לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-' המפגש הבא - מפגש פתוח 13/10/16'
המפגש הבא - מפגש פתוח 13/10/16
18/09/2016 | 23:06
7
45
המפגש הבא : מפגש פתוח - פיקניק
יתקיים ביום חמישי 13.10.2016 אחר הצהריים בפארק הירקון בתל אביב
המפגש הפתוח מיועד לא רק למתלבטים ולהורים ותיקים וחדשים אלא גם לפעילים נגד ברית מילה ולנפגעי ברית מילה, לחברי הפורום ולכל המתעניינים בנושא אי מילה.
על שאר הפרטים והמיקום תבוא הודעה נוספת
אשמח לראות את כולכם
רונית

לצפיה ב-'יש סיכוי לשינוי היום / השעה? אחה"צ אני עובדת בימי חול'
יש סיכוי לשינוי היום / השעה? אחה"צ אני עובדת בימי חול
19/09/2016 | 22:15
6
42
בעיקר כשמדובר ביום אחרי יום כיפור, כלומר זה שבוע עבודה קצר (יש יותר להספיק בפחות זמן). חמישי אחה"צ אלה שעות עמוסות להגיע בהן לאזור פארק הירקון, ולפנות ערב כבר יתחיל להיות חשוך ויכול להיות גם קריר. בעבר היו מפגשים בפארק בשישי אחה"צ והיה חמים ונינוח.
לצפיה ב-'אני נעניתי לבקשה לעשות פעם אחת כשיש תחבורה ציבורית'
אני נעניתי לבקשה לעשות פעם אחת כשיש תחבורה ציבורית
08/10/2016 | 23:49
5
7
לצפיה ב-'יש תח"צ גם בשישי עד אחה"צ... בחמישי אחה"צ עוד עובדים '
יש תח"צ גם בשישי עד אחה"צ... בחמישי אחה"צ עוד עובדים
08/10/2016 | 23:51
4
10
אני ממש רוצה להגיע, אבל הפעם פשוט לא יתאפשר לצערי.
לצפיה ב-'אני מסכימה שהמועד לא אידאלי ... וצר לי שלא נתראה'
אני מסכימה שהמועד לא אידאלי ... וצר לי שלא נתראה
08/10/2016 | 23:54
3
12
מקוה שבפעם אחרת
לצפיה ב-'רק שבקצב הנוכחי הפעם הבאה תהיה רק בעוד שנה... '
רק שבקצב הנוכחי הפעם הבאה תהיה רק בעוד שנה...
08/10/2016 | 23:54
2
7
לצפיה ב-'לא לא בשבילך עד חצי המלכות ! אנחנו נתראה!'
לא לא בשבילך עד חצי המלכות ! אנחנו נתראה!
12/10/2016 | 20:29
1
7
ויש עוד אנשים שלא הצליחו הפעם - ככה שיש לי מוטיבציה לא לחכות שנה
לצפיה ב-''
13/10/2016 | 16:39
לצפיה ב-'נחמד, בעיקר כיף לקרוא את התגובות שם... מגמה חיובית'
נחמד, בעיקר כיף לקרוא את התגובות שם... מגמה חיובית
21/09/2016 | 23:59
47
ברור לי שכתבות כאלה מושכות בעיקר את המשוכנעים (כמונו...) ועדיין, הצפת הנושא וההתעוררות הגדולה מעודדות מאוד.
לצפיה ב-'תגובת הילדים לאי המילה -'
תגובת הילדים לאי המילה -
16/09/2016 | 14:17
1
143
בהודעות נבחרות יש רק הודעה אחת ואשמח לדוגמאות נוספות - 
מישהו כתב לי שהילד (הפוטניציאלי) שלי יכעס עלי מאוד, והוא עצמו היה רותח אם הוריו לא היו מלים אותו (ובלה בלה בלה) כי זה היה עושה לי תסביכים ומבוכות...

אז כיצד הילד שלכם הגיב לעניין? 
(נא לציין גיל והאם מרשים לצטט באופן אנונימי בשימוש עתידי)
לצפיה ב-'יש עדויות ושאלון של ד"ר חנוך בן ימי (קישור רביעי)'
יש עדויות ושאלון של ד"ר חנוך בן ימי (קישור רביעי)
18/09/2016 | 17:58
79
תחת הערך "שד חברתי".

לצפיה ב-'אלוהים מבצע ריקול ענק לכתבי הקודש של כלל הדתות '
אלוהים מבצע ריקול ענק לכתבי הקודש של כלל הדתות
16/09/2016 | 12:25
2
74
המכון הבינלאומי לנאורות וקידמה בת זמננו מדווח הבוקר כי בבדיקת פתע שערך במפעל אדיר המימדים של אלוהים, נתגלו כמויות בלתי נתפסות של חיידקי טמטומונלה בכתבי הקודש המשווקים להמונים על ידי כלל הדתות. טמטומונלה הוא חיידק אכזרי במיוחד שהידבקות בו עלולה לגרום לבורות חשוכה, קנאות, גזענות, אפליית נשים, הומופוביה, מעשי רצח והתנהגות אובססיבית עד לכדי שיגעון ואיבוד קשר עם המציאות.

בקרב מיליארדי מאמינים אשר שואבים את אמונתם מסיפורים על טבעיים בחסותו של אלוהים, נצפו על פני השנים אירועים מחרידים כתוצאה מחשיפה לחיידק המסוכן, החל בפולחן עיוור של הטלת מום באיבר מינו של תינוק בן שבעה ימים וכלה במלחמות דת ועריפת ראשים.

לאור תמונה עגומה זו, ממליץ המכון לנאורות וקידמה בת זמננו על סגירת המפעל של אלוהים לצמיתות, החרמת כל החומרים הנגועים בטמטומונלה והעברתם למוזיאונים לחקר אמונות פרימיטיביות נפוצות. במקביל לכך, קרא אלוהים לקהל מאמיניו העצום בכל רחבי העולם להשליך לאלתר את שיירי אמונתם לפח האשפה הראשון שנקרה בדרכם. בתגובה לממצאים החמורים אף מסר אלוהים כי בכוונתו להתאבד.

ברקע הדברים, מניית מפלצת הספגטי המעופפת הנסחרת בוול סטריט נוסקת בשעה זו באלפי אחוזים. מומחים מעריכים כי בימים הקרובים צפוי להיווצר מחסור עולמי חריף במסננות פסטה, בעקבות עליית קרנה הפתאומית של מפלצת הספגטי, הוד איטריותה.
לצפיה ב-'סרקסטי וקיצוני, מי כתב?מה זה ריקול?'
סרקסטי וקיצוני, מי כתב?מה זה ריקול?
26/09/2016 | 08:56
1
28
חיפשתי גם את המילה באנגלית ולא בטוחה שהפירוש שמצאתי מובן לי בהקשר של הקטע הזה.
לצפיה ב-'ריקול זה קריאה לחנויות ולצרכנים'
ריקול זה קריאה לחנויות ולצרכנים
26/09/2016 | 21:07
28
להוריד מהמדפים ולהחזיר ליצרן מוצר שנמכר, עקב כך שהוא התגלה כפגום או מסוכן.

אני מצאתי את הקטע סרקסטי, אך לא קיצוני. די מדויק בעצם.

לצפיה ב-'הערב ב"גיא פינס" – ילדה שעשו לה חרם בכיתה בגלל תלתלים '
הערב ב"גיא פינס" – ילדה שעשו לה חרם בכיתה בגלל תלתלים
15/09/2016 | 20:36
2
145
דקה 21:
הייתה גם כתבה ב-YNET באפריל, מתברר:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4788249,00...

ועל כך נאמר – ילדים באמת מסוגלים להציק על כל דבר...
עוד ראיה (מני רבות) שלא נדרשת "חריגות" מיוחדת.

כידוע, במחוזותינו הגישה היא שיש לחתוך כדי למנוע מהילד את החריגות בכל מחיר! (ושיער זה אפילו לא כואב לחתוך וגם לא לכל החיים). אז מה אם ערלה נמצאת מתחת לשתי שכבות בגדים ובד"כ לא רואים, ושיער מתנוסס על הראש. ברור לחלוטין שאם צריך לחתוך ערלה, קל וחומר שחובה לחתוך את השיער, לא? היא אפילו לא הייתה צריכה לחכות למקלחות בצבא, כבר בבי"ס יסודי צוחקים עליה כל הזמן! מיד לשנות לה תסרוקת.

ובכן, למרבה השמחה מתברר שלא, יש עוד דרכים. אף שהילדה דרשה קרחת (או החלקה) אמה סירבה להיכנע לתכתיבים, ניסתה לדבר עם המורה, עם התלמידות... השאירו לה את התלתלים וחיזקו אותה במפגש למתולתלות (בכתבה של פינס).

ומדהים לראות את התגובות המזועזעות – מה פתאום לחתוך, מה מה פתאום קרחת, מה פתאום להסתיר או להתבייש... צריך לעזור לילדה להתמודד עם מה שיש!
לצפיה ב-'* עליה'
* עליה
15/09/2016 | 20:52
14
לצפיה ב-'התגובות כמו תמיד צביעות'
התגובות כמו תמיד צביעות
16/09/2016 | 08:32
63
ודווקא מעניין שהילדה ביקשה את הפתרונות האלה (היקום הילד שיבקש שימולו אותו?) ובמיוחד מדהימה תגובת האמא - כי זו תמיד ההתמודדות הראויה, ולא סכין (או מספריים) למניעה.
לצפיה ב-'שני קישורים מהפורום מככבים אצל המוהל ד"ר בינימיני'
שני קישורים מהפורום מככבים אצל המוהל ד"ר בינימיני
14/09/2016 | 15:18
54
אחד כנראה נהרס עם השנים...והשני זה מילון המוהלים שלנו.

http://www.urology-mohel.co.il/links.asp
לצפיה ב-'מכון דווידסון על השאלה של קרישת הדם והיום השמיני'
מכון דווידסון על השאלה של קרישת הדם והיום השמיני
07/09/2016 | 11:45
14
101
היה פה מאמר על גורמי הקרישה שעולים עד גיל 6 חודשים בערך, לא יודעת היכן לחפשו. כדאי לקשר להם אותו.

http://davidson.weizmann.ac.il/online/askexpert/li...
לצפיה ב-'המאמר הפך ל"מנויים בלבד" או משהו כזה, ונמצא ב 8 ימים במילון'
המאמר הפך ל"מנויים בלבד" או משהו כזה, ונמצא ב 8 ימים במילון
08/09/2016 | 12:40
8
49
תודה על הקישור! אפשר להגיב ואפשר לשלוח לכותבת את הרפרנס.

עולה שם בתגובות נקודה מעניינת, אשמח אם יש כאן מישהו שיודע או בא לו לשאול רופאים, האם השיליה מעבירה גורמי קרישה לתינוק שאכן עוזרים לו בימים הראשונים?
לצפיה ב-'לא נשמע לי סביר. מפנה להסבר על זריקת ויטמין K באתר "מדעת":'
לא נשמע לי סביר. מפנה להסבר על זריקת ויטמין K באתר "מדעת":
09/09/2016 | 17:08
7
59
ויתור על טיפול רפואי הסתיים בפגיעה מוחית
אירוע נוסף שהסעיר את הרוחות בקהילות ההורים ברחבי הפייסבוק נגע לתינוקת שאושפזה במצב קשה עם פגיעה מוחית משמעותית בעקבות סירובם של הוריה למתן זריקת ויטמין K.
ויטמין K נחוץ לקרישת דם תקינה. בבני אדם בוגרים, הויטמין נספג מן המזון ואף נוצר ברמות מסויימות על ידי בקטריות החיות במערכת העיכול שלנו. לעומת זאת, בתינוקות רמתו נמוכה יחסית בחודשים הראשונים לחיים עד להתחלת שילוב מזון מוצק בתפריט. כל התינוקות נולדים לפיכך עם מאגרי ויטמין K נמוכים יחסית ואצל חלקם נגרמות עקב כך בעיות קרישה. הבעיה עלולה להתגלות רק בשלב מאוחר מדי, כשהתינוק כבר פיתח דימומים פנימיים, לרוב במערכת העיכול או בראש, וסובל מנזקים משמעותיים בעטיים. דימומים עקב מחסור בויטמין K עלולים להיות חמורים ולהופיע בכל עת במהלך 3-6 החודשים הראשונים לאחר הלידה.

ניתן למנוע את הדימומים באמצעות מתן ויטמין K בזריקה בשעות הראשונות שלאחר הלידה. חשוב למהר כיוון שחלק מהתינוקות שיפתחו דימומים פנימיים קשים יעשו זאת ביממה הראשונה שלאחר הלידה. הזריקה בטוחה ותפקידה הוא רק מתן הויטמין הרלבנטי. הסיכון לדימומים בתינוקות שקיבלו זריקת ויטמין K אחרי הלידה פוחת באופן דרמטי וההערכה היא שהזריקה מצילה חיים של עד שבעה תינוקות בישראל מדי שנה.

לצערנו, בהמשך לקמפיינים של מתנגדי חיסונים ושוחרי גישה "טבעית", יש הורים שחוששים מכל התערבות רפואית מונעת בבריאות הילוד ומסרבים לזריקת ויטמין K. נטיית ליבם היא לגונן – לתפיסתם – על הילוד מפני התערבות רפואית שהם אינם מבינים את נחיצותה. לרוב, הם מבקשים גם להמנע ממתן חיסון לצהבת B וטיפולים נוספים. בסופו של דבר, יש תינוקות שמשלמים את המחיר.

ישנם הורים המחליפים את זריקת הויטמין בטיפותגלולות, אך בעוד הזריקה מונעת לחלוטין את הדימומים הפנימיים, דרכי הנטילה האחרות רק מקטינות את הסיכון.

אותה תינוקת שסיפורה התפרסם נמצאת עדיין בטיפול. ניתוח חירום נוירוכירורגי להקלת הלחץ במוחה הוציא אותה מכלל סכנת מוות אולם אין לדעת עדיין איזה נזק מוחי נגרם. כאמור, הסיפור עורר גם הוא התרגשות רבה בקרב הורים, וגל של ביקורת מול מתנגדי הטיפולים הרפואיים.

סטטוס בנושא התפרסם בדף הפייסבוק של העמותה ואתם מוזמנים להתעדכן, להגיב ולשתף:
לצפיה ב-'מכירה את החומר וסןברת כמוך'
מכירה את החומר וסןברת כמוך
11/09/2016 | 14:44
60
חשבתי שאולי יש ניואנס בשבוע הראשון שלא מוכר לנו...

אם מישהו מכיר רופא מתאים או מתחשק לו לחפש או לשאול בפורום מתאים זה יהיה מעניין...
לצפיה ב-'עכשו קראתי, ומודה-לא הכרתי את הקישור הזה, מעניין מאד!'
עכשו קראתי, ומודה-לא הכרתי את הקישור הזה, מעניין מאד!
14/09/2016 | 11:10
5
20
תודה רבה
הכרתי את החומר ממקורות אחרים וכאן יש חידוש. מי כתב את זה? יהיה מעניין לקבל נתונים או מחקר על הפרט הזה, שרוב הארועים מתרחשים ביום הראשון לאחר הלידה, ואם יש מחקרים על התפלגות הגילאים של ארועי הדימום (של תינוקות שלא קיבלו שום טיפול).

לצפיה ב-'עמותת "מדעת". את יכולה לפנות אליהם / ליצור קשר בפייסבוק וכו''
עמותת "מדעת". את יכולה לפנות אליהם / ליצור קשר בפייסבוק וכו'
14/09/2016 | 11:25
4
10
לצפיה ב-'תודה אם מישהו כאן מעוניין לפנות ולברר לטובת מאגרי הפורום'
תודה אם מישהו כאן מעוניין לפנות ולברר לטובת מאגרי הפורום
14/09/2016 | 15:14
3
14
זה יהיה מצויין
לצפיה ב-'לברר מה? עדיף שתפני ישירות כדי שלא יהיה טלפון שבור'
לברר מה? עדיף שתפני ישירות כדי שלא יהיה טלפון שבור
14/09/2016 | 16:08
2
19
ותוכלי לשאול בדיוק כל מה שחסר במאגרים. אם יש לך קושי לפנות אליהם אשמח לסייע.
לצפיה ב-'קישור למאמר או מאגר נתונים לגבי ארעות דימומים ע"פ גיל הילוד'
קישור למאמר או מאגר נתונים לגבי ארעות דימומים ע"פ גיל הילוד
14/09/2016 | 16:22
1
19
לפנות ישירות-גוזל זמן. כשיהיה לי זמן אפנה...או שמישהו מכאן יקדים אותי...
לצפיה ב-'אין משהו בשלוף, צריך לחפש בגוגל hemorrhage in newborns'
אין משהו בשלוף, צריך לחפש בגוגל hemorrhage in newborns
16/09/2016 | 14:25
16
ומוצאים שלל מאמרים, למשל:

ולא, אין לי פנאי לשבת ולסכם, צר לי... אבל כפי שכתוב שם:
Early-onset vitamin K deficiency bleeding usually occurs during first 24 hours after birth

Classic vitamin K deficiency bleeding usually occurs after 24 hours and as late as the first week of life.

Late-onset vitamin K deficiency bleeding in the newborn
This usually occurs between age 2-12 weeks; however, late-onset vitamin K deficiency bleeding can be seen as long as 6 months after birth.
בקיצור, לא יודעת מה ההתפלגות, אבל כשלא נותנים לתינוקות ויטמין K הם יכולים לדמם מיד לאחר הלידה וגם בשבועות ובחודשים שלאחר מכן. אין שום "חסינות" בימים שלאחר הלידה ושום דבר מיוחד ביום השמיני. נראה לי שזה מידע מספק, ומי שרוצה להתעמק יותר, מוזמן.
לצפיה ב-'אם עולם הרפואה באמת היה חושב שיש יתרון לביצוע ניתוחים ביום ה'
אם עולם הרפואה באמת היה חושב שיש יתרון לביצוע ניתוחים ביום ה
11/09/2016 | 16:23
3
66
אם עולם הרפואה באמת היה חושב שיש יתרון לביצוע ניתוחים ביום ה- 8 (או בכל יום אחר) אז:
1) הדבר היה מתפרסם בספרות הרפואית במוקומות רבים.
2) היו נערכים מחקרים רבים וריציניים בעניין שהיו בודקים את השפעת היום על כל מיני ניתוחים (לא רק כריתת ערלה)
3) היו ממליצים להורים לתזמן גם ניתוחים אחרים (מעבר לכריתת ערלה) ביום השמיני.

מאחר וברור שאף אחד מהתנאים האלו לא מתקיים בכלל, כל בר דעת יכול להבין שהסיפורים על היום השמיני כיום האופטימאלי מבחינה רפואית לכריתת ערלה הם מגוחכים.  

לצפיה ב-'כתבת את זה עבורי? לא הבנתי..'
כתבת את זה עבורי? לא הבנתי..
11/09/2016 | 19:11
2
48
אני כתבתי שאני מכירה מאמר שקושר כאן בעבר, שמסכם מחקר מדעי על הנושא, ומראה עליה עד גיל 6 חודשים בממוצע, לרמה הבוגרת...(הנושא אכן נחקר..).

לצפיה ב-'הגבתי רק לכותרת שכתבת ותגובה שלי היא כללית על הנושא'
הגבתי רק לכותרת שכתבת ותגובה שלי היא כללית על הנושא
11/09/2016 | 20:02
1
15
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
11/09/2016 | 22:50
10
לצפיה ב-'חומרי הקרישה רק בגיל חצי שנה'
חומרי הקרישה רק בגיל חצי שנה
14/09/2016 | 23:11
32
לצפיה ב-'בקשת עזרה בחיפוש חומר'
בקשת עזרה בחיפוש חומר
07/09/2016 | 14:12
13
103
הזוכר כאן בעבר מחקר על המלצות רופאים נימולים לעומת המלצות רופאים שלמים בארה''ב.

תלמיד שעושה עבודה על הנושא ישמח לעזרה למצוא את המאמר הזה.

הוזכר כאן:

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/202/16412991...
לצפיה ב-'תודה! מישהו קרא את המאמר? או התקציר?'
תודה! מישהו קרא את המאמר? או התקציר?
08/09/2016 | 12:15
26
אשמח להבין מה יש שם... בלי השקעת המזן בקריאה באנגלית
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
08/09/2016 | 03:23
3
47

מדובר על מחקר שהתקיים בקנדה, לא ארה"ב (זה בסדר?)
לצפיה ב-'תודה! אכן. האם מישהו יכול לתמצת את עיקר הממצאים '
תודה! אכן. האם מישהו יכול לתמצת את עיקר הממצאים
08/09/2016 | 10:15
2
30
עבור מאותגרי הזמן והשפה, ועבור התעוד בקישורי הפורום?
לצפיה ב-'תרגום חופשי של התקציר:'
תרגום חופשי של התקציר:
08/09/2016 | 19:55
1
50
רקע: מילה בתינוקות הינה נושא שנוי במחלוקת. מטרת המחקר היא לקבוע האם לגורמים אישיים יש משקל בעצה אותה הרופאים נותנים להורי התינוק בכל הקשור למילה.
שיטות: שאלונים שחולקו לרופאי משפחה, אורולוגים, מיילדים, רופאי ילדים ומתמחים לרפואת משפחה, ברחבי פרובינציית ססקצ'ואן בקנדה.
השאלונים הכילו שאלות דמוגרפיות, שאלות הקשורות לביצוע פעולות כירורגיות, שאלות הקשורות לסטטוס המילה של הרופא ובני משפחתו, ושאלות הקשורות לגורמים המשפיעים על קבלת ההחלטות בנושא מילת תינוקות.
תוצאות: מתוך כלל השאלונים שנשלחו - נענו והוחזרו 57% (572 מתוך 1009).
מתוך 572 אשר ענו לשאלון: 65% היו גברים, 80.4% היו רפואי משפחה או רופאים כלליים, ו-77.1% ציינו שהם מקבלים את החלטותיהם בנוגע למילה על בסיס מידע רפואי מוכח.
כאשר נשאלו האם הם תומכים במילה 68.3% (125 מתוך 183) מהרופאים הגברים שבעצמם היו נימולים תמכו בכך.
לעומת זאת, 68.8% (106 מתוך 154) מהרופאים הגברים שלא היו נימולים התנגדו לכך.
מסקנות: למרות שרוב המשיבים קבעו שהם מבססים את החלטותיהם על בסיס מידע רפואי מוכח, לסטטוס המילה, בעיקר של הרופאים הגברים, היה תפקיד גדול מאד בהחלטתם האם לתמוך במילה או להתנגד לה.
גורם נוסף לו הייתה השפעה הינו סטטוס המילה של בנו של המשיב לשאלון.

לצפיה ב-'תודה רבה! נהדר! יוכנס למאגרי המידע שלנו.'
תודה רבה! נהדר! יוכנס למאגרי המידע שלנו.
09/09/2016 | 10:12
21
קצת קשה לי להחליט לאן זה צריך להכנס.
לצפיה ב-'נצל"ש - %'
נצל"ש - %
14/09/2016 | 08:19
6
27
היי,
האם יש סטטיסטיקה על אחוזי נימולים?
בארץ? יהודים?
ובכלל בעולם?

אשמח ללינק

תודה
לצפיה ב-'בארץ אין נתון לגבי זה כי אין ממש פיקוח'
בארץ אין נתון לגבי זה כי אין ממש פיקוח
14/09/2016 | 14:18
5
25
לצפיה ב-'סביר מאד שפחות מ- 25% מהגברים בעולם הם נימולים'
סביר מאד שפחות מ- 25% מהגברים בעולם הם נימולים
15/09/2016 | 13:16
4
34
מתוך הקישור (וזה מתוך מקורות של האו"ם):
" In 2007, the World Health Organization (WHO) estimated that globally one-third of males aged 15 years and over are circumcised, with almost 70% of those being Muslims."

אז ככה:
1) עברו מאז 2007 כמעט 10 שנים.

2) לאו"ם יש והיה אינטרס מובהק להגזים ולנפח את אחוז הנימולים בעולם.  אם נוסיף לכך את העובדה שהאו"ם ידוע כגוף שקרן וחסר מוסר (במיוחד בנושא מילת בנים), סביר להניח שהנתון של 33% נימולים בעולם מראש היה מנופח ומוגזם.

3) אנו יודעים שישנה ירידה חדה בעולם בעשור האחרון באחוזי התינוקות שעוברים מילה.  בדרום קוריאה האחוז נפל מ 90% לפחות מ- 50%, בארה"ב ירידה חדה, בישראל ירידה חדה, בגרמניה היתה פסיקה משפטית נגד מילה, במדינות אירופה התנגדות גוברת למילה, וכו.

4) לכן אם ב- 2007 היו פחות מ 33% נימולים בעולם, אנו יכולים לומר שסביר שכיום זה פחות מ- 25% נימולים בעולם.

5) חשוב מאד לשים לב להבדל בין "אחוז הנימולים בעולם" לבין "אחוז הילדים שעוברים מילה".   הראשון הוא אינטגרל לאורך זמן של השני (בערך).   

6) סביר להניח שאחוז הילדים שעוברים מילה בעולם הוא נמוך עוד הרבה יותר, פשוט לוקח שנים עד ששינוי מגמה זו משנה את "אחוז הנימולים בעולם".  בתור המחשה, גם אם מחר יפסיקו לגמרי את כל המילות בעולם, עדיין יקחו בערך 80 שנים עד שאחוז הנימולים בעולם יפול ל -0%.

7) בחרתי לכתוב "פחות מ 25% בכדי להמחיש את המספרים".  אם רוצים ממש לדייק יהיה יותר נכון לכתוב: "הרבה פחות מ- 30%, אבל לא ממש ידוע בכמה".

8) מאד 2007, או"ם לא מפרסם מספר עדכני של נימולים בעולם.  מעניין למה?  שתיקה רועמת.  והמבין יבין.  
לצפיה ב-'תודה, הסבר מעניין ומאיר עיניים'
תודה, הסבר מעניין ומאיר עיניים
15/09/2016 | 14:31
16
בקשר לסייפא שלך-פעם בכמה זמן פורסמו אחוזי המילה בעולם ע"י האו"ם? אולי התדירות היתה נמוכה? אני עובדת מקורבת לנתוני בריאות הציבור, אלה נתונים שהאיסוף שלהם הוא לא פשוט אפילו ברמה ארצית עם מערכת בריאות ציבורית, לכן קל וחומר שמדובר בארצות שונות עם מערכות הרבה פחות מסודרות...
לצפיה ב-'ניתוח מעניין'
ניתוח מעניין
16/09/2016 | 01:28
2
18
תוכל לשתף מקור לגבי הנתונים של דרום קוריאה?
לצפיה ב-'תודה - הנה המקור'
תודה - הנה המקור
16/09/2016 | 07:42
1
19
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
16/09/2016 | 12:11
3
לצפיה ב-'אורח פוחח בא להציק ואינו בורח.'
אורח פוחח בא להציק ואינו בורח.
08/09/2016 | 08:43
1
110
http://www.2bmommy.com/2016/09/בייבילנד-babyland-2016/

http://baby-land.co.il/ברית-מילה-מה-חשוב-לבדוק-כשבוחרים-מוהל/
לצפיה ב-'זה נקרא להציק?! תציק כל יום! כיף לראותך כאן'
זה נקרא להציק?! תציק כל יום! כיף לראותך כאן
08/09/2016 | 10:01
45
תודה על הקישורים מישהו רואה האם מוהלים יציגו בתערוכה? 
לצפיה ב-'ירון ידען, ראש מפלגת אור יוצר וממפיץ סרטונים'
ירון ידען, ראש מפלגת אור יוצר וממפיץ סרטונים
06/09/2016 | 09:53
66
הנה סרטון חדש בנושא ברית מילה.

https://www.youtube.com/watch?v=82ENgnwvH8s
לצפיה ב-'סטנדאפ על מילת תינוקות זכרים, Bryan O'Gorman'
סטנדאפ על מילת תינוקות זכרים, Bryan O'Gorman
04/09/2016 | 15:00
58
לצפיה ב-'ככה תינוק מרגיש שמפרידים את הערלה מגופו. '
ככה תינוק מרגיש שמפרידים את הערלה מגופו.
29/08/2016 | 17:41
3
156
לצפיה ב-' זהירות, תמונה לא נעימה לצפייה (לא כוללת איברי מין)'
זהירות, תמונה לא נעימה לצפייה (לא כוללת איברי מין)
29/08/2016 | 19:20
49
לצפיה ב-'שחקן מפורסם לא מל את בנו ומדבר בתוכניתו של ג'ימי קימל'
שחקן מפורסם לא מל את בנו ומדבר בתוכניתו של ג'ימי קימל
30/08/2016 | 19:03
1
107
האינטקטיביזם באמריקה בעלייה, הלוואי שגם פה יוכלו לדבר ככה על תומכי המילה.

לצפיה ב-' Terrence Howard שהיה רודי ב"איירון מן" הראשון (והוחלף)'
Terrence Howard שהיה רודי ב"איירון מן" הראשון (והוחלף)
01/09/2016 | 15:02
26
לצפיה ב-'בשער תפוז קידום מהריון ולידה'
בשער תפוז קידום מהריון ולידה
29/08/2016 | 14:05
1
89
התינוק של אחותי נזקק לעירוי לאחר ברית מילה ואני בחודש שמיני בהתקף חרדה מהצפוי לתינוק שלי.

"ללדת ילד בריא ולהביא אותו לבית חולים בגלל משהו שאתה עשית לו. נורא נורא נורא".

לצפיה ב-'תודה! גם שלחו לי תמונה לגבי הקידום...והיה קידום כללי לפורום'
תודה! גם שלחו לי תמונה לגבי הקידום...והיה קידום כללי לפורום
30/08/2016 | 18:55
34
לצפיה ב-'דרושים הורים ושלמים הודעה בשם רני כשר.'
דרושים הורים ושלמים הודעה בשם רני כשר.
28/08/2016 | 18:38
74
לקראת החגים עומדת לצאת לאור כתבה ב"רשת ידיעות תקשורת" שתעסוק ב"לחץ החברתי" לכאורה שיש על ילדים שלמים, ובתופעה של הורים שלא מלים את בניהם.
לצורך הכתבה, הכתב (ששמו אשר קשר) מעוניין לראיין ילדים/נערים/בחורים שלמים, בשם מלא או בעילום שם.
מוזמנים לפנות אלי בפרטי ואני אקשר ביניכם. נראה לי חשוב, והתרשמתי שהכתב בעדנו.

נא לפנות אל רני כשר

rani.brit.mila@gmail.com
לצפיה ב-'מילת נערים הופכת באוגנדה לאטרקציה תיירותית'
מילת נערים הופכת באוגנדה לאטרקציה תיירותית
27/08/2016 | 13:08
3
118
לצפיה ב-' לפחות לא נעשה לתינוקות בעל כורכם, אבל מנגד... לחץ חברתי'
לפחות לא נעשה לתינוקות בעל כורכם, אבל מנגד... לחץ חברתי
29/08/2016 | 01:13
2
48
לצפיה ב-'עכשיו אני מוכן להאמין שהכל יכול לקרות '
עכשיו אני מוכן להאמין שהכל יכול לקרות
31/08/2016 | 14:01
1
70
טריליאן היקרה, אני די משוכנע שתתקני אותי בחזרה, משהו לא צפוי בוודאי יקרה לפני שאשלים את ההודעה, כי קרה פה משהו שהוא לא אפשרי, אולי פעם בחיים.

יש לך שגיאת כתיב, חה חה חה. לא שאת לא משתייכת לבני האדם שקורה שיש להם שגיאות, אבל ווי, זה נדיר. בנוגע לאפריקה אין לי משהו שאינו זחוח, מכליל ועליוני להגיד. כנראה שגם שם כותבים בשגיאות כתיב.
לצפיה ב-'לא נדיר בכלל, יש לי שגיאות הקלדה כמו לכולם.'
לא נדיר בכלל, יש לי שגיאות הקלדה כמו לכולם.
01/09/2016 | 01:45
23
לצפיה ב-'סרטון מרתק על הפנמת נורמות חברתיות מדף פייסבוק'
סרטון מרתק על הפנמת נורמות חברתיות מדף פייסבוק
23/08/2016 | 10:23
14
151
של "קפה קבלה".

לא הבנתי מה הכתובת של הסירטון, אשמח אם בעלי כישורים טכניים יקשרו כאן ישירות לסירטון.

https://www.facebook.com/cafekab/videos/8971527970...
לצפיה ב-'הסרטון'
הסרטון
24/08/2016 | 23:11
5
180
לצפיה ב-'הו כן, קונפורמיות... '
הו כן, קונפורמיות...
25/08/2016 | 02:05
105
מדהים שהוא ידע לשאול אותה למה לעזאזל היא נעמדת, אבל היא לא העלתה בדעתה לשאול אותם... או לפנות למזכירה ולשאול אותה למה לעזאזל יש שם כל הזמן צפצופים! רק מזה הייתי מתחרפנת (והולכת לשבת ולחכות בחוץ, מבקשת שיקראו לי פנימה כשיגיע תורי).

כפתור הקונפורמיזם שלי קצת מקולקל (אני מניחה שגם אצל רוב מי שכבר כאן ). אני גם מאלה שמתחילים לאכול גם כשאף אחד אחר עוד לא אוכל. הבעיה היחידה היא שלפעמים המשפחה מעירה לי, אבל לא, אני לא מאלה שדופקים חשבון.

בקיצור, לקום ולעמוד במקום להמתין? רק אם ממש בא לי לעשות קצת ספורט.
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
25/08/2016 | 10:45
19
לצפיה ב-'אני חושבת שבארץ זה לא היה קורה...'
אני חושבת שבארץ זה לא היה קורה...
31/08/2016 | 07:13
2
40
הישראלים בניגוד לאנשים בסרטון לא יושבים בשקט... תמיד שואלים מי אחרון, איזה מספר נכנס עכשיו, למה לוקח כל כך הרבה זמן, אם אתה אח של קובי מגולני (כי אתה דומה לו כמו שתי טיפות מים) וכו' אין לי ספק שמישהו (אולי אפילו אני) היה שואל מה הקטע עם הציפצוף הזה.
לצפיה ב-'מסכימה, דברנות והתחברות בכל מיני רמות, גם עם זרים, '
מסכימה, דברנות והתחברות בכל מיני רמות, גם עם זרים,
01/09/2016 | 10:34
26
מאד מאפיינת את הישראל...
לצפיה ב-' הישראלים פחות מנומסים ו"מחונכים" בקטע הזה'
הישראלים פחות מנומסים ו"מחונכים" בקטע הזה
01/09/2016 | 15:47
27
של השתלבות בתרבות המקומית ואימוץ שקט של מנהגי המקום... אני לא יכולה לומר באופן גורף ש"בארץ זה לא היה קורה" (וודאי שלא חסרים כאן לחץ חברתי וקונפורמיות), אבל להערכתי זה היה קורה פחות (לפחות הניסוי המסוים הזה). שלא לדבר על ההישג בלהיות זה ש"דופק את המערכת" ומתחכם כדי לא להיות "ילד טוב כמו כולם".

בפרט, הבחורה בסרטון נראית לי די ביישנית. הבחור שאחריה דווקא שאל אותה מה נסגר, והיא ענתה לו במבוכה... הפתיע אותי שהוא זרם איתה, אם כי יש מצב שזה כדי לא להביך אותה יותר (גם אם באופן לא מודע).
לצפיה ב-'אם אני צריכה לנחש, לצערי הייתי נעמדת בציפצוף '
אם אני צריכה לנחש, לצערי הייתי נעמדת בציפצוף
28/08/2016 | 18:40
3
79
אני חושבת שאם היתה לי סבלנות באותו רגע, הייתי שואלת את הנעמדים האחרים מה הסיפור של ההעמדות...אני מנחשת שכשאני לבד לא הייתי נעמדת יותר.

אז מה אתם הייתם עושים?
לצפיה ב-'אני חושבת שיש היגיון בלעמוד מעבר לסתם קונפורמיות'
אני חושבת שיש היגיון בלעמוד מעבר לסתם קונפורמיות
28/08/2016 | 23:14
2
84
המחשבה הראשונה שלי הייתה שאם אחרים נעמדים אז יש לזה סיבה.
אנשים לרוב לא עושים דברים בלי סיבה. נכון שלפעמים הסיבה מטומטמת או שגויה או לא מתאימה לי. למשל דת היא סיבה כזאת להרבה מעשים.
אבל אנשים לא נעמדים בצפצוף בחדר המתנה לרופא מסיבות דתיות או מסורתיות או דומות להן.
מעולם לא שמעתי על כזו מסורת.
תור לרופא זה עניין מאוד מעשי ולכולם בתור יש אותה מטרה והיא אחת בלבד: להכנס לרופא.
לכן הייתי מניחה דבר ראשון, שיש לזה סיבה מעשית ויש לזה קשר להתנהלות התור. שהצפצוף מסמן משהו, ושהעמידה מסמנת משהו. שמי שרוצה להכנס לרופא צריך לנהוג כך.
הרי הרצון להכנס לרופא הוא הדבר היחיד המשותף לכל העומדים.
ואני גם רוצה להכנס לרופא, לא?

having said all that, ברור שהדבר הראשון הכי הגיוני לעשות הוא לשאול את האנשים או את פקידת הקבלה מה פשר הדבר ואני מאמינה שזה מה שהייתי עושה.

אבל אם נניח שאדם הוא ביישן, או מסיבה אחרת כלשהי (חינוך/תרבות/לא עולה בדעתו) לא שואל - אני חושבת שדווקא כן לעמוד עם כולם זו התנהגות קצת יותר הגיונית בעיני מאשר לא לעמוד. רציונלית לגמרי.

לצפיה ב-'הרישא של דברייך רלוונטית מבחינתי לו הייתי מבקרת בתרבות זרה'
הרישא של דברייך רלוונטית מבחינתי לו הייתי מבקרת בתרבות זרה
29/08/2016 | 01:17
1
65
בפרט לו היה מדובר בעניין דתי, למשל ביקור במקדש או משהו בסגנון הזה. אבל בפאקינג תור לרופא? במדינה שאני חיה בה? לא, no way. כשאני רואה אנשים מתנהגים בצורה לא שגרתית אני לא מניחה שהמטרה של כולם היא רק להיכנס לרופא, כי אני מכירה את ההליך די זמן כדי לדעת שהוא לא כולל צפצופים משונים בחדר ההמתנה והתעמלות כיסא. אני מניחה שמתרחש משהו שאיני מודעת אליו, ולכן הייתי שואלת.
לצפיה ב-'כרגיל, תגובה שמתעלמת לחלוטין מהכתוב בהודעה עליה היא מגיבה.'
כרגיל, תגובה שמתעלמת לחלוטין מהכתוב בהודעה עליה היא מגיבה.
29/08/2016 | 15:35
17
לצפיה ב-'סביר להניח שגם הייתי נעמדת'
סביר להניח שגם הייתי נעמדת
30/08/2016 | 02:48
3
57
אני די בטוחה שגם אני הייתי נעמדת ואני גם די בטוחה שהייתי מובכת מדי לשאול למה (ועוד יותר מובכת לשאול למה אחרי שעשיתי את זה כמה פעמים). ולפי מה שידוע לי מתחום הפיכולוגיה החברתית, הרב המכריע של האנשים היה נעמד...
ספציפית בהקשר של המילה, אני חושבת שהמחיר שעומד על הפרק הוא ההבדל המהותי כאן (ואני די בטוחה שבוריאציות שונות של ניסוי מילגרם המפורסם זה מה שעלה גם - למשל, כשהמשתתפים ראו את ה״תלמידים״ שלהם מתפתלים מכאב, אחוז המתנגדים היה גבוה יותר). זה לפחות המקרה אצלי.... אני מאד מאד קונפורמיסטית והבחירות הלא קונפורמיסטיות היחידות שהצלחתי לעשות בחיי (ובלב שלם וביטחון מוחלט) היו כאלה שבהן המחיר שעמד על הפרק היה גבוה במיוחד.
לצפיה ב-'גם אם רוב, בד"כ כ-2/3 (למשל בניסוי מילגרם המפורסם)'
גם אם רוב, בד"כ כ-2/3 (למשל בניסוי מילגרם המפורסם)
01/09/2016 | 15:35
2
31
ולא הייתי מגדירה זאת כ"רוב מכריע" (בניתוק מהקשרי הצבעות, זה צירוף ששמור לרוב שמתקרב ל-100% למיטב ידיעתי). אגב, הניסוי הרלוונטי יותר לניסוי בסרטון הוא ניסוי הקונפורמיות של אש. אמנם יש פי שניים אנשים שמשתפים פעולה בניסויים האלה, ועדיין, גם שליש זה לא כ"כ מעט...

באופן אישי לא הייתי מגדירה את עצמי כ"נון קונפורמיסטית", כלומר זה לא ערך שאני מעלה על נס או משהו כזה... מנגד אני גם לא רואה בקונפורמיזם ערך, ואני מעדיפה להיות מרוצה עם הבחירות שלי יותר משאחרים יהיו מרוצים מהן. בקיצור, אם הבחירות שלי עולות בקנה אחד עם הרוב זה נוח וטוב, אבל גם אם לא, העיקר שזה טוב לי.

הדיון הזה הזכיר לי מקרה שקרה לי בתיכון. למדתי אמנות והגשתי עבודה למורה בשיעור לצד מעין "סקיצה" (יישום רעיון בסיסי שנתן לי השראה). הוא שאל אותי אם היא חלק מהעבודה והיה די ברור שהוא מכוון לתשובה חיובית. גם התלמידים סביבי קלטו זאת וסיננו "תגידי כן". התלבטתי, אבל הלכתי עם האמת ועניתי בכנות "לא". התשובה אכזבה את המורה מבחינה מעשית אבל שמחה אותו עקרונית, והוא אמר שחשוב שאמן (לא שהייתי אמנית...) ילך עם האמת הפנימית שלו ולא ייכנע ללחץ חברתי מהקהל או מהמבקרים.
לצפיה ב-'זו בדיוק המהות של נון-קונפורמיזם'
זו בדיוק המהות של נון-קונפורמיזם
02/09/2016 | 16:03
1
26
יש מצב שאת צודקת, שזה יותר דומה לניסוי של אש. אבל בכל מקרה, גם הניסויים של אש, גם של מילגרם וגם של זימברדו - כולם הראו את הכוח של הנסיבות, של הקונטקסט החברתי ושל הלחץ של הקבוצה כגורמים משפיעים, ובכולם מדובר על קונפורמיות כמשהו מאד מאד חזק ואצל כולם דווח על מיעוט זעום של אנשים שהתנגדו (לא בטוחה אם אצל אש היו בכלל מי שהתנגדו - את זוכרת?).

בכל מקרה, הדוגמא שכתבת היא בדיוק נון-קונפורמיזם. להיות קשוב לעצמך ולערכים שלך ולהתנהג בהתאם למה שאת/ה מרגיש שהוא נכון, ללא קשר לציפיות של הסביבה ממך, זו בדיוק המהות של נון-קונפורמיזם. נון-קונפורמיזם זה לא ערך במובן של להתנגד בהכרח ולעשות ההפך מאחרים, אלא זה לא להיות תלוי ב- או עסוק ב- או מושפע ממה שאחרים עושים ומצפים ממך בבחירות שלך ובהתנהגות שלך.

זה מזכיר לי שיחה שהיתה לי עם בן-דוד שלי על מילה בערך חודשיים אחרי שבני נולד (ונשאר שלם כביום הוולדו כמובן). זה היה לפני שהפך לאבא (האמת שאני לא בטוחה אם כבר אבא...). הוא תמיד ראה את עצמו כנון-קונפורמיסט, וגם פירש את זה כלהיות בכוונה שונה מאחרים. אני לעומתו, כפי שהעדתי על עצמי, קונפורמיסטית ביותר והוא גם ידע את זה עליי (ואגב, מאד קשה לי עם זה שאני מרגישה צורך כל כך חזק לרצות את מי שסביבי, להיות בסדר עם כולם, לא להפר הרמוניה וכו׳... והלוואי והייתי יודעת לחיות כל יום בחיי כשאני אך ורק קשובה למה שנכון עבורי בלי קשר לציפיות החברה ממני). באותה שיחה, כשהיה כולו נסער מאי המילה אמר לי שהוא לא מבין איך זה יכול להיות שאני כל כך קונפורמיסטית והוא כל כך נון-קונפורמיסט, ואיך זה יכול להיות שמבין שנינו אני זו שמקיימת זוגיות ללא נישואין וילדה בן והשאירה אותו שלם, ואיך היה לי אומץ לעשות כזה דבר דווקא כדי להיות שונה מכולם. ורק שם לראשונה נפל לו האסימון שנון-קונפורמיזם זה לא לעשות דווקא, אלא לעשות את מה שאתה מרגיש שנכון לך בנפרד ממה שהסביבה מצפה ממך. אמרתי לו, שאני עדיין מי שהייתי והלוואי שלהרבה אנשים היה קל יותר עם הבחירות האלה שלי. אבל שהסיבה שבגללה לא התחתנתי והסיבה שבגללה לא מלתי את בני, לא קשורה בשום צורה לחברה שסביבי אלא למה שלי הרגיש נכון וצודק עבורי ועבור בני.

לצפיה ב-'לא, לא בדיוק... השימוש במונח מתייחס בדרך כלל לפעולה מוצהרת'
לא, לא בדיוק... השימוש במונח מתייחס בדרך כלל לפעולה מוצהרת
02/09/2016 | 16:09
16
של הליכה נגד הזרם. בוויקיפדיה מגדירים זאת כ"אנטי קונפורמיזם" אבל בשימוש השוטף נתקלתי בכך לא מעט, ולמעשה גם הואשמתי בכך לא מעט (בדיוק כפי שציינת, "את חייבת להיות שונה" וכיו"ב).

בהנחה שלא חיים באי בודד, אין דבר כזה לא להיות מושפע מהסביבה או מהחברה, וגם אני לא כתבתי שאני לא מקשיבה או שאין לי רצון להיות בסדר עם אנשים (תלוי מי, מן הסתם). אני ממש לא מאלה ש"שורפים גשרים" או מתפוצצים על אנשים כאילו אין מחר. אבל אין לי צורך חזק לרצות אחרים במחיר של פגיעה בעצמי.

לגבי הניסויים, גם אצל אש זה לא היה מיעוט זעום אלא לפחות רבע (שלא הושפעו בכלל) ובסה"כ חצי (שהושפעו רק חלקית). בכל מקרה לא מדובר במיעוט זעום של אחוזים בודדים.
לצפיה ב-'אליסה לאב-מייקר מייעצת לנשים שהתאהבו בגסר דתי שמקשיב לרב'
אליסה לאב-מייקר מייעצת לנשים שהתאהבו בגסר דתי שמקשיב לרב
24/08/2016 | 18:07
1
86
והעורלה והמציצה מככבות שם בגדול, (אם כי העורלה בדיבוב קיימת ובכיתוביות בולטת בהעדרה..., מה זה?!

מפייסבוק

https://www.facebook.com/AlyssaLoveMaker/videos/17...
לצפיה ב-'גבר, גבר! לא גסר...ולא גזר.'
גבר, גבר! לא גסר...ולא גזר.
24/08/2016 | 18:49
16
לצפיה ב-'אנחנו בקידום בראשי, בקוביית המשפחה'
אנחנו בקידום בראשי, בקוביית המשפחה
24/08/2016 | 14:18
49
לצפיה ב-'כתבה במאקו על ברית מילה, מלאה בסילופי עובדות. '
כתבה במאקו על ברית מילה, מלאה בסילופי עובדות.
21/08/2016 | 11:19
5
172
לצפיה ב-'אכן כתבה מצערת...'
אכן כתבה מצערת...
21/08/2016 | 15:34
4
112
לא ברור לי של מי היה הרעיון להציג ככה את הדברים, הכתבת או בנימיני? כאילו כל סיבוך קשור לביצוע של "לא רופא/לא אורולוג/לא כירורוג" וברית מילה בילודים, אם רק נעשה אותה נכון, הוא כולה שושנים ופרפרים

ואף לא מילה אחת על סיבוכי הטווח הארוך...(מה עם היצרות פי השופכה, חוסר עור? צילוק קולואידי? גשרי עור?  וכל השאר שמתגלים בבגרות כמו התקרנות קשה, פין שעיר? חוסר עור?)

נקודת האור-יפה שיש סקר שכולל תשובה בחירה באי-מילה.

לצפיה ב-'נראה לי שפספסת את הכותרת: סיבוכים מאוחרים: נדירים אך אפשריים'
נראה לי שפספסת את הכותרת: סיבוכים מאוחרים: נדירים אך אפשריים
23/08/2016 | 02:06
1
83
"מעבר לסיבוכים מידיים, ביצוע לא מקצועי של הברית עלול להיות כרוך בסיבוכים עתידיים כגון: עקמת של הפין, סיבוב של הפין, הצרות של פיית השופכה וצלקת מודגשת. ואולם, ד"ר בנימיני מציין שמדובר במקרים נדירים יותר."

כנראה לא נסכים עם הדוקטור לגבי נדירות הסיבוכים הנ"ל, אבל אי אפשר לטעון ש"אף לא מילה אחת...".
לצפיה ב-'תודה, אכן פיספסתי'
תודה, אכן פיספסתי
23/08/2016 | 09:11
23
לצפיה ב-'נכנסתי רק בשביל הסקר'
נכנסתי רק בשביל הסקר
27/08/2016 | 11:22
1
50
(ונאלצתי להצביע הצבעה מזויפת כי לא ניתן היה לראות אחרת את התוצאות ולא היתה תשובה "אין לי בן". אני תוהה כמה עשו כמוני, מקווה שהאחוז זניח).

בכל אופן התוצאות נכון לכרגע הן 16% של "לא עשינו לבן שלנו" (מתוך כ-2500 מצביעים שזה מדגם מאוד מכובד!) - די מדהים.
כנראה יש פה הטיה חזקה מאוד לטובת המתנגדים לברית שנמשכים יותר לכתבות כאלו ולהצבעה בסקרים כאלו....
הלוואי שניתן היה לדעת עד כמה ההטיה משקרת פה.
בכל זאת אלו תוצאות מעודדות לדעתי.
גם ה-11% של "התלבטנו ובכל זאת עשינו", מעידות על שינוי משמעותי בהלך הרוח לגבי הנושא.

לצפיה ב-' המצביעים אינם "מדגם"... כי כפי שכתבת, הם לא מייצגים'
המצביעים אינם "מדגם"... כי כפי שכתבת, הם לא מייצגים
29/08/2016 | 01:22
29
אבל עצם הסקר, העלאת השאלה למודעות והעובדה שכולם רואים כמות של אנשים שטרחו להצביע לאפשרות הזאת (בין אם שיקרו או לא, זה לא משנה) חשובים בפני עצמם.
לצפיה ב-'ערך ויקיפדי על מילה באפריקה מדרום לסהרה'
ערך ויקיפדי על מילה באפריקה מדרום לסהרה
22/08/2016 | 14:22
42

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
אמת הנפש
אמת הנפש
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה