לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1755317,553 עוקבים אודות עסקים

פורום תמיכה נפשית לצעירים

שלום, ברוכים הבאים לפורום סהר – סיוע והקשבה ברשת. השרות שלנו החל לפעול ב- 18/2/01, ונועד לתת אוזן קשבת ותמיכה נפשית לאנשים במצוקה נפשית קשה אשר שוקלים את המוות כפתרון לבעיותיהם ונמצאים במצב של ייאוש. אנו בסהר (סיוע והקשבה ברשת), מאמינים כי גם במצב קשה ביותר, שינוי הוא משהו שבהחלט יכול להתרחש. גם אם היום אדם נמצא במצב חסר תקווה, בכאב בלתי נסבל, הדבר יכול להשתנות. מטרתנו בסהר ללוות את הפונים בתקופה הקשה הזאת, לתת עזרה ראשונית ולהמליץ על המשך טיפול והתמודדות, כל מקרה לגופו.
חשוב לציין כי אנו מנטרים את הפורום בימים א-ה ובמוצ"ש פעם ביום, הפורום אינו נועד להעניק מענה חירומי
אנו לא מציעים טיפול נפשי, ולא תחליף לטיפול נפשי, אלא סיוע שמטרתו תמיכה, הקלה והכוונה למקורות עזרה נוספים. הפורום הזה נועד להיות קבוצת תמיכה ולהכיל את הדיונים בין אנשים שנמצאים בשלבים שונים של התמודדות עם קושי וכאב נפשי. כאן מותר להתבטא בהתאם לחוקי השימוש בפורומים של סהר, שקבענו על מנת לשמור על אווירה של תמיכה ודיון תרבותי בפורום. אנו מעמידים את הצורך ביצירת מקום בטוח ותומך, לפני הצורך בחופש הדיבור. על כן מי שלא מעוניין לשמור על אווירה תומכת בפורום, יתבקש שלא להשתתף בו והודעותיו תמחקנה. אנו מאמינים שלאור שפע של פורומים שאינם מגבילים את המשתתפים באופן הביטוי, לא יתקשו המתלהמים למצוא להם תחליף מתאים. בפורום עונים מתנדבים (סייעים) שעוברים הכשרה מיוחדת ונמצאים תחת הדרכה של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. הסייעים מדברים עם הפונים באמצעות צ^ט אישי, פורום, דואר אלקטרוני ו- ICQ (על פי בחירת הפונה). ניתן לפנות לשיחה עם הסייעים, דרך אתר סהר, בכל ערב בין תשע לחצות. כמו כן, כולל האתר רשימה של מאות ארגוני סיוע בארץ, מאמרים בעברית, וקישורים בנושאים שנועדו לקדם את ההבנה של נושא ההתאבדות והגורמים לה וחומר המסייע להתמודד ולמנוע אותה. אם אתם, או מישהו שאתם מכירים, צריך עזרה מהסוג שאנו מציעים, כתבו בפורום וכן זכרו את כתובת אתרנו: http//www.sahar.org.il אנו מקווים שהדיון באווירה תומכת ומקבלת בפורום הזה תעזור לעבור את התקופה הקשה ולמצוא כוחות להתמודדות מחודשת עם החיים. בברכה, צוות סהר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית לצעירים

שלום, ברוכים הבאים לפורום סהר – סיוע והקשבה ברשת. השרות שלנו החל לפעול ב- 18/2/01, ונועד לתת אוזן קשבת ותמיכה נפשית לאנשים במצוקה נפשית קשה אשר שוקלים את המוות כפתרון לבעיותיהם ונמצאים במצב של ייאוש. אנו בסהר (סיוע והקשבה ברשת), מאמינים כי גם במצב קשה ביותר, שינוי הוא משהו שבהחלט יכול להתרחש. גם אם היום אדם נמצא במצב חסר תקווה, בכאב בלתי נסבל, הדבר יכול להשתנות. מטרתנו בסהר ללוות את הפונים בתקופה הקשה הזאת, לתת עזרה ראשונית ולהמליץ על המשך טיפול והתמודדות, כל מקרה לגופו.
חשוב לציין כי אנו מנטרים את הפורום בימים א-ה ובמוצ"ש פעם ביום, הפורום אינו נועד להעניק מענה חירומי
אנו לא מציעים טיפול נפשי, ולא תחליף לטיפול נפשי, אלא סיוע שמטרתו תמיכה, הקלה והכוונה למקורות עזרה נוספים. הפורום הזה נועד להיות קבוצת תמיכה ולהכיל את הדיונים בין אנשים שנמצאים בשלבים שונים של התמודדות עם קושי וכאב נפשי. כאן מותר להתבטא בהתאם לחוקי השימוש בפורומים של סהר, שקבענו על מנת לשמור על אווירה של תמיכה ודיון תרבותי בפורום. אנו מעמידים את הצורך ביצירת מקום בטוח ותומך, לפני הצורך בחופש הדיבור. על כן מי שלא מעוניין לשמור על אווירה תומכת בפורום, יתבקש שלא להשתתף בו והודעותיו תמחקנה. אנו מאמינים שלאור שפע של פורומים שאינם מגבילים את המשתתפים באופן הביטוי, לא יתקשו המתלהמים למצוא להם תחליף מתאים. בפורום עונים מתנדבים (סייעים) שעוברים הכשרה מיוחדת ונמצאים תחת הדרכה של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. הסייעים מדברים עם הפונים באמצעות צ^ט אישי, פורום, דואר אלקטרוני ו- ICQ (על פי בחירת הפונה). ניתן לפנות לשיחה עם הסייעים, דרך אתר סהר, בכל ערב בין תשע לחצות. כמו כן, כולל האתר רשימה של מאות ארגוני סיוע בארץ, מאמרים בעברית, וקישורים בנושאים שנועדו לקדם את ההבנה של נושא ההתאבדות והגורמים לה וחומר המסייע להתמודד ולמנוע אותה. אם אתם, או מישהו שאתם מכירים, צריך עזרה מהסוג שאנו מציעים, כתבו בפורום וכן זכרו את כתובת אתרנו: http//www.sahar.org.il אנו מקווים שהדיון באווירה תומכת ומקבלת בפורום הזה תעזור לעבור את התקופה הקשה ולמצוא כוחות להתמודדות מחודשת עם החיים. בברכה, צוות סהר
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בפורומים של סהר אנו שומרים על אוירה תומכת, מקבלת ולא שופטת. הודעות בפורום שיעמדו בסתירה לעקרונות אלו – ימחקו.
למידע נוסף אנא עיינו בכללי השימוש בפורומים של סהר
המשך >>

לצפיה ב-'טנא של אהבה'
טנא של אהבה
26/05/2020 | 22:30
5

השבוע נחגוג את חג שבועות ורצינו לאחל חג שמח ולהגיש לכל אחת ואחד כאן טנא של אהבה.
ממשפחת סה"ר

לצפיה ב-'תקלה כלל מערכתית בתפוז'
תקלה כלל מערכתית בתפוז
30/04/2020 | 18:25
24
חברי פורום יקרים,
יש תקלה כלל מערכתית בתפוז ומשתמשים רבים לא מצליחים להיכנס.
לכן, ייתכן שגם אנו, מתנדבי סה"ר, ניאלץ לכתוב ולהגיב לא מתוך שם המשתמש הקבוע שלנו.
לדברים דחופים ניתן לפנות אלינו במייל: sahar.help@gmail.com
שלכם,
מתנדבי סה"ר

לצפיה ב-'עלה אתגר יצירה חדש -אלף בית'
עלה אתגר יצירה חדש -אלף בית
06/05/2020 | 22:17
12
שלום לכולם,
עלה אתגר יצירה חדש בפורום יצירה, מוזמנים ללחוץ על הקישור ולהשתתף:
לצפיה ב-'אנחנו איתכם גם בבוקר'
אנחנו איתכם גם בבוקר
14/03/2020 | 17:32
73
לצפיה ב-'טיפים להורדת לחץ וחרדה'
טיפים להורדת לחץ וחרדה
15/03/2020 | 20:16
95
חברים יקרים,
המדינה כולה נכנסה למצב חדש ולא ברור.. בכל ערב אנחנו מקבלים הנחיות חדשות ולאט לאט המרחב שלנו מצטמצם.. חוסר הודאות והצפת המידע מהתקשורת ומהסביבה עלולים להציף חרדה, בלבול, חוסר אונים ועוד רגשות.. מצרפים לכם טיפים מה אפשר לעשות כשרמת המתח והחרדה עולים..
שלכם,
צוות סה"ר

לצפיה ב-'רעיונות לפעילויות לזמן הסגר'
רעיונות לפעילויות לזמן הסגר
30/03/2020 | 13:11
71

חברי פורום יקרים,
אנחנו מבינים שהימים האלו בהסגר יכולים להרגיש חנוקים, שאין אויר ואולי שמרוב שיעמום תיכף תתחילו לטפס על הקירות..
אז אספנו עבורכם קובץ עם רעיונות מה אפשר לעשות..
מוזמנים להיכנס לקישור:
https://sahar.org.il/corona-home-bound-activities/
שלכם,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'כף היד/ ויסלבה שימברובסקה, יום השואה'
כף היד/ ויסלבה שימברובסקה, יום השואה
20/04/2020 | 21:28
12
כף היד/ ויסלבה שימברובסקה
עֶשְׂרִים וְשֶׁבַע עֲצָמוֹת,
שְׁלוֹשִׁים וַחֲמִשָּׁה שְׁרִירִים,
קָרוֹב לְאַלְפַּיִם תָּאֵי עֲצַבִּים
יֵשׁ בְּכָל כָּרִית שֶׁל אֶצְבְּעוֹתֵינוּ הֶחָמֵשׁ.
הֲרֵי זֶה דַּי וְהוֹתֵר,
כְּדֵי לִכְתֹּב אֶת "מַיְן קַמְפְף"
אוֹ אֶת "פּוּ הַדֹּב".
לצפיה ב-'מישהו ער אני מפוחדת פחד מוות'
מישהו ער אני מפוחדת פחד מוות
10/04/2020 | 04:23
1
97
לצפיה ב-'משהו מבעית'
משהו מבעית
11/04/2020 | 19:19
55
ל1י2ר3ו4ן5 יקרה,
מסיקה מהכותרת הקצרה שלך שיש משהו שמבעית אותך.. שלא נותן לך לישון..
יכולה רק לתאר לעצמי כמה את מרגישה בודדה.. כמה היית רוצה שיהיה שם מישהו שיקשיב, שיושיט יד לעזרה..
אנחנו דואגים לך.. בבקשה כתבי לנו האם את בסדר..
ואם תרגישי שזה מתאים לך תשתפי קצת יותר..
בנוסף, את מוזמנת להגיע אלינו לצ'ט אישי ואנונימי עם אחד המתנדבים שלנו.. (בקישור https://sahar.org.il/) בו תוכלי לקבל אוזן קשבת וכתף תומכת.. הצ'ט פעיל בכל יום בין 10 בבוקר לחצות, בשישי מ8-12 בבוקר ובמוצ"ש מ9 בערב עד חצות..
שלך,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'אתגר יצירה חדש- ימי קורונה'
אתגר יצירה חדש- ימי קורונה
02/04/2020 | 22:15
42
שלום לכולם,
עלה אתגר יצירה חדש בפורום יצירה:

מוזמנים ללחוץ על הקישור ולהשתתף בכתיבה.
מאחלים לכם בריאות וחג פסח שמח
מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'טריגר'
טריגר
25/03/2020 | 13:43
1
90
אני לא רוצה שזה יגיע שוב אני חרדה אני כועסת אני לא יודעת מה אני מרגישה. כל דבר מציף . הדחף לחתוך את עצמי גובר . אני לא אעשה את זה.  טראומה. כואב לי. הלב שלי לא יכול להכיל את זה יותר. הוא לא יכול להכיל שום דבר יותר. אני לא יכולה לכתוב, הראש מנותק.
לצפיה ב-'הצפה'
הצפה
25/03/2020 | 23:48
54
דידי099  יקרה
שומעת בדברייך כמה את מרגישה מוצפת,  כמו אותו גמל שהעמיסו עליו עוד ועוד קש עד שבשלב מסויים הוא לא יכול היה לשאת אפילו עוד קש אחד קטן..
נראה שאת סופגת עוד ועוד ואת כבר כל כך רוויה שאינך יכולה יותר לספוג
משערת שהיה לך מאוד קשה לעלות לכאן גם היום ולשתף וטוב עשית שהגעת לכאן ואת מוזמנת להגיע גם לצ'אט שלנו שבו יהיה איתך מישהו עד הלילה וגם מחר בבוקר
מזכירה לך את שעות הפעילות של בצ'אט:
א'-ו 10:00-13:00
א'-ה' ומוצ"ש 21:00-00:00
הקישור: https://sahar.org.il/help
עדכני אותנו,
 שולחת לך חיבוק וירטואלי

מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'הוא הרס לי את הילדות'
הוא הרס לי את הילדות
24/03/2020 | 15:11
2
132
הוא הרס אותי ואת הנפש שלי. אני לא יכולה לעשות כלום. אני חסרת אונים. כל דבר מזכיר לי אותו. יש לי חשיבה מעוותת בכל הקשור לסקס. אני לא יודעת מה לעשות. בבקשה תגידו לי שיהיה בסדר. לא בא לי לפרט מה הוא עשה לי. אבל הוא שבר לי את הנפש לתמיד.
לצפיה ב-'תחושת הצפה וחוסר אונים'
תחושת הצפה וחוסר אונים
24/03/2020 | 21:29
1
98
היי יקירה,
אנחנו איתך,אוחזים את ידך גם אם זה באופן וירטואלי.
התחושה של חוסר האונים וההצפה שאת אולי חשה כעת לא מאפשרת לך לתאר עתיד אחר...אך טיפול מתאים יכול לעזור להתמודד.
אל תשארי לבד עם התחושות האלה, חשוב לי לדעת שמישהו עוזר לך.
אני מזכירה שיש לנו שעות פעילות מורחבות: בצ'אט:
א'-ו 10:00-13:00
א'-ה' ומוצ"ש 21:00-00:00
עדכני אותנו, שולחת לך חיבוק ואיחולי לילה טוב,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'תודה :) , אנסה להשתמש בצ'אט '
תודה :) , אנסה להשתמש בצ'אט
25/03/2020 | 06:42
41
מעריכה מאוד מאוד את התמיכה!
לצפיה ב-'הייתי צריכה לפרוק ולא ידעתי איפה(מוזמנים להתעלם)'
הייתי צריכה לפרוק ולא ידעתי איפה(מוזמנים להתעלם)
21/03/2020 | 22:07
1
155
היי, אני בת 17, ואני מרגישה כבר שנים רבות הרגשה שלאט לאט משגעת אותי.
אני אובדנית, לא אובחנתי ככזו אבל כבר קרוב לחמש שנים אני חושבת על זה. ואם לומר את האמת אין לי מושג מה עוצר אותי מלהתאבד... אבל הבעיה הכי גדולה שאני לא מרגישה בנוח\בטוחה מספיק בבית בשביל לדבר על זה עם ההורים\ אחים שלי, ובאותו הזמן סוג של גדלתי לבד מה שגרם לי להיות עצמאית בקטע לא טוב... אני לא מסוגלת לבקש עזרה והדרך היחידה שאני מצליחה "לבקש" עזרה זה מתי שאני כותבת באינטרנט בצורה אנונימית.
אין לי חברות בכלל ונשרתי מבצפר. התמודדתי עם דיכאון לא מאובחן שנמשך כחצי שנה ואחרי זה הוא לא בדיוק הלך לגמרי.. יש לי בעיה (לא מאובחנת) של מצבי רוח משתנים\קיצוניים של שמחה או דיכאון\עצב\תחושת ריקנות.
אני מנסה להילחם בזה ולהיראות לפחות שמחה אבל אני מרגישה שאני משתגעת ורע לי. ממש ממש רע לי.
אני לא יודעת מה לעשות. אני לא רואה טעם\שמחה בשום דבר אני לא מוצאת תחביבים אני לא מוצאת חברים ואני לא רואה את עצמי בעתיד. קיבלתי גם פטור מהצבא בגלל המחשבות האובדניות ושינויי המצב רוח שלי. ומצד אחד חשבתי ללכת לשירות לאומי אבל מצד שני אני מפחדת שזה יעשה לי רע כמו שהיה לי רע בזמן הבצפר...
אני לא יודעת מה הפואנטה בכל מה שכתבתי, אבל זה טוב לפרוק אז אני מניחה שזה גם טוב...
אם מישהו\י קרא את כל זה, תודה. זה ממש אבל ממש לא מובן מאליו ואני מקווה שכל מה שעובר או לא עובר אליך ישתפר. 3:
לצפיה ב-'מנסה להחזיק את הראש מעל פני המים'
מנסה להחזיק את הראש מעל פני המים
22/03/2020 | 18:24
82
נטלי1121 יקרה,
שומעת כמה הכאב מטביע, מציף.. עד שאולי נראה כי המוות הוא הדרך היחידה להפסיקו..
אולי כמו לטבוע בים סוער, לנסות בכל הכוח להחזיק את הראש מעל פני המים, אבל הגוף רוצה לוותר ומושך מטה..
נראה שהשינויים במצב הרוח משאירים אותך חסרת אונים ומאוד חוששת שבגללם אולי לא תצליחי לתפקד..
יכולה רק לתאר לעצמי כמה כוחות נדרשו ממך כדי להגיע אלינו ולמצוא את המילים לשתף במה שעובר עלייך.. זה ממש לא ברור מאליו..
מזמינה אותך להמשיך לשתף בכל מה שמעיק..
ואם תרגישי שזה נכון עבורך, מוזמנת אלינו לצ'ט אישי ואנונימי עם אחד המתנדבים שלנו, (בקישור https://sahar.org.il/) בו תוכלי לפרוק מעט ולקבל אוזן קשבת וכתף תומכת.. הצ'ט פעיל בכל ערב בין 21:00 לחצות, חוץ מיום שישי, ובכל בוקר בין 10:00 ל-13:00 חוץ משבת..
שלך,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'שוברים אותי '
שוברים אותי
05/03/2020 | 01:52
1
137
היי. אז אני בת 19. יש לי שתי חברות הכי טובות. מצבן הנפשי והפיזי לא טוב. אני תקועה. אני צריכה להבין ולתמוך ולראות את השבירה הנפשית שלהן. אבל למען האמת, אני גם מתחילה להשבר. קשה לי להכיל את המתח, הלחץ והדאגה ובו זמנית להיות  בתפקיד החזקה בשבילן. אחרי אירוע קשה אחד של חברה שלי, התחלתי להיסדק. החלטתי להגן על עצמי וטיפה להיות עם החברה האחרת. ואז, היא כעסה עליי . נפגשנו כדי לדבר ואני קיבלתי התקף חרדה . היא הייתה שם בשבילי ובאמת זה דיי עזר. אבל מאז , הלחץ לא יורד ממני. הגוף שלי קופץ ממתח. אני פוחדת. פוחדת מכל דבר . אני לא יכולה להכיל יותר. אני רוצה להגן על עצמי ואין לי איך. אני חסרת אונים. אני חרדה. אני עצובה. אני בעיקר מותשת.
אני לא רוצה לפנות להורים כי לא בא לי להדאיג אותם שוב. (יש לי ברקע פוסט טראומה ובעקבות זה פגעתי בעצמי פעם) .
בבקשה תנו לי עצה. תמיכה. אני כל-כך צריכה את זה עכשיו. תודה על הקריאה ⁦

לצפיה ב-'לתמוך ולהיתמך'
לתמוך ולהיתמך
05/03/2020 | 19:40
64
דידי099 יקרה,
שומעת כמה את חצויה: מצד אחד רוצה להיות עבור החברות, לתמוך ולהקשיב.. ומצד שני מצבן של החברות מטלטל אותך, מערער את נפשך.. עד שאת סחוטה ולא מוצאת בתוכך כוחות להיות שם עבורן..
יכולה רק לתאר לעצמי כמה את בודדה.. כמה את זקוקה שמישהו יושיט יד ואולי יעזור לך לצאת מהבור השחור שאת נמצאת בו..
מזמינה אותך במידה ותרגישי שזה נכון עבורך, להגיע אלינו לצ'ט אישי ואנונימי עם אחד הסייעים בקישור https://sahar.org.il/
בו תוכלי לפרוק מעט ממה שעובר עלייך ולקבל אוזן קשבת וכתף תומכת.. הצ'ט פעיל בכל ערב בין 21:00 לחצות, חוץ מיום שישי..
כמו כן, מוזמנת להמשיך לשתף כאן בפורום..
שלך,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'אתגר יצירה חדש לפורים'
אתגר יצירה חדש לפורים
03/03/2020 | 23:30
25
שלום לכולם,
העלנו אתגר יצירה חדש, מוזמנים ללחוץ על הקישור ולהשתתף.
לצפיה ב-'קשה לי. אני רוצה להתאבד'
קשה לי. אני רוצה להתאבד
13/02/2020 | 16:21
2
610
אני רוצה למות. אין לי חברים ואף אחד לא אוהב אותי. אני כל הזמן לבד ואין מי שיעזור לי. אני מפחד להשתמש בסכין.
לצפיה ב-'בדידות מכאיבה'
בדידות מכאיבה
15/02/2020 | 16:51
181
84761 יקרה,
שומעת כמה את בודדה.. כמה היית רוצה שמישהו יקשיב לך.. יושיט יד לעזרה..
עד שאולי נראה שהתאבדות היא הפתרון היחיד..
אולי כמו לשוט בסירה בים סוער.. והגלים מטלטלים אותך מצד לצד..
יכולה רק לתאר לעצמי כמה כוחות נדרשו ממך כדי להגיע אלינו ולהביע את הכאב במילים..
זה ממש לא ברור מאליו..
במידה ותרגישי צורך, מזמינה אותך אלינו לצ'ט אישי ואנונימי עם אחד המתנדבים, https://sahar.org.il/help
בו תוכלי לקבל אוזן קשבת וכתף תומכת.. הצ'ט פעיל בכל ערב בין 21:00 לחצות, חוץ מיום שישי..
אל תישארי לבד..
שלך,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'אל תסיים את החיים שלך'
אל תסיים את החיים שלך
28/02/2020 | 22:01
108
תקשיב לא יודעת מה קורה איתך אבל אל תעשה שטויות אני פה בשבילך לי אכפת מימך ואני רוצה לעזור לך אם אתה משהו אני פה בשבילך!!
לצפיה ב-'קשה לי ממש'
קשה לי ממש
11/02/2020 | 23:37
1
166
הייתי אתמול מתי שאבא שלי סגר את הדיל לחו"ל והיה דף ליד המחשב קראתי אותו...
והיה רשום שם שיש 50 אחוז סיכוי שמה שיש לאבא שלי יעבור אליי.. אבא שלי הוא חולה לב
לא הולך לי שום דבר בזמן האחרון לא לימודים
וויכוחים בבית
עכישו "הבשורה " הזו זה מה שחסר לי שיהרס לי החיים שלא אוכל לעשות כלום
כל החודש הזה את כל הירידה בציונים לא היה ממש אכפת למשהו כולם 90 ו 100 רק אני 60 ו 50
אני משיקעה את כול כולי בסוף לא מצליחה
היום היה בגרות למשל השקעתי שלושה חודשים שלמים עשיתי כל מה שיכולתי בסוף נכשלתי
וגם עכשיו רבתי עם חברה מאד טובה שלי
כי בטלנו יציאה בגלל המזג האוויר
אני באמת הייתי רוצה שמשהו יגיד לי מה לעשות אשמח לעצות תודה רבה לעונים

לצפיה ב-'כשכל הדרכים נחסמות'
כשכל הדרכים נחסמות
12/02/2020 | 23:16
87
טליה דהן 10  יקרה
שומעת מדבריך שאת עוברת תקופה מאתגרת, כאילו הדרך נחסמת בפניך בכל כיוון שאליו את פונה,
מתארת לעצמי שאת מרגישה מאוד מבולבלת, את משקיעה מאמצים בכדי להצליח בלימודים ובכל זאת נכשלת, כאילו משהו חוסם לך את הדרך,
נראה שגם  הדרך עם החברה השתבשה כאילו מזג האוויר הכשיל אותך ובנוסף לכל אלה עכשיו רובץ עליך העניין הבריאותי של אביך ואולי גם שלך
כמה מייאש יכולה להיות ההרגשה שהכל לא הולך...
אני רוצה להזכיר לך שאת לא חייבת להישאר עם זה לבד
יקירה, אני מזמינה אותך אלינו לצ'אט להמשיך לדבר ולספר על התחושות אותן את חווה בתקופה האחרונה, על הקשיים והחששות , אנחנו כאן נקשיב ונתמוך..
הצ'ט פעיל כל ערב בין השעות  21:00- לחצות, חוץ מביום שישי
https://sahar.org.il/help
מחכים לך.
מתנדבת סה"ר.

לצפיה ב-'אתגר יצירה חדש -חג האילנות'
אתגר יצירה חדש -חג האילנות
03/02/2020 | 22:43
26
היי לכולם,
עלה אתגר יצירה חדש בפורום יצירה.
כנסו לקישור וכתבו תגובה, נשמח לקרוא...
לצפיה ב-'קשה לי לנשום'
קשה לי לנשום
25/01/2020 | 23:55
1
157
והבטחתי לעצמי שלא אכתוב פה. באמת כבר הרבה זמן שלא כתבתי. 4 שנים? 5? בערך.
והתמודדתי בסדר בכוחות עצמי (כי טוב זה לא היה, אבל כן בסדר. בסדר.)
פתאום קשה לי לנשום ויש בי מועקה.
אני לוקח כדורים כמו שרשמו לי והכול בסדר רוב הזמן עד שהמוח שלי  מתעסק בלילה במה שהכי חשוב, כי דחקתי את כל המחשבות הצידה במהלך היום, רק כדי לתפקד כמו בנאדם, כדי לא להתפרק.
והנה עכשיו לילה, אז אני יושב וחושב.
השתחררתי מהצבא ופתאום אין לי מסגרת ממשית, רק מה שבניתי לעצמי ללימודים וכאילו זה לא מספיק אינטסיבי (למרות שזה כן), וכאילו עכשיו אני לא אמור להתכונן לבחינה ובמקום אני יושב וחושב ותופס את החזה כאילו אני טובע, ואין חמצן או אור למעלה.
אני עמוק בתוך המים וכואב לי.
אני חושב שקצת הגזמתי עם השאיפות שלי מעצמי.
הכדורים עוזרים אבל הם לא מתקנים מה ששבור, את זה אני עושה בסדר לבד, אבל לא בקצב מהיר מספיק כדי לחיות בצורה שקבעתי לעצמי.
אז האטתי.
הורדתי הילוך.
אני.
אבל המוח לא. המוח  רוצה, משתוקק למשהו מרגש, מלהיב, את כל האופציות בעולם כי פתאום אין לי דיכאון מעייף שמושך אותי למטה, הוא רק קצת פה אבל קצת. טיפה.
והנפש לא עומדת בקצב. אני לא יכול לרוץ ריצת 2000 בלי חימום, ואני אולי
רק אולי
לא יכול לעשות את זה לבד

(אם אני פה כותב במקום במחברת שלי)

אני יודע שלהיכשל זה חלק מהחיים, ואני מקבל את זה בברכה
נכשלתי כבר אלפי פעמים וזה לגמרי ב-ס-ד-ר
זה אנושי
מותר

אבל...
אני לא רוצה להיכשל בשאיפות החדשות שלי שיהפכו אותי למה שאני באמת רוצה להיות, עכשיו כשאני לא כלוא בתוך האפלה הזאת
עכשיו כשמותר לי לחלום ולהרגיש משהו מעבר ....
אני לא רוצה לפספס הזדמנות יקרה כזאת לעשות משהו עם עצמי
אני כל כך רוצה
ואני כל כך מפחד להיכשל ולאכזב את עצמי
ואני כל כך מפחד ליפול
לצפיה ב-'בלילה כשהמחשבות מתרוצצות'
בלילה כשהמחשבות מתרוצצות
27/01/2020 | 21:31
85

New Way To Blee יקר,
שומעת כמה אתה חצוי:  מצד אחד מרגיש בטוח יותר בדרך שבה אתה הולך, גאה בדרך שלך.. ומצד שני שוב עולה בך רצון למלא את השגרה, להוסיף לחץ..
נראה שהלילה מציף מחשבות ופחדים שבמשך היום הצלחת להזיז הצידה.. ועכשיו כשהם עולים זה אולי מרגיש כמו סלע ענקי שיושב בחזה ולא נותן לנשום..  
יכולה רק לתאר לעצמי כמה כוחות נדרשו ממך כדי להגיע לכאן, אחרי שנים שלא היית, ולמצוא את המילים להביע את הכאב.. זה ממש לא ברור מאליו..
מזמינה אותך להמשיך לשתף במחשבות וברגשות שמציפים.. ואם תרגיש שזה נכון עבורך, מוזמן להגיע אלינו לצ'ט אישי ואנונימי, בו תוכל לדבר עם אחד המתנדבים שלנו ולפרוק מעט ממה שיושב על ליבך..
הצ'ט פעיל בכל ערב בין 21:00 לחצות, בקישור https://sahar.org.il/help חוץ מיום שישי..
שלך,
מתנדבת סה"ר

New Way To Blee יקר,
שומעת כמה אתה חצוי:  מצד אחד מרגיש בטוח יותר בדרך שבה אתה הולך, גאה בדרך שלך.. ומצד שני שוב עולה בך רצון למלא את השגרה, להוסיף לחץ..
נראה שהלילה מציף מחשבות ופחדים שבמשך היום הצלחת להזיז הצידה.. ועכשיו כשהם עולים זה אולי מרגיש כמו סלע ענקי שיושב בחזה ולא נותן לנשום..  
יכולה רק לתאר לעצמי כמה כוחות נדרשו ממך כדי להגיע לכאן, אחרי שנים שלא היית, ולמצוא את המילים להביע את הכאב.. זה ממש לא ברור מאליו..
מזמינה אותך להמשיך לשתף במחשבות וברגשות שמציפים.. ואם תרגיש שזה נכון עבורך, מוזמן להגיע אלינו לצ'ט אישי ואנונימי, בו תוכל לדבר עם אחד המתנדבים שלנו ולפרוק מעט ממה שיושב על ליבך..
הצ'ט פעיל בכל ערב בין 21:00 לחצות, בקישור https://sahar.org.il/help חוץ מיום שישי..
שלך,
מתנדבת סה"ר

New Way To Blee יקר,
שלך,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'עלה אתגר יצירה חדש ל2020-מוזמנים להיכנס ולהגיב...'
עלה אתגר יצירה חדש ל2020-מוזמנים להיכנס ולהגיב...
01/01/2020 | 22:39
51
שלום לכולם,
אנו מאחלים שנה אזרחית טובה וקלה.
לכבודה הקדשנו את אתגר היצירה, מוזמנים להיכנס ולהגיב.
לחצו על הקישור:

מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'קשה לי'
קשה לי
17/12/2019 | 21:28
4
232
אני לא יודעת מה לעשות...

בזמן האחרון התחלתי לריב עם אמא שלי מלא. רבתי איתה לא מעט גם קודם אבל בחודש האחרון הריבים נהיו הרבה יותר רציניים על נושאים הרבה יותר קטנים...
בשישי האחרון היה לי ריב ענק איתה ובדרך כלל מה שאני עושה אחרי ריב כזה אני שולחת לחברה הכי טובה שלי הודעה, אבל אמא שלי לקחה לי את הטלפון והמחשב ולא יכולתי לדבר איתה, אז עשיתי משהו שבחיים בחיים לא עשיתי, לקחתי מספריים וחתכתי את הגב של יד ימין שלי (אני שמאלית) שישים ושלוש פעמים (כן, ספרתי).
אתמול אמא שלי אמרה שהיא יכולה לקחת אותי מבית ספר לשיעור ריקוד וכשנכנסנו לאוטו היא ראתה את היד שלי ושאלה מה זה, נכנסתי לפאניקה ופשוט יצאתי מהמכונית ולקחתי את האוטובוס במקום, ולא הסכמתי לדבר על זה עם אמא שלי. מאוחר יותר אבא שלי בא אליי ואמר לי שאמא שלי סיפרה לו על היד והוא אמר לי שיש 4 סיבות מרכזיות שילדים חותכים את עצמם. אני זוכרת רק את השתיים שהיו נכונות לגביי- שהם לא מרגישים שהם יכולים לדבר עם מישהו ושהם רוצים להראות כמה קשה להם בלי לדבר על זה.
היה לי היום את השיעור הראשון עם המחנכת שלי השבוע (מיום ראשון היו לנו מלא ביטולים על השיעורים איתה) וכשהיא שמה לב ליד שלי היא אמרה לי שאנחנו צריכות לדבר. נכנסתי שוב לפאניקה ואמרתי משהו על זה שאני הולכת לשירותים וברחתי, לבכות בשירותים.
יש לי מחר אסיפת הורים איתה ועם אמא שלי ואני יודעת שהנושא הזה יעלה ואני פשוט ממש לא רוצה לדבר על זה. אני יודעת שאני לא צריכה לחתוך את עצמי אבל ברצינות שעכשיו לפחות למדתי לא לעשות את זה במקום שאי אפשר באמת לכסות בלי להיראות דפוקה. אבל אני באמת לא מבינה- למה לאנשים כל כך אכפת שלקחתי מספריים וחתכתי את העור שלי? זה לא כואב להם, זה כואב לי (וגם זה לא באמת כואב). אותם לא שואלים כל שנייה ממה זה, שואלים אותי. זה לא יעשה להם צלקות, זה יעשה לי. זה לא אומר עליהם כלום, זה אומר (אני מקווה) שקשה *לי*, אז למה כולם עושים מזה כזה עניין גדול? אם הייתי יודעת שיעשו מזה כזאת דרמה הייתי פשוט צורחת על אמא שלי במקום
לצפיה ב-'טוב אז בכמה דקות המסכנות שעברו מהרגע ששלחתי את זה'
טוב אז בכמה דקות המסכנות שעברו מהרגע ששלחתי את זה
17/12/2019 | 21:44
3
191
אמא שלי באה לדבר איתי ואמרה שאם אני לא אפסיק לעשות עניין גדול מכל דבר קטן ביום ראשון במקום ללכת לשיעור ריקוד אני הולכת לפסיכולוגית כי היא מרגישה שהיא מפספסת משהו ושברור שקורה משהו שאני לא יכולה לדבר עליו איתה ושהיא מרגישה שאין לה מה לעשות יותר עם זה- זה הפיתרון האחרון

אין לי שום דרך אחרת להגיד לה את זה- 
לא קורה לי כלום

גם אם היה קורה לא הייתי מדברת איתה כי היא ישר תשפוט אותי ואין לה שום דרך לגרום לי להרגיש טוב יותר עם עצמי

היא מרגישה כאילו אין לה מה לעשות?! היא?! מי מאיתנו תקועה בבית שאמא שלה לא מפסיקה להתעצבן עליה ואז להאשים אותה שהיא לא מדברת איתה? מי מרגישה אשמה בלי סיבה אחרי כל "שיחה" כזאת כי היא כזאת קשה שעושה את החיים מסובכים? על מי מאיימים לשלוח לפסיכולוגית במקום לשיעור ריקוד? למי לוקחים את הדרך היחידה לדבר עם החברה הכי טובה שלה אז היא חותכת את היד שלה? יש לה מלא מה לעשות, והיא לגמרי יכולה להתחיל בלצאת לי מהוריד
לצפיה ב-'את חשובה לנו'
את חשובה לנו
18/12/2019 | 21:49
2
183
היי יקירה,
שומעת בדבריך את הכאב על הניתוק מהחברה, את הכאב על המתיחות בינך לבין אמא והאיום על הפסקת השיעור לריקוד.
הכאב הזה מרגיש ונשמע אולי חזק יותר מהכאב ביד הפצועה.
אני נמצאת כאן איתך, שולחת לך חיבוק מרחוק ודואגת לך.
חשוב לי שתנסי לראות את האופציה של השיחות עם הפסיכולוגיות כמשהו שיכול לעזור לך -סוף סוף יהיה מישהו שיקשיב ויעזור. בנוסף, הפסיכולוגית תוכל, באישורך, גם להסביר להורים מה רצוי לא לעשות...ומה כדאי ומומלץ לעשות...היא תתווך בינך לבין ההורים וזה יכול להיות הקלה גדולה עבורך.
מזכירה שתפקיד היועצת בבית הספר להקשיב לך...להיות שם עבורך.
את מוזמנת להיכנס לצ'אט שלנו עכשיו ובכל יום מתשע עד חצות (מלבד בשישי) ולשוחח עם מתנדב/ת שלנו :

חשוב לי שתדעי כי אנחנו כאן עבורך, שאת חשובה לנו  
עדכני בבקשה כאן או במסרים אישיים.
לילה טוב ושקט,
מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/12/2019 | 17:41
1
84
מלא תודה על התגובה... זה באמת אומר המון שיש לי למי לפנות
לצפיה ב-'קראתי את מה שכתבת'
קראתי את מה שכתבת
26/01/2020 | 00:04
64
הלב שלי יוצא אלייך
אני מבין את הכעס כלפי אימא ב100%
תלכי לפסיכולוגית, את תראי כמה זה עושה טוב אם זאת תהיה פסיכולוגית טובה 
זה יעזור לך ללמוד איך לפתור  בעיות, איך להביע את עצמך וזה יעזור גם להורים להבין אותך
הפסיכולוגית שלי ישבה איתי ועם אימא שלי לשיחה ופתחנו דברים ביחד וככה לא חששתי להביע את מה שאני רוצה להגיד

זה הדבר הכי טוב שיכול להיות לך. אימא שלי לא הציעה לי פסיכולוגית אף פעם עד שקרה מקרה קשה מאוד 
יש לך אימא מקשיבה ופתוחה לנושא וזה לא הרבה, אבל זה התחלה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה