לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הפרעות קשב ADHD
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

מסיבת הפרעת קשב וריכוז ..
07/02/2016 | 17:04
102
שיבוץ לתפקיד תצפיתנית בצבא עם הפרעת קשב
05/02/2016 | 16:52
5
87
לאחרונה פנו אלי ליעוץ מספר משפחות שבנותיהן שובצו לתפקיד תצפיתנית למרות שאובחנו עם הפרעת קשב והן נוטלות תרופות.
מדובר בשינוי מדיניות לגבי התפקיד הזה.
תפקיד תצפיתנית בצבא
05/02/2016 | 17:15
1
76
מדובר בתפקיד הדורש ישיבה מול מחשב במשמרות של 4-6 שעות, ללא יכולת להסית את המבט מהמחשב, הרבה מאד אחריות משולבת בדרישה לריכוז מירבי.
ומה יעצת להם?
06/02/2016 | 20:57
23
זה התפקיד הכי לא קל
06/02/2016 | 18:24
1
66
התפקיד הכי קשה בעולם אבל אין ספק שהכי משמעותי בעולם . אני בתור לוחמת יצא לי להיות עם תצפיתניות זה תפקיד משמעותי קשה ומתיש מאוד .האם העיניים של המדינה 
 אני לא הייתי מסוגלת לעשות את התפקיד הזה צריך הרבה סבלנות 
תפקיד תצפיתנית עם ADHD
06/02/2016 | 23:28
80
התפקיד מאד מאתגר והאחריות עצומה. בפירוש לא מתאים לדעתי לבנות עם אי שקט מוטורי, קושי לשבת זמן ממושך, קושי בויסות, קושי בהתמד קשב, קושי בסינון מסיחים ועוד. במידה שנוטלת תרופות לקשב וריכוז והתרופות אפקטיביות מאד עד כדי ניטרול הקשיים הללו, רק במקרים כאלו יהיה ניתן לבצע את התפקיד. אני חוששת שבמקרים שבהם התרופות לא עוזרות או במקרים שנטילת התרופות גורמת לתופעות לואי ולא ניתן כלל להמשיך וליטול אותן- במקרים אלו אמליץ בשום אופן לא לשבץ מתגייסת לתפקיד תצפיתנית בשל החשש מכשל ביצועי וסיכון בטחוני.
ד״ר דבורה שני
אני הייתי תצפיתנית
15/02/2016 | 08:25
44
ויש לי הפרעת קשב. להערכתי היו עוד בנות שתפקיד שיש להן הפרעת קשב.

המשמרות הן 24/7. הבנות מחלקות את המשמרות בינהן. התפקיד מצריך ישיבה ממושכת, אסור להוריד עיניים מהמסך.
יש אפשרות לצאת להפסקה קצרה מידי פעם. שיחליפו. לכן יש מעט בנות שיושבות 4 או 6 שעות ללא כמה דקות של הפסקה. 
זה לא תפקיד אידאלי לבנות עם הפרעת קשב, אבל אם מישהי מצליחה להיעזר בטיפול התרופתי ייתכן ותוכל להצליח. 
אני מכירה מישהי עם הפרעת קשב שהצליחה. אפילו יצאה לקורס מפקדות. זה לא מחויב במציאות שלא תצליח
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
01/02/2016 | 18:36
40

הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:13
5
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

תת-מינון?
31/01/2016 | 17:23
3
138
בני בן ה-8.5 מקבל קונצרטה 54 מ"ג כבר יותר משנה.
בזמן האחרון כחודש הוא מתלונן על כאבי בטן, לפעמים יחד עם כאבי ראש.
אני תוהה האם זה לא תוצאה של קונצרטה. אולי תת-מינון?
על פניו לא תת מינון אלא משהו אחר
02/02/2016 | 07:51
79
כדאי לגשת ליעוץ אצל רופא המשפחה.
אם היו כאבי בטן כתופעת לוואי, הם היו מופיעים מייד.
בדרך כלל תת מינון מאופיין באפתיות, לא בכאבים.
קונצרטה
02/02/2016 | 11:02
1
100
התופעות שעליהן את כותבת אופייניות יותר לתחילת טיפול ולא אחרי שנה.
הם לא תופעות של תת מינון .  קשה לחשוד ב 54 מג בתת מינון לגיל 8.5
פני לרופא
זה מה שהדאיג אותי
03/02/2016 | 13:55
64
שאם 54 מ"ג זה תת-מינון, אז לאן זה יגיע בבגרותו???
האם ישנן תרופות המחקות את צורת ההשפעה או מבוססות על ניקוטין?
02/02/2016 | 05:30
3
119
בהפצה או בניסוי שניתן להצטרף אליו או אפילו כטיפול במחלות פסיכיאטריות שאינן הפרעות קשב.
טיפול בניקוטין
02/02/2016 | 10:49
2
52
ישנן מדבקות ניקוטין ומסטיקים עם ניקוטין, שאותם ניתן לרכוש בכל בית מרקחת.
זה ממש לא מיועד ולא מומלץ לטיפול בשום בעיה מלבד גמילה מעישון.
ניקוטין הוא חומר ממכר, ויש לא מעט שהמכרו למדבקות או המסטיקים.
זה בהחלט עדיף על התמכרות לסיגריות , אבל לא מומלץ כטיפול בשום דבר אחר.
אל תנסה חטפל בעצמך עם מידע מהאינטרנט, זה עלול להיות מסוכן.
כבר הייתי מכור לסיגריות ונגמלתי עם ירידה הדרגתית בניקוטין
02/02/2016 | 11:52
1
29
בזכות תחליף שאינו מאושר כתרופה.
ותוך כדי התעוררו אצלי תסמינים של הפרעות קשב שהזכירו לי את עצמי מלפני שעישנתי אבל לא התייחסתי לזה ורק בחודשים האחרונים בעקבות תחילת לימודים באוניברסיטה הפתוחה(שכבר החלטתי לוותר עליהם) פניתי לטפל בזה.
כשאני משווה את המצב שלי כשצרכתי ניקוטין לעומת המצב כיום שאני עם תרופות להפרעות קשב, המצב בעבר היה הרבה יותר טוב.
כמובן שאני לא רוצה לחזור לניקוטין ולכן שואל אם קיימות תרופות שמחקות את אופן הפעולה שלו ומאפשרות להימנע מהתמכרות.
ניקוטין
02/02/2016 | 12:03
28
ידוע שאנשים עם קשב וריכוז, נוטים לצריכת ניקוטין וקפאין רבה.
יש לזה הסבר כי החומרים האלו פועלים במנגנון דומה לתרופות לקשב.
אין תרופה דומה לניקוטין בלי ההתמכרות.
יש תרופות להפרעת קשב.
אני מציע לך לפנות לרופא לקבלת אבחון מסודר (שגם יקנה לך הקלות בלימודים) ולאחר מכן טיפול מסודר בקשב.
בעית קשב פוגעת בתחומי חיים שונים ורבים ולא רק לימודים.

עזרה במילוי שאלון למחקר
02/02/2016 | 11:07
19
שלום רב!
שמנו אורן הניג ונתנאל כהן ואנחנו סטודנטים לתואר ראשון במחלקה לחינוך ופסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. במסגרת לימודינו אנו עורכים מחקר שמטרתו לבחון את הקשר בין שירות צבאי למדדים של מסוגלות עצמית, רווחה נפשית והתמודדות עם לחץ בקרב אנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז. נודה לך אם תסכים/י להשתתף במחקר שלנו. המחקר כולל מילוי שלושה שאלונים שניתן להגיע אליהם דרך הקישור הבא_
אין כל צורך לציין את שמך או פרטים מזהים ולמערכת אין כל דרך לדעת מי ממלא כל שאלון. כלומר, כל תשובותיך יישמרו באופן אנונימי לגמרי ולא תהיה לי דרך לדעת מה ענית. אם תחוש אי נוחות תוך כדי מילוי השאלון אתה רשאי להפסיק למלאו.
לפרטים ניתן ליצור קשר עם עורכי המחקר:
נתנאל כהן פלאפון: 0526291226 אימייל:
קטנצ'יק בן 5.5
31/01/2016 | 17:29
1
84
לפי כל הסימנים - עם קשב וריכוז (או בלי?), צעיר במשפחה, כל שאר המשפחה במועדון ברמה זו או אחרת של טיפול.
בגן קשה... קיבל סייעת צמודה על רקע רגשי, אבל זה עוזר... יותר לגננת להשתלט עליו כשיש התפרצות זעם.
אני תוהה מתי ניתן לאבחן רשמית? מתי להתחיל טיפול תרופתי? האם לא חבל בגיל קטן כזה?
מתי ניתן לאבחן
01/02/2016 | 18:42
79
ניתן לאבחן כבר בגיל הגן הפרעת קשב
בארץ הרופאים לא ממהרים לתת טיפול תרופתי בגיל הגן , וממליצים להתחיל בהדרכת הורים
השיקול הוא תמיד עד כמה איכות החיים של הילד נפגעת ועד כמה הוא צובר תסכולים בגלל הקשיים שלו מה שישפיע גם על תחושת הערך העצמי בעתיד וגם על ההרגלים ההתנהגותיים שלו

וויונאס
31/01/2016 | 10:27
1
118
היי,

הבן שלי התחיל לקחת וויונאס ומצאנו שהמינון המתאים לו הוא 10 מ"ג, מה שאומר שצריך לפתוח את הקפסולה, למהול את האבקה במים ולתת לו 10 מ"ג מתוך ה-30.
שתי שאלות:
1. האם מישהו יודע על בית מרקחת נוסף חוץ מטבצ'ניק (שלא כ"כ נגיש לי) שיש באפשרותו להכין קפסולות של 10 מ"ג? משהו באזור השרון, פ"ת?
2. האם מישהו יודע אם ניתן לשמור את התמהיל עם ה-20 מ"ג הנותרים?

אשמח לעזרה
תודה
לנו היה בית מרקחת פרטי
01/02/2016 | 00:35
68
בו הרוקח הכין מינוני ביניים . בחיפה. 
תשאלי בבתי מרקחת פרטיים. 
שמעתי גם שלניו פארם יש הכנות רןקחיות- אבל ביקשו מחיר גבןה יחסית. 
שמעתי שאפשר לשמור את התמהיל במקרר יום יומיים. 
שבו טוב. ס
attent
31/01/2016 | 14:31
3
150
היי לכולם
חדשה כאן...
רציתי לשאול האם מישהו יודע דבר יודע להגיד לי  מתי אטנט תכנס לקופות החולים?
(אושר לסל התרופות בינואר 2016)
שמעתי שהשבוע
01/02/2016 | 00:32
2
74
לצערי זה בסל לילדים בלבד
10/02/2016 | 10:09
1
58
מבוגרים עדיין צריכים להשתתף ב 50% ממחיר התרופה.

זה אכן מגוכך אבל נאמר לי שניתן לפנות בפניה מנהלתי עם מכתב מהרופא ואולי יורידו השתתפות עצמית.
זה עבור הבן שלי
10/02/2016 | 21:45
43
אני רק לא יודעת מתי נוכל לרכוש בקופה....
שלום רב, אני סטודנט ולדעתי אני סובל מהפרעות קשב וריכוז.
29/01/2016 | 03:16
1
71
הבעיה היא שלא אובחנתי ולא טרחתי עד כה לפנות לאבחון, וכעת אני מרגיש צורך לגשת לאבחון כדי לזכות בתוספת זמן לבחינות (ואני מרגיש שבנקל אוכל להוכיח שאני סובל מהפרעה זו).
השאלה שלי היא כמה זמן לוקח בדרך כלל עד לאבחנה? האם האבחנה דורשת טרטור אינסופי מאיש מקצוע כזה לאיש מקצוע אחר?
אבחון הפרעת קשב למבוגר
02/02/2016 | 07:57
67
הכי טוב לפנות ליחידת התמיכה באוניברסיטה שלך ולשאול מה נדרש. בחלק מן היחידות האלה יש גם יחידת אבחון דידקטית.
האבחון המקובל למבוגר כולל שני שלבים:
א. אבחון אצל רופא מומחה להפרעת קשב, למבוגרים רצוי פסיכיאטר
ב. אבחון דידקטי אצל מאבחן לקויות למידה, כדי לקבל המלצות להתאמות בבחינות.

כאמור, לכל מוסד השכלה גבוהה יש העדפות משלו, ולכן כדאי לעשות בדיוק את מה שממליצים לך במוסד הלימודים שלך.
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
25/01/2016 | 20:05
36
החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
שאלה לחגי שור:
27/01/2016 | 11:23
5
93
האם יש תרופות המגבירות את הריכוז שאין בהן מרכיב ממריץ?

בעבר ניסיתי את סוגי הריטלין השונים, סטרטרה ועוד. כולן פעלו עלי כממריצים. זה היה נורא. ממריצים ואני לא הולכים ביחד. אפילו קפה אני שותה נטול קפאין. אז האם ישנה איזושהי תרופה לשיפור הריכוז שאין בה מרכיב ממריץ?

בתודה
סטרטרה איננה ממריצה
27/01/2016 | 14:13
2
53
אותי היא המריצה
27/01/2016 | 14:26
1
28
סטרטרה או קונצרטה המריצה אותך?
30/01/2016 | 20:43
31
תרופה לקשב שלא ממשפחת הממריצים
28/01/2016 | 10:50
1
115
ישנן 2 תרופות סטרטרה ו-גואנפצין.
הגואנפצין מיועד בעיקר למי שסובלים מטורט.
את בהחלט יכולה לנסות את הסטרטרה. היא עובדת על כ 60% מהאנשים. כשהיא עובדת - היא עובדת טוב, ללא מגבלת שעות.
יש צורך בטופס 29 לתרופה הזו.

תודה
28/01/2016 | 12:21
16
בקשת עזרה דחופה
27/01/2016 | 14:53
3
125
שלום רב,
אני מאמנת ילד עם הפרעת קשב. הילד מאובחן. הילד זקוק לעידכון בטיפול התרופתי היות וגדל. הרופא המטפל מזה כמה חודשים לא מצליח להגיע למינון טוב לילד. ההורים רוצים לעבור רופא. נמצאים באזור נתניה מחפשים רופא טוב! הומלץ להם על ד"ר רן ברק וזה אינו מקבל מטופלים חדשים דרך הקופה. להגיע אליו פרטי גם אי אפשר כי הילד שייך לקופה בה הרופא מטפל.
אנא עזרו בשמות של רופאים טובים באזור השרון. 
תודה רבה,
רוית
באיזו קופת חולים?
02/02/2016 | 08:00
48
אפשר להגיע לדר' אילנה רייט מנתניה. היא רופאה ב'לאומית' וייתכן שמקבלת פרטי.
הילד במכבי
08/02/2016 | 12:46
34
ההורים דיברו עם ד"ר רייט אילנה. הבעיה שאין עליה החזרים משום קופה. והיא עובדת בלאומית.
יש לך רעיון אחר באזור נתניה והסביבה?
מקפיצה
10/02/2016 | 13:04
23
מ
ק
פ
י
צ
ה
השפעות ארוכות טווח של קונצרטה ואדרל
27/01/2016 | 14:37
1
118
חגי שלום.
כיצד אוכל לקרוא מאמרים ברמה אקדמית לגבי ההשפעה של התרופות הנ"ל לטווח הארוך, היינו בעוד 30/40 שנים, בגיל השלישי?..
הרי במידה ואני מכניס חומר לגופי באופן יומיומי חייבת להיות איזושהיא השפעה לטווח הארוך.
כמו כן מבחינת ה"חומר הפעיל" בקונצטרה ובאדרל- מהם האחוזים? האם נכון שאדרל היא בעצם וויואנס ובשם הגנרי- אטנט?
האם ידוע מתי יגיעו לכללית?
השפעות ארוכות טווח
02/02/2016 | 10:56
112
לא מוכרים לי מאמרים על השפעה של שום תרופה אחרי 30 שנה, גם לא תרופות ללחץ דם.
הקביעה שלך שחייבת להיות השפעה לטווח ארוך, איננה מבוססת על שום דבר חוץ מחששות שלך. אני לפחות לא יודע.
לא לוקחים תרופות לקשב כי מתחשק לנו. גם לאי לקיחה יש תופעות לוואי ברורות וידועות לטווח ארוך, כמו סיכוי כפול ללקות בדיכאון, סיכוי גדול להתמכר לסמים, סיכוי יותר גדול להגיע לבית סוהר, אי מימו עצמי, תסכולים וכדומה.
לא לכל אחד זה יקרה.
אדרל ואטנט זהים . הם תרופות גנריות.
ויואנס הוא בן דוד ולא זהה. הוא עובד כפול זמן ועם פחות תופעות לוואי בדרך כלל.
קונצרטה היא ריטלין לטווח רחוק שזו אותה המשפחה אבל חומר אחר לגמרי

בי״ס ברושים
24/01/2016 | 15:54
1
94
שלום רב לכל אנשי הפורום הוותיק
אני תושבת חוזרת לפני שנים הייתי פעילה פה נעזרתי המון השנים עברו הבנים גדלו ושוב זקוקה לעצתכם
בני האמצעי מסיים השנה כיתה קטנה חינוך מיוחד בבית ספר רגיל מאובחן כמופרע קשב והיםראקטיבי מטופל בריטלין פסיכולוגים וכל הקוקטייל הילד בעל אופי סוער בלשון המעטה והוחלט בוועדת ההשמה כי המסגרת הכי נכונה לו תיהיה ברושים של החינוך המיוחד אינני נבהלת מקיטלוגים אך שמעתי רבות על בית הספר הזה דיעות לכאן ולכאן מה שמפחיד אותי יותר מכל זה שהבנתי שיש הרבה בעיות של אלימות שם מצד הילדים
בי״ס ברושים ת״א
26/01/2016 | 12:19
63
יש מישהו שמכיר אותו בפורום הנהדר הזה?
מאד יכול לעזור לי להבין ולהרגיע את החששות שלי
תודה רבה ויום נעים
בעיה מוזרה בראיה
25/01/2016 | 01:16
2
91
בן שלי בן 8
לוקח la20 כל יום חוץ משבת.
לאחרונה הוא התחיל להתלונן שהוא רואה מוזר. פעם הוא רואה חפץ גדול ופעם קטן
למשל לוח בבית ספר פעם גדול ופעם קטן.
הינו אצל רופא עיניים. לא מצא כלום.
אמר שזו יכולה להיות תופעת לוואי של ריטלין
מישהו מכיר תופעה כזו?
אינני מכירה תופעה כזאת. כדאי לחזור לנוירולוג
27/01/2016 | 09:45
27
בעיה בראיה
02/02/2016 | 11:14
47
זו לא תופעה שגרתית אבל אי אפשר לפסול אותה. הפרעות ראייה כתובות בספרים.
הדרך היחידה היא להפסיק את התרופה ולראות אחרי כמה ימים אם התופעה נעלמת.

מחקר הנוגע להורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז
24/01/2016 | 19:06
76
שלום לכולם,
אשמח לעזרתכם, במענה על שאלון בנושא משפחה וילדים עם וללא הפרעת קשב וריכוז.
המחקר נעשה במסגרת התואר השני שלי בפסיכולוגיה חינוכית .
השאלון מיועד להורים לילדים בגיל 5-12.
כמובן שהשאלון אנונימי לחלוטין.
ניתן לפנות אליי במייל לאחר המענה על השאלון כדי לקבל הסבר על מטרות המחקר ואת תוצאותיו בסופו של דבר.
http://goo.gl/forms/f7ENTIKy1a
תודה רבה רבה!!
מחפשת המלצה למומחה להפרעות קשב
21/01/2016 | 09:15
3
93
הבת שלי בכיתה ב ועברה אבחונים וישנה הפרעת קשב ולקות למידה.
מי יכול להמליץ לי על רופא מומחה באזור ראשון לציון פרטי או שמקבל בכללית.
תודה 
את יכולה לבקש רשימה במרפאה שלך ולשאול אותנו על השמות
22/01/2016 | 10:11
2
45
הפרעות קשב
24/01/2016 | 08:37
1
95
היי
האם את ממליצה על  ד"ר גל שובל ולדעתי הוא פסיכיאטר
והשם השני מצאתי בקופת חולים ד"ר אלידה מגור
האם את מכירה?

שמעתי על שניהם טובות
27/01/2016 | 09:40
34
המלצה לנוירולוג באזור המרכז
21/01/2016 | 14:14
4
49
היי,
אשמח המלצה לנוירולוג לאבחון קשב וריכוז באזור המרכז
קופת חולים מאוחדת

תודה רבה רבה
יום נעים :)
למבוגר או לילד?
22/01/2016 | 09:58
2
22
לילד בן 7.5
23/01/2016 | 13:37
1
27
תודה רבה
כדאי לבקש רשימת רופאים מן הקופה ואחר כך לשאול כאן
27/01/2016 | 09:44
23
אני עשיתי אבחון אצל ד"ר איילת הלוי בראשל"צ עם
31/01/2016 | 14:30
32
החזר ממאוחדת עדיף/שיא

רופאה מקסימה אני ממליצה בחום
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום הומאופתיה
פורום הומאופתיה
פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום דמיון מודרך ו-NLP
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה