לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים חדשים? אנא קראו את חוקי הפורום ("אודות הפורום והנהלתו" פה מעל)
גולשים חדשים מתבקשים לקרוא את הודעת המנהל על מנת לוודא כי הם מכירים את נהלי הגלישה בפורום
המשך >>

לצפיה ב-'לא הכי קשור אבל אולי בכל זאת... קשיי נהיגה ברכב ידני'
לא הכי קשור אבל אולי בכל זאת... קשיי נהיגה ברכב ידני
24/05/2017 | 19:09
3
23
שלום חברים,
קודם כל בעבר היה בתפוז פורום ממש טוב שמיועד ללימודי נהיגה ותאוריה. אחלה מומחים ומורי נהיגה היו חברים בו.
לצערי, אני לא מוצא יותר את הפורום (כנראה שנסגר).
השבוע חזרתי מטיול באירופה אחרי ששכרתי רכב ידני והטיול היה סיוט.
מתברר שאם לא נוהגים כ-10 ברכב ידני (ועוד שהיה דיזל שפחות מחמיר) אז שוכחים קצת.
יש לי כמה שאלות אליכם אם מישהו יכול בבקשה לעזור למרות שאני מתנצל מראש כי אני יודע שהפורום לא נועד לשאלות אלה (אולי בכל זאת למישהו יתחשק לעזור קצת).
כל השאלות שאני שואל חיפשתי תשובות אבל הן לקוניות ולא עוזרות.
1.בהנעה של רכב ידני חייב להחזיק קלאץ/ ברכב אוטומט חייב להחזיק ברקס או שזה תלוי ברכב?
2.תחילת נסיעה ברכב ידני- באיזה רגע משלבים גז כדי שהאוטו לא יכבה? עוד לפני ששיחררנו את הקלאץ עד הסוף?
3.זינוק בעלייה-(הנושא שמירר לי את החופשה). ידוע שיש שני שיטות (אחת עם אמברקס). האם אחרי ששחרנו את הקלאץ עד למצב שבו הרכב רועד (רוצה לדחוף קדימה) , ישר מורידים בלם יד/עוזבים את הברקס ונותנים גז והקלאץ עדיין לא שוחרר עד הסוף, או שברגע שהגעתי לנקודה זאת ושיחררתי את הבלם ומיד לחצתי על הגז אפשר להוריד את הרגל מהקלאץ לגמרי?
תודה רבה וסליחה מראש לכל העוזרים  
לצפיה ב-'סרטון באנגלית:'
סרטון באנגלית:
24/05/2017 | 20:13
13
לצפיה ב-'שמים גז, קצת, לפני שמשחררים את המצמד. את המצמד משחררים'
שמים גז, קצת, לפני שמשחררים את המצמד. את המצמד משחררים
24/05/2017 | 22:20
5
רק אחרי שהרכב החל לנוע, לא משנה אם בעליה או במישור.
לגבי הנעה - בדרך כלל ברכב ידני מודרני נדרשת לחיצה על המצמד, גם אם הרכב בניוטראל.
לצפיה ב-'הטיול היה סיוט... איפה אניגו שסיפר לי כאן שבאירופה אין להשיג'
הטיול היה סיוט... איפה אניגו שסיפר לי כאן שבאירופה אין להשיג
24/05/2017 | 22:25
4
עוד רכב ידני ? פותח השרשור, המשפט הזה היה לאניגו, זה לא מה שאמר אבל זה קצת קרוב למה שצפה שיקרה באירופה מבחינה מוטורית. ועל רקע זה הייתי חייב להוריד את ההנחתה... תמיד אהבתי כדורעף. לא תבין ואל תנסה

ואל פותח השרשור: חבל לי שהטיול היה עבורך סיוט. רכב גיר ידני מחייב לדעת נהיגה "על באמת". לא ב"כאילו". לא ב"נדמה לי שאני יודע", ולא עוד כאלה דימויים מאותה המשפחה. אתה "שכחת" כי לא באמת ידעת. זה לא אתה אשם כמובן אלא אתה חלק מתוצרי המוטוריקה הארצי ישראלית. לא מזמן שוחחתי כאן גם עם אחרים ולכל אחד היו את הטיעונים שלו למה הדוושה השלישית מיותרת מבחינתו. כולם תירוצים ולכולם מכנה משותף אחד. כולם כולם לא באמת יודעים לנהוג בגיר ידני. אם היו יודעים, על באמת ולא בכאילו, אז הנהיגה על ידני הייתה כל כך קלה וטיבעית מבחינתם, שזה היה הדבר הכי טיבעי מבחינתם.
כאן היות שזה לא טיבעי עבורם אז הם מעדיפים ללחוץ כאחוזי תזזי על הברקס שמא הרכב האאוטומטישי שלהם יזנק קדימה מבלי שישימו לב.

מעט התייחסות לשאלתך.
ראשית הנוהל הוא כזה:
1. רגל ימין על ברקס ורגל שמאל על הקלאץ'
2. מכניס לראשון או לR
3. מתחיל לשחרר קלאץ' מרים הרגל רק עד לנקודת האמצע שנקראת חצי קלאץ'.
איך תזהה אותה? בנקודה הזאת הרכב "מנסה לזוז" בכיוון ההילוך [וגם הטורים יורדים] אבל אינו יכול לזוז בגלל הברקס. מצד שני הקלאץ' חצי לחוץ ועל כן המנוע לא מתכבה.
4. זאת הנקודת זמן להעביר רגל ימין מהברקס לגז ותוך כדי לחיצת גז מרים רגל שמאל עד הסוף.
גם חצי הקלאץ' הוא טווח מסויים בתוך הלחיצה על הקלאץ'. זאת לא נקודה מוגדרת.
המאפיינים שלה הם:
א. הברקס לחוץ והקלאץ' "חצי" לחוץ והמנוע לא ניכבה למרות הילוך 1 או R
ב. כשאתה מרים הברקס הרכב רועד ונותר במקומו כלומר לא מתדרדר. אם השיפוע מאד תלול אז צריך להוסיף קצת גז כדי לא לזוז ולעתים בשיפועים חדים מאד גם בחצי הקלאץ' אתה מעט מתדרדר אבל לעולם זה פחות בהשוואה ללחיצה מלאה על הקלאץ'.
כשאתה מיומן אז זה נעשה הרגל שני. אתה מרים ברקס ומייד מרגיש. אם אתה מתדרדר [נגד כיוון ההילוך] אז אתה משחרר עוד טיפה את הקלאץ' תוך כדי הוספת גז קלה. אם אתה מתקדם [עם כיוון ההילוך] אז אתה ממשיך לשחרר קלאץ' ויכול או תוך כדי או רק לאחר סיום שחרור הקלאץ' ללחוץ גז. זה תלוי באם יש לרכב מספיק כוח לשרוד [להמשיך ההתקדמות עם כיוון ההילוך] ללא גז

חשוב לנסות לקצר את משך הזמן שבו רגל שמאל על חצי קלאץ' כי זה שוחק.
לצפיה ב-'רפידות בלמים'
רפידות בלמים
22/05/2017 | 10:30
5
59
האם הגיוני שברכב משנת 2014 (סוזוקי ) עם 12,300 ק"מ בלבד צריך להחליף רפידות בלמים??? פגעתי ברכב שעצר בפתאומיות לפני..הייתי במרחק סביר ולמרות זאת לא הצלחתי לבלום במקום , הרגשתי שמשהו לא סביר קורה...כאשר הכנסתי את הרכב לתיקון וטיפול שנתי הודיעו לי שאני חייבת להחליף רפידות בלמים...
עלי לציין שממש לפני שנה הרכב עבר טיפול במוסך מורשה...האם סביר שתוך שנה מהטיפול נגרם כזה נזק לרפידות הבלמים..?
אשמח לשמוע דעתכם. תודה!

לצפיה ב-'קודם כל, זה שלא הצלחת לבלום לא קשור לרפידות הבלמים'
קודם כל, זה שלא הצלחת לבלום לא קשור לרפידות הבלמים
22/05/2017 | 12:35
49
הרפידות צריכות להיות גמורות מאוד כדי שזה ישפיע על הבלימה, ואני לא מאמין שזה המצב אצלך.
לגבי החלפה, ייתכן שצריך להחליף. שחיקת הרפידות תלויה בגורמים רבים, בעיקר סוג הנסיעות ואופן הנהיגה, וזה משתנה בין נהג לנהג ובין רכב לרכב.
ייתכן גם שלא צריך עדיין להחליף והמוסך הולך פשוט על הצד הבטוח. בדרך כלל אם במוסך רואים שהרפידות לא יחזיקו עד הטיפול הבא, הם ימליצו להחליף כדי לחסוך לך כניסה נוספת למוסך לפני הטיפול.
לצפיה ב-'12,300 ק"מ בלבד?'
12,300 ק"מ בלבד?
24/05/2017 | 17:09
16
אני מנחש שהחליפו לך את רפידות הבלמים הקדמיים? אין סיכוי שגמרת יותר מ50% מהרפידות. כלומר, יכולת לנסוע עם זה עוד כ3 שנים עד להחלפה אבל ייתכן מאד שהמוסך ראה בך טרף קל ולא התאפק מלנגוס.

לעצם חבטתך ברכב שלפנייך: באיזו מהירות היית טרם תחילת הבלימה? באיזה מרחק מהרכב שלפנייך? האם לחצת על הבלם בעוז מספיק? האם החלקת? האם הפעלת את הABS?
על איזה דגם סוזוקי מדובר?
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
24/05/2017 | 17:51
1
15
נכנסה גברת למוסך מורשה וולוו עם S60 חדשה.נסועה 6300 ק"מ והתלוננה שהבלמים שלה "קצת" חלשים .
פירקו את הגלגלים והיה צורך להחליף רפידות וצלחות.הכל היה שחוק.עלות 2200 ש"ח
הרפידות של היום זה לא היה מה שפעם והכל גם תלוי באופי הנסיעות של הרכב.

לצפיה ב-'כמו שאמר חן, בלמים שחוקים לא פוגעים ביכולת הבלימה. '
כמו שאמר חן, בלמים שחוקים לא פוגעים ביכולת הבלימה.
24/05/2017 | 22:22
2
מניסיון, עם אופנוע, גם אם חומר החיכוך בכלל נופל מהרפידה, ויש מגע של ברזל על ברזל - זה עדיין עוצר...
הבלמים אצלה היו חלשים מסיבה אחרת - אוויר במערכת, למשל.
לצפיה ב-'אתמול התרחש לפני מקרה דומה '
אתמול התרחש לפני מקרה דומה
24/05/2017 | 17:54
19
שלום
במסלול פניה שמאלה ברמזור שהתארך, רכב שביקש גם לפנות כבר עמד בתוך הנתיב השמאלי וכנראה שקלט שהוא בבעיה ובלם.
זה שאחריו בלם גם, מהירות הנסיעה הייתה לטעמי פחות מ-40 קמ"ש...ולא הספיק. (המרחק שרובנו שמרנו היה דחוק בגלל עומס התנועה).
הוא נכנס (קלות) ברכב שלפניו. 
אני הייתי הבא בתור. התאונה התרחשה ממש לפני!
לא מצאתי כל בעיה לבלום וכמובן שעצרתי בזמן. חששתי שזה שאחרי לא יכנס בי גם, אבל הוא גם עצר בזמן. כנראה שרעש התאונה העיר אותו בזמן.
הנזק לרכבים שהתנגשו - קמטים בפגוש.
חיפשתי שהנתיב הימני יאפשר, עקפתי והמשכתי בנסיעה.

היה לי ברור שהרכב יעצור בזמן, וכך היה. כביש יבש בצהרי יום.
לרכב שלי 14,000 ק"מ עם 4 מעצורי דיסק ומערכת עזר לבלימה כולל ABS (שלא היה צריך בכלל להיכנס לפעולה).
לצפיה ב-'איך פיגו פיג'ו 301 אקטיב 1.2 2016 כרכב משפחתי ?'
איך פיגו פיג'ו 301 אקטיב 1.2 2016 כרכב משפחתי ?
23/05/2017 | 20:22
9
25
הוא אמין?

תודה,

לצפיה ב-'ידני או אוטומט? טורבו או אטמוספרי? '
ידני או אוטומט? טורבו או אטמוספרי?
23/05/2017 | 21:03
8
10
לצפיה ב-'אוטומט, '
אוטומט,
23/05/2017 | 21:12
7
36
מה ההבדל ?
לצפיה ב-'באוטומט האוטו מחליף הילוכים לבד, בידני אתה '
באוטומט האוטו מחליף הילוכים לבד, בידני אתה
23/05/2017 | 23:17
6
35
לא ענית אם טורבו או לא. אני לא שואל סתם - ההבדל הוא לא רק בהספק, אלא גם בתיבת ההילוכים. רובוטית באטמוספרי, פלנטרית בטורבו.
לצפיה ב-'תנחש לָמָה הוא לא ענה ...?'
תנחש לָמָה הוא לא ענה ...?
24/05/2017 | 09:21
27
....כי....
מסתמן כי ההבדל שהוא לא מבין מהו אינו אוטומט כנגד ידני אלא... 

לצפיה ב-'1200 אוטומט זה זה הטורבו לא?'
1200 אוטומט זה זה הטורבו לא?
24/05/2017 | 16:26
4
10
לצפיה ב-'לפי מה שאני מכיר'
לפי מה שאני מכיר
24/05/2017 | 18:04
20
יש 1.2 רגיל גיר רובוטי
1.6 גיר אוט"
והשאר ידני דיזל.
אין לדעתי שום טורבו.
לצפיה ב-'היה גם אטמוספרי רובוטי, שהוא גם אוטומט. '
היה גם אטמוספרי רובוטי, שהוא גם אוטומט.
24/05/2017 | 21:08
2
4
לצפיה ב-'הכל בסדר - פשוט החלטתי לרדת מהנושא - אני החלטתי לחכות '
הכל בסדר - פשוט החלטתי לרדת מהנושא - אני החלטתי לחכות
24/05/2017 | 21:36
1
9
עוד קצת (לסוף השנה)

ולקנות טיוטה יאריס אוטומטית :)
לצפיה ב-'איך עוברים מרכב סדאן עם תא מטען ענק ובסיס גלגלים של 265 ס"מ'
איך עוברים מרכב סדאן עם תא מטען ענק ובסיס גלגלים של 265 ס"מ
24/05/2017 | 22:08
4
לסופרמיני עם בסיס גלגלים של 251 ס"מ ותא מטען בערך בחצי מהנפח?
לצפיה ב-'התייעצות כללית בנוגע לקניית רכב משומש מבנאדם פרטי'
התייעצות כללית בנוגע לקניית רכב משומש מבנאדם פרטי
22/05/2017 | 23:16
12
69
לעולם לא קניתי רכב משומש, 
אשמח לטיפים כללים - מה חשוב לבדוק, וכו

לדוגמא, ראיתי רכב שמאוד תואם את מה שאני מחפש, עבר קילומטז'' מאוד נמוך, (15000 בשנתיים) . באמת נראה כמו חדש

המוכר, שטען שהוא סוג של סוחר מכוניות, ולא נראה הבנאדם הכי אמין בעולם, אומר בביטחון שהוא מתחייב בבדיקה על שלדה, מנוע, וגיר ואפילו מוכן לשים כסף על הבדיקה. הודיעה מראש שהרכב קיבל מכה חלשה בזמן חנייה והוחלף טמבון.

האוטו כאמור במצב מאוד טוב, ונוסע מעולה לפי הבדיקה שלי. גם שפתחתי את המכסה מנוע הכל נראה שם חדש (לפי העין המאוד לא מקצועית שלי..)

האוטו עדיין באחריות יצרן (מיצובישי), ואין לו ספר טיפולים (עד כמה זה נורא?).
האם יש לי דרך לבדוק שכל רכיבי האוטו מקוריים? (שאלה קצת מפגרת, אבל כמו שציינתי אני לא מבין בזה. אני יודע שבתחום האלקטוניקה למשל, יש הרבה חיקויים סינים של מוצרי דגל - האם זה קיים גם ברכבים? כלומר יש מצב שהמנוע הוא מנוע לא מקורי של מיצובישי ויש לי דרך להעלות על זה?)
האם יש דרך לפנות למיצובישי ולבדוק מולם על ההיסטוריה של הרכב אצלהם?
האם יש דרך לדעת שהרכב היה במוסך לא מורשה? (למרות שהוא עבר קילומטרג' ממש נמוך)

וכמובן ברגע שאני עושה בדיקה לפני קנייה במוסך רישמי שאני בוחר, והכל יוצא תקין, האם אפשר להסיר סופית כל דאגה מליבי? האם בבדיקה ניתן להעלות על דברים כמו האם האוטו ראה מוסך, האם שינו את הקילומרג' שלו ועוד כל מיני דברים לא כשרים?

כל עזרה תתקבל בברכה, תודה
לצפיה ב-'המוכר אומר שזה עבר טיפול קטן ב15K אבל אין לו תיעוד לכך'
המוכר אומר שזה עבר טיפול קטן ב15K אבל אין לו תיעוד לכך
22/05/2017 | 23:40
5
44
הבנתי שחשוב לדעת את ההסיטוריה על הרכב כדי לנצל את האחריות יצרן
לצפיה ב-'נכון מאוד - חייב תיעוד בשביל האחריות. אדם שמטפל ברכב '
נכון מאוד - חייב תיעוד בשביל האחריות. אדם שמטפל ברכב
23/05/2017 | 12:53
4
41
כמעט חדש בלי לתעד? חשוד. מוכר שהוא "מעין סוחר רכב"? חשוד. בקיצור, יותר מדי סימני אזהרה - הייתי ממשיך לחפש.
אגב, איזה אוטו זה? היצע הפרטיות של מיצובישי לא בדיוק מבריק.
לצפיה ב-'הוא אומר שאין לו בעיה ללכת למוסך מורשה של מיצובישי'
הוא אומר שאין לו בעיה ללכת למוסך מורשה של מיצובישי
23/05/2017 | 22:49
3
23
שם יוכיחו שאכן האחריות בתוקף. ויציגו היסטוריה

אם זה אכן יקרה ובנוסף הבדיקת רכב שאני אבצע תעבור בהצלחה - יש עדיין סיבה לחשוש?

מדובר בספייס סטאר
לצפיה ב-'ספייס סטאר לא הייתי קונה בכל מקרה, אבל זה עניין אחר'
ספייס סטאר לא הייתי קונה בכל מקרה, אבל זה עניין אחר
23/05/2017 | 23:15
2
22
אבל לא הבנתי - הוא אמר שאין תיעוד, ועכשיו הוא אומר שיש תיעוד? אם האוטו בן שנתיים, הוא היה צריך לעבור שני טיפולים. אם יש לו תיעוד לזה, אז זה מוריד מכשול אחד.
עדיין אני הייתי מעדיף לא לקנות רכב מ"סוג של סוחר".
לצפיה ב-'הוא אמר שאין לו תיעוד להראות לי כרגע,'
הוא אמר שאין לו תיעוד להראות לי כרגע,
24/05/2017 | 00:46
1
18
אבל אמר שאין לו בעיה ללכת איתי לכל מכון מורשה של מיצובישי כדי להראות לי שהכל כשר

כאמור במידה והמכשול הזה יורד, ובנוסף הרכב יעבור גם בדיקה במכון בדיקה מורשה, האם יד עוד סיבה לדאגה?

ומה רע בספייס סטאר? מחפש מיני חסכוני ואמין
לצפיה ב-'מה רע בספייס סטאר? כמעט הכל - בטיחות, איכות פלסטיקה, מנוע '
מה רע בספייס סטאר? כמעט הכל - בטיחות, איכות פלסטיקה, מנוע
24/05/2017 | 21:21
6
רועד, בידוד רעשים גרוע. בטיחות כבר אמרתי? אז תוסיף גם התנהגות כביש גרועה.
אה, והוא לא מיני, הוא סופרמיני. קנה מיקרה, עדיף.
לצפיה ב-'על פניו ובמקומך זה נשמע קצת בעייתי. הייתי הולך על משהו אחר'
על פניו ובמקומך זה נשמע קצת בעייתי. הייתי הולך על משהו אחר
23/05/2017 | 02:28
42
השוק מוצף היום ברכבים. לא בעיה גדולה למצוא רכב בן שנתיים שנראה חדש. עם המנועים המודרניים שמסוגלים להגיע לקילומטרז'ים של מאות אלפים ההבדלים בין רכב שעבר 15 אלפים או שלושים אלף הם מסחריים בלבד.
תמיד לקנות מהבעלים הרשום של הרכב ולקבל היסטוריית טיפולים מלאה במוסכים.גם בשביל השקט הנפשי וגם בגלל אחריות היצרן לרכב בן שנתיים. עדיף לחפש רכב שלא קיבל מכה בכלל ולא החליפו לו חלקים.
סוחרי רכב מרוויחים את כספם מקנייה של רכב במחיר הזול ביותר ומכירה שלו במחיר היקר ביותר האפשרי. הסתרה של פגיעות וטיפול לקוי מיתרגמת לכסף פוטנציאלי מקונה שלא עולה עליהם ולפי השאלות שאתה שואל כאן אתה בדיוק על המשבצת הזו. למרות שגם אנשים מנוסים הרבה יותר ניתן לרמות בשיטות פשוטות יחסית. אני מעולם לא אקנה רכב מסוחר כזה כי זה פשוט לא שווה את הסיכון.
אם כבר קניה מסוחר אז רק במקום מסודר כמו מחברת ליסינג או מטרייד אין של יבואן וגם אז יש לקחת את הרכב לבדיקה מטעמך במכון שאתה בוחר ואתה משלם עליה. גם אז יש לבקש ולהתעקש לראות את היסטוריית הטיפולים ולוודא שהרכב לא הוזנח ושלא היו מקרים חשודים ששכחו לספר לך עליהם. 
לפני שנה חיפשתי רכב ובניגוד למנהגי הלכתי לראות רכב במגרש של רשת קטנה. הרכב נראה טוב והובטח לי שלא עבר תאונות ואפילו היה שייך לאדם מוכר יחסית מתחום התקשורת (רכב מבית טוב כלשון המוכר) משכתי את היסטוריית הטיפולים ובאמת הטיפולים בוצעו בזמן ולא נראו תקלות חריגות אבל שמתי לב לכניסה אחת למוסך למשך שבועיים לצרכי פחחות. שאלתי את המוכר והוא לא חזר אלי עם תשובה אז גם אני לא חזרתי אליו.
לצפיה ב-'מה מס' רכב?'
מה מס' רכב?
23/05/2017 | 11:11
3
18
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה בפרטי'
שלחתי לך הודעה בפרטי
23/05/2017 | 12:25
2
11
לצפיה ב-'הגבתי'
הגבתי
24/05/2017 | 09:42
1
3
לצפיה ב-'שלחתי לך עוד הודעה'
שלחתי לך עוד הודעה
24/05/2017 | 15:47
1
לצפיה ב-'נשמע לא טוב'
נשמע לא טוב
24/05/2017 | 06:20
20
מצטער להגיד לך שמנסיוני כעו"ד- השילוב של סוחר רכב עם קילומטראז' "נמוך" עם "מכה קלה בטמבון" מעורר חשד שמדובר ב 150,000 ק"מ ובכמעט טוטאל לוסט.
איך זה שאין ספר טיפולים?
ואולי הוא טיפל לא במוסך מורשה? אז בוודאי אין הסטוריית טיפולים אצל היבואן.
בדקת שעבודים ברישיון רכב וברשם המשכונות ?

לצפיה ב-'מאזדה 3 מאפרה'
מאזדה 3 מאפרה
24/05/2017 | 10:10
5
60
אני מקווה שמישהו  כאן יכול להדריך  אותו  כיצד נסגר המכסה  של המאפרה או לחילופין  הוצאתו  לשם  ניקוי...בספר  רכב לא מוזכר  מדובר על מאזדה 3  החדשה שנת 2010  במצ"ב  צילום
לצפיה ב-'תנסה את הדבר הבא'
תנסה את הדבר הבא
24/05/2017 | 10:46
1
49
תכניס את אצבעות כף היד לתוך המאפרה לחלק העליון שלה. בשני הצדדים יש קפיץ שבלחיצה עליו משחר צד של המאפרה.
לידיעתך יש אנשים שאין להם את הבעיה הזאת מפני שאין ברכב מאפרה.
לצפיה ב-'מאזדה 3 מאפרה'
מאזדה 3 מאפרה
24/05/2017 | 14:04
25
תודה על הנכונות  ....חיפשתי  קפיץ  כלשהו  בשני הצדדים  בחלק העליון  ולא מצאתי
לצפיה ב-'מה שאתה מראה זו לא מאפרה.'
מה שאתה מראה זו לא מאפרה.
24/05/2017 | 12:24
1
21
לצפיה ב-'לך יש מזדה 3, לא?'
לך יש מזדה 3, לא?
24/05/2017 | 16:23
20
איך מוציאים המאפרה.....
לצפיה ב-'תכניס את אצבעות'
תכניס את אצבעות
24/05/2017 | 17:45
15
יד ימין לצד שמאל למעלה ותן משיכה החוצה .צד שמאל ישתחרר ואחרי זה אותה פעולה בצד ימין.
אחרי שמישהו יראה לך בפועל אז תגיד וואלה זה ממש פשוט.
לצפיה ב-'כמה שווה מזדה לנטיס ישנה'
כמה שווה מזדה לנטיס ישנה
24/05/2017 | 15:57
2
24
שלום,
אבא שלי רוצה למכור את המזדה שלו, מזדה לנטיס 1800, שנת 1997, יד ראשונה... האוטו נוסע ובמצב טוב, רק ישן  מאוד. כמה הגיוני לבקש על אוטו כזה? אם בכלל יש לזה ביקוש. 
רוב תודות,
לצפיה ב-'אין חוק. לבקש מותר ללא גבולות. תתחילו מגבוה ותראו לאן נושבת '
אין חוק. לבקש מותר ללא גבולות. תתחילו מגבוה ותראו לאן נושבת
24/05/2017 | 16:20
1
20
הרוח.
האם יש לזה מחיר במחירונים?
עוד 10 שנים זה יהיה רכב אספנות [יד 1 אם לא תמכרו]
אם נראה מושלם זה משהו אחר אבל אם "רק בסדר" אז אני מנחש שזה במקסימום 5K
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
24/05/2017 | 17:06
3
לצפיה ב-'התייעצות על רכב חדש'
התייעצות על רכב חדש
21/05/2017 | 18:57
29
202
היי

חושב לקנות רכב חדש. סופר מיני.
עושה 20,000 ק"מ בשנה בממוצע. נסיעות גם בעיר וגם ארוכות יחסית. אז צריכת דלק, אמינות וגם נוחות הנסיעה חשובות (למשל מקום לרגליים ארוכות, עד כמה שיש כזה בקטגוריה).
כרגע אני בכיוון של טויוטה יאריס חדשה (כנראה היברידית).
מה דעתכם עליה? לא נסעתי בהיברידיות עד היום. האם יש דברים מיוחדים שאני צריך לשקול?
האם תימכר בקלות נגיד בעוד חמש שנים?
לצפיה ב-'לפני טויוטה שמבחינתי הרבה ריקול רכבים שלה...'
לפני טויוטה שמבחינתי הרבה ריקול רכבים שלה...
22/05/2017 | 20:29
2
68
חשבת על סיאט איביזה?
לצפיה ב-'חשבתי עליה, אבל'
חשבתי עליה, אבל
22/05/2017 | 21:12
1
61
היא ב-10 ס"מ יותר ארוכה מהיאריס. היום אני נוסע בסוויפט, והיאריס כבר ארוכה גם ממנה ב-10 ס"מ. אז סה"כ 20 ס"מ יותר ממה שאני רגיל. יכול להיות שיש לה מרחב פנימי גדול יותר, אבל אני מסיע יותר מנוסע אחד לעתים דיי רחוקות, אז זה שיקול משני וחיסרון כשמדובר בחניה בעיר.
ועושה רושם שהאבזור שלה, במיוחד במערכות הבטיחות, מרשים הרבה פחות מזה של טויוטה.

כמה הריקולים זה דבר מדאיג? הייתי מניח שככל שהחברה גדולה יותר גם אחוז הריקולים יהיה גדול בהתאמה...
לצפיה ב-'יש באיביזה בגאז' גדול'
יש באיביזה בגאז' גדול
24/05/2017 | 19:21
37
לצפיה ב-'מזדה 2'
מזדה 2
22/05/2017 | 22:33
25
53
שלום
היה לי מהעבודה בליסינג כמה חודשים יאריס. 
הרכב נוסע נחמד אבל זולל דלק ומרגיש כמו עפיפון בכביש בינעירוני.
תעשה נסייעת מבחן במאזדה 2.
יש לי את הפיור וויט ואני מרוצה מאוד.
לצפיה ב-'ומאזדה 2 לא מרגישה כמו עפיפון?'
ומאזדה 2 לא מרגישה כמו עפיפון?
22/05/2017 | 22:36
24
47
איזו יאריס היתה לך? היברידית?
לצפיה ב-'קח בחשבון שהיאריס עברה עדכון משמעותי ממש לאחרונה, כך שלא '
קח בחשבון שהיאריס עברה עדכון משמעותי ממש לאחרונה, כך שלא
22/05/2017 | 22:46
7
57
בטוח שרשמיו של מיכאל רלוונטיים. בכל מקרה, ממליץ לעשות נסיעת מבחן ארוכה, בתנאי נסיעה דומים לשלך, ולהתרשם בעצמך. הרי על התאמת המושב לגב האישי שלך אף אחד לא יכול לספר לך חוץ ממך.
בעיקר הרעיון לבחור בסופרמיני הוא נכון - הקטגוריה נותנת תמורה מעולה לכסף באופן כללי, וכמה מכוניות בה עוד יותר.
שווה לשקול לחכות קצת לאיביזה החדשה, שאמורה להגיע עם מערכות בטיחות (וכל הכבוד על הדגש בנושא!).
לצפיה ב-'תודה. מתי האיביזה החדשה אמורה להגיע?'
תודה. מתי האיביזה החדשה אמורה להגיע?
22/05/2017 | 22:54
3
32
אני רוצה להחליף לפני סוף השנה.
לצפיה ב-'ההשקה העולמית היתה ממש עכשיו, אז בטח תוך כמה חודשים. אבל לא '
ההשקה העולמית היתה ממש עכשיו, אז בטח תוך כמה חודשים. אבל לא
22/05/2017 | 23:00
32
בטוח שלפני סוף השנה - זה משהו ששווה לשאול בסוכנות.
אגב, גם סוויפט חדשה הוצגה במרץ בתערוכת ז'נבה - שווה לך לברר מתי היא תגיע ארצה.
לצפיה ב-'הבנתי שאיביזה החדשה תגיעה לארץ ברבעון הרביעי של השנה'
הבנתי שאיביזה החדשה תגיעה לארץ ברבעון הרביעי של השנה
23/05/2017 | 11:13
1
10
לצפיה ב-''
23/05/2017 | 16:51
2
לצפיה ב-'אגב, מה לגבי היברידית באופן כללי?'
אגב, מה לגבי היברידית באופן כללי?
22/05/2017 | 22:59
2
32
יש נקודות שצריך לקחת בחשבון לטווח הארוך?
היקף/עלות טיפולים?
סחירות?
יתרונות/חסרונות מעבר לצריכת דלק עדיפה בעיר?
לצפיה ב-'חסרונות - בדרך כלל תא המטען קטן יותר, או שאי אפשר לקפל '
חסרונות - בדרך כלל תא המטען קטן יותר, או שאי אפשר לקפל
22/05/2017 | 23:03
1
44
מושבים. לא יודע מה בדיוק המצב ביאריס או עד כמה זה קריטי לך.
לפעמים האוטו גם פחות מהנה לנהיגה בגלל תוספת המשקל, ובטויוטה בדרך כלל הבלמים מוזרים (יש מין מדרגה מורגשת במעבר מ"בלימה חשמלית" לבלימה רגילה).
בטויוטה יש תחושה דומה לשל נהיגה עם גיר רציף - העדר מוחלט של קשר בין סל"ד למהירות.
מבחינת עלויות אחזקה, לפחות בחמש השנים הראשונות, אין תוספת עלות, ואם כבר יש טענה שעלויות האחזקה נמוכות יותר בגלל בלאי נמוך יותר לבלמים.
לצפיה ב-'עלויות טיפולים אפשר לקבל מהמוסכים המורשים'
עלויות טיפולים אפשר לקבל מהמוסכים המורשים
23/05/2017 | 01:56
34
זה משהו גלוי שלא צריך לנחש. לכל רכב.7
לגבי תיקונים,  לפחות ליאריס מהדגם היוצא היו הרבה ממנה בצי הרכב בחברה בה עבדתי עד לאחרונה. הבנתי גם מחברים שיש להם וגם מקצין הרכב שמדובר ברכב אמין ביותר. אני לא אהבתי את תנוחת הנהיגה בה. אבל זה עניין אישי.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
23/05/2017 | 07:32
15
44
שלום
באותו מחיר של הטויוטה יאריס היבריד תקבל מאזדה 2 פיור וויט.
תעשה נהיגת מבחן ותעבור על המפרט. 
לא, היאריס שלי לא היתה היברידית, ולא עם גג פנורמי. היה מצלמת רוורס, צג וקלאפות להילוכים מההגה. 
לגבי ההיברידית, תבדוק מה הצריכת דלק שלה במבחן ולא ע"פ פרסומי יבואן.
יש שם הבדל מהותי.

לצפיה ב-'גם במאזדה2 נתוני צריכת הדלק האמיתיים לא דומים לאלו שבנתונים'
גם במאזדה2 נתוני צריכת הדלק האמיתיים לא דומים לאלו שבנתונים
23/05/2017 | 09:36
14
37
המאזדה2 עלולה להיות קצת צפופה. למרות בסיס גלגלים ארוך, היא אחת הפחות מרווחות בקטגוריה.
לצפיה ב-'צריכת דלק ומרחב פנים'
צריכת דלק ומרחב פנים
23/05/2017 | 13:24
13
26
שלום
לא חושב שהיאריס יותר מרווחת. בנוגע לתא מטען להיברידי, גם יהיה פחות מרחב.
לגבי הצריכת דלק: מחוץ לעיר אני מגיע ל1/19. בעיר 1/13.
העניין שיש גודל אופטימאלי להיברידי. מעל או מתחת זה לא כ"כ חוסך.
ראה רכבי SUV כמו המיציבישי או הלקסוס וכנ"ל רכב קטן כמו היאריס.
זה משהו ביחס משקל רכב ומשקל סוללה ומטען (חשמלי).
היאריס בהיברידי אחת הבודדות אם לא היחידה בקטגוריה. רכב משפחתי יש יותר, גם ליצרנים נוספים. 
לצפיה ב-'יש גם ג'אז היברידית, וראיתי שבקרוב סוויפט'
יש גם ג'אז היברידית, וראיתי שבקרוב סוויפט
23/05/2017 | 16:52
4
6
לצפיה ב-'מציע בחום שתבדוק גם מאזדה 2 (פיור וויט)'
מציע בחום שתבדוק גם מאזדה 2 (פיור וויט)
23/05/2017 | 18:19
3
22
שלום
קח בחשבון שהיברידי בכלל, מגיע עם חיי סוללה של 5-7 שנים. עלות החלפת הסוללה גבוהה. ככל שתתקרב לשם מחיר הרכב יפחת.
כמו שכתבתי, ברכב קטן (יאריס) או גדול (SUV) החיסכון לא משמעותי בהיברידי.
לגבי המאזדה 2, ראה חבילת אבזור:
1. מנוע 1.6L אטמוספרי עם 111 כ"ס.
2. גיר טיפטרוני 6 הילוכים עם מצב ספורט ושיפטרים מההגה.
4 מעצורי דיסק.
3. מע' בטיחות מתקדמות: עצירה אוטונומית עד 30 קמ"ש, התראה על תחום מת, התראה על מעבר בין נתיבים, התראה על רכב או הולך רגל חוצים מאחור ביציאה מחניה, ניטור לחץ אויר בצמיגים. ESP ובקרת יציבות, סיוע בעצירה וסיוע בזינוק בעליה Hill Assist.
4. סנסורים לאורות וגשם. 
5. תאורת דרך מסוג LED
6. מזגן עם בקרת אקלים, תצוגת טמפ' בחוץ. כל השליטה במע' המזוג ב-3 כפותרים, ובתוכם 3 לחצנים. 
7. בקרת שיוט אלקטרונית
8. תצוגה עילית עם צג מתכוונן חשמלית.
9. 4 חלונות חשמל, מראות חשמל ומראות מתקפלות חשמלית.
10. מערכת מולטימדיה עם הפעלה קולית, רדיו דיסק, מחשב דרך ו-GPS מובנה. תוכנת ניווט בתשלום! (Waze או Go).
אפשרות כיוון דרך המחשב בזמני השהייה לאורות והגבלות מהירות וכו'.
יש קישוריות BT מלאה, כולל ספר טלפונים ושיחות אחרונות. מסונכרן אוטמטית ומהר. 
הפעלה מהמסך LCD (7")  בתנועה מגלגל פיקוד בין המושבים או ההגה.
11. כיסאות בריפוד עור לבן, עם גימור ספורט, צידי הדלתות ובדש בורד. 
איזורים בפנים ובחוץ בגימור סיבי פחמן. 
12. מערכת שמע עם 6 רמקולים. 2 שקעי USB, כניסת AUX ו-BT להשמעת מוזיקה מהטלפון.
13. חלונות אחוריים כהים.
14. ג'נטים מגנזיום 17".
15. מפתח חכם עם כפתור התנעה. אין צורך בקודנית (רק זה שווה הכל).
בטח יש עוד כמה ששכחתי...
אני הוספתי: תאורת LED בפנים, החלפתי את הרמקולים ל-Hertz, שמתי מצלמת דרך.
מבחינתי, הרכב הזה נותן יותר מכל רכב אחר בקבוצה שלו, וגם בקבוצה הבאה:
רכבי ליסינג ומשפחה. יש בו יותר מאשר היה במזדה 3!
החדשה ברמת הפרמיום משתווה או עדין בחסר.
לצפיה ב-'עוד אמירה לא נכונה - רוב היצרניות נותנות 5-8 שנות אחריות על '
עוד אמירה לא נכונה - רוב היצרניות נותנות 5-8 שנות אחריות על
23/05/2017 | 21:00
2
26
הסוללות. אם אורך החיים היה 5-7 שנים, הן היו נותנות אחריות קצרה יותר. מעבר לזה - רוב הפריוסים בארץ עדיין עם הסוללות המקוריות, גם אלו שעברו מזמן את גיל עשר. אגב, בטויוטה אפשר להאריך את האחריות על הסוללה בתשלום שנתי צנוע (נדמה לי 350 שקלים) לעוד חמש שנים.
אבל זה בהחלט עוד מכלול שעלול להתקלקל בבוא היום, וצריך לקחת את זה בחשבון.
לצפיה ב-'עוד אגדה אורבנית'
עוד אגדה אורבנית
23/05/2017 | 21:59
1
24
שלום
מתי ישראלי יחליף את סוללות הליטיום ברכב היברידי בעלות של 25K ש"ח?
הוא לא מחליף צמיגים או מבצע טיפול כדי לחסוך, אז סוללה?
כל סוללה נטענת (וכולם יודעים זאת מהסלולארי או המחשב), מאבדת מרגע הרכישה מהמטען שלהם. זה יורד בהדרגה, וזמן הפעולה שלהם מתקצר.
מתי תחליף סוללה במחשב או בטלפון?
ומתי תחליף ברכב היברידי?
האם יהיה נכון להחליף במחצית החיים או בקיבולת יחסית לאותה סוללה חדשה? או אולי ב-25% מטען? 
האם היצרן נוקב בפרק הזמן או מניח לבעלים להחליט מתי הגיע הזמן?
אחריות?
מה כתוב בה? שגם אחרי שהסוללה עברה את חיי העבודה שלה, היבואן יספק סוללה חדשה? אני מסופק.
אז ה-350 ש"ח קונים ביטחון לכשל לפני המועד אבל לא את החלפת הסוללה ע"ח המבטח בסוף חיי הסוללה. אתה יכול לתרום את הכסף לאגודת הסלפי של חאזן. 

לצפיה ב-'במכוניות הרלוונטיות אלו סוללות ניקל קדמיום, לא ליתיום. ומתי '
במכוניות הרלוונטיות אלו סוללות ניקל קדמיום, לא ליתיום. ומתי
23/05/2017 | 23:13
18
יחליף? כשתדלק לו הנורה הרלוונטית בלוח המחוונים. כן, יש נורה כזו.
וכשאתה תדאג להטעין את הטלפון שלך בתנאים מבוקרים, לעולם לא לרוקן אותו עד הסוף ולעולם לא למלא אותו עד הסוף - ככה עובד בקר הטעינה ברכב היברידי - אולי גם הסוללה בו תחזיק עשר שנים.
הסוללה, אגב, גם לא עולה 25K, אלא בערך שליש. הרבה כסף, ללא ספק, ועדיין הרבה פחות מהמספר שנקבת, ודי מקביל לעלות מנוע/תיבת הילוכים. ואותם ישראלים מחליפים כשצריך. אלפי מכלולים כאלו מוחלפים בשנה בארץ, אם לא עשרות אלפים.
ולגבי האחריות - טוב שאתה מסופק. ספקנות היא בהחלט תכונה בריאה כצרכן, אבל היא לא צריכה לעצור אותך מלבדוק את העובדות. ועובדתית מדובר בהארכת אחריות בתנאי אחריות יצרן. אם נדרשת החלפת סוללה, היא מוחלפת על חשבון היבואן. האחריות מחודשת כל שנה, כאשר לפני חידושה נבדקת הסוללה. לפני שאתה קופץ - אם בבדיקה נמצא שהסוללה לקראת סוף ימיה - היא מוחלפת גם אם לא נדלקה עדיין הנורה.
אני חושב שאתה חייב ליבואן התנצלות - או לפחות תרומה לאגודת הסלפי של חזן.
לצפיה ב-'שתי אמירות לא נכונות. היאריס יותר מרווחת, בוודאות. ואין גודל'
שתי אמירות לא נכונות. היאריס יותר מרווחת, בוודאות. ואין גודל
23/05/2017 | 20:57
7
29
אופטימאלי להיברידי. RX450 אולי לא חסכוני בפני עצמו - אבל הרבה יותר חסכוני מ-RX350. וגם יותר חזק. כנ"ל לגבי לקסוס LS600 לעומת LS460.
גם ג'אז היברידית (דור קודם) ויאריס היברידית חסכוניות יותר ממקבילותיהן נטולות המנוע החשמלי.

לצפיה ב-'כמה חשוב להיות צודק '
כמה חשוב להיות צודק
23/05/2017 | 21:51
6
32
שלום
אבל אתה פשוט לא!
לא אמרתי שרכב סופר מיני או SUV היברידי, פחות חסכוני מאותו דגם שאינו היברידי! וכך אתה מנסה לדחוף לי את המילים לפה.
הטענה שהחיסכון ברכבים אילו פחות מהותי.
ולפוסט שלך אין קשר להפרחת טענה זו.
מיקסום החיסכון בהיברידי ברכבים בגודל ביניים. בקצוות החיסכון קטן ופחות משמעותי. משקל הסוללה, יחס המשקל שלה לייתר הרכב, וכמות האנרגיה האצורה בו, לא מיצרים את אותו החיסכון.
לצפיה ב-'אתה יכול לתמוך בטענות שלך עם מספרים ועובדות, או רק בססמאות? '
אתה יכול לתמוך בטענות שלך עם מספרים ועובדות, או רק בססמאות?
23/05/2017 | 23:07
5
25
הנה למשל מספרים - לקסוס LS600 מכסה 11.6 ק"מ לכל ליטר, לעומת 9.3 ק"מ לליטר ב-LS460, שגם קצרה יותר. פער של כ-25%. יאריס? 27.8 ק"מ לליטר לעומת 20.8, עם מנוע הבנזין החדש והחסכוני יותר. לפני כן הפער היה גדול יותר, ועדיין מדובר בפעם של יותר משליש... אגב, ההבדל במשקל עומד על 35 ק"ג. בלבד.
אז מה אתה אומר - חסכון מהותי או לא מהותי?
לצפיה ב-'נתוני יצרן או מבחן אוביקטיבי?'
נתוני יצרן או מבחן אוביקטיבי?
24/05/2017 | 07:26
4
29
1. בלקסוס ההבדל 25%. וכן, זה בהחלט זניח. 
ביאריס זה 33%.
תבדוק כמה זה באוריס למשל?
אגב, מספרי יצרן ואמיתי, ביאריס ההבדל בבדיקה שקראתי היה די ניכר בין הצהרת יצרן ואמיתי. יאריס לא הקודמת לא עשתה בחיים 20.8 ק"מ לליטר. 
ההבדלים אם אני זוכר נכון היו ניכרים ביותר מ-30% לרעה במבחן.
ההבדל במשקל: המצברים הוקטנו והמערכת ההיברידית כולה שוקלת כ-200 ק"ג

גמרתי לדון אתך בנתונים שאתה ממציא.
ראה גם מידע יותר עדכני בכתבה על צריכת דלק אמיתית.
לא מצאתי בשום מקום מידע על סוג הסוללה. לא ניראה לי שזה ניקל קדמיום.
לצפיה ב-'כל הכבוד על מקור האינפורמציה'
כל הכבוד על מקור האינפורמציה
24/05/2017 | 08:34
2
20
רק לא ברור לי למה אתה מקל ראש ב25% [זניח?] או 33%.
אמנם לא מדובר על כפולות של N [מספר שלם גדול מ1] אבל בכ"ז.

אגב למתעניינים בחיסכון, באופניים החיסכון בדלקים ובשמנים הוא 100%
לצפיה ב-'חישובים'
חישובים
24/05/2017 | 11:06
1
27
שלום
אם נתוני צריכת הדלק של היצרן טובים בטויוטה ב-40% (אמיתי) מהנתון הנבחן,
גם ה-25% הם רק 18.7% שיפור מהיברידי לרגיל!
קח בחשבון שעיקרון ההיברידי, מגדיל את החיסכון בנסיעה עירונית ומעורבת, אבל כמעט ולא משנה בנסיעה בינעירונית בכביש מהיר.
כאשר מדובר בתוספת משקל של 200 ק"ג ביאריס (סופר מיני) או בכפול מזה ב-SUV של לקסוס, היתרון קטן בשל המטען שהרכב סוחב עמו.
זה יהיה מהותי יותר בעליות, פחות במישור. הרי כ"ס מוגדר כיעולת להרים משקל לגובה 1 מ' ביחידת זמן. 
מעבר לכך, צריכת הדלק ומחירו בזמן מכירה הם הפרמטרים היחידים שנבחנים ברכישת רכב ביותר מ-110K ש"ח?
למשל תוספת המשקל היא חסרון ביכולת תמרון או נסיעה ספורטיבית. זו גם הסיבה למה היאריס מאיצה בנתונים דומים למאזדה 2 לאט יותר בשניה (10%).
היברידי עם טעינה מהקיר, עשויה לתת פתרון לרכב שהנסועה היומית קצרה והוא חונה בבית ונטען בלילה. במיוחד אם יש לו טווח מוגדל לחשמלי.
שם המבחן לק"מ/לליטר בכלל פנטסטי, מפני שמרחק המבחן מייצר אפשרות שלנסיעה על חשמלי בלבד בחלק ניכר מהמבחן. זה יכול להניב תוצאות של 50 ק"מ/לליטר! 
לכן חשוב להבין את שיטת החישוב ואת המשמעות של הנתונים. גם חשוב לזכור בכמה חברה זו או אחרת "מיפה" (באחוזים) את נתוני צריכת הדלק. זה נחמד להגיד את המספר בשיחת יום שישי בערב, אבל זה פחות נחמד לשלם פעם על מחיר ההיברידי ופעם נוספת בתחנת הדלק.

לצפיה ב-'שוב - בדוק את הבדלי המשקל הכלליים. היאריס ההיברידית שוקלת 35'
שוב - בדוק את הבדלי המשקל הכלליים. היאריס ההיברידית שוקלת 35
24/05/2017 | 21:19
6
ק"ג יותר מהרגילה. לא 200. לא משנה כמה תתעקש לצטט נתון לא קשור. אפילו ב-RX הפער בין הגרסה ההיברידית לרגילה לא מגיע ל-200 ק"ג (135 ק"ג).
ויש לך גם טעות במתמטיקה - נניח שצריכת הדלק של הדגם הרגיל היא 100, וצריכת הדלק של הדגם ההיברידי היא 125. נפחית 40% - קיבלנו 60 ו-75. נחש מה - 75 גדול מ-60 בדיוק ב-25%...
בקיצור, לפני שאתה מרצה לאחרים על קריאה קפדנית של נתונים ותשומת לב לפרטים - כדאי שתיישם זאת בעצמך.
ועוד שני דברים - הסוללות בפריוס דור שני ושלישי, כמו גם באוריס וביאריס הייבריד, הן ניקל קדמיום. אתה יכול לחפש אישור ברשת או פשוט לקבל את העובדה שאני יודע על מה אני מדבר.
אין מחלוקת שצריכת דלק היא לא הדבר החשוב היחיד ברכב, גם לא ערך גרט. אבל אתה אמרת "העניין שיש גודל אופטימאלי להיברידי. מעל או מתחת זה לא כ"כ חוסך" - הבאתי לך שתי דוגמאות שסותרות את הטענה שלך. אלא אם אתה טוען שחסכון של 25% בצריכת הדלק הוא שולי... אני חושב ששתי דוגמאות, במקרה הזה, מספיקות כדי להפריך את הטענה שלך.
לצפיה ב-'המערכת ההיברידית שוקלת 200 ק"ג - כמה שוקלת תיבת ההילוכים '
המערכת ההיברידית שוקלת 200 ק"ג - כמה שוקלת תיבת ההילוכים
24/05/2017 | 21:10
4
שאיננה? לא חשבת על זה, כנראה. בשורה התחתונה, ההבדל במשקל הכללי הוא 35 ק"ג. ולגבי הנתונים שהבאתי - לפי נתוני יצרן. אי אפשר להשוות נתונים ממבחנים שונים, כי התנאים שונים מדי.
לצפיה ב-'בהייה אם חלון נהג '
בהייה אם חלון נהג
23/05/2017 | 05:22
4
56
אם הרמת חלון נהג עד הסוף החלון עולה עד הסוף ויורד 3/4 דרך ,שאלה האם זה לא מתג , האם יש מחשב לחלונות , שאר החלונות מבקרת נהג עולים ללא בעיות ונסגרים .

לצפיה ב-'יש במנגנון תקלה'
יש במנגנון תקלה
23/05/2017 | 11:25
15
גש לפחח רכב והוא יסדר את זה בלי בעיה.
לצפיה ב-'האם זה קרה אחרי התרוקנות מצבר או החלפת מצבר'
האם זה קרה אחרי התרוקנות מצבר או החלפת מצבר
23/05/2017 | 12:29
13
או תיקון כלשהו במערכת החשמל או בדלת?
לצפיה ב-'יש ברכב מנגנון שפותח את החלון אם שמים יד בזמן הסגירה?'
יש ברכב מנגנון שפותח את החלון אם שמים יד בזמן הסגירה?
23/05/2017 | 12:44
14
רוב הסיכויים שזה רק כיול שלו שנעשה ברוב הרכבים על ידי החזקת הכפתור והרמת החלון עד הסוף בלי לעזוב את הכפתור כשהחלון יורד עד שהוא נסגר לחלוטין.
לצפיה ב-'מדובר בחלון חכם ששומר שלא תסגור החלון במצב ש'
מדובר בחלון חכם ששומר שלא תסגור החלון במצב ש
24/05/2017 | 09:52
9
שיש התנגדות לסגירה [כמו למשל אצבע או יד וכד' אבל לא רק זה]
אצלך יש כנראה ליכלוך קל על החלון או שחדר קצת חול/אבק פנימה וזה מתחכך בזמן העלייה של החלון וגורם למערכת "לחשוב" שיש מכשול.
תנקה טוב את החלון וגם תתיז על הבסיס ספריי של רהיטיי עץ כלומר שמן עדין, ומאד ייתכן שהכל יחזור על מקומו בשלום.

חוץ מזה אם עדיין לא הסתדר ואם הרכב עדיין לא בן 3? אז גם החלון עדיין באחריות? תיגש למוסך מורשה ויזמינו לך מנגנון חלון חדש. בזמן שיש אחריות יצרן, הם בכלל לא מתעסקים אלא ישר מחליפים. אבל חבל כי לצורך החלפה מפרדים הפלסטיקים מתוך הדלת וקורעים הניילונים המתוחים שמגינים על החלון בעת שיורד אל תוך הדלת וזה חבל לעשות אם אין צורך.

לצפיה ב-'איך נקרא מסרק הגה בשפה מקצועית, באנגלית?'
איך נקרא מסרק הגה בשפה מקצועית, באנגלית?
24/05/2017 | 09:48
2
11
תודה
לצפיה ב-'steering rack'
steering rack
24/05/2017 | 09:55
1
4
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/05/2017 | 10:03
3
לצפיה ב-'מחפש רכב חדש הזול ביותר'
מחפש רכב חדש הזול ביותר
21/05/2017 | 17:26
10
67
נתקלתי בספארק ידנית ב50 מיליסינג 0 קילומטר
אבל חישבתי שעדיף לי לשלם 55 לסנדרו בשביל רכב יותר מרווח
אבל אני לא מוצא חברות ליסינג שמוכרות את הסנדרו בשביל להוזיל עלויות
רק הספארק נמכר מחברות ליסינג

מישהוא יכול להפנות אותי?
ומה אתם אומרים על הסנדרו? (חוץ מהשירות הגרוע של קרסו)...

תודה
לצפיה ב-'אל תיגע ברכב רומני כמו סנדרו'
אל תיגע ברכב רומני כמו סנדרו
21/05/2017 | 18:49
9
71
בעבר בארץ מי שקנה דלתא בשנות השמונים, לא הצליח למכור...
היום דא'צה, שהחליפה את השם דלתא (אותה החברה, בבעלות רנו) אם תקנה - אולי תצליח או לא תצליח למכור...
בקיצור, זה רכב עגלה (ואני לא צוחק) אולי רק דבר אחד יכול להיות טוב: המנוע של רנו/ניסאן ברכב הזה.
ניסיתי את הדאסטר, מאותה הממשפחה של דאצ'ה, לא אהבתי.

תבדוק נסיעת מבחן בשברולט ספארק,  לא ניסיתי.
אם התרשמת לטובה מספארק, תקנה מליסינג.
לצפיה ב-'באמת חששתי מדלתא'
באמת חששתי מדלתא
21/05/2017 | 19:05
2
56
אבל את כל מי ששאלתי המליץ בחום

ולא חייבים לאהוב הכל (מתגי חלונות במיקום הזוי וכו)
אבל זה מותג שנותן הכי הרבה רכב לשקל
לצפיה ב-'המליץ כי זה רכב חדש, השאלה מה יהיה עוד שנה...'
המליץ כי זה רכב חדש, השאלה מה יהיה עוד שנה...
22/05/2017 | 20:18
1
9
לצפיה ב-'דאצ'יה משווקת תחת השם הזה בארץ כבר יותר משנתיים'
דאצ'יה משווקת תחת השם הזה בארץ כבר יותר משנתיים
23/05/2017 | 23:50
15
ודגמים שלה משמשים בין היתר טכנאים בחברות שונות, שעושים הרבה קילומטרים. כך שאם היה מדובר בכלי בעייתי, כנראה שזה כבר היה מתחיל לצוף. בנוסף, דגם וותיק יותר שלה שווק בארץ תחת מותג רנו במשך מספר שנים - לוגאן MCV. גם במקרה הזה, לא יצא לי לשמוע על בעיות מיוחדות.
המכלולים הם ברובם מכלולי רנו וותיקים, כך שלא צפויות בעיות ילדות. למשל מנוע ה-1.2 ל' האטמוספרי שבסנדרו הבסיסית שירת גם את הדור הקודם של הקליאו, שנמכר במספרים נאים החל מ-2011. מספיק זמן כדי לגלות בעיות.
לצפיה ב-'תגיד, אתה אמיתי? כמה שטויות בהודעה אחת? '
תגיד, אתה אמיתי? כמה שטויות בהודעה אחת?
21/05/2017 | 20:43
4
63
1. לחברה תמיד קראו דאצ'יה. דלתא היה שם של דגם ספציפי.
2. אין שום קשר בין הדלתא ההיא לסנדרו היום, חוץ מהמותג.
3. בהתאם, אין גם שום קשר בתחום הסחירות.
4. אתה אומר שהרכב עגלה,  ואז אומר שהדבר היחיד שטוב בו הוא המנוע - אותו אחד שבאשמתו הרכב עגלה...

לא שהסנדרו רכב מעולה, או אפילו טוב. אבל מגיע לו, כמו לכל אוטו, יחס קצת יותר מכובד מגיבוב השטויות והאמונות הטפלות ששפכת כאן.
לצפיה ב-'אז מה אומר על האוטו אניגו'
אז מה אומר על האוטו אניגו
23/05/2017 | 18:11
3
30
לסופר מיני ב55 זה שווה
ביחס של רכב לשקל
לצפיה ב-'השאלה מה הצרכים ומה ההעדפות שלך. אם רוב הנסיעות שלך עירוניות'
השאלה מה הצרכים ומה ההעדפות שלך. אם רוב הנסיעות שלך עירוניות
23/05/2017 | 21:02
2
23
ולא ממש אכפת לך מזוטות של איכות פלסטיקה, עידון או ארגונומיה - אז כן, האוטו יתאים לך. אם אלו דברים שמפריעים לך, או שאתה נוסע הרבה בין עירוני, כדאי להוסיף קצת ולקנות רכב אחר, למשל קליאו ידנית.
לצפיה ב-'הצרכים במילה אחת *זול*'
הצרכים במילה אחת *זול*
23/05/2017 | 21:09
1
25
או זה.
או הרכב הזול בישראל: ספארק ידנית ב49
הפלסטיקה אולי יותר טובה בספארק
אבל בבין עירוני או מרווח הסנדרו עדיפה

וקליאו זה קצת יותר מלהוסיף "קצת"
לצפיה ב-'הקליאו עולה 70K לפני מיקוח'
הקליאו עולה 70K לפני מיקוח
23/05/2017 | 23:21
27
יש גם מיקרה ידנית ב-60K או קצת פחות, שנדמה לי שגם יותר מאובזרת. ראיתי גם מודעות ל-208 ידנית ב-62K לפני כמה זמן. בטח גם MG3 אפשר לקנות בפחות מ-60K. בקיצור, יש לך יותר משתי אופציות.
ואגב, כנראה שלא תמצא סנדרו בחברות ליסינג - היבואן וויתר על מרווח שיווק גדול שיאפשר לו לתת הנחות, לליסינג או לך, בשביל מחיר מחירון נמוך.
לצפיה ב-' אם תקנה- אולי תצליח או לא תצליח למכור...'
אם תקנה- אולי תצליח או לא תצליח למכור...
23/05/2017 | 19:06
11
לצפיה ב-'לפני רכישת רכב'
לפני רכישת רכב
23/05/2017 | 13:40
4
81
יש לי אופציה לרכוש רכב הדגמה דגם  2016 כמעט חדש מסוג מיצובישי ספייס סטאר? מישהו מכיר? יכול להמליץ/להזהיר?
לצפיה ב-'בגדול מלא אזהרות ועל זה מתווסף שזה רכב הדגמה...'
בגדול מלא אזהרות ועל זה מתווסף שזה רכב הדגמה...
23/05/2017 | 16:01
3
53
מה זה כמעט חדש? כמה ק"מ?
באיזה מחיר?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/05/2017 | 16:44
2
46
קןדם כל תודה על התגובה :)
64000 שקלים
2016
כמעט 2000 קילומטר

לצפיה ב-'עוד לא הבנתי מה "הביג-דיל"'
עוד לא הבנתי מה "הביג-דיל"
23/05/2017 | 19:02
36
הרכב הוא יד שניה והמחיר שלו נמוך ביד 2 בהרבה ממה שמבקשים ממך.

לצפיה ב-'זה לא מחיר של חדשה מהניילונים 2017??'
זה לא מחיר של חדשה מהניילונים 2017??
24/05/2017 | 16:37
3
לצפיה ב-'האם כניסת ברגים/מסמרים לצמיגים, קשורה באיכות או בדגמים '
האם כניסת ברגים/מסמרים לצמיגים, קשורה באיכות או בדגמים
21/05/2017 | 17:15
11
78
מסויימים?
אסביר.
אישי הוא נהג מונית. אומנם הוא נמצא הרבה על הכבישים, אבל כמעט כל שבוע, ובשבוע האחרון זה קרה פעמיים, שברגים ומסמרים גורמים לתקרים.
האחראים במוסכים מבהירים, כולם, שאין מצב בו מישהו  מכניס בורג/מסמר בכוונה.
היו לו כמה מכוניות מחברות שונות, והיו לו תקרים, אבל לא בתדירות שזה קורה עם הקיה סיד הנוכחית.
לא פעם אי אפשר לתקן, וצריך להחליף צמיג. זה נהיה מוגזם מבחינת עלות, גם של הזמן המבוזבז.
זה קרה לו גם יום למחרת החלפת צמיג בחדש. כלומר, לא צמיגים יבשים או שחוקים. הוא מאד מקפיד על תקינותם.
קשור איכשהו לדגם הצמיגים של המכונית הזאת? בכלל, יש מה לעשות כדי למנוע (לפחות את תכיפות התקרים)?
תודה.
לצפיה ב-'מה שהמוסך אומרים '
מה שהמוסך אומרים
21/05/2017 | 17:30
73
 אם יש לו שכן/שכנים או יריבים קצת פסיכים אז זה מובן לי.שינסה להחנות את הרכב במקום שונה לשבוע.
יכול להיות שהנסיעות שלו באזורים שבונים .
לדעתי ברגים לא קשורים לסוג הצמיג.
לצפיה ב-'ביפניות זה לא קורה ... '
ביפניות זה לא קורה ...
21/05/2017 | 17:36
71
כמובן שאין קשר לדגם הרכב, וגם לא ליצרן הצמיגים. הגורם הכי סביר הוא המקומות שהוא נוסע בהם, למשל אתרי בנייה, שטח, מגרשים באזורי תעשייה, וכדומה.
או שזה בכל זאת חבלה מכוונת. האם זה תמיד אותו סוג של בורג?
לצפיה ב-'אפשר להכניס בורג/מסמר לצמיג ואפילו בלי מאמץ.'
אפשר להכניס בורג/מסמר לצמיג ואפילו בלי מאמץ.
21/05/2017 | 19:41
52
מספיק שמניחים את הבורג/מסמר מתחת לגלגל כאשר הרכב עומד ואיך שמתחילים לנסוע הבורג נכנס לצמיג.
שלא לדבר על השיטות היותר "מתוכמות" של כוחות הבטחון לפנצר צמיגים ברכב נוסע.

כמו שחן אמר, אפשר שבוע-שבועיים לחנות במקום אחר(רחוב שכן, או אפילו 2 רחובות ליד וללכת לבית ברגל) ולראות אם יש שינוי במגמה.
לצפיה ב-'תודה. לא נראה לי שמישהו יפגע בו בכוונה'
תודה. לא נראה לי שמישהו יפגע בו בכוונה
22/05/2017 | 00:15
2
51
כמונית, הוא נוסע בכל מיני מקומות, בעיר, בחוץ, באזורים פסטורליים ובאזורי בנייה.
אבל, נתתם רעיון, לבדוק את סוג הברגים והמסמרים. אולי בכל זאת. הרי לא חסרים פסיכופטים...

ומה הכוונה שביפניות זה לא קורה? שבצמיגים תוצרת יפן זה לא קורה? ואם כך, מן הסתם גם במכוניות יפניות...
הוא חונה בחנייה הביתית, בחוץ אין  מקומות חנייה.
והתקרים קורים לאו דווקא בבקרים, אלא בכל מיני שעות, גם בערבים ובלילות.
לצפיה ב-'זה מין חוש הומור שמובן רק "לחברים"'
זה מין חוש הומור שמובן רק "לחברים"
22/05/2017 | 07:18
7
לצפיה ב-'זה נאמר בהלצה'
זה נאמר בהלצה
22/05/2017 | 07:21
45
שביפניות לא קורה.

מה שכן זה קשור גם ללחץ האויר הצמיג. לחץ של 30 למשל יעודד ברגים...
לצפיה ב-'לא סביר'
לא סביר
22/05/2017 | 07:52
1
40
שלום
בד"כ נושא תקר בצמיג הוא אקרעי. יכול להיות תקר או 2 בחודש, אבל לא כל הזמן כפי שאת מתארת.
הייתי בוחן:
א: האם במסלול הנסיעה שלו יש Pattern, שבאיזור מסויים יש אתר בניה או נשפך מטען של ברגים או מסמרים. ממליץ לעקוף את המקום.
ב. הייתי מבקש מהמוסך שמתקן, לתת לו את המסמר / בורג ולבדוק אם זה אותו בורג? הייתי גם מצמיד להם תאריך ומתעד ושומר.
ג. האם יש סכסוך בינו לשכן או לנהג מונית שיעודד חבלה מכוונת? זה כבר פלילי!

לצפיה ב-'תודה למגיבים'
תודה למגיבים
22/05/2017 | 16:55
27
אין בין אישי לבין שכנים או נהגי מוניות אחרים שום סכסוך, כך שלא סביר שמישהו מתנכל לו.
ולרוב, מה שמוצאים בצמיג, הם ברגים.
כנהג מונית, אין לו מסלול קבוע, אבל כמובן, בשל האצת הבנייה בשל פרוייקטי התמ"א, בהרבה אזורים בתוך הערים יש אתרי בנייה. רק שזו מנת חלקם של כל נהגי המוניות, ואף אחד, לפחות מבין חבריו לא חווה כל כך הרבה תקרים.
תודה על יתר העצות, אך מטרת שאלתי היתה, האם הדגם המסויים של צמיגי המונית הזאת מועד לפורענות יותר מהאחרים.
הבנתי שלא.

לצפיה ב-'נסו לבדוק את הפתרון של ריינוטייר'
נסו לבדוק את הפתרון של ריינוטייר
23/05/2017 | 02:33
2
26
זה לא זול אבל ייתכן שיחסוך לכם זמן והחלפות צמיגים אז זה עשוי להשתלם.
לצפיה ב-'בשבוע שעבר העלו לפייס סרטון בנושא'
בשבוע שעבר העלו לפייס סרטון בנושא
23/05/2017 | 18:44
1
22
אני לא בטוחה שעם המוצר של החברה הזאת או אחרת, אבל פינטזתי על המוצר.
חשבתי שזה משהו חדש שעדיין לא הגיע לארץ...
אראה לאישי כשיגיע הביתה, ונברר עלויות. אולי באמת זה משתלם.
תודה רבה!
לצפיה ב-'תראי גברת'
תראי גברת
23/05/2017 | 18:57
18
תעשי מה שאת מבינה.
אם זה כמו שאני חושב אז תמגני את הצמיגים ואז הוא ישבור חלון.הצעתי לך להחנות במקום נסתר למשך זמן מה.
לצפיה ב-'מחפש חוברת למאזדה 3 שנת 2009'
מחפש חוברת למאזדה 3 שנת 2009
23/05/2017 | 05:27
1
16
לצפיה ב-'עצה שלי'
עצה שלי
23/05/2017 | 11:23
27
תוריד לך את הספר במחשב. תרשום בגוגל "ספר רכב מאזדה 3 2009 ".הכי פשוט.
לצפיה ב-'טופס בדיקה לפני קניית רכב ביד2 כולמובייל'
טופס בדיקה לפני קניית רכב ביד2 כולמובייל
22/05/2017 | 11:59
7
77
מדובר במיצובישי 2015,
להלן טופס לפני חודשיים, וזה תגובת הנציג הנחמד מהסוכנות:

הX הראשון תוקן ויש חותמת של מוסך מורשה של מיצובישי
הX השני לא קריטי
הX השלישי - לפי מה שהוא אמר לי זה אומר שהבלמים בסדר, הם פשוט לא פירקו את הגלגלים (כי לא היה צורך לדעתם - שזה טוב)
הX הרביעי - הגלגלים תקינים
הX החמישי - טוב זה לא ממש תקלה.סהכ מצויין שזה לא באחריות

מה דעתכם? הייתם עושים עוד בדיקה למרות שזה הייתה רק לפני חודשיים? ומאז האוטו לא היה על הכביש, אלא רק עבר השבחה
תודה

לצפיה ב-'נראה לי שאין צורך'
נראה לי שאין צורך
22/05/2017 | 12:22
54
הטרייד של כלמוביל אמין.
התיקון של מע' ההגה נעשה באחד המוסכים היותר מקצועיים ברשת מיצובישי.
חלק מהדברים שנכתבו בטופס הם סטנדרטים לכל טופס בד'
לצפיה ב-'כן. בצע בדיקה במקום שאתה סומך עליו.'
כן. בצע בדיקה במקום שאתה סומך עליו.
22/05/2017 | 12:31
5
43
אל תסתמך רק על טפסי הבדיקה שלהם.

לצפיה ב-'שכחתי לציין שהבדיקה בוצעה בדינמומטר, שם מילא תכננתי לעשות'
שכחתי לציין שהבדיקה בוצעה בדינמומטר, שם מילא תכננתי לעשות
22/05/2017 | 13:31
4
46
בדיקה במידה ואני אחליט לעשות (אבל בסניף אחר)
האם באמת יש צורך לעשות בדיקה שוב באותו מקום?

והאם מישהו יכול לאמת את דברי הנציג בעניין הבלמים?
לצפיה ב-'רצוי לא באותו מקום ולא באותה רשת.'
רצוי לא באותו מקום ולא באותה רשת.
22/05/2017 | 15:26
2
31
וזה לא עניין של איפה עשו את הבדיקה אלא מי הזמין את הבדיקה ושילם עליה. למגרשים וחברות ליסינג יש קומבינות עם מכוני רישוי וכשהם מזמינים בדיקה התוצאות טובות יותר מאשר כשאתה מזמין.
אז אם הטופס שהראו לך הוא בהזמנת החברה, הוא לא שוה הרבה. אם זו בדיקה שעשה לקוח ובסוף לא קנה, ייתכן שהבדיקה אמינה.
לגבי הבלמים זה נכון, זו הערת כסתח שהמשמעות שלה שהם פשוט לא בדקו את הבלמים לעומק ולכן לא אחראים לתקינות, אותו דבר כמו לגבי הגיר ומערכת העברת הכוח.
לגבי הצמיגים, אם הם לא זהים זה לא תקין, ואת זה אתה יכול גם לבדוק לבד.
לצפיה ב-'באמת? מכון גדול וארצי כמו דינמומטר יסכן את שמו בצורה כזו?'
באמת? מכון גדול וארצי כמו דינמומטר יסכן את שמו בצורה כזו?
22/05/2017 | 16:03
1
33
בשביל לחסוך כמה שקלים?
בכלל הבנתי שאם בעקבות בדיקה לפני קנייה רכשתי מכונית משומשת, ולאחר מכן התברר שיש בה תקלה שלא התגלתה בבדיקה, הרי שמכון הבדיקה מחויב לשאת בנזק ולתקן אותה בעצמו.

ועוד קצת פרטים על האוטו - עבר סהכ 45 אלף קמ״ש, עבר טסט לפני כמה חודשים + טיפול קטן
לצפיה ב-'לא. חס וחלילה . אז נגיד שלא צריך להאמין בעיניים עצומות'
לא. חס וחלילה . אז נגיד שלא צריך להאמין בעיניים עצומות
22/05/2017 | 16:30
35
לבדיקות שנעשו בהזמנת חברת ליסינג טרייד אין. וזה לא כמה שקלים כי הם מעבירים בדיקה לכל המכוניות שהם מוכרים, זה אלפי מכוניות, כנראה במחיר טוב, ועדיין מאות אלפי שקלים בשנה.
נכון שיש אחריות מסוימת, זו הסיבה לכל הכסת"חים בטופס. כדי שבכל מקרה יוכלו לטעון שהם סימנו "לא תקין". תקרא את הטקסט בתחתית הטופס ותראה שהם די מתנערים מאחריות כמעט על הכל.
למעשה מפליא אותי שעל המנוע כתבו תקין. רק זה צריך לעורר חשד. כמעט תמיד הם כותבים "לא תקין" ובפירוט כותבים דברים כמו: לבדוק צריכת שמן בנסיעה, רעש שסתומים, סימני דליפת מים, וכדומה. (לפעמים נראה לי שגם ברכב חדש הם היו כותבים את זה).
לצפיה ב-'כן. באמת צריך בדיקה משלך.'
כן. באמת צריך בדיקה משלך.
23/05/2017 | 02:46
28
אתה קונה רכב בעשרות אלפים אז שים עוד שש מאות וקנה בראש שקט. אל תאמין לכל חברה שלא תעשה מעשים נלוזים תמורת כסף בשביל לשמור על המוניטין. היום המוניטין הזה יכול להיות מושג באמצעים נוספים מלבד אמינות ויושר כמו פרסום מאסיבי והעסקת יחצנים שידאגו שרק כתבות חיוביות יגיעו לתקשורת וכתבות פחות חיוביות יגנזו.
תראה את ענבל אור שפרסמה המון באמצעי התקשורת ותחזקה תדמית נוצצת והופיעה בהמון תכניות טלויזיה על תקן של מומחית ויועצת בנושאי נדל"ן ועל המוניטין הזה היא, על פי החשד, רימתה אנשים שלא חשדו באדם כל כך מצליח ומוכר ועצמו עין והפקידו בידיה סכומי עתק.
לצפיה ב-'מצלמת רמזור/מהירות צומת חטיבה שבע / לטרון'
מצלמת רמזור/מהירות צומת חטיבה שבע / לטרון
21/05/2017 | 17:01
11
54
ממתי המצלמה שם? 
האם פעילה?
לצפיה ב-'מצלמות פעילות - בוויז תידע.'
מצלמות פעילות - בוויז תידע.
21/05/2017 | 18:43
19
לצפיה ב-'מה זה משנה פעילה או לא? '
מה זה משנה פעילה או לא?
21/05/2017 | 19:43
8
57
סע לפי החוק ותנאי הדרך(הנמוך מבינהם) ותוריד מעצמך את הכאב ראש והסיכון המיותר.
לצפיה ב-'שטויות, ואתה יודע את זה. יש המון כבישים בארץ שאין שום קשר '
שטויות, ואתה יודע את זה. יש המון כבישים בארץ שאין שום קשר
21/05/2017 | 20:39
6
59
בין המהירות החוקית בהם לבין המהירות הסבירה והבטוחה. לשני הכיוונים, אגב, אם כי בדרך כלל כלפי מטה. כבישים רחבים, עם שוליים טובים, סלולים ברמה טובה, שמשום מה המהירות בהם מוגבלת לשמונים. עכשיו לך תיסע חצי שעה רצוף במהירות שבאוטו מודרני מרגישה כמו זחילה, בלי שום סיבה הגיונית.

לצפיה ב-'נכון שלפעמים במגבלה אין היגיון, אבל למה להסתכן בקנס מיותר?'
נכון שלפעמים במגבלה אין היגיון, אבל למה להסתכן בקנס מיותר?
21/05/2017 | 21:54
1
31
במיוחד אם אתה יודע שיש שם מצלמה.
לצפיה ב-'אני לא מדבר על לא להאיט לפני מצלמות כדי להתחמק מדו"ח. '
אני לא מדבר על לא להאיט לפני מצלמות כדי להתחמק מדו"ח.
22/05/2017 | 09:25
23
ובשביל זה יש גם גלאים ו-וויז. אני מדבר על העיקרון.
לצפיה ב-'האם זו הסיבה שהכבישים באיכות גרועה?'
האם זו הסיבה שהכבישים באיכות גרועה?
22/05/2017 | 08:01
3
29
שלום
כדי שתרגיש טוב שאתה נוסע במהירות המותרת, מפני שהכביש משובש והנסיעה בו לא נעימה?
המהירות בד"כ נקבעת לפי כללי בטיחות שבהן יש מגבלות כמו כביש רטוב, ראות (סיבובים), רכב פחות איכותי וכו'. 
בארץ, יש כללים שחלים על מתי אפשר להכריז על כביש הגבלת מהירות גבוהה מהמקובל, כמו 110 קמ"ש וכו'.
הפתרון:
א. תצמיד בקרת שיוט וסע כחוק. 
ב. תפעיל Waze וקבל התראות בזמן אמת והאט.
ג. סע כמו שבא לך וקח את הסיכון...
ד. סע בתחבורה ציבורית (במיוחד ברכבת) ואין דוחות.
בתקופה שנסעתי ברכבת הרבה, הייתי שם את Waze ובוחן את המהירות.
הרכבת נוסעת די מהר בקטעים מסויימים בין חיפה לת"א. מה שכן Waze השתגע, מפני שהוא לא מותאם לנסיעה שלא על כביש. בקטע של ת"א הוא חשב שאני נוסע באיילון. בקטע של זיכרון צפונה לא אחת, התבלבל בכיוון הנסיעה!
לצפיה ב-'יש לכל מה שהזכרת הרבה פתרונות. למשל - הגבלת מהירות שונה'
יש לכל מה שהזכרת הרבה פתרונות. למשל - הגבלת מהירות שונה
22/05/2017 | 09:24
2
25
ליום יבש ויום גשום. מקובל מאוד בחו"ל.
מגבלת מהירות ספציפית לסיבובים. בארץ, אולי כדי לחסוך בשלטים, קובעים הגבלת מהירות אחת לכל הכביש, ישורות וסיבובים חדים, וזהו. בישורת אתה זוחל, ובסיבוב במילא הרוב נוסעים לאט יותר.
העדות הטובה ביותר לחוסר ההתאמה של המהירות לתנאים היא העובדה שכמעט כולם, כולל דודות זקנות שמחבקות את ההגה, נוסעות מהר יותר מהמהירות המותרת.
כשיש חוק גרוע אפשר לעשות אחד מכמה דברים - לציית באופן עיוור כי "זה החוק", למחות עליו או למצוא דרכים לעבור עליו מבלי להיתפס. אני לא מסתפק בשלישי.
לצפיה ב-'הצבת תמרורים וציות להם'
הצבת תמרורים וציות להם
22/05/2017 | 19:34
1
16
שלום
לצערינו לא אנחנו קובעים איזה תמרור להציב איפה.
אבל אם יעמוד שם שוטר, ולא תציית לתמרור, תקבל דוח.
עכשיו זו הבחירה שלך.

אגב, במקום מגורי בקנדה, בפנית L ע"י הבית שלי, היה תמרור עצור בכיוון אחד ותמרור האט ותן זכות קדימה בכיוון השני. פניתי לעריה והם הסכימו שהעצור מיותר והחליפו אתו בהאט...
זה קרה תוך פחות משבוע. והם עוד אמרו תודה.
לצפיה ב-'כמו שאמרתי בהודעה אחרת - אפשר למחות, ואפשר לא לציית ולקחת '
כמו שאמרתי בהודעה אחרת - אפשר למחות, ואפשר לא לציית ולקחת
22/05/2017 | 20:24
16
סיכון. שכל אחד יעשה מה שבא לו, כמובן. אבל לפחות מבחינתי זו פשוט לא אופציה לנסוע עשרות קילומטרים בכביש פתוח, רחב ועם ראות טובה על 80 קמ"ש (ובחלק מכבישי הדרום גם 70 קמ"ש, כי מישהו שם שלט ואף אחד לא זוכר למה אבל לא נעים להם להוריד אותו).
לצפיה ב-''
22/05/2017 | 20:15
2
לצפיה ב-'אם ראיתם במצלמות רמזורים החדשות'
אם ראיתם במצלמות רמזורים החדשות
22/05/2017 | 20:14
22
מצלמה לא רק תופסת נהג נוסע באור אדום, אלא זה גם מצלמת מהירות למי שימהר (יעבור מעל מהירות המותרת) לעבור בצומת בזמן שהרמזור מתחלף מירוק לאדום.
ככה הבנתי.
לצפיה ב-'שאלה על רכב חברה'
שאלה על רכב חברה
19/05/2017 | 14:23
35
124
חבר שלי מצא עבודה כטכנאי עם רכב צמוד לצורך עבודה.
על הרכב הוא משלם שווי מס, ובנוסף לא ישלמו לו עלות נסיעות (600 ש"ח).

עלות השתתפות עצמית במקרה של נזק לרכב ,2000 ש"ח יחול על העובד.
נזק לשמשות- אין ביטוח יחול על העובד ,(או השתתפות עצמית)
מדובר ברכב מהשכרה ולכן התנאים הם כאלו.

האם שווה לעובד לקחת רכב מהעבודה בתנאים כאלו?

לצפיה ב-'הוא יכול להשתמש ברכב לשימוש אישי? משלמים לו דלק?'
הוא יכול להשתמש ברכב לשימוש אישי? משלמים לו דלק?
19/05/2017 | 18:05
26
לצפיה ב-'הוא יכול בכלל לוותר על הרכב?'
הוא יכול בכלל לוותר על הרכב?
19/05/2017 | 19:12
69
אני מבין שהוא חייב את הרכב לעבודה בכל מקרה. לכן אני מניח שגם אם הוא יוותר על הרכב הוא לא יקבל תמורה משמעותית על זה.
אז בתנאים האלה, ואם הרכב הוא גם לשימוש אישי, כולל דלק, וזה במקום להחזיק רכב פרטי, הייתי לוקח.
לצפיה ב-'שאלה מעולה'
שאלה מעולה
19/05/2017 | 22:08
2
78
יש כמה שאלות חשובות שיכריעו האם כדאי לו או לא.
1. אם יסרב לקחת את הרכב כרכב ת"ש האם גם אז יקבל את העבודה? כלומר ישאיר הרכב בעבודה ויגיע באוטובוס לעבודה ושם ייקח את הרכב למטרות העבודה [כפי שעושים נהגי האוטובוס למשל...] אם הוא יפסיד את העבודה אחרת אז זאת שאלה שהוא צריך להתייחס. עד כמה הוא נואש לקחת העבודה הזאת או בכלל.
ההמשך רלוונטי רק אם יכול לקחת העבודה הזאת מבלי שייקח את הרכב לעצמו בעלות של ה600 שח לחודש שמפסיד וכו' כל מה שפירטת...
2. איך הוא כנהג. אם הוא ממייצרי התאונות הסדרתיים אז זה אומר שיישלם את ה2000 שח בכל פעם שתהיה תאונה. אם מדובר בתאונות קלות אז ה2000 נותן פוטנציאל רווח לחברת ההשכרה כי הם יודעים אולי לתקן בלי לנפח עלויות...
2. אם יש לו רכב במצב טוב יותר מכפי ערכו הכלכלי אז גם כן לא כדאי לו למכור את הרכב. הוא יוכל להשתמש בריכבו לצרכיו ולמטלות העבודה להשתמש ברכב "של העבודה"
לצפיה ב-'יותר פשוט שיעשה ביטוח למה שלא מכוסה - '
יותר פשוט שיעשה ביטוח למה שלא מכוסה -
20/05/2017 | 07:11
1
47
1 . בטוח הוא יכול להוסיף כסף לחברת הליסנג להשלמת החוסרים בביטוח

2. ביטוח חיצוני

לדעתי השתלום יהיה זניח לעומת קבלת רכב חברה ! 

לצפיה ב-'השאלה מה מחיר ביטול ההשתתפות העצמית'
השאלה מה מחיר ביטול ההשתתפות העצמית
20/05/2017 | 10:21
32
אצלו ההשתתפות העצמית 2000 וזה משאיר אותו בעל מוטיבציה גבוהה שלא לנהוג מתוך זלזול כי יש לו אחריות כלכלית שלא ליצור נזקים.

אני זוכר כי ערכתי רכיבות מבחן באופנועים של סוזוקי. הם היו מבוטחים בבטוח מקיף אבל ההשתתפות העצמית שהשית עלי היבואן הייתה 10K שח. כרטיס האשראי גוהץ לפני ביצוע הרכיבה. למזלי לא ביצעתי תאונה ועל כן ביטלו את החיוב בכל פעם לאחר שחזרתי. שם מספיק שהאופנוע היה נופל גם בלי תאונה עם גורם אחר. אם הפלסטיקה או המראה היו נשברים מייד היה להם את ה10K לכסות הנזק ואף היתה נותרת להם יתרת רווח. אבל זה חוסך וויכוחים לאחר מעשה ומאד ייתכן שהם קבעו רף גבוה אף יותר מההשתתפות העצמית מטעם הביטוח.
ועל כן השאלה מה מדיניות בעל הרכב שמעניק לך את השימוש בריכבו.
לצפיה ב-'ואם הוא לא לוקח רכב חברה, כמה מחזירים לו לכל ק"מ נסיעה?'
ואם הוא לא לוקח רכב חברה, כמה מחזירים לו לכל ק"מ נסיעה?
20/05/2017 | 15:51
12
לצפיה ב-'יש פה עקיצה לדעתי '
יש פה עקיצה לדעתי
20/05/2017 | 16:43
28
60
שלום
רכב צמוד לצורך עבודה אינו כמו רכב חברה. בין אם זה השכרה או ליסינג.
1. זו חזירות שהמעביד מגלגל עליו שווי מס.
2. זו חזירות שנושא ההשתתפות העצמית וכו' גם מגולגל עליו ברמה הזו.
החברה יכלה להוסיף, ולהקטין ערך השתתפות עצמית וגם לבטל אותו לחלוטין (לספוג על עצמה).
לדעתי, שיוותר על החלק של רכב מחוץ לשעות העבודה ולשלא יבלבלו לו את המוח. לא לשלם שווי מס ולא לוותר עם 600 ש"ח נסיעות.
השווי מס מגולם כ-3,500 ש"ח תוספת הכנסה עליה ישלם מס. וזה הרבה!
הנושא הזה מבחינתי, זה לגלגל כמה שיותר מסעיף הרכב על העובד, למרות שהחברה צריכה את הרכב למתן שרות. פשוט ניצול מחפיר!
זה במקום שהחברה תרכוש או תקח בליסינג על שמה וחשבונה רכב עבודה ותתן לעובד. כולל ביטוח. השתתפות עצמית גג 500 ש"ח.
ראה טכנאי שרות של הכבלים, של חברות הגז והשרות השונות של מוצרי חשמל וכו'. מי משלם שם על הרכב שרובו לצרכי עבודה?

לצפיה ב-'שווי מס החוק מחייב. '
שווי מס החוק מחייב.
20/05/2017 | 17:03
5
49
כמו על כל תמורה אחרת שמקבלים מהמעביד. העובד יכול לא לשלם את זה אם הוא ישאיר את הרכב בסוף כל יום עבודה בחברה. אם הוא משתמש בו לשימוש אישי, הוא משלם.
כמובן, המעסיק יכול לגלם את זה, אבל זה לא יהיה שונה מכל מרכיב או תוספת שכר אחרת שהעובד יכול להתמקח עליה.
לגבי ההשתתפות העצמית, אחת הסיבות שגובים את זה היא לגרום לעובד לנהוג בזהירות ובאחריות. גם לי נראה ש-2000 שקל זה קצת גבוה, אבל אם הוא יסע בזהירות הוא לא יצטרך לשלם את זה. במקומות שעבדתי היה מקובל שאין השתתפות עצמית במקרה הראשון. רק אם יש תאונות נוספות.
לצפיה ב-'ממש לא מחייב'
ממש לא מחייב
21/05/2017 | 07:54
4
31
שלום 
חברה יכולה להחזיק רכבי שרות ולא לתת לעובד בסופי שבוע (חוק). אך לתת לעובד לבצע את כל הניסעות שלו.
בחברה שעבדתי היו 2 כאילו. עובדים שהיו צריכים לנסוע למטרות עבודה פשוט קבלו אחד. הבעיה היתה בסופי שבוע, והרכבים הוחזרו בשישי.
במקרה הזה, אין השתתפות עצמית.
כאשר עמדתי לקבל רכב חברה והוא עדין לא סופק, קיבלתי רכב שכור לשבועיים.
סמנכ"ל התפעול חתם על הטופס בחברת ההשכרה. לא הייתה שום חבות שלי להשתתפות עצמית, לרכב שכור!
הרעיון להעמיס רכב שרות כרכב חברה לעובד, זו חזירות נטו.
לצפיה ב-'אז מה שהחברה עשתה זה לא חוקי'
אז מה שהחברה עשתה זה לא חוקי
21/05/2017 | 10:14
3
35
אם העובד משתמש ברכב לשימושים פרטיים, אפילו יום בשבוע, זו הטבה והיא חייבת במס כלשהו. החברה פשוט ניצלה את זה שמס הכנסה לא ממש עוקב אחרי העובדים כל יום.
כמובן, זה שונה אם העובד צריך את הרכב לצרכי עבודה גם בלילה (שירות 24 שעות, כוננות וכדומה).
לגבי השתתפות עצמית, אתה צודק, אבל שוב, זו עלות כמו כל עלות, ומישהו צריך לשלם את זה. ראית מה הוא כתב בהמשך, ביטול השתתפות עצמית תמורת 450 שקל לחודש. אז אם ישלמו לו שכר נמוך יותר ובלי השתתפות עצמית, זה יהיה בסדר? אני מניח שהוא לא מקבל שכר מינימום...

לצפיה ב-'חוקי'
חוקי
21/05/2017 | 12:36
2
36
שלום
עובד שגר בצפון צריך לצאת עם שחר לביצוע עבודה במעבדות חרמון בבינימינה או לתע"א במרכז. הוא לוקח את הרכב עבודה ערב קודם.
העבודה מסתימת בתשע בערב במרכז. עד שיגיע הביתה כבר ממש מאוחר. הוא יסע לביתו ויביא את הרכב למחרת חזרה למקום העבודה.
רכב לעבודות שרות הוא רכב בדיוק כזה.
השתתפות עצמית על רכב חברה - בסך 450 ש"ח - שהחברה תספוג. היא זו שמשלמת גם את הביטוח, את הדלק, את הבלאי ואת השרות. הרכב משמש ב-100% לצרכי עבודה. 
לצפיה ב-'ועל רכב כזה משלמים שווי שימוש'
ועל רכב כזה משלמים שווי שימוש
23/05/2017 | 12:50
11
שים לב שתקנות המס קובעות שאסוטר שמקום החנייה של הרכב יהיה בכתובת של אחד העובדים גם אם העובד גר מול העסק.
לצפיה ב-'החוקים וההגיון לא תמיד מחוברים'
החוקים וההגיון לא תמיד מחוברים
24/05/2017 | 13:34
3
לצפיה ב-' נשמעים תנאים גרועים לרכב עבודה. '
נשמעים תנאים גרועים לרכב עבודה.
20/05/2017 | 19:01
21
41
הכל על העובד כולל שמשות בלי שום השתתפות של המעסיק. לפעמים לא מדובר ברשלנות של העובד. פעם נסעתי בכביש שש ואבן שניתזה ממשאית סדקה לי את השמשה הקדמית. אלה מקרים שקורים. לא נראה לי הוגן שעובד שזקוק לרכב לצרכי עבודתו אמור לשלם הכל מכיסו.
שיחפש מעסיק אחר. אין סיבה לעבוד בשביל קמצנים כאלה.
לצפיה ב-'דווקא לי נשמעים תנאים לא רעים בכלל'
דווקא לי נשמעים תנאים לא רעים בכלל
20/05/2017 | 21:09
20
42
צריך לבדוק את מכלול העלויות. לא רק סעיף אחד של השתתפות עצמית או ביטוח שמשות. העלויות הגדולות הן דלק, ועלות אחזקת הרכב שאתה מפסיד אם אתה לוקח רכב.
לגבי מעסיק אחר, אני מניח שאם היה מעסיק אחר שמשלם לו יותר, וגם נותן לו רכב ללא עלות בכלל, הוא כבר היה הולך על זה.
לצפיה ב-'יש לו אפשרות לקבל תפקיד במשרד'
יש לו אפשרות לקבל תפקיד במשרד
21/05/2017 | 08:20
19
38
אותו השכר, תוספת נסיעות 600 ש"ח , ואין הורדת שווי מס על הרכב.

אם יחליט לקחת רכב, הרכב נשאר אצלו כל הזמן לשימושו האישי.

ביטול השתתפות עצמית ניתן לשלם 450 ש"ח בחודש .

שאלה..לא קורה לפעמים שאתם מחנים את הרכב ,חוזרים ומישהו נתן לכם מכה ברכב בלי להשאיר מספר?

לצפיה ב-'אז אם זה במקום להחזיק רכב פרטי, זה שווה'
אז אם זה במקום להחזיק רכב פרטי, זה שווה
21/05/2017 | 10:18
25
צריך לבדוק את הפרמטרים וההעדפות האישיות שלו.
בעיקרון יוצא שהרכב יעלה לו בין 1500 ל-2000 שקל מהנטו, כולל דלק, וזה יותר זול מכל רכב פרטי שהוא יחזיק.
רק אם הוא גר במרחק הליכה מהחברה, ולא צריך בכלל רכב, אז לא כדאי.
לצפיה ב-'ולגבי ביטול ההשתתפות העצמית, לא שווה במחיר זה'
ולגבי ביטול ההשתתפות העצמית, לא שווה במחיר זה
21/05/2017 | 10:20
5
22
זה יוצא 5400 לשנה, כלומר כמעט שלוש פעמים השתתפות עצמית. נהגים זהירים ונורמטיביים בדרך כלל לא מעורבים בשלוש תאונות בשנה. ואם כן, יותר טוב שלא ינהג בכלל...
לצפיה ב-'בנוסף בגלל שזה רכב מושכר אז יבדקו את מצבו רק פעם אחת'
בנוסף בגלל שזה רכב מושכר אז יבדקו את מצבו רק פעם אחת
21/05/2017 | 11:54
4
31
בהחזרה, וכל הנזקים יחשבו תאונה אחת= השתתפות עצמית בודדות.
לצפיה ב-'אתה בטוח בזה?'
אתה בטוח בזה?
21/05/2017 | 12:51
1
26
לא כל מוקד השתתפות עצמית?
לצפיה ב-'כן,'
כן,
21/05/2017 | 13:57
25
אבל יתכן ויבדקו נזקים כאשר הרכב יכנס לטיפול במוסך, למרות שאני לא חושב שיעשו זאת.

חבר השכיר רכב ולרוע מזלו היה מעורב בתאונת שרשרת(נכנסו בו ברמזור מאחור והוא הועף קדימה לרכב שלפניו, כלומר גם נזק לחלק הקדמי וגם לאחורי) ולקחו לו 2000 שקל רק פעם אחת.
לצפיה ב-'זה נכון לשריטות ופגיעות קלות'
זה נכון לשריטות ופגיעות קלות
21/05/2017 | 16:58
1
27
אבל יש תאונות שחייבים לתקן אחרת אי אפשר לנסוע או לעבור טסט.
לצפיה ב-'זה הברור מאליו ולכן בכלל לא נושא לדיון.'
זה הברור מאליו ולכן בכלל לא נושא לדיון.
21/05/2017 | 19:36
4
לצפיה ב-'זה לא רק כסף, אבל גם '
זה לא רק כסף, אבל גם
22/05/2017 | 07:43
11
22
שלום
גובה המס על הרכב תלוי בגובה השכר. 
מצד שני, אם הוא לא מקבל תוספת עבור הרכב, וגם מורידים לו 600 ש"ח מהברוטו, הרי שההפסד כפול.
גובה המס נקבע ע"י המדינה ע"פ סוג הרכב, והוא יזקף לו כהכנסה נוספת, שממנה לא יראה שקל, אבל ינקו לו מס. קרוב לוודאי חצי. (מדרגת מס).
זאת, ע"מ לקבל רכב שכור לבצע עמו את העבודה היומיומית. הזוי!
אני מניח שבחברות שלהן ציא שרות, זה לא הסידור.
בהרבה חברות, החברה נוקבת בשכר, + רכב שעליו יש תוספת (נניח של 2500 ש"ח). אם לא, הרי אם שכרו של העובד 15,000 ש"ח, ועליו המדינה מחשיבה את הרכב כהטבה שערכה כעוד 3,500 ש"ח, הרי שהמס יורד עבור שכר של 18,500 ש"ח בעוד שכרו היה רק 15,000 ש"ח ברוטו. 
נקודה נוספת, שהיא בחזקת בעיה, שהרכב מהשכרה בד"כ לא חדש, כמו בסידור ליסינג והדגמים די בסיסיים וחבוטים. כך שהתשלום והתמורה לא מקבילים.
החישוב של האוצר, נקבע לפי רכב ליסינג שמגיע חדש, ולתקופה של 3-4 שנים.
לפני שקבלתי את הרכב חברה, נתנו לי רכב שכור לתקופת ההמתנה עד שהרכב יגיע, והרכב מהחברת השכרה היה מיושן ומרופט. הפריע לי שגבו ממני את הסכום המלא על רכב שלא היה לי נעים לנסוע בו. גם לא היתה לי ברירה...
לצפיה ב-'מיכאל אשמח להסבר'
מיכאל אשמח להסבר
22/05/2017 | 13:11
10
21
השכר המוצע הוא 8000 ש"ח   ברוטו
אם לא היה מקבל רכב, היה מקבל תוספת נסיעות 600 ש"ח.
הוסבר שבנוסף לנסיעות שלא יקבל, הוא ישלם רק שווי מס,
הם נותנים לעובדים רכב יונדאי I25, 
האם ניתן לחשב בדיוק כמה הוא ישלם על הרכב?
ואם הבנתי נכון... על שכר של 8000 ש"ח, משלמים מס הכנסה 14 אחוז,
אך אם מוסיפים שווי רכב זה קופץ למדרגה של 20 אחוז?
לצפיה ב-'שווי הרכב למס הוא כמעט 3000 שקל,'
שווי הרכב למס הוא כמעט 3000 שקל,
22/05/2017 | 14:10
3
22
כלומר יחשבו לו מס הכנסה כאילו הרוויח 11000.
עד 9000 משלמים 14%, מעל זה זה קופץ ל-20%. ומשלמים על זה גם ביטוח לאומי, נגיד עוד 10%, בקיצור הוא ישלם בערך 800-900 שקל מס וביטוח לאומי. זה יורד מהנטו. הנסיעות זה 600 ברוטו אז הוא מפסיד נגיד 400 נטו, אז בערך 1200 נטו עולה לו כל הסיפור, ותמורת זה הוא מקבל רכב צמוד עם שימוש חופשי. אם הוא יחזיק רכב פרטי זהה זה יעלה לו יותר.
לצפיה ב-'עשיתי במחשבון ברוטו לנטו '
עשיתי במחשבון ברוטו לנטו
22/05/2017 | 17:28
2
17
יוצא שכר לאחר ניכויים 5600 ש"ח

שכר רעב.

כלומר על הרכב יורד כ1600 ש"ח נטו,
לא נראה כזה משתלם
לצפיה ב-'נכון, יוצר 5600, ובלי רכב 7000'
נכון, יוצר 5600, ובלי רכב 7000
22/05/2017 | 17:44
1
18
שזה הפרש של 1400. נכון שזה נראה הרבה יחסית לשכר. אבל אם תעשה חשבון כמה באמת עולה אחזקת רכב, כולל ירידת ערך, ריבית, ביטוח, טסט, תיקונים וטיפולים, וכמובן דלק, תראה שזה דווקא עיסקה לא רעה.
כמובן זה משתנה. תלוי כמה ק"מ הוא נוסע לעבודה ובחזרה ובשימוש פרטי, ואיזה רכב פרטי הוא יקנה אם הוא יבחר בחלופה הזאת.
אז אם הוא גר קרוב לעבודה, נוסע מעט, ויחזיק רכב פרטי ישן וזול, הוא באמת יחסוך כמה מאות שקלים.
לצפיה ב-'לי יצא 7200 מול 5900, הפרש של 1300 ש"ח.'
לי יצא 7200 מול 5900, הפרש של 1300 ש"ח.
22/05/2017 | 18:16
18
במחשבון של חילן נט.

אם ירצה לקחת משכנתא בעתיד עדיף להציג נטו יותר גבוה לבנק.
לצפיה ב-'אני רואה שכבר חישבתם'
אני רואה שכבר חישבתם
22/05/2017 | 19:30
5
19
שלום
העניין שחלק ממקומות העבודה שבהן מוצע לעובד רכב חברה (סטטוס ולא רכב שרות לביצוע העבודה!) לשכר יוסיפו סכום של כ-2,500 ש"ח או יותר בהתאם.
התמונה שמנסים חלק מהחברים לצייר, שהעסקה משתלמת בגלל שרכב פרטי יעלה יותר.
ברם, ב-8,000 ש"ח ברוטו הבעיה שגם הנטו ממילא נמוך. ולכן כאשר מורידים משם את שווי ערך בתשלום מס, נשאר עוד פחות. וזו יכולה להיות הכנסה גבולית.
הנקודה השניה, שהחברה בעצם צריכה לספק לעובד רכב ע"מ לבצע את עבודתו.
אז למה הוא צריך לשלם עליו? הרי הרכב הוא בעצם כלי עבודה.
אם המעביד היה צריך לרכוש עבור העובד כלי עבודה יקר, האם גם היו מעמיסים זאת על העובד?
כמובן שלא. הרעיון של המעביד למכור לעובד את העסקה, כרכב חברה, וזה ממש לא.
הבעיה ברעיון, שהחברה לא מאפשרת לו רכב עבודה מבלי שישלם עליו, ושלא יסע עימו הביתה בסופי שבוע או בערב. פשוט רכב שרות.
במקרה שלי, הוצע לי שכר גבוהה בהרבה מהשכר שהוזכר (פי שלוש...)
והוסיפו את שווי ערך רכב לשכר! 
ובקשתי שלא לקבל רכב חברה, אלה להמשיך להגיע עם הרכב הפרטי שלי.
סרבו בטענה שהנסועה תהיה גבוהה ושזהו סמל סטטוס.
וכמו שציפיתי, מס הכנסה נגס לי בשכר והנטו היה נמוך משמעותית מהמצופה.
כמו כן, אין הפרשות לפנסיה על סעיף רכב או נסיעות. בימי חופש או מחלה אין בעיה.

לצפיה ב-'אם העובד מקבל רכב קטן וזול'
אם העובד מקבל רכב קטן וזול
22/05/2017 | 20:50
2
18
נניח כמו פיקנטו,
הפרש בנטו יהיה משמעותי?
הרי שווי מס מחשבים לפי שווי הרכב כחדש
לצפיה ב-'נכון. שווי הרכב הוא 2.5 אחוז ממחירו כחדש.'
נכון. שווי הרכב הוא 2.5 אחוז ממחירו כחדש.
22/05/2017 | 21:44
17
אז אם פיקנטו עולה 70 אלף, שווי הרכב למס יהיה 1750 ולא 3000 כמו בחישוב שעשינו, והמס יהיה כמעט חצי, בערך 450 שקל.
לצפיה ב-'לא העובד קובע את סוג הרכב'
לא העובד קובע את סוג הרכב
22/05/2017 | 22:35
15
שלום
במיוחד אם מדובר ברכב שרות.
לכן זו לא אופציה.
לצפיה ב-'אבל במקרה הזה הוא דווקא לא משלם על הרכב'
אבל במקרה הזה הוא דווקא לא משלם על הרכב
22/05/2017 | 21:39
1
17
הוא משלם מס לפי החוק, ומפסיד את הנסיעות, שזה הגיוני אם הוא מקבל רכב ואין לו הוצאות נסיעה. אני לא מבין מה לא בסדר.
ברור לך שעלות הרכב למעביד היא הרבה יותר מה-600 שקל שהוא מוריד לעובד?
לצפיה ב-'עידכון'
עידכון
23/05/2017 | 19:30
7
חבר שלי דיבר עם המעסיק,
ניתן לבחור רכב קטן כמו קיה פיקנטו,
ועל I25 שווי מס לדבריו 2788 ש"ח

ראיתי שעלות שווי מס לפיקנטו אוטומט מנוע 1.2 = 1950 ש"ח
לפי חישוב שעשיתי עם השכר שציינתי למעלה, ההבדל בנטו בין I25 לפיקנטו סביב ה200 ש"ח.

מה אתם אומרים?

לצפיה ב-'איך הרכב קיה פיקנטו כרכב משפחתי ?'
איך הרכב קיה פיקנטו כרכב משפחתי ?
20/05/2017 | 10:19
11
40
לצפיה ב-'אתה צריך לנסח את שאלתך טוב יותר'
אתה צריך לנסח את שאלתך טוב יותר
20/05/2017 | 11:05
9
73
כי רכב מיני אינו רכב משפחתי אז אתה בעצם שואל איך תסתדר בתוך רכב המיני משפחה.

תלוי מה גודל המשפחה ועד כמה מוכנים להסתפק במקום מצומצם. מה גילאי הילדים? מה אתה צריך לאפסן בבגאז'?
בפיקנטו 1.0 הידני שלי זכורים לי ב5 השנים האחרונות כמה נסיעות בודדות שבהן התכולה האנושית היתה 1נהג + 4נוסעים אבל זה תלוי בראש ובראשונה במידת ההסתפקות במועט וכמובן גם במימדי היושבים ברכב.

הייתי מציע לך ראשית לבדוק בעצמך באולם תצוגה אם אתה תסתדר פיזית בהתאם לצרכיך מושבי ילדים, בגאז' וכו'...
לצפיה ב-'ואיך הונדה גאז ? '
ואיך הונדה גאז ?
20/05/2017 | 14:45
8
19
לצפיה ב-'פגז! אחלה אוטו! אם רק היתי מבין מה הצרכים שלך...'
פגז! אחלה אוטו! אם רק היתי מבין מה הצרכים שלך...
20/05/2017 | 15:48
7
28
לצפיה ב-'צרכים: משפחה +1 ילד בן 3 כמובן שחושבים על הרחבה :)'
צרכים: משפחה +1 ילד בן 3 כמובן שחושבים על הרחבה :)
20/05/2017 | 16:39
6
60
והרכב משמש הגעה לעבודה מחיפה ליוקנעם...
לצפיה ב-'לילד בודד בן 3 גם אם אתה חושב על הרחבה מתי שהוא בעתיד '
לילד בודד בן 3 גם אם אתה חושב על הרחבה מתי שהוא בעתיד
20/05/2017 | 16:44
2
65
הפיקנטו עשוי להספיק בהחלט בתנאי שהבגאז' מספיק לך לעגלה. ילד בן 3 זה בד"כ עגלת טיולון קטנטן. לא תהיה לך בעייה.
אבל, לך לתצוגה עם המושב של הילד והעגלה שלך וסדר האוטו ותבדוק שאכן אתה מסתדר. אל תסמוך על איש, ואח"כ כמובן תעשה רכיבת מבחן

אתה אגב מעוניין בידני ?
לצפיה ב-'מעדיף אוטמטי - השיקול הוא כלכלי '
מעדיף אוטמטי - השיקול הוא כלכלי
20/05/2017 | 19:37
1
51
קשה מאוד להחליף כל כמה שנים רכב,

לכן חשבתי  על רכב זה

אפשר להשיג אותו במחיר יחסית טוב
+ 7 שנים ביטוח שזה עניין משמעותי מאוד לדעתי

לצפיה ב-' נאמרו כאן הערות נכונות על האוטומט'
נאמרו כאן הערות נכונות על האוטומט
20/05/2017 | 19:45
55
מיושן. 4 הילוכי אוטומט זה ענתיקה.
כיום יש מינימום 6 הילוכי אוטומט.
אם כי האוטומט הזה נחשב אמין, אבל הוא אינו מעודד חיסכון בדלקים

הידני לפחות מעודכן יחסית. בנפחי 1.0 יש 5 הילוכים קדמיים וככה בד"כ מקובל
לצפיה ב-'קח I10 ולא פיקנטו. ההבדל ברעש בנסיעה בין עירונית הוא גדול '
קח I10 ולא פיקנטו. ההבדל ברעש בנסיעה בין עירונית הוא גדול
21/05/2017 | 13:12
2
44
מאוד.
האחריות מהשנה הרביעית בפיקנטו היא מוגבלת - נדמה לי שרק תיבת הילוכים ומנוע, ואלו בדרך כלל שורדים יפה מאוד.
עוד אופציה טובה - ספארק. יש אותה בגרסאות אוטומטיות גם במחיר נמוך משמעותית מהפיקנטו. היתרון שלה - מנוע חזק ונעים בבין עירוני, החסרון - תא מטען קטן יחסית. 
אגב, זו בעיה בכל מכוניות המיני. עגלה של תינוק לא בטוח שתכנס, ואם תכנס - לא ישאר מקום לשום דבר אחר. 
שקול מעבר לקטגוריה אחת מעל, כמו C3 (חמש שנות אחריות מלאה, ממה שאני זוכר, והחל מ-90,000 שקלים. אולי אפילו פחות אם מתמקחים או יש מבצע). תא המטען גדול משמעותית, והאוטו נעים יותר בנסיעה בין עירונית. 

לצפיה ב-'ברמת מחיר של C3 לא כדאי סוזוקי סוויפט ?'
ברמת מחיר של C3 לא כדאי סוזוקי סוויפט ?
22/05/2017 | 00:33
1
12
לצפיה ב-'סוזוקי סוויפט מיושנת והמציגה כבר הוצגה (תגיע לארץ כנראה שנה '
סוזוקי סוויפט מיושנת והמציגה כבר הוצגה (תגיע לארץ כנראה שנה
22/05/2017 | 09:27
24
הבאה). אבל גם החדשה עם תא מטען זעיר (בערך כמו הפיקנטו לפי הנתון הרשמי). בנוסף מנוע חלש יותר, הרבה פחות אבזור, תא נוסעים פשוט ורק שלוש שנות אחריות.
לצפיה ב-'פיקנטו זה לא רכב משפחתי'
פיקנטו זה לא רכב משפחתי
21/05/2017 | 23:22
36
זה רכב קטן ויהיה לכם צפוף.
ואם יגיע תינוק אז צריך רכב עם תא מטען גדול.
כמה שהילד יותר קטן ככה הוא והציוד שלו תופסים יותר מקום.
הרכב המינימלי שכדאי זה רכב בסדר גודל של סיאט איביזה או סקודה פביה או יונדאי אקסנט או קיה ריו
לצפיה ב-'האם כדאי לרכוש ניסאן גוק או רכב אחר באותה רמת מחיר?'
האם כדאי לרכוש ניסאן גוק או רכב אחר באותה רמת מחיר?
20/05/2017 | 16:47
5
39
הכי חשוב אמינות

שנתון 2016  - 2015
לצפיה ב-'מספרים כאן שהשירות של קרסו (שירות של ניסן) גרוע, נסה רכב אחר'
מספרים כאן שהשירות של קרסו (שירות של ניסן) גרוע, נסה רכב אחר
21/05/2017 | 18:53
1
14
לצפיה ב-'הניסיון שלי עם היבואן - טוב.'
הניסיון שלי עם היבואן - טוב.
22/05/2017 | 06:38
12
לצפיה ב-'כן . למה לא'
כן . למה לא
21/05/2017 | 23:26
31
ואני מציע להתעלם מהתלונות על היבואן.
על כל יבואן יש תלונות.
לי אישית היה מגאן 6 שנים בין 2004- 2010 ואין לי תלונות על היבואן. אם היה משהו לא בסדר הוא טופל, והם אפילו הכירו באחריות על פנס קדמי דהוי אחרי שהסתיימה האחריות ובלי להתווכח.
לצפיה ב-'שאלה: טיפול לרכ אחרי שנה בדיוק או אחרי קילמטרא'ט?'
שאלה: טיפול לרכ אחרי שנה בדיוק או אחרי קילמטרא'ט?
22/05/2017 | 06:51
1
26
?
לצפיה ב-'מה שבא קודם'
מה שבא קודם
22/05/2017 | 07:17
30
אם עברה שנה עושים טיפול גם אם הרכב לא עבר 15K .או שהרכב עבר 15K ועדיין לא עברה שנה.
לצפיה ב-'המלצות מישהו? מחפש רכב עד 13,000 שח 2004-2009'
המלצות מישהו? מחפש רכב עד 13,000 שח 2004-2009
21/05/2017 | 01:39
3
29
ק"מ נמוך מ-200,000 וחסכוני בדלק.
מישהו מציע או ממליץ על רכב???
לצפיה ב-'מה אומרים על סיאט טולדו stella מודל 2005?'
מה אומרים על סיאט טולדו stella מודל 2005?
21/05/2017 | 02:03
1
25
חסכוני בדלק?

לצפיה ב-'מקפיץ שוב! עזרה מישהו?'
מקפיץ שוב! עזרה מישהו?
21/05/2017 | 13:41
6
לצפיה ב-'סיאט טולדו בסדר אם הוא שמור'
סיאט טולדו בסדר אם הוא שמור
21/05/2017 | 23:23
14
נסה גם רנו מגאן משנים אלו
לצפיה ב-'רכב מכונס נכסים - יש לי זמן'
רכב מכונס נכסים - יש לי זמן
21/05/2017 | 22:59
1
48

מה דעתכם? להציע 30 אחוז פחות?
יש לכם ניסיון?

לצפיה ב-'???????????'
???????????
22/05/2017 | 12:24
8

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
חברת
חברת "קראפן"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה