לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
98399,839 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'help הפין השלם של בני בן השנה ושמונה נהיה לפתע אדום ונפוח'
help הפין השלם של בני בן השנה ושמונה נהיה לפתע אדום ונפוח
18/05/2016 | 20:25
2
152
לא כואב ומפשפש בנחת.
יש בפנים כאילו שלפוחית.
מישהו?
עצה?
נראה לי שהיפרדות התחילה אבל ממש בקטנה.
תודה

לצפיה ב-'אדמומיות כשלעצמה היא תקינה. נפיחות ושלפוחית נשמע פחות.'
אדמומיות כשלעצמה היא תקינה. נפיחות ושלפוחית נשמע פחות.
19/05/2016 | 12:00
1
97
אולי חיכוך במשהו? (העורלה מהווה את קו ההגנה וסופגת) הייתי מתחילה עם אמבטיות מרגיעות כמו לוונדר/שיבולת שועל; לאוורר כמה שיותר ואם לא עובר ללכת לרופא (ידידותי לעורלות או להיזהר מהפשלה ומעצות מטומטמות)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/05/2016 | 15:38
73
המלצה על רופא באיזור השרון?
לצפיה ב-'אני עצבנית '
אני עצבנית
16/05/2016 | 11:32
94
1964
אני רותחת מעצבים אז תסלחו לי אם אכתוב בשגיאות.

אני עם בעלי חמש שנים, מתוכן אנחנו נשואים שלוש שנים. יש לנו ילדה מקסימה בת שנתיים ועכשיו אני בהריון עם ילד שני, בן. עם הגדולה לא היינו צריכים לדון בנושא אבל כשנכנסתי להריון השני סיכמנו שאנחנו לא מעוניינים לעשות לבננו ברית מילה.

הכל היה טוב...
המשך>>
אני רותחת מעצבים אז תסלחו לי אם אכתוב בשגיאות.

אני עם בעלי חמש שנים, מתוכן אנחנו נשואים שלוש שנים. יש לנו ילדה מקסימה בת שנתיים ועכשיו אני בהריון עם ילד שני, בן. עם הגדולה לא היינו צריכים לדון בנושא אבל כשנכנסתי להריון השני סיכמנו שאנחנו לא מעוניינים לעשות לבננו ברית מילה.

הכל היה טוב ויפה עד שחמותי הכניסה לבעלי לראש שאנחנו עושים עוול לילד ושאנחנו חייבים לעשות לו ברית ואיימה לעשות בלאגן אם לא.

יש לציין שאני ובן זוגי מגדירים את עצמנו יהודים בלאום וחסרי דת, ולכן אני לא רואה שום סיבה להתעלל בתינוק המסכן שלי ברגע שנולד. אני רותחת ממה שקורה פה ואני לא מאמינה שאנחנו מתווכחים על זה שנייה לפני הלידה!

אני כבר לא יודעת מה לעשות ואיך להתמודד עם זה, אני בשום אופן לא מוכנה לעשות לילד ברית ובן הזוג מתעקש כדי "לא לעשות בלאגן" וכדי לרצות את המשפחה....

מה הייתם עושים במקומי?
לצפיה ב-'*** הודעה חשובה למתלבטים *** השתתפות בתוכנית דוקו בנושא'
*** הודעה חשובה למתלבטים *** השתתפות בתוכנית דוקו בנושא
17/05/2016 | 00:05
43
היי לכולם
לירון - תחקירנית בערוץ 10 של סדרה דוקומנטרית שנקראת "החלטה" , מחפשת זוג שמתלבט בדבר עריכת ברית מילה לתינוק שבדרך או שאחד מבני הזוג בעד והשני נגד. 
דיברתי איתה, היא מאד נחמדה ונראה לי מעניין שאחד מפרקי הסדרה (שתעסוק בהתלבטויות משמעותיות בחיים) יהיה על ברית מילה.
אם מישהו כאן מוכן לקחת בזה חלק או אפילו רק לברר עם לירון פרטים נוספים - להלן הודעתה (היא אינה חברה בקבוצה). רונית.
לסדרה דוקומנטרית חדשה בערוץ 10, אנחנו מחפשים הורים שמתלבטים אם לעשות או לא לעשות לבניהם ברית מילה. המטרה היא ללוות את ההורים בתהליך ההתלבטות ועד לקבלת החלטה.
הורים שמעוניינים להשתתף מוזמנים ליצור קשר עם לירון - 054-4844821
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:06
4
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'כנס מהריון ועד גיל שנה באוני' חיפה16.5.16'
כנס מהריון ועד גיל שנה באוני' חיפה16.5.16
11/05/2016 | 12:56
3
44
לא מצליחה לקשר ולפתוח מהטאבלט, אשמח אם מישהו יקשר.

אם זה עומד להפוך למסורת, אולי אפשר להציע להם מרצה על מילת פעוטות. הועבר אלי שיש הרצאה על התערבות רפואית עד גיל שנה.

אם מישהו יכול לקשר ולהסביר למי נועד הכנס, יבורך!
לצפיה ב-'כנס ישראלי להורות: הולדתו של הורה מההריון לשנת החיים הראשונה'
כנס ישראלי להורות: הולדתו של הורה מההריון לשנת החיים הראשונה
12/05/2016 | 01:12
2
49
לא הצלחתי למצוא בגוגל את הכותרת שכתבת אבל מצאתי את הכנס ברשימת הכנסים והאירועים של האוניברסיטה:
תכניית הכנס (קובץ PDF; קיצרתי את הקישור כי הוא היה כ"כ ארוך שסביר להניח שתפוז היה שובר אותו):
וכאן הקול הקורא לכנס (עוד קובץ PDF) עם כל הפרטים למי לפנות לגבי מה (היה צריך לפנות עד אמצע/סוף פברואר):

למיטב הבנתי הכנס נועד בעיקר לפסיכולוגים ("וגורמים נוספים שעיסוקם בגיל הרך").
לצפיה ב-'תודה, אין כמוך!'
תודה, אין כמוך!
12/05/2016 | 08:05
1
9
לצפיה ב-''
14/05/2016 | 03:05
3
לצפיה ב-'Should You Circumcise Your Child?/ Aaron E. Carroll'
Should You Circumcise Your Child?/ Aaron E. Carroll
10/05/2016 | 02:58
47
אני "מכירה" את ד"ר ארון (אהרון?) א' קרול מהערוץ שלו ביוטיוב Healthcare Triage. אני רשומה לערוץ וצפיתי בעשרות מסרטוניו (לאחרונה לצערי אין לי די פנאי). בשעתו הוא הכין סרטון בנושא מילה (או אולי רק התייחס שאלה ששאלו אותו) ותשובתו קצת ציערה אותי. במאמר הזה הוא שימח אותי מעט יותר.

שתי נקודות יפות וחשובות: הוא מתייחס להפחתה בדלקות בדרכי השתן ולסרטן הפין וכותב בצורה מפורשת שאלה בעיות נדירות בלאו הכי כך שההשפעה של מילה זניחה למדי. הוא גם מותח ביקורת קצרה על המחקר שנערך בשעתו לגבי הדלקת בדרכי השתן, וזה חומר שאפשר להשתמש בו (כי איכשהו תמיד הנקודה הזאת עולה). גם לגבי איידס הוא מציין שאמנם המחקרים שנערכו באפריקה מוכת האיידס היו טובים ומשכנעים, שיעורי האיידס בארה"ב שונים מאוד ולכן גם זה לא ממש רלוונטי לאמריקנים באותה המידה.

לגבי פגיעה בהנאה, כאן הוא קצת אכזב אותי, אבל זו סוגיה שנויה מאוד במחלוקת (מחקרית). ניחא...

אבל התאכזבתי קצת יותר מהנושא המוסרי, שבו הוא שוב ציין שהורים מקבלים החלטות משמעותיות בהרבה עבור ילדיהם. נכון, אבל:
א. החלטות אחרות הן החלטות אחרות; עצם קיומן לא מעלה ולא מוריד מהלגיטימציה להחלטה המסוימת הזאת. הנקודה היא שלא כל החלטה היא לגטימית, וגם מבחינה חוקית הורים לא רשאים לעשות בילדיהם ככל העולה על דעתם.
ב. אין שום חובה או סיבה (למעט הנורמה) שהורים יקבלו החלטה לגבי עיצוב איברי המין של ילדיהם. זו ממש לא החלטה שהורים "צריכים" לקבל (מבחינה עקרונית) הם פשוט יכולים, מעשית.
ג. גם בקבלת ההחלטות המהותיות האחרות אני מקווה שהם שוקלים ולומדים את הנושא היטב ובוחרים באפשרות הפחות פוגענית (במיוחד שמדובר בכזאת בלתי הפיכה).

לבסוף הוא ציין שהוא יהודי (לא ידעתי...) והוא עצמו נימול ומל את בניו, ועבורו זו החלטה אישית, רוחנית, מסורתית יאדה יאדה יאדה. נו טוב, זה מה שיש. אני מניחה שביחס לעובדה שהוא יהודי ואמריקני (וכנראה גם קצת שמרן) זה דווקא יצא לא רע. בסה"כ באמת שהופתעתי לטובה.
לצפיה ב-'39% מתנגדים למילה לפי סקר של טמקא בכתבה בעד ונגד מהבוקר'
39% מתנגדים למילה לפי סקר של טמקא בכתבה בעד ונגד מהבוקר
09/05/2016 | 13:05
7
124
נהדר, פשוט נפלא. כמובן שהאנשים שעונים על הסקר אינם מייצגים אבל לא יכולתי לקוות להעלאת הנושא והצגתו בפתיחות דעה כמו שזה נעשה, בוודאי שלא לפני מספר שנים. עוד נקודת ציון משמחת לכל הפעילים.

מפריעה לי הבורות בנושא עיקר ההנאה המינית שיש עם הערלה ושנגזלת בגלל בורות ופחד. אבל לך תגיד את זה לאנשים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4801093,00...

לצפיה ב-'תודה, נהדר שעוסקים בזה'
תודה, נהדר שעוסקים בזה
09/05/2016 | 14:48
58
חבל שלא העמיקו יותר בשיקולים אבל מילא, כל כתבה לטובה.
לצפיה ב-'מזעזע לשמוע אמא מדברת על חיתוך איברים, כאילו שמדובר בירקות. '
מזעזע לשמוע אמא מדברת על חיתוך איברים, כאילו שמדובר בירקות.
09/05/2016 | 18:13
4
103
היא עומדת בשמחה מול המצלמה, ובטמטום בלתי נפתס, אומרת שהיא בעד חיתוך אברי מין, רק בגלל שזה נראה לה יותר אסתטי... 
אישה מזעזעת ומבחילה, שהשכל אצלה בכלל לא בתפקוד. 

יש הרגשה שהיא עם אופי של מנהל בית מטבחיים, שבשבילה חיים, סבל, או רגש של תינוק, הם סה״כ אמצעי להשגת כסף או שימור מסורת.
לצפיה ב-'אני החלטתי לנקוט בטקטיקה חדשה: במקום לומר שאנשים ש'
אני החלטתי לנקוט בטקטיקה חדשה: במקום לומר שאנשים ש
09/05/2016 | 20:22
104
1. אתם צבועים. כי לא תבצעו ביילוד שלכם אף ניתוח "אסתטי" אחר, נכון??
2. אתם באמת לא מסוגלים להבין שזו תפיסה נרכשת/מושרשת?? אפילו אני מודה שאיבר ערל בעיני מוזר. אז. זו סיבה לחתוך לילד שלי את הז.......... ???!

.. אז אני אומרת להם: זה לא שאיבר נימול הוא אסתטי (זאת אומרת יבש ומצולק. זאת אומרת זה לא אמור להיראות ככה!!!!!!!) אז ככה או ככה שיא היופי זה לא... וזה לא מענייננו או לקביעתנו אם איבר המין של הבן שלנו יפה או מכוער...

אז ניתוח פלסטי לתינוק בן 8 ימים נשמע למישהו הגיוני???
לצפיה ב-'אני מבינה את מה שאתה מרגיש'
אני מבינה את מה שאתה מרגיש
09/05/2016 | 23:07
1
74
אבל הדרך שבה אתה מתבטא מקשה עלי להסכים אתך

לצפיה ב-''
10/05/2016 | 02:30
11
לצפיה ב-'אני הייתי ממש רוצה'
אני הייתי ממש רוצה
10/05/2016 | 01:39
62
לראות את האימא הזו יושבת בעוד 20 שנה עם הילדים הבוגרים שלה, ולראות איך תיראה לה הדעה של עצמה על הליך שלא הולך להיות לגיטימי בהרבה ממילת נשים של ימינו, בוודאי בקרב חילונים, ואיך היא בכלל מצליחה לתרץ את התרבות ההזויה שהביאה אותה להשחית את גופם.
לצפיה ב-'כרגע זה 40%–60%, וזה לא מפתיע אותי כי גם בתגוביות ב-YNET'
כרגע זה 40%–60%, וזה לא מפתיע אותי כי גם בתגוביות ב-YNET
10/05/2016 | 02:34
76
לכתבות בנושא מילה רואים תגובות מעודדות. זה כנראה מכיוון שאנשים כמונו משתפים אותן ולכן הן מוזנות בעיקר במתנגדי ברית מילה (כפי שכתבת, לא ממש חתך אוכלוסייה מייצג), ועדיין, זה נעים לראות. מסכימה עם הנקודה שלך – עצם העלאת הנושא חשובה, והעובדה שהתקשורת מרבה לעסוק בו בשנים האחרונות גם היא מעודדת מאוד.

לצפיה ב-'דפי מידע על ניתוחי פין מבה"ח לילדים וילף, שערי צדק בי-ם.'
דפי מידע על ניתוחי פין מבה"ח לילדים וילף, שערי צדק בי-ם.
07/05/2016 | 13:47
3
111
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
08/05/2016 | 00:58
37
זה כל פעם מחרפן אותי מחדש
לצפיה ב-'קישורים חשובים. תודה'
קישורים חשובים. תודה
08/05/2016 | 11:16
10
לצפיה ב-' את הראשון הכרתי, הוא שמור אצלי בקישורים אם כי הם החליפו'
את הראשון הכרתי, הוא שמור אצלי בקישורים אם כי הם החליפו
08/05/2016 | 20:45
37
לו את הכתובת כבר פעמיים לפחות בעבר ובכל פעם נאלצתי לחפשו מחדש...

את השני (לגבי עקמת הפין) לא הכרתי, מעולה! התווסף למועדפים שלי.
לצפיה ב-'לעניין קרישת הדם בגיל 8 ימים - להוסיף למילון מונחים:'
לעניין קרישת הדם בגיל 8 ימים - להוסיף למילון מונחים:
08/05/2016 | 11:07
2
73
כתבה נוספת המפריכה את המיתוס הזה:

לצפיה ב-'לפי המחקר הזה, רכיבי הקרישה מתפתחים במלואםרק בגיל 6 חודשים. '
לפי המחקר הזה, רכיבי הקרישה מתפתחים במלואםרק בגיל 6 חודשים.
08/05/2016 | 19:05
40
לצפיה ב-' המאמר די ישן וזכור לי מהעבר, הם פשוט חידשו את האתר'
המאמר די ישן וזכור לי מהעבר, הם פשוט חידשו את האתר
08/05/2016 | 20:38
32
וכשקראתי את ההסבר לא יכולתי שלא להיזכר בחלק הזה מהפתיח של "החיים":

לצפיה ב-'הערב צפיתי בהרצאתו של ד"ר יגאל בן-נון: למה אנו מלים את בנינו'
הערב צפיתי בהרצאתו של ד"ר יגאל בן-נון: למה אנו מלים את בנינו
08/05/2016 | 04:04
116
לפני שבועיים נכחתי בהרצאה אחרת שלו (שכבר הועלתה לערוץ שלו ביוטיוב) "האם יצאנו ממצרים" וממנה הגעתי להרצאה הזו, שכבר נידונה בפורום בעבר ותכננתי אז לצפות בה (אבל היא נדחקה בין שלל סרטוני רשימת Watch later הבלתי נגמרת שלי ושכחתי ממנה... ).

שתי ההרצאות מעניינות מאוד והוא מעלה בהן נקודות טובות וחשובות; עם זאת, התקבלה אצלי לעתים תחושה שהוא לא תמיד מדייק ב-100% ומתעכב על דוגמאות שמתאימות לתאוריות שלו וקצת מזניח את אלה שלא. לא אדון כאן בנושא היציאה ממצרים (שיש לה התייחסויות רבות גם בערוץ המצוין "ScienceReasonIsrael היגיון ומדע ישראלי") ואתמקד רק בהרצאה לגבי המילה וב"חוב" שלי להתייחס לדיון דאשתקד.

לגבי ההרצאה על המילה:
לכף זכות יש לציין שהוא מדגיש מפורשות שוב ושוב שמדובר בתאוריה/ פרשנות / דעה שלו ולא חייבים לקבלה. אני חושבת שהיא הגיונית, בפרט שידוע לנו (מציורים ותחריטים מצריים מוכרים שהוא גם הראה) שבמצרים מלו גברים בוגרים ושבאפריקה עד היום יש שבטים שמלים כטקס חניכה לבנים בהגיעם לבגרות (נקודה שהוא לא התייחס אליה כלל, להפתעתי).

לכף חובה יש לציין שהוא קובע נחרצות שאין במקרא ולו אזכור אחד למילת תינוקות / ילדים תוך שהוא מתעלם לחלוטין מבראשית כא (מילת יצחק) שהזכרתי אז בדיון. למעשה גם את ישמעאל (שנימול כילד/נער, כלומר לא כגבר בוגר) הוא לא הזכיר בהרצאה עצמה ונזכר לסייג את דבריו רק בשלב השאלות.

פאולה ענתה לי אז "הוא מתייחס לטקסט הזה, ומדבר על כך שיש שני טקסטים שמזכירים את אותו אירוע ושיש ביניהם פערים. הוא מדבר על המקור של הטקסטים האלה, ההבדלים ביניהם והסתירות בהם ומציג תיאוריה לפרשנות מסוימת שלהם לאור הצלבות של טקסטים שונים."

אבל הוא לא. צפיתי בהרצאה במלואה, והוא לא ציטט מהפרק (בראשית כא) ולא הסביר עליו דבר (אני אפילו לא זוכרת שהוא הזכיר את יצחק). אולי הוא סיפק הסבר בהרצאה אחרת, ובמקרה כזה זה לא רלוונטי, כי מי שצופה בהרצאה הזאת לא קיבל אותו.

בדקה ה-44 הוא מראה שקף שבו כתוב כי "ותהר ותלד בן" מופיע כ-65 פעמים במקרא ובכל המקרים האלה ואחרים לא מוזכרת מילת היילוד. ברשימה החלקית בשקף כתוב "בראשית 31" אבל בפרק זה אין שום לידה (מסופר על סכסוך בין יעקב ולבן); ייתכן שהוא התכוון לבראשית 21, אבל בו, כאמור, כן מוזכרת מפורשות מילת יצחק ("וַתַּהַר וַתֵּלֶד שָׂרָה לְאַבְרָהָם בֵּן לִזְקֻנָיו ... וַיִּקְרָא אַבְרָהָם אֶת-שֶׁם-בְּנוֹ הַנּוֹלַד-לוֹ אֲשֶׁר-יָלְדָה-לּוֹ שָׂרָה יִצְחָק; וַיָּמָל אַבְרָהָם אֶת-יִצְחָק בְּנוֹ בֶּן-שְׁמֹנַת יָמִים כַּאֲשֶׁר צִוָּה אֹתוֹ אֱלֹהִים", בראשית כא ב-ד) אז איך באותה נשימה הוא אומר בנחרצות "אפילו פעם אחת לא, אין!" בלי שום ציוץ הסתייגות? לא ברור לי. 

במקום לומר "אין אף אזכור" אפשר לומר "יש רק אזכור אחד" או "למעט..." וכך היה מדייק בדבריו. אפשר גם להסביר שמדובר בתוספת של עריכה מאוחרת (ייתכן בהחלט, והוא מרבה לדבר על עריכות כאלה בהרצאותיו) אבל זו הסתייגות שחייבת להיאמר; לא הגיוני לומר "אפילו לא פעם אחת" כשיש פעם אחת והוא פשוט התעלם ממנה (וזה לא משנה עד כמה הוא חושב שהיא אותנטית / מקורית; היא קיימת, היא חלק מהטקסט המקראי הרשמי).

למעשה אפילו את הציווי המקורי לאברהם מבראשית יז יב ("וּבֶן-שְׁמֹנַת יָמִים יִמּוֹל לָכֶם כָּל-זָכָר לְדֹרֹתֵיכֶם  יְלִיד בָּיִת וּמִקְנַת-כֶּסֶף מִכֹּל בֶּן-נֵכָר אֲשֶׁר לֹא מִזַּרְעֲךָ הוּא") הוא הציג די בחטף, והתעכב רק על כך שהציווי אינו אתני (כלומר לא רק למול את צאצאיך שלך אלא גם נוכרים) אבל לא ממש התייחס לשמונת הימים ועבר הלאה. תוך שתי דקות (לא מדדתי...) הוא כבר עבר לסיפור משה וציפורה (עליו הוא התעכב זמן רב ובהרחבה יתרה) וממנו לעדויות חוץ מקראיות למילת גברים, פרשנויות מאוחרות, הסתייגות מדם ומקורבנות ועוד. בהמשך (דקה 46) הוא מביא אזכורים נוספים למילה במקרא כדי לחזק את דבריו, ושוב אף מילה על יצחק.

לסיכום: מעניין, מחכים ושווה צפייה, אבל חוסר הדיוק הזה עדיין צורם לי. כשיש תאוריה יפה (גם אם לא מושלמת) ראוי להציג את הנקודות האחרות בעצמך ולהתייחס אליהן ולא להשאיר אותן לאחרים או לקוות (אולי) שלא ישימו לב.
לצפיה ב-'Wait but why on male circumcision'
Wait but why on male circumcision
06/05/2016 | 23:47
52

למי שמכיר את הבלוג המאד פופולארי WBW - הוא כתב עכשיו פסקה נגד מילת בנים:

What are your thoughts on routine infant circumcision, beneficial procedure or human rights violation? – Beau S. (Brisbane, Australia)

If I take a step back and look at this from first principles, I start by looking up whether the procedure is important for health reasons. When I find out the answer is probably not, it becomes pretty clear that circumcision is nothing other than a primitive, religious practice of genital mutilation that for some reason is common today. It makes no sense, and once we all stop doing it, it’ll seem like an absurd custom of the past. I had friends recently go through this decision with their new baby, and every argument went against circumcision except one: not circumsizing their son would make him different than most of the other guys in his world in a part of life where being different can be mortifying, especially as either a little kid being made fun of by his friends or an already-sexually-insecure teenager. They went with circumcision. And I get it. But it makes no sense, aside from the fact that we’re all doing it (at least in the US). Can we just all agree to stop it with new babies?

ולמי שלא מכיר את הבלוג הזה - קחו שבוע חופש מהעבודה וקראו את כולו. תוכלו להודות לי אחר כך  

לצפיה ב-'עזרה במציאת הודעה ישנה'
עזרה במציאת הודעה ישנה
28/04/2016 | 20:53
3
97
עשיתי חיפוש מתקדם וגם בתוך "כלים ומידע" ולא מצאתי.
הודעה של מישהו בשם "מגה בולבול" (או משהו כזה) שהוא מספר על חוויותיו מהצבא...
+ אם למישהו זכור כותב בפורום שהוא באופן ישיר שלם (זאת אומרת לא הורה של) אשמח להפניה...
לצפיה ב-'בזכות trilliane האלופה מצאתי את ההודעה המדוברת'
בזכות trilliane האלופה מצאתי את ההודעה המדוברת
28/04/2016 | 21:05
2
84

אבל אשמח להפניות נוספות אם יש: עדויות של שלמים באופן ישיר.
לצפיה ב-' לא ידעתי... יש עדויות בעבודה של חנוך בן ימי וקצת בתקשורת'
לא ידעתי... יש עדויות בעבודה של חנוך בן ימי וקצת בתקשורת
29/04/2016 | 12:50
1
68
למשל בכתבה של נטע אחיטוב. רוב העדויות כאן בפורום (למעט אלה של אלון, אם אני לא טועה בשם) הן של הורים ולא של הבנים (רובם צעירים מדי).
לצפיה ב-'מצאתי את הקטע המדובר בהודעת "ליקוטים" שלך '
מצאתי את הקטע המדובר בהודעת "ליקוטים" שלך
29/04/2016 | 12:59
53
מתוך הכתבות אני חושבת שמצאתי כמה כתבות רלוונטיות... בכל אופן, הגורם המחפש קיבל מספיק קישורים ;)
חג שמח
לצפיה ב-'כתבה מ-ynet 2014 על מילת נשים בקניה'
כתבה מ-ynet 2014 על מילת נשים בקניה
28/04/2016 | 13:22
46

עצוב ולא קל לקריאה.
לצפיה ב-'מה דעתכם?'
מה דעתכם?
21/04/2016 | 21:19
15
201
לצפיה ב-'1+'
1+
25/04/2016 | 22:36
4
123
לצפיה ב-'2+'
2+
28/04/2016 | 10:42
3
101
לצפיה ב-'3+'
3+
28/04/2016 | 10:52
2
101
לצפיה ב-'4+'
4+
04/05/2016 | 01:15
1
75
לצפיה ב-'5+'
5+
12/05/2016 | 07:34
46
לצפיה ב-'מסרים חזקים, גרפיקה טעונה שיפור'
מסרים חזקים, גרפיקה טעונה שיפור
05/05/2016 | 01:58
2
62
אם אתה רוצה, אתה יכול לשלוח לי את החומרים ואנסה להכין איתם משהו.
לצפיה ב-''
05/05/2016 | 15:36
1
לצפיה ב-'מה המייל?'
מה המייל?
05/05/2016 | 22:30
7
לצפיה ב-'הכנתי גם כמה'
הכנתי גם כמה
05/05/2016 | 02:00
6
90
מוזמנים להעיר ולהאיר ומוזמנים גם להפיץ. אין צורך בקרדיט.
לצפיה ב-'יפה מאוד, אם כי חלקם קצת ארוכים מדי ומתוחכמים מדי'
יפה מאוד, אם כי חלקם קצת ארוכים מדי ומתוחכמים מדי
05/05/2016 | 16:21
4
57
ושים לב שמשפטים כמו "אמר אף ילד לאבא שלו אף פעם" או "אמר אף חייל לחברו אף פעם" זו לא עברית, זה נשמע כמו תרגום מילולי מאנגלית (או משפה אחרת שבה התחביר עובד כך). אפשר אולי משהו בסגנון "משפט שאף ילד לא אמר לאף אבא אף פעם" או "אף חייל לא אמר לחברו אף פעם".
לצפיה ב-'ברור שזו לא עברית...'
ברור שזו לא עברית...
06/05/2016 | 02:03
3
49
גם "חמש דקות הייתם פה זוז" זה לא בדיוק עברית, וגם "יוסף חכם, תהיה יוסף" זו לא בדיוק עברית, בוודאי לא משובחת. אפשר למצוא עוד עשרות דוגמאות כאלה.
זה סגנון כתיבה שמקורו ככל הנראה אכן בתרגום "זול", די בטוח מאנגלית, שהפך לסגנון ביטוי פייסבוקי להגיד "זה אף פעם לא קרה". זה מן סגנון שאמור לתת תחושה שמדובר בציטוט ו"לשבור" את זה.
לצפיה ב-'למה ברור? הדוגמאות שנתת הן כן עברית. מדוברת, אבל קולחת'
למה ברור? הדוגמאות שנתת הן כן עברית. מדוברת, אבל קולחת
06/05/2016 | 02:10
2
43
חיננית ולא עילגת. יש בהם התחכמות, אבל התחביר שלהם תקין. לעומת זאת המשפטים בתמונות אינם בתחביר עברי תקין והם פשוט עילגים, זועקים כמו תרגום מילולי קלוקל מאנגלית. בעיניי זה צורם מאוד ואין לי ספק שאיני היחידה. חבל לצרום לקהל היעד וחבל אפילו יותר להפיץ דבר כזה ולהפוך אותו למקובל. אני לא חושבת שכרגע זה מקובל, עד כה לא נתקלתי בכך (לשמחתי הגדולה) והייתי שמחה שכך זה יישאר. אין כל קושי לנסח את המסר בעברית, למה לא לעשות זאת? אשמח לסייע, כמובן.
לצפיה ב-'הנה כמה דוגמאות'
הנה כמה דוגמאות
08/05/2016 | 04:34
1
52
אני מודה שאם לא הייתי מכיר את הקונספט, גם אני הייתי מזדעק לנוכח ניסוח המשפט. ככל הידוע לי את לא מסתובבת בפייסבוק ולכן אני מניח שאת לא מכירה את הסגנון הזה. ברור שזה לא משפט תקני אבל אני חושב שצורת הניסוח הזו מבטאת משהו שלא ניתן לבטא במשפט "תקני" וההצעות שלך אכן מוכיחות זאת (לדעתי).
כפי שוודאי ידוע לך, לא חסרים גם סופרים ויוצרים משכילים אחרים שיצרו משהו "לא תקני" שיש בו אמירה ומסר. כל עוד זה נעשה מתוך מטרה הצהרתית ולא מתוך בורות - אני אישית לא רואה בכך בעיה. את כמובן רשאית לחלוק עליי. דווקא אם הייתי מוצא בפייסבוק מם שמנוסח כמו שאת מציעה, הייתי מעקם את האף ואומר לעצמי שיוצר המם לגמרי פספס את כל הפואנטה...
גם משפטי "הרגע הזה" בפייסבוק לא בדיוק מנוסחים בעברית תקנית. גם שם זה חלק מהרעיון.
לצפיה ב-'וגם בהן זה צורם וחבל... שוב, מדובר בתרגום מילולי קלוקל'
וגם בהן זה צורם וחבל... שוב, מדובר בתרגום מילולי קלוקל
08/05/2016 | 04:47
26
שאין בו שום דבר שלא ניתן להביע בעברית מדוברת אמיתית (והמשפטים שניסחתי דווקא כן מוכיחים זאת; אם הם לא מוצאים חן בעיניך אפשר לחשוב יחד על ניסוח אחר). אין בזה שום קשר ליצירתיות של סופרים ושל משוררים, להפך – יש כאן תרגום מילולי אחד לאחד, כלומר בלי שום יצירתיות, בלי שום ניסיון לניסוח טוב, דבר שסופרים ומשוררים (אמיתיים) לא עושים. להערכתי זה התחיל ממישהו שעשה לעצמו חיים קלים בתרגום (אולי אפילו באופן לא מודע) והמשיך...

אני אכן לא מסתובבת בפייסבוק אבל נכחתי תקופה לא קצרה וגם כיום אני נחשפת לממים ובאלה לא נתקלתי. אני לא חושבת שיש כאן "פספוס" של נקודה, וצריך לזכור שממים קיימים גם מחוץ לפייסבוק. בעיניי זו צורה צורמת ודוחה שהייתי שמחה להכחיד מהעולם, אבל לצערי יש כנראה אנשים שזה "עושה להם שכל" ולכן לא נותר לי אלא לשבת לי לבד בחושך ולצקצק.
לצפיה ב-'התמונות האיכות גרועה מאוד'
התמונות האיכות גרועה מאוד
06/05/2016 | 08:05
31
כשאני מעלה לפייסבוק, לא רואים מה כתוב שם. 
אם אתה יכול להכין אותם בגודל גדול יותר, כדי שיוכלו ליקרוא מה כתוב, גם אחרי העיבוד של פייסבוק וואטזאפ. 
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:42
19
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לצפיה ב-'Jewish Celebrities Make A Vocal Case For Intactivism'
Jewish Celebrities Make A Vocal Case For Intactivism
20/04/2016 | 00:08
9
85
http://jewishbusinessnews.com/2016/04/18/jewish-ce...

http://circinfosite.info/index.php/resources-and-l...

הכתבות מדברות על כך שיהודים בארה"ב ובעולם יוצאים נגד ברית מילה. ספציפית מוזכרים 3 יהודים מפורסמים (רוזאן בר, אליסיה סילברסטון, והווארד סטרן) שמתנגדים בתוקף למילה.

בנוסף הנושא הוזכר לאחרונה בתוכנית המאד פופולארית - ביג בנג - ובה אחד הדמויות המרכזיות (מהנדס יהודי) אמר שהוא מתלבט אם למול את בנו כי אומרים שזה מנהג ברברי.

בארה"ב למפורסמים כאלו יכולה להיות השפעה גדולה על דעת הקהל וכבר כתבתי כאן שלדעתי אנחנו צפויים להלם חיובי כאשר נקבל סטטיסטיקה עדכנית על אחוזי האי מילה הגדלים בארה"ב ובעולם.
לצפיה ב-'כתבה נוספת נגד המילה, וזכות הבחירה של התינוק. '
כתבה נוספת נגד המילה, וזכות הבחירה של התינוק.
20/04/2016 | 01:15
7
101

בסוף יש סקר, האם לדעתכם צריך לתת זכות בחירה לתינוק. 
צריך ללחוץ (yes).

לצפיה ב-'תודה על הקישור! לצערי לא מצאתי את הסקר... '
תודה על הקישור! לצערי לא מצאתי את הסקר...
20/04/2016 | 04:50
6
45
חשבתי שאולי חוסם הפרסומות מסתיר לי אותו אז סגרתי אותו, ועדיין לא מצאתי שם שום סקר.
לצפיה ב-'זה בסוף הכתבה'
זה בסוף הכתבה
21/04/2016 | 00:06
5
30
לצפיה ב-'הבנתי, אבל לא מופיע לי שם כלום... אני רואה רק לבן בסוף הכתבה'
הבנתי, אבל לא מופיע לי שם כלום... אני רואה רק לבן בסוף הכתבה
21/04/2016 | 00:09
4
26
זה סקר פייסבוק או משהו? משתמש בפלאש או באיזושהי טכנולוגיה? משהו של אתר חיצוני? כנראה משהו בדפדפן שלי חוסם את זה, אבל אני לא מצליחה לזהות מה (זה לא חוסם הפרסומות ולא חוסם הפלאש, ביטלתי את שניהם ועדיין לא מופיע לי שם כלום).
לצפיה ב-'לא עובד בכרום'
לא עובד בכרום
21/04/2016 | 18:37
3
9
לצפיה ב-'אה-הא! זה מידע חיוני... (ככה מוותרים על אחוז נכבד מהגולשים?)'
אה-הא! זה מידע חיוני... (ככה מוותרים על אחוז נכבד מהגולשים?)
21/04/2016 | 19:28
8
לצפיה ב-'עובד אצלי בכרום. כרגע 85% מסכימים (שצריך לתת לילד לבחור)'
עובד אצלי בכרום. כרגע 85% מסכימים (שצריך לתת לילד לבחור)
23/04/2016 | 11:44
1
12
לצפיה ב-'אגב, השאלה של הסקר היא חזקה יותר מלהשאיר את זכות הבחירה'
אגב, השאלה של הסקר היא חזקה יותר מלהשאיר את זכות הבחירה
23/04/2016 | 11:52
40
הניסוח המדויק שלהם הוא:
Should boys be made to wait until they reach eighteen to decide if they want to be circumcised?

הנוסח הזה מציע, כמו שאני מבינה אותו (תגידו אם הבנתם אחרת), לא רק להשאיר לו את זכות הבחירה (שזה יותר משתמע מנאמר במפורש), אלא בעיקר לחייב אותו לחכות לפחות עד גיל 18 לפני שהוא מחליט לעשות את זה.

לצפיה ב-'ראיתם את הזוית הישראלית? מזכירים את קה"ל...'
ראיתם את הזוית הישראלית? מזכירים את קה"ל...
20/04/2016 | 10:53
16
לצפיה ב-'הצגה תורכית בגרמניה על זוג בהתלבטות'
הצגה תורכית בגרמניה על זוג בהתלבטות
20/04/2016 | 11:39
4
82
https://beschneidung.die-betroffenen.de/blog/der-g...

מי שיכול ויודע גרמנית, או פנוי להשתעשע בגוגל טרנלייט, מוזמן להעשיר את כולנו מה כתוב.

.תקציר: האמא ממוצא יהודי  ומוסלמי, עובדת במקצוע רפואי, וגדלה על ברכי המיתוסים הרפואיים, האבא מתנגד בהתחלה במתינות למילה, בהמשך בצורה נחרצת יותר ויותר, תוך הבנה של הםגיעה שהוא עצמו עבר.

יאללה, נביא אותם לישראל!
לצפיה ב-'...'
...
24/04/2016 | 23:29
3
40
בבקשה:

"פיסת הזהב <גם חיתוך הזהב> - אירוע חגיגי לכבוד העורלה", מחזה של טוגסל מוגול בבית התיאטרון בדורטמונד.
*
*
המחזה, שנמשך כשעה אחת, עושה רושם ראשוני של חגיגת טקס מילה. הקהל הוא למעשה קהל המוזמנים החוגגים. קרובי משפחה מתחילים להגיע, והבן עדיין בדרך עם דודו, שמצ'פר אותו בנסיעה מהירה בפורשה 220. ההורים מתוחים, ובהדרגה הולכת ונפערת תהום ביניהם. האם, ג'ודית', ממוצא מוסלמי אך גם עם שורשים יהודיים, היא רופאה אורולוגית מתמחה, ומאמינה מאד בנחיצות הסרת עורלתו של בנה. היא מדברת על יתרונות הגייניים, סיכויים מופחתים לדלקות בדרכי השתן, וסטטיסטיקה אפסית של סיכונים וסיבוכים אפשריים כתוצאה מהניתוח. היא משתמשת במונחים "חתך קטן" ו"חתיכת עור". מדמותה ניכר גם הגעגוע לבית, הפחד כמהגרת, במדינה שהולכת ונעשית קסנופובית יותר ויותר, במקום בו אזרחים זועמים שורפים בתי מקלט של פליטים מוסלמים, והיא מטפלת לפעמים בפציינטים עם קעקועים נאציים על גופם.
האב, איברהים, הוא טורקי. המחשבות שלו מתרכזות בעצמו, ובהדרגה משתלטים עליו זכרונות כואבים. הוא מדבר על קצות עצבים רגישים שהולכים לאיבוד עם העורלה, על עורלות שנמכרות לתעשיות שונות בארה"ב, על גברים שמנסים להחזיר לעצמם את רגישות העטרה. כרופא מרדים במקצועו, הוא מדבר על הסיכונים שבכל ניתוח עם הרדמה.

ההורים עסוקים בויכוח, בעוד הבן מגיע, לבוש כנסיך, בתוך מכונית צעצוע גדולה שבתוכה ערימת מתנות, ושבוקעת ממנה מוסיקה קצבית. בשלב זה המכונית מתחלפת בשולחן ניתוחים, הבן לבוש בחולצה בלבד, ואז לפתע איברהים האב צועק: "אילו רק היו שואלים אותי, הייתי אומר "לא"!". ברקע מוקרן סרט שמייצג פלאשבק של איברהים מהמילה שהוא עצמו עבר.
ההורים והילד יורדים בשלב זה מהבמה, והקהל, ש"קרובי המשפחה" יושבים בתוכו, נשאר במקומו.

המשחק המצויין של יאסמינה מוזיק ומוראט סבן בתפקיד ההורים, הביא לתשואות רמות מהקהל.
אנו מודים לתיאטרון דורטמונד, לצוות ההפקה, לטוגסל מוגול (הכותב והבמאי) ולמיכאל איכהוף (דרמטורגיה) על תרומתם לשיח פורה.
לצפיה ב-'תודה, זה תוכן הכתבה?'
תודה, זה תוכן הכתבה?
26/04/2016 | 22:00
2
43
הייתי בטיול בטורקיה ואכן פה ושם בערים רואים ילד לבוש כנסיך, זה קרע לי את הלב...
לצפיה ב-'כן, זה תרגום תוכן הכתבה.'
כן, זה תרגום תוכן הכתבה.
27/04/2016 | 02:17
1
30
איך ידעת בזמנו לקשר את הלבוש החגיגי לברית מילה? לא ידעתי עד עכשיו שבטורקיה מלים בגיל כזה (ומן הסתם גם את האלמנטים הטקסיים לא הכרתי).
לצפיה ב-'הורי היו בטורקיה הרבה לפני, צילמו והתוודעו לעניין.'
הורי היו בטורקיה הרבה לפני, צילמו והתוודעו לעניין.
28/04/2016 | 11:59
12
לצפיה ב-'מישהו מכיר אורולוג או רופא ילדים באיזור רחובות'
מישהו מכיר אורולוג או רופא ילדים באיזור רחובות
17/04/2016 | 13:50
6
122
שמתמצא בילדים לא נימולים? עבור בני בן ה-10.
לצפיה ב-'לשאול בשבילך בפייסבוק?'
לשאול בשבילך בפייסבוק?
17/04/2016 | 19:14
5
110
מכירה כמה הורים לשלמים בקבוצה שם...
לצפיה ב-'כן, אודה לך מאוד. איזו קבוצה בפייסבוק?'
כן, אודה לך מאוד. איזו קבוצה בפייסבוק?
18/04/2016 | 12:31
4
28
לצפיה ב-'ילדים שלמים - תמיכה + המלצה בפנים מתוך מסמכי הקבוצה'
ילדים שלמים - תמיכה + המלצה בפנים מתוך מסמכי הקבוצה
19/04/2016 | 08:05
3
106
ד"ר ברוך גונן וד"ר לבנה סינימיקום: רחובות (דרך יבנה). שניהם רופאים בכירים וותיקים גם בבית החולים קפלן.קופ"ח: מרפאה עצמאית בהסדר, למיטב ידיעתי מקבלים (ללא תשלום) מכל הקופות (אנחנו בכללית).המלצות:אמנם ד"ר סיני בעד מילה אבל זה לא השפיע על הטיפול (הטוב) שלה בבן שלנו בשום צורה, וגילינו מה דעתה בנושא במקרה לגמרי. ד"ר גונן נגד מילה, שיבח אותנו מאוד על ההחלטה לא למול. אנחנו מסתדרים עם שניהם טוב, אני יודעת שיש אנשים שיש להם בעיה עם הסגנון (בעיקר של ד"ר גונן. בכל מקרה גם אם יש דברים שאחד מהם אומר בצורה לא נעימה, זה רק כלפי ההורים - הילדים, ממה שראיתי, תמיד מקבלים אצלם יחס מצוין). אבל מבחינתנו שניהם (וגם הרופאים הצעירים שהם מביאים לפעמים כמחליפים) מאוד מקצועיים ומנוסים, וכאמור - אנחנו גם מסתדרים איתם טוב ברמה האישית.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/04/2016 | 10:26
2
87
לאשתי יש טראומה מדוקטור גונן ואמירותיו השחצניות (לדוגמה "יפה שלא עשית ברית מילה, אבל אם את לא מניקה, מה זה שווה?" למי שעשתה כל מאמץ אפשרי להניק ולא הצליחה), מלפני שנים רבות. אבל אני אלך אליו, קצת שחצנות לא הרגה אף אחד.

לצפיה ב-':)'
:)
19/04/2016 | 10:40
20
לצפיה ב-' זו לא שחצנות, זה חוסר טאקט, חוסר רגישות ואי רלוונטיות'
זו לא שחצנות, זה חוסר טאקט, חוסר רגישות ואי רלוונטיות
19/04/2016 | 18:06
91
גם לו בחרה לא להניק, עדיין בעיניי אין לו זכות לבקר אותה על כך וזה ממש לא עניינו. אם זה רלוונטי הוא יכול לנסח המלצה עניינית ולעצור שם.
לצפיה ב-'הומו מחפש שותפה להורות שלמה, פירסום נוסף להודעתי מהשנה שעברה'
הומו מחפש שותפה להורות שלמה, פירסום נוסף להודעתי מהשנה שעברה
18/04/2016 | 21:14
2
105
זה אמנם לא הפורום המתאים, אבל במקומות אחרים קשה למצוא מישהי שמחפשת שותף להורות שמתנגדת למילה. למרות מה שאפשר אולי להסיק מקריאה בפורום אפילו בתל אביב החילונית זה עדיין נושא מאוד שולי. אולי יהיה יותר קל למצוא מישהי שמעוניינת בהורות משותפת כאן מאשר למצוא מישהי נגד המילה בקרב אלה שמחפשות שותף. אני פתוח וגמיש ביחס לנושאים חשובים אחרים כמו ממון, חלוקת התפקידים, הורות עם יחידה או זוג, מרחק וכו'.

לצפיה ב-'זה דווקא הפורום המתאים :) בהצלחה!'
זה דווקא הפורום המתאים :) בהצלחה!
19/04/2016 | 08:04
72
אל תשכחו להזמין אותנו לאין-ברית
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
19/04/2016 | 09:52
22
לצפיה ב-'איסור ברית מילה בגנרמניה על ידי מפלגת ימיןYNET'
איסור ברית מילה בגנרמניה על ידי מפלגת ימיןYNET
18/04/2016 | 19:08
1
79
לצפיה ב-'חידוד: במצע המפלגה (בפועל זה עוד לא קרה). התגובות מעודדות'
חידוד: במצע המפלגה (בפועל זה עוד לא קרה). התגובות מעודדות
18/04/2016 | 19:33
63
אני מניחה שהן לא משקפות כי השיתוף גורר כנראה כניסה של אנשים עם זווית השקפה מסוימת, ועדיין, כיף לראות את כמות התגוביות "צודקים" ו"מתי אצלנו".

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה