לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
96359,635 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.  תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוחי חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד.

המידע הנמסר בפורום הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

המשך >>

לצפיה ב-'הפרשים לתיקון שומה עבור שנים קודמות '
הפרשים לתיקון שומה עבור שנים קודמות
25/07/2018 | 16:31
1
28
שלום 
מתחילת 2013 אני נמצא באי כושר עבודה .
הגשתי תביעה לחברת הביטוח ובאמצע 2016 חתמנו על הסכם פשרה לפיו קיבלתי סכום גדול רטרואקטיבית עבור שנים 2013 ואילך ( שנתיים ראשונות 50% קצבה ולאחר מכן 100% קצבה מתחדשת ) 
אני רוצה למלא עכשיו טופס 135 לצורך בקשה ל"החזרי מס " ואני צריך לעשות פריסה של הסכום הגדול הזה עבור 4 השנים אחורה .
בטופס 106 של 2016 ( רצ"ב )מופיע כל הסכום שקיבלתי עבור 4 השנים האחרונות וגם מופיעים שם סעיפים : "הפרשים לתיקון שומה עבור לשנת 2013 " ( כנ"ל לשנים 2014 ו- 2015 ) - ביטוח לאומי וביטוח בריאות .
אני מבקש לדעת :
1. האם עליי לקחת את הסכום הזה ולמלא בטופס 135 של כל שנה את החלק שלה מתוך הסכום הזה או שאני רושם את כל הסכום בשנה בה הוא שולם ( 2016 ) ורק כותב בהערה למס הכנסה שצריך לפרוס את הסכום ל-4 שנים ?
2. כיצב אני מתייחס לסעיפים המתייחסים להפרשים לתיקון שומה ? אני אמור להוסיף את הסכומים האלה בטופס 135 של כל שנה שאליה הסעיף מתייחס ?
תודה מראש 

לצפיה ב-'לדעתי יש יעוץ חינם בסניפים של מס הכנסה'
לדעתי יש יעוץ חינם בסניפים של מס הכנסה
26/07/2018 | 06:59
140
והפורום המתאים בתפוז הוא אולי פורום מיסים
לצפיה ב-'ביטוח חיים עם חיסכון פנסיוני או קרן פנסיה'
ביטוח חיים עם חיסכון פנסיוני או קרן פנסיה
24/07/2018 | 21:44
1
37
שלום רב.יש לי ביטוח חיים עם חיסכון פנסיוני וגם קרן פנסיה ממעבידים לשעבר.
התחלתי עבודה חדשה.
איפה כדאי לבצע את ההפקדות מהמעביד החדש?.
ביטוח מנהלים גובים ממני 1.25% דמי ניהול ובקרן פנסיה 0.50%>
לצפיה ב-'אין תשובה אחת חייבים ייעוץ'
אין תשובה אחת חייבים ייעוץ
25/07/2018 | 09:40
18
חיסכון פנסיוני הוא נושא רציני ולא יכול להיות שמשני משפטים מישהו יוכל לתת לך עצה טובה.

האופציה הי טובה ונכונה זה לגשת לייעוץ פנסיוני ובייקטיב, לעבור תהליך ולקבל את עצה טובה ואוביקטיבית.

אופציה שניה, לגשת לסוכן ביטוח עם המלצות ולשבת עימו על העניין.

בהצלחה
לצפיה ב-'הטיית סכומים מתמולים ופיצויים לאובדן כושר עבודה ב.מנהלים'
הטיית סכומים מתמולים ופיצויים לאובדן כושר עבודה ב.מנהלים
24/07/2018 | 18:04
1
31
חברת הפניקס עושה את זה כמו גם חברות אחרות - אם למישהוא מקרה בדוק ומעוניין ללכת הלאה ?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי לוקחים ביטוח אכע רק מתגמולים ולא מפיצויים'
למיטב ידיעתי לוקחים ביטוח אכע רק מתגמולים ולא מפיצויים
26/07/2018 | 06:57
15
לצפיה ב-'משיכת כספי פנסייה'
משיכת כספי פנסייה
23/07/2018 | 20:07
1
46
שלום , אני מובטל החל מנובמבר 2017.
למעט דמי אבטלה על סך 4200 אין לי הכנסות . יש משכורת לאשתי.
האם אני יכול למשוך את כספי הפנסייה שצברתי במהלך 14 שנים בהן עבדתי בחברה אחת באופן רציף.
בנוסף יש מצב שאתחיל לעסוק כעצמאי.
לצפיה ב-'משיכת כספי פנסיה'
משיכת כספי פנסיה
24/07/2018 | 09:16
43
היי אסי,
במידה ואתה מושך את התגמולים בפנסיה ינכו לך 35% מס הכנסה,
במקרים חריגים וקיצוניים מס הכנסה פוטר מתשלום המס.
משיכת כספי פיצויים במידה ולא משכת בעבר פטורים מתשלום מס עד 12,230 ש"ח
לכל שנת עבודה.
שים לב כל משיכה מהקרן מקטינה את קצבת הפנסיה בגיל פרישה !
לצפיה ב-'פיצויים וזכויות'
פיצויים וזכויות
22/07/2018 | 19:13
3
41
אדם המתפטר מסיבות רפואיות וקיבל נכות מביטוח לאומי עקב ניתוח ביד האם הוא זכאי לקבלת פיצויים כולל כל הכספים שהופרדו לטובתו בקרן פנסיה. יש גם אישור על איבוד כושר עבודה האם מקום העבודה יכול מצדו גם לפטר או להתפטר בכל אופן שלא אאבד את זכויותי בפנסיה
לצפיה ב-'זכויות בקרן פנסיה'
זכויות בקרן פנסיה
23/07/2018 | 16:44
33
ראשית תבדוק מול קרן הפנסיה האם אתה זכאי לקצבת נכות עקב אובדן כושר עבודה,
שנית אתה זכאי לכל כספי התגמולים שהופקדו בקרן,
לנושא כספי הפיצויים אם המעסיק משחרר את הקופה לידייך לרבות הפיצויים אין בעיה בכלל.
תדאג לשמור על הכיסוי הביטוחי בקרן במיוחד כשאתה מתאר שיש סיבות רפואיות.
רפואה שלמה !
לצפיה ב-'הפרשות פנסיה'
הפרשות פנסיה
24/07/2018 | 05:28
1
15
בוקר טוב. יש לי אישור על איבוד כושר עבודה וממבטחים קבלתי 100 אחוז וגם יש לי נכות מביטוח לאומי
ואני כבר מקבל פנסיה איבוד כושר עבודה. ואני עדיין נחשב עובד במקום העבודה . שאלתי היא : בגלל שיש לי איבוד כושר עבודה אני יכול להתפטר ולקבל פיצויים אבל האם המעביד יכול לא לאשר לשחרר לי את כספי קרן הפנסיה כי הבנתי שהוא צריך להעביר אישור למבטחים שהוא מאשר על שחרר כספי הפנסיה לטובתי. האם המעביד יכול למנוע זאת [האם זה חוקי]
ואם המעביד מפטר אותי ולא אני מתפטר האם אותם זכויות מגיעות לי כלומר פיצויים ואישור על הפנסיה לטובתי. תודה
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
24/07/2018 | 09:11
23
עומדת הזכות למעסיק לא לאשר פיצויים אבל הזכות שלך יותר חזקה, אתה יכול למנוע שחרור הפיצויים למעסיק קרי לא להסכים.
אם המעסיק מפטר אותך אתה זכאי לפיצויים ללא עוררין (כמובן אם לא מדובר על פיטורים על רקע מעילה וכדומה), תנסה לקבל אישור מהמעסיק שחרור הקרן והפיצויים לרשותך, ממליצה להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני עבודה.
לצפיה ב-'שתי שאלות חשובות למבינים בביטוח '
שתי שאלות חשובות למבינים בביטוח
20/07/2018 | 17:05
10
58
1.איזה פנסיה ברירת מחדל עדיפה : 
מיטב ד"ש - שנותנת 1.31% מההפקדות ו-0.01% מהצבירה ? או 
הלמן אלדובי שנותנת 1.49% מההפקדות ו- 0.001% מהצבירה ?
2. מי שאיבד את ביטוח החיים שלו ( לאחר הסדר פיצויים עם חברת הביטוח עקב מקרה ביטוחי ), נ ונשאר רק עם קרן פנסיה , האם כדאי לו לפתוח קרן פנסיה נוספת ( בגלל הצורך בהצהרת בריאות רק פנסיה ברירת מחדל נשארה ) ולהפקיד בה כספים באופן עצמאי על מנת להגדיל את ההפרשות לפנסיה או שאתם מכירים אופציה אחרת טובה יותר ?
תודה רבה 
לצפיה ב-'1. לדעתי ההפרש (של פחות מ 0.2%) הוא לא מהותי'
1. לדעתי ההפרש (של פחות מ 0.2%) הוא לא מהותי
20/07/2018 | 17:58
9
32
לשכר של 10,000 ש"ח והפרשות של 1833 ש"ח ההפרש הוא פחות מ 3.5 ש"ח לחודש. גם ההבדל בין 0.001% ל 0.01% זה 10 ש"ח בשנה על צבירה של 100,000 ש"ח אז שוב זה זניח בתחילת הדרך.
הרבה יותר מהותי זה התשואה ובחירת מסלול ההשקעה.
2. בקרן פנסיה מקיפה (כלל קרנות הפנסיה שיש לך) יש מגבלת הפקדה של כ 48,700 ש"ח בשנה וזו אכן דרך מעניינת (ואולי היחידה) להגדיל את ביטוח השארים שלך (לאחר 5 שנים מההצטרפות)

לצפיה ב-'רק צריך לוודא שאתה יכול להצטרף במעמד עצמאי (אני לא יודע אם'
רק צריך לוודא שאתה יכול להצטרף במעמד עצמאי (אני לא יודע אם
20/07/2018 | 18:19
8
26
צריך אישור שאתה עוסק מורשה כמו בקרן השתלמות)
בנוסף אתה צריך להיות מודע שאתה מפקיד כספים ששילמת עליהם מס למסגרת שכנראה תצטרך לשלם עליהם מס הכנסה שוב כשתקבל אותם, בנוסף אם תרצה למשוך אותם לפני הזמן תשלם 35% מס במקור או יותר
לצפיה ב-'ראשית בהנחה שאפשר להצטרף במעמד עצמאי רציתי לשאול '
ראשית בהנחה שאפשר להצטרף במעמד עצמאי רציתי לשאול
20/07/2018 | 19:13
7
19
1. עם כל עניין המיסוי שציינת , מה אתה מציע ?
2. מאחר וכרגע קרן הפנסיה הקיימת משלמת קצבת נכות מתחדשת , האם כשזה ייפסק כהמצב הרפואי ישתפר, כדאי להגדיל הפרשות ( באופן עצמאי בהעדר מעסיק ) למקסימום לקרן הפנסיה הזאת או לחילופין להמשיך להפריש את הסכום הנוכחי ובנוסף להפריש לאחת מקרנות הפנסיה ברירת מחדל ?
תודה K-DON
לצפיה ב-'גם אם מגדילים את ההפרשות בקרן הזו וגם אם פותחים קרן חדשה'
גם אם מגדילים את ההפרשות בקרן הזו וגם אם פותחים קרן חדשה
20/07/2018 | 19:22
6
59
עדיין יש תקופת אכשרה של 5 שנים שבהן אינך מבוטח על מצב רפואי קודם (אין צורך להצהיר, רואים בתיק הרפואי בדיעבד).
ייתכן שבקרן הנוכחית לא יסכימו להגדיל את ההפרשות או את ביטוח השארים ללא הצהרת בריאות.

אם היית מחפש חיסכון פנסיוני (לא ביטוח שארים) הייתי כנראה אומר להשקיע בקופת גמל להשקעה (עד 70,000 בשנה) אבל זה לא המצב.
לצפיה ב-'המשך בבקשה ..'
המשך בבקשה ..
22/07/2018 | 11:26
5
16
1. למה ייתכן שבקרן הנוכחית לא יסכימו להגדיל את ההפרשות ללא הצהרת בריאות ? קודם כל הם לא צריכים הצהרת בריאות כי הם מכירים את התיק טוב מאוד כי הם משלמים כרגע כל חודש קצבת נכות בגלל המצב הרפואי - גם מה תעזור להם הצהרת בריאות אם בכל מקרה יש תקופת אכשרה של 5 שנים ואח"כ הם אמורים לבטח אותי כאילו התיק הרפואי שלי נקי ? ( או שפיספסתי כאן משו ... )
2. בהנחה שהקרן הנוכחית יסיכמו להגדיל הפרשות - האם עדיף להגדיל הפרשות לקרן הנוכחית או לשים את הכסף בקרן פנסיה ברירת מחדל ? ( אין יתרון שיהיו שתי קרנות ? ) 
3. למה כתבת " אם היית מחפש חיסכון פנסיוני ( לא ביטוח שארים " )? מה שחשוב לי זה לא ביטוח שארים בעיקר , אלא גם חיסכון לפנסיה ולא פחות חשוב -המרכיש של א.כ.ע וכאן יש את הבעיה ( בגלל הרקורד הרפואי ) .
4. אם אחליט על קופת גמל להשקעה , על איזה קופה היית ממליץ ?

לצפיה ב-'1. אני מנחש שאם תרצה להגדיל את פנסיית הנכות שלך'
1. אני מנחש שאם תרצה להגדיל את פנסיית הנכות שלך
22/07/2018 | 13:15
4
17
תצטרך להצהיר הצהרת בריאות. (זה מגדיל את הסיכון לשאר המבוטחים)
2. יש חסרונות (ויתרונות) בהחזקת שתי קרנות פנסיה (אחת לא פעילה).
אחד החסרונות הוא שדמי הניהול בפנסיה שאיננה פעילה גבוהים יותר.
אחד היתרונות בפנסיה שאיננה פעילה, היא שהמוטבים/יורשים יקבלו את הכסף שהצטבר בקרן הלא פעילה בנוסף על קצבת השארים שתתקבל מקרן הפנסיה הפעילה.
אם ברצונך להצטרף כעצמאי בקרן פנסיה ברירת מחדל, תצטרך כנראה לצרף הצהרת בריאות (ראה בהלמן אדובי לפחות בחלק מהמקרים)

3. אתה מחפש א.כ.ע. (נכות). לכן קופת גמל להשקעה לא רלוונטית.
4. אתה צריך לשקלל את דמי הנהול והרקע של בית ההשקעות (תשואות העבר בקופות גמל והתשואות בטווח הקצר בקופת גמל להשקעה)  וכן לבחור את המסלול המתאים לך לעתיד (מניות/כללי/עד גיל 50 ...)

לצפיה ב-'בנוגע לסעיף 2 בתשובתך - למה אתה אומר " קרן לא פעילה " ?'
בנוגע לסעיף 2 בתשובתך - למה אתה אומר " קרן לא פעילה " ?
22/07/2018 | 17:47
3
8
זה בגלל שאין הפקדות כרגע והיא רק משלמת ( קיצבה ) ?
אם כן- מה יקרה ברגע שהיא תפסיק לשלם ? (או בגלל שהמצב הרפואי ישתפר או בגלל שהיא פשוט תחליט שהמצב לא מצדיק זאת ) - מה יהיה אז ?
יהיה אפשר להחיות אותה בעזרת הפקדת כספים באופן עצמאי או בעזרת מעסיק (אם יהיה ) . נכון ? ואז גם לא יהיה צורך בהצהרת בריאות - כי לא מדובר על מצטרף חדש אלא מבוטח של הקרן  .
אם כן - מה יהיה אז ? כן יהיה עדיף להשאיר את הקרן הזאת ולא לפחות עוד קרן ? ( קרן ברירת מחדל )
לצפיה ב-'נתתי דוגמא של יתרון וחסרון בהחזקת 2 קרנות (כשרק אחת פעילה).'
נתתי דוגמא של יתרון וחסרון בהחזקת 2 קרנות (כשרק אחת פעילה).
22/07/2018 | 17:55
2
40
במקרה שלך שתי הקרנות פעילות.
לדעתי אין יתרון בהחזקת שתי קרנות פעילות (למעט אולי פיזור סיכונים בין בתי השקעות).
ברגע שתסתיים התקופה של הנכות (אולי אפשר חלקית כבר לפני) תוכל לנסות להעביר את קרן הפנסיה לקרן פנסיה ברירת מחדל.
הלמן אדובי לדוגמא דורשים הצהרת בריאות כשאתה מעביר קרן פנסיה פעילה אליהם (ייתכן שאם המעביד יפתח אז לא צריך הצהרת בריאות)

לצפיה ב-'מה השיקול ב"לנסות להעביר את קרן הפנסיה לקרן ברירת מחדל "'
מה השיקול ב"לנסות להעביר את קרן הפנסיה לקרן ברירת מחדל "
22/07/2018 | 18:29
1
17
ולא להשאיר את הקרן הקיימת ?
לצפיה ב-'1. דמי ניהול 2. הגדלת הביטוח לנכות בלי הצהרת בריאות'
1. דמי ניהול 2. הגדלת הביטוח לנכות בלי הצהרת בריאות
22/07/2018 | 18:43
551
לצפיה ב-'בדיקה של מצב ביטוח ע"י חברות'
בדיקה של מצב ביטוח ע"י חברות
21/07/2018 | 19:05
3
48
היי

כל יום שני וחמישי מתקשרים אלי מכל מיני חברות ומציעים לבדוק את הכיסויים הביטוחיים, קופות גמל, קרנות השתלמות בחינם ואם צריך להציע הצעות לשינוי.
האם באמת אפשר לסמוך על הבדיקה הזאת ? אני בספק אם החברות האלה אוביקטיביות ואם הן באמת משקיעות את הזמן הדרוש בשביל הבדיקה הזאת.
מצד שני יש כמה בודדים שהם באמת אובייקטביים ומשקיעים זמן אבל אז זה עולה כסף ( יותר מ 1000 \ 1500 שקל ) 
אז מה עדיף ?
לצפיה ב-'אכן, מי שמתקשרים אליך הם משווקים ולא יועצים פנסיוניים.'
אכן, מי שמתקשרים אליך הם משווקים ולא יועצים פנסיוניים.
21/07/2018 | 21:03
26
הם אולי יעזרו לך למצוא ביטוחים כפולים אך סביר יותר שהם ימצאו לך חוסרים בביטוח (הם צריכים להרוויח ממשהו) וההצעות לשינוי של קופות הגמל וקרנות ההשתלמות יהיו להעביר אותן אל בית ההשקעות בו הם עובדים.
לצפיה ב-'הבדל בין סוכן ומשווק ליועץ פנסיוני'
הבדל בין סוכן ומשווק ליועץ פנסיוני
22/07/2018 | 08:49
24
יש כמובן הבדלים בין סוגי הרשינות הפנסיונים.

גילוי נאות, העסק שלי עוסק בייעוץ פנסיוני וייעוץ פנסיוני איכותי בהחלט עולה כסף, יועץ פנסיוני טוב יקח על ייעוץ ליחיד לפחות 3000 ש"ח וזה יכול להגיע גם ל-15,000 ש"ח.

אבל כמובן שהבדיקה היא מאוד יסודית ואוביקטיבית ומתפרסת על בדיקה רחבה מאוד.

בהחלט אפשר לבדוק את התיק הפנסיוני אצל סוכן ביטוח טוב, אבל אז הייתי ממליץ לך לקבל שם של סוכן ע"י המלצה של מישהו שמכיר אותו אישית שהוא סומך עליו והייתי מאוד נזהר משיווק טלפוני שאינך יודע מי הם.

חשוב לבדוק מראש על שכר טרחה, מכיוון שהורדת העמלות שמקבלים סוכני הביטוח, הביא את חלקם (ובצדק לדעתי) לקחת תשלום על בדיקת תיק פנסיוני.
לצפיה ב-'כולם גנבים?'
כולם גנבים?
02/09/2019 | 11:08
4
מתחבר לעניין..לא מפסיקים להטריד אותי בטלפון עם הצעות ואני די מתחיל לפקפק גם בביטוחים שיש לי, העניין הוא שלפי מה שאני מבין כל מה שאולי חסכתי( למרות שכנראה יותר בזבזתי בלי לחסוך בכלל..) יילך לפח.? איך אני יכול לבצע ביטול פוליסת ביטוח במנורה? רק דרך החברה עצמה?אין לי כוח לבירוקרטיה..
לצפיה ב-'מסלול השקעה בקרן פנסיה'
מסלול השקעה בקרן פנסיה
20/07/2018 | 10:35
1
32
היי,
אני בן 30 וקצת, עבודה קבועה, ומנסה להבין האם יש איזושהי סיבה שלא להעביר 100% מהפנסיה למסלול מניות.
נכון לכרגע אני במסלול כללי, אבל אם אני מבין נכון זו שטות מוחלטת בהינתן העובדה שאני אמור ליהנות מהפנסיה רק עוד יותר מ-30 שנה...
מצד שני, קצת מפחיד לעשות שינוי קיצוני כל כך.
אז האם יש סיבה טובה שלא לעשות את זה? או לעשות חלוקה מאוזנת יותר, נניח 50-50?

תודה
לצפיה ב-'בעיקרון זה הגיוני לגמרי, אבל...'
בעיקרון זה הגיוני לגמרי, אבל...
05/08/2018 | 11:49
10
קח בחשבון שהשוק גבוה ועלול לרדת בטווח הקצר. אם זה לא מרגש אותך - לך על זה...

לצפיה ב-'דמי ניהול בקרן פנסיה'
דמי ניהול בקרן פנסיה
19/07/2018 | 23:59
1
38
שלום לכולם ותודה לעונים מראש!

רציתי לבדוק מולכם - מה נקרא דמי ניהול נמוכים וטובים מאוד בקרן פנסיה?
כמה מצבירה וכמה מהפקדה?
לצפיה ב-'נמוך זה מה שיש בקרן פנסיה ברירת מחדל'
נמוך זה מה שיש בקרן פנסיה ברירת מחדל
21/07/2018 | 20:57
16
לצפיה ב-'תאונות אישיות'
תאונות אישיות
19/07/2018 | 14:23
1
26
האם ניתן לעשות תאונות אישיות כולל דו גלגלי לבן 16 שאין לו רישיון?

לצפיה ב-'תאונות אישיות'
תאונות אישיות
19/07/2018 | 17:39
20
שאלה מעניינת, כוונתך שיהיה מכוסה על אופניים חשמליות ?
הוא לא יהיה מכוסה על אופנוע כיוון שאין לו רישיון

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ