לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91379,137 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:56
3

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'שנות השמונים, עונה 3 פרק 2'
שנות השמונים, עונה 3 פרק 2
12/08/2017 | 21:18
28
נצני ההתנגדות למילת תינוקות מודגמים בסידרה מהצד האשכנזי הקר במשפחה, החתן של הבת, גידי בודנהיימר. ההתנגדות עולה על רקע ניסיונו של אב המשפחה, פרוספר אסייג להפוך למוהל.

http://reshet.tv/item/featured-series/shnot-hashmo...
לצפיה ב-'אלון סיברוני והעיתנאי החרדי בני רבינוביץ', תוכנית בוקר.'
אלון סיברוני והעיתנאי החרדי בני רבינוביץ', תוכנית בוקר.
30/07/2017 | 14:57
3
55
אור ומיה, תוכנית בוקר.

לצפיה ב-'לפחות הפסיק להגיד שזה בריא..'
לפחות הפסיק להגיד שזה בריא..
30/07/2017 | 20:02
18
לצפיה ב-'לצערי לא ריאיון כ"כ מוצלח מבחינת סיברוני, לא הספיק לדבר כמעט'
לצערי לא ריאיון כ"כ מוצלח מבחינת סיברוני, לא הספיק לדבר כמעט
31/07/2017 | 01:24
45
ולפרוש את עמדתו בצורה קצת יותר מנומקת ומעמיקה. וכפי שחזיתי כאן, ההתייחסות של הממסד הדתי צפויה להחריד...
לצפיה ב-'ואגב, הנתון של 99% מיהודי בריטניה מלים ממש משכנע '
ואגב, הנתון של 99% מיהודי בריטניה מלים ממש משכנע
31/07/2017 | 01:28
53
כי כמה וכמה אנשים אמרו לו... והם יודעים זאת כי...?
לצפיה ב-'גדי וילצ'רסקי אצל גבי גזית'
גדי וילצ'רסקי אצל גבי גזית
30/07/2017 | 14:48
45
הרב סתיו גם עולה לשידור, הדיון מתלהם כמיטב המסורת של גבי גזית.

http://bit.ly/2uZYVjt
לצפיה ב-' ברית מילה - רעיונות לטקס אלטרנטיבי '
ברית מילה - רעיונות לטקס אלטרנטיבי
29/07/2017 | 17:33
56

בעקבות הכתבה "הארץ" - בארהב היהודים מוותרים על ברית מילה - ועושים טקסים אלטרנטיביים 

תאתגרו את היצירתיות שלכם, ותנו רעיונות לטקס אלטרנטיבי 

לחתונות, יש עשרות בלוגים שמהם אפשר לקבל השראה ביצירת "החתונה" המקורית שלכם,

לברית מילה ? זה אותו טקס משעמם ואכזרי כבר כמה אלפי שנים 
כדי לשנות את המצב, הגיע הזמן לייסד בלוג תמונות וסרטים של טקסים אלטרנטיביים
או בכלל של "איך לחגוג לידת תינוק"
היום, בעידן האינסטגרם, והרשתות החברתיות, שכל אירוע הופך לסלפי, אני נדהם 
מאנשים שמשתפים את רגעי הברית מילה, נולד לכם תינוק, יש אנשים שחולמים על זה
שנים ולא זוכים, ומה שאתם עושים זה לחתוך לו ולפרסם תמונות שלו צורח מכאבים ?
אני לא פנאט, אני הראשון שיעשה ברית מילה - אם אראה מחקר רפואי אמין אחד, 
שבזכות זה תצמח תועלת רפואית כלשהי, לברית מילה 
אני בטוח שכל אמא, ברגע שיתנו לה אפשרות לצאת מהקיבעון של הטקס הדתי והאכזרי 
לטובת אירגון טקס מקורי, כל אמא כזאת, תגלה פרץ של יצירתיות 
אפשר כל כך בקלות, וגם ללא סכומי עתק, ליצור טקס קבלה הרבה יותר מרשים ומרגש
אבל מכיוון שלא כל אחת יש לה את האומץ ללכת על הצד היצירתי שלה ומעדיפים ללכת 
על פי העדר, בלוג כזה, ייתן להם השראה, וגם את היכולת לומר: אני לא היחידה !
לא צריך דיבורים על דת, צריך פשוט להראות שאפשר אחרת !
איך אני חושב צריכה להראות ברית אלטרנטיבית ?
מהעולם הקדום הייתי לוקח שופרות ומתופפים לרגע הכניסה של התינוק
משולב עם משהו מהעולם החדש כמו זיקוקים, וגם אולי איזה תלבושות טיקסיות ומיוחדות - להורים 
לא הייתי עושה את זה באולם, אלא בשדות עם חציר, עליו יוגשו מנות טיבעוניות
אם אנחנו נגד חיתוך לרך הנולד - אז בואו נשמור גם על צער בעלי חיים 
ותפריט צמחוני

במקום רשימת מוזמנים סגורה לפי עלות מנה - ובלי אפשרות להביא את המשפחה כולה
[ וצורך של הורים למצוא בייביסיטר ] הייתי פשוט מוצא מקום פתוח שבו אפשר לתת הרבה מקום
לפעלויות עם מפעיל מצחיק עם להטוטנים וקוסמים וגם מתנפחים וטרמפולינה, שולחנות משחק, [ הוקי, כדורגל, סנוקר ] 
במקום מוהל עם זקן מדובלל, הייתי מביא קבוצה של רקדנים ורקדניות שימשכו את הקהל לרקוד
בעצם, בשם  השיוויון, זה אירוע שאפשר לעשות גם לתינוק, וגם לתינוקת, 
ולא השוני שקיים בין ברית לבריתה 

לצפיה ב-'יהודי ארה"ב כבר לא מקבלים את טקס המילה כמובן מאליו'
יהודי ארה"ב כבר לא מקבלים את טקס המילה כמובן מאליו
27/07/2017 | 23:31
1
57
נכתב ע''י זואי גרינברג ותורגם לעברית היום בעיתון הארץ.

https://www.haaretz.co.il/news/world/america/.prem...
לצפיה ב-'כתבה יפה ומעניינת, אבל'
כתבה יפה ומעניינת, אבל
28/07/2017 | 20:54
58
א. היא מציגה שוב את יהודי ארה"ב כמתבוללים ו"שכחו איך להיות יהודים" וכו', ולכן למרבה הצער פעולת הוויתור נתפסת פשוט כחלק מהמגמה הזאת ולא נלקחת ברצינות (ומתוך הבנה שמדובר בשיקול הומני) אלא בזלזול.

ב. הסיומת המתייחסת לנקודה הרפואית קצת מקוממת. היא משווה את היתרונות הרפואיים (הזניחים) לסיכון (שגם הוא קטן) ולכן יוצא שהיתרונות עולים על הסיכון. אבל יש כאן התעלמות משיקולים רפואיים שאינם רק יתרונות מול סיכונים, התעלמות מהשוואה נכונה יותר של יתרונות מול חסרונות, והתעלמות מכך שהחסרונות אינם רק רפואיים!

ראשית, גם בפן הרפואי עצמו, יש כאן התעלמות מהפרקטיקה הרפואית המקובלת שלא ממהרת לנתח, בפרט לא איבר בריא כגישה לרפואה מונעת.

שנית, החסרונות הם כפייה ושינוי בלתי הפיך של איבר מין של אדם לכל חייו, חוסר היכולת שלו ליהנות מפין שלם המתפקד באופן הטבעי ביותר, וכמובן נושא ההנאה. שנוי במחלוקת (תלוי את מי שואלים... ) אבל גם זה חיסרון, ודאי שלחלק מהגברים גם אם לא לכולם.

בשורה התחתונה, העובדה שיש יתרונות (נגיד) והסיכון נמוך עדיין לא יוצרת הצדקה ולכן לא פלא שאגודות רופאים ברחבי העולם לא ממליצות על מילה שגרתית ליילודים. גם להסרת שדיים לבנות יש יתרונות וסיכון נמוך... עוד יצוין שאמנם הסיכון נמוך באחוזים מתוך כלל הנימולים, אבל כשהוא מתממש, הפגיעה לא פעם חמורה מאוד (ומבחינת מי שנפגע זה 100%, לא מעניינים אותו כל ה-99.99% שעברו את המילה בשלום).
לצפיה ב-'הזכות לברית מילה של תינוק יהודי שאומץ ע"י נוצרים'
הזכות לברית מילה של תינוק יהודי שאומץ ע"י נוצרים
23/07/2017 | 10:55
61
דיון תאורטי בקבוצת פייסבוק 'חרדים ואתיאיסטים דנים על ההלכה'

https://www.facebook.com/groups/daetahlka/permalin...
לצפיה ב-'אימוץ של תינוקת על ידי להט"ב ? עדיפים על משפחה של מוהל '
אימוץ של תינוקת על ידי להט"ב ? עדיפים על משפחה של מוהל
21/07/2017 | 14:37
1
61
סוגיית האימוץ על ידי הורים גאים עלתה עכשיו לכותרות, 
ויש אנשים שמתקשים להסביר שמשפחה של 2 אמהות, וכן 
גם של 2 גברים, עדיפה על משפחה "חרדית"

למה באימוץ תינוק - זוג גאה עדיף על משפחה של רב מוהל ?

בעיניים של אלפי חרדים, רב שבמהלך הברית מילה חותך איבר זעיר ללא הכשרה רפואית
וגם מוצץ דם מאיבר המין של התינוק [ יכול להדביק את התינוק באיידס  HIV  ! ] 
זה בסדר, כי ככה אלוהים רוצה וזה לפי התורה 
אבל, שחס וחלילה זוג גאים יאמץ תינוק ? אדושם ישמור ! ובערבית:   אַללָּהֻ אַכְּבַּר" (اللهُ أَكْبَر
ברית מילה לתינוק היא מעשה שיכול להוביל למוות, או נכות קשה 
וזה מהסיכונים של לתת לאדם שלא למד רפואה
לעשות ניתוח לתינוק בן 8 ימים שההבדל של שערה זה ההבדל בין אם הוא חתך לו קצת יותר מידי 
המוהל שלא למד רפואה מחק לתינוק את האפשרות להיות אי פעם אבא בעצמו 
והכל בשביל כמה שקלים כי מוהלים לא עובדים בחינם 
החרדים לא ראו מולם אף פעם זוג הורים כזה, ולכן קל להסית אותם, 
אם זוגות להט"ב עם משפחתם היו עושים מידי פעם סיבוב בבני ברק ובשכונות של ירושלים 
אולי החרדים היו מבינים שיש להם דווקא הרבה מה ללמוד מזוגות להט"ב 
לצפיה ב-'רופא מוהל תינוקות הוא רופא אליל פושע'
רופא מוהל תינוקות הוא רופא אליל פושע
24/07/2017 | 20:32
29
הערלה היא איבר בריא ונחוץ, לתינוק נגרמת טראומה בגלל עודף הכאב שמשפיעה בכל מיני דרכים ויכולה לגרום לאוטיזם בין השאר, לפי מחקרים על תינוקות שנימולו בידי רופאים מאלחשים.
לצפיה ב-'ראיון של אלון סיברוני בהפגנת רחוב, בתוכנית "אין להם אלוהים"'
ראיון של אלון סיברוני בהפגנת רחוב, בתוכנית "אין להם אלוהים"
16/07/2017 | 16:50
2
69
לצערי (או לשמחתי) אין לי מושג האם זה חלק מחדשות 10 או משהו בפני עצמו. אשמח להסבר אם מישהו מבין, ואשמח לקישור למקור.

בנתיים מקשרת קטע יוטיוב שהעלה רני כשר.

לצפיה ב-'זה חלק מכתבות המגזין של חדשות 10, וגיגול פשוט מוצא זאת מיד:'
זה חלק מכתבות המגזין של חדשות 10, וגיגול פשוט מוצא זאת מיד:
17/07/2017 | 17:29
1
42
יש שם גם קישורים לפרקים הקודמים בסדרה. צפיתי בה בשבוע שבו שודרה (באתר ערוץ 10) ואין לי פנאי לצפות בה שוב כרגע, אני לא זוכרת מאיזה פרק נלקח הקטע שהעלה רני; אפשר לבדוק לפי התאריך. בכל מקרה ממליצה לצפות בכולם, הם שווים צפייה.

אגב, כשמקשרים יוטיוב עדיף כסרטון מובנה בהודעה (מוסיפים באפשרויות בתחתית), כך:
לצפיה ב-'תודה! אין לי מושג להיכן נעלמו אופציות הקישורים'
תודה! אין לי מושג להיכן נעלמו אופציות הקישורים
17/07/2017 | 20:33
25
אבל בזכותך מצאתי את אופצית הקישורים לסירטונים עכשו!!

ברוב-ותי חשבתי שזה צירוף קובץ סרטון ולא קישור לסירטון ולכן לא בדקתי את זה עד הרגע
לצפיה ב-'מה דעתכם על עגילים לבת? ומה על עגיל בלחי לפעוטה?'
מה דעתכם על עגילים לבת? ומה על עגיל בלחי לפעוטה?
13/07/2017 | 15:00
8
264
איך הייתם מגיבים לאמא שמעלה את תמונת ביתה הפעוטה עם פירסיניג בלחי?

"אני ההורה, היא הילדה שלי, אני אעשה מה שבא לי! אני אקבל את כל ההחלטות בשבילה עד שתהיה בת 18. אני יצרתי אותה, היא שייכת לי! אני לא צריכה אישור מאף אחד. אני חושבת שזה טוב יותר, חמוד יותר ואני מעדיפה שהלחי שלה תהיה מנוקבת. זו –לא– התעללות. אם כן, זה היה לא חוקי, אבל זה לא. אנשים עושים פירסינג לתינוקות שלהם בכל יום, וזה לא שונה. התינוקת שלי, הבחירה שלי! בחירת ההורים, זכויות ההורים! אל תשפטו את ההורות שלי, כולנו מגדלים את הילדים שלנו אחרת, וזה לא עניינכם בכל מקרה!".

הנה כתבה על האמא שעוררה גל כתבות אדיר ותגובות חריפות מכל כיוון...

http://www.onlife.co.il/%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D...
לצפיה ב-'האם, Enedina Vance (אנדינה ואנס), עוררה גל כתבות גדול.'
האם, Enedina Vance (אנדינה ואנס), עוררה גל כתבות גדול.
11/07/2017 | 14:54
106
לצפיה ב-'תרגיל יח"צ גאוני!! (מקווה שלא עשיתי ספויילר לאף אחד)'
תרגיל יח"צ גאוני!! (מקווה שלא עשיתי ספויילר לאף אחד)
11/07/2017 | 16:43
103
מתי בישראל תקום אמא  (או יקום אבא) גאונ/ה כזו/ה?
לצפיה ב-'אהבתי את הכתבה!'
אהבתי את הכתבה!
14/07/2017 | 15:22
74
ראיתי את התמונה הזו מסתובבת וזה רעיון גאוני. הפתיע אותי איך שהכתבה הציגה את הנושא - הייתי בטוחה בהתחלה שזה תרגום מאחר ואין שום הגנה על כך ש״ברית מילה זה שום דבר״, אבל נדמה לי שזה לא. במיוחד אהבתי את הפסקה האחרונה:
״נשמע שהצלחת לגרום להמון אנשים להיות מודעים למצפון הלא-שקט שלהם. אם הם באמת היו מרגישים שאין דבר שהם אשמים בו, הם היו מתעלמים מהמסר החבוי בפוסט וממשיכים הלאה במקום לזעום", כתב אחד המגיבים. בין אם הוא צודק ובין אם לא, אין ספק שהדיון הזה מלמד אותנו לקח חשוב – כל שינוי גופני שאנו כופים על ילדינו דורש מאיתנו מחשבה מעמיקה ורחבה על כל ההשלכות שבדבר. כל הורה בינו לבין ילדו, וכולנו כחברה״
לצפיה ב-'ההודעה מקודמת בשער תפוז ובשער הפורומים עכשו'
ההודעה מקודמת בשער תפוז ובשער הפורומים עכשו
18/07/2017 | 15:30
26
לצפיה ב-'חולני ודפוק, המעשה ועצם הפרסום'
חולני ודפוק, המעשה ועצם הפרסום
18/07/2017 | 15:46
2
22
לצפיה ב-'כנראה שלא הבנת...'
כנראה שלא הבנת...
19/07/2017 | 07:32
17
לצפיה ב-'נכון,הקישור קודם לא נפתח'
נכון,הקישור קודם לא נפתח
19/07/2017 | 10:36
35
התגובה שלי היתה למובן מאליו בתחילה
ואם זה היה המקרה דעתי בעינה עומדת.

לצפיה ב-'השאלה שצריכה להישאל היא האם התינוקת הביעה רצון לפירסינג בלחי'
השאלה שצריכה להישאל היא האם התינוקת הביעה רצון לפירסינג בלחי
19/07/2017 | 19:00
36
סביר להניח שלא ושזה היה רעיון של האמא, במקרה כזה זה לא לגיטימי, אבל אם התינוקת באמת ביקשה את זה אין בזה כל רע וזה אפילו חמוד. לגבי ברית מילה, אין תינוק שמבקש לעבור ברית מילה, בטח לא בגיל 8 ימים, הרי אינו יודע לדבר, לכן כפיית המילה עליו אינה לגיטימית. אם ירצה בהיותו מודע לעצמו לעבור ברית מילה יש לאפשר לו אך ודאי שלא לכפות על מי שאינו מסוגל להביע את דעתו ורצונותיו.
לצפיה ב-''מזל טוב' סרט קצר בעברית פרי עבודת תלמידי תיכון בבת ים'
'מזל טוב' סרט קצר בעברית פרי עבודת תלמידי תיכון בבת ים
02/07/2017 | 16:14
2
90
מגמת תקשורת שז״ר בת ים

הסרט בעברית עם כיתוביות בעברית. 6:18 דקות, הסרטון בנוי מפסיפס דעות ישראליות בעד ונגד מילה.

https://www.youtube.com/watch?v=ihKyqicKU48&feature=youtu.be
לצפיה ב-' יפה שתלמידי תיכון מגלים עניין בנושא, זה מלמד שיש דיון'
יפה שתלמידי תיכון מגלים עניין בנושא, זה מלמד שיש דיון
03/07/2017 | 16:15
1
54
וכבר לא מקבלים את ברית המילה כמובנת מאליה. מעודד מאוד בעיניי.

רק לא הבנתי את האם שמתראיינת בסרטון – בהתחלה היא מספרת שהיא מלה את הילד ואז מספרת שהבן לא נימול; האם הכוונה לכך שהבן הגדול נימול והשני (זה שרואים בסרטון) לא, או שזה תסריט לשיחה תאורטית שהייתה לה בינה לבין עצמה?
לצפיה ב-'צודקת, זה לא ברור...יש לה בן גדול נימול ובן קטן שלם.'
צודקת, זה לא ברור...יש לה בן גדול נימול ובן קטן שלם.
04/07/2017 | 13:24
30
לצפיה ב-'פרוייקט מימון קהילתי חדש של רני כשר באתר הספר שלו'
פרוייקט מימון קהילתי חדש של רני כשר באתר הספר שלו
02/07/2017 | 16:28
1
33
http://britmila.weebly.com/

הפרוייקט מחליף את הגיוס בהד סטארט שלא הגיע למלוא הסכום המקורי (50000 ש"ח) אלא רק לחציו (כ-25000 ש"ח) ועל פי עיקרון "הכל או כלום" בעצם לא גוייס כלום.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
02/07/2017 | 21:34
3
לצפיה ב-'חייבים לדבר על ברית מילה - דחוף'
חייבים לדבר על ברית מילה - דחוף
26/06/2017 | 16:03
127
לא הייתי כאן מליון זמן, אבל קופצת לבקר, כי יש פרוייקט headstart של רני כשר, שמסתיים הלילה בחצות, וחסר בו עוד המון כסף, ובעיקר המון תומכים. אפשר לתמוך אפילו בשקל אחד - רק בשביל תמיכה מוראלית (להראות שהנושא חשוב).
אם לא יגיעו לסכום הסף - לא יתבצע חיוב, ולא הפסדתם דבר (למען האמת, סביר שזה מה שיקרה, ועדיין חשובה גם כמות התומכים).

כל מי שהנושא חשוב לו או לה מוזמן להכנס לפרוייקט, ולקרוא מה יש לרני להגיד על זה - וכמובן שיהיה נחמד גם לתרום.

https://www.headstart.co.il/projectcomments.aspx?i...

לצפיה ב-'שלושה נעצרו באנגליה אחרי שמלו ילד ללא הסכמת אימו'
שלושה נעצרו באנגליה אחרי שמלו ילד ללא הסכמת אימו
22/06/2017 | 19:59
1
91
לצפיה ב-'כתבה ב"הארץ" על הצעה פרלמנטרית בהולנד'
כתבה ב"הארץ" על הצעה פרלמנטרית בהולנד
26/06/2017 | 17:44
58
לצפיה ב-'שני סרטוני 'הצינור' אחד על אלון ואחד על גדי ולצ'רסקי'
שני סרטוני 'הצינור' אחד על אלון ואחד על גדי ולצ'רסקי
20/06/2017 | 19:41
43
לצפיה ב-'הדמות גדי וולצ'רסקי באירוח של רני כשר שלנו!'
הדמות גדי וולצ'רסקי באירוח של רני כשר שלנו!
16/06/2017 | 23:13
39
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:00
7
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'רני כשר אוסף כסף עבור פרוייקט הסברה'
רני כשר אוסף כסף עבור פרוייקט הסברה
15/06/2017 | 11:10
32
לצפיה ב-'שאלה על מילת נשים'
שאלה על מילת נשים
11/06/2017 | 12:15
4
87
הי חברים,
אמל"ק: למישהו יש מידע על מילת בנות אשר בלעדיה האישה היתה *לא* היתה משלמת מחיר חברתי ואישי כבד (כגון נידוי)? 

באריכות:
אני מאמינה שיש הרבה במשותף בין מילת נשים ומילת גברים (יותר מאשר שוני, וגם השוני פחות רלוונטי לשאלה המוסרית).
לעומת זאת, בחברה המערבית מילת בנים היא נושא שנוי במחלוקת ומילת בנות מגונה.
נטען בפני שמילת בנות תמיד מצילה אותן מחיי נידוי וסכנת מוות.
למיטב הבנתי זו טענה שגויה אבל אשמח לסימוכין כדי לגבות אותה.
אני מתארת לעצמי שזה קורה למשל אצל הורים מסורתיים בעיר מודרנית אבל אין לי דוגמא ספציפית.
תודה!
לצפיה ב-'יש כתבות על מילת נשים של ערביות אירופאיות'
יש כתבות על מילת נשים של ערביות אירופאיות
11/06/2017 | 14:23
2
58
ורים ערביים שחיים באירופה לוקחים את הילדה ״לטיול״ במדינה ערבית כלשהי, ושם היא עוברת כריתת דגדגן.

לצפיה ב-'תודה, ראיתי את הכתבה הזאת'
תודה, ראיתי את הכתבה הזאת
11/06/2017 | 18:59
1
46
אבל אני לא בטוחה מה ההשלכה החברתית של אותן נערות אם לא היו נימולות.
אני מניחה שמדובר בקהילות סגורות ומסורתיות, למרות שהן באירופה.

לצפיה ב-'הם לומדים בבתי ספר ממשלתיים, ההורים עובדים במקומות רגילים. '
הם לומדים בבתי ספר ממשלתיים, ההורים עובדים במקומות רגילים.
12/06/2017 | 11:25
41
אני לא חושב שיש להם הרבה הבדל

בכל מקרה אין לי מושג לגבי התוצאות, ולא נתקלתי בכתבה על זה.
לצפיה ב-'אני זוכר מהספר "כופרת" של עייאן חירסי עלי'
אני זוכר מהספר "כופרת" של עייאן חירסי עלי
14/06/2017 | 21:32
38
שבבית הספר בסומליה בשנות ה- 70 היו מקרים של הצקות לילדות ש"כבר היו צריכות להיות נימולות". כנראה לא כי מישהו ראה אותן עירומות ודיווח שהן כן או לא (גם שם יש בורות בנוגע לאנטומיה עצמה, בדיוק כמו אצלנו), אלא דווקא בגלל שזה נעשה בשלב בחיים שיש בו חיי חברה ומודעות, אפשר היה לנחש מי עוברת את ההליך ומי לא (למשל נעדרת במשך X ימים מהלימודים = כנראה בדיוק מחלימה מ"זה").
לא בטוח איך זה עובד היום במדינה אירופית או בארה"ב, כי זה לא שנות ה- 70 ולא סומליה, אבל סביר להניח שבעניין הזה מתנהלים כמו כת מתבדלת. לילדות ברור שהן שונות.
לצפיה ב-'מישהו שמע על איסור מילה בנורווגיה? זה מופיע רק באתרים חרדיים'
מישהו שמע על איסור מילה בנורווגיה? זה מופיע רק באתרים חרדיים
10/06/2017 | 01:00
5
66
לצפיה ב-'שמעתי רק על דנמרק, לפני כחצי שנה:'
שמעתי רק על דנמרק, לפני כחצי שנה:
10/06/2017 | 13:31
4
66
לצפיה ב-'זוהי רק הצעה'
זוהי רק הצעה
13/06/2017 | 12:34
3
42
ומדובר על המלצה של ההסתדרות הרפואית הדנית. מכאן ועד איסור במסגרת חקיקה המרחק רב.
לא נראה לי סביר שלמשהו יש אומץ לאסור בחקיקה, בגלל עקב פחד מהמוסלמים. לכן צריך ללכת על משהו "מרוכך" יותר, כגון אישור לבצע ע"י רופא כירורג בלבד.

לצפיה ב-'אכן, אבל זה מה ששמעתי... '
אכן, אבל זה מה ששמעתי...
13/06/2017 | 12:36
13
לצפיה ב-'זה לא מהפחד ממוסלמים, זה מהפחד שהם לא יגיעו לבתי חולים אחרי '
זה לא מהפחד ממוסלמים, זה מהפחד שהם לא יגיעו לבתי חולים אחרי
13/06/2017 | 19:57
1
49
כי ברור להם שהם יבצעו בריתות בסתר, ואז ילדים שנפגעו לא יגיעו לטיפול בבתי חולים. 
לצפיה ב-'הם מגיעים לארץ להסביר שזה פשע'
הם מגיעים לארץ להסביר שזה פשע
16/06/2017 | 22:21
33

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה