לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הפרעות קשב ADHD
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

איזו תרופה זו, שלא מעלה חרדה? (שכחתי את שמה)
03/03/2016 | 12:21
4
76
אני מתכוונת, בניגוד לריטלין - שמעלה חרדה למי שכבר סובל ממנה.
סטרטרה strattera
04/03/2016 | 11:57
3
53
תודה. והיא בסל הבריאות? אם לא אז מה סדר הגודל של ההוצאה
04/03/2016 | 12:48
2
31
החודשית עליה?
סטרטרה
04/03/2016 | 13:57
1
97
לא בסל. ביטוחים פרטיים משלמים.
עד 60 מג כ 450 ש"ח
100 מג כ  624  ש"ח
תודה רבה
08/03/2016 | 16:54
15
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
29/02/2016 | 19:16
36
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

תרופות קשב וריכוז
02/03/2016 | 01:47
1
114
היי, אני בת 22, מאובחנת add מגיל צעיר. כרגע לומדת לפסיכומטרי ואז אמשיך ללימודים נוספים.
לפני כשנתיים התחלתי טיפול של קונצרטה 36 מג שגרם לתופעות לוואי קשות. העניין הגרוע הוא שלא ידעתי שזה בגלל הכדור וחייתי שנתיים עם חרדות, כסיסת ציפורניים מוגזמת, רעידות, חריקת שיניים קשה, ותחושת מועקה מוזרה.
לאחרונה קראתי הרבה כי ניסיתי להבין מה קרה לי בשנתיים האחרונות והבנתי כמה נזק נגרם לי מהכדור. עברתי לויואנס 30 מג, תופעות הלוואי היו זהות, אבל ברמה יותר נמוכה.
הויואנס לא עזר לי עם הריכוז בלימודים.
חשבתי להעלות את המינון אבל הנוירולוגית אמרה שאם אני מדווחת על תופעות לוואי זהות אז להעלות את המינון יגביר את תופעות הלוואי. כך כבר לא יהיה הבדל בין הויואנס לקונצרטה.
אני מנסה למצוא את הכדור שיוכל לעזור לי בלי תופעות לוואי. 
הנוירולוגית רשמה לי פוקלין במקום הויואנס.
אני תוהה האם זה הגיוני לחזור לחומר פעיל של מתילפינידט כאשר הקונצרטה הייתה ככ רעה בשבילי.
כל דעה/עצה תתקבל בברכה!

פוקלין במקום קונצרטה
03/03/2016 | 10:52
95
פוקלין מכיל את החלק הפעיל בחומר מתילפנידאט שהוא המרכיב של הקונצרטה.
המינון שלו הוא בין חצי לשליש ממינון הקונצרטה. כלומר אם לדוגמא לקחת קונצרטה 54 תצטרכי פוקלין XR 15-20  מ"ג. יתכן שבמינון הזה לא יהיו תופעות לוואי.
לא תדעי עד שלא תנסי.
נקודה נוספת היא שלפעמים תופעות הלוואי קורות עם התרופות הארוכות ולא עם הקצרות.
לכן אולי כדאי ללכת על פוקלין רגיל ולא XR.
אגב הויואנס לא השפיע כי מינון של 30 מג הוא נמוך לאדם בוגר בדרך כלל.
כל שינוי בטיפול תרופתי, או שינוי מינון חייב להיעשות בפיקוח של רופא.

מחקר בנושא זוגיות בבעלי לקות למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז
01/03/2016 | 20:40
48
שלום לכולם,
אני סטודנטית לתואר שני בפיסוכלוגיה חינוכית. אשמח לעזרתם במענה על שאלון בנושא זוגיות לעבודת הגמר שלי.
אם אתם בזוגיות ובעלי לקות למידה ו/או הפרעת קשב (גם אם לא מאובחנת) אשמח אם תוכלו לענות על השאלון הבא ולשתף אותו עם אנשים נוספים.
מבין העונים על השאלון יוגרל שובר לארוחת בוקר זוגית :)
תודה רבה!!

מתחילים ובודקים..
28/02/2016 | 10:43
2
112
היי לכולם
הבן הגדול שלי בן 10
אנחנו חושבים שיש לו קושי בקשב וריכוז ולכן הלכתי לרופא ילדים שהפנה אותי ל"רופא ילדים מורשה בהפרעות קשב" מה זה אומר - נוירולוג?
אשמח לשמוע מה התהליך ומה עושים? האם בנוסף לתור אצל  הרופא בתחום הקשב נצטרך לעשות גם מבחן כלשהוא?
הסממנים לגבי החשד הם: מפטפט כל הזמן בשיעור, בשיעורי שפה והבנת הנקרא ואנגלית חלש מאוד
מתקשה קצת בקריאה עדיין
מצד שני כבר שנים שנמצא בחוג אומנויות לחימה ומרוכז ומקשיב שם ברמות על כמו כן נמצא גם בלימודי נגינה על כלי נשיפה וממש מחונן בכך. מה שדורש ממנו גם קשב וריכוז..
החלטנו כבר להתחיל גם עם שיעורי רכיבה טיפולית על סוסים..
מה דעתכם?
הפרעת קשב זה קושי להתרכז במשימות משעממות
28/02/2016 | 21:25
95
כך שכל מה שמרגש ו/או דורש פעילות גופנית, לא פוגם בריכוז של בעלי הפרעת קשב. 
בנוגע לקשיים המילוליים, ייתכן שיש לקות למידה וייתכן שלא רכש כלים כי התקשה להתרכז בשעורים הפאסיביים. בכל אופן, קשיי קריאה לא תמיד מתלווים להפרעת קשב.

"רופא ילדים מורשה בהפרעות קשב" הוא רופא שעבר את הקורס של משרד הבריאות לאבחון וטיפול בהפרעת קשב.

"הפרעה" היא תכונה שמפריעה, כך שייתכן שכדאי לקחת את הילד לאבחון של הפרעת קשב. 
נ.ב.אמנויות לחימה הן פעילות מומלצת מאוד לבעלי הפרעת קשב.
על התהליך
29/02/2016 | 19:26
121
האבחון נעשה אצל רופא: נוירולוג או פסיכיארט או רופא התפתחותי שהתמחה בהפרעת קשב.
כדאי להצטייד מראש בשאלונים מהרופא לכם ןלמורים בבית הספר, זה חוסך זמן.
לעיתים הרופא נעזר גם במבחנים ממוחשבים לצורך האבחנה, אבל לא בהכרח.
לפי מה שכתבת, יתכן שיש לילד גם לקויות למידה, (מאד פופולרי אצל לקויי הקשב) ולכן כדאי לפנות לאבחון דידקטי. כדי להבין אם הוא זקוק לעזרה באסטרטגיות למידה.
כפי שזיוה כתבה, רכיבה טיפולית יכולה להועיל בנושאים כמו חיזוק הביטחון העצמי ושיפור השליטה העצמית.
מחקר בנושא תסמיני קשב וריכוז בקרב אימהות
28/02/2016 | 19:51
56
שלום לכולם! על מנת להמשיך ללמוד ולפתח את הידע בתחום הפרעות הקשב והריכוז והשפעותיהן בגיל מבוגר, אני עורכת מחקר במסגרת לימודי בתואר השני, העוסק באימהות ותסמיני קשב וריכוז. אשמח לעזרתכם באיסוף המידע עבור המחקר. השאלונים רלוונטים לכל אישה שהיא אמא! (עם או בלי תסמינים של הפרעות קשב)
המענה לוקח דקות אחדות בלבד... יש להכנס דרך הלינק שלמטה.
תודה רבה על עזרתכן!
מבחן מוקסו
26/02/2016 | 16:18
2
110
עשיתי לבתי בת ה-7 מבחן מוקסו.
A - קשב - יצא 1
T - תזמון - יצא 2
I  - אימפוליסיביות - יצא 2
H  - היפראקטיביות - יצא 1

לנוחיותכם אפרט מה המספרים אומרים:
1 - ביצועים טובים, גבוהים מנורמת הגיל.
2 - ביצועים סטנדרטיים, ממוצעים לנורמת הגיל.
3 -  ביצועים חלשים, נמוכים מנורמת הגיל.
4 - ביצועים חריגים לנורמת הגיל.

הבוחן אמר שאין הפרעת קשב והתוצאות טובות ולכן אין ריטלין.

בכל זאת, הילדה קופצת, מפריעה בכתה, אומרת שאין לה חברים. מהמורה עודכנתי שהיא מפריעה בכתה.

אשמח לעצות/טיפים מה צריך לעשות/לבדוק הלאה.

תודה.

הייתי שוקלת טיפול רגשי
27/02/2016 | 20:44
64
אולי באמת אין לה קשב ויש בעיה אחרת,
בבית אין מצבים כאלו כמו בכיתה?
יש כל מיני סוגים של טיפול רגשי צריך לבדוק מה יתאים לכם, אני הלכתי עם הבן שלי לטיפול מהסוג הדיאדי שיש מפגש הורה+ ילד (פעם עם האם ופעם עם האב) פעם הילד לבד ומפגש שרק ההורים מגיעים ומקבלים הכוונה.
אבחון עושים אצל רופא ולא אצל טכנאי בדיקות
27/02/2016 | 20:51
61
הבדיקה הממוחשבת היא כלי עזר במערך האבחון של הרופא, ולטכנאי היה אסור לחוות דעה.
תוצאות טובות במבחן הממוחשב מראות שהילדה אינטליגנטית מאוד גם אם יש לה הפרעת קשב. 
כדאי ללכת לרופא מומחה להפרעת קשב ולעבור אבחון שכולל:
ראיון, שאלון להורים, שאלון למורה, בדיקה קלינית, בדיקת הסטוריה.
22/02/2016 | 19:15
36
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

שאלות למשתמשי אטנט
22/02/2016 | 23:29
155
היי סקר קצר למשתמשי אטנט
כמה שוקל הילד ואיזה מינון של אטנט הוא לוקח?
איך ידעתם להגיע למינון הנכון?
"תקוע" בין מינונים...
21/02/2016 | 23:13
1
117
ניסיתי בפורום השכן, אנסה גם פה:

שלום לכולם,

לפני כמה חודשים החלפתי מרטלין לקונצרטה בשל תופעות לוואי. התחלתי עם קונצרטה 27 מ"ג (אחרי שלקחתי רטלין 20 מ"ג SR תקופה ארוכה), ומשזה לא עזר עברתי ל-36 מ"ג. מהר מאוד התברר שגם ה-36 מ"ג חלש לי (גם בעוצמה אך בעיקר במשך ההשפעה) ועברתי ל-54 מ"ג. הצרה היא שה-54 מ"ג קצת קשוח לי, בעיקר בכל מה שקשור לתופעות הלוואי (מצבי רוח וכו'). ניסיתי לעשות "ירח דבש" עם ה-36 מ"ג אך הגוף מתרגל מהר מאוד. האם מישהו נתקל בבעיה הזו? יש הצעות?

קצת עליי: בן 29, סטודנט, גובה 1.80 ומשקל 85, פעיל גופנית, בריא בד"כ. במערכת יחסים עם מתילפנידאט בצורותיו השונות (רטלין בסיס, רטלין SR ועכשיו קונצרטה) מזה 4 שנים. לא לוקח באופן קבוע אלא לפי צורך (אבל יש הרבה צורך...)

ושאלה נוספת- חישוב רטלין לפי משקל: מצאתי כל מיני מקורות באינטרנט שנראו לי מפוקפקים יותר ופחות, ואני מעט פחדן בכל מה שקשור למינוני יתר אז אשמח לקבל מושג קצת יותר טוב על כיצד מבוצע החישוב. 

תודה לעונים

כדאי להגיע לפסיכיאטר מבוגרים מומחה להפרעת קשב
26/02/2016 | 02:07
43
המינונים שאתה לוקח הם של ילדים.
רופא מומחה להפרעת קשב יכול לעזור לך להתאים את סוג הכדור וגודל המנה שישפיעו עליך טוב עם מעט תופעות לוואי.
בדיקת זכאות בתחום התפתחות הילד - הפרעות קשב וריכוז
18/02/2016 | 15:37
2
155
משרד הבריאות הקים עבור כל תושבי ישראל, את אתר "כל הבריאות", בו ניתן לבדוק אילו שירותים רפואיים תקבלו מקופת החולים שלכם - ללא תשלום או בהשתתפות עצמית, ואף להשוות זאת מול הקופות האחרות.
כנסו עכשיו לבדיקת זכאות בתחום התפתחות הילד - הפרעות קשב וריכוז בקופה שלכם ובהשוואה לקופות האחרות.
תודה רבה על המידע החשוב
20/02/2016 | 17:39
1
30
בשמחה! אגב יש באתר כל הבריאות כ- 8,000 ערכים לבדיקת זכאויות
21/02/2016 | 11:12
44
חשוב שכל תושבת ותושב יידעו מה מגיע להם. והכי חשוב - רק בריאות ובהצלחה לכולם. כנסו לבדוק היום מה מגיע לכם: כל הבריאות - (לינק לזכאויות בכל נושאי התפתחות הילד).
איך מאבחנים ODD? למי לפנות?
21/02/2016 | 10:00
1
85
הילד בן 4.5. יש סיבות גנטיות וסיבות נוספות שבגללן אני מאוד מאוד מודאגת. כמובן שיש עוד דברים עם הODD. 
הגשתי טפסים להתפתחות הילד לפני כשבועיים וקיבלתי מכתב שיש צורך בטיפול ויצרו איתי קשר. הבנתי שההמתנה יכולה לקחת עד ארבעה חודשים. 
אני מרגישה שאין לי זמן מיותר..התעוררתי בתקופה האחרונה ואני מנסה לעכל ולפעול באותו זמן..
כדאי ורצוי לפנות כבר לנוירולוג נכון? וגם לפסיכי' ילדים? ובשאר לחכות לאבחון בהתפתחות הילד?  איך הכי טוב לעשות? 
המלצה למישהו באזור המרכז? (מנתניה אבל לא אכפת לי לנסוע) 
מישהו מכיר/טופל אצל ד"ר סנצקי יהודה? הוא דווקא ממש באזור שלי. 

רשמתי את הילד להידרותרפיה. יש למישהו ניסיון עם זה? 

כדאי לפנות לפסיכיאטר לגיל הרך
26/02/2016 | 02:03
45
O.D.D זאת תכונה בתחום בריאות הנפש ולא נוירולוגיה.
מי מכיר או שמע על ד"ר ירדן לוינסקי (מרכז רזולוציה, שיבא..)?
18/02/2016 | 23:42
1
78
שלום רב,
אני שוקל לעבור (מהרופא הנוכחי) לד"ר ירדן לוינסקי,
לא רק בגלל הפרעת קשב, כרגע בעיקר בגלל בעיות אחרות. בגדול תמונה מורכבת, בין היתר קשיים בריכוז.
אשמח אם שמעתם עליו דרך אנשים אחרים,
או הייתם אצלו, לספר עליו, או איך היה אצלו,איך מתייחסת למורכבות,
כמה משקיע ואיכפתי, וכו'..

בתודה,
אלון
היי אלון
28/02/2016 | 20:52
50
אני מטופלת של ד"ר ירדן לוינסקי, הגעתי אליו דרך הספר שלו, הוא רופא מסור, מומלץ!
לחגי: (אני מבינה שהודעות לא קופצות, אז בחדשה) - דיטרנה
16/02/2016 | 09:56
2
70
הצצתי באתר ואני מבינה שבארה"ב המצב השתפר. יש לך הערכה עדכנית מתי תהליך הבאת המדבקות לארץ יסתיים ותהיינה שוב מדבקות במלאי?

תודה
דיטרנה
17/02/2016 | 23:51
1
67
קיבלנו למלאי 10 מג
יתר המינונים  תוך 3-4 שבועות

OK, נחכה בסבלנות ל 20.... תודה רבה!!
18/02/2016 | 06:40
17
אטנט
15/02/2016 | 23:36
4
234
שלום רב.
בני בן ה7 התחיל לקחת "אטנט" בגלל שלא הסתדר עם תופעות הלוואי של הריטלין..
אני רואה שיפור קל בריכוז אבל עדיין מרגישה שיש לו קשיים רגשיים ולא בטוחה עד כמה הם קשורים לADHD... יחד עם זאת הוא כל הזמן בתנועתיות יתר...
חייבת לומר שלא עשינו לו אבחון במכון כלשהו, אבל כן לקחנו אותו לנוירולוג ולפסיכיאטר שאבחנו ADHD.
האטנט עושה לו פחות תופעות לוואי, אבל כן יש לו כאבי ראש מאז שהתחיל לקחת את התרופה ותחושת ריבאונד רצינית אחרי שההשפעה עוברת.
אני לא בטוחה כלל עד כמה יש הבדל עם התרופה ובלעדיה ושמתי לב שמה שעושה את ההבדל זה הסבלנות שלי לקשיים שלו.
אשמח לעצה.....
אטנט
17/02/2016 | 15:13
1
160
שלום אשמח לדעת איכן רכשתם את האטנט ?
מישהו יודע  מתי התרופה תהיה זמינה בקופ"ח כללית
קניתי במאוחדת רחובות היום
19/02/2016 | 23:19
99
השבוע זה הגיע למאוחדת.
אני התחלתי אטנט היום
19/02/2016 | 23:21
128
לא קיבל משהו אחר לפני כן כי הוא אובחן רק לפני חודש.

אני לא ראיתי שיפור בריכוז אבל ראיתי שיפור בהתנהגות.

איזה מינון את נותנת?
תחילת שימוש באטנט
20/02/2016 | 17:33
143
שלום רב,
האבחון המוסמך של הפרעת קשב הוא אבחון קליני על ידי נוירולוג או פסיכיאטר.

יש תופעות לוואי שעוברות אחרי כ-3 שבועות, כך שאם אפשר, כדאי להיות סבלניים.
בכל מקרה, כדאי להיות בקשר עם הרופא המטפל.
התופעות שציינת:
תנועתיות יתר - ייתכן שהמינון נמוך מדי ויעלו לו בהמשך
כאבי ראש - תעודדו אותו לשתות הרבה בזמן השפעת התרופה.
ריבאונד - גם כאן יש מה לעשות תרופתית, ואפשר גם התנהגותית, כמו שאת עושה.
בסופו של יום - תמיד הכי חשובה הסבלנות שלך וכמובן הקשר עם הרופא המטפל עד להשגת המינון האפקטיבי עם הכי פחות תופעות לוואי.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2016 | 13:55
6
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

15/02/2016 | 20:32
3
45
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות

קשב וריכוז או רגישות יתר?
16/02/2016 | 10:37
2
81
שלום רב.
יש לי ילד מקסים וחכם, בן 7, ולאחרונה התחלתי לתת לו "אטנט", זאת אחרי שריטלין עשה לו תופעות לוואי לא טובות.
הקשיים שלו מגוונים, הם באים לידי ביטוי בכך שהוא מכניס דברים לפה, זז המון ולא ממש יושב בלי לזוז, ומתקשה להתרכז. כמו כן הוא ילד נורא נורא רגיש.
אני חייבת לומר שאני לא בטוחה עד כמה התרופה עוזרת לו ומה שעוזר לו יותר זה כשאנחנו, ההורים, קשובים ורגועים איתו ובכנות לי זה מאוד מאוד קשה כי אני חסרת סבלנות... אני לא יודעת מה לעשות. מצד אחד אני רוצה להפסיק לתת לו את התרופות, מצד שני אני רוצה לחזק את עצמי ולדעת איך להיות רגישה יותר כלפיו.
אשמח לעזרה...
שיפור בעיקבות אטנט?
16/02/2016 | 11:11
1
95
הי נשמע ממש דומה לילד שלי,רק בתוספת אצלו של איפולסיביות אלימה לפעמים.וכן זה לא קל להיות סבלני לכל זה,אין ספק שזמן לבד עוזר,וחיזוק והעצמה מוסיפים גם כן.
האם מצאת שיש שיפור עקב השימוש באטנט? אני שוקלת גם כן.
אטנט
16/02/2016 | 11:24
77
שיפור ממש קל ולא רק זה אלא שהוא סובל עכשיו גם מערבי ראש בעקבות השימוש בתרופה... אז אני ממש לא בטוחה שיש יותר תועלת מנזק...
מחפשת המלצה לניאורולוג דרך מכבי. והאם מישהו שמע על ד"ר ליפו
16/02/2016 | 10:11
68
מירושלים?
מטפל בבבעיות קשב וריכוז דרך מוסיקה.

האם יכול להיות ש LA משפיע רק ל 5 שעות?
16/02/2016 | 09:52
2
69
המינון נכון, כשמשפיע היא מרוכזת.
5 שעות אחרי שלקחה כבר רעבה, הריכוז פוחת, וזה נמשך מאותה נקודה ואילך (כלומר לא מדובר בפאוזה שבין כדוריות שנספגו מהר לאלו עם השחרור המושהה)
ואם אכן כך - האם מותר לתת לה שוב מרגע שראינו שהריכוז נעלם (ואחרי שניצלנו את פסק הזמן לאכילה...)?
תודה!

משך ההשפעה
20/02/2016 | 18:12
1
67
א. כל גוף מגיב אחרת לתרופה, ולכן לא מדברים על מינון 'נכון' אלא על מינון מקובל.
ב. כדאי להגיע לרופא המטפל ולבדוק אם להעלות מינון או להחליף תרופה.
יש אנשים וילדים ש-LA 'עדין מדי' בשבילם.
תודה. אולי אכן עדין. היא לרוב עם דיטרנה 20, הנוירולוג
21/02/2016 | 07:21
36
בגלל המחסור בדיטרנה אמר לנסות את la30 שכמובן לא הספיק, עלינו ל 40, היא טוענת שמרוכזת אבל אוכלת ואחרי כ5 שעות הריכוז נעלם. לא בטוחה שיש טעם להעלות מינון..... נחכה שדיטרנה תחזור, מקווה שבמהרה.

האם אפשר לתת לה לאחר 5 שעות שוב la?

תודה!
ילד מקסים עם בעיות קשב וריכוז
13/02/2016 | 23:23
3
130
יש לי בן מקסים בן 5 לומד בגן רגיל טרום חובה,
הוא אובחן בתחילת השנה עם בעיות קשב וריכוז ומטופל בריפוי בעיסוק, בקלינאית תיקשורת(לא אומר חלק מהאותיות)
רוב הזמן הוא מקסים בבית ובגן אך כשהוא חש תיסכול הוא לא יודע לווסת את הרגשות שלו ומשתולל/בורח.
מבחינה קוגנטיבית הוא ממוצע
אני מסתדרת איתו רוב הזמן, במצבי תיסכול אני משתדלת להיות סבלנית אליו(למרות שזה קשה)
הגננת מתקשה להכיל אותו באותם זמנים שהוא חש תיסכול.(אפשר להבין אותה , יש לה עוד 30 ילדים...)

אני חושבת שהשילוב הטוב ביותר יהיה להשאיר אותו בגן רגיל עם סייעת שתהיה איתו ברגעי המשבר,
האם יש חיה כזו? אם כן, מה אני צריכה לעשות כדי לקדם זאת?

אני מחפשת ריגשית טובה שתוכל לטפל בו ולייעץ לי ולגננת כיצד להכיל אותו באותם מצביי תיסכול.

אם יש משהו טיבעי שאני יכולה לתת לו זה יהיה מבורך.
מחפשת   טיפול פרטי/מכבי.
באזור המרכז.

תודה!
*מחפשת מטפלת ריגשית/טיפול תומך אחר
13/02/2016 | 23:28
75
(המצב כיום הוא בלתי ניסבל, הגננת פשוט קוראת לי כאחת ליומיים, מהגן כדי לקחת אותו...)
עזרה לילד המקסים
14/02/2016 | 06:37
1
114
אני ממליצה על הפסיכולוגית מיכל כץ ממכון יונתן בכפר סבא.
היא גם באה לגן לצפות בילד וגם מייעצת להורים
תודה רבה
15/02/2016 | 04:47
43
מחפשת משהו יותר קרוב יותר לאזור ת"א
חם בפורומים של תפוז
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום חינוך לילדים
פורום חינוך לילדים
ד
להתגבר על פחד קהל
פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה