לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'ויואנס מחיר'
ויואנס מחיר
20/02/2017 | 16:18
1
97
האם מישהו יודע מה אמור להיות המחיר של ויואנס לחברי מכבי (שלי), אחרי האישור של מכבי?
על ויואנס 70 שילמתי עכשיו (אחרי אישור של מכבי) 303 שח (המחיר לפני השתתפות מכבי הוא 467 ש״ח).
לצפיה ב-'מינון ויואנס'
מינון ויואנס
20/02/2017 | 16:16
82
הבן קבל מרשם לויואנס 70.
הרופא הציע להתחיל בכמות קטנה יותר - 50.
למהול את התרופה במים, ובעזרת מזרק לקחת רק את הכמות שעליו לקחת.
בעלון של התרופה כתוב שצריך לקחת את כל הכמות. האם אני יכולה לתת אותה רק חלקית?
לצפיה ב-'שינוי בהשפעות באדרל'
שינוי בהשפעות באדרל
18/02/2017 | 13:39
2
104
אהלן שמי בר בת 23 לפני פסיכומטרי. אני נוטלת אדרל 30 מ"ל באופן יום יומי , והדבר התבטא לטובה בציונים ובתחושת הריכוז שלי. אך היו לי שני מקרים בפעמיים האחרונות של השימוש, בהם נהייתי אפתית ועיפה בצורה קיצונית ללא יכולת להתרכז כלל. יש לציין כי בדכ אני נוטלת את התרופה שעה לפני הלימוד ומתחילה ללמוד עם תחילת ההשפעה, ובמקרים האלו לקחתי שעתיים לפני והתחלתי ללמוד כשאני כבר בהשפעת התרופה . האם יש קשר בין הדברים ?? מה הסיבה לשינוי בתחושות? המבחן בעוד יומים ואני מפחדת שתהיה לי את אותה השפעה בזמן אמת. תודה מראש
לצפיה ב-'מוסיפה שאני משתמשת בתרופה במשך חודשיים סך הכל'
מוסיפה שאני משתמשת בתרופה במשך חודשיים סך הכל
18/02/2017 | 14:16
31
לצפיה ב-'שינוי בהשפעות באדרל'
שינוי בהשפעות באדרל
28/02/2017 | 17:48
51
מה שאת מתארת זה תגובה לתת מינון.
אין בעיה להתחיל ללמוד אחרי שעה או שעתיים, לא זה מה שמשנה את ההשפעה.
יתכן ובפעמיים האלו לקחת אחרי ארוחה מעט יותר כבדה?
קשה לדעת למה זה קרה.
אני מציע לך שתשקלי עם הרופא שלך שיהיה לך עוד כדור בעת המבחן, ואם תרגישי עייפה, קחי עוד רבע עד חצי (לא יותר).
את צריכה לקבל אישור של רופא למהלך זה.

לצפיה ב-'פתרונות לא תרופתיים ל-ADHD בבת 6 + בעיות שפתיות והתפתחותיות'
פתרונות לא תרופתיים ל-ADHD בבת 6 + בעיות שפתיות והתפתחותיות
15/02/2017 | 20:52
1
98

שלום. בתי בת 6. בגן שפתי. סובלת מבעיות שפתיות, הפרעת קשב וריכוז ועיכוב התפתחותי .פסיכולוגית מאבחנת המליצה לתת תרופה לבעיית הקשב והריכוז ולהתחיל עכשיו, לפני הכניסה לכיתה א'.
אני לא מתלהבת מתרופות ומעוניינת בפתרון אלטרנטיבי, רצוי בת"א/גבעתיים/ר"ג (כולל פרטים על הטיפול ומקומות/מטפלים), נוסף לדיקור הסיני שבו היא מטופלת מזה כ-3 חודשים עם השפעה חיובית איטית.
שמעתי על נוירופידבק (עלות מטורפת) וביופידבק (היא קטנה מדי). אשמח לקבל פרטים על קינזיולוגיה ושיטת רביב ושיטות נוספות. 
תודה
לצפיה ב-'שיטות לא תרופתיות'
שיטות לא תרופתיות
18/02/2017 | 06:15
107
האמת היא, שהפורום הזה הוקם עבור מאוכזבי הטיפולים האלטרנטיביים. אנחנו מתמקדים בטיפול תרופתי, הדרכת הורים, טיפול התנהגותי ועזרה לימודית באמצעים המקובלים שהוכחו מחקרית.

פעילות גופנית סדירה עוזרת מאוד להפרעת קשב, וכדאי לדאוג לילדה לחוג ספורט או תנועה או טיפול בתנועה שהיא תיהנה ללכת אליו באופן סדיר.
לצפיה ב-'איך מגיעים לאבחון'
איך מגיעים לאבחון
17/02/2017 | 11:25
2
79
אחרי שנשרתי מהאוניברסיטה קיבלתי פרטים של רופא שעוסק באבחון אבל לא חשבתי שאני אצטרך את זה יותר.
אבל עכשיו, אחרי 10 שנים אני שוב נדרשת ללמוד הרבה ושוב מרגישה קושי להתרכז והייתי רוצה לעבור אבחון ולקבל טיפול.
אני מאשדוד.
איפה אני מוצאת רופא שמטפל בזה ושיכול להפנות אותי?
נראה לי שרובם מתעסקים בילדים.
לצפיה ב-'רופא מומחה לאבחון הפרעת קשב במבוגרים'
רופא מומחה לאבחון הפרעת קשב במבוגרים
18/02/2017 | 06:11
65
ב"כללית" ממליצים שזה יהיה פסיכיאטר מבוגרים מומחה להפרעת קשב. 
בכל אופן, מסיבות הסטוריות, פסיכיאטרים לילדים ונוער מומחים יותר בהפרעת קשב.
הכי חשוב שהרופא יהיה מעודכן בטיפול התרופתי להפרעת קשב, כדי למצוא לך את התרופה ואת המינון עם השפעה טובה על הריכוז שלך ומעט תופעות לוואי.
יש הרבה רופאים שמכירים את התרופות ולא יודעים להתאים מינון שעובד.

לצפיה ב-'נוירולוגית מומלצת לטיפול באבחון וטיפול בהפרעות קשב'
נוירולוגית מומלצת לטיפול באבחון וטיפול בהפרעות קשב
14/03/2017 | 10:53
41
כמוך כמוני במשך שנים נרשמתי ונשרתי מלימודים אקדמאיים עד שהבנתי שיש כאן בעיה. קיבלתי המלצה חמה על ד"ר רחל בן חיון וביצעתי אצלה איבחון ונמצא כי עלי להיות מטופל באופן קבוע בריטלין. מאז סיימתי שני תארים וללא ספק לא הייתי מצליחה לעשות זאת. ממליצה על ד"ר בן חיון שאני נמצאת אצלה במעקב גם כיום.
אני התקבלתי אצלה ברמבם אך למיטב ידיעתי היא מקבלת גם בלניאדו
אשמח לתת עוד פרטים בפרטי
לצפיה ב-'מחיר כדור אטנט '
מחיר כדור אטנט
18/02/2017 | 02:46
3
98
שבת שלום . 

אני בתהליך לאישור אטנט אחרי שריטלין רק עשה לי כאבי ראש .

הניורולוג רשם לי 30 קפסולות של 20 מ"ג,יש לי כמה שאלות .
1 כבר שלחנו מהקופת חולים (כללית) פקס לוועדת תרופות מקומית :/ שאמורה לאשר את זה- נשמע רציני משהו...כמה זמן זה אמור לקחת? שלחנו בחמישי את זה (שאני אומר שלחנו אני מדבר על המזכירה.
2 כמה זה אמור לעלות בבית המרקחת אם יש לי כרטיס מושלם? אני הבנתי שבסביבות ה200 שקלים יכול להיות? והאם יש הבדלים במחירים בין הקופות חולים??

תודה רבה על העזרה.
ד.א ניסיתי את הכדור לקחתי מחבר ללימודים היה לי מבחן באנגלית ובמשך שעה וחצי ישבתי כול כך מרוכז שלא הרמתי את הראש (10מ"ג בלבד) .

לצפיה ב-'אטנט'
אטנט
18/02/2017 | 06:03
1
61
1. מהירות האישור תלויה במהירות העבודה של בקר התרופות המחוזי ובנחישות המזכירה לעקוב ולברר עד שיש תשובה.
2. לא יודעת מחיר. כדאי לשאול את הרוקח חגי שור.
3. המינון תלוי בתגובת הגוף ובמשקל הגוף. בדרך כלל בפעמים הראשונות הגוף מגיב לכל מינון, ואחר כך מאותת שצריך להתאים מינון קבוע.
לצפיה ב-'שאלה: האם עדיין נדרש לאטנט למרות שנכנס לסל התרופות?'
שאלה: האם עדיין נדרש לאטנט למרות שנכנס לסל התרופות?
26/02/2017 | 07:49
14
לצפיה ב-'במכבי, אם אני לא טועה, עולה לי 50 שח לחודש'
במכבי, אם אני לא טועה, עולה לי 50 שח לחודש
19/02/2017 | 12:37
20
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
13/02/2017 | 23:10
36

הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה על רופא'
זקוקה להמלצה על רופא
09/02/2017 | 10:56
1
165
שלום, אני זקוקה להמלצה על רופא למבוגרים באזור ירושלים או מודיעין, שיש לו הרבה מאוד ניסיון בתחום התרופתי. בני הוא סטודנט לכלכלה וסטטיסטיקה. כשהוא מאוזן תרופתית הוא סטודנט מצוין, אבל התקופות שהוא מאוזן תרופתית הן קצרות, ואחרי תקופה קצרה האפקטיביות יורדת באופן דרמטי ומתחילים כאבי ראש עזים. אני מחפשת מישהו מנוסה מאוד שיוכל ללוות אותו ולתת מענה בכל פעם שהוא יוצא מאיזון. (כרגע הוא לא מאוזן בשיאה של תקופת מבחנים, וזו בעיה חמורה.)
אודה על המלצות וכל עיצה טובה!
לצפיה ב-'אנחנו נסענו חצי מדינה לרופאה טובה'
אנחנו נסענו חצי מדינה לרופאה טובה
10/02/2017 | 13:38
155
כאשר הרופא טוב, לא צריך להגיע אליו לעתים קרובות.
לצפיה ב-'ויואנס ואדרל מעייפים'
ויואנס ואדרל מעייפים
09/02/2017 | 18:31
3
138
שלום, עד לפני כשבוע לקחתי 30 מג ריטלין פעמיים ביום. הריטלין השפיע עלי למעט זמן ולאחר ניסיון רע עם קונצרטה וla קיבלתי ויואנס 50 מג שהרדים אותי ולא עזר לריכוז בכלל. היום התחלתי לקחת אטנט 25 מג ואני גם חשה עייפה ולא מרוכזת כראוי.. אני ממש מיואשת אשמח לעזרה. אציין שבעבר לקחתי אדרל והוא כן השפיע עלי
לצפיה ב-'לא ברור איזה מינון ריטלין לקחת'
לא ברור איזה מינון ריטלין לקחת
10/02/2017 | 13:28
2
80
האם זה 3 כדורים בבת אחת, או כדור אחד של 30LA ?

בכל אופן, כאשר מרגישים רדומים או אפתיים זה עלול להיות סימן לתת מינון בכל הכדורים שציינת.

לצפיה ב-'לקחתי 3 כדורים. '
לקחתי 3 כדורים.
10/02/2017 | 15:19
41
לצפיה ב-'את מתארת מנה מאוד גדולה'
את מתארת מנה מאוד גדולה
12/02/2017 | 22:47
53
ריטלין "רגיל" משפיע עד 4 שעות.
כאשר את רוצה לתרגם את המנה שלקחת לכדורים ארוכי טווח, צריך לעשות את זה נכון. 
כנראה שהתרגום היה למינונים קטנים מדי, ולכן תחושת ההירדמות.
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
06/02/2017 | 21:53
40
הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:הייעוץ החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
לצפיה ב-'פוקלין 30 מ"ג'
פוקלין 30 מ"ג
06/02/2017 | 14:43
157
שלום,
מבקשת חוות דעת לגבי פוקלין 30 מ"ג לילד.
לצפיה ב-'אפשר לקחת בצהריים LA30?'
אפשר לקחת בצהריים LA30?
04/02/2017 | 23:05
1
60
היי,
אני עובד בשעות הבוקר (09:00 - 17:00) ולאחר מכן הולך ללמוד עד 00:00.
יש לי רטלין LA 30 ורשום שאסור לקחת אותו בשעות הצהריים כי זה יקשה עלי לישון.
הבעיה כאשר אקח את זה בבוקר ב09:00 הפעילות של זה תהיה רק בשעות העבודה (איפה שזה לא נחוץ) ואני צריך את זה ללימודים בלבד. לכן אני שואל אם אפשר לקחת את הריטלין בשעה 16:00 כי משך הזמן של הפעילות שלו עד 8 שעות ולכן זה עד 00:00 (מתי שאני הולך לישון). אשמח לשמוע חוות דעת בנושא.

לצפיה ב-'תיקח בשעות שאתה צריך להיות ערני'
תיקח בשעות שאתה צריך להיות ערני
10/02/2017 | 13:36
38
ההמלצה היא לא לקחת מעבר ל-12 שעות השפעה ביממה.
בקשר לתיזמון - אתה כבר מבוגר ויכול להחליט בעצמך.

שים לב שבדרך כלל ההשפעה על הערנות נמשכת אחרי ההשפעה על הריכוז, כך שגם אם ההשפעה על הריכוז פגה, אתה עלול להיות ערני עוד מספר שעות.
לכן, תבדוק ותראה מה התיזמון שהכי מתאים לך.

נ.ב. LA30 זה מינון שמתאים לילד בן 10. כל עוד זה משפיע עליך, לך עם זה. ברגע שיתחיל לגמגם, תדע שהגיע הזמן להתאים את המינון למשקלך בעזרת הרופא.
לצפיה ב-'המלצות לעבור את הטיסה בשלום'
המלצות לעבור את הטיסה בשלום
02/02/2017 | 11:24
1
68
שלום,
מבקשת המלצות מהורים מנוסים איך לעבור את הטיול בשלום
טסים לסקי עם 2 ילדים: בני 11 ו-9, עם הרבה קוצים ב...
ושמח להמלצות לעיסוק והסכת דעת בשדה תעופה, אוטובוס טראנספר (כשעתיים).
אשמח לכל עיצה!
לצפיה ב-'המלצות לקראת טיסה'
המלצות לקראת טיסה
03/02/2017 | 18:45
47
על סמך נסיוני האישי חשוב קודם כל לדאוג שהילדים לא יהיו רעבים ולא לסמוך על חברת התעופה כי לפעמים הם מגישים את הארוחה מאוחר מדי לילדים. דאגו לפירות, סנדויצים, חטיפים ועוד ליום שלם (בטוח שתזרקו חלק מזה בסוף אבל זה עדיף) ההמלצה טובה גם לדרך חזרה הביתה.
בשדה התעופה יש מעין ג׳ימבורי קטן שיאפשר להם להוציא מרץ לקראת הטיסה, ובטיסה הם יקבלו עפרונות ודפי צביעה ולפעמים אפילו אוירון מקרטון להרכבה. יש במטוס סרטים ומשחקים וזה בהחלט יעסיק אותם.
תצטיידי במשחקים קטנים המיועדים לנסיעה כמו דמקה עם מגנטים או קלפים וגולת הכותרת טבלט... אמנם זה גם יגרום למריבות ביניהם אבל הטבלט מהווה אוסף ענק של משחקים. אפשר לקנות בשדה התעופה גם עיתוני ילדים שבהם יש תשבצים .כדאי שלא תראי להם את המשחקים מראש, ומדי פעם תשלפי הפתעה. זה יכול לעזור בשעות ההמתנה.
באוטובוס יש לשער שהם יתעניינו בדרך ומנסיוני יש סיכוי שדוקא אז הם ירדמו.
האמת שהרגעים הקשים יהיו בשעת ההצטיידות כשתגיעו לאתר, זה מתיש לכולם ולהם במיוחד. הכיני אותם ואת עצמך שיש תורים, ולוקח זמן להתאים לכל אחד את המגלשיים והנעליים המתאימות. ולרוב כולם כבר מאבדים סבלנות וצפויים קשיים. כמו בכל סיטואציה הכיני אותם מראש, הגדירי ציפיות, הרבי בחיזוקים והצטיידי בסבלנות...
זו אחת החופשות הכי מהנות עם ילדים ואני בטוחה שיהיה לכם כיף אדיר!

לצפיה ב-'פסיכיאטר למתבגרת'
פסיכיאטר למתבגרת
01/02/2017 | 10:42
1
81
מחפשת דחוף פסיכיאטר/ית בירושלים שמטפל במתבגרים להתיעצות נוספת
די דחוף. תודה
לצפיה ב-'אם תסכימי בתל אביב'
אם תסכימי בתל אביב
03/02/2017 | 09:45
74
אני ממליצה על דר' איריס מנור ממכון אניגמה בתל אביב, שטיפלה בילדים שלי בהצלחה.
לצפיה ב-'בדידות של נער '
בדידות של נער
31/01/2017 | 07:58
4
137
היי הילד שלי בן14וחצי סובל מבדידות וחוסר חברים גם כל מיני חוגים שאנו מציעים לו נענים בשלילה אנחנו די אובדי עצות . הילד פשוט עצוב מאד וכל עזרה שאנו מנסים להגיש נתקלת בסרוב באחרונה שמענו שיש חונך אחרי צהריים לילדים עם ''הפרעות'' כאלו והיינו רוצים אולי גם עם חונך לנסות לעזור השאלה האם אתם יודעים אם יש ברמת גן מין שרות חונכות?
האם יש קבוצות תמיכה להורים עם בעיה כמו שלנו?
לצפיה ב-'אני הייתי מחפשת פסיכולוג טוב, כי נראה לי שחשוב לאבחן את הילד'
אני הייתי מחפשת פסיכולוג טוב, כי נראה לי שחשוב לאבחן את הילד
01/02/2017 | 09:14
55
אולי הוא סובלת מחרדה ולכן, לא מתחבר לחוגים, חברים?
אולי הוא סובל מדיכאון?
ואולי סתם ביישן.
אני לא מכירה וכותבת רק על סמך השורות הבודדות שכתבת. אבל לא הייתי לוקחת צ׳אנס. הייתי מסבירה לו שאנחנו דואגים ומבקשים ללכת לאיש מקצוע לפגישת אבחון.
לצפיה ב-'חונכות וטיפול'
חונכות וטיפול
03/02/2017 | 09:52
61
א. אחד הילדים שלי נהנה בעבר מחונך "פרח" במכללה באיזור מגורינו. החונך מספק חברה נעימה אבל לא יכול להחליף איש מקצוע.
ב. כדאי להיעזר בטיפול מקצועי לנער כדי לעזור לו להתמודד עם העצבות. 
זה יכול להיות פסיכולוג ויכול להיות תרפיסט שידע להתחבר אליו.
ג. אם העצבות חמורה, כדאי לעבור אבחון פסיכולוגי אצל פסיכולוג קליני או פסיכיאטר, ולקבל המלצות לטיפול המתאים.

הרבה פעמים מתאים טיפול CBT לאדם עם הפרעת קשב, ויש מקרים שמתאים דווקא טיפול רגשי.
לצפיה ב-'ילד שסובל מבדידות'
ילד שסובל מבדידות
03/02/2017 | 18:25
79
השאלה המרכזית בעיני היא עד כמה הילד באמת סובל מהבדידות או שאולי הוא אוהב להסתגר והדאגה שלכם גורמת לו לראות את הבדידות כבעייה.
שאלה נוספת היא האם מאז ומתמיד הוא היה בודד, או שהמצב בשתנה לרעה לאחרונה.
יתכן שיש לו קושי במיומנויות חברתיות, יש אפשרות שמציקים לו , אולי הוא מרגיש שהערת העצמי שלו נמוך משל אחרים ועוד ועוד...
אני מצטרפת לדעה שחונך לא יכול לתת מענה לאף אחת מהאפשרויות ובודאי לא לאפשרות שהוא סובל מחרדה חברתית. אין מנוס אלא לפגוש פסיכולוג או פסיכיאטר המומחים להפרעת קשב וולשווק לו את זה בקושי שלכם לעזור לו. אתם יכולים לפנות למומחה בעצמכם ולקבל ממנו עצות איך לרתום אותו.
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
05/02/2017 | 09:18
39
הילד מטופל מגיל 8 אצל פסיכולג פסיכו דרמה קבוצות מיומניות חברתיות וכעת שוב פסיכולוגית וממנה קיבלנו המלצה לנסות לחפש חונך
לצפיה ב-'מינון אטנט לילד'
מינון אטנט לילד
30/01/2017 | 00:50
1
101
שלום,
בני נוטל 10 מ"ג אטנט ב 6:45.
לאחרונה יש דיווחים שההשפעה פגה אחרי 4-5 שעות. 
האם נכון לתת עוד חצי כדור-כדור אחרי כמה שעות
או לתת מינון גדול יותר של כדור (20-30 מ"ג)?
תודה מראש על ההתיחסות. 

לצפיה ב-'אטנט = אדרל'
אטנט = אדרל
03/02/2017 | 09:57
73
לפי הכתוב באתר של הרוקח חגי שור, משך ההשפה של אדרל הוא 5-6 שעות.
היות שההמלצה היא עד 12 שעות השפעה ביום, כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל. 
באתר כתוב שיש אדרל XR שמשפיע עד 12 שעות.
כדאי לברר אם זה גם באטנט

לצפיה ב-'מבקשת המלצה לפסיכיאטר/ית באיזור כרמיאל'
מבקשת המלצה לפסיכיאטר/ית באיזור כרמיאל
30/01/2017 | 00:46
2
48
מישהו/י מומחית לילדים שגם תקשורתי/י ונעים לילדים,
לא רק רושם/ת מרשמים. 

לצפיה ב-'בזכרון יעקב'
בזכרון יעקב
03/02/2017 | 09:58
37
נמצא הפסיכיאטר הנחמד דר' אבי שפירא, מומחה לילדים ונוער ולהפרעת קשב ועובד עם החינוך המיוחד באזור חיפה.
לצפיה ב-'דר ויקטור חזנוב'
דר ויקטור חזנוב
01/05/2017 | 01:12
7
עובד במרפאה של משרד הבריאות הכרמיאל. דר אילנה פישמן מקבלת אולי בצפת או פרטי אצלה באחד הישובים. 
לצפיה ב-'אטנט - מינון'
אטנט - מינון
27/01/2017 | 20:25
3
112
שלום שמי אורטל, מאובחנת כבעלת הפרעת קשב, הנני בת 30, סטודנטית.
אני מטופלת מזה כמעל כבר לחצי שנה בריטלין ואף קונצרטה וסובלת מתופעות לוואי. הייתי לוקחת בעיקר את ה 10 מ"ג שהיה משפיע לי גם רק לשעה עד שעה וחצי ככה בלהיות מרוכזת. כנל גם לגבי הקונצרטה השפיעה עליי ל 3 שעות ולא ל 12. בפנייתי לנוירולוגית שלי בעיקר על תופעות הלוואי הקשות של דאון, אפטיות ועצבים לאחר השתחררות התרופה, נתנה לי את אטנט 10 מג, ניסיתי אותו פעם אחת אך לצערי לא מעניק לי ריכוז כלל, אך מה שיאמר לזכותו בקושי ישנם תופעות לוואי. אז לקחתי לאחר שעה עוד כדור של אטנט אך ללא הצלחה מבחינת ריכוז. (הביאו לי 30 כדורים של 10 מג). האם זה קשור למינון?? אולי יש צורך להגדיל את המינון? והאם אפשרי לקחת 2 או 3 כדורים של 10 מג ביחד על מנת לנסות להעלות את מינון שיעניק לי את הקשב??
אשמח לתשובה או לפחות הכוונה בנושא.
תודה,
בברכה,
אורטל.
לצפיה ב-'זה בהחלט יכול להיות שזה עניין של מינון. אבל '
זה בהחלט יכול להיות שזה עניין של מינון. אבל
29/01/2017 | 16:29
1
94
נראה לי שכדאי שתתיעצי עם הרופא/ה לפני שאת מעלה מינון עצמאית.
ובכל מקרה לא בקפיצה של 2 כדורים במקום אחד בבת אחת, זו קפיצה גדולה...
לצפיה ב-'מינון אטנט'
מינון אטנט
29/01/2017 | 21:51
44
תודה רבה על המענה.

בברכה,

אורטל.
לצפיה ב-'אם אינך שוקלת 40 ק"ג חובה להעלות מינונים'
אם אינך שוקלת 40 ק"ג חובה להעלות מינונים
03/02/2017 | 09:47
36
אפתיה זה סימן למינון נמוך מדי.
תופעות לוואי לאחר שהתרופה משתחררת ניתן למתן.
מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה להפרעת קשב שמעודכן במינונים הנכונים.
לצפיה ב-'האם ניתן לקנות ריטלין לפני שעבר חודש?'
האם ניתן לקנות ריטלין לפני שעבר חודש?
28/01/2017 | 19:21
3
76
אז אני סטודנט בתחילתה של תקופת המבחנים (יש מרשם עוד מתקופת התיכון, לוקח בקביעות)
אבל מפאת העומס, מצאתי את עצמי "נטחן" בכמה השבועות האחרונים ויצא שהשתמשתי בריטלין מ-7 בבוקר ועד שהלכתי לישון ב-1-2 בבוקר בגלל עבודות + הלימודים עצמם, אז יצא שנגמר לי שבוע~ קודם המינון..
האם ישנה אופציה להשיג ריטלין טיפה לפני? יש לי מרשם ידני (ברשותי העתק 1, אם זה משנה)
תודה מראש

לצפיה ב-'2 תשובות'
2 תשובות
03/02/2017 | 09:33
2
65
1. תסתכל בתחתית המרשם שלך מתי הוא פג תוקף
2. לא נראה לי שיש רוקח שיסכים לתת לך לפני שעוברים 30 יום
3. אם אתה מתכוון לרכוש ריטלין עם העתק של מרשם, זה לא יעבוד, כי המחשב מזהה את המספר הסידורי של המירשם ויראה שהוא כבר נוצל.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
04/02/2017 | 15:17
1
46
זה לא העתק של מרשם שנוצל, אני מקבל מרשם לשלושה חודשים מראש בכל פעם. הבנתי שיש מקומות שצריכים לקבל את המרשם + העתק, אז אין לי 2 מרשמים (אחד + העתק), אלא רק אם את המרשם עצמו, אם זה משנה.
אני בטווח של התוקף של המרשם, פשוט יש לי עוד כמה ימים עד שיעברו *בול* מספר הימים הדרושים בשביל המינון הבא.
לצפיה ב-'ככל הידוע לי מחמירים מאוד במרווח הימים בבית המרקחת'
ככל הידוע לי מחמירים מאוד במרווח הימים בבית המרקחת
10/02/2017 | 13:41
15
לצפיה ב-'רעד והזעה מוגברת תחת אדרל (אטטנט) או ריטלין'
רעד והזעה מוגברת תחת אדרל (אטטנט) או ריטלין
26/01/2017 | 10:21
2
82
בני בן ה-17 נעזר באטטנט, אבל סובל מרעד בעיקר בידיים ומהזעה מעצבנת מאד (בלתי נסבלת מבחינתו, הוא גם מגדיר שהיא עם ריח בעייתי) יש לו גם דופק מוגבר מעט.
זה קרה גם עם ריטלין וגם עם אטטנט.
קראתי קצת על פוקלין, אני מבינה שהיא לא תרופה ממריצה, אז אולי לא תגרום לרעד ולהזעה ולדופק המוגבר.
האם נכון שכך?
יש תרופות אחרות שכדאי ללמוד אודותיהן?
יש לנו כמובן תור לרופא הקשב אבל הוא רק עוד כשבועיים שלושה, בינתיים אלמד קצת.
לצפיה ב-'רעד והזעה'
רעד והזעה
27/01/2017 | 10:40
1
108
אלו תופעות ידועות. לא שגרתיות אבל ידועות.
אפשר לנסות להוריד מינון ולראות מה קורה. וכמובן שאפשר להחליף לתרופה אחרת.
לא תדעי איך זה ישפיע עד שלא תנסו.
פוקלין היא בהחלט ממריצה, ממשפחת הריטלין. אבל עם פחות תופעות לוואי.
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע. כיוון שהוא ממש סובל מעניין הרעד וההזעות'
תודה רבה על המידע. כיוון שהוא ממש סובל מעניין הרעד וההזעות
30/01/2017 | 08:24
24
ודי ירדנו כבר במינון, אבדוק עם הרופא, אולי תרופה אחרת.
תודה
לצפיה ב-'יש לכם ADHD?-קבלו איבחון+טיפול חינם+ תגמול כספי!'
יש לכם ADHD?-קבלו איבחון+טיפול חינם+ תגמול כספי!
25/01/2017 | 13:59
99

סובלים מקשב וריכוז-ADHD?אתם מוזמנים לקבל טיפול בחינם! + תגמול כספי! + איבחון MOXO
במסגרת מחקר חדשני באונ׳ בר אילן!
הירשמו:
https://www.r4you.co.il/?categories%5B%5D=5&su...תפקודי+קשב
או דרך המייל: r4you2016@gmail.com

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה