" הכוונה היא לחלון הנוסע ליד הנהג...'
בדרך כלל "ליד הנהג" הכוונה היא לחלון הנוסע ליד הנהג...
28/07/2016 | 17:24
3
22
יכול בהחלט להיות שזה קשור. אבל קשה לי לראות איך. בדרך כלל במצבים כאלו נתקלים ביציאה מאיפוס של הכפתורים - החלון לא עולה עד הסוף או לא יורד עד הסוף.
לצפיה ב-'אם ככה..מה אמורים לעשות??'
אם ככה..מה אמורים לעשות??
28/07/2016 | 20:18
2
15
אגבב..כתוצאה מזה אני גם לא דומע את הרמקול של הדיבורית בלוטוס..
זה גם יכול לנבוע מזה?
אשמח לשמוע עצות למה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'דיבורית מובנית שמחוברת למצבר? '
דיבורית מובנית שמחוברת למצבר?
28/07/2016 | 23:39
1
14
אם כן, אז יכול להיות שזה קשור. גש למי שהתקין לך את הדיבורית. משום מה מתקיני מערכות מתעסקים בדרך כלל גם בחלונות חשמליים, אז אולי הוא יוכל לתקן את שתי הבעיות.
לצפיה ב-'עכשיו עבד לי כל החלונות'
עכשיו עבד לי כל החלונות
29/07/2016 | 01:09
13
משו מוזר ??
לא יודע אם מחוסר למצבר משום שככה קיבלתי את הרכב.
לצפיה ב-'היכן יש משטח החלקה לרכב'
היכן יש משטח החלקה לרכב
28/07/2016 | 10:29
15
45
שלום לכולם

היכן יש משטח החלקה לרכב?
אני רוצה לדעת היכן יש מרכז הדרכה שמסביר איך להימנע מהחלקה, מסיחרור רכב ועוד...
היכן יש מרגשי החלקה ללימוד?

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'אני מכיר את אלטרנתיבי, דרייב-ארט ומסלולים.'
אני מכיר את אלטרנתיבי, דרייב-ארט ומסלולים.
28/07/2016 | 11:11
14
34
עם אלטרנתיבי יש לי ניסיון מלפני כ-12 שנה. עם דרייב-ארט לא מזמן. 
אין לי מושג אם שלושתם עדיין פעילים (וייתכן ויש עוד מגרשים).
לצפיה ב-'מסלולים נסגר. ראם הקים חברה אחרת, לא זוכר את השם'
מסלולים נסגר. ראם הקים חברה אחרת, לא זוכר את השם
28/07/2016 | 12:13
13
28
מגרש החלקה אין בארץ. הכי קרוב זה המתקן שמרים מעט את הרכב ומאפשר לדמות אובדני החלקה. נדמה לי שרק לאלנטרנטיבי יש כזה, אבל לא בטוח.
לצפיה ב-'כשעשיתי קורס באלטרנתיבי, אכן היה להם סקיד-קאר.'
כשעשיתי קורס באלטרנתיבי, אכן היה להם סקיד-קאר.
28/07/2016 | 13:37
12
30
לפני כחצי שנה, הייתי בקורס בדרייב-ארט של חצי יום (חצי מעשי, חצי הרצאה) בקיבוץ משמר דויד, יש שם אמפיתיאטרון שמפזרים בו קונוסים ומרטיבים את המשטח ומתרגלים בלימות חירום ואיבודי אחיזה. 
לצפיה ב-'הרטבת המשטח הזו היא אחיזת עיניים'
הרטבת המשטח הזו היא אחיזת עיניים
28/07/2016 | 14:27
11
29
לא מכוונת, לדעתי, אבל עדיין. אלא אם אני טועה והם אכן מציפים את הכביש, מה שדורש כמויות אדירות של מים בהעדר מערכת מחזור, הרי שהרטבה בלבד לא מדמה באמת כביש בגשם. אין סיכוי לציפה וההבדל ברמת האחיזה לעומת אספלט יבש היא זניחה (בהנחה שהם עושים זאת על בסיס קבוע והאספלט כבר שטוף).  
לצפיה ב-'לתחושתי ה-ABS מתחיל לעבוד שם הרבה יותר מוקדם'
לתחושתי ה-ABS מתחיל לעבוד שם הרבה יותר מוקדם
28/07/2016 | 14:53
2
29
מאשר בכביש יבש והמרחקי בלימה היו ארוכים יותר, אבל לא מדדתי אמפירית ולכן אני לא אתווכח. 

בכל מקרה, אני חושב שאתה מתקטנן כאן, קורס כזה (גם אם לא מדמים בו כביש מוצף במים) הוא בדיוק מה שפותח השרשור שאל לגביו. 
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
28/07/2016 | 14:59
1
31
כולל האפשרות לחבר נהגים/ות למערכת ה ABS שלהם
לצערי חלק נכבד מהם לא ממש מבין מה זה ולמה פתאום זה רוטט לו
לצפיה ב-'צודק , ב 2001 כאשר בלמתי בירידה בקסטל '
צודק , ב 2001 כאשר בלמתי בירידה בקסטל
28/07/2016 | 16:08
27
הרגשתי פתאום רעידות , לא הבנתי מה זה, חשבתי שמשהוא לא בסדר בברקסים 
כי בבלימה רגילה הABS  לא עבד . , זה לא היה מקרה חירום, סתם האטה לפני סיבוב בכביש יבש , לכן לא הייתה לזה השפעה. 
מה שמוזר לי כיום, רכב יותר כבד, בלמתי איתו כבר כמה בלימות חזקות ולא הרגשתי את ה ABS עובד .  CX5
לצפיה ב-'למה הכותרות המיותרות בסיגנון רוה"מ וחבורתו'
למה הכותרות המיותרות בסיגנון רוה"מ וחבורתו
28/07/2016 | 14:54
7
30
אין צורך בכמוניות אדירות של מיים
אף אחד לא מנסה לדמות ציפה (לזה יש סקיד)
ההשפעה של מיים במגרש מורגשת באופן ברור גם לנהגים חדשים:
מרחק הבלימה מתארך
מכונית נכנסת מהר יותר לתת היגוי
אלו הנושאים העקריים והנפוצים בארץ ובעולם שמתורגלים במגרש .
ואגב
אין כרגע בארץ לאף חברת הדרכה לנהיגה מתקדמת מגרש משלה!
עצוב ומטומטם באותן רמות
לצפיה ב-'אז כנראה שהם עושים זאת במרווחי זמן גדולים - ולזה התייחסתי'
אז כנראה שהם עושים זאת במרווחי זמן גדולים - ולזה התייחסתי
28/07/2016 | 15:11
6
26
כביש רטוב ונקי נותן כמעט בדיוק את אותה אחיזה כמו כביש יבש. זה לא עניין של דעה - יש מספיק נתונים בנושא. או שלחלופין אפשר לשאול כל רוכב אופנוע. אחרי יומיים שלושה של גשם, כשהכביש רק רטוב ולא מוצף - האחיזה טובה בדיוק כמו על כביש יבש בקיץ. לפעמים אפילו יותר.
בעצם, עוד הסתייגות אחת - זה נכון לאספלט טוב של כבישים. יכול להיות שבהינתן שזה אספלט של אמפי, הוא סלול באיכות אחרת.
וגם אם לכל חברות ההדרכה היה מגרש משלהן, זה עדיין לא היה מגרש החלקה. ביקרתי לא מזמן במגרש החלקה בגרמניה המשמש להדרכת נהיגה - זה לא סתם מגרש אספלט עם ממטרות. ממש לא.
יש משטחים שסלולים בחומר מיוחד שהופך לחלק מאוד ברגע שהוא רטוב (כדי לדמות שלג), יש מכשולים קופצים (רכים) כדי לאמן בתמרוני התחמקות, יש פניות בשיפועים הפוכים ועוד ועוד ועוד. שפע מתקנים שנבנו ותוכננו במיוחד כדי שיהיה אפשר לתרגל עליהם שפע מצבי חירום בכביש וללמוד את התנהגות הרכב. אגב, לא מדובר במתקן ענק - שטח של כמה דונמים וזהו, מהסוג שאין שום סיבה שלא יוקם בישראל. מלבד מודעות, כמובן.
לצפיה ב-'אשמח לראות את הנתונים של מקדם אחיזה'
אשמח לראות את הנתונים של מקדם אחיזה
28/07/2016 | 15:25
5
23
בכביש יבש למול כביש רטוב ושטוף - אף פעם לא מאוחר
בנוגע לדו"ג - גם אם לא אחשיב את עצמי כרוכב מי יודע מה, אין אחיזה לטענה שלך על אחיזת הכביש הרטוב וזה לא מצוי לחלוטין בתורה ובפרקטיקה של "אופנוען מאומן" אותו עברתי ושמעתי לא מעט את גידי בהרצאות והדרכות פרונטליות.
לצפיה ב-'יש מידע שאוספים לאורך השנים, לא מאוסף לינקים. '
יש מידע שאוספים לאורך השנים, לא מאוסף לינקים.
28/07/2016 | 16:29
4
25
אתה יכול לחפש ברשת.
ואשאל את גידי מה דעתו בנושא בפעם הבאה שאראה אותו. זו בהחלט היתה רוח הדברים של מי שהקים את אופנוען מאומן, טל שביט.
לצפיה ב-'אחלה'
אחלה
28/07/2016 | 19:54
3
22
תחפש ברשת (לי אין)
טל שביט נשמתו עדן אמר פעם ש...
גידי יבל"א, מומחה בתחום עדיין אומר שכביש רטוב בעייתי יותר.
לשכת רוה"מ גאה בך
נהיגה בטוחה

לצפיה ב-'גידי אמר את זה על כביש רטוב כללי, או על כביש רטוב ונקי? '
גידי אמר את זה על כביש רטוב כללי, או על כביש רטוב ונקי?
28/07/2016 | 20:57
2
17
יש הבדל גדול בין השניים. כי כאמירה כללית - זה נכון. בעיקר בארץ, שבה הגשם יורד במרווחים גדולים בדרך כלל, ולכביש יש זמן להתלכלך בין גשם לגשם, והגשם מציף את הלכלוך הזה, מה שיוצר שכבה חלקלקה.
על כביש רטוב ונקי זה לא נכון, ואני בספק שלזה התייחס גידי. ולו רק בגלל שכמדריך לציבור כללי, אין טעם להכנס להגדרות כאלו, שרק עלולות לבלבל את הקהל, שאתה לא בטוח מה טיבו.
אבל על מה הוויכוח? כשתהיה ליד מחשב עם קשר לאינטרנט (רגע... איך אתה גולש כאן אם הרשת לא זמינה לך?) חפש סרטונים על בלימה רטובה או על מסלולי הדרכות נהיגה, ותראה לבד את כמות המים המדוברת. משקים בממטרות גדולות את הכביש בלי הפסקה. עד היום, מלבד במגרש ההחלקה ז"ל באשדוד, לא ראיתי מישהו שעובד ככה בארץ, אלא פשוט מרטיבים עם צינור את הכביש, סוגרים את המים, ומתחילים בהדרכות.
לצפיה ב-'באלטרנתיבי עד לאחרונה - הרטבה רצופה בממטרות'
באלטרנתיבי עד לאחרונה - הרטבה רצופה בממטרות
28/07/2016 | 21:18
1
19
וזה כך כבר שנים ארוכות. יכול להיות שזה השתנה בשבועות האחרונים.
יש הבדל אחיזה משמעותי במגרש שלהם בין יבש לרטוב, אבל זה אספלט שרחוק מלהיות איכותי ולכן מדמה היטב את רוב כבישי ארצנו. אספלט איכותי, בסלילה איכותית, אכן מציע רמת אחיזה מפתיעה לטובה, אבל האחראים על התשתיות בארץ מעדיפים בד"כ את הגישה של להפתיע כמה שפחות את הנהג.
לצפיה ב-'אם טעיתי וההרטבה היא בהמטרה רצופה - אני מוריד את הכובע'
אם טעיתי וההרטבה היא בהמטרה רצופה - אני מוריד את הכובע
28/07/2016 | 21:41
14
לא יצא לי לראות הדגמות של אלטרנטיבי. יצא לי לראות מספר הדגמות "כביש רטוב" שבוצעו כמו שתיארתי - מסיבות ברורות - והיו בדיחה. אם אכן "משקים" את האספלט כמו שצריך, אז סבבה.
לצפיה ב-'מה הצפי למחיר הדלק בסוף החודש?'
מה הצפי למחיר הדלק בסוף החודש?
28/07/2016 | 17:14
1
25
חודש שעבר הייתה ירידה מינורית של 5 אג', האם הירידה תימשך?
לצפיה ב-'ירידה'
ירידה
28/07/2016 | 20:12
28
עדיין לא פרסמו בכמה.
אבל הייץמירידה יחסית גדולה בנפט החודש.
לצפיה ב-'חוות דעת על טויטה אוונסיס ורסו'
חוות דעת על טויטה אוונסיס ורסו
28/07/2016 | 16:33
3
32
רציתי לברר על טויטה אוונסיס ורסו שנת 2003.
הרכב עבר הסבה לגז. קילומטראז/ נמוך - 160,000 ועבר החלפת מנוע לאחרונה.
עלות - 45k.
רציתי לדעת
1. האם הרכב אמין למרות שהוא בן 13? אני עם קורולות מהרכב הראשון שלי ככה שאני רגיל לרף אמינות גבוה. רציתי לדעת איך הרכב הזה בהשוואה לכך.
2. האם העלות שווה/כדאית.
3. מה דעתכם על כל נושא ההנעה בגז?

תודה רבה.
לצפיה ב-'נשמע מחיר גבוה לרכב בגיל הזה, למרות הנסועה'
נשמע מחיר גבוה לרכב בגיל הזה, למרות הנסועה
28/07/2016 | 17:01
2
24
הייתי גם חושד באמינות הנסועה - למה הלך מנוע אם הרכב נסע כל כך מעט? או לחלופין, יכול להיות שיש בעיה עם התקנת הגז שמקצרת את חיי המנוע. התקנת גז לא מוצלחת יכולה גם לייצר כל מיני בעיות אחרות.
מעבר לעניין הזה, הנעה בגז היא נהדרת - חוסכת בערך חצי מהוצאות הדלק, כך שעבור מי שנוסע הרבה, מדובר בפתרון נהדר.
איזה מודל גרנדיס אתה יכול להשיג בתקציב הזה?
לצפיה ב-'אכן נשמע שזה אולי התקנת הגז... לגבי גרנדיס - 07 אולי 08 בלחץ'
אכן נשמע שזה אולי התקנת הגז... לגבי גרנדיס - 07 אולי 08 בלחץ
28/07/2016 | 22:55
1
5
לצפיה ב-'4 שנים הבדל בגיל זה משמעותי...'
4 שנים הבדל בגיל זה משמעותי...
28/07/2016 | 23:02
3
לצפיה ב-'כרית אוויר בטסט'
כרית אוויר בטסט
28/07/2016 | 16:34
1
35
שלום ושאלה,
יש לאמא שלי דייהטסו סיריון 99, היא נוסעת באוטו מאוד מעט ובתוך העיר. לאחר השקעות של כמה אלפים בשנתיים האחרונות כל פעם משהו אחר, הפעם הגיע הטסט השנתי, ונכשל בגלל זיהום ונורת כרית אוויר. הנורה הזו דולקת כבר לפחות 5 שנים ועכשיו נכשל בטסט בגללה. במוסך מטרטרים ולא מוצאים פתרון.
השאלה היא האם יש סיבה להכשיל בגלל כרית על אוטו שנת 99?
מה אפשר לעשות במקה הזה?
תודה רבה.
לצפיה ב-'ברור שיש סיבה - החוק דורש שהאוטו יהיה תקין. '
ברור שיש סיבה - החוק דורש שהאוטו יהיה תקין.
28/07/2016 | 16:55
32
אפשר לעשות אחד משני דברים - למצוא מוסך שכן יצליח לאתר מה סיבת התקלה (אבל קחו בחשבון שהתיקון עלול לעלות כמה אלפים) או לבקש מהמוסך לנתק את הנורית (לא חוקי, אבל האוטו יעבור טסט).
לצפיה ב-'שלום מתלבט אם לקנות סובארוb42006'
שלום מתלבט אם לקנות סובארוb42006
25/07/2016 | 21:32
9
65
חשוב לי לשמוע דעתכם, נסיון העבר, ולקבל חוות דעת מבעלי מקצוע.
לצפיה ב-'B4'
B4
26/07/2016 | 10:11
54
בזמנו הרכב היה מאוד מבוקש. בעבודה רכבים עם 200-250K נסעו ללא שום בעיות.
כן פעם סוברו היה רכב אמין מאוד.
התיקונים שלו לא יקרים באופן יחסי ובכסף קטן אתה קונה רכב גדול וטוב.
לצפיה ב-'אם אתה צריך את הגודל הזה, אז למה לא?'
אם אתה צריך את הגודל הזה, אז למה לא?
26/07/2016 | 11:24
7
54
זה רכב טוב, נוח ואמין. אבל הוא גדול. אם רוב הנסיעות שלך לבד ובעיר, אז יש בחירות יותר טובות.
לצפיה ב-'האם נכון שבסוברו יש חובת החלפת 4 צמיגים'
האם נכון שבסוברו יש חובת החלפת 4 צמיגים
28/07/2016 | 09:23
6
29
לעת שחיקה של שניים קדמיים (לדוגמה) בגלל הנעת 4 הגלגלים?
לצפיה ב-'לא חובה'
לא חובה
28/07/2016 | 09:38
1
30
את כל הארבע ממש לא. שני צמיגים כן.
אם הצמיגים עם נסועה גבוהה רצוי את כל ה4.
בסה"כ זה עניין לשיקול שלך. אם הולך צמיג חדש אין בעיה להחליף לצמיג מאותה חברה עם נתונים זהים.

לצפיה ב-'תשובה לא מדויקת. לפי היבואן - יש. לפי המציאות - אין'
תשובה לא מדויקת. לפי היבואן - יש. לפי המציאות - אין
28/07/2016 | 10:00
33
בזמנו סבלו ה-B4 מבעיה בדיפרנציאל המרכזי (בעצם לא דיפרנציאל, אלא מערכת מצמדים, אבל לא קריטי). אחת ההשערות היתה שזה נגרם בגלל הבדלי קוטר בין הצמיגים במקרה של צמיגים לא זהים על הסרן הקדמי והאחורי, ולכן היבואן הוציא הנחיה שחייבים שכל הצמיגים יהיו מדגם זהה. בהמשך התברר שהבעיה לא קשורה לצמיגים אלא בעית תכנון (מה שלא מנע מהם להתחמק מלהחליף את הרכיב בחינם למי שעבר את זמן האחריות), אבל ההנחיה נשארה.
ולכן - בתוך זמן האחריות, מומלץ להחליף את כל הרביעיה כדי לא לתת ליבואן תירוץ להתחמק מאחריות.
לצפיה ב-'מבחינה מעשית לא. עובדה שיש לך כרגע שני צמיגים שחוקים יותר'
מבחינה מעשית לא. עובדה שיש לך כרגע שני צמיגים שחוקים יותר
28/07/2016 | 10:38
3
29
מהשניים האחרים, והכל עובד בסדר. אז אם תחליף, המצב יישאר די דומה, רק הפוך. למעשה יהיה פחות חמור כי אני מניח שהאחוריים שלך במצב די טוב. אחרת היית מחליף 4.
לצפיה ב-'זה שאין שבר מיידי לא אומר שזה לא מגביר שחיקה'
זה שאין שבר מיידי לא אומר שזה לא מגביר שחיקה
28/07/2016 | 12:14
2
31
אבל זה ברמת העיקרון.
תכל'ס, מכיוון שמדובר במערכת מצמדים, שמשולבים רק חלק קטן מהזמן, אין לזה שום השפעה.
אגב, בגרסאות הידניות, בהן יש דיפרנציאל מרכזי אמיתי, זה דווקא כן עלול להשפיע על הבלאי.
לצפיה ב-'גם בדיפרנציאל זה זניח'
גם בדיפרנציאל זה זניח
28/07/2016 | 15:52
1
21
הבדל של 5 מ"מ בשחיקה, שזה המון, יגרום לסיבוב אחד של הדיפרנציאל בערך כל קילומטר. זה לא גורם לשום בלאי. אחרת דיפרנציאלים, גם רוחביים, היו הולכים כל שני וחמישי ואנחנו יודעים שזה לא קורה.
למעשה זה לא שונה מניפוח לא תקין של הצמיגים. גם הוא גורם להבדל מהירות.
לצפיה ב-'בהתחשב בזה שעם גלגלים בקוטר זהה אין בכלל סיבוב '
בהתחשב בזה שעם גלגלים בקוטר זהה אין בכלל סיבוב
28/07/2016 | 16:33
16
של המערכת הפנימית של הדיפרנציאל, אז סיבוב לק"מ הוא די הרבה...
אבל אני נוטה להסכים שאם מדובר בהבדלים קטנים בקוטר, זה לא יהיה משמעותי. העניין הוא שבין צמיגים זהים במידה, אבל בפרופיל אחר או של יצרן שונים, יכול להיות הבדל של יותר מ-5MM. שמעתי טענות על הבדלים של ס"מ ויותר - אבל לא בדקתי.
לצפיה ב-'מה צריך לעשות'
מה צריך לעשות
25/07/2016 | 18:10
26
109
על מנת להוריד רכב ישן מהכביש ומסירתו לפירוק?, איך אפשר לדעת שאחרי שהרכב עובר לפירוק לא ישתמשו בו? ומה הייתם מוציאים מהרכב לפני?
לצפיה ב-'ביטול רשיון רכב לפירוק'
ביטול רשיון רכב לפירוק
25/07/2016 | 19:43
1
58
ראה באתר משרד התחבורה שכאן:
בברכה  -  רפי לין

לצפיה ב-'תודה, מה לגבי השאר?'
תודה, מה לגבי השאר?
25/07/2016 | 21:50
15
לצפיה ב-'לא חייבים להוריד רכב ישן מהכביש, אפשר להעביר אותו לכביש 60'
לא חייבים להוריד רכב ישן מהכביש, אפשר להעביר אותו לכביש 60
25/07/2016 | 21:59
1
72
תתפלאו אלו דברים, עם אלו נהגים יש בכביש הזה:

וידאו:

לצפיה ב-'כשירושלמי כמוך רושם כביש 60 אני ישר חושב על '
כשירושלמי כמוך רושם כביש 60 אני ישר חושב על
26/07/2016 | 18:16
47
האיזור הסמוך אליך בפסגה...ואז מתברר לי שמדובר בקטע הרבה יותר דרומי של כביש 60 [בהנחה שזה באמת מכביש 60...]

אגב, יש חדש עם העונדה ואפקט החממה מהויטרינה ? 
לצפיה ב-'יש למישהו תשובות'
יש למישהו תשובות
26/07/2016 | 13:30
2
43
בנוגע לשאלות השניה והשלישית?
לצפיה ב-'מה אכפת לך אם משתמשים בו? הוא לא קשור אליך יותר'
מה אכפת לך אם משתמשים בו? הוא לא קשור אליך יותר
26/07/2016 | 16:15
1
42
מה הייתי מוציא? כל מה שלא מחובר בברגים. ואם היה לי שימוש במשהו שכן מחובר בברגים? אז גם אותו. לפחות אם זה לא היה מאוד בולט.
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
26/07/2016 | 19:57
24
הוצאתי את הרדיו דיסק ואת גלגל הספייר והכלים בשביל פנצ'ר מתחת לבאגז' ואוקיי ברגע שאני מבטל את רישיון הרכב זה כבר לא קשור אליי
המון תודה
לצפיה ב-'קרה לי מקרה שזרקתי רכב כך סתם באיזה ואדי '
קרה לי מקרה שזרקתי רכב כך סתם באיזה ואדי
26/07/2016 | 17:19
18
55
אז לא היה סחר במתכות כפי שיש היום.
חתכתי את מספר השילדה וחיסלתי את מספר המנוע ומספר הרכב , אבל שכחתי את רשיון הרכב של השנה שעברה בתא הכפפות , אז הגיעו אלי מהמשטרה אבל לא עשו כלום כי אני מכיר אותם .גם בואדי ומוסתר בהרבה צמחיה אנשים פרקו ממנו הכל , 

לצפיה ב-'אז בנוסף לכל מעלותיך, אתה גם משליך זבל ברשות הציבור ומזהם את'
אז בנוסף לכל מעלותיך, אתה גם משליך זבל ברשות הציבור ומזהם את
26/07/2016 | 17:38
17
48
הטבע?
ללא ספק, בחור זהב...
אני רק לא מבין איך מישהו עם כוחות על כמו שלך בשמירה על מכוניות - הרי אחרי 400,000 ק"מ מכוניות אצלך הן "ללא רבב" - מגיע למצב שהאוטו כבר לא ראוי לנסיעה. בטח נסעת איתו ארבעה מליון ק"מ לפני זה, לא?
לצפיה ב-'הרכב הנ"ל עשה אצלי 100000 ללא שום תקלה '
הרכב הנ"ל עשה אצלי 100000 ללא שום תקלה
26/07/2016 | 18:20
16
60
ונזרק כי עברתי לרכב על שהמהנדסים שיצרו אותו ראוים לפרס נובל
שב 400000 היו לו רק 2 תקלות מותחן רצועה ומד זרימה ,
אם תצא מהעולם של יונדאי אולי תבין שיש מכוניות כאלו .
אה כן , הייתה עוד תקלה חמורה , נורת הברקס השמאלית הייתה נשרפת 
לעיתים קרובות , עד שהפסקתי להתעצל וניקיתי את בית המנורה .

זה לא זבל , כי אנשים ניקו את הרכב לגמרי , נשאר רק פח 
אז אני פילנטרופ עזרתי לאנשים להשיג חלקי חילוף 
דבר שני הוא שהמדינה בעצמה באיזור הזה אחר כך, הרסה את כל הבתים 
והשאירה פי אלף יותר זבל אמיתי , הפח של המכונית (יפנית ישנה )נעלם עם הזמן .
הפסולת של הבתים תשאר לאלפי שנים . 
מזהם את הטבע ? גם בזה אתה לוקה בחוסר ידע ? כאילו אתה לא מזהם את הטבע ? אתה נוסע על מה ? והיכן אתה גר ? ומה אתה קונה ? 
את האשפה שלך אתה זורק לחלל הבין כוכבי ? 
נו אי אפשר לצפות לכך שתדע שפח של מכונית אפשר למחזר לא יותר מ 6 פעמים 
או כל ברזל אחר . 
ומה איכפת לך בכלל מהעובדה שלא היה אז סחר במתכות בכלל ומחזור מכוניות בפרט , כך שאני מחזרתי את המקסימום בצורה הכי טובה , 
העיקר לקשקש בקומקום . אחלה אדום אתה . 

לצפיה ב-'בואנה אתה באמת נמלה עוקצת'
בואנה אתה באמת נמלה עוקצת
26/07/2016 | 18:28
1
48
אתה לא מגזים קצת? תשאיר קצת עוקץ לפעם הבאה
פעם חשבתי שהסמולנים הרבה יותר נאורים רגועים משכילים ותרבותיים ואז גיליתי שזה בעצם הפוך.

לצפיה ב-'אני לא שמאלני בכלל . מי שעוקץ אותי שלא יצפה לנשיקות'
אני לא שמאלני בכלל . מי שעוקץ אותי שלא יצפה לנשיקות
26/07/2016 | 18:33
14
לצפיה ב-'ומזבלות לא היו אז? אה... אבל להשליך פסולת במזבלה עולה כסף.'
ומזבלות לא היו אז? אה... אבל להשליך פסולת במזבלה עולה כסף.
26/07/2016 | 22:26
13
34
שכחתי. אתה יותר בקטע של למכור לתמימים יונדאי דפוקות, ולשכנע את עצמך שזה בסדר כי גם לך מכרו רכב דפוק. אז ברור שלפי אותו היגיון לזרוק זבל ברשות הציבור זה בעצם פילנטרופיה.
וכן, כן, כמובן. באוטו הזה לא היתה לך אף תקלה 100,000 ק"מ (למרות שהוא סיים את חייו כגרוטאה - משמע כבר לא שווה שקל), ובאוטו אחרי זה אפילו לא נגמר הדלק ב-400,000 ק"מ. ברור. ואם מבקשים יפה מחדי-קרן, הם יכולים להפליץ קשת בענן!
לצפיה ב-'אוייש הירוקים הללו לא יודעים כלום מהחיים שלהם '
אוייש הירוקים הללו לא יודעים כלום מהחיים שלהם
26/07/2016 | 23:35
12
36
למה הם אומרים שמזבלות פוגעות בטבע ? 
רק נזיר טבטי עירום צמחוני ביער לא פוגע בטבע . כל השאר כן . 
עצם זה שרכב מודל 1979 נזרק מהכביש מועיל לטבע , אבל מה לך ולעובדות ?
מה אני אמור לעשות עם רכב מתפקד שאין לי מה לעשות איתו ולמכור אותו 
זו התעסקות מעייפת שתניב לאחר מאמץ 500 ש"ח ? פחות מהביטוח והטסט שלו 
בהרבה . 
יונדאי דפוק ? אה הבנתי בגלל שזה יונדאי , כי כמה מכות קלות בפח זה לא רכב דפוק . 
לצפיה ב-'מה יש לך לעשות איתו? להיפטר ממנו כחוק, כדי לצמצם למינימום'
מה יש לך לעשות איתו? להיפטר ממנו כחוק, כדי לצמצם למינימום
27/07/2016 | 00:24
11
38
את הפגיעה בסביבה ובשאר הציבור. זה לא עניין בינארי, של כן או לא, יש רמות שונות. אני יודע שזה מסובך מדי בשבילך, אבל קח לך כמה שעות ותחשוב על זה.
ולגבי אותה יונדאי - אתה הרי השווצת כאן איך איפרת אותה קצת ומכרת אותה, עם כל הבעיות, לאיזה פראייר. בלי להגיד לו, כמובן - מה ששם אותך בסביבה הנלוזה של סוחרי רכב מהסוג הנחות. או משליכי זבל בטבע. האמת? בטח גם את כל השאריות שנשארות לך מלוחות הגבס והפרופילים שאתה מוביל כל הזמן (הרי זו אמת המידה העיקרית שלך למרחב הפנימי ברכב, לפי ההודעות שלך בפורום) אתה משליך בצידי הדרך או בשדה נטוש כדי לחסוך את "ההתעסקות המעייפת".
לצפיה ב-'איזה בעיות יש לרכב שתיקנו לו מכות פה ושם בצורה מושלמת ?'
איזה בעיות יש לרכב שתיקנו לו מכות פה ושם בצורה מושלמת ?
27/07/2016 | 08:41
10
39
הרמאים הם יונדאי בעצמם שמוכרים אנטי רכב כרכב . 
חוצפה שהם מוכרים את ה IX35 באותו המחיר של CX5 , אבל יש פריירים כמוך שקונים אז למה לא ?
בתקופה ההיא אנשים היו פשוט שמים את הרכב על הכביש 
והעיריה הייתה מפנה אותו , שום חוק ושום נעליים. 
הרכב מוחזר עד תומו , תלמד לקרוא גם מה שלא מתאים לך לקישקושים .
לאחר תקופה מצאו אותו גם סוחרי מתכות . אם הם גנבו מכסים של ביוב 
הם שמחו לקבל משהוא ללא גניבה . 
זבל מבניה אם לא איכפת לך צריך לקבל אישור על פינויו לאתר מורשה 
אחרת אין טופס 4 . זה אומר שאין חיבור חשמל לבית .
כלומר הם הרי לא עושים שום דבר שונה ממני אם הייתי קובר את הפסולת בעצמי. 
אז הם מזהמים את הסביבה במזבלה במקום בבתים . אותה התוצאה . 
סתם ישראבלוף . כנראה שזה נתן עבודה לכמה משפחות פשע כמו עם הפיקדון של הבקבוקים , בכדי שישבו בשקט .

לצפיה ב-'לפי מה שסיפרת אז, זה היה יותר מכמה מכות בפח'
לפי מה שסיפרת אז, זה היה יותר מכמה מכות בפח
27/07/2016 | 09:47
9
32
עכשיו נשאר להחליט, כמו עם אזריה, אם אתה משקר עכשיו או מקודם. ואולי גם אתה תגיד שזה החום שגרם לך לא לזכור פרטים?
אבל לפחות אתה עקבי - בהתחלה אמרת שהשלדה נשארה שם עד שהתפוררה, עכשיו גנבי מתכות לקחו אותה... ואחרי כמה שנים זה קרה במציאות שהמצאת כרגע? חודש? שנה? שנתיים? כמה זמן הציבור היה צריך לסבול את הזבל שאתה השלכת באמצע הואדי?
לפי ההגיון שלך, זה בסדר אם אני אשבור לך את היד, כי זה יחלים אחרי כמה זמן.
לצפיה ב-'תתפורר, לא התפוררה, מודל 79 לא יכול להתפורר כיום'
תתפורר, לא התפוררה, מודל 79 לא יכול להתפורר כיום
27/07/2016 | 20:33
8
26
גם שיעור בעברית אתה צריך ,
משעמם בעולם של יונדאי מה ? 
לצפיה ב-'אשכרה כמו אזריה... גם הוא מכחיש את מה שאמר קודם מבלי להתבלבל'
אשכרה כמו אזריה... גם הוא מכחיש את מה שאמר קודם מבלי להתבלבל
27/07/2016 | 21:58
7
28
מהעובדות.
והנה מה שאמרת "הפח של המכונית (יפנית ישנה )נעלם עם הזמן". נעלם - זמן עבר. או שאתה זה שצריך שיעורי עברית אחרי כל הזמן ברוסיה?
ואם לא נעלם, ואתה רק צופה שיעלם, אז המשמעות היא שהשלד עדיין מטנף את הטבע. או שבעצם גנבי מתכת לקחו אותו... בעצם, לאיזה מהשקרים שלך אמורים להתייחס כרגע?
לצפיה ב-' שיעור בעברית , "נעלם עם הזמן "'
שיעור בעברית , "נעלם עם הזמן "
28/07/2016 | 06:02
6
29
  • "נעלם" זה אכן בעבר אבל "נעלם עם הזמן" זה בעתיד 
בכדי שתוכל להבין , אז זה בדיוק כמו "מתפוגג עם הזמן" .
" מתפוגג " זה הוה , התוספת של " עם הזמן" הופכת אותו לעתיד
המפתח הוא " עם הזמן " כלומר בעתיד.
אז לפני שאתה עושה מהמקפצה ומדבר שטויות על מכוניות תחזור לספסל הלימודים לבסיס של העברית , כי אין לי כוח לשמש המורה לעברית שלך. 
זה פרט לכך שאתה מסלף דברים שנאמרו בסיטונות. 
ותתגבר כבר על החייל הרוצח מחברון , אותו לפחות מעמידים לדין.
שזה בלשון הווה . זה אומר שאת האחרים שעשו אותו הדבר לא העמידו לדין,
שזה בלשון עבר. 

לצפיה ב-'אין, אין עליך... ממשיך להמציא מציאות כל הזמן...'
אין, אין עליך... ממשיך להמציא מציאות כל הזמן...
28/07/2016 | 10:03
5
23
נעלם עם הזמן - עבר. משהו שנעלם (או התפוגג, לצורך העניין) לאורך זמן - אבל כבר סיים את תהליך ההעלמות/התפוגגות.
אם הדובר רוצה להגיד שהתהליך עדיין לא הושלם, הוא צריך להשתמש בזמן עתיד - יעלם עם הזמן. או יתפוגג עם הזמן.
לא נורא, התדמית שלך בעיננו לא נפגעה. אנחנו כבר רגילים לכך שאתה לא מסוגל להתבטא בצורה בהירה - ואחרי זה מאשים את כל העולם שלא הצליח להבין מתוך ההתנסחות העילגת מה בעצם רצית להגיד.
לצפיה ב-'אפשר לומר נעלם עם הזמן ואפשר לומר יעלם עם הזמן '
אפשר לומר נעלם עם הזמן ואפשר לומר יעלם עם הזמן
28/07/2016 | 12:57
4
22
בכל מקרה אתה יוצא חומוס כי , רכב 1979 לא נעלם לא בעבר ולא בהווה אלא
רק בעתיד לאחר יותר מ 100 שנה לפחות מהיום שזרקו אותו. 
אנשים מוצאים גרוטאות בנות 70 שנה ומחדשים אותן .
יותר כיף איתך מאשר להתעמת עם ימניים .
לצפיה ב-'ברור שאפשר - רק שאחד בעבר ואחד בעתיד'
ברור שאפשר - רק שאחד בעבר ואחד בעתיד
28/07/2016 | 13:40
3
21
ומי שטען שהרכב כבר נעלם הוא אתה, לא אני. אז איך בדיוק אני זה שיוצא חומוס?
אהה.... כי אשכרה התייחסתי למה שאמרת, ולא למה שהתכוונת להגיד אבל לא יצא לך. כמובן, טעות של טירון. אשתדל שזה לא יקרה יותר.
בעצם, כל הכיף איתך זה לעמת אותך עם השטויות שאתה אומר. הרי בהודעה אחרת בכלל טענת שגנבי מתכת כבר אספו את השלד...
לצפיה ב-'לא יודע , אם בעברית לא הולך איתך אז אולי גם '
לא יודע , אם בעברית לא הולך איתך אז אולי גם
29/07/2016 | 00:31
2
12
כאן אתה לא תלמד כלום ? http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4833453,00...
לצפיה ב-'אתה מתכוון - אם לא הצלחתי לחרטט אותך לגבי העברית'
אתה מתכוון - אם לא הצלחתי לחרטט אותך לגבי העברית
29/07/2016 | 08:26
1
7
אולי עכשיו אני אצליח להסיט את הדיון לעבר אנשים שמחנים מכוניות בת"א - כי זה בדיוק כמו לזרוק גרוטאות באמצע הטבע...
לצפיה ב-'ברור שהאנטנה שלך מקולקלת , הרי היא מתוצרת יונדאי '
ברור שהאנטנה שלך מקולקלת , הרי היא מתוצרת יונדאי
29/07/2016 | 13:08
לא קולטת .
" אנשים שמחנים מכוניות בת"א "   
אנשים זורקים מכוניות ברחוב ותופסים מקומות חניה שחסרים .

לצפיה ב-'אזור מחזיק הכוסות בi25 מתחמם מאוד - מה לעשות?'
אזור מחזיק הכוסות בi25 מתחמם מאוד - מה לעשות?
27/07/2016 | 08:33
8
85
המוסך לא רואה כלום.
למישהו יש רעיון ממה יכולה לנבוע הבעיה?
כמו כן ניסיתי לעשות חיפוש בגוגל אבל אני לא יודע איך קוראים לאזור הזה(ניסיתי cup holder וקיבלתי כל מיני דברים אחרים).

תודה
לצפיה ב-'בהונדה סיוויק זה היה מחזיק מאפרה , תנסה זאת .'
בהונדה סיוויק זה היה מחזיק מאפרה , תנסה זאת .
27/07/2016 | 08:44
55
לעת עתה תשתמש בכוסות קלקר , 
לצפיה ב-'לשים שם כוס קפה....'
לשים שם כוס קפה....
27/07/2016 | 10:17
2
15
לצפיה ב-'ידעתי שאני אקבל תגובה כזאת '
ידעתי שאני אקבל תגובה כזאת
27/07/2016 | 10:58
1
15
לצפיה ב-'להכין ביצת עין? יש עוד הרבה....'
להכין ביצת עין? יש עוד הרבה....
27/07/2016 | 12:28
8
לצפיה ב-'תופעה מוכרת ולא רק בדגם שברשותך.'
תופעה מוכרת ולא רק בדגם שברשותך.
27/07/2016 | 11:27
3
56
מופיעה גם אצל יצרנים ודגמים אחרים. מתבטאת בעיקר לאחר נסיעה ארוכה, במיוחד בימים חמים.
ההתחממות נובעת בד"כ בגלל תיבת ההעברה הממוקמת בתחתית הרכב והיא אשר פולטת את החום.
ברוב הרכבים מותקן כמובן בידוד, אך זה מתבלה ומתפרק עם הזמן בעקבות החום.

אחת הדרכים לפתרון הבעיה היא פירוק הקונסולה המרכזית והלבשת מעטפת/קצף בידוד על האיזור. לאחר מכן החזרת הקונסולה למקומה.

בהצלחה
:)

לצפיה ב-'אין תיבת העברה ב-i25, ותיבת ההילוכים יושבת הרבה יותר '
אין תיבת העברה ב-i25, ותיבת ההילוכים יושבת הרבה יותר
27/07/2016 | 12:18
2
52
קדימה, ולא מתחת למושב הקדמי. זה לא מכונית הנעה אחורית מלפני עשרים שנה.
יותר סביר שהאגזוז עובר שם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/07/2016 | 11:51
1
17
בכל מקרה גם אם זה האגזוז מה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'אם מדובר בתופעה חדשה, שווה לראות אם נפל מגן חום מהאגזוז'
אם מדובר בתופעה חדשה, שווה לראות אם נפל מגן חום מהאגזוז
28/07/2016 | 12:05
24
באזור הזה, או לבדוק אולי האגזוז מתלהט יותר מהרגיל (ממיר סתום, תערובת ענייה).
לצפיה ב-'שאלה על aux במערכת של הונדה ג'אז 2008'
שאלה על aux במערכת של הונדה ג'אז 2008
28/07/2016 | 10:27
6
29
שלום לכולם,
יש לי מערכת מובנית ברכב הונדה ג'אז 2008, יש כפתור של aux (מצורף תמונה)
אבל אני לא מוצא כניסה וגם הוא לא מגיב הכפתור הזה.
א. יש מצב שזה מתחבא איפשהו?
ב. אם אין כניסה אבל יש את הכפתור. אפשר לעשות כניסה אצל מתקין ?

תודה רבה ויום טוב : )
לצפיה ב-'יש סיכוי שיש כפתור ואין כניסה '
יש סיכוי שיש כפתור ואין כניסה
28/07/2016 | 10:28
1
16
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה, אז'
תודה על התגובה המהירה, אז
28/07/2016 | 10:30
20
זה אומר שיש אפשרות לעשות כניסה ? או שזה צריך להחליף מערכת בשביל זה
לצפיה ב-'ת:'
ת:
28/07/2016 | 10:33
1
24
כאשר רכשתי את המאזדה שלי, גם היה כפתור AUX אבל לא היה כניסה פיסית
חיפשתי ביוטיוב והגעתי להסבר מה לקנות ואיך לעשות, עשיתי לבד למרות שאין לי ידע וניסיון ברכב

מצ"ב קישור להדרכה עבור הרכב שלך
בהצלחה
לצפיה ב-'ראיתי, נראה לי שאסתבך לבד :D תודה רבה !'
ראיתי, נראה לי שאסתבך לבד :D תודה רבה !
28/07/2016 | 11:01
9
לצפיה ב-'תעיין בספר הרכב. ייתכן שיש חיבור באיזה מקום ברכב,'
תעיין בספר הרכב. ייתכן שיש חיבור באיזה מקום ברכב,
28/07/2016 | 10:35
1
24
למשל בתא האחסון בין המושבים, או במגירה, או משהו כזה. חפש חיבור מסוג JACK או USB או גם וגם.
וייתכן גם שאין חיבור והרדיו פשוט מיועד לכמה רמות גימור של הרכב. במקרה כזה סביר שבעל מקצוע יכול לחפש מאחורה את החיבורים ולחבר שקע חיצוני.
לצפיה ב-'אני אבדוק, תודה רבה !'
אני אבדוק, תודה רבה !
28/07/2016 | 11:01
6
לצפיה ב-'שמן מנוע.לפורד פוקוס.'
שמן מנוע.לפורד פוקוס.
27/07/2016 | 12:31
13
34
שלום לכולם.איזה שמן מנוע.מומלץ לפורד פוקוס.שנת 2006.דגם טרנד.אוטומט.מנוע בנזין.1600 סמ"ק.
לצפיה ב-'רוב הסיכויים ש-10-40, בדירוג SL ומעלה'
רוב הסיכויים ש-10-40, בדירוג SL ומעלה
27/07/2016 | 12:51
10
32
אם יש לך ספר רכב - זה אמור להופיע שם, ויש סיכוי שיש גם מדבקה בתא המנוע עם הסמיכות המומלצת. אתה יכול להתעלם משם החברה שכתוב שם - זה סתם שיקולים מסחריים (שיתופי פעולה או אפילו בעלות של יצרן הרכב על יצרנית השמן).

לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
27/07/2016 | 12:53
5
לצפיה ב-'נדמה לי שדווקא בפורד הם דורשים 10/30'
נדמה לי שדווקא בפורד הם דורשים 10/30
27/07/2016 | 16:09
8
52
לצפיה ב-'במכונית מודל 2006? אז שמנים כאלו היו אקזוטיקה'
במכונית מודל 2006? אז שמנים כאלו היו אקזוטיקה
27/07/2016 | 22:00
7
29
קשה לי להאמין, אבל קל יחסית לבדוק.
לצפיה ב-'נראה שאתה צודק, אם כי לא תמיד ברור בטבלאות שמצאתי לאיזה '
נראה שאתה צודק, אם כי לא תמיד ברור בטבלאות שמצאתי לאיזה
27/07/2016 | 22:18
4
29
מודל זה מתייחס. מופיעות המלצות לכל הטווח שבין 5-20 ו-0-30 ועד 5-40. עם הערות לגבי מזג אוויר חם של יותר מ-20(!) מעלות באחת הטבלאות, שאז מומלץ לעבור ל-15-40...
אבל זו היתה אחת הטבלאות שלא היה ברור בה לאיזה מודל בדיוק זה מתייחס.
לצפיה ב-'פורד היו בין הראשונים שעברו לשמנים בצמיגות נמוכה יותר'
פורד היו בין הראשונים שעברו לשמנים בצמיגות נמוכה יותר
28/07/2016 | 09:07
3
18
ההסבר אז היה שזה נדרש בגלל הדחיפים ההידראוליים.
הקשר בין הצמיגות למזג האוויר זה עניין קצת היסטורי. מנוע חם הוא תמיד באותה טמפרטורה. הבעיה מה קורה כשהוא קר. כשהיצרנים דרשו שמן בצמיגות 20/50 וכדומה, אז למזג אוויר קר המליצו על, נגיד, 5/30. זה בגלל הערך הנמוך ולא הגבוה. בגבוה נאלצו להתפשר. היום, כשממילא הדרישה היא לצמיגות 30 במנוע חם, אז 5/30 או 0/30 מתאים לכל התנאים. כוונת ההוראה לגבי 15/40 בארצות חמות היא שמותר (לא מומלץ) להשתמש בשמן הזה אם לא ניתן להשיג את השמן המומלץ.
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון, דחיפים הידראוליים זה עניין די וותיק, עוד '
אם אני זוכר נכון, דחיפים הידראוליים זה עניין די וותיק, עוד
28/07/2016 | 10:10
2
12
מהתקופה שהשמן הנפוץ היה 20-50.

לצפיה ב-'נכון. כתבתי שזה היה ההסבר. לא שזו הסיבה האמיתית. '
נכון. כתבתי שזה היה ההסבר. לא שזו הסיבה האמיתית.
28/07/2016 | 10:30
1
16
אני מניח שהסיבה האמיתית היא הפחתת צריכת הדלק וזיהום האוויר ברבע אחוז.
בכל אופן דחיפים הידראוליים צריכים להיות מתוכננים לפי צמיגות השמן (מבחינת הדיוק והמרווחים), והם עלולים להרעיש כשהשמן קר אם הצמיגות לא מתאימה.
לצפיה ב-''
28/07/2016 | 10:50
2
לצפיה ב-'שמן סינטתי ב2006'
שמן סינטתי ב2006
28/07/2016 | 07:39
1
27
בפולקסוואגן משנת 2000 כל הרכבים שלהם עברו לשמן סינטתי מלא. ב2006
רכשתי פאסאט חדשה ושם הזהירו אותי בקבלה .
אני מכיר את השמן מאמצע שנות השמונים לאחר שהיו לנו צרות עם השמן בתעשיה.
מהנדסי חברת "פז" הציעו שנעבור לעבוד עם שמן סינטתי לנסיון ומאז הכל השתנה מבחינת תחזוקה.
חברים שלי בעלי קורולות שעברו לשמן סינטתי לא סבלו מ"הבוצה" שהיה מנת חלקם של אחרים.
לצפיה ב-'לא אמרתי שלא היו, אמרתי שנחשבו לאקזוטיקה'
לא אמרתי שלא היו, אמרתי שנחשבו לאקזוטיקה
28/07/2016 | 09:41
15
וכן, היתרון העיקרי של שמנים סינטטיים הוא עמידות גבוהה יותר בחום ולחמצון - בדיוק הגורמים לבוצה במנועי הקורולה.
לצפיה ב-'אני חושב שלרכב'
אני חושב שלרכב
27/07/2016 | 14:05
1
35
צריך לשים 5X30  סינטתי
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
27/07/2016 | 14:47
4
לצפיה ב-'החלקתי עם הרכב..בקיץ...למה?'
החלקתי עם הרכב..בקיץ...למה?
25/07/2016 | 01:39
29
127
היי חברים
אני 5 שנים כמעט על הכביש ללא תאונות וללא דברים חריגים.
היום קרה משהו די מוזר ואני מנסה לפענח מה בדיוק היה.

נכנסתי לכיכר במהירות רגילה לפנות שמאלה וביציאה הרכב "נגרר" ימינה, או שיותר נכון פשוט הפסיק לפנות והמשיך ישר (זה נקרא תת היגוי?)
ביצעתי כמה תיקונים עם ההגה תוך כדי בלימות עדינות ולאחר מכן סובבתי את ההגה נגד כיוון ההחלקה.
אני לא בטוח אם זה מה שהייתי צריך לעשות כי מעולם לא למדתי מה לעשות במצב כזה (ואולי הגיע הזמן לעשות קורס).

האם פעלתי נכון?
מה יכול לגרום להחלקה בקיץ כשהאספלט יבש לחלוטין?
יכול להיות שהיה כתם שמן?
יכול להיות שזה קשור להחלפת ציריות (אני חושב, לא בטוח שזה מה שהוחלף) לפני מספר ימים?

אני די חושש לנהוג באוטו כרגע בגלל שאני לא יודע אם הסיבה היא מכנית, אנושית או סביבתית.
לצפיה ב-'כנראה שנשפך שם שמן או סולר על הכביש.'
כנראה שנשפך שם שמן או סולר על הכביש.
25/07/2016 | 09:09
69
זה קורה לפעמים, ודווקא בכיכרות משום מה. קרה לי וקרה לבת שלי עם אופנוע. לא נעים.
פעלת נכון. קח בחשבון ששמן על הכביש הוא כל כך חלק שלפעמים פשוט אין מה לעשות. ראיתי פעם רכב עושה סיבוב שלם על המקום, במהירות ממש נמוכה, והנהג בכלל לא הבין מה קרה לו.
וזה כמובן לא קשור לציריות.

לצפיה ב-'הסיבה לחשוש לנהוג היא תמידית '
הסיבה לחשוש לנהוג היא תמידית
25/07/2016 | 09:21
6
78
ודברים כאלה קורים, זו לא סיבה להשאר נעול בבית לדעתי
איזה רכב יש לך?
לצפיה ב-'חלילה להשאר נעול'
חלילה להשאר נעול
25/07/2016 | 10:33
5
74
כבר הבוקר נסעתי חצי שעה לעבודה (יש ברירה?), נסעתי קצת יותר לאט, הכל בסדר.
כנראה באמת איזה כתם, הייתי צריך לעצור ולבדוק כדי להיות בטוח.
בכל אופן מקווה שבזה תם הסיפור.

יש לי פולו ישנה 2005 אבל אני משתדל לתחזק אותה כמו שצריך ולא חוסך.
לצפיה ב-'זה אני הגבתי מהיוזר בעבודה :)'
זה אני הגבתי מהיוזר בעבודה :)
25/07/2016 | 10:34
15
לצפיה ב-'תבדוק גם צמיגים ולחץ אוויר'
תבדוק גם צמיגים ולחץ אוויר
25/07/2016 | 12:03
1
14
לצפיה ב-'בודק כל שבועיים'
בודק כל שבועיים
25/07/2016 | 12:46
13
לצפיה ב-'אני לא זוכר אם יש לך ESP ברכב '
אני לא זוכר אם יש לך ESP ברכב
25/07/2016 | 13:32
1
49
המערכות האלה עוזרות מ-א-ו-ד להתמודד עם מצבים כאלה
לצפיה ב-'היתה לי פולו 2005 בעבר ולא היה לה ESP'
היתה לי פולו 2005 בעבר ולא היה לה ESP
25/07/2016 | 13:34
14
לצפיה ב-'במקרה במודיעין, ליד תחנת הדלק בכניסה? '
במקרה במודיעין, ליד תחנת הדלק בכניסה?
25/07/2016 | 22:13
61
יש שם כיכר שקטע ממנה חלק ברמה הזויה.
לצפיה ב-'אפשר רק לנחש , אבל בכביש יבש בקיץ יכול להיות '
אפשר רק לנחש , אבל בכביש יבש בקיץ יכול להיות
26/07/2016 | 20:28
19
57
רק דבר אחד מבחינת הכביש , כביש במצב מקורצף שכך האחיזה של הצמיגים מופחתת או מהירות יותר גדולה מהאפשרי בסיבוב , 
לצפיה ב-'כביש מקורצף מגדיל אחיזה בגלל זה לפני סיבובים בירידות מקרצפים'
כביש מקורצף מגדיל אחיזה בגלל זה לפני סיבובים בירידות מקרצפים
26/07/2016 | 20:38
18
46
את הכביש.
לצפיה ב-'אתה מדבר על קירצוף כמו שעושים בשיפוצי הכבישים?'
אתה מדבר על קירצוף כמו שעושים בשיפוצי הכבישים?
26/07/2016 | 21:30
42
זה מגדיל אחיזה ?
אני למרות העקיצות הגרד והפריחה, בעניין הזה עם העוקצני... אלא אם אתה מדבר על קירצוף מסוג אחר?
לצפיה ב-'זאת הטענה של מע"צ - והיא לא נכונה'
זאת הטענה של מע"צ - והיא לא נכונה
26/07/2016 | 22:34
15
48
בדיוק כמו שחריצים בצמיג לא מיועדים להגדיל אחיזה (ולהפך, מקטינים אותה), כך חריצים בכביש לא מגדילים אחיזה. החריג היחיד הוא על אספלט ישן באיכות נמוכה, וגירוד מאוד מאוד עדין שמחספס את האספלט שהוחלק לאורך השנים. עוד חריג - על אספלט גרוע, שלא מחלחל מים, החירוץ עוזר למנוע ציפה. שים לב למשותף לשני המקרים - אספלט גרוע...
אבל הגירוד שמע"צ מבצעת בדרך כלל הוא הרבה דברים, מלבד עדין.
באחד מכבישי הגישה למודיעין יש שילוב של פניה עם שינוי גובה שמגיע אחרי קטע ישר ומהיר יחסית. כל שנה, בחורף, כשהכביש היה רטוב וחלק, מכוניות היו ממשיכות ישר בקטע הזה ועולות על אי התנועה. אז גירדו את הכביש. עכשיו הן עפות גם בקיץ...
לצפיה ב-'או שהבנתי אותך לא נכון, או שטעית'
או שהבנתי אותך לא נכון, או שטעית
26/07/2016 | 23:10
13
40
החריצים בצמיג(לרכב הממוצע, לא צמיג מיוחד למרוצים) כן משפרים את האחיזה, אבל בכביש רטוב שכן הם מונעים היוצרות של שכבת מים בין הכביש לצמיג.

מסכים לחלוטין עם הקירצוף העדין, שכן יוצר חיספוס של השטח ומגדיל את האחיזה.

רמת תחזוקת הכבישים ע"י מע"צ היא חובבנית במקרה הטוב ורשלנית בגבול הפלילי במקרה הפחות טוב.
בכביש שאני עובר בו קבוע יש חצי נתיב(כן, חצי נתיב, לא נתיב שלם!) שתוקן השיטת הטלאי, כל 2-20 מטר של כביש יש טלאי של 5-10 מטר(וזה קטע של כקילומטר), מה שיוצר הפרשי איכות(וסוג) אספלט בין הצמיגים בימין לצמיגים בשמאל ולפעמים אפילו בין שני הצמיגים בצד ימין, פלא שבחורף עוד לא קרו שם תאונות.
לצפיה ב-'כן, הכוונה היתה לשימוש בכביש יבש, שם החריצים בצמיג רק פוגעים'
כן, הכוונה היתה לשימוש בכביש יבש, שם החריצים בצמיג רק פוגעים
26/07/2016 | 23:22
12
32
באחיזה.
על אספלט תקין ואיכותי, חספוס הכביש לא תורם כלום. החיכוך בין הצמיג לאספלט הוא לא ברמה המבנית (כמו בגלגלי שיניים, לדוגמא), ולכן מקסימום שטח מגע בין גומי לאספלט נותן מקסימום אחיזה.

לגבי המצב שאתה מתאר, הסיבה לו פשוטה - כסף. תיקון קטע כביש ארוך הוא עניין שדורש מכרז מסודר. אבל תיקון "בורות" (נדמה לי שהגבול הוא טלאי בגודל של עד עשרה מטרים) לא דורש מכרז, והקבלן המבצע נבחר לפי ראות עיניו של האחראי במע"צ. מה שכמובן פותח פתח ליחסי קח-ותן (או במילים אחרות - שחיתות).
כך שכל פעם שאתה רואה קטע כביש שמתוקן טלאי על טלאי במקום להיסלל מחדש, דע את הסיבה...
לצפיה ב-'לא חשבתי אחרת לסיבת השיטה, רק הלוואי וזה היה רק "בורות"'
לא חשבתי אחרת לסיבת השיטה, רק הלוואי וזה היה רק "בורות"
26/07/2016 | 23:40
11
29
בחלק המקומות שכוסה בטלאי לא היה נזק, לפחות לא ברמה שניתן לזהות בנסיעה רגועה(בורות לא היו בוודאות).
החלק הבאמת עצוב שלפני ואחרי הקטע הזה נסללו צמתים חדשים(אחת הוגדלה לדו נתיבי ונוספו רמזורים, ואחת היא חדשה לחלוטין) כמאט באותו הזמן שבוא בוצעו התיקונים, כלומרר עם קצת חשיבה רחבה יותר היו יכולים לכניס את הקילומטר הזה אפילו בחלוקה 50/50 לשני הפרוקטים האחרים(צמתים, שאם אני לא טועה גם בוצעו ע"י אותו קבלן).
לצפיה ב-'לא הבנת, הא? '
לא הבנת, הא?
27/07/2016 | 00:18
10
27
כשמבוצע מכרז מסודר, שלא תלוי - או לפחות, פחות תלוי - בהחלטה של אדם בודד, הרי שאין לאותו אדם את הכח לדרוש, ולקבל, שוחד תמורת בחירה בקבלן א' במקום בקבלן ב'. המטרה היא לא לחסוך בכספי ציבור, או לבצע את העבודה בצורה היעילה והנכונה ביותר.
לצפיה ב-'הבעיה היא שמי שמוציא את המכרז לא חושב עם השכל'
הבעיה היא שמי שמוציא את המכרז לא חושב עם השכל
27/07/2016 | 00:26
9
24
אני לא מדבר על תקציבים, כי פה תמיד יש מי שיקבל "מעשר",
הבעיה היא שאותו בחור/צוות לא חשב על דרך להגדיל לעצמו את ה"מעשר" ע"י הגדלת שני המכרזים האחרים לכך שיכללו עוד X מטרים של כביש גם אם במחיר מופקע.

לצפיה ב-'יש הבדל גדול מאוד בגודל המעשר. קרא את דו"ח מבקר המדינה בנושא'
יש הבדל גדול מאוד בגודל המעשר. קרא את דו"ח מבקר המדינה בנושא
27/07/2016 | 00:28
8
25
מע"צ - משם לקוח מה שהבאתי על שיטת ה"בורות" במקום סלילה מחדש.
לצפיה ב-'בו נגיד שיותר קל לקבל תקציב של 5 מיליון מאשר 50 אלף.'
בו נגיד שיותר קל לקבל תקציב של 5 מיליון מאשר 50 אלף.
27/07/2016 | 00:36
7
24
ככה זה תמיד עובד עם תקציבים, תקציב גדול(מיליונים) קל יותר לקבל מאשר תקציב של מספר אלפים בודדים.

יצא לי לא פעם לראות תקציבים קטנים(כגון החלפת כלים לפני פסח) נדחפים לתוך פרויקט יותר גדול(גם אם הוא מיותר לחלוטין באותו הזמן, כגון שיפוץ כל המטבח) רק כי את הפרויקט הגדול קל לביא לאישור התקציב.
עוד דוגמא לכך(מהשירות הצבאי), יותר קל היה לקבל רכב תיפעולי(פולאריס רנג'ר) חדש לחלוטין(עם הניילון) מאשר להחליף סט צמיגים לאותו הרנג'ר הישן.
לצפיה ב-'זה כלל שנכון בדרך כלל - לא במקרה הזה. '
זה כלל שנכון בדרך כלל - לא במקרה הזה.
27/07/2016 | 00:45
6
29
כאמור - הליך של מכרז מוסדר (סלילה מחדש) מול עבודה שפשוט מוציאים לה הזמנה (תיקון בורות).
חפש את דו"ח המבקר בנושא מע"צ. חומר קריאה מרהיב...
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, זה עובד עד סכום מסוים(לא רק גודל הבור)'
אם אני לא טועה, זה עובד עד סכום מסוים(לא רק גודל הבור)
27/07/2016 | 01:09
4
24
כלומר עם יש הרבה בורות בקטע אחד וכמות הטלאים עוברת גבול מסוים אז כבר חייבים מכרז לכל דבר.
ואני מדבר על קטע כביש עם 20+ טלאים כאלו בגדלים שונים, בלי להתחשב בבורות שלא תוקנו/הופיעו בזמן העבודה עקב תיפעול לא נכון של ציוד.

אני בטוח שאם המנהל האזורי/מחוזי של מע"צ היה נוסע שם כל יום העבודה לא היתה רשלנית כד כדי כך.
לצפיה ב-'אתה מזלזל בכושר ההמצאה של אנשים מושחתים'
אתה מזלזל בכושר ההמצאה של אנשים מושחתים
27/07/2016 | 09:40
3
18
אם הגבול הוא עשרה בורות, אז מוציאים הזמנה לתיקון של עשרה בורות, חודש אחרי זה לעוד עשרה בורות וכן הלאה...
לצפיה ב-'הלוואי ובאמת היו עושים את זה, הבעיה היא שההמצב נשאר ככה '
הלוואי ובאמת היו עושים את זה, הבעיה היא שההמצב נשאר ככה
27/07/2016 | 18:20
2
14
כבר הרבה זמן(שנה+), אם היו מתקנים 10 בורות כל פעם ופעם בחודש כבר היו מגעים למצב של כביש חדש
לצפיה ב-'כנראה נזהרים לא למשוך תשומת לב... בכל מקרה, ממליץ לאתר '
כנראה נזהרים לא למשוך תשומת לב... בכל מקרה, ממליץ לאתר
27/07/2016 | 21:59
1
14
ברשת את דו"ח מבקר המדינה, ולקרוא קצת על הנושא. אבל רק עם צנצנת גדולה של רגיעון בהישג יד.
לצפיה ב-'אני לא קורא יותר את הדוחות של המבקר.'
אני לא קורא יותר את הדוחות של המבקר.
27/07/2016 | 22:53
15
אני גם חובב תעופה, וקראתי פעם את הדו"ח שלו בנושא התעופה בארץ(בעיקר התעופה הכללית), מאז אני לא קורא דוחות שלו יותר, חבל על הבריאות כאשר קוראים את הדוחות(מכל הביזיון שהולך במדינה).
לצפיה ב-'מרהיב, מרתק, קרא לזה איך שתרצה.'
מרהיב, מרתק, קרא לזה איך שתרצה.
27/07/2016 | 03:31
32
קראתי את זה בזמנו כשפורסם ובהחלט כדאי לכל אחד לקרוא את זה.
לצפיה ב-'נכון, בדקתי את הנושא'
נכון, בדקתי את הנושא
28/07/2016 | 00:02
17

אף מהנדס כבישים ראוי לשמו לא יכול לעמוד מאחורי הטענה שהקירצוף האגרסיבי שעושים מגדיל אחיזה.
בירידות של פרויד בחיפה למשל הכביש מקורצף לגמרי, במצב הזה כבר כמה שנים, ואפילו יש שלט שאומר שהכביש קורצף למניעת החלקה.
למי שנוסע שם יום יום מדובר במטרד אמיתי, הכביש אוכל צמיגים, הרעש והרעידות מאד מטרידים, ולדו גלגלי זה בכלל חוויה מאד מסוכנת.
פניתי לעיריית חיפה בזמנו בנושא, והפנו אותי למהנדס האחראי שהסביר לי שהוא יודע שזה לא משפר אחיזה, אבל עובדתית כמות התאונות וחומרתן ירדה בכביש אחרי הקירצוף.
ההסבר ? בגלל האחיזה הנמוכה, הרעידות והרעש, אנשים פשוט נוסעים יותר לאט, וכך גם כשקורית תאונה היא במהירות נמוכה יותר. באותה מידה ולפי אותו היגיון היו יכולים לשים באמפרים לאורך הכביש.. גאונים ממש.
מה שעצוב זה שבהרבה מקומות אימצו את השיטה גם באופן נקודתי, הרבה כיכרות קורצפו, ומקטעים מפותלים של כביש כמו בין דורי לטכניון, ממש סיוט לנהוג בכבישים האלה.

לצפיה ב-'מקרצפים בכדי שתהייה אחיזה לאספלט החדש ששמים על הישן'
מקרצפים בכדי שתהייה אחיזה לאספלט החדש ששמים על הישן
27/07/2016 | 08:21
34
לפני שהיו מכונות קירצוף היו מרימים את האספלט לגמרי .
בכביש בשיפוץ יש שלטי אזהרה ," זהירות כביש מקורצף "
יכולה להיות עוד סיבה והיא שיפוע כביש לא נכון בסיבוב , שיפוע הפוך . 
לצפיה ב-'בעיית חשמל בסוזוקי סוויפט = התיעצות'
בעיית חשמל בסוזוקי סוויפט = התיעצות
27/07/2016 | 13:47
4
57
שלום!
לחברה שלי יש סוזוקי סוויפט 2007. הרכב עשה 82000. בימים האחרונים הרכב לא מניע. מחבר כבלים והרכב נוסע היטב ואפילו מניע לאחר יום עבודה אבל אם לא נניע מעל 24 שעות - לא נצליח להניע אלא נצטרך כבלים.
לפני שלושה חודשים הוחלף מצבר.
הלכתי לחשמלאי ראשון, חיבר את מכשיר הבדיקה שלו למצבר. המצבר לטענתו תקין ונראה חדש, האלטרנטור תקין.בשדיקה בוצעה ללא שימוש במזגן. לדעתו יש זליגה ברכב - 250-300 ש"ח והבעיה תטופל. 
הלכתי לחשמלאי שני , חיבר את אותו מכשיר וביקש תפעיל מנוע, מזגן ותאורה. לטענתו האלטרנטור יורד ל 12.5 כלומר הטעינה חלשה ולכן המצבר חלש ומכאן נובעות כל הבעיות. עלות החלפת אלטרנטור היא 700 ש"ח. הוא גם טען שעלות תיקון זליגה ברכב היא 150 ש"ח, בטח לא מעל 200. 
מה דעתכם? מה עלי לעשות? 
אם תוכלו להמליץ לי על חשמלאי רכב אמין באיזור חיפה  - אשמח תודה!
לצפיה ב-'המלצה שלי '
המלצה שלי
27/07/2016 | 16:09
29
טפל באלטרנטור ומהר.לפי מה שאני זוכר האלטרנטור אצלך דגם פשוט ללא מצמד.
אם אני אגיד לך מחיר ששילם הבן שלי ביום א' הזה אתה תיפול מהכיסא.
לך מהר לפני שתיתקע.
לצפיה ב-'לפי התיאור שלך יש באמת בעיה של זליגה'
לפי התיאור שלך יש באמת בעיה של זליגה
27/07/2016 | 16:12
29
ולא של טעינה.
תתחיל בזה שתבדוק אם התאורה הפנימית ותאורת תא המטען לא נשארות דולקות כשהרכב סגור. זה יכול להיות בגלל שהמתג ליד המנורה לא במצב הנכון, או שדלת תא המטען לא נסגרת טוב.
לצפיה ב-'יש לי נסיון טוב עם מיכה במרכז הכרמל'
יש לי נסיון טוב עם מיכה במרכז הכרמל
27/07/2016 | 18:20
1
11
לצפיה ב-'תודה לכולם!'
תודה לכולם!
27/07/2016 | 23:45
16
דבר ראשון - בדקתי שאין בעיה של תאורה בתא הנוסעים וגם בדקתי את תא המטען ואין תאורה שם.
לגבי המחיר של האלטרנטור - אני כבר לא נופל מהכיסא כמעט משום מחיר שיש בארצנו הקטנטונת. אבא ז"ל שילם בזמנו על החלפת אלטרנטור מעל 3000 ש"ח. גם כאשר אני החלפתי אלטרנטור ברנו אז הציעו לי במחיר של מעל 4000 ש"ח את המוצר המקורי חדש ולא מחודש...
השאלה היא עם טעינה של 12.5 כאשר מזגן ואורות עובדים נחשבת לדבר טבעי ונורמלי או לטעינה שאיננה תקינה?
אינני מכיר את מיכה במרכז הכרמל אבל אנסה לאתר אותו.
לצפיה ב-'נתקלתי בסוזוקי קרוסאובר עם סיומת 08, מרגיש שוב בשנות ה-90...'
נתקלתי בסוזוקי קרוסאובר עם סיומת 08, מרגיש שוב בשנות ה-90...
27/07/2016 | 22:02
17
לצפיה ב-'מנוע מתחמם דייהו מאטיס 2001'
מנוע מתחמם דייהו מאטיס 2001
27/07/2016 | 20:12
2
27
שלום לכולם. כאשר אני יוצא מהעיר עם הרכב, המנוע מתחמם אחרי רבע שעה במהירות של 80 קמ"ש בערך. הרדיאטור חדש יחסית הוונטות עובדות והמים פשוט נגמרים. ניסיתי לחשוב אולי זה קשור לעובדה שהמזגן אצלי לא פעיל עם רדיאטור מזגן שבור וניסיתי בכל זאת לבדוק מה מצבו והפעלתי אותו?
לצפיה ב-'הרדיאטור של המזגן לא קשור למנוע , הרדיאטור של המנוע '
הרדיאטור של המזגן לא קשור למנוע , הרדיאטור של המנוע
27/07/2016 | 20:48
20
עובד בנפרד ,   דווקא מחוץ לעיר יש בעיות ?
סיבות אפשריות :
נזילה שמתרחשת בלחץ העבודה ולא בעמידה , לבדוק במוסך עם הכנסת לחץ למערכת .או אולי לעצור מחוץ לעיר ולהסתכל .
פקונג ראש דפוק , תראה האם יוצאים לך מים מהאגזוז .
רדיאטור חימום של הרכב בחורף נוזל , תבדוק את פנים הרכב ברצפה . 
לצפיה ב-'אני חושב'
אני חושב
27/07/2016 | 21:57
17
שהתשובה נמצאת בגוף השאלה.
לצפיה ב-'הצצה ראשונה: המרכז נהיגה אוטונומית שיפתח בנתניה'
הצצה ראשונה: המרכז נהיגה אוטונומית שיפתח בנתניה
27/07/2016 | 17:50
20
משרד התחבורה פרסם סרטון הדמיה כיצד יראה מרכז הניסויים החדש שיפתח במימון משותף עם משרד התחבורה האמריקאי, בסוף השנה הבאה בנתניה סמוך לכביש 57. המרכז שיוקם בעלות של 20 מיליון דולר על שטח של 400 דונם יכיל מגוון של מבחנים שיאפשרו בחינה ופיתוח של הטכנולוגיה בדרך לאישורה לכביש הציבורי
לצפיה ב-'מערכת ABS'
מערכת ABS
24/07/2016 | 16:57
11
113
ברכב שלי ה ABS דולק. אם אני תמיד דואג לשמור מרחק מהרכב לפני
האם אני צריך לחשוש מתאונות?
לצפיה ב-'ואם יקפוץ ילד לכביש? עם בטיחות לא משחקים. '
ואם יקפוץ ילד לכביש? עם בטיחות לא משחקים.
24/07/2016 | 17:38
63
אם יש ברכב ABS, הוא צריך להיות תקין. 
לצפיה ב-'תמיד, איזה רכב זה?'
תמיד, איזה רכב זה?
24/07/2016 | 18:10
2
19
לצפיה ב-'שברולט קורסיקה 94'
שברולט קורסיקה 94
24/07/2016 | 18:23
1
25
לצפיה ב-'אני הייתי הולך'
אני הייתי הולך
24/07/2016 | 18:38
81
לצמיגאי ומבקש אקדח אוויר ומנקה את הגלגלים מבפנים. אם לא יעזור לפחות ניקית.
יש מקרים שזה עוזר.
לצפיה ב-'למה שלא תיכנס לבדוק את זה?'
למה שלא תיכנס לבדוק את זה?
25/07/2016 | 09:25
59
בעיקרון על כביש יבש אתה לא חייב ABS, ולשמור מרחק אף פעם לא מזיק. אבל על כביש רטוב (שיכול לקרות גם בקיץ) אתה עלול לאבד שליטה ולגרום לתאונה.
לפעמים הנורה דולקת בגלל בעיה קלה, למשל פיוז שרוף. כדאי לבדוק.
לצפיה ב-'מערכת ABS .'
מערכת ABS .
26/07/2016 | 08:37
1
47
תקרא כאן עד כמה המערכת חשובה.
לצפיה ב-'יש הבדל בין מצב בו אתה חושב שיש לך ABS ומתברר שאין'
יש הבדל בין מצב בו אתה חושב שיש לך ABS ומתברר שאין
26/07/2016 | 09:55
41
לבין מצב שבו אתה יודע שאין.
זה כמו שאם מישהו נפל בגלל שהוא בא להישען על קיר ופספס את הקיר, אז המסקנה שלך תהיה שקירות חשובים כדי למנוע נפילות...
זה לא שאני אומר שהמערכת לא חשובה, אלא שלוגיקת ההוכחה שלך שגויה.
לצפיה ב-'רכבים נסעו 100 שנה בלי abs'
רכבים נסעו 100 שנה בלי abs
26/07/2016 | 09:28
49
וזה לא היה חובה בשנתון שלך
מצד שני

טסט לא תעבור ככה
איכות הבלימה שלך נפגעת כל עוד לא תיקנת את זה

ביקשת הצעת מחיר כמה יעלה לתקן את זה?
לצפיה ב-'אפשר לנצל"ש בבקשה? גם שאלה על ABS'
אפשר לנצל"ש בבקשה? גם שאלה על ABS
27/07/2016 | 13:04
2
28
הרכב: סקודה פאביה ספייס 2010.
צמד הנורות ABS ESP דולקות לסרוגין.
יכולה להיות נסיעה של שעתיים בלי שיידלקו אפילו פעם אחת. ויכולה להיות נסיעה של 5 דקות שיידלקו.
לרוב, כיבוי מנוע והתנעה מטפל נקודתית בבעיה.

בדקתי, והבררת מחדל של האוטו היא לכבות את המערכות הללו ולא לסמוך על חיישן מזייף .(אני חושב שהמהנדסים עשו בחירה נבונה, אם המע' היתה מסתמכת על חיישן תקול שמודיע על החלקה בזמן שהרכב בולם כיאות והיתה משחררת את הגלגל, זה היה יכול להסתיים באסון).

שמעתי שלעיתים החיישן מלוכלך וניקוי מסייע בפתרון הבעיה. מישהו יודע היכן הוא נמצא?
לצפיה ב-'גם מצבר בסוף חייו ואלטרנטור לא בשיאו לפעמים גורמים לזה '
גם מצבר בסוף חייו ואלטרנטור לא בשיאו לפעמים גורמים לזה
27/07/2016 | 13:38
1
13
לצפיה ב-'חידשת לי, אחבר וולטמטר לרכב המונע'
חידשת לי, אחבר וולטמטר לרכב המונע
27/07/2016 | 13:43
27
נראה כמה הוא מציג.
המצבר נקנה לפני שלושה חודשים אז אני סבור (=מקווה) שלא הוא האשם

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרחי את מרקו- משרד עו
פרחי את מרקו
אופני שחף
אופני שחף
עו
עו"ד מוטי אדטו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה