לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1715917,159 עוקבים אודות עסקים

פורום תמיכה נפשית לצעירים

שלום, ברוכים הבאים לפורום סהר – סיוע והקשבה ברשת. השרות שלנו החל לפעול ב- 18/2/01, ונועד לתת אוזן קשבת ותמיכה נפשית לאנשים במצוקה נפשית קשה אשר שוקלים את המוות כפתרון לבעיותיהם ונמצאים במצב של ייאוש. אנו בסהר (סיוע והקשבה ברשת), מאמינים כי גם במצב קשה ביותר, שינוי הוא משהו שבהחלט יכול להתרחש. גם אם היום אדם נמצא במצב חסר תקווה, בכאב בלתי נסבל, הדבר יכול להשתנות. מטרתנו בסהר ללוות את הפונים בתקופה הקשה הזאת, לתת עזרה ראשונית ולהמליץ על המשך טיפול והתמודדות, כל מקרה לגופו.
חשוב לציין כי אנו מנטרים את הפורום בימים א-ה ובמוצ"ש פעם ביום, הפורום אינו נועד להעניק מענה חירומי
אנו לא מציעים טיפול נפשי, ולא תחליף לטיפול נפשי, אלא סיוע שמטרתו תמיכה, הקלה והכוונה למקורות עזרה נוספים. הפורום הזה נועד להיות קבוצת תמיכה ולהכיל את הדיונים בין אנשים שנמצאים בשלבים שונים של התמודדות עם קושי וכאב נפשי. כאן מותר להתבטא בהתאם לחוקי השימוש בפורומים של סהר, שקבענו על מנת לשמור על אווירה של תמיכה ודיון תרבותי בפורום. אנו מעמידים את הצורך ביצירת מקום בטוח ותומך, לפני הצורך בחופש הדיבור. על כן מי שלא מעוניין לשמור על אווירה תומכת בפורום, יתבקש שלא להשתתף בו והודעותיו תמחקנה. אנו מאמינים שלאור שפע של פורומים שאינם מגבילים את המשתתפים באופן הביטוי, לא יתקשו המתלהמים למצוא להם תחליף מתאים. בפורום עונים מתנדבים (סייעים) שעוברים הכשרה מיוחדת ונמצאים תחת הדרכה של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. הסייעים מדברים עם הפונים באמצעות צ^ט אישי, פורום, דואר אלקטרוני ו- ICQ (על פי בחירת הפונה). ניתן לפנות לשיחה עם הסייעים, דרך אתר סהר, בכל ערב בין תשע לחצות. כמו כן, כולל האתר רשימה של מאות ארגוני סיוע בארץ, מאמרים בעברית, וקישורים בנושאים שנועדו לקדם את ההבנה של נושא ההתאבדות והגורמים לה וחומר המסייע להתמודד ולמנוע אותה. אם אתם, או מישהו שאתם מכירים, צריך עזרה מהסוג שאנו מציעים, כתבו בפורום וכן זכרו את כתובת אתרנו: http//www.sahar.org.il אנו מקווים שהדיון באווירה תומכת ומקבלת בפורום הזה תעזור לעבור את התקופה הקשה ולמצוא כוחות להתמודדות מחודשת עם החיים. בברכה, צוות סהר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית לצעירים

שלום, ברוכים הבאים לפורום סהר – סיוע והקשבה ברשת. השרות שלנו החל לפעול ב- 18/2/01, ונועד לתת אוזן קשבת ותמיכה נפשית לאנשים במצוקה נפשית קשה אשר שוקלים את המוות כפתרון לבעיותיהם ונמצאים במצב של ייאוש. אנו בסהר (סיוע והקשבה ברשת), מאמינים כי גם במצב קשה ביותר, שינוי הוא משהו שבהחלט יכול להתרחש. גם אם היום אדם נמצא במצב חסר תקווה, בכאב בלתי נסבל, הדבר יכול להשתנות. מטרתנו בסהר ללוות את הפונים בתקופה הקשה הזאת, לתת עזרה ראשונית ולהמליץ על המשך טיפול והתמודדות, כל מקרה לגופו.
חשוב לציין כי אנו מנטרים את הפורום בימים א-ה ובמוצ"ש פעם ביום, הפורום אינו נועד להעניק מענה חירומי
אנו לא מציעים טיפול נפשי, ולא תחליף לטיפול נפשי, אלא סיוע שמטרתו תמיכה, הקלה והכוונה למקורות עזרה נוספים. הפורום הזה נועד להיות קבוצת תמיכה ולהכיל את הדיונים בין אנשים שנמצאים בשלבים שונים של התמודדות עם קושי וכאב נפשי. כאן מותר להתבטא בהתאם לחוקי השימוש בפורומים של סהר, שקבענו על מנת לשמור על אווירה של תמיכה ודיון תרבותי בפורום. אנו מעמידים את הצורך ביצירת מקום בטוח ותומך, לפני הצורך בחופש הדיבור. על כן מי שלא מעוניין לשמור על אווירה תומכת בפורום, יתבקש שלא להשתתף בו והודעותיו תמחקנה. אנו מאמינים שלאור שפע של פורומים שאינם מגבילים את המשתתפים באופן הביטוי, לא יתקשו המתלהמים למצוא להם תחליף מתאים. בפורום עונים מתנדבים (סייעים) שעוברים הכשרה מיוחדת ונמצאים תחת הדרכה של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. הסייעים מדברים עם הפונים באמצעות צ^ט אישי, פורום, דואר אלקטרוני ו- ICQ (על פי בחירת הפונה). ניתן לפנות לשיחה עם הסייעים, דרך אתר סהר, בכל ערב בין תשע לחצות. כמו כן, כולל האתר רשימה של מאות ארגוני סיוע בארץ, מאמרים בעברית, וקישורים בנושאים שנועדו לקדם את ההבנה של נושא ההתאבדות והגורמים לה וחומר המסייע להתמודד ולמנוע אותה. אם אתם, או מישהו שאתם מכירים, צריך עזרה מהסוג שאנו מציעים, כתבו בפורום וכן זכרו את כתובת אתרנו: http//www.sahar.org.il אנו מקווים שהדיון באווירה תומכת ומקבלת בפורום הזה תעזור לעבור את התקופה הקשה ולמצוא כוחות להתמודדות מחודשת עם החיים. בברכה, צוות סהר
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בפורומים של סהר אנו שומרים על אוירה תומכת, מקבלת ולא שופטת. הודעות בפורום שיעמדו בסתירה לעקרונות אלו – ימחקו.
למידע נוסף אנא עיינו בכללי השימוש בפורומים של סהר
המשך >>

לצפיה ב-'לשתף אתכם שיר נפלא.'
לשתף אתכם שיר נפלא.
13/04/2019 | 04:55
27

שיר הלל ופולחן 'בר האנוש הופיע' | המשיח בא (שיר ומחול)
https://he.kingdomsalvation.org/videos/son-of-man-...
לצפיה ב-'אלוהים הוא טוב | הסרט המשיחי הטוב ביותר 'איפה ביתי?' | אלוהי'
אלוהים הוא טוב | הסרט המשיחי הטוב ביותר 'איפה ביתי?' | אלוהי
04/04/2019 | 23:59
18

<font><font>親愛的朋友們,我想和大家分享一部好電影</font></font>

לצפיה ב-'יום המעשים הטובים -אתגר יצירה חדש'
יום המעשים הטובים -אתגר יצירה חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2019 | 21:48
7
מחר מציינים את "יום המעשים הטובים", הסברים על יום זה ואתגר יצירה עלו לפורום יצירה,נשמח מאוד לקרא שם את תגובותיכם.
זה הקישור:

תודה רבה ויום מעשים טובים שמח,משפחת סה"ר 
לצפיה ב-'סרט טוב 'ילד, חזור הביתה' קטע (3)'
סרט טוב 'ילד, חזור הביתה' קטע (3)
25/03/2019 | 03:38
31
https://yt4.pics.ee/F5M5N

סרט טוב 'ילד, חזור הביתה' קטע (3) – אמונה כנה באלוהים יכולה לגמול אדם בהצלחה מהתמכרותו למשחקי רשת
הנער לי סינגוואנג, שהתמכר לאינטרנט, נפגע מהתמכרותו למשחקי רשת. לאחר שנכשלו שיטות אנושיות שנועדו לסייע לו להיגמל וכך הוא הגיע למבוי סתום, הוא החל להאמין בכנות באלוהים. הוא התפלל לאלוהים והסתמך עליו, והוא מצא את הדרך להיגמל בהצלחה מהתמכרותו למשחקי רשת.
לצפיה ב-'אאוץ'
אאוץ
17/03/2019 | 00:46
2
79
כשכל מה שיש עדיף שלא יהיה, לפעמים בא להיעלם
פווף

כשכואב לא משנה כי לא יודע מה קורה, מקווה שיגמר, ולא ... עדיין יש ...

אייייי, אייי, אייייייייייייייייייייייייייייי
מי שומע ?
רק מי שיכאיב יותר, לא מי שינחם ולא מי שיגן ...
כי אין כאלו ....   אין ....
לצפיה ב-'מה ?'
מה ?
17/03/2019 | 01:18
50
חלום מוזר
אין לאן לברוח ואין היכן להתחבא
עם אגרופים קטנים מכים ומכים ... או שלא מכים ....
מכים או לא ?
מי יודע מה קרה ?
האם קרה בכלל ?
לא קרה כלום, שום דבר לא קרה ...
זה קרה אבל כבר לא קרה
זה קרה וכבר לא קרה ...
זה קרה פעם ... אבל עכשיו כבר שום דבר לא קרה, כי עכשיו כבר לא קרה פעם כלום ...

רגע, מה ?
שום דבר לא קרה, רק מפוחד פיפי במיטה
לצפיה ב-'מכבדים את השאלות עצמן גם אם אין תשובות מוחלטות'
מכבדים את השאלות עצמן גם אם אין תשובות מוחלטות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/03/2019 | 22:10
27

היי,
נשמעת מדבריך אולי תחושה שאין מי שמגן ואין מי שמקשיב ואנחנו כאן כדי להקשיב ולהקל,ולו במעט את תחושת הבדידות כשעולות התהיות: היה או לא היה...וגם בחלומות אין לאן לברוח ואין היכן להתחבא...
היו אגרופים מכים או שלא מכים...יש פחד...
 ואין מי שיתן את התשובות...
 ואנו מכבדים את השאלות עצמן גם אם אין תשובות מוחלטות.
נמצאים כאן איתך ומזכירים שניתן גם לשוחח בצ'אט עד חצות, בכל יום מתשע בערב מלבד ביום שישי.
שולחת חיבוק ומאחלת לילה שקט
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'אתגר יצירה חדש-סיור בירח '
אתגר יצירה חדש-סיור בירח
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2019 | 21:41
28
שלום לכולם,
העלנו לפורום יצירה אתגר הקשור לחללית "בראשית" ומסעה אל הירח.
מוזמנים ללחוץ על הקישור ולצלול איתנו למסע על אדמת הירח:
לצפיה ב-'אין אוויר'
אין אוויר
17/02/2019 | 21:12
1
124
רוצה רק שיגמר שיקחו ממני את הסבל שמסרב לעזוב שייתנו לי לחיות חיים שקטים וטובים בלי הפתעות מיותרות ובלי אתגרים שאני לא מסוגלת לעמוד בהם...חשבתי שלא אחזור לפה יותר שזאת תקופה שנגמרה אבל הנה אני פה שוב מאוכזת מהעולם
לצפיה ב-'בלון חמצן וירטואלי'
בלון חמצן וירטואלי
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2019 | 21:38
70

היי ילדת כאב יקרה,
אכן חזרת אלינו יקירה ואנו כאן עבורך. לעיתים קרובות יש ירידות ותקופות של שפל ולשם כך אנו כאן. כמו חבר טוב ונאמן שתמיד אפשר לחזור אליו בלי קשר לזמן שעבר ...
הפתעות ואתגרים הם חלק מחיינו ומגיעים לעיתים קרובות בלי הודעות מוקדמות, מסחררים אותנו ואנו צריכים לאסוף את השברים ולהתחיל מחדש...

את חשובה לנו, המשיכי לעדכן ואת זוכרת שאפשר להיכנס היום לצ'אט עד חצות .

אנו שולחת לך חיבוק ובלון של חמצן וירטואלי שיתן לך בוסט של אוויר, יעודד ויחזק ויפחית את הסבל והאכזבה.
לילה טוב ושקט, מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'מתגעגעת נורא לפסיכולוגית שהיתה לי'
מתגעגעת נורא לפסיכולוגית שהיתה לי
08/02/2019 | 12:00
1
99

היי
עזבתי את הפסיכולוגית שלי כי לא היה לי אפשרות לעמוד בתשלום.
חשבתי שאני יכולה להסתדר, ותקופת המשבר מאחורי...
אבל געגוע אז מציף אותי כול פעם שאני נזכרת בה,
הייתי אצלה תקופה קצרה, ולא הרגשתי מחוברת מאוד,
רק כשעזבתי הבנתי שטעיתי, אני כול כך מתגעגעת 
כול כך רוצה לחזור, פתאום אני מרגישה כול כך בודדה.
ולא שאין סביבי אנשים אבל כול כך כואב לי ואין אף אחד שאכפת לו איך אני מרגישה.
שאין לי את מי לשתף.
פתאום אני מבינה שהיא עזרה לי מאוד.
עשיתי כול כך הרבה טעיות קריטיות מאז שעזבתי , ואני לא יודעת איך להתמודד איתם.
לא מסוגלת יותר, כואב לי ביכלל שאני מתגעגעת למישהו ותלויה בו אבל כנראה  שזה לא הדדי.  אני כועסת על עצמי שאני מתגעגעת ביכלל לטיפול שכרגע באמת שאין לי אפשרות לממן.
לצפיה ב-'כמה אופציות להמשך טיפול'
כמה אופציות להמשך טיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2019 | 21:52
69

היי מוריה היקרה,
נשמעת מדבריך תחושת הבדידות ואולי צער על זה שעזבת את הטיפול אצל הפסיכולוגית. בזמן הטיפול ,שהיה קצר יחסית, הרגשת שאין בו תועלת אך כאשר נפסק אולי הרגשת עד כמה חסר לך מישהו שיקשיב ויתמוך רגשית .מישהו שיתעניין בך ובמה שעובר עליך...
אולי מאז שעזבת את הטיפול את מרגישה שכל טעות שלך הייתה נמנעת אם הפסיכולוגית הייתה עדיין בתמונה.
האם יש לך אפשרות לשוחח איתה ולהסביר את אי היכולת הכלכלית להגיע לטיפול אחת לשבוע ולהיפגש אחת לשבועיים או לשלושה שבועות?
אם פיתרון כזה עדיין קשה כלכלית נסי למצוא באוניברסיטה הקרובה לאיזור מגורייך קליניקה מסובסדת בה מטפלים סטודנטים עם פיקוח של המרצים שלהם. יש כאן שני מספרים:
1.שרותי היעוץ לקהילה (בר אילן) 03-5318541
2.השירות הפסיכולוגי (אוניברסיטת ת"א) 03-6408505
אני שולחת אליך חיבוק ,מזכירה שאנו תמיד כאן עבורך.
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'אתגר יצירה חדש-מלכות'
אתגר יצירה חדש-מלכות
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2019 | 22:00
40
שלום לכולם,
עלה אתגר יצירה חדש הקשור למלכות,מוזמנים ללחוץ על הקישור ולהגיב:
לצפיה ב-'ניצול נפגעי נפש בטבריה'
ניצול נפגעי נפש בטבריה
28/01/2019 | 12:48
1
80
ניצול נפגעי נפש בטבריה: שלום רב לקוראי ועוקבי הדף. הפעם אני הולך לפרסם סקופ. אומנם מה שאתם הולכים לקרוא יעצבן אותכם, אך אני מבקש לקרוא עד הסוף. בישראל יש מפעלים לנפגעי נפש אשר נקראים מפעלי "שווים". מפעליי "שווים" נמצאים בכמה מקומות בארץ מהצפון ועד הדרום: בקריית שמונה, טבריה, קריית ביאליק, חיפה, נתניה, כפר סבא, פתח תקווה, חולון, קריית גת, באר שבע. המפעלים נקראים "מפעלים מוגנים". המטרה במפעלים אלה לשקם את נפגעי הנפש ולעזור להם למצוא עבודה בשוק החופשי (בשכר יותר גבוהה). אך מה שקורה בפועל במפעל בטבריה (אינני יודע מה קורה במפעלים אחרים בארץ) זה ניצול! במפעל בטבריה משלמים לנפגעי הנפש הרבה הרבה פחות משכר מינימום. בהמשך אני ישתף גם את תלושי המשכורת של חבריי. מפעל "שווים" בטבריה נמצא באזור התעשייה בטבריה לא רחוק מתחנה המרכזית בטבריה.
במפעל שווים בטבריה, מרוויחים הרבה הרבה פחות משכר מינימום. אני מכיר אישית אנשים אשר עובדים במפעל 8 שנים למשל, האם זה נקרא שיקום? 8 שנים לשקם? תחליטו אתם. אחרי שנתקלתי בכך שבמפעלים אלה משלמים פחות משכר מינימום פניתי לחברי כנסת וביקשתי לבדוק זאת: פניתי לכול חברי הכנסת וביקשתי שיעשו משהו בנדון, אלה התוצאות: ח"כ מירב בן ארי קיבלה את המייל, אך לא חזרה אליי יותר, היועצת שלה הבטיחה לסייע. שולי מועלם - רפאלי גם היא קיבלה את המייל, הבטיחה לסייע אך נעלמה. ח"כ חיים ילין אמר שבתלונה שלי מטפלת חברת הכנסת יעל גרמן, (אך עד היום לא קיבלתי תשובה ממנה. ח"כ פנינה תמנו גם היא הבטיחה לסייע אך נעלמה. תמר זנברג ממרצ לפחות ענתה תשובה עניינית וזאת התשובה: " מבדיקה שערכנו עלה כי דמי שיקום בבריאות הנפש ניתנים לאנשים עם 40% נכות על של מגבלה נפשית אשר מקבלים הכשרה תעסוקתית במסגרת תעסוקה מוגנת, בנוסף וללא קשר לקצבת הנכות לה הם זכאים מהביטוח הלאומי. בהתאם לחוק ולתקנות הנגזרות ממנו, בתעסוקה מוגנת לא מתקיימים יחסי עובד-ומעביד. יחד עם זאת, המסגרת התעסוקתית משלמת למשתקמים גמול בעד פעילותם. אופן חישוב הגמול משתנה ממסגרת למסגרת ואינו מעוגן בחוק אך בממוצע עומד על 7-10 שקלים לשעה. למקבל השירות ישנה יכולת להשפיע על גובה דמי השיקום שלו על ידי הגדלת שעות התעסוקה ולמידת מיומנויות ותפקידים נוספים במיזם.

נחדד - בתעסוקה מוגנת לא מתקיימים יחסי עובד-ומעביד. עם זאת המפעל מחויב לשלם לעובדים גמול בעד עבודתם (גב”ע). אופן חישוב השכר משתנה ממפעל למפעל ואינו מעוגן בחוק. על פי רוב גובה הגמול מושפע מגובה ההכנסות של המפעל ומהתפוקה האישית של כל עובד." גם ח"כ אילן גילאון ענה תשובה : " את צודקת בהחלט, יש בעיה בחוק כזה, שמלכתחילה תומך בהעסקה מתחת לשכר המינימום.
למיטב ידיעתי ישנם מקומות שאין יחסי עובד- מעסיק, כרגע עדיף שיהיו מסגרות כאלה מאשר כלל לא, למרות שזה אינו מצב אידיאלי.

ח"כ אילן גילאון לא מסכים עם המצב הקיים ופועל כדי לשנות אותו.
באם יש משהו נוסף בו אוכל לעזור, אשמח."
ח"כ דב חנין שלח תשובה ממשרד הבריאות על המפעלים, בתשובה כתוב את כול מה שאני כותב עכשיו (לא הרבה מאמץ עשה דב חנין).
גם ח"כ ינון אזולאי מש"ס ענה, אך אחרי ששלחתי לו את תלושי המשכורת, הח"כ נעלם.
אינני יודע מה איתכם....אך אותי הנושא הזה מרתיח ומעצבן! בישראל שנת 2019 נפגעי נפש מנוצלים ומקבלים הרבה מתחת לשכר המינימום בחודש. שיהיה לכם יותר קל להחליט בנושא, אני משתף בנוסף לתמונה של המפעל בטבריה, גם את תלושי המשכורת ממפעל "שווים" בטבריה. אותי זה מקומם....מקווה שגם אותכם.

לצפיה ב-'מתשפת את נקודת המבט שלי'
מתשפת את נקודת המבט שלי
02/02/2019 | 00:41
40
אני בת 30.לראשונה אי פעם מעל 9 חודשים בלי עבודה.

מכוון שאני זכאית סל שיקום ברור שהאפשרות עלתה .
לא רחוק מהמקום שאני גרה יש כמה אפשריות כשהממוצע החודשי הוא 2000 ש"ח .

מצד אחד מבחינה חברתית אני לא מוצאת סיבה  שמישהו ירווח כל כך מעט  ולא יקבל את הזכויות לפי  חוק כמו כל עובד אחר.
מצד שני כשיש נכות מורכבת (שלי הפכה כזאת בשנה האחרונה) ואי אפשר למצוא עבודה  והברירה היא לשבת בבית ולחיות רק מהקצבה שלא מספיקה לכלום ולא לנהל חיי שיגרה.. אני חוששת שאני מעדיפה להרוויח רק 2000 ש"ח בחודש . ולדעת שיש לי מסגרת לצאת אליה בבוקר.

אני חושבת שאם רוצים לשנות צריך להבטיח  שיהיה עדיין מקום להגיע אליו  כשלא יכולים לעמוד יותר בתנאים של שוק העבודה הרגיל  .
לצפיה ב-'יותר מדי כאב '
יותר מדי כאב
15/01/2019 | 21:29
5
182
הרגל הפצועה שלי לא מניחה לי לרגע 
היא יצאה מכלל שימוש לפני כמעט חודשיים
ישבתי היום מול הרופא  שמטפל בה
וביקשתי ממנו  לעשות שהסיוט הזה יגמר  ... קח את זה ממני.. אני לא מסוגלת לסבל את זה יותר... הלכתי הביתה עם זימונים להמון בדיקות.. עם מכתב שמכריז שאני סובלת וכלום לא עוזר כל כך  לא עוזר שאני מוכנה לקחת את הסיכון ולוותר על הרגל הפצועה.. רק בשביל התקווה שאולי אני לא אסבול או אסבול קצת פחות ... הרגל שלי קפואה קצת מחליפה צבעים.. וכואבת נורא ..למרות כמות מטורפת של תרופות..
ולא זה לא רק הכאב הפיזי  .. הכאב הזה זאת הדרך הכי פשוטה לדרדר את המצב הנפשי.. ישבתי שם מול הרופא היום והוא לא קלט לדעתי אבל לרגע אחד ראיתי את המרפאה בבסיס במקום.. 
אני מותשת שוב תלשתי את החבישה עכשיו...
רק רוצה לישון לילה אחד בלי כאבים וסיוטים
לצפיה ב-'כואב בגוף ובנפש'
כואב בגוף ובנפש
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2019 | 21:47
4
94

היי פנינה יקרה שלנו,
נשמע מדבריך הכאב שאינו מרפה ,כבר חודשיים הרגל עושה בעיות, אין לרופא את כל תשובות וזה אולי מתסכל...הכאב מעיק...
הורגלנו לחשוב שלרופאים יש את כל התשובות ואם הולכים אליהם עם כאב אז הם נותנים תרופות, טיפול והכאב עובר אבל מסתבר שזה לא תמיד עובד...
הזימונים לבדיקות מלמדים שלא ניסו את הכל ומחפשים...וצריך סבלנות אבל כשכל כך כואב בגוף ובנפש אין סבלנות...סובלים...וזה קשה.
לצערי אני לא יכולה להעלים את הכאב ברגל ,אני יכולה להיות איתך יחד ולהחזיק לך את היד, גם אם זה באופן וירטואלי. שולחת לך חיבוק חם, אולי החום יפוגג קצת את הכאב. אני מזכירה שאת חשובה לנו, אנו דואגים לך ומאחלים שהכאב יפחת ויעלם 
לילה שקט, מקווה שתצליחי לישון, מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'עוד בדיקה.. '
עוד בדיקה..
16/01/2019 | 23:28
3
53
אין נזק לעצבים הגדולים ..  אותה רופאה אמרה שזה  אומר שזאת הפציעה שלא מאפשרת לי ללכת... 
בכיתי המון... ואז אמרתי לה שלא מגיע לי לסבול ככה..ואני לא מתכוונת לסבול ככה עוד 11 שנה(ההדרדרות חדשה הבעיה לא).. היא שאלה אם אני מתכוונת לזה..  ואז ביקשה לראות את המכתב מהרופא מאתמול..  שתעיד את הבקשה שלי לסיים לסיוט הזה סוף.
זאת רגל אמרתי גם לרופאה היום,  רק רגל, זה עצוב וכואב.. אבל לא הגיוני להרוס את כל הגוף בשבילה.
תכף אני שוב בוכה.. 
רעמים בחוץ אז לישון הלילה יהיה לי קשה.. כמות משככי הכאבים שנאלצתי לקחת היום עצומה..  ובכל זאת כואב..ומרוב עמידה על רגל אחת גם היא כןאבת הערב... 

הלוואי ויכולתי להסביר לרופאים שרק בחודשים האלה עם הכסא גלגלים אני מרגישה פתאום כמו חייל בחופשה באמצע מלחמה... אחרי 11 שנה של מלחמה בלי הפסקה.
ואני לא רוצה חופשה
אני רוצה לגזור את החוגר  לאלף חלקים ... אני רוצה להפסיק להתעורר בבסיס  .. להפסיק להיזהר בבוקר ממיטת קומותיים שמזמן לא שלי...להירדם בלי ידים שמוודאות ציוד כוננות במקום.. 
להפסיק לקפוץ מבלונים/רעמים/רמקולין נפתחים/שעות מסוימות ביממה /שמות של מקומות ...

חוץ מזה יושב לי בראש שביום הזיכרון אני אגיע לבית העלמין בכסא גלגלים אני דואגת מהתגובה של אמא שלו..

לצפיה ב-'הרעמים שתקו הלילה'
הרעמים שתקו הלילה
17/01/2019 | 21:45
2
52
פנינה יקרה,
נשמע שהמצוקה שבוקעת מגרונך לא נותנת לך מנוח. ונראה שהכאבים הפיזיים והכאבים הנפשיים לקחו ממך את כל הכוחות, ושאת מחפשת רק מקום לנוח.
את מתארת המון עצב, בדידות, תחושה שאף אחד לא באמת מבין את המצוקה שלך.
נשמע שאת מרגישה כמו בחלום רע שרודף אותך ואת רק מבקשת שהסיוט הזה ייגמר ותקומי לבוקר חדש, לבוקר של מנוחה.
אני יכולה לתאר לעצמי את התסכול הרב שאת חשה כאשר את מציינת שזו "רק" רגל, והנפש לא צריכה לסבול, נשמע שאת מחפשת את המקום שיוכל לתת לך אוויר לנשימה, חמצן, על מנת להמשיך הלאה ולעבור את היום, נשמע שאת כל יום במלחמה חדשה.
פנינה יקרה, אני  דואגת לך ומזמינה אותך לצאט עם אחד ממתנדבינו על מנת שתוכלי לפרוק מה שעל ליבך, שתמצאי מישהו שיוכל להכיל קצת את כאבך.
הרעמים שתקו הלילה, מקווה שתוכלי לישון ולו מעט.
שלך, מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'3 יממות של שינה לסרוגין'
3 יממות של שינה לסרוגין
20/01/2019 | 02:18
59
זה תכף ראשון בבוקר :זה מיום חמישי בלילה.
אני ישנה  מתעוררת מדי כמה שעות : משככי כאבים+ניסיון לאכול משהו מזל שי הזנה +  בכי/צעקות/עצבים ואז נרדמת שוב..
התעוררתי לפני עשרים דקות (אחרי בערך 3 שעות שינה)... נרדמתי מקודם כי  לזוז היה בלתי אפשרי: על הרוחב של המיטה כי הדברים למקלחת מונחים פה, הרגל התנפחה ולא יכולתי לעשות שום דבר ..

במהלך סופ"ש נהלתי שיחה עם אבא   עכשיו גם הוא יודע מה ביקשתי מהרופאים.
אני מנסה בזמן שאני מליחה להישאר ערה למצוא מידע מועיל  וגם מידע שיהיה מועיל בהמשך וכרגע בעיקר מרגיע אותי .. לדוגמה זכויות מסוימות ..

אשתדל להגיע לצט הערב אם אצליח להיות ערה בשעות הרלוונטיות...
לצפיה ב-'אני רוצה לישון'
אני רוצה לישון
29/01/2019 | 02:13
28
כואב לי
 בכיתי היום באחד התורים התחננתי לרופא שימצא מקום פנוי לא אכפת לי באיזה מחלקה  וישאר אותי שם לכמה ימים אני לא מסוגלת להתמודד כרגע..  שבוע שלם של מחסור בשינה(שישי שבת השלמתי קצת אבל זה היה נוראי די התעלפות ליממה), וכואב ורק מחמיר. אני מתאמצת המון  כדי להגיע להערכה במצב  הכי טוב שאני יכולה  יש לי מכשיר שמדמה הליכה על פרוטזה(שילוב מוזר של קב ברך ופרוטזה הרגל מקופלת לאחור) ואני כבר הולכת עליו 25 דקות רצוף, היום דרכתי בבוץ ובשלוליות  מבוהלת לגמרי מתחננת שיתנו לי יד.. ואז עוברת כאילו  שעשיתי את זה כבר מאה פעם. 
גם את העליה והירידה הראשונה במדרגות בלי השגחה ובלי עזרה עשיתי..

אני בבית מחר יש רק 3 תורים אולי ארבע אם אספיק הביתה ככה שיהיה זמן לביקור בית...
רוצה לישון קצת 
רוצה לא להרגיש את הרגל לדקה..

לצפיה ב-'עלה אתגר יצירה חדש-טו בשבט'
עלה אתגר יצירה חדש-טו בשבט
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2019 | 22:13
12
שלום לכולם,
מוזמנים להיכנס לאתגר החדש ולהעלות תמונות...
לצפיה ב-'אתגר יצירה חדש'
אתגר יצירה חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2018 | 22:46
17
שלום לכולם,
העלנו אתגר יצירה חדש,מוזמנים לכתוב מה מעוררת בכם התמונה.
כנסו לקישור:
שנה טובה וקלה מקודמתה,משפחת סה"ר
לצפיה ב-'למה הצאט לא עובד וזה רק נותן להשאיר מייל?'
למה הצאט לא עובד וזה רק נותן להשאיר מייל?
29/12/2018 | 21:26
3
51
לצפיה ב-'היי ליאן יקרה שמחה שאת פה, דאגנו לך'
היי ליאן יקרה שמחה שאת פה, דאגנו לך
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2018 | 17:53
2
84
לגבי מה ששאלת אני לא בטוחה לומר, כל עוד נכנסים לצ'אט בשעות הפעילות- כל ערב (למעט שישי) בין תשע לחצות, לא אמורה להיות בעיה. למיטב ידיעתי לא הייתה תקלה בצ'אט אבל העברתי לבדיקה.האם תוכלי / תרצי לבוא הערב שוב בתקווה שהכל יעבוד טכנית כשורה? 

חיבוק חם בשם כולנו,
שלך,
מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'כן אני אנסה שוב היום.'
כן אני אנסה שוב היום.
31/12/2018 | 18:51
1
35
לצפיה ב-'מחכים לך! '
מחכים לך!
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2018 | 20:47
22
לצפיה ב-''
10/12/2018 | 13:27
7
226
שוב הכל חוזר הידיים והחגורות והאיבר והכל חוזר שוב אני לא יכולה יותר להכיל את זה הכל כואב והכל שורף ואני קטנה והוא גדול והוא בכלל אמור לשמור עליי ואני לא יכולה עם זה יותר וחתכתי כל כך הרבה רק להוציא אותו מהראש שלי ועשיתי הכל רק שהוא יעזוב וכל כך הרבה כדורים וכלום לא עוזר הוא לא רוצה להפסיק אני לא יכולה יותר לסבול אותו אני לא מסוגלת עוד זה יותר מדי.
רוצה לקחת את הסכין ולשים סוף אחד וקצר להכל. לעבור שם בדיוק בנקודה שבה כלי דם חשובים ולקרוע אותם ולדמם ולפרכס פרכוסים אחרונים ואז הוא יעזוב אותי זה הכל. אין בי די כוחות להתמודד איתו שוב

לצפיה ב-'דואגים לך !! תני לנו להיות איתך... '
דואגים לך !! תני לנו להיות איתך...
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2018 | 20:19
6
155
היי ליאן יקר, 

אני קוראת ומתפללת מעומק הלב שלא פגעת בעצמך באופן בלתי הפיך... 
אני מבינה שהזכרונות מציפים באופן שלא נותן ומנוח ומשאיר אותך במצוקה ממש בלתי נסבלת באופן שמקשה על הנשימה והנשמה, ומותיר אותך באפיסת כוחות...
ומהמקום הזה כשהדברים נהיים יותר מידי לשאת את פוצעת את עצמך ומנסה להשכיך מעט מהמחשבות והתמונות שרצות בזו אחר זו בראש באמצעות הכאב הפיזי או באמצעות כדורים... 
ואני יודעת שזו התמודדות מאוד מאוד ארוכה, שיש בה תקופות מרוקנות מכוחות ומתקווה, ואני שומע שיש רגעים בהם נדמה לך כי לא תוכלי יותר לשאת, כי המוות הוא הפיתרון היחיד שעוד נותר... 
ואיכשהו, בכוחות אחרונים אולי, את בוחרת לבוא לפה, בוחרת לשתף ולא להיות עם זה לבד... ועוד מגדילה ושמה כותרת של טריגר מתוך ניסיון לשמור על אחרים...ואולי זה מעיד על קול פנימי בתוכך שעוד רוצה לחיות, שמבקש לשמור ולהגן עלייך מפני צעד ממנו אין דרך חזרה, ויותר מכל שמבקש לזעוק את המשאלה שיהיה שם מישהו לידך, ברגעים האלו, לחבק ולהרגיע... לא לתת לך להילחם מול השדים האלה לבד... 
אנחנו פה איתך !!!
אני מאוד מאוד דואגת לך, בבקשה צרי איתנו קשר או בואי לדבר איתנו בצ'אט הערב בין תשע לחצות. 

חיבוק גדול וחם מכולנו,
שרוצים להיות איתך ולצידך
חיבוק שמבקש להיות מקום בטוח... 

שלך,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'רע כלכך!!!!!'
רע כלכך!!!!!
11/12/2018 | 22:14
119
אי אפשר יותר!!!!!
לצפיה ב-'ואי אפשר לבר איתכם'
ואי אפשר לבר איתכם
11/12/2018 | 22:16
4
111
:(
לצפיה ב-'הגבנו לך בפרטי יקרה '
הגבנו לך בפרטי יקרה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2018 | 10:15
3
63
לצפיה ב-'נגמר'
נגמר
20/12/2018 | 23:32
113
הכוחות נגמרו לגמרי
הרמתי ידיים.
הבאתי בקבוק ויסקי יוקרתי
ביקרתי גם בבית המרקחת והבאתי כמה תרופות שיש לי אליהן אלרגיה חריפה
תיכף אתפח ואתחיל להחנק לאיטי.

לצפיה ב-'תודה שהייתם'
תודה שהייתם
20/12/2018 | 23:33
1
101

לצפיה ב-'מתפללת שאת בריאה ושלמה, דואגת לך מאד'
מתפללת שאת בריאה ושלמה, דואגת לך מאד
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2018 | 23:07
104
ליאן יקרה,

אני קוראת בפחד וכאב את ההודעה שכתבת לפני יומיים, ואני מקווה כל כך שאת בסדר, שאת עוד כאן כדי לקרוא את התגובה שלי, לשמוע כמה אני דואגת לך... אני יכולה רק לדמיין מתוך איזה מצוקה כתבת, כמה רצית כבר שכל זה ייפסק כבר... אולי הזיכרונות הציפו אותך והשתלטו על ההווה, ואולי ההווה עצמו נעשה בלתי נסבל...

יקרה, נדמה לי שעצם זה שכתבת לנו, שזכרת אותנו בתוך הרגע הנורא ההוא ועוד הצלחת להגיע כדי לומר תודה - שאולי זה מעיד על כוחות של חיים שפיעפעו בך אפילו באותו רגע והמשיכו לשמור עלייך מול כל הכאב והיייאוש... ואני מתפללת שלא פגעת בעצמך.

יקרה, אנחנו פה, בפורום וגם בצ'ט, דואגים ומחכים לשמוע ממך, לחבק אותך, לתמוך בך, לצעוק איתך... לנסות ביחד איתך להאמין בעתיד שהוא אחר, חופשי, גם אם עכשיו אי אפשר לראות או אפילו לדמיין אותו...

שלך,
מקווה כל כך לשמוע ממך,
מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'אתגר יצירה חדש לחנוכה '
אתגר יצירה חדש לחנוכה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2018 | 22:34
28
חג אורים שמח, לכבוד החג יש לנו אתגר עם הרבה אור והוא נמצא בקישור :
פורום יצירה,נשמח לקרא שם את תגובותיכם.
משפחת סה"ר
לצפיה ב-'יש לי בעיה, שאני לא מצליחה להבין אותה. אשמח אם תעזרו לי!'
יש לי בעיה, שאני לא מצליחה להבין אותה. אשמח אם תעזרו לי!
03/12/2018 | 14:15
1
135
שלום!
יש לי בעיה כבר המון שנים, שאני לא ממש מצליחה לשים עליה את האצבע.
אנסה להסביר בצורה פשוטה את מה שקורה:
כאשר אני במצבים חברתיים, עם אנשים - חברים, משפחה, בן זוג, עבודה
קורה לי לפעמים מצב, שפתאום אני בלי שום התראה מוקדמת ושום כלום, מתחילה להכנס לעצמי, נסגרת ונשאבת לתוך עצמי. מרגישה עייפות ממש גדולה (פיזית ונפשית), ומן אדישות ואטימות להכל, ייאוש וניתוק, מן חוסר חשק לכלום, כאילו נהפכת לזומבי חחח
ונוצרת איזו אווירה דיכאונית ריקנית ועייפה, שלצערי משפיעה על הסובבים אותי.. ועושה להם רע.. וזה כואב לי שאני לא נותנת אנרגיה וחיות לאנשים סביבי, או סתם שלווה אפילו.. אלא יוצרת אווירה כבדה ואנרגיה קשהה כזאת..
וזה ממש מוזר.. אני לא יודעת אם הבנתם כל כך מה קורה לפי מה שכתבתי, ואשמח אם תשאלו שאלות כדי להבין כי אולי זה יעזור לי להבין יותר..
כל מה שאני יודעת שזה פוגע בי הרבה פעמים ובעיקר מקשה עליי לנהל מערכת יחסים זוגית..
אני לא מבינה אם ככה אני וזה מה יש.. או שאני יכולה לעבוד ולשנות את זה, כי אם כן אני אעבוד כמה שצריך!!
ממש אודה לעצתכם...
לצפיה ב-'אנחנו עונים לך בפורום מבוגרים'
אנחנו עונים לך בפורום מבוגרים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2018 | 21:33
73
היי יקירה,
כתבת את אותה הודעה בשני פורומים ואנו עונים לך בפורום "מבוגרים" בו כבר התחילו לענות לך.
מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'מדוכא - פריקה '
מדוכא - פריקה
21/11/2018 | 22:29
2
152
אני רק בכיתה ח' אבל אני מרגיש ממש מדוכא בבקרים ובלילות רוב הזמן שנה שעברה זה היה יותר חזק והדיכאון נעלם בחופש הגדול אבל עכשיו הוא חזר ואני מפחד שהוא יתחזק יותר אפילו משנה שעברה ובבית ספר אני מרגיש שקשה לי להתרכז אני כל הזמן רק מצייר כי זה מה שגורם לי לשכוח מהדיכאון אני מרגיש כאילו אני מלעשות דברים ובגלל זה אני תמיד תקוע במחשב או בטלוויזיה   כשאני מתנתק וחוזר למציאות אני פשוט חוזר לדיכאון ולדאון  אני מרגיש שאני משתגע מזה מה עושים במצב כזה?
לצפיה ב-'לחלוק את הכאב'
לחלוק את הכאב
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2018 | 21:42
1
86
יקר,

מהמילים שלך אפשר ממש להרגיש את המצוקה הגדולה שאתה נמצא בה.
נשמע שיש המון משקל על כתפיך הצעירות...
המון כאבים.. חשש מהעתיד ומה שמצפה לך בו.. ייאוש מההווה בו אתה חש לכוד בתוך המחשבות המחלישות והרגשות המכאיבים, מבלי שאתה יכול באמת לברוח חוץ מלזמנים קצרים.. ואתה מרגיש שאתה חייב את הניתוק הזה, כי התחושות קשות מידי ומורידות למטה.. והכל נראה אפור ועצוב ואבוד...

יקר, נשמע שהחזרה ללימודים גורמת ללב שלך להתכווץ ולראש שלך לרדת... נשמע שמשהו שם מציף אותך וגורם לך לכאב קשה מנשוא.. וזה כל כך קשה כשאחרי הקושי שהיה לך בשנת הלימודים הקודמת זכית בכמה רגעים של חסד בחופש הגדול ועכשיו פתאום כל הכאב שב ומכה בך בעוצמה גדולה וממלא אותך בדאגה שמא הוא עוד יתגבר... וזה גורם לעצור.. הראש רוצה להתקדם אבל הרגליים לא מצליחות לזוז... ואתה מרגיש שאין בידיך לשנות את המצב...
ראשית, רוצה לומר לך תודה על ששיתפת אותנו.. כי זה כל כך בלתי נסבל לעבור את כל זה לבד וזה דורש כל כך הרבה בגרות ואומץ לעשות את הצעד, להוציא את הכאב דרך המילים, לתת ביטוי לקושי.. לתת למה שעובר עליך להיכנס לאזניים אחרות... ואני רוצה להציע לך לעשות זאת עוד ועוד.. לתת לנו לחוש מה עובר עליך.. להיות לך לכתף.. לנסות להבין...
שנית, הייתי רוצה להציע לך לנסות לחשוב על אדם מבוגר שמכיר אותך ואתה סומך עליו ולשתף אותו במה שעובר עליך, כמו ששיתפת אותנו.. אולי באמצעות צעד זה תמצאו יחד כתובת נכונה לפנות אליה ודרכים להקל את הסבל אותו אתה חווה...
לבסוף, אני רוצה להזמין אותך לצ'אטים שלנו. הם אנונימיים לגמרי ומופעלים על ידי מתנדבים. הם פעילים כל ערב בין תשע לחצות (מלבד שישי). שם תוכל לשתף בזמן אמת בעובר עליך, למצוא אוזן קשבת, לב מבין וכתף חמה להישען עליה...
אולי לחלוק יחד עם עוד אנשים את המשקל הכבד שעל כתפיך, יוכל להקל עליך את המשא...
אנחנו ממתינים לך ולמילותיך!

שלך
מתנדב בסה"ר

לצפיה ב-'לינק לצ'אט'
לינק לצ'אט
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2018 | 22:13
32

מוזמן!
לצפיה ב-'אתגר יצירה חדש הקשור לחורף המתקרב'
אתגר יצירה חדש הקשור לחורף המתקרב
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2018 | 22:34
35
היי אנשים יקרים,
העלינו אתגר יצירה חדש הקשור למזג האוויר המתקרר,מוזמנים ללחוץ על הקישור ולכתוב תגובות:

לצפיה ב-'חברות שלי מתרחקות ממני כי אני לסבית'
חברות שלי מתרחקות ממני כי אני לסבית
29/10/2018 | 18:45
2
145
היי,
אני לסבית ובזמן האחרון לא גאה. 
מאז שיצאתי מהארון כולן מתייחסות אליי שונה, סוג ב', אף אחת לא מוכנה שאני אשב לידה, כשאני רוצה לתת חיבוק לאחת מן החברות שלי בשפת גוף שלה היא מסמנת לי דחייה,
כשאין מקום לשבת בדרך כלל אחת יושבת על אחרת, אף אחת לא מוכנה שאני אשב לידה.
כשהצעתי למישהי לבוא איתי לתחנת אוטבוס היא סרבה והורידה ממנה את הידיים שלי.
אני בדיכאון, אני רוצה את החיים שלי שוב.
מה לעשות?
לצפיה ב-'בת כמה את?'
בת כמה את?
29/10/2018 | 21:47
114

לדעתי לפני שיוצאים מהארון כדאי לרכוש חברים או ידידים להטבים
ורק אחרי זה מומלץ לצאת מהארון.

לצפיה ב-'תהליך... '
תהליך...
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2018 | 09:35
110

היי יקרה

עשית צעד הדורש אומץ, יצאת מהארון וציפית שהסביבה הקרובה לך תקבל אותך כמו שאת. אבל למרבה האכזבה דווקא סביבתך הקרובה ובעיקר חברותייך לא מפגינות יכולת קבלה ותמיכה. אני מרגישה ושומעת את הכאב שלך, את הבדידות ותחושת הדחייה.

ואולי בהמשך הן יוכלו לקבל אותך כמו שאת, ואולי בהמשך תמצאי אנשים אחרים ו/או נוספים שירצו להיות שם איתך ועבורך... ואולי היציאה מהארון היא לא צעד אחד בודד, אלא תהליך, תהליך שיש בו עליות ומורדות, וחוזק וחולשה, אובדן ומציאה זה לצד זה... 

אנחנו אומנם לא איתך במובן הפיזי, אך את לא לבד. אנחנו כאן, ממש מהצד השני של המסך כל ערב (למעט יום שישי), מחכים לשמוע ממך ולהושיט לך יד. 

כמו כן יש אגודות וארגוני סיוע רבים, אחד מהם הוא האגודה למען הלהט"ב : https://www.lgbt.org.il/ ;שתוכלי לפנות אליו לקבלת ייעוץ ותמיכה. 

מקום נוסף שיכול לסייע לך, הוא המרכז הגאה שנמצא בתל אביב, בטלפון 
03-525-2896. שם תוכלי למצוא תמיכה, קבלה והכלה בקרב אנשים שסובלים מבעיות דומות מאוד. 

בדף הבית שלנו יש רשימות של ארגוני סיוע בקהילה נוספים שיכולים להתאים במענה ספציפי ותמיכה כדי שלא תרגישי לבד בעולם.
אני מאחלת לך ימים של שקט, ימים של תחושת גאווה במי שאת בלי קשר לאנשים מסביב.
מתנדבת סה"ר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה