לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'דרושים הורים ושלמים הודעה בשם רני כשר.'
דרושים הורים ושלמים הודעה בשם רני כשר.
28/08/2016 | 18:38
74
לקראת החגים עומדת לצאת לאור כתבה ב"רשת ידיעות תקשורת" שתעסוק ב"לחץ החברתי" לכאורה שיש על ילדים שלמים, ובתופעה של הורים שלא מלים את בניהם.
לצורך הכתבה, הכתב (ששמו אשר קשר) מעוניין לראיין ילדים/נערים/בחורים שלמים, בשם מלא או בעילום שם.
מוזמנים לפנות אלי בפרטי ואני אקשר ביניכם. נראה לי חשוב, והתרשמתי שהכתב בעדנו.

נא לפנות אל רני כשר

rani.brit.mila@gmail.com
לצפיה ב-'מילת נערים הופכת באוגנדה לאטרקציה תיירותית'
מילת נערים הופכת באוגנדה לאטרקציה תיירותית
27/08/2016 | 13:08
3
118
לצפיה ב-' לפחות לא נעשה לתינוקות בעל כורכם, אבל מנגד... לחץ חברתי'
לפחות לא נעשה לתינוקות בעל כורכם, אבל מנגד... לחץ חברתי
29/08/2016 | 01:13
2
48
לצפיה ב-'עכשיו אני מוכן להאמין שהכל יכול לקרות '
עכשיו אני מוכן להאמין שהכל יכול לקרות
31/08/2016 | 14:01
1
70
טריליאן היקרה, אני די משוכנע שתתקני אותי בחזרה, משהו לא צפוי בוודאי יקרה לפני שאשלים את ההודעה, כי קרה פה משהו שהוא לא אפשרי, אולי פעם בחיים.

יש לך שגיאת כתיב, חה חה חה. לא שאת לא משתייכת לבני האדם שקורה שיש להם שגיאות, אבל ווי, זה נדיר. בנוגע לאפריקה אין לי משהו שאינו זחוח, מכליל ועליוני להגיד. כנראה שגם שם כותבים בשגיאות כתיב.
לצפיה ב-'לא נדיר בכלל, יש לי שגיאות הקלדה כמו לכולם.'
לא נדיר בכלל, יש לי שגיאות הקלדה כמו לכולם.
01/09/2016 | 01:45
23
לצפיה ב-'סרטון מרתק על הפנמת נורמות חברתיות מדף פייסבוק'
סרטון מרתק על הפנמת נורמות חברתיות מדף פייסבוק
23/08/2016 | 10:23
14
151
של "קפה קבלה".

לא הבנתי מה הכתובת של הסירטון, אשמח אם בעלי כישורים טכניים יקשרו כאן ישירות לסירטון.

https://www.facebook.com/cafekab/videos/8971527970...
לצפיה ב-'הסרטון'
הסרטון
24/08/2016 | 23:11
5
180
לצפיה ב-'הו כן, קונפורמיות... '
הו כן, קונפורמיות...
25/08/2016 | 02:05
105
מדהים שהוא ידע לשאול אותה למה לעזאזל היא נעמדת, אבל היא לא העלתה בדעתה לשאול אותם... או לפנות למזכירה ולשאול אותה למה לעזאזל יש שם כל הזמן צפצופים! רק מזה הייתי מתחרפנת (והולכת לשבת ולחכות בחוץ, מבקשת שיקראו לי פנימה כשיגיע תורי).

כפתור הקונפורמיזם שלי קצת מקולקל (אני מניחה שגם אצל רוב מי שכבר כאן ). אני גם מאלה שמתחילים לאכול גם כשאף אחד אחר עוד לא אוכל. הבעיה היחידה היא שלפעמים המשפחה מעירה לי, אבל לא, אני לא מאלה שדופקים חשבון.

בקיצור, לקום ולעמוד במקום להמתין? רק אם ממש בא לי לעשות קצת ספורט.
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
25/08/2016 | 10:45
19
לצפיה ב-'אני חושבת שבארץ זה לא היה קורה...'
אני חושבת שבארץ זה לא היה קורה...
31/08/2016 | 07:13
2
40
הישראלים בניגוד לאנשים בסרטון לא יושבים בשקט... תמיד שואלים מי אחרון, איזה מספר נכנס עכשיו, למה לוקח כל כך הרבה זמן, אם אתה אח של קובי מגולני (כי אתה דומה לו כמו שתי טיפות מים) וכו' אין לי ספק שמישהו (אולי אפילו אני) היה שואל מה הקטע עם הציפצוף הזה.
לצפיה ב-'מסכימה, דברנות והתחברות בכל מיני רמות, גם עם זרים, '
מסכימה, דברנות והתחברות בכל מיני רמות, גם עם זרים,
01/09/2016 | 10:34
26
מאד מאפיינת את הישראל...
לצפיה ב-' הישראלים פחות מנומסים ו"מחונכים" בקטע הזה'
הישראלים פחות מנומסים ו"מחונכים" בקטע הזה
01/09/2016 | 15:47
27
של השתלבות בתרבות המקומית ואימוץ שקט של מנהגי המקום... אני לא יכולה לומר באופן גורף ש"בארץ זה לא היה קורה" (וודאי שלא חסרים כאן לחץ חברתי וקונפורמיות), אבל להערכתי זה היה קורה פחות (לפחות הניסוי המסוים הזה). שלא לדבר על ההישג בלהיות זה ש"דופק את המערכת" ומתחכם כדי לא להיות "ילד טוב כמו כולם".

בפרט, הבחורה בסרטון נראית לי די ביישנית. הבחור שאחריה דווקא שאל אותה מה נסגר, והיא ענתה לו במבוכה... הפתיע אותי שהוא זרם איתה, אם כי יש מצב שזה כדי לא להביך אותה יותר (גם אם באופן לא מודע).
לצפיה ב-'אם אני צריכה לנחש, לצערי הייתי נעמדת בציפצוף '
אם אני צריכה לנחש, לצערי הייתי נעמדת בציפצוף
28/08/2016 | 18:40
3
79
אני חושבת שאם היתה לי סבלנות באותו רגע, הייתי שואלת את הנעמדים האחרים מה הסיפור של ההעמדות...אני מנחשת שכשאני לבד לא הייתי נעמדת יותר.

אז מה אתם הייתם עושים?
לצפיה ב-'אני חושבת שיש היגיון בלעמוד מעבר לסתם קונפורמיות'
אני חושבת שיש היגיון בלעמוד מעבר לסתם קונפורמיות
28/08/2016 | 23:14
2
84
המחשבה הראשונה שלי הייתה שאם אחרים נעמדים אז יש לזה סיבה.
אנשים לרוב לא עושים דברים בלי סיבה. נכון שלפעמים הסיבה מטומטמת או שגויה או לא מתאימה לי. למשל דת היא סיבה כזאת להרבה מעשים.
אבל אנשים לא נעמדים בצפצוף בחדר המתנה לרופא מסיבות דתיות או מסורתיות או דומות להן.
מעולם לא שמעתי על כזו מסורת.
תור לרופא זה עניין מאוד מעשי ולכולם בתור יש אותה מטרה והיא אחת בלבד: להכנס לרופא.
לכן הייתי מניחה דבר ראשון, שיש לזה סיבה מעשית ויש לזה קשר להתנהלות התור. שהצפצוף מסמן משהו, ושהעמידה מסמנת משהו. שמי שרוצה להכנס לרופא צריך לנהוג כך.
הרי הרצון להכנס לרופא הוא הדבר היחיד המשותף לכל העומדים.
ואני גם רוצה להכנס לרופא, לא?

having said all that, ברור שהדבר הראשון הכי הגיוני לעשות הוא לשאול את האנשים או את פקידת הקבלה מה פשר הדבר ואני מאמינה שזה מה שהייתי עושה.

אבל אם נניח שאדם הוא ביישן, או מסיבה אחרת כלשהי (חינוך/תרבות/לא עולה בדעתו) לא שואל - אני חושבת שדווקא כן לעמוד עם כולם זו התנהגות קצת יותר הגיונית בעיני מאשר לא לעמוד. רציונלית לגמרי.

לצפיה ב-'הרישא של דברייך רלוונטית מבחינתי לו הייתי מבקרת בתרבות זרה'
הרישא של דברייך רלוונטית מבחינתי לו הייתי מבקרת בתרבות זרה
29/08/2016 | 01:17
1
65
בפרט לו היה מדובר בעניין דתי, למשל ביקור במקדש או משהו בסגנון הזה. אבל בפאקינג תור לרופא? במדינה שאני חיה בה? לא, no way. כשאני רואה אנשים מתנהגים בצורה לא שגרתית אני לא מניחה שהמטרה של כולם היא רק להיכנס לרופא, כי אני מכירה את ההליך די זמן כדי לדעת שהוא לא כולל צפצופים משונים בחדר ההמתנה והתעמלות כיסא. אני מניחה שמתרחש משהו שאיני מודעת אליו, ולכן הייתי שואלת.
לצפיה ב-'כרגיל, תגובה שמתעלמת לחלוטין מהכתוב בהודעה עליה היא מגיבה.'
כרגיל, תגובה שמתעלמת לחלוטין מהכתוב בהודעה עליה היא מגיבה.
29/08/2016 | 15:35
17
לצפיה ב-'סביר להניח שגם הייתי נעמדת'
סביר להניח שגם הייתי נעמדת
30/08/2016 | 02:48
3
57
אני די בטוחה שגם אני הייתי נעמדת ואני גם די בטוחה שהייתי מובכת מדי לשאול למה (ועוד יותר מובכת לשאול למה אחרי שעשיתי את זה כמה פעמים). ולפי מה שידוע לי מתחום הפיכולוגיה החברתית, הרב המכריע של האנשים היה נעמד...
ספציפית בהקשר של המילה, אני חושבת שהמחיר שעומד על הפרק הוא ההבדל המהותי כאן (ואני די בטוחה שבוריאציות שונות של ניסוי מילגרם המפורסם זה מה שעלה גם - למשל, כשהמשתתפים ראו את ה״תלמידים״ שלהם מתפתלים מכאב, אחוז המתנגדים היה גבוה יותר). זה לפחות המקרה אצלי.... אני מאד מאד קונפורמיסטית והבחירות הלא קונפורמיסטיות היחידות שהצלחתי לעשות בחיי (ובלב שלם וביטחון מוחלט) היו כאלה שבהן המחיר שעמד על הפרק היה גבוה במיוחד.
לצפיה ב-'גם אם רוב, בד"כ כ-2/3 (למשל בניסוי מילגרם המפורסם)'
גם אם רוב, בד"כ כ-2/3 (למשל בניסוי מילגרם המפורסם)
01/09/2016 | 15:35
2
31
ולא הייתי מגדירה זאת כ"רוב מכריע" (בניתוק מהקשרי הצבעות, זה צירוף ששמור לרוב שמתקרב ל-100% למיטב ידיעתי). אגב, הניסוי הרלוונטי יותר לניסוי בסרטון הוא ניסוי הקונפורמיות של אש. אמנם יש פי שניים אנשים שמשתפים פעולה בניסויים האלה, ועדיין, גם שליש זה לא כ"כ מעט...

באופן אישי לא הייתי מגדירה את עצמי כ"נון קונפורמיסטית", כלומר זה לא ערך שאני מעלה על נס או משהו כזה... מנגד אני גם לא רואה בקונפורמיזם ערך, ואני מעדיפה להיות מרוצה עם הבחירות שלי יותר משאחרים יהיו מרוצים מהן. בקיצור, אם הבחירות שלי עולות בקנה אחד עם הרוב זה נוח וטוב, אבל גם אם לא, העיקר שזה טוב לי.

הדיון הזה הזכיר לי מקרה שקרה לי בתיכון. למדתי אמנות והגשתי עבודה למורה בשיעור לצד מעין "סקיצה" (יישום רעיון בסיסי שנתן לי השראה). הוא שאל אותי אם היא חלק מהעבודה והיה די ברור שהוא מכוון לתשובה חיובית. גם התלמידים סביבי קלטו זאת וסיננו "תגידי כן". התלבטתי, אבל הלכתי עם האמת ועניתי בכנות "לא". התשובה אכזבה את המורה מבחינה מעשית אבל שמחה אותו עקרונית, והוא אמר שחשוב שאמן (לא שהייתי אמנית...) ילך עם האמת הפנימית שלו ולא ייכנע ללחץ חברתי מהקהל או מהמבקרים.
לצפיה ב-'זו בדיוק המהות של נון-קונפורמיזם'
זו בדיוק המהות של נון-קונפורמיזם
02/09/2016 | 16:03
1
26
יש מצב שאת צודקת, שזה יותר דומה לניסוי של אש. אבל בכל מקרה, גם הניסויים של אש, גם של מילגרם וגם של זימברדו - כולם הראו את הכוח של הנסיבות, של הקונטקסט החברתי ושל הלחץ של הקבוצה כגורמים משפיעים, ובכולם מדובר על קונפורמיות כמשהו מאד מאד חזק ואצל כולם דווח על מיעוט זעום של אנשים שהתנגדו (לא בטוחה אם אצל אש היו בכלל מי שהתנגדו - את זוכרת?).

בכל מקרה, הדוגמא שכתבת היא בדיוק נון-קונפורמיזם. להיות קשוב לעצמך ולערכים שלך ולהתנהג בהתאם למה שאת/ה מרגיש שהוא נכון, ללא קשר לציפיות של הסביבה ממך, זו בדיוק המהות של נון-קונפורמיזם. נון-קונפורמיזם זה לא ערך במובן של להתנגד בהכרח ולעשות ההפך מאחרים, אלא זה לא להיות תלוי ב- או עסוק ב- או מושפע ממה שאחרים עושים ומצפים ממך בבחירות שלך ובהתנהגות שלך.

זה מזכיר לי שיחה שהיתה לי עם בן-דוד שלי על מילה בערך חודשיים אחרי שבני נולד (ונשאר שלם כביום הוולדו כמובן). זה היה לפני שהפך לאבא (האמת שאני לא בטוחה אם כבר אבא...). הוא תמיד ראה את עצמו כנון-קונפורמיסט, וגם פירש את זה כלהיות בכוונה שונה מאחרים. אני לעומתו, כפי שהעדתי על עצמי, קונפורמיסטית ביותר והוא גם ידע את זה עליי (ואגב, מאד קשה לי עם זה שאני מרגישה צורך כל כך חזק לרצות את מי שסביבי, להיות בסדר עם כולם, לא להפר הרמוניה וכו׳... והלוואי והייתי יודעת לחיות כל יום בחיי כשאני אך ורק קשובה למה שנכון עבורי בלי קשר לציפיות החברה ממני). באותה שיחה, כשהיה כולו נסער מאי המילה אמר לי שהוא לא מבין איך זה יכול להיות שאני כל כך קונפורמיסטית והוא כל כך נון-קונפורמיסט, ואיך זה יכול להיות שמבין שנינו אני זו שמקיימת זוגיות ללא נישואין וילדה בן והשאירה אותו שלם, ואיך היה לי אומץ לעשות כזה דבר דווקא כדי להיות שונה מכולם. ורק שם לראשונה נפל לו האסימון שנון-קונפורמיזם זה לא לעשות דווקא, אלא לעשות את מה שאתה מרגיש שנכון לך בנפרד ממה שהסביבה מצפה ממך. אמרתי לו, שאני עדיין מי שהייתי והלוואי שלהרבה אנשים היה קל יותר עם הבחירות האלה שלי. אבל שהסיבה שבגללה לא התחתנתי והסיבה שבגללה לא מלתי את בני, לא קשורה בשום צורה לחברה שסביבי אלא למה שלי הרגיש נכון וצודק עבורי ועבור בני.

לצפיה ב-'לא, לא בדיוק... השימוש במונח מתייחס בדרך כלל לפעולה מוצהרת'
לא, לא בדיוק... השימוש במונח מתייחס בדרך כלל לפעולה מוצהרת
02/09/2016 | 16:09
16
של הליכה נגד הזרם. בוויקיפדיה מגדירים זאת כ"אנטי קונפורמיזם" אבל בשימוש השוטף נתקלתי בכך לא מעט, ולמעשה גם הואשמתי בכך לא מעט (בדיוק כפי שציינת, "את חייבת להיות שונה" וכיו"ב).

בהנחה שלא חיים באי בודד, אין דבר כזה לא להיות מושפע מהסביבה או מהחברה, וגם אני לא כתבתי שאני לא מקשיבה או שאין לי רצון להיות בסדר עם אנשים (תלוי מי, מן הסתם). אני ממש לא מאלה ש"שורפים גשרים" או מתפוצצים על אנשים כאילו אין מחר. אבל אין לי צורך חזק לרצות אחרים במחיר של פגיעה בעצמי.

לגבי הניסויים, גם אצל אש זה לא היה מיעוט זעום אלא לפחות רבע (שלא הושפעו בכלל) ובסה"כ חצי (שהושפעו רק חלקית). בכל מקרה לא מדובר במיעוט זעום של אחוזים בודדים.
לצפיה ב-'אליסה לאב-מייקר מייעצת לנשים שהתאהבו בגסר דתי שמקשיב לרב'
אליסה לאב-מייקר מייעצת לנשים שהתאהבו בגסר דתי שמקשיב לרב
24/08/2016 | 18:07
1
86
והעורלה והמציצה מככבות שם בגדול, (אם כי העורלה בדיבוב קיימת ובכיתוביות בולטת בהעדרה..., מה זה?!

מפייסבוק

https://www.facebook.com/AlyssaLoveMaker/videos/17...
לצפיה ב-'גבר, גבר! לא גסר...ולא גזר.'
גבר, גבר! לא גסר...ולא גזר.
24/08/2016 | 18:49
16
לצפיה ב-'אנחנו בקידום בראשי, בקוביית המשפחה'
אנחנו בקידום בראשי, בקוביית המשפחה
24/08/2016 | 14:18
49
לצפיה ב-'כתבה במאקו על ברית מילה, מלאה בסילופי עובדות. '
כתבה במאקו על ברית מילה, מלאה בסילופי עובדות.
21/08/2016 | 11:19
5
172
לצפיה ב-'אכן כתבה מצערת...'
אכן כתבה מצערת...
21/08/2016 | 15:34
4
112
לא ברור לי של מי היה הרעיון להציג ככה את הדברים, הכתבת או בנימיני? כאילו כל סיבוך קשור לביצוע של "לא רופא/לא אורולוג/לא כירורוג" וברית מילה בילודים, אם רק נעשה אותה נכון, הוא כולה שושנים ופרפרים

ואף לא מילה אחת על סיבוכי הטווח הארוך...(מה עם היצרות פי השופכה, חוסר עור? צילוק קולואידי? גשרי עור?  וכל השאר שמתגלים בבגרות כמו התקרנות קשה, פין שעיר? חוסר עור?)

נקודת האור-יפה שיש סקר שכולל תשובה בחירה באי-מילה.

לצפיה ב-'נראה לי שפספסת את הכותרת: סיבוכים מאוחרים: נדירים אך אפשריים'
נראה לי שפספסת את הכותרת: סיבוכים מאוחרים: נדירים אך אפשריים
23/08/2016 | 02:06
1
83
"מעבר לסיבוכים מידיים, ביצוע לא מקצועי של הברית עלול להיות כרוך בסיבוכים עתידיים כגון: עקמת של הפין, סיבוב של הפין, הצרות של פיית השופכה וצלקת מודגשת. ואולם, ד"ר בנימיני מציין שמדובר במקרים נדירים יותר."

כנראה לא נסכים עם הדוקטור לגבי נדירות הסיבוכים הנ"ל, אבל אי אפשר לטעון ש"אף לא מילה אחת...".
לצפיה ב-'תודה, אכן פיספסתי'
תודה, אכן פיספסתי
23/08/2016 | 09:11
23
לצפיה ב-'נכנסתי רק בשביל הסקר'
נכנסתי רק בשביל הסקר
27/08/2016 | 11:22
1
50
(ונאלצתי להצביע הצבעה מזויפת כי לא ניתן היה לראות אחרת את התוצאות ולא היתה תשובה "אין לי בן". אני תוהה כמה עשו כמוני, מקווה שהאחוז זניח).

בכל אופן התוצאות נכון לכרגע הן 16% של "לא עשינו לבן שלנו" (מתוך כ-2500 מצביעים שזה מדגם מאוד מכובד!) - די מדהים.
כנראה יש פה הטיה חזקה מאוד לטובת המתנגדים לברית שנמשכים יותר לכתבות כאלו ולהצבעה בסקרים כאלו....
הלוואי שניתן היה לדעת עד כמה ההטיה משקרת פה.
בכל זאת אלו תוצאות מעודדות לדעתי.
גם ה-11% של "התלבטנו ובכל זאת עשינו", מעידות על שינוי משמעותי בהלך הרוח לגבי הנושא.

לצפיה ב-' המצביעים אינם "מדגם"... כי כפי שכתבת, הם לא מייצגים'
המצביעים אינם "מדגם"... כי כפי שכתבת, הם לא מייצגים
29/08/2016 | 01:22
29
אבל עצם הסקר, העלאת השאלה למודעות והעובדה שכולם רואים כמות של אנשים שטרחו להצביע לאפשרות הזאת (בין אם שיקרו או לא, זה לא משנה) חשובים בפני עצמם.
לצפיה ב-'ערך ויקיפדי על מילה באפריקה מדרום לסהרה'
ערך ויקיפדי על מילה באפריקה מדרום לסהרה
22/08/2016 | 14:22
42
לצפיה ב-'מתי "השלמתם" עם היות הילד לא נימול?'
מתי "השלמתם" עם היות הילד לא נימול?
18/08/2016 | 10:06
5
188
הבן שלי בן שמונה חודשים עוד רגע. הסביבה לא שואלת, המשפחה לא לוחצת ועדיין אני מוצאת שקשה לי. אני עדיין נכנסת יום יום לפורום וקוראת שרשורי עבר, כאילו שאני עדיין צריכה להשתכנע שבחרתי נכון.

מבחינה רציונלית אין לי שום ספק שזו הבחירה הנכונה. ובכל זאת, מבחינה רגשית קשה לי. קשה לי עם זה שהוא נראה אחרת. אני מרגישה מבוכה כשהוא עירום. אתם יכולים להזדהות? 
לצפיה ב-'שלי בן 7 חודשים וזה נראה לי הכי יפה בעולם'
שלי בן 7 חודשים וזה נראה לי הכי יפה בעולם
18/08/2016 | 11:03
161
כזה טבעי ומדהים!
מתבאס שגם לי אין קפוצ'ון כזה!

זוכר שבשבוע הראשון היה נראה מוזר, אבל מהר מאוד אתה מתרגל וזה נראה לך פשוט יפה.
היום מאוד מאוד עצוב קשה וכואב לי לשמוע על חברים שעושים ברית.

ואגב מהסביבה אנחנו מקבלים רק מחמאות, איזה יופי שעשיתם מה שאתם מאמינים בו, כל הכבוד, איזה אומץ יש לכם... ועוד ועוד
החברים אמיצים כבר מודים שאין מצב שיעשו לבן שלהם.
השינוי קורה עכשיו ומרגישים אותו, רק צריך לדבר על זה באומץ ולהסביר שאין שום סיבה בעולם לחתוך.

לצפיה ב-'מזדהה, גם אצלי לקח זמן לגשר'
מזדהה, גם אצלי לקח זמן לגשר
18/08/2016 | 12:42
151
בין השכל לבין הנטיה שלי לבדוק את עצמי על הזמן ולשאול האם עשיתי את הדבר הנכון גם אחרי שההחלטה כבר נפלה.
זה פשוט האופי שלי, ואני עושה את זה גם בקשר לדברים אחרים, לא רק לגבי ההחלטה לא למול.
מה שעזר לי היה להפגש עם אנשים שחושבים כמוני ולקבל חיזוקים מהם. אחת המטרות של הפורום הזה היא לתמוך באנשים שנמצאים במצב שלך ולכן אני שמחה שאת חוזרת לקרוא פה הודעות ישנות. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.
אם את מרגישה נבוכה בחברת אנשים אחרים כשהוא עירום - אל תפשיטי אותו בציבור זה לא עניינו של אף אחד.

לצפיה ב-'בהחלט יכולה להזדהות'
בהחלט יכולה להזדהות
19/08/2016 | 18:27
120
למרות שמשלב מאד מוקדם היה לי ברור שלא אמול, ולמרות שלא היתה אף שנייה שבה התחרטתי על זה, בכמה חודשים הראשונים, כל פעם שהייתי יוצאת איתו, אם הייתי צריכה להחליף לו הייתי נלחצת מזה והייתי עושה מאמצי על כדי שאף אחד לא יראה... או אם חברה שלא ידעה באה אליי כשקילחתי אותו, הרגשתי צורך להסביר (למרות שהרבה פעמים הן בכלל לא שמו לב...). אצלי הקושי היה לא בגלל שהיה לי קשה עם זה שהוא אחר אלא הקושי שלי היה הפחד שלי עצמי מביקורת... פחדתי שיעקצו אותי, או לחלופין פחדתי שיעלבו ממני ושיפרשו את הבחירה שלי לא למול כאיזשהו ״דווקא״ כלפי אחרים... אבל כמו שכתבה ״דנה השנייה״ זה גם עניין של אופי. בכל כך הרבה דברים (יותר מדי דברים) בחיי אני כל כך עסוקה בלא להיות שונה, לא להכעיס וכו׳...

קשה לי להגיד מתי בדיוק זה השתנה. אבל מתישהו זה פשוט עבר. ולא רק שזה עובר, אני גם התחלתי להרגיש שאני ממש מקווה שמישהו ישים לב וישאל אותי :)

למען הגילוי הנאות אגיד שאנחנו גרים כרגע באנגליה ואין פה הרבה נימולים. עברנו כשהגור היה בן ארבעה חודשים, כך שאת הקושי של ההתחלה ממש עברתי בארץ.
גם כשעברנו לכאן, החשש הזה מהחתלה ליד אחרים היה קשור בעיקר במפגש עם ישראלים אחרים - שדווקא כאן היה מאד חזק, כי היה בי פחד שאם ישראלים אחרים ידעו שבני אינו נימול הם לא ירצו להיות בקשר איתנו, וכשאת מהגרת טרייה זו מחשבה מאד קשה ומפחידה...
אבל אני בהחלט מכירה בזה שהעובדה שזה לא ביג דיל בשום מקום אחר, בוודאי הקלה עליי להתגבר מהר יותר על הפחד הזה משונות של החודשים הראשונים.

בכל מקרה, נראה לי שמה שחשוב לזכור זה שהחשש הזה הוא הרבה פעמים שלנו ונמצא הרבה יותר בתוך הראש שלנו מאשר מחוץ לנו.

ולסיום, אני מצטרפת גם למה שכתבו בתגובה הראשונה, היום (הילד בן 3) זה נראה לי כל כך טבעי וכל כך יפה שכשיוצא לי לראות ילדים קטנים נימולים זה ממש נראה לי נורא...
וכן, הפורום הזה (כמו גם הקבוצות בפייסבוק) מאד מאד עוזרים באותם רגעים שבהם את מרגישה שונה... חיבוק!
לצפיה ב-'בטח שמזדהה'
בטח שמזדהה
25/08/2016 | 12:37
64
בחודשים הראשונים לא הייתי בטוחה שעשינו את ההחלטה הנכונה, שאולי אנחנו דנים אותו לחיים של שונות. מה שהכי עזר לי היא העובדה שההחלטה לא למול היא הפיכה. במקרה הכי גרוע, או בעקבות רצון שלו, תמיד אפשר לבצע את ההליך.

עכשיו הוא כבר בן 3 (שנים) ואני ממש שוכחת מזה... בתקופת הגמילה מחיתולים הוא השקה כל עץ בגינות ביישוב שלנו, אנחנו מחליפים בגדים בבריכות ובים בלי בעיה ומעולם לא "הזכירו" לי או העירו לי משהו. כנראה שבאמת אף אחד לא מסתכל...

דרך אגב, ההערות היחידות שקיבלתי היו מאחות טיפת חלב ומהגננת הראשונה שלו:
האחות בביקור של חודש בדקה אותו מכל הכיוונים, ללא חיתול, ושאלה איך עברה הברית....
לגננת כבר סיפרתי והיא ענתה - אוקיי.... עוד לא היה לי כזה, מעניין.... וכן זה התחיל והסתיים .

ולסיכום - תהני מהמתוק הקטן ותראי שלאט לשאט, את שוכחת לפרקי זמן ארוכים יותר ויותר את עניין אי המילה והדאגות שלך עוברות לנושאים אחרים שקשורים בו (הן חלילה לא נעלמות )
לצפיה ב-'וכאשר הוא יהייה בן 70 '
וכאשר הוא יהייה בן 70
31/08/2016 | 23:56
67
הוא יזכור את ההורים שכול הכבוד שנישאר שלם

אני היום בן 70 ומרגיש המון שהחלק הזה חסר לי . והייה מוסיף לי לכייף היום

אני אלמן לשעבר . אשתי הראשונה ניפטרה. אחרי 11 חודשים מיד חיפשתי אשה אחרת והיתחתנתי עם תיילנדית צעירה . מישפחת האישה הראשונה נידו אותי . הסביבה והחברים והילדים קיבלו אותה בשימחה .  כי ממשיכים לחיות בכייף
כול הכבוד לך שנישאר שלם
לצפיה ב-'מחקר חדש בטקסט "מורה נבוכים" מראה שגם הרמב"ם התנגד לברית '
מחקר חדש בטקסט "מורה נבוכים" מראה שגם הרמב"ם התנגד לברית
14/08/2016 | 17:54
3
126
האם הרמב"ם התנגד לברית מילה?
בהקדמה ל"מורה הנבוכים" משביע הרמב"ם את הקורא שהצליח לגעת בידע הגואל, שיימנע מלחלוק את הסודות עם אנשים אחרים. שלא יגלה אותם. שבועתו של הרמב"ם הופרה בכל דור ודור... המובא להלן הוא ככל הנראה אחד מסודות אלו.

נבחן לעומק את הטקסט שלו במורה נבוכים, הלכות מילה, פרק מט, תרגום הרב קאפח:
"ומעשה זה לא יעשהו האדם בעצמו או בבנו אלא מתוך דעה ברורה, כי אין זו שריטה בשוק או כויה בזרוע, אלא דבר שהיה קשה מאוד מאוד."

מהי דעה ברורה?
נחזור למקור של החיבור, ערבית, והמילה שם היא  אעתקאד, הרב קאפח פירש במספר מקומות בהם היה שימוש במילה זו ושם דגש על כך שפירוש המילה הוא דעה ולא כמו בתרגומים אחרים שפירשו כ- "אמונה אמיתית" . הפירוש המלא של קאפח ממקום אחר במורה נבוכים - פרק נ, הערת שוליים 1:

"אעתקאד" - כאן מגדיר רבנו מושג זה היטב, ובהחלט אין לתרגמו "אמונה", כי אמונה היא השקפה התפושה בידי האדם במסורת וללא ידיעה יסודית, ולפיכך תרגמתי בכל מקום "דעה". ויפה תרגם ר' יהודה אבן תיבון שם ספרו של רס"ג "אעתקאדאת" דעות, אם כי בתוך הספר הסתבך ללא סדר. כי "דעה" היא השקפה שאדם מגיע אליה מתוך חקירה יסודית ותוך בדיקה מקיפה של ההקדמות אשר הובילו אליה, ואף תוך בדיקת המתקפות הצפויות נגדה, כדי לדעת אם היא עשויה להחזיק מעמד נגדן. ובדומה להגדרתו זו של רבנו הגדיר רס"ג בהקדמת ספרו "האמונות והדעות" פ"ד, ראה שם מהדורתי עמ' יא.
http://www.daat.ac.il/daat/mahshevt/more/a13-2.htm#3  - ראה הערת שוליים.
(ובנוסף: פרק נא, ופרק כג במורה נבוכים ראה הערות שוליים)

מכאן שאם אדם חוקר חקירה יסודית ומגיע למסקנה מתוך דעה אמיתית שהברית מביאה לנזק, הרי שהרמבם מורה לו לא לעשות את הברית לא לעצמו וכמובן לא לבנו.

חיזוק נוסף לטענה חדשנית זו ניתן למצוא בפרק מ"ח במורה נבוכים, שם הוא נותן טעמי בריאות והגיינה למצוות שונות שבתורה למעט מצווה אחת - מצוות ברית המילה. הרמב"ם נמנע מהצדקתה בנימוקי בריאות - ובכך נותן לנו רמז נוסף לכוונתו האמיתית.

לינק למאמר המלא:
https://docs.google.com/document/d/1HDwgv4pHCb9kZWe0OriCBXRpvqFcKmKlbvjIL8BpSQg/edit#heading=h.67r2z6mtvtk7

לצפיה ב-'זה נשמע לי קצת כמו פילפול תלמודי, ולא נראה לי שהוא היה נגד, '
זה נשמע לי קצת כמו פילפול תלמודי, ולא נראה לי שהוא היה נגד,
15/08/2016 | 20:52
2
66
ממש לא.
לצפיה ב-'זה מחקר על הטקסט ופירושו - לא ממש פילפול'
זה מחקר על הטקסט ופירושו - לא ממש פילפול
17/08/2016 | 19:12
1
49
ראשית, תודה על התגובה.

למעשה מדובר על תרגום של מילה אחת בטקסט של הרמב"ם שנכתב במקור בערבית.
אפשר לבחור בפירוש של הרב יוסף קאפח, תימני ערבי- יליד תימן, או בפירוש של פרופ' מיכאל שוורץ שנולד בזלצבורג שבאוסטריה...
נראה לי שסביר יותר לבחור בפירוש המנומק של הרב קאפח, שנתן דעתו להבדל בין הפירושים ואף נימק את הבחירה בפירוש זו באריכות, במספר מקומות שונים בכתבי הרמב"ם כמו שהמחקר מציין.

כך שאין כאן אפילו פלפול מיוחד, רק קריאה נכונה של הטקסט, כפי שעושה אגב הרב קאפח באומץ גדול. 

לצפיה ב-'תודה אני מעריכה ומתרשמת מהמחקר והבנתי אותו.'
תודה אני מעריכה ומתרשמת מהמחקר והבנתי אותו.
17/08/2016 | 21:10
51
אני לא מכירה מספיק את תורת הרמב"ם וכתיבתו כדי לחוות דעה, אבל אני מכירה את המציאות. ובמציאות שאני מניחה שהיתה סביב הרמב"ם, כולם מלו. וזה איחד את הקהילה.  והרמב"ם מתפעל בהתפעלות של בדיעבד מכוחה של האמונה לגרום לאנשים לעשות את המעשה הזה.

ואני אומרת בסוגריים שעצם זה שמצליחים לעשותו, גם אם בפחד/לב חצוי/למרות שיש תאונות והרי פעם היו יותר, זה מחזק את האמונה בדיעבד, הרי אחרת אם אני לא ממש מאמין, איך אוכל להצדיק את הטירוף והאכזריות לעשות זאת לתינוק בן שבוע, שהוא שלי ושלומו וטובתו מופקדים בידי?! אז הנה, בגלל שעשיתי, (כי כולם עושים, ההורים שלי מצפים וכל השכונה/קהילה), לאחר מעשה בשביל לא לסבול מדיסוננס קוגניטיבי, האמונה שזה הכרחי, טוב ונחוץ מתחזקת.).
לצפיה ב-'בעד ונגד ברית מילה בדיון טלוויזיוני'
בעד ונגד ברית מילה בדיון טלוויזיוני
14/08/2016 | 12:52
98
שלום רב,
לתכנית טלוויזיה חדשה העוסקת בסוגיות עקרוניות ומחלוקות בין אנשים, אני מעוניינת בהשתתפותם של מי שלא מלו את בנם והלכו עם האמת שלהם עד הסוף.
נושא זה ידוע כגורם להפעלת לחצים מרובים מהמשפחה ומהחברים הקרובים, ולכן אנו מעוניינים לשמוע גם את הצד השני שניסה לשכנע אחרת. מצקום של הידברות, כנות ונכונות לחשיפה.

אני מאוד מעוניינת לתת במה לנושא החשוב הזה
ניתן לפנות אליי לקבלת פרטים נוספים

שני גלעדי 052-7722542

לצפיה ב-'פולמוס פרנקפורט על אי מילה משנת 1843'
פולמוס פרנקפורט על אי מילה משנת 1843
13/08/2016 | 17:17
1
93
לקוח מויקיפדיה, מתוך קטע על הולדהיים, חלוץ התנועה הרפורמית

''ב-1843 התחולל פולמוס בפרנקפורט דמיין כשהבנקאי א. פלרסהיים לא מל את בנו אך ביקש לרשמו כבן הדת היהודית, אף כי החוק דרש זאת כתנאי לכך. הולדהיים תמך באב, וב-1844 פרסם ספר על המילה בהיבט הדתי. הוא עמד על כך שילדים יורשים את מעמדם כיהודים מתוקף היותם בנים לאם יהודיה, ותהה מדוע עוברים על מצוות אחרות כמו כשרות אינם נתקלים בהתנגדות כזאת. אף כי מעולם לא קרא לביטולה, הוא המעיט בחשיבותה. למרות דעותיו, הוא התנגד להתערבות המדינה בנושאי דתם של היהודים וגינה הצעות מטעם ממשלות להעניק אמנציפציה תמורת ויתור על הלכות הכשרות. כמו כן, יצא נגד כפיית תלמידים יהודיים בבתי-הספר לכתוב בשבת''.

https://he.m.wikipedia.org/wiki/שמואל_הולדהיים

מי שיכול להרחיב, למצוא עוד מקורות על הפולמוס וכיו''ב, מוזמן לשרשר כאן או במסר אישי אלי.
לצפיה ב-'תיעודים נוספים למקרה שהגיעו אלי (לא בדקתי אותם עדיין)'
תיעודים נוספים למקרה שהגיעו אלי (לא בדקתי אותם עדיין)
14/08/2016 | 12:25
64
בויקיפדיה האנגלית, בדף Circumcision controversies

ובספר של רובין ג'וד העוסק בברית מילה ושחיטה כשרה בקרב יהודי גרמניה ב-1843-1933.

לצפיה ב-'אתר המוהל שלמה פרקש, מלא מידע '
אתר המוהל שלמה פרקש, מלא מידע
13/08/2016 | 18:56
2
86
לא עברתי עליו עדיין.

http://britmilah.co.il

לצפיה ב-'יש שם רק מידע דתי, לא רפואי או מדעי. '
יש שם רק מידע דתי, לא רפואי או מדעי.
13/08/2016 | 22:12
1
22
לצפיה ב-' ראיתי גם שאלות ותשובות שנוגעות למצבים רפואיים'
ראיתי גם שאלות ותשובות שנוגעות למצבים רפואיים
14/08/2016 | 11:59
46
וגם קורסים ותעודות שונות שמוהלים בארץ מקבלים. מאד מעניין בעיני למשל בעניין הקורסים, מה הם באמת כוללים ומי מלמד אותם? איזה בחינה יש בסוף וכיו"ב...דרך דף כזה אולי יהיה קל לברר זאת,

אתה צודק שמטבע הדברים הרבה מהמידע באתרים אלה הוא מידע דתי. אבל גם במידע דתי יש היבטים לא דתיים כמו משקל רצוי של התינוק, מצבי מחלה שדוחים מילה וכיו"ב.
לצפיה ב-'מילה על ברית מילה, למה לא חתכנו? /מור גפני דור'
מילה על ברית מילה, למה לא חתכנו? /מור גפני דור
09/08/2016 | 16:57
1
140
לצפיה ב-'טור יפה, אבל המקרה שהיא מתייחסת אליו הוא מלפני שנה'
טור יפה, אבל המקרה שהיא מתייחסת אליו הוא מלפני שנה
09/08/2016 | 21:51
84
06.08.15 ולא מהשבוע האחרון... (בטח שוב אנשים התחילו לשתף בְּפייסבוק בלי לשים לב לשנה בתאריך...). לא נורא, העיקר שהוא גרם לה לכתוב את הטור החשוב.
לצפיה ב-'סרטון חדש ומעולה על הערלה ונגד מילה על ידי ד"ר לסקסולוגיה'
סרטון חדש ומעולה על הערלה ונגד מילה על ידי ד"ר לסקסולוגיה
04/08/2016 | 11:21
4
142
הסקסולוג הידוע והמוערך ד"ר פול גואניידס פרסם לאחרונה סרטון חדש ומעולה בנושא.  מומלץ ביותר. (הזהרה: מכיל תמונות עירום).

------------
Dr. Paul Joannides:

"מבחינה רפואית, מילה שגרתית [של בנים] הגיונית כמו כריתת העפעפים לתינוקות או כריתת שפתי איבר המין לבנות".

"רופא בארה"ב מרוויח בין $150 ל $300 עבור כל מילה שהוא מבצע ... לא פלא שלרופאי ילדים ולרופאי לידה [רופאי נשים] היסטוריה של מריבות ביניהם על מי יצבע את המילות בתינוקות"

"אם גברים יהודים רוצים להיות נימולים בתור סימן ליהדות שלהם, אז מדוע שלא ימתינו עד שיהיו בני 18 ויכולו להזמין את המוהל בעצמם? מילה בגיל 18 תהיה סימן  הרבה יותר חזק של אמונה מאשר לכרות את הקצה של הפין בגיל כמה ימים כאשר התינוק לא יודע את ההבדל בין ספר תורה לבין ספר טלפונים".

מקור: "המדריך לסקס" מאת ד"ר פול גואניידס.
ד"ר פול גואניידס נחשב לאחד המומחים המובילים והמוערכים בעולם בנושא סקסולוגיה.

ניתן לקרוא עליו כאן:
https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Joannides_(psychoanalyst)

לצפיה ב-' סרטון מצוין (ואכן גרפי מאוד) '
סרטון מצוין (ואכן גרפי מאוד)
04/08/2016 | 14:59
31
לצפיה ב-'קיים מידע שגוי בסרטון (וחבל שכך).'
קיים מידע שגוי בסרטון (וחבל שכך).
04/08/2016 | 15:50
95
בתזמון 00:58 של הסרטון טעות די גדולה המתארת את שארית העורלה הפנימית כצלקת אחת גדולה, מה שכמובן לא נכון.

השאר תקין, ובהחלט גרפי.

לצפיה ב-'תודה! והנה קישור עם כתוביות בעברית'
תודה! והנה קישור עם כתוביות בעברית
05/08/2016 | 21:32
62
לצפיה ב-'מעולה, תודה!'
מעולה, תודה!
17/08/2016 | 19:55
7
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:07
12
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'ממים מרחבי הפייסבוק '
ממים מרחבי הפייסבוק
31/07/2016 | 12:06
7
68
לצפיה ב-'שלושת העיגולים..../יאיר ריינר'
שלושת העיגולים..../יאיר ריינר
31/07/2016 | 12:09
2
108
לצפיה ב-''
01/08/2016 | 22:37
10
לצפיה ב-''
03/08/2016 | 01:42
31

לצפיה ב-'יחס לדת/יקי הייקמן.'
יחס לדת/יקי הייקמן.
31/07/2016 | 12:11
89
לצפיה ב-'מילת נשים ומילת גברים, מאת הקוף הכופר'
מילת נשים ומילת גברים, מאת הקוף הכופר
31/07/2016 | 12:12
152
לצפיה ב-'הנה אחד מוצלח מהיום'
הנה אחד מוצלח מהיום
06/08/2016 | 02:46
82
קשור קצת יותר לאתאיזם מאשר ספציפית לחיתוך איברים
לצפיה ב-'מהדף הפייסבוקי של האנטיתאיסט הזועם'
מהדף הפייסבוקי של האנטיתאיסט הזועם
08/08/2016 | 12:52
63
והנה קישור לקיר שלו:

לצפיה ב-'מאחורי הקלעים של "המתמוהלים" בארץ נהדרת'
מאחורי הקלעים של "המתמוהלים" בארץ נהדרת
27/07/2016 | 11:38
3
132
כיוונתי לרגע הנכון (2:113). נמשך כעשר דקות.

https://www.youtube.com/watch?v=IbnT2EiXI_E&t=2m13s
לצפיה ב-'מעניין מה עובר על הכותבים/שחקנים כשאומרים את המילים האלה'
מעניין מה עובר על הכותבים/שחקנים כשאומרים את המילים האלה
29/07/2016 | 19:25
28
לצפיה ב-'צפיתי בעונג בסרטון במלואו. חולה על "מאחורי הקלעים"! '
צפיתי בעונג בסרטון במלואו. חולה על "מאחורי הקלעים"!
29/07/2016 | 22:23
1
21
לצפיה ב-'כנ''ל, ביחוד טיבעיים, של תוצרים שאני אוהבת.'
כנ''ל, ביחוד טיבעיים, של תוצרים שאני אוהבת.
30/07/2016 | 08:32
25
לצפיה ב-'אחוז השלמים בישראל'
אחוז השלמים בישראל
24/07/2016 | 21:16
11
198
לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כל שנה נולדים בישראל 130,000 תינוקות, אם נניח שחצי מהם בנים, נגיע ל- 65,000 לידות בנים בשנה. 
לפי הנתונים של המוהלים, (ביניהם המוהל זרקי), בישראל נערכות רק 40,000 בריתות כל שנה, זה מוכיח ש- 25% מהזכרים בארץ לא נימולים. 
מה דעתכם?
לצפיה ב-'מה זה הנתונים של המוהלים?'
מה זה הנתונים של המוהלים?
24/07/2016 | 23:36
127
האם זה כולל נתונים על מילת מוסלמים ישראלים?

25% נשמע גבוה מאד ולצערי לא מציאותי.
לצפיה ב-'אני טוען שאתה אופטימיסט חסר תקנה...'
אני טוען שאתה אופטימיסט חסר תקנה...
24/07/2016 | 23:49
117
אפשר להניח שהנתון שהלשכה מפרסמת הוא נכון ברמת דיוק טובה. בוא נתחיל מזה שתפחית מהנתון הזה מיעוטים שונים כמו נוצרים, עובדים זרים ושאר אוכלוסיות שלא נוהגות לבצע ברית מילה.
חוץ מזה, להתייחס לנתון של זרקי באותה מידת רצינות של נתון מהלמ"ס זה פשוט לא רציני. זרקי מציין נתון שהוא סדר גודל כללי מאוד. כלומר, 40,000 ולא 170,000 או 12,000. אני מניח שהוא הגיע לנתון הזה במכפלה כללית וסכמטית של נתונים כלשהם שהיו לו ביד ולא מעבר לכך. בטח לא על סמך רישומים מסודרים של גוף מפקח כלשהו.
לגבי המספר האמיתי - אני מתקשה מאוד להעריך אותו. ייתכן שהוא סביב 3% וייתכן שקרוב יותר ל-10. אם לשפוט לפי טוקבקים, הוא אמור להיות סביב 70%. אם לשפוט לפי כמה קבוצות פייסבוק שאני חבר בהן (ואני לא מדבר על קבוצות בעלי עניין, אלא על קבוצות הורים צעירים כלליות של אנשים ממוצעים ונורמטיבים) אפשר להעריך שזה משהו סביב 15% (השיח בנושא ער מאוד, ויש מספר לא מבוטל של הורים שמציינים שהם מגדלים תינוק שלם. אפשר למצוא ללא קושי כמה עשרות בשרשור פעיל) ואם להעריך את זה על סמך סקר פעוטות על חוף הים - נדיר למצוא ממצאים חיוביים.
קשה לי מאוד להתמודד עם הפערים העצומים בין הנתונים האלה. ברור לי שיש שינוי עצום בדעת הקהל, ברור לי שחלק מצומצם מאוד מהשינוי הזה מתורגם למעשים בפועל, ועדיין גם אם נניח שיש אפילו רק 3-4% (ודי בוודאות אין פחות מכך) - אני עדיין לא ראיתי כאלה באופן מקרי, לדעתי אף פעם.
לצפיה ב-'לדעתי זה לא ייתכן'
לדעתי זה לא ייתכן
25/07/2016 | 00:47
8
104
גם אם לוקחים בחשבון כ-20% מוסלמים ודרוזים (לפי ויקיפדיה), שמן הסתם לא משתמשים בשירותי המוהלים היהודים ולכן לא נכנסים למספרים שלהם, זה עדיין יוצא כ-23% יהודים לא נימולים...
ה"לא יתכן" שלי נובע מזה שגם בסביבתי המאוד חילונית המספרים שאני רואה רחוקים מזה מאוד. לכן זוהי תחושתי.

יכול להיות שההבדל נובע מכך שבריתות שמבוצעות בבתי חולים או ע"י רופאים פרטיים לא נכללות בנתוני המוהלים?

לצפיה ב-'לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה'
לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
25/07/2016 | 19:04
7
138

בכל שנה נולדים בישראל 160,000 תינוקות יהודיים. זה אומר שיש 80,000 תינוקות זכרים כל שנה.

זרקי (מדבר על 40,000 בריתות, והוא כולל בהם גם את אלה שמבוצעים ע״י רופא.
גם במאקו כתוב על 40,000 בריתות בלבד בישראל כל שנה. 
praklitim.mako.co.il/Article-443a046195f1341006/

לצפיה ב-'מאיפה זרקי ומאקו הביאו את הנתון של 40,000?'
מאיפה זרקי ומאקו הביאו את הנתון של 40,000?
25/07/2016 | 20:23
5
70
זה בכלל נתון שנספר איפשהו? מדובר על הערכה?
לצפיה ב-'זה יוצא 150,000 יהודים בשנה, והנתון מכאן. '
זה יוצא 150,000 יהודים בשנה, והנתון מכאן.
26/07/2016 | 01:38
4
66
גם באתר הזה כתוב שהמידע מבוסס על מחקרים בישראל.

אבל בכל מקרה, חיפוש בגוגל של המילים ׳40,000 בריתות בשנה׳, נותנות עשרות תוצאות זהות. 
לצפיה ב-'לא נכון.'
לא נכון.
26/07/2016 | 03:27
3
60
מההודעה לתקשורת של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (לגבי שנת 2015):
"במהלך השנה נולדו כ 176,700 -תינוקות ( %74 יהודים , %23 ערבים ו-%4.4 אחרים)"
בחישוב מהיר זה יוצר כ-130,000 תינוקות יהודים (דומה גם לנתון של שנת 2014).

עכשיו שים לב לנתון של ה-40,000 בריתות בשנה: המקור שלו (לפי האתר שקישרת אליו):
"(לקט נתונים ממוהלים, ממחלקת בריתות ברבנות ומבתי הדין לגיור, 2002-2003)"
עזוב שאמינות הנתון לדעתי היא לא גבוהה במיוחד (מה זה "לקט נתונים ממוהלים"?)

בשנת 2002 נולדו 94,327 תינוקות יהודים.
בשנת 2003 נולדו 99,127 תינוקות יהודים.
(הנתונים נלקחו מדוח של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).

בקיצור, לדעתי, כיום גם 10% תינוקות יהודים לא נימולים בשנה זה אופטימי (מאד), אבל לאט לאט האחוזים יעלו, לפחות בקרב החילונים.
לצפיה ב-'40,000 בריתות, מתוך 50,000 תינוקות, זה 20%.'
40,000 בריתות, מתוך 50,000 תינוקות, זה 20%.
26/07/2016 | 14:19
2
28
לצפיה ב-'יפה'
יפה
26/07/2016 | 15:12
1
63
וזאת הסיבה מדוע הנתון של ה-40,000 אינו מדוייק.
מדובר על נתונים לגבי תינוקות יהודים, אבל צריך לקחת בחשבון שלפי סקר הלמ"ס (משנת 2011 אז ההשוואה לשנת 2002 היא לא מדוייקת ביותר אבל זה מה שמצאתי כרגע) האוכלוסייה היהודית מורכבת מ:

43% לא דתיים, חילוניים
23% מסורתיים לא כל כך דתיים
15% מסורתיים דתיים
10% דתיים
9% חרדים.

עכשיו בוא נצא מנקודת הנחה שב-3 קבוצות האחרונות שיעור המילה שואף ל-100%.
נתחיל ב"הנחות" שאני נותן:
1) סביר להניח שאחוזי המילה בקבוצה השניה גם הם גבוהים מאד אבל אני כולל אותם ביחד עם החילונים שהם אני מניח הרוב המוחלט שלא מל.
2) שיעור הפריון אצל החרדים והדתיים גבוה משמעותית מאשר אצל החילוניים והפחות דתיים אבל אני מחשב אותם כשווים.

אז נתחיל בחישוב:
66% (חילוניים+לא כ"כ דתיים) מתוך 50,000 תינוקות = 33,000. מתוכם אתה טוען כי 10,000 לא נימולים שזה יוצא בסביבות 30%, כמעט כל בן שלישי בסביבה חילונית לא נימול (משנת 2002 ואילך שזה נתון שאמור לעלות)... נשמע לך הגיוני?

צריך להבין את המתודולוגיה של הספירה (נתון ה-40,000)... מי ספר, איך, מה הוא כלל, מה הוא לא כלל...
לצפיה ב-''
26/07/2016 | 23:08
6
לצפיה ב-'והנתון הנכון הוא כ-130,000 לידות של תינוקות יהודיים.'
והנתון הנכון הוא כ-130,000 לידות של תינוקות יהודיים.
25/07/2016 | 20:42
77
כמו שכתבת בהודעה הראשונה, ולא 160,000 כמו שכתבת בשניה.
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:52
21
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'חצי שרשור מפורום שכן: האם יציקו לילד בלי סמרטפון?'
חצי שרשור מפורום שכן: האם יציקו לילד בלי סמרטפון?
22/07/2016 | 01:56
1
87
מכיוון שנושא ההצקות לילד החריג עולה לא מעט בימינו בתור אחת הסיבות החזקות למילה, בין אם מדובר בלחץ סביבתי או בפחדים של ההורים, מעניין לקרוא בשרשור תובנות מוכרות (לנו) כמו:

אם הוא ילד שמציקים לו, אז כל דבר יהיה סיבה להציק לו עוד... כמו בבדיחה ״למה אין לך כובע?״. אם הוא ילד עם חברים ובטחון עצמיֿ ו/או אם הוא בכיתה עם ילדים נחמדים שלא מחפשים למי להציק - אז אין סיבה שיציקו לו בגלל טלפון.

לגבי ה"ילדים יציקו" - מה שאמרו מעליי. ילדים תמיד מוצאים על מה להציק. גם אם יהיה לו סמארטפון אבל הוא לא יהיה חדש ויקר כמו שלהם הם יכולים להציק לו.

אני תוהה היכן כל האמירות הנכוחות הנ"ל כשהורים טריים אוכלים סרטים מה יקרה לילד אם יעזו לוותר על ברית מילה...

היו עוד כמה שלא חשבו שזו סיבה שיציקו לילד; מנגד היו כאלה שבאמת אמרו שהילד יהיה חריג, אבל בעיקר מכיוון שהיום רוב התקשורת בין הילדים היא ב-WhatsApp והוא יהיה מנותק ממנה (בלי לשפוט עד כמה זה נכון, זו כבר סיבה מהותית ולא עצם החריגות או ההצקה).

השורה התחתונה המעניינת והחשובה יותר (בעיניי) היא שרוב התגובות היו שקולות ובאמת בחנו את המקרה לגופו, כלומר הערכים והצורך הממשי ולא היסטריה של "אוי ואבוי, מה אתם מעוללים לילד, הוא יהיה חריג!" או "אתם מעמיסים על הילד את הערכים שלכם". מתברר שזה דווקא בסדר גמור שהילד יחיה לפי ערכים שההורים מאמינים בהם, אפילו במחיר של חריגות, אם הוא לא באמת צריך סמרטפון... (ומהם באמת חיים ללא סמרטפון בכיתה ג' לעומת חיים שלמים ללא ערלה...? ).
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/07/2016 | 09:13
3

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אריאל אורתופדיה מתקדמת בע
התאמת מדרסים מקצועיים
אמת הנפש
אמת הנפש
ד
ד"ר איאן וייט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה