לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1018010,180 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'מה אומרים על מילה כשלא רוצים להכעיס או להעליב אף אחד'
מה אומרים על מילה כשלא רוצים להכעיס או להעליב אף אחד
22/05/2018 | 01:55
2
21
יצא לי לאחרונה לדבר עם אנשים על ברית מילה. זה כמעט אף פעם לא סיטואציה שבה אני מרגישה שמתאים לפרוס את כל הידע שלי בנושא.

למשל אם זה במסגרת מקום העבודה, להתחיל לדבר באופן מפורש על אברי רבייה והשלחות אפשריות מסויימות, זה ממש לא ראוי בעייני. וגם אם מדובר בשיחה עם חברים יש גבולות שאני לא רוצה לעבור. אני לא רוצה שמישהו ירגיש שאני אומרת שהוא פגום או שאין לו זכות להחליט על ילדיו.

יש לי שני טיעונים שאני מרגישה איתם בנוח
1- כל ניתוח זה מסוכן ואני מפחדת לקחת את הסיכון.
2- אני לא רואה שום ערך בעשיית ברית מילה מכיוון שאיני מאמינה במצווה הזו.

מה דעתכם? מכירים עוד טיעונים זהירים ומכבדים?
לצפיה ב-'הנימוק הראשי שלי הוא מוסרי: זו זכותו של כל אדם על גופו'
הנימוק הראשי שלי הוא מוסרי: זו זכותו של כל אדם על גופו
22/05/2018 | 13:39
8
ואני לא חושבת שלאחרים יש זכות לעצב את גופו בכלל ואת איבר מינו בפרט כרצונם גם אם הם אלה שהביאו אותו לעולם. אם הוא יחליט בבגרותו שהוא מעוניין באיבר מין נימול, הוא יוכל למול את עצמו, כפי שאנשים בוגרים משפצים את גופם כרצונם (ולרוב זה לא נעים וכרוך בכאבים מסוימים ובכל זאת אנשים עושים). אבל למען האמת רוב הגברים השלמים מרוצים מהציוד שלהם ולא עוברים מילה.

מעבר לכך יש שאלות ותשובות רבות באתר של קה"ל:
לצפיה ב-'אולי לא טיעון אבל חומר למחשבה, כאשר מדברים עם חילונים.'
אולי לא טיעון אבל חומר למחשבה, כאשר מדברים עם חילונים.
22/05/2018 | 16:28
6
שבת אתם הרי לא שומרים.
(אם רלוונטי) בפסח אתם אוכלים חמץ.
(שוב, אם רלוונטי) אפילו בכיפור אתם לא צמים.
אז למה חשוב לכם לבצע דווקא את המצווה הזו, שמבוצעת על גופו של התינוק שלכם?

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית
16/04/2018 | 14:40
8

הפורום חוזר לפעילות בניהול מקצועי של מומחה ברפואת נשים ומיילד המתמחה בלידות לא שגרתיות.
בפורום תוכלו להתייעץ, לשתף ולשאול הכל על לידה טבעית, לידה פעילה, לידה ביתית ועוד

לצפיה ב-'מומחה לאנטומיה: "העורלה היא אזור החישה העיקרי של הפין"'
מומחה לאנטומיה: "העורלה היא אזור החישה העיקרי של הפין"
05/04/2018 | 11:33
1
98
קן מקגראת', מומחה לאנטומיה, מסביר בסרטון וידאו זה את תפקידי העורלה,
את המבנה האנטומי והעצבוב הייחודי שלה, וכמו כן מה הנזק העצבי שנגרם כאשר כורתים אותה.
הסרטון מלווה בכתוביות בעברית. שתפו את הוידאו הזה!
https://facebook.com/240544186525871/videos/240654603181496/
בעמוד הפייסבוק:
'עורלה או מילה? מידע על ברית מילה'

>>> תחום המחקר שלי הוא אנטומיה. אני מלמד פתולוגיה, אבל בהכשרתי התמחיתי באנטומיה. והעניין שלי בנושא נובע מכך שבניו-זילנד היה שיעור מילה גבוה מאוד. וזה נראה לי הליך מאוד מוזר, הן באופן אישי והן באופן קולקטיבי. על כן, כפי שקורה להרבה נערים, נהייתי קצת סקרן באשר לסיבות שבגללן עושים את זה. והתחלתי לחקור את הנושא בשלב מוקדם למדי בחיי. וככל שחקרתי יותר, כך זה נראה לי מוזר יותר וחסר היגיון יותר. הדרך הכי טובה לומר את זה היא שלא נראה היה שיש למילה מטרה רפואית. זה הרקע למחקרים שלי.

אנחנו צריכים להשתמש בשיטות היסטולוגיות. היסטולוגיה היא ענף של פתולוגיה שבו הרקמה נבחנת בצורתה הטבעית. שורש המילה היסטולוגיה הוא יווני, ופירושה רשת או מארג. פורסים רקמה לפרוסות דקות מאוד, מניחים אותן על לוחיות ומתבוננים בהן מבעד למיקרוסקופ כדי לפרש את הארכיטקטורה של התאים, את האופן שבו הם מסודרים. למרבית האנשים יש מושג ויזואלי כלשהו באשר לאופן שבו מסודרות שכבות העור וכולי. אז כך זה נעשה. ואז צריך לקחת את התמונות הדו-ממדיות שרואים מבעד למיקרוסקופ ולהרכיב מהן תמונה תלת-ממדית. בשנים האחרונות חלה, כמובן, התקדמות גדולה מאוד. אנחנו יכולים כיום, תוך שימוש בטכנולוגיית המיחשוב ובמיקרוסקופיה קונפוקלית – צריך מיקרוסקופ נוסף כדי לעשות זאת – לבנות תמונות תלת-ממדיות נפלאות של רקמות.

מה שהדהים אותי היה הדמיון לקצות האצבעות, מבחינת הרמה הגבוהה של העצבוב, מדובר בכמות גדולה של רקמה עשירה בקולטני חישה. וכמו כן, העובדה שהיא הרבה יותר מורכבת מכדי לומר עליה שהיא פשוט המשך של עור הפין, שזה מה שרוב האנשים אומרים, שזו פיסת עור שנמשכת מעבר לעטרה כדי להגן על העטרה. זה לא מה שזה. אני הייתי מתייחס אליה כאל איבר בפני עצמו, בגלל שיש לה לפחות שני תפקידים עיקריים.

התפקיד הראשון הוא מכני. העורלה מתפקדת בתור מיסב על הפין, ובלעדיה המיסב הזה לא קיים. היא גם מספקת את הרקמה הנוספת הדרושה להתרחבות, לשינויים בגודל, הפין הופך להיות גדול יותר. ואם כמות העור היתה קבועה, היתה נגרמת אי נוחות רבה כתוצאה מהמתיחה העצומה הנדרשת כדי לאפשר את הכפלת גודלו של הפין המתרחשת בעת זִקפה. אז ניתן לומר שהעורלה מספקת את ההכלה, זו המילה שהיינו בוחרים כדי לתאר שינויים בגודל.

התפקיד העיקרי השני הוא תפקיד של חישה. במהלך ה-15 שנים האחרונות, מאז שג'ון טיילור וצוותו פרסמו את ממצאיהם בראשית שנות התשעים, התחוור לנו – גם אם אנשים בעלי פין שלם לא עצרו לחשוב על תחושותיהם, אני יודע שאני בהחלט לא חשבתי על כך, ממש לא עצרתי לנתח את התחושות שלי – אבל המיקרוסקופ גילה לנו שתפקידה העיקרי של העורלה הוא תפקיד של חישה. אני סבור שבעורלה נמצא הריכוז הגבוה ביותר של קצות עצבים המופקדים על חישה בגופו של הזכר. לכן, לא ניתן לתארה כפיסת עור פשוטה.

זכרים ונקבות מתפתחים מאותה רקמה עוברית. הרקמה העוברית יכולה להתפתח באחת משתי דרכים. זכרים מתפתחים בדרך אחת תחת השפעת הטסטוסטרון, ונקבות מתפתחות בדרך האחרת ללא טסטוסטרון. וכן, רוב האמבריולוגים מסכימים שיש הקבלות ברורות בין שתי הדרכים. אומרים, למשל, שרקמת שפתי הנרתיק היא המקבילה של שק האשכים. וכמובן ניתן לראות בדגדגן את המקבילה של הפין עצמו. גם לעורלה יש את המקבילה שלה באיבר המין הנקבי, יש עורלה נקבית, וזו עורלת הדגדגן. ההבדל הוא, וזו אחת התעלומות הגדולות באנטומיה, שקצות העצבים בעורלת הזכר מאורגנים באופן שונה מהאופן שבו הם מאורגנים בעורלת הנקבה, ועורלת הזכר היא ייחודית מבחינה זו באופן יוצא מן הכלל. האופן שבו קצות העצבים מאורגנים בעורלת הזכר שונים אפילו מפרימטים אחרים. לדוגמה, לשימפנזים – "בני הדודים" הקרובים ביותר שלנו – אין אותו סידור של קצות עצבים בעורלה כפי שלנו יש. הסידור הוא הפוך, למעשה. כך שבני אדם פיתחו פין שהוא לגמרי ייחודי. ומה שמרתק אותי זה שההתפתחות הזו אירעה בפרק זמן כה קצר. בערך 4.5 עד 5 מיליון שנים של אבולוציה, שזה ממש כהרף עין. אם כן, יש תעלומות גדולות בנוגע לפין האנושי. 

רקמת החישה הייחודית שתיארתי היא מרתקת ביותר. עור הפין הולך ונרכס כלפי מעלה, בדיוק כמו ברוכסן, בצד התחתון של הפין, תוך כדי התפתחות שכבות התאים בעובר. והקו הדק הזה, קו התפר, מכונה Raphe. הקו הזה ממשיך עד לחלק העליון של הפין ושם הוא הופך לגשר הקטן, הפרנולום. פרנום בלטינית זה רסן, רסן של סוס, ופרנולום זה רסן קטן, או רסנית. והרסנית מחברת את העורלה אל בסיס העטרה בצד התחתון של הפין. במשך שנים רבות, חשבו שזוהי ההתמחות האמיתית היחידה שאירעה, כלומר שמדובר בסרח עודף של תהליך רכיסת העור כלפי מעלה תוך כדי התפתחות הפין. אבל כעת אנחנו מבינים שהריכוז המדהים הזה של קצות עצבים קשור לרסנית, ומהרסנית, נפרסת לשני הכיוונים רצועה של רכסים, קפלים, בעור, רצועה שג'ון טיילור כינה "רצועת הרכסים" (Ridged Band). יש כ-11 או 12 רכסים – הם מאוד דומים לרכסים שבקצות האצבעות – שמקיפים לגמרי את הפין, עולים אל תוך הרסנית, ומתכנסים, בעורלה הפנימית, לתוך דלתא, משולש עור, שכינינו אותו "הדלתא של הרסנית" (Frenular Delta), והדלתא הזאת נמצאת מתחת לרסנית, והיא מעוצבבת להפליא. ורוב הגברים מכירים את הדלתא הזאת בתור נקודת ה-G שלהם, הנקודה שהיא האזור הרגיש ביותר בפין. באזור הזה, ברצועת הרכסים ובדלתא של הרסנית, יש לנו את אותם קצות עצבים ייחודיים שיש לנו בקצות האצבעות. אלא שיש לנו קרוב לוודאי פי עשרה יותר, כך אני סבור. מספר קצות העצבים עדיין לא נספר במדויק, אבל מספר צרורות העצבים, שמוליכים אליהם, הוא ידוע, והוא מרשים מאוד. כך שללא ספק העורלה היא אזור החישה העיקרי של הפין. כשמסירים אותה, מאבדים לפחות 50% מיכולת החישה, כך שההשפעה על יכולתו המינית של האיבר היא הרסנית, כפי שידוע היטב זה מאות בשנים. כך שמבחינה נוירולוגית זהו איבר מרתק, והארגון המיוחד הזה מסביר מדוע לא ניתן להתייחס לעורלה כאל עור פשוט. היא לא. היא מיוחדת וייעודית. ועל כן, בגלל שני התפקידים שציינתי, זהו איבר בפני עצמו. 

המילה, מטבעה, לא זו בלבד שהיא מסירה 50% מעור הפין, כיוון ש-50% מהעור קשור לעורלה, זו פיסת עור ניכרת, בגודל של גלויה אצל אדם מבוגר, וכמות כזו של עור, כשהיא מוסרת, כוללת את כל "רצועת הרכסים" (Ridged Band) ואת רוב הדלתא של הרִסנית. הרִסנית עצמה לעתים מוסרת ולעתים לא. יש מנתחים שסבורים שהיא מטרד ושיש להשמידה, להעלימה, כך הם אומרים, ומנתחים אחרים משאירים אותה. ואלה שמשאירים את הרסנית, משאירים גם חלק מהדלתא של הרסנית, ומכאן גם חלק מנקודת ה-G. אבל אלה שמשמידים את הרִסנית לחלוטין, מסירים את כל רקמת החישה הייחודית. כעת, במילה נחתכים צרורות רבים של עצבים שמוליכים אל קצות העצבים, ואז נוצרת התגובה הטיפוסית של אקסונים או סיבים עצביים חתוכים במערכת העצבים, ונוירוני החישה, גופי התאים שלהם שנמצאים במיקום שלהם על חוט השדרה, הם נמצאים על חוט השדרה עצמו, אז הם צריכים לנסות לעשות מעין בקרת נזק. אם חותכים אזור בעור, וחותכים דרך צרורות של עצבים, אז תאי העצבים ינסו לגשר ולחזור אל המקום המקורי שבו הם היו, והתהליך הזה מוכר ומאופיין היטב. והם ישלחו חרוטי צמיחה מהגדם ויחפשו את המקום המקורי שבו הם היו מחוברים. חלק הזרם של העצב היורד למטה מהחתך יהיה, כמובן, מנותק מהתא, ולכן גם מהתמיכה שלו, והוא הופך לנמק ומנוקה ומוסר על ידי מערכת החיסון. כעת, במקרה של משהו כגון העורלה, כשכורתים פיסת עור גדולה, אזור המטרה המכיל את קצות העצבים, שאותם סיבים עצביים, האקסונים, הגיעו אליהם במקור, כבר לא קיים, אז הם לא יכולים למצוא היכן היתה נקודת הקצה המקורית שלהם. אז חרוטי הצמיחה יוצאים ונתקלים ברקמה הצלקתית, שאותה הם לא יכולים לחדור, ואז או שהם גוועים לחלוטין או שהם נקלעים לסבך של חרוטי צמיחה, וכל מה שזה יכול לשדר זה כאב, והתופעה מכונה כאב נוירומה של רקמה צלקתית.

כעת, המילה מסירה 50% מעור הפין, ולמרבה הצער את החלק החשוב ביותר בעור, את החלק בעל התפקיד שנמצא בראש האיבר, ולא את זה שבבסיסו, ששם הוא לא חשוב, והיא גם מסירה משהו גדול יותר מ-50% מקצות העצבים התחושתיים, בגלל שהם מרוכזים ברצועת הרִסנית ובדלתא של הרִסנית, שבאופן אוטומטי מושמדת במהלך המילה. ולכן יהיה נכון יותר להעריך...
לצפיה ב-'המשך תמליל הוידאו:'
המשך תמליל הוידאו:
05/04/2018 | 11:47
53
 >>> ...ולכן יהיה נכון יותר להעריך שבעקבות המילה מאבדים 75% – 80% מרקמת החישה.

כעת, ההשפעה של זה על התפקוד היא שההולכה התחושתית אל חוט השדרה ומשם אל מערכת העצבים המרכזית פוחתת באופן משמעותי. ולפיכך, לא זו בלבד שהתחושה שהגבר מרגיש היא מוגבלת, ויש לי חבר ועמית שאומר שגברים נימולים רבים לא יודעים איפה האורגזמה שלהם. הם לא יכולים לדעת – אין להם מספיק תחושה טרום-אורגזמית כדי לדעת איך הולכת וגוברת התחושה, והאורגזמה, אצל רבים מהגברים הנימולים, מגיעה בהפתעה פחות או יותר. ואז הכאב והטמפרטורה – התחושה המגוננת הפשוטה מאוד, שהיא די לא נעימה, שמגיעה מהעטרה כשהיא במנוחה, מכובה על ידי ההולכה הזו מהעורלה בגלל תאי עצב מעכבים בחוט השדרה. כך שבמילים אחרות, כאשר זורם אל חוט השדרה זרם חזק ופתאומי זה מפעיל תאי עצב מעכבים שמכבים ומעכבים את השדר מהעטרה. ולכן גברים לא מרגישים דבר מהעטרה שלהם, כי לא כדאי להם. אז מה קורה אצל הגבר הנימול? כשמתרחשת אורגזמה וההולכה התחושתית מהעורלה מתחילה לפחות בהדרגה, אין מספיק הולכה – יש פחות מ-50% מההולכה שאמורה להיות, כמובן – אין מספיק הולכה כדי לשמר את עיכוב (התחושה) של העטרה. ואז לפתע הם מרגישים תחושה מאוד לא נעימה בעטרה והם רוצים שכל תנועה תיפסק מייד. או שהם נסוגים מבת הזוג שלהם, או, אם הם עדיין בפנים, הם אומרים: "בבקשה ממך, די. אל תזוזי. אני לא יכול לסבול את זה." וזו תופעה נפוצה מאוד אצל גברים נימולים. ואני מתאר לעצמי שזה ודאי מאוד לא נעים לבנות הזוג שלהם, כשהניתוק הזה מתרחש בצורה פתאומית, בדיוק ברגע שאמור להיות המענג ביותר. ותמיד היה לי קשה להבין מה בדיוק מתרחש, אבל זה מה שאנחנו חושבים. ויש לזה מונח, "ביאה מכאיבה" (dyspareunia), זה אחד המונחים, כאב של משגל. והתופעה הזו מתרחשת כמעט בלי יוצא מהכלל רק אצל גברים נימולים. זה אמנם קורה לעתים אצל גברים בעלי איבר מין שלם, כאשר העורלה לא ניידת במידה שהיא אמורה להיות.

מה בנוגע לגברים שאומרים, "לא יכולתי לסבול עוד את התחושה"?

כשגברים נימולים אומרים את זה הם מתכוונים לתחושה שמגיעה מהעטרה. לעטרה אין את הציוד הנוירולוגי לשלוח שדרים של חישה עדינה, מה שאנו מכנים חישה עדינה (fine touch)… היא רק מעבירה, דרך קצות עצבים שמופקדים על חישה… למעשה, המקבילה הקרובה ביותר אליה היא זווית העין. אנחנו לא אוהבים לגעת בזווית העין בכלל, אבל אם נכנס לנו ריס מתחת לעפעף, אנחנו יודעים שהוא שם, אבל לא יודעים היכן בדיוק, וזה מאוד לא נעים, ואנחנו רוצים כבר להיפטר מזה. זה מה שהעטרה מפיקה. אנחנו לא יודעים את המיקום המדויק, כי זו לא מערכת המצוידת ברזולוציה גבוהה, אבל התחושה היא לא נעימה והתחושה הזו מכובה כאשר הגבר נמצא בשלב הטרום-שפיכה או בשלב הטרום-אורגזמי. אז, במילים אחרות, יש לנו בגברים בעלי איבר מין שלם מנגנון שמבטל את התחושה המגוננת הזו כשהיא לא נחוצה – במהלך משגל. אבל בגברים נימולים התחושה הזו חוזרת ברגע הלא נכון.

ובכן, מטבע הדברים, כדי להימנע מנזק עצבי ואובדן תחושה והנאה ארוטית למשך כל החיים, וכדי להימנע מתופעת הכאב המיוחדת הזאת, אין לחתוך את אותם עצבים מלכתחילה. פשוט לא לגעת בהם. האבולוציה, כמובן, מצאה את הדרך הנכונה. בנים נולדים כל דקה, כל שניה, עם עורלה. והם ימשיכו להיוולד עם עורלה. <<< 
להלן תמליל הסרטון המלא בעברית - 
http://www.gonnen.org/?p=405
לצפיה ב-'רציתי לדעת אם יש לכם הוכחות מוצקות '
רציתי לדעת אם יש לכם הוכחות מוצקות
01/04/2018 | 09:24
20
138
בעד או נגד ברית מילה. 
הדבר היחידי שמצאתי כאן זה מאמר של רופא ילדים בשם פול מ. פלייס שאומר נגד ברית מילה ומביא נגדה שורה של טענות. כמו כן הוא טוען שרופאי הילדים בארה"ב חסרי ידע לגבי הנושא הזה (במקרה הטוב) או בעלי אגנדה (במקרה הרע). 
אבל בדיוק כפי שהוא טוען נגד ברית-המילה יכולים אותם רופאי הילדים שתומכים בברית-מילה להביא שורה טענות בעדה ולטעון שהרופאים שנגד ברית-מילה הם חסרי ידע (במקרה הטוב) ובעלי אגנדה (במקרה הרע). 

אז יש בכלל אפשרות לדעת מי צודק? 
או שאתם בעלי אגנדה מסויימת (הכוונה גם לתומכים וגם למתנגדים) ואתם מאמינים רק למאמרים שתומכים באגנדה שלכם?

לצפיה ב-'דעתי בעניין '
דעתי בעניין
01/04/2018 | 09:59
85
שאם בוחנים את הסוגיה מבחינה רפואית (יתרונות/ חסרונות) ממילא אין מקום לבצע את המנהג הזה על ידי אנשים שאינם אנשים רפואה בתנאים הקיימים.
השאלה הייתה הופכת ליותר רלוונטית אם המצב כאן היה כמו בארה"ב.

כך שלא משנה איך מסתכלים לזה יש שתי אפשרויות

- אם הנזק עולה על התועלת , זה לא צריך להתבצע בכלל.
- אם התועלת עולה על הנזק - זה צריך להתבצע אך ורק ע"י אנשים מקצוע, ברישיון, בפיקוח , ובקליניקות.

מה שאומר שבכל מקרה המצב השורר היום אינו תקין.

לצפיה ב-'ולשאלתך סיכום מ uptodate (מעודכן לסוף מרץ)'
ולשאלתך סיכום מ uptodate (מעודכן לסוף מרץ)
01/04/2018 | 11:43
1
62
SUMMARY AND RECOMMENDATIONS
●Male circumcision (removal of the prepuce or foreskin) is almost always an elective procedure performed for religious, cultural, or medical reasons. The prevalence varies across the world. (See 'Background' above and 'Prevalence and epidemiology' above.)
●Parents of newborn males should be provided with accurate, unbiased, written information about the potential risks and benefits of circumcision. This information should be in a language that they understand and they should have the opportunity to discuss this information with the operating practitioner prior to deciding whether or not to have their infant son circumcised. (See 'Counseling' above.)
●We educate parents about neonatal circumcision, as we believe the health benefits of circumcision outweigh the risks. Benefits of circumcision in men include reduction in the rates of urinary tract infection (UTI), penile cancer, some sexually transmitted infections, penile inflammatory and retractile disorders, as well as easier hygiene. These benefits, which extend over a lifetime, need to be weighed against the potential risks of the circumcision procedure, which are often short-term, and in the context of the low incidence of UTIs and penile cancer in uncircumcised men. (See 'Potential benefits' above.)
●Circumcision protects the male from acquisition of human immunodeficiency virus (HIV), human papillomavirus (HPV), and probably herpes simplex virus type 2 (HSV-2). There is also some evidence that it may protect against trichomonas and chancroid infection. Male circumcision also confers benefits to female partners by reductions in cervical cancer and acquisition of some sexually transmitted infections and bacterial vaginosis. (See 'Cervical cancer in partners' above and "Prevention of sexually transmitted infections", section on 'Male circumcision'.)
●Procedure-related complications are uncommon, and serious complications are rare. (See 'Procedure related complications' above.)

לצפיה ב-'ובקיצור - אין כאן משהו חותך'
ובקיצור - אין כאן משהו חותך
01/04/2018 | 11:48
48
כותבי המסמך מאמינים (ואכן כתוב believe) שהיתרונות עולים על החסרונות. כשיש דברים מוצקים הניסוח קצת אחר. ייתכן גם שהמסקנה הזאת נובעת בלי לשקלל את העובדה שחלק מהיתרונות ניתנים להשגה גם באמצעים אחרים (שימוש בקונדום למשל).
לצפיה ב-'הוכחות למה? מאיזו בחינה? מדובר במצווה דתית. אני לא דתייה.'
הוכחות למה? מאיזו בחינה? מדובר במצווה דתית. אני לא דתייה.
01/04/2018 | 14:46
14
66
אני לא שומרת מצוות. איזו סיבה יש לי לקיים דווקא את המצווה הזאת, שנעשית על גוף של אדם אחר, חסר ישע, ומשנה אותו לכל חייו?

אם החשש הוא מבעיה חברתית, לזה דווקא יש שפע ראיות: ילדים לא-נימולים (ונערים ואח"כ גברים) הם בני אדם רגילים לכל דבר. יש כבר אלפים כאלה בישראל, הם לא מסתובבים עם אות קין על המצח, הם חיים חיים רגילים, והוריהם כבר הספיקו לשכוח מהעניין. רבים גילו שהחשש מתפוגג מהר ובעצם מבחינת העורלה הכול נורא "משעמם". אחרי גיל שמונה ימים, גג החודש הראשון, החברה לא מתעניינת ולא מתעסק באובססיביות בצורת איבר המין. הוא חוזר להיות איבר אינטימי, קבור בד"כ מתחת לשתי שכבות בגדים... וטוב שכך.

אם החשש הוא שקשה לחיות עם עורלה, אז שוב, לא נכון; רוב הגברים בעולם חיים עם עורלה בהצלחה יתרה. זה טבעי, זה נורמלי, זה לא מצריך שום דבר מיוחד. יש חברות שבהן השתרשה נורמה אחרת, אבל מילה היא התערבות כירורגית, לא המצב הטבעי.

מבחינה רפואית, אפילו הרופאים האמריקנים (שם המילה הפכה למסורת והם מתפרנסים ממנה) כתבו שהיתרונות לא מצדיקים מילה שגרתית ביילודים. ובכל מקרה, חיפוש יתרונות רפואיים למילה הוא מעין צידוק בדיעבד, מאחר שזה התחיל כטקס דתי/מסורתי, ורוב הנימולים בעולם הם כאלה, לא מסיבות רפואיות (ודאי שבישראל). אז למה לחפש צידוק רפואי לפעולה שמלכתחילה אינה רפואית?

גם הרב זרקי, מוהל, אמר שכל הנושא הרפואי או ההנאה וכל המסביב לא רלוונטי; מלים כי זו מצווה. זה מה שעושים אנשים דתיים, מקיימים מצוות, לא שואלים שאלות. הוא הודה בכנות שלו לא היה יהודי לא היה מל את בניו.

האם ברפואה המודרנית זו פרוצדורה מקובלת להסיר חלקים מאיברי גוף בריאים? לא. הייתה תקופה שהסירו שקדים "ליתר ביטחון" או תוספתן (אם כבר פתחו את הבטן) ואפילו עם אלה הפסיקו, ואלה איברים הרבה יותר "מועדים לפורענות". אין גישה רפואית כזאת.

בשורה התחתונה, מי שעבורו זו אינה מצווה וכן שואל שאלות, חוקר ומתלבט, צריך לשאול את עצמו לא "למה לא" אלא "למה כן". כלומר איזו הצדקה יש לקחת תינוק שאך נולד ולהוריד לו חתיכה מאיבר המין. התפיסה הערכית שלי (וזו לחלוטין עמדה מוסרית, לא "הוכחה") היא שאין לכך הצדקה. שתינוקות (הן בנות והן בנים) זכאים ליהנות מאיבר מין טבעי ושלם ואין לאדם אחר זכות לשפץ להם אותו כרצונו גם אם הוא הביא אותם לעולם.

להרחבה, אפשר למצוא תשובות לשאלות נפוצות באתר קה"ל:
ובערך ההתנגדות למילה בוויקיפדיה:
לצפיה ב-'הסתייגות לגבי תוספתן'
הסתייגות לגבי תוספתן
02/04/2018 | 07:39
13
56
בהנחה שלא היה שינוי ממש בשנים האחרונות, ההנחייה שאני מכיר שאם חשדת באפנדציטיס פתחת וראית אפנדיקס תקין היא כן להסיר אותו. הסיבה היא לא שחושבים שעדיף לחיות בלעדיו, אלא שאם לאחר כמה שנים הבן אדם יפתח דלקת תוספתן, יגיע למיון ורופא יראה את הצלקת הניתוחית האופיינית - הוא ישלול אפנדציטיס (שנחשב למצב אקוטי-חירום בו פועלים מהר), יתחיל בירור אחר ובינתיים האפנדיקס יתפוצץ בבטן.

לצפיה ב-'בעידן האולטרסאונד וה-ct שיש כיום בכל בית חולים במערב'
בעידן האולטרסאונד וה-ct שיש כיום בכל בית חולים במערב
02/04/2018 | 10:21
3
55
אני לא רואה תרחיש כזה כזה קורה בכלל, אלא בטעויות של אחד לעשרות אלפים אם לא  מאות אלפים, שקורים למנתחים לפעמים שקוראים טופס לא נכון של החולה הלא נכון לפני ניתוח. מאד מאד מאד נדיר. גם באבחון השגוי הראשוני וגם בשניוני, שאדם שיגיע עם כאבי חירום יעבור שוב אולטרסאונד ויהיה קשה מאד לפספס אם יש או אין לו תוספתן.

אגב הרבה מהניתוחים הללו היום לפרוסקופיים ובכלל לא מייצרים את ה צלקת האופיינית של פעם לכן שוב, התרחיש הזה לא נשמע לי סביר.
אני כותבת על סמך ידע תאורטי, לא שוחחתי עם רופאים פנימיים בתחום הזה, מעניין מה יהיה להם להגיד בנושא.
לצפיה ב-'אז קודם כל זה לא מחלה פנימית אלא כירורגית'
אז קודם כל זה לא מחלה פנימית אלא כירורגית
02/04/2018 | 10:52
2
37
הרגישות והסגוליות של US, היא בטח לא מספיק טובה בשביל זה, וגם CT היא לא מושלמת, במובן שאם יש לך חשד קליני גבוה, בדיקת CT שלילית לא פוטרת.

טופס לא נכון של חולה לא נכון לא קשור לעניין. מה שהשתנה מאוד ממש בשנים האחרונות זה שיתוף מידע רפואי באופן ממוחשב גורמי הרפואה ולכן יהיה אפשרי לדעת גם באופן בלתי תלוי (כלומר לא רק להסתמך על מה שהחולה אמר) לגבי עבר או לא עבר.

לגבי מה שאמרת על לפרוסקופיה - בגדול נכון, המגמה היא לעבור לניתוח לפרוסקופי (לא תמיד זה מתאים). אבל כשמגיע בערב חולה לא תמיד המתמחה הצעיר יודע לעשות ניתוח לפרוסקופי (למעשה רוב הסיכויים שלא ידע) - הוא כמובן יכול להקפיץ כונן , אבל לא חייב לעכב בשביל זה.

לצפיה ב-'ומתברר שמתעוררת מגמה לא למהר לנתח אלא לנסות אנטיביוטיקה'
ומתברר שמתעוררת מגמה לא למהר לנתח אלא לנסות אנטיביוטיקה
06/04/2018 | 04:19
1
23
שינוי מגמה? לא לרוץ לניתוח אפנדציט: אנטיביוטיקה תרפא
מחקר חדש מגלה כי טיפול אנטיביוטי בשלבים הראשונים של דלקת התוספתן - אפנדציטיס, מביא להחלמה מלאה, וכי אין צורך לשלוח את המטופל לניתוח באופן אוטומטי. כירורגית ישראלית: "ימאים בלב ים שלוקים באפנדיציטיס לוקחים גם הם אנטיביוטיקה ומגיעים לחוף שלמים ובריאים"

וזה אפילו ישן יותר:
אופס – לתוספתן יש תפקיד אחרי הכל!
התוספתן משמש כמקום מבטחים לחיידקים הטובים שחיים במעי האנושי, ויכולים להגן על המעי לאחר מחלות מעיים קשות
ד"ר רועי צזנה 13 באוקטובר 2007
לצפיה ב-'אין עדיין שינוי מגמה ככל הידוע לי'
אין עדיין שינוי מגמה ככל הידוע לי
07/04/2018 | 09:30
18
בין מחקר לבין פרקטיקה רפואית מקובלת (clinical guideline) יש עדיין פער. בהחלט ייתכן שבעתיד זה מה שיקרה.

לגבי זה שלתוספתן יש תפקיד - לא חדש. כמו שאמרתי הרציונאל להוריד אפנדיקס לבן הייתה לא משום שחושבים שהוא לא נחוץ , אלא כדי למנוע טעויות בעתיד
לצפיה ב-'גם זה כבר לא מדויק (כי עושים לפרוסקופי) אבל לא לזה התכוונתי'
גם זה כבר לא מדויק (כי עושים לפרוסקופי) אבל לא לזה התכוונתי
02/04/2018 | 10:45
8
37
אלא למצב (שהיה נהוג בעבר) שבו בניתוח בחלל הבטן (כלשהו, שבכלל לא קשור לתוספתן) היו מסירים אותו על הדרך "שיהיה".
לצפיה ב-'בזה את צודקת'
בזה את צודקת
02/04/2018 | 11:37
7
29
עצם ההימצאות בבטן היא לא סיבה להסרת תוספתן שאינו מודלק.
לצפיה ב-'מתברר שמישהי אפילו תבעה וזכתה:'
מתברר שמישהי אפילו תבעה וזכתה:
06/04/2018 | 04:15
6
37
בגיל שנתיים עברה הצעירה ניתוח בביה"ח ברזילי, במסגרתו עברה כריתה של שחלה וחצוצרה (טפולה), עקב תסביב שחלה. על-פי הפרקטיקה הרפואית שהייתה נהוגה באותם ימים, ביצעו בה הרופאים גם כריתת תוספתן.

לטענת הוריה של הצעירה, הם הוחתמו בבהילות על טופס הסכמה לביצוע הניתוח – מבלי להבין את תוכנו, ומבלי שהוסברה להם משמעות חתימתם. לדבריהם, הם נדהמו לגלות בתום הניתוח כי בתם איבדה בו גם את התוספתן.

לדברי עוה"ד דוד פייל, שייצג את הצעירה, עצם העובדה שהרופאים לא הסבירו להורים את משמעות חתימתם על טפסי הניתוח – מהווה פגיעה באוטונומיה – ועל כך מגיע לצעירה פיצוי.

בית המשפט מינה מומחה רפואי לבדוק את הממצאים הפתולוגיים מהניתוח, וזה קבע כי התוספתן שנכרת היה בריא לחלוטין.

על פי התצהירים שסיפקה המדינה, היה נהוג באותם ימים לכרות את התוספתן בניתוחים דומים – כרפואה מונעת, ובשל אמצעי הדמייה לא משוכללים מספיק (באותן שנים עוד לא היו בבתי החולים מכשירי CT או MRI – אלא רק מכשירי אולטרסאונד).

כבוד השופטת אירית מני גור מביהמ"ש השלום בהרצליה ציינה בפסק דינה כי חוק זכויות החולה עדיין לא נחקק באותם ימים, כך שלא נדרשה הסכמה מדעת של החולה, אך מאידך, היא השתכנעה כי הפרוצדורה לכריתת התוספתן בניתוחים דומים הייתה ידועה לרופאים עוד בטרם הניתוח – ועל כן חוסר ההסבר להורים מאפשר לטעון משפטית כי בוצעה בבתם תקיפה.

בפסק דינה, קובעת השופטת כי היא מקבלת את טענת התביעה כי מדובר בעוולה ברת פיצוי.

להמשך הכתבה:
עברה כריתת תוספתן בגיל שנתיים ותקבל פיצוי מבית החולים
תמי אברהמי  17/09/2017
לצפיה ב-'פגיעה באוטונומיה היא באופנה עכשיו- אבל זה דווקא לא רלוונטי'
פגיעה באוטונומיה היא באופנה עכשיו- אבל זה דווקא לא רלוונטי
07/04/2018 | 09:34
5
27
לשופטים יש נטייה ללכת עם ה"קורבן" גם במקרים שזה הזוי.

אין עילה לרשלנות רפואית אז עורכי הדין גילו את הקלף של פגיעה באוטונומיה. 

קראתי כבר על מקרים אפילו יותר קיצוניים (כגון מקרה שתובעת זכתה בתביעה על פרוצדורה רפואית שדווקא הייתה נחוצה).

לצפיה ב-'בעיניי זו דוגמה רלוונטית מאוד לפורום, זה בדיוק זה!'
בעיניי זו דוגמה רלוונטית מאוד לפורום, זה בדיוק זה!
07/04/2018 | 13:25
4
25
במקרה דנן אכן לא מדובר ברשלנות רפואית אלא בפרקטיקה שהייתה מקובלת אז (כפי שציינתי) והשופטת פסקה לטובתם כי הרופאים ידעו מראש שזה מה שהם עומדים לעשות אבל לא טרחו להבהיר זאת להורים. זו הייתה כל הנקודה, ובעיניי היא מוצדקת.
לצפיה ב-'לא מדויק כלל'
לא מדויק כלל
07/04/2018 | 19:05
3
28
אנו לא יכולים לדעת אם הבהירו זאת להורים או לא. העניין הוא שהם לא יכלו להוכיח שהבהירו משום שלא הקפידו על הרשומה הרפואית. 
הכלל המשפטי אומר שהמוציא מחברו עליו הראיה. במצבים שיש בהם חוסר סימטריה (צד אחד ששולט במידע לעומת צד חלש שאין לו גישה) התובע אינו צריך להוכיח שהנתבע נהג לא כשורה, אלא שהנתבע צריך להוכיח שפעל כשורה. כלומר נטל הראיה עובר לנתבע. כיוון שהם לא הצליחו להוכיח זאת עקב הניהול הלקוי של הרשומה הרפואית הם "חטפו". חוק זכויות החולה המחייב ניהול רשומה רפואית חוקק רק ב 1996, אבל חוק העונשין קדום יותר. 
בישראל יחס גבוה בין עורכי הדין לאוכ' וזה מתבטא בעודף תביעות. גם אם לא הובהר לכם (ולכי תדעי זה היה לפני 25 שנה) רוב הסיכויים שהיו מסכימים, אלא שלנתבעים לא הייתה יכולת להוכיח את זה.

לצפיה ב-'שוב, לא לזה התכוונתי... אתה "מתקן" אותי על דברים שלא כתבתי.'
שוב, לא לזה התכוונתי... אתה "מתקן" אותי על דברים שלא כתבתי.
07/04/2018 | 19:41
2
22
אני התייחסתי רק לסיבה שבגינה השופטת פסקה לטובתם, לא לנטל ההוכחה. את ההסבר שכתבת אני מכירה (פעם שנייה, אתה כותב דברים ידועים, פשוט לא לנקודה שהייתה לי...), עם הפרשנות אני לא מסכימה. האם נשמע לי הגיוני שהרופאים לא טרחו להבהיר להם משהו שמבחינתם היה שולי, זניח, ברור מאליו וחלק מהפרקטיקה המקובלת באותה תקופה? כן, כן בהחלט. למעשה גם כיום כשמחתימים על טפסים רק מעט צדיקים טורחים להבהיר למטופל פרטים כאלה. שוב ושוב אני נתקלת בטפסים לאישור פעולה רפואית (אני מאלה שכן קוראים אותם) בדברים שבעיניי היה ראוי לומר ולהבהיר גם בע"פ . בניגוד להשערתך, אני ממש לא בטוחה שההורים היו מסכימים לכך, ולראיה, לא היו מרוצים משגילו בדיעבד. לא מדובר כאן בתביעה נפוצה.
לצפיה ב-'אז את תמימה'
אז את תמימה
08/04/2018 | 11:04
1
26
אם את חושבת שעצם העובדה שהם תבעו מראה שהם לא היו מסכימים.
הם פשוט "הריחו" כאן הזדמנות לגזור קופון. זה מה שקורה שיש עודף עורכי דין המחפשים דרכים להתפרנס.
תביעות יש הרבה ומכל הסוגים. היה זוג שבעת בדיקות בהריון הרופא אמר להם (יותר פעם אחת) שהתגלה מום בעובר וההמלצה היא לבצע הפסקת הריון. הוא גם דאג לתעד את זה ברשומה. הזוג התייעץ עם הרב שאמר להם להמשיך את ההריון. נולד ילד עם מום וכמובן שהם תבעו את הקופה והרופא. הקטע המצחיק (או עצוב) שהם זכו. הטיעון של השופטים היה שהרופאים לא התאמצו מספיק לשכנע כי אחרת הזוג היה בוחר לבצע הפלה (שזה טיעון טאוטולוגי הזוי). בסופו של דבר זה הגיע עד בג"צ שבטל את הפסיקה המגוחכת.
אבל באמת סטינו המון מנושא הפורום ואני מרגיש שהסוגיה מוצתה.
לצפיה ב-'אני לא תמימה, זה לא מה שאני חושבת, אתה שוב לא מבין אותי'
אני לא תמימה, זה לא מה שאני חושבת, אתה שוב לא מבין אותי
08/04/2018 | 13:05
25
וגולש למחוזות שנוחים לך כדי למלא את הפורום במידע לא רלוונטי... גם אני פורשת.
לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
02/04/2018 | 11:40
39
טריליאן כבר קישרה לך מקורות מידע מאש מאד מקיפים, כמו כן כדאי להציץ במילון המונחים שלנו, שאלות נפוצות ובקישורי הפורום. יש הרבה מאד חומר שנאסף בהם בהרבה תחומים, כולל התחום הרפואי.

בשורה התחתונה אם מסתכלים על המלצות אירגוני הבריאות בעולם, או יותר נכון אי ההמלצות, אפילו בישראל אין המלצה בריאותית למול ילודים או פעוטות או בגירים בריאים.
יש המלצות בהרבה מאד תחומים בהם לציבור הרחב יש חשד לנזקים כגון חיסונים ועוד. בתחום הזה אין אף גוף שממליץ בצורה גורפת למול.
לדעתי זה מדבר בעד עצמו וחוזר בהרבה גופים בלתי תלויים בהרבה ארצות מערביות.

הנושא רחב מאד ומכיל הרבה מאד היבטים רפואיים, ומשתנים רבים כמו גיל, ארץ שחיים בה ועוד, לכן קשה לסכמו רפואית אפילו רק בנוגע לשיקול הרפואי הצר. 
חשוב לציין שיש תועלות במילה, כמו לדוגמא שיש תועלות בכריתת שדיים גורפת, למשל לא יהיה סרטן שד. יש תועלות בעישון בהריון (שיעור מופחת של רעלת הריון). אבל ככל הידוע כרגע ברפואה, , הנזקים הפוטנציאלים עולים על התועלות, שלא לדבר על הפן האתי, הן במילת תינוקות והן בעישון וכריתת שדיים גורפת. לכן אין המלצות למול תינוקות בריאים.

אם יש עוד שאלות אתה מוזמן לשאול בצורה יותר ספציפית
לצפיה ב-'אני לא מאמינה לכלום - אני מפעילה שיקול דעת וכף מאזניים'
אני לא מאמינה לכלום - אני מפעילה שיקול דעת וכף מאזניים
06/04/2018 | 14:46
33
שלום לך.
מכיוון שמאמרים אפשר למצוא לכאן ולכאן - בדרך כלל תלוי המדינה ממנה הגיע - ממדינות בהן לא נהוג למול יגיעו מאמרים נגד מילה, וממדינות בהן נהוג למול יגיעו מאמרים בעד מילה - אני די לוקחת אותם בערבון מוגבל - זאת אומרת, שלא מדובר בנטו מדע או רפואה אלא גם שדעה אישית/הטיה (והטעיה) תרבותית נכנסות למשוואה..

בשורה התחתונה לא מצאתי שאף יתרון כפי שהוצג בפני רלוונטי לתינוקות/מצדיק ניתוח מניעה גורף ביילודים ובמיוחד מכיוון שמדובר בזכרים בלבד למרות שגם לנקבות יש עורלה הזהה אנוטמית לזו המקבילה לה/נחוץ בישראל - שלושת הגורמים האלה, ביחד וכל אחד לחוד - הביעו אותי למסקנה נגד מילה כאשר נעשית ללא הצדקה רפואית ממשית ומוחשית.

אשמח לפרט לפי הצורך.

לצפיה ב-'שלום לכל האורחים החדשים וברוכים הבאים'
שלום לכל האורחים החדשים וברוכים הבאים
31/03/2018 | 16:38
63
(בלון מנופח בין הרגליים, ציוני, יהודי נימול כרות עורלה ומוטל מום, עידן, ד, ערל, איתי, יהודי ובלב, וכל מי ששכחתי וחבריו).

מוזמנים לקרוא את חוקי הפורום, הכתיבה תהיה מכבדת ועניינית, לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, כתיבה אחרת תמחק מעכשו ללא הזהרה.

תודה מראש על שיתוף הפעולה
לצפיה ב-'לכל ה"שלמים" '
לכל ה"שלמים"
28/03/2018 | 22:55
8
122
RESULTS:
Only 2.9% (13/455) of women reported less sexual satisfaction after their partners were circumcised; 57.3% (255/455) reported no change in sexual satisfaction and 39.8% (177/455) reported an improvement in sexual satisfaction after their partner's circumcision. There were no statistically significant differences in sexual satisfaction before and after partner's circumcision by age, religion and education status.
CONCLUSION:
The overwhelming majority of women (97.1%) report either no change or improved sexual satisfaction after their male partner was circumcised. These findings suggest that male circumcision has no deleterious effect on female sexual satisfaction.
לצפיה ב-'עוד מחקר בולשיט, בדקו את זה, נשים נהנות עם ערלים'
עוד מחקר בולשיט, בדקו את זה, נשים נהנות עם ערלים
29/03/2018 | 08:37
6
75
וזה מכאיב להן ופוצע אותן עם נימולים, כל הכבוד על זה שאתה קורא אנגלית, ממש כל ההערכה. עשר עד עשרים אחוז, זאת ההנאה שהשאירו לנו
לצפיה ב-'אז אולי פשוט תתאבד, נימול יקר'
אז אולי פשוט תתאבד, נימול יקר
29/03/2018 | 12:52
5
61
אם אתה כל כך סמוך ובטוח שהנימולים נכים ובעלי מום ולעולם לא יוכלו לחוות את מה שהשלמים חווים, אז למה שלא תתאבד? הרי הפסדת הכל
לצפיה ב-'אתה לא יכול להבין אנשים שקראו ספרים'
אתה לא יכול להבין אנשים שקראו ספרים
29/03/2018 | 15:59
4
57
הכל? זה כל מה שלחיים יש להציע? איך זה שהיהדות של רבים כל כך מתמקדת בבולבול? שוב אכתוב פה שיש כל כך הרבה שאתה לא יודע. ולצורך הנקודה אז יש חשיבות לחיים של מי שנלחם למען מטרה מסוימת, כמו להגן על תינוקות. ועוד משהו- יש סיכוי מסויים שבעתיד אפשר יהיה לשחזר את הערלה בהשתלה.
לצפיה ב-'יש לי עורלה'
יש לי עורלה
30/03/2018 | 11:55
3
62
אין לך עורלה, יאפס ההורים שלך התעללו בך מינית, הטילו בך מום ולא משנה איזה ניתוח יהיה בעתיד, זה לא יהיה כמו הדבר האמיתי, באחריות!! אתה לעולם לא תוכל להרגיש כמו 70 אחוז מהגברים אועאע נכה מינית.. המנגנון ה"מושלם" הזה שהטבע העניק לי לעולם לא יורגש אצלך. לעולם לא!
לצפיה ב-'על מה הדימוי העצמי שלך נשען?'
על מה הדימוי העצמי שלך נשען?
30/03/2018 | 13:11
2
16
לצפיה ב-'אתה יהודי נימול כרות נכה ומוטל מום נכה מינית'
אתה יהודי נימול כרות נכה ומוטל מום נכה מינית
30/03/2018 | 15:58
1
37
אתה יהודי נימול כרות נכה ומוטל מום נכה מינית
לצפיה ב-'יש עוד כמה דברים בחיים'
יש עוד כמה דברים בחיים
30/03/2018 | 16:54
43
הנקודה היא שלהשען נפשית על הבלים שלא קשורים אלייך ממש, לא היית שותף לבנייתם ולא יזמת כמו מוצא, פוליטיקה, דת, מנהגים וכו' זה דבר שמשאיר אותך בריקנות נפשית, בלי שתוכל לשפוט או לדעת לגבי כל דבר. עיכלו עבורך את החומר למחשבה במקום שתלמד ללעוס, הניקו אותך בלי שתנסה להסתדר בעצמך. ברית מילה זה מנהג שקיים בתרבויות פרימיטיביות גם אצל בנות וזה ממשיך עד שמודעות חדשה נכנסת ואנשים בסופו של דבר בוחרים להפסיק עם השחתת איברי המין. ולגבי הנכות הפיזית שלי- מדובר על אתגר שניתן להתמודד איתו, כמו שמתמודדים עם אתגרים בחיים וניבנים מזה. אני משיג הכי הרבה מתוך עמדת האנדרדוג, נדמה לי שיש דברים שיש לי להציע לנשים שלערלים אין.
לצפיה ב-'אחלה. אישה או גבר שמוצא/ת שהעורלה מיותרת מוזמן להסירו'
אחלה. אישה או גבר שמוצא/ת שהעורלה מיותרת מוזמן להסירו
06/04/2018 | 14:48
33
כמו כל ניתוח פלסטי שיאה לבצע בגיל 18 פלוס. הנקודה הזו לא רלוונטית בכל מקרה למילת ילודים (*ברית*) הנידונה כאן.
לצפיה ב-'גאה להיות נימול!! ערלים לא יודעים מה הם מפספסים :)'
גאה להיות נימול!! ערלים לא יודעים מה הם מפספסים :)
28/03/2018 | 18:49
5
90
לצפיה ב-'שיהיה לבריאות ובכיף.'
שיהיה לבריאות ובכיף.
28/03/2018 | 19:42
1
18
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/03/2018 | 12:54
48
תודה
לצפיה ב-'אני נימול ואני לא יודע מה הרוחתי. '
אני נימול ואני לא יודע מה הרוחתי.
01/04/2018 | 12:29
1
23
לצפיה ב-'אני יודע מה הפסדתי '
אני יודע מה הפסדתי
02/04/2018 | 17:39
57
מה שחותחים. זה  מה שעושה חשק ליגמור מהר כאשר מקיימים   יחסי מין .
עם השנים מתים הרבה תאים . ובגיל 70 קשה ליגמור . כי אין תאים שמיתגרים בהם 
כי חתחו אותם .  הוייגרה רק מעמידה את אבר המין . אבל לא נותנת גירוי מיני .
חבל שחתכו לי ליפני 71 שנים . סתם 

לצפיה ב-'הפוך גוטה הפוך. מעבר לעובדה שערלים יכולים למשוך את העורלה '
הפוך גוטה הפוך. מעבר לעובדה שערלים יכולים למשוך את העורלה
06/04/2018 | 14:49
43
לאחור ולקבל הרגשה נימולה. הם תמיד יכולים להסירה. אתה לא יכול ההפך בכזו קלות. כנראה שההפסד שלך בכל זאת.

לצפיה ב-'ערל=גוי=סמגמה=איידס'
ערל=גוי=סמגמה=איידס
28/03/2018 | 22:51
2
45
 Some who oppose male circumcision cite anecdotal reports that male circumcision can cause sexual dysfunction. The male circumcision trials evaluated sexual satisfaction in adult men and their female partners before and after the procedure and compared men randomized to male circumcision with uncircumcised controls. There were no significant differences in male sexual satisfaction or dysfunction among trial participants, and in one trial, circumcised men reported increased penile sensitivity and enhanced ease of reaching orgasm.9 In addition, 97% of female partners reported either no change or improved sexual satisfaction after their male partner was circumcised.10

לצפיה ב-'ערל= פחות איידס מנימול'
ערל= פחות איידס מנימול
29/03/2018 | 08:34
44
זה מחקר בולשיט, יש מחקרים רציניים יותר שאומרים ההפך. לצורך העניין מדובר על מבוגרים שנתנו את הסכמתם, פה מדובר על תינוקות
לצפיה ב-'נימול=יהודי=יובש=תסכול'
נימול=יהודי=יובש=תסכול
06/04/2018 | 14:50
18
שתי המשוואות מטומטות אבל לפחות אחת מהן יותר נכונה ככלל מהשנייה. ולא רק בגלל שהשנייה שגויה לחלוטין.
לצפיה ב-'תזהרו לכם'
תזהרו לכם
26/03/2018 | 15:48
20
127
נשבע לכם אני יודע איפה אתם גרים, אני אבוא לילדים ה"שלמים" הנאורים והעילאיים שלכם ואני אחתוך להם במו ידיי את העור המטונף שלהם, ואני אקח את זה לרשותי, הרי למה לנו לא מגיע-לנימולים המסכנים ונחותים והנכים?

נ.ב. נתניהו הוא מלך ומוות לכל השונאים שלו
לצפיה ב-'יאללה, בוא נשמע איפה אני גרה.'
יאללה, בוא נשמע איפה אני גרה.
27/03/2018 | 04:18
3
81
נשמע משחק ניחושים כייפי.
ומזל שנתניהו חי, אחרת היה מתהפך עכשיו בקברו. עם תומכים כאלה, מי צריך מתנגדים?
לצפיה ב-'אולי תלכו למדינה אחרת? יש מספיק מדינות באירופה לאנשים כמוכם'
אולי תלכו למדינה אחרת? יש מספיק מדינות באירופה לאנשים כמוכם
27/03/2018 | 17:41
2
62
אנשים בזויים... אף אחד לא רוצה אתכם במדינת היהודים.
ודרך אגב אני מניח שכ- 90 אחוז מהאנשים הפגועים מוחית כאן , מצביעים למר"ץ...

לצפיה ב-'כנראה שבכל זאת כן רוצים.'
כנראה שבכל זאת כן רוצים.
27/03/2018 | 18:02
60
את הבן שלי, למשל, מאוד רצו בתכנית תלפיות, והוא משרת כקציון בקבע כבר כמה שנים לאחר שסיים בהצלחה את התכנית ומשום מה אף אחד לא ממהר לזרוק אותו משם.
אגב, זה כמובן מצביע על מידת הפגיעה המוחית שלו, רק אנשים פגועים מוחית ברמות קשות מתקבלים לתכניות כאלה.
ומה הקשר בין לא לרצות להטיל מום בגופו של אדם היקר לך מכל לבין להצביע עבור מפלגה פוליטית כלשהי (שבמקרה הזה גם מפלגה לגמרי הזויה בעיניי) - זו כבר שאלה שקטונתי מלענות עליה.
לצפיה ב-'נשב בארץ עם הדרכונים הזרים היוקרתיים שלנו ככל שנחפוץ'
נשב בארץ עם הדרכונים הזרים היוקרתיים שלנו ככל שנחפוץ
27/03/2018 | 18:06
46
ובכך נגדיר את המדינה הזאת כמתקדמת שגם מקבלת אנשים מהקהילה הגאה שלך לפי מה שכתבת. חבל שאתה חושב על עצמך שאתה בזוי ופגוע מוח, מפוחד מכדי להצביע למרץ אבל חי לפי עקרונותיה, מעיד על כך שאתה מנצל את עמוד השדרה של אחרים אבל נלחם בהם כדי שלא יחשף שאתה פחדן.
לצפיה ב-'אי אפשר להיזהר מפני אנשים משועממים ואלימים כלפי ילדים'
אי אפשר להיזהר מפני אנשים משועממים ואלימים כלפי ילדים
27/03/2018 | 17:56
14
43
אם זה לא היה הנושא של הערלה אז היית מוצא נושא אחר כדי להלך אימים על מי ששונה ממך. אין לי איך להתמודד עם אנשים רפי שכל עד כדי כך. לחתוך במו ידייך? למה כי יש לך ציפורניים משוייפות בלייזר? נשבע לך שקיבלתי איומים יותר מפחידים בפנים בזמן שהפגנתי עם השלט שלי בתל אביב. איפה היית אז או שהייתי צריך לחפש אותך ליד גני ילדים כשאתה מחפש קורבנות. יש מעל עשרת אלפים ילדים שלמים בארץ, תמצא דרך לקבל את זה. נתניהו הוא אתאיסט ליברלי, לא משהו שאתה יכול להבין. לא יהיה דבר שישרת את מטרתנו יותר ממעשה אלימות מילה בכפייה כמו שאתה מציע, מעשה שיחשוף את פני הדת ברבים.

לצפיה ב-'אתם קבוצה של חולי נפש זה מה שאתם'
אתם קבוצה של חולי נפש זה מה שאתם
28/03/2018 | 10:25
3
38
זה הדבר היחידי שמתאר אתכם. אתם תשארו המיעוט לעומת הרוב. תהנו לכם. הבנות כאן לא יכולות לסבול לראות את המראה הזה. ודרך אגב אבא שלי עבר מילה בגיל 25 והיה הכי מרוצה בעולם כי זה גם יותר אסתטי יותר נקי יותר יהודי. אני הייתי שונא את ההורים שלי אם לא הייתי עובר את הפרוצדורה בגיל קטן מאוד. 
לצפיה ב-'ומה אתה אומר על אנשים שמתעללים בתינוקות?'
ומה אתה אומר על אנשים שמתעללים בתינוקות?
28/03/2018 | 11:56
25
זה לא קבוצה פה, לא איתי לפחות. הבנות פה לא מכירות את הבולבולים השלמים, רק שטפו להן את המוח ולמה שלא יביעו נאמנות לגברים שהן מכירות כשזה לא בא על חשבון אף אחד אחר, רק על חשבון האמת. גם לאבא שלך שטפו את המוח וחבל שהוא לא רוצה להתעורר, יש כאלה שעברו מילה בגיל מבוגר והתפכחו בשלב מסוים, הם מדווחים שנשארה להם עשירית או חמישית מההנאה שהייתה עם האיבר השלם. אבל זאת בחירה של אנשים בוגרים, אותי לא שאלו ואני מאוד כועס, יש רבים כמוני. יש לך סיבה אחת לשנוא הורים שהשאירו את זכות הבחירה לבנים שלהם וזאת היא פחד. אתה היית מפחד לקבל החלטה כזאת בעצמך ובמקום להתמודד עם זה אתה חושב שצריך לשנוא את מי ששמר על זכותך.
לצפיה ב-'ואתם ילדים להורים אחים תאומים סיאמיים'
ואתם ילדים להורים אחים תאומים סיאמיים
31/03/2018 | 20:04
22
חסרי עונה, מכוערים כלפי חוץ ונכים רגשית.
לצפיה ב-'ואם היית עובר את הפרוצדורה הזו בגיל 20 בבית-חולים אז מה? '
ואם היית עובר את הפרוצדורה הזו בגיל 20 בבית-חולים אז מה?
01/04/2018 | 12:41
20
הרי זה ניתוח יחסית פשוט, אין פה חדירה לעומק הגוף אלא הסרת משהו חיצוני. יש כמובן סכנות אבל הן מעטות.

לצפיה ב-'תאמין לי אני הבנאדם הכי ליברלי שיכול להיות'
תאמין לי אני הבנאדם הכי ליברלי שיכול להיות
28/03/2018 | 10:29
9
41
אבל לא ליברלי לאנשים שמאלניים, משתמטים וכאלה שהורסים את המדינה... אתם מצידכם תתנו את המדינה מה אכפת לכם אם ויתרתם על מצוות ברית המילה שהיהודים בפרוגרומים היו מתים לעשות את זה, ואתם לא, פשוט בושה! הצעד הבא זה לוותר על שטחים, למה לא הרי גם זה לא ליברלי כלפי שכנינו הערבים, הלא כן? 
לצפיה ב-'לא מאמין לך'
לא מאמין לך
28/03/2018 | 10:47
7
32
הנושא המדובר שייך לתחום בריאות, זהות, הורות, לא לפוליטיקה, ליברלים בדר"כ מבינים שמי שנאחז בפוליטיקה ועוד בשביל להצדיק השחתת איברי תינוקות הוא לא אחד כזה שמפעיל את הראש או פתוח לקבל את השונה. לא יודע מה הטעם לענות לך. יהודי זה מהאמא, עם ערלה או בלעדיה, אין סיבה להבהל מזה שהערבים המוסלמים מלים את בניהם גם ולחשוב שזה קשור לישיבה או הגנה על הארץ, כמובן שהמוסלמים ימולו הרי הם מפגרים, למה שזה ישפיע על אנשים אחרים?

יהודים שהותקפו על רקע האיברים שלהם שעברו השחתה היו בורים, כמוך, לא הייתה להם גישה לידע, אם רק היו יודעים פעם היו עושים אחרת. היום יודעים שזה מזיק, גורם לטראומה מעצבת מוח לתינוקות, למשל עם עלייה של 46 אחוז בסיכון לספקטרום האוטיסטי ועוד ועוד. הזהות היהודית צריכה להחליף את ההשענות על בולבולים של תינוקות לתפיסה רחומה ומודעת. תקלוט כמה חרדות הקלדת פה
לצפיה ב-'לפסיכופת ההיפסטר'
לפסיכופת ההיפסטר
28/03/2018 | 12:07
6
29
אני אענה לך:
נושא המדובר שייך לתחום בריאות, זהות, הורות, לא לפוליטיקה, ליברלים בדר"כ מבינים שמי שנאחז בפוליטיקה ועוד בשביל להצדיק השחתת איברי תינוקות הוא לא אחד כזה שמפעיל את הראש או פתוח לקבל את השונה. א. רשמת "זהות" זו הכוונה, הזהות היהודית זה אנשים שעברו ברית מילה והיא מאז ומעולם הייתה מקובלת. ב. זה לא השחתת איברי תינוקות, רופאים רבים בעולם ממליצים לעבור את הפרוצדורה. תלמד 7 שנים + התמחות באורולוגיה או ברפואת ילדים ואז תפתח את הפה.
לא יודע מה הטעם לענות לך. יהודי זה מהאמא, עם ערלה או בלעדיה, אין סיבה להבהל מזה שהערבים המוסלמים מלים את בניהם גם ולחשוב שזה קשור לישיבה או הגנה על הארץ, כמובן שהמוסלמים ימולו הרי הם מפגרים, למה שזה ישפיע על אנשים אחרים? א. יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה, אני מסכים עם הטענה, אך חלק מזהותו של היהודי הוא גם להיות נימול. מדגיש בתקופת גזירות היוונים ועד ימי הביניים, נלחמו היהודים על זכותם לקיים את מסורת אבותיהם לערוך ברית מילה, זאת מול איסורים וגזירות של שלטונות שונים שנחקקו כנגד ברית המילה, וכנגד סמלים יהודיים אחרים. מי אתה (ואתם) תחליטו לשנות את זה, אתם יכולים להפוך את בניכם למושא ללעג, אבל אין לכם זכות להניא מהורים צעירים לבצע את הסמל היהודי הזה שנשמר (ויישמר!) לאורך אלפי דורות. ב. המוסלמים מפגרים ללא קשר לעשיית ברית מילה. אצלם ואצלנו זה מתבצע בצורה שונה.
יהודים שהותקפו על רקע האיברים שלהם שעברו השחתה היו בורים, כמוך, לא הייתה להם גישה לידע, אם רק היו יודעים פעם היו עושים אחרת. היום יודעים שזה מזיק, גורם לטראומה מעצבת מוח לתינוקות, למשל עם עלייה של 46 אחוז בסיכון לספקטרום האוטיסטי ועוד ועוד. הזהות היהודית צריכה להחליף את ההשענות על בולבולים של תינוקות לתפיסה רחומה ומודעת. תקלוט כמה חרדות הקלדת פה
תקרא מה רשמתי לעיל, ובנוסף מאז ומעולם קמו ונפלו ארגונים כמו שלכם. אתם לא חדשים.

לסיכום, אתם יכולים לגזור על הבנים שלכם כרצונכם להיות מושא ללעג, אבל על הורים שנמצאים על חבל דק בין להחליט אם כן או לא לבצע, אין לכם זכות להשפיע עליהם לרעה. ואני מאמין שגם אם תשפיעו עליהם לרעה, החוש היהודי הציוני יעלה בקרבם.
יום טוב!
לצפיה ב-'מי פסיכופת? מי נתפס לאופנות?'
מי פסיכופת? מי נתפס לאופנות?
28/03/2018 | 12:27
5
27
רשמתי זהות כי החליפו אותה בפוליטיקה. עבורי זהות יהודית קשורה לרחמים, כמובן שצריך לרחם על תינוקות, יהודים בעבר גם החליפו זהות בפוליטיקה ולכן התבלבלו ופגעו בבנים שלהם. ברור לי שלא אשכנע אותך, אתה הולך עם מה שרוב האנשים עושים, כולם מתעללים בתינוקות אז גם אתה, למה בשביל מה יש לך מוח אם לא בשביל לפחד.

רופאים רבים הם מושחתים, כל הרופאים שמלים תינוקות הם רמאים או בורים או מטופשים, כן אפשר להיות רופא ולהיות אחד מאלה. אני מכיר רופאים יהודים ישראלים מתנגדי מילה.בתקופות קדומות ליהודים וליתר האנשים לא היה גישה לידע. זה דבר חדש, עוד מוקדם להעריך מה תהיה ההשפעה של נגישות למידע שאף פעם לא הייתה כמותה, אלפי דורות זה בפרה היסטוריה,  פה לא מנסים לשכנע אלא לסייע למי שיש לו כבר תובנה מהסוג שמפחיד אותך.

ילדים הם נושאים ללעג מכל מיני סיבות, אם רק היית כותב פוסט מנומס היו משתפים איתך הורים מנוסים את חוויותיהם.זה שהמוסלמים מבצעים את המילה בצורה שונה זה לא משנה, זה אותו דבר עדיין, מי שמל תינוקות הוא מפגר כמו מוסלמים.  מה הקשר לציונות? אדם חדש נברא בארץ הזאת והוא שלם, תחיה עם זה. חוש יהודי= רחמים כלפי תינוקות ושישרף העולם לפני שאני נותן למוהל להתקרב אל הבן שלי.
לצפיה ב-'להיפסטר הפסיכופת - אלון סברוני (אם כך קוראים לך)'
להיפסטר הפסיכופת - אלון סברוני (אם כך קוראים לך)
28/03/2018 | 13:56
4
58

רשמתי זהות כי החליפו אותה בפוליטיקה. עבורי זהות יהודית קשורה לרחמים, כמובן שצריך לרחם על תינוקות, יהודים בעבר גם החליפו זהות בפוליטיקה ולכן התבלבלו ופגעו בבנים שלהם. ברור לי שלא אשכנע אותך, אתה הולך עם מה שרוב האנשים עושים, כולם מתעללים בתינוקות אז גם אתה, למה בשביל מה יש לך מוח אם לא בשביל לפחד. זו לא התעללות! בוא נשים את הדת בצד, גם אנשים נוצריים שאין להם שום זיקה לדת עושים זאת מטעמי נוחות היגיינה ואסתטיקה. בוא נלך לפי הדעה שלך - גם מתן חיסונים לתינוקות זו התעללות, גם לתת להם תזונה נכונה זו התעללות, ויש עוד מגוון דוגמאות... 
רופאים רבים הם מושחתים, כל הרופאים שמלים תינוקות הם רמאים או בורים או מטופשים, כן אפשר להיות רופא ולהיות אחד מאלה. אני מכיר רופאים יהודים ישראלים מתנגדי מילה.בתקופות קדומות ליהודים וליתר האנשים לא היה גישה לידע. זה דבר חדש, עוד מוקדם להעריך מה תהיה ההשפעה של נגישות למידע שאף פעם לא הייתה כמותה, אלפי דורות זה בפרה היסטוריה,  פה לא מנסים לשכנע אלא לסייע למי שיש לו כבר תובנה מהסוג שמפחיד אותך.יש רופאים לכאן ולכאן וזה שנוי במחלוקת, אבל אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שרופאים רבים אובייקטיבים לא משוחדים שלא נוטים לטובת הדת בשום צרוה שהיא (נוצריים וכיוצא בזה) פועלים לטובת הפרוצדורה. שוב, אין לך ולאף אחד מחברי הפורום כאן אף זכות להוציא טיעונים לא מבוססים וחסרי שחר, כי אף אחד מכם (תקן אותי אם אני טועה) אינו רופא ולא למד בפקולטה לרפואה במשך שנים על גבי שנים. אז אני מציע לכולכם להתקפל.
ילדים הם נושאים ללעג מכל מיני סיבות, אם רק היית כותב פוסט מנומס היו משתפים איתך הורים מנוסים את חוויותיהם.זה שהמוסלמים מבצעים את המילה בצורה שונה זה לא משנה, זה אותו דבר עדיין, מי שמל תינוקות הוא מפגר כמו מוסלמים.  מה הקשר לציונות? אדם חדש נברא בארץ הזאת והוא שלם, תחיה עם זה. חוש יהודי= רחמים כלפי תינוקות ושישרף העולם לפני שאני נותן למוהל להתקרב אל הבן של. א. לא מעוניין שתשתפו את חוויותיכם עימי ב.שוב אני מדגיש, את ההחלטות שלכם לגבי ילדיכם זה בידיכם בלבד, אבל כשזה נוגע לילדיי לעתיד או לילדים שזה עתה נולדו, אל תשפיעו על הוריהם לרעה. תנו להם להחליט. ותאמין לי שהרבה בחורות ישראליות לא ירצו לקיים יחסי מין עם הבנים שלך. ג. אז אתה קורא בעצם לרוב המוחלט בישראל "מפגר", ממש חכם מצידך, מציע לך לעבור למדינה אחרת אם זה לא מוצא חן בעיניך, אנחנו כאן להישאר לעולם והפרוצדורה של עריכת ברית מילה לא תשתנה, הסר דאגה מליבך!

נ.ב תמשיכו להפגין ו"להוכיח" שרוב האזרחים פה "לא שלמים"/"נכים"/"פגועים מינית" וכיוצא בזה... אתם סתם משפילים את עצמכם

לצפיה ב-'אני לא הנושא ולא אלון'
אני לא הנושא ולא אלון
28/03/2018 | 14:24
3
25
זאת התעללות ממש גם כשרופא מאלחש עושה את זה בחדר ניתוח. אנשים נוצריים עושים את זה מתוך פחד ובורות כמו כל אחד אחר שמל.  נוחות? על מה אתה מדבר? אסתטיקה? לא לדעתי, ובוודאי שזאת לא סיבה להתעלל בתינוק. שהוא יבחר כשיגדל, כמה שאתה בור, זה בגלל שאתה מפחד מהמידע הזה על הערלה. היגיינה זה הפוך- יותר נקי בריא ועם פחות מחלות עם ערלה. הטבע לא עושה טעויות, אנשים שנוהים אחר תעמולת המילה כן.

סטטיסטיקה אמורה לנצח רופאים מושחתים- רוב הגברים בעולם ערלים ולא חולים יותר מנימולים, לך תחפש מידע. אבל פה משתפים חוויות כאלה, לא מעוניין אז מה אתה עושה פה, אה אני יודע, החרדות שלך לא נותנות מנוח.

מי משפיע לרעה על הורים? אלה תומכי ברית ההשחתה וההתעללות בתינוקות כמוך. חיסונים זה רעל ואני די בטוח שאין לך מושג תזונה בריאה מהי.

לא מפחד מהשפלות, איומים וחרמות, חיתוכי תינוקות עדינים רכים ופגיעים זה הדבר שמפריע. הערלה תשאר לעולם, לא יודע לגבי תומכי החיתוכים החולניים
לצפיה ב-'גאה להיות נימול, גאה להיות שייך לעם היהודי'
גאה להיות נימול, גאה להיות שייך לעם היהודי
28/03/2018 | 17:52
2
26
להתווכח איתכם ולהעלות מולכם טיעונים הגיוניים וריאליים זה יותר גרוע מאשר לדבר לקיר בטון אבל אני אנסה בכל זאת, להסביר יותר לאט, פעם אחרונה.
- גם חיסונים זה התעללות, וגם כריתת השקדים/תוספתן וכל הליך כירורגי אחר, לטענתכם.
- ברית מילה כבכל ניתוח אחר טמון בחובו סיכונים, אך ברית מילה זה הניתוח הכי שכיח והכי נטול סיבוכים בעולם!
- וכן, פין נימול נראה הרבה יותר טוב, ומה לעשות בני אדם עושים שינויים קוסמטיים (ניתוח להגדלת חזה, ניתוח לתיקון ראייה בלייזר, ניתוח לאף ועוד).
- אם התינוק כשיגדל יבחר הוא אמנם יהיה מאולחש, אבל הוא יסבול מטראומה נפשית לכל חייו כי זה ייצרב אצלו בזכרון. בגיל הינקות לא זוכרים דבר.
- הטבע כן עושה טעויות (אחרת עולם הרפואה לא היה קיים!).
- אנשים נוצריים עושים את זה או מתוך שיקולי בריאות, אסתטיקה, הגיינה ועוד.
- אתה לא תדבר על רופאים ככה, תנסה ללמוד 15 שנים ואז תהיה לך זכות לדבר עליהם, בן אדם נאלח שכמוך!
- בנוסף בני אדם ערלים רבים חולים ב"פימוזיס" ומדלקות שונות.
- 98 אחוז מהיהודים כאן נימולים ולאורך דורי דורות המנהג הזה קיים ויהיה קיים.

לצפיה ב-'גם כשאנשים שמרחמים על תינוקות נמצאים בתוכו?'
גם כשאנשים שמרחמים על תינוקות נמצאים בתוכו?
28/03/2018 | 20:02
20
מכיר ממזמן את כל הטיעונים תומכי המילה. כשעברתי מתמיכה להתנגדות זה קרה אחרי ששקלתי את העניין וקראתי על זה את כל מה שיכולתי למצוא, משני הצדדים. לא מכיר נושא שהוא עד כדי כך נכון וצודק- להתנגד למילה- כשמנגד התמיכה במילה כל כך ריקה ושקרית.

אתה לא הבנת ולא ניסית להבין. נדמה שההתנגדות למילה מעליבה ופוגעת בך, אישית, זאת לא הייתה הכוונה בכלל, אבל איוולת חמורה כזאת חייבים לעצור, למען התינוקות, ולעזאזל עם תחושת הנוחות שלך.

- נכון גם חיסונים הם איוולת שקרית שרופאים כופים על ציבור בור ללא צידוק מדעי מספק, צריך לפעול גם נגד זה. אתה נעלב אם אני ואחרים פעילים יותר נגד התקיפה בסכין שמשחיתה את האיברים של התינוקות? הייתי מעדיף שהורים ישנו את התזונה שלהם לתזונה מבריאה כך שלא יהיה צריך הרבה רופאים שחלקם מטרידים עם טיפולים מיותרים, כך יהיה קל יותר לפעול נגד חיסונים.

- ברית מילה זה ניתוח מיותר ובארץ מטייחים מקרי מוות וסיבוכים ממנו. זה היה נהוג גם באנגליה ובאוסטרליה עד שבדקו ומצאו שזה מזיק והפסיקו עם זה. אין שום בעיות רפואיות שנוצרו בעקבות השינוי, לאחרונה גם בית המלוכה הבריטי הודיע שהם מפסיקים עם זה אחרי מאות שנים.

- יופי זה עניין של טעם ונשים שחיות במקומות בהן המילה אינה שגורה אינן מביעות גועל למראה הפין השלם, כאילו שזה משנה לך או למישהו. שינויים קוסמטיים כשהם נעשים מתוך בחירה מודעת ובוגרת הם ממש לא עינייני, ולא הנושא פה. מה זה אומר עלייך שאתה חוזר ומדגיש את הנושא הזה? מי שבטוח בעצמו לא עושה שיפוצים.

- זה שקר עצום ונוראי לחשוב שהתינוק אינו חש כאב (חש הרבה יותר) תינוק שגודל הוא אדם בוגר, לידיעתך, למרות הסיכוי הסטטיסטי שהוא יהיה אמיץ יותר ממך כדאי שתתן לאנשים אחרים את הקרדיט על כך שהם גדלו והם אדונים לעינייניהם, אלא אם שטפו להם את המוח עם רעיונות איומים על טיפולים רפואיים מיותרים ומזיקים. מילה שנעשית על בוגרים נעשית בהרדמה מלאה, ככל שאני יודע, את התינוקות מאלחשים כי תינוקות הם בסיכון להרדמה או מפציעה או מכל ניתוח שעדיף לדחות לגיל בו יהיה יותר דם בגוף. עשו מחקרים ונחש מה? הכאב שהתינוק חש עושה לו טראומה שמעצבת לו את המוח. חלק יוצאים אוטיסטים, חלק עצבניים, חלק איטיים, חלק מרוחקים ואדישים, חלק מפגרים, חלק נשארים מפוחדים ותקועים במחשבה לכל החיים, יש גם כמה נורמליים.

- הטבע עושה טעויות נדירות, ערלה יש אצל כל היונקים ואין מחלות בולשיט אצלן או אצל בני אדם שלמים- רוב האנושות כאמור. עם תזונה נכונה לא רואים רופאים כמעט

- מכרו לאמריקנים את המילה וקשה להם להתנער ממנה, הרופאים שם נימולים ומושחתים. באמריקה נימולים חולים במחלות מין יותר מערלים, שוב- אין בעיות היגיינה עם הערלה.

- רופאים רבים הם סוחרי סמים קשים שהיו יכולים להבריא את לקוחותיהם עם מירשמי ויטמינים פשוטים, לך תתעניין על ד"ר אריה אבני. יכול להיות שהם צריכים להצדיק לעצמם את שנות הלימודים הרבות עם טיפול מסיבי מסובך מיותר ומזיק? כמובן שיש לי זכות לדבר על רופאים, פעם הייתי חולה וכבר 11 שנים שהבריאות שלי מצויינת המרגש והמראה מעולים, וזה לא בזכות הרופאים שאתה מכיר. למה להטיל את האחריות לבריאותך על שוטים סומים ומסממים כאלה? כמה אתה לא מבין

- תינוקות לא חולים בפימוזיס וכיום אפשר לרפא מחלות ודלקות בקלות ולא ע"י קטיעה.

- 98 אחוז זה נתון של הרבנות, לא מאמין לסקר שלהם וזה לא אומר דבר לגבי העתיד, אין לדעת מה יקרה

לצפיה ב-'גם ערלים גאים להיות שייכים לעם היהודי'
גם ערלים גאים להיות שייכים לעם היהודי
06/04/2018 | 14:53
16
ולהם לא חתכו חלק מאיבר המין.
הפסדת.
לצפיה ב-'אז אתה רק ליברלי כלפי מי שחושב כמוך'
אז אתה רק ליברלי כלפי מי שחושב כמוך
06/04/2018 | 14:51
15
חח את פאתט
לצפיה ב-'כריתת עשרות אלפי עורלות תכניס אותך להרבה זמן לכלא'
כריתת עשרות אלפי עורלות תכניס אותך להרבה זמן לכלא
06/04/2018 | 14:51
19
סך הכל החברה תרוויח מכך שתהיה מאחורי סורג ובריח. מקווה שיעצרו אותך קודם כל משהו אחר לפני שתפגע בגוף של בן אדם אחד.
לצפיה ב-'כולם כולם כולם!!! חשוב ביותר תקראו!!!'
כולם כולם כולם!!! חשוב ביותר תקראו!!!
28/03/2018 | 18:51
1
60
Adult male circumcision was not associated with sexual dysfunction. Circumcised men reported increased penile sensitivity and enhanced ease of reaching orgasm. These data indicate that integration of male circumcision into programs to reduce HIV risk is unlikely to adversely effect male sexual function.
כלומר לא רק שאין פגיעה מינית, דווח על עלייה ברגישות ובקלות להגיע לאורגזמה!!!
לצפיה ב-'לא רלוונטי. זה מחקר שנערך בקניה, על מילה של גברים בוגרים'
לא רלוונטי. זה מחקר שנערך בקניה, על מילה של גברים בוגרים
28/03/2018 | 19:40
46
ראשית, מילה כזאת נעשית בטכניקה שונה מכפי שהיא נעשית ביילודים, צריך לקחת זאת בחשבון. בין היתר בגבר בוגר אין צורך לבצע "פריעה" מאחר שהעטרה כבר נפרדה מהעורלה. לא לחינם ניתוחים פלסטיים באנשים בריאים (לא עקב בעיות מולדות / תאונות וכיו"ב) מבוצעים בד"כ מגיל 16 ואילך. ביצוע ניתוח באיבר גוף של אדם בוגר, שסיים לגדול ולהתעצב, שונה מביצוע ניתוח בתינוק שאך נולד.

שנית, הגברים האלה נימולו במטרה להפחית שיעורי HIV וגם זו נקודה שאי אפשר להתעלם ממנה. למשל, ההשפעה שיש על גבר שבעקבות המילה מרגיש טוב "רגוע" יותר (למשל כי הוא פחות מאוים מאיידס). עוד חשוב לזכור שהם נתנו את הסכמתם למילה, לא מדובר בתהליך שנכפה עליהם אלא הם בחרו בו מרצונם. אי אפשר להתעלם מהשפעה פסיכולוגית של הרצון להרגיש טוב עם הבחירה שלך. רוב האנשים מעדיפים לשכנע את עצמם שהם בחרו טוב מלאכול את הלב ולהתחרט.

שלישית, מידת הרגישות לא נמדדה באופן מחקרי אלא ע"ס ראיונות עם הגברים, איך הם מרגישים לטענתם. כשנערכו מחקרים (אחרים) על רגישות בפועל, התמונה נראתה שונה:
The glans of the circumcised penis is less sensitive to fine touch than the glans of the uncircumcised penis. The transitional region from the external to the internal prepuce is the most sensitive region of the uncircumcised penis and more sensitive than the most sensitive region of the circumcised penis. Circumcision ablates the most sensitive parts of the penis.

אחרון חביב, מלבד אותם גברים מרוצים, במחקר היו גם גברים פחות מרוצים, שסיפרו שהרגישות וההנאה דווקא פחתו אצלם. אומנם הרבה פחות, ועדיין, הם שם. מי מבטיח לך שתיפול בצד ה"נכון" של הסטטיסטיקה?

אז נכון, יותר משנה איך הם מרגישים מאשר איך מודדים את ההרגשה, כי מה שחשוב הוא שכל גבר ירגיש נוח עם הציוד שיש לו ויהיה מרוצה מהבחירה שלו. זו בדיוק הנקודה שלי. אין לי שום בעיה עם בגיר שבוחר למול את איבר מינו (אגב, המציאות מלמדת שרוב הגברים שאינם באפריקה מוכת האיידס ואינם עושים זאת מטעמי דת כמו התגיירות וכו' לא בוחרים בכך). אדם בוגר יכול לשפץ ולשנות איברים בגופו, וכפי שאנשים בוחרים לעשות שלל ניתוחים וטיפולים אחרים (החל משינויים מינוריים כמו הסרת שיער או ניתוחי לייזר דרך ניתוחים פלסטיים משמעותיים וכלה בניתוחים לשינוי מין) הם יכולים גם לבצע הסרת עורלה. זו צריכה להישאר בחירה שלהם.

לסיכום, מחקר כזה עדיין לא מצדיק מילה כפויה ביילודים. גם לו מילה הייתה הליך יפה לצפייה, בטוח ב-100%, נטול כאב לחלוטין, קוסמטי לחלוטין (שלא משנה כלל את תפקוד הפין), עדיין הדעה האישית שלי היא שלהורים אין זכות לעצב את איבר המין של ילדיהם (וגם לא איברים אחרים בגופם) אף שהם הביאו אותם לעולם. זו הגישה העקרונית שלי ולכן לא משנה לי עד כמה זה "בריא" או "מהנה" יותר. לכל אדם (הן נשים והן גברים) יש זכות לגוף שלם ולהיות הראשון שמחליט וקובע אם לשפץ או לשנות את איבר המין הבריא והתקין שלו.
לצפיה ב-'עורלה'
עורלה
28/03/2018 | 04:10
12
88
אני בן 14 ואני שם לב שנשארה לי עורלה בבולבול כאילו לא חתכו לי. צריך לעשות ברית?
לצפיה ב-'מומלץ ביותר'
מומלץ ביותר
28/03/2018 | 10:32
1
70
רק חבל מאוד שהוריך הרסו לך את החיים בכך שעכשיו תצטרך לסבול בניתוח בבית חולים... ודרך אגב אל תקשיב לכל הטענות שגורסות כי זה מפחית מההנאה המינית... זה לא הוכח מאף בחינה ובנוסף יש לי חברים שעברו ברית מילה בצבא וזה רק שיפר להם את החיים בכלל ואת ההנאה המינית בפרט (כמובן לאחר החלמה).
לצפיה ב-''
28/03/2018 | 12:21
8
לצפיה ב-'"צריך" מאיזו בחינה? אם אתה שואל מבחינה הלכתית, שאל את הרב'
"צריך" מאיזו בחינה? אם אתה שואל מבחינה הלכתית, שאל את הרב
28/03/2018 | 12:20
8
62
(יש גם פורום כזה בתפוז). כאן הפורום של גולשים שמעדיפים לוותר על מילת קטינים מתוך גישה שלכל אדם מגיע ליהנות מאיבר המין הטבעי שלו, ורק לו שמורה הזכות לעצב אותו כרצונו.

באופן אישי אם זה לא מפריע לך מבחינה דתית, לא הייתי עושה כלום, להפך, רווח נקי שלך, תהנה ממה שיש לך ואבד לאחרים. העורלה עשירה בעצבים רגישים מסוג שלא קיים בחלקים אחרים של איבר המין. אם אתה מחפש מידע על העורלה ותפקידה, בבקשה:
לצפיה ב-'יהודי שפוי'
יהודי שפוי
28/03/2018 | 14:06
7
47
כל מה שמתואר בסרטון הזה לא הוכח או הוצהר בשום צורה על ידי ארגוני בריאות רשמיים, ולכן זה בזבוז של 20 דקות מהחיים... 
ראוי לציין שאנשים שעברו ברית מילה בגיל מאוחר, מדווחים על שיפור בחיי המין ובהנאה המינית (כאלה שעברו ברית מילה מטעמי אסתטיקה ולא מטעמי בריאות - פימוזיס שמקשה את הפעילות המינית...)

אתם אנשים לא כל כך שפויים. יום נהדר!
לצפיה ב-'שקר, שקר ועוד שקר.'
שקר, שקר ועוד שקר.
28/03/2018 | 14:24
6
40
ראשית, ארגוני בריאות לא מצהירים על אופן תפקודם של איברים בגוף האדם ולא צריך "להוכיח" שוב דבר, כל זה מידע בסיסי שאפשר למצוא בספרי אנטומיה, למי שטורח ללמוד ולא רק להתווכח או לנגח.

ראוי לציין שיש לא מעט אנשים שעברו מילה בגיל מבוגר וממש לא מדווחים על שיפור בחיי המין, להפך. הנה דוגמה לאחד כזה:

יורי (שם בדוי), בן 26, הוא סטודנט בטכניון, שעבר מילה בגיל 16. "הגענו לישראל כשהייתי בן שבע", הוא מספר, "לא עברתי ברית מילה ברוסיה כי אני לא יהודי - אמא שלי לא יהודייה, אבל אבא של אמא שלי יהודי, מה שאיפשר לנו לפי חוק השבות לעלות לישראל". יורי ממשיך ומספר שרק בגיל 15, כשהחל לקיים יחסי מין והתוודה בפני חברתו הראשונה, צברית, שאינו נימול, הרגיש שזו עלולה להוות בעיה. "הבנתי שלספר בכל פעם מחדש עומד להיות נטל והעדפתי שזה לא יהיה", הוא אומר.

יורי ביקש מאמו לבצע ברית מילה ויחד הם תרו אחר רופא פרטי. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית ובניגוד לדבריו של ד"ר שינהר ולסברה המקובלת, ההליך דווקא לא זכור ליורי כטראומטי ולא דרש לדבריו תקופת החלמה ארוכה, או קשה. לראיה, תוך חודש הוא כבר חזר לקיים יחסי מין עם אותה חברה, אלא שאז הבין, לדבריו, "שהתחושה במגע המיני נפגעה, שזה הרס לי. הרגישות ירדה משמעותית ורף הגירוי שנזקקתי לו כדי להגיע לזקפה עלה. לפני שנתיים, כשהתחלתי ללמוד בטכניון, זה התחיל להעסיק אותי ביתר שאת. אני אדם שנוהג להביט אחורה ולצערי אני בוכה על חלב שנשפך. אז הבנתי באופן מפורש שעשיתי טעות. הייתי בן 16 והייתי אידיוט".

והנה עוד כמה:
עדויות של גברים שנימולו בגיל מאוחר:
מתוך הספר "THE JOY OF UNCIRCUMCIZING, מאת ד"ר J BIGELOW
ס.ג. מדנוור...."לאחר 30 שנה של חיים עם פין שלם, עברתי ברית מילה. לא היו לי שום בעיות בפין, אבל רופא שהתייעצתי אתו המליץ על ברית כדי למנוע בעיות עתידיות. זה היה לפני 5 שנים, והיום אני מצטער על כך, גם בגלל תחושותיי וגם בגלל תחושותיהן של הנשים איתן קיימתי יחסי מין. מהצד שלי – איבדתי יותר מ-50% מהתחושה בעטרה. יחסי מין כעת הם כמו לרחוץ ידיים עם כפפות. הפין שלי רדום וחסר תחושה, יחסית לאיבר הרגיש שהיה לי".
ר.פ.מפרנסו...."עברתי ברית מילה בגיל 20 כיוון שרציתי להיות דומה לכולם. רק מאוחר יותר הבנתי כמה מזל היה לי שהייתי שלם ואני מתחרט על ההחלטה. היום ברור לי כמה רגישות ויכולת משחק איבדתי בברית. מאז אני חש עצב וקינאה בגברים שלמים''...
ר. ט. מדנוור... ''אני נשדדתי מעורלתי בגיל 26. לפני כן נהניתי מאוד ממין- גם מהמשחק המוקדם וגם מהמשגל. אחרי הברית העונג נעלם... רק מי שנימול כמוני כמבוגר יכול לדעת כמה רבה ההנאה שמפסידים ועד כמה אכזרי הניתוח הזה''.
ו.פ. ממיאמי: ...''העונג המיני שלי הופחת באופן משמעותי לאחר כריתת העורלה. סקס לפני הברית היה חוויה עשירה ומגוונת הרבה יותר.....כל תנועה גרמה ללפחות 3 תגובות חושניות שונות. בעקבות הברית חסרים 2 חלקים חשובים מהפין- הערלה והפרנולום... האורגזמה כעת חסרה את המימד העמוק והמספק שהיה לה בעבר''...
י.פ. מטולסה:...'' אני מורה למתמטיקה בן 47. עברתי ברית מילה בגיל 28. אני מתחרט עמוקות על המעשה הזה שבגללו איבדתי הרבה מרגישותי המינית. אובדן הערלה גרם לעטרה שלי להתייבש ולהפוך לפחות רגישה. אולם הדבר הגרוע ביותר הוא שכעת אין לי ערלה להחליק מעל העטרה בזמן חדירה או אוננות. אין יותר תנועה קדימה ואחורה על קצה הפין, דבר שגרם לי לפני הברית עונג רב. הברית הייתה ללא ספק אחת הטעויות הגדולות שעשיתי בחיים''...
ג.ט.מלוס אנג'לס ...'' עברתי ברית כחלק מניתוח אחר בגיל 37.... עם הזמן איבד קצה הפין שלי מרגישותו.... הבנתי שאיבדתי דבר חיוני.. גירויים שבעבר גרמו לי לאקסטזה הפסיקו להשפיע עלי כמעט.... הרגישות האבודה לא חזרה.משהו שהיה חשוב לאדם נהנתן כמוני אבד לנצח''....
ר.ג. מטקסס.... ''כבר 3 שנים שהפין שלי אינו כשהיה. הזיקפות חלשות. הפין והעטרה נחלשו. העטרה קרה כל העת ולעיתים חסרת תחושה לחלוטין. התחושות נחלשו במידה רבה מאוד... כיום אני בן 36.... ברית מילה השפיעה עלי בצורה קשה מאוד כמעט עד מצב של אימפוטנציה''... ר.ג. מארה''ב...."ההבדל בתחושה המינית בין פין שלם לפין נימול הוא כמו לראות בצבעים לבין לראות בשחור-לבן...ישנן תחושות רבות שפשוט אי אפשר לחוש ללא העורלה".
סרגיי סקסוביץ כתב: 02/08/10 | 13:27
....''לא נימולתי עד גיל 30 והייתי תותח עם נשים. מהרגע שנימולתי הפכתי לקבצן קטן ומסכן - הנשים ששכבתי איתן התגעגעו לעורלה שלי''...
From the book "THE JOY OF UNCIRCUMCIZING, by Dr. J BIGELOW testimonies of men circumcised at a later age : .... " The difference between sexual sensation complete penis circumcised penis is like to see colors and see in black - white ... There are many feelings that just You can not feel without a foreskin . " .... " After 30 years of living with a complete penis , I'd been circumcised . Did not have any problems in the penis , but a consultation with a doctor recommended an alliance to prevent future problems . Was five years ago , and today I regret that , even because of my feelings and because of the feelings of the women I had sex with them . my side - I've lost more than 50% feeling the crown . intercourse now they like to wash your hands with gloves. lethargic and my penis numb relatively sensitive organ that was me. " .... "I was circumcised because I wanted to be like everyone. Was only later that I realized how lucky I was that I was complete and I regret the decision. 's Now clear to me how the sensitivity and the ability to play Lost Testament . Since I feel sad and jealous men who underwent circumcision .

וזה עוד בלי לדבר על הצד השני במשוואה, כי גם ההנאה של נשים נפגעת.

וכן, יצא לי לדבר אישית עם נשים שקיימו יחסי מין עם גבר לא נימול, והן אישרו שמבחינה טכנית זה היה מוצלח (ולכל הפחות היה עוד משהו להתעסק איתו... ).

כל זה ברמה המינית, וכן, יש גם מחקרים שבהחלט עולה מהם דיווח על פגיעה ברגישות איבר המין, פגיעה בהנאה ועוד. אבל כן, יש גם מחקרים הפוכים, והנאה תלויה בהרבה דברים (בעיקר בראש) ולכן זה נושא מורכב. מי שחש מבוכה על כך שאינו נימול בהחלט יכול לסבול; כך גם מי שמרגיש טוב יותר בידיעה שיש לו איבר נימול, יהנה יותר מהמצב הזה. אבל נשאלת השאלה למה מלכתחילה להרגיש רע עם הציוד הטבעי שיש לך. רוב גברי העולם אינם נימולים והם מרוצים... ואני בדעה שמי שלומד לאהוב את גופו וליהנות ממנו יפיק ממנו תועלת רבה יותר.

לסיכום, מי שזה חשוב לו מבחינה דתית, זה עניין אחד; הדת אכן לא מתחשבת בהנאה (למעשה להפך, אם שואלים את הרמב"ם). אני חושבת שדת היא עניין של אמונה שבלב ולא במכנסיים, ואם מה שמחזיק את הדת הוא השפיץ של הבולבול, זו בדיחה ומבוכה שצריכות להיעלם מהעולם. אבל כל אחד יכול לקיים את הדת שלו כרצונו, ואם הוא מוכן לשם כך לעבור ניתוח ולהסיר חלקים מגופו, זו זכותו (אם כבר הזכרת שפיות, זה בעיניי לא ממש שפוי, אבל כל אחד זכאי לעשות בגופו כרצונו). אני מתנגדת רק לכך שזה יבוצע באדם אחר חסר ישע; אין לי התנגדות למי שבוחר מדעת למול את עצמו.
לצפיה ב-'ערלים->החוצה!'
ערלים->החוצה!
28/03/2018 | 18:15
1
34

בעולם:
הצהרה הלקוחה מתוך ארגון הבריאות העולמי http://www.who.int/hiv/topics/malecircumcision/en/

There is compelling evidence that male circumcision reduces the risk of heterosexually acquired HIV infection in men by approximately 60%. Three randomized controlled trials have shown that male circumcision provided by well trained health professionals in properly equipped settings is safe. WHO/UNAIDS recommendations emphasize that male circumcision should be considered an efficacious intervention for HIV prevention in countries and regions with heterosexual epidemics, high HIV and low male circumcision prevalence.

בארץ:
1. מתוך האתר של "כללית" https://www.clalit.co.il/he/pregnancy_and_birth/Po...;
נכתב על ידי ד"ר דנה פלורנטין
רופאת הבית של אתר כללית, מנהלת פורום בריאות המשפחה, אמא ל־3 ילדים וספורטאית חובבת

המדריך הזה מיועד למי שבחר לעשות לבנו ברית מילה. אנחנו לא עוסקים פה בשאלת "בעד או נגד" הברית עצמה, אלא מביאים את הדגשים הרפואיים שבהליך וההחלמה ממנו.
האם עדיף בכלל לחכות עם הברית ולבצע אותה בגיל מבוגר?
הסברה הרווחת היא שככל שהילד קטן יותר, הוא סובל פחות. לכן אם הילד בריא, מומלץ למול אותו מיד, כלומר בגיל שמונה ימים, ולא לחכות.
התומכים בהרדמה מסתמכים על הוכחות שלפיהן הילוד חש כאב בדומה למבוגר. המסתייגים ממליצים לוותר על הרדמה בשל תופעות הלוואי שלה, וטוענים כי הפעולה קצרה והכאב נמשך זמן קצר בלבד.
יש חשש לסיבוכים?
שיעור הזיהומים בעקבות ברית מילה הוא זעום. אין כל צורך בביצוע הפרוצדורה בסביבה מיוחדת וניתן באותה מידה של ביטחון לשלום הילוד לבצע את הברית בבית, בבית כנסת או באולם שמחות.
2. מתוך "מכבי שירותי בריאות" 
במחקר רב-מרכזי שבוצע בישראל וכלל 19,478 תינוקות שנולדו ב- 2001 נמצאו רק שני מקרים של זיהום, ו- 16 מקרים (0.08%) של דימום יתר. מחציתם נזקקו לתפרים אך אף לא אחד נזקק לעירוי דם. סיבוך חמור בודד היה חיתוך חלקי של העטרה בצידה, שבוצע על ידי מוהל.
מתוצאות המחקר עולה כי השיעור הכללי של סיבוכי מילה הוא 0.34%, היינו סיבוכי המילה הינם נדירים וברוב המקרים קלים וברי תיקון. לא נמצא הבדל משמעותי בשיעור הסיבוכים בעקבות מילה שבוצעה על ידי רופא או על ידי מוהל מוסמך.
סיבות בריאותיות לעריכת מילה
עיקר הסיבות הבריאותיות מתייחסות למניעת מחלות. נדגיש שלפי הידוע כיום המילה אינה משפיעה על הפוריות ואף אין לה השפעה על מידת ההנאה מקיום יחסי מין.
זיהומים חיידקיים ונגיפיים - העורלה היא קפל עור בראש הפין. בקפל זה מופרש חומר דמוי חלב הנקרא סמגמה. בהיעדר שמירה נאותה על היגיינה, הצטברות מקומית של החומר גורמת למראה וריח לא נעימים, וכן היא מאפשרת התפתחות של זיהומיים חיידקיים ונגיפיים שעלולים להיות מועברים בין בני זוג בזמן קיום יחסי מין. ככלל, שמירת ההיגיינה של הפין קלה יותר כאשר הגבר או הילד נימול.
איידס ומחלות מין - ישנן הוכחות מדעיות לכך שהמילה מפחיתה את הסיכון של גברים הטרו-סקסואליים להידבק בנגיף האיידס מאישה נגועה. ההוכחות נצברו בעקבות מחקרים שבוצעו באפריקה.
ההסבר לכך הוא שהעורלה עשויה מקרום רירי שדרכו עלול לחדור הנגיף אל זרם הדם. אצל גברים נימולים שעורלתם הוסרה, הנגיף יכול לחדור דרך פתח השתן, שהוא קטן בהשוואה לגודל העורלה. לאור זאת כללו מספר מדינות אפריקניות, בהן שיעור האיידס גבוה, את נוהג המילה בתוכנית למניעת הדבקה בנגיף.
על פי המצוין באתר Mayo Clinic המילה עשויה לתרום גם להפחתת הסיכון להידבק במחלות מין המועברות במגע מיני. עם זאת, עדיין מין בטוח הנו האמצעי העיקרי להפחתת הסיכון.
דלקות בדרכי השתן – אף כי הסיכון הכללי לדלקות אלו אינו רב, שכיחותן גדולה יותר בקרב זכרים שלא נימולו. דלקות חמורות בילדות עלולות להוביל לבעיות בכליות מאוחר יותר.
מניעת בעיות בפין – לעיתים לא נדירות מתרחשת אצל גברים לא נימולים תופעת הפימוזיס, שהיא אי חזרת העורלה למקומה הטבעי, דבר שעלול להוביל לדלקות בעורלה או בעטרה (ראש הפין).
הפחתת הסיכון לסרטן הפין – אף כי סרטן הפין נדיר, שכיחותו בקרב גברים לא נימולים גבוהה יותר.
סרטן צוואר הרחם – על פי המופיע באתר Mayo Clinic השכיחות של סרטן צוואר הרחם נמוכה יותר בקרב נשים שבני זוגן נימול.

3. מתוך "המרכז הרפואי הלל יפה"
יתרונותיה הבריאותיים של הברית הוכחו במחקרים רפואיים רבים. עריכת הברית על ידי רופא מפחיתה באופן משמעותי את הסיכונים ואת הכאב של היילוד
"יתרונותיה הבריאותיים של הברית הוכחו במחקרים רפואיים רבים. הברית מפחיתה במידה ניכרת את הסיכוי לזיהומים בדרכי השתן, מכיוון שהחיידקים מתיישבים בעיקר באזור העורלה. קל יותר לשמור על היגיינת הפין ללא העורלה שכיסתה את קצה הפין. דלקת בדרכי השתן אינה מחלה קטלנית והיא קלה לטיפול, אך, לעיתים, קשה לאבחנה. אבחנה וטיפול מאוחרים עלולים לגרום לסיבוכים ארוכי טווח בכליות ובמערכת השתן. בנוסף, אצל גברים שלא נימולו עלולות להופיע דלקות של העטרה והעורלה.   

"ברית המילה הוכחה גם כגורם משמעותי בהפחתת הסיכון להידבקות במחלות מין כגון איידס ועגבת. זאת ועוד, ביצוע ברית הוכח כמונע כמעט לחלוטין את הופעתו של סרטן הפין, ומביא לירידה בשיעור גידולי צוואר הרחם אצל נשים שבני זוגם נימולו, בהשוואה לנשים שבני זוגם לא נימולו". 

לצפיה ב-'אין שום קשר בין זה לבין תוכן ההודעה שלי; זה לא דת ולא הנאה'
אין שום קשר בין זה לבין תוכן ההודעה שלי; זה לא דת ולא הנאה
28/03/2018 | 18:52
26
ולחפש צידוקים בדיעבד בדיוק ו"במקרה" במדינות שבהן זה גם ככה מנהג (ישראל וארה"ב) זה לחפש את השקל מתחת לפנס. נסה למצוא המלצות כאלה במדינות שבהן אין מסורת מילה ואז נדבר. באופן "מוזר" אין כאלה... כשזו לא מסורת (מסיבות שאינן רפואיות כלל) מתברר שרופאים לא מחפשים סיבות למה זה בעצם בריא וגם לא ממהרים להמליץ על מילה... (וכבר נערכו מחקרים על כך שרופאים נימולים נוטים להמליץ יותר על מילה... גם רופאים הם בני אדם). הדיון הרפואי הוא סתם הסטה מהעיקר, צביעות גדולה, הרי ברית מילה היא ברית עם הקב"ה, טקס דתי, והיא לא נעשית מטעמים רפואיים אלא מטעמי דת (בקרב יהודים ומוסלמים) ומסורת ושמרנות במדינות אחרות שבהן זה הפך למנהג (כמו ארה"ב). אפילו נייר העמדה של אגודת הרופאים האמריקנית קבע שהיתרונות במילה לא מצדיקים מילה שגרתית (אלא אם המשפחה רוצה...).

לגבי איידס, ארגון הבריאות העולמי חטף לא מעט ביקורת על העמדה שלו, ומעט המחקרים שנעשו היו באפריקה מוכת האיידס (על גברים בוגרים, אגב, לא ביילודים) ולכן לא רלוונטיים למדינות מערביות. מניעה של איידס קל לבדוק במחקר אקולוגי (סביבתי) – השוואה בין שיעורי המילה לשיעורי האיידס במדינה. ישראל היא המדינה המערבית שבה שיעור הנימולים באוכלוסייה הוא הגבוה ביותר (למעלה מ-90%) ולפיכך היינו מצפים ששיעורי האיידס יהיו נמוכים במיוחד... אבל לא, שיעור האיידס בישראל דומה לשיעור ברוב מדינות אירופה (שבהן רוב הגברים אינם נימולים) וממדינות רבות אחרות בעולם שבהן לא נהוגה מילה ואין הרבה גברים נימולים:
ובכל מקרה מילה לא מונעת איידס אלא רק מפחיתה את הסיכויים... מי שבאמת רוצה למנוע איידס משתמש בקונדום (פחות עובד באפריקה, כן יכול לעבוד בכל מדינה מערבית שבה זמינות ונגישות הקונדומים כמו גם החינוך המיני אינם בעיה).

יש עוד הרבה מה לכתוב על ה"יתרונות" הרפואיים המהוללים של מילה, אבל אחרים כבר עשו את העבודה:
לצפיה ב-'המשך.. '
המשך..
28/03/2018 | 18:46
3
26
הצהרה של PMC 
US National Library of Medicine 
National Institutes of Health

קיימים מאמרים רבים הגורסים כי יתרונותיו של המילה רבים
לצפיה ב-' בלה בלה בלה. לא חדש, לא רלוונטי, וכבר התייחסתי לכל זה.'
בלה בלה בלה. לא חדש, לא רלוונטי, וכבר התייחסתי לכל זה.
28/03/2018 | 18:53
2
10
לצפיה ב-'בלה בלה בלה תדעי להפסיד בכבוד'
בלה בלה בלה תדעי להפסיד בכבוד
28/03/2018 | 19:37
1
23
בלה בלה בלה תדעי להפסיד בכבוד
לצפיה ב-' התבלבלת: יותר ויותר הורים בוחרים לוותר על מילה...'
התבלבלת: יותר ויותר הורים בוחרים לוותר על מילה...
28/03/2018 | 19:40
30
בישראל זה עדיין מעט באחוזים (כי כאן מלכתחילה זו נורמה חזקה מאוד בקרב חילונים, ודתיים כמובן מלים כי זו מצווה, נקודה) אבל שיעורי המילה בירידה מתמדת גם במדינות מערביות אחרות כמו קנדה או ארה"ב. אבל היי, אם אתה מרגיש "מנצח", זה ודאי נפלא עבורך; קטונתי מלגזול ממך את ההישג המרשים. ברכות.
לצפיה ב-'יעזור לך לשחזור עורלה - הרווח כולו שלך- גם בלי שחזור'
יעזור לך לשחזור עורלה - הרווח כולו שלך- גם בלי שחזור
06/04/2018 | 14:52
17
תחושת המתיחה בזקפה פחותה אצלך. אשרייך.
לצפיה ב-'תפסיקו לנסות לגרום לאנשים נימולים דימוי עצמי נמוך'
תפסיקו לנסות לגרום לאנשים נימולים דימוי עצמי נמוך
26/03/2018 | 11:47
3
78
אתם קוראים לילדים לא נימולים "שלמים", מה זו ההתנשאות הזאת? ודרך אגב כל הטענות שלכם שזה מוריד מההנאה המינית לא הוכח מדעית ומחקרית, יש טענות לכאן ולכאן ואף טענות שברית מילה מגבירה את ההנאה המינית. אז תפסיקו לדבר שטויות אנשים שמאלניים!
לצפיה ב-'יהודי שפוי'
יהודי שפוי
28/03/2018 | 14:07
39
אנשים נימולים=מושלמים נקודה מבחינה אסתטית, מבחינה הגיינית ומבחינת פעילות והנאה מינית!!!!!!!!!
לצפיה ב-'כשתגיעו לגיל 71 כמוני '
כשתגיעו לגיל 71 כמוני
02/04/2018 | 17:48
34
אז תרגישו כמה חסר תאים לגירוי מיני . שנחתחו סתם . כימעט 25 ס"מ מרובע של עור  חסר 
הוייגרה רק מעמידה את אבר המין . אבל ליגמור קשה מאוד כי חלק מהתאים מתו עם הגיל והרוב נחתך . סתם . העיקר אבא שלי הייה גאה שעשו לי ברית 
לצפיה ב-'פיזית זה נכון. הפין שלהם שלם. אתה לא.'
פיזית זה נכון. הפין שלהם שלם. אתה לא.
06/04/2018 | 14:54
24
כואב לך? בעיה שלך.
לצפיה ב-'הצעת חוק: חוק יסוד זכות התינוק היהודי '
הצעת חוק: חוק יסוד זכות התינוק היהודי
13/03/2018 | 05:39
4
85
מול החקיקה החרדית הגיעה הזמן שגם אנחנו נגיש 
הצעות חוק למניעת התעללות בתינוקות 

חוק יסוד זכות התינוק היהודי 
ברית מילה תבוצע רק על ידי מי שיש לו הסמכה כרופא
או לפחות לצד כל מוהל יהיה חייב להיות נוכח רופא

הברית לא תבוצע אלא בתוך אולם שיהיה מיועד לכך 
ובתוך בית חולים 

תאסר מציצת האיבר המדמם על ידי הרב המוהל 

ההורים יחתמו על מסמך הסכמה
ויפקידו 200 אלף שקל לקופת המדינה 
למקרה שהילד יתבע את המדינה או הוריו כאשר יגדל 
על חיתוך במסגרת טקס דתי של האיבר שלו 

לצפיה ב-'אני נגד. לא רואה שום טעם לקבע את המנהג הפסול הזה.'
אני נגד. לא רואה שום טעם לקבע את המנהג הפסול הזה.
13/03/2018 | 13:18
66
ראשית, למה רק יהודי? לתינוקות אחרים לא מגיעה הגנה?
שנית, לעגן בחוק דבר כזה פירושו להצדיק את עצם ביצוע המילה.
ההתנגדות כאן בפורום ובכלל אינה למוהלים אלא לעצם ביצוע המילה בכפייה.

ההתנגדות הבסיסית היא מתוך זכויות אדם בסיסיות, שלכל אדם יש זכות ראשונים על הגוף שלו והוא זכאי להגנה על גופו. לפיכך לאנשים אחרים אין זכות להחליט לעצב את גופו כרצונם, גם אם הם אלה שהביאו אותו לעולם.
לצפיה ב-'חוק שיגביל מילת תינוקות? שכח מזה! '
חוק שיגביל מילת תינוקות? שכח מזה!
14/03/2018 | 08:59
1
56
בכנסת הנוכחית אנחנו יותר קרובים לחוק יסוד ברית מילה חובה, שיטיל סנקציות על הורים שמשאירים את הבן שלהם שלם.
לצפיה ב-'לדעתי לאסור מילת נשים, ואז לדרוש שיוויון. '
לדעתי לאסור מילת נשים, ואז לדרוש שיוויון.
17/03/2018 | 18:20
15
לצפיה ב-'הצחקת - אפילו איסור מציצה איגוד רופאי הילדים לא הצליח להעביר'
הצחקת - אפילו איסור מציצה איגוד רופאי הילדים לא הצליח להעביר
23/03/2018 | 13:49
28
עוד ב 2012 איגוד רופאי הילדים פנה למנכ"ל בבקשה זו
לא שמשרד הבריאות יכול לעשות משהו- מוהלים אינם מקבלים רישיון ממשרד הבריאות ואינם כפופים לו (אלא לוועדה הבינמשרדית שיש שם נציג משרד הבריאות המשמש כעלה תאנה).
אני דווקא כן חושב שהדרך הנכונה היא לא לאסור את המילה לחלוטין, אלא ללכת בצורה הדרגתית. רק כך יש סיכוי להשיג משהו.
לצפיה ב-'ערך חדש בְּויקיפדיה העברית: התנגדות למילה'
ערך חדש בְּויקיפדיה העברית: התנגדות למילה
11/03/2018 | 18:50
6
76
הערך נוצר לפני כשבועיים ע"י בילי (לא מכירה אותה) שהשקיעה בו רבות ויצרה ערך מרשים, ענייני, לא מתלהם ומלא בהפניות.
לצפיה ב-'הכפייה הדתית נמשכת, כולל חוק הגיוס וחוק יסוד לימוד תורה'
הכפייה הדתית נמשכת, כולל חוק הגיוס וחוק יסוד לימוד תורה
13/03/2018 | 05:31
1
47
לכל מי שנדמה שמספיק מאבק דרך המקלדת
אז כנראה שאם לא נמצא לרחובות על כלל הסוגיות 
נמצא את עצמינו עם עוד ועוד סחטנות דתית

ואני שואל - למה שלא ננסה לקבוע חוק שכל פעולה 
בתינוק חייבת להיות על ידי רופא ונשלח את כל המוהלים
ללמוד רפואה או לחפש עבודה בשווארמה הקרובה ? 
לצפיה ב-'מה הקשר בין התגובה שלך להודעה שלי? אין חובת מילה בישראל'
מה הקשר בין התגובה שלך להודעה שלי? אין חובת מילה בישראל
13/03/2018 | 13:20
34
דיון בכפייה דתית אני ממליצה לך להפנות לפורום אתאיזם. בפורום הזה מוותרים על ברית מילה בכללותה, בין אם היא נעשית ע"י מוהל ובין אם ע"י רופא.
לצפיה ב-'לדעתי תחת הסעיף "חוק"'
לדעתי תחת הסעיף "חוק"
23/03/2018 | 14:08
3
25
היה ראוי להזכיר את פסיקת בג"צ מ 1999. העמותה נגד חיתוכים באברי המין עתרה נגד קיום ברית מילה והעתירה נדחתה.
לצפיה ב-'אז תוסיף... או פנה לכותבת הערך בנושא; אני לא קשורה אליו '
אז תוסיף... או פנה לכותבת הערך בנושא; אני לא קשורה אליו
23/03/2018 | 14:34
2
29
ה"עמותה נגד חיתוכים באברי מין" נקראת עמותת "בן שלם", ולמיטב זיכרוני העתירה לא נדחתה אלא נמשכה בעצת השופטים, היה משהו טכני ולא באמת דנו בה.
לצפיה ב-'זכרונך מטעך'
זכרונך מטעך
23/03/2018 | 22:11
1
29
המשיבה (המדינה) - נתבקשה לנסח כללים בנוגע למילה ועל כללים אלה העותרים נתבקשו להגיש השגות. ההשגות שהוגשו לא היו מספקות ולכן העתירה נדחתה.
אמנם לא מדובר בסוף פסוק משום שבג"צ שמר על זכות העותרים להגיש עתירה בעתיד המשיגה על הכללים. בנוסף, עוד לפני כן, בג"ץ לא מצא לנכון להוציא צו ביניים האוסר על מילות.
זה לא מדויק לומר שהיה כאן רק משהו טכני שלא דנו בו.

לצפיה ב-'אולי; לצערי לא הצלחתי למצוא כעת מידע מסודר בנושא, רק את זה:'
אולי; לצערי לא הצלחתי למצוא כעת מידע מסודר בנושא, רק את זה:
23/03/2018 | 23:58
13
"לא רבים יודעים, אבל בשנת 1999 הוגשה עתירה דומה לבית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ. בעתירה טענה עמותת "בן שלם" כי המילה מפרה את חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, את האמנה לזכויות הילד ואת הדין הפלילי. העתירה אמנם נדחתה מטעמים טכניים, אולם היא לא סולקה על הסף מטעמים של חוסר שפיטות, דבר אשר יכול, להלכה, לפתוח פתח לעתירות דומות בעתיד. אבל אלה אשר מבקרים את ההחלטה הזו של בג"ץ טוענים כי לאור אופיו של טכס ברית המילה כעניין דתי מובהק, היה על בג"ץ לדחות את העתירה על הסף, מן הטעם שהנושא דתי ובלתי שפיט."

והאתר של העמותה כבר מת.
לצפיה ב-'אייטם קצר באנגלית על סוגיית ברית המילה בישראל ב-i24-NEWS '
אייטם קצר באנגלית על סוגיית ברית המילה בישראל ב-i24-NEWS
08/03/2018 | 19:38
34
לא משהו חדש, אבל תמיד נחמד שהנושא עולה. ראיינו רופא שטען (אך לא פירט) שיש למילה יתרונות, הורים שמלו, הורים שלא, ואת רני כשר (הוא העלה את הסרטון לערוץ שלו בְּיוטיוב).
לצפיה ב-'פרוייקט קיקסטארט על הסרט נגד ברית מילה'
פרוייקט קיקסטארט על הסרט נגד ברית מילה
23/02/2018 | 08:32
4
95
לצפיה ב-'תודה! מרגש, שיהיה להם בהצלחה, סקרנית לראות את הסרט!'
תודה! מרגש, שיהיה להם בהצלחה, סקרנית לראות את הסרט!
25/02/2018 | 16:41
3
43
מישהו מצא האם יש קישור לטריילר או משהו?

לצפיה ב-'כאן'
כאן
03/03/2018 | 15:10
2
32
לצפיה ב-'נשמע מבטיח (ולבמאי יש עיניים כחולות מקריפות במקצת )'
נשמע מבטיח (ולבמאי יש עיניים כחולות מקריפות במקצת )
04/03/2018 | 04:57
11
לצפיה ב-'זה לא הטריילר אלא סרטון הקמפיין; מצרפת קישור לטריילר עצמו'
זה לא הטריילר אלא סרטון הקמפיין; מצרפת קישור לטריילר עצמו
04/03/2018 | 05:01
25
לצפיה ב-'האם איסור מילה הוא אנטישמי?'
האם איסור מילה הוא אנטישמי?
24/02/2018 | 03:29
1
95
רבקה ווטסון, ספקנית אמריקנית, מתחזקת VLOG במסגרתו היא מעלה טורי דעה מצולמים של כמה דקות בנושאים חברתיים, פוליטיים, מדעיים ועוד. הפעם היא התייחסה לחוק האיסלנדי המציע לאסור על מילת קטינים זכרים (מילת נשים אסורה כבר מהעשור הקודם). היא כמובן תומכת בחוק מסיבות ברורות של זכויות אדם בכלל וילדים בפרט, ולא חושבת שהוא אנטישמי.

למי שחושש מהאנגלית, היא מדברת לאט, ברור ובשפה פשוטה. אין בעמדה שלה חידוש עבור מתנגדי ברית מילה, אבל תמיד טוב לשמוע עוד קול בנושא. יפה לראות שבארה"ב יש יותר ויותר קולות נגד מילת תינוקות, ושם כמובן קל להם יותר להתבטא כי זה לא מנהג דתי (רוב הנימולים בארה"ב אינם יהודים) ולכן ההתנגדות אינה מתויגת כ"אנטישמית" אוטומטית.
לצפיה ב-'תודה, אכן היא מתבטאת יפה ודבריה קולעים'
תודה, אכן היא מתבטאת יפה ודבריה קולעים
25/02/2018 | 16:43
18
לצפיה ב-'למי שלא עשו ברית מילה, הוא אינו יהודי, בחירה לגיטימית'
למי שלא עשו ברית מילה, הוא אינו יהודי, בחירה לגיטימית
02/02/2018 | 11:49
44
522
של הוריו
המשך>>
של הוריו
לצפיה ב-'איסלנד מתכוונת לאסור ברית מילה'
איסלנד מתכוונת לאסור ברית מילה
02/02/2018 | 12:11
4
65
לצפיה ב-'חדשות טובות ליהודים'
חדשות טובות ליהודים
02/02/2018 | 14:07
25
לצפיה ב-'לא סביר שזה יצא לפועל. יצעקו "אנטישמים, אנטישמים" עד שייכנעו'
לא סביר שזה יצא לפועל. יצעקו "אנטישמים, אנטישמים" עד שייכנעו
02/02/2018 | 15:54
2
60
זה בעייתי מבחינה פוליטית. אף שהנימוקים שלהם מוצדקים וממש לא אנטישמיים, בחיים צריך להיות חכם ולא רק צודק, ולמרבה הצער התנאים טרם הבשילו לכך . אני מקווה שהטפטוף יהפוך למבול, המגזר החילוני בישראל יתנתק מהמנהג, ואולי בעקבות כך ייפערו סדקים גם במגזר הדתי. אבל זה לא יעבוד בכוח. איסור בחוק רק יוצר תסיסה, אנטגוניזם, תנועת נגד ולא גורם למלים לוותר, רק לרדת למחתרת (וזה כבר עלול לסכן תינוקות).
לצפיה ב-'עם ההיגיון הזה אפשר להתיר גם מילת נשים'
עם ההיגיון הזה אפשר להתיר גם מילת נשים
02/02/2018 | 23:01
1
40
לצפיה ב-'לא.'
לא.
03/02/2018 | 00:31
19
לצפיה ב-'פעם בשבוע עם תם אהרון | ברית מילה'
פעם בשבוע עם תם אהרון | ברית מילה
25/01/2018 | 00:20
4
143
תם אהרון התחיל החודש בתכנית סטייל Last Week Tonight של ג'ון אוליבר. השבוע התחקיר המרכזי הוקדש לברית המילה, באופן שיהיה מקובל על כולנו, אני חושבת. כיף לראות את הנושא עולה שוב ושוב בתקשורת, בפרט באופן כזה.
לצפיה ב-'אגב, בינתיים ב"חיבובים" יש שם 23 נגד ורק 31 בעד... '
אגב, בינתיים ב"חיבובים" יש שם 23 נגד ורק 31 בעד...
25/01/2018 | 13:51
2
33
לצפיה ב-'יאו! בדיוק נכנסתי להעלות את הקישור מהפייסבוק של התוכנית'
יאו! בדיוק נכנסתי להעלות את הקישור מהפייסבוק של התוכנית
28/01/2018 | 12:30
1
76
מהיכן את העלית? בפייסבוק שלהם אני רואה כאלף חיבובים ורק 3 פרצופים עצובים.

לצפיה ב-'יוטיוב'
יוטיוב
28/01/2018 | 12:55
15
לצפיה ב-'איזו סקירה מקיפה, שאפו לתחקירנים ולעורכי התוכנית!'
איזו סקירה מקיפה, שאפו לתחקירנים ולעורכי התוכנית!
28/01/2018 | 19:24
40
נהדר, תודה על הקישור!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה