לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים חדשים? אנא קראו את חוקי הפורום ("אודות הפורום והנהלתו" פה מעל)
גולשים חדשים מתבקשים לקרוא את הודעת המנהל על מנת לוודא כי הם מכירים את נהלי הגלישה בפורום
המשך >>

לצפיה ב-'גיר אוטומט'
גיר אוטומט
29/03/2017 | 17:00
13
71
הי חברים...לאחרונה יש לי רעש לא נוח שבא מכיוון הגלגלים ומורגש בהגה...כמו בומים ומכות..כל פעם שמסובבים במהירות הגה...היום קפצתי למוסך עשה סיבוב הרים את הרכב על הליפט...פתאום קלט הזכה ותיפטוף קל של שמן גיר..הוא לקח את הצירה הזיז אותו למעלה ולמטה מהר והיה רעש מהצד של הציריה שנכנס לגיר..המוסכנית טען שהלך הגיר ויתכן שצריך לשפץ או להתקין גיר..אמר שיש רעש.בשינים בפנים של הציריה..וראינו שיש נזילה של שמן גיר בין החיבור לציריה ..אמר לי שצריך להוריד תגיר לפתוח  ולדעת מה מקור הרעש...וגם אמר שזה יכול להיות רק המקום שבו נכנה הציריה(לא זוכר מה  שמו ) או שיפוץ כללי של הגיר שכנראה ליפני בעיות....עלות משוערת 4500 לשיפוץ מלא..או 1500-1700 לשפץ רק איפה שנכנס הצירה...מה אתם אומרים?! תודה מראש מדובר במזדה לאנטיס.2000 תודה רסבו
לצפיה ב-'אני הייתי נכנס למוסך'
אני הייתי נכנס למוסך
29/03/2017 | 20:10
12
38
נוסף לקבל מהם הצעה. יכול להיות שצריך להחליף ציריה +מחזיר שמן בגיר.

לצפיה ב-'תודה..מה ששכחתי לאמר'
תודה..מה ששכחתי לאמר
29/03/2017 | 21:12
11
38
שבלי קשר אתמול עליתי עליה על 110..לפתע שהרגל לחוץ על הגז..לכמה שניות הרכב הגיב כאילו אני לוחץ על רק ניוטרל..יעני מחליק..אם זה קשור או לא..אין לי מושג..הסביר המכון לגירים...שכמעט וודאי שאחרי הפירוק של הגיר לוודא למה יש רעש בפנים..יתכן והוא יגלה עוד כמה דברים והדבר יצריך שיפוץ כללי..מיכוון שהרכב אצלי כבר 5 שנים..קניתי אותו שהיה על 210 k כיום הוא על 325k..וזה הזמן לשפץ..אבל רק אחרי הפירוק הוא ידע..אם הוא אמין או לא כבר אין לדעת.נשמע לי אדם רציני ואחראי בעבר החלפתי אצלו מחשב גיר והייתי מרוצה
לצפיה ב-'אם יש לך נסיון טוב איתו'
אם יש לך נסיון טוב איתו
29/03/2017 | 21:35
31
אז תמשיך לסמוך עליו. זה חשוב .
לצפיה ב-'הניוטרל נשמע כמו שחסר שמן גיר. אם יש נזילה אז זה הגיוני.'
הניוטרל נשמע כמו שחסר שמן גיר. אם יש נזילה אז זה הגיוני.
30/03/2017 | 09:27
9
9
לצפיה ב-'היי התקשר אלי היום בעל המכון'
היי התקשר אלי היום בעל המכון
30/03/2017 | 10:51
8
33
וטוען שהגיר מרוסק לגמרי עד כדי כך שהוא מעדיף לשלוח תגיר הזה לחלפים ולתת לי גיר משופץ בוודאות קומפלט שהוא שיפץ עם אחריות לגיר משופץ האם להתעקש איתו שישפץ את שלי או זה בסדר שישים אחר משופץ קומפלט..הוא גם שלח לי תמונות אשמח שתיתנו חוות דעת.תודה
לצפיה ב-'גיר משופץ זה גיר משופץ, לא ממש משנה איזה.'
גיר משופץ זה גיר משופץ, לא ממש משנה איזה.
30/03/2017 | 11:23
7
24
אבל זה אומר שהוא גם מוכר לך את הגיר וגם לוקח כסף על השיפוץ. כמה הוא לוקח לך על זה?
לצפיה ב-'4500...נסגר על שיפוץ שלי'
4500...נסגר על שיפוץ שלי
30/03/2017 | 11:40
6
26
בטלפון לא אני ולא הוא דיברנו על סכום חדש..האם צריך להיות הבדל במחיר שסגרנו?! אם אתה טוען שאין הבדל?!
לצפיה ב-'זה סכום שלפעמים מוכרים לך גיר משומש שלא עבר שיפוץ.'
זה סכום שלפעמים מוכרים לך גיר משומש שלא עבר שיפוץ.
30/03/2017 | 12:00
5
22
לגיר משומש + שיפוץ זה נשמע מחיר טוב. תוכל לשאול בעוד מקומות אם אתה לא שקט עם זה
לצפיה ב-'הוא טוען שהוא נותן אחריות של גיר משופץ'
הוא טוען שהוא נותן אחריות של גיר משופץ
30/03/2017 | 12:10
1
20
ואמר שהוא שיפץ את זה..כמה זמן נותנים על גיר משופץ?!
לצפיה ב-'אם הוא נותן לך את המשופץ במחיר הזה, זה נשמע סביר.'
אם הוא נותן לך את המשופץ במחיר הזה, זה נשמע סביר.
30/03/2017 | 13:19
15
אם קצת יותר, גם סביר. אם הרבה יותר, זה כבר מתקרב למחיר של הרכב. תבדוק אם שווה בכלל.
אחריות לפי חוק היא 3 חודשים. נדמה לי שעל שיפוץ גיר נתנו לי חצי שנה. תשאל.
לצפיה ב-'לא בטוח בכלל '
לא בטוח בכלל
30/03/2017 | 12:12
2
16
שבארץ יודעים ממש לשפץ גיר.הוא יעבוד תקופה מסויימת וילך.
מה שהייתי ממליץ זה להתקין משופץ ולמכר את הרכב.
זאת דעתי האישית.
לצפיה ב-'כמה זמן אמורים לתת אחריות על גיר משופץ?!'
כמה זמן אמורים לתת אחריות על גיר משופץ?!
30/03/2017 | 12:22
1
8
לצפיה ב-'אין חוק או נוהל שאני מכיר'
אין חוק או נוהל שאני מכיר
30/03/2017 | 12:53
18
בנושא האחריות. על שיפוץ אלטרנטור נתנו 3 חודשים. וכמובן שאחרי חודשיים וחצי הוא "גמר"
לצפיה ב-'צמיגי ריקן -חוות דעת '
צמיגי ריקן -חוות דעת
30/03/2017 | 11:22
3
34
הי !
אני שונא לעשות זאת , אבל תשובתכם ממש דחופה לי , הבן עכשיו אצל צמיגאי  וקבל הצעת מחיר ל 4 צמיגים כאלה  ריקן  175/65  r15 84t  (ב 1200 ש"ח אגב ).
שאלתי היא , איך נחשבים הצמיגים האלה ? כלומר "בסדר" כזה ?
תודה מראש וסליחה על ה"בהילות" .
יוס.
לצפיה ב-'לפי מה שאני מכיר זה צמיג טוב.'
לפי מה שאני מכיר זה צמיג טוב.
30/03/2017 | 12:09
2
86
לגבי מחיר אני לא משוכנע שלא ניתן לעמוד על המקח.
לצפיה ב-'תודה ראשית , נעזוב כרגע ברשותך את המחיר ,'
תודה ראשית , נעזוב כרגע ברשותך את המחיר ,
30/03/2017 | 12:43
1
22
מקריאה זריזה של ביקורת ברשת (בחו"ל) , הבנתי שהוא נחשב ב"סדר"  למעט ענין התנהגות הצמיג בחורף  מחליק / מוגבל בעליות וכ'ו  . (אני מניח שמדובר בחורף אירופי מושלג ? ) , שמעת / שמעתם משהוא על כך ?
יוס.
לצפיה ב-'בצמיגים מבדילים'
בצמיגים מבדילים
30/03/2017 | 12:51
22
צמיגי קיץ -חורף- או לכל העונות.
בארץ רוב הצמיגים צמיגי קיץ. ובצדק. כאילו יש לנו חורף?
בכללי במקום צמיג שהוא מין מישלן לקנות ישר מישלין וזהו. במידות שציינת יצא אותו המחיר.
לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:38
2
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:36
2
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'התלבטות בין דגמים'
התלבטות בין דגמים
30/03/2017 | 12:30
1
20
שלום לכולם,

אני מעוניין לרכוש רכב משפחתי חדש, ראיתי בחברות הליסינג רכבים משנת 2014, עם 4 שנות אחריות. הדגמים שמוצעים הם:

הונדה סיוויק החדשה קומפורט
הונדה אינסייט היברידי
טויוטה קורולה סאן החדשה
יונדאי I30 החדשה inspire
יש גם לא מעט פורד פוקוס משנת 2013

על איזה דגם אתם ממליצים/לא ממליצים.

כיום נוסע על יונדאי אקסנט 2009 ודיי מבסוט, רק הרכב כבר מתחיל לעשות בעיות, אחרת לא הייתי מחליף

מחפש רכב שלא זולל דלק, טיפולים לא יקרים.

תודה רבה לכולם

לצפיה ב-'ממליץ לבדוק את האותיות הקטנות של האחריות. נשמע טוב מידיי'
ממליץ לבדוק את האותיות הקטנות של האחריות. נשמע טוב מידיי
30/03/2017 | 14:03
3
לצפיה ב-'איך זה שאין עדיין עדכון על מחיר הדלק בסוף החודש?'
איך זה שאין עדיין עדכון על מחיר הדלק בסוף החודש?
29/03/2017 | 01:02
3
67
לצפיה ב-'כנראה יפורסם מחר(יומים לפני התוקף)'
כנראה יפורסם מחר(יומים לפני התוקף)
29/03/2017 | 15:41
12
לצפיה ב-'דלק...'
דלק...
30/03/2017 | 11:51
13
30/03/2017
11:43

החל מהלילה שבין שבת לראשון: מחיר הדלק יורד ב-14 אגורות לליטר
מחיר הדלק יירד החל מחצות הלילה שבין 1 ל-2 באפריל ב-14 אגורות לליטר, ומחירו המרבי של בנזין 95 אוקטן נטול עופרת בשירות עצמי יעמוד על 5.96 שקלים לליטר. המחיר בשירות מלא יהיה 6.15 שקלים לליטר.
YNET
לצפיה ב-'יוזל ב 14 אגורות'
יוזל ב 14 אגורות
30/03/2017 | 11:52
18
הדלק בתחנות יוזל זה החודש השני ברציפות - ובמוצאי שבת בחצות יירד מחירו ב-2.3%. ליטר בנזין 95 אוקטן יוזל ב-14 אגורות לליטר, ויימכר במחיר מקסימלי של 5.96 שקלים.

הסיבה לירידה הקלה נעוצה בעיקר בהיחלשות הדולר ביחס לשקל, בשיעור של 2%, שהתווספה לירידה מזערית של 0.2% במחיר הבנזין בעסקות השבוע האחרון באירופה. רכיב המס נותר 65% מהמחיר לצרכן.
לצפיה ב-'שאלה על פנצ'ריה.'
שאלה על פנצ'ריה.
27/03/2017 | 14:46
12
110
לא מדובר על בעיה בצמיג שנרכש, אלא על מחיר שנלקח כגזל. האם יש למי לפנות? כמו איגוד המוסכים, רק לבתי עסק המתעסקים בפנצ'רים?
לצפיה ב-'לא, אין על מה להתלונן. כל זמן שאף אחד לא כיוון אקדח על הקונה'
לא, אין על מה להתלונן. כל זמן שאף אחד לא כיוון אקדח על הקונה
28/03/2017 | 09:20
2
65
או הפעיל עליו כח בכל צורה אחרת, זו עסקה חוקית.
לצפיה ב-'זה לא חד משמעי, המצב המשפטי מורכב יותר.'
זה לא חד משמעי, המצב המשפטי מורכב יותר.
28/03/2017 | 13:52
1
58
עיסקה צריכה להיעשות בתום לב. ניצול בורות של רוכש זה לא תום לב. ככל שהמחיר קיצוני יותר כך יותר סביר שאם העניין יגיע לבירור בבית משפט העיסקה תבוטל (או שהמוכר יפצה את הקונה).
לצפיה ב-'אם מכרו לו צמיג בחמשת אלפים שקלים, אז כן'
אם מכרו לו צמיג בחמשת אלפים שקלים, אז כן
28/03/2017 | 14:09
49
אבל העניין הוא שבתחום הזה המחירון חסר כל קשר למציאות, אבל מהווה מגן מעולה מפני תלונות לצמיגאים - הם תמיד יכולים להגיד ש"זה המחירון"
לצפיה ב-'אולי המועצה לצרכנות או גוף דומה'
אולי המועצה לצרכנות או גוף דומה
28/03/2017 | 13:52
14
לצפיה ב-'אתה רוצה לספר לנו עוד פרטים?'
אתה רוצה לספר לנו עוד פרטים?
28/03/2017 | 18:28
6
47
מה היה הצמיג (מידות יצרן ודגם) וכמה שולם עבורו?

לצפיה ב-' מידע קריטי'
מידע קריטי
29/03/2017 | 09:36
15
לצפיה ב-'אהיה יותר ספציפי... לא מדובר על צמיג שנרכש,'
אהיה יותר ספציפי... לא מדובר על צמיג שנרכש,
29/03/2017 | 13:23
4
63
פשוט הגעתי כדי לתקן פנצ'ר כאשר הגלגל היה מפורק על ידי ובעל המקום הפריד את הצמיג מהג'אנט, הראה לי את החור בצמיג ואמר שזה בעייתי לתקן וכשביקשתי ממנו לא לתקן הוא החזיר את הגלגל למצב הראשוני וגבה ממני 30 שקלים כביכול על עבודה כשתיקון הפנצ'ר עולה 40 שקלים. פשוט עניין של עיקרון מאשר עוד כמה שקלים בכיס.
לצפיה ב-'אל תלך אליו יותר ואל תשלח אליו אנשים. הפסיד לקוח'
אל תלך אליו יותר ואל תשלח אליו אנשים. הפסיד לקוח
29/03/2017 | 14:05
40
אין כלכך מה להתעסק בארבעים שקלים מעבר לזה
לצפיה ב-'הגזמת לגמרי. נשמע לי די סביר'
הגזמת לגמרי. נשמע לי די סביר
29/03/2017 | 14:17
49
למעשה הוא השקיע עבודה כמעט כמו תיקון פנצ'ר, למעט עלות המדבקה. אז לקח לך 30 במקום 40. אולי היה יכול לקחת 20. אז בשביל 10 שקלים כל הבלגן?
לצפיה ב-'הרבה פעמים מגיעים כשהגלגל התקול נמצא במקום של הרזרבי'
הרבה פעמים מגיעים כשהגלגל התקול נמצא במקום של הרזרבי
29/03/2017 | 21:56
39
כי הרי לא תיסע על פנצ'ר שאין בו אויר.
עדיין הוא ביצע הפרדת הצמיג מהג'נט
האם החור היה בדופן הצמיג או בסולייה?
אם החור היה בסולייה אז רלוונטי לברר בן כמה הצמיג? מה מידת השחיקה בו?

לא הבנתי: הוא אמר שבעייתי לתקן וסירב לתקן או שהסכים לתקן?
לצפיה ב-'לטעמי הגזמת, הוא השקיע עבודה, למה לא לשלם לו?'
לטעמי הגזמת, הוא השקיע עבודה, למה לא לשלם לו?
30/03/2017 | 10:52
14
נכון, הוא יכל כמחווה של רצון טוב לא לקחת כסף אבל אין שום פסול במה שעשה ובמחיר שלקח, לדעתי.
לצפיה ב-'השאלה היא עד כמה זה דרמטי'
השאלה היא עד כמה זה דרמטי
28/03/2017 | 22:25
57
הסבירות שתוכל לעשות משהו בנידון מאד נמוכה, אם לא מדובר במשהו משמעותי במיוחד אני הייתי ממשיך הלאה.
לצפיה ב-'מיצובישי אאוטלנדר 7 מקומות'
מיצובישי אאוטלנדר 7 מקומות
30/03/2017 | 07:43
1
25
מעונין  ברכב משפחתי  חדש  7 מקומות  בסביבות  170 אלף   ומעוניין  בחוות דעת לגבי  המיצובישי  שנראה לי  מתאים  אבל  הבנתי  שהמזגן  במושבים האחוריים  אינו  מגיע  והאם  יש אלטרנטיבה  אחרת
לצפיה ב-'עשית עליו נסיעת מבחן?'
עשית עליו נסיעת מבחן?
30/03/2017 | 10:50
10
אילו אופציות אחרות 7 מקומות יש לך בסכום הזה?
לצפיה ב-'מחפש רכב חדש לאשתי להלן הקריטריונים'
מחפש רכב חדש לאשתי להלן הקריטריונים
26/03/2017 | 22:22
29
106
נמאס לה מקטגורית הסופרמיני התת משפחתחתית והיא מתחילה לעשות קולות של רוצה גדול יותר.
קריטריונים:
חדש ועדכני
רכב מרווח ל5 נוסעים כולל "מתבגרים מתארכים מאחור"
גיר רגיל
למה דומה? לא יודע אבל רק כדוגמה, הסתכלה על קיה ספורטאג' ואמרה שזה רכב שנראה לה פצצה. אלא שאין ממנו אלא גיר אאוטומטישי 

רעיונות? 
לצפיה ב-'יש משפחתיות ידניות, אבל לא זוכר רכבי פנאי קומפקטיים ידניים. '
יש משפחתיות ידניות, אבל לא זוכר רכבי פנאי קומפקטיים ידניים.
26/03/2017 | 23:12
1
65
הדבר הכי דומה שעולה לי בראש זה קקטוס.
לצפיה ב-'לקקטוס מושב אחורי ארוך יותר מאשר '
לקקטוס מושב אחורי ארוך יותר מאשר
29/03/2017 | 09:13
23
לדוגמה לקיה ריו?
לצפיה ב-'יש כמה ידניות שקצת דומות לספורטאז''
יש כמה ידניות שקצת דומות לספורטאז'
27/03/2017 | 09:50
17
65
ולא שאני מבין מה כל כך מושך בספורטאז' הזה שהפך לכל אוטו שני בכביש.

יש סובארו XV ידני גם 1600 וגם 2000 שפעם שקלתי ברצינות לקנות לעצמי.

יש פיג'ו 2008 ידני. הם אפילו תקועים עם מלאי 2016 ועושים עליהם מבצעים מאד אגרסיביים כולל 0 ק"מ דרך זרוע הטרייד אין שלהם, לובינסקי טרייד, במחיר אטרקטיבי.
ואפרופו פיג'ו, פעם סוכן של לובינסקי אמר לי שאפשר לקבל את רוב הדגמים של פיג'ו בגיר ידני בהזמנה מיוחדת, רק שזמן האספקה ארוך מאד. אז זה היה 3-4 חודשים. אם אתם לא ממהרים שווה לבדוק לגבי ה 3008 אם הם עדיין עושים את זה.

סקודה יטי

בדור הקודם היה קשקאי ידני. יש לי תחושה שבדור הנוכחי הפסיקו לייבא אבל שווה בדיקה. זה רק טלפון לסוכנות.
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד דגם, פיאט 500x ידנית'
נזכרתי בעוד דגם, פיאט 500x ידנית
27/03/2017 | 11:05
36
ואם הפוזה לא מאד חשובה אז האחות שלה בתצורת מיני-מיניוואן 500L יותר פונקציונלית והרבה יותר נוחה.
לצפיה ב-'דווקא קשקאי התחילו לייבא לא מזמן, הזכרת לי עכשיו. '
דווקא קשקאי התחילו לייבא לא מזמן, הזכרת לי עכשיו.
27/03/2017 | 11:06
1
50
עקרונית יש גם CRV ידניות, אבל לא יודע אם יש ממש במלאי או שזה רק כדי שהם יוכלו לפרסם "החל מ" (שהוא עדיין די גבוה - משהו באזור 170K).

לצפיה ב-''
27/03/2017 | 11:06
8
לצפיה ב-'יש קשקאי ידנית, לדעתי גם סוזוקי קרוסאובר '
יש קשקאי ידנית, לדעתי גם סוזוקי קרוסאובר
27/03/2017 | 11:52
8
22
לצפיה ב-'שמע, נכון שפיקנטו יכול לעצבן - אבל אשתו לא סבלה מספיק? למה '
שמע, נכון שפיקנטו יכול לעצבן - אבל אשתו לא סבלה מספיק? למה
27/03/2017 | 12:40
7
60
לשלוח אותה לקרוסאובר?
לצפיה ב-'דווקא הביקורות לא רעות בכלל (לא נהגתי על הדגם המעודכן...).'
דווקא הביקורות לא רעות בכלל (לא נהגתי על הדגם המעודכן...).
27/03/2017 | 12:42
4
23
לצפיה ב-'זה אוטו לאנשים שמסכמים את החיים באקסל...'
זה אוטו לאנשים שמסכמים את החיים באקסל...
27/03/2017 | 12:55
3
71
המנוע חזק, צריכת הדלק טובה, ירידת הערך כנראה תהיה נמוכה.
אבל העיצוב החיצוני גורם לך לתהות האם עיוורון זה תמיד חסרון; העיצוב הפנימי גורם לך לתהות אם מעצב הפנים היה עיוור; הנוחות בינונית מינוס; בידוד הרעשים מזכיר את הימים שעוד הייתי יוצא למועדונים ובאופן כללי האוטו מציע את כל האופי והפינוק של מסרק חד-פעמי מערכת מתנה של מחלקת עסקים.
לצפיה ב-''
27/03/2017 | 14:44
7
לצפיה ב-'מאיר שלו אמר פעם'
מאיר שלו אמר פעם
27/03/2017 | 20:30
1
92
שהיתרון בלהיות עיוור הוא שבחורף אפשר לקרוא ספר עם שתי הידיים מתחת לשמיכה.
לצפיה ב-'אז יש שני יתרונות...'
אז יש שני יתרונות...
27/03/2017 | 22:54
13
לצפיה ב-'דווקא אנשים ונשים אוהבים אותו'
דווקא אנשים ונשים אוהבים אותו
27/03/2017 | 14:10
1
57
רק שאני לא בטוח שבאמת יש ידניות
לצפיה ב-'יש ידני, בוודאות. אולי לא במלאי, אבל יש כעיקרון. '
יש ידני, בוודאות. אולי לא במלאי, אבל יש כעיקרון.
27/03/2017 | 14:54
13
לצפיה ב-'לXV ציון ירוק מחפיר'
לXV ציון ירוק מחפיר
29/03/2017 | 09:19
3
28
האם ה2008 בגודל אכן מרווח בשורה ה2?
לצפיה ב-'אז מה ? זה לא היה ברשימת הדרישות שלך'
אז מה ? זה לא היה ברשימת הדרישות שלך
29/03/2017 | 10:19
2
26
זה גם לא מדויק. הציון שלה הוא בין 8 ל-10, שזה די באמצע בין המתחרות. כמובן, אם תוותר על הדרישה לידני, תוכל למצוא מבחר של דגמים עם ציון טוב יותר.
חוץ מזה, ממתי זה שיקול ברכישת רכב?
כמובן, זה משפיע על המחיר בגלל המיסוי. אז ממילא אתה משווה מחירים לפני בחירת הרכב.
לצפיה ב-'אתה צודק ששכחתי לרשום את הדרישה הזאת בהתחלה אבל '
אתה צודק ששכחתי לרשום את הדרישה הזאת בהתחלה אבל
29/03/2017 | 16:59
1
22
זה רק כי לא הייתי מספיק מאורגן.
לXV בדקתי והציון הירוק הוא 13 האם אתה מרגיש נוח לנהוג ברכב עם כזה ציון במדינה שהאויר בה לא מאד נקי והיא מאד צפופה מוטורית?
אני רוכב הרבה על אופניים ולא אוהב את העשן של הרכבים
לצפיה ב-'לנסוע באוטובוס חוסך עוד יותר זיהום אוויר '
לנסוע באוטובוס חוסך עוד יותר זיהום אוויר
30/03/2017 | 17:27
1
לצפיה ב-'גם אני כמוך לא בעד "קונצפט"/ מראה הספורטאג''
גם אני כמוך לא בעד "קונצפט"/ מראה הספורטאג'
29/03/2017 | 09:35
18
אני מעדיף מכוניות קונבנציונליות קרי המראה של המשפחתיות אפשרי סטיישן.
הגובה פוגם ביציבות הסיבובית.

לגבי הרעיון של ה2008: עד כמה הספסל האחורי מרווח בהשוואה לריו ?
לצפיה ב-'חדש? תקציב?'
חדש? תקציב?
27/03/2017 | 10:05
6
56
יש סובארו XV ידנית, בחדשות רק 1600. בישנות יותר נדמה לי שהיה גם 2000 אבל הן יקרות יחסית.
לצפיה ב-'לא רק חדש אלא גם חדיש כלומר לא דגם שידוע שמתחלף אוטוטו'
לא רק חדש אלא גם חדיש כלומר לא דגם שידוע שמתחלף אוטוטו
29/03/2017 | 09:09
5
23
תקציב: הכי זול שניתן למצוא ושיענה על שאר הקריטריונים שרשמתי בפתיחת השרשור ובנוסף שכחתי לרשום עוד סעיפים חשובים:
ציון יחסית טוב בסעיף דרגת זיהום האויר [למי שלא מבין זה הציון ירוק, זה שהסולם שלו בין 1=טוב ל15=גרוע]
ציון יחסית טוב של רמת האיבזור הבטיחותי [למי שלא מבין זה הציון הכחול, כלומר זה שהסולם שלו בין 0=גרוע ל8=טוב].

כאמור אשתי לא מתענינת בביצועים אלא שיהיה מרווח בשורה השנייה. אין צורך ב3 שורות של מושבים
לצפיה ב-'מה משנים לך הציונים האלה?'
מה משנים לך הציונים האלה?
29/03/2017 | 10:43
4
37
הציון הירוק מתבטא במחיר.
ואם אתה אזרח טוב שדואג לסביבה, עדיף שתפסיק לצרוך בשר וחלב. אם לא ידעת, אז גידול הבקר בעולם מזהם את האוויר יותר מהתחבורה.
או שתפסיק לנסוע לחו"ל. בטיסה לארצות הברית מנועי המטוס שורפים בערך 400 ליטר לכל נוסע. ואין במטוס ממיר קטליטי.
לגבי דירוג האבזור, זה דירוג שלא אומר הרבה על הבטיחות האמיתית. בסך הכל סופרים מערכות שקיימות ברכב, ונותנים נקודות לכל מערכת. עדיף להתייחס לציון NCAP, מכיוון שיותר חשוב מה קורה לנוסעים בתאונה, מאשר עם כמה כריות אוויר השיגו את זה. הציון גם משקלל מערכות שיש ספק במידת החשיבות שלהן, למשל בקרת שיוט אדפטיבית (אתה מכיר מישהו שמשתמש בזה?). אפילו מצלמת רוורס מעלה את הציון.
לצפיה ב-'אתה רואה למה אני נהנה מהדיונים איתך? '
אתה רואה למה אני נהנה מהדיונים איתך?
29/03/2017 | 16:37
3
33
כיף בגלל שאתה מאד לוגי וזה עושה סדר.
הציון הירוק שמתמטא במחיר הקנייה גם מתבטא במהלך "חיי השימוש" בצריכת דלק ירודה וכו' ככה שזה לא מזיק לחפש ציון "ירוק עד", לא?
לגבי איבזור הבטיחות, אני מסכים איתך לגמרי כי הדוגמה הפנטסטית שלך, מצלמת הרוורס זה לא משהו שצריכים בפרט אם יש חיישני רוורס איכותיים.

חוץ מזה, מצאתי עוד דרישה: אני מעוניין שחיישן הלחץ אויר יהיה כזה שמבוסס על חישני הABS ולא וונטילים מיוחדים שמנטרים את הלחץ המדוייק של כל צמיג וצמיג... האם יש עדיין כזה דבר כיום... אני לא אוהב את חלק מהשינויים שעובר עולם הרכב
לצפיה ב-'למה זה משנה לך (חיישני האוויר)?'
למה זה משנה לך (חיישני האוויר)?
29/03/2017 | 17:57
2
10
לצפיה ב-'אסביר לך'
אסביר לך
29/03/2017 | 21:50
1
25
החיישנים בוונטילים זה עסק מסובך שאינו קיים בגלגל הרזרבי גם אם גודלו שלם.
לעומת זאת המערכת המשווה צדדים לפי הABS עובדת באופן אמין אלא אם יש לך פנצ'רים זהים דו"צ. בנוסף זה סתם שימוש נוסף של החומרה בתוכנה חדשה ואילו בשיטה הראשונה שהזכרתי מדובר בחומרה חדשה.
חומרה חדשה שמסרבלת וכידוע חומרה גם עלולה להתקלקל.
לצפיה ב-'כל האוטו הוא חומרה חדשה שיכולה להתקלקל...'
כל האוטו הוא חומרה חדשה שיכולה להתקלקל...
30/03/2017 | 10:01
4
לצפיה ב-'למה כ"כ חשוב לה שלא יהיה אוטומטי?'
למה כ"כ חשוב לה שלא יהיה אוטומטי?
28/03/2017 | 22:18
1
36
תוכל למצוא בקלות ספורטאז' או משהו אחר שיענה לדרישות.
לצפיה ב-'השאלה שלך מיותרת. מעוניינים רק בגיר ידני'
השאלה שלך מיותרת. מעוניינים רק בגיר ידני
29/03/2017 | 09:11
12
לצפיה ב-'השוואה בין עלות שימוש בדיזל לבנזין בהיברידי'
השוואה בין עלות שימוש בדיזל לבנזין בהיברידי
29/03/2017 | 09:42
5
66
בזמנו אהרון סיפר על החסכוניות של השימוש בהיברידי החדש של אישתו. מאד התפעלתי. 
בעבר סיפרתי על ידיד שמחליף רכבים חדשים מידי 1.5-2.5 שנים.
שוחחתי עימו וסיפר שמזה כשנה שנוהג ב208 דיזל [ידני] שמתברר כחסכוני יותר מהיאריס ההיברידי שהחזיק בעברו.
עם היאריס שילם 300 שח לכל 600 קמ.
עם ה208 משלם 200 שח לכל 700 קמ.

איפה אניגו? מגיע לו ח"ח. מתברר שצדק כשביקר אותי על שהנתונים של אהרון ניראו לי האופטימום הקיים דהיום...

סוגיית דיזל נוספת: למיטב הזכור לי לדיזל מחיר שונה בתחנות השונות... 

לצפיה ב-'אתה משווה רכבים לא מאותה הקטגוריה וידני מול אוטומט'
אתה משווה רכבים לא מאותה הקטגוריה וידני מול אוטומט
29/03/2017 | 10:07
35
וצריך לקחת את זה בחשבון (לא יודע אם זה יהפוך את התוצאות אבל חייבים להתייחס).

כרכב צמוד ממקומות עבודה להיברידיים יש יתרון של הנחה בשווי השימוש שלפעמים משנה את התמונה.
לצפיה ב-'זו העלות הכוללת או מחיר הדלק?'
זו העלות הכוללת או מחיר הדלק?
29/03/2017 | 18:23
26
נראית השוואה מאוד פשטנית. תן עוד פרטים. קילומטרים לליטר ועלות טיפולים יכולים לתת מושג אמיתי.
לצפיה ב-'תהיה גם השפעה'
תהיה גם השפעה
29/03/2017 | 19:50
1
33

לתמהיל הנסיעה, חוץ עיר לבין עיר/פקוק.
מחוץ לעיר הדיזל חוגג, בפקקים ובעיר - ההברידי חוגג.

תהיה השפעה גם לסגנון הנהיגה - הברידי יותר מושפעה מדיזל
ואם מנצלים את היכולת של ההברידי עד תום, אז כנראה שאין לה
מתחרים בהיבט הזה (נסיעת השיא בתוך המושב להקפיץ את הבת
לאן שהוא הסתיימה ב- 48 ק"מ לליטר).

השאלה אם יש כל הזמן כח לנהוג במתודה של נהיגה טקטית ?
לאהרון זה אולי מתאים, כי הוא המשוגע היחידי (כמעט) שנהנה מכך.
לא ברור שזה מתאים לנהגים אחרים, המרוכזים בעוד דברים בנהיגה
חוץ מבנהיגה עצמה, כמו למשל בחתיכה שבנתיב ליד או בסמרטפון...
לצפיה ב-'אהרון התחלק על השכל'
אהרון התחלק על השכל
29/03/2017 | 20:38
43

מבצע תרגול מעשי בכביש בטכניקות של היפרמיילרים, וממש ברגעים אלו חזר עם
ביתו מהחוג שלה בקריית השרון. קטע נסיעה 6 ק"מ סה"כ, ממוצע 40 ק"מ לליטר.
דיזל אינו יכול להתחרות עם זה, אפילו לא קרוב...

*צרפתי את המקרה של הנסיעה בתוך המושב עליה דברתי, על ה- 48 ק"מ לליטר
שהם השיא עד כה. הנסיעה ההיא היתה 3.3 ק"מ בלבד (אז היא פחות נחשבת בשל כך).

ולגבי עלויות דלק, אצלנו מיכל זה כ- 35 ליטרים בעלות 200 שח, שעליו אנו עושים
כמעט 800 ק"מ. איך זה בהשוואה ל- 208 דיזל של הקולגה שהזכרת קודם ?
נראה לי שיותר טוב לא ?
לצפיה ב-'מצאתי בעיה עם הנתונים של הידיד'
מצאתי בעיה עם הנתונים של הידיד
29/03/2017 | 21:17
33

בעלי עין חדה ישימו לב, שלא נכנסים 300 שקל דלק במיכל של יאריס הברידית
מכיוון שהמיכל שלה קטן. לכל היותר נכנסים שם 200 שקלים, כמו באאוריס
סטיישן שהיא בכלל גדולה ממנה.

עדכון, המיכל של היאריס בגודל 36 ליטר בלבד. משמע שמתדלקים אותו כשהוא
בערך על 6 ליטרים אחרונים שנותרו. קרי ממלאים כ- 30 ליטרים. זה אומר סביבות
180 שקל למיכל.

ומי משווה כמה נכנס לו בכסף למיכל הדלק וכך מבצע את ההשוואה ?
זה לא מקצועי בלשון המעטה.

מה שקובע הוא ק"מ לליטר. ואם זהו המדד, לי אין ספק שהברידי מנצח דיזל, לאור
נתונים אמיתיים (שלי), ושל מכרים עם דיזל, שגם הם נוהגים מאד חסכוני בדומה
אלי.

בעוד שבהברידי אנחנו מעל 23 ק"מ לליטר אמיתיים במשאבה, אם הם גמרו מיכל
ב- 20 (שכל כולו נסיעה מחוץ לעיר) נישקו את המזוזה. בפועל הם יותר באזור חיוג
ממוצע 18 כי יש מה לעשות גם פקקים ומזגן דולק בקיץ.
לצפיה ב-'סובארו XV1.6- שריפת שמן מנוע'
סובארו XV1.6- שריפת שמן מנוע
29/03/2017 | 13:26
3
47
שלום רב,
ברשותי רכב מסוג סובארו xv1.6 שנת 2016.
מאז קנייתו לאחר כ7000 ק"מ, נדלקו נורות שמן ואזהרה.
במוסך מורשה סובארו מילאו שמן ונמסר לי שהכל תקין.
לאחר כשלושה חודשים כשהרכב נמצא ב14,600 ק"מ לערך, נדלקו הנורות שוב. בבדיקה שלי כלל לא היה שמן במדיד הבדיקה?
גם בוחן במוסך מורשה סובארו כשבדק, הבחין שכלל אין שמן במנוע.
האם מישהו מחברי הפורום נתקל בבעיה כשלי, או לחילופין שמע מחבר/מכר "בבעיה" כשלי.
אשמח לתגובתכם.
לצפיה ב-'מה אמרו במוסך? אולי זה נורמלי כשהמנוע חדש לחלוטין ומסתדר אחכ'
מה אמרו במוסך? אולי זה נורמלי כשהמנוע חדש לחלוטין ומסתדר אחכ
29/03/2017 | 14:03
16
לצפיה ב-'קודם כל, אין כאן כל כך בעיה.'
קודם כל, אין כאן כל כך בעיה.
29/03/2017 | 14:22
47
בין שני הקווים יש ליטר עד ליטר וחצי שמן. אז אתה מדבר על צריכת שמן של ליטר ל-5000 ק"מ, משהו כזה, שזה לא נורא. למעשה היצרנים טוענים שזה תקין לגמרי.
אבל אני מבין שהרכב בכלל באחריות. ניסית להכניס אותו למוסך שיבדקו מה הבעיה?
לצפיה ב-'אני רק אומר את דעתי'
אני רק אומר את דעתי
29/03/2017 | 20:14
33
המצב אצלך לא תקין. לא יודע לתת לך עצה פרט לרישום תוספת השמן והנסועה.
תראה שלא תיגמר האחריות לפני שתהיה משונע שאתה מרוצה.
מי שאומר לך שזה תקין כנראה יודע.
לצפיה ב-'בעיית רעידות בסרק במזדה 2 '
בעיית רעידות בסרק במזדה 2
29/03/2017 | 20:05
29
שלום
לאחר 4 ביקורים, הגיע מהנדס רכב מהחברה ועלה על משהו...
הטענה שהבעיה בדלק.
ואכן אני מתדלק באותה תחנה מאז התופעה החלה...
עכשיו, לאחר שבוצע ניקוי בסעפת יניקה (אגב ראיתי את המסנן אויר, לבן וצח כשלג)
עלי להחליף תחנה ולבדוק.
התרשמתי לטובה מהמהנדס של מזדה. מאוד מקצועי.
לצפיה ב-'חוויה מטורפת'
חוויה מטורפת
29/03/2017 | 19:51
37
שלום
אמש בדרכי, הייתי צריך לחצות נתיב (מימין לשמאל) ע"מ לפנות ברמזור שמאלה.
אותתי והתחלתי במעבר.
מאחורי B4 התעקש שלא לתת לי וגם צפצף.
ויתרתי, ונסעתי עוד צומת. זה האריך לי קצת את הדרך אבל מה לעשות, אם הנהג הישראלי לא מוכן לתת לי לפנות.
אני עומד בנתיב הפניה שמאלה, ה-B4 מאחורי חולף ומשליך עלי פחית של ריחן.
רעש חזר והפחית מתיעופפת לאי תנועה.
הייתי בשוק!
לא יכולתי לרדוף אחריו לרשום את המספר ולהתלונן...אז רק בדקתי שלא נגרם נזק והמשכתי.
בהמשך היום הלכתי לבדוק עלויות של התקנת מצלמה קדמית ואחורית ב-FHD.
לפעם הבאה...
לצפיה ב-'מחפשים מכונית משפחתית'
מחפשים מכונית משפחתית
29/03/2017 | 12:34
31
קריטריונים:
1. אמין - בלי תיקונים
2. מרווחת מאוד. בעיקרון לחמישה אבל עם ילדים וכסאות. כיום המזדה 3 שלנו
מאוד צפופה. משהו הרבה יותר מרווח. יכול להיות ג'יפון ויכול להיות שלא.
 3. מזגן חזק - מקדימה ומאחורה
4. נוחה (בפרט לרגליים מקדימה)
תקציב: בערך 160 אלף שח לחדש.
מיצובישי אאוטלנדר נראתה לי מתאימה אבל אין מזגן מאחורה. אפשר להוסיף משהו בתוספת תשלום? לא רוצה שיתבשלו מאחורה.

לצפיה ב-'מידי פעם האוטו לא מניע עם הודעה שהוא לא בפארקינג'
מידי פעם האוטו לא מניע עם הודעה שהוא לא בפארקינג
28/03/2017 | 10:01
3
49
למרות שהוא כן.
נראה לי שמה שמשחרר את היכולת להניע הוא טלטול האוטו. מספיק שיחרור בלם היד ומכה עם הגוף על משענת הכיסא.
לא עוזר משחק עם ידית ההילוכים, או נעילה ופתיחה מחדש.
למי עלי לפנות כדי לסדר את התקלה? מוסך? חשמלאי? מכשירן?
מדובר בפיג'ו 307.
לצפיה ב-'בדרך כלל הבעיה היא בחיישן שמזהה את מצב החניה. '
בדרך כלל הבעיה היא בחיישן שמזהה את מצב החניה.
28/03/2017 | 11:08
2
41
אולי ב-307 הוא מותקן על הגיר, ולכן משחק עם הידית לא עוזר.
לצפיה ב-'חשדתי שזו בעיית חיישן או מגע רופף'
חשדתי שזו בעיית חיישן או מגע רופף
28/03/2017 | 19:26
1
38
ולכן היתה השאלה למי לפנות.
בכל מקרה תודה על ההתייחסות.
לצפיה ב-'מכונאי'
מכונאי
28/03/2017 | 20:19
12
לצפיה ב-'מה לעשות עם הרכב הישן?'
מה לעשות עם הרכב הישן?
27/03/2017 | 17:02
9
111
היי, התייעצות.
אשתי ואני קנינו לאחרונה רכב.
יש לנו רכב ישן, פורד פוקוס שנת 2001.
קילומטרז מאוד גבוה (לא זוכר כרגע את המספר המדויק).
חסרונות קיימים ובולטים: מכה משמעותית מאחורה בתא המטען (רק אסתטית, לא מפריעה לנהיגה ו/או שימוש בתא המטען); חלון של הנהג לא עובד (המנוע נשרף ונוטרל) ועוד כמה בעיות "קוסמטיות" בעיקר.
מצד אחד, הרכב נוסע טוב. כל יום מאזור ת"א לעמק חפר וחזרה ועבר טסט לאחרונה. מצד שני, המוסך אמר שכבר אין טעם כ"כ להחזיק את הרכב כי הוא יראה מוסך לא מעט. וגם היו יחסית לא מעט תיקונים בשנים האחרונות (משאבת מים ועוד כל מיני).

אני מפחד להתחיל להתעסק עם מכירה, גם כי אני לא מאמין במוצר, וגם כי אני לא רואה אח"כ להתחיל ריבים על מי אמור לשלם על הבדיקה, טענות שמכרתי "חתול בשק" (למרות שאין לי שום כוונה להסתיר את הדברים הנ"ל) וכו'.

רעיונות?
לצפיה ב-'על בדיקה משלם הקונה, אין על זה מחלוקת'
על בדיקה משלם הקונה, אין על זה מחלוקת
27/03/2017 | 19:12
8
76
מה המחירון של האוטו? תציע את הרכב בשליש מחיר, תמיד יש מי שמחפש מכוניות במחיר רצפה.
לצפיה ב-'מי לוקח לבדיקה רכב בן 16? '
מי לוקח לבדיקה רכב בן 16?
27/03/2017 | 20:07
7
78
יצאו מליון דברים, זה רכב בן 16. מה הוא יעשה עם התוצאות האלו?
לצפיה ב-'אנא עארף? שאל מי משלם, עניתי. יש כל מיני מוזרים בעולם'
אנא עארף? שאל מי משלם, עניתי. יש כל מיני מוזרים בעולם
27/03/2017 | 20:08
6
58
כבר נתקלתי בדברים יותר הזויים.
לצפיה ב-'דווקא היו לי ויכוחים על מי צריך לשלם את הבדיקה'
דווקא היו לי ויכוחים על מי צריך לשלם את הבדיקה
28/03/2017 | 11:16
5
51
לקחו לבדיקה והציעו לי על סמך הבדיקה מחיר מגוחך. כשסירבתי אמרו לי אז אתה חייב להחזיר לי את הבדיקה. וזה לא שהסתרתי משהו, אם הייתה תאונה אני אומר. כמובן שסירוב לא התקבל טוב. מכיוון שזה קרה לי בשתי הזדמנויות שונות, אני מניח שיש אוכלוסיות מסויימות שאצלם זאת שיטה. אני לא מתרגש מזה אבל יכול להבין מישהו שעבר את זה פעם ומעדיף לא לחזור על החוויה.
לצפיה ב-'אם לא עשו מולך חוזה מוסכם מראש'
אם לא עשו מולך חוזה מוסכם מראש
28/03/2017 | 11:56
4
54

שבמידה וככה וככה... אז הבדיקה על חשבונך כמוכר,
אין להם קייס. 

לצפיה ב-'אלה שזה קרה לי איתם לא היו טיפוסים של בית משפט'
אלה שזה קרה לי איתם לא היו טיפוסים של בית משפט
28/03/2017 | 12:43
3
45
ברור שאין להם קייס. ניסו להפחיד אותי באיומים. בסוף כשהבינו שלא יילך להם עזבו.

היה כל כך דומה בשני המקרים שנוצר הרושם שזאת שיטה. במקרה הראשון הגיעו שלושה (הקונה ושני אחים), במקרה השני שניים. "הקונה" כשהבין שאין מצב שאני מוכר לו במחיר שהוא רוצה, נהיה עצבני ואומר אז לא צריך, יש עוד אלף מכוניות כמו שלך אז תחזיר לי את הכסף על הבדיקה ואני ילך (הטעות במקור) וכשאני וכשאני מבהיר לו בחיוך שזה לא יקרה הוא עובר ל"אתה תחזיר את הבדיקה פה במזומן כי אתה לא יודע עם מי יש לך עסק" וה"אח" מנסה להרגיע ועל הדרך לשכנע  אולי בכל זאת אני רוצה לקבל את ההצעה הנדיבה.
לצפיה ב-'זו הסיבה שאני לא רוצה להיכנס לזה(עוד בלי ששמעתי ממש סיפורים)'
זו הסיבה שאני לא רוצה להיכנס לזה(עוד בלי ששמעתי ממש סיפורים)
28/03/2017 | 15:57
2
49
אם היה לי רכב הגון, אז בסדר, מסתדרים.
אבל הרכב, באופן כללי, במצב על הפנים. 

נראה מה נעשה בסוף.
לצפיה ב-'פרסם בבירור "שליש ממחיר מחירון!" '
פרסם בבירור "שליש ממחיר מחירון!"
28/03/2017 | 16:10
46
ותבהיר בכל שיחה שאתה מוכר אותו AS IS
אני לא רואה איך מישהו יכול להתלונן אחרי זה
לצפיה ב-'אני רוצה לשים דברים בפרופורציה'
אני רוצה לשים דברים בפרופורציה
28/03/2017 | 17:45
47
אני בן 50 ומחזיק מכוניות מגיל 17. אם מחזיק מכונית בממוצע שנתיים ובאים 5 איש נניח בממוצע לראות אוטו, אז מדובר בלמעלה מ 80 איש. וזה לפני שספרתי מכוניות של אשתי שגם כן אני מכרתי בפועל. הרוב המוחלט של האנשים בסדר גמור. הם גם חוששים ממך כמו שאתה חושש מהם וכשרואים בן אדם נורמלי, כולם נושמים לרווחה. אם אתה אומר מראש מה מצב הרכב ומצפה למחיר ריאלי והוגן, לא צריכה להיות לך בעייה. בהצחלחה.
לצפיה ב-' איך להחזיק משפחתית בזול'
איך להחזיק משפחתית בזול
25/03/2017 | 20:07
40
141

נפלה בליבי ההחלטה להשקיע את הכמה דקות, על מנת להראות לחברים שבמידה
ורוצים להחזיק רכב משפחתי בזול, איך ניתן לבצע זאת, עם דוגמא לרכב אמיתי
שכזה, מלווה בחישוב עקרוני לכמה הפתרון הזה "סדר גודל" יעלה לנו.

הסיבה שבגינה בחרתי לבצע זאת, היא משום שלא אחת כותב שורות אלו "מואשם"
כמי המצדד בדר"כ לרכוש רכבים חדשים ולהחליפם בתדירות גבוהה בחדשים
שוב פעם, כבר לאחר 2-3 שנים בלבד.

אך אין זה אומר שהבעלות על רכב משומש איננה נתיב מעשי/אפשרי, גם לדעת
כותב שורות אלו, ולעיתים כדאית כלכלית אך תחת כללים מסוימים, שמתקיימים
באם אנו מוכנים לנסוע עם רכב משומש מאד, איננו נבהלים מלכתת רגלינו למוסך
פעם עד פעמיים בשנה לתקן דבר מה, ואולי בכלל משומש הוא תחביב עבורנו,
כך שההתעסקות עם מוסך איננה מרתיע אם כי נהפוכו - מהווה הזדמנות לנצל את
העניין בתחום ולהתקרב קצת לריח הגריז.

לצורך זה בחרתי נתיב לדוגמא שהנני מאמין כי הוא מעשי ויעיל יחסית בתחום, ועל
כן בחרתי רכב אמין במיוחד בשוק, כזה שנחשב בונקר מבחינה זו.
לקחתי את הסוזוקי ליאנה. לא סתם, אלא דגם סטיישן שיהיה שימושי עם תא מטען
גדול, כלי זול ותפור עבור משפחה עם ילדים, במיוחד למי שיש ילדים קטנים עם
עגלה וצריך מקום נרחב מאחור. כמו כן יש לה מזגן מקפיא, משהו שמאד מתאים
לאקלים הישראלי.

הליאנה סטיישן אמנם אינה שיא האיכות והנינוחות והיא יותר מקבילתה של קורולה
(המכונה מקרר לבן על גלגלים) אך שימושיותה הגבוהה לצד אמינותה המוכחת
עושים את שלה. כמובן שניתן לבחור מאות דוגמאות אחרות, זה לא משנה את
הקונספט, הליאנה סטיישן נבחרה רק לשם "דוגמא עקרונית" וניתן להחליפה
בסובארו ליאונה, או כל שווה ערך לצרכי דוגמא מקבילה.

צלמתי דוגמא לאחת שכזו מלוח יד 2 (כדי להעביר את העקרון גרידא).
כרגע בלוח ראיתי אחת בת 10 שנים ועם 87 אלף ק"מ יד ראשונה פרטית.
ברשותכם ניקח אותה איפה לצורך התחשיב.

אופן החישוב:
א. רכב זה ירכש במזומן על ידנו בסך 22 אלף ש"ח. כך שיש להשית את עלויות
ההפסד של הריבית החלופית שהכסף מזומן היה מייצר עבורנו בשוק ההון בבנק,
שאני מכמת אותו סולידית ל- 3% בשנה (במניות אחרי מיסים אינפלציה ועלות נהול
התיק, עושים בפועל יותר לכוון 4.5% - רק לידיעה).

ב. זריקת הרכב לפח בגיל 20 עם ערך גרט = אפס.

ג. נסיעת 15 אלף ק"מ בשנה שהיא הנסועה הממוצעת לרכב פרטי ישראלי.

ד. רכב זה מייצר בממוצע 11 ק"מ לליטר.

ה. הרכב אמין במיוחד.

ו. ביטוח חובה בסך 1200 שח, צד ג' 800 ש"ח, הרישוי זה 1087 ש"ח.

ז. לצורכי מוסכים, צמיגים, מצבר, בלמים, רכיבים מתבלים וכיוצא בזאת, נקבנו
הערכה ראויה על מנת להבטיח בחישוב, שאנו מכוסים בכל מני הפתעות
שמרחשות ברכב בגילאי 10-20, כמו ציריות, משאבות, רכיבי חשמל, מזגן, צנרות
וכיוצא בזאת...  לא חסרות עשרות מערכות ברכב שיכולות להתקלקל בגילו
המופלג. 
הנחתנו היא כי המנוע והגיר יצליחו לשרוד ולא ילכו לעולמם. מנסיון רב שנים אוכל
לשתף, כי המכוניות היפניות ממין זה שבהם נכללת הליאנה, אם לא עושים להם
משהו נוראי או מתעללים בהן חלילה, אלו אינן גומרות מנוע וגיר גם מעל רבע מיליון
ק"מ, ועל כן זו הנחתנו.

תצריפים:
1. צרפנו מטה דוגמא לרכב שכזה (מהלוחות) כדי להציגו "כדוגמא הרעיונית" לצרכי החישוב.
2. וצרפנו את עלות החישוב. כמובן שזהו חישוב גס, להערכתי חישוב לחומרה
אשר מייצג לפנינו נאמנה את המקרה הרע יותר לו נוכל לצפות, על מנת שהחישוב
יהיה מייצג נאמנה ולא בטעות יחשב כחישוב חסר.

אמדן גס זה מראה לנו שניתן להחזיק רכב משפחתי ישן, לעשות עליו 15 אלף ק"מ
בשנה ולצאת עם פחות מ- 1500 שח נטו לחודש. שזה בערך מחצית העלות של
משפחתית חדשה בניילונים - רק כדי שיהיה לנו רפרנס.

חשוב להבין כשעוברים על המספרים שאלו אומדנים, קשה לדייק ולצפות בוודאות
גמורה קדימה את המשתנים והסכונים ברכב מאד ישן. האפשרות שמשהו יסתה
ימינה או שמאלה הינה אפשרות קיימת, ואז עשויים חלק מהערכים להצטייר קצת
אחרת. לכן הייתי מציע לקרוא את האמדן הזה כך:
יצא לנו סכום. במקרה הזה כ- 1450 ש"ח לחודש.
בפועל הסכום המעשי עם גילום הסכונים והבלתי צפויים, יפול איפה שהוא בין
X פחות מאה ל- X פלוס מאה. קרי אזור חיוג שבין 1350-1550 ש"ח.
זה אמדן מספיק טוב ונוח עבורנו מבחינה פרקטית, כדי להבין איפה אנו עומדים
בחלופה שכזו.

**אם מישהו מעוניין לערוך שינויים בערכים שיש להזין בתחשיב, כמו למשל
מתעקש שאצלו הכסף אינו יושב בשוק ההון אלא סתם מחמם את העובר ושב, אין
בעיה להראות את החישוב ללא עלות הפסד הריבית על ההון.
מי שרוצה שיעביר בקשות ואשתדל להראות איך אלו משפיעות לנו על החישוב הכולל.
לצפיה ב-'אהרון, מגיע לך ח"ח על שאתה מוכיח נכונות לדיין את הנושא'
אהרון, מגיע לך ח"ח על שאתה מוכיח נכונות לדיין את הנושא
25/03/2017 | 22:49
7
86
מעורר החלוקת הזה.

יש לי 2 הערות אליך:
האם תיאות לחשבן מה קורה עם אחד כמוני שרכש חדש ועדיין גם בחלוף 5 שנים מלאות, לא מוצא סיבה עדיין להחליף הרכב. מה יקרה אם אחזיק ברכב ל20 שנה... [לא בהכרח אני אלא יישאר במשפחה ויחסוך קניות רכב אחרות במשפחה] אני שמח לבשר לך ולשאר התפוזים בפרדס כי מחיר ביטוח החובה השנתי צנח אצלי ל800 ש"ח טבין ותקילין [ביטחתי השבוע], אבל אני מבין כי ההוזלה רוחבית וכי כולם יהנו מהוזלה משמעותית..

אם אני אחליף, זה יהיה כנראה בכל זאת למשהו ספורטיבי יותר, כי השונות של פיקנטו החדש היא רק שמצוייד ככה נאמר לי, במערכות אוטונומיות לבלימה [מה זה אומר בדיוק הלכה למעשה?], מערכת אתראה של מובילאיי, חיישן לחץ אויר בצמיגים שאינו מבוסס על הABS וצמיגים רחבים [אבל עם חתך גבוה יותר ]. בנוסף יש כנראה מסך מגע וכד' אבל אלה לא הדברים שבעטיים אני רוכש רכב ובפרט ששלי עובד עדיין פרפקט. כלומר מבחינתי, מבחינת מה שחשוב לי, השונות אינה מספקת או ליתר דיוק אינה מגרה להחלפה.

בנוסף, ביצעתי תרגיל לעלות הרכב שלי באתר יד 2 ומצאתי כי הפיקנטו 1L ידני דגם EX שווה 39 שזה נשמע לי הזוי.
לצפיה ב-'מתי שהוא תרצה לקנות רכב אחר, נניח חדש. '
מתי שהוא תרצה לקנות רכב אחר, נניח חדש.
26/03/2017 | 01:34
92
עליך להכין סכום כל שהוא לקניית הרכב החדש.

ככל שתקופת ההחלפה ארוכה יותר, כך אתה צריך לחסוך כל חודש סכום קטן יותר.

אם אינך רוצה להכניס את ירידת הערך לתזרים החודשי שלך כי אינך מרגיש זאת זה בסדר.

אבל עליך כן לחסוך להחלפת הרכב מתי שהוא.

לנוחיותך הכנתי טבלה כמה עליך לחסוך כל חודש כתלות בתקופת ההחלפה.

מתבסס על רכב בשווי 100K  ( שיהיה קל לנרמל ). תשואה סולידית של 2% שנתי.

ירידת ערך 12% שנתי.

לדוגמא, אתה רוצה להחליף כל 6 שנים רכב של 100K ברכב חדש של 100K עליך לחסוך כל חודש 700 שקל. רכב של 60K עליך להכפיל ב 0.6 ( נרמול ל 100K ) כלומר 420 שקל.
לצפיה ב-'הארות'
הארות
26/03/2017 | 09:09
50
שלום
אין קשק בין ABS שהיא מע' עזר לבלימה ומד לחץ אויר בצמיגים שמתריע על לחץ אויר נמוך. 
מובילי - לא שש להתקנות המקומיות. הן פחות מקצועיות והנראות שהוסיפו לרכב דבשת, שאינה שלה. אותן מערכות - מקוריות מהיצרן עדיפות. 
מסך מגע: לא מומלץ בטיחוטית. הגדולות (MB, BMW וכו') הוסיפו כפתור דמוי סטיק ע"י המשענת יד בין הכיסאות ותפריט ניווט. החיפוש של איפה ללחוץ ולשים שם את האצבע, על מסך LCD שאינו בקו הראיה של הדרך: לא בטיחותי!
אצלי, הרכב לא מגיב למסך מגע בנסיעה, בדיוק מהסיבה הזו.
ברוב הרכבים בסיגמנט המשפחתי והסופר מיני/מיני - זה מסך מגע בלבד.
לגבי השיערוך חסרה שנת דגם כדי להשתתף בפליאתך מהמחיר.
לצפיה ב-'מנסה לסייע'
מנסה לסייע
26/03/2017 | 15:40
4
46

מה הם בדיוק הפרמטרים שתרצה לחשבם ?
הנני רושם מטה ולכל אחד מהם תרשום אשרור או תעדכן ערך אחר:

1. מחיר רכישה - זה הערך שוק של רכבך דיום. פיקנטו ידני בן 5. נכון ?
משהו באזור 24 אלף שח סדר גודל. או כל ערך אחר שתבקש להזין...

2. מחיר מכירה - זה הערך של רכבך בעוד 20 שנה. שזה בעצם 0.

3. אגרת רישוי אתה יודע - תכתוב לנו 

4. ביטוח חובה 800 אם כן ?

5. אינך מבטח צד ג' אפילו אז אפשר לרשום 0.
   אם כי הסכון התוחלתי שלוקח על עצמך קיים והוא שקול בערך לעלות צד ג' .
שמגלמת בתוכה את הממוצע לקרות תאונה פלוס רווח קטן לחברת הביטוח.
הנני סבור שלמען ההגינות, נכניס את עלות צד ג' לחישוב כדי לסמלץ סיכוי לדפיקת
רכב אחר (גם) יקר. (אוכל לחשב עבורך מה שתרצה. תחליט ותרשום).

6.מוסכים, הייתי מכניס ערך 3000 לשנה. משהו שממצע לא רע את מה שתצטרך
לשלם ב- 15 השנים הבאות. פיקנטו אינה מוקד עליה לרגל לאמינות היפנית. המנוע
שלה והגיר אינם מתוכנים ל- 20 שנה ומעל רבע מיליון ק"מ. להערכתי איפה יהיו
שנים שהתחזוקה תעלה פחות מ 3000, ויהיו שנים שיותר, במיוחד כשתגיע לגיר
ולמנוע. הממוצע הרב שנתי מאזן זה את זה. ערך 3000 נחשב בתחום זה לערך
ראלי/מעשי.
אך אם תרצה להזין ערך אחר אין בעיה, תבחר אתה ונזין מה שתרצה. גם אפס אם
זה מה שנראה לך הגיוני.

7. ק"מ לליטר אצלך זה 14 ?

8. עושה 15 אלף ק"מ לשנה ?

9. הכסף שלך יושב ומתייבש בעו"ש אם זכורני נכון, אצלך אין תשואה ?
מצוין. יש אינפלציה שנתית מאקרו ממוצעת של 2% לשנה לאורך תקופות ארוכות. 
מבחינתי זה ההפסד הכספי שלך לשנה. ואת זה נזין. אלא אם תרצה להמציא ערך
אחר.  זורם איתך, אתה הקובע.

תחזור עם תשובות ונתקתק בטבלה 
לצפיה ב-'1]. 24 נשמע לי סביר [דווקא במחירון יד 2 רשומים 39 הזויים]'
1]. 24 נשמע לי סביר [דווקא במחירון יד 2 רשומים 39 הזויים]
26/03/2017 | 21:22
3
37
אתה מחשב לי שהרכב נשאר אצלי עד הגריסה? כאמור יש משתמשים נוספים במשפחה שאולי יהנו מזה בעתיד וגם ככה הרכב זול מבחינתי הפחת 100%
2. מסכים
3. לא זוכר נניח 1000
4. חובה =800
5. צד ג = 0
6. מוסכים = 300. שים לב, לא שכחתי את ה0. השנה שילמתי 550. אבל המצב שלי שאני "נהנה מהגריז". וכלומר, שאם אמשיך להחזיק ברכב אגיע למצב שאת כל התחזוקה אבצע בעצמי. המוסך המורשה לא יראה אותי כי אחרי 7 שנים מסתיימת אחריות היצרן של קיה.
7 + 8 אתה צודק.
9. בעו"ש: אכן כן אבל אני מחזיק ניכסי דלא ניידיי... נראה מה יהיה עם מיסי כחלון...בינתיים זה המצב.אתה רוצה לרשום לי הפסד 2% שנתי על כך? בסדר אבל להגינות אני מבצע ככה בלי קשר לרכישת רכב [מאז הפסד בהשקעה במניות / ניירות ערך...] אינני מאמין ליועצי ההשקעות ובזה זה מסתכם.
אדגיש שאינטואיטיבית חשבתי במונחים של כפולות של N של השכר החודשי עבור פיקנטו בסיסית [כדי להעביר לך את הפואנטה, בוא תקבל כמה הנחות [כלליות, איני רוצה לדון ספציפית בי אלא רק לסבר את האוזן. נניח כי מדובר בפלוני אלמוני שעבורו הN המדובר הוא הוא השלם הזוגי הקטן ביותר. בנוסף נניח כי אותו פלוני אלמוני לא משלם ריביות ומשכנתאות וכלומר שאין לו הוצאות רבות. כל הבבל"ת הזה כדי לנסות להסביר היתכנות שגם רכישת רכב זול כמו הפיקנטו אינה משמעותית אינה מורגשת עבור אותו פלוני אלמוני. את כל זה אי רושם לא אליך אלא דווקא לסלאח שבתי שערך תחשיב שלפיו בעבור פיקנטו כשלי בחיסכון חודשי בטווח 6 שנתי יש לחסוך 420 שח בלבד ואני התכוותי לשאול האם יש אופציה שגם את זה אין צורך להפריש כי ממילא מופרשת כמות גדולה משמעותית דהיינו בסידרי גודל ע"י אותו פלוני אלמוני. שים לב שבהעברתי הדיון בסעיף 9 ממני אל פלוני אלמוני כי אני מעוניין לשמוע את דעתך בהקשר לאותו פלוני. מעבר לכך לגבי שאר הסעיפים, נתתי לך תשובות אינדיבידואליות.
לצפיה ב-'בטרם נשב לחשב יש לי בעיה '
בטרם נשב לחשב יש לי בעיה
26/03/2017 | 22:43
2
48

לא מצליח להבין איך הנך מסוגל לתחזק רכב ב- 300 שקל בשנה,
גם אפילו בלי לשלם למוסך על עבודה. ראה להלן:

צמיגים פעם ב-4, יודע מה 5 שנים תחליף ?
הנה אלפיה רק עבורם. זה כבר 200 שח רק על הסעיף הזה לשנה.

מצבר פעם ב- 3-4 שנים תחליף בעלות 600 ש"ח ?
אז הנה עוד 200 שח לשנה.

ומה עם בלמים ?
אתה יכול להחליף רפידות לבד אבל לא דיסקים, אין לך ציוד בשביל
זה וגם לא ליפט מתאים. וזה גם אסור לך על פי החוק. 
וכמה עולים בלמים (רק חלקים) כל 4 שנים, ועבודה עבור הדסקים ?
בסדר, לא יעלה לך במוסך 1500 שח לרביעיה, אלא חצי.
אז הנה 750 חלקים (ועבודה חלקית) כל 4 שנים.
זה עוד 150-200 שח לשנה רק על סעיף זה.

מה עם שמנים ופילטרים כל שנה ?  
הנה עוד 200-250 שח בשנה רק על חלקים.
ומה עם מצתים ? מה עם פילטר דלק ? הנה עוד כמה שקלים.

ומה עם כל מה שיתקלקל לך ברכב אחרי גיל 10 ?
הנך "חיי בסרט" (ללא כוונת פגיעה חלילה) אם חושב שמשאבת מים, דלק, רצועת
תזמון (אם יש לא מכיר בדגם הזה ספציפית), צנרות נוזלי קרור, צנרות מערכת
בלמים, רצועות מכלולים, ציריות, בולמי זעזועים, משולשים, bushes, אלטרנטור,
מסרק הגה, מזגן, רכיבי חשמל כמו חלונות, ועוד עשרות רכיבים שאפילו לא
הזכרנו, לא יתקלקלו במהלך חייו של רכב בין גיל 10-20.

הנחתך שלא, מבוססת על חוסר ידע אלמנטרי במה מתקלקל ברכב זקן, כל רכב - כן
גם טויוטה אמינה מיפן, מעל גיל 10.
ישנו בלאי טבעי ששכחת, או התעלמת לתחשב מחוסר מודעות לנושא.

בוא נמשיך: ומה אם ילך לך מנוע או גיר ותצטרך למצוא מפירוק ולהתקין ברכבך,
ספור של 7 אלף שח סדר גודל גס לאירוע בודד.  אירוע שבמקרים שהרכב כבר אינו
שווה הרבה כסף, מרנדר את המקרה לזריקת הרכב לפח והמנעות מתיקונו, כי זה
אינו כדאי. את זה גם לא תחשבת. רוצה לתחשב את התוחלת לארוע שכזה ברכב
זקן שערכו 0 בשוק ?

הנחתך הדמיונית בהחלט לתחזוקת רכב שנתית ממוצעת ב 300 שח לשנה אפילו
אם זה בידיים הפרטיות שלך, מבוססת כל כולה רק כי כרגע מה שעברת בגילאי
הרכב 0 עד 5, היה מעט מאד. הרכב עדיין קרוב למועד עלייתו לכביש.
ואל להסיק מכך על מה הוא יעבור מגיל 5 ואילך. בטח מגיל 10 ואילך!

ומשכך, הנני מפציר בך, שמע לנסיון של מבינים ומנוסים בתחום, שתחזקו רכבים
בגילאי 10-20 עם 100-250 אלף ק"מ. שמע לתחשיבים של גורמים שעושים אותם
לציי רכב בגודל עשרות אלפי כלים. הערכה לתחזוקה שנתית שכוללת גם רכיבים
מתבלים לרכב ישן כשלך, בגילאים 5 עד 20, מכומתת לכ- 3000 ש"ח בשנה סדר
גודל גס. וגם זה לעיתים חישוב חסר משום שאינו לוקח בחשבון מנוע ב- 7 אלף
בשלב שבו הדבר אינו כדאי ומרנדר את הרכב לפח האשפה.

אז האם תועיל להקשיב ותסכים לחשב את זה כך ?

**אין לי בעיה אם תתעקש לחשב 300 שקל בשנה, אך דע זאת שאם כך תקבל
חישוב מנותק מהמציאות והוליוודי למהדרין. שקולך. לעשות משחקי נדמה לי גם אני
יכול.

נדמה לי אגב כמו התעוזה לנסוע ברכב במשקל טון בכביש במהירות 100 קמש ללא
ביטוח צד ג'. הנך עלול במקרה קיצון למצוא עצמך מאבד את הבית ואת התחתונים
בתביעה שלא תדע איך לצאת ממנה. הכרתי ספור שכזה על ..... שאת המקרה
שלו הבאתי לפני כולם כאן כתמרור אזהרה. לא אציע לך לדפוק את המרצדס של
מנדלבוים בעלות חצי מיליון, או להכנס בהחלקה לבית פרטי בקצה המדרכה.
 העורך דין שלו יזרוק אותך מהבית שלך ויקח ממך הכל עד השקל האחרון.
אז לפחות תתנחם שיהיה לך לקח לספר לילדך, לבל יחזור על אותה טעות
קטסטרופאלית - איך אבא איבד את כל רכושו כי התקמצן על 800 שח בטוח בשנה.

סיכום:
לאחר ההרצאה הארוכה והמטיפה משהו (לא מכוונה רעה חלילה אלא מאהבה),
האם אפשר לקבל ממך OK ל- 3000 שח תחזוקה ממוצעת לשנה לרכב זקן, ו- 800
שח לשנה עבור ביטוח צד ג' "למתעורר המאוחר", רגע לפני שזה יהיה באמת
מאוחר ?
לצפיה ב-'אסור להחליף גם רפידות לבד. '
אסור להחליף גם רפידות לבד.
27/03/2017 | 16:01
30
ואיזה ציוד מיוחד צריך בשביל להחליף דיסקים?
לצפיה ב-'אהרון, רואים על פי המספרי תחזוקה שאתה מפזר שאינך מתחזק לבדך '
אהרון, רואים על פי המספרי תחזוקה שאתה מפזר שאינך מתחזק לבדך
30/03/2017 | 06:43
15
אצלי צמיגים זה היה 900
מצבר יהיה 350 עד 400 אבל עדיין לא החלפתי. הרכב מניעה עדיין כמו חיה [לא השכנה שאין לי אלא רעה]
שמן 90 עד 100
לאישתי החלפתי ברקסים רפידות וצלחות לפנים עלו אצלה 350
אצלי עדיין לא החלפתי צלחות אלא רפידות קדמיות וזה היה 120 והתברר שהחלק הקוריאני הזה היה בדיוק הOEM [רק כשפתחתי ראיתי, ככה שחלק מההפתעות מתבררות לעתים גם כטובות ].

הערת בנוגע לדיסקים וכו':
אספר לך מה שסיפרתי כאן בעבר שאצל אישתי פעם לפני כמעט 4 שנים עת היה הרכב חדש היא לקחה מספר קולגות לעבודה ונסעו לכינוס בעיר הגדולה [קרי לת"א המעושנת]. בדרך חזרה היא הייתה עייפה אז קולגה התנדב לנהוג עת היא ישבה לצידו. בנו אז את תוספת המסלול ה3 בכביש 1 ועל כן היו פקקי ענק בעליות. מיומנות הקלאץ' שלו הייתה דלה ושעל כן הוא נסע בעליות  הפקוקות עצור סע עם בלם יד משוך. באמצע העליות עלה ריח שרוף עז מהרכב + חריקה [והתברר שגמר את הרפידות ברקס מאחור]. אישתי נבהלה שהורסים לה את הרכב, עייפותה פגה במהירות והם התחלפו בשנית.
הרכב היה בן כמעט שנה. לקחתי למוסך המורשה. החליפו רפידות דו"צ אחורי. אחרי כשנה עלו חריקות שוב מאיזור הברקס מאחור. הפעם החלטתי שאני אבדוק בביתנו. פירקתי וראיתי כי בגלגל שמאלי אחורי הרפידה האחת הייתה משופשפת עד דק בעוד שהרפידה האחרת [מצידו האחר של הדיסק, כן?] הייתה בעובי של חדשה. הגלגל הימני האחורי התברר שהרפידות היו כחדשות.
מה מסקנתך אהרון? ובכן פתחתי הקליפר והתברר שהרפידה הייתה תקועה. גירזתי המסילות כהלכה בדקתי חופש תנועה והרכבתי רפידות חדשות, ומאז אהרלה חלפו כ3 שנים והכל עובד פרפקט, כלומר אהרון, לפחות במקרה הזה, אם להצטנע, פעלתי טוב יותר מהמכונאי במוסך המורשה.
אצל אישתי [ששוחקת בלמים בל תשכח כי אנו דרים באיזור מרובה הרים וגבעות לרוב...] החלפתי אצלה כבר בעבר לבד רפידות לפנים [אחרי כמעט שנתיים עם הרכב] ובהמשך אחרי כ4 שנים החלפתי לה שוב, לבד, והפעם צלחות ורפידות לפנים. כלומר סכ"ה אצלה החלפתי צלחות לפנים-פעם אחת, רפידות לפנים-פעמיים, רפידות מאחור-המוסך החליף פעם אחת ואחרי כשנה נאלצתי אנוכי לחזור ולהחליף שוב...].
כלומר, אהרון התחזוקה היא תלויית נהג. מצד שני היא לא שחקה את הצמיגים. אצלי אני שוחק צמיגים באופן מואץ כי אני מהנהגים אשר אצה להם הדרך ואני במיוחד נהנה להרגיש תאוצות רדיאליות, כלומר, אהרלה, אני נוהג מהר אבל באופן מחושב ועובדה שאת הבלמים אינני שוחק באופן מואץ.

היטיתי את הדיון במעט אהרלה אבל זה רק כדי להקנות לך את השקט הנפשי שאדם שאינו מוסמך לענייני ברקסים, לא בהכרח מבצע את זה רע לעומת המקום המוסמך...
לצפיה ב-'הערה קטנה, את עלות הפחת וההון יש לחסוך ( לשים בצד ) '
הערה קטנה, את עלות הפחת וההון יש לחסוך ( לשים בצד )
26/03/2017 | 01:56
17
76
כדי שנוכל לחזור על התרגיל הנ"ל עוד 10 שנים.

אחרת ההוצאות החודשיות ( תזרים ) הם רק 1207 שקל.

לצפיה ב-'זה נשמע הגיוני. מעניין האם אהרון יקבל זאת'
זה נשמע הגיוני. מעניין האם אהרון יקבל זאת
26/03/2017 | 21:38
36
עלות הפחת שנחסך וגם עלות ההון שנחסך בקניית רכב ישן כפי שאהרון בחר עבורנו [הסוזוקי סטיישן], בהשוואה לרכב חדש ?
סלח, האם אתה מציע להשוות לפחת ועלות הון של רכב חדש ולהרגיש שזכית ברווח משמעותי?

וכאן שאלה אליך סלאח: מהיכן הבאת את ההוצאה החודשית שהיא רק 1207 [אצל אהרון בטבלה יצא לו 1444 או משהו כזה בממוצע ל10 שנים.

לצפיה ב-'עוד הערה - ריבית דריבית'
עוד הערה - ריבית דריבית
26/03/2017 | 23:32
15
75
את חישובי הריבית על ההון, יש לבצע באופן מצטבר (ריבית דריבית).
כלומר, אם מישהו בוחר לקנות רכב זול יותר (משומש, או קטן יותר) ועושה את זה באופן קבוע, לאורך הזמן שהוא נוהג (30-40 שנה), הרי שהכסף שפוטנציאלית צובר ריבית, עושה זה באופן מצטבר. עכשיו בחר לך ריבית שנתית מתקבלת על הדעת וחשב כמה היא לאורך 40 שנים.
לא מעט, נראה שכל מחשבי העלות/תועלת שכחו, לנוחיותם, את האפקט המצטבר.

לצפיה ב-' סוף סוף אדם שמבין'
סוף סוף אדם שמבין
26/03/2017 | 23:36
13
24
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
26/03/2017 | 23:42
12
58
וזו אחת הסיבות שאני מעדיף לקנות מכונית בת שנתיים-שלוש ולא חדשה.
מעדיף לקנות מכוניות אמינות ולהשאיר את הכסף שלי בבנק או בבית השקעות ולא בכביש.
כך אני גם מקטין את הסיכון לכסף שלי. מכונית שנמכרת בת 5, סביר שתהיה שרוטה או פגועה קצת, מה שפחות מקובל ברכב חדש יחסית.
גם הסיכון שאני לוקח בירידות ערך מתאונות ולו קלות קטן יותר ככל שהכסף שנמצא על הכביש מועט יותר.
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
27/03/2017 | 00:14
11
64

כן ברמה התאורטית, לא כל כך בטוח שכדאי ברמה המעשית אחרי שמוצאים
בחישובים, שהרכישה של משומש בן 3, לעומת רכישת חדש, מסתכמת
(טיפוסית) לאזור "סדר גודל" של לא יותר מ- 10-12% חסכון לערך.

קרי, שבמקום 3000 ש"ח למשפחתומטית לחודש עבור החדשה,
משיגים משהו באזור חיוג 2650-2700 ש"ח סדר גודל הוצאה חודשית ממוצעת.
החסכון אינו ניכר מספיק (לטעמי) על מנת להצדיקו.

נכון ש- 300 שח מצד אחד הם לא כלום, זה כולנו נסכים.
זה משהו כמו 110 אלף שח אחרי 20 שנה (עם התשואה) בשקלים של היום.
וכמובן שהרבה יותר מכך אחרי 40 שנה, אך לשם כך יש להתחיל מגיל צעיר על מנת
להנות מצבר של 40 שנים רצופות. קרי להתחיל מגיל 20.

אך מצד שני, כל זה בשביל 10%  ?
יש כאלו שמעדיפים לשלם אותם ולהנות מהחדש.
כי יש בהחלט פער באיכות המוצר ואיכות נסיעתו, כמו גם בשקט הנפשי של תקלות
ובעיות. כמו גם בחסכון של זמן, והמנעות מחיפוש משומש, לא לכולם יש זמן לכך או
הרצון ליטול סכונים. יש כאלו ששעה שלהם עולה הרבה.

מה גם שמעבר ל- 300 שח יש אנשים שמכניסים לשוק ההון כבר ממילא עוד
סכום כזה, שה- 300 שח לידם מתגמדים.

שלא תבינני לא נכון, בצעירותי, חסכתי כל גרוש. גם 100 שח. נסעתי על טרנטה
שכיום מקבילה לרכב בעשרת אלפים שח. לא כי לא יכולתי יותר, אלא משום
שחסכתי לעתיד לצרכי השקעה. בגלל זה נמצא היום היכן שנמצא. 
אבל היום ?   בגלל שהגעתי למצב שהגעתי, ה - 300 (עבורי) זניחים.
קרי העוד 300 פחות 300 שח... בטלים ב- 60 במשמעותם הפיננסית לפרישה.

ולכן אני הייתי מסכם זאת כך:
לכל אדם על פי גרף צמיחת ההון שברשותו ברגע נדגם, ה- 300 שח יחסיים למצבו
שלו על הגרף. בתחילת הגרף, קרי בגיל צעיר, הם מאד חשובים - יש להם עוד
הרבה מאד שנים לעבוד באפקט הריבית דריביט הדבסטטיבי.
שם חשוב לחסוך אותם ללא ספק וכך גם אנכי פעלתי כאמור מעלה.

אך באמצע או בסוף הגרף, הם כבר פחות רלוונטיים. הם נבלעים בסכומים הגדולים.
מה שמזכיר לנו כי בסופו של דבר, הכל בעצם יחסי.

חשוב לצורכי התדיינות פורה שנסכים על:
איך עושים מתמטיקה. איך מחשבים נכונה עלות של שירות כמו רכב. מה מכניסים
פנימה, ואיך מכמתים אותו במספרים.
ולאחר מכן שנבין משמעות של מה הכסף הזה עשוי לייצר לנו כחלופה במקרה של
השקעתו בשוק ההון עם אפקט הריבית דריביט, וכמה האפקט הזה רלוונטי עבורנו
לאור גילנו הנוכחי, ולאור יתרת השנים התוחלתית שנותרה לנו הלאה.

בלי הבנת עקרונות היסוד דלעיל, אנחנו יכולים להתווכח עד מחר כל אחד בחלקת
האלוהים שלו, הדרכים לא תתכנסנה למסקנה מתואמת נבונה.
גם לכותב שורות אלו לקח הרבה מאד שנים ואובדן הרבה מאד שערות,
עד שרכש מספיק השכלה ידע ומיומנות על מנת להבין את ה- balance הזהיר הזה
בין כל הגורמים, ולהיות מסוגל לכמתו למספרים שמתארים מציאות כלכלית והונית.
לא נולדים עם זה, צריך לעבור ולעבוד הרבה (בעיקר עם הראש) עד שמגיעים לשם.
לצפיה ב-'ובכן, לא.'
ובכן, לא.
27/03/2017 | 01:03
3
50
החישובים שלך אינם לוקחים בחשבון ריבית דריבית לאורך כל חיי אחזקת הרכב. אם אינני טועה, לאורך כל ההודעות שלך, הנושא הזה לא עלה ולו פעם אחת.

כמובן, שכשהמספרים לא מתאימים, אז אפשר לוותר על ריבית דריבית בחישובים, אפשר גם לזלזל ב- 100 אלפי שקלים, אם ממצעים. היי, אפשר גם למצע לאורך כל תוחלת החיים ואז המספר יהיה אף נמוך יותר. למה לא.

כשרוצים, אז אפשר גם לתמחר את שעות הפנאי, פתאום גם שעת פנאי עולה כסף. הכל נכון, אם אתה פרילאנסר. לקחתי מכוניות שלי למוסכים, גם לטסטים, גם אם הגעתי שעה מאוחר יותר לעבודה, מעולם לא שילמתי על כך במשכורת. אבל אולי זה רק אני שמקבל משכורת גלובלית.

השורה התחתונה היא שאני מעונין לצמצם את כמות הכסף שלי שנמצאת בכביש. מעדיף להשקיע את הכסף באפיקים טובים יותר. ההבדל עבורי, לאורך חיי עד כה ובאחזקה של 2 מכוניות אינו קטן. הוא גדול. בכסף הזה אני יכול להשתמש לפרישה, להעניק אותו לילדי ולחסוך להם מהמשכנתא העתידית, או להשתמש בו כעולה על רוחי. זניח זה לא.

אני לא קונה מכוניות טרנטה, אני קונה מכוניות במצב טוב, אמינות, לצורך כך אני ניעזר באנשים שקונים מכוניות חדשות, שמניחים כסף גדול על הכביש.

השקט הנפשי שלי נהדר, במקום שהכסף שלי ישכב על הכביש, יאבד מערכו כל שנה ויהיה חשוף לסיכונים, הוא מושקע. לאורך השנים, בחישוב ארוך טווח, אני מרוויח, יש לי נכסים ולא נטל. משהו מניב ולא הוצאה. אני מחשב לעצמי את ה-Opporunity cost ומקבל החלטה. אני גם מחליט וכותב בלשון יחיד, כי זה אני. YMMV.
לצפיה ב-'חישוב החיים '
חישוב החיים
27/03/2017 | 08:48
2
52
שלום
מסופק אם החישוב שלך יורד לקוצו של יוד, ובטח שהריבית דריבית לא משנה הרבה,
במיוחד עם הריביות זכות שיש כיום בבנקים.
קניה מיד 2 מורידה מהערך.
שנתון זה רק מרכיב 1. יש גם ק"מ שהרכב עשה. בבדיקה של השוק בד"כ רכבים כאילו עשו קרוב ל-100,000 ק"מ ב-3 שנים ראשונות. הרבה מעל הממוצא.
והחיים זה לא רק לחסוך.
זה כמו לחסוך בלרוץ אחרי אוטובוס. יכולת לחסוך כפול לו רצתה אחרי מונית וגם לנשום פחות עשן ופיח.
ברכב חדש יש מרכיב אחריות ותיקונים בחינם אם צריך.
ברכב בן 2-3 נכנס מרכיב מצבר וצמיגים תוך שנה (כ-2,000 ש"ח)
ברכב שעשו עליו 100,000 ק"מ עשויים להיות הוצאות נוספות כמו רפידות בלם, דיסק משופשף וכו'. זה גם מקדם (על ציר הזמן) טיפול גדול כמו רצועת טימינג ואתמים מזיעים במנוע, אגזוז וציריות, בולמי זעזועים וכו'.
ובסופו של יום:
הרכבים החדשים היום מצוידים יותר ויותר נעים לנהוג בהם. מערכות עזר כמו חישני מגבים ואורות, בקרת שיוט, עזרה בעליה, מפתח חכם ולחצן התנעה, ואפילו מערכות עזר בטיחותיות, שיוזילו בביטוח ויחסכו קודנית מעצבנת ומיותרת.
לכן המרכיב החישובי קצת יותר מורכב ולא הכל זה כסף. חיים רק פעם אחת.
לצפיה ב-'כסף זה לא הכל בחיים'
כסף זה לא הכל בחיים
27/03/2017 | 09:06
43
יש גם נכסי דלא ניידי
לכסף אין ריח.
בתכריכים אין כיסים.
כסף לא קונה אהבה.

יש עוד המון פתגמיםֿ, אמרות שפר ופסיכולוגיה בגרוש שאני יכול לכתוב.
כל זה לא משנה. הפוסט שלי היה על כסף נטו. אם תרצה לדבר על הנאה ותחביבים, אפשר לדבר על הנאה ותחביבים. יש מי שקונה רק מכוניות יקרות (MB?), לעיתים מעבר לכושר הנהיגה שלו, יש מי שקונה ציוד צילום הרבה מעבר למידתו ויכולת הצילום שלו. כל אחד וההנאה שלו. הפוסט שלי לא היה על הנאה. הוא היה על ניהול פיננסי.

בברכת YOLO.
לצפיה ב-'הריצה אחרי המונית... אמצתי'
הריצה אחרי המונית... אמצתי
27/03/2017 | 16:14
14
לצפיה ב-'צורת חשיבה מאוד מעוותת.'
צורת חשיבה מאוד מעוותת.
27/03/2017 | 10:09
6
59
לפי ההיגיון שלך למה לקנות משפחתית ב 120 כשאפשר לקנות ב 150 וזה רק 300 שקל לחודש בעלות (בהנחת ירידת ערך של 10% בשנה)?

ולמה לעצור פה אם אפשר בעוד 300 שקל לחודש לקנות רכב הרבה יותר מפנק ב 180.

ואם כבר אז למה לא להוסיף עוד 300 שקל לחודש ולהתפנק ברכב של 210?

להמשיך?
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
27/03/2017 | 15:49
5
57

רק שאת המספרים צריכים לשים בקונטקסט הנכון מספרית ומתמטית.

ראשית להבין שאין לינאריות מושלמת בין עלות הרכב הראשונית = הון על הכביש,
לעלות האחזקה הכוללת. שכן הפחת ברכבים יקרים (ובטח יוקרתיים) גדול יותר
באחוזים, מאשר הפחת ברכבים צנועים והמוניים.

כלל האצבע נראה בערך כך:
רכבי מיני סביבות 1800 ש"ח לחודש
רכבי סופר מיני סביבות 2400 ש"ח לחודש
רכב משפחתי סביבות 3000 ש"ח לחודש 
רכב מנהלים (מאזור חיוג 170 אלף שח מחיר חדש),
העלות כבר מזנקת לאזור חיוג 4000 שח לחודש

הקפיצה הזו בין רכב מנהלים לרכב משפחתי היא רבה, ושקולה לעוד 33% לערך
וכ- 1000 ש"ח סדר גודל. זה לא עניין של מה בכך. התמורה האחוזית (אם מנסים
לכמת אותה ככה תחושתית) לטעמי, אינה מציקה עוד 1000 שקל (%33) בחודש. 

למעשה מעל לסגמנט רכבים משפחתיים, עקומת התמורה השולית מתחילה לפחות
מהר. הכדאיות איפה לרכישת ואחזקת רכב הינה יעילה (ונצילה) החל מסגמנט מיני,
וכלה בסגמנט רכב משפחתי. אך לא מעבר. כי שם המחירים לחודש מתחילים לזנק מהר.

בואו רגע נעמוד על ההבדל למי שלוקח את הפער שנחסך, ומשקיע אותו בשוק ההון
המנייתי עם תשואה נטו (אחרי מיסים עלויות ניהול ואינפלציה) של 4.5% לשנה.

הפער בין רכב משפחתי לרכב מנהלים, שהוא סביב ה- 1000 ש"ח לחודש, מסתכם
אחרי 20 שנה ל- 360 אלף ש"ח (במונחי שקל של היום). המשמעות היא, שאדם
שמבצע כך מגיל 40 עד גיל 60 למשל, קרי מתפשר על רכב משפחתי במקום רכב
מנהלים, היא שיוותר לו אחרי 20 שנה מספיק צבר הון = 360 אלף ש"ח כאמור,
לפרוש הוא ואשתו מעבודה לפחות שנה אחת קודם (בהנחה שהמשק בית שלהם
שורף 30 אלף שח בחודש נטו). והוא יספיק ליותר משנה, אם הם שורפים פחות
מכך לחודש.

אני מעדיף את האפשרות השניה, שכן לטעמי, התמורה ההנאתית ברכב
מנהלים מעל רכב משפחתי היא זניחה, בטח ביחס לתמורה ההנאתית עבורי 
בחופשה של שנה שלמה מהעבודה (לי ולאשתי ביחד).

וזו אולי אחת הסיבות שלשמה פתחתי את השרשור הזה מלכתחילה, ונמצא כאן
בשעה טובה אדם נבון וחכם כמו cerb, שהרים את הכפפה.
קיוותי שיהיה מישהו כזה, שיפתח את הדיון למקום קצת יותר רציני מרק דיונים על ונטיל בשקל 90.

cerb בהרמת הכפפה מצידו, אפשר לנו לראשונה לתת הצצה אל עבר החסכון
הכספי ומשמעותו לאורך זמן, ואולי עכשיו יהיה קל לנו יותר להבין את המשמעות
של  מה זה אומר, לנסוע כל החיים ברכב משפחתי חדש מדי 2-3 שנים בעלות
ממוצעת של כ- 3000 ש"ח לחודש, לבין להסתפק ברכב משפחתי מיושן מאד
שיהיה בין הגלאים 10-20, אך לחסוך חצי מהעלות לחודש, כ- 1500 שח סדר
גודל. הסכום הזה אחרי 20 שנה מתכנס לאזור 540 אלף שח. וזו כבר יציאה
מוקדמת לפנסיה בשנתיים, לנו ולבן/בת זוגתנו. חתיכת חופשה ששמה את העניין
באופן מעניין. צריך להבין תמורת אותה חופשה ארוכה, מה אנו מפסידים ברכב
המשומש והזקן בכל ההבטים. דילמה לא פשוטה וגם לי אין תשובה מיידית
ומוחלטת לכאן או לכאן.

רוצה לקחת את זה למקום יותר קיצוני ?
הכסף הגדול אינו טמון בסעיף תחבורה כלל. 
נסה להעריך כמה עולה לנו כל אחד מילדנו כספית לאורך השנים, כולל התשואה
על ההון שמופסדת. הנתונים המחקריים מצאו, שבאוכלוסיה היהודית בעשירונים
העליונים ההוצאה הממוצעת לילד לחודש היא סביבות 4500 שח, לשנה סביבות
55 אלף שח. עד גיל 20 זה מגיע להוצאה ישירה של מיליון שח וקצת, אך בלי
התשואות בחישוב. היות והילד גם נתמך אחרי צבא כסטודנט, אחרי זה גם שכר 
דירה, חתונה, ואולי עזרה לזוג הצעיר, התמיכה המעשית היא עד לגיל 30. לעיתים
אפילו יותר. חישוב כוללני גס מראה, שהילד יעלה לנו כולל ההפסד של ההון, כ- 3
מיליון שח ב- 30 השנים מאז שנולד. ושני ילדים, אנחנו מדברים כאן כבר על
סדר גודל של 6 מיליון שח. ועכשיו אולי מובן מדוע זוגות ללא ילדים, לא אחת
בגיליאי 45-50 כבר יכולים לפרוש לגמלאות עם כל ההון שיצרו עד אותה עת,
ובהנחה שהשכילו לצבור אותו ולא בזבזו אותו על צריכה מופרזת.
מועבר כנקודה למחשבה שאינה קשורה עוד לתחום המוטורי, אלא רק כזו שמראה
את אפקט הריבית דריבית לאורך זמן, במיוחד אם זה מושת על סכומים גדולים מדי
חודש. 
לצפיה ב-'אתה מאוד חלש בלוגיקה'
אתה מאוד חלש בלוגיקה
28/03/2017 | 12:22
4
32
רכב מנהלים שנקנה בן שנה-שנתיים עולה כמו משפחתית, נותן הרבה יותר וכבר ספג את רוב ירידת הערך. בהרבה מקרים גם האחזקה שלו לא יותר יקרה מרכב משפחתי.
לצפיה ב-'למה הסיגנון המשתלח'
למה הסיגנון המשתלח
29/03/2017 | 09:54
3
17
אתה לא מרפה ממנו וזה אפילו לא השרשור הראשון שזה ככה חוזר על עצמו ...
תתבגר: הוא לא גרוע בלוגיקה אלא הוא חושב אחרת ממך...
לצפיה ב-'אני לא ארפה ממה שכתוב'
אני לא ארפה ממה שכתוב
29/03/2017 | 10:03
2
22
ואם מישהו כותב שטויות אני אגיד שזה שטויות.

בגלל שזה אהרון D (או B או כל אות אחרת) הבכיר מהתעשייה הביטחוני אני אמור להגיד אמן על כל הנפצה?

כשהוא צודק לדעתי אגיד שהוא צודק וכשהוא מדבר שטויות לדעתי אני אגיד שהוא מדבר שטויות.
לצפיה ב-'אז מה אנו להבין'
אז מה אנו להבין
29/03/2017 | 14:54
28

שלמרות שהגענו כרונולוגית לגיל 48 , נותרנו מנטלית בגיל התבגרותי של בני 8...
עד כדי כך שלא מסוגלים לפתח דיון תרבותי ונעים עם חברים ?

מה זו צורת הביטוי:
"אני לא ארפה ממה שכתוב"....
"ואם מישהו כותב שטויות אני אגיד שזה שטויות"...
"אמן על כל הנפצה"...

ראשית הנך משתמש יותר מדי במילה אני. זה מעיד על משהו.

שנית אנו שואלים בתמימות, איפה הנך סובר שנמצא ?
וממתי הסכמה (או העדרה), גוזרים שמוש בשפת ביטוי ירודה מהרחוב ?
האם הנך באמת ובתמים סובר, שאם תתבטא כ.... מולי, אז אני אפגע ?
שדבריי יבוטלו בעיני הקוראים ?   נו באמת....  

מועבר כנקודה למחשבה, לא על מנת להתנגח בשום פנים אופן.
אין לי בכך עניין, גם לך לא אמור להיות.

תעשה שעורי בית, קרא את עצמך כאילו כך פונים אחרים אליך,
"ומחלקים לך ציונים" על כושר יכולתך בהקשה לוגית.

לצערך, אינך במעמד לחוות דיעה על כישוריו הלוגיים של כותב שורות אלו,
ואם היית עם מספיק קילומטרז' ענייני, היית גם מבין מדוע. 

דע זאת כי אנשים עם קילומטרז' ענייני, אינם מתבטאים בצורה בה נקטת,
והם יודעים להעביר דעה אחרת/מנוגדת בצורה נבונה, עניינית, נעימה, מנומסת,
וקולגיאלית. כזו שגם מראה שהם בני תרבות ושיח, וגם מעודדת המשך
התדיינות מלמדת ופורה בין כל הצדדים.

לצפיה ב-'יש אצלך חוסר הבנה עמוק בבסיס '
יש אצלך חוסר הבנה עמוק בבסיס
29/03/2017 | 16:28
14
אף אחד לא ביקש ולא יבקש ש"תרפה ממה שנראה לך עקום" אבל כל מה שכן מבקשים ממך זה ש"תדבר" בנימוס.
זה גם יכבד אותך, לא רק אותו. ובפרט שמהכרותי איתו, לא נראה לי שהוא מחפש את הכבוד ממך.
לצפיה ב-'הציטוט שמיוחס לאלברט איינשטיין בנוגע לריבית דריבית ...'
הציטוט שמיוחס לאלברט איינשטיין בנוגע לריבית דריבית ...
30/03/2017 | 07:06
4
"ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל. מי שמבין זאת, מרוויח. מי שלא – משלם."
לצפיה ב-' המיני באופנה - מבצעים עדכניים שמצאתי ברשת'
המיני באופנה - מבצעים עדכניים שמצאתי ברשת
26/03/2017 | 21:56
4
71

בהמשך לבקשתו של חברנו מיכאל מיום חמישי שעבר, להתייעץ עימנו לגבי טויוטה
אייגו כרכב מיני עבור ביתו, ובהמשך לנסיון שצברנו קרוב משפחתי ואנכי בקניית
האייגו (אשר קיבל אותה רק לפני 3 ימים ואת החברים שיתפנו במאורע גם), שמתי
לב שממש בימים אלו יש מבצעים משני המתחרים על אותו הרכב:

מן הצד האחד טויוטה עם האייגו שלה, שמקנים 3500 ש"ח הנחה ומימון מסובסד
יבואן בריבית מגוחכת של רק 1.1 אחוז.  מבצע זה תקף עד 31.3.2017 (רצ"ב מטה
הפרטים באמצעות תמונה). מחיר המחירון של הגרסא האוטומטית הוא 70 אלף
ש"ח, כאשר המבצע מוריד אם כן את מחירה ל- 66.5 אלף בלבד.

מן הצד השני בזירה, על רכב תאום מציע היבואן לובינסקי את הפיז'ו 108 גרסא
אוטומטית במחיר 60 אלף שח בלבד (במקום מחירון 68) רצ"ב תמונה מטה.

מבדיקה זריזה שערכתי, ההבדלים מבחינת האבזור והמפרט בין האייגו מבית
טויוטה ל- 108 מבית פיז'ו, מסתכם ל:
מצלמת רברס, מראות חשמליות, חישוקים קלים, ו- paddle shifts להעברת
הילוכים מגלגל ההגה.
*מקווה שאין עוד הבדלים שחלילה פספסתי. המתעניין יכנס לאתרי היבואנים
לברר במדויק ויעדכן כאן אם יש עוד הבדל שמצא.

מעבר לכך, האחריות על הטויוטה אייגו בחלק ניכר מסוכנויות טויוטה היא 4 שנים
מלאות או 150 אלף ק"מ כמו למשל ברשת פריים מוטורס, ובחלק מהסוכנויות אפילו
5 שנים כמו למשל בסוכנות נתניה, ויש עוד...
בשעה שעל הפיז'ו 108 יש רק 3 שנים ו- 100 אלף ק"מ.

יודגש כי המכוניות הן מכוניות זהות ותאומות אשר יורדות מאותו פס יצור ואין כל
הבדל באיכות, בטיב, בבקרת האיכות, או באמינות בינהן. אותו אוטו, רק עם מדבקת
סמל שונה מאחור (ועל ההגה).

כאשר הפער עומד נכון לעת כתיבת שורות אלו על 6500 שח, או כ- 10% לטובת
ה- 108, יש לפנינו דילמה מבין השתיים: מחד הטויוטה נותנת יותר
אבזור (בקצת) ויותר אחריות (ואולי גם סתיגמה בשוק שמסייעת למכור אותה
יותר בקלות לאחר מכן). מן הצד שני, עבור תכלס אותו אוטו היא דורשת עוד 10%
כסף, וזה לא הולך ברגל.

אני בכל אופן מביא לפני החברים והקוראים המזדמנים את שתי האפשרויות, מבלי
שבדקתי מה הוא תמחורה העדכני המקביל של הסיטרואן C1 - האחות השלישית התאומה.
ועל כן מי שהרכב כרגע חם עבורו, אז שיבדוק גם אותה. ואם יש לו מידע שישתף
אותנו פה, שנהנה גם אנו מהטרחה שהוא השקיעה בבירור אודותיה כמו שאנכי
עשיתי ושיתפתי לטובת הקהילה בשרשור זה.

לטעמי האישי:
הנני ממליץ בחום רב לבחון חלופת רכב מיני, למי שמחפש את הפתרון היעיל והזול
שמקנה אולי את אחד מתמורות value for money הטובות ביותר בשוק הרכב
הישראלי בעת הזו, במיוחד כאשר רכבים אלו נהנים מהנחת מיסוי משמעותית -
דרגת מס ירוק 3, המקנה להם זכוי בגובה של כ- 15 אלף ש"ח סדר גודל, ההופכים
ל- 17 אלף (כולל המע"מ שמושת בסוף על כלל העסקה ונחסך). זהו חלק
לא מבוטל ממחירו של רכב בקטגוריה זולה שכזו אשר נחסך ולכן נבון לנצלו,
זאת אומרת באם מוכנים להתנייד ברכב מיני.

ואם יש למישהו חשש מרכב מיני אולי בשל זכרונו מרכבי מיני של הדור הקודם,
זה שהיה עימנו רק לפני 5-10 שנים, אז שירגיע את חששו: מכוניות המיני של היום
- הדור החדש, זהו דור שלא ידע את קודמו: האיכות, העושר, המפרט, בדוד
הרעשים, ההרכבה, איכות הנסיעה... זו ליגה אחרת לחלוטין ממה שידענו.
ואם יש למישהו ספק, אז שיואיל בטובו לא להסתמך על דעתו של כותב שורות אלו,
אלא שיכתת רגליו לסוכנויות הרכב, שיתחיל להזיע ולעבוד בשביל עצמו ובשביל
הנסיון שיצבור. שימשש את הסחורה באולמות התצוגה, שיעשה נסיעות מבחן.
הפתעה נעימה מצפה לו.

*נ.ב - לא יצא לי עדיין לבחון את הקיה פיקנטו החדשה שהושקה זה עתה. אשמח
ממי שיכול לתרום לשרשור זה ולספר חוויותיו מרכבי מיני מודרנים חדשים שהושקו
לאחרונה גם כן, כמו למשל הפיקנטו, שיספר מה הוא התרשם וישתף במידה ויש
עליהם מחיר מבצע גם כן.
שרשור זה לטעמי יכול להיות ריכוז מתומצת של חווית המיני המודרנית בעת הזו,
כמה עולה, ומה אנחנו חושבים עליה. את דעתי כבר הבנתם, אני בעד
לצפיה ב-'במבצע חבר יש גם סיטיגו ב-61K'
במבצע חבר יש גם סיטיגו ב-61K
27/03/2017 | 11:09
21
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
27/03/2017 | 18:48
42

אז המחיר 60 אלף ש"ח תקף גם עבור הסיטרואן C1. ההבדל במפרט בין ה- 108
ל- C1 מתבטא במראות חשמליות לטובת ה C1.

תיקון טעות ממודעתי הקודמת, גם בתאומות לבית לובינסקי (ה- 108 וה- C1) יש paddle shifts.

משהו נוסף שראיתי ואשר מדליק נורת סימן שאלה מעניינת:
במכסה מנוע של האייגו יש בדוד אקוסטי מודבק בתחתיתו, כמקובל ברכבים
שמגומרים איכותי, אך בדוד זה נעדר מצמד הצרפתיות.
סימן זה מעלה שאלה, האם יש עוד הבדלי גימור טכניים בין הרכבים, דברים
שאנו לא מודעים להם, ו/או נמצאים מתחת לשכבה הנגישה לקו הראייה ?
שאלה טובה שצריך לחקור אודותיה ואשתדל לבצעה.
*הנחתי היא שלא, אך מעניין מה תעלה הרשת.
לצפיה ב-'פורסם לפני כמה ימים מבחן דרכים בפורום אחר'
פורסם לפני כמה ימים מבחן דרכים בפורום אחר
28/03/2017 | 22:21
1
18
על הפיקנטו החדשה. בסה"כ הבוחן התרשם ואמר ששידרגו את כל הפרמטרים מהשנה הקודמת, זה עדיין רכב מיני אבל זה כבר מתחיל להרגיש יותר כמו מכונית.
לצפיה ב-'גם לי ישנה תחושה שזה הכוון'
גם לי ישנה תחושה שזה הכוון
29/03/2017 | 15:02
9

במיוחד לאור זאת שהפיקנטו החדשה סביר שלוקחת את המקום שאליו הגיע
ה- I10  קרובתה למשפחה, צעד אחד נוסף קדימה.

והיות וה- I10 היא כבר הצלחה לא מבוטלת במובן הזה, אז זהו כנראה הכוון
שאליו הולכים הלאה.

אמנם עוד לא יצאה לי ההזדמנות להתחכך עם הפיקנטו החדשה, וזהו רק עניין
של זמן עד שאספיק לדגום גם אותה, אך עוד לפני שעשינו זאת, בליבי תחושה
מקדמית (זהירה כמובן) שהיא אחת המועמדות לראשות הקטגוריה.

לטעמי קונצרן יונדאי/קיה עשה קפיצת מדרגה תהומית בעשור האחרון,
ודי סגר את הפער עם תעשיית הרכב הוותיקה (GM/VW/Toyota)...

ולראיה, הוא כבר מתחיל להריח עוד מעט מבחינת גודל והיקפי מכירות/יצור
לשנה, את שלושת הענקים הקלאסיים שהוזכרו לעיל בסוגריים.
לצפיה ב-' Camero ZL1 החדשה'
Camero ZL1 החדשה
28/03/2017 | 14:40
8
57

אם מעניין מישהו, ביבוא אישי, היא פה בארץ אחרי מיסים והובלה, חדשה בניילונים,
סביבות 520 אלף ש"ח סדר גודל. מכונית בעלת ביצועים מהטובים בעולם.
בהחלט בעשיריה הפותחת. 
לצפיה ב-'הנה רשימה של עשר מכוניות שבלי לבדוק אפילו, אני בטוח שהן עם '
הנה רשימה של עשר מכוניות שבלי לבדוק אפילו, אני בטוח שהן עם
28/03/2017 | 15:18
3
47
ביצועים עדיפים - פרארי סופרפאסט, קוניגסג (בחר איזה דגם שבא לך), פגאני (כנ"ל), מקלארן (כנ"ל), פורשה 911 טורבו... להמשיך?
ה-ZL1 היא מכונית שרירים מרשימה מאוד, ללא ספק יחס ביצועים לשקל מעולה. אבל היא אפילו לא קרובה להיות בין עשרת המכוניות המהירות בעולם, לא בתאוצה ולא במהירות סופית.
לצפיה ב-'post truth, אל תפריע לסיפור טוב עם עובדות.'
post truth, אל תפריע לסיפור טוב עם עובדות.
28/03/2017 | 16:08
9
לצפיה ב-'FAKE CARS'
FAKE CARS
28/03/2017 | 16:40
8
לצפיה ב-'האם ישנו מצב שהתייחסת'
האם ישנו מצב שהתייחסת
29/03/2017 | 16:02
20

מבלי לצפות תחילה בכתבה ?   (כנראה שכן).

המכונית מבצעת הקפות מסלול "באזור חיוג" הביצועים של העשיריה הפותחת
בעולם. חלק מהרשימה שציינת אינן מכוניות שנועדו למסלול, וביצועיהן במסלול
אינם מרשימים. 

להיות מהיר (מבחינה מושגית) אינה הכוונה למהירות סופית בבדיקות מעבדה.
הכוונה "במהירות" היא לזמני הקפה על מסלול מקצועי, או המקבילה לכך בכביש
ציבורי - נאמר שהיינו מעיזים להשתולל עליו. 

מן העבר השני, מכוניות יעודיות וידועות כמכוניות מסלול טובות, ברמה של
העשיריה הפותחת בעולם, ה- ZL 1 בהחלט נכנסת כמתמודדת ראויה.
לעניין זה רצ"ב (גלגל מטה) תמונה ממדידות של המהירות ביותר ש- MT הספיקו
לבחון עד כה על המסלול שבכתבה. 

תתרשם ממי ה- 1ZL מהירה יותר, כולל ממקלראן שעולה פי 5 ממנה או פורשה
911GT3 שעולה פי 3 ממנה.

ראה את הכתבות על הרכב, את זמני הקפות המסלול שלו, ואת היכולת הדינמית
שלו מבחינת כוחות G ואחיזת קרקע (שמראים גם כן בכתבה ובהשוואה לאחרות),
ואז תתרשם, שאין למעשה הרבה מכוניות שיכולות להיות מהירות מה ZL1
regardless of price על מסלול מקצועי (שמסמלץ הכי סביר מה קורה על כביש
ציבורי).

הבודדות שמהירות ממנו, אז הן מהירות במעטי מעט, משהו שרק הסטופר יכול
לעלות עליו. וגם אלו בדר"כ עולות פי כמה וכמה ואינן קרובות כלל למחיר 60 אלף דולר.

ברמת סדר גודל המחיר של ה- ZL1 , 60$K אין מתמודדת שיכולה לנצח אותו,
וזהו כבר הישג מרשים בפני עצמו וודאי נסכימה כולנו. במחיר הזה הוא מקום ראשון בעולם.

זרום עימי בדיון, שתף פעולה, חווה דעתך לאור ביצועי הרכב אל מול מחירו (כ- 60
אלף דולר), ביחס לביצועי מסלול לעומת רכבים שעולים כמותו ואפילו כפליים ממנו.
אחר כך נתח את הממצאים לעומת רכבים שעולים פי 10 ממנו, והאם הם מהירים
יותר, ואם כן, בכמה ? 

בחן את המשמעות האופרטיבית/פרקטית של מחירו של רכב ב- 60 אלף דולר לפני
מיסים עבור הצרכן הישראלי, שצריך לשלם גם עוד מס כבד, דבר שהופך את
הרכב לחלום - אך חלום בר השגה ראלי. לעומת רכבים שעולים 5 מיליון ש"ח
בישראל כך שגם כחלום אינו יכול להיות עבורם ראלי. 

נתח את ההישג של GM מבחינה ביצועית ואספקת חוויה מוטורית ספורטיבית
טהורה לצרכן, לצד שימושיות יום יומית, לאור רמת המחיר שבה הוא משווק.

סבורני שהניתוח יביא לתמונה מעניינת:
קבלת 99% "מביצועי המסלול" (ולכן ביצועי הכביש) של רכבי על ב- 5 מיליון שח,
ברכב שיעלה לנו "רק" חצי מיליון ש"ח בישראל,  ועל כן יחשב למעשי עבורנו.

ממתין לשמוע את דעתך.
לצפיה ב-'בלונדינית עם ציצי סיליקון '
בלונדינית עם ציצי סיליקון
28/03/2017 | 17:11
1
9
לצפיה ב-''
29/03/2017 | 15:08
3
לצפיה ב-' מסתבר שיש גרסא עוד יותר חזקה ZL1-1LE'
מסתבר שיש גרסא עוד יותר חזקה ZL1-1LE
29/03/2017 | 21:55
17

גרסאת ZL1 עם קיט שיפורים אגרסיבי, חותכת 3 שניות זמן הקפה במסלול
וזה כבר טריטוריה של hyper car :

מחזיקה כח של 1.1G - פשוט מדהים!
שיווקה יתחיל בחודשים הקרובים. מחירה טרם פורסם רשמית אך משוער להיות
כעשרת אלפים מעל גרסאת ZL הסטנדרטית. קרי בין 70-80 אלף דולר.

*אני במקרה בארה"ב בעוד שבועיים, אקח סבוב על ZL1 להתרשמות.
אם יהיה מעניין אביא לפה תמונות...
לצפיה ב-'ביטוח חובה וצד ג'
ביטוח חובה וצד ג
28/03/2017 | 12:36
4
39

הונדה סי אר וי
שנת 99
הסוכן הציע
ביטוח חובה 1825.
צד ג' 860
כל נהג מעל 30 
לא רואה את עצמי מוצאת את הזמן לבדוק
האם זה מחיר נורמלי? הרכב לא שלי זה רכב שנמצא בחנייה ולא נוהגים בו הרבה
אבל גם לא הספיקו למכור אותו עדיין
זה מחיר הגיוני?

לצפיה ב-'עשי חיפוש ב-wobi ותקבלי תשובה תוך שתי דקות'
עשי חיפוש ב-wobi ותקבלי תשובה תוך שתי דקות
28/03/2017 | 12:58
2
10
לצפיה ב-'WOBI לא אמין '
WOBI לא אמין
28/03/2017 | 14:59
1
38
כבר כמה פעמים שWOBI נתן הצעות ב10-30% יותר מאשר האתר של החברה עצמה.
בכל המקרים נתוני הנהגים והכיסוי היו זהים, אבל ישירות באתר החברה היה יותר זול מאשר ההצעות שהופיעו בWOBI
לצפיה ב-'וואלה? לי דווקא היה ניסיון טוב איתם, אבל זה היה לפני שנתיים '
וואלה? לי דווקא היה ניסיון טוב איתם, אבל זה היה לפני שנתיים
28/03/2017 | 15:04
33
בערך. אולי התדרדרו מאז.
לצפיה ב-'http://car.cma.gov.il/'
http://car.cma.gov.il/
28/03/2017 | 13:38
13
לצפיה ב-'ממשיך עם התרגולים:'
ממשיך עם התרגולים:
28/03/2017 | 09:21
9
57
1. מאותת שמאלה, אבל פונה ימינה. למה לא, בעצם?
2. הרמזור הפך לירוק ואני במרחק 100 מטר. זה הזמן לנסוע לאט במיוחד, אולי יהפוך לכתום/אדום. אז מה אם כולם משתוללים מאחורי עם הצופרים?
3. מה עובר בראש של אלה המדברים בנייד בסגנון שידור לאומה, כשהנייד ביד, אבל מדברים לרמקול? האם זה ממש שונה מלשים את הנייד באוזן?
לצפיה ב-'שאלתי פעם אחד לגבי הדיבור בנייד דרך הספיקר, ההסבר '
שאלתי פעם אחד לגבי הדיבור בנייד דרך הספיקר, ההסבר
28/03/2017 | 09:33
8
42
שלו "כדי לא לחטוף קרינה".
לצפיה ב-'אבל היד לא פנויה להגה ולשום דבר אחר. אגב, יש כאלה'
אבל היד לא פנויה להגה ולשום דבר אחר. אגב, יש כאלה
28/03/2017 | 09:35
7
27
שלא מסוגלים לקפל לשון לצורת U. אני לא מסוגל לסובב הגה ביד אחד בצורת ניגוב חומוס.
לצפיה ב-'העסק נראה לי די ברור, אני מתפלא שלך לא'
העסק נראה לי די ברור, אני מתפלא שלך לא
28/03/2017 | 09:49
6
33
מצד אחד יש קרינה, שלא ברור אם היא בכלל מזיקה או כמה, וגם ממש לא ברור אם דיבור בצורה כזו בכלל מפחית את החשיפה אליה.
מצד שני יש פגיעה ביכולת הניהוג של הרכב וסיכון מוגבר מוכח במחקרים להיות מעורב בתאונה מעצם ההתעסקות עם הטלפון והדיבור בו.

וככשני סיכונים מתנגשים, צריך לבחור את הנתיב בו הסיכון נמוך יותר - אז מדברים בטלפון דרך הספיקר, אין מה לעשות!
לצפיה ב-'דרך הספיקר? אני לא מדבר על דיבורית הרכב.'
דרך הספיקר? אני לא מדבר על דיבורית הרכב.
28/03/2017 | 10:47
5
20
אני מדבר על אחיזת המכשיר ונטרול יד אחת.
לצפיה ב-'זה ספיקר, בניגוד לדיבורית. '
זה ספיקר, בניגוד לדיבורית.
28/03/2017 | 11:05
3
7
לצפיה ב-'אני יודע מה ההבדל ביניהם. לכן לא הבנתי את'
אני יודע מה ההבדל ביניהם. לכן לא הבנתי את
28/03/2017 | 11:07
2
15
השורה התחתונה שלך.
לצפיה ב-'לא אתה זה שהתלונן שלא מבינים ציניות? '
לא אתה זה שהתלונן שלא מבינים ציניות?
28/03/2017 | 11:09
1
7
לצפיה ב-'(כן) אוקיי, מקבל.'
(כן) אוקיי, מקבל.
28/03/2017 | 11:16
4
לצפיה ב-'העבירה היא בעצם החזקת הטלפון ביד'
העבירה היא בעצם החזקת הטלפון ביד
28/03/2017 | 11:26
28
אשתי קיבלה דו"ח כשניווטה עם וויז. הראתה לשוטר שהיא מנווטת לכתובת 200 מ' משם ושבכלל יש לה דיבורית באוטו והוא ענה לה שזה מעניין לו ת'&*@.
לצפיה ב-'נורות דולקות לאחר הנעה עם כבלים'
נורות דולקות לאחר הנעה עם כבלים
26/03/2017 | 11:16
9
77
בוקר-טוב ושבוע טוב לכולם,
שואל עבור חבר -הרכב איסוזו טרופר 98, במצב מצוין ומטופל לפי שעון.
בקיצור, הרכב עמד חודש ללא הנעה, באנו להניע - הרכב הניע במכה אפילו בלי מאמץ, סיבוב של עשר דקות והרכב הוחנה מחדש, הבוקר בניסיון להניע לא היה אפילו סטרטר, רק רעשי "קליק" בעת סיבוב המפתח. הנענו עם כבלים, הרכב הניע במכה ונוסע יפה אבל הנורות בתמונה נשארו דולקות במשך נסיעה של כעשרים דקות.

אשמח לכל הארה בנושא, תודה מראש לעונים!

לצפיה ב-'אולי הזזתם את אחד הכבלים של הבטריה והוא לא תפוס הייטב במקום?'
אולי הזזתם את אחד הכבלים של הבטריה והוא לא תפוס הייטב במקום?
26/03/2017 | 11:28
2
46
עוד אפשרות זה שנתתם איזה מכת חשמל למחשב או משהו כזה וצריך לאפס אותו. קצת אירוני, אבל לפעמים מאפסים ע"י זה שמנתקים את הבטריה למשך זמן מה.
לצפיה ב-'נבדוק, תודה!'
נבדוק, תודה!
26/03/2017 | 11:53
1
11
לצפיה ב-'לדעתי הלך המצבר.'
לדעתי הלך המצבר.
26/03/2017 | 11:57
15
לצפיה ב-'קרה לי פעם ברכב של חבר'
קרה לי פעם ברכב של חבר
26/03/2017 | 13:01
2
48
נסיעות קצרות שלא הצליחו לטעון את המצבר. טעינה אחת הגונה פתרה את בעיית הנורות
לצפיה ב-'מקווה שהנסיעה תעזור,כדי "לאפס"מנתקים את הפלוס או המינוס?'
מקווה שהנסיעה תעזור,כדי "לאפס"מנתקים את הפלוס או המינוס?
26/03/2017 | 14:26
1
30
מהמצבר, אנסה אולי לנתק לו את המצבר לשעה/שעתיים, אולי זה יעזור, אמורים לנתק את מינוס או הפלוס?
תודה רבה!

לצפיה ב-'לא משנה'
לא משנה
27/03/2017 | 08:12
4
לצפיה ב-'בדרך כלל זה מצביע על בעית טעינה. יכול להיות שזז כבל, או '
בדרך כלל זה מצביע על בעית טעינה. יכול להיות שזז כבל, או
26/03/2017 | 15:06
35
שיש בעיה בטעינה - אלטרנטור, ווסת מתח או נתק כלשהו.
לצפיה ב-'מעדכן לדורות הבאים - אלטרנטור היה גמור,הוחלף בחדר,אגב זה'
מעדכן לדורות הבאים - אלטרנטור היה גמור,הוחלף בחדר,אגב זה
28/03/2017 | 07:32
1
43
היה האלטרנטור המקורי על הרכב משנת 98!!

לצפיה ב-''
28/03/2017 | 08:31
4

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה