לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93569,356 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'רני כשר ביוטיוב: שאלות למוהל/רופא לפני ברית מילה'
רני כשר ביוטיוב: שאלות למוהל/רופא לפני ברית מילה
18/10/2016 | 14:20
55
לצפיה ב-'YNET: "אף מילה לילדים" (במדור "נגד הזרם") ריקי כהן 16.07.04 '
YNET: "אף מילה לילדים" (במדור "נגד הזרם") ריקי כהן 16.07.04
16/10/2016 | 02:12
1
84
כתבה ישנה בנושא ויתור על מילה, אך נתקלתי בה רק עכשיו (כשחיפשתי את הכתבה שפורסמה בידיעות בסוף השבוע; היא לא עלתה למרשתת נכון לעכשיו). גם בה מרואיינים (בין היתר) רונית טמיר ורני כשר... גם הפורום הזה מוזכר בה, ואושיות עבר שאיני מכירה (כנראה מיצו את הפעילות והמשיכו הלאה בחייהן).

גם זו כתבה טובה, גם היא חוזרת על אותן נקודות שאנחנו מכירים... אבל מעבר לעוד כתבה מוצלחת (שצורפה אחר כבוד לסימניות שלי בדפדפן) אהבתי נקודה יפה שהדגישו יובלל וגלית לירון, שהייתה (ואולי עודנה?) מנהלת את הפורום.

יובלל: "[...] הנושא העיקרי שעליו התלבטנו היה העניין החברתי - מה המשמעות שילד יהיה שונה, ועל זה חשבנו הרבה, והגענו למסקנות מרחיקות לכת, הרבה מעבר לעניין שזו לא סיבה לעשות ברית מילה. מחשבות על מה זה שונוּת בעצם, ומי זה שבעצם מפחד, ההורה או הילד, וממה הוא מפחד, והאם יש דבר כזה שילד יהיה דומה לכל הילדים האחרים?"

גלית: "יש הבדל בין שונה לחריג. זה לא אותו דבר. זה כמו להגיד על ילד עם משקפיים שהוא יהיה חריג. לקחת ילד שאיבר המין שלו נראה קצת אחר מאברי המין שמסביבו, עדיין לא הופך אותו לחריג. רוב החיים זה עדיין נמצא בתוך התחתונים. אחד בלונדיני, לשני יש עורלה. כולנו שונים אחד מהשני".

תובנה מצוינת . כולנו שונים זה מזה בדברים רבים, זה בפני עצמו לא הופך אותנו ל"חריגים". כמו כן, מעבר לכך ש"חריג" הוא יוצא דופן, השאלה היא גם במה באה לידי ביטוי החריגות. פתחתי את מילון ספיר בערך "חריג" ולהפתעתי מצאתי הגדרה שמתייחסת בדיוק לנקודה שלי:
3. (בהתייחס לילד) מציין ילד מוכשר במיוחד וגם כזה שהוא בעל רמת משכל נמוכה או הלוקה בהפרעות למידה 

במילים אחרות, גם "יוצא מן הכלל" הוא לא בהכרח רע (ולא לחינם הביטוי הזה משמש לא פעם מילה נרדפת ל"פנטסטי"). הורים שילדם מוכשר במיוחד, מצטיין בתחום מסוים או "סתם" מחונן, בד"כ לא רואים בזה טעם לפגם / מקור לבושה או מנסים "ליישר" את הילד בהתאם לשאר הכיתה כדי ש"לא ירגיש חריג". אף שלעתים ילדים כאלה סובלים מבעיות חברתיות ולא תמיד מצליחים להשתלב (בגלל אופי, בגלל תחומי עניין שונים, בגלל עיסוקים שגוזלים מהם זמן ע"ח חיי חברה, כמו למשל הצטיינות בספורט) הנטייה אינה לגדוע את חריגותם ולהקטין אותם כדי שיהיו כמו כולם, אלא להפך, לקדם ולטפח את כישרונם ואת יכולותיהם (ובצדק!).

בשורה התחתונה, המילה "חריג" אינה מאיימת בהכרח, ולהיות יוצא מן הכלל זה ממש לא דבר נורא, קל וחומר אם החריגות פירושה שיש לך יותר משיש לאחרים.
לצפיה ב-'ועוד נקודה לגבי ה"שונה", הפעם מהכתבה הטרייה (שכבר פורסמה):'
ועוד נקודה לגבי ה"שונה", הפעם מהכתבה הטרייה (שכבר פורסמה):
16/10/2016 | 23:41
55
אבל מתברר שלא כולם סברו כי הדרך להשתלבות חברתית מוצלחת תעבור דווקא דרך חיתוך עורלתם. מיכאל, 36, מתל אביב לא עשה זאת והוא אסיר תודה על כך. הוא נולד בליטא ועלה לבדו לישראל בגיל 16.

ולך לא הפריע להיות שונה?
"לא הייתי שונה. היה לי איבר מין שונה. חשבתי שאלמד על זה ותמיד אוכל לעשות ברית מילה. ההפך יהיה טיפונת מסובך".

תשובה נהדרת, אבל למען האמת, התשובה ה(אפילו יותר) נכונה היא "היה לי איבר מין טבעי רגיל; להם היו איברי מין שונים".
לצפיה ב-'הפגנה'
הפגנה
16/10/2016 | 14:11
64
הצטרפתי להפגנה נגד ברי"מ בת"א. היה תענוג לראות כמה תומכים יש לנו. וגם שיחות עם אחרים היו מהנות, למדתי מכולם וראיתי שגם הם למדו מאיתנו. תבואו גם אתם ביום שישי הבא!
לצפיה ב-'כתבה בנושא היום במקומון "ידיעות תל אביב יפו"'
כתבה בנושא היום במקומון "ידיעות תל אביב יפו"
14/10/2016 | 19:22
6
119
הכתבה חיובית מאד.
בין המרואיינים: רונית טמיר, רני כשר, אב לילד לא נימול, נער לא נימול בשנת שירות (לפני צבא),  קיבוצניק (לשעבר) בן 33 לא נימול, עולה חדש שעבר מילה בגיל 14 ומצטער על כך, עולה חדש שלא עבר מילה והוא אסיר תודה על כך...

ויש כמובן גם 2 רופאים ותיקים שטוענים ש"כדאי ורצוי למול את הילד" (אחד חילוני שומר מסורת והשני חרדי).
לצפיה ב-' אני מבינה שזו כתבת שער. נראה מעולה.'
אני מבינה שזו כתבת שער. נראה מעולה.
14/10/2016 | 22:56
18
לצפיה ב-'חרשתי על המרשתת ולא מצאתי; למזלי ההורים קונים ידיעות בסופ"ש'
חרשתי על המרשתת ולא מצאתי; למזלי ההורים קונים ידיעות בסופ"ש
16/10/2016 | 01:55
2
66
(והכתבה פורסמה גם במקומונים אחרים, לפחות באזור המרכז). אכן כתבה מוצלחת למדי, למעט תגובת אחד הרופאים. אמנם בכותרת המסגרת כתוב "רופאים ממליצים על מילה" ו"רופאים מסבירים למה חשוב לבצע זאת", אבל הרופא הראשון דווקא לא ממש "ממליץ":

ד"ר עודד קסלר, חילוני שומר מסורת, הוא רופא ומוהל, אורולוג, מנתח ומנהל יחידה לאורולוגיית ילדים בבית החולים וולפסון. "נכון שיש יתרונות רפואיים מסוימים למילה", הוא מסביר, "אבל הם אינם כאלה שמצדיקים הוראה גורפת שכולם חייבים לעשות ברית מילה. גם איגוד הרפואה האמריקאי פסק בעת האחרונה כי עם היגיינה נאותה לא יהיה בזה צורך. מצטבר שם המון לכלוך שיכול לגרום לדלקות מתחת לערולה, ולכן חשוב לשמור על היגיינה".

לעומתו הרופא השני לא רק המליץ, אלא גם מסר מידע שגוי שוב ושוב . דבריו היו ארוכים יותר, אז אביא רק את מקצתם:

ד"ר פנחס גונן, רופא כירורג ומוהל חרדי שמנהל את "מרכז הבריתות" בבני ברק, נחוש קצת יותר בנוגע להכרח הרפואי. "בוודאי שיש סיבות בריאותיות", הוא טוען. "כאשר הורים לעתיד באים להתייעץ איתי[1] אני חובש את כובע הרופא, ולא את הכיפה שלראשי.[2] אני מסביר להם שאפילו בארצות הברית, במקומות שלא חיים בהם יהודים, חברות הביטוח מממנות את ברית המילה[3], ואנחנו יודעים היטב שחברות ביטוח שונאות להוציא כסף.[4]

"יש לי תמונה שאני מראה לבני זוג שמגיעים אליי ומתלבטים. רואים שם את כמות ההפרשה שהיא נורמלית לחלוטין[5] אבל מצטברת מתחת לעורלה עד גיל שלוש כי הכול סגור שם, ופשוט אי אפשר לנקות. כלומר יש שם קרקע פורייה לחיידקים ולדלקות".[6]

בהמשך הוא סיפר על גברים שמגיעים אליו להימול בגיל מבוגר, למשל בחור בן 22 מהצפון שהרגיש שהחלטת הוריו להשאירו שלם פגעה בו, הוא התבייש לחשוף את איבר מינו בפני בנים אחרים או בנות כי חשש מהתגובה. הוא ביקש לשמור זאת בסוד כדי שהוריו לא ידעו. יש לציין שהסיפור שלו מנוגד לסיפורים אחרים של גברים שהתראיינו בכתבה וסיפרו שלא התביישו או שהצניעו (כי איבר המין הוא עניין פרטי שלהם) אבל לא עשו מזה עניין וגם לא היה ביג דיל. ההתרשמות שלי הייתה שהטעות של הוריו לא הייתה שהשאירו אותו שלם, אלא שלא נטעו בו ביטחון עצמי לקבל ולאהוב את גופו כפי שהוא, לא נתנו לו כלים להתמודדות חברתית. אופתע מאוד לגלות שהערלה היא הבעיה היחידה שהוא נתקל בה כל חייו ושהיא הסיבה היחידה לאופן שבו הוא חש.

לסיום אמר הרופא:
"ככלל אני מסביר להורים מתלבטים את הבעיה בתהליך הרפואי שכרוך בגיל מבוגר יותר[7], וגם את העובדה שיש ספק בנוגע ליהדות של הילד בהיותו ערל".[8]

[1] באמת? עם חרדי? איזו תשובה אתם מצפים לקבל?
[2]
[3] אז זהו, שכבר לא...
[4] אכן, אבל כדי להרוויח כסף צריך להשקיע כסף; אם אפשר להעלות את הפרמיה ולכלול ניתוח מיותר שהורים רוצים וכך לשכנע אותם לרכוש ביטוח יקר יותר, למה לא? (לא בדקתי, אבל זו השערה עסקית סבירה לחלוטין).
[5] נכון מאוד! אז מה הבעיה?
[6] מדהים איך למרות זאת רוב הגברים בעולם אינם נימולים ואינם סובלים מזיהומים מיוחדים בפין, לא בינקותם ולא בבגרותם.
[7] שהם...? ובמה הם שונים מהותית מכל ניתוח פלסטי אחר שעוברים מבוגרים?
[8] ?! אוקיי, אז לא רק שהוא לא סמכות מקצועית רצינית בתור רופא, הוא גם לא סמכות דתית רצינית בתור חרדי.
לצפיה ב-'צילום של הכתבה'
צילום של הכתבה
16/10/2016 | 08:09
65
לצפיה ב-'משרד הבריאות בארה״ב לא מממן בריתות, בגלל חוסר תועלת רפואית. '
משרד הבריאות בארה״ב לא מממן בריתות, בגלל חוסר תועלת רפואית.
16/10/2016 | 08:13
53
מדובר על ביטוחי בריאות פרטיים, שבשבילם זאת כנראה דרך למשוך לקוחות.
לצפיה ב-' הנה הכתבה שעלתה במלואה לרשת'
הנה הכתבה שעלתה במלואה לרשת
16/10/2016 | 09:37
1
57

כמו כן ה"רופאים הותיקים" אינם סתם רופאים אלא כאלה שמקבלים בין 2500 ל-3000 ש"ח על כל כריתת עורלה
ואחד מהם אפילו מטעה את הציבור במצח נחושה כשהוא אומר שמוטל ספק ביהדותו של מי שאינו נימול
כנראה שמנעמי חשבון הבנק מסמאים את העקרונות ההלכתיים... שהרי  "יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או שנתגייר כהלכה"

ויש לי עוד כמה תיקונים - אבל מאוחר יותר

לצפיה ב-'חבל שבגרסה המקוונת מסיימים עם דברי הרופאים... '
חבל שבגרסה המקוונת מסיימים עם דברי הרופאים...
16/10/2016 | 11:17
41
בכתבה המודפסת הם היו במסגרת בצד והיא הסתיימה בנימה חיובית יותר (מבחינת הוויתור על מילה, כמובן). לגבי הטעויות הגסות בדבריו של הרופא השני, ראי תגובתי לעיל.
לצפיה ב-'שנה טובה לכולם והזמנה למפגש הקרוב - מפגש פתוח'
שנה טובה לכולם והזמנה למפגש הקרוב - מפגש פתוח
08/10/2016 | 23:43
8
75
ביום חמישי הקרוב בשעה 16:00 אנו מקיימים מפגש -פיקניק בתל אביב.
התאריך (הלא כל כך נח למי שעובד :) ) נקבע במיוחד ליום חול לשם שינוי משום שאנשים רבים בעבר ביקשו להצטרף ולא יכלו לבוא אלא בתחבורה ציבורית. 
אז עד שהכפיה הדתית תעלם מהמדינה , ומכיון שהמפגשים הרגילים ימשיכו להיות בשבת או שישי אחרי הצהריים - הנה ההזדמנות שלכם
מי מוזמן ? כל מי שהנושא של לא למול מעניין אותו באיזשהו אופן, לא רק הורים (גם רווקים) לא רק נשואים (גם גרושים) לא רק חילוניים (גם דתיים שנגד מילה) לא רק מזרחיים (גם חסרי מגדריות עדתית  וכל האחרים) לא רק מתלבטים (גם בטוחים בעצמם) לא רק חברים של קה"ל (גם חברי "בן שלם" , פורום "מוותרים על ברית מילה",  קבוצת "נפגעי ברית מילה" ) וכולי וכולי. 
הנה ההזמנה בפייסבוק (לא חייבים להיות רשומים שם)
בואו בכיף!

רונית.

נ.ב. בקשה מיוחדת מהורים "ותיקים" להגיע, נוכחותכם ממש חשובה ועוזרת.
לצפיה ב-'שישי בבוקר/צהריים כמו יום חול ויש תחבורה ציבורית לכולם '
שישי בבוקר/צהריים כמו יום חול ויש תחבורה ציבורית לכולם
09/10/2016 | 13:56
44
אבל פחות אנשים עובדים לעומת חמישי אחר הצהריים... למה לא חמישי בערב? גם אז יש תחבורה ציבורית. מוזר לי הניסיון לפתור בעיה אחת ביצירת בעיה אחרת, כשאת הבעיה הראשונה ניתן היה לפתור בקלות ע"י הקדמת השעה ותו לא (או קביעה ביום חול לשעת ערב). הייתי יכולה לנסות לצאת מוקדם מהעבודה אבל לא בשבוע שבו יש יומיים חופש באמצע השבוע, כך שגם הבחירה לעשות זאת ממש באמצע החגים מקשה מאוד (והיא בעייתית גם לכל מי שצריך לעשות שעות נוספות למשל).
לצפיה ב-'ניסיתי ניסיתי ולא הלך... לא אוכל להגיע לפני 7. יש טעם?'
ניסיתי ניסיתי ולא הלך... לא אוכל להגיע לפני 7. יש טעם?
11/10/2016 | 15:57
3
34
אני באמת לא מצליחה להבין את הקשר בין תחבורה ציבורית לשעת אחה"צ ביום עבודה... גם ביום חול בערב יש תחבורה ציבורית. אבל מי שלא מסיים לעבוד מוקדם לא יכול להגיע. זה לא התאריך לא נוח למי שעובד, זו השעה. רוב האנשים שאני מכירה לא מסיימים לעבוד ב-15:00.
לצפיה ב-'צר לי שלא נח לך. בהחלט מתגעגעת :) '
צר לי שלא נח לך. בהחלט מתגעגעת :)
12/10/2016 | 20:18
2
35
אני לא יכולה לשנות את המועד (ומועדים אחרים גם הם לא התאימו...) רק לנסות לעשות עוד אחד בחורף וככה שישי בבוקר תהיה אפשרות טובה.
(גם אני יוצאת באמצע יום עבודה כדי להשתתף, אז מבינה אותך בעניין זה)
לצפיה ב-'אני לא יודעת לגבי 7 בערב... אישית אני מוכנה להמתין '
אני לא יודעת לגבי 7 בערב... אישית אני מוכנה להמתין
12/10/2016 | 20:21
1
33
לך בכל שעה (קפה ועוגה עלי :) )
אבל מכיון שמתחילים ב-4 או קצת אחרי, ומחשיך ב-7 , אני לא בטוחה האם "שווה" לך

לצפיה ב-' בפעם הבאה...'
בפעם הבאה...
13/10/2016 | 02:26
7
לצפיה ב-' אני מאד רוצה שיגיעו עוד ותיקים'
אני מאד רוצה שיגיעו עוד ותיקים
12/10/2016 | 21:11
1
36
אז אם במקרה יכול להסתדר לכם מחר ב-4 או אפילו קצת יותר מאוחר - בואו! אתם בטח יודעים כמה זה חשוב לאלה שרוציםלפגוש הורים "אמיתיים" מחוץ לוירטואליה
לצפיה ב-'מאוד רציתי'
מאוד רציתי
14/10/2016 | 15:48
28
אבל לצערי הזמן והמקום היו מאוד בעיתיים לי.
האם היו שם הורים ומתלבטים שירצו לדבר או להפגש בנפרד? אם כן, אתן לך את הפרטים כדי שתקשרי בינינו. נשמח לעזור (בנוסף על זה שאשתדל מאוד להגיע למפגשים אחרים)
לצפיה ב-'נו, אז איך היה? ספרו משהו...'
נו, אז איך היה? ספרו משהו...
14/10/2016 | 13:35
8
לצפיה ב-'המסע לברית מילה, מאתר חופש, מתחיל טוב וממשיך..'
המסע לברית מילה, מאתר חופש, מתחיל טוב וממשיך..
10/10/2016 | 15:14
5
138

אמא מספרת איך ההחלטה התהפכה פעמיים במאה שמונים מעלות.
לצפיה ב-'אויה, איזה טקסט מתסכל. ספוילר '
אויה, איזה טקסט מתסכל. ספוילר
10/10/2016 | 15:38
86
"בהמשך להתלבטויות שלנו נכנסתי לפורום של קהילת ישראלים שלא נימולים באינטרנט. קראתי וקראתי הרבה, אך שרשור אחד בלבד שיכנע אותי שעושים ברית. מישהי שם סיפרה, שבנה אינו נימול, והם החליפו בייבי סיטר ובנה בן ה-5 אמר ישירות לבייבי סיטר בפגישתם הראשונה : "את יודעת שאני לא נימול" והאם סיפרה בגאווה איך הוא אמר את זה ישירות ובטבעיות. אוקי עכשיו ניעור בי הצד החינוכי הפסיכולוגי שבי והבנתי שבנה בן ה-5 יודע שהוא שונה, והיכן - באבר מינו. פסיכולוגית זה אינו עיסוק בריא, וזה לא ממש המקום שכדאי להיות שונה בו. לא רציתי שבני יהיה שונה במקום הזה פסיכולוגית. זה אינו נכון עבורו. הנושא אינו חשיבות הברית, אלא טובת בני הקט."

האם הכותבת פסיכולוגית או התייעצה עם בעלי מקצוע, שע"ס סיפור אחד שקראה היא מקבלת החלטה בלתי הפיכה לכל חייו של בנה מטעמים "פסיכולוגיים"? בעיקר עצוב לי איך סיפור שמראה בדיוק את ההפך – הילד אינו מתרגש או מתבייש מהערלה אלא משתף את המידע בכיף (אולי אף בגאווה) גרם לה להבין שצריך מיד ליישר קו כי הילד "יודע שהוא שונה" (אז? למה זה רע?!). האם יש עוד ניתוחים או שינויים שהוא יעשה כדי שחלילה לא יהיה שונה באיזשהו איבר?

"כך מלנו את בננו מסיבות חברתיות פסיכולוגיות, והרגשתי שזה עצוב שאנחנו חיים בחברה שמרנית גזענית שאינה מקבלת את השונה."

מי אמר שהחברה "לא מקבלת את השונה"? מי אמר שהיא בכלל צריכה לדעת? (במקרה הזה הילד סיפר מיוזמתו, לא סביר שהשמרטפית הייתה יודעת אלמלא כן). ע"ס מה היא החליטה שילדים שלא נימולו לא מקובלים בחברה? הייתי משנה את המשפט האחרון:

כך מלנו את בננו מסיבות של בורות, דעות קדומות וחששות לא מבוססים.

אני מרגישה שזה עצוב שאנחנו חיים בחברה שבה הורים מעדיפים לשנות את הילד במקום להתמודד עם היחס השונה (לאו דווקא לרעה) שהוא אולי יקבל בשל השונות הזאת (אם בכלל ידעו עליה).
לצפיה ב-'ואוו, אכן טקסט מצער.'
ואוו, אכן טקסט מצער.
11/10/2016 | 09:09
16
לצפיה ב-'מה כבר יש לומר אל מול "הגיון ברזל" שכזה?'
מה כבר יש לומר אל מול "הגיון ברזל" שכזה?
11/10/2016 | 09:33
14
לצפיה ב-'אגב, אני חושבת שהילד ציין עובדה שבעיניו הייתה ראויה לציון'
אגב, אני חושבת שהילד ציין עובדה שבעיניו הייתה ראויה לציון
11/10/2016 | 13:40
63
מי אמר שהיא מעידה בהכרח על "שוני"? ואם הוא היה מספר לה שעשו לו ניתוח? (לילדים אחרים לא עשו, אז שנוותר עליו?). ואם היה מספר לה שהוא משחק שחמט? (רוב בני החמש לא משחקים שחמט, מיד לעצור את החוג לפני שהילד יבין שהוא חריג!). הפרשנות היחידה לאירוע היא שלה, והיא חיברה אותה לפחדים שלה והזינה אותם במקום לדבר עם הורים ועם ילדים כאלה או לנסות להבין שיכולות להיות עוד פרשנויות לסיפור והן לאו דווקא רעות.

מצער במיוחד שאח"כ היא מפילה את האשם על החברה במקום להודות שהיא פשוט השתפנה, והיא היחידה האחראית לההחלטה שלה. האירוניה העגומה (הקבועה) היא שעוד אם הנציחה את המצב הפגום בעיניה. הרי לו עוד ועוד הורים היו פועלים לפי צו לבם, פחות ופחות ניתן היה לומר שזה "כולם" והחריגות (ה"איומה") הייתה מתמסמסת במהירות רבה.
לצפיה ב-'יש מקום לתגובות בדף פייסבוק של אתר חופש'
יש מקום לתגובות בדף פייסבוק של אתר חופש
13/10/2016 | 15:18
37
לצפיה ב-'ילנה מלישבה מדגימה ברית מילה וסיבותיה על הבמה.'
ילנה מלישבה מדגימה ברית מילה וסיבותיה על הבמה.
09/10/2016 | 13:57
3
110
איך זה לא הגיע אלינו עד היום?! מחדל!! זה מחודש מאי!!

https://www.facebook.com/dietelena/videos/13541204...

ואם אתם רוצים ללמוד עוד על ילנה, אז הנה סרטון, ובכמה מילים-היא גורו דיאטה ברוסיה וגם יש לה קו מזון דיאטטי בישראל. יש לה תוכנית בוקר על בריאות שבה היא מדברת על הכל (כולל נפיחות מביכות לאחר אורגזמה, בקיצור באמת הכל..).

https://www.facebook.com/dietelena/videos/14775005...
לצפיה ב-'זה כנראה חסום למי שאינו רשום '
זה כנראה חסום למי שאינו רשום
09/10/2016 | 20:59
37
Sorry, this content isn't available right now
לצפיה ב-'מצאתי גירסה ביוטיוב'
מצאתי גירסה ביוטיוב
10/10/2016 | 13:20
1
42
לצפיה ב-'תודה; לפי סימון ה- ביוטיוב מתברר שכבר צפיתי בסרטון בעבר'
תודה; לפי סימון ה- ביוטיוב מתברר שכבר צפיתי בסרטון בעבר
11/10/2016 | 02:22
48
מחיפוש בארכיון הפורום לא הצלחתי לאתר אם כבר פורסם כאן, אבל כנראה פורסם במקום כלשהו (אולי בפייסבוק?) כי לא סביר שנתקלתי בו בעצמי סתם כך.

ההדגמה עם הסוודר (באמת מקרי? ) עוד הייתה סבירה אלמלא השימוש בפאייטים בתפקיד חיידקים... כן, אין ספק שאם פאייטים נדבקים לשיער, סימן שחיידקים נדבקים לערלה.
לצפיה ב-'ברית מילה/רני כשר, הסיפרון, גירסה מקוצרת לספר השלם.'
ברית מילה/רני כשר, הסיפרון, גירסה מקוצרת לספר השלם.
08/10/2016 | 13:35
51
לצפיה ב-'באיזה גיל אמורה להפרע העורלה באופן טבעי'
באיזה גיל אמורה להפרע העורלה באופן טבעי
06/10/2016 | 19:36
4
85
יש לי ילד בן 6 שהעורלה שלו עדיין לא נפרעה.
האם זה תקין?
באיזה גיל זה אמור לקרות?
לצפיה ב-'שנה עד 6, זה קורה לבד, זה לא בעיה רפואית. '
שנה עד 6, זה קורה לבד, זה לא בעיה רפואית.
06/10/2016 | 22:49
1
34
לצפיה ב-'עד גיל 6 בלבד? זה לא נכון.'
עד גיל 6 בלבד? זה לא נכון.
07/10/2016 | 00:49
72
במקרים מסויימים זה אפילו יכול לקרות רק בסוף גיל ההתבגרות...

לצפיה ב-'תהליך שקורה בדרך כלל בגילאי הילדות'
תהליך שקורה בדרך כלל בגילאי הילדות
06/10/2016 | 23:43
78
ההגדרה הזאת מאוד רחבה אבל גם מאוד מדויקת - החל בינקות (נדיר) ועד גיל הנעורים זה תקין שעדיין לא התרחשה הפרדות.
לצפיה ב-'יכול להיות גם עד גיל העשרהֱ'
יכול להיות גם עד גיל העשרהֱ
08/10/2016 | 23:50
22
לצפיה ב-'באיזה גיל אמורה להפרע העורלה באופן טבעי'
באיזה גיל אמורה להפרע העורלה באופן טבעי
06/10/2016 | 20:39
1
49
יש לי ילד בן 6 שהעורלה שלו עדיין לא נפרעה.
האם זה תקין?
באיזה גיל זה אמור לקרות?
לצפיה ב-'בין שנתיים וחצי ועד גיל העשרה (נניח 16 אבל לא מדוייק)'
בין שנתיים וחצי ועד גיל העשרה (נניח 16 אבל לא מדוייק)
08/10/2016 | 23:50
16
לצפיה ב-'הספר החדש של רני כשר לקריאה '
הספר החדש של רני כשר לקריאה
06/10/2016 | 01:05
52
לצפיה ב-'סרטון'
סרטון
01/10/2016 | 11:36
20
89
לצפיה ב-'בעיניי סרטון די רע. מגישה מעצבנת, מוזיקה מעיקה, הצגה לא טובה'
בעיניי סרטון די רע. מגישה מעצבנת, מוזיקה מעיקה, הצגה לא טובה
01/10/2016 | 20:33
19
110
של המידע. להתפייט על הערלה כדבר "מושלם" נשמע מוגזם. זה לא מדעי ולא משדר רצינות. גם לזרוק לאוויר "יש מחקרים" לא באמת מוסיף רצינות אלא אם מפנים אליהם באופן שכל אחד יכול לבדוק. צפיתי בו לפני כשבוע ונדמה לי שאפילו לא שרדתי עד הסוף. היתרון היחיד שאני מוצאת בו שהוא לפחות לא מזיק.
לצפיה ב-'יש את כל הטענות שלה בקישורים רפואיים'
יש את כל הטענות שלה בקישורים רפואיים
02/10/2016 | 08:35
18
60
בקבוצת הפייסבוק ׳ברית מילה בריא או מזיק׳.

הכל שם נכון, זה הקישור-

לצפיה ב-'לחצתי על הקישור אבל לא הבנתי באילו קישורים מדובר.'
לחצתי על הקישור אבל לא הבנתי באילו קישורים מדובר.
02/10/2016 | 10:17
17
17
לצפיה ב-'יש שם יותר מ- 50 קישרים, תחפש.'
יש שם יותר מ- 50 קישרים, תחפש.
02/10/2016 | 18:04
16
14
לצפיה ב-'איפה יש בסירטון קישורים? לא רואה את זה אצלי.'
איפה יש בסירטון קישורים? לא רואה את זה אצלי.
03/10/2016 | 08:58
8
10
לצפיה ב-'הקישורים נמצאים בדף הפייסבוק ׳ברית מילה בריא או מזיק׳. '
הקישורים נמצאים בדף הפייסבוק ׳ברית מילה בריא או מזיק׳.
03/10/2016 | 18:05
7
44
בלי קשר ליוצרת הסרטון, יש שם קישורים שתומכים בכל מה שהיא אומרת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/10/2016 | 13:44
5
לצפיה ב-'אז איך זה קשור לביקורת שלי על הסרטון? הוא עומד בפני עצמו'
אז איך זה קשור לביקורת שלי על הסרטון? הוא עומד בפני עצמו
05/10/2016 | 03:31
5
10
לצפיה ב-'מסכימה. הדיון בעיני הוא לא נכון/לא נכון אלא צורת הגשה'
מסכימה. הדיון בעיני הוא לא נכון/לא נכון אלא צורת הגשה
05/10/2016 | 18:16
25
חלק מהדברים נכונים, חלק לא, חלק מוגזמים אבל בסדר, עינין של טעם וניסוח,אבל למה אין קישורים בגוף הסירטון או מרוכזים בסופו?

בכל מקרה ניכרת השקעה רבה בסירטון ובעריכה, כל הכבוד ליוזמים. יש בו כמה חלקים מצויינים! חבל שדווקא בהדגמת יחסי מין לא רואים את פעולת הגלילה של העורלה המונעת חיכוך ואובדן לחות.
לצפיה ב-'אמרת שהוא לא נכון'
אמרת שהוא לא נכון
06/10/2016 | 01:03
3
6
לצפיה ב-'איפה?'
איפה?
06/10/2016 | 01:06
2
4
לצפיה ב-'בתגובה הראשונה בשרשור'
בתגובה הראשונה בשרשור
06/10/2016 | 22:51
1
26
לצפיה ב-'ממליצה לך לקרוא אותה שוב.'
ממליצה לך לקרוא אותה שוב.
06/10/2016 | 23:33
3
לצפיה ב-'לא מתכוונת לחפש. מי שמתיימר לתת מידע צריך להגיש אותו'
לא מתכוונת לחפש. מי שמתיימר לתת מידע צריך להגיש אותו
05/10/2016 | 03:32
6
33
אתה באמת חושב שאפשר לשכנע אנשים בגישת "לך חפש"? (כן, כך בדיוק זה נקרא).
לצפיה ב-'בלת"ק: לא מתייחסת לעניין כאן אבל לפעמים אין ברירה'
בלת"ק: לא מתייחסת לעניין כאן אבל לפעמים אין ברירה
06/10/2016 | 23:55
5
27
כאשר כל קישור שאני מביאה נהדף מיד בתירוץ סטייל "זה אתר מגמתי" וזה מאלץ אותי לשלוח את אותו אדם לעשות גוגל על מנת למצוא את המידע במקום אובייקטיבי
לצפיה ב-'אז לאיזה עניין את כן מתייחסת? לא מבינה את ההקשר של תגובתך'
אז לאיזה עניין את כן מתייחסת? לא מבינה את ההקשר של תגובתך
07/10/2016 | 01:43
4
26
אם זה לא קשור לנקודה שלי, בבקשה בואי לא נסטה יותר מדי מהדיון, זה סתם מבלבל. תודה.
לצפיה ב-'מן הסתם זה מתייחס לנקודה שלך'
מן הסתם זה מתייחס לנקודה שלך
07/10/2016 | 10:51
3
15
זה לא מתייחס לדיון בינך לבין מי שזה לא יהיה
לצפיה ב-'הנקודה שלי היא חלק מהדיון עם תורת השקר והתייחסה לתגובתו'
הנקודה שלי היא חלק מהדיון עם תורת השקר והתייחסה לתגובתו
07/10/2016 | 12:47
2
18
לא ממש הבנתי מה ניסית לומר ואיך זה מתקשר לדבריי, צר לי.
לצפיה ב-'היא אמנם חלק מדיון אבל נשמעה מאוד כללית'
היא אמנם חלק מדיון אבל נשמעה מאוד כללית
07/10/2016 | 15:28
1
13
אם לא אז טעות שלי

(ואני אמנם לא הוא - אבל בהחלט חושבת שאפשר לשכנע אנשים בגישת "לך חפש" - דווקא בנושא הזה שיוצר ערעור ומגננה כתגובה ראשונית - לפעמים אין ברירה אחרת אלא שהחיפוש יעשה ביוזמה, קצב ובזמן של הצד השני - והרבה נחשפו לנושא ועשו מחקר משל עצמם מבלי שהאכילו אותם בכפית עם קישורים)
לצפיה ב-'היא אכן כללית: "המוציא מחברו עליו הראיה", מכירה?'
היא אכן כללית: "המוציא מחברו עליו הראיה", מכירה?
07/10/2016 | 19:55
20
אבל היא לא קשורה לגוגל או לסימוכין בעייתיים וכו' או מה שזה לא יהיה שהתייחסת אליו. זה לא קשור להאכלה בכפית; הגיוני שאדם שנשאל למקורות המידע שלו יוכל לספק כאלה ולא ישלח אנשים לחפש בעצמם, זו לא גישה רצינית. כשאומרים "מחקרים הוכיחו" או "מדענים אומרים" אלה מילים ריקות ללא תימוכין.
לצפיה ב-'ברית מילה והקשר שלה לחקלאות/אילון גלעד, עיתון "הארץ"'
ברית מילה והקשר שלה לחקלאות/אילון גלעד, עיתון "הארץ"
01/10/2016 | 15:30
4
86
לצפיה ב-'מאמר מעניין! תודה על הקישור.'
מאמר מעניין! תודה על הקישור.
01/10/2016 | 16:41
15
לצפיה ב-'מאמר מרתק ומעניין מאד. תודה רבה.'
מאמר מרתק ומעניין מאד. תודה רבה.
02/10/2016 | 05:50
12
לצפיה ב-'פורסם במרץ וקושר בפורום, זה השרשור:'
פורסם במרץ וקושר בפורום, זה השרשור:
05/10/2016 | 03:40
1
27
לצפיה ב-'תודה,טוב שיש מישהי עם זיכרון טוב'
תודה,טוב שיש מישהי עם זיכרון טוב
05/10/2016 | 18:10
7
לצפיה ב-'חן טל על האימהות הטריה בכלל ולמה התינוק נימול'
חן טל על האימהות הטריה בכלל ולמה התינוק נימול
30/09/2016 | 19:26
3
100
http://mobile.mako.co.il/entertainment-weekend/Art...

''להיות שונה זה מאד קשה...אם זה תלוי רק בי יכול להיות שלא עושה לא ברית, אבל זה לא ילד רק שלי''
לצפיה ב-'מי זאת? לא הצלחתי להבין מהכתבה ואין עליה ערך בוויקיפדיה...'
מי זאת? לא הצלחתי להבין מהכתבה ואין עליה ערך בוויקיפדיה...
30/09/2016 | 19:47
2
52
מודה שחוויית הלידה / אמהות / זוגיות של הבחורה לא ממש עניינה אותי; כדי לחסוך את הצורך מאחרים, מעדביקה כאן את הפסקה המלאה המתייחסת למילה (ואם היא לא מעניינת אתכם, על השאר אפשר לוותר):

החלמה מניתוח קיסרי גם היא לא קלה.
"לא, זה מאוד קשה. [...] ואז עוד מפילים עלייך ברית".

את לא שלמה עם הברית?
חן לוקחת נשימה ארוכה ומביטה בעיניים מצועפות בתינוק שלה. "היו על זה שיחות ודיונים, אבל זה מה שהוחלט בסוף. לדעתי אם אדם נברא ככה, אז למה לשנות את זה? במיוחד שזה קורה בארוע של שואו אוף, תחשבי על ילד מסכן חסר אונים בלי הרדמה וכולם עומדים סביבו וצוחקים ומתרגשים, אני חושבת שזה הזוי. אבל במדינה שלנו להיות שונה זה משהו מאוד קשה ומסובך, בין אם יש לך משקפיים או ג'ינג'י או כתם לידה על המצח. משהו שיבדל אותך, אתה תרגיש את זה, וילד לא נימול ירגיש שונה. בכל מקרה, אם זה היה תלוי רק בי יכול להיות שלא עושה לו ברית, אבל זה לא ילד רק שלי".
לצפיה ב-'לא הפסדת כלום, יחצני''ת מסיבות שפילסה את דרכה לפינות צהובות'
לא הפסדת כלום, יחצני''ת מסיבות שפילסה את דרכה לפינות צהובות
30/09/2016 | 21:01
1
66
בטלויזיה ועוד ע''י יצירת באז ברשתות חברתיות שכלל הרבה עור חשוף.

אולי פיספסתי משהו אבל זהו בערך לדעתי.
לצפיה ב-'תודה. נו, לפחות ההתלבטות שלה מפורסמת במאקו, גם זה משהו...'
תודה. נו, לפחות ההתלבטות שלה מפורסמת במאקו, גם זה משהו...
05/10/2016 | 03:42
7
לצפיה ב-'שירות לציבור: מילה זאת מילה: 10 המוהלים המובילים בארץ'
שירות לציבור: מילה זאת מילה: 10 המוהלים המובילים בארץ
30/09/2016 | 19:48
58
לראות את הילד שלך עובר תהליך כירורגי רגיש בגיל שמונה ימים זה דבר לא פשוט. אצל מי תרגישו רגועים? מי יכול לפתור בעיות מסובכות באיבר המין של הילד? מי בא לראות את הילד ביום שאחרי הברית? קבלו את רשימת המוהלים המובילים בישראל שישאירו אתכם בראש שקט
ניסן שטראוכלר | mako בריאות | פורסם 29/09/16 18:56
לצפיה ב-'טוב אני חייבת להשוויץ הודעה שקיבלתי עכשיו'
טוב אני חייבת להשוויץ הודעה שקיבלתי עכשיו
30/09/2016 | 14:59
2
132
דיון על הנושא באיזו קבוצה אמריקאית:
but you have taught me things that I didnt know Ronit Pas. You are very good at what you do. Thanks t r the information you sent. I see youth point

לצפיה ב-' איזה כיף! '
איזה כיף!
30/09/2016 | 19:52
11
לצפיה ב-'כבוד'
כבוד
04/10/2016 | 21:18
6
לצפיה ב-'אמן הרחוב 'שרדיר' תולה מודעות על 'ארועים''
אמן הרחוב 'שרדיר' תולה מודעות על 'ארועים'
29/09/2016 | 05:19
5
89
כמה קולעת הודעתו על ארוע ברית

https://m.facebook.com/HaKoffHaKoffer/photos/a.468...

לא מצליחה לשמור ולהעלות לכאן את התמונה, אולי בהמשך מהנייח, או מישהו מכאן יקדים אותי? מודה לו מראש אם זה יקרה.
לצפיה ב-'השם הנכון של האמן הוא: שרד"ר'
השם הנכון של האמן הוא: שרד"ר
29/09/2016 | 08:28
2
80
מצורפות התמונות המבוקשות.
לצפיה ב-'תודה על התיקון ותודה על התמונות!'
תודה על התיקון ותודה על התמונות!
29/09/2016 | 11:16
42
מי מכיר אותו ויכול לבקש ממנו אם הוא מוכן להתארח אנונימית אצלנו בפורום?
לצפיה ב-'גאון הד"ר הזה! מי שלא יהיה, כל הכבוד לו!! מה הפלא שהוא ד"ר?'
גאון הד"ר הזה! מי שלא יהיה, כל הכבוד לו!! מה הפלא שהוא ד"ר?
29/09/2016 | 21:10
36
מגיע לו ד"ר של כבוד!
לצפיה ב-'מי אתה שרד"ר? סדרת שלטים שנפרסה בתל אביב הפכה לשיח ויראלי'
מי אתה שרד"ר? סדרת שלטים שנפרסה בתל אביב הפכה לשיח ויראלי
29/09/2016 | 13:15
1
56
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/10/2016 | 15:31
5
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:25
4
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'אתר חשוב מקיף ומעניין נגד ב"מ שלא הכרתי '
אתר חשוב מקיף ומעניין נגד ב"מ שלא הכרתי
27/09/2016 | 13:29
11
87
לצפיה ב-'לא הכרתי, אבל אני לא מחפשת אתרים זרים (יש הרבה, לא חסרים).'
לא הכרתי, אבל אני לא מחפשת אתרים זרים (יש הרבה, לא חסרים).
27/09/2016 | 14:31
3
41
אם כבר עיינת / התעמקת בו, תוכלי לשתף מה מצאת מעניין בו? (כלומר באופן מיוחד, דברים שאין באתרים אחרים).
לצפיה ב-'אני לא פנויה כרגע להיכנס לפרטים אבל עצם ה"כותרת" שלו'
אני לא פנויה כרגע להיכנס לפרטים אבל עצם ה"כותרת" שלו
27/09/2016 | 18:50
2
46
- מאמריקה ועל ידי רופאים -
נותנת לו תוקף כפול
(המסר שלי קצת מעורפל אבל אנסה למצוא מילים מדויקות יותר בהמשך)
לצפיה ב-'הכותרת מבטיחה, השאלה אם האתר מקיים... מעיון ראשוני לא מצאתי'
הכותרת מבטיחה, השאלה אם האתר מקיים... מעיון ראשוני לא מצאתי
01/10/2016 | 20:35
1
17
בו מידע שלא ראיתי באתרים אחרים (ואני לא מתייחסת כרגע לטיפול בערלה, את זה לא בדקתי). בפרט הציק לי שהנימוקים הראשיים נגד מילה היו מוסריים. אמנם גם הנימוק הראשי שלי הוא מוסרי, אבל אני לא צריכה דווקא רופאים כדי שיסבירו את הפן המוסרי, בנקודה הזאת אין להם יתרון. בנימוקים האחרים לא ראיתי הפרכות איכותיות ומגובות במחקרים לגבי הנושא הרפואי. אולי זה מסתתר אי שם, אבל במה שעיינתי זה נראה פשוט עוד אתר עם שם נהדר.
לצפיה ב-'מן הסתם המידע חוזר על עצמו - אי אפשר להמציא את הגלגל'
מן הסתם המידע חוזר על עצמו - אי אפשר להמציא את הגלגל
02/10/2016 | 01:21
13
מחדש :)
אבל מעבר לעובדה שזה ממש (מאגד) מקיף לדעתי זה כן משנה את ההתייחסות של הקוראים כשזה מובא להם על ידי רופאים ולא "סתם-אנשים-רגילים-שמתנגדים-למילה"
- במיוחד לעניין נייר העמדה של ארגון רופאי הילדים משנת 2012 (שהרבה אוהבים להישען עליו בתור תימוכין לטענה "זה בריא") שזוכה שם לביקורת נוקבת/מפריכה.
* דווקא בחלק ל"מקצעונים" (שחשוב שגם הורים ידעו את המידע שם.. אני מקווה שהניסוח הזה לא מונע גם מהדיוטים להציץ בחלק הזה ) יש יותר
ופיזיולוגי/אנטומי
> ואהבתי במיוחד את הפרק על "אתיקה רפואית" שאולי הוא זה שמהווה חידוש מרענן באתר (הוא אמנם עולה בדיונים אבל ממה שראיתי זוכה להתייחסות מועטה עד בכלל לא באתרי המידע)

לצפיה ב-'תודה! היתה לאתר כתובת ישנה שהופיע במאגר קשורי הנגד שלנו'
תודה! היתה לאתר כתובת ישנה שהופיע במאגר קשורי הנגד שלנו
27/09/2016 | 17:22
4
39
נסיתי לעדכן את כתובת האתר וכל הקישור נמחק לי

מישהו יודע איך למצוא את גירסת ה"קאש" שלנו בקישורי הנגד? היה לנו תיאור יפה לאתר זה ותולדותיו...רק הקישור לאתר עצמו לא היה עדכני. מחקתי הכל בטעות
לצפיה ב-'העתקתי את התיאור שהיה (אני מניח שלזה התכוונת)'
העתקתי את התיאור שהיה (אני מניח שלזה התכוונת)
27/09/2016 | 18:33
3
37
אתר של אירגון רופאים המתנגדים למילה

זהו אתר של ארגון של רופאים המתנגדים לברית מילה שבסיסו בפקולטה הידועה ביותר בארה"ב לרפואה, באוניברסיטת וושינגטון בסיאטל וחברים בו גם רופאים ממדינות אחרות ברחבי ארה"ב וקנדה. באתר מאמרים, סקירת ספרים בתחום, הצעה לתוכנית לימודים על הנושא בבתי ספר לרפואה והפניה למקורות לצורך יצירת תוכניות לימודים כאלה, קישורים לאתרים אחרים בנושא ועוד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/09/2016 | 19:23
2
21
איך עושים את זה? איך מגיעים לקאש? פעם הסבירו לי שכחתי
לצפיה ב-'בגוגל:'
בגוגל:
27/09/2016 | 23:39
1
30
בתוצאות החיפוש, ליד הלינק (טקסט ירוק), יופיע משולש (ירוק קטן) שממנו מגיעים לעותק השמור.
לצפיה ב-'תודה הצלחתי!!'
תודה הצלחתי!!
28/09/2016 | 15:18
7
לצפיה ב-'באמת אתר מצוין'
באמת אתר מצוין
27/09/2016 | 21:33
31
גם אני גיליתי אותו רק לאחרונה והוא פשוט מצוין.
הוא מסביר בצורה מפורטת ומאד מאד מקצועית הרבה דברים. את רוב הדברים אני חושבת שרוב חברי הפורום כאן כבר מכירים, אבל מאחר וזה אתר של רופאים שרובם אמריקאים, זה חשוב באופן מיוחד (כמו שרונית כתבה) במיוחד בדיונים עם רופאים או אנשים אחרים שמתעקשים לנופף את המילה בארה״ב והמסמך של איגוד רופאי הילדים האמריקאי שטוען שהיתרונות של המילה עולים על החסרונות. כמו כן, מה שהאתר גם מספק בצורה מאד יסודית ורצינית זה הנחיות לגבי טיפול בילדים שלמים, מידע שהוא קריטי להרבה הורים לילדים שלמים (יש הרבה יותר מדי פוסטים של הורים לילדים שלמים שנתקלים ברופאים בורים שמפשילים בכוח את העורלה, פוצעים את הילד ועוד מנחים את ההורים להמשיך ולהפשיל כדי לנקות ובכך גורמים נזק נוסף). מניחה שמי שרוצים גם יכולים ליצור קשר להתייעץ עם הרופאים הללו, שזה גם יכול להיות משמעותי.
לצפיה ב-'מוכר לי'
מוכר לי
27/09/2016 | 23:42
24
ואני נוטה לשתף אותו כי הוא באמת מתייחס להכל מהכל.
לצפיה ב-'מחפש פרטנרית לילדים משותפים עם התחייבות שלא לעשות להם ברית מ'
מחפש פרטנרית לילדים משותפים עם התחייבות שלא לעשות להם ברית מ
27/09/2016 | 12:03
1
78
אם את מחפשת בן זוג למטרת הבאת ילדים לעולם ואת נגד ברית מילה ,אשמח אם תצרי איתי קשר  .
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
12/10/2016 | 20:28
8

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה