לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
81188,118 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד...
המידע הנמסר בפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בביטוח חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד...
המידע הנמסר בפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוחי חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד.

המידע הנמסר בפורום, הינו בגדר המלצה בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

המשך >>

לצפיה ב-'עקרת בית בלי פנסיה'
עקרת בית בלי פנסיה
21/10/2017 | 20:13
1
היי

אנחנו זוג בערך בגיל 42, אני עובד בהייטק ודאגתי לביטוח מנהלים אבל אשתי עקרת בית ואין לה כלום. אני יודע שזה מאוד מאוחר אבל מה אפשר לעשות עכשיו,
האם כדאי שתפתח קרן פנסיה או משהו כזה ? איזה אפשרויות יש ?
או שכדאי להגדיל את הסכום שאני מפריש כדי שיספיק איכשהו לשנינו ?

לצפיה ב-'קרן פנסיה - שוהה בחול'
קרן פנסיה - שוהה בחול
20/10/2017 | 03:16
3
שלום רב ותודה לעונים מראש,
אני יוצא ללימודים בארה"ב מספר שנים לפחות.
האם לשלם עצמאית לקופת פנסיה ולמה?
האם להשאיר בריסק?
מה קורה אם לא עושים שום דבר?
לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה בארהב?
תודה,
רפי.
לצפיה ב-'התיעצות בנושא א.כ.ע'
התיעצות בנושא א.כ.ע
17/10/2017 | 19:46
19
שלום לכולם
אשתי נכה 100% א.כ.ע ו 76% רפואית (ביטוח לאומי)
כמו כן יש לה פוליסה פעילה של א.כ.ע מול שני חברות ביטוח (אחת לפני קרות המקרה והשניה אחרי אבל הביטוח הוא מיוחד, יקר יותר, שלא מחריג את הבעיה, ביחד הם מהווים 100% מהשכר )
אנחנו מעוניינים להפגש עם יועץ המכיר לעומק את שני תחומים (1.ביטוח לאומי 2.חברות הביטוח) על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורנו בנושא זה.
האם אפשר לקבל המלצות?
אפשר גם בפרטי
תודה לכולם
דודו
לצפיה ב-'קרן השתלמות IRA או אחרת כחסכון פנסיוני'
קרן השתלמות IRA או אחרת כחסכון פנסיוני
16/10/2017 | 20:34
17
ערב טוב,

אני שוקל את האפשרות של השקעה בחסכון פנסיוני כעצמאי באחד משלושת האפיקים. מה שחשוב לי לציין הוא ש:
1. אם מדובר בכלי פיננסי מבוסס מדדים - אני מעונין באפיק פחות סולידי ויותר בעל סיכון. מעדיף משהו על בסיס מדדי סין.
2. יש לי הפסדים ממסחר בניירות ערך משנים עברו שהייתי רוצה לקזז מול רווחים עתידיים של החסכון.

1. קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) - אני מבין כי קיימים בתי השקעות המאפשרים ניהול חסכון שכזה עם הון ראשוני של 50 אלף שח.יש לי נסיון עבר במסחר יומי ולכן זאת אפשרות אחת

2. קרן השתלמות על בסיס מדדים - מוריד את כאב הראש של התעסקות עם התיק אבל : א. עלויות ניהול לא זולות בקרנות מבוססות מדדים. ב. אתה נועל את עצמך לתקופה ארוכה למדד מסויים. ג. אין מס על רווחי הון עד תקרה מסויימת

3. קופת גמל מנייתית - קיים מיסוי על רווחי הון. עלויות ניהול לא זולות

אודה על עצתכם
לצפיה ב-'סחבת בשחרור פיצויי פיטורין'
סחבת בשחרור פיצויי פיטורין
09/10/2017 | 09:05
3
28
המעביד במקום העבודה שהפריש את פיצויי הפיטורין מתעכב מלשלוח לי טופס 161 מלא וחתום על-ידו כדי שאוכל לשלוח אותו עם שאר ניירת לחברת הביטוח כדי שזו תשחרר את הכספים לחשבון.
מנהלת החשבונות במקום העבודה אומרת שאין לה גישה ישירה לארכיון בו נמצא התיק שלי ולמרות ששלחה את הבקשה מזמן, התיק עדיין לא הגיע, ככה שאני עוד צריכה להמתין, אבל יש קצה לסבלנות שלי.
הפקידה בחברת הביטוח הסבירה שאני אמורה לגשת בכל מקרה לפקיד שומה כדי שייתן פטור ממס על השחרור.
השאלה שלי אם אני אכן מוכרחה לגשת עם טופס 161?
אם פקיד שומה מאשר פטור ממס ויש לי את המכתב שהחברה משחררת את הכספים, מדוע טופס 161 הכרחי?

לצפיה ב-'טופס 161 מכיל את המידע כמה פיצויים נצברו בפוליסה מהמעביד'
טופס 161 מכיל את המידע כמה פיצויים נצברו בפוליסה מהמעביד
09/10/2017 | 09:21
20
האחרון.
בלעדיו, פקיד השומה לא ידע כמה כסף לפטור ממס וכמה לחייב
לצפיה ב-'להתנהל בכתב מול המעביד'
להתנהל בכתב מול המעביד
09/10/2017 | 10:47
21
ממליץ לך לשלוח במייל או מכתב משהו שיש הוכחה שקבלו, את הקשה שלקבל את הטופס.
בקשה צריכה להיות כתובה באופן קר ומסודר.
בדרך כלל מכתב מסודר עוזר....

לצפיה ב-'תהליך שחרור פיצויים '
תהליך שחרור פיצויים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 13:10
25
1. חשוב לדעת: משיכה של כספי הפיצויים מתוך קרן הפנסיה מקטינה את גודל הקצבה החודשית שהעובד יקבל לאחר פרישתו לגמלאות, וגם מקטינה את הפטור ממס הכנסה שחל על הקצבה. (אם העובד אינו מושך את הכספים, מצטרפים כספים אלה לכספי החיסכון של הפנסיה).
2. חברת הביטוח תשחרר את הכספים רק לאחר קבלת ההודעה של המעסיק וקבלת האישורים מרשות המסים על גובה המס שיש לנכות מהכספים אם בכלל.
3. על המעסיק למסור לעובד טופס 161 - הודעת מעביד על פרישה מעבודה של עובד, שבאמצעותו מדווח המעסיק לרשויות המס על ניתוק יחסי עובד ומעביד.
4. בנוסף על המעסיק למסור לעובד מכתב המופנה לחברת הביטוח, אשר מודיע האם כספי הפיצויים שהופקדו מועברים לטובת העובד, או שהוא מבקש לקבלם חזרה (אם העסקתו של העובד הסתיימה בנסיבות שאינן מזכות בפיצויים).
מכתב זה צריך להימסר לעובד לכל המאוחר בתוך 15 יום מהמועד שבו היו אמורים הפיצויים להיות משולמים.

ניתן לתזכר את המעסיק לחבותו על פי חוק ולדרוש קבלת טפסי סיום העסקה לרבות טופס 161.

שנה טובה וחג שמח
לצפיה ב-'הפחתת פרמיה חודשית של ביטוח מנהלים'
הפחתת פרמיה חודשית של ביטוח מנהלים
06/10/2017 | 10:39
1
36
שלום,
כיום איני עובד אך ממשיך לשלם פרמיה חודשית של כ 3600 ש"ח לביטוח המנהלים שלי (הפרמיה בנוייה מ 3000 ש"ח לחיסכון ו 600 ש"ח לביטוח אובדן כושר עבודה).
שאלתי : הסכום הנ"ל גבוה עבורי. האם יש דרך להפחיתו , נגיד על ידי תחילת עבודה במשכורת נמוכה שתביא להפרשה נמוכה לביטוח המנהלים ? וזאת מבלי לפגוע בתנאי ביטוח המנהלים הנ"ל ?
לצפיה ב-'אפשר למשך שנה עד שנתיים להפוך את הפוליסה לפוליסה בריסק זמני'
אפשר למשך שנה עד שנתיים להפוך את הפוליסה לפוליסה בריסק זמני
09/10/2017 | 09:23
17
ולשלם רק 600 ש"ח לחודש (ללא חיסכון)
לצפיה ב-'גידור סיכון'
גידור סיכון
08/10/2017 | 14:07
25

היי,
יש לי קופת גמל במעמד עצמאי נזילה על סך 94K אשר נמצאת בילין לפידות במסלול משולב
40% מניות  60% תלוי גיל 50-60 דמי ניהול 0.9
קופה נוספת באלטשולר שחם  גמל להשקעה על סך 60K מסלול משולב-35% מניות+ 65% כללי
דמי ניהול 0.8
בבדיקה ומעקב אני רואה שאלטשולר שחם עם תשואות מצויינות בפער מילין לפידות בשנים האחרונות,
אני מודע לזה שתשואה היא אינה  מובטחת והשוק יכול להשתנות בין רגע.
בתפסיה שלי אני אוהב סיכון ברמה סבירה ואני שואל:
האם זה רעיון טוב לנייד לאלטשולר שחם גם את הקופה גמל שבילין?
זה לא מסוכן מדי שכל ההון שלי ושל אישתי נמצא בחברה אחת?
לצפיה ב-'חברים, חייבת עזרה! כמה שאלות לגבי פנסיה וייעוץ פנסיוני '
חברים, חייבת עזרה! כמה שאלות לגבי פנסיה וייעוץ פנסיוני
07/10/2017 | 20:31
8
61
חשוב לי נורא לדעת לפני שמחליטה בכלל האם ללכת ליועץ פנסיוני... רוצה לעשות סדר בדברים.. 

א. לפני הכל- מהן בערך העלויות/טווח המחירים אצל יועצים פנסיונים (בלתי תלויים כמובן ואובייקטיביים!!)- הסטטוס שלי: רווקה ובריאה, בת 30, ללא ילדים, שכירה..  

ב. סליחה על הבורות- אבל האם יועץ פנסיוני תפקידו אך ורק לייעץ לי -תרתי משמע- ואולי גם להנחות אותי בפעולות עתידיות שאצטרך לבצע בהמשך ובעצמי בלבד?? או שבעצם יש לו גם את הסמכות והייפוי כוח (בשמי) לבצע פעולות ממשיות עבורי? -פעולות אשר נוגעות לקרנות הפנסיה כמובן  **אתן דוגמה- עד ליום זה, הצטברו לרשותי חסכונות בתוך 3 קרנות פנסיה שונות (עקב החלפת מקומות עבודה בעבר)- במגדל, פסגות וכלל ביטוח- אם למשל, היועץ הפנסיוני מציע עבורי מסלול מסוים ב"פניקס", בטענה שזו האופציה האידיאלית, המשתלמת והרווחית ביותר עבורי -האם הוא בעצמו זה שדואג להעברת הכספים/חסכונות שהצטברו לי בשלושת הקרנות המצויינות לעיל אל הקופה הרצויה- או שאני רק שומעת בעצתו ואמורה לעשות זאת בעצמי??

ג. במידה ושתיים מקרנות הפנסיה אינן פעילות כבר כמס' שנים- **הכוונה- שעדיין יש בהן חסכונות כספיים שהצטברו, אבל הופסקו הפרשות הכספים אליהן מלפני תקופת זמן ארוכה** -אז האם במצב כזה, מדובר באבדה משמעותית של כסף -בכל הקשור לדמי הניהול, עמלות או בכלל ??

ד. בעניין- דמי הניהול בקרנות הפנסיה: האם מדובר בדמי ניהול חודשיים או שנתיים ???- והאם כשמפסיקים להפריש לי כספים לקרן מסוימת (עקב מעבר למקום עבודה חדש לדוגמה, בו המעסיק עובד עם קרן פנסיה שונה) -אז האם במקביל מפסיקים גם לגבות לי את דמי הניהול ושאר העמלות/ביטוחים הנלווים??

ה. לאחרונה התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש (דרך חב' כוח אדם) ונאמר לי שאצלם, הם מתחילים להפריש כספים לקרן הפנסיה רק לאחר שלושה חודשים מתחילת העבודה- האם זה חוקי בכלל לעשות דבר כזה?? הם לא מחויבים להתחיל לשלם לי פנסיה החל מחודש העבודה הראשון ???

ו. האם מומלץ לפנות ליועץ פנסיוני בכל עת שהסטטוס האישי משתנה באופן משמעותי- כמו לדוגמה: מרווק/ה לנשוי/אה, לאחר הולדת ילדים, או שינוי משמעותי בגובה המשכורת (ובאיזה מקרים נוספים עוד)??

תודה רבה רבה, חשוב לי לדעת את כל הדברים האלה!!! 
לצפיה ב-'ננסה לעזור'
ננסה לעזור
08/10/2017 | 10:55
3
43
א. זה יכול להתחיל ב-500 ש"ח ויכול להגיע עד סביבות 10,000 ש"ח, אבל הרוב יהיו לדעתי באזור 2,000 - 4,000 ש"ח. מחירים כוללי מע"מ.
חשוב לזכור כי יש מגוון רחב של יועצים ויועצות וכמו כל מקצוע יש רמות שונות של יועצים, השכלה שונה, נסיון וכו וגם רמת שרות וליווי.  לכן צריך ליצור קשר עם כמה ולהבין מי הכי מתאים לך. כמובן לנסות לקבל המלצה ממי שאת סומכת עליו.

ב. רוב היועצים מייעצים לך מה מומלץ לעשות היום ואפילו על דבריים עתידיים.
חלקם גם ילוו את התהליך ויסעו לך לבצע את השינויי וגם ישנם כמה יועצים שמוכנים לקחת יפוי כח ולבצע בשמך.
אני חושב שיש משהו בללמד את האנשים איך לשנות לבד....אבל זו דעה אישית.

ג. חייבים לבדוק באופן פרטני.

ד. דמי הניהול הם בחישוב שנתי והם נגבים תמיד.... הם כמובן משתנים לאורך הזמן גם לפי הנסיבות ולכן כדאי להיות עם היד על הדופק.

ה. חוק פנסיה חובה קובע שמי שמגיע למקום עבודה ויש לו חיסכון פנסיוני פעיל, יקבל את ההפרשות רק אם סיים לעבוד לפחות שלושה חודשים במקום העבודה החדש.
שיתחילו להפקיד, הם חייבים להפקיד רטרואקטיבי מהיום הראשון.

ו. כן, כן וכן.... לפחות להרים טלפון ולשאול האם השינוי משמעותי.

גילוי נאות, אנו עוסקים בייעוץ פנסיוני אובייקטיבי, יש לנו אתר עם המון מאמרים בנושא הפנסיוני, מוזמנת להכנס ולקרוא.

מועדים לשמחה
לצפיה ב-'היי Itzik'
היי Itzik
14/10/2017 | 14:59
2
20
תודה על תשובתך (וסורי על הדיליי)

1. לגבי דמי הניהול- אז אתה אומר הם שנתיים.. אז אני רוצה להבין, זה אומר שאין דמי ניהול חודשיים בכלל? אין משהו כזה? או איזשהם עמלות "אחרות" שנגבות לי כל חודש בחודשו מעצם העבודה שקיימת ברשותי קרן פנסיה כלשהי? פשוט יש לי 3 כאלה!!... נכון ליום זה.....
ואני די בטוחה שכבר במשך תקופה ארוכה מאוד לא מופרשים לי לשם כספים (לאף אחת מהן) כי אני הייתי מחליפה לא מעט עבודות וטסתי לתקופות ארוכות לחו"ל (חסכתי כסף בזמנו) ושוב חזרתי, ושוב טסתי ושוב החלפתי עבודות, אתה מבין......

2. עכשיו עוד דבר, ב-21 ליולי 2016 (לפני כשנה ושלושה חודשים) שלחו אליי מכתב מקרן הפנסיה פסגות (ועוד אחד כזה ממגדל, באותו תאריך) -הצעה ל"איחוד חשבונות לא פעילים בקרנות הפנסיה תחת קורת גג אחת"- עכשיו, חשוב להדגיש כי למטה, בשני המכתבים, גם הודגש- "שים לב, אם לא תעביר הודעה על כך שאת/ה לא מעוניין/ת להעביר את פרטייך האישיים לשם ביצוע איחוד החשבונות עד ליום X נעביר את פרטיך לאגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר לצרכי איתור חשבונות לא פעילים שרשומים על שמך בקרנות פנסיה"-
אז כמו שאתה מבין, עבר הרבה מאוד זמן מאז.. ואני מציינת כי אני מעולם לא העברתי להם כל הודעה על כך שאני- *לא מעוניינת* -שיעבירו את פרטיי לשם ביצוע איחוד החשבונות.. -אז בעצם.. מה אני אמורה להבין מזה?? -שפרטיי האישיים בסופו של דבר הועברו לאן שהועברו (עפ"י המצוין במכתב) וכן בוצע איחוד חשבונות?? -כי זה מה שניתן להבין מהמכתב, לא?
צוין גם בהמשך (באותם המכתבים)- "בכל מקרה, אם יאותרו חשבונות לא פעילים, יישלח אליך מכתב נוסף שבו תוכל לסרב לביצוע איחוד החשבונות" - מציינת כי לא נשלח לי שום מכתב נוסף כזה מעולם (לפחות לפי מה שזכור לי)..
בכל אופן מה שאני לא מצליחה להבין הוא- במידה וכן בוצע בסופו של דבר איחוד חשבונות- אז מדוע לפי נתוני אתר wobi (ובדקתי ממש לאחרונה) מצב החשבון- בשלושת קרנות הפנסיה שיש ברשותי (פסגות, מגדל וכלל) -מעודכן באתר כ"פעיל" ??? (מופיע "מצב חשבון: פעיל" בכל הקרנות!..) -אז כאילו הם לא עשו כלום בסוף??
ואני גם לא מבינה איך זה יכול להיות בכלל שהכל פעיל.. כי אני באמת החלפתי (ועדיין מחליפה) הרבה מקומות עבודה ומעסיקים- וכבר במשך תקופה מאוד ארוכה שלא נשארתי הרבה זמן במקום עבודה אחד וקבוע (למרות שיש לי תואר ראשון פשוט לא מוצאת את עצמי כנראה חח)  ..בכל אופן, יש לך הסבר הגיוני לזה??
האם יכול להיות מצב שלא מופרשים כספים לקרן פנסיה מסוימת והיא עדיין מוגדרת כ"פעילה" לפי נתוני אתר wobi?? זה ממש מוזר!..
2(ב)- ושוב בעניין דמי הניהול- מישהו בפורום אחר כתב לי ש"בקרן פנסיה שהיא לא פעילה, לרוב ימשיכו להיגבות דמי ניהול מהצבירה בלבד (מסך החסכון)". וכתב לי גם ש"במקרה כזה לא מדובר באובדן כספים (ושכספים אלו יעמדו לרשותי ביום הפרישה לפנסיה)"- דבר שהוא לא ברור לי כלכך- כי איך בדיוק אני לא מאבדת כספים אם ממשיכים לגבוה ממני כספים מסך החיסכון שהצטבר עבורי בקרן הפנסיה??.......

תודה איציק! :)

לצפיה ב-'ועוד דבר.. '
ועוד דבר..
14/10/2017 | 15:08
15
כתבת לי בעניין חוק פנסיה חובה.. ש"החוק קובע שמי שמגיע למקום עבודה ויש לו חיסכון פנסיוני פעיל, יקבל את ההפרשות רק אם סיים לעבוד לפחות שלושה חודשים במקום העבודה החדש". ואז כתבת- שהם "מחויבים להפקיד רטרואקטיבי מהיום הראשון".
אז לא כלכך הבנתי, סורי.. מצד אחד אחרי 3 חודשים, מצד שני רטרו מהיום הראשון? למה הכוונה?.....
(אגב אתה יכול בבקשה לצרף לי לכאן קישור לחוק הזה? אולי באמת אצטרך להראות למעסיק.. ממש מוזר, המעסיק אמר לי שהחוק קובע הפרשות לקרן הפנסיה רק לאחר חצי שנה.. מזה בעצם מעיד על החברה ?? שהם עובדים לא לפי החוק?)  
לצפיה ב-'לגבי דמי ניהול'
לגבי דמי ניהול
18/10/2017 | 13:00
8
דמי ניהול בקרן פנסיה מתחלקים לשניים:
- דמי ניהול מההפקדה - יורדים בכל חודש שבו יש הפקדה. כלומר, בקרנות הלא פעילות שלך אם אין הפקדות גם אין דמי ניהול
- דמי ניהול מהצבירה - אחוז מסוים מסה"כ הכסף שקיים בקרן. את דמי הניהול האלה את ממשיכה לשלם כל עוד יש לך כסף בקרן. בעיקרון אלה דמי ניהול שנתיים אבל יש אישור לחברות הביטוח לגבות אותם באופן חודשי (חלק יחסי מהשנתי כל חודש) וככל הידוע לי כל החברות עושות כך - לכן את משלמת באופן חודשי בקרנות הלא פעילות.
לצפיה ב-'בגדול'
בגדול
12/10/2017 | 17:29
2
24
א- הממוצע די בסביבות 2500-3000 ,יש זולים יותר
ב-יועץ פנסיוני אמור לעבור על התכניות שלך כולל קרנות השתלמות וקופות גמל ולייעץ במה לשפר,היכן לחסוך ומה פחות נחוץ (לך למשל ביטוח חיים בסטטוס שלך).ביצוע השינויים הוא בידך או באמצעות סוכן הביטוח (לא יועץ) ודורש חתימה.
ג-תלוי בתכניות,בוותק,בתנאים, במקדם.אם מדובר בתכניות טובות ייתכן ששווה להחזיקן.קשה לענות.
ד-שנתי,אחוז נתון מההפקדות בנוסף לצבירה,גם משתנה אם מדובר במנהלים (ד"נ גבוהים),פנסיה (נמוכים) או השתלמות.אם תפסיקי להפקיד יחולו דמי ניהול על הצבירה,אפשר אולי להתמקח על כמה.
ה- אני לא ממש יודע
ו-שינוי גובה השכר יכול לשנות את ההפרשה לפנסיה ממילא אם זה דרך העבודה.אפשר לפנות לסוכן או ליועץ,תלוי בך.
לצפיה ב-'תודה ראובן.. :) '
תודה ראובן.. :)
14/10/2017 | 15:12
1
10
לצפיה ב-'בהצלחה רבה'
בהצלחה רבה
14/10/2017 | 15:50
10
לצפיה ב-'טיפים בוידאו לפני שאת פונה לייעוץ'
טיפים בוידאו לפני שאת פונה לייעוץ
18/10/2017 | 15:19
7
שולחת לך קישור לטיפים בוידאו כיצד לעשות סדר נכון בכל פוליסות הביטוח שלך לפני שאת פונה ליועץ 

לצפיה ב-'מדרגות המס בפנסיה'
מדרגות המס בפנסיה
06/10/2017 | 18:27
38
הבנתי שפרשתי ממקום עבודתי   שאם אני מושך את כספי הפיצוים  אז שעורי המס שלי הם רגילים  . אך אם לא  אז יהיה לי  איזה פטור  נידמה לי  כ 8000 ש"ח
בסופו של דבר כספי הפיצוים שלי הם בביטוח מנהלים  ועדיין לא נגעתי בהם  .
אך אני מיתנהל מול מס הכנסה  כדאי לקבל פטור זה
לצורך הענין שעור הפנסיה שלי  כ 7000  ועוד עבודה  חלקית  כ 5000
וקבעו לי  13% מס  שזה 900 ש"ח
מקווה שהובנתי נכון  ותודה לעזרה

לצפיה ב-'החזר רטרואקטיבי של חלק מפרמית ביטוח מנהלים '
החזר רטרואקטיבי של חלק מפרמית ביטוח מנהלים
06/10/2017 | 10:56
1
27
חברת הביטוח שילמה לי אובדן כשר עבודה לאורך תקופה מסויימת לפי השתתפות של כ 55 אחוז. הגשתי תביעה משפטית נגד החברה שבנתיים גם הפסיקה לשלם לי. האם במידה ובית המשפט יחליט כי עליה לשלם רטרואקטיבית מהתאריך בו היא הפסיקה , תצטרך החברה , בנוסף לתשלומי אובדן הכושר גם לזכותני באחוז המתאים מתוך הפרמיה החודשית המלאה ששילמתי מאז שהיא הפסיקה ?
לצפיה ב-'תלוי '
תלוי
09/10/2017 | 21:24
12
תלוי בתנאי הפוליסה, אם יש שחרור מתשלום פרמיות או לא.
אם כששילמו לך שחררו גם אז כן אם לא, אז כנראה שלא.
לצפיה ב-'השלמת פיצויים בהתפטרות לאחר גיל פרישה'
השלמת פיצויים בהתפטרות לאחר גיל פרישה
05/10/2017 | 18:18
23
שלום רב, אני אחרי גיל פרישה ואני שוקלת לעזוב את מקום עבודתי בקרוב. ידוע לי שלפי החוק כיום גם בהתפטרות אחרי פרישה זה נחשב כאילו התפטרתי. במקום העבודה הנוכחי אני עובדת משנת 2002 והחל משנת 2008 התחלתי לקבל הפרשות לפנסיה בהתאם לחוק שהוחלט אז. במסגרת ההפרשות אני מקבלת בשנים האחרונות 6% הפרשות לפיצויים שזה המינימום. קודם כל אני רוצה לדעת, האם העובדה שהתחלתי לקבל הפרשות במסגרת ההסדר הזה שהוחלט עליו ב2008, זה אומר שאוטומטית הסכמתי לסעיף 14? כי אני לא זוכרת איזשהי הסכמה ספציפית שלי בעניין הפיצויים. אבל בהנחה וכן- חשוב לי להבין כיצד תבוצע השלמת הפיצויים. מכיוון ש6% זאת הפרשה לפיצויים שהייתה רק מתחילת 2014. לפני זה היה 5%. לפני זה 4.18%. 3.34%.עוד קודם לכן 2.5% ו-1.68% ובהתחלה 0.834%. אז את ההשלמה של 2.33% עבור כל חודש אני אקבל רק החל משנת 2014 ולפני זה כל חודש יושלם בהתאם לסכום הנדרש כדי להגיע ל8.33%? כלומר עבור שנת 2008 לדוגמא יושלם לי כל חודש בערך 8%? או שהכל יחושב לי לפי המשכורת האחרונה שבה צריך להשלים ב2.33% כפול מספר חודשי העבודה תוך התעלמות מכך שלפני 2014 אחוז ההפרשות היה נמוך יותר? ואיך בדיוק יחושבו הפיצויים עבור השנים 2002-2008. על איזה משכורת אחרונה מסתכלים כדי להכפיל את מספר השנים בהן עבדתי לפני שהוחל הסדר הפיצויים? תודה רבה, לאה
לצפיה ב-'ניוד קרן השתלמות לא פעילה'
ניוד קרן השתלמות לא פעילה
30/09/2017 | 18:21
2
46
יש לי 90,000 ש"ח בקרן השתלמות לא פעילה ונזילה של "הראל" - בדמי ניהול 0.45% 
בנוסף יש לי 20,000 ש"ח בקרן השתלמות פעילה מהעבודה הנוכחית שלא נזילה של ילין לפידות ,דמי ניהול 0.8
בחודש הבא אני עובר למקום עבודה חדש שבו יש הסדר עם קרן השתלמות של "אנליסט" בדמי ניהול של 0.35
האם קיימת אפשרות לנייד חלק  מהכספים מקרן השתלמות לא פעילה של "הראל" לאנאליסט ולהנות מהנזילות ומדמי הניהול הנמוכים ?
האם קיימת אפשרות לנייד את כל הכספים מילין לפידות לאנליסט ולהנות מהוותק של ילין לפידות ?
בלי קשר ל - 2 השאלות מעלה , מה מומלץ לעשות במקרה שלי במידה ואני כן מאמין בתשואות של "אנליסט"ואם הייתה אפשרות והמשך נזילות הייתי מרכז את כל הכספים שם .

לצפיה ב-'אם אתה מאמין בזה שגם הניהול באנליסט הוא טוב'
אם אתה מאמין בזה שגם הניהול באנליסט הוא טוב
30/09/2017 | 18:44
41
וגם תקבל דמי נהול נמוכים של 0.35
אז אתה יכול לנייד את כל קרנות ההשתלמות לאנליסט (בלי לאבד וותק או נזילות)
לצפיה ב-'ניוד קרן השתלמות לא פעילה'
ניוד קרן השתלמות לא פעילה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/10/2017 | 14:27
42
מוטי היקר,

ניתן לנייד חשבון קרן השתלמות מגוף לגוף נזיל או לא נזיל, פעיל או לא פעיל,
לא ניתן לנייד חלק מחשבון,
ניוד שומר על נזילות הקרן ו/או תאריך הנזילות העתידי המקורי.

אם אתה מעוניין לרכז את כל הכספים באנליסט עם הטבת דמי הניהול ממקום העבודה החדש, תתאם פגישה עם משווק של אנליסט ותבקש לנייד אליהם.

גמר חתימה טובה
לצפיה ב-'שאלה חישובית...'
שאלה חישובית...
27/09/2017 | 14:28
1
68
אהלן ואני מקווה שאני שואל במקום הנכון.

יש ל 2 ילדי (9,12)השקעות במדדים מגיל 0 , הכל בחשבון אחד בבית השקעות פרטי.
אני יודע בדיוק כמה הופקד לכל אחד. השאלה היא איך היום אני מחלק את החשבון בצורה שווה שיתאים, מבחינת האחוזים שהיו בקרן,לכל אחד?
לדוגמא לX הופקדו 100 ול Y 300.
תודה לכל עזרה וגמח"ט.
לצפיה ב-'1/4 ו 3/4'
1/4 ו 3/4
30/09/2017 | 04:04
17
לצפיה ב-'פנסיה חובה לעצמאי שהוא גם שכיר'
פנסיה חובה לעצמאי שהוא גם שכיר
26/09/2017 | 22:57
2
95
שלום,

אני שכיר ובגין חלק (קבוע) מהשכר שלי כשכיר מפרישים לי לפנסיה כחוק. בנוסף אני גם עצמאי ואני צריך להפקיד לפנסיה לפי החוק החדש.

החלק מהשכר שלי כשכיר שבגינו מפקידים לי לפנסיה הוא כ-4000 ש"ח. כעצמאי אני מרוויח כ-10,000 ש"ח. אני רוצה להפקיד רק עד המינימום שצריך לפי החוק שזה אומר השכר הממוצע במשק.

כיצד אני מחשב כמה בדיוק אני צריך להפקיד על החלק שלי כעצמאי ?

תודה !
לצפיה ב-'חידוד לשאלה'
חידוד לשאלה
27/09/2017 | 01:19
1
30
מי שעובד רק כעצמאי חייב להפקיד לפחות כ-812 שח עבור כל חודש בהנחה שהוא מרוויח מעל השכר הממוצע.

השאלה היא כזו - באילו מן הדרכים אני צריך לחשב כדי להגיע לסכום:
1. להפחית מהשכר הממוצע את הסכום שבגינו מפרישים לי כבר, כלומר 9543/2=4772 כדי לחשב את המחצית הראשונה. מתוך זה להפחית 4000 שבגינם כבר מופרש לי לפנסיה, לחשב את המקטע הזה לפי 4.45% ועל עוד 4772 (המחצית השנייה) לפי 12.55%.
2. לקחת את הסכום שמופקד לי בפועל (כי הרי בתור שכיר מופרש לי יותר מ-4.45%) שהוא בפועל כ-870 ש"ח ולחסר אותו מה-812, ואז בפועל אני מקבל שאין לי שום חובה להפקיד מעבר לכך.

מקווה שהייתי ברור מספיק. לא הצלחתי לקבל מאף אחד תשובה לעניין. נראה לי שכולם נרתעים מזה כי זה חדש.

תודה מראש !
לצפיה ב-'פנסיה חובה לעצמאי שהוא גם שכיר'
פנסיה חובה לעצמאי שהוא גם שכיר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/09/2017 | 09:26
33
אלון היקר,
שאלה מצוינת ,רשות המיסים תצטרך להתמודד איתה כיוון שהנושא חדש,
לא הייתה התייחסות בהנחיות שיצאו לשילוב מעמד עצמאי ושכיר.
אם תהיה השגה בנושא ההפקדה מאמינה שמס הכנסה יוציא מכתב אלייך אם הייתה הפקדה בחסר בכדי שתבצע השלמות.
רוח הדברים הייתה שרוצים שמגזר העצמאים יתחיל לחסוך לפנסיה בכדי שתהיה להם כרית הכנסה נוספת בהגיעם לגיל פרישה.
כפי שאני מבינה וזו פרשנות אישית שלי ולא מחייבת (לא יצאו הנחיות ברורות בנושא), בכובע שלך כשכיר אתה עומד במינימום הנדרש להפקדה שהמחוקק רצה, מכיוון שכבר מפקידים לך כשכיר את הסך הנדרש, לא תהיה דרישה להפקדה נוספת (דרך 2 שחישבת בדוגמא).
אם זאת עלייך לקחת בחשבון שאתה מוותר על הטבות המס שמגיעות לך בהפקדה כעצמאי.
לצפיה ב-'קרן השתלמות מעבר לתקרת הפקדות'
קרן השתלמות מעבר לתקרת הפקדות
25/09/2017 | 23:35
6
50
שזה עד כמה שאני יודע 18,240 לעצמאיים.

מה קורה לכסף שלי אם אני מפקיד יותר? כאילו איך הולך המיסוי על זה.
לצפיה ב-'אם אתה מפקיד יותר אתה לא מקבל הטבת מס בעת ההפקדה'
אם אתה מפקיד יותר אתה לא מקבל הטבת מס בעת ההפקדה
26/09/2017 | 00:24
3
57
בנוסף, הכספים האלו ימוסו במס רווחי הון ביום המשיכה (הם צבועים בצבע של - חייב במס רווחי הון)
לצפיה ב-'כמה זה מס רווחי הון באחוזים?'
כמה זה מס רווחי הון באחוזים?
27/09/2017 | 08:19
2
29
או שזה קשור ונגזר מההכנסות \ רווח שלי כעצמאי?
לצפיה ב-'25% מהרווח הריאלי של הכספים בקרן ההשתלמות'
25% מהרווח הריאלי של הכספים בקרן ההשתלמות
27/09/2017 | 08:24
1
27
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/09/2017 | 23:05
9
לצפיה ב-'הפקדה לקרן השתלמות מעבר לתקרת הפקדה '
הפקדה לקרן השתלמות מעבר לתקרת הפקדה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2017 | 08:17
58
בוקר טוב,

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון (השקעה) מצוין לעצמאים,
אין תקרה להפקדה, יש תקרה להטבות מס המתעדכנות אחת לשנה ע"י מס הכנסה.
הפקדה בשנת2017 עד 18,240 ש"ח פטורה ממס רווח הון (הרווחים יהיו פטורים ממס)
הרווחים שיצברו בגין הפרש הפקדה עודפת מעל התקרה חייב במס רווח הון בעת פדיון.

לצפיה ב-'תשלם מס על רווחי הון מעבר לתקרה'
תשלם מס על רווחי הון מעבר לתקרה
12/10/2017 | 17:33
12
למשל אם עברת את התקרה ב-10,000 שקל והרווחת 5% באותה שנה תמוסה על החלק היחסי-500 שקל (רווח על 10K) אם אני זוכר 25% כלומר המס יהיה 100 שקל.ייתכן שאני טועה באחוז אבל זה קנה המידה. 
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום מכירות ופיתוח עסקי '
מחכים לכם בפורום מכירות ופיתוח עסקי
25/09/2017 | 15:01
1

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על שיווק ומכירות B2B, אסטרטגיה עסקית, הגדלת רווחים ועוד.
היכנסו עכשיו לפורום לקבל ייעוץ ממומחה לגבי העסק שלכם  

לצפיה ב-'קרן פנסיה לא פעילה - מהם היתרונות לעומת קופת גמל?'
קרן פנסיה לא פעילה - מהם היתרונות לעומת קופת גמל?
24/09/2017 | 22:20
1
49
יש ברשותי קרן פנסיה של הפניקס שאינה פעילה. ההפקדה האחרונה הייתה לפני שנתיים. כיום אני חי בחו"ל ואין ברשותי קרן פנסיה פעילה בישראל.

אני שוקל להעביר את הצבירה לקופת גמל בניהול עצמי (IRA) ומבחינתי יש בצעד כזה יש הרבה יתרונות. מאחר וקרן הפנסיה אינה פעילה ואין כיסוי ביטוחי, האם יש יתרונות אחרים על פני קופת גמל שעלי לשקול?

אני יכול לחשוב על שתי נקודות לטובה קרן פנסיה:
  1. דמי ניהול נמוכים יותר (אם כי הפניקס גובים ממני 0.45%, אבל יתכן שאפשר לנייד לחברה אחרת ולקבל הטבה משמעותית).
  2. אג"ח מיועדות.

תודה מראש
לצפיה ב-'חלוקת עודף אקטוארי חד פעמי במהלך רבעון אחרון של שנת 2017'
חלוקת עודף אקטוארי חד פעמי במהלך רבעון אחרון של שנת 2017
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2017 | 10:29
44
שחר היקר,
הודעה שיצאה בנושא קרן פנסיה מקיפה של הפניקס,
לאור שינויים רגולטוריים אשר נכנסו לתוקף לאחרונה, הקשורים בין היתר לאופן הקצאת אג"ח מיועדות לפנסיונרים, קרנות הפנסיה המקיפות צפויות לחלק עודף אקטוארי חד פעמי במהלך הרבעון האחרון של שנת 2017.
בהתאם להוראות ההסדר התחיקתי, העודף האקטוארי כאמור צפוי להיות מחולק לכלל עמיתי הקרן שימצאו בה נכון ל- 30.09.2017

העודף האקטוארי עשוי להסתכם במאות ואלפי ש"ח לעמית (תלוי בגובה הצבירה)

ממליצה לך להמתין עם העברת צבירה עד סוף השנה לאחר חלוקת עודף אקטוארי, במידה והצבירה שלך נמצאת בקרן פנסיה מקיפה, להתעדכן באזור אישי באתר הפניקס או מול נציגי השרות של החברה .

לשאלתך ברגע שקרן פנסיה לא פעילה אין לה יתרון מול קופת גמל, כיוון שאין כיסויים ביטוחיים פעילים (מניחה שהקרן גם לא בריסק זמני) למעט אג"ח מיועדות בגיל מבוגר יותר, החיסרון בקרן פנסיה כאשר יש גירעון אקטוארי בנוסף לדמי הניהול,
תבדוק מוצר חיסכון פנסיוני שבו דמי הניהול ,התשואות במסלול השקעה מתאימים לך ולגילך.
בהצלחה !!!!
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:23
1

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'הטבת מס בגין הפקדות פנסיה לשכיר שהוא גם עצמאי'
הטבת מס בגין הפקדות פנסיה לשכיר שהוא גם עצמאי
18/09/2017 | 16:21
1
32
אני שכירה שמשתכרת מעל שכר הממוצע במשק והמעסיק לי מפריש לי לפנסיה כחוק ובנוסף יש לי הכנסות מהכנסה כעצמאית. האם יש מגבלה להטבות מס בגין ההפקדות לפנסיה משני מקורות ההכנסה (שכיר+עצמאי) ?
לצפיה ב-'הטבת מס בגין הפקדות פנסיה'
הטבת מס בגין הפקדות פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2017 | 22:00
21
נילי היקרה,
אכן להטבת מס בנושא הפקדות לפנסיה יש תקרה הנקבעת ע"י מס הכנסה,
התקרות מתעדכנות אחת לשנה,
ממליצה לשבת עם יועץ המס או רואה החשבון שלך בנושא הטבות מס.

חג שמח ושנה טובה

לצפיה ב-'ושוב גיל הפרישה לנשים נותר על כנו ולי יש איזשהו רעיון'
ושוב גיל הפרישה לנשים נותר על כנו ולי יש איזשהו רעיון
18/09/2017 | 15:16
2
50
שקרנות הפנסיה יחולקו לשניים: נשים לחוד וגברים לחוד. איפה שיש גרעון אקטוארי שייפגע רק אותו צד. רק ככה יבינו את גודל הבעיה.

לצפיה ב-'אולי גם הגיע הזמן שגמלאי צה"ל '
אולי גם הגיע הזמן שגמלאי צה"ל
18/09/2017 | 15:19
1
44
יחזירו מרצונם החופשי את מה שלא הגיע להם מלכתחילה.

לצפיה ב-' שנה טובה '
שנה טובה
18/09/2017 | 15:20
7

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי חגית רון, בעלת תואר ראשון במנע"ס מסלול מנהלים (B.A.Excutive) במכללה למנהל ראשל"צ, ולימודי תואר שני ב-ייעוץ ארגוני (M.A.) במכללה למנהל ראשל"צ. כמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגית רון מנהלת פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
מנהלת הפורום חגית רון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו