לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'נוירופידבק'
נוירופידבק
15/05/2016 | 09:13
4
87
שלום,
בדרכי ובטרם אתן לבני בן השבע טיפול תרופתי, ניסיתי ואני ממשיכה לנסות חלופות אלטרנטיביות.
כעת, אני בודקת טיפול בנוירופידבק.
אודה לחוו"ד בנושא ואם ניתן אף המלצות לגבי המכונים אותם אני בודקת:
ד"ר אוסנת רובין,
ד"ר דורון תודר
מכון א"מ הדרך.
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'באיזה אזור?'
באיזה אזור?
20/05/2016 | 11:48
2
24
לצפיה ב-'היי'
היי
20/05/2016 | 11:55
1
28
באיזור המרכז
לצפיה ב-'נוירופידבק'
נוירופידבק
21/05/2016 | 16:41
36
דר' דורון תודר הוא גם פסיכיאטר וגם עוסק בנוירופידבק הרבה זמן.
לצפיה ב-'משהו מכיר נוירוביופידבק הביתה?'
משהו מכיר נוירוביופידבק הביתה?
29/05/2016 | 22:08
6
לצפיה ב-'המלצות לפסיכיאטר/ נוירולוג שמאבחן באופן פרטי ומוכר ע"י מכבי'
המלצות לפסיכיאטר/ נוירולוג שמאבחן באופן פרטי ומוכר ע"י מכבי
14/05/2016 | 16:49
73

היי,
אשמח לקבל המלצות לרופא שמאבחן באופן 
פרטי ומוכר על ידי מכבי.
חשוב לי שיהיה מקצועי, שיהיו לו תורים מיידיים, ושמאבחן לפני גיל שש.
רצוי מאיזור המרכז ודרומה (עד אשדוד).
תודה רבה:)

לצפיה ב-'האם דופמין נבדק על ידי בדיקת דם רגילה? '
האם דופמין נבדק על ידי בדיקת דם רגילה?
13/05/2016 | 11:39
1
51
לצפיה ב-'בדיקת דופמין'
בדיקת דופמין
14/05/2016 | 15:25
98
אין שום משמעות לבדיקה של החומר בדם. בטח לא בהקשר של ADD.
מה שחשוב זה הריכוז שלו במקומות ספציפיים במוח. ולזה אין קשר למה שקורה בדם.
לו זה היה פשוט - היינו לוקחים דופאמין.
יתר על כן אנחנו לא מכירים עד הסוף את המנגנונים שעובדים במוח ושמשפעים על ADD.
לכן הטיפול (כמו ברוב בעיות הבריאות שלנו) הוא על ידי ניסוי וטעיה.

לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי והתנהגותי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי והתנהגותי לילדים עם הפרעת קשב
09/05/2016 | 19:21
1
49
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'שלום ובוקר טוב '
שלום ובוקר טוב
10/05/2016 | 08:03
55
אני אם לשני בנים בגילאי 18 בקרוב מתגייס ובן 10 .
שניהם לקויי למידה וקשב.
עם הבכור עברתי תקופה לא פשוטה כשהיה צעיר יותר ואף יצא למסגרת של פנימיה בגלל בעיות התנהגות קשות ועוד.
הבן הצעיר בכיתה ד' לומד בבה"ס רגיל לקוי למידה וקשה ומטופל ברטלין ל 8 שעות,
כשהיה בכיתה א בדיוק חליתי בסרטן השד ועברנו תקופה לא פשוטה למרות ששידרתי עסקים כרגיל והשתדלתי לעזור לו,למעשה כבר מכיתה ב ראיתי את הקשיים שלו ולמרות שהייתה אז נחנכת מצויינת שתמכה ועזרה הייתה בי מחשבה להעבירו לבה"ס ללקויות למידה פה בצפון שבני הבכור למד שם .
בה"ס לא יכול לתת לו מענה שהוא זקוק לו,
הוא מקבל 3 שעות הוראה מתקנת בשפה(שהתקדם מאד טוב) אך באבחון הדידקטי שנעשה לו עלו קשיים רבים במיוחד בתחום הקשה ולקות שפתית משמעותית.
השנה ולמעשה בחודשיים האחרונים אני חשה רגרסייה וחוסר רצון משווע להיות בבה"ס.
ייתכן שהוא כבר מודע לקשיים שלו אני בהחלט רואה את ניצני גיל ההתבגרות אצלו וייתכן שהוא כבר עמוס מידי רגשית ולימודית.
שנה הבאה כיתה ה היא כיתה קשה אי זוגית,,מתווספים לה מקצועות נוספים ואני חשה שהוא לא יצליח,
אחרי שיזמני שיחה עם בה"ס ועם הצוות הטיפולי בשיחה עצמה דרשתי לדעת מדוע בה"ס לא רואה את הקשיים? מדוע בה"ס לא יוזם מפגשים ושיחה עם ההורה קרי אני,,כשתמיד ברקע היה הקול שלי ואינטואיציה שהוא זקוק לכיתה קטנה,מכילה ששם יפרח ויתן ביטולי לעצמו ולהשגים שלו,
מעבר למורה להוראה מתקנת המצויינת שעשתה איתו כברת דרך מעולה המחנכת אמרה לי בשיחה "שהיה לי נוח שנתיים",,מה שעניתי לה כבר ישאר שם בשיחה אבל עניתי בדיוק מה שצריך ובמיוחד את העובדה שנעולם לא התקשרה לשוחח איתי על הקשיים שלו ומה אפשר לחזק ולעזור,,מעולם
לסיום - מנסיון שלי עם שני בניי היקרים בה"ס לא יודע אייך לעזור לילד לקוי למידה ואין להם מספיק תקציב.
אין ספק שמילד שישב בכיתה עם הקפוצון שלו על הראש בתחילת כיתה א ו ב לילד עם בטחון ושיפור בשפה ועוד מעיד על התקדמות אבל,,,הפערים בינו לביון תלמידים אחרים גדולים ,,והוא לבטח חש זאת ויודע.
חוצמיזה אני כרגע דוחפת לכיוון וועדת השמה חריגה למורת רוחם של בה"ס שעוזר לי ולמינהל החינוך אצלינו שטוען שזה "מאוחר מידי" עבורי זה מחדל של בה"ס שלא העלה אותו לוועדת השמה בגלל שחשבו שהוא בסדר,סביר עובד לפי יכולתו לא מספיק לי,
אשמח להארה מצידכם,

בברכה
אילנה,
לצפיה ב-'דופמין ואוטיזם'
דופמין ואוטיזם
09/05/2016 | 01:49
2
91
לאנשים עם ADD ו ADHD יש דופמין נמוך אני יודע.. בגלל זה רובם נעזרים באמפטמינים שמגבירים דופמין.

יצא לי לראות באתרים שתסמונת אספרגר ואוטיזם זה בעצם מצב של חוסר איזון כימי הפוך, והבעיה נגרמת בגלל עודף דופמין במוח והטיפול בהם הם בנוגדי פסיכוזה שמנמיכים דופמין. כאילו טיפול הפוך מ ADD/ADHD.

בחלק מהאתרים היה כתוב שאספרגר נגרם בגלל דופמין נמוך, והטיפול הכי טוב זה באמפטמינים, הם טענו בעצם שאספרגר לא כזה שונה מ ADD.

בחלק מהאתרים היה כתוב שריטלין ודומיו ממש מסוכנים לאנשים עם הספקטרום האוטיסטי כי זה יכול לגרום להם להתקף פסיכוטי בגלל עודף גירויים מוגבר ואמפטמינים ממש לא מומלצים להם.

אני באמת קצת מבולבל חחח.. יש כאן אספרגרים שיכולים לפתור את התעלומה ולהגיד איזה טיפול יותר טוב..? טיפול מוריד דופמין או מגביר דופמין?

לצפיה ב-'למען הדיוק'
למען הדיוק
11/05/2016 | 13:11
66
לאנשים עם הפרעת קשב לא חסר דופמין אלא שהוא נספג מהר מדי בתא הקולט, לפני שהוא מספיק לעבוד
התרופות הממריצות להפרעת קשב מעכבות את הספיגה שלו בתא הקולט, ולכן הוא מספיק לעשות את העבודה שלו.
לצפיה ב-'תסמונות הרצף האוטיסטי לא נגרמות מעודף דופמין'
תסמונות הרצף האוטיסטי לא נגרמות מעודף דופמין
18/05/2016 | 22:31
30
המחקר היום מדבר יותר על קישוריות לא תקינה של המוח.
קישוריות יתר בנוירונים מסויימים ותת קישוריות באחרים.
זו כנראה הסיבה שבשלה יש מצד אחד תגובתיות יתר לדברים תחושתיים/רגשיים,
ומצד שני חסרים בדברים אחרים-למשל הבנת הבעות פנים.
יש אנשים בספקטרום שמטופלים בריטלין ודומיו, יש שבאנטיפסיכוטיים ויש שכלל לא זקוקים לתרופות.
בכל מקרה הטיפול התרופתי הוא לא בתסמיני האוטיזם עצמם אלה בתסמינים נלווים:
ADHA-ריטלין ושות'
בעיות התנהגות בגלל קשיי ויסות וכן חרדה קשה-ריספרדל ודומיו.
לצפיה ב-'המלצה לנוירולוג/פסיכיאטר מאבחן פרטי שמוכר כי מכבי'
המלצה לנוירולוג/פסיכיאטר מאבחן פרטי שמוכר כי מכבי
10/05/2016 | 11:31
2
86
היי,
אשמח לקבל המלצות לרופא שמאבחן באופן 
פרטי ומוכר על ידי מכבי.
חשוב לי שיהיה מקצועי, שיהיו לו תורים מיידיים, ושמאבחן לפני גיל שש.
רצוי מאיזור המרכז ודרומה (עד אשדוד).
תודה רבה:)
לצפיה ב-'שני רופאי משפחה עצמאים מומחים להפרעת קשב במכבי'
שני רופאי משפחה עצמאים מומחים להפרעת קשב במכבי
11/05/2016 | 13:03
94
א. דר' נחום סגול, גדרה
ב. דר' אילנה לאוף, גן יבנה
לצפיה ב-'תודה רבה:) אשמח גם להמלצות על פסיכיאטר/נוירולוג מאבחן'
תודה רבה:) אשמח גם להמלצות על פסיכיאטר/נוירולוג מאבחן
14/05/2016 | 16:26
28
לצפיה ב-'המלצה על פסיכיאטר'
המלצה על פסיכיאטר
10/05/2016 | 14:13
1
114
שלום.
בני בן 8 מאובחן עם הפרעת קשב וריכוז, לאחרונה עלה חשד שאולי יש לו גם בעיה תקשורתית (בטוח לא על הספקטרום, אבל אולי משהו מינורי).
אני מחפשת פסיכיאטר ילדים מומחה בתחום באזור שומרון/שרון/מרכז, שעובד עם קופ"ח כללית.
אשמח להמלצה
ואשמח לדעת באופן כללי: האם בעיות חברתיות המתבטאות בחוסר טקט, התערבות בשיחות של ילדים אחרים (גם גדולים ממנו), לפעמים חוסר יכולת לנהל שיחה רציפה, חוסר הבנה כיצד להתנהג במקומות שונים יכולים להיות תסמינים של ADHD או שבאמת יש סיבה לחשוש לבעיה תקשורתית?
לצפיה ב-'על פניו אילו תכונות אופייניות לילד עם הפרעת קשב'
על פניו אילו תכונות אופייניות לילד עם הפרעת קשב
11/05/2016 | 13:01
85
לשרותי בריאות כללית יש את המרכז לקשב וריכוז גהה בפתח תקוה:
03-9728600
לצפיה ב-'אשמח להמלצה מחברי הפורום'
אשמח להמלצה מחברי הפורום
09/05/2016 | 23:17
70
אני אשמח לעזרה, המלצה לפסיכיאטר/רית מומחה להפרעות קשב לילדים, באזור המרכז.
התורים במכבי מטורפים ואני צריכה עזרה דחופה לבן 7.5.
תודה מראש !
לצפיה ב-'הייתה לנו וועדת השמה לגן חובה'
הייתה לנו וועדת השמה לגן חובה
09/05/2016 | 20:13
128
רקעLילד שמאובחן עם בעיות קשב וריכוז,
בבית חל שיפור עצום ומתנהג כמו ילד רגיל,
בגן הרגיל עדיין יש מעט קשיים אך גם שם המצב השתפר

בוועדת ההשמה היתה התלבטות בן גן ריגשי לשפתי ובסוף הוחלט  שהוא ילך לגן ריגשי בשנה הבאה,

אני חוששת שיהיה שם ריכוז גדול של ילדים עם בעיות קשב וריכוז והוא יחקה אותם ותהיה לו נסיגה בהתנהגות

מצד שני בגן שפתי אולי הוא יקבל פחות טיפולים ריגשיים אך הוא יהיה עם ילדים רגועים יותר ויוכל להתאקלם טוב יותר בזכות הגן הקטן 

השאלות שלי:
1. האם אני צודקת שעדיף גן שפתי על פני גן ריגשי?
2. מחפשת המלצה על גן ריגשי טוב בעיריית תל אביב.
(גן שפתי טוב כבר פגשתי 2)
לצפיה ב-'האם יתכן שהתוקף של אטננט הוא חודשיים בלבד מיום הניפוק?'
האם יתכן שהתוקף של אטננט הוא חודשיים בלבד מיום הניפוק?
09/05/2016 | 08:30
1
53
רכשתי אטננט לשני בני, לכל אחד המינון שלו
בתחילה הם היו במינון נמוך מאד, להסתגלות, אחכ הגיע פסח - בו לא לקחו, הם עדיין בחצי מהמינון הנדרש, וכעת אני רואה שעל הקופסה כתוב שעלי להשתמש בתוך 60 יום מיום הניפוק... חבל לי לזרוק. כל קופסה כזו זה 50 שח.
האם באמת 60 יום מיום הניפוק, זה התוקף?
לצפיה ב-'תוקף אטנט'
תוקף אטנט
09/05/2016 | 18:28
82
מה שראית על הקופסא אלו ההנחיות של משרד הבריאות הישראלי. ואינני רשאי לענות תשובה אחרת.
יחד עם זאת עלי לציין כי זו תרופה שמיוצרת בארה"ב ומשווקת שם עשרות שנים.
בארה"ב אין הנחייה כזו, ואין הנחייה שכזו בעלון האמריקאי של התרופה.

לצפיה ב-'בוקר אור שמחה להצטרף ויש לי שאלה'
בוקר אור שמחה להצטרף ויש לי שאלה
09/05/2016 | 08:14
63
אני אם יחידנית לשני בנים ים לקויות למידה,הפרעות קשב.
הבכור כבר לקראת צבא והבן הצעיר כבן 10 .
בגלל קשיים בלימודים,,קושי שפתי משמעותי באבחון הדידקטי שנעשה לו ובעקבות זה שהוא חש עם עצמו את הקשיים החלטתי לעבירו לבה"ס ללקויות למידה כאן בצפון ואני גם מכירה אותו מקרוב.
אני יודעת שביטוח לאומי לפני שנה לערך מכיר בילדים עם קשיים מסוג זה ולאחרונה שוחחה איתי שכנה שתבעה נכות עבור בנה וקיבלה גם רטרואקטיבי,.(כמובן שזה משתנה מילד לילד בהתאם לקשיים שלו.
האם יש פה אם שתבעה או נסתה לתבוע ואכן קיבלה ?

תודה רבה
יום נפלא
אילנה,
לצפיה ב-'השתתפות במחקר פורץ דרך בנושא ADHD - תשלום 1200 שח'
השתתפות במחקר פורץ דרך בנושא ADHD - תשלום 1200 שח
09/05/2016 | 00:20
105
שלום,

בימים אלה אנו מגייסים נבדקים למחקר פורץ דרך בנושא ADHD שמתקיים במרכז לתפקודי מוח, ביה"ח איכילוב (בשיתוף אונ' תל אביב).

אנו מציעים טיפול חדשני ניסיוני בהפרעות קשב וריכוז. מדובר בטיפול פורץ דרך שיתווסף בעתיד לכלל הטיפולים המוצעים במרכז. 

במסגרת הטיפול ייערך אבחון פסיכיאטרי, שתי סריקות MRI של המוח וכעשרה מפגשים בהם הנבדק יבצע מטלות בשילוב גרייה שטחית של המוח מסוג tDCS.

למידע נוסף על שיטת הגרייה וממדי ההצלחה שלה – בכתבה המצורפת - http://www.haaretz.co.il/blogs/alumitishai/1.26928...

יתקבלו פניות בפרטי מאנשים בני 18-50 שאובחנו עם ADHD בלבד.

כל נבדק יקבל 1200 ש"ח עבור ההשתתפות במחקר וכן הזדמנות לקבלת טיפול שיעלה בהמשך אלפי שקלים.

למידע נוסף ותיאום כתבו ל-Stella.barghabari@gmail.com

לצפיה ב-'שימוש בפריזמה לילדה בת 8 '
שימוש בפריזמה לילדה בת 8
08/05/2016 | 17:09
2
76
1
שלום 
ביתי בת 8 סובלת מהפרעות קשב וריכוז וגם  אובחנה כסובלת מחרדה גבוהה 
ולכן הומלץ לנו על שימוש בפריזמה בכמות של 10מ"ג 

מישהו מכיר התנסה? 
תופעות לוואי ? 
המלצות ? 

לצפיה ב-'פריזמה לילדה'
פריזמה לילדה
20/05/2016 | 12:00
34
את חייבת רופא מאד מנוסה בקשב. לא כל פסיכיאטר או נוירולוג מבין בזה.
אני מקווה שהפריזמה היא בתוספת לריטלין או אטנט.
יש להניח שהחרדה היא תוצאה של בעיית הקשב. יש סיכוי שטיפול נכון בבעית הקשב יפחית חרדות.
אבל הבעיה שלעיתים התרופות כמו ריטלין גורמות בעצמן לבעיות של חרדה, ולכן מוסיפים פריזמה. זה טיפול מקובל.
אין אפשרות לתת חוות דעת בפורום שכזה. את צריכה לסמוך על הרופא שלך, או למצוא רופא שתסמכי עליו.
בנוסף לטיפול תרופתי גם תמיד צריך טיפול התנהגותי, שהילד יכיר את עצמו ויהיה מודע למה שקורה איתו. טיפולים כאלה יכולים להפחית חרדה ולשפר את מה שהכדורים נותנים.

לצפיה ב-'פריזמה'
פריזמה
05/06/2016 | 13:35
11
בתנו בת ה 8 נטלה פריזמה במינון שהזכרת עקב אותן בעיות. הפסקנו מהר מאוד את  הטיפול בגלל תופעות של שינוי קיצוני במצבי רוח. (עצבות...)
אגב, לאחר ריטלין על סוגיו, ויואנס, דיאטרנה ומה לא.... שהשפיעו לרעה על עניין החרדות - התחלנו לפני כחודש בסטרטרה  - בנתיים אין חרדות או תופעות לואי אחרות. ההשפעה על הקשב והריכוז לא דרסטית אך יש שיפור ככל שעובר הזמן.
בהצלחה !
לצפיה ב-'מיואשת.. מינונים'
מיואשת.. מינונים
05/05/2016 | 23:33
4
198
שלום, אני בת 23 בגובה 70 ומשקל 50. התחלתי את הטיפול עם ריטלין 10- שעזר מאוד, אבל אחרי זמן קצר התחילו תופעות לוואי של לחץ וחרדה, ואחר כך הייתי צריכה 2 כדורים ותופעות הלוואי רק גדלו. לאחר מכן נסיתי את ה20LA- שגרם לעליות וירידות עם עייפות. לאחר מכן קונצרטה 28 וקונצרטה 36- ששתיהן גרמו לסחרחורות עם ריכוז מועט. לאחר מכן פוקלין 15,20,25- שגרם לריכוז קל ביחד עם טישטוש ותחושת ריחוף. אחר כך אטנט 10- שגרם לריכוז מועט עם הרבה עייפות. ולבסוף ויואנס 30- אין ריכוז כמעט והרבה עייפות. מה לעשות????
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/05/2016 | 16:51
1
115
פשוט תלכי לניורולוג ,אני ממליץ על ד"ר אינספקטור מהקריות ,
יכול להיות שיש גם באיזור שאת גרה ניורולוג מומלץ שעובד עם הקופת חולים שלך,
הייתי מתייעץ עם הרופא משפחה לגבי מה הוא מכיר מבחינת ניורולוגים, אולי תעשי יותר פעילות גופנית כמו ריצה ושחייה , כדאי ללכת לניורולוג אבל שהוא מומלץ מבחינת הקופה חולים שלך, אגב אם את מזמינה תור וקובעים לעוד שלושה חודשים או יותר אז יכול להיות שהוא נויורולוג טוב , אם המועד של התור נקבע לשבוע הבא או לטווח זמן קצר , למשל תוך חודש, אז זה מרמז שהרופא פחות טוב ,זה בערבון מוגבל, אבל יש לי ניסיון בעניין ,שרציתי מהר מהר לפתור את הבעיה  שלי והלכתי לרופא שמקבל אותי במועד הכי קצר, בסופו של דבר ביזבזתי יותר זמן , כי הניורולוג לא היה משהו, צריך להיות סבלני בעניין , ותעשי בינתיים יותר פעילות גופנית , ריצה ושחייה יעזרו לך.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/05/2016 | 21:47
75
את אגב צריכה לקחת יותר קונצרטה, , החישוב הוא המשקל שלך כפול 1.2
הייתי מעלה ל-72, לגבי שאר התרופות אני למשל לוקח רמוטיב שעזר לי , החרדות יכולות לנבוע  מזה שיש לך פעימות לב מוגברות אז הרמוטיב עוזר לגבי זה וגם פעילות גופנית , לגבי הישנוניות פשוט אל תיקחי את שאר התרופות חוץ מקונצרטה , סביר להניח שזה גורם לישנוניות, אולי תעשי יותר פעילות גופנית תעשי ריצה בערב או בבוקר , הייתי גם עושה יותר הרפיה לפני השינה או בבוקר , תתייעצי עם רופא לגבי העניין הזה.  
לצפיה ב-'את זקוקה ליד מכוונת של רופא מומחה להפרעת קשב'
את זקוקה ליד מכוונת של רופא מומחה להפרעת קשב
09/05/2016 | 06:57
72

לצפיה ב-'תחליפי רופא'
תחליפי רופא
20/05/2016 | 11:54
35
תסלחי לי על הבוטות, אבל את עושה טעות אחרי טעות ורק מדרדרת את מצבך.
הטעות שלך מאד נפוצה אצל רבים.
אם את מטפלת בעצמך - את עושה עבודה רעה. אל תנסי להיות תחליף לרופא, אין לך את הידע לכך.
ואם יש לך רופא - הוא לא מבין כלום בקשב וריכוז.
תמצאי רופא שמבין ומנוסה.
את אפילו לא התחלת טיפול
לצפיה ב-'עצה איך להמשיך'
עצה איך להמשיך
02/05/2016 | 13:19
8
187
1
יש לי ילד בן 14 שבשנה האחרונה חלה ירידה בלימודים. הוא "חולם" הרבה בשיעורים ולא מרוכז. מתקשה לעמוד בלוח זמנים וכל הזמן אני צריכה להזכיר לו מטלות לימודיות שיש לו. היינו באבחון פסיכודידקטי שהיה בו גם מוקסו. קיים פער משמעותי בין התחום הביצועי למילולי אבל באופן כללי היכולות שלו גבוהות ולכן הצליח להיות תלמיד טוב עד השנה. במבחן מוקסו יצא שהוא אימפולסיבי. רופאה נוירולוגית לא מצאה לנכון לתת לו כדורים אבל אני חשה שעדיין יש בעיה איך להמשיך מכאן? הוא לא היפר אלא להיפך הוא שקט.
לצפיה ב-'הפרעת קשב זה לא רק להפריע בשיעור'
הפרעת קשב זה לא רק להפריע בשיעור
02/05/2016 | 19:08
7
132
ייתכן שהוא בעל הפרעת קשב בלי היפראקטיביות.
אבחון מוסמך צריך להתבצע על ידי רופא מומחה להפרעת קשב, ומוקסו הוא רק כלי עזר בידי הרופא. 
צריך להגיע לרופא מומחה להפרעת קשב שיבדוק אם הסיבות לפיזור הדעת הן פסיכולוגיות או בריאותיות או נוירולוגיות.
סיבות אפשריות לדוגמה:
התנכלויות בכתה
חוסר שינה
חוסר ברזל
ראיה לקויה

כדאי לך לברר עם המחנכת שלו איך הוא מתנהג בכתה, כדי לקבל תמונה על התנהגותו לא רק בבית. וכמובן, גיל ההתבגרות מקצין את כל התכונות.
לצפיה ב-'עצה'
עצה
03/05/2016 | 08:42
6
63
קודם כל תודה רבה על התשובה, את רוב הדברים שציינת בדקנו אבל צריכים ללכת לרופא מומחה בקשב וריכוז אבל במרפאת קשב וריכוז במכבי בבית חולים קבעו לי תור לינואר 2017 רציתי לקבל המלצה למרפאה או רופא אחרים שנוכל להגיע בזמן סביר. תודה 
פסיכולוגית אמרה לי לגשת לפסיכיאטר אז מנסיונכם מה צריך קודם פסיכיאטר או מרפאת קשב וריכוז
לצפיה ב-'קודם כל כדאי להגיע לרופא מומחה להפרעת קשב וריכוז'
קודם כל כדאי להגיע לרופא מומחה להפרעת קשב וריכוז
04/05/2016 | 10:31
5
79
זה יכול להיות פסיכיאטר או נוירולוג וגם רופא התפתחות הילד או רופא משפחה שעברו את ההשתלמות של משרד הבריאות לאבחון וטיפול בהפרעת קשב.

רופאי משפחה של מכבי שאני מכירה אישית שעברו את ההשתלמות הם:
דר' אילנה לאוף, גן יבנה
דר' נחום סגול, גדרה

אני משערת שיהיו עוד המלצות כאן אם תכתבי מאיזה אזור אתם.
לצפיה ב-'אנחנו מאזור השרון '
אנחנו מאזור השרון
04/05/2016 | 18:47
4
31
לצפיה ב-'מרפאה פרטית'
מרפאה פרטית
04/05/2016 | 20:00
3
92
הרופאה של כל ילדיי היא דר' איריס מנור ממכון אניגמה פלוס.
היא פסיכיאטרית לילד ולמתבגר, מומחית בהפרעת קשב, מטפלת, חוקרת ומרצה באוניברסיטה.
אינני בטוחה שיש לה הסכם עם מכבי.
הטלפון של מכון אניגמה פלוס הוא 03-6448122
לצפיה ב-'תודה רבה אני אתקשר'
תודה רבה אני אתקשר
05/05/2016 | 15:34
2
22
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/05/2016 | 16:20
1
61
תגידי לילד שיעשה ריצות או שחייה או ספורט אחר
ריצה נגיד של 10 ק"מ כמה פעמים בשבוע , תשפר את תפקוד המוח באופן משמעותי,
את יכולה גם לקחת לו מאמן אישי , זה גם יצור מודעות לספורט , אמנם זה 150 ש"ח לאימון אבל בטווח הארוך זה משתלם
תסבירי לו גם את החשיבות של הספורט , נפש והמוח, אם הוא יבין את הדברים זה יניע אותו לפעולה  , יש ספרים על הנושא 
למשל באוניברסיטה או באינטרנט יש ספרים.
למשל בגוגל אפשר לחפש הקשר בין פעילות גופנית לתפקוד המוח וכדומה , 
את יכולה גם לתת ריטלין , אבל זה רק פותר חלק מהבעיה.
ההורים שלי שלחו אותי לפסיכולוגים על פסיכולוגים , הפתרון הוא פשוט , פשוט להתחיל לרוץ , לשחות וכדומה...
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/05/2016 | 16:27
41
תלכי פשוט לניורולוג , פסיכיאטר זה לא כל כך קשור.
יש למשל דוקטור אינספקטור בחיפה אבל הוא שייך לכללית , תחפשי בגוגל.
אגב כל המרפאת קשב וריכוז ,זה פשוט לעשות כסף על חשבונך , זה בטח לא יקדם את הילד, עדיף ללכת לניורולוג ששיך לקופת חולים שלך אבל מומלץ .
 את יכולה גם לחפש באתר הזה ניורולוג מומלץ 
אני הלכתי להרבה ניורולוגים , הרבה סתם בזבוז של זמן, תשאלי את הרופאת משפחה שלך לגבי ניורולוג מומלץ.
לצפיה ב-'מחפשת המלצה על אימון שכולל גם טיפול ב CBT'
מחפשת המלצה על אימון שכולל גם טיפול ב CBT
02/05/2016 | 11:43
8
107
לבת בוגרת.
באיזור ת״א צפון או רמת השרון.
לצפיה ב-'כדאי לשאול את דר' איריס ברכוז'
כדאי לשאול את דר' איריס ברכוז
04/05/2016 | 10:33
6
87
היא גם וגם אבל מאוד עסוקה. ייתכן שהיא יכולה להמליץ על תלמידים שלה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/05/2016 | 16:40
4
58
חבל על הכסף שלך, יש ספרים על הנושא של cbt. בעצם על כל נושא יש ספרים בספריה אקדמאית , למשל באוניברסיטת חיפה או תל אביב
תקראי ותיישמי , מאמן של cbt עוזר אבל אח"כ הילד שוכח מהדברים,
וגם אתה לא יכול לעקוב אחרי מה שקורה בפועל, סביר להניח שהילדים ילכו במשך שנה, אחרי זה פשוט ישכחו מהדברים והלך הכסף, הכי טוב מבחינתך לרשום את הילדים לחוג שחייה או ריצה או תעודדי אותם לפעילות גופנית , תתייעצי עם ניורולוג מומחה שהוא מומלץ, שעובד מטעם הקופת חולים שלך,  לגבי העניין ועם רופא המשפחה , סביר להניח שאת יכולה להגיע לטיפול של העניין עם מינימום השקעה כספית, אגב נראה  לי שההמלצה על איריס מנור זה סוג של פרסומת , תעשי חקירה של הנושא בגוגל ,יש הרבה שרלטנים בעסק הזה.

לצפיה ב-'cbt סוג התערבות יעילה ביותר להפרעת קשב'
cbt סוג התערבות יעילה ביותר להפרעת קשב
07/05/2016 | 21:06
77
טיפול או אימון קוגניטיבי התנהגותי (cbt או cbc) להתפרעת קשב הן נושא הנחקר ביותר בשנים האחרונות על ידי מיטב החוקרים בארצות הברית ובעולם. בעיקר על ידי דר ראסל בארקלי שנחשב לפסיכיאטר המוביל בהפרעת קשב.
דר איריס ברכוז, פסיכולוגית חינוכית, בעלת בית ספר לאימון ווהכשירה מאמנים רבים בתחום.
חשוב לי לציין שגם אני הייתי תלמידתה, ואין בכוונתי לפרסם אותה אלא להמליץ עליה ועל הגישה היעילה שמוכיחה את עצמה.
אני מסכימה שאימון לילד או בני נוער יעיל לטווח קצר, ולכן חשוב הגישה דוגלת בהדרכת הורים, או באימון משפחתי שכולל את הילדים וההורים.

לצפיה ב-'לא יודעת מאיזה נסיון או ידע את/ה מדבר/ת'
לא יודעת מאיזה נסיון או ידע את/ה מדבר/ת
08/05/2016 | 16:46
2
63
הנסיון שלי מלמד אחרת.
cbt עשה פלאים אצלנו. פשוט נס. ואני מדברת על ענייני חרדה וocd. טיפול שהחזיק שנים רבות. במסגרת הטיפול למדנו גם אנחנו, ההורים, כיצד להתיחס לחרדה.
נכון שמדי פעם צריך לשוב ל״חיזוק״, גם ההתנהגות של החרדה היא כזו שהיא מתגברת בתקופות שונות.
חבל סתם להשמיץ. מטפל cbt טוב, זו ברכה והצלה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
09/05/2016 | 23:07
1
49
לא הבנת אותי נכון, לא השמצתי את הטיפול,
אמרתי שיש ספרים שמסבירים על הנושא , אז אפשר לחסוך עלויות ,
לנסות לקרוא את הספר לפני ההשקעה הכספית, זאת הבחירה שלך,
אם חושבים על זה יכול להיות שמטפל צמוד לילדה בת 8 , זה רעיון יותר טוב מאשר ספר.
לצפיה ב-'אכן הבנתי לא נכון. תודה על האארה.'
אכן הבנתי לא נכון. תודה על האארה.
10/05/2016 | 10:51
22
לצפיה ב-'תודה זיוהדינה, באמת ראיתי את שמה בחיפושים שעשיתי'
תודה זיוהדינה, באמת ראיתי את שמה בחיפושים שעשיתי
08/05/2016 | 16:42
39
בינתיים הבת תתחיל אצל מישהי שמצאנו, פחות מאמנת, יותר cbt. נראה איך ילך.
לצפיה ב-'אימון'
אימון
09/05/2016 | 18:52
38
אימון להפרעות קשב וריכוז מאוד עוזר.
במידה ומתלווה עם חרדות CBT מומלץ ביותר.
וודאי יש באזור המרכז .
לצפיה ב-'יעוץ חינוכי והתנהגותי לילדים עם הפרעת קשב'
יעוץ חינוכי והתנהגותי לילדים עם הפרעת קשב
02/05/2016 | 19:06
42
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
לצפיה ב-'הי. אני די חדשה כאן'
הי. אני די חדשה כאן
29/04/2016 | 22:47
7
143
בתי בת שמונה אובחנה לא מזמן כסובלת מהפרעת קשב וריכוז. זה חדש לי כל הנושא הזה  אני לומדת את זה עכשיו. הוא נתן לה ריטלין רגיל מינון 10 מג .לעשרה ימי ניסיון היא שוקלת בערך 23 קג.
החלטתי לתת לה את הכדור ארבעה ימים לפני תום חופשת פסח. בכדי לבדוק את תופעות הלוואי וכו. ואז לבדוק תפקוד בכיתה. אניי לא הבחנתי בשינוי בריכוז באימפולסיביות.
חוץ מתןפעות לוואי של ירידה בתיאבון (היא אכלה אבל לא הרבה) ודפיקות לב מואצןת.ואולי חרדה קלה...
אבל לא נראה לי זה מתאים לה. וזה מתסכל אותי.אשמח לתגובות מהורים מנוסים.
וגם חוג מיומניות חברתיות מומלץ במרכז בוא נגיד רג גבעתיים תא .
תודה  אמא במשבר שכנראה יעבור......

לצפיה ב-'ריטלין '
ריטלין
01/05/2016 | 08:47
90
הריטלין שביתך קיבלה משפיע עד 4 שעות על הריכוז וההתארגנות.
הוא עלול להשפיע ליותר שעות על התיאבון.
לפני מתן ריטלין, הרופא צריך לוודא שלביתך אין בעיות פסיכולוגיות או בעיות בלב.

ייתכן שהמינון גבוה ביחס למשקל הגוף של ביתך.
כדאי לחזור לרופא לעדכונים והבהרות, הן בגודל המינון והן בסוג התרופה להפרעת קשב.

במידה שביתך לא סבלה בעבר מתופעות הלוואי שציינת, ייתכן שצריך לתת לגוף עוד זמן להתגבר על תופעות הלוואי.

בכל מקרה, אם הפגישה עם הרופא רחוקה, כדאי לשקול להקטין את המינון כבר עכשיו ולראות איך היא מגיבה. 
ריטלין 'רגיל' של 10 מ"ג מותר לחתוך.
את כל סוגי הריטלין האחרים אסור לחתוך.
לצפיה ב-'מה ראו באבחון במבחן TOVA (או מבחן דומה)?'
מה ראו באבחון במבחן TOVA (או מבחן דומה)?
01/05/2016 | 16:26
5
63
האם היה שינוי ברמת הריכוז והאימפולסיביות?
אגב 10 מ"ג יכול להיות מינון נמוך מידי במשקל הזה, ולמינון חסר או יתר בריטלין יכולות להיות תופעות לוואי.
ברוב המקרים גם הריטלין הרגיל שמתחילים איתו עושה יותר תופעות לוואי משאר התרופות ממשפחת הרטלין.
לצפיה ב-'תודה לכן על תגובתכן'
תודה לכן על תגובתכן
01/05/2016 | 22:52
4
54
הריטלין לארבע שעות לא אמור להיות החלש יותר מכל הריטלינים האחרים?
כי הבת שלי נרדמת בעשר וחצי עם הכדור הזה.  מה יקרה עם ריטלין לשמונה שעות...
תופעת הלוואי הזו חולפת?
האם עצבנות והכעס גם זו תופעה שבדכ חולפת?

לצפיה ב-'ריטלין לארבע שעות'
ריטלין לארבע שעות
02/05/2016 | 03:38
60
ריטלין ל-4 שעות מיועד להשפיע 4 שעות.
ישנם סוגי ריטלין ליותר שעות, ואז יש בכדור מנגנון שחרור, אשר מווסת את שחרור החומר למחזור הדם.
כל כדור נמדד לפי גודל המנה ולפי משך ההשפעה.
כל סוגי הריטלין קיימים בגודלי מנה שונים, כי אסור לחתוך אותם.
לעומתם, 'ריטלין רגיל' קיים רק בכדור של 10 מ"ג, ואותו מותר לחתוך כאשר רוצים גודל מנה קטן יותר. משך ההשפעה יישאר 4 שעות.

לצפיה ב-'אם לוקחים את הכדור בבוקר הוא לא אמור להשפיע על השינה בלילה'
אם לוקחים את הכדור בבוקר הוא לא אמור להשפיע על השינה בלילה
04/05/2016 | 09:41
2
48
לא של ה 4 שעות ולא של ה 8 שעות.
סביר יותר שזה שהבת שלך לא נרדמת עד מאוחר קשור יותר להתארכות שעות האור (קורה אצל הרבה ילדים) או שמשהו מטריד אותה.
יש תופעות לוואי שחולפות, אבל תופעת הלוואי של עצבנות וכעס אופיינית מאוד לריטלין הפשוט  (בזמן שהשפעת הכדור מתחילה לפוג) ולא בטוח שתחלוף. עדיף לעבור לסוגים מתקדמים יותר של רטלין, כמו פוקלין.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
05/05/2016 | 10:36
1
31
והבנתי שהפוקלין עולה במכבי מגן כמאתיים שבעים שח לחודש. יקר אבל לא בשמיים.
עוד דבר לאחר שדיווחתי לנוירולוג שלה שהמורות רואות שיפור בריכוז כו. הפנה אותי לטיפול המשכי אצל רופא הילדים(?!).
ככה זה עובד?

לצפיה ב-'המשך טיפול אפשר גם אצל רופא המשפחה'
המשך טיפול אפשר גם אצל רופא המשפחה
08/05/2016 | 09:23
10
לצפיה ב-'שאלה לגבי אירוע שקרה לי'
שאלה לגבי אירוע שקרה לי
29/04/2016 | 15:30
7
175
יש לי פגישות עם עובדת סוציאלית , בפגישה שהגעתי
אז דיברנו על כמה מיני נושאים וסיפרתי לה שאני רוצה להרשם ללימודים,
עכשיו היא באה ואומרת לי בתגובה לעניין " יש לגיטמציה ללמוד בגיל 30", אני אפילו 
לא  ידעתי מה לענות לה , והיא המשיכה עם הדיבור בצורה הזאת,
בואו נגיד שהרגשתי שמשהו לא תקין , לא יודע אפילו לתת שם לתחושה שהרגשתי ,
בנוסף לכך , לא ידעתי אפילו לנסח תשובה לתגובה הזאת , אז השאלה
מה התחושה שהרגשתי , והאם צריך בכלל להתייחס למה שהיא אמרה ולתת לה תגובה, אני לא יודע יודע האם בכלל להמשיך להפגש איתה או לא?

לצפיה ב-'חובה ללמוד בכל גיל '
חובה ללמוד בכל גיל
01/05/2016 | 08:56
3
68
ייתכן שהיא התכוונה שיש יותר עזרה מוסדית בלימודים עד גיל 30.
בכל אופן, ההתפתחות האישית לא אמורה להיעצר בגיל כלשהו, וגם רבותינו מעודדים לימוד בכל גיל וגיל.
אני מציעה לך לשאול את העובדת הסוציאלית למה היא התכוונה ולהמשיך משם לטובתך, כלומר, לבדוק ביחד במה היא יכולה לעזור לך להתפתחות אישית ולפרנסה עצמית שאתה מחוייב בהם.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
02/05/2016 | 18:19
2
39
הכוונה האם אני חייב ללמוד בגיל 30, כי העובדת הסוציאלית אמרה
שזה לגיטימי או שאני יכול להרשם ללימודים מתי שאני רוצה?
בנוסף לכך, האם אני חייב להמשיך בכלל לדבר איתה , אם היא גרמה לי לתחושה מוזרה ,לא טובה בעקבות השיחה איתה?
לצפיה ב-'כדאי לשאול אותה למה הייתה כוונתה '
כדאי לשאול אותה למה הייתה כוונתה
02/05/2016 | 20:43
12
לצפיה ב-'"לגיטימציה" זה לא "חובה"'
"לגיטימציה" זה לא "חובה"
03/05/2016 | 07:59
34
"לגיטימציה"  זה "רשות".
אז אם היא אמרה שיש לגיטימציה - הכוונה היא שאם אתה רוצה זה בסדר ללמוד גם בגיל כזה. זה בטח לא אומר שאתה חייב, ואתה אכן לא חייב אם אתה לא רוצה.
כדאי מאוד שתברר לעצמך מה גרם לך להרגשה לא טובה: אולי באמת זה היה רק מפני שלא הבנת נכון את כוונתה? חבל חהפסיק פגישות רק בגלל דבר כזה, וכדאי להתרגל לברר דברים לפני שחותכים.
אני לא יודעת מה מטרת הפגישות ומה המסגרת, ובלי לדעת את זה אף אחד לא יוכל להגיד לך אם אתה חייב להמשיך לבוא או לא חייב, אבל כאמור - בכל מקרה כדאי לך לבדוק עם עצמך מה גרם להרגשה הרעה.
לצפיה ב-'הרגשה לא טובה- אולי בגלל סיגנון הדיבור שלה?'
הרגשה לא טובה- אולי בגלל סיגנון הדיבור שלה?
03/05/2016 | 20:13
2
32
אמרת: " היא המשיכה עם הדיבור בצורה הזאת"
אני מבינה מדבריך שהיא מדברת בצורה שאתה לא ממש מבין, אולי היא מתנשאת ?
לא ידעת מה לענות כי לא הבנת למה היא התכוונה
יכול להיות שכדאי לך לברר איתה למה היא התכוונה, או לומר שאתה לא מבין באופן כללי למה היא מתכוונת.
אולי התחושה הרעה שלך בגלל שאתה מרגיש "קטן" בגלל צורת הדיבור שלה.?

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
04/05/2016 | 21:27
1
26
הרגשתי כאילו היא שולטת על החיים, גם היא דיברה בלי קשר לכיוון שהשיחה הלכה,
אני אומר לה שאני רוצה ללמוד בהתלהבות, פתאום היא תוקעת את המשפט הנ"ל שזה בא משום מקום , לא ידעתי מה לענות לה הייתי כזה חסר מילים , והיא ממשיכה מה אתה לחוץ ללמוד וכאלה... , הרגשתי תחושה מוזרה בגוף, כאילו הבטן שלי מתכווצת רק לשמע מה שהיא אומרת, בנוסף לכך לא הייתה לי תגובה למה שהיא אומרת, ידעתי שזה לא נכון בשבילי , אבל הייתי חסר מילים .
לצפיה ב-'למה אתה חיב להפגש איתה? אולי יש אפשרות להחליף למשהי אחרת?'
למה אתה חיב להפגש איתה? אולי יש אפשרות להחליף למשהי אחרת?
05/05/2016 | 20:01
18
לצפיה ב-'קנאביס וADHD'
קנאביס וADHD
29/04/2016 | 12:51
2
118
שלום לכולם,
רציתי לשאול אם מישהו/מישהי מכירים מחקרים בארץ אשר בודקים את האפשרות של שימוש בקנאביס כאמצעי טיפול לADHD. אם כן, אשמח לקבל הפנייה למחקרים כאלו אשר מחפשים נבדקים
לצפיה ב-'מנסיון '
מנסיון
30/04/2016 | 18:18
1
100
היי,

יש לי ADHD והשימוש בקנאביס מאוד הרגיע במצבים מסוימים, אך במצבים אחרים גרם לחרדות קשות ופיתח בהמשך חרדות חברתיות שהמשיכו איתי שנתיים עד שאובחנתי בהפרעה. אני בת 23 שנה.  קצת מאוחר :)

יכול להיות שיש זרעי קאנביס ידידותיים שלא מעוררים חרדות ורק מרגיעים.

לצפיה ב-'קנאביס'
קנאביס
01/05/2016 | 08:38
78
יש הרבה סוגי קנאביס, כל סוג מתאים לבעיה אחרת.
כאשר קונים בשוק החופשי, יש סכנה שתקנה את הסוג הממסטל, ואז זה לא יעזור לך לתפקד ביעילות.
לצערי, אינני מכירה מחקר על קנאביס והפרעת קשב.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הומאופתיה
פורום הומאופתיה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה