לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2059820,598 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'ילד בן 5.5 ריטלין, הפרעות שינה והמלצה לא לתת כלום עד גיל 6'
ילד בן 5.5 ריטלין, הפרעות שינה והמלצה לא לתת כלום עד גיל 6
01/11/2018 | 22:20
1
121
היי,
נתתי לבני בן 5.5 ריטלין השבוע. התחלנו ב 5 גרם (חצי כדור) הפסיכיאטרית אמרה להעלות ל 7.5 גרם ביום שאחרי כי אמרתי שלא משפיע, יום אחרי יצא שנתתי מעט יותר מ 7.5 גרם ואז הגננת דיווחה על שיפור מהותי בגן ואני עצמי ראיתי שיפור מהותי אחה"צ (למרות שהיה אמור לחלוף אחרי 4 שעות). בלילה התעורר אחרי שעה והצליח להירדם אחרי 20 דק', התעורר שוב ב- 23.30 וחזר לישון.
ביום שאחרי נתתי 7.5 לאור התייעצות. בלילה התעורר שוב והפעם היה ממש קולני וקצת צרח.
ביום שאחרי נתתי 0.5. הגננת דיווחה שהיה שינוי חיובי שפג אחרי 4 שעות אבל שהתלונן הרבה על עייפות. בלילה היה לו התקף שקם בצרחות, לא תקשר איתי ולאחר שתארתי את כל ההתנהלות הנ"ל ובייחוד האפיזודה האחרונה, הפסיכיאטרית אמרה להפסיק לתת לו ושהמוח שלו כנראה לא בשל ויציב עדיין ולא תתן לו שום תרופה עד גיל 6.
הבעיה היא שעוד חצי שנה בלבד הוא בן 6. מה ישתנה עד אז? תליתי תקוות בשיפור לאור לקיחת התרופה ואני מודאגת שלא יחול שינוי בהפרעות השינה ואז מה האלטרנטיבה? והאם יש אפשרויות אחרות שיעזרו עד גיל 6.
אשמח לשמוע מנסיונכם,
תודה
לצפיה ב-'במקום תרופה עד גיל 6'
במקום תרופה עד גיל 6
14/11/2018 | 14:48
71
אכן, ידוע שכאשר המוח לא סיים להבשיל, התרופה לא משפיעה היטב. לכן יצרני הריטלין ממליצים לא לתת אותו לפני גיל 6.
מה אפשר לעשות? הרבה ספורט, כל הסוגים.
תחפשי חוגים עם פעילות גופנית שירתקו אותו.
כל זאת בתנאי שאת סומכת על המקצועיות של הפסיכיאטרית.
תמיד אפשר לבקש חוות דעת שניה מרופא מומחה להפרעת קשב.
לצפיה ב-'ויואנס'
ויואנס
01/11/2018 | 10:12
1
109
מה דעתכן על התרופה הזאת? ויואנס
לצפיה ב-'אישית ממליצה על רותי פרגר'
אישית ממליצה על רותי פרגר
09/03/2019 | 00:52
35
ממליצה אישית על רותי פרגר לאחר אבחון פסיכודידקטי שעשינו אצלה לבת הגדולה שלנו. בהצלחה לך

לצפיה ב-'מעבר לסטרטרה מאטנט'
מעבר לסטרטרה מאטנט
26/10/2018 | 16:26
1
115
שלום רב. 
בני בן 8 נוטל אטנט 10 מ"ג. אנו לקראת מעבר לסטרטרה ורוצים להמשיך לתת את האטנט במשך כשבועיים עד להשגת האפקט של הסטרטרה.
האם ניתן לתת את הסטרטה לפני השינה ואת האטנט בבוקר, ועם הפרידה מהאטנט להעביר את הסטרטרה לבוקר?
מה נכון לעשות?
לצפיה ב-'כדאי לשאול רוקח אם מותר לערבב את שתי התרופות ביחד'
כדאי לשאול רוקח אם מותר לערבב את שתי התרופות ביחד
01/11/2018 | 06:50
51
כי סטרטרה פועלת 24 שעות ביממה.
לצפיה ב-'ריטלין'
ריטלין
25/10/2018 | 13:25
1
108
שלום, רציתי לשאול אם יש פתרון לכאבי ראש ועצבנות אחרי נטילת ריטלין?
לצפיה ב-'ריבאונד בסיום השפעת הכדור - אפשר לפתור'
ריבאונד בסיום השפעת הכדור - אפשר לפתור
26/10/2018 | 13:22
135
ריבאונד היא תופעה שקורית בגלל יציאה מהירה של התרופה ממחזור הדם. היא קורית בדרך כלל כשנוטלים תרופה בשחרור מהיר.
האפשרויות להקל את התופעה:
א. כאבי ראש -
כי הכדור מייבש את הגוף.
הפתרון - לשתות מים במהלך השפעת הכדור.
ב. עצבנות -
ייתכן בגלל רעב שמתחיל להציק אחרי שלא אוכלים בזמן השפעת הכדור.
הפתרון - לאכול ארוחה מזינה לפני שהכדור מתחיל להשפיע, ולנסות לאכול בלי תיאבחון בזמן השפעת הכדור.
ג. תופעות לוואי שלא עוברות -
אם אחרי 3 שבועות הגוף לא התרגל לתופעות הלוואי ושתי העצות שכאן לא עזרו, כדאי להחליף לתרופה בשחרור מושהה, בה יש מנגנון שמפקח על שחרור יציב יותר של החומר ומונע הפתעות למחזור הדם.
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
22/10/2018 | 20:29
2
134

א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'זכויות בכיתה קטנה'
זכויות בכיתה קטנה
24/10/2018 | 07:43
1
76
בוקר טוב,

הבן שלי לומד בכיתה קטנה ואנחנו לא בטוחים שהם מקבלים את כל הטיפולים או המורים ה"נכונים"
איפה אני יכולה למצוא חומר לגבי מה הזכיות או יותר נכון מה נדרש להיות בכיתה קטנה לפי משרד החינוך

תודה רבה
לצפיה ב-'אינפורמציה בנושא זכויות'
אינפורמציה בנושא זכויות
20/11/2018 | 23:01
29
כדאי לבדוק באתר או״ח של משרד החינוך או לפנות לרגף לקויות למידה במשרד החינוך
לצפיה ב-'ריטלין ועייפות לאחר נטילה בנוסף לבעיות ריכוז'
ריטלין ועייפות לאחר נטילה בנוסף לבעיות ריכוז
23/10/2018 | 08:22
1
131
שלום רב,

לפני כחצי שנה החליפו לי תרופה ניורולוגית שבמהלך הניסיון איתה התחלתי לקרוס על ריטלין ואף להירדם, משהו שלא קרה בעבר. למרות שהפסקתי את התרופה לאחר כמה חודשים כל התופעות השפיעו ומיום ליום נהיה קשה יותר.

אציין שהגדלת המינון ב 5 מיליגרם לדוגמא לא עזרה ואף החמירה את העייפות ונוצר רושם שהגוף לא סובל אותה.

האם ידוע בספרות או מיניסיון אישי מצב שבו הריטלין מתחיל להשפיע לא כמצופה ולפעול באופן פרדוקסלי לאחר טיפול יציב במשך כמה שנים?

כמו כן, אם אטנט שהתאים בעבר אך גרם לתחושת כבדות יוכל לפעול אחרת לאחר כמה שנים כאשר הגוף שינה את תגובתו כלפי ריטלין?

תודה מראש.
לצפיה ב-'שאלה של קונטרה אינדיקציה בין תרופות מחייבת יעוץ רופא מומחה'
שאלה של קונטרה אינדיקציה בין תרופות מחייבת יעוץ רופא מומחה
26/10/2018 | 13:27
50
אף אדם מן היישוב ואף רופא מומחה לא ייעץ לך בנושא התנגשות בין תרופות ותופעות לוואי מבלי להכיר את מצבך הבריאותי ואת כל הכדורים שאת לוקחת.
לצפיה ב-'בובה מרגיעה ...'
בובה מרגיעה ...
16/10/2018 | 19:41
4
165
שלום, לבת שלי יש הפרעת קשב והיא בת 9. כבר כמה חודשים יש לה בובה רכה שהיא נתנה לה שם והיא "מדברת" איתה וישנה איתה. שמתי לב שהיא צריכה אותה לידה בזמן הכנת שיעורי הבית ונראה לי שהבובה מסייעת או מאפשרת לה להתרכז. האם זה מוכר למישהו כאן? כיצד להתייחס לעניין הבובה המרגיעה שלה?
לצפיה ב-'בובה מרגיעה'
בובה מרגיעה
18/10/2018 | 15:47
105
הי, האמת שהעניין של הבובה המרגיעה לא מוכר לי, נשמע שביתך מצאה פיתרון העוזר לה להתרכז, אם כך הדבר הייתי מניחה לה.. לדעתי כל מה שעוזר הולך... 
בהצלחה
לצפיה ב-'תגובה לבובה המרגיעה'
תגובה לבובה המרגיעה
19/10/2018 | 16:47
88
היי, נראה שהבובה מהווה עבור ביתך מקור ביטחון וחשוב לשמר אותו, אך יחד עם זאת יש לבחון האם ההצמדות לבובה לא מחריגה את ביתך ומגבילה אותה בתיפקודים יום יומיים. במידה והיא רק בבית בזמן הכנת ש.ב. הייתי מאפשרת לה.

לצפיה ב-'בובה מרגיעה'
בובה מרגיעה
19/10/2018 | 20:03
67
אם נראה שזה עוזר לה ומרגיע אותה הייתי זורמת איתה ומאפשרת לה. 
את יכולה לשאול אותה איך היא מרגישה כשהבובה לידה ואיך היא עוזרת לה
לצפיה ב-'תודה רבה לכל המגיבים'
תודה רבה לכל המגיבים
20/10/2018 | 09:24
48
תודה !
לצפיה ב-'ריטלין הפרעות זיכרון ומה הקשר?'
ריטלין הפרעות זיכרון ומה הקשר?
15/10/2018 | 14:52
2
95

יש לי בלאגן שלם במוח...הפרעה נפשית הפרעת אישיות פוסט טראומה וחרדות...

השפעות של גידול במוח של יתר לחץ...שנשארו תסמינים שעוד תפקדתי טוב..יצאתי בנס מכל זה..

היה שינוי חריג לפני כשנה וחצי ...עשו MRI  ממצא חריג בצד שמאל..אומרים לא קשור..

איבחון של קופת חולים..גם לא קבע לגמרי...

ייתכן הפרעת קשב וריכוז...פגיעה בכמה דברים העיקרי זיכרון תפעולי..
בגדול השפעות קשות..שוכח ימים..תרופות לקחת למרות תזכורות..לא מזהה אנשים..ועוד..
לא ברור לי איך בגיל 47 פתאום מגלים הפרעות קשב שאניח בבדיקות מגיל צעיר בגלל המוח והנפשי..

אין לי אבחנה מלבד LOSS OF MEMORY   אובדן זיכרון שזה לא אבחנה זו תוצאה

נתנו לי ריטלין LA  30 מ"ג..בקושי קבלתי בבית מרקחת אמרו זה לא אבחנה...

כרגע לחודש....התחלתי לקחת היום...למה לצפות? כמה זמן לקחת לדעת אם יש שינוי? חודש כמו שהרופא אמר? או אמורים לדעת תוך פחות?
בכלל אתם מכירים קשר בין פגיעה בזיכרון לטיפול בריטלין?

כל הסיפור שלי מטריד אותי..ולא נותנים רופא אחר אומרים אחר יבלבל אותך...משהו מוזר לאללה ..הפסיכיאטרית אגב שללה נפשי..
הנוירולוג אומר אין קשר לממצא. הרגשה שהם לא יודעים בכלל מה הם עושים אלא ניסוי עליי...מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'הפרעת קשב מאופיינת בפגיעה בזכרון העבודה'
הפרעת קשב מאופיינת בפגיעה בזכרון העבודה
14/11/2018 | 14:54
1
52
כנראה שהרופאים חושבים שריטלין, שעוזר לזכרון העבודה של הפרעת קשב, יעזור גם לזכרון העבודה שלך, שנפגע כנראה מהגידול במוח.
לצפיה ב-'זה לא עבד..'
זה לא עבד..
14/11/2018 | 15:58
21
הריטלין עשה יותר תופעות לוואי והפרעה בפני עצמה מאשר תועלת..אז הפסקנו אותם
הנוירולוג טוען שלממצא במוח אין השפעה ..למרות שהדיווח שלי על משהו לא בסדר עם הזיכרון ממש חופף...
הטענה שלו כיום היא שיש שילוב של הפרעה נפשית עם הפרעת קשב נרכשת (לא מולדת) ופיברומיאלגיה..ובעיות לב וסוכר גבולי ומאזן שומנים...וסיפור חיים שלי עם נסיבות שבודדו אותי חברתית משפחית וזוגית. הכל ביחד לא מאובחן למשהו ספציפי למעשה...מלבד אובדן זיכרון שזו תוצאה לא אבחנה..
נשלל מצב פסיכיאטרי שמדמה דמנציה , נשלל טיפול תרופתי , נשלל גורם פיזי במוח..

מישהי סיכמה את זה ואמרה לי ..במצב שלך למרות שיש לך שיקום והתמודדות לא רעה..אף רופא לא יקח אחריות ויאמר לך בפה מלא שיש לך את כל התסמינים והנסיבות לקבל דמנציה ,סביר להניח אלצהיימר..

מה שאני משתדל לעשות זה לא לתת למצב הכולל ויש מלא התמודדויות מול גורמים שיקבעו בשבילי את העתיד..ולנסות להגיב כלפי עצמי לבטל את ההשפעה על הריכוז..זה מעט מקל..

היום למשל חטפתי מכה רכשית גדולה ממנהלת קבוצת שיקום של נכים כלליים ,שם יש חוגים כמו תיאטרון וקרמיקה שהשתתפתי שנה שעברה בהצלחה .הסיכוי שאשאר בקבוצה נמוך..בגלל שילוב של תקציב שירד ובעיקר כי היא לא מבינה את ההיקף של הנכות שלי פיזית נפית ומנטאלית ומה החשיבות של קבוצה..
נכון זה מעבר להפרעת קשב מה שאני אומר אבל אני חושב אולי שגם בהפרעת קשב תמיכה נפשית חשובה מעבר לטיפול והתמודדות אישית...אני פשוט גם רואה נתונים של עליה בדמנציה בגיל צעיר ( מתחת ל60 ) מטרידה..

ההפרעה הייתה קשה ..התקשרו אליי פון אחרי פון את השני אני בכלל לא זוכר..מי התקשר על מה ולמה רק יודע שהתקשרו..לא הכנתי לאכול מסודר חששתי שאשרוף משהו...פשוט מנסה לנוח..למזלי יש מפגש אחר..של קבוצה אחרת אני מניח זה יעזור ..

ויש לי שאלה בהקשר להפרעת קשב נרכשת זה בר חלוף? או שיש נזק לזיכרון זה רק לחיות עם זה גם לזה לא קיבלתי תשובה ברורה הנוירולוג אמר אני לא יודע ..

אני מקווה שאני ברור קצת כי יש לי מלא בעיות וקשה לפרט בטח שאני ביום כזה , מקווה שלא עשיתי סלט...:)
לצפיה ב-'מחפשת דחוף מכון לאבחון פסיכודידקטי בשרון או תל אביב והסביבה'
מחפשת דחוף מכון לאבחון פסיכודידקטי בשרון או תל אביב והסביבה
13/10/2018 | 17:31
1
63

תודה מראש למי שישיב לבקשה

מחפשת מקום לאבחון מיקצועי 
מבינה מהפורום שיש עדיפות שהאבחון יתבצע  עי פסיכולוג בשילוב עם מאבחן ללקויות למידה

האם למי מכם יש המלצה על מכון להפרעת קשב בכפר סבא של דר דבורה שני או מכון גרתי ברעננה או מכונים בתל אביב והסביבה

לצפיה ב-'ההמלצה שלי'
ההמלצה שלי
22/10/2018 | 20:24
93
בעיני יותר משחשוב שם המכון, חשוב מי המאבחן כי לעיתים יש כמה מאבחנים בתוך המכון
אני ממליצה בחום על ליאורה עייש מאבחנת דידקטית שעובדת עם פסיכולוגית המאבחנת את החלק הפסיכולוגי
לצפיה ב-'מכון מומלץ לבדיקת מוקסו באזור רעננה'
מכון מומלץ לבדיקת מוקסו באזור רעננה
10/10/2018 | 11:38
1
52
האם יכולה להיות שונות בתוצאות בין המכונים?
האם זה משנה מי מבצע את הבדיקה?
לצפיה ב-'האם תוצאות בדיקת המוקסו יכולות להשתנות'
האם תוצאות בדיקת המוקסו יכולות להשתנות
11/10/2018 | 07:01
45
לפי המכון שמבצע את הבדיקה?
לצפיה ב-'מינון אטנט/אדרל XR'
מינון אטנט/אדרל XR
09/10/2018 | 20:33
1
338
היי. אני בן 30
לקחתי תקופה אטנט 20 מ"ג. התחושה הייתה חיובית, אך ההשפעה הייתה קצרה (סביבות 4-5 שעות)
הרופא המליץ על 2 אופציות:
1. לקחת אטנט 20 מ"ג פעמיים ביום
2. לקחת גרסא גנרית של אקטביס אדרל XR (שמשווקת בארץ בתור mixed amp salts xr) במינון 20 מ"ג.

ניסיתי את 2 האופציות במשך תקופה.
אופציה 2 נותנת בסך הכל תחושה קלילה יותר, אני מניח כי זה "מותח" את המינון לאורך זמן. מה שכן, אחרי תקופה קצרה נדמה שאין השפעה מספקת על הריכוז. בנוסף, יש לי קושי להירדם באופציה זו.
אופציה 1 לא רעה, אם כי יש לפעמים תופעות של כאבי ראש, טיקים בעין, וריבאונד קצת קשוח.
קראתי באינטרנט שלעיתים ממליצים לקחת אדרל XR במינון כפול ממה שהייתי לוקח באטנט. כלומר במקרה שלי  - 40 מ"ג? האם זה נכון?
בנוסף אני שוקל לגבי אופציה 1, להוריד את המינון של המנה השנייה - אולי ל10 מ"ג? 
לצפיה ב-'באופציה 2 אתה צריך מינון כפול'
באופציה 2 אתה צריך מינון כפול
10/10/2018 | 20:25
149
באדרל XR משתחררת מנה ראשונה באופן מיידי ומנה נוספת לאחר כ-4 שעות. אם אתה לוקח 20 מג למנה באטנט אז אתה צריך 40 מג באדרל XR כי 20 משתחרר על ההתחלה ועוד 20 אחרי 4 שעות. ממה שהבנתי, ההשפעה אמורה להיות זהה אם אתה לוקח אטנט ואחרי 4 שעות עוד אטנט לעומת אדרל XR (בניגוד לריטלין רגיל לעומת ריטלין LA. בריטלין רגיל יש עליות וירידות חדות לפי הגרפים). אתה יכול לנסות לקחת אטנט רגיל במינון יותר נמוך כמו 15  או 10 מג ולבחון את ההשפעה
לצפיה ב-'התייעצות לגבי תוסף המזון REJUVENIIX - להפרעות קשב וריכוז'
התייעצות לגבי תוסף המזון REJUVENIIX - להפרעות קשב וריכוז
03/10/2018 | 15:51
1
575
שלום רב,

עפ"י דיווחים ,  התרופה שבנדון,  אשר מורכבת מתמצית של 6 פירות
ותערובת צמחים יחויידים ומיוצרת בארה"ב ,
מקלה מאוד על תסמינים של הפרעות קשב וריכוז גם של ילדים 
וגם של מבוגרים
 מה ידוע על התרופה , האם נוסתה על קבוצות מחקר, מה היו התוצאות , 
האם התרופה יכולה להזיק ?
האם התרופה  גורמת להתמכרות ?
האם אפשר לתת אותה לילדה בגיל 12 וחצי?
תודה 

לצפיה ב-'תוסף מזון איננו תרופה'
תוסף מזון איננו תרופה
04/10/2018 | 00:48
129
לצפיה ב-'שלום שאלה לגבי מינון יתר בקונצרטה'
שלום שאלה לגבי מינון יתר בקונצרטה
24/09/2018 | 12:16
1
189
רציתי לשאול האם זה מסוכן
לקחת 4 כדורים של 36 של קונצרטה
ומה יכול להגרם כתוצאה מכך?
לצפיה ב-'זה מינון גבוה מאוד!!!'
זה מינון גבוה מאוד!!!
27/09/2018 | 06:19
125
לא לקחת בלי אישור רופא מומחה להפרעת קשב.
לצפיה ב-'זמינות ריטלין'
זמינות ריטלין
24/09/2018 | 15:54
1
121
שלום, 
בשנה האחרונה אני רואה מחסור מתמשך של ריטלין 10 מ"ג של חברת נוברטיס בבתי המרקחת של כללית באיזור הדרום.נהיה ממש מסובך להשיג אותו, ומה שיש זה תחליף גנרי.
אני תוהה אם זה ככה גם גם באיזורים אחרים בארץ או בקופות אחרות?...
מישהו נתקל בבעיות דומות עם התרופה הזאת או אחרות מהמשפחה?..
לצפיה ב-'תרופה גנרית לריטלין'
תרופה גנרית לריטלין
27/09/2018 | 06:14
108
ברוב המקרים, התרופה הגנרית טובה כמו המקורית.
קופות החולים קונות תרופות לפי מכרזים. כנראה שיצרן התרופה הגנרית נתן מחיר יותר טוב. גם אנחנו בגולן קונים אותה.

לצפיה ב-'פוקלין עדיף על ריטלין?'
פוקלין עדיף על ריטלין?
20/09/2018 | 11:00
3
148
שלום רב, לאחר שטופלתי בריטלין רגיל וריטלין 40LA שהיו לו תופעות לוואי ועם הזמן עבד פחות טוב,

הנירולוג העביר אותי לתרופת פוקלין והסביר לי שיש פחות תופעות לוואי והשפעה דומה לריטלין והסביר אך שזאת מוליקולת ריטלין חתוכה ורק החומר הפעיל לקחו.
השאלה שלי אם פוקלין עדיף על ריטלין מבחינת תופעות לוואי ואינו מזיק יותר מריטלין אז למה לא רושמים פוקלין מההתחלה? האם אני מפספסת מהשהוא ולפוקלין חסרונות בהשוואה לריטלין שלא נאמרו לי? 
לצפיה ב-'עוד שאלה אם אפשר'
עוד שאלה אם אפשר
20/09/2018 | 22:07
1
89
בגלל שפוקלין מכיל רק חומר פעיל קראתי שהוא מכיל כמות כפולה, כלומר 20מג מכיל יחידת בסיס של 40 
למרות שבריטלין 40LA מכיל יחידת בסיס של 16

אז קבלת מינו 20 מ"ג פוקליןXR לא נראה מוגזם למי שלקח קודם 40LA ריטלין? אני פשוט לא מבינה אך עושים המרה במינון בין שתי התרופות 
לצפיה ב-'המרות מתרופה לתרופה'
המרות מתרופה לתרופה
27/09/2018 | 06:25
113
את המרות המינון עושים בתרופות של שחרור מהיר.
רק אחר כך מתרגמים את מינון התרופה הרצויה משחרור מהיר לשחרור מושהה.
לצפיה ב-'מידע על פוקלין'
מידע על פוקלין
27/09/2018 | 05:53
221
לצפיה ב-'ריטלין פג תוקף'
ריטלין פג תוקף
16/09/2018 | 22:07
1
104
היי
אני מאובחנת ובד"כ יש לי אספקת קבועה
כרגע נמצאת בארה"ב וחייבת לכתוב מאמר. לא יכולה להתרכז בלי 
הדבר היחיד שיש בנמצא זה ריטלין פג תוקף מפני שנה
האם מישהו נטל פעם ריטלין פג תוקף ושרד לספר?
בבקשה בלי עצות של תשיגי משהו אחר. פרחה לי הנשמה מלנסות, ויש לי דד ליין בעוד כמה שעות
לצפיה ב-'אף אחד לא מוסמך לייעץ על תרופת פג תוקף'
אף אחד לא מוסמך לייעץ על תרופת פג תוקף
27/09/2018 | 05:58
26
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשס'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשס
10/09/2018 | 19:22
174
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
שנה טובה
לצפיה ב-'חוג טניס חינם'
חוג טניס חינם
12/09/2018 | 11:17
81

שלום. אני בן 46, מאמן טניס מוסמך מטעם וינגייט באזור כפר סבא-הוד השרון-רעננה.
אני מעוניין לתרום חוג של פעם בשבוע לקבוצה ילדים עם צריכים מיוחדים ובתקווה
שנוכל בהמשך לשלב אותם בקבוצות הרגילות.
מי שמעוניין 054-5503398..

לצפיה ב-'רב קשב'
רב קשב
05/09/2018 | 05:05
1
153
בני בן 9 סובל מA/D/H/D/ ברמה נמוכה. עם מאמץ מצליח להתרכז אבל קשה.. מתפרץ אח"כ.. ריכוזית די עזרה לו. האם מישהו מכיר את התוסף רב קשב? האם זה עוזר? מידע מנסיונכם האישי יעזור לי מאד. תודה..
לצפיה ב-'אם ריכוזית די עזרה לו למה את מחפשת משהו אחר?'
אם ריכוזית די עזרה לו למה את מחפשת משהו אחר?
05/09/2018 | 14:16
95
מנסיוני האישי, שום דבר חוץ מתרופה כמו ריטלין לא עזרה. ולא רק לילד אחד שלי...

לצפיה ב-'סטרטרה'
סטרטרה
04/09/2018 | 13:04
2
268
הבן שלי מקבל סטרטרה 40מ"ג 
לא יודע לבלוע אותו אין הצלחה כלל
האם אפשר לפורר את הסטרטרה לתוך כפית עם מעדן
לצפיה ב-'מידע על סטרטרה'
מידע על סטרטרה
27/09/2018 | 06:03
94
לצפיה ב-'תגובה למילה על בליעת הכדור'
תגובה למילה על בליעת הכדור
17/10/2018 | 15:29
40
הי מילה ,
בליעת כדור זכורה לי כחוויה מלחיצה ולא נעימה. אשמח לשתף אותך במה שעזר לי , כדי שתנסי עם בנך ותסייעי לי בבליעת הסטרטרה ובכל כדור בעצם...
תנסי "להחביא" את הכדור בתוך לחם או בתוך מאכל טעים שקל לבלוע ולא מצריך לעיסה ותני לו לשתות מים מיד בבליעה.
אתם יכולים גם להתמן בבליעה של סוכריות "תיק-תק" שהן די דומות בגודלן לכדור והן מתוקות, כך שאין את הרתיעה מכדור מר, ודבר אחרון שעזר לי עם ביתי - תנסי להכניס את הכדור במשקה סמיך כמו יוגורט או גלידה או ג'לי שבדר"כ אנחנו בולעים גם ככה.
אני מקווה שמשהו מהרעיונות שלי יעזרו לכם בסטרטרה ובכלל.
יום נעים !

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה