לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'מחפש מורה למתמטיקה לכיתה ט לילד עם לקויות למידה'
מחפש מורה למתמטיקה לכיתה ט לילד עם לקויות למידה
07/11/2016 | 13:40
2
43
אשמח להמלצות
לצפיה ב-'אני עדיין לא פגשתי מי שהתמחה בנושא'
אני עדיין לא פגשתי מי שהתמחה בנושא
07/11/2016 | 18:52
50
לצערי, בכל שנות עבודתי לא הצלחתי למצוא מורה טוב למתמטיקה שהתמחה בלקויות למידה.
אם יהיו לך המלצות, באזור השרון ותל אביב , אשמל לדעת כדי להמליץ להורים שמגיעים אלי.
ההמלצה שלי בינתיים, לחפש מורה טוב למתמטיקה שקיבלתם עליו המלצות, שיהיה סבלני במיוחד ולהנחות אותו בהמלצות שניתנו באבחון הדידקטי
לצפיה ב-'כדאי לבקש המלצה מדפנה זילבר'
כדאי לבקש המלצה מדפנה זילבר
11/11/2016 | 09:12
43
היא מומחית להוראת מתמטיקה ויעצה כאן בעבר, לפני שהלכה ללמד במכללות למורים.
לצפיה ב-'טיפול רגשי לילד בן 8 ולילדה בת 11'
טיפול רגשי לילד בן 8 ולילדה בת 11
02/11/2016 | 10:13
1
278
שלום לכולם, 
אני חדשה בפורום. יש לי ילד מחונן עם adhd והפנו אותנו לטיפול רגשי. אנחנו במכבי. היינו בטיפול רגשי באמצעות בעלי חיים וגם באמצעות סוסים וזה לא צלח.האם מישהו יכול להליץ לי על מקום?  שמעתי על המרכז להפררעות קשב וריכוז בהרצליה. מישהו יודע איזה טיפולים רגשיים מוצעים שם והאם המקום מומלץ? 

בנוסף גם ילדתי בת ה 11 זקוקה לטיפול רגשי מיומנות חברתית בקבוצה וגם לה יש adhd. מישהו יכול להמליץ על מקום במסגרת הקופה? 

תודה מראש לעונים. 
תודה מראש לעונים. 
לצפיה ב-'טיפול רגשי'
טיפול רגשי
07/11/2016 | 18:56
80
מציעה לך לבדוק במכון יונתן בכפר סבא, אני לא יודעת איזה טיפולים ניתנים שם אבל אני קיבלתי המלצות על הפסיכולוגית מיכל כץ בעלת המכון. אין לי מושג אם יש החזר במכבי.
לצערי, אני לא מכירה קבוצה למיומנויות חברתיות במסגרת הקופה.
לצפיה ב-'צריכה עזרה ויעוץ לבת 8 עם ODD'
צריכה עזרה ויעוץ לבת 8 עם ODD
02/11/2016 | 08:55
1
107
שלום לכולם,
הבת שלי בת 8 מאובחנת עם ADHD ו ODD מקבלת ויואנס וריספונד לפני כחודשיים החליטה שאינה לוקחת את הריספונד יותר ויש הדרדרות בהתנהגות ובמצב הרוח שלה.
צריכה טיפים איך לשכנע ליטול בחזרה את התרופה או דרכים נוספות טבעיות או שיטות אחרות שיכולות לעזור.
תודה,
חנה
לצפיה ב-'אולי שיחה בגובה העיניים?'
אולי שיחה בגובה העיניים?
26/11/2016 | 22:03
29
לשאול אותה למה היא מסרבת לקחת ריספונד ולתת לה דוגמאות מוחשיות לתקלות שקורות לה בלי הכדור.
במידה שהריספונד גורם לה תופעות לוואי מציקות, יש תרופות חלופיות מדור ישן יותר.
לצפיה ב-'שאלון קצר במודעות לADHD-אשמח אם תקדישו 5 דק''
שאלון קצר במודעות לADHD-אשמח אם תקדישו 5 דק'
01/11/2016 | 21:56
70
שלום רב,
אני ממש אשמח באם תוכלו להקדיש 5 דקות לשאלון שבוחן מודעות לבעיות קשב וריכוז
דרך האתר:R4you.co.il
בלינק:
לצפיה ב-'ריטלין ללא גלוטן'
ריטלין ללא גלוטן
01/11/2016 | 21:13
1
49
היי,

רציתי לשאול אם ריטלין 10 מ"ג LA  מכיל  גלוטן?
הנירולוג המליץ לבת שלי בת ה-9 את ה-20 מ"ג וזה עשה לה תופעות קשות ,
והבנתי שיש גם 10 מ"ג LA(לא הריטלין הרגיל)

תודה מראש
לצפיה ב-'רק ב'ריטלין רגיל' של 4 שעות יש גלוטן'
רק ב'ריטלין רגיל' של 4 שעות יש גלוטן
06/11/2016 | 21:29
29
בכל שאר הסוגים אין גלוטן
לצפיה ב-'אבחון ילדים בכתה ג' ו-א''
אבחון ילדים בכתה ג' ו-א'
31/10/2016 | 14:39
2
118
שלום לכולם. חדשה כאן. 
מחפשת מכון אבחון פסיכו דידקטי מומלץ לשני ילדים- בת 9 ובן 6.5. שני הילדים בטיפול רגשי של מטפלים פרטיים, וברור שסובלים מADD ולפחות אחד גם מ-H.
הדברים מתבטאים אצלם באופן שונה, לבת יש מעט בעיות חברתיות והתחילו בעיות בבית ספר (התחצפויות, קושי לקבל מרות). לבן בעיות של התמודדות עם תסכול והתקפי זעם. 
חשוב לציין, ששניהם אינם לקויי למידה. הבת אינטליגנטית ומאורגנת, עומדת במשימות מעולה (מלבד אנגלית), והבן מחונן.

האם יש המלצה על אבחון מסוג אחר? פסיכיאטר/נוירולוג?
לצפיה ב-'אבחון פסיכודידקטי'
אבחון פסיכודידקטי
31/10/2016 | 20:26
101
אבחון פסיכודידקטי בודק לקויות למידה וקשיים רגשיים.
אם לא נראה למורים בבית הספר שיש חשד ללקויות למידה אז החלק הדידקטי מיותר . אם הילדים מטופלים רגשית אני מניחה שהם עברו אבחון רגשי.
קשיים שרת מתארת יכולים להיפתר על ידי הדרכת הורים בשילוב טיפול תרופתי. אם זה לא מספיק כדאי לפנות לפסיכיאטר מומחה בהפרעת קשב לבדוק היתכנות של הפרעת התנגדות.
לצפיה ב-'אבחון/פסיכיאטר/נוירולוג'
אבחון/פסיכיאטר/נוירולוג
01/11/2016 | 15:17
73
נשמע שהילדים מטופלים רגשית ומאובחנים נוירולוגית. אם יש חשד ללקויות למידה אז יש טעם באבחון פסיכודידקטי. אם הבעיות הן בעיקר בקשב ובהתנהגות כדאי לחזור לנוירולוג או לפסיכיאטר שנתן רטלין. כדאי כמובן להתייעץ עם המטפלים הרגשיים של כל אחד מהילדים.
בברכה,
יצחק הירשברג, מנהל המרכז לטיפול רגשי בילד ובמשפחה בבית איזי שפירא
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
31/10/2016 | 20:32
38

יעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'בריחת שתן / הרטבת לילה'
בריחת שתן / הרטבת לילה
31/10/2016 | 11:55
46
שלום רב,
בתי בת 6 איננה אובחנה באופן רשמי כבעלת הפרעות קשב, אך יתכן וישנם מס' סממנים שעלולים להעיד על כך.
הבעיה העיקרית שאני מעוניינת מאוד לטפל היא: שהיא מתאפקת הרבה במתן שתן במשך היום, במיוחד כשהיא עסוקה במשחק או בטלוויזיה וכו'...בעקבות כך יש מידי פעם בריחת חלק מהשתן בתחתונים.
בלילה, למרות שאני משתדלת שהיא לא תשתה או שתשתה מעט החל מאחה"צ וגם לוקחת אותה תוך כדי שינה באמצע הלילה לשירותים, עדיין יש הרבה לילות שבורח לה שתן בלילה/בבוקר.היא ישנה חזק ולא מתעוררת גם כשבורח לה...
ביקרנו אצל אורולוג ילדים,עשינו בדיקת אולטרסאונד וכן בדיקת שתן והכל תקין.
ניסינו לטפל באמצעות שעון שיצלצל מידי שעה וחצי ושיזכיר לה ללכת לשירותים... בהתחלה עבד, אח"כ כבר לא.
התחושה שלי היא שצריך טיפול מסוג אחר שיגרום לה להבין את חומרת המצב וההשלכות כשהיא מתאפקת ולא ניגשת לשירותים.
אולי טיפול פסיכולוגי/תראפיסטי...?
אשמח להמלצות למטפלים/גורמים מקצועיים שיוכלו לסייע בעניין מאזור העיר מודיעין.

לצפיה ב-'התיעצות לגבי הבת שלי'
התיעצות לגבי הבת שלי
27/10/2016 | 08:11
1
128
הי ביתי בת 11.5. בשנה וחצי האחרונות קשה לה בלימודים. היא ממש צריכה שאני אשב איתה ואלמד איתה. אם לא, היא נלחצת. למשל יש לה מבחן בהיסטוריה. היא מסתכלת על הספר ומתחילה לבכות שהיא לא מצליחה ללמוד, שקשה לה, שמעשעמם, שהיא לא זוכרת וכו. אם אני יושבת איתה ועוברת איתה עמוד עמוד ומשננת איתה אז היא מצליחה. היא טוענת שקשה לה להתרכז. אני מזהה אצלה שיש לה חוסר בגרות כי ממש צריך להכריח אותה ללמוד. אם אני לא עומדת עליה שתלמד היא תוותר. היא גם מאוד עפיפון כזה. צריך להזכיר לה כל דבר. היא שוכחת הרבה. אני חוששת לתת לה רטלין כיוון שהיא גם ככה מאוד רזה ולא אוכלת, ואני יודעת שזה פוגע בתאבון. האם יש תוסף מזון שיכול לעזור לה? מבחינת ההתנהגות אין לה בעיה של היפר אקטיביות. היא יכולה להתפרץ בכעס אבל זה נראה לי גם כחלק מההתבגרות שלה.
מה אתם מציעים לי?
לצפיה ב-'כדאי ללכת לאבחון אצל רופא מומחה להפרעת קשב'
כדאי ללכת לאבחון אצל רופא מומחה להפרעת קשב
28/10/2016 | 08:46
71
קודם כל, כדי לקבל חוות דעת מקצועית אם בעיית הריכוז נובעת מהפרעת קשב נוירולוגית או מחוסר שינה או מחוסר מינרלים בגוף או מבעיית מיקוד ראיה או מלקות למידה אחרת.

שנית, במידה שהרופא יאבחן שמדובר בהפרעת קשב נוירולוגית, הוא ימליץ על טיפולים שונים וגם על תרופה מתאימה.
בנוסף, לא כל התרופות פוגעות בתיאבחון, וגם במקרים שכן, יש מה לעשות.

לעת עתה, הפגיעה בדימוי העצמי ובבטחון העצמי של הילדה קשה יותר מאשר ציון זה או אחר או ק"ג יותר או פחות.
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
24/10/2016 | 22:18
40

יעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
מועדים לשמחה!

לצפיה ב-'המלצה לנוירולוג ילדים מומחה להפרעות קשב וריכוז'
המלצה לנוירולוג ילדים מומחה להפרעות קשב וריכוז
27/10/2016 | 10:36
1
142
שלום,
אשמח להמלצה לנוירולוג ילדים באזור מודיעין/ירושלים להערכה נוירולוגית לילד בן חמש.
תודה (:
לצפיה ב-'מאיזו קופת חולים?'
מאיזו קופת חולים?
28/10/2016 | 08:48
89
לצפיה ב-'הורות לילדים עם הפרעת קשב וריכוז – האלמנט הלא (מספיק) מדובר'
הורות לילדים עם הפרעת קשב וריכוז – האלמנט הלא (מספיק) מדובר
25/10/2016 | 23:30
2
155
אני רוצה להעלות רגע נושא שמדברים עליו מעט מידי לדעתי כשעוסקים בהפרעת קשב וריכוז אצל ילדים - השפעת ההפרעה על ההורים ואיך זו משפיעה בחזרה על הילדים. ראשית, אקדים ואספר שאני מתמחה בפסיכולוגיה חינוכית, וכותב את התזה שלי לתואר השני בדיוק על כך. אני עדיין בשלבי איסוף נתונים אז אוסיף למטה קישור לשאלון המחקר. הוא אנונימי, קצר מאוד, ויש בסוף הגרלה של ארוחת בוקר זוגית או כרטיס זוגי לסרט! אבל תכלס יותר חשוב לי לדבר על הנושא עצמו... כשיהיו תוצאות, אשמח לפרסמן כאן...

אבל בחזרה לנושא. אני מעלה את זה מאחר ואני חושב שזה נושא חשוב (עד כדי קריטי) שלא מקבל מספיק תשומת לב. למה הכוונה?
אנחנו הופכים להורים הרבה לפני שהילד נולד. אנחנו נהיים הורים עוד בהריון. לפעמים לפני. כשאנחנו מדמיינים את עצמנו כהורים, ובמיוחד את הילד המושלם שיוולד. אבל מה לעשות - הילד אף לא באמת מושלם. למעשה, תמיד נוצר פער בין הפנטזיה למציאות באופן שמצריך מאיתנו להסתגל. לעיתים זה כרוך באבל של ממש, אבל לרוב הפער קטן מספיק כדי שנתאים את עצמנו בצורה טובה ומייטיבה. פעמים אחרות, בהן קיימת פגיעה ברורה, מובנת ובעלת חוקים ואופי ידועים, האבל קשה אבל מוחשי (פגיעה פיזית, לדוגמא). והמוחשיות הזו עוזרת לנו להתעלות מעל הפער. משהו ברור שאנו מתגייסים מולו.
מה קורה בהפרעת קשב וריכוז? הפער קיים ולרוב גדול ממה שהיינו רוצים להודות. בנוסף, בגלל אופיה החמקמק של ההפרעה והצורה השונה שהיא מופיעה אצל כל אחד, קשה לנו יותר לשים עליה את האצבע. קשה גם לסביבה. אנחנו כהורים לא תמיד יודעים מה כאן ההפרעה ומה כאן זה כשל חינוכי שלנו. והמסרים הסביבתיים..... הו המסרים הסביבתיים......
התוצאה, וזה מה שאני רוצה להראות במחקר בהקשרים ספציפיים אבל הרעיון הכללי נכון וידוע, היא שהורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז סובלים מתסמינים שונים כגון תחושת מסוגלות הורית נמוכה יותר, בטחון עצמי נמוך יותר, רמת אושר נמוכה יותר ואפילו איכות הזוגיות נפגעת.

ולמה זה כ"כ חשוב? קודם כל כי ההורים הם אנחנו, בין אם לנו יש או אין הפרעת קשב. שנית, כי התחושות שתיארתי גורמות למצוקה והצפה רגשית. זו, בתורה, מצמצמת את מידת הפניות הרגשית והסבלנות שאנו מצליחים לגייס ואת כמות המשאבים שיש לנו לתת. וככל שאלו נמוכים, ילדינו מקבלים פחות תמיכה ופחות גבולות טובים (והרי ידוע ששימת גבולות נכונה דורשת משאבים רבים).
כך, נוצר מעגל שלילי שמזין עצמו. אנחנו פחות פנויים לילדינו, פחות מצליחים לשמור על גבולות טובים, ופחות מצליחים לעזור להם להתמודד עם הפרעת הקשב. עקב כך, כל התחושות (חוסר מסוגלות וכו') רק מתגברות.
הפתרון, וזה מה שלא מקבל מספיק דגש, הוא בליווי איכותי להורים! ולא רק בהדרכה והנחייה מה ואיך לעשות עם הילד, אלא מנגנון תמיכה ואף טיפול להורים עצמם. להכיר במחירים שזה גובה מאיתנו כהורים, ולעזור בהתמודדות שלנו עם בליל התחושות והקשיים *שלנו*. זה יעזור לילד יותר מכל דבר אחר. גם לילד עם הפרעת הקשב וגם לכל המשפחה.

למי שרוצה – הנה קישור לשאלון המחקר (ובסופו ההגרלה)
https://goo.gl/forms/0IUfmbmVqg2AcADz2

זהו. פרקתי והעלתי את הנושא החשוב הזה.
תודה רבה וחג שמח, ואשמח לשמוע תגובות ומחשבות על הנושא. מבטיח להתייחס ולענות..
נועם גיל
לצפיה ב-'ישר כוח! נושא מאוד חשוב! ובהחלט לא מקבל מספיק התיחסות.'
ישר כוח! נושא מאוד חשוב! ובהחלט לא מקבל מספיק התיחסות.
31/10/2016 | 22:05
23
אבל השאלון שלך לא זמין...
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
18/01/2017 | 07:31
3
נשמע מעניין
כנראה שהקישור תוקן כי הצלחתי להכנס
לצפיה ב-'ירידה בציונים עם לקיחת רטלין'
ירידה בציונים עם לקיחת רטלין
22/10/2016 | 12:30
5
126
בני , תלמיד כיתה ח התחיל לקחת רטלין השנה כ-20 מג .אובחן עם ADHD כל השנים נמנעתי מלתת תרופה כי ציוניו היו גבוהים מאוד ובעיקר היו מדווחים בבית הספר על חוסר קשב.. השנה התחילה ובשלושת הבחנים הראשונים קיבל 70 .. ציונים שמעולם לא קיבל..כיצד להתיחס לעיניין ?
לצפיה ב-'איזה סוג ואיזה מינון ריטלין?'
איזה סוג ואיזה מינון ריטלין?
22/10/2016 | 18:11
2
82
אם הכוונה ל-LA20 אזי זה תת מינון.
לצפיה ב-'ירידה בציונים עקב שימוש ברטלין'
ירידה בציונים עקב שימוש ברטלין
22/10/2016 | 19:40
1
105
הרטלין הרגיל , 2 של 10 מג
לצפיה ב-'ריטלין רגיל משפיע 4 שעות בלבד'
ריטלין רגיל משפיע 4 שעות בלבד
24/10/2016 | 23:39
84
בכתה ח' יש צורך במינון שמשפיע יותר זמן מאשר 4 שעות.
כדאי לבקש מן הרופא להוסיף עוד מנה כדי להאריך את משך ההשפעה, 
או לבדוק תרופה עם משך השפעה ארוך יותר.

את התאמת התרופה להפרעת קשב מודדים לפי שני מרכיבים:
1. משך ההשפעה
2. לפי גודל המנה.

לפני הפגישה עם הרופא, כדאי לנהל מעקב כדי לראות אם אכן המנה של 20 מ"ג ריטלין רגיל אכן משפיעה, ואם היא משפיעה, לבדוק מתי מפסיקה ההשפעה.
(זאת מנה לא קטנה)
לצפיה ב-'כיצד להתייחס'
כיצד להתייחס
24/10/2016 | 22:17
1
85
חשוב לזכור שהתחילה שנה חדשה ויש מקצועות כמו מתמטיקה בהם, בכתה ח,  יש קפיצהת מדרגה ברמת החומר הנלמד.
יש מקצועות בהם נדרשת השקעה שלא נדרשה קודם,  ולכן כדאי לבדוק עד כמה הילד למד ומהם הרגלי הלמידה שלו.
אני מציעה לבדוק עם ההילד ועם מחנכת מה קורה לו בכתה ברמת הקשב ומה בחיים החברתיים כי אולי הוא עסוק יותר בהם ( אופייני לגיל ההתבגרות).
בגדול, אני מציעה לא להיות ממוקדים בציונים עצמם, ולהתמקד בתהליכי הלמידה והמוטיבציה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות המעמיקות'
תודה רבה על התשובות המעמיקות
25/10/2016 | 08:45
37
אבחן את העיניין עד סוף המחצית הראשונה תוך שימת דגש על תהליך הלמידה והמוטיבציה ..יתכן שעל הילד להקדיש יותר זמן ממה שנדרש עד כה ללמידה וכן שתהיה איכותית יותר.
לצפיה ב-'ילד בן 8 בממוצע כיתתי '
ילד בן 8 בממוצע כיתתי
22/10/2016 | 12:44
1
105
בני בכיתה ג הנתונים שלו בממוצע הכיתתי. המורה מדווחת על התעסקויות מיותרות וחוסר קשב רציף במבחן מוקסו הכל יצא תקין ואף מעל הממוצע לגילו.. האם גם אם לא יאובחן בהפרעת קשב יש מקום לשקול נטילת רטלין? או כל תרופה אחרת כי ניכר שהמורה לוחצת .מה כדאי לעשות? 
לצפיה ב-'הרופא הוא המאבחן והוא המחליט על תרופה'
הרופא הוא המאבחן והוא המחליט על תרופה
22/10/2016 | 18:15
72
המוקסו הוא כלי עזר בידי הרופא. ילדים אינטליגנטיים מציגים תוצאה טובה גם אם יש הפרעת קשב.
המורה יכולה להמליץ על אבחון ואסור לה להמליץ על טיפול.
חוסר קשב יכול לנבוע מסיבות רבות, ביניהן:
בעיות פסיכולוגיות
ליקויי למידה
אינטליגנציה גבוהה - כך שהחומר משעמם אותו
בעיות שינה
מחסור במינרלים בגוף 
ועוד ועוד.
לכן, חשוב שיאבחן אותו רופא מומחה ויצביע בודאות על הסיבה לקשיי הקשב.
לצפיה ב-'יעוץ חינוכי להפרעת קשב'
יעוץ חינוכי להפרעת קשב
18/10/2016 | 15:58
60

ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
מועדים לשמחה!

לצפיה ב-'היי. חדשה כאן. זקוקה לתשובות מניסיון'
היי. חדשה כאן. זקוקה לתשובות מניסיון
14/10/2016 | 22:21
4
242
זקוקה לתשובות מניסיון.
היי. אז ככה: אני בת 34, ורק לפני חודש וחצי אובחנתי עם ADD (ללא גורם ההיפראקטיביות). התחלתי בהמלצת הנוירולוגית טיפול בריטלין קצר טווח, שהשפיע בקושי ל- 3 שעות, ולאחר מכן החלפנו טיפול לקונצרטה 54 מ"ג. יש לציין שאני די מלאה, 1.62, ושוקלת כ-80 ק"ג, כך שהמינון נראה לי מתאים מאוד. בסה"כ ההשפעה מאוד טובה, ונמשכת באמת 12 שעות. בשבועיים הראשונים סבלתי מדיכאון, אבל התגברתי איכשהו.
הבעיה הרצינית החלה לאחר 3 שבועות של טיפול: יש לי עלייה מטורפת, אבל ממש היסטרית, בחשק המיני, ברמה כזו של גירוי מתמיד, שדורש סיפוק מיידי, וגם כשהסיפוק מגיע, אחרי רגע הכול חוזר חלילה. זה ממש לא כיף, זה פשוט לעסוק בזה כל היום כמו איזו נימפומנית, וזה מפריע בעבודה ובחיי היום יום. ערכתי ניסוי: הפסקתי לכמה ימים, וזה עבר בהדרגה, ולאחר שנטלתי שוב, אחרי שעה כבר הכול חזר.
היום ניסיתי שוב לחזור לריטלין קצר הטווח, וקרה לי אותו הדבר בדיוק.
אני מאוד חוששת לעבור לאמפיטמינים, כי אני חוששת מפגיעה במע' הרבייה לטווח הארוך, ופיתוח תלות, כי יש לנו ילד אחד כרגע, טרם "סגרנו את הבסתה". מצד שני, חשוב לי מאוד, לפחות עד שניכנס להיריון, ולאחר הלידה בע"ה, לטפל בהפרעת הקשב שלי, כי זה משפיע על אורך החיים שלי ממש לרעה: החל מניהול הבית, גם מבחינת סדר וניקיון וגם מבחינת אדמיניסטרציה, ועד לתפקוד בעבודה, מה שפוגע לי בקריירה, כי אני לא מוצאת את עצמי, למרות שאני יודעת שאני כן מוכשרת. עכשיו התקבלתי למקום חדש עם תנאים מדהימים, לתפקיד שדורש המון כתיבה וניירת, וללא טיפול אהיה אבודה.
אז אחרי כל החפירה הזו, מניסיונכם: האם התופעה שאני מציינת מוכרת לכם, והאם היא חולפת?
תודה לעונים.
שנה טובה וחג שמח ��
לצפיה ב-'שלום דניאלה. וחג שמח!'
שלום דניאלה. וחג שמח!
17/10/2016 | 23:41
110
בכיוון שהריטלין הוא תרופה ממריצה, מעבר להמרצת פעילות המוח, לפעמים איברים אחרים מקבלית תוספת מרץ על הדרך...
מערכת העיכול, מערכת הדם [אצלי למשל לחץ הדם עולה כתוצאה משימוש בריטלין, ועוד כמה מערכות שממש לא נחמד לי שהן מומרצות]
אבל, בעוד שאצל ילדים נקבעים המינונים עפ"י המשקל, אצל מבוגרים זה לאו דוקא כך.  באופן אישי, כשאני מרגישה שאני חייבת לקחת ריטלין {רגיל!} בגלל מטלות מסוימות, אני נעזרת בחצי כדור ריטלין קצר. היינו 5 מ"ג.  וזה מספיק! ואני מאוד דומה לך במידות...וגם לי די חסר גורם ה-H
בקיצור, יכול להיות שמינון קטן יותר יהיה לך טוב מספיק, וגם ימתן את תופעת הלוואי המעצבנת שלך. 
בנוסף, הייתי חוזרת לריטלין קצר ומשתמשת בו לפי הצורך , אפילו שהוא מחזיק מעמד בקושי שלוש שעות.
כשאת במלוא הריכוז והסדר באותן שלוש שעות, את יכולה להחזיק ראש עוד זמן אחרי סוף ההשפעה, לדוגמה, אם תכננת את היום בצורה כזו שבזמן שאת ללא השפעה  תוכלי להמשיך בצורה מסודרת את העבודה, ואז כשיש צורך, לקחת עוד מנה לזמן קצר.  
בהצלחה!

לצפיה ב-'מירב, תודה רבה על התשובה '
מירב, תודה רבה על התשובה
18/10/2016 | 00:05
2
75
המושקעת ותשומת הלב אפילו לפרטים הקטנים בהודעה שלי. �� האמת שהשפעה של 3 שעות בלבד פשוט לא רלוונטית לי. אני עובדת כ-8 שעות ביום, שדורשות ריכוז מלא, ולאחר מכן חוזרת הביתה ל "משמרת שנייה", כשבעלע בעבודה, אני לבד בבית עם הקטן, צריך לקחת אותו לחוג או לגינה, להכין ארוחת ערב, מקלחת... הריטלין 10 מ"ג או אפילו 20, גרם לכך שכל 3 שעות, או אפילו פחות, יהיה לי ריבאונד מטורף של אובדן ריכוז מלא, קושי בזיכרון, עייפות ורעב כבד. אז אמנם מטעמי בריאות אני משתדלת להקפיד על אכילה כל 3 שעות בערך, אבל לא יכולה להרשות לעצמי שכל 3 שעות על השעון יהיה לי התקף טירוף של עייפות ורעב, מה גם שאת הכדור אפשר לקחת כל 4 שעות. סדר היום שלי, כמו של רבים אחרים בימינו, לא תואם לזה. לגבי המינון של הקונצרטה, בכל אופן אבדוק, ולא פוסלת את האופציה להחליף לריטלין ארוך טווח.
החשוב ביותר: יום לאחר שכתבתי את ההודעה, התופעה אמנם לא נעלמה לגמרי, אבל בהחלט החלה להתאזן. ��
לצפיה ב-'אין ספק שהמשפט האחרון הוא הכי חשוב'
אין ספק שהמשפט האחרון הוא הכי חשוב
18/10/2016 | 00:26
1
65
ולאחר כל מה שכתבת גם ברור שלא כדאי להשתמש בריטלין הקצר...
אבל, אולי כדאי לך לנסות מינון נמוך יותר של קונצרטה  למשל 36 ולראות אם זה יהיה יותר טוב...
לצפיה ב-'אגב, לגבי מילוי צרכים / הוצאת מרץ'
אגב, לגבי מילוי צרכים / הוצאת מרץ
18/10/2016 | 00:44
67
בתור מדריכת הורים מנוסה , אני מאמינה באפשרות של חיזוק שרירי המנוחה והשיעמום.
מה זאת אומרת- לאמא שילדיה הם היפר אקטיבים או סתם מרובי מרץ, אני ממליצה לאמן אותם במנוחה כל פעם עוד קצת- לשבת על הספה דקה אחת בלי לקום, ביום הבא שתי דקות, ובכל פעם להוסיף רק עוד קצת....זה הפוך משיטת ה"אצא איתם החוצה לארבע שעות, הם יוציאו את המרץ ואח"כ יהיו רגועים",  אולי הם יוציאו את המרץ להיום, ויפלו שדודים על המיטה עוד לפני שסיימו ארוחת ערב, אבל מחר הם ירצו שוב את מנת האדרנלין שלהם בדמות "הוצאת מרץ " ארבע שעות ועוד חמש עשרה דקות בגינה...
זה ממכר !
אז איך זה קשור אלייך?  אותה תופעה מעצבנת שתיארת, שמפריעה לך במשך היום , אל תאכילי אותה יותר מדי, המנעי מלעודד אותה על ידי סיפוקה- כי תמיד היא תרצה עוד, אל תגלשי למקומות ברשת שמעודדים את החשיבה על זה. זה  טוב שיש שיפור בענין, אבל חשוב לדעת שככל שאנחנו משביעים את הצורך, אנחנו רעבים לעוד, וככל שאנחנו מרעיבים אותו- הוא שבע...

לילה טוב!

לצפיה ב-'תופעות לוואי מריכוזית(אלרגיה?)'
תופעות לוואי מריכוזית(אלרגיה?)
12/10/2016 | 12:32
2
92
הי,
(אני יודעת שיום כיפור,אבל מרגישה זוועה ממש אז החלטתי לכתוב כבר עכשיו).
אני בת 28. הלימודים שלי הפכו למורכבים והתחלתי קצת להתעכב במטלות ולהלחץ.. ההשערה שיש לי הפרעת קשב עלתה כבר בבית ספר בערך .בכיתה ח היועצת ממש התווכחה עם אמא שאני חייבת אבחון. 
בנתיים לאמא יש אבחון ולי אין. שיתפתי את הפסכולוגית שלי ואחרי התלבטות בקול רם קניתי ריכוזית.ZOOM שהיה מאוד מועיל בעבר פסול כרגע עקב סימון האלרגנים במוצר .
לקחתי ריכוזית אתמול אחר הצהורים תחושה די מידית של צרבת קשה וכאב בטן קל. יותר מאוחר התחיל גרד היסטרי כמו בהתקפי האלרגיה שיש לי ..לא קישרתי  לקחתי בבוקר וזה החמיר אני במיטה פשוט רואה עכשיו שיש גם קצת פריחה... (השעתיים הראשונות היו סבירות מאוד בריכוז  אולי מקריות אולי זה מועיל למרות תופעות הלוואי)
אני אלרגית לחיטה וחלב .
האם קרה לעוד מישהו?
ואם כבר כותבת כאן : מה דעתם בגיל שלי אני מסיימת בימים הקרובים לסגור את התואר הראשון שלי. והתקבלתי לתואר נוסף(כימיה ביולוגיה זה נראה כבר עכשו מורכב נורא ביחס לתואר הקודם) ,הסתדרתי עד עכשיו בדרך כלל בלי תרופות לקחתי ZOOM בתקופות קשות ,וגם בלי אבחון.
האם כדי כרגע לבצע אבחון?
לצפיה ב-'תופעות לוואי ותוספי מזון'
תופעות לוואי ותוספי מזון
12/10/2016 | 18:44
1
83
קודם כל, לא הבנתי אם לקחת ריכוזית או zoom .
אלה שני מוצרים שונים של שתי חברות שונות לגמרי.

שנית, ככל הידוע לי כאמא לבחורה עם הפרעת קשב ועם צליאק, הריטלין הכי עוזר. 
צריך לקחת ריטלין ארוך טווח ולא את ה"קצר", כי ב"קצר" יש גלוטן ובאחרים אין.

הדרך הרפואית של אבחון רפואי וטיפול תרופתי הוכיחה את עצמה עשרות שנים. רופא מעודכן שמכיר את כל התרופות להפרעת קשב יודע לאבחן באופן מוסמך ולהתאים את סוג הכדור וגודל המנה כך שתיהני ממקסימום ריכוז במינימום תופעות לוואי. 
דרך אגב, הבת שלי סיימה תואר בטכניון וכיום היא מפתחת תוכנה בהיי טק. כל זה עם ריטלין. חבל לבזבז את הכשרון בגלל דעות קדומות.
לצפיה ב-'ניסתי את שניהם'
ניסתי את שניהם
12/10/2016 | 20:26
62
zoom בעבר יש שם במפורש חלבון מהחי שאסור לי בגלל בעיה רפואית אחרת..מבאס כי זה ממש עזר לי בעבר.
ריכוזית הגבתי זוועה מבחינה גופנית ..התאוששתי והצלחתי להמשיך את היום אבל זה לקח כמה שעות.
מה עושים? הסמסטר עוד לא התחיל ואני מכירה את הבעיה אצלי וכמו תמיד מהרגע שיש ספרים מנסה לרוץ קדימה כי ברור לי שאני אתקע בשלב כלשהו ויקח לי זמן.. כבר עכשו בפרקי המבוא קשה לי .. זה לא הגיל של להגיד להורים או ליועצת ואין לי מושג מה לעשות.
לצפיה ב-' התאמות לבית ספר תיכון'
התאמות לבית ספר תיכון
06/10/2016 | 13:56
4
78
האם ייתכן שההתאמות של בחינה בעל פה והתעלמות משגיאות כתיב והקראה לא מיושמות בתיכון למרות שיש איבחון המתאים לתיכון?
לצפיה ב-'התאמות דורשות כח אדם נוסף ולא תמיד לתיכון יש תקנים'
התאמות דורשות כח אדם נוסף ולא תמיד לתיכון יש תקנים
08/10/2016 | 15:39
3
48
עם זאת, כדאי לשוחח עם היועצת, המנהלת והמפקח, כל מי שיש לו סמכות.
לצפיה ב-'אם כך אז לשם מה האיבחון?'
אם כך אז לשם מה האיבחון?
09/10/2016 | 06:43
2
33
אם הילד מתקשה מאד בכתיבה אבל עונה בעל פה ומכתיב את התשובות ולא נותנים לו את האפשרות הזו  שהיא מומלצת עבורו מה יעשה בתיכון?
לצפיה ב-'יש התאמות ברמות שונות.'
יש התאמות ברמות שונות.
09/10/2016 | 09:27
1
42
חלקן ניתנות ליישום על ידי צוות בית הספר  (תוספת זמן, לדוגמה)
וחלקן כרוכות באישור של משרד החינוך.
התאמות בית הספר, ניתנות רק לחלק מהתלמידים הזקוקים להם. בית הספר מוגבל באחוז מסויים של התלמידים שהוא רשאי לתת להם התאמות אלה והוא מדלל את התלמידים שיקבלו אותם (כך לפחות זה בבית הספר שלנו).
לגבי ההתאמות שכרוכות באישור משרד החינוך (והכתבת התשובות היא אחת מהן), בית הספר צריך להפנות אל משרד החינוך את האבחונים שנעשו, ומשרד החינוך מחליט אם יקבל את ההתאמה בביה״ס ובבגרויות.
כל מה שכתבתי, זה על בסיס מה שקורה בבית הספר שלנו.
אני ממש ממליצה לקבוע פגישה עם יועצת השכבה. לדעתי, חשוב שהיא תכיר אתכם, ההורים, באופן אישי ותבין ממכם את חשיבות העניין.
נושא אישור ההתאמות מתבצע ממש עכשיו, כך שכדאי לדבר איתה כבר היום.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
09/10/2016 | 10:52
30
לצפיה ב-'לא מווסתת'
לא מווסתת
08/10/2016 | 12:04
2
151
הבת שלי, בת 11, מאוד רגישה. מספיק שמישהו מעיר הערה קטנה והיא נפגעת עד עמקי נשמתה. בדרך כלל התגובה שלה הוא בכי. כנ"ל לגבי כאב -  מספיק שמקבלת מכה קטנה והתגובה שלה היסטרית.
לפני כמה חודשים עברה אבחון פסיכו-דידקטי ונמצא חשד לקשב (במקוסו ממצא בולט של אימפולסיביות).
בשנה האחרונה ירדה מאוד בלימודים ותחושת המסוגלות שלה נמוכה מאוד. מבטאת חוסר רצון ללכת לבית הספר. מבחינה חברתית - עליות וירידות, אך היא חווה קשיים חברתיים רבים למרות שהמורה לא רואה את זה.
בנוסף יש חרדות/פחדים - להיות לבד, להיכנס לחדרים חשוכים.
בחודשים האחרונים מסרבת ללכת לטיפול פסיכולוגי.
האם ישי טיפול תרופתי שיכול להקל ובהדרגה גם להוסיף טיפול רגשי?
בתודה,
אמא מאוד מודאגת.
לצפיה ב-'כדאי לקחת אותה לאבחון'
כדאי לקחת אותה לאבחון
12/10/2016 | 20:21
78
אני ממליצה על אבחון אצל פסיכולוג קליני או פסיכיאטר שמתמצאים גם בהפרעת קשב. אבחון קליני כזה יוכל להצביע אם חוסר הריכוז נובע מקשיים פסיכולוגיים או מהפרעת קשב נוירולוגית או משניהם.
לפני שמתחילים טיפול כלשהו, רצוי שיהיה אבחון מוסמך שמצביע על הסיבה המרכזית לקשיים וממליץ על סוגי הטיפולים המתאימים. 
לא כדאי ללכת לטיפול לפני שיודעים מה הסיבות לקשיים.
לצפיה ב-'התיאור של הבת שלך מזכיר לי את עצמי'
התיאור של הבת שלך מזכיר לי את עצמי
14/10/2016 | 22:29
73
מאוד. אני בת 34, ורק עכשיו הבנתי שיש לי הפרעת קשב וריכוז, עשיתי אבחון וקיבלתי טיפול. גם אני הייתי סופר רגישה, פיזית ותחושתית, וכך אני עד היום. אני גם לקוית ראייה מלידה, כך שזה הקשה אפילו עוד יותר. הוריי עשו הכול כדי שלא אתגייס, כי פחדו שלא אסתדר. רק היום אני מבינ ה שמדובר בקושי בויסות תחושתי, וויסות רגשי.היום הבן שלי עם מאפיינים דומים. 
למרות כל זאת, אני אקדמאית, נשואה, אימא ועובדת. קשה, אבל אפשר לחיות עם זה בשלום עם טיפולים מתאימים.
אשמח שתקראי בבלוג שלי. אולי זה יעניין אותך.
בהצלחה לך ולבתך ☺
לצפיה ב-'מינון פוקלין'
מינון פוקלין
06/10/2016 | 19:02
2
92
מה המינון של פוקלין למשקל 70 קילו?

ממה שבדקתי התרופה אמורה להיות יותר חזקה מריטלין, וגם יותר חזקה מאדרל.

לצפיה ב-'שכחתי לציין שמדובר בפוקלין לטווח הקצר'
שכחתי לציין שמדובר בפוקלין לטווח הקצר
06/10/2016 | 19:03
1
36
לצפיה ב-'פוקלין קצר'
פוקלין קצר
07/10/2016 | 14:57
81
חצי ממינון ריטלין שעבד עליך טוב.
אין נוסחא, צריך לעלות במינון בהדרגה ולראות איך זה עובד.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
 ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה