לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים חדשים? אנא קראו את חוקי הפורום ("אודות הפורום והנהלתו" פה מעל)
גולשים חדשים מתבקשים לקרוא את הודעת המנהל על מנת לוודא כי הם מכירים את נהלי הגלישה בפורום
המשך >>

לצפיה ב-'רגל מונחת על הקלאץ''
רגל מונחת על הקלאץ'
23/04/2017 | 20:43
6
68
שלום וברכה!
ידוע לי שיש להימנע מרגל נחה על הקלאץ' במהלך הנסיעה. דבר זה מקצר את חייו של המצמד.
אך מה לגבי להניח רגל על הקלאץ' כשהתיבה בניוטרל?

תודה!
לצפיה ב-'ולמה לעשות זאת? באיזה מצב זה יכול לקרות?'
ולמה לעשות זאת? באיזה מצב זה יכול לקרות?
23/04/2017 | 22:14
2
53
ברמזור?!
לצפיה ב-'אם מטפס ג'וק על המצמד בדיוק כשאתה בתחרות חסכון בדלק, למשל'
אם מטפס ג'וק על המצמד בדיוק כשאתה בתחרות חסכון בדלק, למשל
23/04/2017 | 23:16
42
וזו רק אפשרות אחת מתוך שפע אפשרויות סבירות ונפוצות!
לצפיה ב-'למשל ברמזור אדום, התיבה בניוטרל והרגל על הקלאץ''
למשל ברמזור אדום, התיבה בניוטרל והרגל על הקלאץ'
24/04/2017 | 22:03
נהנית מהקפיציות שלו במקום מהרצפה הקשה.

לא חשובה הסיבה, אני מעוניין לדעת האם זה לא טוב.
במקרה של נסיעה, לחיצה כלשהי על הקלאץ' מפריעה לו (ברמה כזו או אחרת) בתפקידו להעביר את הכוח מהמנוע לגלגלים. היא תיצור בלאי מואץ.
אולם, בעמידה, הכוח ממילא לא צריך להיות מועבר וכאן שאלתי מתחילה.
לצפיה ב-'זה כדי שלא בלי לשים לב תלחץ על הקלאץ''
זה כדי שלא בלי לשים לב תלחץ על הקלאץ'
24/04/2017 | 07:25
29
אם אתה יודע לשים הרגל בלי שום לחץ על הדושה אז הנזק היחיד שתעשה הוא בלאי לגומייה שמצפה את הדוושה
לצפיה ב-'השימוש בקלאץ' נועד רק לצורך העברת הילוכים'
השימוש בקלאץ' נועד רק לצורך העברת הילוכים
24/04/2017 | 07:29
39
במהירות המתאימה לכל הילוך. אם תלחץ על הקלאץ' בזמן נסיעה, לא תוכל להאיץ עם הרכב.
מצטרף לשאלה של קודמיי: למה אתה אמור ללחוץ על הקלאץ' בניוטרל? אני יודע שללחוץ על הקלאץ' כשהרכב עומד, גם מזיק במידה מסויימת לכמה חלקים מלבד הקלאץ'.
לצפיה ב-'אני משחרר מצמד בניוטרל'
אני משחרר מצמד בניוטרל
24/04/2017 | 19:43
16
מדי פעם אני מעביר הילוכים בלי מצמד וזה עובד, גם מוריד הילוכים בלי מצמד.
כשהאוטו עומד ונותן גז, ומעביר הילוך מניוטרל ל 1 אז אני חייב להשתמש במצמד.
אני מעביר הילוכים בכמו שצריך לפי מהירות הסל"ד שלא יהיו חריקות בגיר ובלי לגרום נזק לתיבה וזה עובד, וגם לא יקצר חיי המצמד.

גם באוטו הקודם, סוזוקי אלטו זה עבד טוב.
לצפיה ב-'יעשה מעקב'
יעשה מעקב
24/04/2017 | 21:52
7
יתכן שיש נזילה ויתכן שהבנאדם לא עשה בכלל טיפול (נשמע אמין-והמחשב מראה לי שלטיפול הבא נשאר עוד 25400 מתוך 30000 אלף או שנה) אך לצערי אין קבלות טוען שבגלל המעמ הוא לא היו מוציא קבלות לטיפולים .. ��
יעדכן בקרוב אם יהיה מה לעדכן ושוב תודה לכם
לצפיה ב-'המדיד היה שבור'
המדיד היה שבור
24/04/2017 | 21:48
6
מסתבר שהמדיד היה שבור אבל באמת היה חסר הרבה שמן.. עכשיו מלאתי ומקווה שהכל בסדר.. 
ואגב השתמשתי בשמן מסוג ows סינטטי מלא 5w30  זה מה שהמליצו לי לפחות באוטו דיפו לרכב מעל שנת 2006..
לצפיה ב-'איזה צמיגות הייתם בוחרים? '
איזה צמיגות הייתם בוחרים?
24/04/2017 | 11:34
5
43
נלקח מאתר חברת שמנים:

המלצה: 5W-30.

המלצה אלטרנטיבית:
29°C to 10°C, 5W-30מינוס
18°C to >38°C, 10W-40מינוס
לצפיה ב-'מה אומר יצרן הרכב? זה הרבה יותר חשוב מהמלצת יצרן השמן.'
מה אומר יצרן הרכב? זה הרבה יותר חשוב מהמלצת יצרן השמן.
24/04/2017 | 13:22
1
11
לצפיה ב-'יצרן השמן'
יצרן השמן
24/04/2017 | 16:02
16
פשוט העתיק את המידע מיצרן הרכב. יצרן הרכב, שאותו הוא שולח לעולם (כולל צפון שבדיה אני מניח), מציג על הרכב 5W-30 ובספר הרכב, שיכול להיות לא מעודכן כמו האתר שממנו הבאתי את הנתונים, הוא מציע גם את האופציה השנייה.

אני מנסה להבין אם מה שמתאים לארץ זה ההמלצה הראשונה (5W-30) או האלטרנטיבית שפוסלת 5W-30.
לצפיה ב-'ממליץ לקרוא כאן:'
ממליץ לקרוא כאן:
24/04/2017 | 16:38
1
18

The auto manufacturers now recommend thinner oils for their vehicles than in the past. Years ago, SAE 10W-40 was the most commonly recommended viscosity grade, later migrating to SAE 10W-30. SAE 5W-30 is most popular now, but Ford and Honda recommend SAE 5W-20. It is likely that more widespread adoption of SAE 5W-20 and
other thin oils may occur to help comply with CAFE requirements.

הייתי אומר שזה תלוי במצב השחיקה של המנוע. מנוע ישן ( שחוק) - צמיגות גבוהה יותר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/04/2017 | 18:07
11
בארץ יש לנו לדעתי עוד משתנה שהוא הטמפרטורה.

בכל מקרה, תמיד כדאי לשים לב לתאריכים שבו מאמרים נכתבים כי גם לזה יש לפעמים חשיבות מסוימת (לא שזה לא רלוונטי לעניין). במקרה הזה המאמר נכתב ב-7/2003.
לצפיה ב-'לפי הכתוב - 10-40. השאלה אם המידע הזה אמין. '
לפי הכתוב - 10-40. השאלה אם המידע הזה אמין.
24/04/2017 | 21:30
4
יש טענה שהמלצות היצרנים לשמנים דלילים נובעת בעיקר מרצון להפחית צריכת דלק, ובאה על חשבון שמירה על המנוע. הגורסים בכך ממליצים על שמנים סמיכים יותר, בעיקר במזג אוויר חם.
לצפיה ב-'עזרה בבחירת שמן מנוע'
עזרה בבחירת שמן מנוע
24/04/2017 | 08:30
4
28
יש לי רנו קליאו 2007 אוטומט מנוע 1.6 ואשמח לעזרה איך לבחור שמן מומלץ למילוי (לא טיפול שנתי).. 
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
24/04/2017 | 18:12
3
12
מפלס השמן לא חייב להיות לדעתי על המכסימום במדיד. יכול להיות שאתה יכול להמשיך כך עד לטיפול. היכן נמצא המפלס עכשיו כשהמנוע קר?
לצפיה ב-'מפלס שמן'
מפלס שמן
24/04/2017 | 18:51
2
11
הרכב אצלי כמה ימים הוא עבר טיפול לפני חודש ומשהו אך המדיד יבש ..ומשום מה המדיד שלי לא רגיל כמו שאנחנו רגילים.. שאני מפעיל סטרטר המחשב אומר שהמפלס שמן תקין אך קראתי בפורומים שונים שברגע שנוא יתריע על מפלס נמוך אם בכלל אז זה ממש נמוך ולא כדאי לחכות להודעה הזו.
תודה על התגובה שלך. אם יש לך רנו קליאו 2007 אשמח לדבר איתך
לצפיה ב-'אין לי רכב כזה'
אין לי רכב כזה
24/04/2017 | 19:15
9
אבל אם היה טיפול לפני חודש אז ישנה אחריות על העבודה. גש עם החשבונית למוסך ושיבדקו מה הסיפור.

לצפיה ב-'מסכים עם משה כספי - לא יכול להיות שנעלם ליטר שמן תוך חודש'
מסכים עם משה כספי - לא יכול להיות שנעלם ליטר שמן תוך חודש
24/04/2017 | 21:27
6
(ליטר שמן כי זה בדרך כלל הפער בין המינימום למקסימום במכוניות נוסעים ממוצעות).
או שלא מילאו מספיק, או שאתה לא מודד טוב, או שיש נזילה רצינית.
לצפיה ב-'נהיגה על דאצ'ה דאסטר דיזל'
נהיגה על דאצ'ה דאסטר דיזל
24/04/2017 | 16:32
9
36
אתמול יצא לי לראשונה לנהוג ברכב הנ"ל תיבה ידנית 6 הילוכים, האמת? ממש לא אהבתי.
בגדול, מרווח, מנוע טוב של רנו/ניסאן.
מנוע טורבו דיזל בנפח 1500, קצת מהיר.

אבל מה שלא אהבתי, הבידוד רעשים לא מי יודע מה, בנסיעה מהירה.
קלאץ' "רועד", הכוונה שאני מרגיש את המנוע במצמד.
ההגה קשה לסובב בעמידה ובנסיעה.
מעט רועש ממנוע.

הרכב חדש, על הכביש כמה חודשים, אני לא בטוח שיש תקלות בגלל הסיבות שלא אהבתי את הרכב הזה.

פג'ו 3008 דור שני הרבה יותר טוב מדאסטר.
לצפיה ב-'הנעה 4X4 ?'
הנעה 4X4 ?
24/04/2017 | 16:56
1
25
אם 4X2 זה לא אותה סקלת מחירים כמו פג'ו 3008. ואם 4X4 זה לא מיועד לאותו שוק.
לצפיה ב-'לא, זה 4X2'
לא, זה 4X2
24/04/2017 | 19:31
18
גם בפג'ו הנ"ל זה 4X2
לצפיה ב-'והוא גם עולה 40K פחות (או משהו כזה). רכב low cost...'
והוא גם עולה 40K פחות (או משהו כזה). רכב low cost...
24/04/2017 | 17:17
1
8
לצפיה ב-'נכון'
נכון
24/04/2017 | 19:34
7
לצפיה ב-'דרך אגב, איך הגעת למצב שבו אתה מרגיש את המנוע בקלאץ?'
דרך אגב, איך הגעת למצב שבו אתה מרגיש את המנוע בקלאץ?
24/04/2017 | 17:26
3
8
לצפיה ב-'לא יודע להסביר, מרגיש בכף הרגל שמאל בלחיצה על המצמד'
לא יודע להסביר, מרגיש בכף הרגל שמאל בלחיצה על המצמד
24/04/2017 | 19:34
2
13
בזמן שהרכב עומד ברמזורים או בחניה, בערך כמו בחלק ממכוניות ישנות.

ונוחות - הרכב גם לא כ"כ נוח לנהיגה.
לצפיה ב-'מציע שתראה את הסרטון הבא החל מ2:01'
מציע שתראה את הסרטון הבא החל מ2:01
24/04/2017 | 19:50
1
20
לצפיה ב-'תודה, מקווה שאבין את הנאמר באנגלית למרות שאני לא מספיק טוב '
תודה, מקווה שאבין את הנאמר באנגלית למרות שאני לא מספיק טוב
24/04/2017 | 19:51
15
באינגליש...
לצפיה ב-'הוא גם פחות נעים לנהיגה ממרצדס S קלאס... '
הוא גם פחות נעים לנהיגה ממרצדס S קלאס...
24/04/2017 | 21:26
4
או במילים אחרות - אתה לא יכול להשוות רכב של מאה אלף שקלים לרכב של 145 אלף שקלים.
אבל בגדול, נגעת בבעיות העיקריות של הדאסטר. הייתי מוסיף להן גם איכות פלסטיקה בסיסית ביותר וארגונומיה הזויה (ובטיחות לא משהו). למחיר הזול יש במקרה הזה מחיר ברור מאוד.
לצפיה ב-'שיפוץ שלדה לרכב.'
שיפוץ שלדה לרכב.
24/04/2017 | 07:35
2
32
באילו מקרים צריך לעשות את זה? בתודה.
לצפיה ב-'שלדה היא מונח בשימוש רחב כיום'
שלדה היא מונח בשימוש רחב כיום
24/04/2017 | 10:29
22
לרוב הרכבים היום אין באמת שלדה אלא אזורים מחוזקים בגוף הרכב ועדיין מתייחסים אליהם במונח שלדה.
תן קצת פרטים על מה קרה ובאיזה רכב מדובר.
לצפיה ב-'שילדת רכב'
שילדת רכב
24/04/2017 | 10:52
26
בשילדת רכב אין מה לשפץ אלא אם היא נפגעה ו/או התעקמה ליישרה כראוי,
במקרים שניתן וכדאי כלכלית.
את שני סוגי שילדת רכב תוכל לראות כאן:
בברכה  -  רפי לין
לצפיה ב-'קניית רכב 7 מקומות'
קניית רכב 7 מקומות
20/04/2017 | 12:21
17
87
שלום,
כיום אני נוהג בפיג'ו 206XS שנת 2003. עובד וגר בת"א.
בקיץ אני עובר למושב המרוחק 45 ק"מ מת"א, ואני מתאר לעצמי שהאוטו לא יעמוד בעומס.
אני שוקל לקנות רכב משפחתי 7 מקומות (היום אנחנו 5, אבל אולי נתרחב), ושמתי עין על המיצובישי אאוטלנדר. המליצו לי גם על הניסאן  XTRAIL. הייתי בסוכנות ניסאן, והיא נראית לי פחות מפנקת מבפנים. היא גם קצת יותר יקרה.
מה בנוגע לאמינות ולבטיחות של שתיהן?
ראיתי שאת האאוטלנדר ניתן להשיג מחברת ליסינג 0 ק"מ ב-20K פחות. הבנתי שבמעמד מכירת הרכב יש ירידת ערך בגלל עוד יד והעובדה שזה הגיע מליסינג. זה פחות חשוב לי כי אני לא מתכנן למכור את הרכב אחרי 3 שנים. מינימום 8, ואם היא לא תעשה בעיות אז גם 10 שנים.
הבעיה היא עם הביטוח. הבנתי שהם מורידים 22% מערך הרכב בגלל שהגיע מליסינג. ואז במקרה של טוטאל לוס אתה נדפק. האם יש עוד אספקטים שצריך לקחת בחשבון?
האם יש רכבים אחרים של 7 מקומות בפחות מ-180K?
האאוטלנדר פרמיום (הדגם המפואר של ה-2X4) מגיע עם מערכות בטיחות אקטיביות (בולמות בזמן התקרבות לרכב, או שומרות על הנסיעה בנתיב). האם מישהו התנסה בזה? האם זה שווה את תוספת ההשקעה לעומת מובילאיי?
כמה הנחה אני יכול להוציא מהיבואן ממחיר המחירון? הם הורידו 5K בלי שהתמקחתי בכלל.
לצפיה ב-'תעיף מבט על הטויוטה ורסו'
תעיף מבט על הטויוטה ורסו
20/04/2017 | 17:38
1
50
נהננו ממנה מאוד
לצפיה ב-'תן לי לנחש - לא ישבתם בשורה השלישית שלו'
תן לי לנחש - לא ישבתם בשורה השלישית שלו
20/04/2017 | 20:11
62
הבת שלי מאוד אוהבת לשבת בשורה השלישית, אבל למרות זאת היא דרשה שאעצור את הרכב ואתן לה לצאת משם אחרי שתי דקות. וזה כשהיא היתה בגובה מטר עשרים...
לצפיה ב-'C4 גרנד פיקסו. יותר מאובזר, נוח וזריז מאלו שציינת. יש גם '
C4 גרנד פיקסו. יותר מאובזר, נוח וזריז מאלו שציינת. יש גם
20/04/2017 | 20:12
10
64
דיזל אם חסכון חשוב לך (אבל לא בטוח שהוא נכנס בתקציב). וכמובן - גם יותר מרווח.
לצפיה ב-'לסיטרואן אין בעיות אמינות? ומה לגבי מחירי חלפים?'
לסיטרואן אין בעיות אמינות? ומה לגבי מחירי חלפים?
20/04/2017 | 20:29
9
55
מכוניות יפניות לא עדיפות על הצרפתיות?
לצפיה ב-'אתה נוהג בפיג'ו ישנה - היא נוראה כמו שישמחו לספר לך '
אתה נוהג בפיג'ו ישנה - היא נוראה כמו שישמחו לספר לך
20/04/2017 | 23:28
4
65
כל מיני מתלהבים? היית במוסך כל שני וחמישי? כל חלק עלה לך יד ורגל?
לצפיה ב-'זה לא חוכמה. יש לה פחות מ-100,000 ק"מ'
זה לא חוכמה. יש לה פחות מ-100,000 ק"מ
20/04/2017 | 23:44
3
61
וגם יש לה כמה "שגעונות".
לצפיה ב-'ועדיין היא בת 15... הרי אם תשפוט לפי סיפורי הנפלאות בפורומים'
ועדיין היא בת 15... הרי אם תשפוט לפי סיפורי הנפלאות בפורומים
21/04/2017 | 19:03
2
51
ובטוקבקים, אי אפשר להגיע עם צרפתיה חדשה הביתה כי כבר בדרך מהסוכנות נתקעים.
נו, בולשיט.
אגב, יש לי יונדאי בת 13, וגם לה יש שגעונות. אז מה? גם לי יש...
לצפיה ב-'קפצתי לסוכנות סיטרואן ביום שישי והסתכלתי על ה-c4 פיקאסו'
קפצתי לסוכנות סיטרואן ביום שישי והסתכלתי על ה-c4 פיקאסו
22/04/2017 | 16:46
1
49
אי אפשר להשוות בכלל עם האאוטלנדר.
האאוטלנדר הרבה יותר מפנקת.
שלא לדבר על זה שהיא מה זה מכוערת עם כל החלונות.
לצפיה ב-'האאוטלנדר יותר מפנקת?! כנראה שיש לנו הגדרה שונה מאוד למושג'
האאוטלנדר יותר מפנקת?! כנראה שיש לנו הגדרה שונה מאוד למושג
23/04/2017 | 10:20
35
אבל מכיוון שאתה קונה את הרכב ולא אני, דעתי לא ממש חשובה.
לצפיה ב-'2 פיקאסו אצלנו בחברה כבר שנתיים ללא בעיות '
2 פיקאסו אצלנו בחברה כבר שנתיים ללא בעיות
23/04/2017 | 08:00
3
38
5008 לעומת זאת עם בעיות כבר מההחלה לאורך 3 שנים. לך תבין
לצפיה ב-'הפיקסו החדשה היא רכב שונה לחלוטין. פלטפורמה חדשה'
הפיקסו החדשה היא רכב שונה לחלוטין. פלטפורמה חדשה
23/04/2017 | 10:43
2
42
מנוע מעודכן (165 כ"ס. ב-5008 זה עוד ה-156 כ"ס לדעתי לפני שלוש שנים) שבו פתרו את רוב הבעיות (לטענתם. לפחות).
אז לא כזה מוזר.
לצפיה ב-'עם דגש על "רוב"'
עם דגש על "רוב"
23/04/2017 | 12:18
1
36
508 חדשה יחסית עם איבוד מים
לצפיה ב-'מוזר. איבוד מים לא היה בעיה אופיינית למנוע הקודם'
מוזר. איבוד מים לא היה בעיה אופיינית למנוע הקודם
23/04/2017 | 14:11
31
ומכיר כמה בעלי מכוניות עם המנוע החדש, וגם מהם לא שמעתי על בעיה כזו. יכול להיות שזו בעיה ספציפית.
לצפיה ב-'האאוטלנדר בסה"כ החבילה הוא מצויין לטעמי'
האאוטלנדר בסה"כ החבילה הוא מצויין לטעמי
21/04/2017 | 11:54
1
62
יש לו חסרונות אבל סך היתרונות עולה בהרבה.
לא ברור לי עניין הביטוח, האם אתה בטוח שמפחיתים את התשלום בקרות מקרה ביטוח בגלל שהרכב ליסינג? אני יודע שמבטחים רכב לפי מחיר המחירון שלו וקוד הרכב בחברות הביטוח (שגם מופיע במחירון לוי יצחק).
אם כן, שומע פעם ראשונה ומאוד מופתע, זה לא הוגן כלל כי את הפרמיה הם לא מחשבים ככה, נכון...?
לצפיה ב-'רכב שהיה בליסינג מפיתים ממחיר המחירון שלו, לפי המחירון'
רכב שהיה בליסינג מפיתים ממחיר המחירון שלו, לפי המחירון
21/04/2017 | 13:42
44
הביטוח משלם לך את המחיר לפי המחירון ולאחר הפחתות . נראה לי מאוד צודק במקרה זה.
לצפיה ב-'על מחיר מכירה אתה לא חושב אבל על'
על מחיר מכירה אתה לא חושב אבל על
21/04/2017 | 15:28
45
טוטאל לוס כן חושב?
מוזר.
לצפיה ב-'רק רציתי להגיד שבמקרה של תאונה קשה יותר חשובה הבטיחות'
רק רציתי להגיד שבמקרה של תאונה קשה יותר חשובה הבטיחות
21/04/2017 | 18:36
49
זאת דעתי בכל אופן. גם לא מבין למה אתה חושב שבמקרה של טוטאל לוס אתה נדפק. שילמת פחות על הרכב אז אתה גם מקבל  עליו פחות.

לחלק מהדגמים תמצא תוצאות מבחני ריסוק באתר של euro ncap שעורך את המבחנים. גם בקטלוג של אוטו (auto.co.il) יש ציוני מבחנים אבל ראיתי שם טעויות (למשל לא עדכנו את הציון כשהתחלף דגם וכיו"ב). אז עדיף ללכת למקור.

אינני יודע אם נכון להיום מוכרים או לא בארץ את הפורד smax וגלאקסי. שמעתי לפני שנה-שנתיים שהפסיקו לייבא אותן. קצת תמוה לאור השוק הגדול לרכבי 7 מקומות אבל לשוק הרכב הישראלי יש היגיון משלו שלא תמיד ברור. פה בגרמניה יש לשני דגמי פורד הנ"ל מוניטין טוב מאד.

אאוטלנדר לא זוכר שראיתי בכלל בגרמניה. ניסאן רואים קצת. למותג יש מוניטין של אמינות טובה (פה) והוא אכן פופולרי בקרב מחפשי רכבים אמינים וללא יומרות. אבל השוק הגרמני שונה לחלוטין מהישראלי, לא בטוח שאפשר ללמוד משהו בעל משמעות לישראל. ב 50,000€ שאתה הולך להוציא, אתה יכול לקנות פה מכוניות בליגה אחרת לחלוטין.
לצפיה ב-'מנוע מצלצל קצת.'
מנוע מצלצל קצת.
22/04/2017 | 15:12
2
68
ברשותי יונדאי I35 שנת 2012 שמורה ומטופלת עם 40 אלף קמ.
בחודשים האחרונים אני שם לב כאשר הרכב כבר חם ואני נותן מכת גז קטנה המנוע מצלצל ,גם בהילוך גבוה בנסיעה לא מהירה נשמע צלצלול.כמו שסתומים.
ניסיתי לפני חודש תוסף דלק k44 לא עזר כלל.
מישהו יכול להסביר מזה הצלצלול הזה ברכב יחסית חדש עם קמ נמוך.
תודה לעוזרים

לצפיה ב-'תנסה למלא אוקטן 98. לפעמים עוזר'
תנסה למלא אוקטן 98. לפעמים עוזר
22/04/2017 | 21:20
16
לצפיה ב-'אם אתה נוסע הרבה נסיעות עירוניות קצרות, יכול להיות שהצטבר לך'
אם אתה נוסע הרבה נסיעות עירוניות קצרות, יכול להיות שהצטבר לך
23/04/2017 | 10:52
48
פיח בתאי הבעירה או על השסתומים שגורם לתופעה. יכול להיות גם שיש תקלה במערכת הזרקת הדלק שגורמת לעבודה בתערובת עניה, וגם זה יכול לגרום לצלצולים.
לצפיה ב-'מה דעתכם על פורד פוקוס סטיישן ?2014'
מה דעתכם על פורד פוקוס סטיישן ?2014
20/04/2017 | 17:36
5
46
מומלץ לקנות?
האם המחיר שווה את האיכות?
בבדיקה למהכדאי לשים לב במיוחד?

תודה
לצפיה ב-'הבעיה היחידה עם האוטו הזה היתה תיבת ההילוכים, אבל יש על זה '
הבעיה היחידה עם האוטו הזה היתה תיבת ההילוכים, אבל יש על זה
20/04/2017 | 20:12
71
אחריות לשבע שנים (משמע עוד שלוש ומשהו ברכב מודל 2014) וטוענים שהצליחו לפתור את הבעיה.
לצפיה ב-'היה לי בליסינג את ה-2016 (טיטניום)'
היה לי בליסינג את ה-2016 (טיטניום)
21/04/2017 | 07:26
3
63
שלום
והנה כמה מהתובנות:
1. הרכב צמא לדלק. במקרה הכי טוב הגיע בקושי ל-1L ל-10km. אם זה היה עם פזומט ורכב חברה, אלה שלי פרטי, הייתי משלם את כל כספי על דלק!
2. מערכת המולטי מדיה שלו היא אסון. לא בטיחותי (מסך מגע!) ומאוד לא ידידותי.
3. הרכב כבד פח עבה.
4. למרות גודלו, המרחב פנים בינוני מינוס. 
5. הרכב סוחב יפה ושקט בנסיעה.
לצפיה ב-'2016 עם תיבה אחרת, מנוע אחר ומערכת מולטימדיה אחרת...'
2016 עם תיבה אחרת, מנוע אחר ומערכת מולטימדיה אחרת...
22/04/2017 | 12:06
2
22
לצפיה ב-'למען האמת'
למען האמת
22/04/2017 | 14:26
1
62
וממה שהבנתי מכמה חברים לעבודה שהיה להם הדגם הקודם בליסינג, גם שם המולטימדיה לא מאוד מוצלחת. 
סה"כ חבל מאוד, רכב עם פוטנציאל שפוספס עי גיר כושל ובעיות קטנות והתנהלות טפשית של יצרן.
לצפיה ב-'בהתחלה היתה מולטימדיה בהתקנה מקומית, עכשיו היא מקורית '
בהתחלה היתה מולטימדיה בהתקנה מקומית, עכשיו היא מקורית
23/04/2017 | 10:50
31
אם אני זוכר נכון.
כך שכל ביקורת על האחת, לא תקפה לגבי השניה. זה לא אומר, כמובן, שאחת מהן מושלמת.
לצפיה ב-'שברולט קרוז'
שברולט קרוז
23/04/2017 | 09:03
2
42
של חבר-הצורה הישנה.היא משהו כמו בת חצי שנה.לקח אותי טרמפ.
מערכת המולטימדיה המקורית תקועה לגמרי-נורית של חיישן לחץ אוויר דולקת,למרות שהוא מילא אוויר כמו שצריך.מזגן בקושי מקרר.בקרוז 2010 של חבר אחר,ראיתי אז-לוח שעונים תקוע לגמרי.יש מצב שלא חל שום שיפור בשנים האחרונות? מה שווה כל הטכנולוגיה,אם היא בכלל לא עובדת?
לצפיה ב-'בחלק מהמכוניות צריך לעשות הליך איפוס לנורית לחץ האוויר'
בחלק מהמכוניות צריך לעשות הליך איפוס לנורית לחץ האוויר
23/04/2017 | 10:19
1
42
אחרי שממלאים אוויר. יכול להיות שזה המקרה גם כאן.
מערכת מולטימדיה - קורה לפעמים, צריך לעשות ריסט. לא בטוח איך עושים את זה בקרוז, אבל אני מניח שבמוסך לא יגבו על זה כסף.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/04/2017 | 20:52
7
לצפיה ב-'השכרת רכב לחודש'
השכרת רכב לחודש
19/04/2017 | 22:03
25
84
שלום.
אני מתכוון להשכיר רכב לתקופה של חודש ויש לי מספר שאלות
. 1) מישהו מכיר חברה שמשכירה רכבים במחיר סביר לכזו תקופה?
2) מישהו אולי התנסה בהשכרה לתקופה שכזאת אי פעם? (בכל זאת תקופה די ארוכה עבור השכרה)
אשמח לקבל לינק או מספר טלפון של חברה שיכולה לתת לי דיל הגיוני

כל פיסת מידע תעזור.
לצפיה ב-'פעם, מזמן, שכרתי רכב לתקופה ארוכה בקל-אוטו'
פעם, מזמן, שכרתי רכב לתקופה ארוכה בקל-אוטו
19/04/2017 | 22:21
90
והייתי מרוצה.
ככל שהתקופה ארוכה יותר, המחיר יורד.
לצפיה ב-'שכרתי לפני יומיים רכב בבאדג'ט'
שכרתי לפני יומיים רכב בבאדג'ט
21/04/2017 | 21:19
22
71
מכרתי את הסיאט לאון ואני מחכה לאיביזה שהזמנתי
שכרתי בבאדג'ט רכב לשבועיים
עולה כ 90 שקל ליום (עם מיגבלה של 99 ק"מ ליום, שאין לי בעיה עם זה)
דרך אגב זה לשכור ולא  " להשכיר"
לצפיה ב-'האם הזמנת את האיביזה 1.0 ?'
האם הזמנת את האיביזה 1.0 ?
22/04/2017 | 10:52
20
26
לצפיה ב-'כן את האיביזה 1.0 FR. '
כן את האיביזה 1.0 FR.
22/04/2017 | 11:00
19
59
אני חושב שהם לא מביאים עם מנועים אחרים
גם אוקטביה מגיעה עם מנוע 1.0
והם לא מביאים ידני בכלל :(
לצפיה ב-'WOW '
WOW
22/04/2017 | 12:20
16
65
בכלל לא מביאים ידני? באיביזה? מה קורה לנו?

סתכל על האיביזה בUK ותראה כמה ידני יש ואיזה מבחר גדול ותבין עד כמה גדולה הבעייה אצלינו.
אתה עוד חיפשת ידני... הרוב המכריע של הציבור הישראלי לא יודע איך כותבים ידני.

תוך כמה שנים, יצא לנהגי ישראל שם עגום באירופה...
לצפיה ב-'סיאט לא מביאים ידנית בכלל'
סיאט לא מביאים ידנית בכלל
22/04/2017 | 12:41
3
49
אולי רק את הקופרה ידנית .
אני צפוי לקבל את האיביזה בערך עוד שבוע.
יא Manayek. ??
לצפיה ב-'תתחדש.'
תתחדש.
22/04/2017 | 14:03
1
11
לצפיה ב-'תודה !!'
תודה !!
22/04/2017 | 14:53
8
לצפיה ב-'סיאט היו מהדוחפים הגדולים של הידני בארץ. כנראה שפשוט נגמר '
סיאט היו מהדוחפים הגדולים של הידני בארץ. כנראה שפשוט נגמר
23/04/2017 | 10:48
25
להם המלאי כרגע, כי מדובר בשאריות הדגם הקודם, והיצרן כבר נערך ליצור הדור החדש.
לצפיה ב-'והשם שלנו באירופה מעניין כי?'
והשם שלנו באירופה מעניין כי?
22/04/2017 | 14:06
11
53
עוד כמה שנים זה יהיה כבר הנהג האוטונומי.
לצפיה ב-'כי...'
כי...
22/04/2017 | 20:12
10
40
כשיבוא ישראלי לשכור רכב הוא ייתקל בבעיות...
ו/או כשיהיה אירוע תחבורתי בעייתי בו מעורב ישראלי הוא יצטרך להוכיח ביתר שאת שהמאמא שלו אינה ז*&^
רפיוטיישן זה דבר שלוקח זמן לבנות אבל יחסית קל להרוס...
לצפיה ב-'אז זו הסיבה שהם העלו אותנו לרכבות? הרפיוטיישן שלנו בנהיגה?'
אז זו הסיבה שהם העלו אותנו לרכבות? הרפיוטיישן שלנו בנהיגה?
22/04/2017 | 20:19
9
41
יש שם גם רכבים אוטומטיים בכל מקרה. 
לצפיה ב-'אתה מנסה בכוח להצחיק ?'
אתה מנסה בכוח להצחיק ?
22/04/2017 | 23:57
8
31
יצאה לך בדיחה מאד תפלה
התכוונתי לספרדים פורטוגזים, איטלקים, צרפתים, אנגלים, וכד'. דהיינו אלה שאצלם הרכב ידני ואין בילתו...
לצפיה ב-'אני חש כישלון על שלא הצלחתי להצחיק אותך.'
אני חש כישלון על שלא הצלחתי להצחיק אותך.
23/04/2017 | 00:39
7
48
כך או כך, גיר ידני הוא יצור מיושן שימות בעתיד הלא רחוק.

לצפיה ב-''
23/04/2017 | 07:21
6
38
הומור הוא תכונה נהדרת. 
הטאבו שאין לועגים לנספים בשואה או במערכות ישראל. אם תקפיד על זה ובעיקר אם תפגין מעט יכולת ללעוג לעצמך או אז תקרב את ההומור מבית מדרשך להומור שניתן לתאר אותו כNOBLE. 

ולגבי "הגיר הידני המיושן", הבריחה ממנו כמו מאש נובעת אצל רובינו בעיקר ממחסור עמוק בקואורדינציה קריטית...
לצפיה ב-'גם באירופה נתח הידניות הולך ויורד. '
גם באירופה נתח הידניות הולך ויורד.
23/04/2017 | 10:49
10
לצפיה ב-'לא לעגתי לניספים'
לא לעגתי לניספים
23/04/2017 | 11:14
4
36
אלא לנסיון הנואל להתחבב על כאלה שהוכיחו לאורך ההיסטוריה באופן אקטיבי שהם לא מתים עלינו חיים. 

לגבי גירים ידניים וקורדינציה - תהה הסיבה אשר תהה לבחירה של רוב האנשים, כיום אין שום הצדקה מעשית לגירים כאלה ברוב רכבי הנוסעים. יש דברים שמחשבים עושים טוב מאיתנו. גם אדם בעל קורדינציה יוצאת דופן לא יוכל להחליף הילוך במהירות שמערכת ממוחשבת עושה זאת. למעשה בשטחים קשי עבירות בהם רציפות העברת הכח חשובה כמו חול וקרח משתמשים בגירים אוטומטיים.

המגמה היא הנגשה של הטכנולוגיה לשימוש ההמונים ע"י הפשטה של ממשקים ולא סיבוך שלהם. זה קורה בכל התחומים, מאתרי אינטרנט דרך מחשבים וטלפונים חכמים וכן, גם ברכב.
מגמה נוספת היא חסכון לכן הגירים צריכים להיות מנוהלים ע"י מחשב.

באופן אישי אהבתי מאוד לנהוג בגיר ידני ואני עדיין עושה זאת לעיתים רחוקות אבל אין ספק שזו מערכת נחותה ופרימיטיבית ופחות בטיחותית מפני שהיא גורמת להסרת הידיים מההגה ומושכת תשומת לב מהנהג.האהבה לבדה אינה מספקת. צריך גם היגיון.

זו לא המערכת היחידה שצריכה למות לדעתי, גם המראות על כל מגבלותיהן והשטחים המתים שלהן וההתנגדות האוירודינמית והפגיעה העיצובית שהן גורמות צריכות להיות מוחלפות במצלמות ורדארים, וגם הצמיגים ממולאי האויר יצטרכו לפנות מקום לפתרונות בטוחים יותר. 

גם הפקס צריך למות אבל זה לא קשור לרכב.

לצפיה ב-'דווקא לגיר אוטומטי יש עדיפות ברציפות העברת הכח...'
דווקא לגיר אוטומטי יש עדיפות ברציפות העברת הכח...
23/04/2017 | 15:06
2
7
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאמרתי'
זה בדיוק מה שאמרתי
23/04/2017 | 15:32
1
11
לצפיה ב-'טעות שלי, איכשהו קראתי הפוך. '
טעות שלי, איכשהו קראתי הפוך.
23/04/2017 | 20:16
3
לצפיה ב-'אני מרגיש יותר שליטה על הרכב בגיר ידני מאשר אוטומטי'
אני מרגיש יותר שליטה על הרכב בגיר ידני מאשר אוטומטי
23/04/2017 | 15:57
21
אני משחק יותר עם ההילוכים כדי להגביר כח.
נכון שהרבה יותר נוח לנהוג באוטומט אבל אני מעדיף את העבודה הקשה
(אני גם לא קונה קפסולות מוכנות למכונת אספרסו אלא קונה גרגרים וטוחן במקום. יש לזה טעם אחר...)
הבן שלי סבור שבעתיד לא יהיו נהגים אלא יהיו רק מכוניות אוטונומיות.
לדעתי נכון זה אפשרי אבל רק אם כל התנועה תתנהל באופן אוטונומי ולא שילוב של נהגים מול רובוטים, ובכלל עדיף רכב ציבורי אוטונומי על מכוניות פרטיות.
לצפיה ב-'תתחדש! '
תתחדש!
22/04/2017 | 13:40
1
13
לצפיה ב-'תודה ! '
תודה !
22/04/2017 | 14:52
35
אבל עוד לא קיבלתי אותה.
מקווה לפני יום העצמאות.
ביניים אני נוסע ביונדאי I-10 אוטומטית שלא שינתה אצלי את היחס לקוריאניות (שותה דלק כמו אמריקאית משנות ה 50)
לצפיה ב-'אני השכרתי רכב לחודשיים דרך אלדן'
אני השכרתי רכב לחודשיים דרך אלדן
23/04/2017 | 14:49
32
תעשה איתם בדיקה הם ממש אחלה והמחירים סבירים לגמרי ולא שוחטים.
לצפיה ב-'רק דרך קל אוטו בלבד...'
רק דרך קל אוטו בלבד...
23/04/2017 | 17:06
27
אל תחשוב פעמיים. מבחינתי הם הכי אמינים בתחום.
בעבר ששכרתי דרכם רכב המחיר היה 99 שח. אם אני לא טועה המחיר השתנה ל89 ש"ח ליום, אבל אל תתפוס אותי במילה.. צור איתם קשר אתה לא תתחרט. באחריות. קישור לאתר אם זה רלוונטי
לצפיה ב-'לאיזה מנוע או רכב דומה מנוע S40 וולוו 2008'
לאיזה מנוע או רכב דומה מנוע S40 וולוו 2008
22/04/2017 | 11:31
4
60
פשוט המוסך המרכזי יקר לי  ואני צריך להחליף רצועת תיזמון טיימינג.
לצפיה ב-'רק לא ציינת אזור מגורים'
רק לא ציינת אזור מגורים
22/04/2017 | 11:40
1
10
לצפיה ב-'מי שלא מציין היכן הוא גר, סביר להניח במדינת ת"א. כל השאר לא '
מי שלא מציין היכן הוא גר, סביר להניח במדינת ת"א. כל השאר לא
22/04/2017 | 11:48
47
נחשב.
לצפיה ב-'איזה מנוע יש לך שם? ה-S40 שווקה עם כמה מנועים '
איזה מנוע יש לך שם? ה-S40 שווקה עם כמה מנועים
22/04/2017 | 12:20
14
לצפיה ב-'במחשבה שניה'
במחשבה שניה
22/04/2017 | 14:02
46
אם אתה בעל מנוע 5 בוכנות 230 כ"ס 2.5 ליטר הייתי מאוד נזהר ממוסך רגיל.
גם ככה המנוע לא "אוהב" שמתעסקים איתו.
לצפיה ב-'המשך עידכון התנהגות הרכב בלחץ 36PSI'
המשך עידכון התנהגות הרכב בלחץ 36PSI
19/04/2017 | 18:27
43
110
כזכור עידכנתי על הורדת הל"א באופן משמעותי לערך החדש 36. זה פעם ראשונה שלי עם לחץ 36. 5 השנים עם הרכב היו תמיד עם לחצי אויר גבוהים משמעותית. 

בעבר התמודדתי בעיקר עם היגוי יתר שהיה נוצר בסיבובים צפופים מהירים עקב זריקה מאד קלה ומבוקרת של הזנב החוצה. הרכב הקטן...
המשך>>
כזכור עידכנתי על הורדת הל"א באופן משמעותי לערך החדש 36. זה פעם ראשונה שלי עם לחץ 36. 5 השנים עם הרכב היו תמיד עם לחצי אויר גבוהים משמעותית. 

בעבר התמודדתי בעיקר עם היגוי יתר שהיה נוצר בסיבובים צפופים מהירים עקב זריקה מאד קלה ומבוקרת של הזנב החוצה. הרכב הקטן עם הנעה קדמית בלבד ושעל כן ההיגוי יתר הוא כנראה לא מפחיד [כאמור מדובר  ר ק  על אובדני שליטה עדינים ומינימליסטיים ושעל כן אין שום דבר בעייתי בזה למעט התחושה שהגלגלים האחוריים בורחים מעט החוצה אבל הרכב עצמו המשיך במסלולו.
היום יצא לי להרגיש  ל ר א ש ו נ ה  תת היגוי. סיבוב מהיר והרכב ממשיך ישר למרות סיבוב ההגה והמשך סיבוב ההגה בעוד ממש טיפונת [כמעט כלום] מעבר למה שתיכננתי... אבל כאמור גם הפעם לא מדובר על כלום מעבר לניואנסים עדינים. עזבתי את הגז והאחיזה חזרה וכאמור לא היה אובדן של קו התנועה המקורי.

הייתי מציע פתרון אבל נראה לי שזה רק "פתרון" כלומר אם היה אפשר לנטר [מלשון טיטרציה] את התנהגות הרכב בפניה ולדעת לבחור את לחץ האויר האופטימלי זה היה אידיאלי אבל הבעייה שהערך לא יתאים לכל פנייה ופנייה ו גם לא לכל מהירות וכד'.
לצפיה ב-'חזרתי לעדכן'
חזרתי לעדכן
19/04/2017 | 15:43
3
124
1. לפני כחודשיים התייעצתי אתכם לגבי נזילת שמן
לצערי הנזילה חזרה, הלכתי למוסך של שמוליק שהומלץ לי בשרשור ההוא, הוחלפו אטמי מכסה שסתומים (יש שניים) מקווה שזה גמר את הסיפור.

2. לפני כשלושה שבועות התייעצתי לגבי אוטו שלא מניע במצב חניה, קיבלתי עצה לעקוף את הבעיה ע"י הנעה בניוטרל (לא ידעתי שאפשר) הבעיה לא חזרה מאז כך שבינתיים לא עשיתי כלום... חוץ מלבדוק שהאוטו אכן מניע בניוטרל.

תודה לכל מי שעוזר בעצות בפורום.
לצפיה ב-'תודה על העדכון!'
תודה על העדכון!
19/04/2017 | 16:51
17
לצפיה ב-'לגבי סעיף 2 אצלך'
לגבי סעיף 2 אצלך
21/04/2017 | 09:40
1
48
לדעתי תוכלי להניע גם במצב P אבל כנראה שיש בעיית מגע ועל כן תנסי לשחק בידית ההילוך בתוך מצב P בלי להעביר לR הסמוך.
תמצאי את הנקודה בP שבה המתנע יעבוד כמו בN...

פיזית זה יהיה לך קשה כי יד ימין מניעה ויד שמאל תצטרך להזיז בעדינות ובאיטיות את ידית הגיר עד שתמצאי את הנקודה "הנכונה".
האם ברכב שלך את יכולה להעביר מP לN בלי להכניס מפתח? [או להוציא המפתח/ לכבות מנוע כשהגיר על N]
לצפיה ב-'לא ניתן להעביר מ P ל N ללא מפתח, ניתן להעביר הילוכים כאשר'
לא ניתן להעביר מ P ל N ללא מפתח, ניתן להעביר הילוכים כאשר
21/04/2017 | 22:40
34
מסובבים את המפתח למצב הראשון. חושבת שיכולה לכבות ב N (יודעת שיכולה ב D אבל אז בהוצאת המפתח הוא מצפצף ומוציא הודעה שמבקשת להעביר ל P)
אין צורך לנסות לשחק אלא להעביר ל N ולהניע. אגב לפי מה שהוסבר לי משחק כזה בתוך ההילוך לא ישנה כיוון שהחיישן נמצא על הגיר.
סיכוי סביר שהעברת ידית ההילוכים וחזרה ל P גם תאפשר להניע...
לצפיה ב-'באתי להתייעץ'
באתי להתייעץ
18/04/2017 | 11:24
26
141
אני מחפשת רכב ל4 נפשות, שיוכל להכיל 3 כסאות בטיחות מאחור בעת הצורך, ואפשר יהיה לנסוע איתו לטיולים כלומר יכיל עגלה ומזוודות או ציוד לטיולים.

התקציב הוא באזור ה50-60 אלף, גמיש.
חשוב שיהיה בטיחותי ועמיד (מטיפול לטיפול במוסך, עם מינימום קלקולים שהם לא בלאי סביר) ועלויות הטיפולים לא יעלו הון תועפות.

הסתכלתי על דאציה סנדרו (55 אש"ח)/דאציה סנדרו סטפווי (70 אש"ח) (Stepway) וגם על יונדאי i-30.
אנחנו בראש פתוח. (אפשר להסביר לי למה דאציה חדשה עלה כ"כ זול??)
מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'הסבר לגבי הדאצ'יה - מדובר ברכב סופר בסיסי, וזה בולט בכל '
הסבר לגבי הדאצ'יה - מדובר ברכב סופר בסיסי, וזה בולט בכל
18/04/2017 | 20:29
25
121
אספקט:
בידוד רעשים לא טוב, ביצועים שנמצאים בצד התחתון של הסקאלה (בדיזל הם סבירים), איכות פלסטיקה נמוכה, העדר מוחלט של עיצוב (הכפתורים בסנדרו נראים כאילו שובצו במשחק דארטס...). לפחות בסנדרו הבטיחות סבירה, בניגוד לדגמים אחרים של היצרן.
ובלי קשר, לדעתי יהיה קשה מאוד לשים בו שלושה מושבי בטיחות מאחור (כבר שלושה?! שובבה!).
כמה אתם נוסעים בשנה בממוצע?
לצפיה ב-'אנחנו כרגע 4'
אנחנו כרגע 4
19/04/2017 | 12:38
24
79
בדיוק היום לפני שנה נולדה ביתי, ילדה שניה במשפחה
אנחנו רוצים אופציה ל3 מושבי בטיחות מאחור מבלי שנצטרך להחליף רכב.

כרגע אני עם הסוזוקי אלטו, שמספיקה לצרכים שלנו כרכב שני במשפחה עם 2 כסאות בטיחות מאחור.

אני עושה בשנה כ6,000-8,000 ק"מ.
בעלי עושה יותר, באזור ה12,000-15,000 בשנה, בסקודה פאביה.
לא החלטנו מי ינהג באופן קבוע באוטו החדש, אבל מה שבטוח הוא ישמש אותנו לנסיעות משפחתיות.
הבגאז של הסקודה נסתם עם עגלה, ומאחור אין מקום לעוד כיסא בטיחות/בוסטר, אני בקושי נדחקת במושב האחורי בעת הצורך.

אז אילו רכבים יכולים לענות על הצרכים שלנו?
בעדיפות לידני.

לצפיה ב-'לדעתי אף סופרמיני לא יתאים לכם (פאביה, כמו סנדרו, זה '
לדעתי אף סופרמיני לא יתאים לכם (פאביה, כמו סנדרו, זה
19/04/2017 | 15:19
2
73
סופרמיני).
אתם צריכים ללכת על משהו רחב יותר.
בתקציב שאמרת הייתי בודק קקטוס ידני. מושב אחורי רחב יחסית, נוח מאוד, תא מטען גדול יותר מבסקודה ובדי הרבה. וזולה מאוד. גם חסכונית. אבל לא ממש חזקה.
לצפיה ב-'אבל זה צרפתי '
אבל זה צרפתי
20/04/2017 | 09:25
1
52
וצרפתי אוהב מוסך...

מזכיר קצת את האלטו, החלונות האחוריים נפתחים רק לכדי חרך.
מבאס

מה דעתך על הi-30?
לצפיה ב-'שני חלונות פתוחים לא מספיקים? '
שני חלונות פתוחים לא מספיקים?
21/04/2017 | 18:55
26
וצרפתי אוהב מוסך זה בולשיט שמספרים אנשים שלא היה להם רכב צרפתי - או שהיה להם מוסך מחורבן.
i30 רכב סביר למטרה שלכם, רק שהוא יצרוך בערך 30% יותר דלק, יהיה פחות נוח ובאותו מחיר תקנו רכב בן שלוש.
לצפיה ב-'מי יודע מהו החוק לגבי ילדים במושב הקדמי'
מי יודע מהו החוק לגבי ילדים במושב הקדמי
19/04/2017 | 19:38
20
56
מבחינת יצרני הרכב הרי מאפשרים לנטרל כרית האויר במושב הנוסע כלומר זה מיועד לתינוקות עד גיל שנה שיש להושיב נגד כיוון הנסיעה. שם העדר ניטרול הכרית מסוכן כי הראש מאד קרוב אל הכרית [כי התינוק מושב נגד כיוון הנסיעה] ולכן יצרן הרכב מאפשר ניטרול הכרית.   
השאלה לכן מה החוק הישראלי?

לפי ההיגיון שלי גם ילד לאחר גיל שנה- שנה וחצי היושב בכיסא תינוק והפעם עם כיוון הנסיעה, זה לא פגום מבחינה בטיחותית אם ישב לפנים וזאת בתנאי שהוא אחוז כהלכה לכסא בטיחותי אשר אחוז כהלכה אל המושב, אבל לא ההיגיון שלי הוא הקובע אלא מה "גורס החוק הישראלי"...
לצפיה ב-'תקנה 83 מדברת בדיוק על זה.'
תקנה 83 מדברת בדיוק על זה.
19/04/2017 | 22:40
11
54
חובת חגירת ילדים ברכב תק' תשס"ה-2004
83א.  (א)  בתקנה זו ובתקנה 83ב –
תק' תשע"ה-2014
         "מושב אחורי" – כל מושב שאינו מושב קדמי ברכב;
         "מושב בטיחות" – מושב הרתום לרכב באמצעות חגורת בטיחות המיועד להסעת ילדים ברכב, שמותקנות בו חגורות המיועדות לרתימת הילד אליו, העומד בתקן המפורט בפרט 4 לחלק ג' בתוספת השניה;
         "מושב מגביה" – מושב המיועד להסעת ילדים ברכב כשהילד היושב עליו רתום בחגורת הבטיחות של הרכב והעומד בתקן המפורט בפרט 4 לחלק ג' בתוספת השניה.
תק' (מס' 2) תשס"ח-2007
         (ב)  לא יסיע אדם במושב קדמי ברכב מנועי ובמושב אחורי ברכב מנועי ששנת ייצורו 1983 ואילך, למעט אוטובוס שאינו אוטובוס זעיר פרטי, מונית ואופנוע –
(1)   ילד שטרם מלאו לו 3 שנים, אלא אם כן הוא רתום במושב בטיחות המתאים לגובהו ומשקלו של הילד;
(2)   ילד שמלאו לו 3 שנים וטרם מלאו לו שמונה שנים, אלא אם כן הוא רתום במושב בטיחות או במושב מגביה המתאים לגובהו ומשקלו של הילד.
         (ג)   לא יסיע אדם ברכב כאמור בתקנת משנה (ב) ילד שטרם מלאו לו שנה, אלא אם כן גבו של מושב הבטיחות מופנה לחזית הרכב.
תק' תשע"ה-2014
         (ד)  לא יסיע אדם ילד במושב הבטיחות או במושב מגביה במקום שיש מולו כרית אוויר, אלא אם כן נותק המנגנון להפעלתה.

בכל מקרה הכרית שלפני מושב הבטיחות חייבת להיות מנותקת(סעיף ד')
לצפיה ב-'אולי העיברית שלי לא משהו ? או שאולי יש תקנה נוספת שאתה לא '
אולי העיברית שלי לא משהו ? או שאולי יש תקנה נוספת שאתה לא
20/04/2017 | 06:41
10
40
הבאת לנו לקרוא אותה אבל ממה שאתה הבאת ועל פי הבנתי אין שום איסור על הושבה במושב קדמי בשום מקרה [זה מתאים להיגיון שלי ורשמתי זאת לפני כן]. כלומר במילים אחרות מותר להושיב ילדים לפנים [במושב מתאים, עם/נגד כיוון הנסיעה בהתאם לגיל, בהסתייגות של ניתוק כרית האויר שזה כיום אפשרי בכל רכב בסיבוב מפתח]

המסקנות שלי כדלהלן:
1. לעניין הניתוק הגורף של כרית האויר גם עבור ילד בן נניח 6 או 7 שנים כדוגמה קיצונית. אני מהמר שהחוק שוגה. ילד היושב על כסא מתאים ומקובע היטב ברצועות יהיה עבור כרית האויר "בפרופורציות דומות" לאלו של המבוגר כלומר הכוונה שלי שהכרית תפגע בו באזורים דומים לאלה של המבוגר, אז למה לנתק? נראה לי שגוי !
2. ההיסטריה הכללית כנגד הושבה של ילדים לפנים כנראה נובעת מאקסיומות שגויות בציבור ואין להם תמיכה בחוק... הורים סובלים קשה מהכנסת ילדים למושב האחורי כאשר חייהם יכולים להיות פשוטים לעין ערוך. ילד אחד יכול לשבת לפנים וזה "מקטין את העומס מהמושב האחורי" 
לצפיה ב-'יש את תקנה 82 שמדברת רק על "הסעה לצד הנהג"'
יש את תקנה 82 שמדברת רק על "הסעה לצד הנהג"
20/04/2017 | 13:49
1
31
אבל לא מוזכרות בה הגבלות בנושא גיל או משקל.

הסעה לצד הנהג תק' (מס' 3)  תש"ל-1970
82.  (א)  נוהג רכב מנועי המסיע לצדו אדם אחר, לא יסיענו אלא לצדו הימני אם ההגה הוא שמאלי, או לצדו השמאלי אם ההגה הוא ימני, ולא יסיע לצדו יותר מאדם אחד, אלא בהיתר מטעם רשות הרישוי ובהתאם לתנאי ההיתר.
         (ב)  רשות הרישוי רשאית לתת היתר להסעת שני נוסעים על גבי טרקטור, מלבד הנהג, ובלבד שיותקנו מקומות ישיבה בצורה המבטיחה את שלום הנוסעים, בהתאם לתנאי ההיתר.

אני לא בטוח שילד בן 6-7 או אפילו 8-9 יהיה ב"פופורציות דומות" מבחינת משקל והאנרגיה הקינטית, אולי רק המקום של הראש/מרכז גוף יהיה די דומה בזכות המושב בטיחות שלו ביחס למבוגר ולכן הדרישה לביטול כרית האויר.
לצפיה ב-'תקנה 82 שאתה מביא כאן לא תורמת מאומה לדיון על הושבת ילד '
תקנה 82 שאתה מביא כאן לא תורמת מאומה לדיון על הושבת ילד
22/04/2017 | 07:07
7
במושב הקידמי...

לגבי מה שרשמת בסיפא... מה איכפת לך על המשקל והאנרגיה הקינטית מבחינת ההבדל בין המושב הקדמי לאחורי אם בעיית כרית האויר נפתרת כי או שניטרלת או שהמושב מוסת לאחור במידה מספקת ?
כל שאר רכיבי העניין כגון החגורות, מושב הבטיחות וכיוון הנסיעה [בגיל המתאים] כל אלה לא שונים לפנים או לאחור...

האם האנרגיה הקינטית של הראש, או, שרירי הצוואר וכו' יהיו שונים כשהילד יושב לפנים או מאחור "אזוק" במושב שלו כפי ההגדרות הברורות של "הקישור הבריטי" ?
לצפיה ב-'אתה צודק 100%. הוראות היצרנים אומרות בפירוש לנתק את '
אתה צודק 100%. הוראות היצרנים אומרות בפירוש לנתק את
20/04/2017 | 14:12
2
40
כרית האוויר רק כשהילד יושב עם הגב לכיוון הנסיעה (כי אז כרית האוויר קרובה לראש שלו). בישיבה רגילה הכרית צריכה להיות מופעלת כי אין סיבה שהיא לא תגן על ילד כמו על מבוגר. לפעמים יש המלצה להרחיק את המושב לאחור כמה שיותר. מישהו במשרד התחבורה פירש את ההנחיות לא נכון, וכולם צריכים עכשיו לסבול מזה.
לצפיה ב-'ארגונים רבים מזהירים מפני הסיכון. ראה תגובתי למטה'
ארגונים רבים מזהירים מפני הסיכון. ראה תגובתי למטה
20/04/2017 | 14:24
8
לצפיה ב-'אין ספק שכשקוראים את מה שהביאה בה_רו מהאתר האנגלי אז '
אין ספק שכשקוראים את מה שהביאה בה_רו מהאתר האנגלי אז
21/04/2017 | 10:09
19
רואים כמה שאצלינו לא מעמיקים.
אצלינו אסורה כרית אויר פעילה באופן גורף ואילו אצלם לא ממהרים לוותר על יתרונות הכרית למשל כשמדובר על ילד היושב עם כיוון הנסיעה ושהמושב מוזז לאחור ושבירור מוקדם מבטיח כי הכרית לא תהיה במגע עם הילד...

אצלינו אין ירידה לרזולוציות אלא הכללות שכתמיד הן לעתים מפספסות ,גם אם זה רק במיעוט מהמקרים. [בכל זאת יש לזכור כי ניתוק הכרית מעולה כשמדובר בתינוק היושב "מביט" נגד כיוון הנסיעה ככה שהחוק הישראלי לעתים צודק 
לצפיה ב-'הוא הביא את החוק במלואו'
הוא הביא את החוק במלואו
20/04/2017 | 14:17
4
48
אין כל הגבלה בחוק הישראלי להושיב כל נוסע בכל גיל בכל מושב.
הסייגים לגבי גיל נוגעים לצוך במושב בטיחות/מגביה, לכיוון הנסיעה ולישיבה מול כרית אויר פעילה.

עד כאן החוק בארץ.

ארגוני בטיחות ממליצים לא להושיב ילדים עד גיל 12/13 מול כרית פעילה. כרית אויר נפתחת בצורה אלימה וגורמת לא מעט לפגיעו תגם אצל מבוגרים. אם זכור לי נכון לטענתם זה לא קשור רק לגובה, אלא יותר ליחס בין משקל הראש היחסי וחוזק שרירי הצוואר.

הנה למשל ציטוט מארגון ה-CDC האמריקאי (גוף פדרלי, לא משהו קיקיוני):
"All children aged 12 and under should ride properly buckled in the back seat. Airbags can kill young children riding in the front seat. "

ולגבי ילד במושב בטיחות, הנה ציטוט מאתר אנגלי:
"Do not put a forward-facing child seat in the front, unless there is no other choice. If you must do so, make sure the car seat is as far back as possible, the child seat is securely fitted and the child is securely held by the seat belt or child seat harness, keeping the child as far as possible from the dashboard. Ask the vehicle manufacturer how far the airbag comes out as it deploys and whether it is safe to use a child seat."
לצפיה ב-'כל הכבוד. בהחלט גם הקישורים האמריקאי והאנגלי שהבאת מדברים '
כל הכבוד. בהחלט גם הקישורים האמריקאי והאנגלי שהבאת מדברים
21/04/2017 | 09:31
3
25
רק על ההקשר של הסכנה עקב כרית האויר [אבל הם שניהם לא מתייחסים לאופצית הניתוק שקיימת בכל רכב מודרני כיום. האם יש רכב חדש כיום ללא אופציה כזאת. לדעתי כבר מעל 10 שנים סיבוב מפתח מבטל הכרית].
האמריקאי מדבר במשפט הראשון שצריכים לשבת מאחור ובמשפט השני מסביר כי כרית האויר עלולה להרוג ילדים במושב הקידמי.
האנגלי הרבה יותר מפורט ומעמיק. הוא מדבר שלא להושיב ילד במושב הקדמי כשפניו עם כיוון הנסיעה וכל המלל מתייחס לסכנה מכרית האויר. הוא מציע אפילו לברר עם היצרן איזה מרחק יהיה בין כרית האויר הפתוחה לבין המושב כדי להעריך האם ילד שסגור היטב בחגורות בטיחות במושב התינוק יהיה במגע עם הכרית.  [וכאן יש תוספת שלי. הוא לא רושם את זה אבל אם אפשר כפי שהוא מציע להזיז המושב לאחור עד המקסימום אז אולי אין אפילו צורך לנתק את כרית האויר ועדיין התינוק יהיה בטוח לגמרי מבחינת נזק בגלל הכרית...]

מעניין שהאמריקאי לא מתייחס לאופציה של ניתוק הכרית?

אני חושב שבסוזוקי אלטו של פוערת השרשור יש אופצית ניתוק כרית אויר לפנים, וכנראה לא בכדי קיימת

את נחשבת כאן ברת סמכא בנוגע לסוגיות הקשורות לחוק. איך לדעתך השתרשה לה הקונצפציה השגוייה כאילו החוק הישראלי לא מתיר לילדים לשבת לפנים? האם היה בעבר כזה דבר? אולי בלי קשר לכרית?
לצפיה ב-'יכול להיות שההבדל נובע מהבדלי חקיקה?'
יכול להיות שההבדל נובע מהבדלי חקיקה?
21/04/2017 | 15:36
2
17
לדוגמא בארה"ב אסור לנתק את הכרית הקדמית ולכן באתרים/עיתונים אמרקאים כלל לא מתיחסים לאפשרות הזאת?

אני לא מכיר את התקנות האמרקאיות ככה שהדוגמא שלי היא ניחוש מוחלט.
לצפיה ב-'האם ברכבים האמריקאים אין ניתוק כרית ע"י סיבוב מפתח ?'
האם ברכבים האמריקאים אין ניתוק כרית ע"י סיבוב מפתח ?
22/04/2017 | 06:50
1
9
ניחוש מוחלט או ניחוש פרוע?
לצפיה ב-'לא אמרתי שאין, אולי אסור לנתק'
לא אמרתי שאין, אולי אסור לנתק
22/04/2017 | 14:20
6
לצפיה ב-'מעבר לחוק היבש, צריך לזכור שחגורת הבטיחות והכרית הקדמית'
מעבר לחוק היבש, צריך לזכור שחגורת הבטיחות והכרית הקדמית
20/04/2017 | 17:36
7
39
מיועדת ומתוכננת לאדם בגובה 140 ס"מ לפחות ומשקל 45 ק"ג, מתחת לאחד מהם אני לא בטוח שחגורת הבטיחות או הכרית יגנו אם לא יפצעו את הנוסע.
לצפיה ב-'האם אתה מרמז שחגורת הבטיחות שלפנים שונה מהחגורה מאחור?'
האם אתה מרמז שחגורת הבטיחות שלפנים שונה מהחגורה מאחור?
21/04/2017 | 09:03
2
20
אם לא שונה אז אין בהקשר החגורה בעייה עם ילד ישב לפנים במקום מאחור.

ולגבי הכרית אויר והגובה היחסי? דווקא לזה יש את הכסא/ המושב של התינוק ששם אותו גבוה יותר במקום שמתאים גם מבחינת כרית האויר.
לצפיה ב-'מושב ההגבה נועד עבור החגורה לא הכרית'
מושב ההגבה נועד עבור החגורה לא הכרית
21/04/2017 | 15:33
1
24
כאשר יושבים נמוך החגורה לא מתישבת על הכתף אלא יותר גבוהה באזור הצוואר/ראש מה שמאוד מסוכן בהאטה מהירה(כמו בתאונה- סכנת חנק ע"י החגורה).
לצפיה ב-'לכן שאלתי האם החגורה מלפנים שונה מזאת שמאחור '
לכן שאלתי האם החגורה מלפנים שונה מזאת שמאחור
22/04/2017 | 06:58
11
קיט דיבר על נזק לילד היושב לפנים בגלל חגורת הבטיחות [או הכרית].
אל תשכח שהילד יושב על הכיסא שלו גם לפנים. לא דיברנו להושיב אותו "WILD"...

הקו שאני תומך בו הוא שאפש/ר להושיב ילד לפנים על פי הסייגים... כלומר, אם תנתק את הכרית או שאתה עומד בדרישות "הקישור האנגלי" של בה_רו, כלומר הכרית לא מגיעה לילד כי המושב מוסת לאחור וכו' [לא נחזור על כל ההתניות]
לצפיה ב-'WOW...הגעתי ברגע הנכון ....'
WOW...הגעתי ברגע הנכון ....
24/04/2017 | 09:38
3
7
רגע, אז עם חוסר גובה מתמודד מושב הגבהה. ומה עושים עם חוסר משקל? בחיי, לא שמעתי על סכנה הנשקפתי לי בכל נסיעה בגלל המשקל. חשבתי שיש לי רכב בטוח עם 6 כריות האוויר - ומסתבר שזה שווה נסיעה ברכב אספנות ללא כריות... מה עושים חוץ מלהשמין? :-).
לצפיה ב-'כמה את שוקלת?'
כמה את שוקלת?
24/04/2017 | 11:03
2
4
לצפיה ב-'קצת פחות מ45...'
קצת פחות מ45...
24/04/2017 | 20:37
1
4
סביב 44 - תלוי מתי תשקול אותי ( אחרי האוכל או לפני ... )
אני לא בסכנה נכון?
לצפיה ב-'לא. מקסימום הכרית לא תפעל בצורה אופטימלית. יותר קריטי אם את '
לא. מקסימום הכרית לא תפעל בצורה אופטימלית. יותר קריטי אם את
24/04/2017 | 21:18
2
יושבת בתנוחת "אחיזת קרנות המזבח" שמשום מה נפוצה יותר אצל נשים.
לצפיה ב-'עזרה בבחירה של רכב '
עזרה בבחירה של רכב
19/04/2017 | 11:06
7
112
אהלן חברים 
יש לי סיאט טולדו 2013 כבר 10 חודשים ואני ממש לא מרוצה ממנה היא מאוד לא נוחה וגם הטיפולים ממש יקרים האמת הרכב הקודם שלי היה שברולט אפיקה 5 שנים אחלה אוטו נהרסה לצערי בתאונה ולא יודע למה הקשבתי לחברים והלכתי לכיוון הסיאט ואני חושב להחליף  או
1 מליבו 2012 
2 פזו 508 2013
3  סיטרואן C5 גם 2013
חשבתי אולי גם אל MG 350 שנת 2015מפוארת  היא כמעט אותו מחיר השאלה מה עדיף מהאופציות  אפילו שאני בחור צעיר ורווק לא מעניין אותי אני מחפש רכב נוח ולא אכפת לי לחזור לרכב גדול אני ישמח מאוד לעזרה ממכם 
לצפיה ב-'אני לא חושב שהאופציות האחרות יהיו זולות יותר '
אני לא חושב שהאופציות האחרות יהיו זולות יותר
19/04/2017 | 14:29
1
50
צעיר ורווק ואתה הולך על מכוניות כאלה גדולות? (ואחרי זה גם אומר שהן יקרות לאחזקה? ברור) נסה להסביר למה לא i10 או ספארק למשל חדשות עם אחריות 0 ק"מ וראש שקט.
לצפיה ב-'הוא רשם שהכי חשוב לו שיהיה לו נוח'
הוא רשם שהכי חשוב לו שיהיה לו נוח
19/04/2017 | 16:34
49
נוח מבחינתו אלה כנראה רק "האוניות הגדולות"...
ההערה שלו לגבי הסאט שראשית הייתה מאד לא נוחה עבורו ואח"כ גם הטיפולים יקרים.
לצפיה ב-'יש לך טעם ייחודי לגילך כלומר מאד בוגר שלא לומר'
יש לך טעם ייחודי לגילך כלומר מאד בוגר שלא לומר
19/04/2017 | 16:47
58
אולי אפילו מעט בא בימים.
האם רכבת פעם על קקנוע / אופנוע ?  אני מתעניין האם לא מפריע לך המחסור בשובבות/ משובבות/ נפתלות של כל הרכבים שהם מושא העניין שלך ? ובעצם זאת שאלה רטורית.

לגבי מה ששאלת, היות ואתה מתעניין בעיקר ברכב נוח. אפילו מאד נוח. ונוחיות היא דבר מאד סובייקטיבי, לכן, לך בפרט כדאי מאד לבצע נסיעות מבחן ולבדוק את הכלים שאתה מתלבט לגביהם. הצרפתיות הללו ידועות כנוחות מאד ומן הסתם גם האמריקאית לא תהיה בלתי נוחה. את הMG איני מכיר. אבל תבדוק בעצמך האם באמת נוח לך שלא יהיה לך שוב מפח נפש על רכישה שאינה מתאימה לך.
לצפיה ב-'להגיד את האמת '
להגיד את האמת
19/04/2017 | 18:31
3
60
האפיקה באמת רכב מאוד נוח. ולמרבה ההפתעה גם אמין.
באפשרויות שבחרת הC5 יהיה הנוח ביותר.מצד שני כמות בעיות החשמל שיש ברכב
לא מצדיקות קניה.
הפזו גם רכב נוח ויתכן שתהיה מרוצה ממנו.
המליבו עם זה שזה רכב רכב אמריקאי לי הוא ממש לא נוח.
אם אני צריך לבחור אני הולך על ה508.
אני את המליבו הראשון שהגיע עם מנוע עוצמתי שהיה כיף לנהיגה .
לצפיה ב-'ה-508 וה-C5 בשנים הללו חולקות מערכת חשמל, כן? אז או שהיא '
ה-508 וה-C5 בשנים הללו חולקות מערכת חשמל, כן? אז או שהיא
19/04/2017 | 23:13
43
בסדר ואתה ממליץ על אותו שהיא מותקנת בו, או שהיא בעייתית ופוסלת את הרכב שהיא מותקנת בו...
ההבדל היחיד באמינות יכול להגיע לא ממערכת החשמל, אלא ממערכת המתלים, שב-C5 המאובזרת יותר היא הידרו-פנאומטית. אבל ב-C5 הבסיסית מדובר במתלים רגילים.
לצפיה ב-'לקחתי פעם לבדיקה מליבו והייתי מאוד מאוכזב מהחוסר זריזות.'
לקחתי פעם לבדיקה מליבו והייתי מאוד מאוכזב מהחוסר זריזות.
20/04/2017 | 13:58
1
42
אני חושב שהרכב היה שנת 2007.

בגלל גודל המנוע (3400) ציפית למשהו שימשוך הרבה יותר חזק כשאני לוחץ על הדוושה אבל זה לא קרה.

באותה תקופה הייתי נוהג על מונדאו 2006 עם מנוע 2 ליטר והוא הרגיש יותר זריז וחזק מהמליבו הזה שבדקתי.

זאת הייתה סתם נפילה נקודתית? שנת דגם בעייתית? או שזה רכב איטי גם בשנים אחרות?
לצפיה ב-'אין מאליבו 3.4 ל'. יש 3.5 ויש 3.6 ל', אבל לא 3.4'
אין מאליבו 3.4 ל'. יש 3.5 ויש 3.6 ל', אבל לא 3.4
20/04/2017 | 20:14
23
האוטו מטעה - הוא מאיץ מהר אבל בסל"ד נמוך ולכן נדמה שהוא מאיץ רגוע.
לצפיה ב-'מה ההבדל בין Mobileye ל Awax ?'
מה ההבדל בין Mobileye ל Awax ?
17/04/2017 | 16:04
9
43
לצפיה ב-'AWACS כולל שילוב בין רדאר למצלמה, כך שברמת התאוריה'
AWACS כולל שילוב בין רדאר למצלמה, כך שברמת התאוריה
17/04/2017 | 22:45
8
100
יש לו יתרון. אבל כמו בהרבה דברים, יש הבדל בין התאוריה למציאות. במקרה הזה, ההבדל הוא ברמת התוכנה מאחורי החומרה. מצד אחד מובילאיי, חברה שעובדת עם חלק גדול מיצרני הרכב בעולם כספק של מערכות בטיחות, ומהצד השני חברה אנונימית, רשומה בארה"ב אבל שייכת לישראלי, שאספה מרכיבים מכל מיני יצרני משנה, ולא ברור מי בכלל אחראי על התוכנה שלה.
והכי חשוב מבחינתי - לא הצלחתי למצוא אפילו מבחן אובייקטיבי אחד לאייווקס, וממה ששמעתי, הם פשוט התחמקו מכל בקשה לתת מערכת למבחן.
לצפיה ב-'מי ניסה לבחון את איווקס בארץ'
מי ניסה לבחון את איווקס בארץ
18/04/2017 | 15:44
7
63
אמנם למובייל יש הרבה יותר התקנות אבל מגזין רכב נורמלי (לדוגמה) או עיתון מוכר בוודאי יוכל למצוא מערכת כזו מותקנת ולבדוק אותה במהלך יום .
לצפיה ב-'ניסו לפחות שתי מדיות שאני מכיר'
ניסו לפחות שתי מדיות שאני מכיר
18/04/2017 | 19:57
6
95
ותתפלא, אבל יש כנראה ממש מעט מערכות כלו מותקנות, כך שהחיתוך של הקבוצות של אנשים שהתקינו מערכת אייווקס עם אנשים שמוכנים למסור את הרכב שלהם ליום למבחן עם האנשים שאנשי המדיות מכירים, היא כנראה קבוצה ריקה...
ומעבר לזה שאייוקס תמיד יוכלו לטעון, ברגע שזו לא מערכת שהם מסרו למבחן, שהמערכת שנבדקה לא היתה תקינה ולכן נכשלה, הרי עצם העובדה שאייווקס לא היו מוכנים למסור מערכת למבחן אומרת מבחינתי הרבה מאוד.
לצפיה ב-'זהו שאני קבעתי התקנת איוואקס ועכשיו מתלבט חושב לבטל'
זהו שאני קבעתי התקנת איוואקס ועכשיו מתלבט חושב לבטל
20/04/2017 | 11:51
5
31
עד כמה באמת קריטי האבדל בין הראדאר למצלמה ,כי ראדאר אמור לגלות בכל תנאי מזג אוויר כמו חושך ערפל או שמש מסנוורת ,ומצד שני ,מצלמה במצבים אלה תתקשה או אפילו לא תתפקד .
ובנוסף זה נכון שמשרד הרישוי נותן 1500 שח החזר למי שמוכיח שהתקין מערכת מצילת חיים ?
לצפיה ב-'כאמור, עקרונית לרדאר יש יתרון. אבל החומרה לא שווה כלום בלי '
כאמור, עקרונית לרדאר יש יתרון. אבל החומרה לא שווה כלום בלי
20/04/2017 | 20:15
4
29
תוכנה טובה, והתוכנה של מובילאיי הרבה יותר טובה.
ואם אתה נוהג לא מרוכז בחושך וערפל - הפסק!
לצפיה ב-'כתבה שקרית ומסלפת דברים '
כתבה שקרית ומסלפת דברים
21/04/2017 | 04:08
3
30
כתבה שקרית ומסלפת דברים ועובדות בכדיי לגרום לאנשים לחשוב שהם יוצרים קשר עם מובילאיי ,כך גרמו לי את הרצון להשאיר פרטים ,ובסוף מופיע כיתוב ,יועץ בטיחות מטעם איוואקס יצור איתך קשר בהקדם ,,

http://www.insite-mag.co.il/rd140_black_box/?utm_s... black box DT
לצפיה ב-'בלי לפתוח אותה - זו לא כתבה. זה תוכן שיווקי. מודעה בתחפושת. '
בלי לפתוח אותה - זו לא כתבה. זה תוכן שיווקי. מודעה בתחפושת.
21/04/2017 | 19:01
2
19
זה הפך לכלי נפוץ מאוד בפרסום, והרבה אנשים שלא ערים לעניין נופלים בפח. לצערי זו שיטה שגם גופים מכובדים נוקטים - למשל במעריב בזמנו את כל המוספים היתה מפיקה בכלל המחלקה המסחרית, ולא המערכת - משמע כל הכתבות שם היו בחזקת תוכן שיווקי.
לצפיה ב-'כן ,רק שמה שהם כותבים שם ,הם תופסים טרמפ על הסיפור של מובילא'
כן ,רק שמה שהם כותבים שם ,הם תופסים טרמפ על הסיפור של מובילא
21/04/2017 | 22:26
1
20
ובעצם מקשרים אתההצלחה של מובילאי ומערבבים את זה איתם יחד ,ונותנים למי שממש לא מבין לחשוב שהוא מגיע למשהו שקשור להצלחה של מובילאי ושנקנתה בסכום אגדתי ,ואז לבסוף כשאתה מקיש את הפרטים שלך ,מופיע העינין שאיש מקצוע בטיחותי מטעם איוואקס יצור איתך קשר בהקדם .איך הם ממש לא מתביישים לסלף עובדות ולשקר .
לצפיה ב-'זאת פרסומת... ככה זה בפרסומות, ואם תשתה קוקה קולה אז '
זאת פרסומת... ככה זה בפרסומות, ואם תשתה קוקה קולה אז
22/04/2017 | 12:08
15
פתאום תהיה בלונדינית שופעת באמצע מסיבת בריכה ענקית? גם לא.
לצפיה ב-'טיפול במוסך'
טיפול במוסך
19/04/2017 | 13:04
2
93
אני יודעת שזו הודעה שניה בתוך יממה, אבל הנושא שונה.

עד היום, תמיד טיפלתי בסוזוקי אלטו במוסך מורשה.
מכיוון שאני מתכננת למכור את האוטו בתוך כמה חודשים, אני עושה חשיבה מחדש.

מה ההבדל בין טיפול במוסך מורשה למוסך "רגיל"
עד כמה זה קריטי?

לצפיה ב-'אם את מוכרת אז מה אכפת לך?'
אם את מוכרת אז מה אכפת לך?
19/04/2017 | 14:30
1
85
תעשי עוד טיפול אחד כמו שהיית רגילה ותמכרי אותו "מטופל אך ורק במוסך מורשה יבואן!"
לצפיה ב-''
20/04/2017 | 09:10
52
תודה
לצפיה ב-'קניית יונדאי איוניק'
קניית יונדאי איוניק
17/04/2017 | 19:20
11
190
שוקל לקנות לראשונה רכב היברידי. יונדאי איוניק נראית לי הבחירה הנכונה מבחינת מחיר, צריכת דלק, ג'דג'טים?. למישהו יש ניסיון? המלצות? חיוביות? שליליות? תודה לעונים.
לצפיה ב-'לא רכב מושלם, אבל תמורה טובה במיוחד למחיר'
לא רכב מושלם, אבל תמורה טובה במיוחד למחיר
17/04/2017 | 20:03
10
99
המון אבזור, כולל אבזור בטיחות מוביל. מרחב טוב לנוסעים ולמטען. ביצועים סבירים+, חסכוני בדלק.
לצפיה ב-'מה החלקים הפחות טובים שלו? חוץ מהחלון האחורי הדבילי שהמעצב'
מה החלקים הפחות טובים שלו? חוץ מהחלון האחורי הדבילי שהמעצב
17/04/2017 | 20:33
8
84
גנב מהפריוס?
לצפיה ב-'באמת ראות גרועה לאחור, גם הנוחות לא משהו - סבירה, אבל יש '
באמת ראות גרועה לאחור, גם הנוחות לא משהו - סבירה, אבל יש
17/04/2017 | 21:15
7
92
טובות יותר. תא נוסעים נראה קצת פשוט. תא המטען לא הכי נוח להעמסה. אם מתכננים להסיע מבוגרים מאחור, עלול להיות חסר להם קצת מקום לראש.
לצפיה ב-'ואז השאלה איוניק או נירו'
ואז השאלה איוניק או נירו
19/04/2017 | 11:01
6
19
לצפיה ב-'שאלה טובה. האיוניק מאובזרת טיפה יותר טוב לדעתי'
שאלה טובה. האיוניק מאובזרת טיפה יותר טוב לדעתי
19/04/2017 | 15:16
5
54
וצריכת הדלק שלה עדיפה. אבל הנירו היא... נו, "ג'יפ!"...
לצפיה ב-'עשיתי סיבוב קצר על הנירו אתמול,'
עשיתי סיבוב קצר על הנירו אתמול,
19/04/2017 | 16:12
65
הפתיעה אותי הנוחות העירונית שלה, היא היתה ממש נעימה בעיר וגם די נמרצת מה שכן משהו בבלמים מרגיש מוזר, אולי הבלימה שטוענת משפיעה יותר מהיברידים אחרים שאני מכיר.
לצפיה ב-''
19/04/2017 | 18:03
1
44
האם הפער בצריכת הדלק משמעותי ? קשור כנראה למרכב הגבוה והתנגדות הרוח, לא?
עד כמה המנועים [בנזין וחשמלי] שונים בקיה לעומת היונדאי ?
לצפיה ב-'המנועים למיטב ידיעתי זהים. גם אני מהמר שצריכת הדלק הגבוהה '
המנועים למיטב ידיעתי זהים. גם אני מהמר שצריכת הדלק הגבוהה
19/04/2017 | 23:15
42
יותר נובעת מההבדל באירודינמיות.
לצפיה ב-'איוניק עדיפה כשמסיעים מאחור נוסעים עם ראש'
איוניק עדיפה כשמסיעים מאחור נוסעים עם ראש
19/04/2017 | 23:42
1
19
לצפיה ב-'לא זוכר בעיית מרווח לראש בנירו'
לא זוכר בעיית מרווח לראש בנירו
20/04/2017 | 20:16
10
לצפיה ב-'האם אפשר לסמוך על המערכת ההיברידית של יונדאי?'
האם אפשר לסמוך על המערכת ההיברידית של יונדאי?
20/04/2017 | 00:27
43
האם יחידת המנוע והגיר כפול המצמד יגלה את האמינות של המנוע וגיר ה eCVT של טויוטה?
לטויוטה יש הרבה יותר ניסיון בתחום.  

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -
עו
עו"ד איילה תל פז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה