לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
96359,635 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.  תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוחי חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד.

המידע הנמסר בפורום הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

המשך >>

לצפיה ב-'פוליסה רק לתרופות שמחוץ לסל.'
פוליסה רק לתרופות שמחוץ לסל.
21/05/2019 | 10:14
3
38
שלום,

האם אפשר לרכוש פוליסה רק לתרופות שמחוץ לסל הבריאות, כולל תרופות off label ותרופות יתום ותרופות ביולוגיות כולל בדיקות התאמה וכל זה בהשתתפות עצמית נמוכה?

אם כן, מה חשוב לברר ולדעת ועל מה לשים דגש בביטוח כזה?

תודה
לצפיה ב-'והאם זה כפילות למכבי שלי?'
והאם זה כפילות למכבי שלי?
22/05/2019 | 01:41
1
21
לצפיה ב-'דרושים פנסיונרים לעבודה מהבית'
דרושים פנסיונרים לעבודה מהבית
26/07/2019 | 22:57
4
דרושים פנסיונרים לעשיית כסף מהבית 
http://www.aptilworksfromhome.com/

לצפיה ב-'אכן ניתן לרכוש כיסוי תרופות בלבד'
אכן ניתן לרכוש כיסוי תרופות בלבד
17/06/2019 | 21:44
12
יש לוודא שאתה רוכש את הכיסוי הכי מעודכן שיש.
בחלק מהחברות זה מגיע כמוצר אחד (למשל מגדל ואיילון) ובחלק מהחברות זה מחולק לשני רבדים (למשל הראל ומנורה).
החפיפה עם קופות החולים היא מינימאלית ובכל מקרה הקופה לא כוללת את הבדיקה הגנומית שעלותה כ-30 אלף ש"ח.

בהצלחה ורפואה שלמה,
עדי
לצפיה ב-'שאלה למבינים בביטוחי חיים '
שאלה למבינים בביטוחי חיים
15/05/2019 | 16:04
4
59
שלום רב
בעלי קיבל הצעה לביטוח חיים על סכום של כ- 500,000 ש"ח . מאחר ובעלי קצת מסובך בריאותית זאת ההצעה היצ=חידה שיש לנו וגם זה במסגרת הסדר פשרה עם חברת הביטוח הספציפית .
אשמח אם תוכלו להציץ בטבלה המצורפת ותראו את הפרמיות שהם מבקשים כל חודש / שנה - הפרמיות מתחילות מ-143 ש"ח לחודש בגיל 49 ועולות עד ל- 1,118 ש"ח בגיל 70 .
אני מבקשת לדעת :
1. האם תוכלו לומר לי האם הם הכניסו " תוספת חיתום " למחיר הפרמיות ? אם כן - כמה ? ( מדובר בבחור " לא מעשן " בן 49  ) 
2. האם בכלל "שווה" לעשות ביטוח כזה ? ( למרות שאף אחד לא יודע מה יילד יום ) 
3. מה ההשלכה שעלולה להיות אם נחליט לא לעשות את הביטוח ( מעבר כמובן למצב של מקרה מוות חלילה ) ? האם לא נוכל לקחת משכנתא למשל ? ( נראה לי שיש לי ביטוח חיים קטן - אני צריכה לבדוק )
תודה מראש למשיבים 
לצפיה ב-'נראה שהאתר לא כל כך פעיל'
נראה שהאתר לא כל כך פעיל
19/05/2019 | 10:58
29
לצפיה ב-'מחשבון ריסק'
מחשבון ריסק
19/05/2019 | 18:33
34
לצפיה ב-'מחשבון ביטוח חיים עדכני 5/2019'
מחשבון ביטוח חיים עדכני 5/2019
26/05/2019 | 17:15
1
17
קישור למחשבון ביטוח פעיל

לצפיה ב-'מה המשמעות של קבלת החלטה '
מה המשמעות של קבלת החלטה
30/05/2019 | 11:30
10
לא לעשות ביטוח חיים ( אם הפרמיות שחברת הביטוח כל כך גבוהות ) במצב שארצה לקחת משכנתא ?
האם יש הבדל אם יש לי ביטוח חיים רגיל או לא כשרוצים לקחת משכנתא או שזה לא משנה כי הביטוח שצריך לעשות זה ביטוח משכנתא וביטוח חיים רגיל לא מעלה ולא מוריד ?
לצפיה ב-'שאלה למבינים בביטוחי חיים '
שאלה למבינים בביטוחי חיים
15/05/2019 | 16:04
62
שלום רב
בעלי קיבל הצעה לביטוח חיים על סכום של כ- 500,000 ש"ח . מאחר ובעלי קצת מסובך בריאותית זאת ההצעה היצ=חידה שיש לנו וגם זה במסגרת הסדר פשרה עם חברת הביטוח הספציפית .
אשמח אם תוכלו להציץ בטבלה המצורפת ותראו את הפרמיות שהם מבקשים כל חודש / שנה - הפרמיות מתחילות מ-143 ש"ח לחודש בגיל 49 ועולות עד ל- 1,118 ש"ח בגיל 70 .
אני מבקשת לדעת :
1. האם תוכלו לומר לי האם הם הכניסו " תוספת חיתום " למחיר הפרמיות ? אם כן - כמה ? ( מדובר בבחור " לא מעשן " בן 49  ) 
2. האם בכלל "שווה" לעשות ביטוח כזה ? ( למרות שאף אחד לא יודע מה יילד יום ) 
3. מה ההשלכה שעלולה להיות אם נחליט לא לעשות את הביטוח ( מעבר כמובן למצב של מקרה מוות חלילה ) ? האם לא נוכל לקחת משכנתא למשל ? ( נראה לי שיש לי ביטוח חיים קטן - אני צריכה לבדוק )
תודה מראש למשיבים 
לצפיה ב-'טעות'
טעות
15/05/2019 | 15:34
37
טעות
לצפיה ב-'לקצץ במנהלים,פנסיה או השתלמות?'
לקצץ במנהלים,פנסיה או השתלמות?
13/05/2019 | 16:39
46
שלום,
בן 63 בקרוב וברשותי 3 תכניות פנסיה-הפניקס (מנהלים)ישנה ללא הפקדות, כלל-מנהלים (פרופיל) בערך משנת 2002 ופנסיה של מקפת בערך מאותה שנה.הסכומים בכולם די דומים ובנוסף קרן השתלמות עם סכום נאה למדי.
משקיע ב-2 הראשונות 350 לחודש (אחרי הפחתה לפני כמה חודשים) ובשלישית 250. סה"כ 1000 לחודש.
לפי סימולציות שעשיתי קיצוץ של 100-150 במנהלים/פנסיה ישפיע בצורה זניחה על מה שאקבל בעתיד.
השאלה מניין עדיף להוריד-פנסיה עם ד"נ נמוכים,מנהלים עם מקדם די טוב או השתלמות.
תודה
לצפיה ב-'החלת ותק מקרן השתלמות ותיקה למספר קרנות חדשות'
החלת ותק מקרן השתלמות ותיקה למספר קרנות חדשות
30/04/2019 | 15:36
37
אני יודע שאפשר להחיל ותק מקרן אחת לשניה אבל האם אפשר להחיל ותק על כמה קרנות?
אין באמת תשובה ברורה על זה באינטרנט...

תודה מראש
לצפיה ב-'הפרשה ריטרואקטיבית לביטוח מנהלים של הפרשת מעביד מעבר ל- 5%'
הפרשה ריטרואקטיבית לביטוח מנהלים של הפרשת מעביד מעבר ל- 5%
22/04/2019 | 06:46
41
שלום,
בחברה בה אני עובד מפרישים לביטוח מנהלים 5% העובד והמעביד 5% לגמל ו- 8.333% לפיצויים. לפי הסכם עם העובדים הוגדלו בעבר הפרשות הגמל: עוד 1% לעובד ועוד 1.5% למעביד. שתי ההפרשות החדשות הללו בוצעו לשתי קופות ביטוח מנהלים נפרדות מהקופה הותיקה הקודמת הקיימת מ- 2001.

באוגוסט 2018 סוכן הביטוח הפנסיוני של מקום העבודה הציע לי לעבור לקופות אחרות לטובת הורדת דמי ניהול. מבדיקה התברר לי שמאז אוגוסט 2018 ועד היום לא בוצעו כלל הפקדות הגמל של 1.5% של המעביד (ההפקדות של 1% כן בוצעו לקופה חדשה).

האם המעביד יוכל לבצע את הפקדותיו החסרות רטרואקטיבית? גם עבור אלו השייכות לשנת מס קודמת?

בנוסף לביטוח המנהלים חלק מהשכר מוקצה להפרשות לקרן פנסיה.
סוכן הביטוח הציע לי גם כאופציה לבצע את שתי ההפרשות הללו של 1% ושל 1.5% אל קרן הפנסיה הקיימת שברשותי. מבחינתי זה נשמע לי היום אופציה עדיפה. האם זה באמת אפשרי טכנית?

תודה.
לצפיה ב-'מקדם קצבה'
מקדם קצבה
19/04/2019 | 16:53
67
שלום
יש לי פוליסת מנהלים משנת 1994 .
יש בה כספים הוניים וכספים קצבתיים עם מקדם ישן משנת 1994 (מקדם 173).
האם על הכספים ההונים אוכל לקבל קצבה על פי אותו מקדם?
או מקדם של 2008? או מקדם שיהיה באותו זמן שאפרוש?
תודה,נעמה

לצפיה ב-'שאלות לגבי פנסיה:'
שאלות לגבי פנסיה:
16/04/2019 | 23:07
1
81

שאלה 1:
אני חושב על קופת גמל להשקעה שתשמש לי כתוספת קצבה לפנסיה.
אמרו לי שבמקרה ואקח את הכסף כפנסיה המקדם שלי יהיה 200.
עשיתי חישוב שלפי רווח שנתי של 3% אני צריך לחיות 23 שנים אחרי גיל 67 ולפי רווח שנתי של 4% אני צריך לחיות עוד 27 שנים (חישבתי את זה לפי נוסחת טור הנדסי של תשלומים חודשיים עם הריבית החודשית המתאימה).
האם שנים אלו הגיוניים? האם אדם בגיל 67 תוחלת חייו תהיה 23 או 27 שנים. או שתוחלת החיים נמוכה יותר ואני צריך לקבל מקדם טוב יותר (דברו איתי על מקדם 200)?
(החישוב שלי נעשה מתוך הנחה שבת הזוג שלי לא תקבל כלום במקרה ואמות לפניה).
האם הפנסיה הזו תהיה צמודה למדד? צמודה למשהו אחר? תלויה בהשקעות שיעשו בחיסכון הזה שלי?
שאלה 2:
אני מקבל דו"ח מחברת מגדל על הסכום שנצבר ועל הפנסיה המשוערת. האם הפנסיה המשוערת מביאה בחשבון רווחים עתידיים על סכום כסף זה?
עד כמה שהבנתי ניתן לקבל קצבה כאשר אם הפנסיונר נפטר אשתו מקבלת 30% , 60% או 100% מהקצבה. האם חשוב הקצבה המשוערת כיום לפני שיצאתי לפנסיה מביא בחשבון מתייחס לאחד המצבים האלו? לאיזה מצב (שהאלמנה מקבלת 30%, 60% או 100%)?
שאלה 3:
האם אני יכול להגדיל את השקעתי בקרן הפנסיה שלי (בקרן הפנסיה שכבר קיימת)? היום המעסיק ואני משלמים בערך 4200 ש"ח מידי חודש לקרן פנסיה זו (מתוך משכורת של 26000 ש"ח). האם אני יכול לשלם למשל עוד 2000 ש"ח ממשכורתי (רק אני ולא המעביד) כדי להגדיל את הפנסיה?
שאלה4:
האם משהו מכיר מישהו שמטפל בפנסיות הצוברות הישנות?
לצפיה ב-'תשובות חלקיות מאוד'
תשובות חלקיות מאוד
05/05/2019 | 10:42
24
מקדם 200 משמעותו תוחלת חיים של עוד 16.66 שנים אחרי גיל 67 - עד גיל 83 ושמונה חודשים. לא ברור לי החישוב שעשית.

למיטב ידיעתי בדו"ח של קרן פנסיה נלקחים בחשבון רווחים עתידיים עפ"י אחוז רווחים המוכתב ע"י האוצר. לא נלקחות בחשבון הפקדות עתידיות.
חישוב הקצבה אמור לקחת בחשבון גם את הפנסיה לאלמנה, אך אין לי מושג לפי איזה אחוז
לצפיה ב-'פנסיית נכות מקרן פנסיה ותיקה'
פנסיית נכות מקרן פנסיה ותיקה
08/04/2019 | 23:44
42
שלום
הוכרתי כנכה 50%.אני ממשיך לעבוד ועושה תאומי מס.אך תשלום פנסיית הנכות היא נמוכה .רק 2200 שח כי יש הורדת מס וקופח וביטוח לאומי.איני מביןן זאת כי שכרי עומד 22 אלף שח ברוטו.אני מציין כי נכותי הוחמרה ושעות עבודה כנראה ירדו עד ליציאה מוקדמת לפנסיה עקב נכות.ומה תהיה אז הקצבה?איך מחשבים
לצפיה ב-'רצף פיצויים - מה לעשות עכשיו?'
רצף פיצויים - מה לעשות עכשיו?
03/04/2019 | 14:35
56
לפני 3 שנים סגרו לנו את החברה וקיבלנו בין היתר מענק פיטורים יפה.
את המענק הזה + כספי פיצויים הפקדתי בקופת גמל, והבאתי לקופה אישור מפקיד השונה על רצף פיצויים.
מאז עבדתי 3 שנים במקום עבודה אחר, ועכשיו אני עובר מקום עבודה, גם עכשיו קיבלתי סכום מענק עזיבה אבל הוא מאוד נמוך - 1,100 ש"ח.
את הכסף הזה הפקדתי בקופת גמל נוספת, ולהבנתי עליי ללכת שוב לפקיד שומה ולבקש אישור על רצף פיצויים לקופה החדשה.

האם עליי לחדש את האישור רצף פיצויים על הקופת גמל הקודמת של לפני 3 שנים?
לצפיה ב-'לכל המתעניינים לגבי משיכת ביטוח מנהלים ישן בגיל 60 במקום 67'
לכל המתעניינים לגבי משיכת ביטוח מנהלים ישן בגיל 60 במקום 67
02/04/2019 | 10:49
2
132
לפי הבדיקה שלי (ושל חבר נוסף) עם חברת הביטוח כלל המקדם לגיל 60 הוא 190.8 לעומת מקדם של 157.63 לגיל 67, עבור פוליסה מנהלים משנת 1999 במסלול ברירת מחדל של 120 גמלאות מובטחות. כלומר עבור אותו סכום חסכון משיכה בגיל 60 תתן גימלה של 82.61% מזו שתתקבל בגיל 67.
לפני החלטה על משיכה יש לקחת בחשבון את העובדות הבאות:
1) ניכויי מס הכנסה וביטוח לאומי לפני גיל 67 גבוהים יותר.
2) בין גיל 60 לגיל 67 הכסף צובר רווח נוסף, למרות העמלות.
3) מי שממשיך לעבוד בין גיל 60 ל 67 שומר על אפיק חסכון פנסיוני טוב יחסית, למרות העמלות המטופות הנגבות באפיק זה.
לצפיה ב-'יש עוד סיבות לשקול את העניין'
יש עוד סיבות לשקול את העניין
03/04/2019 | 11:50
54
1. אם אתם עדיין עובדים, הקצבה נחשבת לשכר ולכן המס שלכם יהיה על הכנסה של שכר+ קצבה, מה ששם הרבה אנשים על המדרגה הגבוהה כבר מהשקל הראשון של הקצבה.

2. ישנם עדיין פוליסות בעלות הבטחת תשואה של 4.5% והצמדה. לרוב הבטחה זו מסתיימת ברגע שמתחילים למדוך או גיל 67 ולכן יש לשקול להשאיר עד גיל זה.

3. יש ביטוח אובדן כושר עבודה אם אתם עדיין עובדים

ממש חובה ללכת לקבל ייעוץ פרישה מסודר מאנשי מקצוע לפני קבלת החלטות כאלו, הן יכולות להיות בעלות השפעה של עשרות ומאות אלפי שקלים
לצפיה ב-'מעניין מאד, לדעתי 82% זה ממש טוב'
מעניין מאד, לדעתי 82% זה ממש טוב
09/04/2019 | 07:09
37
כמובן שצריך לקחת בחשבון בנוסף שיקולי מס, כמו שציינו קודם
לצפיה ב-'לכל המתעניינים לגבי משיכת ביטוח מנהלים ישן בגיל 60 במקום 67'
לכל המתעניינים לגבי משיכת ביטוח מנהלים ישן בגיל 60 במקום 67
02/04/2019 | 10:50
40
לפי הבדיקה שלי (ושל חבר נוסף) עם חברת הביטוח כלל המקדם לגיל 60 הוא 190.8 לעומת מקדם של 157.63 לגיל 67, עבור פוליסה מנהלים משנת 1999 במסלול ברירת מחדל של 120 גמלאות מובטחות. כלומר עבור אותו סכום חסכון משיכה בגיל 60 תתן גימלה של 82.61% מזו שתתקבל בגיל 67.
לפני החלטה על משיכה יש לקחת בחשבון את העובדות הבאות:
1) ניכויי מס הכנסה וביטוח לאומי לפני גיל 67 גבוהים יותר.
2) בין גיל 60 לגיל 67 הכסף צובר רווח נוסף, למרות העמלות.
3) מי שממשיך לעבוד בין גיל 60 ל 67 שומר על אפיק חסכון פנסיוני טוב יחסית, למרות העמלות המטופות הנגבות באפיק זה.
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים'
ביטוח מנהלים
29/03/2019 | 14:49
1
77
שלום רב
היה לי במקום עבודתי ביטוח מנהלים קבוצתית עם אובדן כושר מקצועי. לאחר 25 שנות עבודה פוטרתי עקב מחלה וקיבלתי א.כ.ע.
היום אחרי 5 שנים מתברר לי שחברת הביטוח ביטלה לי את הפוליסה הקבוצתית ועשתה לי פוליסה אישית.
בעקבות זה הפסיקו להוריד לי ביטוח לאומי ובריאות.
שאלותי
1. האם הם יכולים לבטל פוליסה קיימת ולפתוח חדשה ללא ידיעתי.
2. האם הם יכולים לשנות את תנאי הפוליסה
תודה מראש
יואל
לצפיה ב-'לגבי ביטוח לאומי, המוסד יגיע אליך בשלב כלשהו.'
לגבי ביטוח לאומי, המוסד יגיע אליך בשלב כלשהו.
04/05/2019 | 13:47
24
ייתכן שעדיף לפנות אליהם כבר בסוף שנת המס הרלוונטית עם טופסי 106 ולקבל שובר תשלום ולא את הכל במכה אחת (הם יוותרו לך על הצמדה וקנס בכל מקרה)
לצפיה ב-'החלפת קרן פנסיה'
החלפת קרן פנסיה
26/03/2019 | 13:19
4
97
אפשר לפתוח קרן פנסיה חדשה לאחר שהקודמת לא פעילה ולחכות להפקדה ראשונה של המעסיק ומיד לאחר מכן להחליף קרן? האם הזכאות להמשך הפקדות תישמר? יש בזה בעיה כלשהי?

לצפיה ב-'מה המטרה במהלך כזה? '
מה המטרה במהלך כזה?
27/03/2019 | 14:24
2
44
ניסיתי להבין ולא הצלחתי :)
לצפיה ב-'למנוע'
למנוע
28/03/2019 | 22:23
1
43
מבוכה מקרן נמוכה מאוד שיש לי, על ידי כך שלא אצטרך להעביר דו"ח למשווק הפנסיוני של מקום העבודה ולעשות חיתומים טלפונית. לאחר מכן להעביר את מספר הקרן למעסיק. no questions ask
לצפיה ב-'הכל אפשרי, השאלה אם שווה לך כל הבלבול ראש הזה'
הכל אפשרי, השאלה אם שווה לך כל הבלבול ראש הזה
29/03/2019 | 08:11
33
המשווק הפנסיוני בכל מקרה יידע את המצב כי הוא מחוייב לעשות לך מסלקה (אם את עובדת דרכו ולא ישירות מול הקרן).
המשווק לא אמור להעביר את המידע למעסיק.

בשלב הבא, אם תרצי להפקיד בראשונה אז בכל זאת תצטרכי לעשות אליה תהליך הצטרפות מחדש (כי היא לא פעילה) ואז להעביר אליה את הכסף שהמעסיק הספיק להעביר לחדשה. שווה לך כל ההתעסקות בזה?
לצפיה ב-'אפליקצייה להחלפת קרנות פנסיה של חילן'
אפליקצייה להחלפת קרנות פנסיה של חילן
19/05/2019 | 16:28
11
היום ניתן להחליף קרנות פנסיה או להצטרף לקרנות פנסיה עם האפליקציה של חילן במובייל...כזה דבר מועיל ופשוט ובלי כל הניירת והבירוקרטיה המתלווה להתליך
לצפיה ב-'צריך המלצה'
צריך המלצה
27/03/2019 | 22:02
1
120
אני מנהל בחברת הייטק, משכורת מצויינת (מעל 40 א. ש״ח).
אני בן 40 וקצת.
עד כה צברתי בערך חצי מליון ש״ח בפנסיה.
קיבלתי שתי הצעות מהסוכן שמטעם העבודה:
1.3 אחוז מההפקדה וכן 0.05 אחוז מהצבירה
2.5 אחוז מההפקדה וכן פטור מלא (0 אחוז) מהצבירה

מתוך הנחה שאמשיך לעבוד עם משכורת גבוהה עד לפחות גיל 50, מה הייתם ממליצים לי לקחת?

תודה!
לצפיה ב-'לך לייעוץ פנסיוני'
לך לייעוץ פנסיוני
28/03/2019 | 16:05
52
בשכר כזה יפה, ממליץ לך לגשת לאחד מעשרות עיוצים הפנסיונים.
לקבל ייעוץ אוביקטיבי מסודר כי דמי נהול זה הכל בחיים, יש את איכות המוצר והתאמתו למשפחה
לצפיה ב-'קופת גמל'
קופת גמל
27/03/2019 | 23:38
1
58
הנני בת   60,  חודש הבא, משתחרר לי  כספי קופת גמל , ברצוני לדעת1   האם כדאי למשוך את כספים (אין זרימה של הכספים כבר מעל 15 שנה) ולהכניס לתוכנית חסכון כלשהי בבנק   ,  2   יש לי עוד סכום כסף שברצוני להפקיד לתוכנית חסכון לעשר שנים לערך   האם יש אפשרות להזרים כסף לקופת הגמל וכל חודש  להפקיד  סכום קבוע בתאריך קבוע 
תודה
לצפיה ב-'משיכת קופת גמל'
משיכת קופת גמל
01/04/2019 | 19:00
38
אם את רוצה להמשיך להשקיע את הכסף הנזיל מקופת הגמל, לא ברור למה להוציא אותו. לקופת גמל יש פטור ממס רווחי הון שזה יתרון גדול. שווה לך לבדוק אפשרות להקטין דמי ניהול, להחליף מסלול השקעה או להעביר את כספי הקופה לבית השקעות אחר אם את חושבת שהוא טוב יותר.
לצפיה ב-'מעסיק חדש'
מעסיק חדש
24/03/2019 | 16:04
1
54
אני מתחיל עבודה אצל מעסיק חדש לאחר ש3 שנים לא עבדתי.
אין לי קרן פנסיה.
אני מעט חושש מאי הנעימות במצב שכזה מאחר ולא עבדתי והייתי מובטל.
אם אני פותח כרגע קרן פנסיה, רק שתהיה, לא חשוב לי העמלות כרגע מאחר ואעבור לקרן אחרת לאחר ההפקדות הראשונות.
אני צריך להעביר מסמך כלשהו למעסיק? אם כן, כתוב תאריך פתיחת הקרן?
מה צריך לתת לו בדיוק?
איך זה עובד ? הפקדות רק לאחר 6 חודשים?
אם אפתח מעכשיו והקרן לא תהיה פעילה, האם המעסיק יעביר לי אחרי 3 חודשים את כל הקרן?
לצפיה ב-'ברמת העיקרון זה לגמרי אפשרי'
ברמת העיקרון זה לגמרי אפשרי
25/03/2019 | 10:41
28
בהחלט אתה יכול לפתוח באופן עצמאי קרן פנסיה וכך שתתחיל לעבוד יגיע לך אחרי 3 חודשים רטרו...

המצב השני פחות טוב

במקום לסבך אותך כאן עם טפסים מה כן ומה לא גש לסוכן ביטוח או תתקשר למוקדי השיווק של חברת הביטוח שתרצה לפתוח בה קרן.

הם יתנו לך את כל המידע והעזרה.
לצפיה ב-'תיק פנסיוני'
תיק פנסיוני
20/03/2019 | 08:07
1
75
שלום רב  ,
אני בו 44 נשוי + 4 , לאחרונה התחלתי עבודה חדשה.
ברשותי קרן פנסיה וגם ביטוח מנהלים עם מקדם 200.57
עד עכשיו הפרשתי 65% לפנסיה והשאר לביטוח (בכל אחד מהמוצרים תגמולים + פיצויים).
דמי הניהול בביטוח :1.24% מהצבירה ו 3.7% מההפקדה.
בפנסיה : 0.18% מהצבירה ו 1% מההפקדה.
פרסומים רבים מוכיחים כי המקדם המובטח אינו מצדיק את דמי הניהול הגבוהים , ואני חושב שנכון יהיה לנייד אותו.
אשמח לשמוע תובנות  מה כדאי לעשות בעניין.
תודה רבה
לצפיה ב-'מה מצב הבריאות שלך?'
מה מצב הבריאות שלך?
20/03/2019 | 13:12
74
לא סתם כתבתי שאלה לגבי מצב הבריאות, יש בביטוח מנהלים ביטוח אובדן כושר עבודה ושנכסת אליו חתמת על הצהרת בריאות.

אם חס וחלילה הבריאות שלך פחות טובה ויום ההצהרה, הביטוח שתשיג במקום אחר יכול עם החרגות לדוגמה.

שים לב, יש המון שיקולים כאשר משנים ביטוחי מנהלים או קרנות פנסיה וזה מאוד מסוכן לקבל החלטה לפי מה שיגידו לך אנשים בפורום.

הדרך הנכונה היא לעשות שימוש באנשי מקצוע שיראו את כלל התמונה של הפנסיה שלך ושל בת הזוג, כי יש קשר וחשיבות להסתכלות משפחתית.

אתה יכול לגשת לסוכן ביטוח מקצועי ואז גם לא יעלה לך כל כך (אם כי חלקם גובים על בדיקת תיק כיום - ובצדק).

או ליועצים פנסיונים אוביקטיבים
אתשי יועצת כזו

לצפיה ב-'מוטב בלתי חוזר-ביטוח חיים'
מוטב בלתי חוזר-ביטוח חיים
19/03/2019 | 18:53
31
שלום,

ברשותי ביטוח חיים קבוצתי ממקום העבודה, האם ניתן לרשום את הבנק כמוטב בלתי חוזר לצרכי משכנתא?

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ