לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97389,738 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
09/01/2017 | 17:39
12
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'האם כדאי להציג עמדה נגד ברי"מ בשיחה עם חברים?'
האם כדאי להציג עמדה נגד ברי"מ בשיחה עם חברים?
30/12/2016 | 01:58
3
155
לגלות את העמדה לחבר'ה במקום הלימודים, בצבא, בעבודה, במסיבה? לאנשים שלא מכירים כ"כ טוב? מה יכול לקרות מזה?
לצפיה ב-'תלוי אם הם ערסים '
תלוי אם הם ערסים
30/12/2016 | 12:42
48
לצפיה ב-'תלוי בנסיבות; ולא כדאי שזה יישמע כתעמולה / הטפה / מיסיונריות'
תלוי בנסיבות; ולא כדאי שזה יישמע כתעמולה / הטפה / מיסיונריות
31/12/2016 | 14:09
106
אם הנושא עולה או שיש הזדמנות מתאימה, אפשר בעדינות להשמיע את העמדה ולראות אם יש מי שמוכן להאזין. אני יכולה לומר לך שמול חברים (שאני כן מכירה יחסית טוב) בזמן ההיריון שאלתי ישירות אם ירצו לשמוע על האפשרות. הם אמרו "לא" ובזאת נגמר העניין. אני לא מתכוונת לכפות את עצמי עליהם או לנדנד להם. היה חשוב לי להעלות את האפשרות ואת המודעות, ומרגע זה הכדור במגרש שלהם.
לצפיה ב-'לדעתי יכול לקרות בעיקר טוב'
לדעתי יכול לקרות בעיקר טוב
01/01/2017 | 00:19
93
אישית אני לא עושה את זה לרוב, כי אני גרועה בויכוחים בזמן אמת.
(לכל היותר כששמעתי על כאלו שנמנעו או שקלו להמנע - חיזקתי אותם.)

אבל אני חושבת שאם אתה בנאדם שיודע להתנסח ואין לך רתיעה מקצת עימותים מילוליים - יכול לצאת רק טוב מכך שתעלה את הנושא.
הרוב יתנגדו לעמדתך כמובן, אולי יתגוננו, אולי יתקפו, אולי יזועזו מרעיון ה"כפירה" שלך ויראו בך בוגד בעם היהודי.
כל זה לא נורא, אם לך זה לא מפריע.
בשורה התחתונה גם אם אף אחד לא יסכים וגם אם יכעסו עליך - הבאת למודעות של אנשים שקיימת אפשרות אחרת, שקיימת דיעה שמקובלת היום ברוב העולם הנאור שזה מעשה שגוי ופוגעני, בניגוד לקונצנזוס המקובל בארץ, ואת הסיבות לכך, ושגם בארץ כבר קיימת התעוררות בנושא ואחוז מסויים של האוכלוסיה היהודית כבר לא עושה את זה.

כל זה יחלחל לאט לפחות לחלק מהאנשים, ולאחוז מסויים, גם אם קטן, אפילו יפגע מהר בנקודה.
בקיצור - יש סיכוי שתמנע את העוול מתינוק אחד או שניים ובטווח הארוך אולי יותר.

איזה נזק יכול להגרם?
אנשים קרובים אליך עם ילדים או לקראת לידה עלולים להפגע. יתכן שזה יכול לפגוע ביחסים איתם.
אנשים פחות קרובים - אולי יתעצבנו עליך.

לצפיה ב-'כתבה על חוסר מעמדה החוקי האבסורדי של המילה בישראל'
כתבה על חוסר מעמדה החוקי האבסורדי של המילה בישראל
28/12/2016 | 11:37
16
146
ותוצאות שהוא גורם, וכמובן למה המצב הזה לא מוסבר לאף אחד ע"י משרד הבריאות?!

לצפיה ב-' ויש שם התייחסות להגבלת הגיל במילה ע"י מוהל שאינו רופא'
ויש שם התייחסות להגבלת הגיל במילה ע"י מוהל שאינו רופא
28/12/2016 | 15:49
1
84
"במקרה נוסף שהגיע דיון התגלה שמוהל ביצע תיקון ברית מילה לתינוק בגיל 11 חודשים, בניגוד להנחיות ולנהלים. בגיל כזה הטיפול חייב להתבצע על ידי רופא בבית חולים."

לידיעת הגולש "תורת השקר" שהתווכח איתי בנושא בחודש שעבר (השרשור עדיין בסוף העמוד):
לצפיה ב-'עניתי על זה לפחות 5 פעמים בשרשור הנ״ל'
עניתי על זה לפחות 5 פעמים בשרשור הנ״ל
29/12/2016 | 02:09
26
לצפיה ב-'כמו שאת בודקת ללכת לרופא מומחה מומלץ אז גם מוהל. מי שטיפש'
כמו שאת בודקת ללכת לרופא מומחה מומלץ אז גם מוהל. מי שטיפש
29/12/2016 | 02:09
13
76
ובוחר מוהל על דעת עצמו שיידפק.
בעיה שלו.

לצפיה ב-'כן אבל לאנשים אין כסף והם נדחקים למול'
כן אבל לאנשים אין כסף והם נדחקים למול
29/12/2016 | 07:51
9
61
לבדוק? תבדוק, מילה היא השחתתאיברים מיותרת ומזיקה. אנשים צריכים מוהל טוב כמו שצריכים פושעים רבי מוניטין שירמו אותם. הורים טובים ילמדו על הערלה, איך לגדל ילד שלם ומה להגיד לו שירגיש בטוח עם גופו.
לצפיה ב-'ולרופא יש לך כסף? מילה אינה מזיקה. לעבור במעבר חציה מזיק'
ולרופא יש לך כסף? מילה אינה מזיקה. לעבור במעבר חציה מזיק
29/12/2016 | 10:12
8
73
בכל מקצוע בעולם יש שקרנים ויש טובים
חפש כמו שאתה מחפש כל אחד.
מוהל טוב לוקח לו כ2 שניות לבצע את המילה עצמה.
גוים בחלקם גודלים שלמים עם עורלה.
אנחנו יהודים.
אם לא ידעת
בדיוק חנוכה עכשיו...
לצפיה ב-'מילה מזיקה ביותר ברמות שונות, עד מוות שרופאים נהדרים בלטייח'
מילה מזיקה ביותר ברמות שונות, עד מוות שרופאים נהדרים בלטייח
29/12/2016 | 11:01
7
60
אי אפשר להשוות בין חצייה במעבר, שאפשר לבצע אותה בבטחה, לבין כריתה מיותרת של איבר נחוץ בעולל פגיע. אגב יש רופאים טובים מתנגדי מילה כמו שיש יהודים טובים שמגדירים את יהדותם כחמלה ולא מתעללים בתינוקות.

למקרה שלא ידעת, הגדרת היהדות אינה נחלתו של איש אורתודוכסי, אלא כל אחד מגדיר לעצמו. לצורך העניין- מי שאמו יהודייה. שלם הוא יהודי גם, וזה לא חשוב מה יגידו אחרים. חבל שאנשים משעינים את זהותם האישית על ניתוח פרימיטיבי נפסד בתינוק חסר הגנה.

אגב נוסף- לא הייתי ממליץ להעמיד מוהלים בזמנים של שתי שניות. אפשר לחיות חיים רגועים ובטוחים.
לצפיה ב-'ברור. כל הבתי חולים בארץ הם לנפגעי מילה. בכירורגית פשוט שוכב'
ברור. כל הבתי חולים בארץ הם לנפגעי מילה. בכירורגית פשוט שוכב
29/12/2016 | 13:15
6
67
שוכבים כולם בגלל מילה. מפוצץ שם.
ומילה זה לא כריתה של איבר.
אל תסלף כי מדובר בתוספת עור בלבד.
אולי משהו אצלך לא תקין מבחינת האיבר. איני יודע.
לבינתים מי ששולט כאן בילודה אלו האורתודוכסים ומוסלמים.
ייתכן שאצלך אולי המוהל התעכב קצת יותר מכמה שניות.
לא יודע. לא הייתי שם ב"ה.
לצפיה ב-'רוב הניתוחים הכירורגים בארהב בתינוקות, הם בגלל נזקים ממילה. '
רוב הניתוחים הכירורגים בארהב בתינוקות, הם בגלל נזקים ממילה.
29/12/2016 | 16:11
5
53
חבל שבישראל אין נתונים
לצפיה ב-'זה לא מילה שלנו. לכן לא תראה נתונים כאלו כאן למעט מי שלקח '
זה לא מילה שלנו. לכן לא תראה נתונים כאלו כאן למעט מי שלקח
29/12/2016 | 17:25
4
47
מוהל שלא בקי בדיוק כמו שתקח רופא פשוט וזול.
בלי שום קשר לא מאמין למה שכתבת לגבי ארה"ב.

לצפיה ב-'יש סיבה הגיונית לרצון שלך לחתוך אברי מין של תינוקות? '
יש סיבה הגיונית לרצון שלך לחתוך אברי מין של תינוקות?
30/12/2016 | 13:21
3
53
משהו רפואי? מוסרי? הגיוני?
לצפיה ב-'כן. זה כמו שליה. משהו נספח שצריך להוריד בכיף'
כן. זה כמו שליה. משהו נספח שצריך להוריד בכיף
30/12/2016 | 15:15
2
36
לצפיה ב-'לא. זה לא'
לא. זה לא
30/12/2016 | 16:56
66

מדובר באיברים שונים שתפקודם שונה ואינם "משהו נספח שצריך להוריד בכיף".
לצפיה ב-'בעורלה נמצאים 75% מקצוות העצבים של איבר המין. '
בעורלה נמצאים 75% מקצוות העצבים של איבר המין.
30/12/2016 | 18:07
45
יש בה את נוזל הסמגמה (כמו אצל נשים) שנועד לסכך את העטרה, למנוע התקרנות, ולמניעה של חיכוך מופרז בוואגינה.
לנימולים יש הרבה יותר בעיות זיקפה, והם צורכים יותר וויאגרה משלמים. העורלה גם מונעת מחיידקים מהמעיים לחדור למערכת השתן, וכך נמנעים מדלקות.
לצפיה ב-'אני שמחה שאתה שווה נפש לגבי קיפוח בריאותם של צאצאי ה"טיפשים"'
אני שמחה שאתה שווה נפש לגבי קיפוח בריאותם של צאצאי ה"טיפשים"
29/12/2016 | 20:04
2
68
אבל כיוון שזהו פורום תמיכה, תצטרך למצוא ביטויים פחות בוטים לתאור שיוויון נפש זה בצורה שלא תפגע באותם "טיפשים שנדפקו" ובאים לקרוא כאן וגם להוועץ מידי פעם בפורום עצמו או במסרים לגבי בעלי ניסיון מול התנהלות מוהלים ורופאים במקרה של תביעת רשלנות. הם חלק מקהל היעד של הפורום, ולא נרשה התבטאויות כאלה כאן. תודה מראש על שיתוף הפעולה.

מעבר לזה שגם אנשים שבחרו מוהל יקר ומומלץ שכבר מל במשפחה ואצל חברים ללא טענות, הם, או יותר נכון בניהם "נדפקים" לעיתים, אבל זה כאמור כנראה לא קיים מבחינתך. לא נורא, לא נתווכח על זה...

לצפיה ב-'זה כל מה שמצאת כדי להוכיח שיש להפסיק עם זה? אל תרדי'
זה כל מה שמצאת כדי להוכיח שיש להפסיק עם זה? אל תרדי
30/12/2016 | 15:18
1
49
לכביש. זה יותר מסוכן.
לגבי מוהל מתנצל מראש שאולי בחרת מה שבחרת.
לפני כן עושים סקירה ולא המלצות של משפחה
במיוחד כשאת מעידה שמדובר לדעתך במצב מסוכן
לצפיה ב-'לא, יש הרבה מאד חומר על הנושא, אבל זה לא העניין.'
לא, יש הרבה מאד חומר על הנושא, אבל זה לא העניין.
30/12/2016 | 16:07
56
העיניין שאתה נמצא בפורום תמיכה, ולא בפורום קונטרוברסלי, ואם לא תצליח להפנים וליישם את ההבדל בין ניסוח מקטין, מקניט ומזלזל כגון  'זה כל מה שמצאת כדי להוכיח' לבין ניסוח מכבד, למשל 'אני אשמח לשמוע וללמוד עוד מה שאתם מצאתם על הסכנות במילת תינוקות כי מה שיש בהודעתך זו לא עדות מספקת בעיני שהמנהג מסוכן' נאלץ לחסום את כתיבתך.

קבל הזהרה ושקול את מילותיך בפורום, הקטנות, הקנטות, זילזול, התגרויות, וכל שאר מה שמקובל ואולי אף רצוי בפורומים אחרים, לא מקובל ובטח שלא רצוי בפורום תמיכה. אם אתה מתקשה להפנים זאת העזר לפני כתיבת הודעותיך בכפתור 'אודות הפורום'

בתודה מראש על שיתוף הפעולה.
לצפיה ב-'תרבות הדיון בפורום'
תרבות הדיון בפורום
25/12/2016 | 18:54
16
147
האירוח זימן לכאן גולשים חדשים והפורום פעיל וזה נהדר! אבל תגובות רבות בדיון האחרון מהלכות שוב ושוב על הגבול של חוסר כבוד הדדי ואף חוצות אותו, לגבי נימוס וקבלה בסיסיים הדרושים כדי לקיים בפורום דיונים ברמה סבירה כפי שהנהלת הפורום הגדירה בדף "אודות הפורום".

ולמתקשים, אתן דוגמאות, מילים כמו:

"חרטטן"
"יא פרנואיד"
"חארטה"
"בולשיט"
"אתה חי בסרט"
"לך תעשה ניתוח"
"ליצן"
"תמהוני והזוי"
"פדופיל"
"סוטה"

אינן תורמות לדיון ואף גורעות ממנו, ואסורות בפורום זה.בתגובות ניכר טון אישי ומעליב, להזכירכם  אתם מתבקים בפורום זה לדון לגופו של ענין ולא לגופו של אדם. (למרות שידוע שהמילה נעשית בגוף התינוק, אולי לא נבחר כאן ביטוי מוצלח, תסלחו הפעם). מה שמותר אולי בפורום אחרים, אסור, לצערכם או לשמחתם, בפורום הזה. להבא תשארנה רק תגובות המכבדות את שני צידי המתרס.

גם אם הדעות חלוקות על נושאים בפורום יש דרך להסביר במילים יפות ומכבדות ומנומקות, ללא המילים "בולשיט" ושאר נגזרות צואת השוורים על צורותיה. (וכן, אנו מתכוונות גם להורים שמלים וגם למוהלים, וגם לדתיים, חילוניים וגם לכל השאר). אנא, קחו לתשומת ליבכם ונסחו את דבריכם כך שתכבדו את מי שדעתו שונה משלכם וכיתבו לו ברמה שלא תבייש אתכם, גם אם לא תקבלו את דעתו.

תודה מראש על שיתוף הפעולה, תגובות בעלות טון אישי פוגעני, מקטין, מקניט או מזלזל תמחקנה מרגע זה.

המשך גלישה נעים

לצפיה ב-''
26/12/2016 | 10:19
8
לצפיה ב-''
26/12/2016 | 14:29
7
לצפיה ב-'נכון, אני מתנצל, תודה גם על האיזכור'
נכון, אני מתנצל, תודה גם על האיזכור
26/12/2016 | 17:07
26
לצפיה ב-'מדור לפיות מלוכלכים'
מדור לפיות מלוכלכים
26/12/2016 | 19:51
1
82
אם יהיה מספיק משתתפים, אפשר לפתוח להם מדור מיוחד לפיות מלוכלכים.
לצפיה ב-'בשמחה אבל לא פה'
בשמחה אבל לא פה
27/12/2016 | 11:54
49
קשה לי להתחבר לסגנון "הירידות האישיות", ביחוד כסיגנון הניהול של פורום שאמור להיות פתוח, לפי מה שהגדרנו בתחילת הדרך, לכל צידי המתרס ולא להבהיל אורחים חדשים אלא להזמין אותם להתעניין, לקרוא וגם לשאול.  אבל אולי יש פורומים שפתוחים לכך, יש את פורום "מוהל ברית מילה" ויש את אתיאיזם. (חופש נסגר). אפשר לנסות לפתוח את חופש מחדש ולהתכתש בו, אם מי מהנפשות הפועלות כאן חפץ ומתאים להיות מנהל שלו, ואפשר להעביר את הדיון לאחד מהפורומים שציינתי, לאחר הוועצות בהנהלה שלהם.
לצפיה ב-'קצת מוזר שירון ידען מכנה ככת את החרדים וזה לא נמחק. וכשאני א'
קצת מוזר שירון ידען מכנה ככת את החרדים וזה לא נמחק. וכשאני א
29/12/2016 | 13:42
10
69
אומר למישהו לך תעשה ניתוח. זה באמת מה שהוא עושה
להחזרת העורלה.
אני טועה?
לצפיה ב-'מה הבעיה עם המילה 'כת'?'
מה הבעיה עם המילה 'כת'?
29/12/2016 | 14:07
8
51
לצפיה ב-'מה הבעיה כשאני אומר לך לך תעשה ניתוח?'
מה הבעיה כשאני אומר לך לך תעשה ניתוח?
29/12/2016 | 17:22
7
22
לצפיה ב-'הבעייה היא שאתה לא רופא'
הבעייה היא שאתה לא רופא
29/12/2016 | 18:31
4
52
וגם אז לא כדאי ללכת לניתוח כריתה בלי לבדוק דברים, כמו למשל אם זה ניתוח מיותר לחלוטין שרק מייצר נזק ונעשה מסיבות דתיות, חרפה לרפואה בארץ.

להגיד לאנשים בריאים ללכת לניתוח אתה יודע, ככל הנראה. מה לגבי להודות בטעויות? לגדל צניעות מספיקה כדי להיות מסוגל להכיר בזה שאתה טועה ולא מבין גדול ברפואה ויודע מה, גם לא ברוחניות.
לצפיה ב-'אתה מוזמן להמשיך בטענה החסרת בסיס שיש נזק במיוחד כשלא מדובר'
אתה מוזמן להמשיך בטענה החסרת בסיס שיש נזק במיוחד כשלא מדובר
29/12/2016 | 18:43
3
44
בניתוח לא בהסרת יבלת.
ויבלת לא אמורה להיות אצל יהודי.
וגם אתה אינך רופא.
אני מביא עובדות מהשטח.
כדאי שתבדוק כמה מילות יש בשנה ב"ה.
אתם אפילו לא מנין אחרת היו קצת שומעים אתכם ברקע.
לצפיה ב-'אתה מוזמן לבקר באתרים של רופאים מתנגדי מילה, יש גם אתרים בעב'
אתה מוזמן לבקר באתרים של רופאים מתנגדי מילה, יש גם אתרים בעב
29/12/2016 | 20:03
2
35
אני שמח לשמוע שאתה חושב שאנחנו לא מניין, אולי תוכל למצוא שלוות נפש ולהניח למתנגדי המילה פה בפורום, במיוחד עם האיומים שלך על חרמות לשלמים. אני נמצא בשטח במידה מסוימת, מצאתי שהיחס למילה נמצא בקשר הפוך להשכלה, משמע שיש רבים ולדברי פעילים אחרים מדובר על אלפים שלא נימולו אבל שזה לא יפריע למנוחתך.

התנועה נגד מילת התינוקות נמצאת בחיתוליה בארץ וכבר ישנם הישגים משמעותיים למשל בתקשורת.
לצפיה ב-'שוב. המחקרים הם לכאן ולכאן. ואף אחד לא עושה חרמות.פשוט הוא'
שוב. המחקרים הם לכאן ולכאן. ואף אחד לא עושה חרמות.פשוט הוא
30/12/2016 | 15:09
1
36
ינודה מהחברה הרגילה אוטומטית.
לצפיה ב-'ואתה לא תנדה אותו?'
ואתה לא תנדה אותו?
30/12/2016 | 15:48
8
לצפיה ב-'היכן כתבתי שיש בעיה אם תאמר לי "לך תעשה ניתוח"?'
היכן כתבתי שיש בעיה אם תאמר לי "לך תעשה ניתוח"?
29/12/2016 | 20:41
1
39
אתה יכול להפנות אותי להודעה שבה כתבתי כזה דבר?

לי באופן אישי אין שום בעיה עם זה שאדם שלא ידוע לי הרקע המקצועי הרפואי שלו ומהי הסמכתו בתחום הרפואה יאמר לי "לך תעשה ניתוח", כי זאת אמירה חסרת כל משמעות שערכה כקליפת השום. הבעיה במקרה כזה ודאי לא תהיה שלי.

שאלתי אותך שאלה: מה הבעיה עם המילה 'כת'. מדוע צנזור המילה 'כת' מוצדק לדעתך? מענה אין.
לצפיה ב-'אני מבינה שזה קשה, אבל נא להשאר בדיון לגופו של עינין'
אני מבינה שזה קשה, אבל נא להשאר בדיון לגופו של עינין
29/12/2016 | 23:31
40
ואם למי מהנפשות הפועלות בעיה עם מה שנכתב או שנמחק, העבירו זאת למסרים, להנהלת הפורום, או לפורום משוב. תודה מראש. הערות נוספות לגופו של גולש או לצורת כתיבתו תמחקנה.
לצפיה ב-'אם יש לך מה לכתוב על צורת הניהול, אתה מוזמן, כפי שכתוב '
אם יש לך מה לכתוב על צורת הניהול, אתה מוזמן, כפי שכתוב
29/12/2016 | 19:27
38
בכללי הכתיבה ב"אודות הפורום" לעשות זאת במסרים אישיים לתפוז או להנהלת הפורום, או גם וגם, לפי הצורך. אין לדון בטרולים, חסימות בעבר, הווה, עתיד, מחיקות בעבר, הווה, עתיד, וכל דבר אחר שקשור בניהול הפורום, על גבי הפורום. עבור זה יש מסרים אישיים ואת פורום משוב. תודה מראש על שיתוף הפעולה.
לצפיה ב-'קבוצת תמיכה בפייסבוק להורים שמתחרטים על ברית מילה'
קבוצת תמיכה בפייסבוק להורים שמתחרטים על ברית מילה
25/12/2016 | 19:02
2
119
שלום לכולם,
למי מכם שלא ראה, עלתה יוזמה ונפתחה קבוצת פייסבוק שמיועדת להורים שמלו וחשים חרטה. המטרה היא להתייעץ, לשתף ולתמוך, באווירה מכילה ותומכת, ללא שיפוט וללא דיוני בעד/נגד ברית מילה.
על מנת לוודא שהמבקשים להצטרף הם אכן הורים מתחרטים, הם יתבקשו לספר מעט על עצמם לפני שיצורפו לקבוצה.
מוזמנים להפיץ למי שאתם חושבים שזה עשוי לעניין אותם. זה הקישור לקבוצה:
https://www.facebook.com/groups/1306435779428214/
לצפיה ב-'לטובת אלה מאיתנו שלא משוטטים בספרצוף (ואינם הורים מתחרטים)'
לטובת אלה מאיתנו שלא משוטטים בספרצוף (ואינם הורים מתחרטים)
26/12/2016 | 03:03
1
93
אשמח אם תוכלי לחלוק מעט תחושות ותובנות כלליות (כמובן בלי להזכיר פרטים או שמות). זה נשמע מעניין ומסקרן.
לצפיה ב-'לשמחתי גם אני לא הורה מתחרט'
לשמחתי גם אני לא הורה מתחרט
26/12/2016 | 14:24
87
בני שלם ואני שמחה שלפחות בתחום הזה אין בי חרטה הורית...

לצפיה ב-'אירוח בנושא ברית מילה בחברה הישראלית'
אירוח בנושא ברית מילה בחברה הישראלית
13/12/2016 | 13:28
174
2983
בְּרִית מִילָה, או בקיצור בְּרִית, היא מצווה ביהדות לפיה חובה למול כל זכר יהודי ביום השמיני ללידתו. בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים האם לערוך לבנם את טקס הברית מסיבות שונות ומגוונות. 

המשך>>
בְּרִית מִילָה, או בקיצור בְּרִית, היא מצווה ביהדות לפיה חובה למול כל זכר יהודי ביום השמיני ללידתו. בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים האם לערוך לבנם את טקס הברית מסיבות שונות ומגוונות. 

אודות האירוח
ביום ג', ה 20/12 בין השעות 23:00-19:00, נארח בפורום את ירון ידען, מייסד עמותת "דעת אמת", תנועה לשחרור מהדת, שיענה על שאלותיכם בנושא ברית מילה - מגמות ושינויים בחברה הישראלית

אנו מזמינים אתכם להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו! 

אודות המתארח 
ירון ידען (1961) חזר בתשובה בגיל 17 ולמד בישיבת אור שמח. התחתן בשידוך, נחשב לעילוי בתלמוד ושימש כראש כולל. לאחר 17 שנים בעולם החרדי עזב את הקהילה, וזאת לאחר שהבין שהדת היא המצאה אנושית. 
ירון ייסד את עמותת "דעת אמת" - תנועה לשחרור מהדת לקידום הנאורות, ואת מפלגת "אור", מפלגה חילונית למען הפרדת דת ממדינה ומערכת חינוך אחת לכל האזרחים המושתתת על ההומניזם ועל המתודה המדעית. 
סיפורו האישי של ירון בערוץ 22 
https://www.youtube.com/watch?v=flbshhdxqdw&t=8s ;;
ראיון עם ירון בערוץ 10: הילכו יחדיו דת ואינטליגנציה 
https://www.youtube.com/watch?v=CaPmWnOYfJU ;;
לצפיה ב-'פרסום ב"חיים אחרים"'
פרסום ב"חיים אחרים"
23/12/2016 | 04:48
7
112
כתבה ב"חיים אחרים" על תופעת ההתנגדות למילה. ניתוח סיבות. חומר מקיף. הצגה ברורה. המגזין יצא לאור עכשיו. אין לי קישור דיגיטאלי.
לצפיה ב-'תמונה?'
תמונה?
24/12/2016 | 18:19
31
לצפיה ב-'מי שיכול לתת תמצית או קטע קטן או למצוא קישור-יהיה מצויין'
מי שיכול לתת תמצית או קטע קטן או למצוא קישור-יהיה מצויין
27/12/2016 | 11:01
5
27
תודה על המידע צאבשאלה
לצפיה ב-'תודה, אחלה כתבה!! תודה למתראיינים ולכתבת מיכל גזית!'
תודה, אחלה כתבה!! תודה למתראיינים ולכתבת מיכל גזית!
27/12/2016 | 16:45
2
22
לצפיה ב-'רואיינתי שם בשמי האמיתי'
רואיינתי שם בשמי האמיתי
27/12/2016 | 19:17
1
41
עם הסיפור האישי, ומיכל יצגה את הדברים נאמנה.
לצפיה ב-'כל הכבוד ! יישר כוח לך ולכל המעורבים.'
כל הכבוד ! יישר כוח לך ולכל המעורבים.
10/01/2017 | 17:29
6
לצפיה ב-'כתבה מעולה, תודה! קצת חבל לי ש"מתבזבזת" על מגזין כזה'
כתבה מעולה, תודה! קצת חבל לי ש"מתבזבזת" על מגזין כזה
28/12/2016 | 16:08
35
שתפוצתו נמוכה יחסית ומשלב תכנים לגיטימיים (לפחות על סמך תיאורם) עם "מדריך לאבחון בקלפי טארוט" או "תחזית אסטרולוגית ולימודי אסטרו-נומרולוגיה". תיאור המגזין לא עושה רושם רציני וחבל, כי הכתבה רצינית, מקיפה ומושקעת, מהטובות שראיתי בנושא.

אגב, אפשר לצרף את הקובץ ישירות כאן להודעה בתפוז ואז הוא יישמר אוטומטית בין קובצי הפורום, אאל"ט.
לצפיה ב-'עדיף כשתינוק כמו בהלכה. ב"ה אלפי שנים'
עדיף כשתינוק כמו בהלכה. ב"ה אלפי שנים
20/12/2016 | 22:01
26
44
לצפיה ב-'אלפי שנים בלי לרחם על תינוקות. למה לפחד משינוי?'
אלפי שנים בלי לרחם על תינוקות. למה לפחד משינוי?
20/12/2016 | 22:37
19
66
אם להיות יהודי פירושו להיות נתין משובט ללא מחשבה או מוסר איתן אז אני בחוץ, לא חושב שצריך להתגאות על זה כאילו מדובר על מועדון אקסלוסיבי. רגע אבל מי מגדיר את היהדות? אני? אתה? בולבול של תינוק? יש הורים שמתעללים בתינוקות שלהם ויש הורים שחסים על התינוקות שלהם, ושההיסטוריה תשפוט אותנו.
לצפיה ב-'אמרתי.הלכה.מסורת.לא ניתן לשבירה.סתכל מסביבך'
אמרתי.הלכה.מסורת.לא ניתן לשבירה.סתכל מסביבך
20/12/2016 | 22:46
18
26
לצפיה ב-'אמרת שאתה לא מעוניין לחשוב לבד. יש אלפי תינוקות שלמים.'
אמרת שאתה לא מעוניין לחשוב לבד. יש אלפי תינוקות שלמים.
20/12/2016 | 23:02
17
24
לצפיה ב-'טוב מאוד שהם שלמים. הם מסומנים.אין להם המשך אצלינו'
טוב מאוד שהם שלמים. הם מסומנים.אין להם המשך אצלינו
20/12/2016 | 23:07
16
32
לצפיה ב-'תינוקות מפחידים אותך? או שאתה אנין עם פחדיך?'
תינוקות מפחידים אותך? או שאתה אנין עם פחדיך?
20/12/2016 | 23:09
13
20
לצפיה ב-'לא להפחדה. אלא שלא יהיו חלק מעם ישראל.בדרך החוצה'
לא להפחדה. אלא שלא יהיו חלק מעם ישראל.בדרך החוצה
20/12/2016 | 23:56
12
21
לצפיה ב-'אבל למה להתעקש על החרמת ילדי אהבה?'
אבל למה להתעקש על החרמת ילדי אהבה?
21/12/2016 | 12:58
11
115
ככה כתוב, הבנתי כבר. אבל בעבר לא ידעו כמה זה מזיק. יהדות צריכה להיות חמלה. תכיל אותם.
לצפיה ב-'3500 שנה לא מזיק כלום. הכל בסדר.תבחר במוהל מהיר'
3500 שנה לא מזיק כלום. הכל בסדר.תבחר במוהל מהיר
21/12/2016 | 18:42
10
18
לצפיה ב-'סליחה. 5000 שנה מאברהם אבינו'
סליחה. 5000 שנה מאברהם אבינו
21/12/2016 | 19:16
4
14
לצפיה ב-'לא בסדר זה מזיק, צריך את הערלה'
לא בסדר זה מזיק, צריך את הערלה
21/12/2016 | 19:24
3
38
וגם באפריקה עושים את זה, יכול להיות יותר זמן. יש הירוגליף מצרי קדום שמתאר מילה שנעשית לעבד, זה לפני אברהם כמדומני. עבד בוגר, כמובן, לא תינוק. חמלה אינה דבר קפוא, חמלה היא ערה, מודעת, מגוננת. בכל יום שעובר אנשים מתעוררים להבנה גדולה יותר. וזה לא היה קודם.
לצפיה ב-'לא צריך שום ערלה והכול בסדר. ואף אחד לא עושה כמו היהודים'
לא צריך שום ערלה והכול בסדר. ואף אחד לא עושה כמו היהודים
22/12/2016 | 00:12
2
39
גם מוסלמים עושים חלק ממה שהיהודי עושה.
בכל מקרה לא מוכר לי מצרי שהיה קודם.
אולי זה עדות של איזה כופר שרוצה לקעקע את היהדות כרגיל
כך שזה לא מרשים אותי
כנל הסיפורים על חמורבי וזה לא המקום לויכוח ודיון בנושא הזה
לצפיה ב-'יש ציורי קיר בפירמידות שמתוארכים ל- 15,000 שנה. '
יש ציורי קיר בפירמידות שמתוארכים ל- 15,000 שנה.
22/12/2016 | 09:07
1
21
לצפיה ב-'מתוארך זה אחד שקבע משהו על פי בדיקה שלו והמצאה שלו לאותו זמן'
מתוארך זה אחד שקבע משהו על פי בדיקה שלו והמצאה שלו לאותו זמן
24/12/2016 | 20:23
26
זה לא קובע נכון את שיטת הזמן של אז
לצפיה ב-'15,000 שנה, עוד מהפרעונים. '
15,000 שנה, עוד מהפרעונים.
22/12/2016 | 09:05
4
31
אתה יכול לחתוך גם לנשים, זה גם מסורת של 15,000 שנה.
לצפיה ב-'קביעת הזמן הזאת היא המצאה שלך. אתה זורק 15 ואין לך הסטוריה '
קביעת הזמן הזאת היא המצאה שלך. אתה זורק 15 ואין לך הסטוריה
24/12/2016 | 20:24
3
10
לצפיה ב-'יש ציורי קיר של מילה בפירמידות במצריים'
יש ציורי קיר של מילה בפירמידות במצריים
24/12/2016 | 23:52
2
23
הם מתוארכים 15,000 שנה אחורה
לצפיה ב-'גם לאבי נחמיאס יש ציורי קיר'
גם לאבי נחמיאס יש ציורי קיר
25/12/2016 | 00:44
1
9
לצפיה ב-'למקרה שאינך יודע מי זה עיין בקישור'
למקרה שאינך יודע מי זה עיין בקישור
25/12/2016 | 02:18
25
לצפיה ב-'מי זה ׳אצלנו׳??? אצל הפדופילים שמוצצים לתינוקות? '
מי זה ׳אצלנו׳??? אצל הפדופילים שמוצצים לתינוקות?
21/12/2016 | 00:00
1
47
אתם מיעוט בישראל!!! מצידי תחזור למשרפות או לדעא״ש.
לצפיה ב-'בדיוק כמו שעשו לאביך או אפילו לך'
בדיוק כמו שעשו לאביך או אפילו לך
21/12/2016 | 00:34
17
לצפיה ב-'זה מה שהאלוהים שלך אוהב לראות? סאדו אוראלי בתינוקות? '
זה מה שהאלוהים שלך אוהב לראות? סאדו אוראלי בתינוקות?
21/12/2016 | 00:03
5
20
לצפיה ב-'תפנה את השאלה הזאת לאביך או לסבך שעשה זאת'
תפנה את השאלה הזאת לאביך או לסבך שעשה זאת
21/12/2016 | 00:35
4
19
לצפיה ב-'סבא שלי האמין כל החיים שיש אלוהים שנתן תנ״ך'
סבא שלי האמין כל החיים שיש אלוהים שנתן תנ״ך
21/12/2016 | 02:47
3
75
שניכם מסכנים באותה מידה, רק שאתה גם סוטה.
לצפיה ב-'אז בטח גם אביך סוטה. הוא היה מוהל?'
אז בטח גם אביך סוטה. הוא היה מוהל?
21/12/2016 | 18:41
1
15
לצפיה ב-'אבא שלי לא מוהל, וגם לא מוצץ לתינוקות.'
אבא שלי לא מוהל, וגם לא מוצץ לתינוקות.
22/12/2016 | 09:09
18
לצפיה ב-'לא ברור לי מדוע מאפשרים בפורום התבטאויות כאלה. בושה וחרפה.'
לא ברור לי מדוע מאפשרים בפורום התבטאויות כאלה. בושה וחרפה.
21/12/2016 | 22:18
46
ובכלל לא משנה בעד או נגד. בשביל לדעת לנהל דיון מכובד וענייני אין צורך להיות דתי או אתאיסט, בסך הכל צריך להיות בן אדם.

לצפיה ב-'תודה לתפוז על האירוח, ולציפור לבנת כנף על היוזמה'
תודה לתפוז על האירוח, ולציפור לבנת כנף על היוזמה
21/12/2016 | 09:13
2
39
ולכל הגושים, הצופים מהצד , שואלי השאלות ומשיבי הדעות...
לכולם תודה על ההנאה הצרופה בדיונים בנושאים שברומו של עולם.
לצפיה ב-'ירון תודה לך על הארוח בשם כל הגולשים'
ירון תודה לך על הארוח בשם כל הגולשים
21/12/2016 | 11:57
22
ותודה לתפוז וביחוד למיכל על הקידומים בשער ובהודעה הגורפת!
לצפיה ב-'נהדר שבאת, בהצלחה בהתמודדויות השונות'
נהדר שבאת, בהצלחה בהתמודדויות השונות
21/12/2016 | 12:54
4
לצפיה ב-'קישורים ברשת'
קישורים ברשת
20/12/2016 | 16:29
3
19
בואו נשרשר לכאן, להודעה הראשית (זו) קישורים בנושא שלנו.
לצפיה ב-'סרט אמריקאי ביוטיוב של הרצאה שמתחילה מצויין (33 ד')'
סרט אמריקאי ביוטיוב של הרצאה שמתחילה מצויין (33 ד')
20/12/2016 | 16:32
21
ראיתי רק כעשר דקות אבל נראית לי מוצלחת. מי ששלח לי אמר שיש סירטונים קשים במהלך ההרצאה.

לצפיה ב-'כתבה מגלובס מלפני 11 שנים?! לא היתה?!'
כתבה מגלובס מלפני 11 שנים?! לא היתה?!
20/12/2016 | 16:42
30
היתה או לא היתה לא מוכרת ולא זכורה לי...

לצפיה ב-'יש כאן המון'
יש כאן המון
21/12/2016 | 00:04
17
לצפיה ב-'מתנגדים לברית מילה'
מתנגדים לברית מילה
20/12/2016 | 11:25
1
56
 היום, בין השעות 23:00-19:00, נארח בפורום מוותרים על ברית מילה את ירון ידען, מייסד עמותת "דעת אמת", תנועה לשחרור מהדת, שיענה על שאלותיכם בנושא ברית מילה - מגמות ושינויים בחברה הישראלית.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולקחת חלק באירוח 
לצפיה ב-'והנה הקידום הגורף שקיבלנו'
והנה הקידום הגורף שקיבלנו
20/12/2016 | 14:16
16
לצפיה ב-'תודה ללבנת כנף ושלום לגולשים'
תודה ללבנת כנף ושלום לגולשים
14/12/2016 | 23:17
19
349
אני שמח מאוד להתארח אצלכם ולדון בסוגיית "ברית מילה" (זהו ניסוח דתי: ברית בין אדם לאלוהיו - ברית דמים...).

לאדם יש יכולת הסתגלות למעלליו עד שקשה לעקור זאת ממנו.

כפתיח לדיון אפשר לעיין בדברי פרופ' למתמטיקה רון אהרוני:

(סליחה על הלינק הלא מאיר עיניים)

מאחל לכולנו דיון פורה ומפרה, היכרויות חדשות המנעימות את החיים.
ירון
לצפיה ב-'פנייה יפה יותר'
פנייה יפה יותר
15/12/2016 | 12:37
14
100
שלום לך , יש לי הערכה עצומה ליוצאים בשאלה, אתם מוכנים לוותר על הרבה מחייכם למען עמידה על עקרונות, להתקדם באומץ אל עבר הלא נודע וזה ענק. כמה שאלות נוספות:

מה יכול להחליף את המילה בתור "דבק" חברתי מגבש ומאחד, אחווה חוצת דורות, קהילות ומעמדות?

איך נכון לפנות אל דתיים? לי אין שום מושג הלכתי, מה להגיד להם? כל מה שאני יודע זה שבדור משה לא מלו.

האם יש ערך לעובדה שהצטבר ידע וכיום יודעים יותר על נזקי המילה. מה הסף שצריך לעבור כדי שהלכתית המילה תתקבל כסכנת נפשות או נזק גדול מדי?
לצפיה ב-'הדבק החברתי של היהודים אינו ברית מילה'
הדבק החברתי של היהודים אינו ברית מילה
16/12/2016 | 08:02
13
85
תחשוב לרגע למי הנך "נדבק" יותר לחרדי ממאה שערים שמלו אותו כמצוות דמיונם בשמיים או ליהודי ליברל, משכיל, אוהב אדם באשר הוא, שואף לקידמת האנושות והטבע....ועורלתו ניצבת איתנה אחרי מסך הג'ינס? 

הפנייה לדתיים צריכה להיות ממוקדת בסתירות בין תורה ומדע, תמצא כאלה בקלות באתר דעת אמת, במוסר הקלוקל של הדת: יחס לאישה, לגוי , לחילוני ולבעלי חיים - חיברתי ספר מיוחד לזה: הדת קמה על יוצריה.

כוונתי שיש צורך לקעקע להם את התבנית שנולדו אליה כאילו אלוהים כתב תורה. לא! בתורה יש טעויות ואלוהים לא טועה. בהלכה יש רשעות רבה ואלהים לא אמור להיות רשע.

לצפיה ב-'אוקיי. הפחד וההקלה במציאת בורות משותפת הם הדבק'
אוקיי. הפחד וההקלה במציאת בורות משותפת הם הדבק
16/12/2016 | 09:30
12
48
ההגיון לא משחק תפקיד בנושא הזה. כשאדם מתבגר סקרנותו הטבעית פוחתת והוא שב לחפש את המוכר והבטוח, גם במציאת בני זוג, דבקות בקריירה, מגורים ושאר הרגלים. לזה קוראים זהות, ומכתירים את הפחד מחדשנות בתואר נאמנות. ככה כולם, לא מנסים להפעיל את הראש, סתם הכבדה מעיקה. והמחשבה שיש לךאת הדבר הזה במשותף עם כל יהודי היא מנחמת ומעצימה, ברגעי הפחד בכלל לא חושבים על השלכות המילה ולא רוצים לדעת, להפך, משוכנעים במלוא הוודאות עד שאין מקום לביקורת שזה בריא, מענג, טוב לאישה, התינוק לא חש כאב, לא זוכר, ושאלוהים ציווה, כך נשמר העם היהודי, מה תהיה בלי המילה? זה הכל הצמדות לדבק החברתי, שמתחתיו הערום מפחיד, מבודד וכמוהו כנפילה לתהום. אז כן, אנשים מזדהים עם חרדים על שטרימיליהם.ף
לצפיה ב-'ההיסטוריה האנושית מראה שניתן להשתנות'
ההיסטוריה האנושית מראה שניתן להשתנות
16/12/2016 | 16:01
11
44
הנצרות,  דת ממשיכה של היהדות, ביטלה את "ברית מילה" והדבק היה רעיון בלבד.

במהפכה הצרפתית זנחו את הדת והכמורה והדבק היה: חירות, שוויון ואחווה.

המהפכה האמריקאית יצרו מדינה שעקרון החירות הוא הדבק.

התנועה הציונית, תנועה מהפכנית, עזבה עולם ישן ויצרה את היהודי החדש.
לצפיה ב-'כן, ניתן להשתנות. מעט מאוד וכשחייבים'
כן, ניתן להשתנות. מעט מאוד וכשחייבים
16/12/2016 | 18:41
10
44
זה משעשע קצת שאתה מביא דוגמאות מההיסטוריה, תומכי מילה מזכירים את האיקוויזיציה והשואה כדי להביע את השתייכותם  והערכתם לאלה שהקריבו למען יהדותם, ושאיבר מינם הפגום אילץ אותם להיות במעמד הזה. ככה שהחירות היהודית מתגשמת בהתעללות בתינוקות, זהו צחוק הגורל, ההסטוריה הניחה את מתנגדי המילה במקום הבלתי אפשרי הזה. גם יש סתירות במה שאמרת- חירות לעבדים שחורים או למדינות הדרום? החירות להחזיק בנשק שמתגלגל לפגיעה בחפים מפשע? בפורום הזה ובעוד כמה מקומות אפשר להזות על כמה אנחנו גיבורים וצודקים, אבל זה לא כל כך פשוט, לכן השינוי אינו מתרחש.

האם אתה חושב שעמידה על ההתנגדות למילה תסייע לתנועת החזרה בשאלה? האם יוצאים מלים את תינוקותיהם? הרי היציאה היא שפיכת הר כגיגית על אנשים. האם זה נושא חשוב מספיק? כמה חזק אפשר לטלטל את היוצאים? נדמה לי שאתה באת להתארח פה מתוך רצון להגיע לחקר האמת. זה לא מניע של רוב האנשים. אז בעיני מתן יכולת להנאה מינית מלאה עבור אנשים אחרים זה הדבר החשוב ביותר. כנראה שהיו קוראים לי זונה אם הייתי נולד כאשה. אז מה תגיד לדתי מבולבל, מתעניין בחילוניות בן 16? האם תספר לו שהוריו גרמו לו לנכות מינית פיזית ונפשית שהוא בכלל לא מודע אליה והיא לא מייסרת אותו כמו דברים אחרים? מה הטעם לעסוק בזה אצל יוצאים? קהל היעד היה ונשאר חילונים משכילים ונאורים. כל הרוח שתפיח במפרשי יוצאים לא תספיק כדי שיוכלו לרצות להתמודד עם הנושא הזה.
לצפיה ב-'תהליך ההתחלנות הוא כורח המציאות והכת החרדית לא תשרוד'
תהליך ההתחלנות הוא כורח המציאות והכת החרדית לא תשרוד
17/12/2016 | 07:22
9
51
הניסוח הנכון לעזיבת הדת : חילון. ולמי שעזב את הדת: היתחלן.
המושג חילוני קיבל משמעות חדשה בימינו: אדם חושב ולוקח אחריות לחייו, אינו משליך חייו על יצור דמיוני, אוהב אדם וטבע ומשתוקק לקידמהועונג.

הכת החרדית חיה ונושמת כפרפור אחרון לפני מותה.
לדת אין שום מקום שיכולה להתהדר - מלבד שגעונה - :
מבחינה מוסרית האידאולוגיה החילונית עולה עליה באלפי מונים: חירות האדם, זכויות האדם, שוויון, הגשמה עצממית...

ומה הכת הזאת סוברת? היהודי הנבחר, הפליית נשים, שינאת הגוי...

מבחינה כלכלית אין צריך לומר שהדת לא מציעה כלום.
מבחינה בטחונית, אין צורך לומר.
מבחינה מדעית ורפואית, אין צורך לומר...
מבחינת סדר חברתי/צורת שלטון, הכת אינה מציעה שום סדר שלטוני מלבד שימור הכת האמצעות סחטנות ותרמית...

לצפיה ב-'מבחינה חברתית, קהילתית, מסגרת תומכת (גם קצת כלכלית)'
מבחינה חברתית, קהילתית, מסגרת תומכת (גם קצת כלכלית)
17/12/2016 | 13:47
7
34
בעיקר צרכים נפשיים וחברתיים, תחושה של שייכות, אנשים מחפשים כללים וחוקים לחיות לפיהם, הסברים (מעבר למה שהמדע מספק – "למה" ולא רק "איך") מחפשים תכלית... דתות מצליחות בכל הפלנטה מזה מאות ואלפי שנים, וגם המדע והקדמה עדיין לא הצליחו "להפיל" אותן (והכי מפתיעים אותי אנשים משכילים ואינטליגנטיים, אקדמאים, שחוזרים בתשובה). גם אנשים לא דתיים פעמים רבות מחזיקים באמונה באלוהים / כוח עליון / על טבעי / מתקשרים / ווטאבר. אני לא מזדהה עם הצורך הרוחני הזה (אם כי בילדותי רציתי להאמין נואשות בעולם הבא / גלגול נשמות / חיים אחרי המוות; זה לא קרה...) אבל אני מקבלת אותו כמשהו נתון כי הוא כ"כ נפוץ ונראה שרבים מבני האנוש זקוקים לו כך או אחרת.

אגב, 'התחלן' ללא יו"ד, כמו התעמל, התפרק וכו' (בגדול לא מוסיפים יו"ד אחרי שווא).
לצפיה ב-'שייכות נמצאת בעולם החילוני כמו בכל חברה'
שייכות נמצאת בעולם החילוני כמו בכל חברה
18/12/2016 | 10:31
6
34
מהו הדבק שיצור שייכות?
האדם קובע!
כפי ש"דבק" הלאומיות החליף את "דבק" הדת.

הכל עניין של חינוך וזמנים משתנים.

הדבר דומה לחינוך בצורך לאמונה באלוהים.
עד כדי כך הפנימו תינוקות את החינוך בצורך באמונה, שהם תמיד שואלים אותי: "אז במה אתה מאמין?

תבנית מחשבתית הנובעת מחינוך קלוקל.

לצפיה ב-'אבל יש אנשים שלא מרגישים שייכות. איך אתה מסביר חזרה בתשובה?'
אבל יש אנשים שלא מרגישים שייכות. איך אתה מסביר חזרה בתשובה?
18/12/2016 | 13:10
5
26
אפילו בקרב אנשים שחונכו כאתאיסטים. גם אתה חזרת בתשובה בעצמך...
לצפיה ב-'חזרה בתשובה זה תהליך נפשי שלא קשור לשייכות'
חזרה בתשובה זה תהליך נפשי שלא קשור לשייכות
18/12/2016 | 20:39
4
51
אדם , שמסיבות המציאות  גרמו לו לברוח מהמציאות, בוחר להתנתק מהעולם להוויה של כת מטורפת. אין הבדל בין התמכרות לסמים/אלכוהול/אלימות/והפיכת לב לכת סהרורית.
לצפיה ב-'ומה עם אלו שחזרו בלי מציאות שציינת? כנראה שכחת אותם'
ומה עם אלו שחזרו בלי מציאות שציינת? כנראה שכחת אותם
18/12/2016 | 22:36
13
לצפיה ב-'אתה מקצין יותר מחלק מהחוזרים עצמם... רבים לא מצטרפים לשום כת'
אתה מקצין יותר מחלק מהחוזרים עצמם... רבים לא מצטרפים לשום כת
19/12/2016 | 01:26
2
41
וגם לא "בורחים מהמציאות". אני מכירה אישית אנשים שגדלו בבית חילוני למדי וחזרו בתשובה (לא למאה שערים) ולא התנתקו מהמציאות, מהמשפחה או מהעבודה. פשוט עברו לנהל אורח חיים אחר. יש כמובן דוגמאות מפורסמות כמו העיתונאית (המחוננת, מילולית) סיון רהב מאיר, שחזרה בתשובה (בעקבות קריאת ספרים של ישעיהו ליבוביץ ) וגם היא לא "התנתקה מהמציאות" (מתוקף תפקידה היא מחוברת למציאות הרבה יותר ממני, למעשה... ).

בכנות? קשה לקחת אותך ברצינות כשנראה שאתה לא לוקח אותנו ברצינות ושולף תשובות קיצוניות שגובלות בססמאות ובדמגוגיה. חבל.
לצפיה ב-'הוא גם סוג של איש דתי'
הוא גם סוג של איש דתי
20/12/2016 | 12:33
1
43
הוא חושב שגילה את האור שהדת לא נכונה ועכשיו מטיף לכל עבר על זה. אני זוכר פעם שהוא סיפר על עצמו באיזה תוכנית.

הוא לא מבין שהתפיסה שלו את הדת היא מעוותת, כי המקום הדתי שהוא היה בו מאוד לא התאים לו ופשוט היה קיצוני מידי.  אז במקום להבין את זה ופשוט ולעבור למקום פחות קיצוני, הוא הפך לסוג של אתאיסט שמקדיש את חייו בשביל לבשר לאנשים את מה "שגילה" על הדת.   

אני, כחילוני, מוצא את זה כמשהו מאוד לא נבון.
לצפיה ב-'אולי "קנאי" הוא התואר שאתה מחפש... מקצה לקצה'
אולי "קנאי" הוא התואר שאתה מחפש... מקצה לקצה
20/12/2016 | 12:40
38
קיצונות היא בד"כ בעייתית. אני מבינה את הבעיות בדת, הן בפני עצמן לא בהכרח מפריעות לי (איש באמונתו וכו'). אני מבינה גם את הבעיות הפוליטיות בדת, הן בד"כ מפריעות לי מאוד... (מי יותר מי פחות) אבל מסכימה שגישה קיצונית לא יעילה כאן (ובכלל, בדרך כלל).

אני כן חושבת שלאנשים יש הבנה שגויה לגבי "לימוד תורה" – חילונים רבים לא מודעים לכך שלא לומדים את חמשת חומשי התורה אלא גמרא (תלמוד בבלי) ולא יודעים כמה פלפולי בולשיט (אין מילה יפה לתאר זאת...) מריצים שם... ועל זה כולנו משלמים... כך שבהחלט חשוב בעיניי לחשוף גם את הפן הזה.

אבל במקרים רבים אני לא מסכימה עם גישתו של ידען, אף שגם אני אתאיסטית.
לצפיה ב-'מה שמצחיק הוא שדוקא אנשים מסוגך נכחדים וזה חילונים אומרים'
מה שמצחיק הוא שדוקא אנשים מסוגך נכחדים וזה חילונים אומרים
19/12/2016 | 02:12
47
לצפיה ב-'אתה נשמע כמו '
אתה נשמע כמו
20/12/2016 | 17:11
3
88
בעל נבגד בתהליך גרושין שמלכלך על גרושתו מתוך תיסכול מטורף ובלי הכרה...
כמו אדם שמסביר לכול מי שמוכן לשמוע אותו, למה הגרושה שלו "מטומטמת" "פסיכית" "לא נורמלית" וכו' וכו'...
קיצוניות אחת מובילה לקיצוניות שניה וכנראה שאתה בקיצוניות השניה שלך וזה מתסכל כידוע לכולנו, וכנראה שאותך זה מתסכל במיוחד.
הרמב"ם מדבר על "שביל הזהב" אז חפש את שביל הזהב שלך כי לדעתי אתה רחוק ממנו כרחוק מזרח ממערב.

וחוץ מיזה, מי כופה עליך את הדת ?!
 מי חייב אותך להאמין ?! 
ומי חייב אותך למול את ילדיך ?!
אז למה אתה יוצא בראש חוצות לכפות על אחרים לבטל את אמונתם אל מול אמונתך ולבטל את ברית המילה ?!
ואם אתה באמת נאור, אז "חיה ותן לחיות" ואל תכפה את האמונה שלך על אחרים.

יש לי עצה בשבילך, עזוב את נושא ברית המילה, זה לא יעזור לך,
רבים וגדולים מאיתנו ניסו ונכשלו (ראה ערך "האינקביציה" ו"האנוסים", למשל, ועוד רבים וגדולים לאורך כל ההיסטוריה כפי שבוודאי כולנו יודעים) אז לא נראה לי שאתה וחבריך תצליחו במקום שהם נכשלו וכנראה שגם אתה כמותם, טוחן מים בטחנות הרוח של דון-קישט.
לפני שאתה עושה מסע צלב כדי לכפות את ד(ע)תך על אחרים כנגד ברית המילה, אני מציע לך להפנות את האנרגיות שלך למקומות יותר מועילים ולטפל בכמה נושאים דחופים יותר שבהם תוכל להועיל לאנושות הרבה יותר, אם אתה רוצה רעיון אז  "הירוקים למען לגליזציה של הקנביס" ו\או "גרינפיס" הפועל למען הגנה על איכות הסביבה למשל.... וכו' וכו'... עכשיו למשל גם אוספים כסף, תרומות וצריכים הרבה מתנדבים להציל את האפריקאים ואת הסורים שנטבחים שם ואתה בהחלט יכול להצטרף אליהם ולהועיל שם לאנושות הרבה יותר...
באגודות האלה לא עושים ברית מילה ושם גם הם מאמינים ב"מוסר" ויהיו לך הרבה יותר אוזניים קשובות.

ואם תעשה זאת, אזי לזה אפשר יהיה לקרוא: "מוסר" שאותו אתה מחפש ותעזוב את אלה "שמתעללים בילדיהם חסרי האונים" הם לא סופרים אותך ו\או שכמותך.

בהצלחה...

לצפיה ב-'אלה שהנבואה ניתנה להם'
אלה שהנבואה ניתנה להם
20/12/2016 | 18:27
2
57
נדמה שאתה מצפה שמענה לתגובתך, אם בכלל יש כזה, חייב להצטייד במלוא העדינות ובלשון של בקשת מחילה עד התרפסות. וגם מה אני נדחף בכלל להגיב על פנייה למשהו אחר? אכן, זה לא ממש במקום. ואתה יודע מה? אני מבין אותך ואת יתר תומכי המילה בצורה מלאה, כאילו רק אתמול נמניתי על שורותיכם. יכול להיות שאתה לא תומך אלא רק עומד על זכותם של אנשים לאמונה משלהם.

ואני דווקא די מצטנע בדרך כלל, אבל זה לא נושא שצריך לבקש מחילות ושיבינו אותי ושכל דבר שנהגה על ידי בשלב כלשהו בחיי יעמוד לאיזה מבחן, זה התעללות בתינוקות, על דבר כזה צריך להשבית את המדינה, לחסום כבישים, להתחצף לקשישים, לעצור, לחקור להחרים מוהלים ולשלול רשיונות רופאים, כולם במדינה גדלו על שקר פסיכופטי מצמרר, איום ובלתי נתפס. הרופאים מטייחים מקרי מוות, כולם נמנעים מלברר על נזקי המילה ורק בורחים מביקורת כלשהי על המילה, אתה עוד אחד שמסייע לבריחה הגדולה ע"י הטלת חרם על מתנגדי מילה וזה פשוט עלוב, פחדני וירוד.
לצפיה ב-'אז אתה טוען שצריך'
אז אתה טוען שצריך
21/12/2016 | 01:39
1
47
"צריך להשבית את המדינה, לחסום כבישים, להתחצף לקשישים, לעצור, לחקור להחרים מוהלים ולשלול רשיונות רופאים" הווה אומר שאתה רוצה לכפות את דעתך (דעת מיעוט) בצורה בוטה ואלימה על הרוב. (כמו סטאלין, האינקבזיצה וכו' למשל)
אז איך מסתדרת כפיה אלימה עם דמוקרטיה ?!
או שאתה מתכוון להפוך לדיקטטורה אלימה של מיעוט על הרוב ולהכריח את הרוב להפסיק את ברית המילה מטעמים "אומניים" מוסריים" ו"נאורים" וכו' וכו'...
אז איך לדעתך מסתדרים "אומניזם" "מוסר" ו"נאורות" וכו' וכו' שאתה מטיף להם  וש"בשמם" ו\או למענם אתה כביכול נלחם, עם דיקטטורה וכפיה בוטה ואלימה של דעת מיעוט על הרוב  ?!...

אגב, אהבתי במניפסט שלך את: "להתחצף לקשישים," וזה זרק אותי ישירות למניפסט אחר שיצא לי לקרוא לפני הרבה מאוד שנים והוא אומר כך:

"בעקבות משיחא חוצפא יסגא (תִרבה), ויוקר יאמיר: הגפן תתן פריה והיין ביוקר, ומלכות תהפך למינות, ואין תוכחת, בית וועד יהיה לזנות, והגליל יחרב, והגבלן (הגולן) יישום (יהיה ריק מאדם), ואנשי הגבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו, וחכמות סופרים תסרח, ויראי חטא ימאסו, והאמת תהא נעדרת. נערים פני זקנים ילבינו, זקנים יעמדו מפני קטנים, בן מנוול אב, בת קמה באמה, כלה בחמותה, אויבי איש אנשי ביתו, פני הדור כפני הכלב, הבן אינו מתבייש מאביו. ועל מה יש לנו להשען? על אבינו שבשמים." (– משנה, סוף מסכת סוטה")

ולגבי דמוקרטיה: צא ולמד "תנורו של עכנאי" (תלמוד בבלי, בבא מציעא נט, ב)",

ולגבי הסייפא של דבריך לאמור: "אתה עוד אחד שמסייע לבריחה הגדולה ע"י הטלת חרם על מתנגדי מילה וזה פשוט עלוב, פחדני וירוד. "...

ראשית, אני לא עוד אחד אני בסך הכל אף-אחד ואני לא מסייע לאף אחד ומי אני בכלל שאסייע להטיל חרם עליך ו\או על מי מחבריך ?!
ומי בכלל מטיל עליכם חרם ?!
ואם אני מוסיף לזה את הריישא של דבריך, אז צר לי לומר לך אבל אתה מגלה סימנים מובהקים של פרנויה אובססיבית ו\או אובססיה פרנואידית (הסדר לא חשוב) 
שנית, לגבי "עלוב, פחדני וירוד"... אני מצטער אבל כזה אני ולצערי אצלי זה מלידה ואין מה לעשות אבל לא כולם מושלמים וזה כבר אבוד ולא ניתן לשינוי . אז אל תקח אותי אישית...
(אגב, שכחת שאני גם "מכוער" אז בכלללל אתה יכול לחגוג עלי)...

לילה טוב.
לצפיה ב-'להפוך הכל'
להפוך הכל
21/12/2016 | 17:30
22
האמת שהגבתי לרעיון שהבעת על כך שהנושא הזה לא חשוב, אז בעיני זה הכי חשוב ונסחפתי אולי. רק אולי, זה קטע שבאים אל תינוק חסר ישע ותוקפים אותו, וגם חוגגים את זה. חבל שלאנשים אין את המידע שנחשפתי אליו בנוגע לנזקי המילה, הטראומה, הסיבוכים, אוטיזם, ועוד ועוד. מילת התינוקות היא מפלצת מפחידה ומרושעת שמרסקת את נפשנו ואת גופנו כשאין לנו יכולת להתגונן. ואני רק רוצה שיאכפו את החוק בנוגע להתעללות בתינוקות, זה הכל. איפה הדמוקרטיה בעניין הזה? הדמוקרטיה אומרת שהדת באה קודם.

כתבתי להתחצף לקשישים בכוונה, כמובן, בלעת את הפתיון ואולי עכשיו אתה פתוח יותר לרעיון שהדורות הקודמים היו בורים ומפוחדים מכדי שיתמודדו עם המפלצת. מעולם לא היה אינטרנט לפני כן, לכן מה שהיה קודם לא תופס.

אני אכן פרנואיד לפעמים ושמע בדיחה- כשנחשפתי לזה שהוכח שנימולים מינקות סובלים מפוסט טראומה זה פשוט התחבר לי מצויין. המוהל עשה לי את זה. שנים הסתובבתי בלי להבין למה אני כזה. עכשיו אני יודע, ואני עוד יצאתי בזול.
לצפיה ב-'מם ישן מפייסבוק: הצעת חוק תמונה של תינוק נימול'
מם ישן מפייסבוק: הצעת חוק תמונה של תינוק נימול
13/12/2016 | 13:25
9
189
Moti Meiri אתאיסטים מצייצים
November 14, 2013 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015207387...
לצפיה ב-'ולמי שלא רוצה לראות את התמונה, זה המלל:'
ולמי שלא רוצה לראות את התמונה, זה המלל:
13/12/2016 | 13:27
8
138
הצעת חוק:
מי שעושה ברית מילה כי "ככה יהודים עושים אלפי שנים"
יחויב להקריב קורבנות שלוש פעמים ביום
ולחתן את בתו בת ה-12 תמורת שני גמלים וכבשה

[מאוד לא מדויק היסטורית אבל מעביר את הנקודה]
לצפיה ב-'זאת אותה רמה נמוכה שטבעונים משתמשים בה'
זאת אותה רמה נמוכה שטבעונים משתמשים בה
20/12/2016 | 12:52
7
74
כשהם מטיפים נגד מי שאוכל בשר.
לצפיה ב-'למה? לא ברור לי הקשר ולמה בעיניך ה"רמה נמוכה"'
למה? לא ברור לי הקשר ולמה בעיניך ה"רמה נמוכה"
20/12/2016 | 12:58
6
62
יש כאן טיעון שנסמך על הכשל הלוגי "Argumentum ad antiquitatem":
ולרוב משולב עם Argumentum ad populum:

טיעוני ה"אם כולם עושים זאת הרבה שנים" זה חייב להיות נכון / ראוי וכו'.
אם זה הטיעון שלך, הוא די חלש.
טיעון הפופוליזם נענה בקלישאה החבוטה של ההורים "ואם כולם יקפצו מהגג?" וטיעון העתיקות נענה במם הזה, שמגחיך אותו ומדגים את האבסורד. האם אנחנו באמת מוכנים לשמר כל מסורת / מצווה באשר היא רק כי "כך נהגו יהודים במשך מאות ואלפי שנים"?
לצפיה ב-'יש מסורות שצריך לשמור עליהם.'
יש מסורות שצריך לשמור עליהם.
20/12/2016 | 13:02
5
57
וזה לא מחייב לעשות דברים נוספים כמו שרשמת.
אבל ממש משעמם לי להתווכח על זה כי זה נושא לעוס
לצפיה ב-'המילה "צריך" לא רלוונטית כאן. יש מסורות שאפשר לשמור עליהן'
המילה "צריך" לא רלוונטית כאן. יש מסורות שאפשר לשמור עליהן
20/12/2016 | 13:12
4
50
אם רוצים. השאלה אם ראוי לשמור או לא היא שאלה של מוסר והתאמה לאורח החיים שהשתנה לא מעט במרוצת השנים.

לא כתבתי שזה מחייב לעשות דברים נוספים.

אין שום חובה כך או כך, לגבי אף מצווה. הנקודה היא ההצדקה, ההנמקה.

אם מישהו אומר שהוא מל כי זה ראוי בעיני, כי זו מצווה יפה שהוא מכבד ואוהב וחושב שזה נכון לסמן יהודים זכרים בבשרם, לנצל את העובדה שהם תינוקות חסרי ישע ולעצב את איבר מינם לכל חייהם – זה נימוק שאני יכולה להבין ברמת הלוגית. אני לא מקבלת אותו מוסרית וודאי שלא מזדהה איתו, אבל הוא עומד בפני עצמו.

אם הנימוק לשימור המצווה הוא "כי ככה יהודים עשו אלפי שנים" נשאלת השאלה מדוע אותו נימוק לא חל על שלל מצוות אחרות שגם אותן עשו יהודים אלפי שנים? ואם עליהן אפשר לוותר, מדוע לא על זאת? זו הנקודה.
לצפיה ב-'איזה בדיוק "שלל מצוות" ויתרו היהודים?במשך השנים'
איזה בדיוק "שלל מצוות" ויתרו היהודים?במשך השנים
20/12/2016 | 21:57
3
13
לצפיה ב-'על אילו מצוות ויתרו יהודים חילונים? באמת? '
על אילו מצוות ויתרו יהודים חילונים? באמת?
21/12/2016 | 01:05
2
12
לצפיה ב-'חשבתי שדיברת על דתיים.סורי.יש הסבר לזה אם תרצי לדעת'
חשבתי שדיברת על דתיים.סורי.יש הסבר לזה אם תרצי לדעת
21/12/2016 | 01:30
1
33
כמובן אם תרצי לדעת
כתוב שכל מצוה ששמרו אותה בחירוף נפש היא תיקבע לדורות
ולכן יהודי לא מסוגל לוותר על ברית מילה
לצפיה ב-'איך מה שכתבתי רלוונטי לדתיים? מבחינתם זו מצווה, נקודה'
איך מה שכתבתי רלוונטי לדתיים? מבחינתם זו מצווה, נקודה
21/12/2016 | 01:52
31
הם לא מתרצים אותה ב"כי ככה יהודים עשו אלפי שנים" ו"כי זאת מסורת" או "כי כולם עושים". כל הרעיון במם הזה הוא הצביעות, הסטנדרטים הכפולים. חילונים שמלים כי "ככה יהודים עשו אלפי שנים" אבל מוותרים על אין ספור מצוות אחרות בלי הנד עפעף.

המם הנקודתי הזה מתייחס למצוות שגם יהודים דתיים הפסיקו לקיים כבר מאות/אלפי שנים כי הזמנים השתנו / בית המקדש חרב (ואין יותר הקרבת קורבנות) וכו' ולכן כתבתי "מאוד לא מדויק היסטורית אבל מעביר את הנקודה".
לצפיה ב-'רופאים דנים מנסים לאסור מילת קטינים, טרם קראתי'
רופאים דנים מנסים לאסור מילת קטינים, טרם קראתי
09/12/2016 | 09:13
7
96
המוכשרים והפנויים מוזמנים לצרף תקציר

לצפיה ב-'הנחתי שפורסם גם בתקשורת בישראל, בחיפוש בגוגל יש כתבות, למשל:'
הנחתי שפורסם גם בתקשורת בישראל, בחיפוש בגוגל יש כתבות, למשל:
09/12/2016 | 14:38
1
71
לצפיה ב-'תודה, נהדר! '
תודה, נהדר!
11/12/2016 | 07:52
15
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/12/2016 | 15:36
7
לצפיה ב-'לאסור זאת כפיה - וזה לא שונה מהאיסורים של האינקויציה'
לאסור זאת כפיה - וזה לא שונה מהאיסורים של האינקויציה
22/12/2016 | 16:31
3
26
וזה לא בגלל יופי הנפש או הליברליות והפלורליזם וכ"ו.  אלא תוצאה של משקעים של רעיונות הכפיה של האנטישמים ,הפשיסטים, האינקויזיטורים שעדיין קיימים בנבכי נפשם  של "אבירי החופש והליברליות האירופאים" שהם בעצם אנשים גזעניים וחשוכים שלא מסוגלים להבחין בין חופש אמיתי ופלורליזם,  לכפיה התנשאות וגזענות. 

לצפיה ב-'לא, אתה טועה והורים שמלים גרועים כמתעללים'
לא, אתה טועה והורים שמלים גרועים כמתעללים
22/12/2016 | 21:20
1
22
דע לך שאתה לא יודע דבר על מילת התינוקות על נזקיה הרבים, הרופאים הדנים עושים את מלאכתם כראוי ובאומץ, אגב בגלל ההגירה המוסלמית, ואתה רק חוזר על הדיקלום המקובל הנוח, וכה שקרי.
לצפיה ב-'שום נזקים ושום קשקוש'
שום נזקים ושום קשקוש
29/12/2016 | 13:26
5
לצפיה ב-'נכון, חוקים כופים על האזרח דברים רבים. לא כל דבר מותר.'
נכון, חוקים כופים על האזרח דברים רבים. לא כל דבר מותר.
23/12/2016 | 15:44
17
אסור לך למכור את ילדיך. אסור לך להעביד אותם. הם חייבים בחוק חינוך חובה. יש חובה לספק להם את כל צורכיהם הבסיסיים (אחרת יכולים לתבוע אותך על הזנחה וגם לקחת ממך את הילדים). אסור להתעלל בהם.

המדינה (ישראל וגם מדינות אחרות) לא מאפשרות לאזרחיהן לעשות כל דבר, וכשמדובר בחסרי ישע כמו קטינים, החוק דואג להם במיוחד מאחר שהם החוליות החלשות בחברה וקל לנצל אותם.

האם היית מוכן שהורים יחליטו להסיר חלקים מהגוף של ילדיהם ללא הצדקה רפואית, רק כי ככה נראה להם?
כי זו בדיוק מילה. זו לא כפייה דתית, זו מניעת כפייה דתית של הורים על תינוק שרק נולד ולא יכול להתנגד. לכל ילד ולכל אדם יש זכות מלאה על איברי גופו ולאיש אין זכות לפגוע בו, כן, גם אם הוא הביא אותו לעולם. מרגע שתינוק נולד הוא בן אדם ויש לו זכויות אדם.

מי שרוצה לכרות ברית עם אלוהיו ותוך כדי זה לכרות את איברי גופו – לבריאות. אין לו זכות לכרות איברים ולפגוע ולפצוע את גופו של אדם אחר בשם האמונה שלו. זו לא אנטישמיות (אגב, גם מוסלמים מלים וגם הרבה שבטים באפריקה וגם נוצרים, בעיקר בארה"ב) אלא הומניות ודאגה לחלשים שלא יכולים להתנגד ומגיע להם לחיות עם כל איברי גופם.

העובדה שזה לא ברור מאליו מצטערת אבל היא תוצאה של משקעים של רעיונות הכפייה הדתיים בתרבות שגדלנו לתוכה ולכן זה נראה לנו "נורמלי". אבל ברגע שמדברים על מילת נשים פתאום אנשים נחרדים. או לו היינו שומעים על הורה שמחליט להוריד לילדיו את תנוכי האוזניים. או רגלי הלוטוס בסין, מנהג שלמרבה השמחה עבר מהעולם, אז אולי מתישהו נזכה לראות את זה קורה גם למילה.
לצפיה ב-'פורטל "בריתות" עם חומר על הברית עצמה, טרם חקרתי...'
פורטל "בריתות" עם חומר על הברית עצמה, טרם חקרתי...
07/12/2016 | 16:03
54
פורטל פירסומי ושיווקי בעיקרו, כנראה ללא יותר מידי מידע שמעניין אותנו כאן. (כאמור טרם בדקתי..)

לצפיה ב-'תחקיר: חסרי ניסיון הופכים ל"מוהלים" של אוכלוסיות חלשות, רבני'
תחקיר: חסרי ניסיון הופכים ל"מוהלים" של אוכלוסיות חלשות, רבני
28/11/2016 | 21:50
10
138
תחקיר: חסרי ניסיון הופכים ל"מוהלים" של אוכלוסיות חלשות, רבנים מרוויחים כסף על גבן
הרב אליהו אסולין מחדרה הוא מוהל ותיק שמצא דרך להרוויח הרבה מאוד כסף: תלמידים שבאים אליו לעבור הכשרה למוהלים משלמים לו אלפי דולרים - ומיד נשלחים, ללא כל ניסיון, לערוך במקומו טקס ברית מילה באוכלוסיות מוחלשות - בהן יוצאי אתיופיה ועובדים זרים: "הם בשר תותחים, לא יקרה כלום אם תעשה טעות על הילד"

לצפיה ב-'תודה, זה מזעזע, אין לי כוחות נפש כרגע לפתוח את זה'
תודה, זה מזעזע, אין לי כוחות נפש כרגע לפתוח את זה
29/11/2016 | 11:22
1
57
בטח זה ישרוף לי פיוז במוח לכמה שעות ואני חייבת את המוח היום ממש במיטבו.

זו תופעה מוכרת, פעם אלה היו אתיופים...
לצפיה ב-'"בשר תותחים" - זה גם מה שהתינוק שלכם בעיני המוהלים '
"בשר תותחים" - זה גם מה שהתינוק שלכם בעיני המוהלים
29/11/2016 | 15:36
57
כמו כולם, גם אני ראיתי את הכתבה שחושפת את שוק הבשר הפרוץ של לימודי מילה,
עכשיו לכולםברור  שכל הסיפורים על אפס נזקים בברית, הם שקר, כי יש את "בשר התותחים" המוסתר
שאף אחד לא ממש יודע מה עובר עליהם, כי אין שום פיקח - והם נבחרו להיות "בשר התותחים" - 
רק כי הם תינוקות לא יהודיים, או אתיופים כושים, שעוברים ממש התעללות לא דרך לימוד רפואי מסודר
מאוחרי כל מוהל רחום ייתכן ועומד מישהו ששילם כסף על תעודה והלך להוציא כרטיס ביקור, 
כאשר את הלימוד שלו הוא עשה על תינוקות מ"גזע נחות" שלא חשוב אם יקרה להם איזה שהוא נזק, 
אם אלו הרבנים שמלמדים, וכך מתנהלי לימודי המילה, צריך להיות טיפש גדול כדי להפקיד בידיים שלהם תינוק 
אני את התינוקות שלי לא אמול, בטח לא אצל רב, שלא למד את זה כפרקטיקה רפואית, 
כי אני רואה בכך תמיכה בהמשך שוק הבשר הזה, כשאתה נותן לרב שאינו רופא למול את 
התינוק שלך, אתה בעצם לוקח חלק בטיפוח תעשיית המילה על גבם של תינוקות שלא נולדו
לדת ולגזע הנכון
אני בחרתי שלא למול את ילדי - גם לא אצל רופא, זה שההורים שלי היו פרימיטיבים ונתנו אותי 
למוהל, לא אומר שגם אני צריך להיות לשמר את הפרמטיביות הזאת, שברור שלא תשרוד ממילא
בעולם בעוד 1000 שנה, כל מי שחושב שיהדות תהיה קיימת כאן לעולם, לא מבין שאת הסיפורים
על ביאת המשיח והשהעולם יהיה קיים רק 6000 שנה וכאלה, וכל שאר סיפורי התנ"ך לא יוכלו 
להמשיך לספר עוד הרבה שנים, אתם מתארים לעצמכם רב בעוד 100 אלף שנים שעדיין 
שר "אני מאמין בביאת המשיח"? אחרי ש 100 אלף שנים הוא לא בא ?
אני לא מרגיש שום אשמה להפסיק את המסורת הזאת, פשוט כח במשפחה שלי לפני 5000 שנה 
לא עשו את זה, וגם בעוד 100 שנה מי שיעשה את זה יהיה מוסלמים ויהודים רדיקליים 
חובה להפיץ את הסרטים הללו, כדי שידע כל מי שנותן פרנסה למוהלים, שהוא מעודד
התאכזרות בתינוקות, מאנשים שמתייחסים אליהם כ"בשר תותחים"
ומה חשבתם ? בשביל להיות מוהלים צריך להיות אדם שמסוגל לכרות איבר מתינוק חי 
מבחינתי דעאש ומוהלים שייכים לאותה תרבות ברברית שצריכה להעלים מהעולם הנאור 
שבו אנשים אמורים כבר להיות מסוגלים להבין שזאת הכל מסחרה ולא דת 
מסחרה ושוק בשר על גבם של תינוקות 
ושלא תחשבו שלתינוק שלכם יהיה יחס אחר מ"בשר התותחים"
כי גם הוא סוגיהיה סוג של מטרה לעשות כסף קל - הכאב שלו ? 
את זה חסמו מהמוהל להבין בשיטת הלימוד הפרוצה 
לאור הכתבה, מקווה שהממשלה תחליט להפוך את לימודי המילה למקצוע מסודר
ואחרי לפחות שנתיים לימודי רפואה 
לצפיה ב-' מי שנותן לאדם שאינו רופא מנתח לגשת לתינוק עם סכין...'
מי שנותן לאדם שאינו רופא מנתח לגשת לתינוק עם סכין...
29/11/2016 | 21:19
4
72
נותן לאדם שאינו רופא מנתח לגשת לתינוק עם סכין.
לצפיה ב-'כשאתה משלם למוהל שאינו רופא, אתה מחזק את הרוע בעולם '
כשאתה משלם למוהל שאינו רופא, אתה מחזק את הרוע בעולם
30/11/2016 | 13:23
3
61
ואת הגזענות 

אתה תומך בהמשך תעשייה שכל מה שמעניין אותה זה 
כסף וגם כסף וגם כסף 

מוהלים זה אנשים שיעשו הכל בשביל כסף
- גם לחתוך תינוק צורח מכאבים

למה כמעט ואין מוהלים שמלים בחינם ? או תמורת נניח סכום סימלי ?
כי זאת הפרנסה שלהם נטו ! הם עצמם לא מאמינים במה שהם מוכרים 
זה רק הדרך שלהם לעשות כסף - כי לא לימודו אותם משהו אחר 

גם רופא שעושה בריתות בכסף - מעניין אותו רק הכסף
אבל הוא לפחות למד רפואה

מענין יהיה לעשות פעם מחקר אמיתי איפה לתינוק פחות כואב
הכי פחות כואב זה כמובן בלי הטקס הברברי
אבל לי ברור שעם לימודים כאלו גזעניים וחסרי רגש על
תינוקות אתיופים, לעומת לימודי רפואה, רוב הסיכוים
שברית מילה עם רופא גם פחות כואבת פיזית לתינוק
שעובר את הטקס המזעזע

היה פעם כאן בישראל קיסר רומאי שניסה לבטל את המילה
והיו פסיכים שהיו מוכנים למסור את הנפש שלה ושל התינוק בשביל זה
אני לא הולך להמשיך את המוסורת הזאת, כמו שאני לא צד חיות,
ולא גר במערה כמו שאבות אבותי עשו 

לצפיה ב-'בעיניי קצת נסחפת... אין פסול בקבלת שכר על עבודה / מתן שירות'
בעיניי קצת נסחפת... אין פסול בקבלת שכר על עבודה / מתן שירות
30/11/2016 | 14:01
52
ברגע שאדם נשכר לבצע עבודה מסוימת (ולא משנה מה הכשרתו, מישהו שכר אותו לביצוע המשימה) אין כל פסול שהוא יקבל על כך שכר ויתפרנס מכך. "פרנסה" אינה מילה גסה.
לצפיה ב-'גם מה שאתה עושה פה זה גזענות והכללה.'
גם מה שאתה עושה פה זה גזענות והכללה.
01/12/2016 | 21:03
1
62
אתה אומר שכל המוהלים אותו הדבר, ושלכולם כוונות רעות. אני מתנגדת לברית מילה, אך לא חושבת כך. הם אנשים שמלכתחילה מערכת הערכים שלהם והאמונה שלהם שונה מאוד משלנו, אבל זה לא הופך אותם בהכרח למרושעים וחסרי מוסר ברמה האישית. הם התחנכו אחרת, עם המחשבה שברית מילה היא מצווה גדולה וחיונית והם מאמינים שהם עושים מעשה טוב בכך שמלים, כמו שרופא מאמין שהוא עושה מעשה טוב כשהוא מרפא, מה שלא סותר את העובדה שהוא גם מקבל שכר על עבודתו. גם בין מוהלים, כמו בקרב כל קבוצה של בעלי מקצוע או בני אדם בעולם, אני בטוחה שיש אנשים ישרים ובעלי מצפון שאכפת להם גם מהלקוחות ולא רק מהכסף ולעומתם יש גם מהסוג שאתה תארת, שלא אכפת להם מהאתיקה המקצועית או מהלקוחות, אלא רק מהכסף. אבל כמו שכתבה טריליאן, זו הפרנסה שלהם שאני בטוחה שרובם באמת ובתמים מאמינים שהיא לגיטימית ואף תורמת משהו טוב לאנשים.
לצפיה ב-''
02/12/2016 | 16:43
5
לצפיה ב-'האם אתם חושבים שלפרשה הזו תהיה השפעה על מטרת הפורום?'
האם אתם חושבים שלפרשה הזו תהיה השפעה על מטרת הפורום?
01/12/2016 | 14:07
1
70
לי נראה שכמעט ולא.
אנשים מזדעזעים מהרבה דברים שנחשפו שם (ויש ממה), אבל זה לא זעזוע מהמנהג עצמו.
אולי במידה מסוימת השיחות על הפרשה יתנו הזדמנות למתנגדים, איפה שכבר יש כאלו, להעלות את השאלה למה עושים את זה בכלל.

לצפיה ב-' זו לא פרשה שתגרום למעוניינים למול להימנע מכך, אבל'
זו לא פרשה שתגרום למעוניינים למול להימנע מכך, אבל
01/12/2016 | 17:20
53
היא בהחלט יכולה לגרום להם להיזהר יותר, לשאול שאלות, לחקור, לברר... וכשזה קורה, לפעמים מתקבלות תשובות שונות מהצפוי (כפי שקרה כבר לרבים וטובים בעבר). כמו כן היא מציפה את נושא המילה לתודעה בהקשר שלילי, מציפה דיונים בנושא וכו', וגם זו הזדמנות ופתיחת דלת להרהורים, דיונים ושקילה של המעשה.
לצפיה ב-'מי שטיפש מקבל את מה שבישל. חכם בודק לפני'
מי שטיפש מקבל את מה שבישל. חכם בודק לפני
20/12/2016 | 22:04
3
לצפיה ב-'בתוכנית הסטירית "מחוץ לחוק" מתלוננים על תינוקות'
בתוכנית הסטירית "מחוץ לחוק" מתלוננים על תינוקות
28/11/2016 | 15:49
107
וגם על ברית מילה,

מתוך נאום התובע שמבקש להוציא תינוקות מחוץ לחוק.

https://www.youtube.com/watch?v=gw3UHDCzbIQ&t=4m45...
לצפיה ב-'כרזות'
כרזות
24/11/2016 | 02:59
2
93
"וביום השמיני קורבן ליהוה אלוהיך"

"ביום השמיני יידקר לכם כל זכר"

"פולחן היום השמיני - קורבן חילוני ישראלי"
לצפיה ב-'"רופא אליל עצור, מילת התינוקות מזיקה ואינה נחוצה"'
"רופא אליל עצור, מילת התינוקות מזיקה ואינה נחוצה"
25/11/2016 | 16:06
24
לצפיה ב-'יש לנו מאמר היסטורי שריכזנו המון סלוגנים, אולי ימצא שם רעיון'
יש לנו מאמר היסטורי שריכזנו המון סלוגנים, אולי ימצא שם רעיון
28/11/2016 | 16:07
35
לצפיה ב-'מפגש קה"ל ברמת גן ביום שבת הקרוב'
מפגש קה"ל ברמת גן ביום שבת הקרוב
23/11/2016 | 23:30
43
היי 
אני מזכירה למי שיודע ומזמינה את מי שרוצה להצטרף אלינו ביום שבת - 16:00 למפגש קה"ל ברמת גן
כל מי שמתלבט רוצה לשאול הורים אחרים, מי שרוצה לספר משהו על התלבטות בקשר לתינוק שלו, מי שרוצה לספר על הילד השלם שלו - מוזמן.

הורים ותיקים (ותיקים זה עם ילד או תינוק מעל גיל 9 ימים ;) ) - אשמח אם יצטרפו עוד 1-2 - כדי שיהיו עוד סיפורים אישיים

תודה 
ולהתראות
רונית
לצפיה ב-'משעשע?'
משעשע?
16/11/2016 | 22:49
2
168
שלום חברים,
קבלו קטע שקרה לדוד שלי.
מקווה שישעשע (או יטריד) אתכם, תרגישו חופשי להפיץ הלאה!
לצפיה ב-'מטריד ומשעשע כאחד. כל הכבוד על היוזמה והכישרון!'
מטריד ומשעשע כאחד. כל הכבוד על היוזמה והכישרון!
20/11/2016 | 15:16
69
יש איזשהו פיספוס בעיני בחוסר הקוהרנטיות של הדובר הוא מתפלא על הרעיון החיתוך מחד, ומודה שאותו חתכו מאידך. יש כאן איזשהי סתירה בדמות, המוגברת ע'י השעשוע שלו מכל הסוגיה. ברור לי שזה משרת את הקו הקומי והבדיחות בהמשך.

הכישרון ''לדבב'' מחדש קטעים מאד משעשע בעיני ולעיתים מכיל הברקות של ממש.
לצפיה ב-'מעיק ומעצבן. צר לי, לא שרדתי יותר משניות ספורות...'
מעיק ומעצבן. צר לי, לא שרדתי יותר משניות ספורות...
22/11/2016 | 01:55
56
לא יודעת באיזו שפה הוא מדבר, אבל הוא נראה כמו גרסה ___ (השלם את העדה הרלוונטית) של זאב רווח... אבל העיקר שהוא מבסוט מעצמו.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה