לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'הספר החדש של רני כשר לקריאה '
הספר החדש של רני כשר לקריאה
06/10/2016 | 01:05
52
לצפיה ב-'סרטון'
סרטון
01/10/2016 | 11:36
20
88
לצפיה ב-'בעיניי סרטון די רע. מגישה מעצבנת, מוזיקה מעיקה, הצגה לא טובה'
בעיניי סרטון די רע. מגישה מעצבנת, מוזיקה מעיקה, הצגה לא טובה
01/10/2016 | 20:33
19
110
של המידע. להתפייט על הערלה כדבר "מושלם" נשמע מוגזם. זה לא מדעי ולא משדר רצינות. גם לזרוק לאוויר "יש מחקרים" לא באמת מוסיף רצינות אלא אם מפנים אליהם באופן שכל אחד יכול לבדוק. צפיתי בו לפני כשבוע ונדמה לי שאפילו לא שרדתי עד הסוף. היתרון היחיד שאני מוצאת בו שהוא לפחות לא מזיק.
לצפיה ב-'יש את כל הטענות שלה בקישורים רפואיים'
יש את כל הטענות שלה בקישורים רפואיים
02/10/2016 | 08:35
18
60
בקבוצת הפייסבוק ׳ברית מילה בריא או מזיק׳.

הכל שם נכון, זה הקישור-

לצפיה ב-'לחצתי על הקישור אבל לא הבנתי באילו קישורים מדובר.'
לחצתי על הקישור אבל לא הבנתי באילו קישורים מדובר.
02/10/2016 | 10:17
17
17
לצפיה ב-'יש שם יותר מ- 50 קישרים, תחפש.'
יש שם יותר מ- 50 קישרים, תחפש.
02/10/2016 | 18:04
16
14
לצפיה ב-'איפה יש בסירטון קישורים? לא רואה את זה אצלי.'
איפה יש בסירטון קישורים? לא רואה את זה אצלי.
03/10/2016 | 08:58
8
10
לצפיה ב-'הקישורים נמצאים בדף הפייסבוק ׳ברית מילה בריא או מזיק׳. '
הקישורים נמצאים בדף הפייסבוק ׳ברית מילה בריא או מזיק׳.
03/10/2016 | 18:05
7
44
בלי קשר ליוצרת הסרטון, יש שם קישורים שתומכים בכל מה שהיא אומרת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/10/2016 | 13:44
5
לצפיה ב-'אז איך זה קשור לביקורת שלי על הסרטון? הוא עומד בפני עצמו'
אז איך זה קשור לביקורת שלי על הסרטון? הוא עומד בפני עצמו
05/10/2016 | 03:31
5
10
לצפיה ב-'מסכימה. הדיון בעיני הוא לא נכון/לא נכון אלא צורת הגשה'
מסכימה. הדיון בעיני הוא לא נכון/לא נכון אלא צורת הגשה
05/10/2016 | 18:16
25
חלק מהדברים נכונים, חלק לא, חלק מוגזמים אבל בסדר, עינין של טעם וניסוח,אבל למה אין קישורים בגוף הסירטון או מרוכזים בסופו?

בכל מקרה ניכרת השקעה רבה בסירטון ובעריכה, כל הכבוד ליוזמים. יש בו כמה חלקים מצויינים! חבל שדווקא בהדגמת יחסי מין לא רואים את פעולת הגלילה של העורלה המונעת חיכוך ואובדן לחות.
לצפיה ב-'אמרת שהוא לא נכון'
אמרת שהוא לא נכון
06/10/2016 | 01:03
3
6
לצפיה ב-'איפה?'
איפה?
06/10/2016 | 01:06
2
4
לצפיה ב-'בתגובה הראשונה בשרשור'
בתגובה הראשונה בשרשור
06/10/2016 | 22:51
1
26
לצפיה ב-'ממליצה לך לקרוא אותה שוב.'
ממליצה לך לקרוא אותה שוב.
06/10/2016 | 23:33
3
לצפיה ב-'לא מתכוונת לחפש. מי שמתיימר לתת מידע צריך להגיש אותו'
לא מתכוונת לחפש. מי שמתיימר לתת מידע צריך להגיש אותו
05/10/2016 | 03:32
6
33
אתה באמת חושב שאפשר לשכנע אנשים בגישת "לך חפש"? (כן, כך בדיוק זה נקרא).
לצפיה ב-'בלת"ק: לא מתייחסת לעניין כאן אבל לפעמים אין ברירה'
בלת"ק: לא מתייחסת לעניין כאן אבל לפעמים אין ברירה
06/10/2016 | 23:55
5
27
כאשר כל קישור שאני מביאה נהדף מיד בתירוץ סטייל "זה אתר מגמתי" וזה מאלץ אותי לשלוח את אותו אדם לעשות גוגל על מנת למצוא את המידע במקום אובייקטיבי
לצפיה ב-'אז לאיזה עניין את כן מתייחסת? לא מבינה את ההקשר של תגובתך'
אז לאיזה עניין את כן מתייחסת? לא מבינה את ההקשר של תגובתך
07/10/2016 | 01:43
4
26
אם זה לא קשור לנקודה שלי, בבקשה בואי לא נסטה יותר מדי מהדיון, זה סתם מבלבל. תודה.
לצפיה ב-'מן הסתם זה מתייחס לנקודה שלך'
מן הסתם זה מתייחס לנקודה שלך
07/10/2016 | 10:51
3
15
זה לא מתייחס לדיון בינך לבין מי שזה לא יהיה
לצפיה ב-'הנקודה שלי היא חלק מהדיון עם תורת השקר והתייחסה לתגובתו'
הנקודה שלי היא חלק מהדיון עם תורת השקר והתייחסה לתגובתו
07/10/2016 | 12:47
2
18
לא ממש הבנתי מה ניסית לומר ואיך זה מתקשר לדבריי, צר לי.
לצפיה ב-'היא אמנם חלק מדיון אבל נשמעה מאוד כללית'
היא אמנם חלק מדיון אבל נשמעה מאוד כללית
07/10/2016 | 15:28
1
13
אם לא אז טעות שלי

(ואני אמנם לא הוא - אבל בהחלט חושבת שאפשר לשכנע אנשים בגישת "לך חפש" - דווקא בנושא הזה שיוצר ערעור ומגננה כתגובה ראשונית - לפעמים אין ברירה אחרת אלא שהחיפוש יעשה ביוזמה, קצב ובזמן של הצד השני - והרבה נחשפו לנושא ועשו מחקר משל עצמם מבלי שהאכילו אותם בכפית עם קישורים)
לצפיה ב-'היא אכן כללית: "המוציא מחברו עליו הראיה", מכירה?'
היא אכן כללית: "המוציא מחברו עליו הראיה", מכירה?
07/10/2016 | 19:55
20
אבל היא לא קשורה לגוגל או לסימוכין בעייתיים וכו' או מה שזה לא יהיה שהתייחסת אליו. זה לא קשור להאכלה בכפית; הגיוני שאדם שנשאל למקורות המידע שלו יוכל לספק כאלה ולא ישלח אנשים לחפש בעצמם, זו לא גישה רצינית. כשאומרים "מחקרים הוכיחו" או "מדענים אומרים" אלה מילים ריקות ללא תימוכין.
לצפיה ב-'ברית מילה והקשר שלה לחקלאות/אילון גלעד, עיתון "הארץ"'
ברית מילה והקשר שלה לחקלאות/אילון גלעד, עיתון "הארץ"
01/10/2016 | 15:30
4
85
לצפיה ב-'מאמר מעניין! תודה על הקישור.'
מאמר מעניין! תודה על הקישור.
01/10/2016 | 16:41
15
לצפיה ב-'מאמר מרתק ומעניין מאד. תודה רבה.'
מאמר מרתק ומעניין מאד. תודה רבה.
02/10/2016 | 05:50
12
לצפיה ב-'פורסם במרץ וקושר בפורום, זה השרשור:'
פורסם במרץ וקושר בפורום, זה השרשור:
05/10/2016 | 03:40
1
27
לצפיה ב-'תודה,טוב שיש מישהי עם זיכרון טוב'
תודה,טוב שיש מישהי עם זיכרון טוב
05/10/2016 | 18:10
7
לצפיה ב-'חן טל על האימהות הטריה בכלל ולמה התינוק נימול'
חן טל על האימהות הטריה בכלל ולמה התינוק נימול
30/09/2016 | 19:26
3
98
http://mobile.mako.co.il/entertainment-weekend/Art...

''להיות שונה זה מאד קשה...אם זה תלוי רק בי יכול להיות שלא עושה לא ברית, אבל זה לא ילד רק שלי''
לצפיה ב-'מי זאת? לא הצלחתי להבין מהכתבה ואין עליה ערך בוויקיפדיה...'
מי זאת? לא הצלחתי להבין מהכתבה ואין עליה ערך בוויקיפדיה...
30/09/2016 | 19:47
2
51
מודה שחוויית הלידה / אמהות / זוגיות של הבחורה לא ממש עניינה אותי; כדי לחסוך את הצורך מאחרים, מעדביקה כאן את הפסקה המלאה המתייחסת למילה (ואם היא לא מעניינת אתכם, על השאר אפשר לוותר):

החלמה מניתוח קיסרי גם היא לא קלה.
"לא, זה מאוד קשה. [...] ואז עוד מפילים עלייך ברית".

את לא שלמה עם הברית?
חן לוקחת נשימה ארוכה ומביטה בעיניים מצועפות בתינוק שלה. "היו על זה שיחות ודיונים, אבל זה מה שהוחלט בסוף. לדעתי אם אדם נברא ככה, אז למה לשנות את זה? במיוחד שזה קורה בארוע של שואו אוף, תחשבי על ילד מסכן חסר אונים בלי הרדמה וכולם עומדים סביבו וצוחקים ומתרגשים, אני חושבת שזה הזוי. אבל במדינה שלנו להיות שונה זה משהו מאוד קשה ומסובך, בין אם יש לך משקפיים או ג'ינג'י או כתם לידה על המצח. משהו שיבדל אותך, אתה תרגיש את זה, וילד לא נימול ירגיש שונה. בכל מקרה, אם זה היה תלוי רק בי יכול להיות שלא עושה לו ברית, אבל זה לא ילד רק שלי".
לצפיה ב-'לא הפסדת כלום, יחצני''ת מסיבות שפילסה את דרכה לפינות צהובות'
לא הפסדת כלום, יחצני''ת מסיבות שפילסה את דרכה לפינות צהובות
30/09/2016 | 21:01
1
65
בטלויזיה ועוד ע''י יצירת באז ברשתות חברתיות שכלל הרבה עור חשוף.

אולי פיספסתי משהו אבל זהו בערך לדעתי.
לצפיה ב-'תודה. נו, לפחות ההתלבטות שלה מפורסמת במאקו, גם זה משהו...'
תודה. נו, לפחות ההתלבטות שלה מפורסמת במאקו, גם זה משהו...
05/10/2016 | 03:42
7
לצפיה ב-'שירות לציבור: מילה זאת מילה: 10 המוהלים המובילים בארץ'
שירות לציבור: מילה זאת מילה: 10 המוהלים המובילים בארץ
30/09/2016 | 19:48
55
לראות את הילד שלך עובר תהליך כירורגי רגיש בגיל שמונה ימים זה דבר לא פשוט. אצל מי תרגישו רגועים? מי יכול לפתור בעיות מסובכות באיבר המין של הילד? מי בא לראות את הילד ביום שאחרי הברית? קבלו את רשימת המוהלים המובילים בישראל שישאירו אתכם בראש שקט
ניסן שטראוכלר | mako בריאות | פורסם 29/09/16 18:56
לצפיה ב-'טוב אני חייבת להשוויץ הודעה שקיבלתי עכשיו'
טוב אני חייבת להשוויץ הודעה שקיבלתי עכשיו
30/09/2016 | 14:59
2
129
דיון על הנושא באיזו קבוצה אמריקאית:
but you have taught me things that I didnt know Ronit Pas. You are very good at what you do. Thanks t r the information you sent. I see youth point

לצפיה ב-' איזה כיף! '
איזה כיף!
30/09/2016 | 19:52
10
לצפיה ב-'כבוד'
כבוד
04/10/2016 | 21:18
6
לצפיה ב-'אמן הרחוב 'שרדיר' תולה מודעות על 'ארועים''
אמן הרחוב 'שרדיר' תולה מודעות על 'ארועים'
29/09/2016 | 05:19
5
88
כמה קולעת הודעתו על ארוע ברית

https://m.facebook.com/HaKoffHaKoffer/photos/a.468...

לא מצליחה לשמור ולהעלות לכאן את התמונה, אולי בהמשך מהנייח, או מישהו מכאן יקדים אותי? מודה לו מראש אם זה יקרה.
לצפיה ב-'השם הנכון של האמן הוא: שרד"ר'
השם הנכון של האמן הוא: שרד"ר
29/09/2016 | 08:28
2
80
מצורפות התמונות המבוקשות.
לצפיה ב-'תודה על התיקון ותודה על התמונות!'
תודה על התיקון ותודה על התמונות!
29/09/2016 | 11:16
42
מי מכיר אותו ויכול לבקש ממנו אם הוא מוכן להתארח אנונימית אצלנו בפורום?
לצפיה ב-'גאון הד"ר הזה! מי שלא יהיה, כל הכבוד לו!! מה הפלא שהוא ד"ר?'
גאון הד"ר הזה! מי שלא יהיה, כל הכבוד לו!! מה הפלא שהוא ד"ר?
29/09/2016 | 21:10
36
מגיע לו ד"ר של כבוד!
לצפיה ב-'מי אתה שרד"ר? סדרת שלטים שנפרסה בתל אביב הפכה לשיח ויראלי'
מי אתה שרד"ר? סדרת שלטים שנפרסה בתל אביב הפכה לשיח ויראלי
29/09/2016 | 13:15
1
56
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/10/2016 | 15:31
5
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:25
4
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'אתר חשוב מקיף ומעניין נגד ב"מ שלא הכרתי '
אתר חשוב מקיף ומעניין נגד ב"מ שלא הכרתי
27/09/2016 | 13:29
11
86
לצפיה ב-'לא הכרתי, אבל אני לא מחפשת אתרים זרים (יש הרבה, לא חסרים).'
לא הכרתי, אבל אני לא מחפשת אתרים זרים (יש הרבה, לא חסרים).
27/09/2016 | 14:31
3
41
אם כבר עיינת / התעמקת בו, תוכלי לשתף מה מצאת מעניין בו? (כלומר באופן מיוחד, דברים שאין באתרים אחרים).
לצפיה ב-'אני לא פנויה כרגע להיכנס לפרטים אבל עצם ה"כותרת" שלו'
אני לא פנויה כרגע להיכנס לפרטים אבל עצם ה"כותרת" שלו
27/09/2016 | 18:50
2
46
- מאמריקה ועל ידי רופאים -
נותנת לו תוקף כפול
(המסר שלי קצת מעורפל אבל אנסה למצוא מילים מדויקות יותר בהמשך)
לצפיה ב-'הכותרת מבטיחה, השאלה אם האתר מקיים... מעיון ראשוני לא מצאתי'
הכותרת מבטיחה, השאלה אם האתר מקיים... מעיון ראשוני לא מצאתי
01/10/2016 | 20:35
1
17
בו מידע שלא ראיתי באתרים אחרים (ואני לא מתייחסת כרגע לטיפול בערלה, את זה לא בדקתי). בפרט הציק לי שהנימוקים הראשיים נגד מילה היו מוסריים. אמנם גם הנימוק הראשי שלי הוא מוסרי, אבל אני לא צריכה דווקא רופאים כדי שיסבירו את הפן המוסרי, בנקודה הזאת אין להם יתרון. בנימוקים האחרים לא ראיתי הפרכות איכותיות ומגובות במחקרים לגבי הנושא הרפואי. אולי זה מסתתר אי שם, אבל במה שעיינתי זה נראה פשוט עוד אתר עם שם נהדר.
לצפיה ב-'מן הסתם המידע חוזר על עצמו - אי אפשר להמציא את הגלגל'
מן הסתם המידע חוזר על עצמו - אי אפשר להמציא את הגלגל
02/10/2016 | 01:21
13
מחדש :)
אבל מעבר לעובדה שזה ממש (מאגד) מקיף לדעתי זה כן משנה את ההתייחסות של הקוראים כשזה מובא להם על ידי רופאים ולא "סתם-אנשים-רגילים-שמתנגדים-למילה"
- במיוחד לעניין נייר העמדה של ארגון רופאי הילדים משנת 2012 (שהרבה אוהבים להישען עליו בתור תימוכין לטענה "זה בריא") שזוכה שם לביקורת נוקבת/מפריכה.
* דווקא בחלק ל"מקצעונים" (שחשוב שגם הורים ידעו את המידע שם.. אני מקווה שהניסוח הזה לא מונע גם מהדיוטים להציץ בחלק הזה ) יש יותר
ופיזיולוגי/אנטומי
> ואהבתי במיוחד את הפרק על "אתיקה רפואית" שאולי הוא זה שמהווה חידוש מרענן באתר (הוא אמנם עולה בדיונים אבל ממה שראיתי זוכה להתייחסות מועטה עד בכלל לא באתרי המידע)

לצפיה ב-'תודה! היתה לאתר כתובת ישנה שהופיע במאגר קשורי הנגד שלנו'
תודה! היתה לאתר כתובת ישנה שהופיע במאגר קשורי הנגד שלנו
27/09/2016 | 17:22
4
39
נסיתי לעדכן את כתובת האתר וכל הקישור נמחק לי

מישהו יודע איך למצוא את גירסת ה"קאש" שלנו בקישורי הנגד? היה לנו תיאור יפה לאתר זה ותולדותיו...רק הקישור לאתר עצמו לא היה עדכני. מחקתי הכל בטעות
לצפיה ב-'העתקתי את התיאור שהיה (אני מניח שלזה התכוונת)'
העתקתי את התיאור שהיה (אני מניח שלזה התכוונת)
27/09/2016 | 18:33
3
37
אתר של אירגון רופאים המתנגדים למילה

זהו אתר של ארגון של רופאים המתנגדים לברית מילה שבסיסו בפקולטה הידועה ביותר בארה"ב לרפואה, באוניברסיטת וושינגטון בסיאטל וחברים בו גם רופאים ממדינות אחרות ברחבי ארה"ב וקנדה. באתר מאמרים, סקירת ספרים בתחום, הצעה לתוכנית לימודים על הנושא בבתי ספר לרפואה והפניה למקורות לצורך יצירת תוכניות לימודים כאלה, קישורים לאתרים אחרים בנושא ועוד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/09/2016 | 19:23
2
21
איך עושים את זה? איך מגיעים לקאש? פעם הסבירו לי שכחתי
לצפיה ב-'בגוגל:'
בגוגל:
27/09/2016 | 23:39
1
30
בתוצאות החיפוש, ליד הלינק (טקסט ירוק), יופיע משולש (ירוק קטן) שממנו מגיעים לעותק השמור.
לצפיה ב-'תודה הצלחתי!!'
תודה הצלחתי!!
28/09/2016 | 15:18
7
לצפיה ב-'באמת אתר מצוין'
באמת אתר מצוין
27/09/2016 | 21:33
31
גם אני גיליתי אותו רק לאחרונה והוא פשוט מצוין.
הוא מסביר בצורה מפורטת ומאד מאד מקצועית הרבה דברים. את רוב הדברים אני חושבת שרוב חברי הפורום כאן כבר מכירים, אבל מאחר וזה אתר של רופאים שרובם אמריקאים, זה חשוב באופן מיוחד (כמו שרונית כתבה) במיוחד בדיונים עם רופאים או אנשים אחרים שמתעקשים לנופף את המילה בארה״ב והמסמך של איגוד רופאי הילדים האמריקאי שטוען שהיתרונות של המילה עולים על החסרונות. כמו כן, מה שהאתר גם מספק בצורה מאד יסודית ורצינית זה הנחיות לגבי טיפול בילדים שלמים, מידע שהוא קריטי להרבה הורים לילדים שלמים (יש הרבה יותר מדי פוסטים של הורים לילדים שלמים שנתקלים ברופאים בורים שמפשילים בכוח את העורלה, פוצעים את הילד ועוד מנחים את ההורים להמשיך ולהפשיל כדי לנקות ובכך גורמים נזק נוסף). מניחה שמי שרוצים גם יכולים ליצור קשר להתייעץ עם הרופאים הללו, שזה גם יכול להיות משמעותי.
לצפיה ב-'מוכר לי'
מוכר לי
27/09/2016 | 23:42
24
ואני נוטה לשתף אותו כי הוא באמת מתייחס להכל מהכל.
לצפיה ב-'מחפש פרטנרית לילדים משותפים עם התחייבות שלא לעשות להם ברית מ'
מחפש פרטנרית לילדים משותפים עם התחייבות שלא לעשות להם ברית מ
27/09/2016 | 12:03
1
78
אם את מחפשת בן זוג למטרת הבאת ילדים לעולם ואת נגד ברית מילה ,אשמח אם תצרי איתי קשר  .
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
12/10/2016 | 20:28
8
לצפיה ב-'ברית מילה מתוך אתר נוני, כתוב בעד ונגד, אבל יש רק בעד'
ברית מילה מתוך אתר נוני, כתוב בעד ונגד, אבל יש רק בעד
23/09/2016 | 05:27
14
152

ועוד מאתר נוני, מוהל או רופא? כתבה עם הרבה חוסרים ואי דיוקים.

לצפיה ב-'לא קראת כנראה עד הסוף - וחבל...'
לא קראת כנראה עד הסוף - וחבל...
23/09/2016 | 11:45
7
98
1. קראתי עכשיו, יש גם בעד וגם נגד, אבל צריך לקרוא את תוכן הכתבה ולא רק לרפרף... ואז רואים שיש גם בעד וגם נגד, פשוט לא מאכילים אותך בכפית, מה לעשות.
2. מה חוסר הדיוקים ומה החוסרים - הכי קל להגיד "יש הרבה חוסר דיוקים", תגידי מה חסר או שתכתבי שם בתגובות, כבלוגרית ואמא מפריע לי שאנשים אומרים "זה לא טוב" בלי לומר מה צריך לעשות אחרת...

לטעמי האישי, כתבות מעולות ובכלל אתר טוב להורים ולמי שמתכנן הריון. יש בו הכל, הוא כתוב בצורה נוחה סך הכל. 

מבאסים אותי אנשים שכל הזמן רק מנסים להעביר ביקורת במקום לראות את הטוב בדברים או את הטוב בדברים. קיבלת מידע חינם - תגידי תודה, למה כל הזמן רק לחפש את הרע והשלילי בכל דבר?!?!?! לא ברור.
לצפיה ב-'איפה ראית נגד?'
איפה ראית נגד?
23/09/2016 | 18:03
43
גם אני ראיתי בקישור שהיה בהודעה רק סיבות בעד ובסוף הערה על כך שהיא מכבדת את מי שמחליטים שלא למול... את יכולה אולי להעתיק לפה את הטיעונים שכתבו שם נגד? מעניין אותי לראות מה כתבו ופספסתי

לצפיה ב-'הכתבה בזויה, שפלה ומכוערת בעד ברית מילה - וכן קראתי עד הסוף'
הכתבה בזויה, שפלה ומכוערת בעד ברית מילה - וכן קראתי עד הסוף
23/09/2016 | 18:59
2
72
אני יכול לפרט, אבל מה הטעם - כל אחד יכול לקרוא.
למה לתת לילד זריקה נגד כאב... באמת מיותר לגמרי....   
לצפיה ב-'כתבות מעולות לדעתי!!!'
כתבות מעולות לדעתי!!!
24/09/2016 | 19:50
1
50
זכותך שתהיה לך דעה שונה. תן לאנשים להחליט מה בזוי בעיניהם במקום להביע דעה קיצונית ולהחליט עבור כולם.
תזכור שלעשות ברית מילה זו זכות, אתה לא חייב לעשות לילד שלך!
לצפיה ב-'לעשות ברית מילה זה פשע שפל נגד תינוק חסר ישע - זאת לא "זכות"'
לעשות ברית מילה זה פשע שפל נגד תינוק חסר ישע - זאת לא "זכות"
24/09/2016 | 20:50
45
לפסול דעה כי היא רק כי היא "קיצונית" לדעתך מעיד על אינטיליגניה נמוכה מאד.  

הפוסט המדובר נטול כל תוכן וכל מידע.  הוא ברבור שפל ביותר להצדקת תקיפה והתעללות בתינוק חסר ישע.  לקרוא לזה "כתבה מעולה ומאוזנת"  שוב מעיד על אינטיליגנציה נמוכה מאד.

לצפיה ב-'מצחיק אותי אנשים שמנסים עם דמגוגיה זולה'
מצחיק אותי אנשים שמנסים עם דמגוגיה זולה
25/09/2016 | 08:14
49
לשכנע לחתוך אברי מין של תינוקות...
הרי כל אחד יכול לקרוא את הכתבה ולראות מי צודק, ואז אתה חושב שמילים כמו ׳להאכיל בכפית׳, או ׳אתר מעולה להיריון׳, יגרמו לאנשים להשתכנע....
לצפיה ב-'לפני שהעלתי קראתי את שתיהן בעיון. כשאני לא קוראת-מציינת זאת'
לפני שהעלתי קראתי את שתיהן בעיון. כשאני לא קוראת-מציינת זאת
26/09/2016 | 12:15
1
40
הכתבה הראשונה שיש בה לטעמי רק בעד, לא רק שלא מתייחסת לכלל השיקולים בעד ונגד, אלא אפילו לא לקצתם, למשל שיקולים רפואיים, סיבוכים לטווח קצר וארוך, כאב, חיי מין עם ובלי העורלה, ועוד.

לכתבה השניה (רופא או מוהל) יש הרבה אי דיוקים, לדוגמא טקס דתי יכול ע"פ חוקי ההלכה לבצע כל אחד, כל עוד הוא עצמו יהודי, והוא עצמו נימול, לא רק מוהל. פותחים סידור ומברכים את מה שצריך. רוב הרופאים מבצעים את הטקס כדת וכדין, ורק מעטים מוכנים לוותר עליו אם ההורים מאד מתעקשים. יש לכך דוגמאות קיצוניות של הטפת דם שביצע הרופא בתינוק שנימול לאחר שעות החשכה (הוא איחר וההורים התעקשו על מילה בכ"ז), בעת הבקורת, בלי להסביר להורים מה מטרת ההטפה וסיבתה. עד כדי כך ההלכה חשובה לו. אי דיוק נוסף הוא שהתינוק לא ירגיש את הזריקה. איך הגיע הכותב למסקנה הזו? לא ברור לי. הזריקה כואבת אף היא, לא כמו מילה ללא אלחוש אבל כואבת. יש רופאים שנותנים אלחוש מקדים לזריקה ויש כאלה שלא. (ספריי, משחת אמלה וכו'). הבדל נוסף בין רופא ומוהל הוא ההיבט הביטוחי. למי שאינו רופא אין ביטוח מקצועי במקרה של תביעת נזק או רשלנות, לרופא יש כיסוי ביטוחי. להרדמה/אי הרדמה, יש השלכה חשובה נוספת, מוהלים עובדים ללא כפפות המאיטות את עבודתם ויש עליהם דין לקצר צערו של התינוק.  רופאים שלמדו 7 שנים לא יוותרו על כפפות, וממילא הם עובדים עם הרדמה ככה שאין מה למהר ובטח שלא לוותר על כפפות.  מהולים חרדים לא יוותרו על מציצה ישירה של האיבר בפה שלהם לאחר מילה. רופא לא יחלום בסיוטיו השחורים לעשות פעולה כזו למטופל. יש מוהלים שמשאירים עור פריעה, כמובן עושים אותה בציפורני אגודלהם החשופים שלהם. רופא לא יחלום וכו'.

יש עוד היבטים, נתתי חלק. אם תרצי פירוט וקישורים על הנושאים שהזכרתי אוכל לעזור מתוך המילון והקישורים שלנו.
לצפיה ב-''
27/09/2016 | 14:40
2
לצפיה ב-'הכותרת הייתה צריכה להיות "למה בחרתי למול את בני". זה הכול.'
הכותרת הייתה צריכה להיות "למה בחרתי למול את בני". זה הכול.
24/09/2016 | 15:54
48
הטור עצמו לגיטימי, אבל הכותרת שבחרו לו מטעה ולא מתאימה (ולכן מרגיזה).
לצפיה ב-'קודם כל לקרוא לזה "כתבה" זה בדיחה'
קודם כל לקרוא לזה "כתבה" זה בדיחה
24/09/2016 | 21:20
3
54
אבל יש שם קטע אחד שהגעיל אותי באופן מיוחד:

"בטקס ברית המילה עצמו לא נכחתי, לקחתי את אחותי לשכנה, הדלקתי טלוויזיה בקולי קולות וניסיתי לא לחשוב על מה שקורה בבית הסמוך. לא הספקתי לחשוב בכלל, וכבר קראו לי חזרה, וקיבלתי לידיים תינוק נימול וישן."

לצפיה ב-' דיסוננס קוגניטיבי... זו לא כתבה, זה טור דעה (לגיטימי)'
דיסוננס קוגניטיבי... זו לא כתבה, זה טור דעה (לגיטימי)
25/09/2016 | 00:28
2
86
שבו הכותבת מנסה לשכנע את הקוראים (ובראש בראשונה את עצמה...) כמה טוב שמלה את בנה. היא מקבלת את האפשרות לבחור אחרת ומודה בכנות כמה זה הלחיץ והפחיד אותה, אבל היא בחרה למול ועכשיו זו הבחירה שהיא צריכה לחיות איתה ולהצדיק אותה. היא שמחה כי היא "המשיכה את המסורת" (ואבא וסבא ושואה וכל זה). נימוקים רגשיים לחלוטין. אפשר לזקק זאת למשפט " ולמה זה היה לי כל כך חשוב? כי זו מסורת." (המילה 'מסורת' חוזרת בטקסט 6 פעמים). מזכיר את שיר הפתיחה של "כנר על הגג"...
לצפיה ב-'"לגיטימי" בדיוק כמו טור דעה: "למה הכאתי את אישתי". '
"לגיטימי" בדיוק כמו טור דעה: "למה הכאתי את אישתי".
25/09/2016 | 20:59
1
41
או טור דעה: "למה מלתי את הבת שלי".

לא לגיטימי בכלל. בזוי, נבזי, מכוער, שפל.
ומעבר לכל אלו כתוב באופן טפשי במיוחד, מלא בכשלים לוגיים (לא שמעתי על... ולכן אין...), אנוכי (על עצמה היא כן חסה), כותרת לא נכונה, ועוד.  

בעולם מתוקן הטור שלה היה צריך לשמש נגדה בבית המשפט.

אין לי טיפה של חמלה או הבנה לאלו שמבינים שלא חייבים למול ובכל זאת עושים זאת.  ועוד כותבים שחבל בכלל על הזריקה נגד כאב.
לצפיה ב-'ההשוואה שלך היא למעשים בלתי חוקיים. מילת זכרים מותרת בישראל'
ההשוואה שלך היא למעשים בלתי חוקיים. מילת זכרים מותרת בישראל
25/09/2016 | 21:06
38
גם אם אני אישית מתנגדת לה מבחינה מוסרית. במסגרת חופש הביטוי מותר לאנשים לצדד גם במעשים שאני מתנגדת להם.
לצפיה ב-'אתר "אינטלגנטי" למדי'
אתר "אינטלגנטי" למדי
27/09/2016 | 10:48
41
חסרונות אצל רופא=לא מבצע את הטקס הדתי (חיסרון? ראשית זה לא נכון, הם כן מבצעים, כולה ברכה, שנית הפריזמה האולטרה-צרה של הכותב/ת כ"כ לא תאמן, שכלל לא עולה על הדעת המצב שיש כאלה שעבורם קיום הטקס הדתי הוא החיסרון ואי קיומו הוא יתרון

עוד משפט תמוה שצד את עיני, "דברים שאת חייבת להספיק לפני לידה" אז קודם כל "חייבים" (הכל היום חייב להיות קיצוני, אין המלצות, אין הצעות, הכל "חובה!!!" מה אנחנו בבקו"ם והאופציות הן או חובה!! או כלא צבאי!!?, ובסוף הכתבה הגאונית מסתבר שגם אם תספיקי דברים אחרים הכל בסדר...

ולקינוח: "קעקוע בזמן ההריון" למה הוא לא רצוי? כי אם הוא בגב התחתון המרדים ינסה לא להחדיר דרכו את האפידורל...למה? כדי לא ליצור צלקת. ירחם השם, נו באמת. לפחות לבדוק מידע בסיסי לפני שכותבים שטויות. החשש הוא לא מצלקת אלא מזיהום צבעי הקעקוע לתוך החלל האפידורלי.
לצפיה ב-' המפגש הבא - מפגש פתוח 13/10/16'
המפגש הבא - מפגש פתוח 13/10/16
18/09/2016 | 23:06
7
46
המפגש הבא : מפגש פתוח - פיקניק
יתקיים ביום חמישי 13.10.2016 אחר הצהריים בפארק הירקון בתל אביב
המפגש הפתוח מיועד לא רק למתלבטים ולהורים ותיקים וחדשים אלא גם לפעילים נגד ברית מילה ולנפגעי ברית מילה, לחברי הפורום ולכל המתעניינים בנושא אי מילה.
על שאר הפרטים והמיקום תבוא הודעה נוספת
אשמח לראות את כולכם
רונית

לצפיה ב-'יש סיכוי לשינוי היום / השעה? אחה"צ אני עובדת בימי חול'
יש סיכוי לשינוי היום / השעה? אחה"צ אני עובדת בימי חול
19/09/2016 | 22:15
6
43
בעיקר כשמדובר ביום אחרי יום כיפור, כלומר זה שבוע עבודה קצר (יש יותר להספיק בפחות זמן). חמישי אחה"צ אלה שעות עמוסות להגיע בהן לאזור פארק הירקון, ולפנות ערב כבר יתחיל להיות חשוך ויכול להיות גם קריר. בעבר היו מפגשים בפארק בשישי אחה"צ והיה חמים ונינוח.
לצפיה ב-'אני נעניתי לבקשה לעשות פעם אחת כשיש תחבורה ציבורית'
אני נעניתי לבקשה לעשות פעם אחת כשיש תחבורה ציבורית
08/10/2016 | 23:49
5
8
לצפיה ב-'יש תח"צ גם בשישי עד אחה"צ... בחמישי אחה"צ עוד עובדים '
יש תח"צ גם בשישי עד אחה"צ... בחמישי אחה"צ עוד עובדים
08/10/2016 | 23:51
4
10
אני ממש רוצה להגיע, אבל הפעם פשוט לא יתאפשר לצערי.
לצפיה ב-'אני מסכימה שהמועד לא אידאלי ... וצר לי שלא נתראה'
אני מסכימה שהמועד לא אידאלי ... וצר לי שלא נתראה
08/10/2016 | 23:54
3
13
מקוה שבפעם אחרת
לצפיה ב-'רק שבקצב הנוכחי הפעם הבאה תהיה רק בעוד שנה... '
רק שבקצב הנוכחי הפעם הבאה תהיה רק בעוד שנה...
08/10/2016 | 23:54
2
8
לצפיה ב-'לא לא בשבילך עד חצי המלכות ! אנחנו נתראה!'
לא לא בשבילך עד חצי המלכות ! אנחנו נתראה!
12/10/2016 | 20:29
1
8
ויש עוד אנשים שלא הצליחו הפעם - ככה שיש לי מוטיבציה לא לחכות שנה
לצפיה ב-''
13/10/2016 | 16:39
לצפיה ב-'נחמד, בעיקר כיף לקרוא את התגובות שם... מגמה חיובית'
נחמד, בעיקר כיף לקרוא את התגובות שם... מגמה חיובית
21/09/2016 | 23:59
47
ברור לי שכתבות כאלה מושכות בעיקר את המשוכנעים (כמונו...) ועדיין, הצפת הנושא וההתעוררות הגדולה מעודדות מאוד.
לצפיה ב-'תגובת הילדים לאי המילה -'
תגובת הילדים לאי המילה -
16/09/2016 | 14:17
1
145
בהודעות נבחרות יש רק הודעה אחת ואשמח לדוגמאות נוספות - 
מישהו כתב לי שהילד (הפוטניציאלי) שלי יכעס עלי מאוד, והוא עצמו היה רותח אם הוריו לא היו מלים אותו (ובלה בלה בלה) כי זה היה עושה לי תסביכים ומבוכות...

אז כיצד הילד שלכם הגיב לעניין? 
(נא לציין גיל והאם מרשים לצטט באופן אנונימי בשימוש עתידי)
לצפיה ב-'יש עדויות ושאלון של ד"ר חנוך בן ימי (קישור רביעי)'
יש עדויות ושאלון של ד"ר חנוך בן ימי (קישור רביעי)
18/09/2016 | 17:58
81
תחת הערך "שד חברתי".

לצפיה ב-'אלוהים מבצע ריקול ענק לכתבי הקודש של כלל הדתות '
אלוהים מבצע ריקול ענק לכתבי הקודש של כלל הדתות
16/09/2016 | 12:25
2
74
המכון הבינלאומי לנאורות וקידמה בת זמננו מדווח הבוקר כי בבדיקת פתע שערך במפעל אדיר המימדים של אלוהים, נתגלו כמויות בלתי נתפסות של חיידקי טמטומונלה בכתבי הקודש המשווקים להמונים על ידי כלל הדתות. טמטומונלה הוא חיידק אכזרי במיוחד שהידבקות בו עלולה לגרום לבורות חשוכה, קנאות, גזענות, אפליית נשים, הומופוביה, מעשי רצח והתנהגות אובססיבית עד לכדי שיגעון ואיבוד קשר עם המציאות.

בקרב מיליארדי מאמינים אשר שואבים את אמונתם מסיפורים על טבעיים בחסותו של אלוהים, נצפו על פני השנים אירועים מחרידים כתוצאה מחשיפה לחיידק המסוכן, החל בפולחן עיוור של הטלת מום באיבר מינו של תינוק בן שבעה ימים וכלה במלחמות דת ועריפת ראשים.

לאור תמונה עגומה זו, ממליץ המכון לנאורות וקידמה בת זמננו על סגירת המפעל של אלוהים לצמיתות, החרמת כל החומרים הנגועים בטמטומונלה והעברתם למוזיאונים לחקר אמונות פרימיטיביות נפוצות. במקביל לכך, קרא אלוהים לקהל מאמיניו העצום בכל רחבי העולם להשליך לאלתר את שיירי אמונתם לפח האשפה הראשון שנקרה בדרכם. בתגובה לממצאים החמורים אף מסר אלוהים כי בכוונתו להתאבד.

ברקע הדברים, מניית מפלצת הספגטי המעופפת הנסחרת בוול סטריט נוסקת בשעה זו באלפי אחוזים. מומחים מעריכים כי בימים הקרובים צפוי להיווצר מחסור עולמי חריף במסננות פסטה, בעקבות עליית קרנה הפתאומית של מפלצת הספגטי, הוד איטריותה.
לצפיה ב-'סרקסטי וקיצוני, מי כתב?מה זה ריקול?'
סרקסטי וקיצוני, מי כתב?מה זה ריקול?
26/09/2016 | 08:56
1
28
חיפשתי גם את המילה באנגלית ולא בטוחה שהפירוש שמצאתי מובן לי בהקשר של הקטע הזה.
לצפיה ב-'ריקול זה קריאה לחנויות ולצרכנים'
ריקול זה קריאה לחנויות ולצרכנים
26/09/2016 | 21:07
28
להוריד מהמדפים ולהחזיר ליצרן מוצר שנמכר, עקב כך שהוא התגלה כפגום או מסוכן.

אני מצאתי את הקטע סרקסטי, אך לא קיצוני. די מדויק בעצם.

לצפיה ב-'הערב ב"גיא פינס" – ילדה שעשו לה חרם בכיתה בגלל תלתלים '
הערב ב"גיא פינס" – ילדה שעשו לה חרם בכיתה בגלל תלתלים
15/09/2016 | 20:36
2
147
דקה 21:
הייתה גם כתבה ב-YNET באפריל, מתברר:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4788249,00...

ועל כך נאמר – ילדים באמת מסוגלים להציק על כל דבר...
עוד ראיה (מני רבות) שלא נדרשת "חריגות" מיוחדת.

כידוע, במחוזותינו הגישה היא שיש לחתוך כדי למנוע מהילד את החריגות בכל מחיר! (ושיער זה אפילו לא כואב לחתוך וגם לא לכל החיים). אז מה אם ערלה נמצאת מתחת לשתי שכבות בגדים ובד"כ לא רואים, ושיער מתנוסס על הראש. ברור לחלוטין שאם צריך לחתוך ערלה, קל וחומר שחובה לחתוך את השיער, לא? היא אפילו לא הייתה צריכה לחכות למקלחות בצבא, כבר בבי"ס יסודי צוחקים עליה כל הזמן! מיד לשנות לה תסרוקת.

ובכן, למרבה השמחה מתברר שלא, יש עוד דרכים. אף שהילדה דרשה קרחת (או החלקה) אמה סירבה להיכנע לתכתיבים, ניסתה לדבר עם המורה, עם התלמידות... השאירו לה את התלתלים וחיזקו אותה במפגש למתולתלות (בכתבה של פינס).

ומדהים לראות את התגובות המזועזעות – מה פתאום לחתוך, מה מה פתאום קרחת, מה פתאום להסתיר או להתבייש... צריך לעזור לילדה להתמודד עם מה שיש!
לצפיה ב-'* עליה'
* עליה
15/09/2016 | 20:52
14
לצפיה ב-'התגובות כמו תמיד צביעות'
התגובות כמו תמיד צביעות
16/09/2016 | 08:32
64
ודווקא מעניין שהילדה ביקשה את הפתרונות האלה (היקום הילד שיבקש שימולו אותו?) ובמיוחד מדהימה תגובת האמא - כי זו תמיד ההתמודדות הראויה, ולא סכין (או מספריים) למניעה.
לצפיה ב-'שני קישורים מהפורום מככבים אצל המוהל ד"ר בינימיני'
שני קישורים מהפורום מככבים אצל המוהל ד"ר בינימיני
14/09/2016 | 15:18
55
אחד כנראה נהרס עם השנים...והשני זה מילון המוהלים שלנו.

http://www.urology-mohel.co.il/links.asp
לצפיה ב-'מכון דווידסון על השאלה של קרישת הדם והיום השמיני'
מכון דווידסון על השאלה של קרישת הדם והיום השמיני
07/09/2016 | 11:45
14
105
היה פה מאמר על גורמי הקרישה שעולים עד גיל 6 חודשים בערך, לא יודעת היכן לחפשו. כדאי לקשר להם אותו.

http://davidson.weizmann.ac.il/online/askexpert/li...
לצפיה ב-'המאמר הפך ל"מנויים בלבד" או משהו כזה, ונמצא ב 8 ימים במילון'
המאמר הפך ל"מנויים בלבד" או משהו כזה, ונמצא ב 8 ימים במילון
08/09/2016 | 12:40
8
50
תודה על הקישור! אפשר להגיב ואפשר לשלוח לכותבת את הרפרנס.

עולה שם בתגובות נקודה מעניינת, אשמח אם יש כאן מישהו שיודע או בא לו לשאול רופאים, האם השיליה מעבירה גורמי קרישה לתינוק שאכן עוזרים לו בימים הראשונים?
לצפיה ב-'לא נשמע לי סביר. מפנה להסבר על זריקת ויטמין K באתר "מדעת":'
לא נשמע לי סביר. מפנה להסבר על זריקת ויטמין K באתר "מדעת":
09/09/2016 | 17:08
7
60
ויתור על טיפול רפואי הסתיים בפגיעה מוחית
אירוע נוסף שהסעיר את הרוחות בקהילות ההורים ברחבי הפייסבוק נגע לתינוקת שאושפזה במצב קשה עם פגיעה מוחית משמעותית בעקבות סירובם של הוריה למתן זריקת ויטמין K.
ויטמין K נחוץ לקרישת דם תקינה. בבני אדם בוגרים, הויטמין נספג מן המזון ואף נוצר ברמות מסויימות על ידי בקטריות החיות במערכת העיכול שלנו. לעומת זאת, בתינוקות רמתו נמוכה יחסית בחודשים הראשונים לחיים עד להתחלת שילוב מזון מוצק בתפריט. כל התינוקות נולדים לפיכך עם מאגרי ויטמין K נמוכים יחסית ואצל חלקם נגרמות עקב כך בעיות קרישה. הבעיה עלולה להתגלות רק בשלב מאוחר מדי, כשהתינוק כבר פיתח דימומים פנימיים, לרוב במערכת העיכול או בראש, וסובל מנזקים משמעותיים בעטיים. דימומים עקב מחסור בויטמין K עלולים להיות חמורים ולהופיע בכל עת במהלך 3-6 החודשים הראשונים לאחר הלידה.

ניתן למנוע את הדימומים באמצעות מתן ויטמין K בזריקה בשעות הראשונות שלאחר הלידה. חשוב למהר כיוון שחלק מהתינוקות שיפתחו דימומים פנימיים קשים יעשו זאת ביממה הראשונה שלאחר הלידה. הזריקה בטוחה ותפקידה הוא רק מתן הויטמין הרלבנטי. הסיכון לדימומים בתינוקות שקיבלו זריקת ויטמין K אחרי הלידה פוחת באופן דרמטי וההערכה היא שהזריקה מצילה חיים של עד שבעה תינוקות בישראל מדי שנה.

לצערנו, בהמשך לקמפיינים של מתנגדי חיסונים ושוחרי גישה "טבעית", יש הורים שחוששים מכל התערבות רפואית מונעת בבריאות הילוד ומסרבים לזריקת ויטמין K. נטיית ליבם היא לגונן – לתפיסתם – על הילוד מפני התערבות רפואית שהם אינם מבינים את נחיצותה. לרוב, הם מבקשים גם להמנע ממתן חיסון לצהבת B וטיפולים נוספים. בסופו של דבר, יש תינוקות שמשלמים את המחיר.

ישנם הורים המחליפים את זריקת הויטמין בטיפותגלולות, אך בעוד הזריקה מונעת לחלוטין את הדימומים הפנימיים, דרכי הנטילה האחרות רק מקטינות את הסיכון.

אותה תינוקת שסיפורה התפרסם נמצאת עדיין בטיפול. ניתוח חירום נוירוכירורגי להקלת הלחץ במוחה הוציא אותה מכלל סכנת מוות אולם אין לדעת עדיין איזה נזק מוחי נגרם. כאמור, הסיפור עורר גם הוא התרגשות רבה בקרב הורים, וגל של ביקורת מול מתנגדי הטיפולים הרפואיים.

סטטוס בנושא התפרסם בדף הפייסבוק של העמותה ואתם מוזמנים להתעדכן, להגיב ולשתף:
לצפיה ב-'מכירה את החומר וסןברת כמוך'
מכירה את החומר וסןברת כמוך
11/09/2016 | 14:44
61
חשבתי שאולי יש ניואנס בשבוע הראשון שלא מוכר לנו...

אם מישהו מכיר רופא מתאים או מתחשק לו לחפש או לשאול בפורום מתאים זה יהיה מעניין...
לצפיה ב-'עכשו קראתי, ומודה-לא הכרתי את הקישור הזה, מעניין מאד!'
עכשו קראתי, ומודה-לא הכרתי את הקישור הזה, מעניין מאד!
14/09/2016 | 11:10
5
20
תודה רבה
הכרתי את החומר ממקורות אחרים וכאן יש חידוש. מי כתב את זה? יהיה מעניין לקבל נתונים או מחקר על הפרט הזה, שרוב הארועים מתרחשים ביום הראשון לאחר הלידה, ואם יש מחקרים על התפלגות הגילאים של ארועי הדימום (של תינוקות שלא קיבלו שום טיפול).

לצפיה ב-'עמותת "מדעת". את יכולה לפנות אליהם / ליצור קשר בפייסבוק וכו''
עמותת "מדעת". את יכולה לפנות אליהם / ליצור קשר בפייסבוק וכו'
14/09/2016 | 11:25
4
10
לצפיה ב-'תודה אם מישהו כאן מעוניין לפנות ולברר לטובת מאגרי הפורום'
תודה אם מישהו כאן מעוניין לפנות ולברר לטובת מאגרי הפורום
14/09/2016 | 15:14
3
14
זה יהיה מצויין
לצפיה ב-'לברר מה? עדיף שתפני ישירות כדי שלא יהיה טלפון שבור'
לברר מה? עדיף שתפני ישירות כדי שלא יהיה טלפון שבור
14/09/2016 | 16:08
2
19
ותוכלי לשאול בדיוק כל מה שחסר במאגרים. אם יש לך קושי לפנות אליהם אשמח לסייע.
לצפיה ב-'קישור למאמר או מאגר נתונים לגבי ארעות דימומים ע"פ גיל הילוד'
קישור למאמר או מאגר נתונים לגבי ארעות דימומים ע"פ גיל הילוד
14/09/2016 | 16:22
1
19
לפנות ישירות-גוזל זמן. כשיהיה לי זמן אפנה...או שמישהו מכאן יקדים אותי...
לצפיה ב-'אין משהו בשלוף, צריך לחפש בגוגל hemorrhage in newborns'
אין משהו בשלוף, צריך לחפש בגוגל hemorrhage in newborns
16/09/2016 | 14:25
16
ומוצאים שלל מאמרים, למשל:

ולא, אין לי פנאי לשבת ולסכם, צר לי... אבל כפי שכתוב שם:
Early-onset vitamin K deficiency bleeding usually occurs during first 24 hours after birth

Classic vitamin K deficiency bleeding usually occurs after 24 hours and as late as the first week of life.

Late-onset vitamin K deficiency bleeding in the newborn
This usually occurs between age 2-12 weeks; however, late-onset vitamin K deficiency bleeding can be seen as long as 6 months after birth.
בקיצור, לא יודעת מה ההתפלגות, אבל כשלא נותנים לתינוקות ויטמין K הם יכולים לדמם מיד לאחר הלידה וגם בשבועות ובחודשים שלאחר מכן. אין שום "חסינות" בימים שלאחר הלידה ושום דבר מיוחד ביום השמיני. נראה לי שזה מידע מספק, ומי שרוצה להתעמק יותר, מוזמן.
לצפיה ב-'אם עולם הרפואה באמת היה חושב שיש יתרון לביצוע ניתוחים ביום ה'
אם עולם הרפואה באמת היה חושב שיש יתרון לביצוע ניתוחים ביום ה
11/09/2016 | 16:23
3
67
אם עולם הרפואה באמת היה חושב שיש יתרון לביצוע ניתוחים ביום ה- 8 (או בכל יום אחר) אז:
1) הדבר היה מתפרסם בספרות הרפואית במוקומות רבים.
2) היו נערכים מחקרים רבים וריציניים בעניין שהיו בודקים את השפעת היום על כל מיני ניתוחים (לא רק כריתת ערלה)
3) היו ממליצים להורים לתזמן גם ניתוחים אחרים (מעבר לכריתת ערלה) ביום השמיני.

מאחר וברור שאף אחד מהתנאים האלו לא מתקיים בכלל, כל בר דעת יכול להבין שהסיפורים על היום השמיני כיום האופטימאלי מבחינה רפואית לכריתת ערלה הם מגוחכים.  

לצפיה ב-'כתבת את זה עבורי? לא הבנתי..'
כתבת את זה עבורי? לא הבנתי..
11/09/2016 | 19:11
2
49
אני כתבתי שאני מכירה מאמר שקושר כאן בעבר, שמסכם מחקר מדעי על הנושא, ומראה עליה עד גיל 6 חודשים בממוצע, לרמה הבוגרת...(הנושא אכן נחקר..).

לצפיה ב-'הגבתי רק לכותרת שכתבת ותגובה שלי היא כללית על הנושא'
הגבתי רק לכותרת שכתבת ותגובה שלי היא כללית על הנושא
11/09/2016 | 20:02
1
15
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
11/09/2016 | 22:50
10
לצפיה ב-'חומרי הקרישה רק בגיל חצי שנה'
חומרי הקרישה רק בגיל חצי שנה
14/09/2016 | 23:11
35
לצפיה ב-'בקשת עזרה בחיפוש חומר'
בקשת עזרה בחיפוש חומר
07/09/2016 | 14:12
13
104
הזוכר כאן בעבר מחקר על המלצות רופאים נימולים לעומת המלצות רופאים שלמים בארה''ב.

תלמיד שעושה עבודה על הנושא ישמח לעזרה למצוא את המאמר הזה.

הוזכר כאן:

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/202/16412991...
לצפיה ב-'תודה! מישהו קרא את המאמר? או התקציר?'
תודה! מישהו קרא את המאמר? או התקציר?
08/09/2016 | 12:15
26
אשמח להבין מה יש שם... בלי השקעת המזן בקריאה באנגלית
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
08/09/2016 | 03:23
3
47

מדובר על מחקר שהתקיים בקנדה, לא ארה"ב (זה בסדר?)
לצפיה ב-'תודה! אכן. האם מישהו יכול לתמצת את עיקר הממצאים '
תודה! אכן. האם מישהו יכול לתמצת את עיקר הממצאים
08/09/2016 | 10:15
2
30
עבור מאותגרי הזמן והשפה, ועבור התעוד בקישורי הפורום?
לצפיה ב-'תרגום חופשי של התקציר:'
תרגום חופשי של התקציר:
08/09/2016 | 19:55
1
50
רקע: מילה בתינוקות הינה נושא שנוי במחלוקת. מטרת המחקר היא לקבוע האם לגורמים אישיים יש משקל בעצה אותה הרופאים נותנים להורי התינוק בכל הקשור למילה.
שיטות: שאלונים שחולקו לרופאי משפחה, אורולוגים, מיילדים, רופאי ילדים ומתמחים לרפואת משפחה, ברחבי פרובינציית ססקצ'ואן בקנדה.
השאלונים הכילו שאלות דמוגרפיות, שאלות הקשורות לביצוע פעולות כירורגיות, שאלות הקשורות לסטטוס המילה של הרופא ובני משפחתו, ושאלות הקשורות לגורמים המשפיעים על קבלת ההחלטות בנושא מילת תינוקות.
תוצאות: מתוך כלל השאלונים שנשלחו - נענו והוחזרו 57% (572 מתוך 1009).
מתוך 572 אשר ענו לשאלון: 65% היו גברים, 80.4% היו רפואי משפחה או רופאים כלליים, ו-77.1% ציינו שהם מקבלים את החלטותיהם בנוגע למילה על בסיס מידע רפואי מוכח.
כאשר נשאלו האם הם תומכים במילה 68.3% (125 מתוך 183) מהרופאים הגברים שבעצמם היו נימולים תמכו בכך.
לעומת זאת, 68.8% (106 מתוך 154) מהרופאים הגברים שלא היו נימולים התנגדו לכך.
מסקנות: למרות שרוב המשיבים קבעו שהם מבססים את החלטותיהם על בסיס מידע רפואי מוכח, לסטטוס המילה, בעיקר של הרופאים הגברים, היה תפקיד גדול מאד בהחלטתם האם לתמוך במילה או להתנגד לה.
גורם נוסף לו הייתה השפעה הינו סטטוס המילה של בנו של המשיב לשאלון.

לצפיה ב-'תודה רבה! נהדר! יוכנס למאגרי המידע שלנו.'
תודה רבה! נהדר! יוכנס למאגרי המידע שלנו.
09/09/2016 | 10:12
21
קצת קשה לי להחליט לאן זה צריך להכנס.
לצפיה ב-'נצל"ש - %'
נצל"ש - %
14/09/2016 | 08:19
6
27
היי,
האם יש סטטיסטיקה על אחוזי נימולים?
בארץ? יהודים?
ובכלל בעולם?

אשמח ללינק

תודה
לצפיה ב-'בארץ אין נתון לגבי זה כי אין ממש פיקוח'
בארץ אין נתון לגבי זה כי אין ממש פיקוח
14/09/2016 | 14:18
5
25
לצפיה ב-'סביר מאד שפחות מ- 25% מהגברים בעולם הם נימולים'
סביר מאד שפחות מ- 25% מהגברים בעולם הם נימולים
15/09/2016 | 13:16
4
34
מתוך הקישור (וזה מתוך מקורות של האו"ם):
" In 2007, the World Health Organization (WHO) estimated that globally one-third of males aged 15 years and over are circumcised, with almost 70% of those being Muslims."

אז ככה:
1) עברו מאז 2007 כמעט 10 שנים.

2) לאו"ם יש והיה אינטרס מובהק להגזים ולנפח את אחוז הנימולים בעולם.  אם נוסיף לכך את העובדה שהאו"ם ידוע כגוף שקרן וחסר מוסר (במיוחד בנושא מילת בנים), סביר להניח שהנתון של 33% נימולים בעולם מראש היה מנופח ומוגזם.

3) אנו יודעים שישנה ירידה חדה בעולם בעשור האחרון באחוזי התינוקות שעוברים מילה.  בדרום קוריאה האחוז נפל מ 90% לפחות מ- 50%, בארה"ב ירידה חדה, בישראל ירידה חדה, בגרמניה היתה פסיקה משפטית נגד מילה, במדינות אירופה התנגדות גוברת למילה, וכו.

4) לכן אם ב- 2007 היו פחות מ 33% נימולים בעולם, אנו יכולים לומר שסביר שכיום זה פחות מ- 25% נימולים בעולם.

5) חשוב מאד לשים לב להבדל בין "אחוז הנימולים בעולם" לבין "אחוז הילדים שעוברים מילה".   הראשון הוא אינטגרל לאורך זמן של השני (בערך).   

6) סביר להניח שאחוז הילדים שעוברים מילה בעולם הוא נמוך עוד הרבה יותר, פשוט לוקח שנים עד ששינוי מגמה זו משנה את "אחוז הנימולים בעולם".  בתור המחשה, גם אם מחר יפסיקו לגמרי את כל המילות בעולם, עדיין יקחו בערך 80 שנים עד שאחוז הנימולים בעולם יפול ל -0%.

7) בחרתי לכתוב "פחות מ 25% בכדי להמחיש את המספרים".  אם רוצים ממש לדייק יהיה יותר נכון לכתוב: "הרבה פחות מ- 30%, אבל לא ממש ידוע בכמה".

8) מאד 2007, או"ם לא מפרסם מספר עדכני של נימולים בעולם.  מעניין למה?  שתיקה רועמת.  והמבין יבין.  
לצפיה ב-'תודה, הסבר מעניין ומאיר עיניים'
תודה, הסבר מעניין ומאיר עיניים
15/09/2016 | 14:31
16
בקשר לסייפא שלך-פעם בכמה זמן פורסמו אחוזי המילה בעולם ע"י האו"ם? אולי התדירות היתה נמוכה? אני עובדת מקורבת לנתוני בריאות הציבור, אלה נתונים שהאיסוף שלהם הוא לא פשוט אפילו ברמה ארצית עם מערכת בריאות ציבורית, לכן קל וחומר שמדובר בארצות שונות עם מערכות הרבה פחות מסודרות...
לצפיה ב-'ניתוח מעניין'
ניתוח מעניין
16/09/2016 | 01:28
2
18
תוכל לשתף מקור לגבי הנתונים של דרום קוריאה?
לצפיה ב-'תודה - הנה המקור'
תודה - הנה המקור
16/09/2016 | 07:42
1
19
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
16/09/2016 | 12:11
3
לצפיה ב-'אורח פוחח בא להציק ואינו בורח.'
אורח פוחח בא להציק ואינו בורח.
08/09/2016 | 08:43
1
113
http://www.2bmommy.com/2016/09/בייבילנד-babyland-2016/

http://baby-land.co.il/ברית-מילה-מה-חשוב-לבדוק-כשבוחרים-מוהל/
לצפיה ב-'זה נקרא להציק?! תציק כל יום! כיף לראותך כאן'
זה נקרא להציק?! תציק כל יום! כיף לראותך כאן
08/09/2016 | 10:01
46
תודה על הקישורים מישהו רואה האם מוהלים יציגו בתערוכה? 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה