לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'גיל הפשלת עורלה אצל הילדים שלכם'
גיל הפשלת עורלה אצל הילדים שלכם
26/04/2017 | 09:03
2
שלום לכולם,

התינוק שלנו לא עבר ברית מילה והרופא אמר לראות אורולוג ילדים אם העורלה לא תפשיל עד גיל שנה. מקריאה באינטרנט הממוצע להפשלת עורלה הוא גיל 10. אני זוכר את עצמי מפשיל את העורלה שלי מאז ומעולם עם זכרונות מגיל 5.

אז השאלה שלי היא - אם יש לכם ילד שלם - באיזה גיל הפשילה העורלה שלו? אשמח גם לשמוע מה יש לכם לומר על בדיקת אורולוג ילדים ומה מצפה לנו בה אם עברתם כזאת

תודה לכל העונים!
לצפיה ב-'גם לי היה רגע עם ח"כ מיקי זוהר'
גם לי היה רגע עם ח"כ מיקי זוהר
22/04/2017 | 11:50
1
28
לפני בין חצי שנה לשנה הפגנתי עם השלט שלי ובלי אלון בכיכר של אלנבי ושוק הכרמל ולקראת סוף היום, לאחר שעות של ויכוחים, איומים, הטפות וכל זה הופיע הברנש מולי ושטח את דברי התמיכה הרגילים בברית מילה, הזהות היהודית שנשענת עליה ולאחר מכן הלך. זכור לי רק שאי אפשר היה להכניס מילה בין דבריו, הוא לא מקשיב. חבל שהייתי עייף כבר אבל זה לא משנה, אפשר לראות בזה את ההתייחסות של הממסד לתנועת ההתנגדות למילת התינוקות, לא זכור לי שהוא ניסה לשכנע אותי שזה בריא, אבל באמת שלא זוכר את דבריו.
לצפיה ב-'ואחרי זה הייתה ההופעה שלו בגב האומה, נגד התל אביביות'
ואחרי זה הייתה ההופעה שלו בגב האומה, נגד התל אביביות
22/04/2017 | 12:20
8
לצפיה ב-'רני כשר בראיון נגד השחתת איבר המין'
רני כשר בראיון נגד השחתת איבר המין
19/04/2017 | 16:30
31
לצפיה ב-'עוד דיון בערוץ 10 על מילה '
עוד דיון בערוץ 10 על מילה
14/04/2017 | 18:56
1
54
עדיין מאמינים שם שיש תועלת רפואית...

לצפיה ב-'קישור לראיון של רני כשר בתוכנית הבוקר בערוץ 2'
קישור לראיון של רני כשר בתוכנית הבוקר בערוץ 2
19/04/2017 | 16:29
17
לצפיה ב-'פמיניסטיות שמזדעזעות ממילת נשים, בעד מילת גברים...'
פמיניסטיות שמזדעזעות ממילת נשים, בעד מילת גברים...
14/04/2017 | 05:20
53
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:56
5
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-' תודה, נדמה לי שמתישהו סביב האירוח של ירון ידען'
תודה, נדמה לי שמתישהו סביב האירוח של ירון ידען
08/04/2017 | 12:05
1
42
העלתי קישור עם כל הסירטונים של דעת אמת.
לצפיה ב-'?'
?
08/04/2017 | 15:55
5
לצפיה ב-'הורים תובעים מיליונים ממוהל בנם: "הדבקת אותו בהרפס לכל החיים'
הורים תובעים מיליונים ממוהל בנם: "הדבקת אותו בהרפס לכל החיים
07/04/2017 | 00:10
1
51
זוג הורים הגיש תביעה אזרחית נגד המוהל שביצע את הברית לבנם. השניים טוענים שהמוהל הדביק את התינוק בהרפס, כאשר ביצע במהלך הברית את מנהג עצירת הדם בעזרת פיו, ללא ידיעת ההורים.

כשבוע לאחר הברית הבחינו ההורים בנקודות אדומות על ישבנו של הפעוט. בחדר המיון אבחנו אותו כסובל מהרפס והסבירו להם שהמערכת החיסונית של תינוק בגיל כזה חלשה מאוד ולכן קיים חשש שהנגיף יגיע למערכת העצבים. "אם זה קורה הפעוט יישאר עם נזק מוחי", מסביר פרופ' עימאד קסיס, מנהל היחידה למחלות זיהומיות ברמב"ם, "ויש גם הרבה מקרים של תמותה בעקבות המחלה הזו".

לצפיה ב-'טרגדיה איומה, מקווה שהתינוק יהיה בסדר, שמשהו יזוז שם למעלה'
טרגדיה איומה, מקווה שהתינוק יהיה בסדר, שמשהו יזוז שם למעלה
08/04/2017 | 07:30
34
בעיקבות התביעה, ושזה לא קרה לחינם. אני לא מבינה כלום במשפטים אבל ברור שהמצב הקיים של חוסר ידוע של ההורים לגבי הסיכונים בהליך, חוסר המעמד החוקי של המלים ושל המילה הוא הזנחה פושעת של החוק. אפילו למקעקעים ומנקבים למיניהם יש חוקים והמלצות!

במילון שלנו יש פירוט לא מקצועי על האבסורד, למילת תינוק יש מעמד בפני החוק רק כשרופא עושה אותה. אם זה מוהל החוק כלל לא מתייחס והתביעה אזרחית.

קישורים למילון שלנו על הנושא הזה: http://cellcom.tapuz.co.il/forums2008/terms/defaul...

לצפיה ב-'ברית עורלה // תם אהרון (טור אישי במגזין "ליברל")'
ברית עורלה // תם אהרון (טור אישי במגזין "ליברל")
04/04/2017 | 23:01
5
74
קצר, צפוי ולא מקורי, אבל תמיד משמח לשמוע עוד ועוד קולות כאלה.

תם אהרון מוכר כיום בעיקר מ"גב האומה" (כחלק מהפאנל הליברלי / אתאיסטי מוצהר של ליאור שליין) ומהופעות טלוויזיות נוספות, כך שקשה לומר שהופתעתי; זה עוד קול בתוך המחנה, ואולי זו קצת "הטפה למקהלה" (או טפיחה עצמית על השכם...) אבל זה עוד לבנה בחומה.

לא מצאתי דרך ליצור קשר עם הכותב, אולי מישהו שפעיל בפייסבוק (שזה בערך כולם חוץ ממני ) יוכל לאתר אותו ולהאיר את עיניו שהוא לא גוזר על בנו (ההיפותטי) "חיים של חריגות ומבוכה"; שלא יהיה לו קשה יותר עם בנות בתיכון (אולי להפך) ולא יקרה שום דבר מיוחד בצבא (שקשור לערלה...); שלא סביר שיצחקו עליו (בגלל הערלה) ובעיקר – הוא ממש לא יהיה בין הראשונים.
לצפיה ב-'תודה! משמח! כ''כ מזדהה איתך בצורך לכתוב אליו!'
תודה! משמח! כ''כ מזדהה איתך בצורך לכתוב אליו!
08/04/2017 | 12:03
2
20
לצפיה ב-' רונית!'
רונית!
08/04/2017 | 15:55
1
13
לצפיה ב-'הרבה ענו לו'
הרבה ענו לו
13/04/2017 | 10:21
1
33
מסכימה מאד עם איך שתארת את מה שכתבת. גם אותי הרגיזו האמירות על כך שהוא יהיה הראשון ועל כך שהוא גוזר מחיר חברתי על הבן שלו.... אבל לשמחתי המון המון אנשים ענו לו וכתבו לו בדיוק את הדברים האלה. וכך או כך, זה באמת משמח שעוד מישהו מפיץ טקסט כזה ומה שהיה יפה זה שהיתה לו תפוצה ממש ממש רחבה.

אגב, בדיון אחר לגמרי בקבוצת פייסבוק אחרת לגמרי, מישהי העלתה שאלה לדיון לגבי מנהג המציצה במהלך המילה. להפתעתי, חוץ משני אנשים, כל מי שהגיבו והשתתפו בדיון הזה, הביעו התנגדות נחרצת למילה. וכאמור זו קבוצה שממש לא קשורה לנושא. מאד מעודד בעיניי.
לצפיה ב-'תודה, משמח לדעת. האמירות שלו לא הרגיזו אותי כלל'
תודה, משמח לדעת. האמירות שלו לא הרגיזו אותי כלל
13/04/2017 | 10:29
27
אלה אמירות תמימות שנאמרו מתוך כוונה טובה ובורות, על מה יש לי להתרגז כאן? רק רציתי לפקוח את עיניו כדי שידע.
לצפיה ב-'כתבה מזעזעת על 10 עינויי הנשים המזוויעים של כל הזמנים'
כתבה מזעזעת על 10 עינויי הנשים המזוויעים של כל הזמנים
02/04/2017 | 21:10
1
49
אזהרה-כתבה פשוט מזוויעה!!! מזעזעת ומדירת שינה.רק ללבבות וקיבות חזקים במיוחד.

http://www.onlife.co.il/%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D...

אתר מפוקפק וצהבהב לטעמי, אבל לא ממש התעמקתי בו. שמו: onlife. אם מישהו יכול להתעמק ולהוסיף עליו מעט פרטים-יהיה נחמד.

בסוף יש התייחסות למילת נשים, שבניגוד למילת זכרים, כמובן אין לה שום יתרונות רפואיים וכל מטרתה לפגוע בהנאת האישה ברור שבאתר לא יכתבו על סגנונות מילה שונים לנשים, על כאלה שכלל לא פוגעות בדגדגן, על המשמעות שלהן למסורות והחברות בהן הן נהוגות. כאמור צהוב ושיטחי.
לצפיה ב-'הגעיל אותי שכתוב שם ״בניגוד למילת גברים, אין לזה יתרונות״ '
הגעיל אותי שכתוב שם ״בניגוד למילת גברים, אין לזה יתרונות״
03/04/2017 | 03:04
51
או במילים אחרות: ״רק כשהפגיעה היא בנשים זה התעללות, אצל גברים אפשר להמציא שיש בזה תועלת רפואית״...

ברור שהכתבת לא עשתה אפילו חיפוש קצר בגוגל כדי לבדוק אם זה נכון, ישר ההיגיון שלה שולח אותה ״לחתוך לגברים זה פמיניסטי״.
לצפיה ב-'דרישת התביעה לאם שמלה את בנה: 14 שנות מאסר...'
דרישת התביעה לאם שמלה את בנה: 14 שנות מאסר...
31/03/2017 | 14:54
5
89
הגזענות הגיעה גם לבתי המשפט...

לצפיה ב-'האבסורד במלוא תפארתו. מה עוד יש לומר על זה...'
האבסורד במלוא תפארתו. מה עוד יש לומר על זה...
01/04/2017 | 13:39
16
לצפיה ב-' מצד אחד צודקים, מצד שני הצביעות חוגגת...'
מצד אחד צודקים, מצד שני הצביעות חוגגת...
01/04/2017 | 18:03
1
51
מילה פוגעת בגוף ויוצרת חבלה. ביצוע ניתוח ללא הרדמה זו התעללות. אבל אם מדינת ישראל מוכנה להפקיר תינוקות ופעוטות בשם חופש הדת (של הוריהם, כמובן), שלא תבוא בטענות לזרים רק כי הם לא עושים את זה בהתאם למקובל ביהדות.
לצפיה ב-'אני מסכים '
אני מסכים
05/04/2017 | 14:23
31
אי אפשר לבוא לעולם בטענות, כאשר הם אוסרים זאת בארצם, אם אנחנו מתנהגים באותה התנהגות לזרים.

לצפיה ב-'אכן האמת במערומיה בראי גדול מול הפנים'
אכן האמת במערומיה בראי גדול מול הפנים
02/04/2017 | 21:00
19
לצפיה ב-'גם בגרמניה מדווחים על המקרה המוזר'
גם בגרמניה מדווחים על המקרה המוזר
03/04/2017 | 19:17
39
לצפיה ב-'ילדים שלמים: יותר ויותר הורים מוותרים על ברית מילה לילדיהם'
ילדים שלמים: יותר ויותר הורים מוותרים על ברית מילה לילדיהם
01/04/2017 | 08:46
71
לצפיה ב-'תגובה למחקר ״ברית מילה לא מפחיתה הנאה מינית״'
תגובה למחקר ״ברית מילה לא מפחיתה הנאה מינית״
28/03/2017 | 12:42
3
73
מתברר שהם לא החשיבו את העורלה כחלק מאיבר המין... 

לצפיה ב-'תגובה יפה אבל קישור ישן; פורסמה לפני כשנה על מאמר מסוף 2015'
תגובה יפה אבל קישור ישן; פורסמה לפני כשנה על מאמר מסוף 2015
29/03/2017 | 10:52
2
13
לצפיה ב-'מאמר מ- 2015 זה דווקא לא ישן במונחים אקדמיים'
מאמר מ- 2015 זה דווקא לא ישן במונחים אקדמיים
13/04/2017 | 10:23
1
6
ובכל מקרה, טוב להכיר תגובות לחומרים שתומכי מילה בטח יאהבו לצטט... גם אם ישנים...
לצפיה ב-'לא כתבתי שהמאמר ישן; זו רשומה בבלוג שכבר פורסמה כאן'
לא כתבתי שהמאמר ישן; זו רשומה בבלוג שכבר פורסמה כאן
13/04/2017 | 10:27
3
לצפיה ב-'סרטון של דעת אמת על ברית מילה, הרפס וההנאה המינית'
סרטון של דעת אמת על ברית מילה, הרפס וההנאה המינית
25/03/2017 | 16:25
41
לצפיה ב-'דקותיים עם יעקב המוהל שמל אלפי תינוקות מוסלמים בישראל'
דקותיים עם יעקב המוהל שמל אלפי תינוקות מוסלמים בישראל
19/03/2017 | 12:11
5
71
לצפיה ב-'קצת אירוני'
קצת אירוני
20/03/2017 | 14:18
4
57
א. שהוא אומר שבתור מוסלמים הם לא יכולים לתת אלכוהול לתינוק אז הם נותנים תרופה מאלחשת
ב. שהוא קורא לזה "ברית מילה" ולא "מילה" אף שאין בפעולה שום "ברית"... (וזה הרי לא הטקס היהודי). כמובן, רוב הציבור לא מבחין בין השניים, אבל מאיש מקצוע הייתי מצפה לדעת ולדייק יותר בדבריו.
לצפיה ב-' אני חושבת שזה חלק ממכבסת המילים מול המצלמה'
אני חושבת שזה חלק ממכבסת המילים מול המצלמה
25/03/2017 | 07:50
3
32
או יותר מדוייק, ניסיון לדבר בעברית השגורה שרוב הדוברים מחליפים בה דרך קבע את ה'מילה' ב'ברית', ובמקום למול אומרים לעשות ברית, ואפילו מילת נשים מכונה לפעמים כברית מילה.
לצפיה ב-'זו לא "מכבסת מילים"... אין קשר; ברור שזה שימוש במילים שגורות'
זו לא "מכבסת מילים"... אין קשר; ברור שזה שימוש במילים שגורות
25/03/2017 | 16:57
2
30
אבל מאיש מקצוע הייתי מצפה לדייק במונחים מקצועיים, זו הנקודה.
לצפיה ב-'לדעתי זו מכבסה, לדעתך לא, מבינה אותך וגם אותו'
לדעתי זו מכבסה, לדעתך לא, מבינה אותך וגם אותו
25/03/2017 | 19:01
1
11
לצפיה ב-'לא מבינה מה הקשר לדעתך; למכבסת מילים יש הגדרה. לא ברור הקשר.'
לא מבינה מה הקשר לדעתך; למכבסת מילים יש הגדרה. לא ברור הקשר.
25/03/2017 | 22:05
27
לצפיה ב-'פוסט מוצלח'
פוסט מוצלח
16/03/2017 | 14:23
2
130
רקע למי שלא מכיר: "דיאלוג עם הכלבה" הוא דף פייסבוק פופולרי עם כ-13.5 אלף עוקבים, שמפרסם בעיקר דיאלוגים עם הכלבה שלו, וגם לפעמים עם אחרים או פוסטים מטעם הכלבה עצמה. אחד האהובים עלי, מאוד מצחיק (לטעמי), לעיתים מרגש, מומלץ גם בלי קשר לנושא שלנו, למי שמתחבר להומור שלו כמובן.
לפני כשבוע שבועיים נולד לבעלים במזל טוב תינוק ראשון ועיקר הדאגה בדף היה סביב איך הכלבה תקבל אותו ואת השינוי בחייהם.

עכשיו הפוסט המצחיק-עצוב:
https://www.facebook.com/dialogwiththedog/posts/16...

לצפיה ב-'בעיקר עצוב '
בעיקר עצוב
18/03/2017 | 13:09
1
66
כותב עם יכולת אבחנה, כישרון בכתיבה ובסה"כ כל כך ברור שהוא מכיר באבסורד של כל הסיטואציה, ובכל זאת... 
לצפיה ב-'נכון כמובן'
נכון כמובן
18/03/2017 | 13:16
50
אבל אולי הניסוח הכה מדויק של האבסורד יפיל לעוד כמה אנשים את האסימון. ככה לפחות אני רוצה להאמין.
חלק מהתגובות נשמעות לי מעודדות, ואולי עוד כמה אנשים יחשפו מהן לאופציה שכבר לא חייבים.

לצפיה ב-'תודה על הקישור'
תודה על הקישור
15/03/2017 | 11:07
2
43
איזה מצב מקומם של רשלנות מכעיסה!! כל פושע אחר כבר היה בחקירה ומעצר.
מעניין מה יקרה. מאמינה שהכל תלוי בעקשות של ההורים ומה הם יעשו לטובת קידום המאבק המשפטי במוהל הזה ובוועדה.
מישהו הבין מה הכוונה ''ההנהלה'' בכתבה? בפיסקה שלישית.
לצפיה ב-'הנהלת משרד הבריאות, לא?'
הנהלת משרד הבריאות, לא?
15/03/2017 | 12:42
1
16
לצפיה ב-'אין לי מושג, יתכן...'
אין לי מושג, יתכן...
19/03/2017 | 11:39
9
לצפיה ב-'קישורים מכיכר השבת'
קישורים מכיכר השבת
15/03/2017 | 12:46
37
שני מקרי הרפס בתינוקות התגלו בבני ברק
על פי החשש, שני התינוקות שנימולו על ידי אותו המוהל הודבקו ממנו. המוהל הוזהר בעבר כי עליו לעבור בדיקה רפואית אך נמנע מכך והמשיך למול כרגיל
(חדשות בריאות) כיכר השבת  08.03.17

הגאון רבי דוד לאו: "המוהל המדביק אינו מוסמך"
הרב הראשי לישראל דיבר על הנושא בכנס המוהלים ואמר כי המוהל שפורסם שהדביק נימולים במחלות - אינו מוהל מוסמך. כזכור שני תינוקות שנימולו על ידו הודבקו בהרפס
(בריאות) דניאל הרץ | 09.03.17 
http://www.kikar.co.il/224760.html

לצפיה ב-'שאלת רב על תינוק שנולד "חצי-נימול".'
שאלת רב על תינוק שנולד "חצי-נימול".
01/03/2017 | 19:59
125
מתוך התכנית "שאלת רב" עם מנחה התכנית שלומי גולדברג והרב

רפי פויירשטיין,

מתאריך 03/02/2017.

זמן:9:54-11:47

ראו:

לצפיה ב-'סר פטריק סטיוארט לא ידע שהוא לא נימול'
סר פטריק סטיוארט לא ידע שהוא לא נימול
25/02/2017 | 23:40
3
111
סר פטריק סטיוארט (קפטן פיקרד ממסע בין כוכבים) חשף בתוכנית של גרהם נורטון בביביסי את הסיפור הבא: הוא היה בטוח כל השנים שהוא נימול (אמא שלו אמרה לו שהוא נימול כי זה היה מקובל בזמנו), ובעקבות ויכוח עם אישתו (הם נשואים שנים רבות) שטענה שהוא לא, הוא בדק אצל רופא שאישר שהוא אכן לא נימול.
כלומר הוא חי כל השנים באשליה שהוא נימול. וזה חשוב לכל מי שדואג שזה נראה אחרת או משפיע על איזשהו אספקט של החיים בכלל. 
הקישור לקטע המבדח ביוטיוב:  https://www.youtube.com/watch?v=GFipAtefUWw

לצפיה ב-'יש לו גם מערכון'
יש לו גם מערכון
26/02/2017 | 18:42
1
198
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
26/02/2017 | 21:29
18
לצפיה ב-'כנראה שבכל זאת יש הבדל. עובדה שאשתו ראתה .'
כנראה שבכל זאת יש הבדל. עובדה שאשתו ראתה .
01/03/2017 | 11:35
24
לצפיה ב-' מחר מפגש קה"ל בקיבוץ חולדה'
מחר מפגש קה"ל בקיבוץ חולדה
23/02/2017 | 19:01
34

מי שרוצה להצטרף למפגש של מחר - עדיין לא מאוחר
המפגש בשעה 15:00 והוא מיועד להורים ותיקים , הורים טריים, הורים מתלבטים, הורים לעתיד, סבים וסבתות
כתבו כבר עכשיו ל

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
מרכז קשרים לטיפול בהתמכרויות
מרכז קשרים
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה