לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
96359,635 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.  תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוחי חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד.

המידע הנמסר בפורום הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

המשך >>

לצפיה ב-'סירוב המעסיק למסלול מניות בקרן הפנסיה'
סירוב המעסיק למסלול מניות בקרן הפנסיה
16/09/2019 | 21:10
5
14
היי,

יש לי קרן פנסיה מזה מספר שנים במסלול כללי, לאור גילי הצעיר החלטתי להעביר את כולה (תגמולים + פיצויים) ל-100% מסלול מניות.
קרן הפנסיה ביקשה שאקבל את אישור המעסיק (ארגון גדול ומוכר) לשינוי, אך נתקלתי בסירוב למסלול מניות. נאמר לי שבשל הסיכון, אם תהיה פגיעה ברכיב הפיצויים על המעסיק יהיה להשלים את החלק שהפסדתי (אם יהיו ירידות בשוק ההון).

חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי התייחסות ישירה לנושא. האם המעסיק אכן רשאי לסרב??

אני מניח שאני לפחות יכול להעביר את התגמולים ל-100% מניות ולהשאיר את הפיצויים במסלול כללי, אבל כמובן מעדיף להגדיל ככל האפשר את רכיב המניות.

תודה
לצפיה ב-'האם לא החתימו אותך על סעיף 14?'
האם לא החתימו אותך על סעיף 14?
16/09/2019 | 22:58
4
12
לצפיה ב-'מה זה סעיף 14?'
מה זה סעיף 14?
17/09/2019 | 10:40
3
19
כלומר, קראתי עכשיו קצת בגוגל, אבל אני לא מבין איך זה קשור למעבר בין מסלולים
לצפיה ב-'ברגע שחתמת על סעיף 14, מתקיימים מספר דברים:'
ברגע שחתמת על סעיף 14, מתקיימים מספר דברים:
17/09/2019 | 20:51
2
21
1. כספי הפיצויים הם שלך גם אם אתה מתפטר.
2. השלמת פיצויים לא מושפעת מהיתרה העתידית של הפיצויים אלא רק מכמה שהופקד בפועל יחסית לשכר.
למיטב זכרוני (חפש באינטרנט), ברגע שיש סעיף 14 אתה חופשי לבחור את המסלול של הפיצויים.

חתימה על סעיף 14 רלוונטית רק מתאריך החתימה ורק על הכספים החדשים
לצפיה ב-'סעיף 14'
סעיף 14
18/09/2019 | 18:55
1
20
מכמה שאני קורא ומבין, מאז הרפורמה של 2008 סעיף 14 מוחל באופן אוטומטי, לא?
זה מה שמצאתי, שמאשר את מה שכתבת:
"הכספים  צפויים להרוויח בקופה תשואות ובמידה והתשואה תהייה חיובית תקבל את מלבד כספי הפיצויים גם את התשואה עליהם.
למעשה, העובד מוותר על חישוב הפיצויים לפי המשכורת האחרונה וזוכה לקבל את הפיצויים גם במקרה שהוא מסיים את העבודה מרצונו.
מה קורה במידה והתשואות בקופה נמוכות, או אפילו שליליות? במקרים בהם חל על המעסיק והעובד סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, גם במקרה של ירידה בסכומים שנצברו בקופה, המעסיק אינו חייב להשלים את הדרוש. כך גם במקרה ההפוך, כאשר הסכומים שנצברו בקופה עולים על הסכומים שהיה על המעסיק להפריש בגין רכיב פיצויי פיטורים לקופה, כל הסכומים שנצברו עוברים לידי העובד".

אם ככה, האם יש מבחינתי סיבה שלא לחתום על סעיף 14?
לצפיה ב-'אתה אוטומטית חתום על משהו דמוי סעיף 14 .'
אתה אוטומטית חתום על משהו דמוי סעיף 14 .
18/09/2019 | 20:38
11
למה דמוי? כי כאשר אתה מתפטר, תיאורטית המעביד יכול להגיד שאתה לא יכול למשוך את כספי הפיצויים אלא בפנסיה. (שווה לבדוק אם אני מדייק, אם זה רלוונטי).

המעביד מחויב להפריד אחוז כלשהו מהשכר, על שכר עד השכר הממוצע במשק, וההפרשה הזאת מקבלת את סעיף 14. שאלה מעניינת תהיה אם מפרישים לך יותר, האם על ההפרשה הנוספת גם חל סעיף 14.
אם כן, אז לגבי כספים מ 2008, אתה אמור להיות מסוגל לבחור מסלול כרצונך.
באם חברת הביטוח לא משנה את המסלול פנה למפקח על הביטוח
לצפיה ב-'קבלת כספי ביטוח חיים לאחר פטירה'
קבלת כספי ביטוח חיים לאחר פטירה
17/09/2019 | 13:01
2
11
אבי נפטר לאחרונה.
היה לו ביטוח חיים על סכום לא גדול (כמאה אלף).
לפני כמעט עשור אבי כתב לחברת הביטוח כי אני אהיה המוטב לקבלת הסכום (יש לי עוד אחים אבל בגלל שאני זו שעזרתי לו עקב מצב בריאותי לקוי, הוא החליט שזה יהיה עבורי בלבד, לעומת עוד דברים שיתחלקו בין כל ילדיו).
את המכתב לחברת הביטוח הוא, כאמור, העביר לחברת הביטוח וקיבל אישור כי המכתב התקבל ונסרק אצלהם.
כדי למשוך את כספי הביטוח יש להגיש מס' מסמכים, כולל צו ירושה.
צו כזה טרם הוצאנו (נוציא רק לאחר שאימי כבר לא תהיה איתנו).
האם ידרשו ממני לקבל גם צו ירושה או שמספיק המסמך שהועבר לביטוח על המוטב?

תודה מראש, אולגה
לצפיה ב-'בתיאוריה הצוואה יכולה גם להשפיע על המוטבים'
בתיאוריה הצוואה יכולה גם להשפיע על המוטבים
17/09/2019 | 23:14
1
10
ולכן צריך גם את הצוואה לצורך קבלת הכספים.
מדוע לא להוציא כבר את צו הירושה?
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/09/2019 | 07:35
6
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/09/2019 | 19:42
1
15
היי אם אדם עצמאי או מובטל משלם כל חודש כיסויים לפוליסה כמו אובדן כושר עבודה וכו,וברגע שהוא עובד עם תלוש או נכנס למשרת שכיר ,יכול לבטל  את הכיסויים ולהסתמך על מה שיש בביטוח של העבודה בהיותו עובד?
תודה
לצפיה ב-'לרוב עושים את זה בין עבודות. זה נקרא ריסק זמני ומשלמים'
לרוב עושים את זה בין עבודות. זה נקרא ריסק זמני ומשלמים
16/09/2019 | 22:55
10
את החלק הביטוחי של הפוליסה (ביטוח אכע וביטוח חיים), אבל לא את החסכון.

ריסק זמני כנראה לא תוכל לעשות אם לפני זה לא עבדת.

לצפיה ב-'בקשר לביטוח פנסיוני לעצמאים'
בקשר לביטוח פנסיוני לעצמאים
10/09/2019 | 18:15
2
10
שלום,
הבנתי שבמסגרת החוק החדש עצמאיים צריכים להפקיד לחסכון פנסיוני. אבל מה קורה כאשר העצמאי הינו עוסק פטור שלא היו לו רווחים (או רווחים מועטים), ולא הגיע בכלל למחצית ממוצע השכר במשק. מה קורה במצב כזה? האם עדיין עליו להפקיד סכום? מאיפה בדיוק יפקיד אם לא היו רווחים?
מה ההתנהלות במקרה זה?

תודה

לצפיה ב-'יש שכר שמתחתיו לא משלמים קנס על אי הפקדה לפנסיה לעצמאים'
יש שכר שמתחתיו לא משלמים קנס על אי הפקדה לפנסיה לעצמאים
11/09/2019 | 22:32
1
9
אי עמידה בהפקדה הנדרשת על פי חוק תגרור קנס בסך 500 ₪ עבור אי-הפקדה כנדרש בגין שנת 2018 ואילך. קנס זה לא יחול על עצמאים שהכנסתם החודשית נמוכה משכר המינימום.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/09/2019 | 12:37
8
לצפיה ב-'שאלה לגבי פנסיה'
שאלה לגבי פנסיה
10/09/2019 | 10:38
1
18
אז ככה לי ולאחי יש עסק משפחתי ביחד ומתלבטים לגבי החיסכון הפנסיוני:

התלבטות בעיקר היא כזאת, כרגע יש לנו ביטוח מנהלים דרך הסוכן ביטוח שלוקח עמלות גבוהות 3% מההפקדה ו0.5 מהצבירה ורצינו לעבור עצמאית לאלוטשר שחם קרן פנסיה ששם הדמי ניהול נמוכים 1.49 הפקדה ו0.01 צבירה.

ההתלבטות היחידה היא שרכיב הביטוח בביטוח מנהלים על אובדן כושר עבודה הוא הרבה יותר איכותי בעצם הבנתי שאם אפצע ולא אוכל להיות יותר נהג משאית (מה שאני רשום במקצוע שלי ) לא ישימו אותי לעבוד פקיד קבלה ולעומת זאת בנכות/אובדן כושר עבודה של קרן פנסיה יכולים לשים אותי בעוד עבודה?

השאלה איך אפשר לנתב בין אובדן כושר עבודה טוב לבין אחוזים מצבירה והפקדה נמוכים כמו בקרן פנסיה?
לצפיה ב-'תבדוק אפשרות לעשות מטריה של אכע על כל השכר'
תבדוק אפשרות לעשות מטריה של אכע על כל השכר
11/09/2019 | 22:38
8
לצפיה ב-'קבלת כספים כירושה ממבטחים הישנה'
קבלת כספים כירושה ממבטחים הישנה
05/09/2019 | 22:08
1
53
אמא שלי נפטרה לפני 3 שנים ואני היורשת היחידה. הבנתי שאם היא כבר היתה פנסיונרית והתחילה לקבל קצבה אין באפשרותי לקבל את הכסף שנשאר. האם יש מה לעשות בנידון?
לצפיה ב-'להבנתי רק השארים זכאים ורק לקצבה במקרה של פנסיונר'
להבנתי רק השארים זכאים ורק לקצבה במקרה של פנסיונר
08/09/2019 | 05:32
13
שהתחיל לקבל קצבה.
ברגע שמתחילים לקבל קצבה, השארים (בן זוג, יתומים עד גיל 18 או הורים תלויים) הם היחידים שזכאים לתשלומים לאחר מותו של הפנסיונר.
אם אין כאלו אז המחויבות של קרן הפנסיה מסתיימת במות המבוטח
לצפיה ב-'משיכת כספים מקרן פנסיה'
משיכת כספים מקרן פנסיה
01/09/2019 | 10:39
1
35

בן 66 בקרוב פורש לגמלאות, שיעור הפסניה החודשי נמוך. אני מעוניין למשוך את כל הכסף שבקרן הפנסיה.
לגבי פיצויים אני יודע אבל שאלתי היא: אני רוצה למשוך את כל ההפרשות שלי וגם התגמולים של מעסיק, האם אני צריך/חייב לשלם על כך מס?
אם כן האם ניתן להימנע מזה, כמובן בדרך חוקית.

לצפיה ב-'קרן פנסיה ונכות'
קרן פנסיה ונכות
28/08/2019 | 16:18
1
28
עבדתי במקום עבודה שנה הפרישו לי לקרן פנסיה בעקבות מצב בריאותי הפסקתי לעבוד ועכשיו מקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי בעקבות 100% דרגת אי כושר. צפיתי אתמול בדו"ח הרבעוני של הפנסיה וכתוב שם שיש זכאות לסכום מסוים במקרה של נכות. האם זה משהו ריאלי לעכשיו או רק לאחר גיל פרישה ניתן לקבל את הסכום לנכות? סה"כ הכסף לפנסיה הופרש במשך שנה וההפקדות הופסקו עכשיו בגלל הפסקת עבודה. האם יש זכאות למשהו בחברת הפנסיה?(אני עוד רחוקה מגיל פרישה)
לצפיה ב-'הינך מבוטחת בקרן הפנסיה לנכות. יש טעם לבדוק אם הכיסוי'
הינך מבוטחת בקרן הפנסיה לנכות. יש טעם לבדוק אם הכיסוי
28/08/2019 | 23:39
21
של קרן הפנסיה בתוקף במקרה שלך. (וכל דקה חשובה וסביר שאפשר לקבל רטרו - שלוש שנים התיישנות עוד לא עברו)
מצד אחד - כנראה שיתבצע קיוז עם ביטוח לאומי לגבי הקצבה עצמה
מצד שני - יבוצע שיחרור לפוליסה וזה סכום לא זניח (כ 20% מהשכר ברוטו שממנו מופרש לפנסיה)
לצפיה ב-'קרן פנסיה לא פעילה'
קרן פנסיה לא פעילה
28/08/2019 | 16:13
1
19
מה קורה לקרן פנסיה לא פעילה למקרה שאדם הפסיק לעבוד ועדיין במצב מובטל - האם ממשיכים לגבות דמי ניהול? האם הכספים של הפנסיה מניבים איזשהם רווחים זאת אומרת הם ממשיכים להיות מושקעים? יש סיכוי של להיכנס למינוס בקרן פנסיה לא פעילה?(בגלל שממשיכים לגבות דמי ניהול)?
לצפיה ב-'קרן פנסיה לא פעילה'
קרן פנסיה לא פעילה
28/08/2019 | 23:33
15
1. בתקופה הראשונה (5 חודשים ראשונים) עדיין מחייבים על ביטוחים (מתוך היתרה). אם יתחיל לעבוד לא יצטרך מחדש לעשות הצהרת בריאות או תקופת אכשרה.

2. באופו כללי בקרן פנסיה לא פעילה כמו קופת גמל יש דמי נהול מהצבירה (בקרן פנסיה עד 0.5% לשנה). ברור שאי אפשר להגיע למינוס וגם גרעון אקטוארי לא יביא למינוס. (למעט אם תהיה תשואה שלילית של 100%).
הכספים של קרן הפנסיה נמצאים במסלול ההשקעה שבחרת (אם לא בחרת אז כנראה זה במסלול תלוי גיל שמתאים לגיל שלך) ומרויחים או מפסידים בהתאם  לתשואת המסלול.

לצפיה ב-'תקרת הפקדה לקרן פנסיה לעצמאים (לא לצורכי מס)'
תקרת הפקדה לקרן פנסיה לעצמאים (לא לצורכי מס)
23/08/2019 | 17:25
1
26
שלום רב,
(1) אני מודעת לכך שקיימת תקרת מס להפקדות לקרן פנסיה לעצמאים (ולשכירים). השאלה שלי אם קיימת תקרה בכלל, כלומר האם יכול עצמאי להחליט שהוא מפקיד לקרן פנסיה 15,000 ש"ח מדי חודש בחודשו (180,000 ש"ח בשנה)?
(2) האם הפרשה לקרן פנסיה כשכירה - מונעת או מפחיתה את הסכום המותר להפקדה כעצמאית?
תודה מקרב לב.
לצפיה ב-'לקרן פנסיה מקיפה יש תקרת הפקדה '
לקרן פנסיה מקיפה יש תקרת הפקדה
24/08/2019 | 23:01
25
תקרת ההפקדה החודשית לקרן פנסיה היא 4,212 ש"ח לחודש.
יתרת הכסף (ברמה חודשית) תעבור לקרן פנסיה משלימה.

לגבי (2) אני מניח שהתקרה היא סה"כ הפקדות ל 4212 כאשר חלקן כעצמאי וחלקן כשכיר.
מצד שני אני לא יודע איך בכלל קרן פנסיה של ההפקדה כעצמאי תדע שאת מפקידה לקרן פנסיה ב כשכיר

אותו דבר שאני לא יודע איך מנעו בעבר הפקדה גדולה מדי בקופת גמל לעצמאים (כשהפקידו בכמה קופות)
או היום הפקדה בו זמנית בכמה קופות גמל להשקעה של 70K.
ייתכן שזה נבדק רק בזמן המשיכה ולא בזמן ההפקדה.
לצפיה ב-'שאלה לפני פרישה'
שאלה לפני פרישה
22/08/2019 | 00:05
4
49
שלום,
אדם מעוניין להמשיך לעבוד פחות שעות, אחרי גיל פרישה.
בביטוח הלאומי נאמר לו שהוא זכאי לקיצבה (בגלל גובה השכר ולכן גם אינו יכול לדחות קבלת הקיצבה).
מה בעצם עליו לעשות? האם להמשיך בעבודה כרגיל? יקבל משכורת+ביטוח לאומי.
האם לנהוג לפי עצה שקיבל- לפרוש ולחזור לעבוד ואז יקבל משכורת+ פנסיה+ ביטוח לאומי?
תודה.
לצפיה ב-'בטוח שהוא חייב לקבל קצבת זקנה מלאה?'
בטוח שהוא חייב לקבל קצבת זקנה מלאה?
22/08/2019 | 10:54
3
25
לצפיה ב-'לפי בדיקה שערך'
לפי בדיקה שערך
22/08/2019 | 11:23
2
35
מול הביטוח הלאומי, בגלל גובה משכורתו, יקבל קצבה מלאה.
השאלה אינה נוגעת להאם יקבל או כמה, אלא האם נכון שכדאי לפרוש ולחזור לעבוד, כי אז יהנה מכל השלושה - משכורת+פנסיה+קצבה או אולי, מכיון שהעצה שקבל ניתנה ממי שפרש פרישה מוקדמת, זה לא תקף לגבי אדם שפורש פרישה "רגילה", בגיל 67).
תודה.
לצפיה ב-'זו גם שאלת ביטוח לאומי. אולי בפורום ביטוח לאומי יתנו תשובה'
זו גם שאלת ביטוח לאומי. אולי בפורום ביטוח לאומי יתנו תשובה
22/08/2019 | 13:35
1
19
לצפיה ב-'תודה, הנתונים הועברו'
תודה, הנתונים הועברו
22/08/2019 | 14:02
20
אל יועץ מס.
הנ"ל השיב שאין תשובה של כן ולא.
את התשובה יוכל לתת רק אחרי בחינת כל הנתונים.
תודה והמשך יומנעים.

לצפיה ב-'עזרה בבחירת מסלול- שאלה מאתגרת'
עזרה בבחירת מסלול- שאלה מאתגרת
22/08/2019 | 10:06
1
35
שלום חברים. קיבלתי ממקום עבודתי אפשרות בחירה בין 6 מסלולים פנסיוניים. אודה לעזרתכם בבחירת מסלול הכדאי ביותר:
הנחות: הפקדה חודשית 2000 ש"ח, הפרשות 21.83% (כולל הפרשות עובד, מעביד ופיצויים, סכום צבור בקרן הפנסיה 120k)
מסלול א: דמי ניהול מצבירה 0.088% דמי ניהול מהפרשות 1.45%
מסלול ב: דמי ניהול מצבירה 0.05% דמי ניהול מהפרשות 1.7%
מסלול ג: דמי ניהול מצבירה 0.118% דמי ניהול מהפקדות 0.925%
מסלול ד: דמי ניהול מצבירה 0.225% דמי ניהול מהפקדות 0%
מסלול ה: דמי ניהול מצבירה 0.065% דמי ניהול מהפרשות 1.65%

תודה רבה.
לצפיה ב-'תלוי על איזו תקופה מדובר'
תלוי על איזו תקופה מדובר
22/08/2019 | 11:05
30
בשנה ראשונה במסלול ד תשלם כ 270 ש"ח (בקרוב)
בשנה ראשונה במסלול ב תשלם 408 פלוס 60.
לטווח ארוך מסלול ד הוא העדיף.
לא בחנתי את כל המסלולים.

יותר חשוב זה לבחור מסלול השקעה מתאים (יותר מניות בגיל צעיר?)
האם מסלול תלוי גיל (מסלול ברירת מחדל) הוא המסלול המתאים לך?

יותר חשוב זה אולי לדווח שאתה רווק  ולא לשלם ביטוח נכות ושארים. חושבני שזה עולה יותר מכל דמי הנהול.
לצפיה ב-'איתור ביטוח ממקום עבודה בעבר'
איתור ביטוח ממקום עבודה בעבר
21/08/2019 | 19:48
1
22
שלום,
עבדתי בשנות ה80 ובשנות ה90 מספר שנים בתפקיד זוטר בחברה ממשלתית ולאחר מכן בחברת מזון גדולה. במרוצת השנים הפכתי לנכה וחשוב לי לדעת אם היה לי בחברות אלה ביטוח כלשהוא או ביטוח סיעודי שכן הבנתי שאדם שהפסיק להיות מבוטח בביטוח סיעודי, עשוי להיות זכאי לכיסוי ביטוחי גם לאחר שביטל את הפוליסה.
בדקתי בהר הכסף והר הביטוח אך אין תיעוד לשום ביטוח. אך קשה לי להאמין שלא הייתי מבוטח בביטוח כלשהוא כשעבדתי אצל חברות גדולות אלה.
שאלותיי:
1. האם עליי לפנות ישירות לחברות אלה כדי לדעת אם היה לי ביטוח כלשהוא אצלן בעבר? או שיש דרך אחרת לאתר מידע זה? כי בדקתי בהר הכסף והר הביטוח אך אין תיעוד לשום ביטוח.
2. אם הייתי מבוטח אצלן בעבר, האם יש סיכוי שחלק מהזכויות נשמרו לי?
בתודה מראש,

לצפיה ב-'הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים היו ללא ערכי סילוק, כלומר,'
הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים היו ללא ערכי סילוק, כלומר,
21/08/2019 | 23:40
18
ברגע שהפסקת להיות מבוטח, לא צברת זכויות סיעודיות.
אם לא מצאת בהר הביטוח אז אין כאלו.

לצפיה ב-'החזר מס הכנסה'
החזר מס הכנסה
21/08/2019 | 10:50
1
34
אני מקבל קצבת אובדן כושר עבודה מקרן הפנסיה.
מורידים לי כל חודש מס הכנסה מהקצבה.
האם אני יכול בסוף השנה להפקיד חד פעמית לקרן פנסיה ולקבל 35% מההפקדה כהחזר ממס הכנסה?
תודה
לצפיה ב-'לדעתי כן. ראה דע את זכויותיך 2018'
לדעתי כן. ראה דע את זכויותיך 2018
21/08/2019 | 22:56
12

אם אתה זכאי לנכות 100% לשנה או יותר אפשר לקבל גם פטור ממס.

אפשר גם כנראה לשלוח שאלות באתר של מס הכנסה
לצפיה ב-'קופת גמל להשקעה'
קופת גמל להשקעה
20/08/2019 | 11:39
1
30
אחד היתרונות של קופת גמל להשקעה הוא משיכה כקיצבה לאחר גיל 60 פטורה ממס רווחי הון.
איך יודעים לחשב את הקיצבה? (מה מקדם הקיצבה?)
האם קופת הגמל במהותה היא מסווגת כמחלקת קיצבה(או שאצטרך להעביר לקופה אחרת מחלקת)?
האם אפשר למנות עוד יתרונות של קופת גמל להשקעה במבחן מול תוכניות חסכון אחרות?
לצפיה ב-'מקדם הקצבה ייקבע בגיל 60 או בגיל תחילת קבלת הקצבה תלוי'
מקדם הקצבה ייקבע בגיל 60 או בגיל תחילת קבלת הקצבה תלוי
20/08/2019 | 21:55
23
לאן תעביר את הכסף (ביטוח מנהלים או קרן פנסיה)
עד כמה שאני יודע אלו שתי האופציות היחידות של קופת גמל משלמת לקצבה.
שאר קופות הגמל לקצבה  אינן קופות משלמות.
כלומר עד לקבלת הקצבה (מקופת גמל משלמת לקצבה) עליך להעביר את הכסף לאותה קופה (ולוודא שהוא מסומן כקצבה מוכרת)

קופת גמל לחסכון ופוליסת חיסכון מקבלות אותה הטבה עד  גיל 60 - מעבר בין מסלולים לא מהווה ארוע מס. (לעומת השקעה בקרן נאמנות או בתיק ניירות ערך)
לרוב קופת גמל להשקעה תהיה בדמי נהול נמוכים יותר.(לעומת פולית חסכון)
לקופת גמל להשקעה יש תקרת הפקדה שנתית של 70K.(חסרון)
להבנתי, החל מגיל 60, משיכה מקופת הגמל להשקעה תהיה ב 15% מס נומינלי על הרווחים במקום 25% מס ריאלי (לעומת פוליסת חסכון שתמיד תהיה 25% מס ריאלי)
נ.ב. יש מצבי קיצון שבהם 15% מס נומינלי יהיה יותר מ 25% מס ריאלי (לדוגמא - כאשר המדד גבוה וקרוב לתשואה, המס הריאלי יהיה אפסי בעוד המס הנומינלי יהיה 15% מהרווחים)
אני מניח שבמצב כזה תוכל לבחור בין מס נומינלי למס ריאלי.
לצפיה ב-'פנסיה מינימלית'
פנסיה מינימלית
19/08/2019 | 12:15
1
28
שלום
כמה שאלות
אני כבר פנסיונר 73.5 ומקבל פנסיה ממבטחים ויש לי חסכונות פנסיה שונות במגדל והראל שלא השתמשתי בהן אף פעם אני מעוניין למשוך את רוב הכספים ולשלם עליהם מס בהתאם
1)איזה סכום מינימלי צריך להשאיר בחסכון כדי שחברת הביטוח עדיין תשלם לי קיצבה חודשית
2) האם החברות לוקחות עמלה על כל תשלום מהקצבה החודשית
לצפיה ב-'מאותו גורם שאתה מקבל פנסיה, לא תוכל לקבל סכום חד פעמי.'
מאותו גורם שאתה מקבל פנסיה, לא תוכל לקבל סכום חד פעמי.
19/08/2019 | 16:19
30
לא בטוח שאתה בכלל צריך לשלם מס על הכספים במגדל והראל.
מה הכוונה בסעיף 1? איזו קצבה תרצה לקבל? זה תלוי במקדם שיש בפוליסה.
לגבי סעיף 2 - לכל קצבה יש את דמי הנהול שלה. ברגע שקבעו מה הקצבה שלך, היא משתנה בהתאם למסלול ההצמדה שנקבע (לדוגמא - צמוד לתשואות של מסלול כללי)
לצפיה ב-'קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים'
קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים
19/08/2019 | 00:37
2
22
שלום לכולם,
מי שמתמצא אוליי יכול להגיד איזה מסלול פנסיוני צריכה לבחור רווקה שאין לה צורך לא בכיסוי ביטוחי לנכות (אובדן כושר עבודה) ולא בכיסוי לשאירים (בן זוג , ילדים)?

האם בקרן מקיפה (אלטשולר שחם לדוגמא) קיים מסלול כזה ?

בתודה, ניבר
לצפיה ב-'בכל קרנות הפנסיה ניתן להצהיר (אחת לשנתיים) על המצב המשפחתי'
בכל קרנות הפנסיה ניתן להצהיר (אחת לשנתיים) על המצב המשפחתי
19/08/2019 | 09:13
1
14
ולא לשלם בכלל על ביטוח שארים.
למה לוותר על כיסוי נכות?
לצפיה ב-'להדגשה, דיברתי על קרנות הפנסיה המקיפות החדשות'
להדגשה, דיברתי על קרנות הפנסיה המקיפות החדשות
19/08/2019 | 09:40
16
לוותיקות בכל מקרה לא תוכלי להצטרף.
ואפשרי להצטרף לקרנות הפנסיה המשלימות, אבל הן מתנהגות דומה מאוד לקופת גמל 
לצפיה ב-'פתיחת קופת גמל'
פתיחת קופת גמל
18/08/2019 | 23:37
1
58
אבי בן 80 ולאחרונה הוא מנסה לשחרר כספים שהפקיד בקופת גמל לפני כשלושים שנה, בתקופה שבה עבד כשכיר. חברת הביטוח (שהיא בעלת קופת הגמל) דורשת אישור מהמעביד שהוא מוכן לשחרר את הכספים. המעביד של אותה תקופה הוא חברה שכבר לא קיימת ורשומה כמחוקה ברשם החברות. חברת הביטוח לא מוכנה לוותר על האישור. מה עושים במקרה כזה?
לצפיה ב-'החוק השתנה וכספי הפיצויים משוחררים אחרי מספר חודשים מהעזיבה.'
החוק השתנה וכספי הפיצויים משוחררים אחרי מספר חודשים מהעזיבה.
19/08/2019 | 08:09
27
אני מניח שהשינוי הזה הוא גם רטרואקטיבי.
תשאל אותם
לצפיה ב-'מה שסוכן ביטוח אמר לי על פנסיה וביטוח מנהלים'
מה שסוכן ביטוח אמר לי על פנסיה וביטוח מנהלים
11/08/2019 | 12:26
4
64
יצאתי מפגישה עם סוכן ביטוח בקשר לפנסיה וביטוח מנהלים שיש לי.
הוא אמר שההשוואה של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה מתבצעת על פי 3 קריטריונים:
1. חיסכון - איפה שדמי הניהול נמוכים יותר יווצר יותר חיסכון. אמר שמכיון שמקדם הקצבה הקבוע שלי הוא 202, זה לא מקדם שיש טעם בכלל לנסות לשמור עליו והוא לא באמת מדד לטיב ביטוח המנהלים (דמי הניהול בביטוח המנהלים הזה הוא 1% מהצבירה, ללא דמי ניהול מההפקדות).
2. מקרה מוות - אפשרות של הביטוח של השכר בפנסיה לאישה וילדים, לעומת שום ביטוח בביטוח מנהלים.
3. ביטוח נכות בפנסיה מול אובדן כושר עבודה במנהלים

האם אלה באמת רק הדברים שעל פיהם עושים השוואה של המוצרים, או שיש עוד דברים להשוות על פיהם?
לצפיה ב-'אלה הנושאים העיקריים, כמובן שיש נושאים נוספים, לשאול ולקרוא '
אלה הנושאים העיקריים, כמובן שיש נושאים נוספים, לשאול ולקרוא
11/08/2019 | 22:33
1
37
זה הכי חשוב.
יש הבדל עקרוני בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים וזו הגמישות.
בנוסף, לטוב ולרע, אם משתנה המצב הבריאותי שלך אז בביטוח מנהלים יכולים לא  להסכים להגדלות שכר/הגדלות ביטוח או לדרוש תעריף גבוה אבל הכיסוי בביטוח הוא מיידי, בקרן הפנסיה לעומת זאת השינוי הבריאותי משפיע על הגדלות שכר עתידיות למשך 5 שנים שבהם אינך מבוטח על השכר הנוסף מרגע שינוי השכר.
1. אכן, ככל שדמי הנהול יותר נמוכים, תחסוך יותר כסף.
מצד שני, אם יש לך אפשרות לבחור במסלול השקעה שייתן 10% תשואה עם דמי נהול של 2% ולעומתו קרן פנסיה עם תשואה של 4% ודמי נהול של 0.1%, אז מה שמעניין זו התשואה (נטו) ולא דמי הנהול.
אגב, בקרן פנסיה ברירת מחדל אפשר לקבל דמי נהול של כ 0.1% שזה הפרמטר המשפיע יותר מבחינת דמי הנהול)
לכן, פרמטר שלא הזכיר הסוכן הוא מסלול ההשקעה. (ובית ההשקעות)
הפרמטר של המקדם לא רלוונטי בתוכניות ביטח מנהלים משנת 2013 בגלל שהמקדם לא מובטח, וזה אומר שהשינויים האחרונים בתוחלת החיים משתקפים אוטומטית במקדם שלך (כבר היום).
אגב, גם בפוליסות ישנות יותר המקדם המובטח מובטח רק במסלול או במסלולים מסוימים, ואם תבחר במסלולי קצבה אחרים, תקבל מקדם עדכני (אבל הפסדת דמי נהול במשך שנים).
2. בקרן פנסיה יש ביטוח מובנה למשפחה, בביטוח מנהלים אתה מחליט מהו סכום הביטוח ואיך לחלק אותו. חשוב לעדכן בכל  שינוי משפחתי , ולהקטין לאורך הזמן אם צריך (שינויים אפשריים לדוגמא - תוספת ילד, הילד הפך לעצמאי, האשה עובדת, האשה צברה זכויות פנסיוניות, התגרשת, התחתנת)
3. הטענה היא שביטוח הנכות בקרן הפנסיה הוא נחות מביטוח אכע.
בגדול זה נכון.
יש הרבה סיבות להבדלים, את חלקם אפשר  לבטל היום.
דוגמאות - פרנציזה, אכע מקצועי, תקף גם בפח"ע או מלחמה (אולי גם בתאונת דרכים?), יש כפל עם ביטוח לאומי (כלומר אין קיזוז).

העניין הוא שבקרן הפנסיה החלק הביטוחי לוקח כ 6% מההפרשה.
אם תבדוק בביטוח מנהלים את עלויות ביטוח החיים והאכע, תגלה שהם עולים הרבה יותר (בזמנו אכע בתעריף קבוצתי עלה 0.75% או 1% מהשכר, או בקיצור בין 3.75-5% מההפרשה)
ביטוח חיים - אם תרצה בגיל 30 לעשות ביטוח חיים של סה"כ 120 משכורות (10 שנים), ובהנחת תעריף של 1 פרומיל שנתי מקבלים עוד 2.4% מההפרשה לטובת ביטח חיים.
60% מהשכר שלך לכל החיים שמובטח לבת הזוג (במקרה מוות שלך) שווה כנראה יותר מ 30 שנה של משכורות בגיל צעיר אבל עלות שלו בביטוח המנהלים תהיה כ 7.5% מההפרשה.
כל החשבונות התבססו על  הפרשה של כ 20% (ההפרשה בהייטק היא בערך בין 18.33 לבין 20.83)
אגב, פרמטרים חשובים (שלא קשורים באופן ישיר לפנסיה) הם:
1. השכר עצמו והשכר המבוטח (עדיף לקבל על 100% מהשכר ולא על 70%)
2. עדיף להתיחס לקרן ההשתלמות בתור חלק מהפנסיה שלך ובכל מקרה לא למשוך אותה לאחר 6 שנים (תלוי לאיזה צורך)
3. ההפרשות לפנסיה עצמן (לקבל מקסימום תגמולים ופיצויים ואכע אם הוא בנפרד ולהפריש את המקסימום שאתה יכול מבחינתך)
4. לוודא בדוח השנתי מקרן הפנסיה/ביטוח המנהלים שההפרשות מעבר לתקרת ההטבה נמצאות כהפרשה מוכרת ולא הפרשה מזכה (יש לזה משמעות ביום שתצא לפנסיה. על הפרשה מוכרת  לא קיבלת הטבת מס ולכן תוכל לקבל ממנה פנסיה פטורה ממס)

מצטער על החפירה
ט.ל.ח

לצפיה ב-'בנוסף אל תשכח שסוכן הביטוח הוא מוטה (לטובת בתי ההשקעות שהוא'
בנוסף אל תשכח שסוכן הביטוח הוא מוטה (לטובת בתי ההשקעות שהוא
11/08/2019 | 22:45
28
מוכר  או חברות הביטוח איתן הוא עובד כולל העמלות אותן הוא מקבל)

הדבר הכי נכון זה לעבור אצל יועץ פנסיוני (רק  לידיעה - היועץ הפנסיוני בבנק הוא לא באמת בחינם ובנוסף אני לא יודע אם היום הם מיעצים בביטוחי מנהלים.)

תעשה חשבון כמה כסף מצטבר לך על השכר שלך עד גיל הפנסיה ומה הפנסיה הצפויה לך (יימים מחשבונים באנטרמט).
מדובר (תלוי בשכר) על סכום של דירה אחת - לא וילה פרטית במרכז הארץ - אבל עדיין סכום יפה של יותר ממליון ש"ח.
דמי הנהול וההחלטות לגבי מסלול ההשקעה שוות אולי 30% מהסכום הסופי (או 30% יותר קצבה).
בקרן פנסיה , שם דמי הנהול יותר נמוכים, ההפרש עקב דמי נהול יהיה כ 10% (ההפרש בין דמי נהול של 0.5% לבין 0.1%)

עוד דבר - למי שלא נשוי וללא ילדים שווה לשקול לדווח את הסטטוס הזה בכל  שנתיים. זה מקטין משמעותית את החלק הביטוחי בקרן הפנסיה.
החסרון (כנראה) הוא שביום שאתה מפסיק לדווח רווק, אם השתנה המצב הבריאותי אתה שוב נמצא בתקופת אכשרה של 5 שנים עד שהכיסוי יהיה בתוקף
לצפיה ב-'לגבי דמי הנהול, יש דמי נהול מההפרשה ודמי נהול מהצבירה'
לגבי דמי הנהול, יש דמי נהול מההפרשה ודמי נהול מהצבירה
11/08/2019 | 22:55
1
24
דמי נהול מההפרשה (עד 6% מותר לקחת לפי חוק) , זה אחוז שמשפיע ישירות על היתרה בעוד 40 שנה.(בקירוב)
אם דמי הנהול מההפרשה יהיו 6% זה אומר שתקבל 6% פחות בגיל הפנסיה.

דמי נהול מהצבירה הם בשיטת ריבית דריבית. כלומר דמי נהול של 0.1% מהצבירה במקום 0.5%, המשמעות היא (על רגל אחת) של 10% יותר לפנסיה.(בהערכה גסה)
את החישוב המדויק צריך לבצע במחשבונים (רק לא לשכוח שאין להם הרבה משמעות בגלל שינויי השכר והתשואות בפועל ועלויות החלקים הביטוחיים)

במהלך החיים של קרן הפנסיה אפשר להתמקח על דמי הנהול . איום או ביצוע בפועל של ניוד מאפשר לקבל הטבות בדמי הנהול!!!
כאשר מצטבר בקרן סכום רציני, אז דמי הנהול מהצבירה הופכים להיות הסכום המשמעותי בדמי הנהול.

לדוגמא - שכר 10K והצטבר סכום של 1M.
דמי נהול שנתי מהצבירה של 0.1% המשמעות היא 1000 ש"ח לשנה.
דמי נהול מההפרשה של 6% (שנתי) המשמעות היא 1440 ש"ח לשנה.

בשנים הראשונות דמי הנהול מההפרשה הן המשמעותיות.
בהמשך, דמי הנהול מהצבירה הן הקריטיות.

לצפיה ב-'דמי הנהול המקסימליים מהצבירה הם 0.5%, לסיכום'
דמי הנהול המקסימליים מהצבירה הם 0.5%, לסיכום
11/08/2019 | 23:16
22
דמי נהול מההפרשה (עד 6%)
דמי נהול מהצבירה (עד 0.5%)
עלויות הביטוח. (כנראה 6% מההפרשה ואולי אפשר להגדיל עד 12% או להקטין)
בדוח השנתי מופיעים שלושת הסכומים ואתה יכול לראות מי היה הסכום הדומיננטי באותה שנה.

שכחתי פרמטר נוסף - מסלול הביטוח.
אתה יכול להעדיף במסלול הביטוח לשלם יותר לנכות או לשלם יותר לשארים או לחסוך יותר לפנסיה.
ההחלטה של בחירת המסלול הזה גם משפיעה על יתרת החסכון בסוף התקופה (כי עלויות הביטוח יהיו שונות)

וכמו שהזכרתי בנוגע לביטוחים, יש אפשרות גם להרחבות של הביטוח
לצפיה ב-'ריסק זמני במעבר עבודה - בקרנות קיימות או חדשות?'
ריסק זמני במעבר עבודה - בקרנות קיימות או חדשות?
07/08/2019 | 09:52
20
43
אני קצת מבולבל לגבי העניין של הריסק הזמני. תקנו אותי אם אני טועה, לפי הבנתי המטרה שלו זה לכסות מקרה של נכות ו/או שארים בקרן פנסיה / מנהלים בתקופה שאין הפרשות לקופה.

בעבודה החדשה יתחילו להפריש לי אחרי 3 חודשים רטרואקטיבית, ולכן יהיו כמה חודשים שלא יהיו הפרשות.
נניח שבעבודה החדשה אני פותח קרנות חדשות ולא ממשיך עם הקודמות. האם אני אמור לעשות ריסק זמני על הקרנות שהיו לי בעבודה הקודמת? האם אני אמור לעשות ריסק על הקרנות החדשות שאני פותח עד שיתחילו להפריש לי? או גם וגם?
בנוסף, מה יקרה אם מאיזושהי סיבה אפסיק לעבוד במקום החדש לפני תום 3 החודשים, ואז כנראה שלא אקבל הפרשות על ה-3 חודשים האלה. מה עליי לעשות במקרה הזה? האם אוכל רק אז לעשות ריסק על הקרנות מהעבודה הקודמת?

האם אני אמור לקבל החזר על הריסק ברגע שאקבל את ההפקדות הרטרואקטיביות?

הסוכן בעבודה החדשה אמר שיש הבדל בין כיסוי ביטוחי לבין כיסוי ריסק. זה עוד יותר בלבל אותי. מה הכוונה?
לצפיה ב-'למה לפתוח חדשות ולא להמשיך את הישנות?'
למה לפתוח חדשות ולא להמשיך את הישנות?
09/08/2019 | 06:58
16
34
(אה הבנתי, זה לרוב פחות טוב לך ויותר טוב לסוכן הביטוח).

למי שיש הסדר פנסיוני, הוא זכאי לתשלומי פנסיה מהיום הראשון, אבל בפועל יכולים למשוך את העברת הכספים עד 3 חודשים או עד סוף שנת המס.
(זו פרשנות אחת לחוק פנסיית חובה).

אכן, אם תשלם ריסק זמני ותקבל הפרשות שכר על אותם חודשים, אתה צריך לוודא שיחזירו לך את הריסק הזמני.

ריסק זה ביטוח חיים, אני אני לא יודע מה הוא התכוון (חוץ מלבלבל אותך). זו לא התחלה טובה של הקשר ביניכם
לצפיה ב-'עדיין לא לגמרי הבנתי'
עדיין לא לגמרי הבנתי
09/08/2019 | 10:53
15
35
למיטב הבנתי אפשר לא להפריש לקרן 5 חודשים ועדיין לשמור על הכיסויים.
אז למה לא לחכות את ה-3 חודשים עד שהמעסיק יתחיל להפריש ורק אז, אם יש בעייה אז לעשות ריסק על הקרנות הישנות?
(במקום לשלם כפול מלכתחילה ואז לרדוף אחריהם לקבל החזר)
לצפיה ב-'קודם כל, כשאתה עוזב עבודה, אתהלא יודע אם אתה מתחיל בעבודה'
קודם כל, כשאתה עוזב עבודה, אתהלא יודע אם אתה מתחיל בעבודה
09/08/2019 | 14:29
14
36
חדשה.
דבר שני, ב 5 החודשים, אתה משלם את הריסק הזמני מתוך היתרה של הקרן (מה חשבת, שקרן הפנסיה תפסיד?).
מעניין אם תבדוק שהחזירו לך את הריסק הזמני ששולם מתוך היתרה בקרן.

לצפיה ב-'נתתי מצב נתון'
נתתי מצב נתון
10/08/2019 | 10:56
13
11
אין שאלה - התחלתי עבודה חדשה, ונניח שאני פותח קרן חדשה.
ברור לי שהריסק הזמני עולה כסף.
השאלה אם אני אמור לעשות אותו בקרן החדשה (עד שיתחילו ההפרשות, אם זה בכלל אפשרי) דרך הסוכן החדש, או בקרן הקודמת דרך הסוכן הקודם?
לצפיה ב-'למה לפתוח קרן חדשה כשמתחילים עבודה חדשה?'
למה לפתוח קרן חדשה כשמתחילים עבודה חדשה?
10/08/2019 | 13:05
12
11
אם אתה פותח תצטרך הצהרת בריאות. ותצטרך לפתוח אותה במעמד עצמאי. לאיזו צורך תפתח אותה?
אם המעביד ייפתח קרן פנסיה ברירת מחדל, אין צורך בהצהרת בריאות.
כמובן שאם יש בעיית בריאות בכל מקרה יש תקופת אכשרה של 5 שנים.

לצפיה ב-'עניין של תשואות'
עניין של תשואות
11/08/2019 | 14:07
11
44
התשואות בקרן הקודמת היו רעות ולכן אני מעוניין לפתוח קרן בחברת ביטוח אחרת.

למה לפתוח במעמד עצמאי? גם במעבר בין המעסיק הלפני-אחרון למעסיק האחרון פתחתי קרנות חדשות, והקרנות הישנות ממשיכות להתקיים ללא הפקדות. 

לגבי תקופת האכשרה אני צריך לבדוק. בטופס לחתימה על הריסק הזמני שהסוכן החדש נתן לי (ולא חתמתי עליו עדיין) יש הצהרת בריאות מקוצרת, שמוזכרות שם רק בעיות רציניות (סכרת, אשפוז, סרטן וכדו') שלא רלוונטי לגביי.
לצפיה ב-'אם התשואות רעות, מעבירים למסלול אחר או לקרן אחרת'
אם התשואות רעות, מעבירים למסלול אחר או לקרן אחרת
11/08/2019 | 20:57
10
11
לא צריך בשביל זה לפתוח קרן חדשה.
זה שעשית דברים לא נכון בעבר לא אומר שצריך להמשיך לעשות אותם (אגב, יש השלכות חיוביות של השארת קרן פנסיה ישנה לא פעילה, אפשר לקרוא באתר פנסיוני)
ידידי, בקרן פנסיה חדשה יש תקופה אכשרה של 5 שנים לכל בעיות הבריאות.
הצהרת הבריאות נועדה למנוע מאנשים בעייתיים להצטרף לקרן.
עדיין, אם יש בעיית בריאות שלא מופיעה בהצהרה המקוצרת וחברת הביטוח תוכל לאתר שהיא היתה קיימת לפני ההצטרפות, הכיסוי יתחיל רק לאחר תקופת האכשרה.
כמובן שאתה מוזמן לשאול את סוכן הביטוח או את קרן הפנסיה ואם הם יטענו אחרת אני מוכן לסייע לך לחפש בכתובים תימוכין לטענה שלי (או למצוא שאני טועה)
לעומת זאת, בקרן הפנסיה הקיימת, הותק לצורך תקופת האכשרה בגובה השכר הקיים כבר בתוקף (מתאריך ההצטרפות לקרן הקודמת או הגדלת השכר האחרונה).
אגב, בכל הגדלת שכר יש תקופת אכשרה של 5 שנים.
רוצה לומר - היה לך שכר 10K במשך 5 שנים
במהלך ה 5 שנים התגלו בעיות בריאות.
השכר עלה ל 15K.
מבחינה ביטוחית במשך ה 5 השנים הבאות אתה מבוטח רק על 10K (למקרים שקשורים בבעיה הבריאותית החדשה). רק בעוד 5 שנים, אתה תהיה מבוטח על 15K.
תמיד ייתכן שאני טועה בהבנה של קרן הפנסיה. אבל זה ההבדל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים. בביטוח מנהלים אתה מעביר הצהרת בריאות ואם הסכימו להגדלת שכר עם ההצהרה החדשה, אתה מיד מבוטח על כל הסכום
לצפיה ב-'אוקיי הבנתי, אבל עדיין לא ענית על השאלה המקורית'
אוקיי הבנתי, אבל עדיין לא ענית על השאלה המקורית
12/08/2019 | 09:45
9
13
נניח שבכל זאת החלטתי לפתוח קרן חדשה מאיזשהי סיבה, איפה אמורים לעשות את הריסק הזמני? על הישנה או על החדשה?
לצפיה ב-'אפשר גם וגם.'
אפשר גם וגם.
12/08/2019 | 18:04
8
11
בטוח שאפשר על הקרן הישנה.

לגבי הקרן החדשה - לא יודע אם תוכל ישר להתחיל בריסק זמני.
אני רק לא מבין למה לעשות שני ריסקים זמניים.
ריסק זמני נועד לתקופת ביניים.
אם לאחר תקופת הביניים תפקיד רק בקרן החדשה, אין צורך בריסק זמני בקרן הישנה
לצפיה ב-'כן, אחד מהם. תודה, עזרת '
כן, אחד מהם. תודה, עזרת
12/08/2019 | 23:57
104
לצפיה ב-'אגב, להבנתי יש יתרון כלשהו בפתיחת קרן חדשה'
אגב, להבנתי יש יתרון כלשהו בפתיחת קרן חדשה
13/08/2019 | 11:17
6
10
אם אני ממשיך בקרן הקודמת, אז אם בעבודה החדשה יש עליית שכר יחסית לעבודה הקודמת, היא לא תבוא לידי ביטוי מיידית בשכר המבוטח (בגלל תקופת האכשרה).

ואם אני פותח קרן חדשה אז כל השכר החדש יהיה מבוטח מיידית.
לצפיה ב-'בדיוק ההפך'
בדיוק ההפך
13/08/2019 | 15:33
5
8
לצפיה ב-'תראה בלינק המצורף'
תראה בלינק המצורף
13/08/2019 | 15:36
3
16
בחלק של "גידולי שכר":
"בהתאם לתקנון התקני במקרה של גידולי שכר העולים על 15% תתקיים תקופת אכשרה חדשה על הגידול בשכר."
מן הסתם זה רלוונטי לקרנות קיימות ולא לחדשות (כי בקרנות חדשות אין "שכר קודם").

לצפיה ב-'חושבני שהתקנון התקני תקף לכל קרנות הפנסיה החדשות'
חושבני שהתקנון התקני תקף לכל קרנות הפנסיה החדשות
13/08/2019 | 21:56
2
10
קרנות הפנסיה החדשות הן מסוג קרן פנסיה צוברת.
(קרנות הפנסיה הותיקות שנפתחו עד שנת 1996 הן בכלל קרן זכויות)
לפי הכתוב בדף מתברר שאכן הגדלת שכר עד 15% איננה דורשת תקופת אכשרה וגם שהצהרת בריאות מבטלת את הצורך בתקופת אכשרה. (בהצטרפות)
כמובן צריך לבדוק 
1. 15% כל כמה זמן , כל  שנה או לכל תקופה הקרן, וכן ריאלי או נומינלי.
2. האם מעל 15%, ה 15% כן נכלל.
3. האם ניתן לבצע הצהרת בריאות כדי לקצר את תקופת האכשרה.
4. לפי מה שרשום בלינק, לא תוכל לבצע הסדר ריסק על הקרן החדשה - "את הסדר הריסק ניתן לעשות לתקופה מירבית של 24 חודשים ולא יותר מתקופת החברות הרצופה בקרן הפנסיה."

מה שעולה מהלינק שהתקנון התקני (שנכנס לתוקף ביוני 2018 הרבה לאחר שסיימתי את לימודי הביטוח הפנסיוני) מכיל שינויים שמקרבים את קרן הפנסיה להיות ביטוח מנהלים (מצד שני ביטוחי המנהלים השתנו להיות יותר קרובים לקופת גמל/קרן פנסיה לדוגמא בדמי הנהול).
לצפיה ב-'אז לא ברור איך הסוכן החדש מציע לי ריסק זמני בחברת ביטוח חדשה'
אז לא ברור איך הסוכן החדש מציע לי ריסק זמני בחברת ביטוח חדשה
14/08/2019 | 17:49
1
13
הוא מציע לי לעשות ריסק זמני עם חברת ביטוח שאינה אותה חברת ביטוח של הקרן הנוכחית שלי (מהעבודה הקודמת). לפי מה שכתבת וכתוב בלינק זה לא אפשרי. מוזר...
לצפיה ב-'רק תוודא שהוא בסוף עושה לך קרן פנסיה ולא ביטוח מנהלים'
רק תוודא שהוא בסוף עושה לך קרן פנסיה ולא ביטוח מנהלים
14/08/2019 | 21:08
4
לצפיה ב-'מתברר שלא צדקתי, אבל ללא הצהרת בריאות, יש תקופת אכשרה '
מתברר שלא צדקתי, אבל ללא הצהרת בריאות, יש תקופת אכשרה
13/08/2019 | 22:00
7
גם בהצטרפות וגם בעליית שכר מעל 15%
לצפיה ב-'לגבי כיסוי ריסק לבין כיסוי ביטוחי'
לגבי כיסוי ריסק לבין כיסוי ביטוחי
10/08/2019 | 13:37
2
9
הדבר היחידי שעולה לי זה
בקרן אפנסיה/ביטוח מנהלים יש ריסק זמני (תקופה שבה משלמים רק את החלק הביטוחי של הפוליסה ללא החיסכון).
הכיסוי הביטוחי הוא גם ביטוח חיים לשארים וגם ביטוח אכע לנכות.

מצד שני, אפשר לעשות לבד ביטוח חיים (ביטוח ריסק) שכולל רק תשלום חד פעמי במקרה מוות.
לצפיה ב-'אבל גם הריסק הזמני בא לכסות מקרה מוות ונכות, לא?'
אבל גם הריסק הזמני בא לכסות מקרה מוות ונכות, לא?
11/08/2019 | 14:10
1
24
לצפיה ב-'הריסק הזמני הוא ביטוח חיים (ריסק) למקרה מוות'
הריסק הזמני הוא ביטוח חיים (ריסק) למקרה מוות
11/08/2019 | 20:44
9
וביטוח נכות (אכע) למקרה אובדן כושר עבודה.
ביטוח ריסק הוא רק ביטוח חיים (למקרה מוות)

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ