לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'באתר מט"ח יש חומר על ברית מילה '
באתר מט"ח יש חומר על ברית מילה
20/02/2016 | 21:22
5
85
שנכתב, אם הבנתי נכון, מטעם הסוכנות היהודית

אם מתחשק לכם לתרום להם משהו יותר אוביקטיבי, או לברר למי יש להפנות חומר על כך...שתפו כאן או במסר אישי אלי.

לצפיה ב-'לא רואה מה הקשר לאובייקטיביות; זו סקירה של מצוות המילה'
לא רואה מה הקשר לאובייקטיביות; זו סקירה של מצוות המילה
21/02/2016 | 17:16
4
44
והיא כתובה מההיבט הדתי נטו, בהתאם למקורות היהדות. אין שם דיון מבחינה רפואית / מוסרית וכיו"ב וגם לא המלצות בעד ונגד.
לצפיה ב-'יש בזה משהו, אבל עלה על דעתי סקר קצת יותר מקיף במט"ח'
יש בזה משהו, אבל עלה על דעתי סקר קצת יותר מקיף במט"ח
21/02/2016 | 18:03
3
34
עבור תלמידים, למשל ההיסטוריה של המילה בעמים קדומים וכו'. בכ"ז, האתר הוא הרי של מט"ח, לא של הסוכנות...לטעמי המאד אישי צריך משהו קצת יותר מקיף מאשר המצווה בלבד (ואין מאמרים נוספים על הנושא באתר זה..)
לצפיה ב-'למה? זה מידע בקטגוריה "יהדות ועם ישראל", לא היסטוריה עולמית'
למה? זה מידע בקטגוריה "יהדות ועם ישראל", לא היסטוריה עולמית
21/02/2016 | 22:34
2
27
ואני לא מבינה למה זה רלוונטי שהמידע נלקח מתוך הסוכנות היהודית. לו היה נלקח מאתר הרבנות הראשית, זה היה משנה משהו? הנקודה היא שהמידע צריך להיות אמין. את המידע באתר מט"ח (שאגב, לא משתמשים בו כ"כ הרבה בבתי ספר למיטב ידיעתי, ואני בספק כמה תלמידים נחשפים לעמוד הזה במסגרת הלימודים) כותבים מומחים שונים בתחומם או שהוא נלקח ממאמרים רלוונטיים בנושאי מקצועות שונים. בשורה התחתונה, כל עוד המידע שכתוב שם מבחינה יהודית נכון ומדויק (המצווה מתוארת כהלכה וכו') אני לא רואה בזה בעיה.
לצפיה ב-' צודקת, בכלל לא שמתי לב לקטגוריות..'
צודקת, בכלל לא שמתי לב לקטגוריות..
22/02/2016 | 09:12
1
28
ולא מבינה עד כמה האתר הזה שימושי למישהו. בכל מקרה הייתי רוצה לראות באתר כזה משהו קצת מקיף, או קישור למאמר נוסף עם עוד פנים של המצווה, ולא רק הדתיים.
לצפיה ב-'הספרייה הווירטואלית של מט"ח היא סוג של (מיני) אנציקלופדיה'
הספרייה הווירטואלית של מט"ח היא סוג של (מיני) אנציקלופדיה
22/02/2016 | 14:35
28
יש בה ערכים בכל מיני נושאים (שנלמדים או יכולים להילמד בביה"ס) והיא שימושית בערך באותה מידה ש'ויקיפדיה' שימושית (כמובן, בערכים הקיימים בה) רק שכאן כל הערכים מפוקחים – נכתבים ע"י אנשי מקצוע או נלקחים מתוך מקורות רלוונטיים לתחומם.

כאמור, המאמר על ברית המילה הוא בתוך קטגוריית יהדות, והוא מספק מידע על המצווה ותו לא. אין שום סיבה שיהיו שם פנים נוספים למצווה כי זו המצווה, לטוב או לרע...
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2016 | 13:55
9
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

לצפיה ב-'הקונגרס הטבעוני השלישי בישראל, אולי יש מקום לדוכן/פליירים?'
הקונגרס הטבעוני השלישי בישראל, אולי יש מקום לדוכן/פליירים?
15/02/2016 | 18:31
43
http://vegancongress.com/

לא יכולה לקחת על עצמי בירורים, אירגונים, התרמות, פליירים וכו'

אם מישהו מעוניין לעשות בירור ראשוני האם בכלל יש מקום להסברה על מילה ואי מילה (למשל סתם לחלק פליירים) מוזמן ליצור עם המארגנים קשר ב"צור קשר".

לצפיה ב-'אתר "ישיבה", עוד משו"ע שלא הכרתי-המצווה חשובה ביותר'
אתר "ישיבה", עוד משו"ע שלא הכרתי-המצווה חשובה ביותר
15/02/2016 | 14:26
52

סעיף 2, ע"פ שולחן ערוך ברית המילה היא המצווה החשובה ביותר.

סימן ר"ס בחלק יורה דעה ישנו סעיף אחד בלבד (שו"ע יו"ד רס א), שכל כולו נועד להדגיש את מעלתה של המילה. וכך הוא לשונו : "מצוות עשה לאב למול את בנו, וגדולה מצווה זו משאר מצוות עשה".

אם מישהו מוצא את המקור זה יהיה מצויין עבור המילון שלנו

לצפיה ב-'מחקר: ברית מילה מעלה את הסיכוי לאוטיזם ב- 46%.'
מחקר: ברית מילה מעלה את הסיכוי לאוטיזם ב- 46%.
12/02/2016 | 15:33
2
135
לצפיה ב-'מחקר זה כבר נידון בעבר בפורום'
מחקר זה כבר נידון בעבר בפורום
12/02/2016 | 18:59
117

באותו דיון גם הצגתי מחקר נוסף שאומר אותו דבר.
כפי שכתבתי אז, הטענה שמילה מגדילה את הסיכון לאוטיזם היא לא בלתי סבירה בעליל ובהחלט ניתן להבין מנגנון שבו זה יכול לקרות (טראומה קשה לתינוק שבוכה לעזרה והמשפחה "מתעלמת").

עוד כתבתי אז שאני מעריך בסבירות של 90% שמילה לא גורמת לאוטיזם, אבל לאור המחקרים החדשים אני חושב שהגיוני לומר שנוצר חשד סביר (נגיד 5% או 10% סיכוי) שמילה כן מגדילה את הסיכוי לאוטיזם. חשד זה מצדיק, בפני עצמו, עצירה בחוק של כל פעילות מילה בעולם עד שתומכי המילה יוכיחו מחקרית שמילה לא מגדילה את הסכנה לאוטיזם.  כמו שכתבתי אז, חובת ההוכחה חלה על תומכי המילה כי ככה פעול עולם הרפואה.

בכל פעולה רפואית אחרת כך היו נוהגים, אבל כמובן שרק בעניין מילה זורקים לפח את הסטנדרטים והנורמות הרפואיות הקיימים בעולם. 

תומר בנר
לצפיה ב-'המחקר נידון בעבר, מצרפת קישור מתוקן לתחילת הדיון:'
המחקר נידון בעבר, מצרפת קישור מתוקן לתחילת הדיון:
14/02/2016 | 02:34
128
לצפיה ב-'אולי תרצו לעזור לי...'
אולי תרצו לעזור לי...
12/02/2016 | 17:34
4
157
לצורך הכנת פלייר אני זקוקה לתמונה של תינוק (התינוק שלכם. למי שזה רלוונטי לו) בן 8 ימים שההורים שלו חסכו ממנו את החיתוך. אני יודעת שאני יכולה לקחת מהרשת כל תמונה של יילוד ישן בשלווה, אבל אני רוצה שזה יהיה אותנטי. השימוש בתמונה יכול להיות אנונימי (רק אציין שהוא אמיתי) או עם פרטים מזהים (ברמות משתנות) לפי בחירתכם. תודה.

לצפיה ב-'אז התמונה התקבלה וזו התוצאה הסופית'
אז התמונה התקבלה וזו התוצאה הסופית
14/02/2016 | 21:49
3
143
לצפיה ב-'אפשר לפרסם את התמונה, או שיש זכויות יוצרים? '
אפשר לפרסם את התמונה, או שיש זכויות יוצרים?
18/02/2016 | 18:11
2
32
לצפיה ב-'אפשר. בשמחה. ויש פה עוד:'
אפשר. בשמחה. ויש פה עוד:
19/02/2016 | 08:01
1
104
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/02/2016 | 14:52
10
לצפיה ב-'למול או לא למול? הורים שואלים באתר חב"ד, מ- 2011'
למול או לא למול? הורים שואלים באתר חב"ד, מ- 2011
11/02/2016 | 13:02
122
יש תשובה של הרב אהרון מוס מאוסטרליה, ויש כמה תגובות.

http://www.he.chabad.org/library/article_cdo/aid/1...

לצפיה ב-'על המגמה ב(ה)ארץ נגד ברית מילה'
על המגמה ב(ה)ארץ נגד ברית מילה
08/02/2016 | 18:37
1
139
נתקלתי בכתבה באחד מהארגונים האמריקאים בכלל ולא דרך קבוצה ישראלית - אבל טוב לדעת שמישהו קורא את זה
http://jewishbusinessnews.com/2016/02/07/intactivi...

אמל"ק כפול מבחינתי (ארוך/אנגלית מדי, לא קראתי) אם לאחר מתחשק להשקיע
יש גם מקבילה בעברית?
לצפיה ב-'כפי שכתוב, זו פשוט סקירה של ההתנגדות למילה בישראל'
כפי שכתוב, זו פשוט סקירה של ההתנגדות למילה בישראל
09/02/2016 | 14:57
76
עבור יהודים בתפוצות (או כל מי שמתעניין). קראתי רק את ההתחלה כי מהר מאוד הבנתי שזה רק סוקר ומסכם דברים שאני כבר יודעת (וגם את).
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:41
3
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

לצפיה ב-'כל הסיבות להימנע מברית מילה. '
כל הסיבות להימנע מברית מילה.
06/02/2016 | 01:46
8
187
כנסו לאתר-
לצפיה ב-'תודה, מלא פרטי תושב''ע שחסרים לנו במילון!'
תודה, מלא פרטי תושב''ע שחסרים לנו במילון!
06/02/2016 | 17:50
7
76
איזה יופי! מי אחראי על האתר? יש לי כמה הערות.
לצפיה ב-'אשמח לשמוע הערות'
אשמח לשמוע הערות
07/02/2016 | 01:38
5
23
לצפיה ב-'כמה דברים שכדאי לשפר'
כמה דברים שכדאי לשפר
08/02/2016 | 18:29
4
79
לפי סדר חשיבות:

1. ענייניות ודיוק. ניסוח ענייני ולא קטרגני עושה רושם טוב יותר ונותן קרדיט רב יותר לקרוא.

לדוגמא: "ישנן כמה טענות 'רפואיות' שהחרדים טוענים". למרבה הצער זה לא רק חרדים אלא גם דתיים, מסורתיים, רופאים (חילוניים), אחיות (חילוניות), וגם ההורים (חלקם חילוניים) שלנו.

לדוגמא2: "הפריע לאלוהים שנהנה" הוא ניסוח מקטרג וגם לא מדוייק. לאף אחד לא הפריע שנהנה, זו השערה של הרמב"ם. וגם כאן הייתי נוקטת לשון עובדתית יותר: לפי הרמב"ם מטרת המילה היא להחליש את האיבר, הזיקפה ולמעט את יצר המין.

2 דיוק בפרטים: לדוגמא:קיומם של א-מיניים. ראשית הייתי מביאה קישור עם סימוכין לתופעה של א-מיניים כי לא כל הציבור מכיר אותה. שנית, א-מיניים אינם ברובם חסרי יצר מין, אלא לא רוצים לממשו ביחסי מין עם אחרים. שלישית, הלוגיקה של המשפט "אלוהים היה בורא את כולם עם יצר מין או מחכה לגיל ההתבגרות עם המצווה", ובכן הלוגיקה היא מעט מורכבת, ולי אישית לא ברורה. 

3. לשון תקינה: מצאתי את זה בחלק אחר של האתר: "להתערבב" כסלנג של קיום יחסי מין ורבייה. הייתי נוקטת לשון תקינה יותר ולא סלנג. למשל "בני אדם ודולפינים לא יכולים להעמיד צאצאים".

4. מקורות:להביא סימוכין ומקורות לכל דבר ע"י קישור (נעשה יפה בחלק מהמיקרים, ובחלק אחר לא).

לדוגמא: לא כל אחד יודע מה זה שו"ת אמרי יושר, מי כתב,היכן ומתי. כדאי לדעתי לציין מקור והסבר קצר, לפחות בקישור או כוכבית בסוף הדף או בדף מקורות יעודי.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על הערות'
תודה על הערות
08/02/2016 | 22:55
1
45

1- אני אנסח בצורה שונה, אבל חשוב לציין שהדבר הבסיסי ביותר בברית מילה, הוא הפסד הנאה. 
יש עוד 22,000 קצוות עצבים בערלה, וזה כמעט פי 4 ממה שיש בעטרה. 
גם הרב זרקי (מוהל), כתב בפירוש בתגובה הזו, שברית מילה מפחיתה את ההנאה ממין. 
2- יש קישור לאי מיניות במאמר, (אולי בגלל שהטקסט מודגש, זה לא בולט). 
בכול אופן אי מיניות זה חוסר חשק מיני, לא משנה אם זה עם אחרים או לא. 
ועדיין הגיוני יותר לחכות לגיל ההתבגרות, או לא ליצור תקלות. 
3- קשה למצוא מקור באינטרנט לכל הספרים היהודיים, לא כולם נמצאים ברשת.
לצפיה ב-'ההערות הללו הן רק דוגמאות, '
ההערות הללו הן רק דוגמאות,
09/02/2016 | 13:16
44
אני חושבת שיש בעיות נוספות בטקסט ששיפורן עשוי להעלות אותו מדרגה.

בנוגע לא-מיניים, קישור מצויין! לא שמתי לב  שיש קישור, כשיש קישור חשוב מאד לדעתי להדגיש זאת חזותית. בנוגע ליצר מין-אתה טועה, המקור שהבאת מראה זאת (מה גם  שממילא לא מובן לי איך זה קשור למילה/אי מילה, בשום מקום לא כתוב שאם נבין סיבות למצווה, בטלות הסיבות אז בטלה גם המצווה, להפך, יש ערך עצום לעשות מצווה גם ללא שום סיבה, ובכל מקרה הסיבה היא השערה של הרמב"ם ולא אמת מוחלטת או "תורה מסיני", תרתי משמע).

עבורך ועבור הרמב"ם ההפסד בהנאה זו סיבה למילה ואי מילה. עבור אנשים אחרים יש סיבות אחרות לגמרי שיותר חשובות להן, למשל סיכון רפואי או יתרונות רפואיים, למשל זכויות אדם, למשל דימיון לאבא (כן-כן) וסיבות אסטטיות.

בנוגע למקורות-ברור לי שלא הכל יש מקורות מלאים ברשת, לכן כתבתי לציין מקור, ולא לקשר מקור. (למשל שם מלא של הספר, שם מלא של הכתוב, איפה ומתי הוא חי, מתי ראה הספר אור, על מי מקובל מה שנכתב בספר כיום ובעבר). אפשר לעשות זאת בקישור יעודי או בסוף הדף עם כוכבית.

אם אתה לא מסכים איתי-זה בסדר גמור, אני רק מביאה את הצד שלי בתור קוראת באתר שלך

לצפיה ב-' מסכימה עם הנאמר, ההערות ענייניות ונכונות'
מסכימה עם הנאמר, ההערות ענייניות ונכונות
09/02/2016 | 14:59
1
43
לא קראתי את המקור כי הוא נראה יותר פרופגנדה ממקור רציני ואני בורחת מטקסטים כאלה.
לצפיה ב-'יש קישורים למקורות מדעיים לכל הנתונים'
יש קישורים למקורות מדעיים לכל הנתונים
25/03/2016 | 17:45
96
לצפיה ב-'במייל הזה- '
במייל הזה-
07/02/2016 | 14:19
53
torathasheker@gmail.com
לצפיה ב-'איפה לדעתכם נמצאים שולי החברה?'
איפה לדעתכם נמצאים שולי החברה?
07/02/2016 | 12:06
3
160
לצפיה ב-'זו כבר שאלה לאופן שבו מפרשים את דבריו...'
זו כבר שאלה לאופן שבו מפרשים את דבריו...
07/02/2016 | 23:54
79
אני חושבת שלפחות מהסתכלות על סוגיית המילה, כן, אנחנו בשוליים.
"הזרם המרכזי" עדיין מל, ואף שמספרי המוותרים על מילה הולכים וגדלים, באחוזים זה עדיין זרם שולי (לצערי). זה כמובן לא אומר דבר וחצי דבר על השילוב החברתי מבחינות אחרות, בפרט לא על אנשים ידועים ומוכרים בחברה שבחרו לוותר על המנהג.
לצפיה ב-'כן, יש עוד זמן עד שנהיה מיינסטרים '
כן, יש עוד זמן עד שנהיה מיינסטרים
08/02/2016 | 11:51
59
אז מה?

לצפיה ב-'שולית וטוב לי '
שולית וטוב לי
08/02/2016 | 13:10
51
אני לא בונה על כך שהלא נימולים יהפכו לרוב במהרה בימינו. ברור שחבל לי על כל תינוק שעורלתו נכרתת, אבל בתמונה הרחבה - שכל אחד יעשה מה שטוב לו, ואסתפק בשלב ראשון שהורים שממש לא רוצים למול את בניהם, ירגישו נוח ובטוח לא לעשות זאת.
האם ההמונים ילכו בעקבותיהם? לא יודעת וכאמור, די לא אכפת לי.
יש כל כך הרבה עוולות כלפי חלשים בעולם ובמדינה שלנו, אף אדם מפוכח לא מצפה לגל עולמי של אהבת חינם, דאגה לחלשים ולשלומם של האנשים הקטנים.
מה שאני יכולה לעשות במעגל הקטן שלי, ושל כל מי שרוצה להצטרף אלי - זה מה שהכי חשוב לי.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:13
13
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

לצפיה ב-'כתבה מצולמת על גברים שרואים מילת תינוק'
כתבה מצולמת על גברים שרואים מילת תינוק
29/01/2016 | 23:59
2
174

שורה תחתונה: במקרה של הגברים שבחרו לסרטון, להראות מילה בתינוקות לאנשים זו דרך מצויינת להראות מה זו ברית מילה בתינוקות ושזה ממש לא כיף לתינוק ולא "שום דבר" וזה בטח שלא "לא כואב".
 לא רואים אבל שומעים תינוקות צורחים
http://www.mtv.com/news/2733372/men-react-circumcision-video/
לצפיה ב-' סרטון מצוין!'
סרטון מצוין!
30/01/2016 | 13:54
57
מראה בדיוק את ההבדל בין התחושה של "הכול סבבה, כך גדלתי, אני לא זוכר כלום, זה נורמלי" לבין "אוי ואבוי, למה לעשות את זה לתינוק?!". וזה בדיוק חלק מהעניין, שזה לא משהו שההורים עושים, הם נותנים לאדם אחר לעשות זאת (וכשזה נעשה בארה"ב בבי"ח כניתוח ולא כטקס דתי, אני מניחה שזה כמו כל ניתוח אחר, לא בנוכחות ההורים) ואז מקבלים את התינוק אחרי ולא נאלצים לחקור או לבדוק מה בדיוק עשו לו ולהתמודד עם זה.
לצפיה ב-'תודה מי הפיק את הסרטון? '
תודה מי הפיק את הסרטון?
31/01/2016 | 12:56
15
לצפיה ב-'אתר מידע חדש בעברית בנושא שחזור עורלה'
אתר מידע חדש בעברית בנושא שחזור עורלה
27/01/2016 | 07:06
5
110
אני מקווה שאין מניעה "לפרסם" כאן.

קישור:

האתר בעיקרון מרכז את המידע שנצבר בקבוצת הפייסבוק הישראלית בנושא.
אין מדובר באתר מקצועי (ואין כוונה להפוך אותו לכזה מבחינתי). רוב המידע שמשותף בו פשוט מהווה תרגום מחומר המקור באנגלית.
לצפיה ב-' חשוב מאד!'
חשוב מאד!
27/01/2016 | 15:17
24
לצפיה ב-'תודה על הקישור, נהדר! איזו יסודיות!'
תודה על הקישור, נהדר! איזו יסודיות!
28/01/2016 | 10:48
1
55
אהבתי מאד את העינייניות בניסוחים.

בצורת הכתיבה (אם ניקח לדוגמא את היתרונות המרכזיים בשיחזור עולה) הייתי מחלקת את הפיסקה לנקודות ברורות, למשל עם מספרים, או ראשי פיסקאות שמגדירים על מה הפיסקה.

קצת לא נוחה לי (זה כמובן אישי ולא מוחלט) בחירת המילה "מורחב" עור הפין. הייתי קוראת לזה מוארך ולא מורחב. כי זה תואם יותר את התפיסה של רובנו לגבי אורך ורוחב (במקרה זה, אורך ורוחב של הפין).

בהצלחה, יופי של אתר!!
לצפיה ב-'תודה על הפידבק '
תודה על הפידבק
28/01/2016 | 22:05
32
מדובר בגרסה ראשונית ובהחלט יש מקום לשיפורים ותוספות, שבתקווה יגיעו בעתיד.
לצפיה ב-' העברתי לחבר טוב שמתעניין בנושא'
העברתי לחבר טוב שמתעניין בנושא
29/01/2016 | 02:46
1
71
ורק רציתי לציין ש-tape באנגלית זה פשוט "סרט" (או "רצועה") בעברית.
למשל סרט מדידה, סרט סימון, סרט דביק, סרט רפואי
או בקיצור סרט דביק רפואי או סרט רפואי דביק:
ויש גם מיקרופור:
קצת צרם לי השימוש ב"טייפ" כל הזמן, כאילו אין לזה מילה בעברית.
לצפיה ב-'תודה, טופל.'
תודה, טופל.
29/01/2016 | 06:29
50
אגב מיקרופור זה סוג הסרט הרפואי בו יש להשתמש (היחידי שנפוץ בארץ ומתאים לפעולה בכל אופן).
יש אומנם טובים יותר אך לצערי הם לא נפוצים ויקרים יותר.
לצפיה ב-'מילה או שתיים על ברית מילה/הניה, מקומון פ"ח כרכור והסביבה'
מילה או שתיים על ברית מילה/הניה, מקומון פ"ח כרכור והסביבה
25/01/2016 | 13:40
1
119
ראיון עם רני כשר
http://www.gfn.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=32049

הכתבה מדצמבר, מתוך  "גפן"  ו"גפן המושבה", המקומון של זכרון יעקב, פרדס חנה, כרכור,אור עקיבא, בנימינה, גבעת עדה, קיסריה, חוף הכרמל, אלונה..
לצפיה ב-' מילים כדורבנות'
מילים כדורבנות
26/01/2016 | 03:38
17
לצפיה ב-'רני כשר משתף בהתהליך כתיבת ספרו מחשבה שניה על ברית מילה'
רני כשר משתף בהתהליך כתיבת ספרו מחשבה שניה על ברית מילה
25/01/2016 | 10:12
5
82
בחודשים האחרונים אני עסוק כמעט כל יום בכתיבת הספר "מחשבה שנייה על ברית מילה".
יום-יום אני מקלף עוד קליפה ועוד קליפה, ולעתים די קרובות אני מוצא שעיניי דומעות.
אבל אני ממשיך לקלף; מקלף ובוכה. בוכה ומקלף.
כבר כמעט 18 שנה אני מקלף עוד קליפות ועוד קליפות, מהבצל הזה שנקרא "ברית מילה", ואני מוצא שם דברים מוזרים. דברים מופלאים. דברים נפלאים. פלאות ופלאים. תהיות ושאלות.
וגם, פה ושם, תשובות.
לא מזמן, כאשר קילפתי בצל לתבשיל כלשהוא, הבנתי לפתע את עניין הפריעה – שלב משמעותי וקשה של ניתוח המילה; על הבצל, לאחר שמקלפים את קליפתו החיצונית, נותר לעתים קרום דק מאד שאף אותו צריך להסיר. זהו "עור הפריעה". 
להלן ציטוט מתוך ספר "אות הברית" משנת 1903, מאת ד"ר שמואל כהן – רופא ומוהל:
"עור הערלה הוא עור כפול. הראשון הוא העור החיצון, בלשון המוהלים עור החתוך, השני הוא העור הפנימי, בלשון המוהלים עור הפריעה. אחרי כריתת הערלה מתכווץ העור החיצון והולך כלפי מעלה ועל העטרה נראה עור רך, זה עור הפריעה. המוהל תופס בציפורניו את שפת עור הפריעה וקורעו, אח"כ הוא מחזיר את העור לאחוריו עד שפת העטרה, למען יתחבר עור הפריעה אל שפת הפצע של עור החיתוך. המוהל יתפוס בידו השמאלית את האיבר וישים את צפרן האגודל של ידו הימנית בין שפת העור הפנימי ובין העטרה, ואח״כ יתחב גם את ציפורן האגודל של ידו השמאלית וימשוך מעט את העור אליו ויקרעהו, ואח"כ יקלפו הנה והנה לצד ימין ולצד שמאל ויהפוך את העור החוצה. המוהל יזהר לקרוע למעלה על העטרה, לצד בטן התינוק ולא לצד הכיס. בראשונה יקרע ואחרי כן יקלוף. אם יעשה הפריעה בלא קריעה, היינו אם ידחק את העור הפנימי למעלה על העטרה עד הביאו אל החריץ המקיף את הניד, היינו עד גבול העטרה, אז יחזור העור למקומו הראשון וגם פצע המילה לא יעלה ארוכה במהרה, יען כי העור הפנימי לא נהפך באופן כזה, אשר שוליו יתחברו לשולי העור החיצון."
אבל, הקרום הזה אינו מוסר בקלות כמו הקרום הדק של הבצל, והתוצאה היא פצע אחד גדול של כל ראש הפין, כלומר העטרה, אשר בשל צפיפות נימי הדם בו הוא מיד מדמם, מה שמצריך את המנתח לעצור את הדם בצורה כלשהיא. הצורה הנפוצה אצל המוהלים היתה תמיד ע"י מציצת הפין בפה המוהל, מנהג שעדיין נוהג בקהילות החרדיות, אולם נזנח בשאר המגזרים בשל סכנה להדבקת התינוק במחלות מין כגון סיפיליס, עגבת והרפס, ואפילו שחפת. "פולמוס המציצה", מסתבר, ייפרס על-פני כמה וכמה עמודים בספר, בפרק של "ההיסטוריה של המילה היהודית", משום שהוא מהווה דוגמא מוחשית לחילוקי הדעות הקיימות עד היום לגבי שמירת ההלכה "כפי שהיא" ושינויה בעקבות ידע חדש שלא היה קיים בעבר.
קליפת בצל זו גרמה אצלי לדמעות רבות לזלוג מעצמן, משום שאף אחד לא הסביר לי לפני שמסרתי את בניי למוהל, מה הפרוצדורה המדויקת, ומה אומר כל שלב בתהליך.
משום מה, גם לא רציתי לדעת...

בקליפה הבאה נתקלתי בהיסטוריה העתיקה של המילה.
למדתי שלמרות שהמילה מקושרת בתרבות שלנו למנהג יהודי, אין כל הוכחה שמקור המנהג אכן נבע מהדת היהודית, ועל פי המחקרים ההיסטוריים והפרהיסטוריים, מקורו מוקדם הרבה יותר. צורות שונות של פגיעה באיברי מין, בעיקר אלו הזכריים, ידועות אצל בעלי חיים מפותחים, ובוודאי אצל קופי האדם. אולם, קשה להתחקות אחר מקורות המנהג בחברות האדם הקדמון. 
ממחקרים אנתרופולוגיים של שבטים בכל יבשות העולם, עולה שתרבויות רבות דאגו לא להשאיר את איברי המין ללא פגיעה, וכל תרבות גרמה לפגיעה בצורה אחרת, החל מחיתוכים סמליים בערלה או בעטרת הפין, דרך פגיעה ממשית באיבר המין (כמו הסרת חלקים ממנו), וכלה בסירוס מלא או חלקי. כל אלו נעשו לעתים ב"הסכמה" אבל לרוב בלעדיה, על ילדים ואנשים בוגרים כטקס מעבר, וקשה להתעלם מהרגשות הקשים שעולים משם. בדרום אפריקה למשל, במהלך עשרים השנה האחרונות, הובאו לבתי חולים כ-6,000 נערים לאחר שעברו מילה כזאת, כ-300 מהם נפטרו, ומאות רבות מהם איבדו את איבר המין שלהם.
קליפה היסטורית נוספת שהתגלתה לי, והפעם קליפה יהודית, בה למדתי שהמיתוסים לגבי המילה ביהדות רבים, אבל רבים מהם קרו כנראה אחרת לגמרי ממה שכולנו חושבים. וגם עובדות (ותאוריות) אלו העלו בעיני דמעות, משום שהבנתי שמי שגורם לנזקים הקשים ביותר, ולכאבים העמוקים ביותר, הוא לאו דווקא האלוהים. אלו בני האדם!
בקצרה אספר שע"פ חוקרי המקרא, מנהג מילת תינוקות החל לכל המוקדם בסוף התקופה הפרסית או בתחילת התקופה ההלניסטית, כלומר לא לפני המאה החמישית לפני הספירה. המילה שמיוחסת לאברהם (שהיתה דמות מיתולוגית כמובן, ולא היסטורית) היא הציון היחיד בכל המקרא לברית מילה שנעשית על תינוק בן 8 ימים, וגם שם זה "נעשה" לכל בני ביתו הבוגרים. כך גם במספר מקרים בודדים נוספים בהם מוזכרת המילה במקרא – רק על בוגרים. גם כתבים חיצוניים לא מזכירים כלל מילת תינוקות.
אבל מה שיותר מעציב – המילה שהיתה נהוגה אז, ולפחות עד המאה השנייה לספירה, היתה מילה סמלית מאד יחסית למילה שאנחנו מבצעים היום. מדובר היה בקיצוץ קצה הערלה בלבד, כלומר לא הסרתה המוחלטת ובוודאי לא פריעה (שאפשר לעשות רק לתינוק או לילד, אצלם הערלה דבוקה לעטרת הפין). התוצאה היתה שמי שעבר מילה היה קצוץ-ערלה, ומאחר שבתרבות היוונית העירום הציבורי היה מנהג רווח, הן במרחצאות והן במגרשי הספורט, לעגו היוונים ל"קצוצי הערלה" אשר ניסו להיכנס לחברה הגבוהה היוונית, ולהתקבל כאזרחי הפוליס. תגובת חלק מהיהודים (ה"מתייוונים") לקשיים אלו היתה "משיכת עורלתם", או במילים אחרות – שיחזור הערלה. משיכה מתמדת מאריכה את הערלה ולבסוף מכסה את ראש הפין. וזאת לדעת – ראש פין טבעי (עם ערלה) חשוף רק בעוררות מינית, כלומר בעת זקפה. עבור היוונים – חשיפת ראש הפין נחשבה כמעשה בוטה ופוגע. 
לאחר מרד בר-כוכבא (בשנת 132 לספירה) הוכבדו הגזירות נגד המילה היהודית (והפעם ע"י הרומאים), וכנראה גם רבו היהודים שמשכו בערלתם. הרבנים החליטו להחמיר את ניתוח המילה, ולהורות על הסרת הערלה כולה, מבסיסה, כולל הפריעה, כלומר הסרת הקרום הדק. בכך למעשה מנעו ממושכי הערלה את האפשרות להיראות כאילו לא נימולו מעולם. כלומר, הם הפכו את האות בבשר לאות קבוע שאינו ניתן לשינוי. וכדי לתת תוקף לתוספת, הפכו אותה לחלק אינטגרלי מהמילה – "מל ולא פרע את המילה – כאילו לא מל", ואפילו ייחסו את פעולת הפריעה כמצווה שמופיעה בתנ"ך (אצל אברהם, אצל יהושע וכד' – פרטים מדויקים בפרק על הפריעה). המעשה היה כנראה חלק מהתבדלות היהדות הרבנית מהדת הנוצרית שהתפתחה והתפשטה באותה תקופה.
כלומר, מה שאנו עושים היום לבנינו איננו ציווי אלוהי. איננו ברית סמלית. זהו מנהג שנקבע ע"י אנשים, כדי לפתור בעיה שעלתה בזמנה.
ואם היו חכמים שהעזו לעשות שינוי כל-כך משמעותי במצווה החשובה ביותר של היהודים – היכן הם החכמים של ימינו, שיוכלו לעשות שינוי משמעותי אף-הוא, ולהחזיר את המילה למקומה הסמלי.
הקליפה היהודית, שממשיכה לתוך ימי המשנה והתלמוד, ימי הביניים, ולמעשה מגיעה עד לימינו הלאה, תתפוס מקום נכבד בספר, משום שאני מעריך שמי שיקרא בו יהיו בעיקר יהודים, כמוני. והנושא חשוב לי כיהודי דווקא משום שאינני שומר מצוות, בהיותי רואה את כל כתבי הקודש כחלק אינטגרלי מחיי ומההיסטוריה שלי, גם אם אינני מסכים לכל מה שנכתב, ולא מקיים את הציוויים האלוהיים המופיעים בהם.
הקליפה הבאה בה נתקלתי, ואשר אף היא גרמה לדמעות, נוגעת להיסטוריה של "טקס המילה הרפואית" כפי שהחל בתחילת המאה השמונה-עשרה באנגליה ובארה"ב, ואשר עד עצם היום הזה משפיעה על הורים רבים, אמריקאים וישראלים (ודרום-קוריאנים), להסיר את הערלה מבנם כדי להשיג לכאורה יתרונות בריאותיים.
אבל אם בתחילה שימשה הסרת הערלה והסרת הדגדגן כפרוצדורה רפואית לפתרון בעיות במערכת העצבים, היא הפכה, עם רוח גבית של האווירה הויקטוריאנית, לפרוצדורה מניעתית, וזאת כדי למנוע "ניצול מיני עצמי", כלומר אוננות. המחשבה שאם נסיר את האיבר האחראי להנאה המינית, נביא גם לריסון התאווה המינית, איננו חדש, וכבר הרמב"ם, במאה ה-13, כתב: "וכן ה'מילה' אצלי, אחד מטעמיה - למעט המשגל ולהחליש זה האבר כפי היכולת, עד שימעט במעשה הזה". האווירה האנטי-מינית באותה תקופה תרמה לכך שהרופאים ימליצו למנוע אוננות ע"י כריתת הערלה או השחתת הדגדגן, אולם לאחר כמה שנים הוזנח הדגדגן ורק הערלה נותרה במיאוסה. אבל גם לאחר שההצדקות הללו דעכו, הגיעו הצדקות רפואיות אחרות, בזו אחר זו, חלקן משמשות עד היום את מצדיקי המילה הרפואית בארה"ב (המדינה האחרונה מלבד דרום קוריאה שעדיין דבקה בכך).

לצפיה ב-'המשך:'
המשך:
25/01/2016 | 10:23
33
מעציב ומתסכל לראות איך מצדיקי המילה משתמשים בכל הכלים שברשותם כדי להצדיק הסרת איבר בריא ומתפקד, ללא הרדמה, מאדם שאינו יכול לסרב. אפילו את הגברים האפריקאים הבוגרים הם מעוניינים לשתף, כדי להסיר את ערלתם ובכך להוריד ב-1% את הסיכון שלהם להדבק באיידס. וזה אחרי שסרטן הפין, סרטן צוואר הרחם, סרטן הערמונית, מחלות כליות ומחלות מין נוספות – כל אלו הוכחו כלא רלבנטיות לנוכחות ערלה או העדרה.
ואני ממשיך לנגב את עיני כי אני חושב על כל-כך הרבה בני אדם, מגיל יומיים ומעלה, שעוברים ניתוחים רפואיים מיותרים, ונפגעים לכל חייהם בסיבוך השכיח ביותר של ניתוח המילה (שמופיע ב-100% מהמקרים) – חיים ללא ערלה.
ובקליפה הבאה שקילפתי, מצאתי דברים מצערים לא פחות. בקליפה זו התבררו לי עד כמה אני חסר בתחום חיי המין שלי, כתוצאה מזה שאין לי ערלה. למזלי, המילה שעברתי היתה "בסדר", וכמות העור שהוסרה לא היתה רבה מידי, כפי שקורה לגברים רבים אחרים. אולם כאשר הגעתי בלימודיי למבנה הערלה ותפקודה הטבעי, רק אז הבנתי עד-כמה אלוהים גדול, או לחילופין, במילים שלפחות אני מבין טוב יותר, איך האבולוציה הביאה אותנו למבנה כל-כך מורכב ומדהים, ואיך היא "חשבה" על הכל – מהילד הבוגר שמתחיל לגלות את נפלאות המין דרך אוננות, דרך הגבר הצעיר ושטוף ההורמונים, אשר גם צריך לספק את בת-זוגו וגם צריך לשלוט על עצמו שלא יפלוט מהר מידי (על כך אחראים חלק מקצות העצבים בערלה, והמשך בגבר הבוגר יותר שתורם אף-הוא להקטנת החיכוך בדפנות הנרתיק, כאשר לבת זוגו אין מספיק חומרי סיכוך, וכלה בגבר המזדקן, שיכול להמשיך ליהנות ממין גם כאשר חלקים מאיבר מינו כבר איבדו את התחושה, והערלה עדיין תורמת לו מספיק תחושה כדי להגיע לסיפוקו מבלי שיצטרך למגע אגרסיבי לשם כך.
ואני, שערלתי הוסרה ללא ידיעתי והסכמתי בגיל 8 ימים, צריך, כמו גברים אחרים, להסתפק בקיום יחסי מין שלא כדרך הטבע – ללא ערלה. ללא ההמצאות המדהימות של האבולוציה, וללא השלימות הגופנית המובנת מאליה לה זוכים כל אלו שלא נולדו אל תוך תרבות-חותכת-עורלת כמו התרבות שלי.
ועדיין לא כל הקליפות הוסרו. יש את הקליפה המוסרית, והקליפה המשפטית, והקליפה הלאומית, והקליפה המגדרית (למה לעזאזל מקובל על כולם שלחתוך לנשים חלקים בריאים מאיברי המין זוהי התעללות מינית, ולחתוך לגברים בדיוק מאותן סיבות, ועם אותם תוצאות – זה בסדר גמור).
ויש את הקליפה החברתית, שהיא הקשה לי ביותר להבנה. זוהי קליפה שמופיעה כמעט בכל תרבות – החל מדרום-אפריקה, דרך ארה"ב ודרום-קוריאה, ועד תרבויות שבטיות באוסטרליה ובאפריקה. אבל מילא כאשר מופיעה בתרבויות "נכשלות" כמו אפריקה וארה"ב – היא גם מופיעה בתרבות שלי!
לחשוב שהסיבה העיקרית שהורים עושים זאת לילדיהם היא – כדי שייראו כמותם; משום שעשו להם; כדי לא לשבור את השרשרת.
אני ממשיך לכתוב את הספר. אני ממשיך לקלף את הקליפות. ואני ממשיך, מידי פעם להזיל דמעות.
בעיקר דמעות של תיסכול ותהייה.
מקווה שהמידע הרב שאביא בספר לא ייפול על אזניים ערלות...
לצפיה ב-'כל כך חשוב והתמודדות לא פשוטה'
כל כך חשוב והתמודדות לא פשוטה
25/01/2016 | 12:31
48
זה ספר כל כך חשוב וההתמודדות עם כתיבתו היא באמת משימה לא פשוטה. כל הכבוד לרני על העבודה שהוא עושה!
לצפיה ב-'בקשר לקוריאה - יש שם ירידה חדה מאד באחוז הנימולים'
בקשר לקוריאה - יש שם ירידה חדה מאד באחוז הנימולים
31/01/2016 | 01:31
2
46
נראה שתוך בערך 10 שנים הם עברו ממצב שבו כמעט כל הגברים עוברים מילה למצב שבו רק כמחצית הגברים עוברים מילה.  אפשר להעריך שמשם קצרה הדרך לזניחה מוחלטת של מנהג שפל זה שאותו הם למדו מרופאים אמריקאים ב- 1945.  

המהירות שבה הם מצליחים להפטר ממנהג זה נותנת לי גם אופטימיות בקשר לישראל.

אגב, מאחר וגם בארה"ב ירידה מתמדת באחוז הנימולים, ניתן להעריך שכיום לישראל של את "הכבוד" להיות המדינה המפותחת היחידה בעולם שבה רוב הגברים עדיין עוברים השחתת איבר מין.

מקור המידע:

:Conclusion
South Korean male circumcision is likely to be undergoing a steep decline. The cause for this decline seems to be the increase in information available on the pros and cons of circumcision.

לצפיה ב-'אני דווקא לא רואה מקום לאופטימיות כי אין מקום להשוואה'
אני דווקא לא רואה מקום לאופטימיות כי אין מקום להשוואה
31/01/2016 | 03:39
1
48
אצלם לא מדובר בטקס דתי (ועוד דת שהיא גם לאום של עם נרדף, ושואה וכו'). הקשר הרגשי למילה בישראל הוא בכמה דרגות מעל מדינות כמו קוראה או ארה"ב.
לצפיה ב-' (למרבה הצער)'
(למרבה הצער)
01/02/2016 | 11:39
11
לצפיה ב-'יוסף, אושית הפייסבוק מלמד אותנו איך להתנהג'
יוסף, אושית הפייסבוק מלמד אותנו איך להתנהג
24/01/2016 | 15:52
5
102
גם בנושא שלנו יוסף אומר מה (לא) לעשות.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020143383...

יוסף הוא גירסה ישראלית לביל שנולד באיטליה וכבר התאזרח בעוד שפות וארצות.

http://www.mako.co.il/nexter-internet/social-netwo...
לצפיה ב-'הקישור הראשון Sorry, this content isn't available right now'
הקישור הראשון Sorry, this content isn't available right now
24/01/2016 | 15:59
2
36
אף על פי שהדף של יוסף פתוח לצפייה לכולם (גם בלי חשבון).
אולי זה לא קישור ישיר לדף אלא למשהו אחר? במה מדובר?
לצפיה ב-'זה לא הדף של יוסף, מישהו תפס טרמפ על אפנת יוסף ברשת.'
זה לא הדף של יוסף, מישהו תפס טרמפ על אפנת יוסף ברשת.
24/01/2016 | 16:05
1
19
לצפיה ב-'לא רלוונטי, למחוק תודה'
לא רלוונטי, למחוק תודה
24/01/2016 | 16:23
17
לצפיה ב-'הנה התמונה'
הנה התמונה
24/01/2016 | 16:09
1
84
לצפיה ב-''
24/01/2016 | 16:25
9
לצפיה ב-'||פואטרי סלאם - יואב טלמור "מלה של אבא"'
||פואטרי סלאם - יואב טלמור "מלה של אבא"
24/01/2016 | 15:45
1
111
לצפיה ב-'וואו, חזק!'
וואו, חזק!
25/01/2016 | 14:52
12
לצפיה ב-'אתר קה"ל לא ממריא, יש במקרה מקדם אתרים בקהל או בקה"ל?'
אתר קה"ל לא ממריא, יש במקרה מקדם אתרים בקהל או בקה"ל?
19/01/2016 | 01:10
18
128
היי לכם!
כידוע לכם, כתבתי אתר חדש לקה"ל שעלה לאוויר במאי (לפני יותר מחצי שנה). בניגוד לתחזיות שלי, האתר עדיין לא ממריא בגוגל בהתאם לציפיות למרות שהוא עומד יפה ברוב הקריטריונים (ובמיוחד בהשוואה למתחרים שרובם מנומנמים). בקיצור, אם מישהו מכיר מקדם אתרים שמוכן להיכנס לפרויקט הזה (ייתכן שכמה טיפים יעזרו וייתכן שיהיה צורך בעבודה מקיפה יותר), אני ממש אשמח אם ידאג לקשר בינינו. אין כסף בעניין, מדובר בעבודה בהתנדבות.
זה צריך להיות מישהו עם ילד שלם או מישהו שמחובר לאידיאולוגיה הזו. כלומר, ממש אין לי בעיה שזה לא יהיה מישהו כזה, אבל אני לא ממש רואה למה שמישהו כזה ירצה לעבוד בחינם לטובת המטרה.

ומה אתם באופן אישי יכולים לעשות? בדיונים רלוונטיים (פה בפורום, בפייסבוק, בטוקבקים ואפילו מחוץ לאינטרנט) השתדלו לקשר לדפים ספציפיים באתר קה"ל (לא באופן חפירתי כמובן, רק כשזה רלוונטי באמת), ומי שיכול ומתאים לו - שיעשה לייק לדף של קה"ל בפייסבוק. זה עוזר.

תודה!
לצפיה ב-'באופן אישי לא נכנסתי לקרוא בו כי בכנות, לא נעים לי בעין'
באופן אישי לא נכנסתי לקרוא בו כי בכנות, לא נעים לי בעין
19/01/2016 | 14:18
10
118
כל הפסטלים הילדותיים האלה צבעוניים ובהירים לי מדי (עדיין). קשה לי להתרכז כך בטקסט. כשאני קוראת אני צריכה עיצוב נקי וענייני; לא מסוגלת לקרוא טקסט לבן על רקע פסטלי או טקסט בורדו, ירוק, תכלת... זה יפה, אבל לא פרקטי. אני צריכה ניגודיות חזקה יותר ופחות צבעוניות, יותר ענייניות (שחור או צבע כהה על רקע בהיר עדין).

וכל עוד אני לא יכולה לקרוא, אני גם לא אקשר למשהו שלא קראתי...
לצפיה ב-'אני לגמרי מסכים.'
אני לגמרי מסכים.
20/01/2016 | 18:28
9
76
זה אתר שמיועד להורים, לא לתינוקות.
לדעתי, העיצוב הילדותי הוא ההפך ממה שצריך באתר הזה.
לצפיה ב-' שמע, זה שאני לא אוהבת את העיצוב זה עניין של טעם'
שמע, זה שאני לא אוהבת את העיצוב זה עניין של טעם
20/01/2016 | 18:37
3
70
זה שקשה לי (פיזית!) לקרוא בתנאים האלה (יותר ממשפט / כותרת) זו כבר בעיה של תאימות ולהערכתי גם של נגישות. אני צריכה ממש לאמץ את העיניים, להכריח את עצמי לקרוא בכוח טקסט שלא נעים לי לעין ולא נוח לי לקרוא. אז למה לטרוח? אני ממש מרחמת על בעלי לקויות ראייה או סובלים מבעיות קשב וריכוז, שעיצוב כזה פשוט מוותר עליהם מראש (וגם עליי, כאמור).
לצפיה ב-'הראיה שלי עדיין תקינה וגם לא זה לא היה קל.'
הראיה שלי עדיין תקינה וגם לא זה לא היה קל.
20/01/2016 | 18:48
2
50
לא שאני מנסה להשוויץ אבל הראיה שלי היא 6/6 ומעולם לא נכשלתי במבחן ראית צבעים.
הקונטרסט פשוט נמוך מדי בעיצוב הזה.
לצפיה ב-'גם שלי תקינה (אמנם קצרת רואי, אבל משקפיים מסדרים את זה)'
גם שלי תקינה (אמנם קצרת רואי, אבל משקפיים מסדרים את זה)
20/01/2016 | 19:03
1
49
וגם לי אין בעיה בראיית צבעים ויכולת הבחנה דקים בין גוונים קרובים. כל זה פשוט לא אומר שאני נהנית לקרוא טקסטים צבעוניים... אני מאבדת את הסבלנות מהר מאוד כי זה פשוט מייגע את העין. זה גם לא קשור רק לניגודיות; גם אדום כהה על לבן לא נעים לקרוא בטקסט רציף. יש סיבה שרוב הטקסטים מודפסים בשחור (או כחול / אפור כהה) על לבן (או בז' / אפור בהיר). אלה צבעים ניטרליים, קל לקרוא כך, קל להתרכז בתוכן ואין הסחות דעת. יש אנשים שצובעים את המשפטים כאילו הטקסט שלהם הוא דיסקוטק, והניגודיות סבבה אבל העיניים שלי סובלות, ואני לא רואה טעם להעניש את עצמי...
לצפיה ב-'* דקים >> דקה (תפוז לא נותן לי לערוך)'
* דקים >> דקה (תפוז לא נותן לי לערוך)
20/01/2016 | 19:09
10
לצפיה ב-'צבעים באתר קה"ל'
צבעים באתר קה"ל
21/01/2016 | 01:45
4
82
הבהרתי עוד קצת את רקע הטקסטים כדי להעלות קצת את הניגודיות. למי שעדיין מתקשה הוספתי כפתור ניגודיות גבוהה, הוא נמצא בצד שמאל למעלה מעל החסידה. מדובר בשינויים בגיליון העיצוב של האתר ולכן מי שביקר באתר בשבוע האחרון עשוי להזדקק לריענון מלא כדי לראות את השינויים (Ctrl+F5).
הניגודיות של הצבעים באתר בהחלט מספיקה ולא חורגת מהמקובל באתרים דומים. בכל זאת, הוספתי כפתור כאמור.
לגבי הקו העיצובי הכללי - היה לי דיון עם לא מעט אנשים האם אתר קה"ל צריך להיות אתר טכני, קר, משעמם ו"מדעי" או אתר רך, עדין ו"ילדותי" כהגדרתך. דעתך - כבודה במקומה מונח, אך זו לא ההחלטה שהתקבלה בסופו של דבר ע"י מי שהיה צריך לקבל אותה. הרבה אנשים כן מאוד אהבו את העיצוב הזה והתחברו אליו. אם אתה רוצה לדעת מה היה השיקול המרכזי, הוא היה לייצר אווירה הורית חמה, מלטפת ומגוננת סביב הנושא ולחדד את היותו של התינוק קטן, רך, עדין וזקוק להגנה ויחס מגונן. אתה רשאי לא להסכים עם כך, אך לא כל אחד יאהב כל עיצוב, אין מה לעשות...
לגבי המשפט "זה אתר שמיועד להורים, לא לתינוקות", הוא משפט משעשע ממש. בוא נדון בו... האם אנחנו מסכימים שיש אתרים שיש להם עיצוב "תינוקי"? האם אנחנו מסכימים שלאתרים האלה (ולא רק אתרים - גם פרוספקטים, שלטי חוצות, מודעות בעיתון ועוד ועוד) יש זכות קיום והם מעבירים מסר מסוים? האם אנחנו מסכימים שלעולם תינוקות אינם גולשים באינטרנט או קוראים פרוספקטים ומי שצורך את התוכן הזה הוא בעיקר ההורים שלהם?

בכל מקרה, אני מציע בכל זאת שתתעמקו בתוכן ולא בקופסה. קצת קשה להתייחס ברצינות לכך שמי שהנושא באמת בוער בעצמותיו לא טרח לעיין באתר כי הטקסט לא נוח לו לקריאה. אני משוכנע שאם קריאת הטקסט הייתה המטרה - הוא כבר מזמן היה מוצא את הדרך לעשות זאת... סתם לידע כללי, כשאני נתקל באתר שקשה לי לקרוא בגלל ניגודיות צבעים והתוכן באמת מעניין אותי אני לוחץ על Ctrl+A לסימון כל התוכן ומקבל ניגודיות צבעים מצוינת.
לצפיה ב-'יש נקודה בדבריך; אני מבין את השיקול הזה בבחירת העיצוב.'
יש נקודה בדבריך; אני מבין את השיקול הזה בבחירת העיצוב.
21/01/2016 | 07:42
2
61
יש לציין שדוקא קראתי חלק ניכר מהתוכן. אבל מכיון שקה"ל פונה לציבור ההורים המתלבטים ולא לאלו שעניינם קידום נושא הילדים השלמים, אני חושב שהדרישה מהגולש לסמן את כל הטקסט כדי שיהיה לו נוח לקרוא היא קצת מוגזמת.
לדעתי, אתה צריך לחשוב על האתר הזה כעל אתר מכירות לכל דבר. נכון, אתה לא מוכר מוצרים ובטח לא בכסף, אבל אתה מנסה למכור רעיון. ככל שהנגישות תהיה גבוהה יותר, כך הסיכוי שלך לשכנע את המתלבט יהיה גבוה יותר.
אם כבר נגענו בנושא הנגישות, האתר נראה זוועה על המכשיר הסלולרי שלי (Galaxy 2 כן, אני מיושן, אני יודע) והיום הרבה מנפח הגלישה הוא סלולרי. כדאי, אם זה אפשרי בלי יותר מדי מאמץ, לנסות לסדר גם את זה.

עם כל האמור לעיל, אינני מקדם אתרים ואני לא יודע איך העצות שלי יעזרו, אם בכלל לקידום האתר.

עצה אחת שאני יכול לתת לך הוא להוסיף את הכתובת של האתר לחתימה שלך בתפוז, ולבקש גם מהגולשים הפעילים כאן בפורום לעשות את זה.

לצפיה ב-'אבל אין כרגע חתימות בתפוז...'
אבל אין כרגע חתימות בתפוז...
22/01/2016 | 01:47
1
46
וגם אם יחזרו, כנראה לא תהיה בהן אפשרות להוסיף קישורים (אולי רק קישורים פנימיים בתוך תפוז).
לצפיה ב-'את יודעת, אפילו לא שמתי לב לזה '
את יודעת, אפילו לא שמתי לב לזה
22/01/2016 | 09:32
9
לצפיה ב-'הבעיה היא לא רק הרקע אלא צבע הטקסט עצמו'
הבעיה היא לא רק הרקע אלא צבע הטקסט עצמו
21/01/2016 | 18:59
44
למה שאדם יקרא טקסטים ארוכים בתכלת, בבורדו או בירוק? זה ממש לא מקובל.
זו לא הזמנה לחתונה...

וגם טקסט ורוד בהיר על ורוד כהה, גם אם זה רק כפתורים, זה פשוט יותר מדי. העיצוב הצבעוני יכול להיות מסביב, הוא לא צריך להיות חלק מהטקסטים עצמם.

הכפתור שהכנסת עוזר מאוד (שחור! הידד!) אבל הוא קטנטן ובפינה, אין שום סיכוי שהייתי מוצאת אותו (או יודעת לחפש אותו) אלמלא כתבת זאת במפורש. לו הייתי כרגע מתלבטת שעומדת בפני קריאת טקסטים (והאתר מכיל הרבה מהם) הייתי בורחת ממנו מהר (וכאמור, אני לא סובלת מבעיות בראיית צבעים, מלקויות ראייה מיוחדות או מהפרעת קשב וריכוז; חשוב על כך שיש לא מעט אנשים שכן).
לצפיה ב-'מצרפת את הקישור של אתר קה"ל. '
מצרפת את הקישור של אתר קה"ל.
19/01/2016 | 17:07
1
98

איך יודעים כמה מבקרים באתר? יש אפישהו מונה צפיות?

לצפיה ב-'תשובה כללית'
תשובה כללית
20/01/2016 | 02:06
68
כ-10 מבקרים ביום גרוע עד כמה עשרות (30-40) ביום מוצלח.

לצפיה ב-'אני מסכימה עם טריליאן - העיצוב נוגד-קריאה'
אני מסכימה עם טריליאן - העיצוב נוגד-קריאה
21/01/2016 | 19:38
44
העיצוב יפה, וחמוד נורא. נהנתי להסתכל על האתר. אבל נהנתי *להסתכל* - לא לקרוא...

העיצוב כולו יפה וחמוד, אבל לא נוח ומתאים לקריאה. מעבר למצב קריאה בפיירפוקס הראה מייד את ההבדל - שורות קצרות ונוחות לקריאה, כוב שחור על גבי לבן, ובכתב בגודל גדול יותר.

התחושה שלי היא שהעיצוב של האתר הוא בשביל היופי, ולא כדי שיהיה לאנשים נוח לקרוא. אלו שני דברים שונים...

כפתור הניגודיות מבורך, ומבטל את רוב הצבעוניות העודפת (למשל, ממש לא ברור לי למה יש טקסט בכחול די בהיר למעלה. זה שמתחיל ב"מתעניינים יקרים!". למה לא שחור?).
המשכתי לגלוש עם הניגודיות דולקת וזה היה נורמלי, וכשנזכרתי ובקיומו וביטלתי אותו האתר הפך שוב ללא קריא. לכתוב טקסט אותיות בצבע בהיר, על גבי רקע שכולל את הצבע הזה! איזה רעיון עיוועים! נתקלתי בו בפעם האחרונה במצגת  של "אל תעשה" במצגות, שם היה "אל תעשה" של רקע שלא מאפשר לקרוא את הטקסט...

לדעתי האתר כמו שהוא אחרי לחיצה על כפתור הניגודיות מעביר את האווירה התינוקית והחמודה מספיק, בלי לפגוע בקריאוּת.

ותודה לך טריליאן! רק עכשיו הבנתי למה מעולם לא קראתי את תוכן האתר, למרות הנטייה שלי לקרוא כל דבר, כולל פרסומות וספרי טלפונים.
כשאני מבטיה באתר הקושי בקריאה מרתיע אותי וגורם לי לרצות לסגור את האתר (שזה מה שעשיתי כל פעם קישרו אליו). כשהניגודיות דולקת, אני פשוט מתחילה לקרוא. אוטומטית, וללא מאמץ.

(אני בעד גרסאת האתר עם ניגודיות)
לצפיה ב-'אני רק לציין שאם יש משהו כל כך מהותי שאני מתעניינת בו'
אני רק לציין שאם יש משהו כל כך מהותי שאני מתעניינת בו
22/01/2016 | 14:01
3
64
ואני רוצה ללמוד את הנושא אני פשוט קוראת. אם זה באתר הזה או באחרים. העיצוב לא הפריע לי אף לא לרגע אחד. לא יחסתי לו חשיבות.
לצפיה ב-'או באחרים...'
או באחרים...
22/01/2016 | 14:11
1
53
כשאני מתעניינת במשהו אני קוראת. אבל זה לא יהיה באתר לא קריא. אם זה ממש ממש חשוב לי ואין מקורות אחרים אז אני אעתיק את התוכן לקובץ וורד או משהו.
במקרה הזה, אני מעדיפה לקרוא בפורום.

וזה די נוגד את הכל הרעיון של האתר, לא? שאנשים שיבואו אליו כדי לקרוא, ולא לאחד מהמקורות האחרים שיש ברשת?
או שיתקלו בו במקרה, וישנו את דעתם, כמו ששיניתי אני.

לצפיה ב-''
22/01/2016 | 15:57
3
לצפיה ב-'לשם כך זה צריך להיות מהותי עבורך מראש'
לשם כך זה צריך להיות מהותי עבורך מראש
22/01/2016 | 15:57
44
והבעיה היא שאני לא "פשוט קוראת" כי זה לא פשוט לי, זה קשה ולא נעים. העיצוב מפריע לי לקרוא. הוא לא מסביב, הוא גם בטקסטים עצמם. ובמקרה כזה אם קשה לי לקרוא אחפש מידע במקום אחר שבו יהיה לי קל לקרוא או לחלופין אעתיק את הטקסט (רק אם הוא באמת עד כדי כך חשוב לי). עכשיו השאלה אם האתר פונה רק למי שזה כבר חשוב ומהותי לו עד כדי כך, ומוותר על קוראים פחות סבלנים (או נטולי בעיות ראייה וכו') או שמטרתו לפנות לקהל רחב ככל הניתן ולהיות נגיש ומזמין לכולם?
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:36
9
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אמת הנפש
אמת הנפש
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה