לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים חדשים? אנא קראו את חוקי הפורום ("אודות הפורום והנהלתו" פה מעל)
גולשים חדשים מתבקשים לקרוא את הודעת המנהל על מנת לוודא כי הם מכירים את נהלי הגלישה בפורום
המשך >>

לצפיה ב-'איך בוחרים והיכן ניתן לקנות כבל התנעה איכותי לרכב?'
איך בוחרים והיכן ניתן לקנות כבל התנעה איכותי לרכב?
24/02/2017 | 00:30
11
54
שלום

מדובר על שימוש לרכב רגיל.
בחיפש בגוגל ניתן לראות שיש סוגים רבים, ועם רמות שונות של אמפר.
מה קובע את איכות הכבל?
איך ניתן לדעת?
אין לי כוונה ורצון ליצור בעצמי כבל כזה, אף שהבנתי שזו האופציה הכי טובה והתוצאה הכי איכותית, אני בכ"ז מחפש לקנות מוכן.
כמה אופציות שמצאתי:

תודה רבה

לצפיה ב-'רק אחד שם נותן נתונים אמיתיים - מנתוני ה"אמפר" אפשר להתעלם'
רק אחד שם נותן נתונים אמיתיים - מנתוני ה"אמפר" אפשר להתעלם
24/02/2017 | 02:04
3
56
כי הם די חסרי משמעות, פשוט אין תקן אחיד לדברים הללו.
באתר של אלכסנדר נותנים נתונים לגבי הכבל, ואם הבנתי נכון חתך הנחושת הוא שלושה מ"מ וזה אמור להספיק אם כי לא מבריק. אבל קשה מאוד לשפוט דבר כזה בלי לראות את הכבל עצמו.
אם אתה רוצה כבלים טובים, קפוץ לחנות ל.כ (יש להם סניף ליד רמלה, וגם איפשהו בצפון), וקנה שם את הכבלים המקצועיים. לא זול (לא זוכר מחיר מדויק) אבל עם הרבה יותר נחושת מאשר בכבלים רגילים.
לצפיה ב-'מבלי להסתמך על ההבנה שלי על סמך מראה, יש דרך לדעת?'
מבלי להסתמך על ההבנה שלי על סמך מראה, יש דרך לדעת?
24/02/2017 | 13:01
1
28
שלום

אכן זה נראה תחום מאוד אפור, ומעבר למילים מפוצצות בפרסומים, ונתוני האמפר, אין כ"כ דרך להבין מה מוכרים לך.
ולגבי המלצתך לקנות כבל מקצועי, אני מניח שזה לא זול ובוודאי לא באזור ה-100 ש"ח, ומאחר ואני צריך את זה רק למקרי חירום, ולרכב פרטי בלבד, אז אין טעם להשקיע הרבה.

תודה
לצפיה ב-'קודם כל, אפשר לדעת לפי המחיר.'
קודם כל, אפשר לדעת לפי המחיר.
24/02/2017 | 19:26
20
שום כבלים ב-100 שקל לא שווים כלום. כבל מקצועי יעלה בין 200 ל-300.
הגורם העיקרי שמשפיע על המחיר זה משקל הנחושת. בגלל זה בכבלים לא איכותיים יש ליבת נחושת דקה מאוד, ובידוד עבה מאוד (ומיותר).
אתה יכול לבדוק די פשוט. תפתח את החבילה, ותמשוך אחורה את ידית הפלסטיק של אחד הכבלים כדי לראות את ליבת הנחושת. אם היא עלובה ודקה, בקוטר של מילימטר-שניים, הכבלים לא שווים כלום. אם היא בקוטר של 4-5 מ"מ ומעלה, זה כמובן הרבה יותר טוב בריבוע (מה שקובע זה שטח החתך של הכבל).
גם לאורך יש השפעה. כבלים ארוכים נוחים יותר ויקרים יותר, ופחות יעילים כי ההתנגדות שלהם גבוהה יותר. כך שלמעשה עדיפים כבלים קצרים יותר.
לצפיה ב-'בעקרון יש תקן לאמפר שהכבל יכול להעביר'
בעקרון יש תקן לאמפר שהכבל יכול להעביר
24/02/2017 | 14:15
21
אבל בוודאות שהכבלים האלו לא מתקרבים לתקן שיתן להם את היכולת להעביר את הזרמים המצוינים עלהם.(עד כמה שזכור לי החוק החשמל, מגביל עד 200-250 אמפר לכבל בודד בחתך של 120ממ).

לצפיה ב-'כדאי לקנות משו איכותי כי אחרת הכבלים החדשים שתרכוש'
כדאי לקנות משו איכותי כי אחרת הכבלים החדשים שתרכוש
24/02/2017 | 09:40
4
36
לא יניעו כלום...
ניסיתי לסייע עם הפיקנטו להניע לשכן עם קורולה. השכן הביא כבלים שלו ו...נאדה.
לקח השכן כבלים משכן אחר ו...הפיקנטו הניע את הקורולה בנגיעת מתג קטנטנה...

ללמדך שכבלים זולים שרוכשים בכל מיני חנויות הם יותר כדי שתוכל להגיד שיש לך כבלים אבל לא בכדי לתת המענה השירותי כשתזדקק....

לא פיספסתי להסביר לבעל הקורולה כי אם היה יודע לנהוג בידני היה רוכש בהתאם ועל כן היה מניע בהתאם בלי עיכובים ובלי FAKE CABLES בזכות דחיפה קלילה
אנו גרים בקצה פיסטין גבוה וארוך כ1000 מטר מעל הים... ככה שלא רק את הטויוטה היה הלה מניע אלא היה יכול למלא לחלוטין את מצברי הטויוטה החדשה ההיברידית של אשת אהרון ד
לצפיה ב-'מה שתיארת מאוד מוכר לי, ולכן אני מנסה לקנות הפעם משהו אחר'
מה שתיארת מאוד מוכר לי, ולכן אני מנסה לקנות הפעם משהו אחר
24/02/2017 | 13:03
3
27
גם על בוסטר התנעה אני כבר לא ממש סומך
קניתי כזה באיביי, השתמשתי בו פעם אחת לעזור למישהו להתניע, אך לאחר תקופה (לא של שימוש) זה פשוט כנראה איבד את הכוח, אני מטעין את זה, וזה מתרוקן די מהר. גם בשימוש להטענת סלולרי.

תודה
לצפיה ב-'אתה יכול להוסיף קצת יותר מידע? ויש סיבות לתופעת החולשה שלו.'
אתה יכול להוסיף קצת יותר מידע? ויש סיבות לתופעת החולשה שלו.
24/02/2017 | 13:56
2
31
חשבתי לקנות כזה ואתה מדליק לי נורה אדומה (למרות שיש כאן מי שדוקא מרוצה).
אם תוכל לצרף תמונה שלו מכמה זויות צילום - אשמח.

קצת על סוללות (מכל הסוגים).
1. יש להן אורך חיים מוגבל. זה לא חי לעולם אפילו אם לא משתמשים בהן בכלל. לכן חשוב לדעת אחרי כמה זמן הסוללה שלך שבקה חיים לכל חי. אם תגיד לי "אחרי שנה" זה קצר מדי.
2. לסוללה אסור לעמוד סתם כך. כשתרצה להשתמש בהן אחרי זמן רב - תשכח. מיד אחרי הקניה, שלוש פעמים ראשונות (וחשוב שתהיינה ברצף ובסמיכות זמן) להטעין עד הסוף ולרוקן עד הסוף בלי להפסיק באמצע. אחרת במשך הזמן הן "נכנסות לזכרון" (המקצוענים שכאן יודעים על מה אני מדבר) והקיבול היעיל שלהן הולך וקטן. כאילו שקנית סוללה עם קיבול יותר קטן - וזה מה שאתה מתאר. אחרי אותן שלוש פעמים רצוי כל חודשיים או מקסימום שלושה - לרוקן עד הסוף ולהטעין עד הסוף. זה מאריך את חיי הסוללה. הריקון יכול להיות בעזרת מרוקן מיוחד (ראיתי כזה מזמן) או לחבר להן צרכן שירוקן אותן כמו הטענת טלפון או הפעלת נורה אבל לא בזרם חזק מדי שיחמם אותן לאורך זמן. לא בריא. (זה מזכיר לי שאני צריך לעשות את זה לתאורת החירום שקניתי לפני כשנה).
3. לשמור אותן הרחק מחום. האוטו בפנים מתחמם, גם בבגאז'. לכן לשמור את הבוסטר הזה בקופסת עץ עם ריפוד פנימי וסגורה היטב - יעזור מאד. סוללה רגילה כדאי לשמור במקרר (בשום אופן לא במקפיא). תורם לאורך חייה.
לצפיה ב-'לסוללות ליתיום אין זכרון. וגם בניקל קדמיום, בהן היה זכרון, '
לסוללות ליתיום אין זכרון. וגם בניקל קדמיום, בהן היה זכרון,
25/02/2017 | 09:21
1
12
לא היה צורך להטעין ולרוקן שלוש פעמים. הספיקה טעינה ארוכה אחת - ואחר כך היה חשוב לחכות עד שהסוללה תתרוקן לפני שטוענים אותה.
אבל כל זה לא רלוונטי כאמור לסוללות ליתיום.
לצפיה ב-'לא מדויק. זו דעתך/ידיעתך אבל יש גם מידע אחר.'
לא מדויק. זו דעתך/ידיעתך אבל יש גם מידע אחר.
25/02/2017 | 13:10
2
בניקל קדמיום - זו היתה הנחיה מפורשת וכתובה. שלוש פעמים. אני לא מדבר רק על טלפונים. יש עוד כלים (גם כבדים כמקדחות ומברגות) וזה בדיוק מה שנאמר בהוראות ההפעלה.

ביורשת - ניקל מטאל, היו גם וגם. היו פעמים שניתקלתי בהנחיה זהה והיו פעמים שנתקלתי בהנחיה של פעם אחת ואחריה ריקון לגמרי לפני כל טעינה.

בליתיום עדיין אני נתקל בהנחיה (לפעמים גם כתובה) של פעם אחת. כל אנשי המקצוע שדיברתי איתם אמרו שלאחריה מדי פעם במרווחים שצוינו בין חודש עד שלושה. הפעם האחרונה היתה כשהחלפתי בטריה ללפ-טופ שלי - דגם קטן בגודל בערך של טאבלט, שאין לו בטריה שניתן להחליף חיצונית אלא פנימית בלבד שצריך לפתוח מחשב כדי להחליף וזה כבר לא בתחומי הידע שלי. אין לי מושג איזו בטריה יש שם. אני מניח שליתיום. האיש שהחליף (שהוא בכלל מהנדס בהשכלתו), אמר פעם בחודש עד חודשיים.

אז אני מעדיף ללכת לפי ההוראה שקיבלתי ממי שנותן לי אחריות ולא ממי שמייעץ אבל רק על אחריותי.

לא יודע איזו בטריה יש למיני-בוסטר. לפי מה שדניאל אומר - הבוסטר שלו נחלש. מסקנה אפשרית והגיונית - הקיבול היעיל נהיה קטן יותר משום מה. סיבה אפשרית (גם אם לא ודאית) ריקון ו/או טעינה לא נכונים. לא מזמן התפרסם מאמר שהשארת בטריה בטעינה לאחר שהיא כבר מלאה - פוגעת בבטריה. גם סיבה לפגיעה בקיבול היעיל.

אגב, עובדה מעניינת. לאחת הבנות שלי ולי יש אותו טלפון (היום כולם עם ליתיום) ונרכשו שניהם בסמיכות זמן. היא כבר החליפה בטריה כי שלה כבר היתה בעלת אורך חיים קטן. שלי - כמו ביום שקניתי אותה. בניגוד אליה, אני מקפיד מדי פעם על ריקון מוחלט וטעינה מלאה. מסקנות......
לצפיה ב-'תשמע '
תשמע
24/02/2017 | 15:15
1
29
כבל בוסטר ככה זה נקרא  של"אמריקן איגל" נראה לי שיכול להניע טנק.עלה 75 ש"ח.
אורך 2.5 מטר.
לצפיה ב-'עדיין לא פגשתי מוצר איכותי של אמריקן איגל. כולם מוצרים זולים'
עדיין לא פגשתי מוצר איכותי של אמריקן איגל. כולם מוצרים זולים
25/02/2017 | 09:23
13
חסרי שם שמצטיינים במחיר נמוך ובמוכנות של היצרן להדביק עליהם איזה שם שהיבואן יזמין. ובזה הודה בפני גם מי שהיה בזמנו מנכ"ל היבואנית.
אז אני אופתע מאוד אם בכבלים העניין שונה. מה חתך הנחושת בכבלים הללו?
לצפיה ב-'כיסוי הגה'
כיסוי הגה
23/02/2017 | 18:29
18
69
שלום, מישהו יודע איפה אפשר לקנות כיסוי הגה ליונדאי I30 2009 שישב טוב על ההגה ללא שום קשירה או משהו?
יש לי כיסוי הגה של אותו רכב שנת 2008, אבל הוא מחליק על ההגה של ה2009?
תודה
לצפיה ב-'הסימן שאלה בשורה השניה מיותר'
הסימן שאלה בשורה השניה מיותר
23/02/2017 | 18:46
16
לצפיה ב-'למשל'
למשל
23/02/2017 | 18:53
48
אתה נכנס לACE יש שם לפחות 50 כיסויים מכל המינים והמחירים.אתה בוחר אחד
ואומר למוכר  שאתה רוצה לבדק .בדרך כלל הכיסוי עולה על ההגה בכוח,
אני מציע לך להפוך אותו לפני ההלבשה ואז יהיה קל יותר.ונניח שלא ישב כמו שאתה
רוצה אתה ניגש שוב למתקן  של הכיסויים ובוחר אחר.
יש החל מ30 ש"ח ועד 120.
אין מצב שלא תמצא מה שאתה צריך
ממה שאני מכיר האוטו-דיפו בתוך הACE ליתר בטחון תברר.
גם בהום סנטר יש להם מחלקת רכב וגם שם יש מבחר
לצפיה ב-'סתם שאלה, למה זה טוב?'
סתם שאלה, למה זה טוב?
23/02/2017 | 19:55
21
לצפיה ב-'בשביל מה בכלל צריך את זה?'
בשביל מה בכלל צריך את זה?
23/02/2017 | 22:30
3
49
פעם, לפני 30 שנה אולי, הייתי משתמש בזה, כי ההגה במכוניות רבות היה עשוי מפלסטיק קשה, חלק ומבריק. היום כל ההגאים מצופים ריפוד עבה ורך. למה לכסות את זה במשהו פחות טוב?
לצפיה ב-'לא כל ההגאים. לא זוכר איך זה ב-i30, אבל יש לא מעט מכוניות'
לא כל ההגאים. לא זוכר איך זה ב-i30, אבל יש לא מעט מכוניות
24/02/2017 | 02:07
47
שבהן ההגה מחוספס ולא נעים למגע. או, במכוניות ישנות יותר, מתחיל להתפורר.
אבל גם אני לא משוגע על כיסויי הגה, בטח לא אלו העבים עם הכריות. מפריע מאוד לאחיזה טובה בהגה.
לצפיה ב-'אגיד לך למה זה טוב (לי).'
אגיד לך למה זה טוב (לי).
24/02/2017 | 18:34
36
קודם כל, מה שכתבת על "כל ההגאים" זה ממש לא נכון על כולם.
שנית, אני לא אוהב להרגיש הגה דק ביד. אני מעדיף משהו כמו משאית/אוטובוס מהדור הישן. הרגל של שנים.
שלישית, ביד - תרצה או לא - יש תמיד שומנים ולכלוך גם אחרי שרחצת אותה כדבעי. את התחושה של השומן והלכלוך שמצטברים על ההגה מרגישים במיוחד במזג אויר קר ואני ממש שונא את זה. כמה שמנקים (ואני מנקה עם אלכוהול או ספירט, או כוהל מסוג זה או אחר) לא עוזר. תמיד נשאר. אז אני מנקה את הכיסוי כמה שאני יכול אבל בשלב מסוים אני מסיר את הישן ומחליף לחדש. אם היה משהו לידית ההילוכים ולהנד-ברקס, גם הייתי שם.

חוץ מזה, אני נועל את ההגה עם מנעול לקלאצ' ועוד מנעול שמקשה על סיבוב ההגה (יש תקופות בהן הבדווים באזור שלנו זו מכה שלא כתובה בתורה. פריצות לבתים, גניבות כלי רכב וכו'. אז אני מנסה להקשות עליהם, במיוחד כשהם מחפשים רכב מזדמן לצרכי הכנת רכב מילוט שיהיה באזור המכה שלהם. בתקופה המשטרתית שלי למדתי חלק מהשיטות שלהם). במקום לשרוט את ההגה - שישרט הציפוי.
מספיק סיבות?
שבת שלום ומבורך.
לצפיה ב-'תמונות של'
תמונות של
24/02/2017 | 19:28
35
ההגה, אין לי מושג ממה הוא עשוי
לצפיה ב-'זה רעיון לא מוצלח'
זה רעיון לא מוצלח
24/02/2017 | 09:47
6
46
אל תשכח שבהגה מותקנת כרית אויר. אתה לא מעוניין להפריע לתפקוד הכרית
לצפיה ב-'הלו!'
הלו!
24/02/2017 | 09:56
5
48
לא הגזמתם קצת.? אלפי אנשים שמים כיסוי הגה.יש אנשים שכפות הידיים מזיעות להם. יש אנשים שנכנסים לרכב ומדי פעם הידיים לא נקיות. ויש שפשוט זה יפה בעיניהם.אז מי יכול להגיד לו מה לעשות. הוא רק שאל איפה אפשר לקנות.
קיה יקר הכיסוי לא מפריע לכרית  אז זה בסדר.
ברכב חדיש כבר לא ניתן לשים כיסוי כי ההגה לא עגול. בתחתית ההגה העיגול נהיה שטוח.
לצפיה ב-'אולה'
אולה
24/02/2017 | 16:21
4
40
לדעתי לא הגזמתי:
על סמך מה כבודו שולל הפרעה לכרית עקב הכיסוי...
לצפיה ב-'הכיסוי מתלבש על עיגול ההגה'
הכיסוי מתלבש על עיגול ההגה
24/02/2017 | 16:46
3
51
הכרית במרכז. תבדוק לבד ותחליט. אם זה היה מפריע היו אוסרים על מכירה.
פעם היו מלבישים כיסוי המושבים ברגע ששמו כריות היצרנים עשו פתחים במקום שיש כריות.
אבל באמת לא בא לי להתווכח.
לצפיה ב-''
24/02/2017 | 20:51
2
38
תתפלא אבל אני יודע להודות בטעותי:
הסיבה חשבתי שהכיסוי שמדברים עליו הוא מכסה את כל ההגה ונראה כמו פריסבי, ולזה הגבתי ורשמתי כי יפריע לכרית לבקוע ממרכז ההגה.

לעומת זאת אתה מעוניים בכיסוי שהוא דמוי טבעת שמקיף רק את הטבעת של היקף ההגה וזה אכן לא מפריע לכרית...

לידיעתך יש הבדל בין עיגול ומעגל.
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי.'
עכשיו הבנתי.
25/02/2017 | 09:34
1
17
כשאתה טועה זאת טעות פשוטה והולכים הלאה. כשאני טועה זה מקבל אבחון רפואי
בתוספת רמיזות שונות.
אז אני מבין שאתה סגן השריף פה. נותן ציונים ופרשנות .
שיהיה לך שבת שלום. בעוד כמה שעות אבדוק את הנושא שטעיתי לגביו.

לצפיה ב-'איזה נושא שטעית לגביו?ן'
איזה נושא שטעית לגביו?ן
25/02/2017 | 12:16
6
לצפיה ב-'תשמע בחור'
תשמע בחור
25/02/2017 | 07:57
3
23
יש לי כיסוי מעור במצב חדש. אם זה מתאים לך אתן לך בחינם. צריך להיות גם אחד חדש אבל כרגע לא זוכר איפה תקעתי אותו.
לצפיה ב-'נורא נחמד מצידך'
נורא נחמד מצידך
25/02/2017 | 12:14
2
12
אבל נסעתי אתמול ללא כיסוי בכלל ולמען האמת הנהיגה היתה מאוד נוחה אז אשאר ככה בינתיים.
בכל מקרה המון תודה
לצפיה ב-'חשבתי שאתה רציני'
חשבתי שאתה רציני
25/02/2017 | 12:28
1
7
כבר העליתי אותו מהמחסן. לא תמצא כזה היום. אם בכל זאת תרצה אני פה.
לצפיה ב-'שוב תודה'
שוב תודה
25/02/2017 | 12:33
2
לצפיה ב-'קניית רכב חדש- שאלה'
קניית רכב חדש- שאלה
25/02/2017 | 11:34
2
12
שלום!
אשמח לעצה ממכם
אנו מעוניינים בקרוב לרכוש רכב חדש לאחר שהתפטרנו מהגרוטאה.
מתוך כלל הרכבים היפנים והקוראינים, במודלים של השנים האחרונות,
איזה חברה אני יכול לסמוך עליה שאקנה רכב שהתבחין העיקרי שמעסיק אותי
זה אמינות ומינימום תקלות ותיקונים, שהרכב יראה מוסך כמה שפחות!
אשמח לנתונים, דעות וכו... 
* בנוסף אנו גם שוקלים במקום רכב יפני או קוראיני לרכוש דווקא סקודה חדשה
איך היא מבחינת תקלות? 

תודה!
לצפיה ב-'בוא נראה'
בוא נראה
25/02/2017 | 12:05
1
10
אתה מכיר מישהו שמחפש רכב שאוהב מוסכים?
קודם כל תשים תקציב לרכישה.
סקודה זה מותג. יש לה כמה וכמה דגמים החל מסופרב וכו"
אתה מבין שאין תשובה אם השאלה לא ממוקדת. לידיעתך סקודה רכב אמין רק תלוי את מי אתה שואל.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
25/02/2017 | 12:14
7
תקציב לרכישה? נגיד עד 100000
אשמח לתשובות, תודה!
לצפיה ב-'סוזוקי בלנו החדשה'
סוזוקי בלנו החדשה
24/02/2017 | 20:51
1
32
מה דעתכם?יש המלצות לפה או לשם?
לצפיה ב-'כן, לפה ולשם, תלוי בך, נסיעת מבחן עשית?'
כן, לפה ולשם, תלוי בך, נסיעת מבחן עשית?
25/02/2017 | 10:48
5
לצפיה ב-'עשן/אדים מתחת למכסה מנוע- עזרתכם'
עשן/אדים מתחת למכסה מנוע- עזרתכם
23/02/2017 | 15:04
23
89
מדובר בקיה פרייד 96'
עד היום לא היו בעיות
לפני מספר ימים תוך כדי נסיעה (נוסע 15 דקות הלוך חזור ביום לעבודה) שמעתי רעשים מוזרים (דפיקות כאלה של אולי רתיחה)
מיד בדקתי ויש מים (אפילו מעבר לקו)
וגם שמן
הרעשים חזרו קצת וגם נעלמו במהלך הימים האחרונים
אך היום יצא לי מעט עשן/אדים מתחת למכסה מנוע
פתחתי וזה הגיע מצד שמאל, לא הצלחתי להבין מאיפה ושוב בדקתי ויש מים.
מה שכן בצינור שיוצא מהמיכל מ ים ונמצא במרכז הרכב (איפה שיש פקק מתכת באמצע הצינור) ריק לגמרי (בדקתי כשהרכב היה קר כמובן..) 
השאלה אם זה תקין שריק שם?
ואם לא מה למלא שם?
או מה לדעתכם הבעיה?
(חשוב לציין שמד חום מנוע ושאר נורות לוח השעונים לא עובדות)
לצפיה ב-'איך נראה השמן מנוע? חלק? יש בועות?'
איך נראה השמן מנוע? חלק? יש בועות?
23/02/2017 | 15:30
1
343
לצפיה ב-'לא יודע אם יש בועות, איך בודקים?'
לא יודע אם יש בועות, איך בודקים?
23/02/2017 | 15:37
25
לבדוק שיש שמן , הכנסתי את המדיד וזה יצא שיש.
(גם שמן בלמים ושמן גיר יש)
לצפיה ב-'אם הרדיאטור (הפקק האמצעי) ריק - אסור לנסוע !'
אם הרדיאטור (הפקק האמצעי) ריק - אסור לנסוע !
23/02/2017 | 15:30
2
17
לצפיה ב-'במה ממלאים אותו? (יש לי בקבוק של פז קולנט) ולאן למלא?'
במה ממלאים אותו? (יש לי בקבוק של פז קולנט) ולאן למלא?
23/02/2017 | 15:44
1
30
ישירות לפקק האמצעי (כשהוא פתוח כמובן)?
לצפיה ב-'כשהמנוע קר תמלא מים רגילים מהברז, בלי להדליק את הרכב '
כשהמנוע קר תמלא מים רגילים מהברז, בלי להדליק את הרכב
23/02/2017 | 15:58
34
וודא שאין נזילה, שהמים נשארים ברדיאטור.
בשלב שני, כשהרכב עדין כבוי, לבדוק שמן מנוע ולראות אם השמן נראה חלק או עם בועות של מים.

אם צלחת את שתי הבדיקות הראשונות, נסה להדליק את הרכב ועקוב אחרי חום המנוע וחפש נזילות/אדים.
כבה את הרכב ותן לו להתקרר, וחזור שוב על שתי הבדיקות הראשונות.

אם עדיין תקין אפשר לנסות לנסוע למוסך (לא בשעות העומס ובהנחה שהמוסך קרוב).

אחרת, הרכב צריך להגיע למוסך על גרר, ויכול להיות שהתיקון יעלה יותר מערך הרכב.
לצפיה ב-'חסר נוזל קרור'
חסר נוזל קרור
23/02/2017 | 16:09
1
36
תפתח את המכסה ותוסיף ממה שיש לך. בשום אופן לא מי ברז. אחר זה תניע  לדקה שתיים תפתח שוב ואם יש צורך תוסיף שוב.
לצפיה ב-'למה לא מי ברז ? זה נשמע שאין לו בכלל מים ברדיאטור '
למה לא מי ברז ? זה נשמע שאין לו בכלל מים ברדיאטור
23/02/2017 | 16:14
30
אני לא הייתי מסתכן להניע את הרכב כי יכול להיות שהרדיאטור מחורר, צינור מנוקב או ראש המנוע כבר סדוק.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות- מה ההבדל בין מילוי במיכל'
תודה רבה על התשובות- מה ההבדל בין מילוי במיכל
23/02/2017 | 16:14
1
36
(שמצד ימין בתמונה) לבין מילוי ישירות לפקק? זה לא אותו "מקום"?
לצפיה ב-'מצד ימין זה עבור'
מצד ימין זה עבור
23/02/2017 | 17:23
33
נוזל לניקוי שמשות. וכמובן נוזל שונה.
לצפיה ב-'לא. זה לא תקין וצריך לבדוק את זה בהקדם.'
לא. זה לא תקין וצריך לבדוק את זה בהקדם.
23/02/2017 | 22:28
9
32
הרדיאטור, מה שכתבת שריק, צריך להיות מלא עד הסוף. מיכל העודפים צריך להיות מלא עד חצי הגובה בערך. תמלא בשלב זה מים רגילים מהברז ותראה מה קורה.
במקרה הטוב יש נזילת מים או שמכסה הרדיאטור לא תקין, וצריך לתקן את זה.
במקרה הגרוע הייתה לך התחממות ונגרם נזק שצריך לבדוק אם כדאי לתקן.
לא מבין איך אתה נוסע בלי מד חום מנוע תקין.
לצפיה ב-'מיכל עודפים? איפה יש שם מיכל עודפים.'
מיכל עודפים? איפה יש שם מיכל עודפים.
24/02/2017 | 06:52
8
32
אפילו בI20 -2015 אין.
לצפיה ב-'לגבי i20 מודל 2015 - אז מה זה "מיכל התפשטות" ?'
לגבי i20 מודל 2015 - אז מה זה "מיכל התפשטות" ?
24/02/2017 | 07:18
24
וקצת קשה להניח שאין שם אחד כזה, כי הוראות בדיקת נוזל קירור מתיחסות אליו.
לצפיה ב-'לגבי I20 מודל 2009 - בטח כבר הבנת'
לגבי I20 מודל 2009 - בטח כבר הבנת
24/02/2017 | 07:19
12
לצפיה ב-'יש מיכל עודפים מנחם. יש בהחלט גם בI20 מודל 15'
יש מיכל עודפים מנחם. יש בהחלט גם בI20 מודל 15
24/02/2017 | 09:30
4
28
אתה מנחם, באופן רציף אתה שופע ידע מרשים ואתה בקיא בהרבה דברים ואז לפתע בלי משולש אזהרה אתה נופל בדברים הכי טריוויאליים שיש לבורות של ריק.
לא יודע איך להסביר את זה אצלך ... תעלומה...  חסרות סינפסות בתחומי ידע פשוטים ולעומת זאת יש בשפע היכן שהעסק מסובך

לצפיה ב-'קיה שאלה.'
קיה שאלה.
24/02/2017 | 10:04
1
20
איך מוחקים הודעה.
לצפיה ב-'יש כמה אפשרויות'
יש כמה אפשרויות
24/02/2017 | 10:41
19
1. תוך עד כ10 דק' מהרגע ששלחת אתה יכול על ידי האייקון של "עידכון" שמופיע מתחת להודעה שלך כשאתה פותח אותה בשורה של האייקונים "הוספת תגובה" "תגובה מהירה". בהמשך אחרי 10 דק' האופציה של העידכון נמחקת/ נעלמת
2. ואז אתה יכול לפנות לתפוז למשל לדרור זי והוא יכול למחוק ההודעה [במשך מספר ימים] עד שעוברת לארכיון ואז גם הוא כבר לא יכול ודינה להיות מפורסמת לעד
לצפיה ב-'לא כולם מושלמים. '
לא כולם מושלמים.
24/02/2017 | 11:13
1
20
גם אין טעם להסביר מה קרה .
לצפיה ב-''
24/02/2017 | 13:21
14
במקרה שלך תרומתך כמעט תמיד מאד חיובית ברמת הידע שזורם לכאן ככה שפיקשושים לעתים רחוקות הם כמעט רע הכרחי

חוץ מזה, מה לי להלין שאצלי כ50% ממה שאני מעלה אלה סתם בולSHITים
לצפיה ב-'מיכל העודפעם זה המיכל המלא מצד ימין למעלה, לשפריצר זה למטה'
מיכל העודפעם זה המיכל המלא מצד ימין למעלה, לשפריצר זה למטה
24/02/2017 | 09:39
14
אם תשים לב, מיכל העודפים מתחבר בצינור לראש הרדיאטור, ומיכל המים לשמשה יורד למטה במקביל לרדיאטור.

לצפיה ב-'מה שנכון נכון'
מה שנכון נכון
24/02/2017 | 09:58
12
לצפיה ב-'מנסיון לנתח את התמונה ואת מה שרשום בה - זה נראה לי לא טוב.'
מנסיון לנתח את התמונה ואת מה שרשום בה - זה נראה לי לא טוב.
24/02/2017 | 11:53
2
32
מיכל עיבוי מלא ורדיאטור ריק, כאשר יש סימני רטיבות ליד הפקק של הרדיאטור (אני לא יודע אם זה סתם מים שנזלו בשעת מילוי או סימנים של פליטת מים/קיטור בלחץ). זה לא נראה לי כחוסר מים בגלל סתם נזילה או צינור קרוע. זה יותר נראה לי כמו אטם (פקונג) ראש שנפרץ או אפילו על סדק בראש או בבלוק (לפי הסימנים - בד"כ בחלק העליון שלו).
נדמה לי (אני לא בטוח) שבאוטו הזה כל המנוע מאלומיניום כולל הבלוק. הרבה מכונאים לא אוהבים להתעסק עם המנועים האלה. הם מעדיפים ללכת על החלפת מנוע (אם זו באמת הבעיה). יש מכונאים שיחליפו אטם ראש. הבעיה היא שזה דורש גם שיפוץ ראש - וזה עלול שלא לפתור את התופעה הבעייתית, אם הסיבה האמיתית היא סדק זעיר בבלוק שקשה מאד לגילוי אפילו בבדיקה תחת לחץ. היה לי סיפור כזה ששתה לי הרבה כסף ועצבים ברכב שהבלוק לא מאלומיניום בכלל. בסוף זרקתי את האוטו לגריטה/פירוק בשביל כמה גרושים. לדעתי להחליף רק אטם ולעשות שיפוץ ראש, עלול להיות הימור יקר מדי.

במקרה שלי פעמיים המכונאי ראה צינור מים קרוע והחליף אותו. הוא לא הבין שהצינורות נקרעו כי לא עמדו בלחץ שבא מהמנוע (כנראה סדק בבלוק) וצינור קרוע לא היה הסיבה, אלא אחת התוצאות.

ואוטו משנת 96? מותק, חבל על הזמן, על הכסף ועל העצבים. חפש אוטו אחר. יותר זול מלהחליף אטם, ראש או מנוע. מנסיון מר.
לצפיה ב-''
24/02/2017 | 13:04
2
לצפיה ב-'צריך לאבחן טוב לפני שקופצים למסקנות.'
צריך לאבחן טוב לפני שקופצים למסקנות.
24/02/2017 | 19:34
15
ייתכן שאתה צודק, וייתכן שיש כאן בעיה קלה של דליפה, או מכסה רדיאטור לא תקין.
אם אם הנזק חמור, לא בטוח שעדיף להחליף רכב. תלוי בכסף הזמין שיש לו, ותלוי במצב הכללי של הרכב. הוא יכול להשקיע נגיד 3000 שקל בשיפוץ ראש וליהנות מרכב שנוסע ומשרת אותו, או לזרוק את הרכב ולחפש אחר, אבל כל רכב במחיר כזה הוא חתול בשק שייתכן שידרוש הרבה השקעה. אם הרכב שמור, הייתי בהחלט שוקל לתקן. היה לי רכב בגיל דומה ששיפצתי לו את ראש המנוע, והוא שירת אותי עוד כמה שנים, ונמסר לגריטה כשהמנוע עדיין במצב מצוין.
לצפיה ב-'האם נטרול כרית אויר'
האם נטרול כרית אויר
24/02/2017 | 12:03
4
41
שלום רב
מישהו יודע אם ניתן לנטרל כרית אויר במזדה 2 סדאן שנת 2012 ??
ובמידה וכן אז איך

תודה מראש
עידו
לצפיה ב-'מישהו אולי יודע ???? '
מישהו אולי יודע ????
24/02/2017 | 13:49
1
5
לצפיה ב-'הבת שלי לימדה אותי פטנט. לא יודע? שאל בגוגל. בטוח שאלו את זה'
הבת שלי לימדה אותי פטנט. לא יודע? שאל בגוגל. בטוח שאלו את זה
24/02/2017 | 14:08
25
בטוח ששאלו את זה 5000 פעם לפניך.
אז בדקתי.
כנראה שאין אך ניתן להרכיב מנטרל. קרא בקישורים.

לצפיה ב-'למה כל השאלות ביום שישי אחה"צ'
למה כל השאלות ביום שישי אחה"צ
24/02/2017 | 15:18
20
אם אתה מתכוון שיש מנגנון ,אז אין. מנתקים את החיבור אל הכרית ושמים מין תותב
עם שני פינים.
מבחינתך כרגע לא. אם תרצה ביום ראשון אבדוק עם חבר בעל מוסך מורשה מאזדה.
לצפיה ב-'תודה לעונים '
תודה לעונים
24/02/2017 | 15:32
5
לצפיה ב-'JD power לשנת 2017 - ארה"ב'
JD power לשנת 2017 - ארה"ב
23/02/2017 | 15:47
2
49
לצפיה ב-'תקציר: טויוטה-הונדה, מרצדס-במוו, וקיה-יונדאי אמינות מהממוצע'
תקציר: טויוטה-הונדה, מרצדס-במוו, וקיה-יונדאי אמינות מהממוצע
23/02/2017 | 16:26
1
45
פיאט, מיצובישי, ניסאן ופורד מהפחות אמינות, מאזדה, פולקסוואגן וסוברו פחות אמינות מהממוצע.

במחקר טוענים ש-22% מכלל התקלות המדווחות נגעו לתחומי האודיו, תקשורת, בידור וניווט (וזאת לעומת 20% בסקר הקודם),
כאשר הבעיה המדווחת השכיחה ביותר נוגעת לקישוריות בין הטלפון למערכת המולטימדיה ברכב.
לצפיה ב-'מה שגורם לך לתהות איך הם בדיוק משקללים את הדברים'
מה שגורם לך לתהות איך הם בדיוק משקללים את הדברים
24/02/2017 | 02:17
30
האם "בעית אמינות" בחיבור הבלוטות' מקבלת משקל זהה לשל, נגיד, מנוע שלא מניע.
גם הדירוגים קצת מוזרים - מאזדה יותר אמינה מסובארו ביחידת הנעה וגוף, אבל פחות אמינה ממנה במערכות ואביזרים, ובכל זאת מדורגת שני מקומות מתחתיה. ההיגיון שלי אומר שזה צריך להיות הפוך. פולקסווגן אמינה כמו סובארו או יותר ממנה בהכל (עד כמה שאפשר לראות בטבלה), אך מדורגת אחריה. ויש עוד כמה דוגמאות כאלו.
לצפיה ב-'חום מנוע'
חום מנוע
22/02/2017 | 22:08
8
83
שלום.
ברשותי סקודה פאביה 2010 1.6L אוטו'.
נדלקה לי נורת חום מנוע ועצרתי מידי וכיביתי את המנוע. בדקתי מים ולא היה חסר. הנעתי שוב את הרכב לאחר מספר דקות והנורה כבתה ולא דלקה. למחרת קרתה שוב אותה תופעה ועדיין לא חסר מים מה יכולה להיות הסיבה לכך???

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'שהמנוע חם ?!? '
שהמנוע חם ?!?
22/02/2017 | 22:29
3
56
ממליץ להשקיע כמה שקלים ברכיב OBD שיודע לתקשר עם מחשב הרכב ולהוריד אפליקציה שיודעת להציג את הנתונים.

אין דין הגעה ל-100 מעלות לכמה דקות כדין 115 מעלות, וכל עוד חסר לך מידע אתה פגיע לתקלות ולשחיטה במוסך.
לצפיה ב-'ללכת למוסך או להזמין OBD???'
ללכת למוסך או להזמין OBD???
22/02/2017 | 22:37
2
22
לצפיה ב-'ללכת למוסך בהקדם.'
ללכת למוסך בהקדם.
22/02/2017 | 22:47
56
בדרך כלל רכיב OBD לא מתאים לאבחון תקלות התחממות.
אתה יכול לעשות אבחון ראשוני לבד או בעזרת הפורום, לדוגמה, האם זה קורה במצב מסוים, למשל בעמידה בפקקים, ונעלם בנסיעה, או ההיפך?
לצפיה ב-'לא סותר ! אם אתה יכול להשיג OBD במיידי הייתי הולך על זה'
לא סותר ! אם אתה יכול להשיג OBD במיידי הייתי הולך על זה
22/02/2017 | 23:08
49
אם לא, אין לך ברירה - לך למוסך וקווה לטוב.
לצפיה ב-'כנראה מאוורר שעל הרדיאטור לא עובד. אין לך מדחום רציף בתצוגה?'
כנראה מאוורר שעל הרדיאטור לא עובד. אין לך מדחום רציף בתצוגה?
22/02/2017 | 23:02
44
האם זה קרה בפקק ונכבה לאחר נסיעה נורמלית?
לצפיה ב-'עוד הערה: לכבות את הרכב אומר לכבות את מערכת הקירור גם.'
עוד הערה: לכבות את הרכב אומר לכבות את מערכת הקירור גם.
23/02/2017 | 11:37
2
67
לעיתים האוטו יכול להתחמם במאמץ וכאשר תפסיק את המאמץ הרכב יחזור לטמפרטורה תקינה.

כשאתה מכבה את הרכב אתה מפסיק גם את פעולת המאוורר של הרדיאטור וגם את זרימת המים סביב המנוע. זה יכול לגרום לעליה רגעית בטמפרטורה שלפעמים גורמת נזק בעצמה.

אם אתה עומד והחום ממשיך לעלות אז באמת אין ברירה. כדאי גם במצב כזה לשפוך מים על הרדיאטור, מעט כל מספר רגעים. לא על המנוע עצמו כי זה יכול לגרום לסדיקה או שבירה של המנוע (הפרש טמפרטורות קיצוני בין איזורים שונים של המנוע).

הגורמים יכולים להיות רבים:
- מחסור במים.
- מחסור בשמן מנוע.
- מאוורר רדיאטור לא תקין (כנפיים שבורות או לא מסתובב מספיק מהר או בכלל).
- כונס רוח של הראדיאטור שבור, חסר או לא ממוקם נכון.
- טרמוסטט לא תקין (שלא נותן למים לזרום למנוע בזמן או בכלל).
- אטם ראש מנוע שרוף שנותן למים להתערבב עם השמן מנוע (השמן חודר למערכת הקירור והמים חודרים אל המנוע).
- רדיאטור סתום או סדוק.
- טרמוסטט של המאוורר של הראדיאטור לא תקין (או ג'ל שהתיישן במכוניות בהן יש fan clutch וכבר לא יוצר את הלחץ הנכון בטמרטורה הנכונה).

בטח יש עוד סיבות אפשריות שלא חשבתי עליהן.
לצפיה ב-'תשובה מפורטת ויפה!'
תשובה מפורטת ויפה!
23/02/2017 | 11:47
48
מספר הערות - מחסור בשמן יגרום בדרך כלל צרות אחרות (למשל כשל במיסבים) לפני שיגרום להתחממות ניכרת של המנוע, לכן לא כדאי לסמוך על הטרמוסטט שיתריע על מחסור בשמן...
מבין האפשרויות שנמנו, הנפוצות ביותר הן תקלה בטרמוסטט ותקלה במאוורר, ואותם גם קל יחסית לאתר לבד. לכן כדאי להתחיל איתם. להקשיב האם יש רעש של מאוורר כאשר האוטו מתחמם. אם לא - כנראה שיש תקלה (יכול להיות גם נתק בחוטים שמובילים אליו. לא לרוץ להחליף מאוורר ישר. זה חלק די יקר).
כשהמנוע חם, לבדוק האם הרדיאטור חם, והכוונה היא ממש לוהט ולכן צריך להיזהר, או לא. שווה לבדוק גם האם הוא חם בצורה פחות או יותר שווה. יש מקרים בהם הרדיאטור נסתם חלקית ואז חלקו לוהט וחלקו פחות חם.
לצפיה ב-'כיבוי הרכב לא בהכרח מפסיק את מאוורר הרדיאטור. ...'
כיבוי הרכב לא בהכרח מפסיק את מאוורר הרדיאטור. ...
23/02/2017 | 18:24
28
... אין ספק שהוא מפסיק את זרימת המים במערכת, אבל לפחות בחלק מהרכבים (בעלי מאוורר חשמלי, ואני מניח שזה כמעט כולם היום) המאוורר ימשיך לעבוד אם צריך.
לצפיה ב-'צריכת דלק - אאוריס סטיישן הברידית'
צריכת דלק - אאוריס סטיישן הברידית
19/02/2017 | 22:24
22
102
בדומה לשנעשה עבור המכוניות הקודמות, עבור האוקטביה של אשתי 2015
בפרט, אשתף גם פה את ביצועי צריכת הדלק של הטויוטה אאוריס סטיישן
הברידית (למי שנושא צריכת דלק קרוב ללבו).

את הרכב קבלנו כאמור ביום חמישי האחרון, מלאנו בו מיכל דלק מלא ומשם
יצאנו לדרך (ולמדידה).

כרגע דווח ראשון ובסיסי בלבד לאחר צבירת 213 ק"מ:
מחשב הרכב מדווח על ממוצע בן 23.2 ק"מ לליטר, כאשר מד הדלק ירד עד
למשהו שנראה בעין שלי כמו 80% מיכל. 

זהו ממצא ראשוני ובתולי בלבד, וישנה חובה להמתין לסיום צריכתו של מיכל
דלק שלם כאשר לאחר מכן בירור במשאבת הדלק של התחנה, האם ישנה
סטייה בין המדווח על ידי מחשב הרכב - לבין כמות הדלק שנכנסה למיכל בפועל.

לצפיה ב-'עדכון ביניים'
עדכון ביניים
22/02/2017 | 18:46
13
73
עושה רושם שקשה לגמור מיכל דלק במכונית הזאת, זה כנראה יקח שבוע וחצי...
לבנתיים ממצאי ביניים מצביעים על הדבר הבא:
שסה"כ נעשו ברכב 354 ק"מ מרגע שקבלנו אותו והמיכל תודלק במלואו,
כאשר המדיד מצביע על משהו שנראה לי בעיין, כמו שני שליש מיכל לערך שנותר.

אם מנסים לחשב מספרית (כדי לאמת אומדנים), אז בהנחה שהרכב עושה משהו
כמו 23.2 ק"מ לליטר, והמיכל בגודל 45 ליטר, אז עד כה תמורת 354 ק"מ הוא
שתה סביבות 15.25 ליטרים (354 לחלק ב- 23.2 שווה 15.25)

ואכן 15.25 שהרכב שתה, מהווים סביבות שליש ממיכל בן 45 ליטרים.

אי לכך מה שרואים בעיין על המדיד, שנראה כמו שני שליש מיכל שנותר כאמור,
תואם לממצאים התחשיבים שעשינו. עד כה זה מעודד.
לצפיה ב-'תגיד מזה אתה נהנה?'
תגיד מזה אתה נהנה?
22/02/2017 | 19:08
12
67
לחשב כל ק"מ את הצריכה של הדלק?
קודם כל אתה לא מחשב נכון. צריך לתדלק ואחרי סיום הנסיעה לתדלק שוב ולחלק
במספר הק"מ שהרכב עבר.כמובן שלפני זה מאפסים את מד הק"מ.
מי שמסתמך על מחשב הרכב בעיה שלו.
כמה אפשר להיות קטנוני. יש רכב חדש סע לשלום ותהנה. אני מקווה שאשתך לא בעסק איתך.
אתה באמת איש מיוחד אבל שיהיה לך לבריאות.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
22/02/2017 | 19:24
11
64

כאיש ירוק וכמהנדס, הנני בהחלט מתעניין מביצועי צריכת הדלק של המכונית.
ניתן לומר שזה אפילו מרתק אותי. זה גם כלי שמאפשר לימוד נהיגה חסכונית ויש
לכך ערך מוסף מבחינתי.

ניתן להבין, שלא את כל אחד הנושא מעניין והמזל הוא שאנחנו בדמוקרטיה
וכל אדם רשאי וזכאי לעסוק במה שמעניין אותו. הפורום הזה בימה חופשית
בתחום המוטורי, כל אחד יתעסק בשרשורים המעניינים אותו.

השרשור הזה וככל המסתמן, לא נועד עבורך מנחם וזה בסדר גם.
המשך ערב נעים

נ.ב
לעניין הדיוק במדידה הנך בהחלט צודק, ורק תדלוק במשאבה יסגור את הקצוות
בנושא זה. אך אם להיות אופטימים אשתף, כי גם באוקטביה הקודמת של אשתי
נמצא כי מחשבה היה מדויק אל מול משאבת הדלק עם סטייה בין 0-2%, דבר
המעיד שיש מחשבי דלק מדויקים.

כמו כן בירור זריז מול מכר עם לקסוס ct200h שלה מערכת הברידית דומה/זהה
לרכבה של אשתי, מצביע כי אין פערים בין המדווח על מחשב הרכב לבין התדלוק
במשאבה (לפחות ברכב שלו), ואם זוהי איזו שהיא תקווה אופטימית להמשך אז דיינו.

לצפיה ב-'תראה אתה מבין שזה ברוח טובה.'
תראה אתה מבין שזה ברוח טובה.
22/02/2017 | 20:58
1
51
א.נושא המהירות הוא קריטי לצריכת הדלק. בכל רכב שאני מכיר אתה רואה על
הצג אם הנסיעה חסכונית ואתה יכול לקבל עצה מה לעשות
כאמור שיהיה אחלה ערב יש ליגת האלופות
נושא ההאצות גם הוא פרמטר חשוב.
לפני הרבה שנים התקיימה תחרות של רכבים בנושא. כולם תדלקו ונסעו. בחור מהעבודה שלי זכה במקום הראשון. הוא נהג על מכונית "דאף" קטנה מהולנד כשהוא
נוהג במהירות של 65 קמ"ש. נו ?
לצפיה ב-'Hyper milers ?'
Hyper milers ?
22/02/2017 | 21:13
42

תגיד לי איפה נרשמים ואני בפנים

תחרות ממין זה מתקיימת בארה"ב מזה שנים, יש שם משוגעים לדבר שעושים
גם מעל 40 ק"מ לליטר. מבחינתי זהו אחד מתחומי הספורט המוטורי הכי מעניינים
וכפיים שאני לפחות הייתי מאד רוצה ושמח להשתתף בהם, אילו היתה תחרות
שכזו פה בארץ. בטח עכשיו כשיש ברשותנו רכב הברידי, עושה הרושם שיש לנו
הכלי הנדרש למשימה...

לצפיה ב-'מה הייתה המהירות הממוצעת עפ"י המחשב בזמן הבדיקה?'
מה הייתה המהירות הממוצעת עפ"י המחשב בזמן הבדיקה?
22/02/2017 | 21:42
8
18
לצפיה ב-''
22/02/2017 | 22:44
2
57

תראה מה גרמת לי, לצאת עכשיו החוצה בקור הזה לצלם בשבילך.
ממה ששמים לב, בנתיים מאז יום ראשון (התמונה הראשונה בראש השרשור)
הממוצע המצטבר עלה כמעה והגיע לערך 23.5 ק"מ לליטר.

לשאלתך ניתן לראות שממוצע המהירות עד כה הוא 28 קמ"ש.

דבר המראה לנו איזה לאט נוסעים בפקקים המחורבנים של ארצנו:
אשתי המסכנה כל בוקר עושה כ- 23 ק"מ לעבודה במהירות זחילה בפקק,
שלוקח לה טיפוסית 50 דקות להגיע למשרד (יוצאת ב- 7:00 ומגיע ב- 7:50)
ואחרי זה אותו הדרעק בחזרה בערב הביתה.

*מחשב הדרך מעריך שעד תום המיכל, יש לו עוד 502 ק"מ לעשות.
אם זה יצליח אז מדובר על תדלוק פעם ב... משהו כמו 880 ק"מ לערך.
לצפיה ב-'סביר שזה נתון קרוב מאוד לאמת. '
סביר שזה נתון קרוב מאוד לאמת.
22/02/2017 | 23:25
1
38
אצלי בפריוס הישנה אני מתדלק בערך כל 800 ק"מ ומערכת ההנעה אצלך אמורה להיות עוד יותר חסכונית מאצלי.

לצפיה ב-'אני בהחלט מקווה ומתעודד גם מהחבר'
אני בהחלט מקווה ומתעודד גם מהחבר
22/02/2017 | 23:30
37
שבבעלותו לקסוס ct200h , שזו להבנתי אותה גרסה הברידית כמו שבאאוריס של
אשתי. הוא ציין שהוא בודק והמחשב מדייק מאד.
לצפיה ב-'מדהים. צריכת דלק מדהימה עבור נסיעה בפקקים. רוב הנסיעה היא '
מדהים. צריכת דלק מדהימה עבור נסיעה בפקקים. רוב הנסיעה היא
22/02/2017 | 22:55
4
47
חשמלית כנראה. מעניין מה תהיה הצריכה בנסיעה בין עירונית ללא עזרה חשמלית.
לצפיה ב-'ממה שהבנתי'
ממה שהבנתי
22/02/2017 | 23:19
43

דווקא בפקקים ובעיר הצריכה היא מיטבית. מחוץ לעיר בשיוט קבוע הצריכה עשויה
להיות (להערכתי) קצת פחות טובה.

כדי לבדוק את הצריכה בנסיעה מחוץ לעיר בשיוט בכביש הפתוח, את זה נעשה
בסופ"ש של עוד שבועיים או שלושה שבועות (לא זוכר מתי אשתי קבעה לבקר
את הוריה שבצפון).
אז נעשה מדידה שבודקת את הנושא הזה גם ונביא לפנינו להשוואה ובחינה.

בנתיים האוטו הזה שחשבתי שיהיה מקרר משעמם תחת, יוצא דווקא כצעצוע
משעשע למדי בשל כל ההתעסקות הזו עם צריכת הדלק והמחשבים שלו.
הילדים מאחורה כל הזמן משגעים את אשתי "אמא תעשי ככה ותעשי ככה,
אמא עכשיו ירוק - יופי". ואז פתאום צווחה מאחור:
"לא! לא טוב, עכשיו אדום תרגיעי ותחזירי לירוק"

משעשע כמו משחק בלונפארק. הבת הקטנה שלי אמרה "שזה כמו מכוניות
מתנגשות... והיא רוצה לנהוג בעצמה".

אבל הדבר שהכי חשוב באמת, זה שאשתי אחרי כמה ימים עם האוטו באה
חיבקה ואמרה, "סוף סוף המכונית שאני רוצה ותודה על המתנה."
עוד ציינה "כמה יותר כיף בה מאשר עם האוקטביה ואפילו הילדים מעדיפים אז בכלל...."

ואני ?
אני תופס תראש לא מבין איך היא מוותרת על ה- F15 שהיה לה קודם כל כך
בקלות, לעומת הפייפר ססנה שיש לה עכשיו - מכונית קרטינג למגרשי
גולף חשמלית כמו של זקני המושב. אוטו עם נשמה של קרש דיקט.
אבל זה האוטו שלה, זה מה שהיא רוצה, אז שיהיה לה לבריאות.
לצפיה ב-'מעניין איך רוב הנסיעה חשמלית אם אישתו נוסעת רק בפקקים כלומר '
מעניין איך רוב הנסיעה חשמלית אם אישתו נוסעת רק בפקקים כלומר
24/02/2017 | 13:56
2
18
בפקק ארוך בבוקר ובעוד פקק ארוך אחה"צ שהוא בכיוון ההפוך בחזרה לביתם.

האם הרכב מוטען בזמן החנייה [בעבודה ובבית] ע"י PLUG IN...?

יש קולגה שעובד איתי ואשר רכש רכב מרצדס מדגם מיוחד ומאד מרשים:
S500E HYBRIDE PLUG IN
אצלו יכול לכוון האם ייסע רק על סוללות לחיסכון אופטימלי בדלק או רק על הדלק לטעינה מיטבית של הסוללות וכמובן יש אפשרות להיברידיות וגם לפלאג אין כפי שהשם מרמז, כלומר לטעון כשהרכב בחנייה...
לצפיה ב-'הסוללה בהברידי מאד קטנה'
הסוללה בהברידי מאד קטנה
24/02/2017 | 14:37
1
22
היא אוגרת (במלוא היכולת) כמות חשמל שמספיקה לסדר גודל של משהו
כמו 1 ק"מ בלבד. העניין הוא, שמנוע הבנזין נדלק ונכבה לסרוגין אוטומטית
מתי שצריך. זה שקוף לנהג, קופסה שחורה.

כשהמנוע דולק לזמן מה, הוא מטעין את הסוללה מהר מאד.
כשהוא כבה, היא מספקת לאיזה דקת נסיעה (נגיד.... משהו כזה).

בממוצע המנוע עובד, נגיד רק מחצית מזמן הנסיעה (סתם ערך שרירותי כדי
להבין את הקונספט) ולכן צריכת דלק מאד נמוכה בסה"כ הכללי.
כמו כן הרכב כשהו בבלימה לקראת צומת, רמזור, עצירה כלשהי, ירידה,
מטעין את המצבר במקום לזרוק את האנרגיה לפח על ידי חיכוך וחום בבלמים.

תראה את הקישורים ששמתי בשרשור זה (חפש אותם) כדי להבין קצת יותר
לעומק איך הטכנולוגיה עובדת. הרעיון בעיקרו מבוסס על כך, שמנוע הבנזין
מחד עובד כמה שיותר קרוב לנקודת האופטימום מבחינת צריכת דלק,
אופטימום מבחינת סל"ד ועומס עליו, וזה חסכון ראשון.

ומאידך חסכון שני, הוא שהמנוע אינו נדרש לעבודה 100% מזמן הנסיעה,
אלא רק בחלקה, ובזמן שהוא כבוי הצריכה היא אפס.

הטכנולוגיה הזו איפה מביאה לכך, שבממוצע הרכב חסכוני בסדר גודל
של פי 2, לעומת הטכנולוגיה המסורתית שהיתה נהוגה עד לא מזמן,
כדוגמת זו שיש ברכב מקביל מבחינת מסה וגודל (קורולה) אשר מונעת
במנוע בנזין רגיל והמשודך לממסרה אוטומטית רגילה.

יש כמובן עוד כמה שיטיקים שמסייעים לחסכון, בכללם שהממסרה יותר
חסכונית ברכב הברידי, שכל צרכני השירות משאבות הגה כח, בלמים,
משאבת מים, מזגן וכיוצא בזאת, שעובדים על חשמל נטו ולא מייצרים
בזבוזי אנרגיה טפילים כפי שיש ברכב רגיל. למעשה, הרכב ההברידי
מנצל אנרגיה שבשגרה הולכת לפח (על חום), על מנת להפוך אותה לחשמל,
שלאחר מכן מניע כל מני צרכנים ברכב ובתורו מוריד את "העלות שלהם"
מהחשבון של הדלק. זה מאד מתוחכם, חכם, ויפה כשמבינים את כל
השטיקים שהטמיעו שם. אני עדיין בשלב למידה ורק עכשיו נכנס לזה
לעומק כמו שאומרים. התחוור לי שמדובר שם במכונה סופר מורכבת, הרבה
מעבר למה שהיה מקובל עד כה בדומיין המוטורי המסורתי.

אם יהיה ברשותי הכח, אכתוב רשימת מכולת מסודרת המכילה את כל נקודות
החסכון כרשימת תיוג, להבנה על הנושא במרוכז (בעברית) - למי שאין כח
לקרוא את הקישורים ששמנו באנגלית (לרבות סרטוני היוטיוב).

לצפיה ב-'הנה דוגמא מאד יפה - נסיעה על פריוס דור 4'
הנה דוגמא מאד יפה - נסיעה על פריוס דור 4
24/02/2017 | 21:22
20
בעל רכב שכזה מדגים את הנסיעה ואיך זה עובד, מלווה בהסברים וצילומים מתוך
מחשב הרכב בזמן אמת. מערכת זו בפריוס 4 היא כבר דור רביעי, מתקדמת יותר
ממה שיש באאוריס היבריד שהיא דור 3. הוא מצליח להגיע ל- 33 ק"מ לליטר.
זה שפור של כ- 20% מעל האאוריס הברידית (לפחות ביחס לתצפיות שלי).
מאד מרשים. גורם לי קצת להצטער שלא לקחתי אותה במקום:

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/02/2017 | 20:31
5
63
האם הצלצולים באוקטביה היו מופיעים רק בהאצות קלות, כמו שתיארת, או גם בהאצות במצערת מלאה?
לצפיה ב-'רק בקלות, ועד 2000 או 2000 וקצת סל"ד סדר גודל'
רק בקלות, ועד 2000 או 2000 וקצת סל"ד סדר גודל
22/02/2017 | 21:16
4
57
תחת full throttle, הצלצולים נעלמים...
הזרקת הדלק הישירה מקררת את תא הבערה יפה תחת
מצערת פתוחה לרווחה, ומונעת את אפקט הדטונציה...
לצפיה ב-'אכן יש אפקט קירור להזרקה ישירה. אבל תחת מצערת מלאה'
אכן יש אפקט קירור להזרקה ישירה. אבל תחת מצערת מלאה
23/02/2017 | 09:20
3
39
נכנס הרבה הרבה יותר אוויר לחלל הצילינדר, ולכן גם יחס הדחיסה האמיתי הוא הרבה יותר גבוה. אם בעיית הצילצולים שאתה מתאר באמת היתה נגרמת בגלל שפיח מקטין את חלל הבעירה ובכך מעלה את יחס הדחיסה - האפקט היה צריך להיות הרבה יותר חריף תחת מצערת מלאה. הוא לא, לפי מה שאתה מתאר - כך שזו לא הסיבה.
הצטברות פיח יכולה לגרום לדטונציה מסיבה נוספת - הפיח מתלהט ומשמש כ"מצת להט" (מי שהטיס טיסנים יודע במה מדובר - אלמנט שנשאר לוהט בתא הבעירה מחליף את המצת החשמלי כטריגר לבעירה). אבל גם אז, הבעיה אמורה להיות חריפה יותר ככל שהסל"ד עולה, ולפיח יש פחות זמן להתקרר בין מחזור העבודה למחזור הדחיסה.
אז שוב - זה לא מסתדר.
נשארנו עם זה שמנועים לפעמים מצלצלים כשמעמיסים עליהם בסל"ד נמוך. תופעה שנהגי ידני מכירים היטב - ובמיוחד מי שרוכבים על אופנועים. אז בהנחה שהרעש ששמעת הוא באמת צלצולים, זו האופציה הסבירה ביותר לסיבה. כך שיכול מאוד להיות שהסיבה היא לא שינוי במנוע, אלא שינוי קל בפעולת תיבת ההילוכים.  

לצפיה ב-'תהא הסיבה אשר תהא'
תהא הסיבה אשר תהא
23/02/2017 | 13:05
2
35
בסופו של יום המבחן הקובע הוא מבחן התוצאה:
אם מכונה אינה מסוגלת לתת שירות תקין ומקובל עבור הדרישות ממנה,
שוב - ללא תלות בסיבה, והמצב המעשי-פרקטי הוא, שלא ניתן לתקן/לסדר זאת
ולהשיב המצב לתקינותו כפי שהיה המוצר כשהיה חדש, ואם המצב מקצר 
את אורך חיי המוצר (והוא מקצר), אזי מבחינתנו הוא לא פרקטי.

לעניין זה ובשילוב הבעיות בגיר/קלאץ', המוצר עם כל הצער שבעניין והבאמת
שמחה היתה להשאר עימו אילו רק היה ניתן, עזב את שערינו ופינה את מקומו
למכונה אחרת, שעל פי מיטב הידוע עד כה למרביתנו בתחום, לרבות תצפיות
מרחבי הרשת ומפי משתמשים במוצר שכזה פה בארץ, הוא אמין ללא דופי ואינו
משית על בעליו סכונים שונים, כמו גם צורך טורדני בהתעסקות עם קונצים
מעצבנים בדיוק כשזה הכי לא מתאים.
*במבחן אמינות וירידה בביצועי הסוללה שנעשה על ידי ה- consumer report
האמריקאי, על טויוטה פריוס דור 2, הם מצאו איקזמפלר אקראי שגמע 320 אלף
ק"מ במשך 8 שנים, עם תקלה אחת בלבד באחד מהמאווררים החשמליים ברכב
(תקלה זוטרה) וצריכת הדלק ירדה בכ- 2 מיילים לגלון בלבד, קרי פחות מ- 5%
מיום שהיה חדש. הם נוכחו לדעת, שלמעשה אורך חיי הטכנולוגיה ההברידית 
והמצבר ארוכים דיים לשרת רכב for his lifetime.

אגב, רק החסכון בצריכת בדלק (ככל שזה מסתמן להיות) מצדיק את המעבר, 
משום שזה מכסה את חלק מהעלויות הנדרשות במעבר למוצר החדש.

בנתיים המכונית החדשה של אשתי נשוא שרשור זה, עושה "סדר גודל" של
פי 2 ק"מ לליטר ביחס לקורולות שהיו לה בעבר, ונתייחס אליהן כנקודת מוצא.
כיום אשתי עושה 22 אלף ק"מ בשנה (פעם זה היה פחות, היא עברה למשכן
אחר בעבודה), אזי שמדובר פה על הוצאת דלק שנתית, שבמקום שתהיה באזור 
חיוג 11,000 ש"ח בשנה, הופכת להיות משהו שקרוב יותר לאזור 5500-6000
ש"ח בשנה. זהו חסכון שנתי של כ- 5000 עד 5500 ש"ח (בשנה), חסכון שהוא
משמעותי במונחים כספיים, ובמונחים אחוזיים-יחסיים.

בהשוואה לאוקטביה החסכון קטן כמובן, אך אל לנו לשכוח שהאוקטביה לא היתה
זולה לתחזוקה כמו הטויוטות מלכתחילה, משום שהצריכה (במינימום) החלפת 
מודול מצמדים מדי נסועה כזו וכזו, הוצאה שלבדה מוחקת את החסכון הכספי
בדלק.

סיכום:
עד כה החסכון המשמעותי בתצרוכת הדלק, נראה כמצדיק את עצמו מההיבט
כספי לאורך שנות האחזקה במוצר, שמביא גם לחסכון בהוצאות נלוות כגון
בלמים: בנהיגה נכונה על מערכת הברידית ניתן לומר שברמת העקרון,
לא מגיעים (כמעט) למצב של החפלת בלמים, באזורים שבהם התכסית
הגאוגראפית היא מישורית. בשגרה הבלמים אינם נכנסים לפעולה אינטנסיבית
(כמעט) בשום מקרה ברכב זה, למעט בעצירה מוחלטת, ורק בשניה האחרונה של
הבלימה. 
קרי שהעומס שהבלמים סופגים יורד אל מתחת ל- 10% לעומת בלמים ברכב רגיל.
*בירושלים/חיפה המצב קצת שונה כאמור, משום שהבלמים נדרשים לסייע בירידות
בעלות שיפוע אגרסיבי ובלימת המנוע לבדה אינה מספיקה.

כמו כן רכב הברידי ונהיגה תואמת על כזה, מביאה לחסכון בצמיגים (בשל הקטנת
העומסים השוחקים המצטברים בנהיגה חסכנית). רכב הברידי מביא לחסכון
גם במצבר 12V, שברכב זה כמעט ולא בה ליידי שמוש (בגלל שהעיקר מגיעה
מהסוללה הראשית של המנגנון ההברידי). וממילא המצבר 12V הוא קטנצ'יק
וזול, מצבר 35 אמפר המשמש להתנעות חירום גרידא, באם אין מספיק מתח
במצבר ההברידי (בדר"כ בשל תקלה בו). 

מעבר להגנה על איכות הסביבה כערך מוסף, ולמשחק "וידאו" שהרכב הזה
מקנה למשתמשים בו, לא נראה לי שיש הרבה מה להתלונן. אה, חוץ מזה שהוא
מרגיש כמו מקרר סמסונג לבן למטבח ...
לצפיה ב-'ואני חושב שזה דווקא חשוב מאוד להבין מה גורם לבעיה, כי אחרת '
ואני חושב שזה דווקא חשוב מאוד להבין מה גורם לבעיה, כי אחרת
23/02/2017 | 13:25
1
34
אי אפשר לטפל בה. בהנחה שרוצים לטפל בה, כמובן.
לגבי יתרונות המנועים ההיברידיים - אין ספק שבנהיגה צפופה ועירונית היתרון בצריכת הדלק יכול להיות גדול מאוד.
ולגבי האמינות - בגדול אני מסכים עם מה שכתבת. מדובר במערכת הנעה מוכחת ואמינה. אולם צריך לזכור שאין דברים בטוחים בחיים. בחור שעובד איתי בבניין בדיוק נאלץ להחליף סוללה באוריס היברידית (רגילה, לא סטיישן) מודל 2010 (או 2011, לא בטוח) שכבר יצאה מאחריות. העלות - כ-8000 שקלים.
לצפיה ב-'אין דברים מושלמים ... לצערנו'
אין דברים מושלמים ... לצערנו
23/02/2017 | 13:58
29
אם כי סביר להניח שבעוד שנתיים האאוריס הזו תמכר הלאה, כשעליה סביבות
44 אלף ק"מ, ועוד 3 שנות האחריות שנותרו לה (מתוך ה- 5 ... )

כך שאנחנו לא ממש מוטרדים, כך או אחרת
לצפיה ב-'קצת על הטכנולוגיה הסופר מורכבת הזו'
קצת על הטכנולוגיה הסופר מורכבת הזו
23/02/2017 | 20:02
30

קריאה מלאה:

צפיה בסרטון (לעצלנים שביננו):

גרסא אחרת ארוכה יותר:

לצפיה ב-'שתי תצפיות משני קטעים שונים'
שתי תצפיות משני קטעים שונים
24/02/2017 | 13:02
13

בנתיים הספקנו לאסוף שתי תצפיות (של שני קטעי נסיעה בדידים) בהם מחשב
הרכב מדווח על הסטטיסטיקות הבאות:

א. תצפית ראשונה הינה מאתמול יום חמישי בבוקר, אשתי נסעה מהבית לעבודה,
כהרגלה את אותו קטע טיפוסי מהמושב להרצליה פיתוח, גרירת רגליים בפקק
הקבוע של הבוקר בכביש החוף. סה"כ כ- 23 ק"מ ובהם הרכב ביצע 27.4 ק"מ
לליטר. (מתנצל על איכות התמונה המרוחה מעט, אשתי אינה חזקה בצילום
במקום חשוך כחניון התת-קרקעי במקום עבודתה ונסלח לה על כך).

ב. תצפית שניה מהבוקר (שלי) נסיעה לסידורים באזור התעשיה נתניה, סה"כ 8
וקצת קילומטרים, הפעם יצא 27.2 ק"מ לליטר.

שתי תצפיות אלו הן בין התצפיות הטובות יותר שהצלחנו לייצר.
לראיה, הממוצע הכולל נותר עודנו על 23.5 ק"מ לליטר. הממוצע כידוע מעיד
שישנם קטעים בהם הרכב מבצע פחות טוב מ- 27 ק"מ לליטר, על מנת 
להתיישר על הערך 23.5

עוד דבר מעניין ששמים לב אליו, זה שהיום בהגיענו לצבר כולל של 450 ק"מ
מאז התחלת המדידה, רק עתה מד הדלק הצליח להגיע לסימן החצי.

מעניין יהיה לראות מה תצא התוצאה במשאבת הדלק בתחנה בעוד כשבוע...
נחזיק אצבעות
לצפיה ב-'צמיגי FARROAD'
צמיגי FARROAD
21/02/2017 | 16:29
8
94
מה דעתכם על הצמיג הזה למאזדה ?
מציעים 4 ב 800 ש"ח
הארות , הערות ? תובנות ?
תודה
לצפיה ב-'אל תעלב בבקשה'
אל תעלב בבקשה
21/02/2017 | 18:46
2
83
המותג הוא סיני.
אתה חייב לכתוב את מידות הצמיג ואת קוד המהירות והעומס ואת דגם הצמיג.
אחרת אי אפשר לענות.

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
21/02/2017 | 21:12
1
73
המפעל הזה מייצר מעל 20 מליון צמיגים בשנה. הצמיגים מיוצרים ע"י רובוטים.
המפעל נראה מליון דולר.
יש לו כמובן סוגים שונים. לגבי המחיר כבר מזמן הפסקתי לחשב  את המוצרים במזרח לפי החשבון שלי.

לצפיה ב-'אתה מתכוון אולי מותג? לא מכיר מפעל בתחום שמייצר 20 מליון '
אתה מתכוון אולי מותג? לא מכיר מפעל בתחום שמייצר 20 מליון
22/02/2017 | 11:30
51
צמיגים בשנה. בכל מקרה, עד כמה שאפשר להבין מהטקסט המאוד עילג בעמוד הבית שלהם - הם מתכננים להגיע לכושר יצור של 20,000,000 צמיגים בתאריך יעד לא ברור (אמרתי כבר שעמוד הבית עילג?).
אגב, איך אתה יודע איך נראה המפעל ושמדובר במפעל רובוטי?
לצפיה ב-'לא מכיר, לא הייתי מתקין'
לא מכיר, לא הייתי מתקין
21/02/2017 | 20:31
62
ואפשר להגיד די בביטחון שאין צמיגים טובים במחיר הזה. מצד שני תמורת עוד 200-400 שקל, כבר אפשר להשיג צמיגים סבירים ומעלה. זה מה שאני הייתי עושה.
לצפיה ב-'בלי דגם צמיג ספציפי קשה לענות במדויק'
בלי דגם צמיג ספציפי קשה לענות במדויק
21/02/2017 | 20:32
1
63
אבל הניסיון שהיה לי בעבר עם  צמיגי החברה היה שמדובר בצמיגים מהסוג הנחות ביותר. חוות דעת שמצאתי אחר כך ברשת הן באותה רוח - כמעט כל הביקורות, לכל הדגמים, דיברו על צמיג בעל ביצועים נמוכים מאוד כמעט בכל תחום.
לדעתי שווה לשלם עוד מאה שקלים על צמיג בשביל לקבל צמיג ברמה גבוהה, או לפחות טובה.  
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
21/02/2017 | 21:12
22
לצפיה ב-'כמעט לפני שנה הרכבתי צמיג כזה'
כמעט לפני שנה הרכבתי צמיג כזה
22/02/2017 | 20:56
57
לדעתי הוא נראה בסדר . אבל היה משהוא קצת מוזר
פעם אחת. חשבתי שהצמיג עלה על חומר שממנו עושים כבישים (החומר השחור)
. אחרי שניקתי את זה מתברר שזה הצמיג עצמו . נראה היה שכאילו מישהו שרף את הצמיג באש והיה לזה ריח של חריקות על הכביש.
 מדובר בנקודה קטנה בצמיג . אני לא יודע ממה זה נגרם עד היום. חשבתי שמישהו עשה נזק בכוונה לצמיג או אולי זה היה שעשיתי חריקה על הכביש בלי לשים לב. בסך הכל הצמיג משמש אותי עד היום ונראה לא רע חוץ מאותה נקודה
שקצת נראת שרופה.
לצפיה ב-'התובנה היחידה שלי משאלתך נוגעת לבחירה ....'
התובנה היחידה שלי משאלתך נוגעת לבחירה ....
25/02/2017 | 01:51
9
החלק הכי חשוב בבטיחות הרכב והנהיגה בו הוא הצמיג, איכותו והתאמתו לכבישים ולתנאי האקלים בהם אתה נוסע...אז חסכת פאקינג 200 שקל או 300...אבל העמדת את ביטחונך ובטלון האהובים עליך בספק...

לצפיה ב-'התייעצות לגבי BMW סדרה 3 (שנים 2007- 2009)'
התייעצות לגבי BMW סדרה 3 (שנים 2007- 2009)
20/02/2017 | 15:51
4
69
שלום חברים, 
אני חושב להחליף את הרכב וחשבתי ללכת לכוון של BMW סדרה 3 בין השנים 2007 - 2009. 
בעקרון השאיפה לקנות דגם קופה אבל מבדיקה ביד 2 הרכבים עומדים למכירה עם תגי מחיר הזויים, כמעט כפול מהמחירון). 
בכל מקרה, רציתי לשאול- מה ההבדל בין הדגמים 318 ל320? כי ראיתי ששניהם עם מנוע 2,000  והאם הרכב הזה מומלץ? יש תקלות מיוחדות? 
לצפיה ב-'ההבדל היחידי שאני זוכר'
ההבדל היחידי שאני זוכר
20/02/2017 | 17:07
68
נכון שתי המכוניות  עם מנוע 2 ליטר. ה318 -143 כ"ס  וה320 - עם מנוע 170 כ"ס
שתי המכוניות זהות לחלוטין פרט לזה.
הרכב מצויין ולא שמעתי על בעיה חריגה. אם אתה אוהב את המותג תהנה ממנו.
לדעתי האישית המנוע 143 כ"ס קצת "חלש" על הרכב.
לצפיה ב-'כפי שכתב מנחם, השוני הוא בכ"ס'
כפי שכתב מנחם, השוני הוא בכ"ס
21/02/2017 | 01:29
52
שתיהן עם מנוע 2.0 ליטר,  אבל התוכנה והכיול שונים,  ולכן ה 320 חזקה יותר.  
לדעתי ב 2008 הייתה מתיחת פנים,  שקצת עזרה למראה הלא ממש מחמיא
של דגם הסדאן.
יחסית ה e90 לא נחשבת לשיא האמינות. יש מחלה של מובילי שסתומים
שמחייבים החלפה,  משאבת ואקום גם היא דורשת שיפוץ/החלפה.
תבדוק טוב את מערכת הקירור,  ואת הרדיאטור שהוא לא סדוק.
לצפיה ב-'הקופה מבוקשות מ-א-ו-ד ולכן מחירן הזוי '
הקופה מבוקשות מ-א-ו-ד ולכן מחירן הזוי
22/02/2017 | 13:35
1
47
אם תלך על 4 דלתות תמצא שמחירן הרבה יותר הגיוני
לצפיה ב-'ממש ככה'
ממש ככה
22/02/2017 | 15:46
38
שמתי לב שאנשים דורשים מחיר שכמעט כפול מהמחיר מחירון. הזוי לגמרי. 
אני אחפש לאט לאט כי אין לי לחץ, אם אמצא קופה במחיר סביר אז מה טוב, 
ואם לא אקח 4 דלתות, מה גם שאולי יהיה אפשר לעלות בשנתון...
לצפיה ב-'כריות אויר במאזדה 2004'
כריות אויר במאזדה 2004
21/02/2017 | 23:55
2
50
האם ידוע למישהו כמה צריך לעלות תיקון נוריות מהבהבות של כריות האויר?
הרכב לא עבר טסט...
לצפיה ב-'קשה לענות לזה'
קשה לענות לזה
22/02/2017 | 07:19
30
כי לא יודעים מה באמת התקלה. בלנסר זה עלה 350 ש"ח
לצפיה ב-'כל דבר משתי דקות של עבודה פשוטה, ועד עלות שתצדיק גריטה '
כל דבר משתי דקות של עבודה פשוטה, ועד עלות שתצדיק גריטה
22/02/2017 | 10:53
36
של הרכב.
שלב ראשון - שלח יד מתחת למושב הנוסע וודא שכל המחברים החשמליים שם מהודקים כמו שצריך. זו הסיבה הנפוצה ביותר לנורית תקלה של כרית אוויר.
אם לא עזר - אתה צריך ללכת למוסך, ולקוות שאין תקלה שתדרוש החלפת כרית אוויר.
לצפיה ב-'שכפול מפתח לרכב'
שכפול מפתח לרכב
21/02/2017 | 12:13
1
64
שלום
מה מחיר סביר לשכפול מפתח לפורד פוקוס כולל שלט?
לצפיה ב-'תיגש או תתקשר ל carkey4u, מחיר הוגן ושירות מקצועי'
תיגש או תתקשר ל carkey4u, מחיר הוגן ושירות מקצועי
22/02/2017 | 08:22
47
שכפלתי בעבר שם לכמה רכבים ותמיד היו הכי זולים ומקצועיים מאוד.  
לצפיה ב-'החינוך הושלם. מאז שיצאה ההוראה שאין צורך יותר לאותת,'
החינוך הושלם. מאז שיצאה ההוראה שאין צורך יותר לאותת,
19/02/2017 | 16:10
10
136
באמת הרוב לא מאותתים. המעטים שממשיכים לאותת או שעושים זאת לא נכון, במקום לא נכון או מתוך הרגל רע.
יש כאלה המאותתים בכוונה תחילה ומיד פונים, כאילו האיתות נתן להם זכות קדימה בלעדית.
לצפיה ב-'תקנה 58 לא בוטלה.'
תקנה 58 לא בוטלה.
19/02/2017 | 21:24
7
94
חובה לאותת ודרך האיתות תק' (מס' 3)  תש"ל-1970
58.   (א)  נוהג רכב העושה אחד מאלה:
(1)   מתכונן לנוע או להפנות את רכבו;
(2)   מתכוון לסטות מנתיב נסיעתו;
(3)   עוצר את רכבו;

יתן אות בזמן וממרחק מספיקים כדי להזהיר עוברי דרך אחרים ובצורה המבטיחה כי האות ייראה לעיניהם, זולת אם סיבה סבירה מנעה אותו מלתת אות כאמור.
(ב)  נתן נוהג רכב אות כאמור בתקנת משנה (א) יפסיק את מתן האות משהשלים אותה פעולה שלשמה ניתן האות.

זה שעכשיו לא אוכפים את הנושא(בדיוק כמו את נושא השימוש בצופר- תקנה 68 סעיף ג) לא אומר שהתקנה בוטלה.
לצפיה ב-'אני רואה שרוב רובם של הנוסעים בכביש פשוט לא יודעים'
אני רואה שרוב רובם של הנוסעים בכביש פשוט לא יודעים
20/02/2017 | 08:29
6
74
יותר היכן מנוף האיתות. אין להם יותר שימוש בו.
לצפיה ב-'ומה הקשר בין זה למה שאמרת קודם?'
ומה הקשר בין זה למה שאמרת קודם?
20/02/2017 | 20:31
5
46
"רובם של הנוסעים בכביש פשוט לא יודעים יותר היכן מנוף האיתות" ו"מאז שיצאה ההוראה שאין צורך יותר לאותת" זה ממש לא אותו דבר ואפילו לא קרוב.

לצפיה ב-'נראה לי שמחשבות ניסה להיות ציני. שלפי ההתנהגות בכביש, נראה '
נראה לי שמחשבות ניסה להיות ציני. שלפי ההתנהגות בכביש, נראה
20/02/2017 | 21:06
4
59
כאילו ביטלו את ההוראה, או משהו כזה.
לצפיה ב-'ממש כך. זה לא ברור?'
ממש כך. זה לא ברור?
21/02/2017 | 11:17
1
22
לצפיה ב-'למי שלא מכיר אותך - לא ממש. '
למי שלא מכיר אותך - לא ממש.
21/02/2017 | 21:09
16
לצפיה ב-'לפי ההתנהגות בכבישי ישראל, בישראל אין תקנות תעבורה כלל.'
לפי ההתנהגות בכבישי ישראל, בישראל אין תקנות תעבורה כלל.
21/02/2017 | 19:30
1
37
עוקפים מימין, נוסעים בנתיב השמאלי, לא מאותתים, צופרים בלי סיבה, נוסעים בלי אורות(כן גם בלילה), רכבים שלא עברו אחזקה מהיום שנקנו(רכבים בני 5+ שנים), זכות קדימה? מה זה בכלל (תמרור "עצור" זה רק המלצה), צריך רישיון כדי לנהוג?
ועוד עשרות דוגמאות נוספות.
לצפיה ב-'יש גם צדיקים בסדום'
יש גם צדיקים בסדום
22/02/2017 | 07:16
43
שלום
למשל, במקומות בהם נתיב 1 חסום או 2 נתיבים מתנקזים ל-1. הנהגים למדו שמשתלבים אחד מימין ואחד משמאל. עדיין יש את אילו שנדחפים בחזירות, אבל הרוב דווקא בסדר.

הורג אותי כל אילו שחותכים ונדחפים.
ממבט אל מי שיושב במקרים הנ"ל מאחורי ההגה, אין כללים. גבר או אישה, צעיר או מבוגר.
אני תמיד חושב עליו כעל אותו ישראלי שנדחף בתור בבנק או בסופר. רק עכשיו הוא מאחורי הגה.

בסה"כ אני מוצא שעם השנים הנהג הישראלי יותר רגוע, התשתית יותר טובה אבל הוא מסגל הרגלים חדשים. לדעתי אם היו מוכרים את הרכבים ללא מע' איתות - איש לא היה מרגיש בהבדל.
לצפיה ב-'נכון. זה ממש מתסכל'
נכון. זה ממש מתסכל
24/02/2017 | 06:57
1
11
אני מגיע לצומת T.
אני רואה רכב מגיע משמאל.
אני עוצר וממתין שיחלוף על פניי.
אבל הוא פונה ימינה, לכביש שאני באתי ממנו, בלי לאותת.
זה מתסכל. אילו היה מאותת לא הייתי נאלץ להמתין.
אני מאחל לו שיישרף לו האוטו או שבמקרה הטוב יחטוף שלילה ל 10 שנים
לצפיה ב-'ואם היה מאותות ובכל זאת ממשיך ישר?'
ואם היה מאותות ובכל זאת ממשיך ישר?
24/02/2017 | 15:37
10
את מי הייתה מאשים בתאונה?
אפשר לחשוב שה30-60 שניות שהמתנת בצומת הן הבדל של חיים ומוות(למקרים כאלו יש רכבים יעודיים- אמבולנס/כבאית/רכב משטרה).
לצפיה ב-'Racetrack Meets Main Street in the All-New Toyota Camry'
Racetrack Meets Main Street in the All-New Toyota Camry
21/02/2017 | 22:23
43
לצפיה ב-' שוב עברו שנתיים, שוב מכונית חדשה לאשתי...'
שוב עברו שנתיים, שוב מכונית חדשה לאשתי...
18/02/2017 | 20:48
78
504
לחברים הקבועים של הפורום כבר זכור הריטואל, כמדי שנתיים רכב חדש לאשתי.

תקציר הפרקים הקודמים:
בסבב הקודם (2015) אשתי התחדשה בסקודה אוקטביה 1.2 דגם מפואר
(אלגנס). הרכב בשעתו קצר הרבה תשבוחות ממני בכל הנוגע לאיכותו ורמת
ביצועיו, הן מבחינת ניהוג והן...
המשך>>
לחברים הקבועים של הפורום כבר זכור הריטואל, כמדי שנתיים רכב חדש לאשתי.

תקציר הפרקים הקודמים:
בסבב הקודם (2015) אשתי התחדשה בסקודה אוקטביה 1.2 דגם מפואר
(אלגנס). הרכב בשעתו קצר הרבה תשבוחות ממני בכל הנוגע לאיכותו ורמת
ביצועיו, הן מבחינת ניהוג והן מבחינת אבזור נוחות ופאר.

מי המעוניין שיחפש בארכיון הפורום פה תחת השם משתמש שלי וימצא את
השרשור אשר מדווח ומספר ברוחב היריעה על המכונית, על החוויה עימה כחדשה,
וימצא גם את הסבב חיפוש שהוביל אותנו בשעתו לרכוש דווקא אותה, לאחר סקר
האפשרויות שהיו בשוק באותה עת.

עתה הגיע העת לסכם את השנתיים שחלפו עם האוקטביה, ולשתף בחברים עם
המסקנות שנלמדו לאורך התקופה (לטוב ולרע).

ראשית, כבר עתה נספר שחזרנו שוב למותג טויוטה, אשתי ירדה מהאוקטביה
וחזרה למקום המוכר ולבית האהוב שלה (אחרי קורולה מודל 11 ,
קורולה מודל 13, שקדמו לאוקטביה מודל 15) ומיד גם יוסבר מדוע.

למרות שהאוקטביה היא רכב מאד מפואר ומפנק ביחס למחירו ולסגמנט שממנו
הוא בא, היא למעשה רכב משפחתי עם שליחת פזילה ברורה והפגנת יכולות
הלקוחות מרמת סגמנט המנהלים,
וגם לאחר שנתיים עימה לא אפחית מהאוקטביה את הכבוד הזה, היא ראויה לו
במעמד רם ומכובד ואינה נופלת לטעמי מרכבים ברמת מחיר של 180 אלף שח,
כאשר בחלק לא מבוטל מהמקרים אף עוברת אותם בכל הנוגע לתכונות ניהוג
ודינאמיות שבהן היא בראש החוד ממספר טעמים - בכללם משקל נמוך, שלדה
מודרנית, כיול מתלים מתאים, כמו גם יחידת הנעה ספורטיבית והגה איכותי,

אך עליה וקוץ בה, נקודה כאובה ומאכזבת היא נושא האמינות הטכנולוגית של רכבי
קונצרן Volkswagen אשר כידוע האוקטביה באה ממנו.
זה לא שבעלי ניסיון רב שנים מופתעים, ידועה כי הסחורה המוטורית האירופאית
אינה יכולה להתחרות במגרש האמינות אל מול הסחורה היפנית, אך לפחות מקווים
מעת לעת חובבי הרכב ואנכי בינהם, שאולי שם באולימפוס האירופאי למדו עם
השנים דבר או שניים והצליחו לצמצם את הפער אל עבר "אי-האמינות היפנית". או
לפחות הגיעו למצב כזה, בו רמת האמינות היא מתקבלת על הדעת, משהו כמו איזו
תקלונת לא רצינית פעם ב... כזו שאפשר לחיות עימה בשלווה.

אך לצערי הרב המציאות חזקה יותר מכל תקווה, גם של חובב רכב כותב שורות
אלו היודע להעריך איכות פינוק ונהוג אירופאי, והיו לי כמה רכבים שכאלו במהלך
השנים בכללם הפורד מונדאו המיתולוגית בגלגולה האחרון בארץ שנת 2009-
2013.

המוצר (אוקטביה) לצערי אינו אמין. הבעיה העיקרית וזה כבר ניחן ברכב בתול
יחסית בן שנתיים בלבד שבקושי נסעו עימו ובקושי לחצו בו על הגז. רכב שגמע רק
קצת מעל 30 אלף ק"מ, והבעיה היא למעשה ביחידת הכח (מנוע + גיר). השטנץ
הזה הידוע בכינויו DSG + TSI.

מה הבעיה עם השטנץ הזה:
ראשית הקלצ'ים מסוג דיסקית חיכוך יבש נגמרים בתוך כ- 30 אלף ק"מ בלבד,
הרכב מפתח רעידות בלתי מתקבלות על הדעת במעבר להילוך שני, וזאת בשל כך
שבישראל (להבדיל כנראה מאירופה המערבית),  הרכב רואה הרבה יותר פקקים
וזחילות בכביש בדרך לעבודה וחזרה מדי יום. משהו שבישראל הוא חריף יותר
ממה שמקובל כנראה במחוזות שבהם גיר ה- DSG פותח.

האלגוריתם הטיפש של הגיר (כך אני מכנה זאת), מחליק את הקלאץ במעבר להילוך
שני בעת זחילה מתמשכת בכדי לתת שיכוך בהחלפת ההילוכים, על מנת להקנות
זחילה איטית חלקה כמה שניתן. הבעיה בשיטה זו שהוא מקריב בכך את דסקית
חיכוך מס' 2 די מהר.
עלות החלפת מודול מצמדים היא כ- 4000 ש"ח (בדגם אוקטביה 1.2). בדגמים
אחרים המחיר שונה ועשוי להיות אפילו יקר יותר.

בעיה שנייה היא התפתחות די מהירה של דיזלציה (צלצולים) במנוע, שעבורם
היבואן אינו יודע לתת פיתרון זולת טענה "שככה זה המנוע הזה". רק לך תתווכח
עימו שבהתחלה כשהרכב היה חדש לא היו שום צלצולים באשר הם... ולראיה,
שיבדוק את רכב המבחן שעומד לרשות הרוכשים בסוכנות ועליו בקושי 1000 ק"מ,
ברכב הדגמה זה אין זכר לצלצול באשר הוא.

וכאשר היבואן לא יודע (או לא רוצה) לתת מענה אז עושים מחקר. ובמחקר למדים
שהסיבה לפיתוח דיזלציה (דטונציה) במנועים אלו, נעוצה בעיקרה מכך שהמנוע
מתוכנן אינהרנטית לאכילת שמן, סביבות כחצי ק"ג כל 5000 ק"מ. אכילת השמן
תוכננה כחלק מטכנולוגיה שנקראת low cylinder friction  שמטרתה היא לשפר
את צריכת הדלק ולהפחית את אבדני הכח במנוע.

זה נעשה על ידי כך שהצמדת דסקיות האטם של הבוכנה אל דפנות הצילינדר היא
הצמדה "חלשה" ולא מלאה. הרינגים בכינוים הסלנגי, מחליקים/צפים על שכבה
דקיקה ומקרונית של שמן, וכתוצרה מכך על ידי כוחות הידרו דינאמיים (ציפה
מכאנית) מקטינים דרמטית את אבדן הכח ואת כוחות החיכוך שבמגע הרינגים עם
דפנות הצילינדר.
כמו כן מתקיימת הפחתה משמעותית בבלאי הרינגים לאורך השנים כתוצאה
מהפחתת כוחות חיכוך אלו.

אך הבעיה הגדולה היא שכתוצר לוואי, כמות קטנה של שמן נותרת בחלל הבערה
ונשרפת עם פעולת הבערה במנוע. כתוצאה מאכילת שמן כרונית זו, ראשי המנוע
צוברים אט אט פיח מהסוג הבעייתי, זה שתוסף דלק לשימוש עצמי מסוג BG K44
או Gold label אינם מסוגלים להסיר, ורק ביצוע תהליך של "אינפוזיה" עם חומרים
מתקדמים יותר במכון קרבוראטורים/הזרקות מסוגל להסיר, בעלות טיפוסית של כ-
600 ₪ לטיפול כזה.

הצער הנוסף הוא שגם אם עושים פעולת אינפוזיה שכזו מדי שנה או 15 אלף ק"מ,
גם לה תוצרי לוודאי במקום אחר - שולחים את משקעי הפחממנים הללו למקום
אחר במערכת, לכוון הקטליזאטור ואז הנזק הבא בתור הוא שהממיר הקטליטי ילך
לעולמו בטרם עת (ספור מאד יקר).
הבעיה היא שכדי לשמר מנוע נקי יחסית מצלצולים, צריך לבצע זאת מדי 15 אלף ק"מ.

הצלצולים מתפתחים די מהר במנוע זה, כבר מעל 15 אלף ק"מ סימנים מתחילים
להופיע. ואחרי 30 אלף ק"מ המצב זוועתי תוך פוטנציאל ממשי לגרימת נזק מבני
לראש המנוע ולנקודת חבור בין בוכנה לטלטל. הבעיה הזו היא רוחבית במנועים
אלו ומשפיע על כל מנועי TSI של הקונצרן ברמת רגישות כזו או אחרת כתלות
עיקרית ביחס הדחיסה. במנועי 1.2 ישנו יחס דחיסה גבוה יותר ולכן הרגישות
חמורה יותר. במנועים אחרים בסדרה (בנפחים גדולים יותר) להם יחס דחיסה נמוך
יותר, הצלצולים מתחילים להופיע קצת יותר מאוחר.

ולכן לאור התקלות בשתי נקודות קריטיות אלו בתחום שרידות המכאניקה של
יחידת ההנעה (מנוע + גיר) הובן על ידי ועל ידי אשתי, שהרכב לא יוחלף מחדש
לאוקטביה 2017, משום שזהו מחיר בלתי סביר ובלתי מתקבל על הדעת לשלם
מבחינתנו על אמינות ושרידות המכונית, ובחרנו לחזור למוכח ולאמין.

זאת כן, למרות הפשרה הברורה לנו אשר תיגרם בירידה מרכב ברמה שכזו אל
עבר רכב משעמם ואפרורי הידוע בכינוי appliance product = מקרר לבן, המוכר
עוד בעולם הרכב כ- "טויוטה".

המשך בפוסט הבא...
לצפיה ב-'אחרי ההתעניינות של פג'ו ברכישת אופל'
אחרי ההתעניינות של פג'ו ברכישת אופל
21/02/2017 | 16:12
54
מתעניינת גם בלוטוס

http://www.themarker.com/wallstreet/1.3877925
לצפיה ב-'וויז במאזדה CX5'
וויז במאזדה CX5
19/02/2017 | 00:21
9
91
התחדשתי במאזדה CX5 חדשה. יש לה מסך מגע, GPS מובנה (אני מניח, כי יש מצפן שנותן לי קואורדינטות), ובכלל, קראתי שזו גרסת אנדרואיד כלשהי, כך שבגדול נראה שכל החומרה נמצאת אבל...
יש במסך אפשרות NAV, שכמובן אינו מאפשר לי ניווט אלא אומר לי שאני צריך לרכוש מהיצרן תוכנת ניווט.
מי יודע איך (אם בכלל) ניתן להתקין WAZE ו\או אפליקציות אחרות?
לצפיה ב-'גם ברכב שלי יש את אותו דבר'
גם ברכב שלי יש את אותו דבר
19/02/2017 | 10:29
2
76
רק להתקין את הווייז צריך לשלם 3.5K
לצפיה ב-'עושקים...'
עושקים...
19/02/2017 | 10:49
1
64
WAZE זה חינמי, כל החומרה\מע' הפעלה כבר שם, וגובים על זה כל כך הרבה...
לצפיה ב-'אין לו את אותו רכב כמו לך, ומטבע הדברים גם לא את אותה חומרה'
אין לו את אותו רכב כמו לך, ומטבע הדברים גם לא את אותה חומרה
19/02/2017 | 14:12
52
וממה שאני זוכר, המערכת המקורית ב-CX5 היא לא מבוססת אנדרואיד. אולי יש לך מערכת בהתקנה מקומית? אם כן, הוספת וויז היא פשוטה מאוד.
באותו נושא - עד כמה שאני יודע, מערכות הניווט שהיבואן מתקין היום של IGO
לצפיה ב-'זו אופציה לרכישה מהסוכנות של מזדה'
זו אופציה לרכישה מהסוכנות של מזדה
19/02/2017 | 10:33
3
90
שלום
הציעו לי גם ב-2 שקניתי לפני שנה. עלות: 3,000 ש"ח. וויתרתי ואני משתמש ב-WAZE שבטלפון.
יש לי גם פורד פוקוס מהעבודה. שם יש WAZE מובנה. אבל הוא צריך חיבור לרשת.
זה נעשה ע"י HOT SPOT לסלולארי. יש תוכנת עזר שמפעילה ומנתקת אותו בזיהוי ה-BT. זה עבד חודש והפסיק...לטעמי הממשק מולטימדיה בפורד הוא כישלון קולוסיאלי. אני ממש סובל ממנו.
העדפתי לקנות בכסף של תוכנת ה-WAZE במזדה טלפון חדש (S7 EDGE).

לצפיה ב-'חחח...'
חחח...
19/02/2017 | 10:48
66
טלפון חדש זה באמת עדיף
לצפיה ב-'מה זה קולוסיאלי?'
מה זה קולוסיאלי?
19/02/2017 | 16:31
1
20
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
21/02/2017 | 06:48
46
שלום
שום דבר לא עובד טוב או נכון. ממשק MMI מסוכן ולא סביר.
1. רדיו FM: יש למע' RDS אבל בחיפוש והצגת התחנות מופיע רק התדר. כאשר בוחרים, רז אז מופיע גם שם התחנה. כולל ברשימת השמורים. לך תזכור 10 או יותר מספרי תדרים לתחנות השונות...
2. בנגינת קבצי MP3 מזיכרון, הוא תמיד מתחיל מהראשון, אחרי שמכבים מנוע.
יש בתפריט הצגת התוכן ע"פ שמות, קבוצות או תיקיות: כלום לא עובד.
3. ב-CD זה מנגן עד סוף ה-CD אבל לא מתחיל שוב מרצועה 1. אז או שצריך לשלוף את ה-CD ולהחזיר, או ללחוץ אחורה כמספר הרצועות. מדהים!
בבחירת מקור כמו CD, יש 2 מצבי לחיצה על HOME, ממנו עוברים לתפריט. אחד ארוך שיש לו איקונים זעירים כולל DVD (CD) או קצר שאין בו CD. מרתק.
4. ה-WAZE צריך HOT SPOT. הכיוון נעשה ותוכנת אבל אחרי חודש הפסיק לעבוד.
5. כל הפעלהשל מע' המיזוג או נגיעה בווליום מעלה חלון במרכז הצג שמסתיר את האפשרויות או התוכן. אם הורדת טמפ' ובא לך ללחוץ על תחנה אחרת, חכה שהמסך הזה יעלם ורק אז תוכל להחליף תחנה.
6. כל התפעול דרך המסך מגע. לא בטיחותי בנסיעה, שצריך להסתכל על מה לוחצים במקום על הכביש.
7. למערכת חיים משלה. היא יכולה לעבור ל-CD או להודיע הודעות מבלי שנגעתי במשהו. לא מהמורה לא כלום. פשוט עובר מרדיו ל-CD וכו'.

זה ממשיך, אבל אני מניח שהרעיון ברור.
לצפיה ב-'הרעיון של טלפון חדש'
הרעיון של טלפון חדש
19/02/2017 | 15:40
1
75
הכי טוב. בינתיים אמרו לי שאין לי תוכנה כמו שלך. כאילו הבן אדם יש לו מושג ירוק איזה רכב יש לי.
לצפיה ב-'הצהרת כמה פעמים שיש לך S60, לא? '
הצהרת כמה פעמים שיש לך S60, לא?
19/02/2017 | 20:56
24
לצפיה ב-'מוט מייצב פורד פוקוס 2005'
מוט מייצב פורד פוקוס 2005
20/02/2017 | 19:57
3
41
נא עזרתכם
הרכב עבר טיפול במוסך לאחרונה ונאמר לי כי אני צריך להחליף את המוטות איזון הקדמיים ברכב (לאחרונה יש רעש מכיוון הגלגלים הקדמיים לעתים בסיבוב)
אני מתכוון למכור את הרכב בקרוב - האם זה סובל דיחוי או שזה עניין בטיחותי?
אם נדרש להחליף - מה עלות התיקון המשוערת?
תודה
לצפיה ב-'בדרך כלל הבעיה היא שחיקה של התותבים של המוט המייצב'
בדרך כלל הבעיה היא שחיקה של התותבים של המוט המייצב
20/02/2017 | 20:35
43
לפעמים אפשר להחליף רק אותם - שווה לבדוק.
לגבי עלות  - מצטער, לא יודע. צריך לבדוק אם יש אפשרות להתקין מפירוק (לא ממליץ) או חלופי.
לצפיה ב-'לדעתי '
לדעתי
20/02/2017 | 21:48
1
35
לא צריך להחליף את המוטות רק את הגומיות בלבד. גם אם אתה מוכר או לא  הייתי מתקן בהקדם.
העבודה להחליף די פשוטה. הגומיה עם חריץ בחלק העליון וככה ניתן להלביש אותה ללא פרוק המוט. מפרקים גלגל ומחליפים.
יש לך אפשרות לקנות לבד או שהמוסך יספק.
ללא תיקון תתקשה למכר וגם הנסיעה בצורה כזאת ממש לא לעניין.
לצפיה ב-'תודה רבה, אטפל בזה בהקדם '
תודה רבה, אטפל בזה בהקדם
21/02/2017 | 18:48
6
לצפיה ב-'מה סיפור הזה רכב יד 2 0 ק"מ ? ? ?'
מה סיפור הזה רכב יד 2 0 ק"מ ? ? ?
18/02/2017 | 17:42
7
92
מה פשר העסקאות האלו?

האם הם שוות ?

לצפיה ב-'אם אתה מחזיק את המכונית אצלך מעל 5 שנים זה שווה'
אם אתה מחזיק את המכונית אצלך מעל 5 שנים זה שווה
18/02/2017 | 19:32
47
לצפיה ב-'נורא פשוט. חברות ליסינג קונות מכוניות חדשות'
נורא פשוט. חברות ליסינג קונות מכוניות חדשות
19/02/2017 | 09:48
5
86
בהנחה גדולה ממחיר המחירון, ומוכרות אותן כמו שהן, חדשות, בהנחה קצת פחות גדולה. החיסרון הוא שהקונה רשום כיד שנייה, כשהיד הראשונה היא חברת ליסינג.
האם העיסקה שווה, תלוי במחיר, ותלוי כמה זמן אתה מתכוון להחזיק את הרכב.
אתה מרוויח הנחה מסוימת בקנייה, ומפסיד במכירה כי הרכב הוא יד 2, אבל פחות, כי ממילא ערך הרכב ירד. קשה להעריך כמה תפסיד במכירה. זה תלוי גם במצב השוק באותו זמן, ואת זה קשה לנבא.
וכמובן צריך להשוות בין המחירים של דגמים זהים, כי לפעמים האבזור שמציעות חברות הליסינג בעיסקאות האלו הוא לא בדיוק כמו בדגמים המוצעים על ידי היבואן.
לצפיה ב-'השאלה היא יותר עמוקה - בהנחה שזוג שכירים עבודה משכנתא '
השאלה היא יותר עמוקה - בהנחה שזוג שכירים עבודה משכנתא
19/02/2017 | 20:50
4
68
ילדים וכו וכו...

המטרה היא לקנות רכב חדש (ולשמור עליו בהתאם - טיופולים, נהיגה נורמאלית וכוכ)

ולהזחיק אותו 10 -12 שנה 

האם באמת זה משנה שהוא רשום כיד 2?

תודה,
לצפיה ב-'לא, לא משנה - אבל!'
לא, לא משנה - אבל!
19/02/2017 | 20:54
3
82
1. לוודא שמדובר באותה גרסה בדיוק כמו בסוכנות. הרבה פעמים בסוכנות מדובר בגרסה מאובזרת יותר. לפעמים זה אבזור חשוב.
2. לוודא שהאחריות זהה לאחריות שמקבלים בסוכנות. יש לפעמים פערים משמעותיים.
3. לוודא מה ההנחה האמיתית. הגופים שמציעים עסקאות 0 ק"מ רוצים, מטבע הדברים, להציג את העסקה שלהם באור הכי טוב שאפשר, ולכן משווים למחיר מחירון מלא. אלא שבמציאות, אפשר לקבל הנחות גדולות גם בסוכנויות הרכב, על רכב חדש לחלוטין, כך שהפער במציאות קטן בהרבה. לפעמים במקום הנחה מקבלים מימון טוב יותר, טרייד-אין בתנאים טובים יותר או תוספות אבזור יקרות. כך או כך, הפער קטן בהרבה מהמוצהר - ולפעמים אפילו לא קיים. יצא לי כבר לראות מקרים בהם ההצעה שקיבל הלקוח בסוכנות היתה נמוכה יותר מזו שקיבל בחברות הליסינג...
לצפיה ב-''
20/02/2017 | 06:46
10
לצפיה ב-'אני קניתי ב2012 יונדאי I20 ק"מ 0 מאלבר'
אני קניתי ב2012 יונדאי I20 ק"מ 0 מאלבר
20/02/2017 | 10:34
1
78
המחיר ששילמתי היה 83000 ש"ח כולל הכל (קודנית,שלטים,טסט)
הרכב עלה לכביש שבוע לפני הקנייה שלי.

מה שכן שמתי לב שיש רק 2 חלונות חשמל קדמיים, האחוריים ידני.

המחיר בסוכנות היה סביב ה100000 ש"ח.

השאלה עכשיו איך למכור רכב כזה אחרי 5 שנים?

אגב.. אני מרוצה מאוד מהרכב.
לצפיה ב-'מוכרים אותו בדיוק כמו כל רכב - רק שהוא קצת פחות אטרקטיבי'
מוכרים אותו בדיוק כמו כל רכב - רק שהוא קצת פחות אטרקטיבי
20/02/2017 | 20:36
56
בגלל האבזור ובגלל רישום המקוריות והיד הנוספת.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד חגית שווקי
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה