לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2059720,597 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!

בואו לגלוש אתנו!
המשך >>

לצפיה ב-'שלום, מישהו יודע כמה עולה ויואנס.'
שלום, מישהו יודע כמה עולה ויואנס.
21/12/2018 | 19:37
1
96
לצפיה ב-'מחירי תרופות להפרעת קשב בקופות החולים'
מחירי תרופות להפרעת קשב בקופות החולים
23/12/2018 | 23:00
120
ייתכן שחלו שינויים קטנים מאז פורסם:

לצפיה ב-'ויואנס'
ויואנס
20/12/2018 | 13:23
3
128
ביתי בת 7.5, החלה לפני שבוע ליטול ויואנס 30 מ"ג
מטופלת כבר תקופה בריספונד 1.2 מ"ג ובפריזמה 10 מ"ג
אני נותנת לה את האטנט ב7.00 בבוקר- לא רואים שום שיפור בכיתה
ושום שיפור בבית מבחינת קשב והיפראקטיביות, מאז שהתחלנו עם התרופה , היא מתעוררת ב17.00 לפנות בוקר
לפי נסיונכן, כמה זמן לוקח לראות השפעה טובה מויואנס
לצפיה ב-'יש אי דיוקים בשעות ובשם התרופה'
יש אי דיוקים בשעות ובשם התרופה
23/12/2018 | 23:02
77
לצפיה ב-'ויואנס'
ויואנס
24/12/2018 | 10:19
1
70

התרופה ויואנס לקשב ורכוז, נותנת ב7.00 בבוקר והילדה מתעוררת כל יום ב5.30 לפנות בוקר

לצפיה ב-'כדאי לחזור לרופא המטפל כי מעורבות כאן 3 תרופות'
כדאי לחזור לרופא המטפל כי מעורבות כאן 3 תרופות
30/12/2018 | 10:21
131
בתקוה ששלושת התרופות בפיקוח פסיכיאטר שמכיר את השילוב.
לצפיה ב-'בעיה ברכישת ריטלין בשימוש של 7 ימים בשבוע'
בעיה ברכישת ריטלין בשימוש של 7 ימים בשבוע
18/12/2018 | 14:59
1
84
שלום,
הבן שלי התחיל לקבל ריטלין 7 ימים בשבוע. המרשם שמקבלים מהרופא תקף לשבועיים בלבד ובבית המרקחת של קופת החולים אמרו לי שצריכים לחלוף לפחות 28 (?) ימים בין הרכישות של המרשם החודשי של 30 כדורים. בסופו של דבר, ניתן לרכוש את הכדורים רק במהלך 2-3 ימים כל חודש!
פונה לחוכמת ההמונים מה עושים אם באותם ימים מסוימים לא ניתן לרכוש את הכדורים (לדוגמא: עקב נסיעה לחו"ל) או אם מאבדים כדורים / הילד מקיא כדור? בשימוש יומי לא נשארות רזרבות של כדורים...
תודה לכולם 

לצפיה ב-'בעיה בכמות ריטלין'
בעיה בכמות ריטלין
23/12/2018 | 23:07
55
הצעות:
א. להקפיד להגיע לבית המרקחת "על השעון" בלי להפסיד יום, כדי שיהיה בבית מלאי זמין של התרופה.
ב. לפני נסיעה לחו"ל - לבקש מכתב מיוחד מן הרופא ביחד עם המירשם הנוסף.
ג. תגלי שיש ימים שלא הכרחי לתת לילד תרופה, ואז אפשר לשמור אותה לימים שכן צריך.
לצפיה ב-'מחפשת מתנדבים לקויי למידה מעל גיל 18 בבקשה ( ממש מתחננת)'
מחפשת מתנדבים לקויי למידה מעל גיל 18 בבקשה ( ממש מתחננת)
14/12/2018 | 21:41
59
היי חברים,
שמי קגנוביץ' ג'ני ואני סטודנטית לפסיכולוגיה וחינוך. במסגרת התואר שלי אני משתתפת במחקר וזקוקה נואשות לנבדקים בעלי לקות למידה.
אני פונה אליכם בבקשה למלא את השאלון המצורף. כן אני יודעת שאתם מאוד עסוקים ואתם בטח אומרים לעצמכם " אין לי זמן וכח לשטויות האלו" או " בטח מישהו אחר ימלא, לא נורא אם אני לא אמלא" אז לא. יש מעט מאוד מתנדבים ואני צריכה כל אחד ואחד מכם . בבקשה תעזרו לי. למה לעזור לי?? סתם בשביל לעשות משהו טוב בשביל מישהו היום.
אני מודה מכל הלב לכל מי שנגעתי לו בלב:)
https://goo.gl/forms/EM91cFnW7C51Flat2
לצפיה ב-'ריטלין לבחור אוטיסט בן 20, האם מומלץ?'
ריטלין לבחור אוטיסט בן 20, האם מומלץ?
13/12/2018 | 09:42
1
144
לצפיה ב-'האם נותנים ריטלין בגלל אוטיזם?'
האם נותנים ריטלין בגלל אוטיזם?
23/12/2018 | 23:10
27
לצפיה ב-'תופעות לוואי נפשיות משימוש בריטלין LA?'
תופעות לוואי נפשיות משימוש בריטלין LA?
09/12/2018 | 10:08
1
179
בני בן השמונה קיבל ריטלין LA10 במשך חודש וחצי ברציפות (למעט שבתות). זו הפעם הראשונה שמקבל ריטלין לתקופה כה ארוכה. בתחילה נראה היה שאין שום שינוי בהתנהלות (לטוב או לרע) אך לאחר כחודש הוא החל להתלונן על בעיות חברתיות. כולם שונאים אותו, כולם עושים עליו חרם, לא מדברים איתו וכו. בהמשך חווינו פראנויה של ממש וחרדות נוראיות עד כדי איומי התאבדות. מדובר בילד חברותי ושמח. ההתנהגות היתה חריגה ביותר ובעצת הנוירולוג הפסקנו את התרופה מייד ותוך יומיים חלה רגיעה. כעת עלי להחליט האם לנסות תרופה אחרת או להמשיך ללא תרופות בתקווה שיצליח ללמוד בלעדיהן . האם ידוע על תרופה ללא תופעות לוואי נפשיות (לילד שכנראה מועד להן) ?
מציינת שאנחנו מלווים עי פסיכולוג ילדים במקביל לנוירולוג והילד מטופל.  
לצפיה ב-'טוב שהפסקתם את התרופה'
טוב שהפסקתם את התרופה
23/12/2018 | 22:55
108
כדאי להמשיך את הטיפול אצל פסיכיאטר ילדים, שיודע לנהל מעקב תרופתי ביחד עם נפשי על השפעת התרופה.
התרופות הממריצות עלולות להשפיע על המצב הנפשי של ילדים שמועדים לכך, אולם זה ניתן לאיזון. אפשרות אחרת היא התרופה סטרטרה להפרעת קשב, שהיא ממשפחת התרופות נגד חרדות.
לצפיה ב-'פסיסיאטר ילדים מומלץ בשרון '
פסיסיאטר ילדים מומלץ בשרון
02/12/2018 | 10:30
1
111
שלום, אני מחפשת פסיכיאטר שעובד עם הכללית לאבחון הפרעת קשב. אשמח להמלצות.
לצפיה ב-'אנחנו מטופלים ומרוצים במרכז לקשב וריכוז של כללית בפתח תקוה'
אנחנו מטופלים ומרוצים במרכז לקשב וריכוז של כללית בפתח תקוה
30/12/2018 | 10:24
70
03-9728600
לצפיה ב-'המלצה על רופא במכבי לאיבחון הפרעת קשב בילדים'
המלצה על רופא במכבי לאיבחון הפרעת קשב בילדים
26/11/2018 | 12:35
1
108
היי,
אשמח להמלצה על רופא ששייך למכבי שיכול לאבחן קשב וריכוז בילדים.
באזור חולון, ראשון לציון, בת ים, אפשר גם ת"א
חשוב שיהיה סבלני ויסודי
לצפיה ב-'יש מרפאת קשב של מכבי בהרצליה'
יש מרפאת קשב של מכבי בהרצליה
30/12/2018 | 10:29
48
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב'
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
20/11/2018 | 23:03
72

א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

לצפיה ב-'אירוח בנושא סיעוד וביטוח לאומי'
אירוח בנושא סיעוד וביטוח לאומי
22/11/2018 | 17:17
25

ביום ב', 26.11, בשעה 9:30-12:30, נארח בפורום ביטוח לאומי את מר אשר בטלמן, ממונה בכיר באגף הסיעוד של ביטוח לאומי.  

על האירוח

בעקבות הרפורמה בחוק סיעוד ושינויים בתנאי הזכאות הכוללים העסקת בן משפחה בסיעוד, נדון בשאלות –

מה השתנה עתה לאור הרפורמה בסיעוד
האם ניתן עתה להעסיק בן משפחה בכל הארץ? אם לא, מתי יכנס לתוקף
מה אפשרויות הערעור העומדות בפני, לפני פניה לבית הדין לעבודה

על המתארח

ביטוח לאומי עם הפנים לציבור גם בפורום – מר אשר בטלמן, ממונה בכיר באגף סיעוד של המשרד הראשי במוסד לביטוח לאומי. תודה לדוברות ביטוח הלאומי על תיאום האירוח.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'מהקשת המלצה על פסיכטר ילדים לאבחון קשה בשרון / ת"א וסביבה '
מהקשת המלצה על פסיכטר ילדים לאבחון קשה בשרון / ת"א וסביבה
22/11/2018 | 09:57
1
78
לצפיה ב-'מרפאת "קשב" בגהה פתח תקוה'
מרפאת "קשב" בגהה פתח תקוה
24/11/2018 | 13:42
54
03-9728600
לצפיה ב-'מישהו שמע על רמי כץ או "גבעולים" בשיטת NDFA ל ADHD?'
מישהו שמע על רמי כץ או "גבעולים" בשיטת NDFA ל ADHD?
15/11/2018 | 15:45
176
היי,
האם מישהו שמע על רמי כץ שפיתח את הגישה הנוירו-התפתחותית-תפקודית (NDFA) והוא הבעלים של "כישורי למידה" המרכז לקידום תפקודים.
יש לו הרצאה מעניינת:
השיטה מתיימרת לסייע בצורה משמעותית להפחתת או אפילו העלמת הצורך בריטלין.
מרכז גבעולים הם בוגרים שלו וגם עובדים לפי השיטה.
אשמח לחוות דעת לפני שאני שופכת כספים על משהו שאולי אינו מועיל.
תודה!
לצפיה ב-'דקסדרין'
דקסדרין
14/11/2018 | 20:17
93
היי גם אני מעוניינת בכדור. ניסיתי אותו והוא מצויין. מה עושים?
לצפיה ב-'טיפול ללא עלות למתבגרים עם לקויות למידה והפרעות קשב'
טיפול ללא עלות למתבגרים עם לקויות למידה והפרעות קשב
12/11/2018 | 19:44
120
מומלץ בחום!
טיפול קצר מועד למתבגרים (גילאי 14-18) עם לקויות למידה ו/או הפרעת קשב, המתמודדים גם עם מצב רוח ירוד או קשיים חברתיים.
הטיפול ניתן ללא עלות בתמורה להשתתפות במחקר.
לפרטים נוספים ניתן לפנות למייל noaw22@gmail.com
לצפיה ב-'מינון אטנט במקום ריטלין '
מינון אטנט במקום ריטלין
11/11/2018 | 11:31
1
153
הבן שלי בן 14 עם הפרעות קשב וריכוז, נוטל כבר כ 5 שנים ריטלין.
מאוד מפריע לו שזה משפיע לו על התיאבון וכן שהוא מרגיש "זומביט", ואז מוריד ממינון הריטלין ובעקבות כך ,יש השלכות בלימודים, אינו לומד ומפריע.
חשבנו לנסות אטנט במקום הריטלין. 
מה המינון של אטנט  שצריך לתת במקום ריטלין 30 מ"ג ?
הוא שוקל 40-42 ק"ג.
תודה
דורית
לצפיה ב-'כדאי לגשת לרופא המטפל כדי לעדכן תרופה'
כדאי לגשת לרופא המטפל כדי לעדכן תרופה
14/11/2018 | 14:01
81
א. אם הריטלין השפיע לטובה בעבר, ייתכן שצריך להעלות מינון טיפונת עם העליה במשקל. בדרך כלל "זומבי" זה בגלל מינון חסר. 
ב. גם האטנט הוא תרופה ממריצה כמו ריטלין ולכן גם הוא גורם לירידה בתיאבון.

כדאי לרשום מהן תופעות הלוואי של הטיפול התרופתי ולהתייעץ עם הרופא המטפל אם כדאי לשנות מינון, לשנות סוג ריטלין או לשנות תרופה.
הבשורה הלא נעימה: אם הריטלין משפיע היטב על הריכוז, זה מתבטא בפחות חברותיות ובחוסר תיאבון.
הבשורה הטובה: הריטלין, וגם אטנט, יוצאים מהגוף אחרי מספר שעות, ואז האדם חוזר למצבו הרגיל.

לכל תרופה יש תופעות לוואי, וכדאי למצוא את התרופה שמשפיעה הכי טוב עם הכי מעט תופעות לוואי.
לצפיה ב-'ויואנס - תשישות וכאבי ראש'
ויואנס - תשישות וכאבי ראש
06/11/2018 | 21:43
3
165
היי.
אני בן 31. משקל 70 ק"ג. מאובחן בADD

אחרי כשנתיים של ניסיונות שונים בתרופות שונות (ריטלין, קונצרטה, אטנט, אדרל גנרי, ויואנס) אשר כולן נתנו לי סיפוק מבחינת הריכוז, אך בכל תרופה חוויתי תופעות לוואי ברמה כזאת או אחרת שהקשו עלי בחיי היום יום.

לפני כמה שבועות הרופא נתן לי מרשם לויואנס 50 מ"ג. במשך שבוע לקחתי את התרופה ברמה יומיומית (חוץ משישי שבת) כל יום בשעה 8 בבוקר. התחושה במהלך היום חיובית, אך לקראת הערב (החל מהשעה 5 בערך) אני מתחיל להיות מותקף בתשישות קשה ובכאבי ראש כבדים (ואם לא אקח כדור נגד כאב ראש, זה יגרר איתי גם ליום שאחרי).

קראתי באינטרנט שצריך לשתות המון מים כדי להקל על זה, ובאמת התחלתי לשתות המון מים במהלך היום (קרוב ל2 ליטר). לא כל כך עוזר.

קראתי באינטרנט על שיטה לערבב את תכולת הכדור במים, וכך אוכל לקחת מינון נמוך יותר מהכדורים שיש לי. ניסיתי לקחת פחות - זה כן פותר את בעיית כאבי הראש, אבל לא את התשישות.

אני כבר די אובד עצות, ומרגיש שמיציתי כמעט כל תרופה.
מצד שני, אני לא רוצה לוותר, כי התרופות האלה מאוד משפרות את איכות חיי.
לצפיה ב-'תופעות לוואי לוויואנס'
תופעות לוואי לוויואנס
14/11/2018 | 14:20
2
130
מתיאורך עולה שההרגשה הרעה היא לאחר תפוגת התרופה. כמו ריבאונד.
היות שהוויואנס הוא ממשפחת האדרל, כמו אטנט, הוא תרופה ממריצה שפוגעת בתיאבון. ייתכן מצב שלא אוכלים ולא שותים יום שלם ומגיעים לסוף היום חלשים.
כדאי לשמור על תחזוקת הגוף באכילה מזינה ושתיה עוד לפני נטילת הכדור ובזמן השפעת הכדור.
ההמלצה על התזונה נכונה גם לסוגים האחרים של אדרל ולסוגי הריטלין השונים.
האם זה מתאים לך?
לצפיה ב-'היי'
היי
18/11/2018 | 19:35
1
70
תודה.

מאז שקראתי על כך, אני משתדל לשתות די הרבה במהלך היום.
לגבי אכילה, אני אוכל ארוחת צהריים מסודרת, ובבוקר לחם עם חמאת בוטנים (אני לא כל כך רגיל לאכול ארוחות בוקר)

מה שכן, אני לא "מנשנש" בין לבין, ואולי זה משפיע.

מה שמוזר לי זה שעם תרופות אחרות (גם אחרות מאותה המשפחה - אטנט או אדרל) אני לא חווה כאבי ראש בכלל. תשישות כן.

עם הויואנס זה טקס קבוע - כאבי ראש ועייפות לקראת הערב.
כן אציין שאני לא לוקח ויואנס מספיק זמן - רק שבועיים עד עכשיו. האם יש טעם לנסות להמשיך או לחזור לתרופות האחרות?
לצפיה ב-'קראתי המלצה להתנסות בשלושה שבועות שימוש קבוע'
קראתי המלצה להתנסות בשלושה שבועות שימוש קבוע
21/11/2018 | 20:59
72
לצפיה ב-'אטנט ופעילות גופנית וכמו כן שוני בהרגשה מול ריטלין'
אטנט ופעילות גופנית וכמו כן שוני בהרגשה מול ריטלין
05/11/2018 | 08:55
2
387
שלום רב,
עקב בעיות שנוצרו בחצי שנה האחרונה עם ריטלין חזרתי לאטנט לאחר התייעצות עם ניורולוג מומחה בתחום.
ברצוני לדעת עד כמה זה בעייתי לבצע ספורט לפרק זמן של כחצי שעה בזמן שאטנט פעיל בגוף? עם ריטלין נאמר לי בזמנו שזה לא קריטי אך אטנט נחשב לחזק יותר לכן שואל.
מעבר לכך, האם בבחירת תרופה יש לשים לב רק לעניין הריכוז עצמו או לעוד פרמטרים שאנשים עם ADHD חווים ועל סמך זה לבחור תרופה?
בזמן שריטלין מעבר לריכוז אפשר לי להיות חברתי יותר, נתן אנרגייה ומוטיבציה לעשות דברים ושיפר את מצב הרוח באופן כללי.
אטנט עושה בדיוק ההיפך בפרט לריכוז שעובד בצורה כזו או אחרת. יש הרגשת דחדוך,רצון לשתוק בשיחה ולבלוט כמה שפחות, ירידה בביטחון העצמי ועוד', למעשה דברים כאלו מזכירים דיכאון.
השאלה הינה איך נוצר הבדל שכזה בין שתי סטימולנטים שפועלים על דופמין והאם התופעות שציינתי עם אטנט הינם אופייניות לטיפול מתאים ב ADHD או שמרבית האנשים שיקחו אותו ירגישו שיפור במצב הרוח ועוד' מעבר לריכוז כפי שחוויתי עם ריטלין?
תודה מראש.

לצפיה ב-'כל אחד מושפע אחרת מכל תרופה ומכל סוג שלה'
כל אחד מושפע אחרת מכל תרופה ומכל סוג שלה
14/11/2018 | 14:30
1
115
אני מכירה הרבה אנשים שריטלין גורם להם דכדוך..
מדובר בשני חומרים ממריצים שונים.
אם אטנט גורם לך יותר דכדוך, כדאי לך לעזוב אותו או לחפש סוג אחר שלו.
גם לכל מנגנון פירוק של תרופה יש השפעה על תופעות הלוואי, אף על פי שהמנגנון איננו חומר פעיל.
לסיכום, כל גוף מגיב אחרת לכל חומר ולכל מארז שלו. 
אם הריטלין לא גרם לך דכדוך, ייתכן שכדאי לנסות מארז אחר שלו:
ריטלין LA, SR, קונצרטה, Daytrana, פוקלין.

לצפיה ב-'יש כמה סוגים של אטנט?'
יש כמה סוגים של אטנט?
01/03/2019 | 17:51
41
לצפיה ב-'שילוב של תוספי תזונה במקביל לאטנט'
שילוב של תוספי תזונה במקביל לאטנט
04/11/2018 | 01:12
2
217

אני רציתי להתייעץ בקשר לשילוב של תוספי תזונה במקביל לאטנט
בעוד חודש יש לי מבחן ארצי גדול וקשה באופן קיצוני. 
כיום אני משתמש ב אטנט Attent 60 mg בבוקר ו Ritalin 20mg בערב. 
אציין שאני סובל מחוסר ריכוז וזיכרון כולל חרדות ,וכדורים עוזרים לי והמצב השתפר אבל עדיין הבעיות קיימות ואני מתקשה בעיקר להתרכז. 
 לכן בנוסף לכך אני משלב באופן זמני (למשך חודש וחצי לפני מבחן גדול) תוספי תזונה כדלהלן:
1. GABA 500 mg. (גאבא) 
2.DMAE, 250 mg (די-מתיל-אמינו-אתנול)
3.B-Complex 50   (בי קומפלקס) 
4.L-Carnosine 500 mg
5.ActiveBrain
(וספטידיל סרין 100מ"ג ליציטין סויה  205מ"ג חומצה פוספטידית 100מ"ג )
6. HTP-5 100 mg
7.Melatonin 100mg
8.Omega−3 
אשמח לקבל המלצה:
 מתי לקחת כל כדור בוקר/ערב
לפני אוכל/אחרי 
באיזה מינון וכמה פעמיים ביום.
מהקבצות של הכדורים שאפשר לשלב ולקחת יחד בפעם אחת.
,מינון ועם איזה כדור לשלב. 
מה האינטראקציות של כל כדור עם סוג מסויים של אוכל? (למשל שמתי לב שאטנט עובד פחות טוב עם מאכלים מסוימים).
מה עוד מומלץ להגברת ריכוז עם ערנות וזיכרון ומאוד חשוב הפחתת לחץ בעיקר לחץ משתק או שגורם להתפזרות.
אציין שכיום אני אוכל טוב מוקדם בבוקר בעיקר לחם עם סרדינים ולאחר מכן לוקח אקטיב בריין עם אומגה שלוש ולאחר שעה לוקח 60 מג אטנט בפעם אחת ובערב ריטלין ולפני השינה בי קומפלקס-50 עם מלטונין והולך לישון. עם השאר אני מנסה לקחת כל פעם בזמנים שונים ולא מצאתי את עדיין את השילוב,מינון והזמנים.
תודה מראש, ארי. 

לצפיה ב-'לגבי המלטונין'
לגבי המלטונין
04/11/2018 | 19:05
85
לדעתי הלא מקצועית, נראה לי שהמינון של 100mg גבוה מאוד.
אני חושב שמקובל לקחת בסביבות 5mg.
בנוסף הייתי מוסיף ספורט לא בערב לשיפור השינה.
הכל באישור רופא כמובן.
לצפיה ב-'כדאי לשאול את הרופא המטפל אם השילובים מסוכנים'
כדאי לשאול את הרופא המטפל אם השילובים מסוכנים
14/11/2018 | 14:36
43
למשל, מלטונין עובד על מנגנון השינה. מה קורה אם אתה פוגם בו בגלל שימוש מופרז בריטלין? 
תוספי מזון הם חומרים עם השפעות כמו של תרופות, וייתכן שאתה יוצר התנגשויות בגוף שלך.
האם החרדות שלך מטופלות אצל פסיכיאטר?
יש מצבים שלאנשים חרדתיים לא כדאי לקחת ריטלין אלא נוגדי חרדה.
לצפיה ב-'פוקלין '
פוקלין
04/11/2018 | 13:11
1
101
שלום
הבת שלי לקחה בכל שנה שעברה פוקלין xr בשל הפרעת קשב (בלימודים/ריכוז לא התנהגותי) וירדה מאוד מאוד במשקל. בחופש הגדול היא לא לקחה כלל ועל מנת שלא תרד שוב עד כדי כך במשקל כמו בשנה שעברה אמרנו לה לקחת 3 פעמים בשבוע (בימי הלימודים הארוכים עם המקצועות החיוניים). היא מתלוננת שבימים שהיא לוקחת את הכדור יש לה רעידות בידיים וכאב ראש (חייבת לציין שהיא ממש לא רוצה לקחת אותו בכללי) שאלתי היא: האם עצם העובדה שהיא לוקחת את הכדור לא בכל יום יכול לגרום לתופעות אותם היא מתארת? האם הגוף צריך להתרגל לכדור? כי ממה שאנחנו הבנו ההשפעה של הכדור היא ל 12 שעות ולאחר שהשפעתו פגה הכל חוזר לקדמותו. נשמח לשמוע דעתך על מנת לדעת כיצד להמשיך מפה.
תודה רבה רבה
זיו
לצפיה ב-'כדאי לחזור לרופא המטפל'
כדאי לחזור לרופא המטפל
14/11/2018 | 14:42
30
יש אנשים שהגוף שלהם צריך להתרגל כל פעם מחדש אחרי הפסקה של יום, ויש אנשים שאין להם בעיה לקחת לפי הצורך.
יש אנשים שיש להם רעידות בגלל מינון יתר.
יש אנשים שיש להם רעידות בגלל נטילת ריטלין ביחד עם פעילות ספורטיבית.
יש אנשים שרגישים לריטלין בגלל בעיות לחץ דם או לב.
כדאי לתעד באילו ימים ואילו שעות מופיעות הרעידות, והאם היה כך בעבר. עם התיעוד ללכת לרופא המטפל ולדון בטיפול התרופתי שמתאים לביתך.
לצפיה ב-'שלום, יש לי בן עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה'
שלום, יש לי בן עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה
04/11/2018 | 13:00
1
154
הילד לומד בכיתה ו' ואני נמצאת בפרשת דרכים.
הילד לא מתאים לחינוך הרגיל - הוא אוהב טבע וסקרן מאד, אבל עם זאת לא מוצא את עצמו במסגרת רגילה.
האם אתם מכירים חטיבות באיזור נס ציונה, שמלמדות קצת אחרת?
תודה מראש
לצפיה ב-'מי מכיר חטיבות לאוהבי טבע באזור נס ציונה?'
מי מכיר חטיבות לאוהבי טבע באזור נס ציונה?
14/11/2018 | 14:43
42

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה