לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1076710,767 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'תמונות של ילד לא נימול '
תמונות של ילד לא נימול
18/02/2019 | 11:15
2
46
שלום לכולן
אשמח אם מישהי מוכנה לשתף בתמונות של ילד לא נימול בגיל גן
תודה לעוזרות
לצפיה ב-'היתה לנו כזו שהעלתה פעם אחת הגולשות.'
היתה לנו כזו שהעלתה פעם אחת הגולשות.
19/02/2019 | 20:04
18
לא יודעת איך מוצאים אותה עכשו, ולא מוצאת לצערי בגוגל.  

לצפיה ב-'הבאתי קישורים, הכל בסדר, לא כל כך נורא'
הבאתי קישורים, הכל בסדר, לא כל כך נורא
22/02/2019 | 10:56
7
לצפיה ב-'סערת ליצמן - האם יתכן שאי אפשר לסמך על נתוני משרד הבריאות ?'
סערת ליצמן - האם יתכן שאי אפשר לסמך על נתוני משרד הבריאות ?
17/02/2019 | 09:08
3
38
אני לקראת לידת בן ראשון [ אחרי 2 בנות שחסכו לנו ויכוחים במשפחה ] 
אני נגד, המשפחה של בעלי פרמיטיביים, בדיוק לפני כמה ימים הם אמרו 
שעל פי נתוני משרד הבריאות יש מעט מאוד מקרים , 1 עד 2 מקרים קשים בשנה
שגם בהם מטפלים והכל בסדר בסוף, אז קודם כל אפשר לקבל מה נתוני משרד הבריאות על אסונות בברית מילה, וגם מה דעתכם האם יכול להיות שבאותה שיטה גם הנתונים הללו משקפים יותר את מה שאירגון המוהלים שבטח מקושר טוב לליצמן ביקש ?   https://twitter.com/kann_news/status/1096834329395...
לצפיה ב-'סערת ליצמן לא ממש קשורה לעניין... וגם לא שיעור האסונות'
סערת ליצמן לא ממש קשורה לעניין... וגם לא שיעור האסונות
17/02/2019 | 12:46
27
בסה"כ מילה היא ניתוח די בטוח, ואסונות ממש די נדירים. אבל, הואיל וזה ניתוח אלקטיבי ובלתי הכרחי בעליל, גם אסון נדיר מיותר מאוד... שלא לדבר על בעיות שכיחות כמו היצרות פתח השופכה, עקמת או "סתם" דימום שמריץ הורים למיון (ולא צריך להכביר במילים על המצב הקשה בחדרי המיון בימינו). ולמען האמת גם אם הכול עובר "חלק" ו"מושלם" הבעיה בניתוח הסרת עורלה היא עצם הסרת העורלה, חלק חיוני וחשוב בפין שהגבר מאבד בינקותו לכל חייו. זה בעיניי ה"אסון" האמיתי.

אם אתם לא אנשים דתיים שמבחינתם זו מצווה משמיים ואם אלוהים אמר אין על מה לדבר, הרי שאתם יכולים לוותר. השאלה היא לא למה לוותר אלא למה לעשות בעצם. ממליצה להיעזר באתר של קה"ל, הוא מכיל תשובות לכל ההתלבטויות הנפוצות:
לצפיה ב-'שלום, בשעה טובה, בקלות, בריאות והרבה נחת'
שלום, בשעה טובה, בקלות, בריאות והרבה נחת
19/02/2019 | 17:22
15
הועדה להמסכת מוהלים עוסקת במקרים של תלונה על רשלנות ולא בדברים "שגרתיים" שקורים ללא קשר לרשלנות.

זוג מגיע מודאג לבה"ח עם דימום לאחר מילה. שומע מהצוות מילות הרגעה "כל שבוע יש 8 כאלה" (וזה נכון). האם תהיה תלונה? לא.

זוג מגיע עם פעוט בן שנתיים, שלוש, וכו' לניתוח הרחבת שופכה, האם תהיה תלונה? לא.

בקיצור יש מעט מאד מיקרים שמגיעים לועדה שמרכזת את המוהלים.

בנתוני משרד הבריאות יש עניין שונה שמוריד את אחוז הסיבוכים-הרבה מהסיבוכים לא מדווחים כסיבוך של מילה. למה? הרבה סיבות שונות ומשונות.

מספיק לקרוא על הצרות פתח השופכה (עם נתונים של אורולוגים וכו') כדי להבין שזה לא 1-2 בשנה. (נמצא במילון שלנו באות ה').

לצפיה ב-'את צודקת ב- 110%, עולים מחבר העמים, שאין להם שום קשר'
את צודקת ב- 110%, עולים מחבר העמים, שאין להם שום קשר
22/02/2019 | 11:17
4
לדת היהודית, אין סיבה שיעשו ברית מילה, אני מניח שלבעלך עשו
בגלל הוריו הפרימיטיביים
לצפיה ב-'פירסומת עם מוהל, כנראה די מטופשת '
פירסומת עם מוהל, כנראה די מטופשת
17/02/2019 | 22:10
24
https://m.youtube.com/watch?v=MFjJcfNVrnM

שלחו לי קישור ולא מצליחה לצפות כרגע.
לצפיה ב-'קראתי בבלייזר'
קראתי בבלייזר
16/02/2019 | 12:14
3
33

מזעזע , מגעיל, משגע...
לצפיה ב-'תודה, כתוב נהדר, כתיבה רגישה ומטלטלת קרביים'
תודה, כתוב נהדר, כתיבה רגישה ומטלטלת קרביים
16/02/2019 | 19:12
2
22
תודה על הקישור.
לצפיה ב-'האמת שאני לא בטוח שהתחברתי רגשית לסיפור'
האמת שאני לא בטוח שהתחברתי רגשית לסיפור
16/02/2019 | 21:14
1
24
מצד אחד הכותב מתאר סוג של אונס שהוא עבר. זה שהוא כותב על זה בגלוי ,ולא באמת בהומור ,אחרי כ"כ הרבה שנים רק מעיד על מידת הכאב הנפשי והשפלה שהוא עבר. אם אני מבין אותו נכון.
מצד השני, בהתייחס ל4 פסקאות אחרונות, ברגע שבאותו משפט מופיעים זה ליד זה מושגים דתיים ומילה רוחניות (או מילה משמעות או ביטוי כמו התעלות רוחנית) בא לי להקיא.
לי לא לגמרי ברור מה ה4-5 הפסקאות האחרונות באו להגיד - זה נסיון להצדיק את מה שקרה לו?
בשבילי לברית יש 2 משמעויות: או שזה קורבן לאל, וזאת אחלה סיבה להורה מאמין. או שזה סוג של אונס כאשר מדובר על הורה חילוני. אונס או השפלה פיזית כדי להיות מקובל בחברה. אין פה שום חיבור לשום רוחניות.
לצפיה ב-'אני חושבת שהוא מתייחס לעבר כמחוייב המציאות'
אני חושבת שהוא מתייחס לעבר כמחוייב המציאות
21/02/2019 | 15:41
3
ויש לו הרבה ביקורת, גם עצמית וגם כלפי חוץ.
הוא גם מציע רפורמות למצב האבסורדי שהוא והוריו היו בו בתוך הבלאגן של משבר העליה המטלטל.

בין השורות אני מבינה שאם הוריו היו נמנעים מהסיפור הוא היה שלם (בעל עורלה) היום.
לדעתי מה שהוא רוצה להגיד שאם איתרע הגורל לעמוד במעמד הזה כדאי לשתף את הנימול. מסכימה. אבל בעיניו מראש עדיף שדברים כאלה לא יקרו (גם בעיני).
לצפיה ב-'האם לימול את הילד '
האם לימול את הילד
11/02/2019 | 09:02
5
66
שלום לכולן 
מנסה לשכנע את בעלי לא לימול את הילד 
אשמח לתמונות בגילאיים שנתיים שלוש כדי להראות לו שזה לא נורא כל כך 
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'ודאי שלא (ככה זה בפורום הזה... )'
ודאי שלא (ככה זה בפורום הזה... )
11/02/2019 | 11:24
57
לא הבנתי מה הקשר בין השאלה לתמונות... (אם הכוונה לתמונות של פין לא נימול אני מעריכה שאפשר למצוא בגוגל די בקלות). מה הסיבה שבעלך מעוניין למול?
ממליצה לכם להגיע לאחד ממפגשי קה"ל ולפגוש הורים שלא מלו:

חידוד לשוני קטן: אין כזה פועל "לימול", רק "לָמוּל".
מל >> למול כמו דן >> לדון, רץ >> לרוץ, עף >> לעוף, צד >> לצוד וכו'.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
13/02/2019 | 22:06
2
34
יש פה הורים לילדים שלמים במגוון גילאים, אם תספרי מה בדיוק מטריד את בעלך נוכל להרגיע אותו בדוגמאות ספציפיות. 
תמונות אפשר למצוא בקלות ברשת ואין סיבה לבקש אותן כאן. מראה של פין נימול הוא קצת שונה מפין רגיל אבל לא משהו שאי אפשר להתרגל אליו, ובטח לא מהווה סיבה לחתוך. 
לצפיה ב-'הסבר על הבעיה '
הסבר על הבעיה
15/02/2019 | 15:35
1
29
הוא בעיקר חושש מתגובות של הסביבה משפחה חברים קרובים .....
בנוסף לטענתו הילד יסבול מחוסר ביטחון ושונות מגיל צעיר מאוד 
מטרת התמונות היא לנסות להראות לו איך הפין נראה מהורים שבחרו לוותר על ברית מילה 
תודה רבה לעזורים
לצפיה ב-'לא ברור לי איך מראה הפין ישנה משהו... זו הרי לא בחירה אסתטית'
לא ברור לי איך מראה הפין ישנה משהו... זו הרי לא בחירה אסתטית
19/02/2019 | 00:30
13
ואני מניחה שאין איברים אחרים (בריאים ותקינים) שאתם שוקלים להעביר אותם ניתוח פלסטי מייד לאחר הלידה... אז למה דווקא פין?

כן, ייתכן בהחלט שהמשפחה והסביבה יגיבו, אם תבחרו לשתף אותם. זה תלוי בכם וגם בהם. אבל אם היחסים ביניכם מאפשרים ביקורת על החלטות הוריות שלכם, קחו בחשבון שהיא כנראה לא תתחיל ותסתיים במילה... וזו צריכה להיות החלטה שלכם, בתור הורים, כמה אתם משתפים את הסביבה, כמה אתם פתוחים לקבל ממנה ביקורת, כמה אתם מוכנים להקשיב, להגיב, להצטדק וכו'. יש הורים שמוכנים להגן בלהט על בחירותיהם ואולי אפילו לנפנף בהן לכל מי שרק מציף את הנושא, ויש כאלה שפשוט סוגרים את הנושא עוד בטרם התחיל. בחירה שלכם כמה "לשחרר" את החבל.

האם תתפשרו על כל החלטה הורית רק מחשש "מה יגידו"? האם תבחרו לעשות משהו שלדעתכם אינו הטוב ביותר עבור ילדכם או אפילו פוגע בו ממש רק כדי להימנע מביקורת? האם זו הצדקה שתוכלו לעמוד מאחוריה אם יום יבוא והילד ישאל "למה מלתם אותי?" (אולי הוא לא ישאל, אבל דמיינו רגע שכן, לצורך הדיון).

באשר לחוסר ביטחון ושונות, זה לחלוטין תלוי חינוך. ילד שלא משדרים לו שהוא שונה או שהוא צריך להתבייש במה שהוא / מי שהוא / בגוף שלו – לא חושב כך בעצמו. וילד יכול להיות שונה באין ספור דברים בולטים פי כמה וכמה. אם הילד יהיה הג'ינג'י היחיד בגן, תצבעו לו את השיער? אם רק לו יהיו נמשים, תשלחו אותו לגן עם מייקאפ? אם רק הוא יצטרך משקפיים, תמנעו אותם ממנו ותתנו לו לראות מטושטש, העיקר שלא יהיה "שונה"? נשמע מגוחך, נכון? וכל מה שכתבתי אינו ניתוח פולשני בגיל שבוע שמשפיע לכל החיים. אז למה מילה נשמעת כמו "פתרון" הגיוני?

בפועל זו אפילו לא המציאות, כי סביר להניח שהוא לא יהיה הלא-נימול היחיד בגן (בימינו זה כבר ממש לא נדיר) וכנראה לא תדעו כי לא מקובל לנפנף בפומבי באיבר המין בחברה שלנו. וכפי שאתם לא תדעו איך נראה הפין של ילדים אחרים בגן, כך גם הורים של ילדים אחרים לא ידעו איך נראה הפין של בנכם, וטוב שכך.

מלבד זאת, אין אות קין. ילד עם פין שלם הוא ילד רגיל לחלוטין, ויש כאלה אלפים בישראל, הם לא סובלים משום דבר מיוחד (שקשור בעורלה שלהם). למעשה חלקם לא רק שלא "סובלים" מהשונות הזאת, הם גאים בה ומרוצים ממנה. הם מרגישים שלמים ומרוצים מהציוד שלהם, שמחים שהוריהם לא הורידו להם חתיכה מהגוף ללא אישורם.

נסו רגע לצאת מהראש של מבוגרים שחיים בנורמה חברתית מסוימת ולהסתכל על זה בעיניים של ילד. אם תחשבו רגע על ילדים קטנים, הם לא דופקים חשבון, כן? כידוע, הם עושים לא פעם דברים שמביכים את הוריהם (או אולי אמורים להביך אותם, לכאורה) והם לא עסוקים בפנקסנות "מה יגידו השכנים". זה פשוט לא משהו שקיים אצלם עדיין (ויש כאלה שאצלם זה לא קיים גם בהמשך החיים... ).

עכשיו חשבו על ילד שמגלה שהורים של ילדים אחרים הורידו להם חתיכה מהגוף מייד לאחר הלידה. סתם, כי ככה עושים. אם קשה לכם לדמיין את זה, נסו לדמיין חברה במדינה אחרת שבה מורידים לכל הילדים את תנוך האוזן. כי זו המסורת. מטריד/מחריד, נכון? ככה בדיוק מגיבים אנשים שלא שבויים בנורמה החברתית של ברית מילה, וכך מגיבים ילדים. בדוק (מניסיון של הורים רבים).

כשילדים קטנים שומעים בפעם הראשונה על ברית מילה הם מוטרדים מאוד (ובצדק!) מהרעיון שלהורים מותר לעשות דבר כזה, שיש ילדים שהורידו להם חתיכה מהגוף. חלקם אף נחרדים מכך. היו כאן הורים שסיפרו בדיוק על זה... והילדים לא רק שמרוצים שלא הורידו להם כלום, הם שמחים על כך ומכירים תודה להוריהם. זה גורם להם לבטוח יותר בהוריהם שלא סתם הורידו להם חתיכה מהגוף. באמת. כי כשלא שוטפים לך את הראש בנורמה חברתית שזה הגיוני ונורמלי, אתה לא תופס הסרה כפויה של חלקים מהגוף כמשהו הגיוני ונורמלי...

רק לנו, שעברנו התניה חברתית ואנחנו חזק בנורמה הזאת כל חיינו, זה נראה הגיוני ונורמלי. הייתי שם רוב חיי, אני זוכרת את ההרגשה. אבל כשמשתחררים ממנה זה פתאום נראה מוזר מאוד, איך בכלל אפשר היה לחשוב כך כ"כ הרבה שנים. היום אני מסתכלת על זה מבחוץ, כמו אדם זר שמסתכל על שבט שבו חותכים לילדים את תנוך האוזן. אני יודעת שזה מקובל, אני יודעת איך זה נתפס, ועדיין מתקשה להאמין שהמנהג הזה ממשיך להתקיים.
לצפיה ב-'בהחלט לא, תראי לו שזה לא נורא כל כך'
בהחלט לא, תראי לו שזה לא נורא כל כך
15/02/2019 | 15:19
54

לצפיה ב-'כתבה חדשה במאקו על אי מילת תינוקות בישראל'
כתבה חדשה במאקו על אי מילת תינוקות בישראל
11/02/2019 | 14:25
2
40
יש שם קישור לכתבה טלוזיונית, לדעתי די ישנה כי היא איכשהו מוכרת לי..

https://www.mako.co.il/ninemonth-birth/relationshi...
לצפיה ב-'יופי של כתבה '
יופי של כתבה
13/02/2019 | 22:02
5
לצפיה ב-' כן ירבו!'
כן ירבו!
15/02/2019 | 12:14
4
לצפיה ב-'ויקה מספרת מה באמת דעתה על ברית מילה בבלוג שלה וחותכת'
ויקה מספרת מה באמת דעתה על ברית מילה בבלוג שלה וחותכת
04/02/2019 | 11:40
3
65

היא נגד ומזועזעת אבל אין ברירה שלא להחריג את הילד. (לא יודעת באיזו דקה, מי שצפה ויכול לספר לנו-יהיה מעולה.

יש שם עוד המון נושאים של בגדים, מרקים, צלחות, הנקה ועוד...)
לצפיה ב-'אין לי מושג מי זאת; היא מתחילה לדבר על ברית מילה ב-2:15'
אין לי מושג מי זאת; היא מתחילה לדבר על ברית מילה ב-2:15
04/02/2019 | 12:29
34
כפי שכתבת, היא נגד, אבל מלה בכל זאת כי אנחנו בישראל ואין ברירה... חבל. נשמע שהיא עשתה שיעורי בית על מוהלים מוסמכים, מציצה וכו' אבל לא עשתה אותם עד הסוף, אחרת הייתה מבינה שגם ילד עם עורלה חי חיים רגילים לחלוטין, אפילו בישראל.

אגב, רוב התגובות הן על כך שהיא אמרה שזה "ברברי" (רבים נעלבו) ולאו על כך שהיא בחרה למול אותו בכל זאת... היו גם לא מעט מגיבות שכתבו שהן דתיות, והבנתי מהתגובות שהיא אתאיסטית, אז מעניין שהן עוקבות אחריה ואפילו מגיבות.
לצפיה ב-'עוד קטעים מהיום של הברית עצמה'
עוד קטעים מהיום של הברית עצמה
04/02/2019 | 12:42
47
לצפיה ב-'ועוד עידכוני ברית מהבלוג של ויקה'
ועוד עידכוני ברית מהבלוג של ויקה
04/02/2019 | 12:53
33
לצפיה ב-'בואו להגיד שלום לאלון ולשלט בימי שישי בשוק הכרמל'
בואו להגיד שלום לאלון ולשלט בימי שישי בשוק הכרמל
20/01/2019 | 13:53
51
שוק הכרמל, כיכר מגן, פינת אלנבי קינג ג'ורג'.

אם תרצו לעמוד איתו חלק מהזמן ולשוחח עם אנשים זה מאד ישמח אותו (לא חייבים להצטלם עם השלט).

השעות בין 11:00 עד שעות החשכה..18:00 בערך לפעמים מוקדם לפעמים מאוחר יותר.

אלון נמצא גם בימי שלישי באותו מקום.

את הטלפון של אלון ניתן לקבל ממני
לצפיה ב-'איך באים תינוקות של הומואים לעולם?'
איך באים תינוקות של הומואים לעולם?
05/01/2019 | 02:53
44
121
ב״הארץ״ התפרסמה בסוף שבוע זה כתבה מאד מעניינת שמתארת איך באים תינוקות של הומואים לעולם.

...
המשך>>
ב״הארץ״ התפרסמה בסוף שבוע זה כתבה מאד מעניינת שמתארת איך באים תינוקות של הומואים לעולם.

הילו גלזר מתאר לפרטי פרטים את המסע שהוא ובעלו עברו עד שקיבלו לידיהם את התאומים שלהם - בן ובת שנהרו מתרומה של ביצית ומהריון של פונדקאית (שתי נשים שונות).

הכתבה מעלה המון שאלות מוסריות שבני הזוג נאלצים להתמודד איתן לפני, תוך כדי ואחרי התהליך. מעניין מאד לקרוא על הבחירות שלהם ועל המניעים לבחירות האלה. מצאתי את עצמי מתכווצת בחוסר נוחות כמה פעמים במהלך הקריאה, אם כי ברור לי שקל להיות שיפוטית מן המקום שבו אני נמצאת ושמעולם לא נאלצתי להתמודד עם המציאות שבני הזוג נאלצים להתמודד איתה.

מה שמאד ציער אותי ואיכזב אותי היה לקרוא שבני הזוג מלו את התינוק הבן בבית החולים בארה״ב (שבוע לאחר הלידה; התאומים נולדו פגים).

מתוך הכתבה: ״ברית המילה, שערך רופא תורן בפגייה, לא הספיקה כדי להכניס את הרך הנולד לחיק היהדות ובוודאי שלא את אחותו. הנוהל שקרב הומואים שהביאו ילדים בפונדקאות הוא גיור בבית הכנסת הרפורמי שבאיזור מגוריהם הזמני. למה לגייר בכלל? שאלה מצוינת. הטיעון המכריע היה לא לכפות עליהם תפיסת עולם שעשויה לסנדל אותם בעתיד, אם במקרה יהיו נעולים על חתונה כדת משה וישראל״

הם נאלצו לעבור מסע כל כך יקר (בכסף) וכואב (במיוחד בשביל הנשים שהיו מעורבות) שבמהלכו נאלצו לעבור כל כך הרבה משוכות ולהתגבר על כך כך הרבה קשיים, שקשה לקבל את העובדה שבסופו הם בחרו לפגוע בשלמות גופו של אחד התינוקות.

מעצם היותם זוג הומואים שהחליטו להביא ילדים לעולם הם שוברים כל כך הרבה מוסכמות מסורתיות (תפיסת המשפחה המסורתית לדוגמה) שאפשר היה לצפות שהתירוץ השמרני והקלוש ש׳אולי הילד ירצה פעם להתחתן חתונה דתית׳ לא היה מזיז להם.

הם משתמשים בחוד החנית של הרפואה המודרנית שמאפשרת להם להרות את הילדים האלה, הם בקיאים בנושאים כמו גנטיקה והשתלת עוברים, אבל לא טרחו לברר את ההשלכות של ניתוח המילה על איכות החיים של הבן שלהם.

הם אנשים משכילים שראו עולם, שמבינים שרוב הזכרים בעולם לא נימולים, ושהם בטוח נאלצו להילחם על זכויות האדם שלהם בתור הומואים - אז למה לא לכבד את זכותו של בנם לשלמות גופו?

מה גם שאין קשר בין מילה לבין נישואין ברבנות (כי ממילא הבן שלהם לא ייחשב
ליהודי בעיני היהדות המחמירה).
מה גם שלמה שהם יתקפלו בשביל הרבנות אחרי היחס שהרבנות מפגינה כלפי זוגות כמוהם.
מה גם שיש בישראל היום עשרות אלפי ילדים לא נימולים שחיים טוב, ולא משנה באיזה סוג ממגוון סוגי המשפחות הקיים הם גדלים.

בקיצור, עצוב, לא מובן, מאכזב.
מזל טוב למשפחה החדשה.
לצפיה ב-'ברית מילה, כן או לא? שיחה ב'הודנא בר' 20.1.19'
ברית מילה, כן או לא? שיחה ב'הודנא בר' 20.1.19
06/01/2019 | 22:57
1
49

‏‏יום ראשון, 20 בינואר 2019‏‏ ‏בין ‏‏19:30‏‏ – ‏‏21:00‏‏‏
אברבנאל 13, תל אביב-יפו

שיחה על הבר נטע אחיטוב, אבי שילון ועו"ד יהודית מייזלס.

דף ארוע פייסבוקי
https://www.facebook.com/events/1933592020023139/
לצפיה ב-'מקווה שיצלמו וישתפו; אם לא, ספרו חוויות ורשמים (מי שיגיע)'
מקווה שיצלמו וישתפו; אם לא, ספרו חוויות ורשמים (מי שיגיע)
06/01/2019 | 23:23
16
לצפיה ב-'קבוצת מפגינים'
קבוצת מפגינים
04/01/2019 | 02:58
2
79
שלום לפורום..  בשנים האחרונות עומד אלון עם שלט ברחבה בכניסה לשוק הכרמל בתל אביב מפגין יחיד נגד ברית מילה ..אלון אינו נימול אז הוא יודע משהו שרוב הגברים הישראלים  לא רוצים לדעת 
יש מקום להרחיב את ההפגנה הזאת מהפגנת יחיד לקבוצת אנשים האם יש כאן בפורום מישהו שמעוניין לעזור  בארגון קבוצה  כזאת ..אני גר באוסטרליה ..בברכה
לצפיה ב-'הוא לא מפחד להיפגע ע"י אנשי השוק?'
הוא לא מפחד להיפגע ע"י אנשי השוק?
06/01/2019 | 00:27
1
24
לצפיה ב-'הוא כן'
הוא כן
06/01/2019 | 02:46
53
בזמנו הפורום הזה ארגן והשתתף פעמיים בתערוכת 9 חודשים ביריד בתל אביב .גם אז הובעו חששות..
ההפגנה של אלון היא כלי ישיר ואותנטי לפעמים מצטרפת אילו בחורה ואז לדבריו אנשים מתנהגים לגמרי אחרת ומגלים סקרנות...

לצפיה ב-'אשמח לענות לשאלות'
אשמח לענות לשאלות
03/01/2019 | 00:32
4
84
לפני הרבה זמן כבר העלתי הודעה דומה בפורום , אשמח להעלות שוב:

אני גבר לא נימול. חיי בישראל 20 שנה, נשוי, בלי ילדים בינתיים. אם מישהו בפורום מתעניין איך אני חיי עם זה אשמח לענות לשאלות, להתגבר על חששות, לדעת מה אני חושב על הפרוצדורה וכד'.
לצפיה ב-' אשמח לשמוע מה שיש לך לספר ובא לך לחלוק... '
אשמח לשמוע מה שיש לך לספר ובא לך לחלוק...
05/01/2019 | 11:58
1
29
לצפיה ב-'חשבתי שתהיה איזו שאלה ספציפית. אבל אין. כנראה שהכל'
חשבתי שתהיה איזו שאלה ספציפית. אבל אין. כנראה שהכל
07/01/2019 | 23:59
40
בסדר אצל חברי הפורום והאורחים
לצפיה ב-'תודה רבה על ההצעה ועל הנכונות '
תודה רבה על ההצעה ועל הנכונות
08/01/2019 | 12:22
1
36
בינתיים כנראה שאין שאלות אבל נשמח, אם לא אכפת לך, לשמור על האופציה...
לצפיה ב-'בהחלט!אשמח לעזור'
בהחלט!אשמח לעזור
08/01/2019 | 22:39
12
לצפיה ב-'so low אימהות עם קריצה לכל הנושאים החמים בשיח ההורות'
so low אימהות עם קריצה לכל הנושאים החמים בשיח ההורות
01/01/2019 | 12:17
4
88
כמובן גם לגבי מילה (חבל שלא פיתחו את זה קצת יותר...)

https://www.youtube.com/watch?v=ASS4y3CBs5A

טרנד סרטוני ה-so low נולד למיטב ידיעתי בפרסומת לפסטיבל so low חיפה. מוזמן לשתף את סרטוני ה-so low החביבים עליכם
לצפיה ב-'מעולה '
מעולה
05/01/2019 | 01:50
12
לצפיה ב-'לא מתחבר לטרנד הזה בכלל. מעיק ומיותר בעיני.'
לא מתחבר לטרנד הזה בכלל. מעיק ומיותר בעיני.
07/01/2019 | 10:01
21
לצפיה ב-'מעיק ולא מצחיק, לא שרדתי עד החלק של המילה...'
מעיק ולא מצחיק, לא שרדתי עד החלק של המילה...
07/01/2019 | 18:57
14
לצפיה ב-'כמעט נרדמתי...'
כמעט נרדמתי...
11/01/2019 | 01:42
9
לצפיה ב-'מחקר הראה שאין שוני בקיום יחסי מין בין נימולים ללא נימולים'
מחקר הראה שאין שוני בקיום יחסי מין בין נימולים ללא נימולים
14/12/2018 | 19:53
316
280
המשך>>
"באופן מפתיע למדי, לקונדום לא הייתה שום השפעה על משך הזמן שנדרש לגבר להגיע לפורקן. כמו כן, על פי הסקר, אין גם הבדלים משמעותיים בין גברים שעברו או לא עברו מילה."
לצפיה ב-'קידום בשער תפוז: דיון על ברית מילה בפורום אתיאיזם'
קידום בשער תפוז: דיון על ברית מילה בפורום אתיאיזם
12/12/2018 | 14:16
2
276
הםא ברתי מילה היא תהליך טוב או רע מבחינה בריאותית?
לצפיה ב-'זה שרשור שפתח שם galgal761 ואז הפנו אותו לכאן והוא פתח כאן'
זה שרשור שפתח שם galgal761 ואז הפנו אותו לכאן והוא פתח כאן
13/12/2018 | 16:52
35

עניתי לו בתשובה די משוקעת, ומאז הוא נעלם.
לצפיה ב-'מהם החסרונות של ברית המילה? '
מהם החסרונות של ברית המילה?
07/12/2018 | 21:00
5
70
באתר שלכם מצאתי 2 דברים:
1. זה יכול להיות מסוכן אם זה מסתבך (כמו כל ניתוח).
2. מציצת הדם ע"י המוהל יכולה לגרום לכך שהתינוק ידבק במחלות (דבר זה לא קיים אם המילה נעשאת בבית-חולים).
יש עוד חסרונות?
לפי מה שקראתי אצלכם זה שאגודות רופאים בבריטניה, ארצות-הברית, אוסטרליה וקנדה לא ממליצות על ברית מילה. אבל ארצות אלו ביצעו הרבה בריתות מילה בעבר למרות שאין חובה לעשות זאת שם על פי דתם. מה הסיבה לכך שהם עשו זאת? אני  משער שבגלל שפעם הרפואה ראתה זאת כדבר חיובי ומועיל. יתכן שהיום הרפואה איננה חושבת כך. אבל דעות הרופאים משתנות מפעם לפעם והם יכולות בעתיד שוב להשתנות.
לצפיה ב-'ה-חיסרון במילה (בהגדרה) הוא כמובן הסרת העורלה'
ה-חיסרון במילה (בהגדרה) הוא כמובן הסרת העורלה
08/12/2018 | 16:26
4
131
שהיא חלק בלתי נפרד מהפין ומתפקודו הטבעי. היא שומרת על הפין איבר פנימי, היא שומרת אותו הרבה יותר לח, היא משנה את המכניקה בקיום יחסי מין (לטובה, זה התפקוד הטבעי, כן?) והיא עשירה בעצבים ייעודיים שונים מאלה שקיימים בפין עצמו.

אם תהית למה בארה"ב המילה נעשתה נפוצה בקרב נוצרים בסוף המאה ה-19, הסיבה לכך היא ד"ר קלוג, ההוא מהקונפלקס. הוא סבר (שלא בצדק, כידוע) שהסרתה תמנע אוננות (כי היא מעלה את ההנאה ואת המשחק) ושאוננות היא (כמובן) דבר רע... וכך החלה מסורת שנמשכת עד ימינו, אם כי היא כבר די בדעיכה. האחוזים בארה"ב בירידה תמידית.

הסיבה לכך, בין היתר, היא זכויות אדם. גם תינוק הוא אדם, והוריו אומנם נדרשים לקבל עבורו אין ספור החלטות בינקותו ובילדותו, אבל לא כל דבר נחשב לגיטימי (ויש לא מעט דברים שאסורים מפורשות בחוק). הרי לו הורים היו רוצים להוריד לתינוק חתיכה מתנוך האוזן, תהליך הרבה פחות כואב, שלא ישפיע על תפקוד האוזן כלל, היו כולם מזדעקים, גם במועצה לשלום הילד, גם רשויות הרווחה...

אבל להוריד לו חתיכה מאיבר המין? עם אדם שאינו רופא, במקום שאינו חדר ניתוח? כן, בבקשה, למה לא, לכו על זה... כי זו מסורת, כי זו נורמה, כי זה משהו שנחשב להגיוני תרבותית ולכן רבים לא עוצרים לחשוב מה ההשלכות ולמה בעצם לעשות.

אפוטרופסים מחויבים לדאוג לתינוק, לשמור על זכויותיו, להגן על גופו... ברית מילה היא בדיוק ההפך מכל אלה. היא לא שומרת על גופו או על זכויותיו ליהנות מאיבר מין טבעי לכל ימי חייו, היא מסירה ממנו חלק בריא ותקין בלי צורך רפואי. וכן, אין צורך רפואי לקחת תינוק שאך נולד ולהסיר ממנו חלקים בריאים (אם הוא חולה דוחים, כידוע, וגם אם יש בעיה אורולוגית).

מילה התפתחה באזור הזה של המזרח התיכון, טקס שנעשה בגברים בוגרים להגנה מסכנות, לפני מלחמה, מכל מיני אמונות של מזל והצלחה. היהדות אימצה אותה, בהתחלה כנראה לא בתינוקות (ע"ע ציפורה ומילת בני משה) וככל הנראה המילה המקורית כללה הסרה חלקית בלבד של העורלה (בלי פריעה, ע"ע). אבל כדי למנוע תופעה של "מתייוונים" או יכולת למשוך את העורלה, החלו בתקופת בית שני/חז"ל להסיר את כולה.

בהמשך אימצו אותה גם המוסלמים, כידוע, ולימים גם עמים אחרים, אבל לא מסיבות בריאותיות אלא מסיבות של דת, אמונה, מסורת וכו'. גם כיום חילונים רבים שהם כופרים גמורים ולא מקיימים אף מצווה (ולא כורתים ברית עם אל שהם לא בהכרח מאמינים בו) עושים זאת מסיבות של מסורת, שייכות חברתית, לחץ חברתי (מהמשפחה, מהסביבה, מחשש שהילד יהיה "חריג") וכו', לא מסיבות רפואיות.

האם יש להסרת העורלה יתרונות רפואיים? מעטים, ולא מצדיקים מילה שגרתית, כפי שכתבו אפילו רופאי הילדים בארה"ב (שמתפרנסים ממנה). כמובן, כשמסירים חלק מהגוף, הוא כבר לא יוכל להזדהם יותר, לפתח דלקת, סרטן או כל בעיה אחרת. אבל האם זו סיבה הגיונית להתחיל להוריד חתיכות מגוף בריא? ודאי שלא, ולכן לא עושים זאת באף איבר. אפילו פרקטיקות כמו הסרה אוטומטית של איברים שנוטים להיות מודלקים באחוזים גבוהים יחסית כמו כריתת שקדים בילדים (הייתה מקובלת בברה"מ, להבנתי) או כריתת תוספתן בכל ניתוח בטן כבר הופסקו.

אז מה יכולים להיות יתרונות המילה, לכאורה?

הפחתת דלקת בדרכי השתן – טענה שנסמכת על מחקר אחד, כנראה היה בעייתי, וגם הוא מצא יתרון רק בשנה הראשונה (מהשנה השנייה לחיים הסטטסטיקה דווקא לטובת הלא-נימולים). ובלאו הכי דלקות בדרכי השתן נדירות יחסית בבנים ונפוצות הרבה יותר בבנות, ואף אחד לא חושב לחתוך לנו שום דבר בשל כך (תודה לאל). יש אנטיביוטיקה ומטפלים כמו בכל זיהום אחר בגוף. לא מתחילים לקצור איברים, ועוד מראש... האם יתרון זניח כ"כ הוא סיבה לוותר על חלק מאיבר לכל החיים? אין כאן שום היגיון אנושי או רפואי.

הפחתת הסיכון לסרטן הפין – סרטן נדיר שקורה (אם קורה) בגיל מבוגר, לרוב 50+. שוב, האם זו סיבה לחתוך לתינוק את העורלה מראש לכל ימי חייו? סרטן השד נפוץ בהרבה (1 מ-9, כידוע) ואיש לא מציע לכל הנשים (גם אלה שסיימו ללדת ולהניק) כריתה של השדיים. אפילו נשים שנושאות את הגן עם המוטציה לסרטן לא בהכרח עושות זאת. ובכל מקרה, זו צריכה להיות החלטה של כל אדם לגופו. אין שום היגיון בכך שההורים יקבלו החלטה עבור תינוק שתשפיע עליו בגיל 50+. יהיו לו עשרות שנים בבגרותו להחליט אם זה מתאים לו או לא.

הפחתת הסיכון לסרטן צַוואר הרחם – לא משמעותית, ולראיה, יש גם בישראל ורוב הגברים כאן נימולים... ובכל מקרה כיום יש חיסון נגד פפילומה, אז אין סיבה לעבור ניתוח מיותר לחינם.

הפחתת הסיכון לאיידס – נסמך על נתונים מאפריקה מוכת האיידס, וגם המחקרים האלה שנויים במחלקות ולא חסרה עליהם ביקורת. כך או כך, שם ערכו מילה לגברים בוגרים (בהסכמתם) ולכן אם גבר בוגר מעוניין להסיר לעצמו את העורלה מהסיבה הזאת, זו בחירה שלו. כידוע, יש לא מעט דרכים בימינו להתמודד עם מניעת איידס (הראשונה בהן – קונדום), עובדים על חיסון, יש תרופות למניעה (לבני/בנות זוג של נשאים) ויש תרופות לטיפול לנשאים. גם כאן, זו החלטה של אדם בוגר כיצד לנהל את חיי המין שלו ולא החלטה שהוריו צריכים לקבל עבורו מייד לאחר לידתו.

מהם הסיכונים והבעיות במילת תינוקות?
הנפוץ ביותר הוא דימום. אומנם מצב מסכן חיים בתינוק, אבל הולכים למיון וזה נפתר, ומאחר שמדובר בניתוח, זה גם לא מפתיע. לו באמת היה מדובר בניתוח הכרחי, זה בהחלט סיכון סביר (לפחות בעיניי).

הידבקות בהרפס היא בעיה חמורה (שיכולה גם להוביל למוות, וקרו מקרים), אבל קל למנוע אותה אם מוותרים על מציצה (למשל אם לא נותנים למוהל לבצע את הפעולה אלא הולכים לרופא) או מתעקשים שהוא ישתמש בצינורית, כפי שגם מדריכים אותם לעשות.

בעיות אחרות, נדירות יותר אך קיימות, הן כמובן חיתוך יתר (משמעותי) ופגיעה באיבר המין. כשזה נופל עליך זה ב-100% וזה חמור ולכל החיים, אז פחות מנחם אותך שרוב המילות מצליחות...

רשימה של קישורים לכתבות על סיבוכי מילה שהגיעו לתקשורת:

עקמת הפין:

הבעיה היא שלפעמים נעשה חיתוך יתר (או חיתוך לא סימטרי) פחות משמעותי, כזה שלא רואים בינקות כשאיבר קטן ולכאורה הכול נראה תקין; עד שהגבר הצעיר/נער מתחיל לחוות זקפה וצובר ניסיון מיני וחש עור מתוח מדי, נטייה א-סימטרית, בסיס פין שעיר (כי העור נמשך מכיוון האשכים אל הפין) ועוד תופעות לא נעימות של חוסר עור שנובע ממילה לא מוצלחת, אבל לא סביר שהוא מודע לכך או יודע לקשר, הוא בד"כ חושב שככה איבר המין שלו כי זה מה שהוא מכיר כל חייו, ולא מבין שזה לא המצב הטבעי אלא עבודה של המוהל למעשה. זו כבר בעיה שאיש לא סופר בסטטיסטיקות של סיכוני מילה, כי היא לא מתגלית בינקות מייד אח"כ אלא רק אחרי שנים רבות, כאמור.

דווקא במילת בוגרים זו אינה בעיה, אגב, כי לא צריך לבצע פריעה (העורלה כבר נפרדה מהעטרה באופן טבעי, לא צריך לקרוע), כי עובדים על איבר בגודל מלא, אחרי שהסתיימה הגדילה (זה מה שעושים בכל ניתוח פלסטי, ולא בכדי) וקל יותר לראות מה עושים.

אחרון חביב, תופעה נפוצה יחסית (כ-10%) שלא נחשבת לסיבוך של מילה אלא לתופעה "טבעית" היא היצרות השופכה. חושבים שזה כנראה נובע מהצטלקות לא טובה של המילה כי העור נצרב בשתן בתוך החיתול (איזה כיף, אה?) וזה מצב לא נעים לתינוק (ולהוריו...) שלא פעם מצריך ניתוח (נוסף) לתיקון. גם על זה לא מדברים הרבה, אבל זו תופעה ידועה ומוכרת לרופאים.
לצפיה ב-'ואוו איזו מלכה'
ואוו איזו מלכה
10/12/2018 | 13:12
1
53
רק תיקון קטן, הצרות השופכה לא קשורה עד כמה שהבנתי להצטלקות פצע המילה שנמצא תחת העטרה, אלא להצטלקות השופכה עצמה, שכלל לא עוברת (או לא אמורה לעבור במילה תקינה) פציעה בעת המילה.

השופכה נמצאת על העטרה ובגיל צעיר אמורה להיות מכוסה, לחה ומוגנת בעורלה.
החשיפה של העטרה עקב המילה גוטרמת לחיכוך מתמיד של העטרה כולה (כולל השופכה) בחיתול, שתן וכו'. והגירוי המתמיד גורם לגדילת עור בפתח השופכה ומצר אותו.

עוד סיבוך זה התקרנות העטרה שמתרחשת אצל כל הנימולים ברמה גדולה או קטנה בדיוק מאותה סיבה עצמה (עיבוי עור העטרה עקב חשיפתו המתמדת, החיכוך והיובש שאינם מנת חלקו אילולא היה עובר מילה ומאבדת את הגנת העורלה במצב מנוחה), ניתן לקרוא עליה במילון שלנו באות ה'.

לצפיה ב-' ותודה על התיקון, לא זכרתי את הפרטים האנטומיים...'
ותודה על התיקון, לא זכרתי את הפרטים האנטומיים...
10/12/2018 | 13:26
15
לצפיה ב-'אני ממליצה לנעוץ את ההודעה הזאת בראש הפורום.'
אני ממליצה לנעוץ את ההודעה הזאת בראש הפורום.
12/12/2018 | 18:52
1
13
לצפיה ב-' אה, וואוו... לו ידעתי הייתי משקיעה יותר... (באמת)'
אה, וואוו... לו ידעתי הייתי משקיעה יותר... (באמת)
13/12/2018 | 01:31
14
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:15
11
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'ערב סיפורי מילה של הבריגדה התרבותית'
ערב סיפורי מילה של הבריגדה התרבותית
28/11/2018 | 15:59
55

קישור לבריגדה:

https://www.facebook.com/habregada/posts/195815848...[0]=68.ARByjwXattjw8CcmAKUAR8ALMZnrRg22am-QrhIXQKi9qV8OQdrSQyRc771Na0wa3VaQCetT4p39J3VJpeOi1G43uM_XT67GVd95Q8H80g31t8BK5vMjXxAvOLWbq-9CSDPWfJMppjTcjvdtc7gw-RRKbpCemn_vUxcz6Ha4pzoLrFZtS1Cx8FSa9YJw_juHzIxLPasfSewl0NFurI73w9eYp4U0BE9mcSF_EJOcVT6-ctHzzpBNoRzSqH713tcuWwMy4iTH7LSIILZOTCt1a6Oshwuu3qVoAL2_K4d3B_DBOWQ0QryylBRgNYDDEyz3YM4b2GGcct1c2ftPxXk-&__tn__=C-R

לצפיה ב-'#גם לי חתכו'
#גם לי חתכו
04/11/2018 | 01:33
2
128
במדור "מכתבים למערכת" ב'הארץ' התפרסם מכתב תגובה מאד מעניין לכתבה "ילד שלומד בגיל 3 להדחיק את עולמו הרגשי הוא פצצה מתקתקת" (26.10.18), מאת תמיר אשמן.

הכתבה עצמה מרתקת, אני ממליצה לקרא.

התגובה מאת אופיר פז דה פורטוגייז (שאני לא מכירה) מתמקדת ב'ברית השתיקה שסביב ברית המילה'. 

"לפחות כשלשה מיליון גברים בישראל הם קורבן של פגיעה מינית - הם עברו ברית מילה.... טיפול רציני בטראומות של גברים יהודים חייב להתייחס לאירוע המילה כחוייה טראומטית מכוננת. העולל חווה חילול נפשי וגופני באיבר פרטי שלו. פעולה אלימה של פגיעה בלתי הפיכה בכבודו ובאוטונומיות שלו. העולל חווה נטישה ובגידה ולא מאיש זר אלא מאמו... אני גורס שחובה להתייחס במלוא כובד הראש לעניין ברית המילה. אני סבור שחובתי המקצועית היא לחקור עם כל גבר את ברית המילה שלו. אני סבור שחובתי לחקור את העניין גם עם כל אם או אב שביצעו בבבנם את האקט הזה. כוחם של ההכחשה וקשר השתיקה הוא עצום..."

גם התגובות למכתב הזה מרתקות.
לצפיה ב-'ניצנים'
ניצנים
17/01/2019 | 09:49
15
גברים בישראל הם קורבן של פגיעה מינית - הם עברו ברית מילה....  . העולל חווה חילול נפשי וגופני באיבר פרטי שלו. פעולה אלימה של פגיעה בכבודו ובאוטונומיות שלו. העולל חווה נטישה ובגידה מאמו...
 אגב כך כמה זמן הפורום הזה קיים כבר..כי אני כבר מזדקן בינתיים ...אני כל פעם מופתע מחדש על עומק הנזקים של ברית מילה ...טוב בסוף נגיע  :  )

לצפיה ב-'מעבר להגיון'
מעבר להגיון
20/01/2019 | 03:36
10
אז כמה כמה זמן הפורום קיים כבר בבקשה ? כי אני באמת מופתע לראות ששום הסברים ורציונל לא מזיז את עצמת ההכחשה הדחקה
אם אחרי כל כך הרבה שנים של אינטרנט וגישה למאגרי מידע אינסופי...משהו פה לא הגיוני..זה גם מתקשר עבורי לנושא פלסטינה..כיבוש ..אלימות ..והדחקה.

לצפיה ב-'תינוקת נדבקה בנגיף ההרפס מנשיקה – ומתה'
תינוקת נדבקה בנגיף ההרפס מנשיקה – ומתה
29/10/2018 | 21:21
11
75

הכתבה מספרת על תינוקות שנדבקו מנגיף ההרפס כתוצאה ממגע או נשיקה עם אדם שנושא את הנגיף. נגיף ההרפס מאד נפוץ ורוב האוכלוסיה נושאת אותו. הוא עלול להיות קטלני לתינוקות. בכתבה מוזכרים גם מקרי הדבקות בהרפס כתוצאה ממציצה במילה. 

מתוך הכתבה:

״מאז שנת 2000 נרשמו קרוב ל-30 מקרי הדבקה של תינוקות בהרפס, כתוצאה ממציצת הדם בפה המוהל. עם זאת, ההשערות הן שתינוקות רבים נוספים נדבקו. (הערה שלי: אלפי תינוקות נדבקו)

בשנת 2012 מת תינוק כתוצאה מהדבקה כזו. התינוק הובהל לבית החולים מימונידס שבברוקלין ובדיקות העלו כי הוא נדבק בנגיף "הרפס סימפלקס סוג 1", השכיח לאחר ברית מילה בה נערכת מציצת דם בקשית מהחתך. 

בישראל מתרחשים מדי שנה כעשרה אירועים חריגים כתוצאה מברית מילה, רובם המוחלט נוגעים לדימום מוגבר לאחר הברית. כל מקרה כזה מחייב פנייה דחופה לחדר המיון ודיווח למשרד הבריאות. 

לפני כשבע שנים הורה משרד הבריאות למנהלי בתי החולים לתלות שלטים במחלקות היולדות, המיידעים הורים המעוניינים בכך ברשימת המוהלים המוסמכים ורשימת הרופאים הכירורגים המבצעים גם ברית מילה. ״

הערה שלי: רשימת מוהלים מוסמכים ורשימת רופאים כירורגים המבצעים מילה זו רשימה סתמית. אין לה שום משמעות. הרשימה כוללת גם מוהלים שיש בעברם פשלות לא קטנות. אין למוהלים האלה ביטוח, כלומר גם אם הם מפשלים אין מי שיפצה מבחינה כספית את התינוק שנפגע ואת הוריו. ההכשרה של המוהלים המוסמכים היא אפסית. לא ידוע לי על פיקוח שנעשה על מוהלים רשומים - (אני אשמח אם מישהו יוכל לתקן אותי אם אני טועה בענין הזה)
לצפיה ב-'הפסקה האחרונה שלך לא מדויקת, הנושא נידון כאן בעבר'
הפסקה האחרונה שלך לא מדויקת, הנושא נידון כאן בעבר
18/11/2018 | 23:08
10
31
יותר מפעם אחת, הבאתי באחד הדיונים ציטוטים מהמסמך הרלוונטי, וגם קישורים לדיונים שהיו בוועדות בכנסת בנושא. אני לא יכולה לומר שהפיקוח מוקפד או יעיל, אבל הוא קיים. כמו כן לחלק מהמוהלים דווקא יש ביטוח, למיטב הבנתי. ההכשרה של מוהלים מוסמכים אינה אפסית (או לא אמורה להיות...). הם עוברים התלמדות מסודרת וגם מבחן עיוני ומעשי. רפואה זה ממש לא, אבל זה לא אפס ולא הייתי מגדירה זאת "אפסי". גם לו הייתי רוצה למול תינוק לא הייתי שוכרת אדם שאינו רופא, אבל כל עוד כל אדם יכול למול, אם כבר לוקחים מוהל (שאינו רופא) עדיף אחד מוסמך.
לצפיה ב-'איזה ביטוח יש למוהל שאינו רופא? לפי מה שהבנתי אין הסדר ביטוח'
איזה ביטוח יש למוהל שאינו רופא? לפי מה שהבנתי אין הסדר ביטוח
19/11/2018 | 07:01
9
27
שיכול להתאים למצבים האלה, וגם אין אחריות רפואית ממשית למוהל שאינו רופא. קראתי על כך מזמן, אולי היו שינויים. גם יש לנו איפשהו סירטון שמסבירה על הנושא רופאה שהיא גם עו''ד.
לצפיה ב-'איזה ביטוח מקצועי שהוא עושה... זכור לי שבוועדה דיברו על כך'
איזה ביטוח מקצועי שהוא עושה... זכור לי שבוועדה דיברו על כך
19/11/2018 | 11:21
8
21
ואמרו שבוועדה הבין-משרדתית ממליצים למוהלים לבטח את עצמם ושיש כאלה שעושים זאת.

ודאי שזה לא ביטוח של רופא, אם הוא לא רופא, וודאי שאין ביטוח אם לא עושים אחד. אבל למיטב הבנתי כל בעל מקצוע יכול לבטח את עצמו מפני בעיות שונות בעסק, רשלנות מקצועית וכיו"ב, אז למה לא מוהל? יש אין ספור סוגי ביטוחים בשוק, ואם משלמים מקבלים.
לצפיה ב-'תודה רבה! כשיזדמן לי אחפש חומר על כך..'
תודה רבה! כשיזדמן לי אחפש חומר על כך..
19/11/2018 | 11:27
9
לצפיה ב-'כתבות בנושא ביטוח למוהלים'
כתבות בנושא ביטוח למוהלים
19/11/2018 | 14:56
4
24
את צודקת. הוועדה ממליצה למוהלים לבטח את עצמם. אבל מדובר בהמלצה. 

במאקו מינואר השנה: הצעת חוק: לא נותנים למוהל לחתוך בלי ביטוח

מתוך הכתבה:
"בכלל, ענף המוהלים אינו מוסדר בחוק, וכל אחד יכול להיות מוהל. אבל עד שהוא יוסדר, החליטו חברי הכנסת אברהם נגוסה (ליכוד) ורחל עזריה (כולנו) לדאוג לפחות לפיצוי ההורים והתינוק במקרה של נזק שגרם המוהל, ללא צורך להגיע לתביעה בבית משפט. שני חברי הכנסת הניחו בתחילת השבוע על שולחן הכנסת, הצעת חוק פרטית לחייב מוהלים ב"ביטוח אחריות". מטרת החוק -  להבטיח תשלום פיצויים למי שנפגע עקב מעשה או מחדל של מוהל. העובר על החוק דינו – עד שנת מאסר.
על פי הצעת החוק - "לא יערוך מוהל ברית מילה אלא אם כן הוא מבוטח בפוליסת ביטוח אחריות לשפוי צד שלישי בשל חבות כספית שהמבוטח עשוי להיות חייב בה בשל גרימת נזקי גוף". בנוסף: "המפקח על הביטוח, בהתייעצות עם הרב הראשי לישראל, המכהן כנשיא מועצת הרבנות הראשית, רשאי לקבוע הנחיות לעניין פרטי פוליסת ביטוח אחריות למוהל".
...במצב החוקי הקיים אין שום חובה על מוהל להיות בעל ביטוח מקצועי, בין אם עבודתו מפוקחת על ידי הוועדה הבין-משרדית ובין אם לא."

בקשר לפיקוח על מוהלים:

באתר כיפה מיולי השנה:
"הילד היה יכול למות": דיון דחוף בנושא הפיקוח על המוהלים

מתוך הכתבה:
"יש לציין כי על מוהל אשר נמצא אשם על ידי הוועדה מוטלות סנקציות ולעתים אף השעיה או שלילת רישיון, אולם בפועל, טענו גורמים שונים בדיון, אין מניעה חוקית וממשית ממוהל שסרח להמשיך לעבוד. עו"ד כרמית פולק, נציגת המועצה לשלום הילד, התייחסה לכך ואמרה כי "יש לוועדה לפיקוח על המוהלים בעיה שאין לה אפשרות להטיל סנקציות אמתיות ולפקח על כל המוהלים. מוהל שכשל צריך לתת את הדין הפלילי,  ואת זה יש להתקין בתקנות".
אני מאד ממליצה לקרוא את הכתבה כולה (שעוסקת במקרה עצוב של מוהל מוסמך שהדביק תינוק בהרפס אבל ממשיך לעבוד) אבל הפיסקה החשובה לנושא השירשור הזה היא:
"בנושא זה אמר פרופ' שטיינברג כי על אף שהם ממליצים לכל מוהל לבטח את עמו, חיוב הדבר בחוק עלול לפגוע בקיום בריתות מחוץ לישראל, "זה לא חלק מהדרישות שלנו, אבל אנחנו מאד ממליצים. אין לנו יכולת לחייב. גם רופא יכול לעבוד ללא ביטוח. אין מקצוע חופשי שיש בו חובת ביטוח. אם הכנסת מחוקקת חוק שמחייב מוהל להיות מבוטח, שום חברת ביטוח לא תבטח מוהלים בחו"ל וזה יהיה תירוץ מצוין להפסיק בריתות בחו"ל".

את הצעת החוק לפיקוח על מוהלים אפשר לראות כאן:

במאגר החקיקה הלאומי באתר הכנסת רואים שהצעת החוק הונחה על שולחן הכנסת לדיון מוקדם. זה השלב הראשון בתהליך החקיקה. 

החוק מונח שם מינואר השנה.

לצפיה ב-'כן, כתבתי שמדובר בהמלצה ושיש כאלה שמיישמים אותה (ואחרים לא)'
כן, כתבתי שמדובר בהמלצה ושיש כאלה שמיישמים אותה (ואחרים לא)
19/11/2018 | 23:12
1
15
והכול ידוע ונטחן עד אין קץ... בפועל ברור מדוע לא רוצים לעגן שום דבר בחקיקה – כי זה ימנע מכל דוס שרוצה למול את בנו לעשות זאת, כי זה ישפיע על מעמד המילה בחו"ל... אם יקשו כאן, יקשו גם שם, והם לא רוצים להקשות, חלילה, להפריע לעוד צדיקים לקיים את המצווה. אז נו, אם חוטבים עצים נופלים שבבים... וצר לי מאוד על חסרי הישע שנפגעים מהמילה (יותר מהרגיל). הדרך היחידה להיאבק בכך היא לשכנע עוד ועוד הורים לא לחטוב...
לצפיה ב-''
20/11/2018 | 22:07
3
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הקשר בין ביטוח בארץ לקיום בריתות בחו"ל.'
לא הבנתי מה הקשר בין ביטוח בארץ לקיום בריתות בחו"ל.
18/12/2018 | 12:42
1
11
לא נראה לי שיצליחו לחייב מוהלים לרכוש ביטוח אבל עדיין לא ברור לי ההקשר שהם עושים.
חברת ביטוח לא תבטח מילות שמתבצעות בחו"ל? למה? כי שרותי הבריאות שם שונים? או סיבה אחרת?

אפשר לסייג שהתנאים יהיו שרק מילות שמתבצעות בישראל מכוסות ע"י הביטוח הישראלי.
חברות ביטוח אלופות בהסתייגויות..

לא הבנתי כאן משהו? אודה להסבר...

לצפיה ב-'אנחנו אור לגויים, לא ידעת? אם נחייב כאן, תהיה בעיה שם'
אנחנו אור לגויים, לא ידעת? אם נחייב כאן, תהיה בעיה שם
04/01/2019 | 17:13
7
הרי מעבר לים יש לא מעט התנגדויות למילה, ומה שחוששים לו כאן חברי כנסת דתיים וחרדים (וכנראה די בצדק) הוא שכל מגבלה שישראל תטיל על מילה תועתק מייד לחו"ל (כי מה, אם אפילו ישראל דורשת, איך מדינות נאורות יותר לא ידרשו?) ואז תהיה בעיה ליהודים בגולה. למשל אם בישראל תוטל חובת ביטוח על מוהלים, גם מדינות בעולם ידרשו ממוהלים לבטח את עצמם, אבל בחו"ל הם לא ימצאו חברת ביטוח שתסכים לבטל אותם (לדעתי ממש לא נכון, אבל נגיד) ואז הם לא יוכלו למול...
לצפיה ב-'ישנן חברות שמציעות ביטוח רפואי למוהלים'
ישנן חברות שמציעות ביטוח רפואי למוהלים
19/11/2018 | 15:09
1
21
איגוד המוהלים מציע ביטוח למי שחבר באיגוד
http://www.moalim.co/moel/2442
וכאן אפשר למצוא הצעה לביטוח למי שעובד במקצועות פארא-רפואיים (חברת יעדים). להפתעתי מוהלים נכללים ברשימה:
https://www.yeadim-bit.co.il/%D7%91%D7%99%D7%98%D7...

לא קראתי את פרטי הפוליסה. 

כמובן שדעתי היא שזו אחריותם של ההורים שבוחרים למול את בנם לבדוק אם המוהל מבוטח.

אבל גם על פי החוק הקיים וגם על פי המצב בשטח, ברור שהעובדה ששם של מוהל מופיע ברשימת המוהלים המוסמכים אינה מהווה ערבון לכך שהמוהל נמצא בפיקוח, שאין בעברו פשלות ושיש לו ביטוח מתאים.
לצפיה ב-'ברור... זה כסף. למה שלא ירצו לבטח? מזה הם מתפרנסים'
ברור... זה כסף. למה שלא ירצו לבטח? מזה הם מתפרנסים
19/11/2018 | 23:17
19
ואומנם אם קרתה פשלה רצינית מדובר בפיצוי גבוה אך בסה"כ הסיכון נמוך – ברוב טקסי המילה, גם אם מתעוררת בעיה, נדיר שהיא כזאת שתובעים עליה. אידאלי מבחינת חברות הביטוח.

וכן, הם לא דואגים לעדכן את הרשימה כיאות... כדאי לגלל שם של מוהל (או לוותר על שירותיו, אבל נו, לא נתקן את העולם מהיום למחר).

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום כאב
פורום כאב כרוני
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה