לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פשיטת רגל

פשיטת רגל הינה הליך משפטי ליחיד שאין ביכולתו לפרוע את חובותיו.קיומו של הליך מסודר לפשיטת רגל וכינוס נכסים הוא חלק חשוב בחיים כלכליים מודרניים והוא אינטרס ציבורי מובהק, משום שגם לנושים ולהוצאה לפועל אין עניין להתעמר ולנקום בחייב אלא לקבל את מה שניתן לקבל מהחוב.בסוף ההליך יכול החייב "לפתוח דף חדש" ולקבל הפטר מחובותיו.פורום זה נועד לתת מענה וסיוע ל"חייבים", נושים, גולשים ולכל דכפין המוצא עניין בתחום.

אודות הפורום פשיטת רגל

פשיטת רגל הינה הליך משפטי ליחיד שאין ביכולתו לפרוע את חובותיו.קיומו של הליך מסודר לפשיטת רגל וכינוס נכסים הוא חלק חשוב בחיים כלכליים מודרניים והוא אינטרס ציבורי מובהק, משום שגם לנושים ולהוצאה לפועל אין עניין להתעמר ולנקום בחייב אלא לקבל את מה שניתן לקבל מהחוב.בסוף ההליך יכול החייב "לפתוח דף חדש" ולקבל הפטר מחובותיו.פורום זה נועד לתת מענה וסיוע ל"חייבים", נושים, גולשים ולכל דכפין המוצא עניין בתחום.
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
המאגר המשפטי תקדין - פשיטת רגל
0
המשך >>

לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
18/03/2013 | 16:56
1
405
גולשים יקרים,

נוכח הפעילות הנמוכה בפורום, אנו מודיעים על סגירתו.
אנו מודים לעורך דין אסף איל על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל.

המשך גלישה נעימה ב אנשים.
לצפיה ב-'איחוד פורום'
איחוד פורום
20/03/2013 | 12:31
325
אולי כדאי לשקול את איחוד פורום פשיטת רגל יחד עם פורום הוצאה לפועל.
לצפיה ב-'הסדר נושים'
הסדר נושים
17/03/2013 | 15:46
8
493
שלום רב , אני נמצא בצו כינוס מאז יולי ונקבע לי דיון בתיק הפשר שלי במאי הקרוב. סה"כ חובותיי כ200,000 ש"ח .כרגע אני משלם 500 ש"ח לחודש.
הייתי היום במשרד המנהל בחקירה ,ומכיוון שלא המצאתי את כל האישורים הנחוצים הם החליטו שעליי לשלם 2000 ש"ח בחודש וזה מה שהם רשמו בדוח לבית משפט. הנני נשוי ונולד לי ילד לפני כחודש. ואין סיכוי שאוכל לעמוד בסכום שכזה.
עו"ד שישבתי מולה "אמרה" לי "אוף דה רקורד" שבית המשפט לא יפתור אותי כ"כ מהר מכיוון שאני צעיר עם פוטנציאל גבוה להשתכרות, לכן המליצה לי לגייס 100,000 ש"ח ולהגיע להסדר נושים.
כמובן שאין לי אפשרות לגייס סכום כזה..
שאלתי היא אם אנסה לגייס סכום נמוך יותר, כ50.000 ש"ח, האם זה יספיק?
או, עדיף שאנסה להלחם בהחלטתם להעלות את התשלום החודשי , ולהתנהל כך עד לקבלת הפטר?
תודה רב מראש
לצפיה ב-'תהליך פש"ר זה שוק ובאזר של תן וקח'
תהליך פש"ר זה שוק ובאזר של תן וקח
18/03/2013 | 11:40
1
554
ככל שתפשיל שרוולים מהר יותר וחזק יותר כך יטב לך
עו"ד הם כרישים צמאי דם וחובה לעמוד מולם במלחמת חורמה
מי שמחליט על גובה התשלום הוא בית המשפט ולחלוטין הוא לא יקפיץ לך את התשלומים מ 500 ל 2000
פשוט אל תפחד וצא למלחמה
לצפיה ב-'מלחמה'
מלחמה
18/03/2013 | 11:59
381
אני בהחלט מתכוון לא לוותר. אני אציע להם שליש מסך כל החובות כדי להגיע להסדר נושים. ואם זה לא יצלח פשוט אלך לפשיטת רגל ואלחם על גובה ההחזר עד לקבלת הפטר.
תודה
לצפיה ב-'תשובה!'
תשובה!
18/03/2013 | 12:02
2
437

ראשית, זכותך להגיש את תגובתך ואת השגותיך לעניין הגדלת התשלום החודשי, מומלץ לצרף לתגובה מסמכים תומכים לטענותיך.

בימ"ש הוא שקובע בסופו של יום לאחר שנתן לבעל התפקיד/כונ"ר ולחייב להשמיע כל אחד את דברו.

מי שמחליט אם הצעת הסדר תעבור אם לאו אלו הנושים המצביעים על ההצעה - ככל שתצליח לקבל הסכמותיהם לסך הנמוך מזה שבעל התפקיד סבור כי עליך לתת -הרווח כולו שלך.

כמובן שזכותו של בעל התפקיד להשמיע עמדתו ואף יש לכך משקל לא מבוטל, אך אין זו חזות הכל.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/03/2013 | 12:15
178
תודה רבה על התשובה המקצועית
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
20/03/2013 | 09:07
258
קודם כל תודה רבה על התשובה. יש לי שאלה נוספת, סך כל התביעות בתיקי הן כ187,000 ש"ח כאשר נקלעתי למצב הזה רק מכיוון שהייתי ערב אישית לחובות החברה שבעבר הייתי חלק ממנה, תביעות אלו הוגשו כנגדי וכנגד החברה ובעליה כיום,
מספר שנים לאחר עזיבתי את החברה ומכירת כל מניותיי, .
עד היום הצלחתי לגייס כ45,000 ש"ח מקרובי משפחה, ובנוסף ישנם עוד כ5,000 ש"ח בקופת הפש"ר. האם זה יספיק לי להסדר נושים?
לצפיה ב-'ידידי'
ידידי
18/03/2013 | 13:47
244
כן מצער לשמוע על בחור צעיר שכבר מטייל במסדרונות ההוצאה לפועל
אני רוצה להפנות אותך להליך 19א של חוק ההוצאה לפועל ופשיטות הרגל בו יתאפשר לך לשלם 30% מהחוב שלך ואז להיפטר מכול החוב
כול זה תלוי בהסכמת שני שליש מהנושים שלך אשר יסכימו להסדר
כדאי שתתיעץ עם עורכת הדין שלך לגבי האפשרות הזאת ובאמת פתח חיים חדשים וצא להתפרנס
בתודה
דורון עמית
www.doronamit.co.il
לצפיה ב-'ממליץ לך לקבל ייעוץ פרטני'
ממליץ לך לקבל ייעוץ פרטני
19/03/2013 | 09:43
1
196
המנהל המיוחד אינו מייצג אותך, אלא מייצג מספר אינטרסים ובין היתר את טובת הנושים, כמו שאמרו כאן, יש לך אפשרות להגיב לדרישה להעלות את התשלום החודשי ל 2,000 ש"ח ורצוי מאוד לצרף מסמכים שמלמדים על ההוצאות וההכנסות שלך.

כמו כן יש אפשרות לבצע הסדר נושים לפני בדיקת תביעות חוב או אחרי בדיקת תביעות חוב.
לצפיה ב-'הסדר נושים'
הסדר נושים
20/03/2013 | 08:31
190
קודם כל תודה רבה על התשובה. יש לי שאלה נוספת, סך כל התביעות בתיקי הן כ187,000 ש"ח כאשר נקלעתי למצב הזה רק מכיוון שהייתי ערב אישית לחובות החברה שבעבר הייתי חלק ממנה, תביעות אלו הוגשו כנגדי וכנגד החברה ובעליה כיום,
מספר שנים לאחר עזיבתי את החברה ומכירת כל מניותיי, .
עד היום הצלחתי לגייס כ45,000 ש"ח מקרובי משפחה, ובנוסף ישנם עוד כ5,000 ש"ח בקופת הפש"ר. האם זה יספיק לי להסדר נושים?
לצפיה ב-'חקירה אצל הנאמן מה כדאי?'
חקירה אצל הנאמן מה כדאי?
20/03/2013 | 00:26
452
הוזמנתי לחקירה אצל הנאמן
[צו כינוס ניתן למעלה מחצי שנה ללא חקירה]
האם מומלץ לגשת לחקירה בעצמי או עדיף לקחת עו"ד שייצג אותי ?
קשה לי כלכלית לממן אז השאלה מה הסיכון שלי או הסיכוי ?
איך זה ישפיע על גובה התשלומים ?

תודה

לצפיה ב-'פיצוי נכות '
פיצוי נכות
16/03/2013 | 16:40
1
260
אני נמצא  בכינוס נכסים ואני  עומד  לקבל  פיצוי מביטוח  לאומי עבור  נכות מעבודה .  האם    חייב  לדווח  על  כך  לכונס ץ
לצפיה ב-'דיווח לכונס הנכסים'
דיווח לכונס הנכסים
18/03/2013 | 13:49
280
ידידי
זכור שאתה אמור לדווח כול חודש על הכנסות והוצאות לכונס הנכסים שלך
אל תעשה שטויות
דורון עמית
www.doronamit.co.il
לצפיה ב-'פשיטת רגל '
פשיטת רגל
15/03/2013 | 09:51
2
459
אם אדם נמצא בהליך פשיטת רגל כמה שנים ובתוך ההליך הורישו לו סכום של כסף האם הכונס או מי מהגורמים רשאי לקחת לו את כל כספי הירושה לטובת החובות תודה
לצפיה ב-'כספי ירושה'
כספי ירושה
15/03/2013 | 17:39
338
למיטב ידיעתי החוק אומר כי לפושט רגל לא יכולה להיות הכנסה מכול מקור שהוא מבלי לדווח לכונס הנכסים שלו.
לא ברור לי לגבי ירושה מה עליו לעשות אך במקרה כזה יש לפנות לעו"ד בתחום שימצא פתרונות ויציע מהלכים
דורון עמית
www.doronamit.co.il
לצפיה ב-'פשיטת רגל - מה עושים עם כספי ירושה?'
פשיטת רגל - מה עושים עם כספי ירושה?
16/03/2013 | 00:39
314
טירנה שלום,

לא משנה מה מקור הכספים (אלה אם כן מדובר בפיצויים על נזקי גוף) הרי שכל נכסיו הכספיים
והאחרים של אדם הנמצא בהליך פשיטת רגל מוקנים על פי הוראות פקודת פשיטת הרגל לנאמן ויכולים
להילקח לקופת הכינוס.

וכבר היו מקרים של אנשים שהיו בהפטר וצו ההפטר בוטל כי נתגלה שלא דיווחו על כספי ירושה או נכסים שירשו.

מניסיוני ומבלי להתייחס למקרה הספציפי שאינו מוכר לי אני יכול לספר על שלוש דרכי התנהגות בה נקטו חייבים במקרה של ירושה:

א. דאגו מראש כי לא יופיעו כיורשים בשום צוואה ובמקרה שהופיעו שונתה הצוואה טרם מותו של המוריש כך
שהירושה עברה לילדיהם או לקרובי משפחה אחרים.

ב. במקרה ולא נקטו בדרך הראשונה  השתמשו החייבים בכספי הירושה על מנת להציע הסדר חובות
לנושיהם ולקבל הפטר מחובותיהם.

ג. חייבים שנקטו בדרך הראשונה אך קיבלו חלק מכספי הירושה מבני המשפחה לשם ביצוע הסדר נושים
וקבלת הפטר מחובותיהם.

אמיר דניאל  050-5919502      http://www.hovotout.blogspot.com

לצפיה ב-'פשיטת רגל'
פשיטת רגל
12/03/2013 | 13:43
4
348
אני בת 61 עובדת כעשר שנים. לאחרונה ע"פ המלצת רשמת מהוצל"פ הופנינו אני ובעלי למהלך של פשיטת רגל,היות ואין שום סיכוי שנוכל להחזיר את החובות שנצטברו ותיקים לאורך החמש עשר השנים האחרונים עקב נפילה כלכלית קשה בשנות התשעים.
האם הכונס הרשמי יכול לעקל גם את הציפויים שנצטברו לזכותי לחובת השונים?זה אינו סכום גדול אך זהו הסכום היחידי שיש לנו.אין ברשותנו נכסים כל שהם,חסכונות ולא חשבון בנק. בתודה,
רחל.
לצפיה ב-'פשיטת רגל - הפניה מהוצל"פ'
פשיטת רגל - הפניה מהוצל"פ
12/03/2013 | 17:15
2
321
רחל שלום,

אודה לך אם תוכלי למסור יותר פרטים, מה פרוש הופניתם לפשיטת רגל, האם מדובר בהחלטת רשמת בלבד
ששם צויין שמומלץ לכם לפנות להליך פש"ר?  או שקיבלתם עורך דין מן הסיוע המשפטי בעקבות ההמלצה וניתן
צו כינוס?. באיזה שלב אתם עומדים?

אמיר דניאל 050-5919502            http://www.hovotout.blogspot.com
לצפיה ב-'פשיטת רגל'
פשיטת רגל
13/03/2013 | 09:27
1
218
בהמלצת הרשמת כבר פנינו לסיוע משפטי של משרד המשפטים בתל-אביב. טרם קבלנו תשובה לאחר הגשת הטפסים הראשוניים.
לצפיה ב-'פשיטת רגל - זכויות סוציאליות שנצברו'
פשיטת רגל - זכויות סוציאליות שנצברו
14/03/2013 | 18:58
242
רחל שלום,

אם שאלתך הנה בעניין הזכויות הסוציאליות שנצברו אנא ראי את תשובתי המפורטת בעניין שניתנה לפני מספר ימים.

אמיר דניאל 050-5919502         http://www.hovotout.blogspot.com
לצפיה ב-'פיצויים'
פיצויים
15/03/2013 | 17:41
163
שלום
אני מקווה כי תגישו בקשה להפטר עוד בטרם הפיצויים יגיעו לכם.
באופן כללי כונס הנכסים הוא גם ממונה על כול הכספים המגיעים לכם.
תתיעצו איתו או עם עורך הדין שהכניס אתכם לתהליך
דורון עמית
www.doronamit.co.il
לצפיה ב-'נוסח מכתב לנושים'
נוסח מכתב לנושים
13/03/2013 | 09:55
3
1191
יש לי צו כינוס ועליי לשלוח מכתבים רשומים לנושיי ,את כל התהליך עשיתי לבד . מה הנוסח הצריך להיות כתוב במכתב?
לצפיה ב-'נוסח מכתב'
נוסח מכתב
13/03/2013 | 11:42
548
לוקחים את צו הכינוס, מכניסים למעטפה, רושמים את שם וכתובת הנושה ושולחים:)
ממש לא חובה לצרף מכתב.
לצפיה ב-'תשובה!'
תשובה!
13/03/2013 | 23:06
425

חשוב למהר ולשלוח את המכתבים כמה שיותר מהר לאחר שניתן צו הכינוס.

שולחים בדואר רשום + אישור מסירה.

במכתב נלווה כדאי לציין  כי הינך מתכבד להודיע שאתה מצוי בהליך פש"ר מאז יום ------- ולצרף העתק של צו הכינוס.

לצפיה ב-'צו כינוס - הודעות לנושים'
צו כינוס - הודעות לנושים
14/03/2013 | 01:54
402
אסא שלום,

מצטרף לתשובות המלומדות של עורכי הדין.

חשוב מאוד!  להמשך התהליך שיהיו בידך כל אישוריי המסירה של בדואר הרשום לבאי כח הנושים.

יש לתייק את אישוריי המסירה בצורה מסודרת ולשמור עליהם. אתה עלול להזדקק להם אפילו שנים אחר כך.

לצפיה ב-'פשיטת רגל'
פשיטת רגל
12/03/2013 | 13:47
256
הכוונה היתה לפיצויים. תודה
לצפיה ב-'לתבוע את הבנק'
לתבוע את הבנק
12/03/2013 | 10:54
1
304
שלום לכולם,

יש לי בעיה עם הבנק, אני נותן צק'ים דחויים וכל פעם מושכים לי את הכסף מהחשבון מבלי להתייחס לתאריכים הדחויים.זה קרה לי כבר שלושה פעמיים וכמעט הכניס אותי למינוס.

האם אפשר לתבוע את הבנק? נמאס לי להגיד לבנק שימשכו את הצ'קים בחזרה אליי וזה יוצר יחסים לא נעימים עם מקבלי הצ'קים שהכסף נמשך מהחשבון שלהם בחזרה.

תודה!
לצפיה ב-'תביעת בנק'
תביעת בנק
15/03/2013 | 17:45
183
לפי מה שהבנתי אתה נותן צקים דחויים ומי שקיבל אותם מפקיד לפני הזמן והבנק משלם
זו בהחלט עוולה של הבנק ואתה יכול לדרוש במכתב כי הבנק יחזיר לך את תשלום ימי הערך שהתשלום בפועל ניתן לתשלום שהציק היה צריך להפרע
אין כאן מקום לתביעה כי אין כאן הוכחת נזק משמעותית שתתן לך סעד בבית המשפט
בנוסף דבר עם מנהל הבנק ותימיד אותו על טעות פקידיו-הם בטח לא עושים לך זאת בכוונה
דורון עמית
www.doronamit.co.il
לצפיה ב-'דמי אבטלה לפושט רגל'
דמי אבטלה לפושט רגל
11/03/2013 | 11:44
3
667
אני נמצא בהליך של פשיטת רגל ,קיבלתי צו ומשלם סכום שנקבע ע"י בית המשפט . האם אני זכאי לדמי אבטלה אני פשוט לא מוצא עבודה .

תודה
לצפיה ב-'פשיטת רגל - קצבאות'
פשיטת רגל - קצבאות
11/03/2013 | 22:02
380
דושי שלום,

הליך פשיטת הרגל אינו משנה דבר מבחינת זכאותך לקצבאות.

אם אתה זכאי בהתאם לקריטריונים של המוסד לביטוח לאומי לדמי אבטלה או קצבת הבטחת הכנסה
עליך לפנות לביטוח הלאומי וללשכת התעסוקה לשם קבלת הקצבה.

אי פניה לקבלת הקצבה תעורר חשד בכונ"ר בנוגע למקורות הכנסתך.

אמיר דניאל    050-5919502           http://www.hovotout.blogspot.com
לצפיה ב-'תשובה!'
תשובה!
12/03/2013 | 00:22
252

בתוספת למה שכבר נכתב, כדאי לדעת כי על חייב המצוי בהליך פש"ר חלה חובה מוגברת למציאת עבודה.

בתי משפט נוטים לאחרונה לתת לדבר משנה תוקף ולהשית על חייבים שאינם יוצאים לעבוד תשלום כזה שידרבן אותם לחזור למעגל העבודה.
לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
15/03/2013 | 17:47
201
ידידי
כול אדם במדינת ישראל זכאי לדמי אבטלה עם עמד בקרחטריונים לקבלת דמי אבטלה
אבל, אם הייתה בעלים של עסק אשר קרס לא מגיע לך דמי אבטלה ואתה נשאר ערום כערייה ללא דמי אבטלה
דורון עמית
www.doronamit.co.il
לצפיה ב-' נפתח פורום פרק ב''
|תפוז| נפתח פורום פרק ב'
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2013 | 18:18
131
אם אתם לפני, אחרי או תוך כדי הגירושין ופירוק החבילה ואתם מחפשים מקום לחלוק, לדון, להתלבט, לשתף ולקבל עצות ותמיכה- פורום פרק ב' נפתח במיוחד בשבילכם. הפורום מהווה בית חם לכל מי שרוצה לפתוח דף חדש בסיפור האישי שלו|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'חוב למס הכנסה'
חוב למס הכנסה
06/03/2013 | 23:03
1
385
שלום מר אמיר דניאל.
אני לא מבין את אמירתך לגבי מס הכנסה. אם אדם חייב כסף למס הכנסה ופושט את הרגל , האם הנאמן יכול להידבר עם השלטונות על מנת להפחית את החוב,  (הנמצא בדין קדימה) והם מבינים את המצב או שחוב זה הוא מוחלט ואין לגביו הנחה ו\או הפטר.
בתודה
רו"ח יורם צולשין
לצפיה ב-'פשיטת רגל - חוב למס הכנסה'
פשיטת רגל - חוב למס הכנסה
09/03/2013 | 01:03
283
יורם שלום,

חובות לרשויות בפשיטת רגל הנם בדיוק כמו כל חוב אחר מבחינת סמכותו וחובתו של הנאמן לבדוק אותם,
לאשרם, לאשרם חלקית או אף לדחותם כליל ולא לאשר את תביעת החוב אם סבור הנאמן כי יש בסיס לכך.

יש לציין כי כבר היו מקרים בהם תביעות חוב של מס הכנסה כנגד חייבים בפשיטת רגל נדחו כליל ולא אושרו
ע"י הנאמן ו/או הכונ"ר אם לא מונה נאמן וכך למעשה נמחק החוב של החייב לשלטונות מס ההכנסה בהנחה שהוכרז לבסוף
פושט רגל.

כמו כן כאשר ניתן צו הפטר הרי שהוא חל גם על החוב לשלטונות המס. יש להפריד את עניין הקנסות שעליהם לא חל
ההפטר. אולם בנושא הקנסות יש לבצע טיפול להפחתתם/מחיקתם מול שלטונות מס ההכנסה בטרם מתן צו ההפטר
ובמהלך הליך הפש"ר. כמו כן הנאמן יכול לבטל את הקנסות באם ימצא במהלך בדיקתו את תביעות החוב כי לא
היו צריכים להיות מוטלים.

יש להעיר כי אין לסמוך על כך כי הנאמן יעשה מלאכתו קשה וינבור לבדו במרכיבי החובות, אלה מוטל על החייב ועל
הגורמים המטפלים בו להביא את כל  הנתונים והאסמכתאות לשם הקטנת החובות לידי הנאמן וזאת בטרם ייתן את החלטתו
בעניין תביעות החוב.

כמו כן ניתן לערער על החלטת נאמן בפני בית המשפט המחוזי.

כמובן שהדרך הטובה ביותר היא לצמצם או למחוק את החובות כלפי רשויות המס בהידברות עם הרשויות במהלך
הליך הפש"ר ולקבל מרשויות המס את אישורם לצמצום/מחיקת תביעות החוב שהגישו כנגד החייב.

אמיר דניאל 050-5919502        http://www.hovotout.blogspot.com
לצפיה ב-'איחוד תיקים, פנסיה וכד''
איחוד תיקים, פנסיה וכד'
07/03/2013 | 08:20
4
153
שלום,
בעלי משלם כבר 3 שנים כל חודש את הסכום המוטל עליו בתיק האיחוד.
עד היום הוא עבד במקומות עבודה לא מסודרים בלי פנסיה, קרן השתלמות, ביטוח מנהלים וכד'.
הוא הולך להתחיל עבודה חדשה במקום מסודר והשאלה היא האם הנושים יכולים לגעת לו בקרנות? (פנסיה, בכל מה שציינתי)
לצפיה ב-'פשיטת רגל - צבירת זכויות סוציאליות'
פשיטת רגל - צבירת זכויות סוציאליות
09/03/2013 | 01:01
3
189
בסט שלום,

יש לזכור כי הליך איחוד תקים מתבצע בהוצאה לפועל - גוף שמטרתו הראשונה והבסיסית
היא לבצע גבייה מקסימלית לטובת הנושים. לכן כספים שיצבור בעלך יכולים לשמש מטרה לנושים
בהטלת עיקולים.

בשונה מאיחוד תיקים הרי שבהליך פשיטת מוגנים כספי הפנסיה וגם הנוהג (לא תמיד קורה כך) הוא שאין
מעבירים לקופת הכינוס את כספי קרן ההשתלמות כל עוד לא הפכו לנזילים מתוך מטרה למקסם את
צבירת הכספים שכך יוכלו הכספים לשמש בסיס לחייב להפטר/הסדר בבוא היום.

זאת על אף שמוטלים עיקולים ברישום על הזכויות כנזכר לעיל כדי למנוע את תפיסת הכספים על ידי
הנושים או את הברחתם על ידי החייב.

גם מסיבה זו עדיף לנטוש בהקדם את הליך איחוד התיקים שבו אין תקווה ממשית לחייב ולעבור להליך
פשיטת הרגל. זאת בהנחה שגובה החובות הנו לפחות 80-90 אלף ש"ח שאחרת אין בדרך כלל
כדאיות כלכלית לבצע את המהלך.

לצפיה ב-'תודה ..'
תודה ..
11/03/2013 | 08:17
2
52
האם זה אומר שנניח והנושים "עזבו אותו" באופן אוטומטי כל הפנסיה וקרן השתלמות ילכו לנושים? אוטומטי מכיוון ההוצ"לפ
לצפיה ב-'לעניין קרה"ש בפש"ר'
לעניין קרה"ש בפש"ר
12/03/2013 | 00:34
1
105

לא תמיד מחכים להפיכת הכספים בקרה"ש לנזילים.

ניתן בהליך פש"ר לפדות את קרה"ש עוד בטרם נזילות ועל אף שיעור מס גבוה בגין שבירה מוקדמת.
לצפיה ב-'מדובר באיחוד תיקים לא בפשיטת רגל לכן אני שואל'
מדובר באיחוד תיקים לא בפשיטת רגל לכן אני שואל
13/03/2013 | 08:58
59
לצפיה ב-'עייפתי מפשיטת הרגל'
עייפתי מפשיטת הרגל
07/03/2013 | 22:58
1
637
שלום רב,

לפני כשלוש שנים קיבלתי עו"ד מהסיוע המשפטי וכשנתיים לא זזו דברים.
יש טענה שלא שיתפתי פעולה ויש את מה שאני אומרת שהייתי בחוסר תפקוד מוחלט, בתי חולים, מיון, אשפוזים קביעתת נכות. פשוט קשה היה לתקשר איתי והכל מתועד במסמכים רפואיים.
למרות זאת הצלחתי פעם אחת לשאול מתי יש דיון ועוהד אמרה שבינתיים אין ושזה לא בסדר שאני לא נותנת דוח חודשי כפי שניתבקשתי.
אמרתי לה שאני לא מסוגלת פשוט לא מסוגלת לעשות כלום.
והשיחה הסתיימה בכך שתודיע לי אם יהיה דיון.

היה דיון והיא לא הודיעה לי ובמקרה בזמן הדיון אושפזתי.

מתי שהוא אני מקבלת הודעה שהתיק נסגר מחוסר שיתוף פעולה.

אני כמי שמחלימה קצתלא יכולה לעמוד במצב הזה.
אני חייבת לפתוח חיים חדשים והרבה ממחלותי נגרמו מזה.
עכשיו היא שוב לקחה אותי על עצמה מטעם הסיוע המשפטי.
מסרתי מסמכים כפי שמסרה לעיכוב הליכים לקראת פשיטת רגל ושבוע וחצי חלפו ולא נעשה דבר.

אני חייבת התנהלות בבנק כמו הוראות קבע קופת חולים
תשלומים לחשמל כי במזומן קשה לי
לשכירויות שיקים

יש לי אחריות הרי קמתי מחדש על הרגליים אך לכודה.

אני רוצה לכתוב מכתב לחנינה יש דבר כזה? ולמי פונים?
אני רוצה לכתוב מכתב מהלב לשפוך הכל כי כאן אני כותבת קמצוץ ולבקש הפטר.

ראיתי פעם שעקב מצב בריאות נתקבל מייד הפטר.

המצב הזה מזיק לי מאוד ככל שאני רוצה להחלים נופלת שוב.

תודה
לצפיה ב-'תשובה.'
תשובה.
09/03/2013 | 00:43
394
אלמונימית שלום,

מבלי להתייחס למקרה הספציפי שלך שאינו מוכר לי אומר כי לצערנו לא כל מי שפונה
לסיוע המשפטי ומקבל ייצוג, זוכה תמיד לייצוג וטיפול משפטי ברמה גבוהה.

לכן, למי שמסוגל, עדיף למצוא גורם מקצועי בעל ניסיון מוכח שיטפל בעניינו שכן לעיתים
משמעותה של הצלחה בהליך פשיטת רגל היא הצלת חייו של אדם מסבל מתמשך
וחיים של חוסר תקווה ומתן אפשרות לפתוח דף חדש בחיים.

במקרה שלך הייתי מציע לך לפנות ל'עמותת ידיד' שלעיתים מסייעת במקרים קשים
כמו שלך. בעמותה זו מתנדבים גם עורכי דין בקיאים ומנוסים היודעים את
מלאכתם ויתכן שיתמזל מזלך ותזכי לקבל חינם ייצוג של אחד מהם.

לצפיה ב-'חובות לרשויות'
חובות לרשויות
07/03/2013 | 23:34
1
299
שלום מר אמיר דניאל.
אני לא מבין את אמירתך לגבי מס הכנסה. אם אדם חייב כסף למס הכנסה ופושט את הרגל , האם הנאמן יכול להידבר עם השלטונות על מנת להפחית את החוב,  (הנמצא בדין קדימה) והם מבינים את המצב או שחוב זה הוא מוחלט ואין לגביו הנחה ו\או הפטר.
בתודה
רו"ח יורם צולשין
לצפיה ב-'פשיטת רגל - חובות לרשויות,'
פשיטת רגל - חובות לרשויות,
09/03/2013 | 00:27
274
יורם שלום,

חובות לרשויות בפשיטת רגל הנם בדיוק כמו כל חוב אחר מבחינת סמכותו וחובתו של הנאמן לבדוק אותם,
לאשרם, לאשרם חלקית או אף לדחותם כליל ולא לאשר את תביעת החוב אם סבור הנאמן כי יש בסיס לכך.

יש לציין כי כבר היו מקרים בהם תביעות חוב של מס הכנסה כנגד חייבים בפשיטת רגל נדחו כליל ולא אושרו
ע"י הנאמן ו/או הכונ"ר אם לא מונה נאמן וכך למעשה נמחק החוב של החייב לשלטונות מס ההכנסה בהנחה שהוכרז לבסוף
פושט רגל.

כמו כן כאשר ניתן צו הפטר הרי שהוא חל גם על החוב לשלטונות המס. יש להפריד את עניין הקנסות שעליהם לא חל
ההפטר. אולם בנושא הקנסות יש לבצע טיפול להפחתתם/מחיקתם מול שלטונות מס ההכנסה בטרם מתן צו ההפטר
ובמהלך הליך הפש"ר. כמו כן הנאמן יכול לבטל את הקנסות באם ימצא במהלך בדיקתו את תביעות החוב כי לא
היו צריכים להיות מוטלים.

יש להעיר כי אין לסמוך על כך כי הנאמן יעשה מלאכתו קשה וינבור לבדו במרכיבי החובות, אלה מוטל על החייב ועל
הגורמים המטפלים בו להביא את כל  הנתונים והאסמכתאות לשם הקטנת החובות לידי הנאמן וזאת בטרם ייתן את החלטתו
בעניין תביעות החוב.

כמו כן ניתן לערער על החלטת נאמן בפני בית המשפט המחוזי.

כמובן שהדרך הטובה ביותר היא לצמצם או למחוק את החובות כלפי רשויות המס בהידברות עם הרשויות במהלך
הליך הפש"ר ולקבל מרשויות המס את אישורם לצמצום/מחיקת תביעות החוב שהגישו כנגד החייב.

לצפיה ב-'שלום לכם, כמה שאלות ברשותכם'
שלום לכם, כמה שאלות ברשותכם
06/03/2013 | 05:46
10
278
אני ואישתי בתהליך פש"ר מ-2010, הגיש אותנו לפשיטת רגל עו"ד שקיבל סכום כסף ואחר זנח אותנו , אחרי שקיבלנו את הצווי כינוס.

בתיק שלנו היו מס' מחדלים מצד הכונ"ר, בילבול במס' התיקים, פתיחת שני תיקים נפרדים, למרות שאנחנו נשואים ושנינו בהליך, קבעו
לנו לתשלום חודשי סכום מאוד גבוה ולא יכולנו לשלמו, במיוחד בתחילת התהליך היינו אחרי סגירת עסק שקרס ואני ואישתי היינו מובטלים
אבל היא לפחות קיבלה דמי אבטלה , הסכום שנקבע לנו היה 1200 ש"ח ליחיד, 2400 ש"ח זוגי, כמובן שלא יכולנו לעמוד בתשלום והגשנו
בקשה דחופה לבית המשפט להקטנת התשלום החודשי, הבקשה הוגשה בנוב' 2010, בינואר 2011 נזף בית המשפט בכונ"ר על כך שהוא לא מגיב
לבקשה, נקבע דיון ראשוני באוג' 2011!! ואז הוחלט על דחיית הדיון לפב' 2012, בפב' 2012, אני התייצבתי אצל השופט והוא איחד לי את התיק
ביחד עם התיק של אישתי מול השופטת שמינו לה כשאני העדפתי להישאר אצלו כי הוא ידוע כשופט "מיטיב", נקבע לנו שוב דיון, הפעם במאי
2012, וכל הזמן הזה לא היה דיון בהקטנת התשלום ולא היה שום דיוןם ענייני בעניין הפשיטת רגל שלנו.

בשלב הזה כבר לא היינו מיוצגים ע"י עו"ד כי הבנו שהוא לא בעניין שלנו, אחרי שקיבל את כספו, ולכן בצר לנו פנינו לעו"ד בדחילו ורחימו שהסכים
תמורת סכום צנוע לייצגנו בעניין דיון בהקטנת החוב, במאי התייצבנו לדיון, אנחנו לאורך התקו' שילמנו מאוד חלקי העו"ד שלנו הצליח להגיע להסדר
עם בית המשפט ועו"ד הכונ"ר לתשלום חודשי מופחת 600 ש"ח לכל אחד, ס"ה 1200 ש"ח לשנינו, קיבלו חצי שנה על תנאי לראות איך אנחנו מתנהלים,
בסוף אוגוסט 2012 , שנתיים אחרי שניתן לנו צו הכינוס, הוכרזנו פושטי רגל, כמובן שזה מותנה והיום הם עם היד על הדופק על כל פיפס.

ערב רה"ש הזה קיבלתי טלפון מאותו עו"ד , שמחתי, חשבתי שהוא מתקשר לאחל לי חג שמח, הוא אכן עשה זאת אך בנוסף אמר לי שהוא דורש עוד
סכום על כל העבודה שהוא עשה ועל העבודה שהוא עתיד לעשות, מאוד נפגעתי ממנו, כי הוא קיבל סכום של כסף שהיה מוסכם, בע"פ, שזה סכום
שיכלול גם את הטיפול בתביעות החוב לצערי, לא הצלחנו להגיע איתו לעמק השווה ובהתייעצות עם יועץ חבר אישי של אישתי ושלי החלטנו כרגע
להמשיך בלעדיו, לא כי לא רצינו אותו אלא כי לא היה לנו מהיכן לגייש את הכסף עבור.

הוא לא ויתר ולא מוותר כל כך מהר והעניין עדין לא נסגר, לטענתו, הוא אמר לנו בפגישה בה סיכמנו איתו על טיפול תיק הוא טען שהוא אמר שהסכום
הוא רק על חשבון הטיפול ולא כל הסכום ואני ואישתי שישבנו איתו בפגישה לא זוכרים שהוא אמר כך.

סליחה על ההקדמה הארוכה, העניין הוא כזה- אני נאלצתי לעזוב את מקום העבודה הקודם שלי מכיוון שלא השתכרתי מספיק ורציתי לשדרג את המשכורת
שלי על מנת שאוכל לעמוד שכחות עצמי בכל התשלומים המושתים עלינו- במקום העבודה היה לי ביטוח מנהלים עם צבירת פיצויים, כשעזבתי שתי
המשכורות האחרונות שלי היו קטנות בגלל הלוואה שקיבלתי מהעבודה אז אמרתי לעצמי שאת כספי הפיצויים שנצברו בתיק שלי אני אמשוך ואשלם
לתיק פש"ר, כשבאתי למשוך אותם התברר לי שיש עיכול של הכונ"ר על הכספים האלה, אמרתי לעצמי יופי הם ימשכו את הכספים וזה יכנס לתיק
שלנו ויהיו לי כמה חודשי "שקט" מהתשלום השותף, להפתעתי הרבה אני מקבל בימים אלו מטעם המנהלת המיוחדת שמונתה לתיק שאיני משלם
את התיק והם רוצים לפזר לנו את התיק, אמרתי לה שיש כספי פיצויים על סך כך וכך שהיו אמורים להיכנס לקופתנו, אני נתתי לחברת הביטוח מכתב
שיחרוא לכספים האלה, היא אמרה לי שהם לא נכנסו וגם אמרה לי שהכסף הזה הוא אקסטרא ולא במקום התשלום השוטף...הסברתי לה שהכסף הזה
במקום משכורות שלא קיבלתי ושאיתו תיכננתי לשלם את השוטף כי אין לי מאיפה להביא כסף לשוטף, היא היתה מאוד רעה ואמרה לי שאם לא נשלם
את הפיגורים בתוספת של הכסף מהפיצויי פיטורין היא תפזר לי את התיק.

מה דעתכם? האם להתעקש איתם וללכת לבית המשפט ולבקש את דעתו בעניין? או שלגייס איכשהו את הכסף ולהמשיך כרגיל?

עוד שאלה- מה החשיבות של התביעות חוב?
היועץ שלנו טוען שזה לא משנה אם כתוב שני מיליון או מיליון, בסופו של דבר כשהשופט יחליט
על מתן הפטר זה מה שקובע, אני שאלתי אותו אם יש תביעות ע"ס 2 מיליון אבל בפועל, יותר מחצי מהתביעות הם כפולות, גם עלי וגם על אישתי
ויש שם כמה תביעות חוב שנופחו מעבר לכל פורפרציה, שאלתי אותו ואשאל גם אותכם, בסופו של יום כשהשופט יצטרך להחליט על מתן הפטר
האם לא יהיה לו יותר נח כשהוא יראה "רק" כמיליון ש"ח חובות במקום שני מיליון?

שאלה לפני אחרונה- בקרוב אנחנו מסיימים את השנה השלישית מאז מתן צו הכינוס, הצו ניתן בקייץ 2010, מתי להערכתכם כדאי יהיה להתחיל לדון עם
הכונ"ר ועם המנהלת המיוחדת של הפטר?

לי ולאישתי אין נכסים, מעולם לא היו לנו ולא הברחנו שום נכסים, באנו לפש"ר לאחר תקו' לא ארוכה שהיינו באיחוד תיקים אבל היו לנו
תיקי הוצל"פ ששילמנו במשך השנים, האם העובדה הזו יכולה להיות לטובתנו? ואני אובחנתי לאחרונה כסובל מ ADHD למבוגרים
, זוהי הפרעת קשב וריכוז קשה שגורמת לאנשים להתנהג בצורה לא אחראית ולא הגיונית ואם היא לא מטופלת בזמן, כמו במקרה שלי, אז היא יכולה
לגרום לאנשים לתסבוכות עצומות בחיים שלהם, שוב, כמו במקרה שלי, וזה בגלל צורת החשיבה וצורת ההתנהלות של האנשים שלוקים בה,
אני כרגע מטופל תרופתית כי אין לי כסף לטיפול פסיכולוגי וזה לא מוכר ע"י הקופות,

מה דעתכם האם יש טעם להעלות את העניין הזה ?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/03/2013 | 12:28
9
136
הכספים של הפיצויים זה באמת אמור להיות בנוסף לתשלומים החודשיים ולא במקום.
בהליכים כאלה אין מקום ל"חשבתי ש..."
אם המנהלת המיוחדת או הכנ"ר או בימ"ש לא אישרו לך שהפיצויים זה במקום-אז זה בנוסף.
אני אתה יכול להגיש בקשה לבימ"ש להכיר בכספים האלה כתשלום במקום התשלום החודשי אבל קשה לי להאמין שיאשרו כזה דבר.
מה שאפשר זה להסביר לביהמ"ש איך נוצרה הסיטואציה שלא שולם התשלום החודשי ולבקש לפרוס את הפיגורים לתשלומים שיתווספו לתשלומים החודשיים (למשל שתשלמו כל חודש 1500 ₪. 1200 ע"ח החודשי ו-300 ע"ח הפיגור).

לגבי הפטר-כל עוד יש פיגור בתשלומים אין על מה לדבר.
באופן כללי הליך פש"ר לא מסתיים לפני שחלפו 4 שנים לפחות (יש יוצאים מהכלל כמובן).
לגבי סכום תביעות החוב-זה תפקיד המנהלת המיוחדת לבדוק אותן.
לצפיה ב-'א'- תודה על התגובה.'
א'- תודה על התגובה.
06/03/2013 | 12:58
8
77
הטענה שלי שלמעשה אין פיגורים, כי גובה הפיגורים הוא בדיוק גובה הפיצויים שמגיעים לי ומהחודש אנחנו חוזרים
לשלם שוטף, לגבי הפיגורים- אין לי רצון להגיע לבית המשפט כדי שלא יעלו שאלות נוספות ולך תדע לאן זה יגיע, ננסה לדבר עם הכונ"ר
ולסגור את מולם, אם באמת לא תהיה ברירה אז נפנה לבהמ"ש.

לגבי ההפטר- היועץ אמר לי להראות רצף של תשלומים ורצף של הגשות דוחות ואז לדבר עם המנהלת המיוחדת,
השאלה היא האם 4 שנים ממועד מתן צו הכינוס הוא מספיק זמן? או שזה 4 שנים מיום שנתנו לנו צו פשיטת רגל?
כי אצלנו לקח שנתיים עד שקיבלנו את הפשיטת רגל , האם השנתיים האלה נספרות?

לגבי התביעות חוב, לדבר עם המנהלת המיוחדת ולשאול אותה מה קורה עם התביעות חוב? ולמה זה רלוונטי לצורך העניין?

..

לצפיה ב-'פשיטת רגל, הפטר, תביעות חוב.'
פשיטת רגל, הפטר, תביעות חוב.
06/03/2013 | 16:09
7
178
המברר שלום,

תקופת הזמן בה הנך נמצא בהליך נספרת מיום מתן צו הכינוס.

עניין תביעות החוב הנו חשוב ביותר ועליך לעשות מאמץ בנדון להיפגש עם הנאמנה,
להעלות את השגותיך , טענותיך והמסמכים שבידיך שמוכיחים שתביעות החוב נופחו ומראים את גובה החוב האמיתי.

כמו כן עליך לקבל את החלטות הנאמנה בנוגע לתביעות החוב בטרם תפנה להליך הפטר.

זאת שכן כאשר באים לשקול מתן הפטר לחייב בהליך פש"ר יש חשיבות  לאחוז אותו יקבלו
הנושים  מתוך גובה החוב ( האמיתי) שלך כלפיהם. ככל שהאחוז אותו יקבלו הנושים יהיה
גבוה יותר יקל עליך לקבל צו הפטר או להעביר הצעת הסדר.

מכאן שעליך לעשות כל מאמץ על מנת להוריד את סכומי תביעות החוב שיאושרו ע"י הנאמנה.
במקרה הצורך ובמידה והנאמנה  תתן החלטות שגוייות, ניתן לערער על החלטתה לבית המשפט ולדרוש את הפחתת הסכום
המאושר בתביעות החוב.

רצוי מאוד שלא לבצע הליכים מורכבים אלו לבד ולהיעזר באדם מקצועי ומנוסה אשר יילווה אתכם בהליך ההפטר.

לצפיה ב-'כרגע אין באפשרות להעזר בעו"ד, ואעשה מה שאני'
כרגע אין באפשרות להעזר בעו"ד, ואעשה מה שאני
06/03/2013 | 17:06
6
80
יכול ממה שאני מכיר, היכן אני מוצא את החובות המקוריים של התיקים שנפתחו נגדנו בהוצל"פ?

עד כמה שאני זוכר צריך להוציא את התיקים המקוריים מהוצל"פ , נכון?
לצפיה ב-'תשובות....'
תשובות....
07/03/2013 | 10:45
5
81
א. גש למזכירות הכנ"ר ובקש מהם סיסמה לכניסה לתיק שלך באתר שלהם באינטרנט, שם יש את כל הפרטים שאתה צריך זה חשוב מאוד לטיפול שלך בבעיות
ב.  גש להוצל"פ ובקש מהם לקבל ריכוז כל תיקי ההוצל"פ נגדך נכון להיום ותעשה השוואה עם הנתונים מהתיק בכנ"ר אתה תגלה "ניסים ונפלאות" על הברדק,אבל כך תצליח להלחם עם המערכת טוב יותר
לצפיה ב-'מעולה, תודה רבה, אעשה זאת ואעדכן'
מעולה, תודה רבה, אעשה זאת ואעדכן
07/03/2013 | 11:58
4
56
אגב, אני אראה שם, בהוצל"פ , מי הגיש בזמן ומי לא?
לצפיה ב-'הנושא הזה הוא מאוד בעייתי בכנ"ר '
הנושא הזה הוא מאוד בעייתי בכנ"ר
08/03/2013 | 10:12
3
81
"רישום תביעות החוב" במשרדי הכנ"ר בתל אביב מפגר בשמונה חודשים לפחות
זה סקנדל משפטי חמור-בהתחשב בעובדה שניתן להגיש תביעות חוב עד שישה חודשים מצו הכיוס
לצפיה ב-'וזה מגובה ע"י בית המשפט? או שזה משהו'
וזה מגובה ע"י בית המשפט? או שזה משהו
08/03/2013 | 13:33
2
59
שניתן לעירעור?

האם היום ,עדין, נושה אח,מתוך כל הנושים, עדין יכול להתנגד להפטר?

הבנתי שאם יש נושה אחד שמתנגד להפטר הוא יכול למשוך אותך עד קץ הדורות, האם זה נכון?
לצפיה ב-'תשובה!'
תשובה!
12/03/2013 | 00:31
1
58

לכל נושה יש את הזכות להתנגד בפני בימ"ש ששוקל את ההתנגדות ומחליט אם היא עניינית ומצדיקה המשך ניהול הליך או סיומו.

ככל שאין תועלת להמשיך בהליך פש"ר - קרי אין נכסים להיפרע מהם והחייב עבר תקופה שהבשילה את התיק להפטר (עפ"י רוב כ - 4 שנים) גם אם נושה יתנגד אך לא יראה טעם ממשי להמשך ההליך, סביר כי ינתן הפטר - אדרבא אם מהוון סכום כלשהו.

לצפיה ב-'תודה! ועוד שאלה, כסף שהשתחרר '
תודה! ועוד שאלה, כסף שהשתחרר
12/03/2013 | 06:38
52
לי במסגרת החלפת עבודה כפיצויים, אבל למעשה הוא חלק מהפנסיה שלי, אני יכול להחזיר אותו לפנסיה בלי להעבירו לתיק הפש"ר?
או שאם הכסף הזה, שהפך נזיל, וכבר דיווחתי עליו למנהלת המיוחדת, אני מחויב להעבירו לתיק הפש"ר?
לצפיה ב-'פשיטת רגל וגירושין'
פשיטת רגל וגירושין
07/03/2013 | 09:36
99
היי,
האם במהלך פשיטת רגל האישה יכולה להגיש תביעת גירושין מהבעל (פושט רגל)?
כיוון שהנושים מקבלים פחות אם האישה מגישה תביעת גירושין..
דחוףףףףף!! יש לי עבודה מהלימודים ואני לא מוצאת פסיקה או משהו בנושא
לצפיה ב-'פשיטת רגל'
פשיטת רגל
04/03/2013 | 01:58
4
173
שלום,
אני בחור צעיר שנושק ל-30, היה לי עסק שהסתבך ונכנסתי לחובות.
כרגע, החובות עומדים על סדר גודל של 300 אלף, אני מוגדר כמוגבל באמצעים עם איחד תיקים.
בהתחלה ניסיתי לסגור תיקים, הצלחתי לסגור תיקים בסכומים של עשרות אלפים, וגם זה מהלוואה שלקחו בני משפחה.

אני משתכר בכ-5000 שקל, חי אצל הוריי - אך משתתף בהוצאות, ומשלם את ההלוואה שלקחו (סה"כ 2000 שקל כולל השתתפות בהוצאות)
ובנוסף, ומשלם הלוואות לבנק 2500 שקל.
במסגר איחוד התיקים קבעו לי תשלום להוצל"פ של 2500 שקל...מה שאומר שלא באמת נשאר לי כסף לשלם את זה.
כבר מספר חודשים שהמשפחה עוזרת בתשלום, אבל הם לא מסוגלים להמשיך עם התשלום.

אין לי רכוש מלבד רכב, שגם הוא משועבד לבנק וכמובן מעוקל.

הגשתי בקשה להפחתת הסכום לכמה מאות שקלים- קיבלתי סירוב בטענה שאין שום שינוי במצבי....אך מלכתחילה לא הייתי מסוגל לשלם את הסכום שנקבע.

אין לי את האפשרות לשלם אפילו את התשלום הקרוב...ואין לי מושג מה לעשות

כיצד עליי להמשיך להתנהל...? להמשיך להגיש בקשות להפחתת התשלום? פשיטת רגל?

אפשר לומר שאני מאבד תקווה, היאוש מהמערכת גובר מיום ליום.

אשמח לקבל עצה לדרך...
תודה
לצפיה ב-'פשיטת רגל או איחוד תיקים'
פשיטת רגל או איחוד תיקים
04/03/2013 | 11:58
1
152
ישנם הבדלים רבים בין איחוד תיקים לפשיטת רגל, אם אתה לא מסוגל לשלם 2,500 ש"ח סביר להניח שתישאר באיחוד תיקים להרבה שנים (אם לא לכל החיים). (אגב גם בסכום הזה תישאר הרבה שנים).

כנראה שהפתרון עבורך הוא פשיטת רגל במידה והסתבכת בחובות בתום לב, עליך לקחת בחשבון שאת ההלוואה שהמשפחה לקחה הם יצטרכו לשלם מכוון שאסור לך לשלם לנושים בזמן שאתה תחת צו כינוס או מוכרז כפושט רגל.

כמו כן סביר להניח שגם בפשיטת הרגל תשלם תשלום חודשי גבוה.

אם כל אלא לא נשמעים לך כפתרון יש לך אפשרות להציע הסדר נושים כדי לקבל צו הפטר מהחובות.

בהצלחה
לצפיה ב-'*כל אלה'
*כל אלה
04/03/2013 | 11:58
73
לצפיה ב-'פשיטת רגל או איחוד תיקים?'
פשיטת רגל או איחוד תיקים?
04/03/2013 | 15:36
99
אלמוני שלום,

הליך איחוד תיקים-חייב מוגבל באמצעים, ברוב המקרים, כאשר סכום החוב הראשוני עולה על 20-30 אלף ש"ח
רק מנציח את חובותיו של החייב. זאת שכן החוב בהוצל"פ תופח במהירות רבה יותר מכפי שהחייב מצליח לשלמו.
דבר זה נובע מריביות רצחניות, שכרי טרחה והוצאות שונות המוטלים כל העת על החוב המקורי וגורמים ל'התנפחותו'
המהירה לעיתים פי כמה מסכום החוב האמיתי.

לעומת זאת בהליך פשיטת רגל קיימים מספר יתרונות בולטים כשהראשון בהם הוא האפשרות לקבל
ביום מן הימים צו הפטר מבית המשפט המחוזי דהיינו מחיקת חובות, פתיחת דף חדש ותחילת חיים חדשים.

כמו כן יתרון נוסף הוא שהסכום שתשלם לקופת הכינוס בהליך פשיטת רגל לא יחולק מיד אלה יצטבר בחשבון
מיוחד אצל כונס הנכסים הרשמי והסכום שיצטבר יוכל לשמש אותך בעתיד לביצוע הליך הסדר מול הנושים
או יועבר לנושים במסגרת הליך הפטר שתבצע. בהליך איחוד תקים מחולקים הכספים שאתה משלם באופן שוטף לנושים ולא נצברים לזכותך כל כספים.

יתרון נוסף בהליך פש"ר הוא שכל הנושים צריכים להגיש תביעות חוב. לעיתים, במיוחד במקרה של חובות ישנים חלק מן הנושים אינו מגיש תביעות חוב ואז החוב נמחק. כמו כן התשלומים שביצעת בהוצל"פ יילקחו בחשבון בעת בדיקת תביעות החוב.
כל זאת גורם לכך שלעיתים החובות בפשיטת רגל קטנים באופן משמעותי לעומת הליך איחוד תיקים וכך קל הרבה יותר לצאת סוף סוף מן החובות.

לאור מה שתיארת ברור שההליך המתאים והנכון עבורך הוא הליך פשיטת רגל. כמו כן בהליך פשיטת רגל שוקלים מחדש את גובה התשלום החודשי בהתאם למאזן ההוצאות הכנסות שלך בעוד שבאיחוד תיקים המניע העיקרי הוא גבייה מקסימלית תוך התחשבות מועטה ביותר בצורכי הקיום של החייב. לאור זאת לפי המצב שתיארת בו אין הסכום שנותר בידך מספיק למחייתך ובאם בקשת פשיטת הרגל שלך תיעשה במקצועיות והמומחיות הראוייה, סביר להניח כי בהליך פשיטת רגל יקבע לך תשלום חודשי נמוך יותר.

רצוי מאוד שלא לפעול בתהליך מורכב זה לבד ויש לפנות לגורם מקצועי ומנוסה להכנה וליווי של התהליך.
זאת שכן לא כל מי שפונה לבקש פשיטת רגל אכן מקבל זאת בסופו של דבר ולכן יש להכין את הבקשה
וללוות את התהליך ע"י אדם מומחה ומקצועי בתחום.

אמיר דניאל    050-5919502           http://www.hovotout.blogspot.com
לצפיה ב-'עלויות של הליך פשיטת רגל?'
עלויות של הליך פשיטת רגל?
05/03/2013 | 00:12
114
תודה רבה על התשובות וההסברים...

אשמח לדעת מה סדר גודל של העלויות לתהליך זה?
כמה זמן ההליך נמשך?
האם הסיכויים לקבלת הפטר גבוהים?

ה"נכס" היחיד שיש לי זה הרכב, בלי הרכב אין לי כ"כ איך לעבוד...הוא משועבד לבנק- יש מצב שבהליך פשיטת הרגל לוקחים את הרכב?
לצפיה ב-'משמעות פשיטת רגל לערב'
משמעות פשיטת רגל לערב
03/03/2013 | 15:11
2
149
שלום
רציתי לדעת מה משמעות וההשלכות של פשיטת רגל למי שערב לפושט?
מדובר על ערב שאין לו אמצעים בעצמו
חד הורי + 2 פעוטות
שגר בדירה שכורה ומקבל סיוע בשכר דירה?
לצפיה ב-'פשיטת רגל - ערבים'
פשיטת רגל - ערבים
03/03/2013 | 23:57
126
סקוביבון שלום,

בהנחה שהחייב יוכרז פושט רגל, המשמעות כלפי הערב היא שהחוב עליו חתם ערבות נופל למעשה על כתפיו
והערב הופך להיות אחד מנושיו של החייב.

גם צו הפטר שיינתן כנגד החייב לא יפטור את הערב.

על הערב במקרה זה לנקוט בשתי פעולות א. להגיש תביעת חוב כנגד החייב בכונס הנכסים הרשמי.
ב. להיכנס למשא ומתן מול הנושה כדי לצמצם את הנזק, להגיע להסדר תשלומים או לחילופין
להגיע להסכם על סכום חד-פעמי כלשהוא שישלם לנושה כדי שישוחרר מערבותו.

לצפיה ב-'או שהערב יפנה בעצמו להליך פשיטת רגל.'
או שהערב יפנה בעצמו להליך פשיטת רגל.
04/03/2013 | 11:59
53
לצפיה ב-'נפתח פורום עב"מים וחוצנים!'
|חללית|נפתח פורום עב"מים וחוצנים!
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2013 | 18:31
21
מה זה שם למעלה בשמיים? זה ציפור? זה מטוס? זה בטוח לא סופרמן!
אנו שמחים לבשר לכם על פתיחתו המחודשת של פורום עב"מים וחוצנים.
אתם מוזמנים לתת לסקרנות שלכם להשתולל! זה המקום לדון בכל הקשור לתופעת העב"מים ובאלה שככל הידוע מטיסים את חלקם.|חיזר|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר
רוברט דניאל - יועץ מס מוסמך
לשלם פחות מס הכנסה - כחוק
ייעוץ עסקי - Success
יעוץ עסקי - Success

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה