לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'חייבים לדבר על ברית מילה - דחוף'
חייבים לדבר על ברית מילה - דחוף
26/06/2017 | 16:03
25
לא הייתי כאן מליון זמן, אבל קופצת לבקר, כי יש פרוייקט headstart של רני כשר, שמסתיים הלילה בחצות, וחסר בו עוד המון כסף, ובעיקר המון תומכים. אפשר לתמוך אפילו בשקל אחד - רק בשביל תמיכה מוראלית (להראות שהנושא חשוב).
אם לא יגיעו לסכום הסף - לא יתבצע חיוב, ולא הפסדתם דבר (למען האמת, סביר שזה מה שיקרה, ועדיין חשובה גם כמות התומכים).

כל מי שהנושא חשוב לו או לה מוזמן להכנס לפרוייקט, ולקרוא מה יש לרני להגיד על זה - וכמובן שיהיה נחמד גם לתרום.

https://www.headstart.co.il/projectcomments.aspx?i...

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:11
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'שלושה נעצרו באנגליה אחרי שמלו ילד ללא הסכמת אימו'
שלושה נעצרו באנגליה אחרי שמלו ילד ללא הסכמת אימו
22/06/2017 | 19:59
1
36
לצפיה ב-'כתבה ב"הארץ" על הצעה פרלמנטרית בהולנד'
כתבה ב"הארץ" על הצעה פרלמנטרית בהולנד
26/06/2017 | 17:44
18
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:32
9
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'שני סרטוני 'הצינור' אחד על אלון ואחד על גדי ולצ'רסקי'
שני סרטוני 'הצינור' אחד על אלון ואחד על גדי ולצ'רסקי
20/06/2017 | 19:41
21
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:31
4
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'הדמות גדי וולצ'רסקי באירוח של רני כשר שלנו!'
הדמות גדי וולצ'רסקי באירוח של רני כשר שלנו!
16/06/2017 | 23:13
29
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:00
7
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'רני כשר אוסף כסף עבור פרוייקט הסברה'
רני כשר אוסף כסף עבור פרוייקט הסברה
15/06/2017 | 11:10
27
לצפיה ב-'שאלה על מילת נשים'
שאלה על מילת נשים
11/06/2017 | 12:15
4
56
הי חברים,
אמל"ק: למישהו יש מידע על מילת בנות אשר בלעדיה האישה היתה *לא* היתה משלמת מחיר חברתי ואישי כבד (כגון נידוי)? 

באריכות:
אני מאמינה שיש הרבה במשותף בין מילת נשים ומילת גברים (יותר מאשר שוני, וגם השוני פחות רלוונטי לשאלה המוסרית).
לעומת זאת, בחברה המערבית מילת בנים היא נושא שנוי במחלוקת ומילת בנות מגונה.
נטען בפני שמילת בנות תמיד מצילה אותן מחיי נידוי וסכנת מוות.
למיטב הבנתי זו טענה שגויה אבל אשמח לסימוכין כדי לגבות אותה.
אני מתארת לעצמי שזה קורה למשל אצל הורים מסורתיים בעיר מודרנית אבל אין לי דוגמא ספציפית.
תודה!
לצפיה ב-'יש כתבות על מילת נשים של ערביות אירופאיות'
יש כתבות על מילת נשים של ערביות אירופאיות
11/06/2017 | 14:23
2
40
ורים ערביים שחיים באירופה לוקחים את הילדה ״לטיול״ במדינה ערבית כלשהי, ושם היא עוברת כריתת דגדגן.

לצפיה ב-'תודה, ראיתי את הכתבה הזאת'
תודה, ראיתי את הכתבה הזאת
11/06/2017 | 18:59
1
35
אבל אני לא בטוחה מה ההשלכה החברתית של אותן נערות אם לא היו נימולות.
אני מניחה שמדובר בקהילות סגורות ומסורתיות, למרות שהן באירופה.

לצפיה ב-'הם לומדים בבתי ספר ממשלתיים, ההורים עובדים במקומות רגילים. '
הם לומדים בבתי ספר ממשלתיים, ההורים עובדים במקומות רגילים.
12/06/2017 | 11:25
29
אני לא חושב שיש להם הרבה הבדל

בכל מקרה אין לי מושג לגבי התוצאות, ולא נתקלתי בכתבה על זה.
לצפיה ב-'אני זוכר מהספר "כופרת" של עייאן חירסי עלי'
אני זוכר מהספר "כופרת" של עייאן חירסי עלי
14/06/2017 | 21:32
25
שבבית הספר בסומליה בשנות ה- 70 היו מקרים של הצקות לילדות ש"כבר היו צריכות להיות נימולות". כנראה לא כי מישהו ראה אותן עירומות ודיווח שהן כן או לא (גם שם יש בורות בנוגע לאנטומיה עצמה, בדיוק כמו אצלנו), אלא דווקא בגלל שזה נעשה בשלב בחיים שיש בו חיי חברה ומודעות, אפשר היה לנחש מי עוברת את ההליך ומי לא (למשל נעדרת במשך X ימים מהלימודים = כנראה בדיוק מחלימה מ"זה").
לא בטוח איך זה עובד היום במדינה אירופית או בארה"ב, כי זה לא שנות ה- 70 ולא סומליה, אבל סביר להניח שבעניין הזה מתנהלים כמו כת מתבדלת. לילדות ברור שהן שונות.
לצפיה ב-'מישהו שמע על איסור מילה בנורווגיה? זה מופיע רק באתרים חרדיים'
מישהו שמע על איסור מילה בנורווגיה? זה מופיע רק באתרים חרדיים
10/06/2017 | 01:00
5
48
לצפיה ב-'שמעתי רק על דנמרק, לפני כחצי שנה:'
שמעתי רק על דנמרק, לפני כחצי שנה:
10/06/2017 | 13:31
4
41
לצפיה ב-'זוהי רק הצעה'
זוהי רק הצעה
13/06/2017 | 12:34
3
24
ומדובר על המלצה של ההסתדרות הרפואית הדנית. מכאן ועד איסור במסגרת חקיקה המרחק רב.
לא נראה לי סביר שלמשהו יש אומץ לאסור בחקיקה, בגלל עקב פחד מהמוסלמים. לכן צריך ללכת על משהו "מרוכך" יותר, כגון אישור לבצע ע"י רופא כירורג בלבד.

לצפיה ב-'אכן, אבל זה מה ששמעתי... '
אכן, אבל זה מה ששמעתי...
13/06/2017 | 12:36
11
לצפיה ב-'זה לא מהפחד ממוסלמים, זה מהפחד שהם לא יגיעו לבתי חולים אחרי '
זה לא מהפחד ממוסלמים, זה מהפחד שהם לא יגיעו לבתי חולים אחרי
13/06/2017 | 19:57
1
30
כי ברור להם שהם יבצעו בריתות בסתר, ואז ילדים שנפגעו לא יגיעו לטיפול בבתי חולים. 
לצפיה ב-'הם מגיעים לארץ להסביר שזה פשע'
הם מגיעים לארץ להסביר שזה פשע
16/06/2017 | 22:21
19
לצפיה ב-'הקומונה עדין פעילה?'
הקומונה עדין פעילה?
09/06/2017 | 22:51
1
30
אני חברה וותיקה שלא ביקרה הרבה שנים. הקומונה עדיין פעילה? 

לצפיה ב-'ההודעה האחרונה בקומונה מתחת לעץ התות היא מ-14/1/14'
ההודעה האחרונה בקומונה מתחת לעץ התות היא מ-14/1/14
10/06/2017 | 09:42
17
לצפיה ב-'אלפי גלברד/ אנשים שחתכו להם, פואטרי סלאם'
אלפי גלברד/ אנשים שחתכו להם, פואטרי סלאם
07/06/2017 | 16:11
2
47
לצפיה ב-' חח בדיוק נכנסתי בשביל לשתף את זה מפייסבוק'
חח בדיוק נכנסתי בשביל לשתף את זה מפייסבוק
09/06/2017 | 14:28
19
(למרות שלא סובלת את הז'אנר הזה של הקראת שירה )

לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
20/06/2017 | 20:43
1
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:47
4

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'משרד התפוצות עם סרטון על יהודייה שלא מלה את בנה'
משרד התפוצות עם סרטון על יהודייה שלא מלה את בנה
30/05/2017 | 16:48
15
88
לצפיה ב-'זה כי היא בנורווגיה והסביבה לחצה עליה (בכיוון ההפוך...)'
זה כי היא בנורווגיה והסביבה לחצה עליה (בכיוון ההפוך...)
03/06/2017 | 02:59
14
58
למעשה היא אומרת בסרטון שהיא לא נגד מילה, לא חושבת שזו התעללות בילד ומאמינה שזו זכות ההורה וזכותם של יהודים... זה פשוט לא התאים לה. אני מניחה שלו הייתה חיה בישראל זה ממש לא היה כך כי הסביבה הייתה מחבקת אותה ומלחיצה אותה בכיוון ההפוך.
לצפיה ב-'בניגוד לישראל שמחפשים סיבות מהתחת כדי לחתוך תינוקות'
בניגוד לישראל שמחפשים סיבות מהתחת כדי לחתוך תינוקות
04/06/2017 | 01:52
3
21
לצפיה ב-'לא הבנתי מה ניסית לומר בהערה הזאת...'
לא הבנתי מה ניסית לומר בהערה הזאת...
04/06/2017 | 02:01
2
60
אני לא מכירה אנשים שמחפשים "סיבות מהתחת" לעשות; מי שרוצה פשוט עושה ולא צריך הצדקה מיוחדת, זה הרי לגיטימי ומקובל בישראל. מי שלא עושה הוא החריג שצריך להצדיק את עצמו ולעמוד בלחצי הסביבה, ורבים חוששים מההפחדות (איומים שהילד יהיה חריג או שהמשפחה תנתק קשר, מה שלפעמים אכן קורה, לפחות זמנית) ונכנעים ומלים אף שהם לא ממש רוצים.

היא בדיוק במצב ההפוך: היא לא חיפשה סיבות למול, יש לה... לא רק שהיא רצתה היא אף הזמינה במיוחד מוהל, אבל היא חיה בסביבה הפוכה שהפעילה עליה לחץ הפוך וערערה את הבחירה שלה למול עד שהיא נשברה וחשה שהיא לא מסוגלת וזה לא בשבילה. אין לי שום ספק שלו היא הייתה חיה בישראל היא הייתה מלה ללא היסוס או מצמוץ.

בעיניי הסרטון הזה מדגים היטב את כוחו של הלחץ החברתי.
לצפיה ב-'זה שחיתוך אברי מין של תינוקות נראה לך הגיוני'
זה שחיתוך אברי מין של תינוקות נראה לך הגיוני
04/06/2017 | 20:42
1
44
מוכיח שהמוח שלך מעוות לחלוטין!
מה זה ״מי שרוצה עושה״? זה חלוקת מצרכים שמי שרוצה לוקח? זה גוף של תינוק זעיר! זה איבר מין! זה כאבי תופת! זה הפסד לכל החיים! וזה עם סיכון לסיבוכים גרועים וגם למוות!
מה הבדיחה הזאת ״מי שלא חותך הוא חריג״? הכל בסדר במוח שלך?

זה שבישראל יש לחץ חברתי לחתוך אברי מין של תינוקות, מוכיח שחיים כאן אנשים הזויים, שבכל מדינה שפוייה היו מקבלים מאסר עולם בתנאים פסיכיאטרים! מי עושה לחץ חברתי כדי לחתוך ולמצוץ איבר מין של תינוק מדמם? הם שומרים שבת בכלל? או שהם כמו מירי רגב שאוכלת שרצים ופירות ים, ומוכנה להפסיד את יד ימין כדי שימשיכו לקצץ תינוקות....

המוח שלך צריך להתעורר, המצב כאן מעוות לחלוטין! זה שאריות מהמוח של האדם הקדמון, שהקריב תינוקות לאלים, ונשאר להקשיב לצווחות הסבל שלהם. זה מתקופה שבה קניבליזם היה מקובל, ושריפת מכשפות היה החוויה היומית.

זה שיבשת שלמה שפוייה, ומבינה עד כמה מזעזע זה לחתוך ולמצוץ אברי מין, מוכיחה שיש תקווה לאנושות. זה שאנשים כמוך לוקחים את זה לכיוון פסיכולוגי של ״השפעת הסביבה על ההחלטות״, מוכיחה שחלק מבני האדם חוזרים לאחור ישירות אל האדם הקדמון.
לצפיה ב-'הויסה! משעמם לך שהתחלת להתנפל על חברי פורום ותיקים?'
הויסה! משעמם לך שהתחלת להתנפל על חברי פורום ותיקים?
05/06/2017 | 00:59
42
המוח שלך צריך להתעורר ולקרוא מה שאשכרה כתבתי. לא הבעתי דעה, תיארתי מציאות. "מי שרוצה עושה" הוא תיאור של המציאות בישראל, לא עמדתי האישית בנושא. מצד שני, אולי עדיף שתתנפל על משוכנעים כמוני, כי את הלא-משוכנעים אין סיכוי שתצליח לשכנע עם הגישה התוקפנית והאלימות המילולית שלך.
לצפיה ב-'וגם כי זה סרטון מטעם משרד ממשלתי ישראלי'
וגם כי זה סרטון מטעם משרד ממשלתי ישראלי
08/06/2017 | 19:32
9
38
שחיפש וחיפש בנרות עד שמצא מישהי שגם לא מלה את בנה, וגם מסכימה לספר שזה קרה רק בגלל רגישות נדירה ומיוחדת שלה כאמא מאד ייחודית, שלא באמת יכולה לצקת אידיאולוגיה סדורה או הסבר מניח את הדעת לגבי למה זה קרה לה, ובוודאי שמי שמתכוונים לאסור על יהודים כשרים לקיים מצוות מילה הם אנטישמים מסוכנים שכולנו בכוחות מאוחדים צריכים להילחם בהם.
לצפיה ב-'למה שמלכתחילה יחפש מישהי לא מלה את בנה? זה לא הגיוני...'
למה שמלכתחילה יחפש מישהי לא מלה את בנה? זה לא הגיוני...
08/06/2017 | 19:53
3
28
היא מספרת שאין שם מוהל והיא הזמינה במיוחד מעיר אחרת... סוף "טוב" מבחינת הסברה בעד מילה הוא שהמוהל הגיע, הילד נימול והשמחה גדולה.
לצפיה ב-'מאד פשוט: כי זה משרד שמבקש להסדיר את המשותף לכל יהודי העולם'
מאד פשוט: כי זה משרד שמבקש להסדיר את המשותף לכל יהודי העולם
10/06/2017 | 20:19
2
24
וכבר קשה להמשיך להתעלם לגמרי מהעובדה שיש בעולם יהודים שלא מלים את בניהם, ושהנושא נמצא במחלוקת במדינות אירופה.
אז מצאו דרך להכניס לסיפור את אותם יהודים שלא מלים את בניהם, ומקווים שסרטון כזה יניח את דעתם.
לצפיה ב-'לא משכנע. מבחינתם המשותף לכל יהודי העולם הוא גם המילה'
לא משכנע. מבחינתם המשותף לכל יהודי העולם הוא גם המילה
11/06/2017 | 00:43
1
5
לצפיה ב-'במה יש להשתכנע? משרד ממשלתי החליט הפעם'
במה יש להשתכנע? משרד ממשלתי החליט הפעם
14/06/2017 | 21:22
21
לתת את הבמה דווקא למישהי מסויימת מנורבגיה שלא מלה את בנה. עד כאן העובדות. לא למישהי מנורבגיה (שקל מאד למצוא, אחת, שתיים או מאה כאלה, הן אשכרה עומדות בתור) שמלה את בנה בשמחה ובששון, ושטוענת שהילד לא צייץ אפילו דקה, ושכל הנסיונות האירופיים להוציא מילות קטינים וקטינות מחוץ לחוק הן בגדר אנטישמיות טהורה. גם לא למישהי מנורבגיה (שגם כן קל יחסית למצוא, בהפרש גדול מהקודם, אבל גם לזה יש תור) שלא מלה את בנה ושמסכימה לגמרי עם העמדה האירופית לגבי מקומן של מילות קטינים ביחס לעקרון זכויות האדם.
למי נתנו את הבמה? למישהי שגם לא מלה את בנה, וגם מוכנה לומר שהיא לא מתיימרת לייצג אף הורה אחר, שזה עניין רגשי פרטי שלה, ושהעמדה שלה בנושא קרובה יותר לזו היהודית ("כל הורה יעשה מה שהוא רוצה, יש לכבד חופש הדת") מאשר לזו האירופית.
האם זו מקריות שאותו משרד ממשלתי נותן במה דווקא לעמדה הלא פופולרית הזו שהיא לא כאן ולא שם? האם אין קשר למאבק שהוא מנהל נגד אירופה בנושא? האם אין כאן מסר של "אנחנו לא צריכים להיות לא בעד אירופה ולא נגד אירופה, קודם כל אנחנו צריכים לזכור את היהדות המשותפת לכולנו ורק אחר כך לנקוט עמדה"? אולי. אולי זו מקריות, אבל קשה להשתכנע שמשרד ממולח משקיע משאבים באופן מקרי ואקראי.
לצפיה ב-'תכלס הסרטון הזה הוא שירות לאי מילה ומפתיע אותי שהוא מופץ'
תכלס הסרטון הזה הוא שירות לאי מילה ומפתיע אותי שהוא מופץ
09/06/2017 | 11:10
3
15
על ידי משרד ממשלתי
לצפיה ב-'הסרטון הזה לא שונה בהרבה מיתר האיזכורים לאי מילה שמופיעים'
הסרטון הזה לא שונה בהרבה מיתר האיזכורים לאי מילה שמופיעים
10/06/2017 | 20:28
2
21
במסמכים רשמיים של קופות חולים ומוסדות אחרים בארץ. תמיד אין בסיס אידיאולוגי לאי מילה, תמיד הבסיס הוא רגשי-שטחי של "לא רוצים להכאיב לתינוק" במקרה הטוב. אני לא מתפלא שמשרד ממשלתי שמתיימר לקבל על עצמו את האחריות על טיב היחסים עם היהדות הבינלאומית, ינסה לסדר לעצמו תדמית של שפוי ומתון. יותר משהסרטון עושה שירות לאי מילה, הוא מכוון לעשות שירות יחסי חוץ למדינת ישראל בעיני יהודים בעולם שמרגישים מאויימים מאנטישמיות, ויש כאלה.
לצפיה ב-'ממה שאני קראתי במסמכים רשמיים '
ממה שאני קראתי במסמכים רשמיים
10/06/2017 | 21:54
1
10
של קופות חולים ומוסדות אחרים בארץ הם מוכנים "לעשות טובה" ולהודות במעורפל שלמילה יש סכנות/השלכות/חסרונות או מאידך שבערך יש לה יתרונות - שום דבר לא דובר לעניין החלטת ההורים אלא כביכול באו להשפיע עליה לכאן או לכאן... להראות תמונת מצב להחלטה מאוזנת
לצפיה ב-'בדיוק, כביכול מביאים את כל המידע באופן ממצה ומאוזן'
בדיוק, כביכול מביאים את כל המידע באופן ממצה ומאוזן
10/06/2017 | 22:04
15
ונותנים לקהל להבין שאם הם השמיטו משהו, סימן שהוא לא שווה איזכור. אז קופות החולים ובתי החולים מתיימרים לעשות את זה בנוגע למידע הרפואי, ומשרד התפוצות מתיימר לעשות את זה בנוגע למידע על יהודים בעולם שלא מלים את בניהם, ועל אירופים שמובילים את ההתנגדות למילת קטינים בעולם.
לצפיה ב-'לפי ההיגיון שלך צריך להתיר כאן למאמיני דעא״ש למכור שפחות'
לפי ההיגיון שלך צריך להתיר כאן למאמיני דעא״ש למכור שפחות
11/06/2017 | 00:57
6
לצפיה ב-'ברית מילה, האגיס ומה שבנהם, פירסום לא סמוי בעליל '
ברית מילה, האגיס ומה שבנהם, פירסום לא סמוי בעליל
30/05/2017 | 16:16
79
https://www.huggies.co.il/baby/newborn-care/circum...

''חיתול בעל ספיגה טובה חוסך ימי ריפוי''
לצפיה ב-'וידאו של התנועה לחופש המידע'
וידאו של התנועה לחופש המידע
29/05/2017 | 18:52
1
48
מפייסבוק

(לצערי לא מצאתי מחוץ לפייסבוק)
התנועה לחופש המידע ביקשה מהרבנות את רשימת המוהלים שהתרשלו בעבודתם, והסירטון הקצר מתאר מה קרה.

לצפיה ב-'מידע חשוב ורק קצה הקרחון בגישת הרשויות להליך המטריד...'
מידע חשוב ורק קצה הקרחון בגישת הרשויות להליך המטריד...
08/06/2017 | 14:21
19
גם משרד הבריאות אשמים שאין מידע אמיתי בסיפור, לא על הליך ולא על מבצעיו, ולא על הצדדים החוקים-ביטוחיים ש(אין)לו.
לצפיה ב-'נציג של מתנגדי המילה בסרט של ה BBC'
נציג של מתנגדי המילה בסרט של ה BBC
24/05/2017 | 01:16
7
75

הסרט מספר על בחור גאה שגדל כקתולי באירלנד. הוא רוצה להתחתן עם בן זוגו היהודי שגר בלונדון, ובודק אפשרות לקיים טקס חתונה דתי יהודי ואת האפשרות להמיר את דתו ליהדות. די מוקדם הוא מבין שהמרת דתו ליהות תהיה כרוכה במילה. הוא מבקר בתל אביב ומנהל שיחה עם מפגין נגד מילה. אני בטוחה שהוא כותב פה אז אני אמתין לאישור שלו... (דקה 13:40)
לצפיה ב-'מצאתי קישור שעובד גם מישראל'
מצאתי קישור שעובד גם מישראל
24/05/2017 | 14:19
2
48
לצפיה ב-'הקישור לא נטען אצלי... אולי נשבר?'
הקישור לא נטען אצלי... אולי נשבר?
25/05/2017 | 15:09
1
11
לצפיה ב-'צודקת, תודה!'
צודקת, תודה!
28/05/2017 | 12:54
8
לצפיה ב-'קישור שעובד גם בישראל'
קישור שעובד גם בישראל
28/05/2017 | 12:54
1
33
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
29/05/2017 | 18:25
5
לצפיה ב-'פשוט הזוי... להתייגר כדי להתחתן עם גבר בחתונה יהודית?! '
פשוט הזוי... להתייגר כדי להתחתן עם גבר בחתונה יהודית?!
03/06/2017 | 03:35
1
37
זה די אירוני שהוא תוהה מה יחסה של היהדות להומוסקסואליות, בהתחשב בכך שהנצרות לקחה את זה מהתנ"ך (הברית ה"ישנה") כך שזו אותה גברת בשינוי אדרת. ההבדל הוא שהוא מגיע מקתוליות, כלומר מהזרם האדוק (כלומר מהאורתודוקסים) ובן זוגו ללא ספק משתייך ליהדות מתקדמת כלשהי (רפורמים) ולכן ההשוואה לא נכונה.

הרב אומר לו שהוא ישיא אותם(!) אף שהיהדות מתנגדת לכך(!) ואומר לו שכל בני האדם שווים וזה מוצג כדרכה של היהדות, כמשהו שמגיע מהתורה (ולא מתפיסות הומניות מתקדמות שאין להן דבר וחצי דבר עם התורה). זה כבר שקר מוחלט; בתור קתולי הוא לא טרח לקרוא את הברית הישנה?

הכי מוזר שבתחילת הסרטון הם מדברים עדיין רק על מילה סמלית, לא על הטקס המלא, כלומר בלי ניתוח, והוא מזועזע מהרעיון שיקיזו לו דם מהפין בבית הכנסת... כן, זה מה שמזעזע! בהמשך הוא שואל את אצמו אם שווה לוותר על הערלה, ואני תוהה עד כמה הוא נואש להתקבל לקהילה אחרת (הקהילה הגאה לא מספקת?) שהוא מוכן לעבור ניתוח ולוותר על חלק מאיבר מינו לשם כך... זה בדיוק נורת האזהרה שהייתה נדלקת לי מעל הכניסה למועדון שמציב תנאי כניסה מופרזים משהו.

צפיתי בערך בעשרים דקות, בהמשך הוא מגיע לישראל ומגלה שיש יהדות "שמרנית" יותר (לא חבוב, לא קונסרבטיבית, אורתודוקסית!) ושם עצרתי (לפחות לעת עתה). אני רק יכולה לקוות שבהמשך הוא מגלה מהי היהדות המקובלת בישראל ויבין שכל הדברים הנחמדים שאמר לו הרב בבריטניה לא רלוונטיים כאן. שלמעשה הגיור שלו לא יוכר כאן, שהנישואים שלו לא יוכרו כאן... שהמדינה שהוקמה "עבור כל היהודים" (כך הוא מקריין כשהוא מספר על ישראל) לא באמת מקבלת את כל היהודים ולא תקבל אותו...
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
03/06/2017 | 20:22
24
זה לגמרי לא הגיוני ו  (ספוילר) בסוף הוא מבין שאין הרבה שוני בין שתי הדתות ושהוא יצטרך למצוא את הדרך שלו כדי ליישב את הסתירה בין דרישות הדת לבין מה שהוא מקווה ליצור לעצמו עם בן זוגו. 
אני כשלעצמי קשה לי להבין את הצורך לקבל אישור מנציגי הדת ה"רישמיים" למערכת יחסים פרטית, ואני לא רואה כאן שום קשר לאמונה שגם היא דבר אישי ופרטי לגמרי. אבל הסרט עצמו מעניין. 
לצפיה ב-'מחשפת דחוף רופא מומחה שמבין בעורלות'
מחשפת דחוף רופא מומחה שמבין בעורלות
21/05/2017 | 21:45
3
81
הי כולם, הילד שלי כמעט בן שנתיים
לא נימול
בשבועיים האחרונים גיליתי כמה פעמים דם על החיתול באיזור הפין.
השלתי את העורלה וראיתי פצע.
אורולוג מומחה שראה את הילד אחר שזה בגלל שהעורלה צמודה מידי לפין ואם זה לא יסתדר נצטרך לעשות ניתוח מילה.
מחפשת רופא מומחה נוסף לקבלת חוו"ד נוספת.
אנחנו גרים בטבעון. אשמח להמלצות. תודה
לצפיה ב-'אני ממליץ לשאול בקבוצת הפייסבוק ״הורים לילדים שלמים״'
אני ממליץ לשאול בקבוצת הפייסבוק ״הורים לילדים שלמים״
22/05/2017 | 06:10
30
לצפיה ב-'מעניין כמה אורולוגים באירופה ממהרים להמליץ על מילה... '
מעניין כמה אורולוגים באירופה ממהרים להמליץ על מילה...
22/05/2017 | 14:04
57
הבחנה כמו "הערלה צמודה מדי לפין" נשמעת די מופרכת; וגם אם נניח (לצורך הדיון) שהיא נכונה, ואפילו צריך ניתוח, למה מילה? למה להסיר הכול? אין ניתוח הרחבה? באיזה עוד איבר בגוף מתעוררת בעיה קלה והפתרון המידי הוא הסרתו המלאה?

איכשהו רק בישראל (או אולי גם בארה"ב?) זה הפתרון שכולם ממהרים לקפוץ אליו... ההיכרות של אורולוגים ישראלים (יהודים) עם פין שלם פשוט מביכה. יש בעיה? זה כי לא מלתם! אפשר רק לקוות שזה ישתנה עם הזמן...
לצפיה ב-'האם העורלה שלו כבר מופרדת טבעית טרם כל ההתרחשות'
האם העורלה שלו כבר מופרדת טבעית טרם כל ההתרחשות
27/05/2017 | 09:03
43
הזאת?
נשמע יותר כאילו מישהו הפשיל לו בכוח וגרם שם לפצע ואז נוצר המעגל השלילי הזה. האם הוא היה בחברת מטפל/ת (בבית או במסגרת) שלא מודעים לדרך הנכונה להחליף חיתול?
לצפיה ב-'תינוק עם דימום לאחר מילה בראשל''צ'
תינוק עם דימום לאחר מילה בראשל''צ
21/05/2017 | 10:23
1
68
לצפיה ב-'אתר מוזר... מצאתי קישור לידיעה בישראל היום:'
אתר מוזר... מצאתי קישור לידיעה בישראל היום:
21/05/2017 | 16:30
50

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אמת הנפש
אמת הנפש
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה