לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'קישורים ברשת'
קישורים ברשת
20/12/2016 | 16:29
3
19
בואו נשרשר לכאן, להודעה הראשית (זו) קישורים בנושא שלנו.
לצפיה ב-'סרט אמריקאי ביוטיוב של הרצאה שמתחילה מצויין (33 ד')'
סרט אמריקאי ביוטיוב של הרצאה שמתחילה מצויין (33 ד')
20/12/2016 | 16:32
19
ראיתי רק כעשר דקות אבל נראית לי מוצלחת. מי ששלח לי אמר שיש סירטונים קשים במהלך ההרצאה.

לצפיה ב-'כתבה מגלובס מלפני 11 שנים?! לא היתה?!'
כתבה מגלובס מלפני 11 שנים?! לא היתה?!
20/12/2016 | 16:42
30
היתה או לא היתה לא מוכרת ולא זכורה לי...

לצפיה ב-'יש כאן המון'
יש כאן המון
21/12/2016 | 00:04
16
לצפיה ב-'מתנגדים לברית מילה'
מתנגדים לברית מילה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2016 | 11:25
1
52
 היום, בין השעות 23:00-19:00, נארח בפורום מוותרים על ברית מילה את ירון ידען, מייסד עמותת "דעת אמת", תנועה לשחרור מהדת, שיענה על שאלותיכם בנושא ברית מילה - מגמות ושינויים בחברה הישראלית.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולקחת חלק באירוח 
לצפיה ב-'והנה הקידום הגורף שקיבלנו'
והנה הקידום הגורף שקיבלנו
20/12/2016 | 14:16
15
לצפיה ב-'תודה ללבנת כנף ושלום לגולשים'
תודה ללבנת כנף ושלום לגולשים
14/12/2016 | 23:17
19
346
אני שמח מאוד להתארח אצלכם ולדון בסוגיית "ברית מילה" (זהו ניסוח דתי: ברית בין אדם לאלוהיו - ברית דמים...).

לאדם יש יכולת הסתגלות למעלליו עד שקשה לעקור זאת ממנו.

כפתיח לדיון אפשר לעיין בדברי פרופ' למתמטיקה רון אהרוני:

(סליחה על הלינק הלא מאיר עיניים)

מאחל לכולנו דיון פורה ומפרה, היכרויות חדשות המנעימות את החיים.
ירון
לצפיה ב-'פנייה יפה יותר'
פנייה יפה יותר
15/12/2016 | 12:37
14
97
שלום לך , יש לי הערכה עצומה ליוצאים בשאלה, אתם מוכנים לוותר על הרבה מחייכם למען עמידה על עקרונות, להתקדם באומץ אל עבר הלא נודע וזה ענק. כמה שאלות נוספות:

מה יכול להחליף את המילה בתור "דבק" חברתי מגבש ומאחד, אחווה חוצת דורות, קהילות ומעמדות?

איך נכון לפנות אל דתיים? לי אין שום מושג הלכתי, מה להגיד להם? כל מה שאני יודע זה שבדור משה לא מלו.

האם יש ערך לעובדה שהצטבר ידע וכיום יודעים יותר על נזקי המילה. מה הסף שצריך לעבור כדי שהלכתית המילה תתקבל כסכנת נפשות או נזק גדול מדי?
לצפיה ב-'הדבק החברתי של היהודים אינו ברית מילה'
הדבק החברתי של היהודים אינו ברית מילה
16/12/2016 | 08:02
13
83
תחשוב לרגע למי הנך "נדבק" יותר לחרדי ממאה שערים שמלו אותו כמצוות דמיונם בשמיים או ליהודי ליברל, משכיל, אוהב אדם באשר הוא, שואף לקידמת האנושות והטבע....ועורלתו ניצבת איתנה אחרי מסך הג'ינס? 

הפנייה לדתיים צריכה להיות ממוקדת בסתירות בין תורה ומדע, תמצא כאלה בקלות באתר דעת אמת, במוסר הקלוקל של הדת: יחס לאישה, לגוי , לחילוני ולבעלי חיים - חיברתי ספר מיוחד לזה: הדת קמה על יוצריה.

כוונתי שיש צורך לקעקע להם את התבנית שנולדו אליה כאילו אלוהים כתב תורה. לא! בתורה יש טעויות ואלוהים לא טועה. בהלכה יש רשעות רבה ואלהים לא אמור להיות רשע.

לצפיה ב-'אוקיי. הפחד וההקלה במציאת בורות משותפת הם הדבק'
אוקיי. הפחד וההקלה במציאת בורות משותפת הם הדבק
16/12/2016 | 09:30
12
47
ההגיון לא משחק תפקיד בנושא הזה. כשאדם מתבגר סקרנותו הטבעית פוחתת והוא שב לחפש את המוכר והבטוח, גם במציאת בני זוג, דבקות בקריירה, מגורים ושאר הרגלים. לזה קוראים זהות, ומכתירים את הפחד מחדשנות בתואר נאמנות. ככה כולם, לא מנסים להפעיל את הראש, סתם הכבדה מעיקה. והמחשבה שיש לךאת הדבר הזה במשותף עם כל יהודי היא מנחמת ומעצימה, ברגעי הפחד בכלל לא חושבים על השלכות המילה ולא רוצים לדעת, להפך, משוכנעים במלוא הוודאות עד שאין מקום לביקורת שזה בריא, מענג, טוב לאישה, התינוק לא חש כאב, לא זוכר, ושאלוהים ציווה, כך נשמר העם היהודי, מה תהיה בלי המילה? זה הכל הצמדות לדבק החברתי, שמתחתיו הערום מפחיד, מבודד וכמוהו כנפילה לתהום. אז כן, אנשים מזדהים עם חרדים על שטרימיליהם.ף
לצפיה ב-'ההיסטוריה האנושית מראה שניתן להשתנות'
ההיסטוריה האנושית מראה שניתן להשתנות
16/12/2016 | 16:01
11
44
הנצרות,  דת ממשיכה של היהדות, ביטלה את "ברית מילה" והדבק היה רעיון בלבד.

במהפכה הצרפתית זנחו את הדת והכמורה והדבק היה: חירות, שוויון ואחווה.

המהפכה האמריקאית יצרו מדינה שעקרון החירות הוא הדבק.

התנועה הציונית, תנועה מהפכנית, עזבה עולם ישן ויצרה את היהודי החדש.
לצפיה ב-'כן, ניתן להשתנות. מעט מאוד וכשחייבים'
כן, ניתן להשתנות. מעט מאוד וכשחייבים
16/12/2016 | 18:41
10
44
זה משעשע קצת שאתה מביא דוגמאות מההיסטוריה, תומכי מילה מזכירים את האיקוויזיציה והשואה כדי להביע את השתייכותם  והערכתם לאלה שהקריבו למען יהדותם, ושאיבר מינם הפגום אילץ אותם להיות במעמד הזה. ככה שהחירות היהודית מתגשמת בהתעללות בתינוקות, זהו צחוק הגורל, ההסטוריה הניחה את מתנגדי המילה במקום הבלתי אפשרי הזה. גם יש סתירות במה שאמרת- חירות לעבדים שחורים או למדינות הדרום? החירות להחזיק בנשק שמתגלגל לפגיעה בחפים מפשע? בפורום הזה ובעוד כמה מקומות אפשר להזות על כמה אנחנו גיבורים וצודקים, אבל זה לא כל כך פשוט, לכן השינוי אינו מתרחש.

האם אתה חושב שעמידה על ההתנגדות למילה תסייע לתנועת החזרה בשאלה? האם יוצאים מלים את תינוקותיהם? הרי היציאה היא שפיכת הר כגיגית על אנשים. האם זה נושא חשוב מספיק? כמה חזק אפשר לטלטל את היוצאים? נדמה לי שאתה באת להתארח פה מתוך רצון להגיע לחקר האמת. זה לא מניע של רוב האנשים. אז בעיני מתן יכולת להנאה מינית מלאה עבור אנשים אחרים זה הדבר החשוב ביותר. כנראה שהיו קוראים לי זונה אם הייתי נולד כאשה. אז מה תגיד לדתי מבולבל, מתעניין בחילוניות בן 16? האם תספר לו שהוריו גרמו לו לנכות מינית פיזית ונפשית שהוא בכלל לא מודע אליה והיא לא מייסרת אותו כמו דברים אחרים? מה הטעם לעסוק בזה אצל יוצאים? קהל היעד היה ונשאר חילונים משכילים ונאורים. כל הרוח שתפיח במפרשי יוצאים לא תספיק כדי שיוכלו לרצות להתמודד עם הנושא הזה.
לצפיה ב-'תהליך ההתחלנות הוא כורח המציאות והכת החרדית לא תשרוד'
תהליך ההתחלנות הוא כורח המציאות והכת החרדית לא תשרוד
17/12/2016 | 07:22
9
51
הניסוח הנכון לעזיבת הדת : חילון. ולמי שעזב את הדת: היתחלן.
המושג חילוני קיבל משמעות חדשה בימינו: אדם חושב ולוקח אחריות לחייו, אינו משליך חייו על יצור דמיוני, אוהב אדם וטבע ומשתוקק לקידמהועונג.

הכת החרדית חיה ונושמת כפרפור אחרון לפני מותה.
לדת אין שום מקום שיכולה להתהדר - מלבד שגעונה - :
מבחינה מוסרית האידאולוגיה החילונית עולה עליה באלפי מונים: חירות האדם, זכויות האדם, שוויון, הגשמה עצממית...

ומה הכת הזאת סוברת? היהודי הנבחר, הפליית נשים, שינאת הגוי...

מבחינה כלכלית אין צריך לומר שהדת לא מציעה כלום.
מבחינה בטחונית, אין צורך לומר.
מבחינה מדעית ורפואית, אין צורך לומר...
מבחינת סדר חברתי/צורת שלטון, הכת אינה מציעה שום סדר שלטוני מלבד שימור הכת האמצעות סחטנות ותרמית...

לצפיה ב-'מבחינה חברתית, קהילתית, מסגרת תומכת (גם קצת כלכלית)'
מבחינה חברתית, קהילתית, מסגרת תומכת (גם קצת כלכלית)
17/12/2016 | 13:47
7
33
בעיקר צרכים נפשיים וחברתיים, תחושה של שייכות, אנשים מחפשים כללים וחוקים לחיות לפיהם, הסברים (מעבר למה שהמדע מספק – "למה" ולא רק "איך") מחפשים תכלית... דתות מצליחות בכל הפלנטה מזה מאות ואלפי שנים, וגם המדע והקדמה עדיין לא הצליחו "להפיל" אותן (והכי מפתיעים אותי אנשים משכילים ואינטליגנטיים, אקדמאים, שחוזרים בתשובה). גם אנשים לא דתיים פעמים רבות מחזיקים באמונה באלוהים / כוח עליון / על טבעי / מתקשרים / ווטאבר. אני לא מזדהה עם הצורך הרוחני הזה (אם כי בילדותי רציתי להאמין נואשות בעולם הבא / גלגול נשמות / חיים אחרי המוות; זה לא קרה...) אבל אני מקבלת אותו כמשהו נתון כי הוא כ"כ נפוץ ונראה שרבים מבני האנוש זקוקים לו כך או אחרת.

אגב, 'התחלן' ללא יו"ד, כמו התעמל, התפרק וכו' (בגדול לא מוסיפים יו"ד אחרי שווא).
לצפיה ב-'שייכות נמצאת בעולם החילוני כמו בכל חברה'
שייכות נמצאת בעולם החילוני כמו בכל חברה
18/12/2016 | 10:31
6
33
מהו הדבק שיצור שייכות?
האדם קובע!
כפי ש"דבק" הלאומיות החליף את "דבק" הדת.

הכל עניין של חינוך וזמנים משתנים.

הדבר דומה לחינוך בצורך לאמונה באלוהים.
עד כדי כך הפנימו תינוקות את החינוך בצורך באמונה, שהם תמיד שואלים אותי: "אז במה אתה מאמין?

תבנית מחשבתית הנובעת מחינוך קלוקל.

לצפיה ב-'אבל יש אנשים שלא מרגישים שייכות. איך אתה מסביר חזרה בתשובה?'
אבל יש אנשים שלא מרגישים שייכות. איך אתה מסביר חזרה בתשובה?
18/12/2016 | 13:10
5
25
אפילו בקרב אנשים שחונכו כאתאיסטים. גם אתה חזרת בתשובה בעצמך...
לצפיה ב-'חזרה בתשובה זה תהליך נפשי שלא קשור לשייכות'
חזרה בתשובה זה תהליך נפשי שלא קשור לשייכות
18/12/2016 | 20:39
4
50
אדם , שמסיבות המציאות  גרמו לו לברוח מהמציאות, בוחר להתנתק מהעולם להוויה של כת מטורפת. אין הבדל בין התמכרות לסמים/אלכוהול/אלימות/והפיכת לב לכת סהרורית.
לצפיה ב-'ומה עם אלו שחזרו בלי מציאות שציינת? כנראה שכחת אותם'
ומה עם אלו שחזרו בלי מציאות שציינת? כנראה שכחת אותם
18/12/2016 | 22:36
13
לצפיה ב-'אתה מקצין יותר מחלק מהחוזרים עצמם... רבים לא מצטרפים לשום כת'
אתה מקצין יותר מחלק מהחוזרים עצמם... רבים לא מצטרפים לשום כת
19/12/2016 | 01:26
2
39
וגם לא "בורחים מהמציאות". אני מכירה אישית אנשים שגדלו בבית חילוני למדי וחזרו בתשובה (לא למאה שערים) ולא התנתקו מהמציאות, מהמשפחה או מהעבודה. פשוט עברו לנהל אורח חיים אחר. יש כמובן דוגמאות מפורסמות כמו העיתונאית (המחוננת, מילולית) סיון רהב מאיר, שחזרה בתשובה (בעקבות קריאת ספרים של ישעיהו ליבוביץ ) וגם היא לא "התנתקה מהמציאות" (מתוקף תפקידה היא מחוברת למציאות הרבה יותר ממני, למעשה... ).

בכנות? קשה לקחת אותך ברצינות כשנראה שאתה לא לוקח אותנו ברצינות ושולף תשובות קיצוניות שגובלות בססמאות ובדמגוגיה. חבל.
לצפיה ב-'הוא גם סוג של איש דתי'
הוא גם סוג של איש דתי
20/12/2016 | 12:33
1
41
הוא חושב שגילה את האור שהדת לא נכונה ועכשיו מטיף לכל עבר על זה. אני זוכר פעם שהוא סיפר על עצמו באיזה תוכנית.

הוא לא מבין שהתפיסה שלו את הדת היא מעוותת, כי המקום הדתי שהוא היה בו מאוד לא התאים לו ופשוט היה קיצוני מידי.  אז במקום להבין את זה ופשוט ולעבור למקום פחות קיצוני, הוא הפך לסוג של אתאיסט שמקדיש את חייו בשביל לבשר לאנשים את מה "שגילה" על הדת.   

אני, כחילוני, מוצא את זה כמשהו מאוד לא נבון.
לצפיה ב-'אולי "קנאי" הוא התואר שאתה מחפש... מקצה לקצה'
אולי "קנאי" הוא התואר שאתה מחפש... מקצה לקצה
20/12/2016 | 12:40
36
קיצונות היא בד"כ בעייתית. אני מבינה את הבעיות בדת, הן בפני עצמן לא בהכרח מפריעות לי (איש באמונתו וכו'). אני מבינה גם את הבעיות הפוליטיות בדת, הן בד"כ מפריעות לי מאוד... (מי יותר מי פחות) אבל מסכימה שגישה קיצונית לא יעילה כאן (ובכלל, בדרך כלל).

אני כן חושבת שלאנשים יש הבנה שגויה לגבי "לימוד תורה" – חילונים רבים לא מודעים לכך שלא לומדים את חמשת חומשי התורה אלא גמרא (תלמוד בבלי) ולא יודעים כמה פלפולי בולשיט (אין מילה יפה לתאר זאת...) מריצים שם... ועל זה כולנו משלמים... כך שבהחלט חשוב בעיניי לחשוף גם את הפן הזה.

אבל במקרים רבים אני לא מסכימה עם גישתו של ידען, אף שגם אני אתאיסטית.
לצפיה ב-'מה שמצחיק הוא שדוקא אנשים מסוגך נכחדים וזה חילונים אומרים'
מה שמצחיק הוא שדוקא אנשים מסוגך נכחדים וזה חילונים אומרים
19/12/2016 | 02:12
46
לצפיה ב-'אתה נשמע כמו '
אתה נשמע כמו
20/12/2016 | 17:11
3
87
בעל נבגד בתהליך גרושין שמלכלך על גרושתו מתוך תיסכול מטורף ובלי הכרה...
כמו אדם שמסביר לכול מי שמוכן לשמוע אותו, למה הגרושה שלו "מטומטמת" "פסיכית" "לא נורמלית" וכו' וכו'...
קיצוניות אחת מובילה לקיצוניות שניה וכנראה שאתה בקיצוניות השניה שלך וזה מתסכל כידוע לכולנו, וכנראה שאותך זה מתסכל במיוחד.
הרמב"ם מדבר על "שביל הזהב" אז חפש את שביל הזהב שלך כי לדעתי אתה רחוק ממנו כרחוק מזרח ממערב.

וחוץ מיזה, מי כופה עליך את הדת ?!
 מי חייב אותך להאמין ?! 
ומי חייב אותך למול את ילדיך ?!
אז למה אתה יוצא בראש חוצות לכפות על אחרים לבטל את אמונתם אל מול אמונתך ולבטל את ברית המילה ?!
ואם אתה באמת נאור, אז "חיה ותן לחיות" ואל תכפה את האמונה שלך על אחרים.

יש לי עצה בשבילך, עזוב את נושא ברית המילה, זה לא יעזור לך,
רבים וגדולים מאיתנו ניסו ונכשלו (ראה ערך "האינקביציה" ו"האנוסים", למשל, ועוד רבים וגדולים לאורך כל ההיסטוריה כפי שבוודאי כולנו יודעים) אז לא נראה לי שאתה וחבריך תצליחו במקום שהם נכשלו וכנראה שגם אתה כמותם, טוחן מים בטחנות הרוח של דון-קישט.
לפני שאתה עושה מסע צלב כדי לכפות את ד(ע)תך על אחרים כנגד ברית המילה, אני מציע לך להפנות את האנרגיות שלך למקומות יותר מועילים ולטפל בכמה נושאים דחופים יותר שבהם תוכל להועיל לאנושות הרבה יותר, אם אתה רוצה רעיון אז  "הירוקים למען לגליזציה של הקנביס" ו\או "גרינפיס" הפועל למען הגנה על איכות הסביבה למשל.... וכו' וכו'... עכשיו למשל גם אוספים כסף, תרומות וצריכים הרבה מתנדבים להציל את האפריקאים ואת הסורים שנטבחים שם ואתה בהחלט יכול להצטרף אליהם ולהועיל שם לאנושות הרבה יותר...
באגודות האלה לא עושים ברית מילה ושם גם הם מאמינים ב"מוסר" ויהיו לך הרבה יותר אוזניים קשובות.

ואם תעשה זאת, אזי לזה אפשר יהיה לקרוא: "מוסר" שאותו אתה מחפש ותעזוב את אלה "שמתעללים בילדיהם חסרי האונים" הם לא סופרים אותך ו\או שכמותך.

בהצלחה...

לצפיה ב-'אלה שהנבואה ניתנה להם'
אלה שהנבואה ניתנה להם
20/12/2016 | 18:27
2
56
נדמה שאתה מצפה שמענה לתגובתך, אם בכלל יש כזה, חייב להצטייד במלוא העדינות ובלשון של בקשת מחילה עד התרפסות. וגם מה אני נדחף בכלל להגיב על פנייה למשהו אחר? אכן, זה לא ממש במקום. ואתה יודע מה? אני מבין אותך ואת יתר תומכי המילה בצורה מלאה, כאילו רק אתמול נמניתי על שורותיכם. יכול להיות שאתה לא תומך אלא רק עומד על זכותם של אנשים לאמונה משלהם.

ואני דווקא די מצטנע בדרך כלל, אבל זה לא נושא שצריך לבקש מחילות ושיבינו אותי ושכל דבר שנהגה על ידי בשלב כלשהו בחיי יעמוד לאיזה מבחן, זה התעללות בתינוקות, על דבר כזה צריך להשבית את המדינה, לחסום כבישים, להתחצף לקשישים, לעצור, לחקור להחרים מוהלים ולשלול רשיונות רופאים, כולם במדינה גדלו על שקר פסיכופטי מצמרר, איום ובלתי נתפס. הרופאים מטייחים מקרי מוות, כולם נמנעים מלברר על נזקי המילה ורק בורחים מביקורת כלשהי על המילה, אתה עוד אחד שמסייע לבריחה הגדולה ע"י הטלת חרם על מתנגדי מילה וזה פשוט עלוב, פחדני וירוד.
לצפיה ב-'אז אתה טוען שצריך'
אז אתה טוען שצריך
21/12/2016 | 01:39
1
46
"צריך להשבית את המדינה, לחסום כבישים, להתחצף לקשישים, לעצור, לחקור להחרים מוהלים ולשלול רשיונות רופאים" הווה אומר שאתה רוצה לכפות את דעתך (דעת מיעוט) בצורה בוטה ואלימה על הרוב. (כמו סטאלין, האינקבזיצה וכו' למשל)
אז איך מסתדרת כפיה אלימה עם דמוקרטיה ?!
או שאתה מתכוון להפוך לדיקטטורה אלימה של מיעוט על הרוב ולהכריח את הרוב להפסיק את ברית המילה מטעמים "אומניים" מוסריים" ו"נאורים" וכו' וכו'...
אז איך לדעתך מסתדרים "אומניזם" "מוסר" ו"נאורות" וכו' וכו' שאתה מטיף להם  וש"בשמם" ו\או למענם אתה כביכול נלחם, עם דיקטטורה וכפיה בוטה ואלימה של דעת מיעוט על הרוב  ?!...

אגב, אהבתי במניפסט שלך את: "להתחצף לקשישים," וזה זרק אותי ישירות למניפסט אחר שיצא לי לקרוא לפני הרבה מאוד שנים והוא אומר כך:

"בעקבות משיחא חוצפא יסגא (תִרבה), ויוקר יאמיר: הגפן תתן פריה והיין ביוקר, ומלכות תהפך למינות, ואין תוכחת, בית וועד יהיה לזנות, והגליל יחרב, והגבלן (הגולן) יישום (יהיה ריק מאדם), ואנשי הגבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו, וחכמות סופרים תסרח, ויראי חטא ימאסו, והאמת תהא נעדרת. נערים פני זקנים ילבינו, זקנים יעמדו מפני קטנים, בן מנוול אב, בת קמה באמה, כלה בחמותה, אויבי איש אנשי ביתו, פני הדור כפני הכלב, הבן אינו מתבייש מאביו. ועל מה יש לנו להשען? על אבינו שבשמים." (– משנה, סוף מסכת סוטה")

ולגבי דמוקרטיה: צא ולמד "תנורו של עכנאי" (תלמוד בבלי, בבא מציעא נט, ב)",

ולגבי הסייפא של דבריך לאמור: "אתה עוד אחד שמסייע לבריחה הגדולה ע"י הטלת חרם על מתנגדי מילה וזה פשוט עלוב, פחדני וירוד. "...

ראשית, אני לא עוד אחד אני בסך הכל אף-אחד ואני לא מסייע לאף אחד ומי אני בכלל שאסייע להטיל חרם עליך ו\או על מי מחבריך ?!
ומי בכלל מטיל עליכם חרם ?!
ואם אני מוסיף לזה את הריישא של דבריך, אז צר לי לומר לך אבל אתה מגלה סימנים מובהקים של פרנויה אובססיבית ו\או אובססיה פרנואידית (הסדר לא חשוב) 
שנית, לגבי "עלוב, פחדני וירוד"... אני מצטער אבל כזה אני ולצערי אצלי זה מלידה ואין מה לעשות אבל לא כולם מושלמים וזה כבר אבוד ולא ניתן לשינוי . אז אל תקח אותי אישית...
(אגב, שכחת שאני גם "מכוער" אז בכלללל אתה יכול לחגוג עלי)...

לילה טוב.
לצפיה ב-'להפוך הכל'
להפוך הכל
21/12/2016 | 17:30
21
האמת שהגבתי לרעיון שהבעת על כך שהנושא הזה לא חשוב, אז בעיני זה הכי חשוב ונסחפתי אולי. רק אולי, זה קטע שבאים אל תינוק חסר ישע ותוקפים אותו, וגם חוגגים את זה. חבל שלאנשים אין את המידע שנחשפתי אליו בנוגע לנזקי המילה, הטראומה, הסיבוכים, אוטיזם, ועוד ועוד. מילת התינוקות היא מפלצת מפחידה ומרושעת שמרסקת את נפשנו ואת גופנו כשאין לנו יכולת להתגונן. ואני רק רוצה שיאכפו את החוק בנוגע להתעללות בתינוקות, זה הכל. איפה הדמוקרטיה בעניין הזה? הדמוקרטיה אומרת שהדת באה קודם.

כתבתי להתחצף לקשישים בכוונה, כמובן, בלעת את הפתיון ואולי עכשיו אתה פתוח יותר לרעיון שהדורות הקודמים היו בורים ומפוחדים מכדי שיתמודדו עם המפלצת. מעולם לא היה אינטרנט לפני כן, לכן מה שהיה קודם לא תופס.

אני אכן פרנואיד לפעמים ושמע בדיחה- כשנחשפתי לזה שהוכח שנימולים מינקות סובלים מפוסט טראומה זה פשוט התחבר לי מצויין. המוהל עשה לי את זה. שנים הסתובבתי בלי להבין למה אני כזה. עכשיו אני יודע, ואני עוד יצאתי בזול.
לצפיה ב-'מם ישן מפייסבוק: הצעת חוק תמונה של תינוק נימול'
מם ישן מפייסבוק: הצעת חוק תמונה של תינוק נימול
13/12/2016 | 13:25
9
181
Moti Meiri אתאיסטים מצייצים
November 14, 2013 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015207387...
לצפיה ב-'ולמי שלא רוצה לראות את התמונה, זה המלל:'
ולמי שלא רוצה לראות את התמונה, זה המלל:
13/12/2016 | 13:27
8
135
הצעת חוק:
מי שעושה ברית מילה כי "ככה יהודים עושים אלפי שנים"
יחויב להקריב קורבנות שלוש פעמים ביום
ולחתן את בתו בת ה-12 תמורת שני גמלים וכבשה

[מאוד לא מדויק היסטורית אבל מעביר את הנקודה]
לצפיה ב-'זאת אותה רמה נמוכה שטבעונים משתמשים בה'
זאת אותה רמה נמוכה שטבעונים משתמשים בה
20/12/2016 | 12:52
7
73
כשהם מטיפים נגד מי שאוכל בשר.
לצפיה ב-'למה? לא ברור לי הקשר ולמה בעיניך ה"רמה נמוכה"'
למה? לא ברור לי הקשר ולמה בעיניך ה"רמה נמוכה"
20/12/2016 | 12:58
6
61
יש כאן טיעון שנסמך על הכשל הלוגי "Argumentum ad antiquitatem":
ולרוב משולב עם Argumentum ad populum:

טיעוני ה"אם כולם עושים זאת הרבה שנים" זה חייב להיות נכון / ראוי וכו'.
אם זה הטיעון שלך, הוא די חלש.
טיעון הפופוליזם נענה בקלישאה החבוטה של ההורים "ואם כולם יקפצו מהגג?" וטיעון העתיקות נענה במם הזה, שמגחיך אותו ומדגים את האבסורד. האם אנחנו באמת מוכנים לשמר כל מסורת / מצווה באשר היא רק כי "כך נהגו יהודים במשך מאות ואלפי שנים"?
לצפיה ב-'יש מסורות שצריך לשמור עליהם.'
יש מסורות שצריך לשמור עליהם.
20/12/2016 | 13:02
5
54
וזה לא מחייב לעשות דברים נוספים כמו שרשמת.
אבל ממש משעמם לי להתווכח על זה כי זה נושא לעוס
לצפיה ב-'המילה "צריך" לא רלוונטית כאן. יש מסורות שאפשר לשמור עליהן'
המילה "צריך" לא רלוונטית כאן. יש מסורות שאפשר לשמור עליהן
20/12/2016 | 13:12
4
49
אם רוצים. השאלה אם ראוי לשמור או לא היא שאלה של מוסר והתאמה לאורח החיים שהשתנה לא מעט במרוצת השנים.

לא כתבתי שזה מחייב לעשות דברים נוספים.

אין שום חובה כך או כך, לגבי אף מצווה. הנקודה היא ההצדקה, ההנמקה.

אם מישהו אומר שהוא מל כי זה ראוי בעיני, כי זו מצווה יפה שהוא מכבד ואוהב וחושב שזה נכון לסמן יהודים זכרים בבשרם, לנצל את העובדה שהם תינוקות חסרי ישע ולעצב את איבר מינם לכל חייהם – זה נימוק שאני יכולה להבין ברמת הלוגית. אני לא מקבלת אותו מוסרית וודאי שלא מזדהה איתו, אבל הוא עומד בפני עצמו.

אם הנימוק לשימור המצווה הוא "כי ככה יהודים עשו אלפי שנים" נשאלת השאלה מדוע אותו נימוק לא חל על שלל מצוות אחרות שגם אותן עשו יהודים אלפי שנים? ואם עליהן אפשר לוותר, מדוע לא על זאת? זו הנקודה.
לצפיה ב-'איזה בדיוק "שלל מצוות" ויתרו היהודים?במשך השנים'
איזה בדיוק "שלל מצוות" ויתרו היהודים?במשך השנים
20/12/2016 | 21:57
3
12
לצפיה ב-'על אילו מצוות ויתרו יהודים חילונים? באמת? '
על אילו מצוות ויתרו יהודים חילונים? באמת?
21/12/2016 | 01:05
2
11
לצפיה ב-'חשבתי שדיברת על דתיים.סורי.יש הסבר לזה אם תרצי לדעת'
חשבתי שדיברת על דתיים.סורי.יש הסבר לזה אם תרצי לדעת
21/12/2016 | 01:30
1
32
כמובן אם תרצי לדעת
כתוב שכל מצוה ששמרו אותה בחירוף נפש היא תיקבע לדורות
ולכן יהודי לא מסוגל לוותר על ברית מילה
לצפיה ב-'איך מה שכתבתי רלוונטי לדתיים? מבחינתם זו מצווה, נקודה'
איך מה שכתבתי רלוונטי לדתיים? מבחינתם זו מצווה, נקודה
21/12/2016 | 01:52
31
הם לא מתרצים אותה ב"כי ככה יהודים עשו אלפי שנים" ו"כי זאת מסורת" או "כי כולם עושים". כל הרעיון במם הזה הוא הצביעות, הסטנדרטים הכפולים. חילונים שמלים כי "ככה יהודים עשו אלפי שנים" אבל מוותרים על אין ספור מצוות אחרות בלי הנד עפעף.

המם הנקודתי הזה מתייחס למצוות שגם יהודים דתיים הפסיקו לקיים כבר מאות/אלפי שנים כי הזמנים השתנו / בית המקדש חרב (ואין יותר הקרבת קורבנות) וכו' ולכן כתבתי "מאוד לא מדויק היסטורית אבל מעביר את הנקודה".
לצפיה ב-'רופאים דנים מנסים לאסור מילת קטינים, טרם קראתי'
רופאים דנים מנסים לאסור מילת קטינים, טרם קראתי
09/12/2016 | 09:13
7
94
המוכשרים והפנויים מוזמנים לצרף תקציר

לצפיה ב-'הנחתי שפורסם גם בתקשורת בישראל, בחיפוש בגוגל יש כתבות, למשל:'
הנחתי שפורסם גם בתקשורת בישראל, בחיפוש בגוגל יש כתבות, למשל:
09/12/2016 | 14:38
1
70
לצפיה ב-'תודה, נהדר! '
תודה, נהדר!
11/12/2016 | 07:52
15
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/12/2016 | 15:36
7
לצפיה ב-'לאסור זאת כפיה - וזה לא שונה מהאיסורים של האינקויציה'
לאסור זאת כפיה - וזה לא שונה מהאיסורים של האינקויציה
22/12/2016 | 16:31
3
25
וזה לא בגלל יופי הנפש או הליברליות והפלורליזם וכ"ו.  אלא תוצאה של משקעים של רעיונות הכפיה של האנטישמים ,הפשיסטים, האינקויזיטורים שעדיין קיימים בנבכי נפשם  של "אבירי החופש והליברליות האירופאים" שהם בעצם אנשים גזעניים וחשוכים שלא מסוגלים להבחין בין חופש אמיתי ופלורליזם,  לכפיה התנשאות וגזענות. 

לצפיה ב-'לא, אתה טועה והורים שמלים גרועים כמתעללים'
לא, אתה טועה והורים שמלים גרועים כמתעללים
22/12/2016 | 21:20
1
21
דע לך שאתה לא יודע דבר על מילת התינוקות על נזקיה הרבים, הרופאים הדנים עושים את מלאכתם כראוי ובאומץ, אגב בגלל ההגירה המוסלמית, ואתה רק חוזר על הדיקלום המקובל הנוח, וכה שקרי.
לצפיה ב-'שום נזקים ושום קשקוש'
שום נזקים ושום קשקוש
29/12/2016 | 13:26
5
לצפיה ב-'נכון, חוקים כופים על האזרח דברים רבים. לא כל דבר מותר.'
נכון, חוקים כופים על האזרח דברים רבים. לא כל דבר מותר.
23/12/2016 | 15:44
17
אסור לך למכור את ילדיך. אסור לך להעביד אותם. הם חייבים בחוק חינוך חובה. יש חובה לספק להם את כל צורכיהם הבסיסיים (אחרת יכולים לתבוע אותך על הזנחה וגם לקחת ממך את הילדים). אסור להתעלל בהם.

המדינה (ישראל וגם מדינות אחרות) לא מאפשרות לאזרחיהן לעשות כל דבר, וכשמדובר בחסרי ישע כמו קטינים, החוק דואג להם במיוחד מאחר שהם החוליות החלשות בחברה וקל לנצל אותם.

האם היית מוכן שהורים יחליטו להסיר חלקים מהגוף של ילדיהם ללא הצדקה רפואית, רק כי ככה נראה להם?
כי זו בדיוק מילה. זו לא כפייה דתית, זו מניעת כפייה דתית של הורים על תינוק שרק נולד ולא יכול להתנגד. לכל ילד ולכל אדם יש זכות מלאה על איברי גופו ולאיש אין זכות לפגוע בו, כן, גם אם הוא הביא אותו לעולם. מרגע שתינוק נולד הוא בן אדם ויש לו זכויות אדם.

מי שרוצה לכרות ברית עם אלוהיו ותוך כדי זה לכרות את איברי גופו – לבריאות. אין לו זכות לכרות איברים ולפגוע ולפצוע את גופו של אדם אחר בשם האמונה שלו. זו לא אנטישמיות (אגב, גם מוסלמים מלים וגם הרבה שבטים באפריקה וגם נוצרים, בעיקר בארה"ב) אלא הומניות ודאגה לחלשים שלא יכולים להתנגד ומגיע להם לחיות עם כל איברי גופם.

העובדה שזה לא ברור מאליו מצטערת אבל היא תוצאה של משקעים של רעיונות הכפייה הדתיים בתרבות שגדלנו לתוכה ולכן זה נראה לנו "נורמלי". אבל ברגע שמדברים על מילת נשים פתאום אנשים נחרדים. או לו היינו שומעים על הורה שמחליט להוריד לילדיו את תנוכי האוזניים. או רגלי הלוטוס בסין, מנהג שלמרבה השמחה עבר מהעולם, אז אולי מתישהו נזכה לראות את זה קורה גם למילה.
לצפיה ב-'פורטל "בריתות" עם חומר על הברית עצמה, טרם חקרתי...'
פורטל "בריתות" עם חומר על הברית עצמה, טרם חקרתי...
07/12/2016 | 16:03
51
פורטל פירסומי ושיווקי בעיקרו, כנראה ללא יותר מידי מידע שמעניין אותנו כאן. (כאמור טרם בדקתי..)

לצפיה ב-'תחקיר: חסרי ניסיון הופכים ל"מוהלים" של אוכלוסיות חלשות, רבני'
תחקיר: חסרי ניסיון הופכים ל"מוהלים" של אוכלוסיות חלשות, רבני
28/11/2016 | 21:50
10
136
תחקיר: חסרי ניסיון הופכים ל"מוהלים" של אוכלוסיות חלשות, רבנים מרוויחים כסף על גבן
הרב אליהו אסולין מחדרה הוא מוהל ותיק שמצא דרך להרוויח הרבה מאוד כסף: תלמידים שבאים אליו לעבור הכשרה למוהלים משלמים לו אלפי דולרים - ומיד נשלחים, ללא כל ניסיון, לערוך במקומו טקס ברית מילה באוכלוסיות מוחלשות - בהן יוצאי אתיופיה ועובדים זרים: "הם בשר תותחים, לא יקרה כלום אם תעשה טעות על הילד"

לצפיה ב-'תודה, זה מזעזע, אין לי כוחות נפש כרגע לפתוח את זה'
תודה, זה מזעזע, אין לי כוחות נפש כרגע לפתוח את זה
29/11/2016 | 11:22
1
57
בטח זה ישרוף לי פיוז במוח לכמה שעות ואני חייבת את המוח היום ממש במיטבו.

זו תופעה מוכרת, פעם אלה היו אתיופים...
לצפיה ב-'"בשר תותחים" - זה גם מה שהתינוק שלכם בעיני המוהלים '
"בשר תותחים" - זה גם מה שהתינוק שלכם בעיני המוהלים
29/11/2016 | 15:36
56
כמו כולם, גם אני ראיתי את הכתבה שחושפת את שוק הבשר הפרוץ של לימודי מילה,
עכשיו לכולםברור  שכל הסיפורים על אפס נזקים בברית, הם שקר, כי יש את "בשר התותחים" המוסתר
שאף אחד לא ממש יודע מה עובר עליהם, כי אין שום פיקח - והם נבחרו להיות "בשר התותחים" - 
רק כי הם תינוקות לא יהודיים, או אתיופים כושים, שעוברים ממש התעללות לא דרך לימוד רפואי מסודר
מאוחרי כל מוהל רחום ייתכן ועומד מישהו ששילם כסף על תעודה והלך להוציא כרטיס ביקור, 
כאשר את הלימוד שלו הוא עשה על תינוקות מ"גזע נחות" שלא חשוב אם יקרה להם איזה שהוא נזק, 
אם אלו הרבנים שמלמדים, וכך מתנהלי לימודי המילה, צריך להיות טיפש גדול כדי להפקיד בידיים שלהם תינוק 
אני את התינוקות שלי לא אמול, בטח לא אצל רב, שלא למד את זה כפרקטיקה רפואית, 
כי אני רואה בכך תמיכה בהמשך שוק הבשר הזה, כשאתה נותן לרב שאינו רופא למול את 
התינוק שלך, אתה בעצם לוקח חלק בטיפוח תעשיית המילה על גבם של תינוקות שלא נולדו
לדת ולגזע הנכון
אני בחרתי שלא למול את ילדי - גם לא אצל רופא, זה שההורים שלי היו פרימיטיבים ונתנו אותי 
למוהל, לא אומר שגם אני צריך להיות לשמר את הפרמטיביות הזאת, שברור שלא תשרוד ממילא
בעולם בעוד 1000 שנה, כל מי שחושב שיהדות תהיה קיימת כאן לעולם, לא מבין שאת הסיפורים
על ביאת המשיח והשהעולם יהיה קיים רק 6000 שנה וכאלה, וכל שאר סיפורי התנ"ך לא יוכלו 
להמשיך לספר עוד הרבה שנים, אתם מתארים לעצמכם רב בעוד 100 אלף שנים שעדיין 
שר "אני מאמין בביאת המשיח"? אחרי ש 100 אלף שנים הוא לא בא ?
אני לא מרגיש שום אשמה להפסיק את המסורת הזאת, פשוט כח במשפחה שלי לפני 5000 שנה 
לא עשו את זה, וגם בעוד 100 שנה מי שיעשה את זה יהיה מוסלמים ויהודים רדיקליים 
חובה להפיץ את הסרטים הללו, כדי שידע כל מי שנותן פרנסה למוהלים, שהוא מעודד
התאכזרות בתינוקות, מאנשים שמתייחסים אליהם כ"בשר תותחים"
ומה חשבתם ? בשביל להיות מוהלים צריך להיות אדם שמסוגל לכרות איבר מתינוק חי 
מבחינתי דעאש ומוהלים שייכים לאותה תרבות ברברית שצריכה להעלים מהעולם הנאור 
שבו אנשים אמורים כבר להיות מסוגלים להבין שזאת הכל מסחרה ולא דת 
מסחרה ושוק בשר על גבם של תינוקות 
ושלא תחשבו שלתינוק שלכם יהיה יחס אחר מ"בשר התותחים"
כי גם הוא סוגיהיה סוג של מטרה לעשות כסף קל - הכאב שלו ? 
את זה חסמו מהמוהל להבין בשיטת הלימוד הפרוצה 
לאור הכתבה, מקווה שהממשלה תחליט להפוך את לימודי המילה למקצוע מסודר
ואחרי לפחות שנתיים לימודי רפואה 
לצפיה ב-' מי שנותן לאדם שאינו רופא מנתח לגשת לתינוק עם סכין...'
מי שנותן לאדם שאינו רופא מנתח לגשת לתינוק עם סכין...
29/11/2016 | 21:19
4
72
נותן לאדם שאינו רופא מנתח לגשת לתינוק עם סכין.
לצפיה ב-'כשאתה משלם למוהל שאינו רופא, אתה מחזק את הרוע בעולם '
כשאתה משלם למוהל שאינו רופא, אתה מחזק את הרוע בעולם
30/11/2016 | 13:23
3
61
ואת הגזענות 

אתה תומך בהמשך תעשייה שכל מה שמעניין אותה זה 
כסף וגם כסף וגם כסף 

מוהלים זה אנשים שיעשו הכל בשביל כסף
- גם לחתוך תינוק צורח מכאבים

למה כמעט ואין מוהלים שמלים בחינם ? או תמורת נניח סכום סימלי ?
כי זאת הפרנסה שלהם נטו ! הם עצמם לא מאמינים במה שהם מוכרים 
זה רק הדרך שלהם לעשות כסף - כי לא לימודו אותם משהו אחר 

גם רופא שעושה בריתות בכסף - מעניין אותו רק הכסף
אבל הוא לפחות למד רפואה

מענין יהיה לעשות פעם מחקר אמיתי איפה לתינוק פחות כואב
הכי פחות כואב זה כמובן בלי הטקס הברברי
אבל לי ברור שעם לימודים כאלו גזעניים וחסרי רגש על
תינוקות אתיופים, לעומת לימודי רפואה, רוב הסיכוים
שברית מילה עם רופא גם פחות כואבת פיזית לתינוק
שעובר את הטקס המזעזע

היה פעם כאן בישראל קיסר רומאי שניסה לבטל את המילה
והיו פסיכים שהיו מוכנים למסור את הנפש שלה ושל התינוק בשביל זה
אני לא הולך להמשיך את המוסורת הזאת, כמו שאני לא צד חיות,
ולא גר במערה כמו שאבות אבותי עשו 

לצפיה ב-'בעיניי קצת נסחפת... אין פסול בקבלת שכר על עבודה / מתן שירות'
בעיניי קצת נסחפת... אין פסול בקבלת שכר על עבודה / מתן שירות
30/11/2016 | 14:01
52
ברגע שאדם נשכר לבצע עבודה מסוימת (ולא משנה מה הכשרתו, מישהו שכר אותו לביצוע המשימה) אין כל פסול שהוא יקבל על כך שכר ויתפרנס מכך. "פרנסה" אינה מילה גסה.
לצפיה ב-'גם מה שאתה עושה פה זה גזענות והכללה.'
גם מה שאתה עושה פה זה גזענות והכללה.
01/12/2016 | 21:03
1
62
אתה אומר שכל המוהלים אותו הדבר, ושלכולם כוונות רעות. אני מתנגדת לברית מילה, אך לא חושבת כך. הם אנשים שמלכתחילה מערכת הערכים שלהם והאמונה שלהם שונה מאוד משלנו, אבל זה לא הופך אותם בהכרח למרושעים וחסרי מוסר ברמה האישית. הם התחנכו אחרת, עם המחשבה שברית מילה היא מצווה גדולה וחיונית והם מאמינים שהם עושים מעשה טוב בכך שמלים, כמו שרופא מאמין שהוא עושה מעשה טוב כשהוא מרפא, מה שלא סותר את העובדה שהוא גם מקבל שכר על עבודתו. גם בין מוהלים, כמו בקרב כל קבוצה של בעלי מקצוע או בני אדם בעולם, אני בטוחה שיש אנשים ישרים ובעלי מצפון שאכפת להם גם מהלקוחות ולא רק מהכסף ולעומתם יש גם מהסוג שאתה תארת, שלא אכפת להם מהאתיקה המקצועית או מהלקוחות, אלא רק מהכסף. אבל כמו שכתבה טריליאן, זו הפרנסה שלהם שאני בטוחה שרובם באמת ובתמים מאמינים שהיא לגיטימית ואף תורמת משהו טוב לאנשים.
לצפיה ב-''
02/12/2016 | 16:43
5
לצפיה ב-'האם אתם חושבים שלפרשה הזו תהיה השפעה על מטרת הפורום?'
האם אתם חושבים שלפרשה הזו תהיה השפעה על מטרת הפורום?
01/12/2016 | 14:07
1
70
לי נראה שכמעט ולא.
אנשים מזדעזעים מהרבה דברים שנחשפו שם (ויש ממה), אבל זה לא זעזוע מהמנהג עצמו.
אולי במידה מסוימת השיחות על הפרשה יתנו הזדמנות למתנגדים, איפה שכבר יש כאלו, להעלות את השאלה למה עושים את זה בכלל.

לצפיה ב-' זו לא פרשה שתגרום למעוניינים למול להימנע מכך, אבל'
זו לא פרשה שתגרום למעוניינים למול להימנע מכך, אבל
01/12/2016 | 17:20
53
היא בהחלט יכולה לגרום להם להיזהר יותר, לשאול שאלות, לחקור, לברר... וכשזה קורה, לפעמים מתקבלות תשובות שונות מהצפוי (כפי שקרה כבר לרבים וטובים בעבר). כמו כן היא מציפה את נושא המילה לתודעה בהקשר שלילי, מציפה דיונים בנושא וכו', וגם זו הזדמנות ופתיחת דלת להרהורים, דיונים ושקילה של המעשה.
לצפיה ב-'מי שטיפש מקבל את מה שבישל. חכם בודק לפני'
מי שטיפש מקבל את מה שבישל. חכם בודק לפני
20/12/2016 | 22:04
3
לצפיה ב-'בתוכנית הסטירית "מחוץ לחוק" מתלוננים על תינוקות'
בתוכנית הסטירית "מחוץ לחוק" מתלוננים על תינוקות
28/11/2016 | 15:49
106
וגם על ברית מילה,

מתוך נאום התובע שמבקש להוציא תינוקות מחוץ לחוק.

https://www.youtube.com/watch?v=gw3UHDCzbIQ&t=4m45...
לצפיה ב-'כרזות'
כרזות
24/11/2016 | 02:59
2
93
"וביום השמיני קורבן ליהוה אלוהיך"

"ביום השמיני יידקר לכם כל זכר"

"פולחן היום השמיני - קורבן חילוני ישראלי"
לצפיה ב-'"רופא אליל עצור, מילת התינוקות מזיקה ואינה נחוצה"'
"רופא אליל עצור, מילת התינוקות מזיקה ואינה נחוצה"
25/11/2016 | 16:06
23
לצפיה ב-'יש לנו מאמר היסטורי שריכזנו המון סלוגנים, אולי ימצא שם רעיון'
יש לנו מאמר היסטורי שריכזנו המון סלוגנים, אולי ימצא שם רעיון
28/11/2016 | 16:07
35
לצפיה ב-'מפגש קה"ל ברמת גן ביום שבת הקרוב'
מפגש קה"ל ברמת גן ביום שבת הקרוב
23/11/2016 | 23:30
43
היי 
אני מזכירה למי שיודע ומזמינה את מי שרוצה להצטרף אלינו ביום שבת - 16:00 למפגש קה"ל ברמת גן
כל מי שמתלבט רוצה לשאול הורים אחרים, מי שרוצה לספר משהו על התלבטות בקשר לתינוק שלו, מי שרוצה לספר על הילד השלם שלו - מוזמן.

הורים ותיקים (ותיקים זה עם ילד או תינוק מעל גיל 9 ימים ;) ) - אשמח אם יצטרפו עוד 1-2 - כדי שיהיו עוד סיפורים אישיים

תודה 
ולהתראות
רונית
לצפיה ב-'משעשע?'
משעשע?
16/11/2016 | 22:49
2
167
שלום חברים,
קבלו קטע שקרה לדוד שלי.
מקווה שישעשע (או יטריד) אתכם, תרגישו חופשי להפיץ הלאה!
לצפיה ב-'מטריד ומשעשע כאחד. כל הכבוד על היוזמה והכישרון!'
מטריד ומשעשע כאחד. כל הכבוד על היוזמה והכישרון!
20/11/2016 | 15:16
69
יש איזשהו פיספוס בעיני בחוסר הקוהרנטיות של הדובר הוא מתפלא על הרעיון החיתוך מחד, ומודה שאותו חתכו מאידך. יש כאן איזשהי סתירה בדמות, המוגברת ע'י השעשוע שלו מכל הסוגיה. ברור לי שזה משרת את הקו הקומי והבדיחות בהמשך.

הכישרון ''לדבב'' מחדש קטעים מאד משעשע בעיני ולעיתים מכיל הברקות של ממש.
לצפיה ב-'מעיק ומעצבן. צר לי, לא שרדתי יותר משניות ספורות...'
מעיק ומעצבן. צר לי, לא שרדתי יותר משניות ספורות...
22/11/2016 | 01:55
56
לא יודעת באיזו שפה הוא מדבר, אבל הוא נראה כמו גרסה ___ (השלם את העדה הרלוונטית) של זאב רווח... אבל העיקר שהוא מבסוט מעצמו.
לצפיה ב-'גדי ווילצ'רסקי (השחקן עידן מור אאל"ט) בפוסט סוחף בפייסבוק'
גדי ווילצ'רסקי (השחקן עידן מור אאל"ט) בפוסט סוחף בפייסבוק
12/11/2016 | 08:04
5
217
שזכה בנתיים ל-317 שיתופים ו-1900לייקים תוך פחות מיממה.
לצפיה ב-'לא יודעת מי זה, אבל אחלה פוסט.'
לא יודעת מי זה, אבל אחלה פוסט.
12/11/2016 | 18:57
1
27
לצפיה ב-'לשאלתך:'
לשאלתך:
13/11/2016 | 00:59
101
לצפיה ב-' חזק!'
חזק!
13/11/2016 | 00:58
20
לצפיה ב-'ניסיתי לקרוא את התגובות, אבל רובן תיוגים של ישראלים טיפשים'
ניסיתי לקרוא את התגובות, אבל רובן תיוגים של ישראלים טיפשים
13/11/2016 | 01:06
102
שלא יודעים שיש בפייסבוק כפתור "שתף" ואפשר לשתף ציבורית או פרטית ואז האנשים שאתה מכיר יקבלו הודעה לבוא לקרוא. אין צורך לצעוק את שמם בציבור שלא מכיר אותם ולנפח סתם את כמות התגובות לכולם, בפרט אלא מאיתנו שעוד רוצים לקרוא תוכן. בחיי, אחרי שלחצתי שוב ושוב על הכפתור שפותח עוד ועוד תגובות (עוד תפלצת פייסבוקית איומה) אני גוללת וגוללת  ורוב מה שיש שם זה שיחות פרטיות בין חברים בתוך דיון ציבורי . אני שונאת את פייסבוק.
לצפיה ב-'3300 לייקים (בערך) ו584 שיתופים. ואוו!!'
3300 לייקים (בערך) ו584 שיתופים. ואוו!!
16/11/2016 | 13:57
18
לצפיה ב-'דלקת בדרכי שתן בתינוק לא נימול'
דלקת בדרכי שתן בתינוק לא נימול
09/11/2016 | 16:45
23
170
היי
לתינוק שלי,בן 10 חודשים התגלתה דלקת בדרכי שתן פעמיים בהפרש של חודש , בראשונה היה איקולי ובשנייה קלבסיאלה.
בבית חולים הגישה היא שזה בגלל שהוא לא עבר מילה  והם מתעקשים שזה קשור ושזה גורם סיכון ואפילו ממליצים לעשות לו.
קרה למישהו?המלצות/כיווני טיפול?
הבדיקות לביצוע בירור הסיבה לזיהום גם מכאיבות וקשות.

לצפיה ב-'דלקות בדרכי השתן יכולות להיגרם מסיבות שונות, לא בגלל הערלה'
דלקות בדרכי השתן יכולות להיגרם מסיבות שונות, לא בגלל הערלה
09/11/2016 | 19:59
116
יש מחקר אמריקני ישן שמבססים עליו את הקשר בין מילה להפחתה בדלקות בדרכי השתן, אבל כבר קראתי ביקורת על האמינות שלו. למשל כאן:

כך או כך, דלקות בדרכי השתן נפוצות הרבה יותר בקרב בנות; אם הוא היה תינוקת ולא תינוק, האם היו מציעים לחתוך לו חלק מהגוף לכל החיים או פשוט נותנים אנטיביוטיקה ומטפלים כרגיל? ואם הדלקת הייתה במקום אחר בגוף (שאינו תוספתן...) כמה מהר היו ממליצים על ניתוח כריתה? נקודה למחשבה.

הסיבה שרופאים בישראל ממהרים להמליץ על מילה היא שכך הם רגילים, זה מה שהם לומדים, זה מה שנורמלי מבחינתם. אף אחד לא מבטיח שאחרי מילה יופחתו הדלקות (בעיקר כשלא ברורה הסיבה) וגם שתי דלקות בילדות אינן סיבה למהר ולהסיר חלק מהגוף לכל החיים. ניסוח יפה של הדברים:
וגם פה:

מקשרת הסבר של המרכז הרפואי שניידר על דלקות בדרכי השתן בילדים:
ורוצה להדגיש ששמירה על הגיינה של פין היא כמו שמירה על הגיינה של פות – לא מתעסקים ב"בפנים", רק שוטפים כרגיל מבחוץ, כמו ששוטפים אצבעות. למעשה שטיפה מוגזמת עלולה לגרום ליובש ולגירוי בעור שישיגו את התוצאה ההפוכה (ובעצמם עלולים לגרום לדלקת, כי יהפכו את העור לפגיע יותר).

דלקות בדרכי השתן בהחלט קרו לרבים, מקשרת דיון לדוגמה (תוכלי לחפש עוד באמצעות החיפוש של הפורום, חלונית החיפוש למעלה משמאל):

קישרתי בו התייחסויות חשובות של מנתח שכתב בפורום בעבר:

ויש בו גם שיתוף של גולש ותיק בפורום שמספר על החוויה שלהם עם דלקות:

רק בריאות!
לצפיה ב-'דלקות בדרכי השתן נובעות מכניסת חיידקים מהמעיים למערכת השתן'
דלקות בדרכי השתן נובעות מכניסת חיידקים מהמעיים למערכת השתן
10/11/2016 | 19:25
20
158
אין ממש קשר לעורלה, ובכל מקרה אחרי גיל שנה יש פחות דלקות אצל ילדים שלמים. מספיק לתת לתינוק אנטיביוטיקה, ולא צריך לחתוך איברים עכשיו, והכי חשוב לדעת שיש כמות דלקות גבוה יותר אצל תינוקות אחרי ברית מילה.

לצפיה ב-'המשפט האחרון ממש לא מדויק ולא רלוונטי לענייננו.'
המשפט האחרון ממש לא מדויק ולא רלוונטי לענייננו.
10/11/2016 | 22:55
19
97
ראשית, "אחרי ברית מילה" = בתקופה הקצרה שמיד לאחר המילה (לכל היותר שבועיים שלושה, בקישור השני שהבאת כתוב 12 יום).

שנית, הסיבה לכך אינה המילה עצמה (הניתוח) אלא החבישה של המוהלים. הילד בן עשרה חודשים, מוהל כבר לא ימול אותו בכל מקרה, שלא לדבר על כך שאם הוא אכן היה זקוק למילה מסיבה רפואית, יש להניח שהיו לוקחים אותו לרופא. בקיצור, פשוט לא קשור.
לצפיה ב-'כנראה לא קראת את המאמר'
כנראה לא קראת את המאמר
11/11/2016 | 11:45
18
64
המחקר מורכב משני חלקים, הראשון על העלייה בדלקות אחרי מילה, והשני על עלייה נוספת אחרי ברית מילה ע״י מוהל.

יש מוהלים שמלים גם זקנים, אני לא חושב שמשנה להם שהילד קצת גדול.
לצפיה ב-'כנראה קראת ולא הבנת... תן בבקשה ציטוט שתומך בדבריך'
כנראה קראת ולא הבנת... תן בבקשה ציטוט שתומך בדבריך
11/11/2016 | 13:47
17
53
כי אין לי מושג על מה אתה מדבר. כל הקישורים שלך מובילים שוב ושוב לאותו מחקר של ד"ר יעקב אמיר (ושות') ולא מצאתי בהם שום דבר חדש.

לא שמעתי על מוהלים שמלים "זקנים", הם לא יודעים איך. השיטה שעושים בתינוקות מתאפשרת רק בתינוקות קטנים, ברגע שהילד כבר גדל זה כבר מצריך תפרים וכו', מוהל לא יכול לבצע זאת.
לצפיה ב-'שמתי קישורים כבר קודם, את יכולה לקרוא בעצמך. '
שמתי קישורים כבר קודם, את יכולה לקרוא בעצמך.
11/11/2016 | 23:57
16
40
אין הבדל בין איבר מין של תינוק בן 8 ימים, לכמה חודשים אחרי כן, זה אותו דבר בדיוק.

אני בטוח שאם זה לא היה מנהג מהתקופה שהקריבו בני אדם לאלים, שום רופא לא היה מוכן למול תינוק בן כמה ימים, וכולם היו מתעקשים לחכות לגיל בוגר יותר. יש המון ניתוחים דחופים לתינוקות ובעיקר לפגים, שאין שום מנתח שמוכן לקחת אחריות על תינוק כל כך זעיר, אז ברור שפחות מסוכן למול אדם בוגר ללא תפרים.
לצפיה ב-'נכנסתי לקישורים ולא מצאתי את מה שכתבת, לכן ביקשתי ציטוט'
נכנסתי לקישורים ולא מצאתי את מה שכתבת, לכן ביקשתי ציטוט
12/11/2016 | 00:16
15
37
ודאי שיש הבדל בין איבר של תינוק קטן לאיבר גדול יותר. הטכניקה המסורתית של המוהלים לא מתאימה לאיבר גדול, ומכיוון שאנחנו לא חיים לפני אלף שנה וגם לא באפריקה, יש כאן בכל זאת סטנדרט מינימלי (אפילו למוהלים). כמו כן רק בתינוק קטן אפשר לבצע מילה ללא הרדמה (לא רצוי, אבל אפשר... וזה מה שעושים). תינוק קטן אפשר לרסן בקלות, הוא נכנס להלם ולא מתנגד. בפעוט זה כבר לא עובד, ואני מניחה שברור לך שילד או מבוגר לא יימולו ללא הרדמה, כן? מוהל לא יכול להרדים, רק רופא. מוהל גם לא יכול לבצע תפרים (וזה נחוץ במילה בגיל מבוגר). במקום להתווכח סתם פשוט תקרא:

"ברית מילה בילדים בגיל מעל 4 חודשים, או במשקל מעל 5 ק"ג, מומלץ לבצע בחדר ניתוח בהרדמה כללית"

"ברית מילה בגיל שמונה ימים הינה הליך פשוט היכול להתבצע על ידי מוהלים מומחים שאינם רופאים, ללא הרדמה וללא כל אשפוז. לעומתה, ברית מילה למבוגרים הינה ניתוח כירורגי לכל דבר. [...]

ניתוח ברית מילה למבוגרים מבצעים רופאים כירורגיים המאושרים על ידי ועדה בין-משרדית לפיקוח על מוהלים, בה יושבים נציגי משרד הבריאות ומשרד הדתות. רופאים אלו משלבים את מיומנותם הרפואית בידע הלכתי נדרש.
הברית מתבצעת בחדרי ניתוח במרכזים רפואיים מוכרים ומאושרים על ידי משרד הבריאות."

ברית מילה לשם גיור
ברית המילה נעשית במספר בתי חולים ומרכזים רפואיים ברחבי הארץ המצויים בהסכם עם הרבנות הראשית לישראל ונתונה לפיקוח הועדה לפיקוח על המוהלים בה יושבים נציגי משרד הבריאות והרבנות. ברית המילה מתבצעת על-ידי רופא מומחה, שהוא גם מוהל, הממונה על ההיבט הכירורגי של הברית ועל ידי מוהל, הממונה על ההיבט המסורתי (לעתים משמש אדם אחד בשני התפקידים). לאלה מסייע רופא מרדים. את הברית ילוו, נוסף לצוות המקצועי, 3 רבנים המשמשים כבית דין לצורך אישור ברית המילה. [...]

ניסיתי לחפש מידע לגבי ילדים אבל אתרים של מוהלים שמצאתי חסומים לקריאה בשבת... בכל מקרה, אם אתה מבין ומסכים שמוהל (שאינו רופא) לא יכול להרדים ולתפור, תבין שהוא לא יכול לבצע מילה בישראל. מוהל שיפנו אליו עם תינוק גדול (מעבר לכמה חודשים) קל וחומר ילד או אדם בוגר, יפנה לרופא. הנוהל הוא שאם הרופא אינו מוהל יש לצדו אנשי דת כדי לבצע את הצד הטקסי של הברית (כפי שכתוב במקורות שהבאתי). מובן שאם לא מדובר במילה דתית (ללא ברית) אין צורך במוהל או באנשי דת מלכתחילה וזה מבוצע אצל רופא (כמו כל הליך רפואי).
לצפיה ב-'הסברתי כבר בתגובה הקודמת את הסיבה'
הסברתי כבר בתגובה הקודמת את הסיבה
12/11/2016 | 01:30
14
33
אצל המוסלמים הילדים נימולים בגילאים של 5-13, וזה גם ככה גם בפיליפינים ובאפריקה, אף אחד שם לא הולך לבית חולים עם מנתח והרדמה כללית, זה נעשה בבית או באוהל, ע״י מוהל שבדרך כלל עוצר את הדם עם אפר...
כתבתי כבר שקשה למצוא מנתחים לתינוקות, וכל הסיבה שמבצעים ברית מילה בצורה כל-כך פרימיטיבית, זה בגלל שזה התחיל כשהיו מקריבים בני אדם לאלים. אם את חושבת שזה לא נכון, למה אין מקרי מוות אחרי מילה במדינות שכנות?

הארגונים שבעד מילה באפריקה, ושולחים רופאים למול, לא שולחים איתם רופאים מרדימים, וברוב הפעמים נותנים להם מכשירים לביצוע עצמאי של המילה.

את באמת חושבת שתינוק בן 10 חודשים יכול להתנגד? כמה הבדל כבר יש תוך כמה חודשים? וגם מה את מצטטת אתרים שנוסחו ע״י הרבנות? ברור שהם אומרים שהכל בסדר..:

בקשר לקישור, הנה הציטוט:
Conclusions: There was a higher preponderance of UTI among male neonates. Its incidence peaked during the early post-circumcision period, as opposed to the age-related rise in females. UTI seems to occur more frequently after traditional circumcision than after physician performed circumcision. We speculate that changes in the hemostasis technique or shortening the duration of the shaft wrapping might decrease the rate of infection after Jewish ritual circumcision
לצפיה ב-'נתת סיבה שלא רלוונטית למדינה מערבית. אתה עושה צחוק?'
נתת סיבה שלא רלוונטית למדינה מערבית. אתה עושה צחוק?
12/11/2016 | 02:01
13
38
נראה לך שישראלים ימולו באוהל ויעצרו את הדם עם אפר? וכן, יש מקומות שבהם עושים זאת לילדים בלי הרדמה כטקס חניכה. זה כואב, זה לא הגייני... יש גם מקומות שעדיין מלים נשים וזו זוועה. מה הנקודה שלך? שזה אפשרי? כן, ודאי שזה אפשרי. אבל זה לא נעשה בקרב יהודים בישראל! (ומנין לך ש"אין מקרי מוות אחרי מילה במדינות שכנות"? חקרת את הנושא?).

נכון, יש מכשירים מיוחדים שמסירים את הערלה ע"י נמק. זה לא ניתוח מהיר, זה לוקח יותר זמן. אבל זו לא השיטה היהודית! אני מזכירה לך שאנחנו מדברים על ברית מילה. מי שהולך למוהל מקבל מילה לפי הגרסה היהודית. לא האפריקנית, לא המוסלמית...

ברור שאני מצטטת אתרים שנוסחו ע"י הרבנות, אנחנו מדברים על ברית מילה בישראל ע"י מוהל! להזכירך, טענת "יש מוהלים שמלים גם זקנים, אני לא חושב שמשנה להם שהילד קצת גדול". אז בוא תן אתה סימוכין לטענתך, תראה לי מי הם המוהלים האלה ש"לא אכפת להם". בבקשה, אני מחכה.

הציטוט שהבאת לא אומר שהעלייה בשיעור הדלקות אחרי מילה היא באופן כללי. למעשה במאמר כתוב שאחרי כשבעה שבועות שיעורי הדלקות בין הדנים לבנות התהפכו, כי מהגיל הזה השיעורים עולים אצל בנות ויורדים אצל הבנים (מתרחקים מהשפעת המילה).

בשלב הראשון של המחקר שבו בדקו את ההשפעה של מילה לא הפרידו למילה ע"י מוהל או רופא. העלייה בשכיחות הדלקות בקרב בנים נימולים הייתה בגיל שבועיים עד ארבעה שבועות, כלומר עד שלושה שבועות מהמילה, זה מה שכתבתי.

בשלב השני בדקו מלכחילה תינוקות עד גיל חודש(!) ואז ראו שהשיעור הגבוה של דלקות הוא בקרב אלה שנימולו ע"י מוהל ולא ע"י רופא. שים לב שמתוך 111 תינוקות בני חודש או פחות, 87 נימולו ע"י מוהל ורק 24 ע"י רופא, כלומר אין שוויון בגודל הקבוצות (קבוצת הנימולים אצל מוהל גדולה פי שלושה-ארבעה מקבוצת הנימולים אצל רופא). המשמעות היא שכשלא מפרידים זאת (כמו בשלב הראשון של המחקר) מקבלים עלייה כללית בשיעור הדלקות, כי העלייה בתת-הקבוצה הגדולה משפיעה כמובן על האחוזים בקבוצה כולה.

כך או כך, העלייה היא בקרב תינוקות עד גיל חודש (ארבעה שבועות, זה היינו הך) ובהנחה שרובם נימולו בגיל 8 ימים, הרי שההשפעה שעולה מהנתונים היא שמילה ע"י מוהל מגדילה את הסיכוי לדלקת בדרכי השתן בשבועיים-שלושה שלאחר המילה. זה בדיוק מה שכתבתי וזה מה שעלה מהדיון הקודם שלנו בנושא, דבר לא השתנה. אם הבנת אחרת, לא הבנת נכון.

חשוב לציין שגם המחקר הזה הוא פצפון, המספרים שהם בדקו קטנים מאוד. להשוות קבוצה של 87 תינוקות ועוד לקבוצה של 24 תינוקות... זה כלום. כשיש רק שישה(!) תינוקות עם דלקת (אחרי מילה אצל רופא) זו לא כמות שאפשר לגזור ממנה מסקנות סטטיסטיות מובהקות. 6 מתוך 24 זה רבע, כלומר 25%. אבל לו היו שניים פחות (4 מתוך 24) זה כבר היה שישית (16.6%) ולו היו שניים יותר (8 מתוך 24) זה היה שליש (33.3%). כלומר האקראיות כאן גדולה מאוד ובמספרים כ"כ קטנים כל שינוי קטן משפיע בגדול על האחוזים. לכן המובהקות הסטטיסטית של מחקר כזה (שמלכתחילה בדק עשרות בודדות של תינוקות) קטנה ולא ניתן להסיק ממנו מסקנות גורפות. הוא טוב בתור מחקר התחלתי, ראשוני, לא הרבה יותר מזה.

לסיכום: הדברים שכתבתי נכונים ומדויקים. כמו כן המחקר הזה לא רלוונטי למי ששוקל למול תינוק בן עשרה חודשים מסיבה רפואית. מילה רפואית תבוצע ע"י רופא ולא מוהל, ובכל מקרה מוהל מוסמך בישראל כבר לא ימול תינוק בן עשרה חודשים (תבדוק). מעבר לכך, המחקר לא בדק תינוקות בני כמה חודשים שנימולו ולכן לא ניתן להסיק ממנו מסקנות גורפות על מילה בגיל מבוגר יותר. במילים אחרות, גם לו מוהל ימול תינוק בן עשרה חודשים, אין דרך לדעת אם זה יעלה את הסיכוי שלו לדלקת בדרכי השתן. זה לא נבדק מחקרית.
לצפיה ב-'את מפספסת את הנקודה'
את מפספסת את הנקודה
12/11/2016 | 02:25
12
33
בישראל מלים בצורה חופשית בגיל כמה ימים, ועוצרים את הדם עם קצת בד, את אף אחד לא מעניין ׳מדינה מערבית מתקדמת׳. את יכולה לברר אצל כל המוהלים, תגידי שלתינוק שלך היה צהבת, ורק עכשיו הרופאים אישרו למול, ותראי שאף אחד לא חושב שיש בזה בעייה. גם העולים החדשים מרוסיה עברו ברית מילה בישראל בגילאים קצת יותר גדולים מגיל שנה, וזה לא נעשה עם הרדמה או תפרים.

אני רואה שיש לך המון הערות על מחקרים רפואיים, אני לא רופא, אבל אני סומך על הרופאים. אם יש לך הערות, חישובים, או טענה שהמחקרים שלהם לא נכונים, את יכולה לפנות אליהם ישירות, אני לא הכתובת.
את בחרת להתעלם בצורה מופגנת ממה שכתוב באתר בצורה ברורה, ״יש שני חלקים במחקר, הראשון הוא השפעת המילה על הדלקות, והשני הוא ההשפעה של חבישה ע״י מוהל.
הבאתי לזה ציטוט במקרה ואת מתכוונת לבקש שוב, ואם היה לך מה לענות בשרשור הראשון, אני בטוח שההית עונה ולא מתחמקת.
לצפיה ב-'לא, אתה מפספס אותה... אני יודעת איך מלים בישראל, תודה.'
לא, אתה מפספס אותה... אני יודעת איך מלים בישראל, תודה.
12/11/2016 | 02:45
11
41
בישראל מלים באופן שוטף בגיל 8 ימים, לכל היותר דוחים קצת אם התינוק חולה או נולד פג. למוהלים רגילים בישראל אין ניסיון במילה של תינוק בן יותר מכמה חודשים, זה מסובך ומורכב יותר וסביר שמוהל כזה יסרב למול כי לא ירצה לקחת על עצמו את האחריות. מוהלים רגילים, קל וחומר מוהלים מוסמכים לא מלים ילדים. כן, עולים מרוסיה שנימולו בגיל מבוגר לא נימולו ע"י מוהלים אלא ע"י רופאים, כן, עם הרדמה.

אין לי "הרבה הערות על מחקרים רפואיים". יש לי ידע והבנה בסיסיים איך נכון לקרוא אותם ומה אפשר להבין מהם. אני לא צריכה לפנות לחוקרים, כל מה שכתבתי כאן לא יחדש להם דבר, הם יודעים את כל זה, עבורם זה מובן מאליו. גם קהל היעד של המחקרים (רופאים אחרים) יודעים את כל זה. המחקר הזה נכתב לאנשי מקצוע אחרים, הוא פורסם בכתב עת מקצועי. קהל היעד שלו הוא אנשי מקצוע, שיודעים כיצד לקרוא אותו, לפרש אותו ולהסיק ממנו את המסקנות הרלוונטיות בהקשר הנכון. מי שלא יודע, ולכן מפרש ומבין לא נכון, הוא אדם מהשורה שלא עבר הדרכה או הכשרה, שאין לו רקע או ניסיון בקריאת מחקרים. אלה דברים שלומדים בתארים מתקדמים (שיטות מחקר, קריאה ביקורתית של מאמרים, סטטיסיקה ועוד) או ע"י לימוד עצמי והדרכה של אנשי מקצוע. יש לי קצת מזה ומזה, אני באמת לא מדברת באוויר. אני מנסה להסביר לך בשיא הסבלנות, משקיעה זמן יקר בהדגמה, פירוט... אבל לצערי אתה אוטם את האוזניים ומתבצר בעמדתך.

אכן היו שני שלבים במחקר, והמסקנה משניהם היא שיש עלייה בשכיחות דלקות בדרכי השתן בתינוקות עד גיל חודש שעברו מילה אצל מוהל. החלק הראשון גילה השפעה מיד לאחר המילה (שבועיים-שלושה אחריה), בלי לנסות למצוא את הסיבה, בלי לחלק את קבוצת הנימולים לאופן המילה. בחלק השני בדקו רק תינוקות עד כיל חודש וגילו שההשפעה היא במילה ע"י מוהל ולא ע"י רופא. זה לא אומר שמילה מעלה את הסיכויים באופן כללי גם אצל מי שנימול אצל רופא. זה אומר שבשלב הראשוני פשוט לא בדקו את זה. למעשה ברור לחלוטין (לכל אדם בעל הבנה מתמטית בסיסית) שאם יש קבוצה של של אנשים שכ-75% מתוכה בעלי סיכוי גבוה למשהו, הרי שהסיכוי יעלה בכל הקבוצה. ככה זה עובד במציאות.

אז שוב, בשורה התחתונה המסקנה מהמחקר היא שיש עלייה בשכיחות דלקות בדרכי השתן בתינוקות עד גיל חודש שעברו מילה אצל מוהל. זו לא מסקנה חזקה מבינת מובהקות סטטיסטית, אבל זה בסיס. אם הבנת מהמחקר משהו אחר, לא הבנת נכון, צר לי.
לצפיה ב-'אז עכשיו את רופאה "שיודעת איך לקרוא מחקרים"...'
אז עכשיו את רופאה "שיודעת איך לקרוא מחקרים"...
12/11/2016 | 03:18
10
29
פשוט התעלמת ממה שכתוב בצורה מפורשת על עלייה בדלקות אחרי ברית מילה, והתחלת לדחוף עשרות הסברים מעוותים כדי שהם יתאימו לדעות שלך... את מצהירה שאת מבינה במחקרים, וטוענת שמה שכתוב לא נכון, בגלל שזה פשוט. אני לא אידיוט, ואני בטוח ששום רופא לא מחפש תשומת לב או סתם נהנה לכתוב דברים לא נכונים. רופאים שכותבים מחקרים כתובים את התוצאות בצורה פשוטה, אף אחד לא כותב משהו אחד, ומחכה שהרופאים ״שיודעים לקורא מחקרים״ יבינו מהמאמר דברים אחרים לגמרי. 
כל המלל הזה מגוחך, בדיוק כמו האובססיה שלך לנסות לסתור דברים שכתובים שחור על גבי לבן. 
הרוסים היום מספרים על כאבי תופת בברית מילה, ואני זוכר על אחד שסיפר שמתחת גיל 4 אף אחד לא הורדם. (אני אמצא את הקישור ואוסיף בהמשך). 

מוהלים מלים כיום תינוקות גם בגיל כמה חודשים בלי שום בעייה, אף אחד לא עובר לבית חולים אם לתינוק היה קצת צהבת. גם הטענה שלך על שיטת חיתוך שונה היא שטויות כמו שכתבתי קודם, כי המוסלמים עושים את אותו דבר גם בגיל 10, בלי הרדמה או תפרים. 
לצפיה ב-'אני לא רופאה ולא טענתי אחרת. אני כן יודעת לקרוא מחקרים'
אני לא רופאה ולא טענתי אחרת. אני כן יודעת לקרוא מחקרים
12/11/2016 | 03:29
4
38
לפחות עד רמה מסוימת, ומה שכתבתי הוא בהתאם למה שכתוב במחקר. לא כתבתי שהרופאים שיקרו ולא כתבתי שמה שכתוב במחקר לא נכון. כתבתי שאתה מפרש אותו לא נכון. הסברתי ונימקתי למה. אם אתה מעדיף לזרוק את כל ההסברים לזבל ולטפול עליי האשמות מכוערות כאילו אני מעוותת את המציאות כדי שתתאים לדעות שלי (לתשומת לבך, אני נגד מילה!) במקום להקשיב ואולי ללמוד משהו חדש, חבל שטרחתי והשקעתי זמן יקר בהסברים מפורטים. אם זה היחס שלך לא טרח להגיב אישית לך יותר, אבל אם ייכתב (על ידיך או ע"י אחרים) מידע שגוי או לא מדויק בפורום, אמשיך להגיב ולהעמיד דברים על דיוקם. לא כי אני לא מתנגדת למילה (אני מתנגדת לא פחות ממך) אלא כי אני בעד דיוק במסירת מידע.

כתבתי בעצמי שמוהלים לא מלים תינוקות בני כמה חודשים. אבל עשרה חודשים (בפרט שנה ומעלה) זה כבר הרבה. ודאי שמי שנימול בילדותו בגיל שכבר נשמרים זיכרונות לטווח ארוך זוכר את הכאב, אבל לא מהניתוח עצמו (כאמור, מבצעים בהרדמה, אחרת זו התעללות) אלא מההחלמה. זה לא שונה מהליכים כירורגיים אחרים כמו טיפול שיניים או עקירת ציפורן – בזמן ההליך לא מרגישים בזכות ההרדמה, וכשהיא פגה מרגישים היטב את הכאבים. התפרים אינם "טענה שלי", כך זה נעשה, הבאתי לך סימוכין. אתה מוזמן לשאול רופאים/מוהלים בנושא. לא יודעת מה עושים המוסלמים וזה גם לא רלוונטי לדיון הזה.
לצפיה ב-'לא ברור למה את חושבת שבגיל 8 ימים זאת לא התעללות. '
לא ברור למה את חושבת שבגיל 8 ימים זאת לא התעללות.
12/11/2016 | 03:47
3
40
מחקרים הראו שיש השפעה ארוכת טווח על המוח גם במילה בגיל יומיים, ותינוקות מרגישים הרבה יותר כאב מאשר אחרי כמה שנים. זאת בכל מקרה התעללות, ואין הבדל אם התינוק בן יום או שנה. כמה הבדל יכול להיות בין איבר מין של תינוק בין 6 חודשים ל- 10 חודשים? כמה פעמים אפשר לחזור על זה?

במחקר כתוב בצורה מפורשת וברורה שיש עלייה בדלקות אחרי ברית מילה, ושיש עלייה נוספת אם החבישה היא ע״י מוהל. ובכל זאת את מתעקשת שזה לא נכון. בהתחלה את עושה חישובים שהמחקר לא נכון, ואז טוענת שמי שיודע ליקרוא מחקרים מבין שהמסקנה היא אחרת ממה שכותבים, ועכשיו את טוענת שאני מפרש אותו לא נכון...

זה כבר נהיה מצחיק, כולל תגובות הכניעה שלך שמאשימות את כולם בחוסר הבנה, ובכייה על הזמן שבזבזת על אנשים שלא מקשיבים לך, זה כבר קרה בשרשור הקודם, לא פלא שזה קורה שוב....
אני לא רואה סיבה להמשיך להגיב לך, פעם ראשונה שאני שומע טענות כאלה מצחיקות, ואם לא ההית וותיקה בפורום, ההיתי בטוח שאת סתם משתמש מאמין שמנסה להספים כאן.
לצפיה ב-'לא ברור למה אתה כותב שאני חושבת דברים שכלל לא כתבתי'
לא ברור למה אתה כותב שאני חושבת דברים שכלל לא כתבתי
12/11/2016 | 03:59
2
44
למעשה כתבתי מפורשות לפני כמה הודעות "רק בתינוק קטן אפשר לבצע מילה ללא הרדמה (לא רצוי, אבל אפשר... וזה מה שעושים)". עצוב שבתינוק אנשים מדחיקים ונשענים על תירוצים כמו "הוא לא יזכור" . למרבה המזל בגילים מבוגרים יותר כבר לא מעזים.

"כמה הבדל יכול להיות בין איבר מין של תינוק בין 6 חודשים ל- 10 חודשים?"
הבדל של 100%. תינוק שנולד שוקל בד"כ 3–4 ק"ג. תינוק בן חצי שנה שוקל כ-7–9 ק"ג. כלומר פי שניים. תינוק בן 10–12 חודשים שוקל כבר 10–12 ק"ג בממוצע. ככל שקטנים יותר קצב הגדילה גדול יותר (חשוב רגע על ביצית מופרית שהופכת לתינוק תוך תשעה חודשים).

"כמה פעמים אפשר לחזור על זה?"
אפשר הרבה, זה לא יהפוך את המידע לנכון יותר...
ולמעשה זאת שאלה שאני צריכה לשאול את עצמי, כי חזרתי על ההסברים לגבי המאמר הזה לא פעם ולא פעמיים, ולא נראה שזה הזיז לך. נכון שזה מעצבן לחזור על אותם הדברים?

"במחקר כתוב בצורה מפורשת וברורה שיש עלייה בדלקות אחרי ברית מילה, ושיש עלייה נוספת אם החבישה היא ע״י מוהל."
לא, זה לא מה שכתוב. אבל יודע מה, די, חלאס. לא בא לי לבזבז את כל הלילה בהסברים שגם ככה תתעלם מהם. אולי מישהו אחר יצליח היכן שנכשלתי.
לצפיה ב-'על זה בדיוק אני מדבר'
על זה בדיוק אני מדבר
12/11/2016 | 04:07
1
62
כתבת שזה אפשרי רק בתינוק קטן, אפילו שהודית שזה מה שקורה אצל מוסלמים בגיל 13. כבר כתבתי שאף אחד לא מגיע לבית חולים בגלל צהבת של חודשיים, ושום תינוק לא זוכר בגיל שנה, הזיכרון שנשאר במוח הוא גם בגיל של יום אחד.
גיל חצי שנה- 8 ק״ג, גיל 10 חודשים- 11 ק״ג, 3 ק״ג זה הבדל מזערי לאיבר פצפון של תינוק, וחבל שאני צריך לחזור בפעם האלף על זה שמבצעים את אותה פעולה במוסלמים בגיל 13, כך שהגודל של איבר המין לא משנה בכלל.

במחקר זה כן כתוב, ואני לא חושב שאני צריך לחזור על זה, כל אחד כאן יכול ליקרוא את הדברים בעצמו, ולדעת מי צודק.  
לצפיה ב-''
12/11/2016 | 04:08
14
לצפיה ב-'למקרה שפספסת, מתוך כתבה טרייה ב-YNET:'
למקרה שפספסת, מתוך כתבה טרייה ב-YNET:
28/12/2016 | 15:54
4
8
"במקרה נוסף שהגיע דיון התגלה שמוהל ביצע תיקון ברית מילה לתינוק בגיל 11 חודשים, בניגוד להנחיות ולנהלים. בגיל כזה הטיפול חייב להתבצע על ידי רופא בבית חולים. "הובהרה למוהל חומרת המעשה, הן מהפן הרפואי והן מהפן ההלכתי, והמוהל הודה על טעותו והביע חרטה", נכתב בפרוטוקול הוועדה. הוועדה החליטה לשלול באופן זמני לששה חודשים את רישיונו, [...]"

אז אין שום בעיה? כן, אם אתה פושע ועושה מה שאתה רוצה... יש מוהלים כאלה, אבל בעיקרון מוהלים מלים רק תינוקות רכים ומגיל כמה חודשים מלים אצל רופא (אפשר כמובן רופא-מוהל).
לצפיה ב-'עניתי על הטענה הזאת לפחות 5 פעמים'
עניתי על הטענה הזאת לפחות 5 פעמים
28/12/2016 | 16:25
3
4
לצפיה ב-'זו לא טענה, זו עובדה. אכן התווכחת עליה כמה וכמה פעמים.'
זו לא טענה, זו עובדה. אכן התווכחת עליה כמה וכמה פעמים.
28/12/2016 | 16:42
2
4
לצפיה ב-'גם כוח המשיכה הוא עובדה, אבל זה לא סותר את מה שאמרתי. '
גם כוח המשיכה הוא עובדה, אבל זה לא סותר את מה שאמרתי.
29/12/2016 | 02:09
1
2
לצפיה ב-'תשובה רלוונטית '
תשובה רלוונטית
30/12/2016 | 01:53
1
לצפיה ב-'טעות'
טעות
29/12/2016 | 02:10
6
למחוק
לצפיה ב-'כך פועל מנגנון הפיקוח על המוהלים ברבנות הראשית. '
כך פועל מנגנון הפיקוח על המוהלים ברבנות הראשית.
11/11/2016 | 11:30
1
87
לרגל שבת פרשת לך לך, בה מסופר על ברית המילה הראשונה בעולם, מעניקים ברבנות הצצה לוועדה שמפקחת על ענף המילה. "אין עוד הליך רפואי עם רישום כה מדוייק" (חדשות)

בפרשת השבוע בשבת הקרובה, נקרא בתורה על ברית המילה הראשונה שערך אברהם אבינו. לרגל שבת 'לך לך', במשרד הדתות נותנים לראשונה הצצה למנגנון של הרבנות הראשית ומשרד הבריאות המפקח על בריתות המילה בישראל.
במשרד הדתות מדגישים כי לאור החשיבות העליונה בתורה לברית המילה, הרבנות הראשית מפקחת על הנושא כבר מימיה הראשונים של המדינה - אז הממשלה החליטה להקים ועדה בין-משרדית להסמכה ולפיקוח על מוהלים.

בוועדה שתחת אחריות הרבנות הראשית משתתפים נציגים ממשרד הבריאות ונציגי המוהלים. בהתחשב בחשיבותה הרפואית של פעולת ברית המילה, הרבנות הראשית מצאה לנכון מאז ומתמיד להציב בראש הוועדה לא רב אלא רופא כירורג מומחה. בנוסף בוועדה חברים עוד כמה רופאים בכירים ומומחים.

הליך ההסמכה מטעם הוועדה כולל בחינות הלכתיות, רפואיות ומקצועיות וזאת בנוסף לבדיקות רפואיות, חיסונים ותצהיר שנדרש המוהל לעבור מעת לעת. מלבד האמור, המוהל נדרש לעבור הכשרה והתמחות אצל מוהל מוסמך ולקבל המלצת מפקח מטעם הוועדה לצורך קבלת התעודה. כמו כן, על המועמד להתחייב בכתב על עמידה בנהלים ההלכתיים והרפואיים שקבעה הוועדה.

לאחר שנה מיום ההסמכה, על המוהל לעבור פעם נוספת בחינות מעשיות ועיוניות של הוועדה – דבר אשר אין דומה לו בכל תחום אחר.
הרב משה מרסיאנו, המפקח על המוהלים מטעם הרבנות אומר ל'כיכר השבת' כי אין הליך רפואי בישראל שלגביו קיים רישום כה מדויק וקפדני כמו סיבוכים הקשורים בברית המילה.

לפני עשרות שנים הוועדה מיוזמתה פנתה למשרד הבריאות, וביקשה להעביר חוזר לכל בתי החולים ולכל המחלקות שאמורות לקבל תינוק עם סיבוך לאחר ברית מילה וחייבה אותם לדווח למשרד הבריאות על כל מקרה שמגיע עקב סיבוך מברית מילה. משרד הבריאות מעביר את הדיווח לוועדה, ומתבצעת בדיקה על כל מקרה ומקרה.

"מנתונים שאנו מקבלים ממשרד הבריאות, אנו נוכחים לדעת שחלק גדול מהמקרים של סיבוכי ברית מתייחסים למוהלים שאינם מוסמכים מטעם הוועדה" אומר הרב מרסיאנו.

משה דגן, מנכ"ל הרבנות הראשית אומר כי "הרבנות הראשית לישראל פועלת ומקדמת יוזמות חשובות בכל התחומים שבאחריותה וגם בתחום הבריתות. הידוק הפיקוח על הבריתות לצד צעדים רבים נוספים המבוצעים בימים אלו מאפשרים להעלות את רמת המקצועיות והאמינות של המוהלים".

"את עבודת מחלקת הבריתות מלווה וועדה מקצועית בה נוטלים חלק נציגי משרד הבריאות לצד רבנים בכירים. הליווי והפיקוח על עבודת המוהלים והנפקת תעודות ההסמכה לצד חידושן מידי תקופה למוהל העומד בתנאים שהוחלטו בוועדת הבריתות מגבירים את האימון של הציבור במוהל הנושא תעודת הסמכה כדין".

"אנחנו ממליצים לציבור לקחת רק מוהל בעל תעודה רשמית המוכרת ע"י הרבנות הראשית כך ההורים המודאגים והנרגשים יוכלו להיות רגועים ובטוחים".

www.kikar.co.il/214367.html
לצפיה ב-' תודה על הפוסט, איזו כתבה ליצנית'
תודה על הפוסט, איזו כתבה ליצנית
19/11/2016 | 17:28
8
לצפיה ב-'תסמונת מוות בעריסה וברית מילה, מאמר של ערן אלחייק'
תסמונת מוות בעריסה וברית מילה, מאמר של ערן אלחייק
30/10/2016 | 10:36
7
195
ערן אלחייק, גנטיקאי ישראלי שעובד באוניברסיטת שפילד, פרסם מאמר שבו הוא מעלה השערה לסיבת המוות בעריסה, וגם קושר את זה למילה. לדעתו, "התשה" של התינוק בגלל כל מיני גורמי העקה מביאה לכך. ואחד מהגורמים להתשה היא המילה. זה יסביר, לפיו, את העובדה שיש בארה"ב 50% יותר מקרי מוות בעריסה של בנים, וכן את זה שמוות בעריסה הרבה פחות נפוץ אצל היספאנים.

זוהי השערה שאי אפשר להחשיב כרגע כמבוססת, וערן במאמרו לא מחשיב אותה ככזו, אבל היא נראית כמצדיקה מחקר נוסף. התכתבתי עם ערן והוא אמר לי שהמאמר עם ההוכחה כמעט גמור והוא מקווה לפרסם אותו בקרוב.

קישור למאמר:
לצפיה ב-'מעניין מאוד, תודה! חשוב לי לציין לטובה את הניסוח הזהיר'
מעניין מאוד, תודה! חשוב לי לציין לטובה את הניסוח הזהיר
30/10/2016 | 13:53
89
שלך ושלו, הלוואי שכולם היו מקפידים על כך.
לצפיה ב-'תודה, מעניין מאד!'
תודה, מעניין מאד!
31/10/2016 | 07:16
2
63
מעניין מה הנתונים בארץ של מוות בעריסה בבנים לעומת בנות. אם מילה היא גורם שמגביר את הסיכון, בישראל גם צריך להיות הבדל גדול בין בנים לבנות.
לצפיה ב-'"התמותה בקרב תינוקות בנים גבוהה פי 1.5 מאשר בקרב בנות"'
"התמותה בקרב תינוקות בנים גבוהה פי 1.5 מאשר בקרב בנות"
31/10/2016 | 09:36
1
103
כתבה מוואלה, 4 במרץ 2011:
הגורם המוביל למוות בעריסה: עישון של האם
עפ"י נתונים שנחשפו בכנס לחקר מוות בלתי מוסבר בקרב תינוקות, 9 מ-10 נשים שתינוקן מת ממוות בעריסה נהגו לעשן. עוד נמצא כי התמותה בקרב תינוקות בנים גבוהה פי 1.5 מאשר בקרב בנות
לצפיה ב-'ואוווו זה ממש מעניין. תודה!'
ואוווו זה ממש מעניין. תודה!
31/10/2016 | 10:24
24
לצפיה ב-'לא ברור לי איך הממצא ש:'
לא ברור לי איך הממצא ש:
07/11/2016 | 03:42
2
93
most of the deaths in the USA occur in non-Hispanic blacks (83% higher death rate compared with non-Hispanic whites)

תומך בהשערה הזו. עד כמה שידוע לי, שחורים אינם נימולים בדרך כלל.

לצפיה ב-'הממצא הזה לא תומך בהשערה'
הממצא הזה לא תומך בהשערה
07/11/2016 | 09:00
73
אכן שיעור המילה אצל שחורים נמוך יותר. לעומת זאת, אצל היספאנים שיעור המילה נמוך יותר מאשר אצל לבנים לא היספאנים, ואצל הראשונים מקרי המוות בעריסה נדירים בהרבה. אלחייק טוען שהמילה אחראית רק לכרבע ממקרי המוות בעריסה. יש גורמי העקה אחרים, למשל, עישון של ההורים מלווה בתדירות גדולה יותר של מוות בעריסה. זו אכן אחת הסיבות שצריך לחכות למחקרים נוספים על מנת לתמוך בהשערה שלו.
לצפיה ב-'הקישור לא תקין... קישרת בטעות לפורום במקום לכתבה/מאמר'
הקישור לא תקין... קישרת בטעות לפורום במקום לכתבה/מאמר
07/11/2016 | 16:49
16
לצפיה ב-'Ritual Circumcision and Urinary Tract Infection in Israel'
Ritual Circumcision and Urinary Tract Infection in Israel
29/10/2016 | 03:27
87
מאמר שפרסם ד"ר יעקב אמיר במאי 2010 וסוקר בכתבה ב-NRG:

מאמר קצר מאוד שרובו סקירה כללית של הנושא (ולא של המחקר, באופן מוזר הוא מפורט יותר דווקא בכתבה... ) אבל לדעתי אפשר לקחת ממנו מסקנה חיובית אחת: ברית מילה ע"י מוהל (שמבצע חבישה מסרותית, כדרכם של מוהלים) לא מפחיתה את שיעור הדלקות בדרכי השתן בקרב תינוקות, להפך.

כך או כך מדובר באחוזים קטנים מאוד (פחות מאחוז) והמאמר לא מרשים במיוחד (בעיניי), אבל גם המאמר האמריקני שבו נוהגים לצטט שמילה מפחיתה דלקות בדרכי השתן הוא רק מחקר אחד... (ולא מוצלח במיוחד).

עדיין האחוזים נמוכים בשני המקרים, וזה נימוק חלש (ואפילו מביך) להיתלות בו מלכתחילה, אבל בהיותו הנימוק הבריאותי היחיד הרלוונטי ליילודים (שמחלות מין או סרטן הפין לא רלוונטיים לגביהם בשנים הקרובות), זה עוד משהו קטן שאפשר לענות.

הגעתי למאמר (חיפשתי ומצאתי בגוגל) בעקבות טענה של "תורת השקר" בשרשור מלפני כמה עמודים (הוא פרסם ביולי, שבלולה הגיבה לו לאחר יותר מחודש ולכן פספסתי אותו, הגעתי אליו רק היום). לצערי הדיון לא היה פורה במיוחד, אבל מעז יצא מתוק, וזה מאמר שנכנס למועדפים שלי בנושא.
לצפיה ב-' הפורום נעלם '
הפורום נעלם
26/10/2016 | 21:42
9
161
אם ידוע למישהו מדוע נעלם הפורום מרשימת  הפורומים?
הוא היה בשני מקומות 
1) האות מ'
2) הקטגוריה הורות ומשפחה

האם פניטו נפתליני וחבר סותמי הפיות היגועו גם לתפוז או שמדובר בטעות? 
מי ידע?
לצפיה ב-'בניטו נפתליני '
בניטו נפתליני
26/10/2016 | 22:04
28
לצפיה ב-'גם אני שמתי לב לזה לפני מספר ימים'
גם אני שמתי לב לזה לפני מספר ימים
26/10/2016 | 22:47
66
חשבתי כי מדובר בטעות טכנית שתתוקן.
מסתבר שטעיתי...
לצפיה ב-'תודה על הערנות, כל הכבוד!'
תודה על הערנות, כל הכבוד!
27/10/2016 | 10:43
4
88
אני אבדוק את הסוגיה מול הנהלת הפורומים.
לצפיה ב-'שאלת הבהרה: מה זה הקטגוריה של הורות ומשפחה שציינת, '
שאלת הבהרה: מה זה הקטגוריה של הורות ומשפחה שציינת,
27/10/2016 | 10:58
3
65
יש לך קישור אליה? תודה
לצפיה ב-'אשכול "משפחה" באינדקס הפורומים באמצע עמוד הפורומים הראשי'
אשכול "משפחה" באינדקס הפורומים באמצע עמוד הפורומים הראשי
28/10/2016 | 15:53
2
53
לחצי למעלה על הקישור "פורומים" ותגיעי לעמוד הראשי; תגללי לאמצע העמוד לאינדקס הפורומים; תפתחי את אשכול "משפחה", בתוכו הקטגוריה הראשונה היא "הורות".
לצפיה ב-'תודה! מצאתי! אלופה את! משהו!'
תודה! מצאתי! אלופה את! משהו!
28/10/2016 | 17:52
1
32
לצפיה ב-''
28/10/2016 | 20:52
5
לצפיה ב-'אצלי זה תוקן, איך אצלכם?'
אצלי זה תוקן, איך אצלכם?
02/11/2016 | 13:39
1
8
לצפיה ב-'אצלי זה תקין כעת'
אצלי זה תקין כעת
03/11/2016 | 19:25
8
לצפיה ב-'האם כדאי לי לשמור את העורלה של בני בארנק?'
האם כדאי לי לשמור את העורלה של בני בארנק?
24/10/2016 | 22:27
2
152
מ"כשאבא ואמא בני דודים"
(לא צריך פייסבוק כדי לראות, אבל צריך לגלול קצת למטה, וכדאי גם לקרוא את התגובות )

לצפיה ב-'מטריד ביותר... קישור ישיר לפרסום:'
מטריד ביותר... קישור ישיר לפרסום:
25/10/2016 | 16:18
1
113
לצפיה ב-'השאלה היא הטרלה או התבדחות, זה די מובן מאליו.'
השאלה היא הטרלה או התבדחות, זה די מובן מאליו.
26/10/2016 | 07:23
85
יש תגובות מאד מאד מצחיקות.
לצפיה ב-'אייטם על ''האב החוטף'' וגם דיון עם ערן שדה'
אייטם על ''האב החוטף'' וגם דיון עם ערן שדה
21/10/2016 | 15:42
10
141
אצל אורלי וגיא בפייסבוק.

https://www.facebook.com/177621142281988/videos/12...
לצפיה ב-'כל הכבוד לערן שדה על קור הרוח, הרב לגמרי איבד את זה...'
כל הכבוד לערן שדה על קור הרוח, הרב לגמרי איבד את זה...
22/10/2016 | 03:39
9
101
והתחיל להשתולל באולפן ולהאשים אות ובשקרים, כשלמעשה המידע שהוא עצמו הביא היה שגוי... בפרט בשלב שבו הוא התחיל לטעון שבאף מקום בעולם לא דנים בוויתור על מילה ואז עוד נתן לדוגמה את רוסיה(!) שבה אולי באמת לא מתקיים דיון באי-מילה מאחר שבלאו רק מיעוט קטן מהגברים בה נימולים ... גורם לי להתגעגע לזרקי, לפחות הוא מכיר במציאות ולא חי בלה-לה-לנד.

קצת חבל לי שערן פתח את דבריו בנושא ההנאה המינית. אני מבינה שזו נקודה חשובה ויקרה ללבו, אבל היא נושא בעייתי ושנוי במחלוקת (מחקרית), כזה שקשה לשכנע בו ("יהודים נהנים מספיק") ובעיקר לא זה שמטריד את רוב ההורים. כיוון שכך הנושא החברתי קצת נזנח ונאמר רק במשפט. בעיניי זה קצת פספוס.
לצפיה ב-'כבר לא נשאר להם טענות, חוץ מהטענה החברתית.'
כבר לא נשאר להם טענות, חוץ מהטענה החברתית.
23/10/2016 | 01:05
6
78
בעבר הם היו טוענים שמילה מונעת סרטן, דלקות, מוות, ואיידס, וכיום נשארה להם רק הטענה על המקלחות בצופים, (במקרה שהם באמת הולכים לבדוק בולבולים במקלחת)...
לכן אני חושב שהטענה על ההנאה היא כן נכונה, בפרט שכיום זה לא נשמע פסול לרצות להינות יותר באיבר המין.
לגבי ארה״ב ראיתי ש- 15 מדינות כבר לא מממנות בריתות, בגלל שאין שום הוכחה לתועלת רפואית. אבל עדיין ממש מוזר שהם ממשיכים, זה פשוט מעורר גועל.

לצפיה ב-'גם בעיני זו טענה חשובה מאוד, אם לא העיקרית.'
גם בעיני זו טענה חשובה מאוד, אם לא העיקרית.
23/10/2016 | 12:36
78
אבל חילוקי הדיעות בפורום בעניין זה כבר ידועים מספיק...

הדיון שלהם עצבן אותי מידי בשביל לצפות בכולו, אבל לכל אורכו התנוססה על המסך הכותרת: "לחתוך או לא לחתוך: הורים נמנעים מלערוך ברית מילה לילדיהם" - וזה העיקר בעיני.

לצפיה ב-'זו לא שאלה של נכונה, זו שאלה של יעילה.'
זו לא שאלה של נכונה, זו שאלה של יעילה.
23/10/2016 | 13:43
4
66
כשיש לך זמן מוגבל בריאיון טלוויזיוני קצר, הדבר הראשון שכדאי לפתוח איתו הוא הנקודה העיקרית, הבוערת. הסיבה שחילונים רבים ממשיכים למול היא הסיבה החברתית. הם לא מרגישים שהם מפסידים משהו בהנאה ולכן יהיה קשה לשכנע אותם בכך, ודאי במסגרת כ"כ לחוצה בזמן כשעוד שנייה יקטעו אותך. לכן בעיניי חשוב לגעת בלב לבה של ההבעיה והיא "השד החברתי". זה הדבר הראשון שצריך לנטרל. אח"כ, אם יש זמן, אפשר לגעת גם בנקודות נוספות, כמובן. אותי ציער שבמקום להתמקד בבנו ובילדים אחרים שגדלים רגיל לגמרי (וזה מה שהורים רוצים וצריכים לשמוע כי זה מה שמחליץ אותם ובזה מפחידים אותם!) זה קצת התמסמס ונאמר כמעט כלאחר יד.
לצפיה ב-'וגם כי הם רואים בכך ברירת מחדל בלתי מזיקה'
וגם כי הם רואים בכך ברירת מחדל בלתי מזיקה
24/10/2016 | 15:01
3
57
נניח שכל מה שמודגש בראיון הוא העניין החברתי, אז על כף המאזניים עומד אדם (בעל אינטרס, אלא מה.. כך בדיוק זה נתפס עד שנופל האסימון, אם אי פעם נופל) שמכחיש שיש בכלל אישיו חברתי, ומולו המשפחה שלהם, שעושה רושם שזה דווקא מאד אישיו עבורה, ועוד עשרות אם לא מאות אנשים שנשמעים הכי מזועזעים בעולם מהרעיון שיפגשו אי פעם ילד יהודי ערל, ו... מישהו מכחיש שזה אישיו. וזה לא מזיק בכלל, כולם עושים את זה והכל איתם סבבה.
אני יודע מה אני הייתי בוחר, אלמלא נפל לי האסימון שדווקא הרבה יותר הגיוני להניח שזה מזיק מאשר שזה מועיל או נייטרלי, גם אם קשה להוציא מחקר חד משמעי..
לצפיה ב-'מישהו יודע מה שם הדתי שדיבר?'
מישהו יודע מה שם הדתי שדיבר?
27/10/2016 | 17:13
2
22
לא מצליחה לקלוט את שמו ומה תפקידו בסיפור, חוץ מסנגוריה על המילה.

הוא מוהל? לא הבנתי.
לצפיה ב-'בני רבינוביץ, עיתונאי חרדי, מקורב לאותו מוהל'
בני רבינוביץ, עיתונאי חרדי, מקורב לאותו מוהל
27/10/2016 | 17:59
1
30
שממנו ברח האב ואח"כ חזר עם הרגליים בין הזנב.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
30/10/2016 | 15:19
7
לצפיה ב-'אני חושב שבהתייחסות לרוסיה ולאיראן'
אני חושב שבהתייחסות לרוסיה ולאיראן
24/10/2016 | 16:44
1
48
הרב התכוון לנגן על מה שנקרא "המצפון היהודי" שהוא האמין שיש לשומעים: "אפילו במדינות עויינות לנו ביותר ששם מלים את הילדים, או מדינות עם היסטוריה אנטישמית שבהן לא מלים את הילדים - אפילו באף אחת מהן אין דיון בוער בנושא הזה, אז דווקא יהודים נותנים להם רוח גבית??"
לצפיה ב-'הוא מביא דוגמאות מאירן, ששם תולים הומואים...'
הוא מביא דוגמאות מאירן, ששם תולים הומואים...
24/10/2016 | 20:54
47
ברוסיה (חוץ מקהילות קטנות וסגורות) אף אחד לא נימול, ובאירופה ובארה״ב יש וויכוח גדול מאוד על המילה.
הוא עדיין חי בתקופה שהיה טאבו על ברית מילה, ומבחינתו אם האירנים סותמים את הפה, אז פדיחה בכלל לדבר על זה....

מוזר
לצפיה ב-'שכיחות מילת זכרים בעולם'
שכיחות מילת זכרים בעולם
21/10/2016 | 18:47
4
139

כתוב על ישראל 91%...
לצפיה ב-'המפה מבוססת על מפה די זהה בוויקימדיה:'
המפה מבוססת על מפה די זהה בוויקימדיה:
22/10/2016 | 03:16
77
היא מופיעה בערכים שונים על מילה (גם בוויקיפדיה העברית) אבל דווקא לא בוויקיפדיה האנגלית, שם כבר עברו למפה חדשה:
לצפיה ב-'נראה ממש מסודר ומקצועי'
נראה ממש מסודר ומקצועי
23/10/2016 | 01:30
2
68
אבל רק נראה...
בואו נתחיל מזה שברצועת עזה והגדה המערבית יש לפי המפה 104 אחוזים של נימולים. נשמע קצת מוגזם...
נמשיך בזה שבמדינות ערביות-איסלמיות רבות המספרים לא בדיוק 100%. אולי זה נכון אבל אני נוטה לשער שמשהו קרוב מאוד ל-100% נימולים במדינות האלה ולא 94-96 כפי שמופיע במפה.
ונמשיך לנתונים הבאמת לא סבירים: 12% נימולים ברוסיה. מי הם בדיוק? לא מצאתי נתונים אבל יהודים ומוסלמים ברוסיה הם הרבה פחות מזה, וגם בקרבם למען האמת המנהג לא תמיד רווח כידוע...
סין - 11.4% נימולים. היהודים והמוסלמים בסין מהווים יחדיו פחות מ-2% מהאוכלוסייה. גם אם נניח ש-100% נימולים, 10% הנותרים הם 130,000,000 סיניים. ככל הידוע לי זה מעולם לא היה חלק מהתרבות שלהם. נשמע לי לא סביר בכלל בכלל. גם הנתון האוסטרלי (58%) נשמע לא סביר במיוחד.
לא ברור אם המפה מתייחסת לכמות הנימולים באוכלוסייה הכללית או כמות התינוקות הנימולים בתקופה האחרונה (שנה/שנתיים/שלוש) אבל כך או כך - המספרים לא סבירים.
לאור כך אני נאלץ להניח שגם הנתון לגבי ישראל הוא נתון לא אמין, למרות שמספרית אני דווקא מוכן לקבל אותו.
ועוד ספקולציה: אחוזי מילה גבוהים מסומנים במפה בצבעים כחולים. אחוזי מילה נמוכים מסומנים באדומים. לרוב סימון כחול מול אדום מציין את ה"טוב" מול ה"רע" (נגיד, במפה שתציג תוחלת חיים, תאונות דרכים או מספר מדליות אולימפיות, הנתון החיובי לרוב יופיע בכחול והשלילי באדום). זה יכול ללמד משהו על מקור המפה והכוונות שמאחוריה... אבל זו ממש רק ספקולציה...

לצפיה ב-'אכן, חסר בעיקר מידע על מה זה מבוסס'
אכן, חסר בעיקר מידע על מה זה מבוסס
23/10/2016 | 12:19
53
בעמוד המקורי של ויקימדיה אפשר למצוא כמה קישורים שנראה שהסתמכו עליהם בשביל חלק מהמידע, אבל הם כלשעצמם גם ברובם לא מציגים מקורות ברורים כשנכנסים אליהם.

לגבי הספקולציה שלך בסוף, התיאור המילולי הקצר שניתן שם מעל הטבלה ל"מה זה Circumcision" - מחזק את ההשערה שלך.

לצפיה ב-'ברוסיה יש קהילה סגורה של קווקזים, שגם עושים מילת נשים. '
ברוסיה יש קהילה סגורה של קווקזים, שגם עושים מילת נשים.
23/10/2016 | 12:54
18

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
אמת הנפש
אמת הנפש
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה