לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הפרעות קשב ADHD
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

ויואנס משפיע רק 7 שעות
13/11/2015 | 20:21
1
138
הי
רציתי לדעת אם עוד מישהו משתמש בויואנס? וכמה זמן זה משפיע עליו?
אני לוקחת 60 מ"ג ויואנס ע"י מהילת האבקה ב 7 מ"ל ושותה 6 מ"ל, משקל 59 ק"ג. אני לוקחת את התרופה ב 7 בבוקר, לוקח  לה בערך שעה עד שהיא מתחילה להשפיעה, וההשפעה נגמרת לי  בערך ב- 14:00, כלומר בערך 6-7 שעות פעילות. מבחינת ההרגשה עם התרופה אני מרגישה ערנית וממש לא מרגישה שאני צריכה יותר במינון. 
האם זה תקין שמשך התרופה כזה?
גם האדרל במינון של 25 מ"ג (מקביל ל 60 מ"ג ויואנס) השפיע עליי גג 4 שעות. יותר מ 25 מ"ג היה לי ממש לא טוב. הרגשתי במינון יתר.
כלומר ש 60 מ"ג ויואנס זה המינון בשבילי, פשוט ההשפעה נגמרת מאוד מהר אצלי.
מה יכולה להיות הסיבה?
משך פעילות של תרופות
14/11/2015 | 11:22
120
הסיבה שבגללה אנחנ צריכים לקחת שוב ושוב תרופות, היא שהגוף שלנו מפרק את התרופה. מהרגע שהתרופה מגיעה מחזור הדם היא מתחילה להתפרק. כאשר עובורת מספר שעות הרמה של התרופה בדם יורדת מתחת לסף מסויים ואז היא מפסיקה לעבוד, למרות שהיא עדיין נמצאת בגוף. אפשר לנצל את המעט שכן נשאר ולתת חצי או רבע מנה בסוף הפעילות ואז לקבל עוד כמה שעות של פעילות.
משך הזמן שבו תרופה אמורה לעבוד הוא ממוצע של הרבה אנשים. מי שמפרק את התרופה יותר מהר, יהנה מהתרופה פחות זמן. זה נורמאלי. יש גם מצבים הפוכים שבהם לוקחים תרופה בבוקר ולא ישנים כל הלילה כי היא לא התפרקה.
עד כאן הסבר כללי.
בויואנס, חילוף החומרים הוא משמעותי הרבה יותר. החומר עצמו אינו פעיל בכלל, החילוף חומרים שלנו הופך אותו לפעיל ואז גם מפרק את החומר הפעיל. לכן בחלק מהאנשים זה יעבוד 6 שעות ואצל אחרים אפילו 14.
יש לך כמה אפשרויות:
1. להגדיל מינון קצת.
2. את מה שנשאר לך מהתמיסה בבוקר לקחת בצהרים
3. אחהצ לקחת אדרל במינון נמוך.
הכל בתיאום והשגחה של רופא מנוסה.
ויואנס ואיבוד שיער
12/11/2015 | 08:10
2
160
שלום לכולם,
הבת שלי נוטלת ויואנס 30מ"ג כבר 5 חודשים. בשבועיים האחרונים שמנו לב כי מתחילה לאבד שיער יש לה קרחת בגודל של מטבע של חצי שקל.
האם לייחס לויואנס?
גילוי נאות לפני שבועיים וצי היו לה כינים ניסית להשתמש בתכשיר הדרין once . שתי דקות אחרי שהתחלתי לשים את התכשיר היא טענה ששורף לה ושטפנו אותו.
רופא עור ביום ראשון הקרוב. עצות?
אבדן שיער
13/11/2015 | 11:11
1
124
זו תופעת לוואי נדירה אך אפשרית לויואנס. וגם לריטלין.
אבל יתכן שזה גם תוצאה של אלרגיה לטיפול כינים.
הדרין לא אמור לשרוף.
כך שכעת באמת לא ניתן לדעת מה קורה.
אפשר או
להמשיך טיפול עם ויואנס ולראות אם הנשירה ממשיכה. אם היא תמשיך - זה הויואנס.
או
להפסיק ויואנס ולראות אם הנשירה נפסקת.
כינים לטפל רק בסירוק עם מרכך שיער.
העובדה שזה קרה אחרי 5 חודשי ויואנס מקטינה את הסיכוי שהוא האשם, אבל זה לא וודאי.

נשירת שיער
14/11/2015 | 00:07
129
שלום,
את הטיפול נגד כינים ניסינו לעשות לפני שבועיים.
בתחילה גודל הקרחת היתה בגודל של כרית האצבע היום היא התפשטה וזה קצת יותר גדול משטח של מטבע של חצי שקל. זה נכון שעברו חמישה חודשים אבל היא גם איבדה ממשקלה.
אחרי הבדיקה אצל רופאת עור אהיה חכמה יותר.
תודה.

ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
09/11/2015 | 18:03
1
47
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
הפרעת קשב לילד בן 11.5
10/01/2016 | 13:08
5
הי
לאחרונה אבחנו את בני עם הפרעת קשב וריכוז והומלץ טיפול ברטלין.
הבעיה היא בעיקר קושי בלימודים בבית הספר, וקושי לווסת התנהגות עצבנית. יתכן וכל המצב מתחיל להשפיע עליו חברתית (בכיתה ו').
אשמח אם תוכלי להפנות אותי להדרכה הורית או לאימון משפחתי או אפילו לטיפול רגשי באיזור ראש פינה/קרית שמונה
תודה
מחקר על הורות לילדים בגיל בי"ס יסודי
12/11/2015 | 15:10
39

שלום לכולם! 
במסגרת לימודי התואר השני שלי בבר אילן אני עורכת מחקר על חוויות של הורים לילדים בגיל בי"ס יסודי. המחקר יתרום להבנה טובה יותר של ההורים ויעזור לאנשי טיפול להבין כיצד לעזור להורים הנתקלים בקשיים מול הילדים. 
מצורף לינק לשאלון המחקר. השאלון מופנה לנשים וגברים וזמן המענה הממוצע הוא כרבע שעה. חשוב מאוד:השאלון הוא אנונימי לחלוטין! יש לציין כי שליחת השאלון מהווה הסכמה להשתתפות במחקר. ההשתתפות היא בהתנדבות. 
הלינק: 
https://jfe.qualtrics.com/form/SV_5hv41Cn8Iz6YDrf
תודה רבה לכל מי שישתף פעולה! 

לקראת פגישה מסכמת באבחון
09/11/2015 | 21:19
1
111
יש לנו פגישה מסכמת עם הפסיכיאטר באבחון של בני שבכיתה ב'.
בהנחה שהאבחון "חיובי" - מה חשוב לשאול?
הי tomi32
12/11/2015 | 13:18
67
שאלת שאלה ממש חשובה, כי המון פעמים אנחנו מגיעים למומחה, יש לנו זמן קצוב איתו ובסוף יוצאים ושוכחים לשאול את השאלות הכי חשובות.
אז הכי חשוב שתכתבו לעצמכם את הכל מראש ותגיעו עם הרשימה אליו.
מה לשאול?
קודם כל לצאת ממנו עם איזושהי תכנית טיפולית שאתם מבינים את משמעותה-

אם מציע הדרכת הורים: איזה סוג של הדרכה?

אם מציע טיפול תרופתי- מה האפשרויות? מה היתרונות והחסרונות של כל תרופה? מהן תופעות הלוואי שעשויות לקרות? למה לשים לב? למה לצפות?
איך ומתי נכון להתחיל? מהם הקוים האדומים ומתי להפסיק לתת (לדוג' התקף חרדה או תגובה אלרגית)?

מהי הזמינות שלו לשאלות שלכם? איך ניתן להיות איתו בקשר (טלפון, מייל, מתי)?
קחו בחשבון שהתאמה של מינון שיהיה אפקטיבי עם מינימום של תופעות לא רצויות זו ממש אמנות ולפעמים זה לוקח זמן וחשוב שתוכלו להיות איתו בקשר.

אם מציע טיפולים נוספים- כגון ריפוי בעיסוק או טיפול רגשי או אימון, ביופידבק וכו',  תנסו לקבל ממנו המלצה לגבי אנשי מקצוע שיש לו נסיון טוב איתם.

מתי לחזור אליו למעקב? 

נראה לי שכיסיתי את הרוב, בטח יגיעו עוד אנשים עם שאלות חשובות נוספות.

בהצלחה!

מחפשת פסיכולוג עבור בני המתבגר בן ה - 15
11/11/2015 | 23:34
1
45
מאזור השרון. משהו מומלץ, מקצועי ומנסיונכם בלבד.
בני אובחן עם הפרעת קשב וריכוז ולאחרונה ניכרים קשיים של גיל ההתבגרות, מרד, בעיות התנהגות.
תודה מראש
שירן
לאורה וולמר מנתנניה
17/11/2015 | 21:08
10
מינונים של אומגה 3
10/11/2015 | 14:08
5
85
בתי בת 9, עם הפרעת קשב וריכוז, לא מטופלת תרופתית(נכון לעכשיו).
חשבתי להוסיף לה כדורים של אומגה 3 , איך אפשר לדעת מינון מתאים ואיזו חברה לבחור?
אשמח להארות והערות.
יש מספר חברות
11/11/2015 | 10:25
3
94
הכי מסורה ועם נסיון מעשי: חברת ׳אומגה גליל׳
הכי גדולה ורפואית: חברת ׳טבע׳ שמייצרת את zoom
ויש עוד חברות
11/11/2015 | 10:27
47
רכיב של אומגה בזום מינורי...
17/11/2015 | 11:00
39
תודה ננסה.
21/11/2015 | 13:22
17
יש את חברת ויסאג' ששמעתי דברים טובים
21/11/2015 | 10:06
43
מוכרים שמן בבקבוק  או בקפסולות- אומגה 3 ממרווה מרושתת- אפשר לחפש מידע באינטרנט.
המלצה לפסיכולוג ילדים עם הפרעת קשב וריכוז
10/11/2015 | 11:43
2
81
שלום. זקוקה להמלצה לפסיכולוג ילדים שמתמחה בהפרעות קשב וריכוז. אפשרי באופן פרטי או דרך הקופה (מכבי).
המלצה על פסיכולוגית
11/11/2015 | 06:40
1
130
אם אתם מאזור המרכז ומדובר בילדים קטנים, אז אני ממליצה על מיכל כץ ממכון יותם בכפר סבא
תודה רבה. אנחנו מאיזור הקריות.
11/11/2015 | 07:04
35
האם רופא יכל להדפיס מרשם כמה ימים לפני שעובר חודש
07/11/2015 | 12:56
1
59
מהמרשם האחרון? (חושש שקבעתי תור מוקדם מידי)
*השאלה מתייחסת לאדרל.

ועוד שאלה.
החודש שעבר היה במשך 31 ימים אבל המרשם הוא ל 30 ימים.
נניח שקיבלתי מרשם לרכישת תרופות החל מה15 לאותו החודש, זה אומר שהמרשם הבא צריך להתחיל מה14 או מה15?
אפשר להדפיס מרשם אבל בית המרקחת ייתן רק אחרי 30 יום מן הקודם
09/11/2015 | 20:38
36
המרשם בתוקף כחודש או יותר (כתוב עליו), כך שאת יכולה לשמור אותו עד שיהיה אפשר לקבל את התרופה מבית המרקחת.
Omega 3
08/11/2015 | 17:21
2
68
שלום,לכולם. לאחר שנים שהבן שלי, 15.5, טופל בכל ריטלין ונגזרותיו, התרופה כבר פחות משפיעה וגורמת לתופעות לוואי קשות. חשבתי ביאושי לנסות אומגה 3. האם יש פה הורים שנתנו את הטיפול? האם משפיע לטובה? תודה
ריטלין וכל נגזרותיו או אומגה 3
08/11/2015 | 18:11
117
1. למה התכוונת "כל נגזרותיו"?  כל נגזרות הריטלין? ז"א ריטלין רגיל, SR ,LA, קונצרטה?
או גם - פוקלין, וויואנס, אדרל, סטרטרה....שאף אחת מהן אינה "נגזרת של ריטלין"
אם אף אחת מהתרופות לא משפיעה- ובטח שאינה מצדיקה את לקיחתה מול תופעות הלוואי הקשות, אז אולי אין לו הפרעות קשב וריכוז? אולי מישהו פיקשש באבחנה?

2. יש פה הורים שסיפרו על טיפול באומגה שלוש- שעזרה בייצוב מצב הרוח, בשיפור רהיטות הדיבור, והיתה גם אם אחת שהעידה על שיפור עצום בהתנהגות.
לנו במשפחה זה לא עזר באף אחד מהתחומים האלו, אך מצד שני, לא נתתי כמויות אדירות של אומגה שלוש כמו שהומלץ לתת...
בכל מקרה, טיפול התנהגותי- רגשי- או אימון אישי יכולים לעזור מאוד לכולם גם אם לא משתמשים בתרופה.

כשהריטלין מפסיק לעזור כדאי לעדכן מינון, כי הוא תלוי-משקל
09/11/2015 | 09:42
62
כאשר הילד עולה במשקל, מומלץ להעלות מינון.
מעלים בהדרגה בפיקוח הרופא המטפל עד שמגיעים למינון הנמוך ביותר שאפקטיבי.
מה המצב נכון להיום בתיכוניים לגבי הקלות במבחנים
08/11/2015 | 09:51
5
89
הבן שלי מאובחן רק ע״י רופא קשב, לא עשינו איבחון דידקטי או רגשי.
עד היום הוא קבל הארכת זמן במבחנים.
לפני מספר ימים הודיעו בביהס שכל ההקלות מושעות כרגע.
אני יודעת שהיה שינוי בנושא, אבל לא יודעת איפה זה עומד כיום...
וגם, מה נצטרך לקראת התחלת הבגרויות בשנה הבאה, כדי לקבל את הארכת הזמן שמאד חשובה לו?
לא שמעתי על שינוי אבל.
08/11/2015 | 18:15
2
56
אם אין לכם אבחון רשמי, עם המלצות למע' החינוך,הוא לא יוכל בכל מקרה לקבל את ההתאמות שלו בבגרויות וחבל.
כדאי לדבר עם היועצת של ביה"ס כדי לדעת איזה אבחון כדאי לעשות.
אם כך, יש לי שאלה נוספת
08/11/2015 | 20:14
1
44
ביתי (הבוגרת) עשתה בזמנו אבחון דידקטי ורגשי. וקבלה הקלות שונות. אבל ביתי גם עם הפרעת קשב וגם עם לקות למידה.
לבני יש רק הפרעת קשב (התנתקויות), הוא מטופל תרופתית, אבל עדיין איטי בתשובותיו. בביה״ס מכירים ביכולת שלו ובפוטנציאל ונראה לי שזו הסיבה שהחליטו מלכתחילה לתת לו את הקלת ההארכה בזמן המבחן.
השאלה היא אם ילד שהוא עם הפרעת קשב אבל ככל הנראה ללא לקות למידה (לא נבדק אף פעם ברמה הזו, ולכן זה בגדר שאלה), יתרם מאבחון דידקטי מבחינת הקלות.
אני שואלת מכיוון שאני זוכרת שהעלות של המבחן הזה היתה כ2000-3000 ש״ח ולכן בודקת אם יש טעם לעשות אותו.
הילדים שלי קיבלו הארכת זמן על סמך הפרעת קשב בלבד
09/11/2015 | 09:27
92
והגשנו אבחון רפואי ואבחון דידקטי אצל ילד אחד, 
ואילו אצל ילד אחר היה אבחון פסיכו-דידקטי דרך משרד החינוך.

היועצת בבית הספר יכולה להמליץ על אבחון דרך משרד החינוך 
אם המשפחה דלת אמצעים (ואנחנו היינו).

במקרה אחר בוצע אבחון פסיכו-דידקטי דרך הרווחה.

כאמור, לכל ילד הגשנו שני אבחונים, כי את ההמלצות הלימודיות מוסמך לתת מאבחן דידקטי.
חוזר מנכ״ל לגבי התאמות
08/11/2015 | 20:40
60
על פי חוזר מנג״ל זה נתון להחלטת בית הספר שנתמכת באבחון מקצועי, וזה כתוב לגבי הפרעת קשב ולקויות למידה
הנה הקישור: http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/She...
לא שמעתי שיש תקנות חדשות, אבל נסי לפנות לאגף לקויות למידה
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/She...
תודה רבה לשתיכן. סליחה שלא אמרתי קודם...
13/11/2015 | 13:13
20
טיפול תרופתי כן או לא...
08/11/2015 | 09:30
2
138
שלום,
בני בן ה-8 אובחן והומלץ טיפול בקונצרטה.
אני באופן עקרוני נגד תרופות. אך אם אין ברירה...
אשמח לתגובות הורים ואנשי מקצוע בעד או נגד...
דילמה נוראית....

תודה
דילמה קשה
08/11/2015 | 20:50
113
לא פגשתי הורה ששמח לתת לילד תרופה, והדילמה אכן קשה. בעיקר משום שהלקות שקופה ואינה נראית לעין
לכל החלטה יש רווח ומחיר לגבי איכות החיים של הילד.
באופן אישי אני מכה על חטא על שמנעתי מהבן שלי תרופה ומי שעורר אצלו את הרצון היה המןרה לנהיגה...
יכולתי לחסוך ממנו הרבה תסכולים וקשיים
היום הוא לומד במכללה ואומר שהקונצרטה אחראית להצלחה...
איזה סיכון גדול יותר?
17/11/2015 | 21:36
59
השאלה היא איזה סיכון גדול יותר: לתת תרופה לילד יום יום, או למנוע רטלין מילד שזקוק לו.
למיטב ידיעתי והבנתי, מניסיוני האישי בתור ילדה שהייתה זקוקה לרטלין ולא קיבלה (כי מי ידע על זה לפני 50 שנה) - המחיר של מניעת רטלין מילד שזקוק לו הוא מחיר כבד ביותר. גם המחקר מראה את זה.
אני אישית לא מוכנה לקחת את הסיכון הזה, לא מוכנה בשום אופן שילדיי יגדלו כמוני, שייאבקו על כל טיפה של ריכוז, שירגישו שהם לא מצליחים לעמוד בציפיות בצורה שתואמת את כישרונותיהם, את הכוונות הטובות שלהם ואת המאמץ שלהם, שירגישו שמצד אחד הם מתאמצים נורא ומצד שני זה נראה כאילו הם בכלל לא מתאמצים והתגובות מסביב הן בהתאם, שירגישו שהם לא מבינים מה בדיוק קורה איתם - לא מוכנה בשום אופן. הרתיעה שלי ממתן תרופות בקביעות לא הצדיקה את כל זה. אני לא מצטערת על ההחלטה.
הילד הראשון שלי שהתחיל לקבל רטלין היה אם אינני טועה בכיתה ד. כששאלתי אותו מה הוא מרגיש אחרי שהוא לוקח את התרופה, הוא אמר: כשאני עם התרופה, אם אני רוצה לא לפטפט - אז אני יכול.
המלצה לאבחון לקויות למידה לילד עם ASD ו-ADHD
05/11/2015 | 17:17
1
85
אני יודעת ש-ADHD ו-ASD הם "בני-דודים", ו-ADHD הרבה פעמים בא ביחד עם לקויות למידה.
יש המלצה למומחה שיאבחן לקויות למידה על רקע כזה?
כדאי לשאול בפורומים של אוטיזם
07/11/2015 | 09:57
42
היות שהפרעת קשב איננה נחשבת לקות למידה. משתדלים להפריד בין כישורי קשב ללקויות למידה, כיון שכל אחד מהם דורש טיפול אחר.
לא יודעת אם זה רלבנטי לפורום זה.אשמח לשתף ולקבל מענה
06/11/2015 | 09:56
2
110
שלום
אני מחפשת קורס המשפר יכולת תקשורת בן אישית, שיפור בטחון עצמי בעיקרלמטרת זוגיות.
מצאתי בלא מעט אתרים קורסים הקושרים בין תקשורת בן אישית והצלחה בזוגיות בהפרעות קשב וריכוז. מה דעתכם? האם זה נכון? אם כן האם כדאי ללכת לקורס המכוון לזה?
אם כן אשמח אם למישהו יש איזושהי עצה לקורס או אימון עליו יכול להמליץ. האינטרנט מוצף בחברות שמעבירות כאלב קורסים-אשמח להמלצה.
תודה מראש
שיפור תקשורת בינאישית
07/11/2015 | 09:52
1
56
שלום רב,
קשיים בתקשורת בינאישית יכולים לנבוע ממספר סיבות.
חלק מן הסיבות האפשריות:
הפרעת קשב
חרדה
דכאון
הפרעות בתקשורת על קשת pdd

לפני שאת מוציאה זמן וכסף על טיפול, כדאי לאבחן את הסיבה לקשיים אצל פסיכולוג קליני או פסיכיאטר ואז לבחור את הטיפול שיביא תוצאות.
אם תבחרי טיפול שאיננו מתאים למקור הבעיה את עלולה להתאכזב מחוסר תוצאות.
בהצלחה!
מסכימה עם כל מילה
07/11/2015 | 12:11
15
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
02/11/2015 | 20:25
3
53
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
איסטרטגיות למידת קריאה
05/11/2015 | 17:21
2
86
שלום,
יש המלצות ללימוד קריאה לילד כיתה ד'?
הוא עדיין קורא קריאה מצרפת ולאט. וטקסטים בכיתה ד' כבר ארוכים ומורכבים, בהרבה מקצועות שלא קשורים ישירות לשפה...
אסטרטגיות למידה
07/11/2015 | 12:15
49
אני עזרתי לבני בעזרת חוברות שהיו לפני הרבה שנים שנקראו מילות קסמים.
הרעיון היה להתחבר לעולם שלו ולקרוא אתו חומרים שהוא התעניין בהם, שהיו בהם מילים חסרות פשר (מילות קסמים של מכשפות) שאי אפשר לנחש ולעקוף את הקושי בעזרת אינטליגנציה.
אני מציעה לך לפנות למורה להוראה מתקנת שזו התמחותה ולקבל ממנה המלצות ואם זה לא יעזור להפנות את הילד אליה לעזרה

אסטרטגיות למידה
07/11/2015 | 17:38
38
הי, ממליצה היכרות עם התוכנות "תולעת ספרים" ו"אותיות הפלא" (פשוט להקיש את השמות האלה באינטרנט ולהתרשם מההדגמה). אפשר להוסיף שם קטעים באופן עצמאי, ואז כמובן כדאי להתמקד בתחומים הקרובים לילד. ממליצה גם לבדוק את שיטת נילי רביב (שוב, יש מידע באינטרנט ואפשר לקבל מידע יותר מפורט). מומלץ גם לחפש מורה להוראה מתקנת שמשלבת גם שיטות ותחומי ידע נוספים.   בהצלחה.
אדרל ותיאבון
05/11/2015 | 17:41
1
85
הי

התחלתי לקחת אדרל לפני בערך שבוע. אני מטופלת של ד"ר מנור. יש לי תור למעקב אצלה עוד כמה ימים. יש לי תופעת לוואי ממש מוזרה בזמן השפעת התרופה (קרה לי גם עם הריטלין) ורציתי לדעת אם מישהו נתקל בתופעה זו:

התרופה גורמת לי לתחושת רעב אבל היא מדכאת לי את התיאבון לאכול, כלומר אני לא מסוגלת בכלל לאכול. אם אני מכניסה אוכל לפה זה גורם לי לממש בחילה. זו הרגשה ממש נוראה להיות ממש רעב ולא להיות מסוגל לאכול! ברגע שאני כן מצליחה לאכול משהו, זה כאילו שאיבדתי את תחושת השובע, אני אחרי רבע שעה שוב ממש רעבה. אולי התרופה ממריצה גם את פעולת העיכול?
אני ממש סובלת ולא יודעת מה לעשות. אני בת 31 ולוקחת את התרופה בעבודה. זה פשוט מוציא אותי מדעתי שאני רעבה ולא מסוגלת לאכול.

אני שוקלת 59 ק"ג ולוקחת אדרל במינון 25 מ"ג.

האם למישהו יש הסבר או פתרון בשבילי איך להתמודד עם התופעה? 
אציין שהתרופה ממש עוזרת לי בעבודה. 
אדרל וריטלין הן תרופות ממריצות
05/11/2015 | 19:40
95
ולכן מדכאות את התיאבון אבל גם גורמות לפעילות מוגברת של המעיים...
כדאי לברר עם דר' מנור מה עושים ואם זה עובר תוך חודש.
אבחון הפרעת קשב וריכוז
03/11/2015 | 13:21
2
103
שלום,
איך מאבחנים בעיות קשב וריכוז?
למי פונים, מה עושים?
יש לי ילדה בת 8 שאתמול צוות חינוכי של בית הספר המליץ לשלוח אותה לאיבחון
אנחנו תושבי אזור השפלה וחברים בקופת חולים כללית
האם צריך לפנות למכון פרטי שעובד עם כללית? האם בקופה יש מכונים כאלו? אז איך מגיעים אליכם?
נתנו לי הפניה לנוירולוג ילדים אשר מתמחה בהפרעות קשב וריכוז, אך אין לו תורים בחצי שנה הקרובה.
מין הסתם, אני מאוד לחוצה ורוצה "להזיז" את העיניינים כמה שיותר מהר, אך אין לי מושג איזה "עיניינים" אני אמורה להזיז ואיך
אני מאוד מאוד אודה לכם על כל עזרה והכוונה 
המלצה
05/11/2015 | 18:15
63
הי 

ממליצה לך בחום לעשות אבחון במכון אניגמה אצל ד"ר איריס מנור.
הם נמצאים בתל אביב. טלפון: 03-644-8122
מאחר ואת חברה בקופת חולים כללית תוכלי לקבל החזר כספי מהקופה על מחצית מסכום האבחון בערך.

שיהיה בהצלחה.
אבחון לילדה בת 8
07/11/2015 | 14:01
60
הי,

ממליצה לך מאד לפנות לד"ר בארי קיי , ממודיעין, יש לו הסדר עם כללית מושלם או לד"ר עומר בר יוסף- מקבל בכללית במודיעין אך מקבל גם פרטי בהרצליה ובצור הדסה. שניהם אנשי מקצוע מעולים, נחמדים, בגובה העיניים ולא ממהרים לתת טיפול תרופתי אם הם חושבים שיש אלטרנטיבה.
בהצלחה
צריכה עזרה - המלצה על נוירולוג /ית טוב/ה.
04/11/2015 | 15:12
2
68
שלום. אני אמא לילד בן 6.5 מעמק יזרעאל, שאובחן כילד עם הפרעת קשב וריכוז ואי וויסות חושי. 
זקוקה להמלצה על נוירולוג/ית ילדים טוב/ה לבניית תכנית וליווי הטיפול התרופתי. מי יכול להמליץ לי על שם? מעדיפה ללכת למרפאה פרטית ולא לחכות חודשים בתורים של קופת חולים.
תודה רבה מראש. מור.
יש לי המלצה מעולה למישהי בתל אביב שהיא מומחית על! רלבנטי?
09/11/2015 | 22:46
1
78
קוראים לה ד"ר תמי שטיינברג. היא מנהלת מחלקה בשניידר ומקבלת פרטי במרפאה ברמת החיל.
תוכלי לשלוח מייל ולקבוע-
תודה רבה רבה.
17/11/2015 | 11:12
10
איך לחתוך אדרל בצורה מדויקת?
30/10/2015 | 11:21
1
53
הי

למישהו יש רעיון איך לחתוך כדור של אדרל לרבעים בצורה מדויקת?
הרופאה אמרה לי שאני צריכה להעלות מינון מ 20 מ"ג ל 25 כי היו לי תופעות לוואי של תת מינון עם 20 מ"ג.

תודה לעונים
חיתוך אדרל
01/11/2015 | 09:39
73
בעיקרון זה לא יהיה מדוייק. חצי כן יהיה מדויק, אבל רבע - לא.
הדייקנות לא מאד קריטית. לא ישנה הרבה אם תקבלי 27 או 25 מג.
קני בכל בית מרקחת חוצה כדורים. זה מכשיר פשוט ולא יקר שיסייע לך.

השתתפות במחקר
30/10/2015 | 20:01
50
הורים יקרים שלום,
מבקשת את עזרתכם. אני עורכת מחקר על הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים בבית ספר יסודי במסגרת לימודים של תואר שני באוניברסיטת תל אביב. מדובר על כשני מפגשים בביתכם יחד עם הילד. כמובן שבסיום המחקר אהיה עמכם בקשר בנוגע לתוצאות שהתקבלו.
למעוניינים אשמח אם תצרו עמי קשר באי-מייל: danalub@walla.com. תודה מראש לפונים, דנה

חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום מיסוי והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
NLP PLUS
פורום חינוך לילדים
פורום חינוך לילדים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה